Latvijas Republikas 8.Saeimas

ziemas sesijas sestā sēde

2005.gada 17.februārī

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

 

Sēdes darba kārtība
Satura rādītājs
Balsojumi


Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi, sākam Saeimas 17.februāra sēdi!

Pirms sākam izskatīt sēdes darba kārtību, paziņoju, ka Saeimas Prezidijs ir saņēmis Mandātu un iesniegumu komisijas lūgumu veikt šā gada 17.februāra sēdes darba kārtībā izmaiņas - sēdes darba kārtībā iekļaut lēmuma projektu “Par Jāņa Porieša 8.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no Tautas partijas Vidzemes vēlēšanu apgabala ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis arī deputātu Lagzdiņa, Pietkeviča, Estas, Muižnieces un citu deputātu iesniegumu ar lūgumu - jautājumu par deputāta mandāta apstiprināšanu Jānim Porietim izskatīt kā pēdējo darba kārtības jautājumu 17.februāra sēdē. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas iesniegumu ar lūgumu - iekļaut 17.februāra sēdes darba kārtībā likumprojekta “Grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”” nodošanu komisijām. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtībā iekļauts.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputātu Mūrnieces, Lasmaņa, Liepiņas, Ceriņas, Šiliņa un citu deputātu iesniegumu ar lūgumu - iekļaut 17.februāra sēdes darba kārtībā lēmuma projektu “Par deputātes Lindas Mūrnieces atsaukšanu no Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas Parlamentu Asamblejas Latvijas delegācijas”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputātu Mūrnieces, Lasmaņa, Ceriņas, Šiliņa, Circenes un citu deputātu iesniegumu ar lūgumu - iekļaut 17.februāra sēdes darba kārtībā lēmuma projektu “Par deputātes Lienes Liepiņas ievēlēšanu Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas Parlamentu Asamblejas Latvijas delegācijā”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta.

Cienījamie kolēģi! Sākam izskatīt darba kārtību.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par nodokļiem un nodevām”” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 68, pret - 1, neviens neatturas. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Par Konvenciju, ar ko nosaka Eiropas skolu statūtus” nodot Ārlietu komisijai un Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai un noteikt, ka Ārlietu komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot arī atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījums Personu apliecinošu dokumentu likumā” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot arī atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 79, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijām nodots.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums Reģionālās attīstības likumā”. Otrais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas
vārdā - deputāts Ēriks Škapars.

Ē.Škapars (frakcija “Jaunais laiks”).

Labrīt, cienījamā priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Strādājam ar dokumentu, kura numurs ir 3734.

Ir saņemti pavisam 6 priekšlikumi, kuri ir izskatīti komisijā.

1. - reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministra Kučinska kunga priekšlikums. Komisijā tas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Škapars. 2. - ministra Kučinska kunga priekšlikums. Arī tas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Ē.Škapars. 3. - ministra Kučinska kunga priekšlikums. Ir atbalstīts, redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Škapars. 4. - ministra Kučinska kunga priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Škapars. 5. - Kučinska kunga priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Škapars. 6. - Kučinska kunga priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Škapars. Visi priekšlikumi ir izskatīti. Lūdzu kolēģus atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

Ē.Škapars. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 28.februāris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 28.februāris. Paldies.

Ē.Škapars. Paldies.

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistru””. Trešais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Godājamie kolēģi! Izskatām likumprojektu “Grozījumi likumā “Par Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistru”” trešajā lasījumā.

1.priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 2.priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 3. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 4. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 5. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 6. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 7. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 8. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 9. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 10. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 11. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. Lūdzu pieņemt likumprojektu trešajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi likumā “Par Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistru”” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Civilprocesa likumā”. Trešais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Godājamie kolēģi! Likumprojekta “Grozījumi Civilprocesa likumā” trešajam lasījumam iesniegtais 1.priekšlikums Juridiskajā komisijā nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Vladimirs Buzajevs.

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Šis ir deputāta Jura Sokolovska priekšlikums pieņemt tiesās bez tulkojuma dokumentus, kas ir rakstīti Eiropā visizplatītākajās valodās - krievu, angļu un vācu. Šāds priekšlikums nav nekāds jaunums Latvijas likumdošanā. Analoģiska norma pastāvēja arī pārējas posma likumos - tad, kad pusei Latvijas krievvalodīgo iedzīvotāju vēl nebija liegtas balsstiesības. Šīs normas atjaunošana likumdošanā ir kļuvusi ārkārtīgi aktuāla tieši tagad un tieši attiecībā uz angļu valodu un vācu valodu - tieši tagad, kad Latvija ir kļuvusi par lielās Eiropas federācijas sastāvdaļu, bet mūsu galvenais tirdzniecības partneris ir Vācija.

Krievu valoda Latvijā nebūt nav un nekad nav bijusi svešvaloda. Vienīgi ne pārāk adekvātu likumdevēju prātos varēja rasties doma šo valodu par tādu nodēvēt. Lai jau tas paliek uz viņu sirdsapziņas! Tomēr derētu viņiem atgādināt to, ka krievu kvartāls pastāvēja Rīgā vēl 13.gadsimtā un ka netālu no tās vietas, kur patlaban atrodas Saeimas ēka, kādreiz bija krievu kapi.

Aicinu jūs padomāt arī par nākotni! Kad 10.februārī izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete pieņēma protestējošos krievu skolēnus, viņa ilgi tiem skaidroja, ka bilingvismam skolās būtu jānomainās ar triju vai četru valodu brīvu pārvaldīšanu. Ja ministres kundze nav melojusi, tad Sokolovska kunga piedāvātais priekšlikums ir savlaicīgs un pelnījis atbalstu, it īpaši, ja ņem vērā, ka dokumenta tulkojuma atbilstība oriģinālajam tekstam var nospēlēt izšķirošu lomu tiesas sprieduma pieņemšanas brīdī.

Varu minēt šādu raksturīgu gadījumu. Nesen man bija iespēja aizstāvēt tiesā vienu ģimeni sakarā ar to, ka zīdaini nevēlējās reģistrēt kā Latvijas nepilsoni. Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde iesniedza tiesai izrakstus no Krievijas Pilsonības likuma - protams, tikai latviešu valodā -, pie tam tekstā bija frāzes, kuras vispār nebija atrodamas oriģinālā.

Kolēģi! Ja viss augstākminētais nav jūs pārliecinājis, pirms balsošanas derētu atcerēties, kāds skandāls norisinājās sakarā ar Eiropas Savienības Konstitūcijas teksta tulkojumu latviešu valodā.

Ceru uz jūsu atbalstu.

Sēdes vadītāja. Deputāts Juris Dobelis.

J.Dobelis (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Cienījamie kolēģi! Pirms iesniedz kādu priekšlikumu, vajadzētu nedaudz padomāt arī par jēgu un par nolūku! Šinī gadījumā tīšām “sakabinātas” trīs valodas, nezin kāpēc “izvilktas” atsevišķi. Tam trūkst jebkāda loģiska pamatojuma. Runāt te par 13.gadu simteni un par kaut kādām ciešām saitēm ar kaut ko... Es ieteiktu autoram un viņu atbalstošajiem iesniegt Krievijā, Krievijas Domē, likumprojekta papildinājumu, ka dokumentus Krievijā var iesniegt, piemēram, tatāru, mongoļu, čukču, evenku, burjatu, varbūt ņencu un vēl daudzās citās valodās. Tas būtu daudz tuvāk patiesībai, nekā ir šis priekšlikums, kurš šeit ir nezin kāpēc uzrakstīts, bet vēl jocīgāk skan šī tā saucamā aizstāvēšanās runa.

Atgādināsim vienu: ir Latvijas Republikas Satversme, ir pants, kas nosaka skaidri, kura ir valsts valoda Latvijā. Un visas pārējās valodas ir svešvalodas. Agrāk vai vēlāk, bet laikam jau tas būs visiem jāsaprot, un līdz ar to...

Jā, latviešu valoda ir ieņēmusi savu vietu Eiropas Savienībā, un tur tai pienākas šī vieta jau kā Eiropas Savienības dalībvalstij. Lūk! Un lai jau nu trenējas gan mūsu speciālisti, gan citu valstu speciālisti šajā jautājumā. Un par to nav ko kaunēties, jo latviešu valoda ir senāka nekā krievu, nekā angļu un vācu valoda. Un arī to vajadzētu šad un tad atcerēties, cienīt vēsturi un cienīt senas tradīcijas.

Tā ka, ja jūs kaut ko piedāvājat, tad nu kaut kādam loģiskam pamatojumam arī vajadzētu būt zem tā visa. Diemžēl šāds priekšlikums vienkārši ir gandrīz vai neapspriežams un noraidāms.

Sēdes vadītāja. Deputāts Vladimirs Buzajevs, otro reizi.

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Es divus vai trīs vārdus gribētu piebilst par vēstures cienīšanu un par vēstures tradīcijām. Šī norma, kas runā par vēl trim valodām, ir tieši nokopēta no dažiem Augstākās padomes dokumentiem, un par to savulaik ir balsojis arī Dobeļa kungs. Un pat Repšes valdībā, kurā, kā jūs visi zināt, piedalījās arī TB/LNNK, bija daži dokumenti, kur visas šīs četras valodas tika pieminētas kā dokumentu valodas, kurās dažās Latvijas iestādēs var pieņemt dokumentus bez tulkojuma.

Paldies, cienījamais Dobeli, par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Ja nav, lūdzu deputātus balsot par 1. - deputāta Sokolovska priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 21, pret - 61, neviens deputāts neatturas. Priekšlikums nav atbalstīts.

M.Segliņš. 2.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav... Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 19, pret - 60, atturas - 3. Priekšlikums nav atbalstīts.

M.Segliņš. 3.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 4.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 5.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 6.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 7.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 8.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 9.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 10.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 11.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 12.priekšlikums. Atbalstīts daļēji un iestrādāts 13.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret 12. un 13.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 14.priekšlikums. Atbalstīts daļēji un iestrādāts 15.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret 14. un 15.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 16.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 17.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 18.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 19.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 20.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 21.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 22.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 23.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 24.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 25.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 26.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 27.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 28.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. Lūdzu pieņemt likumprojektu trešajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 79, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi Civilprocesa likumā” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par pašvaldībām””. Trešais lasījums.

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vārdā - deputāts Pēteris Ontužāns.

P.Ontužāns (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamā priekšsēdētāja! Kolēģi! Par likumu “Par pašvaldībām” atbildīgā komisija ir saņēmusi 50 priekšlikumus, par kuriem devusi savus atzinumus.

1. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

P.Ontužāns. 2. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Ontužāns. 3. - deputāta Sokolovska priekšlikums. Komisijas
atzinums - noraidīt.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Vladimirs Buzajevs.

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Apspriežamajā priekšlikumā ir runa par iedzīvotāju dzimtās valodas izmantošanu pašvaldības līmenī. Pašvaldība ir tā varas institūcija, kura atrodas vistuvāk tautai. Aplama un barbariska ir pašvaldības pārstāvju atteikšanās runāt ar saviem vēlētājiem viņu dzimtajā valodā. Teiksim, kādā reģionā, kur 90% iedzīvotāju krievu valoda ir dzimtā valoda, deputātu savstarpējā saskarsmē viņi ir spiesti sarunāties latviešu valodā. Ne velti Sokolovska kunga priekšlikums pilnībā atbilst Vispārējās mazākumtautību aizsardzības konvencijas garam un burtam, - tās konvencijas būtībai, kura jums tik ļoti nepatīk, bet kuru jums nāksies ratificēt vistuvākajā laikā.

Un pēdējais. Patlaban daudzas partijas visādi mēģina pielabināties krievu vēlētājiem; piemēram, Latvijas Pirmās partijas uzmācīgā reklāma nepazūd no krievu avīžu slejām. Vienīgais reālais labums no tā ir krievu preses finansiālais atbalsts, acīmredzot ar tiem grašiem, kurus ziedo kristīgo draudžu locekļi. Tad, lūk, cienījamie mācītāji, privātuzņēmēji! Ir pienācis laiks ar savām balsīm “par” viennozīmīgi apliecināt to, ka arī pēc vēlēšanām jūs vēlētos runāt ar krieviem viņu dzimtajā - krievu valodā.

Sēdes vadītāja. Deputāts Juris Dobelis.

J.Dobelis (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Cienītie kolēģi! Daži apsvērumi par tām lielajām cerībām, kas ir saistītas ar minoritāšu konvenciju.

Pirmkārt. Neviens nesteidzas ar tās pieņemšanu. Tā ir rūpīgi jāizanalizē un jāpārskata.

Bet līdztekus tam ir arī vēl daži citi apsvērumi. Minoritāšu aizsardzības konvencija ir ieteikums. Un tikai! Tā nav nekāda aksioma, kas mums katrā ziņā būtu vienmēr jāievēro.

Otrkārt. Jebkurai konvencijai var būt atrunas, un arī Minoritāšu aizsardzības konvencijai tādas var būt, tā ka visiem lielajiem cilvēktiesību aizstāvjiem vajadzētu te arī par to padomāt.

Tālāk - par to pielabināšanos citām tautībām. Nezin kāpēc te visu laiku izskan tikai viena tautība - krievu tautība. Ziniet, es domāju, ka, ejot uz pašvaldību vēlēšanām, cilvēki ļoti labi pazīst tos, kuri tur ir strādājuši, un tāpēc tur tā tautība bieži vien ļoti maz ko nozīmē, it īpaši Rīgas Domē. Ja pazīstam un redzam lielākos ierāvējus Rīgas Domē, tad var pamanīt, ka tur tautībai galīgi nav nekādas nozīmes. Un, ja mēs redzam, ka Rīgas Domes vadītāji saņem 10 un vairāk tūkstošus latu mēnesī salīdzinājumā ar to, ko saņem ierindas darbinieki, tad nerunāsim šeit par kaut kādu tautību un par kaut kādu pielabināšanos, bet centieni izteikt priekšlikumu, lai mēģinātu “iestumt” par katru cenu un ar varu valodu kaut kur iekšā, - nekas labs no tā nesanāks? Viena lieta ir prast divas, piecas vai piecpadsmit valodas - nav nekāda vaina. It īpaši tad, ja krievu valoda ir vajadzīga sarunās ar Krieviju, un pierādīt krievam viņa kļūdas vislabāk ir ar krievu valodas palīdzību. Un to nosaka paši apstākļi. Taču mākslīgi ielikt likumā citu valodu tad, ja mums jau ir valsts valoda, ir vienkārši mēģinājums sevi kaut kā parādīt, un neapšaubāmi tas ir saistīts - un tikai! - ar gatavošanos pašvaldību vēlēšanām. Un diemžēl Saeimai vajadzētu šad un tad ļoti rūpīgi izanalizēt, kurš priekšlikums ir būtisks un kurš priekšlikums ir saistīts ar kailu populismu.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Ja nē, lūdzu deputātus balsot par 3. - deputāta Sokolovska priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 20, pret - 69, atturas - 2. Priekšlikums nav atbalstīts.

P.Ontužāns. 4. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

P.Ontužāns. 5. - deputāta Ontužāna priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

P.Ontužāns. 6. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

P.Ontužāns. 7. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

P.Ontužāns. 8. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iekļauts Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas 9.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret 8. un 9.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

P.Ontužāns. 10. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

P.Ontužāns. 11. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

P.Ontužāns. 12. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

P.Ontužāns. 13. - reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministra Kučinska priekšlikums par likumprojekta 15.pantu ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

P.Ontužāns. 14. - reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministra Kučinska priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

P.Ontužāns. 15. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

P.Ontužāns. 16. - reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministra Kučinska priekšlikums. Daļēji atbalstīts atbildīgās komisijas 17.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret 16. un 17.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

P.Ontužāns. 18. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

P.Ontužāns. 19. - deputāta Urbanoviča priekšlikums. Ir atbalstīts un skatīts likumprojekta 1.pantā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

P.Ontužāns. 20. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

P.Ontužāns. 21. - reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministra Kučinska priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

P.Ontužāns. 22. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

P.Ontužāns. 23. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

P.Ontužāns. 24. - reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministra Kučinska priekšlikums. Noraidīts.

(Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 19, pret - 38, atturas - 20. Priekšlikums nav atbalstīts.

P.Ontužāns. 25. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

P.Ontužāns. 26. - reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministra Kučinska priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iekļauts atbildīgās komisijas priekšlikumā - 27.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret minētajiem priekšlikumiem.

P.Ontužāns. 28. - reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministra Kučinska kunga priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

P.Ontužāns. 29. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

P.Ontužāns. 30. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

P.Ontužāns. 31. - deputāta Urbanoviča priekšlikums. Noraidīts.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Valērijs Agešins.

V.Agešins (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Bez šaubām, “sabiedrības integrācija” un “Latvijas nepilsoņi” ir jēdzieni, kas strauji ienākuši mūsu dzīves apritē un kļuvuši par būtisku valsts iekšpolitikas sastāvdaļu. Integrācija ir sarežģīts sabiedrības dzīves - valodas, divvalodības, izglītības, kultūras un etnisko minoritāšu jautājumu - sakārtošanas process, kurā ievērojama vieta ir ierādāma ne tikai pētnieciskai darbībai un analītiskai domai, bet, es uzskatu, arī likumdošanas procesam.

Skaidrs, ka sabiedrības integrācija ir cieši saistīta ar valsts politisko stabilitāti. Varētu daudz diskutēt par problēmām integrācijas jomā, bet esmu pārliecināts, ka integrācija notiek, visiem Latvijas iedzīvotājiem aktīvi iesaistoties valsts sabiedriskajā dzīvē.

Mūsu priekšlikuma būtība ir sekojoša. Spēkā esošā Pašvaldību likuma 52.pants noteic: “Ja ne mazāk kā viena ceturtdaļa no attiecīgās pašvaldības administratīvajā teritorijā reģistrētajiem iedzīvotājiem ir ārvalstnieki un bezvalstnieki, vietējās pašvaldības dome (padome) var izveidot ārvalstnieku un bezvalstnieku lietu komiteju.” Un 53.pants garantē: “Pēc ārvalstnieku un bezvalstnieku lietu komitejas priekšlikuma vietējās pašvaldības dome (padome) nosaka, kādu jautājumu izskatīšanā komiteju sēdēs pieaicināmi ārvalstnieki un bezvalstnieki.” Protams, šādu komiteju izveidošanas iespēja ir tīri teorētiska, jo Latvijā nav tādu pašvaldību, kurās tik kompakti dzīvotu ārvalstu pilsoņi un bezvalstnieki. Toties Latvijā ir daudzas tādas pašvaldības, kurās gandrīz puse iedzīvotāju ir nepilsoņi. Kopumā Latvijā ir apmēram 460 000 nepilsoņu, taču viņiem nav pašvaldību vēlēšanu tiesību. (No zāles dep. L.Ozoliņš: “Ko tu gribi!”) Atšķirībā no ārvalstniekiem likums “Par pašvaldībām” negarantē nepilsoņiem nekādas pārstāvības tiesības.

Un sakarā ar to mēs ierosinām šo acīmredzamo kļūdu labot, papildinot likumu ar jaunu pantu: “Ja ne mazāk kā viena piektdaļa no attiecīgās pašvaldības administratīvajā teritorijā reģistrētajiem iedzīvotājiem ir nepilsoņi, vietējās pašvaldības dome (padome) veido nepilsoņu konsultatīvo padomi, kuras sastāvā ietilpst nepilsoņus pārstāvošo sabiedrisko organizāciju deleģēti pārstāvji.” Līdz 2009.gadam, kad nepilsoņi iegūs tiesības vēlēt pašvaldības, šis priekšlikums ļaus nepilsoņiem pilnvērtīgāk iesaistīties pašvaldību darbā un veicinās sabiedrības integrāciju, ko mēs visi atbalstām.

Uzskatu, ka mums, Latvijas iedzīvotājiem, ir dota unikāla vēsturiska iespēja kopīgi veidot savu valsti. Neizmantot šo iespēju būtu pārāk vieglprātīgi un nepiedodami.

Lūdzu balsot “par”!

Sēdes vadītāja. Deputāts Juris Dobelis.

J.Dobelis (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Cienītie kolēģi! Es ieteiktu rūpīgi analizēt visus tos priekšlikumus, kuros ir ietverts jēdziens “nepilsoņi”, paskatīties, no kuras puses tas viss nāk! Šodien mēs te vēl ne vienreiz vien dzirdēsim vārdu “nepilsoņi”.

Šī vēlēšanās visur mākslīgi iepīt jēdzienu “nepilsoņi” ir acīm redzama un ļoti labi saprotama. Šā jēdziena ieviešana ir raksturīga tiem cilvēkiem, kas vēlas - pēdējiem spēkiem, vaigus piepūtuši, - uzturēt sabiedrībā spriedzi. Normāla sabiedrības attīstība iet uz to pusi, kas ir saistīta ar kaut kādas noteiktas sabiedrības daļas uzturēšanu... Kaut kādu kopumu, ar ko valsts var rēķināties.

Tāpēc ir diemžēl, pēc manām domām, ārkārtīgi mīksts Pilsonības likums. Un vēl ir visvisādas iespējas... Taču šis 1934.gadā ar Staļina tētiņa svētību iepotētais ultrašovinisms ir palicis kaulos, ādā un vēl kaut kur citur. Un līdz ar to ir cilvēki, kas nemācīsies latviešu valodu, bet kas Latvijā dzīvos, kas mēģinās parādīt, kas viņi tādi ir. Pēdējiem spēkiem, kā jau es teicu! Ne jau velti mums ir politikāņi, kas visās iespējamās vietās un laikos klaigā tikai par vienu tematu - nepilsoņu dzīves drausmīgie apstākļi Latvijas Republikā.

Un tā tas ir arī šodien. Arguments - veidot organizācijas... Lūdzu, veidojiet, cik jums tīk, kādas vien gribat un kur vien gribat! Bet nē - jums gribas iepīt likumā!... Jums gribas, lai caur šādām konsultatīvām padomēm jūs varētu atkal kaut kur kaut ko “piekabināt” vai nu kādam kārtējam uzraugam, kas nācis no nezin kuras debespuses, vai kādam komisāram... Par katru cenu! Ko ar šādu rīcību var sasniegt? Tikai kaut ko graut, uzturēt kaut kādu spriedzi. Nākt un runāt par nepilsoņu tiesībām vēlēt pašvaldības - tas nu ir galīgs murgs! Kaut ko tādu var pateikt tikai cilvēks, kas vienkārši neko nejēdz no mūsu likumdošanas. Paņemsim šad un tad rokās Satversmi - to pašu dokumentu, kurš ir jāzina tiem, kas vēlas kļūt par pilsoņiem! Šķiet, cilvēkiem, kuru runas ir pretrunā ar Satversmi, vajadzētu atņemt pilsonību, jo viņi jau vairs nav pilsoņi, viņi nezina Satversmi. Acīmredzot ir šad un tad jānāk šeit, jāpaņem Satversme un jānodefinē... jānolasa tie panti, kurus viens otrs ir aizmirsis.

Lūk! Lai jūs te kaut ko panāktu jautājumā par nepilsoņu tiesībām vēlēt pašvaldības, ir jāgroza Satversme. Tuvākajā nākotnē es neredzu tādu variantu, ka šeit, Saeimā, sēdētu pietiekami nopietni deputāti, kas taisītos šādā veidā grozīt Satversmi.

Jā, protams, - ja tas ir kaut kāds jaunībā neizsapņots sapnis, tad šeit var nākt un runāt kā sapņotājs, dzejnieks, mīklu rakstītājs vai kaut kas tamlīdzīgs. To vēl es varētu saprast. Bet, kad ir runa par likumu un par likuma normām, tad šādas runas ir vienkārši, nu teiksim tā, mazliet jocīgas!

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Deputāts Dzintars Ābiķis.

Dz.Ābiķis (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Cienījamie kolēģi! Es nerunāšu gari.

Kas ir valsts? Valsts - tā ir teritorija, kurā mēs dzīvojam, tā zemīte, kuru Dievs ir mums nolēmis, kurā mūsu tauta var dzīvot. Un tas ir pilsoņu kopums. Un pilsoņu kopumam ir pienākumi pret valsti. Pirmām kārtām - pienākums aizstāvēt valsti. Pilsoņiem ir pienākums dienēt armijā, aizstāvēt valsti. Un līdz ar to pilsoņiem ir arī tiesības lemt valsts likteni.

Savukārt tiem cilvēkiem, kam nav šā pienākuma, diemžēl nevar dot tādas tiesības, kādas ir pilsoņiem. Tā ir elementāra patiesība, kas ir spēkā visā civilizētajā pasaulē, un apšaubīt to nevajadzētu! Un tāpēc šāda rakstura priekšlikumi ir noraidāmi principā.

Sēdes vadītāja. Deputāts Valērijs Agešins - otro reizi.

V.Agešins (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Es tikai atkārtošu, ka mēs aicinām labot acīm redzamo kļūdu, jo
de facto šādas nepilsoņu konsultatīvās padomes jau eksistē vairākās pašvaldībās, vairākās domēs. To skaitā ir Ventspils pilsētas dome, Rēzeknes pilsētas dome, Liepājas pilsētas dome un tā tālāk.

Ir nepieciešams labot acīm redzamo kļūdu!

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Deputāts Vladimirs Buzajevs.

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Es gribētu atbalstīt Agešina kunga priekšlikumu un atgādināt Dobeļa kungam, ka īpaši sekmīgi šāda nepilsoņu padome strādā tieši Ventspilī. Tā nav sveša pilsēta arī TB/LNNK, kā zināms. Nevajag runāt, ka par Maskavas naudu šeit strādā naidīgi spēki, kas piedāvā izveidot nepilsoņu padomes mūsu pilsētās!

Sēdes vadītāja. Deputāts Jānis Urbanovičs.

(Starpsauciens: “Vēl viens!”)

J.Urbanovičs (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Godātā priekšsēdētāja! Godātā Saeima! Es domāju tā: mūsu valsts, pirms tā iestājās Eiropas Savienībā, veica pirmsiestāšanās sarunas, uzņemoties daudzas vēl nerealizētas saistības, arī tās saistības, kuras mums tikai vēl nāksies uzņemties, ja mēs gribēsim būt neodiozi, pilntiesīgi Eiropas Savienības locekļi, un tāpēc mēs esam izvēlējušies vienu no pašiem svarīgākajiem valsts attīstības virzieniem, veidiem, kā integrēt sabiedrību. Un tāpēc vārds “integrācija”, lai cik riebīgs kādai ausij un lai cik nepieņemams kāda klātesošā mutei tas būtu, ir tā vai citādi viens no valsts politikas stūrakmeņiem. Nu, grūti pret to iebilst. Var, protams, turēt pigu kabatā, sažņaugt dūri, bet tā nu tas ir. Patīk vai nepatīk, bet tāda nu ir, piedodiet, mūsu dzīve.

Ja jau reiz mēs gribam sabiedrību integrēt, nevis to sadalīt un veidot kaut kādus aparteīda vai kādus citus lokālus vai vispārnacionālus modeļus, tad acīmredzot loģiski būtu domāt par to, kā visus tos daudzos mūsu zemes iedzīvotājus, par kuriem tik cēli runāja Ābiķis, - kā padarīt visus tos cilvēkus piederīgus, iekšēji piederīgus, mūsu valstij, lai mūsu tautas, visas Latvijas vērtības būtu arī viņu vērtības (Starpsauciens: “Vērtības?”) un lai viņi būtu mūsu valsts patrioti un izvēlētos pāriet no kaunpilnā, ne viņu vainas dēļ izveidotā statusa “nepilsonis” uz statusu “pilsonis”. Manuprāt, visiem šeit klātesošajiem būtu jādomā par to, lai ar katru dienu šo nepilsoņu būtu arvien mazāk un mazāk - ne tāpēc, ka viņi aizbrauktu projām vai aizietu no šīs dzīves, bet tāpēc, ka viņi pārtaptu par patriotiem un iegūtu pilsoņu pases.

Tāpēc, manuprāt, būtu labas visas tās metodes, kas šos mērķus ļauj sasniegt. Manuprāt, visas būtu mērāmas ar valstiskuma vai pretvalstiskuma olekti, būtu mērāmas ar to: vai tas virza šo procesu vai bremzē.

Mans priekšlikums, manā skatījumā, virza, jo tādā veidā nepilsoņi, kuri maksā nodokļus konkrētajās pašvaldībās, tiktu uzaicināti uz konsultatīvu sadarbību, nevis uz varas grābšanu. Uz konsultatīvu sadarbību ar pilsoņu pārstāvētu varas vienību! Tādā veidā viņi iesaistītos civilizēti (uzsveru - civilizēti!) un demokrātiski valsts pārvaldes procesos un būtībā lemtu par tā viņu pienesuma, ko viņi samaksā nodokļu veidā, izlietojumu, un tādā veidā rastos sajūta, ka visi ir līdzdalīgi un ka mūsu sabiedrībā nav atstumto un atstūmēju.

Redziet, kādas konsekvences ir šīm debatēm un šim negatīvajam balsojumam. Loģiski būtu, ja nepilsoņi uzdotu, piedodiet, jautājumu: “Cik tiesiska ir mūsu nodokļu maksāšana, ja reiz mums liedz ne tikai valstisku funkciju... piedalīšanos valstisku funkciju veikšanā - tikt ievēlētiem un vēlēt -, bet pat tiesības izteikt viedokli par to vai citu veidu, kādā tiek izlietoti šie līdzekļi?!” Tas ir liels apkaunojums. Un patiesībā tas nesmukums no šīs izrādes, kas šodien te notiek, būs, piedodiet, daudz lielāks nekā tā skāde, ka jūs zināsiet, ka kādas pašvaldības vadītājs izvēlēsies tomēr sadarbības modeli.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Deputāts Juris Dobelis. Otro reizi.

J.Dobelis (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Paldies cienītajiem debatētājiem! Beidzot man ir pilnīgi skaidra iesniegtā priekšlikuma jēga.

Atļaušos izcelt dažus iepriekšējā runātāja vārdus: “Lai mūsu vērtības būtu arī viņu vērtības!” Tas ir ļoti patīkami. Tātad uz to, kas pieder man, varētu pretendēt vēl kāds.

Un vēl viens teikums: “Visas metodes būtu labas, lai šādus mērķus sasniegtu.” Nu viss ir ļoti skaidrs. Tā ir skaidra, atklāta, godīga valoda. Bet vai mēs būsim ar mieru, ka mūsu vērtības kļūtu par viņu vērtībām? Par to man ir lielas šaubas.

Sēdes vadītāja. Deputāts Aleksandrs Kiršteins.

A.Kiršteins (Tautas partijas frakcija).

Godājamie deputāti! Urbanoviča kungs! Faktiski šis priekšlikums nav jāapskata šā likuma ietvaros. Latvijas Satversme neaizliedz dibināt dažādas padomes, apvienības. Var vietējā pašvaldībā būt kaut vai trīs dažādas padomes. Man, piemēram, ļoti patīk Šveice - īpaši man patīk Lugano, tur ir ezers -, bet problēma ir tā, ka Šveicē pat trešajā paaudzē dzimuša iebraucēja bērni nevar kļūt par pilsoņiem. Diemžēl Šveice referendumā noraidīja šādu kārtību. Taču es gribu Latvijā izveidot Šveices nepilsoņu padomi. Vai man kāds var aizliegt? Vai Latvijas Satversme var aizliegt man kaut ko tādu dibināt? Mēs varam dibināt šādas padomes saskaņā ar Latvijas Satversmi, šīs tiesības jums ir dotas. Tātad jautājums ir pavisam cits: ja jau jūs gribējāt iesniegt priekšlikumu, jums vajadzēja to ierakstīt, ka ir nepilsoņu padomes, kuras nodarbojas, piemēram, ar padomu došanu skolu valdei vai vēl kaut kam. Un tad būtu skaidrs, kāda šādām padomēm ir jēga.

Otra lieta. Katrs pašvaldības vadītājs, tāpat kā Ministru prezidents un tāpat kā Valsts prezidents, laiku pa laikam var... Ventspilī, kā jūs zināt, šī sistēma jau darbojas. Ja viņi grib, viņi to var. Viņiem likums neaizliedz uzaicināt arī dažādu sabiedrisko organizāciju pārstāvjus uz konsultācijām, un viņi var šādas padomes dibināt bez jebkāda likuma. Un šādu nepilsoņu padomju vai sabiedrisko organizāciju pārstāvji jau tiek ieaicināti konsultācijās. Tas nav jāieraksta šajā likumā, jo te ir jābūt brīvprātības principam.

Ja mēs ierakstīsim to te kā normu, tad katrā vietā tas jau kļūs par likumu un tad tas ir jādara obligāti. Es saku vēlreiz: Satversme to neaizliedz, katrs to var darīt, taču nekādā ziņā tas nav jāuzspiež ar varu. Ja jūs gribat precizēt šo pantu un jūsu priekšlikumu, tad jums ir precīzi jāpasaka, skaidri un gaiši, ka tas ir vajadzīgs tādēļ, lai tajās pašvaldībās, kur bijušie PSRS pilsoņi ir vairākumā, viņiem būtu tiesības, piemēram, izmainīt izglītības, skolu valdes darbu (teiksim, noteikt, kas būs skolu direktori), kaut kādā veidā ietekmēt visu šo te politiku un tā tālāk.

Līdz ar to es tomēr aicinu noraidīt šo priekšlikumu, jo tam nav nekādas nozīmes pašreiz.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Deputāts Pēteris Tabūns.

P.Tabūns (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Kolēģi! Redziet, ko nozīmē Saeimai reiz kļūdīties! Tad, kad noteicošais spēks Saeimā bija “Latvijas ceļš”, kurš tagad mēģina “atdzimt no pelniem”. Un cilvēki jau ir piemirsuši šo to, ko viņiem derētu atcerēties, - to, ko šis “Latvijas ceļš” ir sastrādājis Latvijā. Tad, lūk, viņi toreiz panāca šo nepilsoņu statusu Latvijā, un tagad mēs katru sēdi, katru dienu mokāmies ar viņiem. Stundām ilgi mēs debatējam par šīm lietām un netiekam galā. Un vēl ilgi netiksim galā, jo, redziet, pusmiljons nepilsoņu vēl joprojām atrodas Latvijā. Tur jau ir tā bēda!

Un tagad mēs diskutējam... ļoti pastiprināti esam sākuši diskutēt par šo Minoritāšu aizsardzības konvenciju, gribam to pieņemt. Pasarg, Dievs! Mēs atkal varam kļūdīties, ārkārtīgi smagi kļūdīties, bet pēc tam vairs nekas nebūs labojams. Tāpat kā šo nepilsoņu statusu mēs vairs nevaram izsvītrot. Viņiem jau ir iedotas pases! Taču Latvijas likumos ir skaidri un gaiši runāts arī par šiem nepilsoņiem. Likumos ir paredzēta sava vieta gan pilsonim, gan nepilsonim, gan ārvalstniekam, gan bezvalstniekam. Un velti jūs te tagad nākat un raudat, un prasāt atkal jaunas tiesības šiem cilvēkiem, kuri pēc okupācijas izbeigšanās palika šeit, Latvijā. Lūk, te ir tā milzīgā kļūda!

Un, redziet, jūs taču “kreisajā” flangā ievēlēja Latvijas pilsoņi, bet kādas intereses jūs aizstāvat? Es atkal un atkal jums to atgādināšu. Urbanoviča kungs, jūs pēc manas intervijas “Latvijas Avīzē”...

Sēdes vadītāja. Tabūna kungs, lūdzu, runājiet par konkrēto priekšlikumu!

P.Tabūns. ...Mandātu un iesniegumu komisijā iedevāt iesniegumu, lai mani sodītu. (Starpsauciens: “Pareizi!”) Bet jūs taču faktiski pārstāvat un esat Maskavas rupors! (Starpsaucieni: “Pareizi!”)

Sēdes vadītāja. Tabūna kungs, ja jūs nerunāsiet par konkrēto tematu, mēs atslēgsim jums mikrofonu!

P.Tabūns. Un to es atkārtoju arī šodien. (Starpsauciens: “Sen jau vajadzēja!”)

Sēdes vadītāja. Deputāts Boriss Cilevičs.

B.Cilevičs (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Es domāju, ka šai diskusijai nav pārāk lielas jēgas, jo mēs jau visi zinām kolēģa Tabūna pārliecību: faktiski viņš apšauba to, kas ir ierakstīts Latvijas Satversmē un Latvijas likumos, bet lai nu tas paliek.

Par lietas būtību. Es nevaru piekrist Kiršteina kunga teiktajam, ka šis priekšlikums būtu jāformulē citādāk. Nē! Te viss ir pateikts pilnīgi precīzi - tā, kā vajag. Un jūsu zināšanai, Kiršteina kungs, varu pateikt, ka šādas konsultatīvās padomes jau šobrīd faktiski pastāv veselā virknē Latvijas pašvaldību - gan Ventspilī, gan Rēzeknē, gan Liepājā, gan arī vēl citās pašvaldībās. Un tas ir pilnīgi pašas pašvaldības kompetencē - noteikt vai nenoteikt šādu konsultatīvo padomju pilnvaras, pienākumus un tā tālāk. To nevajag ierakstīt likumā! Likumā ir jāieraksta pats fakts.

Es domāju, mēs vienkārši izliekamies, ka šādas lietas nepastāv. Mēs gribam izlikties, ka nepilsoņi nepastāv, ka viņi nav nodokļu maksātāji, ka viņiem nav nekādas darīšanas un ka viņiem nevar būt nekādas ietekmes un nekādas intereses attiecībā uz pašvaldību darbu. Tā tas nav!

Mēs visu laiku sakām, ka nevajadzētu politizēt pašvaldību darbu. Tieši tā! Nevajag politizēt. Tas ir saimnieciskais orgāns, kam jānodarbojas ar visu iedzīvotāju, visu nodokļu maksātāju lietām, un es domāju, ka tas būtu pilnīgi normāli, ka arī nepilsoņiem būtu tiesības izteikt savu viedokli un ar viņiem konsultētos.

Runa nav par lēmumu pieņemšanu! Protams, lēmumu pieņemšanā piedalās tikai pilsoņi, bet, lai šie lēmumi būtu efektīvāki, lai šie lēmumi ņemtu vērā arī visu iedzīvotāju - nodokļu maksātāju intereses, šādas konsultatīvās padomes ir ļoti lietderīgas, un prakse to ir jau pierādījusi. Jo, kā es jau teicu - un es vēlreiz gribu to uzsvērt! -, vairākās pašvaldībās šādas konsultatīvās padomes ļoti efektīvi darbojas, turklāt neatkarīgi no tā, kuri politiskie spēki ir pie varas konkrētajā pašvaldībā. Tātad es domāju, ka ir jau pienācis laiks beigt izlikties, ka nepilsoņi nepastāv. Ir pienācis laiks beigt nodarboties tikai ar politiskām lietām. Protams, pirms pašvaldību vēlēšanām visiem gribas demonstrēt savu stāju - savu politisko, ideoloģisko stāju, bet tas ir neefektīvi, un tas ir vienkārši kaitīgi pašvaldību efektīvam darbam.

Tāpēc priekšlikuma iesniedzējs Urbanoviča kungs ierosina vienkārši atzīt reālo situāciju un paredzēt to visu likumā. Nekas cits! Un tāpēc es domāju, ka visas šīs vaimanas par to, ka, redziet, tas var sagraut Latvijas neatkarību un tā tālāk, vienkārši nav nopietni.

Es aicinu jūs atbalstīt šo priekšlikumu!

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Deputāts Aleksandrs Kiršteins, otro reizi.

A.Kiršteins (Tautas partijas frakcija).

Godājamais Cileviča kungs! Jūs un jūsu frakcija par trim gadiem ir nokavējusi šā sava priekšlikuma iesniegšanu. Jūs neesat pamanījuši, ka mēs jau esam Eiropas Savienībā. Jūs nepamanījāt vienu lietu, Urbanoviča kungs, - to, ka jau rītdien jūs varat strādāt Luksemburgā. Eiropas Savienībā tiek izstrādāta vesela rinda dokumentu - un Kastēna kungs varēs jums to apliecināt - par trešo valstu pilsoņu tiesībām. Trešo valstu pilsoņi ir tie, kuriem nav kādas no Eiropas Savienības valstu pilsonībām, bet ir darba un uzturēšanās atļauja Eiropas Savienībā. Tātad viņi var braukāt pa šo Eiropas Savienību un strādāt. Tāpat kā ikkatrs Eiropas Savienības pilsonis var strādāt tur, kur viņš grib, un maksāt nodokļus.

Taču jūs nākat un stāstāt muļķības, ka nodokļu maksāšanai ir kaut kāds sakars ar vietējo pašvaldību vēlēšanām vai ar vietējo pašvaldību konsultēšanu. Ja jūs rītdien strādāsiet Luksemburgā un tur maksāsiet savus nodokļus, vai jūs tiešām ticat, ka jūs varēsiet ietekmēt kaut kādas, teiksim, Luksemburgas pilsētas pašvaldības darbu vai konsultēt Luksemburgas izglītības sistēmu? Vai jūs, nopērkot biļeti, iekāpjat tramvajā un sakāt, uz kurieni jūs gribat braukt un pa kurām sliedēm? Nu neesiet taču naivs!

Ja jūs tik ļoti mīlat Amerikas Savienotās Valstis, uz kurieni pārceļas miljoniem bijušo PSRS pilsoņu, tad jūs zināt, ka tur ir jānodzīvo vismaz 7 gadi, lai jūs dabūtu pilsonību. Vai jūs tiešām ticat, ka jūsu priekšlikumus, teiksim, par krievu vidusskolām kāds uzklausīs? Nu neesiet taču naivs un nestāstiet šīs muļķības!

Un pasakiet godīgi saviem vēlētājiem, ka Eiropas Savienībā jūs varat maksāt nodokļus jebkurā valstī. Vēl vairāk! Latvija pašreiz ir noslēgusi ar tām valstīm, kuras nav Eiropas Savienībā, līgumu par nodokļu dubulto neaplikšanu. Tā ka jūs tagad varat savus nodokļus maksāt arī Ķīnā, jūs varat maksāt savus nodokļus, teiksim, arī Norvēģijā un tā tālāk. Un tam nav absolūti nekāda sakara ne ar vietējo pašvaldību darbu, ne arī ar vietējo izglītības sistēmu. Nu nemuļķojiet cilvēkus šeit!

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Deputāts Boriss Cilevičs, otro reizi.

B.Cilevičs (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Augsti godātais Kiršteina kungs! Man šķiet, ka es biju pietiekami diplomātisks savā runā. Jūs lietojāt daudz nediplomātiskākus vārdus: muļķības un tā tālāk, tāpēc esmu spiests jums atbildēt. Jūs esat ignorants, jūs nezināt, kas ir ierakstīts tajā direktīvā, uz kuru jūs atsaucāties. Jūs nezināt, ka aptuveni pusei Eiropas Savienības dalībvalstu nepilsoņu ir tiesības vēlēt un tikt ievēlētai pašvaldībās. Tā tas ir visās Ziemeļvalstīs, Igaunijā, Lielbritānijā un vairākos Šveices kantonos, dažās Vācijas zemēs un tā tālāk. Jūs vienkārši nezināt, par ko jūs runājat!

Kas attiecas uz nepilsoņiem, tad viņi automātiski nesaņem šādas tiesības, ko paredz Eiropas Savienības direktīva par trešo valstu pilsoņiem. Tur ir diezgan sarežģīta procedūra. Latvijas nepilsoņiem ir absolūti cits juridiskais statuss, un līdz ar to tā ir absolūti cita lieta. Diemžēl man ir pārāk maz laika, lai detalizētāk par visu to pastāstītu, bet nepilsoņus nevar pielīdzināt imigrantiem. Arī Latvijas likumdošanā ir paredzēts cits juridiskais statuss tiem cilvēkiem, kuri strādā Luksemburgā vai kur citur, un Latvijas nepilsoņiem. Un jūs to ļoti labi zināt. Tātad jūs, nevis es muļķojat radioklausītājus, izmantojot to, ka varbūt ne visiem cilvēkiem ir pieejama visa tā informācija, kas ir pieejama jums un ir pieejama man.

Diemžēl jūs šādu iespēju neizmantojat. Es aicinātu jūs, Kiršteina kungs, tomēr lasīt dokumentus, uz kuriem jūs atsaucaties, un tomēr nemelot cilvēkiem. Jo tā ir pietiekami sarežģīta lieta.

Vēlreiz gribu to uzsvērt: ir jādzīvo saskaņā ar Latvijas Republikas Satversmi un ar Latvijas likumiem. Un šis priekšlikums ir pilnīgā saskaņā gan ar Latvijas likumdošanu, gan ar praksi - ar praktisko dzīvi. Un šādas padomes jau ir pierādījušas savu efektivitāti, tāpēc netraucējiet pašvaldībām darīt savu darbu.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Ja komisijas vārdā nekas nav piebilstams, lūdzu deputātus balsot par 31. - deputāta Urbanoviča priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 20, pret - 73, neviens deputāts neatturas. Priekšlikums nav atbalstīts.

P.Ontužāns. 32. - Tautas partijas frakcijas priekšlikums. Daļēji atbalstīts Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas 33.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Ontužāns. 34. - deputāta Urbanoviča priekšlikums. Noraidīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

P.Ontužāns. 35. - deputāta Urbanoviča priekšlikums. Komisijas atzinums - noraidīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Ontužāns. 36. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

P.Ontužāns. 37. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

P.Ontužāns. 38. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

P.Ontužāns. 39. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Ontužāns. 40. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

P.Ontužāns. 41. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

P.Ontužāns. 42. - reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministra Kučinska priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

P.Ontužāns. 43. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

P.Ontužāns. 44. - deputāta Radzeviča priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

P.Ontužāns. 45. - reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministra Kučinska priekšlikums. Atbalstīts un skatīts 46.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret 45. un 46.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

P.Ontužāns. 47. - deputāta Urbanoviča priekšlikums. Noraidīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

P.Ontužāns. 48. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

P.Ontužāns. 49. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

P.Ontužāns. Un 50. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

P.Ontužāns. Līdz ar to visi priekšlikumi ir izskatīti, un es komisijas vārdā lūdzu pieņemt likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 88, pret - 1, neviens deputāts neatturas. Likums “Grozījumi likumā “Par pašvaldībām”” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Eiropas Padomes Civiltiesību pretkorupcijas konvenciju”. Otrais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāts Igors Solovjovs.

I.Solovjovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Godātie kolēģi! Ārlietu komisijā otrajam lasījumam priekšlikumi nav saņemti. Tātad es aicinu jūs atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret un atturas - nav. Likums “Par Eiropas Padomes Civiltiesību pretkorupcijas konvenciju” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Latvijas Republikas valdības un Starptautiskā kriminālā tribunāla bijušajai Dienvidslāvijai līgumu par liecinieku, kuri liecinājuši vai liecinās starptautiskā tribunāla procesā, un, ja nepieciešams, to tuvāko radinieku pārvietošanu uz Latvijas Republikas teritoriju”. Otrais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāts Igors Solovjovs.

I.Solovjovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Tā kā, kolēģi, otrajam lasījumam priekšlikumi Ārlietu komisijā nav saņemti, aicinu jūs likumprojektu atbalstīt otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 91, pret un atturas - nav. Likums pieņemts. Paldies.

I.Solovjovs. Paldies.

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Būvniecības likumā”. Otrais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas
vārdā - deputāts Dzintars Zaķis.

Dz.Zaķis (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamā Prezidija priekšsēdētāja! Godājamie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu Nr.3721, un tas būs likumprojekts “Grozījumi Būvniecības likumā”, kas sagatavots otrajam lasījumam.

1.priekšlikums - ekonomikas ministra A.K.Kariņa priekšlikums. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Zaķis. 2. - ekonomikas ministra A.K.Kariņa priekšlikums. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Zaķis. 3. - Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas parlamentārā sekretāra A.Radzeviča kunga priekšlikums. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Zaķis. 4. - deputātes A.Seiles un deputāta P.Kalniņa priekšlikums. Komisijas viedoklis - neatbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 5. - ekonomikas ministra A.K.Kariņa priekšlikums, kuru es ar parlamentārā sekretāra tiesībām atsaucu un aicinu jūs balsot par 6. - atbildīgās komisijas priekšlikumu, kas ir izklāstīts uz šīm lapām, kuras šodien bija izliktas uz galda kā 15.-a un 16.-a lapaspuse. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Pret 6. - atbildīgās komisijas priekšlikumu - deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 7. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Zaķis. 8. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 9. - ekonomikas ministra priekšlikums. Tas ir daļēji atbalstīts, iekļaujot 7.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Zaķis. 10. - ekonomikas ministra priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Zaķis. 11. - ekonomikas ministra priekšlikums. Viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Zaķis. 12. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 13. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Zaķis. 14. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

Dz.Zaķis. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 22.marts.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 22.marts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par valsts noslēpumu””. Otrais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Juris Dalbiņš.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētājas kundze! Kolēģi deputāti! Komisija ir saņēmusi 11 priekšlikumus, un tie ir izskatīti komisijas sēdē.

1. - priekšlikums, ko iesniedza Aizsardzības un iekšlietu komisija. Lūdzu atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. 2. - komisijas priekšlikums. Lūdzam atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Dalbiņš. 3. - komisijas priekšlikums. Lūdzu atbalstīt komisijas priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. 4. - Aizsardzības un iekšlietu komisijas priekšlikums. Lūdzu atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Dalbiņš. 5. - aizsardzības ministra Einara Repšes priekšlikums. Komisija to atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. 6. - komisijas priekšlikums. Lūdzu atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. 7. - komisijas priekšlikums. Lūdzu atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. 8. - Aizsardzības un iekšlietu komisijas priekšlikums. Lūdzu atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. 9. - Aizsardzības un iekšlietu komisijas priekšlikums. Lūdzu atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. 10. - tieslietu ministres Vinetas Muižnieces priekšlikums. Priekšlikums atbalstīts 11.priekšlikuma redakcijā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 10. un 11.priekšlikumu.

J.Dalbiņš. Līdz ar to visi iesniegtie priekšlikumi ir izskatīti. Komisijas vārdā aicinu pieņemt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

J.Dalbiņš. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 28.februāris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 28.februāris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Dzīvnieku aizsardzības likumā”. Otrais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas
vārdā - deputāts Pēteris Kalniņš.

P.Kalniņš (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienījamie kolēģi! Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija sakarā ar likumprojektu “Grozījumi Dzīvnieku aizsardzības likumā” saņēma un izskatīja 29 priekšlikumus.

1.priekšlikumu iesniedza Ministru kabinets. Komisija neatbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. 2. - Ministru kabineta priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

P.Kalniņš. 3. - Ministru kabineta priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

P.Kalniņš. 4. - Ministru kabineta priekšlikums. Atbalstīts daļēji, iestrādāts 5. - atbildīgās komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret minētajiem priekšlikumiem.

P.Kalniņš. 6. - Ministru kabineta priekšlikums. Atbalstīts daļēji, iestrādāts 7. - atbildīgās komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret minētajiem priekšlikumiem.

P.Kalniņš. 8. - Ministru kabineta priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

P.Kalniņš. 9. - Ministru kabineta priekšlikums. Atbalstīts, redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

P.Kalniņš. 10. - Ministru kabineta priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

P.Kalniņš. 11. - Ministru kabineta priekšlikums. Atbalstīts, redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. 12. - Ministru kabineta priekšlikums. Atbalstīts daļēji, iestrādāts 13.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret minētajiem priekšlikumiem.

P.Kalniņš. 14. - Ministru kabineta priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāte Ināra Ostrovska.

I.Ostrovska (pie frakcijām nepiederoša deputāte).

Cienījamie deputāti! Ministru kabinets ir izvirzījis tiešām ļoti prātīgu priekšlikumu. Būtībā 14.priekšlikumā ir teikts, ka šie dzīvnieki, kuriem nav saimnieka, bet kuri ir sterilizēti un kuri uzturas dzīvojamo māju tuvumā, bet ne tālāk par 200 metriem, nav uzskatāmi par klaiņojošiem dzīvniekiem.

13.pantā ir teikts tas, ka pašvaldība un speciālie dienesti var izķert šos dzīvniekus. Taču atcerēsimies to, ka cilvēki, kuriem nav šādu dzīvnieku, kopj šos dzīvniekus! Es tomēr aicinu saglabāt šos dzīvniekus, atbalstīt šo ierosināto likuma normu.

Aicinu jūs visus būt līdzjūtīgiem! Ja tas dzīvnieks ir sterilizēts, viņš nevairojas, neveido savu nākamo paaudzi. Un turklāt viņš atrodas turpat pie mājas. Aicinu saglabāt šiem dzīvniekiem dzīvību!

Aicinu jūs būt saprotošiem, tomēr piekrist šim Ministru kabineta priekšlikumam un to atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Deputāts Boriss Cilevičs.

B.Cilevičs (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Jā, es pilnīgi piekrītu Ostrovskas kundzes argumentiem. Patiešām, - īsti nav skaidrs, kāpēc šis pilnīgi prātīgais priekšlikums tika noraidīts. Tas ir patiešām ļoti būtiski. Jo, ja mēs pareizi izpratīsim komunismu un pratīsim aizstāvēt dzīvniekus, tad ir lielas cerības, ka mēs iemācīsimies līdzīgi izturēties arī pret cilvēkiem. Ja jau labējās partijas šobrīd rūpējas par dzīvniekiem vairāk nekā par dažām cilvēku kategorijām, tad tas ir ļoti labi, tas ir solis pareizajā virzienā.

Tāpēc aicinu jūs atbalstīt Ministru kabineta piedāvāto priekšlikumu!

Paldies.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā it kas piebilstams? Komisijas vārdā nekas nav piebilstams? Lūdzu deputātus balsot par 14. - Ministru kabineta priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret - nav, atturas - 3. Priekšlikums ir atbalstīts.

P.Kalniņš. 15. - Ministru kabineta priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

P.Kalniņš. 16. - Ministru kabineta priekšlikums. Atbalstīts, redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

P.Kalniņš. 17. - Ministru kabineta priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

P.Kalniņš. 18. - Ministru kabineta priekšlikums. Atbalstīts daļēji, iestrādāts 19. - atbildīgās komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

P.Kalniņš. 20. - Ministru kabineta priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

P.Kalniņš. 21. - Ministru kabineta priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

P.Kalniņš. 22. - Ministru kabineta priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

P.Kalniņš. 23. - Ministru kabineta priekšlikums. Atbalstīts, redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. 24. - Ministru kabineta priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

P.Kalniņš. 25. - Ministru kabineta priekšlikums. Atbalstīts daļēji, iestrādāts 26. - atbildīgās komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. 27. - Ministru kabineta priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

P.Kalniņš. 28. - Ministru kabineta priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

P.Kalniņš. 29. - Ministru kabineta priekšlikums. Atbalstīts, redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. Lūdzu kolēģus atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

P.Kalniņš. 28.februāris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 28.februāris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par akcīzes nodokli”” un alternatīvais likumprojekts “Grozījumi likumā “Par akcīzes nodokli””.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Atis Slakteris.

A.Slakteris (Tautas partijas frakcija).

Priekšsēdētājas kundze! Kolēģi! Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija savā sēdē izskatīja likumprojektu “Grozījumi likumā “Par akcīzes nodokli”” un diezgan lielā vienprātībā atbalstīja priekšlikumu, ka jāsagatavo alternatīvs likumprojekts, jo ierosinājums definēt kā mazo alus darītāju tādu ražotāju, kuram ražošanas apjoms ir 200 000 hektolitru gadā, ir pārspīlēts. Latvijā ir tikai pāris tādu alus darītavu, kuras nepakļautos šai samazinātajai akcīzes likmei. Nebija arī paredzēti spēkā stāšanās termiņi, un arī tas, ka šī kārtība būtu jānosaka Ministru kabinetam, nebija paredzēts.

Tāpēc komisija noraidīja likumprojektu “Grozījumi likumā “Par akcīzes nodokli””. Tas ir likumprojekts, kura reģistrācijas numurs ir 1040.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Mums ir jābalso par abiem likumprojektiem. Lūdzu deputātus balsot par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par akcīzes nodokli””, ko iesnieguši deputāti! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 8, pret - 65, atturas - 5. Likumprojekts nav atbalstīts.

Lūdzu deputātus balsot par alternatīvā likumprojekta “Grozījumi likumā “Par akcīzes nodokli””, ko iesniegusi Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija, pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret un atturas - nav. Alternatīvais likumprojekts “Grozījumi likumā “Par akcīzes nodokli”” pieņemts pirmajā lasījumā.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

A.Slakteris. 22.februāris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 22.februāris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Sadarbības nolīgumu starp Eiropas Kopienu un tās dalībvalstīm, no vienas puses, un Šveices Konfederāciju, no otras puses, par cīņu pret krāpšanu un citām nelikumīgām darbībām, kas apdraud to finanšu intereses”. Pirmais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāts Igors Solovjovs.

I.Solovjovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Godātie kolēģi! Šis nolīgums aptver administratīvo palīdzību un tiesisko sadarbību, aizsargājot Kopienas finansiālās intereses un noteiktās dalībvalstu finansiālās intereses.

Komisijas vārdā es jūs aicinu atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 88, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

I.Solovjovs. 23.februāris.

Sēdes vadītāja. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 23.februāris. Citu priekšlikumu nav. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Konvencijas par robežšķērsojošo gaisa piesārņošanu lielos attālumos Protokolu par smagajiem metāliem”. Pirmais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāts Igors Solovjovs.

I.Solovjovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Likumprojekta nosaukums jau pats par sevi pasaka visu tā būtību. Tātad Ārlietu komisija izskatīja šo dokumentu pirmajā lasījumā, un es komisijas vārdā aicinu atbalstīt šo likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 92, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

I.Solovjovs. Arī 23.februāris.

Sēdes vadītāja. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 23.februāris. Citu priekšlikumu nav. Paldies.

Pirms mēs tālāk izskatām sēdes darba kārtību, daru jums zināmu, ka Saeimas Prezidijs ir saņēmis Jāņa Lagzdiņa, Mihaila Pietkeviča, Dzintara Jaundžeikara, Elitas Šņepstes un citu deputātu iesniegumu ar lūgumu izskatīt Saeimas 2005.gada 17.februāra sēdes darba kārtību bez pārtraukuma līdz visu jautājumu izskatīšanai. Vai deputātiem ir iebildumi? (Starpsauciens: “Nav!”) Deputātiem iebildumu nav. Turpināsim darba kārtības izskatīšanu.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums Imigrācijas likumā”. Otrais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Edgars Jaunups.

E.Jaunups (frakcija “Jaunais laiks”).

Godātie kolēģi! Izskatīsim likumprojektu “Grozījums Imigrācijas likumā”.

1. - deputāta Kiršteina priekšlikums. Komisijas lēmums - neatbalstīt.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Aleksandrs Kiršteins.

A.Kiršteins (Tautas partijas frakcija).

Godājamie deputāti! Es aicinu pievērst uzmanību manam necilajam priekšlikumam, kurš varbūt būtu Latviju paglābis no ļoti daudzām nelaimēm, ja šāds likums būtu darbojies, piemēram, 1940.gadā.

Mans priekšlikums faktiski ir jāuzskata par mazu brīdinājumu tiem cilvēkiem, kuri saņem īslaicīgās uzturēšanās atļauju Latvijā, jau zinot, ka viņi lūgs šo atļauju pagarināt. Mēs zinām, ka mums ir termiņa uzturēšanās atļaujas līdz pieciem gadiem un līdz desmit gadiem, un mēs zinām arī to, ka, lai paliktu, teiksim, šeit, pretendētu uz pilsonību un dzīvotu ilgāk, ir jābūt valodas zināšanām, kuras tiek pārbaudītas komisijā. Taču, lai jau pašā sākumā dažiem cilvēkiem nebūtu ilūziju, ka Latvija ir iebraucamā vieta tiem, kuri šeit grib uzturēties ilgāk vai nu par trim mēnešiem, vai varbūt par mēnesi, es aicinu šo manu 1.priekšlikumu skatīt kopā ar 10.priekšlikumu, kas paredz, ka Ministru kabinets noteiks kārtību, kādā šī deklarācija tiek izstrādāta un pieprasīta. Es aicinu atbalstīt manu priekšlikumu, lai cilvēks, kurš taisās Latvijā dzīvot, nebūdams pilsonis, ievērotu trīs elementāras lietas: lai viņš mācītos valsts valodu, vismaz censtos to mācīties, kā arī censtos cienīt Latvijas likumus un tradīcijas.

Kāpēc es šeit esmu ierakstījis Latvijas Republikas likumus, tradīcijas un kultūru? Ja šāda deklarācija būtu bijusi spēkā, tad tie Latvijas iedzīvotāji, kuri atceras, ka, piemēram, pirms kara Latvijas Pareizticīgā baznīca svinēja savus svētkus pēc jaunā stila, nenāktu šeit klajā ar priekšlikumiem, kas kaut ko ievazā, piemēram, no citām valstīm, jauc mūsu ierastās tradīcijas un kārtību un piedāvā svinēt veselu rindu valsts svētku pēc cita kalendāra.

Mēs zinām, ka katrā valstī ir savas tradīcijas. Ķīnieši svin savu Jauno gadu, musulmaņi svin ramadānu, bet nevajadzētu pārnest uz Latviju visas pasaules tradīcijas un kultūru. Tāpēc es aicinu atbalstīt manu projektu un neuztraukties, jo 10.priekšlikumā - es vēlreiz uzsveru - ir teikts, ka Ministru kabinets noteiks sīkāk, kādā veidā tiks sakārtotas visas šīs lietas.

Paldies. Aicinu atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Deputāts Valērijs Agešins.

V.Agešins (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Savukārt es aicinu neatbalstīt deputāta Kiršteina priekšlikumu, jo šim priekšlikumam nav nekādas juridiskās slodzes. Nav skaidrs, par kādu deklarāciju ir runa, un nedrīkst tā saucamajiem nesenajiem imigrantiem izvirzīt tās pašas prasības un pieprasīt to pašu, ko mēs prasām no Latvijas pilsoņiem. Tas būtu nepareizi un absurdi!

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Ja ne, tad lūdzu deputātus balsot par 1. - deputāta Kiršteina priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 66, pret - 17, neviens neatturas. Priekšlikums ir atbalstīts.

E.Jaunups. 2. - deputāta Buzajeva priekšlikums. Komisijas lēmums - neatbalstīt. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 19, pret - 62, atturas - 1. Priekšlikums nav atbalstīts.

E.Jaunups. 3. - deputāta Buzajeva priekšlikums. Komisijas lēmums - neatbalstīt.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Vladimirs Buzajevs.

 

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Mana priekšlikuma būtība ir šāda: aizvietot pretendentam uz pastāvīgo uzturēšanās atļauju obligātos valodas eksāmenus ar obligātu valodas kursu, kurus organizē valsts, apmeklēšanu.

Un šeit var redzēt divas pilnīgi pretējas pieejas sabiedrības integrācijai: pirmā ir trula pieeja kazarmu disciplīnas garā, kuru piedāvā Saeimas vairākums, bet otrā ir civilizēta, eiropeiska pieeja, kuru kolēģiem deputātiem bija iespēja vērot viņu iecienītajos ārzemju komandējumos.

Cilvēku, kurš nav nokārtojis valodas eksāmenu, var vardarbīgi šķirt no dzīvesbiedra vai no vecākiem. Lielisks līdzeklis, kas ļaus ieaudzināt mīlestību pret latviešu valodu. Tas ir līdzeklis, kas jau daudzkārt tika pielietots attiecībā uz “nepareizās” tautības Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem, līdzeklis, kuru droši var klasificēt kā krimināli sodāmu rīcību, kas kurina starpnacionālo naidu.

Es pat nerunāju par turpmākajiem grozījumiem šajā pašā likuma pantā, kurus iesniedza kolēģi no TB/LNNK. Taču būtība ir vienkārša: no eksāmeniem tiek atbrīvoti mirušie un tie, kuri atrodas uz nāves robežas. Kārtību, saskaņā ar kuru mirušie tiek atbrīvoti no obligātās pārbaudes, nosaka Ministru kabinets. Un šādus grozījumus ir atbalstījusi atbildīgā komisija.

Dāmas un kungi! Neticiet tam, ka TB/LNNK ir opozīcijā! Neņemiet vērā strīdus par vietu Saeimas Prezidijā. Patiesībā TB/LNNK ir vienīgā Latvijas partija, kurai mūsu valstī pieder reālā vara.

Sēdes vadītāja. Deputāts Juris Dobelis.

J.Dobelis (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Cienītie kolēģi! Kā redzat, šā 24.panta piektās daļas teksts ietver sevī jēdzienu “ārzemnieks”. Ārzemnieks ir ārzemnieks! Viņam var būt dažāda tautība, bet nevajadzētu šeit nākt un vienmēr uzsvērt kaut kādu naidu pret to vai citu tautību un visu laiku runāt par tautībām. Vienreiz vajadzētu saprast, ka dažādu tautību pārstāvji var būt vienas valsts pilsoņi, un šķiet, ka tas nav nekas jauns.

Tālāk. Šis ir ārkārtīgi īpatnējs priekšlikums. Iedziļinieties, lūdzu, tekstā! Tātad dosim tādam ārzemniekam pastāvīgās uzturēšanās atļauju, ja viņš ir apmeklējis valsts rīkotus valsts valodas kursus. Ko viņš tur ir darījis - tam nav nekādas nozīmes. Viņš ir apmeklējis!

Savā laikā PSRS bija tādi virsnieku mūžīgie kursi, no kuriem katrs centās izvairīties, kā mācēja, un, ja viņš arī piedalījās šajos kursos, tad bieži vien galvenais bija atzīmēties ar krustiņu un pēc tam kaut kādā veidā aizmukt prom no turienes.

Tā ka ir ārkārtīgi jocīgi. Kāda ir jēga no to apmeklēšanas? Ko cilvēks ir ieguvis pēc to apmeklēšanas? Par to šinī priekšlikumā runas nav.

Un šķiet, ka piektās daļas tekstā ir skaidri pateikts: “...turklāt apguvis vispārējās vidējās izglītības pilnu programmu, mācoties valsts valodā.” Apguvis programmu, nevis apmeklējis! Ir liela starpība starp šiem diviem vārdiem! Un es tiešām aicinu...

Labi, te ir dažādi domājoši deputāti, bet, ja jūs gribat pierādīt savu taisnību, tad vajag tomēr dot kaut kādu pamatojumu, jo citādi šāds priekšlikums gribot negribot izraisa domas par to, ka cilvēks tikai tēlos, ka viņš mācās. Tāpat kā viens otrs diemžēl reizēm saņem dokumentu, kas apliecina kaut kādas viņa zināšanas, kuru faktiski nav.

Tātad šo priekšlikumu varētu iztulkot kā tādu, kas aicina uz fiktīvu dokumentu saņemšanu un uz viltus zināšanu demonstrēšanu, nevis uz patiesu vēlēšanos apgūt valsts valodu.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Ja ne, tad lūdzu deputātus balsot par 3. - deputāta Buzajeva priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 21, pret - 66, atturas - 1. Priekšlikums nav atbalstīts.

E.Jaunups. 4. - deputāta Rasnača priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 62, pret - 17, atturas - 1. Priekšlikums ir atbalstīts.

E.Jaunups. Līdz ar to faktiski ir atbalstīts arī 5. - deputāta Grīnblata priekšlikums, kas bija iekļauts 4.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 6. - deputāta Buzajeva priekšlikums. Komisijas lēmums - neatbalstīt. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 21, pret - 70, neviens neatturas. Priekšlikums nav atbalstīts.

E.Jaunups. 7. - deputāta Buzajeva priekšlikums. Komisijas lēmums - neatbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 8. - deputāta Kiršteina priekšlikums. Komisijas lēmums - neatbalstīt.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Aleksandrs Kiršteins.

A.Kiršteins (Tautas partijas frakcija).

Godājamie deputāti! Mans priekšlikums radās kā atbildes reakcija uz 34.pantu, kurā ir teikts, kas nevar saņemt uzturēšanās atļauju. Un 34.pantā bija precīzi pateikts, ka ārzemnieks, kas ar tiesas spriedumu ir atzīts par vainīgu kāda nozieguma izdarīšanā, nevar saņemt šo atļauju, bet tālāk ir teikts: “...ja viņam nav dzēsta sodāmība.” Un, tā kā es neesmu šeit pierakstījis, ka ir dzēsta sodāmība, tad es atsaucu to savu priekšlikumu un iesniegšu uz trešo lasījumu sakārtotu, pilnveidotu priekšlikumu.

Paldies! Bet ideja ir tāda: ja jau ārzemnieks, bandīts, kas ir sēdējis cietumā, nevar iebraukt, tad arī uzaicinātājs, bandīts, nevar šo uzaicinājumu sūtīt. Tāda ir ideja! Vai var arī bandīti vai nevar neviens. Tāpēc es sakārtošu šo priekšlikumu uz trešo lasījumu.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Deputāts Boriss Cilevičs sāk debates.

B.Cilevičs (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Ir vispārzināmi juridiskie principi: cilvēku var sodīt tikai saskaņā ar tiesas spriedumu. Tikai tiesa var atzīt cilvēku par vainīgu, un sods var būt tikai tāds, kāds ir paredzēts tiesas spriedumā.

Šeit Kiršteina kungs faktiski ierosina paredzēt vēl papildu sodu cilvēkam, kas jau tika notiesāts. (Starpsauciens: “Viņš noņēma priekšlikumu!”) Tā ka ir ļoti labi, ka tas ir paņemts nost, bet ir ļoti slikti, ka šādi priekšlikumi tiek iesniegti, jo, protams, mums tomēr ir jāpatur prātā kaut kādi vispārējie juridiskie principi, tāpēc es domāju, ka šādi priekšlikumi... nu tas vienkārši ir kauns mūsu parlamentam, ka mums ir nopietni jāskata šādi priekšlikumi.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Deputāts Aleksandrs Kiršteins. Lūdzu ieslēgt viņam mikrofonu! Par procedūru.

A.Kiršteins (Tautas partijas frakcija).

Godājamā priekšsēdētāja! Godājamie deputāti! Ja es jau esmu atsaucis savu priekšlikumu, tad debates vairs par to nenotiek.

Un vēl es gribētu arī Cileviča kungam atgādināt, ka es esmu ierakstījis “saskaņā ar tiesas spriedumu”. Tā ka nevajag šeit nākt un muļķot!

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Tā kā debates vēl nebija slēgtas, tad debates varēja arī turpināt. Taču tagad debates mēs slēdzam.

(Starpsauciens: “Paldies Dievam!”)

Vai komisijai ir kaut kas piebilstams vai nav? Paldies.

E.Jaunups. 9. - deputāta Buzajeva priekšlikums. Komisijas lēmums - neatbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 10. - deputāta Kiršteina priekšlikums. Komisijas lēmums - neatbalstīt. Lūdz balsot!

Sēdes vadītāja. Aleksandrs Kiršteins... (Zālē troksnis. No zāles dep. A.Kiršteins: “Noņemu!”) Jūs nevēlaties... Jūs atsaucat?

Atklājam debates. Deputāts Boriss Cilevičs.

B.Cilevičs (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Tātad, ja es pareizi saprotu, Kiršteina kungs šo priekšlikumu neatsauc. Ziniet, es domāju, ka mums ir jābūt pilnīgi skaidram priekšstatam par to, kas šobrīd notiek. Šeit ir paredzēts, ka Ministru kabinetam būs jāpieņem noteikumi, kā būtu jārīkojas attiecībā uz šādām deklarācijām.

Protams, es pilnīgi piekrītu Agešina kungam, ka nekādas juridiskas nozīmes šādām deklarācijām nav un nevar būt.

Faktiski ir paredzēts tas, ka jebkurš cilvēks, kas nebūt nepretendē uz Latvijas pilsonību, bet pretendē tikai uz uzturēšanās atļauju, parakstās, ka viņš izpildīs praktiski tādus pašus nosacījumus, kādi cilvēkam tiek izvirzīti, lai iegūtu Latvijas pilsonību. Palasiet, kas te ir rakstīts!... Ka viņš apgūs valsts valodu, ka viņš cienīs tradīcijas, bet ar to arī pietiek, lai nokārtotu naturalizācijas eksāmenus un iegūtu Latvijas Republikas pilsonību. Tātad faktiski notiek tā, ka mēs izvirzām absolūti vienlīdzīgus nosacījumus gan Latvijas pilsonības iegūšanai, gan arī uzturēšanās atļaujas saņemšanai. Protams, var strīdēties par interpretāciju un tālāk, bet faktiski tā tas ir. Un kas notiks tālāk? Kārtējo reizi Ministru kabinetam būs jālabo mūsu brāķis.

Es gribu jums atgādināt, kas notika pavisam nesen, pagājušajā nedēļā, ja nemaldos. Ministru kabinets pieņēma jaunu redakciju noteikumiem par valodu lietošanu informācijā. Faktiski Ministru kabinetam bija arī šajā gadījumā jālabo tas brāķis, ko pieļāva iepriekšējā Saeima. Mēs esam Eiropas Savienības dalībvalsts. Saskaņā ar Eiropas Savienības nosacījumiem nevar būt zināmos jautājumos nekāda diskriminācija arī pēc valodas principa. Tie noteikumi, kurus mēs pieņēmām un it kā saskaņojām ar Eiropas Komisiju, tomēr, kā tagad izrādījās, nebūt neatbilst Eiropas Savienības principiem. Tas jau negāja caur parlamentu. Tas bija diezgan klusi, nemāni, Ministru kabineta līmenī. Bija jālabo šis nosacījums, lai novērstu to diskrimināciju, ko Eiropas Savienība aizliedz. Arī šī redakcija nemaz tik būtiski neatšķiras no iepriekšējās redakcijas. Tomēr es domāju, ka mums būtu jāpievērš uzmanība šādai situācijai.

Ja jau Kiršteina kungs tik ļoti grib karot par valsts valodas pozīcijām, tad varbūt viņam vajadzētu apstrīdēt šo noteikumu jauno redakciju, ko pieņēma Ministru kabinets.

Faktiski, atbalstot šo priekšlikumu, mēs vēlreiz provocējam absolūti līdzīgu situāciju. Kas ir šī deklarācija? Vai tas ir paredzēts Eiropas Savienības kopējā migrācijas un patvēruma politikā? Es domāju, ka tas var izraisīt ļoti lielas problēmas - varbūt ne rīt, varbūt parīt, varbūt nākamgad. Mēs atkal šeit izliekam jaunas “mīnas” un atkal apgrūtinām sev dzīvi. Faktiski jāsauc lietas īstajā vārdā: tas būtiski bojā Latvijas imidžu mūsu Eiropas Savienības partneru vidū.

Un es uzreiz gribu pateikt: ja Kiršteina kungs ar viņam piemītošo ignoranci tūlīt šeit nāks un stāstīs, ka tur nekādu pretrunu nav, kārtējo reizi dzīve parādīs, ka tās ir muļķības un ka Kiršteina kungs atkal nezina to priekšmetu, par ko viņš spriež.

Tātad - kas notiks tālāk? Ministru kabinets būs spiests pieņemt kaut kādus noteikumus, varbūt to novilcinās. Taču noteikti tās deklarācijas, kas būs paredzētas Ministru kabineta noteikumos, nu būs kaut kāds tukšs papīrs. Tas it kā būs jāpilda, bet viņi kaut ko izdomās, lai kaut kā apietu to likumu, tās mūsu pieņemtās muļķīgās normas.

Protams, es saprotu, ka pirms vēlēšanām visi labējie deputāti grib demonstrēt savu patriotisko, nacionālo stāju. Nu, dariet to! Taču faktiski jūs apgrūtināt dzīvi paši saviem ministriem. Un tas ir viss!

Tā ka es domāju, ka vēl nav par vēlu labot savas kļūdas. Ja ne šobrīd, tad mums tās būs jālabo pēc kāda brīža, vai arī Ministru kabinetam būs jātiek galā ar šo papildu problēmu. Ja izliksimies, ka esam tik lieli patrioti, ka visu labāk par visiem zinām, tad tā diemžēl būs kārtējā mūsu muļķība.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Deputāts Aleksandrs Kiršteins.

A.Kiršteins (Tautas partijas frakcija).

Deputātu kungi un dāmas! Bija sakāmas trīs lietas, bet nu ir četras.

Pirmkārt. Cileviča kungs visu zina labāk, kā jūs jau sapratāt.

Otrkārt, Cileviča kungs, šī nav mana ideja! Šī deklarācija ir līdzīga. Dokuments ir jāparaksta Austrijā. Tie cilvēki, kas strādā Latvijā, piemēram, starptautiskajos uzņēmumos, Western Union vai kādā bankas filiālē, tiek uz gadu pārcelti darbā uz Vīni. Es biju ārkārtīgi pārsteigts, ka pirmais, kas viņiem ir jādara, ir tas, ka jāparaksta deklarācija, ka viņi iemācīsies vācu valodu, cienīs Austrijas tradīcijas un kultūru. Tas ir pirmkārt.

Tālāk. Cileviča kungs, es ieteiktu Ministru kabinetam šādu deklarāciju likt parakstīt pēc trīs mēnešiem. Lai kļūtu par pilsoni, ir, kā jūs zināt, jānodzīvo pieci gadi, cilvēks nevar būt tiesāts un tā tālāk. Tā ka ir atšķirības.

Un beidzamā lieta, ko es gribētu pateikt. Ja šāda deklarācija būtu tapusi LPSR laikos, tad pēc Otrā pasaules kara nebūtu Latvijai cauri izbraukuši četrarpus miljoni. Pēc statistikas datiem, LPSR laikā četrarpus miljoni cilvēku īsāku vai ilgāku laiku dzīvoja Latvijā, nemācoties latviešu valodu, necienot vietējo kultūru, uzspļaujot vietējām tradīcijām.

Tā ka nebaidiet, Cileviča kungs, mūs! Aizbrauciet uz Austriju, paskatieties, kā tur darbojas šī sistēma, un tad runāsim!

Aicinu atbalstīt! Ja jau mēs jau esam nobalsojuši par 1.priekšlikumu, tad mēs nevaram vairs nobalsot pret 10.priekšlikumu.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Nē? Lūdzu deputātus balsot par 10. - deputāta Kiršteina priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 75, pret - 20, neviens deputāts neatturas. Priekšlikums ir atbalstīts.

E.Jaunups. Visi iesniegtie priekšlikumi ir izskatīti. Aicinu atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 72, pret - 13, atturas - 7. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

E.Jaunups. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 25.februāris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 25.februāris. Paldies.

Pirms mēs turpinām izskatīt sēdes darba kārtību, paziņoju, ka Saeimas Prezidijs ir saņēmis Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas lūgumu izdarīt 17.februāra sēdes darba kārtībā izmaiņas - iekļaut tajā Saeimas lēmuma projektu “Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa maiņu likumprojekta “Grozījumi Būvniecības likumā” trešajam lasījumam, nosakot to līdz šā gada 22.februārim”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Sēdes darba kārtība ir mainīta.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Komerclikumā”. Pirmais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Edgars Jaunups.

E.Jaunups (frakcija “Jaunais laiks”).

Godātie kolēģi! Juridiskā komisija ir izskatījusi Ministru kabineta izstrādāto un Saeimā iesniegto likumprojektu “Grozījumi Komerclikumā” un aicina Saeimu to atbalstīt pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 81, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

E.Jaunups. 25.februāris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 25.februāris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Komercķīlas likumā”. Pirmais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Edgars Jaunups.

 

E.Jaunups (frakcija “Jaunais laiks”).

Godātie kolēģi! Juridiskā komisija ir saņēmusi un izskatījusi Ministru kabineta izstrādāto likumprojektu “Grozījumi Komercķīlas likumā” un aicina Saeimu atbalstīt to pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 89, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

E.Jaunups. 25.februāris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 25.februāris.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Valsts pārvaldes iestāžu nodarīto zaudējumu aprēķināšanas un atlīdzināšanas likums”. Otrais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Godājamie kolēģi! Izskatām otrajam lasījumam iesniegtos priekšlikumus.

1.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 2.priekšlikums. Atbalstīts daļēji un iestrādāts 4.priekšlikumā, tāpat kā 3.priekšlikums.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 2., 3. un 4.priekšlikumu.

M.Segliņš. 5.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 6.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 7.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 8.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 9.priekšlikums. Atbalstīts daļēji un iestrādāts 10.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret minētajiem priekšlikumiem.

M.Segliņš. 11.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 12.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst pret komisijas viedokli.

M.Segliņš. 13.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 14.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 15.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 16.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 17.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 18.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Valērijs Agešins.

V.Agešins (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Runājot par 18.priekšlikuma būtību, man gribētos pateikt, ka mēs ierosinām paplašināt to personu loku, kurām ir tiesības uz zaudējumu
atlīdzību, - proti, ierosinām izteikt 6.panta otro daļu šādā redakcijā: “Tās personas nāves gadījumā, kurai ir tiesības uz zaudējumu atlīdzību saskaņā ar šā likuma noteikumiem, tiesības uz zaudējumu atlīdzību pāriet šīs personas mantiniekiem.” Mūsu pamatojums ir tas, ka absolūti identiska norma jau eksistē likuma “Par izziņas iestādes, prokuratūras vai tiesas nelikumīgas vai nepamatotas rīcības rezultātā nodarīto zaudējumu atlīdzināšanu” 1.pantā.

Un līdz ar to lūdzu atbalstīt mūsu priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Nē? Lūdzu deputātus balsot par 18. - deputāta Agešina priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 23, pret - 56, atturas - 5. Priekšlikums nav atbalstīts.

M.Segliņš. 19.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst pret komisijas viedokli.

M.Segliņš. 20.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 21.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 22.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 23.priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 19, pret - 61, atturas - 4. Priekšlikums nav atbalstīts.

M.Segliņš. 24.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 25.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 26.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 27.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 28.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 29.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 30.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 31.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 32.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 33.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 34.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 35.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 36.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 37.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 38.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 39.priekšlikums. Iestrādāts 46.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 40.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 41.priekšlikums. Atbalstīts un iestrādāts 46.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 42.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 43.priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 17, pret - 62, atturas - 3. Priekšlikums nav atbalstīts.

M.Segliņš. 44.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 45.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 46.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 47.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 48.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 49.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 50.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 51.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 52.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 53.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 54.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 55.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 56.priekšlikums. Atbalstīts daļēji, iestrādāts 58.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 57.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 58.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 59.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 60.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 61.priekšlikums. Nav atbalstīts.

 

Sēdes vadītāja. Atklājam debates par 61.priekšlikumu. Deputāts Valērijs Agešins.

V.Agešins (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Mēs piedāvājam 20.panta trešajā daļā svītrot vārdus “šis lēmums nav apstrīdams vai pārsūdzams”. Mēs uzskatām, ka iekļaut likumā šādus vārdus ir vienkārši likumdevēja slikts tonis, turklāt tas ir pretrunā ar Satversmes 92.pantu, kurā ir teikts, ka ikviens var aizstāvēt savas tiesības un likumiskās intereses taisnīgā tiesā, kas nozīmē arī to, ka ikvienam ir tiesības pārsūdzēt lēmējiestādes lēmumu.

Lūdzu atbalstīt mūsu priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Nē. Lūdzu deputātus balsot par 61. - deputāta Agešina priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 22, pret - 63, atturas - 2. Priekšlikums nav atbalstīts.

M.Segliņš. 62.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 63.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 64.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 65.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 66.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 67.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 68.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 69.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 70.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 71.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 72.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 73.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 74.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 75.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 76.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 77.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 78.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 79.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 80.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 81.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 82.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 83.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 84.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 85.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 86.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 87.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 88.priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 20, pret - 66, atturas - 3. Priekšlikums nav atbalstīts.

M.Segliņš. 89.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 90.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 91.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 92.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 93.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 94.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 95.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 96.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. Visi priekšlikumi ir izskatīti. Lūdzu pieņemt likumprojektu otrajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

M.Segliņš. 23.februāris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 23.februāris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputātes Lindas Mūrnieces atsaukšanu no Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas Parlamentu Asamblejas Latvijas delegācijas”. Lūdzu deputātus balsot par šo lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret - 8, atturas - 1. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputātes Lienes Liepiņas ievēlēšanu Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas Parlamentu Asamblejas Latvijas delegācijā”. Lūdzu deputātus balsot par šo lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret - 2, neviens neatturas. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa maiņu likumprojekta “Grozījumi Būvniecības likumā” trešajam lasījumam, nosakot to līdz šā gada 22.februārim”.

Lūdzu deputātus balsot par šo lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret - nav, atturas - 1. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Jāņa Porieša 8.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no Tautas partijas Vidzemes vēlēšanu apgabala ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”.

Mandātu un iesniegumu komisijas vārdā - deputāts Pāvels Maksimovs.

P.Maksimovs (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Mandātu un iesniegumu komisija ir saņēmusi Andra Ārgaļa iesniegumu par to, ka viņš noliek deputāta mandātu.

Nākamais deputāta kandidāts no Tautas partijas Vidzemes vēlēšanu apgabala saraksta ir Vaira Paegle. Vairai Paeglei ir apstiprinātas deputāta pilnvaras uz laiku, kamēr no Tautas partijas Vidzemes vēlēšanu apgabala ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus. Vaira Paegle ir piekritusi saņemt deputāta mandātu.

Līdz ar to Saeimai ir jālemj par deputāta pilnvaru apstiprināšanu nākamajam deputāta kandidātam no Tautas partijas Vidzemes vēlēšanu apgabala uz laiku, kamēr no šā saraksta ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus.

Saskaņā ar Centrālās vēlēšanu komisijas informāciju, nākamais deputāta kandidāts Tautas partijas Vidzemes vēlēšanu apgabala sarakstā ir Kārlis Greiškalns. Komisija ir saņēmusi iesniegumu, kurā Kārlis Greiškalns atsakās pildīt 8.Saeimas deputāta pienākumus.

Nākamais deputāta kandidāts šajā sarakstā ir Aivars Tiesnesis, kurš arī ir atteicies uzņemties 8.Saeimas deputāta pienākumus.

Nākamais deputāta kandidāts no tā paša vēlēšanu saraksta ir Jānis Porietis. Komisija ir saņēmusi Jāņa Porieša iesniegumu, kurā viņš piekrīt uzņemties 8.Saeimas deputāta pilnvaras uz laiku, kamēr no Tautas partijas Vidzemes vēlēšanu apgabala ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus. Komisija lūdz atbalstīt lēmuma projektu “Par Jāņa Porieša 8.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no Tautas partijas Vidzemes vēlēšanu apgabala ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Lūdzu Jāni Porieti dot svinīgo solījumu!

J.Porietis.

Es, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā svinīgi solu būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 98, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Es apsveicu mūsu jauno kolēģi Jāni Porieti un lūdzu viņu ieņemt vietu Saeimas sēžu zālē!

Es gribu izteikt vislielāko pateicību mūsu kolēģim Andrim Ārgalim, kas diemžēl acīmredzot turpinās darbu kādā citā institūcijā, un novēlēt viņam veiksmi un vēlētāju atbalstu!

Paldies! (Aplausi.)

Cienījamie kolēģi! Lūdzu reģistrēties ar reģistrācijas kartēm! Lūdzu zvanu! Reģistrācijas režīmu!

Kamēr tiek sagatavoti reģistrācijas rezultāti, vārds paziņojumam Vairai Paeglei!

V.Paegle (Tautas partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Aicinu uz īsu sēdi blakuszālē Kanādas un Latvijas parlamentu sadarbības atbalsta grupu. Lūdzu!

Sēdes vadītāja. Vārds paziņojumam deputātam Aleksandram Kiršteinam.

A.Kiršteins (Tautas partijas frakcija).

Ārlietu komisijas dalībniekus lūdzu uz sēdi Ārlietu komisijas telpās.

Sēdes vadītāja. Vārds paziņojumam deputātei Lindai Mūrniecei.

L.Mūrniece (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie kolēģi no Pretkorupcijas komisijas! Pretkorupcijas komisijas sēde notiks pulksten 12.30 komisijas sēžu zālē.

Sēdes vadītāja. Vārds paziņojumam deputātei Jevgenijai Stalidzānei.

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Sociālo un darba lietu komisijas sēde notiks pulksten 11.30 komisijas telpās.

Sēdes vadītāja. Vārds paziņojumam deputātam Guntim Bērziņam!

G.Bērziņš (frakcija “Jaunais laiks”).

Godātie kolēģi! Mūsu neformālā darba grupa sakarā ar Komunisma totalitārisma nosodīšanas deklarāciju pulcējas pulksten 11.30 Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas telpās.

Sēdes vadītāja. Vārds paziņojumam deputātam Marekam Segliņam.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Cienījamie Aizsardzības un iekšlietu komisijas deputāti! Mums šodien ir tikšanās pulksten 12.45 komisijas telpās ar NATO Eiropas Spēku komandieri.

Sēdes vadītāja. Vārds paziņojumam vēlreiz deputātam Marekam Segliņam!

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Juridiskās komisijas sēde notiks tūlīt pat.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputātes Ausmas Ziedones-Kantānes iesniegumu ar paziņojumu, ka, balsojot par likumprojektu “Grozījumi Civilprocesa likumā” par 1.priekšlikumu (dokuments Nr.3746), viņa ir kļūdījusies un ka viņas balsojums ir bijis “pret”.

Lūdzu Saeimas sekretāra biedru Aleksandru Bartaševiču nolasīt reģistrācijas rezultātus.

A.Bartaševičs (8.Saeimas sekretāra biedrs).

Cienījamie deputāti! Nav reģistrējušies: Pēteris Kalniņš, Jānis Lagzdiņš, Ināra Ostrovska, Atis Slakteris, Kārlis Šadurskis, Elita Šņepste, Arvīds Ulme un Dzintars Zaķis.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Līdz ar to Saeimas 17.februāra sēde ir slēgta. Paldies.

 

SATURA RĀDĪTĀJS

8.Saeimas ziemas sesijas 6.sēde

2005.gada 17.februārī

Par darba kārtību
Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par nodokļiem un nodevām””
(3724. un 3724.a dok., reģ. nr.1109)
Par likumprojektu “Par Konvenciju, ar ko nosaka Eiropas skolu statūtus”
(3732. un 3732.a dok., reģ. nr.1110)
Par likumprojektu “Grozījums Personu apliecinošu dokumentu likumā”
(3733. un 3733.a dok., reģ. nr.1111)
Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli””
(3753. dok., reģ. nr.1114)
Likumprojekts “Grozījums Reģionālās attīstības likumā” (2.lasījums)
(3600. un 3734. dok., reģ. nr.1081)

Ziņo

- dep. Ē.Škapars
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistru”” (3.lasījums)
(3742. dok., reģ. nr.969)

Ziņo

- dep. M.Segliņš
Likumprojekts “Grozījumi Civilprocesa likumā” (3.lasījums)
(3743. dok., reģ. nr.968)

Ziņo

- dep. M.Segliņš

Debates

- dep. V.Buzajevs
- dep. J.Dobelis
- dep. V.Buzajevs
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par pašvaldībām”” (3.lasījums)
(3745. dok., reģ. nr.830)

Ziņo

- dep. P.Ontužāns

Debates

- dep. V.Buzajevs
- dep. J.Dobelis
- dep. V.Agešins
- dep. J.Dobelis
- dep. Dz.Ābiķis
- dep.V.Agešins
- dep. V.Buzajevs
- dep. J.Urbanovičs
- dep. J.Dobelis
- dep. A.Kiršteins
- dep. P.Tabūns
- dep. B.Cilevičs
- dep. A.Kiršteins
- dep. B.Cilevičs
Likumprojekts “Par Eiropas Padomes Civiltiesību pretkorupcijas konvenciju” (2.lasījums)
(3253. un 3726. dok., reģ. nr.995)

Ziņo

- dep. I.Solovjovs
Likumprojekts “Par Latvijas Republikas valdības un Starptautiskā kriminālā tribunāla bijušajai Dienvidslāvijai līgumu par liecinieku, kuri liecinājuši vai liecinās starptautiskā tribunāla procesā, un, ja nepieciešams, to tuvāko radinieku pārvietošanu uz Latvijas Republikas teritoriju” (2.lasījums)
(3246. un 3727. dok., reģ. nr.990)

Ziņo

- dep. I.Solovjovs
Likumprojekts “Grozījumi Būvniecības likumā” (2.lasījums)
(3316. un 3721. dok., reģ. nr.1011)

Ziņo

- dep. Dz.Zaķis
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par valsts noslēpumu”” (2.lasījums)
(3312. un 3729. dok., reģ. nr.1009)

Ziņo

- dep. J.Dalbiņš
Likumprojekts “Grozījumi Dzīvnieku aizsardzības likumā” (2.lasījums)
(1804. un 3735. dok., reģ. nr.578)

Ziņo

- dep. P.Kalniņš

Debates

- dep. I.Ostrovska
- dep. B.Cilevičs

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par akcīzes nodokli”” (1.lasījums) (Noraidīts)

(3447. dok., reģ. nr.1040) un

alternatīvais likumprojekts “Grozījumi likumā “Par akcīzes nodokli”” (1.lasījums)

(3736. dok., reģ. nr.1112)

Ziņo

- dep. A.Slakteris

Likumprojekts “Par Sadarbības nolīgumu starp Eiropas Kopienu un tās dalībvalstīm, no vienas puses, un Šveices Konfederāciju, no otras puses, par cīņu pret krāpšanu un citām nelikumīgām darbībām, kas apdraud to finanšu intereses” (1.lasījums)

(3582. un 3737. dok., reģ. nr.1067)

Ziņo

- dep. I.Solovjovs
Likumprojekts “Par Konvencijas par robežšķērsojošo gaisa piesārņošanu lielos attālumos Protokolu par smagajiem metāliem” (1.lasījums)
(3612. un 3738. dok., reģ. nr.1084)

Ziņo

- dep. I.Solovjovs
Likumprojekts “Grozījums Imigrācijas likumā” (2.lasījums)
(3013. un 3739. dok., reģ. nr.934)

Ziņo

- dep. E.Jaunups

Debates

- dep. A.Kiršteins
- dep. V.Agešins
- dep. V.Buzajevs
- dep. J.Dobelis
- dep. A.Kiršteins
- dep. B.Cilevičs
- dep. A.Kiršteins
- dep. B.Cilevičs
- dep. A.Kiršteins
Par darba kārtību
Likumprojekts “Grozījumi Komerclikumā” (1.lasījums)
(3613. un 3740. dok., reģ. nr.1085)

Ziņo

- dep. E.Jaunups
Likumprojekts “Grozījumi Komercķīlas likumā” (1.lasījums)
(3553. un 3741. dok., reģ. nr.1059)

Ziņo

- dep. E.Jaunups
Likumprojekts “Valsts pārvaldes iestāžu nodarīto zaudējumu aprēķināšanas un atlīdzināšanas likums” (2.lasījums)
(3002. un 3744. dok., reģ. nr.931)

Ziņo

- dep. M.Segliņš

Debates

- dep. V.Agešins
- dep. V.Agešins
Lēmuma projekts “Par deputātes Lindas Mūrnieces atsaukšanu no Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas Parlamentu Asamblejas Latvijas delegācijas”
(3755. dok., reģ. nr.634)
Lēmuma projekts “Par deputātes Lienes Liepiņas ievēlēšanu Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas Parlamentu Asamblejas Latvijas delegācijā”
(3756. dok., reģ. nr.635)
Lēmuma projekts “Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa maiņu likumprojekta “Grozījumi Būvniecības likumā” 3.lasījumam, nosakot to līdz šā gada 22.februārim”
(reģ. nr.1011)
Lēmuma projekts “Par Jāņa Porieša 8.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no Tautas partijas kandidātu saraksta Vidzemes vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus” (M.Kučinska vietā; V.Paegle — pastāvīgais mandāts A.Ārgaļa vietā)
(37561 dok., reģ. nr.633)

Ziņo

- dep. P.Maksimovs
Jāņa Porieša svinīgais solījums
Paziņojumi
- dep. V.Paegle
- dep. A.Kiršteins
- dep. L.Mūrniece
- dep. J.Stalidzāne
- dep. G.Bērziņš
- dep. M.Segliņš
- dep. M.Segliņš
Reģistrācijas rezultāti

Nolasa

- Saeimas sekretāra biedrs   A.Bartaševičs

Balsojumi

Grozījumi likumā "Par nodokļiem un nodevām"
Datums: 17.02.2005. 09:04:58 bal001
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3724 nodošanu komisijām

Par Konvenciju, ar ko nosaka Eiropas skolu statūtus
Datums: 17.02.2005. 09:05:36 bal002
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3732 nodošanu komisijām

Grozījums Personu apliecinošu dokumentu likumā
Datums: 17.02.2005. 09:06:10 bal003
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3733 nodošanu komisijām

Grozījumi likumā "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli"
Datums: 17.02.2005. 09:06:52 bal004
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3753 nodošanu komisijām

Grozījums Reģionālās attīstības likumā (reģ. nr.1081) (2.lasījums)
Datums: 17.02.2005. 09:08:16 bal005
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3734 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi likumā "Par Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistru"
Datums: 17.02.2005. 09:09:58 bal006
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3742 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi Civilprocesa likumā (3.lasījums)
Datums: 17.02.2005. 09:17:44 bal007
Balsošanas motīvs: Par 1.priekšlikumu

Grozījumi Civilprocesa likumā (3.lasījums)
Datums: 17.02.2005. 09:18:10 bal008
Balsošanas motīvs: Par 2.priekšlikumu

Grozījumi Civilprocesa likumā (3.lasījums)
Datums: 17.02.2005. 09:19:56 bal009
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3743 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi likumā "Par pašvaldībām" (3.lasījums)
Datums: 17.02.2005. 09:26:12 bal010
Balsošanas motīvs: Par 3.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par pašvaldībām" (3.lasījums)
Datums: 17.02.2005. 09:28:40 bal011
Balsošanas motīvs: Par 24.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par pašvaldībām" (3.lasījums)
Datums: 17.02.2005. 09:59:50 bal012
Balsošanas motīvs: Par 31.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par pašvaldībām" (3.lasījums)
Datums: 17.02.2005. 10:02:06 bal013
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3745 pieņemšanu 3.lasījumā

Par Eiropas Padomes Civiltiesību pretkorupcijas konvenciju (2.lasījums)
Datums: 17.02.2005. 10:02:54 bal014
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3726 pieņemšanu 2.lasījumā

Par Latvijas Republikas valdības un Starptautiskā kriminālā tribunāla bijušajai Dienvidslāvijai līgumu par liecinieku, kuri liecinājuši vai liecinās starptautiskā tribunāla procesā, un, ja nepieciešams, to tuvāko radinieku pārvietošanu uz Latvijas Republikas teritoriju (2.lasījums)
Datums: 17.02.2005. 10:03:46 bal015
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3727 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Būvniecības likumā (2.lasījums)
Datums: 17.02.2005. 10:06:04 bal016
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3721 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi likumā "Par valsts noslēpumu" (2.lasījums)
Datums: 17.02.2005. 10:08:26 bal017
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3729 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Dzīvnieku aizsardzības likumā (reģ. nr.578) (2.lasījums)
Datums: 17.02.2005. 10:13:04 bal018
Balsošanas motīvs: Par 14.priekšlikumu

Grozījumi Dzīvnieku aizsardzības likumā (reģ. nr.578) (2.lasījums)
Datums: 17.02.2005. 10:14:38 bal019
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3735 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi likumā "Par akcīzes nodokli" (reģ. nr.1040) (1.lasījums)
Datums: 17.02.2005. 10:16:42 bal020
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3447 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par akcīzes nodokli" (reģ. nr.1112) (1.lasījums)
Datums: 17.02.2005. 10:17:10 bal021
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3736 pieņemšanu 1.lasījumā

Par Sadarbības nolīgumu starp Eiropas Kopienu un tās dalībvalstīm, no vienas puses, un Šveices Konfederāciju, no otras puses, par cīņu pret krāpšanu un citām nelikumīgām darbībām, kas apdraud to finanšu intereses (1.lasījums)
Datums: 17.02.2005. 10:18:34 bal022
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3582 pieņemšanu 1.lasījumā

Par Konvencijas par robežšķērsojošo gaisa piesārņošanu lielos attālumos Protokolu par smagajiem metāliem (1.lasījums)
Datums: 17.02.2005. 10:19:46 bal023
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3612 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījums Imigrācijas likumā (2.lasījums)
Datums: 17.02.2005. 10:24:30 bal024
Balsošanas motīvs: Par 1.priekšlikumu

Grozījums Imigrācijas likumā (2.lasījums)
Datums: 17.02.2005. 10:24:56 bal025
Balsošanas motīvs: Par 2.priekšlikumu

Grozījums Imigrācijas likumā (2.lasījums)
Datums: 17.02.2005. 10:31:02 bal026
Balsošanas motīvs: Par 3.priekšlikumu

Grozījums Imigrācijas likumā (2.lasījums)
Datums: 17.02.2005. 10:31:24 bal027
Balsošanas motīvs: Par 4.priekšlikumu

Grozījums Imigrācijas likumā (2.lasījums)
Datums: 17.02.2005. 10:31:56 bal028
Balsošanas motīvs: Par 6.priekšlikumu

Grozījums Imigrācijas likumā (2.lasījums)
Datums: 17.02.2005. 10:41:30 bal029
Balsošanas motīvs: Par 10.priekšlikumu

Grozījums Imigrācijas likumā (2.lasījums)
Datums: 17.02.2005. 10:42:00 bal030
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3739 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Komerclikumā (1.lasījums)
Datums: 17.02.2005. 10:43:24 bal031
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3613 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Komercķīlas likumā (1.lasījums)
Datums: 17.02.2005. 10:44:14 bal032
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3553 pieņemšanu 1.lasījumā

Valsts pārvaldes iestāžu nodarīto zaudējumu aprēķināšanas un atlīdzināšanas likums (2.lasījums)
Datums: 17.02.2005. 10:47:00 bal033
Balsošanas motīvs: Par 18.priekšlikumu

Valsts pārvaldes iestāžu nodarīto zaudējumu aprēķināšanas un atlīdzināšanas likums (2.lasījums)
Datums: 17.02.2005. 10:47:32 bal034
Balsošanas motīvs: Par 23.priekšlikumu

Valsts pārvaldes iestāžu nodarīto zaudējumu aprēķināšanas un atlīdzināšanas likums (2.lasījums)
Datums: 17.02.2005. 10:48:50 bal035
Balsošanas motīvs: Par 43.priekšlikumu

Valsts pārvaldes iestāžu nodarīto zaudējumu aprēķināšanas un atlīdzināšanas likums (2.lasījums)
Datums: 17.02.2005. 10:50:56 bal036
Balsošanas motīvs: Par 61.priekšlikumu

Valsts pārvaldes iestāžu nodarīto zaudējumu aprēķināšanas un atlīdzināšanas likums (2.lasījums)
Datums: 17.02.2005. 10:52:30 bal037
Balsošanas motīvs: Par 88.priekšlikumu

Valsts pārvaldes iestāžu nodarīto zaudējumu aprēķināšanas un atlīdzināšanas likums (2.lasījums)
Datums: 17.02.2005. 10:53:18 bal038
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3744 pieņemšanu 2.lasījumā

Lēmuma projekts "Par deputātes L.Liepiņas ievēlēšanu Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas Parlamentu Asamblejas Latvijas delegācijā"
Datums: 17.02.2005. 10:54:36 bal040
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.3756

Lēmuma projekts "Par J.Porieša 8.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku"
Datums: 17.02.2005. 10:55:10 bal041
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar reģ. nr.1011

Lēmuma projekts "Par J.Porieša 8.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku"
Datums: 17.02.2005. 10:58:10 bal042
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok.nr.3751

Ceturtdien, 29.februārī
09:00  Saeimas 2024.gada 29.februāra kārtējā sēde
10:30  Saeimas Prezidija un Frakciju padomes sēde
17:00  2024.gada 29.februāra atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem