Saeimas komisija nolemj ierobežot padomes un valdes arī akciju sabiedrībās

(11.03.2009.)

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija trešdien, 11.martā, vienojās ierobežot padomju veidošanu valsts un pašvaldību akciju sabiedrībās, kā arī noteikt valdes locekļu atalgojuma griestus.

To nosaka komisijā galīgajam lasījumam atbalstītie grozījumi likumā „Par valsts un pašvaldību kapitāla daļām un kapitālsabiedrībām”.

Komisijas deputāti vienojās, ka turpmāk valsts un pašvaldību akciju sabiedrībās padomes tiks veidotas tikai tad, ja akciju sabiedrība atbildīs vismaz divām no trim pazīmēm - gada neto apgrozījums pārsniedz 23 miljonus latu, bilances kopsumma lielāka par 15 miljoniem latu un vidējais darbinieku skaits gada laikā lielāks par 250.

Padomes turpmāk veidos tikai trīs locekļi. Līdz šim izveidotās valsts un pašvaldību akciju sabiedrību padomes paredzēts likvidēt vai samazināt padomes locekļu skaitu līdz 1.maijam. Ja akciju sabiedrībai vairs nebūs padomes, tās līdzšinējās funkcijas un kompetenci pārņems akcionāru sapulce.

Valdes locekļu atlīdzība gan valsts un pašvaldību akciju sabiedrībās, gan sabiedrībās ar ierobežotu atbildību turpmāk nedrīkstēs pārsniegt pieckāršu sabiedriskajā sektorā strādājošo vidējo darba samaksu.

Komisijas deputāti iepriekš vienojušies, ka valsts un pašvaldību sabiedrībās ar ierobežotu atbildību padomes vispār netiks veidotas. Turpmāk vienlaikus persona drīkstēs ieņemt padomes vai valdes locekļa amatus ne vairāk kā divās kapitālsabiedrībās.

Tāpat komisija ir lēmusi, ja kapitālsabiedrības valdes loceklis tiks atsaukts no amata pirms termiņa beigām un ja līgumā būs paredzēts atlaišanas pabalsts vai kompensācija, tās apmērs nedrīkstēs pārsniegt divu mēnešu atlīdzību. Savukārt, atsaucot padomes locekli pirms amata termiņa beigām, viņam nedrīkstēs izmaksāt nekāda veida pabalstus vai kompensācijas.

Paredzēts, ka grozījumi likumā „Par valsts un pašvaldību kapitāla daļām un kapitālsabiedrībām” stāsies spēkā 2009.gada 1.aprīlī.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija likumprojektu plāno virzīt izskatīšanai galīgajā lasījumā Saeimā rīt, 12.martā.



Saeimas Preses dienests

Trešdien, 9.oktobrī
09:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
09:45  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
13:10  Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēde
15:30  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas sēde
15:30  Parlamentārā izmeklēšanas komisija par "Rail Baltica" projekta parlamentārās kontroles nodrošināšanu, lai apzinātu projekta īstenošanā pieļautās kļūdas un panāktu, ka tas kļūst par prioritāru valdības jautājumu un lēmumi tiek pieņemti pārskatāmi, laikus un ievērojot Latvijas valsts un visas sabiedrības intereses, ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību un valsts budžetu sēde