Latvijas Republikas 8.Saeimas

rudens sesijas deviņpadsmitā sēde

2004.gada 16.decembrī

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

 

Darba kārtība
Satura rādītājs
Atbildes uz deputātu iesniegtajiem jautājumiem
Balsojumi


Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi, sākam 16.decembra sēdi!

Pirms sākam izskatīt sēdes darba kārtību, paziņoju, ka Saeimas Prezidijs ir saņēmis vairākus priekšlikumus par darba kārtības grozījumiem.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Saeimas Aizsardzības un iekšlietu komisijas lūgumu izdarīt grozījumu šā gada 16.decembra sēdes darba kārtībā - izsvītrot no tās likumprojekta “Grozījumi Nacionālo bruņoto spēku likumā” izskatīšanu trešajā lasījumā. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Saeimas Mandātu un iesniegumu komisijas lūgumu izdarīt izmaiņas šā gada 16.decembra sēdes darba kārtībā - kā pirmo jautājumu darba kārtībā iekļaut Saeimas lēmuma projektu “Par Solvitas Āboltiņas 8.Saeimas deputātes pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partijas “Jaunais laiks” kandidātu saraksta Rīgas vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtībā iekļauts.

Saeimas Mandātu un iesniegumu komisija lūdz veikt izmaiņas šā gada 16.decembra sēdes darba kārtībā - kā otro 2.jautājumu darba kārtībā iekļaut Saeimas lēmuma projektu “Par Māras Ceriņas 8.Saeimas deputātes pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partijas “Jaunais laiks” kandidātu saraksta Vidzemes vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtībā iekļauts.

Saeimas Mandātu un iesniegumu komisija lūdz veikt izmaiņas šā gada 16.decembra sēdes darba kārtībā - kā trešo jautājumu darba kārtībā iekļaut Saeimas lēmuma projektu “Par Ērika Škapara 8.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partijas “Jaunais laiks” kandidātu saraksta Rīgas vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtībā iekļauts.

Saeimas Mandātu un iesniegumu komisija lūdz veikt izmaiņas šā gada 16.decembra sēdes darba kārtībā - kā ceturto jautājumu darba kārtībā iekļaut Saeimas lēmuma projektu “Par Helēnas Demakovas 8.Saeimas deputātes pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no Tautas partijas kandidātu saraksta Rīgas vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtībā iekļauts.

Saeimas Mandātu un iesniegumu komisija lūdz veikt izmaiņas šā gada 16.decembra sēdes darba kārtībā - kā piekto jautājumu darba kārtībā iekļaut Saeimas lēmuma projektu “Par Arta Pabrika 8.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no Tautas partijas kandidātu saraksta Rīgas vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtībā iekļauts.

Saeimas Juridiskā komisija lūdz izdarīt izmaiņas šā gada 16.decembra sēdes darba kārtībā - iekļaut tajā Juridiskās komisijas izstrādāto likumprojektu “Grozījumi Latvijas Kriminālprocesa kodeksā” un lemt par tā nodošanu komisijai. Juridiskā komisija lūdz minēto likumprojektu nodot tikai Juridiskajai komisijai, kā arī lūdz minēto likumprojektu izskatīt pirmajā lasījumā bez atkārtotas izskatīšanas komisijā. Vai deputātiem ir iebildumi? Darba kārtība ir mainīta. Paldies.

Saeimas Aizsardzības un iekšlietu komisija lūdz izdarīt grozījumus šā gada 16.decembra sēdes darba kārtībā - iekļaut tajā alternatīva likumprojekta “Grozījumi Robežsardzes likumā” izskatīšanu pirmajā lasījumā kā darba kārtības 19.jautājumu. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta.

Saeimas Aizsardzības un iekšlietu komisija lūdz mainīt 16.decembra sēdes darba kārtību - iekļaut tajā Aizsardzības un iekšlietu komisijas izstrādāto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par policiju”” un izskatīt jautājumu par tā nodošanu komisijai. Aizsardzības un iekšlietu komisija lūdz minēto likumprojektu nodot tikai Aizsardzības un iekšlietu komisijai, kā arī lūdz minēto likumprojektu izskatīt pirmajā lasījumā bez atkārtotas izskatīšanas komisijā, iekļaujot to šīs sēdes darba kārtībā. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta.

Cienījamie kolēģi! Saeimas Prezidijs ir saņēmis Lagzdiņa, Pietkeviča, Ģīļa, Muižnieces un citu deputātu lūgumu izdarīt 16.decembra sēdes darba kārtībā izmaiņas - pārcelt Saeimas lēmuma projektu par deputāta mandāta apstiprināšanu Artim Pabrikam un to izskatīt kā darba kārtības 1.jautājumu. Vai deputātiem ir iebildumi? Nav iebildumu.

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija lūdz izdarīt izmaiņas šā gada 16.decembra sēdes darba kārtībā - izsvītrot no tās 41.punktu, tas ir, likumprojektu “Grozījumi likumā “Par aviāciju””. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts ir no darba kārtības izsvītrots.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Mūrnieces, Segliņa, Seiles, Zundas, Petera un citu deputātu lūgumu izdarīt izmaiņas šā gada 16.decembra sēdes darba kārtībā - iekļaut tajā Saeimas lēmuma projektu par atbildīgās komisijas maiņu likumprojektam “Grozījumi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likumā”, nosakot, ka Korupcijas, kontrabandas un organizētās noziedzības novēršanas un apkarošanas uzraudzības komisija ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi pret darba kārtības maiņu? Iebildumu nav. Paldies.

Sākam izskatīt darba kārtību.

Pirmais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Arta Pabrika 8.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no Tautas partijas kandidātu saraksta Rīgas vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”.

Saeimas Mandātu un iesniegumu komisijas vārdā - deputāts Pāvels Maksimovs.

P.Maksimovs (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Mandātu un iesniegumu komisija ir saņēmusi Aigara Kalvīša iesniegumu par to, ka viņš noliek deputāta mandātu uz Ministru prezidenta amata pienākumu pildīšanas laiku. Saskaņā ar Centrālās vēlēšanu komisijas informāciju nākamais deputātu kandidāts no Tautas partijas Rīgas vēlēšanu apgabala saraksta ir Artis Pabriks.

Komisija ir saņēmusi Arta Pabrika iesniegumu, ka viņš piekrīt uzņemties deputāta amata pienākumus.

Mandātu un iesniegumu komisija lūdz apstiprināt Arta Pabrika 8.Saeimas deputāta pilnvaras uz laiku, kamēr no Tautas partijas Rīgas vēlēšanu apgabala saraksta ievēlētais deputāts Aigars Kalvītis pilda Ministru prezidenta amata pienākumus.

Sēdes vadītāja. Lūdzu Pabrika kungu dot svinīgo solījumu.

A.Pabriks.

Labrīt!

Es, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātu Arti Pabriku parakstīt svinīgo solījumu.

Cienījamie kolēģi, es aicinu klausīties uzmanīgi, kad mūsu jaunie kolēģi deputāti dod svinīgo zvērestu vai solījumu!

Lūdzu Arti Pabriku ieņemt vietu sēžu zālē!

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Solvitas Āboltiņas 8.Saeimas deputātes pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partijas “Jaunais laiks” kandidātu saraksta Rīgas vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”.

Saeimas Mandātu un iesniegumu komisijas vārdā - deputāts Pāvels Maksimovs.

 

P.Maksimovs (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Mandātu un iesniegumu komisija ir saņēmusi Einara Repšes iesniegumu par to, ka viņš noliek deputāta mandātu uz ministra amata pienākumu pildīšanas laiku. Saskaņā ar Centrālās vēlēšanu komisijas informāciju nākamais deputāta kandidāts no partijas “Jaunais laiks” Rīgas vēlēšanu apgabala saraksta ir Solvita Āboltiņa.

Komisija ir saņēmusi Solvitas Āboltiņas iesniegumu, ka viņa piekrīt uzņemties deputāta amata pienākumus.

Mandātu un iesniegumu komisija lūdz apstiprināt Solvitas Āboltiņas 8.Saeimas deputātes pilnvaras uz laiku, kamēr no partijas “Jaunais laiks” Rīgas vēlēšanu apgabala saraksta ievēlētais deputāts pilda ministra amata pienākumus.

Sēdes vadītāja. Lūdzu Solvitu Āboltiņas kundzi dot svinīgo solījumu.

S.Āboltiņa.

Es, Solvita Āboltiņa, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīga Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Lūdzu Āboltiņas kundzi parakstīt svinīgo solījumu! Lūdzu Solvitu Āboltiņu ieņemt vietu sēžu zālē!

Cienījamie kolēģi! Pamatojoties uz Saeimas kārtības ruļļa 49.pantu, deputāti Kampars, Šadurskis, Bērziņš, Zaķis un citi deputāti lūdz pārtraukt sēdi uz 30 minūtēm.

Paziņojumam vārds Mandātu un iesniegumu komisijas vadītājam Pāvelam Maksimovam.

P.Maksimovs (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Mandātu un iesniegumu komisiju lūdzu sanākt uz sēdi komisijas sēžu zālē!

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi pret pārtraukumu? Nē. Paldies. Tātad pārtraukums - 30 minūtes. Tiekamies zālē pulksten 9.50.

Paziņojumam vārds deputātam Jurim Dalbiņam.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Aizsardzības un iekšlietu komisijas locekļus lūdzu sapulcēties Baltajā zālē uz īsu sēdi!

(Pārtraukums)

 

 

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

 

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Tāpēc, ka vēl nav beigusies Mandātu un iesniegumu komisijas sēde, mums pārtraukums pagarinās vēl par 10 minūtēm.

(Pārtraukums)

 

 

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Pirms turpinām Saeimas sēdi, paziņoju, ka Saeimas Prezidijs ir saņēmis Aizsardzības un iekšlietu komisijas lūgumu izdarīt šā gada 16.decembra sēdes darba kārtībā grozījumu - izsvītrot no tās lēmuma projektu “Par Nacionālās drošības koncepcijas nodošanu pārstrādāšanai”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Ir? Ja deputātiem ir iebildumi, lūdzu deputātus balsot par darba kārtības maiņu - lēmuma projekta “Par Nacionālās drošības koncepcijas nodošanu pārstrādāšanai” izsvītrošanu no tās! Cienījamie deputāti, mums tagad būs jābalso par darba kārtības maiņu!

Tā kā Mandātu un iesniegumu komisijas priekšsēdētājs ir atgriezies, komisija ir atrisinājusi visus jautājumus un mēs turpinām sēdi.

(No zāles dep. A.Golubovs: “Ir iebildumi!”)

Ja deputātam Golubovam ir iebildumi, tad, lūdzu, balsosim par to, ka sēde turpināma tieši tagad!

Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 79, pret un atturas - nav. Sēdi mēs turpināsim tagad.

Vai deputātiem ir iebildumi pret to, ka Aizsardzības un iekšlietu komisija lūdz svītrot no šodienas sēdes darba kārtības lēmuma projektu “Par Nacionālās drošības koncepcijas nodošanu pārstrādāšanai”? (Starpsauciens: “Nav!”) Deputātiem iebildumu nav. Paldies.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputātu Lagzdiņa, Pietkeviča, Ģīļa, Estas, Muižnieces un citu lūgumu izdarīt izmaiņas Saeimas šā gada 16.decembra sēdes darba kārtībā un pārcelt Saeimas lēmuma projekta “Par Saeimas pārstāvju apstiprināšanu Ziemeļu Investīciju bankas Kontroles komitejā” izskatīšanu uz darba kārtības beigām un skatīt to kā pēdējo jautājumu. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Paldies.

Turpināsim izskatīt darba kārtību!

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Māras Ceriņas 8.Saeimas deputātes pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partijas “Jaunais laiks” kandidātu saraksta Vidzemes vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”.

Mandātu un iesniegumu komisijas vārdā - deputāts Pāvels Maksimovs.

P.Maksimovs (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Mandātu un iesniegumu komisija ir saņēmusi Artura Krišjāņa Kariņa iesniegumu par to, ka viņš noliek deputāta mandātu uz ministra amata pienākumu pildīšanas laiku. Saskaņā ar Centrālās vēlēšanu komisijas informāciju nākamais deputātu kandidāts no partijas “Jaunais laiks” Vidzemes vēlēšanu apgabala ir Māra Ceriņa.

Komisija ir saņēmusi Māras Ceriņas iesniegumu, ka viņa piekrīt uzņemties deputāta amata pienākumus.

Mandātu un iesniegumu komisija lūdz apstiprināt Māras Ceriņas 8.Saeimas deputāta pilnvaras uz laiku, kamēr no partijas “Jaunais laiks” Vidzemes vēlēšanu apgabala saraksta ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus.

Sēdes vadītāja. Lūdzu Māru Ceriņu nodot svinīgo solījumu!

M.Ceriņa.

Es, Māra Ceriņa, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā svinīgi solu būt uzticīga Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies! Lūdzu Māru Ceriņas kundzi parakstīt svinīgo zvērestu!

Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Lūdzu Māru Ceriņas kundzi ieņemt vietu Saeimas sēžu zālē.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Ērika Škapara 8.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partijas “Jaunais laiks” kandidātu saraksta Rīgas vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”.

Mandātu un iesniegumu komisijas vārdā - deputāts Pāvels Maksimovs.

P.Maksimovs (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Mandātu un iesniegumu komisija ir saņēmusi Inas Druvietes iesniegumu par to, ka viņa noliek deputāta mandātu uz ministra amata pienākumu pildīšanas laiku. Saskaņā ar Centrālās vēlēšanu komisijas informāciju nākamais deputātu kandidāts no partijas “Jaunais laiks” Rīgas vēlēšanu apgabala saraksta ir Ēriks Škapars.

Komisija ir saņēmusi Ērika Škapara iesniegumu, ka viņš piekrīt uzņemties deputāta amata pienākumus.

Mandātu un iesniegumu komisija lūdz apstiprināt Ērika Škapara 8.Saeimas deputāta pilnvaras uz laiku, kamēr no partijas “Jaunais laiks” Rīgas vēlēšanu apgabala saraksta ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus.

Sēdes vadītāja. Lūdzu Ēriku Škaparu nodot svinīgo solījumu!

Ē.Škapars.

Es, Ēriks Škapars, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā svinīgi solu būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Lūdzu Ēriku Škaparu parakstīt svinīgo solījumu!

Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 78, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Lūdzu deputātu Ēriku Škaparu ieņemt savu vietu sēžu zālē.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Helēnas Demakovas 8.Saeimas deputātes pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no Tautas partijas kandidātu saraksta Rīgas vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”.

Mandātu un iesniegumu komisijas vārdā - deputāts Pāvels Maksimovs.

P.Maksimovs (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Mandātu un iesniegumu komisija ir saņēmusi Gundara Bērziņa iesniegumu par to, ka viņš noliek deputāta mandātu uz ministra amata pienākumu pildīšanas laiku. Saskaņā ar Centrālās vēlēšanu komisijas informāciju nākamais deputātu kandidāts no Tautas partijas Rīgas vēlēšanu apgabala saraksta ir Helēna Demakova. Komisija ir saņēmusi Helēnas Demakovas iesniegumu, ka viņa piekrīt uzņemties deputāta amata pienākumus. Mandātu un iesniegumu komisija lūdz apstiprināt Helēnas Demakovas 8.Saeimas deputātes pilnvaras uz laiku, kamēr no Tautas partijas Rīgas vēlēšanu apgabala saraksta ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus.

Sēdes vadītāja. Lūdzu Helēnu Demakovu nodot svinīgo solījumu.

H.Demakova.

Es, Helēna Demakova, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā svinīgi solu būt uzticīga Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Lūdzu Demakovas kundzi parakstīt svinīgo solījumu! Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 81, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Lūdzu Demakovas kundzi ieņemt vietu sēžu zālē!

Cienījamie kolēģi! Ņemot vērā to, ka ir nepieciešams tehnisku iemeslu dēļ pārveidot balsošanas iekārtas, jo mums ir jauni deputāti, un arī sakarā ar to, ka pulksten 10.30 ir kārtējais pārtraukums Saeimas sēdē, mēs sēžu zālē tiksimies pulksten 11.00.

Vārds paziņojuma nolasīšanai deputātam Andrim Ārgalim.

A.Ārgalis (Tautas partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Tūlīt pat Dzeltenajā zālē tiks dibināta Latvijas un Čīles parlamentu sadarbības grupa. Lūdzu ieinteresētos deputātus ierasties uz dibināšanas sapulci!

Sēdes vadītāja. Vārds paziņojumam Aigaram Pētersonam.

A.Pētersons (frakcija “Jaunais laiks”).

Godājamie kolēģi! Pulksten 10.30 Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde.

Sēdes vadītāja. Vārds paziņojumam Aleksandram Kiršteinam.

A.Kiršteins (Tautas partijas frakcija).

Godājamie Ārlietu komisijas deputāti! Kā parasti pulksten 10.30 Ārlietu komisijas zālē sēde.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Vārds paziņojumam Saeimas sekretāram Jānim Šmitam.

J.Šmits (8.Saeimas sekretārs).

Godātie kolēģi! Frakciju padomes sēde notiks pulksten 10.45 Sarkanajā zālē.

Paldies par uzmanību!

(Pārtraukums)

 

 

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi, mēs turpinām Saeimas sēdes darbu!

Sākam izskatīt darba kārtību.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputātu Andreja Klementjeva, Aleksandra Bartaševiča, Jāņa Urbanoviča, Vitālija Orlova un Ivana Ribakova iesniegto likumprojektu “Grozījums likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”” un ierosina to nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

“Par” pieteicies runāt deputāts Andrejs Klementjevs.

A.Klementjevs (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Labdien, augsti godātie deputāti! Lūdzu izlasīt mūsu piedāvāto likumprojektu. Tā būtība ir tāda, ka šobrīd pensionāri maksā ienākuma nodokli no summas virs 100 latiem mēnesī. Es gribu atgādināt, ka tas ir minimums šodien Latvijā, par ko cilvēks var izdzīvot. Iznāk tā, ka cilvēks ar saviem nodokļiem nopelnīja pensiju, valsts viņam izmaksā šo pensiju, bet, ja viņš to ir nopelnījis virs iztikas minimuma, mēs sakām: “O, stop! Lūdzu, samaksā vēl 25% no sava pārpalikuma!” Es domāju, ka šī valsts politika nav godīga pret pensionāriem, tāpēc ka, ja cilvēks ir samaksājis sociālo nodokli, ja viņš ir domājis par savām vecumdienām un sakrājis naudu virs šīs summas, tad viņu vispār nevajadzētu aplikt ar nodokli.

Mēs šo priekšlikumu iesniedzām jau pirms mēneša, bet jūs to neatbalstījāt. Sakarā ar to mēs piedāvājam kompromisa variantu - paaugstināt šo summu līdz 150 latiem mēnesī. Tad mēs palīdzēsim 20 tūkstošiem cilvēku, kuri godīgi ir nopelnījuši pensiju, uz svētkiem nopirkt kaut ko vairāk, nekā šodien paredz iztikas minimums.

Es runāju nevis par to, ka mēs iedosim kaut ko vairāk, nekā cilvēks ir nopelnījis. Mēs runājam par to, ka cilvēki godīgi šo summu ir iemaksājuši valsts budžetā un ka valsts šodien no valsts līdzekļiem var atļauties šo summu samaksāt, tāpēc ka jūs ļoti labi zināt, ka šodien valstij ar sociālo budžetu problēmu nav. Un tad priekšlikums ir tāds.

Šī summa - 100 latu mēnesī - jau darbojas vairāk kā divus gadus, pa šo laiku iztikas minimums ir pieaudzis, bet summa nav mainījusies. Mēs paaugstinājām ļoti daudzas ekonomiskās normas, kuras paredzēja, ka valstī ir ne tikai inflācija, bet ir arī lielāka minimālā alga un tā tālāk, taču šī summa nav mainījusies.

Līdz ar to Tautas saskaņas partija piedāvā 2005.gadā neapliekamo minimumu pensionāriem, lai tas būtu 150 latu mēnesī, bet 2006.gadā - 200 lati. Es domāju, ka tas nav priekšlikums no opozīcijas puses, bet tas ir likumprojekts, kurš skar cilvēkus, tāpēc būtu godīgi, ka cilvēki, kuri strādā parlamentā, padomātu ne tikai par to ļaužu kategoriju, kura šodien maksā nodokļus, bet arī par pensionāriem.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Neviens deputāts nav pieteicies runāt “pret”.

Cienījamie kolēģi! Pirms balsošanas, lūdzu, vēlreiz ievietojiet kartiņu balsošanas mehānismā, jo ir bijis tehnisks labojums sakarā ar to, ka zālē ir jauni deputāti. Es lūdzu to izdarīt tagad.

Cienījamie kolēģi! Lūdzu, balsosim par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 21, pret - 26, atturas - 35. Likumprojekts komisijai nav nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Rīgas vēsturiskā centra saglabāšanas un aizsardzības likumā” nodot Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai un Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un noteikt, ka Izglītības, kultūras un zinātnes komisija ir atbildīgā komisija.

Deputāts Dzintars Ābiķis ir pieteicies runāt “par”.

Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātam Dzintaram Ābiķim.

Dz.Ābiķis (Tautas partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Ņemot vērā, ka iesniegtā priekšlikuma būtība ir saistīta tieši ar finanšu plūsmas maiņu, ar finanšu lietām, lūdzu noteikt par atbildīgo komisiju Budžeta un finanšu (nodokļu) komisiju un par
līdzatbildīgo - Izglītības, kultūras un zinātnes komisiju.

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem nav iebildumu? Lūdzu, balsosim par to, lai likumprojekts tiktu nodots Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Izglītības, zinātnes un kultūras komisijai, nosakot, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 76, pret - nav, atturas - 6. Likumprojekts nodots komisijām.

Saeimas Prezidijs ierosina Strazdiņa, Zaķa, Jaundžeikara, Petera, Kalniņa un citu deputātu iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par akcīzes nodokli”” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot arī atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 76, pret - nav, atturas - 8. Likumprojekts nodots komisijām.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Par Nolīgumu starp Ziemeļatlantijas līguma slēdzējām pusēm par sadarbību ar atomieročiem saistītas informācijas jomā” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai un Ārlietu komisijai un noteikt, ka Ārlietu komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot arī atbildīgo komisiju. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 76, pret - 8, atturas - 2. Likumprojekts nodots komisijām.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par valsts budžetu 2004.gadam”” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un visām pārējām Saeimas komisijām un noteikt, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija.

Deputāts Aleksandrs Bartaševičs ir pieteicies runāt “pret”.

A.Bartaševičs (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Tautas saskaņas partijas frakcija nevar atbalstīt valdības iesniegtā 2005.gada budžeta projekta nodošanu komisijām, jo, neskatoties uz budžeta izdevumu daļas būtisku kopējo pieaugumu, budžetā turpina samazināties summa, kas paredzēta sociālajām vajadzībām un pašvaldībām.

Valstī veidojas kurioza situācija: sociāli vismazāk aizsargātā daļa valsts iedzīvotāju - pensionāri - straujās inflācijas dēļ grimst arvien dziļākā nabadzībā, bet valsts pamatbudžets turpinās pelnīt uz valsts pensiju budžeta rēķina (24 miljoni latu) un uz pensiju budžeta pārpalikuma rēķina (45,9 miljoni latu). Tiek plānots uzlabot valsts konsolidētā budžeta fiskālā deficīta rādītājus ar šādiem paņēmieniem. Kopējā pārpalikuma summa divos periodos sasniedz 100 miljonus latu. Tas nozīmē, ka mēs no sociālā budžeta ņemam 100 miljonus un ieliekam valsts pamatbudžetā, un ar to, protams, mēs apkrāpjam pensionārus, ne kādus citus cilvēkus.

Otrais moments. Valdība it kā vēlas veidot stipras un ekonomiski patstāvīgas pašvaldības, bet pašvaldībām atvēlēto budžeta izdevumu procentuālais apjoms no iekšzemes kopprodukta jau kārtējo gadu tiek samazināts līdz 9 procentiem. Budžeta projektā tiek “apcirpts” pašvaldību ceļu remonta un uzturēšanas finansējums un nav paredzēti līdzekļi jaunu novadu veidošanās veicināšanai.

Valdība nespēj rast risinājumu īres griestu atcelšanas problēmai.

Vienīgais budžeta izdevumu postenis, kurš ikgadēji un stabili pieaug, ir izdevumi aizsardzībai. 2005.gadā šis budžets palielināsies par 16 miljoniem latu. Tā nav maza summa! Un izskatās, ka Aizsardzības ministrijai ir liela problēma ar šīs naudas apguvi, kaut gan par problēmu mēs to nevaram nosaukt, jo to atrisināt ir ļoti viegli: novirzīsim vairāk par 10 miljoniem atalgojumam, un problēma atrisināta. Es gribu atgādināt cienījamajiem kolēģiem, ka Aizsardzības ministrijai jau pirms šā piedāvātā budžeta bija vislielākā vidējā alga salīdzinājumā ar pārējām ministrijām. Taču tomēr mēs par 56 procentiem šo algu vēl palielinājām! Protams, nav slikti, ka kaut viena mūsu valsts iedzīvotāju kategorija saņems lielas algas, taču tas palielinājums nav samērots ar tiem ieņēmumiem, kādi ir Latvijas pensionāriem.

Tautas saskaņas partijas frakcija cer, ka valdošā labējā koalīcija tomēr spēs izrauties no labējo ilūziju ietvariem, no ilūzijām par valsts attīstības pašregulācijas spējām, un beidzot pievērsīs vajadzīgo uzmanību sociālās sfēras un pašvaldību attīstībai.

Mūsu aicinājums - neatbalstīt 2005.gada budžetu un balsot “pret”.

Sēdes vadītāja. Neviens deputāts nav pieteicies runāt “par”. Taču mums patlaban jārunā par grozījumiem 2004.gada budžetā, nevis par 2005.gada budžetu.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta “Grozījumi likumā “Par valsts budžetu 2004.gadam”” nodošanu komisijām, nosakot arī atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 71, pret - 12, atturas - 6. Likumprojekts ir nodots komisijām.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Par valsts budžetu 2005.gadam” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un visām pārējām Saeimas komisijām un noteikt, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija.

Deputāts Jakovs Pliners ir pieteicies runāt “pret”.

 

J.Pliners (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Godājamais Prezidij! Cienījamie deputāti! No vienas puses, izskatāmais budžeta projekts ir daudz labāks par iepriekšējo gadu projektiem. Ministru kabinetam, godīgi sakot, paveicies, ka Latvijas ekonomiskā attīstība ļauj palielināt izdevumus sociālajā sfērā, piešķirt naudu investīcijām, turklāt saglabāt pieļaujamo budžeta deficītu. Līdz ar to valdībai rokas ir brīvas. Atliek tikai prātīgi izmantot šo iespēju.

Mēs varam tikai uzslavēt izpildvaru par pedagogu darba samaksas un bērna pabalsta palielināšanu. Taču mūs mulsina tas veids, kādā valdība izmanto šīs visai plašās iespējas. Acīmredzot pieredzes trūkums un nespēja pilnvērtīgi sadarboties ar opozīciju traucē noteikt reālās vajadzības un atbilstoši tām tērēt naudu.

Nepamatots, mūsuprāt, ir līdzekļu pieaugums valsts aizsardzībai. Jau tagad šajā budžeta programmā ir tik daudz līdzekļu, ka ministri cenšas izgudrot, kā varētu šo naudu izmantot citām vajadzībām. Mūsu viedoklis - jāgroza nepamatotais, pat stulbais likums par aizsardzības finansēšanu, jārunā ar NATO partneriem par iespēju nepielāgoties šim kritērijam, kā to dara dažas citas valstis.

Otrkārt. Denacionalizēto namu problēma risināma ne tikai īres griestu kontekstā. Ja šī valdība domās par ilgtspējīgu attīstību, tad atbalstīs mūsu priekšlikumu un piešķirs finansējumu šai valsts programmai - denacionalizēto namu īrnieku interešu aizstāvībai. Tieši šajā jomā, nevis Ādažu poligonā patlaban tiek risināta mūsu valsts drošības problēma.

Treškārt. Medicīna jau sen kļuvusi par nopietnas problēmas avotu, to līdz šim nevarēja atrisināt neviena valdība.

Kalvīša kunga valdībai ir unikāla iespēja pārcirst šo Gordija mezglu. Tomēr valdība izdomāja mistisku budžeta programmu krīzes pārvarēšanai ar 34,5 miljoniem. Interesanti, kā būs ar šo programmu? Vai nevar gadīties tā, ka tiks rīkoti tikai pieredzes apmaiņas braucieni, eiroremonti, veikti nevienam nevajadzīgi pētījumi? Šaubos, vai šī nauda nonāks ārstu vai pacientu rīcībā.

Budžets, protams, pēc tā nodošanas komisijām nekļūs labāks, tāpēc mēs balsosim “pret”. Mums būs grūti īsā laikā sagatavot savus priekšlikumus, tāpēc mēs ierosināsim atbalstīt garāku termiņu priekšlikumu iesniegšanai. Es ceru, ka, ja jūs otrajā lasījumā balsosiet “par” mūsu priekšlikumiem, tad mēs noteikti varētu atbalstīt 2005.gada budžeta projekta apstiprināšanu.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Neviens deputāts nav pieteicies runāt “par”.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot arī atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 72, pret - 19, neviens deputāts neatturas. Likumprojekts nodots komisijām.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Likumā par budžetu un finanšu vadību” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 70, pret - 11, neviens deputāts neatturas. Likumprojekts nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 75, pret - 10, neviens deputāts neatturas. Likumprojekts nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par uzņēmumu ienākuma nodokli”” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 77, pret - 11, neviens deputāts neatturas. Likumprojekts nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par pievienotās vērtības nodokli”” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 76, pret - 9, neviens deputāts neatturas. Likumprojekts nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par akcīzes nodokli”” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju. Lūdzu zvanu!

 

 

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētājas biedrs

Andris Ārgalis.

Sēdes vadītājs. Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 75, pret - 10, neviens neatturas. Likumprojekts nodots komisijai.

Nākamais ir likumprojekts “Grozījums Ugunsdrošības un ugunsdzēsības likumā”. Saeimas Prezidijs ierosina to nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Aizsardzības un iekšlietu komisijai un Budžeta un finanšu (nodokļu) komisiju noteikt par atbildīgo komisiju. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 65, pret - 17, atturas - 2. Likumprojekts nodots komisijām.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Slaktera, Pietkeviča, Lagzdiņa, Šņepstes un citu deputātu iesniegumu. Minētie deputāti lūdz izsludināt 2004.gada 16.decembra sēdē pārtraukumu uz 30 minūtēm uzreiz pēc darba kārtības 12.punkta - likumprojekta “Grozījums Ugunsdrošības un ugunsdzēsības likumā” - izskatīšanas.

Vai deputātiem ir iebildumi pret to, ka Saeimas Prezidijs izsludina pārtraukumu uz 30 minūtēm? Lūdzu balsošanas režīmu! Balsojam par 30 minūšu ilgu Saeimas sēdes pārtraukumu. Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu zvanu! Lūdzu rezultātu! Par - 71, pret - 18, atturas - 1. Tiek pasludināts 30 minūšu ilgs Saeimas sēdes pārtraukums - līdz pulksten 12.00.

Paziņojumam vārds deputātam Atim Slakterim.

A.Slakteris (Tautas partijas frakcija).

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas deputātus aicinu pārtraukumā pulcēties uz komisijas sēdi Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas telpās.

Sēdes vadītājs. Vārds deputātei Jevgenijai Stalidzānei.

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Sociālo un darba lietu komisijas sēde - komisijas telpās.

Sēdes vadītājs. Sēdi atsākam pulksten 12.00.

(Pārtraukums)

 

 

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi, turpināsim Saeimas sēdes darbu!

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas lūgumu izdarīt 16.decembra sēdes darba kārtībā izmaiņas - nākamo izskatīt likumprojektu “Grozījumi likumā “Par valsts budžetu 2004.gadam””. Vai deputātiem ir iebildumi? Ja deputātiem nav iebildumu pret šādām darba kārtības izmaiņām, tad likumprojekts ir iekļauts darba kārtībā.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas lūgumu izdarīt 16.decembra sēdes darba kārtībā izmaiņas - aiz jautājuma “Grozījumi likumā “Par valsts budžetu 2004.gadam”” iekļaut likumprojektu paketi - likumprojektu “Par valsts budžetu 2005.gadam” ar to pavadošajiem likumprojektiem pirmajā lasījumā. Likumprojektu paketē iekļauti šādi likumprojekti: “Grozījumi Likumā par budžetu un finanšu vadību”, “Grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli””, “Grozījumi likumā “Par uzņēmumu ienākuma nodokli””, “Grozījumi likumā “Par pievienotās vērtības nodokli””, “Grozījumi likumā “Par akcīzes nodokli””, “Grozījumi Ugunsdrošības un ugunsdzēsības likumā” un jau minētais likumprojekts “Par valsts budžetu 2005.gadam”. Vai deputātiem ir iebildumi pret darba kārtības izmaiņām? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir izmainīta.

Turpināsim izskatīt darba kārtību!

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par valsts budžetu 2004.gadam””.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Atis Slakteris.

A.Slakteris (Tautas partijas frakcija).

Godātie kolēģi! Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija izskatīja jautājumu par grozījumiem valsts 2004.gada budžetā un, nevienam deputātam neiebilstot, piekrita atzīt šo likumprojektu par steidzamu.

Aicinu deputātus atbalstīt steidzamību.

Sēdes vadītāja. Vai deputāts Orlovs vēlas runāt par steidzamību? Nē?

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 75, pret - 8, neviens neatturas. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

A.Slakteris. Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija savā sēdē runāja par grozījumiem šāgada budžetā un, nevienam deputātam neiebilstot, to atbalstīja visi deputāti, ka šie grozījumi būtu izdarāmi.

Es gribētu, kolēģi, vērst uzmanību uz to faktu, ka sakarā ar to, ka mūsu iekšzemes kopprodukts strauji pieaug un mūsu nodokļu ieņēmumi aug, ir radusies iespēja šajā gadā papildus izlietot 43,7 miljonus latu. Un ir ļoti nepieciešams, lai šo naudu varētu reāli apgūt un lai to saņemtu tie, kuriem šī nauda ir domāta, to visu izdarīt pēc iespējas ātrāk.

Es gribu atgādināt, ka budžeta grozījumos 17 miljoni latu ir paredzēti zemniekiem tiešajiem maksājumiem, 2 miljoni - struktūrfondu projektu īstenošanai, 4 miljoni - bibliotēkas celtniecībai, 1 miljons - sportam, futbolu laukumu segumiem un arī iemaksām Eiropas Savienībā.

Aicinu deputātus atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Vitālijs Orlovs.

V.Orlovs (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie deputāti! Tautas saskaņas partijas frakcija neiebilst pret valdības priekšlikumu par 19,7 miljoniem latu palielināt valsts 2004.gada budžeta ieņēmumu daļu, no kuriem, pasvītroju, 12,3 miljonus latu veidos speciāla pensiju budžeta papildu ieņēmumi, radot šā budžeta kopējo pārpalikumu 2004.gadā, jau 42,6 miljonu latu apmērā.

Bet kā šī papildu nauda tiek izmantota? Kopējā izdevumu daļa tika palielināta par 26,5 miljoniem, piešķirot naudu gan zemniekiem, gan sportam, gan Eiropas Kopienas budžetam, gan Nacionālajai bibliotēkai, gan Eiropas Investīciju bankai, bet pensionāriem, uz kuru rēķina ir iegūts šo ieņēmumu pieaugums?

Valsts sociālā budžeta izdevumu daļa 2004.gadam (salīdzinājumā ar plānoto) tika samazināta par 180 tūkstošiem latu, nemaz nerunājot par pieaugumu. Tagad valdība kārtējo reizi apmierināja citas budžeta vajadzības uz pensionāru rēķina.

Mēs nevaram atbalstīt šādu politiku, jo īpaši tāpēc, ka inflācijas dēļ iztikas minimums jau pārsniedz 100 latus, bet kāda ir vidējā valsts pensija - to mēs jau zinām. Šāda politika ir vērsta uz pensionāru paātrinātu iznīcināšanu.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Ministru kabineta vārdā vārds veselības ministram Gundaram Bērziņam.

G.Bērziņš (veselības ministrs).

Cienījamie kolēģi! Es gribētu sacīt, ka tas, kas izskanēja tikko no tribīnes, ir meli un maldi. No pensiju naudas netiek aiztikts neviens santīms, tā saglabājas. Šogad bija lielākā pensiju indeksācija, kāda jebkad ir bijusi. Nākamgad valdība pensiju indeksācijai piedāvā 54 miljonus latus, tātad ir paredzēta divreizēja indeksācija ne mazāk kā 4 latu apmērā - 1.maijā un 1.novembrī. Un šobrīd galvenais, kas gaida šo budžeta naudu un kas to ir pelnījuši pēc šā grūtā gada, ir lauksaimnieki. Bez tā, ka šogad budžetā jau bija pietiekami lielas summas, lauksaimniecības Eiropas maksājumu izmaksai šobrīd valdība gada beigās ir atradusi iespēju izmaksāt papildus 19 miljonus latu. Tas skar desmitus tūkstošus lauku iedzīvotājus. Pie kam to var izdarīt tikai tajā gadījumā, ja šo likumprojektu pieņem pietiekami ātri un izsludina, un tad šo naudu lauksaimniekiem var pārskaitīt.

Tāpēc, neskatoties varbūt uz dažādām domstarpībām un citām lietām, es aicinu atbalstīt šo projektu un vēlreiz noliedzu tos melus, kas te skanēja no tribīnes. No pensiju naudas neviens santīms netiek aiztikts!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams, Slaktera kungs?

A.Slakteris. Nav.

Sēdes vadītāja. Ja komisijas vārdā nekas nav piebilstams, lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 75, pret - 19, neviens neatturas. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un izskatīšanas laiku otrajā lasījumā!

A.Slakteris. Godātie kolēģi! Lai šie budžeta grozījumi reāli sasniegtu katru, kam šī nauda ir paredzēta, - un tie ir tūkstošiem cilvēku Latvijas
laukos -, tam visam ir vajadzīgs kāds laiks. Jūs varat man ticēt, jo man ir pieredze šajā jautājumā.

Tuvojas Ziemassvētki, Jaunais gads, un lai to visu varētu tiešām izdarīt un lai mūsu Saeimas darba rezultātā Latvijas laukos ieplūstu tā nauda, ko budžets pašlaik var atļauties, es aicinu deputātus, ja jūs tam piekristu, nobalsot tūlīt arī otrajā lasījumā, lai varētu sākt strādāt ierēdniecība un lai šī nauda sasniegtu adresātu. Jo tas ir pats labākais, ko Saeima šajā brīdī var izdarīt.

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi? (Starpsauciens: “Ir!”) Deputātiem ir iebildumi. Lūdzu, nosakiet priekšlikumu iesniegšanas termiņu!

Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātam Buzajevam!

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - līdz piektdienas vakaram un izskatīšana - pirmdien ārkārtas sēdē.

Sēdes vadītāja. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 17.decembris un izskatīšana - 20.decembra ārkārtas sēdē, ja tāda būs.

Ir vēl arī citi priekšlikumi. Lūdzu, Slaktera kungs!

A.Slakteris. Komisija, debatējot un piedāvājot Saeimai nobalsot par šo likumprojektu uzreiz otrajā lasījumā, izskatīja arī otru variantu. Ja kādam deputātam ir iebildumi pret to, ka Latvijas lauksaimnieki saņem šo naudu laikā... Mēs apzināmies, ka tas mums tik un tā ir jāizdara ātri, tāpēc ir piedāvājums par priekšlikumu iesniegšanas termiņu noteikt šodienu pulksten 12.30 un izskatīt budžetu otrajā lasījumā šīsdienas sēdē kā pēdējo jautājumu.

Sēdes vadītāja. Tad ir divi priekšlikumi. Lūdzu, balsosim vispirms par deputāta Buzajeva priekšlikumu, jo tas ir radikālāks. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 17.decembris, izskatīšana - 20.decembra sēdē, ja gadījumā tāda tiks sasaukta. Lūdzu, balsosim par šo priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 13, pret - 73, atturas - 7. Priekšlikums nav atbalstīts.

Tātad priekšlikumu iesniegšanas laiks ir šodien līdz pulksten 12.30 un izskatīšana - šodienas sēdē kā pēdējais darba kārtības jautājums. Paldies.

Pirms mēs tālāk izskatām darba kārtību, daru jums zināmu, ka ir saņemts Mandātu un iesniegumu komisijas priekšlikums - izdarīt izmaiņas Saeimas šā gada 16.decembra sēdes darba kārtībā un kā darba kārtības 53.jautājumu iekļaut Saeimas lēmuma projektu “Par Baibas Brigmanes 8.Saeimas deputātes pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partijas “Jaunais laiks” kandidātu saraksta Rīgas vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”. Vai deputātiem ir iebildumi? (Starpsauciens: “Nav!”) Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Likumā par budžetu un finanšu vadību”. Pirmais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Atis Slakteris.

A.Slakteris (Tautas partijas frakcija).

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija, skatot 2005.gada budžeta likumu un to pavadošo likumu paketi, nevienam nebalsojot “pret” un diviem deputātiem atturoties, nolēma, ka šis likumprojekts un to pavadošo likumu pakete ir steidzama.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 74, pret - 11, atturas - 6. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

A.Slakteris. Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija, skatot savā sēdē budžetu, nevienam deputātam nebalsojot “pret” un diviem atturoties, nolēma atbalstīt visus budžeta paketē iekļautos likumprojektus un arī pašu budžeta projektu.

Es saprotu, ka mums ir jābalso pēc kārtas par katru likumprojektu atsevišķi.

Tātad vispirms ir likumprojekts “Grozījumi Likumā par budžetu un finanšu vadību”. Jā...

Sēdes vadītāja. Slaktera kungs, vispirms mēs balsosim par budžeta paketes visu likumu atzīšanu par steidzamiem. Un debates notiks par visu likumprojektu paketi kopumā.

Tātad likumprojekts “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”...

A.Slakteris. Es aicinu Saeimu atbalstīt steidzamību likumprojektam “Grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli””.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 72, pret - 12, atturas - 6. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

A.Slakteris. Aicinu deputātus atbalstīt steidzamību likumprojektam “Grozījumi likumā “Par uzņēmumu ienākuma nodokli””.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 74, pret - 12, atturas - 6. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

A.Slakteris. Aicinu deputātus atbalstīt steidzamību likumprojektam “Grozījumi likumā “Par pievienotās vērtības nodokli””.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 75, pret - 11, atturas - 6. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

A.Slakteris. Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā aicinu atbalstīt steidzamību likumprojektam “Grozījumi likumā “Par akcīzes nodokli””.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 74, pret - 12, atturas - 4. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

A.Slakteris. Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā aicinu atbalstīt steidzamību likumprojektam “Grozījums Ugunsdrošības un ugunsdzēsības likumā”.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 66, pret - 13, atturas - 8. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

A.Slakteris. Lūdzu piešķirt steidzamību likumprojektam “Par valsts budžetu 2005.gadam”.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 73, pret - 12, atturas - 3. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

A.Slakteris. Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā aicinu atbalstīt likumprojektu “Grozījumi Likumā par budžetu un finanšu vadību”. Es atgādinu deputātiem, ka debates ir par visu budžeta paketi kopumā.

Sēdes vadītāja. Vārds Ministru kabineta pārstāvim - finanšu ministram Oskaram Spurdziņam.

O.Spurdziņš (finanšu ministrs).

Labdien, cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Augsti godātie Saeimas deputāti!

Mūsu valsts ir aizvadījusi dinamisku un jauniem izaicinājumiem bagātu gadu. Latvija ir kļuvusi par pilntiesīgu NATO un Eiropas Savienības dalībvalsti. Tas, protams, ir apsveicami. Taču vai mūs apmierina nabadzīgākās Eiropas Savienības dalībvalsts statuss? Vienīgā Latvijas sabiedrībai pieņemamā atbilde uz šo jautājumu var būt tikai kategorisks “nē”. Tāpēc pašreizējās valdības un Saeimas darbs pie nākamā gada valsts budžeta projekta ir ārkārtīgi svarīgs, jo nākamā gada valsts budžets būtiski ietekmēs Latvijas tautsaimniecību 2005.gadā un arī turpmākajos gados. Nav šaubu, ka mūsu galvenais mērķis pēc Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā un NATO ir mūsu valsts pārticības līmeņa paaugstināšana, tāpēc 2005.gada valsts budžets ir maksimāli vērsts uz investīcijām un uz Eiropas Savienības struktūrfondu līdzekļu apguvi, vienlaicīgi sabalansējot valsts atbalstu sabiedrības sociālajām vajadzībām.

Liktenim un maniem kolēģiem - Latvijas politiķiem - ir labpaticies, ka šogad jau otro reizi man ir tas gods piedāvāt nākamā gada valsts budžeta projektu apstiprināšanai Saeimā. Jums droši vien interesē, kas ir mainījies 2005.gada valsts budžeta projektā salīdzinājumā ar vēl Induļa Emša valdības laikā izstrādāto. Ar pilnu atbildību varu apgalvot, ka nākamā gada valsts budžeta projekts pa šo laiku ir kļuvis vēl precīzāks, sabiedrības aktuālākajām vajadzībām atbilstošāks, un tajā vēl vairāk ir sasniegts šķietami neiespējamais; proti, sakarā ar veiksmīgo nodokļu iekasēšanu šā gada laikā Finanšu ministrijai un valdībai ir izdevies samazināt budžeta deficītu nākamā gada valsts budžeta projektā līdz 133,5 miljoniem latu, un tas ir tikai 1,67 procentu apmērā no iekšzemes kopprodukta. Tas pilnībā iekļaujas Eiropas Savienības valstīm saistošo Māstrihtas kritēriju līmenī un ir būtisks fiskālā deficīta samazinājums salīdzinājumā ar 2004.gadu. Šis skaitlis precīzāk par jebkuriem vārdiem uzrāda valdības rūpes par inflācijas samazināšanu un apliecina tās vēlmi ieturēt kursu uz bezdeficīta budžetu. Tajā pašā laikā valdība ir spējusi papildus rast vairāk nekā 40 miljonu latu veselības aprūpes nozarei, zinātnei un sportam.

Esmu gandarīts, ka tas ir izdarīts bez vilcināšanās. Tātad 2005.gada valsts budžetu mums ir iespējas apstiprināt jau šogad.

Man ir patiess prieks, ka valdošās koalīcijas partijas ir spējušas “nesaplosīt” šo budžeta projektu ar populistiskiem priekšlikumiem (Starpsauciens: “Pats esi populists!”), no kuriem droši vien bija grūti atturēties pirms gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām. Paldies jums par to! Un es ļoti ceru, ka līdzīgus pateicības vārdus drīz varēšu teikt arī jums, godātie Saeimas deputāti!

Tā kā 2004.gada deviņos mēnešos Latvijas tautsaimniecība ir attīstījusies ļoti strauji, iekšzemes kopproduktam pieaugot par 8,5%, tad 2005.gada budžets ir veidots, prognozējot 6,7% lielu iekšzemes kopprodukta pieaugumu salīdzināmajās cenās un 4,3% inflāciju gads pret gadu. Es kā finanšu ministrs būtu ļoti priecīgs, ja mūsu iekšzemes kopprodukta pieauguma prognozes izrādītos visai pieticīgas, jo pats būtiskākais priekšnosacījums sekmīgai tautsaimniecības attīstībai ir līdzšinējo ekonomikas pieauguma tempu saglabāšana, uz ko pirmām kārtām ir jābūt vērstam arī valdības darbam.

Budžeta projekts paredz 2005.gadā valsts budžeta ieņēmumus 2,57 miljardu latu apmērā, savukārt plānotie valsts budžeta kopējie izdevumi ir 2,71 miljards latu. Salīdzinot ar 2004.gadu, valsts budžeta kopējie ieņēmumi pieaugs par 537 miljoniem jeb par 26,3%, izdevumi - par 509 miljoniem latu jeb par 23,2%.

Par visbūtiskāko no 2005.gada valsts budžeta prioritātēm jāuzskata Eiropas Savienības struktūrfondu apguvei paredzētie 296 miljoni latu. Šie līdzekļi būs būtisks atbalsts uzņēmējdarbības attīstībai, valsts infrastruktūras attīstībai, kā arī vides sakārtošanai.

2005.gada budžets sāk risināt veselības aprūpes sistēmas aktuālās finansiālās problēmas, paredzot krīzes pārvarēšanai šajā nozarē papildus piešķirt 34,5 miljonus latu. Un tas ir būtisks pieaugums, kas ļaus Veselības ministrijai sākt šīs visai sabiedrībai nozīmīgās sistēmas pamatīgu sakārtošanu un uzlabošanu.

Runājot par valdības lielāko “sāpju bērnu” - par veselības aprūpes nozari kopumā -, ir skaidrs, ka veselības aprūpes nepietiekamais finansējums pašlaik ir pati lielākā problēma valstī, taču ir arī jāatzīst, ka valstī nav otras tādas sfēras, kur budžeta līdzekļi šobrīd tiek izlietoti tik neefektīvi. Paskatīsimies uz šo problēmu un runāsim par to pilnīgi atklāti! Veselības aprūpē valsts ar katru gadu iegulda arvien vairāk līdzekļu, taču pakalpojumu pieejamība un kvalitāte diemžēl krītas. Es patiesi ceru, ka šajā sfērā patlaban ir sasniegts lūzuma punkts un ka, sakārtojot veselības aprūpes finansēšanu un administrēšanu, mēs spēsim veselības aprūpi padarīt efektīvāku un pakalpojumus - daudz kvalitatīvākus.

Vēl viena būtiska valdības prioritāte ir atspoguļota programmā “Valsts aizsardzība, drošība un integrācija NATO”. Piešķiram šai programmai 153,3 miljonus latu, kas ir par 29,4 miljoniem latu vairāk nekā 2004.gadā un nodrošinām tai finansējumu 2% apmērā no iekšzemes kopprodukta, kā tas ir noteikts likumā.

Par būtisku priekšnosacījumu ilgtspējīgai tautsaimniecības attīstībai un Latvijas konkurētspējas nodrošināšanai valdība uzskata izglītības un zinātnes kvalitātes paaugstināšanu, tādēļ 2005.gada budžetā paredzēts būtisks līdzekļu pieaugums gan pedagogu algām - 27,8 miljoni latu -, gan fundamentālo zinātnisko pētījumu finansēšanai.

Valdība ar 2005.gada budžetu plāno kompleksi uzlabot atbalstu valsts iedzīvotājiem arī sociālajā sfērā. Par 59 miljoniem latu pieaugs sociālā budžeta izdevumi, un tādējādi tiks nodrošināta būtiska pensiju indeksācija 2005.gadā. Turklāt, lai uzlabotu demogrāfisko situāciju Latvijā, 10 miljoni latu atvēlēti bērna piedzimšanas un bērna kopšanas pabalstu būtiskam palielinājumam.

Sociāli tikpat nozīmīgs ir valdības lēmums sākt pakāpenisku neapliekamā minimuma paaugstināšanu: jau 2005.gadā līdzšinējā minimuma - 21 lata mēnesī - vietā būs 26 lati. No 10,5 latiem līdz 18 latiem mēnesī pieaugs arī atvieglojumi par apgādājamām personām. Lai šis lēmums neradītu ieņēmumu pieauguma samazinājumu pašvaldībām, ir paredzēta iedzīvotāju ienākuma nodokļa ieņēmumu proporcijas pārdale par labu pašvaldībām - turpmāk no iedzīvotāju ienākuma nodokļa kopsummas tās saņems 71,6% vietā 73%; tas kopumā dos pašvaldībām papildus 6,5 miljonu latu ieņēmumus.

2005.gada budžetā papildu līdzekļi paredzēti arī vairākām citām nozīmīgām sfērām - tiesībsargājošo institūciju atalgojuma palielināšanai, Kultūrkapitāla fondam, skolēnu Dziesmu un deju svētkiem, Valsts probācijas dienestam.

Valdība par nepieciešamu uzskata 2005.gadā ieturēt stingru fiskālo politiku, būtiski palielināt ekonomikas attīstību veicinošo investīciju īpatsvaru un valsts budžeta iespējām atbilstoši realizēt plašu sociālo programmu.

Paredzams, ka stingra fiskālā politika ļaus Latvijai gadu no gada samazināt valsts budžeta fiskālo deficītu, un šo tendenci atspoguļo jau 2005.gada valsts budžets.

Tā kā šogad šī ir jau trešā valdība, bet nākamā gada valsts budžeta realizācija ir jāuzsāk ar nākamā gada 1.janvāri, šai valdībai neatlika nekas cits kā strādāt ļoti saspringtā tempā. Lai budžetu varētu izsludināt vēl šogad, šāds darba temps būtu jāuztur arī parlamentam.

Tāpēc aicinu cienījamos Saeimas deputātus līdz otrajam budžeta projekta lasījumam atlikušo laiku izmantot lietderīgi - rūpīgi izvērtēt savus iespējamos priekšlikumus budžeta kvalitātes uzlabošanai.

Es, finanšu ministrs, šādu politiķu iniciatīvu varu tikai apsveikt, jo esmu ieinteresēts, lai katrs santīms no valsts budžeta līdzekļiem tiktu tērēts valsts attīstības un sabiedrības dzīves līmeņa paaugstināšanas labā.

Paldies jums par uzmanību! Un lai veicas budžeta projekta vētīšanas darbs!

Sēdes vadītāja. Deputāts Kārlis Šadurskis.

K.Šadurskis (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Pavisam īss laika sprīdis - tikai nepilnas 50 dienas - šķir abus divus budžeta balsojumus. Abus budžetus ir Saeimā iesniedzis viens un tas pats finanšu ministrs. Abi budžeti ir diezgan līdzīgi, tikai valdības ir dažādas. “Jaunais laiks” balsoja pret Emša valdības finanšu ministra sagatavoto budžetu, un tādam balsojumam bija savi argumenti - nebija veselības aprūpes problēmu risinājuma, bija finansējuma samazinājums zinātnei, aizmirsta latviešu tautas Dziesmu svētku tradīcija, bija pārmērīgi liels budžeta deficīts; bija arī daudz citu problēmu, to skaitā jebkādu kompensācijas mehānismu trūkums denacionalizēto namu īrniekiem.

Arī Tautas partija balsoja pret Emša valdības finanšu ministra sagatavoto budžetu. Un tam balsojumam bija savi rezultāti - krita valdība, mums ir jauns budžets, tas pats finanšu ministrs, un mūs gaida atkal balsojums par budžetu.

Šis budžets ir tapis ļoti īsā laikā, un es varu teikt, ka tas satur arī pietiekami daudz neatrisinātu problēmu, to skaitā varbūt pati sāpīgākā ir denacionalizēto namu īrnieku problēma, kas arī šajā budžetā vēl nav atrisināta. Tās risinājuma vietā mums pagaidām ir tikai solījums par budžeta grozīšanu gada vidū, lai rastu nepieciešamos līdzekļus.

Partija “Jaunais laiks” ļoti stingri raudzīsies, lai reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs līdz 1.martam izstrādātu kompensāciju mehānismu, lai no 1.jūlija varētu sākt to realizēt. Un partija “Jaunais laiks” ļoti stingri arī raudzīsies, lai finanšu ministrs atrastu nepieciešamos līdzekļus budžeta attiecīgai grozīšanai.

Ir vēl arī dažas citas jomas, kam šajā budžetā līdzekļu pietrūkst. Šajā sakarā varētu minēt sportu un reģionālo attīstību, ieskaitot arī pašvaldību investīciju projektus. Līdz ar to, protams, var teikt, ka šajā budžetā ir trūkumi. Tomēr šim budžetam ir arī vairākas pozitīvas iezīmes.

Pirmām kārtām 34,5 miljoni latu ir paredzēti veselības aprūpes jomas sakārtošanai, 2,5 miljoni latu - zinātnei. Un varbūt pats galvenais ir tas, ka valdība ir nostājusies uz fiskālās disciplīnas ievērošanas ceļa - ir samazināts budžeta deficīts. Tas vieš cerības, ka valdībai, saskaņoti un produktīvi strādājot, izdosies slāpēt inflācijas augšanas tempus. Tas ir ļoti svarīgi, lai mūsu tauta negrimtu nabadzībā un uzlabotos iedzīvotāju labklājība.

Tieši šis ir izšķirošais arguments, kura dēļ frakcija “Jaunais laiks” balsojumā par šīs valdības sastādīto budžetu balsos “par”.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Komisijas vārdā nekas nav piebilstams? Lūdzu deputātus balsot par katru no pavadošajiem likumprojektiem un par likumprojektu “Par valsts budžetu 2005.gadam” atsevišķi!

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta “Grozījumi Likumā par budžetu un finanšu vadību” pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 77, pret - 6, neviens deputāts neatturas. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, balsosim par likumprojekta “Grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”” pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 77, pret - 6, atturas - 1. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, balsosim par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par uzņēmumu ienākuma nodokli””! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 76, pret - 7, atturas - 1. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, balsosim par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par pievienotās vērtības nodokli””! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 78, pret - 6, atturas - 3. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, balsosim par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par akcīzes nodokli””! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 77, pret - 6, atturas - 1. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, balsosim par likumprojekta “Grozījums Ugunsdrošības un ugunsdzēsības likumā” pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 67, pret - 14, atturas - 4. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, balsosim par likumprojekta “Par valsts budžetu 2005.gadam” pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 72, pret - 19, neviens deputāts neatturas. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un laiku izskatīšanai otrajā lasījumā!

A.Slakteris. Nākamā gada budžets ir apspriests daudz un plaši, un arī deputāti ir pie tā daudz strādājuši gan Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā, gan arī pārējās komisijās. Šajā brīdī nešaubīgi ir nepieciešams temps, un tāpēc Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija, nevienam neiebilstot, atbalstīja to, ka priekšlikumu iesniegšanas termiņš ir šodien pulksten 17.00.

Sēdes vadītāja. Un izskatīšanas laiks?

A.Slakteris. Izskatīšanas laiks - pirmdien, 20.decembrī, pulksten 15.30.

Sēdes vadītāja. Vai ir citi priekšlikumi? Ir citi priekšlikumi.

Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātam Aleksandram Golubovam.

A.Golubovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 20.decembris, pulksten 12.00, un izskatīšana - 22.decembrī ārkārtas sēdē, pēc tam, kad būs izskatīts jautājums par Valsts kontroliera amatu, tas ir, pēc tam, kad būs notikušas Valsts kontroliera vēlēšanas.

Sēdes vadītāja. Vai ir vēl kādi citi priekšlikumi? Citu priekšlikumu nav. Sākam ar balsojumu par priekšlikumu iesniegšanas tālāko termiņu.

Tātad ir Golubova kunga priekšlikums: priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 20.decembris, pulksten 12.00; izskatīšana - 22.decembra ārkārtas sēdē, pēc jautājuma par Valsts kontroliera ievēlēšanu. Lūdzu, balsosim par šo priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 20, pret - 65, atturas - 3. Priekšlikums nav atbalstīts.

Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš - šodien, 16.decembrī, pulksten 17.00, izskatīšana - 20.decembra ārkārtas sēdē pulksten 15.30.

Cienījamie kolēģi! Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Baibas Brigmanes 8.Saeimas deputātes pilnvaru apstiprināšana uz laiku, kamēr no partijas “Jaunais laiks” kandidātu saraksta Rīgas vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”.

Saeimas Mandātu un iesniegumu komisijas vārdā - deputāts Pāvels Maksimovs.

P.Maksimovs (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Mandātu un iesniegumu komisija ir saņēmusi Solvitas Āboltiņas iesniegumu par to, ka viņa noliek deputāta mandātu uz ministra amata pienākumu pildīšanas laiku. Ir Centrālās vēlēšanu komisijas informācija, ka nākamais deputāta amata kandidāts no partijas “Jaunais laiks” Rīgas vēlēšanu apgabala saraksta ir Aldis Kušķis. Komisija ir saņēmusi Alda Kušķa iesniegumu par to, ka viņš atsakās uzņemties deputāta amata pienākumus.

Saskaņā ar Centrālās vēlēšanu komisijas informāciju nākamais deputāta kandidāts no šā paša vēlēšanu apgabala saraksta ir Baiba Brigmane.

Komisija ir saņēmusi Baibas Brigmanes iesniegumu, ka viņa piekrīt uzņemties deputāta amata pienākumus.

Mandātu un iesniegumu komisija lūdz apstiprināt Baibas Brigmanes 8.Saeimas deputātes pilnvaras uz laiku, kamēr no partijas “Jaunais laiks” Rīgas vēlēšanu apgabala saraksta ievēlētais deputāts pilda ministra amata pienākumus.

Sēdes vadītāja. Lūdzu Baibu Brigmanes kundzi dot svinīgo solījumu.

 

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Es, Baiba Brigmane, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā svinīgi solu būt uzticīga Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās sirdsapziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Cienījamā Brigmanes kundze, lūdzu, parakstiet savu svinīgo solījumu!

Cienījamie kolēģi! Lūdzu, balsosim par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 76, pret - nav, atturas - 1. Lēmums pieņemts.

Cienījamie kolēģi! Lūdzu, reģistrēsimies ar reģistrācijas kartēm! Baiba Brigmanes kundze, ieņemiet savu vietu sēžu zālē!

Lūdzu zvanu! Reģistrācijas režīmu!

Paziņojums. Vārds deputātam Atim Slakterim.

A.Slakteris (Tautas partijas frakcija).

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas deputātus aicinu pārtraukumā pulcēties uz komisijas sēdi komisijas telpās. Tūlīt!

Sēdes vadītāja. Reģistrācijas rezultātu nolasīšanai vārds Saeimas sekretāra biedram Aleksandram Bartaševičam.

A.Bartaševičs (8.Saeimas sekretāra biedrs).

Godājamie deputāti! Nav reģistrējušies: Boriss Cilevičs, Pēteris Kalniņš, Oskars Kastēns, Juris Dobelis, Vilis Krištopans, Leopolds Ozoliņš, Solvita Āboltiņa, Vjačeslavs Stepaņenko un Staņislavs Šķesters.

(Pārtraukums)

 

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētājas biedrs

Andris Ārgalis.

Sēdes vadītājs. Turpinām 16.decembra sēdes darba kārtības izskatīšanu. Saeimas Prezidijs ir saņēmis Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas lūgumu izdarīt 16.decembra sēdes darba kārtībā izmaiņas - kā nākamo jautājumu izskatīt likumprojektu “Grozījumi likumā “Par valsts budžetu 2004.gadam””.

Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem nav iebildumu. Tātad nākamais darba kārtības jautājums ir likumprojekts “Grozījumi likumā “Par valsts budžetu 2004.gadam””.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Atis Slakteris.

 

A.Slakteris (Tautas partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija nav saņēmusi nevienu priekšlikumu likumprojektam “Grozījumi likumā “Par valsts budžetu 2004.gadam””.

Es gribētu pateikt paldies Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas deputātiem, kas prata izskaidrot savām frakcijām, ka mums jācenšas pēc iespējas ātrāk pieņemt šos grozījumus, visus tos iedarbināt, lai šogad šī nauda būtu pieejama gan zemniekiem, gan sportam, gan kultūrai. Tāpēc Saeimas deputāti neiesniedza nevienu priekšlikumu un tādējādi paātrināja šo procesu, un līdz ar to šodien ir iespēja par budžeta grozījumiem nobalsot otrajā, galīgajā, lasījumā.

Aicinu kolēģus deputātus atbalstīt tos!

Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par valsts budžetu 2004.gadam””! Lūdzu rezultātu! Par - 62, pret - 12, atturas - 5. Likums “Grozījumi likumā “Par valsts budžetu 2004.gadam”” pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums. Saeimas Prezidijs ir saņēmis likumprojektu “Grozījumi Latvijas Kriminālprocesa kodeksā”. Prezidijs ierosina nodot to Juridiskajai komisijai.

Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav... Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Balsosim par likumprojekta nodošanu Juridiskajai komisijai! Lūdzu rezultātu! Par - 68, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Juridiskās komisijas lūgumu grozīt Saeimas 2004.gada 16.decembra sēdes darba kārtību un iekļaut trešajā sadaļā “Likumprojektu izskatīšana” kā darba kārtības 16.punktu likumprojekta “Grozījumi Latvijas Kriminālprocesa kodeksā” izskatīšanu pirmajā lasījumā. Juridiskā komisija lūdz atzīt minēto likumprojektu par steidzamu.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Kolēģi! Lūdzu atbalstīt šo likumprojektu un atzīt to par steidzamu!

Sēdes vadītājs. Vispirms mums ir jābalso par šā likumprojekta atzīšanu par steidzamu. Vai deputātiem ir iebildumi? (No zāles: “Nav!”) Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Balsosim par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu rezultātu! Par - 67, pret - nav, atturas - 1. Likumprojekts tiek izskatīts kā steidzams.

Lūdzu, Segliņa kungs!

M.Segliņš. Lūdzu pieņemt likumprojektu pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītājs. Vai deputātiem ir iebildumi? Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu, balsosim par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu rezultātu! Par - 72, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Kāds būtu priekšlikumu iesniegšanas termiņš?

M.Segliņš. 22.decembris.

Sēdes vadītājs. 22.decembris. Vai citu priekšlikumu nav? Tātad paliek 22.decembris.

Un kad likumprojektu izskatīsim otrajā lasījumā?

M.Segliņš. 20.janvārī.

Sēdes vadītājs. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 22.decembris, izskatīšana otrajā lasījumā - 2005.gada 20.janvārī.

Tālāk. Saeimas Prezidijs ir saņēmis likumprojektu “Grozījumi likumā “Par policiju””. Un Prezidijs ierosina nodot to Aizsardzības un iekšlietu komisijai. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 73, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Nākamais ir lēmuma projekts “Par tautas nobalsošanas rīkošanu jautājumā par Līguma par Konstitūciju Eiropai ratifikāciju”. Tā kā šis ir lēmuma projekts, tad man ir jautājums: vai deputātiem ir iebildumi pret šā lēmuma projekta iekļaušanu šīsdienas darba kārtībā? (Starpsauciens: “Ir!”) Ja deputātiem ir iebildumi, tad... Vispirms iesniedzēju vārdā runās deputāts Nikolajs Kabanovs.

N.Kabanovs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamais sēdes vadītāj! Godātie kolēģi deputāti! Dārgie Latvijas cilvēki! Vairāk nekā pirms gada vairākums Latvijas pilsoņu nobalsoja par iestāšanos Eiropas Savienībā. Toreiz viņi cerēja uz to, ka, pievienojoties lielajai Eiropas tautu saimei, mūsu valsts paaugstinās savu labklājības līmeni, panāks vienādus spēles noteikumus un drošību. Neskatoties uz to, ka mēs jau toreiz saņēmām skaļus signālus par nekārtībām Eiropas Savienībā, par birokrātiju, par iespējamo dzīves sadārdzināšanos Latvijā, mūsu frakcija “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” neaģitēja pret Eiropas Savienību. Līdz ar to mēs atbalstījām kopējo valsts nostāju šajā stratēģiskajā jautājumā. Toreiz mēs uzskatījām, ka vienota Eiropa var kļūt par zināmu pretsvaru vienas lielvalsts dominēšanai ģeopolitiskajā telpā.

Tagad mēs tāpat kā vairākums Latvijas cilvēku jūtamies piekrāpti. Eiropā nodzīvotais pusgads atnesis Latvijai tikai ekonomiskas problēmas, kuras Latvijas ekonomika, kas vēl joprojām ir vāja, var arī neizturēt. Cenas aug daudz straujāk nekā algas, savukārt Ministru prezidents diezgan ciniski pieprasa algu “iesaldēšanu”. Kalvītim ar viņa atalgojumu un privilēģijām ir viegli tā runāt, turpretī Latvijas darba cilvēki uz savas ādas izjūt to, ko nozīmē Eiropas paradīze: dārgs benzīns, piens, medikamenti, augsti komunālie maksājumi. Tas viss ir Eiropas Savienības efekts.

Vai mūsu jaunie kaimiņi - Eiropa - uztver mūs kā vienlīdzīgus partnerus? Jūs paši zināt, kā Zviedrijā, Lielbritānijā un Īrijā izturas pret mūsu viesstrādniekiem, kuri strādā vissmagākos un visnetīrākos darbus, saņemot par to, pēc Rietumu standartiem, niecīgu atalgojumu. Gandrīz katru dienu mēs saņemam ziņas par uzbrukumiem mūsu pilsoņiem, boikotiem pret mūsu uzņēmumiem Rietumu darba tirgū. Šeit es gribu uzsvērt, ka tas attiecas uz tām valstīm, kuras juridiski neierobežo mūsu darbaspēka eksportu, bet vairākums Eiropas Savienības valstu neļauj mūsu cilvēkiem braukt pie sevis strādāt.

Tomēr viņi paši labprāt dodas pie mums izklaidēties. Viņiem patīk lētie Rīgas krogi un viegli pieejamās draudzenes. Šajā vasarā mēs visi redzējām, kā Vecrīga pārvēršas par Rietumu padibeņu kloāku. Ārzemju sinjori un misteri ar savu netiklo uzvedību diemžēl nerada mūsu cilvēkos priekšstatu par “vecās” Eiropas pamatvērtībām - brīvību, vienlīdzību, brālību. Mūsu Eiropas Savienības apstākļos cilvēks cilvēkam ir nevis brālis, bet vilks. Diemžēl tas attiecas arī uz valstīm.

Protams, Latvijai pašlaik praktiski nav iespējams izstāties no Eiropas Savienības. Un mums tas būtu līdzvērtīgi tam, ka mēs izlēktu no vilciena tikai tāpēc, ka nepatīk kaimiņi - pasažieri, kas lamājas vai smēķē.

Tomēr mūsu “vilcienam” ir vajadzīgi braukšanas noteikumi, mūsu gadījumā - Eiropas Konstitūcija, kura ir jāapspriež gan pirmās, gan trešās klases “pasažieriem”. To, ka Saeimas vairākums negrib dot Latvijas cilvēkiem iespēju balsot par Eiropas Konstitūciju, mēs visi jau labi zinām. Es neloloju ilūzijas par to, ka tā saucamie nacionālie deputāti varētu rīkoties atbildīgi kā Latvijas patrioti, nevis kā ārzemju kapitāla ietekmes aģenti.

Tomēr es visu darba cilvēku vārdā lūdzu dot šiem cilvēkiem iespēju izteikt savu attieksmi pret Eiropas Konstitūciju, rīkojot tautas nobalsošanu. Es lūdzu jūs nobalsot “par” referendumu Eiropas Savienības Konstitūcijai.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītājs. Atbilstoši Saeimas kārtības rullim, ja viens no deputātiem iebilst, Saeima lemj par šā patstāvīgā priekšlikuma iekļaušanu Saeimas nākamās kārtējās sēdes darba kārtībā.

Tā kā Saeimas deputāts iebilda, tad mums ir jābalso par šā priekšlikuma iekļaušanu nākamās kārtējās sēdes darba kārtībā. Lūdzu zvanu! (Starpsaucieni no zāles.) Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 18, pret - 66, atturas - 3. Tātad Saeimas nākamās kārtējās sēdes darba kārtībā lēmuma projekts nav iekļauts.

Un vēl. Atbilstoši Saeimas kārtības rullim, ja Saeima patstāvīgo priekšlikumu neiekļauj Saeimas nākamās kārtējās sēdes darba kārtībā un ja nav iesniegts neviens priekšlikums par tā nodošanu Saeimas komisijām, tad patstāvīgais priekšlikums tiek uzskatīts par noraidītu.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Antras Strupules apstiprināšanu par Alūksnes rajona tiesas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - Mareks Segliņš.

 

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Godājamie kolēģi! Lūdzu atbalstīt lēmuma projektu “Par Antras Strupules apstiprināšanu par Alūksnes rajona tiesas tiesnesi”.

Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 75, pret - nav, atturas - 3. Lēmuma projekts par Antras Strupules apstiprināšanu par Alūksnes rajona tiesas tiesnesi ir pieņemts.

Nākamais lēmuma projekts - “Par Ievas Reikmanes iecelšanu par Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Godājamie kolēģi! Lūdzu atbalstīt lēmuma projektu “Par Ievas Reikmanes iecelšanu par Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesas tiesnesi”.

Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 76, pret un atturas - nav. Lēmuma projekts par Ievas Reikmanes iecelšanu par Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesas tiesnesi ir pieņemts

Nākamais lēmuma projekts - “Par Ingrīdas Bērziņas iecelšanu par Jūrmalas pilsētas tiesas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Godājamie kolēģi! Lūdzu atbalstīt lēmuma projektu “Par Ingrīdas Bērziņas iecelšanu par Jūrmalas pilsētas tiesas tiesnesi”.

Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret un atturas - nav. Lēmums par Ingrīdas Bērziņas iecelšanu par Jūrmalas pilsētas tiesas tiesnesi ir pieņemts.

Nākamais lēmuma projekts - “Par Augstākās izglītības padomes apstiprināšanu”.

Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vārdā - deputāts Dzintars Ābiķis.

Dz.Ābiķis (Tautas partijas frakcija).

Augsti godātais sēdes vadītāj! Cienījamie kolēģi! Augstākās izglītības padomi 12 locekļu sastāvā pēc izglītības un zinātnes ministra ierosinājuma apstiprina Saeima. Augstākās izglītības padomes locekļu pilnvaru laiks ir 4 gadi. Gribu kolēģiem atgādināt faktu, ka visas 12 iesniegtās kandidatūras ir izvirzītas ļoti respektablās organizācijās vai organizāciju apvienībās, vai citās institūcijās. Šos kandidātus ir deleģējusi gan Latvijas Zinātņu akadēmija, gan Latvijas Rektoru padome, gan Augstskolu profesoru asociācija, gan daudzas citas ļoti cienījamas institūcijas.

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija ļoti rūpīgi izvērtēja katru kandidātu un respektēja ļoti daudzu un dažādu cienījamu institūciju viedokli, izvirzot šos kandidātus. Un mēs arī aicinām Saeimu apstiprināt Augstākās izglītības padomi tajā sastāvā, kādu jūs redzat jums izsniegtajā dokumentā.

Aicinu, cienījamie kolēģi, balsot!

Sēdes vadītājs. Es atgādinu, ka balsojums būs aizklāts, jo tiek balsots par amatpersonām. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 81, pret - nav, atturas - 4. Lēmums pieņemts.

Dz.Ābiķis. Cienījamie kolēģi, liels paldies par atbalstu! Es domāju, jūs nedusmosieties, ja es visas Saeimas vārdā šobrīd novēlēšu jaunievēlētajai Augstākās izglītības padomei sekmīgu darbu nākamajos četros gadus.

Paldies! (Aplausi.)

Sēdes vadītājs. Nākamais likumprojekts - “Grozījumi Robežsardzes likumā”. Pirmais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Juris Dalbiņš.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Cienījamo sēdes vadītāj! Kolēģi deputāti! Aizsardzības un iekšlietu komisija 7.decembra sēdē apsprieda Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Robežsardzes likumā”, bet to konceptuāli neatbalstīja, kā arī nolēma izstrādāt alternatīvu likumprojektu. Šāds komisijas lēmums ir saistīts ar tās viedokli, ka Valsts policijā, Valsts robežsardzē un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā dienošo specializētā Valsts civildienesta ierēdņu garantijām saņemt pabalstu bērna piedzimšanas gadījumā un pabalstu, aizejot ikgadējā atvaļinājumā, ir jābūt vienādām, kā arī to realizācija visos minētajos dienestos uzsākama vienlaicīgi.

Komisijas vārdā aicinu Saeimu atbalstīt izstrādāto alternatīvo likumprojektu, atzīt to par steidzamu un pieņemt.

Sēdes vadītājs. Kolēģi, mums vispirms ir jābalso par Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Robežsardzes likumā”! Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 5, pret - 65, atturas - 13. Likumprojekts nav atbalstīts.

Nākamais balsojums. Mums ir jābalso par alternatīvo likumprojektu “Grozījumi Robežsardzes likumā”, par steidzamības piešķiršanu tam. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret - nav, atturas - 2. Likumprojektam ir piešķirta steidzamība.

J.Dalbiņš. Lūdzu Saeimu pieņemt šo likumprojektu arī pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Balsosim par likumprojektu pirmajā lasījumā! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Kādi būtu termiņi priekšlikumu iesniegšanai un likumprojekta izskatīšanai?

J.Dalbiņš. Ja es drīkstu aicināt kolēģus Saeimā, tad, ja jums nav iebildumu pret šo likumprojektu, par to varbūt varētu nobalsot arī otrajā lasījumā bez atkārtotas izskatīšanas komisijā, jo šis likums faktiski ir saistīts ar situāciju, ka pēc budžeta stāšanās spēkā mums būtu jāatbalsta priekšlikums, lai arī iekšlietu darbinieki policijā un arī robežsardzē varētu saņemt šos pabalstus.

Sēdes vadītājs. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Balsosim par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret un atturas - nav. Likumprojekts pieņemts.

J.Dalbiņš. Paldies, cienījamie kolēģi, par izpratni!

Sēdes vadītājs. Nākamais likumprojekts “Grozījumi likumā “Par policiju””.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - Juris Dalbiņš.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Komisija apstiprināja likumprojekta izstrādi un pieņemšanu, jo uzskata, kā es jau minēju, to par neatliekamu, tā kā Ministru kabineta 2005.gada budžeta likumu paketē jau tiek virzīts likumprojekts par Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu. Šis likumprojekts tiek virzīts tādā pašā sakarā.

Saeimas Aizsardzības un iekšlietu komisija savā 15.decembra sēdē apsprieda šo izstrādāto likumprojektu un nolēma lūgt Saeimu atzīt šo likumprojektu par steidzamu.

Sēdes vadītājs. Mums ir jābalso vispirms par steidzamību. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret un atturas - nav. Likumprojekts tiek izskatīts kā steidzams.

J.Dalbiņš. Cienījamie kolēģi! Lūdzu atbalstīt šo likumprojektu arī pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Balsosim par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Kāds būtu priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam?

J.Dalbiņš. Tāpat kā iepriekšējā gadījumā es lūgtu Saeimu, ja tas ir iespējams un ja nav citu priekšlikumu, šo likumprojektu atbalstīt šodien arī otrajā lasījumā!

Sēdes vadītājs. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Lūdzu ... Es atvainojos!

Atklājam debates. Debatēs ir pieteikusies deputāte Anna Seile.

A.Seile (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie deputāti! Ja, izņemot mani, visiem citiem ir vienprātīgs spriedums, tad arī es neiebildīšu, bet es tomēr gribu pievērst Saeimas uzmanību tam, ka policijas darbinieks, kurš ir specializētā Valsts civildienesta ierēdnis, aizejot atvaļinājumā, saņem atvaļinājuma pabalstu, taču pārejas noteikumos ir ierakstīts, ka šī norma, tieši tā, ko es nolasīju, stājas spēkā tikai 2006.gada 1.janvārī. Vai tiešām policistiem nepienākas šāds pabalsts, jo viņi ir ierēdņi? Vai viņiem nepienākas šāds pabalsts jau tūlīt? (Starpsauciens.)

Sēdes vadītājs. Vai komisijas vārdā ir kas sakāms? Lūdzu, Dalbiņa kungs!

J.Dalbiņš. Cienījamā Seiles kundze! Es pilnīgi izprotu šo jūsu argumentu. Taču komisija vadījās no tā, ka šādas normas jau ir iestrādātas arī attiecībā uz citiem Iekšlietu ministrijas dienestiem, ņemot vērā reālo situāciju, kāda izriet no budžeta. Šo likumu šinī brīdī mums ir ļoti būtiski pieņemt tādēļ, lai varētu tikt izmantotas tās finanses, kuras 2005.gada budžetā ir ieliktas bērnu pabalstiem. Jā, piekrītu jums, ka būtu ļoti labi, ja mēs varētu visiem arī atvaļinājuma pabalstu samaksāt, sākot ar nākamo gadu, bet realitāte ir citāda. Un mēs tādā gadījumā šeit esam iestrādājuši to, ka tas notiks, sākot ar 2006.gada 1.janvāri.

Es vienkārši aicinu jūs atbalstīt šo likumprojektu otrajā lasījumā un ceru, ka, ja vien valstij būs iespējams nākamā gada budžetā izdarīt kādas izmaiņas sakarā ar atvaļinājuma pabalstiem, arī tad es saņemšu atbalstu no komisijas un no jums.

Paldies.

Sēdes vadītājs. Vai deputātiem ir iebildumi pret to, ka mēs šodien likumprojektu pieņemtu arī otrajā lasījumā? (Starpsauciens: “Nav!”) Deputātiem iebildumu nav. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret un atturas - nav. Likumprojekts pieņemts.

J.Dalbiņš. Paldies, cienījamie kolēģi!

Sēdes vadītājs. Nākamais ir likumprojekts “Grozījumi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likumā”. Otrais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Godājamie kolēģi! Pirms otrā lasījuma nav saņemts neviens priekšlikums par šo likumprojektu. Lūdzu to atbalstīt!

Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 71, pret un atturas - nav. Likumprojekts “Grozījumi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likumā” pieņemts.

Nākamais ir likumprojekts “Grozījums likumā “Par Roterdamas konvenciju par procedūru, saskaņā ar kuru starptautiskajā tirdzniecībā dodama iepriekš norunāta piekrišana attiecībā uz dažām bīstamām ķīmiskām vielām un pesticīdiem””. Otrais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāts Igors Solovjovs.

I.Solovjovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Godātie kolēģi! Likumprojekta otrajam lasījumam priekšlikumus Ārlietu komisija nav saņēmusi. Komisijas vārdā aicinu jūs atbalstīt likumprojektu otrajā, galīgajā, lasījumā. (Starpsauciens: “Ir viens!”) Nav man.

Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu! Balsosim...

I.Solovjovs. Piedodiet, piedodiet! Ir.

Sēdes vadītājs. Es atsaucu balsojumu.

Lūdzu, Solovjova kungs!

I.Solovjovs. Piedodiet. Ir viens priekšlikums - vides ministra Vējoņa kunga priekšlikums. Priekšlikums ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputātiem nav iebildumu.

I.Solovjovs. Ai, ai, ai! Nu, Rasnača kungs, dažreiz ir tā.

Sēdes vadītājs. Deputātiem nav iebildumu.

I.Solovjovs. Aicinu pieņemt otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 77, pret un atturas - nav. Likums pieņemts.

Nākamais ir likums “Grozījumi Radio un televīzijas likumā”. Likuma otrreizēja caurlūkošana. Satversmes 81.panta kārtībā izdotie Ministru kabineta noteikumi.

Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vārdā - deputāts Augusts Brigmanis.

A.Brigmanis (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienījamie kolēģi! Izskatīsim likumprojektu, kura reģistrācijas numurs ir 775. Saņemti daži priekšlikumi.

1.priekšlikums ir deputāta Grīnblata priekšlikums. Saskaņā ar Saeimas kārtības ruļļa 115.pantu nav izskatāms.

Sēdes vadītājs. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli.

A.Brigmanis. 2. - deputāta Cileviča kunga priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Atklājam debates. Debatēs pieteicies deputāts Vladimirs Buzajevs.

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamais Prezidij! Cienījamie kolēģi deputāti! Pats par sevi tas fakts, ka Valsts prezidente atdeva likumu otrreizējai caurlūkošanai, ir liels skandāls. Pēdējā laikā šādi skandāli ir gandrīz jau kļuvuši par mūsu likumdošanas dzīves normu, bet šis skandāls jau pārkāpj jebkurus mums ierastos rāmjus.

Pirmkārt, Saeimas atbildīgā komisija, tā saucamā Cilvēktiesību komisija, noraidot apspriežamo deputāta Cileviča priekšlikumu un pieņemot deputāta Jaunupa priekšlikumu, faktiski bija ignorējusi Valsts prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas kundzes viedokli.

Otrkārt, komisija ignorēja arī skaidri izteikto Satversmes tiesas spriedumu, kurš bija vērsts pret privāto raidorganizāciju diskrimināciju pēc tādas pazīmes kā apraides valoda.

Cienījamie kolēģi! Mēs esam spiesti apspriest visus piecus alternatīvos priekšlikumus likuma 19.panta piektajai daļai - no 2.priekšlikuma līdz 6.priekšlikumam.

Pirmie divi priekšlikumi - Cileviča un manējais - iesaka nepieņemt nekādus piespiedu pasākumus attiecībā pret privāto raidorganizāciju apraides valodu. Vai tas nozīmē, ka valsts rīcībā nav nekādu citu ietekmēšanas iespēju gadījumos, ja (citēju) “konstatē, ka kādā valsts teritorijas daļā pastāv draudi valsts valodas lietošanai”? Nebūt ne! Pilnīgi pietiktu ar to, ka no budžeta tiktu iedalīti līdzekļi, lai raidītājiem latviešu valodā kādā hipotētiskā teritorijā organizētu konkursu raidorganizāciju vidū. Nekādu speciālu pilnvaru nedz Ministru kabinetam, kā to vēlas Jaunupa kungs kopā ar atbildīgo komisiju, nedz Nacionālajai radio un televīzijas padomei, kā to vēlas Grīnblata kungs, nevajadzētu piešķirt.

Visu šo priekšlikumu starpība ir sekojoša. Grīnblata kungs ierosina piešķirt Ministru kabinetam tiesības pieņemt īpašus noteikumus. Droši varu apgalvot, ka tiem būs piespiedu raksturs. Daudz mīkstāka, kā tas šķiet no pirmā acu uzmetiena, ir redakcija, kuru piedāvā Jaunupa kungs un atbildīgā
komisija - ka Ministru kabinets lemj par pasākumiem valsts valodas lietošanas veicināšanai attiecīgajā teritorijā.

Cienījamās dāmas un kungi! Sakarā ar to atļaušos atgādināt populāro krievu parunu. Sniegšu tās tiešu tulkojumu: mārrutki nav saldāki par rutkiem.

Jo visi šie pasākumi var ietvert sevī arī īpašu noteikumu pieņemšanu, tādu, kuri spiestu raidorganizāciju piespiedu kārtā veikt apraidi latviešu valodā, ciešot finansiālus zaudējumus.

Ņemot vērā veco aforismu “Staļins - tas ir Ļeņins šodien”, var droši apgalvot, ka jaunais Jaunups - tas ir rītdienas Grīnblats, bet tā saucamā Cilvēktiesību komisija - tas ir Grīnblats mūžīgi.

Ja tas tā nav un ja, formulējot grozījumu Nr.4 un Nr.5, nebija vēlmes piespiest privātās raidorganizācijas raidīt latviešu valodā, tad lai priekšlikumu autori kāpj tribīnē un atmasko manus melus!

Paldies par uzmanību. Un lūdzu atbalstīt Cileviča kunga priekšlikumu.

Sēdes vadītājs. Debates tiek slēgtas.

Vai komisijas vārdā ir kas sakāms? Nav.

Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Balsojam par deputāta Cileviča priekšlikumu! Lūdzu rezultātu! Par - 16, pret - 61, atturas - 1. Priekšlikums nav atbalstīts.

A.Brigmanis. 3. - deputāta Buzajeva priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli. (Starpsauciens: “Ir!”) Deputātiem ir iebildumi. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Balsosim par deputāta Buzajeva priekšlikumu! Lūdzu rezultātu! Par - 18, pret - 59, atturas - 3. Priekšlikums nav atbalstīts.

A.Brigmanis. 4. - deputāta Jaunupa priekšlikums. Ir atbalstīts un izteikts komisijas precizētā priekšlikumā - 5.priekšlikumā.

Sēdes vadītājs. Deputātiem nav iebildumu pret 4. un 5.priekšlikumu.

A.Brigmanis. 6. - deputāta Grīnblata priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli.

A.Brigmanis. 7. - deputāta Grīnblata priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputātiem iebildumu nav.

A.Brigmanis. Visi priekšlikumi ir izskatīti. Lūdzu atbalstīt kopumā šo mūsu likumprojektu.

Sēdes vadītājs. Es atvainojos! Vai deputāte Ziedone-Kantāne ir pieteikusies debatēs? (No zāles dep. A.Ziedone-Kantāne: “Es atvainojos! Netīšām!” un L.Ozoliņš: “Runā, Kantāne!” un starpsauciens: “Balsot!”) Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Balsosim par likumu “Grozījumi Radio un televīzijas likumā”! Lūdzu rezultātu! Par - 68, pret - 19, neviens neatturas. Likums pieņemts.

Nākamais likumprojekts - “Grozījumi likumā “Par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu””. Otrais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā - deputāte Jevgenija Stalidzāne.

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi, strādāsim ar dokumentu Nr.3433! Sociālo un darba lietu komisija sagatavoja otrajam lasījumam likumprojektu “Grozījumi likumā “Par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu””. Ir sagatavots 21 priekšlikums.

1.priekšlikumu ir sagatavojusi Sociālo un darba lietu komisija. Lūdzu šo priekšlikumu atbalstīt! Tas definē, kas ir telpa, kas speciāli ierādīta smēķēšanai.

Sēdes vadītājs. Atklājam debates. Debatēs pieteicies deputāts Valdis Ģīlis.

V.Ģīlis (Tautas partijas frakcija).

Cienījamo sēdes vadītāj! Cienījamie kolēģi! Daži vārdi par akciju, kuras dalībnieki arī jūs šodien esat. Veselības ministrija ir atbalstījusi Veselības veicināšanas aģentūras un Sabiedrības veselības asociācijas akciju “Elpo tīru gaisu!”, kuras laikā tika savākti apmēram 13 000 parakstu. Latvijas iedzīvotāji diezgan nepārprotami atbalsta aizliegumu smēķēt sabiedriskās vietās. Ikviens no jums saņēma krekliņu (diemžēl ne visi tos ir uzvilkuši), bet es ceru, ka sirdī jūs esat kopā ar akcijas dalībniekiem.

Smēķēšana ir viens no vislielākajiem riska faktoriem, kas gan Latvijā, gan visā Eiropā ik gadu aiznes lielu skaitu dzīvību. Var teikt, ka Latvijā gandrīz ikkatrās divās stundās kāds cilvēks mirst no smēķēšanas izraisītiem sarežģījumiem. Tūkstošiem cilvēku to dēļ mirst, bet vēl vairāk cilvēku cieš no tabakas dūmiem. Ir daudz smagu saslimšanu, kuras rodas šo netieši ieelpoto dūmu dēļ.

Saeima nesen ratificēja Pasaules veselības organizācijas Vispārējo konvenciju par tabakas uzraudzību. Šis starptautiskais dokuments dod precīzu raksturojumu, ka tabakas dūmi ir toksiski, farmakoloģiski aktīvi, mutagēni un kancerogēni.

Aicinu visus deputātus - ne tikai tos, kas šodien nēsā skaistos zaļos krekliņus, bet arī visus pārējos - atbalstīt šo konkrēto priekšlikumu, kā arī visus pārējos priekšlikumus, ko ir iesniegusi Sociālo un darba lietu komisija.

(No zāles dep. L.Ozoliņš: “Pareizi! Atbalstām!”)

Paldies.

Sēdes vadītājs. Nākamais debatēs pieteicies deputāts Andrejs Klementjevs.

A.Klementjevs (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Augsti godājamie deputāti! Mēs, Tautas saskaņas partijas frakcija, pilnīgi atbalstām visus priekšlikumus, taču negribam, lai šīs normas, kas iestrādātas likumā, būtu tikai deklaratīvas un lai šodien sēde beigtos tikai ar šiem jaukajiem maisiņiem, T-krekliņiem un tā tālāk.

Es jums gribu pateikt, kā mēs turpināsim cīņu pret šo kaiti. Galvenais mums šodien ir panākt, lai būtu iespēja pašvaldību policijai un Valsts policijai cīnīties pret to. Saprotiet, ka norma, kura reāli nav izpildāma, ir slikta norma, tāda, kura nestrādā! Tāpēc es lūdzu katru deputātu, kurš balsos par Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikumiem, padomāt, kā reāli dzīvē pašvaldību policijai un Valsts policijai cīnīties pret to un pierādīt, ka cilvēks pārkāpj likumu.

Lūdzu jūs iesniegt arī priekšlikumus uz trešo lasījumu. Ja mēs te konkrētāk ierakstīsim, ko gribam redzēt uz ielām un kā šīs normas izpildīt, tad tā būs reāla cīņa - sodi, protokoli. Nepietiek tikai ar to vien, ka nēsājam šodien T-krekliņus!

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītājs. Debates tiek slēgtas. Vai iesniedzēju vārdā ir kas piebilstams? Es atvainojos! Debatēs vēl ir pieteikusies deputāte Anta Rugāte. (Starpsaucieni no zāles: “Debates bija slēgtas!”)

A.Rugāte (Tautas partijas frakcija).

Tā bija kļūme. Paldies, kolēģi!

Es gribētu pirmām kārtām pateikt paldies Sociālo un darba lietu komisijas deputātiem un arī Veselības aizsardzības apakškomisijas deputātiem par to, ka, lai gan mūsu debašu spektrs bija daudz plašāks, nekā šodien ievirzīja Klementjeva kungs, mēs tomēr nonācām pie kopīga viedokļa; arī tie, kuri vēl aizvien ir šā vilinājuma varā un paši pīpē, tomēr atbalstīja tos priekšlikumus, kurus, kā jūs tabulā redzat, komisija atbalstīja. To vidū ir arī mani priekšlikumi, kuri laika gaitā ir pārtapuši par komisijas priekšlikumiem, un man pret to nav ne mazāko iebilžu - pret to procedūru, pret to, kādā veidā tas viss ir nonācis šajā likumprojektā un ticis iekļauts šajos grozījumos.

Ir runa par saturu. Šeit gan vēl ir diezgan daudz neprecizitāšu. Patiešām aicināju deputātus izdarīt uz trešo lasījumu tos precizējumus, kuri neizbēgami ir nepieciešami šajā likumprojektā.

Viena no diskutējamām lietām ir tā, ka jau šobrīd vēl aizvien šā likuma tekstā ir vārdi “sabiedriskā vieta”, bet priekšlikumos ir minētas publiskās vietas - publiskās telpas, publiskās ēkas, publiskie laukumi. Komisijā ir notikusi izvēle par labu terminam “publiska”, taču vēl šobrīd priekšlikumos saglabājas abi termini - gan viens, gan otrs. Līdz ar to šeit nav saskaņotības. Šī nesaskaņotība būtu jānovērš. 13.priekšlikumā ir atbalstīts Rugātes iesniegtais 12.priekšlikums, ka “telpa, kas ir atsevišķi nodalīta smēķēšanai” ir vēlamāka forma nekā tā, kas ir pirmajā priekšlikumā un kas ir atbalstīta, - proti, “speciāli ierādīta smēķēšanai”. Par to mēs tikām debatējuši, bet pagaidām šī nesaskaņotība ir trūkums, kas vēl ir palicis nenovērsts. Šā trūkuma novēršana būs likumprojekta trešajā lasījumā izdarāms darbs.

Attiecībā uz to, kā varētu pildīt tos ierobežojumus, kuri šobrīd likumprojektā ir paredzēti, Administratīvo pārkāpumu kodeksa sakarā ir iesniegti priekšlikumi, kas ir saskaņoti ar pašvaldību policiju, un tas ir tieši tādā veidā un formā, kādā to vēlētos pašvaldību policija, lai tai būtu tiesības šādi uzraudzīt vidi un sodīt tos, kuri to piesārņo ļaunprātīgi vai arī varbūt aiz nevēlēšanās vispār respektēt citu cilvēku veselību un viņu vēlmi, viņu gribu atrasties tīrā vidē.

Tāpēc Administratīvo pārkāpumu kodekss, tiklīdz tas nonāks Saeimas sēdē, arī būs tas rādītājs, vai deputāti ir izpratuši lietas būtību līdz galam un vai viņi ir gatavi to atbalstīt.

Par tiem priekšlikumiem, kuri šobrīd atrodas jūsu priekšā. Es gribētu bilst dažus vārdus par 3.priekšlikumu, jo vairs nenākšu otrreiz runāt. 3.priekšlikums, kurš ir atbalstīts un pret kuru nav iebildumu, ir ļoti debatējams. Debatējams tāpēc, ka šī publiskā ēka vai būve ir šeit kvalificēta kā tāda, kurā vairāk nekā 50% kopējās platības aizņem publiskas telpas. Tas vēl ir ļoti diskutējams jautājums. Ko tas īsti nozīmē? Vai tad tas būs tā, ka mēs, publiskā telpā ieejot, mērīsim tos kvadrātmetrus pa milimetriem vai kā citādi noteiksim, vai tur drīkst vai nedrīkst, vai tur ir atļauts vai aizliegts pīpēt, vai tur ir domāts tikai par tiem, kuri apmierina vienīgi savu vajadzību un atkarību, vai tur ir domāts par visiem, kuri, atkarībā nonākdami, pasīvā formā bojā savu veselību? Un kā tad mēs par to varētu rūpēties? Tas ir trešajā lasījumā precizējams jautājums. Bet par to komisijas vadītāja jau teica, un tāpēc es lūdzu atbalstīt šodien likumprojektā 1.priekšlikumu, ko ir sagatavojusi Sociālo un darba lietu komisija.

Sēdes vadītājs. Debates tiek slēgtas. Pret 1.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav. (Starpsauciens: “Pīpēšana nav...”)

J.Stalidzāne. Arī 2.priekšlikumu ir sagatavojusi Sociālo un darba lietu komisija, un tas definē, kas ir vieta, kura speciāli ierādīta smēķēšanai. Lūdzu šo priekšlikumu atbalstīt.

Sēdes vadītājs. Deputātiem nav iebildumu.

J.Stalidzāne. Arī 3.priekšlikumu ir sagatavojusi Sociālo un darba lietu komisija, un tur ir definēts, kas ir publiska ēka vai būve, un šī definīcija ir saskaņota arī ar citiem likumiem.

Sēdes vadītājs. Deputātiem nav iebildumu.

J.Stalidzāne. 4. ir Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums, un tas definē, kas ir publiska telpa.

Sēdes vadītājs. Deputātiem nav iebildumu.

J.Stalidzāne. 5. - Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums. Tas definē, kas ir publisks pasākums.

Sēdes vadītājs. Deputātiem nav iebildumu.

J.Stalidzāne. 6. - Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums. Tas definē, kas ir publiska teritorija.

Sēdes vadītājs. Deputātiem nav iebildumu.

J.Stalidzāne. 7. - Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums. Tas mazliet precizē likuma mērķi. Lūdzu to atbalstīt.

Sēdes vadītājs. Deputātiem nav iebildumu.

J.Stalidzāne. 8. - deputāta Tolmačova priekšlikums. Komisija to nav atbalstījusi. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītājs. Deputāti prasa balsojumu. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Balsosim par deputāta Tolmačova priekšlikumu. Lūdzu rezultātu! Par - 16, pret - 64, atturas - 1. Priekšlikums nav atbalstīts.

J.Stalidzāne. 9. - Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums, kas definē to, kur ir aizliegts smēķēt, - tātad iestādēs, kas ir saistītas ar izglītību un ārstniecību, kā arī sociālās aprūpes un rehabilitācijas institūcijās.

Sēdes vadītājs. Deputātiem nav iebildumu.

J.Stalidzāne. 10. - deputātes Rugātes kundzes priekšlikums. Tas ir daļēji atbalstīts un iestrādāts komisijas 11. un 16.priekšlikumā.

Sēdes vadītājs. Atklājam debates. Debatēs pieteikusies deputāte Anta Rugāte.

A.Rugāte (Tautas partijas frakcija).

Godātie kolēģi deputāti! Pēc būtības man nav iebildes pret to, ka komisija ir tikai daļēji atbalstījusi manu priekšlikumu, taču vēlos pievērst jūsu uzmanību tam un uzdot jautājumu: vai tā ir pašvaldības iespēja vai pienākums izdot šos noteikumus, kāda veida uzvedību pašvaldība pieļauj attiecībā uz pīpēšanas aizliegšanu vai tās atļaušanu publiskās vietās? Un, ja tā ir izvēle, tad pašvaldība, patiesībā nerespektējot to, ka pašvaldība var šos noteikumus pieņemt, viņa tos var arī nepieņemt, un vai tad viņa rūpējas par visiem saviem pašvaldības iedzīvotājiem? Un arguments, kurš ir bijis vērsts pret manu priekšlikumu un kura dēļ līdz ar to tas ir tikai daļēji atbalstīts un precizēts komisijas redakcijā, ir tāds, ka pašvaldībai ir jādod iespēja izvēlēties - pieņemt vai nepieņemt saistošos noteikumus.

Taču tad jautājums ir tāds: vai tad tagad cilvēkam būs jāizjūt atšķirība, vai viņš dzīvos labvēlīgā pašvaldībā, kas par viņu parūpēsies, vai viņš dzīvos pašvaldībā, kurai patiesībā ir nu pilnīgi vienalga, kas tur notiek? Lietas formālo pusi tā varētu izpildīt.

Un nekādā gadījumā neiztur kritiku pārmetums, ka manā priekšlikumā ir prasība pašvaldībām pieņemt saistošus noteikumus, ar atrunu, ka, ja nu pašvaldībā nav tādas vietas kā peldvieta vai pludmale, tad kāpēc tai vajadzētu pieņemt tādus noteikumus. Tas ir absurds pārpratums, ja šādu pārmetumu izsaka. Ja jau kaut kā nav, tad par to nekas nav arī jāpieņem! Ja kaut kas ir, tad tas arī ir jāregulē. Un, ja tās peldvietas nav, tad pašvaldībai nav jāpieņem saistošie noteikumi, jo tie tur nevar darboties, tā kā nav tā subjekta, kur varētu darboties šie noteikumi. Tāpēc es arī gribētu pievērst deputātu kolēģu uzmanību tam, ka uz trešo lasījumu šeit vēl būs nepieciešams precizējums, ko es noteikti iesniegšu.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītājs. Debates tiek slēgtas. Vai iesniedzēju vārdā ir kas sakāms?

J.Stalidzāne. Jā, es lūgtu atbalstīt komisijas viedokli par 10.priekšlikumu, to, ka tas ir iestrādāts 11. un 16.priekšlikumā, bet, kā jau Rugātes kundze teica, uz trešo lasījumu mēs par to varēsim vēl debatēt un strīdēties, jo tur ir daudz “par” un “pret”.

Lūdzu atbalstīt 11.priekšlikumu!

Sēdes vadītājs. Deputātiem nav iebildumu.

J.Stalidzāne. 12. - deputātes Rugātes priekšlikums. Tas ir daļēji atbalstīts un iestrādāts Sociālo un darba lietu komisijas 13.priekšlikumā. Lūdzu to atbalstīt.

Sēdes vadītājs. Pret 12. un 13.priekšlikumu deputātiem nav iebildumu.

J.Stalidzāne. 14. - deputātes Rugātes priekšlikums. Kā jau es teicu, tas ir iestrādāts 11. - Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītājs. Deputātiem nav iebildumu.

J.Stalidzāne. 15. - Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums. Lūdzu to atbalstīt.

Sēdes vadītājs. Deputātiem nav iebildumu.

J.Stalidzāne. 16. - Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums. Lūdzu to atbalstīt un turpmāk mainīt daļu numerāciju.

Sēdes vadītājs. Deputātiem nav iebildumu.

J.Stalidzāne. 17. - deputātes Rugātes kundzes priekšlikums. Tas ir iestrādāts Sociālo un darba lietu komisijas 18.priekšlikumā.

Sēdes vadītājs. Deputātiem nav iebildumu.

J.Stalidzāne. 19. - Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums. Lūdzu to atbalstīt.

Sēdes vadītājs. Deputātiem nav iebildumu.

J.Stalidzāne. 20. - deputātes Rugātes kundzes priekšlikums. Komisija to nav atbalstījusi.

Sēdes vadītājs. Deputātiem nav iebildumu.

J.Stalidzāne. 21. - Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums. Lūdzu to atbalstīt.

Sēdes vadītājs. Deputātiem nav iebildumu.

J.Stalidzāne. Līdz ar to visus priekšlikumus esam izskatījuši. Lūdzu pieņemt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu. Balsosim par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu rezultātu! Par - 73, pret - 1, atturas - neviens. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Kāds būtu priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam?

J.Stalidzāne. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam -2005.gada 19.janvāris.

Sēdes vadītājs. Vai citu priekšlikumu nav? Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 2005.gada 19.janvāris.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Krimināllikumā”. Trešais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - Juris Dalbiņš.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Likumprojekta trešajam lasījumam ir iesniegts viens priekšlikums, kas ir izskatīts komisijas sēdē. Priekšlikumu iesniedzis Saeimas deputāts Juris Sokolovskis. Komisija šo priekšlikumu nav atbalstījusi.

Sēdes vadītājs. Atklājam debates. Debatēs pieteicies deputāts Vladimirs Buzajevs.

 

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Godātie kolēģi! Apspriežamā panta jaunās redakcijas būtība ir šāda - ieviest īpašu atbildību par sabiedrisku pasākumu organizēšanas un norises kārtības pārkāpšanu gadījumā, ja šīs darbības radījušas būtisku kaitējumu valsts varai vai pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personu tiesībām un interesēm.

Varētu rasties iespaids, ka šā priekšlikuma rašanos ir iedvesmojuši notikumi Ukrainā, kur Rietumu pieejas demokrātijas piekritēji apšaubīja prezidenta vēlēšanu rezultātus un pilnīgi bloķēja visu valsts galveno institūciju ieejas un izejas.

Tomēr patiesībā šā ļoti mīkstinātā priekšlikuma iesniedzēji Saeimā ir nenogurstošie cīnītāji par demokrātiju - frakcijas TB/LNNK pārstāvji. Šis priekšlikums tika iesniegts jau jūnijā - ilgu laiku pirms demokrātijas trakošanas Ukrainā. Taču tas notika uzreiz pēc saviem mērogiem neparasti vērienīgā pirmā maija mītiņa, kas bija vērsts pret izglītības reformu. Tajā sapulcējās vismaz 10 reižu vairāk dalībnieku nekā valdības rīkotajās oficiālajās svinībās sakarā ar Latvijas iestāšanos Eiropas Savienībā. Citiem vārdiem sakot, šī likumdošanas iniciatīva ir atzīšanās, ka tā saucamajai izglītības reformai ir piespiedu raksturs, un tā fakta konstatēšana, ka to personu, kuras pakļautas šai reformai, masu pretošanās ir ne tikai neizbēgama, bet arī pilnīgi dabiska lieta.

Tātad tas nav juridisks priekšlikums, bet gan politisks lēmums - savdabīga atbilde uz Eiropas rekomendācijām un Vispārējās konvencijas par nacionālo minoritāšu aizsardzību nolikumiem, kas pieprasa veikt dialogu ar mazākumtautībām jautājumos, kuri tieši tās skar. No tā izriet arī piedāvātās juridiskās konstrukcijas kroplums.

Līdz šim laikam to gadījumu spektrs, kad tiek paredzēta atbildība par darbībām, kas radījušas būtisku kaitējumu valsts varai vai pārvaldības kārtībai, likumdošanā bija visai ierobežots, proti, dokumentu, zīmoga un spiedoga nolaupīšana un iznīcināšana, viltošana vai viltota dokumenta izmantošana, kā arī dienesta pilnvaru ļaunprātīga izmantošana vai valsts amatpersonu bezdarbība. Mītiņu un gājienu organizēšana šajos minētajos gadījumos neiekļaujas, vienīgi tajā hipotētiskajā gadījumā, ja mītiņu organizē bezatbildīga amatpersona ar viltotu zīmogu kabatā. Tas ir kārtējais likumprojekts, kurš tā pieņemšanas gadījumā darīs kaunu visiem par to nobalsojušajiem deputātiem.

Godātie kolēģi! Esmu gatavs ar pilnu atbildību paziņot, ka nevis krievu skolēnu demonstrācijas bija radījušas būtisku kaitējumu valsts varai vai pārvaldības kārtībai. Šo kaitējumu rada pati bezatbildīgā izglītības reforma. Tās tūlītēja atcelšana ir absolūti nepieciešams noteikums, lai nodrošinātu mūsu valsts stabilitāti, kā arī atrastu kopēju valodu starp divām valstī dzīvojošām kopienām.

Lūdzu atbalstīt Sokolovska priekšlikumu, kas piedāvā atstāt Krimināllikumā iepriekšējo redakciju!

Sēdes vadītājs. Debates slēdzu. Vai iesniedzēju vārdā ir kas sakāms? Nav. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi Krimināllikumā” pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu rezultātu!...

Es atvainojos! Es atsaucu balsojumu. Mums vispirms ir jābalso par priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Balsosim par deputāta Sokolovska priekšlikumu! Lūdzu rezultātu! Par - 15, pret - 70, neviens neatturas. Priekšlikums ir noraidīts.

J.Dalbiņš. Līdz ar to visi priekšlikumi ir izskatīti. Komisijas vārdā lūdzu atbalstīt likumprojektu trešajā lasījumā!

Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi Krimināllikumā” pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu rezultātu! Par - 72, pret - 12, atturas - 1. Likums pieņemts.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputātu Kampara, Šadurska, Bērziņa un citu parakstītu iesniegumu par sekojošo lēmuma projektu iekļaušanu Saeimas sēdes darba kārtībā pēc likumprojekta ar reģistrācijas numuru 23.

Pirmais: “Lūdzam iekļaut Saeimas 2004.gada 16.decembra sēdes darba kārtībā lēmuma projektu “Par deputātes Ingrīdas Circenes atsaukšanu no Sociālo un darba lietu komisijas”.”

Vai ir iebildumi? (No zāles: “Nav!”)

Nākamais: “Lūdzam iekļaut Saeimas 16.decembra sēdes darba kārtībā lēmuma projektu “Par deputātes Ingrīdas Circenes ievēlēšanu Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā”.” Vai ir iebildumi? Nav.

Nākamais: “Lūdzam iekļaut Saeimas 16.decembra sēdes darba kārtībā lēmuma projektu “Par deputāta Jāņa Reira atsaukšanu no Publisko izdevumu un revīzijas komisijas”.” Deputātiem nav iebildumu.

Nākamais: “Lūdzam iekļaut Saeimas 16.decembra sēdes darba kārtībā lēmuma projektu “Par deputātes Māras Ceriņas ievēlēšanu Publisko izdevumu un revīzijas komisijā”.” Deputātiem nav iebildumu.

Nākamais: “Lūdzam iekļaut Saeimas 16.decembra sēdes darba kārtībā lēmuma projektu “Par deputātes Māras Ceriņas ievēlēšanu Sociālo un darba lietu komisijā”.” Deputātiem nav iebildumu.

Nākamais: “Lūdzam iekļaut Saeimas 16.decembra sēdes darba kārtībā lēmuma projektu “Par deputāta Arta Kampara atsaukšanu no Saimnieciskās komisijas”.” Deputātiem nav iebildumu.

Nākamais: “Lūdzam iekļaut Saeimas 16.decembra sēdes darba kārtībā lēmuma projektu “Par deputāta Arta Kampara ievēlēšanu Eiropas lietu komisijā”.” Deputātiem nav iebildumu.

Nākamais: “Lūdzam iekļaut Saeimas 16.decembra sēdes darba kārtībā lēmuma projektu “Par deputāta Edgara Jaunupa atsaukšanu no Publisko izdevumu un revīzijas komisijas”.” Deputātiem nav iebildumu.

Nākamais: “Lūdzam iekļaut Saeimas 16.decembra sēdes darba kārtībā lēmuma projektu “Par deputāta Edgara Jaunupa ievēlēšanu Nacionālās drošības komisijā”.” Deputātiem nav iebildumu.

Nākamais: “Lūdzam iekļaut Saeimas 16.decembra sēdes darba kārtībā lēmuma projektu “Par deputāta Ērika Škapara ievēlēšanu Publisko izdevumu un revīzijas komisijā”.” Deputātiem nav iebildumu.

Nākamais: “Lūdzam iekļaut Saeimas 16.decembra sēdes darba kārtībā lēmuma projektu “Par deputāta Ērika Škapara ievēlēšanu Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā”.” Deputātiem nav iebildumu.

Nākamais: “Lūdzam iekļaut Saeimas 16.decembra sēdes darba kārtībā lēmuma projektu “Par deputāta Ainara Latkovska atsaukšanu no Korupcijas, kontrabandas un organizētās noziedzības novēršanas un apkarošanas uzraudzības komisijas”.” Deputātiem nav iebildumu.

Nākamais: “Lūdzam iekļaut Saeimas 16.decembra sēdes darba kārtībā lēmuma projektu “Par deputāta Ainara Latkovska atsaukšanu no Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas”.”

Nākamais: “Lūdzam iekļaut 16.decembra sēdes darba kārtībā lēmuma projektu “Par deputāta Ainara Latkovska ievēlēšanu Pilsonības likuma izpildes komisijā”.”

Nākamais: “Lūdzam iekļaut Saeimas 16.decembra sēdes darba kārtībā lēmuma projektu “Par deputāta Ainara Latkovska ievēlēšanu Aizsardzības un iekšlietu komisijā”.”

Nākamais: “Lūdzam iekļaut Saeimas 16.decembra sēdes darba kārtībā lēmuma projektu “Par deputātes Baibas Brigmanes ievēlēšanu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā”.” Deputātiem nav iebildumu.

Nākamais: “Lūdzam iekļaut Saeimas 16.decembra sēdes darba kārtībā lēmuma projektu “Par deputātes Baibas Brigmanes ievēlēšanu Korupcijas, kontrabandas un organizētās noziedzības novēršanas un apkarošanas uzraudzības komisijā”.” Deputātiem nav iebildumu.

Tātad visi minētie lēmumu projekti ir iekļauti šīsdienas sēdes darba kārtībā.

Lūdzu, balsosim par lēmuma projektu “Par deputātes Ingrīdas Circenes atsaukšanu no Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas”! Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 64, pret - 13, atturas - 2. Lēmums pieņemts.

Nākamais. Lēmuma projekts “Par deputātes Ingrīdas Circenes ievēlēšanu Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā”. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 71, pret - 3, atturas - 1. Lēmums pieņemts.

Nākamais. Lēmuma projekts “Par deputāta Jāņa Reira atsaukšanu no Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas”. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 72, pret - 1, neviens neatturas. Lēmums pieņemts.

Nākamais. Lēmuma projekts “Par deputātes Māras Ceriņas ievēlēšanu Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijā”. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 72, pret un atturas - nav. Lēmuma projekts pieņemts.

Nākamais. Lēmuma projekts “Par deputātes Māras Ceriņas ievēlēšanu Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā”. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 72, pret un atturas - nav. Lēmuma projekts pieņemts.

Nākamais. Lēmuma projekts “Par deputāta Arta Kampara atsaukšanu no Saeimas Saimnieciskās komisijas”. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 75, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Nākamais. Lēmuma projekts “Par deputāta Arta Kampara ievēlēšanu Saeimas Eiropas lietu komisijā”. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 74, pret - nav, atturas - 1. Lēmuma projekts pieņemts.

Nākamais. Lēmuma projekts “Par deputāta Edgara Jaunupa atsaukšanu no Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas”. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 72, pret - 1, neviens neatturas. Lēmums pieņemts.

Nākamais. Lēmuma projekts “Par deputāta Edgara Jaunupa ievēlēšanu Saeimas Nacionālās drošības komisijā”. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 70, pret - 1, neviens neatturas. Lēmums pieņemts.

Nākamais. Lēmuma projekts “Par deputāta Ērika Škapara ievēlēšanu Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijā”. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 74, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Nākamais. Lēmuma projekts “Par deputāta Ērika Škapara ievēlēšanu Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā”. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 70, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Nākamais. Lēmuma projekts “Par deputāta Ainara Latkovska atsaukšanu no Saeimas Korupcijas, kontrabandas un organizētās noziedzības novēršanas un apkarošanas uzraudzības komisijas”. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 66, pret - 2, neviens neatturas. Lēmums pieņemts.

Nākamais. Lēmuma projekts “Par deputāta Ainara Latkovska atsaukšanu no Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas”. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 69, neviens nav pret, atturas - 1. Lēmums pieņemts.

Nākamais. Lēmuma projekts “Par deputāta Ainara Latkovska ievēlēšanu Saeimas Pilsonības likuma izpildes komisijā”. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu? Lūdzu rezultātu! Par - 70, pret - 1, neviens neatturas. Lēmums pieņemts.

Nākamais. Lēmuma projekts “Par Ainara Latkovska ievēlēšanu Saeimas Aizsardzības un iekšlietu komisijā”. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 71, pret - 1, neviens neatturas. Lēmums pieņemts.

Nākamais. Lēmuma projekts “Par deputātes Baibas Brigmanes ievēlēšanu Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā”. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 71, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Nākamais. Lēmuma projekts “Par deputātes Baibas Brigmanes ievēlēšanu Saeimas Korupcijas, kontrabandas un organizētās noziedzības novēršanas un apkarošanas uzraudzības komisijā”. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 66, pret - nav, atturas - 1. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par zemes dzīlēm””.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas
vārdā - deputāte Anna Seile.

A.Seile (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie deputāti! Izskatāmā dokumenta numurs 3454. Saņemts 51 priekšlikums.

1.priekšlikumu ir sagatavojusi atbildīgā komisija. Lūdzam atbalstīt.

Sēdes vadītājs. Deputātiem nav iebildumu.

A.Seile. Arī 2.priekšlikumu ir sagatavojusi atbildīgā komisija. Tas būtībā ir redakcionāls. Lūdzam atbalstīt.

Sēdes vadītājs. Deputātiem nav iebildumu.

A.Seile. 3.priekšlikumu, kurš arī maina institūciju nosaukumus, komisija lūdz atbalstīt.

Sēdes vadītājs. Deputātiem nav iebildumu.

A.Seile. 4.priekškumu lūdzu atbalstīt. Komisija ir pati sagatavojusi šo priekšlikumu.

Sēdes vadītājs. Deputātiem nav iebildumu.

A.Seile. Arī 5.priekšlikumu ir sagatavojusi atbildīgā komisija. Lūdzam atbalstīt.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

A.Seile. Arī 6.priekšlikumu ir sagatavojusi atbildīgā komisija. Lūdzam atbalstīt.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

A.Seile. Tāpat arī 7.priekšlikumu ir sagatavojusi atbildīgā komisija. Lūdzam atbalstīt.

Sēdes vadītājs. Deputātiem nav iebildumu.

A.Seile. 8., 9. un 10.priekšlikums - tie visi ir iesniegti par likuma 8.pantu.

8.priekšlikums ir atbalstīts daļēji. Komisija lūdz izteikt to kā 9.priekšlikumu, tas ir, iekļaut atbildīgās komisijas sagatavotajā redakcijā.

10.priekšlikumu, ko ir sagatavojis vides ministra vietā reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Radzevičs, komisija nav atbalstījusi.

Sēdes vadītājs. Deputātiem nav iebildumu pret 8., 9. un 10.priekšlikumu.

A.Seile. 11.priekšlikumu ir sagatavojusi atbildīgā komisija. Lūdzam atbalstīt.

Sēdes vadītājs. Deputātiem nav iebildumu.

A.Seile. 12.priekšlikumu ir sagatavojis Juridiskais birojs. Šo priekšlikumu komisija ir atbalstījusi daļēji. Komisija ierosina pilnībā atbalstīt 13.priekšlikumu, ko ir sagatavojusi komisija.

Sēdes vadītājs. Deputātiem nav iebildumu pret 12. un 13.priekšlikumu.

A.Seile. Un šajā sakarībā Juridiskais birojs ierosina izslēgt likumprojekta otro un trešo daļu, tas ir, lūdz atbalstīt 14. un 15. - Juridiskā biroja priekšlikumus.

Sēdes vadītājs. Deputātiem nav iebildumu pret 14. un 15.priekšlikumu.

A.Seile. 16.priekšlikumu ir iesniedzis Juridiskais birojs. Komisija to atbalsta daļēji. Komisija lūdz pilnībā atbalstīt 17. - komisijas priekšlikumu.

Sēdes vadītājs. Atklājam debates. Debatēs ir pieteicies Valdis Ģīlis? Vai jūs gribētu runāt debatēs? Nē... Tad mēs turpinām.

Tātad deputātiem nav iebildumu pret 16. un 17.priekšlikumu.

A.Seile. 18.priekšlikumu ir iesniedzis Juridiskais birojs. Komisija to nav atbalstījusi. Komisija lūdz atbalstīt 19. - komisijas sagatavoto priekšlikumu.

Sēdes vadītājs. Deputātiem nav iebildumu pret 18. un 19.priekšlikumu.

A.Seile. 20.priekšlikumu ir sagatavojusi atbildīgā komisija. Lūdzam atbalstīt.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

A.Seile. 21.priekšlikumu, ko sagatavojis Juridiskais birojs, komisija ir atbalstījusi daļēji un izmantojusi, sagatavojot savu priekšlikumu - 22.priekšlikumu. Lūdzam atbalstīt!

Sēdes vadītājs. Deputātiem nav iebildumu pret 21. un 22.priekšlikumu.

A.Seile. 23.priekšlikumu ir sagatavojusi atbildīgā komisija. Komisija ir sagatavojusi arī 24.priekšlikumu. Lūdzam tos atbalstīt.

Sēdes vadītājs. Pret 23. un 24.priekšlikumu nav iebildumu.

A.Seile. 25.priekšlikumu ir iesniedzis Juridiskais birojs. Komisija to ir atbalstījusi daļēji, izveidojot savu priekšlikumu - 26.priekšlikumu -, kuru lūdz atbalstīt.

Sēdes vadītājs. Deputātiem nav iebildumu pret 25. un 26.priekšlikumu.

A.Seile. 27.priekšlikumu ir sagatavojis vides ministra vietā reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Radzevičs. Komisija priekšlikumu ir atbalstījusi, redakcionāli precizējot.

Sēdes vadītājs. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 28.priekšlikumu arī ir sagatavojis ministrs Radzevičs. Komisija priekšlikumu neatbalsta.

Sēdes vadītājs. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. Komisija neatbalsta arī 29. - ministra Radzeviča sagatavoto priekšlikumu.

Sēdes vadītājs. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. Arī 30. un 31. - ministra Radzeviča sagatavotos priekšlikumus - komisija nav atbalstījusi.

Sēdes vadītājs. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli par 30. un 31.priekšlikumu.

A.Seile. 32.priekšlikums. Komisija lūdz izslēgt 12.pantu. Lūdzam atbalstīt šo priekšlikumu.

Sēdes vadītājs. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 33.priekšlikumu ir sagatavojusi atbildīgā komisija. Lūdzam atbalstīt.

Sēdes vadītājs. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 34.priekšlikumu ir sagatavojusi atbildīgā komisija. Lūdzam atbalstīt.

Sēdes vadītājs. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 35. un 36.priekšlikumu arī ir sagatavojusi komisija. Lūdzam atbalstīt.

Sēdes vadītājs. Deputātiem nav iebildumu pret 35. un 36.priekšlikumu.

A.Seile. Arī 37. un 38.priekšlikumu ir sagatavojusi atbildīgā komisija. Lūdzam tos atbalstīt.

Sēdes vadītājs. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. Atbildīgā komisija ir sagatavojusi arī 39., 40., 41. un 42.priekšlikumu. Lūdzam atbalstīt šos priekšlikumus.

Sēdes vadītājs. Deputātiem nav iebildumu pret minētajiem priekšlikumiem.

A.Seile. 43. un 44.priekšlikumu arī ir izveidojusi atbildīgā komisija. Lūdzam atbalstīt Saeimā.

Sēdes vadītājs. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 44.priekšlikumu arī ir ierosinājusi komisija. Lūdzam atbalstīt.

Sēdes vadītājs. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 45.priekšlikumu ir sagatavojis Juridiskais birojs. Komisija to ir atbalstījusi daļēji. Lūdzam atbalstīt 46.priekšlikumu, kurā daļēji iekļauts arī Juridiskā biroja priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Deputātiem nav iebildumu pret 45. un 46.priekšlikumu.

A.Seile. 47.priekšlikumu ir sagatavojusi atbildīgā komisija. Lūdzam atbalstīt.

Sēdes vadītājs. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 48.priekšlikumu vides ministra vietā ir iesniedzis reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Radzevičs. Komisija to nav atbalstījusi.

Sēdes vadītājs. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli.

A.Seile. 49.priekšlikumu ir sagatavojusi atbildīgā komisija. Tas ir par pārejas noteikumiem. Lūdzam atbalstīt.

Sēdes vadītājs. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 50.priekšlikumu ir izveidojusi atbildīgā komisija. Lūdzam to atbalstīt.

Sēdes vadītājs. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. Un pēdējais - 51.priekšlikums, kurā ir informatīvas atsauces uz Eiropas Savienības direktīvām. To ir sagatavojusi atbildīgā komisija. Lūdzam Saeimu atbalstīt priekšlikumu.

Sēdes vadītājs. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. Paldies! Visi priekšlikumi izskatīti.

Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi likumā “Par zemes dzīlēm”” pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu rezultātu! Par - 69, pret un atturas - nav. Likums pieņemts.

Nākamais likumprojekts - “Grozījumi likumā “Par valsts un pašvaldību kapitāla daļām un kapitālsabiedrībām””. Trešais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Krišjānis Peters.

K.Peters (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Godātais Prezidij! Cienījamie kolēģi! Tātad Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir sagatavojusi likumprojektu ar reģistrācijas numuru 473 - “Grozījumi likumā “Par valsts un pašvaldību kapitāla daļām un kapitālsabiedrībām”” trešajam lasījumam. Kopumā saņemti četri priekšlikumi.

1. - finanšu ministra Oskara Spurdziņa priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputātiem iebildumu nav.

K.Peters. 2. - finanšu ministra Spurdziņa priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputātiem iebildumu nav.

K.Peters. 3. - finanšu ministra Spurdziņa priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputātiem iebildumu nav.

K.Peters. 4. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputātiem iebildumu nav.

K.Peters. Visi priekšlikumi izskatīti. Komisijas vārdā aicinu pieņemt likumprojektu trešajā lasījumā.

Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi likumā “Par valsts un pašvaldību kapitāla daļām un kapitālsabiedrībām”” pieņemts trešajā, galīgajā, lasījumā.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputātu Plinera, Sokolovska, Kabanova, Aleksejeva, Tolmačova un Buzajeva jautājumu Latvijas Republikas izglītības un zinātnes ministrei Inai Druvietei “Par mazākumtautību skolu audzēkņu konkurētspēju, iestājoties Latvijas augstskolās”. Minētais jautājums tiks atdots ministrei.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputātu Urbanoviča, Klementjeva, Ribakova, Agešina un Vidavska jautājumu Latvijas Republikas tieslietu ministrei Solvitai Āboltiņai “Par pasu izsniegšanas termiņiem personām, kas ieguvušas Latvijas Republikas pilsonību”. Minētais jautājums tiks atdots ministrei.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputāta Vjačeslava Stepaņenko iesniegumu, un mēs esam viņam piešķīruši bezalgas atvaļinājumu šodien, 16.decembrī.

Turpināsim izskatīt darba kārtību - likumprojektu “Grozījumi Lauku atbalsta dienesta likumā”. Trešais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - Pēteris Kalniņš.

P.Kalniņš (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienījamie kolēģi! Minētā likumprojekta trešajam lasījumam Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija nesaņēma nevienu priekšlikumu. Komisijas vārdā lūdzu atbalstīt minēto likumprojektu trešajā lasījumā.

Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 79, pret un atturas - nav. Likumprojekts “Grozījumi Lauku atbalsta dienesta likumā” pieņemts trešajā, galīgajā, lasījumā.

Nākamais likumprojekts “Grozījumi Darba aizsardzības likumā”. Trešais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā - deputāts Klementjevs.

 

A.Klementjevs (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Strādāsim ar likumprojektu “Grozījumi Darba aizsardzības likumā”.

1.priekšlikums ir saņemts no Sociālo un darba lietu komisijas. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputātiem nav iebildumu.

A.Klementjevs. 2. - Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputātiem nav iebildumu.

A.Klementjevs. 3. - Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputātiem nav iebildumu.

A.Klementjevs. 4. - Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputātiem nav iebildumu. Tātad viss?

A.Klementjevs. Jā.

Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Darba aizsardzības likumā” trešajā lasījumā. Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Likumprojekts pieņemts.

Nākamais likumprojekts - “Grozījumi likumā “Par nodokļiem un nodevām””. Trešais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - Vilnis Edvīns Bresis.

V.E.Bresis (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Godātie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu Nr.3461. Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā esam saņēmuši trīs priekšlikumus.

1. - deputāta Māra Grīnblata priekšlikums. Ir noraidīts.

Sēdes vadītājs. Deputātiem nav iebildumu.

V.E.Bresis. 2.priekšlikums, kurš faktiski balstās uz 1.priekšlikumu, tāpat ir noraidīts.

Sēdes vadītājs. Deputātiem nav iebildumu.

V.E.Bresis. 3. - Labklājības ministrijas parlamentārās sekretāres D.Lūkas priekšlikums. Komisija to ir pārstrādājusi un izteikusi savā redakcijā, tāpēc lūdzu arī 3.priekšlikumu noraidīt.

Sēdes vadītājs. Deputātiem nav iebildumu.

V.E.Bresis. 4.priekšlikumu lūdzu atbalstīt.

Sēdes vadītājs. Deputātiem nav iebildumu.

V.E.Bresis. Līdz ar to visi priekšlikumi ir izskatīti. Lūdzu pieņemt likumprojektu trešajā lasījumā!

Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par nodokļiem un nodevām”” trešajā lasījumā! Lūdzu rezultātu! Par - 78, pret un atturas - nav. Likumprojekts pieņemts.

Nākamais likumprojekts “Grozījumi Apdrošināšanas sabiedrību un to uzraudzības likumā”. Trešais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - Ēriks Zunda.

Ē.Zunda (Tautas partijas frakcija).

Godātais sēdes vadītāj! Cienījamie kolēģi! Šinī apjomīgajā dokumentā (izskatāmais dokuments ir Nr.3462) ir apvienoti 17 priekšlikumi. Pamatā tie ir Juridiskā biroja un Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikumi, kas ir precizējoši un ir samērā vienkārši. Lūdzu, izskatīsim priekšlikumus to iesniegšanas secībā.

1.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputātiem nav iebildumu.

Ē.Zunda. 2.priekšlikums... Mirklīti, ļoti daudz lapu, grūti šķirt! 2.priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputātiem nav iebildumu.

Ē.Zunda. 3. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputātiem nav iebildumu.

Ē.Zunda. 4. priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputātiem nav iebildumu.

Ē.Zunda. 5.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputātiem nav iebildumu.

Ē.Zunda. 6.priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputātiem nav iebildumu.

Ē.Zunda. 7.priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputātiem nav iebildumu.

Ē.Zunda. 8.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputātiem nav iebildumu.

Ē.Zunda. 9.priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputātiem nav iebildumu.

Ē.Zunda. 10.priekšlikums. Arī ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputātiem nav iebildumu.

Ē.Zunda. 11.priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputātiem nav iebildumu.

Ē.Zunda. 12.priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputātiem nav iebildumu.

Ē.Zunda. 13.priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Ē.Zunda. 14.priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Ē.Zunda. 15.priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Ē.Zunda. 16.priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Ē.Zunda. 17.priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputātiem nav iebildumu.

Ē.Zunda. Kolēģi, mēs esam izskatījuši visus priekšlikumus. Aicinu balsot par likumprojektu trešajā lasījumā.

Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret un atturas - nav. Likumprojekts “Grozījumi Apdrošināšanas sabiedrību un to uzraudzības likumā” pieņemts.

Nākamais likumprojekts “Par koku un apaļo kokmateriālu uzskaiti darījumos”. Trešais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas
vārdā - deputāts Jaundžeikars.

 

Dz.Jaundžeikars (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Godājamais sēdes vadītāj! Cienījamie kolēģi Strādāsim ar dokumentu Nr.3468. Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir sagatavojusi trešajam lasījumam likumprojektu “Par koku un apaļo kokmateriālu uzskaiti darījumos”. Pavisam ir saņemti 11 priekšlikumi.

1.priekšlikums - Juridiskā biroja priekšlikuma. Komisija atbalstījusi.

Sēdes vadītājs. Deputātiem nav iebildumu.

Dz.Jaundžeikars. 2. - Zemkopības ministrijas parlamentārās sekretāres D.Lucauas priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputātiem nav iebildumu.

Dz.Jaundžeikars. 3. - Zemkopības ministrijas parlamentārās sekretāres D.Lucauas priekšlikums. Komisija atbalstījusi.

Sēdes vadītājs. Deputātiem nav iebildumu.

Dz.Jaundžeikars. 4. - Zemkopības ministrijas parlamentārās sekretāres D.Lucauas priekšlikums. Komisija atbalstījusi.

Sēdes vadītājs. Deputātiem nav iebildumu.

Dz.Jaundžeikars. 5. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalstījusi.

Sēdes vadītājs. Deputātiem nav iebildumu.

Dz.Jaundžeikars. 6. - atbildīgās komisijas sagatavotais priekšlikums. Komisija atbalstījusi.

 

Sēdes vadītājs. Deputātiem nav iebildumu.

Dz.Jaundžeikars. 7. - Zemkopības ministrijas parlamentārās sekretāres D.Lucauas priekšlikums. Komisija atbalstījusi.

Sēdes vadītājs. Deputātiem nav iebildumu.

Dz.Jaundžeikars. 8. - atbildīgās komisijas sagatavotais priekšlikums. Komisija atbalstījusi.

Sēdes vadītājs. Deputātiem nav iebildumu.

Dz.Jaundžeikars. 9. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalstījusi.

Sēdes vadītājs. Deputātiem nav iebildumu.

Dz.Jaundžeikars. 10. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputātiem nav iebildumu.

Dz.Jaundžeikars. 11. - arī atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Lūdzu atbalstīt likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītājs. Deputātiem nav iebildumu. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 71, pret un atturas - nav. Likums “Par koku un apaļo kokmateriālu uzskaiti darījumos” trešajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, kolēģi, reģistrēties ar reģistrācijas kartēm! Lūdzu zvanu! Informācijai vārdu lūdz deputāte Sarmīte Ķikuste. Lūdzu!

S.Ķikuste (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie kolēģi! Iedzīvotāju demogrāfiskās attīstības apakškomisijas sēde notiks tūlīt pēc sēdes beigām Sociālo un darba lietu komisijas zālē.

Sēdes vadītājs. Vārds izdrukas nolasīšanai Saeimas sekretāra biedram Aleksandram Bartaševičam.

A.Bartaševičs (8.Saeimas sekretāra biedrs).

Cienījamie deputāti! Nav reģistrējušies: Boriss Cilevičs, Māris Gulbis, Oskars Kastēns, Juris Dobelis, Vilis Krištopans, Vitālijs Orlovs, Ināra Ostrovska, Anna Seile, Vjačeslavs Stepaņenko, Māris Kučinskis, Pēteris Tabūns un Arvīds Ulme.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītājs. Līdz ar to 16.decembra sēde tiek slēgta.

 

SATURA RĀDĪTĀJS

8.Saeimas rudens sesijas 19.sēde

2004.gada 16.decembrī

Par darba kārtību
Lēmuma projekts “Par Arta Pabrika 8.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no Tautas partijas kandidātu saraksta Rīgas vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus” (A.Kalvīša vietā)
(3491. dok., reģ. nr.562)

Ziņo

- dep. P.Maksimovs
A.Pabrika svinīgais solījums
Lēmuma projekts “Par Solvitas Āboltiņas 8.Saeimas deputātes pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partijas “Jaunais laiks” kandidātu saraksta Rīgas vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus” (E.Repšes vietā)
(3487. dok., reģ. nr.558)

Ziņo

- dep. P.Maksimovs
S.Āboltiņas svinīgais solījums
Paziņojumi
- dep. P.Maksimovs
- dep. J.Dalbiņš
Par darba kārtību
Lēmuma projekts “Par Māras Ceriņas 8.Saeimas deputātes pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partijas “Jaunais laiks” kandidātu saraksta Vidzemes vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus” (A.K.Kariņa vietā)
(3488. dok., reģ. nr.559)

Ziņo

- dep. P.Maksimovs
M.Ceriņas svinīgais solījums
Lēmuma projekts “Par Ērika Škapara 8.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partijas “Jaunais laiks” kandidātu saraksta Rīgas vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus” (I.Druvietes vietā)
(3489. dok., reģ. nr.560)

Ziņo

- dep. P.Maksimovs
Ē.Škapara svinīgais solījums
Lēmuma projekts “Par Helēnas Demakovas 8.Saeimas deputātes pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no Tautas partijas kandidātu saraksta Rīgas vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus” (Gundara Bērziņa vietā)
(3490. dok., reģ. nr.561)

Ziņo

- dep. P.Maksimovs
H.Demakovas svinīgais solījums
Paziņojumi
- dep. A.Ārgalis
- dep. A.Pētersons
- dep. A.Kiršteins
- Saeimas sekretārs J.Šmits
Par likumprojektu “Grozījums likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”” (Noraidīts)
(3428. un 3428.a dok., reģ. nr.1038)

Priekšlikums

- dep. A.Klementjevs (par)
Par likumprojektu “Grozījumi Rīgas vēsturiskā centra saglabāšanas un aizsardzības likumā”
(3436. un 3436.a dok., reģ. nr.1039)

Priekšlikums

- dep. Dz.Ābiķis (par)
Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par akcīzes nodokli””
(3447. un 3447.a dok., reģ. nr.1040)
Par likumprojektu “Par Nolīgumu starp Ziemeļatlantijas līguma slēdzējām pusēm par sadarbību ar atomieročiem saistītas informācijas jomā”
(3482. un 3482.a dok., reģ. nr.1041)
Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par valsts budžetu 2004.gadam””
(3472. un 3472.a dok., reģ. nr.1042)

Priekšlikums

- dep. A.Bartaševičs (pret)
Par likumprojektu “Par valsts budžetu 2005.gadam”
(3473., 3474., 3474.a un 3474.b dok., reģ. nr.1043)

Priekšlikums

- dep. J.Pliners (pret)
Par likumprojektu “Grozījumi Likumā par budžetu un finanšu vadību”
(3473., 3475. un 3475.a dok., reģ. nr.1044)
Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli””
(3473., 3476. un 3476.a dok., reģ. nr.1045)
Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par uzņēmumu ienākuma nodokli””
(3473., 3477. un 3477.a dok., reģ. nr.1046)
Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par pievienotās vērtības nodokli””
(3473. un 3478. un 3478.a dok., reģ. nr.1047)
Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par akcīzes nodokli””
(3473., 3479. un 3479.a dok., reģ. nr.1048)
Par likumprojektu “Grozījums Ugunsdrošības un ugunsdzēsības likumā”
(3473., 3480. un 3480.a dok., reģ. nr.1049)
Par darba kārtību
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par valsts budžetu 2004.gadam”” (1.lasījums) (Steidzams)
(3472. un 3472.a dok., reģ. nr.1042)

Ziņo

- dep. A.Slakteris

Debates

- dep. V.Orlovs
- veselības ministrs G.Bērziņš
Par darba kārtību
Par steidzamības pieņemšanu
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par budžetu un finanšu vadību””
(3473., 3475. un 3475.a dok., reģ. nr.1044)

Ziņo

- dep. A.Slakteris
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli””
(3473., 3476. un 3476.a dok., reģ. nr.1045)
Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par uzņēmumu ienākuma nodokli””
(3473., 3477. un 3477.a dok., reģ. nr.1046)
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par pievienotās vērtības nodokli””
(3473. un 3478. un 3478.a dok., reģ. nr.1047)
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par akcīzes nodokli””
(3473., 3479. un 3479.a dok., reģ. nr.1048)
Likumprojekts “Grozījums Ugunsdrošības un ugunsdzēsības likumā”
(3473., 3480. un 3480.a dok., reģ. nr.1049)
Likumprojekts “Par valsts budžetu 2005.gadam”
(3473., 3474., 3474.a un 3474.b dok., reģ. nr.1043)

Debates

- Ministru kabineta pārstāvis,   finanšu ministrs O.Spurdziņš
- dep. K.Šadurskis
Likumprojektu pieņemšana 1.lasījumā:
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par budžetu un finanšu vadību”” (1.lasījums) (Steidzams)
(3473., 3475. un 3475.a dok., reģ. nr.1044)
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”” (1.lasījums) (Steidzams)
(3473., 3476. un 3476.a dok., reģ. nr.1045)
Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par uzņēmumu ienākuma nodokli”” (1.lasījums) (Steidzams)
(3473., 3477. un 3477.a dok., reģ. nr.1046)
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par pievienotās vērtības nodokli”” (1.lasījums) (Steidzams)
(3473. un 3478. un 3478.a dok., reģ. nr.1047)
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par akcīzes nodokli”” (1.lasījums) (Steidzams)
(3473., 3479. un 3479.a dok., reģ. nr.1048)
Likumprojekts “Grozījums Ugunsdrošības un ugunsdzēsības likumā” (1.lasījums) (Steidzams)
(3473., 3480. un 3480.a dok., reģ. nr.1049)
Likumprojekts “Par valsts budžetu 2005.gadam” (1.lasījums) (Steidzams)
(3473., 3474., 3474.a un 3474.b dok., reģ. nr.1043)
Lēmuma projekts “Par Baibas Brigmanes 8.Saeimas deputātes pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partijas “Jaunais laiks” kandidātu saraksta Rīgas vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus” (A.Kušķa vietā)
(3516. dok., reģ. nr.574)

Ziņo

- dep. P.Maksimovs
B.Brigmanes svinīgais solījums
Paziņojums
- dep. A.Slakteris
Reģistrācijas rezultāti

Nolasa

- Saeimas sekretāra biedrs   A.Bartaševičs
Par darba kārtību
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par valsts budžetu 2004.gadam”” (2.lasījums) (Steidzams)
(3472. un 3472.a dok., reģ. nr.1042)

Ziņo

- dep. A.Slakteris
Par likumprojektu “Grozījumi Kriminālprocesa kodeksā”
(3492. dok., reģ. nr.1050)
Par darba kārtību
Likumprojekts “Grozījumi Kriminālprocesa kodeksā” (1.lasījums) (Steidzams)
(3492. dok., reģ. nr.1050)

Ziņo

- dep. M.Segliņš
Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par policiju””
(3494. dok., reģ. nr.1052)
Par patstāvīgo priekšlikumu — lēmuma projektu “Par tautas nobalsošanas rīkošanu jautājumā par Līguma par Konstitūciju Eiropai ratifikāciju” (Priekšlikums noraidīts)
(3449. dok., reģ. nr.553)

Ziņo

- dep. N.Kabanovs
Lēmuma projekts “Par Antras Strupules apstiprināšanu par Alūksnes rajona tiesas tiesnesi”
(3465. dok., reģ. nr.554)

Ziņo

- dep. M.Segliņš
Lēmuma projekts “Par Ievas Reikmanes iecelšanu par Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesas tiesnesi”
(3466. dok., reģ. nr.555)

Ziņo

- dep. M.Segliņš
Lēmuma projekts “Par Ingrīdas Bērziņas iecelšanu par Jūrmalas pilsētas tiesas tiesnesi”
(3467. dok., reģ. nr.556)

Ziņo

- dep. M.Segliņš
Lēmuma projekts “Par Augstākās izglītības padomes apstiprināšanu”
(3470. dok., reģ. nr.557)

Ziņo

- dep. Dz.Ābiķis
Likumprojekts “Grozījumi Robežsardzes likumā” (1.lasījums) (Noraidīts)
(3311. dok., reģ. nr.1008)
Alternatīvais likumprojekts “Grozījumi Robežsardzes likumā” (1.lasījums) (Steidzams)
(3493. dok., reģ. nr.1051)

Ziņo

- dep. J.Dalbiņš
Alternatīvais likumprojekts “Grozījumi Robežsardzes likumā” (2.lasījums) (Steidzams)
(3493. dok., reģ. nr.1051)

Ziņo

- dep. J.Dalbiņš
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par policiju”” (1.lasījums) (Steidzams)
(3494. dok., reģ. nr.1052)

Ziņo

- dep. J.Dalbiņš
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par policiju”” (2.lasījums) (Steidzams)
(3494. dok., reģ. nr.1052)

Ziņo

- dep. J.Dalbiņš

Debates

- dep. A.Seile
Likumprojekts “Grozījums Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likumā” (2.lasījums) (Steidzams)
(3360. dok., reģ. nr.1019)

Ziņo

- dep. M.Segliņš
Likumprojekts “Grozījums likumā “Par Roterdamas konvenciju par procedūru, saskaņā ar kuru starptautiskajā tirdzniecībā dodama iepriekš norunāta piekrišana attiecībā uz dažām bīstamām ķīmiskām vielām un pesticīdiem”” (2.lasījums) (Steidzams)
(3185. dok., reģ. nr.975)

Ziņo

- dep. I.Solovjovs
Likuma “Grozījumi Radio un televīzijas likumā” otrreizēja caurlūkošana
(3459. dok., reģ. nr.775)

Ziņo

- dep. A.Brigmanis

Debates

- dep. V.Buzajevs
Likumprojekts “Grozījums likumā “Par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu”” (2.lasījums)
(2923. un 3433. dok., reģ. nr.906)

Ziņo

- dep. J.Stalidzāne

Debates

- dep. V.Ģīlis
- dep. A.Klementjevs
- dep. A.Rugāte
- dep. A.Rugāte
Likumprojekts “Grozījumi Krimināllikumā” (3.lasījums)
(3435. dok., reģ. nr.851)

Ziņo

- dep. J.Dalbiņš

Debates

- dep. V.Buzajevs
Par darba kārtību
Lēmuma projekts “Par deputātes Ingrīdas Circenes atsaukšanu no Sociālo un darba lietu komisijas”
(3501. dok., reģ. nr.564)
Lēmuma projekts “Par deputātes Ingrīdas Circenes ievēlēšanu Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā”
(3502. dok., reģ. nr.565)
Lēmuma projekts “Par deputāta Jāņa Reira atsaukšanu no Publisko izdevumu un revīzijas komisijas”
(3503. dok., reģ. nr.566)
Lēmuma projekts “Par deputātes Māras Ceriņas ievēlēšanu Publisko izdevumu un revīzijas komisijā”
(3504. dok., reģ. nr.567)
Lēmuma projekts “Par deputātes Māras Ceriņas ievēlēšanu Sociālo un darba lietu komisijā”
(3505. dok., reģ. nr.568)
Lēmuma projekts “Par deputāta Arta Kampara atsaukšanu no Saimnieciskās komisijas”
(3517. dok., reģ. nr.575)
Lēmuma projekts “Par deputāta Arta Kampara ievēlēšanu Eiropas lietu komisijā”
(3506. dok., reģ. nr.569)
Lēmuma projekts “Par deputāta Edgara Jaunupa atsaukšanu no Publisko izdevumu un revīzijas komisijas”
(3507. dok., reģ. nr.570)
Lēmuma projekts “Par deputāta Edgara Jaunupa ievēlēšanu Nacionālās drošības komisijā”
(3508. dok., reģ. nr.571)
Lēmuma projekts “Par deputāta Ērika Škapara ievēlēšanu Publisko izdevumu un revīzijas komisijā”
(3509. dok., reģ. nr.572)
Lēmuma projekts “Par deputāta Ērika Škapara ievēlēšanu Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā”
(3510. dok., reģ. nr.573)
Lēmuma projekts “Par deputāta Ainara Latkovska atsaukšanu no Korupcijas, kontrabandas un organizētās noziedzības novēršanas un apkarošanas uzraudzības komisijas”
(3521. dok., reģ. nr.576)
Lēmuma projekts “Par deputāta Ainara Latkovska atsaukšanu no Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas”
(3522. dok., reģ. nr.577)
Lēmuma projekts “Par deputāta Ainara Latkovska ievēlēšanu Pilsonības likuma komisijā”
(3523. dok., reģ. nr.578)
Lēmuma projekts “Par deputāta Ainara Latkovska ievēlēšanu Aizsardzības un iekšlietu komisijā”
(3524. dok., reģ. nr.579)
Lēmuma projekts “Par deputātes Baibas Brigmanes ievēlēšanu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā”
(3525. dok., reģ. nr.580)
Lēmuma projekts “Par deputātes Baibas Brigmanes ievēlēšanu Korupcijas, kontrabandas un organizētās noziedzības novēršanas un apkarošanas uzraudzības komisijā”
(3526. dok., reģ. nr.581)
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par zemes dzīlēm”” (3.lasījums)
(3454. dok., reģ. nr.557)

Ziņo

- dep. A.Seile
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par valsts un pašvaldību kapitāla daļām un kapitālsabiedrībām”” (3.lasījums)
(3456. dok., reģ. nr.473)

Ziņo

- dep. K.Peters
Par Saeimas deputātu jautājumu izglītības un zinātnes ministrei I.Druvietei par mazākumtautību skolu audzēkņu konkurētspēju, iestājoties Latvijas augstskolās”
(reģ. nr.54)
Par Saeimas deputātu jautājumu tieslietu ministrei S.Āboltiņai par pasu izsniegšanas termiņiem personām, kas ieguvušas Latvijas Republikas pilsonību
(reģ. nr.53)
Informācija par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātam V.Stepaņenko
Likumprojekts “Grozījumi Lauku atbalsta dienesta likumā” (3.lasījums)
(3457. dok., reģ. nr.959)

Ziņo

- dep. P.Kalniņš
Likumprojekts “Grozījumi Darba aizsardzības likumā” (3.lasījums)
(3458. dok., reģ. nr.925)

Ziņo

- dep. A.Klementjevs
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par nodokļiem un nodevām”” (3.lasījums)
(3461. dok., reģ. nr.970)

Ziņo

- dep. V.E. Bresis
Likumprojekts “Grozījumi Apdrošināšanas sabiedrību un to uzraudzības likumā” (3.lasījums)
(3462. dok., reģ. nr.957)

Ziņo

- dep. Ē.Zunda
Likumprojekts “Par koku un apaļo kokmateriālu uzskaiti darījumos” (3.lasījums)
(3468. dok., reģ. nr.674)

Ziņo

- dep. Dz.Jaundžeikars
Paziņojums
- dep. S.Ķikuste
Reģistrācijas rezultāti

Nolasa

- Saeimas sekretāra biedrs   A.Bartaševičs

 

Atbildes uz deputātu jautājumiem

2004.gada 15.decembrī

 

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētājas biedrs

Jānis Straume.

 

Sēdes vadītājs. Labdien! Sāksim jautājumu un atbilžu sēdi!

Ir deputātu Urbanoviča, Klementjeva, Ribakova, Orlova un Agešina jautājums ārlietu ministram Pabrika kungam “Par ministra attieksmi pret Latvijas Republikas Satversmi un likumiem”. Nav saņemta rakstiska atbilde. Nav saņemta! Ministrs nav ieradies. Jautājums tiek pārcelts.

Tālāk. Deputātu Plinera, Sokolovska, Kabanova, Aleksejeva, Tolmačova un Buzajeva jautājums Ministru prezidentam Emsim “Par Ministru kabineta šā gada 16.novembra lēmumu svītrot no Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā uzņemamo personu saraksta apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” valdes locekli Juriju Petropavlovski”. Ir saņemta rakstiska atbilde, kuru sniegusi tieslietu ministre Āboltiņas kundze.

Vai deputātiem ir jautājumi? (Starpsauciens: “Ir!”) Ir. Tātad pārceļam uz nākamo nedēļu.

Tālāk. Ir deputātu Golubova, Bekasova, Solovjova, Fjodorova un Deņisova jautājums iekšlietu ministram Ērikam Jēkabsonam “Par Ceļu satiksmes noteikumu izpildi velobraucējiem”. Deputāti šeit nav ieradušies. Atbilde ir saņemta. Tātad var uzskatīt, ka atbilde uz jautājumu ir sniegta.

Ir arī deputātu Golubova, Bekasova, Solovjova, Fjodorova un Deņisova jautājums zemkopības ministram Rozem “Par Latvijas zvejnieku problēmām”. Uz šo jautājumu rakstiskas atbildes nav. Jautājums tiks izskatīts pēc nedēļas.

Deputātu Golubova, Fjodorova, Bekasova, Deņisova un Solovjova jautājums izglītības un zinātnes ministrei Druvietei “Par Izglītības likuma praktisko realizāciju mazākumtautību skolās”. Rakstiskas atbildes nav. Jautājums tiks izskatīts pēc nedēļas.

Un deputātu Golubova, Fjodorova, Bekasova, Deņisova un Solovjova jautājums veselības ministram Gundaram Bērziņam “Par Satversmē garantētā medicīniskās palīdzības minimuma īstenošanu”. Rakstiskas atbildes nav. Ministrs nav ieradies. Jautājums tiks pārcelts uz nākamo nedēļu.

Paldies. Sēde ir slēgta.

 

Atbildes uz Saeimas deputātu jautājumiem

2004.gada 15.decembrī

 

Latvijas Republikas ārlietu ministra A.Pabrika atbilde uz Saeimas deputātu jautājumu “Par ministra attieksmi pret Latvijas Republikas Satversmi un likumiem” (reģ. nr.47) (Pārcelta)

Latvijas Republikas ministru prezidenta E.Emša atbilde uz Saeimas deputātu jautājumu “Par Ministru kabineta š.g. 16.novembra lēmumu svītrot no Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā uzņemamo personu saraksta apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” valdes locekli Juriju Petropavlovski”” (reģ. nr.48) (Pārcelta)

Latvijas Republikas iekšlietu ministra Ē.Jēkabsona atbilde uz Saeimas deputātu jautājumu “Par ceļa satiksmes noteikumu izpildi velobraucējiem” (reģ. nr.49) (Rakstiska atbilde)

Latvijas Republikas zemkopības ministra M.Rozes atbilde uz Saeimas deputātu jautājumu “Par Latvijas zvejnieku problēmām” (reģ. nr.50) (Pārcelta)

Latvijas Republikas izglītības un zinātnes ministres I.Druvietes atbilde uz Saeimas deputātu jautājumu “Par Izglītības likuma praktisko realizāciju mazākumtautību skolās” (reģ. nr.51) (Pārcelta)

Latvijas Republikas veselības ministra G.Bērziņa atbilde uz Saeimas deputātu jautājumu “Par Satversmē garantētā medicīniskās palīdzības minimuma īstenošanu” (reģ. nr.52) (Pārcelta)

Balsojumi

Datums: 16.12.2004. 09:54:14 bal001
Balsošanas motīvs: Par sēdes turpināšanu

Lēmuma projekts "Par M.Ceriņas 8.Saeimas deputātes pilnvaru apstiprināšanu uz laiku"
Datums: 16.12.2004. 09:57:14 bal002
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.3488

Lēmuma projekts "Par Ē.Škapara 8.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku"
Datums: 16.12.2004. 09:59:22 bal003
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.3489

Lēmuma projekts "Par H.Demakovas 8.Saeimas deputātes pilnvaru apstiprināš anu uz laiku"
Datums: 16.12.2004. 10:01:30 bal004
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.3490

Grozījums likumā "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli"
Datums: 16.12.2004. 11:07:02 bal005
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3428 nodošanu komisijām

Grozījumi Rīgas vēsturiskā centra saglabāšanas un aizsardzības likumā
Datums: 16.12.2004. 11:08:24 bal006
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3436 nodošanu komisijām

Grozījumi likumā "Par akcīzes nodokli"
Datums: 16.12.2004. 11:09:10 bal007
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3447 nodošanu komisijām

Par Nolīgumu starp Ziemeļatlantijas līguma slēdzējām pusēm par sadarbību ar atomieročiem saistītas informācijas jomā
Datums: 16.12.2004. 11:09:50 bal008
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3482 nodošanu komisijām

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2004.gadam"
Datums: 16.12.2004. 11:14:36 bal009
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3472 nodošanu komisijām

Par valsts budžetu 2005.gadam
Datums: 16.12.2004. 11:19:48 bal010
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3474 nodošanu komisijām

Grozījumi Likumā par budžetu un finanšu vadību
Datums: 16.12.2004. 11:20:22 bal011
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3475 nodošanu komisijām

Grozījumi likumā "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli"
Datums: 16.12.2004. 11:21:00 bal012
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3476 nodošanu komisijām

Grozījumi likumā "Par uzņēmumu ienākuma nodokli"
Datums: 16.12.2004. 11:21:34 bal013
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3477 nodošanu komisijām

Grozījumi likumā "Par pievienotās vērtības nodokli"
Datums: 16.12.2004. 11:22:08 bal014
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3478 nodošanu komisijām

Grozījumi likumā "Par akcīzes nodokli"
Datums: 16.12.2004. 11:23:34 bal015
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3479 nodošanu komisijām

Grozījums Ugunsdrošības un ugunsdzēsības likumā
Datums: 16.12.2004. 11:24:14 bal016
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3480 nodošanu komisijām

Datums: 16.12.2004. 11:25:34 bal017
Balsošanas motīvs: Par pārtraukumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2004.gadam" (1.lasījums)
Datums: 16.12.2004. 12:06:36 bal018
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3472 steidzamību

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2004.gadam" (1.lasījums)
Datums: 16.12.2004. 12:11:44 bal019
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3472 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2004.gadam" (1.lasījums)
Datums: 16.12.2004. 12:14:42 bal020
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu iesniegšanas termiņu /17.12.2004./

Grozījumi likumā "Par budžetu un finanšu vadību" (1.lasījums)
Datums: 16.12.2004. 12:16:28 bal021
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3475 steidzamību

Grozījumi likumā "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli" (1.lasījums)
Datums: 16.12.2004. 12:17:56 bal022
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3476 steidzamību

Grozījumi likumā "Par uzņēmumu ienākuma nodokli" (1.lasījums)
Datums: 16.12.2004. 12:18:30 bal023
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3477 steidzamību

Grozījumi likumā "Par pievienotās vērtības nodokli" (1.lasījums)
Datums: 16.12.2004. 12:19:02 bal024
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3478 steidzamību

Grozījumi likumā "Par akcīzes nodokli" (1.lasījums)
Datums: 16.12.2004. 12:19:30 bal025
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3479 steidzamību

Grozījums Ugunsdrošības un ugunsdzēsības likumā (1.lasījums)
Datums: 16.12.2004. 12:20:02 bal026
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3480 steidzamību

Par valsts budžetu 2005.gadam (1.lasījums)
Datums: 16.12.2004. 12:20:32 bal027
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3474 steidzamību

Grozījumi likumā "Par budžetu un finanšu vadību" (1.lasījums)
Datums: 16.12.2004. 12:34:12 bal028
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3475 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli" (1.lasījums)
Datums: 16.12.2004. 12:34:40 bal029
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3476 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par uzņēmumu ienākuma nodokli" (1.lasījums)
Datums: 16.12.2004. 12:35:02 bal030
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3477 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par pievienotās vērtības nodokli" (1.lasījums)
Datums: 16.12.2004. 12:35:28 bal031
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3478 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par akcīzes nodokli" (1.lasījums)
Datums: 16.12.2004. 12:35:48 bal032
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3479 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījums Ugunsdrošības un ugunsdzēsības likumā (1.lasījums)
Datums: 16.12.2004. 12:36:14 bal033
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3480 pieņemšanu 1.lasījumā

Par valsts budžetu 2005.gadam (1.lasījums)
Datums: 16.12.2004. 12:36:40 bal034
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3474 pieņemšanu 1.lasījumā

Par valsts budžetu 2005.gadam (1.lasījums)
Datums: 16.12.2004. 12:38:34 bal035
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu iesniegšanas termiņu /20.12.2004./

Lēmuma projekts "Par B.Brigmanes deputātes pilnvaru apstiprināšanu uz laiku"
Datums: 16.12.2004. 12:41:26 bal036
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.3516

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2004.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 16.12.2004. 13:33:48 bal037
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3518 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Kriminālprocesa kodeksā
Datums: 16.12.2004. 13:34:38 bal038
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3492 nodošanu komisijām

Grozījumi Kriminālprocesa kodeksā (1.lasījums)
Datums: 16.12.2004. 13:36:14 bal039
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3492 steidzamību

Grozījumi Kriminālprocesa kodeksā (1.lasījums)
Datums: 16.12.2004. 13:36:48 bal040
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3492 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par policiju"
Datums: 16.12.2004. 13:38:10 bal041
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3494 nodošanu komisijām

Par patstāvīgo priekšlikumu - lēmuma projektu "Par tautas nobalsošanas rīkošanu jautājumā par Līguma par Konstitūciju Eiropai ratifikāciju"
Datums: 16.12.2004. 13:43:56 bal042
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projekta ar dok. nr.3449 iekļaušanu nākamās s ēdes darba kārtībā

Grozījumi Robežsardzes likumā (reģ. nr.1008) (1.lasījums)
Datums: 16.12.2004. 13:51:08 bal047
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3311 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Robežsardzes likumā (1.lasījums)
Datums: 16.12.2004. 13:51:42 bal048
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3493 steidzamību

Grozījumi Robežsardzes likumā (1.lasījums)
Datums: 16.12.2004. 13:52:20 bal049
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3493 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Robežsardzes likumā (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 16.12.2004. 13:53:24 bal050
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3493 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi likumā "Par policiju" (1.lasījums)
Datums: 16.12.2004. 13:54:40 bal051
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3494 steidzamību

Grozījumi likumā "Par policiju" (1.lasījums)
Datums: 16.12.2004. 13:55:10 bal052
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3494 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par policiju" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 16.12.2004. 13:58:32 bal053
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3494 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījums Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likumā (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 16.12.2004. 13:59:10 bal054
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3360 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījums likumā "Par Roterdamas konvenciju par procedūru, saskaņā ar kuru starptautiskajā tirdzniecībā dodama iepriekš norunāta piekrišana attiecībā uz da žām bīstamām ķīmiskām vielām un pesticīdiem" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 16.12.2004. 14:00:44 bal055
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3185 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Radio un televīzijas likumā (likuma otrreizēja caurlūkošana)
Datums: 16.12.2004. 14:06:12 bal056
Balsošanas motīvs: Par 2.priekšlikumu

Grozījumi Radio un televīzijas likumā (likuma otrreizēja caurlūkošana)
Datums: 16.12.2004. 14:06:44 bal057
Balsošanas motīvs: Par 3.priekšlikumu

Grozījumi Radio un televīzijas likumā (likuma otrreizēja caurlūkošana)
Datums: 16.12.2004. 14:07:46 bal058
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3459 pieņemšanu otrreizējā caurlūkošanā

Grozījums likumā "Par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu" (2.lasījums)
Datums: 16.12.2004. 14:18:34 bal059
Balsošanas motīvs: Par 8.priekšlikumu

Grozījums likumā "Par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu" (2.lasījums)
Datums: 16.12.2004. 14:23:36 bal060
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3433 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Krimināllikumā (reģ. nr.851) (3.lasījums)
Datums: 16.12.2004. 14:30:14 bal062
Balsošanas motīvs: Par 1.priekšlikumu

Grozījumi Krimināllikumā (reģ. nr.851) (3.lasījums)
Datums: 16.12.2004. 14:30:46 bal063
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3435 pieņemšanu 3.lasījumā

Lēmuma projekts "Par deputātes I.Circenes ievēlēšanu Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā"
Datums: 16.12.2004. 14:36:18 bal065
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.3502

Lēmuma projekts "Par deputātes M.Ceriņas ievēlēšanu Publisko izdevumu un revīzijas komisijā"
Datums: 16.12.2004. 14:37:10 bal067
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.3504

Lēmuma projekts "Par deputātes M.Ceriņas ievēlēšanu Sociālo un darba lietu komisijā"
Datums: 16.12.2004. 14:37:42 bal068
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.3505

Lēmuma projekts "Par deputāta A.Kampara ievēlēšanu Eiropas lietu komisijā"
Datums: 16.12.2004. 14:38:32 bal070
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.3506

Lēmuma projekts "Par deputāta E.Jaunupa ievēlēšanu Nacionālās drošības komisijā"
Datums: 16.12.2004. 14:39:24 bal072
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.3508

Lēmuma projekts "Par deputāta Ē.Škapara ievēlēšanu Publisko izdevumu un revīzijas komisijā"
Datums: 16.12.2004. 14:39:50 bal073
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.3509

Lēmuma projekts "Par deputāta Ē.Škapara ievēlēšanu Tautsaimniecības, agrārā s, vides un reģionālās politikas komisijā"
Datums: 16.12.2004. 14:40:14 bal074
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.3510

Lēmuma projekts "Par deputāta A.Latkovska ievēlēšanu Pilsonības likuma izpildes komisijā"
Datums: 16.12.2004. 14:41:26 bal077
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.3523

Lēmuma projekts "Par deputāta A.Latkovska ievēlēšanu Aizsardzības un iekšlietu komisijā"
Datums: 16.12.2004. 14:41:52 bal078
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.3524

Lēmuma projekts "Par deputātes B.Brigmanes ievēlēšanu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā"
Datums: 16.12.2004. 14:42:16 bal079
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.3525

Lēmuma projekts "Par deputātes B.Brigmanes ievēlēšanu Korupcijas, kontrabandas un organizētās noziedzības novēršanas un apkarošanas uzraudzības komisijā"
Datums: 16.12.2004. 14:42:42 bal080
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.3526

Grozījumi likumā "Par zemes dzīlēm" (3.lasījums)
Datums: 16.12.2004. 14:49:30 bal081
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3454 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi likumā "Par valsts un pašvaldību kapitāla daļām un kapitālsabiedrībām" (3.lasījums)
Datums: 16.12.2004. 14:50:46 bal082
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3456 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi Lauku atbalsta dienesta likumā (3.lasījums)
Datums: 16.12.2004. 14:52:44 bal083
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3457 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi Darba aizsardzības likumā (3.lasījums)
Datums: 16.12.2004. 14:54:06 bal084
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3458 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi likumā "Par nodokļiem un nodevām" (3.lasījums)
Datums: 16.12.2004. 14:55:30 bal085
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3461 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi Apdrošināšanas sabiedrību un to uzraudzības likumā (3.lasījums)
Datums: 16.12.2004. 14:57:56 bal086
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3462 pieņemšanu 3.lasījumā

Par koku un apaļo kokmateriālu uzskaiti darījumos (3.lasījums)
Datums: 16.12.2004. 14:59:46 bal087
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3468 pieņemšanu 3.lasījumā

Trešdien, 28.februārī
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
12:00  Saeimas deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Čehijas parlamentu tikšanās ar Čehijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Martin Vítek
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
13:00  Saeimas Deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Kazahstānas parlamentu tikšanās ar Kazahstānas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Dauren Karipov
13:10  Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēde
15:30  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas sēde
16:30  Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāja tikšanās ar Izraēlas Valsts ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā Sharon Rappaport-Palgi