Frakcijas

Frakcijas ir Saeimas sastāva politiskā struktūra. Frakcijās apvienojas deputāti, kuri Saeimā ievēlēti no viena nosaukuma deputātu kandidātu saraksta.

13. Saeimā ir šādas frakcijas

“Saskaņa” sociāldemokrātiskās partijas frakcija       Sastāvs
Frakcija "Neatkarīgie"     Sastāvs
Jauno konservatīvo frakcija  Sastāvs
Frakcija "Attīstībai/Par!"   Sastāvs
Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"–"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" frakcija Sastāvs
Zaļo un Zemnieku savienības frakcija    Sastāvs
Frakcija JAUNĀ VIENOTĪBA  Sastāvs


Frakcijām ir būtiska loma politisko viedokļu un nostāju formulēšanā gan likumdošanas, gan parlamenta politiskās dienaskārtības jautājumos. Darbs frakcijās ļauj Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem efektīvāk īstenot savus politiskos mērķus.

Frakcijām ir tiesības rosināt izmaiņas Saeimas sēdes darba kārtībā un iesniegt priekšlikumus grozījumiem likumprojektos. Tāpat frakciju pārstāvjiem ir priekšroka Saeimas debatēs izteikties frakcijas vārdā – viņi, iepriekš piesakoties, var debatēt pirms citiem deputātiem. 

Frakciju var izveidot ne mazāk kā pieci deputāti, kas ievēlēti Saeimā no viena nosaukuma deputātu kandidātu saraksta, turklāt frakcijas piederību mainīt nav iespējams. Tādējādi no viena kandidātu saraksta ievēlētie deputāti var izveidot tikai vienu frakciju un nevar iestāties citā.

Ja kāds deputāts izstājas no frakcijas, viņš nezaudē deputāta mandātu, taču turpmāk ir pie frakcijām nepiederošs deputāts. Arī šajā gadījumā viņš nevar iestāties citā frakcijā.

Frakcija savu darbu organizē saskaņā ar pašu frakcijas deputātu apstiprinātu nolikumu. Frakcijas darbu vada no pašu vidus ievēlēts frakcijas priekšsēdētājs, viņu aizvieto priekšsēdētāja biedrs. Ja nepieciešams, frakcija var ievēlēt vairākus priekšsēdētāja biedrus.  

Atsevišķas frakcijas var apvienoties politiskajos blokos, kuros var iesaistīties arī pie frakcijām nepiederošie deputāti.

Lai saskaņotu frakciju un politisko bloku darbību Saeimā un komisijās, kā arī kopā ar Saeimas Prezidiju izlemtu jautājumus, kurus neregulē Saeimas kārtības rullis, darbojas Frakciju padome. To veido pa vienam deputātam no katras frakcijas un politiskā bloka. Frakciju padomes atzinumiem ir ieteikuma raksturs. Frakciju padomes sēžu darba kārtību noteic un sēdes sasauc Saeimas Prezidijs. Sēdes vada Saeimas priekšsēdētājs vai viņa biedrs.

Šī vietne izmanto sīkfailus no Google, lai sniegtu pakalpojumus un analizētu datplūsmu. Lai varētu atskaņot video, Jums jāsniedz piekrišana.

Otrdien, 25.janvārī
08:30  Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas sēde
10:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas E-pārvaldības apakškomisijas un Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas kopsēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja Riharda Kola tikšanās ar Spānijas Karalistes ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Susana Cįmara Angulo
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas un Ilgtspējīgas attīstības komisijas E-pārvaldības apakškomisijas kopsēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
13:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas Visaptverošas valsts aizsardzības apakškomisijas sēde
13:00  Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēde
13:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas Pašvaldību sistēmas pilnveidošanas apakškomisijas sēde
14:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
14:30  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Latgales apakškomisijas sēde
15:30  Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēde