Latvijas Republikas 8.Saeimas

ziemas sesijas astotā sēde

2005.gada 3.martā

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

 

Sēdes darba kārtība
Satura rādītājs
Balsojumi


Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Sākam Saeimas 3.marta sēdi!

Pirms sākam izskatīt sēdes darba kārtību, daru jums zināmu, ka Saeimas Prezidijs ir saņēmis Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas lūgumu svītrot no šā gada 3.marta Saeimas sēdes darba kārtības likumprojektu “Grozījums likumā “Par pilsētas domes, rajona padomes, novada domes un pagasta padomes deputāta statusu””. Vai deputātiem ir iebildumi pret darba kārtības izmaiņām? Nav. Darba kārtība ir mainīta.

Cienījamie kolēģi! Saeimas Prezidijs ir saņēmis Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Enerģētikas likumā” un lūdz šo likumprojektu iekļaut 3.marta sēdes darba kārtībā. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts darba kārtībā iekļauts.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis arī Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Elektroenerģijas tirgus likums”, un Ministru kabinets lūdz šo likumprojektu iekļaut 3.marta sēdes darba kārtībā. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas iesniegumu ar lūgumu iekļaut sēdes darba kārtībā lēmuma projektu “Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojektam “Grozījums likumā “Par pilsētas domes, rajona padomes, novada domes un pagasta padomes deputāta statusu”””. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtībā lēmuma projekts ir iekļauts.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas lūgumu izdarīt izmaiņas Saeimas 3.marta sēdes darba kārtībā un iekļaut tajā likumprojektu “Grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”” izskatīšanai pirmajā lasījumā, kā arī alternatīvo likumprojektu “Grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli””, ko ir izstrādājusi Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtībā iekļauts.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētāja iesniegumu ar lūgumu izdarīt izmaiņas 3.marta sēdes darba kārtībā, iekļaujot tajā lēmuma projektu “Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojektam “Grozījumi likumā “Par zemes reformas pabeigšanu lauku apvidos”””. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtībā iekļauts.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas lūgumu izdarīt izmaiņas Saeimas šā gada 3.marta sēdes darba kārtībā, iekļaujot tajā Saeimas lēmuma projektu “Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojektam “Grozījumi likumā “Par valsts un pašvaldību īpašuma objektu privatizāciju”””. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas lūgumu izdarīt izmaiņas Saeimas šā gada 3.marta sēdes darba kārtībā, iekļaujot tajā Saeimas lēmuma projektu “Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojektam “Grozījumi likumā “Par īpašuma tiesību atjaunošanu uz uzņēmumiem un citiem īpašuma objektiem”””. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas iesniegumu ar lūgumu izdarīt izmaiņas Saeimas šā gada 3.marta sēdes darba kārtībā, iekļaujot tajā Saeimas lēmuma projektu “Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojektam “Grozījumi likumā “Par privatizācijas sertifikātiem”””. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas iesniegumu ar lūgumu izdarīt izmaiņas Saeimas šā gada 3.marta sēdes darba kārtībā, iekļaujot tajā Saeimas lēmuma projektu “Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojektam “Grozījumi likumā “Par zemes reformas pabeigšanu pilsētās”””. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas iesniegumu ar lūgumu izdarīt izmaiņas Saeimas šā gada 3.marta sēdes darba kārtībā, iekļaujot tajā Saeimas lēmuma projektu “Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojektam “Grozījumi Valsts un pašvaldību mantas atsavināšanas likumā”””. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas iesniegumu ar lūgumu izdarīt izmaiņas Saeimas šā gada 3.marta sēdes darba kārtībā, iekļaujot tajā Saeimas lēmuma projektu “Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojektam “Grozījumi likumā “Par zemes reformu Latvijas Republikas pilsētās”””. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta.

Sākam izskatīt darba kārtību.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Jakova Plinera, Nikolaja Kabanova, Jura Sokolovska, Andreja Aleksejeva, Vladimira Buzajeva un Andra Tolmačova iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai un noteikt, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija.

“Par” pieteicies runāt deputāts Vladimirs Buzajevs.

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcijā”).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Apspriežamais PCTVL frakcijas priekšlikums paredz, ka, sākot no 2006.gada 1.janvāra, katru gadu par 2% tiks samazināta iedzīvotāju ienākuma nodokļa likme, kas tiks pārskaitīta valsts budžetā. Atbrīvojušies līdzekļi tiks pārskaitīti pašvaldību budžetā.

2005.gadā pašvaldību budžetā tiks pārskaitīti 73% no ienākuma nodokļa summas, bet savukārt valsts budžetā - 27 procenti. 2009.gada 1.janvārī šī proporcija būs attiecīgi 81 procents un 19 procenti.

Pēc speciālo budžetu likvidācijas atskaitījumi no ienākuma nodokļa sastāda niecīgu valsts budžeta daļu. Šogad tie ir tikai 4,9 procenti. Savukārt pašvaldību budžetā tā ir pati būtiskākā ienākumu daļa: 48,1% - vidēji valstij un 59% - Rīgas budžeta projektā. Ienākuma nodokļa pārdales tempi tika izraudzīti tādi, lai nodokļu ienākumi valsts budžetā nesamazinātos.

Ņemot vērā algas pieaugumu, kuru prognozē Kalvīša valdības ekonomisti, šī summa paliks nemainīga - aptuveni 126 miljoni latu gadā. Iznāk sava veida perpetuum mobile - mūžīgais dzinējs. Toties pašvaldību budžeta struktūra kardināli mainās. Perioda beigās ienākuma nodokļa daļa tajā sasniegs 55,8 procentus. Pašvaldību budžetam kopumā tas būs 53,1 miljonu latu liels pieaugums, bet Rīgas pašvaldībai - 23,4 miljoni. Pašvaldību budžets kļūs bezdeficīta, un pašvaldības iegūs iespējas pilnā mērā realizēt likumā paredzētās funkcijas.

Rīgas pašvaldības budžeta pieaugums tostarp ļaus arī pilnībā segt izdevumus pusotra tūkstoša dzīvokļu celtniecībai gadā, ko rīdziniekiem sola gan PCTVL, gan sociāldemokrāti, gan Jaunais centrs un Tautas saskaņas partija.

Vēl paliks līdzekļi, lai pusotras reizes palielinātu galvaspilsētas sociālo budžetu - no 16 līdz 24 miljoniem latu.

PCTVL stratēģiskais mērķis ir attīstīt pašvaldību patstāvību un sniegt valsts atbalstu pašvaldībām.

Cienījamās dāmas un kungi! Finanšu ministrs Oskars Spurdziņš, vērtējot PCTVL priekšlikumu, paziņoja, ka, pirms Latvijā nav beigusies bezgalīgā reģionālā reforma, nevajadzētu veikt iedzīvotāju ienākuma nodokļa ieņēmumu pārdali starp valsts un pašvaldību budžetiem. Šim viedoklim var piekrist tikai daļēji kaut vai tāpēc, ka šī reforma neskar lielo pilsētu intereses, kur dzīvo Latvijas iedzīvotāju lielākā daļa.

Vajadzētu ņemt vērā arī to, ka Latvijas Pašvaldību savienība iepriekš jau vairākkārt ir lūgusi palielināt iedzīvotāju ienākuma nodokļa ieņēmumu daļu, kas tiek ieskaitīta pašvaldību budžetā.

PCTVL frakcija cer, ka pat tajā gadījumā, ja šis likumprojekts tiks noraidīts, Saeimas labējais vairākums tomēr būs spiests iet mūsu piedāvāto ceļu.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Neviens deputāts nav pieteicies runāt “pret”. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 16, pret - 50, atturas - 25. Likumprojekts komisijām nav nodots.

Pirms tālāk izskatām Saeimas sēdes darba kārtību, daru jums zināmu, ka Saeimas Prezidijs ir saņēmis Juridiskās komisijas iesniegumu ar lūgumu iekļaut Saeimas sēdes darba kārtībā Saeimas lēmuma projektu “Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu uz otro lasījumu likumprojektam “Grozījumi likumā “Par nekustamā īpašuma piespiedu atsavināšanu valsts vai sabiedriskajām vajadzībām”””. Vai deputātiem ir iebildumi? (Starpsaucieni: “Ir!”) Ja deputātiem ir iebildumi, lūdzu deputātus balsot par darba kārtības maiņu, iekļaujot tajā Saeimas lēmuma projektu “Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu uz otro lasījumu likumprojektam “Grozījumi likumā “Par nekustamā īpašuma piespiedu atsavināšanu valsts vai sabiedriskajām vajadzībām”””! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 79, pret - 10, neviens deputāts neatturas. Darba kārtība ir mainīta. Paldies.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Jakova Plinera, Jura Sokolovska, Vladimira Buzajeva, Andreja Aleksejeva, Nikolaja Kabanova un Andra Tolmačova iesniegto likumprojektu “Grozījums Latvijas Republikas Satversmē” nodot Juridiskajai komisijai un visām pārējām Saeimas komisijām, nosakot, ka Juridiskā komisija ir atbildīgā komisija.

Deputāts Jakovs Pliners ir pieteicies runāt “par”.

J.Pliners (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Godātie deputāti! Šodien, kad līdz pašvaldību vēlēšanām ir atlikušas deviņas dienas, politisko organizāciju apvienība PCTVL atkal piedāvā jums pieņemšanai grozījumus Latvijas Republikas Satversmē, kuri būtiski paplašinās to personu loku, kurām ir tiesības piedalīties pašvaldību vēlēšanās.

Mūsu priekšlikums būtu neprātīgs, ja tajā nebūtu norādīts grozījumu spēkā stāšanās termiņš - 2005.gada 4.maijs, tas ir, 15.gadadiena, kopš tika pieņemta deklarācija “Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu”. Mēs atkal piedāvājam priekšlikumu - nepārprotami norādīt, ka pašvaldību vēlēšanās līdzās Latvijas pilsoņiem būtu jāpiedalās ne tikai Eiropas Savienības pilsoņiem, kuri ar grūtībām izprot, kur tad īsti atrodas Latvija, bet arī Latvijas nepilsoņiem, respektīvi, tiem cilvēkiem, kuriem ir vienīgi Latvijas pase, - cilvēkiem, no kuriem 80 procenti ir dzimuši Latvijā vai kuru uzturēšanās laiks valstī ir ne mazāks par 30 gadiem. Neatkarības atjaunošanas deklarācijas pasludināšanas dienā viņiem visiem bija politiskās tiesības. Daudzi no tiem cilvēkiem balsoja par tiem Augstākās padomes deputātiem, kuri vēlāk atņēma viņiem visas politiskās tiesības.

Daudzi no tiem cilvēkiem tieši pirms 14 gadiem - 3.martā - piedalījās aptaujā “Par neatkarīgu un demokrātisku Latviju” un balsoja “par”. Šādas personas pašreiz ir gandrīz 48% no visiem Latvijā dzīvojošajiem nacionālo minoritāšu pārstāvjiem un 20% no visiem valsts iedzīvotājiem.

Godātie deputāti! Gribētos pievērst jūsu uzmanību tam, ka mūsu priekšlikumi pilnībā atbilst vismaz septiņām starptautiskajām rekomendācijām:

pirmkārt, Eiropas Padomes, Eiropas vietējo un reģionālo varas iestāžu 1998.gada kongresa rekomendācijai par vietējo un reģionālo demokrātiju Latvijā;

otrkārt, Eiropas Komisijas pret rasismu un neiecietību 2002.gada ziņojumam par Latviju;

treškārt, 2003.gada Eiropas Padomes Parlamentārās Asamblejas rekomendācijai par imigrantu integrācijas politiku Eiropas Padomes dalībvalstīs;

ceturtkārt, 2003.gada Eiropas Padomes Cilvēktiesību komisāra ziņojumam par vizīti uz Latviju;

piektkārt, 2003.gada ANO Cilvēktiesību komitejas atzinumam par Latviju;

sestkārt, 2003.gada ANO Rasu diskriminācijas izskaušanas komitejas atzinumam;

septītkārt, 2004.gada Eiropas Parlamenta rezolūcijai par Eiropas Komisijas visaptverošo monitoringa ziņojumu par Latvijas un citu kandidātvalstu gatavību dalībai Eiropas Savienībā.

Latvijas valdošais vairākums apgalvo, ka nepilsoņu piedalīšanās pašvaldību vēlēšanās kļūs par šķērsli viņu integrācijai Latvijas sabiedrībā. Tomēr var skaidri redzēt, ka visā pārējā pasaulē dominē gluži pretējs viedoklis.

Cienījamās dāmas! Godātie kungi! Nevajadzētu aizmirst arī to faktu, ka deklarācijā “Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu” bija viennozīmīgi apsolīts (citēju!) garantēt tiem PSRS pilsoņiem, kas izteiks vēlēšanos dzīvot Latvijā, nepieņemot tās pilsonību, “sociālās, ekonomiskās un kultūras tiesības, kā arī politiskās brīvības, kuras atbilst vispāratzītām starptautiskām cilvēktiesību normām”.

Pēc 15 gadiem vajadzētu tomēr izpildīt šos solījumus, lai 4.maijs kļūtu par nacionālās samierināšanās dienu, par patiesas, nevis šķietamas integrācijas dienu. Par dienu, kad izbeigtu pastāvēt nosacīta partiju dalīšana krievu partijās un latviešu partijās. Tā tas jau notika Igaunijā. (Starpsauciens: “Laiks ir beidzies!”)

Sēdes vadītāja. Cienījamais deputāta kungs, jūsu uzstāšanās laiks ir beidzies!

J.Pliners. Manuprāt, šis likumprojekts būtu jāatbalsta ikvienam, kas ir patiess Latvijas patriots.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Deputāts Juris Dobelis ir pieteicies runāt “pret”.

J.Dobelis (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Cienītie kolēģi! Mani tā nedaudz sajūsmināja tas, ka sabiedrībai ir lieli prieki par to, ka, lūk, Putins esot gatavs nožēlot to, kas ir kādreiz noticis. Nu, ļoti jauki! Tikai nezin kāpēc mūsu sabiedrībā nepiemin to, ka Putins pie reizes pateica: “Bet, ziniet, tie latviešu strēlnieki jau arī nebija labi cilvēki. Tie to revolūciju taisīja, un tie stutēja tos boļševikus, un mēs to negribam aizmirst.” Ko tas nozīmē? Es jau varētu pateikt, ka daudziem latviešu strēlniekiem tēvi un vectēvi tika noslepkavoti “melnās sotņas” ārdīšanās laikā 1905.gadā. Tas nu tā, starp citu. Un tad mēs vēl atcerēsimies Pēteri I, Ivanu Bargo un nonāksim līdz brāļiem Seslovičiem no Polockas, kas te jau 13.gadsimtenī gribēja brukt iekšā. Redziet, šodien var ļoti skaisti izteikties par pagātni. Pagātne ir jāsakārto, viss savās vietās jānoliek. Tas ir jādara. Taču neviens visā pasaulē neprot skaidri pateikt vienu lietu - par tām pagātnes sekām, kas jūtamas šodien. Ar tām diemžēl jānodarbojas tikai Latvijai. Mūs visa pasaule māca: “Mīliet, māciet, naturalizējiet, risiniet, kā nu jūs protat! Mēs jums palīdzēsim mīlēt un naturalizēt!”

Un te parādās šī nepilsoņu “kārts”. Ko nesen teica Krievijas ārlietu ministrs Lavrovs? Viņš teica to pašu, ko Jakovs Pliners. Varbūt ir pat saskaņojuši savu rīcību. Viņš tieši to pašu teica: “Dodiet nepilsoņiem tiesības vēlēt pašvaldības!” Neskatoties uz to, ka mūsu valsts pamatlikumā -
Satversmē - teikts kaut kas cits!

Ir vienkārši smieklīgas šīs naivās runas, kas izskan te šad un tad: “Mēs visus tos nepilsoņus pārtaisīsim par pilsoņiem!” Daļa šo nepilsoņu nicina Latviju kā neatkarīgu valsti, nicina latviešus kā tautu un nicina arī latviešu valodu. Un tādi nav tikai daži. Tādu ir desmitiem tūkstošu. Kādi gan var iznākt no viņiem pilsoņi?! (No zāles dep. Dz.Ābiķis: “Latvieti, nepadodies!”)

Tātad, lūk, šī ir tā “kārts”! Un viņi, viens otrs no viņiem, vēl uzskata, ka viņi dzīvo joprojām iekš to PSRS, un arī nomirt viņi taisās iekš to PSRS. To viņi varēja izdarīt pirms dažiem gadiem. Tad vēl tādas iespējas bija. Tagad ir grūtāk. Tagad ir miršanai vieta jāmeklē laikam kaut kur ārpus Latvijas.

No vienas puses, tātad ir kaut kāda nevajadzīga sabiedrības iesaistīšana maigākā naturalizācijas procesā, jo, kad mēs viņus visus naturalizēšot, tad viņi būšot ļoti labi. No otras puses, ne velti visu laiku šeit tiks izmantota šī nepilsoņu “kārts”.

Jā, mēs šodien nobalsosim pret šiem Satversmes grozījumiem, par to nav šaubu, taču mūsu politiķiem ir jāiemācās atbildēt starptautiski - kā tālāk risināt šo nelikumīgi Latvijā iebraukušo civilokupantu lietas. Reta valsts pasaulē ir tāda kā Latvija, kur šādi ārdās un turpina ārdīties. Pievērsiet, lūdzu, tam uzmanību, un, apspēlējot šos jautājumus, runāsim ne tikai par balsošanu “pret”, bet arī par savu turpmāko rīcību!

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Viens deputāts ir runājis “par”,
viens - “pret”. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot arī atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 17, pret - 69, atturas - 1. Likumprojekts nav nodots komisijām.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Valsts fondēto pensiju likumā” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 78, pret - 1, neviens neatturas. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījums likumā “Ārvalstu bruņoto spēku statuss Latvijas Republikā”” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai un Ārlietu komisijai un noteikt, ka Ārlietu komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 81, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Par 1992.gada Starptautiskās konvencijas par starptautiskā fonda nodibināšanu naftas piesārņojuma radīto zaudējumu kompensācijai 2003.gada protokolu” nodot Ārlietu komisijai, Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka Ārlietu komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 81, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par uzņēmumu un uzņēmējsabiedrību maksātnespēju”” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 78, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Dzīvnieku barības aprites likumā” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Muitas likumā” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par šā likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 79, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par konsolidētajiem gada pārskatiem”” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par uzņēmumu gada pārskatiem”” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Enerģētikas likumā” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Elektroenerģijas tirgus likums” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 89, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputāta Valda Ģīļa iesniegumu ar lūgumu piešķirt viņam bezalgas atvaļinājumu šā gada 24.februārī. Lūdzu deputātus balsot par atvaļinājuma piešķiršanu deputātam Valdim Ģīlim! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret un atturas - nav. Atvaļinājums deputātam piešķirts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojekta “Grozījums likumā “Par pilsētas domes, rajona padomes, novada domes un pagasta padomes deputāta statusu””” otrajam lasījumam līdz 2005.gada 11.aprīlim un izskatīt likumprojektu otrajā lasījumā 2005.gada 14.aprīļa sēdē. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 92, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu uz otro lasījumu likumprojektam “Grozījumi likumā “Par nekustamā īpašuma piespiedu atsavināšanu valsts vai sabiedriskajām vajadzībām””” līdz 2005.gada 10.martam. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 81, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Helmuta Nagļa iecelšanu par Rīgas rajona zemesgrāmatu nodaļas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Godājamie kolēģi! Juridiskā komisija ir izskatījusi lēmuma projektu par Helmuta Nagļa iecelšanu par Rīgas rajona zemesgrāmatu nodaļas tiesnesi un to atbalstījusi.

Lūdzu atbalstīt šo lēmuma projektu!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 89, pret - nav, atturas - 2. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Jāņa Maizīša apstiprināšanu par ģenerālprokuroru”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Godātie kolēģi! Juridiskā komisija ir izskatījusi lēmuma projektu par Jāņa Maizīša apstiprināšanu par ģenerālprokuroru un to atbalstījusi.

Lūdzu atbalstīt šo lēmuma projektu!

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Juris Dobelis.

J.Dobelis (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Cienītie kolēģi! Varētu jau vispār šodien te nerīkot nekādas īpašas pārrunas un vienkārši nobalsot. Jūs jau arī laikam zināt, ka apvienība “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK jau sen ir skaidri pateikusi, ka atbalstīs Jāņa Maizīša kandidatūru, taču ne jau par to ir runa. Tikai savādi ir tas, ka kārtējo reizi pirms nopietnas amatpersonas apstiprināšanas saceļas pilnīgi nevajadzīga “vētra ūdens glāzē”. Un pēc tam, kad šī vētra ir sacēlusies, tad, protams, pie tā ir vainīgi kaut kādi politiķi.

Tad varbūt paskatīsimies nedaudz uz faktiem! Vienīgais, ko laikam vajadzētu cienīt gan vēsturē, gan sadzīvē, ir fakti. Kurš sacēla jezgu ap šo jautājumu, un kad tas notika? Izanalizējot Jāņa Maizīša darbu piecu gadu laikā, kā arī diezgan bieži apmeklējot Prokuratūras dažāda rakstura sanāksmes un gada atskaites, kaut kā nenācās dzirdēt par ģenerālprokurora sliktu darbu, par kaut ko neizdarītu, par kaut ko kliedzoši negatīvu.

Tad kāpēc tieši tagad, dažus mēnešus pirms viņa iespējamās apstiprināšanas amatā, pirms viņa kandidatūras atkārtotas izvirzīšanas, parādījās šī jezga?

Lūk, šis ir jautājums, kas ir jāuzdod tiem, kuri tādu lietu iekustināja! Atkal kārtējo reizi parādās jautājums: “Kam tas bija izdevīgi?” Kāpēc vienmēr tad, kad mēs nonākam līdz nopietnam jautājumam, kad lemjam par nopietnas amatpersonas apstiprināšanu, pēdējā brīdī parādās kaut kādi, es teikšu tā, izmisīga satura ieteikumi, protesti, kritika un vēl kaut kas.

Vai tad visiem šiem kritiķiem, visiem tiem “uzbraucējiem” un “uzbrucējiem” nebija dots pietiekami ilgs laiks, lai profesionāli izteiktos par to, kas notiek Ģenerālprokuratūrā un kas vispār notiek Prokuratūras sistēmā?

Es vairāk vai mazāk esmu novērojis Aizsardzības un iekšlietu komisijas darbā to, ka mums bija praktiskas sarunas ar Prokuratūras pārstāvjiem gan par tiem likumprojektiem, kurus vajadzētu uzlabot, gan arī par tiem, kurus vajadzētu vispār iesniegt, bet mūsu komisijas sēdēs nekad nebija tādi jautājumi jāapspriež, ka kaut kas ir galīgi slikti izdarīts vai nav izdarīts. Tas, ka viens var kritiskāk izteikties par kādu jautājumu, bet otrs var izteikties miermīlīgāk, jau nav nekas neparasts.

Arī šodien ir kaut kāda pastiprināta nervozitāte. Protams, ir daudz un dažādu personu, kuras parasti neapmeklē komisijas sēdes, jo, redziet, tas darbs pie likumiem jau ir garlaicīgs un neinteresants. Šeit varbūt sanāk kaut kāda lēta sensācija.

Es atgādināšu, kā tad mums bija ar to KNAB priekšnieces ievēlēšanu, vai, pareizāk sakot, neievēlēšanu. Lielā vienprātībā koalīcija apsolīja: “Viss būs kārtībā!” Lielā vienprātībā koalīcija šo jautājumu “izgāza”.

Es saprotu, ka šodien tas acīmredzot nevar notikt, jo ir pārāk liels risks kādam spēlēties, bet tanī pašā laikā šo nervozitāti, kuru kādam ļoti patīk sabiedrībā uzturēt, - to nevar neievērot. Un tad ir jāprasa: “Vai mēs gribam nopietni strādāt pie savu struktūru pilnveidošanas?” Es domāju, ka prokuratūras sistēma pilnveidojas. Par to esmu pārliecinājies vairākkārt, uzdodot konkrētus jautājumus un saņemot konkrētas atbildes. Lūk!

Tā ka nav runa par to, ka mūsu uzskati vai viedokļi būtu mainījušies. Runa ir par to, ka sabiedrība tiek tracināta mākslīgi un nevajadzīgi.

Tagad ir lielie uztraukumi: kāpēc tad nu agrāk šo apstiprināšanu ir vajadzīgs veikt?

Šis jautājums jāuzdod tiem, kas šo jezgu sacēla. Acīmredzot mīļā miera labad, lai izbeigtos visa šī pļāpāšana, vajag vienkārši apstiprināt kandidātu uz šo amatu, un izbeigsies tas viss. Un tad būs jauna, cita tipa intervija, un tad tie paši intervētāji, kas pirms tam vienu runāja, runās drusku citādāk. Un viss turpināsies. Tikai sabiedrība būs zaudējusi laiku, un arī nedaudz nervu viens otrs būs zaudējis. Un, protams, vainīgi būs tie, kas šeit sēž. Tie būs vienmēr tie galvenie vainīgie. Ar to jums, cienītie kolēģi, laikam būs jāsamierinās. (No zāles dep. Dz.Ābiķis: “Es ļoti šaubos, vai tu balsosi “par”!”)

Mēs balsosim “par”. Par to nav nekādu šaubu. Ceru, ka vairums darīs to pašu.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Deputāts Aleksandrs Kiršteins. (Dep. J.Dobelis kaut ko no zāles sauc.)

A.Kiršteins (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godājamie Saeimas deputāti! Šodien ir diezgan atbildīgs brīdis.

Viens no ģenerālprokurora galvenajiem uzdevumiem, protams, ir pārraudzīt tiesiskumu valstī kopumā. Viņam ir jāredz, kā notiek procesi, viņam ir dotas ļoti lielas pilnvaras saskaņā ar likumu. Ģenerālprokuroram ir tiesības likt ierosināt lietas. Viņš var tiesā ierosināt, piemēram, lietu par vienas vai otras avīzes slēgšanu par nacionālā naida kurināšanu.

Es domāju, ka tieši pēdējos divos gados Latvijā ļoti veiksmīgi notiek cīņa pret organizēto noziedzību, korupciju, naudas atmazgāšanu. Taču paliek it kā aizmirsta viena joma, kas, manā izpratnē, ir faktiski pati galvenā. Mēs kaut kā, cīnoties pret šo noziedzību, esam to jomu aizmirsuši. Tas jautājums, manā izpratnē, ir tikpat svarīgs: kas tad notiek ar cīņu pret tiem noziegumiem, kas ir saistīti ar pretdarbību valstij, noziegumu pret valsti? Kā ir ar klaju pretlatvisku darbību? Mēs zinām, ka mums ir ļoti stingri likumi, mums ir Eiropas Savienības veco valstu dažādā pieredze cīņā pret ksenofobiju, rasismu, antisemītismu. Taču es gribēju papētīt un vairākus mēnešus ļoti uzmanīgi sekoju, kā tad pie mums iet ar naida kurināšanu pret latviešiem. Kas pret to cīnās? Kas veic uzraudzību valstī? Un kādi tad ir šie latvieši? Un es palasīju pēdējo mēnešu publikācijas laikrakstā “Čas”.

Godājamie deputāti! Labākajā gadījumā tur, protams, visi latvieši tiek saukti par etnokrātiem, par titulēto nāciju vai par revanšisma ideju pārņemtiem maniakiem. Sliktākajā gadījumā tiek piedēvētas visai tautai (nevis, teiksim, Kiršteinam, Šadurskim vai Dobelim, bet visai latviešu tautai!), kā 1.oktobrī “Čas” raksta, šādas īpašības: latvieši esot atriebīgi, ļauni, divkosīgi, nelietīgi, gļēvulīgi... Tās esot viņu galvenās pazīmes. Es domāju, ka nu jau debesis nogāzīsies par šādu, teiksim, pretvalstisku darbību vai nacionālā naida kurināšanu pret latviešiem. Izrādās, nekas nenotiek!

Ko tad šie latvieši grib? Komentētājs, tāds Fedosejevs, raksta, ka latviešu galvenais uzdevums esot panākt, lai vārds “latvietis” būtu sinonīms vārdam “barin” - “lielkungs” vai “lielsaimnieks” - un lai visi nelatvieši būtu kalpi. Tātad tas esot latviešu galvenais uzdevums mūsu valstī!

Kādi tad esot latviešu skolotāji?

Rakstīts tiek apmēram tā: “Nu ko gan jūs gribat no tautas, no kuras nāk tādi skolotāji, kas, krievu skolā mācīdami latviešu valodu, uzrunu sāk ar vārdiem “russkije sviņji!” - “krievu cūkas”?! Vai jūs varat iedomāties šādu briesmīgu situāciju, ka krievu skolā... (No zāles dep. A.Golubovs: “Izslēdziet mikrofonu viņam!”)

Sēdes vadītāja. Lūdzu, tuvāk tēmai! Runājiet par lēmuma projektu! (No zāles dep. L.Ozoliņš: “Lai runā!”)

A.Kiršteins. Tie ir noziegumi, priekšsēdētājas kundze, un mēs par tiem runājam.

16.oktobrī laikraksts “Čas” izskaidro, kāpēc tas esot tā. Izrādās, ka visu latviešu tautu esot sabojājuši Rietumu latvieši, jo viņu jaunatnes organizācijās viņiem smadzenes esot izskalojuši esesieši, kas izrēķinājušies ar mierīgajiem iedzīvotājiem un iepotējuši visai tautai revanšisma idejas.

25.septembrī laikraksts “Čas” pamāca, ka šo valsti sagraut nevarēšot, ja visi sēdēšot rokas klēpī salikuši un nenodarbošoties ar diversijām. Vēstures skolotājs Malnačs raksta: “Lai izglītības reforma buksē no apakšas rekomendējamā sabotāžā!” (“Pustj reforma buksujet v zibkom peske [..] rekomendujemovo sņizu sabotaža.”)

Un kāpēc vispār esot jāmācās latviešu valoda? “Čas” raksta: “Tāpēc, ka daudzi no mums pie pirmās izdevības aizbrauks no šīs valsts - kādi uz Krieviju vai Ukrainu, kādi uz Izraēlu, kādi uz ASV vai Vāciju.” (Starpsauciens: “Pareizi!”)

Sēdes vadītāja. Cienījamais kolēģi! Ja jūs nerunāsiet par lēmuma projektu konkrēti, tad būs jāizslēdz jums mikrofons!

A.Kiršteins. Tūlīt beigšu.

Tātad viens no ģenerālprokurora uzdevumiem ir pārraudzīt šos procesus, novērot šo darbību - kūdīšanu pret latviešu tautu. Mēs uzrakstījām vēstuli ģenerālprokuroram un vaicājām, kas tad veic uzraudzību pār šiem procesiem, un saņēmām no Ģenerālprokuratūras atbildi decembrī, un tā atbilde bija ļoti vienkārša - ka 2003. un 2004.gadā nav ierosināta neviena lieta par šiem rakstiem. (Lai gan Preses likumā ir teikts, ka ģenerālprokurors ir viens no tiem cilvēkiem Latvijā, kuram būtu jākontrolē arī šie procesi un jāierosina attiecīgās lietas!) Vēstuli ir parakstījusi virsprokurore Usāne.

Līdz ar to ir jāizdara secinājums, ka Prokuratūra nav darījusi absolūti neko līdz šim. Es domāju, ka, ja šodien tiks attiecībā uz ģenerālprokuroru nobalsots “par”, mēs tomēr atgriezīsimies pie šiem jautājumiem - un nevis pēc pieciem gadiem, bet jau pēc brīvdienām (es domāju, ka pēc kādiem pieciem sešiem mēnešiem), un mēs palīdzēsim jums, Maizīša kungs. Palīdzēsim. Ja vajag kādus likumus pamainīt, ierosiniet, lūdzu, attiecīgo likumu labojumus, lai tie kļūtu vēl stingrāki (lai gan mans iespaids ir, ka visa Latvijas likumdošana jau ir pietiekami stingra), lai mūsu valstī beidzot būtu kārtība!

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Deputāts Vilnis Edvīns Bresis.

V.E.Bresis (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Godātais Prezidij! Godātie kolēģi! Mēs vakar uzklausījām Maizīša kungu savā frakcijā un nolēmām atbalstīt Maizīša kandidatūru.

Taču, ja runājam par tiesisko vidi, jāteic, ka frakcija nav apmierināta ar to stāvokli, kādā faktiski atrodas Latvija. Mēs nebūt neesam apmierināti ar to, kas notiek mūsu laukos, kas notiek “točkās”, kur dienu un nakti tirgojas ar alkoholu. Mūsu cilvēki nodzeras un kļūst darba nespējīgi, iet bojā un izjūk viņu ģimenes.

Mēs neesam apmierināti arī ar to, kāda ir kārtība uz mūsu ceļiem. Tur diemžēl katru dienu aiziet kāds cilvēks bojā, un galu galā gada beigās šie statistikas dati ir vienkārši drausmīgi.

Man šķiet, ka mēs, tā ļoti vienkāršoti un ātri paiedami garām šiem jautājumiem, kad ieceļam amatos augstus vīrus, kuri lemj par tiesiskās vides kārtību mūsu valstī, faktiski izrādām zināmu necieņu pret to. Šķiet, ka deputāti neinteresējas par to, kas notiek mūsu valstī.

Un tāpēc otrais, kas, manā uztverē, nav īsti pareizi, ir tas, ka mēs gluži vienkārši pārāk viegli padodamies sabiedrības spiedienam. Tātad: ja mīļā sabiedrība ātri vēlas, lai mēs priekšlaicīgi ievēlam kādu amatpersonu, tad mēs, gribēdami labi izskatīties savā valstī, vienkārši ātri, ātri to visu sakārtojam, bet jautājumus pēc būtības neizskatām. Un tas mani satrauc visvairāk. Tiešām mūs absolūti neinteresē, kas notiek uz ceļiem, kas notiek krogos, kāpēc notiek tā, ka jaunietis otru jaunieti sit nost un tā tālāk. Tā ir drausmīga statistika, kolēģi! Kurp tad mēs ejam!?

Un man šķiet, ka varbūt tieši Prokuratūrai vajadzēja būt iniciatorei un ierosināt, kādi likumprojekti mums ir jāpārskata, kādi Ministru kabineta noteikumi varbūt ir jāpārskata, lai mēs kaut kādā veidā tiešām varētu sakārtot savu valsti. Tas vairs nav ilgāk ciešams, kas šodien faktiski notiek, bet mēs tā mierīgi pieveram acis un paejam tam visam garām. Tāpēc es, kolēģi, aicinu arī mūsu atbildīgās komisijas nopietnāk izturēties pret šiem jautājumiem.

Ievēlēsim Maizīša kungu, bet neliksimies mierā un novērsīsim to, kas notiek mūsu valstī!

Sēdes vadītāja. Deputāts Artis Kampars.

A.Kampars (frakcija “Jaunais laiks”).

Godātā priekšsēdētājas kundze! Cienītie kolēģi! Šodien mēs vēlēsim vienu no visatbildīgākajām Latvijas amatpersonām, kas tiešā veidā ir saistīta ar tiesiskumu un tiesu varu mūsu valstī. Tieši tāpēc šis balsojums ir tik atbildīgs un tik nozīmīgs jebkuram no mums.

Kolēģi! Tas, ka “Jaunais laiks” tiešām cieši iestājas par Maizīša ievēlēšanu, es domāju, nav noslēpums, to mēs visi esam vairākas reizes pauduši.

Es gribētu vēlreiz precizēt un formulēt trīs galvenās lietas, kāpēc tas tā ir.

Tātad kā pirmo es gribētu uzsvērt Maizīša kunga, manuprāt, ļoti veiksmīgo sadarbību ar mums - ar likumdevējiem, ar Saeimu. Kad tiek izvērtētas būtiskas konceptuālas lietas, kas šobrīd atrodas parlamentā, piemēram, Kriminālprocesa likums, Maizīša kungs ir ļoti aktīvi piedalījies to apspriešanā gan ar savām idejām, gan ar reālu klātbūtni vienmēr, kad viņš tiek aicināts gan uz komisiju, gan uz Saeimu.

Šis ir dokuments, kurš šobrīd diemžēl Latvijā darbojas vēl pēc padomju laika principiem, jaunais Kriminālprocesa likums noteikti būs daudz labāks, un Maizīša kungs ar savu vadīto iestādi tajā ir ieguldījis ļoti daudz vajadzīgu un labu ideju.

Otra ļoti aktuāla tēma ne tikai Latvijā, bet šobrīd arī pasaulē un Eiropā ir noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas problēma. Un arī šajā jautājumā tieši Prokuratūras vadībā un ar tās ciešu ieinteresētību un palīdzību šeit, Saeimā, - un ne tikai Saeimā - top tādi dokumenti un likumi, kuri Latvijā ierobežotu šo visai pasaulei būtisko problēmu. Un mēs ejam šo ceļu, lai to atrisinātu.

Vēl, runājot par likumdošanas jautājumiem un par sadarbības jautājumiem, gribu pieminēt pierādīšanas nastas pārnešanas jeb legālās prezumpcijas problēmu, kura, es domāju, beidzot pēc 10 gadiem varētu iekustināt arī nodokļu maksāšanu par labu iedzīvotājiem, par labu valsts budžetam. Arī šajā ziņā Maizīša kungs ir viens no galvenajiem iniciatoriem. Un mēs ļoti, ļoti ceram, ka ar visu mūsu palīdzību šī problēma tiks atrisināta. Tas būtu par sadarbību ar Saeimu.

Otra lieta. Mēs ļoti labi redzam, ka šajos gados Maizīša kunga vadībā Prokuratūra būtiski “attīrās” no iekšpuses. Es domāju, visiem vēl svaigā atmiņā ir prokurora Nazarova skandāls, un tiešām, vērtējot objektīvi, katrā ģimenē ir gadījies kāds cilvēks, kas varbūt nav tik godīgs. Un mēs pilnībā redzējām, kā šādu prokuroru, par kuru bija pierādījumi, ka viņš ir darījis kaut ko tādu, kas nav savienojams ar amatu Prokuratūrā, teiksim tā, notiesāja un ielika viņu tur, kur viņam vajadzētu būt, tas ir, cietumā. Es ļoti ceru un esmu pārliecināts, ka Maizīša kunga vadībā šis pašattīrīšanās process notiks arī turpmāk.

Bet nu trešais un pats galvenais. Jūs jau zināt slaveno latviešu tautas parunu, kas jau kopš Veidenbauma un vēl senākiem laikiem ir bijusi aktuāla, ka “mazos zagļus sēdina cietumā, bet lielos sēdina amatos”. Ziniet, tikai pēdējos divos gados, manuprāt, tautai ir parādījusies cerība, ka arī lielos zagļus kādreiz kāds sēdinās cietumā. Un šobrīd, kā mēs zinām, Prokuratūrā tiek virzītas un tiek objektīvi izskatītas lietas, kuras ir saistītas ar sabiedrībā plaši pazīstamām personām, kuras bieži vien ir saistītas arī ar mums - ar politiķu aprindām, bet kuras agrāk nez kāpēc vispār netika izskatītas vai arī tika kaut kādā veidā virzītas, pārrunātas, bet netika virzītas tieši tiesiskā kārtībā. Un šobrīd šī cerība tiešām ir gan mums šeit, Saeimā, gan tautai, gan iedzīvotājiem.

Kolēģi! Balsosim par cerību! Balsosim par to, lai viens likums, viena taisnība, kā rakstīts Ministru kabinetā, atbilstu arī mums, politiķiem! Un mēs ļoti, ļoti ceram un esam pārliecināti, ka Maizīša kungs to nodrošinās.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Deputāts Jānis Jurkāns.

J.Jurkāns (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Godātie kolēģi! Šis ir 12.gads, kopš es darbojos Saeimā, un līdz šim es neatceros nevienu balsojumu, ar kuru Saeima būtu izteikusi pati sev neuzticību. Un tas ir tas, kas šodien šeit notiks, jo būtībā nav jau runa par ģenerālprokuroru un netiek izvērtēta viņa darbība.

Es nolasīšu citātu no kādas ļoti inteliģentas vēstules: “Ģenerālprokurora atkalievēlēšana līdz pašvaldību vēlēšanām visdrošāk apliecinātu valdošās koalīcijas nodomu patiesumu.” Un valdošā koalīcija sāk rosīties. Ir arī tāds sakāmvārds latviešu tautā: “Ja kāds tevi nosauc par kucesdēlu un tu sāc satraukties, tad tas nozīmē, ka tu neesi pārliecināts, kas ir tava mamma.” Un tagad valdošā koalīcija rosās, jo ir jau vēl viens slavens kādas dzejnieces, tautas dzejnieces, citāts: “Nedrīkst pieļaut tik tiešu un bezkaunīgu spiedienu uz ģenerālprokuroru!” Redziet, uz ģenerālprokuroru spiest nevar! Uz Saeimu gan!

Un ko dara Saeima? Pakļaujas spiedienam! Bet pats traģiskākais vai skumjākais visā šajā lietā ir tas, ka cienītais Maizīša kungs kādā intervijā skaļi pasaka: “Uz mani tiek izdarīts spiediens!” Es saprotu, ka strādāt par ģenerālprokuroru nav viegli. Un es saprotu, ka tā nav, piedodiet, Olimpiskā komiteja vai vēl kaut kas cits. Tas ir ļoti nopietns un atbildīgs darbs, un, ja kaut kāds spiediens padara ģenerālprokuroru nervozu, ka viņš bez kaut kādiem uzvārdiem un faktiem sāk par to skaļi runāt sabiedrībā, tad tas liecina, ka ģenerālprokuroram “nervi netur”.

Jo galu galā, kāda ir garantija, ka pēc šīsdienas balsojuma tas spiediens neturpināsies? Un kas mums būtu jādara, lai ģenerālprokurors justos mierīgs un lai uz viņu neviens nespiestu? Varbūt ievēlēsim viņu tāpat kā pāvestu uz visu mūžu? Varbūt tā būs, teiksim, izeja?

Un vēl. Cilvēks, kuram visvairāk būtu jārūpējas par likumu ievērošanu valstī, pakļaujas visai šai kņadai, visai šai ažiotāžai un nepasaka: “Ziniet, mans uzdevums ir sargāt likumu un likumu kārtību valstī, un es nepieļauju, ka mani priekšlaicīgi ievēlē vai pārvēlē, jo tas ir ļoti bīstams precedents. Un tāpēc es strādāšu līdz maijam, un tad es gaidīšu, ko Saeima teiks.”

Kolēģi, padomājiet, kādā pozīcijā mēs esam nolikti šodien? Un es ticu, ka daudziem no jums iekšēji ir liels diskomforts, jo jūs saprotat, ka tas, ko jūs šodien darīsiet, notiek zem liela kaut kāda spiediena. Kas tad mēs esam: Saeima ar savu mugurkaulu, ar savu stāju, ar savu atbildību likuma priekšā vai tāds nervozu ļaužu pulciņš?

Paldies! (Aplausi.)

Sēdes vadītāja. Deputāts Vladimirs Buzajevs.

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamie kolēģi! Es tomēr gribētu atbildēt uz Dobeļa kunga aicinājumu un pamatot mūsu, PCTVL frakcijas, viedokli.

Godātie kolēģi! Ģenerālprokurora priekšlaicīga apstiprināšana tieši pirms vēlēšanām ir tikai valdošās koalīcijas ātra sabrukuma nopietna pazīme. Mēs esam pret Maizīša kunga kandidatūru, jo viņš nav noķēris nevienu lielu zagli, ir kalpojis ne Latvijai, bet ASV, nav pārtraucis cilvēktiesību aizstāvja Vladimira Bogdanova bada streiku, un Bogdanovs rezultātā kļūst par invalīdu. Tas ir pietiekams pamatojums, lai šodien balsotu “pret”.

Sēdes vadītāja. Deputāts Dzintars Rasnačs.

Dz.Rasnačs (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie deputāti! Es tomēr aicinātu pirms pašvaldību vēlēšanām neizmantot šo tribīni dažādām populistiskām un demagoģiskām vārsmām! Un Rīgas domes deputāta kandidātu Jāni Jurkānu es aicinātu turpmāk tomēr atturēties no šādiem izteicieniem. Šodien vēl nav zināms, kur ir pazudusi Latvijas Tautas frontei ziedotā nauda, trimdas latvieši ko ziedoja.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Deputāts Paulis Kļaviņš.

P.Kļaviņš (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godājamie kolēģi! Arī es laikam nebūtu nācis šeit runāt, ja Jurkāna kungs pēc 12 gadiem parlamentārā darba nebūtu izteicis tik dīvainus apgalvojumus. Kas tad mūs spiež? Kas var spiest Saeimu? Saeimu nu nevar it nekas spiest, bet Saeimai gan tiešām ir atbildība par stāvokli valstī. Un to es gribētu arī kolēģiem no Zaļo un zemnieku savienības frakcijas atgādināt, ka mēs esam atbildīgi par visu, kas šeit notiek vai nenotiek, kas ir vai nav noticis, arī par to, cik lielā mērā valda noziedzība, noslēpums, ļaunums. Ziniet, par to visvairāk atbildīgi esam mēs paši - Saeima! Vairāk nekā ģenerālprokurors. Vairāk!

Jurkāna kungs, kad jūs bijāt iepriekšējos parlamentos, vai jūs ierosinājāt palielināt tiesībsargājošajām iestādēm, sākot no policista līdz ģenerālprokuroram, algas? Trīs reizes vajadzēja palielināt algas. Četras reizes! Mēs taču nevaram godīgi teikt, cik pelna mūsu Augstākās tiesas tiesneši, prokurori un virsprokurori salīdzinājumā ar tiem kolēģiem, kuri strādā citās demokrātiskajās zemēs. Visu šo brīvības laiku tiesībsargājošā sfēra ir atstāta ar tik apkaunojošu atalgojumu, ka nav vairs nekāds brīnums, ka viņi nespēj tik ļoti pašuzupurēties un aizsargāt tiesības, riskējot ar savu dzīvību. Viņiem to neviens nesargā! Kā ir aizsargāta mūsu tiesību sfēras vadītāju dzīvība? Nav sen, kad vienu tiesnesi pie viņa durvīm vienkārši nošāva. Un cauri! Un neviens neatrada, kā tas bija, kur tas bija un kāpēc tas bija.

Cienījamie kolēģi! Mums vēl daudz darba būtu darāms šinī virzienā. Mums ir jānodrošina dzīvība tiem cilvēkiem, kuri ir atbildīgi par tiesību sargāšanu. Mums ir drastiski jāpalielina viņiem algas, nevis tā kā ir bijis līdz šim, lai viņiem nav kauns sacīt, cik maz viņi pelna Latvijā. Un tad mēs viegli izskaudīsim korupciju un visas citas nelaimes, jo tiesībsargājošās instances būs spējīgas strādāt, ja mēs piešķirsim šīm instancēm to svaru, kāds tām ir un bez kura nekāda labklājība nevar rasties.

Pirmais solis ceļā uz labklājību ir taisnīga, tiesiska valsts iekārta, un to mēs nevaram nodrošināt citādi, kā vien dodot tiesību sargiem - ģenerālprokuroram, virsprokuroriem, tiesnešiem, Augstākās tiesas tiesnešiem un policijas iestādēm - attiecīgu atalgojumu un attiecīgus darba apstākļus. Un tad viss notiks. Bet tas diemžēl ir palicis novārtā kopš Latvijas neatkarības sākuma. Beidzamajos pāris gados ir bijuši nelieli uzlabojumi. Tas ir par maz!

Un mēs nevarēsim neko prasīt un sagaidīt, ja mēs šajā namā nevērtēsim tiesībsargājošo darbinieku un vadītāju nozīmi krietni augstāk, nekā tas ir noticis līdz šim. Tāda ir mana dziļa pārliecība.

Apstiprinot Maizīša kungu ģenerālprokurora amatā, mēs nekādu grēku neizdarām, ka tas notiek tagad. Jo agrāk, jo labāk! Lai mēs zinātu, kurš vadīs šo svarīgo darbu. Un mēs esam pārliecināti par viņa spēju to darīt. Un, ja mēs darīsim savu darbu ar attiecīgo likumu pieņemšanu, tad es esmu pārliecināts, ka mēs sasniegsim mērķi - atradīsim ceļu uz taisnīgu, tiesisku valsti.

Sēdes vadītāja. Deputāts Jānis Urbanovičs.

J.Urbanovičs (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Augsti godātā Saeima! Kas šodien notiek - to visi labi saprot. Gandrīz neviens, izņemot Jāni Jurkānu, nepateica godīgi, kas te notiek. Gribu turpināt.

Redziet, kā kādreiz Kantāne teica: “Meli! Meli! Meli!” Jūs šodien esat šo melu autori, iniciatori, režisori un, piedodiet, arī aktieri. Kas notiek? Notiek tas, ka viena daļa deputātu, kas ir apvienojušies valdošajā koalīcijā un kopā vada valsti, nav droši, ka kāds cits kopā ar viņiem, kāds koalīcijas kolēģis, būs godīgs pēc pašvaldību vēlēšanām, bet otri nav droši paši par sevi. Un tāpēc, Dievs ar visu, kā tur būs, šodien mēs vēl varam būt godīgi, bet pēc 12.marta - noteikti ne. Noteikti ne!

Nu labi, es vēl varētu būt godīgs, bet tas otrs... tam es neticu. Šāds signāls ir izskanējis ne tikai iekšzemē, bet tas ir aizgājis arī plašsaziņas līdzekļos visā pasaulē. Pasērfojiet pa internetu angļu valodā tādos saitos, kuros ir rakstīts par Baltijas valstīm! Tur jūs par sevi daudz ko interesantu uzzināsiet. Tur jau tās recenzijas ir sarakstītas.

Tātad mēs neesam droši par savu godaprātu. Kolēģi, vai nebūtu labāk tagad mums visiem iet mājās, lai šeit nāk citi, kuri spēj būt godīgi no pirmās līdz pēdējai dienai un kuriem nevajag speciāli kaut ko pārcelt par diviem vai trim mēnešiem, un, pielāgot savu godaprātu kādam maģiskam datumam. Jūs rīkojaties ne tikai smieklīgi! Jūs būtībā rīkojaties pretvalstiski - pret Satversmi. Iesaku kādreiz to paskatīties! Tur viss ir rakstīts - tur ir dota atzīme tam, ko mēs šodien šeit darām.

Visbeidzot gribu pateikt kaut ko ļoti nopietnu... Kā pilsonis un kā deputāts es vēršos pie ģenerālprokurora, pie SAB vadītāja, pie KNAB vadītāja, pie Drošības policijas. Oficiāli griežos! Lūdzu, izmeklējiet un konstatējiet iemeslus un iemeslu radītājus! Un tad nāciet šeit un visai sabiedrībai, visai valstij, un ne tikai mūsu valstij, bet visiem, kuri interesējas par šo farsu, pastāstiet, ko mēs te rīkojam... Kas ir tie iemesli, kāpēc viena daļa, liela daļa, vairāk nekā 75% Saeimas deputāti ir nedroši par savas izvēles brīvību līdz vai pēc 12.datuma. Kas ir šie iemesli? Ja nav šo iemeslu, tad vajag pateikt, ka mēs tos nevaram konstatēt. Varbūt mēs kāds esam saspiesti, tāpat kā Maizīša kungs...

Starp citu, viņš ir otrais ģenerālprokurors, uz kuru tiek izdarīts spiediens. Atcerieties, ka iepriekšējais šāda spiediena rezultātā vienkārši atstāja savu darbu... Mēs rīkojāmies... Bet atkal ir spiediens, un mēs domājam, kā šos nesmukumus, šo spiedienu ar kaut kādu, piedodiet, “grimu” ļoti neveikli... es gribu teikt, ļoti neveikli... Maizīša kungam būs ļoti grūti strādāt, jo mēs nevaram viņu uzskatīt par brīvu no Saeimas spiediena, tā kā mēs šodien, viņu ievēlot dažus mēnešus iepriekš, pārkāpjam savas parlamentārās demokrātijas tradīcijas. Varbūt mēs paši sevi arī ievēlēsim desmit gadus uz priekšu? Jo, kas var zināt, kā tad tā tauta rīkosies, - vai viņa sapratīs mūsu šo lielo godaprātu, lielo apņemšanos, šos skaļos, siekalainos, piedodiet, padevības apliecinājumus ģenerālprokuroram... Vai sirdsapziņa jums nav tīra, ka jūs to darāt šodien?

Kas, Maizīša kungs, ir tie iemesli, kāpēc mums jūsu dēļ šeit vajag piesmiet parlamentārās demokrātijas principus?

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Deputāts Aleksandrs Golubovs.

A.Golubovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Runājot šodien par šo lēmuma projektu, es tikai atkārtošu dažus apgalvojumus, kurus es šodien dzirdēju.

Apgalvojums numur viens. To izteica Zaļo un zemnieku savienības pārstāvis Breša kungs. Viņš izteica tādu apgalvojumu, ka tiesiskā vide Latvijā nav sakārtota un ka pie tā ir vainīgs tieši ģenerālprokurors, tomēr “zaļie” un zemnieki par viņu it kā balsos.

Apgalvojums numur divi. Kiršteina kungs teica, ka ģenerālprokurors slikti strādājis un dažās jomās pat nav strādājis. Viņu atbalstīja Kampara kungs. Viņš pateica, ka mazos zaglīšus var tiesāt, bet lielos viņš neaizskāra... ka viņš cer un ka arī “Jaunais laiks” varbūt cer, ka kādreiz varbūt ģenerālprokurors to darīs. (No zāles dep. L.Ozoliņš: “Savu kolēģi Nazarovu viņš iesēdināja!”)

Tagad līdz termiņa beigām ir atlikuši 2 mēneši, un šis balsojums vairāk izskatās pēc garantijas balsojuma... garantijas balsojuma tam, ka ģenerālprokuroram tiek garantēts tas, ka viņam nekas nedraud, ja viņš arī otro termiņu neko nedarīs.

Sēdes vadītāja. Deputāte Liene Liepiņa.

L.Liepiņa (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Es esmu mazliet pārsteigta, ka mūsu kreisajam spārnam tik ļoti, tik ļoti nepatīk, ka mēs šodien pārvēlējam Maizīti. Un, ja mēs esam nedroši par mūsu koalīciju, - nu, un kas par to? Vai tad ir kādam noslēpums tas, ka mēs mainām valdību gandrīz vai katru gadu? Tas nav nekāds noslēpums! Kāpēc jums tik ļoti ir jāiestājas pret Maizīša ievēlēšanu? Tas mani mazliet pārsteidz. Pārsteidz, ka jūs varat aizrauties pat tiktāl, ka nākat klajā ar tādu absurdu, ka mēs apstiprināšot paši sevi uz 10 gadiem... Nu, mīļais Urbanoviča kungs, tas tiešām ir brīnums!

Es priecājos, ka mēs šodien Maizīša kungu apstiprināsim. Es tiešām ceru, ka mums tas izdosies. Un līdz ar to būsim vēl uz pieciem gadiem nodrošinājuši vismaz vienā jomā nopietnu darbu. (Starpsauciens: “Priecāsimies kopā!”)

Sēdes vadītāja. Deputāts Juris Dobelis - otro reizi.

J.Dobelis (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Cienītie kolēģi! Es esmu ne vienreiz vien teicis: katrs te var nākt tribīnē un pateikt, ka visi ir muļķi, visi ir noziedznieki. Tur ne prātu vajag, ne ko citu, tikai bezkaunību! Esmu ne vienreiz vien uzsvēris, ka mēs, visi simts, šeit esam ievēlēti. Neatkarīgi no tā, vai man patīk vai nepatīk kāds no visiem pārējiem un vai es patīku citiem, mēs visi šeit atrodamies ar vienādām tiesībām. Un, ja kāds kolēģis šeit kāpj tribīnē un apvaino pārējos, tad tas ir nožēlojams cilvēciņš, tas nav pat cilvēks. Tas ir cilvēks ne tikai ar mazo burtu, bet... to “c” varētu izlaist reizēm.

Par ko tad mēs šodien runājam? Mēs runājam arī par visu sistēmu, ne tikai par Jāni Maizīti. Mēs runājam par Prokuratūras darbu. Prokuratūra ir gadiem ilgi jāveido - tas ir ne vienas dienas, ne viena gada darbs. Vai tad nevajag par to runāt? Ja mēs gribam kaut ko labu izdarīt sistēmas pilnveidošanā un šo sistēmu virzīt uz priekšu, tad tas darbs ir jādara gadiem ilgi. Pacietīgi un sistemātiski jāpiedalās Juridiskās komisijas un Aizsardzības un iekšlietu komisijas darbā - jāpiedalās ar saviem ierosinājumiem, ar darbu pie likumprojektiem. To mēs arī darām, sastrādājoties ar Prokuratūru, un tas ir arī devis rezultātus.

Es gribu atgādināt, ka tad, kad mēs 4.maijā nobalsojām par Neatkarības deklarāciju, kopā ar toreizējo Aizsardzības un iekšlietu komisijas priekšsēdētāju Tālavu Jundzi divatā aizgājām pie visiem mūsu toreizējiem prokuroriem, tikāmies ar viņiem visiem, un mūsu apspriedē bija runa par izvēli, par ceļu, kādu prokurori izvēlas, - ceļu uz neatkarības atjaunošanu vai mocīšanos iekš to PSRS.

Sanāksmē, kurā pulcējās prokurori, lai apspriestu gada darbu, man nācās teikt: “Es ceru, ka neviens no tiem prokuroriem, kas toreiz izvēlējās neatkarības atjaunošanas ceļu, to nenožēlo.”

Taisnība, - galvenā atbildība par visu, kas notiek valstī, ir jāuzņemas Latvijas Republikas Saeimai. Tā ir pilnīga taisnība! Jā, Saeima apstiprina galvenās amatpersonas, ieskaitot Valsts prezidentu. Paldies Dievam, tā ir teikts mūsu pamatlikumā - Satversmē! Taču kā jūs varat nākt šeit tribīnē šodien un nodarboties ar kaut kādu kritiku, gandrīz vai kaut kādā sētas puiku līmenī apvainot pārējos kolēģus: “Jūs visi esat nobaidījušies, un tāpēc jūs tagad balsosiet tā...” Kādas jums ir tiesības tā teikt kādam? Vai jūs esat prokurori tagad? Esat piesavinājušies sabiedriskā prokurora titulu?

Žēl, ka iznākusi ir šāda saruna. Žēl, ka mums šādu sarunu nav ik gadu, apspriežot likumprojektus, kuri ir saistīti ar Prokuratūru vai kuros ir runa par Prokuratūras darbu. Cik reižu jūs, kolēģi, esat šeit parādījušies piecu gadu
laikā - kopš 2000.gada? Cik reižu jūs esat te nākuši un pragmatiski runājuši par Prokuratūras darbu vai par likumiem, kas ir saistīti ar tās darbu?

Un tagad parunāsim par tām tuvajām vēlēšanām. Redziet, šodien vēl ir pēdējais mēģinājums kaut kādā veidā par savu personu parunāt pirms kandidēšanas uz Rīgas Domi. Nu, nevajag tā darīt! Nu, nevajag tā darīt! Vajadzētu drusciņ pakaunēties! Nedariet tā, lūdzu! Man par jums kauns ir!

Vārdu sakot, balsojums par Jāni Maizīti būs balsojums par sistēmas stabilitāti, un tam ir jābūt pārdomātam. Un lieciet mierā tās aizdomas citam pret citu! Kas drīkst mest akmeni uz otru, kā ir teikts Bībelē? Palasiet arī Bībeli reizēm!

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Nē? Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu “Par Jāņa Maizīša apstiprināšanu par ģenerālprokuroru”. Vēlos informēt deputātus, ka balsojums ir aizklāts.

Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 74, pret - 17, atturas - 2. Lēmums pieņemts. (Aplausi.)

Cienījamie kolēģi! Saeimas Prezidijs ir saņēmis frakcijas “Jaunais laiks” rakstisku iesniegumu par balsošanas motīviem, un to mēs pievienosim stenogrammai. (Zālē troksnis. Starpsaucieni.)

Cienījamie kolēģi! Es domāju, ka visu vārdā mēs varam apsveikt ģenerālprokuroru ar otrreizēju ievēlēšanu un novēlēt, lai neviens neizdara spiedienu uz mūsu ģenerālprokuroru - ne politiķi, ne plašsaziņas līdzekļi, ne sabiedriskās organizācijas. Lai ģenerālprokurors strādā saskaņā ar likumu - sabiedrības un valsts interesēs!

Cienījamie kolēģi! Turpinām Saeimas sēdi.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Nacionālās drošības likumā”. Otrais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Juris Dalbiņš.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētājas kundze! Kolēģi deputāti! Likumprojekta “Grozījumi Nacionālās drošības likumā” otrajam lasījumam ir saņemti divi priekšlikumi. Abi divi ir no Juridiskā biroja.

Komisija 1.priekšlikumu ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Dalbiņš. Arī 2.priekšlikumu komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. Līdz ar to visi iesniegtie priekšlikumi ir izskatīti. Komisijas vārdā aicinu pieņemt likumprojektu otrajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

J.Dalbiņš. Lūdzu priekšlikumus trešajam lasījumam iesniegt līdz 24.martam!

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - šā gada 24.marts. Paldies.

Pirms turpinām izskatīt sēdes darba kārtību, paziņoju, ka Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputātu Dalbiņa, Mūrnieces, Turlā, Gulbja un Dobeļa iesniegumu ar lūgumu izslēgt no 3.marta sēdes darba kārtības likumprojekta “Grozījums likumā “Par policiju”” izskatīšanu trešajā lasījumā.

Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta.

Turpinām izskatīt sēdes darba kārtību.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Latvijas Kultūras akadēmijas Satversmi”. Trešais lasījums.

Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vārdā - deputāts Dzintars Ābiķis.

Dz.Ābiķis (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Cienījamie kolēģi! Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija ļoti rūpīgi izskatīja Latvijas Kultūras akadēmijas Satversmi. Mēs konstatējām, ka tā pilnībā atbilst Latvijas likumiem un ievēro gan studentu, gan pasniedzēju intereses. Komisijas atbalsts bija vienprātīgs, un tāpēc mēs lūdzam arī Saeimu atbalstīt likumprojektu “Par Latvijas Kultūras akadēmijas Satversmi” galīgajā, trešajā, lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu!

Dz.Ābiķis. Balsojums! Neesi pret kultūru!

Sēdes vadītāja. Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret un atturas - nav. Likums “Par Latvijas Kultūras akadēmijas Satversmi” pieņemts. Paldies.

Dz.Ābiķis. Cienījamie kolēģi! Es atļaujos mūsu visu vārdā apsveikt Kultūras akadēmijas saimi ar jaunās Satversmes pieņemšanu. Novēlēsim šai augstskolai panākumus turpmākajā darbā! Paldies par vienprātīgo atbalstu!

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Bezdarbnieku un darba meklētāju atbalsta likumā”. Trešais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā - deputāte Jevgenija Stalidzāne.

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu Nr.3803. Likumprojekts ir sagatavots trešajam lasījumam. Komisijai ir iesniegti trīs priekšlikumi.

1.priekšlikumu ir iesniegusi Labklājības ministrijas parlamentārā sekretāre Lūka, un komisija priekšlikumu ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 2.priekšlikums ir deputāta Madara Lasmaņa priekšlikums. Komisija priekšlikumu neatbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst pret komisijas viedokli.

J.Stalidzāne. 3. - Labklājības ministrijas parlamentārās sekretāres priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Stalidzāne. Vairāk priekšlikumu nav. Komisija nolēma pieņemt likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi Bezdarbnieku un darba meklētāju atbalsta likumā” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Latvijas Republikas un Gruzijas konvenciju par nodokļu dubultās uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu attiecībā uz ienākuma un kapitāla nodokļiem un tās protokolu”. Otrais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāts Igors Solovjovs.

I.Solovjovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Godātie kolēģi! Ārlietu komisija nesaņēma nevienu priekšlikumu likumprojekta otrajam lasījumam. Komisijas vārdā aicinu jūs atbalstīt otrajā, galīgajā, lasījumā šo likumprojektu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Likums “Par Latvijas Republikas un Gruzijas konvenciju par nodokļu dubultās uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu attiecībā uz ienākuma un kapitāla nodokļiem un tās protokolu” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Starptautisko konvenciju par civilo atbildību par bunkera degvielas piesārņojuma radīto kaitējumu”. Otrais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāts Igors Solovjovs.

I.Solovjovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Ārlietu komisija nesaņēma nevienu priekšlikumu otrajam lasījumam. Komisijas vārdā aicinu atbalstīt otrajā, galīgajā, lasījumā šo likumprojektu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Likums “Par Starptautisko konvenciju par civilo atbildību par bunkera degvielas piesārņojuma radīto kaitējumu” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Vēlētāju reģistra likumā”. Pirmais lasījums.

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vārdā - deputāts Pēteris Ontužāns.

P.Ontužāns (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamā priekšsēdētāja! Kolēģi! Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija, izskatījusi likumprojektu “Grozījumi Vēlētāju reģistra likumā” (likumprojekta reģistrācijas numurs 1104), atbalstīja minēto likumprojektu un nolēma to virzīt izskatīšanai Saeimā pirmajā lasījumā. (No zāles dep. J.Dobelis: “Malači!”)

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

P.Ontužāns. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 10.marts.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 10.marts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Saeimas vēlēšanu likumā”. Pirmais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Godājamie kolēģi, lūdzu atbalstīt pirmajā lasījumā likumprojektu “Grozījumi Saeimas vēlēšanu likumā”!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret - nav, atturas - 1. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

M.Segliņš. 17.marts.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 17.marts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par dzīvokļa īpašuma tiesību piešķiršanu Andrejam Eglītim”. Pirmais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Godājamie kolēģi! Juridiskā komisija ir izskatījusi šo likumprojektu, un komisijā tas ir atbalstīts. Lūdzu atbalstīt pirmajā lasījumā šo likumprojektu arī Saeimā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 73, pret - 12, neviens neatturas. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

M.Segliņš. 10.marts.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 10.marts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu””. Pirmais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Godājamie kolēģi! Juridiskā komisija ir atbalstījusi likumprojektu “Grozījumi likumā “Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu”” un lūdz arī jūs atbalstīt to pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likuma pieņemšanu pirmajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

M.Segliņš. 17.marts.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 17.marts.

Cienījamie kolēģi! Lūdzu reģistrēties ar reģistrācijas kartēm! Lūdzu zvanu! Reģistrācijas režīmu!

Kamēr tiek sagatavoti reģistrācijas rezultāti, sekos paziņojumi.

Vārds deputātei Vairai Paeglei.

V.Paegle (Tautas partijas frakcija).

Cienījamie deputāti! Lūdzu uz Austrijas un Latvijas parlamentu sadarbības grupas sēdi - blakus telpā, uz īsu, īsu brītiņu.

Sēdes vadītāja. Vārds deputātam Aleksandram Kiršteinam.

A.Kiršteins (Tautas partijas frakcija).

Godājamie kolēģi! Ārlietu komisijas sēde notiks Ārlietu komisijas telpās pēc 5 minūtēm. Paldies.

Sēdes vadītāja. Vārds deputātei Silvai Goldei.

S.Golde (Tautas partijas frakcija).

Cienījamie Baltijas Asamblejas delegācijas locekļi! Lūdzu pulcēties tepat blakustelpā uz sēdi!

Sēdes vadītāja. Reģistrācijas rezultātu nolasīšanai vārds Saeimas sekretāra biedrei Ingunai Rībenai.

I.Rībena (Saeimas sekretāra biedre).

Nav reģistrējušies: Aleksandrs Bartaševičs, Boriss Cilevičs, Vilis Krištopans, Igors Aleksandrovs, Pāvels Maksimovs un Andrejs Radzevičs.

 

(Pārtraukums)

 

 

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

 

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Pārtraukums ir beidzies, atsāksim Saeimas sēdi! Lūdzu deputātus ieņemt vietas Saeimas sēžu zālē!

Pirms mēs tālāk izskatām sēdes darba kārtību, paziņoju, ka Saeimas Prezidijs ir piešķīris bezalgas atvaļinājumu šā gada 3.martā deputātam Andrejam Radzevičam.

Cienījamie kolēģi! Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Latvijas Sodu izpildes kodeksā”. Otrais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Juris Dalbiņš.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Šim likumprojektam otrajam lasījumam ir saņemti 17 priekšlikumi. Komisija tos ir izskatījusi.

1. - Aizsardzības un iekšlietu komisijas priekšlikums. Lūdzam atbalstīt šo priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Dalbiņš. 2.priekšlikums. Pamatojoties uz Saeimas kārtības ruļļa 85.panta otrās daļas 2.punktu, šis ir likumprojektā iekļautais Latvijas Sodu izpildes kodeksa grozījums, kas bija ietverts likumprojektā ar reģistra numuru 998. Komisija to atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. 3. - Aizsardzības un iekšlietu komisijas priekšlikums. Lūdzu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. 4.priekšlikums ir iekļautais grozījums, kas bija paredzēts likumprojektā ar reģistrācijas numuru 998. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. 5.priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. 6.priekšlikumu komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Dalbiņš. 7.priekšlikums ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. 8.priekšlikumu komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. 9.priekšlikumu iesniegusi Aizsardzības un iekšlietu komisija. Lūdzu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. 10. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Lūdzu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Dalbiņš. 11. - Aizsardzības un iekšlietu komisijas priekšlikums. Lūdzu to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. 12.priekšlikums. Lūdzu to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. 13. - Aizsardzības un iekšlietu komisijas priekšlikums. Lūdzu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Dalbiņš. 14. - Aizsardzības un iekšlietu komisijas priekšlikums. Lūdzu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. 15.priekšlikums ir likumprojektā iekļautais grozījums, kurš bija paredzēts likumprojektā ar reģistrācijas numuru 998. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. 16. - Aizsardzības un iekšlietu komisijas priekšlikums. Lūdzu to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Dalbiņš. 17.priekšlikums ir iekļauts no likumprojekta Nr.998. Komisija to ir noraidījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. Līdz ar to visi priekšlikumi ir izskatīti. Aicinu pieņemt likumprojektu otrajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 74, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

J.Dalbiņš. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 30.marts.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 30.marts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Krimināllikumā”. Otrais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Juris Dalbiņš.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Likumprojektam “Grozījumi Krimināllikumā” (reģistrācijas Nr.1000) ir saņemti 16 priekšlikumi.

1. - tieslietu ministres Āboltiņas kundzes priekšlikums. Komisija priekšlikumu ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Dalbiņš. 2. - tieslietu ministres Āboltiņas kundzes priekšlikums. Komisija to ir noraidījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. 3. - tieslietu ministres Āboltiņas kundzes priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. 4. - finanšu ministra Spurdziņa kunga priekšlikums. Komisija to ir noraidījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsosim par
4. - finanšu ministra Spurdziņa priekšlikumu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 66, pret - nav, atturas - 5. Priekšlikums ir atbalstīts.

J.Dalbiņš. 5. - finanšu ministra Spurdziņa priekšlikums. Komisija to ir noraidījusi. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 69, pret - nav, atturas - 4. Priekšlikums ir atbalstīts.

J.Dalbiņš. 6. - finanšu ministra Spurdziņa priekšlikums. Komisija to ir noraidījusi. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 66, pret - nav, atturas - 3. Priekšlikums ir atbalstīts.

J.Dalbiņš. 7. - tieslietu ministres Āboltiņas kundzes priekšlikums. Komisija to atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. 8. - tieslietu ministres Āboltiņas kundzes priekšlikums. Komisija to atbalsta 9.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret 8. un 9.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

J.Dalbiņš. 10. - tieslietu ministres Āboltiņas kundzes priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. 11. - tieslietu ministres Āboltiņas kundzes priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi 12.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

J.Dalbiņš. 13. - tieslietu ministres Āboltiņas kundzes priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi 14.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

J.Dalbiņš. 15. - finanšu ministra Oskara Spurdziņa priekšlikums. Komisija to ir noraidījusi. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 67, pret - nav, atturas - 2. Priekšlikums ir atbalstīts.

J.Dalbiņš. Līdz ar to visi iesniegtie priekšlikumi ir izskatīti. Komisijas vārdā aicinu atbalstīt otrajā...

Sēdes vadītāja. Vēl ir 16. - Aizsardzības un iekšlietu komisijas priekšlikums.

J.Dalbiņš. Es atvainojos! 16. - Aizsardzības un iekšlietu komisijas priekšlikums. Komisija lūdz to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav. Tātad visi priekšlikumi ir izskatīti.

J.Dalbiņš. Tā kā visi priekšlikumi ir izskatīti, lūdzu atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

J.Dalbiņš. 30.marts.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 30.marts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par 1974.gada 1.novembra Starptautiskās konvencijas par cilvēka dzīvības aizsardzību uz jūras 1978.gada protokolu”. Pirmais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāts Igors Solovjovs.

I.Solovjovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Godātie kolēģi! Konvencijas normas, ieskaitot 1978.gada protokolu, ir noteiktas par pamatu kuģu drošības standartu kontrolei. Tātad protokola pielikumā minētās papildu normas attiecībā uz kuģu pārbaudēm un sertifikāciju, stūres iekārtām un to operatīvajām pārbaudēm, ugunsdrošības normām uz tankkuģiem, navigācijas aprīkojumu un autopilota izmantošanu... visas šīs minētās normas tiek piemērotas, kontrolējot gan Ostas valsts kontroles ietvaros ārvalstu kuģus, kuri ienāk Latvijas ostās, gan Latvijas kuģus Karoga valsts kontroles ietvaros.

Vēl es gribētu pateikt, ka atbildīgā institūcija, kas kontrolē kuģu atbilstību drošības normām, ir Latvijas Jūras administrācija.

Ārlietu komisijas vārdā es jūs aicinu šo likumprojektu atzīt par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 74, pret un atturas - nav. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 77, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un izskatīšanas laiku otrajā lasījumā.

I.Solovjovs. 10.marts.

Sēdes vadītāja. Un izskatīšanas laiks - 17.marta sēdē? Jā?

I.Solovjovs. Jā.

Sēdes vadītāja. Tātad priekšlikumu iesniegšanas laiks - 10.marts, izskatīšana - 17.marta sēdē. Citu priekšlikumu nav. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par nodokļiem un nodevām””.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Atis Slakteris. Nē?

Deputāts Vilnis Edvīns Bresis. Es atvainojos!

V.E.Bresis (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Godātā priekšsēdētājas kundze! Godātie kolēģi! Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija savā sēdē izskatīja minēto likumprojektu un konstatēja, ka tam jāstājas pilnā spēkā šā gada 1.jūlijā. Tā kā attiecīgajām kompetentajām iestādēm ir nepieciešams samērā liels sagatavošanās darbs, atbildīgā komisija lūdz piešķirt šim likumprojektam steidzamību.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 77, pret un atturas - nav. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

V.E.Bresis. Godātie kolēģi! Atzīmēsim to, ka šis likumprojekts ir saistīts ar Eiropas Savienības direktīvu par rezidentu (fizisko personu) uzkrājumu ienākumiem (tātad ar procentiem, tautas valodā runājot) un tiesībām kompetentām iestādēm visās Eiropas Savienības valstīs iegūt ziņas par minētajiem ienākumiem. Gribētu atzīmēt vēl to - un jūs to zināt -, ka Latvijā uzkrājumu ienākumi netiek aplikti ar nodokli, un arī šis likumprojekts šo jomu neskar. Tātad paliek spēkā esošā situācija. Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija izvērtēja šo likumprojektu, kurš, protams, ir radīts atbilstoši attiecīgajām Eiropas Savienības direktīvas prasībām, un komisija iesaka to pieņemt pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un izskatīšanas laiku otrajā lasījumā!

V.E.Bresis. 15.marts. Komisija nolēma, ka 15.marts būs priekšlikumu iesniegšanas termiņš.

Sēdes vadītāja. Un izskatīšanas laiks?

V.E.Bresis. Varētu būt 24.marts.

Sēdes vadītāja. Diemžēl 17.martā ir mūsu pēdējā sēde šajā sesijā.

V.E.Bresis. Tad mēs varētu darīt tā: varbūt noteiksim 12.martu par priekšlikumu iesniegšanas termiņu un 17.martu - par otrā lasījuma datumu. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 12.marts, datums likumprojekta izskatīšanai otrajā lasījumā - 17.marts.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 12.marts, likumprojekta izskatīšana otrajā lasījumā - 17.marta sēdē. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par akcīzes nodokli””. Otrais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Atis Slakteris.

A.Slakteris (Tautas partijas frakcija).

Priekšsēdētājas kundze! Kolēģi! Grozījumi likumā “Par akcīzes nodokli”, kā jau jūs zināt, ir saistīti ar alu.

Pirmie trīs saņemtie priekšlikumi ir pilnīgi līdzīgi. Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija, Zaļo un zemnieku savienības frakcija un deputāts Urbanovičs ir iesnieguši identiskus priekšlikumus - aizstāt skaitli “10” ar skaitli “50”. Proti, viņi ierosina noteikt, ka mazā alus darītava ir tāda, kuras saražotais alus apjoms pārsniedz nevis 10 tūkstošus hektolitru gadā, bet 50 tūkstošus hektolitru gadā. Komisija šos priekšlikumus ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav... (Starpsauciens: “Balsot!”) Deputāti tomēr lūdz balsojumu. Par kuru? Par 1. - Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 65, pret - 23, neviens neatturas. Priekšlikums ir atbalstīts.

A.Slakteris. Nākamie divi priekšlikumi - 4. un 5.priekšlikums - arī ir identiski. 4.priekšlikums ir Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšlikums, un 5.priekšlikums - Zaļo un zemnieku savienības frakcijas priekšlikums. Ierosina samazināt akcīzes nodoklim to atbalsta līmeni - ka nevis 50%, bet 40% no esošās likmes. Komisija ir atbalstījusi šos priekšlikumus.

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu par 4. - Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 54, pret - 29, neviens deputāts neatturas. Priekšlikums ir atbalstīts.

A.Slakteris. 6. - finanšu ministra Spurdziņa priekšlikums papildināt 14.pantu. Atbildīgā komisija priekšlikumu ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 7. - arī tas ir finanšu ministra Spurdziņa priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 8. - finanšu ministra Spurdziņa priekšlikums. Arī to komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Slakteris. 9. - finanšu ministra Spurdziņa priekšlikums. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 10. - finanšu ministra Spurdziņa priekšlikums. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 11. - finanšu ministra Spurdziņa priekšlikums. Arī to komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Slakteris. Arī pēdējais, 12.priekšlikums, finanšu ministra Spurdziņa priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Slakteris. Aicinu atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 77, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

A.Slakteris. 14.marts.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 14.marts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Biodegvielu likums”. Otrais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas
vārdā - deputāts Dzintars Jaundžeikars.

Dz.Jaundžeikars (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Cienījamie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu Nr.3818.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir izskatījusi un sagatavojusi otrajam lasījumam likumprojektu “Biodegvielu likums”.

Jāteic, ka ir ieguldīts liels darbs. Jūs varbūt esat saņēmuši dažādu asociāciju uzsaukumus, bet tie vairāk attiecās uz pirmo lasījumu. Darba grupa komisijā ir daudzas pretrunas novērsusi, un ir panākts kompromiss. Tā ka es domāju, ka Saeima varēs likumprojektu atbalstīt.

Kopumā ir iesniegti 92 priekšlikumi.

1. - Juridiskā biroja priekšlikums. Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā tas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Jaundžeikars. 2. - deputāta Pētera Kalniņa priekšlikums. Komisija neatbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst pret komisijas viedokli.

Dz.Jaundžeikars. 3. - deputāta Daiņa Turlā priekšlikums. Komisija neatbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Jaundžeikars. 4. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Iebildumu nav.

Dz.Jaundžeikars. 5. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Jaundžeikars. 6. - deputāta Turlā priekšlikums, kas ir daļēji iestrādāts 9.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Jaundžeikars. Arī 7. - deputāta Pētera Kalniņa priekšlikums -iestrādāts 9.priekšlikumā.

8. - Ekonomikas ministrijas priekšlikums. Arī tas iestrādāts 9.priekšlikumā.

Un 9. - komisijas priekšlikums, kurš ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja Deputātiem nav iebildumu pret 7., 8. un 9.priekšlikumu.

Dz.Jaundžeikars. 10. - deputāta Pētera Kalniņa priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Jaundžeikars. 11. - deputāta Turlā priekšlikums. Komisijā nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst pret komisijas viedokli.

Dz.Jaundžeikars. 12. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Jaundžeikars. 13. - deputāta Kalniņa priekšlikums. Komisijā nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Jaundžeikars. 14. - deputāta Turlā priekšlikums. Daļēji atbalstīts, iestrādāts 15.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Jaundžeikars. 15. - ir atbildīgās komisijas priekšlikums. Tas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Jaundžeikars. 16. - deputāta Pētera Kalniņa priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Jaundžeikars. 17. - deputāta Turlā priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Jaundžeikars. 18. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Jaundžeikars. 19. - deputāta Turlā priekšlikums. Komisijā nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Jaundžeikars. 20. - deputāta Turlā priekšlikums. Nav atbalstīts komisijā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Jaundžeikars. 21. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Jaundžeikars. 22. - deputāta Turlā priekšlikums. Daļēji atbalstīts, ietverts 24.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Jaundžeikars. 23. - deputāta Daiņa Turlā priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Jaundžeikars. 24. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Jaundžeikars. 25. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Jaundžeikars. 26. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Jaundžeikars. 27. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Jaundžeikars. 28. - deputāta Turlā priekšlikums. Komisijā nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Jaundžeikars. 29. - deputāta Madara Lasmaņa priekšlikums. Komisijā nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Jaundžeikars. Redakcionāli precizēts iepriekšējais variants.

30. - Vides ministrijas priekšlikums. Daļēji atbalstīts, iestrādāts 31.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 30. un 31.priekšlikumu.

Dz.Jaundžeikars. 31.priekšlikums ir atbalstīts.

32. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts, redakcionāli precizējot.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Jaundžeikars. 33. - deputāta Pētera Kalniņa un Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Jaundžeikars. 34. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts, redakcionāli precizējot.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Jaundžeikars. 35. - deputāta Turlā un Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst pret komisijas viedokli.

Dz.Jaundžeikars. 36. - deputāta Pētera Kalniņa priekšlikums. Komisijā nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst pret komisijas viedokli.

Dz.Jaundžeikars. 37. - deputāta Lasmaņa priekšlikums. Komisijā nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Jaundžeikars. 38. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Jaundžeikars. 39. - deputāta Turlā priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Jaundžeikars. 40. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Jaundžeikars. 41. - deputāta Turlā priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Jaundžeikars. 42. - deputāta Turlā priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Jaundžeikars. 43. - deputāta Pētera Kalniņa priekšlikums. Daļēji atbalstīts, ietverts 4.punkta pirmajā daļā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Jaundžeikars. 44. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts, redakcionāli precizējot.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Jaundžeikars. 45. - deputāta Lasmaņa priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Jaundžeikars. 46. - deputāta Pētera Kalniņa priekšlikums. Atbalstīts, redakcionāli precizējot.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Jaundžeikars. 47. - deputāta Pētera Kalniņa priekšlikums. Daļēji atbalstīts, iestrādāts 48.priekšlikumā, kurš ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 47. un 48.priekšlikumu.

Dz.Jaundžeikars. 49. - deputāta Turlā priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Jaundžeikars. 50. - deputāta Pētera Kalniņa priekšlikums. Daļēji atbalstīts, iestrādāts 54.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Jaundžeikars. 51. - deputāta Turlā un Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Jaundžeikars. 52. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts, iestrādāts 54.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Jaundžeikars. 53. - deputāta Pētera Kalniņa priekšlikums. Daļēji atbalstīts, iestrādāts 54.priekšlikumā.

54. - atbildīgās komisijas priekšlikums, kas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 53. un 54.priekšlikumu.

Dz.Jaundžeikars. 55. - deputāta Lasmaņa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Jaundžeikars. 56. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts un ietverts 80.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Jaundžeikars. 57. - deputāta Daiņa Turlā priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Jaundžeikars. 58. - Ekonomikas ministrijas priekšlikums. Daļēji atbalstīts un ietverts 80.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Jaundžeikars. 59. - deputāta Pētera Kalniņa un Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Jaundžeikars. 60. - deputāta Pētera Kalniņa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Jaundžeikars. 61. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Jaundžeikars. 62. - Ekonomikas ministrijas parlamentārā sekretāra Dz.Zaķa priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iestrādāts 54.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Jaundžeikars. 63. - deputāta Daiņa Turlā priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iestrādāts 54.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Jaundžeikars. 64. - deputāta Lasmaņa priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iestrādāts 54.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Jaundžeikars. 65. un 66. - deputāta Daiņa Turlā un Juridiskā biroja priekšlikumi. Abi atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem pret minētajiem priekšlikumiem iebildumu nav.

Dz.Jaundžeikars. 67. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts un iestrādāts 54.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Jaundžeikars. 68. - deputāta Pētera Kalniņa priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iestrādāts 54.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Jaundžeikars. 69. - deputāta Daiņa Turlā priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Jaundžeikars. 70. - Ekonomikas ministrijas parlamentārā sekretāra Dz.Zaķa priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iestrādāts 72.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Jaundžeikars. 71. - deputāta Daiņa Turlā priekšlikums. Arī daļēji atbalstīts un iestrādāts 72.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret 71. un 72.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

Dz.Jaundžeikars. 73. - deputāta Daiņa Turlā priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Jaundžeikars. 74. - deputāta Pētera Kalniņa priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Jaundžeikars. 75. - deputāta Daiņa Turlā priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Pēteris Tabūns.

P.Tabūns (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Cienījamie kolēģi! Šis likumprojekts ir ļoti svarīgs, taču pašlaik neviens nav debatējis, ne iebilstot, ne atbalstot. Bet es gribu iebilst pret deputāta Turlā priekšlikumu - izslēgt 7.panta ceturto daļu. Un šī daļa skan šādi: “Degvielas uzpildes stacijās var tirgot biodegvielu vai tās maisījumus, kas ražoti vai jaukti Latvijas teritorijā.” Ārkārtīgi svarīgi! Mums taču ir jāaizstāv savi ražotāji. Mums beidzot ir jāsāk aizstāvēt savi lauksaimnieki. Beidzot! Viņi ir nomocījušies. Nomocīti!

Un tagad faktiski līdz ar šo likumprojektu, ar biodegvielas ražošanas iespējām Latvijā, beidzot pavīd iespēja ķerties klāt pie neapstrādāto lauku apstrādāšanas, tāpēc nevajag atbalstīt ārzemju degvielas tirgotāju firmas.

Jūs taču redzat! Mēs jau Saeimā esam saņēmuši attiecīgus dokumentus, kurus izplata Latvijas degvielas tirgotāju asociācijas Statoil, Neste un tā tālāk. Vesela virkne šo firmu, kuras šeit diktē degvielas cenas un pārspīlē tās, par ko Zviedrijā, kā jūs zināt, tām jau ir piespriestas daudzu miljonu lielas summas par attiecīgu cenu celšanu. Un arī mums beidzot vajadzētu ķerties klāt pie šīs lietas risināšanas, ja reiz pavīd tāda iespēja. Un arī Eiropas Savienība mums ne tikai iesaka, bet pat uzliek to darīt ar attiecīgu direktīvu, jo biodegviela, cienījamie kolēģi, šķiet, ir vienīgais lauksaimniecības ražojums, ja es nemaldos, kam nav Eiropas Savienības aizlieguma kvotu, bet ir noteiktas minimālās obligātās kvotas, kas ir jāievieš. Tātad šogad tie ir 2 procenti, bet 2010.gadā - 5,75 procenti. Ja būs vairāk, būs ļoti labi. Varēsim gan paši izlietot, gan arī pārdot kaut vai uz to pašu Eiropu un kļūsim pat par šīs izejvielas eksportētājiem. Vai tas ir slikti? Protams, ka labi!

Un tas ir reāli. Jo laukos šobrīd - palabojiet, ja es nepareizi teikšu! - ir tuvu miljonam hektāru neizmantotas zemes, kura aizaug ar usnēm. Pavasaros tur zied pieneņu lauki, un pēdējos gados, bet pērnajā gadā it īpaši, tīrumi ir pilni ar polietilēna maisos safasētu zāli, kura netiek izmantota un stāv tur vēl šobaltdien. Un uz nākamās Saeimas vēlēšanām tur atkal varēsim rakstīt uzrakstus “Jaunais laiks”. Tā nevar, draugi mīļie! Ir jāsāk domāt par mūsu lauksaimniekiem, par zemniekiem!

Un tā patiešām ir! Es vēlreiz atkārtoju: tagad ir vienreizēja iespēja ķerties klāt pie lauksaimniecības attīstības, pie tam izveidot reģionālos centrus. Te būs milzīgs darbs gan Ministru kabinetam, bet it īpaši Zemkopības ministrijai, lai attiecīgajā reģionā izveidotu šīs nelielās pārstrādes rūpnīciņas, sauksim tās tā...

Sēdes vadītāja. Deputāta kungs, jūsu debašu laiks ir beidzies! Es atvainojos!

P.Tabūns. Žēl, jo šī problēma ir ārkārtīgi svarīgi. Kolēģi, es aicinu neatbalstīt, patiešām neatbalstīt, Turlā kunga priekšlikumu un atstāt to pirmā lasījuma redakcijā.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Ir piebilstams? Lūdzu! Deputāts Dzintars Jaundžeikars.

Dz.Jaundžeikars. Es varu tikai precizēt, ka komisija visus šos jautājumus ļoti pamatīgi izpētīja. Būtībā šī būtu tirgus ierobežošana, bet tālāk visu var regulēt ar Ministru kabineta noteikumiem.

Lūdzu atbalstīt komisijā pieņemto priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par 75. - deputāta Turlā priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 67, pret - 8, atturas - 2 deputāti. Priekšlikums ir atbalstīts.

Dz.Jaundžeikars. 76.priekšlikums. Komisijā nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Jaundžeikars. 77.priekšlikums. Komisijā nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu par 77.priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 14, pret - 53, atturas - 5. Priekšlikums nav atbalstīts.

Dz.Jaundžeikars. 78. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Jaundžeikars. 79.priekšlikums. Daļēji atbalstīts, ietverot 80.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

Dz.Jaundžeikars. 80. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts, redakcionāli precizējot.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Jaundžeikars. 81.priekšlikums. Atbalstīts, skatīt 90.priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Jaundžeikars. 82.priekšlikums. Daļēji atbalstīts un ietverts 90.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Jaundžeikars. 83.priekšlikums. Arī daļēji atbalstīts un ietverts 90.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Jaundžeikars. 84.priekšlikums. Atbalstīts un ietverts 85.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Jaundžeikars. Un 85.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Jaundžeikars. 86.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Jaundžeikars. 87.priekšlikums. Atbalstīts, skatīt 90.priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Jaundžeikars. 88.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Jaundžeikars. 89.priekšlikums. Daļēji atbalstīts un ietverts 90.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret 89. un 90.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

Dz.Jaundžeikars. 90.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Jaundžeikars. 91.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Jaundžeikars. Un 92.priekšlikums. Komisijā nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Jaundžeikars. Lūdzu atbalstīt visu likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

Dz.Jaundžeikars. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 8.marts.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 8.marts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Aizsargjoslu likumā”. Otrais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas
vārdā - deputāte Anna Seile.

 

A.Seile (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie deputāti! Saņemsimies! Šis ir ļoti nopietns likumprojekts. Ir iesniegti 108 priekšlikumi. Izskatāmā dokumenta numurs 3819.

1.priekšlikumu iesniedzis vides ministrs Raimonds Vējoņa kungs. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 2.priekšlikumu ir iesniedzis deputāts Leopolds Ozoliņš. Komisija šo priekšlikumu nav atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Leopolds Ozoliņš.

L.Ozoliņš (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Šis likums un šie grozījumi tajā tiešām ir ārkārtīgi svarīgi visai Latvijai, bet, tā kā Latvija ir Eiropas Savienībā, tad, es atļaušos teikt, arī visai Eiropas Savienībai.

Kā zināms, tieši Latvijas ainava ir tā, kas visbiežāk un visvairāk sajūsmina mūsu viesus. Un daudzi japāņi, ķīnieši, nemaz nerunājot par Eiropas tautām, ir sajūsmināti par Latvijas unikālo ainavu, par Latvijas mežiem.

Gribu vērst jūsu uzmanību uz to, ka, iebraucot Jūrmalā, jūs redzat šo Akvaparka ēku, kas ir uzbūvēta Lielupes krastā un aizsedz skaisto skatu uz Jūrmalas zaļo rotu - uz kokiem, bet, pretējā virzienā braucot, uz priežu mežiem. Šeit iebraucot, mēs tūlīt jau redzam grandiozās caurules un RIMI bleķa kasti.

Arī Triangula bastions Rīgā nerotā mūsu pilsētu. Tāpat kā jaunuzceltā Citadele, kas, vērojot uzmanīgi, pašreiz veido Rīgas siluetu. Arī “Stockmann” milzīgie betona bluķi aizsedz vēsturiskās celtnes un samazina brīvo telpu gan skatam, gan elpai.

Atcerēsimies Jūrmalas attīstības plānu, par ko nupat runā. Arī jūs, 36 deputāti, esat parakstījuši protestu iecerei pārveidot 80 ha dabas pamatnes teritorijas par apbūvējamu teritoriju. Tas ir uzbrukums Latvijas un Jūrmalas tradicionālajai ainavai, un mums kopīgi tas būtu jāatvaira.

Un kāpēc? Ainava Latvijā ir veidojusies gadu simtiem un tūkstošiem. Tas ir vesels kopums - stādījumi, koku grupas, arhitektūras pieminekļi, alejas...

Un tas viss liecina par mūsu senču skaistuma izjūtu, kuru tiem izdevies saglabāt un nodot mūsu paaudzei. Diemžēl tikai daļēji.

Latvijas brīvvalsts laikā tika stādītas alejas, tika stādīti koki ap lauku sētām un veidoti koku puduri, turpretī okupācijas laika kolektivizācija un vides civilizācija dažviet ir pilnīgi iznīcinājusi lauku ainavu. Atcerieties, kā nolīdzināja lauku mājas līdz ar zemi, iestumjot tās iepriekš izraktās bedrēs, un kā vardarbīgi sadzina iedzīvotājus tā saucamajos Līvānu ciematos! Pēdējos gados notiek ļoti strauja vidi degradējoša celtniecība pilsētu vēsturiskajos centros, to tuvumā, gar piepilsētas autoceļiem un Baltijas jūras krasta kāpu aizsargjoslā. Šajā sakarā būtu jāmin Saules akmens un citas tamlīdzīgas ēkas, par kurām es jau runāju.

Pēdējo gadu nesaudzīgā mežu izciršana ir atstājusi savu iespaidu, kā to pierādīja 9.janvāra vētra. Divus gadus man neizdevās panākt mežu ainavisko ciršanu, lai tiktu saglabāta mežu paauga - nelielie krūmi un koki -, lai novirzītu vēja plūsmu, paceltu to augšā. Pašreiz galvenās mežu traumas ir tieši tur, kur šis vējš varēja ieskrieties. Tātad neizcirstajos mežos kailciršu tuvumā ir vislielākās vējgāzes.

Aleju iznīcināšana. Arī to mēs zinām. Kaivē, Barkavā un Bērzaunē daļēji izdevās, pateicoties “zaļo” protestam, izglābt tos 200 un 300 gadus vecos ozolus. Daļu veiksmīgi jau izmantoja parketa izgatavošanai...

Jūras piekrastes apbūve. Ne tikai Jūrmalā paredzēta apbūve. Dēļ Mottes kunga un Briča kunga vadīto iestāžu akcepta, šo zemju izīrēšanas akcepta, un dēļ veikli sastādītajiem īres līgumiem ir iespējama arī šeit kāpu zonu apbūve. Pāvilostā un Nīcā arī nevar nojaukt nelikumīgi uzceltās ēkas.

Ainava mainās - diemžēl mainās uz ļoti slikto pusi. Paradoksāli, ka tieši daudzi savulaik ekonomiski attīstītie kolhozi ir atstājuši ļoti degradētu ainavu. Mēs redzam lopu fermas ezeru krastos - daļēji tās jau ir pussabrukušas -, graudu kaltes klaja lauka vidū, redzam kolhozu ciematus kalnu galos... Bet neviena koka ap galvenajām dominantēm - katlumājas skursteni vai
ūdenstorni - nav. Nav, kas aizsegtu šo nepievilcīgo skatu. Par to netika domāts tad, un par to nedomā arī šodien.

Pagriežoties pretējā virzienā, mēs redzam gan siltumnīciņas maziņas, gan Līvānu mājas ar kūtiņām kolektīvajām, un tālumā vērojamas ir lielfermas. Man ir fotogrāfijas, kurās redzama tieša šāda mūsdienu ainava Latvijas laukos.

Nereti ir tā, ka vēsturiskajos muižu centros... (Starpsauciens: “Laiks!”)

Sēdes vadītāja. Deputāta kungs, jūsu uzstāšanās laiks ir beidzies!

L.Ozoliņš. ...kolhozu ciematos mūsdienu saimnieciskās ēkas uzbūvētas vēsturisko muižu ēku tiešā tuvumā.

Man ir te vēl vairāki priekšlikumi.

Sēdes vadītāja. Tad jūs varēsiet runāt par nākamajiem priekšlikumiem.

L.Ozoliņš. Es varētu apvienot...

Sēdes vadītāja. Nē, jūs nevarat apvienot!

L.Ozoliņš. Nevaru apvienot?

Sēdes vadītāja. Nē.

L.Ozoliņš. Nu ļoti žēl. Tad es turpināšu skaidrot...

Sēdes vadītāja. Jūs nevarat. Jā...

L.Ozoliņš. ...mūsu cienījamajām 99 gudrajām galvām to, kas daudziem nav skaidrs. Jo man jārunā par Eiropas...

Sēdes vadītāja. Deputāta kungs, jūsu uzstāšanās laiks ir beidzies!

L.Ozoliņš. ... pa Eiropas ainavu konvenciju, un par to es arī turpmāk runāšu saistībā ar saviem priekšlikumiem.

Paldies par uzmanību. Tas ir tikai sākums.

Sēdes vadītāja. Paldies! Debates slēdzu.

Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams?

L.Ozoliņš. Atbalstīt! Bez šaubām, atbalstīt šo manu priekšlikumu, jo tas ir kas pavisam jauns...

Sēdes vadītāja. Deputāta kungs, jūs varēsiet piedalīties nākamajās debatēs - par nākamajiem priekšlikumiem.

Tagad komisijas vārdā runās deputāte Anna Seile. Lūdzu!

A.Seile. Godātie deputāti! Ir atzīstami Leopolda Ozoliņa centieni sargāt Latvijas dabu. Un ir jau zināmā mērā gūti arī panākumi, aizsargājot alejas un daudzus citus mūsu kultūras objektus un arī dabas pieminekļus. Tomēr komisija, ļoti rūpīgi izvērtējusi Ozoliņa kunga priekšlikumu, to neatbalstīja. Kāpēc? Galvenokārt tāpēc, ka tie aizsargjoslu veidi, kas ir šajā pantā noteikti, jau zināmā mērā paredz aizsardzību joslām gar ceļiem, gar dzelzceļiem un arī gar ielām.

Ja mēs šo priekšlikumu pieņemtu, tad, kā tas tālākajos Ozoliņa kunga priekšlikumos ir redzams, šī ainavu aizsargjosla būtu 3,5 metru augstumā virs ielas, šajā joslā nedrīkstētu nedz nojaukt, nedz aiztikt un pārbūvēt ēkas, kuras ir vecākas par 70 gadiem un kuras var būt pat visai sabrukušas un var nebūt kultūras pieminekļi. Turklāt - un tas ir pats galvenais - un tas, ka visas šīs joslas būtu jāiezīmē gan teritoriju plānojumā, gan arī zemesgrāmatu aktu pielikumos. Un praktiski šī lieta ir diezgan nokavēta. Bez tam kultūras pieminekļus sargās citi likumi, arī alejas tagad sargās citi likumi. Un skatu joslu izveidošanai, protams, katrs Latvijas pilsonis ir tiesīgs sakārtot savu ceļa malu, savu īpašumu.

Un, no šā viedokļa skatoties, komisija neatbalstīja. Komisijas vārdā aicinu arī Saeimu neatbalstīt deputāta Ozoliņa priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par 2. - deputāta Leopolda Ozoliņa priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 14, pret - 46, atturas - 15. Priekšlikums nav atbalstīts.

 

A.Seile. 3.priekšlikumu kā atsevišķu likumprojektu ir iesniegusi deputātu grupa ar Jāni Jurkānu priekšgalā, un mēs šo priekšlikumu esam iestrādājuši šajā likumprojektā. Faktiski komisija neatbalstīja šo priekšlikumu tikai tāpēc, ka Daugavā joprojām ir 500 metru aizsargjosla. Ir pieņemts arī likums par ūdens piesārņojumu un Ūdens apsaimniekošanas likums, un šajos likumos ir noteiktas pietiekami stingras normas.

Tāpēc komisija neatbalstīja 3.priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Valērijs Agešins.

V.Agešins (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Tautas saskaņas partijas frakcijas priekšlikumi skaidri un gaiši, un nepārprotami izslēdz jebkādu iespēju nākotnē būvēt jaunas celulozes rūpnīcas Daugavas krastos. Diemžēl Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija diezgan lielā vienprātībā noraidīja mūsu frakcijas priekšlikumus - vēl pirms gada iesniegtos. Kamēr uz laiku netika apturēts “Baltic Pulp” priekšlikums būvēt jaunu celulozes rūpnīcu Ozolsalā, labējās partijas gada garumā vispār atteicās mūsu priekšlikumus izskatīt. Tagad, kad celulozes rūpnīcas projektam ir izsludināts “klusuma brīdis”, valdošās partijas nolēmušas izmantot izdevīgo situāciju, lai Tautas saskaņas partijas frakcijas priekšlikumus noraidītu galīgi. Sak’, šī papildu aizsardzība Daugavai vairs nav vajadzīga, jo celulozes rūpnīca Daugavas krastos taču būvēta netiks.

Valdošo partiju rīcība nepārprotami liecina, ka šā Daugavas monstra būvēšanas ideja nebūt nav aizmirsta, vienīgi uz laiku nolikta uz tālāka plaukta, lai sabiedrība zaudētu modrību un tiktu iekārdināta ar zaudētajām miljarda investīcijām tautsaimniecībā. Par šīm “iegūtajām” (pēdiņās) investīcijām Latvijas iedzīvotāji un pirmām kārtām rīdzinieki turpmāk maksās ar savu zaudēto veselību, jo Rīgas dzeramais ūdens neizbēgami tiks sagandēts ar rūpnīcas notekūdeņiem.

Tautas saskaņas partijas frakcija paziņo, ka tā turpinās cīņu pret Daugavas piesārņošanu, un aicina visus labas gribas ļaudis visā Latvijā nezaudēt modrību un neļaut sevi maldināt ar valdības liekulīgajiem solījumiem par iedzīvotāju interešu aizsardzību.

Lūdzu atbalstīt 3., 4., 5., 6., 65. un 66. - Tautas saskaņas partijas frakcijas priekšlikumus!

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams?

Lūdzu, deputāte Anna Seile!

A.Seile. Godātie deputāti! Komisija neatbalstīja tāpēc, ka pārējie likumi nodrošina visu, lai tuvu Daugavai netiktu celtas rūpnīcas, kas bija līdzīgas celulozes rūpnīcai Ozolsalā.

Aicinu neatbalstīt šo priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par 3. - deputātu grupas priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 20, pret - 59, atturas - 3. Priekšlikums nav atbalstīts.

A.Seile. 4.priekšlikumu iesniedzis deputāts Urbanovičs. Saturs līdzīgs kā iepriekšējā priekšlikumā. Komisija nav atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Vai deputāte Baiba Brigmane ir pieteikusies debatēs? Nē, viņas nav. Deputātiem iebildumu pret 4.priekšlikumu nav? Jābalso? Jā... Tātad 4.priekšlikums nav balsojams, jo ir identisks 3.priekšlikumam, ko Saeima neatbalstīja.

A.Seile. 5.priekšlikumu iesniegusi deputātu grupa ar Jāni Jurkānu priekšgalā. Komisija šo priekšlikumu nav atbalstījusi, un tas vairs nav balsojams, tāpēc ka mēs neesam atbalstījuši 3. un 4.priekšlikumu. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 18, pret - 59, atturas - 4. Priekšlikums nav atbalstīts.

A.Seile. 6.priekšlikumu iesniedzis deputāts Urbanovičs. Komisija to nav atbalstījusi, un pēc būtības arī tas nav balsojams, jo mēs esam noraidījuši iepriekšējo deputāta Urbanoviča priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Nav iebildumu.

A.Seile. 7.priekšlikumu iesniedzis deputāts Ozoliņš. Atkal ir runa par ainavu aizsargjoslām. Tā kā mēs šīs klasiskās aizsargjoslas jau neesam iekļāvuši, šis priekšlikums nav vairs balsojams.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Leopolds Ozoliņš. Priekšlikums nav atsaukts. Tas ir deputāta Leopolda Ozoliņa priekšlikums - 7.priekšlikums. Par 7.priekšlikumu atklājam debates. Uzstājas deputāts Leopolds Ozoliņš.

L.Ozoliņš (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Paldies, cienījamā priekšsēdētāja.

Kolēģi, jums tomēr būs jāuzklausa. Varat neklausīties, bet es jums vēlāk izdalīšu savu tekstu. Jūs to kopā ar saviem bērniem izlasiet, un viņi varbūt sapratīs. Jo iepriekšējais balsojums parādīja to, ka jūs nespējat orientēties uz nākotni. Nu, žēl. Valsts prezidente gan aicina runāt par nākotni, nevis skatīties pagātnē.

Tātad Latvijas ainavas degradācija turpinās. Lai saglabātu attīstītu ainavu, deputāts Leopolds Ozoliņš un Zaļo un zemnieku savienība ir aicinājusi pieņemt Eiropas ainavu konvenciju, un pašreiz pie šīs konvencijas strādā Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija un Vides aizsardzības ministrija. Konvencija, par kuru es šobrīd runāju, ir pieņemta jau 2000.gadā. Un Eiropas rietumi ir sapratuši, kāda nozīme, kāda liela nozīme, ir ainavai. Jo ainava taču ir dzimtene. Diemžēl mums nerūp, iepriekšējais balsojums parādīja mūsu attieksmi pret dzimtenes ainavu.

Eiropas ainavu konvencijas apspriešana ir pašreiz “iesprūdusi” - jau sešus mēnešus nekust no vietas konvencijas ratifikācijas iespējas. Arī ierēdņi nevar vienoties par to, vai vajadzētu pieņemt Eiropas ainavu konvenciju. Jo, ja pieņems, tad droši vien daudziem vajadzēs atcelt kādus biznesa plānus, biznesa pasākumus, kuri pašreiz degradē un tātad arī turpmāk degradēs Latvijas ainavu.

Eiropas ainavu konvencija uzsver ainavas lomu kultūras, ekoloģijas, vides un sociālajās nozarēs. Eiropas ainavu konvencijas izpratnē ainava ir dabisku vai dabisku un cilvēku veiktu mijiedarbību iespaidā veidotas teritorijas vizuālā uztvere. Ainava ir kultūras mantojuma neatņemama sastāvdaļa un dod savu ieguldījumu cilvēku labsajūtas radīšanā. Ainava veido ekonomiskajai aktivitātei labvēlīgus resursus.

Vēlreiz atgādinu, ka tūrisms - tā ir, manuprāt, vienīgā pašreiz peļņu nesošā nozare Latvijas valstī. Šeit apgrozās simtiem miljonu latu. Ainavu aizsardzība, ainavas plānošana un pārveide dod ieguldījumu darba vietu radīšanā. Eiropas ainavu konvencija nosaka tikai vispārējos ainavu aizsardzības, plānošanas un pārveides jautājumus. Konkrētas normas nosaka katras atsevišķas valsts likumdevējs. Uz to es jūs šodien aicināju, diemžēl neguvu jūsu atbalstu.

Latvijā šobrīd vēl nav šādu konkrētu likuma normu. Mans priekšlikums ir izdarīt izmaiņas Aizsargjoslu likumā, paredzot jaunu aizsargjoslas veidu - ainavu aizsargjoslu gar ielām, ceļiem un dzelzceļiem.

Un tālāk jūs varat paskatīties dokumentos, šeit ir izklāsts, es jūs nekavēšu... Tas ir beidzamais jeb pēdējais darba kārtības punkts pašreiz... Es saprotu, ka visi esat jau noguruši, un tāpēc aicinu iedziļināties manos priekšlikumos, un, ja esat izlasījuši, tad aicinu tos atbalstīt. Var būt, ka tas tomēr ir iespējams - labot mūsu iepriekšējo balsojumu.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Nav nekas piebilstams? Lūdzu deputātus balsot par 7. - deputāta Ozoliņa priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 22, pret - 45, atturas - 8. Priekšlikums nav atbalstīts.

A.Seile. Arī 8. un 9.priekšlikumu ir iesniedzis deputāts Ozoliņš. Runa ir par metodikas projekta izstrādāšanu mežu aizsargjoslu noteikšanai ap pilsētām. Šos priekšlikumus nav atbalstījušas atbildīgās ministrijas, un tāpēc arī komisija neatbalstīja 8. un 9.priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates par 8.priekšlikumu? Deputātiem nav iebildumu pret 8.priekšlikumu.

Par 9.priekšlikumu atklājam debates. Deputāts Arvīds Ulme.

A.Ulme (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie deputāti! Atšķiriet 9.priekšlikumu! Tas ir ļoti vienkāršs. Tā doma ir ļoti vienkārša. Apkārt pilsētām esošie meži, tieši pilsētu meži, pēdējos gados ir ārkārtīgi apdraudēti. Tie ir apdraudēti ne tikai tāpēc, ka tā teritorija ir kļuvusi par tādu kā atkritumu izgāztuvi, bet vēl jo vairāk tāpēc, ka tur tiek arvien vairāk un vairāk mēģināts būvēt, tiek cerēts to teritoriju apbūvēt.

Visās pilsētu pašvaldībās, to skaitā arī Rīgas pilsētā, ir redzams, kāpēc cilvēki nevarēs dzīvot mežā... Teiksim, nevarēs dzīvot tikai Mežaparkā, taču varēs dzīvot Pierīgas mežos, tāpat kā citi dzīvo Mežaparkā...

Tādējādi, pārveidojot mežu par šādu apbūves zonu, it kā humānu apsvērumu dēļ tiek neviļus nodarīts ārkārtīgs posts tai ekosistēmai, kas pilsētu glābj no pārkaršanas, no “siltumnīcas efekta” un no dažādām citām negācijām, it sevišķi karstajās vasarās.

Palielinās izplūdes gāzu daudzums, palielinās mašīnu koncentrācija pilsētās, un tajā pašā laikā ārkārtīgi samazinās šo apkārt pilsētām esošo aizsargjoslu, pilsētu mežu efektivitāte. Bez Vides ministrijas akcepta tos samazina arvien, arvien, soli pa solim... Faktiski noslāps tie cilvēki, dzīvojot pilsētās. Tas nu ir pilnīgi skaidrs!

Kādu gan ļaunumu var nodarīt Vides ministrija?... Pirms celt atkal kādu benzīntanku vai kādu augstceltni kaut kur šajos Pierīgas vai citos piepilsētas mežos, pajautājiet Vides ministrijai, lai tā izsaka savas domas! Kāds gan būs ļaunums sabiedrībai, ja mēs pieņemsim šito punktu?

Lūdzu, atbalstiet deputāta Ozoliņa priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Komisijas vārdā - deputāte Anna Seile.

A.Seile. Godātie deputāti! Zemkopības ministrija nodarbojas ar šo jautājumu, un tāpēc man ir liels izbrīns, ka divi deputāti no Zaļo un zemnieku savienības frakcijas tomēr ierobežo Zemkopības ministrijas iespējas. Visus jautājumus, kas saistīti ar mežiem, līdz šim faktiski ir lēmusi Zemkopības ministrija, taču pārkāpumi nav konstatēti.

Es aicinu neatbalstīt 8. un 9.priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par 9. - deputāta Leopolda Ozoliņa priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 20, pret - 41, atturas - 15. Priekšlikums nav atbalstīts.

A.Seile. 10.priekšlikumu sagatavojusi atbildīgā komisija, iestrādājot tajā 11.priekšlikumu, ko bija iesniedzis Juridiskais birojs. Aicinu atbalstīt 10.priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Pret 10. un 11.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 12.priekšlikumu iesniedzis Juridiskais birojs, un tas ir redakcionāls. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Seile. 13. un 14.priekšlikums. Tie abi ir redakcionāli. Iesniegusi Juridiskā komisija. Atbildīgā komisija ir atbalstījusi šos priekšlikumus.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. Tāpat redakcionāli ir 15. un 16.priekšlikums. Komisija ir atbalstījusi abus šos priekšlikumus.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Seile. 17. ir atbildīgās komisijas sagatavots priekšlikums. Komisija lūdz to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Seile. 18. un 19. ir Juridiskā biroja priekšlikumi. Komisija šos priekšlikumus ir atbalstījusi. Būtībā tie abi ir redakcionāli.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Seile. Arī 20. - Juridiskā biroja priekšlikumu - komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 21.priekšlikumu komisija ir atbalstījusi. Šo priekšlikumu iesniedza Juridiskais birojs.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Seile. 22.priekšlikumu ir sagatavojusi atbildīgā komisija. Lūdzam atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Seile. 23.priekšlikumu ir sagatavojusi atbildīgā komisija. Pēc būtības tas ir redakcionāls precizējums.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Seile. Arī 24. un 25.priekšlikumu ir sagatavojusi atbildīgā komisija. Tie ir redakcionāli priekšlikumi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 26.priekšlikumā, kuru iesniedzis Juridiskais birojs, ir redakcionāli precizēts teksts. Lūdzam atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Seile. 27.priekšlikumu iesniedzis Juridiskais birojs. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Seile. 28.priekšlikumu, lai precizētu 28.panta nosaukumu, iesniedza atbildīgā komisija. Lūdzam atbalstu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 29.priekšlikumu ir sagatavojusi atbildīgā komisija. Lūdzam atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Seile. 30.priekšlikumu iesniedza vides ministrs Raimonds Vējonis. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 31.priekšlikumu iesniedza deputāts Dalbiņš. Atbildīgā komisija to atbalstīja daļēji, nedaudz precizējot redakciju, un ietvēra savā 32. priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 33.priekšlikumu ir sagatavojusi atbildīgā komisija, un tajā ir precizēti jēdzieni. Komisija lūdz atbalstīt šo priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Seile. 34.priekšlikumu sagatavojis Juridiskais birojs. Lūdzu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Seile. 35.priekšlikumu sagatavojis Juridiskais birojs, lai precizētu 32.panta virsrakstu. Lūdzam atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 36. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Seile. Tāpat tā atbalsta arī 37.priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 38.priekšlikumu, lai precizētu 32.panta virsrakstu, iesniedzis Juridiskais birojs.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. Komisija nav atbalstījusi 39. - Juridiskā biroja priekšlikumu - un ir sagatavojusi savu priekšlikumu, samazinot drošības aizsargjoslas ap vēju ģeneratoriem. Lūdzam atbalstīt 40.priekšlikumu un noraidīt 39.priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 41.priekšlikumu iesniedzis Juridiskais birojs. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Seile. 42.priekšlikumā vides ministrs Vējonis ir precizējis ministrijas nosaukumu. Lūdzam atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Seile. 43.priekšlikumu iesniedzis Juridiskais birojs. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Seile. 44.priekšlikumu sagatavojusi atbildīgā komisija. Lūdzam atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Seile. 45.priekšlikumu ir sagatavojis Juridiskais birojs. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 46.priekšlikumā vides ministrs Vējonis ir precizējis ministrijas nosaukumu. Lūdzam atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Seile. 47.priekšlikumu, kuru iesniedzis Juridiskais birojs, komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Seile. Arī 48.priekšlikumu, ko iesniedza vides ministrs Vējonis, komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. Tāpat komisija ir atbalstījusi arī 49., 50. un 51. - Juridiskā biroja priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 52.priekšlikumu iesniedza vides ministrs Vējonis. Komisija to ir atbalstījusi tikai daļēji un iesaka atbalstīt 53. - atbildīgās komisijas sagatavoto priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 54. un 55.priekšlikumu iesniedzis vides ministrs Vējonis. Komisija šos priekšlikumus ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Seile. Komisija ir atbalstījusi arī 56. - vides ministra Vējoņa priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Seile. Komisija ir atbalstījusi 57. un 58.priekšlikumu, un līdz ar to 59.priekšlikumu deputāte Seile atsauc.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 60.priekšlikumu iesniegusi deputāte Seile. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 61.priekšlikumu iesniegusi deputāte Seile. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Seile. 62.priekšlikumu ir iesniedzis Juridiskais birojs. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 63.priekšlikumu iesniedzis vides ministrs Vējonis. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Seile. 64.priekšlikumu iesniedzis vides ministrs Vējonis. Komisija gan atzīst problēmu, kas ir izvirzīta šajā priekšlikumā, bet tomēr šādā redakcijā neatbalsta ministra priekšlikumu. Tā centīsies sagatavot uz nākamo - trešo - lasījumu definējumu tam, kas ir iepriekšējā apbūve, par kuru ir runa, paredzot, ka iepriekšējās apbūves gadījumā varētu atļaut celtniecību Baltijas jūras piekrastes un kāpu zonā. Tātad tas ir trešā lasījuma jautājums, jo esošā redakcija nav izstrādāta pilnībā.

Aicinu neatbalstīt vides ministra priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Seile. 65.priekšlikumu, ko iesniedzis deputāts Jānis Jurkāns un deputātu grupa, komisija nav atbalstījusi, un šis priekšlikums pēc būtības nav arī balsojams. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsosim par 65.priekšlikumu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 17, pret - 64, atturas - 1. Priekšlikums nav atbalstīts.

A.Seile. Tāpat komisija nav atbalstījusi arī deputāta Urbanoviča priekšlikumu, uzskatot, ka arī tas nav balsojams, jo jau sākumā ir noraidīta šā priekšlikuma iekļaušana. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 14, pret - 64, atturas - 2. Priekšlikums nav atbalstīts.

A.Seile. 67.priekšlikumu iesniedzis Juridiskais birojs. Komisija to atbalsta tikai daļēji, un es aicinu atbalstīt 68. - atbildīgās komisijas priekšlikumu, kurā iestrādāts minētais Juridiskā biroja priekšlikums.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Seile. 69.priekšlikumu par aprobežojumiem ainavu aizsargjoslās gar ielām, autoceļiem un dzelzceļiem komisija nav atbalstījusi, jo arī Saeima jau pašā sākumā ir noraidījusi šādu aizsargjoslu veidu iekļaušanu šajā likumā, tāpēc tas šis priekšlikums pēc būtības vairs nav balsojams.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Leopolds Ozoliņš. (No zāles dep. J.Urbanovičs: “Leopold, runā skaļāk! Nevar dzirdēt!”)

L.Ozoliņš (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Es gribētu atgādināt, ka šis ir pilnīgi jauns priekšlikums, kā vajadzētu aizsargāt ainavu. Tas ir mēģinājums saglabāt Latvijas ainavu kā tradicionālu ainavu arī mūsu nākamajām paaudzēm. Lūdzu, izlasiet to! Dabīgi, Seiles kundze jau paziņoja, ka šis priekšlikums nav balsojams, bet es turpmāk tomēr cīnīšos, lai gan Latvija, gan arī jūs kopā ar mani ratificētu Eiropas ainavu konvenciju un iedziļinātos, lūk, šajos priekšlikumos, kuri ir jūsu priekšā. Vismaz pašreiz izlasiet! Kampara kungs, nelasiet varbūt avīzi, bet palasiet manus priekšlikumus, jo tad varbūt jums sirds ietrīsēsies par to, ka vajadzētu saglabāt Latviju! Jums jau dreb sirds? Varbūt citviet? Jā?

Un vēl es gribētu pateikties tiem deputātiem, kuri balsoja “par” manu priekšlikumu, ka vajadzētu izveidot šādu ainavu aizsargjoslu. Un tie ir: Tautas saskaņas partijā Valērijs Agešins, Oļegs Deņisovs, kā arī Indulis Emsis, Māris Gulbis, Jānis Jurkāns (paldies, Jāni!), Andis Kāposts, Andrejs Klementjevs, Paldies, Klementjev! Jūs saprotat Latvijas dabu, un jums tā ir daudz tuvāka un ciešāk pie sirds, nekā tā saucamajām labajām partijām... Vitālijs Orlovs, Igors Solovjovs, Arvīds Ulme, Jānis Urbanovičs (paldies tev!), Ingrīda Ūdre - pārsteidzīgi... Paldies! Un Aleksejs Vidavskis. Paldies, kungi!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Ja nekas nav piebilstams, lūdzu deputātus balsot par 69. - deputāta Ozoliņa priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 20, pret - 43, atturas - 18 deputāti. Priekšlikums nav atbalstīts.

Vai deputāts Dzintars Ābiķis vēlas runāt par procedūru? (No zāles dep. Dz.Ābiķis: “Nē!”) Nē. Paldies.

Lūdzu, turpināsim priekšlikumu izskatīšanu!

A.Seile. 70.priekšlikumu iesniedzis Juridiskais birojs. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Seile. Komisija atbalsta arī 71. - vides ministra Vējoņa priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Seile. Komisija ir atbalstījusi 72. - Juridiskā biroja priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. Komisija daļēji atbalstījusi 73. - Juridiskā biroja priekšlikumu. Taču komisija lūdz izslēgt to strīdīgo daļu, par kuru bija iesniegts 73.priekšlikums. Un tāpēc lūdzu atbalstīt 74.priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 73. un 74.priekšlikumu.

A.Seile. 75.priekšlikums. Vides ministrs Vējonis lūdz izslēgt 45.panta ceturto daļu. Komisija priekšlikumu nav atbalstījusi.

Deputāte Seile ir iesniegusi 76.priekšlikumu - šo daļu ir mēģinājusi uzlabot.

Ir arī 77.priekšlikums - arī Juridiskais birojs ir mēģinājis ieviest labojumus. Taču komisija ir atradusi par iespējamu izslēgt no pirmā lasījuma redakcijas visu tekstu, atstājot spēkā spēkā esošā likuma redakciju. Tāpēc deputāte Seile savu priekšlikumu neuztur spēkā. Aicinām atbalstīt 78. - atbildīgās komisijas priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli par 75., 77. un 78.priekšlikumu.

76.priekšlikums ir atsaukts.

A.Seile. 79.priekšlikumu sagatavojusi atbildīgā komisija. Lūdzam atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Seile. 80.priekšlikumu komisija nav atbalstījusi. Arī deputātes Seiles iesniegto 81.priekšlikumu nav atbalstījusi. Es neuzturu to spēkā un neprasu balsojumu.

82.priekšlikums. Komisija lūdz izslēgt pirmajā lasījumā pieņemto panta daļu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret minētajiem priekšlikumiem.

A.Seile. 83.priekšlikumu sagatavojusi atbildīgā komisija. Lūdzam atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Seile. 84.priekšlikumu sagatavojusi komisija.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Seile. 85.priekšlikumu iesniedzis Juridiskais birojs. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. Komisija atbalsta arī 86. - vides ministra Vējoņa priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 87.priekšlikumu iesniedzis Juridiskais birojs. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Seile. 88.priekšlikumu iesniegusi komisija. Lūdzam atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Seile. 89.priekšlikumu sagatavojis Juridiskais birojs. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Seile. Arī 90.priekšlikumu iesniedzis Juridiskais birojs. Redakcionāls priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 91.priekšlikums ir par panta daļas izslēgšanu, un to sagatavojusi komisija. Lūdzam atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Seile. 92.priekšlikumu sagatavojis Juridiskais birojs. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. Komisija atbalsta arī 93. un 94.priekšlikumu... Nē, atbalsta
93. - Juridiskā biroja priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Seile. 94. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija to atbalsta daļēji un ir sagatavojusi savu priekšlikumu - 95.priekšlikumu -, kuru lūdz atbalstīt pilnībā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret minētajiem priekšlikumiem.

A.Seile. 96.priekšlikumu sagatavojis Juridiskais birojs. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Seile. Arī 97.priekšlikumu komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Seile. Komisija atbalsta arī 98. - Juridiskā biroja priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 99.priekšlikumu iesniedzis Juridiskais birojs. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Seile. 100.priekšlikumu arī iesniedzis Juridiskais birojs. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Seile. 101. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija to atbalstījusi daļēji, iekļaujot 102. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret minētajiem priekšlikumiem.

A.Seile. 103.priekšlikumu iesniedzis vides ministrs Vējonis. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Seile. 104.priekšlikumu iesniegusi deputāte Seile. Es atsaucu šo savu priekšlikumu, jo būtībā, ja panta daļu svītro, tad nav nepieciešams kaut ko labot.

Atsaucu arī abus pēdējos priekšlikumus - 105. un 106.priekšlikumu.

107.priekšlikumu iesniedzis vides ministrs Vējonis. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Seile. Un arī 108.priekšlikumu iesniedzis vides ministrs Vējonis. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Seile. Visi priekšlikumi ir izskatīti. Paldies par darbu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret - 1, neviens neatturas. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

A.Seile. Vispirms es gribu izteikt pateicību Saeimas Juridiskajam birojam, kurš šā ļoti sarežģītā likuma izstrādāšanā daudz palīdzēja komisijai.

Par priekšlikumu iesniegšanas termiņu komisija lūdz noteikt 4.aprīli.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 4.aprīlis. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli””. Izskatīsim pirmajā lasījumā divus likumprojektus - likumprojektu, ko ir iesniegusi Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija, un alternatīvo likumprojektu, ko ir sagatavojusi Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Atis Slakteris.

A.Slakteris (Tautas partijas frakcija).

Priekšsēdētājas kundze! Kolēģi! Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija savā sēdē neatbalstīja likumprojektu “Grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”” un izstrādāja savu alternatīvo likumprojektu, un ierosina to izskatīt kā steidzamu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli””, ko iesniegusi Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 17, pret - 49, atturas - 8. Likumprojekts ir noraidīts.

Lūdzu deputātus balsot par alternatīvā likumprojekta “Grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākumu nodokli””, ko ir izstrādājusi Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija, atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 73, pret - nav, atturas - 6. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 73, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un laiku likumprojekta izskatīšanai otrajā lasījumā!

A.Slakteris. 7.marts - priekšlikumu iesniegšanas termiņš. Un otrā lasījuma datums - 10.marts.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 7.marts, likumprojekta izskatīšana otrajā
lasījumā - 10.marta sēdē. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojekta “Grozījumi likumā “Par zemes reformas pabeigšanu lauku apvidos”” trešajam lasījumam līdz šā gada 4.martam”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret - 1, neviens neatturas. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojekta “Grozījumi likumā “Par valsts un pašvaldību īpašuma objektu privatizāciju”” trešajam lasījumam līdz šā gada 4.martam”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 89, pret - 1, neviens neatturas. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojekta “Grozījumi likumā “Par īpašuma tiesību atjaunošanu uz uzņēmumiem un citiem īpašuma objektiem”” trešajam lasījumam līdz šā gada 4.martam”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret - 1, neviens neatturas. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojekta “Grozījumi likumā “Par privatizācijas sertifikātiem”” trešajam lasījumam līdz šā gada 4.martam”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret - 1, neviens deputāts neatturas. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojekta “Grozījumi likumā “Par zemes reformas pabeigšanu pilsētās”” trešajam lasījumam līdz šā gada 4.martam”. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 89, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojekta “Grozījumi Valsts un pašvaldību mantas atsavināšanas likumā” trešajam lasījumam līdz šā gada 8.martam”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret - 1, neviens deputāts neatturas. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojekta “Grozījumi likumā “Par zemes reformu Latvijas Republikas pilsētās”” trešajam lasījumam līdz šā gada 4.martam”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret - 1, neviens deputāts neatturas. Lēmums pieņemts. Paldies.

Līdz ar to visi darba kārtības jautājumi ir izskatīti.

Lūdzu deputātus reģistrēties ar reģistrācijas kartēm! Lūdzu zvanu! Reģistrācijas režīmu!

Kamēr tiek sagatavoti reģistrācijas rezultāti, noklausīsimies paziņojumus!

Pirmajam vārds deputātam Aigaram Pētersonam.

A.Pētersons (frakcija “Jaunais laiks”).

Godājamie kolēģi! Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde notiks pēc piecām minūtēm komisijas telpās.

Sēdes vadītāja. Vārds deputātei Lindai Mūrniecei.

L.Mūrniece (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie Korupcijas, kontrabandas un organizētās noziedzības novēršanas un apkarošanas uzraudzības komisijas kolēģi! Pēc 10 minūtēm komisijas sēde Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēžu zālē!

Sēdes vadītāja. Vārds deputātam Staņislavam Šķesteram.

S.Šķesters (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Lūdzu Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas deputātus uz sēdi pulksten 12.30. Paldies.

Sēdes vadītāja. Vārds deputātam Jānim Strazdiņam.

J.Strazdiņš (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Godātie Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas locekļi! Pulksten 12.30 sēde mūsu komisijas telpās.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Reģistrācijas rezultātu nolasīšanai vārds Saeimas sekretāra biedrei Ingunai Rībenai.

I.Rībena (8.Saeimas sekretāra biedre).

Godātie deputāti! Nav reģistrējušies: Andrejs Aleksejevs, Aleksandrs Bartaševičs, Boriss Cilevičs, Sergejs Fjodorovs, Andis Kāposts, Vilis Krištopans, Dzintars Jaundžeikars, Vitālijs Orlovs, Mihails Pietkevičs, Andrejs Radzevičs un Elita Šņepste.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Līdz ar to 3.marta sēde ir slēgta. Paldies!

SATURA RĀDĪTĀJS

8.Saeimas ziemas sesijas 8.sēde

2005.gada 3.martā

Par darba kārtību
Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”” (Noraidīts)
(3782. un 3782.a dok., reģ. nr.1121)

Priekšlikums

- dep. V.Buzajevs (par)
Par darba kārtību
Par likumprojektu “Grozījums Latvijas Republikas Satversmē” (Noraidīts)
(3783. un 3783.a dok., reģ. nr.1122)

Priekšlikumi

- dep. J.Pliners (par)
- dep. J.Dobelis (pret)
Par likumprojektu “Grozījumi Valsts fondēto pensiju likumā”
(3795. un 3795.a dok., reģ. nr.1123)
Par likumprojektu “Grozījums likumā “Ārvalstu bruņoto spēku statuss Latvijas Republikā””
(3796. un 3796.a dok., reģ. nr.1124)
Par likumprojektu “Par 1992.gada Starptautiskās konvencijas par starptautiskā fonda nodibināšanu naftas piesārņojuma radīto zaudējumu kompensācijai 2003.gada protokolu”
(3797. un 3797.a dok., reģ. nr.1125)
Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par uzņēmumu un uzņēmējsabiedrību maksātnespēju””
(3798. un 3798.a dok., reģ. nr.1126)
Par likumprojektu “Grozījumi Dzīvnieku barības aprites likumā”
(3799. un 3799.a dok., reģ. nr.1127)
Par likumprojektu “Grozījumi Muitas likumā”
(3800. un 3800.a dok., reģ. nr.1128)
Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par konsolidētajiem gada pārskatiem””
(3801. un 3801.a dok., reģ. nr.1129)
Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par uzņēmumu gada pārskatiem””
(3802. un 3802.a dok., reģ. nr.1130)
Par likumprojektu “Grozījumi Enerģētikas likumā”
(3826. dok., reģ. nr.1131)
Par likumprojektu “Elektroenerģijas tirgus likums”
(3827. dok., reģ. nr.1132)
Lēmuma projekts “Par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātam Valdim Ģīlim”
(3804. dok.)
Lēmuma projekts “Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojekta “Grozījums likumā “Par pilsētas domes, rajona padomes, novada domes un pagasta padomes deputāta statusu”” otrajam lasījumam”
(3830. dok., reģ. nr.650)
Lēmuma projekts “Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojekta “Grozījumi likumā “Par nekustamā īpašuma piespiedu atsavināšanu valsts vai sabiedriskajām vajadzībām”” 2.lasījumam”
(3829. dok., reģ. nr.649)
Lēmuma projekts “Par Helmuta Nagļa iecelšanu par Rīgas rajona zemesgrāmatu nodaļas tiesnesi”
(3810. dok., reģ. nr.647)

Ziņo

- dep. M.Segliņš
Lēmuma projekts “Par Jāņa Maizīša apstiprināšanu par ģenerālprokuroru”
(3820. dok., reģ. nr.648)

Ziņo

- dep. M.Segliņš

Debates

- dep. J.Dobelis
- dep. A.Kiršteins
- dep. V.E.Bresis
- dep. A.Kampars
- dep. J.Jurkāns
- dep. V.Buzajevs
- dep. Dz.Rasnačs
- dep. P.Kļaviņš
- dep. J.Urbanovičs
- dep. A.Golubovs
- dep. L.Liepiņa
- dep. J.Dobelis
Frakcijas “Jaunais laiks” rakstisks iesniegums par balsošanas motīviem
Likumprojekts “Grozījumi Nacionālās drošības likumā” (2.lasījums)
(3601. un 3812. dok., reģ. nr.1082)

Ziņo

- dep. J.Dalbiņš
Par darba kārtību
Likumprojekts “Par Latvijas Kultūras akadēmijas Satversmi” (3.lasījums)
(3787. dok., reģ. nr.862)

Ziņo

- dep. Dz.Ābiķis
Likumprojekts “Grozījumi Bezdarbnieku un darba meklētāju atbalsta likumā” (3.lasījums)
(3803. dok., reģ. nr.1017)

Ziņo

- dep. J.Stalidzāne
Likumprojekts “Par Latvijas Republikas un Gruzijas konvenciju par nodokļu dubultās uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu attiecībā uz ienākuma un kapitāla nodokļiem un tās protokolu” (2.lasījums)
(3323. un 3777. dok., reģ. nr.1013)

Ziņo

- dep. I.Solovjovs
Likumprojekts “Par Starptautisko konvenciju par civilo atbildību par bunkera degvielas piesārņojuma radīto kaitējumu” (2.lasījums)
(2559. un 3815. dok., reģ. nr.784)

Ziņo

- dep. I.Solovjovs
Likumprojekts “Grozījumi Vēlētāju reģistra likumā” (1.lasījums)
(3706. un 3781. dok., reģ. nr.1104)

Ziņo

- dep. P.Ontužāns
Likumprojekts “Grozījumi Saeimas vēlēšanu likumā” (1.lasījums)
(3707. un 3805. dok., reģ. nr.1105)

Ziņo

- dep. M.Segliņš
Likumprojekts “Par dzīvokļa īpašuma tiesību piešķiršanu Andrejam Eglītim” (1.lasījums)
(3574. un 3806. dok., reģ. nr.1062)

Ziņo

- dep. M.Segliņš
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu”” (1.lasījums)
(3705. un 3807. dok., reģ. nr.1103)

Ziņo

- dep. M.Segliņš
Paziņojumi
- dep. V.Paegle
- dep. A.Kiršteins
- dep. S.Golde
Reģistrācijas rezultāti

Nolasa

- Saeimas sekretāra biedre   I.Rībena
Informācija par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātam A.Radzevičam
Likumprojekts “Grozījumi Latvijas Sodu izpildes kodeksā” (2.lasījums)
(2178. un 3680. dok., reģ. nr.696)

Ziņo

- dep. J.Dalbiņš
Likumprojekts “Grozījumi Krimināllikumā” (2.lasījums)
(3266.un 3808. dok., reģ. nr.1000)

Ziņo

- dep. J.Dalbiņš
Likumprojekts “Par 1974.gada 1.novembra Starptautiskās konvencijas par cilvēka dzīvības aizsardzību uz jūras 1978.gada protokolu” (1.lasījums) (Steidzams)
(3700. un 3814. dok., reģ. nr.1098)

Ziņo

- dep. I.Solovjovs
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par nodokļiem un nodevām”” (1.lasījums) (Steidzams)
(3724. un 3816. dok., reģ. nr.1109)

Ziņo

- dep. V.E.Bresis
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par akcīzes nodokli”” (2.lasījums)
(3736. un 3817. dok., reģ. nr.1112)

Ziņo

- dep. A.Slakteris
Likumprojekts “Biodegvielu likums” (2.lasījums)
(3561. un 3818. dok., reģ. nr.1061)

Ziņo

- dep. Dz.Jaundžeikars

Debates

- dep. P.Tabūns
Likumprojekts “Grozījumi Aizsargjoslu likumā” (2.lasījums)
(3267. un 3819. dok., reģ. nr.1001)

Ziņo

- dep. A.Seile

Debates

- dep. L.Ozoliņš
- dep. V.Agešins
- dep. L.Ozoliņš
- dep. A.Ulme
- dep. L.Ozoliņš
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”” (1.lasījums) (Noraidīts)
(3753. dok., reģ. nr.1114) un

alternatīvais likumprojekts “Grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”” (1.lasījums) (Steidzams)


(3832. dok., reģ. nr.1133)

Ziņo

- dep. A.Slakteris
Lēmuma projekts “Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojekta “Grozījumi likumā “Par zemes reformas pabeigšanu lauku apvidos”” 3.lasījumam”
(3835. dok., reģ. nr.651)
Lēmuma projekts “Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojekta “Grozījumi likumā “Par valsts un pašvaldību īpašuma objektu privatizāciju”” 3.lasījumam”
(3836. dok., reģ. nr.652)
Lēmuma projekts “Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojekta “Grozījumi likumā “Par īpašuma tiesību atjaunošanu uz uzņēmumiem un citiem īpašuma objektiem”” 3.lasījumam”
(3837. dok., reģ. nr.653)
Lēmuma projekts “Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojekta “Grozījumi likumā “Par privatizācijas sertifikātiem”” 3.lasījumam”
(3838. dok., reģ. nr.654)
Lēmuma projekts “Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojekta “Grozījumi likumā “Par zemes reformas pabeigšanu pilsētās”” 3.lasījumam”
(3839. dok., reģ. nr.655)
Lēmuma projekts “Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojekta “Grozījumi Valsts un pašvaldību mantas atsavināšanas likumā”” 3.lasījumam”
(3840. dok., reģ. nr.656)
Lēmuma projekts “Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojekta “Grozījumi likumā “Par zemes reformu Latvijas Republikas pilsētās” 3.lasījumam””
(3841. dok., reģ. nr.657)
Paziņojumi
- dep. A.Pētersons
- dep. L.Mūrniece
- dep. S.Šķesters
- dep. J.Strazdiņš
Reģistrācijas rezultāti

Nolasa

- Saeimas sekretāra biedre   I.Rībena

Balsojumi

Grozījumi likumā "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli"
Datums: 03.03.2005. 09:12:40 bal001
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3782 nodošanu komisijām

Datums: 03.03.2005. 09:13:42 bal002
Balsošanas motīvs: Par izmaiņām darba kārtībā

Grozījums Latvijas Republikas Satversmē
Datums: 03.03.2005. 09:25:06 bal003
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3783 nodošanu komisijām

Grozījumi Valsts fondēto pensiju likumā
Datums: 03.03.2005. 09:25:44 bal004
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3795 nodošanu komisijām

Grozījums likumā "Ārvalstu bruņoto spēku statuss Latvijas Republikā"
Datums: 03.03.2005. 09:26:24 bal005
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3796 nodošanu komisijām

Par 1992.gada Starptautiskās konvencijas par starptautiskā fonda nodibināšanu naftas piesārņojuma radīto zaudējumu kompensācijai 2003.gada protokolu
Datums: 03.03.2005. 09:27:06 bal006
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3797 nodošanu komisijām

Grozījumi likumā "Par uzņēmumu un uzņēmējsabiedrību maksātnespēju"
Datums: 03.03.2005. 09:27:40 bal007
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3798 nodošanu komisijām

Grozījumi Dzīvnieku barības aprites likumā
Datums: 03.03.2005. 09:28:16 bal008
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3799 nodošanu komisijām

Grozījumi Muitas likumā
Datums: 03.03.2005. 09:28:46 bal009
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3800 nodošanu komisijām

Grozījumi likumā "Par konsolidētajiem gada pārskatiem"
Datums: 03.03.2005. 09:29:18 bal010
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3801 nodošanu komisijām

Grozījumi likumā "Par uzņēmumu gada pārskatiem"
Datums: 03.03.2005. 09:29:54 bal011
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3802 nodošanu komisijām

Grozījumi Enerģētikas likumā
Datums: 03.03.2005. 09:30:26 bal012
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3826 nodošanu komisijām

Elektroenerģijas tirgus likums
Datums: 03.03.2005. 09:31:00 bal013
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3827 nodošanu komisijām

Lēmuma projekts "Par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātam V.Ģīlim"
Datums: 03.03.2005. 09:31:36 bal014
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.3804

Lēmuma projekts "Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojekta "Grozījums likumā "Par pilsētas domes, rajona padomes, novada domes un pagasta padomes deputāta statusu"" otrajam lasījumam"
Datums: 03.03.2005. 09:32:22 bal015
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.3830

Lēmuma projekts "Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojekta "Grozījumi likumā "Par nekustamā īpašuma piespiedu atsavināšanu valsts vai sabiedriskajām vajadzībām"" otrajam lasījumam"
Datums: 03.03.2005. 09:33:00 bal016
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.3829

Grozījumi Nacionālās drošības likumā (2.lasījums)
Datums: 03.03.2005. 10:19:10 bal019
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3812 pieņemšanu 2.lasījumā

Par Latvijas Kultūras akadēmijas Satversmi (3.lasījums)
Datums: 03.03.2005. 10:21:00 bal020
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3787 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi Bezdarbnieku un darba meklētāju atbalsta likumā (3.lasījums)
Datums: 03.03.2005. 10:22:34 bal021
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3803 pieņemšanu 3.lasījumā

Par Latvijas Republikas un Gruzijas konvenciju par nodokļu dubultās uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu attiecībā uz ienākuma un kapitāla nodokļiem un tās protokolu (2.lasījums)
Datums: 03.03.2005. 10:23:28 bal022
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3777 pieņemšanu 2.lasījumā

Par Starptautisko konvenciju par civilo atbildību par bunkera degvielas piesārņojuma radīto kaitējumu (2.lasījums)
Datums: 03.03.2005. 10:24:18 bal023
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3815 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Vēlētāju reģistra likumā (1.lasījums)
Datums: 03.03.2005. 10:25:14 bal024
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3706 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Saeimas vēlēšanu likumā (1.lasījums)
Datums: 03.03.2005. 10:26:10 bal025
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3707 pieņemšanu 1.lasījumā

Par dzīvokļa īpašuma tiesību piešķiršanu Andrejam Eglītim (1.lasījums)
Datums: 03.03.2005. 10:27:00 bal026
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3574 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu" (1.lasījums)
Datums: 03.03.2005. 10:27:52 bal027
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3705 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Latvijas Sodu izpildes kodeksā (2.lasījums)
Datums: 03.03.2005. 11:04:46 bal028
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3680 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Krimināllikumā (reģ. nr.1000) (2.lasījums)
Datums: 03.03.2005. 11:06:14 bal029
Balsošanas motīvs: Par 4.priekšlikumu

Grozījumi Krimināllikumā (reģ. nr.1000) (2.lasījums)
Datums: 03.03.2005. 11:06:40 bal030
Balsošanas motīvs: Par 5.priekšlikumu

Grozījumi Krimināllikumā (reģ. nr.1000) (2.lasījums)
Datums: 03.03.2005. 11:07:02 bal031
Balsošanas motīvs: Par 6.priekšlikumu

Grozījumi Krimināllikumā (reģ. nr.1000) (2.lasījums)
Datums: 03.03.2005. 11:08:02 bal032
Balsošanas motīvs: Par 15.priekšlikumu

Grozījumi Krimināllikumā (reģ. nr.1000) (2.lasījums)
Datums: 03.03.2005. 11:08:46 bal033
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3808 pieņemšanu 2.lasījumā

Par 1974.gada 1.novembra Starptautiskās konvencijas par cilvēka dzīvības aizsardzību uz jūras 1978.gada protokolu (1.lasījums)
Datums: 03.03.2005. 11:10:54 bal034
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3700 steidzamību

Par 1974.gada 1.novembra Starptautiskās konvencijas par cilvēka dzīvības aizsardzību uz jūras 1978.gada protokolu (1.lasījums)
Datums: 03.03.2005. 11:11:16 bal035
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3700 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par nodokļiem un nodevām" (1.lasījums)
Datums: 03.03.2005. 11:12:46 bal036
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3724 steidzamību

Grozījumi likumā "Par nodokļiem un nodevām" (1.lasījums)
Datums: 03.03.2005. 11:14:02 bal037
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3724 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par akcīzes nodokli" (2.lasījums)
Datums: 03.03.2005. 11:16:12 bal038
Balsošanas motīvs: Par 1.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par akcīzes nodokli" (2.lasījums)
Datums: 03.03.2005. 11:17:02 bal039
Balsošanas motīvs: Par 4.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par akcīzes nodokli" (2.lasījums)
Datums: 03.03.2005. 11:18:14 bal040
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3817 pieņemšanu 2.lasījumā

Biodegvielu likums (2.lasījums)
Datums: 03.03.2005. 11:33:16 bal041
Balsošanas motīvs: Par 75.priekšlikumu

Biodegvielu likums (2.lasījums)
Datums: 03.03.2005. 11:33:48 bal042
Balsošanas motīvs: Par 77.priekšlikumu

Biodegvielu likums (2.lasījums)
Datums: 03.03.2005. 11:35:26 bal043
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3818 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Aizsargjoslu likumā (reģ. nr.1001) (2.lasījums)
Datums: 03.03.2005. 11:45:38 bal044
Balsošanas motīvs: Par 2.priekšlikumu

Grozījumi Aizsargjoslu likumā (reģ. nr.1001) (2.lasījums)
Datums: 03.03.2005. 11:49:44 bal045
Balsošanas motīvs: Par 3.priekšlikumu

Grozījumi Aizsargjoslu likumā (reģ. nr.1001) (2.lasījums)
Datums: 03.03.2005. 11:50:46 bal046
Balsošanas motīvs: Par 5.priekšlikumu

Grozījumi Aizsargjoslu likumā (reģ. nr.1001) (2.lasījums)
Datums: 03.03.2005. 11:55:44 bal047
Balsošanas motīvs: Par 7.priekšlikumu

Grozījumi Aizsargjoslu likumā (reģ. nr.1001) (2.lasījums)
Datums: 03.03.2005. 11:59:30 bal048
Balsošanas motīvs: Par 9.priekšlikumu

Grozījumi Aizsargjoslu likumā (reģ. nr.1001) (2.lasījums)
Datums: 03.03.2005. 12:06:22 bal049
Balsošanas motīvs: Par 65.priekšlikumu

Grozījumi Aizsargjoslu likumā (reģ. nr.1001) (2.lasījums)
Datums: 03.03.2005. 12:06:52 bal050
Balsošanas motīvs: Par 66.priekšlikumu

Grozījumi Aizsargjoslu likumā (reģ. nr.1001) (2.lasījums)
Datums: 03.03.2005. 12:09:44 bal051
Balsošanas motīvs: Par 69.priekšlikumu

Grozījumi Aizsargjoslu likumā (reģ. nr.1001) (2.lasījums)
Datums: 03.03.2005. 12:14:46 bal052
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3819 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi likumā "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli" (reģ. nr.1114) (1.lasījums)
Datums: 03.03.2005. 12:16:16 bal053
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3753 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli" (reģ. nr.1133) (1.lasījums)
Datums: 03.03.2005. 12:16:50 bal054
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3832 steidzamību

Grozījumi likumā "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli" (reģ. nr.1133) (1.lasījums)
Datums: 03.03.2005. 12:17:12 bal055
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3832 pieņemšanu 1.lasījumā

Lēmuma projekts "Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojekta "Grozījumi likumā "Par zemes reformas pabeigšanu lauku apvidos"" 3.lasījumam
Datums: 03.03.2005. 12:18:06 bal056
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.3835

Lēmuma projekts "Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojekta "Grozījumi likumā "Par valsts un pašvaldību īpašuma objektu privatizāciju"" 3.lasījumam
Datums: 03.03.2005. 12:18:44 bal057
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.3836

Lēmuma projekts "Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojekta "Par īpašuma tiesību atjaunošanu uz uzņēmumiem un citiem īpašuma objektiem"" 3.lasījumam
Datums: 03.03.2005. 12:19:24 bal058
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.3837

Lēmuma projekts "Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojekta "Grozījumi likumā "Par privatizācijas sertifikātiem"" 3.lasījumam
Datums: 03.03.2005. 12:19:56 bal059
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.3838

Lēmuma projekts "Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojekta "Grozījumi likumā "Par zemes reformas pabeigšanu pilsētās"" 3.lasījumam
Datums: 03.03.2005. 12:20:26 bal060
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.3839

Lēmuma projekts "Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojekta "Grozījumi Valsts un pašvaldību mantas atsavināšanas likumā"" 3.lasījumam
Datums: 03.03.2005. 12:20:56 bal061
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.3840

Lēmuma projekts "Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojekta "Grozījumi likumā "Par zemes reformu Latvijas Republikas pilsētās"" 3.lasījumam
Datums: 03.03.2005. 12:21:26 bal062
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.3841

Trešdien, 28.februārī
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
12:00  Saeimas deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Čehijas parlamentu tikšanās ar Čehijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Martin Vítek
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
13:00  Saeimas Deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Kazahstānas parlamentu tikšanās ar Kazahstānas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Dauren Karipov
13:10  Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēde
15:30  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas sēde
16:30  Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāja tikšanās ar Izraēlas Valsts ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā Sharon Rappaport-Palgi