Latvijas Republikas 8.Saeimas

rudens sesijas astotā sēde

2002.gada 5.decembrī

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

Sēdes darba kārtība
Satura rādītājs
Balsojumi


Sēdes vadītāja. Labrīt, cienījamie deputāti! Sākam 5.decembra sēdi.

Pirms mēs izskatām darba kārtības jautājumus, informēju, ka ir saņemti vairāki priekšlikumi par izmaiņām darba kārtībā.

Ministru prezidents ir iesniedzis lūgumu saskaņā ar Saeimas kārtības ruļļa 51.panta pirmo daļu un lūdz 5.decembra sēdē papildus iekļaut likumprojektu “Grozījumi Ugunsdrošības un ugunsdzēsības likumā”. Vai deputātiem ir iebildumi? (Starpsauciens: “Jābalso!”) Ja ir iebildumi, tad mums ir jābalso. Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 73, pret - 6, atturas - 2. Likumprojekts ir iekļauts darba kārtības beigās.

Ministru prezidents ir iesniedzis arī lūgumu saskaņā ar Saeimas kārtības ruļļa 51.panta pirmo daļu Saeimas 5.decembra sēdē papildus iekļaut likumprojektu “Grozījumi likumā “Par policiju””. Vai deputātiem ir iebildumi? Iebildumu nav.

Ir saņemts desmit deputātu iesniegums ar lūgumu 5.decembra sēdes darba kārtībā sadaļā par saņemtajiem patstāvīgajiem priekšlikumiem iekļaut lēmuma projektu “Par Baltijas Asamblejas Latvijas delegācijas sastāva un delegācijas vadītāja apstiprināšanu”. Vai deputātiem ir iebildumi? Iebildumu nav. Iekļauts darba kārtībā.

Ir saņemts desmit deputātu iesniegums ar lūgumu iekļaut 5.decembra sēdes darba kārtībā lēmuma projektu “Par Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas Parlamentu Asamblejas Latvijas delegācijas sastāva un delegācijas vadītāja apstiprināšanu”. Vai deputātiem ir iebildumi? Iebildumu nav.

Ir saņemts desmit deputātu priekšlikums ar lūgumu iekļaut 5.decembra sēdes darba kārtībā lēmuma projektu “Par Starpparlamentu Savienības Latvijas nacionālās grupas sastāva un nacionālās grupas vadītāja apstiprināšanu”. Vai deputātiem ir iebildumi? Iebildumu nav. Iekļauts darba kārtībā.

Ir saņemts desmit deputātu iesniegums ar lūgumu iekļaut 5.decembra sēdes darba kārtībā lēmuma projektu “Par Eiropas Savienības un Latvijas Apvienotās parlamentārās komitejas Latvijas delegācijas sastāva, delegācijas vadītāja un vadītāja vietnieku apstiprināšanu”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Iekļauts darba kārtībā.

Ir saņemts desmit deputātu iesniegums ar lūgumu iekļaut 5.decembra sēdes darba kārtībā lēmuma projektu “Par Eiropas Padomes Parlamentārās Asamblejas Latvijas delegācijas sastāva un delegācijas vadītāja apstiprināšanu”. Deputātiem iebildumu nav. Iekļauts sēdes darba kārtībā.

Ir saņemts desmit deputātu lūgums iekļaut 5.decembra sēdes darba kārtībā lēmuma projektu “Par Rietumeiropas Savienības Asamblejas Latvijas delegācijas sastāva apstiprināšanu”. Vai deputātiem ir iebildumi? Iebildumu nav. Iekļauts darba kārtībā.

Ir saņemts desmit deputātu lūgums iekļaut 5.decembra sēdes darba kārtībā lēmuma projektu “Par Rietumeiropas Savienības Asamblejas Latvijas delegācijas vadītāja apstiprināšanu”. Deputātiem iebildumu nav. Iekļauts darba kārtībā.

Ir saņemts desmit deputātu lūgums iekļaut 5.decembra sēdes darba kārtībā lēmuma projektu “Par NATO Parlamentārās Asamblejas Latvijas delegācijas sastāva un delegācijas vadītāja apstiprināšanu”. Vai deputātiem ir iebildumi? Iebildumu nav. Iekļauts darba kārtībā.

Saskaņā ar Saeimas kārtības ruļļa 51.pantu pieci deputāti lūdz Saeimu no šā gada 5.decembra sēdes darba kārtības svītrot likumprojektu “Grozījumi Enerģētikas likumā” un minēto likumprojektu iekļaut Saeimas 12.decembra sēdes darba kārtībā. Vai deputātiem ir iebildumi? Iebildumu nav. Ir svītrots no darba kārtības.

Arī Aizsardzības un iekšlietu komisija saskaņā ar Saeimas kārtības ruļļa 51.pantu lūdz izdarīt grozījumu Saeimas šāgada 5.decembra sēdes darba kārtībā un atlikt darba kārtības 52.punktā ietvertā likumprojekta “Grozījumi Krimināllikumā” izskatīšanu uz vienu nedēļu. Vai deputātiem ir iebildumi? Iebildumu nav. Tātad likumprojekta izskatīšanu atliekam uz 12.decembri.

Sākam izskatīt darba kārtību. Un pirmais darba kārtības punkts ir par iesniegtajiem likumprojektiem.

Tātad Saeimas Prezidijs ir saņēmis Ministru kabineta iesniegumu ar lūgumu akceptēt likumprojektu “Par Latvijas Republikas un Zviedrijas Karalistes līgumu par militāro sadarbību un personāla statusu”.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai un Ārlietu komisijai un noteikt, ka Ārlietu komisija ir atbildīgā komisija.

Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Tātad likumprojektu nododam Ārlietu komisijai kā atbildīgajai komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Jurkāna, Kabanova, Maksimova, Ribakova un Turlā iesniegto likumprojektu “Grozījums likumā “Par pievienotās vērtības nodokli”” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. (Starpsauciens: “Balsot!”)

“Pret” runās deputāte Brigmane.

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamā priekšsēdētāja, cienījamie deputāti! Likuma “Par pievienotās vērtības nodokli” 6.1 pants paredz nodokļa 9% likmes piemērošanu, un šim nodoklim, par kuru deputāti ir iesnieguši grozījumus, ir jāstājas spēkā jau ar nākamā gada 1.janvāri. Atbilstoši likuma pārejas noteikumu 23.punktam līdz 31.decembrim jau ir izstrādāti un valsts sekretāru sanāksmē atbalstīti pieņemšanai Ministru kabinetā šie grozījumi. Tātad tie paredz, ka atbilstoši likuma 6.1 panta 5.punktam nodokļa 9% likme ir piemērojama arī komerciālās televīzijas un komerciālā radio abonentmaksai. Tas pats attiecas arī uz kabeļtelevīzijas abonentmaksu. Šo normu par 9% likmes piemērošanu nosaka arī Eiropas Savienības direktīvas.

Minēto deputātu iesniegtajā likumprojektā nav noteikts, ko sevī ietver pats jēdziens “kabeļtelevīzijas pakalpojumi”, jo no autoru iesniegtās redakcijas var saprast, ka šī 9% likme būtu attiecināma arī uz citiem - tiem kabeļtelevīzijas pakalpojumiem, uz kuriem saskaņā ar PVN likumu attiecas 18% likme.

Līdz ar to tad arī ietekme uz valsts budžetu varētu būt citādāka, nekā tas ir minēts iesniegtajā anotācijā.

Paldies!

Sēdes vadītāja. “Par” pieteicies runāt deputāts Urbanovičs.

J.Urbanovičs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Godātā priekšsēdētāja, cienītie deputāti! Paldies Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājai par augsto novērtējumu, ka mēs strādājam gandrīz tikpat labi, varbūt pat drusku ātrāk nekā valdība, un tieši tāpēc es nācu tribīnē, jo šis gadījums tāds nav pirmais mūsu īsajā darba laikā un droši vien nebūs arī pēdējais, kad opozīcija saņem uzslavas par pareizu domāšanas veidu, bet tās priekšlikums tiek noraidīts tāpēc, ka šis priekšlikums nav nācis no pozīcijas. Manuprāt, tas nedara godu mūsu parlamentārajam darbam, un, protams, šodien vairs neko nevar mainīt, bet turpmāk katrā ziņā vajadzētu domāt arī par mūsu sadarbības ētiku, neskatoties uz to, cik lielā mērā ir bailes vai arī, taisni otrādi, tīksme pazemot opozīciju.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta nodošanu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai. Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 41 deputāts, pret - 49, atturas - 4. Likumprojekts nav nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Nolīgumā starp Latvijas Republikas valdību un Igaunijas Republikas valdību par valsts robežas šķērsošanas vietām” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai un Ārlietu komisijai un noteikt, ka Ārlietu komisija ir atbildīgā komisija.

Vai deputātiem ir iebildumi? Iebildumu nav. Likumprojekts nodots Ārlietu komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Par Latvijas Republikas un Slovēnijas Republikas brīvās tirdzniecības līguma Apvienotās komitejas lēmumu nr.1/2002 attiecībā uz Latvijas Republikas un Slovēnijas Republikas brīvās tirdzniecības līguma B protokolu” nodot Ārlietu komisijai un Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka Ārlietu komisija ir atbildīgā komisija.

Deputātiem iebildumu nav. Nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījums likumā “Par īpaši aizsargājamām dabas teritorijām”” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir atbildīgā komisija.

Lūdzu ieslēgt mikrofonu Brigmanes kundzei!

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Lūdzu noteikt Budžeta un finanšu (nodokļu) komisiju kā atbildīgo.

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi? Ir? Tad jābalso par šo priekšlikumu: likumprojektu nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā... Tad jābalso par Brigmanes kundzes izteikto priekšlikumu: noteikt Budžeta un finanšu (nodokļu) komisiju kā atbildīgo komisiju. Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 53 deputāti, pret - 37, atturas - 4. Likumprojekts nodots Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai kā atbildīgajai komisijai. Ar šo balsojumu ir mainīta atbildīgā komisija. Likumprojekts tiek nodots arī Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījums Ūdens apsaimniekošanas likumā” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir atbildīgā komisija.

Vārds deputātei Baibai Brigmanei!

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Lūdzu to nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai kā atbildīgajai komisijai.

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts tiek nodots Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai kā atbildīgajai komisijai, kā arī Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Darba likumā” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Sociālo un darba lietu komisijai un noteikt, ka Sociālo un darba lietu komisija ir atbildīgā komisija. Ir arī saņemts Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas lūgums nodot šo likumprojektu arī Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai.

Vai deputātiem ir iebildumi? Jā, deputātiem ir iebildumi.

Vārds Baibai Brigmanei, lūdzu!

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Lūdzu to nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai kā atbildīgajai komisijai.

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi pret to, ka par atbildīgo komisiju tiek noteikta Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija? Viens deputāts var runāt “par”, viens - “pret”.

Bērziņa kungs, jūs runāsiet? (Kaut ko saka no vietas.) Jūs varat ieslēgt mikrofonu, lūdzu?

G.Bērziņš (Tautas partijas frakcija).

Ir Sociālo un darba lietu komisijas vakardien pieņemtais lēmums par to, ka likumprojekts “Grozījumi Darba likumā” jānodod Sociālo un darba lietu komisijai kā atbildīgajai.

Sēdes vadītāja. Vārds deputātei Jevgenijai Stalidzānei. Ieslēdziet mikrofonu, lūdzu!

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Jā, vakar Sociālo un darba lietu komisija šos likumprojektus apskatīja un lēma par to, kādām komisijām vajadzētu tos izskatīt. Tiešām komisijas lēmums bija tas, ka vajadzētu par atbildīgo komisiju noteikt Sociālo un darba lietu komisiju. Man, komisijas priekšsēdētājai, ir pienākums to paziņot deputātiem, bet kā deputāte es gribētu tomēr deputātus aicināt atbalstīt...

Sēdes vadītāja. No vietas nedrīkst runāt, Stalidzānes kundze! Tad jums ir jāpiesakās runāt debatēs. Runāsiet “pret”, Stalidzānes kundze?

Vai deputāte Jevgenija Stalidzāne runās pret likumprojekta nodošanu Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai? Sociālo un darba lietu komisijai?

J.Stalidzāne. Jā, tiešām vakar, kad Sociālo un darba lietu komisijā mēs skatījām šos jautājumus, tad komisija vēlējās, lai atbildīgā komisija par šiem likumprojektiem, kas ir darba kārtības punkts nr.7, 8, 9, 19 un 23, būtu Sociālo un darba lietu komisija. Taču jāņem vērā tā situācija, kāda šobrīd ir, - ka pats galvenais ir nodrošināt, lai valdība varētu no 2003.gada 1.janvāra normāli strādāt. Es zinu, ka vajag sakārtot šīs budžeta lietas, taču šoreiz es kā deputāte aicinu tomēr nobalsot un šoreiz piekrist, ka visi pieci likumprojekti tiktu nodoti Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai kā atbildīgajai komisijai. Ar to netiek izslēgts tas, ka Sociālo un darba lietu komisija, būdama otrā komisija, ļoti nopietni to visu izskatīs un visus savus priekšlikumus iedos Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai. Un neviens mūsu priekšlikums Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā nedrīkst pazust! Tad, kad visi šie priekšlikumi, tā teikt, nāks uz balsojumu gan kā Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikumi, gan kā Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikumi, gan arī kā Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšlikumi, tie visi būs ietverti šajos grozījumos, un mums būs tiesības izvēlēties, kuru priekšlikumu mēs atbalstīsim. Taču šodien, lai veiklāk varētu veidot valsts budžetu, es aicinu nobalsot par to, ka šie likumprojekti jānodod Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai kā atbildīgajai komisijai.

Sēdes vadītāja. Deputāt Zunda, jūs vēlaties runāt? Tad jums jānāk runāt no šejienes. Jūs runāsiet “par” vai “pret”? Jā. Lūdzu, runājiet no tribīnes!

Ē.Zunda (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Es domāju, ka, tāpat kā tas ir ar daudzām citām praksēm, kuras mums ir iedibinājušās un kurās nav demokrātisku normu, arī šī prakse nav laba prakse. Tad mums nav jāveido Saeimā citas komisijas. Lai ir tikai viena komisija, kas izskata visus jautājumus!

Lūdzu pārdomāt šo jautājumu un atteikties no šādas prakses.

Sēdes vadītāja. Viens deputāts ir runājis “par”, viens - “pret”.

Balsosim par deputātes Brigmanes priekšlikumu mainīt atbildīgo komisiju - par atbildīgo komisiju likumprojekta izskatīšanai noteikt Budžeta un finanšu (nodokļu) komisiju. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 55, pret - 39, atturas - 1. Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir noteikta par atbildīgo komisiju.

Nākamais balsojums būtu šāds: likumprojektu izskatošo komisiju skaitu papildināt arī ar Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisiju. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts ir nodots Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai kā atbildīgajai komisijai, kā arī Sociālo un darba lietu komisijai un Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Valsts sociālo pabalstu likumā” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Sociālo un darba lietu komisijai un noteikt, ka Sociālo un darba lietu komisija ir atbildīgā komisija.

Viens deputāts var runāt “par”, viens - “pret”.

Šķēles kungs, jūs runāsiet “par”? “Pret”, jā?

A.Šķēle (Tautas partijas frakcija).

Cienījamo priekšsēdētāj! Godātie kolēģi! Šodien mums jālemj par likumprojekta “Grozījumi Valsts sociālo pabalstu likumā” nodošanu komisijām. Ir pagājis tikai nedaudz vairāk nekā mēnesis, kopš strādā valdība, un divi mēneši, kopš strādā šis parlaments. Varbūt vēl neesat aizmirsuši tos solījumus, tos priekšvēlēšanu lozungus, tās asaras, kas tika lietas, runājot par bērnu pabalstiem. Iepriekšējā valdība atturējās šo likumprojektu, par kuru bija ilgāk nekā divarpus gadus debatēts Andra Bērziņa vadītajā Ministru kabinetā, pieņemt pirms vēlēšanām, lai šeit nebūtu nevienam jārunā par vēlētāju balsu “zvejošanu”.

Likumprojekts tika skatīts vienā no pēdējām iepriekšējās Saeimas sēdēm, rūpīgi izvērtējot arī situāciju valsts sociālajā budžetā. Likums par valsts sociālo budžetu atļāva iepriekšējai valdībai pieļaut deficītu uz 1.decembri (nu šobrīd jau tas daļēji skar arī jauno valdību) - līdz pat mīnus 29 miljoniem latu. Deficīts šobrīd, pateicoties valdības iepriekšējam darbam, sastāda tikai 3 miljonus latu. Tātad tas izaicinājums, ko sev bija izvirzījusi iepriekšējā valdība… tā piesardzīgā pieeja… Un tomēr uzdrīkstēšanās vienreiz mainīt to gadiem ilgi iedibināto un visus cilvēkus neapmierinošo situāciju ar bērnu pabalstiem… tāda uzdrīkstēšanās bija.

Likumprojekts skar divas lietas. Viena lieta, viens jautājums, kas, manā uztverē, ir ļoti svarīgs, - iepriekšējā parlamentā nobalsojot par šiem labojumiem, mēs atteicāmies no tās netaisnās prakses, ka bērnu pabalsta lielums bija atkarīgs no tā, kurā gadā bērns ir dzimis. Bērni, kas bija dzimuši līdz vienam konkrētam gadam, saņēma mazāku sociālo pabalstu, bet tie, kas bija dzimuši vēlāk, - lielāku. Parlaments vienādoja šo kārtību. Neatkarīgi no tā, kad mazulis ģimenē ir ienācis, visiem bērniem, neatkarīgi no tā, vai tas ir pirmais, otrais vai trešais, tika paredzēts vienāds pabalsta lielums. Šobrīd notiek atkāpšanās un atgriešanās pie zināmas bērnu iedalīšanas, vadoties pēc dzimšanas gada, un tas nav, mūsu uztverē, pareizi.

Otra lieta, kas ir ļoti svarīga, ir jautājums par bērniem invalīdiem. Par bērniem, kuri ir invalīdi no dzimšanas. Vēl šogad turpina saņemt bērni, kuri ir invalīdi kopš dzimšanas, divu veidu pabalstus, kuri nepārsniedz 35 latus uz vienu bērnu. Parlaments, izvērtējis gan fiskālo situāciju, gan arī ļoti rūpīgi šo jautājumu izdebatējis ar visām bērnu tiesību aizsardzības iestādēm un attiecīgajām nevalstiskajām organizācijām, uzskatīja par iespējamu un nepieciešamu pacelt līdz 75 latiem šo pabalstu bērniem, kuri ir invalīdi kopš dzimšanas. Tas, ko jūs piedāvājat, nozīmē atteikties no tā. Tātad jūs, valdošā koalīcija, neizvirzāt sev nekādus izaicinājumus, nekādas apņemšanās. Tas viss ir bijis tikai priekšvēlēšanu laikā solītais… Tie 400 miljoni, kurus jūs tā arī esat aizmirsuši, un tā tālāk.

Kādēļ es par šo jautājumu runāju? Tādēļ, ka man bija tas gods darboties Sociālo un darba lietu komisijā. Šie jautājumi tiešām divarpus gadu laikā tika ļoti rūpīgi izdebatēti. Es vēlreiz aicinu jūs apdomāt un izvirzīt sev augstākus izaicinājumus, kā arī atcerieties tās asaras, ko viens otrs “Jaunā laika” deputāts televīzijā lēja.

Paldies.

Sēdes vadītāja. “Par” runās Andrejs Klementjevs. Lūdzu!

A.Klementjevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Labdien! Es runāšu “par”, tāpēc ka, izlasot šo avīzi, jau septembrī es domāju, ka atnāks jauni spēki un ka bērniem būs pabalsts un viss pārējais. Taču šodien tas nav vajadzīgs. Labāk publiskosim nevis pirmās, bet otrās ziņas, kur parādīsim, ka bērniem invalīdiem atņemam 40 latus un atdodam tos jaunajam ministram, lai viņš nopirktu jaunu mašīnu, lai viņam būtu iespējas veidot jaunas štata vienības un tā tālāk, un viņš strādās godīgi un rūpēsies par tiem cilvēkiem, kuri pēc šā balsojuma saņems 35 latus. Es nezinu, kā bērni invalīdi var izdzīvot ar 35 latiem, bet es domāju, ka atņemsim pēc tam arī tos. Kam viņiem tie vajadzīgi? Ja mēs šodien atņemam 40 latus, tad rīt var atņemt arī 35 latus. Balsosim, lūdzu, par atņemšanu!

Paldies.

Sēdes vadītāja. Baiba Brigmane. Ieslēdziet, lūdzu, mikrofonu!

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Es lūdzu nodot šo likumprojektu Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai kā galvenajai.

Sēdes vadītāja. Tātad viens ir runājis “par”, viens ir runājis “pret”. Balsosim par deputātes Brigmanes priekšlikumu - nodot likumprojektu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai kā atbildīgajai komisijai!

Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 53, pret - 41, atturas - 1. Likumprojekts nodots Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai kā atbildīgajai komisijai.

Ir saņemts arī Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšlikums - šo likumprojektu nodot izskatīšanai arī Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai. Vai deputātiem ir iebildumi? Tātad deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts ir nodots Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai kā atbildīgajai komisijai, kā arī Sociālo un darba lietu komisijai un Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Sociālo un darba lietu komisijai un noteikt, ka Sociālo un darba lietu komisija ir atbildīgā komisija.

Deputāts Gundars Bērziņš runās “pret”.

G.Bērziņš (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā Saeimas priekšsēdētāja, godājamie deputāti! Valdošā koalīcija ir aizmirsusi savus sākotnējos solījumus, un 400 miljonu vietā, kas tika solīti, šobrīd pieaugums ir vairs tikai 65 miljoni, kas ir divas reizes mazāks, nekā tas bija šogad. Tātad tiek plānots strādāt ievērojami sliktāk.

Par sociālo budžetu. Sociālais budžets, kā Šķēles kungs pareizi teica, šogad paliks praktiski bezdeficīta stāvoklī. Šis gads tiks pabeigts bez deficīta, jo šobrīd deficīts ir 3 miljoni 60 tūkstoši un pieļaujamais deficīts ir ievērojami lielāks, turklāt decembris parasti sociālā budžeta ieņēmumu ziņā ir labs.

Otra lieta. Nākamgad sociālais budžets tiek atslogots no vairākiem sev neraksturīgiem maksājumiem, arī no 9 miljoniem represētajām personām, kas tagad tiek maksāti no budžeta, un no citām lietām.

Trešā lieta. Pēdējos gados, arī samazinot sociālā nodokļa likmi, ir izdevies nodrošināt fiskālo pieaugumu vismaz par 4-5 procentiem. Sociālais budžets kopumā ir 500 miljonu. Parēķiniet paši! Ir 20-25 miljonu pieaugums, no kura zināma daļa ir vajadzīga pensiju indeksācijai, bet tā ir mazākā daļa, tā ka pārējā daļa ļauj risināt šīs problēmas.

Tas, ka valdošā koalīcija ir ķērusies klāt bērniem invalīdiem, šo bērnu pabalstiem, mani pārsteidz, bet tālāk jau ir vēl trakāk. Šobrīd jūs jau ķeraties pie apbedīšanas pabalstiem. Pat šī lieta jums vairs nav svēta, jo no sociālajām iemaksām, piemēram, cilvēks, kurš ir maksājis apdrošināšanas iemaksas, kurš ir bijis apdrošināts un kurš varētu saņemt, teiksim, minimālu atbalstu... Taču jūs pārejas noteikumu 2.punktā sakāt: 210 latu vietā 150, 60 latu nost. Apgādniekam vēl trakāk - 210 latu vietā jūs dodat tikai 100 latus. Un tā ekonomija ir smieklīga - daži desmiti tūkstošu latu! Vai tiešām tas ir tas, ko jūs solījāt? Vai šī ir tā sauktā ekonomijas programma? Trīs jaunas mašīnas vienam pašam ministrijas sekretariātam! Pusmiljonu, ne mazāk katrs ministrijas sekretariāts maksās... Katrs jūsu izveidotais jaunais ministrs maksās no pusmiljona līdz pusotram miljonam. Un tas papildus būs jāsedz nodokļu maksātājiem. Un šo naudu jūs atņemat bērniem invalīdiem un vēl paņemat no apbedīšanas pabalstiem, kas vispār, manuprāt, vairs neiekļaujas nekādos rāmjos.

Kā jūs aizbrauksiet pie vēlētājiem, cienījamie kungi? Piemēram, uz Jēkabpili, cienījamais deputāt, kā jūs pēc šā balsojuma paskatīsieties viņiem acīs? Un ko jūs solījāt pirms vēlēšanām? Vai jūs varēsiet paskatīties acīs šiem cilvēkiem vai tiem bērniem invalīdiem, kas tur ir? Arī šo bērnu mātēm, kurām jūs esat solījis pabalstu? Izlasiet savus dokumentus, ko jūs esat solījuši!

Tā ka es aicinātu... Šāda politika neved ne pie kā laba!

Un tālāk. Nekad budžets nav skatīts atrauti... Budžeta pakete paredz iesniegt budžetu pavadošos dokumentus, makroekonomisko scenāriju un pašu budžetu, lai mēs varētu parādīt, kur ir iespējams papildus ņemt naudu. Piemēram, viens no nākamajiem likumiem paredz atteikties no bezskaidras naudas norēķiniem alkohola akcīzes apritē, bet tas ir milzīgs solis atpakaļ. Tas ir milzīgs, neiedomājams solis atpakaļ, ka alkohola akcīzes nodokļus varēs maksāt skaidrā naudā, staigāt un maksāt, lai gan tas Latvijā nav noticis jau 4-5 gadus! No tā jūs atsakāties, bet tur pazudīs arī miljons, tāpēc ka bezskaidras naudas norēķinu sistēma ir kontrolējama, tā tika ieviesta un efektīvi darbojās. Mēs jums parādīsim, kur atrast naudu, lai finansētu šīs te programmas, un sociālais budžets būs bez deficīta.

Es aicinu neīstenot šādu prettautisku politiku, jo tai nav nekāda izskaidrojuma, un apdomāties, ko jūs darāt.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Deputāte Baiba Brigmane.

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamo priekšsēdētāj! Cienījamie deputāti! Cienījamie Tautas partijas frakcijas deputāti! Es gribu jautāt: kur tad jūs bijāt visu 7.Saeimas laiku? (No zāles dep. A.Šķēle: “Šeit pat!”) Jo mēs paskatījāmies un redzējām, ka 7.Saeima savu darbu sāka ar tieši šādu pašu problēmu. Ir bērni, ir ģimenes, kuras nespēj uzturēt sevi, un ir jāpalielina pabalsti invalīdiem, ir jāpalielina pabalsti mazajiem bērniem. Šādi jautājumi tika skatīti nepārtraukti. Kā mēs pārliecinājāmies Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā, Labklājības ministrija pagājušajā periodā, trīs gadu laikā, ir iesniegusi Ministru kabinetam, ir iesniegusi komisijām piecus priekšlikumus par bērnu pabalstu un citu pabalstu palielināšanu. Nekā nebija! Šodien mēs esam nonākuši pie tā, ka mums ir jāmaina 31.oktobra, tas ir, iepriekšējās Saeimas pēdējās sēdes, lēmumi. Iepriekšējā Saeima to iebalsoja. Tātad - šos pabalstus palielināt visās sociālās dzīves sfērās, gan bērniem, gan invalīdiem, gan visām pārējām iedzīvotāju grupām.

Kas notiek? Notiek tas, ka jaunā Saeima tagad ir spiesta meklēt izeju no šīs situācijas, jo, neapšaubāmi, valdošajai koalīcijai, visām partijām viena no galvenajām prioritātēm ir iedzīvotāju dzīves līmeņa celšana, arī attiecīga palīdzība, izmaksājot sociālos pabalstus. Mēs dzirdam: jā, ir gailis nodziedājis. Tas gailis, kurš stāvēja uz salmu kaudzes un 31.oktobrī sauca: būs! Protams, būs jauna diena, viss notiks, bet - kā notiks? Vai tas gailis pakašņāsies tajā kaudzē un pameklēs kādus graudus, kas tur apslēpti, un vai viņš sameklēs to vistu baru un spēs to pieaicināt, lai viņas arī palīdz atrast kādu graudu, ar kuru varētu pabarot gan sevi, gan tos cālēnus, kuri skraida apkārt?

Tagad Ministru kabinets ir, tā teikt, uzsācis kursu uz to, lai atrastu līdzekļus, lai varētu reāli, ne tikai gaiļa dziesmas veidā, paziņot, ka būs pabalsti, un tos piešķirt - un piešķirt no 1.janvāra. Piešķirt tiem bērniem, kuri dzimuši no 1994.gada 1.janvāra, šos 6 latus un pārējiem tagad 5 latus un no nākamā gada arī viņi saņemtu 6 latus lielu pabalstu. Es domāju, ka beidzot mēs redzam reālus rezultātus, reālu iespēju, ka jaunā valdība nodrošinās šo sociālo pabalstu izmaksas. Un ir atrasti un vēl tiks atrasti līdzekļi, un arī turpmāk tiks nepārtraukti palielināti šie pabalsti. Šis ir tikai sākums. Koalīcijas partijas nodarbosies ar šo jautājumu, lai visu laiku sekotu līdzi budžeta līdzekļu izmantošanai un lai pirmie palielinājumi tieši skartu vismazāk nodrošināto iedzīvotāju grupu.

Lūdzu par galveno šajā jautājumā nozīmēt Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisiju.

Sēdes vadītāja. Viens deputāts ir runājis “par”, viens - “pret”. Par procedūru. Bērziņa kungam vārds. Lūdzu!

 

G.Bērziņš (Tautas partijas frakcija).

Man būtu lūgums priekšsēdētājai ievērot Kārtības rulli, jo iepriekšējais runātājs runāja par darba kārtības 7.punktu, nevis par 8., kurš ir saistīts ar maternitātes pabalstiem un apbedīšanas pabalstiem. Un lūdzu turēties pie darba kārtības, jo tas, par ko runāja iepriekšējais runātājs, bija darba kārtības 7.punkts, par kuru debates jau bija beigušās.

Sēdes vadītāja. Pirms balsošanas mums ir jālemj par deputātes Brigmanes priekšlikumu mainīt atbildīgo komisiju - noteikt Budžeta un finanšu (nodokļu) komisiju kā atbildīgo komisiju.

Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem ir iebildumi. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 53, pret - 42, neviens neatturas. Tātad Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir noteikta par atbildīgo komisiju šim likumprojektam.

Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija lūdz šo likumprojektu nodot arī Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts tiek nodots Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai kā atbildīgajai komisijai un Sociālo un darba lietu komisijai un Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par akcīzes nodokli tabakas izstrādājumiem”” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir atbildīgā komisija.

Deputāts Ābiķis pieteicies runāt “pret”.

Dz.Ābiķis (Tautas partijas frakcija).

Augsti godātā priekšsēdētāja! Cienījamie kolēģi! Cienījamie kolēģi no valdību veidojošajām frakcijām! Es parasti esmu diezgan tolerants savos spriedumos, un tāpēc piedodiet man, ja šoreiz es varbūt būšu nedaudz ass savos izteikumos.

Ko jūs gribat izdarīt ar šiem grozījumiem? Es paskaidrošu tiem, kuri varbūt nav tajos iedziļinājušies. Jūs gribat svītrot no likuma 19.panta normu, kas paredz, ka puse, 6%, no akcīzes nodokļa tabakas izstrādājumiem tiek ieskaitīta Kultūrkapitāla fondā tā atbalstīto projektu finansēšanai un puse - Sporta spēļu atbalsta fondam tā atbalstīto programmu atbalstīšanai. Jūs šai lietai gribat pārvilkt krustu, jo jūs ierosināt no likuma izslēgt 19.pantu.

Kāpēc tika izveidots Kultūrkapitāla fonds? Kāpēc tik milzīgu ieinteresētību Kultūrkapitāla fonda tapšanā izrādīja radošie cilvēki? Pirmkārt, līdztekus virzībai uz Eiropas Savienību un uz NATO, kultūras attīstīšana ir vienīgais (es atkārtoju - vienīgais!) Latvijas kā pilnvērtīgas nacionālas valsts eksistences veids. Ko paredz Kultūrkapitāla fonds? Kultūrkapitāla fonds paredz, ka ir garantēts no atsevišķām politiķu mirkļa iegribām neatkarīgs kultūras norišu finansējums. Un to paredz arī šī norma, ko jūs gribat no likuma svītrot. Šis likums ir daļa no šīm garantijām. Es atgādinu arī to, ka Šķēles pēdējās valdības laikā, neskatoties uz nesalīdzināmi smagāku finansiālo situāciju nekā šodien, šie grozījumi likumā “Par akcīzes nodokli tabakas izstrādājumiem” tika ieviesti un tie paredz garantētu, no politiķu mirkļa iegribām neatkarīgu kultūras norišu finansēšanu.

Otrkārt. Es gribētu jums, cienījamie kolēģi, paskaidrot, ka Kultūrkapitāla fonds paredz, ka naudu kultūras projektu finansēšanai un mūsu izcilāko kultūras darbinieku atbalstīšanai nesadala ierēdņi vai politiķi. Es atkārtoju - to sadala nevis ierēdņi vai politiķi, bet atzītas attiecīgo kultūras nozaru autoritātes. Kultūrkapitāla fonda naudiņu nesadala politiķi! To sadala demokrātiskās vēlēšanās ievēlēti kultūras darbinieki, tie, kuri ir atzītas autoritātes kultūras jomā. Taču, kā es esmu dzirdējis no izteikumiem, jūs, cienījamie kolēģi, gribat, atsakoties no šīs normas Akcīzes nodokļa likumā, atgriezties pie tādas situācijas, ka šo naudu sadalīs nevis paši kultūras darbinieki, attiecīgo nozaru speciālisti, bet politiķi, Kultūras ministrijas ierēdņi.

Cienījamā Kantānes kundze! Vai jūs uzskatāt, ka labāk būs, ja pabalstus, mūža pabalstus, izciliem teātra aktieriem piešķirs nevis attiecīgās nozares speciālisti, kas paši nāk no teātra un kam šo lietu izjūta ir asinīs, bet ka tos sadalīs Kultūras ministrijas ierēdņi? Kā to izdarīs politiķi - to mēs redzējām valdības sēdē. Valdības sēdē Ministru prezidents uzdeva jautājumu: “Cik oriģinālfilmu jūs esat redzējuši pēdējā gada laikā?” Tikai viens vienīgs ministrs - izglītības un zinātnes ministrs Šadurska kungs - atzinās, ka viņš ir redzējis. Kā tad politiķi sadalīs naudu kino, ja viņi nepārzina šo nozari? Man ir aizdomas, ka, ja Ministru prezidents būtu uzdevis cienījamajiem ministriem jautājumu, cik simfoniskās mūzikas koncertu viņi pēdējā gada laikā ir apmeklējuši un cik oriģinālliteratūras grāmatu viņi pēdējā gada laikā izlasījuši, un cik mākslas izstāžu viņi ir pēdējā gada laikā apmeklējuši, tad atbilde uz tiem būtu stipri līdzīga. Kā tad, pēc jūsu uzskata, politiķi sadalīs šo naudu, ja viņi nepārzina šo procesu? Vai tas būs labāk nekā šobrīd, kad to dara atzītas attiecīgo jomu autoritātes - atzīti mūziķi, atzīti teātra kritiķi, atzīti mākslinieki?

Sēdes vadītāja. Deputāta kungs, jūsu runai atvēlētais laiks ir beidzies!

Dz.Ābiķis. Vai drīkstu vēl piebilst vienu, burtiski vienu lietu? Drīkstu? Kolēģi, atļausiet man izmantot vienu minūti?

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu?

Dz.Ābiķis. Otra lieta...

Sēdes vadītāja. Ir iebildumi deputātiem? Vai ir iebildumi? Tad ir jābalso.

Dz.Ābiķis. Vienu minūti vēl.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par debašu pagarinājumu par vienu minūti!

Dz.Ābiķis. Vienu minūti jau nu varējāt dot…

Sēdes vadītāja. Lūdzu rezultātu! Par - 42, pret - 32, atturas - 2.

Lūdzu, Ābiķa kungs, jums viena minūte!

Dz.Ābiķis. Paldies, kolēģi!

Cienījamā Latvijas Pirmā partija! Pirms vēlēšanām jūs pieskandinājāt pilnu ēteru par narkomāniem, par uz ielas atstātiem bērniem. Kas tad attur bērnus no kaitīgām nodarbēm? Vai no kaitīgām nodarbēm atturēs jaunā sabiedrības integrācijas ministra organizētās konferences? Vai no kaitīgām nodarbēm atturēs jaunā ministra Baštika sprediķi? Viņiem un viņu pakļautībā strādājošajiem ierēdņiem jums naudas nav žēl, bet sporta spēlēm… Cienījamie kolēģi, sports ir tieši tas, kas, it īpaši zēnus, attur no kaitīgām nodarbēm, taču tam šajā gadījumā jūs gribat atņemt naudu.

Kam tad šie jaunie puiši grib līdzināties: vai manis iepriekš nosauktajiem ministriem vai Irbem, Ozoliņam, Paharam un Kambalam? Kam viņi grib līdzināties?

Sēdes vadītāja. Laiks!

Dz.Ābiķis. Es saprotu, cienījamie kolēģi, ka jūs varbūt savas nepietiekamās pieredzes dēļ vēl neesat iedziļinājušies visās šajās niansēs, bet man ir jāsaka atklāti, ka tad, ja jūs šobrīd nobalsosiet “par”, tad faktiski taisnība būs tai pazīstamajai kinorežisorei, kura teica, ka jūs laikam joprojām skatāties mutē, es atvainojos, tiem, kuri dzīvojuši tikai bankā un ir pa spundi baroti…

Es, cienījamie kolēģi, tiešām aicinu balsot “pret”…

Sēdes vadītāja. Deputāta kungs, jūsu laiks…

Dz.Ābiķis. … lai neizpostītu to, kas ir izsāpēts ļoti ilgā un pamatīgā darbā.

Sēdes vadītāja. Deputāte Brigmane runās “par”.

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamā priekšsēdētāja, cienījamie deputāti! Es gribētu gan lūgt jūs pievērst uzmanību šā likumprojekta būtībai, jo tas paredz pirmām kārtām sakārtot akcīzes nodokli atbilstoši Eiropas Savienības normām. Tātad, ja jūs iedziļinātos, tad redzētu, ka galvenais jautājums ir tieši par to, kā palielināt akcīzes nodokli un kādā periodā tabakas izstrādājumiem. Un neviens te nav neko rakstījis, ka tagad pēkšņi kultūrai tiks samazināti līdzekļi vai ka tiks likvidēts šis Kultūrkapitāla fonds. Tas tāpat kā agrāk turpinās strādāt, un mēs pat centīsimies nodrošināt, lai neatkarīgi no tā, vai cilvēki vairāk pīpēs vai mazāk pīpēs, Kultūrkapitāla fonds pastāvētu un realizētu savas programmas, jo tas būtu absurdi, ka, jo vairāk tiek lietota tabaka, jo vairāk mēs varam attīstīt kultūru.

Tāpēc es lūdzu nodot šo likumprojektu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai.

Sēdes vadītāja. Vispirms mums ir jālemj par deputātes Brigmanes priekšlikumu - mainīt atbildīgo komisiju. Vai deputātiem ir iebildumi pret to, ka tiek mainīta atbildīgā komisija? (Starpsauciens: “Ir!”) Ir. Tātad balsosim! Zvanu, lūdzu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 53, pret - 42, neviens nav atturējies. Par atbildīgo komisiju ir noteikta Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija.

Saeimas Prezidijs ierosina likumprojektu “Grozījumi likumā “Par akcīzes nodokli tabakas izstrādājumiem”” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, Juridiskajai komisijai un Tautsaimniecības agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka Juridiskā komisija ir atbildīgā komisija.

Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts ir nodots atbildīgajai komisijai un citām komisijām.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par izložu un azartspēļu nodevu un nodokli”” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par akcīzes nodokli alkoholiskajiem dzērieniem”” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

Vai Šķēles kungs runās “pret”? Lūdzu!

A.Šķēle (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Man ir tas gods šobrīd darboties Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā, un vakar, kad mēs apspriedām minētā likumprojekta nodošanu skatīšanai komisijās, mēs atzīmējām daudzas ļoti labas lietas. Un tiešām daudz kas, kas ir piedāvāts šajos likumprojekta grozījumos, tika gatavots jau iepriekšējās valdības darbības laikā. Arī ar ierēdņiem tas vairākkārt tika izrunāts, un ir prieks, ka Ministru kabinets šajā sadaļā ir gatavs mūs atbalstīt. Taču mums un arī man personīgi rada izbrīnu - un es aicinātu to apdomāt -, vai vajag tā darīt un nodot šo likumprojektu šādā redakcijā skatīšanai komisijās, jo tajā tiek paredzēts no minētā likumprojekta izslēgt 11.panta otro apakšpunktu. Es šad un tad dzirdu, ka Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāja, atsaucoties uz citiem likumprojektiem, mums godīgi nesaka, kas tur ir rakstīts, jo mūsu rīcībā nav pilna teksta. Brigmanes kundze, man šoreiz ir līdzi teksts, lai jums pēc tam nevajadzētu stāstīt varbūt nepilnīgu informāciju. Un šeit viss ir ļoti skaidri rakstīts.

Tātad 11.pants saucas “Nodokļa maksāšana”. Otrais apakšpunkts šajā pantā šobrīd nosaka sekojošo: “Nodokļa maksāšanai drīkst izmantot tikai bezskaidras naudas norēķinus.” Tas nebija viegls darbs - Latvijas valstī iedibināt, ka visos posmos, līdz pat mazumtirdzniecībai, par alkoholiskajiem dzērieniem un spirtu drīkst norēķināties tikai bezskaidras naudas veidā. Mēs esam panākuši, ka pēdējo četru, varbūt nedaudz vairāk gadu laikā vairs nav redzami pilsoņi ar pilnām somām skaidras naudas, kuri dodas uz vairumtirdzniecības noliktavām, uz alkohola ražošanas uzņēmumiem, uz muitas noliktavām, lai ar šo skaidro naudu kārtotu norēķinus.

Ko ierosina valdošā koalīcija? Valdošā koalīcija atkal ierosina atgriezties pie skaidras naudas norēķiniem. Tātad atkal parādīsies šie tipi ar maisiem, kuros būs nauda, un kārtos šo alkoholisko dzērienu iepirkšanu un tā tālāk. Es nezinu jūsu motivāciju, kāpēc jūs to gribat darīt.

Es aicinu vēlreiz to apdomāt. Ja jūs tomēr ar savu balsu vairākumu lemsiet, ka tas šobrīd ir pareizi, tad arī es šodien Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā uzturēšu spēkā šo priekšlikumu un aicināšu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisiju vēlreiz visu apdomāt. Nekāpsimies atpakaļ uz 90.gadu sākumu!

Mēs arvien vairāk visās jomās, arī mazumtirdzniecībā, ieviešam jau tādus bezskaidras naudas norēķinu veidus kā kredītkarte. Kāpēc alkohola apritē ir jāatļauj atgriezties pie skaidras naudas norēķiniem?

Es ceru, ka to varbūt paskaidros Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāja.

Paldies jums!

Sēdes vadītāja. Neviens deputāts nav pieteicies runāt “par”. (Starpsauciens: “Ja neviens nav “par”, tad balsojam “pret”!)

Tātad Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par akcīzes nodokli alkoholiskajiem dzērieniem”” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 54, pret - 22, atturas - 20. Likumprojekts nodots atbildīgajai komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par pievienotās vērtības nodokli”” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

Deputāts Šķēle ir pieteicies runāt “pret”. Lūdzu!

A.Šķēle (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Man ir tas gods strādāt Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā, un, tā kā Saeima nolēmusi mani “sodīt” - itin bieži sūtīt debatēt - , es šodien runāšu arī par šo likumprojektu, kas pirmajā brīdī šķiet ļoti cēls. Es pieļauju, ka jūs ļoti daudzi tagad dosieties ielās, dosieties pie saviem vēlētājiem un teiksiet: “Mēs atcēlām šīs 9% likmes piemērošanu zālēm!”

Es aicinu jūs savās frakcijās vēlreiz ļoti rūpīgi šo jautājumu apspriest ar farmaceitiem, it sevišķi ar Zāļu ražotāju asociāciju. Tā situācija, kāda ir šobrīd, kad mēs nepiemērojam 9% likmi zālēm, noved pie tā, ka no Latvijas tirgus tiek izstumtas ārā Latvijas farmaceitu ražotās zāles, jo jebkuram zāļu ražotājam, kurš ir Polijā, Lietuvā, Igaunijā, ir izdevīgi savu produkciju ievest Latvijā un gūt savām zālēm nodokļa priekšrocību, līdz pat 18%, attiecībā pret Latvijas farmācijas rūpnīcām. Kāpēc? Tādēļ, ka, izvedot no savas valsts, piemēram, no Lietuvas, zāles uz Latviju, Lietuvas valdība atbilstoši pieņemtajai starptautiskajai praksei atmaksā šiem zāļu ražotājiem samaksāto pievienotās vērtības nodokli atpakaļ. Savukārt Latvijas zāļu ražotājs šobrīd nav tiesīgs atskaitīt priekšnodokli, ko viņš, Latvijas zāļu ražotājs, ir samaksājis, iepērkot izejvielas, maksājot par elektrību, ūdeni, kanalizāciju utt., utt. Latvijas farmaceiti ar katru dienu paliek nespējīgāki konkurēt. Pie kā tas ir novedis? Tas ir novedis pie tā, ka arvien mazāk Latvijas aptiekās ir pieejamas lētas zāles, jo tāda pati jeb analoga produkcija tiek ražota Polijā vai Vācijā. Un tā, ko ražo Latvijas farmaceitiskajās rūpnīcās, tādās kā “Grindex” un “Olainfarm”, ir nespējīgāka konkurēt.

Šī ir politiska izšķiršanās. Vienīgais labais šķiet īstermiņa risinājums - pateikt: “Mēs kaut ko atcēlām.” Taču ilgtermiņa periodā tas nenoliedzami noved pie lieliem, lieliem zaudējumiem.

Jūsu zināšanai. Neesot šim nodoklim, šim 9% nodoklim, ārzemju zāļu sadārdzinājums pagājušajā gadā vien bija aptuveni 23%. Ja mēs vēlamies, lai mūsu farmācijas nozare, nozare, kurā ir viena no visaugstākajām pievienotajām vērtībām, nozare, kurā ir vislielākais augsto tehnoloģiju īpatsvars, nozare, kura ļoti lielu īpatsvaru zāļu un unikālu medicīnas preparātu spēj piedāvāt gan vietējā tirgū, gan ārpus tā, mums šis nodoklis ir nepieciešams.

Ko tas nozīmē fiskāli? Tas nozīmē fiskāli, ka valsts kompensējamās zāles kopumā sadārdzināsies par aptuveni 5 - 6 miljoniem latu. Savukārt 9% likmes ieviešana parādīsies ieņēmumu daļā un pilnībā kompensēs šo sadārdzinājumu, un no tīri fiskālā viedokļa nekas nemainīsies.

Kā mums paskaidroja ministrs (es gan nezinu, es atvainojos, precīzu viņa tagadējā amata nosaukumu) Audera kungs, viņš gan saprotot, ka taisnība ir manis teiktajā, bet, lūk, neesot kaut kādas tur gatavības, neesot iespējams to izdarīt, un to vajagot tādēļ atlikt uz gadu. Kad mēs debatējām vēl padziļinātāk, Audera kungs jau palika nedaudz pielaidīgāks, nu viņš saka: “Varbūt atliksim tikai uz pusgadu.” Jo tas ir pareizais solis, kas jāsper. Tas ir tas, kas jādara! Protams, deputātu vairākums, pieturoties, kā Ābiķa kungs teica, pie vienas autoritātes teiktā, nobalsoja “nē”. Neieklausīsimies varbūt arī Audera kunga aicinājumā par atlikšanu uz pusgadu. Es aicinu vēlreiz apdomāt. Jūs varat nopelnīt vienas dienas priekus un nodarīt ilgtermiņa kaitējumu uz daudziem gadiem.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Deputāts Viesturs Šiliņš pieteicies runāt “par”.

V.Šiliņš (frakcija “Jaunais laiks”).

Godātā priekšsēdētāja! Godātie deputāti! Šajā jautājumā ir gan mūsu, gan ekonomistu spriedumi, bet, 28 gadus strādājis šajā sfērā, gribu teikt, ka, neapšaubāmi, jebkuram cilvēkam pirmā vēlme ir iegūt labu veselību ar kvalitatīvu medikamentu palīdzību, un tādēļ mēs šeit nevaram spriest par to, kuras zāles ir labākas, kuras sliktākas. Šajā mirklī sociālā spriedze ir tik liela! Šie jautājumi ir jāatrisina pirmām kārtām, lai mēs varētu tiešām pēc gada likt šos 9% klāt. Bet pagaidām tas ir pāragri.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Viens ir runājis “par”, viens - “pret”. Lūdzu, balsosim par likumprojekta nodošanu atbildīgajai komisijai! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 73, pret - 19, neviens neatturas. Likumprojekts nodots atbildīgajai komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par uzņēmumu ienākuma nodokļa atlaidi invalīdu biedrību uzņēmumiem (uzņēmējsabiedrībām) 1998., 1999., 2000., 2001. un 2002.gadā”” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts nodots atbildīgajai komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par nodokļiem un nodevām”” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Ne “par”, ne “pret” runāt deputāti pieteikušies nav. Vai deputātiem ir iebildumi? Iebildumu nav. Likumprojekts nodots atbildīgajai komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu”” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir atbildīgā komisija.

Deputāte Brigmane.

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Lūdzu noteikt Budžeta un finanšu (nodokļu) komisiju par atbildīgo komisiju.

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi? Ir. Pirms balsojuma par likumprojekta nodošanu atbildīgajai komisijai mēs tātad balsosim par deputātes Brigmanes priekšlikumu - mainīt atbildīgo komisiju. Tātad balsosim par to, lai par atbildīgo komisiju noteiktu nevis Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisiju, bet Budžeta un finanšu (nodokļu) komisiju. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 54, pret - 40, atturas - 2. Likumprojekts tiek nodots Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai kā atbildīgajai komisijai.

Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu arī Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai? Iebildumu nav. Likumprojekts nodots komisijām.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Militārā dienesta likumā” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai un Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un noteikt, ka Aizsardzības un iekšlietu komisija ir atbildīgā komisija.

Deputāts Dalbiņš ir pieteicies runāt “pret”.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā Saeimas priekšsēdētāja! Cienījamie kolēģi! Redzot, kādā veidā šeit tiek mēģināts taupīt līdzekļus, man ir jums jāpaskaidro, kādi ir tie Militārā dienesta likuma panti, kurus ir ierosināts izņemt no šā likuma.

Viens no jautājumiem ir par to, ka mēs vairs neparedzēsim Nacionālo bruņoto spēku komandierim reprezentācijas izdevumus šajā periodā, kad ļoti būtiski ir turpināt sarunas ar NATO un kad nopietni pieaugs šo vizīšu skaits Latvijā un mums ir jāspēj labi izskatīties. Nu, labi, liksim, lai šie kungi, ierodoties šeit, varbūt paņem arī tēju un sviestmaizes līdzi! Ieguvumi nebūs, kā saka, sevišķi lieli, ierobežojot šo summu.

Taču, runājot par 59.panta trešo daļu, jāteic, ka tur mēs skaidri un gaiši pasakām saviem karavīriem, kuri šajā valstī būs nodienējuši 35 gadus vai pat vēl ilgāk vai arī, pildot savus dienesta pienākumus, būs guvuši slimības vai savainojumus vai sakropļojumus, ka tajā gadījumā, ja viņi aizies no šīs pasaules, tas ir, viņu nāves gadījumā, mēs viņus neapglabāsim par valsts līdzekļiem. Vai jūs zināt, cik ir līdz šim brīdim bijis šādu gadījumu, kuros ir bijusi šī nepieciešamība? Tādu gadījumu pagājušajā gadā vienkārši nav bijis, un arī nākotnē tādi it kā netiek plānoti, bet tādi varētu būt.

Es gribu teikt, ka tas ir pavisam nenopietns solis. Pavisam slikts signāls jebkuram karavīram, kurš mēģina uzsākt dienestu, būs tas, ka valsts atsakās parādīt vajadzīgo godu pat karavīriem pēc 35 gadu dienesta. Šie vīri noteikti ir pelnījuši, ka viņi drīkst atbildēt “Gods kalpot Latvijai!”, jo šos vārdus saka katrs vīrs, kas ir devis militāru zvērestu mūsu valstij. Nevar būt tā, ka kāds cits šos vārdus izmanto citos pasākumos, bet ka viņiem mēs liegtu šo prieku - izrunāt šos vārdus.

Es aicinu balsot “pret”.

Sēdes vadītāja. Deputāte Baiba Brigmane… Jūs nerunāsiet? Ieslēdziet mikrofonu!

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Es gribu lūgt nodot šo likumprojektu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai kā pirmajai komisijai, bet Klausa kungs ir pieteicies runāt.

Sēdes vadītāja. Deputāt Klaus, vai jūs runāsiet “par” likumprojekta nodošanu komisijām? Lūdzu!

U.M.Klauss (frakcija “Jaunais laiks”).

Es gribētu teikt, ka iepriekšējais runātājs nerunāja precīzi par lietu, un es ierosinu šo lietu nodot izskatīšanai Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Pirms balsošanas mums ir jālemj par deputātes Brigmanes
priekšlikumu - mainīt atbildīgo komisiju un noteikt par atbildīgo komisiju Budžeta un finanšu (nodokļu) komisiju.

Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 54, pret - 41, neviens neatturas. Tātad par atbildīgo komisiju ir noteikta Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija.

Tātad likumprojekts “Grozījumi Militārā dienesta likumā” tiek nodots Aizsardzības un iekšlietu komisijai un Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un ir noteikts, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija. Deputātiem iebildumu nav.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Sociālo un darba lietu komisijai un noteikt, ka Sociālo un darba lietu komisija ir atbildīgā komisija.

“Pret” pieteikusies runāt deputāte Golde. Lūdzu!

 

S.Golde (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja, godājamie kolēģi! Es gan domāju, ka runāt “pret” būs pieteikušies citi cilvēki. Es domāju, ka būs pieteicies godājamais narkologs Jānis Strazdiņš vai Latvijas Bērnu fonda prezidents Andris Bērziņš, vai kāds cits no Latvijas Pirmās partijas deputātiem.

Šodien, cienījamie kolēģi, valdība aicina mūs, deputātus, atcelt likumā noteikto valsts pienākumu nodrošināt palīdzību un atbalstu tiem nelaimīgajiem bērniem, kuri nonākuši narkotisko, toksisko un citu apreibinošo vielu atkarībā. 2003.gadā šo bērnu rehabilitācijai būtu nepieciešami 313 000 latu. Valdība šodien mūs aicina šo valsts pienākumu atcelt. Atcelt brīdī, kad narkoloģiskā dienesta uzskaitē valstī ir 800 bērnu, kad 96 procenti no šiem bērniem ir ar pamatskolas vai nepabeigtas pamatskolas izglītību, kad narkoloģiskā dienesta uzskaitē jau ir ņemta pirmā meitene 7 gadu vecumā un zēns - 9 gadu vecumā, brīdī, kad 2001.gada nāves bilancē reģistrēti 16 bērni - narkomāni. Es tā varētu vēl turpināt. Šī sērga gaida nekavējošu risinājumu, pie kura iepriekšējā Saeimā ļoti rūpīgi ir strādājusi Bērnu tiesību aizsardzības apakškomisija godājamā Andra Bērziņa vadībā.

Tā nav tikai šo bērnu nelaime. Tā ir arī viņu māmiņu, tēvu, visas mūsu sabiedrības nelaime. Likumprojekta anotācijā ir rakstīts, ka tikai mazāk nekā viena trešdaļa pašvaldību ir sniegušas palīdzību šiem bērniem sociālajai rehabilitācijai. Tas nozīmē, ka šie bērni un viņu vecāki lielākoties ir palikuši vieni - vieni ar šo savu problēmu, ar sērgu, ar šo izmisumu.

Tas nemaz nebija tik sen, tikai pirms pāris mēnešiem, kad visa Latvija skumjās raudāja. Raudāja kopā ar Latvijas Pirmo partiju un citiem par dzīves pabērnu, it īpaši bērnu - narkomānu, drausmīgo likteni. Skanēja vārdi: “Mēs to pārtrauksim, mēs to nepieļausim! Vīrs un vārds!” Un Latvija, birdinot asaras, noticēja, laikam arī es. Tas bija trāpīgi, tas izdevās. Par to liecina arī šodienas Saeimas sastāvs. Taču vēlēšanu kampaņas laiks un reklāmu laiks ir aiz muguras. Šodien ir jāseko darbiem, lai šo drausmīgo likteni uzlabotu.

Nav man pamata teikt, ka darbi neseko. Es katru dienu dzirdu vārdus: “Taupību, taupību, taupību!”, ko, protams, es ar lielu prieku atbalstu. Bet kā saprast šo daudzināto taupību, ja atver jaunas ministrijas, kad reāliem darbiem naudas nav? It īpaši kuriozu, pat traģikomisku šo situāciju vērš tieši Bērnu un ģimenes lietu ministrijas izveidošana, kam nepieciešams vairāk nekā pusmiljons latu, turpretī pašu bērnu vajadzībām naudas vairs nepaliek. Tā būtu tikai puse no šīs ministrijas budžeta.

Domāju, ka visneērtāk par šo valdības iesniegto likumprojektu šodien jūtas tieši Latvijas Pirmās partijas deputāti, par ministru, godājamo Baštika kungu, es domāju, vispār nerunājot. Šāds priekšlikums no valdības puses ir izsmejošs tieši jaunajam ministram. Kā viņš varēs argumentēt savu un, iespējams, savas, es domāju, labi iecerētās ministrijas esamību sabiedrības priekšā šādā situācijā, kad pats tērēs pusmiljonu, bet bērniem - narkomāniem naudas nebūs? Domāju, būs grūti.

Likumprojekta anotācijā, ko parakstījusi labklājības ministre Staķes kundze, ir rakstīts: “Bērnu - narkomānu sociālo rehabilitāciju uzskatīt par vidēja termiņa budžeta prioritāti, kas īstenojama vēlāk.” Skumji! Bet es tomēr vēlos uzrunāt ikvienu deputātu no jums personīgi, jo īpaši godājamo Strazdiņa kungu, jo īpaši Latvijas Bērnu fonda prezidentu Andri Bērziņu, kura darbs arī ir ieguldīts šā likuma tapšanā: “Ļausim piepildīties pirmsvēlēšanu kampaņā solītajam!” Šodien mēs to varam izdarīt, un tāpēc es aicinu jūs balsot pret iesniegto valdības likumprojektu!

Un vēl. Es vakar televīzijā klausījos raidījumu par narkoloģijas problēmām. Tajā piedalījās arī mūsu kolēģi, viņu skaitā arī deputāts Jānis Strazdiņš, un viņš teica tādus vārdus: “Politiķiem jāgādā nauda, lai realizētos programmas.” Runa ir par narkomāniju. Darīsim to šodien, tūlīt!

Sēdes vadītāja. Deputāts Paulis Kļaviņš runās “par”.

 

P.Kļaviņš (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Protams, es aicinu balsot par šā likumprojekta nodošanu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai. Tas ir pats par sevi saprotams.

Tomēr es gribēju šinī sakarā beidzot - mani nervi tādi drusciņ vājāki - atļauties izteikt apsveikumus mūsu cienījamajiem deputātiem Tautas partijā par viņu laimīgo stāvokli šodien. Iedomājieties, kas jums būtu par problēmu, ja jūs tagad atrastos varas koalīcijā, ja jums būtu jāpilda tie solījumi un jāizdara tas, ko jūs nolēmāt savas varas beidzamajās dienās! Iedomājieties, cik jūs būtu grūtā stāvoklī! Tagad jūs taču esat atklājuši savu lomu. Jūs faktiski runājat pie loga, lai tauta dzird, cik jūs ārkārtīgi interesējaties par bērniem, par invalīdiem, par kultūru, nu absolūti par visu. Un tikai šī niknā koalīcija tagad dara nezin ko, nu tikai ministriem dos naudu un tā tālāk...

Klausieties, tā demagoģija ir pārāk rupja, lai inteliģenti cilvēki to ņemtu pretī! Vai to jūs nesaprotat? Tik rupjā veidā “dzīt” šo demagoģiju kā šeit, kad no otras puses, no kreisā spārna piesakās runāt “par”, bet runā “pret”! Tad nu tur vairs nav ko teikt! (Starpsauciens: “Pareizi!”)

Tā kā es saprotu jūsu lomu, un tad citas iespējas nav. Un tomēr jūs esat laimīgi cilvēki, jo jums šodien vēl nav jāatbild par to, par ko jums būs laika gaitā jāatbild, proti, par to, kas notika jūsu valdīšanas laikā, kā līdzekļi aizgāja garām valsts kasei, kāpēc nevarēja atklāt īsto, kapitālo kontrabandu. Neviens no jums par to nerūpējās.

Lai būtu skaidrība, jāteic, ka mūsu politika...

Sēdes vadītāja. Es aicinu deputāta kungu turēties pie temata. Lūdzu!

P.Kļaviņš. ... vērsta uz to, lai vispirms, tā teikt, mucai aizbāztu caurumus ciet, maisu aizlāpītu ciet valsts kasei. Un, kad tur būs iespējams uzkrāties līdzekļiem, tad mēs piepildīsim visus solījumus. Par to nešaubieties! Mēs neesam aizmirsuši neko no iepriekš teiktā. Viss tiks izpildīts, bet pareizā un loģiskā kārtībā. Vispirms ir jānovērš zaudējumi, vispirms ir jāpadzen blēži no saviem amatiem! Tie, kas ir korumpēti, vispirms ir jāatklāj. Un, kad būs sācis regulēties Valsts ieņēmumu dienests, tad jūs redzēsiet. Un mēs tagad nebaidāmies par to, ka mūsu reitings kritīsies, jo mēs, lūk, taupām uz visām pusēm. Tas nekas, tas nekas! Mūsu vēlētāji, mūsu pilsoņi pratīs to novērtēt no tā brīža, kad viņi skaidri redzēs. Un pēc pusgada, es jums varu solīt, cienījamie deputāti, pēc pusgada varēs skaidri redzēt, uz kuru pusi šis kuģis peld. Tad varēs skaidri redzēt, un tad jūsu skaistās runas izbeigsies. Bet tagad, lūdzu, turpiniet tādā pašā garā tālāk! Manis pēc. Mūsu klausītāji ir pietiekami inteliģenti, lai viņi varētu izšķirt, kas ir lietišķi teikts un kas ir demagoģiski teikts.

Un cik viegli ir runāt tad, kad ir paši piešķīruši visādus ienākumus un uzlabojumus un nezin ko, zinādami un juzdami, ka par to vairs nebūs jāatbild! Tā ka, darīsim, kā nu katrs spējam!

Man ir prieks atrasties šinī mūsu valdības koalīcijā un darīt lietišķu darbu, un sākt no pareizā gala, un gan jau tad mēs uz priekšu arī tiksim.

Sēdes vadītāja. Es aicinu deputātus uzstājoties turēties pie konkrētā temata!

Deputāte Baiba Brigmane, jums ir paziņojums?

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Lūdzu nodot šo likumprojektu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai.

Sēdes vadītāja. Nodot tai kā atbildīgajai komisijai? Tātad vispirms mums ir jālemj par deputātes Brigmanes priekšlikumu - mainīt atbildīgo komisiju. Vai deputātiem ir iebildumi pret to, ka par atbildīgo komisiju nosakām Budžeta un finanšu (nodokļu) komisiju? (Starpsauciens: “Balsot!”) Ja deputātiem ir iebildumi, tad ir jābalso. Lūdzu, balsosim par Baibas Brigmanes priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 53, pret - 42, neviens neatturas. Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir noteikta par atbildīgo komisiju.

Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija lūdz nodot šo likumprojektu arī Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav.

Ministru kabineta iesniegtais likumprojekts tiek nodots Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, Sociālo un darba lietu komisijai un Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai un tiek noteikts, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Ja deputātiem ir iebildumi, tad ir jābalso. Lūdzu, balsosim par likumprojekta nodošanu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai kā atbildīgajai komisijai, Sociālo un darba lietu komisijai un Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 54, pret - 40, atturas - 2. Likumprojekts ir nodots komisijām un atbildīgajai komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par Krimināllikuma spēkā stāšanās laiku un kārtību”” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai un Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un noteikt, ka Aizsardzības un iekšlietu komisija ir atbildīgā komisija.

Deputāts Pietkevičs pieteicies runāt “pret”. Lūdzu!

M.Pietkevičs (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētājas kundze! Godātie kolēģi! Šodien koalīcija un valdība ierosina mums balsot par likumprojekta “Grozījumi likumā “Par Krimināllikuma spēkā stāšanās laiku un kārtību”” nodošanu izskatīšanai.

Īsumā runājot, galvenā šo grozījumu jēga un būtība ir šāda. Šajā modernajā un ļoti eiropeiskajā Krimināllikumā ir ietverta norma, ka ir tāds soda mērs - “arests”. Ir ierosināta šīs normas atlikšana līdz 2007.gada 1.martam, lai gan, pēc pašreizējās likuma redakcijas, šo soda veidu bija jāsāk piemērot un izpildīt, sākot ar 2003.gada 31.martu.

Es gribētu tikai pavisam īsi runāt par tiem argumentiem un mēģināt izdarīt neiespējamo, tādēļ ka faktiski tāpat jau ir skaidrs, ka valdošā koalīcija ir vienojusies par visu, arī par balsojumiem, par to, lai opozīcijas saprātīgie viedokļi un piedāvājumi netiktu ņemti vērā, lai arī cik vilinoši tie būtu. Es vēlētos parunāt tikai no tīri profesionālā viedokļa. Šis soda veids - arests - ir ļoti moderns, un ļoti nepieciešama ir tā piemērošana. Tieši tikpat nepieciešams ir un tiek piemērots tāds soda veids kā piespiedu darbs. Arī ar piespiedu darbu bija tāpat - no sākuma tiesa baidījās to piemērot, un tie argumenti bija tādi: to nevarēs izpildīt, nav naudas, nav cilvēku, nav iespēju. Taču var! Var gan piemērot, gan izpildīt, un ir tam visam viss nepieciešamais.

Ja mēs runājam par šo soda veidu - arestu - , rodas jautājums: kāds cits soda veids varētu būt alternatīva? Alternatīva ir apcietinājums vai ieslodzījums. Viena ieslodzītā uzturēšana Latvijas valstij izmaksā 3,78 latus dienā jeb 1360 latus gadā. Ieklausieties: 1360 latus gadā! Taču jūs piedāvājat šodien priekšlikumu atcelt šo soda veidu - arestu -, kurš ļoti atvieglotu daudzas problēmas, to skaitā arī budžeta problēmas. Tiek šodien ierosināts šāda soda veida ieviešanu atlikt uz četriem gadiem!

Šajā sakarā es varētu runāt par ļoti daudzām lietām, taču es pieminēšu tikai vēl dažus kuriozus, kurus vislabāk sapratīs tie cilvēki, kuriem ir kaut kādas juridiskās zināšanas. Krimināllikumā pašreiz ir paredzēti tādi soda veidi kā piespiedu darbs un naudas sods, un, ja cilvēki neizpilda šos soda veidus, tie ir jāaizstāj ar bargākiem. Ņemot vērā to, ka nav iespējams aizstāt šos soda veidus ar to soda veidu, kas ir paredzēts likumā, - ar arestu -, tie tiek aizstāti ar ieslodzījumu. Tātad - atkal uz šā paša nelaimīgā valsts budžeta rēķina, par kura naudas ekonomiju jūs runājat, jūs ierosināt atlikt uz četriem gadiem. Nevis uz gadu, nevis uz diviem, pat ne uz trijiem - uz četriem! Un kur ir garantija, ka pēc četriem gadiem šādu soda veidu vispār sāks piemērot un ka aresta nami būs izveidoti? Būtībā sabiedrība tiek maldināta ar to argumentu, ka pašvaldības policija vai Valsts policija neesot gatava šāda soda veida piemērošanai. Ir gatava! Rīgas pilsēta jau konkrēti ir uzrādījusi šīs pazīmes. Tā ka būtībā tie argumenti ir maldi.

Cienījamie kolēģi, ja jūs tiešām domājat par budžetu un uztraucaties par valsts interesēm, un esat par valsts līdzekļu ekonomiju un par to, ka Latvijai ir jākļūst modernai visās jomās, arī krimināltiesību jomā, un jāvirzās uz Eiropas Savienību un jāpiemēro mūsu likumdošanas akti šīm prasībām, es jūs lūgtu tomēr balsot “pret”, lai šobrīd viss paliktu tā, kā tas ir, tātad balsot par to, lai jaunais soda veids - arests - varētu tikt piemērots, sākot no 2003.gada 31.marta. Un šī gatavība mums ir.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Cienījamie deputāti, sēdi mēs turpināsim pēc pārtraukuma.

Lūdzu reģistrācijas režīmu!

Kamēr tiek gatavota reģistrācijas izdruka, jānoklausās paziņojums.

Vārds Jēkabsona kungam.

Ē.Jēkabsons (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Godātie deputāti! Pēc sēdes beigām notiks Latvijas un divpadsmit valstu parlamentu sadarbības grupu dibināšana. Tātad - pēc sēdes! Dzeltenajā zālē, ar apmēram triju minūšu intervālu.

Pirmā tiks dibināta Latvijas un Ēģiptes parlamentu sadarbības grupa, pēc tam sekos Latvijas un Dānijas, Latvijas un Indijas, Latvijas un Itālijas, Latvijas un Kanādas, Latvijas un Kuveitas, Latvijas un Marokas, Latvijas un Norvēģijas, Latvijas un Polijas, Latvijas un Somijas, Latvijas un Taivānas un Latvijas un Tibetas parlamentu sadarbības grupa.

Sēdes vadītāja. Lūdzu Saeimas sekretāra biedru nolasīt reģistrācijas rezultātus.

A.Bartaševičs (Saeimas sekretāra biedrs).

Cienījamie deputāti! Nav reģistrējušies: Valērijs Agešins, Ainars Latkovskis, Leopolds Ozoliņš, Aigars Pētersons, Rihards Pīks un Andris Tolmačovs.

Sēdes vadītāja. Paldies.

(Pārtraukums)

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

Sēdes vadītāja. Sākam Saeimas sēdi! Vārds deputātei Brigmanei. Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātei Brigmanei!

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Es lūdzu arī šo likumprojektu nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai kā atbildīgajai komisijai.

Sēdes vadītāja. Pirms balsošanas deputātiem jālemj par deputātes Brigmanes priekšlikumu - mainīt atbildīgo komisiju. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem ir iebildumi. Tātad balsosim par atbildīgās komisijas maiņu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 32 deputāti, pret - 33 deputāti, deputātu, kas atturas, nav. Tātad atbildīgā komisija netiek mainīta.

Vai ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu komisijām? Deputātiem ir iebildumi pret nodošanu komisijām. Tad, lūdzu, balsosim par likumprojekta “Grozījumi likumā “Par Krimināllikuma spēkā stāšanās laiku un kārtību”” nodošanu Aizsardzības un iekšlietu komisijai un Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, kā arī noteiksim, ka Aizsardzības un iekšlietu komisija ir atbildīgā komisija! Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 1 deputāts, pret - 73 deputāti, atturas - 3 deputāti. Tātad likumprojekts komisijām nav nodots.

Pirms mēs turpinām sēdi, informēju, ka Saeimas Prezidijs ir saņēmis piecu deputātu iesniegumu par grozījumiem Saeimas 5.decembra sēdes darba kārtībā. Viņi lūdz iekļaut darba kārtībā likumprojektu “Grozījumi Radio un televīzijas likumā”. Prezidijs ir saīsinājis priekšlikumu iesniegšanas termiņu, tāpēc tas būtu iespējams, ja deputāti nobalsotu par to.

Vai deputātiem ir iebildumi pret darba kārtības papildināšanu? Ja deputātiem ir iebildumi, lūdzu, balsosim par piecu deputātu priekšlikumu - papildināt sēdes darba kārtību! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 50 deputāti, pret - 16, atturas - 21. Likumprojekts “Grozījumi Radio un televīzijas likumā” tiek iekļauts darba kārtības beigās. Paldies.

Turpinām izskatīt darba kārtību.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Latvijas Sodu izpildes kodeksā” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai un Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un noteikt, ka Aizsardzības un iekšlietu komisija ir atbildīgā komisija.

“Pret” ir pieteicies runāt deputāts Cilevičs.

B. Cilevičs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamie kolēģi! Jaunā Krimināllikuma norma, kas paredz jaunu soda veidu - arestu, stājās spēkā 1999.gada 1.aprīlī, un patiešām šī norma pārvērtās par 1.aprīļa joku vien, jo katru gadu šīs normas piemērošana tika atlikta vēl uz vienu gadu. Un katru reizi Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija uzstāja, ka šī norma tomēr būtu jāīsteno, jo tā ir ļoti būtiska. Taču vecā valdība diemžēl nekad neuzdrošinājās to izdarīt.

Tagad jaunie laiki ir klāt, bet arī jaunā valdība dara to pašu, tikai daudz pārliecinošāk. Tagad mums piedāvā atlikt šīs normas piemērošanu nevis uz vienu gadu, kā tas bija pirms tam, bet uzreiz uz četriem gadiem. Tātad faktiski jājautā: “Vai mēs labi apzināmies to, ko mēs darām?” Kāpēc vispār šī norma tika iestrādāta? Vai patiešām mēs uzskatām, ka mums cietumos ir pārāk maz cilvēku? Viena no galvenajām problēmām cilvēktiesību jomā Latvijā patiešām ir saistīta ar ieslodzīto stāvokli cietumos. Viens no galvenajiem iemesliem ir ļoti vienkāršs: cietumi ir pārpildīti, tāpēc arī tika ieviesta šī norma par arestu, ka par mazāk nozīmīgiem kriminālnodarījumiem vainīgo varētu likt nevis cietumā, bet piemērot kādus citus līdzekļus, teiksim, arī tādu kā arests, jo cietums diez vai kādam nāk par labu, jo diemžēl cietumi ir recidīvistu kaltuve.

Jā, mums ir jāpārdomā, kāpēc mēs to darām. Patiešām būtu jāiegulda zināma naudas summa, lai tomēr varētu pienācīgi aprīkot šīs aresta vietas, bet Rīgā, kā jau Pietkeviča kungs minēja, lielu problēmu nav, Rīga šajā ziņā ir viena no visblīvāk apdzīvotajām vietām Latvijā, bet kādas būs izmaksas, ja mēs šobrīd šo naudu neieguldīsim? Vai patiešām mēs esam ieinteresēti, lai cilvēki, kuri pirmo reizi ir izdarījuši noziegumu, mazāk svarīgu noziegumu, nonāktu šajā “labajā kriminālajā skolā” - cietumā? Vai viņi pēc tam vairs atgriezīsies mūsu sabiedrībā? Tātad tā nav tikai šo cilvēku un viņu ģimeņu problēma!

Es aicinu jūs padomāt par jūsu pašu likteni, par jūsu bērnu drošību. Jaunā valdība pasludināja, ka drošība ir viena no galvenajām tās prioritātēm. Bet kas vispār ir drošība? Vai jūs patiešām domājat, ka, pārveidojot mūsu armiju atbilstoši NATO standartiem, mēs varēsim justies drošāk pret ielas noziedzību? Diez vai.

Kļaviņa kungs sūdzējās, cik grūta dzīve ir koalīcijā. Patiešām es jums ļoti jūtu līdzi, jo ir ļoti grūti veikt darbu, kuru neproti darīt. Bet vai tad vajadzēja šo darbu uzņemties? Varbūt vajadzētu ieklausīties vārdos, ko saka cilvēki ar lielāku pieredzi un ar zināmu profesionālismu šajā jomā, nenoraidot uzreiz visu tikai tāpēc, ka šie cilvēki pārstāv “nepareizu” partiju?

Tātad es vēlreiz aicinu jūs padomāt, nesteigties un iesniegt tikko noraidīto likumprojektu vēlreiz. Varbūt vispār noraidīsim šo likumprojektu, jo cik tad ilgi var atlikt? Cietumu problēma ir ļoti nopietna, tāpēc ne tikai Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai, bet visai Saeimai joprojām būs ļoti nopietni ar to jānodarbojas. Stāvoklis ir jau uzlabojies, bet šis uzlabojums vēl nav pietiekams.

Tā ka es aicinu jūs vēlreiz pārdomāt un noraidīt šo likumprojektu.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. “Par” pieteicies runāt deputāts Klauss. Lūdzu!

Piedodiet, jūs runāsiet “par”? Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātam Klausam!

U.M.Klauss (frakcija “Jaunais laiks”).

Lūdzu šo likumprojektu nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai.

Sēdes vadītāja. Vai kā atbildīgajai komisijai?

U.M.Klauss. Jā.

Sēdes vadītāja. Vai Baiba Brigmane runās “par”? Paldies.

Pirms balsošanas mums ir jālemj par deputāta Klausa priekšlikumu - mainīt atbildīgo komisiju. Vai deputātiem ir iebildumi pret to, ka atbildīgā komisija ir Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija? Ir.

Tātad balsosim par deputāta Klausa priekšlikumu - mainīt atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 53, pret - 40, atturas - 1. Par atbildīgo komisiju ir noteikta Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija.

Arī Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija aicina nodot tai izskatīšanai likumprojektu “Grozījumi Latvijas Sodu izpildes kodeksā”. Vai deputātiem ir iebildumi? Ja deputātiem iebildumu nav, tad likumprojekts “Grozījumi Latvijas Sodu izpildes kodeksā” tiek nodots Aizsardzības un iekšlietu komisijai, Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai, nosakot, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija. (Starpsaucieni: “Ir!”) Ja deputātiem ir iebildumi, lūdzu, balsosim! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 54, pret - 41. Likumprojekts ir nodots komisijām un atbildīgajai komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījums Robežsardzes likumā” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai un Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un noteikt, ka Aizsardzības un iekšlietu komisija ir atbildīgā komisija.

“Pret” pieteicies runāt deputāts Dalbiņš. Lūdzu!

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Cienījamie kolēģi deputāti! Robežsardzes likumā tiek piedāvāts izslēgt 46.panta pirmo daļu, kas nosaka, ka robežsargs ir pakļauts obligātai valsts apdrošināšanai Ministru kabineta noteiktajā kārtībā. Jāsaka, ka tas atkal ir kārtējais signāls no valdības puses šai struktūrai, šiem specializētajiem ierēdņiem, ka netiek domāts par viņu veselību, drošību un tās garantēšanu. Un šinī gadījumā mēs, rīkojoties šādā veidā, varam panākt tikai vienu - nevis uzlabot situāciju, bet gan to pasliktināt. Es pilnīgi skaidri apzinos, ka priekšvēlēšanu kampaņas laikā nevienai no partijām, kuras sēž šajā Saeimā, tādas vēlmes nebija. Kāpēc tās ir tagad parādījušās - tas man nav skaidrs.

Es ieteiktu nenodot šo likumprojektu komisijām un balsot “pret”.

Sēdes vadītāja. Vārds deputātei Brigmanei.

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Es lūdzu nodot arī šo likumprojektu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai kā galvenajai komisijai.

Sēdes vadītāja. Pirms balsošanas par nodošanu komisijām mums ir jālemj par deputātes Brigmanes priekšlikumu - mainīt atbildīgo komisiju. Vai deputātiem ir iebildumi? (Starpsauciens: “Ir!”) Ja deputātiem ir iebildumi, lūdzu, balsosim par deputātes Brigmanes priekšlikumu - mainīt atbildīgo komisiju un noteikt, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 54, pret - 39, atturas - 2. Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir noteikta par atbildīgo komisiju.

Tātad likumprojekts “Grozījums Robežsardzes likumā” tiek nodots Aizsardzības un iekšlietu komisijai un Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un ir noteikts, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija. Deputātiem iebildumu nav.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par invalīdu medicīnisko un sociālo aizsardzību”” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Sociālo un darba lietu komisijai un noteikt, ka Sociālo un darba lietu komisija ir atbildīgā komisija.

“Pret” pieteicies runāt deputāts Šķēle. Lūdzu! Nē? Es atvainojos, jūs atsaucat savu priekšlikumu.

Vārds deputātei Baibai Brigmanei. Lūdzu deputātei ieslēgt mikrofonu!

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks).

Lūdzu arī šo likumprojektu nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai kā atbildīgajai komisijai.

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi? (Starpsauciens: “Ir!”) Ja deputātiem ir iebildumi, tad mums ir jālemj par deputātes Brigmanes priekšlikumu - mainīt atbildīgo komisiju un noteikt, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija.

Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 53, pret - 38, atturas - 3. Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir noteikta par atbildīgo komisiju.

Tātad likumprojekts “Grozījumi likumā “Par invalīdu medicīnisko un sociālo aizsardzību”” tiek nodots Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Sociālo un darba lietu komisijai un ir noteikts, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija.

Deputātiem iebildumu nav… (Starpsauciens: “Ir!”) Ir? Tad balsosim par likumprojekta nodošanu komisijām un atbildīgajai komisijai.

Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 54, pret - 39, atturas - 2. Tātad likumprojekts ir nodots komisijām un atbildīgajai komisijai.

Pirms turpinām Saeimas sēdes darba kārtības izskatīšanu, informēju, ka ir saņemts desmit deputātu priekšlikums papildināt darba kārtību sadaļā par amatpersonu ievēlēšanu ar vairākiem priekšlikumiem.

Tātad ir saņemts desmit deputātu priekšlikums iekļaut darba kārtībā lēmuma projektu “Par deputāta Jāņa Urbanoviča atsaukšanu no Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas”.

Vai deputātiem ir iebildumi? Tad balsosim! Lūdzu zvanu! Balsosim par deputāta Jāņa Urbanoviča atsaukšanu no Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas… par šā lēmuma projekta iekļaušanu darba kārtībā. Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 43, pret - 35, atturas - 17. Lēmuma projekts nav iekļauts darba kārtībā.

Līdz ar to arī nākamais lēmuma projekts “Par deputāta Jāņa Urbanoviča ievēlēšanu Sociālo un darba lietu komisijā” nav balsojams.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Ārlietu komisijas lūgumu izdarīt izmaiņas 5.decembra Saeimas sēdes darba kārtībā un svītrot no tās darba kārtības 36.jautājumu - likumprojektu “Par Latvijas Republikas un Lietuvas Republikas līgumu par teritoriālās jūras, ekskluzīvās ekonomiskās zonas un kontinentālā šelfa robežas noteikšanu Baltijas jūrā”. Vai deputātiem ir iebildumi? (Starpsauciens: “Nav!”) Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtības 36.punkts ir svītrots no darba kārtības.

Turpinām izskatīt Saeimas darba kārtību.

Izskatīsim lēmuma projektu “Par Saeimas pārstāvja apstiprināšanu Pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fonda padomē”. Ir priekšlikums apstiprināt deputātu Vilni-Edvīnu Bresi par Saeimas pārstāvi Pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fonda padomē.

Vai ir kāds referents par šo jautājumu? Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas pārstāve deputāte Brigmane. Lūdzu!

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie deputāti! Atbilstoši lēmuma projektam “Par Saeimas pārstāvja apstiprināšanu Pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fonda padomē” Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija 26.novembra sēdē nolēma par Saeimas pārstāvi šajā padomē izvirzīt Vilni-Edvīnu Bresi. Atbilstoši likuma “Par pašvaldību finanšu izlīdzināšanu” 15.panta otrajai daļai šajā padomē ir jābūt pārstāvim arī no Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas un šim pārstāvim ir jāsaņem apstiprinājums Saeimā.

Tāpēc lūdzu balsot par Viļņa-Edvīna Breša kandidatūru šajā padomē!

Sēdes vadītāja. Debatēs neviens nav pieteicies. Lūdzu zvanu! Balsosim par Saeimas pārstāvja apstiprināšanu Pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fonda padomē - par Vilni-Edvīnu Bresi! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 92 deputāti, pret un atturas - nav. Vilnis-Edvīns Bresis ir apstiprināts par Saeimas pārstāvi Pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fonda padomē.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis desmit deputātu priekšlikumu par deputāta Andreja Aleksejeva atsaukšanu no Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas. Vai deputātiem ir iebildumi? Tad lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 42, pret - 1, atturas - 52. Lēmuma projekts nav pieņemts.

Tāpēc arī nākamais lēmuma projekts “Par deputāta Andreja Aleksejeva ievēlēšanu Aizsardzības un iekšlietu komisijā” nav izskatāms.

Pirms tālāk izskatām darba kārtību, informēju, ka Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputātes Silvas Goldes iesniegumu par viņas paraksta atsaukšanu iesniegumā par viņas atsaukšanu no Ārlietu komisijas sastāva un viņas ievēlēšanu Aizsardzības un iekšlietu komisijas sastāvā. Tā kā deputāte Golde ir atsaukusi savu parakstu, turpmākie ar viņu saistītie darba kārtības punkti nav izskatāmi.

Turpināsim Saeimas darba kārtības izskatīšanu!

Tātad izskatīsim likumprojektu “Grozījumi Krimināllikumā”.

Saeimas Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - Aizsardzības un iekšlietu komisijas priekšsēdētājs Laksas kungs.

A.Laksa (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamie deputāti! Mums jāizskata dokuments nr.12 un nr.76 - likumprojekts “Grozījumi Krimināllikumā”. Likumprojekts ir nepieciešams, lai mūsu nacionālo likumdošanu saskaņotu ar Eiropas Savienības prasībām attiecībā uz noziedzīgiem darījumiem ar viltotu naudu. Aizsardzības un iekšlietu komisija savā 26.novembra sēdē konceptuāli atbalstīja minēto likumprojektu, neskatoties uz dažām nepilnībām. Mēs tad, kad likumprojekts tiks gatavots izskatīšanai otrajā lasījumā, Kārtības ruļļa 95.panta noteiktajā kārtībā iesniegsim labojumus.

Es gribētu atgādināt, ka arī Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir izskatījusi un ir atbalstījusi šo likumprojektu. Ceru, ka ir klāt pievienots attiecīgais dokuments.

Es aicinu pieņemt likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Debatēt neviens nav pieteicies. Lūdzu, balsosim par likumprojekta izskatīšanu pirmajā lasījumā! Balsošanas režīmu, lūdzu! Lūdzu rezultātu! Par - 90, pret un atturas - nav. Likumprojekts pieņemts pirmajā lasījumā.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu!

A.Laksa. Es ierosinu par priekšlikumu iesniegšanas termiņu noteikt 5.janvāri.

Sēdes vadītāja. Vai ir kādi citi priekšlikumi? Citu priekšlikumu nav. Deputātiem iebildumu nav. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš ir 5.janvāris.

Izskatīsim likumprojektu “Grozījumi Dzelzceļa likumā” pirmajā lasījumā.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā runās deputāte Seile.

A.Seile (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie deputāti! Izskatāmais likumprojekts ir dokuments nr.13.

Grozījumi Dzelzceļa likumā ir ļoti nepieciešami, jo tie precizē šo kārtību. Īpašu kārtību vajadzētu noteikt, sabiedrības vajadzības ievērojot pasažieru pārvadājumos un kravas pārvadājumos. Un tāpēc ir nepieciešami īpaši Ministru kabineta noteikumi, kuri precizētu gan šo pārvadājumu kārtību atbilstoši likumam “Par iepirkumu valsts un pašvaldību vajadzībām”, gan arī noteiktu varbūt vēl stingrākas un vēl specifiskākas normas.

Tāpēc aicinu pirmajā lasījumā atbalstīt šo likumprojektu, kuru jau ir izskatījusi un atbalstījusi Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija.

Sēdes vadītāja. Debatēs runāt deputāti pieteikušies nav. Lūdzu, balsosim par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu rezultātu! Par - 91, pret un atturas - nav. Likumprojekts pieņemts pirmajā lasījumā.

Lūdzu, noteiksim priekšlikumu iesniegšanas termiņu!

A.Seile. Būtu vēlams noteikt par priekšlikumu iesniegšanas termiņu 12.decembri.

Sēdes vadītāja. Vai ir citi priekšlikumi? Citu priekšlikumu nav, iebildumu nav. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš ir 12.decembris.

Izskatīsim likumprojektu “Grozījumi Lauku atbalsta dienesta likumā” pirmajā lasījumā.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā runās deputāts Dzintars Zaķis.

Dz.Zaķis (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamo Prezidija priekšsēdētāj! Cienījamie deputāti! Izskatām likumprojektu “Grozījumi Lauku atbalsta dienesta likumā”.

Šie grozījumi paredz galvenokārt divas lietas - pirmkārt, izveidot vienotu maksājumu aģentūru un, otrkārt, ieviest atbildību par cukura un labības importa un eksporta licencēs paredzēto apjomu izpildi.

Vienotas maksājumu aģentūras izveide pēc būtības ir Lauksaimniecības tirgus intervences aģentūras funkciju nodošana Lauku atbalsta dienestam. Šādu rīcību nosaka gan iespēja efektivizēt tirgus intervenci, gan arī Eiropas Savienības prasības jautājumā par šādas vienotas maksājumu aģentūras izveidi. Galvenais ir tas, ka pret to neiestājas nedz Lauksaimniecības tirgus intervences aģentūra, nedz Lauku atbalsta dienests.

Runājot par atbildību attiecībā uz licencēs paredzēto apjomu izpildi, jāteic, ka šāda atbildība dotu mums iespēju precīzāk prognozēt importa apjomus, sastādot cukura un labības bilanci Latvijā.

Ņemot vērā to, ka Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā šis likumprojekts tika apstiprināts bez iebildumiem, es lūdzu atbalstīt šā likumprojekta tālāku virzību Saeimā.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Debatēs runāt deputāti pieteikušies nav. Lūdzu, balsosim par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 91, pret un atturas - nav. Likumprojekts pieņemts pirmajā lasījumā.

Lūdzu, noteiksim priekšlikumu iesniegšanas termiņu!

Dz.Zaķis. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš varētu būt 15.decembris.

Sēdes vadītāja. Deputātiem citu priekšlikumu nav, iebildumu arī nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš ir 15.decembris.

Izskatīsim likumprojektu “Grozījumi likumā “Par privatizējamo valsts un pašvaldību īpašuma objektu novērtēšanas kārtību”” pirmajā lasījumā.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā runās deputāts Škapara kungs.

Ē.Škapars (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie deputāti! Likums “Par privatizējamo valsts un pašvaldību īpašuma objektu novērtēšanas kārtību” ir pretrunā ar likumu par valsts un pašvaldību kapitāla daļām un kapitālsabiedrībām.

Ņemot vērā to, ka šis likums stājas spēkā 2003.gada 1.janvārī, es vispirms gribētu komisijas vārdā ierosināt šo likumprojektu atzīt par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Pirms mēs balsojam par likumprojekta izskatīšanu pirmajā lasījumā, būtu jābalso par komisijas ierosinājumu - atzīt šo likumprojektu par steidzamu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 90, pret un atturas - nav. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

Debatēs runāt deputāti pieteikušies nav. Lūdzu, balsosim par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 91, pret un atturas - nav. Likumprojekts pieņemts pirmajā lasījumā.

Lūdzu, Škapara kungs, nosakiet priekšlikumu iesniegšanas termiņu!

Ē.Škapars. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš varētu būt 12.decembris. Datums izskatīšanai komisijā varētu būt 17.decembris un izskatīšanai nākamajā sēdē - 19.decembris.

Sēdes vadītāja. Vai ir citi priekšlikumi? Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš ir 12.decembris, un datums izskatīšanai nākamajā sēdē - 19.decembris.

Ē.Škapars. Paldies.

Sēdes vadītāja. Ir piecu deputātu priekšlikumi par izmaiņām darba kārtībā - ir lūgums pārcelt likumprojektu “Grozījumi likumā “Par policiju””, kā arī likumprojektu “Grozījumi Ugunsdrošības un ugunsdzēsības likumā” pēc darba kārtības 32.punkta izskatīšanas Saeimas sēdē. Vai deputātiem ir iebildumi pret darba kārtības grozīšanu? Deputātiem iebildumu nav. Tātad šie likumprojekti izskatāmi pēc darba kārtības 32.punkta.

Izskatīsim nākamos darba kārtības jautājumus. Tagad ir jāizskata Prezidija ziņojumi par diviem likumprojektiem.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par policiju”” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai un Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un noteikt, ka Aizsardzības un iekšlietu komisija ir atbildīgā komisija.

Deputāte Baiba Brigmane, lūdzu!

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Lūdzu par atbildīgo komisiju noteikt Budžeta un finanšu (nodokļu) komisiju.

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi? (Starpsauciens: “Ir!”) Deputātiem ir iebildumi.

Jūs neesat pieteicies runāt debatēs. Jūs runāsiet “pret”?

Jautājumā par likumprojekta nodošanu komisijām deputāts Dalbiņš runās “pret”.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Cienījamie kolēģi! Šis ir tieši tāds pats jautājums kā tas, kurš ir saistīts ar Robežsardzes likumu, un tāda pati situācija būs arī attiecībā uz Ugunsdzēsības likumu. Jo attiecībā uz visām šīm ierēdņu profesijām šobrīd mēs, laižot šos likumus apritē, esam paredzējuši no šiem likumiem izņemt obligāto apdrošināšanu. Es uzskatu, ka tas nav pieļaujams, un aicinu balsot “pret”.

Sēdes vadītāja. Runāt “par” neviens deputāts pieteicies nav. Pirms balsošanas par likumprojekta nodošanu komisijām mums būtu jālemj par deputātes Brigmanes priekšlikumu mainīt atbildīgo komisiju. Vai deputātiem ir iebildumi pret to, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija būtu atbildīgā komisija? Deputātiem ir iebildumi.

Lūdzu, balsosim par deputātes Brigmanes priekšlikumu mainīt atbildīgo komisiju! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 53, pret - 37, atturas - 2. Par atbildīgo komisiju ir noteikta Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija.

Tātad likumprojekts “Grozījumi likumā “Par policiju”” tiek nodots Aizsardzības un iekšlietu komisijai un Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un tiek noteikts, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija.

Vai deputātiem ir iebildumi? Tātad balsojam par likumprojekta nodošanu komisijām! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 53, pret - 36, atturas - 1. Likumprojekts ir nodots komisijām un atbildīgajai komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Ugunsdrošības un ugunsdzēsības likumā” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai un Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un noteikt, ka Aizsardzības un iekšlietu komisija ir atbildīgā komisija.

Lūdzu! Deputāte Baiba Brigmane.

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Lūdzu arī šo likumprojektu nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai kā atbildīgajai komisijai.

Sēdes vadītāja. Runāt “par” un “pret” deputāti nav pieteikušies.

Vispirms mums jālemj par deputātes Brigmanes priekšlikumu mainīt atbildīgo komisiju. Deputātiem ir iebildumi.

Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Balsosim par atbildīgās komisijas maiņu! Lūdzu rezultātu! Par - 53, pret - 37, atturas - 2. Tātad par atbildīgo komisiju ir noteikta Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija.

Tātad likumprojekts “Grozījumi Ugunsdrošības un ugunsdzēsības likumā” tiek nodots Aizsardzības un iekšlietu komisijai un Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un tiek noteikts, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem ir iebildumi.

Lūdzu, balsosim par likumprojekta nodošanu komisijām un atbildīgajai komisijai. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 53, pret - 38, atturas - 2. Likumprojekts nodots komisijām un atbildīgajai komisijai.

Turpinām izskatīt Saeimas sēdes darba kārtību.

Izskatīsim likumprojektu “Grozījumi likumā “Par akcīzes nodokli naftas produktiem”” pirmajā lasījumā.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā runās deputāte Baiba Brigmane.

 

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Godājamā priekšsēdētāja! Godājamie deputāti! Izskatīsim dokumentu nr.105 - likumprojektu “Grozījumi likumā “Par akcīzes nodokli naftas produktiem””.

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir izskatījusi šo likumprojektu un lūdz to atzīt par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Pirms mēs uzsākam jebkādas debates, būtu jābalso par komisijas ierosinājumu atzīt likumprojektu par steidzamu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86 deputāti, pret - 1, atturas - 2. Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par akcīzes nodokli naftas produktiem”” ir atzīts par steidzamu.

B.Brigmane. Komisija lūdz izskatīt šo likumprojektu pirmajā lasījumā, jo pilnībā atbalsta tās izmaiņas, kādas ir paredzētas. Mēs līdz ar šo grozījumu īstenošanu varētu nodrošināt degvielas konkurētspēju Baltijas valstīs, un no degvielas, no naftas produktiem iegūto akcīzes nodokli mēs varētu ieskaitīt pamatbudžetā un attiecīgi tālāk varētu sadalīt un novirzīt Vides aizsardzības fonda darbības nodrošināšanai un pārējām nepieciešamajām lietām.

Sēdes vadītāja. Neviens deputāts nav pieteicies debatēt. Lūdzu, balsosim par likumprojekta “Grozījumi likumā “Par akcīzes nodokli naftas produktiem”” pieņemšanu pirmajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 91 deputāts, pret un atturas - nav. Likumprojekts ir pieņemts pirmajā lasījumā.

Lūdzu, Brigmanes kundze, nosakiet priekšlikumu iesniegšanas termiņu, kā arī laiku izskatīšanai sēdē!

B.Brigmane. Priekšlikumu izskatīšanas laiks...

Sēdes vadītāja. Iesniegšanas laiks.

B.Brigmane. Iesniegšanas laiks, jā! Tas ir 9.decembris, līdz pulksten 14.00. Atkārtoju: 9.decembris, līdz pulksten 14.00. Un otrais lasījums - 12.decembrī.

Sēdes vadītāja. Vai ir citi priekšlikumi? Deputātiem citu priekšlikumu nav. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 9.decembris līdz pulksten 14.00, bet otrā lasījuma izskatīšana 12.decembra sēdē. Paldies.

Izskatīsim likumprojekta “Grozījumi likumā “Par nekustamā īpašuma nodokli”” pieņemšanu pirmajā lasījumā!

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāte Baiba Brigmane.

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie deputāti! Izskatīsim dokumentu nr.59 - likumprojektu “Grozījumi likumā “Par nekustamā īpašuma nodokli””. Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir izskatījusi savā sēdē arī šo likumprojektu un lūdz atzīt to par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Balsosim par komisijas ierosinājumu - atzīt likumprojektu par steidzamu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 91, pret un atturas - nav. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

B.Brigmane. Tātad komisija, izskatījusi šo likumprojektu, virza to pieņemšanai pirmajā lasījumā, jo tas ir nepieciešams. Likumprojekts ir izstrādāts, lai novērstu 2003.gadā paredzamo pašvaldību ieņēmumu ievērojamo samazinājumu no nekustamā īpašuma nodokļa. Tāpēc arī tiek mainīts šis gads no 2003. uz 2004.gadu.

Lūdzu atbalstīt pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu, balsosim par likumprojekta “Grozījumi likumā “Par nekustamā īpašuma nodokli”” pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 90, pret un atturas - nav. Likumprojekts ir pieņemts pirmajā lasījumā. Lūdzu, par priekšlikumu iesniegšanas termiņu un likumprojekta izskatīšanas laiku Saeimas sēdē!

B.Brigmane. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 9.decembris pulksten 14.00, un otrais lasījums - 12.decembrī.

Sēdes vadītāja. Vai ir citi priekšlikumi? Citu priekšlikumu deputātiem nav. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš ir 9.decembris pulksten 14.00 un izskatīšanas - 12.decembra Saeimas sēdē.

Ministru kabinets ierosina turpināt izskatīt likumprojektu “Par Latvijas Republikas valdības un Kuveitas Valsts valdības līgumu par ieguldījumu veicināšanu un savstarpēju aizsardzību” (7.Saeimas likumprojekta reģistra numurs 1401).

Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Tad ir pieņemts lēmums - izskatīt likumprojektu 8.Saeimā.

Lūdzu priekšlikumu par atbildīgās komisijas noteikšanu! Lūdzu, Vaideres kundze! Ieslēdziet mikrofonu deputātei Vaiderei!

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Paldies. Es ierosinu par atbildīgo komisiju noteikt Ārlietu komisiju.

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Lūdzu, par priekšlikumu iesniegšanas termiņu!

I.Vaidere. Es ierosinu par priekšlikumu iesniegšanas termiņu noteikt 15.decembri.

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Tātad atbildīgā komisija ir Ārlietu komisija, bet priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 15.decembris.

Ministru kabinets ierosina turpināt izskatīt likumprojektu “Grozījumi Latvijas Republikas Advokatūras likumā” (7.Saeimas likumprojekta reģistra numurs 578).

Lūdzu, balsosim par likumprojekta tālāku izskatīšanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 88, pret un atturas - nav. Pieņemts lēmums -izskatīt tālāk šo likumprojektu.

Kādi ir priekšlikumi par atbildīgo komisiju? (No zāles dep. A.Šķēle un G.Bērziņš: “Budžeta…”) Lūdzu ieslēgt mikrofonu Mellupes kundzei!

S.Mellupe (frakcija “Jaunais laiks”).

Atbildīgā komisija - Juridiskā komisija.

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi? Tātad ir saņemti divi priekšlikumi: pirmais - par atbildīgo komisiju noteikt Budžeta un finanšu (nodokļu) komisiju un otrais - par atbildīgo komisiju noteikt Juridisko komisiju.

Balsosim par priekšlikumiem to iesniegšanas secībā! Pirmais - par atbildīgo komisiju noteikt Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisiju. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 36, pret - 44, atturas - 10 deputāti. Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija nav noteikta par atbildīgo komisiju.

Lūdzu, balsosim par otro priekšlikumu - par atbildīgo komisiju noteikt Juridisko komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 89, pret - 1, atturas - nav. Tātad Juridiskā komisija ir noteikta par atbildīgo komisiju.

Lūdzu, par priekšlikumu iesniegšanas termiņu! Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātei Mellupei!

S.Mellupe. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 10.janvāris.

Sēdes vadītāja. Vai ir citi priekšlikumi? Citu priekšlikumu nav. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš ir 10.janvāris.

Ministru kabinets ir iesniedzis tālākai izskatīšanai likumprojektu “Grozījumi Sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas likumā” (7.Saeimas likumprojekta reģistra numurs 844). Lūdzu, balsosim par likumprojekta tālāku izskatīšanu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 91, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Lūdzu priekšlikumu par atbildīgo komisiju! Lūdzu, Emša kungs! Ieslēdziet mikrofonu deputātam Emsim!

I.Emsis (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Lūgums par atbildīgo komisiju noteikt Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisiju.

Sēdes vadītāja. Vai ir kādi citi priekšlikumi? Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu deputātei Mellupei!

S.Mellupe (frakcija “Jaunais laiks”).

Es piedāvāju Juridisko komisiju kā otro komisiju. Es atbalstu iepriekšējo priekšlikumu, bet Juridisko komisiju varētu noteikt par otro komisiju. (No zāles dep. A.Šķēle un G.Bērziņš: “Budžeta kā trešo…”)

Sēdes vadītāja. Tātad par atbildīgo komisiju noteikt Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisiju, kā arī nodot likumprojektu izskatīšanai Juridiskajai komisijai un Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav.

Lūdzu, par priekšlikumu iesniegšanas termiņu!

Ieslēdziet, lūdzu, mikrofonu Emša kungam!

I.Emsis. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 15.decembris.

Sēdes vadītāja. Vai ir citi priekšlikumi? Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 15.decembris.

Ir saņemts Ministru kabineta iesniegums par 7.Saeimas likumprojekta - “Grozījums Ventspils brīvostas likumā” tālāku izskatīšanu 8.Saeimā (7.Saeimas likumprojekta reģistra numurs 1303). Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 88, pret un atturas - nav. Likumprojekts pieņemts tālākai izskatīšanai.

Lūdzu priekšlikumu par atbildīgo komisiju.

Deputāte Baiba Brigmane, lūdzu!

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Lūdzu par atbildīgo komisiju noteikt Budžeta un finanšu (nodokļu) komisiju.

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir citi priekšlikumi? Citu priekšlikumu nav. Atbildīgā komisija ir Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija.

Lūdzu, par priekšlikumu iesniegšanas termiņu!

B.Brigmane. 15.decembris.

Sēdes vadītāja. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 15.decembris. Vai ir citi priekšlikumi? Citu priekšlikumu nav. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš ir 15.decembris.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Ministru kabineta priekšlikumu tālākai izskatīšanai 8.Saeimā virzīt likumprojektu “Grozījums Rīgas Brīvostas likumā” (7.Saeimas likumprojekta reģistra numurs 1304). Lūdzu, balsosim par likumprojekta tālāku izskatīšanu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 70, pret - nav, atturas - 21. Likumprojekts pieņemts tālākai virzībai.

Lūdzu priekšlikumu par atbildīgo komisiju.

Deputāte Baiba Brigmane, lūdzu!

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Lūdzu par atbildīgo komisiju noteikt Budžeta un finanšu (nodokļu) komisiju.

Sēdes vadītāja. Vai ir citi priekšlikumi? Citu priekšlikumu nav. Par atbildīgo komisiju ir noteikta Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija.

Par priekšlikumu iesniegšanas termiņu, lūdzu!

B.Brigmane. 15.decembris.

Sēdes vadītāja. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš ir 15.decembris. Citu priekšlikumu nav. Tātad paliek 15.decembris.

Ministru kabinets ir iesniedzis tālākai izskatīšanai 8.Saeimā likumprojektu “Grozījumi likumā “Par nodokļu piemērošanu brīvostās un speciālajās ekonomiskajās zonās””.

Lūdzu balsojumu par likumprojekta tālāku izskatīšanu 8.Saeimā! Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 72, pret - 1, atturas - 20. Likumprojekts ir pieņemts tālākai izskatīšanai.

Lūdzu priekšlikumus par atbildīgo komisiju.

Deputāts Indulis Emsis. Lūdzu!

 

I.Emsis (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Lūdzu nodot šo likumprojektu izskatīšanai arī Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai, bet par atbildīgo komisiju mēs ierosinām noteikt Budžeta un finanšu (nodokļu) komisiju.

Sēdes vadītāja. Vai deputāte Baiba Brigmane arī vēlas ko teikt? Lūdzu ieslēgt deputātei mikrofonu!

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Man ir tāds pats priekšlikums. (Starpsaucieni: “Pietiks ar vienu… Tikai Budžeta…”)

Sēdes vadītāja. Tātad par atbildīgo komisiju noteikt Budžeta un finanšu (nodokļu) komisiju, bet otro komisiju - Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisiju.

Ja deputātiem ir iebildumi, tad mums ir jābalso. Lūdzu! Lūdzu, balsosim par priekšlikumu - nodot šo likumprojektu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai kā atbildīgajai komisijai un Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai arī.

Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 73, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijām un atbildīgajai komisijai ir nodots.

Ministru kabinets ir iesniedzis tālākai virzībai 8.Saeimā likumprojektu “Grozījums Apdrošināšanas sabiedrību un to uzraudzības likumā” (7.Saeimas likumprojekta reģistra numurs 1324).

Lūdzu, balsosim par likumprojekta tālāku virzīšanu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 69, pret - 22, atturas - 1. Likumprojekts tālākai izskatīšanai ir pieņemts.

Lūdzu priekšlikumus par atbildīgo komisiju.

Lūdzu, deputāte Baiba Brigmane! Ieslēgt mikrofonu deputātei Baibai Brigmanei!

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Tātad lūdzu arī šo likumprojektu nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai kā atbildīgajai komisijai.

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Par atbildīgo komisiju ir noteikta Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija.

Lūdzu, par priekšlikumu iesniegšanas termiņu!

B.Brigmane. 15.decembris.

Sēdes vadītāja. Vai ir citi priekšlikumi? Nav. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš ir 15.decembris.

Ministru kabinets ir iesniedzis tālākai izskatīšanai 8.Saeimā likumprojektu “Grozījumi Reģionālās attīstības likumā” (7.Saeimas likumprojekta reģistra numurs 1429).

Lūdzu, balsosim par likumprojekta tālāku izskatīšanu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 89, pret un atturas - nav. Likumprojekts ir pieņemts tālākai izskatīšanai.

Lūdzu priekšlikumus par atbildīgo komisiju! (No zāles dep. A.Šķēle: “Budžeta…”)

Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu deputātam Šķesteram.

S.Šķesters (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Liels paldies! Es iesaku par atbildīgo komisiju noteikt Valsts pārvaldes un pašvaldības komisiju. Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu deputātam Indulim Emsim!

 

I.Emsis (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Es ierosinu uzticēt arī Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai šā likumprojekta izskatīšanu.

Sēdes vadītāja. Un atbildīgā komisija būtu Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija?

I.Emsis. Jā, mēs neiebilstam.

Sēdes vadītāja. Tātad balsosim par katru priekšlikumu! Vispirms balsosim par to, ka Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija ir atbildīgā komisija, kas izskata šo likumprojektu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 88 deputāti, pret - 2, atturas - 1. Atbildīgā komisija ir Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija.

Nākamais priekšlikums - nodot šo likumprojektu arī Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai. Deputātiem iebildumu nav? Deputātiem iebildumu nav. Un ir priekšlikums nodot šo likumprojektu arī Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai. Deputātiem ir iebildumi? Ja deputātiem ir iebildumi, tad jābalso. Lūdzu, balsosim par to, ka šis likumprojekts tiek nodots arī Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 37 deputāti, pret - 41, atturas - 13. Likumprojekts netiks nodots Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai.

Ministru kabinets ir iesniedzis tālākai izskatīšanai likumprojektu “Grozījumi likumā “Par sapulcēm, gājieniem un piketiem”” (7.Saeimas likumprojektu reģistra numurs 314). Lūdzu, balsosim par likumprojekta izskatīšanas turpināšanu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 72 deputāti, pret - nav, atturas - 22. Likumprojekts pieņemts tālākai izskatīšanai.

Lūdzu priekšlikumus par atbildīgās komisijas noteikšanu!

J.Lagzdiņš (Tautas partijas frakcija).

Es lūdzu nodot šo likumprojektu...

Sēdes vadītāja. Deputāts Jānis Lagzdiņš, lūdzu! Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātam Lagzdiņam.

J.Lagzdiņš (Tautas partijas frakcija).

Godātie kolēģi deputāti! Es ierosinu noteikt par atbildīgo komisiju, tāpat kā iepriekšējā Saeimā, Budžeta un finanšu (nodokļu) komisiju un nodot šo likumprojektu arī Juridiskajai komisijai un Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai, jo šīm komisijām ir attiecīgas iestrādes.

Es aicinu atbalstīt šādu priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Vārds deputātam Jānim Strazdiņam. Lūdzu!

J.Strazdiņš (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Izglītības, kultūras un zinātnes komisiju lūdzu noteikt... Par Autortiesību likumu... Ā, es atvainojos...

Sēdes vadītāja. Vārds deputātei Inai Druvietei! Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu deputātei Druvietei!

I.Druviete (frakcija “Jaunais laiks”).

Lūdzu nodot šo likumprojektu arī Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai kā otrajai komisijai. Un ierosinu nodot likumprojektu Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai kā pirmajai komisijai.

Sēdes vadītāja. Lūdzu! Staņislavs Šķesters.

S.Šķesters (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Es gribētu precizēt. Par atbildīgo komisiju ierosinu noteikt Valsts pārvaldes un pašvaldības komisiju.

Sēdes vadītāja. Jūs runājat par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par sapulcēm, gājieniem un piketiem””?

S.Šķesters. Jā, tieši tā.

Sēdes vadītāja. Tad Jānis Strazdiņš. Jūs vēlreiz pieteicāties?

J.Strazdiņš. Nē, paldies.

Sēdes vadītāja. Tad izslēdziet mikrofonu!

Lūdzu! Deputāts Lagzdiņš.

J.Lagzdiņš (Tautas partijas frakcija).

Godātie kolēģi, es atvainojos! Es atsaucu savu priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Vai deputātiem ir iebildumi, ka par atbildīgo komisiju tiek noteikta Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija? Deputātiem iebildumu nav.

Vai deputātiem ir iebildumi pret to, ka šis likumprojekts tiktu izskatīts arī Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā, kā arī Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts nodots tālākai izskatīšanai.

Lūdzu, noteiksim priekšlikumu iesniegšanas termiņu! Lūdzu ieslēgt deputātam mikrofonu!

S.Šķesters. Par priekšlikumu iesniegšanas termiņu lūdzu noteikt 15.decembri.

Sēdes vadītāja. Vai ir citi priekšlikumi? Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš ir 15.decembris.

Pirms turpinām izskatīt darba kārtību, mums ir jāatgriežas pie darba kārtības 44. punkta, un tas ir likumprojekts “Grozījumi Reģionālās attīstības likumā”. Likumprojektam nav noteikts priekšlikumu iesniegšanas termiņš. Lūdzu atbildīgo komisiju noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu!

Lūdzu ieslēgt mikrofonu Šķestera kungam!

S.Šķesters (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš ir 15.decembris.

Sēdes vadītāja. Vai ir citi priekšlikumi? Citu priekšlikumu nav. Paldies. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš ir 15.decembris.

Ministru kabinets ir iesniedzis tālākai izskatīšanai likumprojektu “Grozījums Autortiesību likumā” (7.Saeimas likumprojektu reģistra numurs 1318).

Lūdzu, balsosim par likumprojekta tālāku izskatīšanu... Nav neviens pieteicies. Nav.

Lūdzu, balsosim par likumprojekta tālāku izskatīšanu 8.Saeimā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 91, pret - 1, neviens neatturas. Likumprojekts tiek virzīts tālākai izskatīšanai 8.Saeimā.

Lūdzu priekšlikumus par atbildīgo komisiju!

Lūdzu! Deputāts Jānis Strazdiņš.

Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātam Jānim Strazdiņam!

 

J.Strazdiņš (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Lūdzu iesniegt priekšlikumus Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai līdz 15.decembrim.

Sēdes vadītāja. Vai ir citi priekšlikumi par atbildīgo komisiju. Lūdzu, Druvietes kundze!

I.Druviete (frakcija “Jaunais laiks”).

Atbalstu Strazdiņa kunga priekšlikumu, bet lūdzu šo likumprojektu nodot arī Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai!

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi pret to, ka atbildīgā komisija ir Izglītības, zinātnes un kultūras komisija un ka likumprojekts tiek nodots arī Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai? Deputātiem iebildumu nav.

Lūdzu atbildīgās komisijas priekšlikumus par priekšlikumu iesniegšanas termiņu!

Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš ir 15.decembris. Citu priekšlikumu nav. Paldies.

Ministru kabinets ir iesniedzis tālākai izskatīšanai 8.Saeimā likumprojektu “Fizisko personu īpašuma sākumdeklarēšanas likums” (7.Saeimas Saeimas likumprojektu reģistra numurs 1174).

Lūdzu, balsosim par likumprojekta tālāku izskatīšanu 8.Saeimā! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 91, pret un atturas - nav. Likumprojekts tiek virzīts tālāk - izskatīšanai 8.Saeimā.

Lūdzu priekšlikumu par atbildīgo komisiju.

Lūdzu, Lagzdiņa kungs!

 

J.Lagzdiņš (Tautas partijas frakcija).

Godātie kolēģi! Ierosinu darīt tāpat kā iepriekšējā Saeimā: par atbildīgo komisiju noteikt Budžeta un finanšu (nodokļu) komisiju un par otrajām komisijām - Juridisko komisiju un Valsts pārvaldes un pašvaldības komisiju.

Sēdes vadītāja. Vai ir citi priekšlikumi? Citu priekšlikumu nav. Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir noteikta kā atbildīgā komisija, un likumprojekts tiek nodots arī Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai.

Vai deputāte Baiba Brigmane vēlas ko teikt?

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Es biju ieslēgusi mikrofonu, pirms jūs paziņojāt šo lēmumu… Taču Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija uzskata, ka mums ir jābūt otrajai komisijai, ka mums nav jābūt atbildīgajai komisijai par šā likumprojekta izstrādāšanu.

Sēdes vadītāja. Tātad ir divi priekšlikumi. Viens ir Lagzdiņa kunga priekšlikums, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai ir jābūt atbildīgajai komisijai, un otrs ir deputātes Brigmanes priekšlikums, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai nav jābūt atbildīgajai komisijai.

Lūdzu, balsosim par deputāta Lagzdiņa priekšlikumu - noteikt Budžeta un finanšu (nodokļu) komisiju par atbildīgo komisiju likumprojekta tālākai izskatīšanai! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 40, pret - 48, atturas - 6. Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija nav atbildīgā komisija.

Vai ir kādi citi priekšlikumi par atbildīgās komisijas noteikšanu?

Lūdzu, Dobeļa kungam vārds!

J.Dobelis (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie kolēģi! Es iesaku par atbildīgo komisiju noteikt Juridisko komisiju.

Sēdes vadītāja. Vai ir citi priekšlikumi par atbildīgās komisijas noteikšanu?

Lūdzu, Mellupes kundze!

S.Mellupe (frakcija “Jaunais laiks”).

Ierosinu Valsts pārvaldes un pašvaldības komisiju noteikt par atbildīgo komisiju un Juridisko komisiju - par otro.

Sēdes vadītāja. Vārds Jānim Urbanovičam, lūdzu!

J.Urbanovičs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Es domāju, nevajag spēlēt kumēdiņus! Dosim likumprojektu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai!

Sēdes vadītāja. Diemžēl deputāti jau ir nobalsojuši par to, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija nav atbildīgā komisija.

Lūdzu, balsosim priekšlikumu iesniegšanas secībā! Vispirms balsosim par šo priekšlikumu: noteikt Juridisko komisiju par atbildīgo komisiju likumprojekta tālākai izskatīšanai. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 68, pret - 21, atturas - 2. Juridiskā komisija ir atbildīgā komisija likumprojekta “Fizisko personu īpašuma sākumdeklarēšanas likums” tālākai virzībai 8.Saeimā.

Lūdzu priekšlikumu iesniegšanas termiņu!

Lūdzu! Solvita Mellupe.

S.Mellupe (frakcija “Jaunais laiks”).

3.janvāris.

Sēdes vadītāja. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 3.janvāris.

Tātad likumprojekts “Fizisko personu īpašuma sākumdeklarēšanas likums” tiek nodots Juridiskajai komisijai un Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai un tiek noteikts, ka Juridiskā komisija ir atbildīgā komisija. Deputātiem iebildumu nav. Paldies.

Ministru kabinets tālākai virzībai 8.Saeimā ir iesniedzis likumprojektu “Par Latvijas Republikas un Austrālijas līgumu par izdošanu” (7.Saeimas likumprojektu reģistra numurs 627). Lūdzu, balsosim par likumprojekta tālāku izskatīšanu 8.Saeimā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 95, pret un atturas - nav. Likumprojekts tiek izskatīts 8.Saeimā.

Lūdzu priekšlikumus par atbildīgo komisiju!

Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātei Inesei Vaiderei!

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Ja deputāti neiebilst, es ieteiktu par atbildīgo komisiju noteikt Ārlietu komisiju.

Sēdes vadītāja. Vai ir citi priekšlikumi? Citu priekšlikumu nav. Par atbildīgo komisiju tiek noteikta Ārlietu komisija.

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš? Lūdzu!

I.Vaidere. Mēs varētu aicināt iesniegt priekšlikumus līdz 31.janvārim.

Sēdes vadītāja. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 2003.gada 31.janvāris. Vai ir citi priekšlikumi? Citu priekšlikumu tātad nav? Likumprojekts nodots komisijai.

Ministru kabinets ir iesniedzis tālākai izskatīšanai 8.Saeimā likumprojektu “Grozījums likumā “Par likumu un citu Saeimas, Valsts prezidenta un Ministru kabineta pieņemto aktu izsludināšanas, publicēšanas, spēkā stāšanās kārtību un spēkā esamību”” (7.Saeimas likumprojektu reģistra numurs 1204).

Lūdzu balsojumu par likumprojekta tālāku izskatīšanu 8.Saeimā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 95, pret un atturas - nav. Likumprojekts tiek izskatīts 8.Saeimā.

Lūdzu priekšlikumus par atbildīgo komisiju! Lūdzu, Mellupes kundze! Lūdzam ieslēgt mikrofonu Mellupes kundzei!

S.Mellupe (frakcija “Jaunais laiks”).

Atbildīgā - Juridiskā komisija.

Sēdes vadītāja. Vai ir citi priekšlikumi? Citu priekšlikumu nav. Par atbildīgo komisiju tiek noteikta Juridiskā komisija.

Kādi ir ierosinājumi par priekšlikumu iesniegšanas termiņu?

S.Mellupe. 3.janvāris.

Sēdes vadītāja. 2003.gada 3.janvāris. Vai ir citi priekšlikumi? Citu ierosinājumu par priekšlikumu iesniegšanas termiņu nav. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš ir 2003.gada 3.janvāris.

Ministru kabinets tālākai virzībai 8.Saeimā ir iesniedzis likumprojektu “Grozījums Valsts civildienesta likumā” (7.Saeimas likumprojekta reģistra numurs ir 1173).

Lūdzu, balsosim par likumprojekta tālāku izskatīšanu 8.Saeimā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 93, pret un atturas - nav. Likumprojekts tiks turpināts izskatīt 8.Saeimā.

Lūdzu priekšlikumus par atbildīgo komisiju!

Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātam Šķesteram.

 

S.Šķesters (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Par atbildīgo komisiju es iesaku noteikt Valsts pārvaldes un pašvaldības komisiju.

Sēdes vadītāja. Vai ir kādi citi priekšlikumi par atbildīgās komisijas noteikšanu?

Lūdzu, Mellupes kundze! Ieslēgt mikrofonu Mellupes kundzei.

S.Mellupe (frakcija “Jaunais laiks”).

Es piedāvāju par otro komisiju noteikt Juridisko komisiju, kā arī atbalstu priekšlikumu par Valsts pārvaldes un pašvaldības komisiju kā atbildīgo komisiju.

Sēdes vadītāja. Vai ir citi priekšlikumi par atbildīgo komisiju un par likumprojekta nodošanu arī Juridiskajai komisijai kā otrajai komisijai? Iebildumu nav.

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš? Šķestera kungs, lūdzu!

S.Šķesters (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš varētu būt šā gada 15.decembris.

Sēdes vadītāja. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš ir 2002.gada 15.decembris. Vai ir citi priekšlikumi? Citu priekšlikumu nav.

Tātad likumprojekts tiek nodots Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai kā atbildīgajai komisijai un Juridiskajai komisijai, bet priekšlikumu iesniegšanas termiņš ir 15.decembris.

Ministru kabinets tālākai izskatīšanai 8.Saeimā ir iesniedzis likumprojektu “Par 1961.gada 21.aprīļa Eiropas konvenciju par Starptautisko komercšķīrējtiesu” (7.Saeimas likumprojekta reģistra numurs 962).

Lūdzu balsojumu par likumprojekta tālāku izskatīšanu 8.Saeimā! Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 90 deputāti, pret un atturas - nav. Likumprojekts tiek izskatīts 8.Saeimā.

Lūdzu priekšlikumus par atbildīgo komisiju! Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātei Vaiderei!

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Es aicinu par atbildīgo noteikt Ārlietu komisiju.

Sēdes vadītāja. Vai ir kādi citi priekšlikumi par atbildīgo komisiju? Tad citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņu, lūdzu?

I.Vaidere. Varētu būt 15.decembris.

Sēdes vadītāja. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 2002.gada 15.decembris. Citu priekšlikumu nav. Paldies!

Ministru kabinets ir iesniedzis tālākai izskatīšanai 8.Saeimā likumprojektu “Par Konvencijas par cilvēktiesību un cieņas aizsardzību bioloģijā un medicīnā Papildprotokolu par cilvēku klonēšanas aizliegumu” (7.Saeimas likumprojekta reģistra numurs 653). Lūdzu, balsosim par likumprojekta tālāku izskatīšanu 8.Saeimā! Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 91 deputāts, pret un atturas - nav. Likumprojekts tiks izskatīts 8.Saeimā.

Lūdzu priekšlikumus par atbildīgo komisiju! Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu deputātei Vaiderei!

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Es ierosinu par atbildīgo komisiju noteikt Ārlietu komisiju.

Sēdes vadītāja. Vai ir citi priekšlikumi? Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu deputātei Druvietei!

I.Druviete (frakcija “Jaunais laiks”).

Lūdzu par otro komisiju noteikt Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisiju!

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi, ka Ārlietu komisija ir atbildīgā komisija un ka likumprojekts tiek nodots arī Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai? Deputātiem iebildumu nav. Lūdzu, par priekšlikumu iesniegšanas termiņu! Deputāte Vaidere, lūdzu!

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Ja deputātiem nav iebildumu, tad es ierosinu par priekšlikumu iesniegšanas termiņu noteikt 2003.gada 31.janvāri pēc deputāta Bērziņa īpaša lūguma.

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi pret priekšlikumu iesniegšanas termiņu? Tātad iebildumu nav.

Pirms mēs skatām tālāko darba kārtību, informēju, ka ir saņemts piecu deputātu priekšlikums: “Pamatojoties uz Saeimas kārtības ruļļa 55.pantu, lūdzam izdarīt izmaiņas šāgada 5.decembra Saeimas sēdes darba kārtībā un nosūtīt komisijām likumprojektu “Grozījumi likumā “Par Krimināllikuma spēkā stāšanās laiku un kārtību””, iekļaujot to pēc darba kārtības 54.punkta.” Vai deputātiem ir iebildumi? Ja deputātiem ir iebildumi, tad balsosim par darba kārtības izmaiņām. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 73 deputāti, pret - 22, neviens neatturas. Tātad likumprojekts ir iekļauts darba kārtībā.

Turpināsim izskatīt darba kārtību! Ministru kabinets tālākai izskatīšanai 8.Saeimā ir iesniedzis likumprojektu “Par Konvenciju par cilvēktiesību un cieņas aizsardzību bioloģijā un medicīnā: Konvenciju par cilvēktiesībām un biomedicīnu” (7.Saeimas likumprojektu reģistra numurs 654). Lūdzu, balsosim par likumprojekta tālāku izskatīšanu 8.Saeimā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 92, pret - nav, atturas - 2. Likumprojekts tiks izskatīts 8.Saeimā. Lūdzu priekšlikumus par atbildīgo komisiju!

Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu deputātei Vaiderei!

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Paldies. Es lūdzu par atbildīgo noteikt Ārlietu komisiju.

Sēdes vadītāja. Lūdzu, ieslēgt mikrofonu deputātei Druvietei!

I.Druviete (frakcija “Jaunais laiks”).

Lūdzu šo likumprojektu nodot arī Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai!

Sēdes vadītāja. Vai ir citi priekšlikumi? Vai ir iebildumi pret deputātu priekšlikumiem? Iebildumu nav. Tātad Ārlietu komisija tiek noteikta par atbildīgo komisiju, bet likumprojekts tiek nodots arī Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai.

Lūdzu, par priekšlikumu iesniegšanas laiku!

I.Vaidere. Ja nav iebildumu, tad priekšlikumu iesniegšanas termiņš varētu būt nākamā gada 31.janvāris.

Sēdes vadītāja. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš ir 2003.gada 31.janvāris. Citu priekšlikumu deputātiem nav.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Baibas Brigmanes, Solvitas Mellupes, Alda Kušķa, Inas Druvietes un Ērika Škapara iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par Krimināllikuma spēkā stāšanās laiku un kārtību”” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai un Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un noteikt, ka Aizsardzības un iekšlietu komisija ir atbildīgā komisija.

Lūdzu, vārds Baibai Brigmanei!

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Lūdzu par atbildīgo komisiju noteikt Budžeta un finanšu (nodokļu) komisiju!

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi pret atbildīgās komisijas maiņu? Ja deputātiem ir iebildumi pret atbildīgās komisijas maiņu, tad, lūdzu, balsosim par deputātes Brigmanes priekšlikumu!

Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 55, pret - 37, atturas - 2 deputāti. Par atbildīgo komisiju ir noteikta Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija.

Tātad likumprojekts “Grozījumi likumā “Par Krimināllikuma spēkā stāšanās laiku kārtību”” tiek nodots Aizsardzības un iekšlietu komisijai un Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, kā arī ir noteikts, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija.

Deputātiem ir iebildumi. Lūdzu, balsosim par likumprojekta nodošanu atbildīgajai komisijai un vēl otrajai komisijai! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 54, pret - 38, atturas - 2 deputāti. Likumprojekts komisijām ir nodots.

Sēdi turpināsim pēc pārtraukuma. Lūdzu deputātus reģistrēties ar identifikācijas kartēm. Lūdzu reģistrācijas režīmu!

Kamēr tiek gatavoti reģistrācijas rezultāti, vārds paziņojumam deputātei Vaiderei!

 

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Cienījamie deputāti! Es aicinu Ārlietu komisijas locekļus pārtraukumā pulcēties uz sēdi Ārlietu komisijas sēžu zālē!

Sēdes vadītāja. Vārds paziņojumam deputātei Baibai Brigmanei.

B.Brigmane. Uzmanību, Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas locekļi! Pulcēsimies pulksten 12.40 Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas telpās uz kārtējo sēdi.

Sēdes vadītāja. Vārds paziņojumam deputātam Šķesteram.

S.Šķesters (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisiju lūdzu pulcēties pulksten 12.45 komisijas telpās.

Sēdes vadītāja. Vārds paziņojumam deputātam Albertam Krūmiņam.

A.Krūmiņš (frakcija “Jaunais laiks”).

Uzmanību Saimnieciskā komisija! Lūdzu, sanāksim Jēkaba ielā 16 118.telpā. Tur ir jāiet caur 2.stāvu. Vecie deputāti jau atceras. Tās ir bijušās kafejnīcas telpas.

Sēdes vadītāja. Deputāt Krūmiņ, cikos ir paredzēta sēde?

A.Krūmiņš. Dosimies turp uzreiz pēc sēdes. Pēc desmit minūtēm sāksim.

Sēdes vadītāja. Lūdzu uzmanību reģistrācijas rezultātu nolasīšanai.

 

A.Bartaševičs (8.Saeimas sekretāra biedrs).

Godātie deputāti! Nav reģistrējušies: Valērijs Agešins, Aldis Kušķis, Aigars Pētersons, Ēriks Škapars, Jānis Strazdiņš, Andris Šķēle, Staņislavs Šķesters, Pēteris Tabūns, Andris Tolmačovs.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Vārds paziņojumam deputātei Stalidzānei! Lūdzu!

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamie deputāti! Sociālo un darba lietu komisijai lūgums pulcēties savās telpās uz nelielu apspriedi. Runāsim arī par apakškomisijas veidošanu.

(Pārtraukums)

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums ir lēmuma projekts “Par Baltijas Asamblejas sastāva un delegācijas vadītāja apstiprināšanu”.

Saeima nolemj apstiprināt Baltijas Asamblejas Latvijas Republikas Saeimas deputātu delegāciju šādā sastāvā: Pēteris Ontužāns, Ināra Ostrovska, Uldis Mārtiņš Klauss, Jānis Reirs, Ainars Latkovskis, Valērijs Agešins, Jakovs Pliners, Igors Solovjovs, Aleksejs Vidavskis, Juris Dalbiņš, Silva Golde, Mareks Segliņš, Mihails Pietkevičs, Leopolds Ozoliņš, Indulis Emsis, Jevgenija Stalidzāne, Paulis Kļaviņš, Inese Šlesere, Anna Seile un Pēteris Tabūns.

Par delegācijas vadītāju aicinām apstiprināt Jāni Reiru. Lūdzu, balsosim par Saeimas lēmuma projektu! Lūdzu rezultātu! Par - 75, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums ir lēmuma projekts “Par Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas Parlamentu Asamblejas Latvijas delegācijas sastāva un delegācijas vadītāja apstiprināšanu”. Saeima nolemj apstiprināt Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas Parlamentu Asamblejas Latvijas Republikas Saeimas deputātu delegāciju šādā sastāvā: Aldis Kušķis, Andrejs Klementjevs un Ēriks Jēkabsons. Par delegācijas vadītāju aicinām apstiprināt Ēriku Jēkabsonu. Lūdzu, balsosim par Saeimas lēmuma projektu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības punkts ir lēmuma projekts “Par Starpparlamentu Savienības Latvijas nacionālās grupas sastāva un nacionālās grupas vadītāja apstiprināšanu”.

Tātad ir priekšlikums apstiprināt Starpparlamentu Savienības Latvijas nacionālo grupu šādā sastāvā: Jānis Reirs, Oļegs Deņisovs, Vineta Muižniece, Ingrīda Ūdre, Ēriks Jēkabsons, Inese Vaidere.

Par Latvijas nacionālās grupas vadītāju aicinām apstiprināt Ingrīdu Ūdri.

Lūdzu, balsosim par šo lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums ir lēmuma projekts “Par Eiropas Savienības un Latvijas Apvienotās parlamentārās komitejas Latvijas delegācijas sastāva, delegācijas vadītāja un vadītāja vietnieku apstiprināšanu”.

Ir priekšlikums apstiprināt Eiropas Savienības un Latvijas Apvienotās parlamentārās komitejas Latvijas delegāciju šādā sastāvā: pastāvīgie pārstāvji - Solvita Mellupe, Arturs Krišjānis Kariņš, Sarmīte Ķikuste, Andrejs Aleksejevs, Martijans Bekasovs, Nikolajs Kabanovs, Anta Rugāte, Ēriks Zunda, Arnolds Laksa, Oskars Kastēns, Inese Vaidere un Guntars Krasts.

Pastāvīgo pārstāvju aizstājēji: Aigars Pētersons, Liene Liepiņa, Anatolijs Mackevičs, Juris Sokolovskis, Elita Šņepste, Aigars Kalvītis, Inese Šlesere un Juris Dobelis.

Par delegācijas vadītāju aicinām apstiprināt Guntaru Krastu, par delegācijas vadītāja vietniekiem - Arturu Krišjāni Kariņu un Oskaru Kastēnu.

Lūdzu, balsosim par Saeimas lēmuma projektu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret un atturas - nav. Lēmums ir pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums ir lēmuma projekts “Par Eiropas Padomes Parlamentārās Asamblejas Latvijas delegācijas sastāva un delegācijas vadītāja apstiprināšanu”.

Ir priekšlikums apstiprināt Eiropas Padomes Parlamentārās Asamblejas Latvijas delegāciju šādā sastāvā: pastāvīgie pārstāvji - Ina Druviete, Boriss Cilevičs un Andris Bērziņš.

Pastāvīgo pārstāvju aizstājēji: Atis Slakteris, Ingrīda Labucka un Juris Dobelis.

Par delegācijas vadītāju aicinām apstiprināt Andri Bērziņu.

Lūdzu, balsosim par lēmuma projekta pieņemšanu! Lūdzu rezultātu! Par - 89, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums ir lēmuma projekts “Par Rietumeiropas Savienības Asamblejas Latvijas delegācijas sastāva apstiprināšanu”.

Ir priekšlikums apstiprināt Rietumeiropas Savienības Asamblejas Latvijas delegāciju šādā sastāvā: Jānis Strazdiņš un Dainis Turlais.

Lūdzu, balsosim par lēmuma projektu! Zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 90, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums ir lēmuma projekts “Par Rietumeiropas Savienības Asamblejas Latvijas delegācijas vadītāja apstiprināšanu”.

Par Rietumeiropas Savienības Asamblejas Latvijas delegācijas vadītāju aicinām apstiprināt deputātu Jāni Strazdiņu.

Lūdzu, balsosim par šo lēmuma projektu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84 deputāti, pret - 1, atturas - 1. Lēmuma projekts ir pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums ir lēmuma projekts “Par NATO Parlamentārās Asamblejas Latvijas delegācijas sastāva un delegācijas vadītāja apstiprināšanu”: “Apstiprināt NATO Parlamentārās Asamblejas Latvijas delegāciju šādā sastāvā: Aleksandrs Kiršteins, Guntis Bērziņš, Guntars Krasts. Par delegācijas vadītāju apstiprināt Gunti Bērziņu.” Lūdzu, balsosim par lēmuma projektu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 70 deputāti, pret - 17, atturas - 1. Lēmums ir pieņemts.

Pirms mēs turpinām izskatīt darba kārtību, paziņoju, ka Saeimas Prezidijs ir saņēmis Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikumu papildināt darba kārtību. Pamatojoties uz Saeimas kārtības ruļļa 51.pantu, Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija lūdz izdarīt šā gada 5.decembra sēdes darba kārtībā izmaiņas - iekļaut darba kārtībā un izskatīt pirmajā lasījumā šādus likumprojektus: likumprojekts “Grozījums likumā “Par īpaši aizsargājamām dabas teritorijām””, likumprojekts “Grozījums Ūdens apsaimniekošanas likumā”, likumprojekts “Grozījumi Darba likumā”, likumprojekts “Grozījumi Valsts sociālo pabalstu likumā”, likumprojekts “Grozījumi likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”, likumprojekts “Grozījumi likumā “Par akcīzes nodokli tabakas izstrādājumiem””, likumprojekts “Grozījumi likumā “Par izložu un azartspēļu nodevu un nodokli””, likumprojekts “Grozījumi likumā “Par akcīzes nodokli alkoholiskajiem dzērieniem””, likumprojekts “Grozījumi likumā “Par pievienotās vērtības nodokli””, likumprojekts “Grozījumi likumā “Par uzņēmumu ienākuma nodokļa atlaidi invalīdu biedrību uzņēmumiem (uzņēmējsabiedrībām) 1998., 1999., 2000., 2001. un 2002.gadā””, likumprojekts “Grozījumi likumā “Par nodokļiem un nodevām””, likumprojekts “Grozījums likumā “Par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu””, likumprojekts “Grozījumi Militārā dienesta likumā”, likumprojekts “Grozījums Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā”, likumprojekts “Grozījums Ugunsdrošības un ugunsdzēsības likumā”, likumprojekts “Grozījums likumā “Par policiju””, likumprojekts “Grozījumi likumā “Par Krimināllikuma spēkā stāšanās laiku un kārtību””, likumprojekts “Grozījums Latvijas Sodu izpildes kodeksā”, likumprojekts “Grozījums Robežsardzes likumā” un likumprojekts “Grozījumi likumā “Par invalīdu medicīnisko un sociālo aizsardzību””.

Vai deputātiem ir iebildumi pret darba kārtības papildināšanu? Starpsauciens: “Balsot!”) Ja deputātiem ir iebildumi, tad jābalso. Lūdzu, balsosim par Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 53 deputāti, pret - 39, atturas - 2 deputāti. Darba kārtība ir papildināta ar iepriekš minētajiem likumprojektiem.

Turpinām izskatīt darba kārtību. Saeimas Prezidijs ierosina Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas iesniegto likumprojektu “Grozījumi Radio un televīzijas likumā” nodot Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai un Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai un noteikt, ka Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija ir atbildīgā komisija.

Runāt “pret” pieteikusies deputāte Rugāte. Lūdzu!

A.Rugāte (Tautas partijas frakcija).

Augsti godātā Saeima! Nacionālās apraides licence pašlaik Latvijā ir četrām raidorganizācijām. Divas no tām ir sabiedriskās - LTV1 un LTV2, un divas ir privātas. Viena no tām ir LNT, otra - TV3. Iesniegtais likumprojekts ir tieši par apraides procentiem. LTV1 nodrošina apraidi 98,6 procentu apjomā (ja mēs izmantojam to terminu un runājam par to daļu, ko sauc par iedzīvotājiem, nevis runājam par teritoriju), un tas aptver 94,9% Latvijas teritorijas.

LTV2 raida tā: 94,07% - iedzīvotāju aptveramība un 85% - teritorijas aptveramība.

LNT šobrīd raida tā: 83,4% - iedzīvotāju aptveramība, un 53,6% - teritorijas aptveramība.

Ja vadāmies pēc tā normatīva, kas ir 80%, tad ir nepieciešams mazāk par 50% teritorijas noklāt ar labi redzamu signālu apraidei, un būtu pilnīgi pietiekami, lai tas tiktu atzīts par nacionālas apraides televīzijas kanālu.

Atbildiet, lūdzu, godātie deputāti, kas esat iesnieguši šo likuma grozījumu, - kāds privātām kompānijām ir stimuls un motivācija ieguldīt līdzekļus savā attīstībā, ja likums to neprasa un neparedz, ja pietiek ar to, ka viņas samazinās savu apraides apjomu, nevis ka viņiem būs nepieciešams to palielināt Latvijas nacionālo interešu labā un vārdā?

Pašlaik likums, kas ir spēkā, nosaka 85% teritorijas apraidi. Un šajā sakarā arī sākas tās manipulācijas ar skaitļiem un terminiem. Taču, godātie deputāti, 85% teritorijas - tie ir 98,6% iedzīvotāju. Kādēļ ir nepieciešama šāda norma - 80% iedzīvotāju? Nav atbildes uz šo jautājumu. Ja mēs ņemam, piemēram, Rīgas teritoriju un vēl 100 km, tad ar cirkuli apvelciet riņķi un jums būs redzama visa tā teritorija, kura būs nodrošināma saskaņā ar šo apraides normatīvu - 80% iedzīvotāju. Tādā gadījumā ir jāņem vērā arī tas, ka ir visas tās nomales, kurās jau šobrīd ir problēmas, neskatoties uz to, ka tur ir ļoti neliels procentuālais iedzīvotāju daudzums un teritorijas, kuras nesaņem latviešu valodā raidītos sabiedriskās un arī privātās raidorganizācijas raidījumus. Tas tiek skaidrots it kā ar Eiropas prasībām. Godātie kolēģi, tā ir maldināšana! Iestāšanās sarunu sadaļa “Kultūra un audiovizuālā politika” tika slēgta jau 2001.gada 30.martā. Ir izdarīti grozījumi Radio un televīzijas likumā, un ir pieņemti ir tie normatīvi, par kuriem es runāju kā par lielajiem, - pāri par 90 procentiem apraidei. Pēc kārtējā Eiropas Komisijas ziņojuma, kurš tapis 2002.gadā, iestāšanās sarunu 20.sadaļā “Kultūra un audiovizuālā politika” vispārējais novērtējums ir šāds: Latvijas likumdošana šajā jomā atbilst acquis communautaire prasībām. Un secinājums no tā ir tas, ka Latvija kopumā ir izpildījusi tās saistības, kas izriet no iestāšanās sarunām šajā sektorā.

Jā, ir piebilde, ka ir nepieciešams turpināt pilnveidot likumdošanu. Kā liecina citu Eiropas un pasaules valstu prakse un šobrīd konkrēti arī Latvijas prakse, tā ir Latvijas izvēle - kad un kā mainīt. Tā tam vajadzētu būt. Taču nekādā ziņā nav atbalstāma likuma grozīšana, samazinot to iedzīvotāju skaitu, kuriem ir iespējams saņemt televīzijas raidījumus latviešu valodā.

Kāda var būt šā likuma ietekme uz sabiedrības un tautsaimniecības attīstību? Anotācijā ir atbilde, ka normatīvā akta projekts šo jomu neskar. Godātie kolēģi, tā ir atkal maldināšana! Tas likums pilnīgi konkrēti pasliktinās apmēram 300 000 iedzīvotāju iespējas. Reāli tā ir diskriminējoša norma, jo tā nedod iespēju viņiem saņemt, iegūt šo informāciju. Un tādā gadījumā ir vēl viens pakārtots jautājums - kur paliek reģionālā attīstība, ja reiz reģionos dzīvojošie cilvēki nevar iegūt valsts valodā, savā dzimtajā valodā, informāciju par to, kas notiek valstī?

Vēl varētu piebilst tādu varbūt diezgan absurdu secinājumu: bet, ja jau, izdarot likumā šādu grozījumu, privātajām raidorganizācijām nebūs stimula attīstīt savas raidīšanas spējas un kapacitāti, lai palielinātu apraides teritoriju, tad šobrīd ir iespējas samazināt budžetu abām šīm televīzijām - LTV1 un LTV2. Jo kādēļ gan atstāt viņām šobrīd iespēju raidīt 94,7% iedzīvotāju, ja likums paredzēs to normu - 80%? Tādā gadījumā patiešām tur būs rezerve budžeta formēšanai. Cepuri nost! Labi atrasta izeja!

Vēl lielākas bažas izraisa kāds cits jautājums (un par to liecināja mūsu komisijā notikušās debates, kas bija ļoti garas un pamatīgas) - ko darīsim tad, ja tiks iesniegti grozījumi arī citos pantos? Un viens no tādiem pantiem ir 19.pants, kas nosaka valsts valodas, tas ir, latviešu valodas, izmantošanu raidorganizāciju gatavotajos raidījumos. Ja šīs proporcijas tiks mainītas vai kādā citādā veidā grozītas, būs ļoti grūti pārliecināt mūsu iedzīvotājus, ka mēs šeit aizstāvam Latvijas nacionālās intereses.

No frakcijas “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK nav neviena deputāta Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā. Tādēļ es vēlos īpaši uzrunāt jūs, Tabūna kungs, jūs, Dobeļa kungs, un jūs, Vaideres kundze, un arī pārējos. Es gribētu jūs uzrunāt un jums vaicāt: vai tiešām jums ir mainījušās prioritātes un pavērsušās nacionālo interešu sašaurināšanas virzienā? (No zāles dep. J.Dobelis: “Nekādā gadījumā!”)

Sēdes vadītāja. Es atvainojos, cienījamā deputātes kundze! Jūsu runai atvēlētais laiks ir beidzies.

A.Rugāte. Paldies.

Es aicinu neatbalstīt šo likumprojektu.

Sēdes vadītāja. Deputāts Aldis Kušķis pieteicies runāt “par”. Lūdzu!

A.Kušķis (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamā priekšsēdētājas kundze! Godājamie kolēģi! Godājamie radioklausītāji un televīzijas skatītāji! Šajā gadījumā mums visiem ir jāiejūtas viņu, radioklausītāju un televīzijas skatītāju, lomās. Un man jāatvainojas Rugātes kundzei par to, ka daļa manu kolēģu nesaprata, par ko jūs savas runas pirmajā daļā runājāt. Jo tās izmaiņas, kas šeit ir iesniegtas, šie likuma grozījumi, attiecas uz Latvijas sabiedrībai īpaši svarīgu notikumu pārraides noteikumiem. Ir ierosināts veikt izmaiņas viena vienkārša iemesla dēļ. Tādēļ, ka televīzijas skatītāji esam mēs visi. Televīzijas skatītāji ir Latvijas iedzīvotāji, nevis hektāri, kvadrātkilometri vai kaut kādi procenti no Latvijas teritorijas! Latvijas teritoriju praktiski ne fiziski, ne tehniski nekad nav iespējams noklāt simtprocentīgi. Jo tā nu ir noticis, ka nākas mums dzīvot Latvijā - ļoti kalnainā zemē. Taču gadās arī purvi. Un, lai šajā purvā mēs neieslīgtu, mums piedāvā šos likuma grozījumus - ierosina veikt nevis hektāru un kvadrātkilometru uzskaitīšanu, bet pāriet uz cilvēku, mūsu televīzijas skatītāju, uzskaitīšanu. Vai tie ir 80% vai 85%, vai 90%, vai 95% - par to jautājumu varētu tikt iesniegti nākamie priekšlikumi, un tas varētu būt nākamajos likumprojekta lasījumos apskatāms jautājums. Taču šajā gadījumā ir runa par principa, par uzskaites principa, maiņu: jāuzskaita nevis procenti no teritorijas, bet procenti no iedzīvotājiem. Jo televīziju taču neskatās hektāri un kvadrātkilometri, televīziju skatās Latvijas iedzīvotāji! Runa ir par Latvijas sabiedrībai īpaši svarīgiem notikumiem, kurus skatās Latvijas iedzīvotāji.

Otrs jautājums, kuru kolēģi šeit neaizskāra. Ir runa par otro labojumu - to, kas ir 18.pantā. Tur pirms tam bija teikts: Latvijas autori. Tagad ir piedāvāts šāds formulējums: Latvijas kultūras identitāti atspoguļojoša mūzika. “Latvijas autori” - tas, saskaņā ar Eiropas Savienības norādījumu, ir diskriminējošs formulējums, kurš nosaka ierobežojumu, balsoties uz pilsonības piekritību. Kāds latvietis, kurš dzīvo ārzemēs, vai lietuvietis vai igaunis, kurš rūpējas par latviešu kultūras identitāti un komponē mūziku, kas ir latviska, vai dzied latviski, līdz ar to šeit, šajā likuma normā, neiekļaujas. Izklausās tā diezgan jokaini.

Un trešais ir jautājums par šādu tēmu: baidīties atvērt kādu likumu var tikai tie, kuri baidās šajā likumā zaudēt jau iegūto. Katrā ziņā mēs esam pārliecināti, ka, atverot šo likumu, mēs varam veikt tās izmaiņas, kuras ir loģiskas, un būt pārliecināti par to, ka mēs varam aizstāvēt iepriekš gūtās uzvaras.

Tā ka es aicinu godājamos deputātus balsot par šā likuma grozījumiem.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Viens deputāts ir runājis “par”, viens - “pret”.

Lūdzu, balsosim par likumprojekta “Grozījumi Radio un televīzijas likumā” nodošanu Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai un Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai un par to, ka Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija ir atbildīgā komisija! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 71, pret - 15, atturas - 3. Likumprojekts nodots komisijām.

Turpinām izskatīt Saeimas sēdes darba kārtību.

Izskatīsim likumprojektu “Grozījums likumā “Par īpaši aizsargājamām dabas teritorijām”” pirmajā lasījumā.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāte Baiba Brigmane.

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie deputāti! Izskatām dokumentu nr.109 - likumprojektu “Grozījums likumā “Par īpaši aizsargājamām dabas teritorijām””.

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija izskatīja savā sēdē šo likumprojektu un atzina to par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Jautājumā par steidzamību deputāti nav pieteikušies runāt ne “par”, ne “pret”.

Lūdzu, balsosim par steidzamības piešķiršanu likumprojektam!

Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 53, pret - 36, atturas - 2. Likumprojektam ir piešķirta steidzamība.

B.Brigmane. Komisija izskatīja…

Sēdes vadītāja. Pirms jūs turpināt komisijas viedokļa izteikšanu, debatēt ir pieteicies deputāts Andris Ārgalis. Nē? Jūs neesat pieteicies? Tātad ir tehniska kļūda acīmredzot bijusi.

Lūdzu, Brigmanes kundze!

B.Brigmane. Komisija izskatīja šo likumprojektu un nodod to izskatīšanai pirmajā lasījumā.

Likumprojekts paredz pārejas noteikumu 2.punktā 2003.gada 1.janvāri aizstāt ar 2004.gada 1.janvāri.

Lūdzu balsot par likumprojektu pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Debatēt neviens deputāts nav pieteicies.

Lūdzu, balsosim par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Balsošanas režīmu, lūdzu! Lūdzu rezultātu! Par - 69 deputāti, pret - 4, atturas - 18. Likumprojekts pieņemts pirmajā lasījumā.

Lūdzu, noteiksim priekšlikumu iesniegšanas termiņu!

B.Brigmane. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 9.decembris, pulksten 14.00.

Sēdes vadītāja. Un izskatīšana?

B.Brigmane. Izskatīt otrajā lasījumā varētu 12.decembrī.

Sēdes vadītāja. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš ir 9.decembris, pulksten 14.00, un izskatīšana būs 12.decembra sēdē.

Turpinām sēdes darba kārtības izskatīšanu. Izskatām likumprojektu “Grozījums Ūdens apsaimniekošanas likumā” pirmajā lasījumā.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāte Baiba Brigmane.

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie deputāti! Izskatām dokumentu nr.110 - likumprojektu “Grozījums Ūdens apsaimniekošanas likumā”. Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēdē likumprojekts tika izskatīts un tika atzīts par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Debatēt pieteicies neviens nav - ne “par”, ne “pret”. Neviens nav pieteicies runāt par steidzamību. Lūdzu, balsosim par steidzamības piešķiršanu likumprojektam! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 53, pret - 36, atturas - 3. Likumprojekts ir atzīts par steidzamu.

B.Brigmane. Komisija lūdz izskatīt šo likumprojektu pirmajā lasījumā, jo tas ir saistīts ar Eiropas Parlamenta direktīvas pārņemšanu Latvijas likumdošanā. Mēs nenonākam pretrunā ar to, ja šīs attiecīgās institūcijas izveidojam līdz 2004.gada 1.janvārim.

Sēdes vadītāja. Debatēt deputāti pieteikušies nav. Lūdzu, balsosim par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Balsošanas režīmu, lūdzu! Lūdzu rezultātu! Par - 70 deputāti, pret - 4, atturas - 19. Likumprojekts pieņemts pirmajā lasījumā.

Izskatām...

B.Brigmane. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš...

Sēdes vadītāja. Piedošanu! Priekšlikumu iesniegšanas termiņš?

B.Brigmane. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš ir 9.decembris, pulksten 14.00, un otrais lasījums - 12.decembrī.

Sēdes vadītāja. Paldies!

Turpinām izskatīt sēdes darba kārtību. Izskatām likumprojektu “Grozījumi Darba likumā” pirmajā lasījumā.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāte Baiba Brigmane.

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Sameklēsim dokumentu nr.111 - likumprojektu “Grozījumi Darba likumā”! Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija savā sēdē izskatīja šo likumprojektu un atzina to par steidzamu.

Sēdes vadītāja. “Par” vai “pret” deputāti runāt nav pieteikušies, tāpēc, lūdzu, balsosim par steidzamības piešķiršanu šim likumprojektam! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 50 deputāti, pret - 38, atturas - nav. Tātad likumprojekts ir atzīts par steidzamu.

B.Brigmane. Komisija nodod šo likumprojektu izskatīšanai pirmajā lasījumā, jo tas ir izstrādāts, lai novērstu atsevišķos pantos konstatētās nepilnības. Tas atvieglos arī likuma praktisko lietošanu un panāks valsts budžeta izdevumu samazināšanos.

Sēdes vadītāja. Debatēs deputāti pieteikušies nav. Tātad balsosim par likumprojekta “Grozījumi Darba likumā” pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 73 deputāti, pret - 18, atturas - nav. Likumprojekts ir pieņemts pirmajā lasījumā.

Par priekšlikumu iesniegšanas termiņu!

B.Brigmane. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 9.decembris, pulksten 14.00, otrais lasījums - 12.decembrī.

Sēdes vadītāja. Paldies!

Izskatīsim likumprojektu “Grozījumi Valsts sociālo pabalstu likumā” pirmajā lasījumā.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāte Baiba Brigmane.

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Tātad izskatīsim dokumentu nr.112 - likumprojektu “Grozījumi Valsts sociālo pabalstu likumā”. Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija izskatīja savā sēdē šo likumprojektu un atzina to par steidzamu.

Sēdes vadītāja. “Par” vai “pret” deputāti runāt nav pieteikušies. Lūdzu, balsosim par steidzamības piešķiršanu šim likumprojektam! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 52, pret - 36, atturas - 2. Likumprojekts ir atzīts par steidzamu.

B.Brigmane. Tātad Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija savā sēdē nolēma virzīt šo likumprojektu pirmajam lasījumam, šis likumprojekts novērsīs tās nepilnības, kuras likumā tika iekļautas iepriekšējās - 7.Saeimas pēdējā darbadienā 31.oktobra sēdē. Likumprojekts paredz ģimenes valsts pabalsta pakāpenisku paaugstināšanu no 2003.gada 1.janvāra un nākamajos gados.

Sēdes vadītāja. Vai deputāts Gundars Bērziņš vēlas piedalīties debatēs? Jā, lūdzu! Atklājam debates.

G.Bērziņš (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā Saeimas priekšsēdētāja! Godātie deputāti! Runājot par šo likumprojektu, es nezinu, kādā ziņā tas tiek nosaukts par nepilnībām... (Nerunā mikrofonā, nav sadzirdams).

Sēdes vadītāja. Mēs runājam par likumprojektu “Grozījumi Valsts sociālo pabalstu likumā”, par dokumentu nr.112.

G.Bērziņš. Tātad šobrīd ir iesniegts šis likumprojekts par pabalstiem bērniem un pabalstiem invalīdiem kopš bērnības. Komisijas vadītāja to nosauca par nepilnību. Ja tā ir nepilnība, tad ir grūti pateikt, kas ir pilnība. Tātad tiek piedāvāts samazināt pabalstu no 75 latiem uz 30 latiem invalīdiem no dzimšanas, un tas budžetā, pēc šiem aprēķiniem, dos 3 miljonus 921 latu.

Es gribu vēlreiz pateikt par šo situāciju, kāda ir budžetā, jo šie likumprojekti it kā nav budžeta pakete, un tādā veidā tie nevar tikt skatīti, jo nav ne makroekonomiskā scenārija, ne budžeta, ne arī ieņēmumu daļas, un īstenībā šī ir pirmā reize, kad šādā veidā tiek skatīts budžets, jo vienmēr budžets tika iesniegts atbilstoši likumam “Par budžetu un finansu vadību”. Un tad, teiksim, redzot skaitļus, arī ieņēmumu prognozes, bija iespējams izsekot, kur tā nauda paliek un kāpēc neatliek naudas neatliekamām vajadzībām.

Taču šobrīd situācija šāgada budžetā ir tāda, ka, noslēdzoties novembrim, valsts pamatbudžetā un speciālajos budžetos fiskālais deficīts ir tikai 17 miljoni 911 lati, kas ir 0,3% no kopprodukta. Tātad 0,3% liels deficīts šobrīd ir valsts budžetā un valsts konsolidētajos budžetos. Protams, tas vēl summēsies, jo līdz 15.decembrim tiks iesniegtas pašvaldību atskaites, kur arī paradīsies deficīts, un tad valsts konsolidētais deficīts būs nedaudz lielāks, taču praktiski tas ir daudz tuvāks nullei nekā jebkuram citam skaitlim.

Sociālā budžeta, kā es jau minēju, deficīts šobrīd (uz 1.decembri) ir 3 miljoni 60 tūkstoši latu; tātad kopējais sociālā budžeta lielums ir apmēram 500 miljonu latu, un deficīts ir 0,61% no kopējā sociālā budžeta apjoma. Tātad situācija ir būtiski uzlabojusies.

Kāpēc valdība un iepriekšējais parlaments jau pēc vēlēšanām pieņēma šos lēmumus? Tāpēc, ka bija skaidri redzams, ka iepriekšējās valdības darbības laikā situācija ir uzlabojusies. Situācija ir stabilizēta, un, ja turpināsies tāds ieņēmumu pieaugums, kāds tas bija iepriekš, tad šīs problēmas un neatliekamās vajadzības varēs finansēt. Turklāt - un es par to jau teicu, ka nākamgad sociālais budžets tiek atslogots vēl par vairākām daļām. Viena no tām ir neraksturīgie maksājumi, kas neizriet no sociālās apdrošināšanas, tātad aptuveni 9 miljoni no budžeta tika dotēti politiski represēto pensiju piemaksām un citām lietām.

Arī kredītlikmes par iepriekš uzkrāto deficītu, kas ir apmēram 84 miljoni latu, šā gada laikā, pamatojoties uz finansiālo stabilitāti, ir mainījušās no 9,2% uz 5,88 procentiem, kas arī nākamajā gadā ļaus ietaupīt 4 - 5 miljonus latu no šiem maksājumiem.

Tāpēc, protams, nav neskaidrs, kāpēc pirmais, pie kā ķeras klāt, ir šie bērnu pabalsti, jo, pieņemot tos jau pēc vēlēšanām, neviena no partijām tanī brīdī pret šo te lēmumu neiebilda. Līdz ar to cilvēki, ģimenes ar 1.janvāri gaida šos pabalstus.

Šobrīd ir sācies decembris, bet neviens viņiem līdz šim nav pateicis, ka viņiem šos pabalstus atņems. Bērniem invalīdiem, protams, ar šiem 30 latiem izdzīvošana nav iespējama, taču viņi arī zina, ka ar 1.janvāri būs 75 lati, bet viņiem neviens līdz šim nav teicis un nav paudis, ka tam neatradīsies nauda. Tā vietā, lai atrastos, nauda tiek tērēta jaunām ministrijām un citām nevajadzīgām lietām, jaunām mašīnām un tā tālāk. Tāpēc es aicinu izvērtēt un komisijā ļoti rūpīgi vēlreiz izskatīt šo jautājumu. Uzskatu, ka sociālais budžets ļauj finansēt šīs te lietas, tāpēc es neredzu pamatu to noraidīt.

Tad rodas jautājums: kur paliks budžeta nauda? Kāpēc nākamgad ir plānots divas reizes mazāks pieaugums nekā šogad? Kāds tam ir izskaidrojums? Šogad, kā jau ir minēts, pasaules ekonomikā valda krīze un pasaules tirdzniecības kopējais apjoms šogad ir palielinājies tikai par 2%, bet iepriekšējā gadā tas bija 12,6 procenti. Nākamgad pasaules tirdzniecības apjoma palielinājums ir plānots 6,5 procentu apmērā. Tātad pasaules tirdzniecībā dinamika uzlabosies trīs reizes.

Kāpēc ir plānoti divas reizes mazāki ieņēmumu pieauguma tempi, nekā tie bija šogad, lai gan tie ļautu risināt visas šīs lietas, protams, nerunājot par tām lietām, kas ir saistītas ar solītajiem 400 miljoniem, jo deficīts šobrīd, kā jūs redzējāt, ir daži desmiti tūkstošu, un, lai piepildītos kaut daļa no tā, kas tika solīts, Saeimai nebūtu jāņem nost bērnu pabalsti, nebūtu jāņem nost bērniem invaliditātes pabalsti, nebūtu jāņem nost apbedīšanas pabalsti, nebūtu jāņem nost karavīriem apbedīšanas pabalsti, jo praktiski tā nenotiek nevienā valstī. Jautājums varētu būt par to, kādas papildu programmas mēs varam atļauties finansēt.

Tāpēc, ņemot vērā to, ka skaitļi un finanses ir diezgan bezkaislīgi, pie tam skaitļi šobrīd rāda, ka šāgada situācija ir ievērojami labāka, nekā tā, kāda bija sagaidāma, rodas jautājums: kāpēc nākamgad koalīcija Repšes vadībā, kas solīja veikt brīnumus un atrast milzīgus līdzekļus, tagad gatavojas strādāt ievērojami sliktāk? Ievērojami sliktāk nekā šogad, kaut gan visi ārējie faktori būs labvēlīgāki, nekā tie, kas bija šogad. Tāpēc es, protams, nevaru atbalstīt un aicinu jūs vēlreiz apdomāt tās ekonomikas lietderību, kas saistīta ar invalīdiem un bērniem.

Sēdes vadītāja. Nākamā debatēs ir pieteikusies deputāte Jevgenija Stalidzāne. Lūdzu!

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Jā, cienījamie deputāti! Šie likumprojekti tiešām varbūt nav no tiem vieglākajiem, par kuriem mums šodien ir jāizšķiras. Tomēr es gribētu, Bērziņa kungs, teikt, ka šobrīd nevienam jau nekas netiek noņemts, jo vēl nevienam nekas nav bijis iedots. Ir bijis tikai pēdējā sēdē pieņemtais lēmums… šis balsojums, kur tika pateikts, ka mēs jums kaut kad kaut ko iedosim.

Diemžēl es esmu strādājusi arī 7.Saeimā… Jā, mēs nebalsojām “pret”, jo arī šodien mēs piekrītam tam, ka tas ir jāizdara, bet, pastāvot šādam budžeta portfelim, kādu šodien mūsu valdība ir saņēmusi, diemžēl to uz karstām pēdām uz brokastlaiku nav iespējams īstenot, tomēr mūsu esošā valdība nevienā brīdī nav teikusi, ka par šiem jautājumiem tā nerunās un ka šos jautājumus tā neplānos. Es ļoti ceru, ka šī valdība negaidīs ceturtā darba gada pēdējo dienu, lai sāktu runāt par šiem jautājumiem un pieņemtu šos likumus.

Es ļoti ceru, ka mēs visus šos likumprojektus varēsim vēlreiz skatīt un paaugstināt šos pabalstus vismaz pēc gada, ja ne ātrāk, bet, paldies Dievam, mēs jau šodien tomēr bērnu pabalstiem varam iedot nedaudz vairāk. Un arī invalīdiem mēs neko nenoņemam nost. Piedaloties šajā Vispasaules invalīdu biedrības organizētajā pasākumā, kas tika rīkots, atzīmējot Vispasaules invalīdu biedrības jubileju, arī es tur par šiem jautājumiem uzstājos. Cilvēki ļoti labi saprata to, ka no šīs valdības šajā brīdī, šajā stundā nevar prasīt to, ko no mums varēs varbūt prasīt pēc diviem vai pēc trim gadiem. Un tas mums, protams, ir jāapzinās, bet šodien es domāju, ka visi šie pārmetumi nav pārāk solīdi.

Sēdes vadītāja. Vārds deputātam Borisam Cilevičam. Lūdzu!

B.Cilevičs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamie kolēģi! Varbūt tomēr nodalīsim lietas būtību no sabiedriskajām attiecībām. Runa te nav par pārmetumiem.

Protams, tas ir ļoti labi, ka jaunā valdība patiešām runā par šīm problēmām un par pabalstiem, ka jaunā valdība domā par šiem pabalstiem, bet ļoti slikti ir tas, ka valdība neko nedara. Gluži otrādi! Valdība tieši dara, tā tieši atņem un samazina šos pabalstus, un sauksim lietas īstajā vārdā.

Mēs varam atcerēties vēsturi, kā tas viss bija 7.Saeimā, un tā varētu ilgi turpināt… Taču šobrīd situācija ir ļoti vienkārša. Šobrīd likums šos pabalstus paredz, bet jaunā valdība ir ierosinājusi šos pabalstus atņemt. Un viss pārējais jau ir reklāma un mēģinājumi labi to visu pārdot.

Kļaviņa kungs pilnīgi pareizi pateica, ka jūs neuztrauc reitingi. Protams, ka ne! Jūs esat ievēlēti, un nākamās vēlēšanas vēl nebūs tik drīz. Tagad jūs varat aizmirst visus savus populistiskos sludinājumus pirms vēlēšanām un rīkoties tā, kā uzskatāt par pareizu. Nu nevajag teikt, ka nav naudas! Nauda ir! Un naudas ir diezgan daudz. Te ir runa par prioritātēm. Un nu jūs vienkārši parādāt, ka tieši pabalsti, tieši sociālā joma, maznodrošināto cilvēku intereses, bērnu intereses jums nemaz nav pati augstākā prioritāte. Jums ir citas prioritātes. Un tas ir viss!

Paldies!

Sēdes vadītāja. Debatēs neviens deputāts vairs nav pieteicies. Debates slēdzu.

Vai Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā ir vēl kas sakāms deputātei Brigmanei?

Tad balsosim par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 53, pret - 40, neviens neatturas. Likumprojekts ir pieņemts pirmajā lasījumā.

Lūdzu priekšlikumu iesniegšanas termiņu un likumprojekta izskatīšanas laiku Saeimas sēdē!

B.Brigmane. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš ir 9.decembris, pulksten 14.00, bet otrais lasījums - 12.decembrī.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Turpināsim izskatīt sēdes darba kārtību! Izskatīsim pirmajā lasījumā likumprojektu “Grozījumi likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu””.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāte Baiba Brigmane.

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Izskatīsim dokumentu nr.113 - likumprojektu “Grozījumi likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu””.

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija izskatīja savā sēdē šo likumprojektu un atzina to par steidzamu.

Sēdes vadītāja. “Par” vai “pret” deputāti runāt... Vai deputāts Vitālijs Orlovs ir pieteicies runāt pret steidzamību? Lūdzu!

V.Orlovs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Godājamā priekšsēdētāja! Godājamie deputāti! Tagad es saprotu, kāpēc Saeimai valstī ir tik zems reitings. 31.oktobrī 7.Saeimas deputāti jau nobalsoja par šo likumu, taču ir pagājis tikai mēnesis, un mēs jau gribam to mainīt. Es domāju, ka mums nevajag dot iespēju žurnālistiem rakstīt par to, ka Saeimas deputāti nevar pieņemt konsekventus likumus... Jā, es gribu aicināt jūs nobalsot pret šo likumprojektu.

Sēdes vadītāja. Paldies. “Par” deputāti runāt nav pieteikušies. Tātad, lūdzu, balsosim par steidzamības piešķiršanu likumprojektam “Grozījumi likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu””. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 54, pret - 40, neviens neatturas. Likumprojekts ir atzīts par steidzamu.

B.Brigmane. Cienījamie deputāti! Komisija nolēma šo likumprojektu nodot pirmajam lasījumam. Grozījumi ir jāveic likumā, kas tika pieņemts 2002.gada 31.oktobra 7.Saeimas pēdējā sēdē.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Gundars Bērziņš. Lūdzu!

G.Bērziņš (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā Saeimas priekšsēdētāja! Godājamie deputāti! Es gribētu uzsvērt to nopietnību, ar kādu valdošā koalīcija ir izvērtējusi šos jautājumus. To apliecina arī šinī dokumentā daži minētie skaitļi. Paņemiet dokumentu nr.61, kura anotācijā ir norādīts, kādēļ šis normatīvais akts ir vajadzīgs. Tā ir ceturtā un piektā rindkopa. Tas ir vajadzīgs tāpēc, ka šis likums, kas ir pieņemts 2002.gada 31.oktobrī, stāsies spēkā 2003.gada 1.janvārī. Izlasiet, lūdzu, un padomājiet, vai šinī tekstā ir loģika vai nav! Es domāju, ka tādas pašas acīm redzamas muļķības, kādas ir redzamas sākumā, ir atrodamas arī tālāk, jo te nav uzrādīta ne aprēķinu metodika, ne metodoloģija, bet par dokumenta nopietnību var spriest, kaut vai iepazīstoties ar pašu šo dokumentu.

Jā, šobrīd varu pateikt, ka Valsts kasē brīvais resursu atlikums uz pirmo datumu, pēc mūsu rīcībā esošajām ziņām, ir pārsniedzis 180 miljonus latu. Tā ir atbilde uz to, ka valdība saka, ka budžets ir palicis sliktā stāvoklī, ka tai ir grūti un ka tāpēc tagad būs jāatņem... Šoreiz pateikšu, ko tad valdība un valdošā koalīcija saka par sevi, kaut gan es arī šeit redzu gan ministrus, gan Stalidzānes kundzi, kas par to visu ir balsojusi “par”, pie tam nevis nosacījuma formā, ka tas varbūt stāsies, bet varbūt nestāsies spēkā... Viņi ir ļoti precīzi pateikuši, ka 1.janvārī būs tas un tas. Arī jūsu balsojums, Stalidzānes kundze, ir par to!

Protams, šo te var mainīt un kaut kādi ietekmēt jūsu viedokli šobrīd... Arī citi deputāti, kuri ir stingri balsojuši par to, ir nodūruši acis, viņi šobrīd sēž un varbūt kaunas par to, ko dara, bet tas šoreiz neattaisno viņu rīcību.

Šobrīd, neskatoties uz to, ka sociālais nodoklis tiek maksāts un ir paredzēta arī sociālā apdrošināšana dažādos gadījumos, tiek samazināts apbedīšanas pabalsts. Apbedīšanas! Tātad mēs arī bērniem “nogriezām”, samazinājām naudu, samazinājām naudu bērniem invalīdiem no dzimšanas. Tagad tiek samazināti apbedīšanas pabalsti, kas tika piešķirti un būtu stājušies spēkā. Pie kam summas ir tādas, kas tiešām budžetam šķiet tik “bīstamas un graujošas”, ka budžets noteikti “trīc” šādu summu priekšā, kā, piemēram, 128 tūkstoši... 128,1 tūkstotis latu, un tādēļ valdība ir tam gatava... zināms, ka, piemēram, viena sekretariāta izveidošana izmaksā 0,5 miljonus latu. Tātad, vienu sekretariātu neveidojot, šīs lietas varētu finansēt trīskārši.

Tāpēc aicinu šo likumprojektu neatbalstīt. Manuprāt, nav ne fiskāla, ne makroekonomiska pamata to atbalstīt, jo nav redzams makroekonomiskais scenārijs, kādu valdība piedāvā; nav redzams, kādu tad sociālā budžeta pieaugumu piedāvā, kā tas tiks sadalīts, cik līdzekļu aizies indeksācijai, cik citām vajadzībām. Vai arī sociālais budžets tiks pēc pārpalikuma principa veidots un tā pārpalikums tiks virzīts jaunu ministriju veidošanai? To mēs neredzam, jo mums nav budžeta. Skaitļi rāda, ka situācija ir tāda, ka šogad budžetā būs sabalansētība un neredzam iemesla tam, ka nākamgad situācija varētu pasliktināties. Taču, ja valdība strādās sliktāk... Katrai valdībai jāstrādā labāk, un uz to daudzi cer vēl šobrīd, bet nu manas cerības uz to katrā ziņā ir mazinājušās.

Aicinu šo likumprojektu neatbalstīt, jo tas atņemtu vēl arī apbedīšanas pabalstus apdrošinātās personas ģimenes locekļiem, it sevišķi apgādājamiem (otrajā daļā), samazinot tos vairāk nekā divas reizes un tādējādi izjaucot apdrošināšanas sistēmas principu kā tādu. Ja izmaksā tikai 50% no maksimālās summas (neskatoties uz to, kādas ir bijušas konkrētā cilvēka apdrošināšanas iemaksas!) cilvēki principā tiek stimulēti nemaksāt šo sociālās apdrošināšanas iemaksu, tāpēc ka viņu garantijas tiek ierobežotas par 50%, kā tas ir, piemēram, šinī gadījumā.

Tāpēc, manuprāt, šis likumprojekts nav atbalstāms. Tas ir tikpat kļūdains kā anotācijas piektā rindkopa, un arī efekta no tā nav nekāda. Es ceru, ka tam, protams, būs politisks efekts, jo tas jautājums, kā pamatot šādu soli, sociālo garantiju samazināšanu, būs jāatbild valdošajai koalīcijai.

Es domāju, ka nekāds pamatojums šeit netiek sniegts, tāpēc aicinu neatbalstīt šo likumprojektu.

Sēdes vadītāja. Vārds deputātei Jevgenijai Stalidzānei. Lūdzu!

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Bērziņa kungs! Ļoti jauki skan un ļoti labi skan visi šie skaitļi, ko jūs saucat, un arī tās jaunveidotās ministrijas, ko jūs piesaucāt. Taču šeit varbūt vajadzēja nosaukt arī tās summas sakarā ar tiem uzņēmumiem, kuriem atļāva nenomaksāt sociālo nodokli. Ļoti daudziem. Ir uzņēmumi, kuri 16 miljonus latu nav nomaksājuši, un kopā pa valsti gandrīz 100 miljonu latu apmērā nav šis nodoklis valstij nomaksāts. Un tas bija vienīgais nodoklis, kuru visbiežāk atļāva nenomaksāt. Un uz kā rēķina tas tā bija? Uz to pašu bērnu, uz to pašu veco cilvēku, uz to pašu pensionāru un uz to pašu invalīdu rēķina!

Tā ka nesvaidīsimies šeit tik viennozīmīgi ar skaitļiem!

Sēdes vadītāja. Gundars Bērziņš ir pieteicies otro reizi? Nē. Tātad debatēs neviens deputāts vairs nav pieteicies. Debates slēdzam.

Vai deputātei Brigmanei ir kas vēl sakāms Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā?

B.Brigmane. Paldies, nē.

Sēdes vadītāja. Lūdzu, balsosim par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu!Lūdzu rezultātu! Par - 54, pret - 40, neatturas neviens. Likumprojekts pieņemts pirmajā lasījumā.

Nosakiet priekšlikumu iesniegšanas termiņu, lūdzu!

B.Brigmane. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 9.decembris, pulksten 14.00. Otrais lasījums būs 12.decembrī.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Turpinām izskatīt darba kārtību. Izskatām likumprojektu “Grozījumi likumā “Par akcīzes nodokli tabakas izstrādājumiem””. Pirmais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāte Baiba Brigmane.

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie deputāti! Izskatām dokumentu nr.114. - likumprojektu “Grozījumi likumā “Par akcīzes nodokli tabakas izstrādājumiem””. Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija savā sēdē izskatīja šo likumprojektu un atzina to par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Deputāts Dzintars Ābiķis pieteicies runāt “pret”.

Dz.Ābiķis (Tautas frakcijas partija).

Augsti godātā priekšsēdētāja! Cienījamie kolēģi! Protams, ir labi, ka jaunā valdība ir darbu uzsākusi enerģiski. To var tikai apsveikt. Taču es šobrīd gribētu jaunās valdības un arī jaunās koalīcijas darbu nedaudz salīdzināt ar malkascirtēja darbu. Tā ciršana notiek ļoti intensīvi, bet man šobrīd ir tāda sajūta, ka to pagaļu būs mazāk nekā skaidu, kuras izmantot būs ļoti sarežģīti vai pat neiespējami.

Kāpēc es esmu pret steidzamību šajā jautājumā? Es jau minēju iepriekšējā savas uzstāšanās reizē, ka Kultūrkapitāla fonda likums tapa ļoti spraigās, sarežģītās diskusijās ar radošo savienību pārstāvjiem, ar radošiem cilvēkiem, un faktiski, kā jau es teicu iepriekš, tika respektēta viņu griba, lai, pirmkārt, Kultūrkapitāla fondam būtu garantēts finansējums, kas būtu paredzēts attiecīgajos likumos, bet kas nebūtu atkarīgs no deputātu iegribas vienā vai otrā budžeta apspriešanas reizē, un, lai, otrkārt, tā nauda tiktu sadalīta dažādu kultūras nozaru vajadzībām un lai par to lemtu nevis politiķi, nevis ministriju ierēdņi, bet gan pašu radošo savienību demokrātiski ievēlēti pārstāvji -autoritātes kultūras jomā. Tā tas ir šobrīd.

Kāpēc es esmu pret steidzamību? Cienījamie kolēģi! Es saprotu, ka pozīcija grib ātrāk risināt visas šīs lietas un ka tai varbūt liekas, ka tā opozīcija tikai bremzē. Tomēr šajā gadījumā jāteic, ka tiek būtībā izjaukti tie principi, kas tika ievēroti, veidojot Kultūrkapitāla fondu. Kāpēc nevar nedaudz pagaidīt? Kāpēc nevarētu uzaicināt uz Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas un uz Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēdi vai uz abu komisiju apvienoto sēdi radošo savienību pārstāvjus, Kultūrkapitāla fonda pārstāvjus, lai viņi izvērtētu to situāciju? Varbūt tiešām jūs spēsiet pierādīt, ka jums ir taisnība.

Gluži tāpat ir ar sporta finansēšanu. Šobrīd mēs sporta finansēšanā ievērojam tādu pamatprincipu, ka sports tiek finansēts no tām kaitīgajām nodarbēm. Tas ir kaut kādā ziņā loģiski, ka mēs šos līdzekļus paņemam no tiem kaitniekiem - no pīpētājiem, no dzērājiem, no tiem, kas nodarbojas ar azartspēlēm, - un ieguldām šo naudu veselības uzlabošanā, sportā, jaunatnes attīstībā. Šī ir naudiņa, šie 3%, kas ir likumā paredzēti sporta spēlēm. Ja tās nebūs, tad tas apdraudēs pirmām kārtām, protams, mūsu jaunatnes sportu, jo sporta spēlēs ir vērojama vislielākā masveidība, jaunieši masveidā nodarbojas ar tām. Šīs naudas trūkums nepārprotami apdraudēs arī mūsu valsts izlašu startu starptautiskajās sacensībās. Jo, piemēram, Volejbola federācija nav bagāta, un viņa ar šo naudiņu ir rēķinājusies, lai mūsu volejbolisti varētu aizbraukt uz starptautiskajām sacensībām. Arī Basketbola federācija rēķinās ar šo naudu un cer, ka, ja jau mūsu vīri ir tikuši Eiropas čempionāta finālā, viņi varbūt par šo naudiņu varēs aizbraukt uz šo finālu. Un tagad jūs gribat vienā balsojumā tam visam pārvilkt krustu!

Es aicinu nobalsot pret steidzamību. Un aicinu uzklausīt vismaz sporta federāciju pārstāvjus, sporta vadības pārstāvjus. Varbūt tiešām jums tad izdosies pierādīt, ka jums ir taisnība un ka būs kādos citos likumos vai citos lēmumos tās garantijas, ka jūs atvēlēsiet šīm lietām naudu. Taču šobrīd ir tāda steiga! Es saprotu, ka jūs negribat ieklausīties opozīcijā. Taču, ja jūs negribat ieklausīties kultūras un sporta pārstāvjos, vismaz viņus uzklausīt, tas nav labi, cienījamie kolēģi! Mēs, visas Saeimas frakcijas, taču saņēmām 13 radošo savienību vadītāju parakstītas vēstules, kurās viņi pauž bažas par šīm lietām. Nu tad uzklausiet vismaz viņus!

Es aicinu neatbalstīt steidzamību.

Sēdes vadītāja. Jautājumā par steidzamību neviens deputāts nav pieteicies runāt “par”. Lūdzu, balsosim par likumprojekta atzīšanu par steidzamu!

Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 54, pret - 42, neatturas neviens. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

Sākam debates.

Lūdzu! Vārds deputātam Jānim Strazdiņam.

J.Strazdiņš (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Cienījamie kolēģi! Pirmsākumā zināma daļa ienākumu, kas iegūti no šā akcīzes nodokļa, bija paredzēta veselības stiprināšanai, slimību profilaksei, jo paši smēķētāji, būdami atkarīgi no šā kaitīgā ieraduma, nodarīja ļaunumu gan sev, gan apkārtējiem, viņi bija milzīgs slogs mūsu veselības aizsardzības sistēmai. Lai šo ļaunumu mazinātu, šos līdzekļus novirzīja uz turieni. Es domāju, tas ir nedaudz amorāli - sportu, kultūru balstīt uz šiem līdzekļiem, ko viena iedzīvotāju daļa, kā saka, izdevusi savas veselības sagandēšanai. Es arī ļoti gribētu, lai mūsu kultūra plauktu un zeltu, tā ir ļoti svarīga mūsu tautai. Es pilnībā atbalstu Ābiķa kunga rūpi šajā virzienā, tomēr uzskatu, ka šī ir netīra nauda, kas ienāk mūsu valsts kasē: daudzi tabakas lietotāji mirst, mēs gadā zaudējam vairāk nekā 5000 cilvēku, daudzi kļūst invalīdi, pasliktinās viņu veselība, pasliktinās demogrātiskā situācija. Uz šo naudu balstīt mūsu valsts pašas svarīgākās nozares - nu tas nu gan nav tas gudrākais gājiens! Es domāju, ka, ja mēs palielinām ar šo akcīzes nodokli cigarešu cenas, tas nozīmē, ka samazināsies smēķēšana un tādējādi samazināsies arī ieguldījums gan sportā, gan kultūrā. Tā ka tā tomēr nebūs tā īstā ādere, no kuras finansēt šīs nozares. Piedodiet.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Deputāts Aleksandrs Kiršteins.

A.Kiršteins (Tautas partijas frakcija).

Godājamais Prezidij! Godājamie deputāti! Mēs dzīvojam interesantā laikā, kad, kā teica Ministru prezidents, gaismas spēki cīnās ar tumsas spēkiem, un tāpēc mums ar saviem lēmumiem acīmredzot vajadzētu palīdzēt gaismas spēkiem. Un, ja nu ir jāpieņem galīgi tumsonīgs lēmums, tad varbūt no tā projekta var izmest kādu pantā ārā, un tāds jau arī ir mans uzdevums.

No vienas puses, es gribētu izteikt gandarījumu par to, ka mums ir beidzot tāds Ministru prezidents, kuru tiešām interesē kultūra, jo, kā mēs zinām, viņš ne tikai lido ar helikopteru, bet ir arī mācījies zīmēšanu vakara kursos Mākslas akadēmijā. Un līdz ar to viņa spriedumi ir dziļi, un nav ko ironizēt par vārdiem, kas teikti Ministru kabineta sēdē, piemēram: “Kurš no jums ir vispār redzējis kādu latviešu filmu pēdējā laikā?” Protams, kultūras ministre tur kautri iebilda, ka viņa kaut ko gan esot redzējusi. Taču es domāju: kāpēc tad beigu beigās ir videofilmas? Ir kolosālas cīņu filmas par Honkongu. Kā jūs zināt, to ir tūkstošiem, un tur var smelties visādas idejas par Honkongas birojiem un par pārējām lietām.

Runājot par šo likumprojektu, es atcerējos, ka cīņa pret Kultūrkapitāla fondu bija jau no 1995.gada decembra. Ļoti ilgi mums neļāva to izveidot, bija dažādi iemesli. Es piekrītu Strazdiņa kungam. Ļoti pareizi, - varbūt tiešām vajadzētu lielāku naudu piešķirt profilaksei un cīņai pret smēķēšanu. Taču es gribētu atgādināt, ka primārs tomēr ir jautājums par kultūru, jo, ja būs izglītotas ģimenes, tad jau varbūt arī tā dzeršana un smēķēšana tik ļoti neattīstīsies.

Es tagad konkrēti runāšu par to pantu, no kura paredz izslēgt normu par finansējumu sporta un kultūras attīstībai. Es jau vienreiz teicu, ka Kultūrkapitāla fonds ir reāls integrācijas fonds, un es šajā sakarā pateikšu tikai divus piemērus.

Kā jūs zināt, Ziemeļvalstis finansēja (ar Ziemeļu Padomes atbalstu) Baltijas jauno literātu un tulkotāju semināru, kas no 28.novembra līdz 1.decembrim notika Visbijā. Tur piedalījās 18 tulkotāji, septiņi no viņiem strādā ar latviešu literatūru. Pašreiz ļoti lieli līdzekļi tiek piešķirti arī ārvalstīs, ne tikai šeit, Latvijā, tieši latviešu kultūras izplatībai.

Otrs piemērs, kas ir ļoti pozitīvs. Rītdien sāks darbu Latvijas Literatūras centrs, ko ir nodibinājušas arī privātpersonas - desmit literāti un tulkotāji. Latvijas Literatūras centra galvenais uzdevums būs popularizēt ne tikai latviešu un lībiešu, bet arī Latvijā dzīvojošo citu tautību rakstnieku darbus, veikt tulkojumus. Tātad Latvijas Literatūras centra uzdevums būs piešķirt stipendijas. Vajadzētu panākt, lai šīs stipendijas tiktu piešķirtas jaunajiem autoriem, kā tas ir Dānijā. Turienes jaunie autori var trīs gadus saņemt stipendiju vidējās algas lielumā. Protams, tur ir arī mūža stipendijas rakstniekiem un citiem kultūras darbiniekiem. Es gribētu, lai sākumā atbalstu sniegtu tieši mūsu jaunajiem censoņiem, ja jau mēs varam, teiksim, pusmiljonu piešķirt, lai izveidotu kaut kādu jaunu ministra posteni, teiksim, tajos pašos integrācijas jautājumos. Šis kultūrkapitāls - tā šeit ir reālā integrācija!

Kāda ir atšķirība starp to, ko piešķirs budžets, un iezīmēto akcīzes nodokļa daļu? Es domāju, ka tieši šis nodoklis, tabakas nodoklis, pieaugs nākamajos gados visstraujāk, ļoti strauji. Es nedomāju, ka samazināsies smēķētāju skaits. Es domāju, ka tieši tad pieaugs ienākumi. Man nav īstas ticības, ka valdība visu laiku procentuāli palielinās līdzekļus Kultūrkapitāla fondam. Nevarētu uzskatīt, ka tur naudas ir par daudz. Es domāju, ka tur būtu jābūt nevis 5 miljoniem, bet vismaz kādiem 10 miljoniem, lai varētu dzīvot no kaut kādiem procentiem, lai varētu maksāt šiem cilvēkiem kaut kādas gan stipendijas, gan arī darīt visu pārējo.

Es pateikšu divas lietas, kas mani ļoti izbrīnīja. Es jau nešaubos, ka šeit vairākums nobalsos par likumprojekta nodošanu, par otro lasījumu, par priekšlikumu iesniegšanu, tomēr ceru, ka “Jaunais laiks” padomās vēlreiz par šo pantu un to te atstās. Un kāpēc? Es gribu uzsvērt divas lietas. Nākamajā gadā Kanādas literārais žurnāls vienu numuru veltīs latviešu literatūrai. Savukārt Francijā iznāk vairāki šādi literārie žurnāli, kuri pieprasa tulkotus latviešu autoru darbus, Latvijā dzīvojošu autoru darbus, - ne tieši latviešu valodā, bet tulkojumus no latviešu valodas. Mums Latvijā ir ļoti lielas problēmas ar kultūras veicināšanu. Lai mēs varētu veicināt Latvijas kultūru, to līdzekļu, kas ir pašreiz, ir daudz par maz. Daudz par maz! Tā nauda, ko, teiksim, dažs labs liels uzņēmums gadā iztērē reklāmai, jau ir lielāka nekā tā, ko mēs varam piešķirt, piemēram, vispār kaut kādai filmu uzņemšanas attīstībai. Nu kas ir 600 000 latu kā tādi! Neskatoties uz to, es gribētu tomēr uzsvērt, ka pēdējos gados mēs esam saņēmuši godalgas ne tikai Kannās, bet arī citās vietās. Es varētu nosaukt Kairišu, Pakalniņu un vēl veselu rindu citu autoru, kas strādā šajā jomā.

Es domāju, ka nevar tā - ar vienu rāvienu - apturēt to visu un solīt, ka valdība katru gadu ieliks budžetā kaut kādu attiecīgu summu. Tā ir ļoti, ļoti liela kļūda! Jā, es saprotu, ka tas, ka ir tās iezīmētās akcīzes nodokļa daļas, varbūt nav tas labākais risinājums. Taču ir arī tradīcijas. Mēs zinām daudzas valstis, kurās vispār nav satversmes jeb konstitūcijas, bet kurās tradīcijas ir svēta lieta. Viens runātājs šodien teica, ka neesot īsti ētiski ņemt naudu no tabakas izstrādājumiem uzliktā akcīzes nodokļa un dot to kultūrai. Es domāju, ka vēl neētiskāk būtu ņemt naudu no lauksaimniecības un dot kultūrai. Man liekas, ka tas ir tieši tā, kā rakstīja Remarks: “Ja tu esi izdzēris glāzi konjaka, tad uzēd vienu ābolu otrā dienā, lai tas viss līdzsvarotos.” Un tas tad būtu arī tas, ko mums saka ārsti.

Tāpēc es aicinu pēdējo reizi vēl tomēr pārdomāt. Un, ja tiešām pats likums ir jāmaina, tad šo pantu gan nevajadzētu izslēgt.

Es aizmirsu pateikt par mūža stipendijām. Mums ir jāpiešķir cilvēkiem daudz vairāk mūža stipendiju. Es domāju, ka Latvijas neatkarība nemaz nebūtu atjaunota 1990.gadā, ja mums nebūtu šādu cilvēku. Man jau nav jānosauc šeit šie uzvārdi, bet nu pieminēšu kaut vai Andreju Eglīti vai Vizmu Belševicu, vai citus cilvēkus, kuri uzturēja dzīvu šo ideju. Un mums jau ir simtiem, varbūt pat tūkstošiem tādu cilvēku, kuri ir cietuši, kuri ir bijuši gan franču literatūras tulkotāji, gan rakstnieki, gan dzejnieki un kuriem mēs vēl nevaram izmaksāt šādas mūža stipendijas tikai tāpēc, ka nav pietiekami daudz līdzekļu Kultūrkapitāla fondā. Latviešiem tas viss tomēr ir bijis primārs.

Un pēdējais, ko es gribētu pateikt. Jau pirms kara bija sociāldemokrātiem ļoti lielas debates par to, vai nabadzīgā valstī vajag celt, teiksim, Brīvības pieminekli vai varbūt uzbūvēt kādu tiltu vai vēl kādu skolu, vai vēl kaut ko citu. Un tomēr šis Brīvības piemineklis tika uzcelts. Un es atcerējos, ka pat vissmagākajā laikā, kad nebija ko ēst, Pirmā pasaules kara laikā, strēlnieku cīņu laikos, strēlnieki, latviešu karavīri nekad neaizmirsa iestudēt teātra izrādes, un darīja to pat visgrūtākajos laikos. Nekad latvieši neatteicās no kultūras, tāpēc šis lēmums, ja koalīcijas partneri tiešām izlems... ja valdošās koalīcijas partneri atteiksies no šā Kultūrkapitāla fonda uzturēšanas un tā atrašanās pašu kultūras darbinieku ziņā... ja viņi nolems, ka valsts ierēdņi ar savu žēlastību noteiks, ko finansēt un ko nefinansēt, tad tas ļoti smagi rikošeta veidā vērsīsies, protams, pret jums pašiem.

Man jau it kā nevajadzētu jums to teikt, bet es domāju, ka tas ir pārāk nopietns jautājums, lai mēs te tik vieglprātīgi un ar tik vieglu roku mainītu to, kas ir pierādīts ne tikai Latvijā, bet arī citās valstīs. Un arī pirmskara Latvijā veiksmīgi darbojās šāda institūcija.

Tāpēc es vēlreiz aicinu neatbalstīt, bet, ja likumprojekts tiks virzīts otrajam lasījumam, tad tomēr vajag pārskatīt šo pantu.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Deputāts Juris Dobelis.

J.Dobelis (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Ļoti cienītā priekšsēdētāja! Kolēģi! Šīsdienas mūsu sēdei ir dziļi filozofiska jēga. Tādas daudz mums laikam nebūs, un, klausoties visu to, kas šodien notiek, un domājot līdzi, neapšaubāmi, man prātā nāk Budas aplis - virzība pa šo apli un atgriešanās atpakaļ sākuma stāvoklī, jo šādas runas, kādas šodien te skan, ir bijušas jebkurā Saeimā. Tēmas ir bijušas aptuveni tādas pašas. Vieni ir mīlējuši bērnus, nabagus, kultūras darbiniekus, sportistus, bet citi it kā viņus nav mīlējuši. Tēma ir tikpat veca kā daža cita profesija. Pozīcija un opozīcija cenšas godprātīgi pildīt savas lomas. No opozīcijas skan smaga kritika, dzirdami smagi salīdzinājumi. Un tas ir normāli. Es ceru, ka visi tam jau sen ir gatavi. Notiek apelēšana pie sirdsapziņas, pie visādiem morāles kritērijiem, pie pīpētājiem un pie nepīpētājiem, pie apbedīšanas lietām un tā tālāk.

Pozīcija mierīgi klausās, un, es ceru, saprātīgi uzklausa kritiku, visu atzīmē, paņem no tās lietderīgo un atmet to “ūdentiņu”, ko te lej, un cenšas to visu kaut kur pakāpeniski izmantot. Šajā scenārijā, protams, mainās uzvārdi, mainās partiju nosaukumi, bet princips paliek tas pats. Pie tam, man atrodoties daudzās Saeimās, ir jākonstatē, ka vieni un tie paši cilvēki vienā Saeimā runā no vienām, bet citā Saeimā - jau pavisam no citām pozīcijām. Iesaku pastudēt mūsu stenogrammas un palūgt balsojumu izdrukas, kas atspoguļo konkrēto runātāju balsošanu. Jums atklāsies ļoti interesanta aina.

Tā ka tas viss ir ļoti patīkami. Jūs dzirdat satraukumu dažu cilvēku balsī, jo vainīgie acīmredzot jau sāk uztraukties.

Redziet, šādu diskusiju galvenais uzdevums ir ļoti skaidrs, un tas ir tas labākais. Visu šo diskusiju, kurām šeit ir vieta, uzdevums ir virzīt Latvijas valsti, uzdrošināšos cerēt, uz 18.novembra Latviju, uz to pusi, uz kuru mēs visi vēlamies virzīties.

Un tagad par pašu izskatāmo likumprojektu kopu. Šeit redzama iecere veidot kaut kādu noteiktu sistēmu ekonomikā, kaut ko tādu, no kā var sākt veidot nākamā gada valsts budžetu. Un neviens jau necer, ka tas būs ārkārtīgi jauks, patīkams un ideāls. Taču par to ir jāvienojas, un, ja mēs izraujam no visas kopas jebkuru likumu un ja mēs īpaši cenšamies sagraut šo kopu, tad turpinājuma taču nebūs. Un tieši par ko būtu jārunā vairāk? Mums ir jāskatās situācija ne tikai šajā brīdī, bet jāredz tā vismaz dažus gadus uz priekšu, ja mēs reiz esam nonākuši pie budžeta veidošanas kaut kāda principa. Ir jāuzņemas, protams, atbildība par to, kas notiks tālāk, un, ja mēs kaut ko arī iesākam no diezgan tādām, es teikšu, it kā apšaubāmām pozīcijām, tad sākumā tas nav pats sliktākais. Tomēr ir jāredz, kā pakāpeniski šis stāvoklis uzlabosies, un pirmām kārtām tas attiecas uz ieņēmumu daļu, bet tālāk jau varētu runāt par izdevumu daļas sakarīgu palielināšanu. Es piekrītu tiem, kuri izcēla šeit dažus atsevišķus gadījumus, runājot gan par kultūras jautājumiem, gan par sportu, gan varbūt arī par zinātni.

Es, būdams izbijis zinātnieks ar nelielu grādu, ar satraukumu klausos, ka pīpmanis Ābiķis uztraucas par sportu, bet neuztraucas par zinātni, kaut gan viņš iepriekšējā Saeimā vadīja Izglītības, kultūras un zinātnes komisiju. Tā ka varat arī to pielikt klāt. Taču es domāju, ka mums visiem kopā, neapšaubāmi, izdosies pierādīt Latvijas Republikas pilsoņiem vienu lietu - to, ka nākamgad būs labāk, nekā ir šogad, bet aiznākamgad būs vēl labāk. Un var arī būt, ka mēs iemācīsimies sastrādāties, jo šī asā uzstāšanās, šī asā jautājumu nostādne ir jāuzņem svētā mierā. Ir jāapsēžas un jānobalso par to, kā valdībai šobrīd vajadzētu strādāt ar to likumu kopu, kas tai ir svarīgi, un tad tālāk jau skatīsimies. Salīdzināsim savu darāmo ar iepriekšējās Saeimas darbu un paskatīsimies, kurš jautājums virzās uz priekšu un kurš stāv uz vietas, bet tas, ka te būs daiļrunāšana, kas domāta radioklausītājiem, ir pilnīgi saprotami! Tie taču nākotnē atkal būs vēlētāji, tie ir cilvēki, kurus var patracināt, lai kādā brīdī viņi iziet ielās un papiketē. Var būt, ka kaut kas sanāks.

Tā ka šobrīd es skatos uz šo jautājumu kopumā, un šī uzstāšanās varētu būt saistīta ar jebkuru no šiem 20 izskatāmajiem jautājumiem, jo to visu jēga ir vienāda un kopums - viens vesels, līdz ar to tas, ko jūs teicāt par šiem atsevišķajiem gadījumiem… Priekš tam jau budžetā ir paredzēta sadaļa “Neparedzētie izdevumi”, kur ārkārtas situācijā šādiem īpašiem gadījumiem var atrast naudu. Lūk, tā es domāju!

Ja mums ir kāds īpašs darbinieks un ja ir kaut kas sevišķs noticis, kad valsts un, teiksim, tautas labklajības vārdā kādu vajag stimulēt, tad, lūdzu, varētu izmantot arī šādu paņēmienu, bet nevajag sagraut to sistēmu, kuru šodien ir iecerējuši tie, kas veido šo valsts budžetu.

Sēdes vadītāja. Deputāts Andris Šķēle.

A.Šķele (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Es pārāk ilgi neaizkavēšu jūsu uzmanību, jo mūs šodien vēl gaida daudzi svarīgi balsojumi, tomēr es gribētu novērst dažas neprecizitātes iepriekšējo runātāju teiktajā, it sevišķi pēdējā runā.

Tautas partija vienmēr ir balsojusi par Kultūrkapitāla fonda atbalstu. Šis Kultūrkapitāla fonds tika nodibināts 1996.gadā, man esot pie partijām nepiederošam Ministru prezidentam. Es sāku darbu ļoti liela budžeta deficīta apstākļos, nevis tādā komfortablā situācijā, kāda tā ir šobrīd, kad valsts kases atlikumi valdības izveides brīdī ir pāri par 180 miljoniem. Likviditāte ir divreiz lielāka, kā tā ir nepieciešama. Un šeit nav runa par divu dienu likviditāti, kāda bija 1996.gadā, kad mēs iedibinājām Kultūrkapitāla fondu.

Mēs vienmēr to esam aizstāvējuši, un vienmēr tā tas ir bijis. Un arī pirmajai Latvijas neatkarības gados, pēc ilgāka laika toreiz uzņemtajai latviešu filmai mēs tomēr atradām naudu, kaut arī lēmumi bija vissmagākie un visnepatīkamākie. Un tāpēc nevajadzētu mēģināt šeit radīt it kā tādu iespaidu, ka Tautas partija šajā sakarā būtu balsojusi kaut kā atšķirīgi.

Ja mēs atskatāmies - jūs te minējāt tos kolēģus, kuri varbūt ir balsojuši iepriekš tā, bet šobrīd atkal citādi -, tad man ir jāsaka, ka arī “Tēvzemes” frakcija vienmēr ir balsojusi “par” Kultūrkapitāla fondu, bet skatīsimies, kā jūs balsosiet šodien...

Tāpat arī cita jautājuma sakarā es izdarīšu nelielu atkāpi. Cienījamā Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāja, pieminot bērnu pabalstus, iepriekš teica, ka Tautas partija 7.Saeimas sākumā, iespējams, ir balsojusi kaut kā citādāk. (No zāles dep. J.Dobelis: “Es taču neminēju Tautas partiju!”) Nē! Arī 7.Saeimas sākumā Tautas partija sēdēja opozīcijā, tāpēc visus šos labojumus, kurus mums nācās galu galā divarpus gadu laikā pēc tam iestrādāt attiecībā uz bērniem un invalīdiem, arī toreiz veica valdošā koalīcija bez Tautas partijas līdzdalības. Tieši tāpat, kā tas precīzi notiek šodien.

Tāpēc es aicinu šo likumu skatīt ļoti rūpīgi, lai uz otro lasījumu varbūt varētu atteikties no minētā panta svītrošanas. Te nav runa par vienu budžeta gadu, te nav runa par vienu filmu, te nav runa par kaut ko viendienīgu. Tas ir ilgtermiņa projekts, kas sevi ir pierādījis. Tie ir kultūras cilvēki ar lielu autoritāti sabiedrībā, kuri pēc tam ir spējuši materializēt savas idejas, veiksmīgi vairojot mūsu kultūras vērtības un stāstot par Latviju pasaulē. Un arī Kultūrkapitāla fonds visnotaļ ir darbojies kā integrējošs fonds, jo šeit netiek šķirots, vai tās ir latviešu kultūras vērtības, vai tās ir visas Latvijas kultūras vērtības - gan krievu, gan citu mazākumtautību kultūru vērtības.

Es aicinu jūs to vēlreiz apdomāt, bet, debatējot par šīm lietām, kolēģi, tomēr vajadzētu būt precīziem, kad, kur, kas un kā ir balsojis.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Paldies.

Debatēs neviens deputāts vairs nav pieteicies. Debates slēdzu.

Vai deputātei Baibai Brigmanei ir kas sakāms Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā?

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Es gribētu piebilst tikai vienu. Cienījamie deputāti, lūdzu, pavērojiet, kas ir rakstīts šajā likumprojektā! Te ir rakstīts, ka likumprojekts paredz Latvijā ieviest kombinēto akcīzes nodokļa likmi cigaretēm un palielināt to līdz Eiropas Savienības direktīvās noteiktajam minimālajam līmenim, kā arī palielināt akcīzes nodokļa likmi smēķējamajai tabakai. Šeit nekur nav rakstīts, ka tiks atņemti līdzekļi Kultūrkapitāla fondam, ka tiks atņemti līdzekļi sportam. Šeit ir parādīts cits mehānisms, kā dabā novadīt šos līdzekļus līdz Kultūrkapitāla fondam un līdz sporta organizācijām. Un kur tad ir teikts, ka šo līdzekļu nebūs vai ka to būs vēl mazāk? Varbūt tie būs vēl lielāki! (No zāles dep. A.Šķēle: “Tam piekrītu!”)

Tāpēc es lūdzu iepazīties ar šo likumprojektu pilnībā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu, balsosim par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 54, pret - 41, neviens neatturas. Likumprojekts pieņemts pirmajā lasījumā.

Lūdzu, par priekšlikumu iesniegšanas termiņu!

B.Brigmane. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 9.decembris, pulksten 14.00.

Sēdes vadītāja. Un izskatīšanas laiks?

B.Brigmane. 12. decembris.

Sēdes vadītāja. 12. decembris. (Starpsauciens: “Citi piedāvājumi!”)

Vārds deputātam Dzintaram Ābiķim. Lūdzu!

Dz.Ābiķis (Tautas partijas frakcija).

Kolēģi, es tiešām jūs aicinu respektēt gan kultūras darbinieku viedokli, gan sporta darbinieku viedokli… Vismaz rast iespēju, lai viņus uzklausītu. To varētu izdarīt nākamās nedēļas sākumā. Tāpēc es lūdzu vismaz par vienu dienu pagarināt priekšlikumu iesniegšanas termiņu un noteikt, ka šis iesniegšanas termiņš ir nevis 9., bet 10.decembris pulksten 16.00.

Sēdes vadītāja. Ir saņemti divi priekšlikumi.

Tātad vispirms balsosim par tālāko termiņu, tas ir, par Dzintara Ābiķa priekšlikumu - priekšlikumus iesniegt līdz 10.decembrim pulksten 16.00. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 42, pret - 43, atturas - 9 deputāti. Priekšlikums nav pieņemts.

Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš ir 9.decembris līdz pulksten 14.00 un izskatīšanas laiks ir Saeimas 12.decembra sēde.

Cienījamie deputāti! Sēdi mēs turpināsim pēc pārtraukuma pulksten 15.30.

(Pārtraukums)

 

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas

priekšsēdētāja Ingrīda Ūdre.

Sēdes vadītāja. Turpināsim skatīt 5.decembra sēdes darba kārtību! Un nākamais ir likumprojekts “Grozījumi likumā “Par izložu un azartspēļu nodevu un nodokli””, tā izskatīšana pirmajā lasījumā.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāte Baiba Brigmane.

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie deputāti! Izskatīsim dokumentu nr.116 - likumprojektu “Grozījumi likumā “Par izložu un azartspēļu nodevu un nodokli””. Šo likumprojektu Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija izskatīja savā sēdē un atzina to par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Neviens deputāts “par” vai “pret” runāt nav pieteicies. Lūdzu, balsosim par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 51, pret - 32, neviens neatturas. Likumprojekts ir atzīts par steidzamu.

B.Brigmane. Komisija nodod jums šo likumprojektu pirmajam lasījumam un grib paziņot, ka grozījumu mērķis ir azartspēļu nodokļa palielināšana ruletes, kāršu un kauliņu spēles galdiem, lai tādējādi budžetā gūstu papildu ienākumus.

Sēdes vadītāja. Debatēs neviens deputāts nav pieteicies. Lūdzu, balsosim par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret - 1, atturas - 1 deputāts. Likumprojekts pirmajā lasījumā ir pieņemts.

Lūdzu, par priekšlikumu iesniegšanas termiņu!

B.Brigmane. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš ir 9.decembris, pulksten 14.00, otrais lasījums - 12.decembrī.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Paldies!

Turpināsim skatīt darba kārtību! Nākamais ir likumprojekts “Grozījumi likumā “Par akcīzes nodokli alkoholiskajiem dzērieniem””, pirmais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāte Baiba Brigmane.

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie deputāti, izskatīsim dokumentu nr.117 - likumprojektu “Grozījumi likumā “Par akcīzes nodokli alkoholiskajiem dzērieniem””. Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija izskatīja savā sēdē šo likumprojektu un atzina to par steidzamu.

Sēdes vadītāja. “Par” vai “pret” deputāti runāt nav pieteikušies, tāpēc balsosim par likumprojekta atzīšanu par steidzamu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 54, pret - 41, neviens neatturas. Likumprojekts ir atzīts par steidzamu.

B.Brigmane. Komisija nodod jums šo likumprojektu pirmajam lasījumam. Likumprojektā ir norādīts, ka ar akcīzes nodokli ir jāapliek jebkura veida alkoholisko dzērienu ražošana, arī nelegālā, un jebkurš imports, arī nelegālais.

Sēdes vadītāja. Debatēt neviens deputāts pieteicies nav. Balsosim par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 53, pret - 40, atturas - 1. Likumprojekts atzīts par steidzamu. Likumprojekts ir pieņemts pirmajā lasījumā.

Lūdzu, noteiksim priekšlikumu iesniegšanas termiņu!

B.Brigmane. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 9.decembris, pulksten 14.00. Otrais lasījums - 12.decembrī.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Paldies.

Turpinām izskatīt darba kārtību.

Nākamais ir likumprojekts “Grozījumi likumā “Par pievienotās vērtības nodokli””. Izskatīšana pirmajā lasījumā.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāte Baiba Brigmane.

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie deputāti! Izskatām dokumentu nr.118. Tas ir likumprojekts “Grozījumi likumā “Par pievienotās vērtības nodokli””. Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija izskatīja šo likumprojektu savā sēdē un nolēma, ka tam jāpiešķir steidzamība.

Sēdes vadītāja. Deputāti nav pieteikušies runāt ne “par”, ne “pret”. Lūdzu, balsosim par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Balsošanas režīmu, lūdzu! Lūdzu rezultātu! Par - 54, pret - 42, neviens neatturas. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

B.Brigmane. Tātad komisija nodod mums šo likumprojektu izskatīšanai pirmajā lasījumā. Šie likuma grozījumi nozīmē, ka no 2003.gada netiks piemērots pievienotās vērtības nodoklis medikamentiem, medicīniskajām ierīcēm un medicīnas preču piegādēm.

Sēdes vadītāja. Debatēt deputāti pieteikušies nav. Balsosim par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 77 deputāti, pret - 19, neviens neatturas. Likumprojekts pieņemts pirmajā lasījumā.

Lūdzu, noteiksim priekšlikumu iesniegšanas termiņu un otrā lasījuma laiku!

B.Brigmane. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 9.decembris, pulksten 14.00. Otrais lasījums - 12.decembrī.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Turpinām izskatīt darba kārtību.

Izskatīsim likumprojektu “Grozījumi likumā “Par uzņēmumu ienākuma nodokļa atlaidi invalīdu biedrību uzņēmumiem (uzņēmējsabiedrībām) 1998., 1999., 2000., 2001. un 2002.gadā””.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāte Baiba Brigmane.

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie deputāti! Izskatām dokumentu nr.119 - likumprojektu “Grozījumi likumā “Par uzņēmumu ienākuma nodokļa atlaidi invalīdu biedrību uzņēmumiem (uzņēmējsabiedrībām) 1998., 1999., 2000., 2001. un 2002.gadā””. Komisija, izskatījusi šo likumprojektu, atzina to par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Deputāti nav pieteikušies runāt ne “par”, ne “pret”. Balsosim par likumprojekta atzīšanu par steidzamu!

Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 54, pret - 38, atturas - 1. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

B.Brigmane. Komisija nodod šo likumprojektu izskatīšanai pirmajā lasījumā. Likumprojekts izstrādāts, lai radītu iespēju turpināt piemērot invalīdu biedrību uzņēmumiem nodokļu atlaidi.

Sēdes vadītāja. Debatēt deputāti pieteikušies nav. Balsosim par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 93 deputāti, pret un atturas - nav. Likumprojekts pieņemts pirmajā lasījumā.

Lūdzu, noteiksim priekšlikumu iesniegšanas termiņu un nākamā lasījuma izskatīšanas laiku!

B.Brigmane. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 9.decembris, pulksten 14.00.

Otrais lasījums - 12.decembrī.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Turpinām izskatīt darba kārtību.

Izskatīsim likumprojektu “Grozījumi likumā “Par nodokļiem un nodevām””. Pirmajā lasījumā.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāte Baiba Brigmane.

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Izskatīsim dokumentu nr.120 - likumprojektu “Grozījumi likumā “Par nodokļiem un nodevām””. Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija izskatīja šo likumprojektu un atzina par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Runāt ne “par”, ne “pret” deputāti pieteikušies nav. Balsosim par likumprojekta atzīšanu par steidzamu. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 51, pret - 40, atturas - nav. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

B.Brigmane. Komisija nodod šo likumprojektu izskatīšanai pirmajā lasījumā. Piemērojot šo likumu, būs iespējams, samaksājot pamatparāda summu, kura iekrājusies no 2001.gada 31.decembra, dzēst soda naudas un soda maksas, kuras ir pieaugušas šajā laikā.

Sēdes vadītāja. Debatēt deputāti pieteikušies nav. Lūdzu, balsosim par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 94, pret - 1, atturas - neviens. Likumprojekts pieņemts pirmajā lasījumā.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu un laiku otrajam lasījumam!

B.Brigmane. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 9.decembris, pulksten 14.00. Otrais lasījums - 12.decembrī.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav.

Turpinām izskatīt darba kārtību. Izskatīsim likumprojektu “Grozījums likumā “Par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu”” pirmajā lasījumā.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāte Baiba Brigmane.

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Izskatīsim dokumentu nr.121 - likumprojektu “Grozījumi likumā “Par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu””. Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija savā sēdē izskatīja šo likumprojektu un atzina par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Runāt ne “par”, ne “pret” deputāti nav pieteikušies. Balsosim par likumprojekta atzīšanu par steidzamu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 54, pret - 39, neviens neatturas. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

B.Brigmane. Komisija izskatīja šo jautājumu un nodod to izskatīšanai pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Debatēt deputāti pieteikušies nav. Lūdzu, balsosim par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 74, pret - 20, neviens neatturas. Likumprojekts ir pieņemts pirmajā lasījumā.

Lūdzu, noteiksim priekšlikumu iesniegšanas termiņu un laiku otrajam lasījumam!

B.Brigmane. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 9.decembris, pulksten 14.00. Otrais lasījums - 12.decembrī.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Paldies.

Izskatīsim likumprojektu “Grozījumi Militārā dienesta likumā” pirmajā lasījumā.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāte Baiba Brigmane.

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Izskatām dokumentu nr.122 - likumprojektu “Grozījumi Militārā dienesta likumā”. Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija izskatīja savā sēdē šo likumprojektu un atzina par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Deputāti nav pieteikušies runāt ne “par”, ne “pret”. Balsosim par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 54, pret - 39, neviens neatturas. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

B.Brigmane. Komisija izskatīja savā sēdē šo likumprojektu un nodod to izskatīšanai pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Debatēt deputāti pieteikušies nav.

Balsosim par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 54, pret - 21, atturas - 18. Likumprojekts ir pieņemts pirmajā lasījumā.

Lūdzu, noteiksim priekšlikumu iesniegšanas termiņu un laiku otrajam lasījumam!

B.Brigmane. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš ir 9.decembris, pulksten 14.00.

Otrais lasījums - 12.decembrī.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav.

Turpinām izskatīt sēdes darba kārtību. Nākamais ir likumprojekts “Grozījums Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā””. Pirmais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāte Baiba Brigmane.

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Izskatām dokumentu nr.123 - likumprojektu “Grozījums Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā”.

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija izskatīja šo likumprojektu un atzina par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Jautājumā par steidzamību deputāti nav pieteikušies runāt “par” vai “pret”.

Balsosim par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 54, pret - 40, neviens neatturas. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

Atklājam debates.

Vārds deputātam Jānim Strazdiņam. Lūdzu!

J.Strazdiņš (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Cienījamie kolēģi! Es gribētu izmantot šo iespēju, lai atbildētu deputātei Goldes kundzei uz viņas ļoti izjusto runu. Domāju, ka mūsu partiju un arī visus pārējos deputātus uztrauc narkomānijas problēma, un es ceru, ka visi Saeimā ievēlētie deputāti realizēs savus priekšvēlēšanu solījumus. Jo valstī tiešām situācija attiecībā uz narkomānijas izplatību ir kritiska, bet līdz šim nedz iepriekšējā Saeima, nedz iepriekšējās valdības nav atradušas līdzekļus šīs nopietnās sociālās nelaimes ārstēšanai. Taču sākt tās ārstēšanu, tā teikt, no otra gala, no pēdējā posma, no rehabilitācijas kopienām, nav pareizi, jo valstī jāatjauno ambulatorā narkoloģiskā palīdzība, jāatjauno stacionārā narkoloģiskā palīdzība, jāpagarina ārstēšanas kursi, jāizveido valsts programma, kuru veidot pašreiz mums palīdz spāņu speciālisti, jo Latvijā, redziet, izrādās, nav pietiekami labu speciālistu, kas to var izdarīt. Es ceru, ka programma būs drīz pabeigta un ka, veidojot jauno budžetu, mēs spēsim visiem šiem posmiem atvēlēt nepieciešamos līdzekļus, un tad arī būs līdzekļi vajadzīgi šīm rehabilitācijas kopienām, kuras, es vēlreiz pasvītroju, ir tikai viens no posmiem, lai ārstētu atkarīgos.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Debatēs neviens deputāts vairs pieteicies nav. Debates slēdzam.

Vai Brigmanes kundzei ir kas sakāms Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā? Lūdzu, balsosim par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 54, pret - 41, neviens neatturas. Likumprojekts pieņemts pirmajā lasījumā.

Lūdzu, noteiksim priekšlikumu iesniegšanas termiņu un laiku otrajam lasījumam!

B.Brigmane. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 9.decembris, pulksten 14.00. Otrais lasījums - 12.decembrī.

Sēdes vadītājs. Citu priekšlikumu nav. Paldies.

Turpinām izskatīt Saeimas sēdes darba kārtību.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekta “Grozījumi Ugunsdrošības un ugunsdzēsības likumā” izskatīšana pirmajā lasījumā.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāte Baiba Brigmane.

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie deputāti! Izskatām dokumentu nr.124 - likumprojektu “Grozījumi Ugunsdrošības un ugunsdzēsības likumā”.

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija savā sēdē izskatīja šo likumprojektu un atzina par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Runāt “par” un “pret” deputāti pieteikušies nav. Balsosim par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 52 deputāti, pret - 40, neviens neatturas. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

B.Brigmane. Komisija izskatīja šo likumprojektu un nodod to Saeimai izskatīšanai pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Debatēt deputāti pieteikušies nav. Lūdzu, balsosim par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 49 deputāti, pret - 39, neviens deputāts neatturas. Likumprojekts ir pieņemts pirmajā lasījumā.

Lūdzu, noteiksim priekšlikumu iesniegšanas termiņu un laiku otrajam lasījumam!

B.Brigmane. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 9.decembris, pulksten 14.00, otrais lasījums - 12.decembrī.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav.

Turpinām izskatīt Saeimas sēdes darba kārtību.

Nākamais darba kārtības punkts ir likumprojekts “Grozījumi likumā “Par policiju””. Pirmais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāte Baiba Brigmane.

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie deputāti! Izskatīsim dokumentu nr.125 - likumprojektu “Grozījums likumā “Par policiju””. Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija savā sēdē izskatīja šo likumprojektu un atzina to par steidzamu.

Sēdes vadītāja. “Par” un “pret” deputāti runāt nav pieteikušies. Balsosim par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 54 deputāti, pret - 40, neviens neatturas. Likumprojekts ir atzīts par steidzamu.

B.Brigmane. Komisija nodod šo likumprojektu Saeimai pirmajam lasījumam.

Sēdes vadītāja. Deputāti debatēs nav pieteikušies. Lūdzu, balsosim par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 51 deputāts, pret - 40, neviens neatturas. Likumprojekts ir pieņemts pirmajā lasījumā.

Lūdzu, par priekšlikumu iesniegšanas termiņu un izskatīšanas laiku otrajā lasījumā!

B.Brigmane. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 9.decembris, pulksten 14.00, otrais lasījums - 12.decembrī.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Tad turpināsim izskatīt Saeimas darba kārtību. Nākamais darba kārtības jautājums ir likumprojekts “Grozījumi likumā “Par Krimināllikuma spēkā stāšanās laiku un kārtību””. Pirmais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāte Baiba Brigmane.

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie deputāti! Izskatīsim dokumentu nr.146 - likumprojektu “Grozījumi likumā “Par Krimināllikuma spēkā stāšanās laiku un kārtību””. Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija savā sēdē izskatīja šo likumprojektu un atzina to par steidzamu.

Sēdes vadītāja. “Par” un “pret” deputāti runāt nav pieteikušies. Tātad balsosim par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 52 deputāti, pret - 36 deputāti, atturējušos - nav. Likumprojekts ir atzīts par steidzamu.

Vai Mareks Segliņš gribēja sākt debates? (No zāles dep. M.Segliņš: “Nē, nē!”) Nē.

B.Brigmane. Komisija izskatīja šo likumprojektu un nodod to Saeimai pirmajam lasījumam.

Sēdes vadītāja. Debatēs deputāti pieteikušies nav, tāpēc balsosim par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 54 deputāti, pret - 40, neviens neatturas. Likumprojekts ir pieņemts pirmajā lasījumā.

Lūdzu, par priekšlikumu iesniegšanas laiku un izskatīšanas termiņu otrajā lasījumā!

B.Brigmane. Priekšlikumu iesniegšanas laiks - 9.decembris, pulksten 14.00. Otrais lasījums - 12.decembrī.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Turpināsim izskatīt Saeimas darba kārtību!

Nākamais darba kārtības jautājums ir likumprojekts “Grozījumi Latvijas Sodu izpildes kodeksā”. Pirmais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāte Baiba Brigmane.

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie deputāti! Izskatāmais dokuments nr.127 - likumprojekts “Grozījumi Latvijas Sodu izpildes kodeksā”. Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija savā sēdē izskatīja šo likumprojektu un atzina to par steidzamu.

Sēdes vadītāja. “Par” vai “pret” runāt deputāti nav pieteikušies. Tātad balsosim par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 54 deputāti, pret - 41, neviens neatturas. Likumprojekts ir atzīts par steidzamu.

B.Brigmane. Komisija nodod šo likumprojektu Saeimai izskatīšanai pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Debatēs deputāti pieteikušies nav. Lūdzu, balsosim par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 54 deputāti, pret - 41, neviens neatturas. Likumprojekts ir pieņemts pirmajā lasījumā.

Lūdzu, par priekšlikumu iesniegšanas laiku un izskatīšanas laiku otrajam lasījumam!

B.Brigmane. Priekšlikumus lūdzu iesniegt līdz 9.decembrim, pulksten 14.00. Otrais lasījums - 12.decembrī.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Turpināsim izskatīt darba kārtību!

Nākamais darba kārtības punkts ir likumprojekts “Grozījums Robežsardzes likumā”. Pirmais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāte Baiba Brigmane.

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie deputāti! Izskatīsim dokumentu nr.128 - likumprojektu “Grozījums Robežsardzes likumā”. Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija savā sēdē izskatīja šo likumprojektu un atzina to par steidzamu.

Sēdes vadītāja. “Par” vai “pret” deputāti runāt nav pieteikušies, tāpēc balsosim par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 54 deputāti, pret - 40, neviens deputāts neatturas. Likumprojekts ir atzīts par steidzamu.

B.Brigmane. Komisija nodod šo likumprojektu Saeimai pirmajam lasījumam.

Sēdes vadītāja. Debatēs deputāti pieteikušies nav. Lūdzu, balsosim par likumprojekta pieņemšanu pirmajā... Ā! Par vēlu!... Nē, nav par vēlu!

Debatēs ir pieteicies deputāts Gundars Bērziņš.

G.Bērziņš (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā Saeimas priekšsēdētāja! Godātie deputāti! Tā kā tas ir pēdējais darba kārtības jautājums, tad es ilgi nekavēšu jūsu uzmanību, bet norādīšu tikai uz dokumentu, kas šeit ir iesniegti, kvalitāti.

Es aicinu atšķirt 129.dokumenta paskaidrojuma raksta 3. un 4.lappusi, kur ir analizēta šā likumprojekta fiskālā ietekme. Un pirmais, ko pamanām, ir tas, ka budžeta ieņēmumos nav paredzētas izmaiņas. Izdevumos tās ir paredzētas 106,4 miljonu apmērā, bet ieņēmumi ir mazāki par 39,9 miljoniem latu. Un fiskālais efekts tātad ir tāds, ka nāksies izdot…

Sēdes vadītāja. Es atvainojos, deputāta kungs! Vai jūs runājat par dokumentu nr.129? Mēs tagad izskatām dokumentu nr.128. (Zālē aplausi.) Debates par šo dokumentu tiek slēgtas.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāte Baiba Brigmane.

B.Brigmane. Komisija iesniedza šo likumprojektu pirmajam lasījumam.

Sēdes vadītāja. Debatēs neviens deputāts vairs nav pieteicies. Balsosim par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 52, pret - 39, neviens neatturas. Likumprojekts ir pieņemts pirmajā lasījumā.

Lūdzu, par priekšlikumu iesniegšanas termiņu un izskatīšanas laiku otrajā lasījumā!

B.Brigmane. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 9.decembris, pulksten 14.00 un otrais lasījums - 12.decembrī.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav.

Turpināsim izskatīt darba kārtību! Nākamais darba kārtības jautājums ir likumprojekts - “Grozījumi likumā “Par invalīdu medicīnisko un sociālo aizsardzību””. Pirmais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāte Baiba Brigmane.

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie deputāti! Izskatīsim dokumentu nr.129 - likumprojektu “Grozījumi likumā “Par invalīdu medicīnisko un sociālo aizsardzību””.

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija, savā sēdē izskatot šo likumprojektu, atzina to par steidzamu.

Sēdes vadītāja. “Par” vai “pret” deputāti runāt nav pieteikušies, tāpēc balsosim par likumprojekta atzīšanu par steidzamu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 54, pret - 39. Likumprojekts ir atzīts par steidzamu.

Vai deputāts Gundars Bērziņš vēlas piedalīties debatēs? Lūdzu!

G.Bērziņš (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā Saeimas priekšsēdētāja! Es atvainojos, ka nedaudz pasteidzos, jo ļoti strauji rit apspriešana, bet es domāju, ka tas bija pozitīvi, jo, pievēršot uzmanību, deputātiem bija iespēja atrast šo dokumentu un paskatīties šā 129.dokumenta pielikuma grozījumu pamatojuma 3. un 4.lappusē, kur ir analizēta šā dokumenta fiskālā ietekme.

Fiskālā ietekme ir tāda. Lai izveidotu šo jauno institūciju, gadā tai tiek paredzēts tērēt 106,4 tūkstošus latu. 106,4 tūkstošus latu! Tas ir lasāms trešajā sadaļā par izmaiņām budžeta izdevumos. Tātad naudu vajadzēs tērēt vairāk. Ieguvums, kas ir sagaidāms un ko grasās izdarīt, ir saistīts ar vienu procentu bērnu, tas ir, apmēram 100 - 102 bērniem (pēc 2002.gada statistikas), kam ir paredzēts atņemt invaliditāti, un ieguvums, neizmaksājot šos invaliditātes pabalstus, varētu būt 39,9 tūkstoši latu. Fiskālā ietekme ir negatīva.

Šis budžeta grozījums palielina izdevumus par 66,5 tūkstošiem latu gan 2003., gan 2004., gan 2005.gadā. Vai šeit nav tāda pati analoģija, ka, lai būtu siltāk, sakurina ugunskuru no naudas? Tātad mēģina nostiprināt institūciju, kura izmaksā trīs reizes dārgāk, nekā ir ieguvums no fiskālā efekta. Tā ka man tas ir pilnīgi nesaprotams. Un šādu brīnumu, ja jūs rūpīgi izlasītu visu šo paketi, ko jums lika priekšā un ko jūs, varbūt skatoties uz balsošanas kartiņu, esat nobalsojuši, šajos likumos ir pietiekami daudz.

Tā ka es aicinu to neatbalstīt, jo tas ir pilnīgs absurds, kas parādās tieši šeit un ko jūs te varat apskatīties. 66 tūkstoši latu vairāk! Jo, lai varētu ārstēt no narkotikām atkarīgus bērnus, bija vajadzīgi 130 tūkstoši. Kāpēc šāds likumprojekts ir vajadzīgs? Kas to var paskaidrot? Šī institūcija maksā trīsreiz dārgāk, nekā ir ieguvums no atņemtajiem invaliditātes pabalstiem bērniem. Es to pilnīgi nesaprotu! Līdz šim, teiksim, ja ņēma kaut ko nost, tad vismaz bija fiskālais efekts, bet šeit, lai iztērētu vēl vairāk… Tas ir absurda kalngals! Vismaz man tā liekas.

Sēdes vadītāja. Vairāk debatēs deputāti pieteikušies nav. Debates slēdzu.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāte Baiba Brigmane.

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Tātad Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija nodod šo likumprojektu pirmajam lasījumam, un ir arī iespējams iesniegt priekšlikumus un labojumus līdz otrajam lasījumam.

Sēdes vadītāja. Lūdzu, balsosim par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 53, pret - 40. Likumprojekts ir pieņemts pirmajā lasījumā.

Lūdzu ierosinājumus par priekšlikumu iesniegšanas laiku un izskatīšanas laiku otrajā lasījumā!

B.Brigmane. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 9.decembris, pulksten 14.00, otrais lasījums - 12.decembrī.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Likumprojekts ir pieņemts pirmajā lasījumā, un priekšlikumu iesniegšanas laiks ir noteikts. Paldies, Brigmanes kundze!

Pirms turpinām izskatīt Saeimas sēdes darba kārtību, informēju, ka ir saņemts desmit deputātu priekšlikums - papildināt Saeimas darba kārtību ar lēmuma projektu “Par deputātes Ineses Šleseres atsaukšanu no Baltijas Asamblejas Latvijas delegācijas”. Vai deputātiem ir iebildumi?

Un ir saņemts vēl viens desmit deputātu parakstīts priekšlikums par darba kārtības papildināšanu ar lēmuma projektu “Par deputāta Krišjāņa Petera ievēlēšanu Baltijas Asamblejas Latvijas delegācijā”. Vai deputātiem ir iebildumi?

Deputātiem iebildumu nav.

Tātad turpināsim izskatīt Saeimas darba kārtību. Izskatīsim lēmuma projektu “Par deputātes Ineses Šleseres atsaukšanu no Baltijas Asamblejas Latvijas delegācijas”.

Tātad Saeima nolemj atsaukt deputāti Inesi Šleseri no Baltijas Asamblejas Latvijas delegācijas.

Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 89, pret - 1, atturas - 2. Deputāte Inese Šlesere ir atsaukta no Baltijas Asamblejas Latvijas delegācijas.

Izskatīsim nākamo darba kārtības jautājumu - “Par deputāta Krišjāņa Petera ievēlēšanu Baltijas Asamblejas Latvijas delegācijā”.

Tātad Saeima nolemj ievēlēt deputātu Krišjāni Peteru Baltijas Asamblejas Latvijas delegācijā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret - 1, atturas - 5. Deputāts Krišjānis Peters ir ievēlēts Baltijas Asamblejas Latvijas delegācijā.

Saeimas Prezidijs ziņo, ka šodien sēdes starplaikā notika kopēja Saeimas Prezidija un Frakciju padomes sēde. Frakciju padomē ir pieņemts
priekšlikums - slēgt rudens sesiju šā gada 20.decembrī un atsākt ziemas sesiju 2003.gada 9.janvārī.

Vai deputātiem ir kādi citi priekšlikumi?

Deputāts Indulis Emsis. Lūdzu! Ieslēdziet deputātam Emsim mikrofonu!

I.Emsis (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Godātie kolēģi! Mans priekšlikums ir, ka mēs varētu beigt rudens sesiju 24.decembrī un ziemas sesijā darbu sākt 13.janvārī. Jāņem vērā, ka svētku datumi ir atšķirīgi latviešiem un citām nācijām, konfesijām arī, jā.

Sēdes vadītāja. Deputāts Jānis Urbanovičs. Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātam Urbanovičam!

J.Urbanovičs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Man ir daļēji atbalstošs priekšlikums - otrajā sadaļā atbalstīt Emsi, bet pirmajā - Ūdri. No 20.decembra līdz 13.janvārim. (Smiekli, aplausi.)

Sēdes vadītāja. Deputāt Urbanovič, diemžēl tas nav priekšlikums.

Deputāts Golubovs, lūdzu!

A.Golubovs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Kādreiz tradicionāli bija tā, ka Saeima sāk ziemas sesiju pēc vecā Jaunā gada. Un vecais Jaunais gads ir laikā no 13.janvāra uz 14.janvāri. Tā ka ierosinu darbu atsākt 14.janvārī, bet brīvdienas sākt no 20.decembra.

Sēdes vadītāja. Vispirms mēs balsosim par to, kad slēgt rudens sesiju. Balsosim, sākot no tā priekšlikuma, kurā ir minēts tālākais datums. Tātad vispirms balsosim par šo priekšlikumu: slēgt rudens sesiju 2002.gada 24.decembrī. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 48 deputāti, pret - 35 deputāti, atturas - 7 deputāti. Priekšlikums ir pieņemts. Tātad slēdzam rudens sesiju 2002.gada 24.decembrī. Vai deputāts Andris Ārgalis vēlas izteikt savu priekšlikumu?

Tālāk. Balsosim par deputātu priekšlikumu par ziemas sesijas sākšanu. Tātad ir divi priekšlikumi: 13.janvāris un 14.janvāris. Vispirms balsosim par to priekšlikumu, kurā ir minēts tālākais datums, - sākt ziemas sesiju 2003.gada 14.janvārī. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 91 deputāts, pret - neviens, atturas - 1 deputāts. Saeima sāks ziemas sesiju 14.janvārī.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputātu Turlā, Urbanoviča, Plinera, Maksimova, Fjodorova, Cileviča, Ribakova, Orlova, Vidavska un Klementjeva jautājumu Latvijas Republikas Ministru prezidentam Repšes kungam par jaunu ministru posteņu ieviešanas izmaksām. Jautājumu nododam Ministru prezidentam.

Visi darba kārtības jautājumi ir izskatīti. Lūdzam deputātus reģistrēties ar identifikācijas kartēm! Lūdzam reģistrācijas režīmu!

Kamēr tiek gatavota reģistrācijas izdruka, dodu vārdu Jēkabsona kungam. Lūdzu!

 

Ē.Jēkabsons (Saeimas priekšsēdētājas biedrs).

Godātie deputāti! Atgādinu, ka Dzeltenajā zālē uzreiz pēc sēdes notiks Latvijas un jau iepriekš minēto valstu parlamentu sadarbības grupu dibināšana.

Sakarā ar to, ka vairāku deputātu, triju sadarbības grupu iniciatoru, vairs nav klāt, Latvijas un Kuveitas, Latvijas un Taivānas un Latvijas un Tibetas sadarbības grupu dibināšana tiek atlikta uz nākamo sēdi.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Saeimas sekretāra biedru lūdzu nolasīt reģistrācijas rezultātus!

A.Bartaševičs (Saeimas sekretāra biedrs).

Godātie kolēģi! Nav reģistrējušies: Ēriks Jēkabsons, Pēteris Kalniņš, Oskars Kastēns, Alberts Krūmiņš, Sarmīte Ķikuste, Arnolds Laksa, Linda Mūrniece, Aigars Pētersons, Mihails Pietkevičs, Rihards Pīks, Andrejs Radzevičs, Anna Seile, Jānis Strazdiņš, Baiba Brigmane, Viesturs Šiliņš, Andris Tolmačovs un Dainis Turlais.

Sēdes vadītāja. 5.decembra sēde ir slēgta.

 

SATURA RĀDĪTĀJS

8.Saeimas rudens sesijas 8.sēde

2002.gada 5.decembrī

 

Par darba kārtību

Par likumprojektu “Par Latvijas Republikas un Zviedrijas Karalistes līgumu par militāro sadarbību un personāla statusu”

(73. un 73.a dok., reģ. nr.33)

Par likumprojektu “Grozījums likumā “Par pievienotās vērtības nodokli”” (Noraidīts)

(78. un 78.a dok., reģ. nr.35)

Priekšlikumi

- dep. B.Brigmane

- dep. J.Urbanovičs

Par likumprojektu “Grozījumi Nolīgumā starp Latvijas Republikas valdību un Igaunijas Republikas valdību par valsts robežas šķērsošanas vietām”

(103. un 103.a dok., reģ. nr.55)

Par likumprojektu “Par Latvijas Republikas un Slovēnijas Republikas brīvās tirdzniecības līguma Apvienotās komitejas lēmumu nr.1/2002 attiecībā uz Latvijas Republikas un Slovēnijas Republikas brīvās tirdzniecības līguma B protokolu”

(107. un 107.a dok., reģ. nr.56)

Par likumprojektu “Grozījums likumā “Par īpaši aizsargājamām dabas teritorijām””

(109. un 109.a dok., reģ. nr.57)

Priekšlikums

- dep. B.Brigmane

Par likumprojektu “Grozījums Ūdens apsaimniekošanas likumā”

(110. un 110.a dok., reģ. nr.58)

Priekšlikums

- dep. B.Brigmane

Par likumprojektu “Grozījumi Darba likumā”

(111. un 111.a dok., reģ. nr.59)

Priekšlikumi

- dep. B.Brigmane

- dep. Gundars Bērziņš

- dep. J.Stalidzāne

- dep. Ē.Zunda

Par likumprojektu “Grozījumi Valsts sociālo pabalstu likumā”

(112. un 112.a dok., reģ. nr.60)

Priekšlikumi

- dep. A.Šķēle

- dep. A.Klementjevs

- dep. B.Brigmane

Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu””

(113. un 113-a dok., reģ. nr.61)

Priekšlikumi

- dep. Gundars Bērziņš

- dep. B.Brigmane

Par procedūru

- dep. Gundars Bērziņš

Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par akcīzes nodokli tabakas izstrādājumiem””

(114. un 114.a dok., reģ. nr.62)

Priekšlikumi

- dep. Dz.Ābiķis

- dep. B.Brigmane

Par likumprojektu “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”

(115. un 115.a dok., reģ. nr.63)

Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par izložu un azartspēļu nodevu un nodokli””

(116. un 116.a dok., reģ. nr.64)

Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par akcīzes nodokli alkoholiskajiem dzērieniem””

(117. un 117.a dok., reģ. nr.65)

Priekšlikums

- dep. A.Šķēle

Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par pievienotās vērtības nodokli””

(118. un 118.a dok., reģ. nr.66)

Priekšlikumi

- dep. A.Šķēle

- dep. V.Šiliņš

Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par uzņēmumu ienākuma nodokļa atlaidi invalīdu biedrību uzņēmumiem (uzņēmējsabiedrībām) 1998., 1999., 2000., 2001. un 2002.gadā””

(119. un 119.a dok., reģ. nr.67)

Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par nodokļiem un nodevām””

(120. un 120.a dok., reģ. nr.68)

Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu””

(121. un 121.a dok., reģ. nr.69)

Priekšlikums

- dep. B.Brigmane

Par likumprojektu “Grozījumi Militārā dienesta likumā”

(122. un 122.a dok., reģ. nr.70)

Priekšlikumi

- dep. J.Dalbiņš

- dep. B.Brigmane

- dep. U.M.Klauss

Par likumprojektu “Grozījums Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā”

(123. un 123.a dok., reģ. nr.71)

Priekšlikumi

- dep. S.Golde

- dep. P.Kļaviņš

- dep. B.Brigmane

Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par Krimināllikuma spēkā stāšanās laiku un kārtību”” (Noraidīts)

(126. un 126.a dok., reģ. nr.74)

Priekšlikums

- dep. M.Pietkevičs

Paziņojums

- Saeimas priekšsēdētājas biedrs   Ē.Jēkabsons

Reģistrācijas rezultāti

Nolasa

- Saeimas sekretāra biedrs   A.Bartaševičs

Priekšlikums

- dep. B.Brigmane

Par darba kārtību
Par likumprojektu “Grozījumi Latvijas Sodu izpildes kodeksā”

(127. un 127.a dok., reģ. nr.75)

Priekšlikumi

- dep. B.Cilevičs

- dep. U.M.Klauss

Par likumprojektu “Grozījums Robežsardzes likumā”

(128. un 128.a dok., reģ. nr.76)

Priekšlikumi

- dep. J.Dalbiņš

- dep. B.Brigmane

Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par invalīdu medicīnisko un sociālo aizsardzību””

(129. un 129.a dok., reģ. nr.77)

Priekšlikums

- dep. B.Brigmane

Par darba kārtību
Lēmuma projekts “Par Saeimas pārstāvja apstiprināšanu Pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fonda padomē”

(72. dok.)

Ziņo

- dep. B.Brigmane

Lēmuma projekts “Par deputāta A.Aleksejeva atsaukšanu no Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas”
Likumprojekts “Grozījumi Krimināllikumā” (1.lasījums)

(12. un 71. dok., reģ. nr.7)

Ziņo

- dep. A.Laksa

Likumprojekts “Grozījumi Dzelzceļa likumā” (1.lasījums)

(13. un 76. dok., reģ. nr.8)

Ziņo

- dep. A.Seile

Likumprojekts “Grozījumi Lauku atbalsta dienesta likumā” (1.lasījums)

(11. un 75. dok., reģ. nr.6)

Ziņo

- dep. Dz.Zaķis

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par privatizējamo valsts un pašvaldību īpašuma objektu novērtēšanas kārtību”” (1. lasījums) (Steidzams)

(4. un 77. dok., reģ. nr.1)

Ziņo

- dep. Ē.Škapars

Par darba kārtību
Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par policiju””

(125. dok., reģ. nr.73)

Priekšlikumi

- dep. B.Brigmane

- dep. J.Dalbiņš

Par likumprojektu “Grozījumi Ugunsdrošības un ugunsdzēsības likumā”

(124. dok., reģ. nr.72)

Priekšlikums

- dep. B.Brigmane

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par akcīzes nodokli naftas produktiem”” (1.lasījums) (Steidzams)

(58. un 105. dok., reģ. nr.29)

Ziņo

- dep. B.Brigmane

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par nekustamā īpašuma nodokli”” (1.lasījums) (Steidzams)

(59. un 106. dok., reģ. nr.30)

Ziņo

- dep. B.Brigmane

Par likumprojektu “Par Latvijas Republikas valdības un Kuveitas Valsts valdības līgumu par ieguldījumu veicināšanu un savstarpēju aizsardzību”

(83. un 85. dok., reģ. nr.37)

(7.Saeimas likumprojektu reģ. nr.1401)

Priekšlikums

- dep. I.Vaidere

Par likumprojektu “Grozījumi Latvijas Republikas Advokatūras likumā”

(83. un 86. dok., reģ. nr.38)

(7.Saeimas likumprojektu reģ. nr.578)

Priekšlikums

- dep. S.Mellupe

Par likumprojektu “Grozījumi Sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas likumā”

(83. un 87. dok., reģ. nr.39)

(7.Saeimas likumprojektu reģ. nr.844)

Priekšlikumi

- dep. I.Emsis

- dep. S.Mellupe

- dep. I.Emsis

Par likumprojektu “Grozījums Ventspils brīvostas likumā”

(83. un 88. dok., reģ. nr.40)

(7.Saeimas likumprojektu reģ. nr.1303)

Priekšlikums

- dep. B.Brigmane

Par likumprojektu “Grozījums Rīgas brīvostas likumā”

(83. un 89. dok., reģ. nr.41)

(7.Saeimas likumprojektu reģ. nr.1304)

Priekšlikums

- dep. B.Brigmane

Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par nodokļu piemērošanu brīvostās un speciālajās ekonomiskajās zonās””

(83. un 90. dok., reģ. nr.42)

(7.Saeimas likumprojektu reģ. nr.1305)

Priekšlikumi

- dep. I.Emsis

- dep. B.Brigmane

Par likumprojektu “Grozījums Apdrošināšanas sabiedrību un to uzraudzības likumā”

(83. un 91. dok., reģ. nr.43)

(7.Saeimas likumprojektu reģ. nr.1324)

Priekšlikums

- dep. B.Brigmane

Par likumprojektu “Grozījumi Reģionālās attīstības likumā”

(83. un 92. dok., reģ. nr.44)

(7.Saeimas likumprojektu reģ. nr.1429)

Priekšlikumi

- dep. S.Šķesters

- dep. I.Emsis

Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par sapulcēm, gājieniem un piketiem””

(83. un 93. dok., reģ. nr.45)

(7.Saeimas likumprojektu reģ. nr.314)

Priekšlikumi

- dep. J.Lagzdiņš

- dep. J.Strazdiņš

- dep. I.Druviete

- dep. S.Šķesters

- dep. J.Lagzdiņš

- dep. S.Šķesters

Par priekšlikumu iesniegšanas termiņu likumprojektam “Grozījumi Reģionālās attīstības likumā”

Priekšlikums

- dep. S.Šķesters

Par likumprojektu “Grozījums Autortiesību likumā”

(83. un 94. dok., reģ. nr.46)

(7.Saeimas likumprojektu reģ. nr.1318)

Priekšlikumi

- dep. J.Strazdiņš

- dep. I.Druviete

Par likumprojektu “Fizisko personu īpašuma sākumdeklarēšanas likums”

(83. un 95. dok., reģ. nr.47)

(7.Saeimas likumprojektu reģ. nr.1174)

Priekšlikumi

- dep. J.Lagzdiņš

- dep. B.Brigmane

- dep. J.Dobelis

- dep. S.Mellupe

- dep. J.Urbanovičs

- dep. S.Mellupe

Par likumprojektu “Par Latvijas Republikas un Austrālijas līgumu par izdošanu”

(83. un 96. dok., reģ. nr.48)

(7.Saeimas likumprojektu reģ. nr.627)

Priekšlikums

- dep. I.Vaidere

Par likumprojektu “Grozījums likumā “Par likumu un citu Saeimas, Valsts prezidenta un Ministru kabineta pieņemto aktu izsludināšanas, publicēšanas, spēkā stāšanās kārtību un spēkā esamību””

(83. un 97. dok., reģ. nr.49)

(7.Saeimas likumprojektu reģ. nr.1204)

Priekšlikums

- dep. S.Mellupe

Par likumprojektu “Grozījums Valsts civildienesta likumā”

(83. un 98. dok., reģ. nr.50)

(7.Saeimas likumprojektu reģ. nr.1173)

Priekšlikumi

- dep. S.Šķesters

- dep. S.Mellupe

- dep. S.Šķesters

Par likumprojektu “Par 1961.gada 21.aprīļa Eiropas konvenciju par Starptautisko komercšķīrējtiesu”

(83. un 99. dok., reģ. nr.51)

(7.Saeimas likumprojektu reģ. nr.962)

Priekšlikums

- dep. I.Vaidere

Par likumprojektu “Par Konvencijas par cilvēktiesību un cieņas aizsardzību bioloģijā un medicīnā Papildprotokolu par cilvēku klonēšanas aizliegumu”

(83. un 101. nr., reģ. nr.53)

(7.Saeimas likumprojektu reģ. nr.653)

Priekšlikumi

- dep. I.Vaidere

- dep. I.Druviete

- dep. I.Vaidere

Par darba kārtību
Par likumprojektu “Par Konvenciju par cilvēktiesību un cieņas aizsardzību bioloģijā un medicīnā: Konvenciju par cilvēktiesībām un biomedicīnu”

(83. un 102. dok., reģ. nr.54)

(7.Saeimas likumprojektu reģ. nr.654)

Priekšlikumi

- dep. I.Vaidere

- dep. I.Druviete

- dep. I.Vaidere

Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par Krimināllikuma spēkā stāšanās laiku un kārtību””

(146. dok., reģ. nr.79)

Priekšlikums

- dep. B.Brigmane

Paziņojumi

- dep. I.Vaidere

- dep. B.Brigmane

- dep. S.Šķesters

- dep. A.Krūmiņš

Reģistrācijas rezultāti

Nolasa

- Saeimas sekretāra biedrs   A.Bartaševičs

Paziņojums

- dep. J.Stalidzāne

Lēmuma projekts “Par Baltijas Asamblejas Latvijas delegācijas sastāva un delegācijas vadītāja apstiprināšanu”

(130. dok., reģ. nr.661)

Lēmuma projekts “Par Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas Parlamentu Asamblejas Latvijas delegācijas sastāva un delegācijas vadītāja apstiprināšanu”

(132. dok., reģ. nr.666)

Lēmuma projekts “Par Starpparlamentu Savienības Latvijas nacionālās grupas sastāva un nacionālās grupas vadītāja apstiprināšanu”

(133. dok., reģ. nr.667)

Lēmuma projekts “Par Eiropas Savienības un Latvijas Apvienotās parlamentārās komitejas Latvijas delegācijas sastāva, delegācijas vadītāja un vadītāja vietnieku apstiprināšanu”

(134. dok., reģ. nr.668)

Lēmuma projekts “Par Eiropas Padomes Parlamentārās Asamblejas Latvijas delegācijas sastāva un delegācijas vadītāja apstiprināšanu”

(135. dok., reģ. nr.669)

Lēmuma projekts “Par Rietumeiropas Savienības Asamblejas Latvijas delegācijas sastāva apstiprināšanu”

(136. dok., reģ. nr.670)

Lēmuma projekts “Par Rietumeiropas Savienības Asamblejas Latvijas delegācijas vadītāja apstiprināšanu”

(140. dok., reģ. nr.713)

Lēmuma projekts “Par NATO Parlamentārās Asamblejas Latvijas delegācijas sastāva un delegācijas vadītāja apstiprināšanu”

(137. dok., reģ. nr.671)

Par darba kārtību

Par likumprojektu “Grozījumi Radio un televīzijas likumā”

Priekšlikumi

- dep. A.Rugāte

- dep. A.Kušķis

Likumprojekts “Grozījums likumā “Par īpaši aizsargājamām dabas teritorijām”” (1.lasījums)

(Steidzams)

(109. un 109.a dok., reģ. nr.57)

Ziņo

- dep. B.Brigmane

Likumprojekts “Grozījums Ūdens apsaimniekošanas likumā” (1.lasījums) (Steidzams)

(110. un 110.a dok., reģ. nr.58)

Ziņo

- dep. B.Brigmane

Likumprojekts “Grozījumi Darba likumā” (1.lasījums) (Steidzams)

(111. un 111.a dok., reģ. nr.59)

Ziņo

- dep. B.Brigmane

Likumprojekts “Grozījumi Valsts sociālo pabalstu likumā” (1.lasījums) (Steidzams)

(112. un 112.a dok., reģ. nr.60)

Ziņo

- dep. B.Brigmane

Debates

- dep. Gundars Bērziņš

- dep. J.Stalidzāne

- dep. B.Cilevičs

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”” (1.lasījums) (Steidzams)

(113. un 113-a dok., reģ. nr.61)

Ziņo

- dep. B.Brigmane

Priekšlikums

- dep. V.Orlovs

Debates

- dep. Gundars Bērziņš

- dep. J.Stalidzāne

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par akcīzes nodokli tabakas izstrādājumiem”” (1.lasījums) (Steidzams)

(114. un 114.a dok., reģ. nr.62)

Ziņo

- dep. B.Brigmane

Priekšlikums

- dep. Dz.Ābiķis

Debates

- dep. J.Strazdiņš

- dep. A.Kiršteins

- dep. J.Dobelis

- dep. A.Šķēle

Priekšlikums

- dep. Dz.Ābiķis

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par izložu un azartspēļu nodevu un nodokli”” (1.lasījums) (Steidzams)

(116. un 116.a dok., reģ. nr.64)

Ziņo

- dep. B.Brigmane

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par akcīzes nodokli alkoholiskajiem dzērieniem”” (1.lasījums) (Steidzams)

(117. un 117.a dok., reģ. nr.65)

Ziņo

- dep. B.Brigmane

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par pievienotās vērtības nodokli”” (1.lasījums) (Steidzams)

(118. un 118.a dok., reģ. nr.66)

Ziņo

- dep. B.Brigmane

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par uzņēmumu ienākuma nodokļa atlaidi invalīdu biedrību uzņēmumiem (uzņēmējsabiedrībām) 1998., 1999., 2000., 2001. un 2002.gadā”” (1.lasījums) (Steidzams)

(119. un 119.a dok., reģ. nr.67)

Ziņo

- dep. B.Brigmane

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par nodokļiem un nodevām”” (1.lasījums) (Steidzams)

(120. un 120.a dok., reģ. nr.68)

Ziņo

- dep. B.Brigmane

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu”” (1.lasījums) (Steidzams)

(121. un 121.a dok., reģ. nr.69)

Ziņo

- dep. B.Brigmane

Likumprojekts “Grozījumi Militārā dienesta likumā” (1.lasījums) (Steidzams)

(122. un 122.a dok., reģ. nr.70)

Ziņo

- dep. B.Brigmane

Likumprojekts “Grozījums Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā” (1.lasījums) (Steidzams)

(123. un 123.a dok., reģ. nr.71)

Ziņo

- dep. B.Brigmane

Debates

- dep. J.Strazdiņš

Likumprojekts “Grozījumi Ugunsdrošības un ugunsdzēsības likumā” (1.lasījums) (Steidzams)

(124. dok., reģ. nr. 71)

Ziņo

- dep. B.Brigmane

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par policiju”” (1.lasījums) (Steidzams)

(125. dok., reģ. nr. 73)

Ziņo

- dep. B.Brigmane

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par Krimināllikuma spēkā stāšanās laiku un kārtību”” (1.lasījums) (Steidzams)

(146. dok., reģ. nr.79)

Ziņo

- dep. B.Brigmane

Likumprojekts “Grozījumi Latvijas Sodu izpildes kodeksā” (1.lasījums) (Steidzams)

(127. un 127.a dok., reģ. nr.75)

Ziņo

- dep. B.Brigmane

Likumprojekts “Grozījums Robežsardzes likumā” (1.lasījums) (Steidzams)

(128. un 128.a dok., reģ. nr.76)

Ziņo

- dep. B.Brigmane

Debates

- dep. Gundars Bērziņš

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par invalīdu medicīnisko un sociālo aizsardzību”” (1.lasījums) (Steidzams)

(129. un 129.a dok., reģ. nr.77)

Ziņo

- dep. B.Brigmane

Debates

- dep. Gundars Bērziņš

Par darba kārtību

Lēmuma projekts “Par deputātes I.Šleseres atsaukšanu no Baltijas Asamblejas Latvijas delegācijas”

Lēmuma projekts “Par deputāta K.Petera ievēlēšanu Baltijas Asamblejas Latvijas delegācijā”

 

Par rudens sesijas slēgšanu un darba atsākšanu ziemas sesijā
Priekšlikumi

- dep. I.Emsis

- dep. J.Urbanovičs

- dep. A.Golubovs

Par Saeimas deputātu jautājumu Latvijas Republikas Ministru prezidentam E.Repšem par jaunu ministru posteņu ieviešanas izmaksām

Paziņojums

- Saeimas priekšsēdētājas biedrs   Ē.Jēkabsons

Reģistrācijas rezultāti
Nolasa

- Saeimas sekretāra biedrs   A.Bartaševičs

Balsojumi

Datums: 05.12.2002. 09:03:46 bal001
Balsošanas motīvs: Par izmaiņām darba kārtībā

Grozījums likumā "Par pievienotās vērtības nodokli"
Datums: 05.12.2002. 09:12:20 bal002
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.78 nodošanu komisijām

Grozījums likumā "Par īpaši aizsargājamām dabas teritorijām"
Datums: 05.12.2002. 09:14:50 bal003
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.109 nodošanu komisijām

Grozījumi Darba likumā
Datums: 05.12.2002. 09:21:40 bal004
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.111 nodošanu komisijām /Budžeta un finanšu (nodokļu)/

Grozījumi Valsts sociālo pabalstu likumā
Datums: 05.12.2002. 09:29:02 bal005
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.112 nodošanu komisijām

Grozījumi likumā "Par maternitātes un slimības apdrošināšanu"
Datums: 05.12.2002. 09:40:00 bal006
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.113 nodošanu komisijām /Budžeta un finanšu (nodokļu)/

Datums: 05.12.2002. 09:47:28 bal007
Balsošanas motīvs: Par runas laika pagarināšanu dep. Dz.Ābiķim

Grozījumi likumā "Par akcīzes nodokli tabakas izstrādājumiem"
Datums: 05.12.2002. 09:51:18 bal008
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.114 nodošanu komisijām /Budžeta un finanšu (nodokļu)/

Grozījumi likumā "Par akcīzes nodokli alkoholiskajiem dzērieniem"
Datums: 05.12.2002. 09:57:08 bal009
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.117 nodošanu komisijām

Grozījumi likumā "Par pievienotās vērtības nodokli"
Datums: 05.12.2002. 10:03:56 bal010
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.118 nodošanu komisijām

Grozījumi likumā "Par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu"
Datums: 05.12.2002. 10:06:18 bal011
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.121 nodošanu komisijām /Budžeta un finanšu (nodokļu)/

Grozījumi Militārā dienesta likumā
Datums: 05.12.2002. 10:10:58 bal012
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.122 nodošanu komisijām /Budžeta un finanšu (nodokļu)/

Grozījums Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā
Datums: 05.12.2002. 10:23:30 bal013
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.123 nodošanu komisijām /Budžeta un finanšu (nodokļu)/

Grozījums Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā
Datums: 05.12.2002. 10:24:44 bal014
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.123 nodošanu komisijām

Grozījumi likumā "Par Krimināllikuma spēkā stāšanās laiku un kārtību"
Datums: 05.12.2002. 11:01:38 bal015
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.126 nodošanu komisijām /Budžeta un finanšu (nodokļu)/

Grozījumi likumā "Par Krimināllikuma spēkā stāšanās laiku un kārtību"
Datums: 05.12.2002. 11:02:40 bal016
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.126 nodošanu komisijām

Datums: 05.12.2002. 11:04:16 bal017
Balsošanas motīvs: Par izmaiņām darba kārtībā

Grozījumi Latvijas Sodu izpildes kodeksā
Datums: 05.12.2002. 11:09:58 bal018
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.127 nodošanu komisijām /Budžeta un finanšu (nodokļu)/

Grozījumi Latvijas Sodu izpildes kodeksā
Datums: 05.12.2002. 11:11:14 bal019
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.127 nodošanu komisijām

Grozījums Robežsardzes likumā
Datums: 05.12.2002. 11:13:30 bal020
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.128 nodošanu komisijām /Budžeta un finanšu (nodokļu)/

Grozījumi likumā "Par invalīdu medicīnisko un sociālo aizsardzību"
Datums: 05.12.2002. 11:15:34 bal021
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.129 nodošanu komisijām /Budžeta un finanšu (nodokļu)/

Grozījumi likumā "Par invalīdu medicīnisko un sociālo aizsardzību"
Datums: 05.12.2002. 11:16:28 bal022
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.129 nodošanu komisijām

Datums: 05.12.2002. 11:18:08 bal023
Balsošanas motīvs: Par izmaiņām darba kārtībā

Lēmuma projekts "Par Saeimas pārstāvja apstiprināšanu Pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fonda padomē"
Datums: 05.12.2002. 11:21:28 bal024
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.72

Grozījumi Krimāllikumā (1.lasījums)
Datums: 05.12.2002. 11:25:12 bal026
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.12 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Dzelzceļa likumā (1.lasījums)
Datums: 05.12.2002. 11:27:14 bal027
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.13 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Lauku atbalsta dienesta likumā (1.lasījums)
Datums: 05.12.2002. 11:29:38 bal028
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.11 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par privatizējamo valsts un pašvaldību īpašuma objektu novērtēšanas kārtību" (1.lasījums)
Datums: 05.12.2002. 11:31:26 bal029
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4 steidzamību

Grozījumi likumā "Par privatizējamo valsts un pašvaldību īpašuma objektu novērtēšanas kārtību" (1.lasījums)
Datums: 05.12.2002. 11:32:00 bal030
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par policiju"
Datums: 05.12.2002. 11:35:52 bal031
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.125 nodošanu komisijām /Budžeta un finanšu (nodokļu)/

Grozījumi likumā "Par policiju"
Datums: 05.12.2002. 11:36:38 bal032
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.125 nodošanu komisijām

Grozījumi Ugunsdrošības un ugunsdzēsības likumā
Datums: 05.12.2002. 11:37:52 bal033
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.124 nodošanu komisijām /Budžeta un finanšu (nodokļu)/

Grozījumi Ugunsdrošības un ugunsdzēsības likumā
Datums: 05.12.2002. 11:38:44 bal034
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.124 nodošanu komisijām

Grozījumi likumā "Par akcīzes nodokli naftas produktiem" (1.lasījums)
Datums: 05.12.2002. 11:40:24 bal035
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.58 steidzamību

Grozījumi likumā "Par akcīzes nodokli naftas produktiem" (1.lasījums)
Datums: 05.12.2002. 11:41:58 bal036
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.58 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par nekustamā īpašuma nodokli" (1.lasījums)
Datums: 05.12.2002. 11:43:44 bal037
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.59 steidzamību

Grozījumi likumā "Par nekustamā īpašuma nodokli" (1.lasījums)
Datums: 05.12.2002. 11:44:46 bal038
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.59 pieņemšanu 1.lasījumā

Par Latvijas Republikas valdības un Kuveitas Valsts valdības līgumu par ieguldījumu veicināšanu un savstarpēju aizsardzību (reģ. nr.1401)
Datums: 05.12.2002. 11:46:40 bal039
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.85 izskatīšanas turpināšanu

Grozījumi Latvijas Republikas Advokatūras likumā (reģ. nr.578)
Datums: 05.12.2002. 11:48:10 bal040
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.86 izskatīšanas turpināšanu

Grozījumi Latvijas Republikas Advokatūras likumā (reģ. nr.578)
Datums: 05.12.2002. 11:49:10 bal041
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.86 nodošanu komisijām /Budžeta un finanšu (nodokļu)/

Grozījumi Latvijas Republikas Advokatūras likumā (reģ. nr.578)
Datums: 05.12.2002. 11:49:40 bal042
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.86 nodošanu Juridiskajai komisijai

Grozījumi Sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas likumā (reģ. nr.844)
Datums: 05.12.2002. 11:50:40 bal043
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.87 izskatīšanas turpināšanu

Grozījums Ventspils brīvostas likumā (reģ. nr.1303)
Datums: 05.12.2002. 11:53:08 bal044
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.88 izskatīšanas turpināšanu

Grozījums Rīgas brīvostas likumā (reģ. nr.1304)
Datums: 05.12.2002. 11:54:26 bal045
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok nr.89 izskatīšanas turpināšanu

Grozījumi likumā "Par nodokļu piemērošanu brīvostās un speciālajās ekonomiskajās zonās" (reģ. nr.1305)
Datums: 05.12.2002. 11:55:48 bal046
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.90 izskatīšanas turpināšanu

Grozījumi likumā "Par nodokļu piemērošanu brīvostās un speciālajās ekonomiskajās zonās" (reģ. nr.1305)
Datums: 05.12.2002. 11:57:24 bal047
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.90 nodošanu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai

Grozījums Apdrošināšanas sabiedrību un to uzraudzības likumā (reģ. nr.1324)
Datums: 05.12.2002. 11:58:08 bal048
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.91 izskatīšanas turpināšanu

Grozījumi Reģionālās attīstības likumā (reģ. nr.1429)
Datums: 05.12.2002. 11:59:32 bal049
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.92 izskatīšanas turpināšanu

Grozījumi Reģionālās attīstības likumā (reģ. nr.1429)
Datums: 05.12.2002. 12:01:08 bal050
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.92 nodošanu Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai

Grozījumi Reģionālās attīstības likumā (reģ. nr.1429)
Datums: 05.12.2002. 12:02:08 bal051
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.92 nodošanu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai

Grozījumi likumā "Par sapulcēm, gājieniem un piketiem" (reģ. nr.314)
Datums: 05.12.2002. 12:02:56 bal052
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.93 izskatīšanas turpināšanu

Grozījums Autortiesību likumā (reģ. nr.1318)
Datums: 05.12.2002. 12:08:16 bal053
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.94 izskatīšanas turpināšanu

Fizisko personu īpašuma sākumdeklarēšanas likums (reģ. nr.1174)
Datums: 05.12.2002. 12:10:12 bal054
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.95 izskatīšanas turpināšanu

Fizisko personu īpašuma sākumdeklarēšanas likums (reģ. nr.1174)
Datums: 05.12.2002. 12:12:06 bal055
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.95 nodošanu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai

Fizisko personu īpašuma sākumdeklarēšanas likums (reģ. nr.1174)
Datums: 05.12.2002. 12:13:50 bal056
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.95 nodošanu Juridiskajai komisijai

Par Latvijas Republikas un Austrālijas līgumu par izdošanu (reģ. nr.627)
Datums: 05.12.2002. 12:15:18 bal057
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.96 izskatīšanas turpināšanu

Grozījums likumā "Par likumu un citu Saeimas, Valsts prezidenta un Ministru kabineta pieņemto aktu izsludināšanas, publicēšanas, spēkā stāšanās kārtību un spēkā esamību" (reģ. nr.1204)
Datums: 05.12.2002. 12:17:06 bal058
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.97 izskatīšanas turpināšanu

Grozījums Valsts civildienesta likumā (reģ. nr.1173)
Datums: 05.12.2002. 12:18:30 bal059
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.98 izskatīšanas turpināšanu

Par 1961.gada 21.aprīļa Eiropas konvenciju par Starptautisko komercšķīrējtiesu (reģ. nr.962)
Datums: 05.12.2002. 12:20:26 bal060
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.99 izskatīšanas turpināšanu

Par Konvencijas par cilvēktiesību un cieņas aizsardzību bioloģijā un medicīnā Papildprotokolu par cilvēku klonēšanas aizliegumu (reģ. nr.653)
Datums: 05.12.2002. 12:21:52 bal061
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.101 izskatīšanas turpināšanu

Datums: 05.12.2002. 12:24:18 bal062
Balsošanas motīvs: Par izmaiņām darba kārtībā

Par Konvenciju par cilvēktiesību un cieņas aizsardzību bioloģijā un medicīnā: Konvenciju par cilvēktiesībām un biomedicīnu (reģ. nr.654)
Datums: 05.12.2002. 12:25:20 bal063
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.102 izskatīšanas turpināšanu

Grozījumi likumā "Par Krimināllikuma spēkā stāšanās laiku un kārtību"
Datums: 05.12.2002. 12:28:00 bal064
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.146 nodošanu komisijām /Budžeta un finanšu (nodokļu)/

Grozījumi likumā "Par Krimināllikuma spēkā stāšanās laiku un kārtību"
Datums: 05.12.2002. 12:29:04 bal065
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.146 nodošanu komisijām

Lēmuma projekts "Par Baltijas Asamblejas Latvijas delegācijas sastāva un delegācijas vadītāja apstiprināšanu"
Datums: 05.12.2002. 13:32:20 bal066
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.130

Lēmuma projekts "Par Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas Parlamentu Asamblejas Latvijas delegācijas sastāva un delegācijas vadītāja apstiprināšanu"
Datums: 05.12.2002. 13:33:44 bal067
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.132

Lēmuma projekts "Par Starpparlamentu Savienības Latvijas nacionālās grupas sastāva un nacionālās grupas vadītāja apstiprināšanu"
Datums: 05.12.2002. 13:34:44 bal068
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.133

Lēmuma projekts "Par Eiropas Savienības un Latvijas Apvienotās parlamentārās komitejas Latvijas delegācijas sastāva, delegācijas vadītāja un vadītāja vietnieku apstiprināšanu"
Datums: 05.12.2002. 13:36:16 bal069
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.134

Lēmuma projekts "Par Eiropas Padomes Parlamentārās Asamblejas Latvijas delegācijas sastāva un delegācijas vadītāja apstiprināšanu"
Datums: 05.12.2002. 13:37:14 bal070
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.135

Lēmuma projekts "Par Rietumeiropas Savienības Asamblejas Latvijas delegācijas sastāva apstiprināšanu"
Datums: 05.12.2002. 13:37:58 bal071
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.136

Lēmuma projekts "Par Rietumeiropas Savienības Asamblejas Latvijas delegācijas vadītāja apstiprināšanu"
Datums: 05.12.2002. 13:38:36 bal072
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.140

Lēmuma projekts "Par NATO Parlamentārās Asamblejas Latvijas delegācijas sastāva un delegācijas vadītāja apstiprināšanu"
Datums: 05.12.2002. 13:39:36 bal073
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.137

Datums: 05.12.2002. 13:42:50 bal074
Balsošanas motīvs: Par izmaiņām darba kārtībā

Grozījumi Radio un televīzijas likumā
Datums: 05.12.2002. 13:55:40 bal075
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.145 nodošanu komisijām

Grozījums likumā "Par īpaši aizsargājamām dabas teritorijām" (1.lasījums)
Datums: 05.12.2002. 13:57:20 bal076
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.109 steidzamību

Grozījums likumā "Par īpaši aizsargājamām dabas teritorijām" (1.lasījums)
Datums: 05.12.2002. 13:58:34 bal077
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.109 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījums Ūdens apsaimniekošanas likumā (1.lasījums)
Datums: 05.12.2002. 14:00:08 bal078
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.110 steidzamību

Grozījums Ūdens apsaimniekošanas likumā (1.lasījums)
Datums: 05.12.2002. 14:01:02 bal079
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.110 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Darba likumā (1.lasījums)
Datums: 05.12.2002. 14:02:22 bal080
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.111 steidzamību

Grozījumi Darba likumā (1.lasījums)
Datums: 05.12.2002. 14:03:10 bal081
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.111 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Valsts sociālo pabalstu likumā (1.lasījums)
Datums: 05.12.2002. 14:04:14 bal082
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.112 steidzamību

Grozījumi Valsts sociālo pabalstu likumā (1.lasījums)
Datums: 05.12.2002. 14:17:50 bal083
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.112 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par maternitātes un slimības apdrošināšanu" (1.lasījums)
Datums: 05.12.2002. 14:20:14 bal084
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.113 steidzamību

Grozījumi likumā "Par maternitātes un slimības apdrošināšanu" (1.lasījums)
Datums: 05.12.2002. 14:27:54 bal085
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.113 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par akcīzes nodokli tabakas izstrādājumiem" (1.lasījums)
Datums: 05.12.2002. 14:34:22 bal086
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.114 steidzamību

Grozījumi likumā "Par akcīzes nodokli tabakas izstrādājumiem" (1.lasījums)
Datums: 05.12.2002. 14:57:58 bal087
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.114 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par akcīzes nodokli tabakas izstrādājumiem" (1.lasījums)
Datums: 05.12.2002. 14:59:18 bal088
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu iesniegšanas termiņu /10.12.2002./

Grozījumi likumā "Par izložu un azartspēļu nodevu un nodokli" (1.lasījums)
Datums: 05.12.2002. 15:31:52 bal089
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.116 steidzamību

Grozījumi likumā "Par izložu un azartspēļu nodevu un nodokli" (1.lasījums)
Datums: 05.12.2002. 15:32:44 bal090
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.116 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par akcīzes nodokli alkoholiskajiem dzērieniem" (1.lasījums)
Datums: 05.12.2002. 15:33:56 bal091
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.117 steidzamību

Grozījumi likumā "Par akcīzes nodokli alkoholiskajiem dzērieniem" (1.lasījums)
Datums: 05.12.2002. 15:34:44 bal092
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.117 pieņemšanu 1. lasījumā

Grozījumi likumā "Par pievienotās vērtības nodokli" (1.lasījums)
Datums: 05.12.2002. 15:36:14 bal093
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.118 steidzamību

Grozījumi likumā "Par pievienotās vērtības nodokli" (1.lasījums)
Datums: 05.12.2002. 15:37:04 bal094
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.118 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par uzņēmumu ienākuma nodokļa atlaidi invalīdu biedrību uzņēmumiem (uzņēmējsabiedrībām) 1998., 1999., 2000., 2001. un 2002.gadā" (1.lasījums)
Datums: 05.12.2002. 15:38:32 bal095
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.119 steidzamību

Grozījumi likumā "Par uzņēmumu ienākuma nodokļa atlaidi invalīdu biedrību uzņēmumiem (uzņēmējsabiedrībām) 1998., 1999., 2000., 2001. un 2002.gadā" (1.lasījums)
Datums: 05.12.2002. 15:39:14 bal096
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok .nr.119 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par nodokļiem un nodevām" (1.lasījums)
Datums: 05.12.2002. 15:40:22 bal097
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.120 steidzamību

Grozījumi likumā "Par nodokļiem un nodevām" (1.lasījums)
Datums: 05.12.2002. 15:41:20 bal098
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.120 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījums likumā "Par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu" (1.lasījums)
Datums: 05.12.2002. 15:42:36 bal099
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.121 steidzamību

Grozījums likumā "Par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu" (1.lasījums)
Datums: 05.12.2002. 15:43:10 bal100
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.121 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Militārā dienesta likumā (1.lasījums)
Datums: 05.12.2002. 15:44:16 bal101
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.122 steidzamību

Grozījumi Militārā dienesta likumā (1.lasījums)
Datums: 05.12.2002. 15:44:52 bal102
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.122 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījums Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā (1.lasījums)
Datums: 05.12.2002. 15:46:10 bal103
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.123 steidzamību

Grozījums Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā (1.lasījums)
Datums: 05.12.2002. 15:48:38 bal104
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.123 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījums Ugunsdrošības un ugunsdzēsības likumā (1.lasījums)
Datums: 05.12.2002. 15:50:04 bal105
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.124 steidzamību

Grozījums Ugunsdrošības un ugunsdzēsības likumā (1.lasījums)
Datums: 05.12.2002. 15:50:40 bal106
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.124 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījums likumā "Par policiju" (1.lasījums)
Datums: 05.12.2002. 15:52:04 bal107
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.125 steidzamību

Grozījums likumā "Par policiju" (1.lasījums)
Datums: 05.12.2002. 15:52:44 bal108
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.125 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par Krimināllikuma spēkā stāšanās laiku un kārtību" (1.lasījums)
Datums: 05.12.2002. 15:54:14 bal109
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.146 steidzamību

Grozījumi likumā "Par Krimināllikuma spēkā stāšanās laiku un kārtību" (1.lasījums)
Datums: 05.12.2002. 15:54:58 bal110
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.146 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījums Latvijas Sodu izpildes kodeksā (1.lasījums)
Datums: 05.12.2002. 15:56:26 bal111
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.127 steidzamību

Grozījums Latvijas Sodu izpildes kodeksā (1.lasījums)
Datums: 05.12.2002. 15:57:02 bal112
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.127 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījums Robežsardzes likumā (1.lasījums)
Datums: 05.12.2002. 15:58:30 bal113
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.128 steidzamību

Grozījums Robežsardzes likumā (1.lasījums)
Datums: 05.12.2002. 16:01:00 bal114
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.128 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par invalīdu medicīnisko un sociālo aizsardzību" (1.lasījums)
Datums: 05.12.2002. 16:02:20 bal115
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.129 steidzamību

Grozījumi likumā "Par invalīdu medicīnisko un sociālo aizsardzību" (1.lasījums)
Datums: 05.12.2002. 16:05:56 bal116
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.129 pieņemšanu 1.lasījumā

Lēmuma projekts "Par Krišjāņa Petera ievēlēšanu Baltijas Asamblejas Latvijas delegācijā"
Datums: 05.12.2002. 16:08:28 bal118
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.144

Par rudens sesijas slēgšanu un darba atsākšanu ziemas sesijā
Datums: 05.12.2002. 16:11:32 bal119
Balsošanas motīvs: Par rudens sesijas slēgšanu /24.12.2002/

Par rudens sesijas slēgšanu un darba atsākšanu ziemas sesijā
Datums: 05.12.2002. 16:12:38 bal120
Balsošanas motīvs: Par ziemas sesijas atsākšanu /14.01.2003/

Trešdien, 15.janvārī
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde (turpinājums)
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde