Latvijas Republikas 8.Saeimas

pavasara sesijas otrā sēde

2005.gada 21.aprīlī

 

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

 

Sēdes darba kārtība
Satura rādītājs
Balsojumi


Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi, sākam Saeimas 21.aprīļa sēdi!

Pirms sākam izskatīt sēdes darba kārtību, daru jums zināmu, ka Saeimas Prezidijs ir saņēmis Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas lūgumu izdarīt izmaiņas šā gada Saeimas 21.aprīļa sēdes darba kārtībā un svītrot no darba kārtības tās 17.punktu - likumprojektu “Elektroenerģijas tirgus likums”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir izmainīta.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis arī Ministru kabineta iesniegumu ar lūgumu mainīt Saeimas 21.aprīļa sēdes darba kārtību un iekļaut tajā Ministru kabineta sēdē atbalstītos likumprojektus “Grozījumi likumā “Par aviāciju”” un “Grozījums Nacionālo bruņoto spēku likumā”. Vai pret šiem diviem likumprojektiem deputātiem ir iebildumi? Ir.

Tātad par izmaiņām darba kārtībā saistībā ar likumprojekta “Grozījumi likumā “Par aviāciju”” iekļaušanu 21.aprīļa sēdes darba kārtībā debatēs ir pieteikusies deputāte Linda Mūrniece. Lūdzu!

L.Mūrniece (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie kolēģi! Aizsardzības ministrija vēlas juridiski sakārtot jautājumu, kas ir saistīts ar teroristu sagrābta lidaparāta neitralizēšanu, pirms esam nonākuši situācijā, kad darām to, pamatojoties uz savu pieredzi. Pašlaik Latvijas normatīvie akti nosaka tikai tiesības veikt gaisakuģu piespiedu nosēdināšanu, taču nav noteiktas amatpersonas, kas galējas nepieciešamības gadījumā būtu tiesīgas pieņemt lēmumu par kaujas darbību veikšanu pret gaisakuģi, kurš apdraud Latvijas iedzīvotāju dzīvību.

11.septembra terora akts Amerikas Savienotajās Valstīs pierādīja, ka par ieroci var tikt izmantoti arī teroristu sagrābti gaisakuģi. Šajos uzbrukumos gāja bojā vairāki tūkstoši iedzīvotāju. Šie uzbrukumi uzskatāmi demonstrē tos jaunos draudus un riskus, ar kuriem starptautiskajai drošībai, iespējams, nāksies saskarties arvien biežāk. Šo iespējamību apliecina arī citās valstīs īstenotie vai novērstie mēģinājumi izmantot gaisakuģi par ieroci.

Latvija atrodas starptautiskās gaisa telpas intensīvas satiksmes zonā. Tas paaugstina risku, ka arī Latvijas gaisa telpa un teritorija potenciāli varētu tikt izmantota uzbrukumiem.

Likumprojektā “Grozījumi likumā “Par aviāciju”” galējas nepieciešamības gadījumā, lai novērstu draudus nacionālajai drošībai un pasargātu Latvijas cilvēkus, aizsardzības ministram tiks noteikts deleģējums pieņemt lēmumu par kaujas darbību veikšanu pret gaisakuģi Latvijas Republikas teritorijā. Aizsardzības ministra prombūtnē tādas tiesības būs Ministru prezidentam.

Aicinu iekļaut likumprojektu “Grozījumi likumā “Par aviāciju”” un ar to saistīto likumprojektu “Grozījums Nacionālo bruņoto spēku likumā” Saeimas 21.aprīļa sēdes darba kārtībā un atbalstīt to tālāko virzību.

Sēdes vadītāja. Tātad viens deputāts ir runājis “par”, bet neviens deputāts nav runājis “pret”. Vai deputātiem ir iebildumi pret to, ka mēs darba kārtībā izdarām grozījumus un iekļaujam tajā likumprojektu “Grozījumi likumā “Par aviāciju”” un “Grozījums Nacionālo bruņoto spēku likumā”? Ir deputātiem iebildumi? Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta “Grozījumi likumā “Par aviāciju”” iekļaušanu šodienas sēdes darba kārtībā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 78, pret - 6, atturas - 4. Darba kārtība ir mainīta.

Vai deputātiem ir iebildumi pret to, ka mēs darba kārtībā iekļaujam likumprojektu “Grozījums Nacionālo bruņoto spēku likumā”? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta. Paldies.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Ulmes, Šķestera, Kalniņa, Bērziņa, Strazdiņa un citu deputātu iesniegumu ar lūgumu izdarīt izmaiņas Saeimas 21.aprīļa sēdes darba kārtībā un sadaļā par iesniegtajiem likumprojektiem iekļaut izskatīšanai likumprojektu “Grozījums likumā “Zvejniecības likums””. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta... (Starpsauciens: “Balsot!”) Balsot? Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta “Grozījums likumā “Zvejniecības likums” iekļaušanu darba kārtībā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 28, pret - nav, atturas - 48. Likumprojekts darba kārtībā nav iekļauts.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas iesniegumu ar lūgumu izdarīt izmaiņas Saeimas 21.aprīļa sēdes darba kārtībā un iekļaut tajā Saeimas lēmuma projektu “Par Ģenerālprokuratūras pārstāves Ramonas Bērziņas apstiprināšanu par Centrālās zemes komisijas locekli”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta. Paldies.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas iesniegumu ar lūgumu izdarīt izmaiņas Saeimas 21.aprīļa sēdes darba kārtībā un iekļaut tajā Saeimas lēmuma projektu “Par deputāta Alberta Krūmiņa apstiprināšanu par Centrālās zemes komisijas locekli”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta. Paldies.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Lagzdiņa, Pietkeviča, Paegles, Kļaviņa, Šadurska un citu deputātu iesniegumu ar lūgumu izdarīt izmaiņas 21.aprīļa sēdes darba kārtībā un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par Vairas Paegles un Pauļa Kļaviņa apstiprināšanu par Eiropas un Vidusjūras valstu Parlamentu Asamblejas Latvijas delegācijas locekļiem un Vairas Paegles apstiprināšanu par Latvijas delegācijas vadītāju”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta. Paldies.

Cienījamie kolēģi! Sāksim izskatīt šodienas darba kārtību.

Saeimas Prezidijs ierosina Satversmes 81.panta kārtībā izdotos Ministru kabineta noteikumus Nr.219 “Grozījums likumā “Par arhīviem”” nodot Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijai.

Sakarā ar to, ka tie ir Satversmes 81.panta kārtībā izdotie noteikumi, lūdzu Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātam Staņislavam Šķesteram!

S.Šķesters (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 30.aprīlis. Paldies.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 30.aprīlis. Paldies.

Saeimas Prezidijs ierosina Satversmes 81.panta kārtībā izdotos Ministru kabineta noteikumus Nr.220 “Grozījums Darba likumā” nodot Sociālo un darba lietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija, kā arī pieņemt šos noteikumus kā likumprojektu pirmajā lasījumā. Lūdzu deputātus balsot par likumprojektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Likumprojekts ir pieņemts pirmajā lasījumā.

Lūdzu Sociālo un darba lietu komisijai noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātei Jevgenijai Stalidzānei!

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 5.maijs.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 5.maijs. Paldies.

Saeimas Prezidijs ierosina Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas iesniegto likumprojektu “Grozījumi Valsts kontroles likumā” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, Juridiskajai komisijai un Publisko izdevumu un revīzijas komisijai un noteikt, ka Juridiskā komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 92, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijām.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Komerclikuma spēkā stāšanās kārtības likumā” nodot Juridiskajai komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Māra Grīnblata, Jāņa Straumes, Jura Dobeļa, Dzintara Rasnača un Annas Seiles iesniegto likumprojektu “Grozījumi “Latvijas Republikas valsts robežas likumā”” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

“Par” pieteicies runāt deputāts Juris Dobelis.

J.Dobelis (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Cienītie kolēģi! Mūsu piedāvājumu nosaka šābrīža notikumi, solījumi parakstīt dažādus dokumentus, visādi minējumi sakarā ar to, mēģinājumi visu līdz šim notikušo izmantot kāda nomelnošanai, aizskaršanai, nerunājot skaidru patiesību.

Runas par Latvijas valsts vēsturisko robežu, minot Abreni skaidri un gaiši, starptautiskajā sabiedrībā ir pilnīgi saprotamas un neprasa nekādus liekus komentārus.

Un es uzsvēršu: tās nav Latvijas teritoriālās pretenzijas, kā viens otrs atkal izsakās! Ir runa par Latvijas vēsturisko teritoriju, vēsturisko robežu, nevis pretenzijas attiecībā pret kaut ko, kas Latvijai nepieder.

Nesalīdzināsim šo mūsu vēlmi - vēlmi pretendēt uz vēsturisko taisnību - ar tiem smagajiem strīdiem par robežām, kādi ir šābrīža pasaulē notikuši! Te jāpiemin Izraēla un Palestīna. Varbūt pasmaidīsim par to, kā tie kārto robežjautājumus?

Tāpat mīļā lielā Krievija un Ukraina. It kā draudzīgas slāvu valstis, bet nezin kāpēc par Krimu un Sevastopoli īpaši strīdas - gadiem ilgi strīdas.

Tāpat jāpiemin Kalnu Karabahas jautājums un daudzi citi. Un mēs te uztraucamies par savējo.

Tāpēc es domāju, ka rodas tāds iespaids, ka ar šo klusēšanu un kaut kādu klusu ložņāšanu vienam otram gribas uz valsts rēķina kārtot kaut kādas sīkas “šeftītes”. Neko citu!

Un tāpēc priekšlikums ir skaidrs. Tas ir domāts, lai atkratītos no liekiem slogiem, no liekiem solījumiem par kaut kādiem mistiskiem jauniem robežlīgumiem. Tad, kad būs, tad runāsim par atsevišķu robežlīgumu. Šinī brīdī mēs saglabājam Latvijai visas iespējas jebkurā nākotnes brīdī atgriezties pie šā jautājuma. Mēs to skaidri ieliekam savas valsts likumā.

Tālāk. Šajā sakarā es gribētu pateikt vienu otru vārdu arī par okupāciju. Ja jau Latvija tika okupēta, kā mēs visi uzskatām, 1940.gadā, tad tika okupēta visa Latvijas teritorija, ieskaitot Abreni. Un šodien okupanti ir aizgājuši no daļas Latvijas teritorijas, no Abrenes nav aizgājuši. (No zāles dep. Dz.Ābiķis: Brīvību Abrenei!”) Un, ja mēs uzskatām, ka ir aizgājuši, tad sākam šaubīties par pašu okupācijas faktu. Diemžēl!

Lūdzu, ņemiet arī to vērā! Un tāpēc savi likumi ir uzmanīgi un rūpīgi jāsakārto. Un kādam nepatīk šīs mūsu aktivitātes. Diemžēl tas ir jūtams: dažādu līmeņu vīri un sievas nicinoši mēģina kaut kā šīs iniciatīvas kritizēt, tā demonstrēdami vienkārši savu nevarību, savu mazspēju domāt un Latvijas interešu vārdā rīkoties. Nu nevajadzētu tā darīt! Jo šeit jau nav runa par vienu vai otru organizāciju, šeit ir runa par Latvijas valsti. Un, ja mēs visi gribam būt valsts patrioti un skaidri saprast, kas ir noticis, un palikt pie tā, tad nav nekāda pamata atteikties no tā, kas mums pieder. Ieliksim to likumā! Un tad attiecīgajā brīdī varēsim par to jautājumu atkal runāt un uzsvērt jebkuram starptautiskajam pamācītājam, kas te atbrauks un mūs mācīs, piemērus, kā šīs lietas kārto citas valstis. Kārto gadu desmitiem, pat gadu simtiem ilgi, bet turpina kārtot, nevis vienkārši atsakās tā - mīļā miera labad.

Tā kā šodien ir runa par nodošanu komisijām, šķiet, ka pats labojums nav vairs tik konceptuāls, kā varētu šķist, bet tas ir tomēr ļoti nepieciešams labojums, lai, kā jau teicu, mēs nenodarbotos ar lieku, nevajadzīgu slogu uzņemšanos.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Jautājumā par likumprojekta nodošanu komisijām ir pieteicies runāt deputāts Nikolajs Kabanovs. Viņš runās “pret”. (Starpsauciens no zāles: Okupants uzgāja tribīnē!”)

N.Kabanovs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Godātie kolēģi deputāti! Dārgie Latvijas cilvēki! Jautājums par Latvijas valsts robežu tagad ir ne tikai mūsu ārpolitikas aktualitāte, bet arī Eiropas Savienības galvassāpes. Tikai atbilstoši juridiski noformēta, iezīmēta un apsargāta valsts robeža dos mums iespēju iekļauties Šengenas telpā. Šajā sakarā mūsu robežjautājuma risināšana ar Krievijas Federāciju ir ārkārtīgi svarīga.

Bet ko mums piedāvā viltus nacionālpatrioti no frakcijas “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK? Atklāti sakot, viņi darbojas kaitnieciski attiecībā uz Latvijas ārpolitiskajām prioritātēm. Frakcijas “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK piedāvātā labojuma būtība ir veidot nevis robežu, bet kaut kādu demarkācijas līniju. (Deputāts J.Dobelis: “Tu mazāk dzer!”) Pasaulē ir zināmas tikai dažas demarkācijas līnijas: Korejas pussala un Kašmira starp Indiju un Pakistānu. Izskatās, ka “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK politiķi joprojām atrodas karastāvoklī ar sarkano Krieviju un nav pamanījuši, ka Krievija vairs nav sarkana un tās priekšgalā vairs nestāv tādi starptautiski avantūristi kā Joffe un Gaņeckis, kuri bija gatavi upurēt krievu zemi pasaules revolūcijas vārdā.

Atļaušos pievērst jūsu uzmanību 20.gada Miera līguma apstākļiem. Toreiz boļševiku valdībai draudēja ģenerālis Vrangelis. Ģenerālis Pēteris Radziņš, kas toreiz bija Latvijas ģenerālštāba pārstāvis, raksta: “Ja mēs ar pamieru nebūtu steigušies un nebūtu to slēguši slepeni no mūsu sabiedrotās Polijas, tad Krievijai būtu jābaidās, ka mēs kopīgi ar Poliju varam turpināt uzbrukumu un ieņemt Pleskavu, Ostrovu.”

Dobeļa kungs, vai jums vajadzīga Pleskava? (No zāles dep. J.Dobelis: “Vajag!”) Jūs paši ar savu Ludzu nevarat tikt galā. Jūs zināt, kāds ir bezdarbs Ludzas rajonā? Aptuveni 30%. Bet Abrenes rajonā ir aptuveni 3%. Tāpēc, ka tur visas rūpnīcas un visas kolektīvās saimniecības strādā. (No zāles dep. J.Dobelis: “Brauc uz turieni! Kāpēc nebrauc?”)

Pagājušajā sestdienā pie Latviešu strēlnieku pieminekļa notikušajā mītiņā piedalījās arī frakcijas “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK deputāts Tabūns. Un tur izskanēja vēl trakāks apgalvojums: Latvijas teritorija ir līdz pat Baikālam! Sapņot nav kaitīgi, un Aptiekas ielā vēl ir tukšas palātas, Tabūna kungs! Tomēr šādas pretenzijas tikai norāda uz jūsu autoru neadekvātumu. Vai tagad “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK piedāvājums ir adekvāts? Protams, ne. Ir skaidrs, ka Latvijas un Krievijas robežlīgums būs tiesiskais akts, kurš būs prioritārs attiecībā pret jebkuru Latvijas Republikas normatīvo aktu, arī pret jūsu murgaino, propagandisko izlēcienu, kuru, es domāju, jūs, cienījamie kolēģi, tomēr neatbalstīsiet!

Lūdzu balsot “pret”! (Aplausi.)

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Lai gan Kārtības rullis noteic, ka izsaucieni no zāles ir pieļaujami, tomēr, arī izsaucoties no zāles, jums vajadzētu pārdomāt, vai šie izsaucieni ir ar Saeimas cieņu savienojami.

Tātad, kolēģi, viens deputāts ir runājis “par”, viens - “pret”. Lūdzu, balsosim par likumprojekta “Grozījumi Latvijas Republikas valsts robežas likumā” nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! (Starpsauciens: “Nost okupāciju!”) Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 71, pret - 20, neviens deputāts neatturas. Likumprojekts nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījums Latvijas Kriminālprocesa kodeksā” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai un Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un noteikt, ka Aizsardzības un iekšlietu komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot arī atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu!

Cienījamie kolēģi! Pirms mēs balsojam, lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātam Marekam Segliņam! Par procedūru.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Godājamie kolēģi, ierosinu nodot šo likumprojektu Juridiskajai komisijai.

Sēdes vadītāja. Nodot Juridiskajai komisijai vai Juridisko komisiju noteikt par atbildīgo komisiju?

M.Segliņš. Noteikt par atbildīgo.

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi pret to, ka likumprojekts “Grozījums Latvijas Kriminālprocesa kodeksā” tiek nodots arī Juridiskajai komisijai, nosakot, ka Juridiskā komisija ir atbildīgā komisija? Deputātiem iebildumu nav. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju - Juridisko komisiju. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 75, pret un atturas - nav. Tātad likumprojekts nodots komisijām.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Par Vienošanos starp Angiljas valdību un Latvijas Republikas valdību par ienākumu no uzkrājumiem aplikšanu ar nodokli” nodot Ārlietu komisijai un Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un noteikt, ka Ārlietu komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot arī atbildīgo komisiju. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 81, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijām.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Krimināllikumā” nodot Juridiskajai komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanu”” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai un Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un noteikt, ka Aizsardzības un iekšlietu komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot arī atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijai. Paldies.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Kredītiestāžu likumā”” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 89, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par aviāciju”” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai, Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu!... Atvainojos, pirms balsošanas par procedūru ieslēgt mikrofonu deputātam Jurim Dalbiņam.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Šo likumprojektu par aviāciju lūdzu nodot arī Aizsardzības un iekšlietu komisijai un noteikt, ka atbildīgā tomēr būs Aizsardzības un iekšlietu komisija.

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi pret to, ka Aizsardzības un iekšlietu komisija ir atbildīgā komisija likumprojektam “Grozījums likumā “Par aviāciju””? Deputātiem iebildumu nav. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot, ka Aizsardzības un iekšlietu komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret - 6, neviens neatturas. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījums Nacionālo bruņoto spēku likumā” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret - 4, atturas - 1. Likumprojekts komisijai nodots.

Cienījamie kolēģi! Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputātu Dalbiņa, Rugātes, Mūrnieces, Lasmaņa un Krastiņas iesniegumu ar lūgumu izsludināt pārtraukumu Saeimas sēdē 30 minūšu garumā. Vai deputātiem ir iebildumi? (Starpsauciens: “Ir!”) Ja deputātiem ir iebildumi, lūdzu deputātus balsot par pārtraukuma izsludināšanu 30 minūšu garumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 73, pret - 16, neviens deputāts neatturas.

Tādējādi Saeimas Prezidijs izsludina pārtraukumu 30 minūšu garumā. Satiksimies Saeimas sēžu zālē pulksten 10.00.

Vārda īsam paziņojumam deputātam Jurim Dalbiņam.

 

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Cienījamie Aizsardzības un iekšlietu komisijas deputāti! Lūdzu pulcēties uz sēdi komisijas sēžu telpā!

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Satiksimies pulksten 10.00. Paldies!

 

(Pārtraukums)

 

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

 

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Turpināsim Saeimas sēdi.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputāta Māra Gulbja iesniegumu ar lūgumu piešķirt viņam 21.aprīlī neapmaksātu atvaļinājumu. Lūdzu deputātus balsot par atvaļinājuma piešķiršanu deputātam Mārim Gulbim! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 75, pret un atturas - nav. Deputātam atvaļinājums piešķirts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Aigara Pētersona apstiprināšanu par Baltijas Asamblejas Latvijas delegācijas vadītāju”. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Ināras Gardas apstiprināšanu par Augstākās tiesas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Vjačeslavs Stepaņenko.

V.Stepaņenko (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Labdien, cienījamie kolēģi! Juridiskā komisija izskatīja lēmuma projektu “Par Ināras Gardas apstiprināšanu par Augstākās tiesas tiesnesi”. Komisijas vērtējums - pozitīvs. Lūdzu Saeimu nobalsot par lēmuma projektu “Par Ināras Gardas apstiprināšanu par Augstākās tiesas tiesnesi”.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi, lūdzu balsot par šo lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Veronikas Krūmiņas apstiprināšanu par Augstākās tiesas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - Vjačeslavs Stepaņenko.

V.Stepaņenko (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Juridiskā komisija izskatīja lēmuma projektu “Par Veronikas Krūmiņas apstiprināšanu par Augstākās tiesas tiesnesi”. Lūdzu Saeimu nobalsot par Veronikas Krūmiņas apstiprināšanu par Augstākās tiesas tiesnesi!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par šo lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 78, pret - nav, atturas - 2. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Ingunas Radzevičas apstiprināšanu par Augstākās tiesas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Vjačeslavs Stepaņenko.

V.Stepaņenko (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Juridiskā komisija izskatīja lēmuma projektu “Par Ingunas Radzevičas apstiprināšanu par Augstākās tiesas tiesnesi”. Lūdzu Saeimu nobalsot par Ingunas Radzevičas apstiprināšanu par Augstākās tiesas tiesnesi.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par šo lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 77, pret - 1, neviens deputāts neatturas. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Ģenerālprokuratūras pārstāves Ramonas Bērziņas apstiprināšanu par Centrālās zemes komisijas locekli”. Vai Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā kāds vēlas runāt? Ja ne, tad lūdzu deputātus balsot par šo lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 73, pret - nav, atturas - 2. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Alberta Krūmiņa apstiprināšanu par Centrālās zemes komisijas locekli”. Lūdzu deputātus balsot par šo lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 75, pret - nav, atturas - 2. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Vairas Paegles un Pauļa Kļaviņa apstiprināšanu par Eiropas un Vidusjūras valstu Parlamentu Asamblejas Latvijas delegācijas locekļiem un Vairas Paegles apstiprināšanu par Latvijas delegācijas vadītāju”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 76, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Paldies.

Cienījamie kolēģi, Saeimas Prezidijs ir saņēmis Aizsardzības un iekšlietu komisijas lūgumu izdarīt izmaiņas Saeimas šā gada 21.aprīļa sēdes darba kārtībā un iekļaut šīs sēdes darba kārtībā likumprojekta “Grozījumi likumā “Par aviāciju”” izskatīšanu pirmajā lasījumā. Vai deputātiem ir iebildumi? (Starpsauciens: “Ir!”) Ja deputātiem ir iebildumi pret iekļaušanu darba kārtībā... Par iekļaušanu, jā? Tad jānāk šeit!

Par iekļaušanu darba kārtībā pieteicies runāt deputāts Juris Dalbiņš.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi deputāti! Es aicinu atbalstīt šā jautājuma iekļaušanu šīsdienas darba kārtībā, jo šis likumprojekts mums ir jāpieņem, teiksim, līdz maija sākumam. Tas mums ir ļoti būtiski, lai mēs varētu sekmīgi organizēt ASV prezidenta vizītes drošības jautājumus, tāpēc šodien būtu nepieciešams šo likumprojektu izskatīt arī pirmajā lasījumā.

Saeimas Aizsardzības un iekšlietu komisija to ir atbalstījusi, un es lūgtu arī jūs to atbalstīt un iekļaut darba kārtībā pirms Kriminālprocesa likuma skatīšanas.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Pret darba kārtības izmaiņu ir pieteicies runāt deputāts Nikolajs Kabanovs.

N.Kabanovs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Kolēģi deputāti! ASV prezidents Džordžs Bušs daudz braukā pa pasauli. Vai jūs varat nosaukt kaut vienu valsti, kur būtu pieņemts šāda veida likumprojekts? Vai, piemēram, arī Nīderlandē, kur viņš brauks maijā, būs šāds likumprojekts? Protams, nebūs. Mēs gribam kārtējo reizi, teiksim, sava “vecākā brāļa” priekšā izrādīt savu gatavību izdarīt jebko, lai viņam iepatiktos. Bet, mīļie kungi! Vai jūs, Dalbiņa kungs, nezināt, ka Latvijai aviācijas kā tādas nav? Nav arī Latvijas pretgaisa spēku. Mums nav mūsu pašu zenītraķešu un tā tālāk, un tā joprojām. Tas nozīmē, ka Latvijas gaisa telpā būs amerikāņu iznīcinātāji, un tie gribēs iznīcināt civillidaparātu. Es domāju, ka tas ir ļoti bīstams precedents - šāda likumprojekta apspriešana mūsu Saeimā, un es ceru, ka jūs nenobalsosiet “par”.

Sēdes vadītāja. Tātad viens deputāts ir runājis “par” un viens deputāts ir runājis “pret” darba kārtības maiņu. Lūdzu deputātus balsot par darba kārtības maiņu, iekļaujot tajā likumprojekta “Grozījumi likumā “Par aviāciju”” izskatīšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 73, pret - 6, atturas - 5. Likumprojekts darba kārtībā ir iekļauts.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Aizsardzības un iekšlietu komisijas iesniegumu ar lūgumu izdarīt grozījumus Saeimas šā gada 21.aprīļa sēdes darba kārtībā un iekļaut tajā likumprojekta “Grozījums Nacionālo bruņoto spēku likumā” izskatīšanu pirmajā lasījumā. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta.

Cienījamie kolēģi! Saeimas Prezidijs ir saņēmis arī Dalbiņa, Rugātes, Porieša, Šņepstes, Vasaraudzes un citu deputātu iesniegumu ar lūgumu izdarīt izmaiņas Saeimas sēdes darba kārtībā un iekļaut tajā likumprojektu “Grozījumi likumā “Par aviāciju”” un likumprojektu “Grozījums Nacionālo bruņoto spēku likumā” pirms likumprojekta “Kriminālprocesa likums” izskatīšanas. Vai deputātiem ir iebildumi? (Starpsauciens: “Nav!”) Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta. Paldies.

Turpināsim izskatīt darba kārtību.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par nodokļiem un nodevām””. Otrais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Vilnis Edvīns Bresis.

V.E.Bresis (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Godātie kolēģi! Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par nodokļiem un nodevām”” (reģistrācijas Nr.1109).

Vispirms es gribētu norādīt, ka likumprojektā nekādas būtiskas izmaiņas nav notikušas. Likumprojekts principā ir sakārtots redakcionāli. Tas būtu pirmkārt. Un, otrkārt, ir sakārtota likumprojekta struktūra, izveidojot jaunu 9.pantu, kas atspoguļots 13.priekšlikumā, tāpēc, lūdzu, ņemiet vērā to, ka daudzi iestrādātie priekšlikumi būs tieši 9.nodaļā.

Sāksim apspriešanu pa priekšlikumiem.

1. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts un iekļauts 9.nodaļā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.E.Bresis. 2. - finanšu ministra Oskara Spurdziņa priekšlikums. Ir iestrādāts komisijas 13.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.E.Bresis. Arī 3. ir finanšu ministra Spurdziņa priekšlikums. Ir iestrādāts atbildīgās komisijas 13.priekšlikumā jeb 9.nodaļā, kā jau es teicu.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.E.Bresis. 4. - finanšu ministra Spurdziņa priekšlikums. Tas ir iestrādāts 13. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.E.Bresis. 5. - finanšu ministra Spurdziņa priekšlikums. Arī tas ir iestrādāts 13. - atbildīgās komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.E.Bresis. 6. - tieslietu ministres Solvitas Āboltiņas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.E.Bresis. 7. - satiksmes ministra Aināra Šlesera priekšlikums. Ir iestrādāts 8. - atbildīgās komisijas priekšlikumā un redakcionāli papildināts.

Sēdes vadītāja. Pret 7. un 8.priekšlikumu deputātiem... Es atvainojos! Vai deputāts Valdis Ģīlis vēlas debatēt? Nē. Tad pret 7. un 8.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

V.E.Bresis. 9. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.E.Bresis. 10. - finanšu ministra Spurdziņa priekšlikums. Ir atbalstīts un iestrādāts 13. - atbildīgās komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.E.Bresis. 11. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts un iestrādāts 9.nodaļā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.E.Bresis. 12. - finanšu ministra Spurdziņa priekšlikums. Arī tas ir iestrādāts 13. - atbildīgās komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret 12. un 13. priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

V.E.Bresis. Tātad 13., kā jau priekšsēdētāja teica, ir Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums, un tā šī jaunā 9.nodaļa, kurā iekļauti visi iepriekš minētie priekšlikumi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.E.Bresis. Nākamais ir 14. - finanšu ministra Spurdziņa priekšlikums. Tas ir iestrādāts 15. - atbildīgās komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 14. un 15.priekšlikumu.

V.E.Bresis. 16., tāpat ar 17. kopā - satiksmes ministra Šlesera priekšlikums. Ir iestrādāts 17. - atbildīgās komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 16. un 17.priekšlikumu.

V.E.Bresis. 18. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.E.Bresis. 19. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.E.Bresis. 20. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.E.Bresis. 21. - finanšu ministra Spurdziņa priekšlikums. Ir iestrādāts 22. - atbildīgās komisijas priekšlikumā, kuru mēs lūdzam atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 21. un 22.priekšlikumu.

V.E.Bresis. Līdz ar to visi priekšlikumi ir izskatīti. Lūdzu atbalstīt likumprojektu otrajā, galīgajā, lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi likumā “Par nodokļiem un nodevām”” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Dzīvnieku barības aprites likumā”. Otrais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Pēteris Kalniņš.

P.Kalniņš (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienījamie kolēģi! Likumprojekta “Grozījumi Dzīvnieku barības aprites likumā” otrajam lasījumam komisija nesaņēma nevienu priekšlikumu. Komisijas vārdā lūdzu pieņemt minēto likumprojektu otrajā, galīgajā, lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 75, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi Dzīvnieku barības aprites likumā” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Nacionālās drošības likumā”. Trešais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Juris Dalbiņš.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Kolēģi deputāti! Likumprojekta trešajam lasījumam iesniegti trīs priekšlikumi. Komisija tos izskatīja savā 13.aprīļa sēdē.

1. - Aizsardzības ministrijas parlamentārās sekretāres Mūrnieces kundzes priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Dalbiņš. 2. - iekšlietu ministra Jēkabsona kunga priekšlikums. Priekšlikums atbalstīts 1.priekšlikuma redakcijā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš 3. - Aizsardzības ministrijas parlamentārās sekretāres Mūrnieces kundzes priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Dalbiņš. Līdz ar to visi iesniegtie priekšlikumi ir izskatīti. Lūdzu atbalstīt likumprojektu trešajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 67, pret - nav, atturas - 5. Likums “Grozījumi Nacionālās drošības likumā” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par aviāciju””. Pirmais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Juris Dalbiņš.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Kolēģi deputāti! Saeimas Aizsardzības un iekšlietu komisija šodien savā sēdē izskatīja valdības iesniegto likumprojektu un atbalstīja to pirmajam lasījumam.

Aicinu to iekļaut darba kārtībā kā steidzamu. Lūdzu atbalstīt šo priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 71, pret - 6, neviens neatturas. Likumprojekts atzīts par steidzamu. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 69, pret - 6, neviens neatturas. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un laiku likumprojekta izskatīšanai otrajā lasījumā!

J.Dalbiņš. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 25.aprīlis, pulksten 15.00. Un likumprojekta izskatīšana otrajā lasījumā - 28.aprīļa sēdē.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - šā gada 25.aprīlis, pulksten 15.00. Un likumprojekta izskatīšana - 28.aprīļa sēdē. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums Nacionālo bruņoto spēku likumā”. Pirmais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Juris Dalbiņš.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Šie divi likumi ir savstarpēji saistīti.

Aizsardzības un iekšlietu komisija šo likumprojektu izskatīja un atbalstīja pirmajam lasījumam. Aicinām likumprojektu turpmāk virzīt kā steidzamu un atbalstīt pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 73, pret - 6, atturas - 7. Likumprojekts atzīts par steidzamu. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 72, pret - 6, atturas - 5. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un laiku likumprojekta izskatīšanai otrajā lasījumā!

J.Dalbiņš. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 25.aprīlis, pulksten 15.00. Un likumprojektu varētu izskatīt 28.aprīļa sēdē.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 25.aprīlis, pulksten 15.00. Likumprojekta izskatīšana - 28.aprīļa sēdē. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Kriminālprocesa likums”. Trešais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Kolēģi! Izskatām likumprojektu “Kriminālprocesa likums” trešajā lasījumā.

1.priekšlikums. Atbalstīts daļēji un iestrādāts 2.priekšlikumā, kas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 2.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 3.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 4.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 5.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 6.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 7.priekšlikums. Atbalstīts daļēji un iestrādāts 8.priekšlikumā, kas ir atbalstīts.

8.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret abiem priekšlikumiem.

M.Segliņš. 9.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 10.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 11.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 12.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 13.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 14.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 15.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 16. - deputāta Agešina priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iestrādāts 17.priekšlikumā, kas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret minētajiem priekšlikumiem.

M.Segliņš. 18. - deputāta Lagzdiņa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 19. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst pret komisijas viedokli.

M.Segliņš. 20. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 21. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 22. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 23. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 24. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 25. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 26. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 27. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 28. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli.

M.Segliņš. 29. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 30. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 31. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 32. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 33. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 34. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 35. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 36. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 37. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 38. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 39. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 40. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 41. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 42. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 43. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 44. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 45. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 46. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 47. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst pret 47.priekšlikumu.

M.Segliņš. 48. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi, acīmredzot pārtraukumā mums vajadzētu lūgt tehnisku palīdzību, jo deputāti zālē nedzird ziņotāja runu. Tā ka es aicinu ziņotāju varbūt nedaudz skaļāk pašreiz runāt. Pēc pārtraukuma acīmredzot mēs salabosim.

M.Segliņš. 49. - deputāta Agešina priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst pret komisijas viedokli.

M.Segliņš. 50. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 51. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 52. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 53. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 54. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 55. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 56. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 57. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 58. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 59. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 60. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 61. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 62. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst pret komisijas viedokli.

M.Segliņš. 63. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 64. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 65. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 66. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 67. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli.

M.Segliņš. 68. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 69. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 70. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 71. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 72. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 73. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 74. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 75. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 76. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 77. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 78. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 79. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 80. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 81. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 82. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 83. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 84. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 85. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 86. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 87. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 88. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 89. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 90. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 91. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 92. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 93. - deputāta Lagzdiņa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 94. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 95. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 96. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 97. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 98. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 99. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 100. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 101. - deputāta Lagzdiņa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 102. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 103. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 104. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 105. - atbalstīts daļēji, iestrādāts 106.priekšlikumā. 106. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 107. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 108. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 109. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 110. - deputāta Lagzdiņa priekšlikums. Atbalstīts daļēji, iestrādāts 111. - Juridiskās komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 112. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 113. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 114. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 115. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 116. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 117. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 118. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 119. - deputāta Agešina priekšlikums. Atbalstīts daļēji, iestrādāts Juridiskās komisijas 120.priekšlikumā, kas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 121. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 122. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 123. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 124. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 125. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 126. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Cienījamie kolēģi, tālāk Kriminālprocesa likumu trešajā lasījumā izskatīsim pēc pārtraukuma.

Lūdzu deputātus reģistrēties ar reģistrācijas kartēm! Lūdzu zvanu! Reģistrācijas režīmu! Lūdzu reģistrēties!

Kamēr tiek sagatavoti reģistrācijas rezultāti, vārds paziņojumam deputātam Kiršteinam. Lūdzu!

A.Kiršteins (Tautas partijas frakcija).

Godājamie deputāti! Ārlietu komisijas sēde pulksten 10.30 Ārlietu komisijas telpās.

Sēdes vadītāja. Vārds paziņojumam deputātam Jurim Dalbiņam.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Paldies, priekšsēdētājas kundze! Aizsardzības un iekšlietu komisijas deputātus lūdzu uz sēdi Aizsardzības un iekšlietu komisijas telpās. Mums ir skatāmi divi jautājumi.

Sēdes vadītāja. Lūdzu reģistrācijas rezultātus nolasīt Saeimas sekretāra biedrei Ingunai Rībenai.

I.Rībena (Saeimas sekretāra biedre).

Cienījamie kolēģi! Nav reģistrējušies Vilnis Edvīns Bresis, Juris Dalbiņš, Uldis Briedis, Māris Gulbis, Jānis Škapars, Mihails Pietkevičs, Atis Slakteris... manuprāt, ir, un Dainis Turlais.

Paldies par uzmanību!

(Pārtraukums)

 

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

 

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Turpināsim Saeimas sēdi! Mēs izskatām likumprojektu “Kriminālprocesa likums” trešajā lasījumā.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš. Un mēs sāksim ar 127.priekšlikumu. Lūdzu!

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

127. - atbalstīts daļēji, iestrādāts 128.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 129. - atbalstīts daļēji, iestrādāts 130.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 131. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 132. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 133. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 134. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 135. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 136. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 137. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 138. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 139. - atbalstīts daļēji, iestrādāts 140.priekšlikumā, kas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 141. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 142. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 143. - atbalstīts daļēji, iestrādāts 144. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 145. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 146. - atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 147. - atbalstīts daļēji un iestrādāts 148.priekšlikumā, kas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 149. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 150. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 151. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 152. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 153. - atbalstīts daļēji un iestrādāts 154.priekšlikumā, kas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 155. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 156. - atbalstīts daļēji, iestrādāts 157.priekšlikumā, kas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 158. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 159. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 160. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 161. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 162. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 163. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 164. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 165. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 166. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 167. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 168. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 169. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 170. - atbalstīts daļēji, iestrādāts 171.priekšlikumā, kas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 172. - atbalstīts daļēji, iestrādāts 173.priekšlikumā, kas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 174. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 175. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 176. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 177. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 178. - nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Jā, ar 178.priekšlikumu. Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 18, pret - 53, neviens neatturas. Priekšlikums nav atbalstīts.

M.Segliņš. 179.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 180.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 181.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 182.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 183.priekšlikums. Atbalstīts daļēji.

184.priekšlikums. Atbalstīts daļēji.

185.priekšlikums. Atbalstīts daļēji un iestrādāts 186.priekšlikumā, kas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 187.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 188.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 189.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 190.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 191.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 192.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 193.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 194.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 195.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 196.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 197.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli.

M.Segliņš. 198.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 199.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 200.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 201.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 202.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 203.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst pret komisijas viedokli.

M.Segliņš. 204.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 205.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 206.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 207.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 208.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst pret komisijas viedokli.

M.Segliņš. 209.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 210.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 211.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 212.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 213.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 214.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli.

M.Segliņš. 215.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 216.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 217.priekšlikums. Atbalstīts daļēji un iestrādāts 218.priekšlikumā, kurš ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret minētajiem priekšlikumiem.

M.Segliņš. 219.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 220.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 221.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 222.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst pret komisijas viedokli.

M.Segliņš. 223.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 224.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 225.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst pret komisijas viedokli.

M.Segliņš. 226.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 227.priekšlikums. Atbalstīts daļēji un iestrādāts 228.priekšlikumā, kurš ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret minētajiem priekšlikumiem.

M.Segliņš. 229.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 230.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 231.priekšlikums. Atbalstīts daļēji un iestrādāts 232.priekšlikumā, kurš ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 233.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 234.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 235.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 236.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 237.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 238.priekšlikums. Atbalstīts daļēji un iestrādāts 239.priekšlikumā, kurš ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 240.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst pret komisijas viedokli.

M.Segliņš. 241.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 242.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli.

M.Segliņš. 243.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 244.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 245.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 246.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 247.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 248.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 249.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 250.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 251.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 252.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 253.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 254.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 255. - deputāta Lagzdiņa priekšlikums. Atbalstīts daļēji un iestrādāts 256.priekšlikumā, kurš ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret minētajiem priekšlikumiem.

M.Segliņš. 257.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 258.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 259.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 260.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 261.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 262.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 263.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli.

M.Segliņš. 264.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 265.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 266.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu.

M.Segliņš. 267.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 268.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 269.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 270.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 271.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 272.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 273.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 274.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli.

M.Segliņš. 275.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 276.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 277.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 278.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 279.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 280.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 281.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 282.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 283.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst pret komisijas viedokli.

M.Segliņš. 284.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 285. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 286. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 287. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst pret komisijas viedokli.

M.Segliņš. 288. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 289. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 290. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli.

M.Segliņš. 291. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 292., 293. un 294. - atbalstīti daļēji un iestrādāti 295.priekšlikumā, kurš ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret minētajiem priekšlikumiem.

M.Segliņš. 296. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 297. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 298. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 299. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 300. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 301., 302. un 303. - ir atbalstīti daļēji un iestrādāti 304. - Juridiskās komisijas priekšlikumā, kurš ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret minētajiem priekšlikumiem.

M.Segliņš. 305. - atbalstīts daļēji un iestrādāts 306.priekšlikumā, kurš ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret minētajiem priekšlikumiem.

M.Segliņš. 307. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 308. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 309. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 310. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 311. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 312. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 313. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 314. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 315. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst pret komisijas viedokli.

M.Segliņš. 316. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 317. - atbalstīts daļēji, iestrādāts 318.priekšlikumā, kurš ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret minētajiem priekšlikumiem.

M.Segliņš. 319. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 320. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 321. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 322. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 323. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 324. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 325. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 326. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst pret komisijas viedokli.

M.Segliņš. 327. - atbalstīts daļēji, iestrādāts 328.priekšlikumā, kurš ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret minētajiem priekšlikumiem.

M.Segliņš. 329. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst pret komisijas viedokli.

M.Segliņš. 330. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 331. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 332. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 333. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 334. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 335. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 336. - atbalstīts daļēji, iestrādāts 337.priekšlikumā, kurš ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret minētajiem priekšlikumiem.

M.Segliņš. 338. - deputāta Lagzdiņa priekšlikums. Atbalstīts daļēji, iestrādāts 339.priekšlikumā, kurš ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret minētajiem priekšlikumiem.

M.Segliņš. 340. - atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 341. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 342. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli.

M.Segliņš. 343. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 344. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 345. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 346. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 347. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 348. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 349. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 350. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 351. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 352. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst pret komisijas viedokli.

M.Segliņš. 353. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 354. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 355. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 356. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 357. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 358. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 359. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 360. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 361. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 362. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 363. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 364. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 365. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 366. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 367. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 368. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 369. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 370. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 371. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 372. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 373. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 374. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 375. - atbalstīts daļēji, iestrādāts 379.priekšlikumā, kas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 376. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 377. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 378. - atbalstīts daļēji, iestrādāts 379.priekšlikumā, kas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 380. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 381. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 382. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 383. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 384. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 385. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 386. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 387. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 388. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 389. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 390. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 391. - atbalstīts daļēji, iestrādāts 392.priekšlikumā, kas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 393. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 394. - atbalstīts daļēji.

395. - atbalstīts daļēji un iestrādāts 396.priekšlikumā, kas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 397. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 398. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 399. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 400. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 401. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 402. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 403. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 404. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 405. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 406. - atbalstīts daļēji, iestrādāts 407.priekšlikumā, kas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 408. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 409. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 410. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 411. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 412. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 413. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 414. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 415. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 416. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 417. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 418. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 419. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 420. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 421. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 422. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 423. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 424. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 425. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 426. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 427. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 428. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 429. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 430. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 431. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 432. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 433. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 434. - atbalstīts daļēji, iestrādāts 435.priekšlikumā, kas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 436. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 437. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 438. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 439. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 440. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 441. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 442. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 443. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 444. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 445. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 446. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 447. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 448. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 449. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 450. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 451. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 452. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 453. - atbalstīts daļēji, iestrādāts 454.priekšlikumā, kas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 455. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 456. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 457. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 458. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 459. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 460. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 461. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 462. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 463. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 464. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 465. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 466. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 467. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 468. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 469. - atbalstīts daļēji, iestrādāts 470.priekšlikumā, kas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 470. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 471. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 472. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 473. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 474. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 475. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 476. - atbalstīts daļēji un iestrādāts 477.priekšlikumā, kas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 477. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 478. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 479. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 480. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 481. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli.

M.Segliņš. 482. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 483. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 484. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 485. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 486. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 487. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 488. — atbalstīts daļēji, iestrādāts 489.priekšlikumā, kurš ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret minētajiem priekšlikumiem.

M.Segliņš. 490. - atbalstīts daļēji un iestrādāts 491.priekšlikumā, kurš ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret minētajiem priekšlikumiem.

M.Segliņš. 492. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 493. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 494. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 495. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 496. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli.

M.Segliņš. 497. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Cienījamie kolēģi, Juridiskās komisijas vārdā grozījumus tālāk turpinās skatīt Juridiskās komisijas pārstāvis deputāts Edgars Jaunups.

E.Jaunups (frakcija “Jaunais laiks).

498. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 499. - deputāta Lagzdiņa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 500.priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 501.priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 502.priekšlikums - daļēji atbalstīts 503.priekšlikumā, kurš ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 504.priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 505. un 506.priekšlikums - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 507.priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 508.priekšlikums - daļēji atbalstīts 509.priekšlikumā, kurš ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret minētajiem priekšlikumiem.

E.Jaunups. 510.priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 511.priekšlikums - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst pret komisijas viedokli.

E.Jaunups. 512.priekšlikums - daļēji atbalstīts 513.priekšlikumā, kurš ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret minētajiem priekšlikumiem.

E.Jaunups. 514.priekšlikums - daļēji atbalstīts 515.priekšlikumā, kurš ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret minētajiem priekšlikumiem.

E.Jaunups. 516.priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 517.priekšlikums - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst pret komisijas viedokli.

E.Jaunups. 518.priekšlikums - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 519.priekšlikums - daļēji atbalstīts 520.priekšlikumā, kurš ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret minētajiem priekšlikumiem.

E.Jaunups. 521. un 522.priekšlikums - nav atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst pret komisijas viedokli.

E.Jaunups. 523. un 524.priekšlikums - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 525., 526. un 527.priekšlikums - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 528.priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 529., 530., 531., 532., 533., 534. un 535.priekšlikums - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret minētajiem priekšlikumiem.

E.Jaunups. 536.priekšlikums - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 537.priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 538., 539. un 540.priekšlikums - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 541.priekšlikums - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 542.priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 543., 544., 545. un 546.priekšlikums - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 547.priekšlikums - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 548. un 549.priekšlikums - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 550. un 551.priekšlikums - nav atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst pret komisijas viedokli.

E.Jaunups. 552.priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 553.priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 554.priekšlikums - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst pret komisijas viedokli.

E.Jaunups. 555.priekšlikums.

556. - deputāta Lagzdiņa priekšlikums.

Sēdes vadītāja. 555.priekšlikumu deputāti atbalsta.

Par 556.priekšlikumu sākam debates.

556.priekšlikums. Atklājam debates. Deputāts Dzintars Rasnačs.

Dz.Rasnačs (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie deputāti! Pirms es runāšu par šiem diviem priekšlikumiem - 556. un 557.priekšlikumu -, es jūs gribu aicināt noteikti balsot “par”, kad tiks balsots par likumprojektu kopumā, jo šis likums ir jāpieņem ātrāk, lai tas būtu labs mācību līdzeklis tiesnešiem, prokuroriem un advokātiem, lai viņi varētu sagatavoties jaunam darba cēlienam. Tā ka es aicinu noteikti balsot “par”, kad par likumprojektu tiks balsots kopumā! Bet pateikšu lietas būtību, kāpēc ir par 556. un 557.priekšlikumu jābalso “pret”.

Līdzšinējā kārtība noteica, ka piecas mājas aresta dienas ir pielīdzināmas vienai apcietinājuma dienai. Arī otrajā lasījumā mēs esam pieņēmuši šādu redakciju. Taču tagad, uz trešo lasījumu, ir parādījusies redakcija, ka viena mājas aresta diena ir pielīdzināma vienai apcietinājuma dienai. Vai tas ir taisnīgi, ka viens sēdēs mājās, otrs sēdēs starp cietumniekiem, taču termiņš viņiem tiks skaitīts vienādi?

Jautājums ir par to, vai šeit mēs paši neveidojam zināmu “dziļumbumbu” ar lielu korupcijas risku. Šis risks var izpausties tā, ka tiesājamajai jeb apsūdzētajai personai būs neaprakstāma vēlme, lai netiktu cietumā pirmstiesas izmeklēšanas laikā vai tiesas izmeklēšanas laikā, - ka būs neaprakstāma vēlme maksāt jebkuru summu, lai paliktu mājas arestā. Kā jūs zināt, tiesvedības process Latvijā ir diezgan lēns un, protams, šī izmeklēšanas procedūra bieži vien ievelkas. Līdz ar to šī persona, kura ir izdarījusi noziegumu, “atsēž” visu savu termiņu mājās - pie interneta, pie televizora, dzerdama konjaku un priecādamās par dzīvi.

Es domāju, ka šo korupcijas risku, šo normu noteikti vajadzētu izslēgt, respektīvi, balsot pret 556. un 557.priekšlikumu. Taču, ja reiz “Jaunais laiks” ar Tautas partiju ir vienojušies dzelžaini turēties pie tā, kas ir, tad vismaz līdz 1.oktobrim, kad likums stāsies spēkā, šo normu vajadzētu grozīt.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Deputāts Pēteris Tabūns.

P.Tabūns (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Cienījamie kolēģi! Es patiešām nesaprotu, no kādiem apsvērumiem komisija vadījusies, pieņemot šo savu variantu - komisijas variantu.

Tas ir ļoti dīvaini. Būtību jau Rasnača kungs pateica. Viena diena apcietinājuma ir piecas dienas mājas aresta.

Lagzdiņa kungs gan mēģināja šo lietu drusciņ labot, šo proporciju pārvērst par “divi pret viens”: divas dienas mājas aresta ir viena diena apcietinājuma. Taču arī tas ir daudz par maz. Mēs šobrīd zinām jau precedentu. Zinām, kā ir ar Laventu, kā viņš dzīvojis pa mājām, turklāt viņš ir ticis apsargāts un tur tērēta liela nauda - valsts nauda. Sagādāti komfortabli apstākļi - visdažādākie.

Un, ja nu tiesas būs ļoti humānas un iecietīgas, un pretimnākošas, kas tad būs? Varbūt likvidēsim cietumus vispār, noteiksim mājas arestu visiem? Un tad atkritīs šīs problēmas - uzlabot apstākļus cietumos, celt jaunus cietumus, un tā tālāk. Un viss būs kārtībā! Tie, kuriem būtu jāsēž cietumā, dzīvos mājās, lustēsies. Skaisti! Sods ir izciests, beidzies.

Es patiešām gribētu no komisijas dzirdēt paskaidrojumus, kāpēc ir pieņemts tieši šāds variants, kas, kā jau Rasnača kungs teica, izraisīs arī korupciju. Par to mēs esam ļoti norūpējušies, jo daudzi tiesu lēmumi līdzīgā sakarībā ir izsaukuši gan mūsu, deputātu, gan sabiedrības pretreakciju. Neatbalstām šādus variantus.

Tā ka, kolēģi, es aicinu jūs nepieņemt ne Lagzdiņa kunga ierosināto variantu, ne Juridiskās komisijas sagatavoto variantu un atstāt to tekstu iepriekšējā - otrajā lasījumā - pieņemtajā redakcijā: pieci pret viens. Ja nu grib sēdēt mājās, tad lai piecreiz ilgāk pasēž mājās, un tad zinās, kā pārkāpt likumu!

Sēdes vadītāja. Deputāts Pēteris Simsons.

P.Simsons (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godājamie kolēģi! Ir pilnīgi saprotami pirms manis runājušo deputātu iebildumi pret komisijā atbalstīto priekšlikumu. Visi mēs esam bijuši padomju cilvēki. Mēs, tajā skaitā arī padomju juristi, šeit sēdošie, zinām padomju tiesu sistēmu, tikai aizmirstam vienu lietu - ka šis pants “Mājas arests” ir attiecināms uz personām, kuras ar izmeklēšanas tiesneša lēmumu vai tiesas nolēmumu var... Tātad ir runa par aizdomās turētajām vai apsūdzētajām personām pirms galīgā nolēmuma spēkā stāšanās konkrētajā kriminālprocesā. Tātad te nav runa par noziedznieku, kuram ir piespriests konkrēts sods un ir piemērots mājas arests kā ļoti viegls soda veids - pieci gadi mājas arestā - tā vietā, kaut gan mēs, spriežot pēc savas revolucionārās sirdsapziņas, gribētu viņu varbūt nošaut.

Runa ir par to, ka tiesa ir atzinusi, ka konkrētā persona izmeklēšanas laikā nav jātur cietuma kamerā kopā ar kriminālnoziedzniekiem. Atcerieties vienu lietu: tiesa gan piespriež brīvības atņemšanu, taču civilizētajā pasaulē šī brīvības atņemšana netiek saistīta ar dzīves apstākļu vai dzīvošanai nepieciešamo funkciju būtisku pasliktināšanu! Mēs zinām padomju tiesu sistēmu, padomju sodu sistēmu: kad cilvēku ieslodzīja cietumā vai tā saucamajā labošanas darbu nometnē, viņu turēja badā, nepiemērotā, klimatiskajiem apstākļiem neatbilstošā apģērbā un tamlīdzīgi. Vai tiešām mēs vēl arvien drīkstam apšaubīt... domāt, ka kāda tiesa ir uzpērkama, piekukuļojama un kāds tāpēc vien, ka spēs nopirkt šo tiesu, netiks ielikts cietuma kamerā, bet tiks turēts mājas arestā? Padomāsim, vai mēs likumu taisām pēc mūsu pagātnes priekšstatiem, vai arī tomēr orientējamies uz civilizētu sabiedrību, kur cietumi pilnīgi atšķiras no mūsu cietumiem un kur cilvēkam, kad viņu ieliek kamerā, tiek nodrošināti normāli dzīves apstākļi, ir piekļūšana publiskajai informācijai ar radio un televīzijas palīdzību, ir arī tiesības sazināties ar saviem radiniekiem, piederīgajiem! Protams, tiek kontrolēta šī sazināšanās. Turklāt mēs taču nevaram aizmirst arī tādu lietu, kāda pie mums notiek, - ka tad, ja notur cilvēku ilgāku laiku izmeklēšanas procesā vai procesa laikā ieslodzījumā, viņam piespriež... Tikai tāpēc, lai valstij nebūtu jāmaksā viņam kompensācija, jo, lūk, trīs gadu vietā viņš būtu notiesājams ar vienu gadu, viņam šos trīs gadus piespriež mīļā miera labad: sak`, nu tu trīs gadus esi nosēdējis, ej tagad mājās, jo vairāk mēs tev nekā negribam spriest.

Es aicinu padomāt par šo aspektu. Vai mūsu sašutums pret aizdomās turētiem un izmeklēšanai pakļautiem cilvēkiem ir adekvāts tai padomju laika praksei, ka izmeklēšanas laikā cilvēks ir noteikti jāieliek tādā cietumā, tādos apstākļos, kādi tie mums ir? Protams, ja mēs uzbūvēsim jaunus cietumus un nodrošināsim cilvēkam, kurš līdz tiesas procesam nav atzīts par noziedznieku, turēšanu cilvēcīgos apstākļos... Tur ir tā lietas būtība. Mēs varam domāt, ka viņš ir ļauns cilvēks, bet to, vai viņš ir noziedzies vai nav, pateiks tiesa. Un tiesai ir tiesības izlemt, kāds drošības līdzeklis ir jāpiemēro šim cilvēkam izmeklēšanas laikā.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Deputāts Dzintars Rasnačs - otro reizi.

Dz.Rasnačs (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Simsona kungs, jums būtu pilnīga taisnība, ja vienīgais drošības līdzeklis būtu mājas arests. Taču ir arī tāds drošības līdzeklis kā policijas uzraudzība, ir arī tāds drošības līdzeklis kā paraksts par dzīvesvietas nemainīšanu. Un iznāk, ka tas cilvēks ir uz brīvām kājām. Nosacīti. Viņam ir konkrēts režīms. Taču ir viena liela atšķirība: šajos drošības līdzekļos pavadīto laiku neieskaita apcietinājuma termiņā. Te ir tā visbūtiskākā atšķirība. Un neviens neiebilst ne pret parakstu par dzīvesvietas nemainīšanu, ne pret policijas uzraudzību. Cilvēks ir vēl brīvāks nekā mājas arestā. Taču, redziet, ja viņš ir nevainīgs, tad viņam nav nekādu problēmu ar termiņa skaitīšanu. Bet, ja viņš ir vainīgs, viņš būs gatavs maksāt jebkuru summu, lai tikai nebūtu jāsēž cietumā pirms tiesas izmeklēšanas. Runa ir par to.

Jūs iestājaties par cilvēka tiesībām, taču tās var nodrošināt ar citiem drošības līdzekļiem, nevis ar šo.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Deputāts Jānis Lagzdiņš.

J.Lagzdiņš (Tautas partijas frakcija).

Kolēģi deputāti! Nule notikušās īsās debates simboliski liecina par to, cik atšķirīgi ir juristu starpā, ekspertu vidū viedokļi par daudzām Kriminālprocesa likuma normām. Divi mūsu kolēģi debatēs izteica pretējus viedokļus. Šādi atšķirīgi viedokļi ir daudziem juristiem, vadošajiem Latvijas kriminālprocesa ekspertiem. Šīs debates, godātie kolēģi, kas ilgāku laiku ir bijušas par šo likumprojektu, liecina par to, ka tā normas nav vērtējamas viennozīmīgi, ka, tikai pārbaudot praksē, kā darbojas Kriminālprocesa likums, mēs varēsim valstiski izvērtēt vienas vai otras normas lietderību un pareizību. Tas ir ļoti labi, ka mēs debatējam un runājam.

Paldies jums, kolēģi, ka jūs pievērsāt uzmanību šīm problēmām, bet es aicinu balsot “par” šo likumprojektu kopumā un atbalstīt komisijas viedokli šajā jautājumā.

Sēdes vadītāja. Deputāts Pēteris Simsons. Otro reizi.

P.Simsons (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Godājamie kolēģi! Es vēlreiz lūdzu vērst uzmanību tieši uz panta formulējumu. Atšķirībā no policijas uzraudzības, atšķirībā no paraksta par dzīvesvietas nemainīšanu, mājas arests ir personas brīvības atņemšana. Skaidri un gaiši ir ierakstīts: brīvības atņemšana! Ja tiesa notiesā cilvēku ar brīvības atņemšanu, tad apcietinājumā ir dažādi režīmi. Vismaz padomju laikā tā bija — bija dažādi režīmi, un brīvības atņemšana vienā režīmā atšķīrās no brīvības atņemšanas otrā režīmā. Un viena no raksturīgākajām šo režīmu atšķirībām bija dažādas komunicēšanās iespējas ar saviem radiniekiem, kad vēstuli rakstīt varēja vienreiz gadā, dažas reizes gadā vai vienreiz mēnesī. Tā bija padomju sistēmā.

Es domāju, ka tagad mēs to vairs neuzskatīsim par normālu sistēmu, un tāpēc, ja mēs diskutējam par brīvības atņemšanu, protams, ir vērts runāt par to, kāda režīma brīvības atņemšana būtu jāpiemēro izmeklēšanā esošai personai. Un, lūk, šeit tad arī izpaužas tiesas kompetence, ka tiesa, izvērtējusi visus apstākļus un arī konkrētā aizdomās turamā personību, viņa līdzšinējo darbību, var izlemt jautājumu par brīvības atņemšanu tādā vai citādā veidā, tādā vai citādā vietā.

Mājas arests ir personas brīvības atņemšana, un mums šobrīd varbūt nav pamata lauzt šķēpus par to, vai viens no brīvības atņemšanas veidiem, ja tiek piemērots mājas arests... jo tiesa galu galā var konstatēt, vai tas tiešām ir bijis pamatots arī pēc notiesājoša sprieduma pieņemšanas.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Jaunupa kungs, vai komisijas vārdā ir kas piebilstams?

Ja nav, lūdzu deputātus balsot par 556. - deputāta Jāņa Lagzdiņa priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 19, pret - 57, atturas - 8. Priekšlikums nav atbalstīts.

E.Jaunups. 557.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Dzintars Rasnačs. Ā... tad debates neatklājam. Deputāts nerunās.

Tātad lūdzu deputātus balsot par 557. - Juridiskās komisijas priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 71, pret - 9, atturas - 2. Priekšlikums ir atbalstīts.

E.Jaunups. 558.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 559., 560., 561. un 562.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 563.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 564., 565. un 566.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 567.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 568., 569.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 570.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 571.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 572., 573.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 574.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 575.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 576.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 577.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 578., 579. un 580.priekšlikums - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 581. un 582.priekšlikums - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 583.priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 584. un 585.priekšlikums - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 586. un 587.priekšlikums - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 588.priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 589.priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 590., 591. un 592.priekšlikums - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 593.priekšlikums - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 594., 595., 596. un 597.priekšlikums - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 598.priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 599.priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 600. un 601.priekšlikums - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 602. un 603.priekšlikums - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 604. un 605.priekšlikums - nav atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 606.priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 607.priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 608., 609. un 610.priekšlikums - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 611., 612., 613. un 614.priekšlikums - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 615.priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 616.priekšlikums - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 617.priekšlikums - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 618., 619. un 620.priekšlikums - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 621. un 622.priekšlikums - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 623. un 624.priekšlikums - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 625.priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 626.priekšlikums - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 627.priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 628.priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 629. un 630.priekšlikums - nav atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 631.priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 632.priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 633.priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 634.priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 635.priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 636.priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 637.priekšlikums - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 638.priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 639.priekšlikums - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 640. un 641.priekšlikums - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 642. un 643.priekšlikums - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 644.priekšlikums - nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu par 644.priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 15, pret - 59, atturas - 3. Priekšlikums nav atbalstīts.

E.Jaunups. 645., 646. un 647.priekšlikums - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 648.priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 649.priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 650.priekšlikums - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 651., 652. un 653.priekšlikums - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 654.priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 655.priekšlikums - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 656.priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 657. un 658.priekšlikums - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 659.priekšlikums - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 660.priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 661.priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 662.priekšlikums - nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu par 662.priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 20, pret - 58, atturas - 1. Priekšlikums nav atbalstīts.

E.Jaunups. 663., 664., 665. un 666.priekšlikums - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 667.priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 668., 669. un 670.priekšlikums - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 671.priekšlikums - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 672., 673., 674. un 675.priekšlikums - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 676.priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 677.priekšlikums - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 678. un 679.priekšlikums - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 680.priekšlikums - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 681.priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 682.priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 683., 684. un 685.priekšlikums - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 686.priekšlikums - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 687.priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 688. un 689.priekšlikums. Nav atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 690., 691. un 692.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 693.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 694. un 695.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 696.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 697., 698., 699., 700., 701. un 702.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 703. un 704.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 705. un 706.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 707.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 708.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 709.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 710., 711., 712. un 713.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 714. un 715.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 716., 717. un 718.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 719.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 720.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 721.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 722.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 723. un 724.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 725. un 726.priekšlikums. Nav atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 727., 728. un 729.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 730. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 731.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 732. un 733.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 734. un 735.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 736. un 737.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 738. un 739.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 740. un 741.priekšlikums. Nav atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 742., 743. un 744.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 745.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 746.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 747.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst pret komisijas viedokli.

E.Jaunups. 748.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 749. un 750.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 751.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli.

E.Jaunups. 752. un 753.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 754. un 755.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 756.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 757.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 758.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 759. un 760.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 761., 762. un 763.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 764.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 765.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 766. un 767.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 768.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 769.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 770.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 771.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst pret komisijas viedokli.

E.Jaunups. 772. un 773.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 774.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 775.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 776.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 777. un 778.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 779.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 780., 781., 782.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 783.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 784. un 785.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 786. un 787.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 788.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 789. un 790.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 791 priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst pret komisijas viedokli.

E.Jaunups. 792.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 793., 794., 795, 796., 797., 798. un 799.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 800.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Par turpmākajiem grozījumiem parlamentam ziņos deputāts Vjačeslavs Stepaņenko.

Turpinām ar 801.priekšlikumu!

V.Stepaņenko (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

801. - atbalstīts.

802. - nav atbalstīts.

803.priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli par minētajiem priekšlikumiem.

V.Stepaņenko. 804.priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 805. - atbalstīts daļēji, iekļauts 806.priekšlikumā, kurš ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret minētajiem priekšlikumiem.

V.Stepaņenko. 807. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 808. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst pret komisijas viedokli.

V.Stepaņenko. 809. un 810. - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 811. un 812. - nav atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 813. un 814. - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 815.priekšlikums - nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu par 815.priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 22, pret - 67, atturas - 3. Priekšlikums nav atbalstīts.

V.Stepaņenko. 816. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 817.priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 818. - deputāta Agešina priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 20, pret - 61, atturas - 2. Priekšlikums nav atbalstīts.

V.Stepaņenko. 819. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 820. un 821. - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 822. un 823. - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 824. - nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 21, pret - 61, atturas - 1. Priekšlikums nav atbalstīts.

V.Stepaņenko. 825. un 826. - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 827. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 828. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 829. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 830. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 831. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 832. - atbalstīts daļēji, iestrādāts 833.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret minētajiem priekšlikumiem.

V.Stepaņenko. 834. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 835. un 836. - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 837. un 838. - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 839., 840. un 841. - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 842., 843. un 844. - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 845. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 846. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 847. un 848. - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 849. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 850. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli.

V.Stepaņenko. 851. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 852. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 853., 854., 855., 856., 857., 858. un 859. - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 860. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 861. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 862., 863. un 864. - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 865. un 866. - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 867. un 868. - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 869. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 870. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 871. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 872. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 873. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 874. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 875. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 876., 877., 878. un 879. - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 880. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 881. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 882. un 883. - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 884. - atbalstīts daļēji, iestrādāts nākamajā - 885.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 886. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 887. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst pret komisijas viedokli.

V.Stepaņenko. 888. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 889. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 890. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 891. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 892. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 893. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 894. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 895. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 896. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 897. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 898. un 899. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 900. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 901. - atbalstīts daļēji, iestrādāts nākamajā - 902.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 903. - atbalstīts daļēji, iestrādāts nākamajā - 904.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret minētajiem priekšlikumiem.

V.Stepaņenko. 905. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 906. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 907. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst pret komisijas viedokli.

V.Stepaņenko. 908. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 909. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 910. un 911. - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 912. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 913. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 914. un 915. - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 916. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 917. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 918. un 919. - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 920. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst pret komisijas viedokli.

V.Stepaņenko. 921. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 922. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 923. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 924. - atbalstīts daļēji, iestrādāts nākamajā - 925.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 926. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 927. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 928. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 929. - atbalstīts daļēji, iestrādāts nākamajā - 930.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 931. un 932. - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 933. un 934. - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 935. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 936. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 937. - atbalstīts daļēji un iestrādāts nākamajā - 938. priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 939. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 940. - atbalstīts daļēji, iestrādāts nākamajā - 941.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 942. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 943. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 944. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 945. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 946. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 947. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 948. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 949. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 950. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 951. un 952. - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 953. - atbalstīts, bet 954. - atbalstīts daļēji un iestrādāts nākamajā - 955.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 956. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 957. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 958. un 959. - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 960. un 961. - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 962. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 963. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 964. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 965. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 966., 967. un 968. - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 969. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 970. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 971. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 972. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 973. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 974. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 975. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 976., 977., 978., 979. un 980. - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 981. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 982. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 983. - atbalstīts daļēji, iestrādāts nākamajā - 984.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 985. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 986. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 987. un 988. - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 989. un 990. - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 991. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 992. un 993. - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 994. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 995. un 996. - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 997. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 998. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 999. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 1000. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1001. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1002. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 1003. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 1004. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1005. - atbalstīts daļēji un iestrādāts nākamajā - 1006.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 1007. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1008. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 1009. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1010. - atbalstīts daļēji un iestrādāts nākamajā - 1011.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 1012. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1013. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1014. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1015., 1016. un 1017.priekšlikums - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 1018., 1019. un 1020. - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 1021. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1022. un 1023. - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1024. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1025. - atbalstīts daļēji un iestrādāts nākamajā - 1026.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 1027. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1028. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1029. un 1030. - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1031. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1032. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 1033. - atbalstīts daļēji un iestrādāts nākamajā - 1034.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 1035. - atbalstīts un iestrādāts nākamajā - 1036.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 1037. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1038. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 1039. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1040. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1041. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 1042. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1043. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1044. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1045. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1046. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 1047. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1048. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1049. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 1050. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1051. - atbalstīts daļēji un iestrādāts nākamajā - 1052.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 1053. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1054. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1055. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 1056. un 1057. - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1058. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1059. un 1060. - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1061. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1062. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 1063. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1064. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1065. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1066. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 1067. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1068. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1069. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 1070. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1071. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1072. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1073. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 1074. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1075. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1076. - atbalstīts daļēji un iestrādāts nākamajā - 1077.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 1078. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1079. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1080. un 1081. - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1082. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1083. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 1084. un 1085.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1086.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1087.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 1088.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1089.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1090.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli.

V.Stepaņenko. 1091.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1092. un 1093.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1094.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 1095. un 1096.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1097.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 1098. un 1099.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1100.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1101.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 1102.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1103.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1104.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 1105.priekšlikums. Atbalstīts daļēji un iestrādāts nākamajā - 1106.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret minētajiem priekšlikumiem.

V.Stepaņenko. 1107.priekšlikums. Atbalstīts daļēji un iestrādāts nākamajā - 1108.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret minētajiem priekšlikumiem.

V.Stepaņenko. 1109.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1110.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1111.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 1112.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 1113.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1114.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli.

V.Stepaņenko. 1115.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1116.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1117.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1118.un 1119.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret minētajiem priekšlikumiem.

V.Stepaņenko. 1120.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1121.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 1122.un 1123.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1124.un 1125.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1126.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1127., 1128. un 1129.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1130.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 1131.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1132.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 1133.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1134.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli.

V.Stepaņenko. 1135.priekšlikums. Atbalstīts daļēji un iestrādāts nākamajā - 1136.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret minētajiem priekšlikumiem.

V.Stepaņenko. 1137.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1138.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1139.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1140.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli.

V.Stepaņenko. 1141.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1142.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1143.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1144.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1145.priekšlikums. Atbalstīts daļēji un iestrādāts 1147.priekšlikumā. Un arī 1146.priekšlikums daļēji atbalstīts un iestrādāts 1147.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret minētajiem priekšlikumiem.

V.Stepaņenko. 1148.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1149.priekšlikums. Atbalstīts daļēji un iestrādāts nākamajā - 1150.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1151.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1152.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 1153.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1154.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 1155.priekšlikums. Atbalstīts daļēji un iestrādāts 1152.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1157.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1158.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1159.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 1160.priekšlikums. Atbalstīts daļēji un iestrādāts nākamajā - 1161.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret minētajiem priekšlikumiem.

V.Stepaņenko. 1162.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1163.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1164.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 1165.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1166. un 1167.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1168.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 1169.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1170.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 1171.priekšlikums. Atbalstīts daļēji un iestrādāts nākamajā - 1172.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret minētajiem priekšlikumiem.

V.Stepaņenko. 1173. un 1174.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret minētajiem priekšlikumiem.

V.Stepaņenko. 1175.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1176.priekšlikums. Atbalstīts daļēji un iestrādāts nākamajā - 1177.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 1178.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1179.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1180.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 1181.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1182. un 1183.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1184.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst pret komisijas viedokli.

V.Stepaņenko. 1185. un 1186.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1187.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1188.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 1189.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 1190.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 1191.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1192.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1193.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 1194.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 1195.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1196.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 1197.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1198. un 1199.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 1200.priekšlikums. Atbalstīts daļēji, iestrādāts nākamajā - 1201.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 1200. un 1201.priekšlikumu.

V.Stepaņenko. 1202.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1203.priekšlikums. Atbalstīts daļēji, iestrādāts nākamajā - 1204.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 1203. un 1204.priekšlikumu.

V.Stepaņenko. 1205.priekšlikums atbalstīts daļēji, iestrādāts nākamajā — 1206.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 1205. un 1206.priekšlikumu.

V.Stepaņenko. 1207.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1208.priekšlikums. Atbalstīts daļēji, iestrādāts nākamajā — 1209.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 1208. un 1209.priekšlikumu.

V.Stepaņenko. 1210.priekšlikums. Atbalstīts daļēji, iestrādāts nākamajā - 1211.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 1210. un 1211.priekšlikumu.

V.Stepaņenko. 1212. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1213. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1214.priekšlikums. Atbalstīts daļēji, iestrādāts nākamajā - 1215.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 1214. un 1215.priekšlikumu.

V.Stepaņenko. 1216. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1217. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 1218. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1219.priekšlikums. Atbalstīts daļēji, iestrādāts nākamajā - 1220.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret minētajiem priekšlikumiem.

V.Stepaņenko. 1221.priekšlikums. Atbalstīts daļēji, iestrādāts nākamajā - 1222.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret minētajiem priekšlikumiem.

V.Stepaņenko. 1223.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1224.priekšlikums. Atbalstīts daļēji un iestrādāts nākamajā - 1225.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret minētajiem priekšlikumiem.

V.Stepaņenko. 1226.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1227.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1228.priekšlikums. Atbalstīts daļēji, iestrādāts nākamajā - 1229.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret minētajiem priekšlikumiem.

V.Stepaņenko. 1230.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1231.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 1232.priekšlikums. Atbalstīts daļēji, iestrādāts nākamajā - 1233.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret minētajiem priekšlikumiem.

V.Stepaņenko. 1234.priekšlikums un 1235.priekšlikums. Atbalstīti daļēji un iestrādāti nākamajā priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret minētajiem priekšlikumiem.

V.Stepaņenko. 1237.priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. 1238. - atbalstīts daļēji, iestrādāts nākamajā - 1239.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret minētajiem priekšlikumiem.

V.Stepaņenko. 1240.priekšlikums. Atbalstīts daļēji, iestrādāts 1242.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret minētajiem priekšlikumiem.

V.Stepaņenko. 1241.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Stepaņenko. Un pēdējais - 1243.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Līdz ar to visi priekšlikumi ir izskatīti. Lūdzu Saeimu nobalsot par likumprojekta “Kriminālprocesa likums” pieņemšanu pēdējā, trešajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Pret 1242. un 1243.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav. (Aplausi.) Paldies.

Cienījamie kolēģi, lūdzu balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 92, pret un atturas - nav. Likums “Kriminālprocesa likums” ir pieņemts. Paldies.

Es gribu pateikties visiem deputātiem, kuri aktīvi strādāja pie šā apjomīgā likuma izstrādāšanas un kuri šodien piedalījās arī debatēs, jo šo likumu gaida ļoti daudzi.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Iepakojuma likumā”. Trešais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Indulis Emsis.

I.Emsis (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Godātie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu Nr.4027.

1. - vides ministra R.Vējoņa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

I.Emsis. 2. - vides ministra priekšlikums. Atbalstīts, redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

I.Emsis. 3. - vides ministra priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iekļauts 4.priekšlikumā. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu par 3. - vides ministra priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 3, pret - 62, atturas - 1. Priekšlikums nav atbalstīts.

I.Emsis. 4. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu par 4.priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 60, pret - 7, neviens neatturas. Priekšlikums ir atbalstīts.

I.Emsis. 5. - vides ministra priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iekļauts 6. un 7.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret 5. un 6.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav. Deputātiem iebildumu nav arī pret 7. - atbildīgās komisijas priekšlikumu.

I.Emsis. Jā, mēs runājam par 6. un 7.priekšlikumu...

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

I.Emsis. Paldies. 8.priekšlikums. Atbalstīts un iekļauts 9.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret 8. un 9.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 10. - atbalstīts un iekļauts 11.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret 10. un 11.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 12.priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iekļauts 13.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret 12. un 13.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. Arī 14.priekšlikums ir daļēji atbalstīts un iekļauts 15.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret 14. un 15.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. Lūdzu, balsojiet par likumprojekta pieņemšanu kopumā trešajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 78 deputāti, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi Iepakojuma likumā” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Administratīvā procesa likuma spēkā stāšanās likumā”. Trešais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Kolēģi! Uz trešo lasījumu šim likumprojektam ir saņemts viens priekšlikums, kas Juridiskajā komisijā nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Vladimirs Buzajevs.

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Godātā priekšsēdētāja! Cienījamie kolēģi! Kādēļ es piedāvāju papildināt apspriežamo likumu ar šo vienkāršo frāzi: “Līdz īpaša likuma spēkā stāšanās brīdim, ja konstatē pretrunu starp Administratīvā procesa likuma normu un Administratīvo pārkāpumu kodeksa normu, piemēro to tiesību normu, kura ir labvēlīgāka administratīvā akta adresātam.”

Pirmām kārtām būtu jāraksturo abi šie likumi. Administratīvo pārkāpumu kodekss ir likums, kas nonācis līdz mums no pagājušā gadsimta. Ja gribat zināt, tad tas ir totalitārisma un okupācijas režīma mantojums: lietas tiek izskatītas, izmantojot atvieglotu procedūru, tiesas sēdes protokols netiek rakstīts, cilvēku tiesā var aizstāvēt tikai zvērināts advokāts... Turpretī Administratīvā procesa likums, kas stājies spēkā pagājušā gada februārī, ir pilnīgi pretējs Administratīvo pārkāpumu kodeksam. Saskaņā ar to tiek rakstīts tiesas sēdes protokols, cietušo tiesā var aizstāvēt ikviens un pat bez pilnvaras.

Situācijas paradokss slēpjas tajā apstāklī, ka administratīvo pārkāpumu lietas pirmās instances tiesās tiek izskatītas saskaņā ar pirmo likumu, bet apelācijas sūdzības par šo tiesu pieņemtajiem spriedumiem - saskaņā ar otro. Pie tam protokolu trūkuma dēļ izskatīšanas procesu apelācijas instancē pēc būtības nākas sākt no jauna. Augstākajā tiesu instancē nekāda pārstāvēšanas ierobežojumu nav, turpretī zemākā instancē par aizstāvi var būt tikai zvērināts advokāts.

Cienījamie kolēģi! Es esmu saskāries ar desmitiem šādu tiesas procesu, kuros tika izskatīti pārkāpumi saistībā ar likumu par sapulcēm, piketiem un ielu gājieniem vai arī par ļaunprātīgu nepakļaušanos policijas darbinieku prasībām.

Tomēr īstenībā pastāv vēl arī daudz citu politiskā ziņā visai nevainīgu lietu; piemēram, lielākajai deputātu daļai ir ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumi. Jau sen ir pienācis laiks attiecināt daudz progresīvākā likuma normas arī uz pirmās instances tiesvedību.

Cienījamās dāmas un kungi! Lielākā daļa šeit, zālē, sēdošo deputātu ir gatava pašaizliedzīgi cīnīties pret okupācijas sekām. Šodien jums ir iespēja izcelties un balsot “par” manu priekšlikumu, lai būtiski ierobežotu morāli novecojušu okupācijas laika likuma normu pielietošanu.

Lūdzu atbalstīt manu priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Lūdzu deputātus balsot par 1. - deputāta Buzajeva priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 14, pret - 63, atturas - 2. Priekšlikums nav atbalstīts.

M.Segliņš. Visi priekšlikumi ir izskatīti. Lūdzu pieņemt likumprojektu trešajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 66, pret - 6, neviens deputāts neatturas. Likums “Grozījumi Administratīvā procesa likuma spēkā stāšanās likumā” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Komercķīlas likumā”. Trešais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Juridiskā komisija ir izskatījusi likumprojektu “Grozījumi Komercķīlas likumā” pirms trešā lasījuma.

1.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 2.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 3.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 4.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 5.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 6.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. Lūdzu pieņemt likumprojektu trešajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 71, pret - nav, atturas - 1. Likums “Grozījumi Komercķīlas likumā” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Finanšu nodrošinājuma likums”. Trešais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Vilnis Edvīns Bresis.

V.E.Bresis (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Godātie kolēģi! Strādāsim ar Saeimas sēdē izskatāmo dokumentu Nr.4034. Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija par šo likumprojektu ir saņēmusi divus priekšlikumus.

1. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.E.Bresis. Arī 2. ir Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.E.Bresis. Līdz ar to visi priekšlikumi ir izskatīti. Lūdzu pieņemt likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 75, pret un atturas - nav. Likums “Finanšu nodrošinājuma likums” ir pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Reliģisko organizāciju likumā”. Pirmais lasījums.

Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vārdā - deputāte Ingrīda Circene.

I.Circene (frakcija “Jaunais laiks”).

Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija likumprojektu ir izskatījusi pirmajā lasījumā un konceptuāli to atbalstījusi. Lūdzu Saeimu pieņemt likumprojektu pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

L.Mūrniece. 6.maijs.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 6.maijs. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Ugunsdrošības un ugunsdzēsības likumā”. Otrais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Juris Dalbiņš.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Kolēģi! Likumprojekta otrajam lasījumam ir saņemti 2 priekšlikumi, kas tika izskatīti komisijas sēdē.

1. - Saeimas deputāta Buzajeva kunga priekšlikums. Komisija to nav atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Vladimirs Buzajevs.

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Godātie kolēģi! Pašreizējā Saeimas sastāvā mēs jau esam nodarbojušies ar diskusijām par šādu priekšlikumu - var vai nevar atļaut nepilsoņiem piedalīties ugunsgrēku dzēšanā. Diskusijas notika jau aizpagājušajā gadā - maijā. Toreiz tribīnē kāpa kādi desmit runātāji un pieminēja interfronti, okupāciju, pat plūdu laikus un Noasa šķirstu. Aizmāršīgajiem kolēģiem atgādināšu argumentus, kādus deputāti minēja tolaik.

Šim strīdam ir slavena vēsturē. Jau 1992.gadā tika pieņemts likums “Par ugunsdrošību”, saskaņā ar kuru šis godpilnais pienākums tika uzticēts Latvijas pastāvīgajiem iedzīvotājiem.

1995.gadā Saeima nolēma, ka par ugunsdzēsējiem var strādāt tikai Latvijas pilsoņi. Tajā laikā pilsoņu un nepilsoņu tiesību atšķirību saraksts papildinājās tik lielā ātrumā, ka piesaistīja sev Rietumu sabiedrības uzmanību.

Īpašu neizpratni izraisīja ierobežojumi tieši attiecībā uz ugunsdzēsējiem. No Rietumu ekspertu puses sekoja vesela virkne jautājumu, kurus no diplomātiskās valodas uz valsts valodu varētu pārtulkot šādi: “Vai jums ar galvu viss ir kārtībā?”

Un tā 1997.gada februārī nepilsoņiem tika atjaunotas tiesības dzēst ugunsgrēkus, bet, kā izrādījās, ne jau uz ilgu laiku. Jau pēc 8.Saeimas vēlēšanām 2002.gada oktobrī tika pieņemts jauns - Ugunsdrošības un ugunsdzēsības likums, kurā nepilsoņiem atkal tika izteikta neuzticība. Patiešām visus “ugunsnedrošos” likumus Saeima pieņem pēc vēlēšanām, lai gan šādu praksi būtu laiks pārtraukt.

Cits piemērs ir bēdīgi slavenais Izglītības likums. Toreiz man oponēja Kariņa kungs, kurš tagad ieņem ministra posteni. Savā uzstāšanās runā viņš man no tribīnes deva asu pretsparu. Viņš burtiski teica šādus vārdus: “Latvijā nepilsoņiem nav šķēršļu, kas kavētu naturalizēties un pieņemt Latvijas Republikas pavalstniecību.” Visi šie mēģinājumi gan šajā likumā, gan iepriekšējā likumā, gan likumā, kas bija pirms tam, un visi citi tamlīdzīgi likumi, kas mums nāk priekšā katrā sēdē, man vienkārši nav saprotami. Tie mūsu sabiedrībai ir šķeltnieciski.

Cienījamās dāmas un kungi! Gribētos atzīmēt, ka neviens un nekur pasaulē, izņemot Latviju, neatbalsta šo cilvēkēdāju argumentāciju. Gluži pretēji! Visas starptautiskās instances uzstājīgi rekomendē samazināt pilsoņu un nepilsoņu tiesību atšķirību sarakstu, kas sastāv no 62 atšķirībām. Un - kāda bezkaunība! - Rietumu eksperti apgalvo, ka tas sekmētu Latvijas sabiedrības integrācijas procesu, bet vai tad mūsu valstij ar tās sarežģīto, netradicionālās orientācijas vēsturi Rietumu rekomendācijas var kaut ko noteikt? Viss vads kopsolī iet nepareizi, tikai ierindnieks Kalvītis soļo pareizi!

Dāmas un kungi! Centīsimies tomēr nesakurināt starpnacionālo ugunsgrēku un izturēsimies pret nepilsoņiem tā, it kā viņiem jau šodien būtu tiesības balsot par tām lieliskajām partijām, kuru pārstāvji patlaban sēž šajā zālē!

Lūdzu atbalstīt manu priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Ja ne, tad lūdzu deputātus balsot par 1. - deputāta Buzajeva priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 18, pret - 56, neviens deputāts neatturas. Priekšlikums nav atbalstīts.

J.Dalbiņš. 2.priekšlikums, ko iesniegusi Zemkopības ministrijas parlamentārā sekretāre D.Lucaua. Komisija šo priekšlikumu netika atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. Līdz ar to visi iesniegtie priekšlikumi ir izskatīti. Komisijas vārdā aicinu pieņemt likumprojektu otrajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 71, pret - nav, atturas - 1. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

J.Dalbiņš. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 5.maijs.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 5.maijs. Paldies.

Cienījamie kolēģi, Saeimas Prezidijs ir saņēmis Pietkeviča, Šņepstes, Porieša, Vasaraudzes un citu deputātu iesniegumu ar lūgumu turpināt šā gada 21.aprīļa Saeimas sēdi bez pārtraukuma līdz visu jautājumu galīgai izskatīšanai. Vai deputātiem ir iebildumi? (Starpsaucieni no zāles.) Ja deputātiem ir iebildumi, lūdzu deputātus balsot par sēdes turpināšanu bez pārtraukuma līdz visu darba kārtības jautājumu izskatīšanai. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret - nav, atturas - 1. Sēdi turpinām bez pārtraukuma.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums Prokuratūras likumā”. Otrais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Juris Dalbiņš.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Cienījamie deputāti, likumprojekta otrajam lasījumam priekšlikumi nav iesniegti. Komisija likumprojektu izskatīja un aicina to pieņemt otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 71, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

J.Dalbiņš. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 5.maijs.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 5.maijs. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Valsts fondēto pensiju likumā”. Otrais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - komisijas priekšsēdētājs deputāts Atis Slakteris.

Es atvainojos, ziņotājs būs deputāts Ēriks Zunda. Lūdzu!

Ē.Zunda (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Likumprojekta otrajam lasījumam Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir sagatavojusi vienu priekšlikumu un pati, protams, atbalstījusi. Lūdzu arī Saeimu to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. Visi priekšlikumi ir izskatīti. Lūdzu balsot par likumprojektu kopumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

Ē.Zunda. Priekšlikumus lūdzam iesniegt līdz 26.aprīlim.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 26.aprīlis. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Muitas likumā”. Otrais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Artis Kampars. Lūdzu!

A.Kampars (frakcija “Jaunais laiks”).

Godātie kolēģi! Strādāsim ar likumprojektu “Grozījumi Muitas likumā”. Otrais lasījums. Reģistrācijas numurs 1128.

Ir saņemti divi priekšlikumi no Juridiskā biroja, un abi ir atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 1. un 2.priekšlikumu.

A.Kampars. Aicinu kolēģus apstiprināt likumprojektu “Grozījumi Muitas likumā” otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātam Artim Kamparam, lai noteiktu priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

A.Kampars. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš ir 12.maijs.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 12.maijs.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Valsts drošības iestāžu likumā”. Otrais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Juris Dalbiņš.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētājas kundze! Kolēģi deputāti! Otrajam lasījumam ir iesniegti seši priekšlikumi. Tie ir izskatīti Aizsardzības un iekšlietu komisijas 13.aprīļa sēdē. Visus priekšlikumus ir iesniegusi komisija.

1.priekšlikums - komisijas priekšlikums. Lūdzam to atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. 2.priekšlikums. Lūdzu atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst... Es atvainojos! Atklājam debates. Deputāts Andrejs Klementjevs.

A.Klementjevs (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Labdien, augsti godātie deputāti! Es nevaru atbalstīt šo priekšlikumu, tāpēc ka tas ierobežo tiesības valsts drošības iestāžu amatpersonām un darbiniekiem. Es nevaru saprast, kāda starpība ir starp šiem darbiniekiem un policijas darbiniekiem. Kāpēc policijas darbiniekiem ir tiesības dibināt arodbiedrības un piedalīties to darbā? Aizsardzības un iekšlietu komisija uzskata, ka valsts drošības iestāžu amatpersonām un darbiniekiem nav tādu tiesību. Ja jau mēs atbrīvojam no šiem ierobežojumiem policijas darbiniekus, kāpēc mēs te ierakstām jaunus ierobežojumus šai kategorijai?

Un vēl. Kāpēc valsts drošības iestāžu darbinieki saņem tikai par 3 mēnešiem pabalstu, ja viņiem bērns piedzimst, bet policijas darbinieki - par 6 mēnešiem? Es nezinu, kāpēc mēs ieviešam tādu diskrimināciju.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Nav nekas piebilstams? Lūdzu deputātus balsot par 2. - Aizsardzības un iekšlietu komisijas priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 58, pret - 16, atturas - 1. Priekšlikums ir atbalstīts.

J.Dalbiņš. 3. - Aizsardzības un iekšlietu komisijas priekšlikums. Lūdzu to atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. 4.priekšlikums. Lūdzu atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. 5. - komisijas priekšlikums. Lūdzu atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Dalbiņš. 6. - komisijas priekšlikums. Lūdzu kolēģus atbalstīt to!

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. Līdz ar to visi priekšlikumi izskatīti. Komisijas vārdā es aicinu pieņemt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 68, pret - 7, atturas - 11. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

J.Dalbiņš. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 5.maijs.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 5.maijs. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par uzņēmumu un uzņēmējsabiedrību maksātnespēju””. Otrais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā ziņos... Cienījamais Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāja kungs, lūdzu noteikt ziņotāju likumprojektam “Grozījumi likumā “Par uzņēmumu un uzņēmējsabiedrību maksātnespēju””! (Starpsaucieni: “Neko nevar dzirdēt!”)

Lūdzu deputātus sēžu zālē uzvesties nedaudz klusāk, jo mūsu cienījamais kolēģis nedzird, par kādu likumprojektu pašreiz deputāti spriedīs!

Tātad Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Atis Slakteris.

A.Slakteris (Tautas partijas frakcija).

Priekšsēdētājas kundze! Kolēģi!

1. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija ir izstrādājusi savu priekšlikumu - 2.priekšlikumu. Komisija ir ņēmusi vērā arī Juridiskā biroja priekšlikumu un iestrādājusi to 2.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 1. un 2.priekšlikumu.

A.Slakteris. 3. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija to atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 4. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija to atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 5. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Slakteris. 6. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 7. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Slakteris. 8. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 9. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav

A.Slakteris. 10. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 11. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Slakteris. 12. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 13. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 14. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Slakteris. 15. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā tas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 16. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā tas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. Visi priekšlikumi, kas bija iesniegti otrajam lasījumam, ir izskatīti. Lūdzu atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret - 2, atturas - 1 deputāts. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

A.Slakteris. 28.aprīlis.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 28.aprīlis. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par piekrišanu Saeimas deputāta Mihaila Pietkeviča saukšanai pie administratīvās atbildības”.

Mandātu un iesniegumu komisijas vārdā - deputāts Pāvels Maksimovs.

 

P.Maksimovs (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Mandātu un iesniegumu komisija izskatīja Iekšlietu ministrijas Valsts policijas iesniegumu un protokolu par Saeimas deputāta Mihaila Pietkeviča izdarīto administratīvo pārkāpumu. Komisija nolēma atbalstīt Mihaila Pietkeviča saukšanu pie administratīvās atbildības.

Lūdzu izskatīt iesniegto lēmuma projektu!

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāte Linda Mūrniece.

L.Mūrniece (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie kolēģi! Satversmes 30.pants noteic, ka Saeimas loceklim nevar uzlikt administratīvo sodu bez Saeimas piekrišanas. Satversmes 91.pants noteic, ka visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Ir skaidrs, ka jautājumā par deputāta Mihaila Pietkeviča administratīvo sodīšanu mēs šodien nobalsosim “par”, jo viņš un policija ir vienisprātis, ka viņš pelnījis sodu. Taču tikpat skaidrs ir tas, ka mēs tādējādi pārkāpsim Satversmes 91.pantu, jo pirms kāda laika Saeima, izņemot frakciju “Jaunais laiks” un vēl dažus deputātus, neizdeva taisnīgas tiesas spriešanai deputātu Šmitu. Tātad Saeima ar savu balsojumu apliecinājusi, ka Šmits nav vienlīdzīgs ar Pietkeviču un katru Latvijas iedzīvotāju, kuri maksā savus sodus, neslēpjoties aiz Satversmes.

Frakcija “Jaunais laiks” aicina atbalstīt Mihaila Pietkeviča izdošanu administratīvajai sodīšanai. Vienlaikus norādām, ka nav pieļaujama šāda dažāda Satversmes piemērošana. Tas tikai apliecina, ka norma par deputāta imunitāti ir pretrunā ar vienlīdzības principu un no Satversmes svītrojama, un vistuvākajā laikā aicināsim kolēģus darīt to.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai Mandātu un iesniegumu komisijas vārdā ir vēl kas sakāms? Nē?

Ja nav, lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 69, pret - 7, atturas - 2. Lēmums pieņemts. Paldies.

Cienījamie kolēģi! Līdz ar to visi darba kārtības jautājumi ir izskatīti. Lūdzu deputātus reģistrēties ar reģistrācijas kartēm! Lūdzu zvanu! Reģistrācijas režīmu!

Pirms tiek paziņoti reģistrācijas rezultāti, ir jānoklausās paziņojumi.

Vārds Saeimas priekšsēdētājas biedrei Vinetai Muižniecei.

V.Muižniece (8.Saeimas priekšsēdētājas biedre).

Godātie deputāti! Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputātu grupas iesniegumu, kurā deputāti ir pauduši savu vēlmi nodibināt Latvijas un Filipīnu sadarbības grupu. Parlamentu sadarbības grupas dibināšana notiks Dzeltenajā zālē piecas minūtes pēc Saeimas sēdes beigām. Lūdzu piedalīties!

Sēdes vadītāja. Vārds deputātei Sarmītei Ķikustei.

S.Ķikuste (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie kolēģi! Iedzīvotāju demogrāfiskās attīstības apakškomisija aicina uz sēdi Sarkanajā zālē tūlīt pēc Saeimas sēdes beigām!

Sēdes vadītāja. Vārds deputātam Aigaram Pētersonam.

A.Pētersons (frakcija “Jaunais laiks”).

Godājamie Baltijas lietu apakškomisijas locekļi! Lūdzu tūlīt uz sanāksmi Viesu zālē!

Sēdes vadītāja. Vārds deputātam Leopoldam Ozoliņam.

L.Ozoliņš (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Cienījamie kolēģi! Vakar Polija atzina armēņu genocīdu, ar vienbalsīgu balsojumu nolēma atzīt to par noziegumu pasaules kontekstā.

Es aicinu deputātus apskatīt izstādi, kas ir tepat, balsošanas zālē, kas ir veltīta šim noziegumam, un aicinu arī iepazīties ar projektu un parakstīt šo dokumentu virzīšanai tālāk uz balsojumu Saeimā.

Sēdes vadītāja. Reģistrācijas rezultātu nolasīšanai vārds Saeimas sekretāra biedrei Ingunai Rībenai.

I.Rībena (8.Saeimas sekretāra biedre).

Cienījamie kolēģi! Nav reģistrējušies: Inese Krastiņa... bija, Māris Gulbis, Pēteris Kalniņš, Krišjānis Peters... ir, Anna Seile, Igors Solovjovs, Jevgenija Stalidzāne un Dainis Turlais.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Līdz ar to 21.aprīļa sēde ir beigusies. Paldies.

SATURA RĀDĪTĀJS

8.Saeimas pavasara sesijas 2.sēde

2005.gada 21.aprīlī

Par darba kārtību

Priekšlikums

- dep. L.Mūrniece (par)
Par Satversmes 81.panta kārtībā izdotajiem Ministru kabineta noteikumiem Nr.219 “Grozījums likumā “Par arhīviem””
(3992. un 3992.a dok., reģ. nr.1166)

Priekšlikums

- dep. S.Šķesters
Par Satversmes 81.panta kārtībā izdotajiem Ministru kabineta noteikumiem Nr.220 “Grozījums Darba likumā”
(3993. un 3993.a dok., reģ. nr.1167)

Priekšlikums

- dep. J.Stalidzāne
Par likumprojektu “Grozījumi Valsts kontroles likumā”
(4018. un 4018.a dok., reģ. nr.1168)
Par likumprojektu “Grozījumi Komerclikuma spēkā stāšanās kārtības likumā”
(4022. un 4022.a dok., reģ. nr.1169)
Par likumprojektu “Grozījumi Latvijas Republikas valsts robežas likumā”
(4028. un 4028.a dok., reģ. nr.1170)

Priekšlikumi

- dep. J.Dobelis (par)
- dep. N.Kabanovs (pret)
Par likumprojektu “Grozījums Latvijas Kriminālprocesa kodeksā”
(4036. un 4036.a dok., reģ. nr.1171)

Priekšlikums

- dep. M.Segliņš
Par likumprojektu “Par Vienošanos starp Angiljas valdību un Latvijas Republikas valdību par ienākumu no uzkrājumiem aplikšanu ar nodokli”
(4037. un 4037.a dok., reģ. nr.1172)
Par likumprojektu “Grozījumi Krimināllikumā”
(4038. un 4038.a dok., reģ. nr.1173)
Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanu””
(4039. un 4039.a dok., reģ. nr.1174)
Par likumprojektu “Grozījumi Kredītiestāžu likumā”
(4040. un 4040.a dok., reģ. nr.1175)
Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par aviāciju””
(4048. dok., reģ. nr.1176)

Par procedūru

- dep. J.Dalbiņš
Par likumprojektu “Grozījums Nacionālo bruņoto spēku likumā”
(4049. dok., reģ. nr.1177)
Paziņojums
- dep. J.Dalbiņš
Lēmuma projekts “Par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātam Mārim Gulbim”
(4017. dok.)
Lēmuma projekts “Par Aigara Pētersona apstiprināšanu par Baltijas Asamblejas Latvijas delegācijas vadītāju”
(4019. dok., reģ. nr.703)
Lēmuma projekts “Par Ināras Gardas apstiprināšanu par Augstākās tiesas tiesnesi”
(4031. dok., reģ. nr.704)

Ziņo

- dep. V.Stepaņenko
Lēmuma projekts “Par Veronikas Krūmiņas apstiprināšanu par Augstākās tiesas tiesnesi”
(4032. dok., reģ. nr.705)

Ziņo

- dep. V.Stepaņenko
Lēmuma projekts “Par Ingunas Radzevičas apstiprināšanu par Augstākās tiesas tiesnesi”
(4033. dok., reģ. nr.706)

Ziņo

- dep. V.Stepaņenko
Lēmuma projekts “Par Ģenerālprokuratūras pārstāves Ramonas Bērziņas apstiprināšanu par Centrālās zemes komisijas locekli”
(4056. dok., reģ. nr.707)
Lēmuma projekts “Par deputāta Alberta Krūmiņa apstiprināšanu par Centrālās zemes komisijas locekli”
(4057. dok., reģ. nr.708)
Lēmuma projekts “Par Vairas Paegles un Paula Kļaviņa apstiprināšanu par Eiropas un Vidusjūras valstu Parlamentu Asamblejas (EVPA) Latvijas delegācijas locekļiem un Vairas Paegles apstiprināšanu par Latvijas delegācijas vadītāju”
(4074. dok., reģ. nr.721)
Par darba kārtību

Priekšlikumi

- dep. J.Dalbiņš (par)
- dep. N.Kabanovs (pret)
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par nodokļiem un nodevām”” (2.lasījums) (Steidzams)
(3724. un 3724.b dok., reģ. nr.1109)

Ziņo

- dep. V.E.Bresis
Likumprojekts “Grozījumi Dzīvnieku barības aprites likumā” (2.lasījums) (Steidzams)
(4026. dok., reģ. nr.1127)

Ziņo

- dep. P.Kalniņš
Likumprojekts “Grozījumi Nacionālās drošības likumā” (3.lasījums)
(4024. dok., reģ. nr.1082)

Ziņo

- dep. J.Dalbiņš
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par aviāciju”” (1.lasījums) (Steidzams)
(4048. un 4078. dok., reģ. nr.1176)

Ziņo

- dep. J.Dalbiņš
Likumprojekts “Grozījums Nacionālo bruņoto spēku likumā” (1.lasījums) (Steidzams)
(4049. un 4077. dok., reģ. nr.1177)

Ziņo

- dep. J.Dalbiņš
Likumprojekts “Kriminālprocesa likums” (3.lasījums)
(3933. dok., reģ. nr.286)

Ziņo

- dep. M.Segliņš
Paziņojumi
- dep. A.Kiršteins
- dep. J.Dalbiņš
Reģistrācijas rezultāti

Nolasa

- Saeimas sekretāra biedre   I.Rībena
Likumprojekta “Kriminālprocesa likums” izskatīšanas turpinājums

Ziņo

- dep. M.Segliņš

Ziņo

- dep. E.Jaunups (ziņojuma   turpinājums)

Debates

- dep. Dz.Rasnačs
- dep. P.Tabūns
- dep. P.Simsons
- dep. Dz.Rasnačs
- dep. J.Lagzdiņš
- dep. P.Simsons

Ziņo

- dep. V.Stepaņenko (ziņojuma   turpinājums)
Likumprojekts “Grozījumi Iepakojuma likumā” (3.lasījums)
(4027. dok., reģ. nr.1031)

Ziņo

- dep. I.Emsis
Likumprojekts “Grozījumi Administratīvā procesa likuma spēkā stāšanās likumā” (3.lasījums)
(4029. dok., reģ. nr.1072)

Ziņo

- dep. M.Segliņš

Debates

- dep. V.Buzajevs
Likumprojekts “Grozījumi Komercķīlas likumā” (3.lasījums)
(4030. dok., reģ. nr.1059)

Ziņo

- dep. M.Segliņš
Likumprojekts “Finanšu nodrošinājuma likums” (3.lasījums)
(4034. dok., reģ. nr.1056)

Ziņo

- dep. V.E.Bresis
Likumprojekts “Grozījumi Reliģisko organizāciju likumā” (1.lasījums)
(3904. un 4000. dok., reģ. nr.1143)

Ziņo

- dep. I.Circene
Likumprojekts “Grozījumi Ugunsdrošības un ugunsdzēsības likumā” (2.lasījums)
(3702. un 4002. dok., reģ. nr.1100)

Ziņo

- dep. J.Dalbiņš

Debates

- dep. V.Buzajevs
Likumprojekts “Grozījums Prokuratūras likumā” (2.lasījums)
(3703. un 4016. dok., reģ. nr.1101)

Ziņo

- dep. J.Dalbiņš
Likumprojekts “Grozījumi Valsts fondēto pensiju likumā” (2.lasījums)
(3795. un 4020. dok., reģ. nr.1123)

Ziņo

- dep. Ē.Zunda
Likumprojekts “Grozījumi Muitas likumā” (2.lasījums)
(3800. un 4021. dok., reģ. nr.1128)

Ziņo

- dep. A.Kampars
Likumprojekts “Grozījumi Valsts drošības iestāžu likumā” (2.lasījums)
(3701. un 4025. dok., reģ. nr.1099)

Ziņo

- dep. J.Dalbiņš

Debates

- dep. A.Klementjevs
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par uzņēmumu un uzņēmējsabiedrību maksātnespēju”” (2.lasījums)
(3798. un 4035. dok., reģ. nr.1126)

Ziņo

- dep. A.Slakteris
Lēmuma projekts “Par piekrišanu Saeimas deputāta Mihaila Pietkeviča saukšanai pie administratīvās atbildības”
(3996. dok., reģ. nr.685)

Ziņo

- dep. P.Maksimovs

Debates

- dep. L.Mūrniece
Paziņojumi
- Saeimas priekšsēdētājas biedre   V.Muižniece
- dep. S.Ķikuste
- dep. A.Pētersons
- dep. L.Ozoliņš
Reģistrācijas rezultāti

Nolasa

- Saeimas sekretāra biedre   I.Rībena

 

 

Atbildes uz deputātu jautājumiem

2005.gada 20. aprīlī

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētājas biedre

Vineta Muižniece.

 

Sēdes vadītāja. Labdien, godātie kolēģi! Ir pienācis izsludinātais laiks atbilžu sniegšanai uz deputātu jautājumiem.

Šodien ir izziņots viens jautājums - deputātu Klementjeva, Orlova, Agešina, Urbanoviča un Bartaševiča jautājums iekšlietu ministram Ērikam Jēkabsonam “Par pabalstu izmaksu policijas darbiniekiem” (reģ. nr.63)   (atbilde) .

Uz šo jautājumu ir saņemta ministra rakstiska atbilde, ar kuru deputāti ir iepazīstināti. Ņemot vērā to, ka šobrīd neviens no jautājuma iesniedzējiem nav ieradies, mēs varam secināt, ka ministra rakstiskā atbilde ir apmierinājusi deputātus un mutiska atbilde vairs nav nepieciešama.

Līdz ar to izziņotais jautājums ir izsmelts un mēs beidzam darbu.

Paldies.

Balsojumi

Datums: 21.04.2005. 09:06:48 bal001
Balsošanas motīvs: Par izmaiņām darba kārtībā

Datums: 21.04.2005. 09:07:52 bal002
Balsošanas motīvs: Par izmaiņām darba kārtībā

Grozījums likumā "Par arhīviem"
Datums: 21.04.2005. 09:09:46 bal003
Balsošanas motīvs: Par Satversmes 81.panta kārtībā izdoto Ministru kabineta noteikumu Nr.219 nodošanu komisijām un pieņemšanu 1.lasījumā (3992A dok.)

Grozījums Darba likumā
Datums: 21.04.2005. 09:10:54 bal004
Balsošanas motīvs: Par Satversmes 81.panta kārtībā izdoto Ministru kabineta noteikumu Nr.220 nodošanu komisijām un pieņemšanu 1.lasījumā (dok.Nr.3993A)

Grozījumi Valsts kontroles likumā
Datums: 21.04.2005. 09:12:04 bal005
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4018 nodošanu komisijām

Grozījumi Komerclikuma spēkā stāšanās kārtības likumā
Datums: 21.04.2005. 09:12:36 bal006
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4022 nodošanu komisijām

Grozījumi Latvijas Republikas valsts robežas likumā
Datums: 21.04.2005. 09:21:54 bal007
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4028 nodošanu komisijām

Grozījums Latvijas Kriminālprocesa kodeksā
Datums: 21.04.2005. 09:23:18 bal008
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4036 nodošanu komisijām

Par vienošanos starp Angiljas valdību un Latvijas Republikas valdību par ienākumu no uzkrājumiem aplikšanu ar nodokli
Datums: 21.04.2005. 09:23:56 bal009
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4037 nodošanu komisijām

Grozījumi Krimināllikumā
Datums: 21.04.2005. 09:24:24 bal010
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4038 nodošanu komisijām

Grozījumi likumā "Par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanu"
Datums: 21.04.2005. 09:25:00 bal011
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4039 nodošanu komisijām

Grozījumi Kredītiestāžu likumā
Datums: 21.04.2005. 09:25:32 bal012
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4040 nodošanu komisijām

Grozījumi likumā "Par aviāciju"
Datums: 21.04.2005. 09:26:54 bal013
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4048 nodošanu komisijām

Grozījumi Nacionālo bruņoto spēku likumā
Datums: 21.04.2005. 09:27:38 bal014
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4049 nodošanu komisijām

Datums: 21.04.2005. 09:28:22 bal015
Balsošanas motīvs: Par pārtraukumu

Lēmuma projekts "Par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātam Mārim Gulbim"
Datums: 21.04.2005. 10:05:52 bal016
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.4017

Lēmuma projekts "Par A.Pētersona apstiprināšanu par Baltijas Asamblejas Latvijas delegācijas vadītāju"
Datums: 21.04.2005. 10:06:20 bal017
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.4019

Lēmuma projekts "Par V.Paegles un P.Kļaviņa apstiprināšanu par Eiropas un Vidusjūras valstu Parlamentu asamblejas Latvijas delegācijas locekļiem"
Datums: 21.04.2005. 10:10:04 bal023
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.4074

Datums: 21.04.2005. 10:13:36 bal024
Balsošanas motīvs: Par izmaiņām darba kārtībā

Grozījumi likumā "Par nodokļiem un nodevām" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 21.04.2005. 10:19:16 bal025
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3724 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Dzīvnieku barības aprites likumā (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 21.04.2005. 10:20:18 bal026
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4026 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Nacionālās drošības likumā (3.lasījums)
Datums: 21.04.2005. 10:21:36 bal027
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4024 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi likumā "Par aviāciju" (1.lasījums)
Datums: 21.04.2005. 10:22:28 bal028
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4048 steidzamību

Grozījumi likumā "Par aviāciju" (1.lasījums)
Datums: 21.04.2005. 10:22:52 bal029
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4048 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Nacionālo bruņoto spēku likumā (1.lasījums)
Datums: 21.04.2005. 10:24:08 bal030
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4049 steidzamību

Grozījumi Nacionālo bruņoto spēku likumā (1.lasījums)
Datums: 21.04.2005. 10:24:28 bal031
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4049 pieņemšanu 1.lasījumā

Kriminālprocesa likums (3.lasījums)
Datums: 21.04.2005. 11:04:40 bal032
Balsošanas motīvs: Par 178.priekšlikumu

Kriminālprocesa likums (3.lasījums)
Datums: 21.04.2005. 11:37:48 bal033
Balsošanas motīvs: Par 556.priekšlikumu

Kriminālprocesa likums (3.lasījums)
Datums: 21.04.2005. 11:38:24 bal034
Balsošanas motīvs: Par 557.priekšlikumu

Kriminālprocesa likums (3.lasījums)
Datums: 21.04.2005. 11:42:04 bal035
Balsošanas motīvs: Par 644. priekšlikumu

Kriminālprocesa likums (3.lasījums)
Datums: 21.04.2005. 11:43:08 bal036
Balsošanas motīvs: Par 662.priekšlikumu

Kriminālprocesa likums (3.lasījums)
Datums: 21.04.2005. 11:50:34 bal037
Balsošanas motīvs: Par 815.priekšlikumu

Kriminālprocesa likums (3.lasījums)
Datums: 21.04.2005. 11:51:06 bal038
Balsošanas motīvs: Par 818.priekšlikumu

Kriminālprocesa likums (3.lasījums)
Datums: 21.04.2005. 11:51:40 bal039
Balsošanas motīvs: Par 824.priekšlikumu

Kriminālprocesa likums (3.lasījums)
Datums: 21.04.2005. 12:14:26 bal040
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3933 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi Iepakojuma likumā (3.lasījums)
Datums: 21.04.2005. 12:15:34 bal041
Balsošanas motīvs: Par 3.priekšlikumu

Grozījumi Iepakojuma likumā (3.lasījums)
Datums: 21.04.2005. 12:15:58 bal042
Balsošanas motīvs: Par 4.priekšlikumu

Grozījumi Iepakojuma likumā (3.lasījums)
Datums: 21.04.2005. 12:17:14 bal043
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4027 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi Administratīvā procesa likuma spēkā stāšanās likumā (3.lasījums)
Datums: 21.04.2005. 12:21:26 bal044
Balsošanas motīvs: Par 1.priekšlikumu

Grozījumi Administratīvā procesa likuma spēkā stāšanās likumā (3.lasījums)
Datums: 21.04.2005. 12:21:48 bal045
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4029 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi Komercķīlas likumā (3.lasījums)
Datums: 21.04.2005. 12:22:40 bal046
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4030 pieņemšanu 3.lasījumā

Finanšu nodrošinājuma likums (3.lasījums)
Datums: 21.04.2005. 12:23:44 bal047
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4034 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi Reliģisko organizāciju likumā (1.lasījums)
Datums: 21.04.2005. 12:24:28 bal048
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3904 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Ugunsdrošības un ugunsdzēsības likumā (2.lasījums)
Datums: 21.04.2005. 12:29:56 bal049
Balsošanas motīvs: Par 1.priekšlikumu

Grozījumi Ugunsdrošības un ugunsdzēsības likumā (2.lasījums)
Datums: 21.04.2005. 12:30:30 bal050
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4002 pieņemšanu 2.lasījumā

Datums: 21.04.2005. 12:31:30 bal051
Balsošanas motīvs: Par sēdes turpināšanu bez pārtraukuma

Grozījums Prokuratūras likumā (2.lasījums)
Datums: 21.04.2005. 12:32:08 bal052
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4016 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Valsts fondēto pensiju likumā (2.lasījums)
Datums: 21.04.2005. 12:33:42 bal053
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4020 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Muitas likumā (2.lasījums)
Datums: 21.04.2005. 12:35:14 bal054
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4021 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Valsts drošības iestāžu likumā (2.lasījums)
Datums: 21.04.2005. 12:37:48 bal055
Balsošanas motīvs: Par 2.priekšlikumu

Grozījumi Valsts drošības iestāžu likumā (2.lasījums)
Datums: 21.04.2005. 12:38:32 bal056
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4025 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi likumā "Par uzņēmumu un uzņēmējsabiedrību maksātnespēju" (2.lasījums)
Datums: 21.04.2005. 12:41:52 bal057
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4035 pieņemšanu 2.lasījumā

Lēmuma projekts "Par piekrišanu Saeimas deputāta M.Pietkeviča saukšanai pie administratīvās atbildības"
Datums: 21.04.2005. 12:44:30 bal058
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.3996

Ceturtdien, 29.februārī
09:00  Saeimas 2024.gada 29.februāra kārtējā sēde
10:30  Saeimas Prezidija un Frakciju padomes sēde
17:00  2024.gada 29.februāra atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem