Latvijas Republikas 8.Saeimas

rudens sesijas sešpadsmitā sēde

2005.gada 24.novembrī

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

 

Sēdes darba kārtība
Satura rādītājs
Balsojumi


Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Sākam Saeimas 24.novembra sēdi.

Pirms sākam izskatīt sēdes darba kārtību, daru zināmu, ka Saeimas Prezidijs ir saņēmis ierosinājumus izdarīt sēdes darba kārtībā izmaiņas.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Ministru kabineta lūgumu izdarīt Saeimas 24.novembra sēdes darba kārtībā izmaiņas - iekļaut sadaļā “Prezidija ziņojumi” Ministru kabineta sēdē atbalstīto likumprojektu “Par Starptautiskā privāttiesību unifikācijas institūta Statūtiem”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija, pamatojoties uz Saeimas kārtības ruļļa 51.pantu, lūdz izdarīt Saeimas 24.novembra sēdes darba kārtībā izmaiņas - iekļaut tajā Saeimas lēmuma projektu “Par Valentīnas Andrējevas iecelšanu par Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes priekšsēdētāju” kā darba kārtības 8.punktu. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputātu Silvas Bendrātes, Sarmītes Ķikustes, Ērikas Zommeres, Jevgenijas Stalidzānes un citu deputātu iesniegumu ar lūgumu izdarīt 24.novembra sēdes darba kārtībā izmaiņas - pirms darba kārtības 8.punkta (likumprojekts “Grozījumi Tiesu izpildītāju likumā”) iekļaut lēmuma projektu “Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojektam “Bāriņtiesu likums””. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav.

Sākam izskatīt sēdes darba kārtību.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par aviāciju”” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 74, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Imanta Kalniņa, Māra Grīnblata, Pētera Tabūna, Jura Dobeļa, Dzintara Rasnača, Jāņa Straumes un Annas Seiles iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par Latvijas valsts himnu”” nodot Juridiskajai komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

Deputāts Imants Kalniņš ir pieteicies runāt “par”. (No zāles dep. J.Urbanovičs: “Nodziedi!”)

I.Kalniņš (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godājamā Saeima! Jautājuma būtība ir tajā faktā, ka gan likums, gan Ministru kabineta noteikumi runā par Latvijas valsts himnas īso variantu, taču nekur nav definēts, kāds ir šis īsais variants. Sekas tam ir tādas, ka nākas dzirdēt diezgan daudz ērmīgu variāciju par Kārļa Baumaņa tēmu. Tas katrā ziņā ir nepieļaujami.

Saeima varētu kvalificēti šo jautājumu izskatīt, nepieaicinot konsultantus un ekspertus, jo šis ir jautājums, kurā Saeimai ir pašai savi eksperti.

Lūdzu atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Deputāts Aleksandrs Golubovs ir pieteicies runāt “pret”.

A.Golubovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Kad Kalniņa kungs un “tēvzemieši” deva savu zvērestu, viņi apsolīja nevērsties nekādā veidā pret Latviju. Latvijas himna - tā ir svēta lieta, un nevajag vērsties pret Latviju. Jūs pārkāpjat savu zvērestu.

Sēdes vadītāja. Viens deputāts ir runājis “par”, viens - “pret”.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 8, pret - 6, atturas - 56. Likumprojekts nav nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Patvēruma likumā” nodot Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 71, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Par Starptautiskā privāttiesību unifikācijas institūta Statūtiem” nodot Ārlietu komisijai un Juridiskajai komisijai un noteikt, ka Ārlietu komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot arī atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 72, pret - nav, atturas - 2. Likumprojekts nodots komisijām.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputāta Ērika Jēkabsona iesniegumu ar lūgumu piešķirt viņam bezalgas atvaļinājumu šā gada 1.decembrī. Lūdzu deputātus balsot par bezalgas atvaļinājuma piešķiršanu deputātam Ērikam Jēkabsonam! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 67, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputāta Ata Slaktera iesniegumu ar lūgumu piešķirt viņam bezalgas atvaļinājumu šā gada 24.novembrī. Lūdzu deputātus balsot par bezalgas atvaļinājuma piešķiršanu deputātam Atim Slakterim. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 72, pret un atturas - nav. Bezalgas atvaļinājums deputātam piešķirts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Ulda Bērziņa apstiprināšanu par Administratīvās apgabaltiesas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Māra Ceriņa.

M.Ceriņa (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie kolēģi! Juridiskā komisija izskatīja un atbalstīja lēmuma projektu par Ulda Bērziņa apstiprināšanu Administratīvās apgabaltiesas tiesneša amatā, vienlaikus atbrīvojot viņu no Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesas tiesneša amata.

Lūdzu atbalstīt Ulda Bērziņa apstiprināšanu par Administratīvās apgabaltiesas tiesnesi.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 72, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Baibas Lielpēteres apstiprināšanu par Cēsu zemesgrāmatu nodaļas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Māra Ceriņa.

M.Ceriņa (frakcija “Jaunais laiks”).

Juridiskā komisija izskatīja un atbalstīja lēmuma projektu par tiesneses Baibas Lielpēteres apstiprināšanu par Cēsu zemesgrāmatu nodaļas tiesnesi. Lūdzu apstiprināt tiesnesi Baibu Lielpēteri par Cēsu zemesgrāmatu nodaļas tiesnesi.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 72, pret - 1, neviens neatturas. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Valentīnas Andrējevas iecelšanu par Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes priekšsēdētāju”.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā ziņos deputāts Dzintars Zaķis.

Dz.Zaķis (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godājamie kolēģi! Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir no Saeimas Prezidija saņēmusi Ministru kabineta iesniegtu protokollēmumu “Par Valentīnas Andrējevas kandidatūru Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas priekšsēdētāja amatam”. Saskaņā ar likuma “Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem” 7.pantu un Saeimas kārtības ruļļa 31.pantu komisija ir sagatavojusi attiecīgo Saeimas lēmuma projektu un lūdz Saeimu to izskatīt.

Sēdes vadītāja. Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputātu Circenes, Lasmaņa, Šiliņa, Jurķa, Šadurska un citu deputātu iesniegumu. Pamatojoties uz Latvijas Republikas Saeimas kārtības ruļļa 140.panta pirmo daļu, minētie deputāti ierosina, lai balsošana par Saeimas sēdes darba kārtības 8.punktu - lēmuma projektu “Par Valentīnas Andrējevas iecelšanu par Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes priekšsēdētāju” - būtu aizklāta, ar elektroniskās balsošanas iekārtas palīdzību. Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli tas jau ir noteikts. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 74, pret - nav, atturas - 2. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojektam “Bāriņtiesu likums””. Vai iesniedzēju vārdā kāds vēlas runāt? Ja ne, lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 71, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Saeima nolemj pagarināt līdz 2005.gada 9.decembrim priekšlikumu iesniegšanas termiņu likumprojekta “Bāriņtiesu likums” izskatīšanai otrajā lasījumā. Paldies.

Cienījamie kolēģi! Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Tiesu izpildītāju likumā”. Otrais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Godātie kolēģi! Izskatīsim likumprojekta “Grozījumi Tiesu izpildītāju likumā” otrajam lasījumam iesniegtos priekšlikumus.

1.priekšlikums. Juridiskā komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 2.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Vladimirs Buzajevs.

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Man gribētos pievērst jūsu uzmanību diviem tiesu izpildītāju darba aspektiem.

Pirmkārt. Tiesu izpildītāja ierašanās mājās nevienam prieku nenes, jo savā personā tiesas izpildītājs iemieso valsts soda funkcijas. Tādēļ ir īpaši svarīgi, lai tiesas izpildītāju neuztvertu kā svešinieku, kā okupantu, kas uzlauž durvis un dzīvoklī iebrūk ar šmaiseru.

Otrkārt. Kaut gan tiesu izpildītājs ir persona, kura izpilda valstiskas funkcijas, viņš tanī pašā laikā ir pašnodarbināta persona, privātuzņēmējs.

Cienījamie kolēģi deputāti! No abiem šiem piemēriem kļūst skaidrs, ka ierobežojumiem tiesu izpildītāja amata kandidātam jābūt samērīgiem ar to kaitējumu, kuru šie ierobežojumi rada sabiedrības integrācijas procesam. Un, protams, absolūti nepieļaujami ir ierobežojumi pēc etniskās piederības; neskatoties uz to, šie ierobežojumi klajā veidā pastāv likumā. Tie aizliedz ieņemt šo amatu nepilsoņiem, tātad pusei no Latvijas pastāvīgajiem iedzīvotājiem, kuri pieder pie etniskajām minoritātēm.

Par to, kā krievvalodīgā kopiena reaģē uz nepilsoņa kaunpilno statusu, jūs varējāt pārliecināties 18.novembrī, kad viss galvaspilsētas centrs tika aplīmēts ar uzlīmēm, kas imitēja Latvijas valsts karogu, taču šajās uzlīmēs tumši sarkanā krāsa bija aizvietota ar violeto - nepilsoņu pases krāsu. Un apsveikumā sakarā ar neatkarības gadadienu tur bija rakstīts: “Mums ir kauns par tādu Latviju!”

Ļaudis teica, ka šāda uzlīme bija redzēta pat uz Kārļa Ulmaņa statujas krūtīm. Kā zināms, šis diktators, kas mūsdienās ir nomazgāts balts, padzina Latvijas Saeimu un izformēja visas politiskās partijas. Un šis diktators bija arī tas, kurš atdeva Latvijas valsti Sarkanajai armijai, kurš nodeva pats savu tautu.

Šā diktatora lietas cienīgi turpinātāji ir tie pašreizējās Saeimas deputāti, kuri iestājas par atšķirību tiesībās starp pilsoņiem un nepilsoņiem saglabāšanu.

Aicinu jūs balsot “par” integrāciju, par atšķirību tiesībās starp pilsoņiem un nepilsoņiem atcelšanu kaut vai šajā likumā. Citādi violetais Kaina zīmogs parādīsies uz pieres ikvienam no jums!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Ja komisijas vārdā nekas nav piebilstams, lūdzu deputātus balsot par 2. - deputāta Buzajeva priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 17, pret - 48, atturas - 2. Priekšlikums nav atbalstīts.

M.Segliņš. 3. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 4. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 5. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 6. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 7. - daļēji atbalstīts un iestrādāts 11.priekšlikumā, kurš ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 8. - daļēji atbalstīts un iekļauts 9.priekšlikumā, kurš ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret 8. un 9.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 10. - daļēji iekļauts 11.priekšlikumā, kurš ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst pret minētajiem priekšlikumiem.

M.Segliņš. 12. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 13. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 14. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 15. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 16. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 17. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 18. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 19. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 20. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 21. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 22. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 23. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 24. - daļēji atbalstīts un iekļauts 25. - Juridiskās komisijas priekšlikumā, kurš ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 26. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 27. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 28. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 29. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 30. - daļēji atbalstīts un iekļauts 31. - atbildīgās komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 32. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret minēto priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 33. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 34. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 35. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 36. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 37. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 38. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 39. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 40. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 41. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 42. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 43. - daļēji atbalstīts un iekļauts 44. - atbildīgās komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 45. - nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 16, pret - 39, atturas - 7. Priekšlikums nav atbalstīts.

M.Segliņš. 46. - nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 19, pret - 39, atturas - 14. Priekšlikums nav atbalstīts.

M.Segliņš. 47. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 48. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 49. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 50. - daļēji atbalstīts un iekļauts 51.priekšlikumā, kurš ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 52. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 53. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 54. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 55. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 56. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 57. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 58. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 59. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 60. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 61. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 62. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 63. - atbalstīts un iestrādāts 65.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 64. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 66. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 67. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 68. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 69. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 70. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 71. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 72. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 73. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 74. ir tieši ar tādu pašu saturu un ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 75. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 76. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 77. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 78. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 79. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 80. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 81. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 82. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 83. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 84. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 85. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 86. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 87. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 88. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 89. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 90. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 91. - daļēji atbalstīts un iekļauts 92.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 93. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 94. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 95. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 96. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 97. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 98. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 99. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 100. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 101. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 102. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 103. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 104. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 105. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 106. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 107. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. Visi priekšlikumi ir izskatīti. Lūdzu pieņemt likumprojektu otrajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 64, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

M.Segliņš. 30.novembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 30.novembris. Paldies.

Cienījamie kolēģi! Pirms mēs tālāk izskatām sēdes darba kārtību, informēju jūs, ka deputāti Ozoliņš, Pētersons, Ķikuste, Rugāte un citi lūdz izsludināt pārtraukumu Saeimas 24.novembra sēdē pulksten 9.30 uz desmit minūtēm Ārlietu komisijas sēdes sasaukšanai. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav.

Turpinām izskatīt sēdes darba kārtību. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Apdrošināšanas sabiedrību un to uzraudzības likumā”. Trešais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Ēriks Zunda.

Ē.Zunda (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Komisija likumprojekta trešajam lasījumam priekšlikumus nav saņēmusi. Tāpēc aicinu atbalstīt likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 55, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi Apdrošināšanas sabiedrību un to uzraudzības likumā” pieņemts. Paldies.

Pirms turpinām izskatīt sēdes darba kārtību, daru zināmu, ka Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputātu Šadurska, Mūrnieces, Krastiņas, Šiliņa un Kantānes iesniegumu ar lūgumu izdarīt Saeimas 24.novembra sēdes darba kārtībā izmaiņas - iekļaut tajā likumprojektu “Par Latvijas Republikas valdības un Zviedrijas Karalistes valdības līgumu par Rīgas Juridisko augstskolu” nodošanai komisijai. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Imigrācijas likumā”. Trešais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāte Linda Mūrniece.

L.Mūrniece (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie kolēģi! Likumprojekts “Grozījumi Imigrācijas likumā”. Dokuments Nr.5006. Trešajam lasījumam ir saņemti 30 priekšlikumi.

1. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

L.Mūrniece. 2. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

L.Mūrniece. 3. - Aizsardzības un iekšlietu komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

L.Mūrniece. 4.priekšlikums. Atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

L.Mūrniece. 5. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

L.Mūrniece. 6. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

L.Mūrniece. 7. - Juridiskā biroja priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli.

L.Mūrniece. 8. - deputāta Tolmačova priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 13, pret - 51, atturas - 3. Priekšlikums nav atbalstīts.

L.Mūrniece. 9. - deputāta Tolmačova priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 11, pret - 50, neviens neatturas. Priekšlikums nav atbalstīts.

L.Mūrniece.10. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

L.Mūrniece. 11. - deputāta Tolmačova priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 11, pret - 48, atturas - 1. Priekšlikums nav atbalstīts.

L.Mūrniece. 12. - deputāta Tolmačova priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 11, pret - 56, atturas - 2. Priekšlikums nav atbalstīts.

L.Mūrniece. 13. - deputāta Tolmačova priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 8, pret - 54, atturas - 1. Priekšlikums nav atbalstīts.

L.Mūrniece. 14. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

L.Mūrniece. 15. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

L.Mūrniece. 16. - iekšlietu ministra Dzintara Jaundžeikara priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

L.Mūrniece. 17. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

L.Mūrniece. 18. - deputāta Tolmačova priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst pret komisijas viedokli.

L.Mūrniece. 19. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

L.Mūrniece. 20. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

L.Mūrniece. 21. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

L.Mūrniece. 22.priekšlikums. Pamatojoties uz Saeimas kārtības ruļļa 85. panta otrās daļas 2.punktu, likumprojektā ir iekļauts tas Imigrācijas likuma grozījums, kas bija paredzēts likumprojektā, kura reģistrācijas numurs ir 1320. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

L.Mūrniece. 23. - Juridiskā biroja priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst pret komisijas viedokli.

L.Mūrniece. 24. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

L.Mūrniece. 25. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

L.Mūrniece. 26. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

L.Mūrniece. 27. - Aizsardzības un iekšlietu komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

L.Mūrniece. 28.priekšlikums - likumprojektā iekļautais Imigrācijas likuma grozījums, kas bija paredzēts likumprojektā, kura reģistrācijas numurs ir 1320. Komisijā atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

L.Mūrniece. 29. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

L.Mūrniece. 30. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

L.Mūrniece. Lūdzu atbalstīt likumprojektu trešajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 64, pret - nav, atturas - 10. Likums “Grozījumi Imigrācijas likumā” pieņemts.

Cienījamie kolēģi! Lūdzu reģistrēties ar reģistrācijas kartēm. Saskaņā ar Saeimas lēmumu - pārtraukums uz 10 minūtēm. Lūdzu zvanu! Reģistrācijas režīmu!

Kamēr tiek sagatavoti reģistrācijas rezultāti, paziņojumam vārds deputātam Leopoldam Ozoliņam.

L.Ozoliņš (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Cienījamie kolēģi! Ārlietu komisijas locekļus lūdzu sapulcēties Dzeltenajā zālē uz 10 minūtēm!

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Pārtraukums - 10 minūtes. Līdz pulksten 9.40.

Reģistrācijas rezultātu nolasīšanai vārds Saeimas sekretāra biedrei Ingunai Rībenai.

I.Rībena (8.Saeimas sekretāra biedre).

Cienījamie kolēģi! Nav reģistrējušies Andris Bērziņš, Boriss Cilevičs, Juris Dalbiņš, Guntis Bērziņš, Ēriks Jēkabsons, Juris Dobelis, Vilis Krištopans, Anatolijs Mackevičs, Pāvels Maksimovs, Atis Slakteris, Jānis Strazdiņš, Vaira Paegle, Inese Šlesere un Dzintars Rasnačs.

(Pārtraukums)

 

 

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Turpinām Saeimas sēdi.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Dzelzceļa likumā”. Trešais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā ziņos deputāts Krišjānis Peters.

K.Peters (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Godātie kolēģi! Strādāsim ar likumprojektu “Grozījumi Dzelzceļa likumā” (reģistrācijas numurs 1329). Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir apkopojusi priekšlikumus trešajam, galīgajam, lasījumam. Kopumā iesniegti 7 priekšlikumi.

1. - Satiksmes ministrijas parlamentārā sekretāra Krišjāņa Petera priekšlikums. Atbalstīts un redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

K.Peters. 2. - Satiksmes ministrijas parlamentārā sekretāra Krišjāņa Petera priekšlikums. Atbalstīts un redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

K.Peters. 3. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts un redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

K.Peters. 4. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

K.Peters. 5. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

K.Peters. 6. - Satiksmes ministrijas parlamentārā sekretāra Krišjāņa Petera priekšlikums. Atbalstīts un redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

K.Peters. 7. - Satiksmes ministrijas parlamentārā sekretāra Krišjāņa Petera priekšlikums. Atbalstīts un redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

K.Peters. Komisijas vārdā lūdzu atbalstīt likumprojekta “Grozījumi Dzelzceļa likumā” pieņemšanu trešajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 61, pret - nav, atturas - 6. Likums “Grozījumi Dzelzceļa likumā” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Ciltsdarba likumā”. Trešais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā ziņos deputāts Pēteris Kalniņš.

P.Kalniņš (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienījamie kolēģi! Likumprojektam “Grozījumi Ciltsdarba likumā” Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija saņēma, izskatīja un atbalstīja divus Zemkopības ministrijas priekšlikumus.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

P.Kalniņš. Komisijas vārdā lūdzu atbalstīt minēto likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 65, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi Ciltsdarba likumā” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Dzelzceļa pārvadājumu likumā”. Trešais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā ziņos deputāts Madars Lasmanis.

M.Lasmanis (frakcija “Jaunais laiks”).

Godājamie kolēģi! Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija likumprojekta “Grozījumi Dzelzceļa pārvadājumu likumā” trešajam lasījumam ir saņēmusi divus priekšlikumus.

1. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Lasmanis. 2. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Lasmanis. Tie ir visi priekšlikumi uz trešo lasījumu. Lūdzu atbalstīt likumprojektu trešajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 63, pret - nav, atturas - 4. Likums “Grozījumi Dzelzceļa pārvadājumu likumā” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par Centrālo vēlēšanu komisiju””. Pirmais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Roberts Jurķis.

R.Jurķis (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie kolēģi! Juridiskā komisija ir izskatījusi Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par Centrālo vēlēšanu komisiju”” un izstrādājusi alternatīvu likumprojektu “Grozījumi likumā “Par Centrālo vēlēšanu komisiju””.

Lūdzu atbalstīt alternatīvo likumprojektu pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Mums ir jābalso par abiem likumprojektiem.

Tātad vispirms mēs balsosim par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par Centrālo vēlēšanu komisiju””, ko ir iesniedzis Ministru kabinets, par tā pieņemšanu pirmajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 1, pret - 58, atturas - 15. Likumprojekts noraidīts.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta “Grozījumi likumā “Par Centrālo vēlēšanu komisiju”” pieņemšanu pirmajā lasījumā. Tas ir alternatīvais likumprojekts, ko izstrādājusi Juridiskā komisija. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 70, pret - nav, atturas - 4. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

R.Jurķis. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 1.decembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 1.decembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Civilprocesa likumā”. Pirmais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Roberts Jurķis.

R.Jurķis (frakcija “Jaunais laiks”).

Saeimas Juridiskā komisija ir izskatījusi Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Civilprocesa likumā” un nolēmusi to atbalstīt. Juridiskā komisija atzina likumprojektu par steidzamu.

Lūdzu balsot!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot... Vai deputāts Vladimirs Buzajevs pirms balsojuma vēlas runāt par steidzamību? Lūdzu! Deputāts Buzajevs runās “pret” steidzamību.

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Šobrīd mēs ar 67 balsīm pieņemsim likumprojektam steidzamību, bet pēc tam otrajā lasījumā parādīsies kādi, teiksim, Pietkeviča kunga priekšlikumi. Mēs nobalsosim vēl vienu reizi, un Valsts prezidentei nebūs vairs tiesību atgriezt šo likumprojektu Saeimā un tā tālāk. Ja es nemaldos, frakcijai “Jaunais laiks” bija tāds viedoklis, ka nevajag atbalstīt steidzamību jebkuram likumprojektam, ņemot vērā mūsu neseno bēdīgo pieredzi gan attiecībā uz azartspēlēm, gan arī attiecībā uz likumu par sapulcēm un tā tālāk.

Aicinu frakciju “Jaunais laiks” pievienoties PCTVL frakcijas viedoklim un neatbalstīt steidzamību jebkuram likumprojektam.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 31, pret - 17, atturas - 2. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 68, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un izskatīšanas laiku otrajā lasījumā!

R.Jurķis. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 25.novembris. Izskatīšana - Saeimas 1.decembra sēdē.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 25.novembris. Izskatīšanas laiks - 1.decembra sēdē.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Zemesgrāmatu likumā”. Otrais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Roberts Jurķis.

R.Jurķis (frakcija “Jaunais laiks”).

Juridiskā komisija ir izskatījusi likumprojektu “Grozījumi Zemesgrāmatu likumā” otrajam lasījumam. Ir saņemti 12 priekšlikumi.

1. - tieslietu ministres S.Āboltiņas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

R.Jurķis. 2. - tieslietu ministres S.Āboltiņas priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iestrādāts 3.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret 2. un 3.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

R.Jurķis. 4. - tieslietu ministres S.Āboltiņas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

R.Jurķis. 5. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

R.Jurķis. 6. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

R.Jurķis. 7. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

R.Jurķis. 8. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

R.Jurķis. 9. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

R.Jurķis. 10. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

R.Jurķis. 11. - tieslietu ministres S.Āboltiņas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

R.Jurķis. 12. - tieslietu ministres S.Āboltiņas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

R.Jurķis. Līdz ar to ir izskatīti visi priekšlikumi. Lūdzu atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 66, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

R.Jurķis. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 30.decembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 30.decembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”. Pirmais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Roberts Jurķis.

R.Jurķis (frakcija “Jaunais laiks”).

Juridiskā komisija ir izskatījusi likumprojektu “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” un nolēmusi atbalstīt tā virzīšanu Saeimā pirmajam lasījumam. Lūdzu atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 71, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

R.Jurķis. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 1.decembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 1.decembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Muzeju likums”. Otrais lasījums.

Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vārdā - deputāts Dzintars Ābiķis.

Dz.Ābiķis (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Cienījamie kolēģi! Izskatīsim likumprojektu “Muzeju likums” pantu secībā.

1. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Ābiķis. 2. un 3. - Juridiskā biroja priekšlikumi. Ir atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Ābiķis. 4. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Ābiķis. 5. - kultūras ministres H.Demakovas priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iekļauts 6. - atbildīgās komisijas priekšlikumā, kurš ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret 5. un 6.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

Dz.Ābiķis. 7. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Ābiķis. 8. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Ābiķis. 9. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Ābiķis. 10. — Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Ābiķis. 11. - kultūras ministres H.Demakovas priekšlikums. Ir atbalstīts un iekļauts 39. - atbildīgās komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Ābiķis. 12. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts un iekļauts 13. - atbildīgās komisijas priekšlikumā, kurš ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

Dz.Ābiķis. 14. - kultūras ministres H.Demakovas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Ābiķis. 15. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Ābiķis. 16. - Juridiskā biroja priekšlikums un 17. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Ābiķis. 18. - Juridiskā biroja priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Ābiķis. 19. - Juridiskā biroja priekšlikums un 20. - kultūras ministres H.Demakovas priekšlikumi. Ir atbalstīti un iekļauti 21. - atbildīgās komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

Dz.Ābiķis. 22. un 23. - Juridiskā biroja priekšlikumi. Atbalstīti un iekļauti atbildīgās komisijas 24.priekšlikumā, kurš ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Ābiķis. 25. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts un iekļauts 26. - atbildīgās komisijas priekšlikumā, kurš ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Ābiķis. Līdzīgi arī 27. - Juridiskā biroja priekšlikums. Tas ir atbalstīts un iekļauts 28. - atbildīgās komisijas priekšlikumā, kurš ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

Dz.Ābiķis. 29. - atbildīgās komisijas un 30. un 31. - Juridiskā biroja priekšlikumi. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

Dz.Ābiķis. 32. - Juridiskā biroja, 33. - kultūras ministres H.Demakovas, 34. - Juridiskā biroja, 35. - kultūras ministres H.Demakovas un 36. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīti un iekļauti 37. - atbildīgās komisijas priekšlikumā, kurš ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

Dz.Ābiķis. 38. - kultūras ministres H.Demakovas priekšlikums. Atbalstīts un iekļauts atbildīgās komisijas atbalstītajā 39.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

Dz.Ābiķis. 40., 41., 42., 43., 44., 45. un 46. - Juridiskā biroja priekšlikumi un 47. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

Dz.Ābiķis. 48. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts un iekļauts atbildīgās komisijas 49.priekšlikumā, kurš ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Ābiķis. 50. - Juridiskā biroja, 51. un 52. - kultūras ministres H.Demakovas priekšlikumi. Ir atbalstīti un iekļauti atbildīgās komisijas 53.priekšlikumā, kurš ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

Dz.Ābiķis. 54. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Ābiķis. 55. - kultūras ministres H.Demakovas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Ābiķis. Cienījamie kolēģi! Es aicinu balsot par likumprojektu kopumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 76, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

Dz.Ābiķis. Cienījamie kolēģi! Paldies par vienprātīgo atbalstu! Lūdzu par priekšlikumu iesniegšanas termiņu noteikt 2.decembri.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 2.decembris. Paldies.

 

Dz.Ābiķis. Paldies.

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Tūrisma likumā”. Otrais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Madars Lasmanis.

M.Lasmanis (frakcija “Jaunais laiks”).

Godātie kolēģi! Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija, izskatot grozījumus Tūrisma likumā, otrajam lasījumam ir saņēmusi 37 priekšlikumus.

1. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Lasmanis. 2. - Juridiskā biroja priekšlikums. Neatbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst pret komisijas viedokli.

M.Lasmanis. 3. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Lasmanis. 4. - vides ministra Raimonda Vējoņa priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iestrādāts 5. - atbildīgās komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli par minētajiem priekšlikumiem.

M.Lasmanis. 6. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iestrādāts 7. - atbildīgās komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli par minētajiem priekšlikumiem.

M.Lasmanis. 8. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Lasmanis. 9. - vides ministra priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst pret komisijas viedokli.

M.Lasmanis. 10. - vides ministra priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Lasmanis. 11. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Lasmanis. 12. - vides ministra priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Lasmanis. 13. - vides ministra priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Lasmanis. 14. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Lasmanis. 15. - deputātes Seiles priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Lasmanis. 16. - deputātes Seiles priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iestrādāts 17. - atbildīgās komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Lasmanis. 18. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Lasmanis. 19. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Lasmanis. 20. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Lasmanis. 21. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Lasmanis. 22. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Lasmanis. 23. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Lasmanis. 24. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Lasmanis. 25. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Lasmanis. 26. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Lasmanis. 27. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Lasmanis. 28. - vides ministra priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iestrādāts 29. - atbildīgās komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Lasmanis. 30. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Lasmanis. 31. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Lasmanis. 32. - vides ministra priekšlikums. Daļēji atbalstīts, iestrādāts 33. - atbildīgās komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav

M.Lasmanis. 34. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Lasmanis. 35. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Lasmanis. 36. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Lasmanis. 37. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Lasmanis. Tie ir visi priekšlikumu uz otro lasījumu. Lūdzu atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 78, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

M.Lasmanis. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 16.decembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 16.decembris.

Cienījamie kolēģi! Saeimas Prezidijs ir saņēmis Ārlietu komisijas lūgumu iekļaut Saeimas 24.novembra sēdes darba kārtībā izskatīšanai pirmajā lasījumā likumprojektu “Par Starptautiskā privāttiesību unifikācijas institūta Statūtiem” un izskatīt to aiz darba kārtības 20.jautājuma - likumprojekta “Grozījumi Jūras kodeksā”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta. Paldies.

Turpinām izskatīt darba kārtību.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Jūras kodeksā”. Otrais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Izskatīsim likumprojekta “Grozījumi Jūras kodeksā” otrajam lasījumam iesniegtos priekšlikumus.

1.priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 2.priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 3. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 4. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 5. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 6. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 7. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 8. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst pret komisijas viedokli.

M.Segliņš. 9. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 10. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 11. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 12. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 13. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 14. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 15. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst pret komisijas viedokli.

M.Segliņš. 16. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 17. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 18. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 19. - daļēji atbalstīts un iekļauts 20.priekšlikumā, kurš ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli par minētajiem priekšlikumiem.

M.Segliņš. 21. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 22. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 23. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 24. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 25. - daļēji atbalstīts un iestrādāts 27.priekšlikumā, kurš ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 26. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 28. - daļēji atbalstīts un iekļauts komisijas priekšlikumos Nr.29 un Nr.26.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli.

M.Segliņš. Priekšlikumi ir izskatīti. Lūdzu pieņemt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 63, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam.

M.Segliņš. 6.decembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 6.decembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Starptautiskā privāttiesību unifikācijas institūta Statūtiem”. Pirmais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāts Igors Solovjovs.

I.Solovjovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Godātie kolēģi! Vispirms komisija ierosina atzīt minēto likumprojektu par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 41, pret - 5, neviens neatturas. Likumprojekts...

Cienījamie kolēģi! Lūdzu uzmanību! Vēlreiz balsosim par likumprojekta “Par Starptautiskā privāttiesību unifikācijas institūta Statūtiem” atzīšanu par steidzamu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 47, pret - 7, atturas - 1. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

I.Solovjovs. Es jūs aicinu atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 79, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un izskatīšanas laiku otrajā lasījumā!

I.Solovjovs. Godātie kolēģi, ja jums nekas nav pret, es komisijas vārdā aicinu atbalstīt likumprojektu uzreiz arī otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumu? Ja deputātiem nav iebildumu, lūdzu balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu!

I.Solovjovs. Paldies!

Sēdes vadītāja. Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 76, pret un atturas - nav. Likums “Par Starptautiskā privāttiesību unifikācijas institūta Statūtiem” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Saeimas vēlēšanu likumā”. Pirmais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Kolēģi! Juridiskajā komisijā likumprojekts “Grozījumi Saeimas vēlēšanu likumā” ir atbalstīts. Lūdzu atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 75, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

M.Segliņš. 30.novembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 30.novembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Saeimas kārtības rullī”. Otrais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Juridiskā komisija savā sēdē ir izskatījusi otrajam lasījumam iesniegtos priekšlikumus.

1.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 2.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates.

Deputāts Māris Grīnblats.

M.Grīnblats (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie Saeimas deputāti! Kaut arī sēde droši vien lielā ātrumā tuvojas beigām, lūdzu īsu brīdi pievērst uzmanību Saeimas kārtības rullim un mūsu priekšlikumam par 18.pantu!

Lai arī pieredze liecina, ka tas nav bieži, tomēr vienu vai divas reizes desmit gados Saeimai nākas ķerties pie jautājuma par deputāta mandāta anulēšanu saistībā ar kādiem nopietniem pārkāpumiem. Šādi pāris gadījumi Saeimā ir bijuši. Kaut arī deputāti ir gandrīz neatsaucami (vēlētāji bieži ir izteikuši neapmierinātību par to, ka neatkarīgi no tā, cik bieži deputāti maina partijas piederību vienas Saeimas laikā, cik konstruktīvi tie ir likumdošanas darbībā, cik bieži tie balso, neieklausīdamies, par ko viņi balso, deputāti tiešām ir pilnīgi imūni), tomēr 18.pants ļauj atsevišķos gadījumos deputātu izslēgt no Saeimas sastāva, un pāris no šiem gadījumiem ir tādi, kuriem deputāti reizēm ir pievērsuši uzmanību, proti, par sistemātisku neattaisnotu Saeimas sēžu neapmeklēšanu un par valsts valodas neprašanu nepieciešamajā līmenī, ar ko vismaz agrākajām saeimām ir nācies saskarties.

Šajā sakarā mūsu frakcija ierosina papildināt šo nelielo sešu punktu uzskaitījumu ar vēl vienu visai būtisku jautājumu, kas skar Saeimas deputāta svinīgajā solījumā jeb zvērestā sacīto. Vairāki vēlētāji man ir jautājuši: “Kas notiek, ja Saeimas deputāts nepilda vai rupji pārkāpj deputāta svinīgajā solījumā sacīto?” Man ir nācies paskaidrot, ka ar viņu nekas nenotiek, izņemot to, ka personas, kuras par viņu ir vēlējušas, turpmāk par viņu domās slikti un par šo cilvēku vairs nebalsos, ja viņš kandidēs vēlreiz.

Tādējādi mēs uzskatām, ka Saeimas kārtības rullī nostiprinātais un arī Satversmē paredzētais, ka deputāts dod svinīgo solījumu jeb zvērestu, kurā apsola visai būtiskas lietas, kuras diemžēl reizēm varbūt netiek arī pildītas, tomēr varētu būt par pamatu, ka Saeima “var lemt” (šis pants ir ļoti liberāls, jo “var lemt” nozīmē arī to, ka var arī nelemt, ka var balsot “pret”) tomēr izslēgt deputātu no Saeimas sastāva arī tādos gadījumos, ja viņš pārkāpj Saeimas deputāta svinīgajā solījumā sacīto attiecībā uz uzticību Latvijai, tās suverenitāti, latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu un Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valstu.

Šajā solījumā gan ir paredzētas arī vairākas citas lietas, taču pret to nepildīšanu ir izmantojami citi instrumenti, kas skar likuma pārkāpšanu, un tiesībsargājošās iestādes reizēm arī griežas Saeimā ar aicinājumu to vai citu deputātu izdot vienai vai otrai sodīšanas procedūrai.

Tāpat Saeima gatavojas pieņemt arī Saeimas deputāta ētikas kodeksu, kas būs pietiekams instruments cīņā pret tādiem pārkāpumiem, kam vairāk ir ētiska daba. Tajā pašā laikā deputātu aktivitātes, kas ir saistītas ar darbošanos pret Latviju kā neatkarīgu valsti, pret latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, pret neatkarīgu un demokrātisku valsti, mūsuprāt, ir krietni augstākas pakāpes pārkāpumi nekā iepriekš minētie, tāpēc tas būtu tikai svētīgi, ka Kārtības ruļļa 18.panta otrā daļa tiek papildināta ar šo 7.punktu, kas ļautu Saeimai vērsties pret personām, kuras diemžēl iedomājas, ka, būdamas deputāti, var atļauties jebko - solīt šeit vienu, bet pēc tam darīt pilnīgi pretējo, izliekoties, ka viņi neko nav sapratuši, ka viņi neko nav dzirdējuši no tā, ko šeit no tribīnes ir solījuši Saeimas un sabiedrības priekšā.

Tāds ir mūsu priekšlikums, kas, domāju, nevienam godprātīgam deputātam nekādas problēmas sagādāt nevar. Tas var sagādāt problēmas tikai tiem deputātiem, kuri ir pret Latvijas valsti, kuri ir pret latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu un kuri tādā vai citādā veidā apdraud Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Ja ne, lūdzu deputātus balsot par 2. - deputāta Grīnblata priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 20, pret - 21, atturas - 39. Priekšlikums nav atbalstīts.

M.Segliņš. Cienījamie kolēģi! Līdz ar to ir vēl viens - 3.priekšlikums, kas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. Esam izskatījuši visus priekšlikumus. Lūdzu atbalstīt likumprojektu “Grozījumi Saeimas kārtības rullī” otrajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 66, pret - 7, neviens neatturas. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

M.Segliņš. 30.novembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 30.novembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”. Otrais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Juridiskā komisija ir izskatījusi iesniegtos priekšlikumus par šo likumprojektu.

1.priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 2. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 3. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 4. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 5. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 6. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 7. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 8. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 9. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 10. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 11. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. Lūdzu pieņemt likumprojektu otrajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 70, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

M.Segliņš. 30.novembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 30.novembris.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”. Otrais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Likumprojektam (reģistrācijas Nr.1339) iesniegtos sešus priekšlikumus komisija ir izskatījusi.

1. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 2. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 3. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 4. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 5. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 6. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. Lūdzu atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 62, pret - 13, neviens nav atturējies. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

M.Segliņš. 30.novembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 30.novembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”. Otrais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Likumprojektam (reģistrācijas Nr.1354) Saeimas kārtības ruļļa 95.panta noteiktajā kārtībā neviens priekšlikums netika iesniegts.

Lūdzu atbalstīt šo likumprojektu otrajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 75, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

M.Segliņš. 30.novembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 30.novembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par NATO Parlamentārās Asamblejas 2010.gada pavasara sesijas rīkošanu Rīgā”.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāte Linda Mūrniece.

L.Mūrniece (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie kolēģi! Aizsardzības un iekšlietu komisija 9.novembra sēdē izskatīja NATO Parlamentārās Asamblejas Latvijas delegācijas vadītāja Gunta Bērziņa ierosinājumu NATO Parlamentārās Asamblejas 2010.gada pavasara sesiju rīkot Rīgā.

Komisijas vārdā aicinu atbalstīt šo priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Vladimirs Buzajevs.

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Šā apspriežamā pasākuma plānotais termiņš ir 2010.gads. Diezgan riskanti ir plānot savu nākotni tik garā termiņā. Varbūt līdz tam brīdim NATO pat nebūs... Un tomēr mēs zinām, ka 2009.gadā būs pašvaldību vēlēšanas, un ir ļoti liela varbūtība, ka tās būs pirmās pašvaldību vēlēšanas ar nepilsoņu piedalīšanos un ka Rīgā pie varas būs pavisam citi politiskie spēki.

Tāpēc vispirms būtu nepieciešams pakonsultēties ar viņiem, vai viņi grib redzēt NATO sammitu mūsu galvaspilsētā. Esmu jau iepriekš pārliecināts, ka atbilde būs noraidoša, un sakarā ar to nevajag iepriekš izvarot mūsu pilsētas nākamo vadību.

Aicinu neatbalstīt šo lēmuma projektu!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Ja komisijas vārdā nekas nav piebilstams, lūdzu deputātus balsot par šo lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 58, pret - 16, atturas - 1. Lēmums pieņemts. Paldies.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Par Latvijas Republikas valdības un Zviedrijas Karalistes valdības līgumu par Rīgas Juridisko augstskolu” nodot Ārlietu komisijai, Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai un noteikt, ka Ārlietu komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 71, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijām nodots.

Cienījamie kolēģi! Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputātu Golubova, Deņisova, Solovjova, Fjodorova, Bekasova, Jurkāna, Ribakova, Vidavska, Sokolovska un Kabanova steidzamu pieprasījumu Latvijas Republikas ārlietu ministram Pabrika kungam “Par valsts līdzekļu izmantošanu Baltkrievijas Republikas sabiedrisko organizāciju finansēšanai”.

Saeima var lemt par steidzamu pieprasījumu tikai tajā gadījumā, ja šis pieprasījums ir iesniegts iepriekšējā dienā līdz pulksten 12.00.

Tātad pašreiz es dodu vārdu motivācijai par pieprasījuma būtību.

A.Golubovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Pieprasījuma būtība ir šāda. Vakar Ārlietu komisijas atklātajā sēdē mūsu oficiālā pārstāve Baltkrievijā, vēstniece Maira Moora, paziņoja, ka mūsu valsts oficiāli finansē Baltkrievijas opozīcijas organizācijas.

Es gribu, lai jūs saprastu to, ka tad, kad jūs pieņēmāt budžetu, jūs nevarējāt atrast lieku latu, lai to dotu operācijām, zālēm, lai pieliktu nedaudz klāt pie pensijām, kas būtu kaut vai izdzīvošanas minimuma līmenī, lai mūsu minimālā alga būtu izdzīvošanas minimuma līmenī. Jūs visam tam naudu neatradāt! Tagad jūs atradāt naudu kaut ko finansēt kaut kur ārzemēs.

Cienījamie kolēģi! Vai mums ir demokrātija šeit, Latvijā? Es domāju, ka neviens šeit sēdošais, liekot roku uz sirds, tiešām nepateiks, ka demokrātija ir pilnīga. Un jūs gribat to demokrātiju panākt kaut kur ārzemēs.

It īpaši es gribu uzsvērt vēl to, ka pēdējā laikā tieši Latvijas un Baltkrievijas parlamentu sadarbības grupā ir iestājušies ļoti daudzi cilvēki, it sevišķi no “Jaunā laika” un Tautas partijas. Tas tikai liecina, ka mūsu deputāti grib sadarboties ar to parlamentu, kas pašreiz ir Baltkrievijā. Un tas ir atzinums, ka šis parlaments darbojas likumīgi.

Tāpēc es lūdzu nosūtīt šo pieprasījumu mūsu ārlietu ministram, lai uzzinātu, kāds finansējums ir piešķirts Baltkrievijai, no kādiem līdzekļiem, kur tas ir norādīts budžetā un kādiem mērķiem tāds finansējums ir vajadzīgs. Kad mēs to uzzināsim, tad varēsim secināt, vai ir pārkāpts likums par valsts budžetu. Un, ja tas būs pārkāpts, tad ārlietu ministram nav vietas savā vietā Ārlietu ministrijā.

Sēdes vadītāja. Cienījamais Golubova kungs, lūdzu, nemaldiniet sabiedrību: Latvijas parlaments neatbalsta nedemokrātiski ievēlēto Baltkrievijas parlamentu! Šis pieprasījums tiks izskatīts nākamās sēdes darba kārtībā.

Cienījamie kolēģi, mums vēl būtu jālemj par to, ko jau ir lēmusi Frakciju padome 17.novembra sēdē. Tātad Frakciju padome nolēma, ka rudens sesija tiks slēgta šā gada 23.decembrī un ziemas sesiju atsāksim nākamā gada 13.janvārī. Vai ir kādi citi priekšlikumi? Ja citu priekšlikumu nav, lūdzu deputātus balsot par rudens sesijas slēgšanu un ziemas sesijas sākšanu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret - 1, atturas - 2. Lēmums pieņemts.

Cienījamie kolēģi! Lūdzu reģistrēties ar reģistrācijas kartēm! Lūdzu zvanu! Reģistrācijas režīmu!

Kamēr tiek sagatavoti reģistrācijas rezultāti, daru jums zināmu, ka Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputātu Urbanoviča, Bartaševiča, Agešina, Orlova un Ribakova jautājumu Latvijas Republikas finanšu ministram Spurdziņa kungam “Par līdzekļu piešķiršanu Īpašu uzdevumu ministra elektroniskās pārvaldes lietās sekretariātam”. Jautājums tiek nodots finanšu ministram.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputātu Orlova, Klementjeva, Agešina, Bartaševiča un Ribakova jautājumu veselības ministram Gundaram Bērziņa kungam “Par medikamentu cenu pieaugumu”. Šis jautājums tiek nodots veselības ministram.

Vārds īsam paziņojumam deputātam Valērijam Agešinam.

V.Agešins (politisko organizāciju (partiju) apvienības “Saskaņas Centrs” frakcija).

Labdien, cienījamie kolēģi! Es vēlos jūs informēt, ka Latvijas un Kubas parlamentu sadarbības grupas locekļiem ir nepieciešams sanākt uz īsu sēdi Saeimas Dzeltenajā zālē pulksten 10.50. Notiks grupas darba sanāksme.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi, atļaujiet man visu vārdā šodien dzimšanas dienā sveikt mūsu cienījamo kolēģi Daini Turlo! (Aplausi.)

Vārds reģistrācijas rezultātu nolasīšanai Saeimas sekretāra biedrei Ingunai Rībenai.

I.Rībena (8.Saeimas sekretāra biedre).

Cienījamie kolēģi! Nav reģistrējušies Andris Bērziņš, Augusts Brigmanis, Boriss Cilevičs, Juris Dalbiņš, Guntis Bērziņš, Ēriks Jēkabsons, Pēteris Kalniņš, Andis Kāposts... ir, Juris Dobelis, Vilis Krištopans, Anatolijs Mackevičs, Atis Slakteris, Jānis Strazdiņš, Vaira Paegle, Inese Šlesere un Dzintars Rasnačs. Paldies.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Līdz ar to 24.novembra sēde ir slēgta.

Paldies!

 

SATURA RĀDĪTĀJS

8.Saeimas rudens sesijas 16.sēde

2005.gada 24.novembrī

Par darba kārtību
Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par aviāciju””
(4997. un 4997.a dok., reģ. nr.1437)
Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par Latvijas valsts himnu”” (Noraidīts)
(5007. un 5007.a dok., reģ. nr.1439)
Priekšlikumi - dep. I.Kalniņš (par)
- dep. A.Golubovs (pret)
Par likumprojektu “Grozījumi Patvēruma likumā”
(5008. un 5008.a dok., reģ. nr.1440)
Par likumprojektu “Par Starptautiskā privāttiesību unifikācijas institūta Statūtiem”
(5053. dok., reģ. nr.1444)
Lēmuma projekts “Par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātam Ērikam Jēkabsonam”
(5023. dok.)
Lēmuma projekts “Par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātam Atim Slakterim”
(5024. dok.)
Lēmuma projekts “Par Ulda Bērziņa apstiprināšanu par Administratīvās apgabaltiesas tiesnesi”
(5017. dok., reģ. nr.858)
Ziņo - dep. M.Ceriņa
Lēmuma projekts “Par Baibas Lielpēteres apstiprināšanu par Cēsu zemesgrāmatu nodaļas tiesnesi”
(5018. dok., reģ. nr.859)
Ziņo - dep. M.Ceriņa
Lēmuma projekts “Par Valentīnas Andrējevas iecelšanu par Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes priekšsēdētāju”
(5043. dok., reģ. nr.860)
Ziņo - dep. Dz.Zaķis
Lēmuma projekts “Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojekta “Bāriņtiesu likums” 2.lasījumam”
(5045. dok., reģ. nr.861)
Likumprojekts “Grozījumi Tiesu izpildītāju likumā” (2.lasījums)
(4525. un 4994. dok., reģ. nr.1322)
Ziņo - dep. M.Segliņš
Debates - dep. V.Buzajevs
Likumprojekts “Grozījumi Apdrošināšanas sabiedrību un to uzraudzības likumā” (3.lasījums)
(4998. dok., reģ. nr.1333)
Ziņo - dep. Ē.Zunda
Par darba kārtību
Likumprojekts “Grozījumi Imigrācijas likumā” (3.lasījums)
(5006. dok., reģ. nr.1299)
Ziņo - dep. L.Mūrniece
Paziņojums
- dep. L.Ozoliņš
Reģistrācijas rezultāti
Nolasa - Saeimas sekretāra biedre I.Rībena
Likumprojekts “Grozījumi Dzelzceļa likumā” (3.lasījums)
(5011. dok., reģ. nr.1329)
Ziņo - dep. K.Peters
Likumprojekts “Grozījumi Ciltsdarba likumā” (3.lasījums)
(5013. dok., reģ. nr.1341)
Ziņo - dep. P.Kalniņš
Likumprojekts “Grozījumi Dzelzceļa pārvadājumu likumā” (3.lasījums)
(5014. dok., reģ. nr.1326)
Ziņo - dep. M.Lasmanis
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par Centrālo vēlēšanu komisiju”” (1.lasījums) (Noraidīts)
(4838. dok., reģ. nr.1406)
Alternatīvais likumprojekts “Grozījums likumā “Par Centrālo vēlēšanu komisiju”” (1.lasījums)
(5002. dok., reģ. nr.1438)
Ziņo - dep. R.Jurķis
Likumprojekts “Grozījumi Civilprocesa likumā” (1.lasījums) (Steidzams)
(4911. un 5003. dok., reģ. nr.1421)
Ziņo - dep. R.Jurķis
Priekšlikums - dep. V.Buzajevs (pret)
Likumprojekts “Grozījumi Zemesgrāmatu likumā” (2.lasījums)
(4738. un 5004. dok., reģ. nr.1384)
Ziņo - dep. R.Jurķis
Likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” (1.lasījums)
(4882. un 5005. dok., reģ. nr.1417)
Ziņo - dep. R.Jurķis
Likumprojekts “Muzeju likums” (2.lasījums)
(4174. un 5009. dok., reģ. nr.1212)
Ziņo - dep. Dz.Ābiķis
Likumprojekts “Grozījumi Tūrisma likumā” (2.lasījums)
(4565. un 5012. dok., reģ. nr.1338)
Ziņo - dep. M.Lasmanis
Par darba kārtību
Likumprojekts “Grozījumi Jūras kodeksā” (2.lasījums)
(4475. un 5015. dok., reģ. nr.1287)
Ziņo - dep. M.Segliņš
Likumprojekts “Par Starptautiskā privāttiesību unifikācijas institūta Statūtiem” (1.lasījums) (Steidzams)
(5035. un 5046. dok., reģ. nr.1444)
Ziņo - dep. I.Solovjovs
Likumprojekts “Par Starptautiskā privāttiesību unifikācijas institūta Statūtiem” (2.lasījums) (Steidzams)
(5035. un 5046. dok., reģ. nr.1444)
Ziņo - dep. I.Solovjovs
Likumprojekts “Grozījumi Saeimas vēlēšanu likumā” (1.lasījums)
(4835. un 5016. dok., reģ. nr.1403)
Ziņo - dep. M.Segliņš
Likumprojekts “Grozījumi Saeimas kārtības rullī” (2.lasījums)
(4737. un 5019. dok., reģ. nr.1383)
Ziņo - dep. M.Segliņš
Debates - dep. M.Grīnblats
Likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” (2.lasījums)
(4502. un 5020. dok., reģ. nr.1305)
Ziņo - dep. M.Segliņš
Likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” (2.lasījums)
(4566 un 5021. dok., reģ. nr.1339)
Ziņo - dep. M.Segliņš
Likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” (2.lasījums)
(4685. un 5022. dok., reģ. nr.1354)
Ziņo - dep. M.Segliņš
Lēmuma projekts “Par NATO Parlamentārās Asamblejas 2010.gada pavasara sesijas rīkošanu Rīgā”
(4963. dok., reģ. nr.851)
Ziņo - dep. L.Mūrniece
Debates - dep. V.Buzajevs
Par likumprojektu “Par Latvijas Republikas valdības un Zviedrijas Karalistes valdības līgumu par Rīgas Juridisko augstskolu”
(5036. dok., reģ. nr.1445)
Par Saeimas deputātu pieprasījumu ārlietu ministram Artim Pabrikam “Par valsts līdzekļu izmantošanu Baltkrievijas Republikas sabiedrisko organizāciju finansēšanai””
(5047. dok., reģ. nr.862)
Motivācija - dep. A.Golubovs
Par rudens sesijas slēgšanu un darba atsākšanu ziemas sesijā
Par Saeimas deputātu jautājumu finanšu ministram Oskaram Spurdziņam “Par līdzekļu piešķiršanu Īpašu uzdevumu ministra elektroniskās pārvaldes lietās sekretariātam”   (reģ. nr.81)
Par Saeimas deputātu jautājumu veselības ministram Gundaram Bērziņam “Par medikamentu cenu pieaugumu”   (reģ. nr.82)
Paziņojums
- dep. V.Agešins
Reģistrācijas rezultāti
Nolasa - Saeimas sekretāra biedre I.Rībena

 

 

 

Atbildes uz deputātu jautājumiem

2005.gada 23.novembrī

 

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētājas biedre

Vineta Muižniece.

 

Sēdes vadītāja. Godātie kolēģi! Ir pienācis laiks atbilžu sniegšanai uz deputātu jautājumiem.

Šodien mūsu darba kārtībā ir divi jautājumi.

Pirmais. Deputātu Grīnblata, Kiršteina, Dobeļa, Kalniņa un Rasnača jautājums Ministru prezidentam Aigaram Kalvītim “Par to, ko valdība ir paveikusi, izpildot tai doto uzdevumu - noslēgt starp Latvijas Republiku un Krievijas Federāciju speciālo nolīgumu”.

Ministru prezidents atbildi sniegt ir pilnvarojis ārlietu ministru Arti Pabriku.

Ir saņemta rakstiska atbilde. Vai rakstiskā atbilde jautājuma uzdevējus apmierina?

Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātam Kiršteinam!

A.Kiršteins (pie frakcijām nepiederošs deputāts).

Rakstiskā atbilde mani neapmierina un neapmierina arī pārējos jautājuma iesniedzējus.

Un vai es drīkstu arī paskaidrot, kāpēc?

Sēdes vadītāja. Jā, jums ir viena minūte.

A.Kiršteins. Es uzskatu, ka šeit nav dota atbilde ne uz vienu jautājumu.

Saskaņā ar mūsu dokumentu, uz ko mēs atsaucamies šeit, - Deklarāciju par Latvijā īstenotā PSRS totalitārā komunistiskā okupācijas režīma nosodījumu -, valdībai bija jāizveido darba grupa un jānoslēdz atsevišķa vienošanās par materiālo palīdzību, nevis jābalstās uz to vienošanos, kas ir noslēgta starp Latviju un Krieviju 1993. gadā, jo tagad ir cita situācija.

Mūsu jautājums ir precīzs - vai ir izveidota darba grupa? Nav uz šo jautājumu atbildes. Šeit ir teikts, ka tas ir Iekšlietu ministrijas kompetencē. Precīzi sakot, tas nozīmē, ka atbildīgais ir iekšlietu ministrs Dzintars Jaundžeikars... Šeit ir atbilde, ka ministrs Ēriks Jēkabsons kaut ko ir parakstījis. Taču ministrs Jēkabsons vairs nav valdības sastāvā, tātad acīmredzot ir vajadzīgs precizējums, vai tiešām iekšlietu ministrs Jaundžeikars būs par šo jautājumu atbildīgs.

Nākamais jautājums, pats galvenais, - kā valdība ir nolēmusi rīkoties, atbildot uz Kaļiņingradas gubernatora Bosa aicinājumu bijušās PSRS pilsoņiem repatriēties no Baltijas, tātad arī no Latvijas? Šeit vispār nav nekāda atbilde dota.

Tā ka atbilde nav par tēmu. Praktiski mēs uzskatām, ka nav atbildēts ne uz vienu jautājumu.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Tā kā rakstiskā atbilde neapmierina, ārlietu ministrs tiks aicināts sniegt atbildi arī mutiski. Tā kā šodien ārlietu ministrs attaisnotu iemeslu dēļ nav varējis ierasties, šis jautājums tiek pārcelts un mutiskā atbilde tiks sniegta nākamajā atbilžu sniegšanas sēdes laikā.

Paldies.

Nākamais jautājums - deputātu Klementjeva, Bartaševiča, Ribakova, Vidavska un Orlova jautājums ekonomikas ministram Arturam Krišjānim Kariņam “Par Latvijas valdības enerģētikas politiku”.

Rakstiska atbilde nav saņemta. Ministrs ir vēlējies atbildēt mutiski, bet šobrīd ir aizkavēts piedalīties šajā atbilžu sniegšanas sēdē. Tātad jautājums tiek pārcelts uz nākamo sēdi.

Līdz ar to mūsu šīsdienas sēdes darba kārtība ir izskatīta. Paldies.

 

 

 

Atbildes uz Saeimas deputātu jautājumiem

2005.gada 23.novembrī

 

 

Latvijas Republikas Ministru prezidenta A.Kalvīša atbilde uz Saeimas deputātu jautājumu “Par to, ko valdība ir paveikusi, izpildot tai doto uzdevumu — noslēgt starp Latvijas Republiku un Krievijas Federāciju speciālo nolīgumu” (reģ. nr.79) (Pārcelta)
Latvijas Republikas ekonomikas ministra A.K.Kariņa atbilde uz Saeimas deputātu jautājumu “Par Latvijas valdības enerģētikas politiku” (reģ. nr.80) (Pārcelta)

Balsojumi

Grozījumi likumā "Par aviāciju"
Datums: 24.11.2005. 09:04:48 bal001
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4997 nodošanu komisijām

Grozījumi likumā "Par Latvijas valsts himnu"
Datums: 24.11.2005. 09:07:02 bal002
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.5007 nodošanu komisijām

Grozījumi Patvēruma likumā
Datums: 24.11.2005. 09:07:34 bal003
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.5008 nodošanu komisijām

Par Starptautiskā privāttiesību unifikācijas institūta Statūtiem
Datums: 24.11.2005. 09:08:08 bal004
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.5035 nodošanu komisijām

Lēmuma projekts "Par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātam Ē.Jēkabsonam"
Datums: 24.11.2005. 09:08:38 bal005
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.5023

Lēmuma projekts "Par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātam A.Slakterim"
Datums: 24.11.2005. 09:09:08 bal006
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.5024

Lēmuma projekts "Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojekta "Bāriņtiesu likums" otrajam lasījumam"
Datums: 24.11.2005. 09:13:22 bal010
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.5045

Grozījumi Tiesu izpildītāju likumā (2.lasījums)
Datums: 24.11.2005. 09:18:40 bal011
Balsošanas motīvs: Par 2.priekšlikumu

Grozījumi Tiesu izpildītāju likumā (2.lasījums)
Datums: 24.11.2005. 09:20:58 bal012
Balsošanas motīvs: Par 45.priekšlikumu

Grozījumi Tiesu izpildītāju likumā (2.lasījums)
Datums: 24.11.2005. 09:21:22 bal013
Balsošanas motīvs: Par 46.priekšlikumu

Grozījumi Tiesu izpildītāju likumā (2.lasījums)
Datums: 24.11.2005. 09:24:04 bal014
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4994 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Apdrošināšanas sabiedrību un to uzraudzības likumā (3.lasījums)
Datums: 24.11.2005. 09:25:28 bal015
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4998 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi Imigrācijas likumā (reģ. nr.1299) (3.lasījums)
Datums: 24.11.2005. 09:27:26 bal016
Balsošanas motīvs: Par 8.priekšlikumu

Grozījumi Imigrācijas likumā (reģ. nr.1299) (3.lasījums)
Datums: 24.11.2005. 09:27:48 bal017
Balsošanas motīvs: Par 9.priekšlikumu

Grozījumi Imigrācijas likumā (reģ. nr.1299) (3.lasījums)
Datums: 24.11.2005. 09:28:12 bal018
Balsošanas motīvs: Par 11.priekšlikumu

Grozījumi Imigrācijas likumā (reģ. nr.1299) (3.lasījums)
Datums: 24.11.2005. 09:28:32 bal019
Balsošanas motīvs: Par 12.priekšlikumu

Grozījumi Imigrācijas likumā (reģ. nr.1299) (3.lasījums)
Datums: 24.11.2005. 09:28:52 bal020
Balsošanas motīvs: Par 13.priekšlikumu

Grozījumi Imigrācijas likumā (reģ. nr.1299) (3.lasījums)
Datums: 24.11.2005. 09:30:44 bal021
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.5006 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi Dzelzceļa likumā (3.lasījums)
Datums: 24.11.2005. 09:47:56 bal022
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.5011 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi Ciltsdarba likumā (3.lasījums)
Datums: 24.11.2005. 09:49:00 bal023
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.5013 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi Dzelzceļa pārvadājumu likumā (3.lasījums)
Datums: 24.11.2005. 09:50:00 bal024
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.5014 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi likumā "Par Centrālo vēlēšanu komisiju" (reģ. nr.1406) (1.lasījums)
Datums: 24.11.2005. 09:51:12 bal025
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4838 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par Centrālo vēlēšanu komisiju" (reģ. nr.1438) (1.lasījums)
Datums: 24.11.2005. 09:51:40 bal026
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.5002 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Civilprocesa likumā (1.lasījums)
Datums: 24.11.2005. 09:54:14 bal027
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4911 steidzamību

Grozījumi Civilprocesa likumā (1.lasījums)
Datums: 24.11.2005. 09:54:44 bal028
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4911 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Zemesgrāmatu likumā (2.lasījums)
Datums: 24.11.2005. 09:56:38 bal029
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.5004 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.1417) (1.lasījums)
Datums: 24.11.2005. 09:57:30 bal030
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4882 pieņemšanu 1.lasījumā

Muzeju likums (2.lasījums)
Datums: 24.11.2005. 10:02:16 bal031
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.5009 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Tūrisma likumā (2.lasījums)
Datums: 24.11.2005. 10:05:46 bal032
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.5012 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Jūras kodeksā (2.lasījums)
Datums: 24.11.2005. 10:08:08 bal033
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.5015 pieņemšanu 2.lasījumā

Par Starptautiskā privāttiesību unifikācijas institūta Statūtiem (1.lasījums) (atkārto balsošanu)
Datums: 24.11.2005. 10:08:58 bal034
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.5035 steidzamību

Par Starptautiskā privāttiesību unifikācijas institūta Statūtiem (1.lasījums)
Datums: 24.11.2005. 10:09:34 bal035
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.5035 steidzamību

Par Starptautiskā privāttiesību unifikācijas institūta Statūtiem (1.lasījums)
Datums: 24.11.2005. 10:09:58 bal036
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.5035 pieņemšanu 1.lasījumā

Par Starptautiskā privāttiesību unifikācijas institūta Statūtiem (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 24.11.2005. 10:10:32 bal037
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.5035 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Saeimas vēlēšanu likumā (1.lasījums)
Datums: 24.11.2005. 10:11:08 bal038
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4835 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Saeimas kārtības rullī (2.lasījums)
Datums: 24.11.2005. 10:16:06 bal039
Balsošanas motīvs: Par 2.priekšlikumu

Grozījumi Saeimas kārtības rullī (2.lasījums)
Datums: 24.11.2005. 10:16:44 bal040
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.5019 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.1305) (2.lasījums)
Datums: 24.11.2005. 10:17:54 bal041
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.5020 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.1339) (2.lasījums)
Datums: 24.11.2005. 10:19:00 bal042
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.5021 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.1354) (2.lasījums)
Datums: 24.11.2005. 10:19:46 bal043
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.5022 pieņemšanu 2.lasījumā

Lēmuma projekts "Par NATO Parlamentārās Asamblejas 2010.gada pavasara sesijas rīkošanu Rīgā"
Datums: 24.11.2005. 10:22:44 bal044
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.4963

Par Latvijas Republikas valdības un Zviedrijas Karalistes valdības līgumu par Rīgas Juridisko augstskolu
Datums: 24.11.2005. 10:23:20 bal045
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.5036 nodošanu komisijām

Par rudens sesijas slēgšanu un darba atsākšanu ziemas sesijā
Datums: 24.11.2005. 10:27:30 bal046
Balsošanas motīvs: Par sesijas slēgšanas un atklāšanas laikiem

Trešdien, 28.februārī
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
12:00  Saeimas deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Čehijas parlamentu tikšanās ar Čehijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Martin Vítek
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
13:00  Saeimas Deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Kazahstānas parlamentu tikšanās ar Kazahstānas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Dauren Karipov
13:10  Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēde
15:30  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas sēde
16:30  Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāja tikšanās ar Izraēlas Valsts ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā Sharon Rappaport-Palgi