Latvijas Republikas 8.Saeimas

rudens sesijas sešpadsmitā sēde

2004.gada 25.novembrī

 

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

 

Sēdes darba kārtība
Satura rādītājs
Atbildes uz deputātu iesniegtajiem jautājumiem
Balsojumi


Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi, sākam Saeimas 25.novembra sēdi!

Pirms mēs sākam izskatīt sēdes darba kārtību, daru jums zināmu, ka Saeimas Prezidijs ir saņēmis Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas lūgumu izdarīt izmaiņas šā gada 25.novembra sēdes darba kārtībā un svītrot no tās 14.punktu - otrreizējai caurlūkošanai sagatavoto likumu “Grozījumi Autopārvadājumu likumā”. Komisija lūdz iekļaut minētā likuma otrreizējo caurlūkošanu Saeimas šā gada 2.decembra sēdes darba kārtībā. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Paldies.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Saeimas Juridiskās komisijas lūgumu izdarīt izmaiņas Saeimas 25.novembra sēdes darba kārtībā un iekļaut trešajā sadaļā “Likumprojektu izskatīšana” pēc darba kārtības 13.punkta likumprojektu “Par tiesas piesēdētāju vēlēšanu noteikšanu” izskatīšanai pirmajā lasījumā. Vai deputātiem ir iebildumi? (Starpsauciens: “Nav!”) Deputātiem iebildumu nav. Paldies.

Sākam izskatīt darba kārtību.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Jakova Plinera, Andreja Aleksejeva, Andra Tolmačova, Vladimira Buzajeva un Nikolaja Kabanova iesniegto likumprojektu “Grozījumi Izglītības likumā” nodot Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai, Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai un noteikt, ka Izglītības, kultūras un zinātnes komisija ir atbildīgā komisija.

“Par” pieteicies runāt deputāts Jakovs Pliners. (No zāles dep. J.Dobelis: “Sveiks! Kā klājas?”)

J.Pliners (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Godājamais Prezidij! Cienījamie deputāti! Mēs, PCTVL frakcijas deputāti, laipni lūdzam un vienlaicīgi pieprasām novirzīt likumprojektu “Grozījumi Izglītības likumā” izskatīšanai komisijās. Kā jums ir zināms, pirms grozījumu Izglītības likumā izsludināšanas Latvijas Valsts prezidente 2004.gada 10.februārī nosūtīja vēstuli Saeimas priekšsēdētājai un Ministru prezidentam, pievēršot uzmanību atsevišķām likuma normām, kuras, pēc Valsts prezidentes kundzes viedokļa, būtu labojamas iespējami ātrā laikā. Atgādināšu, ka Valsts prezidente norādīja, ka Izglītības likuma 59.panta otrā daļa ir netaisnīga un nepamatota, runājot par tām privātajām izglītības iestādēm, kurās izglītības programmas tiek īstenotas mazākumtautību valodā, lai gan Izglītības likuma 9.pants nosaka privāto izglītības iestāžu tiesības nodrošināt izglītības ieguvi citās valodās. Šā likuma 59.panta otrā daļa paredz, ka valsts un pašvaldības piedalās tikai to privāto izglītības iestāžu finansēšanā, kurās izglītības programmas tiek īstenotas valsts valodā.

Tas diskriminē minoritāšu privātizglītības iestādes un pārkāpj principu, saskaņā ar kuru valsts un pašvaldību finansējuma daļa seko līdzi skolēnam neatkarīgi no tā, kur viņš mācās.

Tāpat Valsts prezidente lūdza novērst neskaidrības, kas var rasties, realizējot Izglītības likuma 9. un 41.pantu kopsakarā ar 28.pantu, jo 28.pants garantē izglītības iestādes patstāvību izglītības programmu izstrādē un īstenošanā. Taču 9.panta otrās daļas 2.punkts un 41.panta trešā daļa paredz, ka mazākumtautību programmās Izglītības un zinātnes ministrija nosaka tos mācību priekšmetus, kuri apgūstami valsts valodā.

Mēs ar savu likumprojektu atbalstām Prezidentes kundzes lūgumu un pieprasām svītrot no likuma deleģējumu Izglītības un zinātnes ministrijai noteikt priekšmetus, kuri apgūstami valsts valodā. To ir spējīga izdarīt katra skola patstāvīgi.

Tāpat likumprojekts paredz, ka valsts un pašvaldības piedalīsies arī to privātskolu finansēšanā, kurās izglītības programmas tiek īstenotas arī mazākumtautību valodās.

Piedāvātais likumprojekts ne tikai sakrīt ar Valsts prezidentes pausto viedokli, bet arī atbilst Starptautiskā pakta par pilsoņu un politiskajām tiesībām 26.pantam un Eiropas cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas 14.pantam.

Lūdzam nobalsot “par”, nodot likumprojektu komisijām un tur apspriest lietas būtību, un uzlabot mūsu Izglītības likumu.

Paldies jums par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Deputāts Pēteris Tabūns ir pieteicies runāt “pret”.

P.Tabūns (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Labrīt! Ko gan citu no Plinera kunga varētu gaidīt, kā tikai šādu nostādni. (No zāles dep. J.Pliners: “No prezidentes kundzes!”)

Skaidrs, ka šis piedāvātais likumprojekts ir noraidāms.

Sāksim ar privātajām izglītības iestādēm. Galu galā mēs jau tā esam aizgājuši pārāk tālu. Atcerēsimies, ka sākumā, domājot par privātajām izglītības iestādēm, nebija pat runas, ka tās varētu finansēt valsts vai pašvaldības. Un tās nefinansēja. Tad parādījās vārdi “var finansēt”. Tātad valsts vai pašvaldība var finansēt un var nefinansēt, bet pamatā tās nefinansēja.

Bet, redziet, grozījumu rezultātā parādījās vārds “piedalās” - piedalās privāto izglītības iestāžu finansēšanā.

Mēs esam ļoti bagāta valsts, protams, un varam atļauties šādu izšķērdību, kas principā nav vajadzīga, un par to mēs, veidojot šo likumu un arī grozījumus, esam ārkārtīgi daudz diskutējuši.

Galu galā, ja reiz kāds cilvēks grib dibināt privātu izglītības iestādi, viņam jārēķinās ar to, ka pašam nāksies nodrošināt šo finansējumu un šīs iestādes uzturēšanu. Un citādi nemaz nevar būt - ir tāpat kā ar jebkuru citu uzņēmumu, ko kāds dibina.

Tāpēc te runāt vispār par diskrimināciju ir absolūti pārsteidzīgi, jo nekāda diskriminācija pret privātajām mācību iestādēm nevarētu būt. Mēs vienkārši esam pārcentušies - tāpat kā daudzās citās lietās un vietās. Pārcentušies, nākot pretī šeit sabraukušajiem nepilsoņiem, imigrantiem.

Un nu par nākamo. Tātad 9.panta otrās daļas 2.punkts un 41.panta trešā daļa paredz, ka mazākumtautību izglītības programmās Izglītības un zinātnes ministrija nosaka tos mācību priekšmetus, kuri apgūstami valsts valodā. Nu bet protams! Kā gan savādāk? Savādāk nemaz nevar būt un nedrīkstētu būt! Kāpēc tad lai finansētu? Kāpēc tad lai finansētu šīs mācību iestādes, ja ministrija, ja valsts nevar nekādā veidā noteikt to, kas ir nepieciešams?

Taču, lūk, likumprojekta autori paredz svītrot no likuma deleģējumu Izglītības un zinātnes ministrijai noteikt mazākumtautību izglītības programmās priekšmetus, kuri apgūstami valsts valodā, garantējot izglītības iestādes patstāvību izglītības programmu izstrādē un īstenošanā. Vārdu sakot - brīvs lidojums! Kur mēs nonācām ar šo brīvo lidojumu - to mēs ļoti labi zinām. Mēs nonācām pie šiem protestiem uz ielām, pie nemiera sabiedrībā un tā tālāk. Tā ka visas šīs lietas nav pieļaujamas. (No zāles dep. J.Pliners: “Nemuldi!”)

Es atvainojos, bet principā mēs esam... Es jau sākumā teicu, ka mēs esam aizgājuši pārāk tālu pretimnākšanā šurp pēcokupācijas un okupācijas periodā sabraukušajiem. Un nu ir izveidojusies milzīga putra. Par mazākumtautību mēs tagad esam nosaukuši arī tos militāristus, kuri šeit ir sabraukuši. Vai tā ir mazākumtautība, es atvainojos? Šī “mazākumtautība” tātad mācās par valsts un pašvaldību līdzekļiem... Kā tas var būt? Vai mēs te neesam kaut ko sajaukuši? Militārista bērns vai mazbērns, kas šeit palicis...

Sēdes vadītāja. Jūsu debašu laiks ir beidzies!

P.Tabūns. ...faktiski nelikumīgi, mācās par valsts un pašvaldību līdzekļiem.

Cienījamie kolēģi! Es nešaubos, ka jūs neatbalstīsiet šo Plinera un viņa kolēģu iesniegto priekšlikumu!

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot arī atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 17, pret - 64, atturas - 1. Likumprojekts nav nodots komisijām.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Robežsardzes likumā” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret - nav, atturas - 1. Likumprojekts nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par valsts noslēpumu”” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 79, pret - 2, atturas - 1. Likumprojekts nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Militārā dienesta likumā” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Būvniecības likumā” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 75, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātes Silvas Bendrātes, Edgara Jaunupa, Artura Krišjāņa Kariņa, Jāņa Reira un Ingunas Rībenas iesniegto likumprojektu “Grozījumi Valsts sociālo pabalstu likumā” nodot Sociālo un darba lietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

Deputāte Silva Bendrāte ir pieteikusies runāt “par”.

S.Bendrāte (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie kolēģi! Vēršos arī pie tiem, kas ir kreisajā flangā. Plinera kungs, labrīt!

Cienījamie kolēģi! Jūsu rosināta un frakcijas “Jaunais laiks” atbalstīta, esmu sagatavojusi un, kā solīju, iesniegusi Saeimā likumprojektu “Grozījumi Valsts sociālo pabalstu likumā”. Tajā ietverti visi tie mani priekšlikumi, par kuriem karsti debatējām 11.novembra sēdē un kurus man nācās tajā dienā atsaukt tikai tāpēc, ka iepriekš Saeimā iebalsotā pretruna toreizējos šā likuma grozījumos netika pēc būtības izskatīta Sociālo un darba lietu komisijā. Jūs neatbalstījāt manu ierosinājumu atsaukt likumprojekta steidzamību, lai uzdotu komisijai operatīvi sakārtot likumprojektu.

Atgādināšu, ka šajos Valsts sociālo pabalstu likuma grozījumos ietvertie priekšlikumi visi attiecas uz sociāli mazāk aizsargātām sabiedrības grupām, kurām ir pastāvīgi jābūt valsts rūpju lokā. Likumprojektam šobrīd vēl nav pievienota anotācija, jo, pirmkārt, tas patiesi tika iesniegts jau nākamajā dienā pēc šo jautājumu debatēšanas Saeimā - 12.novembrī.

Otrkārt, veicot likumprojekta nodošanu komisijai, anotācijai nav jābūt obligāti pievienotai likumprojektam, bet būs jābūt uz pirmo lasījumu.

Un, treškārt, es 11.novembra sēdē centos tik saprotami izklāstīt katra priekšlikuma būtību, ka, domāju, jums kaut kāda izpratne par tiem radās. Tomēr īsumā vēlreiz tos atgādināšu.

1.priekšlikums attiecas uz jauna valsts sociālā pabalsta - bērna invalīda kopšanas pabalsta - ieviešanu, lai pirmām kārtām nodrošinātu bērnam tiesības augt ģimenē. Taču šis jaunais pabalsts gan attiektos tikai uz tiem bērniem invalīdiem, kuriem veselības stāvokļa dēļ nepieciešama nepārtraukta aprūpe un uzmanīšana. Ja vecākiem nav iespējams to nodrošināt, šie bērni parasti nonāk speciālajās bērnu invalīdu un vēlāk - pieaugušo aprūpes iestādēs.

Atbalstot šo priekšlikumu, jūs atbalstīsiet vecākus, kuri šos ļoti smagi slimos bērnus ir gatavi aprūpēt paši, upurējot darbu un karjeru un zaudējot ienākumus. Bērna invalīda kopšanas pabalstu saņemtu tikai uz Darba ekspertīzes komisijas slēdziena pamata. Bērnu invalīdu reģistra turētāja - rehabilitācijas centra “Vaivari” - sniegtā informācija vienā no Bērnu tiesību aizsardzības apakškomisijas sēdēm liecināja, ka varētu būt apmēram 3000 šādu bērnu, bet domāju, ka reāli viņu ir mazāk.

