Latvijas Republikas 8.Saeimas

rudens sesijas otrā sēde

2004.gada 9.septembrī

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

Sēdes darba kārtība
Satura rādītājs
Balsojumi


Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi, sākam Saeimas 9.septembra sēdi!

Pirms sākam izskatīt sēdes darba kārtību, es aicinu visus 8.Saeimas deputātus ar klusuma brīdi pieminēt Beslanā bojāgājušos cilvēkus. (Klusuma brīdis.) Paldies.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis vairākus priekšlikumus par izmaiņām darba kārtībā.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis frakcijas “Jaunais laiks” lūgumu iekļaut šā gada 9.septembra sēdes darba kārtībā deputātu Kampara, Mūrnieces, Šiliņa, Bendrātes, Šadurska un citu deputātu iesniegto lēmuma projektu “Par deputāta Gunta Bērziņa ievēlēšanu Saeimas Korupcijas, kontrabandas un organizētās noziedzības novēršanas un apkarošanas uzraudzības komisijā”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta.

Cienījamie kolēģi, sākam izskatīt darba kārtību!

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Latkovska, Bendrātes, Rībenas, Šiliņa, Circenes un citu iesniegto likumprojektu “Valsts apmaksātas juridiskās palīdzības likums” nodot Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai un Juridiskajai komisijai un noteikt, ka Juridiskā komisija ir atbildīgā komisija. Deputāts Mihails Pietkevičs ir pieteicies runāt “par”? “Pret”?

Deputāts Mihails Pietkevičs runās “pret”.

M.Pietkevičs (Tautas partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Šodien mums tiek piedāvāts lemt par frakcijas “Jaunais laiks” deputātu sagatavotā likumprojekta “Valsts apmaksātas juridiskās palīdzības likums” nodošanu komisijām. Sākot savu runu par to, kāpēc to tomēr nevajadzētu nodot komisijām, es visā visumā gribētu teikt, ka ne Tautas partija, ne, es domāju, arī kāda cita partija šeit Saeimā noteikti principā nav pret valsts apmaksātas juridiskās palīdzības sniegšanu personām, kuras pašas nevar sev nodrošināt šo nepieciešamo juridisko palīdzību un tādējādi arī brīvu pieeju tiesai.

Tajā pašā laikā jāteic, ka likumprojekta iesniedzēji, kā tas ir redzams likumprojektā un arī anotācijā, pamatā šo likumprojektu ir bāzējuši uz diviem dokumentiem: pirmais no tiem ir Tieslietu ministrijas izstrādātā koncepcija par valsts apmaksātas juridiskās palīdzības sistēmas izveidi Latvijā, bet otrais - Padomes 2003.gada 27.janvāra direktīva Nr.2002/8/EK.

Tajā pašā laikā, iepazīstoties ar šā likumprojekta tekstu, ir jākonstatē, ka tas principā neatbilst ne šai Tieslietu ministrijas izstrādātajai koncepcijai par valsts apmaksātas juridiskās palīdzības sistēmas izveidi Latvijā, ne arī šai Padomes direktīvai. Izstrādātajā likumprojektā principā nesaprotami tiek jauktas divas lietas: pirmā lieta attiecas uz šo valsts apmaksātas juridiskās palīdzības sniegšana Latvijā, bet otra - uz šādas juridiskās palīdzības sniegšanu un izdevumu apmaksu pārrobežas strīdos.

Tāpat likumprojekta anotācijā ir teikts, ka šeit ir izvēlēts viens no šīs Tieslietu ministrijas izstrādātās koncepcijas variantiem, kā šī palīdzība tiks sniegta un kā šī palīdzība tiks apmaksāta. Tajā pašā laikā man ir jākonstatē - un to var konstatēt jebkurš, kas iepazīstas ar šo koncepciju -, ka tas tā nebūt nav, jo šajā likumprojektā diemžēl nav iestrādāts neviens no šiem variantiem, kādus vispār paredz šī koncepcija, un tātad arī tas, kā Latvijā varētu tikt sniegta šī valsts apmaksātā juridiskā palīdzība.

Un visbeidzot es gribētu teikt tā, ka nevajag tomēr, kolēģi, noniecināt arī to darbu, kas tiek veikts ministrijās un ko dara profesionāļi. Tieslietu ministrija jau sen strādā pie šīs valsts apmaksātas juridiskās palīdzības koncepcijas un likuma, un tas notiek arī ar ANO palīdzību. Šobrīd ANO un Tieslietu ministrijas eksperti raksta šo Valsts apmaksātas juridiskās palīdzības likumu, kurš, visticamāk, jau tuvākajā laikā varētu ieraudzīt arī gaismu. Tas būs saskaņots gan ar šo koncepciju par valsts apmaksātas juridiskās palīdzības sistēmas izveidi Latvijā, gan arī ar Padomes 2003.gada 27.janvāra atbilstošo direktīvu. Šajā likumprojektā viss būs skaidri pateikts, viss būs saprotams, un tas tiks piedāvāts arī jums apstiprināšanai balsojot, un par tādu mēs varēsim balsot.

Tieši tāpat man ir jāsaka, ka likumprojekta anotācijā sadaļā par ietekmi uz valsts budžetu kopumā ir norādīta iespējamā ietekme uz valsts budžetu, un tā ir apmēram tikai 150-200 tūkstoši latu. Tajā pašā laikā no koncepcijas par valsts apmaksātas juridiskās palīdzības sistēmas izveidi Latvijā ir redzams, ka minimālā sākotnējā ietekme uz valsts budžetu ir daudz lielāka un ka arī nākamajos 3 vai 5 gados ieguldāmās summas būs daudz lielākas.

Tā ka, ņemot visu to vērā, es lūdzu jums uzticēties profesionāļiem, kuri Tieslietu ministrijā strādā pie šā jautājuma, un tad šis likumprojekts būs gatavs un nonāks pie mums.

Taču šodien es lūdzu jūs noraidīt un nenodot šo likumprojektu komisijām.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. “Par” pieteicies runāt deputāts Valērijs Agešins.

V.Agešins (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Labdien, cienījamie kolēģi! Tautas saskaņas partijas Saeimas frakcija izsaka pateicību frakcijai “Jaunais laiks”, ka tā ir atbalstījusi mūsu priekšlikumu, kas paredz izstrādāt speciālu likumu par tiesisko palīdzību maznodrošinātām personām.

Līdz šim Saeimas vairākums mūsu iniciatīvas ir noraidījis, to skaitā arī 8.Saeimā. Vienā no šīm reizēm, 2002.gada rudenī, mēs anotācijā rakstījām, ka juridiskā palīdzība nav pieejama plašam iedzīvotāju lokam, ņemot vērā to, ka valstī ir liels sociāli maznodrošināto un mazaizsargāto cilvēku skaits, kā arī pastāv liela juridisko pakalpojumu dārdzība. Spēkā esošais tiesiskais regulējums bezmaksas aizstāvību garantē tikai kriminālprocesā, bet, piemēram, 80% prasītāju un atbildētāju civilprocesā un administratīvajā procesā pirmās instances tiesā neizmanto advokātu palīdzību šo pakalpojumu dārdzības dēļ. Juridisko pakalpojumu augstās cenas un likumu komplicētība liedz iedzīvotājiem aizstāvēt savas tiesības. Saskaņā ar Latvijas Republikas Satversmes 89.pantu valsts aizsargā cilvēka pamattiesības, un šā likuma pieņemšana varētu atvieglot iedzīvotāju vajadzību aizstāvēt savas Satversmes 92.pantā garantētās tiesības civiltiesiskajā un administratīvi tiesiskajā jomā.

Šodien frakcija “Jaunais laiks” gandrīz vārds vārdā atkārto šo pamatojumu savā piedāvātajā likumprojektā, kas risina tās pašas problēmas, kuras uzsveram arī mēs.

Paldies kolēģiem par atbalstu mūsu idejai, un Tautas saskaņas partijas frakcija, protams, balsos “par”.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi, viens deputāts ir runājis “par”, viens - “pret”. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 50, pret - 25, atturas - 16. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Heraldisko simbolu likums” nodot Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai, Juridiskajai komisijai, Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai un noteikt, ka Izglītības, kultūras un zinātnes komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 68, pret - 9, neviens deputāts neatturas. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Latvijas Nacionālās operas likumā” nodot Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījums likumā “Par nodokļiem un nodevām”” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai un noteikt, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 81, pret - nav, atturas - 6. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Golubova, Fjodorova, Bekasova, Deņisova un Solovjova iesniegto likumprojektu “Par pārstrādāto Eiropas sociālo hartu un paskaidrojošo pielikumu” nodot Ārlietu komisijai, Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai, Sociālo un darba lietu komisijai un noteikt, ka Ārlietu komisija ir atbildīgā komisija.

“Par” pieteicies runāt deputāts Oļegs Deņisovs.

O.Deņisovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētājas kundze! Godājamie kolēģi! Latvijas Sociālistiskās partijas frakcijas vārdā es aicinu jūs nobalsot “par” un ratificēt pārstrādāto Eiropas sociālo hartu un paskaidrojošo pielikumu, lai sociālajā jomā saglabātu un īstenotu cilvēktiesības un pamatbrīvības.

Jūs visi zināt to, ka mūsu iedzīvotājiem pilnā mērā nav nodrošinātas civilās un politiskās tiesības, kas ir norādītas pārstrādātajā Eiropas sociālajā hartā un paskaidrojošajā pielikumā. Mēs tagad esam Eiropas Savienības dalībvalsts, un, lai iedzīvotāju dzīves līmenis neatšķirtos no iedzīvotāju dzīves līmeņa citās Eiropas Savienības valstīs, mums nepieciešams aizsargāt savu iedzīvotāju sociālās tiesības, tādā veidā paaugstinot iedzīvotāju dzīves līmeni un sociālo labklājību. Hartas ratificēšana palīdzēs mums veicināt ekonomisko un sociālo progresu, it īpaši saglabājot un turpmāk īstenojot cilvēktiesības un pamatbrīvības.

Tāpēc es aicinu jūs Saeimā nobalsot “par”!

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Neviens deputāts nav pieteicies runāt “pret”. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 22, pret - 63, atturas - 6. Likumprojekts nav nodots komisijām.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputāta Mareka Segliņa iesniegumu ar informāciju, ka balsojumā par darba kārtības pirmo punktu viņš ir kļūdījies un ka viņa balsojums ir bijis “pret”.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” nodot Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai un Juridiskajai komisijai un noteikt, ka Juridiskā komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 79, pret - 1, atturas - 8. Likumprojekts tiek nodots komisijām.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Invalīdu biedrību uzņēmumi, kuriem nepiemēro likumā “Par iepirkumu valsts vai pašvaldību vajadzībām” noteiktās iepirkuma procedūras”. Otrais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā - deputāte Jevgenija Stalidzāne.

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Labrīt, cienījamie kolēģi, cienījamie Prezidija locekļi! Strādāsim ar likumprojektu “Invalīdu biedrību uzņēmumi, kuriem nepiemēro likumā “Par iepirkumu valsts vai pašvaldību vajadzībām” noteiktās iepirkuma procedūras”. Uz otro, galīgo, likumprojekta lasījumu iesniegts ir tikai viens priekšlikums. To izstrādājusi Sociālo un darba lietu komisija, lai precizētu nosaukumu. Komisija lūdz Saeimu atbalstīt šo priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 1.priekšlikumu.

J.Stalidzāne. Vairāk priekšlikumu nav. Lūdzu Saeimu pieņemt likumprojektu otrajā, galīgajā, lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 91, pret un atturas - nav. Likumprojekts “Invalīdu biedrību uzņēmumi, kuriem nepiemēro likumā “Par iepirkumu valsts vai pašvaldību vajadzībām” noteiktās iepirkuma procedūras” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Pārtikas aprites uzraudzības likumā”. Otrais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Pēteris Kalniņš.

P.Kalniņš (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienījamie kolēģi! Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija likumprojekta otrajam lasījumam “Grozījumi Pārtikas aprites uzraudzības likumā” saņēma 13 priekšlikumus.

1. - ekonomikas ministra Jura Lujāna priekšlikums. Atbalstīts daļēji, ietverts 2.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. 2. - Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. 3. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. 4. - veselības ministra Rinalda Muciņa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

P.Kalniņš. 5. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

P.Kalniņš. 6. - veselības ministra priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

P.Kalniņš. 7. - veselības ministra priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

P.Kalniņš. 8. - veselības ministra priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

P.Kalniņš. 9. - Zemkopības ministrijas parlamentārās sekretāres Daces Lucauas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. 10. - Zemkopības ministrijas parlamentārās sekretāres priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. 11. - Zemkopības ministrijas parlamentārās sekretāres priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

P.Kalniņš. 12. - ekonomikas ministra priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

P.Kalniņš. 13. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. Lūdzu deputātus atbalstīt otrajā lasījumā minēto likumprojektu!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 93, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam.

P.Kalniņš. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 16.septembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 16.septembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”. Trešais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Godājamie kolēģi! Izskatām trešajā lasījumā likumprojektu “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”.

1.priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 2.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. Lūdzu pieņemt likumprojektu trešajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 94, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”. Trešais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Strādāsim ar dokumentu, kura reģistrācijas numurs 671.

1.priekšlikums Juridiskajā komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 2.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 3.priekšlikums. Atbalstīts Juridiskās komisijas iesniegtajā 4.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 3. un 4.priekšlikumu.

M.Segliņš. 5.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 6.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 7.priekšlikums. Atbalstīts Juridiskās komisijas iesniegtajā 11.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 8.priekšlikums. Atbalstīts Juridiskās komisijas iesniegtajā 11.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. Un arī 9.priekšlikums ir atbalstīts Juridiskās komisijas iesniegtajā 11.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 10. - deputāta Kiršteina priekšlikums. Arī tas ir atbalstīts Juridiskās komisijas iesniegtajā 11.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 10. un 11.priekšlikumu.

M.Segliņš. 12.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst pret komisijas viedokli.

M.Segliņš. 13.priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 14.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 15.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 16.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 17.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 18. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 19. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 20. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 21. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 22. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 23. - Kārļa Šadurska priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Valērijs Agešins par 23.priekšlikumu. Lūdzu!

V.Agešins (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Runājot par 23.priekšlikumu, es nevaru pateikt, ka šī ideja ir slikta, jo tā domāta augstskolām, kurās ir rektors, dekāni, fakultātes, proti, kurās ir vairākas struktūrvienības. Taču man tomēr liekas, ka šis priekšlikums ir nepilnīgs un vienpusējs, jo šo normu automātiski nedrīkst attiecināt arī uz vidusskolām un pamatskolām, kurās, mūsuprāt, tieši direktoram ir jāatbild par nelikumīgas maksas pieprasīšanu. Pretējā gadījumā tas viss var novest pie situācijas, ka daži skolu direktori, iespējams, meklēs vainīgos, piemēram, mācību pārziņu vai klases audzinātāju vidū. Un nešaubos, ka arī atradīs.

Mūsuprāt, tas nav pareizi, un par nelikumīgas maksas pieprasīšanu skolās ir jāatbild tieši skolas direktoram, jo viņam ir īpašs statuss, proti, viņš ir pašvaldības iestādes vadītājs. Un galu galā viņš saņem arī lielāku algu.

Aicinu balsot “pret” 23.priekšlikumu.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Deputāts Kārlis Šadurskis.

K.Šadurskis (frakcija “Jaunais laiks”).

Godātie kolēģi! Godātais Agešina kungs! Jūs, manuprāt, drusku neesat sapratis šā priekšlikuma būtību. Šajā priekšlikumā ir aicinājums svītrot vārdus “pamatizglītības un vidējās izglītības iestādēs”. Līdz ar to šā priekšlikuma doma ir tāda, ka par nelikumīgu mācību maksas iekasēšanu drīkstēs sodīt visās izglītības iestādēs, jo līdz šim tas attiecās tikai uz pamatskolām un vidējās izglītības skolām. Uz augstskolām tas neattiecās.

Šā priekšlikuma jēga ir tāda... Mums diemžēl ir bijuši precedenti, ka arī augstskolās tiek iekasētas nelikumīgas mācību maksas, tiek veikti studentu daļu maksājumi un tā joprojām, taču rektoru par to nevarēja sodīt. Tagad, ja šis priekšlikums tiks atbalstīts, rektoru varēs sodīt. Šajā priekšlikumā nav nekas teikts par to, kas tiek sodīts. Tur nav izmaiņu! Tātad sodīts tiek izglītības iestādes vadītājs, kas ir arī loģiski.

Aicinu atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Deputāts Boriss Cilevičs.

B.Cilevičs (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Paldies Šadurska kungam par skaidrojumu. Tas tiešām ir ļoti būtisks precizējums, bet tomēr ir skaidrs, ka 23. un 24.priekšlikums ir jāskatās kopā, jo tā ir viena pakete.

Skaidrs, ka formāli ir “jā”, bet pēc būtības? Ja mēs atbalstīsim gan 23., gan 24.priekšlikumu, tad var izveidoties tieši tāda situācija, par kādu brīdināja Agešina kungs. Tā kā pamatskolā vai vidusskolā tiek ņemta tā nelikumīgā apmaksa, taču soda nevis direktoru, bet kaut kādu tur zemākstāvošu personu, tad varbūt šo jautājumu varētu noformulēt kaut kā citādāk. Mūsu skatījumā, tomēr būtu jāaizsargā šo mācību pārziņu vai skolotāju intereses, jo viņi ļoti lielā mērā ir atkarīgi no skolas direktora. Taču, ja tiek atbalstīti abi šie priekšlikumi, tad faktiski direktori varēs darīt visu ko un uzvelt visu vainu saviem padotajiem. Tādas ir mūsu bažas! Tāpēc, domāju, jūsu priekšlikums ir pilnīgi pareizs un atbalstāms, it īpaši ņemot vērā to, ka šis jautājums Latvijā patiešām ir aktuāls, bet, mūsuprāt, to tomēr vajadzētu risināt citādāk un precīzāk.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Nē.

Lūdzu deputātus balsot par 23. - deputāta Šadurska priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 78, pret - 19, neviens neatturas. Priekšlikums ir atbalstīts.

M.Segliņš. 24.priekšlikums. Atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 63, pret - 20, atturas - 1. Priekšlikums ir atbalstīts.

M.Segliņš. 25. un 26.priekšlikumu deputāts Šadurskis ir atsaucis.

Tātad 27.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 28.priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu deputātus balsot par 28. - deputāta Šadurska priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 31, pret - 55, atturas - 6. Priekšlikums nav atbalstīts.

M.Segliņš. 29.priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 27, pret - 62, atturas - 5. Priekšlikums nav atbalstīts.

M.Segliņš. 30.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 31.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 32.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 33.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 34.priekšlikums. Atbalstīts daļēji Juridiskās komisijas 36.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 35.priekšlikums. Atbalstīts daļēji Juridiskās komisijas 36.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret 35. un 36.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 37.priekšlikums. Atbalstīts 40.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 38.priekšlikums. Atbalstīts 40.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. Un 39.priekšlikums. Atbalstīts 40.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret 39. un 40.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 41.priekšlikums. Atbalstīts 42.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 42.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 43.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 44.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. Lūdzu deputātus pieņemt likumprojektu trešajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret - 1, atturas - 10. Likums “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par bīstamo iekārtu tehnisko uzraudzību””. Pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Krišjānis Peters.

K.Peters (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Godātais Prezidij! Cienījamie kolēģi! Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir izskatījusi Ekonomikas ministrijas sagatavoto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par bīstamo iekārtu tehnisko uzraudzību”” (reģistrācijas Nr.881) un lūdz to atzīt par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret - 8, neviens neatturas. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

K.Peters. Tāpat Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā aicinu pieņemt šo likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 93, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un izskatīšanas laiku otrajā lasījumā.

K.Peters. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 14.septembris, izskatīsim - 23.septembra sēdē.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 14.septembris, izskatīšanas laiks - 23.septembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Ciltsdarba likumā”. Pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Visvaldis Skujiņš.

V.Skujiņš (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienījamie kolēģi! Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija savā 31.augusta sēdē izskatīja likumprojektu “Grozījumi Ciltsdarba likumā” un pieņēma lēmumu lūgt to virzīt uz izskatīšanu Saeimā pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 92, pret un atturas - nav. Likumproj ekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

V.Skujiņš. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 16.septembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 16.septembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Valsts meža dienesta likumā”. Pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāte Anna Seile.

A.Seile (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie deputāti! Izskatīsim dokumentu Nr.2877. Komisija izskatīja šo likumprojektu pirmajā lasījumā un atbalstīja to.

Šajā likumprojektā, protams, ir dažas lietas, kuras būs vēl jāprecizē uz otro lasījumu. Taču likumprojekta būtība ir tā, ka šis likums tiek saskaņots ar Valsts pārvaldes iekārtas likumu.

Lūdzu atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 91, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

A.Seile. 17.septembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 17.septembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Publisko aģentūru likumā”. Pirmais lasījums.

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vārdā - deputāts Jānis Lagzdiņš.

J.Lagzdiņš (Tautas partijas frakcija).

Godātie kolēģi deputāti! Valdība ir izstrādājusi grozījumus Publisko aģentūru likumā. Minētie grozījumi ir nepieciešami, lai saskaņotu Valsts pārvaldes iekārtas likumu ar Publisko aģentūru likumu.

Lūdzu atbalstīt minēto likumprojektu!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

J.Lagzdiņš. Komisijas vārdā es aicinu noteikt par priekšlikumu iesniegšanas termiņu 16.septembri.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 16.septembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Krimināllikumā”. Pirmais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Juris Dalbiņš.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Cienījamo priekšsēdētāj! Kolēģi deputāti! Likumprojekts “Grozījumi Krimināllikumā”. Pirmais lasījums.

Likumprojekts izstrādāts, lai saskaņotu Krimināllikuma un likumprojekta “Personu speciālās aizsardzības likums” tiesību normas. Šis likumprojekts skatāms vienotā paketē ar diviem citiem likumprojektiem - jau pieminēto likumprojektu “Personu speciālās aizsardzības likums” un likumprojektu “Grozījumi Operatīvās darbības likumā”.

Likumprojekta 1.pants paredz izdarīt grozījumus Krimināllikuma 305.pantā, lai saskaņotu terminoloģiju ar likumprojektu “Personu speciālās aizsardzības likums”. Savukārt likumprojekta 2.pants paredz papildināt Krimināllikumu ar 305.1 pantu, nosakot atbildību arī pašai speciāli aizsargājamai personai par informācijas, kas saistīta ar speciālo aizsardzību, izpaušanu, ja persona ir bijusi brīdināta par ziņu neizpaušanu un ja šo darbību dēļ ir iestājusies cilvēka nāve vai citas smagas sekas.

Aizsardzības un iekšlietu komisija izskatīja šo likumprojektu savā 15.jūnija sēdē, to apsprieda un konceptuāli atbalstīja.

Komisijas vārdā aicinu pieņemt likumprojektu pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret - 8, atturas - 1. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

J.Dalbiņš. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 1.novembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 1.novembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums Operatīvās darbības likumā”. Pirmais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Juris Dalbiņš.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Apspriežamais likumprojekts arī ir no vienotās paketes, ko veido trīs iepriekšminētie un savstarpēji saistītie likumprojekti - likumprojekts “Personas speciālās aizsardzības likums”, likumprojekts “Grozījumi Krimināllikumā” un likumprojekts “Grozījumi Operatīvās darbības likumā”. Likumprojekts izstrādāts, lai saskaņotu Operatīvās darbības likuma un likumprojekta “Personu speciālās aizsardzības likums” tiesību normas. Tas paredz izslēgt Operatīvās darbības likuma 191.pantu, jo tajā iekļautais regulējums dublē likumprojektā “Personu speciālās aizsardzības likums” iekļauto tiesisko regulējumu personas speciālās aizsardzības nodrošināšanai.

Komisija likumprojektu izskatīja savā 15.jūnija sēdē un aicina atbalstīt to pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 90, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

J.Dalbiņš. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 1.novembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 1.novembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Personu speciālās aizsardzības likums”. Pirmais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Kolēģi! Juridiskās komisijas vārdā lūdzu pieņemt pirmajā lasījumā likumprojektu “Personu speciālās aizsardzības likums”.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 88, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

M.Segliņš. 17.septembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 17.septembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Militārpersonu izdienas pensiju likumā”. Pirmais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā - deputāte Jevgenija Stalidzāne.

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu Nr.2887. Komisija likumprojektu izskatīja pirmajā lasījumā. Likumprojektā nav paredzēti ļoti būtiski likuma grozījumi. Tas attiecas galvenokārt uz Izdienas pensiju likumā ieskaitāmo stāžu. Komisija nolēma likumprojektu atbalstīt pirmajā lasījumā un nodot to arī Saeimai pieņemšanai pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 72, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātei Jevgenijai Stalidzānei!... Ja citu priekšlikumu nav, priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 25.septembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Ārvalstu bruņoto spēku statuss Latvijas Republikā”. Pirmais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Juris Dalbiņš.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Kolēģi! Izskatāmais likumprojekts ietver grozījumus attiecībā uz tiesībām pieņemt lēmumu par ārvalstu bruņoto spēku tranzītu cauri Latvijas teritorijai un paredz aizsardzības ministram tiesības izlemt šo jautājumu, ja tranzītu vienlaicīgi veic ne vairāk par 500 ārvalstu militārpersonām, bet Ministru kabinetam šīs tiesības tiek deleģētas tad, ja sauszemes tranzītu veic vairāk par 500 ārvalstu militārpersonām. Tiek arī paredzēts, ka aizsardzības ministrs lēmumu iepriekš saskaņo ar ārlietu ministru un ar iekšlietu ministru.

Valstij, kuras bruņoto spēku vienības vēlas doties tranzītā cauri Latvijas teritorijai, ir jāiesniedz pieprasījums Aizsardzības ministrijai, kā arī jāpievieno tās valsts, uz kuru dodas šī bruņoto spēku vienība, piekrišana uzņemt šo vienību savā teritorijā. Ārvalstu bruņoto spēku vienība šķērso Latvijas teritoriju militārās policijas pavadībā, kas, neapšaubāmi, palīdzēs izvairīties no negadījumiem.

Komisija šo likumprojektu izskatīja 2.septembra sēdē un lūdz atbalstīt to pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 72, pret - 20, atturas - 1. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

J.Dalbiņš. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 30.septembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 30.septembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Alternatīvā dienesta likumā”. Pirmais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Juris Dalbiņš.

J.Dalbiņš ( Tautas partijas frakcija).

Likumprojektā ietvertos grozījumus Alternatīvā dienesta likumā ir nepieciešams izdarīt tāpēc, ka tajā noteiktais alternatīvā dienesta izpildes termiņš - 24 mēneši vai 18 mēneši personām, kuras ieguvušas augstāko izglītību, - ir garāks nekā Obligātā militārā dienesta likuma 8.pantā noteiktais obligātā aktīvā militārā dienesta ilgums - 12 mēneši. Šāda situācija neatbilst Starptautiskā pakta par pilsoniskajām un politiskajām tiesībām 18.panta prasībām un tiek uzskatīta par diskriminējošu. Uz to ir norādījusi ANO Cilvēktiesību komiteja savos 2003.gada 6.novembra secinājumos.

Komisija izskatīja šo likumprojektu sēdē un lūdz to atbalstīt pirmajā lasījumā, kā arī noteikt steidzamību šim mūsu iesniegtajam likumprojektam.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 91, pret - nav, atturas - 1 deputāts. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu!

J.Dalbiņš. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 15.septembris.

Sēdes vadītāja. Balsošanas režīmu! Mēs vēl balsojam par pirmo lasījumu. Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un izskatīšanas laiku otrajā lasījumā!

J.Dalbiņš. Termiņš - 23.septembris.

Sēdes vadītāja. Tātad priekšlikumu iesniegšanas laiks - 15.septembris un izskatīšana - 23.septembra sēdē. Citu priekšlikumu nav. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums likumā “Par policiju””. Pirmais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Juris Dalbiņš.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Likumprojekts “Grozījums likumā “Par policiju””. Likumprojektā ietvertais paredz novērst likumā “Par policiju” pastāvošo tiesību normu dublēšanos ar likuma 35.pantu un attiecīgo likuma sadaļu, kas reglamentē policijas darbinieku sociālās garantijas. Bez tam likumprojekts paredz deleģējumu Ministru kabinetam noteikt Valsts policijas un Drošības policijas speciālās tehnikas, sakaru līdzekļu, tehnikas bruņojuma, speciālo līdzekļu, ekipējuma, datortehnikas un programmnodrošinājuma, transportlīdzekļu un to ekspluatācijai nepieciešamo līdzekļu normas.

Komisija izskatīja šo likumprojektu savā sēdē, un es komisijas vārdā aicinu atbalstīt to pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 88, pret - nav, atturas - 7. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

J.Dalbiņš. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 27.septembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 27.septembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Kredītiestāžu likumā”. Pirmais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Gundars Bērziņš.

G.Bērziņš (Tautas partijas frakcija).

Skatīsim likumprojektu “Grozījumi Kredītiestāžu likumā”. Dokuments Nr.888. Likumprojektu skatīsim pirmajā lasījumā.

Likumprojektu izstrādājusi Finanšu un kapitāla tirgus uzraudzības komisija, izskatījusi un iesniegusi - valdība, un likumprojektā ir paredzētas vairākas lietas: tiek ieviests jauns norēķinu veids - elektroniskā nauda, kā arī tiek regulēta šīs naudas aprites kārtība; tiek pastiprināta kredītiestāžu uzraudzība, kontrolējot būtiskas līdzdalības iegūšanu kredītiestādēs un pārbaudot šo personu identitātes un kapitāla izcelsmi; šis likums tiek saskaņots ar vairākām Eiropas Savienības direktīvām.

Lūdzu atbalstīt minēto likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

G.Bērziņš. Par priekšlikumu iesniegšanas termiņu lūdzu noteikt 20.septembri.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 20.septembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums Latvijas Republikas valsts robežas likumā”. Pirmais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Juris Dalbiņš.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Kolēģi! Strādāsim ar likumprojektu “Grozījums Latvijas Republikas valsts robežas likumā”.

Likumprojektā ietvertais grozījums ir izstrādāts tādēļ, lai divos likumos - Latvijas Republikas valsts robežas likumā un Nacionālo bruņoto spēku likumā - novērstu tajos ietverto tiesību normu pretrunu jautājumā par Jūras spēku finansējuma ieguves avotiem un iegūto finanšu līdzekļu izlietošanas kārtību.

Latvijas Republikas valsts robežas likuma 36.pantā ir noteikts, ka Jūras spēki tiek finansēti no Aizsardzības ministrijas pamatbudžeta, kuru veido pašu ieņēmumi, kā arī 80% no ieņēmumiem, kas gūti, realizējot konfiscētās preces un citus priekšmetus, ko likuma noteiktajā kārtībā aizturējuši un izņēmuši Jūras spēki.

Šī tiesību norma ir pretrunā ar Nacionālo bruņoto spēku likuma 18.panta pirmajā daļā reglamentēto, ka Nacionālie bruņotie spēki, kuru sastāvā ietilpst arī Jūras spēki, tiek finansēti no valsts budžeta.

Lai novērstu šo pretrunu, ir nepieciešams no Latvijas Republikas valsts robežas likuma 36.panta svītrot nosacījumu par finansēšanas kārtību un finanšu līdzekļu izlietošanas kārtību attiecībā uz Jūras spēkiem.

Komisija šo jautājumu izskatīja un atbalstīja. Lūdzu Saeimu atbalstīt šo likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 81, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

J.Dalbiņš. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 30.septembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 30.septembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Stokholmas Konvenciju par noturīgajiem organiskajiem piesārņotājiem”. Pirmais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāts Igors Solovjovs.

I.Solovjovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Ārlietu komisija izskatīja šo likumprojektu un ierosina to atzīt par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 81, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un laiku izskatīšanai otrajā lasījumā!

I.Solovjovs. Cienījamie kolēģi! Ja jums nekas nebūtu pretī, tad varētu izskatīt uzreiz otrajā, galīgajā, lasījumā šodien.

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret un atturas - nav. Likums “Par Stokholmas Konvenciju par noturīgajiem organiskajiem piesārņotājiem” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Konvencijas par robežšķērsojošo gaisa piesārņošanu lielos attālumos Protokolu par noturīgajiem organiskajiem piesārņotājiem”. Pirmais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāts Igors Solovjovs.

I.Solovjovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Komisija ierosina atzīt arī šo likumprojektu par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 67, pret un atturas - nav. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

I.Solovjovs. Lūdzu atbalstīt pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 74, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un laiku izskatīšanai otrajā lasījumā!

I.Solovjovs. Un, ja jums, cienījamie kolēģi, nekas nebūtu pretī, tad mēs varētu to izskatīt uzreiz otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 73, pret un atturas - nav. Likums “Par Konvencijas par robežšķērsojošo gaisa piesārņošanu lielos attālumos Protokolu par noturīgajiem organiskajiem piesārņotājiem” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Darba aizsardzības likumā”. Pirmais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā - deputāts Andrejs Klementjevs.

A.Klementjevs (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Labdien! Kā jūs redzat, ir trīs likumprojekti - trīs dokumenti. Komisija piedāvā apvienot dokumentu Nr.2875 un dokumentu Nr.2886, lai vieglāk būtu strādāt. Un sakarā ar to komisijas vārdā lūdzu neatbalstīt pirmo minēto likumprojektu “Grozījumi Darba aizsardzības likumā” - dokumentu Nr.2875.

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi? Lūdzu deputātus balsot par likumprojektu “Grozījumi Darba aizsardzības likumā”! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 1, pret - 76, atturas - 6. Tātad likumprojekts nav atbalstīts.

Lūdzu deputātus balsot par nākamā likumprojekta “Grozījumi Darba aizsardzības likumā” pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 3, pret - 80, atturas - 7. Likumprojekts nav atbalstīts.

Lūdzu deputātus balsot par alternatīvā likumprojekta - Sociālo un darba lietu komisijas sagatavotā likumprojekta “Grozījumi Darba aizsardzības likumā” pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret - 2, neviens neatturas. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

A.Klementjevs. 4.datums. 4.oktobris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 4.oktobris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Latvijas Nacionālo bruņoto spēku vienību dalību miera nodrošināšanas operācijā Irākā Apvienoto Nāciju Organizācijas daudznacionālo spēku sastāvā”.

Atklājam debates. Deputāts Nikolajs Kabanovs.

 

N.Kabanovs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie deputāti! Tieši šodien, kad mūsu Saeima apspriež jautājumu par tālāko Latvijas dalību Irākas okupācijā, ASV militāro zaudējumu skaits tajā zemē ir pārsniedzis 1000 cilvēku. Šajā skaitā nav iekļauts ne ASV sabiedroto valstu kritušo skaits, ne arī Latvijas NBS virsnieks Baumanis. Irākā bojāgājušo skaits līdz šim brīdim nav zināms, bet tas ir ne mazāks par 10 tūkstošiem. Plaši pazīstamās cilvēktiesību organizācijas “Amnesty International” pārstāvji apgalvo, ka ASV okupācijas spēki nepilda savus pienākumus, skaitot Irākā kritušos civiliedzīvotājus.

Interesanti! ASV aizsardzības ministrs Donalds Ramsfelds teica: “Mūsu ienaidnieki nenovērtēja mūsu valsti, mūsu koalīciju, mūsu tautas raksturu un noteikti ir pārrēķinājušies arī attiecībā uz mūsu virspavēlnieku.” Tieši tā.

Neviens taču pirms pusotra gada nedomāja, ka ASV varētu turpināt Irākas avantūru tik ilgi. Irākas karā notiek amerikāņu militāri rūpnieciskā kompleksa pašapmierināšanās uz savu sabiedroto, to skaitā arī uz Latvijas Republikas, rēķina.

Tajā pašā laikā komisija, kas izmeklēja 11.septembra notikumus, nav spējusi atrast kaut jel kādus pierādījumus, kas apliecinātu Irākas saistību ar teroristisko uzbrukumu ASV. Novembrī ASV būs prezidenta vēlēšanas. Tagadējo sabiedrisko aptauju līderis - prezidenta amata kandidāts Džons Kerijs apsolīja amerikāņu karavīru ģimenes locekļiem: “Mēs spēsim panākt viņu atgriešanos mājas pēc iespējas ātrāk.” Tomēr diez vai šī labā iecere viņam izdosies, jo ASV Apvienotās štābu priekšnieku komitejas virspavēlnieks ģenerālis Ričards Maijers atzina, ka uzbrucēji pret ASV spēkiem pielieto arvien sarežģītāku kaujas taktiku, bet tā saucamie Irākas drošības spēki jeb kolaboranti praktiski nepiedalās kaujas operācijās. Visus šos argumentus var apstiprināt arī Irākā dienējošie Latvijas karavīri. Un to viņi arī dara savā privātajā korespondencē, interneta forumos un citos informācijas avotos, kur pašlaik nav militārās cenzūras.

Tomēr attiecībā uz oficiālajiem Latvijas NBS avotiem jāteic, ka tie atspoguļo Irākas kara gaitu tikpat optimistiski, kā padomju “internacionālistu ierobežotā kontingenta” operācijas Afganistānā savulaik raksturoja laikraksts “Sarkanā Zvaigzne”.

Līdz šim brīdim par sava karaspēka izvešanu no Irākas paziņojuši tādi tuvi ASV sabiedrotie kā Spānija, Filipīnas un Hondurasa. Domāju, ka arī Latvijas Republikas karavīriem labāk ir iesaistīties Latvijas un Eiropas drošības nodrošināšanā, nevis militāro avantūru īstenošanā.

Lūdzu kolēģus noraidīt lēmuma projektu par Irākas okupāciju!

Sēdes vadītāja. Deputāts Juris Dalbiņš.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā Saeimas priekšsēdētāja! Kolēģi deputāti! Es vēlos runāt aizsardzības ministra vārdā un ministrijas vārdā.

Saeima 2003.gada 31.decembrī, pieņemot lēmumu par mūsu misiju Irākā, pauda oficiālu atbalstu cīņai pret terorismu, pauda savu vēlmi veicināt vispārējo drošību. Un līdz ar to Latvijas Nacionālo bruņoto spēku vienību dalība starptautiskās koalīcijas bruņoto spēku vadītajās starptautiskajās miera nodrošināšanas un starptautiskajās humanitārajās operācijās parāda Latvijas gatavību sniegt savu ieguldījumu globālajā drošībā.

Lai mēs varētu pabeigt savu misiju Irākā, mums ir nepieciešams papildus viens Saeimas lēmums par nākamo laika periodu - četriem mēnešiem -, lai turpinātu mūsu kontingenta atrašanos tanī vietā.

Ja mēs klausāmies opozīcijas paustajā viedoklī, tad ir viens jautājums - vai jūs tiešām nemaz nav iespaidojuši pēdējie notikumi, tas, ko teroristi Beslanā ir izdarījuši ar skolēniem? Laikam jau ne, jo arī daļa no jūsu frakciju deputātiem spēlējas ar skolēnu drošību, aicinot viņus uz dažādām protesta akcijām. Taču es nevēlētos aiziet tālākās debatēs par šo jautājumu. Aicinu Saeimu izprast mūsu misijas lielo starptautisko nozīmi attiecībā pret mūsu partneriem un mūsu devumu starptautiskās drošības nodrošināšanā.

Aicinu atbalstīt šo Aizsardzības ministrijas iesniegto lēmuma projektu!

Sēdes vadītāja. Deputāts Juris Dobelis.

J.Dobelis (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Cienījamie kolēģi! Pats jautājums par to, vai valstij būt neitrālai vai aktīvi piedalīties starptautiskajos pasākumos, protams, ir sarežģīts, un bieži vien lēmums varbūt ir pat ļoti nepatīkams. Taču lēmumam ir jāatbilst konceptuālajai nostādnei. Kādreiz Latvija ļoti centās būt neitrāla, nekur neiejaukties, un 1939.gada 5.oktobrī atļāva vēlākajiem okupantiem izveidot šeit, pie mums, karabāzes. Ar ko tas beidzās, mēs to labi zinām.

Šobrīd Latvija ir NATO dalībvalsts, un tas vienmēr ir jāatceras. NATO nav organizācija, kas ir agresīva, kas vēlas kādam uzbrukt, vēlas kādu okupēt. Tā ir organizācija, kas palīdz mums, Latvijai, justies drošiem. Tas ir kā divi reiz divi! Un šobrīd Latvija ir uzņēmusies iniciatīvu piedalīties starptautiskajā apritē un drošības pasākumu procesos. Līdz ar to šos procesus vai nu turpina, vai arī tādā gadījumā ir jābūt kaut kādam ārkārtējam argumentam, lai tos pārtrauktu. Atcerēsimies, ka lēmums par šā kontingenta uzturēšanās pagarināšanu tika pieņemts jūnijā - tātad jau krietni iepriekš. Šobrīd mēs runājam vienkārši par citu datumu, kas mums uzliek pienākumu oficiāli pagarināt šo uzturēšanās termiņu.

Un tagad daži vārdi par mūsu, Latvijas Republikas Saeimas, deputātiem, lielajiem Krievijas mīlētājiem. Tagad iznāk tā ļoti interesanti. Jūs taču labi zināt, ko nupat paziņoja Krievijas militārie virsuzraugi. Krievija tagad uzņemas saistības, savas saistības, ierasties jebkurā pasaules malā, lai apkarotu terorismu, lai iznīcinātu teroristu perēkļus un tā tālāk, neprasot nekādas atļaujas ne no ANO, ne arī no kādas citas starptautiskas organizācijas. Teorētiski Krievija var meklēt teroristu bāzes arī Latvijā. Savā laikā šādu vienreizēju stulbumu varēja dzirdēt no dažiem politikāņiem un dažiem Krievijas un arī Latvijas saziņas līdzekļu pārstāvjiem par to, ka, lūk, Čečenijā karojot latviešu sievietes un ka viņas esot snaiperes tur. Nu šādu muļķību mēs esam jau dzirdējuši.

Tagad, lūk, viens labi paēdis, vecīgs krievu militārists mierīgi paziņo: “Mēs ieradīsimies visur tur, kur mums liksies kaut kas aizdomīgs.” Jā, mēs ievērosim to, ko teica Amerikas Savienotās Valstis pēc 2001.gada 11.septembra...

Sēdes vadītāja. Deputāta kungs, lūdzu, runājiet par operāciju Irākā!

J.Dobelis. ... Šodien šis jautājums ir pilnīgi tieši saistīts ar to, ko mēs taisāmies šodien lemt.

Un tajā pašā laikā cilvēki, kuri to ar prieku atbalsta, šeit nāk un runā kaut ko pretēju. Nu nevajadzētu vismaz liekuļot! Ja jau jums ir kaut kāda politiska pārliecība, tad vajadzētu būt tai uzticīgiem līdz galam.

Es saprotu, ka šis balsojums būs nepatīkams, un es gribu redzēt, vai visi koalīcijas partneri, vai visi valdībā esošie deputāti balsos vai arī varbūt izņems ārā balsošanas karti un turpinās šo liekulības spēli tālāk.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Vārds Ministru kabineta pārstāvim apspriežamajā lietā aizsardzības ministram Atim Slakterim.

A.Slakteris (aizsardzības ministrs).

Priekšsēdētājas kundze! Godātie deputāti! Tad, kad mēs pirmo reizi lēmām par mūsu karavīru sūtīšanu uz Irāku, mūsu debates bija garas, asas un beigu beigās konstruktīvas. Es domāju, ka šodien, raugoties no lemšanas viedokļa, situācija ir daudz vienkāršāka. Mūsējie jau dien Irākā, un absolūtajam vairākumam - gan viņu tuviniekiem, gan militārajiem speciālistiem, gan politiķiem - ir skaidrs, ka šajā brīdī šo operāciju apturēt nedrīkst, ja mēs negribam nonākt pie kādas jaunas asinspirts. Un mēs savā ziņā esam atbildīgi par šo kolektīvo drošību, un mēs tajā esam iesaistījušies.

Kas ir mainījies kopš tā brīža, kad Latvija pirmo reizi pieņēma politisku lēmumu sūtīt savus karavīrus uz Irāku? Mainījies ir tas, ka toreiz viņi aizbrauca pliki, neapbruņoti un bez atbilstoša transporta. Tagad visu to lielā mērā ir izdevies atrisināt, un mūsu karavīri pašlaik brauc apbruņoti, nopietni bruņotos “hammeros”, arī bruņuvestes viņiem ir, arī apgāde ir labā līmenī. Protams, tā nav nekāda miera zona, jo neba jau uz tādām sūta šādas misijas. Taču mēs, balstoties uz Apvienoto Nāciju Organizācijas un Nāciju Drošības padomes rezolūciju, pagarinām savu karavīru misiju, un, protams, mūsu bruņotajiem spēkiem ir nepieciešams laicīgi zināt, jo pašreizējais mandāts, ko Saeima mums ir devusi, ir spēkā līdz oktobra vidum, un es esmu pārliecināts, ka šajā balsojumā Saeima parādīs valstisku domāšanu. Man par to šaubu nav, tāpēc es aicinu tiešām gari nedebatēt un nobalsot par šo lēmuma projektu.

Sēdes vadītāja. Deputāts Aigars Pētersons.

A.Pētersons (frakcija “Jaunais laiks”).

Godājamā priekšsēdētājas kundze! Cienījamie kolēģi! Mēs visi zinām saspringto situāciju Irākā. Apvienoto Nāciju Organizācija 2003.gada 16.oktobrī pieņēma savu rezolūciju Nr.1511, kas nosaka, ka drošības nodrošināšanai Irākā ir nepieciešams Apvienoto Nāciju Organizācijas daudznacionālo spēku atbalsts.

Latvija ir ANO dalībvalsts, un tāpēc ir loģiski, ka mūsu Nacionālo bruņoto spēku vienības ANO daudznacionālo spēku sastāvā ierobežos terorismu un nodrošinās mieru šajā planētas “karstajā punktā”.

Lieki uzsvērt, ka tieši Irākas valdība Apvienoto Nāciju Organizācijai ir lūgusi palīdzību. Tāpat jāatzīmē, ka Apvienoto Nāciju Organizācija, respektējot Irākas valdības vēlmes, ir gatava pārtraukt šo daudznacionālo spēku klātbūtni ātrāk nekā 2005.gada 8.jūnijā.

Cienījamie kolēģi, atbalstīsim šā humānā un valstiski svarīgā lēmuma pieņemšanu!

Sēdes vadītāja. Deputāts Jānis Jurkāns.

J.Jurkāns (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Godātie kolēģi! Man ir jautājums ministra kungam. Jūs runājāt par to, ka daudz kas ir mainījies kopš mūsu pirmajām debatēm šeit par šo jautājumu, bet man tomēr ir jautājums: “Vai Irākas valdība ir lūgusi Latvijas valdību sūtīt mūsu karavīrus uz Irāku?” Es atkārtoju savu jautājumu: “Vai Irākas valdība ir lūgusi Latvijas valdību, jūsu ministriju, sūtīt karavīrus uz Irāku?”

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Deputāts Nikolajs Kabanovs, otro reizi.

N.Kabanovs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamie kolēģi! Nesen deputāts Dobelis šeit uzstājās kā Krievijas bruņoto spēku advokāts. Vai ne, Dobeļa kungs? Lai gan man, Latvijas Saeimas deputātam, nav nekādas skaidrības, teiksim, attiecībā uz Krievijas virspavēlnieka vai Krievijas militārās pavēlniecības idejām par iesaistīšanos cīņā pret terorismu, tomēr es gribu apgalvot, ka arī Spānija ir NATO dalībvalsts. Arī Spānija piedalījās Irākas avantūrā, bet pēc teroraktiem Madridē tā pārtrauca savu dalību šajās operācijās. Arī Vācija, Francija un Beļģija - visas šīs valstis ir NATO dalībvalstis. Tad kāpēc tās nevarētu kļūt par paraugu Latvijai, kā neatkarīgi un patstāvīgi īstenot savu ārpolitiku?

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Deputāts Juris Sokolovskis.

J.Sokolovskis (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Godātie kolēģi! Es nemēģināšu jūs pārliecināt. Man vienkārši ir skumji, jo šā balsojuma rezultātu es zināju jau sen. Ļoti žēl, ka mēs tik daudz varas esam atdevuši ārzemniekiem. Mūsu ekonomiku vada Eiropas Komisija, mūsu ārlietas un mūsu militāro politiku vada ASV. Tas ir ļoti skumji, ka mums nav patstāvīgas ārlietu politikas un ka, ieslēdzot televizoru un zinot, ko ziņo ASV departaments, es jau paredzu, ka arī jūs pieņemsiet tādu pašu lēmumu.

Ļoti žēl!

Sēdes vadītāja. Deputāts Boriss Cilevičs.

B.Cilevičs (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Mēs visi acīmredzot ļoti labi atceramies, kā mēs šeit apspriedām mūsu lēmumu par to, lai nosūtītu savus karavīrus uz Irāku. Tagad mēs zinām, ka mūs maldināja, ka toreizējais premjers, stāvot šeit, tribīnē, ļoti droši apgalvoja, ka ir drošas ziņas par to, ka Irākā ir masu iznīcināšanas ieroči, ka tas ir drauds visai pasaulei. Tagad mēs ļoti labi zinām, ka gan ASV prezidents, gan Lielbritānijas premjers ir maldinājuši savas tautas un arī mūs. Mēs bijām lētticīgi, un acīmredzot mēs arī paliekam lētticīgi.

Tagad mēs runājam par to, ka ir jācīnās pret starptautisko terorismu, bet sakiet, lūdzu, vai ir kādi pierādījumi, ka Irāka patiešām ir starptautiskā terorisma centrs? Vai pēc iebrukuma Irākā starptautiskais terorisms ir samazinājies?

Te Dalbiņa kungs pieminēja Beslanu. Bet, piedodiet, manā skatījumā, ir viss šajā gadījumā absolūti sagrozīts. Man šķiet, ka tā drīzāk ir koķetēšana ar čečenu separātistiem. Tā daudz vairāk izsaka atbalstu teroristiem nekā kaut kāds karš Irākā vai kaut kas tamlīdzīgs.

Pavisam nesen Saeimā pastāvēja Čečenijas atbalsta grupa. Un šajā sakarā jūs nez kāpēc nerunājat par terorisma atbalstīšanu. Irākā bija absolūti drausmīgs režīms, bet vai tad šobrīd situācija tur ir daudz labāka? Nav jau runa par to, ka vajadzēja samierināties un klusēt. Vajag izvērtēt savas kļūdas. Patiešām. Mēs visi redzam, kas notiek Irākā. Un vai ar Beslanu bija saistīti kaut kādi tur Sadama Huseina “bojeviki” vai kaut kas tāds? Nē, tie bija tie paši cilvēki, kurus Saeimas nodibinātā atbalsta grupa atbalstīja un ar kuriem dažs labs deputāts joprojām koķetē - varbūt bez liekas publicitātes, bet tomēr.

Un pēdējais. Dobeļa kungs, jūs runājat par NATO. Sakiet, lūdzu, vai šī ir NATO operācija? Vai NATO vadošās Eiropas valstis tur piedalās, vai atbalsta šo operāciju? Nemaldiniet, lūdzu, kolēģus un visus pārējos Latvijas iedzīvotājus!

Tā ka aicinu jūs nebūt lētticīgiem! Mēs redzēsim, vai ASV tauta vēl joprojām tic Bušam. Bet kāpēc mums jāupurē savu karavīru dzīvības un savas intereses kaut kādu Amerikas politiķu ambīciju dēļ? Viņi kļūdījās vienu reizi, varbūt kļūdās vēl, bet mums patiešām ir jādomā ar savu galvu.

Es aicinu balsot “pret”.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Deputāts Aleksandrs Golubovs.

 

A.Golubovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Mūsu karaspēks piedalījās it kā Irākas atbruņošanā, jo vajadzēja to atbruņot no masu iznīcināšanas līdzekļiem. Izrādījās, ka tādus līdzekļus Irākā neatrada. Pašreiz mūsu karaspēks uztur tur mieru. Bet kādu mieru viņš uztur? Viņš uztur vajadzīgo mieru, kā saka Dobeļa kungs, bet tajā pašā laikā viņš cīnās pret tiem pašiem irākiešiem, kuri pašreiz veic atbrīvošanās cīņu pret okupantiem.

Un gribu atgādināt Dobeļa kungam, ka tieši viņa partijas biedrs Vidiņa kungs uztur sakarus ar čečenu separātistiem - par to ziņoja mūsu masu saziņas līdzekļi - un ka čečenu separātisti ir tie paši teroristi.

Tā ka nevajadzētu balsot par šo lēmuma projektu!

Un vēl viens aspekts. Ja mēs pieņemsim šo lēmuma projektu, tas uzliks vēl ļoti lielu nastu, finanšu nastu, mūsu budžetam. Varbūt vajadzētu to naudiņu, kura ies tur, virzīt sociālajām vajadzībām šeit, Latvijā, un arī mūsu rūpniecībai un lauksaimniecībai? Tā naudiņa varētu dot šeit daudz lielāku labumu nekā tur.

Sēdes vadītāja. Vārds Ministru kabineta pārstāvim apspriežamajā lietā - aizsardzības ministram Atim Slakterim.

A.Slakteris (aizsardzības ministrs).

Priekšsēdētājas kundze! Kolēģi un Jurkāna kungs! Jūs ļoti labi zināt, ka Irākas pagaidu valdība ir prasījusi palīdzību Apvienoto Nāciju Organizācijai. Latvijas valstij tiešā veidā nav prasījusi. Un kāds ir tas mērķis, tas virziens, kādā notikumiem būtu jāattīstās? Mēs esam ieinteresēti tādā notikumu attīstībā, ka tur notiks demokrātiskas vēlēšanas un valstij būs konstitūcija. Un tāpēc ir tas konkrētais termiņš, līdz kuram tiek pagarināts mandāts Apvienoto Nāciju Organizācijas Drošības padomes rezolūcijas ietvaros.

Es pats esmu bijis Irākā un ticies arī ar pagaidu valdības ārlietu ministru un aizsardzības ministru. Viņi, protams, tīri cilvēciski ļoti vēlas, lai viņiem izdotos pašu valstī ieviest kārtību, un mēs varam viņiem vēlēt tikai sekmes. Tas būtu izdevīgi gan viņiem, gan mums.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Deputāts Juris Dobelis - otro reizi.

J.Dobelis (apvienības “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK frakcija).

Cienītie kolēģi! Divas īsas piezīmes.

Irākā Latvijas karavīri pilda tās saistības, kuras viņi ir jau uzņēmušies. Valdība, gan iepriekšējā, gan tagadējā, atbalsta šo saistību pildīšanu. Tā ka šinī gadījumā Saeimas pienākums ir vienkārši atbalstīt tās pašas saistības, kuras mēs esam jau uzņēmušies ar savu iepriekšējo balsojumu.

Un otra piezīme. Redziet, šeit jūs dzirdat no tribīnes vārdus “Čečenijas separātisti”. Tipiska Krievijas ultrašovinistisko aprindu pieeja! Kādreiz, kad būs vairāk laika, es atgādināšu tos notikumus Čečenijā, bet jūs arī paši palasiet, ar ko sākās notikumi Čečenijā, kas bija Ičkērija un kas iebruka Čečenijā un slepkavoja sievietes un bērnus! Jūs laikam to esat aizmirsuši. Tātad, pēc jūsu domām, vienus bērnus var slepkavot, bet otrus nedrīkst. Tāda ir jūsu pieeja šiem jautājumiem.

Čečenijas atbalsta grupa, kuras sastāvā arī es esmu, neatbalsta teroristus! Čečenijas atbalsta grupa atbalsta nevis teroristus vai bērnu slepkavas, bet čečenu tautas tieksmi pēc brīvības un savas valsts neatkarības. Un, ja čečenu tauta būtu brīva un šodien varētu brīvi balsot, viņa nobalsotu par to, ka ir tāda Ičkērija kā neatkarīga valsts. Čečenijas nafta ir pārāk svarīga Krievijas ultrašovinistiem un starptautiskajiem spekulantiem, un tieši tāpēc rodas šī te īpatnējā filozofija, šīs runas par “Čečenijas separātistiem”. Savulaik arī mūs, pretošanās kustības dalībniekus Baltijā, sauca par Baltijas separātistiem. Tā bija PSRS ieviestā loģika.

Tā ka, iemācieties runāt, lūdzu!

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Deputāts Boriss Cilevičs - otro reizi.

B.Cilevičs (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Acīmredzot Dobeļa kungs nelasa starptautisko presi. “Čečenijas separātisti” - tas ir ļoti plaši atzīts termins.

Acīmredzot visi, kas nepiekrīt Dobeļa kunga un viņa partijas viedoklim, šo deputātu skatījumā ir ultrašovinisti, un tā tālāk. (No zāles dep. J.Dobelis: “Pareizi teici!”)

Jums, Dalbiņa kungs, es ļoti uzstājīgi ieteiktu šo objektu - Dobeļa kungu -, kam pastāstīt par Beslanas bērnu likteņiem un traģēdiju.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu! Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projekta “Par Latvijas Nacionālo bruņoto spēku vienību dalību miera nodrošināšanas operācijā Irākā Apvienoto Nāciju Organizācijas daudznacionālo spēku sastāvā”. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 75, pret - 20, neviens deputāts neatturas. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Gunta Bērziņa ievēlēšanu Saeimas Korupcijas, kontrabandas un organizētās noziedzības novēršanas un apkarošanas uzraudzības komisijā”. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Cienījamie kolēģi, lūdzu reģistrēties ar reģistrācijas kartēm! Lūdzu zvanu! Reģistrācijas režīmu!

Kamēr tiek sagatavoti reģistrācijas rezultāti, paziņoju, ka Saeimas Prezidijs ir saņēmis Liepiņas, Šadurska, Kļaviņa, Pētersona, Zaķa un citu deputātu jautājumu izglītības un zinātnes ministram Jurim Radzevičam. Šis 8.Saeimas deputātu jautājums tiks nodots izglītības un zinātnes ministram.

Paziņojumam vārds deputātam Aleksandram Kiršteinam.

 

A.Kiršteins (Tautas partijas frakcija).

Godājamie Ārlietu komisijas deputāti! Starpbrīdī... nevis starpbrīdī, bet pulksten 10.30 Ārlietu komisijas sēde. Lūdzu visus uz Ārlietu komisijas sēdi Ārlietu komisijas telpās. Paldies.

Sēdes vadītāja. Paziņojumam vārds deputātam Vladimiram Buzajevam.

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamie kolēģi! Kā man tapa zināms no masu informācijas līdzekļiem, pagājušajā Saeimas sēdē pirmo reizi mūsu Saeimas vēsturē notika debates par to - piešķirt vai nepiešķirt man neapmaksātu atvaļinājumu. Es esmu gatavs sniegt kolēģiem atskaiti par to, ko es darīju šajā laikā.

Es atrados Esplanādē un vācu to savu vēlētāju autogrāfus, kuri parakstījās zem šā vienkāršā uzraksta: “Mēs pieprasām nekavējoties atcelt pretvalstisko, pretkonstitucionālo tā saucamo izglītības reformu, nekavējoties pārtraukt vardarbību pret mūsu bērniem! Saeimas deputāts Vladimirs Buzajevs un viņa vēlētāji.”

Rezultāts: pusotrā stundā tika savākts pusotrs tūkstotis autogrāfu. Es ar gandarījumu nododu tos Saeimas Prezidijam. Lūdzu!

Sēdes vadītāja. Paldies.

Paziņojumam vārds deputātei Inai Druvietei.

I.Druviete (frakcija “Jaunais laiks”).

Lūdzu Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputātus tūlīt uz īsu sēdi Dzeltenajā zālē.

Sēdes vadītāja. Paziņojumam vārds deputātei Sarmītei Ķikustei.

S.Ķikuste (frakcija “Jaunais laiks”).

Godātie kolēģi! Sociālo un darba lietu komisijas Iedzīvotāju demogrāfiskās attīstības apakškomisijas dalībniekus lūdzu uz sēdi Dzeltenajā zālē pulksten 10.45.

Sēdes vadītāja. Paziņojumam vārds deputātam Albertam Krūmiņam.

A.Krūmiņš (frakcija “Jaunais laiks”).

Saimniecisko komisiju lūdzu sanākt Sarkanajā zālē uz īsu apspriedi!

Sēdes vadītāja. Reģistrācijas rezultātu nolasīšanai vārds deputātam Aleksandram Bartaševičam.

 

A.Bartaševičs (8.Saeimas sekretāra biedrs).

Cienījamie deputāti! Nav reģistrējušies: Guntis Bērziņš, Visvaldis Skujiņš, Vilis Krištopans, Dzintars Jaundžeikars, Viesturs Šiliņš un Inta Feldmane.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Līdz ar to 9.septembra sēde ir slēgta.

Paldies.

SATURA RĀDĪTĀJS

8.Saeimas rudens sesijas 2.sēde

2004.gada 9.septembrī

Klusuma brīdis, pieminot Beslanā bojāgājušos cilvēkus

Par darba kārtību

Par likumprojektu “Valsts apmaksātas juridiskās palīdzības likums”

(2951. un 2951.a dok., reģ. nr.919.)

Priekšlikumi

- dep. M.Pietkevičs (pret)

- dep. V.Agešins (par)

Par likumprojektu “Heraldisko simbolu likums”

(2952. un 2952.a dok., reģ. nr.920)

Par likumprojektu “Grozījumi Latvijas Nacionālās operas likumā”

(2953. un 2953.a dok., reģ. nr.921)

Par likumprojektu “Grozījums likumā “Par nodokļiem un nodevām””

(2954. un 2954.a dok., reģ. nr.922)

Par likumprojektu “Par pārstrādāto Eiropas sociālo hartu un paskaidrojošo pielikumu” (Noraidīts)

(2955. un 2955.a dok., reģ. nr.923)

Priekšlikums

- dep. O.Deņisovs (par)

Par kļūdīšanos balsojumā

- dep. M.Segliņš

Par likumprojektu “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”

(2957. un 2957.a dok., reģ. nr.924)

Likumprojekts “Invalīdu biedrību uzņēmumi, kuriem nepiemēro likumā “Par iepirkumu valsts vai pašvaldību vajadzībām” noteiktās iepirkuma procedūras” (2.lasījums) (Steidzams)

(2885. un 2885.b dok., reģ. nr.883)

Ziņo

- dep. J.Stalidzāne

Likumprojekts “Grozījumi Pārtikas aprites uzraudzības likumā” (2.lasījums)

(2516. un 2963. dok., reģ. nr.773)

Ziņo

- dep. P.Kalniņš

Likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” (3.lasījums)

(2950. dok., reģ. nr.656)

Ziņo

- dep. M.Segliņš

Likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” (3.lasījums)

(2961. dok., reģ. nr.671)

Ziņo

- dep. M.Segliņš

Debates

- dep. V.Agešins

- dep. K.Šadurskis

- dep. B.Cilevičs

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par bīstamo iekārtu tehnisko uzraudzību”” (1.lasījums)

(2883. un 2945. dok., reģ. nr.881)

Ziņo

- dep. K.Peters

Likumprojekts “Grozījumi Ciltsdarba likumā” (1.lasījums)

(2838. un 2946. dok., reģ. nr.860)

Ziņo

- dep. V.Skujiņš

Likumprojekts “Grozījumi Valsts meža dienesta likumā” (1.lasījums)

(2877. un 2947. dok., reģ. nr.878)

Ziņo

- dep. A.Seile

Likumprojekts “Grozījumi Publisko aģentūru likumā” (1.lasījums)

(2853. un 2948. dok., reģ. nr.871)

Ziņo

- dep. J.Lagzdiņš

Likumprojekts “Grozījumi Krimināllikumā” (1.lasījums)

(2731. un 2810. dok., reģ. nr.842)

Ziņo

- dep. J.Dalbiņš

Likumprojekts “Grozījums Operatīvās darbības likumā” (1.lasījums)

(2733. un 2810. dok., reģ. nr.844)

Ziņo

- dep. J.Dalbiņš

Likumprojekts “Personu speciālās aizsardzības likums” (1.lasījums)

(2732. un 2949. dok., reģ. nr.843)

Ziņo

- dep. M.Segliņš

Likumprojekts “Grozījumi Militārpersonu izdienas pensiju likumā” (1.lasījums)

(2887. un 2956. dok., reģ. nr.885)

Ziņo

- dep. J.Stalidzāne

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Ārvalstu bruņoto spēku statuss Latvijas Republikā”” (1.lasījums)

(2824. un 2958. dok., reģ. nr.857)

Ziņo

- dep. J.Dalbiņš

Likumprojekts “Grozījumi Alternatīvā dienesta likumā” (1.lasījums) (Steidzams)

(2876. un 2959. dok., reģ. nr.877)

Ziņo

- dep. J.Dalbiņš

Likumprojekts “Grozījums likumā “Par policiju”” (1.lasījums)

(2784. un 2960. dok., reģ. nr.854)

Ziņo

- dep. J.Dalbiņš

Likumprojekts “Grozījumi Kredītiestāžu likumā” (1.lasījums)

(2891. un 2964. dok., reģ. nr.888)

Ziņo

- dep. Gundars Bērziņš

Likumprojekts “Grozījums Latvijas Republikas valsts robežas likumā” (1.lasījums)

(2783. un 2965. dok., reģ. nr.853)

Ziņo

- dep. J.Dalbiņš

Likumprojekts “Par Stokholmas Konvenciju par noturīgajiem organiskajiem piesārņotājiem” (1.lasījums) (Steidzams)

(2854. un 2967. dok., reģ. nr.872)

Ziņo

- dep. I.Solovjovs

Likumprojekts “Par Stokholmas Konvenciju par noturīgajiem organiskajiem piesārņotājiem” (2.lasījums) (Steidzams)

(2854. un 2967. dok., reģ. nr.872)

Ziņo

- dep. I.Solovjovs

Likumprojekts “Par Konvencijas par robežšķērsojošo gaisa piesārņošanu lielos attālumos Protokolu par noturīgajiem organiskajiem piesārņotājiem” (1.lasījums) (Steidzams)

(2861. un 2968. dok., reģ. nr.873)

Ziņo

- dep. I.Solovjovs

Likumprojekts “Par Konvencijas par robežšķērsojošo gaisa piesārņošanu lielos attālumos Protokolu par noturīgajiem organiskajiem piesārņotājiem” (2.lasījums) (Steidzams)

(2861. un 2968. dok., reģ. nr.873)

Ziņo

- dep. I.Solovjovs

Likumprojekts “Grozījumi Darba aizsardzības likumā” (1.lasījums) (Noraidīts)

(2875. dok., reģ. nr.876)

Likumprojekts “Grozījumi Darba aizsardzības likumā” (1.lasījums) (Noraidīts)

(2886. dok., reģ. nr.884)

Alternatīvais likumprojekts “Grozījumi Darba aizsardzības likumā” (1.lasījums)

(2966. dok., reģ. nr.925)

Ziņo

- dep. A.Klementjevs

Lēmuma projekts “Par Latvijas Nacionālo bruņoto spēku vienību dalību miera nodrošināšanas operācijā Irākā Apvienoto Nāciju Organizācijas daudznacionālo spēku sastāvā”

(2942. dok., reģ. nr.506)

Debates

- dep. N.Kabanovs

- dep. J.Dalbiņš

- dep. J.Dobelis

- aizsardzības ministrs A.Slakteris

- dep. A.Pētersons

- dep. J.Jurkāns

- dep. N.Kabanovs

- dep. J.Sokolovskis

- dep. B.Cilevičs

- dep. A.Golubovs

- aizsardzības ministrs A.Slakteris

- dep. J.Dobelis

- dep. B.Cilevičs

Lēmuma projekts “Par deputāta G.Bērziņa ievēlēšanu Korupcijas, kontrabandas un organizētās noziedzības novēršanas un apkarošanas uzraudzības komisijā”

(2974. dok.)

Par Saeimas deptātu jautājumiem izglītības un zinātnes ministram J.Radzevičam

(3673. dok., reģ. nr.37)

Paziņojumi

- dep. A.Kiršteins

- dep. V.Buzajevs

- dep. I.Druviete

- dep. S.Ķikuste

- dep. A.Krūmiņš

Reģistrācijas rezultāti

Nolasa

- Saeimas sekretāra biedrs   A.Bartaševičs

 

Balsojumi

Valsts apmaksātas juridiskās palīdzības likums
Datums: 09.09.2004. 09:10:56 bal001
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2951 nodošanu komisijām

Heraldisko simbolu likums
Datums: 09.09.2004. 09:11:36 bal002
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2952 nodošanu komisijām

Grozījumi Latvijas Nacionālās operas likumā
Datums: 09.09.2004. 09:12:08 bal003
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2953 nodošanu komisijām

Grozījums likumā "Par nodokļiem un nodevām"
Datums: 09.09.2004. 09:12:44 bal004
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2954 nodošanu komisijām

Par pārstrādāto Eiropas sociālo hartu un paskaidrojošo pielikumu
Datums: 09.09.2004. 09:14:40 bal005
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2955 nodošanu komisijām

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.924)
Datums: 09.09.2004. 09:15:28 bal006
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2957 nodošanu komisijām

Invalīdu biedrību uzņēmumi, kuriem nepiemēro likumā "Par iepirkumu valsts vai pašvaldību vajadzībām" noteiktās iepirkuma procedūras (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 09.09.2004. 09:16:50 bal007
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2885B pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Pārtikas aprites uzraudzības likumā (2.lasījums)
Datums: 09.09.2004. 09:19:10 bal008
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2963 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.656) (3.lasījums)
Datums: 09.09.2004. 09:20:10 bal009
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2950 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.671) (3.lasījums)
Datums: 09.09.2004. 09:26:22 bal010
Balsošanas motīvs: Par 23.priekšlikumu

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.671) (3.lasījums)
Datums: 09.09.2004. 09:26:46 bal011
Balsošanas motīvs: Par 24.priekšlikumu

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.671) (3.lasījums)
Datums: 09.09.2004. 09:27:24 bal012
Balsošanas motīvs: Par 28.priekšlikumu

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.671) (3.lasījums)
Datums: 09.09.2004. 09:27:46 bal013
Balsošanas motīvs: Par 29.priekšlikumu

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.671) (3.lasījums)
Datums: 09.09.2004. 09:29:06 bal014
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2961 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi likumā "Par bīstamo iekārtu tehnisko uzraudzību" (1.lasījums)
Datums: 09.09.2004. 09:30:00 bal015
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2883 steidzamību

Grozījumi likumā "Par bīstamo iekārtu tehnisko uzraudzību" (1.lasījums)
Datums: 09.09.2004. 09:30:28 bal016
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2883 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Ciltsdarba likumā (1.lasījums)
Datums: 09.09.2004. 09:31:44 bal017
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2838 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Valsts meža dienesta likumā (1.lasījums)
Datums: 09.09.2004. 09:33:00 bal018
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2877 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Publisko aģentūru likumā (1.lasījums)
Datums: 09.09.2004. 09:34:00 bal019
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2853 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Krimināllikumā (1.lasījums)
Datums: 09.09.2004. 09:36:12 bal020
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2731 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījums Operatīvās darbības likumā (1.lasījums)
Datums: 09.09.2004. 09:37:48 bal021
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2733 pieņemšanu 1.lasījumā

Personu speciālās aizsardzības likums (1.lasījums)
Datums: 09.09.2004. 09:38:42 bal022
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2732 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Militārpersonu izdienas pensiju likumā (1.lasījums)
Datums: 09.09.2004. 09:40:08 bal023
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2887 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Ārvalstu bruņoto spēku statuss Latvijas Republikā" (1.lasījums)
Datums: 09.09.2004. 09:42:36 bal024
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2824 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Alternatīvā dienesta likumā (1.lasījums)
Datums: 09.09.2004. 09:44:18 bal025
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2876 steidzamību

Grozījumi Alternatīvā dienesta likumā (1.lasījums)
Datums: 09.09.2004. 09:44:40 bal026
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2876 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījums likumā "Par policiju" (1.lasījums)
Datums: 09.09.2004. 09:46:18 bal027
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2784 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Kredītiestāžu likumā (1.lasījums)
Datums: 09.09.2004. 09:48:12 bal028
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2891 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījums Latvijas Republikas valsts robežas likumā (1.lasījums)
Datums: 09.09.2004. 09:50:36 bal029
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2783 pieņemšanu 1.lasījumā

Par Stokholmas Konvenciju par noturīgajiem organiskajiem piesārņotājiem (1.lasījums)
Datums: 09.09.2004. 09:51:32 bal030
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2854 steidzamību

Par Stokholmas Konvenciju par noturīgajiem organiskajiem piesārņotājiem (1.lasījums)
Datums: 09.09.2004. 09:51:54 bal031
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2854 pieņemšanu 1.lasījumā

Par Stokholmas Konvenciju par noturīgajiem organiskajiem piesārņotājiem (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 09.09.2004. 09:52:32 bal032
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2854 pieņemšanu 2.lasījumā

Par Konvencijas par robežšķērsojošo gaisa piesārņošanu lielos attālumos Protokolu par noturīgajiem organiskajiem piesārņotājiem (1.lasījums)
Datums: 09.09.2004. 09:53:12 bal033
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2861 steidzamību

Par Konvencijas par robežšķērsojošo gaisa piesārņošanu lielos attālumos Protokolu par noturīgajiem organiskajiem piesārņotājiem (1.lasījums)
Datums: 09.09.2004. 09:53:34 bal034
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2861 pieņemšanu 1.lasījumā

Par Konvencijas par robežšķērsojošo gaisa piesārņošanu lielos attālumos Protokolu par noturīgajiem organiskajiem piesārņotājiem (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 09.09.2004. 09:54:08 bal035
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2861 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Darba aizsardzības likumā (reģ. nr.876) (1.lasījums)
Datums: 09.09.2004. 09:55:28 bal036
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2875 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Darba aizsardzības likumā (1.lasījums)
Datums: 09.09.2004. 09:55:56 bal037
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2886 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Darba aizsardzības likumā (1.lasījums)
Datums: 09.09.2004. 09:56:30 bal038
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2966 pieņemšanu 1.lasījumā

Par Latvijas Nacionālo bruņoto spēku vienību dalību miera nodrošināšanas operācijā Irākā Apvienoto Nāciju Organizācijas daudznacionālo spēku sastāvā
Datums: 09.09.2004. 10:24:08 bal039
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.2942

Lēmuma projekts "Par deputāta Gunta Bērziņa ievēlēšanu Korupcijas, kontrabandas un organizētās noziedzības novēršanas un apkarošanas uzraudzības komisijā"
Datums: 09.09.2004. 10:24:38 bal040
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.2974

Trešdien, 28.februārī
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
12:00  Saeimas deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Čehijas parlamentu tikšanās ar Čehijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Martin Vítek
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
13:00  Saeimas Deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Kazahstānas parlamentu tikšanās ar Kazahstānas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Dauren Karipov
13:10  Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēde
15:30  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas sēde
16:30  Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāja tikšanās ar Izraēlas Valsts ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā Sharon Rappaport-Palgi