Latvijas Republikas 8.Saeimas

ziemas sesijas trešā sēde

2005.gada 2.februārī

 

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

 

 

Sēdes darba kārtība
Satura rādītājs
Balsojumi


Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi, sākam Saeimas 2.februāra sēdi!

Sakarā ar to, ka 27.janvāra sēdē nebija kvoruma, mēs šodien sākam darba kārtības izskatīšanu ar lēmuma projektu “Par atbalstu Valsts prezidentes izstrādātajai deklarācijai”.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputātu Jāņa Lagzdiņa, Elitas Šņepstes, Antas Rugātes, Mihaila Pietkeviča un Ata Slaktera iesniegumu ar lūgumu: “Pamatojoties uz Saeimas kārtības ruļļa 136.pantu, ierosinām Saeimas lēmuma projektu “Par atbalstu Valsts prezidentes izstrādātajai deklarācijai” nodot Saeimas Ārlietu komisijai papildu ziņu ievākšanai.” Lūdzu deputātus balsot par minētā lēmuma projekta nodošanu Ārlietu komisijai papildu ziņu ievākšanai. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 66, pret - 10, neviens deputāts neatturas. Lēmuma projekts ir nodots Ārlietu komisijai.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis arī deputātu Lagzdiņa, Šadurska, Bērziņa, Nagļa, Brigmaņa, Slaktera un citu iesniegumu ar lūgumu - Saeimas šā gada 2.februāra sēdes darba kārtībā sadaļā “Lēmumu projektu izskatīšana” kā darba kārtības 2.jautājumu iekļaut Saeimas lēmuma projektu “Par atbalstu Valsts prezidentes centieniem skaidrot Latvijas sarežģīto vēsturi”. Vai deputātiem ir iebildumi pret darba kārtības maiņu? (Starpsaucieni: “Ir! Ir!”) Ja deputātiem ir iebildumi pret darba kārtības maiņu, tad “par” darba kārtības maiņu ir pieteicies runāt deputāts Jānis Lagzdiņš.

Ne jau no vietas! Lūdzu, Lagzdiņa kungs!

J.Lagzdiņš (Tautas partijas frakcija).

Godātie kolēģi deputāti! Tā kā Saeimas kārtības rullis dod tiesības jebkuram deputātam iebilst pret šā lēmuma projekta iekļaušanu šodienas darba kārtībā un tā kā ir deputāti, kuri ir izteikuši šādus iebildumus, tātad es kā Saeimas deputāts Saeimas kārtības ruļļa 117.panta septītās daļas noteiktajā kārtībā ierosinu minēto lēmuma projektu iekļaut nākamās kārtējās sēdes, tas ir, rītdienas sēdes, darba kārtībā kā darba kārtības 1.jautājumu. To paredz Saeimas kārtības rullis.

 

 

 

Sēdes vadītāja. Paldies, Lagzdiņa kungs, bet Prezidijs vēl nav ziņojis par šo lēmuma projektu. Tātad pašreiz mums ir jābalso par to, lai iekļautu darba kārtībā šo jautājumu. Lūdzu cienījamos deputātus balsot par lēmuma projekta “Par atbalstu Valsts prezidentes centieniem skaidrot Latvijas sarežģīto vēsturi” iekļaušanu darba kārtībā sadaļā “Prezidija ziņojumi”. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 71, pret - 10, neviens neatturas. Darba kārtībā sadaļā “Prezidija ziņojumi” šis lēmuma projekts ir iekļauts.

Tātad nākamais darba kārtības jautājums... Es atvainojos!

Cienījamie kolēģi! Saeimas Prezidijs ziņo par to, ka ir saņemts deputātu Lagzdiņa, Šadurska, Bērziņa, Nagļa, Jaundžeikara un citu iesniegums... ir saņemts nevis iesniegums, bet lēmuma projekts “Par atbalstu Valsts prezidentes centieniem skaidrot Latvijas sarežģīto vēsturi”. Vai kādam deputātam ir iebildumi, ja mēs šodien izskatām šo jautājumu? (Starpsaucieni: “Ir! Nav!”)

Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātam Jānim Lagzdiņam!

J.Lagzdiņš (Tautas partijas frakcija).

Godātie kolēģi deputāti! Godātie Prezidija locekļi! Ja ir saņemts oficiāls iebildums pret to, ka šis lēmuma projekts tiek iekļauts šodienas darba kārtībā, tad es Kārtības ruļļa 117.panta septītās daļas noteikumos paredzētajā kārtībā lūdzu iekļaut minēto lēmuma projektu nākamās kārtējās sēdes, tas ir, rītdienas jeb 3.februāra sēdes, darba kārtībā kā darba kārtības 1.jautājumu.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Lūdzu, balsosim par deputāta Lagzdiņa priekšlikumu!

Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātam Aleksandram Golubovam.

A.Golubovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Lūdzu nodot šo lēmuma projektu Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai, lai tā noskaidro kopā ar zinātniekiem un vēsturniekiem vispār faktu, vai okupācija ir bijusi. (Zālē skaļas ovācijas.)

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Ir saņemti divi priekšlikumi. Balsosim to iesniegšanas kārtībā.

1.priekšlikumu iesniedza deputāts Jānis Lagzdiņš - izskatīt lēmuma projektu nākamajā, kārtējā, Saeimas sēdē, tas ir, 3.februārī, kā pirmo darba kārtības jautājumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 71, pret - 19, neviens neatturas. Lēmums pieņemts. Tātad jautājums tiks skatīts 3.februāra sēdē kā pirmais darba kārtības jautājums. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Nacionālās drošības koncepcijas apstiprināšanu”. Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Juris Dalbiņš.

 

 

 

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Saeimas Aizsardzības un iekšlietu komisija šo jautājumu izskatīja savā sēdē un lūdz atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 70, pret - 5, atturas - 11. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Pauļa Kļaviņa ievēlēšanu Starpparlamentu Savienības Latvijas nacionālajā grupā”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 72, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Ainara Latkovska atsaukšanu no Baltijas Asamblejas Latvijas delegācijas”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 81, pret - 1, neviens neatturas.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Pauļa Kļaviņa atsaukšanu no Baltijas Asamblejas Latvijas delegācijas”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputātes Sarmītes Ķikustes ievēlēšanu Baltijas Asamblejas Latvijas delegācijas sastāvā”. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 77, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Aigara Pētersona ievēlēšanu Baltijas Asamblejas Latvijas delegācijas sastāvā”. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 81, pret - 1, neviens deputāts neatturas. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputātes Baibas Brigmanes ievēlēšanu Baltijas Asamblejas Latvijas delegācijas sastāvā”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 78, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Gunta Bērziņa kā pamatdelegāta ievēlēšanu NATO Parlamentārās Asamblejas delegācijas sastāvā”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 78, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Paldies.

 

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Jāņa Šmita atsaukšanu no Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisijas Einara Repšes finansiālo darbību pārbaudei”. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret - 1, neviens deputāts neatturas. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Gunta Bērziņa atsaukšanu no Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas”. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 74, pret - 2, neviens deputāts neatturas. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Gunta Bērziņa ievēlēšanu Aizsardzības un iekšlietu komisijā”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 79, pret - 1, neviens deputāts neatturas. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputātes Ingrīdas Circenes kā pamatdelegātes ievēlēšanu Eiropas Padomes Parlamentārās Asamblejas Latvijas delegācijā”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret - nav, atturas - 1. Lēmums pieņemts. Paldies.

Cienījamie kolēģi! Šodien pulksten 17.00 ir paredzēta jautājumu un atbilžu sēde. Deputāti ir saņēmuši atbildes uz tiem jautājumiem, ko ir iesnieguši ministriem. Vai deputāti Bekasovs, Deņisovs, Golubovs, Fjodorovs un Solovjovs ir apmierināti ar iekšlietu ministra atbildi? Ir apmierināti. Un vai deputāti Ribakovs, Agešins, Vidavskis, Cilevičs un citi deputāti ir apmierināti ar iekšlietu ministra atbildi? Ir apmierināti. Paldies! Tātad šī jautājumu un atbilžu sēde šodien nenotiks.

Cienījamie kolēģi, līdz ar to darba kārtība ir izskatīta. Lūdzu deputātus reģistrēties ar reģistrācijas kartēm! Lūdzu zvanu! Reģistrācijas režīmu!

Kamēr tiek sagatavoti reģistrācijas rezultāti, es vēlos Saeimas vārdā šodien dzimšanas dienā sveikt mūsu kolēģi Žaneti Vasaraudzi. Daudz laimes! (Aplausi.)

Cienījamie kolēģi! Mums ir vēl viena jubilāre. Visu mūsu vārdā es vēlos sveikt cienījamo deputāti Lindu Mūrnieci pusapaļajā jubilejā! (Aplausi.)

Kamēr tiek sagatavoti reģistrācijas rezultāti, paziņojumam vārds deputātam Aleksandram Kiršteinam.

A.Kiršteins (Tautas partijas frakcija).

Godājamie Ārlietu komisijas dalībnieki, lūdzu visus uz slēgto sēdi pēc piecām minūtēm Ārlietu komisijas telpās! Paldies.

Sēdes vadītāja. Vārds Saeimas sekretāra biedram reģistrācijas rezultātu nolasīšanai.

A.Bartaševičs (8.Saeimas sekretāra biedrs).

Cienījamie deputāti! Nav reģistrējušies: Ēriks Škapars, Jānis Šmits, Jānis Škapars, Māra Ceriņa, Vilis Krištopans, Ainars Latkovskis, Pāvels Maksimovs, Vitālijs Orlovs un Krišjānis Peters.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Līdz ar to Saeimas 2.februāra sēde ir slēgta. Paldies.

 

SATURA RĀDĪTĀJS

8.Saeimas ziemas sesijas 3.sēde

2005.gada 2.februārī

Lēmuma projekts “Par atbalstu Valsts prezidentes izstrādātajai deklarācijai” (Turpinājums) (Nodots Ārlietu komisijai)
(3620. dok., reģ. nr.606)
Par darba kārtību

Priekšlikumi

- dep. J.Lagzdiņš
- dep. A.Golubovs
Lēmuma projekts “Par Nacionālās drošības koncepcijas apstiprināšanu”
(3621. dok., reģ. nr.607)

Ziņo

- dep. J.Dalbiņš
Lēmuma projekts “Par deputāta Pauļa Kļaviņa ievēlēšanu Starpparlamentu Savienības Latvijas nacionālajā grupā”
(3652. dok., reģ. nr.610)
Lēmuma projekts “Par deputāta Ainara Latkovska atsaukšanu no Baltijas Asamblejas Latvijas delegācijas”
(3653. dok., reģ. nr.611)
Lēmuma projekts “Par deputāta Pauļa Kļaviņa atsaukšanu no Baltijas Asamblejas Latvijas delegācijas”
(3654. dok., reģ. nr.612)
Lēmuma projekts “Par deputātes Sarmītes Ķikustes ievēlēšanu Baltijas Asamblejas Latvijas delegācijas sastāvā”
(3655. dok., reģ. nr.613)
Lēmuma projekts “Par deputāta Aigara Pētersona ievēlēšanu Baltijas Asamblejas Latvijas delegācijas sastāvā”
(3656. dok., reģ. nr.614)
Lēmuma projekts “Par deputātes Baibas Brigmanes ievēlēšanu Baltijas Asamblejas Latvijas delegācijas sastāvā”
(3657. dok., reģ. nr.615)
Lēmuma projekts “Par deputāta Gunta Bērziņa kā pamatdelegāta ievēlēšanu NATO Parlamentārās Asamblejas Latvijas delegācijas sastāvā”
(3658. dok., reģ. nr.616)
Lēmuma projekts “Par deputāta Jāņa Šmita atsaukšanu no Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisijas Einara Repšes finansiālo darbību pārbaudei”
(3659. dok., reģ. nr.617)
Lēmuma projekts “Par deputāta Gunta Bērziņa atsaukšanu no Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas”
(3660. dok., reģ. nr.618)
Lēmuma projekts “Par deputāta Gunta Bērziņa ievēlēšanu Aizsardzības un iekšlietu komisijā”
(3661. dok., reģ. nr.619)
Lēmuma projekts “Par deputātes Ingrīdas Circenes kā pamatdelegātes ievēlēšanu Eiropas Padomes Parlamentārās Asamblejas Latvijas delegācijā”
(3663. dok., reģ. nr.621)
Paziņojums
- dep. A.Kiršteins
Reģistrācijas rezultāti

Nolasa

- Saeimas sekretāra biedrs   A.Bartaševičs

Balsojumi

Lēmuma projekts "Par atbalstu Valsts prezidentes izstrādātajai deklarācijai"
Datums: 02.02.2005. 15:02:26 bal001
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projekta ar dok. nr.3620 nodošanu komisijām

Datums: 02.02.2005. 15:04:56 bal002
Balsošanas motīvs: Par izmaiņām darba kārtībā

Lēmuma projekts "Par atbalstu Valsts prezidentes centieniem skaidrot Latvijas sarežģīto vēsturi"
Datums: 02.02.2005. 15:07:26 bal003
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projekta ar dok. nr.3686 izskatīšanu nākošajā sēdē

Lēmuma projekts "Par Nacionālās drošības koncepcijas apstiprināšanu"
Datums: 02.02.2005. 15:08:34 bal004
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.3621

Lēmuma projekts "Par deputāta P.Kļaviņa ievēlēšanu Starpparlamentu Savienības Latvijas nacionālajā grupā"
Datums: 02.02.2005. 15:09:04 bal005
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.3652

Lēmuma projekts "Par deputātes S.Ķikustes ievēlēšanu Baltijas Asamblejas Latvijas delegācijas sastāvā"
Datums: 02.02.2005. 15:10:28 bal008
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.3655

Lēmuma projekts "Par deputāta A.Pētersona ievēlēšanu Baltijas Asamblejas Latvijas delegācijas sastāvā"
Datums: 02.02.2005. 15:10:54 bal009
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.3656

Lēmuma projekts "Par deputātes B.Brigmanes ievēlēšanu Baltijas Asamblejas Latvijas delegācijas sastāvā"
Datums: 02.02.2005. 15:11:24 bal010
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.3657

Lēmuma projekts "Par deputāta G.Bērziņa kā pamatdelegāta ievēlēšanu NATO Parlamentārās Asamblejas Latvijas delegācijas sastāvā"
Datums: 02.02.2005. 15:11:54 bal011
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.3658

Lēmuma projekts "Par deputāta G.Bērziņa ievēlēšanu Aizsardzības un iekšlietu komisijā"
Datums: 02.02.2005. 15:13:16 bal014
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.3661

Lēmuma projekts "Par deputātes I.Circenes kā pamatdelegāta ievēlēšanu Eiropas Padomes Parlamentārās Asamblejas Latvijas delegācijā"
Datums: 02.02.2005. 15:13:46 bal015
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.3663

Ceturtdien, 29.februārī
09:00  Saeimas 2024.gada 29.februāra kārtējā sēde
10:30  Saeimas Prezidija un Frakciju padomes sēde
17:00  2024.gada 29.februāra atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem