Saeimas komisija: Reliģisko lietu pārvaldes reorganizācijai jābūt pārdomātai un izsvērtai

(12.06.2008.)

Pilnveidojot reliģisko lietu pārvaldību, jāuzklausa reliģisko konfesiju viedoklis, šodien, 12.jūnijā, secināja Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija.

Deputāti iepazinās ar Reliģisko lietu pārvaldes (RLP) reorganizācijas plānu un secināja, ka tajā nav ietverti vairāki būtiski jautājumi un nav noskaidrots, ko par to domā reliģiskās organizācijas. „Tagad jebkurš draudzes loceklis var iegriezties pārvaldē, kur viņu vienmēr uzklausīs, dos padomu un palīdzēs atrisināt viņa problēmas,” pauž komisijas priekšsēdētājs Jānis Šmits un norāda, ka pēc reorganizācijas šādas vietas vairs nebūs.

Reorganizācija nepieciešama, jo patlaban reliģisko organizāciju reģistrācijas procesi ir ilglaicīgi, daudzi no tiem nav normatīvi regulēti, pastāv liela birokrātija un nav publiska organizāciju reģistra, uz RLP neefektīvo darbību norāda Tieslietu ministrijas valsts sekretāra vietniece nozaru politikas jautājumos Laila Medin. Reorganizējot RLP, paredzēts tā funkcijas un līdzekļus sadalīt starp Tieslietu ministriju un Uzņēmumu reģistru. Plānots, ka organizācijas savus statūtus un izmaiņas vadības sastāvā varēs reģistrēt septiņās dienās līdzšinējā viena mēneša vietā, bet dažādas izziņas saņemt vienā dienā. Reliģiskās organizācijas paredzēts iekļaut vienotajā juridisko personu uzskaitē un izveidot publiski pieejamu reliģisko organizāciju reģistru. Plānots atvieglot dokumentu iesniegšanas procesu sabiedriskā labuma organizācijas statusa piešķiršanai un ārvalstu garīdznieku vai misionāru uzturēšanās atļaujas saņemšanai, par reorganizācijas ieguvumiem deputātus informēja TM pārstāve.

„Komisija divus iepriekšējos reorganizācijas plānus ir noraidījusi, tāpēc vēl šīs sesijas laikā uz komisiju aicināsim reliģisko organizāciju un Uzņēmumu reģistra pārstāvjus, lai uzzinātu viņu viedokli un formulētu komisijas nostāju par iecerēto reformu,” informē J.Šmits.  



Preses dienests


 

Trešdien, 4.septembrī
08:30  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
15:30  Parlamentārā izmeklēšanas komisija par "Rail Baltica" projekta parlamentārās kontroles nodrošināšanu, lai apzinātu projekta īstenošanā pieļautās kļūdas un panāktu, ka tas kļūst par prioritāru valdības jautājumu un lēmumi tiek pieņemti pārskatāmi, laikus un ievērojot Latvijas valsts un visas sabiedrības intereses, ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību un valsts budžetu sēde