Latvijas Republikas 8.Saeimas

rudens sesijas trešā sēde

2005.gada 22.septembrī

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

 

Sēdes darba kārtība
Satura rādītājs
Balsojumi


Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Sākam Saeimas 22.septembra sēdi.

Pirms sākam izskatīt sēdes darba kārtību, daru jums zināmu, ka Saeimas Prezidijs ir saņēmis Juridiskās komisijas iesniegumu, ka, pamatojoties uz Kārtības ruļļa 51.pantu, Juridiskā komisija lūdz likumprojektu “Grozījumi Kriminālprocesa likumā” iekļaut Saeimas šā gada 22.septembra sēdes darba kārtībā pirmajā sadaļā “Prezidija ziņojumi”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta.

Saeimas Juridiskā komisija lūdz izdarīt izmaiņas šā gada 22.septembra sēdes darba kārtībā un iekļaut tās pirmajā sadaļā “Prezidija ziņojumi” likumprojektu “Grozījumi Krimināllikumā”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta.

Saeimas Juridiskā komisija lūdz izdarīt izmaiņas Saeimas šā gada 22.septembra sēdes darba kārtībā, iekļaujot tās pirmajā sadaļā “Prezidija ziņojumi” likumprojektu “Grozījums Latvijas Sodu izpildes kodeksā”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta.

Saeimas Juridiskā komisija lūdz izdarīt izmaiņas Saeimas šā gada 22.septembra sēdes darba kārtībā un iekļaut likumprojektu “Grozījums likumā “Par tiesu varu”” darba kārtības pirmajā sadaļā “Prezidija ziņojumi”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta.

Cienījamie kolēģi! Sākam izskatīt darba kārtību.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Andreja Klementjeva, Jāņa Urbanoviča, Borisa Cileviča, Vitālija Orlova un Aleksandra Bartaševiča iesniegto likumprojektu “Grozījums likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

“Par” pieteicies runāt deputāts Andrejs Klementjevs.

A.Klementjevs (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Labrīt, augsti godātie deputāti! Es gribu pateikt, ka, ja jūs izlasīsiet priekšlikumu, tad jūs sapratīsiet, ka to vajag šodien atbalstīt. Paskaidrošu - kāpēc.

Šī norma šajā likumā darbojas jau septiņus gadus. Pirms septiņiem gadiem Finanšu ministrija nolēma, ka neapliekamais minimums pensijām būs simts lati un ka viss tas, kas ir virs šiem simts latiem, tiks aplikts ar nodokli. Es uzskatu, ka pa šiem septiņiem gadiem šī norma jau ir novecojusi, un to var pierādīt ar cipariem.

Jau izlasot Finanšu ministrijas ziņojumu, mēs redzam, ka pensijas pa šo periodu ir palielinājušās par 35 procentiem, bet inflācija laikā uz 1.janvāri - par 20 procentiem. Tas nozīmē, ka arī šim ciparam, ja tas ir piesaistīts pie ekonomiskajiem rādītājiem, vajadzēja palielināties vai nu par 20 procentiem, vai par 35 procentiem. Taču tie jau septiņus gadus stāv uz vietas.

Es gribu jūs informēt, ka bija tikšanās ar arodbiedrībām un ka arī divas no valdošās koalīcijas frakcijām apsolīja atbalstīt šo priekšlikumu. Tās bija “Jaunais laiks” un TB/LNNK. Es gan domāju, ka šīs frakcijas kā parasti... tās sola cilvēkiem vienu, bet dara otru. Taču es zinu, ka ļoti daudzi vēlētāji seko līdzi, kā virzīsies šis likumprojekts. Es zinu, ka lielas debates par šo likumprojektu bija arī “Delfos”. Es zinu, ka ap 50 tūkstošiem pensionāru skatās uz šo likumprojektu un gaida, ka deputāti godīgi pieies likumam... šai aplikšanai ar nodokli.

Es gribu jums atgādināt vēl vienu reizi, ka neviena ekonomiskā norma un neviens rādītājs, kas šodien ir iekļauts likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”, tik ilgi nav stāvējis nemainīts. Pieņemsim, ka neapliekamais minimums katru gadu mainās, pat bērnu kopšanas pabalstam mainās nodokļa aplikšana, bet pensionāri mums ir tādi cilvēki, kuri godīgi ir maksājuši savus nodokļus. Un, ja viņi ir nopelnījuši mazliet vairāk par iztikas minimumu, vai tad mēs viņus apliksim ar nodokļiem?

Šodien iztikas minimums ir 105 lati. Visa aprēķinātā indeksācija ir saistīta ar šiem 105 latiem. Kāpēc šī norma stāv uz vietas? Es nevaru atrast atbildi.

Sakarā ar to lūdzu atbalstīt šo likumprojektu un nodot to Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Viens deputāts ir runājis “par”, neviens deputāts nav pieteicies runāt “pret”. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 21, pret - 15, atturas - 41. Likumprojekts nav atbalstīts.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Ciltsdarba likumā” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 81, pret - nav, atturas - 2. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Krimināllikumā” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai un Juridiskajai komisijai un noteikt, ka Juridiskā komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Vladimira Buzajeva, Jakova Plinera, Jura Sokolovska, Nikolaja Kabanova, Andreja Aleksejeva un Andra Tolmačova iesniegto likumprojektu “Grozījums Saeimas kārtības rullī” nodot Juridiskajai komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

“Par” pieteicies runāt deputāts Vladimirs Buzajevs.

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Savu pilnvaru laikā mēs jau sešpadsmit reizes esam izskatījuši lēmumu projektus par piekrišanu saukt deputātus pie administratīvās atbildības. Pārkāpēju vidū bija manītas visas frakcijas, izņemot TB/LNNK. PCTVL frakcijas deputātu liktenis tika apspriests sešas reizes, LZS - trīs reizes, “Jaunā laika” un Tautas partijas deputātu - divas reizes.

Pretēji sabiedriskās organizācijas “Delna” viedoklim, kura bieži un ne pēc būtības kritizē Saeimu, tikai trīs reizes bija fiksēts atteikums izdot deputātu tiesai - tātad mazāk nekā 20% gadījumu.

Septiņas reizes tika izskatīti gadījumi, kad bija pārkāpti ceļu satiksmes noteikumi, un visos šajos gadījumos deputāti tika izdoti tiesībsargājošajām instancēm.

Pārējiem deviņiem gadījumiem bija klaji izteikts politisks raksturs. Septiņos gadījumos tika apspriestas politiskās aktivitātes izpausmes, organizējot sapulces un piketus, bet divos gadījumos bija saskatāmi centieni izdarīt finansiālu spiedienu uz deputātiem.

Visus trīs centienus izdarīt politisku spiedienu uz deputātiem no valdošajām partijām, tas ir, no LZS un Latvijas Pirmās partijas, Saeima nobloķēja. Pārējie seši politisko spiedienu uz deputātiem gadījumi attiecas vienīgi uz opozīciju - konkrēti uz frakciju PCTVL.

Visi deputāti tika izdoti tiesai, un tiesa tikai vienu reizi no sešām pasludināja apsūdzības spriedumu.

Cienījamās dāmas un kungi! Jau no minētās statistikas vien var izdarīt secinājumus par Satversmes 30.panta efektivitāti, kas nodrošina mums imunitāti.

Pirmām kārtām nav fiksēts neviens gadījums, kad Saeima ļaunprātīgi būtu izmantojusi šo pantu. Visi septiņi deputāti, kuri bija pārkāpuši satiksmes noteikumus, tika izdoti tiesāšanai. Visos gadījumos Satversme efektīvi aizsargāja samērā nedaudzus valdošās koalīcijas frakcijas deputātus no spiediena, kuru izdarīja vecākie partneri.

Kas attiecas uz opozīcijas deputātiem, tad jāteic, ka viņiem nav ko meklēt aizstāvību Saeimā. Daudz efektīvāk būtu uzreiz griezties tiesā. Saeimas tribīne viņiem ir vajadzīga tādēļ, lai saceltu troksni un pievērstu uzmanību savām idejām, kuru dēļ viņi ir cietēji, un tas principā nav arī slikti.

Viss augstāk minētais - šie argumenti drīzāk ir “pret”, nevis “par” grozījumiem Satversmes 30.pantā, kurus piedāvāja “Jaunā laika” frakcija.

Piebildīšu, ka pastāvošajā redakcijā pants eksistē praktiski nemainīgs kopš Satversmes pieņemšanas brīža. Uzstājoties pagājušajā sēdē pret Latvijas Pirmās partijas ierosinātajiem grozījumiem citā Satversmes pantā, Šadurska kungs arī skaidri tika izteicis domu, ka Satversmi nedrīkst mainīt par labu šābrīža politiskajai konjunktūrai.

Tāpēc, cienījamie kolēģi, atbalstu pelna arī apspriežamais PCTVL frakcijas priekšlikums - pēc paša likumpārkāpēja piekrišanas deleģēt Mandātu un iesniegumu komisijai tiesības lemt jautājumu par deputāta saukšanu pie atbildības.

Šādu ceļu deputāti ar patiku tika izmantojuši trīspadsmit gadījumos no tiem sešpadsmit gadījumiem, kurus mēs bijām spiesti izskatīt Saeimas sēdē. Tie bija septiņi gadījumi, kad deputātu sauca pie atbildības par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanu, kā arī visi gadījumi saistībā ar PCTVL deputātiem, kuri vairāk gan paļaujas Satversmes 92.pantā garantētajām tiesībām uz taisnīgu tiesu.

Un nobeigumā. Vai priekšlikums - deleģēt Mandātu un iesniegumu komisijai tiesības realizēt Satversmē ierakstītās Saeimas tiesības - ir juridiski korekts? Šāds precedents jau pastāv. Satversmes 27.pantā ir teikts, ka Saeimai ir tiesības uzdot jautājumus atsevišķiem ministriem, bet Saeimas kārtības rullī šīs tiesības ir deleģētas jebkuriem pieciem deputātiem, kuri ir parakstījuši attiecīgo jautājumu.

Aicinu jūs balsot par PCTVL frakcijas grozījumiem Saeimas kārtības rullī!

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. “Pret” pieteikusies runāt deputāte Linda Mūrniece.

L.Mūrniece (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie kolēģi! Man liekas, tas, ko no mums gaida šajā brīdī, ir balsojums, lai mēs beidzot atsakāmies no savas Satversmē noteiktās imunitātes, kuru īpašos gadījumos daži likumu pārkāpuši deputāti izmanto kā aizsargu pret taisnīgu tiesu.

Šis deputātu priekšlikums ir vismaz nekorekts, jo pēc būtības tas piedāvā vēl lielāku iespēju manipulēt ar deputāta izdošanu vai neizdošanu tiesāšanai par likuma pārkāpumu. Saskaņā ar pašreizējo likumdošanu tādu lēmumu pieņem simts cilvēki - Saeimas deputāti, turpretī šis priekšlikums paredz sašaurināt šo deputātu loku desmit reizes un dod iespēju vēl subjektīvākai likuma interpretācijai.

Ar Saeimas vairākuma atbalstu atbildīgā komisija ir pieņēmusi “Jaunā laika” iesniegtos grozījumus Satversmē un Kārtības rullī, kas paredz deputātiem tādu pašu atbildību par saviem pārkāpumiem, kāda ir jebkuram cilvēkam Latvijā.

Līdz ar to šis priekšlikums ir noraidāms gan pēc formas, gan pēc būtības.

Sēdes vadītāja. Viens deputāts ir runājis “par”, viens - “pret”. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 17, pret - 61, atturas - 3. Likumprojekts komisijai nav nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Juridiskās komisijas iesniegto likumprojektu “Grozījumi Kriminālprocesa likumā” nodot Juridiskajai komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 61, pret - 9, atturas - 1. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Juridiskās komisijas iesniegto likumprojektu “Grozījumi Krimināllikumā” nodot Juridiskajai komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 72, pret - 8, atturas - 7. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Juridiskās komisijas iesniegto likumprojektu “Grozījums Latvijas Sodu izpildes kodeksā” nodot Juridiskajai komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 66, pret - 8, atturas - 2. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Juridiskās komisijas iesniegto likumprojektu “Grozījums likumā “Par tiesu varu”” nodot Juridiskajai komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 67, pret - 8, neviens neatturas. Likumprojekts komisijai nodots.

Vai deputāts Arvīds Ulme ir pieteicies runāt? Nē. Paldies.

Cienījamie kolēģi! Nākamais darba kārtības jautājums ir lēmuma projekts “Par Nila Muižnieka iecelšanu par Valsts cilvēktiesību biroja direktoru”.

Pirms mēs sākam izskatīt šo lēmuma projektu, gribu jūs informēt, ka Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputātu Grīnblata, Tabūna, Seiles, Dobeļa, I.Kalniņa, Kiršteina un citu deputātu iesniegumu, kas skan tā, ka saskaņā ar Saeimas kārtības ruļļa 140.panta pirmo daļu minētie deputāti ierosina balsojumu par lēmuma projektu “Par Nila Muižnieka iecelšanu par Valsts cilvēktiesību biroja direktoru” rīkot aizklāti, balsojot ar vēlēšanu zīmēm.

“Par” pieteicies runāt deputāts Dzintars Rasnačs.

Dz.Rasnačs (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie deputāti! Mēs šo priekšlikumu iesniedzām tikai viena motīva vadīti - lai ļautu katram deputātam balsot pēc viņa sirdsapziņas.

Paldies.

Sēdes vadītāja. “Pret” pieteicies runāt neviens deputāts nav. Tātad lūdzu deputātus balsot par iesniegto priekšlikumu - balsot par Nila Muižnieka iecelšanu par Valsts cilvēktiesību biroja direktoru aizklāti, balsojot ar vēlēšanu zīmēm! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 54, pret - 26, atturas - 11. Līdz ar to deputātu lēmums ir pieņemts, un balsošanu par lēmuma projektu “Par Nila Muižnieka iecelšanu par Valsts cilvēktiesību biroja direktoru” rīkosim aizklāti, balsojot ar vēlēšanu zīmēm.

Vai balsu skaitītāji ir gatavi darbam? Balsu skaitītāju vārdā - deputāte Jevgenija Stalidzāne. Lūdzu!

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Tātad mums šodien ir jābalso ar balsošanas zīmēm. Kārtība ir iepriekšējā: mums balsošanas zīmē būs ierakstīts viens kandidāts, un katram no mums būs jāizsaka sava attieksme - vai mēs esam “par” vai “pret” šo kandidātu. Bet tās vēlēšanu zīmes, kurās nebūs izdarīta nekāda atzīme, tiks atzītas par nederīgām. Arī tās vēlēšanu zīmes, kurās būs izdarītas abas atzīmes - “par” un “pret” -, būs nederīgas. Tā ka, lūdzu, darbosimies parastajā kārtībā!

Balsu skaitīšanas komisiju lūdzu doties uz zāli, lai sāktu darbu. Bet pārējie pēc tam dosies pa tām durvīm uz balsošanu. Pēc zvana...

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Kamēr balsu skaitītāji sagatavos balsojumu, mēs atklājam debates par lēmuma projektu “Par Nila Muižnieka iecelšanu par Valsts cilvēktiesību biroja direktoru”.

Pirmais debatēs ir pieteicies deputāts Vladimirs Buzajevs.

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Mums nav vajadzīgs aizklāts balsojums. Mēs varam atklāti izteikt savu pozīciju par šo kandidatūru. Es tāpat kā daudzi citi ar interesi sekojam Muižnieka kunga kandidatūras apspriešanas gaitai valdībā. Tur izcēlās nopietns konflikts starp “Jauno laiku” un Latvijas Pirmo partiju: “Lūk, mēs bijām spiesti atdot jums tranzītu un kontroli pār to! Ko tad jūs vēl gribat? Integrācijas lietu ministrs ir mūsējais, Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija ir mūsējā, Aizsardzības ministrija arī ir mūsējā. Nodarbojieties ar saviem bērnu pabalstiem un nelieniet pieaugušo spēlēs!”

“Jaunais laiks” nonāca pat tiktāl, ka teica, ka Nilam Muižniekam esot nepietiekama kvalifikācija. Kolēģi, tie gan ir klaji meli! Muižnieka kungs ir ieguvis lielisku izglītību Bērklijā un stažējies radio “Brīvā Eiropa”. Toties jūsu pašmāju cilvēks - ASV ietekmes aģents Latkovska kungs -, lai arī kaut ko bija iemācījies Vašingtonā, tā arī palika par muitas nodokļu speciālistu, kas ļoti maz ko izprot sabiedrības integrācijā. Muižnieka kungs, kurš 1993.gadā tika atsūtīts pie mums no Amerikas, bija demonstrējis arī lieliskas organizatoriskās spējas. Piemēram, viņš dibināja Latvijas Cilvēktiesību un etnisko studiju centru - Rietumu tipa sabiedrisku tiesībsargājošu organizāciju, kas sekmīgi strādā vēl šodien un dod atzinumus, kuri ļoti nepatīk valdībai. 2002.gadā viņš izveidoja rīcībspējīgu institūciju - Īpašu uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietās sekretariātu -, kuru pagaidām nav izdevies sagraut pat Latkovska kungam.

Kolēģis Tabūns ikvienā Sabiedrības integrācijas apakškomisijas sēdē saka, ka integrācija ir pilnībā izgāzusies. Bet vai tad Muižnieks pie tā ir vainīgs? Neapstrīdami - nav vainīgs. Vienkārši šis vārgais importa stāds nevēlas un nav spējīgs attīstīties mūsu bargajā Latvijas klimatā.

Vai viss augstākminētais nozīmē to, ka mēs atbalstām Muižnieka kandidatūru? Nebūt ne.

Es sapazinos ar Nilu tālajā 1997.gadā, kad mēs abi neformāli piedalījāmies kārtējā bezjēdzīgajā integrācijas pasākumā Igaunijas austrumos. Viņš aicināja mani drošāk runāt latviski, apgalvojot, ka man jau ir sakrāts pietiekams vārdu krājums. Pats viņš runāja senču valodā ar ievērojamu amerikāņu akcentu. Kopš tiem laikiem Nilam akcents ir izzudis, bet līdz ar akcentu izzuda arī neformālim raksturīgā cieņa pret cilvēktiesībām. Tā Nils kļuva par augsti kvalificētu, bet viduvēju etnokrātisku ierēdni.

Komisijas sēdē, kurā tika gatavots apspriežamais projekts, es uzdevu viņam tikai vienu jautājumu: “Kādēļ jūs neiejaucāties, kad Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde pretlikumīgi sāka atteikties reģistrēt kā nepilsoņus jaundzimušos, kuri dzima Latvijas nepilsoņu un ārvalstnieku ģimenēs?” Ierēdnis tūlīt pat sāka aizstāvēt PMLP un nostājās tās pusē, kaut gan pašreiz Latvijas Pirmās partijas vadītās Iekšlietu ministrijas prettiesisko, nelietīgo un antikristīgo rīcības ievirzi jau bija atzinusi tiesa. Muižnieka kungs vairs nav spējīgs aizstāvēt cilvēktiesības, bet vēl ir spējīgs tēlot, ka ar cilvēktiesībām viss ir kārtībā. Lai nu labāk savu kandidātu izvirza “Jaunais laiks”! Tas atradīs otru Latkovski, kurš, aizstāvot cilvēktiesības, izmantos Drošības policijas operatīvos datus. Tas atradīs kandidātu, kurš būs kā Latkovskis, kas bija spējīgs 9.maija mītiņa laikā, kurā piedalījās 100 tūkstoši cilvēku, pieprasīt šā mītiņa pieteicēju izraidīšanu no Latvijas.

Valsts cilvēktiesību biroja direktora kandidatūrai būtu jāatbilst reālam lietu stāvoklim cilvēktiesību jomā mūsu etnokrātiskajā valstī. Ja tādu nevar sameklēt “Jaunais laiks”, tad vēl paliek TB/LNNK rezerves.

Aicinu neatbalstīt Nila Muižnieka kandidatūru!

Sēdes vadītāja. Deputāts Pēteris Tabūns.

P.Tabūns (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Cienījamie kolēģi! Šobrīd ir ļoti nopietns brīdis: no mums atkal kārtējo reizi būs atkarīgs tas, vai latvieša intereses šajā valstī tiks aizstāvētas vai ne. Un tāpēc es aicinu visus vēl un vēlreiz šodien padomāt par izvirzītā kandidāta — Muižnieka kunga - atbalstīšanu vai neatbalstīšanu. Es pasaku uzreiz: šo kandidātu mēs nekādā ziņā nedrīkstam atbalstīt, jo Muižnieka kungs ar savu darbību ir pierādījis - simt reizes pierādījis! -, ka viņam latviešu pamatnācijas intereses ir absolūti svešas. Absolūti svešas! Un to es varētu jums pierādīt, stāstot faktu pēc fakta - vēl un vēlreiz. Un tāpēc mēs šodien nedrīkstam kļūdīties. Jo, redziet, neatkarības laikā izdabāšana svešajiem ir izplatījusies kā sērga, tā novedusi mūs pie ārkārtīgi smagas situācijas šodien.

Mēs vakar bijām uzaicinājuši ierasties frakcijā tieslietu ministri Āboltiņas kundzi, lai runātu par Valsts valodas centra neapmierinošo darbību.

Arī ministre ir ārkārtīgi neapmierināta ar Valsts valodas centra darbību, un viņa atļāvās to nosaukt pat par “melno bedri”. Patiešām - Valsts valodas centrs faktiski ir iznīcināts! Draugi mīļie, tur ir tikai 12 valodas inspektori, lai gan vajadzētu būt vismaz 120. Par to es esmu no šīs tribīnes runājis gadiem ilgi.

Valdības nāk un iet, bet neatbalsta vienu no pamatiem - Valsts valodas centru, kas cīnās par latviešu valodu.

Šobrīd runājam par Muižnieka kungu. Nav jau pirmā reize, kad mēs runājam par viņu šeit. Daudzreiz ir bijušas šeit sarunas par šo cilvēku. Es viņu šeit no tribīnes kādreiz nosaucu - un nosaukšu arī šodien - par krievvalodīgo personu aizsardzības vai aizstāvības ministru. Lūk! Ja būtu tāds amats, tad varētu par to runāt.

Kolēģi, jūs - droši vien liela daļa no jums - skatījāties vakar raidījumu “Kas notiek Latvijā?”. Un kāds bija tautas balsojums? Skatītāju balsojums attiecībā uz Muižnieku bija absolūti pārliecinošs “pret”. Absolūti pārliecinošs! Tātad mums derētu ieklausīties arī tautas balsī.

Un tagad man priekšā ir viena vēstule, ko uzrakstījis viens no ārzemju latviešiem. Droši vien jūs zināt šo vīru - Māri Ozolu, kas ārzemēs ir daudz cīnījies par Latvijas neatkarību. (Starpsauciens: “Izlasi!”) Un viņš tā raksta virsrakstā, kurš, starp citu, ļoti saīsinātā veidā bija publicēts arī “Latvijas Avīzē”, saka tā: “Nil, tu nespēj būt mūsējais!” Jau virsraksts vien izsaka būtību. Tā šis cilvēks, kas ļoti labi pazīst Muižnieka kungu, raksta. Un es citēšu dažus fragmentus no...

Sēdes vadītāja. Cienījamais kolēģi, jūsu uzstāšanās laiks ir beidzies!

(Starpsauciens: “Lai nolasa!”)

P.Tabūns. Ļoti žēl.

Kolēģi, es aicinu kārtējo reizi nekļūdīties! Mēs vairākas reizes jau esam kļūdījušies: ar Mazākumtautību konvencijas pieņemšanu, ar Ždanokas aizvirzīšanu uz Briseli, un tā tālāk. Nekļūdieties šoreiz!

Sēdes vadītāja. Deputāts Aleksandrs Kiršteins.

A.Kiršteins (pie frakcijām nepiederošs deputāts).

Godājamie deputāti! Man personīgi Nils Muižnieks patīk, es viņu pazīstu. Izglītots, sarunās patīkams cilvēks.

No otras puses, šim amatam viņš, protams, ir absolūti nepiemērots. Ir tāda paruna: “Āzis par dārznieku.” Mūsu Nils ir staigājoša ilustrācija tam, kāds nevar būt Valsts cilvēktiesību biroja direktors. Viņu raksturo teiciens, kas man arī ļoti labi patīk: “Mēs par jums runāsim, bet jums runāt neļausim!”

Nils Muižnieks būtu, manā izpratnē, ļoti labs politiķis, jo, kā jau es teicu, viņš ir izglītots un simpātisks. Taču viņš ir ārkārtīgi politiski ekstrēms cilvēks. Politiski ekstrēms cilvēks!

Kā izpaužas šis ekstrēmisms? Nu, es domāju, mēs visi bijām liecinieki tam. Nu, piemēram, kā jūs izskaidrosiet viņa lēkāšanu uz skatuves kopā ar sektantiem, kuru vadonis paziņo, ka viņš esot apustulis Latvijā, un - ne vairāk un ne mazāk! - paziņo, ka viņa galvenais uzdevums esot ieviest divvalodību Latvijā? Visa šī lēkāšana notiek krievu valodā, jo, protams, divvalodības ieviesēji, neviens no viņiem neuzskata par vajadzīgu mācīties kaut kādas mazas zemnieku tautas valodu. Muižnieka kungs, būdams ministrs, nekautrējās piedalīties šajos pasākumos, kas nenotika valsts valodā līdz brīdim, kamēr par to neuzrakstīja rakstu, kā jūs zināt, žurnālā “Nedēļa” Sallija Benfelde. Pēc tam tika ieviests tulkojums.

Valstī, kur reliģija ir atdalīta no valsts saskaņā ar Satversmi, ministrs nekautrējās kopā ar sektantiem paziņot, ka šajā sektā viņš jūtoties daudz labāk nekā citās baznīcās. Būdams valsts ministrs, izteica simpātijas vienai orientētai grupai, kuras līderim ir jau aizliegta iebraukšana veselā rindā citu valstu - par finansiālām mahinācijām.

Sadarbība ar ekstrēmistiem. Pīšanās uzskatos. Politiskā divkosība.

Viņa iepriekšējā darbavieta, Latvijas Cilvēktiesību un etnisko studiju centrs, sadarbojās, piemēram, ar samērā ekstrēmu organizāciju “Sodružestvo” un pat piešķīra tai naudu. Kā mēs zinām, tajā laikā Nils Muižnieks bija šīs iestādes direktors.

Mēs zinām arī to, ka Muižnieka kungs ir sniedzis vairākas latviešu tautu ārkārtīgi apkaunojošas intervijas 1.Baltijas kanālā, tieši šovinistiskos raidījumos, kas bija vērsti pret latviešu tautu.

Citēšu paša Nila skaistos izteicienus viņa nesenajā intervijā Latvijas avīzēm. Uz jautājumu, kāpēc kādas lielkrievu šovinistu avīzes žurnālisti, pret kuriem ir ierosināta krimināllieta, var ienākt Saeimā, Muižnieka kungs saka: “Vēl jau nav tiesas sprieduma.” Savukārt uz jautājumu, kāpēc Latvijas žurnālistiem ir liegta ieeja Saeimā, viņš atbild: “Tas ir politisks lēmums. Es atbalstu šo politisko lēmumu.”

Tātad cilvēks, kura galvenajai īpašībai būtu jābūt izpratnei par to, ka galvenā cilvēktiesība ir tiesība uz godīgu tiesu, nāk ar politiski skaidriem paziņojumiem, ka viņš acīmredzot arī turpmāk savā darbībā vadīsies pēc kaut kādiem šauri politiskiem principiem, nevis dos iespēju tiesai izvērtēt vienu vai otru gadījumu.

Es vienmēr esmu brīnījies par veselu rindu jaunu cilvēku, kuri ir dzimuši Amerikas Savienotajās Valstīs un ir atbraukuši uz Latviju un kuri ir ieguvuši it kā ļoti labu izglītību, un kuriem būtu jābūt ļoti liberāliem savos uzskatos, bet kuri pauž ārkārtīgi lielu neiecietību pret citādi domājošajiem.

Es zinu, ko ASV studentiem māca, piemēram, Džordža Meisona universitātē Vašingtonā. Tur ir tāds doktors Naidžels Ašfords, kurš savā grāmatā “Brīvas sabiedrības principi” raksta, ka brīvā sabiedrībā ir atļauts viss, kas neapdraud otra cilvēka dzīvību, pārvietošanās brīvību, veselību vai īpašumus. Ka nedrīkst būt cenzūra sabiedrībā, jo jebkura cenzūra ierobežo cita cilvēka tiesības.

Mani pārsteidz, ka vesela rinda ASV dzimušu jaunu cilvēku šos principus neievēro Latvijā. Neatkarīgi no tā, vai tas būtu, teiksim, kāds žurnālists televīzijā vai šis pats minētais bijušais direktors Latvijas Cilvēktiesību un etnisko studiju centrā, vai arī tagadējā direktore Latvijas Cilvēktiesību un etnisko studiju centrā.

Kas tad ir izvirzījis Muižnieka kungu? Viņu ir izvirzījis ārlietu ministrs Pabriks un atbalsta Tautas partija.

Pabrika kungs pats, ja nemaldos, savulaik strādāja šajā etnisko studiju centrā un ir labi izskolots tur. Mēs varam redzēt, ka šeit ārpusē, godājamie deputāti, ir izstāde. Tur jūs varat izlasīt, piemēram, tādus brīnumus, ka kultūras integrācijas process Latvijā esot sācies 13.gadsimtā. Tas, ka žemaiši un zemgaļi ar ozolkoka vālēm Saules kaujā dragāja okupantu galvaskausus, šeit ir nosaukts par kultūras integrācijas procesu un ir teikts, ka nav bijuši nekādi etniskie konflikti.

Sēdes vadītāja. Cienījamais kolēģi, jūsu runas laiks ir beidzies.

A.Kiršteins. Jā. Pusminūti!

Tas, ka 1905.gadā latviešu tauta pateica, ka viņa negrib, ka tai kāds sēž uz kakla, šeit ir nosaukts atkal par kultūras integrācijas procesu.

Tāpēc es domāju, ka tādi cilvēki, kas paziņo, piemēram, vakar televīzijā, ka viņi lasot Cionas gudro protokolus un konstatējot, ka tie ir viltojums, bet citi tos nedrīkst lasīt, ar savu divkosību un melīgumu nevar ieņemt šo amatu.

Taču, cienot Nilu Muižnieku, es domāju, viņš atradīs kaut kādu citu darbu, iestāsies kādā partijā un būs ļoti labs politiķis. Nu nevajag Nilu stiept šajā amatā...

Sēdes vadītāja. Cienījamo kolēģi...

A.Kiršteins. Jūs esat galīgi nepiemērots.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Deputāts Juris Dobelis.

Cienījamie kolēģi! Lūdzu ievērot runas laiku, kas ir piecas minūtes, ja uzstājas pirmo reizi, un divas minūtes - otro reizi.

J.Dobelis (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Cienītie kolēģi! Iedziļinieties šajos vārdos - “Valsts cilvēktiesību birojs”! Mūsu valsts, mūsu cilvēktiesības. Jā, mūsu cilvēktiesības - pieprasīt cieņu pret mūsu valsti un pret mūsu valsts, Latvijas, vēsturi.

Šodien ir 22.septembris - Baltu vienības diena, atceroties 1236.gada septembri, kad žemaiši un zemgaļi iznīcināja Zobenbrāļu ordeni. It kā atceres diena, kurā vajadzētu plīvot mūsu karogiem un kurā mums vajadzētu kaut cik nopietnāk paskatīties uz to, kas mēs esam šodien. Tā vietā mēs te ņemamies ap tādu kandidatūru, par kuru tagad ir garu garie strīdi. Un šinī sakarībā es iesaku izlasīt šodienas laikrakstu “Čas”, kur ir skaidri izteikta ņirgāšanās par Saules kauju tanī ziņā, ka, protams, pilnībā ir noniecināts tas guvums, ko devuši zemgaļi. Acīmredzot šā murgojuma autors vāji prot lasīt, cita secinājuma nav. Protams, viņš nav izlasījis, ko krievu hronikas vēsta par Saules kauju: no vairāk nekā 200 pleskaviešiem mājās atgriezās tikai katrs desmitais. Tas viņam, protams, ir nepatīkams fakts. Ko šodien laikrakstā “Čas” raksta par Izraēlas prezidenta vizīti? Trekniem burtiem divreiz ir atkārtoti, uzsvērti vārdi, ka, lūk, redziet, latvieši sadarbojās ar nacistiem. Varbūt vēl vairākus desmitus tautu pieminēsim: kurš ar ko ir sadarbojies?

Te mēs runājam par lojalitāti, par cilvēktiesībām, bet nerunājam par to, cik ļaunprātīgi šīs tiesības tiek izmantotas. Kāda tā lojalitāte ir patiesībā, un ko mēs vēlamies? Protams, tas, ka Latvijas valstī šodien mierīgi darbojas šādi cilvēki un vēl tēlo, ka viņi kaut ko saprot, ir ļoti vienkārši izskaidrojams: kurš tad nu uzbruks tādiem “ģēnijiem”, kas demonstrē tik apšaubāmas vēstures zināšanas?!

Lūk, Valsts cilvēktiesību biroja vadītājam vajadzētu būt tieši tādai personai, kam būtu pa spēkam šī loma - nolikt pie vietas valsts nomelnotājus. Jā, protams, ir attiecīgi likumi, un mēs varam tajos iestrādāt stingrākas normas. Tā ir viena šīs lietas puse.

Otra ir šīs lietas morālā puse. Tagad man ir jautājums: cik reizes Muižnieka kungs ir kritizējis visu to, kas šādā nepatīkamā veidā parādās krievu presē? Cik reizes viņš ir publiski par to runājis un uzstājies, un cik reizes viņš ir aizstāvējis, lūk, to, ka ir jābūt patiesai cieņai pret Latvijas vēsturi? Tā ka es, piemēram, uz šo jautājumu skatos no šīs puses.

Mūsu uzdevums ir ielikt šādos galvenajos amatos cilvēkus, kas ir patiesi Latvijas patrioti, kas patiesi aizstāv Latvijas valsts pamatvērtības un latviešu tautas pamatvērtības. Groziet, kā gribat!

Un tāpēc ir diezgan savādi redzēt, ka valdošā koalīcija nav spējīga vienoties par šo kandidatūru. Un, ja mēs šādā smagā cīņā taisāmies šodien balsot, vai tad tas būs vienojošs cilvēks? Vai tad šāds cilvēks spēs vienot mūsu attieksmi? Es domāju, ka jūs, godātā koalīcija, valdošā koalīcija, šodien atļaujaties pieļaut vienu ļoti rupju kļūdu. Ja divas lielas frakcijas balso katra savādāk, tad tas jau ir nožēlojami. Mēs savu attieksmi esam pauduši un paudīsim. Mēs balsosim “pret”.

Sēdes vadītāja. Deputāts Leopolds Ozoliņš.

L.Ozoliņš (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Cienījamie kolēģi! Es esmu latvietis, es esmu zvērējis jūsu priekšā būt uzticīgs Latvijai. Es balsošu “pret” Nila Muižnieka kandidatūru Valsts cilvēktiesību biroja vadītāja amatam.

Sēdes vadītāja. Deputāts Dzintars Rasnačs.

Dz.Rasnačs (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie deputāti! Arī es uzskatu, ka man ir jāpasaka, kāpēc es balsošu “pret” šo kandidatūru. Daļa manu kolēģu to jau pateica. Es uzskatu, ka šis kandidāts neaizstāvēs pamattautas intereses.

Un otrs iemesls ir tas, ka man nav iespējas šajos dokumentos izlasīt viņa dzīves gājuma aprakstu jeb tā saucamo CV. Es nezinu, vai šim cilvēkam ir augstākā juridiskā izglītība vai nav. Ja viņam šādas izglītības nav, tad, es domāju, viņš šādā amatā nevar strādāt, jo, strādājot šajā amatā, cilvēkam ir jāpārzina jautājumi, kas saistīti ar tiesībām.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Cienījamie kolēģi! Pēc debatēm mums ir jābalso par lēmuma projektu, bet katram no deputātiem ir jāsagaida zvans, kas aicinās visus deputātus uz balsošanu ar balsošanas zīmēm.

(Pārtraukums)

 

 

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi, vārds balsu skaitītājai Jevgenijai Stalidzānei.

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Saeimas balsu skaitītāju sēdes protokols Nr.37 par balsošanas rezultātiem, ieceļot Valsts cilvēktiesību biroja direktoru.

Kopumā izgatavotas 110 vēlēšanu zīmes.

Deputātiem izsniegtas 98 vēlēšanu zīmes.

Sabojātu zīmju nav.

Dzēstas atlikušās 12 zīmes.

No vēlēšanu kastes izņemtas 98 zīmes.

Par derīgām atzītas 96 zīmes.

Par nederīgām atzītas 2 zīmes.

Pret kandidātu nobalsots 51 vēlēšanu zīmē.

Par Nilu Muižnieku ir nobalsojuši 45 deputāti.

Saskaņā ar Saeimas kārtības ruļļa 26.panta otro daļu par Valsts cilvēktiesību biroja direktoru Nils Muižnieks nav ievēlēts. (Aplausi.)

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi, pirms turpinām sēdi, daru jums zināmu, ka Saeimas Prezidijs ir saņēmis Juridiskās komisijas lūgumu izdarīt izmaiņas Saeimas šā gada 22.septembra sēdes darba kārtībā un lūdz izskatīt pirmajā lasījumā bez atkārtotas izskatīšanas komisijā likumprojektu “Grozījumi Kriminālprocesa likumā”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta.

Saeimas Juridiskā komisija lūdz iekļaut arī pirmajā lasījumā izskatīšanai Saeimas šā gada 22.septembra sēdē likumprojektu “Grozījumi Krimināllikumā” bez atkārtotas izskatīšanas Juridiskajā komisijā. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība mainīta.

Saeimas Juridiskā komisija lūdz un iekļaut likumprojektu “Grozījums Latvijas Sodu izpildes likumā” darba kārtībā un izskatīt to pirmajā lasījumā.

Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav.

Juridiskā komisija lūdz iekļaut izskatīšanai pirmajā lasījumā Saeimas šā gada 22.septembra sēdes darba kārtībā likumprojektu “Grozījums likumā “Par tiesu varu”” bez atkārtotas izskatīšanas Juridiskajā komisijā. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta.

Cienījamie kolēģi! Lūdzu reģistrēties ar reģistrācijas kartēm! Lūdzu zvanu! Reģistrācijas režīmu!

Kamēr tiek sagatavoti reģistrācijas rezultāti, šodien dzimšanas dienā visu mūsu vārdā es gribētu sveikt deputātu Ēriku Zundu! (Aplausi.) Novēlam veselību un veiksmi darbā! (Aplausi.)

Vārds paziņojumam deputātei Vairai Paeglei.

V.Paegle (Tautas partijas frakcija).

Ārlietu komisijas deputātus lūdzu uz sēdi Ārlietu komisijas telpās!

Paldies!

Sēdes vadītāja. Vārds Saeimas sekretāra biedrei Ingunai Rībenai reģistrācijas rezultātu nolasīšanai.

I.Rībena (8.Saeimas sekretāra biedre).

Cienījamie kolēģi! Nav reģistrējušies: Jānis Jurkāns... ir, Vilis Krištopans, manuprāt, arī ir. Inese Šlesere... Jā, jā, es jau saku, ka ir...

Paldies.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Vārds paziņojumam deputātam Marekam Segliņam.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Juridiskās komisijas deputāti! Mums ir sēde.

(Pārtraukums)

 

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Turpināsim Saeimas sēdi!

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Evelīnas Matvejevas apstiprināšanu par Zemgales apgabaltiesas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Aleksandrs Bartaševičs.

A.Bartaševičs (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Saeimas Juridiskā komisija izskatīja priekšlikumu par Evelīnas Matvejevas apstiprināšanu par Zemgales apgabaltiesas tiesnesi. Komisija piedāvā apstiprināt Evelīnu Matvejevu par Zemgales apgabaltiesas tiesnesi, vienlaikus atbrīvojot viņu no Jelgavas tiesas tiesneša amata.

Lūdzu balsot par šo lēmuma projektu!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 59, pret - nav, atturas - 1. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Ineses Skudras apstiprināšanu par Zemgales apgabaltiesas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Aleksandrs Bartaševičs.

A.Bartaševičs (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Saeimas Juridiskā komisija izskatīja priekšlikumu par Ineses Skudras apstiprināšanu par Zemgales apgabaltiesas tiesnesi un pieņēma lēmumu apstiprināt Inesi Skudru par Zemgales apgabaltiesas tiesnesi, vienlaikus atbrīvojot viņu no Aizkraukles rajona tiesas tiesneša amata.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 76, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Vai deputāts Augusts Brigmanis vēlas runāt par procedūru? Nē.

Turpināsim izskatīt darba kārtību!

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Ramiro Grandāna iecelšanu par Jēkabpils rajona tiesas tiesnesi”.

Komisijas vārdā - deputāts Aleksandrs Bartaševičs.

A.Bartaševičs (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Saeimas Juridiskā komisija izskatīja priekšlikumu par Ramiro Grandāna iecelšanu par Jēkabpils rajona tiesas tiesnesi un pieņēma lēmumu iecelt Ramiro Grandānu par Jēkabpils rajona tiesas tiesnesi.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par šo lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 79, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Valdas Strodes apstiprināšanu par Daugavpils zemesgrāmatu nodaļas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Aleksandrs Bartaševičs.

A.Bartaševičs (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Saeimas Juridiskā komisija izskatīja priekšlikumu par Valdas Strodes apstiprināšanu par Daugavpils zemesgrāmatu nodaļas tiesnesi, un komisija piedāvā apstiprināt Valdu Strodi par Daugavpils zemesgrāmatu nodaļas tiesnesi.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par šo lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 75, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Ineses Trēdes iecelšanu par Rīgas pilsētas zemesgrāmatu nodaļas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Aleksandrs Bartaševičs.

A.Bartaševičs (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Saeimas Juridiskā komisija izskatīja priekšlikumu par Ineses Trēdes iecelšanu par Rīgas pilsētas zemesgrāmatu nodaļas tiesnesi, un komisija piedāvā iecelt Inesei Trēdi par Rīgas pilsētas zemesgrāmatu nodaļas tiesnesi.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 75, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Birutas Margēvičas atbrīvošanu no Jelgavas zemesgrāmatu nodaļas tiesneša amata”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Aleksandrs Bartaševičs.

A.Bartaševičs (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Saeimas Juridiskā komisija izskatīja priekšlikumu par Birutas Margēvičas atbrīvošanu no Jelgavas zemesgrāmatu nodaļas tiesneša amata.

Juridiskā komisija piedāvā atbrīvot Birutu Margēviču no Jelgavas zemesgrāmatu nodaļas tiesneša amata pēc pašas vēlēšanās ar 2005.gada 30.septembri.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 73, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Seksuālās un reproduktīvās veselības likumā”. Trešais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā - deputāte Jevgenija Stalidzāne.

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Strādāsim ar dokumentu Nr.4606 - likumprojektu “Grozījumi Seksuālās un reproduktīvās veselības likumā”.

Par šo likumu priekšlikumi nav iesniegti, un komisija ir lēmusi pieņemt šo likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 79, pret - nav, atturas - 3. Likums “Grozījumi Seksuālās un reproduktīvās veselības likumā” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Administratīvi teritoriālās reformas likumā”. Trešais lasījums.

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vārdā - deputāts Pēteris Ontužāns.

P.Ontužāns (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamā priekšsēdētāja! Cienījamie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu, kura reģistrācijas numurs ir Nr.804, - likumprojektu “Grozījumi Administratīvi teritoriālās reformas likumā”.

Trešajam lasījumam ir saņemti 24 priekšlikumi, par kuriem atbildīgā komisija ir devusi savus atzinumus.

1.priekšlikums. Iesniegusi frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK. Komisijas atzinums - noraidīt.

(Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 13, pret - 65, atturas - 8. Priekšlikums nav atbalstīts.

P.Ontužāns. 2.priekšlikums. Iesniegusi Zaļo un zemnieku savienības frakcija. Komisijas atzinums - noraidīt.

(Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Staņislavs Šķesters.

S.Šķesters (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienījamo priekšsēdētāj! Godātie kolēģi! 2. ir Zaļo un zemnieku savienības frakcijas priekšlikums, kurš faktiski ir definējošs priekšlikums, un tie ir vispārējie noteikumi. Šī definīcija ir dota apriņķim: “Apriņķis - administratīva teritorija, kas sastāv no novadiem, pilsētām, pagastiem un republikas pilsētām. Apriņķa pašvaldību izveidošanu nosaka īpašs likums.” Tāds ir Zaļo un zemnieku savienības frakcijas priekšlikums.

Faktiski Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas piedāvātais 3.priekšlikums ir līdzīgs, bet tur nav precizēti šie pašvaldību veidi, kas veido šo apriņķi, tāpēc šie vietējo pašvaldību termini, es domāju, būtu jāsaglabā, jo varētu būt gan administratīvās teritorijas un pašvaldības, gan arī ne tikai novadi un republikas pilsētas, kas mums ir akceptēts otrajā lasījumā. Pēc šīs reformas normālā kārtībā varētu pastāvēt un funkcionēt gan pašvaldības pilsētas, kuras varbūt ir lielākas par pieciem tūkstošiem iedzīvotāju, gan arī pagasti, kas praktiski atbilstu tiem kritērijiem, kuri ir saistīti ar novada kritērijiem. Šī pašvaldība varētu funkcionēt tāpat kā agrāk, un mums nebūtu vajadzības to vienkārši pārsaukt par novadu tikai tāpēc, ka tā agrāk ir saukusies par pagastu.

Un tādējādi mūsu valstī arī saglabātos šie četri vietējo pašvaldību veidi, jo vietējās pašvaldības jēdziens jeb nozīme ir vietējās varas institūcija, kura, teiksim, pilda šos pienākumus. Tai ir tiesības regulēt un vadīt sabiedrības procesus tieši iedzīvotāju interesēs un atrasties tuvāk tieši iedzīvotājiem. Tāpēc vietējo pašvaldību daudzveidība faktiski būtu pamatota, un daudzās valstīs jau pastāv vairāki šie līmeņi, pat nerunājot par to, ka mēs runājam par šo vietējo pašvaldību vairākiem veidiem. Teiksim, tālāk definējot šos apriņķus un izstrādājot likumu par šiem apriņķiem, mēs varētu šos terminus ievērot un arī saglabāt.

Es lūdzu atbalstīt 2. - mūsu frakcijas priekšlikumu, kas nav arī pretrunā ar 3.priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Lūdzu deputātus balsot par 2. - Zaļo un zemnieku savienības frakcijas priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 34, pret - 44, atturas - 3. Priekšlikums nav atbalstīts.

P.Ontužāns. 3. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

P.Ontužāns. Atbalstīts ir arī 4. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Ontužāns. 5. - Zaļo un zemnieku savienības frakcijas priekšlikums. Komisijas atzinums - noraidīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav... (Starpsauciens: “Balsot!”) Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 27, pret - 51, atturas - 5. Priekšlikums nav atbalstīts.

P.Ontužāns. 6.priekšlikums. Iesniedzis reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs. Komisijas atzinums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Māris Kučinskis.

M.Kučinskis (reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs).

Cienījamā Saeimas priekšsēdētāja! Godātie deputāti! Runājot par tiem iepriekšējiem priekšlikumiem, jāteic, ka, protams, ja arī tie būtu pieņemti, nekas no tā nemainītos. Taču šis mūsu priekšlikums, 6.priekšlikums, arī precizē un saliek pa vietām visu. Nekas jau īstenībā nepazudīs. Cilvēks, braucot cauri jaunajam novadam, redzēs, ka tur ir tāds pagasts, tur ir tāda teritorija. To jau mēs neviens negribam zaudēt. Šīs reformas mērķis kopumā ir izveidot rīcībspējīgas, rīcībvarošas pašvaldības. Taču šobrīd ir grūti ar argumentiem pamatot, ka mūsu mazās pašvaldības var droši skatīties nākotnē bez kaut kādas apvienošanās. Latvijā, starp citu, ir veikts pētījums. Ja ir 2000 vai mazāk iedzīvotāju vienā pašvaldībā, tas nozīmē, ka attīstības koeficients tīri ekonomiski, tīri finansiāli jau ir mīnusos, tātad vairs nav naudas attīstībai.

Es zinu, ka deputāti no Saeimas komisijas brauc uz Dāniju, jo Dānijā šobrīd rit diskusija par to. Dāņu uzskats ir, ka arī tad, ja ir mazāk par 50 000 iedzīvotājiem, pašvaldība nevar attīstīties un skatīties nākotnē. Līdz Dānijai mums ir tālu, un, visticamāk, nav arī vajadzīgs... Atkārtoju: mūsu uzdevums ir izveidot pašvaldības (vienalga, vai tās būs piecas vai 100, vai 200) tā, lai katra varētu atbildēt uz jautājumu: ko mēs darīsim nākotnē, kā mēs attīstīsimies? Ja šobrīd saka, ka šī reforma bremzēs un ka dēļ šīs reformas cilvēki bēgs projām, tad mans jautājums ir - ko viņi dara šobrīd? Viņi bēg. Viņi bēg no mazajiem pagastiem, jo tur nav darba, nav attīstības. Es nesaku, ka tagad, kad pieņemsim šo likumu, kaut kas uzreiz strauji ies augšup. Taču mēs spēsim, es esmu pārliecināts, nobremzēt cilvēku tālāku aizplūšanu. Mēs spēsim nobremzēt Latvijas lauku tālāku lejupslīdi, degradēšanos, iešanu uz leju. Protams, šis nav vienīgais instruments. Mēs piedāvāsim vēl. Ir jums jāatbalsta reģionālā attīstība, ir jābūt lielākam atbalstam tajā ziņā. Taču reforma ir nosacījums tam, lai būtu priekšnoteikumi tālākam darbam.

Es gribu pateikt lielu paldies arī visai Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai, jo tikai šajās diskusijās mēs esam nonākuši pie tāda rezultāta. Man šķiet, ka šis likums ir optimāls Latvijai, šis likums ļauj raudzīties nākotnē.

Es ceru uz atbalstu gan šim priekšlikumam, gan likumprojektam kopumā. Paldies.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Ja ne, lūdzu deputātus balsot par 6. - reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministra Māra Kučinska priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret - nav, atturas - 4. Priekšlikums atbalstīts.

P.Ontužāns. 7.priekšlikums. Iesniedzis Juridiskais birojs. Komisijas atzinums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Ontužāns. 8. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

P.Ontužāns. 9. - Juridiskā biroja priekšlikums. Daļēji atbalstīts 10.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 9. un 10.priekšlikumu.

P.Ontužāns. 11.priekšlikums. Iesniedzis reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs. Komisijas atzinums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

P.Ontužāns. 12. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas atzinums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Ontužāns. 13. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

P.Ontužāns. 14. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Ontužāns. 15. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

P.Ontužāns. 16. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Ontužāns. 17. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

P.Ontužāns. 18. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

P.Ontužāns. 19. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Ontužāns. 20. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

P.Ontužāns. 21. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

P.Ontužāns. 22. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

P.Ontužāns. 23. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

P.Ontužāns. 24. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

P.Ontužāns. Cienījamie kolēģi! Es domāju, ka šis ir viens no pašiem svarīgākajiem likumiem, ko pieņemam 8.Saeimas laikā. Likumprojekts tapa ilgās un garās debatēs, un es domāju, ka tas valsts attīstībai nāktu par labu.

Gribu pateikt paldies visiem kolēģiem Saeimā, ministrijā, Pašvaldību savienībā, kas piedalījās likumprojekta izstrādē!

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Lūdzu, balsosim par likumprojektu “Grozījumi Administratīvi teritoriālās reformas likumā”! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 81, pret - 5, atturas - 9. Likums “Grozījumi Administratīvi teritoriālās reformas likumā” pieņemts. Paldies. (Aplausi.)

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par tiesu varu””. Trešais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Godātie kolēģi! Izskatīsim trešajā lasījumā likumprojektu “Grozījumi likumā “Par tiesu varu””.

1.priekšlikums. Juridiskajā komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 2.priekšlikums. Nav atbalstīts.

(Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 35, pret - 40, atturas - 10. Priekšlikums nav atbalstīts.

M.Segliņš. 3.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 4.priekšlikums. Nav atbalstīts.

(Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 31, pret - 47, atturas - 10. Priekšlikums nav atbalstīts.

M.Segliņš. 5.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 6.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 7.priekšlikums. Atbalstīts daļēji un ietverts 8.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 7. un 8.priekšlikumu.

M.Segliņš. 9.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. Kolēģi, šeit ir samainītas divas lappuses. Skatām lappusi Nr.15a un Nr.16a.

9.a priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 10.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 11.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš.12.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 13.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 14.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 15.priekšlikums. Atbalstīts daļēji un iekļauts 16.priekšlikumā, kurš ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 15. un 16.priekšlikumu.

M.Segliņš. 17.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 18.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 19.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 20.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 21.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 22.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 23.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 24.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 25.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 26.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 27.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 28.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 29.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 30.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 31.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 32.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 33.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 34.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 35.priekšlikums. Atbalstīts daļēji un iekļauts 36.priekšlikumā, kurš ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. Lūdzu atbalstīt likumprojektu trešajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi likumā “Par tiesu varu”” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums Kredītiestāžu likumā”. Pirmais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Pēteris Simsons.

P.Simsons (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godājamie kolēģi! Izskatīsim dokumentu Nr.4537.

Piedāvāto grozījumu nepieciešamība un jēga. Bērnu un ģimenes lietu ministrija sagatavojusi šo likumprojektu, kurš paredz bāriņtiesas tiesības pieprasīt un bez maksas saņemt informāciju no kredītiestādēm, komercsabiedrībām un organizācijām, kas nepieciešama, lai izvērtētu mantojuma masu, bērnu vai citu rīcībnespējīgu personu tiesību ievērošanas likumību vai izlemtu bāriņtiesas kompetencē esošos jautājumus.

Pašreiz spēkā esošais Kredītiestāžu likums neparedz, ka kredītiestādes ir tiesīgas sniegt bāriņtiesām šādu informāciju par personu kontu atlikumiem un veiktajiem darījumiem. Likumprojekts paredz kredītiestādēm tiesības sniegt bāriņtiesām ziņas par mantojuma masu, bērnu un citu rīcībnespējīgu personu, kā arī mantojuma atstājēja konta atlikumiem un veiktajiem darījumiem. Piedāvātais likumprojekts nodrošinātu bērnu un citu rīcībnespējīgu personu mantisko tiesību un interešu efektīvāku aizstāvību.

Likumprojektu ir izskatījusi Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija un atzinusi par labu esam, un arī Bērnu tiesību aizsardzības apakškomisija ir piekritusi šiem grozījumiem.

Tāpēc Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija aicina likumprojektu pieņemt pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

P.Simsons. Komisija labprāt gaidītu jūsu priekšlikumus līdz 28.septembrim.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 28.septembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Heraldisko simbolu likums”. Pirmais lasījums.

Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vārdā - deputāte Ausma Kantāne.

A.Ziedone-Kantāne (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamā priekšsēdētāja un godātie kolēģi! Mēs strādāsim ar likumprojektu Nr.2952. Saeimas Izglītības, zinātnes un kultūras komisija izskatīja likumprojektu “Heraldisko simbolu likums” un nolēma atbalstīt tā pieņemšanu pirmajā lasījumā.

Likumprojekts ir nepieciešams, lai noteiktu vienotu kārtību, kādā Latvijā valsts institūcijās, arī pašvaldībās, juridiskās un fiziskās personas saskaņo, apstiprina, reģistrē un lieto heraldiskos simbolus, jo līdz šim valstī nav pastāvējuši noteikti heraldisko simbolu vispārīgie lietošanas principi. Šajā likumā ir noteikta arī heraldisko simbolu īpašnieka tiesību aizsardzība attiecībā uz heraldisko simboliku.

Lūdzam Saeimu atbalstīt likumprojekta “Heraldisko simbolu likums” pieņemšanu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi, lūdzu balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 76, pret - 1, atturas - 11. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

A.Ziedone-Kantāne. Šā gada 7.oktobris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - šā gada 7.oktobris. Paldies!

A.Ziedone-Kantāne. Paldies!

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Valsts un pašvaldību mantas atsavināšanas likumā”. Pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Madars Lasmanis.

M.Lasmanis (frakcija “Jaunais laiks”).

Labdien, godājamie kolēģi! Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir izskatījusi un virza uz pirmo lasījumu likumprojektu “Grozījumi Valsts un pašvaldību mantas atsavināšanas likumā”. Tā aicina Saeimu atbalstīt šo likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 77, pret - nav, atturas - 6. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

M.Lasmanis. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 30.septembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 30.septembris.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par bīstamo iekārtu tehnisko uzraudzību””. Pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Madars Lasmanis.

 

M.Lasmanis (frakcija “Jaunais laiks”).

Godājamie kolēģi! Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir izskatījusi likumprojektu “Grozījumi likumā “Par bīstamo iekārtu tehnisko uzraudzību”” un virza to pirmajam lasījumam. Tā aicina Saeimu atbalstīt šo likumprojektu pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

M.Lasmanis. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 30.septembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 30.septembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Informācijas sabiedrības pakalpojumu likumā”. Pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Krišjānis Peters.

K.Peters (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Godātais Prezidij! Cienījamie kolēģi! Tātad Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir izskatījusi likumprojektu “Grozījumi Informācijas sabiedrības pakalpojumu likumā” un pieņēmusi lēmumu atbalstīt šā likumprojekta izskatīšanu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 77, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

K.Peters. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 30.septembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 30.septembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Standartizācijas likumā”. Pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Madars Lasmanis.

M.Lasmanis (frakcija “Jaunais laiks”).

Godātie kolēģi! Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija uz pirmo lasījumu ir izskatījusi grozījumus Standartizācijas likumā, un es aicinu Saeimu atbalstīt to pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

M.Lasmanis. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 30.septembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 30.septembris.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par autoceļiem””. Pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Krišjānis Peters.

K.Peters (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Kolēģi! Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir izskatījusi likumprojektu “Grozījumi likumā “Par autoceļiem”” un atbalsta minētā likumprojekta izskatīšanu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par šā likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

K.Peters. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 30.septembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 30.septembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Kultūras institūciju likumā”. Pirmais lasījums.

Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vārdā - deputāte Ausma Kantāne.

A.Ziedone-Kantāne (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godājamie kolēģi! Mēs strādāsim ar likumprojektu Nr.4275. Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija izskatīja likumprojektu “Grozījumi Kultūras institūciju likumā” un nolēma atbalstīt tā virzīšanu pirmajam lasījumam.

Grozījumi Kultūras institūciju likumā ir nepieciešami, lai novērstu pretrunas, kā arī atsevišķu tiesību normu dublēšanos citos normatīvajos aktos. Līdz ar grozījumu izdarīšanu tiks panākta Kultūras institūciju likuma saskaņošana ar Valsts pārvaldes iekārtas likumu un Komerclikumu un ar likuma “Par valsts un pašvaldību kapitāla daļām un kapitālsabiedrībām” tiesību normām.

Es lūdzu arī Saeimu atbalstīt likumprojekta “Grozījumi Kultūras institūciju likumā” pieņemšanu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

A.Ziedone-Kantāne. Priekšlikumu iesniegšana otrajam lasījumam - līdz 3.oktobrim. Paldies.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 3.oktobris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par sociālo drošību ””. Pirmais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā - deputāte Jevgenija Stalidzāne.

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Strādāsim ar dokumentu Nr.4481. Šis likumprojekts “Grozījumi likumā “Par sociālo drošību”” nosaka to, ka tiek pārņemtas direktīvas prasības un tiek ieviests efektīvs tiesību aizsardzības mehānisms atšķirīgas attieksmes pārkāpuma gadījumā.

Šajā likumprojektā tiek precizēta arī definīcija, kas ir sociālais pakalpojums.

Komisija aicina pieņemt šo likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Lūdzu, balsosim par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret - 1, atturas - 3. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

J.Stalidzāne. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 6.oktobris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 6.oktobris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam”” . Pirmais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā - deputāte Jevgenija Stalidzāne.

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Strādāsim ar dokumentu Nr.4520. Šis likumprojekts izstrādāts sakarā ar to, ka bija jāharmonizē likuma “Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam” normas ar citām sociālās apdrošināšanas jomām un ar citiem likumprojektiem, kas ir izstrādāti šajā jomā.

Sakarā ar to tiek noteikts arī iemaksu objekta maksimālais apmērs katrā konkrētajā gadījumā, un tas tiek reducēts uz 1/365 daļu no sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu maksimālā apmēra.

Komisija izskatīja arī šo likumprojektu, un tika nolemts to pieņemt pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Lūdzu, balsosim par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

J.Stalidzāne. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 5.oktobris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 5.oktobris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums Repatriācijas likumā”. Pirmais lasījums.

Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vārdā - deputāte Ingrīda Circene.

I.Circene (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu, kura reģistrācijas numurs ir 1260.

Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija nolēma konceptuāli atbalstīt Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījums Repatriācijas likumā” un lūdz to iekļaut Saeimas nākamās sēdes darba kārtībā otrajam lasījumam.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Lūdzu, balsosim par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 71, pret - nav, atturas - 1. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

I.Circene. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 3.oktobris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 3.oktobris. Paldies.

I.Circene. Paldies.

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Patērētāju tiesību aizsardzības likumā”. Otrais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Madars Lasmanis.

M.Lasmanis (frakcija “Jaunais laiks”)

Godājamie kolēģi! Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija uz otro lasījumu ir izskatījusi likumprojektu “Grozījumi Patērētāju tiesību aizsardzības likumā”. Likumprojektam ir saņemti seši priekšlikumi.

1. - ekonomikas ministra priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Lasmanis. 2. - ekonomikas ministra A.K.Kariņa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Lasmanis. 3. - ekonomikas ministra priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Lasmanis. 4. - ekonomikas ministra priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iestrādāts 5. - atbildīgās komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret 4. un 5.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

M.Lasmanis. 6. - ekonomikas ministra priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Lasmanis. Tie ir visi priekšlikumi. Aicinu atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

M.Lasmanis. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 30.septembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 30.septembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Nacionālās drošības likumā”. Pirmais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Juris Dalbiņš.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Kolēģi! Aizsardzības un iekšlietu komisija izskatīja likumprojektu “Grozījumi Nacionālās drošības likumā”. Komisijas vārdā aicinu pieņemt šo likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

J.Dalbiņš. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 7.oktobris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 7.oktobris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par Latvijas Republikas Zemessardzi””. Pirmais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Juris Dalbiņš.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Aizsardzības un iekšlietu komisija izskatīja likumprojektu “Grozījumi likumā “Par Latvijas Republikas Zemessardzi””. Likumprojekts paredz precizēt Latvijas Republikas Zemessardzes jēdzienu un uzdevumus, terminoloģiski saskaņot likumā “Par Latvijas Republikas Zemessardzi” lietotos terminus ar Valsts pārvaldes iekārtas likumā un Komerclikumā lietotajiem terminiem, kā arī svītrot tiesību normu, kas paredz Zemessardzes finansējuma ieguves avotus un iegūto finanšu līdzekļu izlietošanas kārtību.

Aizsardzības un iekšlietu komisija aicina Saeimu pieņemt likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 69, pret - 2, atturas - 6. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

J.Dalbiņš. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 7.oktobris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 7.oktobris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Imigrācijas likumā”. Pirmais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Juris Dalbiņš.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Aizsardzības un iekšlietu komisija izskatīja likumprojektu “Grozījumi Imigrācijas likumā” un to sagatavoja pirmajam lasījumam. Likumprojektā ietverti plaši un daudzveidīgi grozījumi, kuru mērķis ir novērst Imigrācijas likuma piemērošanas gaitā konstatētās neprecizitātes, saskaņot likumu ar virkni valstī pieņemto likumu, kas stājās spēkā pēc Imigrācijas likuma izstrādāšanas un pieņemšanas, kā arī saskaņot likumā ietvertās tiesību normas ar Eiropas Savienības un citām starptautiskām nostādnēm.

Komisija iepazinās ar visiem šiem grozījumiem un lūdz Saeimu atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Nikolajs Kabanovs.

N.Kabanovs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamie kolēģi deputāti! Likumprojekta būtība ir vairāk tehniska, bet es gribētu iedziļināties Latvijas imigrācijas politikas būtībā. Vai Latvijā tagad ir neatkarīga imigrācijas politika? Vakar Rīgā ieradās ar privātu lidmašīnu pasaulslavenais kosmopolītiskais miljardieris Boriss Berezovskis kopā ar savu politisko “jumtu” - Buša mazo brāli.

Latvijas robeža tagad izskatās kā caurstaigājama sēta, kur brīvi staigā cilvēki, kuri ir starptautiskajā meklēšanā. Tā ir acīm redzama provokācija, kura vērsta pret Krievijas Federāciju, pret tās prezidentu Vladimiru Putinu un kurā ir iesaistīti Latvijas vērienīgākie politiķi.

Mums ir zināma iekšlietu ministra Ērika Jēkabsona uzstāšanās. Ēriks Jēkabsons ir tieši politiski atbildīgs par Latvijas imigrācijas politiku, bet viņš teica, ka Boriss Berezovskis nekad nešķērsoja Latvijas robežu, bet ka tas bija Platons Jeļeņins.

Es gribētu prasīt jums, mīļie kolēģi deputāti: ja, piemēram, Krievu skolu aizstāvības štāba aktīvists Aleksandrs Kazakovs sev izraksta jaunu pasi, piemēram, uz Aleksandra Generalova uzvārdu un ierodas Latvijas Republikā, vai tādā gadījumā Jēkabsons viņu nearestē, neaiztur? Aleksandram Kazakovam, kurš ir izraidīts no Latvijas pirms gada, šeit ir tuvinieku kapi, šeit viņam ir slima māte, šeit viņam ir draugi, bet viņam nav tiesību šeit ierasties. Bet Boriss Berezovskis, šis miljardieris, par kura darījumiem ļoti labi uzrakstīja Pols Hļebņikovs grāmatā “Kremļa krusttēvs”, šeit nodarbojas ar ļoti šausmīgiem biznesa darījumiem.

Sakiet, lūdzu, kas par biznesa interesēm Borisam Berezovskim ir Latvijā? Un kas viņu šeit “krišēja”? Man šķiet, ka tie ir cilvēki, kas pieder pie valdošajām partijām. Un man ir jautājums: vai Latvijas imigrācijas politika atbalsta šādu šausmīgu biznesmeņu ieplūdi Latvijā?

Man liekas, ka tieši gadu pirms vēlēšanām valdošās partijas grib baroties no tādiem kā Boriss Abramovičs Berezovskis. Vīrs un vārds. Vīrs un vārds!

Godātie deputāti! Starptautiski oligarhi grib sagrābt Latvijas tautas bagātību, un viņiem šajā melnajā lietā palīdz Latvijas politiķi - valdošo aprindu pārstāvji.

Kauns un negods!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Ja nav, lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

J.Dalbiņš. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 10.oktobris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 10.oktobris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Ieroču aprites likumā”. Pirmais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Juris Dalbiņš.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Kolēģi! Saeimas Aizsardzības un iekšlietu komisija izskatīja likumprojektu “Grozījumi Ieroču aprites likumā” un to sagatavoja pirmajam lasījumam. Aicinu Saeimu atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 81, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

J.Dalbiņš. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 10.oktobris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 10.oktobris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums Obligātā militārā dienesta likumā”. Pirmais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Juris Dalbiņš.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Saeimas komisija izskatīja likumprojektu “Grozījums Obligātā militārā dienesta likumā” un to sagatavoja pirmajam lasījumam. Likumprojekts paredz, ka lēmumu neiesaukt obligātajā aktīvajā militārajā dienestā pieņem attiecībā uz personu, kura sasniegusi 19 gadu vecumu un ar kuru ir noslēgts profesionālā dienesta līgums.

Aizsardzības un iekšlietu komisija izskatīja šo jautājumu un nolēma likumprojektu konceptuāli neatbalstīt, jo tas faktiski šobrīd nav nepieciešams un nerisina nekādus būtiskus jautājumus.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 27, pret - 44, atturas - 7. Likumprojekts ir noraidīts.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Dzelzceļa pārvadājumu likumā”. Pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Madars Lasmanis.

M.Lasmanis (frakcija “Jaunais laiks”).

Godātie kolēģi! Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir izskatījusi likumprojektu “Grozījumi Dzelzceļa pārvadājumu likumā” un aicina Saeimu to atbalstīt pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 70, pret - nav, atturas - 1. Likumprojekts pirmajā lasījumā ir pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

M.Lasmanis. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 30.septembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 30.septembris.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Dzelzceļa likumā”. Pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Krišjānis Peters.

K.Peters (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Godātie kolēģi! Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir izskatījusi likumprojektu “Grozījumi Dzelzceļa likumā” un to atbalstījusi izskatīšanai pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 69, pret - nav, atturas - 1. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

K.Peters. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 30.septembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 30.septembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Dzelzceļa likumā”. Pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Krišjānis Peters.

 

K.Peters (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Komisija ir iepazinusies ar likumprojektu “Grozījumi Dzelzceļa likumā” un ierosina atzīt to par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 74, pret un atturas - nav. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

K.Peters. Komisija aicina arī atbalstīt minēto likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 74, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un laiku likumprojekta izskatīšanai otrajā lasījumā.

K.Peters. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 29.septembris, likumprojekta izskatīšana Saeimas sēdē 6.oktobrī.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 29.septembris, likumprojekta izskatīšana otrajā lasījumā - 6.oktobra sēdē. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Preču un pakalpojumu loteriju likumā”. Pirmais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Ivans Ribakovs.

I.Ribakovs (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētājas kundze! Godātie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu Nr.1313 - likumprojektu “Grozījumi Preču un pakalpojumu loteriju likumā”.

Likumprojektā precizētas atsevišķas definīcijas un izdarīti grozījumi likuma 6.pantā, kas paredz periodisko izdevumu rīkoto preču loteriju organizēšanas nosacījumus.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija atbalstīja likumprojektu. Komisijas vārdā lūdzu to pieņemt pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

I.Ribakovs. Lūdzu priekšlikumus iesniegt līdz 29.septembrim.

Sēdes vadītāja. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 29.septembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”. Otrais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Kolēģi! Izskatīsim likumprojektu “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” (reģistrācijas numurs 1246).

1.priekšlikumu Juridiskā komisija ir daļēji atbalstījusi un iestrādājusi 2.priekšlikumā, kurš ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 1. un 2.priekšlikumu.

M.Segliņš. 3.priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 4. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 5. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. Lūdzu balsot par likumprojektu!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 73, pret - nav, atturas - 1. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

M.Segliņš. 15.novembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav? Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 15.novembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums Ieroču aprites likumā”. Otrais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Juris Dalbiņš.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Kolēģi! Aizsardzības un iekšlietu komisija nesaņēma priekšlikumus likumprojekta otrajam lasījumam. Lūdzu atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 74, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

J.Dalbiņš. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 10.oktobris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 10.oktobris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par hidroelektrostaciju hidrotehnisko būvju drošumu””. Otrais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Madars Lasmanis.

M.Lasmanis (frakcija “Jaunais laiks”).

Godājamie kolēģi! Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir izskatījusi likumprojektu “Grozījumi likumā “Par hidroelektrostaciju hidrotehnisko būvju drošumu””. Otrajam lasījumam ir saņemti četri priekšlikumi.

1. - Ekonomikas ministrijas parlamentārā sekretāra Zaķa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Lasmanis. 2. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iekļauts 4.priekšlikumā.

4. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Lasmanis. 3. - Ekonomikas ministrijas parlamentārā sekretāra Zaķa priekšlikums, kurš arī ir daļēji atbalstīts un iekļauts 4.priekšlikumā. Un 4.priekšlikums ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Lasmanis. Tie ir visi priekšlikumi otrajam lasījumam.

Aicinu Saeimu atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 76, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

M.Lasmanis. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 30.septembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 30.septembris. Paldies.

Cienījamie kolēģi! Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputātu Rībenas, Šiliņa, Kampara, Ceriņas un Liepiņas iesniegumu ar lūgumu pēc Saeimas sēdes darba kārtības 38.punkta izskatīšanas izsludināt pārtraukumu uz 30 minūtēm. Vai deputātiem ir iebildumi? (Starpsauciens: “Ir!”) Ja deputātiem ir iebildumi, lūdzu, balsosim par piecu deputātu priekšlikumu izsludināt pārtraukumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 63, pret - 19, atturas - 3. Pārtraukums ir izsludināts līdz pulksten 12.30.

Pēc tam mums sēdē ir oficiāli paredzētais pārtraukums, tāpēc zālē tiksimies pulksten 13.30.

Cienījamie kolēģi! Vārds paziņojumam deputātam Staņislavam Šķesteram.

S.Šķesters (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Paldies! Cienījamie Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas locekļi! Aicinu uz sēdi pulksten 12.30! Paldies.

Sēdes vadītāja. Vārds paziņojumam deputātam Pāvelam Maksimovam.

 

P.Maksimovs (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Mandātu un iesniegumu komisiju lūdzu sanākt uz komisijas sēdi pēc septiņām minūtēm! Paldies.

Sēdes vadītāja. Vārds paziņojumam Ingrīdai Circenei.

I.Circene (frakcija “Jaunais laiks”).

Tikko jūs saņēmāt paziņojumu par Latvijas un Šveices parlamentu sadarbības grupas sanāksmi.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Arī es gribu jums paziņot, ka šodien pulksten 12.30 Latvijas Saeimas namā viesosies mūsu slavenais rupjmaizes meistars Normunds Skauģis, un viņš vēlas iepazīstināt visus Saeimas deputātus ar savu rupjmaizes produkciju.

Šodien ir arī Baltu vienotības diena, un man liekas, ka baltus vieno šī vienreizējā un neatkārtojamā rupjmaize. Arī Skauģa kungs kopā ar Latvijas Maiznieku biedrību 1.septembrī ir uzsācis akciju - “Rupjmaizi Latvijas skolēniem”, lai viņi augtu stipri un būtu īsti mūsu zemes patrioti.

Tā ka laipni aicinu visus pulksten 12.30 pagaršot Skauģa kunga un Latvijas Maiznieku biedrības maizes klaipus!

Vēl vārds paziņojumam deputātei Ingrīdai Circenei.

I.Circene (frakcija “Jaunais laiks”).

Jā, man nebija priekšā lapiņa... Dzeltenajā zālē tiekas Latvijas un Šveices parlamentu sadarbības grupa. Tūlīt!

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Lūdzu reģistrēties ar reģistrācijas kartēm! Lūdzu zvanu! Reģistrācijas režīmu!

Vēlos vēl deputātus informēt, ka šī maizes produkcija būs pieejama blakus - Dzeltenajā zālē.

Vārds reģistrācijas rezultātu nolasīšanai deputātei Ingunai Rībenai.

I.Rībena (8.Saeimas sekretāra biedre).

Te visi ir klāt. Man nav ko saukt. Inese Šlesere... jā, bet visi pārējie taču ir. Vai ne?

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Tiksimies pulksten 13.30 pēc pārtraukuma.

(Pārtraukums)

 

 

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Turpināsim Saeimas 22.septembra sēdi.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Mandātu un iesniegumu komisijas lūgumu veikt izmaiņas Saeimas šīsdienas, 22.septembra, sēdes darba kārtībā, iekļaujot pirms darba kārtības 39.punkta Saeimas lēmuma projektu “Par Roberta Jurķa 8.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu”. Vai deputātiem ir iebildumi pret darba kārtības izmaiņu?

Ja deputātiem nav iebildumu, tad nākamais darba kārtības jautājums ir Saeimas lēmuma projekts “Par Roberta Jurķa 8.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu”.

Mandātu un iesniegumu komisijas vārdā - deputāts Pāvels Maksimovs.

P.Maksimovs (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputāta Edgara Jaunupa iesniegumu par viņa deputāta mandāta nolikšanu.

Mandātu un iesniegumu komisija ir saņēmusi Centrālās vēlēšanu komisijas informāciju par to, ka nākamais deputāta kandidāts no partijas “Jaunais laiks” Kurzemes vēlēšanu apgabala ir Olita Augustovska, kā arī ir saņemts Olitas Augustovskas iesniegums par atteikšanos kļūt par 8.Saeimas deputāti.

Mandātu un iesniegumu komisija ir saņēmusi arī Centrālās vēlēšanu komisijas informāciju par to, ka nākamais deputāta kandidāts no tā paša kandidātu saraksta ir Roberts Jurķis, kā arī ir saņemts Roberta Jurķa iesniegums, ka viņš piekrīt pieņemt 8.Saeimas deputāta mandātu.

Mandātu un iesniegumu komisija lūdz pieņemt un izskatīt lēmuma projektu “Par Roberta Jurķa 8.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu”.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Es aicinu Robertu Jurķi dot svinīgo solījumu.

R.Jurķis.

Es, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies, Jurķa kungs!

Lūdzu, pēc svinīgā solījuma parakstīšanas ieņemiet savu vietu sēžu zālē!

Es visu vārdā gribu pateikties deputātam Edgaram Jaunupam par viņa veikto darbu 8.Saeimā, it sevišķi Juridiskajā komisijā. Paldies! (Aplausi.)

Cienījamie kolēģi! Pirms mēs veicam tehniskas izmaiņas, mums būtu jānobalso par šo Saeimas lēmuma projektu. Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Cienījamie kolēģi! Mums ir nepieciešams 15 minūšu ilgs pārtraukums, lai tehniski pārveidotu mūsu balsošanas iekārtu.

Lūdzu nelielu uzmanību! Dāmas un kungi! Es gribētu pateikt dažus vārdus par maizi, un tie ir vārdi, ko teicis Imants Ziedonis, mūsu kolēģes Ausmas Kantānes dzīvesbiedrs: “Maize ir kā pasaule: apakšā - zemes garoza, pāri - debesu garoza, pa vidu - mīkstums. Un tā ir dzīve.” Ir ļoti svarīgi pareizi iejaukt maizes mīklu, un, kā saka arī Imants, “arī dzīvi ir jāmāk pareizi iejaukt”.

Un šodien kopā ar Maiznieku meistaru brālības priekšsēdētāju Normundu Skauģa kungu daļa deputātu jau pagaršoja šo mūsu skaudrās zemes rupjo maizi. Un mums vēlreiz arī pašiem bija iespēja pārliecināties par to, ka rupjmaize ir Latvijas spēka un veselības simbols, kurš pasaulei nes pozitīvu vēstījumu par mūsu zemi. Mēs nepazīstam visus tos, ko maize pazīst un pati slavē, un iznes bez mums pasaulē tālu. Es aicinu visus vēlreiz doties blakus Dzeltenajā zālē un arī uzklausīt dažus vārdus no pašiem maizes darinātājiem. (Aplausi.)

(Pārtraukums)

 

 

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Tā kā jau ir veiktas tehniskās izmaiņas balsošanas sistēmā, es lūdzu visus vēlreiz no jauna pārlikt savas kartes balsošanas sistēmā.

Cienījamie kolēģi! Saeimas Prezidijs ir saņēmis frakcijas “Jaunais laiks” iesniegumu ar lūgumu mainīt Saeimas 22.septembra sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par deputāta Roberta Jurķa ievēlēšanu Juridiskajā komisijā”. Vai deputātiem ir iebildumi pret darba kārtības izmaiņu? Ja nav, darba kārtība ir mainīta.

Turpināsim izskatīt sēdes darba kārtību.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums likumā “Par nodokļiem un nodevām””. Pirmais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Atis Slakteris.

A.Slakteris (Tautas partijas frakcija).

Priekšsēdētājas kundze! Kolēģi! Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai tika nodoti trīs dažādi grozījumi likumā “Par nodokļiem un nodevām”. Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija nolēma šos grozījumus apvienot un piedāvāt savu alternatīvu likumprojektu, ko tā aicina atbalstīt pirmajā lasījumā.

Aicinu arī deputātus to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Tā kā Ministru kabinets mums ir iesniedzis trīs likumprojektus, bet no Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas ir saņemts viens likumprojekts, tad mums ir jābalso par katru likumprojektu atsevišķi.

A.Slakteris. Tādā gadījumā aicinu valdības iesniegtos grozījumus neatbalstīt.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Lūdzu, balsosim par likumprojektu “Grozījums likumā “Par nodokļiem un nodevām” (reģistrācijas Nr.1278), ko iesniedzis Ministru kabinets. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 1, pret - 40, atturas - 12. Likumprojekts noraidīts.

A.Slakteris. Arī nākamais valdības piedāvātais grozījums ir iestrādāts atbildīgās komisijas alternatīvajā komisijas priekšlikumā. Līdz ar to valdības piedāvāto grozījumu lūdzu noraidīt!

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Mums ir jābalso par likumprojektu, ko ir iesniegusi valdība, - “Grozījums likumā “Par nodokļiem un nodevām”” (Reģistrācijas Nr.1284). Lūdzu deputātus balsot par šo likumprojektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 7, pret - 60, atturas - 12. Likumprojekts ir noraidīts.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums likumā “Par nodokļiem un nodevām”” (reģistrācijas Nr.1298), ko arī ir iesniedzis Ministru kabinets. Lūdzu deputātus balsot par šo likumprojektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 8, pret - 61, atturas - 11.

Likumprojekts ir noraidīts.

Nākamais darba kārtības jautājums ir alternatīvais likumprojekts, kurā apvienoti iepriekšminētie Ministru kabineta iesniegtie likumprojekti. Nu tie ir apvienoti vienā likumprojektā - “Grozījumi likumā “Par nodokļiem un nodevām”” (reģistrācijas Nr.1343), ko ir atbalstījusi Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 75, pret - nav, atturas - 7. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

A.Slakteris. 29.septembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 29.septembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par izdienas pensijām Iekšlietu ministrijas sistēmas darbiniekiem ar speciālajām dienesta pakāpēm””. Pirmais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā - deputāte Jevgenija Stalidzāne.

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu Nr.4503. Tie ir “Grozījumi likumā “Par izdienas pensijām Iekšlietu ministrijas sistēmas darbiniekiem ar speciālajām dienesta pakāpēm””.

Šajā likumprojektā galvenokārt ir sakārtots jautājums par to, lai precīzi noteiktu, kas Iekšlietu ministrijā atbild par to, lai izdienas pensiju dokumentu aprite notiktu pareizi un precīzi noteiktajā laikā. Likumprojekts neparedz šo personu loka paplašināšanu, kas varētu saņemt izdienas pensijas.

Komisija izskatīja šo likumprojektu un nolēma pieņemt to pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

J.Stalidzāne. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš ir 2.oktobris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 2.oktobris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Farmācijas likumā”. Otrais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā - deputāte Žanete Vasaraudze.

Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātei.

Ž.Vasaraudze (Tautas partijas frakcija).

Cienījamie deputāti! Strādāsim ar dokumentu Nr.4614.

Uz otro lasījumu tika iesniegti 12 priekšlikumi.

1.priekšlikums. Iesniedzis veselības ministrs Bērziņš. Komisija atbalstīja.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ž.Vasaraudze. 2.priekšlikums. Iesniedzis veselības ministrs Gundars Bērziņš. Daļēji atbalstīts un iestrādāts 3. un 4.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 2., 3. un 4.priekšlikumu.

Ž.Vasaraudze. 5.priekšlikums. Iesniedzis veselības ministrs Bērziņš. Nav atbalstīts, bet ir redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ž.Vasaraudze. 6.priekšlikums. Iesniedzis veselības ministrs Bērziņš. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ž.Vasaraudze. 7.priekšlikums. Iesniegusi Zemkopības ministrijas parlamentārā sekretāre Lucaua. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ž.Vasaraudze. 8.priekšlikums. Iesniegusi Zemkopības ministrijas parlamentārā sekretāre Lucaua. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ž.Vasaraudze. 9.priekšlikums. Iesniegusi Zemkopības ministrijas parlamentārā sekretāre. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Ž.Vasaraudze. 10.priekšlikums. Arī to ir iesniegusi Zemkopības ministrijas parlamentārā sekretāre. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Ž.Vasaraudze. 11.priekšlikums. Iesniedzis deputāts Buzajevs. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Buzajevs.

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Šajā zālē mēs stundām ilgi diskutējām par homoseksuālistu tiesībām.

Visas šīs diskusijas izcēlās vienīgi tāpēc, ka ir nepieciešams iestrādāt likumos Eiropas Savienības Pretdiskriminācijas direktīvas normas. Tomēr pirmām kārtām direktīva paredz diskriminācijas pēc rases un etniskās pazīmes nepieļaušanu. Lūk, es ierosinu izsvītrot no likuma normu, kas iesācēju farmaceitu faktiski diskriminē pēc etniskās pazīmes.

Kas ir rakstīts likuma 38.panta trešajā daļā?

Burtiski sekojošais: Latvijas pilsonim, kas ir ārvalstīs saņēmis Latvijā atzītu diplomu, ir tiesības tūlīt pat uzsākt patstāvīgu praksi aptiekā. Turpretim Latvijas nepilsonim vai ārvalstniekam, kas saņēmis diplomu, piemēram, tanī pašā Odesas augstskolā, vajag gadu stažēties pilsoņu vadībā.

Taču dažam īpaši cienītam ārvalstniekam, Eiropas Savienības pilsonim, izņēmuma kārtā tomēr ir tādas pašas tiesības kā Latvijas pilsonim.

Latvijas nepilsonim šādu tiesību nav. Kaut kāds murgojums - teiks ikviens cilvēks, kas nav pieredzējis speciālists likumdošanas jomā.

Nē gan! Tas ir Latvijas likums, kuru jums pienākas cienīt un aizsargāt, aizrādīs kolēģis Tabūns. Bet likumus taču izgudro cilvēki.

Un man gribētos atgādināt, kā likumā radās šī savādā un neģēlīgā norma.

Pantu šādā redakcijā mums nodiktēja ne jau Dievs Tas Kungs, bet konkrēti 2003.gada 27.februārī to iesniedza kā grozījumu otrajam lasījumam veselības ministrs Audera kungs. Kā jums ir zināms, šim nožēlojamam likumdevējam un ne visai godīgajam ārstam uzradās nopietnas problēmas ar likumu. Cilvēks aizgāja, bet nelāgā smaka palika.

Šajā grozījumā var atrast arī citas slavenības atstātās pēdas. Teiksim, ņemsim rakstu avīzē “Diena”, kas tika publicēts 2003.gada 26.februārī, tieši pirms balsošanas Saeimā. Citēju: “Tikai pēc preses vērstās uzmanības uz iespējamo nepilsoņu diskrimināciju, Saeimā izskatāmajos Farmācijas likuma grozījumos iekļaujot aptiekārus-nepilsoņus ierobežojošo normu, veselības ministrs Āris Auders un integrācijas ministrs Nils Muižnieks izvērtējuši šo priekšlikumu un nolēmuši to no projekta izslēgt.

“Valdībā šo jautājumu esam palaiduši garām,” “Dienai” atzīst Muižnieks, akcentējot, ka līdz ar ministra priekšlikumu tiekot izrādīta nepamatoti atšķirīga attieksme pret nepilsoņiem.

Izglītības kvalifikācijas ir vienādas gan pilsoņiem, gan nepilsoņiem. Un, ja tās grib ierobežot, ir jābūt ļoti labam pamatojumam. Konkrētajā gadījumā, pēc Muižnieka domām, pamatojuma nav.”

Un kas tad ir mainījies pēdējo divarpus gadu laikā? Kā bija šī norma likumā, tā arī palika. Taču dedzīgo tiesībsargu, kurus es tikko citēju, man tagad negribētos raksturot, jo nav pieklājīgi no Saeimas tribīnes lamāties, lietojot “trīsstāvīgus” vārdus.

Cienījamie kolēģi! Mēs pieņēmām šo absurdo normu mūsu, deputātu, karjeras pašā sākumā. Toreiz vēl tipogrāfijas krāsa mūsu mandātos nebija nožuvusi. Tas bija pirmais ierobežojums nepilsoņiem, kuru pieņēma 8.Saeima, un pirmais likumdošanas akts, kurā mēs noteicām nepilsoņu tiesisko statusu daudz zemāku par patiesu ārvalstnieku, Eiropas Savienības pilsoņu, statusu. Tas bija pirmais šāds akts, bet diemžēl ne pēdējais. Kolēģi, varbūt tagad, kad mums paredzētais termiņš iet uz beigām, mēs kaut vai par mata tiesu esam kļuvuši gudrāki.

Aicinu svītrot šo normu no likuma.

Sēdes vadītāja. Deputāts Vitālijs Orlovs.

V.Orlovs (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie deputāti! Aicinu noraidīt deputāta Buzajeva priekšlikumu, un gribu paskaidrot, kāpēc.

Vienreiz jau komisijas mēģināja viņam visu to izskaidrot, bet cilvēks diemžēl laikam sajauca visu, kas viņam ir galvā, un kā vienmēr sniedz priekšlikumus jautājumos, kuros viņš diez vai kaut ko saprot.

Pirmkārt, pašreiz nav nekādas atšķirības starp Latvijas pilsoni un nepilsoni, kurš strādā šajā jomā.

Otrkārt, ja jūs uzmanīgi izlasāt, tad redzat, ka nekur šajā tekstā nav rakstīts, ka Latvijas nepilsoņiem aizliegts strādāt vai ir kaut kādi ierobežojumi.

Piedāvātais projekts ir pamatots, un gribu skaidrot, kāpēc.

Pirmkārt, ir tā saucamā nacionālā reģistrācija, un mums Zāļu reģistrā ir apmēram 4000 medikamentu, un cilvēkam, kurš iebraucis no citas valsts, jāiepazīstas ar to, un viens gads ir tāds laiks, kurā viņš var sagatavoties un normāli strādāt šajā jomā.

Otrkārt, protams, vajag runāt valsts valodā, tāpēc ka farmaceits nav parastais pārdevējs, viņš pēc likuma sniedz padomus un paskaidrojumus, kādus medikamentus un kā lietot.

Un, piemēram, Buzajevam es tomēr gribu teikt: ja viņš grib sniegt kaut kādu priekšlikumu, viņam tomēr sākumā vajag vērsties pie speciālistiem un tikai pēc tam ierosināt kaut ko mainīt. Es gribu jums, deputāt Buzajev, parādīt vienu medikamentu - mildronātu. Vienā jūsu priekšlikumā bija paredzēts, ka instrukcijai jābūt ne tikai valsts valodā, bet arī citās valodās. Tas ir “Grindeksa” preparāts, un instrukcija ir divās valodās - krievu un latviešu valodā. Likums neaizliedz instrukciju sniegt arī citās valodās. Un nevajag visu laiku piedāvāt to, kas ir atrisināts. Un paldies Dievam, ka tagad par aptiekas vadītāju var būt nepilsonis, viņš var būt licencēts un var būt īpašnieks.

Paldies! Aicinu noraidīt deputāta Buzajeva priekšlikumu. (Aplausi.)

Sēdes vadītāja. Deputāts Vladimirs Buzajevs. Otro reizi.

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Liels paldies deputātam Orlovam, pirmkārt, par to, ka viņš aizgāja, paldies Dievam, no PCTVL, jo viņš pat lasīt neiemācījās savā jaunajā partijā.

Patiešām, šajā pantā nav neviena vārda par nepilsoņiem. Tur ir runa tikai par Eiropas Savienības pilsoņiem un arī Latvijas pilsoņiem, kuri ir privileģēti attiecībā pret visiem citiem. Un visu citu lokā iekļaujami gan Latvijas nepilsoņi, gan arī ārzemnieki ar pastāvīgās vai termiņuzturēšanās atļauju. Un visi nepilsoņi šeit izdalīti īpašā kategorijā. Es nupat citēju Muižnieka kungu, kas savulaik tomēr atbalstīja to. Un tikai, strādājot kopā ar Latvijas Pirmo partiju ministra postenī, viņš tomēr saprata, ka ar šiem uzskatiem, kas atbilst Eiropas kritērijiem cilvēktiesību jomā, mūsu valstī un mūsu valdībā nav ko darīt.

Tas būtu viss.

Es varu tikai atkārtot, ka labi, ka Orlova kungs nav manas partijas biedrs. (Aplausi.)

Sēdes vadītāja. Deputāts Vitālijs Orlovs - otro reizi.

V.Orlovs (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Mēģināšu vēlreiz deputātam Buzajevam paskaidrot, kāda ir pašreiz situācija farmācijā. Jebkurš farmaceits neatkarīgi no tā, vai viņš ir Latvijas pilsonis vai nepilsonis, pēc institūta pabeigšanas nevar uzreiz dabūt licenci. Viņam jāstrādā vismaz trīs gadi.

Un, ja cilvēks iebraucis no kādas citas valsts, viņš šā vai tā nevarēs uzreiz dabūt licenci, lai kļūtu par aptiekas vadītāju. Kur ir diskriminācija - es nevaru saprast. Jūs varētu to man paskaidrot. Es lūdzu jūs: vērsieties... nu labi, nevis pie manis, bet pie citiem profesionāļiem, pie citiem farmaceitiem! Es domāju, ka jūs varēsiet atrast un iedot viņiem Farmācijas likuma grozījumus, lai viņi jums izskaidro to, kā to izdarīju es, runājot ar saviem kolēģiem, ar kuriem kopā es mācījos institūtā - atšķirībā no jums. Zināt, man nav tādas vēlmes - dot priekšlikumus tajā jomā, kurā jūs bijāt liels speciālists. Es darbojos savējā. Paldies Dievam, es daru to, ko es daru, nevis darbojos kopā ar jums!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Ja ne, lūdzu deputātus balsot par 11. - deputāta Buzajeva priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 10, pret - 71, atturas - 2. Priekšlikums nav atbalstīts.

Ž.Vasaraudze. 12. - Zemkopības ministrijas parlamentārās sekretāres priekšlikums. Nav atbalstīts komisijā.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates.

Deputāts Viesturs Šiliņš.

V.Šiliņš (frakcija “Jaunais laiks”).

Godātā priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Manuprāt, šis Zemkopības ministrijas parlamentārās sekretāres priekšlikums ir ļoti loģisks. Tajā ir ietverta gan Veselības ministrijas, gan Zemkopības ministrijas juridiskā atbildība un pārraudzība. Vienlaikus šajā priekšlikumā ir noteikta arī kārtība, kādā veterinārmedicīnas ārsti, veterinārfeldšeri un veterinārmedicīnas komersanti var iegādāties medikamentus dzīvnieku ārstēšanai.

Es aicinu atbalstīt šo priekšlikumu un balsot “par”!

Sēdes vadītāja. Deputāts Andris Bērziņš.

A.Bērziņš (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Es gribētu paskaidrot, ka Sociālo un darba lietu komisijā nebija noraidoša attieksme pret šo priekšlikumu, jo bija daudz jautājumu, kurus mēs gribējām vienkārši noskaidrot. Un līdz ar to bija daudzu deputātu atturēšanās, nevis balsošana “pret”.

Pirms šis dokuments nonāca Saeimas sēdē, mēs esam ar veterinārajiem dienestiem, ar asociāciju, ar sabiedriskajām organizācijām noskaidrojuši tos jautājumus, kas nebija skaidri. Loģiski, viena lieta ir tas, kā paši viņi skaidro to visu. Ja visas šīs augstāk minētās institūcijas, kā mēs te ierosinām, drīkstētu, teiksim, no lieltirgotājiem iegādāties šīs zāles... Ja viņas drīkst šodien tās iegādāties no ražotāja, bet nedrīkst tās iegādāties no lieltirgotājiem, tad, neapšaubāmi, tā ir absurda situācija. Un, lai šo absurdo situāciju novērstu, mēs arī gribētu aicināt jūs, lai mēs balsotu “par” un lai izbeigtu šo diskusiju. Tā tiešām nav politiska diskusija, tā ir vērsta uz to, lai atvieglotu darbu šiem cilvēkiem, lai viņi varētu normāli strādāt un glābt dzīvniekus tad, kad tas ir vajadzīgs steidzīgi. It sevišķi tas attiecas uz lauku rajoniem, kur, kā atceraties, uzbruka knišļi un nevarēja laicīgi zāles dabūt. Dosim šiem cilvēkiem iespēju normāli strādāt un saņemt šīs zāles tā, kā viņiem pienākas.

Es lūdzu atbalstīt šo priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Ja komisijas vārdā nav nekas piebilstams, tad lūdzu deputātus balsot par 12. - Zemkopības ministrijas parlamentārās sekretāres priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 68, pret - nav, atturas - 17. Priekšlikums ir atbalstīts.

Ž.Vasaraudze. Trešajam lasījumam priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 29.septembris.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi, pirms nosakām termiņu, mēs nobalsosim par likumprojektu otrajā lasījumā. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret - nav, atturas - 1. Likumprojekts otrajā lasījumā ir pieņemts.

Tātad komisija ierosina priekšlikumus iesniegt trešajam lasījumam līdz 29.septembrim.

Ž.Vasaraudze. Jā.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Partnerības un sadarbības nolīgumu, kas izveido partnerību starp Eiropas Kopienām un to dalībvalstīm, no vienas puses, un Tadžikistānas Republiku, no otras puses”. Pirmais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Vaira Paegle.

V.Paegle (Tautas partijas frakcija).

Godātie deputāti! Mēs strādāsim ar dokumentu Nr.4487 - Latvijas Republikas valdības un Tadžikistānas Republikas valdības nolīgumu par tirdznieciskās un ekonomiskās sadarbības principiem. Iepriekšējie līgumi tika denonsēti līdz ar Latvijas iestāšanos Eiropas Savienībā, un tādējādi starp abām valstīm vairs nav spēkā esošie līgumi.

Šis nolīgums rada tiesiskos pamatus Latvijas un Tadžikistānas Republikas sadarbības atjaunošanai Eiropas Savienības kontekstā.

Ārlietu komisija atbalstīja šā likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā un aicina arī jūs atbalstīt šo likumprojektu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojektu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 88, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

V.Paegle. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 30.septembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš ir 30.septembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Konvencijas par bērna tiesībām papildu protokolu par bērnu iesaistīšanu bruņotos konfliktos”. Pirmais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Vaira Paegle.

V.Paegle (Tautas partijas frakcija).

Cienījamie deputāti! Šis likumprojekts ir saistīts ar bērna tiesībām, un tajā ir izdarītas tehniskas izmaiņas. Protokols papildina Konvencijas 38.panta prasības, nosakot dalībvalstīm pienākumu nodrošināt to, lai 18 gadu vecumu nesasniegušas personas (nevis 15, kā bija minēts iepriekšējā Konvencijā), neņem tiešu dalību karadarbībās, kā arī netiktu piespiedu kārtā vervētas to Bruņotajos spēkos.

Komisija ierosina atzīt šo likumprojektu par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Lūdzu balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

V.Paegle. Es aicinu cienījamos deputātus arī atbalstīt šo likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu Saeimas deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un izskatīšanas laiku otrajā lasījumā!

V.Paegle. Ja nav iebildumu, es lūgtu deputātus balsot par šā likumprojekta pieņemšanu arī otrajā, galīgajā, lasījumā!

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi? Ja deputātiem iebildumu nav, lūdzu, balsosim par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 88, pret un atturas - nav. Likums “Par Konvencijas par bērna tiesībām papildu protokolu par bērnu iesaistīšanu bruņotos konfliktos” pieņemts. Paldies.

V.Paegle. Paldies jums, kolēģi!

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums Krimināllikumā”. Otrais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Godātie kolēģi! Šajā likumprojektā Saeimas kārtības ruļļa 95.panta kārtībā neviens priekšlikums nav iesniegts. Tā ka lūdzu balsot par šo likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

M.Segliņš. 29.septembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 29.septembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Kriminālprocesa likumā”. Pirmais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Godātie kolēģi! Lūdzu atzīt šo likumprojektu par steidzamu!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret - nav, atturas - 7. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

M.Segliņš. Godātie kolēģi! Es lūdzu pieņemt šos grozījumus Kriminālprocesa likumā pirmajā lasījumā. Tie ir tie grozījumi, kurus ir iesniegusi Tieslietu ministrija, lai Kriminālprocesa likums varētu veiksmīgi stāties spēkā, jo, kā uzskata abi atbildīgie ministri, viss ir pilnīgā kārtībā, lai šis likumprojekts veiksmīgi varētu sākt darboties no 1.oktobra. Nav pamata viņiem neuzticēties. Tāpēc domāju, ka viņi ir jāatbalsta, lai abas institūcijas un dienesti patiešām veiksmīgi varētu strādāt.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret - 7, atturas - 3. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un izskatīšanas laiku otrajā lasījumā!

M.Segliņš. 22.jūnijs pulksten 14.45...

Sēdes vadītāja. 22.jūnijs ir pagājis.

M.Segliņš. 22.septembris.

Sēdes vadītāja. Tātad komisijas piedāvātais priekšlikumu iesniegšanas termiņš ir 22.septembris, tas nozīmē - šodien līdz pulksten 14.45.

Vai ir kādi citi ierosinājumi par priekšlikumu iesniegšanas termiņu? Citu priekšlikumu nav. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 22.septembris pulksten 14.45.

Kad mēs izskatīsim šo likumprojektu?

M.Segliņš. Kolēģi, lai šis likums varētu veiksmīgi stāties spēkā, lai Valsts prezidente varētu to izsludināt un lai tas būtu spēkā ar 1.oktobri, būs nepieciešama ārkārtas sēde 28.septembrī. Ja jūs akceptēsiet, ka šis ir tas datums, kurā varētu skatīt otrajā lasījumā, tad mums būs jāgriežas Prezidijā un jālūdz izsludināt ārkārtas sēdi 28.septembrī.

Tātad es lūdzu noteikt šā likumprojekta otro lasījumu 28.septembrī.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi, uzreiz pēc sēdes Prezidijs sasauks savu sēdi un izsludinās ārkārtas sēdi šajā sesijā. Paldies!

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Krimināllikumā”. Pirmais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Lūdzu pieņemt šo likumprojektu pirmajā lasījumā un atzīt to par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 79, pret - nav, atturas - 5. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret - 8, neviens neatturas. Likumprojekts pieņemts pirmajā lasījumā.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu un izskatīšanas laiku otrajā lasījumā!

M.Segliņš. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 22.septembris līdz pulksten 14.45. Un izskatīt parlamentā 28.septembrī.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Vai ir citi priekšlikumi? Citu priekšlikumu nav. Tātad turpināsim izskatīt sēdes darba kārtību.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums Latvijas Sodu izpildes kodeksā”. Pirmais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Lūdzu atzīt šo likumprojektu par steidzamu un pieņemt to pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret - nav, atturas - 4. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 76, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un izskatīšanas laiku otrajā lasījumā!

M.Segliņš. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš 22.septembris pulksten 14.45. Izskatīšana - 28.septembrī.

Sēdes vadītāja. Vai ir citi priekšlikumi? Citu priekšlikumu nav. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš ir 22.septembris līdz pulksten 14.45. Izskatīšana - 28.septembrī vakara sēdē, par ko lems Prezidijs pēc šīs sēdes.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums likumā “Par tiesu varu””. Pirmais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Lūdzu noteikt šim likumprojektam steidzamību un pieņemt to pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 74, pret - 6, neviens neatturas. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

Lūdzu pieņemt likumprojektu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 75, pret - 4, atturas - 1. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu un izskatīšanas laiku otrajā lasījumā!

M.Segliņš. Priekšlikumu iesniegšanas laiks - 22.septembris pulksten 14.45. Izskatīšana - 28.septembrī.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 22.septembris pulksten 14.45. Izskatīšana - 28.septembrī ārkārtas sēdē. Paldies.

Vai deputāts Aleksandrs Bartaševičs vēlas ko teikt? Nē.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Roberta Jurķa ievēlēšanu Juridiskajā komisijā”.

Lūdzu deputātus balsot par šo lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Paldies.

Līdz ar to visi darba kārtības jautājumi ir izskatīti. Lūdzu deputātus reģistrēties ar reģistrācijas kartēm!

Vārds paziņojumam deputātam Marekam Segliņam.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Daru zināmu Juridiskās komisijas locekļiem, ka šodien Juridiskās komisijas sēde notika pulksten 15.30.

Sēdes vadītāja. Vārds reģistrācijas rezultātu nolasīšanai Saeimas sekretāra biedrei Ingunai Rībenai.

I.Rībena (8.Saeimas sekretāra biedre).

Cienījamie kolēģi! Nav reģistrējušies: Dzintars Ābiķis, Augusts Brigmanis, Guntis Bērziņš, Kārlis Šadurskis, Inese Šlesere, Inta Feldmane... bija... Arvīds Ulme... arī ir. Paldies.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Līdz ar to 22.septembra sēde ir slēgta.

Paldies.

 

SATURA RĀDĪTĀJS

8.Saeimas rudens sesijas 3.sēde

2005.gada 22.septembrī

Par darba kārtību
Par likumprojektu “Grozījums likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”” (Noraidīts)
(4573. un 4573.a dok., reģ. nr.1340)

Priekšlikums

- dep. A.Klementjevs (par)
Par likumprojektu “Grozījumi Ciltsdarba likumā”
(4608. un 4608.a dok., reģ. nr.1341)
Par likumprojektu “Grozījumi Krimināllikumā”
(4609. un 4609.a dok., reģ. nr.1342)
Par likumprojektu “Grozījums Saeimas kārtības rullī” (Noraidīts)
(4611. un 4611.a dok., reģ. nr.1344)

Priekšlikumi

- dep. V.Buzajevs (par)
- dep. L.Mūrniece (pret)
Par likumprojektu “Grozījumi Kriminālprocesa likumā”
(4647. dok., reģ. nr.1347)
Par likumprojektu “Grozījumi Krimināllikumā”
(4648. dok., reģ. nr.1348)
Par likumprojektu “Grozījums Latvijas Sodu izpildes kodeksā”
(4649. dok., reģ. nr.1349)
Par likumprojektu “Grozījums likumā “Par tiesu varu””
(4650. dok., reģ. nr.1350)
Lēmuma projekts “Par Nila Muižnieka iecelšanu par Valsts cilvēktiesību biroja direktoru” (Noraidīts)
(4578. dok., reģ. nr.778)

Priekšlikums

- dep. Dz.Rasnačs (par)
Balsu skaitītāju ziņojums

Ziņo

- dep J.Stalidzāne

Debates

- dep. V.Buzajevs
- dep. P.Tabūns
- dep. A.Kiršteins
- dep. J.Dobelis
- dep. L.Ozoliņš
- dep. Dz.Rasnačs
Balsu skaitītāju ziņojums (protokols Nr.37)

Ziņo

- dep. J.Stalidzāne
Par darba kārtību
Paziņojums
- dep. V.Paegle
Reģistrācijas rezultāti

Nolasa

- Saeimas sekretāra biedre   I.Rībena
Paziņojums
- dep. M.Segliņš
Lēmuma projekts “Par Evelīnas Matvejevas apstiprināšanu par Zemgales apgabaltiesas tiesnesi”
(4619. un 4646. dok., reģ. nr.781)

Ziņo

- dep. A.Bartaševičs
Lēmuma projekts “Par Ineses Skudras apstiprināšanu par Zemgales apgabaltiesas tiesnesi”
(4620. un 4646. dok., reģ. nr.782)

Ziņo

- dep. A.Bartaševičs
Lēmuma projekts “Par Ramiro Grandāna iecelšanu par Jēkabpils rajona tiesas tiesnesi”
(4621. un 4646. dok., reģ. nr.783)

Ziņo

- dep. A.Bartaševičs
Lēmuma projekts “Par Valdas Strodes apstiprināšanu par Daugavpils zemesgrāmatu nodaļas tiesnesi”
(4622. un 4646. dok., reģ. nr.784)

Ziņo

- dep. A.Bartaševičs
Lēmuma projekts “Par Ineses Trēdes iecelšanu par Rīgas pilsētas zemesgrāmatu nodaļas tiesnesi”
(4623.un 4646. dok., reģ. nr.785)

Ziņo

- dep. A.Bartaševičs
Lēmuma projekts “Par Birutas Margēvičas atbrīvošanu no Jelgavas zemesgrāmatu nodaļas tiesneša amata”
(4624. un 4646. dok., reģ. nr.786)

Ziņo

- dep. A.Bartaševičs
Likumprojekts “Grozījumi Seksuālās un reproduktīvās veselības likumā” (3.lasījums)
(4606. dok., reģ. nr.806)

Ziņo

- dep. J.Stalidzāne
Likumprojekts “Grozījumi Administratīvi teritoriālās reformas likumā” (3.lasījums)
(4607. dok., reģ. nr.804)

Ziņo

- dep. P.Ontužāns

Debates

- dep. S.Šķesters
- reģionālās un pašvaldību lietu   ministrs M.Kučinskis
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par tiesu varu”” (3.lasījums)
(4618. dok., reģ. nr.1134)

Ziņo

- dep. M.Segliņš
Likumprojekts “Grozījums Kredītiestāžu likumā” (1.lasījums)
(4537. un 4579. dok., reģ. nr.1331)

Ziņo

- dep. P.Simsons
Likumprojekts “Heraldisko simbolu likums” (1.lasījums)
(2952. un 4580. dok., reģ. nr.920)

Ziņo

- dep. A.Ziedone-Kantāne
Likumprojekts “Grozījumi Valsts un pašvaldību mantas atsavināšanas likumā” (1.lasījums)
(4534. un 4583. dok., reģ. nr.1328)

Ziņo

- dep. M.Lasmanis
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par bīstamo iekārtu tehnisko uzraudzību”” (1.lasījums)
(4509. un 4584. dok., reģ. nr.1311)

Ziņo

- dep. M.Lasmanis
Likumprojekts “Grozījumi Informācijas sabiedrības pakalpojumu likumā” (1.lasījums)
(4514. un 4585. dok., reģ. nr.1315)

Ziņo

- dep. K.Peters
Likumprojekts “Grozījumi Standartizācijas likumā” (1.lasījums)
(4508. un 4586. dok., reģ. nr.1310)

Ziņo

- dep. M.Lasmanis
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par autoceļiem”” (1.lasījums)
(4499. un 4587. dok., reģ. nr.1302)

Ziņo

- dep. K.Peters
Likumprojekts “Grozījumi Kultūras institūciju likumā” (1.lasījums)
(4275. un 4588. dok., reģ. nr.1234)

Ziņo

- dep. A.Ziedone-Kantāne
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par sociālo drošību”” (1.lasījums)
(4481. un 4589. dok., reģ. nr.1293)

Ziņo

- dep. J.Stalidzāne
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam”” (1.lasījums)
(4520. un 4590. dok., reģ. nr.1318)

Ziņo

- dep. J.Stalidzāne
Likumprojekts “Grozījums Repatriācijas likumā” (1.lasījums)
(4371. un 4591. dok., reģ. nr.1260)

Ziņo

- dep. I.Circene
Likumprojekts “Grozījumi Patērētāju tiesību aizsardzības likumā” (2.lasījums)
(4214. un 4592. dok., reģ. nr.1216)

Ziņo

- dep. M.Lasmanis
Likumprojekts “Grozījumi Nacionālās drošības likumā” (1.lasījums)
(4506. un 4593. dok., reģ. nr.1308)

Ziņo

- dep. J.Dalbinš
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par Latvijas Republikas Zemessardzi”” (1.lasījums)
(4513. un 4594. dok., reģ. nr.1314)

Ziņo

- dep. J.Dalbiņš
Likumprojekts “Grozījumi Imigrācijas likumā” (1.lasījums)
(4496. un 4595. dok., reģ. nr.1299)

Ziņo

- dep. J.Dalbiņš

Debates

- dep. N.Kabanovs
Likumprojekts “Grozījumi Ieroču aprites likumā” (1.lasījums)
(4501. un 4596. dok., reģ. nr.1304)

Ziņo

- dep. J.Dalbiņš
Likumprojekts “Grozījums Obligātā militārā dienesta likumā” (1.lasījums)
(4498. un 4597. dok., reģ. nr.1301)

Ziņo

- dep. J.Dalbiņš
Likumprojekts “Grozījumi Dzelzceļa pārvadājumu likumā” (1.lasījums)
(4532. un 4598. dok., reģ. nr.1326)

Ziņo

- dep. M.Lasmanis
Likumprojekts “Grozījumi Dzelzceļa likumā” (1.lasījums)
(4535. un 4599. dok., reģ. nr.1329)

Ziņo

- dep. K.Peters
Likumprojekts “Grozījumi Dzelzceļa likumā” (1.lasījums) (Steidzams)
(4504. un 4600. dok., reģ. nr.1307)

Ziņo

- dep. K.Peters
Likumprojekts “Grozījumi Preču un pakalpojumu loteriju likumā” (1.lasījums)
(4512. un 4601. dok., reģ. nr.1313)

Ziņo

- dep.I.Ribakovs
Likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” (2.lasījums)
(4328. un 4603. dok., reģ. nr.1246)

Ziņo

- dep. M.Segliņš
Likumprojekts “Grozījums Ieroču aprites likumā” (2.lasījums)
(4273. un 4604. dok., reģ. nr.1232)

Ziņo

- dep. J.Dalbiņš
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par hidroelektrostaciju hidrotehnisko būvju drošumu”” (2.lasījums)
(4123. un 4605. dok., reģ. nr.1192)

Ziņo

- dep. M.Lasmanis
Paziņojumi
- dep. S.Šķesters
- dep. P.Maksimovs
- dep. I.Circene
Reģistrācijas rezultāti

Nolasa

- Saeimas sekretāra biedre   I.Rībena
Par darba kārtību
Lēmuma projekts “Par Roberta Jurķa 8.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu” (E.Jaunupa vietā)
(4657. dok., reģ. nr.789)

Ziņo

- dep. P.Maksimovs
R.Jurķa svinīgais solījums
Par darba kārtību
Likumprojekts “Grozījums likumā “Par nodokļiem un nodevām”” (1.lasījums) (Noraidīts)
(4423. dok., reģ. nr.1278)

Ziņo

- dep. A.Slakteris
Likumprojekts “Grozījums likumā “Par nodokļiem un nodevām”” (1.lasījums) (Noraidīts)
(4469. dok., reģ. nr.1284)
Likumprojekts “Grozījums likumā “Par nodokļiem un nodevām”” (1.lasījums) (Noraidīts)
(4493. dok., reģ. nr.1298)
Alternatīvais likumprojekts “Grozījums likumā “Par nodokļiem un nodevām”” (1.lasījums)
(4610. dok., reģ. nr.1343)
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par izdienas pensijām Iekšlietu ministrijas sistēmas darbiniekiem ar speciālajām dienesta pakāpēm”” (1.lasījums)
(4503. un 4613. dok., reģ. nr.1306)

Ziņo

- dep. J.Stalidzāne
Likumprojekts “Grozījumi Farmācijas likumā” (2.lasījums)
(3154. un 4614. dok., reģ. nr.963)

Ziņo

- dep. Ž.Vasaraudze

Debates

- dep. V.Buzajevs
- dep. V.Orlovs
- dep. V.Buzajevs
- dep. V.Orlovs
- dep. V.Šiliņš
- dep. A.Bērziņš
Likumprojekts “Par Partnerības un sadarbības nolīgumu, kas izveido partnerību starp Eiropas Kopienām un to dalībvalstīm, no vienas puses, un Tadžikistānas Republiku, no otras puses” (1.lasījums)
(4487. un 4615. dok., reģ. nr.1295)

Ziņo

- dep. V.Paegle
Likumprojekts “Par Konvencijas par bērna tiesībām papildu protokolu par bērnu iesaistīšanu bruņotos konfliktos” (1.lasījums) (Steidzams)
(3946. un 4616. dok., reģ. nr.1154)

Ziņo

- dep. V.Paegle
Likumprojekts “Par Konvencijas par bērna tiesībām papildu protokolu par bērnu iesaistīšanu bruņotos konfliktos” (2.lasījums) (Steidzams)
(3946. un 4616. dok., reģ. nr.1154)

Ziņo

- dep. V.Paegle
Likumprojekts “Grozījums Krimināllikumā” (2.lasījums)
(4351. un 4617. dok., reģ. nr.1255)

Ziņo

- dep. M.Segliņš
Likumprojekts “Grozījumi Kriminālprocesa likumā” (1.lasījums) (Steidzams)
(4647. un 4651. dok., reģ. nr.1347)

Ziņo

- dep. M.Segliņš
Likumprojekts “Grozījumi Krimināllikumā” (1.lasījums) (Steidzams)
(4648. un 4652. dok., reģ. nr.1348)

Ziņo

- dep. M.Segliņš
Likumprojekts “Grozījums Latvijas Sodu izpildes kodeksā” (1.lasījums) (Steidzams)
(4649. un 4653. dok., reģ. nr.1349)

Ziņo

- dep. M.Segliņš
Likumprojekts “Grozījums likumā “Par tiesu varu”” (1.lasījums) (Steidzams)
(4650. un 4654. dok., reģ. nr.1350)

Ziņo

- dep. M.Segliņš
Lēmuma projekts “Par deputāta Roberta Jurķa ievēlēšanu Juridiskajā komisijā”
(4662. dok., reģ. nr.790)
Paziņojums
- dep. M.Segliņš
Reģistrācijas rezultāti

Nolasa

- Saeimas sekretāra biedre   I.Rībena

Atbildes uz deputātu jautājumiem

2005.gada 21.septembrī

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Sāksim jautājumu un atbilžu sesiju.

Tātad ir saņemta iekšlietu ministra Ērika Jēkabsona rakstiska atbilde uz deputātu Urbanoviča, Klementjeva, Orlova, Ribakova un Cileviča jautājumu “Par disciplinārlietas ierosināšanu pret Iekšlietu ministrijas valsts sekretāru J.Rekšņu un viņa atstādināšanu no amata”.

Tā kā neviens no jautājuma iesniedzējiem nav ieradies, Saeimas Prezidijs uzskata, ka jautātāji ir apmierināti ar rakstisko atbildi.

Ir arī deputātu Gulbja, Ostrovskas, Tabūna, Seiles un I.Kalniņa jautājums iekšlietu ministram Ērikam Jēkabsonam un satiksmes ministram Ainaram Šleseram “Par satiksmes negadījumos bojā gājušo iedzīvotāju skaitu uz Latvijas autoceļiem”.

Ir saņemtas rakstiskas atbildes no ministra Jēkabsona un no ministra Šlesera.

Tā kā neviens no jautātājiem nav ieradies, Saeimas Prezidijs uzskata, ka jautātāji ir apmierināti ar rakstisko atbildi.

Līdz ar to atbilžu un jautājumu sesija ir slēgta. Paldies.

 

 

 

Atbildes uz Saeimas deputātu jautājumiem

2005.gada 21.septembrī

 

 

Latvijas Republikas iekšlietu ministra Ē.Jēkabsona atbilde uz Saeimas deputātu jautājumu “Par disciplinārlietas ierosināšanu pret Iekšlietu ministrijas valsts sekretāru J.Rekšņu un viņa atstādināšanu no amata”
   (reģ. nr.70) (Rakstiska atbilde)

Latvijas Republikas iekšlietu ministra Ē.Jēkabsona un satiksmes ministra A.Šlesera atbilde uz Saeimas deputātu jautājumu “Par satiksmes negadījumos bojā gājušo iedzīvotāju skaitu uz Latvijas autoceļiem”
   (reģ. nr.71) (Rakstiska atbilde)

 

Balsojumi

Grozījums likumā "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli"
Datums: 22.09.2005. 09:06:44 bal001
Balsošanas motīvs: "Par likumprojekta ar dok. nr.4573 nodošanu komisijām

Grozījumi Ciltsdarba likumā
Datums: 22.09.2005. 09:07:22 bal002
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4608 nodošanu komisijām

Grozījumi Krimināllikumā (reģ. nr.1342)
Datums: 22.09.2005. 09:07:54 bal003
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4609 nodošanu komisijām

Grozījums Saeimas kārtības rullī
Datums: 22.09.2005. 09:14:54 bal004
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4611 nodošanu komisijām

Grozījumi Kriminālprocesa likumā
Datums: 22.09.2005. 09:15:26 bal005
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4647 nodošanu komisijām

Grozījumi Krimināllikumā (reģ. nr.1348)
Datums: 22.09.2005. 09:16:00 bal006
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4648 nodošanu komisijā

Grozījums Latvijas Sodu izpildes kodeksā
Datums: 22.09.2005. 09:16:32 bal007
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4649 nodošanu komisijām

Grozījums likumā "Par tiesu varu"
Datums: 22.09.2005. 09:17:06 bal008
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4650 nodošanu komisijām

Lēmuma projekts "Par Nila Muižnieka iecelšanu par Valsts cilvēktiesību biroja direktoru
Datums: 22.09.2005. 09:18:52 bal009
Balsošanas motīvs: Par balsošanu ar vēlēšanu zīmēm

Grozījumi Seksuālās un reproduktīvās veselības likumā (3.lasījums)
Datums: 22.09.2005. 11:06:26 bal016
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4606 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi Administratīvi teritoriālās reformas likumā (3.lasījums)
Datums: 22.09.2005. 11:07:28 bal017
Balsošanas motīvs: Par 1.priekšlikumu

Grozījumi Administratīvi teritoriālās reformas likumā (3.lasījums)
Datums: 22.09.2005. 11:10:44 bal018
Balsošanas motīvs: Par 2.priekšlikumu

Grozījumi Administratīvi teritoriālās reformas likumā (3.lasījums)
Datums: 22.09.2005. 11:11:30 bal019
Balsošanas motīvs: Par 5.priekšlikumu

Grozījumi Administratīvi teritoriālās reformas likumā (3.lasījums)
Datums: 22.09.2005. 11:15:16 bal020
Balsošanas motīvs: Par 6.priekšlikumu

Grozījumi Administratīvi teritoriālās reformas likumā (3.lasījums)
Datums: 22.09.2005. 11:17:42 bal021
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4607 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi likumā "Par tiesu varu" (3.lasījums)
Datums: 22.09.2005. 11:18:38 bal022
Balsošanas motīvs: Par 2.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par tiesu varu" (3.lasījums)
Datums: 22.09.2005. 11:19:04 bal023
Balsošanas motīvs: Par 4.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par tiesu varu" (3.lasījums)
Datums: 22.09.2005. 11:21:02 bal024
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4618 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījums Kredītiestāžu likumā (1.lasījums)
Datums: 22.09.2005. 11:23:26 bal025
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4537 pieņemšanu 1.lasījumā

Heraldisko simbolu likums (1.lasījums)
Datums: 22.09.2005. 11:25:16 bal026
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2952 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Valsts un pašvaldību mantas atsavināšanas likumā (1.lasījums)
Datums: 22.09.2005. 11:26:16 bal027
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4534 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par bīstamo iekārtu tehnisko uzraudzību" (1.lasījums)
Datums: 22.09.2005. 11:27:14 bal028
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4509 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Informācijas sabiedrības pakalpojumu likumā (1.lasījums)
Datums: 22.09.2005. 11:28:20 bal029
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4514 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Standartizācijas likumā (1.lasījums)
Datums: 22.09.2005. 11:29:24 bal030
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4508 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par autoceļiem" (1.lasījums)
Datums: 22.09.2005. 11:30:20 bal031
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4499 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Kultūras institūciju likumā (1.lasījums)
Datums: 22.09.2005. 11:32:02 bal032
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4275 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par sociālo drošību" (1.lasījums)
Datums: 22.09.2005. 11:33:30 bal033
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4481 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam" (1.lasījums)
Datums: 22.09.2005. 11:35:06 bal034
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4520 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījums Repatriācijas likumā (1.lasījums)
Datums: 22.09.2005. 11:36:22 bal035
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4371 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Patērētāju tiesību aizsardzības likumā (2.lasījums)
Datums: 22.09.2005. 11:37:56 bal036
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4592 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Nacionālās drošības likumā (1.lasījums)
Datums: 22.09.2005. 11:39:04 bal037
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4506 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par Latvijas Republikas Zemessardzi" (1.lasījums)
Datums: 22.09.2005. 11:40:24 bal038
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4513 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Imigrācijas likumā (1.lasījums)
Datums: 22.09.2005. 11:44:56 bal039
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4496 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Ieroču aprites likumā (1.lasījums)
Datums: 22.09.2005. 11:45:50 bal040
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4501 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījums Obligātā militārā dienesta likumā (1.lasījums)
Datums: 22.09.2005. 11:47:08 bal041
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4498 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Dzelzceļa pārvadājumu likumā (1.lasījums)
Datums: 22.09.2005. 11:47:58 bal042
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4532 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Dzelzceļa likumā (reģ. nr.1329) (1.lasījums)
Datums: 22.09.2005. 11:48:58 bal043
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4535 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Dzelzceļa likumā (reģ. nr.1307) (1.lasījums)
Datums: 22.09.2005. 11:49:48 bal044
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4504 steidzamību

Grozījumi Dzelzceļa likumā (reģ. nr.1307) (1.lasījums)
Datums: 22.09.2005. 11:50:16 bal045
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4504 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Preču un pakalpojumu loteriju likumā (1.lasījums)
Datums: 22.09.2005. 11:51:44 bal046
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4512 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.1246) (2.lasījums)
Datums: 22.09.2005. 11:52:56 bal047
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4603 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījums Ieroču aprites likumā (2.lasījums)
Datums: 22.09.2005. 11:54:00 bal048
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4604 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi likumā "Par hidrostaciju hidrotehnisko būvju drošumu (2.lasījums)
Datums: 22.09.2005. 11:55:32 bal049
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4605 pieņemšanu 2.lasījumā

Datums: 22.09.2005. 11:56:26 bal050
Balsošanas motīvs: Par pārtraukuma izsludināšanu

Lēmuma projekts "Par Roberta Jurķa 8.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu"
Datums: 22.09.2005. 13:37:16 bal051
Balsošanas motīvs: Par lēmumprojektu ar dok. nr.4657

Grozījumi likumā "Par nodokļiem un nodevām" (reģ. nr.1278) (1.lasījums)
Datums: 22.09.2005. 13:53:34 bal052
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4423 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījums likumā "Par nodokļiem un nodevām" (reģ. nr.1284) (1.lasījums)
Datums: 22.09.2005. 13:54:18 bal053
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4469 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījums likumā "Par nodokļiem un nodevām" (reģ. nr.1298) (1.lasījums)
Datums: 22.09.2005. 13:54:50 bal054
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4493 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījums likumā "Par nodokļiem un nodevām" (reģ. nr.1343) (1.lasījums)
Datums: 22.09.2005. 13:55:28 bal055
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4610 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par izdienas pensijām Iekšlietu ministrijas sistēmas darbiniekiem ar speciālajām dienesta pakāpēm" (1.lasījums)
Datums: 22.09.2005. 13:57:26 bal056
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4503 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Farmācijas likumā (2.lasījums)
Datums: 22.09.2005. 14:10:38 bal057
Balsošanas motīvs: Par 11.priekšlikumu

Grozījumi Farmācijas likumā (2.lasījums)
Datums: 22.09.2005. 14:13:36 bal058
Balsošanas motīvs: Par 12.priekšlikumu

Grozījumi Farmācijas likumā (2.lasījums)
Datums: 22.09.2005. 14:14:12 bal059
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4614 pieņemšanu 2.lasījumā

Par Partnerības un sadarbības noilgumu, kas izveido partnerību starp Eiropas Kopienām un to dalībvalstīm, no vienas puses, un Tadžikistānas Republiku no otras puses (1.lasījums)
Datums: 22.09.2005. 14:15:46 bal060
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4487 pieņemšanu 1.lasījumā

Par Konvencijas par bērna tiesībām papildu protokolu par bērnu iesaistīšanu bruņotos konfliktos (1.lasījums)
Datums: 22.09.2005. 14:17:12 bal061
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3946 steidzamību

Par Konvencijas par bērna tiesībām papildu protokolu par bērnu iesaistīšanu bruņotos konfliktos (1.lasījums)
Datums: 22.09.2005. 14:17:38 bal062
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3946 pieņemšanu 1.lasījumā

Par Konvencijas par bērna tiesībām papildu protokolu par bērnu iesaistīšanu bruņotos konfliktos (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 22.09.2005. 14:18:12 bal063
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3946 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījums Krimināllikumā (reģ. nr.1255) (2.lasījums)
Datums: 22.09.2005. 14:19:10 bal064
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4617 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Kriminālprocesa likumā (1.lasījums)
Datums: 22.09.2005. 14:20:06 bal065
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4647 steidzamību

Grozījumi Kriminālprocesa likumā (1.lasījums)
Datums: 22.09.2005. 14:20:58 bal066
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4647 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Krimināllikumā (reģ. nr.1348) (1.lasījums)
Datums: 22.09.2005. 14:23:10 bal067
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4648 steidzamību

Grozījumi Krimināllikumā (reģ. nr.1348) (1.lasījums)
Datums: 22.09.2005. 14:23:32 bal068
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4648 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījums Latvijas Sodu izpildes kodeksā (1.lasījums)
Datums: 22.09.2005. 14:24:30 bal069
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4649 steidzamību

Grozījums Latvijas Sodu izpildes kodeksā (1.lasījums)
Datums: 22.09.2005. 14:24:50 bal070
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4649 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījums likumā "Par tiesu varu" (1.lasījums)
Datums: 22.09.2005. 14:25:48 bal071
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4650 steidzamību

Grozījums likumā "Par tiesu varu" (1.lasījums)
Datums: 22.09.2005. 14:26:06 bal072
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4650 pieņemšanu 1.lasījumā

Lēmuma projekts "Par deputāta Roberta Jurķa ievēlēšanu Juridiskajā komisijā"
Datums: 22.09.2005. 14:27:00 bal073
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.4662

Trešdien, 28.februārī
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
12:00  Saeimas deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Čehijas parlamentu tikšanās ar Čehijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Martin Vítek
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
13:00  Saeimas Deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Kazahstānas parlamentu tikšanās ar Kazahstānas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Dauren Karipov
13:10  Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēde
15:30  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas sēde
16:30  Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāja tikšanās ar Izraēlas Valsts ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā Sharon Rappaport-Palgi