Latvijas Republikas 8.Saeimas

rudens sesijas divdesmit trešā sēde

2004.gada 22.decembrī

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre

Darba kārtība
Satura rādītājs
Balsojumi


Sēdes vadītāja. Sāksim mūsu kārtējo sēdi.

Pirms mēs sākam izskatīt sēdes darba kārtību, daru jums zināmu, ka Saeimas Prezidijs ir saņēmis Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas lūgumu izdarīt izmaiņas Saeimas šā gada 22.decembra sēdes kārtībā un svītrot no tās 31.punktu – likumprojektu “Grozījumi likumā “Par aviāciju””. Vai deputātiem ir iebildumi? Iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Juridiskās komisijas lūgumu izdarīt izmaiņas sēdes darba kārtībā un iekļaut tajā Juridiskās komisijas izstrādāto likumprojektu “Grozījumi Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā” un lemt par tā nodošanu komisijām. Turklāt Juridiskā komisija lūdz minēto likumprojektu izskatīt pirmajā lasījumā bez atkārtotas izskatīšanas komisijā, ja mēs to būsim nodevuši komisijām. Vai deputātiem ir iebildumi? Iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas lūgumu izdarīt izmaiņas sēdes darba kārtībā un pirms darba kārtības 22.punkta izskatīt šādus likumprojektus pirmajā lasījumā. Tātad pirmais likumprojekts, ko iesnieguši deputāti Skujiņš, Šķesters, Kāposts, Ulme un Ozoliņš, “Likums par biodegvielu”, bet otrais ir alternatīvais likumprojekts, ko izstrādājusi Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Mandātu un iesniegumu komisijas lūgumu izdarīt izmaiņas Saeimas šā gada 22.decembra sēdes darba kārtībā un kā pirmo darba kārtības jautājumu iekļaut Saeimas lēmuma projektu “Par Žanetes Vasaraudzes 8.Saeimas deputātes pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no Tautas partijas kandidātu saraksta Rīgas vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”. Vai deputātiem ir iebildumi? Iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta.

Kā arī Saeimas Prezidijs ir saņēmis Mandātu un iesniegumu komisijas lūgumu veikt izmaiņas Saeimas šā gada 22.decembra sēdes darba kārtībā un kā darba kārtības otro jautājumu iekļaut Saeimas lēmuma projektu “Par Jāņa Škapara 8.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no Tautas partijas kandidātu saraksta Rīgas vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta.

Sākam izskatīt darba kārtību. Darba kārtības pirmais jautājums ir Saeimas lēmuma projekts “Par Žanetes Vasaraudzes 8.Saeimas deputātes pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no Tautas partijas kandidātu saraksta Rīgas vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”.

Mandātu un iesniegumu komisijas vārdā - deputāts Pāvels Maksimovs.

P.Maksimovs (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Mandātu un iesniegumu komisija ir saņēmusi Helēnas Demakovas iesniegumu par to, ka viņa noliek deputāta mandātu uz ministra amata pienākumu pildīšanas laiku. Saskaņā ar Centrālās vēlēšanu komisijas informāciju nākamais deputāta kandidāts no Tautas partijas Rīgas vēlēšanu apgabala saraksta ir Žanete Vasaraudze. Komisija ir saņēmusi Žanetes Vasaraudzes iesniegumu, kurā viņa piekrīt uzņemties deputāta amata pienākumus.

Mandātu un iesniegumu komisija lūdz apstiprināt Žanetes Vasaraudzes 8.Saeimas deputātes pilnvaras uz laiku, kamēr no Tautas partijas Rīgas vēlēšanu apgabala saraksta ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus.

Sēdes vadītāja. Lūdzu Žaneti Vasaraudzi nodot svinīgo solījumu.

Ž.Vasaraudze.

Es, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīga Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 89, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Es apsveicu mūsu jauno kolēģi un lūdzu ieņemt vietu Saeimas sēžu zālē.

Pateicamies arī Helēnai Demakovai par deputāta pienākumu pildīšanu! (Aplausi.)

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Jāņa Škapara 8.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no Tautas partijas kandidātu saraksta Rīgas vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”.

Mandātu un iesniegumu komisijas vārdā - deputāts Pāvels Maksimovs.

P.Maksimovs (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Mandātu un iesniegumu komisija ir saņēmusi Arta Pabrika iesniegumu par to, ka viņš noliek deputāta mandātu uz ministra amata pienākumu pildīšanas laiku. Saskaņā ar Centrālās vēlēšanu komisijas informāciju nākamais deputāta kandidāts no Tautas partijas Rīgas vēlēšanu apgabala saraksta ir Jānis Škapars.

Komisija ir saņēmusi Jāņa Škapara iesniegumu, ka viņš piekrīt uzņemties deputāta amata pienākumus. Mandātu un iesniegumu komisija lūdz apstiprināt Jāņa Škapara 8.Saeimas deputāta pilnvaras uz laiku, kamēr no Tautas partijas Rīgas vēlēšanu apgabala saraksta ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Lūdzu Jāni Škaparu nodot Svinīgo solījumu.

J.Škapars.

Es, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret - 1, neviens nav atturējies. Lēmums ir pieņemts.

Lūdzu deputātu Jāni Škapara kungu ieņemt vietu Saeimas sēžu zālē. Un pateicamies deputātam Artim Pabrikam par savu pienākumu pildīšanu. Paldies.

Cienījamie kolēģi! Tehnisku apsvērumu dēļ un sakarā ar to, ka ir jāpārkārto balsošanas iekārtas, Prezidijs pasludina pusstundu ilgu pārtraukumu.

Tiksimies sēžu zālē pulksten 17.00.

(Pārtraukums)

 

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Turpināsim Saeimas sēdi.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Eiropas Konvencijas par terorisma apkarošanu grozījumu protokolu”. Otrais lasījums.

(Starpsauciens no zāles dep. A.Golubovs: “Par procedūru!”)

Ārlietu komisijas vārdā - deputāts Aleksandrs Kiršteins.

Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātam Golubovam par procedūru!

A.Golubovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Sakarā ar to, ka Prezidijs un Frakciju padome pieņēma lēmumu, ka mūsu sēdes notiek ceturtdien, bet, ja nav izskatīti visi jautājumi, tad arī nākamajā trešdienā no pulksten 15.00 līdz 17.00, šodien mums mūsu sēde jābeidz tieši pulksten 17.00, ko Prezidijam lūdzu izdarīt.

Sēdes vadītāja. Tātad mēs vispirms izskatīsim likumprojektu “Par Eiropas Konvencijas par terorisma apkarošanu grozījumu protokolu” un pēc tam izskatīsim arī jūsu jautājumu.

Lūdzu, Kiršteina kungs!

A.Kiršteins (Tautas partijas frakcija).

Godājamā priekšsēdētāja! Godājamie deputāti! Uz otro lasījumu likumprojektam “Par Eiropas Konvencijas par terorisma apkarošanu grozījumu protokolu” komisija nav saņēmusi nevienu priekšlikumu.

Līdz ar to es lūdzu Saeimu nobalsot par šo protokolu, kas paredz, ka šai... 1977.gada 27.janvārī parakstītajai Eiropas Padomes Konvencijai var pievienoties ne tikai Eiropas Padomes, bet arī pārējās valstis. Līdz 1.septembrim šo Konvenciju bija parakstījušas 37 valstis.

Lūdzu atbalstīt un nobalsot otrajā lasījumā par šo dokumentu!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 62, pret un atturas - nav. Likums pieņemts. Paldies.

(Starpsauciens no zāles dep. A.Golubovs: “Par procedūru!”)

Cienījamie kolēģi! Vai deputātiem ir iebildumi, ja mēs turpinām sēdi, līdz būsim izskatījuši visus sēdes darba kārtības jautājumus?

(Starpsaucieni no zāles: “Jāslēdz sēde! Ievērot Kārtības rulli!”)

Lūdzu, vēlreiz ieslēdziet mikrofonu deputātam Aleksandram Golubovam par procedūru.

A.Golubovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Tikko Saeimas Prezidijs pārkāpa Saeimas kārtības rulli. Tagad pulkstenis ir 17.04, un pirms četrām minūtēm vajadzēja slēgt šo sēdi. Lūdzu paskaidrojumu no Saeimas Juridiskā biroja, jo Saeimas kārtības rullis un lēmumi ir pārkāpti.

Sēdes vadītāja. Saeimas Prezidijs ir saņēmis Pietkeviča, Rasnača, Lagzdiņa un citu deputātu lūgumu turpināt Saeimas 2004.gada 22.decembra sēdi līdz visu darba kārtības jautājumu izskatīšanai.

Lūdzu deputātus balsot par sēdes pagarināšanu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 72, pret un atturas - nav. Saeimas sēdi turpināsim.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Saprašanās memorandu starp Bulgārijas Republikas Aizsardzības ministriju, Dānijas Karalistes Aizsardzības ministriju, Dominikānas Republikas Bruņoto spēku sekretāru, Filipīnu Nacionālās aizsardzības departamentu, Hondurasas Republikas aizsardzības sekretāru, Ungārijas Republikas Aizsardzības ministriju, Kazahstānas Republikas Aizsardzības ministriju, Latvijas Republiku, Lietuvas Republikas Nacionālās aizsardzības ministriju, Mongolijas Aizsardzības ministriju, Nīderlandes Karalistes aizsardzības ministru, Nikaragvas Republikas Aizsardzības ministriju, Norvēģijas Karalistes Aizsardzības ministriju, Rumānijas Nacionālās aizsardzības ministriju, Salvadoras Republikas Aizsardzības ministriju, Slovākijas Republikas Aizsardzības ministriju, Spānijas Karalistes Aizsardzības ministriju, Taizemes Karalistes Aizsardzības ministriju, Ukrainas Aizsardzības ministriju un Polijas Republikas nacionālās aizsardzības ministru par pavēlniecības kārtību un saistītiem aspektiem Centra-dienvidu daudznacionālajā divīzijā (MND C-S) Stabilizācijas spēku ietvaros Irākā”. Otrais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāts Aleksandrs Kiršteins.

A.Kiršteins (Tautas partijas frakcija).

Godājamie Saeimas deputāti! Dokumenti Nr.3162 un Nr.3471. Es neatkārtošu vēlreiz šo garo nosaukumu. Tātad likumprojekta otrajam lasījumam nav saņemts neviens priekšlikums.

Lūdzu atbalstīt likumprojektu, kas apstiprina šo Saprašanās memorandu starp visām Irākas kampaņā iesaistītajām valstīm par pavēlniecības kārtību un saistītiem aspektiem Centra-dienvidu daudznacionālajā divīzijā. Ar šo balsojumu jūs apstiprināsiet savstarpējās tiesības un pienākumus, finansējuma kārtību, apgādes sniegšanas kārtību, medicīnisko aprūpi un juridiskos jautājumus, kas ir noregulēti šajā Ministru kabineta iesniegtajā likumprojektā par Saprašanās memorandu.

Lūdzu atbalstīt šo likumprojektu!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 65, pret - 18, neviens deputāts neatturas. Likums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Bezdarbnieku un darba meklētāju atbalsta likumā”. Pirmais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā - deputāte Jevgenija Stalidzāne.

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu Nr.3349. Bezdarbnieku un darba meklētāju atbalsta likumā nav paredzētas Valsts nodarbinātības aģentūras tiesības izsniegt licences individuālajiem komersantiem tajos gadījumos, ja viņi ir sākuši nodarboties ar darba meklēšanas un darbā iekārtošanas pakalpojumu sniegšanu. Un šis likumprojekts ir izstrādāts sakarā ar to, lai nodrošinātu vienlīdzīgas tiesības licenču saņemšanā saistībā ar darbā iekārtošanas pakalpojumu sniegšanu gan juridiskajām personām, gan arī individuālajiem komersantiem, kā arī lai saskaņotu šajā Bezdarbnieku un darba meklētāju atbalsta likumā lietotos terminus ar Komerclikumā lietoto terminoloģiju. Protams, ja visi šie licencēšanas noteikumi tiks saskaņoti, tad būs arī vienādas garantijas un atbildība par to, kā šīs funkcijas pret darba ņēmējiem tiek pildītas.

Komisija izskatīja šo likumprojektu un lūdz Saeimu pieņemt to pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 75, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā ir pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam. Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātei Jevgenijai Stalidzānei!

J.Stalidzāne. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 2005.gada 14.janvāris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 2005.gada 14.janvāris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par valsts noslēpumu””. Pirmais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Juris Dalbiņš.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētājas kundze! Kolēģi deputāti! Likumprojektā “Grozījumi likumā “Par valsts noslēpumu”” ietvertie grozījumi ir izstrādāti, lai saskaņotu likumu “Par valsts noslēpumu” ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likumu jautājumā par to, ka pieeja valsts noslēpumam sava amata pienākumu veikšanai ir arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšniekam.

Bez tam, respektējot Valsts pārvaldes iekārtas likuma 6.pantā noteiktos valsts pārvaldes organizācijas principus un ņemot vērā to, ka ir nepieciešams nodrošināt pēc iespējas lielāku KNAB neatkarību no hierarhijas ziņā zemākām valsts pārvaldes institūcijām, tiek izdarīti grozījumi arī likuma 10.pantā, nosakot, ka personu un telpas atbilstības drošības prasībām pārbaudi KNAB veic Satversmes aizsardzības birojs.

Aizsardzības un iekšlietu komisija savā sēdē apsprieda šo likumprojektu un konceptuāli to atbalstīja.

Komisija aicina Saeimu pieņemt likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 76, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

J.Dalbiņš. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 2005.gada10.janvāris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 2005.gada10.janvāris.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Militārā dienesta likumā”. Pirmais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Juris Dalbiņš.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Likumprojektā ietvertie grozījumi paredz noteikumus par karavīru komplektēšanu militārajam dienestam Kosovā, nosakot to, ka militārajam dienestam Kosovā pieņem Latvijas pilsoņus vecumā no 19 gadiem.

Bez tam tiek paredzēts, ka gadījumā, ja karavīrs ir gājis bojā, piedaloties starptautiskajās operācijās vai pildot citus ar komandiera (priekšnieka) pavēli noteiktus uzdevumus, kuru izpilde saistīta ar ieroču vai bruņojuma pielietošanu un paredz reālu apdraudējumu veselībai un dzīvībai, viņa neatraidāmajiem mantiniekiem izmaksā kompensāciju 50 000 latu apmērā, bet ne mazāk kā 120 pēdējā mēneša karavīru algu apmērā.

Likumprojekts vienlaikus paredz arī papildu sociālās garantijas -nepieciešamās medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumu apmaksu ģimenes locekļiem karavīra bojāejas gadījumā, ja tā notikusi, karavīram pildot dienesta pienākumus.

Komisija šo ierosinājumu apsprieda un nolēma konceptuāli atbalstīt.

Lūdzu Saeimu atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 73, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

J.Dalbiņš. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 2005.gada 10.janvāris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 2005.gada 10.janvāris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Kara tiesu likums”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Godājamie kolēģi! Juridiskā komisija ir izskatījusi Tieslietu ministrijas iesniegto Kara tiesu likumu pirmajā lasījumā un atbalstījusi to. Lūdzu arī jūs atbalstīt pirmajā lasījumā šo likumprojektu!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 63, pret - 10, atturas - 5. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

M.Segliņš. 30.decembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam šā gada 30.decembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par tiesu varu””. Pirmais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Šie grozījumi likumā “Par tiesu varu” ir kā pavadošais likumprojekts Kara tiesu likumam. Juridiskā komisija pirmajā lasījumā ir atbalstījusi šo likumprojektu. Lūdzu arī jūs atbalstīt to šajā Saeimas sēdē.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 66, pret - 10, atturas - 3. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

M.Segliņš. Šā gada 30.decembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam ir šā gada 30.decembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Būvniecības likumā”. Pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas
vārdā - deputāts Dzintars Zaķis.

Dz.Zaķis (frakcija “Jaunais laiks”).

Godājamie kolēģi! Cienījamā priekšsēdētāja! Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija izskatīja savā sēdē likumprojektu “Grozījumi Būvniecības likumā”. Galvenā lieta, ko paredz šis likums, ir atcelt juridisko personu licencēšanu būvniecībā un ieviest daudz vienkāršāku prasību, ka komersantam jāreģistrējas Ekonomikas ministrijas Būvkomersantu reģistrā.

Komisija atbalstīja šā likumprojekta izskatīšanu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 70, pret - nav, atturas - 4. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

M.Segliņš. 12.janvāris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - nākamā gada 12.janvāris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Līgumu par Ziemeļatlantijas līguma organizācijas, tās dalībvalstu pārstāvju un starptautiskā štāba statusu”. Pirmais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāts Aleksandrs Kiršteins.

A.Kiršteins (Tautas partijas frakcija).

Godājamie deputāti! Līgums par Ziemeļatlantijas līguma organizācijas, tās dalībvalstu pārstāvju un starptautiskā štāba statusu nosaka, ka ar vārdu “organizācija” šajā gadījumā ir jāsaprot Ziemeļatlantijas organizācija, tās padome un tās papildiestādes. Pieņemot šo likumu, mēs arī Latvijā piešķiram šai organizācijai juridisko statusu, bet štāba darbinieki bauda imunitātes un privilēģijas līdzīgi tam, kā tas ir citu valstu diplomātiskajiem pārstāvjiem.

Komisija izskatīja un atbalstīja šo likumprojektu. Lūdzu nobalsot par steidzamību un šodien pieņemt šo likumprojektu uzreiz divos lasījumos.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 63, pret - 16, neviens deputāts neatturas. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 60, pret - 10, atturas - 6 deputāti. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Komisijas priekšlikums bija balsot par šo likumprojektu šodien arī otrajā lasījumā. Vai deputātiem ir iebildumi? (Starpsauciens: “Nav!”) Ja deputātiem nav iebildumu, lūdzu balsot par likumprojekta pieņemšanu arī otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 62, pret - 10, atturas - 8 deputāti. Likums “Par Līgumu par Ziemeļatlantijas līguma organizācijas, tās dalībvalstu pārstāvju un starptautiskā štāba statusu” pieņemts. Paldies.

Cienījamie kolēģi! Saeimas Prezidijs ir saņēmis Edgara Jaunupa, Gunta Bērziņa, Dzintara Zaķa, Ainara Latkovska un citu deputātu iesniegto aicinājumu mainīt sēdes darba kārtību un iekļaut darba kārtībā divus lēmuma projektus. Pirmais lēmuma projekts - “Par deputāta Kārļa Šadurska atsaukšanu no balsu skaitītāja amata” un otrais lēmuma projekts - “Par deputātes Māras Ceriņas ievēlēšanu par balsu skaitītāju”. Vai deputātiem ir iebildumi pret darba kārtības izmaiņām? Ja deputātiem nav iebildumu, darba kārtība ir izmainīta un šie lēmuma projekti tiek iekļauti darba kārtībā pirms darba kārtības 15.punkta.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistru””. Pirmais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Kolēģi! Juridiskā komisija ir izskatījusi šos iesniegtos grozījumus likumā “Par Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistru” un tos atbalstījusi pirmajā lasījumā. Lūdzu atbalstīt arī jūs šo likumprojektu!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 74, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā ir pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

M.Segliņš. 30.decembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - šā gada 30.decembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par Latvijas Republikas valsts materiālajām rezervēm””. Otrais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas
vārdā - deputāts Dzintars Jaundžeikars.

Dz.Jaundžeikars (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Cienījamie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu Nr.3226. Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija sagatavoja un izskatīja likumprojektu “Grozījumi likumā “Par Latvijas Republikas valsts materiālajām rezervēm”” otrajam lasījumam. Komisija saņēma vienu priekšlikumu no Iekšlietu ministrijas parlamentārā sekretāra D.Turlā, bet to noraidīja. Vairāk priekšlikumu nebija.

Lūdzu atbalstīt likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir nepieciešams balsojums par 1.priekšlikumu? Tātad deputāti neiebilst.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 65, pret - 1, atturas - 11. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

Dz.Jaundžeikars. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 2005.gada 12.janvāris.

Sēdes vadītāja. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - nākamā gada 12.janvāris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par grozījumu Latvijas Republikas valdības un Amerikas Savienoto Valstu valdības līgumā par sadarbību masu iznīcināšanas ieroču izplatīšanas novēršanas jomā”. Pirmais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāts Aleksandrs Kiršteins.

A.Kiršteins (Tautas partijas frakcija).

Godājamie deputāti! Saeimas sēdē izskatāmais dokuments ir Nr.3367 - likumprojekts “Par grozījumiem Latvijas Republikas valdības un Amerikas Savienoto Valstu valdības līgumā par sadarbību masu iznīcināšanas ieroču izplatīšanas novēršanas jomā”.

Šis līgums paredz novērst tehnoloģiju, materiālu un zināšanu izplatību. Un reāli tas nozīmē, ka Salaspils atomreaktora kodoldegvielas izvešanai no Latvijas mēs varam saņemt Amerikas Savienoto Valstu palīdzību. Tātad šinī gadījumā, lai izvestu lietoto kodoldegvielu, mēs varam šo palīdzību saņemt. Un līdz ar to es aicinu uzreiz nobalsot arī par šā likumprojekta steidzamību. Mums tas būtu ļoti svarīgi. Tas mums ir nepieciešams...

Sēdes vadītāja. Lūdzu balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 75, pret - 5, neviens neatturas. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 69, pret - 5, neviens neatturas. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu un izskatīšanas laiku otrajā lasījumā.

A.Kiršteins. Tā kā šis līgums ir parakstīts un galvenās mūsu intereses ir tiešām saņemt šo palīdzību no Amerikas Savienoto Valstu puses, tad es aicinu par šo likumprojektu nobalsot tūliņ arī otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi? Tā kā deputātiem ir iebildumi, lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un izskatīšanas laiku otrajā lasījumā.

