Saeimas komisijas vērtēs Latvijas gatavību pieteikties ES enerģētikas finansējumam

(12.05.2009.)

Saeimas Eiropas lietu komisija un Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija trešdien, 13.maijā, vērtēs Latvijas gatavību jau tuvākajā laikā pieteikties Eiropas Savienības (ES) enerģētikas finansējumam, kā arī aktuālo situāciju Baltijas starpsavienojuma izveidē un vienota Baltijas elektroenerģijas tirgus attīstībā.

Deputāti vēlas noskaidrot, vai Latvijas atbildīgās institūcijas ir paveikušas nepieciešamos priekšdarbus, lai pretendētu uz ES finansējumu, ko ekonomikas atveseļošanas programmas ietvaros Eiropas Komisija piešķirs Zviedrijas ? Baltijas energotīklu starpsavienojumam. Tāpat parlamentārieši interesējas, kā šī finansējuma apgūšanu ietekmēs nesenā vienošanās par energotilta ar Zviedriju izbūvi no Lietuvas teritorijas. 

„Šī Eiropas Savienības finansējuma izmantošana Latvijas enerģētikas nozares modernizēšanai ir vitāli svarīga. Mūsu valstij jābūt gatavai savlaicīgi pieteikties, jo var prognozēt, ka konkurence starp dalībvalstīm būs liela,” uzsver Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Vaira Paegle.  

Paredzams, ka pieteikšanās ES enerģētikas finansējumam varētu sākties 20.maijā. Baltijas - Zviedrijas energotīklu starpsavienojuma izveidei Eiropas Komisija gatavojas atvēlēt 175 miljonus eiro. Latvija šim finansējumam varētu pieteikt divus projektus, lai modernizētu mūsu valsts rietumdaļas elektrotīklus. Plānots izveidot tā dēvēto Rīgas loku, kas savienotu Rīgas TEC1 ar Imantu, kā arī izbūvēt augstsprieguma tīklu posmā Grobiņa - Liepāja.

Komisiju sēdē aicināti piedalīties ekonomikas ministrs Artis Kampars, Latvenergo amatpersonas, pārstāvji no Ministru prezidenta biroja un Ārlietu ministrijas, kā arī enerģētikas eksperts Juris Ozoliņš.

Eiropas lietu komisijas un Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas kopsēde notiks trešdien, 13.maijā, plkst.9.00 Jēkaba ielā 11, Sarkanajā zālē.


Saeimas Preses dienests

Trešdien, 9.oktobrī
09:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
09:45  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
13:10  Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēde
15:30  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas sēde
15:30  Parlamentārā izmeklēšanas komisija par "Rail Baltica" projekta parlamentārās kontroles nodrošināšanu, lai apzinātu projekta īstenošanā pieļautās kļūdas un panāktu, ka tas kļūst par prioritāru valdības jautājumu un lēmumi tiek pieņemti pārskatāmi, laikus un ievērojot Latvijas valsts un visas sabiedrības intereses, ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību un valsts budžetu sēde