Latvijas Republikas 8.Saeimas

ārkārtas sesijas otrā sēde

2005.gada 30.jūnijā

 

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

Sēdes darba kārtība
Satura rādītājs
Balsojumi


Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Sākam Saeimas ārkārtas sesiju šā gada 30.jūnijā. Ārkārtas sesijas vienīgais darba kārtības jautājums ir likumprojekts “Enerģētikas likuma atsevišķu pantu spēkā stāšanās kārtības likums”.

Tātad Saeimas Prezidijs ir saņēmis Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Enerģētikas likuma atsevišķu pantu spēkā stāšanās kārtības likums” un ierosina to nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

“Par” pieteicies runāt deputāts Dzintars Zaķis.

Dz.Zaķis (frakcija “Jaunais laiks”).

Godājamie kolēģi! Šis ir ļoti svarīgs likums, jo mēs pagājušajā mēnesī pieņēmām Enerģētikas likumu, kurā paredzējām Latvijā liberalizēt enerģētikas tirgu, bet sakarā ar to, ka atsevišķi gāzes piegādes līgumi Latvijā tika slēgti pirms tam, kad Latvija iestājās Eiropas Savienībā un kad Eiropas Savienības direktīvas šādos gadījumos ļāva mums šo tirgu līdz noteiktam laikam neliberalizēt, mēs ar šo likumu atvirzām “Latvijas Gāzes” tirgus atvēršanu jeb liberalizāciju līdz 2010.gadam. Garu diskusiju rezultātā par objektīvi labāko laiku tātad Ministru kabinets noteica tieši šo gadu. Šajā likumā šis gads tad arī ir atspoguļots.

Aicinu atbalstīt šo likumu!

Sēdes vadītāja. “Pret” pieteicies runāt deputāts Vitālijs Orlovs.

V.Orlovs (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Godātie deputāti! Man nav skaidrs, kāpēc šis jautājums nebija iekļauts darba kārtībā savlaicīgi un netika izskatīts tad, kad mēs strādājām šorīt no rīta. Man liekas, tas ir atsevišķu ministru darba stils, un nu jau otro reizi es to redzu. Tad, kad mēs skatījām Sociālo un darba lietu komisijā šos jautājumus, bija priekšlikums, kuru izvirzīja Repšes kungs, - atbalstīt mežabrāļus. Un to iekļāva likumā - tajā likumā, kurā tam vispār nevajadzētu būt. Un tāpēc man liekas, ka arī tagad mēs šeit sēžam tikai tāpēc, ka Kariņa kungs neiesniedza savlaicīgi šo priekšlikumu atbilstoši likumam un Kārtības rullim.

Bet mums tagad ir jāizskata šis jautājums.

Sēdes vadītāja. Viens deputāts ir runājis “par”, viens deputāts ir runājis “pret”. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 71, pret - 1, neviens neatturas. Likumprojekts komisijai ir nodots.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas iesniegumu un paziņojumu, ka Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija šā gada 30.jūnijā komisijas sēdē izskatīja likumprojektu “Enerģētikas likuma atsevišķu pantu spēkā stāšanās kārtības likums” un aicina atbalstīt minētā likumprojekta izskatīšanu Saeimas sēdē pirmajā lasījumā.

Tātad izskatīsim likumprojektu pirmajā lasījumā!

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Dzintars Zaķis.

Dz.Zaķis (frakcija “Jaunais laiks”).

Tātad Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija savā sēdē šodien izskatīja šo likumprojektu un atbalstīja priekšlikumu šim likumprojektam piešķirt steidzamību.

Sēdes vadītāja. Par steidzamību? Tātad par procedūru vārds deputātam Jurim Dobelim. Jūs varat runāt no vietas par procedūru.

J.Dobelis (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Cienītie kolēģi! Es saprotu, ka mums ir jāsteidzas, jo laika ir maz, un tā tālāk... Bet kā tad mēs tagad izdarījām? Komisija vēl nezināja, vai mēs novirzīsim ar savu balsojumu šo projektu vai ne, bet tagad jau nāk un runā par steidzamību un par pirmo lasījumu. Pa kuru laiku tad jūs esat noorganizējuši šo komisijas sēdi? Man ir tāds jautājums.

Nu nepārvērtīsim tomēr likuma pieņemšanu par kaut kādu nevajadzīgu māžošanos! Es tomēr aicinu padomāt par to, ko mēs patlaban darām. Un vai tomēr nevajadzētu komisijā vispirms būt sēdei, kurā kaut kas tiek pieņemts, un tikai tad nākt un te piedāvāt kaut ko mums no tribīnes? Tā ka atvainojiet, lūdzu, bet šis diemžēl nav pirmais šāds gadījums šīs Saeimas darbības laikā. Gribētos, lai tas būtu pēdējais.

Sēdes vadītāja. Ja jūs, deputāta kungs, apšaubāt Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētāja Dzintara Jaundžeikara iesniegto dokumentu un arī Tautsaimniecības komisijas sēdi, kas ir notikusi 30.jūnijā, tad acīmredzot jums ir jāgriežas komisijā.

Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātam Aleksandram Golubovam par procedūru.

 

A.Golubovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Sakarā ar to, ka šis dokuments Nr.4483 nav pareizi uzrakstīts, jo te nav ierakstīts tas, ka komisija lūdz izskatīt pirmajā lasījumā bez atkārtotas izskatīšanas komisijā, mēs tikko nodevām komisijai šo likumprojektu. Tāpēc tagad ir jābūt komisijas sēdei, un tikai pēc tam mēs varēsim to skatīt.

Sēdes vadītāja. Cienījamais Golubova kungs! Jums ir jāzina, ka bez atkārtotas izskatīšanas komisijā var izskatīt tikai tādu likumprojektu, ko ir iesniegusi pati komisija, nevis Ministru kabinets.

Cienījamie kolēģi! Tātad saistībā ar visām šaubām jūs varat griezties pie Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētāja Dzintara Jaundžeikara.

Tātad, cienījamie kolēģi, atbildīgās komisijas ierosinājums ir atzīt likumprojektu par steidzamu. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 62, pret - 9, atturas - 1. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

Vai deputāts Vladimirs Buzajevs vēlas runāt par procedūru? Lūdzu! Jūs to varēsiet darīt...

Dz.Zaķis. Tātad komisija, izskatījusi šo likumprojektu šodienas sēdē, aicina deputātus atbalstīt arī šo likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Vladimirs Buzajevs.

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Godātā priekšsēdētāja! Cienījamie kolēģi! Es saskaitīju, ka šī ir jau piektā reize, kad mēs Saeimas sēdē pieņemam svarīgus lēmumus bez jebkādas procedūras.

Es varētu atgādināt arī citus gadījumus. Tā tas bija gadījumā ar Līgumu par Konstitūciju Eiropai, kas pēkšņi parādījās Saeimas zālē, tā bija ar grozījumiem Vispārējās izglītības likumā, ar likumu par Vispārējās minoritāšu konvencijas ratifikāciju, kā arī gadījumā ar mūsu kārtējo deklarāciju par okupāciju un par noziedzīgajiem režīmiem...

Iznāk tā, ka Saeima vispār neko nelemj un ka Saeimas visas pilnvaras kaut kādā veidā ir nodotas Ministru kabinetam.

Šajā gadījumā mēs nevaram pilnvērtīgi apspriest šo likumprojektu, un līdz ar to es neredzu iespēju, ka mūsu frakcija varēto šo likumprojektu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Cienījamais kolēģi! Tas viss, kas notiek Saeimā, notiek saskaņā ar Kārtības rulli!

Nākamais debatēs pieteicies deputāts Aleksandrs Golubovs.

 

A.Golubovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Mēs izskatām likumprojektu “Enerģētikas likuma atsevišķu pantu spēkā stāšanās kārtības likums”. Par kādiem pantiem mēs runājam? Par tiem pantiem, kuri saskaņā ar pēdējiem grozījumiem Enerģētikas likumā vēl nav stājušies spēkā. Likuma vēl nav, bet mēs par to jau runājam!

Kad mēs pieņēmām pēdējos grozījumus, bija runa par to, ka tirgus liberalizācija, tieši gāzes tirgus liberalizācija, notiks ap 2017.gadu. Tagad jūs gribat to darīt jau ar 2010.gadu. Kauns! Kauns, kungi! Kauns!

Nepieņemt šo likumu!

Sēdes vadītāja. Cienījamais kolēģi! Šā likumprojekta, kuru mēs pašreiz izskatām, šie panti stājas spēkā ar īpašu likumu, un tieši tāpēc mēs izskatām šo īpašo likumu. Pārējie panti stāsies spēkā ar 1.jūliju, kā tas bija noteikts Enerģētikas likumā.

Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Lūdzu! Deputāts Dzintars Zaķis.

Dz.Zaķis. Godājamie kolēģi! Lai būtu skaidrība šajā jautājumā, es paskaidrošu. Tātad “Latvijas Gāzes” privatizācijas līgums paredz to, ka “Latvijas Gāzei” ir monopoltiesības līdz 2017.gadam. Golubova kungam ir taisnība. Taču Eiropas Savienība paredz to, ka enerģētikas tirgus ir liberāls un atvērts tirgus, un tas, protams, ir katra patērētāja interesēs. Arī tā ir taisnība! Tāpēc šobrīd mēs atrodamies starp diviem dzirnakmeņiem - starp līgumiem, kas ir noslēgti iepriekš, pirms iestāšanās Eiropas Savienībā, un Eiropas Savienības direktīvām. 2010.gads ir optimāls gadskaitlis, tas ir garās diskusijās izdiskutēts un Ministru kabinetā akceptēts un pieņemts gadskaitlis. Šo gadskaitli Eiropas Savienības direktīvas pieļauj mums noteikt kā gadu, līdz kuram mūsu gāzes tirgus būs slēgts un pēc kura tas būs atvērts.

Tāpēc es aicinu atbalstīt likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 66, pret - 4, atturas - 3. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un laiku likumprojekta izskatīšanai otrajā lasījumā!

Dz.Zaķis. Ja nav iebildumu, tad es komisijas vārdā aicinu šo likumprojektu uzreiz pieņemt otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem ir iebildumi. Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un laiku likumprojekta izskatīšanai otrajā lasījumā!

Dz.Zaķis. Tā kā deputātiem ir iebildumi, priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 10 minūtes. Izskatīsim šodien pēc 40 minūtēm otrajā, galīgajā, lasījumā!

Sēdes vadītāja. Vai ir citi priekšlikumi? (Starpsauciens: “Ir!”) Ir citi priekšlikumi. Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātam Aleksandram Golubovam!

A.Golubovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Man ir priekšlikums: priekšlikumu iesniegšanas datums - 1.augusts, izskatīšana - pirmajā Saeimas sēdē nākamajā sesijā.

Sēdes vadītāja. 8.septembrī, jā?

A.Golubovs. Jā.

Sēdes vadītāja. Vai ir vēl kādi citi priekšlikumi? Citu priekšlikumu nav. Lūdzu deputātus balsot par deputāta Aleksandra Golubova iesniegto priekšlikumu, jo tas ir radikālāks par iepriekš iesniegto. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 1.augusts, izskatīšana - 8.septembra sēdē. Kas ir par šādu priekšlikumu? Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 12, pret - 60, atturas - 2. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš ir pulksten 11.55, un likumprojekta izskatīšana - šodien pulksten 12.20.

Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš - pulksten 11.55, un likumprojekta izskatīšana - pulksten 12.20!

Paldies.

(Pārtraukums)

 

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Saeimas Prezidijs izsludina pārtraukumu līdz pulksten 12.20. Lūdzu deputātus reģistrēties ar reģistrācijas kartēm! Lūdzu zvanu! Reģistrācijas režīmu!

Kamēr tiek sagatavoti reģistrācijas rezultāti, paziņojumam vārds deputātam Dzintaram Jaundžeikaram.

Dz.Jaundžeikars (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamie Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas locekļi! Lūdzu uz sēdi pulksten 12.00 komisijas telpās! Vēlreiz atkārtoju: pulksten 12.00 Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas telpās!

Sēdes vadītāja. Reģistrācijas rezultātu nolasīšanai vārds Saeimas sekretāra biedrei Ingunai Rībenai.

 

I.Rībena (8.Saeimas sekretāra biedre).

Cienījamie kolēģi! Nav reģistrējušies: Boriss Cilevičs, Oļegs Deņisovs, Pēteris Kalniņš, Andis Kāposts, Oskars Kastēns, Andrejs Klementjevs, Vilis Krištopans, Liene Liepiņa, Vineta Muižniece, Ināra Ostrovska, Krišjānis Peters, Aigars Pētersons, Mihails Pietkevičs, Jānis Straume, Vaira Paegle, Elita Šņepste... manuprāt, ir, Dainis Turlais, Dzintars Rasnačs un Ērika Zommere.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Tiekamies zālē pulksten 12.20. Paldies.

 

(Pārtraukums)

 

 

 

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

 

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Mēs turpinām Saeimas 30.jūnija ārkārtas sesiju. Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija iesniedza otrajam lasījumam sagatavoto likumprojektu “Enerģētikas likuma atsevišķu pantu spēkā stāšanās kārtības likums”.

Tātad izskatīsim likumprojektu “Enerģētikas likuma atsevišķu pantu spēkā stāšanās kārtības likums” otrajā lasījumā.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Dzintars Zaķis.

Dz.Zaķis (frakcija “Jaunais laiks”).

Godājamie kolēģi! Ir saņemts viens priekšlikums. Priekšlikuma būtība ir monopolstāvokli šajā tirgū pagarināt līdz 2017.gadam. Komisija balsoja un neatbalstīja šo priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Juris Dobelis.

J.Dobelis (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Cienītie kolēģi! Es nevaru neizteikt savu sajūsmu par deputāta Golubova vēstures zināšanām.

2017.gadā apritēs tieši simt gadi pēc boļševiku sarīkotā slaktiņa. Latvijas okupācijas noliedzējs vēlas noteikt šādu termiņu! Ir, protams, ļoti saprotami un patīkami, ja cilvēkiem reizēm izdodas pateikt kādā projektā to, kas viņam mājo sirds dziļumos. Tagad viņš nemaz nezina, par ko ir runa... Tas nozīmē, ka savu darbu ir padarījis, un spriediet, nu, lūdzu, tālāk!

Nu, jāteic, kādreiz jau arī ar humoru ir jāpieiet dzīvei, un šinī gadījumā deputāts Golubovs ir acīmredzot parādījis tādu zināmu humoristisku pieeju nopietnam likumprojektam.

Neapšaubāmi, tas tiks noraidīts.

Taču, acīmredzot neatzīdams tos simt gadus, kas ir pagājuši kopš 1905.gada, mums zināmā 1905.gada, revolūcijas, deputāts Golubovs vēlas atgūt zaudēto un jau tagad ķeras pie boļševiku revolūcijas.

Es, kā jau tāds nikns boļševiku pretinieks, šādu priekšlikumu atbalstīt laikam nevarēšu. Un jāteic, ka boļševiki tik daudz nepatikšanu ir cilvēcei sagādājuši, ka vajadzētu drīzāk mēģināt ar jebkuriem paņēmieniem izravēt no vēstures un vispār no cilvēces apziņas jēdzienu “boļševisms”. Tagad, deputāt Golubov, to boļševiku mīlestību jūs te, lūdzu, nepaudiet!

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams?

Dz.Zaķis. Godājamie kolēģi! Ja nezināšanas, kļūdas vai kaut kādu politisko niķu vai stiķu dēļ mēs pieņemtu 2017.gadu, Latvijai tas maksātu ļoti dārgi, jo Eiropas direktīvu neieviešana automātiski nozīmētu to, ka pret Latviju tiktu uzsākta tiesvedība, un tas no mūsu budžeta prasītu daudzus miljonus latu.

Tāpēc komisija šo priekšlikumu neatbalsta un aicina arī jūs neatbalstīt šo priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par 1. - deputāta Golubova priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 6, pret - 55, atturas - 10. Priekšlikums nav atbalstīts.

Dz.Zaķis. Līdz ar to visi iesniegtie priekšlikumi ir izskatīti, un par likumprojektu var balsot otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 67, pret - 4, atturas - 4. Likums “Enerģētikas likuma atsevišķu pantu spēkā stāšanās kārtības likums” ir pieņemts. Paldies.

Cienījamie kolēģi! Līdz ar to ārkārtas sesijas darba kārtība ir izskatīta. Lūdzu deputātus reģistrēties ar reģistrācijas kartēm. Lūdzu zvanu!

Reģistrācijas rezultātu nolasīšanai vārds Saeimas sekretāra biedrei Ingunai Rībenai.

I.Rībena (8.Saeimas sekretāra biedre).

Cienījamie kolēģi! Nav reģistrējušies: Boriss Cilevičs, Oļegs Deņisovs, Sergejs Fjodorovs, Nikolajs Kabanovs, Andis Kāposts, Valērijs Karpuškins... man liekas, ir, jā, Oskars Kastēns, Andrejs Klementjevs, Vilis Krištopans, Liene Liepiņa, Vineta Muižniece, Ināra Ostrovska, Krišjānis Peters, Aigars Pētersons, Mihails Pietkevičs, Valdis Ģīlis... ir, Jānis Straume, Vaira Paegle, Dainis Turlais, Dzintars Rasnačs un Ērika Zommere.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Līdz ar to 30.jūnija otrā ārkārtas sesija ir slēgta.

 

 

 

SATURA RĀDĪTĀJS

8.Saeimas ārkārtas sesijas 2.sēde

2005.gada 30.jūnijā

 

Par likumprojektu “Enerģētikas likuma atsevišķu pantu spēkā stāšanās kārtības likums”
(4471. dok., reģ. nr.1286)

Priekšlikumi

- dep. Dz.Zaķis (par)
- dep. V.Orlovs (pret)
Likumprojekts “Enerģētikas likuma atsevišķu pantu spēkā stāšanās kārtības likums” (1.lasījums) (Steidzams)
(4471. dok., reģ. nr.1286)

Ziņo

- dep. Dz.Zaķis

Par procedūru

- dep. J.Dobelis
- dep. A.Golubovs

Debates

- dep. V.Buzajevs
- dep. A.Golubovs

Priekšlikums

- dep. A.Golubovs
Paziņojums
- dep. Dz.Jaundžeikars
Reģistrācijas rezultāti

Nolasa

- Saeimas sekretāra biedre   I.Rībena
Likumprojekts “Enerģētikas likuma atsevišķu pantu spēkā stāšanās kārtības likums” (2.lasījums) (Steidzams)
(4471. dok., reģ. nr.1286)

Ziņo

- dep. Dz.Zaķis

Debates

- dep. J.Dobelis
Reģistrācijas rezultāti

Nolasa

- Saeimas sekretāra biedre   I.Rībena

Balsojumi

Enerģētikas likuma atsevišķu pantu spēkā stāšanās kārtības likums
Datums: 30.06.2005. 11:35:56 bal001
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4471 nodošanu komisijām

Enerģētikas likuma atsevišķu pantu spēkā stāšanās kārtības likums (1.lasījums)
Datums: 30.06.2005. 11:39:26 bal002
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4471 steidzamību

Enerģētikas likuma atsevišķu pantu spēkā stāšanās kārtības likums (1.lasījums)
Datums: 30.06.2005. 11:44:02 bal003
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4471 pieņemšanu 1.lasījumā

Enerģētikas likuma atsevišķu pantu spēkā stāšanās kārtības likums (1.lasījums)
Datums: 30.06.2005. 11:45:36 bal004
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu iesniegšanas termiņu /01.08.2005./

Enerģētikas likuma atsevišķu pantu spēkā stāšanās kārtības likums (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.06.2005. 12:28:42 bal005
Balsošanas motīvs: Par 1.priekšlikumu

Enerģētikas likuma atsevišķu pantu spēkā stāšanās kārtības likums (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 30.06.2005. 12:29:10 bal006
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4484 pieņemšanu 2.lasījumā

Trešdien, 28.februārī
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
12:00  Saeimas deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Čehijas parlamentu tikšanās ar Čehijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Martin Vítek
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
13:00  Saeimas Deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Kazahstānas parlamentu tikšanās ar Kazahstānas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Dauren Karipov
13:10  Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēde
15:30  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas sēde
16:30  Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāja tikšanās ar Izraēlas Valsts ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā Sharon Rappaport-Palgi