Saeimas apakškomisija rosina kontrolēt dziednieku darbību

(24.02.2009.)

Veselības inspekcijai būtu jāpārbauda arī dziednieku darbība, kuri ar dažkārt visai apšaubāmiem līdzekļiem sola izārstēt kādu kaiti, nereti cilvēka veselībai nodarot vēl lielāku ļaunumu, otrdien, 24.februārī, pauda Saeimas Sabiedrības veselības apakškomisija pēc iepazīšanās ar Veselības inspekcijas darbu.

Patlaban šos cilvēkus nevar pārbaudīt, un no viņiem nevar prasīt atbildību par tā saucamo medicīnisko darbību, jo viņiem tā nav jāreģistrē. Tāpēc, lai kontrolētu un uzraudzītu netradicionālās medicīnas piekopējus, normatīvajos aktos būtu jāparedz pienākums viņiem reģistrēt savu darbību, kā arī norādīt savas praktizēšanas vietas adresi, atzina Veselības inspekcijas vadītājs Egils Harasimjuks.

Veselības apakškomisijas priekšsēdētājs Valdis Ģīlis aicināja inspekciju iesniegt Saeimas Sociālo un darba lietu komisijai konkrētus priekšlikumus grozījumiem Ārstniecības likumā, lai risinātu minēto situāciju.

Apakškomisijas deputāti interesējās, vai inspekcija uzrauga un kontrolē zāļu tirdzniecību internetā un kas darīts, lai novērstu situāciju, kad uztura bagātinātājus un pārtikas piedevas reklamē kā ārstniecības līdzekļus slimību profilaksē. Inspekcijas vadītājs norādīja, ka iedzīvotāju veselība ir katra paša rokās un ka nozīmīga loma ir arī viņu izglītošanai un informēšanai par vienu vai otru medikamentu vai preparātu. Veselības inspekcija šos jautājumus risina ciešā sadarbībā ar Ekonomikas policiju un Zemkopības ministriju.

Veselības inspekcija ir noslēgusi pagājušajā gadā uzsākto inspekcijas struktūru optimizāciju, izveidojot reģionālās nodaļas ar centriem Rīgā, Daugavpilī, Valmierā, Kuldīgā, Jelgavā, Liepājā, Jēkabpilī, Rēzeknē un Gulbenē. Optimizācija nepieciešama, lai ierobežota budžeta apstākļos nodrošinātu funkciju izpildi veselības nozares uzraudzībā un kontrolē. Sadarbībā ar pašvaldībām plānots nodrošināt iedzīvotāju apkalpošanu pilsētās, kur inspekcijai nebūs savas nodaļas. Patlaban Veselības inspekcijā strādā 178 štata darbinieki, liecina Veselības inspekcijas informācija.

Inspekcijas darbības mērķis ir uzraudzīt un kontrolēt veselības nozari, lai nodrošinātu veselības aprūpes, sabiedrības veselības, kosmētikas līdzekļu, ķīmisko vielu un produktu uzraudzības, kā arī zāļu kontroles jomu regulējošo normatīvo aktu prasību ievērošanu un izpildi.

Sabiedrības veselības apakškomisijas deputāti šodien tika iepazīstināti ar Veselības inspekcijas darbu pagājušajā gadā. Inspekcija darbu sāka 2007.gada 1.oktobrī pēc Valsts sanitārās inspekcijas, Valsts farmācijas inspekcijas un Medicīniskās aprūpes un darbspējas kvalitātes kontroles inspekcijas apvienošanas.



Saeimas Preses dienests

Trešdien, 9.oktobrī
09:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
09:45  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
13:10  Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēde
15:30  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas sēde
15:30  Parlamentārā izmeklēšanas komisija par "Rail Baltica" projekta parlamentārās kontroles nodrošināšanu, lai apzinātu projekta īstenošanā pieļautās kļūdas un panāktu, ka tas kļūst par prioritāru valdības jautājumu un lēmumi tiek pieņemti pārskatāmi, laikus un ievērojot Latvijas valsts un visas sabiedrības intereses, ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību un valsts budžetu sēde