Latvijas Republikas 8.Saeimas

ārkārtas sesijas ceturtā sēde

2005.gada 30.augustā

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

 

Sēdes darba kārtība
Satura rādītājs
Balsojumi


Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Sāksim Saeimas 30.augusta sēdi. Ārkārtas sēdes darba kārtībā ir viens jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par valsts budžetu 2005.gadam””. Otrais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Atis Slakteris.

A.Slakteris (Tautas partijas frakcija).

Priekšsēdētājas kundze! Kolēģi! Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija likumprojekta otrajam lasījumam ir saņēmusi 473 priekšlikumus. Izskatot tos visus un daļu atbalstot, tas ir, atbalstot 83% priekšlikumu, kopumā ņemot, budžeta grozījumos ieņēmumi ir palielināti par 130 144 000 jeb par 5,1 procentu.

Palielināti ir gandrīz visi nodokļu ieņēmumi, to prognozes. Lielākie palielinājumi ir šādi: PVN - par 37 miljoniem, akcīzes nodoklim - par 30 miljoniem, uzņēmumu ienākuma nodoklim - par 21 miljonu, sociālās apdrošināšanas iemaksām - par 20 miljoniem.

Izdevumos lielākie palielinājumi ir šādi: Zemkopības ministrijai - 33 miljoni, mērķdotācijas pašvaldībām - 18 miljoni, Finanšu ministrijai - 14,7 miljoni, to skaitā akcīzes nodokļa atmaksa zemniekiem - 6 miljoni latu, Satiksmes ministrijai - 13,7 miljoni un Veselības ministrijai - 13 miljoni.

Budžeta deficīts ir palicis nemainīgs, un tas ir 1,68% no iekšzemes kopprodukta.

Neesam piekrituši samazināt nevienu palielinājumu Aizsardzības ministrijas programmās, kā arī neesam piekrituši palielināt budžeta deficītu (tādi priekšlikumi ir bijuši četri).

Bet tagad aicinu skatīt priekšlikumus.

1.priekšlikums ir saņemts no Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas, un tas ir būtisks - kopsavilkuma skaitļus likumprojekta tekstā un pielikumos precizēt pēc balsojumiem par iesniegtajiem priekšlikumiem. Un komisija to atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Slakteris. 2., varētu teikt, savā ziņā ir redakcionāls Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 3.priekšlikumā Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija ierosina mainīt proporciju, kā būtu sadalāmi iedzīvotāju ienākuma nodokļa ieņēmumi.

Komisija neatbalsta.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates.

Deputāts Aleksandrs Golubovs.

A.Golubovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Šeit pirms manis uzstājās referents un ne visu izklāstīja par mūsu priekšlikumu. Vienā daļā, tas ir, pirmajā daļā, mēs gribam drusciņ mainīt proporcijas, kādā veidā sadalīt iedzīvotāju ienākuma nodokli starp valsti un pašvaldībām, - tas ir, par 1 procentu paaugstināt to daļu, kuru saņem tieši pašvaldības.

Otrā daļa mūsu priekšlikumā ir tāda, kurā mēs gribam paredzēt, lai jau uzreiz pēc šā likuma pieņemšanas iedzīvotāju ienākumu neapliekamais minimums būtu 40 lati un neapliekamais minimums par apgādībā esošo personu - 20 lati.

Un trešā daļa mūsu priekšlikumā ir tā daļa, kurā mēs gribam atbrīvot no iedzīvotāju ienākuma nodokļa 1. un 2.grupas invalīdus. Varbūt padomājiet! Šādu invalīdu pašreiz, kā mums izdevās uzzināt, lai gan neviena amatpersona Labklājības ministrijā negrib dot šādas ziņas pa telefonu, ir 52 tūkstoši. Pēdējais cipars, kuru mēs uzzinājām, bija par 2002.gadu, un tad šie 1. un 2.grupas invalīdi visā 2002.gadā bija samaksājuši iedzīvotāju ienākuma nodokli... cik jūs domājat? 35 tūkstošus latu! Niecīga summa, un šī summa ir daudz mazāka, nekā ienākuma nodoklī samaksā tāda persona kā, teiksim, Zorgevics.

Es aicinu Latvijas Pirmo partiju nobalsot par mūsu priekšlikumu. Un es arī lūdzu: ja jūs negribat balsot “par” visu mūsu priekšlikumu, tad sadaliet to divās daļās - pirmajā daļā un otrajā daļā, kurā ir runāts par invalīdiem, un nobalsojiet tās atsevišķi. Nobalsojiet “par” kaut vai tikai par invalīdiem, jo tā ir diezgan niecīga summa, ko mūsu budžets var atļauties, jo jūs, Latvijas Pirmā partija, Zorgevicu no amata noņēmāt, tad nu varbūt arī par šo nobalsojiet.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Deputāts Dzintars Ābiķis.

Dz.Ābiķis (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Cienījamie kolēģi! Cienījamie kolēģi no kreisās opozīcijas! It īpaši tie, kuriem ir lielāka pieredze parlamenta darbā. Budžeta jautājumi ir ļoti nopietni, un tāpēc, spriežot par budžetu, valdību veidojošās frakcijas parasti ievēro dzelžainu disciplīnu. Un es esmu pārliecināts, ka arī šodien tā būs un ka mēs atbalstīsim visus tos konstruktīvos priekšlikumus, kurus ir iesniegusi labējā opozīcija, jo labējā opozīcija arī balsoja “par” budžetu.

Bet es jūs gribu brīdināt, ka jūsu priekšlikumi netiks atbalstīti. Es gribu jums atgādināt, ka budžetā, lai varētu būt izdevumi, ir vajadzīgi arī ienākumi. Taču ienākumus dod arī taupība, un es gribu atgādināt, ka katra Saeimas sēdes minūte maksā pietiekami lielu naudas summu. Tātad, ja jūs nāksiet un par katru savu priekšlikumu ilgi un gari runāsiet, tad diemžēl ar šo norunāto naudas summu mēs varētu samaksāt ne vienam vien policistam, skolotājam un mediķim algas.

Tāpēc es aicinu arī jūs būt konstruktīviem un nerunāt gari, jo esmu pārliecināts, ka valdošā koalīcija ievēros disciplīnu un jūsu priekšlikumus neatbalstīs.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Deputāts Aleksandrs Golubovs - otro reizi.

A.Golubovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Ir ļoti labi, ka runā par mūsu priekšlikumiem, un, kaut gan jūs neatbalstāt tos, tomēr padomājiet, vai tas ir morāli, ka jūs sadalījāt starp valdošajām frakcijām pa 25 tūkstošiem uz vienu cilvēku tā vietā, lai sadalītu kaut kādā veidā to naudiņu un palīdzētu saviem vēlētājiem. Kā vienā reizē izteicās mūsu Prezidente: nelojālā opozīcija nesaņēma neko, lai sadalītu.

Mēs tagad prasām: kādreiz tie bija 35 tūkstoši, bet tagad tie invalīdi varbūt maksā 50 tūkstošus gadā. Tātad tas ir saistāms ar diviem cilvēkiem un jūs varat atļauties iedot kaut no diviem cilvēkiem mums to naudiņu, lai 1. un 2.grupas invalīdi nemaksātu kaut kādu ienākuma nodokli un tā vietā viņi varētu nopirkt zāles, jo zāles ar katru dienu kļūst dārgākas.

Padomājiet par to un varbūt, ja tas ir iespējams, sadaliet divās daļās mūsu priekšlikumu un nobalsojiet par katru daļu atsevišķi.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Golubova kungs, ja jūs varētu precizēt, kādas ir šā priekšlikuma daļas... Tātad jūs piedāvājat sadalīt 3.priekšlikumu trīs daļās. Divās? Labi. Paldies.

Vai Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā ir kas sakāms?

A.Slakteris. Jā, es runāšu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā. Pirmām kārtām, kolēģi, budžeta grozījumi ir sagatavoti ātrā tempā, bet tajā pašā laikā tie ir ļoti izsvērti un valstiski. Un, ja mēs paskatāmies tos arī no kreisās opozīcijas viedokļa... Tikko bija, piemēram, vēlēšanas Rēzeknē, un tur pie varas tika varbūt kreiso partiju pārstāvji, taču valdība un Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija nolēma atbalstīt priekšlikumu un Rēzeknes slimnīcai piešķirt 225 000 latu. Mēs nešķirojam pēc partiju “krāsām”. Iedzīvotāji ir visas mūsu Latvijas iedzīvotāji un pilsoņi, un līdz ar to es ceru, ka arī kreisā opozīcija atbalstīs šos budžeta grozījumus, jo es gribu redzēt, kāpēc viņi negribētu piešķirt, piemēram, Rēzeknes slimnīcai 225 tūkstošus.

Bet, ja runā par konkrēto 3.priekšlikumu, tad man ir jāsaka, ka šis, kā te teica, nelielais priekšlikums valsts budžetā “maksātu” aptuveni kādus 25 miljonus latu. Nesadalītā variantā.

Tā ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija, pat īpaši nedebatējot, to ir noraidījusi un aicina arī parlamentu to noraidīt.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Deputāta Golubova priekšlikums ir balsot pa daļām par 3.priekšlikumu.

Lūdzu deputātus balsot par deputāta Golubova priekšlikumu sadalīt 3.priekšlikumu divās daļās. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 18, pret - 65, atturas - 1. Tātad priekšlikums netiek sadalīts daļās.

Lūdzu deputātus balsot par 3. - Latvijas Sociālistiskās partijas frakcijas priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 18, pret - 61, atturas - 2. Priekšlikums nav atbalstīts.

A.Slakteris. 4. - Latvijas Sociālistiskās partijas frakcijas priekšlikums. Tika ierosināts izslēgt 36.pantu, bet Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija šo priekšlikumu neatbalsta.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates.

Deputāts Aleksandrs Golubovs.

A.Golubovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Nebaidieties, mēs sēdēsim šodien ļoti ilgi un runāsim par visu!

Šis mūsu priekšlikums ir par to, lai vispār noņemtu naudu Nacionālās bibliotēkas celšanai, jo mēs uzskatām, ka tas ir amorāli - pašreiz iedot tik lielu naudu kaut kādai mistiskai celtniecībai, kura varbūt pat nav vajadzīga mums šodien, jo pašreiz mēs nevaram pat apgādāt mūsu visnabadzīgāko slāni ar medikamentiem, ar algām, ar pensijām, ar visu ko. Padomājiet par to un nobalsojiet par mūsu priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Deputāte Inguna Rībena.

I.Rībena (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie kolēģi! Ja opozīcijai nav īstas skaidrības par Latvijas Nacionālās bibliotēkas projekta realizācijai rezervēto summu jēdzīgu izlietojumu, tad es tam varu tikai pievienoties un ilustrācijas labad pastāstīt, kā tiks izlietoti jau šajos grozījumos nobalsotie 613 000 latu, kurus Kultūras ministrijai būs jāpacenšas iztērēt jau šogad.

Kultūras ministrija ir sākusi Latvijas kultūras atdzimšanas veicināšanas procesu ar astronomisku, nozarē vēl nebijušu administratīvās kapacitātes audzēšanu, 12.aprīlī izveidojot valsts aģentūru “Jaunie Trīs brāļi”. Minētās aģentūras 25 darbinieki (tās ikgadējais budžets ir 1 105 000 latu, un finansējuma avots, kā rakstīts nolikumā, ir “valsts budžeta dotācija no vispārējiem ieņēmumiem”) saņems no 10 līdz 25 latiem stundā, tas ir, no 1700 līdz 4250 latiem mēnesī, kā rakstīts Ministru kabineta sēdes materiālos. Aģentūras “Jaunie Trīs brāļi” nepieciešamo pakalpojumu apmaksai ir paredzēti 347 700 latu, tātad vidēji uz vienu plānoto darbinieku - 14 000 latu. Izdevumiem, kas saistīti ar sabiedriskajām attiecībām, tiek plānoti 81 735 lati, ekspertiem - 80 000 latu, juridiskajiem pakalpojumiem - 45 000 latu, reklāmas un prezentācijas izdevumiem - 33 000 latu, komandējumiem un dienesta braucieniem - 45 000 latu. Un es domāju, ka šeit vajadzētu atgādināt, ka Ministru prezidents, finanšu ministrs un kultūras ministre - visi trīs pārstāv Tautas partiju.

Ar šādu informāciju mēs, protams, ikdienā netiekam traumēti, tā nav atrodama ne Kultūras ministrijas mājaslapā, ne ministres izteikumos, ne Latvijas medijos. Gluži otrādi! Kā mūs informē “Panorāma” (es citēju), “aģentūras darbībai papildu līdzekļi no budžeta nav paredzēti”. Arī Ministru kabineta mājaslapā internetā lasām, ka “kopumā rīkojuma projekts neradīs ietekmi uz valsts budžetu”. Nesaprotamu iemeslu dēļ nav pieejams kopējais projektu realizācijas plāns, kas skaidri definētu nozares prioritātes, projektu realizācijas nepieciešamību, sasniedzamos mērķus, labumus un iespējamos zaudējumus. Parasti uz šādiem jautājumiem atbild līdz vērienīgu un ļoti naudasietilpīgu projektu uzsākšanai.

Ja tas tā nenotiek, rodas jautājums: vai jel kādam no miljonu ieguldītājiem vispār pašam ir kāda skaidrība par to?

Valstī vēl aizvien neviens īsti nevar pateikt, par kādiem līdzekļiem tiks būvēta kaut vai tā pati Nacionālā bibliotēka. Kritiskā stāvoklī ir Brāļu kapi, Lielajai ģildei, Doma baznīcai, Dziesmu svētkiem valsts budžetā nav ne lata. Tautas nemateriālās kultūras mantojumam visas Latvijas teritorijā visa gada garumā paredzēti gandrīz tikpat lieli līdzekļi kā aģentūras “Jaunie Trīs brāļi” sabiedriskajām attiecībām. Brūkošie kultūras pieminekļi - muižas, pilis, baznīcas - saņem vien knapu desmito daļu no pašiem neatliekamākajiem darbiem nepieciešamā finansējuma. Nemaz jau nerunājot par to, ka denacionalizēto namu īrnieku jautājuma atrisināšanai būtu pieticis ar 100 miljoniem latu! Valsts Akadēmiskajam korim neatradās algām nieka 20 000 latu, un pagājušajā gadā par pasaules labāko kordiriģentu nominētais Māris Sirmais, kurš ir arī neskaitāmu gada Lielās mūzikas balvu laureāts un daudzu citu pasaules konkursu laureāts, šajā dziesmu par nacionālo identitāti pasludinājušajā valstī vairs nevadīs vienīgo (es pasvītroju - vienīgo!) Kultūras ministrijas pārziņā esošo kori - Valsts Akadēmisko kori.

Nevaru saprast, kādēļ - ciniski, apzināti vai aiz totālas muļķības - strauji un metodiski tiek iznīcinātas vērtības. Visticamāk, Latvija pārskatāmā nākotnē neatradīs simtiem miljonu grandiozo plānu realizēšanai. Dāsni apmaksātie aģentūras darbinieki - “savējo” klans, korporatīvā grupa vai vēl kā citādi sauktie - pie tā nebūs vainīgi. Kā paskaidroja aģentūras direktors Magone, konkurss attiecībā uz vakantajām darbinieku vietām netiks rīkots, bet tiks mēģināts (citēju) “pārpirkt no dažādām firmām zināmus cilvēkus”. Viņi baudīs dzīvi, braukājot pa pasauli pieredzes apmaiņā un mēģinot piesaistīt finansējumu, tiekoties ar citu valstu speciālistiem, veidojot sabiedriskās attiecības, piedaloties izstādēs ar jauno “Jauno Trīs brāļu” maketiem visās pasaules malās, un tā tālāk, un tā joprojām.

Latvijas Nacionālās bibliotēkas pirmais makets kopā ar svītu par 150 tūkstošiem latu piedalījās Venēcijas dienu biennālē 2002.gadā. Birkerta gatavotais jaunais makets par 130 tūkstošiem latu piedalīsies šoruden Latvijas dienās Francijā, sev līdzi par pagaidām nezināmu summu aizvizinot arī pavadītājus ministres vadībā. Dzīves baudīšanas process turpinās.

Jāatgādina vien tas, ka līdzīgu, nekoptu dzīves svinēšanas dzīru galdu ieraudzīju Kultūras ministrijā 2002.gadā.

Sēdes vadītāja. Es atvainojos, Rībenas kundze! Jūsu piecas minūtes ir beigušās, bet jūs esat pieteikusies arī otro reizi. Tātad jums vēl ir pusminūte.

I.Rībena. Man vajag pusminūti vai 20 sekundes.

Divpadsmit gadu laikā neviens nebija pat painteresējies, cik Latvijas Nacionālās bibliotēkas projekta realizēšanā naudas ir ieguldīts, kas padarīts un kur atrodamies.

Vēl vairāk. Nebija pat sākti kārtot būvniecībai nepieciešamo zemju iegūšanas jautājumi. Stils un rokraksts, es domāju, mums visiem ir pazīstams. Un ir pilnīgi skaidrs, ka cīņa starp kultūras izdzīvošanu un uzdzīvošanu turpinās.

Sēdes vadītāja. Deputāts Aleksandrs Golubovs - otro reizi.

A.Golubovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Mēs tagad dzirdējām ļoti labu ilustrāciju mūsu priekšlikumam, kur bija izklāstīti visi argumenti, kurus mēs laikam dzirdējām šodien, Šadurska kungs, no jūsu frakcijas. Un kam gan labāk zināt par visām tām padarīšanām nekā bijušajai kultūras ministrei Rībenas kundzei? Jo mēs redzam to it kā no malas, bet viņa redzēja to visu, būdama tur iekšā. Ļoti labi, ka viņa uzstājās par to. Ļoti labi, ka viņa izklāstīja tieši šos argumentus. Padomājiet par to, cik jūs maksājat kaut kādiem ierēdņiem! Vai tas ir morāli vai amorāli? Padomājiet par tiem kultūras darbiniekiem, kuri saņem minimālo algu!

Un es aicinu arī frakciju “Jaunais laiks” nobalsot par mūsu priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Deputāts Dzintars Ābiķis.

Dz.Ābiķis (Tautas partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Cienījamā Rībenas kundze! Saeima balsojot ir izšķīrusies par Nacionālās bibliotēkas būvniecību. Un tiešām, ja rodas kādi jautājumi, neskaidrības, kultūras ministre vienmēr ir gatava sniegt atbildes. To, starp citu, viņa darīja vēl pavisam nesen, pirms pārtraukuma starp sesijām, Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā iesniedzot detalizētu pārskatu par to, kā tiks tērētas finanses, gan ceļot bibliotēku, gan arī veicot visus pārējos darbus.

Tā ka, cienījamie kolēģi, strādāsim konstruktīvi, vairāk informēsim cits citu, savstarpēji sarunāsimies, uzaicināsim amatpersonas! Taču šobrīd apšaubīt bibliotēkas celtniecību, ja Saeima ir devusi pozitīvu balsojumu, - tas nebūtu, manuprāt, prāta darbs.

Es aicinu noraidīt Latvijas Sociālistiskās partijas frakcijas priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Deputāts Kārlis Šadurskis.

K.Šadurskis (frakcija “Jaunais laiks”).

Godātie kolēģi! Ābiķa kungs! Golubova kungs! Protams, nevajag primitivizēt lietas. Dabīgi, ka mēs balsosim par Nacionālo bibliotēku. Taču šī bija tiešām lieliska iespēja pateikt šo sāpi par to, ka kultūras izdzīvošanas vietā diemžēl ir vēlme mesties kultūras uzdzīvē. Un nevaram mēs atbalstīt “Jaunos Trīs brāļus”, šajā ziņā frakcija “Jaunais laiks” ir absolūti vienisprātis ar Ingunu Rībenu; es varbūt vienīgi nemāku tik emocionāli šo lietu pateikt, taču šī bezjēdzīgā naudas tērēšana, šīs bezjēdzīgās sabiedriskās attiecības, šī bezjēdzīgā uzpūstā aģentūra nav un nekad mums nebūs pieņemama. Vēl vairāk! Mēs uzskatām, ka šī aģentūra būs vislielākais dzirnakmens bibliotēkas uzcelšanas straumē, jo kurš gan ies un pabeigs bibliotēkas celtniecību, lai izbeigtu šo trekno dzīvi mūsu liesā kultūras budžeta apstākļos. Nu nekad šie ierēdņi nebūs bibliotēkas cēlāji, jo tad viņu šī kultūras uzdzīve beigsies!

Tāpēc dziļās rūpēs par Nacionālo bibliotēku mēs esam ļoti norūpējušies par šiem, mūsuprāt, ārkārtīgi nevēlamajiem veidojumiem, kas rodas Kultūras ministrijas paspārnē. Par to mēs esam patiesi norūpējušies.

Bet neceriet, Golubova kungs! Protams, mēs balsosim “par” Nacionālo bibliotēku.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Lūdzu!

A.Slakteris. Priekšsēdētājas kundze! Kolēģi! Es, protams, būtu ļoti priecīgs, ja visu to, ko te kritiķi teica, ka šis projekts ir tik ļoti izreklamēts un parādīts pasaulei... ka viņi pierādītu, ka Latvijas valsts spēj arī tādus objektus uzbūvēt. Es domāju, ka tā būtu tā labā lieta. Bet, ja jūs gadījumā iepazītos ar 36.panta redakciju, tad redzētu, ka patiesībā tur runa ir par precizējumu, kādā veidā Latvijas Bankas maksājumi tiek novirzīti konkrētā kontā, tātad patiesībā tas nav ne naudas piešķīrums, ne tās atņemšana.

Jebkurā gadījumā aicinu Latvijas Sociālistiskās partijas priekšlikumu noraidīt.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par 4. - Latvijas Sociālistiskās partijas frakcijas priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 20, pret - 64, atturas - 2. Priekšlikums nav atbalstīts.

A.Slakteris. 5. - deputātes Ostrovskas priekšlikums. Komisijā nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Slakteris. 6. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Kurš priekšlikums tas bija? Es atvainojos... Vai 5.priekšlikums?

Cienījamie kolēģi! Lūdzu balsot par 5. - deputātes Ostrovskas priekšlikumu. Bet, ja kādam deputātam ir vēlme uzaicināt citus deputātus balsot, lūdzu, dariet to skaļāk vai ieslēdzot mikrofonu.

Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 22, pret - 48, atturas - 11. Priekšlikums nav atbalstīts.

A.Slakteris. 6. - Juridiskā biroja priekšlikums. Redakcionāls precizējums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 7. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 8. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 9. - deputāta Gulbja priekšlikums. Komisijā nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Māris Gulbis.

M.Gulbis (pie frakcijām nepiederošs deputāts).

Cienītā priekšsēdētājas kundze! Godātie kolēģi! Jāsaka, ka mans priekšlikums paredz 80 000 latu piešķirt ierēdņu darba samaksas reformas izstrādāšanai. Pavisam nesen es biju vairākās valsts institūcijās, to skaitā Uzņēmumu reģistrā, kur gandrīz visi vienprātīgi nobalsoja par vienu otru koalīcijas partiju, jo noticēja solījumam, ka ierēdņu algas beidzot tiks palielinātas.

Ierēdņu algu reforma prasa vismaz 40 miljonus no budžeta... Arī lai varētu sagatavot NATO sammitu, lai varētu sagatavot politiskus lēmumus, lai varētu sniegt kvalitatīvus pakalpojumus.

Es aicinu kolēģus, jo sevišķi no “Jaunā laika”, kuri tomēr iegāja politikā ar aicinājumu atbalstīt ierēdņus, nobalsot par šo lēmumu un nākamgad turpināt domas par ierēdņu algu reformu.

Es domāju, ka tas būtu drosmīgs lēmums, un es aicinu balsot “par”.

Sēdes vadītāja. Deputāts Aleksandrs Golubovs.

 

A.Golubovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Šis priekšlikums ir cinisks. Jūs gribat paaugstināt darba algu ierēdņiem. Padomājiet, ko jūs darāt! Nevienai citai nozarei nekur nav paredzēta darba algas paaugstināšana - pat ne tiem, kas saņem daudz mazāk un dara daudz nopietnāku darbu nekā mūsu ierēdņi, kuru ir par daudz mūsu valstī. Ja jūs samazināsiet ierēdņu skaitu kaut vai uz pusi, viņi varēs strādāt, varēs saņemt drusciņ vairāk, bet par to naudu, kura paliks, jūs varēsiet uzturēt visus mūsu pensionārus.

Es gribu, lai mēs nobalsotu “pret” šo priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputāts Māris Gulbis. Otro reizi.

M.Gulbis (pie frakcijām nepiederošs deputāts).

Godātais Golubova kungs! Es aicinu, pirms jūs nākat tribīnē, tomēr iepazīties ar to, ko es piedāvāju. Šis priekšlikums paredz izstrādāt darba samaksas sistēmu. Mēs šodien diskutējam valstī par to, ka policijas priekšnieks saņem vismaz piecas reizes vairāk nekā ierindas policists, šodien arī valsts sekretārs saņem 1000 latu, turpretī jaunākais referents, kas tikko atnācis no universitātes, saņem 170 latus.

Es aicinu vienkārši nejaukt divas lietas - algas ierēdņiem... es aicinu sākt strādāt pie darba samaksas sistēmas pilnveidošanas ierēdņiem.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Deputāts Aleksandrs Golubovs. Otro reizi.

A.Golubovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Es iedziļinājos jūsu priekšlikumā, un es sapratu tikai vienu: mūsu ierēdņi nedara to, ko viņiem vajadzētu darīt. Un tieši ierēdņiem vajag izstrādāt kaut kādu darba samaksas sistēmu, bet, ja viņi nedara savu darbu, tad viņus vajag atlaist. Un papildu nauda viņiem nav vajadzīga.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Ja ne, tad lūdzu deputātus balsot par 9. - deputāta Māra Gulbja priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 8, pret - 69, atturas - 5. Priekšlikums nav atbalstīts.

A.Slakteris. 10. - deputāta Ozoliņa priekšlikums: piešķirt papildu līdzekļus Kara muzejam. Komisija to atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst. (Starpsauciens: “Balsot!”) Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 63, pret - 15, neviens deputāts neatturas. Priekšlikums ir atbalstīts.

A.Slakteris. Arī 11. - deputāta Leopolda Ozoliņa priekšlikumu - komisija ir atbalstījusi. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 65, pret - 15, neviens deputāts neatturas. Priekšlikums ir atbalstīts.

A.Slakteris. Arī 12. - Leopolda Ozoliņa priekšlikumu - komisija ir atbalstījusi. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 63, pret - 14, neviens deputāts neatturas. Priekšlikums ir atbalstīts.

A.Slakteris. 13. - frakcijas “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Slakteris. 14. - Latvijas Sociālistiskās partijas frakcijas priekšlikums. Komisija to neatbalsta.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Aleksandrs Golubovs.

A.Golubovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Es tagad runāšu par šo priekšlikumu, bet ar šo priekšlikumu ir saistīta vēl daļa citu mūsu priekšlikumu. Šie visi priekšlikumi ir virzīti uz to, lai kompensētu mūsu iedzīvotājiem, visiem Latvijas iedzīvotājiem - pilsoņiem un nepilsoņiem - tos ieguldījumus, kurus viņi zaudēja dažādo “piramīdu” un dažādo banku bankrotos, to skaitā arī bankas “Baltija” bankrota gadījumā, ko atļāva izdarīt jūsu, Šadurska kungs, partijas biedrs Repšes kungs. To atzina jau tiesa, un tagad noguldītāji saņems tādā vai citādā veidā šo ieguldījumu kompensāciju. Es ceru, ka ar tiesas starpniecību viņi to saņems. Ja jūs tagad nenobalsosiet, tad jūs būsiet vainīgs, ka nākamā gada budžetā tas būs ļoti liels slogs.

Tā ka nobalsojiet šodien par tām summām, kuras mēs tagad piedāvājam, tad mazāk vajadzēs maksāt nākamajā gadā.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Lūdzu deputātus balsot par Latvijas Sociālistiskās partijas frakcijas 14.priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 15, pret - 63, neviens neatturas. Priekšlikums nav atbalstīts.

A.Slakteris. Arī 15. ir Latvijas Sociālistiskās partijas frakcijas priekšlikums ar līdzīgu saturu, tikai summa ir atšķirīga. Komisija neatbalstīja. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 15, pret - 59, atturas - 3. Priekšlikums nav atbalstīts.

A.Slakteris. Arī 16. ir Latvijas Sociālistiskās partijas frakcijas priekšlikums. Priekšlikuma būtība ir līdzīga, bet avots - cits. Komisija nav atbalstījusi. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 14, pret - 62, atturas - 1. Priekšlikums nav atbalstīts.

A.Slakteris. Arī 17. ir Latvijas Sociālistiskās partijas frakcijas priekšlikums. Līdzīgs, tikai avots ir cits. Komisija nav atbalstījusi. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 13, pret - 59, neviens neatturas. Priekšlikums nav atbalstīts.

A.Slakteris. Arī 18. - Latvijas Sociālistiskās partijas frakcijas priekšlikums - ir līdzīgs, tikai summa ir cita. Avots tāpat ir Aizsardzības ministrija, tikai citā sadaļā. Komisija nav atbalstījusi. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 15, pret - 60, neviens neatturas. Priekšlikums nav atbalstīts.

A.Slakteris. Līdzīgs ir arī Latvijas Sociālistiskās partijas frakcijas 19.priekšlikums, kuru komisija nav atbalstījusi. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 14, pret - 63, neviens neatturas. Priekšlikums nav atbalstīts.

A.Slakteris. Līdzīgs ir arī 20.priekšlikums, kurā Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija piedāvā samazināt līdzekļus sauszemes spēkiem, un mērķis ir līdzīgs. Komisija nav atbalstījusi. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 14, pret - 62, neviens neatturas. Priekšlikums nav atbalstīts.

A.Slakteris. 21. - Latvijas Sociālistiskās partijas frakcijas priekšlikums. Arī tas ir līdzīgs, tikai tam ir cits avots. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 14, pret - 59, neviens neatturas. Priekšlikums nav atbalstīts.

Vai deputāts Jānis Lagzdiņš vēlas runāt par procedūru? (No zāles dep. J.Lagzdiņš: “Nevēlas!”) Nē. Paldies.

Lūdzu, turpinām!

A.Slakteris. 22. - iekšlietu ministra Jēkabsona priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 23. - iekšlietu ministra Jēkabsona priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 24. - frakcijas “Jaunais laiks” priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Slakteris. 25. - frakcijas “Jaunais laiks” priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 26. - iekšlietu ministra Jēkabsona priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 27. - iekšlietu ministra Jēkabsona priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 28. - iekšlietu ministra Jēkabsona priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 29. - iekšlietu ministra Jēkabsona priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 30. - iekšlietu ministra Jēkabsona priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 31. - iekšlietu ministra Jēkabsona priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 32. - Latvijas Sociālistiskās partijas frakcijas priekšlikums. Komisijā nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Aleksandrs Golubovs.

A.Golubovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Nu, tagad mēs tikām līdz 32.priekšlikumam - mūsu frakcijas priekšlikumam, kurā mēs skaram tieši NATO sanāksmi, kuru it kā mūsu valsts grib rīkot tieši šeit, pie mums, rezervējot nākamajam gadam 10 miljonus.

Ar saviem priekšlikumiem, ar visiem šiem priekšlikumiem, mēs gribam, lai tas nenotiktu pie mums, jo man un maniem kolēģiem liekas, ka mēs arī tagad daudz maksājam NATO. Un pietiek ar to! Nevajadzētu vēl 10 miljonus... Taču mēs ar saviem priekšlikumiem tomēr atstājam 5 latus, lai mūsu valsts, mūsu Ministru prezidents varētu aizsūtīt NATO pavēlniecībai telegrammu, ka mēs atsakāmies no piedalīšanās šajā sanāksmē tieši pie mums Rīgā un nevaram atļauties uzņemt šo pasākumu tieši pie mums Rīgā, jo mēs esam nabaga valsts, mēs nevaram nodrošināt savus pensionārus un savus iedzīvotājus un nevaram atļauties tērēt vēl 10 miljonus.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Ja ne, lūdzu deputātus balsot par 32. - Latvijas Sociālistiskās partijas frakcijas priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 15, pret - 62, atturas - 1. Priekšlikums nav atbalstīts.

A.Slakteris. 33. - politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcijas priekšlikums. Komisija nav atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Vladimirs Buzajevs.

 

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Tāds pats priekšlikums kā iepriekšējais, bet ieņēmumi ņemti no pavisam cita patriotiskā avota. Uz budžeta deficīta niecīgas palielināšanas rēķina.

Cienījamie kolēģi! Demokrātiskās likumdošanas iniciatīvas pašreizējais Saeimas vairākums atbalsta tikai ļoti retos izņēmuma gadījumos. Viens no šādiem retiem piemēriem ir atļauja policistiem organizēt savu arodbiedrību. Pavisam vienādus šāda tipa priekšlikumus iesniedza divas Saeimas frakcijas - PCTVL un “Jaunais laiks”. PCTVL frakcijas priekšlikumu liekulīgi noraidīja, bet frakcijas “Jaunais laiks”, par laimi, pieņēma.

Tagad jūs brīnāties par to, ka arodbiedrība uzsāka savu darbību ar prasībām paaugstināt algas policistiem. Bet ar ko tad, jūsuprāt, tai vajadzēja sākt? Policijas ierindnieku un zemākā virsnieku sastāva un ugunsdzēsēju darbs ir visai netīrs un bīstams, ar tādu striktu darba grafiku, kas nav savienojams ar normālu ģimenes dzīvi. Toties algas ir tādas, ka būtu īstais laiks braukt uz Īriju un vākt tur zemenes.

Pēc visa minētā ir visai pretīgi lasīt Iekšlietu ministrijas parlamentārā sekretāra Turlā kunga interviju avīzē “Vesti Segodņa”, kur viņš publiski ieteica policistiem nevis pieprasīt algas paaugstinājumu, bet gan izmazgāt grīdu un noslaucīt putekļus savos kabinetos. Un līdzīgu priekšlikumu mēs tikko atbalstījām, tas bija no iekšlietu ministra Jēkabsona kunga. Šīs pašas svētulīgākās un liekulīgākās Saeimā esošās partijas pārstāvis, iekšlietu ministrs, šeit pagājušajā Saeimas sēdē stāstīja, cik varonīgi aizstāvējis savu padoto intereses budžeta izskatīšanas laikā valdībā. Kur tad ir rezultāts? Turpat, kur iepriekš! Ir tādi cilvēki, kuri par iespēju kontrolēt tranzītu un azartspēļu namiem iznomāt par lētu naudu nopirkto zemi ir gatavi pārdot ne tikai ierindas iecirkņa inspektoru, bet arī savu māti, nerunājot jau par tādu visai abstraktu lietu kā nemirstīgā dvēsele!

PCTVL frakcijas priekšlikums demonstrēja, ka ir nauda, ir reāli naudas avoti, lai pašu bīstamāko profesiju pārstāvjiem paaugstinātu algas, kuras tiek finansētas no budžeta. Nevēlēšanos dot šo naudu tagad var izskaidrot vienīgi ar vēlēšanos gan šogad, gan nākamgad finansēt dažādu pompozu un tautai nevajadzīgu objektu celtniecību, valsts pasūtījumus kuru realizēšanai saņems valdošo partiju sponsori.

Aicinu atbalstīt šo PCTVL frakcijas prātīgo priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Ja ne, lūdzu deputātus balsot par 33. - PCTVL frakcijas priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 15, pret - 65, neviens deputāts neatturas. Priekšlikums nav atbalstīts.

A.Slakteris. 34. - deputāta Gulbja priekšlikums. Komisijā nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Māris Gulbis.

M.Gulbis (pie frakcijām nepiederošs deputāts).

Godātie kolēģi! Domāju, ir tāda veca patiesība, ka nekas valstij tik dārgi neizmaksā kā lēta policija. “Policija ir kā haltūra” un “Dievs policistu algas nepacels” - tādi bija lozungi piketa dalībniekiem pie Ministru kabineta.

Es šodien nestāstīšu par to, kāda situācija ir iekšlietu sistēmā un struktūrās. Es nestāstīšu, ka problēmas veidojas no nabadzības. Taču stāstīšu par kādu citu lietu.

Pavisam nesen Ministru prezidents Aigars Kalvītis Baibas Strautmanes raidījumā teica, ka algas šā gada budžeta grozījumos nevienam nepacelšot. Taču izrādās - vai nu Ministru prezidents nezina, vai varbūt ir kļūdījies -, ka algas ir paceltas arī ar šiem budžeta grozījumiem. Algas ir paceltas Drošības policijai. Tas pats par sevi ir apsveicams fakts. Taču ir cits fakts: to mēs nekad neuzdrošinājāmies darīt iekšlietu sistēmā, - dienestu pretstatīt dienestam, policiju - Drošības policijai, Ugunsdzēsību - citiem dienestiem.

Es domāju, ka mums nevajadzētu darīt tā, ka mēs uzskatām, ka policijas izmeklētāji, kas izmeklē noziedzīgus nodarījumus, tiek pretstatīti cilvēkiem no Drošības policijas, kas izmeklē, teiksim, darbības pret avīzi “DDD”. Mums jābūt vienotai pieejai attiecībā pret visiem iekšlietu sistēmas darbiniekiem. Un es aicinu arī bijušos iekšlietu ministrus un cilvēkus, kas ir ar to visu saistīti un atbildīgi par iekšējo drošību, atbalstīt manu priekšlikumu un 6,5 miljonus piešķirt Valsts policijas vajadzībām.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Ja ne, lūdzu deputātus balsot par 34. - Māra Gulbja priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 18, pret - 59, atturas - 1. Priekšlikums nav atbalstīts.

Vai deputāte Vaira Paegle ir pieteikusies runāt par procedūru? Nav. Lūdzu, turpinām!

A.Slakteris. 35. - deputāta Kalniņa priekšlikums. Komisija atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 36. - politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcijas priekšlikums. Komisija nav atbalstījusi. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 15, pret - 60, neviens neatturas. Priekšlikums nav atbalstīts.

A.Slakteris. 37. - deputāta Gulbja priekšlikums. Komisijā nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 14, pret - 49, atturas - 5. Priekšlikums nav atbalstīts.

A.Slakteris. 38. - deputāta Gulbja priekšlikums. Komisijā nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 4, pret - 48, atturas - 7. Priekšlikums nav atbalstīts.

A.Slakteris. 39. - politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcijas priekšlikums. Komisija nav atbalstījusi. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 11, pret - 59, atturas - 1. Priekšlikums nav atbalstīts.

A.Slakteris. 40. - deputāta Gulbja priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 13, pret - 51, atturas - 1. Priekšlikums nav atbalstīts.

A.Slakteris. 41. - iekšlietu ministra Jēkabsona priekšlikums. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Aleksandrs Golubovs.

A.Golubovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Iekšlietu ministrs piedāvā piešķirt nepilnus 13 tūkstošus latu pašvaldību vēlēšanu norises nodrošināšanai Rēzeknē un Jūrmalā. Sakarā ar to, ka atkārtotas vēlēšanas bija paredzētas tikai Rēzeknē, par Jūrmalu mums nav jādomā. Tādējādi mums formāli vajadzētu noraidīt šo priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Ja nav, tad lūdzu deputātus balsot par 41. - iekšlietu ministra Ērika Jēkabsona priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 59, pret - 12, atturas - 1. Priekšlikums ir atbalstīts.

A.Slakteris. 42. - iekšlietu ministra Jēkabsona priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 43. - arī iekšlietu ministra Jēkabsona priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 44. - iekšlietu ministra Jēkabsona priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 45. - iekšlietu ministra Jēkabsona priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. Arī 46. ir iekšlietu ministra Jēkabsona priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. Arī 47. ir iekšlietu ministra Jēkabsona priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. Arī 48. ir iekšlietu ministra priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. Arī 49. ir iekšlietu ministra priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. Arī 50. ir iekšlietu ministra Jēkabsona priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Slakteris. 51. - deputātes Ostrovskas priekšlikums. Komisijā nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 18, pret - 53, atturas - 1. Priekšlikums nav atbalstīts.

A.Slakteris. 52. - Latvijas Sociālistiskās partijas frakcijas priekšlikums. Komisijā nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 14, pret - 62, neviens neatturas. Priekšlikums nav atbalstīts.

A.Slakteris. Arī 53. - Latvijas Sociālistiskās partijas frakcijas priekšlikumu - komisija nav atbalstījusi. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 15, pret - 56, neviens neatturas. Priekšlikums nav atbalstīts.

A.Slakteris. Arī 54. - Latvijas Sociālistiskās partijas frakcijas priekšlikumu - komisija nav atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Aleksandrs Golubovs.

A.Golubovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Kāpēc mēs gribam paņemt naudu tieši no šīs programmas - no jaunsardzes? Kā paziņoja mūsu Aizsardzības ministrija, mēs gribam pāriet uz profesionāļu armiju, kaut gan aizsardzības ministrs gribēja šeit izveidot kaut kādu profesoru bataljonu. Varbūt viņam tas neizdevās, varbūt viņu kāds palaboja, bet katram kādreiz gadās... Profesorus varbūt nevajadzētu ņemt tanī armijā vai zemessardzē.

Kāpēc mums vajag šo programmu uzturēt - šo jaunsardzi, ja reiz mums būs profesionāļu armija? Varbūt dosim tos 300  000, lai izdod labas latviešu valodas grāmatas un uzdāvināsim tās krievu skolēniem, lai viņi mācās latviešu valodu? Padomājiet par to! Tas ir jūsu programmā! Ja viņi zinās latviešu valodu, tas būs ļoti labi. Vēl viena valoda katram noderēs.

 

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētājas biedre

Vineta Muižniece.

Sēdes vadītāja. Debates slēgtas. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 16, pret - 63, neviens neatturas. Priekšlikums noraidīts.

Lūdzu!

A.Slakteris. 55. - Latvijas Pirmās partijas frakcijas priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 56. - frakcijas “Jaunais laiks” priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 57. - Tautas partijas frakcijas priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Slakteris. 58. - Tautas partijas frakcijas priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Slakteris. 59. - frakcijas “Jaunais laiks” priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Slakteris. 60. - frakcijas “Jaunais laiks” priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Iebildumu nav.

A.Slakteris. 61. - Latvijas Pirmās partijas frakcijas priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 62. - Latvijas Pirmās partijas frakcijas priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Slakteris. Arī 63. ir Latvijas Pirmās partijas frakcijas priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Slakteris. 64. - frakcijas “Jaunais laiks” priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta komisijas viedokli.

A.Slakteris. 65. - Latvijas Pirmās partijas frakcijas priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Slakteris. Arī 66. ir Latvijas Pirmās partijas frakcijas priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Slakteris. 67. - Latvijas Pirmās partijas frakcijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 68. - Latvijas Pirmās partijas frakcijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Slakteris. 69. - Latvijas Pirmās partijas frakcijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Slakteris. 70. - Latvijas Pirmās partijas frakcijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Slakteris. 71. - Latvijas Pirmās partijas frakcijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Slakteris. Arī 72. ir Latvijas Pirmās partijas frakcijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu.

A.Slakteris. 73. - frakcijas “Jaunais laiks” priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu.

A.Slakteris. 74. - Latvijas Sociālistiskās partijas frakcijas priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst... Nē, iebilst! Atvainojiet! Atklājam debates. Deputāts Aleksandrs Golubovs.

A.Golubovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Ko šeit piedāvā mūsu frakcija? Mūsu frakcija piedāvā atdot nepilnus (bez pieciem latiem) simts tūkstošus latu Latviešu valodas apguves valsts programmai. Jūs visu laiku runājat par to, ka ļoti slikti zina latviešu valodu. Es piedāvāju: dodiet naudu šai programmai, lai varētu labāk zināt valodu... lai latviešu valoda nevarētu pazust, par ko jums ir ļoti lielas bažas. Un paņemt to varētu tieši no NATO sanāksmes, jo šajā sanāksmē mēs varēsim dzirdēt vācu un angļu valodu, bet nedzirdēsim latviešu valodu.

Padomājiet par latviešu valodu - jūsu dzimto valodu!

Sēdes vadītāja. Debates tiek slēgtas. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 15, pret - 59, neviens neatturas. Priekšlikums noraidīts.

A.Slakteris. 75. - deputātes Ostrovskas priekšlikums. Komisijā nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 76. ...

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Debatēs pieteicies deputāts Ivans Ribakovs. Jā, par 75.priekšlikumu.

I.Ribakovs (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Godātie kolēģi! Es gribu atgādināt pirmām kārtām varbūt Šadurska kungam, ka iepriekšējā gadā pirms 1.septembra visas skolas tika saņēmušas vēstules par to, ka Tautas saskaņas partija ir balsojusi pret to, lai paaugstinātu algu tieši pedagogiem. Es domāju, ka šo vēstuli šodien mēs varam palūgt Šadurska kungam uzrakstīt tieši sev... nu vismaz nolasīt.

Kāpēc tieši tagad ir jārisina šis jautājums, negaidot jaunā gada budžetu? Jau šodien mēs zinām, ka dažādās skolās trūkst skolotāju. Piemēram, vakar es lasīju, ka Valmieras rajonā jau tagad trūkst skolotāju, kuri māca zēniem šo te amatu mācību. Bet, no otras puses, ir informācija, ka šogad uzrakstīja iesniegumu un grib mācīties augstskolā šo priekšmetu tikai viens zēns.

Protams, tā jau tagad ir problēma, bet kāda tā būs problēma varbūt pēc pieciem gadiem - nākotnē. Es domāju, ka tā nav valstiska rīcība - nerisināt tagad šo problēmu. Un sakarā ar to es lūdzu atbalstīt šo priekšlikumu.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Debates ir slēgtas. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 16, pret - 58, atturas - 5. Priekšlikums noraidīts.

A.Slakteris. 76. - Latvijas Pirmās partijas frakcijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Slakteris. 77. - deputātes Ostrovskas priekšlikums. Nav atbalstīts.

78. - deputāta Ozoliņa priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta... (Starpsauciens: “Balsot!”) Balsot? Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 62, pret - 14, atturas - 2. Priekšlikums atbalstīts.

A.Slakteris. 79. - frakcijas “Jaunais laiks” priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 80. - Latvijas Sociālistiskās partijas frakcijas priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Debatēs pieteicies deputāts Aleksandrs Golubovs.

A.Golubovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Mūsu frakcija šajā priekšlikumā ierosina novirzīt miljonu un nepilnus 400 tūkstošus latu tiem lauksaimniecības produkcijas ražotājiem, kuri cieta no knišļiem un plūdiem. Jo nekur citur šajā budžetā es neredzēju, ka valsts domā par šiem cilvēkiem. Un, cik es zinu no preses un televīzijas, valsts atsakās kaut kādā veidā palīdzēt viņiem. Nu, varbūt ar tām dažām govīm, kuras nopirks viņiem mūsu Valsts prezidente, kādam varēs palīdzēt, bet visiem nē. Tas neatrisinās šo jautājumu.

Jā, es saprotu, ka tā ir ļoti niecīga summa, kuru mēs piedāvājam novirzīt šim mērķim, tas tomēr būs viens piliens. Un varbūt jūs pārdomāsiet un pēc kaut kāda laiciņa no rezerves fondiem iedosiet vēl. Balsojiet par mūsu priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 18, pret - 61, atturas - 1. Priekšlikums noraidīts.

A.Slakteris. 81. - deputāta Pētera Kalniņa priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Slakteris. 82. - deputāta Šķestera priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Slakteris. 83. - satiksmes ministra Šlesera priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Slakteris. 84. - Tautas partijas frakcijas priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 85., 86., 87., 88., 89. un 90. - frakcijas “Jaunais laiks” priekšlikumi. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Slakteris. 91. - Latvijas Sociālistiskās partijas frakcijas priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 18, pret - 57, neviens neatturas. Priekšlikums noraidīts.

A.Slakteris. 92. - Latvijas Sociālistiskās partijas frakcijas priekšlikums. Komisijā nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsot. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 17, pret - 60, neviens neatturas. Priekšlikums noraidīts.

A.Slakteris. 93., 94. un 95. - labklājības ministres Staķes priekšlikumi. Komisijā atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Slakteris. 96. - frakcijas “Jaunais laiks” priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Slakteris. 97. - frakcijas “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Slakteris. 98. un 99. - frakcijas “Jaunais laiks” priekšlikumi. Komisijā ir atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Slakteris. 100. - Latvijas Pirmās partijas frakcijas priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 101. - frakcijas “Jaunais laiks” priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Slakteris. 102., 103. un 104. - Latvijas Pirmās partijas frakcijas priekšlikumi. Ir atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Slakteris. 105. - frakcijas “Jaunais laiks” priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Slakteris. 106. - Latvijas Pirmās partijas frakcijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Slakteris. 107. - deputāta Ulmes priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 108. - Latvijas Pirmās partijas frakcijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Slakteris. 109. un 110. - deputāta Brigmaņa priekšlikumi. Komisijā atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta 109. un 110.priekšlikumu.

A.Slakteris. 111. - Latvijas Pirmās partijas frakcijas priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Slakteris. 112. un 113. - frakcijas “Jaunais laiks” priekšlikumi. Komisijā atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 112. un 113.priekšlikumu.

A.Slakteris. 114. - deputāta Arvīda Ulmes priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Slakteris. 115. - frakcijas “Jaunais laiks” priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 115.priekšlikumu.

A.Slakteris. 116. un 117. - Tautas partijas frakcijas priekšlikumi. Komisijā atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta 116. un 117.priekšlikumu.

A.Slakteris. 118. - Tautas saskaņas partijas frakcijas priekšlikums. Komisijā nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 19, pret - 61, atturas - 3. Priekšlikums noraidīts.

A.Slakteris. 119., 120., 121., 122., 123., 124. un 125. - Latvijas Pirmās partijas frakcijas priekšlikumi. Komisijā atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta atbildīgās komisijas viedokli par priekšlikumiem.

A.Slakteris. 126. - deputāta Brigmaņa priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Slakteris. 127. un 128. - Latvijas Pirmās partijas frakcijas priekšlikumi. Komisijā atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 127. un 128.priekšlikumu.

A.Slakteris. 129. un 130. - frakcijas “Jaunais laiks” priekšlikumi. Komisijā atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Slakteris. 131. - Latvijas Pirmās partijas frakcijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Slakteris. 132., 133. un 134. - frakcijas “Jaunais laiks” priekšlikumi. Komisijā atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli.

A.Slakteris. 135. un 136. - Zaļo un zemnieku savienības frakcijas priekšlikumi. Komisijā atbalstīti. (Starpsaucieni: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Par kuru priekšlikumu, lūdzu, balsot? (Starpsauciens: “Balsot par abiem!”) Par 135.priekšlikumu deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 67, pret - 6, neviens neatturas. Priekšlikums atbalstīts.

A.Slakteris. 137. - deputāta...

Sēdes vadītāja. Par 136.priekšlikumu, lūdzu! Mēs balsojām par 135.priekšlikumu.

A.Slakteris. Jā, pret 136.priekšlikumu arī neviens neiebilda. Taču lūdzu tādā gadījumā atbalstīt 136.priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Slakteris. 137. - deputāta Ozoliņa priekšlikums. Komisijā atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 66, pret - 18, neviens neatturas. Priekšlikums atbalstīts.

A.Slakteris. 138. - frakcijas “Jaunais laiks” priekšlikums. Komisijā atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 64, pret - 16, atturas - 2. Priekšlikums atbalstīts.

A.Slakteris. 139. - Latvijas Pirmās partijas frakcijas priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Slakteris. 140. - deputātes Ūdres priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Slakteris. 141. - deputāta Strazdiņa priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Slakteris. 142. - deputāta Šķestera priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Slakteris. 143. - deputātes Ostrovskas priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst pret komisijas viedokli.

A.Slakteris. 144. - deputāta Šķestera priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Slakteris. 145. - deputātes Ostrovskas priekšlikums. Komisijā nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 22, pret - 47, atturas - 11. Priekšlikums noraidīts.

A.Slakteris. 146. - deputāta Krištopana priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Slakteris. 147. - deputāta Strazdiņa priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Slakteris. 148., 149., 150., 151., 152. un 153. - frakcijas “Jaunais laiks” priekšlikumi. Komisijā atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli.

A.Slakteris. 154. - Latvijas Sociālistiskās partijas frakcijas priekšlikums. Komisijā nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti (Starpsauciens: “Debatēt!”) vēlas atklāt debates.

Deputāts Aleksandrs Golubovs.

A.Golubovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Nu, atšķirībā no Dobeļa es nedzeru, jā...

Cienījamie kolēģi! Ko ierosina mūsu frakcija? Mūsu frakcija ierosina novirzīt nepilnus 2 miljonus latu medikamentiem, lai mūsu valsts iedzīvotāji, tajā skaitā arī Latvijas Republikas pilsoņi, varētu saņemt bezmaksas medikamentus. Laikam tie jaunie cilvēki, kuri neiet pie ārstiem, nezina, cik maksā kāds medikaments. Drusciņ vecāki cilvēki varbūt jau zina - un zina, ka ar katru dienu medikamentu cenas ceļas uz augšu. Medikamentu cenas ir tādas, ka daži cilvēki vispār atsakās no medikamentu pirkšanas. Jūs taču zināt, ka lēti medikamenti pie mums nav piereģistrēti un tos nevar izplatīt, un tas ir bēdīgi. Lēti medikamenti pazūd. Un, ja jūs gribat lētus medikamentus, tad es lūdzu jūs nobalsot par mūsu priekšlikumu, lai mūsu iedzīvotāji, tajā skaitā arī Latvijas Republikas pilsoņi, kuri pašreiz nevar nopirkt dārgus medikamentus, varētu to izdarīt un varētu ārstēties ar tiem medikamentiem. Ja jūs to neizdarīsiet, tad jūs veicat genocīdu pret savu tautu.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 14, pret - 60, atturas - 6. Priekšlikums noraidīts.

A.Slakteris. 155. - deputāta Strazdiņa priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Slakteris. 156., 157. un 158. - frakcijas “Jaunais laiks” priekšlikumi. Komisijā atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta komisijas viedokli.

A.Slakteris. 159. - Ministru kabineta priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Slakteris. 160. - Latvijas Sociālistiskās partijas frakcijas priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsot. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 15, pret - 62, neviens neatturas. Priekšlikums noraidīts.

A.Slakteris. 161. un 162. - Tautas partijas frakcijas priekšlikumi. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Slakteris. 163. - frakcijas “Jaunais laiks” priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 164. - Latvijas Pirmās partijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Slakteris. 165. - frakcijas “Jaunais laiks” priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Slakteris. 166. un 167. - frakcijas “Jaunais laiks” priekšlikumi. Arī atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta komisijas viedokli.

A.Slakteris. 168. - deputāta Ontužāna priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Slakteris. 169., 170., 171., 172., 173. un 174. - Latvijas Pirmās partijas frakcijas priekšlikumi. Komisijā atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta komisijas viedokli.

A.Slakteris. 175. un 176. - frakcijas “Jaunais laiks” priekšlikumi. Arī tie komisijā ir atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 177. - deputātes Ūdres priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Slakteris. 178. - Latvijas Pirmās partijas frakcijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Slakteris. 179. - deputātes Ūdres priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Slakteris. 180., 181., 182., 183., 184., 185. un 186. - frakcijas “Jaunais laiks” priekšlikumi. Komisijā atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta komisijas viedokli.

A.Slakteris. 187. - Latvijas Pirmās partijas frakcijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 188. - deputāta Kāposta priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Slakteris. 189. - Latvijas Pirmās partijas frakcijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 190. - deputātes Ostrovskas priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 23, pret - 51, atturas - 6. Priekšlikums noraidīts.

A.Slakteris. 191. - frakcijas “Jaunais laiks” priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 192. - deputātes Ostrovskas priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. Arī 193. - deputātes Ostrovskas priekšlikums - nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsot. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 15, pret - 53, neviens deputāts neatturas. Priekšlikums noraidīts.

A.Slakteris. 194., 195. un 196. - Latvijas Pirmās partijas frakcijas priekšlikumi. Komisijā atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 197., 198. un 199. - Tautas partijas frakcijas priekšlikumi. Komisijā atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta komisijas viedokli.

A.Slakteris. 200. - frakcijas “Jaunais laiks” priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 201. - Tautas partijas frakcijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Slakteris. 202. - Tautas saskaņas partijas frakcijas priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsot. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 19, pret - 58, atturas - 1. Priekšlikums noraidīts.

A.Slakteris. 203. - Tautas saskaņas partijas priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsot. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 19, pret - 56, atturas - 2. Priekšlikums noraidīts.

A.Slakteris. 204. un 205. - Tautas partijas frakcijas priekšlikumi. Komisijā atbalstīti. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsot... Par kuru priekšlikumu, lūdzu? Par 204. vai par 205.? (Starpsauciens: “Par abiem!”) Par abiem.

Balsosim par 204.priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 64, pret - 11, atturas - 4. Priekšlikums atbalstīts.

Balsosim par 205.priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 66, pret - 15, neviens neatturas. Priekšlikums atbalstīts.

A.Slakteris. 206. un 207. - frakcijas “Jaunais laiks” priekšlikumi. Komisijā atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu.

A.Slakteris. 208. - Tautas saskaņas partijas frakcijas priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsot. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 17, pret - 59, atturas - 5. Priekšlikums noraidīts.

A.Slakteris. 209. - Tautas saskaņas partijas frakcijas priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsot. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 18, pret - 59, atturas - 4. Priekšlikums noraidīts.

A.Slakteris. 210. - deputāta Šķestera priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Es atvainojos! Šeit ir rakstīts - “neatbalstīts”.

A.Slakteris. Es atvainojos! Nav atbalstīts. Jā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu.

A.Slakteris. 211. - Tautas saskaņas partijas frakcijas priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst... (Starpsauciens: “Balsot!”) Balsot? Es atvainojos! Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 18, pret - 55, atturas - 2 deputāti. Priekšlikums noraidīts.

A.Slakteris. Tautas saskaņas partijas frakcijas 212.priekšlikums arī nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsot. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 18, pret - 59, atturas - 1. Priekšlikums noraidīts.

A.Slakteris. 213. - Tautas saskaņas partijas frakcijas priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsot. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 18, pret - 58, atturas - 2. Priekšlikums noraidīts.

A.Slakteris. 214. - Tautas saskaņas partijas frakcijas priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 215. - Tautas saskaņas partijas frakcijas priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 216. - Tautas saskaņas partijas frakcijas priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsot. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 18, pret - 57, atturas - 1. Priekšlikums noraidīts.

A.Slakteris. 217. - Tautas saskaņas partijas frakcijas priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 218. - frakcijas “Jaunais laiks” priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Slakteris. 219. - Tautas partijas frakcijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Slakteris. 220. - Tautas partijas frakcijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 221. - deputāta Breša priekšlikums. Atbalstīts.

 

Sēdes vadītāja. Pirms turpinām sēdi, daru jums zināmu, ka ir saņemts piecu deputātu iesniegums. Deputāti Rībena, Šiliņš, Ontužāns, Kampars un Ceriņa lūdz turpināt Saeimas sēdi bez pārtraukuma līdz visu darba kārtības jautājumu izskatīšanai.

Vai deputātiem ir iebildumi? (Starpsaucieni no zāles: “Ir! Nav!”) Ir iebildumi? Tādā gadījumā mums ir jābalso par šo deputātu priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu balsojumam par sēdes darba kārtības izskatīšanu bez pārtraukuma! Lūdzu rezultātu! Par - 59, pret - 12, atturas - 12. Lēmums pieņemts. Sēdes darba kārtības jautājumus izskatīsim bez pārtraukuma.

Tātad, kolēģi, turpināsim darbu!

A.Slakteris. 222. - Tautas partijas frakcijas priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 223. - frakcijas “Jaunais laiks” priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 224. - deputāta Brigmaņa priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 225. - Tautas saskaņas partijas frakcijas priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsot. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 17, pret - 62, neviens neatturas. Priekšlikums noraidīts.

A.Slakteris. 226. - frakcijas “Jaunais laiks” priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 227. - Tautas partijas frakcijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 228. - Latvijas Sociālistiskās partijas frakcijas priekšlikums. Noraidīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsot. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 18, pret - 55, neviens neatturas. Priekšlikums noraidīts.

A.Slakteris. 229., 230. un 231. - Tautas partijas frakcijas priekšlikumi. Komisijā atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta komisijas viedokli.

A.Slakteris. 232. un 233. - frakcijas “Jaunais laiks” priekšlikumi. Komisijā atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Slakteris. 234. - deputāta Ulmes priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Slakteris. 235. - deputāta Šķestera priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Slakteris. 236. - deputāta Ulmes priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Slakteris. 237. un 238. - Tautas partijas frakcijas priekšlikumi. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 239. - deputāta Ozoliņa priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Slakteris. 240. - Tautas partijas frakcijas priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Slakteris. 241. - deputāta Bērziņa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 242. - frakcijas “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 243. - Tautas saskaņas partijas frakcijas priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsot. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 14, pret - 50, atturas - 3. Priekšlikums noraidīts.

A.Slakteris. 244. - Tautas partijas frakcijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Slakteris. 245. - Latvijas Pirmās partijas frakcijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Slakteris. 246. - deputātes Ostrovskas priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsot. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 18, pret - 51, atturas - 2. Priekšlikums noraidīts.

 

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

A.Slakteris. 247. - deputāta Šķestera priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 248. - deputāta Krištopana priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Slakteris. 249. un 250. - Tautas partijas frakcijas priekšlikumi. Komisijā atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 251. - deputātes Ostrovskas priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 20, pret - 49, atturas - 2. Priekšlikums nav atbalstīts.

A.Slakteris. 252. - deputāta Šķestera priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 253. - deputātes Ostrovskas priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 20, pret - 54, atturas - 2. Priekšlikums nav atbalstīts.

A.Slakteris. 254. - frakcijas “Jaunais laiks” priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 255. - deputātes Ostrovskas priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 16, pret - 49, atturas - 1. Priekšlikums nav atbalstīts.

A.Slakteris. 256. - deputātes Ūdres priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 257. - deputātes Ostrovskas priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 18, pret - 44, atturas - 2. Priekšlikums nav atbalstīts.

A.Slakteris. 258. - deputāta Krištopana priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 259. - deputātes Ostrovskas priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 17, pret - 50, atturas - 9. Priekšlikums nav atbalstīts.

A.Slakteris. 260. - deputātes Ostrovskas priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 14, pret - 43, atturas - 9. Priekšlikums nav atbalstīts.

A.Slakteris. 261. - Tautas partijas frakcijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 262. - deputāta Radzeviča priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 263. - Tautas partijas frakcijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 264. - Tautas partijas frakcijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 265., 266. un 267. - frakcijas “Jaunais laiks” priekšlikumi. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Slakteris. 268. - Tautas partijas frakcijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 269. - deputāta Brigmaņa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 270. un 271. - frakcijas “Jaunais laiks” priekšlikumi. Komisijā atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 272. - deputāta Kāposta priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 273. un 274. - frakcijas “Jaunais laiks” priekšlikumi. Komisijā atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 275. un 276. - deputāta Ulmes priekšlikumi. Komisijā atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Slakteris. 277. - frakcijas “Jaunais laiks” priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 278. - Latvijas Pirmās partijas frakcijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 279. - deputāta Strazdiņa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 280. - frakcijas “Jaunais laiks” priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 281. - Tautas partijas frakcijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 282., 283., 284. un 285. - frakcijas “Jaunais laiks” priekšlikumi. Komisijā atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Slakteris. 286. - deputāta Breša priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 287. un 288. - frakcijas “Jaunais laiks” priekšlikumi. Komisijā atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 289. - deputāta Kāposta priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Slakteris. 290. - deputāta Breša priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 291. - deputāta Strazdiņa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Slakteris. 292. - frakcijas “Jaunais laiks” priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 293. - deputāta Kāposta priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Slakteris. 294. - frakcijas “Jaunais laiks” priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 295. - deputāta Strazdiņa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 296. - Latvijas Pirmās partijas frakcijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Slakteris. 297. - frakcijas “Jaunais laiks” priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 298. - deputāta Breša priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 299. - deputāta Kāposta priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 300. - deputāta Strazdiņa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 301. - deputāta Strazdiņa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 302. - deputāta Šķestera priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 303. - frakcijas “Jaunais laiks” priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 304., 305. un 306. - Tautas partijas frakcijas priekšlikumi. Komisijā atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

A.Slakteris. 307. - deputāta Gulbja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 308. - deputāta Ulmes priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 309. - deputāta Kāposta priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Slakteris. 310. un 311. - Tautas partijas frakcijas priekšlikumi. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Slakteris. 312. - frakcijas “Jaunais laiks” priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 313. - deputāta Breša priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Slakteris. 314. - Tautas partijas frakcijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 315. un 316. - Tautas partijas frakcijas priekšlikumi. Arī atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

A.Slakteris. 317. - deputāta Breša priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 318., 319. un 320. - Tautas partijas frakcijas priekšlikumi. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

A.Slakteris. 321. - deputāta Bērziņa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 322. - deputāta Brigmaņa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. Tautas partijas frakcijas 323. un 324.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

A.Slakteris. 325. - Tautas saskaņas partijas frakcijas priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 326. - Latvijas Sociālistiskās partijas frakcijas priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 15, pret - 50, atturas - 9. Priekšlikums nav atbalstīts.

A.Slakteris. 327. - frakcijas “Jaunais laiks” priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 328. un 329. - Tautas partijas frakcijas priekšlikumi. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 330., 331., 332. un 333. - frakcijas “Jaunais laiks” priekšlikumi. Komisijā atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

A.Slakteris. 334. - deputāta Leopolda Ozoliņa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 335. - Tautas partijas frakcijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Slakteris. 336. - deputāta Ozoliņa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 337. - Tautas partijas frakcijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 338. - frakcijas “Jaunais laiks” priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Slakteris. 339. - deputāta Andra Bērziņa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 340. - deputātes Ūdres priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Slakteris. 341. un 342. - frakcijas “Jaunais laiks” priekšlikumi. Komisijā atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Slakteris. 343. un 344. - Tautas partijas frakcijas priekšlikumi. Komisijā atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Slakteris. 345. - Latvijas Sociālistiskās partijas frakcijas priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 16, pret - 56, atturas - 3. Priekšlikums nav atbalstīts.

A.Slakteris. 346. - Tautas partijas frakcijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. Arī 347. - Tautas partijas frakcijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 348. un 349. - frakcijas “Jaunais laiks” priekšlikumi. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu par 348.priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 55, pret - 18, neviens deputāts neatturas. Priekšlikums ir atbalstīts.

A.Slakteris. 349. - frakcijas “Jaunais laiks”. priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 350. - deputāta Gulbja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 351. - Tautas partijas frakcijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 352., 353. un 354. - frakcijas “Jaunais laiks” priekšlikumi. Komisijā atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

A.Slakteris. 355. - deputāta Radzeviča priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 356. - deputāta Radzeviča priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Slakteris. 357. - deputāta Ozoliņa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 358. - deputāta Radzeviča priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 359. - deputātes Ūdres priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 360. - deputāta Radzeviča priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 361. - frakcijas “Jaunais laiks” priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Slakteris. 362. - deputāta Pētera Kalniņa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Slakteris. 363. - deputāta Pētera Kalniņa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 364. - deputāta Brigmaņa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 365. - Tautas partijas frakcijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Slakteris. 366. - deputāta Pētera Kalniņa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 367. un 368. - Tautas partijas frakcijas priekšlikumi. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

A.Slakteris. 369. - deputāta Krūmiņa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 370. - deputāta Kāposta priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 371. - deputāta Emša priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 372. un 373. - frakcijas “Jaunais laiks” priekšlikumi. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 374. un 375 - Tautas partijas frakcijas priekšlikumi. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Slakteris. 376. - Latvijas Pirmās partijas frakcijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 377. - Zaļo un zemnieku savienības frakcijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 378. - Tautas saskaņas partijas frakcijas priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 13, pret - 53, atturas - 4. Priekšlikums nav atbalstīts.

A.Slakteris. 379. - Tautas partijas frakcijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 380. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Slakteris. 381. - Tautas partijas frakcijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 382., 383., 384., 385. un 386. - frakcijas “Jaunais laiks” priekšlikumi. Komisijā atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

A.Slakteris. 387. - deputāta Ulmes priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 388. - frakcijas “Jaunais laiks” priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 389. - deputāta Ozoliņa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 390. - deputāta Ulmes priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 391. - frakcijas “Jaunais laiks” priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Slakteris. 392. - frakcijas “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Slakteris. 393. - Tautas partijas frakcijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 394. un 395. - frakcijas “Jaunais laiks” priekšlikumi. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Slakteris. 396. - Tautas partijas frakcijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 397. - Tautas saskaņas partijas frakcijas priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Slakteris. 398. - Tautas partijas frakcijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 399. - deputātes Ostrovskas priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 15, pret - 51, atturas - 6. Priekšlikums nav atbalstīts.

A.Slakteris. 400. - Tautas saskaņas partijas frakcijas priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 12, pret - 49, atturas - 4. Priekšlikums nav atbalstīts.

A.Slakteris. 401. - deputāta Šķestera priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 402. - Tautas saskaņas partijas frakcijas priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 16, pret - 49, atturas - 8. Priekšlikums nav atbalstīts.

A.Slakteris. 403. - Tautas saskaņas partijas frakcijas priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 17, pret - 49, atturas - 6. Priekšlikums nav atbalstīts.

A.Slakteris. 404. - frakcijas “Jaunais laiks” priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 405. - Latvijas Sociālistiskās partijas frakcijas priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Aleksandrs Golubovs.

A.Golubovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Ar šo priekšlikumu mēs ierosinām paņemt 100 tūkstošus latu no iemaksām starptautiskajās organizācijās, tas ir, no NATO militārā budžeta, jo jūs šodien jau nobalsojāt par 10 miljoniem NATO sammitam. Nu, 100 tūkstoši tur neko neatrisinās. Paliktu kādi 9 miljoni 900 tūkstoši latu tam sammitam, tas būtu normāli, jūsu skatījumā. Nu, jūs varēsiet varbūt kādu malciņu vīna neizdzert un atdot to naudu Salaspils memoriālā kompleksa renovācijai.

Nesen bija piedāvāts priekšlikums no Krievijas Federācijas - ieguldīt tur naudiņu. Mūsu valsts atteicās no tā piedāvājuma, atbildot, ka Salaspils memoriāls atrodas šeit pie mums, Latvijā. Un tagad vajadzētu atrisināt šo problēmu un iedot naudiņu, lai drusciņ ieviestu kaut kādu kārtību šajā memoriālā.

Padomājiet par to! Ar to jūs veiksiet nelielu grēksūdzi sakarā ar to vēstures grāmatu, kuru izdeva mūsu Valsts prezidente.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Ja nē, lūdzu deputātus balsot par 405. - Latvijas Sociālistiskās partijas frakcijas priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 18, pret - 61, atturas - 2. Priekšlikums nav atbalstīts.

A.Slakteris. 406. - frakcijas “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 407. - deputāta Gulbja priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Māris Gulbis... Es atvainojos.

M.Gulbis (pie frakcijām nepiederošs deputāts).

Godātie kolēģi! Šā gada nogalē Siguldā tiks organizētas Latvijas pirmās Ziemas olimpiskās spēles, un jāteic, ka Siguldas novada dome jau ir investējusi tam nolūkam pusmiljonu latu, tomēr vēl ir nepieciešami 150 000 latu. Un, ņemot vērā, ka tas ir ne tikai Siguldas, bet arī visas Latvijas pasākums, kurā jauni sportisti no Latgales, Vidzemes un Kurzemes piedalīsies un organizēs sacensības, es aicinu valdību un valdošās partijas atbalstīt šo manu priekšlikumu. Ņemot vērā, ka divi mani priekšlikumi ir atbalstīti un latviešiem ir teiciens, ka trīs lietas ir labas lietas, es aicinu atbalstīt arī trešo.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Ja nē, lūdzu deputātus balsot par 407. - deputāta Māra Gulbja priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 22, pret - 47, atturas - 8. Priekšlikums nav atbalstīts.

A.Slakteris. 408. - deputāta Ozoliņa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 409. - deputāta Gulbja priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 10, pret - 44, atturas - 9. Priekšlikums nav atbalstīts.

A.Slakteris. 410. - frakcijas “Jaunais laiks” priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 411. - frakcijas “Jaunais laiks” priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 412. - Tautas partijas frakcijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Slakteris. 413. - frakcijas “Jaunais laiks” priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 414. - deputāta Ozoliņa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 415., 416. un 417. - frakcijas “Jaunais laiks” priekšlikumi. Komisijā atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Slakteris. 418. un 419. - Tautas partijas frakcijas priekšlikumi. Komisijā atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 420. - deputāta Brigmaņa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Slakteris. 421., 422., 423., 424., 425., 426., 427. un 428. - Tautas partijas frakcijas priekšlikumi. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Slakteris. 429. un 430. - frakcijas “Jaunais laiks” priekšlikumi. Komisijā atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 431. - frakcijas “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 432., 433. un 434. - Tautas partijas frakcijas priekšlikumi. Komisijā atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Slakteris. 435. - deputāta Pētera Kalniņa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 436. - frakcijas “Jaunais laiks” priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 437. un 438. - Tautas partijas frakcijas priekšlikumi. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 439. - deputātes Ūdres priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 440. - frakcijas “Jaunais laiks” priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Slakteris. 441. - deputāta Gulbja priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Māris Gulbis.

M.Gulbis (pie frakcijām nepiederošs deputāts).

Godātie kolēģi! 2004.gada valsts budžeta grozījumos tika piešķirti 98 000 latu Tukuma sociālā centra izveides uzsākšanai. Pašreizējā situācijā Tukuma pilsētas naktspatversmei trūkst telpu un nepieciešama esošās patversmes pārcelšana uz Tukuma sociālā centra ēku, un tam nepieciešami 150 000 latu.

Es aicinu tukumniekus, Kampara kungu, tomēr nobalsot “par” un atbalstīt manu priekšlikumu.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Deputāts Artis Kampars.

A.Kampars (frakcija “Jaunais laiks”).

Paldies, Gulbja kungs, par tik ļoti labu aicinājumu. Es tiešām labprāt tam sekotu. Taču es gribētu arī jūs aicināt uz vienu lietu: ne tikai atbraukt uz vienu, otru vai trešo, vai piekto vietu un tā garāmbraucot pajautāt, kur ko vajag, un prasīt atpakaļ politiskas dividendes, bet gan uzzināt precīzi, kam naudiņa vajadzīga prioritārā secībā, un pajautāt arī attiecīgās pilsētas domē, attiecīgām amatpersonām, kas ir tas primārais, kam naudiņu reāli vajag.

Un otrkārt. Apmeklējiet šo naktspatversmi, apmeklējiet šo sociālo centru kaut vienu reizi, lai nopietni par to runātu!

Sēdes vadītāja. Deputāts Māris Gulbis. Otro reizi.

M.Gulbis (pie frakcijām nepiederošs deputāts).

Kampara kungs! Atbildu: tieši Šulca kungs, Tukuma mērs, man iesniedza šo priekšlikumu, un acīmredzot jums, Kampara kungs, laika pietrūka aizstāvēt to koalīcijas padomes sēdēs, un tādēļ es arī iesniedzu. Katrā ziņā Tukuma mērs uzskata, ka tā ir viena no prioritātēm. Un Tukumā, es domāju, nav pārāk daudz šādu prioritāšu.

Tā ka es aicinu tomēr atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Ja nē, lūdzu deputātus balsot par 441. - deputāta Māra Gulbja priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 25, pret - 47, atturas - 11. Priekšlikums nav atbalstīts.

A.Slakteris. 442., 443. un 444. - Tautas partijas frakcijas priekšlikumi. Komisijā atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Slakteris. 445. - frakcijas “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Aleksandrs Golubovs.

A.Golubovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi. Ko šeit piedāvā opozīcijā esošā frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK? Iedot vēl 10 tūkstošus Lestenei - Brāļu kapu ansambļa izbūvei. Vai jums neliekas, ka jau daudz naudiņas iedevāt tur? Un, ja jūs paskaitīsiet, cik tur jau ir iedots, un paskaitīsiet, cik naudiņas palika kādam arī kabatā, varbūt tad jūs atradīsiet arī tos 10 tūkstošus? Taču nebija pieņemts neviens mūsu frakcijas priekšlikums, lai uzturētu tās apbedījumu vietas, kur apbedīti tie, kas karoja no otras puses, tas ir, Padomju armijas karavīri. Kaut gan savulaik mūsu valsts parakstīja līgumu ar Krieviju un apsolīja to apbedījumu vietu uzturēt, visu laiku to nedara. Tā ka kaunieties un pameklējiet labāk savās kabatās to naudiņu!

Sēdes vadītāja. Deputāts Juris Dobelis.

J.Dobelis (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Cienītie kolēģi! Jā, ko tad ierosina apvienība “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK? Cienīt tos, kas dauzīja to “sarkano mēri”, tos, kas pierādīja tam sarkanajam fašismam, ka ir latviešu karavīri, kas prot ar viņu tikt galā.

Es atgādināšu šeit no tribīnes, ka 19.divīzijas latviešu leģionāri ne reizi kara laikā nav atkāpušies bez pavēles. Jā, es saprotu, ka šodien vēl ir cilvēki, kuriem tas ļoti nepatīk, kuriem tas atgādina to, ka ne visi latvieši pazemīgi piecieta okupāciju un ka pirmās iespējas ar ieročiem rokās parādīt, kā latvietis prot karot, viņi arī izmantoja. Un visus gadus okupācijas laikā latviešu leģionāri cieta: vispirms - koncentrācijas nometnēs, pēc tam - nedabūdami darbu un visādi citādi pazemoti. Un tie, kas šeit runā par to lielās naudas iebāšanu kabatās, pierāda, ka viņi ir vai nu galīgi nezinīši, vai galīgi nelieši. Jo lielāko naudas daļu šiem kapiem ir devuši “Daugavas vanagi”, ir devuši latviešu karavīru ieročubrāļi, kas ir krietnas summas piešķīruši Lestenes Brāļu kapu ansambļa izbūvei. Un mūsu, Saeimas deputātu, pienākums, to deputātu pienākums, kuri ciena Latvijas valsti un tos, kas ir par Latvijas valsti savas galviņas nolikuši - mūsu pienākums ir atbalstīt... (Starpsauciens: “Atbalstām!”) Un mēs to darīsim vienmēr. Te var nākt visādi un izrunāties... Varat runāt, kā jums patīk. To jūs varat turpināt. Taču Lestenes Brāļu kapu ansambli pabeigs, un tas būs atgādinājums par patieso Latvijas vēsturi, nevis par to, kuru mēģināja gadu desmitiem iepotēt tie, kas, tā teikt, uz to izgāja.

Patlaban Krievijas televīzija demonstrē filmu par karu Čečenijā. Vakar bija pirmā sērija, šodien būs otra. Lūdzu! Lūdzu, pastudējiet, kā lielā okupantu armija nav spējīga tikt galā ar nelielu tautiņu. Ar tautiņu, kura pirms tam tika izsūtīta - pilnīgi visa. 1943.gadā visi čečeni tika izsūtīti no savas dzimtās zemes. To jūs laikam esat aizmirsuši! Un tāpēc mēs vienmēr centīsimies parādīt to, kāda vēsture bija patiesībā.

Pagājušo sestdien Talsu rajonā Laumu parkā pirmo reizi izveidoja partizānu bunkuru, tādu, kāds tas tiešām ir bijis. Talsu rajonā nacionālie partizāni astoņus gadus pretojās sarkanajiem fašistiem un to darīja sekmīgi - par spīti visam. Un tāpēc šodien, paldies Dievam, Saeima ar savu balsojumu ir atbalstījusi nacionālos partizānus. Un mēs atbalstīsim nacionālos partizānus, mēs atbalstīsim latviešu leģionārus, un mēs atbalstīsim visus tos, kas jums vienam otram parādīs, kā ar jums ir jārunā.

Es domāju, ka tie no jums, kas cīnīsies pret Latvijas valsti joprojām, drīz vien saņems - arī tīri juridiski - pretsparu. Pirmām kārtām - kapu apgānītāji (tas tagad jau iet plašumā Latvijā). Un otrām kārtām - visi tie, kas atļaujas nopulgot mūsu valsti.

Tā ka jūs varat te nākt un runāt, un dziedāt, kādas dziesmiņas gribat, nekas jums te nesanāks! (Starpsauciens: “Pareizi!”)

Sēdes vadītāja. Deputāts Dzintars Ābiķis.

Dz.Ābiķis (Tautas partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Tautas partija vienmēr ir turējusi godā mūsu kritušo karavīru piemiņu. Lestenes Brāļu kapi ir jāizveido līdz galam, ir jāapbedī tur vēl arī tie leģionāri, kas nav apbedīti, un jāatceras arī fakti no vēstures - ka, pateicoties to leģionāru cīņām, kuri noturēja Kurzemes cietoksni, ļoti daudzi mūsu tautas pārstāvji izglābās no nāves Sibīrijas moku nometnēs.

Un tāpēc Tautas partija nepārprotami atbalsta šo priekšlikumu, jo uzskata, ka mūsu tautas svētvietas - kapi - ir jāsakopj!

Paldies.

Sēdes vadītāja. Deputāts Vladimirs Buzajevs.

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamie kolēģi! Runāšu ļoti īsi. Visi tie, kas uzskata, ka mūsdienīgā Latvija ir nacistiskās Vācijas loģiskais turpinājums, var atbalstīt šo brīnišķīgo priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputāts Leopolds Ozoliņš.

L.Ozoliņš (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Zaļo un zemnieku savienības frakcija atbalsta šo priekšlikumu. Un patiesi, - mūsu vēstures skaidrojumā daudz kā pietrūkst. Iedomājieties, - tikai pēc 15 gadiem ir ar Zaļo un zemnieku savienības frakcijas palīdzību izdota angļu valodā brošūra, kas stāsta par Latvijas okupācijām! Manuprāt, tas ir kauns iepriekšējām valdībām, tas ir kauns iepriekšējiem prezidentiem, un tas ir kauns arī mūsu ministru prezidentiem. Vai tiešām Saeimai neatradās līdzekļi, lai izdotu šo brošūru pirms vismaz... nu, desmit gadiem? Zaļo un zemnieku savienības frakcija tagad to ir izdarījusi. Turklāt Zaļo un zemnieku savienības frakcija veltī pašreiz līdzekļus filmai par nacionālajiem partizāniem, šīs filmas scenārija izstrādei.

Pagājušajā gadā jau bija scenāriju konkurss, ir izvēlēta šī filma. Filmas scenāriju Skaidrīte Gailīte ir tagad pabeigusi, un mēs jau iedalījām līdzekļus šīs filmas fotoprovēm un izvērstam scenārijam.

Manuprāt, Lestenes Brāļu kapi ir tas simbols, kas parāda latviešu tautas patriotismu, kura diemžēl pašreiz mums pietrūkst.

Paldies.

Atbalstu šo priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputāts Aleksandrs Golubovs. Otro reizi.

A.Golubovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Es vēlreiz lūdzu jūs neatbalstīt šo priekšlikumu un pateikšu - kāpēc.

Šeit ļoti skaisti pateica Dobelis, ka 19.divīzija bez pavēles neatkāpās, bet tās pavēles viņiem deva Vācijas fašistiskā pavēlniecība, un to komandēja noziedznieks numur viens - un to atzina arī Nirnbergas tiesa - Hitlers.

Tā ka jūs šeit ceļat pieminekli Hitleram. To nevar darīt!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Ja ne, tad lūdzu deputātus balsot par 445. - frakcijas “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 67, pret - 18, neviens neatturas. Priekšlikums ir atbalstīts.

A.Slakteris. 446. - deputāta Brigmaņa priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 447. - Tautas partijas frakcijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 448. - deputātes Ūdres priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 449. - deputāta Bērziņa priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 450. - deputāta Ulmes priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 451. - frakcijas “Jaunais laiks” priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Slakteris. 452. - Tautas partijas frakcijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 453. - frakcijas “Jaunais laiks” priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 454. - deputāta Kāposta priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 455. - deputāta Andra Bērziņa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 456. - deputāta Ozoliņa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 457. - frakcijas “Jaunais laiks” priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Slakteris. 458. - frakcijas “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 459. - frakcijas “Jaunais laiks” priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 460. - deputāta Ulmes priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 461. - frakcijas “Jaunais laiks” priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 462. - deputāta Strazdiņa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 463. - frakcijas “Jaunais laiks” priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Slakteris. 464. - Latvijas Pirmās partijas frakcijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Slakteris. 465. - deputāta Radzeviča priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 466. - politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcijas priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 18, pret - 62, atturas - 2. Priekšlikums nav atbalstīts.

A.Slakteris. 467. - Latvijas Sociālistiskās partijas frakcijas priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Aleksandrs Golubovs.

 

A.Golubovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Šis ir mūsu frakcijas pēdējais priekšlikums šajos budžeta grozījumos, un mēs piedāvājam paņemt 3 miljonus latu no NATO valstu valdības vadītāju sanāksmes organizēšanas līdzekļiem un novirzīt tos darba samaksai skolotājiem un izglītības iestāžu darbiniekiem.

Kāpēc mēs to piedāvājam? Kādi ir mūsu argumenti? Mūsu arguments ir viens: varbūt valdību vadītāji nu... nepaēdīs vienu reizi melnos ikrus no Krievijas, kurus jūs laikam nopirksiet, un nedzers vīnu, kas maksā 50 vai 100 latus par pudeli. Tomēr varbūt pa to laiku, kamēr šī sanāksme būs, jūs varēsiet paņemt no zemniekiem ābolu ražu un uztaisīt mūsu Latvijas ābolu vīnu un dzirdīt ar to.

Bet tajā pašā laikā jau ar 1.septembri skolotājiem jūs drusciņ varēsiet pielikt naudu. Jums vieglāk būtu izšķirties un nākamā gada budžetā vēl pielikt algu skolotājiem. Un šajā gadījumā, ja skolotājus varbūt tas apmierinās, jūs septembrī nesagaidīsiet skolotāju streiku. Varbūt.

Balsojiet “par” mūsu priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Ja ne, tad lūdzu deputātus balsot par 467. - Latvijas Sociālistiskās partijas frakcijas priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 18, pret - 63, atturas - 3. Priekšlikums nav atbalstīts.

A.Slakteris. 468. - politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcijas priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Jakovs Pliners.

J.Pliners (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamais Prezidij! Godātie deputāti! Es ceru, ka jums nevajag skaidrot, cik svarīgs sabiedrībai ir tautas skolotāja darbs. Nevajag skaidrot arī to, cik traģiska ir situācija, ja skolotāji, lai nodrošinātu sev elementāras tiesības uz izdzīvošanu, ir gatavi piedalīties protesta akcijās.

Kolēģi! Kad jūs meklējat visur okupācijas nepārvarētās sekas, jūs aizmirstat, ka skolotāju niecīgās algas - tas ir tiešs padomju laiku mantojums. Jau 1921.gadā boļševiku līderis Vladimirs Ļeņins solīja pacelt skolotāja autoritāti vēl neredzētā augstumā. Tieši pēc 50 gadiem akadēmiķis Saharovs uzrakstīja vēstuli Brežņevam, kur tostarp pieprasīja pacelt algu skolotājiem. Par šo un citām vēstulēm akadēmiķim Saharovam atņēma trīs Sociālistiskā Darba Varoņa zvaigznes un pašu uz sešiem gadiem nosūtīja uz Gorkijas pilsētu.

Patlaban mums ir demokrātija, un, lai gan PCTVL frakciju par tās priekšlikumiem laikam tikai no tā “labā” spārna kāds gribētu izsūtīt, diemžēl tādu tiesību un spēka viņam nav. Es pat ceru, ka neviens mūs izsūtīt negrasās, tomēr pret šiem priekšlikumiem izturas tieši tāpat, kā savulaik PSKP CK ģenerālsekretārs izturējās pret slavenā disidenta priekšlikumiem. Neskatoties uz to, ka patlaban nav tie laiki, noslēpt no tautas melīgos apgalvojumus par to, ka paaugstināt skolotājiem algu ir it kā neiespējami, jums, kolēģi, neizdosies.

Lūk, šī nauda ir jūsu priekšā! Tā ir budžeta deficīta neliela palielināšana, kas notiek Latvijas starptautisko saistību ietvaros un nedraud ar būtisku inflācijas pieaugumu. Un viss! Problēmu varētu atrisināt.

Dāmas un kungi! Atteikumam apmierināt skolotāju arodbiedrības likumiskās prasības nav nopietna ekonomiskā pamatojuma. Patiesais pamatojums šādai nevērīgai attieksmei pret skolotāju prasībām ir tīri politisks. Valdošā koalīcija vēlas uz gadu atlikt agrāk doto solījumu izpildi, sadalot to divos etapos. Pirmais etaps ir no 1.janvāra, kad nedaudz tiks paaugstināta minimālā alga, kas mums ir viszemākā Eiropas Savienības valstīs.

Vai tas kaut ko dos tieši skolotājiem?

Cienījamie kolēģi, tā nav labdarība, bet likuma prasība, ka minimāla skolotāja darba algas likme nav zemāka par divām minimālajām darba algām.

Otrais pielikums pie algas tiek solīts no nākamā gada 1.septembra, tas ir, mēnesi pirms Saeimas vēlēšanām. Plus vēl skaistie papildsolījumi paaugstināt skolotājiem algu līdz 2010.gadam, kurus nāksies pildīt kādam citam, nevis Kalvīša kungam. Šos solījumus vecie “vēži”, kuri nonāks jaunajā - 9.Saeimā, varēs arī nepildīt.

Tādējādi, izņemdami no katra skolotāja kabatas vismaz 300 latus, jūs gribat pirms vēlēšanām izskatīties balti un pūkaini. Nekas nesanāks! Atcerieties, kā pagājušā gada februārī krita Repšes kunga valdība. Tā krita pēc balsošanas par 13.grozījumu Izglītības likumā, kas paredzēja atteikties no algas paaugstināšanas skolotājiem.

Mēs esam pārliecināti: gadījumā, ja notiks balsošana “pret” mūsu piedāvāto grozījumu budžetā, arī Kalvīša kunga valdību agri vai vēlu piemeklēs tādas pats liktenis.

Lūdzu atbalstīt mūsu priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas sakāms? Lūdzu!

A.Slakteris. Es gribu atgādināt deputātiem, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija nav atbalstījusi nevienu priekšlikumu, kas ierosina palielināt budžeta deficītu. Tas ir princips, un par to vispār neviens pat nedebatē. Tā kā minētais avots ir nekorekts, es aicinu neatbalstīt.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par 468. - politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcijas priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 19, pret - 58, atturas - 4. Priekšlikums nav atbalstīts.

A.Slakteris. 469. - politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcijas priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 15, pret - 63, atturas - 2. Priekšlikums nav atbalstīts.

A.Slakteris. 470. - politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcijas priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Andrejs Aleksejevs.

A.Aleksejevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamā priekšsēdētājas kundze! Cienījamie kolēģi! Ar ko tad atšķiras Latvija un Igaunija no mūsu kaimiņiem - no Lietuvas un no citām Eiropas Savienības valstīm? Ar divām pazīmēm - ar masveida bezpilsonību un ar cilvēku masveida izlikšanām no saviem aizņemtajiem mājokļiem. (Starpsauciens: “Kolonistu masu!”) Kaimiņu - Lietuvas - piemērs demonstrē, ka šis, mūsuprāt, cilvēktiesību pārkāpums nekādi nav saistīts ar sarežģīto un traģisko vēsturi. Gandrīz 200 tūkstoši cilvēku ir izlikti no saviem dzīvokļiem, un lielākā daļa no viņiem ir izlikta no denacionalizētajiem namiem.

Lielākajai daļai uz ielas izlikto ir balsstiesības, un ar viņiem nākas koķetēt, un tieši tāpēc “tēvzemiešu”, “Jaunā laika” un Tautas partijas frakcijas, kuru pārstāvji Eiroparlamenta vēlēšanās saņēma balsu vairākumu, “izgāza” Emša valdības projektu par īres griestu “iesaldēšanu” nevis pirms, bet gan nedēļu pēc šīm vēlēšanām. Taču pašvaldību vēlēšanu priekšvakarā Saeimas vairākums atbalstīja Ministru kabinetam doto uzdevumu pieņemt šo iemītnieku aizsardzības programmu un izstrādāt attiecīgos noteikumus. Termiņi tika aprēķināti tādā veidā, lai normatīvie akti parādītos jau pēc vēlēšanām. Tā rezultātā kompleksā palīdzības programma denacionalizēto namu iemītniekiem, kuru saskaņā ar likumu vajadzēja ieviest no 1.jūlija, vēl joprojām neeksistē pat projekta veidā. To denacionalizēto namu iedzīvotāju kreditēšanas noteikumus, kuri paši sava finansiālā stāvokļa dēļ varētu atmaksāt kredītus mājokļa celtniecībai, Ministru kabinets tika apstiprinājis piecus mēnešus vēlāk - kad jau bija pagājuši likumā noteiktie termiņi. Kompensācijas saņemšanas noteikumi nabadzīgajiem iemītniekiem, kurus izliek no dzīvokļiem, aizkavējās tikai par diviem mēnešiem, bet valdošais vairākums gan Saeimā, gan Rīgas Domē parūpējās par to, lai laicīgi netiktu pieņemti attiecīgie pašvaldībām saistošie noteikumi un nesāktos reālās izmaksas.

Šī bezdarbība, tieša un atklāta likumu pārkāpšana, tika izdarīta ar mērķi - neizmaksāt cietušajiem reālu naudu no 2005.gada budžeta līdzekļiem. Tiesa gan, saskaņā ar noteikumos esošajiem pamatojumiem 2006.gada budžetā var tikt rezervēts 1 miljons kredītu garantijām un 2 miljoni - kompensāciju izmaksām. Pēc mūsu aplēsēm, šī summa sastāda ne vairāk kā 1/3 no reāli nepieciešamās naudas pat tajā gadījumā, ja paredzētās kompensācijas sastāda apmēram 1/3 no mājokļa reālās vērtības. Mēs piedāvājam atteikties no prettautiskiem projektiem, piemēram, no tādiem, kāda ir vēstniecības kompleksa celtniecība Vašingtonā, un no dažādu šaubīgu biedrību finansiālas atbalstīšanas. Mēs aicinām jau tagad sākt izmaksāt paredzētās un ar normatīvajiem aktiem jau pieņemtās kompensācijas. Normatīvā bāze tam jau pastāv, bet trūkstošie Rīgas Domes noteikumi mierīgi varētu tikt pieņemti jau septembrī.

Lūdzam atbalstīt mūsu priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Deputāte Inguna Rībena. (Starpsauciens:”Sadod!”)

I.Rībena (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie kolēģi! Es jums nolasīšu to, ko es teicu pirms gada. Pirms gada Emša kunga valdībai, kad reģionālas attīstības un pašvaldību lietu ministrs bija... jā, kā jūs zināt, tātad Radzeviča kungs... Tātad šī runa pirms gada: “Piedāvātajos budžeta grozījumos nav ne vārda, ne lata īres griestu jautājuma risināšanai. Gandrīz neticami! Lai gan - kas tur neticams? Pašreizējā valdība tā darbojas diendienā, pilnīgi ignorējot tūkstošiem valsts iedzīvotāju viedokli un intereses.

Ja kādam vēl aizvien liekas, ka vairāk nekā 29 tūkstošu ģimeņu liktenis ir tikai tāds sīkums, tad es atgādinu, ka laikā no 1941. līdz 1949.gadam trīs masveida izsūtīšanas operācijās no Latvijas un no savām mājām tika izdzīti vairāk nekā 60 tūkstoši cilvēku. Gandrīz tikpat, ja pieņemam, ka katrā ģimenē ir tikai divi cilvēki.

Visiem saprotams, ka denacionalizēto namu īrnieku un īpašnieku problēmu bez papildu izdevumiem no valsts budžeta atrisināt nav iespējams. Nav tapusi ne rīcības programma, ne stratēģija, nav nekādas statistikas un skaidrības, kā valdība šo “asinsizplūdumu smadzenēs” taisās ārstēt. Droši vien cer, ka uzsūksies pats.

Sen atpakaļ reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Radzevičs solīja atbalstu namīpašniekiem, pašvaldībām un visvairāk jau īrniekiem, solot 5 miljonu latu atbalstu katru gadu. Šobrīd budžetā nav ne santīma! Un nekādas idejas, ko darīt. Nauda un laiks atrodas visam: lielām un mazām hokeja hallēm...” visdažādāko piļu būvniecībai, hiperdārgu aģentūru radīšanai ar astronomiskām algām. “Deputātiem, ministriem un ierēdņiem ir laiks iet atvaļinājumos un kopā ar palīgiem un padomniekiem mēnešiem braukāt pa ārzemēm.”

Ir pagājis gads. Nāk atkal rudens, bet mēs neesam tikuši ne soli tālāk. Pilnībā tas viss der arī šīsdienas valdībai.

Sēdes vadītāja. Deputāts Vladimirs Buzajevs.

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Paldies “Jaunā laika” pārstāvei par atbalstu, bet tomēr jūs esat valdošā koalīcija (atšķirībā no mums), un jūs varat atbalstīt arī ar balsojumu šo konkrēto priekšlikumu. Ja jūs tomēr gribat sākt risināt denacionalizēto namu īrnieku jautājumu un ja jūs šodien nevarat atbalstīt šo jautājumu, tad es ierosinu sagatavot kopēju deputātu pieprasījumu Ministru prezidentam un uzdot viņam jautājumu - kur ir visas tās programmas, kuras izriet no diviem mūsu likumiem, kas tika pieņemti pērn decembrī? Es nevaru saprast, kāpēc Ministru kabinets neko nedara. Likumā skaidri ir rakstīts, ka visi termiņi, lai izstrādātu attiecīgo atbalsta programmu, ir jau beigušies.

Balsošana par šo mūsu priekšlikumu - tā ir pārbaude, vai tādas vai citas frakcijas deputāti gribētu tomēr atrisināt denacionalizēto māju īrnieku problēmas.

Lūdzu balsot “par”!

Sēdes vadītāja. Deputāts Aleksandrs Golubovs.

A.Golubovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Ir runa par pavisam niecīgu (budžeta ietvaros) summu. Jūs, nobalsojot par šo summu, varēsiet parādīt, ka jūs gribat risināt denacionalizēto māju īrnieku problēmas.

Līdz šim momentam, kaut gan Rībenas kundze, kura pārstāv “Jauno laiku”, norādīja, ka neviena valdība līdz pat šim momentam neko nedarīja. Rībenas kundze, jūs arī tagad esat “Jaunajā laikā”. Pavisam nesen bija jaunie laiki, kad premjers bija no “Jaunā laika”. (Starpsauciens: “Un vēl būs!”) Tā ka padomājiet! Ne jūsu premjers, ne šīsdienas premjers, ne iepriekšējais premjers, neviens ministrs neko nedarīja līdz šim un arī tagad nedara. Tādus ministrus vajag no šejienes ārā izmest!

Tā ka nobalsojiet par šo niecīgo summu! Parādiet denacionalizēto māju īrniekiem, ka jūs gribat risināt viņu problēmas!

Nu, ja negribat, tad balsojiet “pret”.

Sēdes vadītāja. Deputāts Kārlis Šadurskis.

K.Šadurskis (frakcija “Jaunais laiks”).

Godātie kolēģi! Mēs esam saņēmuši veselu virkni priekšlikumu, kuriem visiem tabulas labajā pusē esošajā ailē ir ierakstīts mērķis - mērķdotācijas denacionalizēto namu īrniekiem. Taču būtībā jau svarīga šajos priekšlikumos nav vis labajā pusē esošā aile. Denacionalizēto namu īrnieki ir gadījušies kreiso partiju (šajā gadījumā - PCTVL frakcijas deputātu) uzmanības lokā vienkārši nejauši. Visos šajos priekšlikumos, godātie kolēģi, svarīga ir kreisā aile, kurā redzam, no kurienes šo naudu var paņemt. Un tā vieta, no kurienes šo naudu var paņemt, ir Latvijas Nacionālo karavīru biedrība, Latvijas Nacionālo partizānu apvienība. Visa dotācija, kas tiem ir paredzēta. Tas ir Aizsardzības ministrijas budžets. Pirmīt mēs redzējām, ka, lai Latvija neizpildītu savas starptautiskās saistības, tika prasīts līdzekļus ņemt no NATO valstu sammita rīkošanai paredzētajiem izdevumiem. Tātad būtībā visi šie priekšlikumi ir vērsti uz vienu vienīgu mērķi: lai Latvija nepildītu savas starptautiskās saistības un lai Latvijas valsts prestižs kristos starptautiskajā skatījumā; lai kaitētu tām organizācijām, kas mums ir tiešām svarīgas un būtiskas.

Līdz ar to diemžēl notiek šī spēlīte ar denacionalizēto namu īrniekiem. Protams, valdība nav darījusi tik, cik tā spēja, un paveikusi tik uzdevumu, cik tā ir saņēmusi pagājušajā gadā.

Mēs, “Jaunais laiks”, kaut arī mēs nevadām šo ministriju, centīsimies savu iespēju robežās rūpēties par šīm lietām, centīsimies atbalstīt un steidzināt Tautas partijas izvirzīto ministru. Es ceru, ka mums sekmēsies. Bet neielaidīsimies šajās zemiskajās spēlēs, kuras piekopj PCTVL deputāti!

Paldies!

Sēdes vadītāja. Vladimirs Buzajevs. Otro reizi.

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Diemžēl Šadurska kungs, analizējot mūsu piedāvāto ienākumu avotu, redzēja tikai aizsardzības ministru. Un, ņemot vērā, ka aizsardzības ministrs ir no “Jaunā laika”, tas bija viņa uzstāšanās īstais cēlonis. Taču pēdējā lappusē, cienījamais Šadurska kungs, avots ir cits - avots ir no Ārlietu ministrijas: “Latvijas Republikas vēstnieka ASV rezidences Vašingtonā iegādei”. Tas ir gandrīz miljons latu, un tas atbilst tieši tādai summai, kāda ir pietiekama, lai nodrošinātu valsts galvojumu dzīvokļu iegādei vai celtniecībai apmēram 600 denacionalizēto māju īrnieku ģimenēm. Un tomēr no “Jaunā laika” diemžēl nebija nekādu konkrētu priekšlikumu (teiksim, varētu šos līdzekļus ņemt no pievienotās vērtības nodokļa iespējamā pieauguma un tā tālāk). Jums priekšlikumu diemžēl nav!

Es tomēr ceru, ka kaut viena valdošā partija nākamgad pamēģinās atrisināt šo ļoti sarežģīto un svarīgo problēmu.

Sēdes vadītāja. Deputāts Staņislavs Šķesters.

S.Šķesters (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godājamie kolēģi! Skaidrs, ka denacionalizēto namu īrnieku problēma pastāv un pastāvēs. Es domāju, ka Saeima un Zaļo un zemnieku savienība ir izdarījusi diezgan daudz šajā jautājumā par denacionalizēto namu īrnieku problēmu, viņu aizstāvībai. Ir pieņemts likums par dzīvojamo telpu īri, kurā ir iestrādāta šī pabalstu sistēma, kredītu politika, pārcelšanās pabalsti, palīdzība... Likumā par palīdzību dzīvokļu jautājumu risināšanā ir dotas tiesības pašvaldībām pieņemt saistošos noteikumus, lai palīdzētu tieši denacionalizēto namu īrniekiem. Un arī pašreiz Zaļo un zemnieku savienība iestājas par denacionalizēto namu īrniekiem tieši šajā - īres griestu jautājumā. Mums ir noalgots advokāts, kas strādā pie tieši šiem jautājumiem, jo Satversmes tiesā ir iesniegta prasība pret īrniekiem, lai atceltu īres griestus.

Tāpēc es domāju, ka šie jautājumi valstī risinās. Es domāju, ka arī līdzekļi pašreiz tiek meklēti, lai šiem denacionalizēto namu īrniekiem būtu iespējas vai nu pārvietoties uz citu dzīvesvietu, vai saņemt šo valsts atbalstu. Es domāju, ka īres griestu noturēšana vēl trīs gadus ļaus sakārtot šo problēmu. Un skaidrs, ka ar valsts atbalsta politiku.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Deputāts Boriss Cilevičs.

B.Cilevičs (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Šķiet, ka mēs jau visu esam redzējuši un dzirdējuši. Taču ar tādu divkosību, kāda ir šodien, man vēl nebija iespējas sastapties. Nevajag melot, godātais Šadurska kungs un godātais Šķestera kungs! Vai jūs domājat, ka tie cilvēki, kas tagad klausās radio, jums ticēs? Nu ko jūs apgalvojat? To, ka, redz, jūs ļoti daudz ko izdarījāt, lai aizstāvētu denacionalizēto māju īrnieku tiesības un tā tālāk. Ko jūs izdarījāt? Jūs paredzējāt likumā šos pabalstus. Ļoti labi! Taču jūs neparedzējāt naudu šiem pabalstiem. Un tagad jūs mēģināt izlocīties un vienkārši novērst uzmanību, un tā tālāk.

Nu esiet drosmīgi, esiet atbildīgi un aizstāviet to, ko jūs esat nolēmuši, - to, kā jūs dalīsiet šo naudu! Jūs gribat parādīt, cik daudz jūsu ministri rūpējas par cilvēkiem. Taču denacionalizēto māju īrniekus jūs acīmredzot neuzskatāt par cilvēkiem un domājat, ka tik viegli viņus var apmānīt. Nu nevajag melot šeit no Saeimas tribīnes! Situācija ir pilnīgi skaidra. Jūs tēlojat rūpes par šiem cilvēkiem, bet jūs ne santīma neesat paredzējuši budžeta grozījumos. Tagad jūs pieminējāt pašvaldības. Pašvaldībām ir daudz sliktāk ar naudu, tomēr pašvaldības paredz šo naudu. Bet jūs ne santīma valsts budžeta grozījumos neparedzējāt šiem nolūkiem. Nevajag melot! Esiet drosmīgi, lai atklāti pateiktu, ka jūs neuzskatāt šos cilvēkus par cilvēkiem, jūs negribat rūpēties par viņiem, jūs esat “norakstījuši” viņus! Un tad vismaz var diskutēt. Bet tā nedrīkst! Jūs darāt vienu, bet runājat kaut ko pavisam citu. Es saprotu, ka var būt jebkura politiskā līnija, bet vismaz jābūt drosmei.

Es aicinu vai nu atbalstīt šo priekšlikumu, vai arī nemelot saviem vēlētājiem.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Deputāts Andrejs Radzevičs.

A.Radzevičs (pie frakcijām nepiederošs deputāts).

Kolēģi! Viena bijusī ministre uzskatīja, ka vienīgā reālā palīdzība denacionalizēto namu īrniekiem ir sameklēt pagājušā gada runas un atkal emocionāli nolasīt to, ko viņa lasīja pagājušajā gadā. Taču šajās biezajās budžeta grāmatās es neredzu nevienu viņas iesniegtu priekšlikumu. Naudas līdzekļi viņai bija, lai reāli atrisinātu šo problēmu. Vēl jo vairāk! Lai valdība un Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija paredzētu līdzekļus šīs problēmas risināšanai, vispirms, teiksim, Rīgas Domei (mēs zinām, kas to vada un kas vada arī par dzīvokļiem atbildīgo komisiju) būtu jāizstrādā un jāpieņem saistošie noteikumi par palīdzību šo jautājumu risināšanā, teiksim, par atbrīvošanas pabalstu. Taču Rīgas Dome šādus saistošos noteikumus nav izdevusi. Līdz ar to, protams, nevar paredzēt līdzekļus un var lasīt pagājušā gada runas.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Deputāts Aleksandrs Golubovs. Otro reizi.

A.Golubovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Šeit tika ļoti skaisti runāts par to, ka avots ir ne tas, no kura var ņemt naudiņu, un it kā tika pateikts, ka ar to mēs pārkāpjot kaut kādus savus starptautiskus līgumus. Nosauciet man kaut vienu līgumu, kurā būtu teikts kaut kas par Latvijas Nacionālo partizānu apvienību vai Latvijas Nacionālo karavīru biedrību! Nevienā nav! Taču jūs pārkāpāt tagad likumu, nevirzot nevienu latu denacionalizēto māju īrnieku problēmu risināšanai. Nevienu latu jūs nevirzāt. Ar to jūs pārkāpāt mūsu likumu, kurš tika nesen pieņemts un kurš paredz visus tos pabalstus. Neviena lata tur nav. Jūs pārkāpāt!

Un otrs. Jūs pārkāpāt vienu no cilvēka pamattiesībām, kura ir ielikta mūsu Satversmē, - tiesības uz dzīvi un tiesības uz patvērumu, tas ir, uz dzīvokli. Jūs to arī pārkāpāt. Padomājiet par to!

Sēdes vadītāja. Deputāte Liene Liepiņa.

L.Liepiņa (frakcija “Jaunais laiks”).

Labdien, kolēģi! Es tiešām nekavēšu jūs. Man tomēr ir jāaizstāv sava kolēģe. Labi, ka viņa vismaz runas taisa un vismaz iestājas par kaut kādu lietu. Taču to nevar teikt par visiem deputātiem un diemžēl arī ne par visiem ministriem. Tā ka šī problēma ar namu īrniekiem, protams, ir ļoti veca, un, protams, to nevar atrisināt ne pāris tūkstoši budžeta grozījumos, ne arī tikai vienas dienas diskusijas. Es gribētu norādīt arī uz to, ka mūsu partija Rīgas Domē paņēma visgrūtākās funkcijas tieši šīs problēmas dēļ un strādā ar tām. Tā ka tur, man liekas, nav vietas nekādiem pārmetumiem.

Sēdes vadītāja. Deputāts Paulis Kļaviņš.

P.Kļaviņš (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie kolēģi! Tā kā deputāte Liene Liepiņa nepateica gluži to, ko es domāju, kaut gan mēs nācām no kopējas pagātnes, es jūtos spiests mazliet iekāpt filozofiskajā ūdenī tā dziļāk iekšā.

Redzat, kas par lietu! Ko mēs esam piedzīvojuši - Liene Liepiņa un es? Mēs piedzīvojām Vācijas uzplaukumu pēc Otrā pasaules kara sabrukuma. Tam ir tiešs sakars ar dzīvokļiem, cienījamie kolēģi! Tiešs sakars! Zināt, kāda bija Rietumvācija pēc Otrā pasaules kara? Es pats savām acīm to redzēju. Liene ne, bet es to redzēju. Pilsētas - drupu kaudzēs, tā kā viļņi no ķieģeļiem. Tāda bija Hamburga. Tā bija sagrauta Vācija fiziski.

Tas attiecas uz dzīvokļiem.

Otrs moments. Rietumvācijā bija pāri par 10 miljoniem no Vācijas bijušajiem austrumu apgabaliem izdzīto. Plus 10 miljoni! Padomājiet, - tie visi bija bez pajumtes! Tie visi bija ar koferīšiem - tie 10 miljoni. Ēkas bija sagrautas. Tā, lūk! Tāds bija Rietumvācijā stāvoklis pēc Otrā pasaules kara.

Kas notika? Pēc 15 gadiem visa internacionālā sabiedrība teica: “Saimnieciskais brīnums! Vācijā saimnieciskais brīnums!” Kā to varēja izdarīt? Redzat, dzīvokļu jautājums, denacionalizēto namu īrnieku dzīvokļu jautājums, ticiet man, nav atrisināms viena leģislatūras perioda laikā. Pat tad, ja pie mums būtu vienai partijai absolūtais vairākums un mēs varētu darīt, ko mēs gribam, mēs to nevarētu izdarīt četru gadu laikā. Ticiet man, tas ir ilgtermiņa projekts!

Pēc neatkarības atgūšanas mēs būtu varējuši paraudzīties, kā tieši tur, Rietumvācijā, viņi no drupām tika pie dzīvokļiem. Kā tur cilvēki tika pie saviem dzīvokļiem, kā viņi to izdarīja? Vai valsts būvēja? Valsts nebūvēja nevienu dzīvokli, cik es zinu, bet attīstīja privātās celtniecības sektoru ar izdevīgiem kredītiem, un cilvēki strādāja. Šausmīgi strādāja! Ļoti strādāja! Valstij bija tikai viena funkcija - garantēt brīvību un kredītus, lai privātā sfēra var ķerties pie darba.

Naudas šodien netrūkst arī Pasaules Bankai. O, nē! Taču organizēt vajag to lietu! To nevar izdarīt tik vienkārši: “Tagad mēs piešķirsim naudiņu tiem cilvēkiem, kas zaudē dzīvokļus.” Zināt, tā ir padomju laika filozofija: “Valsts dos naudu, un tad cilvēkiem būs kur dzīvot. Redz, cik jauki! To var tikai valsts atrisināt!” Nē, mīļie draugi! To nevar. Valsts to tādā veidā nerisina. Valsts rada labvēlīgus apstākļus dzīvokļu būvei, un tad nav nemaz jāmudina - dzīvokļi tiek būvēti, un visi dabū sev jumtu virs galvas. Un tad tā lieta iet.

Ko es gribu pateikt galu galā? Es lūdzu prātīgi domājošus politiķus atturēties no savstarpējiem apvainojumiem un arī pašiem sevi nesist krustā - tas dzīvokļu jautājuma risinājums nav iespējams, to nevar tā izdarīt -, bet saprast to, ka, ja nu kādreiz Latvijā radīsies vienotība, politiskā griba, un ja šeit, Saeimā, radīsies viens vairākums, kurš šo problēmu saprot - saprot uz reālo notikumu pamata... No vēstures var mācīties, kā tas bija, kā to varēja atrisināt. Ir paraugs Eiropā! Un šis paraugs mums ir īstenojams. Ja mēs gribam, to mēs varam, bet ne šodien un ne rīt.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas sakāms? Ja ne, lūdzu deputātus balsot par 470. - politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcijas priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 17, pret - 62, atturas - 3. Priekšlikums nav atbalstīts.

A.Slakteris. 471. - politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcijas priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 17, pret - 65, atturas - 1. Priekšlikums nav atbalstīts. (No zāles dep. J.Dobelis: “Rokas nost no partizāniem!”)

A.Slakteris. 472. - politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcijas priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 17, pret - 65, atturas - 2. Priekšlikums nav atbalstīts.

A.Slakteris. 473. - politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcijas priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 16, pret - 65, neviens neatturas. Priekšlikums nav atbalstīts.

A.Slakteris. Līdz ar to visi priekšlikumi ir izskatīti.

Aicinu Saeimu atbalstīt budžeta grozījumus galīgajā, otrajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 68, pret - 20, neviens neatturas. Likums “Grozījumi likumā “Par valsts budžetu 2005.gadam”” pieņemts. Paldies.

Cienījamie kolēģi, lūdzu reģistrēties ar reģistrācijas kartēm! Lūdzu zvanu! Reģistrācijas režīmu!

Cienījamie kolēģi! Pirms tiek sagatavoti reģistrācijas rezultāti, paziņoju, ka Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputātes Antas Rugātes iesniegumu ar paziņojumu. Deputāte dara zināmu, ka ir kļūdījusies balsojumā par grozījumiem 2005.gada budžetā - ka balsojumā par 4.priekšlikumu viņa vēlējās balsot “pret” 4.priekšlikumu.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis arī paziņojumu no deputātes Jevgenijas Stalidzānes, kas kļūdījās, balsojot par likumprojekta pieņemšanu otrajā, galīgajā, lasījumā. Viņa vēlējās balsot “par”.

Paziņojumam vārds deputātam Dzintaram Ābiķim.

Dz.Ābiķis (Tautas partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Cienījamie kolēģi no Sporta apakškomisijas! Es aicinu jūs uz sēdi tūlīt Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas telpās pretējā mājā, 4.stāvā, sakarā ar Pasaules čempionātu hokejā.

Sēdes vadītāja. Reģistrācijas rezultātu nolasīšanai vārds Saeimas sekretāra biedrei Ingunai Rībenai.

 

I.Rībena (8.Saeimas sekretāra biedre).

Cienījamie kolēģi! Nav reģistrējušies: Aleksandrs Bartaševičs, Augusts Brigmanis... ir, Ingrīda Circene, Juris Dalbiņš, Jānis Esta, Jānis Šmits, Uldis Mārtiņš Klauss... ā..., Vilis Krištopans, Ināra Ostrovska, Jānis Strazdiņš, Kārlis Strēlis... ir, Ēriks Zunda.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi, līdz ar to ir slēgta Saeimas ārkārtas sesija un 30.augusta ārkārtas sēde.

Paldies!

SATURA RĀDĪTĀJS

8.Saeimas ārkārtas sesijas 4.sēde

2005.gada 30.augustā

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par valsts budžetu 2005.gadam”” (2.lasījums) (Steidzams)
(4528. dok., reģ. nr.1316)

Ziņo

- dep. A.Slakteris

Debates

- dep. A.Golubovs
- dep. Dz.Ābiķis
- dep. A.Golubovs
- dep. A.Golubovs (4.priekšlikums)
- dep. I.Rībena
- dep. A.Golubovs
- dep. Dz.Ābiķis
- dep. K.Šadurskis
- dep. M.Gulbis (9.priekšlikums)
- dep. A.Golubovs
- dep. M.Gulbis
- dep. A.Golubovs
Aizsardzības ministrija (10.priekšlikums)
Finanšu ministrija (14.priekšlikums)

Debates

- dep. A.Golubovs
Iekšlietu ministrija (22.priekšlikums)

Debates

- dep. A.Golubovs
- dep. V.Buzajevs
- dep. M.Gulbis
- dep. A.Golubovs
Izglītības un zinātnes ministrija (52.priekšlikums)

Debates

- dep. A.Golubovs
- dep. A.Golubovs (74.priekšlikums)
- dep. I.Ribakovs
Zemkopības ministrija (80.priekšlikums)

Debates

- dep. A.Golubovs
Satiksmes ministrija (83.priekšlikums)
Labklājības ministrija (84.priekšlikums)
Tieslietu ministrija (96.priekšlikums)
Vides ministrija (129.priekšlikums)
Kultūras ministrija (131.priekšlikums)
Veselības ministrija (153.priekšlikums)

Debates

- dep. A.Golubovs
Bērnu un ģimenes lietu ministrija (164.priekšlikums)
Īpašu uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietās sekretariāts (169.priekšlikums)
Mērķdotācijas pašvaldībām (175.priekšlikums)

Debates

- dep. A.Golubovs (405.priekšlikums)
- dep. M.Gulbis
- dep. M.Gulbis (441.priekšlikums)
- dep. A.Kampars
- dep. M.Gulbis
- dep. A.Golubovs
- dep. J.Dobelis
- dep. Dz.Ābiķis
- dep. V.Buzajevs
- dep. L.Ozoliņš
- dep. A.Golubovs
- dep. A.Golubovs (467.priekšlikums)
- dep. J.Pliners
- dep. A.Aleksejevs
- dep. I.Rībena
- dep. V.Buzajevs
- dep. A.Golubovs
- dep. K.Šadurskis
- dep. V.Buzajevs
- dep. S.Šķesters
- dep. B.Cilevičs
- dep. A.Radzevičs
- dep. A.Golubovs
- dep. L.Liepiņa
- dep. P.Kļaviņš
Par kļūdīšanos balsošanā
- dep. A.Rugāte
- dep. J.Stalidzāne
Paziņojums
- dep. Dz.Ābiķis
Reģistrācijas rezultāti

Nolasa

- Saeimas sekretāra biedre I.Rībena

 

Balsojumi

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 14:14:30 bal001
Balsošanas motīvs: Par 3.priekšlikuma balsošanu pa daļām

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 14:14:52 bal002
Balsošanas motīvs: Par 3.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 14:28:34 bal003
Balsošanas motīvs: Par 4.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 14:29:30 bal004
Balsošanas motīvs: Par 5.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 14:34:14 bal005
Balsošanas motīvs: Par 9.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 14:34:46 bal006
Balsošanas motīvs: Par 10.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 14:35:12 bal007
Balsošanas motīvs: Par 11.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 14:35:36 bal008
Balsošanas motīvs: Par 12.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 14:37:54 bal009
Balsošanas motīvs: Par 14.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 14:38:22 bal010
Balsošanas motīvs: Par 15.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 14:38:54 bal011
Balsošanas motīvs: Par 16.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 14:39:26 bal012
Balsošanas motīvs: Par 17.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 14:39:54 bal013
Balsošanas motīvs: Par 18.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 14:40:20 bal014
Balsošanas motīvs: Par 19.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 14:40:52 bal015
Balsošanas motīvs: Par 20.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 14:41:20 bal016
Balsošanas motīvs: Par 21.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 14:44:50 bal017
Balsošanas motīvs: Par 32.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 14:49:20 bal018
Balsošanas motīvs: Par 33.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 14:51:44 bal019
Balsošanas motīvs: Par 34.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 14:52:28 bal020
Balsošanas motīvs: Par 36.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 14:52:54 bal021
Balsošanas motīvs: Par 37.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 14:53:16 bal022
Balsošanas motīvs: Par 38.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 14:53:42 bal023
Balsošanas motīvs: Par 39.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 14:54:06 bal024
Balsošanas motīvs: Par 40.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 14:55:30 bal025
Balsošanas motīvs: Par 41.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 14:56:48 bal026
Balsošanas motīvs: Par 51.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 14:57:12 bal027
Balsošanas motīvs: Par 52.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 14:57:36 bal028
Balsošanas motīvs: Par 53.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 14:59:44 bal029
Balsošanas motīvs: Par 54.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 15:03:58 bal030
Balsošanas motīvs: Par 74.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 15:06:50 bal031
Balsošanas motīvs: Par 75.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 15:07:36 bal032
Balsošanas motīvs: Par 78.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 15:09:48 bal033
Balsošanas motīvs: Par 80.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 15:10:54 bal034
Balsošanas motīvs: Par 91.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 15:11:24 bal035
Balsošanas motīvs: Par 92.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 15:14:10 bal036
Balsošanas motīvs: Par 118.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 15:15:56 bal037
Balsošanas motīvs: Par 135.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 15:16:42 bal038
Balsošanas motīvs: Par 137.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 15:17:12 bal039
Balsošanas motīvs: Par 138.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 15:18:24 bal040
Balsošanas motīvs: Par 145.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 15:21:32 bal041
Balsošanas motīvs: Par 154.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 15:22:26 bal042
Balsošanas motīvs: Par 160.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 15:25:20 bal043
Balsošanas motīvs: Par 190.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 15:26:02 bal044
Balsošanas motīvs: Par 193.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 15:27:08 bal045
Balsošanas motīvs: Par 202.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 15:27:34 bal046
Balsošanas motīvs: Par 203.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 15:28:12 bal047
Balsošanas motīvs: Par 204.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 15:28:36 bal048
Balsošanas motīvs: Par 205.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 15:29:18 bal049
Balsošanas motīvs: Par 208.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 15:29:52 bal050
Balsošanas motīvs: Par 209.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 15:30:48 bal051
Balsošanas motīvs: Par 211.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 15:31:24 bal052
Balsošanas motīvs: Par 212.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 15:31:52 bal053
Balsošanas motīvs: Par 213.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 15:32:36 bal054
Balsošanas motīvs: Par 216.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 15:34:02 bal055
Balsošanas motīvs: Par sēdes turpināšanu līdz visu jautājumu izskatīšanai

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 15:35:04 bal056
Balsošanas motīvs: Par 225.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 15:35:48 bal057
Balsošanas motīvs: Par 228.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 15:37:36 bal058
Balsošanas motīvs: Par 243.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 15:38:20 bal059
Balsošanas motīvs: Par 246.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 15:39:08 bal060
Balsošanas motīvs: Par 251.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 15:39:36 bal061
Balsošanas motīvs: Par 253.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 15:40:04 bal062
Balsošanas motīvs: Par 255.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 15:40:32 bal063
Balsošanas motīvs: Par 257.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 15:41:02 bal064
Balsošanas motīvs: Par 259.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 15:41:26 bal065
Balsošanas motīvs: Par 260.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 15:47:38 bal066
Balsošanas motīvs: Par 326.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 15:49:34 bal067
Balsošanas motīvs: Par 345.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 15:50:18 bal068
Balsošanas motīvs: Par 348.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 15:53:28 bal069
Balsošanas motīvs: Par 378.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 15:55:44 bal070
Balsošanas motīvs: Par 399.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 15:56:10 bal071
Balsošanas motīvs: Par 400.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 15:56:40 bal072
Balsošanas motīvs: Par 402.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 15:57:04 bal073
Balsošanas motīvs: Par 403.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 15:59:38 bal074
Balsošanas motīvs: Par 405.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 16:01:12 bal075
Balsošanas motīvs: Par 407.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 16:01:42 bal076
Balsošanas motīvs: Par 409.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 16:06:36 bal077
Balsošanas motīvs: Par 441.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 16:17:28 bal078
Balsošanas motīvs: Par 445.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 16:20:08 bal079
Balsošanas motīvs: Par 466.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 16:22:30 bal080
Balsošanas motīvs: Par 467.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 16:28:20 bal081
Balsošanas motīvs: Par 468.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 16:28:50 bal082
Balsošanas motīvs: Par 469.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 16:56:32 bal083
Balsošanas motīvs: Par 470.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 16:56:58 bal084
Balsošanas motīvs: Par 471.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 16:57:24 bal085
Balsošanas motīvs: Par 472.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 16:57:52 bal086
Balsošanas motīvs: Par 473.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2005.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.08.2005. 16:58:24 bal087
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4528 pieņemšanu 2.lasījumā

Trešdien, 28.februārī
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
12:00  Saeimas deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Čehijas parlamentu tikšanās ar Čehijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Martin Vítek
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
13:00  Saeimas Deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Kazahstānas parlamentu tikšanās ar Kazahstānas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Dauren Karipov
13:10  Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēde
15:30  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas sēde
16:30  Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāja tikšanās ar Izraēlas Valsts ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā Sharon Rappaport-Palgi