Latvijas Republikas 8.Saeimas

pavasara sesijas ceturtā sēde

2003.gada 15.maijā

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

Sēdes darba kārtība
Satura rādītājs
Balsojumi


Sēdes vadītāja. Sākam Saeimas 15.maija sēdi!

Pirms mēs sākam izskatīt darba kārtību, informēju jūs, ka ir saņemts desmit deputātu iesniegums ar lūgumu iekļaut sēdes darba kārtībā četrus lēmuma projektus: par deputāta Viļa Krištopana atsaukšanu no Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas un par viņa ievēlēšanu Aizsardzības un iekšlietu komisijā, kā arī par deputātes Ingrīdas Ūdres atsaukšanu no Aizsardzības un iekšlietu komisijas un par viņas ievēlēšanu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā. Vai deputātiem ir iebildumi pret to, ka šie lēmuma projekti tiek iekļauti darba kārtībā? Deputātiem iebildumu nav. Tie ir iekļauti darba kārtībā.

Sākam izskatīt darba kārtību.

Saeimas Prezidijs ierosina Šlesera, Kastēna, Kļaviņa, Petera, Stalidzānes un citu deputātu iesniegto likumprojektu “Grozījums likumā “Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām”” nodot Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

“Par” ir pieteicies runāt Ainars Baštiks - īpašu uzdevumu ministrs bērnu un ģimenes lietās.

A.Baštiks (īpašu uzdevumu ministrs bērnu un ģimenes lietās).

Cienījamā Saeimas Prezidija priekšsēdētāja! Godātie Prezidija locekļi! Godātie Saeimas deputāti! Apsveicu jūs visus ANO Starptautiskajā ģimenes dienā, kuru visā pasaulē svin tieši šodien - 15.maijā. Šodien man ir runājamā diena, jo man vismaz piecos pasākumos ir jāsaka kādas runas, un tieši šodien -šajā Starptautiskajā ģimenes dienā es gribu runāt par ģimeni.

Zīmīgi ir tas, ka tieši šajā Starptautiskajā ģimenes dienā Saeimai ir jālemj par grozījumiem likumā “Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām”, lai 15.maiju kā Starptautisko ģimenes dienu iekļautu mūsu atzīmējamo dienu sarakstā. Šāda diena saskaņā ar ANO Ģenerālās Asamblejas 1993.gada 20.septembra rezolūciju pasaulē tiek atzīmēta jau desmito reizi, bet Latvijā šī diena tiek atzīmēta jau astoto reizi.

Kāpēc tas ir tik svarīgi? Šī diena akcentē ģimenes nozīmi valsts attīstībā un pievērš uzmanību ģimenei kā sabiedrības pamatam. Un mēs ļoti labi zinām to situāciju, kāda ģimenēm ir Latvijā. Tas vairs nav noslēpums, ka pēdējos gados mums dzimst divreiz mazāk bērniņu, ka laulājas divas reizes mazāk pāru, bet tajā pašā laikā šķirto laulību skaits ir gandrīz vai uz pusi lielāks, tāpēc mūsu valstī izveidotais Īpašu uzdevumu ministra bērnu un ģimenes lietās sekretariāts kā savus svarīgākos uzdevumus min tieši to, ka katram bērnam ir jādzīvo ģimenē un ka ir jāstabilizē demogrāfiskā situācija.

Un tāpēc minētais likumprojekts uzsver to, ka mēs akceptējam ANO rezolūciju, kurā nākamais gads tiek pasludināts par Starptautisko ģimenes gadu. Līdz ar to es aicinu jūs, Saeimas deputātus, nodot likumprojektu “Grozījums likumā “Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām””, kas paredz 15.maiju iekļaut atzīmējamo dienu sarakstā kā Starptautisko ģimenes dienu, komisijām, nosakot Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisiju par atbildīgo komisiju.

Lai jums veiksmīga diena! Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Paldies.

“Pret” runāt deputāti pieteikušies nav. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 45, pret - 2, atturas - 32. Likumprojekts komisijai ir nodots.

Nākamais darba kārtības jautājums. Saeimas Prezidijs ierosina Ābiķa, Zommeres, Kučinska, Kalvīša, Rugātes un citu deputātu iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par valsts budžetu 2003.gadam”” nodot visām Saeimas komisijām un noteikt, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija.

“Par” pieteikusies runāt deputāte Silva Golde.

S.Golde (Tautas partijas frakcija).

Labrīt, cienījamie kolēģi! Skolotājs šodien ar garu degunu stāv aiz skolas stūra un noskatās, kā lepni garām aiziet policijas kārtībnieks un policijas dežurants. Jā, viņiem ir par ko būt lepniem, jo viņu darbs šajā valdībā ir novērtēts par 20 latiem vērtīgāks esam nekā skolotāja darbs. Tas nekas, ka kārtībnieks varbūt knapi ir pabeidzis “profskolu”, bet tik un tā valdības acīs viņa reitings ir ļoti augsts.

Tikpat lepni garām skolotājam pēc dažiem mēnešiem aizies medicīnas māsas, jo arī viņu darbs būs novērtēts par 45 latiem vērtīgāks nekā skolotāja darbs.

Tādus brīnumus, protams, nevienā citā pasaules valstī mēs neatradīsim. Bet kāds ir galvenais jautājums? Ne jau tas, ka medmāsiņas vai policisti būtu pelnījuši zemāku algu. Nē, viņiem pienākas šis darba samaksas apjoms, bet jautājums ir cits: “Kāpēc šajā valdībā skolotājs tiek vērtēts tik zemu? Kāpēc skolotāju ķircina ar solījumiem?” Tas sākās jau 2003.gada valsts budžeta apstiprināšanas laikā. Skolotāju algu pāugstinājumu budžetā neapstiprināja. Solīja visi pēc kārtas - premjers, Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāja, ministrs: “Neraizējieties, skolotāji! Budžeta grozījumos jums būs 4,6 miļoni latu, un tā ir kūdīšana no opozīcijas puses, jo šāda nauda noteikti būs!”

Ko mēs redzam šodien? Šodien valdība runā jau ko citu: “Nebūs, mīļie skolotāji, jums 4,6 miļoni latu! Pietiks, ja jums atmetīsim 3,5 miļonus latu!”

Tautas partija vēlas gūt skaidrību šajā jautājumā, jo pēc pāris nedēļām visi skolotāji dosies atvaļinājumā. Mācību gads ir noslēdzies, un skolotājiem jau šodien ir jāzina, vai turpināt darbu skolotāja amatā vai arī jaunajiem speciālistiem varbūt meklēt kādu citu - ienesīgāku darbu. Diez vai uz skolotājiem vajadzētu attiecināt premjera teikto: “Kā es varu nesolīt? Man taču ir jāsola!” Gribētos, lai arī skolotājiem dotie solījumi piepildītos.

Jebkurā neskaidrā situācijā, jebkurā neziņā vislabākais risinājums ir šaubu kliedēšana, tāpēc mēs arī ierosinām, lai visa Saeima šodien skaidri un gaiši pasaka skolotājiem, būs viņiem 4,6 miļoni latu algas pāugstinājumam vai nebūs, vai būs kas mazāk.

Tāpēc es aicinu šodien mums visiem lielā vienprātībā nobalsot par to, lai skolotājiem tiktu piešķirti šie apsolītie 4,6 miļoni latu. Neskatoties ne uz partijas piederību, ne uz tautību, ne uz to, vai esam sieviete vai vīrietis, vienosimies šajā skaistajā balsojumā!

Skolotāji gaida šo balsojumu, jo jau šorīt televīzijā tika pavēstīts, ka Saeima izšķirsies par skolotāju algu pāugstināšanu no 1.septembra.

Paldies, kolēģi! Aicinu balsot “par”.

Sēdes vadītāja. “Pret” runās deputāts Ēriks Škapars.

Ē.Škapars (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamā priekšsēdētāja, godātie kolēģi! Gribētu vērst jūsu uzmanību uz to, ka Ministru kabinets divās ārkārtas sēdēs - 9. un 12.maijā - ir akceptējis priekšlikumus par grozījumiem likumā “Par valsts budžetu 2003.gadam”, kuros kā pirmais punkts ir ierakstīts: “Pedagogu darba samaksas palielināšana ar 2003.gada 1.septembri”. Jā, tie ir 3,5 miļoni, nevis, kā Goldes kundze minēja, 4,6 miļoni latu. Taču Izglītības un zinātnes ministrijas aprēķini rāda, ka šī summa ir pietiekama, lai no 1.septembra pāugstinātu pedagogu darba samaksu par 15 latiem, bet skolu vadītāju algu - par 29 latiem. Nebūtu lietderīgi šo grozījumu budžetā skatīt atrauti no pārējiem budžeta grozījumiem, it īpaši ņemot vērā to, ka apmēram pēc mēneša Saeima sāks skatīt arī šos pārējos grozījumus.

Mēs nevaram šodien skatīt skolotāju algas atrauti no medicīnas darbinieku algām, no investīcijām pašvaldībām un no visiem pārējiem šiem izdevumiem, kas ir paredzēti budžeta grozījumos. Tāpēc es uzskatu, ka šodien Saeimā nebūtu jābalso par to, vai šiem pedagogiem piešķirt tieši 4,6 miļonus vai piešķirt tikai 3,5 miļonus latu. Es aicinu nebalsot par šo priekšlikumu, bet izskatīt to kopā ar pārējiem budžeta grozījumiem.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 39, pret - 42, atturas - 8. Likumprojekts komisijām nav nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas iesniegto likumprojektu “Grozījumi Radio un televīzijas likumā” nodot Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai un Juridiskajai komisijai un noteikt, ka Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija ir atbildīgā komisija.

“Par” vēlas runāt deputāte Ina Druviete.

I.Druviete (frakcija “Jaunais laiks”).

Godājamais Prezidij! Cienījamie kolēģi! Radio un televīzijas joma ir pāraugusi to tiesiski normatīvo bāzi, kura tai bija piemērota 90.gadu sākumā. Ir daudzas Radio un televīzijas likuma normas, kas vairs neatbilst laikmetīgai izpratnei par plašsaziņas līdzekļu neatkarību, piemēram, pasūtījuma jēdziens, Nacionālās radio un televīzijas padomes duālā (respektīvi, īpašnieka un uzrauga) loma, kā arī ne viena vien cita joma.

Likumprojektā ir risināti jautājumi, kas skar trīs būtiskas jomas.

Pirmkārt. Tas novērš konfliktu Nacionālās radio un televīzijas padomes darbībā, tai vienlaikus esot īpašnieka pārstāvja lomā Latvijas Radio un Latvijas Televīzijā, respektīvi, esot kapitāla daļu turētājai un lemjot par abu nozares grupu - gan komerciālo, gan arī sabiedrisko raidorganizāciju grupu - darbības atbilstību likumam, piešķirot apraides atļaujas un tamlīdzīgi. Stājoties spēkā Komerclikumam un ņemot vērā Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas saimnieciskās darbības apjomu, kas sniedzas miļonos latu, būtu nepieciešama pat divu uzņēmumu padomju izveide katrā no uzņēmumiem. Salīdzinājumam varu minēt kaut vai “Latvenergo” padomi, kura veic uzraudzības funkcijas attiecībā uz finansiālo un saimniecisko darbību. Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija savukārt kontrolē tarifus, darbības atbilstību likumam un tamlīdzīgi. Likumsakarīgi ir tas, ka divas uzraudzības padomes būtu papildu slogs valsts budžetam. Taču cienījamajiem deputātiem iesniegtais likumprojekts paredz, ka valsts mantas turētāja un sabiedrisko raidorganizāciju saimnieciskās darbības uzraudzības veicēja būs Sabiedrisko raidorganizāciju uzraudzības padome. Tai finansējums piešķirams atsevišķi valsts budžetā. Lai samazinātu birokrātiskos šķēršļus, tas formāli iekļaujams Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio budžeta ailītē, bet jāparedz, ka papildu līdzekļu piešķiršana nekādi neietekmēs pamatbudžeta summu.

Ar šiem likuma grozījumiem mēs vēlamies palielināt sabiedrisko raidorganizāciju redakcionālo neatkarību no sava īpašnieka - valsts un tās pārstāvjiem - valdības un parlamenta. Ir jārada sabiedrībai pārliecība, ka viena uzraudzības padome, kas būtu vajadzīgo divu vietā, nesamazinās naudu, kas nepieciešama iemīļoto raidījumu veidošanai, bet, gluži otrādi, būs līdzeklis, lai veicinātu ekonomisku saimniekošanu.

Likumprojektā paredzēts īpašs princips, ka Sabiedrisko raidorganizāciju uzraudzības padomes locekļus var izvirzīt ne mazāk kā 20 Saeimas deputāti un ka viens deputāts var atbalstīt tikai viena kandidāta izvirzīšanu. Tā ir principiāli jauna piēja Latvijas politikā. Šādi mēs panāksim, ka Sabiedrisko raidorganizāciju uzraudzības padome tiešām pārstāvēs visas sabiedrības, ne tikai valdības intereses, jo par padomes locekļu kandidātiem būtu jāvienojas dažādiem politiskajiem spēkiem.

Otrkārt. Jēdziens “nacionālais pasūtījums” un attiecīgā likuma sadaļa neatbilst nedz mūsu laika garam, nedz arī tendencēm Eiropā. Līdzšinējā jēdziena “nacionālais pasūtījums” vietā ir paredzēti divi jauni jēdzieni - “nacionālās sabiedriskās apraides mērķis” un “nacionālās sabiedriskās apraides uzdevums”. Likumprojekts nosaka arī nepieciešamību sekmēt personību izglītošanu.

Treškārt. Latvijas Radio un Latvijas Televīzija, stājoties spēkā Komerclikumam, nedrīkstētu kļūt par iestādēm, kuru galvenais mērķis atbilstoši šim likumam ir peļņa. Tās nevar būt arī valsts aģentūras, jo tad saskaņā ar likumu to vadību ieceltu kādas ministrijas augstākās amatpersonas. Arī šo jautājumu atrisina likumprojekts. Atbilstoši izstrādātajam likumprojektam Latvijas Radio un Latvijas Televīzija iegūst jaunu, īpašu statusu - sabiedriskās raidorganizācijas. To darbības mērķis vairs nav peļņa, bet sabiedriskās apraides uzdevuma īstenošana.

Kā tapa likumprojekts? Likumprojekta izstrādāšanu, pamatojoties uz esošo pieredzi un citu valstu likumiem, ierosināja Nacionālā radio un televīzijas padome. Šā gada janvārī Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija vienbalsīgi izveidoja darba grupu. Tajā strādāja visu Saeimā esošo frakciju deputāti, kā arī Nacionālās radio un televīzijas padomes pārstāvis Ilmārs Šlāpins un politikas maģistrs Didzis Šēnbergs; piedalījās arī Latvijas Radio juristi un citi eksperti. Šī grupa izveidoja likuma pamatstruktūru un galvenos principus.

Pēc iepriekš minētās darba grupas iniciatīvas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija šā gada 19.februārī ievēlēja Radio un televīzijas apakškomisiju, kura turpināja darba grupas iesākto likumprojekta izstrādi. Lai apakškomisijas darbs būtu konstruktīvs, komisija apstiprināja principiāli jaunu līdzdalības veidu darbam apakškomisijā: apakškomisijā tika ievēlēts vienāds deputātu skaits no katras frakcijas. Par apakškomisijas priekšsēdētāju tika ievēlēts deputāts un Kultūras ministrijas parlamentārais sekretārs Edgars Jaunups. Nosaukšu arī citus apakškomisijas locekļus. Tajā darbojās Vjačeslavs Stepaņenko, Aldis Kušķis...

Sēdes vadītāja. Es atvainojos, Druvietes kundze, jūsu uzstāšanās laiks ir beidzies!

I.Druviete. ... Augusts Brigmanis, Oskars Kastēns un citi. Un es īpaši gribētu uzsvērt, ka šajā grupā darbojās arī pārstāvji no sabiedriskajām un privātajām raidorganizācijām. Likumprojekts samērā plaši tika atspoguļots presē.

Tādēļ aicinu darbu turpināt - nodot likumprojektu izskatīšanai Saeimas komisijām un par atbildīgo noteikt Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisiju!

Sēdes vadītāja. Deputāti nav pieteikušies runāt “pret”. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot arī atbildīgo komisiju! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret - nav, atturas - 2. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Sokolovska, Tolmačova, Fjodorova, Deņisova un Buzajeva iesniegto likumprojektu “Grozījumi Pilsonības likumā” nodot Juridiskajai komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

Deputāts Juris Dobelis pieteicies runāt “pret”.

J.Dobelis (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Cienītie kolēģi! Es, protams, ar dziļu aizkustinājumu iedziļinājos šajos, teiksim, ārkārtīgi interesantajos piedāvājumos. Nepietika, redziet, jau ar to, ka pēc tautas nevarīgās balsošanas par Pilsonības likuma grozījumiem pavērās iespēja diezgan mierīgi tikt pie Latvijas Republikas pilsonības visiem tiem, kas ar lupatu maisiņiem padusē ieradās Latvijā, jauku dzīvi meklēdami. Toreiz augsti ierēdņi un amatpersonas izmisīgi centās pat vēlēšanu iecirkņos mūs pārliecināt, cik tas ir būtiski Latvijai: nekas vairs nenotiks ar Pilsonības likumu, neaiztiksim, visi mūs sapratīs! Nu tagad mums ir vēlme dot iespēju tikt pie pilsonības visiem PSRS militāristiem, visiem čekistiem, un kur tad nu bez interfrontistiem! “Tie taču bija īstie Latvijas neatkarības atjaunošanas cīnītāji! Vai, tik jauki cilvēki - un vēl nav pilsoņi!” Bet, ziniet, kaut kā jums te vēl tomēr trūkst. Padomājiet! Ierosinājums par goda pilsoņa nosaukuma pēcnāves piešķiršanu, nu, teiksim, Staļinam, Berijam, Kaganovičam, Šustinam. Es domāju, mēs daudz tādu varam “salasīt”. Viens otrs no jums jau šodien jūsmo par viņiem. Taisiet tik augšā sarakstu! Apspriedīsim! Nu, un tiem, kas ir vecāki par 65 gadiem, - priekš kam tiem ir jāzina Latvijas Republikas pamatlikums? Nu, protams, tāpat jau viņi būs labi pilsoņi! Nemaz nerunāšu par to, ka viņiem nav jāzina Latvijas vēsture (viņiem ir sava vēsture), nav jāzina Latvijas Republikas himna. Plātīs muti, kad notiks kaut kur kāds pasākums, un ar to viņiem pietiks. Tie, kas ir vecāki par 65 gadiem un kas neprot latviešu valodu, negrib mācīties Latvijas himnu un negrib zināt Latvijas Republikas Satversmi, - tie, ziniet, ir “visīstenākie” Latvijas Republikas patrioti! Beidzot mums ir laiks to saprast.

Nu, un, teiksim, domāšanas kalngals ir sasniegts jautājumā par tiem bērniem, kas ir dzimuši Latvijā pēc 1991.gada 21.augusta un jau paguvuši sastrādāt noziegumus, pie tam nevis Latvijā, bet kādā citā valstī. Nu te nu jūs esat īpaši izcēlušies. Paskatieties, ko jūs tur esat “sacepuši”! Tas jau rada iespaidu, ka tā ir tāda mākslīga “cepšana”, nemaz neticot, ka kāds nopietni atbalstīs kaut ko tādu. Bet bļaut varēs. Varēs skriet uz kārtējo sanāksmi, sākumā runāt klusi, mierīgi, vēlāk pāugstināt savu balsi līdz visaugstākajiem toņiem. Lai jau ieklausās, cik jūs esat lieliski cīnītāji par Krievijas un par krievu tautas tiesībām! Redziet, ja jau nu jūs gribat kaut ko rakstīt, tad rakstiet vismaz ar prātu, nedzeniet tos savus nepilngadīgos bērnus, kam ir šodien 11 vai 12 gadi, taisīt noziegumus, it īpaši kādā citā valstī. Tas jau nu ir par traku!

Jā, protams, šad tad parādās drebelīgi, cerīgi rakstiņi par to, ka Eiropa jau nu mūs piespiedīs, gan jau mūs piespiedīs to nulles variantu pieņemt. Ir tāds Abiks Elkins. Abiks - nevis ar garo “Ā”, bet ar īso “A”, un nevis ar “ķ”, bet ar “k”. Viņš parasti raksta ļoti saprātīgus rakstus un cīnās par šo pilsonības lietu. Cīnās un skaidri aģitē. Šad un tad viņš ir arī Arkadjevs, bet tas nekas. Viņam laikam tā uzvārda maiņa šad tad patīk. Lūk, viņš mūs visus ļoti pārliecina, ka nu Eiropa mūs ir iedzinusi strupceļā un nu mums ir nulles variants jāpieņem gribot negribot. Nu, un šie autori nāk taču mums pretī. Viņi mums tomēr nepiedāvā nulles variantu. Viņi mums piedāvā tikai to, ko viņi te ir “sacepuši”.

Nu, cienītie kolēģi, nekas nesanāk! Nu paldies jums par iespēju kārtējo reizi atgādināt šo un to no vēstures, bet projektus vajadzētu iemācīties pareizi rakstīt!

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Deputāts Juris Sokolovskis pieteicies runāt “par”.

J.Sokolovskis (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Labdien, godātie kolēģi! Runāsim tomēr par lietu, nevis par emocijām!

Kā jau jums ir zināms, Ministru prezidents uzskata, ka mūsu valsts likumi ir neskaidri un ir pretrunīgi. Šodien es jums pastāstīšu par vairākām problēmām vienā likumā - Pilsonības likumā.

Savos grozījumos mēs piedāvājam dot iespēju iegūt Latvijas pilsonību visiem bērniem, kuriem viens no vecākiem ir ieguvis Latvijas pilsonību, ja šie bērni nav vēl tikuši reģistrēti vai naturalizēti vecāku kļūdas vai likuma “robu” dēļ.

Viens no bēdīgi slavenajiem piemēriem: ja bērns piedzimst pēc viena no vecākiem naturalizācijas iesnieguma iesniegšanas, bet pirms viņa uzņemšanas pilsonībā, tad bērns netiek ierakstīts naturalizācijas iesniegumā, jo vēl nav piedzimis, bet tajā pašā laikā bērns nevar iegūt pilsonību kā persona, kas dzimusi pēc 1991.gada 21.augusta, jo viens no viņa vecākiem jau ir pilsonis. Līdz ar to naturalizācijas laikā dzimušais bērns tiek diskriminēts gan salīdzinājumā ar pilsoņu bērniem, gan salīdzinājumā ar nepilsoņu bērniem. Patiešām gluži tāpat kā dažas zāles arī naturalizācija grūtniecēm var kaitēt.

Pašlaik likums paredz, ka pilsonību reģistrācijas kārtībā iegūst personas, kas apguvušas pilnu mācību kursu latviešu valodā, iegūstot pamatizglītību vai vispārējo vidējo izglītību. Rodas jautājums par tiem, kuri latviešu mācībvalodas skolās ir mācījušies, piemēram, no 2. līdz 9.klasei. Mēs piedāvājam arī viņiem piešķirt pilsonību.

Pilsonību var iegūt arī tie bērni, kuriem nav vecāku un kuri dzīvo Latvijas bērnunamos vai internātskolās. Bet ko darīt ar tādiem pašiem nelaimīgiem bērniem bērnunamos un internātskolās, kuriem formāli vecāki ir, bet faktiski viņu nav, jo par šiem bērniem viņi nerūpējas un neinteresējas. Vai šie bērni Latvijā ir mazāk vajadzīgi? Mēs piedāvājam atrisināt arī šo problēmu.

1998.gada tautas nobalsošanā tika pieņemti grozījumi, kas ļāva kā Latvijas pilsoņus reģistrēt bērnus, kuri dzimuši Latvijā pēc 1991.gada 21.augusta. Šis process tomēr ir saistīts ar vairākiem nosacījumiem; piemēram, abiem bērna vecākiem ir jāiesniedz iesniegums. Problēma rodas tad, kad viens no vecākiem nav atrodams, vai gadījumā, ja bērnu audzina aizbildņi. Mēs piedāvājam bez papildu nosacījumiem kā Latvijas pilsoņus reģistrēt bērnus, kuri dzimuši Latvijā pēc 1991.gada 21.augusta. Viņi ir dzimuši jau neatkarīgā valstī, un viņiem ir tiesības uz šīs valsts pilsonību.

Mūsu likumprojekts paredz atcelt arī naturalizācijas politiskas dabas ierobežojumus, kā arī atvieglot naturalizācijas procedūru tām personām, kuras sasniegušas 65 gadu vecumu.

Mēs nelolojam ilūzijas un neceram, ka valdošā koalīcija uzreiz atzīs, ka mums ir taisnība, un grozīs likumu. Mēs izmantosim arī citas iespējas, to skaitā, griešanos Satversmes tiesā. Paies laiks, un mūsu priekšlikumi tiks pieņemti, jo tie vienkārši nodrošina likuma atbilstību loģikai un veselajam saprātam.

Tomēr vēl atgādināšu, ka šodien ir Starptautiskā ģimenes diena, bet likumprojektā ir runa arī par bērnu tiesībām, tāpēc es aicinu nemeklēt, Dobeļa kungs, valsts ienaidniekus bērnu vidū un pieņemt frakcijas “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” piedāvātos grozījumus Pilsonības likumā.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju!

Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 20, pret - 63, atturas - 3. Likumprojekts komisijai nav nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par izložu un azartspēļu nodevu un nodokli”” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijai ir nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju.

Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 77, pret - 1, neviens neatturas. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas iesniegto likumprojektu “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Juridiskajai komisijai un noteikt, ka Juridiskā komisija ir atbildīgā komisija.

Vai deputāts Ēriks Zunda ir pieteicies debatēs? Nē.

Tātad lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot arī atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijai ir nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas iesniegto likumprojektu “Preču un pakalpojumu loteriju likums” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijai ir nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par izlozēm un azartspēlēm”” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijai ir nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Ķīmisko vielu un ķīmisko produktu likumā” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijai ir nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par valsts un pašvaldību īpašuma objektu privatizāciju”” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai un noteikt, ka Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir atbildīgā komisija.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot arī atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijām ir nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Par Konvenciju Eiropas arhitektūras mantojuma aizsardzībai” nodot Ārlietu komisijai un Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai un noteikt, ka Ārlietu komisija ir atbildīgā komisija.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot arī atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 88, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijām ir nodots.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis 8.Saeimas deputāta Aigara Pētersona iesniegumu ar lūgumu piešķirt viņam bezalgas atvaļinājumu šā gada 22.maijā.

Lūdzu deputātus balsot par bezalgas atvaļinājuma piešķiršanu deputātam! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret un atturas - nav. Bezalgas atvaļinājums deputātam ir piešķirts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Ausmas Tamkovičas apstiprināšanu par Dobeles zemesgrāmatu nodaļas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Ingrīda Labucka.

I.Labucka (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Deputāti! Kolēģi! Juridiskā komisija izskatīja tieslietu ministra Aksenoka priekšlikumu un atbalstīja Dobeles zemesgrāmatu nodaļas tiesneses Ausmas Tamkovičas apstiprināšanu par Dobeles zemesgrāmatu nodaļas tiesnesi bez pilnvaru termiņa ierobežojuma.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret - nav, atturas - 1. Lēmums ir pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Ainas Freimanes apstiprināšanu par Jūrmalas zemesgrāmatu nodaļas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Ingrīda Labucka.

I.Labucka (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Juridiskā komisija izskatīja tieslietu ministra Aksenoka priekšlikumu un atbalstīja Jūrmalas zemesgrāmatu nodaļas tiesneses Ainas Freimanes apstiprināšanu amatā bez pilnvaru termiņa ierobežojuma Jūrmalas zemesgrāmatu nodaļā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 81, pret - nav, atturas - 1. Lēmums ir pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Anitas Ūdres apstiprināšanu par Jēkabpils zemesgrāmatu nodaļas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Ingrīda Labucka.

I.Labucka (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Juridiskā komisija izskatīja tieslietu ministra Aivara Aksenoka priekšlikumu un atbalstīja Jēkabpils zemesgrāmatu nodaļas tiesneses Anitas Ūdres apstiprināšanu par šīs nodaļas tiesnesi bez pilnvaru termiņa ierobežojuma.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 79, pret - nav, atturas - 1. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Aelitas Vancānes apstiprināšanu par Tukuma rajona tiesas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Ingrīda Labucka.

I.Labucka (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Juridiskā komisija izskatīja tieslietu ministra Aksenoka priekšlikumu un atbalstīja Aelitas Vancānes apstiprināšanu par Tukuma rajona tiesas tiesnesi bez pilnvaru termiņa ierobežojuma.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 79, pret - 1, neviens neatturas. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Marutas Balodes apstiprināšanu par Valkas rajona tiesas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Ingrīda Labucka.

I.Labucka (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Juridiskā komisija ir izskatījusi tieslietu ministra Aksenoka priekšlikumu un ir atbalstījusi Marutas Balodes apstiprināšanu par Valkas rajona tiesas tiesnesi bez pilnvaru termiņa ierobežojuma.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 81, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Marinas Ribinas apstiprināšanu par Bauskas rajona tiesas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Ingrīda Labucka.

I.Labucka (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Juridiskā komisija ir izskatījusi tieslietu ministra Aksenoka priekšlikumu un ir atbalstījusi Marinas Ribinas apstiprināšanu par Bauskas rajona tiesas tiesnesi bez pilnvaru termiņa ierobežojuma.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 78, pret - 1, atturas - 1. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Annas Knodzes apstiprināšanu par Jēkabpils rajona tiesas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Ingrīda Labucka.

I.Labucka (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Juridiskā komisija ir izskatījusi tieslietu ministra Aksenoka priekšlikumu un ir atbalstījusi Annas Knodzes apstiprināšanu par Jēkabpils rajona tiesas tiesnesi bez pilnvaru termiņa ierobežojuma.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 79, pret - 1, neviens neatturas. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Dzintras Apines apstiprināšanu par Vidzemes apgabaltiesas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Ingrīda Labucka.

I.Labucka (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Juridiskā komisija ir izskatījusi tieslietu ministra Aksenoka priekšlikumu un ir atbalstījusi Dzintras Apines apstiprināšanu par Vidzemes apgabaltiesas tiesnesi, vienlaikus atbrīvojot viņu no Madonas rajona tiesas tiesneša amata.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret - nav, atturas - 1. Lēmums pieņemts.

Nākošais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Informācijas atklātības likumā”. Trešais lasījums.

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vārdā - deputāts Juris Sokolovskis.

J.Sokolovskis (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu nr.726.

1. - tieslietu ministra Aivara Aksenoka priekšlikums. Daļēji atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Sokolovskis. 2. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 2.priekšlikumu.

J.Sokolovskis. 3. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 3.priekšlikumu.

J.Sokolovskis. 4. - tieslietu ministra Aksenoka priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret 4. - tieslietu ministra Aksenoka priekšlikumu -deputātiem iebildumu nav.

J.Sokolovskis. 5. - tieslietu ministra Aksenoka priekšlikums. Atbalstīts, redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Sokolovskis. 7. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Sokolovskis. Lūdzu atbalstīt likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta “Grozījumi Informācijas atklātības likumā” pieņemšanu trešajā, galīgajā, lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi Informācijas atklātības likumā” pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Valsts civildienesta likumā”. Trešais lasījums.

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vārdā - deputāts Alberts Krūmiņš.

A.Krūmiņš (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamā Saeimas priekšsēdētāja! Cienījamās kolēģes un augsti godātie kolēģi! Komisija ir trešajam lasījumam saņēmusi divus priekšlikumus.

1.priekšlikums ir Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Lēmums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Krūmiņš. 2.priekšlikums. Komisija neatbalsta.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Vladimirs Buzajevs.

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamā priekšsēdētājas kundze! Cienījamie kolēģi! Balsošanas rezultāts par apspriežamo PCTVL frakcijas priekšlikumu ir ārkārtīgi svarīgs. Valsts civildienesta likums ir tā saucamais “jumta likums”, un atsaukšanās uz to skar virkni citu likumu. Tādēļ gadījumā, ja diskriminācija šajā likumā tiks saglabāta, dažādu pavisam nepamatotu ierobežojumu - ierobežojumu nepilsoņiem ieņemt to vai citu amatu - eskalācija var notikt jau neatkarīgi no likumdevēja gribas.

Pietiek vien attiecināt, piemēram, kvalifikācijas prasības, kas tiek izvirzītas ierēdņiem, arī uz pašvaldību amatpersonām, un tūkstošiem augsti kvalificētu speciālistu, kuru vaina slēpjas tikai viņu senču izcelsmē, paliks bez darba.

Cienījamās dāmas un kungi! Ierēdņu kvalifikācijas prasības ir pietiekami augstas. Par ierēdni nevar strādāt parasts cilvēks “no ielas”, un tas ir pareizi. Interesanta ir cita lieta. Atsevišķi Pilsonības likuma noteikumi izvirza nepilsoņiem, kas vēlas naturalizēties, daudz striktākas prasības nekā ierēdņa amata kandidātam. Minēšu tikai vienu piemēru. Divi Latvijā dzimuši cilvēki, kas uzauga vienā sētā un absolvēja vienu skolu, devās “brīvprātīgi” - piespiedu kārtā - ar komjauniešu ceļazīmi uz BAM. Tur viņi tika iesaukti obligātajā karadienestā, un pēc demobilizācijas abi atgriezās mājās. Abi absolvēja Latvijas Valsts universitāti, pēc sadales nonāca latviešu kolektīvā, lieliski pārvalda latviešu valodu. Vēlāk, Atmodas laikā, izrādījās, ka vienam senči atbraukuši uz Latviju 1955.gadā, bet otram, teiksim, 1855.gadā. Tas otrais var būt par valsts ierēdni, bet pirmais nevar kļūt nedz par ierēdni, nedz par pilsoni, jo saskaņā ar Pilsonības likuma 11.panta pirmās daļas 5.punktu Latvijas pilsonībā netiek uzņemtas personas, kuras ir izvēlējušās Latvijas Republiku par dzīvesvietu tieši pēc demobilizēšanās no PSRS bruņotajiem spēkiem un kuras dienestā iesaukšanas dienā nav pastāvīgi dzīvojušas Latvijā.

Protams, lai izvairītos no šādas acīmredzamas aplamības, vajag mainīt Pilsonības likumu, kurā bez tam ir vēl daudz pretrunu.

Piemēram, es varētu citēt Pilsonības likumu arī tālāk. Šis ierobežojums bijušajiem karavīriem neattiecas uz 13.panta pirmās daļas 6. un 7.punktā un piektajā daļā minētajām personām. Uz kādām konkrētām personām? Dievs vien to zina! Jo 13.panta pirmajā daļā jūs nevarēsiet atrast šos punktus, nedz arī piektajā daļā. Lūk, saskaņā ar šādu - visnejēdzīgāko Eiropā! - Pilsonības likumu mēs arī dzīvojam. Taču mūsu mēģinājums novērst tajā acīmredzamas iekšējās pretrunas tika noraidīts.

Lūdzu Saeimu izdarīt demokrātisku izvēli un atbalstīt apspriežamo priekšlikumu.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītājs. Debates slēdzu.

Vai deputāts Alberts Krūmiņš vēlas komisijas vārdā ko piebilst? Nē.

Lūdzu deputātus balsot par 2. - deputātu Fjodorova un Bekasova priekšlikumu.

Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 16, pret - 66, atturas - nav. Priekšlikums nav atbalstīts.

A.Krūmiņš. Vairāk priekšlikumu nav. Lūdzu pieņemt likumprojektu “Grozījumi Valsts civildienesta likumā” pēdējā, trešajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā, galīgajā, lasījumā.

Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 79, pret - nav, atturas - 2. Likums “Grozījumi Valsts civildienesta likumā” pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Bērnu tiesību aizsardzības likumā”.

Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vārdā - deputāte Inese Šlesere.

I.Šlesere (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Izskatīsim likumprojektu “Grozījumi Bērnu tiesību aizsardzības likumā” trešajā lasījumā (likumprojekta reģistrācijas nr.94; 8.Saeimas sēdē izskatāmais dokuments nr.748).

Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija ir saņēmusi sekojošus priekšlikumus un devusi par tiem savus atzinumus.

1. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas atzinums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Šlesere. 2. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas atzinums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Pret 2.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

I.Šlesere. 3. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas atzinums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Šlesere. 33.panta ceturtajā daļā ir izdarīts redakcionāls precizējums atbilstoši 1. - jau atbalstītajam priekšlikumam.

4. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas atzinums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Pret 4.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

I.Šlesere. 5. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas atzinums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Šlesere. 6. - īpašu uzdevumu ministra bērnu un ģimenes lietās Ainara Baštika priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iestrādāts 7. - atbildīgās komisijas priekšlikumā. Lūdzu deputātus atbalstīt 7. - atbildīgās komisijas priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Pret 6. un 7.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

I.Šlesere. 8. - īpašu uzdevumu ministra bērnu un ģimenes lietās Ainara Baštika priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iestrādāts 9. - atbildīgās komisijas priekšlikumā. Lūgums deputātiem atbalstīt 9.priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Pret 8. un 9.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

I.Šlesere. 62.pantā ir izdarīts redakcionāls precizējums.

10. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Lūdzu deputātus to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Pret 10.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

I.Šlesere. 11.priekšlikumā atbildīgās komisijas ieteiktajā redakcijā ir tehniska kļūda - panta nosaukums ir minēts divas reizes. Lūdzu to nepiefiksēt! Tātad 11.- īpašu uzdevumu ministra bērnu un ģimenes lietās Ainara Baštika priekšlikums ir daļēji atbalstīts un iestrādāts 12. - atbildīgās komisijas priekšlikumā. Lūdzu deputātus atbalstīt 12. - atbildīgās komisijas priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Pret 11. un 12.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

I.Šlesere. 13. - izglītības un zinātnes ministra Kārļa Šadurska priekšlikums. Komisijas atzinums - neatbalstīt.

Sēdes vadītāja. Pret 13.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

I.Šlesere. 65.1 pantā ir izdarīts redakcionāls precizējums.

14. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Lūdzu deputātus atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Šlesere. 15. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas atzinums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Šlesere. 16. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas atzinums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Pret 16.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

I.Šlesere. 17. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas atzinums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Šlesere. 18. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas atzinums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Pret 18.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

I.Šlesere. 19. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Lūdzu deputātus atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Šlesere. Pārejas noteikumu 8. un 9.punktā ir izdarīts redakcionāls precizējums.

20. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Lūdzu deputātus to atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Pret 20.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

I.Šlesere. Vēl ir labots arī Pārejas noteikumu pants, kas nosaka, ka līdz ar šā likuma spēkā stāšanos spēku zaudē Satversmes 81.panta kārtībā izdotie Ministru kabineta noteikumi “Grozījumi Bērnu tiesību aizsardzības likumā”. Šis punkts ir redakcionāli precizēts.

Lūdzu deputātus atbalstīt likumprojekta “Grozījumi Bērnu tiesību aizsardzības likumā” pieņemšanu trešajā, galīgajā, lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi Bērnu tiesību aizsardzības likumā” ir pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par valsts un pašvaldību kapitāla daļām un kapitālsabiedrībām””. Otrais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Dzintars Zaķis.

Dz.Zaķis (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamā Prezidija priekšsēdētāja! Cienījamie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu nr.716 - likumprojektu “Grozījumi likumā “Par valsts un pašvaldību kapitāla daļām un kapitālsabiedrībām””. Uz otro lasījumu esam saņēmuši 66 priekšlikumus.

1.priekšlikums saņemts no Ministru kabineta. Komisijas viedoklis - neatbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 2.priekšlikums. Ekonomikas ministra vārdā iesniedzis finanšu ministrs Valdis Dombrovskis. Komisijas viedoklis - atbalstīt un redakcionāli precizēt.

Sēdes vadītāja. Pret 2.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 3.priekšlikums. Ekonomikas ministra vārdā - finanšu ministrs Valdis Dombrovskis. Komisijas viedoklis - atbalstīt ar redakcionālu precizējumu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 4.priekšlikums. Ekonomikas ministra vārdā - finanšu ministrs Valdis Dombrovskis. Komisijas viedoklis - atbalstīt ar redakcionālu precizējumu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 5.priekšlikums. Ekonomikas ministra vārdā - finanšu ministrs Valdis Dombrovskis. Komisijas viedoklis - atbalstīt un redakcionāli precizēt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 6., 7., 8. un 10.priekšlikums ir iekļauts atbildīgās komisijas 9.priekšlikumā. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Pret 6., 7., 8., 9. un 10.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 11.priekšlikumu iesniedzis Ministru kabinets. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 12.priekšlikums. Ekonomikas ministra vārdā - finanšu ministrs Valdis Dombrovskis. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 13.priekšlikums. Ekonomikas ministra vārdā - finanšu ministrs Valdis Dombrovskis. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Pret 13.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 14., 15., 16., 17. un 18.priekšlikums ir apkopoti un iekļauti 18.priekšlikumā. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Tātad pret 14., 15., 16., 17. un 18.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 19.priekšlikums. Ekonomikas ministra vārdā - finanšu ministrs Valdis Dombrovskis. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 20., 21. un 22.priekšlikums ir iekļauts 22.priekšlikumā. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Pret 20., 21. un 22.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. Arī 23.priekšlikums ir iekļauts 22.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret 23.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 24.priekšlikums. Ekonomikas ministra vārdā - finanšu ministrs Valdis Dombrovskis. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 25.priekšlikums. Ekonomikas ministra vārdā - finanšu ministrs Valdis Dombrovskis. Komisijas viedoklis - daļēji atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 26.priekšlikumu iesniegusi atbildīgā komisija. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Pret 26.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 27.priekšlikums. Ekonomikas ministra vārdā - finanšu ministrs Valdis Dombrovskis. Komisijas viedoklis - daļēji atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Pret 27.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. Un 28. ir atbildīgās komisijas priekšlikums. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Pret 28.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 29.priekšlikums. Ekonomikas ministra vārdā - finanšu ministrs Valdis Dombrovskis. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 30.priekšlikums. Ekonomikas ministra vārdā - finanšu ministrs Valdis Dombrovskis. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Pret 30.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 31.priekšlikums. Ekonomikas ministra vietā - finanšu ministrs Valdis Dombrovskis. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 32.priekšlikums. Ekonomikas ministra vietā - finanšu ministrs Valdis Dombrovskis. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Pret 32.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 33.priekšlikums. Ekonomikas ministra vietā - finanšu ministrs Valdis Dombrovskis. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Pret 33.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 34.priekšlikums. Ekonomikas ministra vietā - finanšu ministrs Valdis Dombrovskis. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 35.priekšlikums. Ekonomikas ministra vietā - finanšu ministrs Valdis Dombrovskis. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 36.priekšlikums. Ekonomikas ministra vietā - finanšu ministrs Valdis Dombrovskis. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 37.priekšlikums. Ekonomikas ministra vietā - finanšu ministrs Valdis Dombrovskis. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Pret 37.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 38.priekšlikums. Ekonomikas ministra vietā - finanšu ministrs Valdis Dombrovskis. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 39.priekšlikums. Ekonomikas ministra vietā iesniedzis finanšu ministrs Valdis Dombrovskis. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Pret 39.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 40.priekšlikums. Arī šo priekšlikumu ekonomikas ministra vietā iesniedzis finanšu ministrs Dombrovskis. Komisijas viedoklis - atbalstīt ar redakcionālu precizējumu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 41.priekšlikums. Ekonomikas ministra vietā - finanšu ministrs Dombrovskis. Komisijas viedoklis - atbalstīt ar redakcionālu precizējumu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 42.priekšlikums. Ekonomikas ministra vietā - finanšu ministrs Dombrovskis. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 42.priekšlikumu.

Dz.Zaķis. 43.priekšlikums. Ekonomikas ministra vietā - finanšu ministrs Dombrovskis. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 44.priekšlikums. Ekonomikas ministra vietā - finanšu ministrs Dombrovskis. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 45.priekšlikums. Ekonomikas ministra vietā - finanšu ministrs Dombrovskis. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 46.priekšlikums. Ekonomikas ministra vietā - finanšu ministrs Dombrovskis. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 47.priekšlikums. Ekonomikas ministra vietā - finanšu ministrs Dombrovskis. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 47.priekšlikumu.

Dz.Zaķis. 48.priekšlikums. Ekonomikas ministra vietā - finanšu ministrs Dombrovskis. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 49.priekšlikums. Ekonomikas ministra vietā - finanšu ministrs Dombrovskis. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 50.priekšlikums. Ekonomikas ministra vietā - finanšu ministrs Dombrovskis. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 51.priekšlikums. Ekonomikas ministra vietā - finanšu ministrs Dombrovskis. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 52.priekšlikums. Ekonomikas ministra vietā - finanšu ministrs Dombrovskis. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 53.priekšlikums. Ekonomikas ministra vietā - finanšu ministrs Dombrovskis. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 54.priekšlikums. Ekonomikas ministra vietā - finanšu ministrs Dombrovskis. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 54.priekšlikumu.

Dz.Zaķis. 55.priekšlikums. Ekonomikas ministra vietā - finanšu ministrs Dombrovskis. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 56.priekšlikums. Ekonomikas ministra vietā - finanšu ministrs Dombrovskis. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 57.priekšlikums. Ekonomikas ministra vietā - finanšu ministrs Dombrovskis. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 58.priekšlikums. Ekonomikas ministra vietā - finanšu ministrs Dombrovskis. Komisijas viedoklis - atbalstīt ar redakcionālu precizējumu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 59.priekšlikums. Ekonomikas ministra vietā - finanšu ministrs Dombrovskis. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 60.priekšlikums. Ekonomikas ministra vietā - finanšu ministrs Dombrovskis. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 60.priekšlikumu.

Dz.Zaķis. 61.priekšlikums. Ekonomikas ministra vietā - finanšu ministrs Dombrovskis. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 62.priekšlikums. Ekonomikas ministra vietā - finanšu ministrs Dombrovskis. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 63.priekšlikums. Ekonomikas ministra vietā - finanšu ministrs Dombrovskis. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. Un visbeidzot - pārejas noteikumi. 64.priekšlikums. Ministru kabineta priekšlikums. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 65.priekšlikums. Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. Un 66.priekšlikums ir atbildīgās komisijas priekšlikums. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 66.priekšlikumu.

Tā kā visi priekšlikumi ir izskatīti, lūdzu deputātus balsot par likumprojekta “Grozījumi likumā “Par valsts un pašvaldību kapitāla daļām un kapitālsabiedrībām”” pieņemšanu otrajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, vienosimies par priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

Dz.Zaķis. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 20.maijs.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 20.maijs. Paldies.

Dz.Zaķis. Paldies.

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Cilvēka genoma izpētes likumā”. Otrais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā - komisijas priekšsēdētāja Jevgenija Stalidzāne.

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Sociālo un darba lietu komisijā ir iesniegti 37 priekšlikumi par likumprojektu “Grozījumi Cilvēka genoma izpētes likumā”. Priekšlikumus komisija ir izvērtējusi.

1.priekšlikumu ir sagatavojusi Sociālo un darba lietu komisija, lai precizētu termina “genoms” skaidrojumu šajā likumā. Ir priekšlikums 1.priekšlikumu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 1.priekšlikumu.

J.Stalidzāne. 2.priekšlikumu arī ir sagatavojusi Sociālo un darba lietu komisija, un tas ir par termina “gēns” skaidrojumu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. Sociālo un darba lietu komisija ir sagatavojusi arī 3.priekšlikumu. Tur ir precizēta definīcija terminam “gēnu donors”.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 4.priekšlikumu arī ir sagatavojusi Sociālās un darba lietu komisija. Ir definēts, kas ir “genoma datu bāze”.

Sēdes vadītāja. Pret 4.priekšlikumu, ko komisija ir atbalstījusi, deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 5.priekšlikumu arī ir sagatavojusi Sociālo un darba lietu komisija. Ir definēts, kas ir “gēnu donoru datu bāze”, un arī šo priekšlikumu komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 5.priekšlikumu.

J.Stalidzāne. Un līdz ar to ir priekšlikums mainīt turpmāko numerāciju definējumiem 1.pantā.

Sociālo un darba lietu komisija ir sagatavojusi arī 6.priekšlikumu, un ir komisijas lūgums atbalstīt šo priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 7.priekšlikumu arī ir sagatavojusi Sociālo un darba lietu komisija, un ir lūgums šo priekšlikumu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 8.priekšlikumu ir sagatavojusi Soci ālo un darba lietu komisija, un ir lūgums šo priekšlikumu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 8.priekšlikumu.

J.Stalidzāne. 9.priekšlikumu sagatavojusi Sociālo un darba lietu komisija, un ir priekšlikums to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 10.priekšlikumu ir sagatavojusi Sociālo un darba lietu komisija, un ir priekšlikums to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 11.priekšlikumu ir sagatavojusi Sociālo un darba lietu komisija. Ir lūgums to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 12.priekšlikumu ir sagatavojusi Sociālo un darba lietu komisija, un ir lūgums to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 12.priekšlikumu.

J.Stalidzāne. 13.priekšlikumu arī ir sagatavojusi Sociālo un darba lietu komisija, un ir lūgums šo priekšlikumu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 14.priekšlikums. Arī tas ir Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums, un ir lūgums to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 14.priekšlikumu.

J.Stalidzāne. 15.priekšlikumu ir sagatavojusi Sociālo un darba lietu komisija, un ir lūgums šo priekšlikumu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 16.priekšlikumu ir sagatavojusi Sociālo un darba lietu komisija, un ir lūgums šo priekšlikumu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 16.priekšlikumu.

J.Stalidzāne. 17.priekšlikums. Arī tas ir Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums, un ir lūgums to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 18.priekšlikums ir Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums, un ir priekšlikums to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 19.priekšlikums ir par 9.panta tekstu. Arī tas ir Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums. Lūgums to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 20.priekšlikums ir par 10.panta pirmo daļu. Ir lūgums atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 20.priekšlikumu.

J.Stalidzāne. 21.priekšlikums - Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums par 10.panta otro daļu. Ir lūgums to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 22.priekšlikums - Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums 10.pantu papildināt ar jaunu piekto daļu. Ir lūgums to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 23.priekšlikums - Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums veikt 11.panta pirmās daļas 1.punkta redakcijas maiņu. Lūgums to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 24.priekšlikums arī ir Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums, un ir lūgums to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 24.priekšlikumu.

J.Stalidzāne. 25.priekšlikums ir Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums. Ir lūgums to atbalstīt. Tur ir notikusi trešās nodaļas nosaukuma precizēšana, lai nosaukums atbilstu saturam.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 26.priekšlikums ir Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums par 13.panta trešās daļas izmaiņām - vārdi “labklājības ministrs” tiek aizstāti ar vārdiem “veselības ministrs”. Ir priekšlikums to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 27.priekšlikums - Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums. Precizēts panta nosaukums. Ir priekšlikums to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 28.priekšlikums ir Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums. Tajā ir runa par 16.panta jaunu pirmo daļu. Ir lūgums to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Pret 28.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. Līdz ar to tiek mainīta arī numerācija pārējām 16.pantā daļām.

29.priekšlikums ir Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums, un tas paredz no 16.panta izslēgt otro teikumu.

Sēdes vadītāja. Pret 29.priekšlikumu, ko atbalstījusi komisija, deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. Sociālo un darba lietu komisija ierosina izslēgt 16.panta trešo daļu, jo tā jau ir iestrādāta 8.panta trešajā daļā (priekšlikuma nr.17). Ir priekšlikums atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 31. - Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums par to, kā izteikt 17.panta pirmo daļu. Ir priekšlikums to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 32.priekšlikums ir par 17.panta otro daļu. Ir priekšlikums to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 33. - arī Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums. Tas paredz izslēgt 17.panta trešo daļu. Lūgums to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 34. - Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums. Tas paredz izteikt citā redakcijā 18.panta tekstu. Ir priekšlikums atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 35. - Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums. Priekšlikums to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Pret 35.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. Juridiskais birojs ir iesniedzis 36.priekšlikumu. Lūgums to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. Arī 37.priekšlikumu ir iesniedzis Juridiskais birojs. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. Līdz ar to visi priekšlikumi ir izskatīti. Lūgums atbalstīt likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret un atturas - nav. Likumprojekts “Grozījumi Cilvēka genoma izpētes likumā” otrajā lasījumā ir pieņemts.

Lūdzu, par priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

J.Stalidzāne. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 23.maijs.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 23.maijs. Paldies!

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”. Trešais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - komisijas vadītāja Solvita Āboltiņa.

S.Āboltiņa (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie kolēģi! Juridiskā komisija izskatīja likumprojektu “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” (dokumenta reģistrācijas nr.129), kas nosaka administratīvo atbildību par bīstamo iekārtu tehnisko uzraudzību, regulēšanu, normatīvo aktu un elektroiekārtu ekspluatācijas drošības noteikumu pārkāpšanu un par gāzes un elektroenerģijas izmantošanas noteikumu normu pārkāpšanu.

Juridiskā komisija konstatēja zināmu neprecizitāti 95.panta pirmajā un otrajā daļā, jo uz otro lasījumu administratīvā atbildība bija noteikta tikai par patvaļīgu pieslēgšanos pie elektriskā tīkla. Saskaņojot likumprojektu ar atbildīgajām institūcijām, komisija vienīgo priekšlikumu noformulēja tā, ka tāda pati atbildība ir paredzama arī par nelikumīgu pieslēgšanos gāzes iekārtām. Tātad šis priekšlikums tika atbalstīts.

Komisija arī atbalstīja visa likumprojekta “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” pieņemšanu trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Pret 1.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Nacionālās drošības likumā”. Trešais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Arnolds Laksa.

A.Laksa (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētājas kundze! Godātie kolēģi! Izskatīsim likumprojektu “Grozījumi Nacionālās drošības likumā”. Trešais lasījums, izskatāmais dokuments nr.718.

Komisija trešajam lasījumam nav saņēmusi nevienu priekšlikumu, tāpēc komisijas vārdā aicinu pieņemt likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi Nacionālās drošības likumā” ir pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Radio un televīzijas likumā”. Trešais lasījums.

Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vārdā - deputāte Ina Druviete.

I.Druviete (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie kolēģi! Dokuments nr.78. Trešais lasījums.

1. - deputāta Jaunupa priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt, precizējot redakciju.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Druviete. 2. - deputātu Jurkāna, Bartaševiča, Cileviča, Solovjova, Mackeviča un Agešina priekšlikums. Komisijas lēmums - neatbalstīt.

Sēdes vadītāja. Vai deputāts Vladimirs Buzajevs vēlas piedalīties debatēs?

Atklājam debates. Deputāts Vladimirs Buzajevs.

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamie kolēģi! Es ļoti īsi uzreiz par priekšlikumiem no 2. līdz 5.priekšlikumam, kuri visi ir saistīti ar likuma 19.pantu, kas, mūsuprāt, ir antikonstitucionāls pants. Šis jautājums jau ir izskatīts Satversmes tiesā, bet lēmums pagaidām tiek turēts slepenībā.

Teikšu uzreiz, ka gan TSP priekšlikumi, gan arī PCTVL priekšlikumi neļauj pārvarēt pastāvošā likuma pretrunu ar Satversmi. Un tā nav mūsu vaina, jo likumprojekta otrajā lasījumā mūsu attiecīgie priekšlikumi tika noraidīti, bet tagad mūsu priekšlikumi klajai patvaļai vienkārši piešķir nedaudz civilizētāku veidu.

Interesanti ir tas, ka gan TSP priekšlikumi, gan PCTVL priekšlikumi tika sastādīti, pamatojoties uz dažu Eiropas valstu pieredzes analīzi. Nelaime ir tā, ka tie tika smelti no minoritāšu valodu lietošanas praksēm tieši valsts radio un televīzijā, bet likuma 19.pants, par kuru tika iesniegti grozījumi, attiecas tikai uz apraides ierobežojumiem privātajām kompānijām. Šādi ierobežojumi to valstu vidū, kuras ir ratificējušas Eiropas Cilvēktiesību konvenciju, eksistē tikai pie mums. Un neatkarīgi no tā, kā iegrozīsies lieta Satversmes tiesā, lūdzu atbalstīt vai nu daudz radikālākos TSP priekšlikumus, vai arī daudz mērenākos mūsu priekšlikumus. Tad tomēr būs daudz mazāk kauna nekā tad, kad vajadzēs atcelt visu pantu esošajā redakcijā.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā deputāte Ina Druviete vēlas kaut ko piebilst?

I.Druviete. Komisijas lēmums - neatbalstīt.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par 2. - Jurkāna, Bartaševiča, Cileviča, Solovjova un citu deputātu priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 22, pret - 63, atturas - 2. Priekšlikums nav atbalstīts.

I.Druviete. 3. - deputāta Buzajeva priekšlikums. Komisijas lēmums - neatbalstīt. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu par 3. - deputāta Buzajeva priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 18, pret - 61, neviens neatturas. Priekšlikums nav atbalstīts.

I.Druviete. 4. - deputātu Jurkāna, Bartaševiča, Cileviča, Solovjova, Mackeviča un Agešina priekšlikums. Komisijas lēmums - neatbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem pret 4.priekšlikumu iebildumu nav.

I.Druviete. 5. - deputāta Buzajeva priekšlikums. Komisijas lēmums - neatbalstīt.

Sēdes vadītāja. Par 5.priekšlikumu ir lūgums balsot. Lūdzu deputātus balsot par 5. - deputāta Buzajeva priekšlikumu! (Starpsauciens: “Jābalso!”) Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 21, pret - 64. Priekšlikums nav pieņemts.

I.Druviete. 6. - deputāta Jaunupa priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Druviete. 7. - deputāta Buzajeva priekšlikums. Komisijas lēmums - neatbalstīt.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Vladimirs Buzajevs. (No zāles dep. J.Dobelis: “Buzajev, ej taču mājās šodien!”)

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamie kolēģi! Par PCTVL frakcijas 7. un 8.priekšlikuma būtību. Šeit skaidri redzama atšķirība starp totalitāro un demokrātisko piēju attiecībā uz Nacionālās radio un televīzijas padomes veiktajām soda funkcijām. Spēkā esošajā likumā pastāv noteiktas pretrunas, proti, daudz “mīkstāku” sankciju, administratīvo sodu telekompānijai padome var uzlikt, tikai pamatojoties uz tiesas lēmumu, bet daudz bargāku - uz laiku pārtraukt apraidi vai anulēt licenci - , pieņemot lēmumu patstāvīgi.

Totalitārā piēja šīs pretrunas atrisināšanā ir vienkārša - ļaut padomei patstāvīgi uzlikt arī administratīvus sodus. Demokrātiskā piēja, kuru piedāvā PCTVL, ir pilnīgi pretēja. Ja Nacionālā radio un televīzijas padome uzskata, ka kompānija ir pārkāpusi likumu, tā iesniedz tiesā argumentētu priekšlikumu par licences anulēšanu vai apturēšanu.

Un tas nav mūsu izgudrojums. Tieši tāda kārtība ir paredzēta citos likumos, ja, teiksim, tiek pārtraukta sabiedrisko organizāciju darbība. Bez šaubām, arī komisijas atbalstītajā variantā telekompānijai ir tiesības pārsūdzēt tiesā padomes lēmumu, tomēr ir milzīga atšķirība starp to, kas kļūs par prasītāju - beztiesīga privātā firma vai visuvarenā valsts. Eksistē tāda lieta kā nevainības prezumpcija. Latvijā tā ir pazīstama vēl kopš Aleksandra Ī laikiem, kurš atbrīvoja valsti no dzimtbūšanas jūga, tāpēc konkrētajā gadījumā atcelt nevainības prezumpciju pēc 150 gadiem no šā jēdziena ieviešanas brīža, nav nekāda pamata. (Starpsauciens: “Viņš jau pats nesaprot!”)

Lūdzu atbalstīt PCTVL iesniegto 7. un 8.priekšlikumu.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Deputāts Aleksandrs Golubovs. Lūdzu!

A.Golubovs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamie kolēģi! Kāpēc mēs piedāvājam izslēgt šā likumprojekta 3.pantu? Tāpēc, ka Nacionālajai radio un televīzijas padomei ir uzliktas jaunas funkcijas, kuras nav raksturīgas šai organizācijai, tas ir, izskatīt administratīvo pārkāpumu lietas un uzlikt administratīvos sodus. Administratīvos sodus savā teritorijā var uzlikt pašvaldības administratīvā komisija vai arī tiesa. Tad dosim tiesai iespēju uzlikt sodu, vadoties pēc tiem protokoliem, kurus sastādījusi tieši Nacionālā radio un televīzijas padome, bet nedosim šai padomei tādas tiesības, kuras nav tai raksturīgas, bet kuras ir raksturīgas tikai tiesai.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā deputāte Ina Druviete vēlas ko piebilst?

I.Druviete. Komisijas viedoklis - priekšlikumu neatbalstīt.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par 7. - deputāta Buzajeva priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 19, pret - 65, atturas - 1. Priekšlikums nav atbalstīts.

I.Druviete. 8. - deputāta Buzajeva priekšlikums. Komisijas viedoklis - priekšlikumu neatbalstīt.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par 8. - deputāta Buzajeva priekšlikumu.

Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 21, pret - 64. Priekšlikums nav atbalstīts.

Cienījamie deputāti! Likumprojekta tālāku izskatīšanu turpināsim pēc pārtraukuma.

Lūdzu deputātus reģistrēties ar reģistrācijas kartēm! Lūdzu reģistrācijas režīmu!

Kamēr tiek sagatavoti reģistrācijas rezultāti, jānoklausās paziņojums.

Vārds deputātei Inesei Vaiderei.

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie Ārlietu komisijas deputāti, lūdzu pulcēties uz sēdi Ārlietu komisijas sēžu zālē!

Sēdes vadītāja. Vārds deputātei Baibai Brigmanei.

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija pulcējas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas telpās pēc piecām minūtēm.

Sēdes vadītāja. Lūdzu Saeimas sekretāra biedru nolasīt reģistrācijas rezultātus!

A.Bartaševičs (Saeimas sekretāra biedrs).

Godātie deputāti! Nav reģistrējušies: Martijans Bekasovs, Silva Bendrāte, Boriss Cilevičs, Aldis Kušķis, Guntis Bērziņš, Ēriks Jēkabsons, Paulis Kļaviņš, Guntars Krasts, Alberts Krūmiņš, Sarmīte Ķikuste, Liene Liepiņa, Ināra Ostrovska, Leopolds Ozoliņš, Raimonds Pauls, Aigars Pētersons, Rihards Pīks, Jakovs Pliners, Igors Solovjovs, Māris Kučinskis, Elita Šņepste, Dainis Turlais, Jānis Urbanovičs un Dzintars Zaķis.

(Pārtraukums)

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

Sēdes vadītāja. Turpinām izskatīt trešajā lasījumā likumprojektu “Grozījumi Radio un televīzijas likumā”.

Komisijas vārdā - deputāte Ina Druviete. Lūdzu!

I.Druviete (frakcija “Jaunais laiks”).

9. - deputāta Buzajeva priekšlikums. Tas ir daļēji atbalstīts un ir iekļauts atbildīgās komisijas iesniegtajā priekšlikumā nr.10.

Tātad aicinu atbalstīt vai izteikties par Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas iesniegto 10.priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 9. un 10.priekšlikumu.

I.Druviete. 11. - deputātu Jurkāna, Bartaševiča, Cileviča, Solovjova, Mackeviča un Agešina priekšlikums. Komisijas lēmums - neatbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli.

I.Druviete. 12. - deputāta Buzajeva priekšlikums. Komisijas lēmums - neatbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Druviete. 13. - deputāta Buzajeva priekšlikums. Komisijas lēmums - neatbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Druviete. 14. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Lūdzu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 14.priekšlikumu.

I.Druviete. 15.- deputāta Buzajeva priekšlikums. Tas ir daļēji atbalstīts un ietverts 16. - atbildīgās komisijas priekšlikumā. Lūdzam atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli par 15. un 16.priekšlikumu.

I.Druviete. 17. - deputāta Jaunupa priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi, precizējusi redakciju.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Druviete. Un 18. - atbildīgās komisijas priekšlikums, kuru lūdzam atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Druviete. Lūdzu atbalstīt likumprojektu trešajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā, galīgajā, lasījumā.

Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 62, pret - 13, atturas - 8. Likums “Grozījumi Radio un televīzijas likumā”

Pirms turpinām izskatīt darba kārtībā iekļautos jautājumus, paziņoju, ka Saeimas Prezidijs ir saņēmis desmit deputātu iesniegtu lūgumu iekļaut 15.maija sēdes darba kārtībā lēmuma projektu “Par deputāta Ata Slaktera atsaukšanu no Eiropas Padomes Parlamentārās Asamblejas Latvijas delegācijas sastāva”, kā arī lēmuma projektu “Par deputāta Ata Slaktera ievēlēšanu Starpparlamentu Savienības Latvijas nacionālās grupas sastāvā”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav.

Ir arī desmit deputātu iesniegums par deputātes Vinetas Muižnieces atsaukšanu no Starpparlamentu Savienības Latvijas nacionālās grupas sastāva un viņas ievēlēšanu Eiropas Padomes Parlamentārās Asamblejas Latvijas delegācijas sastāvā. Deputātiem iebildumu nav. Paldies! Darba kārtībā šis jautājums iekļauts.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas lūgumu izdarīt šā gada 15.maija sēdes darba kārtībā izmaiņas, iekļaut darba kārtībā un izskatīt pirmajā lasījumā likumprojektu “Preču un pakalpojumu loteriju likums”. Vai deputātiem ir iebildumi? Iebildumu nav.

Ir arī Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas lūgums šodienas sēdes darba kārtību papildināt ar likumprojektu “Grozījumi likumā “Par izlozēm un azartspēlēm””. Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtībā iekļauts.

Arī Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas lūgums - šodienas sēdes darba kārtībā iekļaut un izskatīt pirmajā lasījumā likumprojektu “Grozījumi likumā “Par izložu un azartspēļu nodevu un nodokli””. Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtībā iekļauts.

Un ir arī Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas lūgums papildināt sēdes darba kārtību ar likumprojektu “Grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli””, izskatot to pirmajā lasījumā. Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtībā iekļauts. Paldies!

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par grāmatvedību””. Trešais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāte Baiba Brigmane.

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamā priekšsēdētāja! Cienījamie kolēģi! Dokuments nr.742 - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par grāmatvedību””. Trešais lasījums. Komisija ir saņēmusi vairākus priekšlikumus.

1.priekšlikumu ir iesniedzis Saeimas Juridiskais birojs. Komisija ir atbalstījusi šo priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 2.priekšlikumu iesniedzis finanšu ministrs Dombrovskis. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 3.priekšlikumu iesniedzis finanšu ministrs Dombrovskis. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 3.priekšlikumu.

B.Brigmane. 4. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Tas ir iestrādāts 5. - Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas iesniegtajā priekšlikumā. Lūdzu to atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 4. un 5.priekšlikumu.

B.Brigmane. Lūdzu pieņemt kopumā likumprojektu “Grozījumi likumā “Par grāmatvedību”” trešajā, galīgajā, lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi likumā “Par grāmatvedību”” ir pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par vides aizsardzību””. Trešais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Dzintars Zaķis.

Dz.Zaķis (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu nr.749 - likumprojektu “Grozījumi likumā “Par vides aizsardzību””. Šeit ir priekšlikumi, kas iesniegti uz trešo lasījumu, kopā 34 priekšlikumi.

1.priekšlikums. Iesniedzis vides ministrs Raimonds Vējonis. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 2.priekšlikums. Iesniedzis vides ministrs Vējonis. Komisijas priekšlikums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 3.priekšlikums. Iesniedzis vides ministrs Vējonis. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 4.priekšlikums - iesniedzis vides ministrs. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 5.priekšlikums. Iesniedzis vides ministrs Vējonis. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 6.priekšlikums. Iesniedzis vides ministrs Vējonis. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 6.priekšlikumu.

Dz.Zaķis. 7. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 8. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 9. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 10. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 11. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Komisijas viedoklis - daļēji atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Pret 11.priekšlikumu un pret 12.priekšlikumu, kurā ir atbalstīts vides ministra Raimonda Vējoņa priekšlikums, deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 13. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 14. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 15. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 16. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 16.priekšlikumu.

Dz.Zaķis. 17. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas viedoklis - atbalstīt precizētā redakcijā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 18. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 19. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 20. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 21. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 22. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 23. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 24. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Komisijas viedoklis - daļēji atbalstīt, iekļaujot 25.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret 24. un 25.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 26. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 27. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 28. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Komisijas viedoklis - daļēji atbalstīt, iekļaujot 29. - atbildīgās komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 28. un 29.priekšlikumu.

Dz.Zaķis. 30. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 31. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 32. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 33. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. Un visbeidzot 34. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav. Visi priekšlikumi ir izskatīti. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta “Grozījumi likumā “Par vides aizsardzību”” pieņemšanu trešajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi likumā “Par vides aizsardzību”” ir pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Eiropas Konvenciju par ārlaulībā dzimušo bērnu tiesisko statusu”.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Inese Vaidere.

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie deputāti! Ārlietu komisija uz otro lasījumu ir saņēmusi divus priekšlikumus.

1.priekšlikums saņemts no Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas. Ārlietu komisija nolēma šo priekšlikumu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Vaidere. Ir saņemts vēl arī 2.priekšlikums, kas koriģē terminoloģiju atbilstoši 1.pantā jūsu atbalstītajam priekšlikumam. Arī tas ir Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšlikums, un komisijas lēmums bija to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Vaidere. Vairāk priekšlikumu komisija netika saņēmusi. Līdz ar to aicinu jūs atbalstīt likumprojektu otrajā, galīgajā, lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 74, pret un atturas - nav. Likums “Par Eiropas Konvenciju par ārlaulībā dzimušo bērnu tiesisko statusu” ir pieņemts.

I.Vaidere. Paldies. Es aicinu deputātus rūpīgi iepazīties ar šo konvenciju un to ievērot savas turpmākās dzīves plānošanā.

Sēdes vadītāja. Paldies, Vaideres kundze!

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par bāriņtiesām un pagasttiesām””. Otrais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Solvita Āboltiņa.

S.Āboltiņa (frakcija “Jaunais laiks”).

Juridiskā komisija izskatīja likumprojektu “Grozījumi likumā “Par bāriņtiesām un pagasttiesām”” otrajam lasījumam. Par šo likumprojektu ir saņemts 71 priekšlikums.

1. - īpašu uzdevumu ministra bērnu un ģimenes lietās Ainara Baštika priekšlikums.

2. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums.

3. un 5. - Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšlikumi.

Un 4. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Tie visi ir atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem pret 1. un 2.priekšlikumu iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 6. - īpašu uzdevumu ministra bērnu un ģimenes lietās Baštika priekšlikums. Komisija to atbalstīja.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 7. un 9. - īpašu uzdevumu ministra bērnu un ģimenes lietās Baštika priekšlikumi.

8. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Tie visi ir atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Pret 7., 8. un 9.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 10. - iekšlietu ministra Aivara Aksenoka priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 11. - Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 12. un 13. - īpašu uzdevumu ministra bērnu un ģimenes lietās Baštika priekšlikumi.

Un 14. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Tie visi ir atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Pret 12., 13. un 14.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 15. - īpašu uzdevumu ministra bērnu un ģimenes lietās Baštika priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 16., 17., 18. un 19. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikumi.

20. - īpašu uzdevumu ministra bērnu un ģimenes lietās Baštika priekšlikums.

21. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Tie visi ir atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Pret 16., 17., 18., 19. un 20.priekšlikumu, kā arī pret 21.priekšlikumu, kurā daļēji ir iekļauti iepriekš minētie priekšlikumi, deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 22., 23. un 26. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikumi.

24. un 27. - Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšlikumi.

25. un 28. - Juridiskās komisijas priekšlikumi. Tie visi ir atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Pret 22., 23., 24., 25., 26. un 27., kā arī pret 28.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 29. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 30. - īpašu uzdevumu ministra bērnu un ģimenes lietās Baštika priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 31. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums.

32. - īpašu uzdevumu ministra bērnu un ģimenes lietās Baštika priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 33. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret 33.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 34. - tieslietu ministra Aksenoka priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 35. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 36. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 37. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret 37.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 38. - Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšlikums.

39. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Abi atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 40. - Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšlikums.

41. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Abi atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Pret 40. un 41.priekšlikumu, kurā iekļauts arī 40.priekšlikums, deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 42., 45., 46. un 48. - tieslietu ministra Aksenoka priekšlikumi.

43., 44. un 47. - Juridiskās komisijas priekšlikumi. Tie visi ir atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Pret 42., 43., 44., 45., 46. un 47.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 49.priekšlikums - tieslietu ministra Aksenoka priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. 48.priekšlikums bija atbalstīts. Pret 48.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav. Un arī pret 49.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 50. - tieslietu ministra Aksenoka priekšlikums un 51. - Juridiskās komisijas priekšlikums - ir atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 52. - tieslietu ministra Aksenoka priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 53. - tieslietu ministra Aksenoka priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 54. - tieslietu ministra Aksenoka priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 55. - tieslietu ministra Aksenoka priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret 55.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 56., 57. un 58. - tieslietu ministra Aksenoka priekšlikumi. Nav atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 56., 57. un 58.priekšlikumu.

S.Āboltiņa. 59. un 60. - tieslietu ministra Aksenoka priekšlikumi. Nav atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli par 59. un 60.priekšlikumu.

S.Āboltiņa. 61. - tieslietu ministra Aksenoka priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 62. - tieslietu ministra Aksenoka priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 63. - tieslietu ministra Aksenoka priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 64. - tieslietu ministra Aksenoka priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli par 64.priekšlikumu.

S.Āboltiņa. 65. - tieslietu ministra Aksenoka priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 66. un 67. - Juridiskās komisijas priekšlikumi. Ir atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 66. un 67.priekšlikumu.

S.Āboltiņa. 68. - tieslietu ministra Aksenoka priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 69. - tieslietu ministra Aksenoka priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 70. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret atbildīgās komisijas viedokli.

S.Āboltiņa. 71. - Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 72. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 73. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. Juridiskā komisija atbalstīja likumprojekta “Grozījumi likumā “Par bāriņtiesām un pagasttiesām”” pieņemšanu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā.

Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, vienosimies par priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

S.Āboltiņa. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam ir 30.maijs.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 30.maijs.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Militārā dienesta likumā”. Otrais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Arnolds Laksa.

A.Laksa (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Godātie kolēģi! Izskatīsim likumprojektu “Grozījumi Militārā dienesta likumā” otrajā lasījumā. Izskatāmā dokumenta numurs 722.

Kopskaitā ir saņemti 28 priekšlikumi.

1.priekšlikums. Iesniedzis aizsardzības ministrs Ģirts Valdis Kristovskis. Komisijas lēmums ir atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Laksa. 2.priekšlikums. Iesniedzis aizsardzības ministrs Kristovskis. Priekšlikums saistīts ar 3.priekšlikumu. Ir ierosināts izslēgt 9.panta 2.daļas 1.apakšpunktu un tādējādi deleģēt aizsardzības ministram, kā to paredz 3.priekšlikumā ietvertā norma, Ministru kabineta kompetenci noteikt karavīru savstarpējās attiecības, karavīru vispārīgos pienākumus un amatpersonu pienākumus, un tā tālāk.

Komisija šādu deleģējumu atbalstīja.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates.

Deputāts Andris Tolmačovs.

A.Tolmačovs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Godātie kolēģi! Es runāšu vienlaicīgi par 2. un 3.priekšlikumu. Tos abus ir iesniedzis aizsardzības ministrs Kristovska kungs. Likumā paredzēto Ministru kabineta kompetenci - pieņemt Militārā dienesta iekārtas reglamentu -viņš ierosina nodot aizsardzības ministram.

Politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija nevar tam piekrist, jo iestājas par profesionāliem bruņotajiem spēkiem. Kamēr pie mums ir obligātais militārais dienests, mēs esam par maksimālu sabiedrības kontroli militārā dienesta jomā.

Šajā sakarā mēs nevaram atbalstīt Kristovska kunga priekšlikumu, jo karavīru savstarpējās attiecības būtu jāregulē visaugstākajā līmenī, tas ir, Ministru kabineta līmenī.

Mūsu frakcija aicina saglabāt pašreizējo kārtību, ka Militārā dienesta iekārtas reglamentu pieņem Ministru kabinets, un noraidīt 2. un 3.priekšlikumu.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Vārds Aizsardzības ministrijas parlamentārajam sekretāram Dzintaram Rasnačam. Lūdzu!

Dz.Rasnačs (Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs).

Labdien, godātie deputāti! Aizsardzības ministrija šo priekšlikumu jau pamatoja komisijas sēdē. Diemžēl iepriekšējā Saeima bija pieļāvusi kļūdu - Militārā dienesta iekārtas reglamentu bija noteikusi kā ārēju normatīvu aktu. Taču, gatavojot šo likumprojektu, mēs konstatējām, ka tas pēc būtības ir iekšējs normatīvs akts, līdz ar to deleģējums ir nododams ministra pārziņā. Mēs nekādā ziņā nevaram piekrist PCTVL frakcijas, nedz arī Jurkāna partijas frakcijas viedoklim, ka tas varētu būt ārējs normatīvs akts.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai Arnolds Laksa vēlas ko piebilst komisijas vārdā?

A.Laksa. Komisijas vārdā aicinu atbalstīt 2.priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par 2. - aizsardzības ministra Kristovska priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 76, pret - 7, neviens neatturas. Priekšlikums nav atbalstīts... Ā, priekšlikums ir atbalstīts... Es atvainojos!

A.Laksa. 3.priekšlikums. Iesniedzis aizsardzības ministrs Kristovskis. Komisija šo priekšlikumu atbalsta kā izrietošu no 2.priekšlikuma, par kuru nupat tika veikts balsojums.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Laksa. 4.priekšlikums. Iesnieguši deputāti Bekasovs, Fjodorovs, Golubovs un Buzajevs. Komisija to noraida kā pretrunā esošu ar likuma 16.pantā noteikto Bruņoto spēku komplektēšanas pamatprincipu, tas ir, ka vienības, to skaitā štatā paredzētos civilos amatus, komplektē tikai no Latvijas pilsoņiem.

Tātad komisijas lēmums - noraidīt.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Vladimirs Buzajevs.

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamā priekšsēdētājas kundze! Cienījamie kolēģi! PCTVL frakcijas iesniegtā 4.priekšlikuma būtība ir atcelt aizliegumu nepilsoņiem strādāt Bruņoto spēku civilajos amatos. Tas ir kārtējais nesamērīgais ierobežojums lielai daļai Latvijas nodokļu maksātāju, un tas neskar sabiedrības vitāli svarīgas intereses.

Cienījamais kolēģis Dobelis kādreiz aicināja ne tikai protokolēt PCTVL frakcijas deputātu runas, bet arī nodot tās kompetentu orgānu izpētei. Godīgi sakot, mēs tās arī apkopojam un to darām ar to pašu mērķi. Domāju, jūs esat pamanījuši, ka ne jau mēs atveram likumus un ka tie tiek atvērti ne jau ar mērķi uzlabot nepilsoņu stāvokli. Katrā Saeimas sēdē vismaz vienu reizi - citreiz, kā šodien, arī vairākas reizes - tiek apspriests kārtējais ierobežojums nepilsoņiem. Balsošanas rezultāti vienmēr ir nievājoši krievu kopienai, kurā nepilsoņu ir vairāk nekā puse. Un šie rezultāti noteikti tiks nodoti kompetentiem orgāniem - ja ne šeit, tad ārpus Latvijas, teiksim, Eiropas Padomei. Tur, kur patiesi saprot, kas ir demokrātija un kas ir cilvēktiesības. Mūsu sirdsapziņa - patiesu Latvijas patriotu sirdsapziņa - paliks pie tam tīra, jo mēs esam izdarījuši visu iespējamo, lai vispirms atrisinātu problēmu Latvijas iekšienē.

Lūdzu atbalstīt PCTVL frakcijas priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs Dzintars Rasnačs.

Dz.Rasnačs (Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs).

Godātie deputāti! Aizsardzības ministrija nevar atbalstīt deputātu Bekasova, Fjodorova, Golubova un Buzajeva priekšlikumu vismaz divu iemeslu dēļ.

Pirmkārt, daudzi no tiem cilvēkiem, kas ir šajos civilajos amatos, ir saistīti ar nacionālās drošības un valsts aizsardzības interesēm. Līdz ar to tikai pilsoņi var strādāt šajos amatos.

Un, otrkārt, jūsu priekšlikums neparedz nekādu alternatīvu. Līdz ar to jūsu priekšlikums pēc būtības izslēdz iespēju komplektēt šo personālsastāvu, šajā personālsastāvā iekļaut arī civilos amatus. Līdz ar to šis priekšlikums ir noraidāms.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai deputāts Arnolds Laksa vēlas ko piebilst komisijas vārdā?

A.Laksa. Pirms balsojam par 4.priekšlikumu, es gribētu atgādināt, ka komisijas lēmums bija noraidīt šo priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par 4. - deputātu Bekasova, Fjodorova, Golubova un Buzajeva priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 19, pret - 64, atturas - 2. Priekšlikums nav atbalstīts.

A.Laksa. 5.priekšlikums. Iesniedzis aizsardzības ministrs Kristovskis. Komisija priekšlikumu atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Laksa. 6.priekšlikums. Iesniedzis aizsardzības ministrs Kristovskis. Priekšlikums paredz papildu garantijas tiem militāro atašeju laulātajiem, kas arī ir militārpersonas. Priekšlikuma mērķis ir reglamentēt šādas praksē pastāvošas tiesiskas attiecības. Komisijā priekšlikums ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Laksa. 7.priekšlikums. Iesniedzis aizsardzības ministrs Kristovskis. Komisijas lēmums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Laksa. 8.priekšlikums. Iesniedzis aizsardzības ministrs. Komisija priekšlikumu atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Laksa. 9.priekšlikums. Iesniedzis aizsardzības ministrs Kristovskis. Tas ir saistīts ar 10.priekšlikumu, ja tiek atbalstīta 10.priekšlikumā ietvertā 32.1 panta redakcija. 9.priekšlikums satur atsauci uz šo tiesību normu.

Tādēļ aicinu lemt par 10.priekšlikumu, kuru komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 9. un 10.priekšlikumu.

A.Laksa. 11.priekšlikums. Komisija priekšlikumu atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Laksa. 12.priekšlikums. Iesniedzis aizsardzības ministrs Kristovskis. Priekšlikumā paredzētais 33.panta pirmās daļas 8.punkta grozījums ir nepieciešams sakarā ar likuma papildināšanu ar 32.1 pantu, kurš ir ietverts 10. - aizsardzības ministra Kristovska priekšlikumā.

Līdz ar to ir atbalstāms arī 12.priekšlikums.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Laksa. 13.priekšlikums. Komisija priekšlikumu atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Laksa. 14.priekšlikums. Iesniedzis aizsardzības ministrs Kristovskis. Komisija priekšlikumu atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Laksa. 15.priekšlikums. Iesniedzis aizsardzības ministrs Kristovskis. Komisija atbalsta priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Laksa. 16.priekšlikums. Iesniedzis aizsardzības ministrs Kristovskis. Komisija atbalsta šo priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 16.priekšlikumu.

A.Laksa. 17.priekšlikums. Iesniedzis aizsardzības ministrs Kristovskis. Priekšlikuma mērķis ir reglamentēt tā maksājuma apmēru, ko profesionālā dienesta karavīrs saņem par pirmajām 14 darba nespējas dienām. Aizsardzības un iekšlietu komisija šo priekšlikumu atbalstīja Aizsardzības un iekšlietu komisijas juridiski precizētā redakcijā - 18.priekšlikumā. Tādēļ lūdzu Saeimu atbalstīt 18. - komisijas priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 17. un 18.priekšlikumu.

A.Laksa. 19.priekšlikums. Arī šo priekšlikumu iesniegusi Aizsardzības un iekšlietu komisija. Lūdzu atbalstīt komisijas priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Laksa. 20.priekšlikums. Iesniedzis aizsardzības ministrs Kristovskis. Šā priekšlikuma mērķis ir papildināt likuma 57.pantu tādējādi, ka, atvaļinot obligātā aktīvā militārā dienesta karavīru, viņam izmaksāto atvaļināšanas pabalstu, kas paredzēts 57.panta pirmās daļas 4.punktā, neapliek ar likumos paredzētajiem nodokļiem un citiem obligātajiem maksājumiem. Komisija šo priekšlikumu noraida.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Laksa. 21.priekšlikums. Iesniedzis aizsardzības ministrs Kristovskis. Komisija priekšlikumu atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Laksa. 22.priekšlikums. Iesniedzis aizsardzības ministrs Kristovskis. Priekšlikums atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Laksa. 23.priekšlikums. Iesniedzis aizsardzības ministrs. Šis priekšlikums ir saistīts ar 24. un pat ar 25.priekšlikumu. Komisijas lēmums - noraidīt 23.priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Pret 23., 24. un 25.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

A.Laksa. Es runāju tikai par 23.priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Pret 23.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

A.Laksa. 24.priekšlikums. Komisija šo priekšlikumu, ko iesniedzis aizsardzības ministrs Kristovskis, atbalsta daļēji un ir iestrādājusi komisijas redakcijā, kas ir ietverta 25. - komisijas priekšlikumā. Tāpēc aicinu atbalstīt 25.priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Pret 24. un 25.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

A.Laksa. 26.priekšlikums. Iesniedzis aizsardzības ministrs Kristovskis. Komisija priekšlikumu atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Laksa. 27.priekšlikums. Iesniedz aizsardzības ministrs. Komisija arī šo priekšlikumu atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Laksa. 28. un pēdējais priekšlikums, kuru iesnieguši 8.Saeimas deputāti Bekasovs, Fjodorovs, Golubovs un Buzajevs. Priekšlikums paredz, ka līdz 2004.gada 1.janvārim Ministru kabinetam ir jāiesniedz Saeimai likumprojekti, kas ir nepieciešami Nacionālo bruņoto spēku pārejai uz profesionālo militāro dienestu. Komisija priekšlikumu noraida, jo šis jautājums ir konceptuāls, un tas ir izvērtējams Ministru kabinetā. Pāreja uz profesionālo militāro dienestu ir saistāma ar visu faktu un situācijas analīzi. Jautājums lemjams, izvērtējot arī NATO valstu pieredzi, tāpēc komisijas lēmums ir - noraidīt priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Nikolajs Kabanovs.

N.Kabanovs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Kolēģi deputāti! Vairākums no Saeimā pārstāvētajām partijām - un ne tikai no opozīcijas partijām - savās programmās ir atbalstījis profesionālas armijas izveidošanu, respektīvi, obligātā militārā dienesta atcelšanu. Politisko organizāciju apvienība “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” piedāvā spert svarīgu soli šajā virzienā, uzdodot Ministru kabinetam līdz gada beigām izstrādāt un piedāvāt Saeimai izskatīšanai Latvijas profesionālo bruņoto spēku veidošanai nepieciešamo likumprojektu paketi. Profesionāla armija ir vienīgais risinājums, kas var novērst vairākus šodienas Latvijas Nacionālo bruņoto spēku trūkumus. Tādas ir problēmas, kas saistītas ar karavīru komplektēšanu, ar karavīru slikto veselību, ar motivācijas un izglītības līmeni.

Mēs esam pārliecināti, ka deputātu vairākums uzskata, ka dienēt mūsdienu armijā var tikai tāds cilvēks, kura dienesta pienākumi atbilst viņa iekšējai pārliecībai.

Aicinām atbalstīt mūsu priekšlikumu par profesionālas armijas veidošanas aizsākumu.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs Dzintars Rasnačs. Lūdzu!

Dz.Rasnačs (Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs).

Godātie priekšlikuma iesniedzēji un godātie deputāti! Šis priekšlikums, protams, pēc būtības ir populistisks, jo tas daļēji skar jau izdarītus un arī vēl darāmus darbus. Gribētu informēt priekšlikuma iesniedzējus, ka Nacionālo bruņoto spēku profesionalizācija ir ilgstošs process un ka šī profesionalizācija ir aizsākta jau pirms daudziem gadiem. Pats būtiskākais solis, kas ir veikts valdībā un ko ir veikusi tieši Aizsardzības ministrija un Iekšlietu ministrija, sadarbojoties arī ar Tieslietu ministriju, šīs profesionalizācijas jomā, ir atteikšanās no obligātā militārā dienesta līdzdalības cietumu apsardzē. Šis profesionalizācijas process pakāpeniski jau tiek īstenots, un līdz 1.janvārim tas būs realizēts pilnībā.

Ja runājam par turpmāko profesionalizāciju, tad ir ļoti rūpīgi jāizvērtē NATO dalībvalstu pieredze. Un te nu ir jāsaka, ka tā ir ļoti dažāda. Ziemeļvalstis, piemēram, Norvēģija un Dānija, negatavojas atteikties no obligātā militārā dienesta, taču ir arī tādas valstis, kuras jau ir atteikušās, - Spānija, Portugāle, Francija un vēl daudzas citas.

Tas ir ļoti rūpīgi izvērtējams jautājums, jo jebkurā gadījumā, domājot par atteikšanos vai neatteikšanos, mēs esam saistīti ar Nacionālo bruņoto spēku pakāpenisku profesionalizāciju. Tas ir ierakstīts Valdības deklarācijas 19.8.punktā. Aicinu to rūpīgi izlasīt!

Protams, šī profesionalizācija prasīs ļoti lielus finanšu līdzekļus. Šī profesionalizācija prasīs jaunu apmācības sistēmu, jaunu rekrutēšanas sistēmu, infrastruktūras pilnveidošanu un vēl daudzu citu pasākumu veikšanu. Un tas, ko jūs, godātie kolēģi no opozīcijas, piedāvājat, nav risinājums. Tas ir vienkārši žests!

Tā ka es aicinu jūsu priekšlikumu neatbalstīt, bet man ir prieks, ka jūs atzīstat, ka Latvijai nākotnē vajadzētu profesionālus Nacionālos bruņotos spēkus.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Vai komisijas vārdā deputāts Arnolds Laksa vēlas ko teikt?

Debates slēdzu.

A.Laksa. Tātad komisijas vārdā aicinu 28.priekšlikumu noraidīt.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par 28. - deputātu Bekasova, Fjodorova, Golubova un Buzajeva priekšlikumu!

Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 20, pret - 66, neviens neatturas. Priekšlikums nav atbalstīts.

A.Laksa. Aicinu likumprojektu pieņemt otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā!

Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret - nav, atturas - 1. Likumprojekts otrajā lasījumā ir pieņemts.

Lūdzu, par priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

A.Laksa. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 29.maijs.

Sēdes vadītāja. Vai citu priekšlikumu nav? Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 29.maijs. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Veterinārmedicīnas likumā”. Otrais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas
vārdā - deputāts Pēteris Kalniņš.

P.Kalniņš (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienījamie kolēģi! Skatīsim likumprojektu “Grozījumi Veterinārmedicīnas likumā” otrajā lasījumā. Dokuments nr.217.

1.priekšlikums. Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija to atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. 2. - Zemkopības ministrijas priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. 3. - Zemkopības ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. 4. - Zemkopības ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret 4.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. 5. - Zemkopības ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. 6., 7. un 8. - Zemkopības ministrijas priekšlikumi. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Pret 6., 7. un 8.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. 9. - Zemkopības ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. 10. - Zemkopības ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret 10.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. 11., 12. un 13. - Zemkopības ministrijas priekšlikumi. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Pret 11., 12. un 13.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. 14. - Zemkopības ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. 15. - Zemkopības ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret 15.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. 16. - Zemkopības ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. 17. - Zemkopības ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. 18. - Zemkopības ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret 18.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. 19. - Zemkopības ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. Lūdzu atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par šā likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā!

Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret un atturas - nav. Likumprojekts “Grozījumi Veterinārmedicīnas likumā” otrajā lasījumā ir pieņemts.

Lūdzu, par priekšlikumu iesniegšanas termiņu!

P.Kalniņš. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam -30.maijs.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 30.maijs. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par uzņēmumu ienākuma nodokli””. Otrais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāte Baiba Brigmane.

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie kolēģi! Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija likumprojekta “Grozījumi likumā “Par uzņēmumu ienākuma nodokli”” otrajam lasījumam priekšlikumus nav saņēmusi, tāpēc lūdzu balsot par šā likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā!

Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par uzņēmumu ienākuma nodokli”” otrajā lasījumā ir pieņemts.

Lūdzu, par priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

B.Brigmane. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 22.maijs.

Sēdes vadītāja. Vai citu priekšlikumu nav? Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 22.maijs. Paldies!

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums likumā “Par narkotisko un psihotropo vielu un zāļu likumīgās aprites kārtību””. Otrais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā - deputāte Jevgenija Stalidzāne.

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamie deputāti! Strādāsim ar dokumentu nr.746 - likumprojektu “Grozījums likumā “Par narkotisko un psihotropo vielu un zāļu likumīgās aprites kārtību”” otrajā lasījumā.

Komisija ir sagatavojusi 20 priekšlikumus, un šobrīd būtu vēlams tos izvērtēt.

Tātad 1.priekšlikums, ko sagatavojusi Sociālo un darba lietu komisija. Pirmām kārtām atgādināšu, ka bija paredzēts viens grozījums, bet šobrīd ir daudzi grozījumi. Tātad ir mainīts likumprojekta virsraksts. Ir priekšlikums atbalstīt šo grozījumu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 2. - deputātes Stalidzānes priekšlikums. Mums ir jānomaina ministrijas nosaukums. Ir ierosinājums atbalstīt šo priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. Sociālo un darba lietu komisija ir iesniegusi 3.priekšlikumu - papildināt 1.panta 1.punktu. Ir ierosinājums šo priekšlikumu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. Sociālo un darba lietu komisija ir iesniegusi priekšlikumu papildināt 1.panta ceturto punktu, precīzāk definējot, kas ir narkotisko un psihotropo vielu un zāļu izplatīšana. Ir priekšlikums atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. Sociālo un darba lietu komisija ir iesniegusi 5.priekšlikumu - aizstāt 1.panta 5.punktā vārdus “Labklājības ministrijas uzraudzībā esošo” ar vārdiem “Latvijā kontrolējamo”. Ir priekšlikums atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. Sociālo un darba lietu komisija ir arī sagatavojusi labojumu 1.panta 7.punktam, precīzāk aprakstot, kas ir narkotiskās vielas.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 7.priekšlikums - Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums - labojums 1.panta 9.punktā. Ir priekšlikums to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. Sociālo un darba lietu komisijas iesniegtajā 8.priekšlikumā ir precīzāk definēts, kas ir psihotropās vielas. Ir priekšlikums atbalstīt šo priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 9.priekšlikumu ir sagatavojusi Sociālo un darba lietu komisija. Priekšlikums ir papildināt 1.pantu ar 12.punktu, definējot, kas ir psihotropo un narkotisko vielu izgatavošana.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. Sociālo un darba lietu komisija ir labojusi 3.panta pirmo daļu. Priekšlikums ir šo labojumu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Viesturs Šiliņš. Jūs vēlaties debatēt? Nē? Tad debašu nav. Tātad deputātiem nav iebildumu pret 10. - Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikumu.

J.Stalidzāne. 11.priekšlikumu ir sagatavojusi Sociālo un darba lietu komisija un tas ir labojums 3.panta otrajā daļā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. Sociālo un darba lietu komisija ir labojusi arī 3.panta trešo daļu. Ir priekšlikums atbalstīt šo priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 13.priekšlikumu ir sagatavojusi Sociālo un darba lietu komisija. Ir papildināts 5.pants ar to, ka ne tikai ražošana, bet arī izgatavošana ir iekļauta 1.sarakstā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 13.priekšlikumu.

J.Stalidzāne. Sociālo un darba lietu komisija ir labojusi 7.pantu. Ir priekšlikums atbalstīt šo priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 15.priekšlikums. Sociālo un darba lietu komisija ierosina izslēgt 10.panta pēdējo teikumu. Ir priekšlikums atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. Sociālo un darba lietu komisija ir sagatavojusi precizētu redakciju 11.pantam. Ir priekšlikums to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 16.priekšlikumu.

J.Stalidzāne. 17.priekšlikums. Sociālo un darba lietu komisija ir ierosinājusi labojumus 12.panta otrajā daļā. Ir priekšlikums tos atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. Sociālo un darba lietu komisija ir sagatavojusi precizētu redakciju 14.pantam. Ir priekšlikums to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. Sociālo un darba lietu komisija ir precizējusi redakciju 21.pantam. Ir priekšlikums to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 19.priekšlikumu.

J.Stalidzāne. Un 20.priekšlikums. Sociālo un darba lietu komisija ir ierosinājusi precizēt redakciju 44.panta pirmajai daļai. Ir priekšlikums to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. Vairāk priekšlikumu nav.

Ir priekšlikums šo likumprojektu pieņemt otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Likumprojekts “Grozījums likumā “Par narkotisko un psihotropo vielu un zāļu likumīgās aprites kārtību”” pieņemts otrajā lasījumā.

Lūdzu, vienosimies par priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

J.Stalidzāne. Trešajam lasījumam priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 20.maijs.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 20.maijs. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Viļa Krištopana atsaukšanu no Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret - nav, atturas - 1. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Viļa Krištopana ievēlēšanu Aizsardzības un iekšlietu komisijā”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputātes Ingrīdas Ūdres atsaukšanu no Aizsardzības un iekšlietu komisijas”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret - 1, neviens neatturas. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputātes Ingrīdas Ūdres ievēlēšanu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 88, pret - 1, neviens neatturas. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Ata Slaktera atsaukšanu no Eiropas Padomes Parlamentārās Asamblejas Latvijas delegācijas sastāva”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Ata Slaktera ievēlēšanu Starpparlamentārās savienības Latvijas nacionālās grupas sastāvā”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

 

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Vinetas Muižnieces atsaukšanu no Starpparlamentu savienības Latvijas nacionālās grupas sastāva”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret - 1, atturas - 1. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Vinetas Muižnieces ievēlēšanu Eiropas Padomes Parlamentārās Asamblejas Latvijas delegācijas sastāvā”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 88, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Preču un pakalpojumu loteriju likums”. Pirmais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāte Baiba Brigmane.

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie kolēģi! Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija piedāvā likumprojektu “Preču un pakalpojumu loteriju likums”.

Pirmkārt. Pašlaik Latvijā nav normatīva akta, kas reglamentētu preču un pakalpojumu loteriju jeb tā saucamo reklāmas loteriju organizēšanas kārtību. Šajās loterijās tiek piedāvāti pietiekami lieli laimesti, lai rosinātu cilvēkus pirkt reklamēto preci, taču nav paredzēti tiesiskie mehānismi, kas aizsargātu loteriju dalībniekus un viņu intereses.

Otrkārt. Organizējot tā sauktās reklāmas loterijas, gan reklāmas izdevumi, gan paredzētais laimestu fonds ar visām balvām tiek ieskaitīts uzņēmuma ar pamatdarbību tieši saistītajos izdevumos. Līdz ar to par šo summu samazinās uzņēmuma peļņa, kas jāapliek ar uzņēmuma ienākuma nodokli.

Un treškārt. Lūdzu, ieskatieties 22.pantā! Tur ir rakstīts: “Ienākumus no preču vai pakalpojumu loterijas organizēšanas valsts nodevas izmanto Latvijas Nacionālās bibliotēkas projekta īstenošanai.”

Lūdzu pieņemt šo likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret un atturas - nav. Likumprojekts “Preču un pakalpojumu loteriju likums” pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, vienosimies par priekšlikumu iesniegšanas termiņu!

B.Brigmane. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 20.maijs.

Sēdes vadītāja. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 20.maijs. Citu priekšlikumu nav. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par izlozēm un azartspēlēm””. Pirmais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāte Baiba Brigmane.

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie kolēģi! Grozījumi likumā “Par izlozēm un azartspēlēm” ir paredzēti tāpēc, ka Latvijā nav paredzēta iespēja organizēt azartspēles, izmantojot tādus telekomunikāciju līdzekļus kā internets. Taču tas nav arī tieši aizliegts. Ņemot vērā, ka ar interneta palīdzību var spēlēt azartspēles, ir nepieciešams reglamentēt šo azartspēļu organizēšanas veidu.

Lūdzu pieņemt šo likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 79, pret un atturas - nav. Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par izlozēm un azartspēlēm”” pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, vienosimies par priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam! Es atvainojos, vai Gundars Bērziņš vēlas ko teikt par procedūru?

Lūdzu! Tātad - kad ir priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam?

B.Brigmane. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 20.maijs.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 20.maijs. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par izložu un azartspēļu nodevu un nodokli””. Pirmais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāte Baiba Brigmane.

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie kolēģi! Kad būs pieņemti grozījumi likumā “Par izlozēm un azartspēlēm”, azartspēļu organizatori varēs organizēt izlozes un azartspēles ar telekomunikāciju līdzekļu palīdzību. Paredzot jaunu veidu, kā organizēt azartspēles, ir jāparedz arī jaunas nodokļu likmes. Tāpēc lūdzu atbalstīt šo likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par izložu un azartspēļu nodevu un nodokli”” pieņemts pirmajā lasījumā.

Lūdzu, vienosimies par priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

 

B.Brigmane. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 20.maijs.

 

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 20.maijs. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli””.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāte Baiba Brigmane.

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie kolēģi! Grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” ir paredzēti tāpēc, lai novērstu iespēju, ka viena un tā pati naudas summa tiek aplikta ar nodokli vai nodevu divkārt. Personām, kas laimē preču vai pakalpojumu loterijās, nebūs jārūpējas par to, lai tiktu ievērotas likuma “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” prasības un tiktu samaksāts nodoklis, jo nodoklim līdzvērtīga summa tiks iekasēta jau kā valsts nodeva.

Lūdzu pieņemt šo likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā!

Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret un atturas - nav. Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”” pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, vienosimies par priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

 

B.Brigmane. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 20.maijs.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas
termiņš - šā gada 20.maijs.

Saeimas Prezidijs paziņo, ka ir saņēmis deputāta Jāņa Urbanoviča iesniegtu lūgumu piešķirt viņam bezalgas atvaļinājumu šā gada 15.maijā. Saeimas Prezidijs ir pieņēmis lēmumu piešķirt deputātam šo bezalgas atvaļinājumu.

Lūdzu deputātus reģistrēties ar reģistrācijas kartēm, jo darba kārtība ir izskatīta! Lūdzu zvanu! Reģistrācijas režīmu!

Kamēr tiek sagatavoti reģistrācijas rezultāti, jānoklausās paziņojums.

Vārds deputātam Dzintaram Ābiķim.

Dz.Ābiķis (Tautas partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi no Sporta apakškomisijas! Es gribu jums atgādināt, ka nākamotrdien komisijas sēde sāksies nevis pulksten 9.00, bet pusdeviņos, tas ir, pulksten 8.30. Paldies.

Sēdes vadītāja. Reģistrācijas rezultātu nolasīšanai vārds Saeimas sekretāra biedram Aleksandram Bartaševičam.

A.Bartaševičs (Saeimas sekretāra biedrs).

Cienījamie deputāti! Nav reģistrējušies: Martijans Bekasovs, Andris Bērziņš, Boriss Cilevičs, Roberts Jurķis, Aldis Kušķis, Ina Druviete, Indulis Emsis, Silva Golde, Guntis Bērziņš, Ēriks Jēkabsons, Pēteris Kalniņš, Paulis Kļaviņš, Guntars Krasts, Juris Dobelis, Alberts Krūmiņš, Jānis Lagzdiņš, Arnolds Laksa, Liene Liepiņa, Vitālijs Orlovs, Ināra Ostrovska, Leopolds Ozoliņš, Rihards Pīks, Jānis Reirs, Ēriks Škapars, Vjačeslavs Stepaņenko,

Kārlis Strēlis, Elita Šņepste, Dainis Turlais, Jānis Urbanovičs un Ēriks Zunda.

Sēdes vadītāja. Līdz ar to šā gada 15.maija sēde ir slēgta.

 

SATURA RĀDĪTĀJS

8.Saeimas pavasara sesijas 4.sēde

2003.gada 15.maijā

 

Par darba kārtību

Par likumprojektu “Grozījums likumā “Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām””

(567. un 567.a dok., reģ. nr.221)

Priekšlikums

- īpašu uzdevumu ministrs bērnu   un ģimenes lietās A.Baštiks   (par)

Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par valsts budžetu 2003.gadam”” (Noraidīts)

(714. un 714.a dok., reģ. nr.250)

Priekšlikumi

- dep. S.Golde (par)

- dep. Ē.Škapars (pret)

Par likumprojektu “Grozījumi Radio un televīzijas likumā”

(725. un 725.a dok., reģ. nr.251)

Priekšlikums

- dep. I.Druviete (par)

Par likumprojektu “Grozījumi Pilsonības likumā” (Noraidīts)

(728. un 728.a dok., reģ. nr.252)

Priekšlikumi

- dep. J.Dobelis (pret)

- dep. J.Sokolovskis (par)

Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par izložu un azartspēļu nodevu un nodokli””

(739. un 739.a dok., reģ. nr.253)

Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli””

(740. un 740.a dok., reģ. nr.254)

Par likumprojektu “Grozījumi Administratīvo pārkāpumu kodeksā”

(741. un 741.a dok., reģ. nr.255)

Par likumprojektu “Preču un pakalpojumu loteriju likums”

(745. un 745.a dok., reģ. nr.256)

Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par izlozēm un azartspēlēm””

(744. un 744.a dok., reģ. nr.257)

Par likumprojektu “Grozījumi Ķīmisko vielu un ķīmisko produktu likumā”

(751. un 751.a dok., reģ. nr.258)

Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par valsts un pašvaldību īpašuma objektu privatizāciju””

(752. un 752.a dok., reģ. nr.259)

Par likumprojektu “Par Konvenciju Eiropas arhitektūras mantojuma aizsardzībai”

(753. un 753.a dok., reģ. nr.260)

Lēmuma projekts “Par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātam A.Pētersonam”

(754. dok.)

Lēmuma projekts “Par A.Tamkovičas apstiprināšanu par Dobeles zemesgrāmatu nodaļas tiesnesi”

(731. dok., reģ. nr.133)

Ziņo

- dep. I.Labucka

Lēmuma projekts “Par A.Freimanes apstiprināšanu par Jūrmalas zemesgrāmatu nodaļas tiesnesi”

(732. dok., reģ. nr.134)

Ziņo

- dep. I.Labucka

Lēmuma projekts “Par A.Ūdres apstiprināšanu par Jēkabpils zemesgrāmatu nodaļas tiesnesi”

(733. dok., reģ. nr.135)

Ziņo

- dep. I.Labucka

Lēmuma projekts “Par A.Vancānes apstiprināšanu par Tukuma rajona tiesas tiesnesi”

(734. dok., reģ. nr.136)

Ziņo

- dep. I.Labucka

Lēmuma projekts “Par M.Balodes apstiprināšanu par Valkas rajona tiesas tiesnesi”

(735. dok., reģ. nr.137)

Ziņo

- dep. I.Labucka

Lēmuma projekts “Par M.Ribinas apstiprināšanu par Bauskas rajona tiesas tiesnesi”

(736. dok., reģ. nr.138)

Ziņo

- dep. I.Labucka

Lēmuma projekts “Par A.Knodzes apstiprināšanu par Jēkabpils rajona tiesas tiesnesi”

(737. dok., reģ. nr.139)

Ziņo

- dep. I.Labucka

Lēmuma projekts “Par Dz.Apines apstiprināšanu par Vidzemes apgabaltiesas tiesnesi”

(738. dok., reģ. nr.140)

Ziņo

- dep. I.Labucka

Likumprojekts “Grozījumi Informācijas atklātības likumā” (3.lasījums)

(726. dok., reģ. nr.114)

Ziņo

- dep. J.Sokolovskis

Likumprojekts “Grozījumi Valsts civildienesta likumā” (3.lasījums)

(727. dok., reģ. nr.103)

Ziņo

- dep. A.Krūmiņš

Debates

- dep. V.Buzajevs

Likumprojekts “Grozījumi Bērnu tiesību aizsardzības likumā” (3.lasījums)

(748. dok., reģ. nr.94)

Ziņo

- dep. I.Šlesere

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par valsts un pašvaldību kapitāla daļām un kapitālsabiedrībām”” (2.lasījums)

(227. un 716. dok., reģ. nr.113)

Ziņo

- dep. Dz.Zaķis

Likumprojekts “Grozījumi Cilvēka genoma izpētes likumā” (2.lasījums)

(210. un 747. dok., reģ. nr.96)

Ziņo

- dep. J.Stalidzāne

Likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” (3.lasījums)

(715. dok., reģ. nr.129)

Ziņo

- dep. S.Āboltiņa

Likumprojekts “Grozījumi Nacionālās drošības likumā” (3.lasījums)

(718. dok., reģ. nr.167)

Ziņo

- dep. A.Laksa

Likumprojekts “Grozījumi Radio un televīzijas likumā” (3.lasījums

(724. dok., reģ. nr.78)

Ziņo

- dep. I.Druviete

Debates

- dep. V.Buzajevs

- dep. A.Golubovs

Paziņojumi

- dep. I.Vaidere

- dep. B.Brigmane

Reģistrācijas rezultāti

Nolasa

- Saeimas sekretāra biedrs   A.Bartaševičs

Par darba kārtību

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par grāmatvedību”” (3.lasījums)

(742. dok., reģ. nr.164)

Ziņo

- dep. B.Brigmane

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par vides aizsardzību”” (3.lasījums)

(749. dok., reģ. nr.160)

Ziņo

- dep. Dz.Zaķis

Likumprojekts “Par Eiropas Konvenciju par ārlaulībā dzimušo bērnu tiesisko statusu” (2.lasījums)

(278. un 750. dok., reģ. nr.132)

Ziņo

- dep. I.Vaidere

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par bāriņtiesām un pagasttiesām”” (2.lasījums)

(300. un 721. dok., reģ. nr.151)

Ziņo

- dep. S.Āboltiņa

Likumprojekts “Grozījumi Militārā dienesta likumā” (2.lasījums)

(515. un 722. dok., reģ. nr.206)

Ziņo

- dep. A.Laksa

Debates

- dep. A.Tolmačovs

- Aizsardzības ministrijas   parlamentārais sekretārs   Dz.Rasnačs

- dep. V.Buzajevs

- Aizsardzības ministrijas   parlamentārais sekretārs   Dz.Rasnačs

- dep. N.Kabanovs

- Aizsardzības ministrijas   parlamentārais sekretārs   Dz.Rasnačs

Likumprojekts “Grozījumi Veterinārmedicīnas likumā” (2.lasījums)

(557. un 730. dok., reģ. nr.217)

Ziņo

- dep. P.Kalniņš

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par uzņēmumu ienākuma nodokli”” (2.lasījums)

(556. un 743. dok., reģ. nr.216)

Ziņo

- dep. B.Brigmane

Likumprojekts “Grozījums likumā “Par narkotisko un psihotropo vielu un zāļu likumīgās aprites kārtību”” (2.lasījums)

(393. un 746. dok., reģ. nr.179)

Ziņo

- dep. J.Stalidzāne

Lēmuma projekts “Par deputāta V.Krištopana atsaukšanu no Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas”

(764. dok.)

Lēmuma projekts “Par deputāta V.Krištopana ievēlēšanu Aizsardzības un iekšlietu komisijā”

(765. dok.)

Lēmuma projekts “Par deputātes I.Ūdres atsaukšanu no Aizsardzības un iekšlietu komisijas”

(762. dok.)

Lēmuma projekts “Par deputātes I.Ūdres ievēlēšanu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā”

(763. dok.)

Lēmuma projekts “Par deputāta A.Slaktera atsaukšanu no Eiropas Padomes Parlamentārās Asamblejas Latvijas delegācijas sastāva”

Lēmuma projekts “Par deputāta A.Slaktera ievēlēšanu Starpparlamentu Savienības Latvijas nacionālās grupas sastāvā”

Lēmuma projekts “Par deputātes V.Muižnieces atsaukšanu no Starpparlamentu Savienības Latvijas nacionālās grupas sastāva”

Lēmuma projekts “Par deputātes V.Muižnieces ievēlēšanu Eiropas Padomes Parlamentārās Asamblejas Latvijas delegācijas sastāvā”

Likumprojekts “Preču un pakalpojumu loteriju likums” (1.lasījums)

(745. un 745.a dok., reģ. nr.256)

Ziņo

- dep. B.Brigmane

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par izlozēm un azartspēlēm”” (1.lasījums)

(744. un 744.a dok., reģ. nr.257)

Ziņo

- dep. B.Brigmane

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par izložu un azartspēļu nodevu un nodokli”” (1.lasījums)

(739. un 739.a dok., reģ. nr.253)

Ziņo

- dep. B.Brigmane

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”” (1.lasījums)

(740. un 740.a dok., reģ. nr.254)

Ziņo

- dep. B.Brigmane

Informācija par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātam J.Urbanovičam

Paziņojums

- dep. Dz.Ābiķis

Reģistrācijas rezultāti

Nolasa

- Saeimas sekretāra biedrs   A.Bartaševičs

Balsojumi

Grozījums likumā "Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām"
Datums: 15.05.2003. 09:08:42 bal001
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.567 nodošanu komisijām

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2003.gadam"
Datums: 15.05.2003. 09:14:58 bal002
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.714 nodošanu komisijām

Grozījumi Radio un televīzijas likumā
Datums: 15.05.2003. 09:22:36 bal003
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.725 nodošanu komisijām

Grozījumi Pilsonības likumā
Datums: 15.05.2003. 09:32:28 bal004
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.728 nodošanu komisijām

Grozījumi likumā "Par izložu un azartspēļu nodevu un nodokli"
Datums: 15.05.2003. 09:33:12 bal005
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.739 nodošanu komisijām

Grozījumi likumā "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli"
Datums: 15.05.2003. 09:33:52 bal006
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.740 nodošanu komisijām

Grozījumi Administratīvo pārkāpumu kodeksā
Datums: 15.05.2003. 09:34:42 bal007
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.741 nodošanu komisijām

Preču un pakalpojumu loteriju likums
Datums: 15.05.2003. 09:35:26 bal008
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.745 nodošanu komisijām

Grozījumi likumā "Par izlozēm un azartspēlēm"
Datums: 15.05.2003. 09:36:08 bal009
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.744 nodošanu komisijām

Grozījumi Ķīmisko vielu un ķīmisko produktu likumā
Datums: 15.05.2003. 09:36:50 bal010
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.751 nodošanu komisijām

Grozījumi likumā "Par valsts un pašvaldību īpašuma objektu privatizāciju"
Datums: 15.05.2003. 09:37:38 bal011
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.752 nodošanu komisijām

Par Konvenciju Eiropas arhitektūras mantojuma aizsardzībai
Datums: 15.05.2003. 09:38:20 bal012
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.753 nodošanu komisijām

Lēmuma projekts "Par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātam A.Pētersonam"
Datums: 15.05.2003. 09:39:02 bal013
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.754

Grozījumi Informācijas atklātības likumā (3.lasījums)
Datums: 15.05.2003. 09:47:10 bal022
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.726 pieņemšanu 3. lasījumā

Grozījumi Valsts Civildienesta likumā (3.lasījums)
Datums: 15.05.2003. 09:52:56 bal023
Balsošanas motīvs: Par 2.priekšlikumu

Grozījumi Valsts civildienesta likumā (3.lasījums)
Datums: 15.05.2003. 09:53:34 bal024
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.727 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi Bērnu tiesību aizsardzības likumā (3.lasījums)
Datums: 15.05.2003. 09:58:36 bal025
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.748 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi likumā "Par valsts un pašvaldību kapitāla daļām un kapitālsabiedrībām (2.lasījums)
Datums: 15.05.2003. 10:07:42 bal026
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.716 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Cilvēka genoma izpildes likumā (2.lasījums)
Datums: 15.05.2003. 10:15:46 bal027
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.747 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (3.lasījums)
Datums: 15.05.2003. 10:17:48 bal028
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.715 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi Nacionālās drošības likumā (3.lasījums)
Datums: 15.05.2003. 10:18:48 bal029
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.718 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi Radio un televīzijas likumā (3.lasījums)
Datums: 15.05.2003. 10:22:48 bal030
Balsošanas motīvs: Par 2.priekšlikumu

Grozījumi Radio un televīzijas likumā (3.lasījums)
Datums: 15.05.2003. 10:23:22 bal031
Balsošanas motīvs: Par 3.priekšlikumu

Grozījumi Radio un televīzijas likumā (3.lasījums)
Datums: 15.05.2003. 10:24:08 bal032
Balsošanas motīvs: Par 5.priekšlikumu

Grozījumi Radio un televīzijas likumā (3.lasījums)
Datums: 15.05.2003. 10:28:42 bal033
Balsošanas motīvs: Par 7.priekšlikumu

Grozījumi Radio un televīzijas likumā (3.lasījums)
Datums: 15.05.2003. 10:29:14 bal034
Balsošanas motīvs: Par 8.priekšlikumu

Grozījumi Radio un televīzijas likumā (3.lasījums)
Datums: 15.05.2003. 11:04:48 bal035
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.724 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi likumā "Par grāmatvedību" (3.lasījums)
Datums: 15.05.2003. 11:08:28 bal036
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.742 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi likumā "Par vides aizsardzību"
Datums: 15.05.2003. 11:13:32 bal037
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.749 pieņemšanu 3.lasījumā

"Par Eiropas Konvenciju par ārlaulībā dzimušo bērnu tiesisko statusu" (2.lasījums)
Datums: 15.05.2003. 11:15:00 bal038
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.750 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi likumā "Par bāriņtiesām un pagasttiesām" (2.lasījums)
Datums: 15.05.2003. 11:22:44 bal039
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.721 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Militārā dienesta likumā (2.lasījums)
Datums: 15.05.2003. 11:26:40 bal040
Balsošanas motīvs: Par 2.priekšlikumu

Grozījumi Militārā dienesta likumā (2.lasījums)
Datums: 15.05.2003. 11:31:02 bal041
Balsošanas motīvs: Par 4.priekšlikumu

Grozījumi Militārā dienesta likumā (2.lasījums)
Datums: 15.05.2003. 11:40:42 bal042
Balsošanas motīvs: Par 28.priekšlikumu

Grozījumi Militārā dienesta likumā (2.lasījums)
Datums: 15.05.2003. 11:41:10 bal043
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.722 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Veterinārmedicīnas likumā (2.lasījums)
Datums: 15.05.2003. 11:43:48 bal044
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.730 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi likumā "Par uzņēmumu ienākuma nodokli" (2.lasījums)
Datums: 15.05.2003. 11:44:52 bal045
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.743 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījums likumā "Par narkotisko un psihotropo vielu un zāļu likumīgās aprites kārtību" (2.lasījums)
Datums: 15.05.2003. 11:50:58 bal046
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.746 pieņemšanu 2.lasījumā

Lēmuma projekts "Par deputāta V.Krištopana ievēlēšanu Aizsardzības un iekšlietu komisijā"
Datums: 15.05.2003. 11:52:24 bal048
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.765

Lēmuma projekts "Par deputātes I.Ūdres ievēlēšanu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā"
Datums: 15.05.2003. 11:53:22 bal050
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.763

Lēmuma projekts "Par deputāta A.Slaktera ievēlēšanu Starpparlamentu Savienības Latvijas nacionālās grupas sastāvā"
Datums: 15.05.2003. 11:54:34 bal052
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.767

Lēmuma projekts "Par deputātes V.Muižnieces ievēlēšanu Eiropas Padomes Parlamentārās Asamblejas Latvijas delegācijas sastāvā"
Datums: 15.05.2003. 11:55:42 bal054
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.769

Preču un pakalpojumu loteriju likums (1.lasījums)
Datums: 15.05.2003. 11:57:34 bal055
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.745 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par izlozēm un azartspēlēm" (1.lasījums)
Datums: 15.05.2003. 11:58:48 bal056
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.744 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par izložu un azartspēļu nodevu un nodokli" (1.lasījums)
Datums: 15.05.2003. 12:00:12 bal057
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.739 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli" (1.lasījums)
Datums: 15.05.2003. 12:01:32 bal058
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.740 pieņemšanu 1.lasījumā

Trešdien, 13.novembrī
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
13:00  Ārlietu komisijas sēde
15:30  Parlamentārā izmeklēšanas komisija par "Rail Baltica" projekta parlamentārās kontroles nodrošināšanu, lai apzinātu projekta īstenošanā pieļautās kļūdas un panāktu, ka tas kļūst par prioritāru valdības jautājumu un lēmumi tiek pieņemti pārskatāmi, laikus un ievērojot Latvijas valsts un visas sabiedrības intereses, ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību un valsts budžetu sēde