2.priekšlikums ir par vienādas attieksmes principa ievērošanu attiecībā pret bērniem, kuriem vecāki ir miruši, un bērniem, kuri ir dzīvu vecāku pamesti. Šie bērni, sasniedzot pilngadību, zaudē aizbildni un arī valsts maksāto uzturnaudu. Priekšlikums ir par to, lai arī šos jauniešus, tāpat kā mirušu vecāku bērnus, valsts turpinātu finansiāli atbalstīt līdz 24 gadu vecumam, ja tāds jaunietis turpina izglītību vidējās speciālajās vai augstākajās mācību iestādēs. Manā rīcībā esošā informācija liecina, ka šī mācīties gribošā sociālā grupa nav liela - aptuveni 300 bērnu. Valsts finansiāls atbalsts šiem bērniem dotu iespēju izrauties no sociāli nelabvēlīgās vides.

3.priekšlikums nav tieši saistīts ar finansējumu, kāds tiktu piešķirts nākamajā gadā. Pārejas noteikumi paredz to aktualizēt 2006.gadā. Tas ir aicinājums palielināt diferencētos koeficientus ģimenes valsts pabalstu aprēķināšanā, īpašu uzmanību pievēršot trīs un vairāk bērnu ģimenei. Tieši šīs ģimenes, kā liecina pētījums, veido vislielāko nabadzības riska grupu. Salīdzinot ar divu bērnu ģimeni, tajās nabadzības indekss ir trīs reizes augstāks. Kāpēc šā priekšlikuma desmit gadu ilgajai vēsturei vienreiz nepavilkt strīpu?

Rīkojoties sociāli atbildīgi, jau šodien mēs varam šīm ģimenēm dot pozitīvu ziņu, ka mūsu valsts saskaņā ar pieņemtajām koncepcijām īsteno konsekventu politiku ģimenes atbalstam.

Kolēģi, 11.novembra sēdē es nosaucu arī skaitļus, kas rāda, cik šo priekšlikumu īstenošana izmaksātu valsts budžetam. Tomēr šie skaitļi, protams, būtu precizējami un šie priekšlikumi - plašāk izdebatējami.

Tāpēc, lai šeit nestrīdētos un nevajadzīgi nelauztu šķēpus, kā 11.novembra sēdē rosināja mans kolēģis Andris Bērziņš, aicinu jūs atbalstīt šā manis iesniegtā likumprojekta “Grozījumi Valsts sociālo pabalstu likumā” nodošanu Sociālo un darba lietu komisijai!

Paldies.

Sēdes vadītāja. Neviens deputāts nav pieteicies runāt “pret”. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Par Latvijas Republikas un Gruzijas konvenciju par nodokļu dubultās uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu attiecībā uz ienākuma un kapitāla nodokļiem un tās protokolu” nodot Ārlietu komisijai un Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un noteikt, ka Ārlietu komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot arī atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 81, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijām.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Par Konvencijas par notiesāto personu nodošanu soda izciešanai Papildu protokolu” nodot Ārlietu komisijai un Juridiskajai komisijai un noteikt, ka Ārlietu komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot arī atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijām.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Jāņa Urbanoviča, Andreja Klementjeva, Aleksandra Bartaševiča, Vitālija Orlova un Ivana Ribakova iesniegto likumprojektu “Grozījumi Pilsonības likumā” nodot Juridiskajai komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

Deputāts Andrejs Klementjevs ir pieteicies runāt “par”.

A.Klementjevs (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Labrīt, augsti godātie deputāti! Tautas saskaņas partija un tās frakcija ierosina izmainīt Pilsonības likuma normas, kas reglamentē naturalizācijas procedūru. Es domāju, ka tas būtu godīgi - atbrīvot personas, kuras sasniegušas 60 gadu vecumu, no valodas prasmes pārbaudes. Tāpēc, ka šie cilvēki ir veci... Pietiek ar to, ka viņi piesakās uz pilsonību, uzraksta iesniegumu, iziet visas procedūras (pieņemsim, sakarā ar tiem pašiem likumīgajiem ienākumiem un tā tālāk) un ka pēc tam, kad viņi dod zvērestu, viņiem piešķir šo pilsonību. Tāpēc, ka cilvēkiem, ja viņi ir nodzīvojuši Latvijā vairāk par 10 gadiem un viņiem ir 60 gadi, ir grūti iziet visas valodas prasmes pārbaudes. Viņu vecums ir tāds, ka vajag gatavoties pensijai, nevis kārtot pilsonības lietas, kā mēs to pieprasām no jauniem cilvēkiem.

Otrais mūsu priekšlikums. Nevajadzētu cilvēkiem, kuri ir pieteikušies uz pilsonību, zināt Latvijas vēsturi. Tāpēc, ka tad, ja viņš ir labi izglītots cilvēks un viņam interesēs šī sfēra, viņš pats to uzzinās, bet piespiest ar varu cilvēkam ir ļoti grūti.

Trešais priekšlikums. Nevajadzētu par to, ka cilvēkam 1991.gadā, es uzskatu, nelikumīgi bija atņemta Latvijas Republikas pilsonība, maksāt valsts nodevu, jo iznāk tā, ka mēs speciāli ar likuma kļūdām pieļāvām to, ka mums gandrīz 500 000 cilvēki ir nepilsoņi un ka šodien kā ieņēmumu avotu mēs izmantojam viņus, un valsts pelna naudu. Un, pieņemsim, trūcīgajiem cilvēkiem vispār vajadzētu palīdzēt iziet šo procedūru un varbūt organizēt viņiem kaut kādus kursus, nevis pieprasīt naudu.

Bet viens no lielākajiem un galvenajiem, es domāju, priekšlikumiem ir tas, ka mums pēc desmit gadiem vajadzēja jau piedot visiem bijušajiem VDK aģentiem un cilvēkiem, kuri dienēja PSRS armijā. Nu nerepresēsim viņus vairs! Šodien viņi nevar vairs apdraudēt Latvijas neatkarību sakarā ar to, ka Latvija ir Eiropas Savienības un NATO dalībvalsts.

Sakarā ar to, ka mums straujāk vajag virzīties uz priekšu normālā, demokrātiskā valstī un lai nevajadzētu vairs dzirdēt pārmetumus no augstā komisāra, no Eiropas Savienības institūcijām un tā tālāk, mums vajadzētu padarīt brīvāku un vieglāku šo procedūru, lai pēc 5 gadiem mums tādas problēmas vairs nebūtu, un šie priekšlikumi, es domāju, atrisinās šo problēmu.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. “Pret” pieteicies runāt deputāts Juris Dobelis.

J.Dobelis (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Cienītie kolēģi! Nu ko tad tādu tie daži mūsu censoņi šeit ir sameistarojuši?

Redziet, jaunpilsonim vairs nebūs jāprot latviešu valoda. Pagaidām jau tikai sešdesmitgadīgiem un vecākiem, vēlāk nāks arī jaunāki iekšā. Tātad, nodzīvojis šeit krietnu laiciņu, šīs te vīrelis mierīgi, nemācoties latviešu valodu un būdams vēl pietiekamos spēka gados, vispār kļūs par pilsoni un jauksies iekšā visur bez latviešu valodas prasmes.

Pie tādiem, kā mēs vēlāk redzēsim, pieliksim klāt arī militārpersonas, čekistus un vēl visādus tur, kuri šeit ir ērti iekortelējušies un pēc šiem ierosinājumiem arī varēs mierīgi pretendēt uz pilsoņa tiesībām, neprazdami latviešu valodu. Nu jo skaistāk, jo labāk!

Tālāk. Nevajag zināt Latvijas vēsturi. Ļoti jauks priekšlikums! Jo, redziet, Latvijas vēsture esot pietiekami sarežģīta. (No zāles dep. L.Ozoliņš: “Bīstama!”) Kurš tad sarežģīja šo Latvijas vēsturi, ja ne tie paši militārie pensionāri? Esot neviennozīmīga Latvijas vēsture. Jā! Ja vilto faktus, tad tā ir ļoti neviennozīmīga! Ja Saeimas vēlēšanās piedalās 133% vēlētāju, tad tā vēsture ir ārkārtīgi sarežģīta.

Un tagad mēs nonākam pie tādiem brīnišķīgiem atklājumiem. Ko tad vēl mums ierosina daži ļoti mīļi un patīkami “domubiedri” pēdiņās?

Tagad visiem pēc kārtas dosim pilsonību: VDK darbiniekiem, informatoriem, aģentiem un arī kriminālnoziedzniekiem. Izlasiet, lūdzu, normatīvā akta projekta būtību! Izņemt ārā, lūk, tādus vārdus, ka nedrīkstēja dot iespēju kļūt par pilsoņiem tām personām, kuras Latvijā vai kādā citā valstī ir bijušas kriminālsodītas par tāda nozieguma izdarīšanu, kurš ir noziegums arī Latvijā šā likuma spēkā stāšanās brīdī.

Tādā gadījumā iedomājieties vienu dūšīgu cietumnieku, kuram ir 60 gadu, kurš skaisti iznāk ārā, labi nobarojies, nezina latviešu valodu, un viņš pretendēs uz Latvijas Republikas pilsonību. Es teikšu, ka šis projekts ir viens no visjaukākajiem. Kaut ko tādu var izdomāt, atrodoties tikai tādos īpatnējos apstākļos.

Kas tad būs tālāk? Kādi tad ierobežojumi vispār paliks tiem, es nezinu, kam? Kas tad vairs paliek tiem, kuri nedrīkstēs būt par Latvijas Republikas pilsoņiem? Lūk!

Nu es saprotu, ka sociālistiskā sacensība ir kreisajā spārnā, tur nu ir pilns un kļūst arvien pilnāks. Un jāsaka tagad tā, ka katrs nākamais ierosinājums būs ar saukli: “Jo tālāk, jo trakāk!” Neapšaubāmi, ierosinātāji necer, ka šeit kāds atbalstīs tādu “ģeniālu” domu, bet tajā pašā laikā kāpēc nepakustināt sabiedrību un nepatracināt kaut nedaudz šo sabiedrību?

Tā ka ir skaidrs, ka šādus grozījumus, kurus reizēm pat sapņos nevar iedomāties, atbalstīt nav ne vismazāko iespēju.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Viens deputāts ir runājis “par”, viens - “pret”.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 20, pret - 64, neviens deputāts neatturas. Likumprojekts komisijai nav nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Aleksandra Bartaševiča, Andreja Klementjeva, Vitālija Orlova, Ivana Ribakova un Jāņa Urbanoviča iesniegto likumprojektu “Par Otrā pasaules kara antihitleriskās koalīcijas cīnītāju statusu” nodot Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

“Par” pieteicies runāt deputāts Valērijs Agešins.

V.Agešins (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Labrīt, cienījamie kolēģi! Tautas saskaņas partijas likumprojekta “Par Otrā pasaules kara antihitleriskās koalīcijas cīnītāju statusu” mērķis ir atzīt to cilvēku nopelnus Latvijas tautas un cilvēces labā, kuri cīnījās pret nacistiskās Vācijas un tās sabiedroto karaspēku Otrā pasaules kara laikā Latvijas teritorijā.

Pašreiz cilvēkiem, kuri upurēja savu veselību un dzīvību, cīnoties pret nacismu Otrā pasaules kara laikā, Latvijas Republikā diemžēl nav paredzēts oficiāls statuss. Šo cilvēku skaits Latvijā paliek arvien mazāks, un pašlaik Latvijā dzīvo ap 10 tūkstošiem šo cilvēku. Un šis skaits paliek diemžēl arvien mazāks sakarā ar vecumu un smagajiem sociālajiem apstākļiem. Mūsu valstī šo cilvēku nopelni cīņā pret fašismu joprojām nav pienācīgi novērtēti, un līdz ar to mēs piedāvājam piešķirt Otrā pasaules kara antihitleriskās koalīcijas cīnītājiem oficiālu statusu un attiecīgas sociālas garantijas.

Pēc mūsu domām, par Otrā pasaules kara antihitleriskās koalīcijas cīnītājiem atzīstami Latvijas Republikas iedzīvotāji, kuri laika posmā no 1939.gada 1.septembra līdz 1945.gada 2.septembrim, pirmkārt, karoja antihitleriskās koalīcijas regulāro Bruņoto spēku vienībās; otrkārt, karoja partizānu vienībās vai piedalījās pagrīdes pretošanās cīņās pret nacistiskās Vācijas okupācijas režīmu; treškārt, veicināja bruņoto un pagrīdes pretošanās cīņu, sniedzot antihitleriskās koalīcijas kareivjiem un partizāniem palīdzību. Un ceturtais punkts, glāba cilvēkus, kurus vajāja nacistiskās Vācijas okupācijas vara.

Tautas saskaņas partijas deputāti uzskata, ka Otrā pasaules kara antihitleriskās koalīcijas cīnītāju statuss ir jāpielīdzina politiski represēto personu statusam, kas dotu viņiem tiesības uz līdzīgiem atvieglojumiem pensijas piešķiršanā, bezmaksas medicīnisko aprūpi, sociālo rehabilitāciju un atvieglojumus sabiedriskā transporta izmantošanā. Mēs esam pārliecināti, ka mūsu likumprojekts veicinās saskaņu mūsu sašķeltajā sabiedrībā un palīdzēs novērst rupjās un pat šausmīgās kļūdas, kuras tika pieļautas pēdējo 14 gadu laikā attiecībā uz Otrā pasaules kara uzvarētājiem, veterāniem, cilvēkiem, kuru varoņdarbu atzīst visa civilizētā pasaule.

Lūdzu atbalstīt mūsu likumprojektu!

Paldies!

Sēdes vadītāja. Deputāts Juris Dobelis ir pieteicies runāt “pret”.

J.Dobelis (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Cienītie kolēģi! Sāksim ar jautājumu: kurš iesāka Otro pasaules karu? Kuri ir galvenie atbildīgie par Otro pasaules karu? Komunistiskā PSRS un nacistiskā Vācija, neviens cits! Kurš ir atbildīgs par miljoniem cilvēku dzīvībām, kuras tika zaudētas Otrā pasaules kara laikā? Komunistiskā PSRS un nacistiskā Vācija! (No zāles dep. A.Golubovs: “Par tēmu!”)

Kaut vai viens fakts: Rapallo līgums starp Padomju Krieviju un Vāciju. Pēc šā līguma Ļipeckas aviācijas skolā, tajā pašā Ļipeckā, kur par Maskavas ielikteni Janukoviču nobalsoja 94% (ģeniāla balsu skaitīšana!), - tajā aviācijas skolā gatavoja vācu kara lidotājus Otrajam pasaules karam. Nerunāsim par vēl daudziem citiem faktiem, kuri liecina par sadarbību starp fašistisko Vāciju un komunistisko PSRS. Es uzskatu, ka šis priekšlikums jau ir kaut kādā ziņā līdzīgs nacionālā naida kurināšanai. Šā priekšlikuma autori acīmredzot grib tādi būt.

Jo - kas tad tie ir par faktiem, kas te ir minēti? Dot šīs tiesības kļūt par kaut kādiem, kas represētajiem pielīdzināmi... dot tiem, kas karoja no 1939.gada 1.septembra... Kas tad karoja 1939.gada septembrī? Kas iebruka Polijā tajā septembrī? Vai tā nebija nacistiskā Vācija un komunistiskā PSRS? Kas rīkoja kopīgu parādi pēc Polijas ieņemšanas - kopīgu parādi ar bučošanos? Tie paši! Tie paši drauģeļi to darīja. Kā lai jūtas polis - Latvijā dzīvojošs polis -, ja šitādam te Staļina ērglim dos kaut kādas privilēģijas? Vai par to jūs, iesniedzēji, esat domājuši? Kā lai jūtas soms, kura valstī iebruka šie paši nelieši - komunistiskās PSRS bandīti? Bija 1939./40. gada karš - Ziemas karš, kurā somu tauta viena pati pašaizliedzīgi aizstāvēja savu neatkarību, zaudējot apmēram 27 000 kritušo un iznīcinot aptuveni miljonu PSRS zaldātu. Palasiet tomēr drusciņ arī to, ko šodien raksta kaut vai krievu vēsturnieki!

Tagad jūs gribat salīdzināt ar politiski represētajiem visus šos te ērgļus, vārnas - un kas vien tur nebija par putniem! -, kas pēc kara visu laiku šeit ir grābuši un grābuši un situši dūres galdā.

Viņu, redziet, esot nedaudz vairāk par 10 tūkstošiem. Cik no šiem 10 tūkstošiem ir tādu, kas dzīvoja Latvijā pirms Otrā pasaules kara? Cik tādu ir? Un tie jums ir tie pretendenti - tie, kas, nezinot latviešu valodu, varētu pretendēt uz Latvijas Republikas pilsonību. Varbūt jau tādi tur arī ir.

Kā jūs kaut ko tādu vispār varat ieteikt?! Vai jūs paši saprotat, ko jūs esat ierakstījuši šeit? Vai jūs saprotat, kas bija Otrais pasaules karš un kādos mēnešos un gados kur kas notika? Nezinādami izvelkat kaut ko un parakstāt tādas jocīgas sacerētas rindas...

Un vēl. Godātie iesniedzēji, jums tomēr ar to latviešu valodu neiet tā, kā vajag! Vārdu “fašisms” latviešu valodā raksta ar “s”, nevis “fašizm”, kā jums te ir ierakstīts. Nu iemācieties taču vismaz pareizi rakstīt latviski! Ja jums ir grūti runāt, tad vismaz iemācieties rakstīt! Jums taču ir iespēja tērēt par valodu kursiem 100 latus gadā no Saeimas budžeta. Tad izmantojiet to! Un, ja jūs kaut ko gatavojāt, tad palasiet vismaz kādu, kaut neitrālu, vēstures grāmatu, lai zinātu, kad sākās Otrais pasaules karš!

Sēdes vadītāja. Viens deputāts ir runājis “par”, viens - “pret”.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! Vai deputāts Boriss Cilevičs grib runāt par procedūru?

Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātam Borisam Cilevičam!

B.Cilevičs (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Paldies, augsti godātā priekšsēdētājas kundze!

Man šķiet, ka šajā gadījumā cienījamais Dobeļa kungs tomēr ir pārkāpis deputāta ētiku, Kārtības ruļļa noteikumus, un man rada zināmu izbrīnu tas, ka jūs palaidāt garām labu iespēju izteikt viņam piezīmi.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 19, pret - 70, neviens deputāts neatturas. Likumprojekts nav nodots komisijai.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Marikas Pudules-Indānes atbrīvošanu no Ventspils zemesgrāmatu nodaļas tiesneša amata”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Godājamie kolēģi! Juridiskā komisija ir izskatījusi tiesneses lūgumu un to akceptējusi. Lūdzu atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret - nav, atturas - 3 deputāti. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā”. Trešais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā - deputāte Jevgenija Stalidzāne.

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Cienījamais Prezidij! Strādāsim ar dokumentu Nr.3319. Likumprojekts ir sagatavots trešajam lasījumam. Likumprojekta trešajam lasījumam priekšlikumi nav iesniegti. Komisija nolēma pieņemt likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā. Lūdzu arī Saeimu atbalstīt to.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret - nav, atturas - 1. Likums “Grozījumi Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”. Trešais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Godājamie kolēģi! Likumprojekta “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” trešajam lasījumam nav saņemts neviens priekšlikums. Lūdzu to atbalstīt trešajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 90, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par tiesas piesēdētāju vēlēšanu noteikšanu”. Pirmais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Juridiskā komisija ir izskatījusi Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Par tiesas piesēdētāju vēlēšanu noteikšanu” un nolēmusi lūgt atzīt minēto likumprojektu par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret un atturas - nav. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

M.Segliņš. Lūdzu pieņemt to pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un izskatīšanas laiku otrajā lasījumā.

M.Segliņš. Juridiskās komisijas vārdā ir lūgums šodien izskatīt likumprojektu arī otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi? Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātam Dzintaram Rasnačam.

Dz.Rasnačs (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie kolēģi! Manuprāt, priekšlikumu iesniegšanas termiņš būtu jānosaka tomēr garāks.

Sēdes vadītāja. Kāds tieši?

Dz.Rasnačs. Nu, vismaz... Ja ir galīga bezizeja, tad, protams, līdz kādiem pulksten 14.00 vai līdz 13.00... Es atvainojos, līdz pulksten 11.00.

M.Segliņš. Es, godīgi sakot, neredzu šādu nepieciešamību, bet, ja Rasnača kungs uzstāj, tad varam noteikt pulksten 11.00...

Sēdes vadītāja. Vai ir kādi citi priekšlikumi? Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš ir pulksten 11.00 šodien, bet izskatīšanas laiks - šodienas sēdē.

M.Segliņš. Jā.

Sēdes vadītāja. Vai citu priekšlikumu nav? Tātad atkārtoju vēlreiz: priekšlikumu iesniegšanas termiņš ir pulksten 11.00 šodien, izskatīšana - šodienas sēdē. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Civilās aizsardzības likumā”. Trešais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Juris Dalbiņš.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētājas kundze! Kolēģi deputāti! Likumprojekts “Grozījumi Civilās aizsardzības likumā”. Trešais lasījums. Komisija priekšlikumus nav saņēmusi, tāpēc lūdz Saeimu atbalstīt likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi Civilās aizsardzības likumā” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums Latvijas Republikas valsts robežas likumā”. Trešais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Juris Dalbiņš.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Trešajam lasījumam šajā likumprojektā komisijai priekšlikumi netika iesniegti. Komisija aicina Saeimu pieņemt likumprojektu trešajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 78, pret un atturas - nav. Likums “Grozījums Latvijas Republikas valsts robežas likumā” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Ārvalstu bruņoto spēku statuss Latvijas Republikā””. Trešais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Juris Dalbiņš.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Likumprojekta “Grozījumi likumā “Ārvalstu bruņoto spēku statuss Latvijas Republikā”” trešajam lasījumam komisijā priekšlikumi netika saņemti. Komisija lūdz Saeimu atbalstīt likumprojektu trešajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 64, pret - 7, atturas - 7. Likums “Grozījumi likumā “Ārvalstu bruņoto spēku statuss Latvijas Republikā”” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Obligātā militārā dienesta likumā”. Trešais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Juris Dalbiņš.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Obligātā militārā dienesta likuma grozījumu trešajam lasījumam priekšlikumi nav saņemti. Komisija lūdz atbalstīt likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 76, pret - nav, atturas - 2. Likums “Grozījumi Obligātā militārā dienesta likumā” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par obligāto sociālo apdrošināšanu pret nelaimes gadījumiem darbā un arodslimībām””. Trešais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā - deputāte Jevgenija Stalidzāne.

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi, strādāsim ar dokumentu Nr.3318! Likumprojekts ir sagatavots trešajam lasījumam.

1.priekšlikumu ir iesniedzis Saeimas Juridiskais birojs. Komisija šo priekšlikumu ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Stalidzāne. 2.priekšlikumu ir sagatavojusi Sociālo un darba lietu komisija. Šo priekšlikumu lūdzu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 3.priekšlikumu ir sagatavojusi Sociālo un darba lietu komisija. Lūdzu to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Stalidzāne. 4. - Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums. Lūdzu to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. Pazuda 5. ... Ir, vēl ir! 5. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 6. - Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikumus. Lūdzu to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Stalidzāne. 7. - Labklājības ministrijas parlamentārās sekretāres D.Lūkas priekšlikums. Lūdzu to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. Komisija ir nolēmusi pieņemt likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 70, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi likumā “Par obligāto sociālo apdrošināšanu pret nelaimes gadījumiem darbā un arodslimībām”” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Publisko aģentūru likumā”. Trešais lasījums.

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vārdā - deputāts Jānis Lagzdiņš.

J.Lagzdiņš (Tautas partijas frakcija).

Godātie kolēģi deputāti! Sagatavojot likumprojektu trešajam lasījumam, atbildīgā komisija ir izvērtējusi pavisam 9 priekšlikumus.

1. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Lagzdiņš. 2. - Juridiskā biroja priekšlikums. Arī tas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Lagzdiņš. Nākamais ir 3. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Lagzdiņš. 4. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Lagzdiņš. Arī 5. ir Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Lagzdiņš. Tāpat 6. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Lagzdiņš. 7. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Lagzdiņš. 8. - Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas parlamentārā sekretāra Māra Pūķa priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 38, pret - 27, neviens deputāts neatturas. Priekšlikums ir atbalstīts.

J.Lagzdiņš. 9. - Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas parlamentārā sekretāra Māra Pūķa priekšlikums. Nav atbalstīts. Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 52, pret - 11, atturas - 3. Priekšlikums ir atbalstīts.

J.Lagzdiņš. Komisijas vārdā lūdzu atbalstīt likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi Publisko aģentūru likumā” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības... Vai deputāts Vladimirs Buzajevs ir pieteicies runāt par procedūru? Nē.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Militārpersonu izdienas pensiju likumā”. Trešais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā - deputāte Jevgenija Stalidzāne.

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Strādāsim ar likumprojektu Nr.3345. Likumprojekts ir sagatavots trešajam lasījumam. Sociālo un darba lietu komisija ir sagatavojusi 1.priekšlikumu. Lūdzu to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. Vairāk priekšlikumu nav. Lūdzu atbalstīt likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 76, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi Militārpersonu izdienas pensiju likumā” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Apvienoto Nāciju izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas konvenciju par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu”. Otrais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāts Igors Solovjovs.

I.Solovjovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Dārgie kolēģi! Otrajam lasījumam nav saņemts neviens priekšlikums, un es komisijas vārdā aicinu jūs atbalstīt likumprojektu otrajā, galīgajā, lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 76, pret un atturas - nav. Likums “Par Apvienoto Nāciju izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas konvenciju par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Lokarno Nolīgumu par dizainparaugu starptautiskās klasifikācijas izveidošanu”. Otrais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāts Igors Solovjovs.

I.Solovjovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Arī šā likumprojekta otrajam lasījumam priekšlikumi nav iesniegti. Tātad komisijas vārdā aicinu atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 74, pret un atturas - nav. Likums “Par Lokarno Nolīgumu par dizainparaugu starptautiskās klasifikācijas izveidošanu” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Protokolu par grozījumiem Latvijas Republikas valdības un Kazahstānas Republikas valdības nolīgumā par tranzīta kārtību”. Otrais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāts Igors Solovjovs.

I.Solovjovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Tātad šā likumprojekta otrajam lasījumam arī nav saņemts neviens priekšlikums. Aicinu to atbalstīt otrajā, galīgajā, lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 72, pret un atturas - nav. Likums “Par Protokolu par grozījumiem Latvijas Republikas valdības un Kazahstānas Republikas valdības nolīgumā par tranzīta kārtību” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Ūdens apsaimniekošanas likumā”. Pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Sergejs Fjodorovs.

S.Fjodorovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Godātie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu Nr.3155. Likumprojekts “Grozījumi Ūdens apsaimniekošanas likumā”. Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija izskatīja likumprojektu “Grozījumi Ūdens apsaimniekošanas likumā”. Ņemot vērā to, ka šis likumprojekts ir skatāms kopējā kontekstā ar likumprojektiem par piesārņojumu, Atkritumu apsaimniekošanas likumu un citiem, kuri vērsti uz vides aizsardzības uzlabošanu, komisija atbalstīja likumprojektu “Grozījumi Ūdens apsaimniekošanas likumā” pirmajā lasījumā.

Savukārt es komisijas vārdā lūdzu Saeimu atbalstīt minēto likumprojektu pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 73, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

S.Fjodorovs. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam ir 6.decembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 6.decembris. Paldies.

S.Fjodorovs. Paldies.

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par vides aizsardzību””. Pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas
vārdā - deputāte Anna Seile.

A.Seile (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie deputāti! Dokuments Nr.3158. Likumprojekts ir sagatavots Ministru kabinetā un paredz institucionālo reformu Vides ministrijā. Likumprojektā ir arī precizētas informatīvās atsauces uz Eiropas Savienības direktīvām. Komisija ir atbalstījusi likumprojektu pirmajā lasījumā. Lūdzu Saeimu to atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 68, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

A.Seile. 8.decembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 8.decembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par Latvijas Republikas valsts materiālajām rezervēm””. Pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas
vārdā - deputāts Dzintars Jaundžeikars.

Dz.Jaundžeikars (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Cienījamie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu Nr.3226. Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir saņēmusi Iekšlietu ministrijas izstrādāto un Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par Latvijas Republikas valsts materiālajām rezervēm””, kura pamatbūtība ir saskaņot likumā lietotos terminus ar Komerclikumu. Un būtībā te ir runāts arī par to, kā šīs rezerves vajadzības gadījumā izmantot valsts drošības, sabiedriskās kārtības nodrošināšanai.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija iesaka pieņemt likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 71, pret - nav, atturas - 1 deputāts. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

Dz.Jaundžeikars. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 2.decembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 2.decembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Latvijas Republikas un Nīderlandes Karalistes līgumu par sociālās drošības pabalstu eksportu un piešķiršanas procesa nodrošināšanu”. Pirmais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāts Igors Solovjovs.

I.Solovjovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Godātie kolēģi! Likums sekmēs personu sociālo drošību, tām pārvietojoties no Latvijas Republikas uz Nīderlandes Karalisti, un otrādi.

Ārlietu komisijas vārdā aicinu jūs atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 77, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

I.Solovjovs. 1.decembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 1.decembris.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par bāriņtiesām un pagasttiesām””. Otrais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Godājamie kolēģi! Juridiskā komisija, izskatot šo likumprojektu, otrajam lasījumam ir saņēmusi divus priekšlikumus.

1.priekšlikums ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 2.priekšlikums ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. Lūdzu pieņemt likumprojektu otrajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 76, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

M.Segliņš. 30.novembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 30.novembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Lauku atbalsta dienesta likumā”. Otrais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā ziņos deputāts Pēteris Kalniņš.

P.Kalniņš (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienījamie kolēģi! Likumprojekta “Grozījumi Lauku atbalsta dienesta likumā” otrajam lasījumam komisija nesaņēma nevienu priekšlikumu.

Komisijas vārdā lūdzu atbalstīt minēto likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 81, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam.

P.Kalniņš. 2.decembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 2.decembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Patvēruma likumā”. Otrais lasījums.

Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vārdā - Ina Druviete.

I.Druviete (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie deputāti! Uz otro lasījumu ir saņemti 10 priekšlikumi. Sāksim tos izskatīt!

1.priekšlikums - Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšlikums. Redakcionāls. Lūdzu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

I.Druviete. 2. - iekšlietu ministra Ērika Jēkabsona priekšlikums. Ir atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

I.Druviete. 3. - komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Druviete. 4. - iekšlietu ministra Jēkabsona priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Druviete. 5. - komisijas priekšlikums. Redakcionāls. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

I.Druviete. 6. - iekšlietu ministra priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Druviete. 7. - komisijas priekšlikums. Redakcionāls. Lūdzu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

I.Druviete. 8. - iekšlietu ministra priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Druviete. 9. - iekšlietu ministra priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

I.Druviete. 10. - iekšlietu ministra priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Druviete. Lūdzu atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 68, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam.

I.Druviete. Priekšlikumus trešajam lasījumam gaidīsim līdz 2004.gada 6.decembrim.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš - šā gada 6.decembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”. Otrais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Labdien, kolēģi! Izskatīsim likumprojektu “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” (reģistrācijas numurs 3321).

1.priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 19, pret - 59, atturas - 2. Priekšlikums nav atbalstīts.

M.Segliņš. 2.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Valērijs Agešins.

V.Agešins (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Kā es pamanīju, lielākā daļa Saeimas deputātu ir baigi norūpējušies par denacionalizēto māju īrnieku likteni. Taču liekas, ka diemžēl tikai vārdos. Mēs ierosinām pavisam konkrēti pārtraukt īrnieku terorizēšanu no mājsaimnieku puses un uzlikt administratīvo sodu par nepamatoti atslēgtu gāzi, elektrību un citu pakalpojumu nelikumīgu pārtraukšanu. Mūsu priekšlikuma būtība ir papildināt APK ar jaunu pantu - par izvairīšanos no namīpašumu apsaimniekošanas vai pamatpakalpojumu sniegšanas dzīvojamo telpu īrniekiem uzlikt namīpašniekam vai viņa pārstāvim naudas sodu līdz 500 latiem.

Lūdzu atbalstīt šo priekšlikumu!

Paldies!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Komisijas vārdā nekas nav piebilstams? Lūdzu deputātus balsot par 2. - deputāta Agešina priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 19, pret - 48, atturas - 7. Priekšlikums nav atbalstīts.

M.Segliņš. 3.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 4.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates.

Deputāts Valērijs Agešins.

V.Agešins (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Lūdzu atbalstīt 4.priekšlikumu, jo uzskatu, ka mums nevajag atgriezties Gorbačova laikos un ka ar administratīviem sodiem dzeršanu nav iespējams apkarot!

Līdz ar to lūdzu atbalstīt 4.priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Nav? Lūdzu deputātus balsot par 4. - deputāta Agešina priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 22, pret - 57, atturas - 3. Priekšlikums nav atbalstīts.

M.Segliņš. 5.priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 16, pret - 55, atturas - 2. Priekšlikums nav atbalstīts.

M.Segliņš. 6.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 7.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst pret komisijas viedokli.

M.Segliņš. 8.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 9.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst pret komisijas viedokli.

M.Segliņš. 10.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 11.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 12.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 13.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 14.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 15.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 16.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 17.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 18.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 19.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. Lūdzu pieņemt likumprojektu otrajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret - nav, atturas - 1. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

M.Segliņš. 30.novembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 30.novembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Krimināllikumā”. Pirmais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Juris Dalbiņš.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Aizsardzības un iekšlietu komisija 16.novembra sēdē apsprieda šo likumprojektu un to konceptuāli neatbalstīja, ņemot vērā pieaicināto lietpratēju viedokli, ka likumprojektam ir tādi būtiski trūkumi, kas liedz tam konceptuālu atbalstu.

Komisijas vārdā aicinu šo likumprojektu noraidīt.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 3, pret - 70, atturas - 7. Likumprojekts pirmajā lasījumā nav pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības likums”. Pirmais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Juridiskā komisija ir izskatījusi komisijas sēdē Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības likums” un konceptuāli to atbalstījusi.

Lūdzu parlamentu pieņemt šo likumprojektu pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 78, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

M.Segliņš. 14.decembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 14.decembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”. Pirmais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Kolēģi! Mēs strādāsim ar dokumentu, kura reģistrācijas numurs ir 999. Juridiskā komisija, izskatot šo likumprojektu, ir nolēmusi lūgt Saeimu atzīt to par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 79, pret un atturas - nav. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

M.Segliņš. Lūdzu pieņemt šo likumprojektu pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un izskatīšanas laiku otrajā lasījumā.

M.Segliņš. 30.novembris. Un skatīt - 2.decembrī.

Sēdes vadītāja. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 30.novembris. Un izskatīšanas laiks - šā gada 2.decembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”. Otrais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Skatīsim likumprojektu ar reģistrācijas numuru 675.

Juridiskā komisija 1.priekšlikumu ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 2.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 3.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 4.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. Lūdzu atbalstīt otrajā lasījumā skatāmo likumprojektu!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

M.Segliņš. 30.novembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 30.novembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums Krimināllikumā”. Otrais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Juris Dalbiņš.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētājas kundze! Kolēģi! Grozījums Krimināllikumā ir izskatīts komisijas sēdē 16.novembrī. Tika saņemti vairāki priekšlikumi.

1. - Aizsardzības un iekšlietu komisijas priekšlikums. Lūdzu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. 2.priekšlikums. Iesniegusi Saeimas deputāte Linda Mūrniece. Komisija priekšlikumu atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Dalbiņš. 3. - Mūrnieces kundzes priekšlikums. Komisija to atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. 4. - deputātes Mūrnieces priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi 5. - atbildīgās komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret 4. un 5.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

J.Dalbiņš. 6. - deputāta Dzintara Rasnača priekšlikums. Atbalstīts atbildīgās komisijas 8.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. 7. - Tieslietu ministrijas parlamentārā sekretāra M.Pietkeviča priekšlikums. Atbalstīts 8.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret 7. un 8.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

J.Dalbiņš. 9. - deputāta Grīnblata kunga priekšlikums. Komisija to neatbalstīja.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. 10. - deputāta Agešina kunga priekšlikums. Komisija to neatbalsta. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 31, pret - 54, atturas - 1 deputāts. Priekšlikums nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Uzmanīgāk!”)

J.Dalbiņš. 11.priekšlikums. Iesniedzis Saeimas deputāts Agešina kungs. Komisija priekšlikumu nav atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Valērijs Agešins.

V.Agešins (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Paldies par to, ka bijāt pietiekami uzmanīgi un gandrīz atbalstījāt manu iepriekšējo priekšlikumu, bet, runājot par 11., man gribētos pateikt sekojošo. Vienlaikus tas ir jautājums par procedūru. Šis mans priekšlikums ir apmierināts pēc būtības, bet tabulā ir teikts, ka priekšlikums nav atbalstīts. Līdz ar to nākas secināt, ka tabula sastādīta nepareizi un ka šī tabula ir jānodod atpakaļ attiecīgajai komisijai pārstrādāšanai.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātam Dzintaram Rasnačam... Ā, jūs gribat piedalīties?

Turpinām debates. Debatēs pieteicies deputāts Dzintars Rasnačs.

Dz.Rasnačs (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātais Agešina kungs! Es jums paskaidrošu, kāpēc tas skaitās neatbalstīts. Tāpēc, ka Krimināllikumā ir arī pants “Par masu nekārtībām”. Un šajā pantā viena no šā nozieguma sastāvdaļām ir saistīta ar pretošanos varas pārstāvjiem. Līdz ar to jūsu priekšlikums ir uzskatāms par neatbalstītu.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Komisijas vārdā - deputāts Juris Dalbiņš.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Cienījamais Agešina kungs! Ja jums ir pretenzijas pret komisijas sastādīto tabulu, tad man vienkārši ir jāatgādina tas, ka komisija, iepazīstoties ar jūsu priekšlikumiem, nekādi nevarēja konstatēt, uz ko šie priekšlikumi attiecas - vai uz likumprojekta pantiem, jo faktiski jūsu šeit rakstītajā tie attiecas uz attiecīgajiem pantiem pamatlikumā. Līdz ar to mēs tos nevarējām atbalstīt. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu deputātus balsot par
11. - deputāta Agešina priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 18, pret - 62, atturas - 1 deputāts. Priekšlikums nav atbalstīts.

J.Dalbiņš. Līdz ar to visi iesniegtie priekšlikumi ir izskatīti. Komisijas vārdā aicinu pieņemt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 73, pret - 9, atturas - 2 deputāti. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

J.Dalbiņš. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 30.novembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 30.novembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Krimināllikumā”. Otrais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Juris Dalbiņš.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Par izskatāmo likumprojektu otrajam lasījumam ir saņemti divi priekšlikumi, kas izskatīti komisijas sēdē.

1.priekšlikums - iesniegusi Aizsardzības un iekšlietu komisija, precizējot 2. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikumu. Lūdzu atbalstīt komisijas priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. 2.priekšlikums - iesniedzis Saeimas Juridiskais birojs. Priekšlikums atbalstīts atbildīgās komisijas piedāvātajā redakcijā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Dalbiņš. Līdz ar to visi priekšlikumi ir izskatīti. Komisijas vārdā aicinu pieņemt likumprojektu otrajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

J.Dalbiņš. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 2005.gada 5.janvāris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 2005.gada 5.janvāris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums Operatīvās darbības likumā”. Otrais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Juris Dalbiņš.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Likumprojekta otrajam lasījumam priekšlikumi nav iesniegti. Komisija izskatīja likumprojektu un aicina to atbalstīt otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam.

J.Dalbiņš. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 2005.gada 5.janvāris.

Sēdes vadītāja. Vai deputāts Viesturs Šiliņš grib ieteikt ko citu? Nē. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 2005.gada 5.janvāris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Apdrošināšanas sabiedrību un to uzraudzības likumā”. Otrais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Ēriks Zunda.

Ē.Zunda (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Izskatāmā dokumenta numurs ir 3340. Šis likumprojekts tika izskatīts Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā ar diezgan plašu pārstāvību un plašām debatēm, un visi priekšlikumi, kurus komisija atbalstīja faktiski vienprātīgi, tika iekļauti šinī tabulā, un tie ir atspoguļoti lielākoties kā Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikumi.

Tātad sākam izskatīt priekšlikumus.

1. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Ē.Zunda. 2.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. 3.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. 4.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Ē.Zunda. 5.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. 6.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Ē.Zunda. 7.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. 8.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Ē.Zunda. 9.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. 10.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Ē.Zunda. 11.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. 12.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. 13.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Ē.Zunda. 14.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. 15.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. 16.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Ē.Zunda. 17.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. 18.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Ē.Zunda. 19.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Ē.Zunda. 20.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. 21.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Ē.Zunda. 22.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. 23.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Ē.Zunda. 24.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. 25.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. 26.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Ē.Zunda. 27.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. 28.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Ē.Zunda. 29.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. 30.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Ē.Zunda. 31.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Ē.Zunda. 32.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. 33.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Ē.Zunda. 34.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Ē.Zunda. 35.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. 36.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Ē.Zunda. 37.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. 38.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Ē.Zunda. 39.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. 40.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. 41.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Ē.Zunda. 42.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. 43.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. 44.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. 45.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. 46.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Ē.Zunda. 47.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Ē.Zunda. 48.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. 49.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. 50.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Ē.Zunda. 51.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. 52.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. 53.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. 54.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Ē.Zunda. 55.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. 56.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. 57.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. 58.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. 59.priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Ē.Zunda. 60.priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Ē.Zunda. 61.priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. 62.priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. 63.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Ē.Zunda. 64.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. 65.priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Ē.Zunda. 66.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. 67.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Ē.Zunda. 68.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. 69.priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. 70.priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. 71.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. 72.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. 73.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. 74.priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. 75.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. 76.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. 77.priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Ē.Zunda. 78.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. 79.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Ē.Zunda. 80.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. 81.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. 82.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. 83.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Ē.Zunda. 84.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. 85.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. 86.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. 87.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Ē.Zunda. 88.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. 89.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. 90.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Ē.Zunda. 91.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. 92.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. 93.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. 94.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. 95.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. 96.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. 97.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Ē.Zunda. 98.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. 99.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. 100.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. 101.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. 102.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Ē.Zunda. 103.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. 104.priekšlikums. Iestrādāts Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas iesniegtajā 105.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 104. un 105.priekšlikumu.

Ē.Zunda. 106.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. 107.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. 108.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. 109.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. 110.priekšlikums. Iestrādāts 111.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Ē.Zunda. 112.priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. Kolēģi, mēs esam izskatījuši visus daudzos priekšlikumus. Aicinu balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 89, pret - nav, atturas - 1. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam.

Ē.Zunda. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 2.decembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 2.decembris. Paldies.

Ē.Zunda. Paldies!

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi, lūdzu reģistrēties ar reģistrācijas kartēm! Lūdzu zvanu! Reģistrācijas režīmu!

Pirms tiek nolasīti reģistrācijas rezultāti, paziņoju, ka Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputātu Jaunupa, Segliņa, Pietkeviča, Dalbiņa un Šadurska lūgumu Saeimas sēdi atsākt pulksten 11.20 sakarā ar priekšlikumu iesniegšanas termiņu likumprojektam “Par tiesu piesēdētāju vēlēšanu noteikšanu”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Atsāksim sēdi pulksten 11.20.

Cienījamie kolēģi, šodien pusapaļā jubilejā mēs sveicam mūsu kolēģi deputātu Albertu Krūmiņu! (Aplausi.)

Kamēr tiek sagatavoti reģistrācijas rezultāti, paziņojumam vārds deputātam Marekam Segliņam.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Kolēģi no Juridiskās komisijas! Pulksten 11.05 Juridiskās komisijas sēde.

Vārds paziņojumam deputātam Aigaram Pētersonam.

A.Pētersons (frakcija “Jaunais laiks”).

Godājamie kolēģi! Pulksten 10.40 Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde komisijas telpās.

Sēdes vadītāja. Vārds paziņojumam deputātei Jevgenijai Stalidzānei.

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Sociālo un darba lietu komisijas sēde pulksten 10.45 komisijas telpās.

Sēdes vadītāja. Vārds deputātam Aleksandram Kiršteinam.

A.Kiršteins (Tautas partijas frakcija).

Godājamie kolēģi! Ārlietu komisijas sēde pulksten 10.35 Ārlietu komisijas telpās.

Sēdes vadītāja. Vārds paziņojumam deputātam Andrim Ārgalim.

A.Ārgalis (Tautas partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Visi, kuri vēlas darboties Latvijas un Kubas parlamentu sadarbības grupā, lūdzu, pulcēties Dzeltenajā zālē uz grupas dibināšanas sapulci! Latvijas - Kubas... (Zālē troksnis. Starpsaucieni.)

Sēdes vadītāja. Vārds reģistrācijas rezultātu nolasīšanai deputātam Jānim Šmitam.

 

J.Šmits (8.Saeimas sekretārs).

Godātie kolēģi! Nav reģistrējušies: Aleksandrs Bartaševičs, Vilnis Edvīns Bresis, Silva Golde, Māris Gulbis, Nikolajs Kabanovs, Vilis Krištopans, Sarmīte Ķikuste, Ināra Ostrovska, Jānis Strazdiņš, Inese Šlesere un Ingrīda Ūdre. Es esmu...

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Es atgādinu, ka sēdi mēs atsāksim pulksten 11.20.

J.Šmits. Man ir... Paldies.

(Pārtraukums)

 

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētājas biedrs

Jānis Straume.

 

Sēdes vadītājs. Godātie deputāti, lūdzu, ieņemiet vietas! Pārtraukumam paredzētais laiks ir beidzies. Izskatīsim likumprojektu “Grozījumi likumā “Par nodokļiem un nodevām””. Otrais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Ēriks Zunda.

Ē.Zunda (Tautas partijas frakcija).

Godātais sēdes vadītāj! Godātie kolēģi! Izskatāmais dokuments ir ar numuru 3341. Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija izskatīja šo likumprojektu un reizē izskatīja arī likumprojektu “Grozījumi likumā “Par nodokļiem un nodevām”” (reģistrācijas Nr.980) un nolēma tā priekšlikumus iekļaut izskatāmajā dokumentā.

Tātad 1.priekšlikums, kas paņemts no minētā likumprojekta ar reģistrācijas Nr.980, ir komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Ē.Zunda. Arī 2.priekšlikums ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

Ē.Zunda. 3.priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Ē.Zunda. 4.priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

Ē.Zunda. 5.priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Ē.Zunda. Esam izskatījuši visus priekšlikumus.

Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu rezultātu! Par - 74, pret un atturas - nav. Otrajā lasījumā likumprojekts pieņemts.

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam?

Ē.Zunda. Priekšlikums - 2.decembris.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

Ē.Zunda. Paldies.

Sēdes vadītājs. Izskatīsim likumprojektu “Par Latvijas Republikas valdības un Amerikas Savienoto Valstu valdības līgumu par sadarbību tiesībaizsardzības jomā”. Pirmais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāts Aleksandrs Kiršteins.

A.Kiršteins (Tautas partijas frakcija).

Godājamie deputāti! Lūdzu, paņemiet dokumentu, kura reģistrācijas numurs ir 983.

Šis līgums starp Latvijas Republikas valdību un Amerikas Savienoto Valstu valdību par sadarbību tiesībaizsardzības jomā paredz palīdzību, pirmkārt, noziegumu izmeklēšanā un lietu ierosināšanā. Šai palīdzībai tika piešķirti vēl 50 000 ASV dolāru; otrkārt, tas paredz konfidenciālu pratināšanas telpu izveidošanu cilvēku tirdzniecības upuriem. Šeit summa ir 25 000 ASV dolāru; tas paredz arī novērošanas tehnikas piegādāšanu 25 000 dolāru vērtībā Iekšlietu ministrijas vajadzībām, kā arī apmācībai par teroristu finansēšanas noteikšanu. Teroristu finansēšanas noteikšanai un novēršanai ir paredzēti 25 000 dolāru. Tas ir nedēļu ilgs apmācības kurss, kas vērsts uz terorisma finansēšanas apkarošanu.

Vienīgā piezīme pie šā likuma ir tā, ka mums acīmredzot uz otro lasījumu būs jāizskata iespēja pievienot kaut kādu protokolu, lai tiem Latvijas pilsoņiem, kuri šā līguma ietvaros dodas uz Amerikas Savienotajām Valstīm vai saņem stipendiju apmācībai, arī tiktu piešķirtas kaut kādas privilēģijas vai atvieglojumi, jo šis līgums ASV valsts darbiniekiem, kas ir tieši vai netieši nodarbināti saistībā ar šo līgumu, un viņus pavadošajiem ģimenes locekļiem paredz atbrīvošanu no visiem ienākuma nodokļiem un no sociālās apdrošināšanas nodokļiem, un viņiem ir paredzētas visas privilēģijas saskaņā ar starptautiskajām konvencijām.

Ir samērā dīvaini, ka, sastādot un parakstot šo līgumu, iekšlietu ministrs Jēkabsons nav pievērsis uzmanību tam, ka arī Latvijas puses pārstāvjiem varētu būt šādi paši atvieglojumi, ja viņi šā līguma ietvaros uzturas Amerikas Savienotajās Valstīs. Un tāpēc mūsu priekšlikums ir atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā, bet uz otro lasījumu mēs noskaidrosim iespēju pievienot šeit kādu protokolu.

Paldies. Lūdzu atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītājs. Vispirms lemsim par steidzamību. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu rezultātu! Par - 73, pret - nav, atturas - 4. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu rezultātu! Par - 71, pret un atturas - nav. Pirmajā lasījumā likumprojekts pieņemts.

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš un otrā lasījuma datums?

A.Kiršteins. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 2.decembris.

Sēdes vadītājs. Un izskatīšana?

A.Kiršteins. Piedošanu, 1.decembris ir priekšlikumu iesniegšanas termiņš, bet izskatīšana - 2.decembrī.

Sēdes vadītājs. Paldies.

Izskatām likumprojektu “Grozījumi Aizsargjoslu likumā”. Pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas
vārdā - deputāte Anna Seile.

A.Seile (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie deputāti! Likumprojektu ir sagatavojusi Ekonomikas ministrija, lai gan parasti šādus likumprojektus gatavo Vides ministrija. Ministru kabinets to ir atbalstījis, un arī Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija, izvērtējot šo likumprojektu, ir atbalstījusi to pirmajā lasījumā. Tomēr es gribu pievērst uzmanību tam, ka būtu ļoti svarīgi, lai mēs rūpīgi izvērtētu šīs normas, kas ir iekļautas likumprojektā, kas nosaka īpašu kārtību tā saucamajās drošības aizsargjoslās un precizē šo aizsargjoslu uzdevumus un veidus. Bet zināmā mērā tas ir jāskata arī kopsakarībā ar īpašnieku tiesībām, kuriem šis Aizsargjoslu likums varbūt nodara arī zināmus zaudējumus. Un tāpēc priekšlikumu iesniegšanas termiņu mēs noteiksim ilgāku. Lūdzam atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītājs. Debatēt neviens nevēlas. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi Aizsargjoslu likumā” pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu rezultātu! Par - 79, pret un atturas - nav. Pirmajā lasījumā pieņemts.

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam?

A.Seile. 8.decembris.

Sēdes vadītājs. 8.decembris. Paldies.

Izskatīsim likumprojektu “Grozījumi Bērnu tiesību aizsardzības likumā”. Otrais lasījums.

Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vārdā - deputāte Ina Druviete.

I.Druviete (frakcija “Jaunais laiks”).

Godātie kolēģi! Uz otro lasījumu ir saņemti pavisam 80 priekšlikumi. Tātad sekosim līdzi likumprojektam Nr.864.

1. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

I.Druviete. 2. - Juridiskā biroja priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti neiebilst.

I.Druviete. 3. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

I.Druviete. 4. - Labklājības ministrijas parlamentārās sekretāres Ditas Lūkas priekšlikums. Atbalstīts, redakcionāli precizējot.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

I.Druviete. 5. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Lūdzu atbalstīt.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

I.Druviete. 7. - parlamentārās sekretāres Ditas Lūkas priekšlikums...

Sēdes vadītājs. 6. ...

I.Druviete. ... ir atbalstīts ar nelieliem redakcionāliem labojumiem.

Sēdes vadītājs. Tātad 6.priekšlikums ir atbalstīts.

I.Druviete. 7.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu. 6. un 7.priekšlikums - atbalstīti. Tālāk, lūdzu!

I.Druviete. Atvainojos par numerāciju.

8. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts, redakcionāli precizējot.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

I.Druviete. 9. - atbalstīts un iestrādāts 10.priekšlikumā, kas ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

I.Druviete. 11. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

I.Druviete. 12.priekšlikums. Atbalstīts, redakcionāli labojot.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

I.Druviete. 13. - deputāta Vladimira Buzajeva priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu! Balsosim par 13. - deputāta Buzajeva priekšlikumu. Lūdzu rezultātu! Par - 17, pret - 59, atturas - 1. Priekšlikums noraidīts.

Tālāk, lūdzu!

I.Druviete. 14. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

I.Druviete. 15. - deputāta Vladimira Buzajeva priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu! Balsosim par 15. - deputāta Buzajeva priekšlikumu. Lūdzu rezultātu! Par - 20, pret - 45, neviens neatturas. Priekšlikums nav guvis atbalstu.

I.Druviete. 16. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

I.Druviete. 17.priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iestrādāts 19.priekšlikumā.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt atbildīgās komisijas viedoklim par 17., 18. un 19.priekšlikumu.

I.Druviete. 20. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

I.Druviete. 21. - iekšlietu ministra Jēkabsona priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt komisijai.

I.Druviete. 22. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

I.Druviete. 23. - atbalstīts precizējot.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

I.Druviete. 24. - Labklājības ministrijas parlamentārās sekretāres D.Lūkas priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti neiebilst.

I.Druviete. 25. - arī atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

I.Druviete. 26. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

I.Druviete. 27. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

I.Druviete. 28. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Iebildumu nav.

I.Druviete. 29. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

I.Druviete. 30. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

I.Druviete. 31. - bērnu un ģimenes lietu ministra Ainara Baštika priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu! Balsosim par 31. - bērnu un ģimenes lietu ministra priekšlikumu! Lūdzu rezultātu! Par - 31, pret - 41, atturas - 1. Priekšlikums nav guvis atbalstu.

I.Druviete. 32. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

I.Druviete. 33. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

I.Druviete. 34. - Juridiskā biroja priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti neiebilst.

I.Druviete. 35. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

I.Druviete. 36. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

I.Druviete. 37. - Labklājības ministrijas parlamentārās sekretāres D.Lūkas priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti neiebilst.

I.Druviete. 38. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

I.Druviete. 39. - Labklājības ministrijas parlamentārās sekretāres D.Lūkas priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

I.Druviete. 40. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

I.Druviete. 41. - Juridiskā biroja priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iestrādāts atbildīgās komisijas 42.priekšlikumā.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

I.Druviete. 43. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

I.Druviete. 44. - komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

I.Druviete. 45. - komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

I.Druviete. 46. - izglītības un zinātnes ministra Jura Radzeviča priekšlikums. Atbalstīts precizējot.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

I.Druviete. 47. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

I.Druviete. 48. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts precizējot.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

I.Druviete. 49. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts, redakcionāli labojot.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

I.Druviete. 50. - Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

I.Druviete. 51. - komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

I.Druviete. 52. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts, to iestrādājot 51.priekšlikumā.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

I.Druviete. 53. - iekšlietu ministra Ērika Jēkabsona priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

I.Druviete. 54. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

I.Druviete. 55. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts, redakcionāli labojot.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

I.Druviete. 56. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts, attiecīgi mainot turpmāko daļu numerāciju.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

I.Druviete. 57. - Tieslietu ministrijas parlamentārā sekretāra Pietkeviča priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

I.Druviete. 58. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts... Atvainojiet! Atklājam debates par 58.priekšlikumu.

Deputāts Kabanovs, lūdzu!

N.Kabanovs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamie kolēģi no Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas! Man ir jautājums: vai jums ir bērni un, ja ir, cik viņiem ir gadu? Ja viņi mācās skolā, jums noteikti jāzina, ka jēdziens “mācību laiks” ir ļoti aptuvens, tāpēc ka, piemēram, Rīgā ir dažas skolas, kurās ir divas maiņas. Un, ja bērns mācās otrajā maiņā, tas nozīmē, ka viņš var aiziet uz interneta salonu, piemēram, pulksten 12.00 - tajā laikā, kad viņa vienaudži būs mācībās.

Šeit nav norādāms, kad ir mācību laiks. Tas, ka pašvaldības policisti ķers mūsu bērnus interneta salonos, teiksim tā, dienas laikā, - tas ir nekorekti.

Tālāk. Šeit ir rakstīts: “Bērnam aizliegts atrasties sabiedriskās vietās, kur pieejams internets...” Vai jūs zināt, kur ir pieejams internets tagad? Tas ir pieejams, piemēram, mūsu Saeimas bibliotēkā, tas ir pieejams katrā Latvijas bibliotēkā, jau mazu pagastu bibliotēkās ir internets. Katrā skolā arī ir internets. Vai tas nozīmē, ka bērnam nav jābūt skolā, kurā ir internets? Tas ir pilnīgs absurds!

Man šķiet, ka cilvēki, kas rakstīja šo priekšlikumu, nesaprot, kas ir internets, kas ir skolēns, kas ir bērns. Šis jēdziens attiecas arī uz pusaudžiem, kuriem ir 17 gadu. Man šķiet, ka tas ir pilnīgi neloģiski, tāpēc ka cilvēki šajā vecumā jau ir pilnīgi neatkarīgi un var paši izlemt, kur viņiem iet un kur viņiem neiet.

Es domāju, ka šo pantu vajag rūpīgi pārstrādāt. Jēdzieni, kas šeit ir minēti, nav juridiski korekti.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītājs. Debates slēdzu.

Komisijas vārdā - deputāte Ina Druviete.

I.Druviete. Atgādināšu, ka saskaņā ar Latvijas Republikas likumdošanu par bērnu uzskatāms ikviens, kurš nav sasniedzis 18 gadu vecumu, kā arī atgādināšu visiem zināmo faktu, ka mācības otrajā maiņā notiek galvenokārt pirmajās četrās klasēs. Līdz ar to, protams, nav diskutējams jautājums par atrašanos interneta salonos.

Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu! Balsosim par 58. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikumu! Lūdzu rezultātu! Par - 62, pret - 13, atturas - 4. Priekšlikums atbalstīts.

I.Druviete. 59. - komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu... Atvainojiet! Atklājam debates.

Nikolajs Kabanovs.

N.Kabanovs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamie kolēģi! Man šķiet, ka tam cilvēkam, kas rakstīja šo priekšlikumu, vecāki bērnībā aizliedza spēlēt, un tāpēc viņš izauga tik ļauns, ka viņš raksta: “Bērnam nedrīkst būt pieejami spēļu automāti...” Cilvēki, padomājiet, kas šeit ir rakstīts! Piemēram, nav šeit spēļu automātu sadalījuma. Kas ir spēļu automāts - vai tas ir “šanses” automāts, ar kuru tu vari nopelnīt naudu, vai tā ir vienkārši videospēle, kurā tu vari, teiksim, cīnīties ar citplanētiešiem, karot vai, teiksim, apceļot citas planētas. Kas ir spēļu automāts? Cilvēki, jūs taču rakstāt likumu, kurš pēc tam būs izpildāms Latvijas Republikā! Un līdz ar to Latvijas pašvaldību policisti sāks staigāt pa interneta saloniem un aizliegt bērniem lietot spēļu automātus. Taču automāts un rotaļa - tagad tas ir viens un tas pats. Vai jūs piedāvājat mūsu bērniem spēlēties tikai ar koka rotaļlietām?

Paldies ar uzmanību.

Sēdes vadītājs. Debates slēdzu. Debates ir jau slēgtas, Ozoliņa kungs!

Komisijas vārdā - deputāte Ina Druviete. Lūdzu!

I.Druviete. Komisijas vārdā aicinu atbalstīt 59.priekšlikumu.

Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu! Balsosim par 59. - atbildīgās komisijas priekšlikumu! Lūdzu rezultātu! Par - 69, pret - 14, atturas - 5. Priekšlikums atbalstīts.

I.Druviete. 60. - Tieslietu ministrijas parlamentārā sekretāra Pietkeviča priekšlikums. Daļēji atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

I.Druviete. 61. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

I.Druviete. 62. - Labklājības ministrijas parlamentārās sekretāres Ditas Lūkas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

I.Druviete. 63. - komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

I.Druviete. 64. - komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

I.Druviete. 65. - Labklājības ministrijas parlamentārās sekretāres Lūkas priekšlikums. Atbalstīts, redakcionāli precizējot.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

I.Druviete. 66. - iekšlietu ministra Ērika Jēkabsona priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

I.Druviete. 67. - komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

I.Druviete. 68. - komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

I.Druviete. 69. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

I.Druviete. 70. - bērnu un ģimenes lietu ministra Ainara Baštika priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti neiebilst pret komisijas viedokli.

I.Druviete. 71. - komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

I.Druviete. 72. - Labklājības ministrijas parlamentārās sekretāres Lūkas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

I.Druviete. 73. - komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

I.Druviete. 74. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

I.Druviete. 75. - komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

I.Druviete. 76. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

I.Druviete. 77. - komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

I.Druviete. 78. - Tieslietu ministrijas parlamentārā sekretāra Pietkeviča priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti neiebilst pret komisijas viedokli.

I.Druviete. 79. - komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

I.Druviete. 80. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta šo priekšlikumu.

I.Druviete. Aicinu atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā!

Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi Bērnu tiesību aizsardzības likumā” pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu rezultātu! Par - 73, pret - 4, atturas - 6. Otrajā lasījumā likumprojekts pieņemts.

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš?

I.Druviete. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - šā gada 6.decembris.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt. Paldies.

I.Druviete. Paldies.

Sēdes vadītājs. Izskatām likumprojektu “Par tiesas piesēdētāju vēlēšanu noteikšanu”. Otrais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Godājamie kolēģi! Pārtraukumā Juridiskā komisija ir izskatījusi divus iesniegtos priekšlikumus.

1.priekšlikumu nav atbalstījusi.

Sēdes vadītājs. Atklājam debates.

Dzintars Rasnačs. Lūdzu!

Dz.Rasnačs (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie deputāti! Vēlos jums paskaidrot situāciju, kāda ir Latvijas tiesu sistēmā izveidojusies saistībā ar tiesu piesēdētājiem pēdējo piecu sešu gadu laikā. Tiesu piesēdētāju skaits tika mērķtiecīgi samazināts, no rajonu tiesām, no daudziem tiesu spriešanas procesiem tas tika. tā teikt, izņemts... Tas ir pamatoti un pareizi, un tas atbilst starptautiski pieņemtajai praksei, tai pieredzei, kāda ir citām valstīm. Taču vēl joprojām Latvijā ir jāievēlē 1000 piesēdētāju, aptuveni tūkstotis.

Vēršu jūsu uzmanību uz vienu ļoti, ļoti nozīmīgu apstākli. Pirms pieciem gadiem, kad tika izsludinātas tiesu piesēdētāju vēlēšanas, cilvēki nepieteicās uz šo amatu tikai tāpēc, ka nevarēja šo amatu apvienot ar pensijas saņemšanu. Atcerieties to slaveno pensijas reformas soli, ka bija ierobežota pensijas saņemšana strādājošajiem! Šiem cilvēkiem bija jāizvēlas - vai nu saņemt pensiju, vai kaut kur strādāt. Šodien situācija ir cita. Šodien uz tiesu piesēdētāju amatiem, sevišķi Rīgā, varētu būt ļoti daudz pretendentu, pat līdz pieciem cilvēkiem uz vienu vietu. Kas ir tas, kurš izvēlas labāko no šiem pretendentiem? Tā ir attiecīgā pašvaldība. Un attiecīgajai pašvaldībai, kas šodien lemj, pilnvaru termiņš tuvojas nobeigumam. Vai tas būtu pareizi, ka pašvaldība, kuras pilnvaru termiņš tuvojas nobeigumam, lemtu šodien, tik lielas konkurences apstākļos, par to, kurš piesēdētājs vairāk atbilst un kurš piesēdētājs mazāk atbilst šīm konkrētajām prasībām?

Jā, likumā “Par tiesu varu” ir noteikti formālie kritēriji. Formālie kritēriji - tātad pilsonis, ar tādu un tādu izglītību, tas un tas. Taču ar to vien ir par maz. Ja uz vienu vietu pretendē vairāki, tad jau iestājas citi kritēriji. Un es ļoti gribētu, lai tie nebūtu politiskie kritēriji kā pašreizējā Rīgas Domē, kuru vada sociāldemokrāti.

Aicinu atbalstīt iesniegtos priekšlikumus un balsot “par”.

Sēdes vadītājs. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā deputāts Segliņš vēlas ko teikt? (No zāles dep. M.Segliņš: “Nav nekas piebilstams!”)

Lūdzu zvanu! Balsosim par 1. - deputāta Rasnača priekšlikumu! Lūdzu rezultātu! Par - 56, pret - 8, atturas - 17. Priekšlikums guvis atbalstu.

Tālāk, lūdzu!

M.Segliņš. 2.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu! Balsosim par 2. - deputāta Rasnača priekšlikumu! Lūdzu rezultātu! Par - 47, pret - 9, atturas - 18. Priekšlikums atbalstīts.

M.Segliņš. Lūdzu pieņemt likumprojektu otrajā lasījumā!

Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Par tiesas piesēdētāju vēlēšanu noteikšanu” pieņemšanu otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret - 2, neviens neatturas. Likums pieņemts.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputātes Ineses Šleseres iesniegumu ar lūgumu piešķirt viņai bezalgas atvaļinājumu šā gada 25.novembrī. Prezidijs ierosina izskatīt šo jautājumu tūlīt. Iebildumu nav. Lūdzu zvanu! Balsosim par bezalgas atvaļinājuma piešķiršanu Inesei Šleserei šā gada 25.novembrī. Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret - nav, atturas - nav. Atvaļinājums piešķirts.

Politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcijas deputāti ir iesnieguši jautājumu Ministru prezidentam Indulim Emsim sakarā ar to, ka Ministru kabinets no Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā uzņemamo personu saraksta ir svītrojis apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” valdes locekli Juriju Petropavlovski. Jautājums tiek nodots Ministru prezidentam.

Lūdzu reģistrācijas režīmu! Reģistrēsimies ar identifikācijas kartēm!

Saeimas sekretāru Jāni Šmitu lūdzu nolasīt reģistrācijas rezultātus!

 

J.Šmits (8.Saeimas sekretārs).

Godātie kolēģi! Nav reģistrējušies: Aleksandrs Bartaševičs, Vilnis Edvīns Bresis, Māris Gulbis, Jānis Šmits (zālē smiekli), Vilis Krištopans, Alberts Krūmiņš, Sarmīte Ķikuste, Dzintars Jaundžeikars, Andrejs Naglis, Mihails Pietkevičs, Jevgenija Stalidzāne, Jānis Strazdiņš, Kārlis Šadurskis, Inese Šlesere, Inta Feldmane, Andris Tolmačovs, Ingrīda Ūdre, Dzintars Zaķis, Ausma Ziedone-Kantāne un Ēriks Zunda.

Sēdes vadītājs. Paldies. Sēde ir slēgta.

 

SATURA RĀDĪTĀJS

8.Saeimas rudens sesijas 16.sēde

2004.gada 25.novembrī

Par darba kārtību
Par likumprojektu “Grozījumi Izglītības likumā” (Noraidīts)
(3302. un 3302.a dok., reģ. nr.1006)

Priekšlikumi

- dep. J.Pliners (par)
- dep. P.Tabūns (pret)
Par likumprojektu “Grozījumi Robežsardzes likumā”
(3311. un 3311.a dok., reģ. nr.1008)
Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par valsts noslēpumu””
(3312. un 3312.a dok., reģ. nr.1009)
Par likumprojektu “Grozījumi Militārā dienesta likumā”
(3313. un 3313.a dok., reģ. nr.1010)
Par likumprojektu “Grozījumi Būvniecības likumā”
(3316. un 3316.a dok., reģ. nr.1011)
Par likumprojektu “Grozījumi Valsts sociālo pabalstu likumā”
(3322. un 3322.a dok., reģ. nr.1012)

Priekšlikums

- dep. S.Bendrāte (par)
Par likumprojektu “Par Latvijas Republikas un Gruzijas konvenciju par nodokļu dubultās uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu attiecībā uz ienākuma un kapitāla nodokļiem un tās protokolu”
(3323. un 3323.a dok., reģ. nr.1013)
Par likumprojektu “Par Konvencijas par notiesāto personu nodošanu soda izciešanai Papildu protokolu”
(3324. un 3324.a dok., reģ. nr.1014)
Par likumprojektu “Grozījumi Pilsonības likumā” (Noraidīts)
(3343. un 3343.a dok., reģ. nr.1015)

Priekšlikumi

- dep. A.Klementjevs (par)
- dep. J.Dobelis (pret)
Par likumprojektu “Par Otrā pasaules kara antihitleriskās koalīcijas cīnītāju statusu” (Noraidīts)
(3344. un 3344.a dok., reģ. nr.1016)

Priekšlikumi

- dep. V.Agešins (par)
- dep. J.Dobelis (pret)

Par procedūru

- dep. B.Cilevičs
Lēmuma projekts “Par Marikas Pudules-Indānes atbrīvošanu no Ventspils zemesgrāmatu nodaļas tiesneša amata”
(3320. dok., reģ. nr.535)

Ziņo

- dep. M.Segliņš
Likumprojekts “Grozījumi Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā” (3.lasījums)
(3319. dok., reģ. nr.910)

Ziņo

- dep. J.Stalidzāne
Likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” (3.lasījums)
(3299. dok., reģ. nr.915)

Ziņo

- dep. M.Segliņš
Likumprojekts “Par tiesas piesēdētāju vēlēšanu noteikšanu” (1.lasījums) (Steidzams)
(reģ. nr.1007)

Ziņo

- dep. M.Segliņš

Priekšlikums

- dep. Dz.Rasnačs
Likumprojekts “Grozījumi Civilās aizsardzības likumā” (3.lasījums)
(3306. dok., reģ. nr.880)

Ziņo

- dep. J.Dalbiņš
Likumprojekts “Grozījums Latvijas Republikas valsts robežas likumā” (3.lasījums)
(3307. dok., reģ. nr.853)

Ziņo

- dep. J.Dalbiņš
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Ārvalstu bruņoto spēku statuss Latvijas Republikā”” (3.lasījums)
(3308. dok., reģ. nr.857)

Ziņo

- dep. J.Dalbiņš
Likumprojekts “Grozījumi Obligātā militārā dienesta likumā” (3.lasījums)
(3309. dok., reģ. nr.866)

Ziņo

- dep. J.Dalbiņš
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par obligāto sociālo apdrošināšanu pret nelaimes gadījumiem darbā un arodslimībām”” (3.lasījums)
(3318. dok., reģ. nr.815)

Ziņo

- dep. J.Stalidzāne
Likumprojekts “Grozījumi Publisko aģentūru likumā” (3.lasījums)
(3338. dok., reģ. nr.871)

Ziņo

- dep. J.Lagzdiņš
Likumprojekts “Grozījumi Militārpersonu izdienas pensiju likumā” (3.lasījums)
(3345. dok., reģ. nr.885)

Ziņo

- dep. J.Stalidzāne
Likumprojekts “Par Apvienoto Nāciju izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas konvenciju par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu” (2.lasījums)
(2935. un 3315. dok., reģ. nr.914)

Ziņo

- dep. I.Solovjovs
Likumprojekts “Par Lokarno Nolīgumu par dizainparaugu starptautiskās klasifikācijas izveidošanu” (2.lasījums)
(2998. un 3325. dok., reģ. nr.928)

Ziņo

- dep. I.Solovjovs
Likumprojekts “Par Protokolu par grozījumiem Latvijas Republikas valdības un Kazahstānas Republikas valdības nolīgumā par tranzīta kārtību” (2.lasījums)
(2915. un 3326. dok., reģ. nr.899)

Ziņo

- dep. I.Solovjovs
Likumprojekts “Grozījumi Ūdens apsaimniekošanas likumā” (1.lasījums)
(3155. un 3295. dok., reģ. nr.964)

Ziņo

- dep. S.Fjodorovs
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par vides aizsardzību”” (1.lasījums)
(3158. un 3296. dok., reģ. nr.967)

Ziņo

- dep. A.Seile
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par Latvijas Republikas valsts materiālajām rezervēm”” (1.lasījums)
(3226. un 3297. dok., reģ. nr.987)

Ziņo

- dep. Dz.Jaundžeikars
Likumprojekts “Par Latvijas Republikas un Nīderlandes Karalistes līgumu par sociālās drošības pabalstu eksportu un piešķiršanas procesa nodrošināšanu” (1.lasījums)
(3210. un 3298. dok., reģ. nr.984)

Ziņo

- dep. I.Solovjovs
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par bāriņtiesām un pagasttiesām”” (2.lasījums)
(3014. un 3301. dok., reģ. nr.935)

Ziņo

- dep. M.Segliņš
Likumprojekts “Grozījumi Lauku atbalsta dienesta likumā” (2.lasījums)
(3114. un 3310. dok., reģ. nr.959)

Ziņo

- dep. P.Kalniņš
Likumprojekts “Grozījumi Patvēruma likumā” (2.lasījums)
(2488. un 3314. dok., reģ. nr.760)

Ziņo

- dep. I.Druviete
Likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” (2.lasījums)
(2338. un 3321. dok., reģ. nr.728)

Ziņo

- dep. M.Segliņš

Debates

- dep. V.Agešins
- dep. V.Agešins
Likumprojekts “Grozījumi Krimināllikumā” (1.lasījums) (Noraidīts)
(2910. un 3331. dok., reģ. nr.894)

Ziņo

- dep. J.Dalbiņš
Likumprojekts “Valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības likums” (1.lasījums)
(3249. un 3332. dok., reģ. nr.993)

Ziņo

- dep. M.Segliņš
Likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” (1.lasījums) (Steidzams)
(3265. un 3333. dok., reģ. nr.999)

Ziņo

- dep. M.Segliņš
Likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” (2.lasījums)
(2105. un 3334. dok., reģ. nr.675)

Ziņo

- dep. M.Segliņš
Likumprojekts “Grozījums Krimināllikumā” (2.lasījums)
(2776. un 3335. dok., reģ. nr.851)

Ziņo

- dep. J.Dalbiņš

Debates

- dep. V.Agešins
- dep. Dz.Rasnačs
- dep. J.Dalbiņš
Likumprojekts “Grozījumi Krimināllikumā” (2.lasījums)
(2731. un 3336. dok., reģ. nr.842)

Ziņo

- dep. J.Dalbiņš
Likumprojekts “Grozījums Operatīvās darbības likumā” (2.lasījums)
(2733. un 3337. dok., reģ. nr.844)

Ziņo

- dep. J.Dalbiņš
Likumprojekts “Grozījumi Apdrošināšanas sabiedrību un to uzraudzības likumā” (2.lasījums)
(3112. un 3340. dok., reģ. nr.957)

Ziņo

- dep. Ē.Zunda
Paziņojumi
- dep. M.Segliņš
- dep. A.Pētersons
- dep. J.Stalidzāne
- dep. A.Kiršteins
- dep. A.Ārgalis
Reģistrācijas rezultāti

Nolasa

- Saeimas sekretārs J.Šmits
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par nodokļiem un nodevām”” (2.lasījums)
(3161. un 3341. dok., reģ. nr.970)

Ziņo

- dep. Ē.Zunda
Likumprojekts “Par Latvijas Republikas valdības un Amerikas Savienoto Valstu valdības līgumu par sadarbību tiesībaizsardzības jomā” (1.lasījums) (Steidzams)
(3209. un 3342. dok., reģ. nr.983)

Ziņo

- dep. A.Kiršteins
Likumprojekts “Grozījumi Aizsargjoslu likumā” (1.lasījums)
(3267. un 3346. dok., reģ. nr.1001)

Ziņo

- dep. A.Seile
Likumprojekts “Grozījumi Bērnu tiesību aizsardzības likumā” (2.lasījums)
(2845. un 3347. dok., reģ. nr.864)

Ziņo

- dep. I.Druviete

Debates

- dep. N.Kabanovs
- dep. N.Kabanovs
Likumprojekts “Par tiesas piesēdētāju vēlēšanu noteikšanu” (2.lasījums) (Steidzams)
(3355. un 3368. dok., reģ. nr.1007)

Ziņo

- dep. M.Segliņš

Debates

- dep. Dz.Rasnačs
Lēmuma projekts “Par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu I.Šleserei’
Par Saeimas deputātu jautājumu Ministru prezidentam I.Emsim “Par no Ministru kabineta Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā uzņemamo personu saraksta izsvītrošanu J.Petropavlovski”
Reģistrācijas rezultāti

Nolasa

- Saeimas sekretārs J.Šmits

 

Atbildes uz deputātu jautājumiem

2004.gada 24.novembrī

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

 

Sēdes vadītāja. Labdien! Sākam jautājumu un atbilžu sēdi.

Deputāti ir saņēmuši divas rakstiskas atbildes - no veselības ministra un arī no aizsardzības ministra.

Atbilde uz deputātu jautājumu ārlietu ministram nav saņemta rakstiski, bet ārlietu ministrs ir lūdzis atlikt jautājuma izskatīšanu uz 15.decembri, kā arī lūdzis iespēju pagarināt rakstiskās atbildes sniegšanas termiņu līdz šā gada 7.decembrim.

Es domāju, ka nevienam iebildumu nav, jo nav ieradušies ne jautājumu uzdevēji, ne arī atbildētāji.

Jautājumu un atbilžu sēde tiek pārcelta uz nākamo trešdienu pulksten 17.00.

Paldies.

Balsojumi

Grozījumi Izglītības likumā
Datums: 25.11.2004. 09:12:58 bal001
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3302 nodošanu komisijām

Grozījumi Robežsardzes likumā
Datums: 25.11.2004. 09:13:30 bal002
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3311 nodošanu komisijām

Grozījumi likumā "Par valsts noslēpumu"
Datums: 25.11.2004. 09:14:02 bal003
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3312 nodošanu komisijām

Grozījumi Militārā dienesta likumā
Datums: 25.11.2004. 09:14:34 bal004
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3313 nodošanu komisijām

Grozījumi Būvniecības likumā
Datums: 25.11.2004. 09:15:06 bal005
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3316 nodošanu komisijām

Grozījumi Valsts sociālo pabalstu likumā
Datums: 25.11.2004. 09:20:36 bal006
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3322 nodošanu komisijām

Par Latvijas Republikas un Gruzijas konvenciju par nodokļu dubultās uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu attiecībā uz ienākuma un kapitāla nodokļiem un tās protokolu
Datums: 25.11.2004. 09:21:18 bal007
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3323 nodošanu komisijām

Par Konvencijas par notiesāto personu nodošanu soda izciešanai Papildu protokolu
Datums: 25.11.2004. 09:21:52 bal008
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3324 nodošanu komisijām

Grozījumi Pilsonības likumā
Datums: 25.11.2004. 09:30:20 bal009
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3343 nodošanu komisijām

Par Otrā pasaules kara antihitleriskās koalīcijas cīnītāju statusu
Datums: 25.11.2004. 09:40:16 bal010
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3344 nodošanu komisijām

Grozījumi Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā (3.lasījums)
Datums: 25.11.2004. 09:42:02 bal012
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3319 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.915) (3.lasījums)
Datums: 25.11.2004. 09:43:10 bal013
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3299 pieņemšanu 3.lasījumā

Par tiesas piesēdētāju vēlēšanu noteikšanu (1.lasījums)
Datums: 25.11.2004. 09:43:52 bal014
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3355 steidzamību

Par tiesas piesēdētāju vēlēšanu noteikšanu (1.lasījums)
Datums: 25.11.2004. 09:44:18 bal015
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3355 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Civilās aizsardzības likumā (3.lasījums)
Datums: 25.11.2004. 09:46:40 bal016
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3306 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījums Latvijas Republikas valsts robežas likumā (3.lasījums)
Datums: 25.11.2004. 09:47:22 bal017
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3307 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi likumā "Ārvalstu bruņoto spēku statuss Latvijas Republikā" (3.lasījums)
Datums: 25.11.2004. 09:48:10 bal018
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3308 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi Obligātā militārā dienesta likumā (3.lasījums)
Datums: 25.11.2004. 09:48:56 bal019
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3309 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi likumā "Par obligāto sociālo apdrošināšanu pret nelaimes gadījumiem darbā un arodslimībām" (3.lasījums)
Datums: 25.11.2004. 09:50:56 bal020
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3318 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi Publisko aģentūru likumā (3.lasījums)
Datums: 25.11.2004. 09:52:56 bal021
Balsošanas motīvs: Par 8.priekšlikumu

Grozījumi Publisko aģentūru likumā (3.lasījums)
Datums: 25.11.2004. 09:53:28 bal022
Balsošanas motīvs: Par 9.priekšlikumu

Grozījumi Publisko aģentūru likumā (3.lasījums)
Datums: 25.11.2004. 09:53:58 bal023
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3338 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi Militārpersonu izdienas pensiju likumā (3.lasījums)
Datums: 25.11.2004. 09:55:04 bal024
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3345 pieņemšanu 3.lasījumā

Par Apvienoto Nāciju izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas konvenciju par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu (2.lasījums)
Datums: 25.11.2004. 09:55:52 bal025
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3315 pieņemšanu 2.lasījumā

Par Lokarno Nolīgumu par dizainparaugu starptautiskās klasifikācijas izveidošanu (2.lasījums)
Datums: 25.11.2004. 09:56:38 bal026
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3325 pieņemšanu 2.lasījumā

Par Protokolu par grozījumiem Latvijas Republikas valdības un Kazahstānas Republikas valdības nolīgumā par tranzīta kārtību (2.lasījums)
Datums: 25.11.2004. 09:57:24 bal027
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3326 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Ūdens apsaimniekošanas likumā (1.lasījums)
Datums: 25.11.2004. 09:58:40 bal028
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3155 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par valsts aizsardzību" (1.lasījums)
Datums: 25.11.2004. 09:59:52 bal029
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3158 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par Latvijas Republikas valsts materiālajām rezervēm" (1.lasījums)
Datums: 25.11.2004. 10:01:18 bal030
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3226 pieņemšanu 1.lasījumā

Par Latvijas Republikas un Nīderlandes Karalistes līgumu par sociālās drošības pabalstu eksportu un piešķiršanas procesa nodrošināšanu (1.lasījums)
Datums: 25.11.2004. 10:02:28 bal031
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3210 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par bāriņtiesām un pagasttiesām" (2.lasījums)
Datums: 25.11.2004. 10:03:40 bal032
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3301 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Lauku atbalsta dienesta likumā (2.lasījums)
Datums: 25.11.2004. 10:04:40 bal033
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3310 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Patvēruma likumā (2.lasījums)
Datums: 25.11.2004. 10:06:46 bal034
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3314 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.728) (2.lasījums)
Datums: 25.11.2004. 10:07:42 bal035
Balsošanas motīvs: Par 1.priekšlikumu

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.728) (2.lasījums)
Datums: 25.11.2004. 10:09:18 bal036
Balsošanas motīvs: Par 2.priekšlikumu

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.728) (2.lasījums)
Datums: 25.11.2004. 10:10:22 bal037
Balsošanas motīvs: Par 4.priekšlikumu

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.728) (2.lasījums)
Datums: 25.11.2004. 10:10:44 bal038
Balsošanas motīvs: Par 5.priekšlikumu

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.728) (2.lasījums)
Datums: 25.11.2004. 10:11:52 bal039
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3321 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Krimināllikumā (reģ. nr.894) (1.lasījums)
Datums: 25.11.2004. 10:13:10 bal040
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2910 pieņemšanu 1.lasījumā

Valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības likums (1.lasījums)
Datums: 25.11.2004. 10:13:54 bal041
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3249 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.999) (1.lasījums)
Datums: 25.11.2004. 10:14:46 bal042
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3265 steidzamību

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.999) (1.lasījums)
Datums: 25.11.2004. 10:15:10 bal043
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3265 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.675) (2.lasījums)
Datums: 25.11.2004. 10:16:32 bal044
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3334 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījums Krimināllikumā (reģ. nr.851) (2.lasījums)
Datums: 25.11.2004. 10:18:48 bal045
Balsošanas motīvs: Par 10.priekšlikumu

Grozījums Krimināllikumā (reģ. nr.851) (2.lasījums)
Datums: 25.11.2004. 10:21:34 bal046
Balsošanas motīvs: Par 11.priekšlikumu

Grozījums Krimināllikumā (reģ. nr.851) (2.lasījums)
Datums: 25.11.2004. 10:22:02 bal047
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3335 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Krimināllikumā (reģ. nr.842) (2.lasījums)
Datums: 25.11.2004. 10:23:18 bal048
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3336 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījums Operatīvās darbības likumā (2.lasījums)
Datums: 25.11.2004. 10:24:18 bal049
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3337 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Apdrošināšanas sabiedrību un to uzraudzības likumā (2.lasījums)
Datums: 25.11.2004. 10:31:54 bal050
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3340 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi likumā "Par nodokļiem un nodevām" (reģ. nr.970) (2.lasījums)
Datums: 25.11.2004. 11:21:52 bal051
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3341 pieņemšanu 2.lasījumā

Par Latvijas Republikas valdības un Amerikas Savienoto Valstu valdības līgumu par sadarbību tiesībaizsardzības jomā (1.lasījums)
Datums: 25.11.2004. 11:24:58 bal052
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3209 steidzamību

Par Latvijas Republikas valdības un Amerikas Savienoto Valstu valdības līgumu par sadarbību tiesībaizsardzības jomā (1.lasījums)
Datums: 25.11.2004. 11:25:14 bal053
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3209 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Aizsargjoslu likumā (1.lasījums)
Datums: 25.11.2004. 11:26:54 bal054
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3267 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Bērnu tiesību aizsardzības likumā (2.lasījums)
Datums: 25.11.2004. 11:28:58 bal055
Balsošanas motīvs: Par 13.priekšlikumu

Grozījumi Bērnu tiesību aizsardzības likumā (2.lasījums)
Datums: 25.11.2004. 11:29:26 bal056
Balsošanas motīvs: Par 15.priekšlikumu

Grozījumi Bērnu tiesību aizsardzības likumā (2.lasījums)
Datums: 25.11.2004. 11:30:50 bal057
Balsošanas motīvs: Par 31.priekšlikumu

Grozījumi Bērnu tiesību aizsardzības likumā (2.lasījums)
Datums: 25.11.2004. 11:35:54 bal058
Balsošanas motīvs: Par 58.priekšlikumu

Grozījumi Bērnu tiesību aizsardzības likumā (2.lasījums)
Datums: 25.11.2004. 11:37:38 bal059
Balsošanas motīvs: Par 59.priekšlikumu

Grozījumi Bērnu tiesību aizsardzības likumā (2.lasījums)
Datums: 25.11.2004. 11:39:46 bal060
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3347 pieņemšanu 2.lasījumā

Par tiesas piesēdētāju vēlēšanu noteikšanu (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 25.11.2004. 11:43:42 bal061
Balsošanas motīvs: Par 1.priekšlikumu

Par tiesas piesēdētāju vēlēšanu noteikšanu (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 25.11.2004. 11:44:02 bal062
Balsošanas motīvs: Par 2.priekšlikumu

Par tiesas piesēdētāju vēlēšanu noteikšanu (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 25.11.2004. 11:44:22 bal063
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3368 pieņemšanu 2.lasījumā

Lēmuma projekts "Par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātei I.Šleserei"
Datums: 25.11.2004. 11:44:54 bal064
Balsošanas motīvs: Par atvaļinājuma piešķiršanu dep.I.Šleserei

Ceturtdien, 29.februārī
09:00  Saeimas 2024.gada 29.februāra kārtējā sēde
10:30  Saeimas Prezidija un Frakciju padomes sēde
17:00  2024.gada 29.februāra atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem