Saeimā diskutēs par elastīga darba tirgus veidošanu Baltijas valstīs ekonomiskās krīzes apstākļos

(12.02.2009.)

Piektdien, 13.februārī, Saeimā notiks Baltijas Asamblejas (BA) Sociālo lietu komitejas rīkotā starptautiska apaļā galda diskusija „Elastīga darba tirgus veidošana Baltijas valstīs ekonomiskās krīzes apstākļos”, kurā Baltijas valstu parlamentu deputāti, valsts pārvaldes un profesionālo organizāciju pārstāvji diskutēs par iespējām visaptveroši risināt nodarbinātības jautājumus Baltijas valstīs.

Pasākuma mērķis ir skaidrot, kāda ir Skandināvijas valstu, Beļģijas, Nīderlandes un Luksemburgas pieredze darba tirgus jautājumu risināšanā un kā ekonomiskās krīzes apstākļos rīkojas kaimiņi - lietuvieši un igauņi. Diskusijas dalībnieki plāno rast priekšlikumus, kā kopējiem spēkiem risināt ekonomiskās krīzes problēmas, skaidro BA Sociālo lietu komitejas līdzpriekšsēdētāja Silva Bendrāte.

„Ceram rezultātā iegūt ieteikumus, idejas un argumentus darbam, ko būtu iespējams piedāvāt visu triju Baltijas valstu valdībām un atbildīgajām ministrijām. Ir ļoti būtiski rīkoties nekavējoties, kamēr ekonomiskās krīzes vadība vēl ir mūsu rokās,” uzsver S.Bendrāte.

Foruma diskusiju centrā būs bezdarba situācijas izpēte no dažādiem aspektiem un iespējas to ietekmēt un mainīt, atjaunojot „asinsriti” ekonomikā.

Diskusijā aicināti piedalīties dažādu nozaru eksperti no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Beļģijas, kā arī no Ziemeļu Padomes.

Apaļā galda diskusija „Elastīga darba tirgus veidošana Baltijas valstīs ekonomiskās krīzes apstākļos” notiks 13.februārī plkst.10.00 Jēkaba ielā 10/12, 409.telpā.

Baltijas Asambleja ir Latvijas, Igaunijas un Lietuvas parlamentu sadarbības institūcija, kas izveidota 1991.gada 8.novembrī. Asamblejā katru Baltijas valstu parlamentu pārstāv 12-20 deputāti. Asambleja ir koordinējoša un konsultatīva institūcija. Tā ir tiesīga nacionālajiem parlamentiem, valdībām un Baltijas Ministru padomei izteikt savu viedokli rezolūciju, lēmumu, deklarāciju un ieteikumu formā un pieprasīt atbildes, kā BA dienaskārtībā izskatītie aktuālie pārrobežu jautājumi ir risināti.

 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 9.oktobrī
09:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
09:45  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
13:10  Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēde
15:30  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas sēde
15:30  Parlamentārā izmeklēšanas komisija par "Rail Baltica" projekta parlamentārās kontroles nodrošināšanu, lai apzinātu projekta īstenošanā pieļautās kļūdas un panāktu, ka tas kļūst par prioritāru valdības jautājumu un lēmumi tiek pieņemti pārskatāmi, laikus un ievērojot Latvijas valsts un visas sabiedrības intereses, ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību un valsts budžetu sēde