A.Kiršteins. Ja deputātiem ir iebildumi, tad mēs varam noteikt tikai 17.janvāri.

Sēdes vadītāja. Vai tas ir priekšlikumu iesniegšanas termiņš?

A.Kiršteins. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 17.janvāris.

Sēdes vadītāja. Un izskatīšana?

A.Kiršteins. Un izskatīšana tūdaļ nākamajā sēdē, kas būs 20.janvārī.

Sēdes vadītāja. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 17.janvāris, izskatīšana - 20.janvāra sēdē 2005.gadā. Paldies.

A.Kiršteins. Jā.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi, pirms mēs tālāk skatām darba kārtību, daru jums zināmu, ka ir saņemts Rugātes, Ģīļa, Kučinska, Škapara un citu deputātu lūgums izdarīt izmaiņas Saeimas 22.decembra sēdes darba kārtībā un sadaļā “Amatpersonu ievēlēšana, apstiprināšana, iecelšana, atbrīvošana vai atlaišana no amata, uzticības vai neuzticības izteikšana” iekļaut lēmuma projektu “Par deputātes Žanetes Vasaraudzes ievēlēšanu Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta.

Ir saņemts arī Dalbiņa, Lagzdiņa, Kiršteina, Estas un citu deputātu lūgums izdarīt izmaiņas sēdes darba kārtībā un sadaļā “Amatpersonu ievēlēšana, apstiprināšana, iecelšana, atbrīvošana vai atlaišana no amata, uzticības vai neuzticības izteikšana” iekļaut lēmuma projektu “Par deputāta Jāņa Škapara ievēlēšanu Saeimas Pilsonības likuma izpildes komisijā”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta.

Ir saņemts arī Rugātes, Ģīļa, Kučinska, Škapara, Zommeres un citu deputātu lūgums izdarīt izmaiņas sēdes darba kārtībā un sadaļā “Amatpersonu ievēlēšana, apstiprināšana, iecelšana, atbrīvošana vai atlaišana no amata, uzticības vai neuzticības izteikšana” iekļaut lēmuma projektu “Par deputātes Žanetes Vasaraudzes ievēlēšanu Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijā”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta.

Bez tam ir saņemts Rugātes, Ģīļa, Kučinska, Škapara, Pietkeviča un citu deputātu lūgums izdarīt izmaiņas šodienas sēdes darba kārtībā un sadaļā “Amatpersonu ievēlēšana, apstiprināšana, iecelšana, atbrīvošana vai atlaišana no amata, uzticības vai neuzticības izteikšana” iekļaut lēmuma projektu “Par deputāta Jāņa Škapara ievēlēšanu Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta. Paldies.

Turpināsim izskatīt darba kārtību!

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par 1973.gada 5.oktobra Konvenciju par Eiropas patentu piešķiršanu (Eiropas Patentu Konvencija), 2000.gada 17.oktobra Vienošanos par Konvencijas par Eiropas patentu piešķiršanu 65.panta piemērošanu un 2000.gada 29.novembra Grozījumiem 1973.gada 5.oktobra Konvencijā par Eiropas patentu piešķiršanu (Eiropas Patentu Konvencija)”. Pirmais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāts Aleksandrs Kiršteins.

A.Kiršteins (Tautas partijas frakcija).

Godājamie deputāti! Par 1973.gada Konvenciju par Eiropas patentu piešķiršanu. Komisija, izskatot šo Eiropas patentu piešķiršanas konvenciju, atbalstīja to. Jaunums ir tas, ka agrāk mums vajadzēja reģistrēt šeit atsevišķi Latvijas patentus, bet pēc tam braukt kaut kur uz Eiropu un reģistrēt Eiropas patentus, turpretī tagad šī konvencija, kurai mēs pievienojamies, dos mums iespēju šeit, Latvijā, reģistrēt arī Eiropas patentus kā tādus. Līdz ar to būs vienkāršota procedūra un mums nevajadzēs vairs tērēt laiku.

Līdz šim gadā Latvijā tika reģistrēti apmēram 2 vai 3 patenti, kuri attiecās tieši uz šiem Eiropas patentiem, bet kuri nebija Latvijas patenti. Es domāju, ka šāda procedūras vienkāršošana un dotā iespēja šeit, Latvijā, reģistrēt šos Eiropas patentus, šo reģistrēto patentu skaitu ja ne gluži desmitkāršos, tad vismaz to palielinās vairākas reizes. Līdz ar to mēs varēsim palielināt, teiksim, pievienotās vērtības produktus un izvērst kaut kādas jaunās tehnoloģijas.

Tā ka es lūdzu atbalstīt šo likumprojektu balsojumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

A.Kiršteins. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 17.janvāris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 17.janvāris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Kārļa Šadurska atsaukšanu no balsu skaitītāja amata”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 65, pret - 9, atturas - 2. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputātes Māras Ceriņas ievēlēšanu par balsu skaitītāju”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 73, pret - nav, atturas - 5. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Saeimas pārstāvja apstiprināšanu Ziemeļu Investīciju bankas Kontroles komitejā”.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Vilnis Edvīns Bresis.

V.E.Bresis (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Godātie kolēģi! Sakarā ar līgumu starp Dāniju, Igauniju, Somiju, Islandi, Latviju, Lietuvu, Norvēģiju, Zviedriju un Ziemeļu Investīciju banku, Latvijas Republikas Saeimai ir jāvirza viens pārstāvis darbam Ziemeļu Investīcijas bankas Kontroles komitejā.

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija saņēma triju frakciju pārstāvju piedāvājumus. Un tie ir: Ilze Stobova no ZZS, Valdis Dombrovskis no “Jaunā laika” un Māris Sprindžuks no Tautas partijas frakcijas.

Saeimas Kanceleja ir saņēmusi Zaļo un zemnieku savienības frakcijas vadītāja Augusta Brigmaņa atsaukumu attiecībā uz Ilzi Stobovu. Līdz ar to faktiski mums ir atlikuši divi kandidāti - Valdis Dombrovskis un Māris Sprindžuks.

Lūdzu Saeimai izvēlēties no šiem diviem kandidātiem pārstāvi Ziemeļu Investīciju bankas Kontroles komitejā!

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Tā kā mums ir divi kandidāti, mums atkal būs jābalso ar vēlēšanu zīmēm, tāpēc es lūdzu balsu skaitītāju vārdā uzstāties deputāti Jevgeniju Stalidzāni!

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamie deputāti! Tātad mēs atkal balsosim ar vēlēšanu zīmēm, un mums ir jāievēlē Saeimas pārstāvis Ziemeļu Investīciju bankas Kontroles komitejā.

Tātad balsošanas noteikumi ir tādi paši kā iepriekš. Tā kā mums ir jāievēlē viens pārstāvis, tad ar “par” drīkst atzīmēt tikai vienu pārstāvi. Par katru kandidātu ir jāizsaka sava attieksme vai nu “par”, vai “pret”. Ja “par” būs nobalsots par abiem kandidātiem, tad vēlēšanu zīme būs nederīga. “Pret” abiem kandidātiem ir tiesības balsot. Ja par vienu kandidātu būs nobalsots “par”, bet par otru nebūs pateikts ne “par”, ne “pret”, arī tad vēlēšanu zīme būs nederīga.

Tā ka, cienījamie deputāti, lūdzu darboties ierastajā ritmā. Pa tām durvīm dosimies uz balsošanu, par šīm - no balsošanas.

(Pārtraukums)

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Vārds balsu skaitītājai Jevgenijai Stalidzānei.

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Saeimas balsu skaitītāju sēdes protokols Nr.31 - par balsošanas rezultātiem, ievēlot Saeimas pārstāvi Ziemeļu Investīciju bankas Kontroles komitejā 2004.gada 22.decembrī. Vēlēšanu zīme Nr. 29.

Kopumā izgatavotas 110 vēlēšanu zīmes.

Deputātiem izsniegtas 77 vēlēšanu zīmes.

Sabojāto un nomainīto zīmju nav.

Dzēstas atlikušās 33 vēlēšanu zīmes.

No vēlēšanu kastes izņemtas 77 vēlēšanu zīmes.

Par derīgām atzītas 74 vēlēšanu zīmes.

Par nederīgām atzītas 3 vēlēšanu zīmes.

Pret visiem kandidātiem balsots 13 vēlēšanu zīmēs.

Par Valdi Dombrovski ir nodotas 30 balsis.

Par Māri Sprindžuku - 31 balss.

Saskaņā ar Saeimas Kārtības ruļļa 26.panta otro daļu Saeimas pārstāvis Ziemeļu Investīciju bankas Kontroles komitejā pirmajā kārtā nav ievēlēts.

Turpināsim strādāt! Strādāsim mazliet nopietnāk!

Noteikumi par vēlēšanu zīmes aizpildīšanu - iepriekšējie.

(Pārtraukums)

 

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi, vārds balsu skaitītājai Jevgenijai Stalidzānei!

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Saeimas balsu skaitītāju sēdes protokols Nr.32 par balsošanas rezultātiem, ievēlot Saeimas pārstāvi Ziemeļu Investīciju bankas Kontroles komitejā.

Kopumā izgatavotas 110 vēlēšanu zīmes.

Deputātiem izsniegtas 74 vēlēšanu zīmes.

Dzēstas atlikušās 36 vēlēšanu zīmes.

No vēlēšanu kastes izņemtas 74 vēlēšanu zīmes.

Par derīgām atzītas 74 vēlēšanu zīmes.

Nederīgo zīmju nav.

Pret visiem kandidātiem balsots 14 vēlēšanu zīmēs.

Par Valdi Dombrovski nobalsots 28 vēlēšanu zīmēs.

Par Māri Sprindžuku nobalsots 32 vēlēšanu zīmēs.

Saskaņā ar Saeimas Kārtības ruļļa 26.panta otro daļu par Saeimas pārstāvi Ziemeļu Investīciju bankas Kontroles komitejā pārstāvis nav ievēlēts.

Nākamajā vēlēšanu kārtā vēlēšanu zīmēs tiek rakstīts tikai viens
uzvārds - Māris Sprindžuks.

Tagad, cienījamie deputāti, atkārtosim vēlreiz šo pašu procedūru, bet mūsu vēlēšanu zīmēs būs tikai viens kandidāts. Balsojot arī par šo kandidātu, neaizmirstiet, ka jums ir jāatzīmē vai nu “par”, vai “pret”, vai jūs esat “par” vai “pret” šo kandidātu.

(Pārtraukums)

J.Stalidzāne. Cienījamie kolēģi! Ja kāds vēl ir aizmirsis nobalsot un vēlas to izdarīt - lūdzu! Pēdējais brīdis to izdarīt!

 

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Mēs turpinām sēdi. Vārds balsu skaitītājai Jevgenijai Stalidzānei.

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Saeimas balsu skaitītāju sēdes protokols Nr.33 par balsošanas rezultātiem, ievēlot Saeimas pārstāvi Ziemeļu Investīcijas bankas Kontroles komitejā 2004.gada 22.decembrī. Vēlēšanu zīme Nr.31.

Kopumā izgatavotas 110 vēlēšanu zīmes. Deputātiem izsniegtas 73 vēlēšanu zīmes.

Sabojātu vai nomainītu vēlēšanu zīmju nav.

Dzēstas atlikušās 37 vēlēšanu zīmes.

No vēlēšanu kastes izņemtas 73 vēlēšanu zīmes.

Par derīgām atzītas 69 vēlēšanu zīmes.

Par nederīgām atzītas 4 vēlēšanu zīmes.

Pret kandidātu balsots 36 vēlēšanu zīmēs. Par Māri Sprindžuku nobalsojuši 33 deputāti.

Saskaņā ar Saeimas kārtības ruļļa 26.panta otro daļu par Saeimas pārstāvi Ziemeļu Investīciju bankas Kontroles komitejā nav ievēlēts neviens pārstāvis.

Septiņi balsu skaitītāju paraksti.

Par tālāko acīmredzot lems Prezidijs, kā mums rīkoties.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Vēlēšanas bija neveiksmīgas. Saskaņā ar Saeimas kārtības ruļļa 26.panta 5.punktu, kas nosaka: “Ja vēlēšanu pēdējā kārtā neviens nav ieguvis ievēlēšanai nepieciešamo balsu skaitu, rīko jaunas vēlēšanas”, mēs turpināsim visu procedūru ar jaunu kandidātu izvirzīšanu.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par atbildīgās komisijas maiņu likumprojektam “Grozījumi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likumā”. Vai iesniedzēju vārdā kāds vēlas runāt? Ja ne, tad lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu, nosakot, ka atbildīgā būs Korupcijas, kontrabandas un organizētās noziedzības novēršanas un apkarošanas uzraudzības komisija. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 70, pret - nav, atturas - 1. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - “Prezidija ziņojumi”.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījums Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” nodot Juridiskajai komisijai un Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka Juridiskā komisija ir atbildīgā komisija.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret - nav, atturas - 1. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Nacionālās drošības komisijas iesniegto likumprojektu “Grozījums likumā “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā”” nodot Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātei Lindai Mūrniecei!

L.Mūrniece (frakcija “Jaunais laiks”).

Lūdzu noteikt par līdzatbildīgo komisiju arī Korupcijas, kontrabandas un organizētās noziedzības novēršanas un apkarošanas uzraudzības komisiju.

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Tātad Prezidijs ierosina nodot likumprojektu Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai un Korupcijas, kontrabandas un organizētās noziedzības novēršanas un apkarošanas uzraudzības komisijai un noteikt, ka Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret - nav, atturas - 1. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Juridiskās komisijas iesniegto likumprojektu “Grozījumi Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā” nodot Juridiskajai komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijai nodots. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Ilzes Celmiņas iecelšanu par Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Edgars Jaunups.

 

E.Jaunups (frakcija “Jaunais laiks”).

Godātie kolēģi! Saeimas Juridiskā komisija ir izskatījusi tieslietu ministres priekšlikumu iecelt Celmiņas kundzi par Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas tiesnesi.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 77, pret - 1, neviens deputāts neatturas. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Gvido Ungura iecelšanu par Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Edgars Jaunups.

E.Jaunups (frakcija “Jaunais laiks”).

Juridiskā komisija ir izskatījusi un atbalstījusi tieslietu ministres ierosinājumu iecelt Gvido Unguru par Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesas tiesnesi. Priekšlikums atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 72, pret - 2, neviens deputāts neatturas. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Sandras Krūmiņas iecelšanu par Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Edgars Jaunups.

E.Jaunups (frakcija “Jaunais laiks”).

Juridiskā komisija ir izskatījusi un atbalstījusi tieslietu ministres ierosinājumu iecelt Sandru Krūmiņu par Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesas tiesnesi, vienlaikus atbrīvojot viņu no Rīgas pilsētas Zemesgrāmatu nodaļas tiesneša amata. Lūgums atbalstīt šo lēmuma projektu!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 73, pret - 1, neviens deputāts neatturas. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Daces Jansones iecelšanu par Rīgas rajona tiesas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Edgars Jaunups.

E.Jaunups (frakcija “Jaunais laiks”).

Godātie kolēģi! Juridiskā komisija ir izskatījusi un atbalstījusi tieslietu ministres priekšlikumu iecelt Daci Jansoni par Rīgas rajona tiesas tiesnesi, vienlaikus atbrīvojot viņu no Rīgas rajona Zemesgrāmatu nodaļas tiesneša amata. Lūgums atbalstīt lēmuma projektu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 74, pret - 1, neviens neatturas. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputātes Žanetes Vasaraudzes ievēlēšanu Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 79, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputātes Žanetes Vasaraudzes ievēlēšanu Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijā”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Jāņa Škapara ievēlēšanu Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 76, pret - 1, neviens neatturas. Lēmums pieņemts.

Pirms mēs izskatām turpmākos darba kārtības jautājumus, Saeimas Prezidijs ir saņēmis Pietkeviča, Šņepstes, Dalbiņa, Rugātes, Zommeres, Paula un citu deputātu lūgumu mainīt šā gada 22.decembra sēdes darba kārtību - iekļaut tajā jautājumu “Valsts kontroliera zvērests” un izskatīt šo jautājumu uzreiz pēc lēmuma projekta “Par deputāta Jāņa Škapara ievēlēšanu Saeimas Pilsonības likuma izpildes komisijā”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Jāņa Škapara ievēlēšanu Saeimas Pilsonības likuma izpildes komisijā”. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 70, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Cienījamie kolēģi! Nākamais darba kārtības jautājums - “Valsts kontroliera zvērests”. Saskaņā ar likuma “Valsts kontroles likums” 26.panta otro daļu, valsts kontrolieris, stājoties amatā, Saeimā dod svinīgu zvērestu. Tāpēc lūdzu šodien ievēlēto jauno valsts kontrolieri Ingunu Sudrabu dot svinīgo zvērestu Saeimai.

I.Sudraba (valsts kontroliere).

Es zvēru būt uzticīga Latvijas Republikai, ievērot tās likumus un godīgi pildīt savus pienākumus.

Sēdes vadītāja. Paldies, Sudrabas kundze! Mēs jums novēlam veiksmīgu darbu valsts kontroliera amatā. (Aplausi.)

Cienījamie kolēģi! Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Likums par biodegvielu” un alternatīvais likumprojekts “Biodegvielu likums”.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas
vārdā - deputāts Pēteris Kalniņš.

P.Kalniņš (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienījamie kolēģi! Šis ir tāds likumprojekts, ko, kā es saprotu, jau vairākas Saeimas nevarēja pieņemt. Beidzot ir tikts tik tālu, ka esam spējīgi vienoties gan ar degvielas ievedējiem, gan ar ražotājiem, gan arī ar zemniekiem. Tāpēc lūdzu jūs šodien atbalstīt minēto likumprojektu pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Tagad mums ir jābalso par diviem likumprojektiem - likumprojektu “Likums par biodegvielu”, ko ir iesnieguši deputāti Skujiņš, Šķesters, Kāposts un citi, un arī par alternatīvo likumprojektu “Biodegvielu likums”, ko ir atbalstījusi Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija.

P.Kalniņš. Es, kolēģi, minēju to, ko atbalstījusi Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija. Otru likumprojektu es lūdzu noraidīt. Un to, ko komisija atbalstīja, - to atbalstīt lūdzu arī deputātus!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojektu, ko iesnieguši deputāti Skujiņš, Šķesters, Kāposts, Ulme un Leopolds Ozoliņš! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 4, pret - 68, atturas - 8. Likumprojekts ir noraidīts.

Lūdzu deputātus balsot par alternatīvo likumprojektu “Biodegvielu likums”! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

P.Kalniņš. 25.janvāris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 2005.gada 25.janvāris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par bāriņtiesām un pagasttiesām””. Trešais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Kolēģi! Izskatīsim likumprojektu trešajā lasījumā.

1.priekšlikums. Juridiskā komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 2.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 3.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 4.priekšlikums. Atbalstīts daļēji, iestrādāts 5.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 5.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 6.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. Lūdzu pieņemt likumprojektu trešajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi likumā “Par bāriņtiesām un pagasttiesām”” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”. Trešais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Kolēģi, likumprojekta reģistrācijas numurs ir 728. Ir saņemti 12 priekšlikumi.

1.priekšlikums komisijā nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli.

M.Segliņš. 2.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 3.priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iekļauts Juridiskās komisijas iesniegtajā 4.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 3. un 4.priekšlikumu.

M.Segliņš. 5.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 6.priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iekļauts 7.priekšlikumā, kurš ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 6. un 7.priekšlikumu.

M.Segliņš. 8.priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iekļauts 9.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret minētajiem priekšlikumiem.

M.Segliņš. 10.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 11.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 12.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. Lūdzu pieņemt likumprojektu trešajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 67, pret - nav, atturas - 13. Likums “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Nolietotu transportlīdzekļu apsaimniekošanas likumā”. Trešais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Sergejs Fjodorovs.

S.Fjodorovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Godātie kolēģi! Strādāsim ar likumprojektu “Grozījumi Nolietotu transportlīdzekļu apsaimniekošanas likumā” (dokuments Nr.3538). Trešajam lasījumam komisija ir kopumā saņēmusi piecus priekšlikumus, kurus ir izskatījusi savā sēdē.

1. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

S.Fjodorovs. 2. - vides ministra priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

S.Fjodorovs. 3. - vides ministra priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

S.Fjodorovs. 4. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

S.Fjodorovs. 5. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

S.Fjodorovs. Ar šo visi priekšlikumi ir izskatīti. Lūdzu atbalstīt likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 72, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi Nolietotu transportlīdzekļu apsaimniekošanas likumā” pieņemts. Paldies.

S.Fjodorovs. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par uzņēmumu, iestāžu un organizāciju darbības apturēšanas kārtību””. Trešais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā ziņos deputāte Anna Seile.

A.Seile (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie deputāti! Dokuments Nr.3539.

Ir saņemts tikai viens priekšlikums. Komisija pati to ir sagatavojusi, un tas ir tikai viens priekšlikums par likuma spēkā stāšanās kārtību. Lūdzu to atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. Paldies. Visi priekšlikumi ir izskatīti.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 78, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi likumā “Par uzņēmumu, iestāžu un organizāciju darbības apturēšanas kārtību”” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Diplomātiskā un konsulārā dienesta likumā”. Trešais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Silva Golde.

S.Golde (Tautas partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu Nr.3540.

1. - Ārlietu komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst pret komisijas viedokli.

S.Golde. 2. - Labklājības ministrijas priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst pret komisijas viedokli.

S.Golde. 3. - Vides ministrijas un Finanšu ministrijas priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

S.Golde. 4. - Ekonomikas ministrijas, Zemkopības ministrijas, Labklājības ministrijas, Tieslietu ministrijas, Vides ministrijas, Veselības ministrijas un Finanšu ministrijas priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

S.Golde. 5. - Ārlietu komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

S.Golde. 6. - Ekonomikas ministrijas, Zemkopības ministrijas, Labklājības ministrijas, Tieslietu ministrijas, Vides ministrijas, Veselības ministrijas un Finanšu ministrijas priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

S.Golde. 7. - Ārlietu komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

S.Golde. 8. - Ekonomikas ministrijas, Zemkopības ministrijas, Labklājības ministrijas, Tieslietu ministrijas, Vides ministrijas, Veselības ministrijas un Finanšu ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

S.Golde. 9. - Ekonomikas ministrijas, Zemkopības ministrijas, Labklājības ministrijas, Tieslietu ministrijas, Vides ministrijas, Veselības ministrijas un Finanšu ministrijas priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

S.Golde. 10. - Ārlietu komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Golde. 11. - Vides ministrijas priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

S.Golde. 12. - Ārlietu ministrijas parlamentārās sekretāres Silvas Goldes priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

S.Golde. 13. - Ārlietu komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

S.Golde. Aicinu pieņemt galīgajā, trešajā, lasījumā šo Latvijai ļoti svarīgo likumprojektu!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 73, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi Diplomātiskā un konsulārā dienesta likumā” pieņemts. Paldies.

S.Golde. Paldies visiem Ārlietu komisijas locekļiem, visām ministrijām, visiem par šā likuma pieņemšanu!

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par pašvaldību palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā””. Trešais lasījums.

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vārdā - deputāts Staņislavs Šķesters.

S.Šķesters (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Strādāsim ar likumprojektu, kura reģistrācijas numurs ir 912. Ir iesniegti 52 priekšlikumi.

1. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

S.Šķesters. 2. - reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministra Radzeviča kunga priekšlikums. Atbalstīts.

S.Šķesters. 3. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

S.Šķesters. 4. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Šķesters. 5. - reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministra Radzeviča kunga priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst pret komisijas viedokli.

S.Šķesters. 6. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

S.Šķesters. 7. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

S.Šķesters. 8. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Šķesters. 9. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

S.Šķesters. 10. - deputāta Aleksejeva priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst pret komisijas viedokli.

S.Šķesters. 11. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

S.Šķesters. 12. - deputāta Aleksejeva priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

S.Šķesters. 13. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

S.Šķesters. 14. - reģionālās attīstības un pašvaldības lietu ministra Radzeviča kunga priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

S.Šķesters. 15. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

S.Šķesters. 16. - deputāta Klementjeva priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

S.Šķesters. 17. - deputāta Klementjeva priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

S.Šķesters. 18. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

S.Šķesters. 19. - daļēji atbalstīts un iestrādāts komisijas iesniegtajā 20.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret minētajiem priekšlikumiem.

S.Šķesters. 21. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts un iekļauts atbildīgās komisijas iesniegtajā 22.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret minētajiem priekšlikumiem.

S.Šķesters. 23. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

S.Šķesters. 24. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

S.Šķesters. 25. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

S.Šķesters. 26. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts un iekļauts
27. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret minētajiem priekšlikumiem.

S.Šķesters. 28. - deputāta Aleksejeva priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

S.Šķesters. 29. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

S.Šķesters. 30. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

S.Šķesters. 31. - Juridiskā biroja priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli.

S.Šķesters. 32. - reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministra Radzeviča kunga priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

S.Šķesters. 33. - deputāta Klementjeva priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 23, pret - 57, atturas - 1. Priekšlikums nav atbalstīts.

S.Šķesters. 34. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

S.Šķesters. 35. - reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministra Radzeviča kunga priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

S.Šķesters. 36. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Šķesters. 37. - reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministra Radzeviča kunga priekšlikums. Atbalstīts daļēji un iestrādāts komisijas sagatavotajā 38.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret minētajiem priekšlikumiem.

S.Šķesters. 39. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir daļēji atbalstīts un iestrādāts komisijas sagatavotajā 40.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Šķesters. 41. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

S.Šķesters. 42. - Juridiskā biroja priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iestrādāts komisijas sagatavotajā 44.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

S.Šķesters. 43. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir daļēji atbalstīts un iestrādāts komisijas sagatavotajā 44.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 43. un 44.priekšlikumu.

S.Šķesters. 45. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

S.Šķesters. 46. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

S.Šķesters. 47. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Šķesters. 48. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

S.Šķesters. 49. - reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministra Radzeviča kunga priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iestrādāts atbildīgās komisijas sagatavotajā 50.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret minētajiem priekšlikumiem.

S.Šķesters. 51. - deputāta Aleksejeva priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst pret komisijas viedokli.

S.Šķesters. 52. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

S.Šķesters. Visi priekšlikumi ir izskatīti. Lūdzu atbalstīt likumprojektu trešajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi likumā “Par pašvaldību palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā”” pieņemts. Paldies.

S.Šķesters. Paldies visiem deputātiem par atbalstu!

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par 1974.gada Atēnu konvencijas par pasažieru un to bagāžas jūras pārvadājumu 2002.gada protokolu”. Otrais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā runās Igors Solovjovs.

I.Solovjovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Godātie kolēģi! Rasnača kungs, vēršos arī pie jums! Priekšlikumi nav iesniegti otrajam lasījumam. Komisijas vārdā aicinu jūs atbalstīt otrajā, galīgajā, lasījumā šo likumprojektu

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 74, pret un atturas - nav. Likums “Par 1974.gada Atēnu konvencijas par pasažieru un to bagāžas jūras pārvadājumu 2002.gada protokolu” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Dzīvnieku aizsardzības likumā”. Pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas
vārdā - deputāts Pēteris Kalniņš.

P.Kalniņš (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienījamie kolēģi! Minētais likumprojekts ir jāpieņem sakarā ar mūsu valsts iestāšanos Eiropas Savienībā. Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija likumprojektu izskatīja un lūdz Saeimu atbalstīt to pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

P.Kalniņš. 20.janvāris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 2005.gada 20.janvāris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Krimināllikumā”. Pirmais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Juris Dalbiņš.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Kolēģi! Likumprojekts “Grozījumi Krimināllikumā” tika izskatīts Saeimas Aizsardzības un iekšlietu komisijas sēdē, un jāteic, ka likumprojekta autori komisijas sēdē norādīja, ka likumprojektā ietvertie grozījumi ir izstrādāti, lai precizētu Krimināllikumā izmantojamo terminoloģiju atbilstoši Elektronisko sakaru likumam, kā arī papildinātu Krimināllikuma 288.pantu “Telekomunikāciju iekārtu, radio un televīzijas raidītāju un pasta tehnoloģisko iekārtu bojāšana” ar trešo daļu, nosakot sodu par telekomunikāciju iekārtu, radio vai televīzijas raidītāju vai pasta tehnoloģisko iekārtu tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu kara laikā - brīvības atņemšanu uz laiku no 6 līdz 15 gadiem.

Bez tam likumprojekts ir saistīts ar likumprojektu paketi, kurā ietilpst divi citi Saeimā jau pirmajā lasījumā pieņemti likumprojekti - “Grozījumi likumā “Par tiesu varu”” un “Kara tiesu likums”.

Aizsardzības un iekšlietu komisija apsprieda visus minētos likumprojektus un, uzklausījusi krimināltiesību lietpratējus, konstatēja, ka šodien apspriežamais likumprojekts “Grozījumi Krimināllikumā” nav saistāms nedz ar likumprojektu “Kara tiesu likums”, nedz ar to pavadošo likumprojektu “Grozījumi likumā “Par tiesu varu””.

Komisija atzina, ka likumā nav nepieciešami šādi redakcionāla rakstura grozījumi - visā likumā vārda “telekomunikācijas” aizstāšana ar vārdiem “elektroniskie sakari” -, jo Saeimā šā gada 28.oktobrī pieņemtā Elektronisko sakaru likuma pārejas noteikumu 10.punktā ir noteikts sekojošais: likumā lietotais termins “elektroniskie sakari” atbilst citos likumos lietotajam terminam “telekomunikācijas”, ciktāl tas nav pretrunā ar šo likumu.

Ņemot vērā visu iepriekš teikto, komisija konceptuāli neatbalstīja iesniegto likumprojektu un nolēma Saeimu aicināt to noraidīt. (Starpsauciens: “Jābalso!”)

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 4, pret - 58, atturas - 5. Likumprojekts ir noraidīts.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Rēzeknes speciālās ekonomiskās zonas likumā”. Pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas
vārdā - deputāts Dzintars Jaundžeikars.

Dz.Jaundžeikars (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Cienījamie kolēģi! Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir izskatījusi likumprojektu “Grozījumi Rēzeknes speciālās ekonomiskās zonas likumā” un lūdz atzīt to par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 62, pret - nav, atturas - 8. Likumprojekts ir atzīts par steidzamu.

Dz.Jaundžeikars. Paldies. Un komisija lūdz pieņemt to pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 69, pret - nav, atturas - 5. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu un laiku likumprojekta izskatīšanai otrajā lasījumā.

Dz.Jaundžeikars. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 2005.gada 12.janvāris, un izskatīšana - 2005.gada 20.janvārī.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 2005.gada 12.janvāris, un izskatīšana - 20.janvāra sēdē. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Iepakojuma likumā”. Pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas
vārdā - deputāts Dzintars Jaundžeikars.

Dz.Jaundžeikars (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir izskatījusi likumprojektu “Grozījumi Iepakojuma likumā” un lūdz to atbalstīt pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 75, pret - nav, atturas - 1. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Dz.Jaundžeikars. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 2005.gada 12.janvāris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 2005.gada 12.janvāris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Ceļu satiksmes likumā”. Pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Dzintars Jaundžeikars.

Dz.Jaundžeikars (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir izskatījusi likumprojektu “Grozījumi Ceļu satiksmes likumā” un lūdzu to atbalstīt pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 73, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

Dz.Jaundžeikars. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 2005.gada 12.janvāris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 2005.gada 12.janvāris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Eiropas komercsabiedrību likums”. Pirmais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Godājamie kolēģi! Juridiskā komisija ir izskatījusi pirms pirmā lasījuma likumprojektu “Eiropas komercsabiedrību likums”, atbalstījusi to un lūdz arī jūs sēdē atbalstīt šo likumprojektu pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 67, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

M.Segliņš. 30.decembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 2004.gada 30.decembris.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”. Otrais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Kolēģi! Izskatīsim likumprojektu “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” (reģistrācijas numurs 999). Likumprojekta otrajam lasījumam ir iesniegti 12 priekšlikumi.

1.priekšlikums. Juridiskā komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 2.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst pret komisijas viedokli.

M.Segliņš. 3.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 4.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 5.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 6.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 7.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 8.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst pret komisijas viedokli.

M.Segliņš. 9.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 10.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. Lūdzu pieņemt likumprojektu otrajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 79, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

M.Segliņš. 30.decembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - šā gada 30.decembris.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par vides aizsardzību””. Otrais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāte Anna Seile.

A.Seile (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie deputāti! Dokumenta numurs 3535. Iesniegti 13 priekšlikumi.

1. un 2.priekšlikumu ir iesniedzis vides ministrs Vējonis. Priekšlikumi vienkārši sakārto iestāžu nosaukumus. Lūdzu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret minētajiem priekšlikumiem.

A.Seile. 3.priekšlikumu ir iesniedzis vides ministrs Vējonis. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Seile. 4.priekšlikumu arī ir iesniedzis vides ministrs Vējonis. Komisija to ir atbalstījusi tikai daļēji un iekļāvusi savā - 5.priekšlikumā. Lūdzam atbalstīt 5.priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 4. un 5.priekšlikumu.

A.Seile. 6.priekšlikumu ir iesniedzis vides ministrs Vējonis. Komisija to ir atbalstījusi daļēji un lūdz atbalstīt 7. - pašas atbildīgās komisijas priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret minētajiem priekšlikumiem.

A.Seile. 8.priekšlikumu ir iesniedzis vides ministrs. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Seile. 9.priekšlikumu ir sagatavojusi pati komisija. Lūdzam atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Seile. 10. un 11.priekšlikumu ir sagatavojis vides ministrs. Komisija abus priekšlikumus ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret minētajiem priekšlikumiem.

A.Seile. 12.priekšlikumu ir sagatavojusi pati komisija. Lūdzu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Seile. 13.priekšlikums ir par likuma spēkā stāšanās kārtību, un to ir sagatavojusi pati komisija. Lūdzam atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Seile. Visi priekšlikumi izskatīti.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 74, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

A.Seile. 13.janvāris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 2005.gada13.janvāris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Ūdens apsaimniekošanas likumā”.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas
vārdā - deputāts Sergejs Fjodorovs.

S.Fjodorovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Godātie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu Nr.3536. Likumprojekts “Grozījumi Ūdens apsaimniekošanas likumā”. Otrajam lasījumam komisija ir saņēmusi četrus priekšlikumus, kurus izskatīja savā sēdē.

1. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

S.Fjodorovs. 2. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Fjodorovs. 3. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

S.Fjodorovs. 4. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

S.Fjodorovs. Komisijas vārdā lūdzu atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 72, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

S.Fjodorovs. 12.janvāris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 2005.gada 12.janvāris. Paldies.

S.Fjodorovs. Paldies!

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par piesārņojumu””. Otrais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Sergejs Fjodorovs.

S.Fjodorovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Godātie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu Nr.3537 - likumprojektu “Grozījumi likumā “Par piesārņojumu””. Otrajam lasījumam komisija ir saņēmusi 13 priekšlikumus, kurus tā izskatīja savā sēdē.

1. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

S.Fjodorovs. 2. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Fjodorovs. 3. - deputāta Andreja Tolmačova priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 24, pret - 54, neviens deputāts neatturas. Priekšlikums nav atbalstīts.

S.Fjodorovs. 4. - deputāta Andreja Tolmačova priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 21, pret - 59, neviens deputāts neatturas. Priekšlikums nav atbalstīts.

S.Fjodorovs. 5. - vides ministra priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

S.Fjodorovs. 6. - vides ministra priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

S.Fjodorovs. 7. - vides ministra priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iestrādāts 8.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 7. un 8.priekšlikumu.

S.Fjodorovs. 9. - vides ministra priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

S.Fjodorovs. 10. - vides ministra priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

S.Fjodorovs. 11. - vides ministra priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iestrādāts 8.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

S.Fjodorovs. 12. - vides ministra priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

S.Fjodorovs. 13. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Fjodorovs. Visi priekšlikumi ir izskatīti. Komisijas vārdā lūdzu Saeimu atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 79, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

S.Fjodorovs. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 2005.gada 12.janvāris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 2005.gada 12.janvāris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par piesārņojumu””. Otrais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā... Atvainojos! Tehniska kļūda.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par nodokļu piemērošanu brīvostās un speciālajās ekonomiskajās zonās””. Pirmais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Vilnis Edvīns Bresis.

V.E.Bresis (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Godātie kolēģi! Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija rūpīgi izskatīja šo likumprojektu un lūdz atzīt to par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 67, pret - 5, atturas - 9. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

V.E.Bresis. Izskatījusi likumprojektu, komisija uzskata par nepieciešamu lūgt Saeimu atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 66, pret - nav, atturas - 8. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un laiku likumprojekta izskatīšanai otrajā lasījumā!

V.E.Bresis. Komisija iesaka noteikt par priekšlikumu iesniegšanas termiņu 29.decembri un likumprojektu otrajā lasījumā izskatīt 2005.gada 20.janvārī.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 2004.gada 29.decembris un likumprojekta izskatīšana - 2005.gada 20.janvāra sēdē.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā”. Pirmais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Edgars Jaunups.

E.Jaunups (frakcija “Jaunais laiks”).

Godātie kolēģi! Saeimas Juridiskā komisija ir sagatavojusi likumprojektu “Grozījumi Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā”. Likumprojekta mērķis ir precizēt attiecīgajā likumā priekšvēlēšanu izdevumu jēdzienu un novērst iespējamās kļūdas spēkā esošā likuma redakcijas piemērošanā. Precizēta arī vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu apmēra definīcija. Tas novērsīs iespējamās neskaidrības likuma normu piemērošanā.

Godājamie kolēģi! Komisija lūdz piešķirt likumprojektam steidzamību un, ja steidzamība tiks piešķirta un likumprojekts tiks atbalstīts pirmajā lasījumā, atbalstīt likumprojektu šodienas sēdē arī otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 69, pret un atturas - nav. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 75, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Cienījamie kolēģi deputāti, vai jums ir iebildumi pret to, ka likumprojektu mēs pieņemtu arī otrajā lasījumā šodien? (Starpsauciens: “Nav iebildumu!”) Ja deputātiem nav iebildumu, lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 77, pret - 2, neviens deputāts neatturas. Likums “Grozījumi Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā” pieņemts.

Cienījamie kolēģi! Saeimas Prezidijs ir saņēmis divu deputātu lūgumu piešķirt viņiem bezalgas atvaļinājumu. Šie divi lūgumi būtu jāizskata Saeimas sēdē. Vai jums ir iebildumi pret to, ka mēs papildinātu darba kārtību? (Starpsauciens: “Nav!”) Nav iebildumu.

Deputāts Atis Slakteris lūdz piešķirt viņam bezalgas atvaļinājumu šā gada 22.decembrī. Lūdzu deputātus balsot par bezalgas atvaļinājuma piešķiršanu deputātam Atim Slakterim! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 79, pret - 1, neviens deputāts neatturas. Bezalgas atvaļinājums deputātam Slakterim ir piešķirts. (Starpsaucieni: “Kur viņš ir? Ko dara?”)

Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputāta Induļa Emša lūgumu piešķirt viņam bezalgas atvaļinājumu šā gada 22.decembrī. Lūdzu deputātus balsot par bezalgas atvaļinājuma piešķiršanu deputātam Indulim Emsim! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 77, pret - 1, atturas - 1. Bezalgas atvaļinājums deputātam Emsim ir piešķirts.

Cienījamie kolēģi! Saeimas Prezidijs ir piešķīris deputātam Indulim Emsim bezalgas atvaļinājumu arī 20.decembrī.

Cienījamie kolēģi! Ņemot vērā to, ka sēde mums šodien ir ieilgusi, jautājumu un atbilžu sēde diemžēl nenotiks.

Cienījamie kolēģi! Lūdzu reģistrēties ar reģistrācijas kartēm! Lūdzu zvanu! Reģistrācijas režīmu!

Kamēr tiek sagatavoti reģistrācijas rezultāti, es gribētu visiem deputātiem novēlēt priecīgus un mierīgus Ziemassvētkus un priecīgi un laimīgi sagaidīt Jauno gadu, lai mēs varētu sākt ziemas sesiju spēka pilni, apņēmības pilni izdarīt visus tos darbus, kas mums ir jāpadara.

Cienījamie kolēģi! Līdz ar to mēs slēdzam šodienas sēdi un arī rudens sesiju.

Reģistrācijas rezultātu nolasīšanai vārds Saeimas sekretāram.

J.Šmits (8.Saeimas sekretārs).

Godātie kolēģi! Nav reģistrējušies: Andris Ārgalis, Aleksandrs Bartaševičs, Juris Dalbiņš, Indulis Emsis, Oskars Kastēns, Uldis Mārtiņš Klauss, Vilis Krištopans, Dzintars Jaundžeikars, Ainārs Latkovskis, Leopolds Ozoliņš, Valdis Ģīlis, Ivans Ribakovs, Atis Slakteris, Jānis Straume, Kārlis Šadurskis, Māris Kučinskis, Ērika Zommere un Ēriks Zunda.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Gribu vēl arī atgādināt, ka rīt pulksten 14.00 visi ir laipni gaidīti Saeimas Sarkanajā zālē.

 

 

SATURA RĀDĪTĀJS

8.Saeimas rudens sesijas 23.sēde

2004.gada 22.decembrī

Par darba kārtību
Lēmuma projekts “Par Žanetes Vasaraudzes 8.Saeimas deputātes pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no Tautas partijas kandidātu saraksta Rīgas vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus” (H.Demakovas vietā)
(3562. dok.)

Ziņo

- dep. P.Maksimovs
Ž.Vasaraudzes svinīgais solījums
Lēmuma projekts “Par Jāņa Škapara 8.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no Tautas partijas kandidātu saraksta Rīgas vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus” (A.Pabrika vietā)
(3563. dok.)

Ziņo

- dep. P.Maksimovs
J.Škapara svinīgais solījums
Likumprojekts “Par Eiropas Konvencijas par terorisma apkarošanu grozījumu protokolu” (2.lasījums)
(3037. un 3451. dok., reģ. nr.940)

Par procedūru

- dep. A.Golubovs

Ziņo

- dep. A.Kiršteins

Par procedūru

- dep. A.Golubovs
Likumprojekts “Par Saprašanās memorandu starp Bulgārijas Republikas Aizsardzības ministriju, Dānijas Karalistes Aizsardzības ministriju, Dominikānas Republikas Bruņoto spēku sekretāru, Filipīnu Nacionālās aizsardzības departamentu, Hondurasas Republikas aizsardzības sekretāru, Ungārijas Republikas Aizsardzības ministriju, Kazahstānas Republikas Aizsardzības ministriju, Latvijas Republiku, Lietuvas Republikas Nacionālās aizsardzības ministriju, Mongolijas Aizsardzības ministriju, Nīderlandes Karalistes aizsardzības ministru, Nikaragvas Republikas Aizsardzības ministriju, Norvēģijas Karalistes Aizsardzības ministriju, Rumānijas Nacionālās aizsardzības ministriju, Salvadoras Republikas Aizsardzības ministriju, Slovākijas Republikas Aizsardzības ministriju, Spānijas Karalistes Aizsardzības ministriju, Taizemes Karalistes Aizsardzības ministriju, Ukrainas Aizsardzības ministriju un Polijas Republikas nacionālās aizsardzības ministru par pavēlniecības kārtību un saistītiem aspektiem Centra-dienvidu daudznacionālajā divīzijā (MND C-S) Stabilizācijas spēku ietvaros Irākā” (2.lasījums)
(3162. un 3471. dok.,reģ. nr.971 )

Ziņo

- dep. A.Kiršteins
Likumprojekts “Grozījumi Bezdarbnieku un darba meklētāju atbalsta likumā” (1.lasījums)
(3349. un 3427. dok., reģ. nr.1017)

Ziņo

- dep. J.Stalidzāne
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par valsts noslēpumu”” (1.lasījums)
(3312. un 3429. dok., reģ. nr.1009)

Ziņo

- dep. J.Dalbiņš
Likumprojekts “Grozījumi Militārā dienesta likumā” (1.lasījums)
(3313. un 3430. dok., reģ. nr.1010)

Ziņo

- dep. J.Dalbiņš
Likumprojekts “Kara tiesu likums” (1.lasījums)
(3366. un 3431. dok., reģ. nr.1023)

Ziņo

- dep. M.Segliņš
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par tiesu varu”” (1.lasījums)
(3364. un 3432. dok., reģ. nr.1021)

Ziņo

- dep. M.Segliņš
Likumprojekts “Grozījumi Būvniecības likumā” (1.lasījums)
(3316. un 3434. dok., reģ. nr.1011)

Ziņo

- dep. Dz.Zaķis
Likumprojekts “Par Līgumu par Ziemeļatlantijas līguma organizācijas, tās dalībvalstu pārstāvju un starptautiskā štāba statusu” (1.lasījums) (Steidzams)
(3167. un 3450. dok., reģ. nr.972)

Ziņo

- dep. A.Kiršteins
Likumprojekts “Par Līgumu par Ziemeļatlantijas līguma organizācijas, tās dalībvalstu pārstāvju un starptautiskā štāba statusu” (2.lasījums) (Steidzams)
(3167. un 3450. dok., reģ. nr.972)

Ziņo

- dep. A.Kiršteins
Par darba kārtību
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistru”” (1.lasījums)
(3384. un 3453. dok., reģ. nr.1026)

Ziņo

- dep. M.Segliņš
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par Latvijas Republikas valsts materiālajām rezervēm”” (2.lasījums)
(3226. un 3455. dok., reģ. nr.987)

Ziņo

- dep. Dz.Jaundžeikars
Likumprojekts “Par grozījumu Latvijas Republikas valdības un Amerikas Savienoto Valstu valdības līgumā par sadarbību masu iznīcināšanas ieroču izplatīšanas novēršanas jomā” (1.lasījums) (Steidzams)
(3367. un 3463. dok., reģ. nr.1024)

Ziņo

- dep.A.Kiršteins
Par darba kārtību
Likumprojekts “Par 1973.gada 5.oktobra Konvenciju par Eiropas patentu piešķiršanu (Eiropas Patentu Konvencija), 2000.gada 17.oktobra Vienošanos par Konvencijas par Eiropas patentu piešķiršanu 65.panta piemērošanu un 2000.gada 29.novembra Grozījumiem 1973.gada 5.oktobra Konvencijā par Eiropas patentu piešķiršanu (Eiropas Patentu Konvencija)” (1.lasījums)
(3242. un 3464. dok., reģ. nr.989)

Ziņo

- dep. A.Kiršteins
Lēmuma projekts “Par deputāta Kārļa Šadurska atsaukšanu no balsu skaitītāja amata”
(3564. dok., reģ. nr.589)
Lēmuma projekts “Par deputātes Māras Ceriņas ievēlēšanu par balsu skaitītāju”
(3565. dok., reģ. nr.590)
Lēmuma projekts “Par Saeimas pārstāvja apstiprināšanu Ziemeļu Investīciju bankas Kontroles komitejā” (Nav ievēlēts)
(3448. un 3448.a dok., reģ. nr.552)

Ziņo

- dep. V.E.Bresis
Balsu skaitīšanas komisijas ziņojums

Ziņo

- dep. J.Stalidzāne
Balsu skaitīšanas komisijas ziņojums (protokols Nr.31)

Ziņo

- dep. J.Stalidzāne
Balsu skaitīšanas komisijas ziņojums (protokols Nr.32)

Ziņo

- dep. J.Stalidzāne
Balsu skaitīšanas komisijas ziņojums (protokols Nr.33)

Ziņo

- dep. J.Stalidzāne
Lēmuma projekts “Par atbildīgās komisijas maiņu likumprojektiem “Grozījumi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likumā” (re ģ. nr.530., 658.,306)”
(3495. dok., reģ. nr.563)
Par likumprojektu “Grozījums Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”
(3520. un 3520.a dok., reģ. nr.1053)
Par likumprojektu “Grozījums likumā “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā””
(3544. un 3544.a dok., reģ. nr.1054)
Par likumprojektu “Grozījumi Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā”
(3560. dok., reģ. nr.1060)
Lēmuma projekts “Par Ilzes Celmiņas iecelšanu par Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas tiesnesi”
(3529. dok., reģ. nr.582)

Ziņo

- dep. E.Jaunups
Lēmuma projekts “Par Gvido Ungura iecelšanu par Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesas tiesnesi”
(3530. dok., reģ. nr.583)

Ziņo

- dep. E.Jaunups
Lēmuma projekts “Par Sandras Krūmiņas iecelšanu par Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesas tiesnesi”
(3531. dok., reģ. nr.584)

Ziņo

- dep. E.Jaunups
Lēmuma projekts “Par Daces Jansones iecelšanu par Rīgas rajona tiesas tiesnesi”
(3532. dok., reģ. nr.585)

Ziņo

- dep. E.Jaunups
Lēmuma projekts “Par deputātes Žanetes Vasaraudzes ievēlēšanu Sociālo un darba lietu komisijā”
(3569. dok., reģ. nr.594)
Lēmuma projekts “Par deputātes Žanetes Vasaraudzes ievēlēšanu Publisko izdevumu un revīzijas komisijā”
(3568. dok., reģ. nr.593)
Lēmuma projekts “Par deputāta Jāņa Škapara ievēlēšanu Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā”
(3566. dok., reģ. nr.591)
Par darba kārtību
Lēmuma projekts “Par deputāta Jāņa Škapara ievēlēšanu Pilsonības likuma izpildes komisijā”
(3567. dok., reģ. nr.592)
Valsts kontrolieres I.Sudrabas zvērests
Likumprojekts “Likums par biodegvielu” (1.lasījums) (Noraidīts)
(2780. dok., reģ. nr.852)
Alternatīvais likumprojekts “Biodegvielu likums” (1.lasījums)
(3561. dok., reģ. nr.1061)

Ziņo

- dep. P.Kalniņš
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par bāriņtiesām un pagasttiesām”” (3.lasījums)
(3513. dok., reģ. nr.935)

Ziņo

- dep. M.Segliņš
Likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” (3.lasījums)
(3534. dok., reģ. nr.728)

Ziņo

- dep. M.Segliņš
Likumprojekts “Grozījumi Nolietotu transportlīdzekļu apsaimniekošanas likumā” (3.lasījums)
(3538. dok., reģ. nr.965)

Ziņo

- dep. S.Fjodorovs
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par uzņēmumu, iestāžu un organizāciju darbības apturēšanas kārtību”” (3.lasījums)
(3539. dok., reģ. nr.976)

Ziņo

- dep. A.Seile
Likumprojekts “Grozījumi Diplomātiskā un konsulārā dienesta likumā” (3.lasījums)
(3540. dok., reģ. nr.870)

Ziņo

- dep. S.Golde
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par pašvaldību palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā”” (3.lasījums)
(3542. dok., reģ. nr.912)

Ziņo

- dep. S.Šķesters
Likumprojekts “Par 1974.gada Atēnu konvencijas par pasažieru un to bagāžas jūras pārvadājumu 2002.gada protokolu” (2.lasījums)
(3088. un 3541. dok., reģ. nr.954)

Ziņo

- dep. I.Solovjovs
Likumprojekts “Grozījumi Dzīvnieku aizsardzības likumā” (1.lasījums)
(1804. un 3485. dok., reģ. nr.578)

Ziņo

- dep. P.Kalniņš
Likumprojekts “Grozījumi Krimināllikumā” (1.lasījums) (Noraidīts)
(3365. un 3486.dok., reģ. nr.1022)

Ziņo

- dep. J.Dalbiņš
Likumprojekts “Grozījumi Rēzeknes speciālās ekonomiskās zonas likumā” (1.lasījums) (Steidzams)
(3407. un 3498. dok., reģ. nr.1032)

Ziņo

- dep. Dz.Jaundžeikars
Likumprojekts “Grozījumi Iepakojuma likumā” (1.lasījums)
(3406. un 3499. dok., reģ. nr.1031)

Ziņo

- dep. Dz.Jaundžeikars
Likumprojekts “Grozījumi Ceļu satiksmes likumā” (1.lasījums)
(3391. un 3500. dok., reģ. nr.1028)

Ziņo

- dep. Dz.Jaundžeikars
Likumprojekts “Eiropas komercsabiedrību likums” (1.lasījums)
(3354. un 3512. dok., reģ. nr.1018)

Ziņo

- dep. M.Segliņš
Likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” (2.lasījums)
(3265. un 3533. dok., reģ. nr.999)

Ziņo

- dep. M.Segliņš
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par vides aizsardzību”” (2.lasījums)
(3158. un 3535. dok., reģ. nr.967)

Ziņo

- dep. A.Seile
Likumprojekts “Grozījumi Ūdens apsaimniekošanas likumā” (2.lasījums)
(3155. un 3536. dok., reģ. nr.964)

Ziņo

- S.Fjodorovs
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par piesārņojumu”” (2.lasījums)
(3192. un 3537. dok., reģ. nr.982)

Ziņo

- dep. S.Fjodorovs
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par nodokļu piemērošanu brīvostās un speciālajās ekonomiskajās zonās”” (1.lasījums) (Steidzams)
(3409. un 3543. dok., reģ. nr.1034)

Ziņo

- dep. V.E.Bresis
Likumprojekts “Grozījumi politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā” (1.lasījums) (Steidzams)
(3560. dok., reģ. nr.1060)

Ziņo

- dep. E.Jaunups
Likumprojekts “Grozījumi politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā” (2.lasījums) (Steidzams)
(3560. dok., reģ. nr.1060)

Ziņo

- dep. E.Jaunups
Lēmuma projekts “Par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātam A.Slakterim
Lēmuma projekts “Par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātam I.Emsim
Reģistrācijas rezultāti

Nolasa

- Saeimas sekretārs J.Šmits

Balsojumi

Lēmuma projekts "Par Ž.Vasaraudzes deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku"
Datums: 22.12.2004. 16:20:00 bal001
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.3562

Lēmuma projekts "Par J.Škapara deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku"
Datums: 22.12.2004. 16:22:08 bal002
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.3563

Par Eiropas Konvencijas par terorisma apkarošanu grozījuma protokolu (2.lasījums)
Datums: 22.12.2004. 17:03:52 bal003
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3451 pieņemšanu 2.lasījumā

Datums: 22.12.2004. 17:05:56 bal004
Balsošanas motīvs: Par sēdes turpināšanu

Likumprojekts "Par Saprašanās memorandu starp Bulgārijas Republikas Aizsardzības ministriju, Dānijas Karalistes Aizsardzības ministriju, Dominikānas Republikas Bruņoto spēku sekretāru, Filipīnu Nacionālās aizsardzības departamentu, Hondurasas Republikas aizsardzības sekretāru, Ungārijas Republikas Aizsardzības ministriju, Kazahstānas Republikas Aizsardzības ministriju, Latvijas Republiku, Lietuvas Republikas Nacionālās Aizsardzības ministriju, Mongolijas Aizsardzības ministriju, Nīderlandes Karalistes aizsardzības ministru, Nikaragvas Republikas Aizsardzības ministriju, Norvēģijas Karalistes Aizsardzības ministriju, Rumānijas Nacionālās aizsardzības ministriju, Salvadoras Republikas Aizsardzības ministriju, Slovākijas Republikas Aizsardzības ministriju, Spānijas Karalistes Aizsardzības ministriju, Taizemes Karalistes Aizsardzības ministriju, Ukrainas Aizsardzības ministriju un Polijas Republikas nacionālās aizsardzības ministru par pavēlniecības kārtību un saistītiem aspektiem Centra- dienvidu daudznacionālajā divīzijā (MND C-S) Stabilizācijas spēku ietvaros Irākā" (2.lasījums)
Datums: 22.12.2004. 17:08:18 bal005
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok.nr.3471 pieņemšanu 2. lasījumā

Grozījumi Bezdarbnieku un darba meklētāju atbalsta likumā (1.lasījums)
Datums: 22.12.2004. 17:10:16 bal006
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3349 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par valsts noslēpumu" (1.lasījums)
Datums: 22.12.2004. 17:12:18 bal007
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3312 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Militārā dienesta likumā (1.lasījums)
Datums: 22.12.2004. 17:14:02 bal008
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3313 pieņemšanu 1.lasījumā

Kara tiesu likums (1.lasījums)
Datums: 22.12.2004. 17:15:00 bal009
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3366 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par tiesu varu" (1.lasījums)
Datums: 22.12.2004. 17:15:50 bal010
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3364 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Būvniecības likumā (1.lasījums)
Datums: 22.12.2004. 17:17:06 bal011
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3316 pieņemšanu 1.lasījumā

Par Līgumu par Ziemeļatlantijas līguma organizācijas, tās dalībvalstu pārstāvju un starptautiskā štāba statusu (1.lasījums)
Datums: 22.12.2004. 17:18:30 bal012
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3167 steidzamību

Par Līgumu par Ziemeļatlantijas līguma organizācijas, tās dalībvalstu pārstāvju un starptautiskā štāba statusu (1.lasījums)
Datums: 22.12.2004. 17:18:42 bal013
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3167 pieņemšanu 1.lasījumā

Par Līgumu par Ziemeļatlantijas līguma organizācijas, tās dalībvalstu pārstāvju un starptautiskā štāba statusu (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 22.12.2004. 17:18:52 bal014
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3167 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi likumā "Par Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistru" (1.lasījums)
Datums: 22.12.2004. 17:21:00 bal015
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3384 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par Latvijas Republikas valsts materiālajām rezervēm" (2.lasījums)
Datums: 22.12.2004. 17:22:14 bal016
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3455 pieņemšanu 2.lasījumā

Par grozījumu LR valdības un ASV valdības līgumā par sadarbību masu iznīcināšanas ieroču izplatīšanas novēršanas jomā (1.lasījums)
Datums: 22.12.2004. 17:23:58 bal017
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3367 steidzamību

Par grozījumu LR valdības un ASV valdības līgumā par sadarbību masu iznīcināšanas ieroču izplatīšanas novēršanas jomā (1.lasījums)
Datums: 22.12.2004. 17:24:18 bal018
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3367 pieņemšanu 1.lasījumā

Par 1973.gada 5.oktobra Konvenciju par Eiropas patentu piešķiršanu (Eiropas Patentu Konvencija), 2000.gada 17.oktobra Vienošanos par Konvencijas par Eiropas patentu piešķiršanu 65.panta piemērošanu un 2000.gada 20.novembra Grozījumiem 1973.gada 5.oktobra Konvencijā par Eiropas patentu piešķiršanu ( EPK) (1.lasījums)
Datums: 22.12.2004. 17:29:54 bal019
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3242 pieņemšanu 1.lasījumā

Lēmuma projekts "Par Māras Ceriņas ievēlēšanu par balsu skaitītāju"
Datums: 22.12.2004. 17:31:14 bal021
Balsošanas motīvs: Par lēmumprojektu ar dok. nr.3565

Lēmuma projekts "Par atbildīgās komisijas maiņu likumprojektiem "Grozījumi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likumā" (reģ. nr.530, 658, 306)
Datums: 22.12.2004. 19:10:26 bal022
Balsošanas motīvs: Par lēmumprojektu ar dok. nr.3495

Grozījums Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.1053)
Datums: 22.12.2004. 19:11:16 bal023
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3520 nodošanu komisijām

Grozījums likumā "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā"
Datums: 22.12.2004. 19:12:24 bal024
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3544 nodošanu komisijām

Grozījumi Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā
Datums: 22.12.2004. 19:13:00 bal025
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3560 nodošanu komisijām

Lēmuma projekts "Par deputātes Žanetes Vasaraudzes ievēlēšanu Sociālo un darba lietu komisijā"
Datums: 22.12.2004. 19:16:40 bal030
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.3569

Lēmuma projekts "Par deputātes Ž.Vasaraudzes ievēlēšanu Publisko izdevumu un revīzijas komisijā"
Datums: 22.12.2004. 19:17:16 bal031
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.3568

Lēmuma projekts "Par deputāta J.Škapara ievēlēšanu Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā"
Datums: 22.12.2004. 19:17:46 bal032
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.3566

Lēmuma projekts "Par deputāta J.Škapara ievēlēšanu Pilsonības likuma izpildes komisijā"
Datums: 22.12.2004. 19:18:56 bal033
Balsošanas motīvs: Par lēmumprojektu ar dok. nr.3567

Likums par biodegvielu (1.lasījums)
Datums: 22.12.2004. 19:21:48 bal034
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2780 pieņemšanu 1.lasījumā

Biodegvielu likums (1.lasījums)
Datums: 22.12.2004. 19:22:10 bal035
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3661 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par bāriņtiesām un pagasttiesām" (3.lasījums)
Datums: 22.12.2004. 19:23:22 bal036
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3513 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (3.lasījums)
Datums: 22.12.2004. 19:24:38 bal037
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3534 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi Nolietotu transportlīdzekļu apsaimniekošanas likumā (3.lasījums)
Datums: 22.12.2004. 19:25:58 bal038
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3538 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi likumā "Par uzņēmumu, iestāžu un organizāciju darbības apturēšanas kārtību" (3.lasījums)
Datums: 22.12.2004. 19:26:52 bal039
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3539 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi Diplomātiskā un konsulārā dienesta likumā (3.lasījums)
Datums: 22.12.2004. 19:28:58 bal040
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3540 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi likumā "Par pašvaldību palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā" (3.lasījums)
Datums: 22.12.2004. 19:31:52 bal041
Balsošanas motīvs: Par 33.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par pašvaldību palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā" (3.lasījums)
Datums: 22.12.2004. 19:33:42 bal042
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok.nr.3542 pieņemšanu 3. lasījumā

Par 1974.gada Atēnu konvencijas par pasažieru un to bagāžas pārvadājumu 2002.gada protokolu (2.lasījums)
Datums: 22.12.2004. 19:34:40 bal043
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3541 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Dzīvnieku aizsardzības likumā (1.lasījums)
Datums: 22.12.2004. 19:35:38 bal044
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1804 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Krimināllikumā (1.lasījums)
Datums: 22.12.2004. 19:38:34 bal045
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3365 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Rēzeknes speciālās ekonomiskās zonas likumā (1.lasījums)
Datums: 22.12.2004. 19:39:22 bal046
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3407 steidzamību

Grozījumi Rēzeknes speciālās ekonomiskās zonas likumā (1.lasījums)
Datums: 22.12.2004. 19:39:46 bal047
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3407 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Iepakojuma likumā (1.lasījums)
Datums: 22.12.2004. 19:40:50 bal048
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3406 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Ceļu satiksmes likumā (1.lasījums)
Datums: 22.12.2004. 19:41:46 bal049
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3391 pieņemšanu 1.lasījumā

Eiropas komercsabiedrību likums
Datums: 22.12.2004. 19:42:44 bal050
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3354 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (2.lasījums)
Datums: 22.12.2004. 19:44:00 bal051
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3533 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi likumā "Par vides aizsardzību" (2.lasījums)
Datums: 22.12.2004. 19:46:08 bal052
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3535 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Ūdens apsaimniekošanas likumā (2.lasījums)
Datums: 22.12.2004. 19:47:34 bal053
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3536 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi likumā "Par piesārņojumu" (2.lasījums)
Datums: 22.12.2004. 19:48:46 bal054
Balsošanas motīvs: Par 3.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par piesārņojumu" (2.lasījums)
Datums: 22.12.2004. 19:49:18 bal055
Balsošanas motīvs: Par 4.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par piesārņojumu" (2.lasījums)
Datums: 22.12.2004. 19:50:34 bal056
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3537 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi likumā "Par nodokļu piemērošanu brīvostās un speciālajās ekonomiskajās zonās" (1.lasījums)
Datums: 22.12.2004. 19:51:58 bal057
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3409 steidzamību

Grozījumi likumā "Par nodokļu piemērošanu brīvostās un speciālajās ekonomiskajās zonās" (1.lasījums)
Datums: 22.12.2004. 19:52:30 bal058
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3409 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā (1.lasījums)
Datums: 22.12.2004. 19:54:16 bal059
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3560 steidzamību

Grozījumi Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā (1.lasījums)
Datums: 22.12.2004. 19:54:36 bal060
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok.nr.3560 pieņemšanu 1. lasījumā

Grozījumi Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 22.12.2004. 19:55:08 bal061
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok.nr.3560 pieņemšanu 2. lasījumā

Lēmuma projekts "Par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātam A.Slakterim"
Datums: 22.12.2004. 19:55:54 bal062
Balsošanas motīvs: Par atvaļinājuma piešķiršanu dep. A.Slakterim

Lēmuma projekts "Par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātam I.Emsim"
Datums: 22.12.2004. 19:56:28 bal063
Balsošanas motīvs: Par atvaļinājuma piešķiršanu dep. I.Emsim

Ceturtdien, 29.februārī
09:00  Saeimas 2024.gada 29.februāra kārtējā sēde
10:30  Saeimas Prezidija un Frakciju padomes sēde
17:00  2024.gada 29.februāra atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem