Latvijas Republikas 8.Saeimas

rudens sesijas pirmā sēde

2004.gada 2.septembrī

 

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

 

Sēdes darba kārtība
Satura rādītājs
Balsojumi


Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi, sākam Saeimas rudens sesiju un 2.septembra sēdi!

Pirms sākam izskatīt sēdes darba kārtību, paziņoju, ka Saeimas Prezidijs ir saņēmis Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikumu svītrot no Saeimas 2.septembra sēdes darba kārtības likumprojektu “Grozījumi Administratīvi teritoriālās reformas likumā” un iekļaut minēto likumprojektu Saeimas 7.oktobra sēdes darba kārtībā. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts no darba kārtības ir izsvītrots.

Sāksim izskatīt sēdes darba kārtību!

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegtos, Satversmes 81.panta kārtībā izdotos noteikumus Nr.707 “Grozījumi likumā “Par valsts un pašvaldību kapitāla daļām un kapitālsabiedrībām”” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 75, pret - 2, neviens deputāts neatturas. Likumprojekts nodots komisijai.

Cienījamie kolēģi! Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai jānosaka priekšlikumu iesniegšanas termiņš. Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātam Staņislavam Šķesteram... deputātam Dzintaram Jaundžeikaram! Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātam Dzintaram Jaundžeikaram!

Dz.Jaundžeikars (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 15.septembris.

Sēdes vadītāja. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš ir 15.septembris. Vai ir citi priekšlikumi? Citu priekšlikumu nav. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 15.septembris.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegtos, Satversmes 81.panta kārtībā izdotos noteikumus Nr.708 “Grozījumi likumā “Par valsts un pašvaldību zemes īpašuma tiesībām un to nostiprināšanu zemesgrāmatās”” nodot Juridiskajai komisijai un Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka Juridiskā komisija ir atbildīgā komisija.

Deputāte Anna Seile ir pieteikusies runāt “pret”. Lūdzu!

A.Seile (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie deputāti! Sagatavotie likuma grozījumi, kas ir šajā likumprojektā, tātad ir jau stājušies spēkā Satversmes 81.panta kārtībā. Daļa no tiem tiešām ir nepieciešami, jo tie vienkārši ir redakcionāli precizējumi. Tomēr šeit ir ieviesta arī gluži jauna norma, ka uz valsts vārda attiecīgās ministrijas personā tiek zemesgrāmatā reģistrēta valstij piekrītošā un piederošā zeme, un ir speciāli atzīmēts, ka tātad arī meža zeme. Un šis ieraksts var tikt attiecināts arī uz konkrētās ministrijas padotībā esošām valsts koledžām, profesionālās vidējās izglītības un arodizglītības iestādēm.

Kāpēc man ir bažas par šāda grozījuma izdarīšanu likumā? Tāpēc, ka attiecībā uz meža zemi ir īpaša kārtība - vai nu ar atsevišķu Ministru kabineta lēmumu, vai arī ar Saeimas lēmumu... Un šādā gadījumā nebūtu nepieciešams tikai koledžu un profesionālo skolu dēļ mainīt likumu. Protams, ja nonāk attiecīgās ministrijas rīcībā šī zeme, tad... var vēlāk tikt tā skola likvidēta, kā tas jau bieži ir noticis ar izglītības iestādēm, un tādā gadījumā var rasties jautājums — kas notiks ar šo zemi? Mēs izjaucam to vienoto kārtību, ka visa Valsts meža departamenta zeme ir Zemkopības ministrijas pārvaldīšanā, un šeit radām kaut kādus atsevišķus precedentus.

Es ierosinu tomēr neatbalstīt šo likumprojektu, it sevišķi tāpēc, ka šajā likumprojektā nav minēts neviens piemērs, uz kurām konkrētām mācību iestādēm šis grozījums var attiekties. Un varbūt atkal mēs palaidīsim garām iespēju paturēt valstij šo zemi, kas tai pienākas pēc citiem likumiem.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Deputāts Juris Sokolovskis.

J.Sokolovskis (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Godātie kolēģi! Mēs esam gatavi atbalstīt šo projektu, bet mums ir šaubas. Noteikti jādod ministrijām iespēja reģistrēt meža zemi uz sava vārda, taču rodas jautājums, vai šis projekts netiks virzīts tikai viena iemesla dēļ - lai tajā ciematā, kas ir pie Jūrmalas šosejas, būvētājiem būtu labākas iespējas ātri vienoties ar Izglītības un zinātnes ministriju un izmantot Bulduru dārzkopības vidusskolas rīcībā esošās meža zemes savām vajadzībām.

Mēs par to nezinām. Ja Ministru kabinets ir gatavs pierādīt pretējo, mēs esam gatavi balsot “par”.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Lūdzu deputātus balsot par Ministru kabineta noteikumu nodošanu komisijām, nosakot arī atbildīgo komisiju. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 49, pret - 3, atturas - 35. Likumprojekts - Ministru kabineta noteikumi - komisijai nodots.

Lūdzu Juridisko komisiju noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu.

Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātam Marekam Segliņam.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Divas nedēļas.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 16.septembris. Paldies.

Saeimas Prezidijs ierosina Satversmes 81.panta kārtībā izdotos Ministru kabineta noteikumus Nr.709 “Grozījums likumā “Par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu” nodot Sociālo un darba lietu komisijai un Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai un noteikt, ka Sociālo un darba lietu komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot arī atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 78, pret - nav, atturas - 6. Likumprojekts nodots komisijām.

Lūdzu Sociālo un darba lietu komisiju noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu! Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātei Jevgenijai Stalidzānei!

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš varētu būt 17.septembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 17.septembris. Paldies.

Saeimas Prezidijs ierosina Satversmes 81.panta kārtībā izdotos Ministru kabineta noteikumus Nr.710 “Grozījumi Teritorijas plānošanas likumā” nodot Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 64, pret - 23, atturas - 2. Likumprojekts nodots komisijai.

Lūdzu ieslēgt mikrofonu Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vadītājam deputātam Staņislavam Šķesteram!

S.Šķesters (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 15.septembris. Paldies.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 15.septembris. Paldies.

Saeimas Prezidijs ierosina Satversmes 81.panta kārtībā izdotos Ministru kabineta noteikumus Nr.711 “Grozījumi Elektronisko dokumentu likumā” nodot Juridiskajai komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 89, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Lūdzu ieslēgt mikrofonu Juridiskās komisijas vadītājam deputātam Marekam Segliņam!

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

15.septembris.

Sēdes vadītāja. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 15.septembris. Citu priekšlikumu nav. Paldies!

Saeimas Prezidijs ierosina Satversmes 81.panta kārtībā izdotos Ministru kabineta noteikumus Nr.712 “Grozījumi Veterinārmedicīnas likumā” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 91, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātam Dzintaram Jaundžeikaram.

Dz.Jaundžeikars (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 16.septembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 16.septembris. Paldies.

Saeimas Prezidijs ierosina Satversmes 81.panta kārtībā izdotos Ministru kabineta noteikumus Nr.713 “Grozījumi Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā” nodot Sociālo un darba lietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 92, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātei Jevgenijai Stalidzānei priekšlikumu iesniegšanas termiņa noteikšanai!

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 17.septembris.

Sēdes vadītāja. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš ir 17.septembris. Citu priekšlikumu nav. Paldies.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem”” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 91, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījums Nacionālās drošības likumā” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 74, pret - 10, atturas - 7. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Valsts civildienesta ierēdņu disciplinārās atbildības likums” nodot Juridiskajai komisijai, Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai un noteikt, ka Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 68, pret - 25, neviens neatturas. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Vēlētāju reģistra likumā” nodot Juridiskajai komisijai, Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai un noteikt, ka Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija ir atbildīgā komisija.

Deputāts Juris Sokolovskis ir pieteicies runāt “pret”.

J.Sokolovskis (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Godātie kolēģi! Es gribētu pievērst jūsu uzmanību diviem aspektiem!

Pirmais. Mūsu Satversmes 101.pants joprojām nosaka, ka pašvaldības ievēlē pilntiesīgie Latvijas pilsoņi. Kolēģi! Sākumā mums ir jāgroza Satversme, bet pēc tam jāgroza atbilstošie likumi.

Un otrais aspekts. Es gribu pievērst jūsu uzmanību tam, ka šajā likumprojektā mēs dosim tiesības vēlēt ārzemniekiem, kuri nodzīvojuši Latvijā 6 mēnešus, bet nedosim tiesības vēlēt tiem cilvēkiem, kuri šeit pastāvīgi dzīvo un maksā nodokļus.

Kolēģi, padomāsim par to!

Sēdes vadītāja. Neviens deputāts nav pieteicies runāt “par”. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 78, pret - 6, atturas - 6. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Pilsētas domes, novada domes un pagasta padomes vēlēšanu likumā” nodot Juridiskajai komisijai, Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai un noteikt, ka Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret - 4, atturas - 6. Likumprojekts komisijām nodots.

 

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Krimināllikumā” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

Deputāte Ina Druviete. Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātei Inai Druvietei.

I.Druviete (frakcija “Jaunais laiks”).

Šo likumprojektu lūdz arī Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija.

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Tātad nodot arī Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot arī atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 90, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Par Latvijas Republikas valdības un Luksemburgas Lielhercogistes valdības konvenciju par nodokļu dubultās uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu attiecībā uz ienākuma un kapitāla nodokļiem” nodot Ārlietu komisijai un Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un noteikt, ka Ārlietu komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 88, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Klementjeva, Orlova, Cileviča, Ribakova un Agešina iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

Deputāts Andrejs Klementjevs pieteicies runāt “par”.

A.Klementjevs (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Labrīt, augsti godātie deputāti! Mēs, Tautas saskaņas partijas frakcijas deputāti, iesniedzām šo likumprojektu sakarā ar to, ka mēs uzskatām, ka negodīgi ir aplikt šodien ar nodokļiem tās pensijas, kuras ir lielākas par 100 latiem. Kāpēc mēs tā uzskatām?

Pirmkārt, tas nestimulē šodien cilvēkus, kas ir pirmspensijas vecumā, maksāt nodokļus, tāpēc ka viņi zina: ja viņi labi nopelnīs un godīgi pārskaitīs budžetā savu sociālo nodokli, viņu pensiju tomēr pēc tam apliks ar nodokli. Kāpēc censties un maksāt? Labāk noslēpt.

Un otrkārt. Paskatieties, kas šodien notiek ar cenu pieaugumu! Šodien iztikas minimums ir 99 lati. Es domāju, ka tas ir minimums, lai cilvēks var izdzīvot. Taču mūsu valsts nestimulē tos cilvēkus, kuri grib tikt bišķiņ tālāk un nopelnīt lielāku pensiju, “apcērp” viņiem pensiju. Tas nav korekti! Šī summa jau sen ir novecojusi. Es domāju, ka to vajag palielināt. Tas ir kā kompromiss. Mūsu pozīcija: pensijas nedrīkst aplikt ar nodokļiem!

Es gribu pateikt, ka šī norma skar 32 tūkstošus cilvēku, un vairākums no viņiem, aptuveni 29 tūkstoši cilvēku saņem no 100 līdz 150 latiem. Es domāju, ka budžets daudz nezaudēs, ja šo normu neīstenos. Gan tīri psiholoģiski, gan arī politiski būtu izdevīgāk, ja cilvēki mēģinātu nopelnīt lielāku pensiju un samaksātu vairāk naudas nodokļos.

Tāda situācija ar sociālo budžetu nebūs vairs nekad... Es saprotu, ka pozitīvi... Es domāju, ka sociālais budžets var atļauties šodien veikt šīs izmaksas. Šo nodokli, iedzīvotāju ienākuma nodokli, kuru iekasē no pensijām, valsts taču tērē nevis uz pensionāriem, bet uz tiem iedzīvotājiem, kuri vēl nav pensijā.

Un vēl viena lieta. Ja mēs šodien šo normu neatcelsim, pēc tam grūtāk būs no tās atteikties.

Pēc indeksācijas, pēc 5 latu pielikšanas, cilvēki varēs saņemt vēl vairāk, virs 100 latiem pensiju, bet viņi to nejutīs, tāpēc ka visu šo palielinājumu atvilks ar nodokļiem.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Neviens deputāts nav pietiecies runāt “pret”.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 23, pret - nebalsoja neviens, atturas - 68 deputāti. Likumprojekts nav nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Par Līgumu par Starptautiskās Krimināltiesas privilēģijām un imunitātēm” nodot Ārlietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Plinera, Buzajeva, Kabanova, Tolmačova, Aleksejeva un Sokolovska iesniegto likumprojektu “Grozījums Izglītības likumā” nodot Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

Deputāts Juris Dobelis ir pieteicies runāt “pret”. (Starpsauciens: “Nu, nevajag!”)

J.Dobelis (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Cienītie kolēģi! Ja kāds kaut ko piedāvā, tad vienmēr ir jāredz, kāda ir šā piedāvājuma jēga. Kāds ir šā dokumenta nolūks? Vai tā nolūks ir kaut ko uzlabot valstī vai kādam kaut kā palīdzēt vai, taisni otrādi, radīt vēl lielāku jūkli, radīt vēl liekas neskaidrības?

Nu ko tad šā likumprojekta autori mums iesaka šodien darīt? Viņi iesaka vilkt laiku, neko nedarīt. Visu laiku tēlo lielus aizstāvjus kaut kam, vēlas iegūt papildu politisko kapitālu, runāt, runāt un runāt bezgalīgi, maldināt Latvijas sabiedrību un maldināt pasaules sabiedrību. Vai šāda laika vilkšana dod mieru sabiedrībai, kādu nomierina? Kas ir visļaunākais? Visļaunākais ir neskaidrība, neizpratne par lietām, nevēlēšanās tās izprast. Kaut kādi piedāvājumi... Lūk, tā saucamo moratoriju grib ieviest. Kā zināms, šis vārds nāk no vārda “mirt”. Nu, ja kāds grib mirt šīs reformas pieņemšanas laikā, tā ir viņa personīgā darīšana. Kas varētu notikt šāda moratorija laikā? Nebeidzamas aktivitātes, piketi, staigāšanas, vazāšanās riņķī, un jēgas no tā galīgi nekādas.

Protams, ir vēl arī tāds jautājums: kā izturēsies šiem iesniedzējiem draudzīgā valsts - Krievija? Kādi būs tie paņēmieni, ar kuriem Krievija centīsies ietekmēt kaut ko Latvijā savas vēlmes labad? Kā vienmēr, tur atkal radīsies kaut kas “jauns” (pēdiņās), runājot par Latviju.

Un tagad nedaudz par to PCTVL. Kā tad nu tā ir sagadījies, ka šiem burtiem ir pamatīgi sakari ar vienu spiestuvi - ar spiestuvi, kur iespiež viltoto naudu, pie tam par diezgan krietnām summām? Šajā pašā spiestuvē PCTVL iespiež savus aģitācijas materiālus, savas propagandas lapiņas kā veci, mīļi draugi. Tā, lūk, redziet! Diezgan savādi sanāk - cīnītāji par mieru un kārtību Latvijā sadarbojas ar viltotas naudas ražotājiem.

Vēl otrs piemērs no PCTVL darbības, kurš arī izraisa zināmas pārdomas. Ir tāds Lindermans, kurš patlaban bēguļo pa Krieviju un baidās ierasties Latvijā...

Sēdes vadītāja. Tuvāk, lūdzu, tematam!

J.Dobelis. Tagad šie te PCTVL aktīvisti nezin kāpēc lūdz par viņu kaut ko labu pateikt.

Ja jūs tagad šeit... Jakov Pliner, krievi nāk... Ja jūs šeit...

Sēdes vadītāja. Cienījamais Dobeļa kungs, mēs runājam par likumprojekta “Grozījumi Izglītības likumā” nodošanu komisijām. Lūdzu, turieties pie temata.

J.Dobelis. Jā, tieši tā. Tūlīt beigšu.

Ja šī enerģija, kas tiek ieguldīta šāda dokumenta radīšanā un visādu nekārtību organizēšanā, tiktu ieguldīta latviešu valodas apgūšanā, tad būtu citi rezultāti. To var skaidri redzēt, ja parunā ar šiem piketētājiem un ar tiem, kas te nāk tribīnē, bet vārdu “budžets” nav iemācījušies izrunāt pareizi - budžetu sauc par “bjudžetu”. Tad būtu pavisam citi rezultāti!

Tā ka nekādā ziņā neko tādu sabiedrība nedrīkst pieļaut un šādi te sacerējumi ir jānoraida.

(Starpsaucieni.)

Sēdes vadītāja. Deputāts Nikolajs Kabanovs ir pieteicies runāt “par”.

N.Kabanovs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvija” frakcija).

Cienījamie kolēģi! Pēdējā laikā Latvijas mazākumtautību sabiedriskās organizācijas, mazākumtautību skolu skolēni, vecāki un pedagogi vairākkārt ir izteikuši savu nepatiku pret plānoto daļējo pāreju vidusskolās uz mācībām latviešu valodā. Visbiežāk diskusijās tiek izteikts priekšlikums uzsākt izglītības reformas moratoriju, kas dos laiku likumprojekta par mazākumtautību izglītības iestādēm izstrādāšanai. Likumprojekts paredz deleģējumu Ministru kabinetam izstrādāt likumprojektu par mazākumtautību izglītības iestādēm, kā arī līdz šā likuma spēkā stāšanās brīdim saglabāt pašlaik spēkā esošās normas par mācību satura apguvi valsts valodā.

Lūdzu jūs balsot “par” PCTVL frakcijas priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Viens deputāts ir runājis “par”, viens - “pret”.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 17, pret - 76, neviens deputāts neatturas. Likumprojekts nav nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Par Protokolu par grozījumiem Latvijas Republikas valdības un Kazahstānas Republikas valdības nolīgumā par tranzīta kārtību” nodot Ārlietu komisijai un Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka Ārlietu komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot arī atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijām.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Par Līgumu starp Dāniju, Igauniju, Somiju, Islandi, Latviju, Lietuvu, Norvēģiju un Zviedriju par Ziemeļu Investīciju banku” nodot Ārlietu komisijai un Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un noteikt, ka Ārlietu komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot arī atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 79, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijām. Paldies.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Par grozījumiem Pasaules veselības organizācijas Konstitūcijā” nodot Ārlietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 74, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījums likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”” nodot Sociālo un darba lietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 90, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 89, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Lagzdiņa, Pietkeviča, Zommeres, Kučinska, Ārgaļa un Kalvīša iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par dzīvojamo telpu īri”” nodot Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 88, pret - nav, atturas - 5. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Lagzdiņa, Pietkeviča, Zommeres, Kučinska, Ārgaļa un Kalvīša iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par pašvaldību palīdzību dzīvokļa jautājuma risināšanā”” nodot Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 90, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Lagzdiņa, Pietkeviča, Zommeres, Kučinska, Ārgaļa un Kalvīša iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju”” nodot Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Par Apvienoto Nāciju izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas konvenciju par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu” nodot Ārlietu komisijai, Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai un noteikt, ka Ārlietu komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” nodot Juridiskajai komisijai, Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka Juridiskā komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret - nav, atturas - 1. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Valsts statistikas likumā” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 88, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījums Izglītības inovācijas fonda likumā” nodot Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 72, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Pre zidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījums Nacionālās drošības likumā” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai, Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka Aizsardzības un iekšlietu komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 89, pret - nav, atturas - 1. Likumprojekts komisijām nodots.

Nākamais darba kārtības jautājums - Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputāta Vladimira Buzajeva lūgumu piešķirt viņam neapmaksātu atvaļinājumu šā gada 2.septembrī. Vai deputāts Dzintars Ābiķis ir pieteicies runāt?

Dz.Ābiķis (Tautas partijas frakcija).

Augsti godātais Prezidij! Cienījamie kolēģi! Parasti mēs ar izpratni izturamies pret deputātu lūgumu piešķirt viņiem atvaļinājumu, jo parasti tas ir saistīts ar kādiem ģimenes apstākļiem, ar problēmām, teiksim, ar kāzām, ar bērēm vai ar kādiem citiem priecīgiem notikumiem vai bēdīgākām likstām.

Taču šajā gadījumā man ir diezgan pamatotas aizdomas, ka Buzajeva kungs prasa atvaļinājumu tāpēc, lai aicinātu jaunatni uz prettiesiskām darbībām, lai organizētu neatļautus ielu gājienus un piketus. Un tādā gadījumā es personīgi uzskatu, un arī Tautas partija uzskata, ka deputātam piešķirt atvaļinājumu, lai viņš šā atvaļinājuma laikā veiktu prettiesiskas darbības, ir pilnīgi nepieļaujami.

Ja Prezidija rīcībā ir kāda pretēja informācija, jo varbūt Buzajeva kungam ir citi iemesli, kāpēc viņš ir lūdzis piešķirt atvaļinājumu, tad es ļoti lūdzu par to informēt šeit deputātus, bet pretējā gadījumā es aicinu kolēģus tomēr neatbalstīt atvaļinājuma piešķiršanu deputātam Buzajevam.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Lūdzu deputātus balsot par atvaļinājuma piešķiršanu deputātam Vladimiram Buzajevam! Lūdzu rezultātu! Par - 21, pret - 52, atturas - 19 deputāti. Atvaļinājums nav piešķirts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Saeimas priekšsēdētājas Ingrīdas Ūdres atsaukšanu”.

Iesniedzēju vārdā runās deputāts Krišjānis Kariņš.

A.K.Kariņš (frakcija “Jaunais laiks”).

Godājamie kolēģi! 12.augustā Saeimas ārkārtas sēdē, izskatot grozījumus likumā “Par valsts budžetu 2004.gadam”, deputātiem tika liegta iespēja izteikties par šo jautājumu debatēs. Neraugoties uz to, ka parlamentārieši vēlējās debatēt, kā arī es pats biju pieteicies runāt par procedūru, Saeimas priekšsēdētāja vienkārši slēdza Saeimas sēdi. Tajā brīdī valsts otrā amatpersona ignorēja parlamenta tradīcijas un deputātu demokrātiskās tiesības paust savu viedokli. Ūdres kundze pārkāpa Latvijas Republikas Satversmi, kā arī Saeimas kārtības rulli.

Patiesībā šis ir bezprecedenta gadījums, kad valdošo koalīciju pārstāvošā Saeimas priekšsēdētāja liedz opozīcijai paust savu viedokli par tādu valstiski svarīgu jautājumu, kādi ir valsts budžeta grozījumi, tāpēc partija “Jaunais laiks”, tās Saeimas frakcija šodien aicina Saeimu atbildīgi lemt par Ūdres kundzes atcelšanu no Saeimas priekšsēdētāja amata.

Saeimas priekšsēdētāja primārās funkcijas ir vadīt Saeimas sēdi un pārraudzīt, lai parlaments rīkotos atbilstoši Saeimas kārtības rullim. Tātad Saeimas priekšsēdētāja pienākums ir pārraudzīt, lai deputātiem būtu iespēja izteikt savu viedokli, tas nozīmē, ne tikai ļaut runātgribētājiem izteikties un sekot līdzi tam, lai viņi varētu izteikt savas domas uz vienlīdzīgiem pamatiem, bet priekšsēdētājam ir arī jāpārliecinās, ka ir izdarīts viss, lai runātgribētāji varētu pieteikties. Atbilstoši Saeimas kārtības rullim (es citēju): “Kad visi debatēs pieteikušies runātāji izteikušies, sēdes vadītājs pasludina debates par izbeigtām un norāda uz to ar āmura piesitienu.” Tātad, pirms slēdz debates, Saeimas priekšsēdētājam ir jāpārliecinās, vai visi, kuri ir pieteikušies, ir uzklausīti.

Es konstatēju vēl vienu Saeimas priekšsēdētāja pienākumu; proti, ja kāda neparedzēta iemesla dēļ nav ievērotas deputāta tiesības pieteikties debatēs, Saeimas priekšsēdētājam ir jānoskaidro situācija un jādara viss, lai to novērstu.

Kas tad īsti notika? Ieskatīsimies stenogrammā! Kad Saeima bija atzinusi likumprojektu par steidzamu, Saeimas priekšsēdētāja deva vārdu finanšu ministram kā Ministru kabineta pārstāvim apspriežamajā jautājumā. Spurdziņa kungs arī runāja, un viņa runa beidzās ar vārdiem “Paldies par uzmanību”. Un tūlīt sekoja Saeimas priekšsēdētājas vārdi: “Cienījamie kolēģi, debates slēdzu.”

Tagad ir jautājums: kā var slēgt debates, kuras nemaz nav sākušās? Bija Ministru kabineta pārstāvja runa, un parasti pēc tās sākās debates. Frakcijai “Jaunais laiks”, kā jau opozīcijas partijai, bija vēlme runāt. Konkrēti, pirmais no mūsu frakcijas deputātiem, kas gribēja runāt un bija pieteicies runāt, bija Kārlis Šadurskis. Esmu sapratis to, ka laikam Šadurska kunga atlētiskums bija tāds, ka, nesaprazdams, ka... arī es un citi kolēģi... nesaprazdams, ka debates laikam bija sākušās, nebija piespiedis to mazo podziņu tajā mazajā pultī, kas mums visiem priekšā uz galda ir.

Tagad ir jautājums: vai Saeimas priekšsēdētājas funkcija ir vērtēt deputātu atlētiskumu vai nodrošināt, lai debates notiek demokrātiskā veidā? Arī es pēc tam, kad debates tika slēgtas, gribēju runāt par procedūru. Es gan biju piespiedis savu podziņu, kura mirkšķinājās man acu priekšā (un, es domāju, tas tika reģistrēts arī Saeimas Prezidijā), un arī es biju viens no tiem deputātiem, kuri skaļā balsī sauca: “Procedūru! Procedūru!” Un stenogrammā mēs varam redzēt, ka ir bijuši starpsaucieni, uz kuriem Ūdres kundzes reakcija bija šāda (es citēju): “Bija debates. Debates jau slēdzu.”

Cienījamie kolēģi! Kā var debates būt slēgtas, ja tās vispār netika sāktas?

Frakcijas “Jaunais laiks” deputāti debates neuztver kā sacensību vai kā kaut ko ierobežotā daudzumā pieejamu. Demokrātiskā valstī vārda brīvība ir viena no pašām svarīgākajām pamattiesībām. Mums tā šķiet pašsaprotama un absolūti nepieciešama, pat veicināma.

Mūsu frakcijas deputāti pieteicās runāt, kad Ministru kabineta pārstāvis bija beidzis savu ziņojumu, bet mūsu vēlme debatēt tika klaji ignorēta un sēde tika slēgta.

Ko mēs varam secināt? Vai tiešām mūsu valsts otra augstākā amatpersona neievēro šīs augstākās likuma normas?

Un padomāsim par vēl vienu jautājumu - par prestižu! Ļoti bieži runā par Saeimas prestižu. Un viens no cilvēkiem, kurš, ja mani atmiņa neviļ, pēdējo pāris gadu laikā ir visbiežāk minējis šos vārdus, ir tieši mūsu Saeimas priekšsēdētāja Ūdres kundze. Ir jāceļ Saeimas prestižs, mums ir jārūpējas, lai prestižs Saeimai būtu. No kurienes tad šis prestižs rodas? Ir šajā zālē viena persona, kuras varā ir šo prestižu vai nu celt, vai gremdēt. Un tā viena persona ir mūsu pašu ievēlētā Saeimas priekšsēdētāja. Saeimas priekšsēdētājs ir tas cilvēks, kurš vistiešākajā veidā var Saeimas prestižu vai nu celt, vai nospiest, nogremdēt, - gan ar savu rīcību sēžu laikā, gan arī, protams, ar savu rīcību ārpus sēdēm (par to es šodien nerunāju).

Nepieļaut demokrātiskas debates par budžeta grozījumiem - tā ir tieši tāda rīcība, kas grauj mūsu kopējo prestižu. Kā mēs varam gaidīt, ka sabiedrība uzskatīs par labu esam institūciju, kura skaitās demokrātiska, bet kura pati savā iekšienē neievēro, turklāt pamatīgi neievēro, šos demokrātijas principus?!

Kolēģi, es aicinu jūs visus šodien būt atbildīgiem! Strādāsim tā, lai tiešām celtos Saeimas prestižs!

Es aicinu jūs atbalstīt frakcijas “Jaunais laiks” ierosinājumu atcelt Ūdres kundzi no Saeimas priekšsēdētāja amata!

Paldies!

Sēdes vadītāja. Deputāts Augusts Brigmanis.

A.Brigmanis (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Labdien, cienījamie kolēģi! Šodien es klausos un brīnos, un domāju: cik tālu ir no mīlestības līdz naidam? Cik tālu ir no kvēliem skūpstiem uz abiem vaigiem līdz šādiem vārdiem no tribīnes? Laikam tas, cik katra partija, katra politiskā organizācija ir pilna ar liekulību, divkosību vai godīgumu, ir katras iekšēja lieta.

Kolēģi! Jautājums ir tieši par to, cik sakārtoti mēs esam paši savas partijas iekšienē, cik mēs katrs varam iekšēji koordinēt savas politiskās organizācijas darbu; cik precīzi mēs, tā īstenotāji šeit uz vietas, Saeimā, ievērojam reglamentu; cik savlaicīgi iesniedzam savus priekšlikumus. Mana visdziļākā pārliecība ir tā, ka mūsu Saeimas priekšsēdētāja absolūti nav tas nedemokrātiskais tirāns, kas tagad kādam politiskajam spēkam - vienalga, vai viņš būtu pozīcijā vai opozīcijā, - speciāli liegtu vārdu.

Es domāju, kas šeit vairāk vai mazāk varētu būt tā robežšķirtne; kas šeit varētu būt tas šķīrējtiesnesis, kas pateiktu, vai bija vai nebija šāds pieteikums. Ne jau mēs, deputāti, sēžam klāt pie šiem fiksētajiem priekšlikumiem... Saeimas Juridiskais birojs, kas, es uzskatu, ir neitrāla struktūrvienība, kura, mainoties politiskajiem spēkiem, paliek uz vietas, ir fiksējis šo momentu un pateicis, ka šeit nav pārkāpuma. Kolēģi, būsim nu godīgi un atzīsim, ka šis ir klaji populistisks “gājiens”, savas nevarēšanas klajas apliecināšanas “gājiens”! Un es pat gribētu teikt, ka visa tālākā šā scenārija gaita, kas bija saistīta ar šā gada budžeta grozījumu apspriešanu un balsošanu, liecināja, ka klaji populistiskas savas politiskās partijas intereses tiek stādītas augstāk par to, kāda materiālā labklājība mūsu valstī ir iedzīvotājiem... kāda materiālā labklājība nonāk līdz mūsu iedzīvotājiem. Neraugoties ne uz ko - lai tikai būtu savas “spalvas” paspodrinātas! -, mēs te balsojam “pret” un neatbalstām šīs lietas.

Es domāju, ka visiem šeit ir iespējas izteikties, visiem šeit ir iespējas runāt. Un līdz ar to es uzskatu, ka tas ir, skaidri un gaiši, viens populistisks “gājiens” un ka pat nebūtu vērts mums te tukši runāt par šo lietu, un ka absolūti noraidāms ir šis priekšlikums.

Sēdes vadītāja. Deputāts Boriss Cilevičs.

B.Cilevičs (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Mēs dzirdējām te daudz visādu vārdu par demokrātiju, vārda brīvību un visādiem cēliem jēdzieniem. Taču tiem nav nekāda sakara ar šo problēmu. Patiešām, deputātam jāapgūst vairākas iemaņas, to skaitā arī prasme savlaicīgi nospiest podziņu. Un tas nebūt nav tas vissarežģītākais, kas deputātam būtu jāzina. Kā parādīja diskusija par budžetu otrajā lasījumā, Šadurska kungs, būdams ļoti spējīgs politiķis, ļoti veiksmīgi ir apguvis šādas iemaņas un uzstājās vairākkārt. Tāpēc es aicinu netaisīt traģēdijas un novēlu vienkārši kolēģiem no frakcijas “Jaunais laiks” tikpat veiksmīgi apgūt arī citas iemaņas, kas ir vajadzīgas veiksmīgam deputāta darbam.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Deputāte Liene Liepiņa.

L.Liepiņa (frakcija “Jaunais laiks”).

Labdien, cienījamie kolēģi!

Tā jau noteikti ir, kā jūs sakāt - tā podziņa nebija tajā brīdī nospiesta. Taču šeit ir runa par lietas būtību: vai dod vai nedod iespēju runāt debatēs? Man liekas, jums tiešām vajadzētu piekrist mums visiem, ka tā iespēja netika dota. Pēc būtības vienkārši netika dota!

Ja Saeimas priekšsēdētāja to būtu gribējusi, viņa būtu atklājusi debates, un būtu tā podziņa piespiesta. Tas ir vienkārši: grib vai negrib. Tik ļoti vienkāršs ir jautājums šinī gadījumā.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Deputāts Kārlis Šadurskis.

K.Šadurskis (frakcija “Jaunais laiks”).

Godātie kolēģi! Mana sirsnīga pateicība Cileviča kungam, kas bija pamanījis manu progresu veiklībā podziņas spiešanā! Tiešām - es ļoti nopietni trenējos pirms otrā lasījuma, lai to izdarītu laikā. Bet, protams, es nebūtu tagad nācis tribīnē, lai to vien pateiktu. Mani dara ļoti uzmanīgu kaut kas no Brigmaņa kunga teiktā. (No zāles dep. A.Brigmanis: “Patīkami...”)

Es citēšu tuvu tekstam (piedodiet, ja es kļūdos un kādu vārdu pasaku neprecīzi): ““Jaunā laika” nostāja otrajā lasījumā parādīja, ka jums jau arī īsti nebija ko teikt par budžetu. Klajš populisms. Līdz ar to rezumējums: Ūdres kundze pareizi darīja, ka netērēja laiku, ļaujot jums tukši runāt jau pirmajā lasījumā, jo jūs, “Jaunais laiks”, esat opozīcija un nav ko mums te tērēt laiku ar jūsu uzklausīšanu, jo, kā mēs lemsim, tā būs. Gribēsim atņemt Cesvaines skolai naudu - atņemsim! Gribēsim nedot represētajiem - nedosim! Jo mums ir vara. Ko jūs, “Jaunais laiks”, opozīcija, tērējat mūsu un nodokļu maksātāju naudu ar savām tukšajām runām!”

Brigmaņa kungs! Manuprāt, tās ir ļoti, ļoti riskantas tendences. Es aicinu jūs padomāt par šiem jautājumiem.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Cienījamie kolēģi! Saskaņā ar Kārtības rulli balsojums par amatpersonas atsaukšanu ir aizklāts.

Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 29, pret - 58, neviens neatturas. Paldies. Lēmums nav pieņemts. (Aplausi.)

Cienījamie kolēģi! Saeimas Prezidijs ir saņēmis divu deputātu - Jurkāna un Cileviča - paziņojumu, ka balsojumā par darba kārtības 17.jautājumu - likumprojektu “Grozījums Izglītības likumā” - viņi vēlējās balsot “par”. Paldies.

Deputāts Cilevičs ir pieteicies runāt? Nē. Viss. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Jāņa Šmita ievēlēšanu Saeimas Nacionālās drošības komisijā”.

Atklājam debates. Deputāte Linda Mūrniece.

L.Mūrniece (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie kolēģi! Frakcija “Jaunais laiks” neapšauba Latvijas Pirmās partijas frakcijas deputātu tiesības strādāt Nacionālās drošības komisijā, bet pamatoti apšauba Jāņa Šmita kvalifikāciju ieņemt Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāja amatu, jo tieši ar tādu mērķi Šmita kunga vārds ir parādījies šodienas sēdes darba kārtībā. Frakcija “Jaunais laiks” apšauba, ka Jānis Šmits, kuram nav nekādas pieredzes un profesionālu iemaņu nacionālās drošības jomā, varētu izprast šīs komisijas mērķus un uzdevumus un, vēl jo vairāk, vadīt šīs komisijas pieredzējušos un profesionālos ekspertus nacionālās drošības jomā.

Tāpēc frakcija “Jaunais laiks” aicina balsot pret lēmuma projektu!

Sēdes vadītāja. Deputāts Aleksandrs Golubovs.

A.Golubovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Tā kā Nacionālās drošības komisija veidojas no katras Saeimā pārstāvētās partijas frakcijas, Saeimas Prezidijam, kad tanī komisijā atbrīvojās kāda vieta, būtu vajadzējis izsludināt konkursu uz šo vietu, jo mūsu frakcija nav pārstāvēta tanī komisijā un, kā es zinu, arī PCTVL frakcija nav pārstāvēta tanī komisijā. Tāpēc lūdzu šodien atlikt šā patstāvīgā priekšlikuma izskatīšanu un pārnest to uz citu laiku, un noteikt laiku, kādā var tikt iesniegtas arī mūsu kandidatūras!

Sēdes vadītāja. Golubova kungs, mutiski nevar atlikt lēmuma projekta izskatīšanu!

Debates slēdzu. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 55, pret - 31, atturas - 7 deputāti. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - Pieprasījumu komisijas atzinums par Saeimas deputāta Kārļa Šadurska, Edgara Jaunupa, Dzintara Zaķa, Aigara Pētersona, Sarmītes Ķikustes, Einara Repšes, Ingunas Rībenas, Ulda Mārtiņa Klausa, Kārļa Strēļa un Artura Krišjāņa Kariņa pieprasījumu Ministru prezidentam Indulim Emsim “Par iespējami pretlikumīgu rīcību, apdraudot augstākās izglītības kvalitāti”.

Pieprasījumu komisijas vārdā - deputāts Augusts Brigmanis.

A.Brigmanis (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Godātie kolēģi! Šis pieprasījums ir palicis vēl no pavasara sesijas.

Pieprasījumu komisija izskatīja šo pieprasījumu, un Pieprasījumu komisijas atzinums ir to noraidīt.

Sēdes vadītāja. Deputāts Kārlis Šadurskis.

K.Šadurskis (frakcija “Jaunais laiks”).

Godātie kolēģi! Sociālo tehnoloģiju augstskola, profesionālo augstākās izglītības bakalaura studiju programma “Tiesību zinātnes”. Programmas licence Nr.040328, licence izsniegta 2004.gada 27.maijā.

27.maijā - tā rakstīts uz licences. Melns uz balta!

Izglītības un zinātnes ministrs Juris Radzevičs piedalījās Saeimas Pieprasījumu komisijas sēdē 16.jūnijā un apgalvoja, ka licence nav parakstīta, ka licencēšanas noteikumos konstatētas nelikumības, problēmas, kuras ministrs lūgs izvērtēt prokuratūrai. Cik es zinu, laikam nelūdza, bet tā vietā prettiesiski parakstīja licenci. Šodien, protams, mēs varam tikai minēt, vai jūnijā ministra kungs maldināja deputātus, teikdams, ka licence nav parakstīta, kaut gan uz licences rakstīts 27.maijs, vai arī tiešām licenci ar 27.maija datumu parakstīja vēlāk (kā ziņoja saziņas līdzekļi, augustā). Taču tādā gadījumā šis ir viltots dokuments. Licences parakstīšanas datumam ir ļoti liela nozīme, jo no licences izsniegšanas brīža jāpaiet noteiktam laikam, līdz var sākt studentu uzņemšanu. Tā ka ministra kungs ir vai nu melojis deputātiem, vai arī viltojis dokumentu. Tā šķiet.

Tā nu ir iznācis, ka Saeimas brīvdienu dēļ deputātiem ir, tā teikt, jālemj par staļļa durvju slēgšanu, kad zirgs sen jau ir gabalā. Jo, kā jau Brigmaņa kungs ļoti lakoniski sacīja, šis deputātu pieprasījums tiešām ir pārpalikums no pavasara sesijas.

Taču gribu vērst jūsu uzmanību uz diviem jautājumiem, kurus esam šajā pieprasījumā uzdevuši Ministru prezidentam Emsim. Viens jautājums (citēju): “Vai uzskatāt, ka spējat atbilstoši uzraudzīt un kontrolēt izglītības un zinātnes ministra Jura Radzeviča darbības atbilstību likumam un Latvijas interesēm?” Un otrs jautājums: “Vai, atklājoties būtiskām prettiesiskām darbībām Izglītības un zinātnes ministrijā, nekavējoties pieprasīsiet Jura Radzeviča demisiju?” Šie jautājumi šodien ir tikpat aktuāli, kādi tie bija, pavasara sesiju slēdzot.

Daži argumenti. Pēc vienas tikšanās ar pašvaldības vadītāju tika pieņemts vienpersonisks ministra lēmums - lēmums par Cesvaines vidusskolas celtniecības pārtraukšanu, atņemot šim mērķim paredzētos līdzekļus. Pat nepapūlējās apmeklēt Cesvaini un uz vietas paskatīties, kāda ir situācija, - ka bērni mācās pielāgotās telpās, kuras ir avārijas stāvoklī!

Otrs. Nevar nepieminēt arī īpatnējo riņķadanci ap Aglonas internātvidusskolu: te prettiesiski iejaucas rajona pašvaldību kompetencē esošajā mērķdotāciju sadalē, te cenšas skolu ar 189 bērniem pievienot Katoļu ģimnāzijai ar nepilniem 30 bērniem (kaut arī labi zināms, ka likums aizliedz bāreņus ievietot konfesionālā izglītības iestādē), te atkal ministrs pēkšņi atsakās no visa tā... Un arī tas viss notiek, ministram pat nepapūloties aizbraukt uz Aglonu un paskatīties!

Protams, varētu pat nepieminēt par tādu sīkumu, ka, uzsākot darbu, ministrs solīja risināt dialogu ar visām mazākumtautību skolām un apmeklēt tās visas, bet, pēc ministra padomnieka Ancupova vārdiem vakar televīzijas raidījumā, apmeklētas ir 35. Pēc paša ministra vārdiem, tiekoties vakar ar frakcijas “Jaunais laiks” deputātiem, Rīgas skolā nav būts nevienā.

Nu, par to varbūt varētu pat nepieminēt. Taču ir vēl daži būtiski likuma pārkāpumi.

Izglītības un zinātnes ministrija trīs mēnešus sistemātiski pārkāpj Augstskolu likumu, slēpjot Augstskolu reģistra datus, nepublicējot tos internetā.

No juridiskās tehnikas viedokļa nekvalitatīvi normatīvie akti regulāri no Izglītības un zinātnes ministrijas nonāk Ministru kabinetā, no kurienes tie ir jāsūta atpakaļ.

Izglītības un zinātnes ministrija reģistrē un legalizē Krievijas augstskolu pagrīdes filiāles, kuras reģistrēt aizliedz Izglītības likums un pret kurām ilgstoši ir cīnījusies gan Izglītības valsts inspekcija, gan arī tiesībsargājošās iestādes.

Nu, šķiet, ka, kaut īsi ieskicējot, ministra labo darbu saraksts ir diezgan krāšņs... Es gribu aicināt Saeimas deputātus atbalstīt pieprasījumu Ministru prezidentam, jo jautājums par Radzeviča kunga darbības lietderību izglītības un zinātnes ministra amatā, manuprāt, šodien ir tikpat aktuāls, kāds tas bija pavasara sesijā.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Izglītības un zinātnes ministrs Juris Radzevičs.

J.Radzevičs (izglītības un zinātnes ministrs).

Augsti godājamie deputāti! Šobrīd tika pieminēts ļoti daudz jautājumu, un man iznāk runāt ne tikai par to vienu jautājumu, kas ir saistīts ar pieprasījumu, bet īstenībā par veselu klāstu, bet nu tomēr par lietas būtību.

Tādu sliktu darbu, kādu izdarīja iepriekšējā valdība augstākajai izglītībai, pieņemot pēdējā savas darbības dienā jaunu licencēšanas kārtību, nevarēja izdarīt neviens cits, un šobrīd es gribētu teikt, ka Kārlis Šadurskis priekš augstākās izglītības ir Pavļiks Morozovs, jo, parakstīdams tos noteikumus, kuri vispār nebija apstiprināti, viņš sagandēja daudzām augstskolām dzīvi.

Taču tagad es gribu teikt, ka šīs licencēšanas kārtības 6.punkts nosaka to, ka komisijas sastāvā ir divi pārstāvji no Latvijas Augstākās izglītības padomes, viens - no Rektoru padomes, kā arī Izglītības un zinātnes ministrijas darbinieki. Savā 2004.gada 7.jūlijā parakstītajā vēstulē, ko rakstījis vai tikai parakstījis Kārlis Šadurskis, viņš norāda: “Kā iepriekšējais ministrs jūtu morālu pienākumu sniegt palīdzību augstskolām situācijas risināšanā, tādēļ secīgi izklāstīšu aspektus, kas tomēr neļauj ministram rīkoties patvaļīgi un liedz licences izsniegt.”

Savukārt 5.lapā ir rakstīts tā: “Ministram nav tiesību vilcināt pārvaldes procesu. Jau noskaidrojām, ka par licences izsniegšanu lems komisija un lēmumu - administratīvo aktu - izdod komisija. Administratīvais akts nav pamats dokumentam, licencei, bet gan komisijas lēmums - darbības rezultāts ar saistošām sekām par atļaujas izsniegšanu, lai īstenotu Augstākās izglītības programmu. Ministrs noformē dokumentu. Administratīvais akts ir vērsts uz tiesisku seku radīšanu, un nevar būt situācija, ka amatpersona, kuras kompetencē nav šā akta izdošana, kavē dokumenta noformēšanu.” Parakstījis Kārlis Šadurskis.

Un visu, ko viņš te ir ieteicis, es esmu arī izdarījis. Es esmu nodevis vēlreiz šai komisijai izvērtēt, es esmu nodevis vēlreiz valsts sekretāram pārvērtēt, un visi šie cilvēki un institūcijas ir atzinušas, ka licence ir izsniedzama - izsniedzama viena iemesla dēļ - īstenībā tā iemesla dēļ, ka noteikumiem nav atpakaļejoša spēka un ka pastāv tiesiskās paļāvības princips.

Tātad īstenībā nebūtu nekāda pamata izsniegt Rīgas Tehniskajai universitātei licenci, kur Valsts kontrole aprīlī konstatēja ļoti nopietnus pārkāpumus, jo netika ievērota tās Satversme un Augstskolu likums. Un to, man šķiet, arī Kārlis Šadurskis ļoti labi zina, tikai šeit mums šobrīd liekuļo.

Viņš liekuļoja arī tanī brīdī, kad Izglītības valsts inspekcijai paprasīja papildu līdzekļus, taču tad viņam būtu godīgi jāpasaka, ka viņš ir izteicis rājienu (pats personīgi, ja nemaldos) šīs inspekcijas vadītājam par šo personālsastāva jautājumu. Analoģiski ir bijis arī tad, kad tika prasīta nauda Izglītības satura eksaminācijas centram, kur viņa darbības laikā arī ir izteikts rājiens par neapmierinošu darbu. Tad kurā brīdī viņš ir patiess?

Un patiess viņš nav arī tajā brīdī, kad runā par Aglonas internātģimnāziju. Man šķiet, ka tajā vienā dienā, kad viņam iepriekšējās valdības laikā bija iespēja pildīt premjera pienākumus, viņš visu nokārtoja tā, ka tad, kad Zemkopības ministrija gribēja nodot ēku Rušonas ielā 11 rajona pašvaldībai, viņš to pārņēma Izglītības un zinātnes ministrijas pārziņā un neko nedarīja. Un neko nedarīja! Taču tagad viņš liekulīgi stāsta par savām rūpēm par Aglonu.

Šadurska kungs, vajadzēja vienkārši to namu atdot, kad jums bija iespējas, tāpēc nevajag šeit no šīs augstās tribīnes melot!

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Deputāts Kārlis Šadurskis, otro reizi.

K.Šadurskis (frakcija “Jaunais laiks”).

Godātie kolēģi! Ministra kungs ļoti skaisti selektīvi citēja faktus; proti, pēc tam, kad Izglītības un zinātnes ministrijas valdījumā tika pārņemta Aglonas internātvidusskola, tajā notika Iekšējā audita departamenta pārbaude. To, protams, ministra kungs aizmirsa, tā vietā sacīdams: “Nenotika nekas!” Bet lai nu tas paliek uz viņa sirdsapziņas!

Attiecībā uz to, ka ministra kungs visu laiku izmanto iespēju katrreiz no tribīnes norādīt uz “Jaunā laika” atbalstītāja Sola Bukingolta darījumiem ar Rīgas Tehnisko universitāti, par ko es neesot varējis nezināt un par ko es esot atbildīgs. Mīļie draugi, šis darījums notika pirms 6 gadiem, kad Sols Bukingolts vēl nebija “Jaunā laika” atbalstītājs, jo līdz “Jaunā laika” nodibināšanai bija jāgaida vēl 4 gadi.

Otrkārt, es strādāju par docentu Rīgas Tehniskajā universitātē, un līdz ministrijai man bija vēl ļoti tāls ceļš ejams. Radzeviča kungs, nu būsim taču drusku godīgāki!

Un pēdējais, ko es gribu sacīt (citāts): “Kārlis Šadurskis priekš augstākās izglītības ir Pavļiks Morozovs.” Nu tad vārdiņš “priekš” lai paliek uz jūsu latviešu valodas, kā lai to saka, stila izjūtas rēķina, bet, runājot par Pavļiku Morozovu... Morozova kungs nodeva savu tēva kungu, un es domāju, ka daži ar to varbūt pat lepojas, bet tas nav būtiski. Neķersimies pie personīgiem apvainojumiem, ministra kungs (starpsaucieni), tad, kad jums vairs nav ko teikt!

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Lūdzu deputātus balsot par pieprasījumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 33, pret - 62, atturas - 1. Pieprasījums noraidīts.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Civilprocesa likumā”. Trešais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Godājamie kolēģi! Uz trešo lasījumu Juridiskā komisija ir saņēmusi trīs priekšlikumus par grozījumiem likumprojektā “Grozījumi Civilprocesa likumā”.

1.priekšlikumu Juridiskā komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 2.priekšlikumu tā ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. Un 3.priekšlikumu Juridiskā komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. Lūdzu pieņemt likumprojektu “Grozījumi Civilprocesa likumā” trešajā lasījumā!

 

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 78, pret - 13, neviens neatturas. Likums “Grozījumi Civilprocesa likumā” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Tiesu izpildītāju likumā”. Trešais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Izskatot likumprojektu “Grozījumi Tiesu izpildītāju likumā”, Juridiskā komisija ir iepazinusies ar visiem priekšlikumiem, un 1.priekšlikumu Juridiskā komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 2.priekšlikumu tā ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 3.priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 4.priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 5.priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 6.priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 7.priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 8.priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 9.priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 10.priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 11.priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 12.priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 13.priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 14.priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 15.priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 16.priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 17.priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. Godājamie kolēģi! Lūdzu pieņemt šo likumprojektu trešajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 89, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi Tiesu izpildītāju likumā” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājum s - likumprojekts “Par Latvijas Republikas un Uzbekistānas Republikas konsulāro konvenciju”. Otrais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - Igors Solovjovs.

I.Solovjovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Uz otro lasījumu priekšlikumu nav. Tātad Ārlietu komisija ierosina to pieņemt otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 89, pret un atturas - nav. Likums “Par Latvijas Republikas un Uzbekistānas Republikas konsulāro konvenciju” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums Nacionālo bruņoto spēku likumā”. Pirmais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Juris Dalbiņš.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Kolēģi deputāti! Likumprojektā ietvertais grozījums nosaka Nacionālo bruņoto spēku personālsastāva komplektēšanas principus dalībai starptautiskajās operācijās. Likumprojekts paredz, ka Nacionālo bruņoto spēku personālsastāvu dalībai starptautiskajās operācijās veido profesionālā militārā dienesta karavīri un militārie darbinieki.

Aizsardzības un iekšlietu komisija 15.jūnija sēdē apsprieda šo likumprojektu un konceptuāli atbalstīja.

Komisijas vārdā lūdzu šo likumprojektu atbalstīt pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 90, pret - nav, atturas - 1. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

J.Dalbiņš. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 13.septembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 13.septembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Ieslodzījuma vietu pārvaldes likumā”. Pirmais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Juris Dalbiņš.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Šajā likumprojektā ietvertie grozījumi paredz pirmām kārtām uz Tieslietu ministrijas struktūrvienības - Ieslodzījuma vietu pārvaldes ģenerālinspektora biroja - bāzes izveidot Sodu politikas departamentu. Sodu politikas departaments būs atbildīgs par vienotas soda politikas izstrādi un ieviešanu, kā arī veiks Tieslietu ministrijas padotībā esošo iestāžu - Ieslodzījuma vietu pārvaldes un Valsts probācijas dienesta - pārraudzību. Ņemot vērā minēto un to, ka pārraudzība ir paredzēta likuma 2.pantā, tiek izslēgts likuma 5.pants.

Otrkārt. Ieslodzījuma vietu pārvaldes darbinieku darba samaksu atbilstoši ieņemamajiem amatiem noteiks Ministru kabineta noteikumi.

Un treškārt. Ieslodzījuma vietā tiks apsekotas apcietinātās un notiesātās personas, lai konstatētu, vai tās ir lietojušas alkoholu vai narkotiskās vielas.

Likumprojektā no likuma izslēgti vārdi “nosūtīt apcietinātās un notiesātās personas apsekošanai vai ekspertīzes izdarīšanai uz ārstniecības iestādēm, ja nepieciešams atzinums, lai objektīvi izskatītu lietu par likumpārkāpuma izdarīšanu”. Apsekošanas vai ekspertīzes izdarīšanai apcietinātās un notiesātās personas netiks nosūtītas uz ārstniecības iestādēm, bet gan ņemti paraugi un nosūtīti izmeklēšanai Veselības ministrijas noteiktajā kārtībā.

Komisija šo likumprojektu izskatīja 15.jūnija sēdē un lūdz to konceptuāli atbalstīt pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 94, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

J.Dalbiņš. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 24.septembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 24.septembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Latvijas Sodu izpildes kodeksā”. Pirmais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Juris Dalbiņš.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Paldies, cienījamā priekšsēdētāja! Likumprojektā ietvertie grozījumi ir izstrādāti, pirmkārt, lai modernizētu un pilnveidotu brīvības atņemšanas soda izpildes procesu.

Otrkārt, lai veidotu resursus, kurus varētu novirzīt to uzdevumu izpildei, kas šobrīd netiek pienācīgā apjomā un kvalitātē nodrošināti vai ir paredzēti kādi jauni.

Un, treškārt, lai rastu risinājumu šādiem jautājumiem: precizētu brīvības atņemšanas soda izpildes režīma noteikšanu, veicinātu efektīvāku brīvības atņemšanas soda progresīvās izpildes piemērošanu, pilnveidotu administratīvo komisiju darbu, uzlabotu sarakstes, kā arī sūtījumu un pienesumu saņemšanas kārtību, precizētu soda izpildes režīma nosacījumus audzināšanas iestādēs nepilngadīgajiem, efektīvāk notiesātos iesaistītu darbā, precizētu režīma prasības brīvības atņemšanas iestāžu teritorijā izvietotajos uzņēmumos, uzlabotu juridiskās palīdzības pasākumus notiesātajiem, pilnveidotu notiesāto profesionālo izglītību un precizētu atbrīvošanas un materiālās palīdzības sniegšanas kārtību brīvības atņemšanas sodu izcietušajām un atbrīvotajām personām.

Komisija šo likumprojektu izskatīja un nolēma atbalstīt pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 90, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

J.Dalbiņš. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 27.septembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 27.septembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Valsts informācijas sistēmu likumā”. Pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Pēteris Kalniņš.

P.Kalniņš (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienījamie kolēģi! Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija izskatīja minēto likumprojektu, un komisijas vārdā šodien lūdzu atbalstīt minēto likumprojektu pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 91, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikuma iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

P.Kalniņš. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 8.septembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 8.septembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Autopārvadājumu likumā”. Pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Sergejs Fjodorovs.

S.Fjodorovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Godātie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu, kura reģistrācijas numurs 836.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija šā gada 15.jūnijā savā sēdē izskatīja likumprojektu “Grozījumi Autopārvadājumu likumā” un pieņēma lēmumu atbalstīt minēto likumprojektu izskatīšanai Saeimas sēdē pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret - 4, neviens neatturas. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

S.Fjodorovs. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 10.septembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 10.septembris. Paldies.

S.Fjodorovs. Paldies.

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Jūrlietu pārvaldes un jūras drošības likumā”. Pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Aigars Kalvītis.

A.Kalvītis (Tautas partijas frakcija).

Grozījumi Jūrlietu pārvaldes un jūras drošības likumā ir tehniski grozījumi, kuri tiks tuvākajā laikā komisijā pieņemti. Pirmajā lasījumā komisija šos priekšlikumus ir atbalstījusi. Piemēram, vārds “lidaparāti” te tiek aizvietots ar vārdu “gaisakuģi”.

Tā ka aicinu arī Saeimu pieņemt likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 91, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

A.Kalvītis. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 7.septembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 7.septembris.

Cienījamie kolēģi, pirms turpinām izskatīt sēdes darba kārtību, paziņoju, ka ir saņemts desmit deputātu - Pietkeviča, Šņepstes, Lagzdiņa, Kalvīša un citu - iesniegums ar lūgumu turpināt šā gada 2.septembra sēdi līdz visu darba kārtības jautājumu izskatīšanai bez pārtraukuma.

Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Turpinām izskatīt Saeimas sēdes darba kārtību.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Latvijas Republikas un Ķīnas Tautas Republikas līgumu par savstarpējo tiesisko palīdzību krimināllietās”. Pirmais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāts Aleksandrs Kiršteins.

A.Kiršteins (Tautas partijas frakcija).

Godājamie deputāti! Lūdzu, izskatīsim dokumentu ar reģistrācijas numuru 820 - likumprojektu “Par Latvijas Republikas un Ķīnas Tautas Republikas līgumu par savstarpējo tiesisko palīdzību krimināllietās”!

Tā kā mums nav starptautisko konvenciju ietvaros sadarbības šajā jautājumā, tagad tiek noslēgts šis divpusējais līgums, kas paredz savstarpējo tiesisko palīdzību krimināllietās. Šis līgums regulē piemērošanas jomas, regulē sadarbību starp centrālajām iestādēm. Tās ir precīzi noteiktas šajā līgumā - tās ir Iekšlietu ministrija, Tieslietu ministrija un Latvijas Republikas Ģenerālprokuratūra no Latvijas Republikas puses un Augstākā Tautas prokuratūra no Ķīnas Tautas Republikas puses. Šis līgums paredz kārtību, kādā tiek iegūti pierādījumi, tiek veikta liecinieku nopratināšana, kārtotas finansiālās saistības, veikta dažādu izdevumu segšana. Nekādā gadījumā šis līgums neparedz personu izdošanu. Tātad tas neparedz, piemēram, Latvijas Republikas pilsoņu izdošanu Ķīnas Tautas Republikai.

Lūdzu atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 92, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

A.Kiršteins. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 8.septembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 8.septembris. Paldies.

A.Kiršteins. Paldies.

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Rīgas Doma likums”. Pirmais lasījums.

Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vārdā - deputāts Dzintars Ābiķis.

Dz.Ābiķis (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā sēdes vadītāja! Kolēģi! Likumprojekts “Rīgas Doma likums” ir izstrādāts, lai atrisinātu Rīgas Doma juridiskās piederības un apsaimniekošanas jautājumus. Likumprojekts paredz Rīgas Doma izmantošanas un ekspluatācijas kārtību, finansējumu, valsts un Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas savstarpējās attiecības Rīgas Doma izmantošanā, apsaimniekošanā un uzturēšanā.

Tad, kad Tautas partija kļuva par valdības locekli, mūsu partiju pārstāvošā kultūras ministre Helēna Demakova izšķīrās par drosmīgu soli. Proti, ņemot vērā Rīgas Doma ļoti bēdīgo tehnisko stāvokli un to, ka faktiski šis bēdīgais tehniskais stāvoklis pat apdraud cilvēku dzīvības, ministre izšķīrās par ļoti drosmīgu soli - slēdza Doma baznīcu. Viņa panāca valdības un Saeimas atbalstu (paldies arī jums, deputātiem!), tā ka beidzot, pēc ilgiem gadiem, ir piešķirta nopietna summa Rīgas Doma tehniskā stāvokļa izpētei, kā arī summa šīs baznīcas remontam. Arī Rīgas Vēstures un kuģniecības muzejam ir piešķirta summa zaudējumu kompensācijai, jo, tā kā sakarā ar avārijas situāciju Rīgas Doms ir slēgts un koncertzāle nefunkcionē, muzejs cieš zaudējumus.

Cienījamie kolēģi, ļoti lūdzu atbalstīt šo likumprojektu, jo mums iespējami ātri Rīgas Doms ir jāsaved kārtībā, lai atkal tas priecētu Rīgas apmeklētājus!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 90, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

Dz.Ābiķis. Lūdzu iesniegt priekšlikumus līdz 10.septembrim.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 10.septembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Invalīdu biedrību uzņēmumi, kuriem nepiemēro likumā “Par iepirkumu valsts vai pašvaldību vajadzībām” noteiktās iepirkuma procedūras”. Pirmais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā - deputāte Jevgenija Stalidzāne.

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Labdien, cienījamie kolēģi un cienījamais Prezidij!

Jau tajā laikā, kad Latvija vēl tikai virzījās uz Eiropas Savienību, mums - valstij un arī pašvaldībām - nepārprotami tika uzlikts pienākums nodrošināt labvēlīgu vidi invalīdu sociālajai nodrošināšanai, sociālajai aizsardzībai. Bija jāizstrādā nacionālās likumu normas invalīdu nodarbinātībai atbilstoši Apvienoto Nāciju Organizācijas Invalīdu tiesību deklarācijai un arī rekomendācijām. Tāpēc 2003.gadā, kas tika atzīts par Eiropas Invalīdu gadu, Sociālo un darba lietu komisija nolēma izveidot darba grupu, kas strādātu pie invalīdu nodarbinātības veicināšanas atbalsta sistēmas pilnveidošanas likumdošanas ietvaros. Darba grupā piedalījās nevalstisko organizāciju pārstāvji - Latvijas Neredzīgo biedrība, Latvijas Nedzirdīgo savienība, Latgales priekšpilsētas “Rūpju bērns”, invalīdu un viņu draugu apvienība “Apeirons”. Pašvaldību pārstāvēja Rīgas Domes Labklājības departaments, valsti - Labklājības ministrija, Finanšu ministrija un Ekonomikas ministrija. Darba devējus pārstāvēja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras pārstāvji.

Strādājot darba grupā, izkristalizējās viedoklis, ka valstij, veicot savu pamatuzdevumu, būtu jāsekmē invalīdu ražotās produkcijas noiets. Tāpēc arī aktualizējās jautājums par nepieciešamību papildināt likuma “Par iepirkumu valsts vai pašvaldību vajadzībām” 4.pantu ar tādu gadījumu uzskaitījumu, kuros likums netiek piemērots, veicot iepirkuma procedūru. Proti, likumā noteikto iepirkuma procedūru nepiemēro iepirkumiem no invalīdu biedrību uzņēmumiem un iepirkumiem, kuru apjoms nepārsniedz 10 000 latu, ar nosacījumu, ka šiem uzņēmumiem jābūt uzskaitītiem Ministru kabineta iesniegtā un Saeimas apstiprinātā īpašā sarakstā, kas šodien jums arī tiek prezentēts kā izskatāmais likumprojekts. Invalīdu biedrību uzņēmumu saraksts ir sastādīts, pamatojoties uz iesniegtajiem sabiedrisko organizāciju uzņēmumu lūgumiem, un tiek stingri ņemts vērā arī tas, cik invalīdu ir nodarbināti šajos uzņēmumos.

Atbalstot izskatāmo likumprojektu (tas ir, invalīdu biedrību uzņēmumiem nepiemērojot likumā “Par iepirkumu valsts vai pašvaldību vajadzībām” noteikto iepirkuma procedūru), būs sperts vēl viens solis, lai paplašinātu invalīdu nodarbinātības iespējas un veicinātu invalīdu integrāciju sabiedrībā, ļaujot viņiem ar savu darbu uzlabot savu materiālo situāciju un savas dzīves kvalitāti. Kārtējo reizi viņi varēs apliecināt savu spēju pašiem veidot savu dzīvi un būt neatkarīgākiem no apkārtējās vides un arī no valsts labvēlības.

Tāpēc komisija, izskatījusi šo likumprojektu, atzina to par steidzamu un iesaka pieņemt pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret - 1, neviens neatturas. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 90, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un laiku likumprojekta izskatīšanai otrajā lasījumā!

J.Stalidzāne. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 6.septembris. Un likumprojekta pieņemšana otrajā, galīgajā, lasījumā - 9.septembrī.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 6.septembris. Un izskatīšana - 9.septembra sēdē. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par piekrišanu Saeimas deputāta Vladimira Buzajeva saukšanai pie administratīvās atbildības”.

Mandātu un iesniegumu komisijas vārdā - deputāts Pāvels Maksimovs.

P.Maksimovs (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Mandātu un iesniegumu komisija izskatīja Rīgas Domes Administratīvās komisijas lūgumu par atļauju saukt pie administratīvās atbildības deputātu Buzajevu sakarā ar Rīgas Domes saistošo noteikumu - noteikumu par Rīgas pilsētas teritorijas labiekārtošanu - pārkāpumiem.

Komisija lūdz izskatīt piedāvāto lēmuma projektu.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates.

Deputāts Andrejs Aleksejevs.

A.Aleksejevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Godātais Prezidij! Godātie kolēģi! Ja es nemaldos, šī jau ir ceturtā reize, kad sodām mūsu kolēģi Buzajeva kungu. Tas, bez šaubām, ir absolūts rekords Latvijas parlamentārisma īsajā vēsturē. Ņemot vērā apstākli, ka vēl nav pagājusi pat puse no deputātu pilnvaru termiņa, pastāv neierobežotas iespējas uzlabot gan deputāta Buzajeva personiskos rādītājus, gan arī visas mūsu frakcijas sasniegumus, - it īpaši ņemot vērā arī to rudens sākumā ieplānoto akciju mērogu, kuru gaitā tiek paredzēts pārliecināt latviešu sabiedrības daļu, ka apmācība dzimtajā valodā nāks bērniem tikai par labu.

Par deputāta Buzajeva kārtējā pārkāpuma būtību. Divas teltis priekšvēlēšanu laikā tika uzstādītas iepretim Ministru kabineta ēkai, ņemot vērā likumā paredzēto attālumu. Starp teltīm tika nostiprināts krusts ar tajā sistu bērnu, kuram pie krūtīm bija viņa vainu pierādošs uzraksts: “Krievu skola”. Teltis stāvēja tur piecas diennaktis, neskatoties uz policijas varonīgajiem centieniem mūs no turienes padzīt. (Starpsaucieni: Kauns Buzajevam!”)

Cienījamie kolēģi! Mums visiem kopā vajadzētu pasmieties par to apstākli, ka Buzajevam tiek inkriminēts Rīgas Domes izdoto celtniecības noteikumu pārkāpums - zaļo jeb apstādījumu zonu regulējošo noteikumu pārkāpums, kaut arī telts tika uzstādīta uz asfalta un nekādus celtniecības darbus viņš tur nebija veicis. (Starpsauciens: “Bet netīrība!”) No izsniegtajiem materiāliem ir absolūti skaidrs, ka jums ir lemts pieņemt nevis administratīvo, bet tīri politisko lēmumu.

Atgādināšu jums, kādus lēmumus par Buzajevu jūs jau esat pieņēmuši. Pirmo reizi viņš tika izdots tiesāšanai par piketa organizēšanu denacionalizēto namu iemītnieku aizstāvībai, līdz ar to jūs atklāti demonstrējāt, ka jūs esat par ģimeņu, pie tam pārsvarā latviešu ģimeņu, masveida izlikšanu uz ielas tikai tāpēc, ka tām padomju laikā neizdevās iemitināties namos, kurus uzcēla tā saucamie okupanti.

Otrreiz Buzajevu sodīja pēc Drošības policijas izvirzītās apsūdzības, kad kārtējā mītiņā nofiksēja antihitleriskās koalīcijas veterānus ar kara apbalvojumiem pie krūtīm.

Trešo reizi viņš tika saukts pie atbildības par neparastām spējām. Tanī laikā, kad viņš atradās Ministru kabineta ēkas iekšpusē un sarunājās tur ar Radzeviča kungu, viņš vienlaicīgi paspēja vadīt arī jauniešu gājienu apkārt šai pašai Ministru kabineta ēkai.

Un ceturtajā reizē jūs pilnā mērā varat nodoties diskriminācijai. Līdzīgus priekšvēlēšanu pasākumus, kādus rīkoja mūsu frakcija — aģitācijas, telšu uzstādīšana Rīgas centrā, rīkoja gan “Latvijas ceļa”, gan “Jaunā laika”, gan arī Tautas partijas pārstāvji. Visas šīs partijas iesniedza Rīgas Domē pieteikumus pasākuma rīkošanai nepilnu diennakti pirms pasākuma sākuma un saņēma pasākuma saskaņojumu dažu stundu laikā, bet citreiz arī ar atpakaļejošu datumu.

PCTVL iesniedza pieteikumu pasākumam četras diennaktis pirms pasākuma rīkošanas un saņēma atteikumu viena iemesla dēļ — tāpēc, ka iesniedza šo pieteikumu pārāk vēlu. Kā zināms, mūsu frakcijas saraksta kandidātu etniskais sastāvs visai krasi atšķiras no citu iepriekš minēto partiju kandidātu sarakstu sastāva, un tas tad arī kalpoja par pamatiemeslu šādai attieksmei pret mūsu frakciju. Rasisma un nacisma brūnos traipus ir ļoti grūti atmazgāt, kungi! Nopietni padomāsim, pirms balsosim un nospiedīsim savu pogu!

Sēdes vadītāja. Deputāts Nikolajs Kabanovs.

N.Kabanovs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamie kolēģi! Šodien Latvijas Saeimas deputāti parādīja savu diskriminējošo attieksmi pret Vladimiru Buzajevu, ka viņu Tautas partijas deputāti tur aizdomās par it kā antivalstisku piketu vai citu rīcību, ko viņš tagad dara. Bet vai mūsu valstī nav nevainības prezumpcijas? Kāpēc jūs domājat, ka Buzajeva kungs tagad nenodarbojas ar kāzām vai ar bērēm? Kāpēc jūs, teiksim, atteicāt savam kolēģim šodien atvaļinājumu? Un es domāju, ka tagad mūsu parlamentā nav īstu koleģiālu attiecību, bet ir, es varu teikt tā, starpetniskais aukstais karš.

Es domāju, ka mums vajag tagad atteikties no Buzajeva kunga nosodījuma. Es domāju, ka tas nāks par labu visai Saeimai.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Deputāts Juris Dobelis.

J.Dobelis (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Cienītie kolēģi! Mēs šodien no rīta izskatījām vienu iesniegumu, kurš it kā esot bijis domāts sabiedrības nomierināšanai, pareizāk sakot, laika vilcināšanai, lai varētu turpināt to, kas ir iecerēts. Un tagad, sēdes beigās, mēs ķeramies klāt pie viena mūsu varoņa darbu izskatīšanas. Te jau ir redzams tas, par ko ir jāpadomā!

Daži te vēlas cīnīties par kaut kādiem saviem ideāliem, bet agri vai vēlu jāsaprot ir viens - tas, ka cīnīties par ideāliem var tikai ar tīrām rokām, ja tie vispār ir ideāli. Ja tā ir izrādīšanās vai politikānisms, tad rokas var smērēt ar visdažādākajiem paņēmieniem. Lūk, tā ir lietas būtība!

Un tagad paanalizēsim šo konkrēto gadījumu un arī šo saistību. Jūs uztraucaties par to, ka viens un tas pats deputāts tiek sodīts. Taču tad uzdodiet sev jautājumu: kāpēc tikai šis - viens un tas pats cilvēks? Acīmredzot tāpēc, ka viņš kaut ko ir arī izdarījis. Kāpēc, piemēram, pagaidām vēl nav tā nopietni sodīts deputāts Kabanovs? Acīmredzot vēl nav iemesla.

Tātad runa ir ne jau par to, ka kāds būtu pret kaut ko. Acīmredzot vairāk ir jādomā par to, ka kādam ir vēlēšanās, lai viņu soda, ka kādam ir īpaša tieksme sevi parādīt kā kaut kādu cietēju. Te nupat jau bija runa par kaut kādiem plankumiem - sarkaniem, brūniem, ziliem un vēl nezin kādās krāsās, kāda nu kuram patīk. Lūk, tā ir tā vēlme! Un šī runa bija īpaši svarīga, lai mēs izprastu, ka šodien Latvijā ir tādi politiskie spēki, kas par katru cenu vēlas radīt Latvijā spriedzi, kas par katru cenu vēlas parādīt sevi kā cietējus, ka viņus te kāds apspiež un tā tālāk. Un tā ir tā lietas būtība.

Tagad paskatieties šo pārkāpēju paskaidrojumu! Savā laikā Buzajeva kungs vismaz centās kaut ko uzrakstīt latviski. Paņemiet viņa iepriekšējos paskaidrojumus! Tie bija rakstīti latviešu valodā. Ar kļūdām. Labi. Bet tie bija rakstīti tomēr latviešu valodā. Tagad Buzajeva kungs ir atmetis pēdējās cerības kaut cik jēdzīgi apgūt latviešu valodu. Vai tad viņš tagad rāda labu paraugu? Iedomājieties: 8.Saeimas deputāts, kas ir pietiekami ilgi nodzīvojis Latvijā, vairs nav spējīgs pat dažus teikumus uzrakstīt latviešu valodā. Nu ir pārgājis uz krievu valodu. Godīgi sakot, ir jāizsaka visdziļākā nožēla.

Viņš jau gandrīz divus gadus ir nostrādājis Latvijas Republikas Saeimā, piedalījies likumu izskatīšanā, apspriešanā, bet nav iemācījies kaut cik labāk uzrakstīt kaut ko latviski. Kāds tas ir paraugs šiem pašiem jauniešiem? Aizies tagad šitāds biedrs un vadīs kādu mītiņu, uzstāsies kā lielais cietējs, trūkumcietējs, bada cietējs, plankumainais cietējs un vēl visāds citāds, lai gan viņš taču nav spējīgs neko iemācīt.

Interesanti ir tas, ka arī jūs visi ļoti skaidri sakāt: “Mēs neesam pret latviešu valodu!” Piedošanu, tā tikai vēl trūka, ka jūs būtu “pret”. Tas gan būtu interesanti!

Lūk! Jūs visi esat gatavi mācīties latviešu valodu. Nu tad mācieties! Taču jūsu līdzšinējās sekmes, ja tās var nosaukt par sekmēm, skaidri pierāda, ka, mācoties tā kā līdz šim, nav iespējams iemācīties latviešu valodu, un, ja Saeimas deputāts nav spējīgs iemācīties, tad ko mēs varam prasīt no šiem bērniem, kuri tikko sāk mācīties skolā?

Lūk, te ir tā lietas būtība! Un šī ir tā galvenā lieta, kāpēc Buzajeva kungs, kurš ir ievēlēts kā deputāts... Neviens jau neapšauba viņa deputāta pilnvaras, par to šeit nav runa, bet tas jau nenozīmē, ka deputāts var uzvesties nu kā tāds... nu kā drusku jocīgs, godīgi sakot, un sistemātiski pārkāpt un krāt kaut kādus īpatnējus punktus. Un līdz ar to šeit, es teikšu, ir draudzīgs lēmums... Saeima draudzīgi nosodīs vienu savu kolēģi.

Es domāju, ka šis balsojums kā draudzības un cieņas apliecinājums pret likumu ievērošanu visiem ir labs paraugs turpmākajai sadarbībai. Taču, ja Buzajeva kungs vēlētos nopietnāk mācīties latviešu valodu, tad jūs jau zināt, ka katram Saeimas deputātam ir pieejami bezmaksas kursi, ko Saeima apmaksā no sava budžeta. Jūs varat apgūt valodas, un jūs daudzi to zināt. Jūs varat apmeklēt kursus un šajos kursos sekmīgi apgūt dažādas valodas.

Tā ka es ļoti iesaku kolēģiem padomāt un ieteikt Buzajeva kungam izmantot šo iespēju un par brīvu labāk apgūt latviešu valodu.

Un pēdējais - par to morālo pusi, kur te Kazanova kungs jeb Kabanova kungs, kā jūs tur pareizi sauc... Bet nu mums ir viens tāds deputāts, lūk, kurš nupat teica, ka Buzajeva kungs, redziet, varbūt esot tur pie “kazām” vai viņš esot bērēs... nu kaut kur citur. Bet man tad ir tāds jautājums: ja reiz Buzajeva kungs nopietni vēlējās, lai viņam piešķir atvaļinājumu, tad kāpēc viņš neatnāca uz Saeimas sēdi, nenostājās šeit, tribīnē, un nepalūdza deputātiem, paskaidrojot, kāpēc viņam šis atvaļinājums ir nepieciešams? Viņš vienkārši radīja deputātos aizdomas. Un ko tad jūs brīnāties, ka šādā laikā, kad tādas jocīgas aktivitātes ir novērotas mūsu galvaspilsētā un kad nav ieradies cilvēks, kurš varbūt tiešām nopietni grib uz kādām bērēm doties... Nezinu, var jau būt... Nu cilvēki ir cilvēki.

Tā ka, lūdzu, redziet, Kabanova kungs, ir tāda lieta, ka ir tāds Kazakovs, ir tāds Hazanovs un ir tāds Kabanovs, un man liekas, ka jums visiem ir daudz kas kopīgs.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 73, pret - 19, atturas - 1. Lēmums pieņemts. Paldies.

Cienījamie kolēģi, lūdzu reģistrēties ar reģistrācijas kartēm! Lūdzu zvanu! Reģistrācijas režīmu!

Kamēr tiek sagatavoti reģistrācijas rezultāti, vārds paziņojumam deputātei Inārai Ostrovskai.

I.Ostrovska (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie kolēģi! Lūdzu Dzeltenajā zālē sanākt Latvijas un Itālijas parlamentu sadarbības grupai!

Sēdes vadītāja. Vārds paziņojumam deputātam Gundaram Bērziņam.

G.Bērziņš (Tautas partijas frakcija).

Pēc 5 minūtēm, tas ir pulksten 10.55, lūdzu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas locekļus pulcēties komisijas telpās uz Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēdi.

Sēdes vadītāja. Vārds paziņojumam deputātam Kārlim Strēlim.

K.Strēlis (frakcija “Jaunais laiks”).

Godājamie kolēģi! Zinātniskie pētījumi liecina, ka sports uzlabo reakciju, un sakarā ar to, ka mums ir vajadzīga laba reakcija pogu spaidīšanai, Saeimas deputātiem ir jāatsāk sporta sezona, tāpēc lūdzu ierasties uz treniņiem ceturtdien pulksten 16.30 pāri ielai Valdemāra ielā 1c - Rīgas Valsts tehnikumā, jo Saeimas Prezidijs ir speciāli par to domājis, un sesijas tagad ceturtdienās beidzas pulksten 15.00. Laiks ir sagatavoties, jo 25.septembrī Šēnhofa skolas audzēkņi un vecāki ir uzaicinājuši Saeimas izlasi uz basketbola maču. Lūdzu savlaicīgi sākt gatavoties!

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Vārds paziņojumam deputātam Aleksandram Kiršteinam.

A.Kiršteins (Tautas partijas frakcija).

Godājamie Ārlietu komisijas locekļi! Lūdzu uz Ārlietu komisijas sēdi pēc 5 minūtēm! Sēdes ilgums - apmēram 10-15 minūtes. Paldies!

Sēdes vadītāja. ...deputātam Dzintaram Ābiķim.

Dz.Ābiķis (Tautas partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi no Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas! Es aicinu jūs pulksten 11.00, tas ir, pēc 6 minūtēm, uz sēdi Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas telpās!

Sēdes vadītāja. ... deputātam Aigaram Pētersonam.

A.Pētersons (frakcija “Jaunais laiks”).

Godājamie deputāti, pulksten 11.00 Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde komisijas telpās.

Sēdes vadītāja. ...deputātei Jevgenijai Stalidzānei.

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Sociālo un darba lietu komisijas sēde pulksten 12.30 komisijas telpās.

Sēdes vadītāja. ...deputātam Jurim Dalbiņam.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Cienījamie Aizsardzības un iekšlietu komisijas deputāti! Mūsu šīsdienas sēdes sākums pulksten 12.30 komisijas telpās.

Sēdes vadītāja. ...deputātam Jānim Reiram.

J.Reirs (frakcija “Jaunais laiks”).

Baltijas Asamblejas delegācijas sēde pulksten 11.00 Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas telpās. Ceturtajā stāvā.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. ...deputātam Staņislavam Šķesteram.

S.Šķesters (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Es lūgtu Valsts pārvaldes un pašvaldības komisiju uz sēdi pulksten 11.15.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Lūdzu nolasīt reģistrācijas rezultātus Saeimas sekretāra biedram Aleksandram Bartaševičam.

A.Bartaševičs (8.Saeimas sekretāra biedrs).

Cienījamie deputāti! Nav reģistrējušies: Artis Pabriks un Jānis Strazdiņš.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Līdz ar to 2.septembra sēde ir slēgta. Paldies.

SATURA RĀDĪTĀJS

8.Saeimas rudens sesijas 1.sēde

2004.gada 2.septembrī

Par darba kārtību

Par Satversmes 81.panta kārtībā izdotajiem Ministru kabineta noteikumiem nr.707 “Grozījumi likumā “Par valsts un pašvaldību kapitāla daļām un kapitālsabiedrībām””

(2921., 2921.a un 2921.b dok., reģ. nr.904.)

Par Satversmes 81.panta kārtībā izdotajiem Ministru kabineta noteikumiem Nr.708 “Grozījumi likumā “Par valsts un pašvaldību zemes īpašuma tiesībām un to nostiprināšanu zemesgrāmatās””

(2922. un 2922.a dok., reģ. nr.905)

Priekšlikumi

- dep. A.Seile (pret)

- dep. J.Sokolovskis (par)

Par Satversmes 81.panta kārtībā izdotajiem Ministru kabineta noteikumiem Nr.709 “Grozījums likumā “Par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu””

(2923. un 2923.a dok., reģ. nr.906)

Par Satversmes 81.panta kārtībā izdotajiem Ministru kabineta noteikumiem Nr.710 “Grozījumi Teritorijas plānošanas likumā”

(2924. un 2924.a dok., reģ. nr.907)

Par Satversmes 81.panta kārtībā izdotajiem Ministru kabineta noteikumiem Nr.711 “Grozījumi Elektronisko dokumentu likumā”

(2925. un 2925.a dok., reģ. nr.908)

Par Satversmes 81.panta kārtībā izdotajiem Ministru kabineta noteikumiem Nr.712 “Grozījumi Veterinārmedicīnas likumā”

(2926. un 2926.a dok., reģ. nr.909)

Par Satversmes 81.panta kārtībā izdotajiem Ministru kabineta noteikumiem Nr.713 “Grozījumi Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā”

(2927. un 2927.a dok., reģ. nr.910)

Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem””

(2900. un 2900.a dok., reģ. nr.889)

Par likumprojektu “Grozījums Nacionālās drošības likumā”

(2901. un 2901.a dok., reģ. nr.890)

Par likumprojektu “Valsts civildienesta ierēdņu disciplinārās atbildības likums”

(2902. un 2902.a dok., reģ. nr.891)

Par likumprojektu “Grozījumi Vēlētāju reģistra likumā”

(2905. un 2905.a dok., reģ. nr.892)

Priekšlikums

- dep. J.Sokolovskis (pret)

Par likumprojektu “Grozījumi Pilsētas domes, novada domes un pagasta padomes vēlēšanu likumā”

(2906. un 2906.a dok., reģ. nr.893)

Par likumprojektu “Grozījumi Krimināllikumā”

(2910. un 2910.a dok., reģ. nr.894)

Par likumprojektu “Par Latvijas Republikas valdības un Luksemburgas Lielhercogistes valdības konvenciju par nodokļu dubultās uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu attiecībā uz ienākuma un kapitāla nodokļiem”

(2911. un 2911.a dok., reģ. nr.895)

Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”” (Noraidīts)

(2912. un 2912.a dok., reģ. nr.896)

Priekšlikums

- dep. A.Klementjevs (par)

Par likumprojektu “Par Līgumu par Starptautiskās Krimināltiesas privilēģijām un imunitātēm”

(2913. un 2913.a dok., reģ. nr.897)

Par likumprojektu “Grozījums Izglītības likumā” (Noraidīts)

(2914. un 2914.a dok., reģ. nr.898)

Priekšlikumi

- dep. J.Dobelis (pret)

- dep. N.Kabanovs (par)

Par likumprojektu “Par Protokolu par grozījumiem Latvijas Republikas valdības un Kazahstānas Republikas valdības nolīgumā par tranzīta kārtību”

(2915. un 2915.a dok., reģ. nr.899)

Par likumprojektu “Par Līgumu starp Dāniju, Igauniju, Somiju, Islandi, Latviju, Lietuvu, Norvēģiju un Zviedriju par Ziemeļu Investīciju banku”

(2917. un 2917.a dok., reģ. nr.900)

Par likumprojektu “Par grozījumiem Pasaules veselības organizācijas Konstitūcijā”

(2918. un 2918.a dok., reģ. nr.901)

Par likumprojektu “Grozījums likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu””

(2919. un 2919.a dok., reģ. nr.902)

Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli””

(2920. un 2920.a dok., reģ. nr.903)

Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par dzīvojamo telpu īri””

(2928. un 2928.a dok., reģ. nr.911)

Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par pašvaldību palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā””

(2929. un 2929.a dok., reģ. nr.912)

Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju””

(2930. un 2930.a dok., reģ. nr.913)

Par likumprojektu “Par Apvienoto Nāciju izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas konvenciju par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu”

(2935. un 2935.a dok., reģ. nr.914)

Par likumprojektu “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”

(2936. un 2936.a dok., reģ. nr.915)

Par likumprojektu “Grozījumi Valsts statistikas likumā”

(2937. un 2937.a dok., reģ. nr.916)

Par likumprojektu “Grozījums Izglītības inovācijas fonda likumā”

(2938. un 2938.a dok., reģ. nr.917)

Par likumprojektu “Grozījums Nacionālās drošības likumā”

(2939. un 2939.a dok., reģ. nr.918)

Lēmuma projekts “Par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātam Vladimiram Buzajevam” (Noraidīts)

(2941. dok.)

Debates

- dep. Dz.Ābiķis

Lēmuma projekts “Par Saeimas priekšsēdētājas Ingrīdas Ūdres atsaukšanu” (Noraidīts)

(2909. dok., reģ. nr.504)

Ziņo

- dep. A.K.Kariņš

Debates

- dep. A.Brigmanis

- dep. B.Cilevičs

- dep. L.Liepiņa

- dep. K.Šadurskis

Par balsojumu jautājumā “Grozījums Izglītības likumā”

Lēmuma projekts “Par deputāta Jāņa Šmita ievēlēšanu Saeimas Nacionālās drošības komisijā”

(2934. dok., reģ. nr.505)

Debates

- dep. L.Mūrniece

- dep. A.Golubovs

Pieprasījumu komisijas atzinums par Saeimas deputātu pieprasījumu Ministru prezidentam Indulim Emsim “Par iespējami pretlikumīgu rīcību, apdraudot augstākās izglītības kvalitāti” (Pieprasījums noraidīts)

(2718., 2718.a un 2718.b dok., reģ. nr.452)

Ziņo

- dep. A.Brigmanis

Debates

- dep. K.Šadurskis

- izglītības un zinātnes ministrs   J.Radzevičs

- dep. K.Šadurskis

Likumprojekts “Grozījumi Civilprocesa likumā” (3.lasījums)

(2833. dok., reģ. nr.636)

Ziņo

- dep. M.Segliņš

Likumprojekts “Grozījumi Tiesu izpildītāju likumā” (3.lasījums)

(2837. dok., reģ. nr.680)

Ziņo

- dep. M.Segliņš

Likumprojekts “Par Latvijas Republikas un Uzbekistānas Republikas konsulāro konvenciju” (2.lasījums)

(2590. un 2835. dok., reģ. nr.793)

Ziņo

- dep. I.Solovjovs

Likumprojekts “Grozījums Nacionālo bruņoto spēku likumā” (1.lasījums)

(2697. un 2809. dok., reģ. nr.831)

Ziņo

- dep. J.Dalbiņš

Likumprojekts “Grozījumi Ieslodzījuma vietu pārvaldes likumā” (1.lasījums)

(2730. un 2811. dok., reģ. nr.841)

Ziņo

- dep. J.Dalbiņš

Likumprojekts “Grozījumi Latvijas Sodu izpildes kodeksā” (1.lasījums)

(2691. un 2812. dok., reģ. nr.827)

Ziņo

- dep. J.Dalbiņš

Likumprojekts “Grozījumi Valsts informācijas sistēmu likumā” (1.lasījums)

(2680. un 2825. dok., reģ. nr.822)

Ziņo

- dep. P.Kalniņš

Likumprojekts “Grozījumi Autopārvadājumu likumā” (1.lasījums)

(2725. un 2826. dok., reģ. nr.836)

Ziņo

- dep. S.Fjodorovs

Likumprojekts “Grozījumi Jūrlietu pārvaldes un jūras drošības likumā” (1.lasījums)

(2727. un 2827. dok., reģ. nr.838)

Ziņo

- dep. A.Kalvītis

Likumprojekts “Par Latvijas Republikas un Ķīnas Tautas Republikas līgumu par savstarpējo tiesisko palīdzību krimināllietās” (1.lasījums)

(2675. un 2847. dok., reģ. nr.820)

Ziņo

- dep. A.Kiršteins

Likumprojekts “Rīgas Doma likums” (1.lasījums)

(2873. un 2916. dok., reģ. nr.875)

Ziņo

- dep. Dz.Ābiķis

Likumprojekts “Invalīdu biedrību uzņēmumi, kuriem nepiemēro likumā “Par iepirkumu valsts vai pašvaldību vajadzībām” noteiktās iepirkuma procedūras” (1.lasījums) (Steidzams)

(2885. un 2940. dok., reģ. nr.883)

Ziņo

- dep. J.Stalidzāne

Lēmuma projekts “Par piekrišanu Saeimas deputāta Vladimira Buzajeva saukšanai pie administratīvās atbildības”

(2839. dok., reģ. nr.487)

Ziņo

- dep. P.Maksimovs

Debates

- dep. A.Aleksejevs

- dep. N.Kabanovs

- dep. J.Dobelis

Paziņojumi

- dep. I.Ostrovska

- dep. Gundars Bērziņš

- dep. K.Strēlis

- dep. A.Kiršteins

- dep. Dz.Ābiķis

- dep. A.Pētersons

- dep. J.Stalidzāne

- dep. J.Dalbiņš

- dep. J.Reirs

- dep. S.Šķesters

Reģistrācijas rezultāti

Nolasa

- Saeimas sekretāra biedrs   A.Bartaševičs

Balsojumi

Grozījumi likumā "Par valsts un pašvaldību kapitāla daļām un kapitālsabiedrībām"
Datums: 02.09.2004. 09:02:54 bal001
Balsošanas motīvs: Satversmes 81.panta kārtībā izdotie Ministru kabineta noteikumi Nr.707 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par valsts un pašvaldību zemes īpašuma tiesībām un to apstiprināšanu zemesgrāmatās"
Datums: 02.09.2004. 09:08:28 bal002
Balsošanas motīvs: Satversmes 81.panta kārtībā izdotie Ministru kabineta noteikumi Nr.708 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījums likumā "Par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu"
Datums: 02.09.2004. 09:09:44 bal003
Balsošanas motīvs: Satversmes 81.panta kārtībā izdotie Ministru kabineta noteikumi Nr.709 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Teritorijas plānošanas likumā
Datums: 02.09.2004. 09:10:52 bal004
Balsošanas motīvs: Satversmes 81.panta kārtībā izdotie Ministru kabineta noteikumi Nr.710 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Elektronisko dokumentu likumā
Datums: 02.09.2004. 09:11:46 bal005
Balsošanas motīvs: Satversmes 81.panta kārtībā izdotie Ministru kabineta noteikumi Nr.711 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Veterinārmedicīnas likumā
Datums: 02.09.2004. 09:12:54 bal006
Balsošanas motīvs: Satversmes 81.panta kārtībā izdotie Ministru kabineta noteikumi Nr.712 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā
Datums: 02.09.2004. 09:13:26 bal007
Balsošanas motīvs: Satversmes 81.panta kārtībā izdotie Ministru kabineta noteikumi Nr.713 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem"
Datums: 02.09.2004. 09:14:24 bal008
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2900 nodošanu komisijām

Grozījumi Nacionālās drošības likumā
Datums: 02.09.2004. 09:15:00 bal009
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2901 nodošanu komisijām

Valsts civildienesta ierēdņu disciplinārās atbildības likums
Datums: 02.09.2004. 09:15:40 bal010
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2902 nodošanu komisijām

Grozījumi Vēlētāju reģistra likumā
Datums: 02.09.2004. 09:17:14 bal011
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2905 nodošanu komisijām

Grozījumi Pilsētas domes, novada domes un pagasta padomes vēlēšanu likumā
Datums: 02.09.2004. 09:17:52 bal012
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2906 nodošanu komisijām

Grozījumi Krimināllikumā
Datums: 02.09.2004. 09:18:48 bal013
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2910 nodošanu komisijām

Par Latvijas Republikas valdības un Luksemburgas Lielhercogistes valdības konvenciju par nodokļu dubultās uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas novērš anu attiecībā uz ienākuma un kapitāla nodokļiem
Datums: 02.09.2004. 09:19:32 bal014
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2911 nodošanu komisijām

Grozījumi likumā "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli"
Datums: 02.09.2004. 09:23:14 bal015
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok.nr.2912 nodošanu komisijām

Par Līgumu par Starptautiskās Krimināltiesas privilēģijām un imunitātēm
Datums: 02.09.2004. 09:23:50 bal016
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2913 nodošanu komisijām

Grozījums Izglītības likumā
Datums: 02.09.2004. 09:30:48 bal017
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2914 nodošanu komisijām

Par Protokolu par grozījumiem Latvijas Republikas valdības un Kazahstānas Republikas valdības nolīgumā par tranzīta kārtību
Datums: 02.09.2004. 09:31:30 bal018
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2915 nodošanu komisijām

Par Līgumu starp Dāniju, Igauniju, Somiju, Islandi, Latviju, Lietuvu, Norvēģiju un Zviedriju par Ziemeļu Investīciju banku"
Datums: 02.09.2004. 09:32:10 bal019
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2917 nodošanu komisijām

Par grozījumiem Pasaules veselības organizācijas Konstitūcijā
Datums: 02.09.2004. 09:32:42 bal020
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2918 nodošanu komisijām

Grozījums likumā "Par maternitātes un slimības apdrošināšanu"
Datums: 02.09.2004. 09:33:16 bal021
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2919 nodošanu komisijām

Grozījumi likumā "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli"
Datums: 02.09.2004. 09:33:48 bal022
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2920 nodošanu komisijām

Grozījumi likumā "Par dzīvojamo telpu īri"
Datums: 02.09.2004. 09:34:30 bal023
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2928 nodošanu komisijām

Grozījumi likumā "Par pašvaldību palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā"
Datums: 02.09.2004. 09:35:10 bal024
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2929 nodošanu komisijām

Grozījumi likumā "Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju"
Datums: 02.09.2004. 09:35:46 bal025
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2930 nodošanu komisijām

Par Apvienoto Nāciju izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas konvenciju par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu
Datums: 02.09.2004. 09:36:46 bal026
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2935 nodošanu komisijām

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.915)
Datums: 02.09.2004. 09:37:04 bal027
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2936 nodošanu komisijām

Grozījumi Valsts statistikas likumā
Datums: 02.09.2004. 09:37:44 bal028
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2937 nodošanu komisijām

Grozījums Izglītības Inovācijas fonda likumā
Datums: 02.09.2004. 09:38:16 bal029
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2938 nodošanu komisijām

Grozījums Nacionālās drošības likumā
Datums: 02.09.2004. 09:38:54 bal030
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2939 nodošanu komisijām

Lēmuma projekts "Par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātam V. Buzajevam"
Datums: 02.09.2004. 09:41:22 bal031
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok.nr.2941

Lēmuma projekts "Par deputāta J.Šmita ievēlēšanu Nacionālās drošības komisijā"
Datums: 02.09.2004. 10:00:06 bal033
Balsošanas motīvs: Par lēmumprojektu ar dok.nr.2934

Pieprasījums Ministru prezidentam I.Emsim "Par iespējami pretlikumīgu rīcību, apdraudot augstākās izglītības kvalitāti"
Datums: 02.09.2004. 10:14:12 bal034
Balsošanas motīvs: Par pieprasījumu ar dok. nr.2718

Grozījumi Civilprocesa likumā (3.lasījums)
Datums: 02.09.2004. 10:15:18 bal035
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2833 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi Tiesu izpildītāju likumā (3.lasījums)
Datums: 02.09.2004. 10:16:48 bal036
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2837 pieņemšanu 3.lasījumā

Par Latvijas Republikas un Uzbekistānas Republikas konsulāro konvenciju (2.lasījums)
Datums: 02.09.2004. 10:17:38 bal037
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok .nr.2835 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījums Nacionālo bruņoto spēku likumā (1.lasījums)
Datums: 02.09.2004. 10:18:54 bal038
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2697 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Ieslodzījuma vietu pārvaldes likumā (1.lasījums)
Datums: 02.09.2004. 10:21:14 bal039
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok .nr.2730 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Latvijas Sodu izpildes kodeksā (1.lasījums)
Datums: 02.09.2004. 10:23:30 bal040
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2691 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Valsts informācijas sistēmu likumā (1.lasījums)
Datums: 02.09.2004. 10:24:34 bal041
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2680 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Autopārvadājumu likumā (1.lasījums)
Datums: 02.09.2004. 10:25:40 bal042
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2725 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Jūrlietu pārvaldes un jūras drošības likumā (1.lasījums)
Datums: 02.09.2004. 10:26:46 bal043
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2727 pieņemšanu 1.lasījumā

Par Latvijas Republikas un Ķīnas Tautas Republikas līgumu par savstarpējo tiesisko palīdzību krimināllietās (1.lasījums)
Datums: 02.09.2004. 10:29:16 bal044
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2675 pieņemšanu 1.lasījumā

Rīgas Doma likums
Datums: 02.09.2004. 10:31:54 bal045
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2873 pieņemšanu 1.lasījumā

Invalīdu biedrību uzņēmumi, kuriem nepiemēro likumā "Par iepirkumu valsts vai pašvaldību vajadzībām" noteiktās iepirkuma procedūras (1.lasījums)
Datums: 02.09.2004. 10:36:22 bal046
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2885 steidzamību

Invalīdu biedrību uzņēmumi, kuriem nepiemēro likumā "Par iepirkumu valsts vai pašvaldību vajadzībām" noteiktās iepirkuma procedūras (1.lasījums)
Datums: 02.09.2004. 10:36:44 bal047
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2885 pieņemšanu 1.lasījumā

Lēmuma projekts "Par piekrišanu deputāta V.Buzajeva saukšanai pie administratīvās atbildības"
Datums: 02.09.2004. 10:51:50 bal048
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.2839

Trešdien, 15.janvārī
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde (turpinājums)
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde