Latvijas Republikas 8.Saeimas

ziemas sesijas pirmā sēde

2005.gada 20.janvārī

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

 

Sēdes darba kārtība
Satura rādītājs
Balsojumi


Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi, sākam ziemas sesiju.

Šodien ir 20.janvāris. Atcerēsimies 20.janvāri pirms 14 gadiem! Toreiz, tajās aukstajās un baigajās dienās, galvenais bija likt pasaulei saprast, ka būt brīvai, neatkarīgai valstij - tā ir mūsu griba un mūsu vēlēšanās. Tautas īpašā vienotība un kopības sajūta barikāžu dienās, sabiedrības un varas savstarpējās uzticēšanās sajūta, mūsu gara spēks un sirds gudrība, tautas asinsbalss un brīvības alkas izšķīra mūsu valsts nākotni.

Šorīt, barikāžu aizstāvju atceres dienā, es lūdzu: ar klusuma brīdi pieminēsim un godināsim ikvienu, kas atdeva savu dzīvību par mūsu ticību Latvijai, valsts neatkarības atjaunošanai! (Klusuma brīdis.) Paldies.

Cienījamie kolēģi, sāksim izskatīt 20.janvāra sēdes darba kārtību!

Pirms izskatām sēdes darba kārtību, paziņoju, ka Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputātu Stepaņenko, Stalidzānes, Feldmanes, Petera un citu deputātu iesniegumu ar lūgumu izdarīt izmaiņas šā gada 20.janvāra sēdes darba kārtībā -iekļaut tajā lēmuma projektu “Par deputāta Pāvela Maksimova atsaukšanu no Saeimas Pilsonības likuma izpildes komisijas”. Vai deputātiem ir iebildumi pret darba kārtības maiņu? Nav iebildumu.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Saeimas Mandātu un iesniegumu komisijas lūgumu izdarīt izmaiņas 20.janvāra Saeimas sēdes darba kārtībā - kā darba kārtības pirmo jautājumu iekļaut Saeimas lēmuma projektu “Par Madara Lasmaņa 8.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partijas “Jaunais laiks” Zemgales vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas iesniegumu ar lūgumu izdarīt 20.janvāra sēdes darba kārtībā izmaiņas - iekļaut lēmuma projekta “Par Saeimas pārstāvja apstiprināšanu Ziemeļu Investīciju bankas Kontroles komitejā” izskatīšanu. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas lūgumu izdarīt 20.janvāra sēdes darba kārtībā izmaiņas - izsvītrot no tās 23.punktu, tas ir, likumprojektu “Grozījumi Rēzeknes speciālās ekonomiskās zonas likumā”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir izmainīta. Paldies.

Sākam izskatīt darba kārtību

Pirmais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Madara Lasmaņa 8.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partijas “Jaunais laiks” Zemgales vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”.

Mandātu un iesniegumu komisijas vārdā - deputāts Pāvels Maksimovs.

P.Maksimovs (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Mandātu un iesniegumu komisija ir saņēmusi Jāņa Reira iesniegumu par to, ka viņš noliek deputāta mandātu uz ministra amata pienākumu pildīšanas laiku.

Saskaņā ar Centrālās vēlēšanu komisijas informāciju nākamais deputāta amata kandidāts no partijas “Jaunais laiks” deputātu amata kandidātu saraksta Zemgales vēlēšanu apgabalā ir Madars Lasmanis. Komisija ir saņēmusi Madara Lasmaņa iesniegumu, ka viņš piekrīt uzņemties deputāta amata pienākumus.

Mandātu un iesniegumu komisija lūdz apstiprināt Madara Lasmaņa 8.Saeimas deputāta pilnvaras uz laiku, kamēr no partijas “Jaunais laiks” Zemgales vēlēšanu apgabala saraksta ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus.

Sēdes vadītāja. Lūdzu Madaru Lasmani dot svinīgo solījumu.

M.Lasmanis (frakcija “Jaunais laiks”).

Es, Madars Lasmanis, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas priekšā zvēru būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās sirdsapziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Lūdzu balsot par lēmuma projektu par Madara Lasmaņa 8.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret - 1, neviens neatturas. Lēmums pieņemts.

Lūdzu Madaru Lasmani ieņemt vietu Saeimas sēžu zālē.

Pateicamies deputātam Jānim Reiram par paveikto darbu laikā, kad viņš pildīja deputāta amata pienākumus!

Turpinām izskatīt darba kārtību.

Cienījamie kolēģi! Tehnisku iemeslu dēļ - tāpēc, ka ir jāpārinstalē balsošanas iekārta, - Saeimas Prezidijs izsludina 15 minūšu ilgu pārtraukumu. Tiksimies zālē pulksten 9.20.

(Pārtraukums)

 

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Pirms turpinām sēdi, lūdzu visus deputātus reģistrācijas kartes ievietot balsošanas iekārtā!

Turpināsim izskatīt Saeimas sēdes darba kārtību.

Saeimas Prezidijs ierosina Nacionālās drošības komisijas iesniegto likumprojektu “Grozījumi Valsts drošības iestāžu likumā” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai un Sociālo un darba lietu komisijai un noteikt, ka Aizsardzības un iekšlietu komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot arī atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 67, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijām.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Finanšu nodrošinājuma likums” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 70, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijai.

Vai deputātei Feldmanei ir kas sakāms par procedūru? Nav.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījums Finanšu instrumentu tirgus likumā” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 70, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījums likumā “Par uzņēmumu un uzņēmējsabiedrību maksātnespēju”” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 69, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Komercķīlas likumā” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Juridiskajai komisijai un noteikt, ka Juridiskā komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot arī atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 68, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijām.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Māra Grīnblata, Pētera Tabūna, Dzintara Rasnača, Jura Dobeļa un Imanta Kalniņa iesniegto likumprojektu “Par dzīvokļa īpašuma tiesību piešķiršanu Andrejam Eglītim” nodot Juridiskajai komisijai un Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai un noteikt, ka Juridiskā komisija ir atbildīgā komisija.

Par likumprojekta nodošanu komisijām ir pieteicies runāt deputāts Juris Dobelis. Viņš runās “par”.

J.Dobelis (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Cienītie kolēģi! Tā nu ir tīri simboliski sanācis, ka reizē ar to, ka mēs šodien godinām barikāžu aizstāvjus, mēs varam godināt arī cilvēku, kura nopelni - īpašie nopelni Latvijas labā - ir neapstrīdami.

Šodien Saeimai ir jāpauž sava attieksme pret patiesu Latvijas patriotu - pret mūsu tautas, latviešu tautas, izcilo dzejnieku Andreju Eglīti.

Andrejs Eglītis ir dzīvojis ilgu, piedzīvojumiem un pārdzīvojumiem bagātu mūžu. Viņa dzeju mēs pat okupācijas laikā šeit, Latvijā, pazinām, jo mums bija šī iespēja piekļūt arī informācijai ārpus “dzelzs aizkara”.

Jūs noteikti atceraties ļoti populāro grāmatu “Latviešu tautas piedzīvojumi”, kuras autors ir Uldis Ģērmanis. Gandrīz katrs nodaļas sākumā tur ir Andreja Eglīša dzejas rindas. Šobrīd nerunāšu par daudziem citiem dzejas darbiem, ar kuriem mūs ir iepriecinājis izcilais dzejnieks.

Ja jau mums, Saeimai, ir noteiktas tiesības lemt par to cilvēku, kuriem ir īpaši nopelni Latvijas labā, atbalstīšanu, tad šķiet, ka tagad ir īstais brīdis šādu atbalstu izteikt arī mūsu izcilajam dzejniekam. Es gribētu atgādināt, ka vairākkārt mēs šeit, Saeimā, esam piešķīruši pilsonību, Latvijas Republikas pilsonību, dažādiem cilvēkiem, arī par īpašiem nopelniem, un ka reizēm Saeima ir pārcentusies, piešķirdama pilsonību par acumirklīgi kaut ko izdarītu, un vēlāk tie cilvēki ir atteikušies no šādā veidā iegūtās Latvijas Republikas pilsonības.

Tātad, ja jau ir runa par īpašiem nopelniem Latvijas labā un par to, ka šos nopelnus Saeimai vajadzētu ņemt vērā, tad tas ir jādara arī praktiski.

Apvienība “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK ir sagatavojusi likumprojektu, kur ir paredzēta tieši šāda ieguldījuma, mūža ieguldījuma, vērtēšana; kur ir paredzēts tas, kas cilvēkam pienākas par īpašiem nopelniem Latvijas labā.

Es gribētu arī aicināt: jo ātrāk šis dokuments nonāks līdz komisijai un jo ātrāk komisija to pieņems un iesniegs izskatīšanai Saeimā, jo labāk. Jo tas viss, kas nesen ir izskanējis sakarā ar dažādiem dzīvokļu jautājumiem, nedrīkst skart mūsu izcilo dzejnieku. Liksim viņam mieru un pateiksim viņam paldies par to, ko viņš ir mūsu valsts labā darījis! Es ceru, ka katrs kārtīgs latvietis būs priecīgs atbalstīt šādu projektu.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Deputāts Aleksandrs Golubovs ir pieteicies runāt “pret”. (Starpsaucieni no zāles: “Būtu nu labāk klusējis! Ej labāk uz kafejnīcu!”)

A.Golubovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Es negribu strīdēties par to, vai ir nopelni vai nav nopelnu. Taču šis cilvēks ir Latvijas Republikas pilsonis, un par to, ka viņš šeit dzīvoja un bija Latvijas Republikas pilsonis, un arī par to, ka viņš bija represēts, viņš saņēma savus sertifikātus un var privatizēt savu dzīvokli, ja vien grib. Tas ir pirmkārt.

Un otrkārt. Ja nu šo dzīvokli jūs gribat piešķirt tieši šim cilvēkam, varbūt padomājiet arī par to, ka arī tiem, kas pašreiz dzīvo denacionalizētās mājās un denacionalizētos dzīvokļos, - ka arī viņiem ir nopelni Latvijas labā! Taču viņiem atņem tos dzīvokļus, un viņiem mēs nekādā veidā dzīvokļus nepiešķiram. Nedarīsim tā, nepieļausim nevienlīdzību! Un nedarīsim to vēl jo vairāk tāpēc, ka es vēl līdz šim momentam nezinu, kam pieder tā dzīvojamā māja un kāpēc līdz šim momentam tie paši “tēvzemieši” nepiedāvāja nacionalizēt to dzīvokli un kaut kādā veidā tikai pēc tam piešķirt to!

Tā ka balsojiet, lūdzu, “pret”!

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Viens deputāts ir runājis “par”, viens - “pret”. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot arī atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 70, pret - 6, atturas - 6. Likumprojekts nodots komisijām.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Par Eiropas Savienības un Islandes Republikas, un Norvēģijas Karalistes līgumu par to, kā piemērot dažus 2000.gada 29.maija Konvencijas par Eiropas Savienības dalībvalstu savstarpēju palīdzību krimināllietās un tās 2001.gada Protokola noteikumus” nodot Ārlietu komisijai un Juridiskajai komisijai un noteikt, ka Ārlietu komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot arī atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijām.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” nodot Juridiskajai komisijai un Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka Juridiskā komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot arī atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijām.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījums likumā “Par iepirkumu valsts vai pašvaldību vajadzībām”” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai un Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir atbildīgā komisija.

Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātei Lindai Mūrniecei!

L.Mūrniece (frakcija “Jaunais laiks”).

Lūdzu likumprojektu nodot arī Pretkorupcijas komisijai.

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi? Ja deputātiem iebildumu nav, tad likumprojekts tiks nodots arī šai komisijai.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot arī atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret - nav, atturas - 6. Likumprojekts nodots komisijām.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Dzīvnieku aizsardzības likumā” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Par Sadarbības nolīgumu starp Eiropas Kopienu un tās dalībvalstīm, no vienas puses, un Šveices Konfederāciju, no otras puses, par cīņu pret krāpšanu un citām nelikumīgām darbībām, kas apdraud to finanšu intereses” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai, Ārlietu komisijai, Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un noteikt, ka Ārlietu komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 74, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Andreja Klementjeva, Jāņa Jurkāna, Vitālija Orlova, Aleksandra Bartaševiča un Jāņa Urbanoviča iesniegto likumprojektu “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” nodot Juridiskajai komisijai, Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai un noteikt, ka Juridiskā komisija ir atbildīgā komisija.

Deputāts Jānis Lagzdiņš ir pieteicies runāt “par” vai “pret”? “Pret”. Lūdzu!

J.Lagzdiņš (Tautas partijas frakcija).

Godātie kolēģi deputāti! Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija daudzkārt komisijas sēdēs ir izskatījusi jautājumu par to, kā reglamentēt dzīvojamo māju apsaimniekošanu. Kolēģi no “kreisā” spārna ierosina veikt tikai vienu soli, proti, noteikt sodus tām personām, kuras nevīžīgi apsaimnieko savus namīpašumus. Diemžēl kā juristam man ir jāsaka tā, ka šobrīd šādus sodus noteikt mēs nevaram, jo vēl joprojām ne valdībā, ne Saeimā nav izstrādāts un pieņemts likums par dzīvojamo māju apsaimniekošanu, kas būtu īpaši nepieciešams normatīvais akts, ņemot vērā to, ka šobrīd mūsu valstī ir privatizēti vairāk nekā 300 000 dzīvokļu. Faktiski daudzas lielas daudzdzīvokļu mājas ir privatizētas, bet mums nav nekādas kārtības un sistēmas attiecībā uz šo māju apsaimniekošanu, un tādējādi kolēģu ierosinājums pēc būtības ir ļoti labs, bet pāragrs. Tāpēc es aicinu atturēties no šā likumprojekta pieņemšanas.

Sēdes vadītāja. “Par” ir pieteicies runāt deputāts Boriss Cilevičs.

B.Cilevičs (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Izturoties ar visu cieņu pret Lagzdiņa kunga juridiskajām zināšanām, tomēr nekādā gadījumā nevaru piekrist viņa argumentācijai.

Mēs visi ļoti labi zinām - un man acīmredzot nevajag stāstīt jums par to -, cik sāpīga šī problēma ir ļoti daudziem Latvijas iedzīvotājiem. Faktiski mēs sakām: “Jā, mēs nevaram jūs aizstāvēt, tāpēc ka mēs neizpildījām savu darbu - mēs neizstrādājām attiecīgo likumdošanu!” Un es uzskatu, ka tas vienkārši nav godīgi. Jo tas ir ļoti slikti, ka Saeima, likumdevējs, skaidri nostājas vienā pusē - vai nu namīpašnieku, vai īrnieku pusē. Mums ir jāizstrādā godīgi spēles noteikumi, bet tieši to mēs nedarām.

Jā, mēs visi atceramies šo jampadraci ap īres griestiem un tā tālāk. Kaut kāds kompromiss ir panākts. Mēs visi, tiekoties ar vēlētājiem, it īpaši pirms vēlēšanām, izsakām savu sašutumu un līdzjūtību šiem cilvēkiem, kuri tiek izlikti no denacionalizētajām mājām. Viņiem nav vajadzīga mūsu līdzjūtība! Viņiem ir vajadzīga mūsu rīcība!

Un mums ir viens konkrēts priekšlikums, kā mēs, likumdevējs, varētu aizstāvēt šo cilvēku intereses un tiesības. Un faktiski šis likums par māju apsaimniekošanu nebūt nav vajadzīgs, jo šeit viss jau ir pateikts. Runa ir vienkārši par to, lai abas puses godīgi pildītu sava noslēgtā līguma nosacījumus, jo šobrīd situācija ir nesimetriska - ja īrnieks nepilda līguma nosacījumus, nespēj apmaksāt šo dzīvokli, tad viņš vienkārši tiek izlikts no dzīvokļa, bet savukārt, ja namīpašnieks nepilda savas saistības, nekādas sankcijas pret viņu lietot nevar. Un tas nav godīgi!

Nekādu revolūciju mēs neiesakām. Mēs iesakām ļoti vienkāršu lietu - ar likumu noteikt mehānismu, kā panākt, lai ne tikai īrnieki, bet arī namīpašnieki pildītu savas saistības, kas ir noteiktas līgumā. Tas ir tīri tirgus mehānisms! Te nav nekāda sociālisma, nekāda voluntārisma! Tas ir pilnīgi normāli!

Un, zinot to, cik zinošs un pieredzējis jurists ir Lagzdiņa kungs, man rodas zināmas šaubas, jo mēs meklējam nevis ceļus, kā atrisināt šo problēmu, bet mēs meklējam ieganstus, lai to nerisinātu un lai netieši tomēr aizstāvētu namīpašniekus, nevis īrniekus.

Ir pilnīgi skaidrs, ka visas partijas ir ieinteresētas sponsoru atbalstā, un nav nekāds noslēpums, ka tieši namīpašnieki ir tie, kuri var būt partiju sponsori, nevis īrnieki. Būsim godīgi taču!

Tāpēc es aicinu jūs atbalstīt šo priekšlikumu. Mēs jau esam izveidojuši šīs īres valdes, bet tās šobrīd ir absolūti “bezzobainas”. Mums ar likumu ir jānodrošina vismaz kaut kādas sankcijas par īres valžu lēmumu nepildīšanu. Un es gribu pateikt pilnīgi atklāti: tie, kuri balsos “pret” šo priekšlikumu, izvairīsies no sava pienākuma pildīšanas. Un pēc tam jūs varēsiet ļoti ilgi skaidrot, kā jūs rūpējaties par īrnieku interesēm. Diez vai jums noticēs!

Es vēlreiz aicinu jūs tomēr atbalstīt šo priekšlikumu.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Viens deputāts ir runājis “par”, viens - “pret”. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 21, pret - 56, atturas - 14. Likumprojekts komisijām nav nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Iedzīvotāju reģistra likumā” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai un Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai un noteikt, ka Aizsardzības un iekšlietu komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 75, pret un atturas - nav. Likumprojekts ir nodots komisijām.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Par Latvijas Republikas valdības, Igaunijas Republikas valdības un Lietuvas Republikas valdības vienošanās par Baltijas bataljonu denonsēšanu” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai un Ārlietu komisijai un noteikt, ka Ārlietu komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 92, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijām ir nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Meža likumā” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Administratīvā procesa likuma spēkā stāšanās likumā” nodot Juridiskajai komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret - 6, neviens neatturas. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par presi un citiem masu informācijas līdzekļiem”” nodot Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 81, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Pirms mēs tālāk izskatām sēdes darba kārtību, daru jums zināmu, ka Saeimas Prezidijs ir saņēmis Slaktera, Brigmaņa, Lagzdiņa, Breša, Muižnieces, Šmita un citu deputātu iesniegumu ar lūgumu izdarīt izmaiņas Saeimas 20.janvāra sēdes darba kārtībā un sadaļā “Prezidija ziņojumi” pirms iesniegtā lēmuma projekta “Par Krievijas Federācijas politiku un tās prezidenta izteikumiem” izskatīt Saeimas lēmuma projektu “Par atbalstu Valsts prezidentes izstrādātajai deklarācijai” .

“Par” darba kārtības izmaiņu pieteicies runāt deputāts Jānis Lagzdiņš.

J.Lagzdiņš (Tautas partijas frakcija).

Kolēģi deputāti! Runāšu īsi un skaidri: Latvijas iekšpolitikai un ārpolitikai ir jābūt konsekventai, drosmīgai un vienotai. Man kā Augstākās padomes un visu iepriekšējo Saeimu deputātam diemžēl ir bijusi iespēja praksē pārliecināties, ka daudz ko labu savai valstij mēs neesam varējuši sasniegt tādēļ, ka neesam bijuši vienoti.

Pēdējās dienās sabiedrībā un arī politiķu vidū daudz ir runāts par to, kā vērtēt Valsts prezidentes 12.janvāra deklarāciju, ar kuru Valsts prezidente ļoti izsvērti, vēsturiski argumentēti, politiski korekti un drosmīgi ir griezusies pie Rietumvalstu un citu demokrātisko valstu vadītājiem ar aicinājumu izvērtēt okupācijas periodu Latvijā un citus mums tik ļoti svarīgos vēsturiskos faktus.

Tautas partijas pozīcija ir ļoti vienkārša: lai mēs varētu panākt okupācijas fakta atzīšanu, to Otrā pasaules kara vēsturisko notikumu, kas radīja tik svarīgas pārmaiņas Latvijas vēsturē, izvērtēšanu, ir nepieciešams Valsts prezidentes izstrādātajai deklarācijai, ja tā varētu teikt, piešķirt vēl lielāku svaru, parlamentāru svaru, un lielāku starptautisko nozīmi, un tādējādi Tautas partija ir izstrādājusi, saskaņojusi un par to informējusi arī koalīcijas partnerus, un saņēmusi no lielākās daļas koalīcijas partneriem tiešu atbalstu šim lēmuma projektam, bet diemžēl ne attiecībā uz visu tekstu, un tāpēc Tautas partija ierosina pieņemt ļoti vienkāršu lēmumu, ar kuru mēs varētu nodemonstrēt valdības, Valsts prezidenta institūcijas un Saeimas vienotību šajā ļoti svarīgajā ārpolitiskajā jautājumā.

Un tādējādi mēs ierosinām pieņemt šādu lēmuma projektu, ka Saeima nolemj izteikt atbalstu Latvijas Republikas Valsts prezidentes izstrādātajai un 2005.gada 12.janvārī izplatītajai deklarācijai un uzskata to par principiāli svarīgu Latvijas sarežģītās vēstures skaidrošanai pasaulē, panākot Latvijas okupācijas fakta starptautisku atzīšanu.

Otrkārt, ļoti svarīgi, manuprāt, ir tas, ka mēs aicinām to izvērtēt parlamentārā līmenī Eiropā un citās demokrātiskās valstīs; proti, mēs aicinām Eiropas Savienības un citu demokrātisko valstu parlamentus paust atbalstu Latvijas Republikas Valsts prezidentes izstrādātajai un Saeimas atbalstītajai deklarācijai, veicinot izpratni par Otrā pasaules kara un totalitāro režīmu sekām Eiropā.

Es aicinu kolēģus būt vienotiem un atbalstīt šā projekta iekļaušanu darba kārtībā un pēc iespējas ātrāku pieņemšanu parlamentā.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. “Pret” pieteicies runāt deputāts Vladimirs Buzajevs... Pret darba kārtības izmaiņu.

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Pēdējā brīdī šeit, Saeimā, parādījās šis dokuments. Kāpēc tik pēkšņi mums ir nepieciešams pieņemt diezgan svarīgu lēmumu, ja pēc Satversmes mēs esam nevis prezidentāla, bet tomēr parlamentāra republika? Bija vienas sievietes viedoklis, ka ir nepieciešams braukt uz Maskavu un tur, ciemos, svinīgos Krievijas svētkos runāt par okupāciju un tā tālāk.

Un kādas ir sekas? Vai kaut kas to ir analizējis vai tikai šie desmit, kas parakstījuši šo vēstuli? Ko mēs gribējām no Krievijas saņemt 9.maijā? Protams, parakstīt robežlīgumu. Bet vai ir Ārlietu ministrijas slēdziens? Ja mēs pieņemsim un apstiprināsim ar Saeimas lēmumu šo Prezidentes viedokli, vai tas palīdzēs mums parakstīt svarīgu dokumentu vai ne? Informācijas nav! Un līdz ar to nav nekādas nepieciešamības tieši šodien bez Ārlietu ministrijas slēdziena pieņemt šo deklaratīvo, bet ļoti svarīgo dokumentu.

Es aicinu to neiekļaut darba kārtībā.

Sēdes vadītāja. Viens deputāts ir runājis “par”, viens - “pret” par darba kārtības izmaiņām. Lūdzu deputātus balsot par darba kārtības izmaiņām, iekļaujot sadaļā “Prezidija ziņojumi” pirms iesniegtā lēmuma projekta “Par Krievijas Federācijas politiku un tās prezidenta izteikumiem” izskatīšanai lēmuma projektu “Par atbalstu Valsts prezidentes izstrādātajai deklarācijai”! Lūdzu zvanu! (Starpsauciens: “Par ko mēs balsojam?”) Mēs balsojam par lēmuma projekta iekļaušanu darba kārtībā sadaļā “Prezidija ziņojumi”. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 62, pret - 13, atturas - 9. Lēmuma projekts darba kārtībā ir iekļauts.

Cienījamie kolēģi! Nākamais darba kārtības jautājums ir lēmuma projekts “Par Krievijas Federācijas politiku un tās prezidenta izteikumiem”. Prezidijs ziņo par to...

Tātad nākamais darba kārtības jautājums ir lēmuma projekts “Par atbalstu Valsts prezidentes izstrādātajai deklarācijai”, un tas ir saskaņā ar mūsu iepriekšējo balsojumu. Līdz ar to Prezidijs paziņo par to, ka ir saņemts Slaktera, Lagzdiņa, Brigmaņa, Breša, Kalniņa, Muižnieces un citu deputātu iesniegums par šāda lēmuma projekta pieņemšanu Saeimā. Vai deputātiem ir iebildumi pret lēmuma projekta pieņemšanu? (Starpsauciens: “Ir!”) Ja deputātiem ir iebildumi pret lēmuma projekta pieņemšanu, tad saskaņā ar Kārtības rulli Saeima var lemt par to, ka lēmuma projekts tiks izskatīts nākamajā Saeimas sēdē, vai arī par to, ka lēmuma projekts tiek nodots komisijām. Kādi deputātiem būtu priekšlikumi?

Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātam Jānim Lagzdiņam.

J.Lagzdiņš (Tautas partijas frakcija).

Godātie kolēģi deputāti! Iesniedzēju vārdā es aicinu pieņemt lēmumu - iekļaut to Saeimas nākamās sēdes darba kārtībā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātam Aigaram Pētersonam.

A.Pētersons (frakcija “Jaunais laiks”).

Komisijai!

Sēdes vadītāja. Kurai komisijai?

A.Pētersons. Ārlietu komisijai.

Sēdes vadītāja. Tātad ir saņemti divi priekšlikumi: pirmais priekšlikums - iekļaut nākamās sēdes darba kārtībā, otrais priekšlikums - nodot lēmuma projektu Ārlietu komisijai. Tātad, deputāti, mēs balsosim priekšlikumus to iesniegšanas kārtībā.

Vispirms mēs balsosim par iekļaušanu nākamās sēdes darba kārtībā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 48, pret - 41, atturas - 1. Lēmuma projekts ir iekļauts nākamās sēdes darba kārtībā. Otrais priekšlikums, protams, tātad vairs nav balsojams.

Nākamais darba kārtības jautājums ir lēmuma projekts “Par Krievijas Federācijas politiku un tās prezidenta izteikumiem”.

Cienījamie kolēģi! Ir saņemti deputātu Klementjeva un Bartaševiča iebildumi: “Saeimas kārtības ruļļa 117.panta noteiktajā kārtībā iebilstam pret Saeimas lēmuma projekta “Par Krievijas Federācijas politiku un tās prezidenta izteikumiem” izskatīšanu 20.janvāra plenārsēdē”.

Tātad, cienījamie kolēģi, ja ir izteikti iebildumi, mums ir jālemj tieši tāpat kā par iepriekšējo lēmuma projektu. Līdz ar to ir divas iespējas: izskatīt šo dokumentu nākamajā sēdē vai arī nodot to komisijai. Kādi ir deputātu priekšlikumi?

Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātam Kārlim Šadurskim.

K.Šadurskis (frakcija “Jaunais laiks”).

Lūdzu nodot Ārlietu komisijai.

Sēdes vadītāja. Tātad ir priekšlikums nodot šo lēmuma projektu Ārlietu komisijai. Vai ir citi priekšlikumi? Deputāts Aleksandrs Golubovs. Lūdzu!

A.Golubovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Lūdzu lēmuma projektu nodot Ārlietu komisijai, Aizsardzības un iekšlietu komisijai un Nacionālās drošības komisijai, jo pēc šāda te parlamentā pieņemtā lēmuma mēs varam sagaidīt arī kaut ko “stiprāku” no mūsu kaimiņiem.

Sēdes vadītāja. Tātad ir divi priekšlikumi: pirmais - nodot Ārlietu komisijai un otrais - nodot Ārlietu komisijai, Aizsardzības un iekšlietu komisijai un Nacionālās drošības komisijai.

Balsosim par pirmo priekšlikumu - nodot lēmuma projektu tikai Ārlietu komisijai. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 33, pret - 20, atturas - 41. Tātad Ārlietu komisijai šis lēmuma projekts netiek nodots.

Lūdzu deputātus balsot par to, ka lēmuma projekts tiek nodots Ārlietu komisijai, Aizsardzības un iekšlietu komisijai un Nacionālās drošības komisijai. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 31, pret - 15, atturas - 46. Lēmuma projekts komisijām nav nodots. Tātad lēmuma projekts ir noraidīts un vairs nav izskatāms. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - bezalgas atvaļinājuma piešķiršana deputātam Mihailam Pietkevičam.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputāta Pietkeviča iesniegumu ar lūgumu piešķirt viņam bezalgas atvaļinājumu šā gada 20. un 27.janvārī. Lūdzu deputātus balsot par bezalgas atvaļinājuma piešķiršanu deputātam Pietkevičam. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret un atturas - nav. Bezalgas atvaļinājums deputātam Pietkevičam piešķirts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Pētera Dzalbes apstiprināšanu par Augstākās tiesas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Godājamie kolēģi! Lūdzu balsot par lēmuma projektu: apstiprināt Pēteri Dzalbi par Augstākās tiesas tiesnesi!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 77, pret - 6, neviens deputāts neatturas. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Pāvela Maksimova atsaukšanu no Saeimas Pilsonības likuma izpildes komisijas”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 81, pret - 1, neviens deputāts neatturas. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Saeimas pārstāvja apstiprināšanu Ziemeļu Investīciju bankas Kontroles komitejā”.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Atis Slakteris.

A.Slakteris (Tautas partijas frakcija).

Priekšsēdētājas kundze! Kolēģi! Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija savā sēdē atbalstīja vienu kandidatūru - Valdi Dombrovski. Komisija ņēma vērā, ka viņam ir pieredze Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas darbā un finanšu ministra amatā. Trijiem deputātiem atturoties, pārējie atbalstīja viņa apstiprināšanu par Saeimas pārstāvi Ziemeļu Investīciju bankas Kontroles komitejā.

Lūdzu atbalstīt viņa kandidatūru!

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Gribu atgādināt, ka šis ir slēgts balsojums. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu “Par Saeimas pārstāvja apstiprināšanu Ziemeļu Investīciju bankas Kontroles komitejā”! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 71, pret - 11, atturas - 6. Lēmums pieņemts. Paldies.

Pirms tālāk izskatām sēdes darba kārtību, paziņoju, ka Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputātu Liepiņas, Kļaviņa, Strēļa un citu deputātu iesniegumu ar lūgumu mainīt sēdes darba kārtību - iekļaut tajā lēmuma projektu “Par deputāta Madara Lasmaņa ievēlēšanu Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā”. Vai deputātiem ir iebildumi pret sēdes darba kārtības maiņu? Darba kārtība ir mainīta.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis arī deputātu Liepiņas, Ceriņas, Mūrnieces, Rībenas, Strēļa un citu deputātu iesniegumu ar lūgumu izdarīt sēdes darba kārtībā izmaiņas - iekļaut lēmuma projektu “Par deputāta Madara Lasmaņa ievēlēšanu Saimnieciskajā komisijā”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputātu Nagļa, Stalidzānes, Feldmanes, Strazdiņa un citu deputātu lūgumu izdarīt sēdes darba kārtībā izmaiņas - iekļaut lēmuma projektu “Par deputāta Andreja Radzeviča atsaukšanu no Aizsardzības un iekšlietu komisijas”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta.

Ir saņemts arī deputātu Nagļa, Stalidzānes, Feldmanes, Strazdiņa un citu deputātu lūgums izdarīt sēdes darba kārtībā izmaiņas - iekļaut lēmuma projektu “Par deputāta Andreja Radzeviča ievēlēšanu Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Latvijas Kriminālprocesa kodeksā”. Otrais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Godājamie kolēģi! Izskatīsim likumprojektu “Grozījumi Latvijas Kriminālprocesa kodeksā”. Otrajam lasījumam ir saņemti priekšlikumi.

1.priekšlikumu Juridiskā komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 2.priekšlikumu ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 3.priekšlikumu - atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 4.priekšlikumu - atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 5.priekšlikumu - atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 6.priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. Lūdzu pieņemt likumprojektu otrajā, galīgajā, lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 77, pret - 6, atturas - 3. Likums “Grozījumi Latvijas Kriminālprocesa kodeksā” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par grozījumu Latvijas Republikas valdības un Amerikas Savienoto Valstu valdības līgumā par sadarbību masu iznīcināšanas ieroču izplatīšanas novēršanas jomā”. Otrais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāts Aleksandrs Kiršteins.

A.Kiršteins (Tautas partijas frakcija).

Godājamie deputāti! Uz otro lasījumu mēs neesam saņēmuši nevienu priekšlikumu. Aicinu atbalstīt likumprojektu! Šis likums dos iespēju mums izvest kodoldegvielu no Salaspils reaktora. Atbildīga par šā likuma izpildi būs Iekšlietu ministrija.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 76, pret - nav, atturas - 5. Likums “Par grozījumu Latvijas Republikas valdības un Amerikas Savienoto Valstu valdības līgumā par sadarbību masu iznīcināšanas ieroču izplatīšanas novēršanas jomā” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par nodokļu piemērošanu brīvostās un speciālajās ekonomiskajās zonās””. Otrais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Vilnis Bresis.

V.E.Bresis (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Godātie kolēģi! Izskatām likumprojektu “Par nodokļu piemērošanu brīvostās un speciālajās ekonomiskajās zonās”. Dokuments Nr.3409-b. Ir saņemti pieci priekšlikumi.

1. - finanšu ministra Spurdziņa priekšlikums. Komisija uzskata par vajadzīgu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.E.Bresis. 2.priekšlikums. To izstrādājis finanšu ministrs Spurdziņa kungs. Komisija uzskata par nepieciešamu atbalstīt tā būtību, tomēr iesaka precizēt tā redakciju, izteikt to konkrētāk un precīzāk. Tāpēc lūdzu tomēr neatbalstīt 2.priekšlikumu, bet atbalstīt 3.priekšlikumu, kuru ir iesniegusi komisija.

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem nav iebildumu pret 2. un 3.priekšlikumu.

V.E.Bresis. 4.priekšlikumu ir iesniedzis finanšu ministrs Spurdziņa kungs. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.E.Bresis. 5.priekšlikumu ir izstrādājusi komisija un, protams, arī atbalsta šo savu priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.E.Bresis. Vairāk priekšlikumu nav. Lūdzu atbalstīt likumprojektu otrajā, galīgajā, lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret - 1, atturas - 5. Likums “Grozījumi likumā “Par nodokļu piemērošanu brīvostās un speciālajās ekonomiskajās zonās”” pieņemts. Paldies.

Cienījamie kolēģi! Pirms tālāk izskatām darba kārtību, paziņoju, ka Saeimas Prezidijs ir saņēmis Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas lūgumu izdarīt sēdes darba kārtībā izmaiņas - izsvītrot no tās līdz turpmākajam komisijas lēmumam 28.punktu, tas ir, likumprojektu “Grozījums likumā “Par aviāciju””.

Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Patvēruma likumā”. Trešais lasījums.

Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vārdā - deputāte Ingrīda Circene.

I.Circene (frakcija “Jaunais laiks”).

Strādāsim ar dokumentu Nr.2488. Likumprojekta trešajam lasījumam saņemti 27 priekšlikumi.

1. - Iekšlietu ministrijas parlamentārā sekretāra Daiņa Turlā priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iestrādāts 2.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem pret 1. un 2.priekšlikumu nav iebildumu.

I.Circene. 2.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

I.Circene. 3. - Iekšlietu ministrijas parlamentārā sekretāra Turlā priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

I.Circene. 4.- Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

I.Circene. 5.- deputāta Cileviča priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Boriss Cilevičs.

B.Cilevičs (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Es iesniedzu vairākus priekšlikumus šim likumprojektam, bet lielākā daļa no tiem tika noraidīti, apspriežot komisijā. Man ir ļoti žēl, jo faktiski gandrīz visi mani priekšlikumi balstās uz ANO augstā komisāra bēgļu jautājumos rekomendācijām, kas bija pieejamas visiem komisijas deputātiem. Protams, ar ANO Bēgļu konvenciju, tā saucamo Ženēvas konvenciju, situācija ir diezgan īpatnēja. Tur nav tāda stingra īstenošanas mehānisma, un dalībvalstīm ir diezgan plašas tās robežas, kurās var īstenot tos veidus, kā realizēt šo konvenciju.

Diemžēl mēs izvēlamies tādu minimālistisku ceļu, un es tam neredzu nekādu pamatu. Vai patiešām Latvijā ir pārāk daudz bēgļu? Mēs visi ļoti labi zinām, ka Latvijā kopš konvencijas ratifikācijas brīža kopumā pat desmit bēgļu nav bijis. Var saprast citas Eiropas Savienības dalībvalstis, kurās ir simtiem tūkstošu bēgļu un kur patiešām tā ir zināma finansiāla nasta. Mums tādu problēmu nav. Tāpēc man absolūti nav skaidrs, kāpēc mums jāpadara šie nosacījumi vēl stingrāki, nekā tas ir šobrīd. Un tas tiek darīts diezgan demonstratīvi. Es baidos, ka, ja šis likumprojekts tiks pieņemts tāds, kāds tas šobrīd ir, mums vajadzēs atgriezties pie tā un tas noteikti kaitēs Latvijas starptautiskajam prestižam.

Konkrēti par šo priekšlikumu. Mana priekšlikuma būtība ir ierakstīt, ka tomēr no bērniem, kuri ir jaunāki par 14 gadiem, pirkstu nospiedumi netiek ņemti. Es gribu uzdot jautājumu visiem kolēģiem. Ja mēs noraidām šo priekšlikumu, vai tas nozīmēs, ka varēs ņemt pirkstu nospiedumus no tiem bērniem? Jā vai nē? Cik daudzi no jums zina, vai tas ir iespējams vai nav? Kāpēc es uzdodu šo jautājumu? Tāpēc, ka saskaņā gan ar Eiropas Savienības nosacījumiem, gan ar mūsu pašu likumdošanu tā darīt nedrīkst. Šeit vienkārši tiek atkārtota tā norma, kas Latvijā jau darbojas. Un motivācija, kāpēc komisija šo priekšlikumu noraidīja, ir tieši tāda: tas jau ir ierakstīts citā likumā, un tāpēc nav vērts to šeit atkārtot. Tas ir diezgan apšaubāmi no juridiskā viedokļa, no juridiskās tehnikas viedokļa, bet es apgalvoju, ka ļoti liela daļa cilvēku, kas būs iesaistīti šajā procesā, vienkārši nezina par šo aizliegumu, un tieši tāpēc to vajadzētu ierakstīt arī šajā likumā.

Vēl vairāk. Arī personām, uz kurām attiecas šis likums, būtu jāzina savas tiesības un savi pienākumi, un, protams, viņas būtu jāiepazīstina pirmām kārtām ar šā likuma normām. Manā skatījumā būtu pilnīgi loģiski, ja šī norma tiktu iekļauta arī šajā likumā. Tāpēc es saku par tādu demonstratīvi stingru likumu, ka tam praktiskas nozīmes it kā nav, bet mēs demonstrējam, ka Latvija nav labvēlīga valsts bēgļiem, un tas absolūti nav pareizi. Mēs esam Eiropas Savienības sastāvdaļa, mums ir zināmas starptautiskas saistības. Mēs, likumdevēji, nevaram pakļauties tiem mītiem un stereotipiem, ka sabiedrībā diemžēl ļoti bieži bēgļi un patvēruma meklētāji tiek sajaukti ar ekonomiskajiem migrantiem. Tā ir absolūti cita kategorija, un tās ir mūsu saistības, mūsu pienākums cilvēktiesību jomā.

Es neatkārtošu visu to pašu, un es netaisos aizstāvēt pārējos manus priekšlikumus, kurus komisija ir noraidījusi, bet es tomēr aicinu jūs atbalstīt šo manu priekšlikumu. Es aicinu jūs tomēr saprast, ka līdz ar iestāšanos Eiropas Savienībā mēs esam ieguvuši ne tikai zināmas tiesības, bet arī zināmus pienākumus.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Lūdzu, deputāte Ingrīda Circene!

I.Circene. Šī norma jau ir noteikta Dublinas regulā, un sakarā ar to, ka šī regula jau tiek piemērota, es lūdzu neatbalstīt šo priekšlikumu un balsot “par” komisijas lēmumu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par 5. - deputāta Cileviča priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 55, pret - 20, atturas - 6. Priekšlikums ir atbalstīts.

I.Circene. 6. - Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Circene. 7. - Saeimas deputāta Cileviča priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 23, pret - 35, atturas - 5. Priekšlikums nav atbalstīts.

I.Circene. 8. - Iekšlietu ministrijas parlamentārā sekretāra Turlā priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Circene. 9. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

I.Circene. 10. - deputāta Cileviča priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 23, pret - 60, atturas - 4. Priekšlikums nav atbalstīts.

I.Circene. 11. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Circene. 12. - Iekšlietu ministrijas parlamentārā sekretāra Turlā priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

I.Circene. 13. - Saeimas deputāta Cileviča priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Juris Dobelis.

J.Dobelis (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Cienītie kolēģi! Protams, Zālamana cienīgs priekšlikums! Vienmēr, kad ir iespēja izmantot cēlas idejas kaut kādu īpatnēju mērķu sasniegšanai, tad arī parādās īpatnēji priekšlikumi.

Ļoti interesants teikums: “Nepilngadīgam bērnam, kas nav noslēdzis laulību, ir tiesības uzņemt pie sevis no ārvalsts ieradušos māti un tēvu...” Līdz šai vietai viss bija skaidrs. Tā bija! Ko pieliek klāt priekšlikuma iesniedzējs? Viņš pieliek klāt arī no ārvalsts ieradušos adoptētājus. Veido kombināciju, kas dod iespējas šeit ar veiklu juristu palīdzību nokārtot adoptācijas procesu, un pēc tam nav lielu problēmu sameklēt dzīvesvietu. Par to vispār nav šaubu! To visu veikli juristi nokārtos arī tālāk, un adoptētāji no Magadanas, no Petropavlovskas un varbūt vēl tālākas vietas slaidi ieradīsies šeit, Latvijā, uz pastāvīgu dzīvi.

Tā ka esiet, lūdzu, uzmanīgi! Cilvēciski izklausās ārkārtīgi skaisti un jauki, te var atsaukties arī uz pasaules praksi, uz Eiropas Padomi un uz visu ko citu, uz ko vien grib. Un tā ir tā traģikomēdija! Tā ir traģikomēdija, kura ir raksturīga arī Krievijas ārpolitikai, kas ar skaistu vārdu palīdzību mēģina iekombinēt iekšā kaut ko tādu, kas kādam ir atsevišķi izdevīgi. Latvijai jau tāpat ir milzum daudz problēmu ar šeit nelikumīgi iebraukušajiem simtiem tūkstošu cilvēku daudzu gadu garumā.

Nē! Mums, redziet, ar to nepietiek! Mums vēl vajag problēmas! Mēs tagad veicināsim cita veida iebraukšanu.

Nebrauks jau šeit cilvēki, kas mēģinās Latvijai kā valstij palīdzēt. Uz šejieni brauks pavisam cita tipa cilvēki. Līdz ar to mēs ļoti jauki dodam iespēju lieku reizi sarežģīt šeit savas jau esošās problēmas.

Es saprotu iesniedzēju. Iesniedzēja politika un taktika visus gadus ir bijusi skaidra kā vislabākais kristāls - viņš tūlīt nāks un stāstīs, cik tas ir cilvēciski vajadzīgs un kādi šausmoņi ir tie, kuri to nesaprot. Vai tiešām mēs... Es nezinu, mēs tomēr jau skaitāmies... mēs šogad atzīmēsim 15 gadus, kopš vairāk vai mazāk sākām cerīgi domāt par neatkarību. Piecpadsmit gadi mums bija vajadzīgi, lai beidzot sacerētu kaut kādus dokumentus, it kā ļoti nopietnus dokumentus, par vēsturi. Piecpadsmit gadi it kā nebija pietiekami ilgs laiks, lai par to runātu. Un 15 gadus mums ir jācīnās ne tikai par to, lai beidzot kāds saprastu, kas te savā laikā ir noticis. Visus šos 15 gadus mums pasaulei ir jāpierāda, cik daudzi cilvēki te ir ieradušies ar nolūku meklēt šeit sev labāku dzīvi.

Tagad Latvijas Republikas Saeima 4.maija Deklarācijas pieņemšanas 15.gadā labprātīgi ir gatava vēl vairāk sarežģīt šo problēmu un ļaut šeit iebraukt vēl zināmam skaitam cilvēku. Varbūt viņu nebūs daudz, bet nav jau par to runa! Ir runa par to, kas tie būs par cilvēkiem.

Un tāpēc ir žēl, ka komisija atbalstīja šādu priekšlikumu. Man šādu iespēju nav, un es aicinu šādu priekšlikumu neatbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāts Pēteris Tabūns.

P.Tabūns (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Cienījamie kolēģi! Mani visvairāk pārsteidz Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas lēmums - atbalstīt šo Cileviča priekšlikumu. Atnāciet, lūdzu, no Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas, kurš tur šobrīd ir vadītājs, un pastāstiet mums, kādas bija šīs debates un kāpēc jūs izšķīrāties par šādu lēmumu! Vai nav jau laiks Latviju nepadarīt par caurbraucamo sētu? Tāda tā ir bijusi jau 50 gadus, un šeit ir sabraukuši gan bērni, gan mazbērni, gan vecmāmiņas, gan vectētiņi, gan radu radi no visurienes. Un viņi visi šeit ir meklējuši laimi.

Un tagad mēs atkal paplašināsim to personu loku, kuras varēs ierasties pie bēgļa bērna. Likums jau paredz, ka pie bēgļa bērna var ierasties māte un tēvs, tātad vecāki. Vai ar to nepietiek? Vai jau arī tas nav par daudz? Bet nē! Nepietiek! Vēl arī adoptētāji! Tātad arī adoptētāji varēs ierasties šeit. Nākamais solis (un es brīnos, kā Cileviča kungs to nav iesniedzis arī šajā reizē), ka varēs ierasties visi radi un draugi - visi šā bērna, kuram iedots bēgļa statuss, radi un draugi. Vārdu sakot, tam sekos viens milzīgs bars cilvēku no citas zemes.

Vai tas nav nenormāli, draugi mīļie? Es vēlreiz lūdzu: atnāciet, lūdzu, no Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas un pastāstiet, kā tapa šāds nepieņemams lēmums!

Cienījamie kolēģi, lūdzu, balsojiet “pret” šādu priekšlikumu!

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Deputāts Vladimirs Buzajevs.

I.Circene. Tā kā šis precizējums atbilst arī bērnu tiesību... Es atvainojos!

 

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā”).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie deputāti! Es gribētu atsaukties uz kolēģa Tabūna aicinājumu un pastāstīt, kāda bija šī Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde. Pēc tam, kad mēs pieņēmām Patvēruma likuma grozījumus otrajā lasījumā, mēs saņēmām ANO Bēgļu komitejas slēdzienu praktiski par katru priekšlikumu. Un ko izdarīja mans kolēģis Cilevičs? Viņš katru šo ANO komitejas priekšlikumu pārcēla uz deputāta blankas un atdeva mūsu komisijai izskatīšanai. Ne vairāk! Un arī šim ar komisijas lēmumu akceptētajam Cileviča priekšlikumam praktiskais avots ir tāds pats - ANO Bēgļu komitejas slēdziens saskaņā ar Latvijai obligātiem starptautiskiem līgumiem. Un ne vairāk! Un saskaņā ar to nav nekāda pamata noraidīt praktiskas starptautiskās rekomendācijas.

Vēl vairāk. Par vienu Dobeļa repliku, kur viņš nosauca manas partijas biedra Petropavlovska uzvārdu.

Cienījamais Dobeļa kungs! Petropavlovskis nav bēglis. Viņš iebrauca Latvijā no Rīgas Virsnieku nama...

Sēdes vadītāja. Buzajeva kungs...

V.Buzajevs. ...Un tas, ko jūs visi izdarījāt ar Petropavlovski, ir juridisks nonsens un Latvijas kauns. Un nevar atkārtot savas kļūdas. Es lūdzu atbalstīt šo Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšlikumu, kuru mēs šobrīd apspriežam.

Sēdes vadītāja. Deputāts Boriss Cilevičs.

B.Cilevičs (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Kā mēs redzam, šajā jautājumā Saeimas opozīcijas rindās vienprātības nav, jo opozīcijā arī balsis un viedokļi šobrīd dalās.

Man šķiet, ka mūsu kolēģi no frakcijas “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK tomēr cītīgi bija gatavojušies citai diskusijai un par citu dokumentu, bet šodien šī diskusija izpalika, un tāpēc viņi savas sagatavotās emocijas mēģināja izmantot, runājot par pavisam citu jautājumu. Pēc būtības runa ir par ļoti maznozīmīgu precizēšanu, kas faktiski atbilst ne tikai ANO augstā komisāra bēgļu jautājumos rekomendācijām, bet arī Eiropas Savienības likumdošanai, jo no juridiskā viedokļa nav nekādas starpības, teiksim, starp īstajiem vecākiem un adoptētāju. Šī situācija ir pilnīgi hipotētiska. Cik man zināms, līdz šim Latvija nav sastapusies ar šādu situāciju un diez vai sastapsies arī turpmāk, jo mēs diemžēl neesam pievilcīga valsts patvēruma meklētājiem.

Bet es nedomāju, ka šis balsojums ir principiāls, un es nedomāju, ka patlaban ir īstais brīdis, kad vajadzētu demonstrēt savu politisko stāju. (No zāles dep. L.Ozoliņš: “Ir principiāls!”) Tā ir slikta prakse, jo mēs tērējam laiku un budžeta naudu tādēļ, lai demonstrētu savu stāju jautājumos, kas būtībā neko neizšķir un kam nav nekādas praktiskas nozīmes.

Es nedomāju, ka vajadzētu politizēt humānus jautājumus. Manā skatījumā, šis bija pilnīgi tehnisks precizējums, un komisija pilnīgi dabiski to atbalstīja. Un nevajadzētu rīkot histēriju, piedodiet, kolēģi!

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Deputāts Dzintars Rasnačs.

Dz.Rasnačs (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie kolēģi! Es tiešām nesaprotu, kāpēc mēs mēģinām skriet pa priekšu ratiem. Parasti tā lieta tomēr ir sakārtota citādi. Šis likums ir likums, kurš nosaka to kārtību, kādā var iegūt konkrēto statusu. Ja mēs kaut kādā vietā un kaut kādā pantā padarām šo “sietu” ar lielākiem “caurumiem”, respektīvi, ar lielāku šo caurlaišanas spēju, tad mums ir jārēķinās, ka atpakaļceļa nav. Iestājas paļāvības princips.

Kas mums liek šo “sietu” padarīt ar lielākām acīm vai caurumiem? Vai ir kāds starptautiskās tiesas spriedums? Vai ir kāds Latvijai saistošs lēmums, kolēģi no “Jaunā laika”? Nav! Kāpēc mums vajag izvēlēties šādu praksi un veidot Latviju par imigrantu zemi? Tas absolūti nav vajadzīgs! Protams, te runa būs par atsevišķiem gadījumiem, bet, ja runājam par pašu principu, tad mēs nedrīkstam veidot tādu precedentu, ka mēs nepārtraukti “mīkstinām” šos atvieglojumus, šo ieplūšanu Latvijā dažāda veida imigrantiem.

Tāpēc es aicinu Cileviča kunga priekšlikumu neatbalstīt, un aicinu kolēģus no Tautas partijas un no “Jaunā laika” pārbalsot 5.priekšlikumu, kurš kļūdainā kārtā tika atbalstīts. (No zāles dep. L.Ozoliņš: “Pareizi!” un dep. J.Dobelis: “Pārbalsot 5.priekšlikumu!”)

Sēdes vadītāja. Deputāts Juris Dobelis, otro reizi.

J.Dobelis (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Cienītie kolēģi, redziet, mums bieži pārmet neizdarību, likumu nepilnību, dažādu sīkumu neievērošanu. Šis ir tas gadījums! Jā, it kā nekas sevišķs. It kā tāda sīka normiņa, bet faktiski tā ir ar tālu ejošām sekām. Bieži mums pārmet, ka mēs, ierēdņi, nevaram izdarīt to un to, jo likums to neparedz. Tieši tāpēc pie katra likuma ir jāstrādā.

Un, godīgi sakot, man iznāca klausīties deputāta Buzajeva anekdotiskus izteikumus, kurš sajauca Krievijā esošo pilsētu Petropavlovsku ar savu draugu Petropavlovski. Buzajeva kungs, es runāju par Krievijas teritoriju, par pilsētām Krievijā. Magadana atrodas Krievijā. Nu varbūt jūs slikti zināt ģeogrāfiju. Es jums varu šo to pastāstīt. Un Petropavlovska arī ir Krievijas pilsēta, pie tam Krievijā ir vairākas Petropavlovskas, bet jums laikam interesē tikai viens Petropavlovskis.

Es runāju par tiem, kuri ierodas no Krievijas, kuri var ierasties no Petropavlovskas - gan no vienas, gan no otras, gan arī no Magadanas. Petropavlovskis šeit jau ir ieradies, un viņš nav nepilngadīgs bērns, un viņu vairs neviens nevar adoptēt. Arī jūs, Buzajeva kungs, šo Petropavlovski vairs adoptēt nevarat!

Bet 13.priekšlikumu es tik un tā neatbalstu.

Sēdes vadītāja. Vai deputātam Agešinam pietiks ar divām minūtēm? Lūdzu! Deputāts Valērijs Agešins.

V.Agešins (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Šodien patiešām Saeimā notiek tādas briesmīgas un neparastas lietas, jo ir atbalstīta jau vesela virkne deputāta Cileviča priekšlikumu. Patiešām, ak dievs, kādas briesmas!

Taču, kas attiecas uz priekšlikuma būtību un adoptētajiem bērniem, kā arī uz adoptētājiem, tad deputāta Cileviča nostāja pilnībā atbilst mūsu Valsts prezidentes diezgan liberālajai nostājai jautājumā par adopciju, un visi to ļoti labi zina. Un saskaņā ar Eiropas Savienības normatīvajiem aktiem mums tik un tā nāksies liberalizēt likumdošanas normas jautājumos par patvērumu un par adopciju un tā tālāk. Šis priekšlikums ir savlaicīgs un, protams, atbalstāms.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi, debates turpināsim pēc pārtraukuma. Lūdzu deputātus reģistrēties ar reģistrācijas kartēm. Lūdzu zvanu! Reģistrācijas režīmu!

Cienījamie kolēģi, atļaujiet man šodien visu deputātu vārdā dzimšanas dienā sveikt mūsu kolēģi Pēteri Tabūnu! Daudz laimes! (Ovācijas, aplausi.)

Atļaujiet šodien arī apaļajā jubilejā sveikt vēl vienu mūsu kolēģi - deputātu Māri Grīnblatu. Daudz laimes! (Aplausi.)

Kolēģi, kamēr tiek sagatavoti reģistrācijas rezultāti, noklausīsimies paziņojumus.

Vārds deputātam Andrim Ārgalim.

A.Ārgalis (Tautas partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Pārtraukuma laikā tiks Dzeltenajā zālē dibināta Latvijas un Korejas Republikas parlamentu sadarbības grupa. Visus ieinteresētos aicinu piedalīties dibināšanas sapulcē!

Sēdes vadītāja. Vārds deputātei Silvai Goldei.

S.Golde (Tautas partijas frakcija).

Cienījamie Baltijas Asamblejas delegācijas locekļi! Lūdzu steidzami pulcēties Dzeltenajā zālē uz sanāksmi!

Sēdes vadītāja. Vārds deputātam Staņislavam Šķesteram.

S.Šķesters (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Lūdzu Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas deputātus pēc piecām minūtēm uz sēdi! Paldies.

Sēdes vadītāja. Vārds deputātam Aleksandram Kiršteinam.

A.Kiršteins (Tautas partijas frakcija).

Ārlietu komisijas dalībniekus lūdzu Dubultās nodokļu neaplikšanas likuma projektu apspriest ar Gruziju. Lūdzu pulcēties Ārlietu komisijas telpās. Paldies.

Sēdes vadītāja. Vārds deputātam Marekam Segliņam.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Juridiskās komisijas sēde notiks šajā pārtraukumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu Saeimas sekretāra biedru Aleksandru Bartaševiču nolasīt reģistrācijas rezultātus!

A.Bartaševičs (8.Saeimas sekretāra biedrs).

Cienījamie deputāti! Nav reģistrējušies: Māra Ceriņa, Vilis Krištopans, Mihails Pietkevičs, Anta Rugāte, Viesturs Šiliņš, Māris Kučinskis un Vladimirs Buzajevs.

(Pārtraukums)

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Mēs turpinām izskatīt likumprojektu “Grozījumi Patvēruma likumā” trešajā lasījumā.

Mums jāturpina debates par 13. - deputāta Borisa Cileviča priekšlikumu.

Deputāts Boriss Cilevičs. Otro reizi.

B.Cilevičs (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Es gribētu vienīgi atgādināt Rasnača kungam... diemžēl klāt neesošajam Rasnača kungam, ka mēs apspriežam nevis Imigrācijas likumu, bet Patvēruma likumu. Es ļoti ceru, ka Rasnača kungs, kurš ir bijušais tieslietu ministrs, tomēr saprot atšķirību starp šiem diviem jēdzieniem.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams?

I.Circene. Šis precizējums atbilst arī Bērnu tiesību aizsardzības likumam, un tādēļ priekšlikums ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Lūdzu deputātus balsot par 13. -deputāta Borisa Cileviča priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 46, pret - 9, atturas - 3. Priekšlikums ir atbalstīts.

I.Circene. 14.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli.

I.Circene. 15. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

I.Circene. 16. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Circene.17. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

I.Circene. 18. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

I.Circene. 19. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

I.Circene. 20. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Circene. 21. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

I.Circene. 22. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

I.Circene. 23. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Circene. 24. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

I.Circene. 25. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

I.Circene. 26. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Circene. 27. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

I.Circene. Lūdzam balsot kopumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 55, pret - 16, neviens deputāts neatturas. Likums “Grozījumi Patvēruma likumā” pieņemts.

Cienījamie kolēģi! Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputātu Jaunupa, Bendrātes, Škapara, Lagzdiņa, Zommeres un citu deputātu priekšlikumu ar lūgumu pārbalsot 5.priekšlikumu likumprojektā “Grozījumi Patvēruma likumā”.

Vispirms deputātiem būtu jābalso par pārbalsošanu. Lūdzu deputātus balsot par pārbalsošanas iespējamību! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 66, pret - 16, neviens deputāts neatturas.

Tagad mēs pārbalsosim 5.priekšlikumu likumprojektā “Grozījumi Patvēruma likumā” (reģistrācijas numurs 760). Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 16, pret - 57, atturas - 4. Pārbalsojums tātad rāda, ka priekšlikums nav atbalstīts.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par radiācijas drošību un kodoldrošību””. Trešais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāte Anna Seile.

A.Seile (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie deputāti! Izskatīsim dokumentu Nr.3581. Saņemti trīs priekšlikumi.

1.priekšlikumu ir iesniedzis vides ministrs Vējoņa kungs. Tas ir par speciālo atļauju un licenču izsniegšanu darbībām ar jonizējošā starojuma avotiem. Komisija ir atbalstījusi šo priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Seile. 2.priekšlikumu arī ir iesniedzis ministrs Vējonis. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Seile. Arī 3.priekšlikumu, kurš būtībā ir redakcionāls, iesniedzis Vējoņa kungs. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Seile. Visi priekšlikumi izskatīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. Paldies!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 76, pret - 2, neviens deputāts neatturas. Likums “Grozījumi likumā “Par radiācijas drošību un kodoldrošību”” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”. Trešais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Godājamie kolēģi! Izskatīsim likumprojektu ar reģistrācijas numuru 675! Likumprojektā trešajam lasījumam saņemti pieci priekšlikumi.

Juridiskā komisija 1.priekšlikumu ir daļēji atbalstījusi un iekļāvusi 3. - Juridiskās komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 2.priekšlikums arī ir daļēji atbalstīts un iekļauts 3. - Juridiskās komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 2. un 3.priekšlikumu.

M.Segliņš. 3.priekšlikums ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 4.priekšlikums ir daļēji atbalstīts un iekļauts 5. - Juridiskās komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 4. un 5.priekšlikumu.

M.Segliņš. Visi priekšlikumi izskatīti. Lūdzu pieņemt likumprojektu trešajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku likums”. Pirmais lasījums.

Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vārdā - deputāts Dzintars Ābiķis.

Dz.Ābiķis (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Lūdzu jūs paņemt dokumentu Nr.3289! Tas ir likumprojekts “Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku likums”, ko ir izstrādājusi Tautas partijas frakcija. Informēju jūs, ka Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā likumprojekts guva visu frakciju deputātu vienprātīgu atbalstu.

Kā zināms, UNESCO ir iekļāvusi mūsu Dziesmu svētkus Pasaules kultūras mantojuma sarakstā. Taču vairāk nekā visai pasaulei šie svētki ir būtiski mums pašiem. Dziesmu svētki nekad nav bijuši tikai un vienīgi kopdziedāšanas svētki. Tie visos laikos ir bijuši tautas pašapliecināšanās svētki. Jau 19.gadsimtā Rīgā un arī 4.Dziesmu svētku laikā Jelgavā mēs apliecinājām valdošajām vācu aprindām un cara patvaldībai savu varēšanu.

Arī padomju laikos, soļojot Dziesmu svētku gājienā vai vērojot to, mūsos bija lepnuma sajūta, ka Rīga vismaz tobrīd piederēja latviešiem, jo ikdienā viss apliecināja pretējo.

Cara patvaldības un padomju okupācijas laikā darbošanās koros, dziedāšana deva iespēju pulcēties, kopt kopības garu, izvirzīt kopīgus mērķus ne vien kopdziedāšanā, kordziedāšanā, bet visas tautas dzīvē.

Šodien situācija ir mainījusies. Brīvība ir devusi iespēju izpausties jebkurā jomā. Turklāt modernākie sabiedrības saziņas līdzekļi ļauj kopdarboties, neatstājot pat mājokļu sienas. Internets paver gandrīz neierobežotas sazināšanās iespējas. Popmūzikas pasākumi milzīgam skatītāju pulkam rada līdzdarbošanās sajūtu, nekā nedarot, bet tikai patērējot.

Jauniešiem šodien ir ārkārtīgi daudz dažādu iespēju izpausties visdažādākajās jomās, un tas, protams, dziedātgribētāju skaitu nevairo.

Var jau, protams, uzskatīt, ka dziedāt vai nedziedāt ir katra paša darīšana. Tomēr Izglītības, kultūras un zinātnes komisija atbalsta likumprojekta autoru viedokli, ka tieši šobrīd mūsu koru kustībai ir nepieciešams valsts jeb, pareizāk sakot, visas sabiedrības atbalsts. Lai arī nākotnē nodrošinātu šīs pasaules mērogā izcilās parādības - Dziesmu svētku - māksliniecisko kvalitāti un neatgriezenisku (es vēlreiz atkārtoju: neatgriezenisku!) turpmāku pastāvēšanu, ir nepieciešams garantēt valsts atbalstu diriģentiem, deju kopu vadītājiem, dziesmu autoriem, piešķirt līdzekļus lauku koristu un dejotāju transporta izdevumu segšanai, Dziesmu svētku organizēšanai.

Starp citu, mēs ļoti labi zinām, ka mūsu, deputātu, vidū ir ne tikai bijušie Dziesmu svētku dalībnieki. Mēs varam lepoties, ka mūsu vidū ir arī divi izcili komponisti - Dziesmu svētku dziesmu autori - Raimonds Pauls un Imants Kalniņš.

Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vārdā es aicinu Saeimu atbalstīt Tautas partijas izstrādāto likumprojektu, jo šis likums garantēs valsts atbalstu šiem unikālajiem pasaules mēroga svētkiem - Dziesmu svētkiem, mūsu kordziedāšanas un tautas dejas attīstībai.

Es ceru, ka jūs, kolēģi, piekritīsiet komisijas deputātu viedoklim!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 77, pret - 1, atturas - 2. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

Dz.Ābiķis. Komisijas vārdā pateicos Saeimas deputātiem par gandrīz vienprātīgo atbalstu! Aicinu iesniegt priekšlikumus līdz šā gada 28.janvārim.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 28.janvāris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”. Pirmais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Kolēģi! Juridiskā komisija ir izskatījusi šo likumprojektu (dokuments Nr.1053) un atbalstījusi pirmajā lasījumā. Lūdzu to atbalstīt arī jūs!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 70, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

M.Segliņš. 28.janvāris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 28.janvāris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Eiropas Komercsabiedrību likums”. Otrais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Likumprojekta izskatīšanai otrajā lasījumā nav saņemts neviens priekšlikums. Lūdzu pieņemt likumprojektu otrajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

M.Segliņš. 28.janvāris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 28.janvāris.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”. Otrais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Kolēģi, likumprojekta reģistrācijas Nr.742. Ir saņemti 76 priekšlikumi.

1.priekšlikumu Juridiskā komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 2. - atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 3. - atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 4. - atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 5. - atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 6. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 7. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 8. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 9. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 10. - atbalstīts un iestrādāts Juridiskās komisijas 11.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret 10. un 11.priekšlikumu deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 12. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 13. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 14. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 15. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 16. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 17. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 18. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 19. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 20. - atbalstīts daļēji un iestrādāts Juridiskās komisijas 21.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 21. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 22. - atbalstīts daļēji un iestrādāts 23.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 23. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 24. - atbalstīts daļēji un iestrādāts Juridiskās komisijas 25.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 26. - atbalstīts daļēji un iestrādāts Juridiskās komisijas 27.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 28. - atbalstīts daļēji un iestrādāts Juridiskās komisijas 29.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 30. - atbalstīts daļēji un iestrādāts 31.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 32. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 33. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 34. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 35. - atbalstīts daļēji un iestrādāts Juridiskās komisijas 36.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 37. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 38. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 39. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 40. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 41. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 42. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 43. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 44. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 45. - atbalstīts daļēji un iestrādāts 46.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 47. - atbalstīts daļēji un iestrādāts 48.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 49. - atbalstīts daļēji un iestrādāts komisijas 50.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 51. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 52. - atbalstīts daļēji un iestrādāts komisijas 53.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 54. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 55. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 56. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 57. - atbalstīts daļēji un iestrādāts komisijas 58.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 58. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 59. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 60. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 61. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 62. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 63. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 64. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 65. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 66. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 67. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 68. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 69. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 70. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 71. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 72. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 73. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 74. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 75. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 76. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. Lūdzu pieņemt likumprojektu otrajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 78, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam.

M.Segliņš. 28.janvāris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 28.janvāris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Latvijas Nacionālo bruņoto spēku vienības piedalīšanos Eiropas Savienības vadītajā militārajā operācijā Bosnijā un Hercegovinā”.

Ja nav neviena ziņotāja, lūdzu deputātus balsot par šo lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 76, pret - 5, neviens neatturas. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Madara Lasmaņa ievēlēšanu Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā”. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Madara Lasmaņa ievēlēšanu Saimnieciskajā komisijā”. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 79, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Vai deputāts Jānis Strazdiņš vēlas runāt par procedūru? Nē. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Andreja Radzeviča atsaukšanu no Aizsardzības un iekšlietu komisijas”. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Andreja Radzeviča ievēlēšanu Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā”. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Cienījamie kolēģi! Līdz ar to visi darba kārtības jautājumi ir izskatīti.

Lūdzu deputātus reģistrēties ar reģistrācijas kartēm! Lūdzu zvanu! Reģistrācijas režīmu!

Kamēr tiek sagatavoti reģistrācijas rezultāti, es gribētu informēt Saeimas deputātus par to, ka pulksten 16.00 notiks ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa, bet pulksten 18.00 pie Saeimas tiks iedegts piemiņas ugunskurs barikāžu dienām. Tā ka visi deputāti ir laipni aicināti!

Vārds paziņojumam arī deputātei Jevgenijai Stalidzānei.

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Sociālo un darba lietu komisijas sēde būs pulksten 11.45 Sociālo un darba lietu komisijas telpās. Pulksten 11.45!

Sēdes vadītāja. Vārds paziņojumam deputātei Lindai Mūrniecei.

L.Mūrniece (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie Pretkorupcijas komisijas kolēģi! Komisijas sēde notiks pulksten 12.30 komisijas sēžu zālē!

Sēdes vadītāja. Vārds paziņojumam deputātam Viesturam Šiliņam.

V.Šiliņš (frakcija “Jaunais laiks”).

Nevalstisko organizāciju likumpaketes izstrādes apakškomisijas sēde pulksten 12.30. Paldies!

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Saeimas Prezidijs ir saņēmis arī deputātu Ribakova, Agešina, Vidavska, Cileviča un Bartaševiča jautājumu Latvijas Republikas iekšlietu ministram Jēkabsona kungam “Par Iekšlietu ministrijas pakļautībā un pārraudzībā esošo institūciju darbību, sagatavojot dokumentus pasu izsniegšanai personām, kuras nokārtojušas naturalizācijas pārbaudījumus”. Šis jautājums tiek nodots Jēkabsona kungam.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputātu Bekasova, Deņisova, Golubova, Fjodorova un Solovjova jautājumu iekšlietu ministram Jēkabsona kungam par pieminekļa Rīgas atbrīvotājiem no vācu fašistiskajiem iebrucējiem apgānīšanas fakta izmeklēšanu un par to, vai ir ierosināta krimināllieta. Tātad arī šis jautājums tiek nodots Jēkabsona kungam.

Cienījamie kolēģi, vārds reģistrācijas rezultātu nolasīšanai Saeimas sekretāram Šmita kungam!

J.Šmits (8.Saeimas sekretārs).

Godātie kolēģi! Nav reģistrējušies: Ēriks Škapars, Edgars Jaunups, Andis Kāposts, Vilis Krištopans, Ināra Ostrovska, Mihails Pietkevičs, Anta Rugāte, Mareks Segliņš, Māris Kučinskis, Elita Šņepste, Dzintars Zaķis un Ausma Ziedone-Kantāne.

Paldies par uzmanību!

 

SATURA RĀDĪTĀJS

8.Saeimas ziemas sesijas 1.sēde

2005.gada 20.janvārī

Klusuma brīdis, kurš veltīts barikāžu aizstāvju atceres dienai
Par darba kārtību
Lēmuma projekts “Par Madara Lasmaņa 8.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partijas “Jaunais laiks” kandidātu saraksta Zemgales vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus” (J.Reira vietā)

Ziņo

- dep. P.Maksimovs
M.Lasmaņa svinīgais solījums
Par likumprojektu “Grozījumi Valsts drošības iestāžu likumā”
(3548. un 3548.a dok., reģ. nr.1055)
Par likumprojektu “Finanšu nodrošinājuma likums”
(3550. un 3550.a dok., reģ. nr.1056)
Par likumprojektu “Grozījums Finanšu instrumentu tirgus likumā”
(3551. un 3551.a dok., reģ. nr.1057)
Par likumprojektu “Grozījums likumā “Par uzņēmumu un uzņēmējsabiedrību maksātnespēju””
(3552. un 3552.a dok., reģ. nr.1058)
Par likumprojektu “Grozījumi Komercķīlas likumā”
(3553. un 3553.a dok., reģ. nr.1059)
Par likumprojektu “Par dzīvokļa īpašuma tiesību piešķiršanu Andrejam Eglītim”
(3574. un 3574.a dok., reģ. nr.1062)

Priekšlikumi

- dep. J.Dobelis (par)
- dep. A.Golubovs (pret)
Par likumprojektu “Par Eiropas Savienības un Islandes Republikas, un Norvēģijas Karalistes līgumu par to, kā piemērot dažus 2000.gada 29.maija Konvencijas par Eiropas Savienības dalībvalstu savstarpēju palīdzību krimināllietās un tās 2001.gada Protokola noteikumus”
(3576. un 3576.a dok., reģ. nr.1063)
Par likumprojektu “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”
(3577. un 3577.a dok., reģ. nr.1064)
Par likumprojektu “Grozījums likumā “Par iepirkumu valsts vai pašvaldību vajadzībām””
(3579. un 3579.a dok., reģ. nr.1065)
Par likumprojektu “Grozījumi Dzīvnieku aizsardzības likumā”
(3580. un 3580.a dok., reģ. nr.1066)
Par likumprojektu “Par Sadarbības nolīgumu starp Eiropas Kopienu un tās dalībvalstīm, no vienas puses, un Šveices Konfederāciju, no otras puses, par cīņu pret krāpšanu un citām nelikumīgām darbībām, kas apdraud to finanšu intereses”
(3582. un 3582.a dok., reģ. nr.1067)
Par likumprojektu “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” (Noraidīts)
(3583. un 3583.a dok., reģ. nr.1068)

Priekšlikumi

- dep. J.Lagzdiņš (pret)
- dep. B.Cilevičs (par)
Par likumprojektu “Grozījumi Iedzīvotāju reģistra likumā”
(3584. un 3584.a dok., reģ. nr.1069)
Par likumprojektu “Par Latvijas Republikas valdības, Igaunijas Republikas valdības un Lietuvas Republikas valdības vienošanās par Baltijas bataljonu denonsēšanu”
(3586. un 3586.a dok., reģ. nr.1070)
Par likumprojektu “Grozījumi Meža likumā”
(3589. un 3589.a dok., reģ. nr.1071)
Par likumprojektu “Grozījumi Administratīvā procesa likuma spēkā stāšanās likumā”
(3590. un 3590.a dok., reģ. nr.1072)
Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par presi un citiem masu informācijas līdzekļiem””
(3591. un 3591.a dok., reģ. nr.1073)
Par darba kārtību

Priekšlikumi

- dep. J.Lagzdiņš (par)
- dep. V.Buzajevs (pret)
Par lēmuma projektu “Par atbalstu Valsts prezidentes izstrādātajai deklarācijai”
Lēmuma projekts “Par Krievijas Federācijas politiku un tās prezidenta izteikumiem” (Noraidīts)
(3602. dok., reģ. nr.597)
Lēmuma projekts “Par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātam Mihailam Pietkevičam”
(3605. dok.)
Lēmuma projekts “Par Pētera Dzalbes apstiprināšanu par Augstākās tiesas tiesnesi”
(3587. dok., reģ. nr.596)

Ziņo

- dep. M.Segliņš
Lēmuma projekts “Par deputāta P.Maksimova atsaukšanu no Saeimas Pilsonības likuma izpildes komisijas”
(3606. dok., reģ. nr.598)
Lēmuma projekts “Par Saeimas pārstāvja apstiprināšanu Ziemeļu Investīciju bankas Kontroles komitejā”
(3611. dok., reģ. nr.600)

Priekšlikums

- dep. A.Slakteris
Par darba kārtību
Likumprojekts “Grozījumi Latvijas Kriminālprocesa kodeksā” (2.lasījums) (Steidzams)
(3492. dok., reģ. nr.1050)

Ziņo

- dep. M.Segliņš
Likumprojekts “Par grozījumu Latvijas Republikas valdības un Amerikas Savienoto Valstu valdības līgumā par sadarbību masu iznīcināšanas ieroču izplatīšanas novēršanas jomā” (2.lasījums) (Steidzams)
(3367. dok., reģ. nr.1024)

Ziņo

- dep. A.Kiršteins
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par nodokļu piemērošanu brīvostās un speciālajās ekonomiskajās zonās”” (2.lasījums) (Steidzams)
(3409. dok., reģ. nr.1034)

Ziņo

- dep. V.E.Bresis
Par darba kārtību
Likumprojekts “Grozījumi Patvēruma likumā” (3.lasījums)
(3559. dok., reģ. nr.760)

Ziņo

- dep. I.Circene

Debates

- dep. B.Cilevičs
- dep. J.Dobelis
- dep. P.Tabūns
- dep. V.Buzajevs
- dep. B.Cilevičs
- dep. Dz.Rasnačs
- dep. J.Dobelis
- dep. V.Agešins
Paziņojumi
- dep. A.Ārgalis
- dep. S.Golde
- dep. S.Šķesters
- dep. A.Kiršteins
- dep. M.Segliņš
Reģistrācijas rezultāti

Nolasa

- Saeimas sekretāra biedrs   A.Bartaševičs

Debašu turpinājums

- dep. B.Cilevičs

Par pārbalsošanu

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par radiācijas drošību un kodoldrošību”” (3.lasījums)
(3581. dok., reģ. nr.978)

Ziņo

- dep. A.Seile
Likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” (3.lasījums)
(3575. dok., reģ. nr.675)

Ziņo

- dep. M.Segliņš
Likumprojekts “Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku likums” (1.lasījums)
(3289. un 3572. dok., reģ. nr.1005)

Ziņo

- dep. Dz.Ābiķis
Likumprojekts “Grozījums Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” (1.lasījums)
(3520. un 3588. dok., reģ. nr.1053)

Ziņo

- dep. M.Segliņš
Likumprojekts “Eiropas komercsabiedrību likums” (2.lasījums)
(3354. un 3603. dok., reģ. nr.1018)

Ziņo

- dep. M.Segliņš
Likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” (2.lasījums)
(2407. un 3604. dok., reģ. nr.742)

Ziņo

- dep. M.Segliņš
Lēmuma projekts “Par Latvijas Nacionālo bruņoto spēku vienības piedalīšanos Eiropas Savienības vadītajā militārajā operācijā Bosnijā un Hercegovinā”
(3549. dok., reģ. nr.586)
Lēmuma projekts “Par deputāta M.Lasmaņa ievēlēšanu Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā”
(3618. dok., reģ. nr.602)
Lēmuma projekts “Par deputāta M.Lasmaņa ievēlēšanu Saimnieciskajā komisijā”
(3619. dok., reģ. nr.603)
Lēmuma projekts “Par deputāta A.Radzeviča atsaukšanu no Aizsardzības un iekšlietu komisijas”
(3616. dok., reģ. nr.604)
Lēmuma projekts “Par deputāta A.Radzeviča ievēlēšanu Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā”
(3617. dok., reģ. nr.605)
Paziņojumi
- dep. J.Stalidzāne
- dep. L.Mūrniece
- dep. V.Šiliņš
Par Saeimas deputātu jautājumu iekšlietu ministram Ē.Jēkabsonam “Par Iekšlietu ministrijā pakļautībā un pārraudzībā esošo institūciju darbību, sagatavojot dokumentus pasu izsniegšanai personām, kuras nokārtojušas naturalizācijas pārbaudījumus”
(reģ. nr.56)
Par Saeimas deputātu jautājumu iekšlietu ministram Ē.Jēkabsonam “Par pieminekļa Rīgas atbrīvotājiem no vācu fašistiskajiem iebrucējiem apgānīšanas fakta izmeklēšanu un par to, vai ir ierosināta krimināllieta”
(reģ. nr.55)
Reģistrācijas rezultāti

Nolasa

- Saeimas sekretārs J.Šmits

Balsojumi

Lēmuma projekts "Par M.Lasmaņa 8.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku"
Datums: 20.01.2005. 09:05:52 bal001
Balsošanas motīvs: ar lēmuma projektu ar dok. nr.3610

Grozījumi Valsts drošības iestāžu likumā
Datums: 20.01.2005. 09:21:44 bal002
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3548 nodošanu komisijām

Finanšu nodrošinājuma likums
Datums: 20.01.2005. 09:22:18 bal003
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3550 nodošanu komisijām

Grozījums Finanšu instrumentu tirgus likumā
Datums: 20.01.2005. 09:22:58 bal004
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3551 nodošanu komisijām

Grozījums likumā "Par uzņēmumu un uzņēmējsabiedrību maksātnespēju"
Datums: 20.01.2005. 09:23:30 bal005
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3552 nodošanu komisijām

Grozījumi Komercķīlas likumā
Datums: 20.01.2005. 09:24:06 bal006
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3553 nodošanu komisijām

Par dzīvokļa īpašuma tiesību piešķiršanu Andrejam Eglītim
Datums: 20.01.2005. 09:30:40 bal007
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3574 nodošanu komisijām

Par Eiropas Savienības un Islandes Republikas un Norvēģijas Karalistes līgumu par to, kā piemrot dažus 2000.gada 29.maija Konvencijas par Eiropas Savienības dalībvalstu savstarpēju palīdzību krimināllietās un tās 2001.gada Protokola noteikumos
Datums: 20.01.2005. 09:31:26 bal008
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3576 nodošanu komisijām

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.1064)
Datums: 20.01.2005. 09:32:02 bal009
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3577 nodošanu komisijām

Grozījums likumā "Par iepirkumu valsts vai pašvaldību vajadzībām"
Datums: 20.01.2005. 09:33:00 bal010
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3579 nodošanu komisijām

Grozījumi Dzīvnieku aizsardzības likumā
Datums: 20.01.2005. 09:33:34 bal011
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3580 nodošanu komisijām

Par Sadarbības līgumu starp Eiropas Kopienu un tās dalībvalstīm, no vienas puses, un Šveices Konfederāciju, no otras puses, par cīņu pret krāpšanu un citām nelikumīgām darbībām, kas apdraud to finanšu intereses
Datums: 20.01.2005. 09:34:18 bal012
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3582 nodošanu komisijām

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.1068)
Datums: 20.01.2005. 09:40:20 bal013
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3583 nodošanu komisijām

Grozījumi Iedzīvotāju reģistra likumā
Datums: 20.01.2005. 09:41:00 bal014
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3584 nodošanu komisijām

Par Latvijas Republikas valdības, Igaunijas Republikas valdības un Lietuvas Republikas valdības vienošanās par Baltijas bataljonu denonsēšanu
Datums: 20.01.2005. 09:41:40 bal015
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3586 nodošanu komisijām

Grozījumi Meža likumā
Datums: 20.01.2005. 09:42:14 bal016
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3589 nodošanu komisijām

Grozījumi Administratīvā procesa likuma spēkā stāšanās likumā
Datums: 20.01.2005. 09:42:46 bal017
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3590 nodošanu komisijām

Grozījumi likumā "Par presi un citiem masu informācijas līdzekļiem"
Datums: 20.01.2005. 09:43:22 bal018
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3591 nodošanu komisijām

Datums: 20.01.2005. 09:50:00 bal019
Balsošanas motīvs: Par izmaiņām darba kārtībā

Lēmuma projekts "Par atbalstu Valsts prezidentes izstrādātajai deklarācijai"
Datums: 20.01.2005. 09:52:24 bal020
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projekta ar dok. nr.3620 izskatīšanu nākamajā sēdē

Lēmuma projekts "Par Krievijas Federācijas politiku un tās prezidenta izteikumiem"
Datums: 20.01.2005. 09:54:52 bal021
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projekta ar dok. nr.3602 nodošanu Ārlietu komisijai

Lēmuma projekts "Par Krievijas Federācijas politiku un tās prezidenta izteikumiem"
Datums: 20.01.2005. 09:55:22 bal022
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projekta ar dok. nr.3602 nodošanu komisijām

Lēmuma projekts "Par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu M.Pietkevičam"
Datums: 20.01.2005. 09:56:14 bal023
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.3605

Grozījumi Latvijas Kriminālprocesa kodeksā (2.lasījums)
Datums: 20.01.2005. 10:01:44 bal027
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3492 pieņemšanu 2.lasījumā

Par grozījumiem Latvijas Republikas valdības un ASV valdības līgumā par sadarbību masu iznīcināšanas ieroču izplatīšanas un novēršanas jomā (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 20.01.2005. 10:02:42 bal028
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3367 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi likumā "Par nodokļu piemērošanu brīvostās un speciālajās ekonomiskajās zonās" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 20.01.2005. 10:05:00 bal029
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3409 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Patvēruma likumā (3.lasījums)
Datums: 20.01.2005. 10:05:40 bal030
Balsošanas motīvs: Par 5. priekšlikumu (pārbalsots) - 36 balsojums

Grozījumi Patvēruma likumā (3.lasījums)
Datums: 20.01.2005. 10:12:14 bal031
Balsošanas motīvs: Par 7.priekšlikumu

Grozījumi Patvēruma likumā (3.lasījums)
Datums: 20.01.2005. 10:12:58 bal032
Balsošanas motīvs: Par 10.priekšlikumu

Grozījumi Patvēruma likumā (3.lasījums)
Datums: 20.01.2005. 11:02:10 bal033
Balsošanas motīvs: Par 13.priekšlikumu

Grozījumi Patvēruma likumā (3.lasījums)
Datums: 20.01.2005. 11:03:26 bal034
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3559 pieņemšanu 3.lasījumā

Datums: 20.01.2005. 11:04:10 bal035
Balsošanas motīvs: Par 5.priekšlikuma pārbalsošanu

Grozījumi Patvēruma likumā (3.lasījums)
Datums: 20.01.2005. 11:04:36 bal036
Balsošanas motīvs: Par 5. priekšlikumu (pārbalsotais)

Grozījumi likumā "Par radiācijas drošību un kodoldrošību" (3.lasījums)
Datums: 20.01.2005. 11:06:12 bal037
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3581 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā ( reģ. nr.675) (3.lasījums)
Datums: 20.01.2005. 11:07:50 bal038
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3575 pieņemšanu 3.lasījumā

Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku likums (1.lasījums)
Datums: 20.01.2005. 11:13:12 bal039
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3289 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījums Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.1053) (1.lasījums)
Datums: 20.01.2005. 11:14:26 bal040
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3520 pieņemšanu 1.lasījumā

Eiropas komercsabiedrību likums (2.lasījums)
Datums: 20.01.2005. 11:15:20 bal041
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3603 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (2.lasījums)
Datums: 20.01.2005. 11:19:34 bal042
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3604 pieņemšanu 2.lasījumā

Lēmuma projekts "Par Latvijas Nacionālo bruņoto spēku vienības piedalīšanos Eiropas Savienības vadītajā militārajā operācijā Bosnijā un Hercegovinā"
Datums: 20.01.2005. 11:20:38 bal043
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.3549

Lēmuma projekts "Par deputāta M.Lasmaņa ievēlēšanu Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā"
Datums: 20.01.2005. 11:21:04 bal044
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.3518

Lēmuma projekts "Par deputāta M.Lasmaņa ievēlēšanu Saimnieciskajā komisijā"
Datums: 20.01.2005. 11:21:26 bal045
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.3519

Lēmuma projekts "Par deputāta A.Radzeviča ievēlēšanu Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā"
Datums: 20.01.2005. 11:22:22 bal047
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.3517

Ceturtdien, 29.februārī
09:00  Saeimas 2024.gada 29.februāra kārtējā sēde
10:30  Saeimas Prezidija un Frakciju padomes sēde
17:00  2024.gada 29.februāra atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem