Latvijas Republikas 8.Saeimas

pavasara sesijas trešā sēde

2005.gada 28.aprīlī

 

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

 

Sēdes darba kārtība
Satura rādītājs
Balsojumi


Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi, sākam Saeimas 28.aprīļa sēdi!

Pirms sākam izskatīt Saeimas sēdes darba kārtību, informēju jūs, ka Saeimas Prezidijs ir saņēmis Saeimas Juridiskās komisijas lūgumu izdarīt grozījumus šā gada 28.aprīļa sēdes darba kārtībā un iekļaut tajā likumprojektu “Par Ineses Siliņevičas apstiprināšanu par Rīgas rajona tiesas tiesnesi”. Vai deputātiem ir iebildumi? Iebildumu nav. Tātad iekļaujam darba kārtības otrajā sadaļā pēc darba kārtības 22.punkta šo jautājumu.

Saeimas Juridiskā komisija lūdz izdarīt izmaiņas Saeimas 28.aprīļa sēdes darba kārtībā un svītrot no darba kārtības lēmuma projektu “Par Dainas Alksnes iecelšanu par Kuldīgas rajona tiesas tiesnesi”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Paldies.

Saeimas Aizsardzības un iekšlietu komisija lūdz izdarīt grozījumus Saeimas 28.aprīļa sēdes darba kārtībā un iekļaut tajā Aizsardzības un iekšlietu komisijas izstrādāto likumprojektu “Grozījumi Nacionālās drošības likumā” un izskatīt jautājumu par tā nodošanu komisijai. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Paldies.

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija lūdz izdarīt izmaiņas Saeimas 28.aprīļa sēdes darba kārtībā un iekļaut tajā lēmuma projektu “Grozījumi Administratīvi teritoriālās reformas likumā”, kā arī pagarināt priekšlikumu iesniegšanas termiņu. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Paldies.

Sākam izskatīt darba kārtību.

Es atvainojos... Vēl ir saņemts Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas iesniegums ar lūgumu izdarīt izmaiņas Saeimas šā gada 28.aprīļa sēdes darba kārtībā un svītrot no tās 23.punktu - likumprojektu “Elektroenerģijas tirgus likums”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir izmainīta.

Sākam izskatīt darba kārtību.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Pētera Kalniņa, Dzintara Zaķa, Induļa Emša, Dzintara Jaundžeikara, Madara Lasmaņa un Andreja Radzeviča iesniegto likumprojektu “Grozījums likumā “Zvejniecības likums”” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

Deputāts Dzintars Ābiķis ir pieteicies runāt “par”.

 

 

Dz.Ābiķis (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā sēdes vadītāja! Cienījamie kolēģi! Šo likumprojektu nav iesniedzis Ministru kabinets, bet gan atsevišķu deputātu grupa. Neskatoties uz to, es aicinu Saeimu šo iesniegto likumprojektu atbalstīt.

Kāpēc? Likumprojekta būtība tika izdiskutēta arī Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Vides apakškomisijā, un tā ir šāda. Baltijas jūrā nepārprotami gan piesārņojuma dēļ, gan citu apstākļu dēļ zivju daudzums arvien samazinās. Līdz ar to ir apdraudēti mūsu zvejnieki, mūsu zvejnieku eksistence.

Piekrastes zveja ir īpaša. Ir vairāk kā skaidrs, ka piekrastes zvejnieki ir kultūrvēsturiska vērtība, jo šo piekrastes zvejnieku dzīvesveidu ir būtiski saglabāt arī tālākai nākotnei. Ir vairāk kā skaidrs, ka piekrastes zvejnieki diez vai varēs tālākā nākotnē izdzīvot tikai ar savu arodu vien, bet, apvienojot šo savu tiešo nodarbošanos - zveju - ar tūristu vešanu, ar makšķernieku vešanu jūrā, ar citām blakusnodarbēm, ir iespējams tomēr šo Latvijai tik raksturīgo un seno nodarbošanos saglabāt arī nākamajām paaudzēm.

Un šā likumprojekta būtība ir šāda: nedaudz palielināt nozvejas kvotas tieši piekrastes zvejniekiem (salīdzinājumā ar dziļūdens zveju). Tas palielinājums nav tik liels, lai varētu būtiski ietekmēt dziļūdens zveju, zveju ar traļiem, bet tomēr būtu nozīmīgs atbalsts piekrastes zvejniecības pozīcijas saglabāšanai.

Tā ka, cienījamie kolēģi, es, un arī Tautas partijas frakcija, kura vienmēr ir atbalstījusi mazo uzņēmējdarbību, aicinu atbalstīt šo likumprojektu!

Sēdes vadītāja. Paldies! Viens deputāts ir runājis “par”, neviens deputāts nevēlas runāt “pret”. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 71, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijai nodots. Paldies.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Par skaidras naudas deklarēšanu” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai, Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Juridiskajai komisijai un noteikt, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 75, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījums Krimināllikumā” nodot Juridiskajai komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 76, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Juridiskajai komisijai un noteikt, ka Juridiskā komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 77, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Jāņa Urbanoviča, Borisa Cileviča, Alekseja Vidavska, Igora Solovjova, Ivana Ribakova, Aleksandra Bartaševiča, Andreja Klementjeva, Valērija Agešina, Vitālija Orlova un Jāņa Jurkāna iesniegto likumprojektu “Par 1994.gada 10.novembra Vispārējo konvenciju par nacionālo minoritāšu aizsardzību” nodot Ārlietu komisijai un Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai un noteikt, ka Ārlietu komisija ir atbildīgā komisija.

Deputāts Jānis Urbanovičs ir pieteicies runāt “par”.

J.Urbanovičs (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Godātie deputāti! Esam izdarījuši to, uz ko mūs aicināja integrācijas lietu ministrs Latkovskis un premjers Kalvītis. Vienkārši citas frakcijas laikam nav uzklausījušas, nav sadzirdējušas šo Ministru prezidenta un ministra aicinājumu. Jo ir gan premjera, gan Latkovska kunga apņemšanās, ka jau maijā šī konvencija tiks ratificēta. Un, tā kā maijs jau tūlīt būs, mēs esam šo darbiņu izdarījuši. Ņemiet par labu! Balsojiet “par” un maijā izdariet to, ko esat solījuši!

Paldies!

Sēdes vadītāja. Deputāts Kārlis Šadurskis ir pieteicies runāt “pret”.

K.Šadurskis (frakcija “Jaunais laiks”).

Godātie deputāti!

Godātais Urbanoviča kungs, jūs būsiet kaut ko pārpratis! Jūs pieminējāt ministru Latkovski. Viņš tiešām nav aicinājis jūs iesniegt šo dokumentu Saeimā.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Viens deputāts ir runājis “par”, viens - “pret”. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot arī atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 20, pret - 50, atturas - 7. Likumprojekts nav nodots komisijām.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Māra Grīnblata, Jāņa Straumes, Jura Dobeļa, Pētera Tabūna un Annas Seiles iesniegto likumprojektu “Grozījumi “Radio un televīzijas likumā”” nodot Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

Deputāts Nikolajs Kabanovs ir pieteicies runāt “pret”.

N.Kabanovs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamie kolēģi! Man šķiet, ka Latvijā trūkst svētku dienu, bet ka mums ir pārāk daudz sēru dienu. TB/LNNK priekšlikuma būtība ir nekrofiliju padarīt par mūsu valsts ideoloģiju. Man liekas, ka televīzijas veidotāji, programmu direktori paši zina, kas viņiem jārāda 17.jūnijā vai 25.martā. Es jums varētu nolasīt dažus piemērus no šā gada 25.marta televīzijas programmas.

Latvijas valsts televīzijas 1.programma - “Hameleonu rotaļas” (ASV seriāls, 2529.sērija), “Dabas grāmata”, “Pifs un Herkuless” (119.sērija).

TV 7 - “Mežonīgās kaislības” (Seriāls).

LNT - “Asterikss un Obeliskss pret Cēzaru” (Francijas komēdija).

TV3 - “Smieklīgākie videokuriozi”.

TV5 - “Frīki” (humora šovs).

Šis nelielais saraksts parāda to, ka mūsu skatītāji grib optimistiskus raidījumus, nevis sēru raidījumus. Un man šķiet, ka varbūt mums vajag izveidot nevis sešas sēru dienas gadā, bet vienu dienu gadā un pasludināt to datumu par piemiņas dienu visiem noziegumiem, kas izdarīti pret Latvijas tautu. Un to skaitā arī zaglīgajai privatizācijai, kuru īstenoja un kurā aktīvi piedalījās TB/LNNK.

Sēdes vadītāja. Deputāts Pēteris Tabūns ir pieteicies runāt “par”.

P.Tabūns (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Ļoti žēl, ka Kabanova kungs (faktiski biedrs) vēl aizvien - vēl aizvien! - turpina ņirgāties par tām lietām, kas latviešu tautai ir sāpju un ciešanu pilnas. Šāda runāšana ir vienkārši klaja zaimošana, ņirgāšanās par mums - latviešiem.

Frakcijas “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK priekšlikums ir absolūti izsvērts un normāls, un tas skan: “Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienās 25.martā un 14.jūnijā raidorganizācijas nedrīkst izplatīt tāda satura programmas un raidījumus, kas ir pretrunā ar šo atceres dienu būtību un jēgu.” Man liekas, ka pateikts ļoti precīzi, jo, redziet, dzīve rāda, ka diemžēl piemiņas dienās, kas veltītas šīm tautai smagajām, ciešanu pilnajām dienām, kas ir bijušas vēsturē, gan radio, gan televīzija raida tādas pārraides, kādas nedrīkstētu būt šādās dienās. Un mums par to ir jādomā. Ne tikai šodienas, bet arī rītdienas vārdā, mūsu jaunatnes vārdā, jo neatcerēties šīs dienas, kā mūs rosina kabanovi, ir vienkārši nepieļaujami!

Jo jūs taču redzat, kas notiek šodien, kādas cīņas mums šodien jāizcīna, pret kādiem tīkojumiem mums šodien jācīnās! Un arī anotācijā ir ļoti precīzi pateikts, ka līdzšinējā prakse liecina, ka ne visas raidorganizācijas šādās dienās raida programmas, kas atbilstošas šīm piemiņas dienām. Likumprojekts paredz, ka ētisku apsvērumu dēļ šajās piemiņas dienās nedrīkst izplatīt tāda satura raidījumus un programmas, kas ir pretrunā ar šo piemiņas dienu būtību un jēgu.

Likumam būs pozitīva ietekme uz sabiedrības informēšanu, izglītošanu un izpratni par Latvijas vēsturi. Tādējādi tiks apliecināta cieņa komunistiskā genocīda upuriem un viņu tuviniekiem.

Es vēlreiz uzsveru, ka cīņa par mūsu valsti, par tautu vēl nav beigusies. Redziet, cik grūti ir pierādīt pasaulei... Pat pati agresore - Padomju Savienība un Krievija - neatzīst, ka būtu pastrādājusi varasdarbus un genocīdu pret latviešu tautu. Viņiem, redziet, nepietiek ar saviem Krievijas plašumiem neapstrādātajiem, ar mežiem, purviem. Viņiem vajag vēl Latvijas zemi - Abreni un sešus pagastus. Viņiem vajadzīgs naids, kā Kabanovs to ik dienas izplata.

Tādēļ, cienījamie kolēģi, es domāju, ka jūs pieņemsiet mūsu priekšlikumu, jo tautas ciešanas ir jāatminas, jāciena un no tām ir jāmācās.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Viens deputāts ir runājis “par”, viens - “pret”. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 12, pret - 16, atturas - 46. Likumprojekts nav nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” nodot Juridiskajai komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija! Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 71, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījums Atkritumu apsaimniekošanas likumā” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 76, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Aizsardzības un iekšlietu komisijas iesniegto likumprojektu “Grozījumi Nacionālās drošības likumā” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 66, pret - 4, neviens deputāts neatturas. Likumprojekts komisijai nodots.

Cienījamie kolēģi! Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Deklarācija par PSRS totalitārā komunistiskā režīma politikas nosodījumu okupētajā Latvijā”. Šo lēmuma projektu ir iesnieguši deputāti Leopolds Ozoliņš, Jānis Strazdiņš, Andis Kāposts, Staņislavs Šķesters, Pēteris Kalniņš, Arvīds Ulme, Ināra Ostrovska, Indulis Emsis, Vilnis Edvīns Bresis un Vilis Krištopans.

Tātad saskaņā ar Kārtības rulli, ja kāds no deputātiem iebilst pret to, ka mēs šo lēmuma projektu izskatām šodien šajā sēdē, Saeimai ir jālemj par šā patstāvīgā priekšlikuma iekļaušanu Saeimas nākamajā sēdē vai arī nodošanu komisijām.

Vai deputāti iebilst pret to, ka mēs šo lēmuma projektu izskatām šodienas sēdē? (Starpsauciens: “Jā! Iebilst!”) Tātad, ja deputāti iebilst, mums būtu jālemj par lēmuma projekta iekļaušanu nākamās sēdes darba kārtībā vai arī nodošanu komisijām.

Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātam Jānim Lagzdiņam.

 

 

J.Lagzdiņš (Tautas partijas frakcija).

Godātie kolēģi deputāti! Ir ierosinājums nodot šo Deklarāciju izvērtēšanai atbildīgajai - Ārlietu komisijai un pieņemt par to Saeimas lēmumu.

Sēdes vadītāja. Tātad par deputāta Jāņa Lagzdiņa priekšlikumu - nodot lēmuma projektu Ārlietu komisijai - ir iespēja vienam deputātam runāt “par”, vienam deputātam runāt “pret”.

Es saprotu, ka deputāts Leopolds Ozoliņš ir pieteicies runāt “par” lēmuma projekta nodošanu Ārlietu komisijai.

L.Ozoliņš (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienījamie kolēģi! Cienījamā priekšsēdētāja! Ir diezgan smagi runāt par šīm pagātnes tik ļoti sāpīgajām mūsu tautai izdarībām, ko veica komunistiskā ideoloģija un komunistiskais režīms.

Mums deklarācija ir jāpieņem vairāku iemeslu dēļ.

Diemžēl mēs nebijām tie - mūsu delegācija Eiropas Padomes parlamentā un asamblejā, Eiropas Padomes Parlamentu Asamblejā -, kas ierosināja pieņemt rezolūciju par nepieciešamību starptautiski nosodīt totalitāro komunismu. Tā bija Nīderlande.

Mēs, Zaļo un zemnieku savienības frakcija, sākām strādāt pie šīs deklarācijas teksta un idejas jau tūlīt pēc šīs ziņas, ko saņēmām 2003.gada septembra beigās. Lai nosodītu komunistisko totalitārismu, 2003.gada 21.oktobrī ierosinājām tolaik Baltijas Asamblejas Latvijas delegācijas vadītājam Jānim Reiram iekļaut “apaļā galda” diskusijā “Baltijas valstu sadarbība Eiropas Savienības ietvaros”, kura bija paredzēta 2004.gada 22.-23.janvārī Rīgā, tēmu “Komunistiskā terora seku pārvarēšana Austrumeiropas valstīs”. Diemžēl delegācija šo ierosinājumu neatbalstīja.

Sagatavojām un iesniedzām divus rezolūciju projektus Baltijas Asamblejā - “Par atbalstu EPPA [Eiropas Padomes Parlamentu Asamblejas - Red.] centieniem starptautiski izmeklēt un nosodīt totalitāro komunistisko režīmu” (šo rezolūciju pieņēma 2003.gada 29.novembrī Viļņā) un “Par nepieciešamību izvērtēt okupācijas sekas Baltijas valstīs (to Latvijas delegācija neatbalstīja, un tāpēc Baltijas Asambleja izskatīja un pieņēma tikai gadu vēlāk).

Laiks gāja, bet komunistiskā totalitārā režīma nosodījuma, kā arī tā, ko šis režīms paveica Latvijā, nebija.

Latvijas okupācijas laikā notika slepkavības un deportācijas, un mums ir jāatceras masu kapi gan Centrālcietumā, gan Dreiliņos, gan Baltezerā, Litenē, Rēzeknē un daudzās citās vietās. Deportācijās 1941.gada 14.jūnijā un 1949.gada martā vairāk nekā 42 000 Latvijas pilsoņu, galvenokārt latviešu zemnieku ģimeņu, tika izsūtīti uz Sibīriju gan mocībām, gan bada nāvei.

Komunistiskais terors nodarīja nenovērtējamus milzu zaudējumus tautsaimniecībai, izglītībai, kultūrai, videi un tautas dvēselei. Atceros, cik smagas bija sarunas ar VDK jeb čekas vervētājiem. Iznīcināja Latvijas tradicionālo dzīvesveidu.

Mēs visi bijām liecinieki tam, ka latviešu zemnieku ģimenes mājas sastūma izraktās bedrēs un nolīdzināja ar buldozeru. Šie noziegumi nav aizmirstami un nav piedodami, bet šie noziegumi tomēr ir arvien jāatgādina pasaulei, jo it īpaši Rietumvalstis neizprot šo mūsu tautas traģēdiju.

Arī 2003.gada oktobrī rakstījām vēstuli toreizējam Ministru prezidentam Einaram Repšem par okupācijas radīto zaudējumu atlīdzināšanas jautājumu risināšanu starpvalstu sarunās. Diemžēl premjera personiskās atbildes vietā saņēmām Ārlietu ministrijas atrakstīšanos.

Saeima neatbalstīja arī priekšlikumu piešķirt 2005.gada budžetā 800 000 latu īpašas komisijas izveidei, kas izvērtētu komunistiskā totalitārisma noziegumus.

2003.gada 17.decembrī seši ZZS frakcijas deputāti ierosināja Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētājai Inai Druvietei izveidot Komunistiskā totalitārisma noziegumu izmeklēšanas apakškomisiju. Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija, sagaidot destruktīvu darbību no kreiso partiju puses, nolēma apakškomisiju nedibināt, tāpēc pēc sarunām ar citiem ieinteresētajiem deputātiem 2005.gada 17.janvārī izveidoja komisiju jeb grupu, kurā piedalījās Bērziņš, Liepiņa, Kļaviņš, Simsons, Tabūns un Ozoliņš. Grupas vadību uzņēmās Ina Druviete. Vēlāk grupā iesaistījās Esta un Dobelis. “Jaunā laika” deputātu darbība grupā viesa lielas cerības, jo 17.janvāra sanāksmē vienojāmies, ka jāsagatavo deklarācijas projekts. (No zāles dep. J.Pliners: “Leopold, laiks!”)

Sēdes vadītāja. Cienījamais kolēģi, jūsu uzstāšanās laiks ir beidzies!

L.Ozoliņš. Aicinu iepazīties ar deklarācijas tekstu un to atbalstīt. Esam konsultējušies ar vēsturniekiem Heinrihu Strodu un Valteru Nollendorfu, starptautisko tiesību juristēm Inetu Ziemeli un Kristīni Krūmu. Pusotra gada darbs ir veltīts, lai sastādītu šo tekstu, kas ir jūsu priekšā un katram pieejams, kā arī aicinām nodot tātad šo deklarāciju komisijai.

Lūdzu atbalstīt mūsu priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Deputāts Vladimirs Buzajevs ir pieteicies runāt “pret”.

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Es esmu pret šā dokumenta nodošanu komisijai, kaut arī neesmu papūlējies to pat izlasīt. Nepapūlējos tāpēc, ka nevēlos tērēt laiku visādu muļķību lasīšanai. Pietiek jau paskatīties uz to personu sarakstu, kas ir šo dokumentu parakstījušas. Pat droši var apgalvot, ka no viņiem gandrīz puse bija viņu pašu nosodītās Komunistiskās partijas biedri.

Šis iebildums attiecas arī uz otro - līdzīgo - dokumentu, kuru ir sagatavojuši frakcijas “Jaunais laiks” deputāti ar domubiedriem no citām brālīgām partijām. Tomēr neaizmirsīsim Rīgas mēra Aksenoka kunga varonīgo komunistisko pagātni - pagātni, kas nebeidzās pat ar likumu noteiktajā ierobežojuma datumā - 1991.gada 13.janvārī.

Cienījamie kolēģi! Īpaši pikanti uz apspriežamā dokumenta izskatās pēdējā komunistiskā Ministru prezidenta paraksts. Tas ir tāpat kā tad, ja Gērings būtu parakstījis deklarāciju par nacistiskā režīma nosodīšanu.

Godātie kolēģi! Sākumā atrodiet savās rindās vismaz desmit cilvēkus, kas nav bijuši komunistiskās partijas biedri un nav guvuši labumus no tā saucamā okupācijas režīma, un pēc tam iesniedziet Saeimā savas muļķīgās deklarācijas!

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Jautājumā par lēmuma projekta nodošanu Ārlietu komisijai viens deputāts ir runājis “par”, viens deputāts -“pret”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projekta nodošanu Ārlietu komisijai! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 60, pret - 16, atturas - 1. Lēmuma projekts ir nodots Ārlietu komisijai. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts... Es atvainojos! Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātam Kārlim Šadurskim. Lūdzu!

K.Šadurskis (frakcija “Jaunais laiks”).

Godātie kolēģi! Es aicinu noteikt arī priekšlikumu iesniegšanas termiņu - 29.aprīli!

Sēdes vadītāja. Cienījamais deputāta kungs! Saskaņā ar Kārtības rulli priekšlikumi ir iesniedzami piecu dienu laikā. Tātad, ja Saeima nav nolēmusi citādi... Tātad 29.aprīlis ir rītdiena, jā? Tātad lūdzu deputātus balsot par priekšlikumu - par deputāta Kārļa Šadurska priekšlikumu! Jā, ierosina iesniegt priekšlikumus 29.aprīlī. Taču ir vēl arī citi priekšlikumi, kā es saprotu. Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātam Orlovam! Nē? Nē. Golubovam? Jā, lūdzu! Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātam Golubovam! Lūdzu!

A.Golubovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Ir priekšlikums: termiņš - 2008.gada 29.maijs. (Zālē troksnis.)

Sēdes vadītāja. Cienījamais Golubova kungs! Mēs, protams, varētu arī izskatīt jūsu priekšlikumu, bet jums ir jāapzinās, ka šis termiņš ir nākamās Saeimas pilnvaru laiks. 2006.gada 29.jūnijs, jā? Maijs.

Tātad mums ir divi priekšlikumi. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš, ko ierosina deputāts Kārlis Šadurskis, ir šā gada 29.aprīlis. Un priekšlikumu iesniegšanas termiņš, ko ierosina deputāts Aleksandrs Golubovs, ir 2006.gada 29.maijs. Lūdzu deputātus vispirms balsot par deputāta Aleksandra Golubova iesniegto priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 17, pret - 61, neviens neatturas.

Tātad balsosim par nākamo priekšlikumu - deputāta Šadurska priekšlikumu! Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - šā gada 29.aprīlis. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 59, pret - 15, atturas - 2. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 2005.gada 29.aprīlis. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Deklarācija “Par armēņu genocīdu””. Lēmuma projektu ir iesnieguši deputāti Leopolds Ozoliņš, Arvīds Ulme, Jānis Šmits, Pēteris Simsons, Ingrīda Ūdre, Jānis Straume, Uldis Briedis, Valdis Ģīlis, Vaira Paegle un citi deputāti.

Vai deputātiem ir iebildumi pret to, ka lēmuma projektu mēs izskatītu šodienas sēdē?

Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātam Jurim Dobelim!

J.Dobelis (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Piedošanu, ir jau ieslēgts.

Cienītie kolēģi! Es ierosinu rīkoties līdzīgi, kā mēs rīkojāmies ar iepriekšējo piedāvāto dokumentu, tātad nodot komisijām un balsot par nodošanu komisijām, konkrēti - Ārlietu komisijai. (No zāles dep. J.Urbanovičs: “Beidzot Ārlietu komisijai būs ko darīt!”)

Sēdes vadītāja. Par nodošanu komisijai - Ārlietu komisijai - pieteicies runāt deputāts Leopolds Ozoliņš. Lūdzu!

L.Ozoliņš ( Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Cienījamie kolēģi! Šķiet, esat jau ievērojuši, ka Saeimā, tepat blakuszālē, kopš pagājušās ceturtdienas ir izvietota Rīgas Armēņu kopienas sagatavotā izstāde “Armēņu genocīds Armina Teofila Vegnera fotogrāfijās”. Vācu dzejnieks un rakstnieks Vegners no 1915.gada līdz 1916.gadam dienēja Mezopotāmijā kā ģenerāļa fon der Golca armijas sanitārā dienesta virsnieks. Vienlaicīgi viņš rakstīja Vācijas avīzēm, bija kara korespondents. Savas uzturēšanās laikā Turcijā Vegners kļuva par jaunturku valdības ļaundarību aculiecinieku. Rietumu Armēnijas, Kilikijas un citu Osmaņu impērijas provinču armēņu tautības iedzīvotāju masveida iznīcināšanu un deportāciju īstenoja Turcijas valdošās aprindas no 1915.gada līdz 1923.gadam.

Genocīda politiku pret armēņiem noteica vairāki faktori. Galvenā nozīme starp tiem bija panislāmisma un pantjurkisma ideoloģijai, kuru sludināja Osmaņu impērijas valdošās aprindas. Karojošā panislāmisma ideoloģija izcēlās ar neiecietību pret nemusulmaņiem, sludināja atklātu šovinismu, aicināja uz visu neturku tautu pārturkošanu. Iestājoties karā, Osmaņu impērijas jaunturku valdība būvēja tālejošu Lielās Turānas radīšanas plānus. Runa bija par Aizkaukāza, Ziemeļkaukāza, Krimas, Pievolgas, Vidusāzijas pievienošanu impērijai. Ceļā uz šo mērķi agresoriem vajadzēja darīt galu pirmām kārtām armēņu tautai, kas turējās pretī pantjurkistu okupācijas plāniem. Turcijas valdošās aprindas ieplānoja armēņu iznīcināšanu jau pirms Pirmā pasaules kara sākuma, bet uzsāka to 1915.gada 24.aprīlī ar plašiem armēņu inteliģences arestiem Konstantinopolē. No 1915.gada līdz 1923.gadam genocīdā tika iznīcināti vairāk nekā pusotrs miljons armēņu.

 

 

Lūdzu, uzmanīgi ieklausieties šajos vēsturiskajos notikumos - genocīdā pret armēņu tautu -, kuri varbūt ir paralēli tam genocīdam, ko PSRS totalitārais komunistiskais režīms veica pret mūsu tautu!

Kā notika armēņu iznīcināšana? Mūsdienu Turcijas pozīcija savas pagātnes vērtējumā būtiski atšķiras no mūsdienu Vācijas nostājas pret fašisma noziegumiem. Turcijas Kriminālkodeksā joprojām ir pants, kas paredz sodu par armēņu genocīda atzīšanu. Turcijas arhīvu krājumos ir 300 tūkstoši dokumentu par genocīdu, taču slepenības statuss noņemts tikai 2 tūkstošiem. Aicinu vēlreiz ieklausīties tekstā un vilkt paralēles starp armēņu genocīdu un mūsu tautas genocīdu!

Mūsdienu Turcijā, ja ierunājas par armēņu jautājumu, parasti saka: “Tas bija tik sen! Kādēļ pieminēt bijušo?” Citi taisnojas: “Tas bija karš! Armēņi radīja problēmas, viņus vajadzēja deportēt, un daļa gāja bojā.” Tikai nedaudzi pasaulē pazīstami turki uzskata, ka vajadzētu to nožēlot un atzīt nodarīto. Katrs augsts viesis Armēnijā apmeklē kalnu, kur uzstādīts piemineklis bojā gājušo piemiņai, apmeklē genocīda upuru piemiņas muzeju, iestāda koku. Tur savu “Ave Maria” dziedāja Šarls Aznavūrs un vainagu nolika Romas pāvests Jānis Pāvils II. Nesen šajā piemiņas vietā, armēņu genocīda vietā, vainagu nolika arī Latvijas Saeimas priekšsēdētāja Ingrīda Ūdres kundze un viņas vadītā delegācija.

Šobrīd Turcija, neraugoties uz gatavošanos iestājai Eiropas Savienībā, turpina atteikties no pagātnes grēku nožēlošanas. Tam ir virkne iemeslu. Turcija baidās no tāda akta starptautiskajām sekām - teritoriālajām, materiālajām, morālajām. Nav noslēpums, ka šausminošo grautiņu organizatoru vidū bija arī tie, kuri vēlāk kļuva par 1923.gadā dibinātās Turcijas vadītājiem. Viņu atmaskošana nedaiļos valsts vēsturi, taču genocīdu oficiāli jau ir atzinis Eiropas Parlaments, Krievija, Francija, Grieķija, Šveice, Austrālija, Libāna, Kanāda, Nīderlande un Slovākija. Pirms pāris nedēļām genocīdu ir atzinusi arī Polija un nosodījusi to, bet tuvākajā laikā šo jautājumu izskatīs Vācijas Bundestāgā.

Genocīds tiek saukts īstajā vārdā arī vairākos ASV štatos. Līdz šim ASV prezidents savās gadskārtējās 24.aprīļa runās 1915.gada notikumus ir nosaucis par vienu no šausmīgākajām 20.gadsimta traģēdijām. Iespējams, ka genocīda atzīšana no amerikāņu puses palīdzēs pasaulei izprast arī PSRS īstenoto genocīdu pret latviešiem 1937., 1940.-1941.gadā un 1949.gadā.

Lūdzu nodot šo deklarācijas projektu komisijai.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Neviens deputāts nav pieteicies runāt “pret” lēmuma projekta nodošanu komisijai. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projekta “Deklarācija par armēņu genocīdu” nodošanu Ārlietu komisijai. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 73, pret un atturas - nav. Lēmuma projekts nodots Ārlietu komisijai. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Deklarācija par Latvijā īstenotā Padomju Sociālistisko Republiku Savienības totalitārā komunistiskā okupācijas režīma politikas nosodījumu”. Lēmuma projektu iesnieguši Guntis Bērziņš, Kārlis Šadurskis, Mihails Pietkevičs, Dzintars Jaundžeikars, Māris Grīnblats, Juris Dobelis, Jānis Straume un citi deputāti.

Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātam Guntim Bērziņam.

G.Bērziņš (frakcija “Jaunais laiks”).

Es ierosinu šo deklarāciju nodot komisijai un noteikt 29.aprīli par priekšlikumu iesniegšanas termiņu. Paldies.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Vai deputātiem ir iebildumi pret to, ka šo lēmuma projektu mēs izskatām šodien - šajā sēdē? Ir. Ja deputātiem ir iebildumi, tātad mums ir priekšlikums no deputāta Gunta Bērziņa puses šo lēmuma projektu nodot Ārlietu komisijai un arī noteikt priekšlikumu iesniegšanas terminu.

Tātad pirmām kārtām mums būtu jābalso par lēmuma projekta izskatīšanu šajā sēdē. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projekta izskatīšanu šajā sēdē. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! ...

Cienījamie kolēģi! Par lēmuma projekta nodošanu komisijai runās deputāts Guntis Bērziņš. Lūdzu!

G.Bērziņš (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienītā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Godātie kolēģi! Latviešu tautai un Latvijas iedzīvotājiem 20.gadu simtenis ir bijis traģisks ar postu, ko izraisīja 1905.gada revolūcija, Pirmais pasaules karš un tam sekojošā Krievijas revolūcija, Otrais pasaules karš un tam sekojošā 50 gadus ilgā padomju režīma okupācija. Diemžēl šīs okupācijas sekas mēs skaudri izjūtam vēl šodien.

Latvijas okupācija gan no nacistiskās Vācijas, gan no Padomju Savienības puses bija personiska traģēdija neskaitāmiem cilvēkiem. Cilvēkiem, kas tika represēti, tika ieslodzīti, deportēti un daudzkārt arī nošauti. Tā bija traģēdija cilvēkiem, kas bija spiesti strādāt vergu darbu necilvēciskos apstākļos un kas mira dēļ aukstuma, bada, slimībām un, ja arī izdzīvoja, tad ar sabojātu veselību.

Nacistiskās Vācijas režīma vadītājus tiesāja Nirnbergā, un šā režīma noziegumi ir plaši zināmi pasaulei un tiek universāli nosodīti. Diemžēl tas pats nav noticis ar tiem noziegumiem pret cilvēci, kurus veicis Padomju Savienības komunistiskais režīms.

Tā vadītāji nav sodīti. Un tas, kas tika veikts šā režīma vārdā, nav vēl pasaulē plaši zināms un netiek vienbalsīgi nosodīts.

Godātie kolēģi! Šīs deklarācijas mērķis ir palīdzēt celt aizmirstības plīvuru un palīdzēt labot vēsturisko netaisnību.

Deklarāciju apmēram gada garumā izstrādāja vēl Einara Repšes valdības laikā nodibinātā neformālā darba grupa, kurā darbojās pārstāvji no visām Saeimā pārstāvētajām labējām partijām. Tajā darbojās - un es gribētu viņus pieminēt - deputāti Pēteris Simsons, Leopolds Ozoliņš, Juris Dobelis, Pēteris Tabūns, Jānis Esta, Paulis Kļaviņš, Liene Liepiņa, Ina Druviete, un man bija tas gods šo darba grupu vadīt. Šo atbildīgo darbu veikt palīdzēja starptautisko tiesību speciālisti - profesore Ineta Ziemele un viņas palīdze Anda Bimbere, kā arī daži citi. Deklarācijas tapšanā palīdzību sniedz arī vēsturnieki, īpaši profesors Heinrihs Strods un profesors Antonijs Zunda. Visiem šiem cilvēkiem, kas sekmēja šīs deklarācijas tapšanu, es vēlos no sirds izteikt pateicību.

Kā mēs redzam, mums šodien ir tapuši divi šādas deklarācijas varianti, un sakarā ar šo variantu es gribētu uzsvērt divas lietas.

Pirmkārt, es gribētu uzsvērt, ka tas ir kopējs darbs, ko veikusi šī darba grupa ar speciālistu atbalstu.

Otrkārt, es gribētu uzsvērt, ka tas ir līdzsvarots dokuments un ka tajā ir ietverts līdzsvars starp dažādiem viedokļiem, kas darba grupā izskanēja. Dokumentā ir arī līdzsvars tādā ziņā, ka tur ir līdzsvarība starp to, ko varbūt daudzi latviešu cilvēki vēlētos ierakstīt šādā deklarācijā, un to, kas starptautiskajai sabiedrībai ir saprotams un atbalstāms.

Saistībā ar šo deklarāciju starptautisko tiesību speciālisti uzsver, ka īpaši svarīgi ir tas, ka viedokli šādā valstij svarīgā jautājumā izsakām mēs -Saeima, tautas vēlēti pārstāvji.

Bez tam es gribētu teikt, ka svarīgi ir arī tas, ka mēs šo deklarāciju pieņemam pirms 9.maija. Deklarācijas sakarā ar 9.maiju jau ir pieņēmusi Lietuva un tūlīt pieņems arī Baltijas Asambleja. Un es gribētu tikai aicināt un atgādināt, ka ir svarīgi, ka šādu viedokli izsakām arī mēs.

Tāpēc es aicinu atbalstīt šīs deklarācijas nodošanu komisijai un noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu 29.aprīli.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. “Pret” pieteicies runāt deputāts Aleksandrs Golubovs.

A.Golubovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Mēs jau tūlīt balsosim par otro deklarāciju, lai nosodītu kaut kādus mistiskus noziegumus - PSRS noziegumus. Varbūt jūs, nacionālie kadri, pieminiet, lūdzu! Pa 15 gadiem Latvijas tauta zaudēja vairāk nekā 300 000 cilvēku. Jūsu valdības laikā - 300 000 vairāk! Nevienā karā Latvija tik daudz nezaudēja. Tas ir pirmais.

Paskatieties: vairāk nekā puse mūsu iedzīvotāju dzīvo zem iztikas minimuma. Paskatieties: mums nav vairs ne rūpniecības un gandrīz nav lauksaimniecības. Nekā mums nav! Pliki!

Un tas ir noziegums pret savu tautu, genocīds pret savu tautu! Un to īstenojat jūs! Un, kamēr tas nebūs nosodīts, nevienu citu deklarāciju nevar nekur sūtīt! (Starpsaucieni no zāles: “Tev kauna nav! Tas ir noziegums pret savu tautu!”)

Sēdes vadītāja. Cienījamais kolēģi! Nevajag maldināt Latvijas sabiedrību, jo 15 neatkarības gadu laikā cilvēki nav cietuši no genocīda. It sevišķi tas skaitlis, ko jūs nosaucāt, - 300 000.

Tātad viens deputāts ir runājis “par” lēmuma projekta nodošanu komisijai un viens deputāts ir runājis “pret” lēmuma projekta nodošanu komisijai.

Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projekta nodošanu Ārlietu komisijai! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 62, pret - 16, neviens neatturas. Lēmuma projekts ir nodots Ārlietu komisijai.

Tātad bija priekšlikums - deputāta Gunta Bērziņa priekšlikums - noteikt par priekšlikumu iesniegšanas termiņu šā gada 29.aprīli.

Vai citi priekšlikumi ir? (No zāles: “Nav!”) Citu priekšlikumu nav. Lūdzu deputātus balsot par šo ierosinājumu - par priekšlikumu iesniegšanas termiņu noteikt 29.aprīli. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 63, pret - 16, neviens neatturas. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 2005.gada 29.aprīlis. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojekta “Grozījumi Administratīvi teritoriālās reformas likumā” otrajam lasījumam līdz šā gada 10.maijam””. Lēmuma projektu ir iesniegusi Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 65, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Ērika Jaunskunga iecelšanu par Liepājas zemesgrāmatu nodaļas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Edgars Jaunups.

E.Jaunups (frakcija “Jaunais laiks”).

Godājamie kolēģi! Juridiskā komisija ir izskatījusi tieslietu ministres Āboltiņas ierosinājumu iecelt Ēriku Jaunskungu par Liepājas zemesgrāmatu nodaļas tiesnesi un atbalsta šo priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 61, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Diānas Koroševskas iecelšanu par Rēzeknes zemesgrāmatu nodaļas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Edgars Jaunups.

E.Jaunups (frakcija “Jaunais laiks”).

Juridiskā ir izskatījusi tieslietu ministres Āboltiņas priekšlikumu iecelt Diānu Koroševsku par Rēzeknes zemesgrāmatu nodaļas tiesas tiesnesi un atbalsta minēto priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 58, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Evitas Sietnieces iecelšanu par Aizkraukles zemesgrāmatu nodaļas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Edgars Jaunups.

 

E.Jaunups (frakcija “Jaunais laiks”).

Juridiskā komisija ir izskatījusi tieslietu ministres ierosinājumu iecelt Evitu Sietnieci par Aizkraukles zemesgrāmatu nodaļas tiesnesi. Juridiskā komisija atbalsta minēto priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 59, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Jura Taukula iecelšanu par Daugavpils zemesgrāmatu nodaļas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Edgars Jaunups.

E.Jaunups (frakcija “Jaunais laiks”).

Juridiskā komisija ir izskatījusi tieslietu ministres Āboltiņas ierosinājumu iecelt Juri Taukulu par Daugavpils zemesgrāmatu nodaļas tiesnesi un pieņēmusi lēmumu atbalstīt minēto priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 59, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Daiņa Šaicāna iecelšanu par Rīgas rajona zemesgrāmatu nodaļas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Edgars Jaunups.

E.Jaunups (frakcija “Jaunais laiks”).

Juridiskā komisija ir izskatījusi tieslietu ministres ierosinājumu iecelt Daini Šaicānu par Rīgas rajona zemesgrāmatu nodaļas tiesnesi un atbalstījusi minēto lēmuma projektu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 60, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Ināras Zabarovskas iecelšanu par Rīgas rajona zemesgrāmatu nodaļas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Edgars Jaunups.

E.Jaunups (frakcija “Jaunais laiks”).

Juridiskā komisija izskatīja tieslietu ministres Āboltiņas ierosinājumu iecelt Ināru Zabarovsku par Rīgas rajona zemesgrāmatu nodaļas tiesnesi. Juridiskā komisija atbalsta minēto lēmuma projektu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 58, pret - 1, neviens deputāts neatturas. Lēmums pieņemts. Paldies.

 

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Simonas Gmirekas iecelšanu par Balvu rajona tiesas tienesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Edgars Jaunups.

E.Jaunups (frakcija “Jaunais laiks”).

Juridiskā komisija izskatīja tieslietu ministres Āboltiņas ierosinājumu iecelt Simonu Gmireku par Balvu rajona tiesas tiesnesi un atbalstīja minēto lēmuma projektu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 59, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Zeltītes Kusiņas iecelšanu par Ogres rajona tiesas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Edgars Jaunups.

E.Jaunups (frakcija “Jaunais laiks”).

Juridiskā komisija izskatīja tieslietu ministres Āboltiņas priekšlikumu iecelt Zeltīti Kusiņu par Ogres rajona tiesas tiesnesi un atbalsta minēto lēmuma projektu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 59, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Guntas Rezgoriņas iecelšanu par Madonas rajona tiesas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Edgars Jaunups.

E.Jaunups (frakcija “Jaunais laiks”).

Juridiskā komisija izskatīja tieslietu ministres Āboltiņas priekšlikumu iecelt Guntu Rezgoriņu par Madonas rajona tiesas tiesnesi un atbalsta minēto lēmuma projektu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 61, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Indras Tikumas iecelšanu par Bauskas rajona tiesas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Edgars Jaunups.

E.Jaunups (frakcija “Jaunais laiks”).

Juridiskā komisija izskatīja tieslietu ministres Āboltiņas ierosinājumu iecelt Indru Tikumu par Bauskas rajona tiesas tiesnesi un atbalsta minēto lēmuma projektu.

 

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 61, pret - nav, atturas - 1. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Ineses Siliņevičas apstiprināšanu par Rīgas rajona tiesas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Edgars Jaunups.

E.Jaunups (frakcija “Jaunais laiks”).

Juridiskā komisija izskatīja tieslietu ministres ierosinājumu apstiprināt Inesi Siliņeviču par Rīgas rajona tiesas tiesnesi un atbalsta minēto lēmuma projektu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 60, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par aviāciju””. Otrais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Juris Dalbiņš.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Kolēģi deputāti! Strādāsim ar likumprojektu “Grozījumi likumā “Par aviāciju””, otrais lasījums.

Kopumā likumprojekta otrajam lasījumam iesniegti divi priekšlikumi, kas izskatīti 26.aprīļa sēdē.

1.priekšlikums. Iesniedzis Juridiskais birojs. Komisija to atbalsta savā redakcijā, kas izteikta 2.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret 1. un 2.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

J.Dalbiņš. Līdz ar to visi iesniegtie priekšlikumi ir izskatīti. Komisijas vārdā lūdzu pieņemt likumprojektu otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 62, pret - 5, neviens deputāts neatturas. Likums “Grozījumi likumā “Par aviāciju”” pieņemts.

Cienījamie kolēģi! Pirms tālāk izskatām Saeimas sēdes darba kārtību, informēju jūs, ka Saeimas Prezidijs ir saņēmis Aizsardzības un iekšlietu komisijas iesniegumu ar lūgumu grozīt Saeimas šā gada 28.aprīļa sēdes darba kārtību un iekļaut tajā likumprojekta “Grozījumi Nacionālās drošības likumā” izskatīšanu pirmajā lasījumā bez atkārtotas izskatīšanas komisijā. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir izmainīta.

Tātad nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Nacionālās drošības likumā”. Pirmais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Juris Dalbiņš.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Priekšsēdētājas kundze! Likumprojektā ir ietverti grozījumi, kuri saistīti ar diviem citiem likumprojektiem, kas nosaka kaujas darbību veikšanu pret gaisakuģi Latvijas Republikas teritorijā. Un šie likumprojekti ir “Grozījums likumā “Par aviāciju”” un “Grozījumi Nacionālo bruņoto spēku likumā”.

Aizsardzības un iekšlietu komisija savā 26.aprīļa sēdē, konsultējoties ar Aizsardzības ministrijas, Ārlietu ministrijas un Tieslietu ministrijas speciālistiem, apsprieda šos grozījumus Nacionālās drošības likumā un nolēma tos iesniegt Saeimas kārtības ruļļa 79.panta kārtībā izskatīšanai un lūgt šo likumprojektu izskatīt kā steidzamu.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 53, pret - 10, atturas - 2. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

Vai deputāts Jānis Strazdiņš ir pieteicies debatēs? Nē.

Tad, lūdzu, cienījamie kolēģi, balsosim par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 60, pret - 8, neviens neatturas. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu un izskatīšanas laiku otrajā lasījumā!

J.Dalbiņš. Cienījamie kolēģi! Ja tas ir iespējams, es lūgtu komisijas vārdā šo likumprojektu nobalsot arī otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi? Ja deputātiem ir iebildumi, tad ir jānosaka priekšlikumu iesniegšanas termiņš.

J.Dalbiņš. Tā... Priekšlikumu iesniegšanas termiņš... Komisijas vārdā es aicinātu to izdarīt 10 minūtēs šodien.

Sēdes vadītāja. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 28.aprīlis pulksten 10.20. Vai ir citi priekšlikumi? Un izskatīšanas laiks?

J.Dalbiņš. Šajā sēdē.

Sēdes vadītāja. Šajā sēdē. Jā, citu priekšlikumu nav. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 10.20 šodien un izskatīšana šīs sēdes darba kārtībā. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums Nacionālo bruņoto spēku likumā”. Otrais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Juris Dalbiņš.

 

 

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Priekšsēdētājas kundze! Deputāti! Likumprojekta otrajam lasījumam priekšlikumi nav iesniegti. Komisija to izskatīja un lūdz Saeimu pieņemt otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 60, pret - 3, neviens deputāts neatturas. Likums “Grozījums Nacionālo bruņoto spēku likumā” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums Imigrācijas likumā”. Trešais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Kolēģi! Izskatīsim likumprojektu “Grozījums Imigrācijas likumā”!

1.priekšlikums Juridiskajā komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 2.priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 3.priekšlikums - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 4.priekšlikums - nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 17, pret - 43, neviens deputāts neatturas. Priekšlikums nav atbalstīts.

M.Segliņš. 5.priekšlikums - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 6.priekšlikums - nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 14, pret - 51, atturas - 1. Priekšlikums nav atbalstīts.

M.Segliņš. 7.priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 8.priekšlikums - nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 20, pret - 46, atturas - 1. Priekšlikums nav atbalstīts.

M.Segliņš. 9.priekšlikums - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 10.priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 11.priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 12.priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 13.priekšlikums - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst pret komisijas viedokli.

M.Segliņš. 14.priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 15.priekšlikums - daļēji atbalstīts, iekļauts 16.priekšlikumā, kurš ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 15. un 16.priekšlikumu.

M.Segliņš. 17.priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 18.priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 19.priekšlikums - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 20.priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 21.priekšlikums - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Vitālijs Orlovs.

V.Orlovs (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie deputāti! Es aicinu atbalstīt deputāta Agešina priekšlikumu, tāpēc ka Saeima atkal grib ieviest deklaratīvu normu, par kuru nav vispār zināms, kādā veidā tā tiks izpildīta. Nav skaidrs, kāpēc ārzemniekam, kurš Latvijā plāno uzturēties īslaicīgi, būtu jākārto valsts valodas eksāmens. Turklāt likums nenosaka, kādos termiņos šis eksāmens ir jānokārto un kādas sekas būs eksāmena nenokārtošanai.

Mēs zinām, ka mums šeit ir daudz sportistu, daudz speciālistu, kuri uzaicināti no dažādām valstīm, ne tikai no Austrumiem, bet arī no Rietumiem. Un, pēc kāda principa šī norma būs izpildāma, vispār nav zināms. Mēs atkal gribam pieņemt deklaratīvu normu. Un tie priekšlikumi, ka redzēsim, kā strādās likums, un pēc tam tajā kaut ko mainīsim, - tie, man liekas, ir kļūdaini.

Aicinu atbalstīt deputāta Agešina priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams?

M.Segliņš. Priekšlikumā... Šajā priekšlikumā ir noteikts: “Integrācijas deklarāciju izstrādāšanu, kā arī izsniegšanas un saņemšanas kārtību nosaka Ministru kabinets.”

Aicinu atbalstīt šo priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus... (Starpsauciens: “Neatbalstīt!”)

M.Segliņš. Neatbalstīt! (No zāles dep. J.Dobelis: “Ļoti pareizi! Man prieks!”)

Sēdes vadītāja. Tātad Juridiskās komisijas vadītājs aicina atbalstīt otrajā lasījumā nobalsoto redakciju.

Lūdzu deputātus balsot par 21. - deputāta Agešina priekšlikumu!

M.Segliņš. 21.priekšlikumu - neatbalstīt, tā, kā tabulā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 17, pret - 59, atturas - 1. Priekšlikums nav atbalstīts.

M.Segliņš. 22.priekšlikums - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Vladimirs Buzajevs.

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Acīm redzams, ka mans priekšlikums - uzlikt ārzemniekiem par pienākumu parakstīt solījumu par to, ka viņš ciena valsts valodu, - ir pārāk mīksts salīdzinājumā ar nupat noraidīto Agešina kunga priekšlikumu. Šajā priekšlikumā tiek iespēju robežās ņemta vērā kolēģa Kiršteina īpašā mentalitāte, tomēr joprojām saglabājas veselā saprāta pazīmes. Kiršteina kunga priekšlikums nozīmē piespiest cilvēku sniegt viltus liecību par to, ka viņš varēs nokārtot eksāmenu valodā, kuru līdz šim nav pat dzirdējis. Ja jūs gribētu pusgadu dzīvot, piemēram, Izraēlā, vai jūs ar tīru sirdsapziņu dotu zvērestu, ka nokārtosiet eksāmenu ivritā? Tomēr jūs droši varētu apliecināt, ka jūs cienāt tās valsts valodu. Un es tādu priekšlikumu arī piedāvāju. Interesanti!

Bet Kiršteina kunga priekšlikumā, kas pieņemts otrajā lasījumā, cieņa pret valsts valodu vispār nav paredzēta. Kiršteina kungs nepamatoti ir pārliecināts, ka valsts valodu nevar un nevajag cienīt, ka ir nepieciešams tikai nokārtot eksāmenu. Juridiskā komisija savā nākamajā priekšlikumā izgudroja zināma veida kompromisu starp fašismu un komunismu, iekļaujot likuma tekstā gan Kiršteina priekšlikumu - piespiest cilvēku nokārtot eksāmenu -, gan manu priekšlikumu - piespiest viņu cienīt valsts valodu. Taču nezināmu iemeslu dēļ mans priekšlikums atspoguļots tabulā kā noraidīts, kaut gan komisija to daļēji ir atbalstījusi. Šādā veidā komisija ir nodemonstrējusi necieņu pret sevi un pret opozīcijas deputātu.

Ņemot vērā to, ka komisija tomēr nav svītrojusi priekšlikumu piespiest personu dot melīgu zvērestu, tā ir nodemonstrējusi arī necieņu pret veselo saprātu.

Lūdzu atbalstīt manu priekšlikumu par cieņu pret valsts valodu un noraidīt nākamo - atbildīgās komisijas priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Komisijas vārdā nav nekas piebilstams. Lūdzu deputātus balsot par 22. - deputāta Buzajeva priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 16, pret - 57, neviens neatturas. Priekšlikums nav atbalstīts.

M.Segliņš. 23.priekšlikums. Atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 47, pret - 20, atturas - 3. Priekšlikums ir atbalstīts.

M.Segliņš. 24.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 25.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 26.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 27.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 28.priekšlikums. Atbalstīts daļēji un iekļauts Juridiskās komisijas iesniegtajā 30.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 29.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. Kolēģi! Un 30.priekšlikums. Te nav tas priekšlikums, kurš ir tabulā, jo šī tabula ir tā, kas bija uz pagājušo ceturtdienu. Juridiskā komisija ir nolēmusi, ka priekšlikums ir šāds: likums stājas spēkā nākamajā dienā pēc tā izsludināšanas, nevis 1.maijā. Vajadzētu būt izdalītai 30.priekšlikuma redakcijai.

Tātad: likums stājas spēkā nākamajā dienā pēc tā izsludināšanas, nevis 1.maijā.

Sēdes vadītāja. Šis ir dokuments Nr.4071-A.

Tātad deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. Lūdzu pieņemt likumprojektu trešajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 60, pret - 16, atturas - 2. Likums “Grozījums Imigrācijas likumā” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums likumā “Par kultūras pieminekļu aizsardzību””. Trešais lasījums.

Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vārdā - deputāte Ausma Ziedone-Kantāne. Lūdzu!

 

 

A.Ziedone-Kantāne (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godājamie deputāti! Mēs strādāsim ar likumprojektu “Grozījums likumā “Par kultūras pieminekļu aizsardzību”” (reģistrācijas Nr.966).

Tātad šis ir pēdējais - trešais lasījums, kuram priekšlikumi nav iesniegti.

Mēs lūdzam atbalstīt tātad likumprojektu pēdējā, trešajā un galīgajā, lasījumā arī jūs, deputāti!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 67, pret un atturas - nav. Likums “Grozījums likumā “Par kultūras pieminekļu aizsardzību”” pieņemts. Paldies.

A.Ziedone-Kantāne. Paldies.

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Krimināllikumā”. Trešais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Juris Dalbiņš.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi, strādāsim ar likumprojektu (reģistrācijas Nr.1000)! Trešajam lasījumam iesniegti 17 priekšlikumi, kas izskatīti 21.aprīļa sēdē.

1.priekšlikums - Ministru prezidenta A.Kalvīša priekšlikums. Komisija atbalstījusi savā redakcijā, kas izteikta 2.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Dalbiņš. 3. - Iekšlietu ministrijas parlamentārā sekretāra D.Turlā priekšlikums. Komisija to atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. 4. - komisijas priekšlikums. Lūdzu to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Dalbiņš. 5. - Aizsardzības un iekšlietu komisijas priekšlikums. Lūdzu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. 6. - komisijas priekšlikums. Lūdzu atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. 7. - Iekšlietu ministrijas parlamentārā sekretāra priekšlikums. Komisija to atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Dalbiņš. 8. - Iekšlietu ministrijas parlamentārā sekretāra priekšlikums. Komisija to atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. 9. - Iekšlietu ministrijas parlamentārā sekretāra D.Turlā kunga priekšlikums. Komisija priekšlikumu atbalstījusi savā 12.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. 10.priekšlikumu iesniedzis Iekšlietu ministrijas parlamentārais sekretārs. Komisija to nav atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. 11.priekšlikumu, ko iesniedzis Iekšlietu ministrijas parlamentārais sekretārs, komisija nav atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Dalbiņš. 12. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Komisija lūdz atbalstīt to.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. 13. - premjerministra A.Kalvīša priekšlikums. Komisija to atbalstījusi savā redakcijā, kas izteikta 14.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. 15. - Iekšlietu ministrijas parlamentārā sekretāra priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Dalbiņš. 16. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija to atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. 17. - Aizsardzības un iekšlietu komisijas priekšlikums. Lūdzu to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Dalbiņš. Līdz ar to visi iesniegtie priekšlikumi ir izskatīti. Lūdzu atbalstīt likumprojektu trešajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 70, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi Krimināllikumā” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Latvijas Sodu izpildes kodeksā”. Trešais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Juris Dalbiņš.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Strādāsim ar likumprojektu, kura reģistrācijas Nr.696. Trešajam lasījumam iesniegti seši priekšlikumi, kuri ir izskatīti.

1.priekšlikumu iesniegusi tieslietu ministre S.Āboltiņas kundze. Priekšlikumu komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Dalbiņš. 2. - tieslietu ministres priekšlikums. Komisija ir atbalstījusi to.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. 3. - tieslietu ministres priekšlikums. Komisija to atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Dalbiņš. 4.priekšlikumu iesniedzis Saeimas Juridiskais birojs. Komisija atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. 5. - Juridiskā biroja priekšlikums, ko komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. 6. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

 

J.Dalbiņš. Līdz ar to visi iesniegtie priekšlikumi ir izskatīti. Lūdzu atbalstīt likumprojektu trešajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 65, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi Latvijas Sodu izpildes kodeksā” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums Augu aizsardzības likumā”. Pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas
vārdā - deputāts Pēteris Kalniņš.

P.Kalniņš (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienījamie kolēģi! Minēto likumprojektu komisija izskatīja un lūdz atzīt par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 70, pret un atturas - nav. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

P.Kalniņš. Komisija lūdz šodien izskatīt likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 67, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un izskatīšanas laiku otrajā lasījumā!

P.Kalniņš. 5.maijs - priekšlikumu iesniegšanas termiņš, izskatīšana - 12.maijā.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 5.maijs, izskatīšana - 12.maija sēdē. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Ķīmisko vielu un ķīmisko produktu likumā”. Pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas
vārdā - deputāts Madars Lasmanis.

M.Lasmanis (frakcija “Jaunais laiks”).

Godājamie kolēģi! Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija izskatīja likumprojektu “Grozījumi Ķīmisko vielu un ķīmisko produktu likumā” un pieņēma lēmumu - likumu atbalstīt pirmajā lasījumā.

 

 

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Lūdzu balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 65, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

M.Lasmanis. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 13.maijs.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 13.maijs. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Preču un pakalpojumu drošuma likumā”. Pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā... Cienījamie kolēģi! Tātad likumprojekts “Grozījumi Preču un pakalpojumu drošuma likumā”. Pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas
vārdā - deputāts Dzintars Zaķis. Lūdzu!

Dz.Zaķis (frakcija “Jaunais laiks”).

Godājamie kolēģi! Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija izskatīja pirmajā lasījumā likumprojektu “Grozījumi Preču un pakalpojumu drošuma likumā” un pieņēma lēmumu atbalstīt to pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 71, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

Dz.Zaķis. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 13.maijs.

Sēdes vadītāja. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 13.maijs. Citu priekšlikumu nav. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam
lasījumam - 13.maijs. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums likumā “Par arodbiedrībām””. Pirmais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā - deputāte Žanete Vasaraudze. Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātei Žanetei Vasaraudzei.

Ž.Vasaraudze (Tautas partijas frakcija)

Cienījamie deputāti! Dokuments Nr.3978.

Sociālo un darba lietu komisija izskatīja likumprojektu “Grozījums likumā “Par arodbiedrībām”” un pieņēma lēmumu atbalstīt to pirmajā lasījumā! Lūdzu arī jūs atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Lūdzu balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 71, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

Ž.Vasaraudze. 5.maijs.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 5.maijs. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Dzīvesvietas deklarēšanas likumā”. Pirmais lasījums.

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vārdā - deputāts Andrejs Naglis.

A.Naglis (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Augsti godātais Prezidij! Kolēģi deputāti! Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija izskatīja likumprojektu “Grozījumi Dzīvesvietas deklarēšanas likumā” un nolēma minēto likumprojektu atbalstīt un virzīt izskatīšanai Saeimā pirmajā lasījumā.

Lūdzu atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Lūdzu balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 78, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

A.Naglis. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 1.jūnijs.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 1.jūnijs. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par tiesu varu””. Pirmais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Kolēģi! Juridiskā komisija ir izskatījusi valdības iesniegtos grozījumus likumā “Par tiesu varu”. Juridiskā komisija pirmajam lasījumam tos ir atbalstījusi.

Lūdzu jūs atbalstīt pirmajā lasījumā šo likumprojektu!

 

 

 

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 77, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

M.Segliņš. 11.maijs.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 11.maijs.

Cienījamie kolēģi! Darbu turpināsim pēc pārtraukuma. Lūdzu deputātus reģistrēties ar reģistrācijas kartēm! Lūdzu zvanu! Reģistrācijas režīmu!

Kamēr tiek sagatavoti reģistrācijas rezultāti, daru jums zināmu, ka Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputāta Gunta Bērziņa iesniegumu ar paziņojumu, ka viņš ir kļūdījies balsojumā par lēmuma projektu Nr.4079 - “Par 1994.gada 10.novembra Vispārējo konvenciju par nacionālo minoritāšu aizsardzību”, jo viņš ir vēlējies balsot šajā balsojumā “pret”.

Vārds paziņojumam deputātam Jurim Dalbiņam.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Cienījamie Aizsardzības un iekšlietu komisijas deputāti! Lūdzu uz īsu sēdi komisijas telpās. Tūlīt!

Sēdes vadītāja. Vārds reģistrācijas rezultātu nolasīšanai Saeimas sekretāra biedrei Ingunai Rībenai.

I.Rībena (8.Saeimas sekretāra biedre).

Cienījamie kolēģi! Nav reģistrējušies: Valērijs Agešins, Andrejs Aleksejevs, Jānis Porietis... manuprāt, ir, Andris Bērziņš, Boriss Cilevičs, Ingrīda Circene, Indulis Emsis, Jānis Škapars, Oskars Kastēns, Aleksandrs Kiršteins, Uldis Mārtiņš Klauss, Vilis Krištopans, Sarmīte Ķikuste, Pēteris Ontužāns, Ināra Ostrovska, Aigars Pētersons, Mihails Pietkevičs, Valdis Ģīlis (manuprāt, ir), Jakovs Pliners (ir), Atis Slakteris... jā, jā!... Igors Solovjovs, Jevgenija Stalidzāne, Andris Tolmačovs, Ingrīda Ūdre, Aleksejs Vidavskis, Dzintars Rasnačs un Ērika Zommere.

 

(Pārtraukums)

 

 

 

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

 

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Turpinām Saeimas sēdi!

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums Personu apliecinošu dokumentu likumā”. Otrais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāte Linda Mūrniece.

L.Mūrniece (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie kolēģi! Likumprojekta otrajam lasījumam priekšlikumi nav saņemti. Lūdzu atbalstīt likumprojektu!

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta “Grozījums Personu apliecinošu dokumentu likumā” pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 59, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

L.Mūrniece. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš likumprojekta trešajam lasījumam - 10.maijs.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 10.maijs. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par Valsts ieņēmumu dienestu””. Pirmais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāte Elita Šņepste.

E.Šņepste (Tautas partijas frakcija).

Dokuments Nr.3954. Likumprojektu “Grozījumi likumā “Par Valsts ieņēmumu dienestu”” izskatām pirmajā lasījumā. Likumprojektu izstrādāja Finanšu ministrija, un Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija to izskatīja un atbalstīja savā 20.aprīļa sēdē.

Lūdzu Saeimu pieņemt pirmajā lasījumā likumprojektu “Grozījumi likumā “Par Valsts ieņēmumu dienestu””!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 59, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

E.Šņepste. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 5.maijs.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 5.maijs. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par vēstuļu apmaiņas ceļā noslēgto vienošanos starp Latvijas Republiku un Menas salu par ienākumu no uzkrājumiem aplikšanu ar nodokli un pagaidu piemērošanu saistībā ar to”. Pirmais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Vaira Paegle.

V.Paegle (Tautas partijas frakcija).

Cienījamie deputāti! Mēs strādājam ar pirmo no sešiem likumprojektiem, kurus izstrādāja Finanšu ministrija atbilstoši Eiropas Savienības Padomes direktīvai par procentu ienākumu no uzkrājumiem aplikšanu ar nodokli. Direktīvas mērķis ir nodrošināt, ka Eiropas Savienības dalībvalstis un to atkarīgās un saistītās teritorijas viena otrai sniedz nepieciešamo informāciju par rezidentiem - fiziskajām personām - izmaksātajiem uzkrājumu ienākumiem.

Likumprojekts, kas šodien jāapstiprina, attiecas uz sešām Eiropas Savienības teritorijām. Lai divpusējās vienošanās stātos spēkā, tās ir jāapstiprina Saeimā vismaz līdz 2005.gada 25.maijam.

Tātad vispirms es aicinu deputātus atzīt likumprojektu par steidzamu. Dokumenta numurs - 3868.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi, lūdzu balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 74, pret - nav, atturas - 1. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

V.Paegle. Cienījamie deputāti, lūdzu jūs atbalstīt likumprojektu gan pirmajā, gan otrajā, galīgajā, lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 70, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un laiku likumprojekta izskatīšanai otrajā lasījumā!

V.Paegle. Cienījamā priekšsēdētāja! Es lūdzu apstiprināt likumprojektu arī otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi? (Starpsauciens: “Nav!”) Ja deputātiem nav iebildumu, lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 74, pret un atturas - nav. Likums “Par vēstuļu apmaiņas ceļā noslēgto vienošanos starp Latvijas Republiku un Menas salu par ienākumu no uzkrājumiem aplikšanu ar nodokli un pagaidu piemērošanu saistībā ar to” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par vēstuļu apmaiņas ceļā noslēgto vienošanos starp Latvijas Republiku un Gērnsiju par ienākumu no uzkrājumiem aplikšanu ar nodokli un pagaidu piemērošanu saistībā ar to”. Pirmais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Vaira Paegle.

V.Paegle (Tautas partijas frakcija).

Strādāsim ar dokumentu Nr.3883. Lūdzu deputātus atzīt šo likumprojektu par steidzamu - tāpat kā iepriekšējo.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 70, pret un atturas - nav. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

V.Paegle. Tagad es lūdzu atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 70, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un laiku likumprojekta izskatīšanai otrajā lasījumā.

V.Paegle. Priekšlikumu termiņš - 2.maijs, un likumprojekta izskatīšana otrajā lasījumā - 12.maijā.

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir citi priekšlikumi? Citu priekšlikumu nav. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš ir 2.maijs, likumprojekta izskatīšana - 12.maija sēdē. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par vēstuļu apmaiņas ceļā noslēgto vienošanos starp Latvijas Republiku un Džersiju par ienākumu no uzkrājumiem aplikšanu ar nodokli un pagaidu piemērošanu saistībā ar to”. Pirmais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Vaira Paegle.

V.Paegle (Tautas partijas frakcija).

Lūdzu likumprojektu atzīt par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 65, pret un atturas - nav. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

V.Paegle. Cienījamie deputāti, lūdzu jūs atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 67, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un laiku likumprojekta izskatīšanai otrajā lasījumā.

V.Paegle. Cienījamie deputāti! Priekšlikumu termiņš - 2.maijs. Un likumprojekta izskatīšana otrajā lasījumā - 12.maijā.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 2.maijs, likumprojekta izskatīšana - 12.maija sēdē. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par vēstuļu apmaiņas ceļā noslēgto Vienošanos starp Nīderlandes Karalisti un Latvijas Republiku attiecībā uz Nīderlandes Antiļu salām par ienākumu no uzkrājumiem aplikšanu ar nodokli un tās pagaidu piemērošanu”. Pirmais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Vaira Paegle.

V.Paegle (Tautas partijas frakcija)

Aicinu deputātus atzīt šo likumprojektu, tāpat kā iepriekšējos, par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 70, pret un atturas - nav. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

V.Paegle. Aicinu deputātus balsot par šo likumprojektu pirmajā un arī otrajā, galīgajā, lasījumā - tas ir, vienā dienā pieņemt abos lasījumos.

Sēdes vadītāja. Vispirms mēs nobalsosim par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 67, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Tātad ir komisijas priekšlikums atbalstīt likumprojektu arī otrajā lasījumā šodien.

V.Paegle. Paldies.

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā, galīgajā, lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 70, pret un atturas - nav. Likums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par vēstuļu apmaiņas ceļā noslēgto Vienošanos starp Nīderlandes Karalisti un Latvijas Republiku attiecībā uz Arubu par ienākumu no uzkrājumiem aplikšanu ar nodokli un tās pagaidu piemērošanu”. Pirmais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Vaira Paegle.

V.Paegle (Tautas partijas frakcija).

Cienījamie deputāti! Aicinu jūs atzīt likumprojektu par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 71, pret un atturas - nav. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

V.Paegle. Tagad lūdzu jūs, deputāti, balsot par likumprojektu pirmajā lasījumā un jau šodien to pieņemt arī otrajā, galīgajā, lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 67, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Komisijas ierosinājums: izskatīt un pieņemt likumprojektu otrajā lasījumā šodien. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 68, pret un atturas - nav. Likums pieņemts. Paldies.

V.Paegle. Paldies komisijas vārdā!

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Nacionālās drošības likumā”. Otrais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Juris Dalbiņš.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Kolēģi! Likumprojektam “Grozījumi Nacionālās drošības likumā” priekšlikumi noteiktajā laikā nav saņemti. Komisija izskatīja likumprojektu šodien savā sēdē un lūdz Saeimu pieņemt to otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 57, pret - 10, neviens deputāts neatturas. Likums “Grozījumi Nacionālās drošības likumā” pieņemts. Paldies.

Cienījamie kolēģi, Saeimas Prezidijs ir pieņēmis lēmumu piešķirt deputātam Indulim Emsim bezalgas atvaļinājumu šā gada 28.aprīlī.

Cienījamie kolēģi! Lūdzu deputātus reģistrēties ar reģistrācijas kartēm! Lūdzu zvanu! Reģistrācijas režīmu!

Paziņojumam vārds deputātam Kārlim Strēlim. Lūdzu!

K.Strēlis (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie kolēģi! Šā gada 4.maijā, kad Latvijai būs lieli svētki - 15 gadi pagājuši kopš Deklarācijas pieņemšanas -, notiek arī sportiski māksliniecisks pasākums Dailes teātrī. To rīko pazīstamais gleznotājs Jānis Anmanis, un tajā piedalīsies arī Saeimas basketbola komanda. Tāpēc lūdzu Saeimas basketbolistus sākt pastiprināti gatavoties šim pasākumam. Šodien pulksten 16.30, kā parasti, Valsts tehnikumā ir treniņš. Un, kā parasti, trešdienās no pulksten 16.00 līdz 17.00 notiek treniņi Arkādijas parkā. Lūdzu brīvās dienas izmantot fiziskās formas uzlabošanai!

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Reģistrācijas rezultātu nolasīšanai vārds Saeimas sekretāra biedrei Ingunai Rībenai. Lūdzu!

I.Rībena (8.Saeimas sekretāra biedre).

Cienījamie kolēģi! Nav reģistrējušies: Valērijs Agešins, Andris Bērziņš, Boriss Cilevičs - nav, Ingrīda Circene, Guntis Bērziņš - ir, Indulis Emsis, Oskars Kastēns, Aleksandrs Kiršteins, Uldis Mārtiņš Klauss, Sarmīte Ķikuste, Pēteris Ontužāns, Ināra Ostrovska, Aigars Pētersons, Mihails Pietkevičs, Mareks Segliņš - ir, Igors Solovjovs, Jevgenija Stalidzāne... nav, Aleksejs Vidavskis, Dzintars Rasnačs un Ērika Zommere.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Līdz ar to 28.aprīļa sēde ir slēgta. Paldies.

SATURA RĀDĪTĀJS

8.Saeimas pavasara sesijas 3.sēde

2005.gada 28.aprīlī

Par darba kārtību
Par likumprojektu “Grozījums likumā “Zvejniecības likums””


(4050. un 4050.a dok., reģ. nr.1178)

Priekšlikums

- dep. Dz.Ābiķis (par)
Par likumprojektu “Par skaidras naudas deklarēšanu”


(4052. un 4052. dok., reģ. nr.1179)

Par likumprojektu “Grozījums Krimināllikumā”


(4053. un 4053.a dok., reģ. nr.1180)

Par likumprojektu “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”


(4054. un 4054.a dok., reģ. nr.1181)

Par likumprojektu “Par 1994.gada 10.novembra Vispārējo konvenciju par nacionālo minoritāšu aizsardzību” (Noraidīts)


(4079. un 4079.a dok., reģ. nr.1182)

Priekšlikumi

- dep. J.Urbanovičs (par)
- dep. K.Šadurskis (pret)
Par likumprojektu “Grozījumi “Radio un televīzijas likumā”” (Noraidīts)


(4080. un 4080.a dok., reģ. nr.1183)

Priekšlikumi

- dep. N.Kabanovs (pret)
- dep. P.Tabūns (par)
Par likumprojektu “Grozījums Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”


(4090. un 4090.a dok., reģ. nr.1184)

Par likumprojektu “Grozījums Atkritumu apsaimniekošanas likumā”


(4091. un 4091.a dok., reģ. nr.1185)

Par likumprojektu “Grozījumi Nacionālās drošības likumā”


(4108. dok., reģ. nr.1187)

Lēmuma projekts “Deklarācija par PSRS totalitārā komunistiskā režīma politikas nosodījumu okupētajā Latvijā”


(4072. dok., reģ. nr.709)

Priekšlikumi

- dep. J.Lagzdiņš
- dep. L.Ozoliņš (par)
- dep. V.Buzajevs (pret)
Lēmuma projekts “Deklarācija par armēņu genocīdu”


(4086. dok., reģ. nr.722)

Priekšlikumi

- dep. J.Dobelis
- dep. L.Ozoliņš (par)
Lēmuma projekts “Deklarācija par Latvijā īstenotā Padomju Sociālistisko Republiku Savienības totalitārā komunistiskā okupācijas režīma politikas nosodījumu”


(4092. dok., reģ. nr.723)

Priekšlikumi

- dep. G.Bērziņš (par)
- dep. A.Golubovs (pret)
Lēmuma projekts “Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojekta “Grozījumi Administratīvi teritoriālās reformas likumā” otrajam lasījumam”
Lēmuma projekts “Par Ērika Jaunskunga iecelšanu par Liepājas zemesgrāmatu nodaļas tiesnesi”


(4060. dok., reģ. nr.710)

Ziņo

- dep. E.Jaunups
Lēmuma projekts “Par Diānas Koroševskas iecelšanu par Rēzeknes zemesgrāmatu nodaļas tiesnesi”


(4061. dok., reģ. nr.711)

Ziņo

- dep. E.Jaunups
Lēmuma projekts “Par Evitas Sietnieces iecelšanu par Aizkraukles zemesgrāmatu nodaļas tiesnesi”


(4062. dok., reģ. nr.712)

Ziņo

- dep. E.Jaunups
Lēmuma projekts “Par Jura Taukula iecelšanu par Daugavpils zemesgrāmatu nodaļas tiesnesi”


(4063. dok., reģ. nr.713)

Ziņo

- dep. E.Jaunups
Lēmuma projekts “Par Daiņa Šaicāna iecelšanu par Rīgas rajona zemesgrāmatu nodaļas tiesnesi”


(4064. dok., reģ. nr.714)

Ziņo

- dep. E.Jaunups
Lēmuma projekts “Par Ināras Zabarovskas iecelšanu par Rīgas rajona zemesgrāmatu nodaļas tiesnesi”


(4065. dok., reģ. nr.715)

Ziņo

- dep. E.Jaunups
Lēmuma projekts “Par Simonas Gmirekas iecelšanu par Balvu rajona tiesas tiesnesi”


(4067. dok., reģ. nr.717)

Ziņo

- dep. E.Jaunups
Lēmuma projekts “Par Zeltītes Kusiņas iecelšanu par Ogres rajona tiesas tiesnesi”


(4068. dok., reģ. nr.718)

Ziņo

- dep. E.Jaunups
Lēmuma projekts “Par Guntas Rezgoriņas iecelšanu par Madonas rajona tiesas tiesnesi”


(4069. dok., reģ. nr.719)

Ziņo

- dep. E.Jaunups
Lēmuma projekts “Par Indras Tikumas iecelšanu par Bauskas rajona tiesas tiesnesi”


(4070. dok., reģ. nr.720)

Ziņo

- dep. E.Jaunups
Lēmuma projekts “Par Ineses Siliņevičas apstiprināšanu par Rīgas rajona tiesas tiesnesi”


(4100. dok., reģ. nr.724)

Ziņo

- dep. E.Jaunups
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par aviāciju”” (2.lasījums) (Steidzams)


(4048. dok., reģ. nr.1176)

Ziņo

- dep. J.Dalbiņš
Par darba kārtību
Likumprojekts “Grozījumi Nacionālās drošības likumā” (1.lasījums) (Steidzams)


(4108. dok., reģ. nr.1187)

Ziņo

- dep. J.Dalbiņš
Likumprojekts “Grozījums Nacionālo bruņoto spēku likumā” (2.lasījums) (Steidzams)


(4049. dok., reģ. nr.1177)

Ziņo

- dep. J.Dalbiņš
Likumprojekts “Grozījums Imigrācijas likumā” (3.lasījums)


(4071. dok., reģ. nr.934)

Ziņo

- dep. M.Segliņš

Debates

- dep. V.Orlovs
- dep. V.Buzajevs
Likumprojekts “Grozījums likumā “Par kultūras pieminekļu aizsardzību”” (3.lasījums)


(4076. dok., reģ. nr.966)

Ziņo

- dep. A.Ziedone-Kantāne
Likumprojekts “Grozījumi Krimināllikumā” (3.lasījums)


(4088. dok., reģ. nr.1000)

Ziņo

- dep. J.Dalbiņš
Likumprojekts “Grozījumi Latvijas Sodu izpildes kodeksā” (3.lasījums)


(4089. dok., reģ. nr.696)

Ziņo

- dep. J.Dalbiņš
Likumprojekts “Grozījums Augu aizsardzības likumā” (1.lasījums) (Steidzams)


(3985. un 4045. dok., reģ. nr.1163)

Ziņo

- dep. P.Kalniņš
Likumprojekts “Grozījumi Ķīmisko vielu un ķīmisko produktu likumā” (1.lasījums)


(3979. un 4046. dok., reģ. nr.1160)

Ziņo

- dep. M.Lasmanis
Likumprojekts “Grozījumi Preču un pakalpojumu drošuma likumā” (1.lasījums)


(3943. un 4047. dok., reģ. nr.1152)

Ziņo

- dep. Dz.Zaķis
Likumprojekts “Grozījums likumā “Par arodbiedrībām”” (1.lasījums)


(3978. un 4055. dok., reģ. nr.1159)

Ziņo

- dep. Ž.Vasaraudze
Likumprojekts “Grozījumi Dzīvesvietas deklarēšanas likumā” (1.lasījums)


(3981. un 4058. dok., reģ. nr.1162)

Ziņo

- dep. A.Naglis
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par tiesu varu”” (1.lasījums)


(3842. un 4059. dok., reģ. nr.1134)

Ziņo

- dep. M.Segliņš
Par kļūdīšanos balsojumā
Paziņojums
- dep. J.Dalbiņš
Reģistrācijas rezultāti

Nolasa

- Saeimas sekretāra biedre   I.Rībena
Likumprojekts “Grozījums Personu apliecinošu dokumentu likumā” (2.lasījums)


(3733. un 4073. dok., reģ. nr.1111)

Ziņo

- dep. L.Mūrniece
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par Valsts ieņēmumu dienestu”” (1.lasījums)


(3954. un 4075. dok., reģ. nr.1155)

Ziņo

- dep. E.Šņepste
Likumprojekts “Par vēstuļu apmaiņas ceļā noslēgto vienošanos starp Latvijas Republiku un Menas salu par ienākumu no uzkrājumiem aplikšanu ar nodokli un pagaidu piemērošanu saistībā ar to” (1.lasījums) (Steidzams)


(3868. un 4081. dok., reģ. nr.1138)

Ziņo

- dep. V.Paegle
Likumprojekts “Par vēstuļu apmaiņas ceļā noslēgto vienošanos starp Latvijas Republiku un Menas salu par ienākumu no uzkrājumiem aplikšanu ar nodokli un pagaidu piemērošanu saistībā ar to” (2.lasījums) (Steidzams)


(3868. un 4081. dok., reģ. nr.1138)

Ziņo

- dep. V.Paegle
Likumprojekts “Par vēstuļu apmaiņas ceļā noslēgto vienošanos starp Latvijas Republiku un Gērnsiju par ienākumu no uzkrājumiem aplikšanu ar nodokli un pagaidu piemērošanu saistībā ar to” (1.lasījums) (Steidzams)


(3883. un 4082. dok., reģ. nr.1140)

Ziņo

- dep. V.Paegle
Likumprojekts “Par vēstuļu apmaiņas ceļā noslēgto vienošanos starp Latvijas Republiku un Džersiju par ienākumu no uzkrājumiem aplikšanu ar nodokli un pagaidu piemērošanu saistībā ar to” (1.lasījums) (Steidzams)


(3918. un 4083. dok., reģ. nr.1150)

Ziņo

- dep. V.Paegle
Likumprojekts “Par vēstuļu apmaiņas ceļā noslēgto Vienošanos starp Nīderlandes Karalisti un Latvijas Republiku attiecībā uz Nīderlandes Antiļu salām par ienākumu no uzkrājumiem aplikšanu ar nodokli un tās pagaidu piemērošanu” (1.lasījums) (Steidzams)


(3917. un 4084. dok., reģ. nr.1149)

Ziņo

- dep. V.Paegle
Likumprojekts “Par vēstuļu apmaiņas ceļā noslēgto Vienošanos starp Nīderlandes Karalisti un Latvijas Republiku attiecībā uz Nīderlandes Antiļu salām par ienākumu no uzkrājumiem aplikšanu ar nodokli un tās pagaidu piemērošanu” (2.lasījums) (Steidzams)


(3917. un 4084. dok., reģ. nr.1149)

Ziņo

- dep. V.Paegle
Likumprojekts “Par vēstuļu apmaiņas ceļā noslēgto Vienošanos starp Nīderlandes Karalisti un Latvijas Republiku attiecībā uz Arubu par ienākumu no uzkrājumiem aplikšanu ar nodokli un tās pagaidu piemērošanu” (1.lasījums) (Steidzams)


(3927. un 4085. dok., reģ. nr.1151)

Ziņo

- dep. V.Paegle
Likumprojekts “Par vēstuļu apmaiņas ceļā noslēgto Vienošanos starp Nīderlandes Karalisti un Latvijas Republiku attiecībā uz Arubu par ienākumu no uzkrājumiem aplikšanu ar nodokli un tās pagaidu piemērošanu” (2.lasījums) (Steidzams)


(3927. un 4085. dok., reģ. nr.1151)

Ziņo

- dep. V.Paegle
Likumprojekts “Grozījumi Nacionālās drošības likumā” (2.lasījums) (Steidzams)


(4108. dok., reģ. nr.1187)

Ziņo

- dep. J.Dalbiņš
Informācija par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātam I.Emsim
Paziņojums
- dep. K.Strēlis
Reģistrācijas rezultāti

Nolasa

- Saeimas sekretāra biedre   I.Rībena

 

 

Atbildes uz deputātu jautājumiem

2005.gada 27.aprīlī

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

 

Sēdes vadītāja. Cienījamie klātesošie! .

Saeimas Prezidijs bija nodevis deputātu Agešina, Urbanoviča, Klementjeva, Cileviča, Orlova jautājumu veselības ministram Gundaram Bērziņam “Par VAS “Liepājas Psihoneiroloģiskā slimnīca” un VSIA “Liepājas Onkoloģiskā slimnīca” apvienošanu”. (Reģ.nr.64) Deputāti ir saņēmuši rakstisku atbildi no ministra kunga, kā arī Prezidijs ir saņēmis veselības ministra iesniegumu ar paziņojumu, ka diemžēl sakarā ar darba pienākumiem viņš personīgi nevarēs piedalīties, sniedzot papildus atbildes uz deputātu jautājumiem. Pašreiz neviens no iesniedzējiem nav ieradies. Tātad Prezidijs uzskata, ka deputāti ir apmierināti ar veselības ministra sniegto atbildi.

Paldies.

Līdz ar to jautājumu un atbilžu sesija ir beigusies. Paldies.

Balsojumi

Grozījums likumā "Zvejniecības likums"
Datums: 28.04.2005. 09:07:52 bal001
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4050 nodošanu komisijām

Par skaidras naudas deklarēšanu
Datums: 28.04.2005. 09:08:32 bal002
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4052 nodošanu komisijām

Grozījums Krimināllikumā
Datums: 28.04.2005. 09:09:04 bal003
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4053 nodošanu komisijām

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.1181)
Datums: 28.04.2005. 09:09:40 bal004
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4054 nodošanu komisijām

Par 1994.gada 10.novembra Vispārējo konvenciju par nacionālo minoritāšu aizsardzību
Datums: 28.04.2005. 09:11:54 bal005
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4079 nodošanu komisijām

Grozījumi Radio un televīzijas likumā
Datums: 28.04.2005. 09:19:36 bal006
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4080 nodošanu komisijām

Grozījums Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.1184)
Datums: 28.04.2005. 09:20:10 bal007
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4090 nodošanu komisijām

Grozījums Atkritumu apsaimniekošanas likumā
Datums: 28.04.2005. 09:20:48 bal008
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4091 nodošanu komisijām

Grozījumi Nacionālās drošības likumā
Datums: 28.04.2005. 09:21:38 bal009
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4108 nodošanu komisijām

Lēmuma projekts "Deklarācija par PSRS totalitārā komunistiskā režīma politikas nosodījumu okupētajā Latvijā"
Datums: 28.04.2005. 09:32:26 bal010
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projekta ar dok. nr.4072 nodošanu komisijai

Lēmuma projekts "Deklarācija par PSRS totalitārā komunistiskā režīma politikas nosodījumu okupētajā Latvijā"
Datums: 28.04.2005. 09:35:10 bal011
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu iesniegšanas termiņu /29.05.2006./

Lēmuma projekts "Deklarācija par PSRS totalitārā komunistiskā režīma politikas nosodījumu okupētajā Latvijā"
Datums: 28.04.2005. 09:35:38 bal012
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu iesniegšanas termiņu /29.04.2005./

Lēmuma projekts "Deklarācija par armēņu genocīdu"
Datums: 28.04.2005. 09:43:02 bal013
Balsošanas motīvs: Par lēmumprojekta ar dok. nr.4086 nodošanu komisijai

Lēmuma projekts "Deklarācija par Latvijā īstenotā PSRS totalitārā komunistiskā okupācijas režīma politikas nosodījumu"
Datums: 28.04.2005. 09:52:32 bal014
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projekta ar dok. nr.4092 nodošanu komisijai

Lēmuma projekts "Deklarācija par Latvijā īstenotā PSRS totalitārā komunistiskā okupācijas režīma politikas nosodījumu"
Datums: 28.04.2005. 09:53:14 bal015
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu iesniegšanas termiņu /29.04.2005./

Lēmuma projekts "Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojekta "Grozījumi Administratīvi teritoriālās reformas likumā" otrajam lasījumam
Datums: 28.04.2005. 09:53:58 bal016
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.4112

Grozījumi likumā "Par aviāciju" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 28.04.2005. 10:02:54 bal028
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4048 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Nacionālās drošības likumā (1.lasījums)
Datums: 28.04.2005. 10:04:52 bal029
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4108 steidzamību

Grozījumi Nacionālās drošības likumā (1.lasījums)
Datums: 28.04.2005. 10:05:24 bal030
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4108 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījums Nacionālo bruņoto spēku likumā (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 28.04.2005. 10:07:16 bal031
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4049 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījums Imigrācijas likumā (3.lasījums)
Datums: 28.04.2005. 10:08:20 bal032
Balsošanas motīvs: Par 4.priekšlikumu

Grozījums Imigrācijas likumā (3.lasījums)
Datums: 28.04.2005. 10:08:46 bal033
Balsošanas motīvs: Par 6.priekšlikumu

Grozījums Imigrācijas likumā (3.lasījums)
Datums: 28.04.2005. 10:09:10 bal034
Balsošanas motīvs: Par 8.priekšlikumu

Grozījums Imigrācijas likumā (3.lasījums)
Datums: 28.04.2005. 10:12:12 bal035
Balsošanas motīvs: Par 21.priekšlikumu

Grozījums Imigrācijas likumā (3.lasījums)
Datums: 28.04.2005. 10:15:30 bal036
Balsošanas motīvs: Par 22.priekšlikumu

Grozījums Imigrācijas likumā (3.lasījums)
Datums: 28.04.2005. 10:15:54 bal037
Balsošanas motīvs: Par 23.priekšlikumu

Grozījums Imigrācijas likumā (3.lasījums)
Datums: 28.04.2005. 10:17:14 bal038
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4071 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījums likumā "Par kultūras pieminekļu aizsardzību" (3.lasījums)
Datums: 28.04.2005. 10:18:24 bal039
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4076 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi Krimināllikumā (3.lasījums)
Datums: 28.04.2005. 10:21:20 bal040
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4088 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi Latvijas Sodu izpildes kodeksā (3.lasījums)
Datums: 28.04.2005. 10:22:44 bal041
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4089 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījums Augu aizsardzības likumā (1.lasījums)
Datums: 28.04.2005. 10:23:34 bal042
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3985 steidzamību

Grozījums Augu aizsardzības likumā (1.lasījums)
Datums: 28.04.2005. 10:23:58 bal043
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3985 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Ķīmisko vielu un ķīmisko produktu likumā (1.lasījums)
Datums: 28.04.2005. 10:25:08 bal044
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3979 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Preču un pakalpojumu drošuma likumā (1.lasījums)
Datums: 28.04.2005. 10:26:38 bal045
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3943 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījums likumā "Par arodbiedrībām" (1.lasījums)
Datums: 28.04.2005. 10:27:48 bal046
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3978 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Dzīvesvietas deklarēšanas likumā (1.lasījums)
Datums: 28.04.2005. 10:29:00 bal047
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3981 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par tiesu varu" (1.lasījums)
Datums: 28.04.2005. 10:30:04 bal048
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3842 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījums Personu apliecinošu dokumentu likumā (2.lasījums)
Datums: 28.04.2005. 11:03:14 bal049
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4073 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi likumā "Par valsts ieņēmumu dienestu" (1.lasījums)
Datums: 28.04.2005. 11:04:32 bal050
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3954 pieņemšanu 1.lasījumā

Par vēstuļu apmaiņas ceļā noslēgto vienošanos starp Latvijas Republiku un Menas salu par ienākumu no uzkrājumiem aplikšanu ar nodokli un pagaidu piemērošanu saistībā ar to (1.lasījums)
Datums: 28.04.2005. 11:06:28 bal051
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3868 steidzamību

Par vēstuļu apmaiņas ceļā noslēgto vienošanos starp Latvijas Republiku un Menas salu par ienākumu no uzkrājumiem aplikšanu ar nodokli un pagaidu piemērošanu saistībā ar to (1.lasījums)
Datums: 28.04.2005. 11:06:58 bal052
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3868 pieņemšanu 1.lasījumā

Par vēstuļu apmaiņas ceļā noslēgto vienošanos starp Latvijas Republiku un Menas salu par ienākumu no uzkrājumiem aplikšanu ar nodokli un pagaidu piemērošanu saistībā ar to (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 28.04.2005. 11:07:34 bal053
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3868 pieņemšanu 2.lasījumā

Par vēstuļu apmaiņas ceļā noslēgto vienošanos starp Latvijas Republiku un Gērnsiju par ienākumu no uzkrājumiem aplikšanu ar nodokli un pagaidu piemērošanu saistībā ar to (1.lasījums)
Datums: 28.04.2005. 11:08:38 bal054
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3883 steidzamību

Par vēstuļu apmaiņas ceļā noslēgto vienošanos starp Latvijas Republiku un Gērnsiju par ienākumu no uzkrājumiem aplikšanu ar nodokli un pagaidu piemērošanu saistībā ar to (1.lasījums)
Datums: 28.04.2005. 11:09:02 bal055
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3883 pieņemšanu 1.lasījumā

Par vēstuļu apmaiņas ceļā noslēgto vienošanos starp Latvijas Republiku un Džersiju par ienākumu no uzkrājumiem aplikšanu ar nodokli un pagaidu piemērošanu saistībā ar to (1.lasījums)
Datums: 28.04.2005. 11:10:06 bal056
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3918 steidzamību

Par vēstuļu apmaiņas ceļā noslēgto vienošanos starp Latvijas Republiku un Džersiju par ienākumu no uzkrājumiem aplikšanu ar nodokli un pagaidu piemērošanu saistībā ar to (1.lasījums)
Datums: 28.04.2005. 11:10:30 bal057
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3918 pieņemšanu 1.lasījumā

Par vēstuļu apmaiņas ceļā noslēgto vienošanos starp Nīderlandes Karalisti un Latvijas Republiku attiecībā uz Nīderlandes Antiļu salām par ienākumu no uzkrājumiem aplikšanu ar nodokli un tās pagaidu piemērošanu (1.lasījums)
Datums: 28.04.2005. 11:11:32 bal058
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3917 steidzamību

Par vēstuļu apmaiņas ceļā noslēgto vienošanos starp Nīderlandes Karalisti un Latvijas Republiku attiecībā uz Nīderlandes Antiļu salām par ienākumu no uzkrājumiem aplikšanu ar nodokli un tās pagaidu piemērošanu (1.lasījums)
Datums: 28.04.2005. 11:12:02 bal059
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3917 pieņemšanu 1.lasījumā

Par vēstuļu apmaiņas ceļā noslēgto vienošanos starp Nīderlandes Karalisti un Latvijas Republiku attiecībā uz Nīderlandes Antiļu salām par ienākumu no uzkrājumiem aplikšanu ar nodokli un tās pagaidu piemērošanu (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 28.04.2005. 11:12:34 bal060
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3917 pieņemšanu 2.lasījumā

Par vēstuļu apmaiņas ceļā noslēgto vienošanos starp Nīderlandes Karalisti un Latvijas Republiku attiecībā uz Arubu par ienākumu no uzkrājumiem aplikšanu ar nodokli un tās pagaidu piemērošanu (1.lasījums)
Datums: 28.04.2005. 11:13:18 bal061
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3927 steidzamību

Par vēstuļu apmaiņas ceļā noslēgto vienošanos starp Nīderlandes Karalisti un Latvijas Republiku attiecībā uz Arubu par ienākumu no uzkrājumiem aplikšanu ar nodokli un tās pagaidu piemērošanu (1.lasījums)
Datums: 28.04.2005. 11:13:48 bal062
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3927 pieņemšanu 1.lasījumā

Par vēstuļu apmaiņas ceļā noslēgto vienošanos starp Nīderlandes Karalisti un Latvijas Republiku attiecībā uz Arubu par ienākumu no uzkrājumiem aplikšanu ar nodokli un tās pagaidu piemērošanu (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 28.04.2005. 11:14:16 bal063
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3927 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Nacionālās drošības likumā (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 28.04.2005. 11:15:10 bal064
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4108B pieņemšanu 2.lasījumā

Ceturtdien, 22.februārī
09:00  Saeimas 2024.gada 22.februāra ārkārtas sēde
10:30  Saeimas 2024.gada 22.februāra kārtējā sēde
12:00  Saeimas Prezidija sēde
17:00  2024.gada 22.februāra atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem