Saeima rudenī plāno praksē uzņemt vācu jauniešus

(11.03.2009.)

Saeimā septembrī plānots uzsākt pilotprojektu, kura ietvaros vairāki jaunieši no Vācijas praksē iepazīsies ar Saeimas darbu.

„Šī ir mūsu parlamenta atbilde Vācijas kolēģiem, kas jau kopš deviņdesmito gadu sākuma stipendiju programmas ietvaros Bundestāgā ir uzņēmuši vairākus desmitus Latvijas jauniešu. Atsaucoties uz Budestāga vicespīkeres Gerdas Hasselfeldes un Vācijas vēstnieku aicinājumu, Saeimas Prezidijs ir atbalstījis mūsu parlamenta iesaistīšanos šajā programmā,” informē Saeimas priekšsēdētāja biedre Karina Pētersone. 

„Vācijas jauniešiem šī varētu būt laba iespēja iegūt jaunu pieredzi un izprast nebūt ne vienkāršo parlamenta darbu. Īpaši noderīga dalība šajā projektā būtu vācu studentiem, kas savu profesionālo darbību plāno saistīt ar Latviju un Baltijas reģionu,” uzskata K.Pētersone.  

Plānotais prakses laiks ir trīs nedēļas. Septembrī Saeimu varētu apmeklēt divi vai trīs jaunieši, kas vēlas tuvāk iepazīt parlamenta ikdienas darbu un iegūt priekšstatu par dzīvi Latvijā. Jauniešu prakses vietas būs Saeimas deputātu birojos, taču līdztekus darbam parlamentā viņi varēs iepazīties arī ar Latvijas augstskolu mācību piedāvājumu un nevalstisko organizāciju un politisko partiju aktualitātēm.

Savu līdzdalību pilotprojektā jau apstiprinājušas Latvijas Universitāte un Rīgas Stradiņa universitāte, kas jauniešiem varētu piedāvāt akadēmisku ieskatu Latvijas kultūrvēsturē, kā arī aktuālajās politikas un kultūras norisēs.

Šī būtu Latvijas atbildes programma Vācijas parlamenta īstenotajai Starptautiskajai parlamentu stipendiju programmai, kuras ietvaros ārvalstu jaunieši iepazīst parlamenta darbu un sabiedrisko dzīvi Vācijā, vairākus mēnešus līdzdarbojoties Bundestāga deputātu birojos, kā arī apmeklējot lekcijas Berlīnes augstskolās. 

Šādu stipendiju programmu Bundestāgs īsteno kopš 1986.gada, un kopumā to absolvējuši vairāk nekā 1200 jaunieši, tostarp 31 no Latvijas.

Programmā ir iesaistījušās 29 valstis, no kurām piecas - ASV, Polija, Francija, Krievija un Ungārija - ir izstrādājušas atbildes programmas, kuru ietvaros uzņem jauniešus savos parlamentos.



Saeimas Preses dienests

Trešdien, 9.oktobrī
09:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
09:45  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
13:10  Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēde
15:30  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas sēde
15:30  Parlamentārā izmeklēšanas komisija par "Rail Baltica" projekta parlamentārās kontroles nodrošināšanu, lai apzinātu projekta īstenošanā pieļautās kļūdas un panāktu, ka tas kļūst par prioritāru valdības jautājumu un lēmumi tiek pieņemti pārskatāmi, laikus un ievērojot Latvijas valsts un visas sabiedrības intereses, ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību un valsts budžetu sēde