Saeimas deputāti piedalās EDSO Parlamentārajā Asamblejā

(23.02.2009.)

Nepieciešams turpināt darbu jau esošo Eiropas drošības struktūru un līgumu ietvaros, nevis mēģināt radīt pavisam jaunas struktūras, tā Krievijas ierosinājumu veidot „jauno Eiropas drošības arhitektūru” Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) Parlamentārās Asamblejas (PA) sesijā vērtēja Latvijas parlamentāriešu delegācija.

Latviju 19. un 20.februārī Vīnē notikušajā EDSO PA sesijā pārstāvēja Saeimas deputāti Jānis Eglītis (TP) un Gunārs Laicāns (PS).

Būtiski ir nevis radīt jaunas drošības struktūras, bet gan realizēt jau izvirzītos mērķus, uzstājoties EDSO PA debatēs, norādīja Latvijas delegācijas vadītājs J.Eglītis. Viņš uzsvēra, ka EDSO dibināšanas pamatā liktās vērtības ir aktuālas arī šodien un valstīm nepieciešama stingra politiskā griba tās realizēt dzīvē. J.Eglītis atzina, ka šobrīd nav pietiekami konkrētu priekšlikumu, kā varētu mainīt jau pašreizējo Eiropas drošības arhitektūru, tādēļ jāturpina darbs esošo struktūru ietvaros.

Līdzīgu viedokli debatēs pauda arī Dānijas, Apvienotās Karalistes, Lietuvas un Gruzijas parlamentārieši, informē J.Eglītis. Deputāts norāda, ka, salīdzinot ar rudens tikšanos, kurā notika asas debates par augusta notikumiem Gruzijā, šajā ziemas sesijā darbs bijis mazāk emocionāls.

Līdzās diskusijām par iespējamo Eiropas drošības struktūru pārskatīšanu, parlamentārieši diskutēja arī par iepriekšējās vasaras Astanas sesijas rezolūciju izpildi, kā arī par nākamās vasaras Viļņas sesijas ziņojumu projektiem.

EDSO PA izveidota 1990.gadā un tā apvieno 320 parlamentāriešus no 56 EDSO dalībvalstīm. PA pulcējas vairākas reizes gadā, lai apspriestu plašu jautājumu loku, kas attiecas uz EDSO galamērķa sasniegšanu - drošības garantēšanu visā EDSO reģionā.


Saeimas Preses dienests

Trešdien, 9.oktobrī
09:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
09:45  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
13:10  Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēde
15:30  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas sēde
15:30  Parlamentārā izmeklēšanas komisija par "Rail Baltica" projekta parlamentārās kontroles nodrošināšanu, lai apzinātu projekta īstenošanā pieļautās kļūdas un panāktu, ka tas kļūst par prioritāru valdības jautājumu un lēmumi tiek pieņemti pārskatāmi, laikus un ievērojot Latvijas valsts un visas sabiedrības intereses, ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību un valsts budžetu sēde