Latvijas Republikas 8.Saeimas

rudens sesijas divpadsmitā sēde

2005.gada 9.novembrī

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētājas biedre

Vineta Muižniece.

 

Sēdes darba kārtība
Satura rādītājs
Balsojumi


Sēdes vadītājs. Godātie kolēģi! Lūdzu, ieņemiet savas vietas! Sākam šā gada 9.novembra sēdi.

Šīs sēdes darba kārtībā ir iekļauti šā gada 3.novembra sēdē neizskatītie likumprojekti un neskatītie lēmumu projekti.

Pirms sākam darba kārtības izskatīšanu, paziņoju, ka ir saņemts deputātu Lagzdiņa, Pietkeviča, Radzeviča, Šņepstes, Zundas, Ābiķa un citu iesniegums izdarīt 9.novembra sēdes darba kārtībā izmaiņas - izsvītrot no darba kārtības lēmuma projektu “Par steidzamības atcelšanu un priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojektam “Grozījumi likumā “Par sapulcēm, gājieniem un piketiem”””. Vai deputātiem ir iebildumi? (Starpsauciens: “Ir!”) Deputātiem ir iebildumi. Līdz ar to ir jāveic balsojums. Lūdzu zvanu! Balsosim par darba kārtības grozījumu. Lūdzu rezultātu! Par - 62, pret - 13, neviens neatturas. Līdz ar to darba kārtība ir grozīta - darba kārtības 2.punkts ir izsvītrots.

Darba kārtības pirmais jautājums - likumprojekts “Grozījums Latvijas Republikas Satversmē”.

Atbilstoši Satversmes 76.pantam mums ir nepieciešams pārliecināties par kvoruma esamību. Lūdzu reģistrācijas režīmu! Lūdzu reģistrēties! Lūdzu rezultātu! Reģistrējušies ir 62 deputāti, tas ir nepietiekams skaits. Deputāti lūdz atkārtot reģistrāciju.

Kolēģi, lūdzu, būsim uzmanīgi! Ekrānā parādoties uzrakstam “Reģistrēties”, nospiediet pogu!

Lūdzu atkārtot reģistrācijas režīmu! Lūdzu rezultātu! Reģistrējušies ir tikai 64 deputāti. Šis skaits nav pietiekams, lai varētu lemt par likumprojektu “Grozījums Latvijas Republikas Satversmē”.

Tātad izskatīsim nākamo darba kārtības jautājumu.

Nākamais darba kārtības jautājums ir lēmuma projekts “Par Saeimas piekrišanu Jūrmalas pilsētas zemesgrāmatu nodaļas tiesneses Ainas Freimanes saukšanai pie kriminālatbildības”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Kolēģi! Juridiskā komisija ir izskatījusi Tieslietu ministrijas iesniegto lēmuma projektu un to ir atbalstījusi.

Lūdzu atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu! Lūdzu rezultātu! Par - 70, pret - nav, atturas - 1. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Pāvela Maksimova atsaukšanu no Saeimas Aizsardzības un iekšlietu komisijas”. Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu! Lūdzu rezultātu! Par - 78, pret - nav, atturas - 1. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Pāvela Maksimova ievēlēšanu Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā”. Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu! Lūdzu rezultātu! Par - 72, pret - nav, atturas - 1. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Jāņa Šmita ievēlēšanu Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā”. Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu! Lūdzu rezultātu! Par - 74, pret - nav, atturas - 1. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Jāņa Šmita ievēlēšanu Saeimas Nacionālās drošības komisijā”. Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu! Lūdzu rezultātu! Par - 68, pret - 6, atturas - 2. Lēmums pieņemts.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputātu Stalidzānes, Maksimova, Simsona, Karpuškina un citu iesniegumu ar lūgumu papildināt sēdes darba kārtību - iekļaut lēmuma projektu “Par deputāta Anatolija Mackeviča atsaukšanu no Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas”. Vai deputātiem ir iebildumi pret izmaiņām darba kārtībā? Iebildumu nav. Darba kārtība ir papildināta.

No deputātiem Stalidzānes, Maksimova, Simsona, Karpuškina un citiem ir vēl viens iesniegums ar lūgumu papildināt darba kārtību - iekļaut lēmuma projektu “Par deputāta Ērika Jēkabsona ievēlēšanu Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā”. Vai deputātiem ir iebildumi pret darba kārtības papildināšanu? Iebildumu nav. Darba kārtība ir papildināta.

Līdz ar to nākamais darba kārtības jautājums ir lēmuma projekts “Par deputāta Anatolija Mackeviča atsaukšanu no Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas”. Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu! Lūdzu rezultātu! Par - 75, pret - 1, atturas - 1. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Ērika Jēkabsona ievēlēšanu Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā”. Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu! Lūdzu rezultātu! Par - 71, pret - nav, atturas - 3. Lēmums pieņemts.

Līdz ar to darba kārtība ir izskatīta. Lūdzu deputātus reģistrēties ar balsošanas kartēm! Lūdzu reģistrācijas režīmu!

Pirms tiek sagatavoti un paziņoti reģistrācijas rezultāti, šodien dzimšanas dienā sveicam mūsu kolēģi deputātu Uldi Mārtiņu Klausu! (Aplausi.)

Lūdzu Saeimas sekretāra biedri Ingunu Rībenu nolasīt reģistrācijas rezultātus!

I.Rībena (8.Saeimas sekretāra biedre).

Cienījamie kolēģi! Nav reģistrējušies: Aleksandrs Golubovs, Pēteris Kalniņš, Aleksandrs Kiršteins, Uldis Mārtiņš Klauss, Sarmīte Ķikuste, Igors Aleksandrovs, Anatolijs Mackevičs, Andrejs Naglis, Vitālijs Orlovs, Anta Rugāte, Jevgenija Stalidzāne... ir, Vaira Paegle, Staņislavs Šķesters, Ingrīda Ūdre, Dzintars Rasnačs un Ērika Zommere.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Līdz ar to šodienas sēde ir slēgta. Nākamā sēde rīt, 10.novembrī.

 

SATURA RĀDĪTĀJS

8.Saeimas rudens sesijas 12.sēde

2005.gada 9.novembrī

Par darba kārtību
Likumprojekts “Grozījums Latvijas Republikas Satversmē” (1.lasījums) (Nav izskatāms)
(4270. un 4895. dok., reģ. nr.1229)
Lēmuma projekts “Par Saeimas piekrišanu Jūrmalas pilsētas zemesgrāmatu nodaļas tiesneses Ainas Freimanes saukšanai pie kriminālatbildības”
(4897. dok., reģ. nr.838)

Ziņo

- dep. M.Segliņš
Lēmuma projekts “Par deputāta Pāvela Maksimova atsaukšanu no Aizsardzības un iekšlietu komisijas”
(4926. dok., reģ. nr.842)
Lēmuma projekts “Par deputāta Pāvela Maksimova ievēlēšanu Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā”
(4927. dok., reģ. nr.843)
Lēmuma projekts “Par deputāta Jāņa Šmita ievēlēšanu Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā”
(4942. dok., reģ. nr.846)
Lēmuma projekts “Par deputāta Jāņa Šmita ievēlēšanu Nacionālās drošības komisijā”
(4943. dok., reģ. nr.847)
Par darba kārtību
Lēmuma projekts “Par deputāta Anatolija Mackeviča atsaukšanu no Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas”
(4958. dok., reģ. nr.849)
Lēmuma projekts “Par deputāta Ērika Jēkabsona ievēlēšanu Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā”
(4959. dok., reģ. nr.850)
Reģistrācijas rezultāti

Nolasa

- Saeimas sekretāra biedre I.Rībena

 

Atbildes uz deputātu jautājumiem

2005.gada 9.novembrī

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētājas biedre

Vineta Muižniece.

Sēdes vadītāja. Godātie kolēģi! Ir pienācis laiks atbilžu sniegšanai uz deputātu jautājumiem.

Jautājumi ir divi.

Pirmais ir deputātu Sokolovska, Plinera, Kabanova, Aleksejeva un Tolmačova jautājums reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministram Mārim Kučinskim “Par situāciju ar apkuri Sedas pilsētā”.

Jautājums tika skatīts 2.novembrī atbilžu sniegšanas sēdes laikā, bet deputātus neapmierināja rakstiski sniegtā atbilde.

Tā kā ministrs nebija klāt minētajā sēdē, šodien deputātiem ir iespēja turpināt jautājuma izskatīšanu un uzdot papildjautājumus mutiski.

Vai klātesošajiem deputātiem ir jautājumi ministram? Ir jautājumi.

Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātam Tolmačovam.

A.Tolmačovs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Labdien, cienījamais ministra kungs! Man ir jautājums, kas izriet no jūsu atbildes.

Mēs uzdevām jums jautājumu: ko nolēmusi darīt Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija, lai atrisinātu pašreiz radušos situāciju ar apkuri Sedas pilsētā, un vai tiek meklēts šīs problēmas risinājums arī tālākā perspektīvā? Jūs atbildējāt, ka viens no tādiem variantiem varētu būt pašvaldības kapitālsabiedrības izveidošana. Es zinu, ka jau ir veiktas kaut kādas sarunu procedūras ar akciju sabiedrību “SES Baltija” - ar īpašnieku. Viņi piekristu pārdot pašvaldībai par 100 000 latiem to esošo uzņēmumu vai tā uzņēmuma mantas ar nosacījumu, ka viņi sedz savas parādsaistības 250 tūkstošu apmērā. Taču man šodien ziņoja vietējie deputāti, ka - un varbūt arī jums tas ir zināms - diemžēl parādsaistības 250 tūkstošu apmērā netiks segtas un īpašnieks ir pavisam atteicies kaut ko darīt.

Ko domājat darīt tālāk, kā atrisināt to situāciju pašvaldībā?

Sēdes vadītāja. Paldies.

Ministram ir iespēja sniegt atbildi. Laiks atbildes sniegšanai - divas minūtes. Lūdzu!

M.Kučinskis (reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs).

Cienījamo Prezidij! Godātais deputāt! Vispirms es gribu informēt, ka 7.datumā Sedā apkure tika, pateicoties kopējiem pūliņiem, pieslēgta, tā ka tas etaps ir beidzies.

Mūsu ministrija tam visam seko līdzi jau no pagājušā gada pavasara, kad Seda pirmo reizi mūs informēja par notikušo. Vasarā tika veikta arī izpēte attiecībā uz alternatīvo pieslēgumu. Mēs esam gan juridiskās konsultācijas snieguši, gan arī esam vērsušies prokuratūrā un KNAB, taču tie nav konstatējuši pārkāpumus pašā procesā, kādā siltumtīkli nokļuva privātās rokās. Es gribu vēlreiz atkārtot, ka privātās rokās tie nokļuva nevis pārdošanas ceļā, bet maksātnespējas dēļ, jo tika pieteikta maksātnespēja pašvaldības uzņēmumam. Tagad trīspusējās sarunās tika noskaidrots, ka īpašumu, kas privātās rokās nokļuva par 7 tūkstošiem, šobrīd piedāvā Sedai atpirkt par 90 tūkstošiem. Tas, mūsuprāt, nav tāds risinājums, ko valsts varētu dotēt. Sarunas turpinās, un es domāju, kopā ar Sedas pašvaldību un jautājuma risināšanā iesaistot arī Finanšu ministriju, jo tas ir saistīts ar stabilizācijas fondu, līdz galam tas tiks atrisināts līdz nākamās apkures sezonas beigām. Runa varētu būt par kādu alternatīvu veidu vai, teiksim, par kādu citu risinājumu. Taču mēs šobrīd neuzskatām par pareizu atbalstīt no valsts puses to risinājumu... nu, tā sakot, segt... Nav pamatojuma attiecībā uz šiem 90 tūkstošiem no īpašnieka puses.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Vai deputātiem ir vēl papildjautājumi?

Jā? Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātam Tolmačovam!

A.Tolmačovs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Papildjautājums ir tāds. Saziņā ar Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministriju ir uzsākta apkures sezona, un tāpēc pašvaldība saņēma 39 000 latu no Stabilizācijas fonda (ja es nekļūdos, tā to fondu sauc) un nopirka iekārtas jaunajai katlumājai - jaunus katlus. Taču, cik man zināms, tagad pašvaldība saņēma iebildumus no Finanšu ministrijas, ka tas esot bijis nelikumīgi - iegādāties to visu un investēt pašvaldības līdzekļus privātajā uzņēmumā. Ko tur darīt tālāk? Vai nepareiza man informācija?

M.Kučinskis. Jums šajā gadījumā ir nepareiza informācija. Stabilizācija nozīmē, ka jebkuru darbību pašvaldība var veikt tikai ar nozīmētā Finanšu ministrijas pārstāvja atļauju.

Tiešām, ir iegādāti katli, kuri joprojām paliek pašvaldības īpašums, un par to ar esošo trašu īpašnieku ir arī vienošanās. Tātad tie nekādā gadījumā nevar pāriet un nepāries privātīpašumā. No mūsu puses šobrīd visas darbības tiek juridiski saskaņotas un tiek tam visam sekots līdzi.

Tā ka Seda to darīja pilnīgi saskaņoti. Darīja to vienkārši tādēļ, lai uzsāktu apkures sezonu. Citas iespējas nebija.

Sēdes vadītāja. Paldies!

Jautājuma iesniedzēju iespējas uzdot papildjautājumus ir izsmeltas. Pārejam pie otrā jautājuma.

Otrais ir deputātu Plinera, Kabanova, Aleksejeva, Tolmačova, Buzajeva un Sokolovska jautājums reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministram Mārim Kučinskim “Par to īrnieku interešu aizstāvību, kuri īrē dzīvojamās telpas denacionalizētā vai likumīgajam īpašniekam atdotā dzīvojamā mājā”. Arī uz šo jautājumu tika sniegta rakstiska atbilde jautājumu un atbilžu sēdē 2.novembrī, bet deputāti ar rakstisko atbildi nebija apmierināti.

Vai klātesošajiem deputātiem ir mutiski papildjautājumi ministram? Ir. Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātam Tolmačovam!

A.Tolmačovs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cik man zināms, ir izstrādāta programma, lai palīdzētu pašvaldībām atrisināt denacionalizēto namu īrnieku problēmu. Man ir jautājums: cik pašvaldības pieteiktas tās programmas realizācijai?

Sēdes vadītāja. Lūdzu!

M.Kučinskis (reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs).

Es gribētu, lai precizē jautājumu. Es nesapratu.

Sēdes vadītāja. Jā. Ministrs lūdz jautājumu nedaudz precizēt. Vai tas ir iespējams?

Lūdzu vēlreiz ieslēgt mikrofonu deputātam Tolmačovam!

A.Tolmačovs. Likumā par denacionalizēto namu īrniekiem rakstīts, ka valdībai ir pienākums izstrādāt programmu šo jautājumu risināšanai. Lielākā daļa finanšu slodzes ir uz pašvaldības pleciem. Cik es saprotu, programma jau ir izstrādāta un programmas realizācijai pašvaldībām jau vajag pieteikties ministrijā. Mans jautājums ir tāds: cik pašvaldības jau pieteiktas tās programmas realizācijai? Vai jautājums ir saprotams?

M.Kučinskis. Jā, es tagad sapratu.

Tas ir jautājums, kas šobrīd uztrauc arī mūsu ministriju, jo pirmo reizi valdība ir piešķīrusi un Saeima akceptējusi divus miljonus latu pabalstiem denacionalizēto māju īrniekiem. Tātad šis ir palīdzības veids, kur pusi sedz pašvaldība, pusi - valsts. Valsts tātad piedalās. Šodien es jūtu zināmu satraukumu par to, ka Rīga, uz ko mēs gaidām, nav pieņēmusi saistošos noteikumus, lai varētu no 1.janvāra tas viss sākt darboties.

Tā ka mēs sākam sarunas ar pašvaldībām.

Attiecībā uz šo pašvaldību palīdzības veidu pieprasījums ir šobrīd saņemts tikai no Rīgas. Mazliet nekonkrēts ir no Daugavpils, un tas tiks precizēts. No citām pašvaldībām pieteikumu pagaidām nav.

Mēs strādājam arī ar programmu, kura paredz, ka arī nākamajā gadā ir piešķirami 3 miljoni latu palīdzībai dzīvojamo māju celtniecībai; tas plāns vairāk vērsts uz sociālajām mājām. Arī šeit ir pieteikušās jau diezgan daudzas pašvaldības, to skaitā arī Rīgas pašvaldība. Gaidām tālākos lēmumus, lai varētu iedarbināt mehānismu un jau konkrēti runāt par naudas novirzīšanu šim mērķim.

Sēdes vadītāja. Vai jautājumu iesniedzēji izmantos iespēju uzdot arī otru papildjautājumu?

Paldies. Deputātiem vairāk jautājumu nav.

Paldies ministram. Paldies deputātiem. Visi jautājumi ir izskatīti.

 

 

 

Atbildes uz Saeimas deputātu jautājumiem

2005.gada 9.novembrī

 

 

Latvijas Republikas reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministra Māra Kučinska atbilde uz Saeimas deputātu jautājumu “Par situāciju ar apkuri Sedas pilsētā”  (reģ. nr.76)

Papildjautājums

- dep. A.Tolmačovs

Atbilde

- reģionālās attīstības un pašvaldību lietu   ministrs M.Kučinskis

Papildjautājums

- dep. A.Tolmačovs

Atbilde

- reģionālās attīstības un pašvaldību lietu   ministrs M.Kučinskis
Latvijas Republikas reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministra Māra Kučinska atbilde uz Saeimas deputātu jautājumu “Par to īrnieku interešu aizstāvību, kuri īrē dzīvojamās telpas denacionalizētā vai likumīgajam īpašniekam atdotā dzīvojamā mājā” (reģ. nr.78)

Papildjautājums

- dep. A.Tolmačovs

Atbilde

- reģionālās attīstības un pašvaldību lietu   ministrs M.Kučinskis

 

Balsojumi

Datums: 09.11.2005. 15:03:06 bal001
Balsošanas motīvs: Par izmaiņām darba kārtībā

Lēmuma projekts "Par Saeimas piekrišanu Jūrmalas pilsētas Zemesgrāmatu nodaļas tiesneses Ainas Freimanes saukšanai pie kriminālatbildības"
Datums: 09.11.2005. 15:05:56 bal004
Balsošanas motīvs: Par lēmumprojektu ar dok. nr.4897

Lēmuma projekts "Par deputāta P.Maksimova ievēlēšanu Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā"
Datums: 09.11.2005. 15:07:12 bal006
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.4927

Lēmuma projekts "Par deputāta J.Šmita ievēlēšanu Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā"
Datums: 09.11.2005. 15:07:46 bal007
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.4942

Lēmuma projekts "Par deputāta J.Šmita ievēlēšanu Nacionālās drošības komisijā"
Datums: 09.11.2005. 15:08:22 bal008
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.4943

Lēmuma projekts "Par deputāta Ē.Jēkabsona ievēlēšanu Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā"
Datums: 09.11.2005. 15:10:20 bal010
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.4959

Trešdien, 28.februārī
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
12:00  Saeimas deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Čehijas parlamentu tikšanās ar Čehijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Martin Vítek
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
13:00  Saeimas Deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Kazahstānas parlamentu tikšanās ar Kazahstānas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Dauren Karipov
13:10  Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēde
15:30  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas sēde
16:30  Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāja tikšanās ar Izraēlas Valsts ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā Sharon Rappaport-Palgi