Latvijas Republikas 8.Saeimas

ārkārtas sesijas otrā sēde

2004.gada 12.augustā

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

 

Sēdes darba kartība
Satura radītajs
Balsojumi


Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi, sākam Saeimas ārkārtas sesijas sēdi! Izskatīsim sēdes darba kārtību.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Par Konvencijas par robežšķērsojošo gaisa piesārņošanu lielos attālumos Protokolu par noturīgajiem organiskajiem piesārņotājiem” nodot Ārlietu komisijai, Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka Ārlietu komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 69, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Par Grozījumu Vašingtonas konvencijā par starptautisko tirdzniecību ar apdraudētajām savvaļas dzīvnieku un augu sugām” nodot Ārlietu komisijai, Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka Ārlietu komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Rīgas Doma likums” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai, Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai un noteikt, ka Izglītības, kultūras un zinātnes komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijām nodots

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījums Darba aizsardzības likumā” nodot Sociālo un darba lietu komisijai un noteikt, ka Sociālo un darba lietu komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Alternatīvā dienesta likumā” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai un Sociālo un darba lietu komisijai un noteikt, ka Aizsardzības un iekšlietu komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Valsts meža dienesta likumā” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 77, pret - nav, atturas - 6. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Par Latvijas Republikas un Ungārijas Republikas konvenciju par nodokļu dubultās uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu attiecībā uz ienākuma un kapitāla nodokļiem” nodot Ārlietu komisijai, Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un noteikt, ka Ārlietu komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Civilās aizsardzības likumā” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par bīstamo iekārtu tehnisko uzraudzību”” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Profesionālās izglītības likumā” nodot Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai un Sociālo un darba lietu komisijai un noteikt, ka Izglītības, kultūras un zinātnes komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Invalīdu biedrību uzņēmumi, kuriem nepiemēro likumā “Par iepirkumu valsts vai pašvaldību vajadzībām” noteiktās iepirkuma procedūras” nodot Sociālo un darba lietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Darba aizsardzības likumā” nodot Sociālo un darba lietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Militārpersonu izdienas pensiju likumā” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai un Sociālo un darba lietu komisijai un noteikt, ka Sociālo un darba lietu komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijām.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par valsts budžetu 2004.gadam”” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un visām pārējām Saeimas komisijām un noteikt, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija.

Deputāts Artis Kampars ir pieteicies runāt “pret”.

A.Kampars (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamā priekšsēdētājas kundze! Godātie kolēģi! Beidzot mūsu priekšā atrodas ilgi gaidītais un Latvijas iedzīvotājiem tik svarīgais likumprojekts “Grozījumi likumā “Par valsts budžetu 2004.gadam””. Beidzot, ar krietnu nokavēšanos, pēc vairākkārtējiem “Jaunā laika” mudinājumiem un nepārprotama sabiedrības spiediena, valdība ir sagatavojusi un Saeimas izlemšanai nodevusi dokumentu, kuram vajadzētu pārliecinoši parādīt mūsu valsts ekonomiskās izaugsmes rezultātus un sniegt skaidru, pārdomātu finansiālu plānu nākotnei. (Starpsauciens.) Citiem vārdiem sakot, naudai Latvijas iedzīvotāju maciņos vajadzētu palikt vairāk, bet valsts parādam - samazināties.

Patiešām, varam būt gandarīti, ka ne visas valsts amatpersonas tik bieži dodas atvaļinājumos kā iekšlietu ministrs Ēriks Jēkabsons un ka pēdējā brīdī ir vismaz cerības tiem daudzajiem skolotājiem un izglītības darbiniekiem, kuri šos trīs mēnešus ir turēti neziņā un vazāti aiz deguna: vai valdība pildīs savus solījumus nodrošināt algas pieaugumu ar 1.septembri vai ne?

Tātad - ko mēs esam sagaidījuši? Šāgada budžeta grozījumus visnotaļ precīzi varētu salīdzināt ar pašreizējo situāciju uz Latvijas autoceļiem. Rodas iespaids, ka pie valsts auto stūres nejauši ticis kāds nemākulīgs, bet bravūrīgs vadītājs un, Ministru prezidenta biedra Šlesera vārdiem izsakoties, “gāzē līdz grīdai”. Finanšu pedālis nudien ir iespiests grīdā līdz galam, vadības sviras tiek haotiski raustītas, pat nepadomājot, vai bākā maz pietiks degvielas trakajam braucienam un kā un kur to varēs uzpildīt. Līdz šim labi eļļotais un koptais ekonomikas dzinējs, kuram tiešām jauda ir pietiekama, pēc inerces virza auto uz priekšu pat tad, ja vadītājs nemāk vai negrib saprast, kā lietderīgi izmantot viņam dotās iespējas vadīt spēkratu. Pat neskatoties uz aizvien pieaugošo pārkaršanas risku, uz ko skaudri norāda visi indikatori instrumentu panelī... Bet vadītāju tas acīmredzot interesē visai maz. Rezultātu šādiem braucieniem mēs visi zinām - jau aiz tuvākā līkuma auto atdursies inflācijas, nenomaksājamu parādu un stagnācijas grāvī.

Mēs lasām, ka valsts budžeta ieņēmumu daļa tiek palielināta par 87 miljoniem latu. No pirmā acu uzmetiena tas varētu šķist visai ievērojams pieaugums, tomēr, veicot elementārus aprēķinus, redzam neizprotamas dīvainības. Ekonomikas izaugsme 2004.gada pirmajā pusgadā, pateicoties Repšes valdības uzsāktajam darbam, ir bijusi straujāka par prognozēto, kas ļautu Finanšu ministrijai 2004.gada IKP prognozi paaugstināt no 6,17 miljardiem latu uz 7,08 miljardiem latu, tas ir, par 15 procentiem. Tajā pašā laikā valsts budžeta ieņēmumu daļa tiek palielināta tikai par nepilniem 5 procentiem. Tātad Emša valdība plāno trīsreiz zemāku budžeta ieņēmumu pieaugumu, nekā tas izriet no ekonomikas izaugsmes tempa. Rezultāts: valsts budžeta ieņēmumu daļa tiek samazināta - no pašreiz plānotajiem 31,3% no IKP tiek samazināta uz 28,5 procentiem. Kāpēc tiek plānota tik dramatiska nodokļu iekasēšanas pasliktināšanās, varam tikai minēt, atmiņā atsaucot tos it kā jau aizmirstos laikus, kad par ievestās degvielas cisternām nodokļus maksāja tikai muļķi vai tādi, kam nebija kārtīgu draugu “pareizajās vietās”. Emša valdības mazspēja nodokļu iekasēšanā, neapšaubāmi, izraisījusi negatīvas sekas. Nepārprotami - tas būs ievērojamais budžeta deficīta pieaugums, kuru plānots palielināt par 19 miljoniem latu. Tātad, pretēji Emša valdības deklarācijā solītajam nodrošināt pakāpenisku fiskālās situācijas uzlabošanos, valdība plāno to pasliktināt. Tas liecina par valdības nespēju īstenot stingru, Latvijas valsts ilgtermiņa attīstībai atbilstošu fiskālo politiku.

Tiek klaji ignorētas Latvijas Bankas un starptautisko institūciju rekomendācijas - samazināt budžeta deficītu. Budžeta deficīta palielināšana izraisa inflācijas kāpumu un norēķinu konta bilances pasliktināšanos, kā arī palielina valsts parādu slogu.

Tas, ka straujas izaugsmes apstākļos budžeta deficīts ir jāsamazina, pat iesācējam ekonomikā ir tikpat skaidrs kā tas, ka divreiz divi ir četri. Pretējā gadījumā, palielinoties ekonomikas izaugsmei, budžeta deficīts var sasniegt valsts makroekonomisko stabilitāti negatīvi ietekmējošu apjomu.

Budžeta deficīta samazināšana ir svarīga arī kā inflāciju ierobežojošs pasākums, ņemot vērā pēdējos gados nepieredzēti augsto cenu kāpumu - par 6,7% pret attiecīgo laika periodu 2003.gadā.

Šis rādītājs ir satraucoši liels, un, ņemot vērā valdības bezatbildīgo “gāzēšanu”, nav gaidāms, ka tas mazināsies. Cenu kāpumu jau šodien izjūt katrs Latvijas iedzīvotājs, tā arī nesaņemot atbildi uz jautājumu: “Ko tad Emša valdība ir darījusi un plāno darīt inflācijas būtiskai mazināšanai?” Emša valdības mazspēja nodokļu iekasēšanā liek tai aizmirst daudzus savus solījumus. Vēl šā gada sākumā Tautas partija... (Starpsauciens: “Laiks!”)

Sēdes vadītāja. Cienījamais Kampara kungs, jūsu uzstāšanās laiks ir beidzies!

A.Kampars. Tūlīt pabeigšu.

Bravūrīgi solīja, ka šogad iedzīvotāju ienākuma nodokļa neapliekamo minimumu palielinās līdz 40 latiem. Acīmredzot nerealizēts paliks pat “Jaunā laika” daudz pieticīgākais priekšlikums - ar 1.septembri atvieglojumu par apgādībā esošu personu palielināt no tagadējiem 10,5 latiem uz 21 latu, tātad to pielīdzināt neapliekamajam minimumam.

Dokumenta gatavošanas gaitā kārtējo reizi esam pārliecinājušies, ka viens no Emša valdības visiecienītākajiem darbošanās veidiem ir rīcība pēc principa: “Solīts makā nekrīt.” Premjers vairākkārt paziņoja, ka ir nolēmis ne tikai iepazīstināt ar grozījumiem katru Saeimas frakciju atsevišķi, bet arī uzklausīt deputātu viedokļus.

Emša kungs (viņš gan šobrīd acīmredzot nav mūs pagodinājis ar savu klātbūtni, bet gozējas kādā siltākā saulītē)! Saeimā bez PCTVL, Latvijas Sociālistiskās partijas un Tautas saskaņas partijas frakcijas, kurām esat gatavi solīt jebko, pat samazināt finansējumu valsts drošībai vitāli svarīgajos NATO jautājumos, ir ievēlēti arī partijas “Jaunais laiks” deputāti.

Sēdes vadītāja. Es atvainojos, jūsu uzstāšanās laiks ir beidzies, Kampara kungs!

A.Kampars. Pēdējais teikums. Mēs saprotam, ka šie promaskaviskie spēki ir jūsu vadītās koalīcijas daļa. Un par atbalstu balsojumā ir jāmaksā. Tomēr nesaprotam un nekad nesapratīsim, ka to var darīt, paliekot, tā teikt, zem sitiena valsts drošību un starptautisko prestižu.

Šie budžeta grozījumi pierāda...

Sēdes vadītāja. Kampara kungs! Es atvainojos, jūsu uzstāšanās laiks ir beidzies!

A.Kampars. ...Emša valdības nespēju strādāt, un “Jaunais laiks” nevar balsot par šādu ...

Sēdes vadītāja. Lūdzu izslēgt mikrofonu Kampara kungam!

Deputāts Gundars Bērziņš ir pieteicies runāt “par”.

G.Bērziņš (Tautas partijas frakcija).

Jūs lieliski redzējāt, kā Kampara kungs boksterēja uzrakstītu runu. Nez kas to bija rakstījis, jo no ekonomikas viņš saprot tikpat, cik sivēns no baleta. (Zālē troksnis.)

Sēdes vadītāja. Cienījamais Bērziņa kungs, lūdzu, neizsakiet personīgus apvainojumus!

G.Bērziņš. Runājot par šāgada budžetu, jāteic, ka šāgada budžets ir apliecinājums tam, ka iepriekšējā valdība bijusi ļoti mazspējīga, jo iepriekšējā gada budžeta pieaugums bija 100 miljonu latu, bet šobrīd tiek piedāvāts, kā Kampara kungs norādīja, 87 miljonu latu liels pieaugums. Pie kam šāgada budžets ir jau apstiprināts. Un, ja kāds domā, ka šis ir balsojums par uzticību valdībai, tad tas tā nav! Šobrīd balsojums ir par konkrētām lietām un budžetu.

Es saprotu, ka Šadurska kungam, kurš nometa portfeli dēļ tā, ka nevarēja skolotājiem pielikt 2,5 miljonus, šis 9,6 miljonu lielais pielikums, ko spēj nodrošināt Emša valdība, ir nepieņemams, jo viņam ir ļoti grūti balsot, tāpēc ir jāmeklē iemesli.

Vai arī Repšes kunga pēdējie pieņemtie lēmumi par veselības aprūpes budžeta samazināšanu par 2,9 miljoniem, mainot pievienotās vērtības nodokļa likmi. Tagad tam tiek pielikti gandrīz 7 miljoni. Varbūt arī tas ir nepieņemami?

Pret pensiju divreizēju indeksāciju “Jaunais laiks” visas reizes balsoja “pret”. Varbūt arī 23 miljoni, kas paredzēti pensiju indeksācijai budžetā un par ko jūs šodien balsosiet, jums nav pieņemami? Bet tas skar katru pensionāru. Šogad būs pati lielākā pensiju indeksācija kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas, divreizēja indeksācija, kas kopumā sasniegs 6 vai 7 latus. Vai pret to jūs esat, Kampara kungs?

Vai jūs esat pret skolotāju algām, kuras tiks palielinātas visbūtiskākajā apmērā - ne mazāk kā 25 lati par likmi?

Vai jūs esat pret subsīdijām zemniekiem, kuras netika iedotas atbilstoši likumam? Vai jūs esat pret degvielas akcīzi zemniekiem, kas, pārkāpjot likumu, nebija ielikta budžetā?

Vai jūs esat pret daudzām citām lietām, kas šobrīd ir atrodamas budžetā?

Es saprotu, ka, opozīcijā esot, ir grūti atrast un definēt savu politiku, bet politiķi, kuriem pozīcija mainās atkarībā no tā, kurā vietā viņi sēž - pozīcijā vai opozīcijā, vairāk līdzinās politikāņiem, nevis politiķiem, un “Jaunajam laikam” šobrīd budžeta apspriešana būs nopietns pārbaudījums.

Ja būtu izskanējuši būtiski argumenti, ja nebūtu pildīti kādi solījumi vai kas cits, tad varētu runāt. Šobrīd nav neviena būtiska argumenta, kādēļ vajadzētu noraidīt šo budžetu, tāpēc visi tie, kuri šodien balsos pret budžetu, balsos pret pensiju indeksāciju - pret 640 tūkstošiem pensionāru, balsos pret skolotājiem, kuri jau sen ir nopelnījuši 26 latu lielu algas pielikumu; balsos pret cilvēka cienīgu dzīvi lauksaimniekiem. Kaunieties, “Jaunais laiks”!

Es aicinu jūs apdomāties un beigt šo politikānismu. (Starpsauciens no zāles: “Kauns!”)

Sēdes vadītāja. Viens deputāts ir runājis “par”, viens deputāts ir runājis “pret”. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 62, pret - nav, atturas - 29. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Par Apvienoto Nāciju Organizācijas 1982.gada 10.decembra Jūras tiesību konvenciju un Līgumu par Apvienoto Nāciju Organizācijas 1982.gada 10.decembra Jūras tiesību konvencijas XI daļas piemērošanu” nodot Ārlietu komisijai, Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka Ārlietu komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Kredītiestāžu likumā” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 81, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputāta Gunta Bērziņa iesniegumu ar lūgumu piešķirt viņam bezalgas atvaļinājumu šā gada 12.augustā. Lūdzu deputātus balsot par bezalgas atvaļinājuma piešķiršanu deputātam Guntim Bērziņam! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret - nav, atturas - 1. Deputātam bezalgas atvaļinājums ir piešķirts.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputāta Mihaila Pietkeviča iesniegumu ar lūgumu piešķirt viņam bezalgas atvaļinājumu šā gada 12.augustā. Lūdzu deputātus balsot par bezalgas atvaļinājuma piešķiršanu deputātam! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Deputātam bezalgas atvaļinājums ir piešķirts.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputāta Andra Bērziņa iesniegumu ar lūgumu piešķirt viņam bezalgas atvaļinājumu šā gada 12.augustā. Lūdzu deputātus balsot par atvaļinājuma piešķiršanu deputātam Andrim Bērziņam! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 79, pret - 1, neviens deputāts neatturas. Deputātam bezalgas atvaļinājums ir piešķirts.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputāta Jāņa Straumes iesniegumu ar lūgumu piešķirt viņam bezalgas atvaļinājumu šā gada 12.augustā. Lūdzu deputātus balsot par bezalgas atvaļinājuma piešķiršanu deputātam Jānim Straumem! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 74, pret un atturas - nav. Deputātam bezalgas atvaļinājums ir piešķirts.

Cienījamie kolēģi! Saeimas Prezidijs ir saņēmis Valsts prezidentes iesniegumu ar norādījumu izskatīt... otrreizējai caurlūkošanai nodot likumu “Grozījumi Zvejniecības likumā”. Šis likums tiek nodots Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai. Lūdzu komisiju noteikt priekšlikumu iesniegšanas laiku!

Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātam Dzintaram Jaundžeikaram!

Dz.Jaundžeikars (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

15.septembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 15.septembris. Paldies.

Un kad atkārtoti izskatāms šis likumprojekts?

Dz.Jaundžeikars. 30.septembrī.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Tātad atkārtoti izskatīsim 30.septembrī. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Imanta Kalniņa ievēlēšanu Saeimas Eiropas lietu komisijā”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu!Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret- nav, atturas - 1. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Imanta Kalniņa ievēlēšanu Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 73, pret - nav, atturas - 1. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Jura Dobeļa ievēlēšanu Eiropas Padomes Parlamentārās Asamblejas Latvijas delegācijas sastāvā”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 63, pret - 1, atturas - 4. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Dzintara Rasnača ievēlēšanu Saeimas Eiropas lietu komisijā”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 78, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Dzintara Rasnača ievēlēšanu par NATO Parlamentārās Asamblejas Latvijas delegācijas locekli”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 66, pret - 9, neviens neatturas. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Dzintara Rasnača ievēlēšanu Saeimas Juridiskajā komisijā”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 78, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Jura Dobeļa ievēlēšanu Saeimas Saimnieciskajā komisijā”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 76, pret - nav, atturas - 1. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Jura Dobeļa ievēlēšanu Saeimas Aizsardzības un iekšlietu komisijā”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 75, pret - nav, atturas - 1. Lēmums pieņemts. Paldies!

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputātes Annas Seiles ievēlēšanu Starpparlamentu Savienības Latvijas nacionālās grupas sastāvā”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 64, pret - 4, atturas - 1. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Gunta Bērziņa ievēlēšanu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 76, pret - nav, atturas - 1. Lēmums pieņemts. Paldies!

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par piekrišanu Saeimas deputāta Igora Solovjova saukšanai pie administratīvās atbildības”.

Mandātu un iesniegumu komisijas vārdā - deputāts Pāvels Maksimovs.

P.Maksimovs (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Mandātu un iesniegumu komisija ir izskatījusi Ceļu policijas vēstuli ar lūgumu piekrist Saeimas deputāta Igora Solovjova saukšanai pie administratīvās atbildības. Mandātu un iesniegumu komisija lūdz Saeimu izskatīt sagatavoto lēmuma projektu.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 74, pret - nav, atturas - 4. Lēmums pieņemts. Paldies!

Cienījamie kolēģi, līdz ar to ārkārtas sesijas sēdes darba kārtība ir izskatīta.

Gribētu informēt deputātus, ka šodien ir paredzēta vēl viena ārkārtas sesijas sēde un tās aptuvenais laiks varētu būt pulksten 12.00. Taču par to vēl atsevišķi lems Saeimas Prezidijs.

Lūdzu deputātus reģistrēties ar reģistrācijas kartēm! Lūdzu zvanu! Reģistrācijas režīmu!

Pirms tiek sagatavoti reģistrācijas rezultāti, paziņojumam vārds deputātam Gundaram Bērziņam.

G.Bērziņš (Tautas partijas frakcija).

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas locekļi! Lūdzu pulksten 10.00 ierasties Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas telpās uz komisijas sēdi!

Sēdes vadītāja. Paziņojumam vārds deputātam Aigaram Pētersonam.

A.Pētersons (frakcija “Jaunais laiks”).

Godājamie kolēģi! Pulksten 9.40 Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde komisijas telpās.

Sēdes vadītāja. Paziņojumam vārds deputātam Oskaram Kastēnam.

O.Kastēns (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Eiropas lietu komisijas sēde tagad, uzreiz pēc sēdes beigām, Viesu zālē.

Sēdes vadītāja. Paziņojumam vārds deputātei Jevgenijai Stalidzānei.

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Sociālo un darba lietu komisijas sēde pulksten 10.30 Sociālo un darba lietu komisijas telpās.

Sēdes vadītāja. Vārds paziņojumam deputātam Staņislavam Šķesteram.

S.Šķesters (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Es lūgtu Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas locekļus uz sēdi pulksten 10.00.

Sēdes vadītāja. Vārds paziņojumam deputātam Albertam Krūmiņam.

A.Krūmiņš (frakcija “Jaunais laiks”).

Saimnieciskās komisijas sēde notiks pulksten 11.30 Saimnieciskās komisijas telpās - 415.telpā.

Sēdes vadītāja. Vārds reģistrācijas rezultātu nolasīšanai Saeimas sekretāra biedram Aleksandram Bartaševičam.

A.Bartaševičs (8.Saeimas sekretāra biedrs).

Godājamie deputāti! Nav reģistrējušies: Guntis Bērziņš, Māris Gulbis, Andis Kāposts, Uldis Mārtiņš Klauss, Paulis Kļaviņš, Vilis Krištopans, Jānis Lagzdiņš, Leopolds Ozoliņš, Mihails Pietkevičs, Jānis Straume un Dainis Turlais.

Paldies par uzmanību!

 

SATURA RĀDĪTĀJS

8.Saeimas ārkārtas sesijas 2.sēde

2004.gada 12.augustā

Par likumprojektu “Par Konvencijas par robežšķērsojošo gaisa piesārņošanu lielos attālumos Protokolu par noturīgajiem organiskajiem piesārņotājiem”

(2861. un 2861.a dok., reģ. nr.873)

Par likumprojektu “Par Grozījumu Vašingtonas konvencijā par starptautisko tirdzniecību ar apdraudētajām savvaļas dzīvnieku un augu sugām”

(2862. un 2862.a dok., reģ. nr.874)

Par likumprojektu “Rīgas Doma likums”

(2873. un 2873.a dok., reģ. nr.875)

Par likumprojektu “Grozījums Darba aizsardzības likumā”

(2875. un 2875.a dok., reģ. nr.876)

Par likumprojektu “Grozījumi Alternatīvā dienesta likumā”

(2876. un 2876.a dok., reģ. nr.877)

Par likumprojektu “Grozījumi Valsts meža dienesta likumā”

(2877. un 2877.a dok., reģ. nr.878)

Par likumprojektu “Par Latvijas Republikas un Ungārijas Republikas konvenciju par nodokļu dubultās uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu attiecībā uz ienākuma un kapitāla nodokļiem”

(2878. un 2878.a dok., reģ. nr.879)

Par likumprojektu “Grozījumi Civilās aizsardzības likumā”

(2882. un 2882.a dok., reģ. nr.880)

Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par bīstamo iekārtu tehnisko uzraudzību””

(2883. un 2883.a dok., reģ. nr.881)

Par likumprojektu “Grozījumi Profesionālās izglītības likumā”

(2884. un 2884.a dok., reģ. nr.882)

Par likumprojektu “Invalīdu biedrību uzņēmumi, kuriem nepiemēro likumā “Par iepirkumu valsts vai pašvaldību vajadzībām” noteiktās iepirkuma procedūras”

(2885. un 2885.a dok., reģ. nr.883)

Par likumprojektu “Grozījumi Darba aizsardzības likumā”

(2886. un 2886.a dok., reģ. nr.884)

Par likumprojektu “Grozījumi Militārpersonu izdienas pensiju likumā”

(2887., 2887.a dok., reģ. nr.885)

Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par valsts budžetu 2004.gadam””

(2888., 2888.a, 2888.b un 2888.c dok., reģ. nr.886)

Priekšlikumi

- dep. A.Kampars (pret)
- dep. Gundars Bērziņš (par)
Par likumprojektu “Par Apvienoto Nāciju Organizācijas 1982.gada 10.decembra Jūras tiesību konvenciju un Līgumu par Apvienoto Nāciju Organizācijas 1982.gada 10.decembra Jūras tiesību konvencijas XI daļas piemērošanu”

(2889. un 2889.a dok., reģ. nr.887)

Par likumprojektu “Grozījumi Kredītiestāžu likumā”

(2891. un 2891.a dok., reģ. nr.888)

Lēmuma projekts “Par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātam Guntim Bērziņam”

(2892. dok.)

Lēmuma projekts “Par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātam Mihailam Pietkevičam”

(2893. dok.)

Lēmuma projekts “Par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātam Andrim Bērziņam”

(2894. dok.)

Lēmuma projekts “Par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātam Jānim Straumem”

(2895. dok.)

Par likuma “Grozījumi Zvejniecības likumā” otrreizēju caurlūkošanu

(2881. dok., reģ. nr.762)

Lēmuma projekts “Par deputāta Imanta Kalniņa ievēlēšanu Saeimas Eiropas lietu komisijā”

(2864. dok., reģ. nr.493)

Lēmuma projekts “Par deputāta Imanta Kalniņa ievēlēšanu Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā”

(2865. dok., reģ. nr.494)

Lēmuma projekts “Par deputāta Jura Dobeļa ievēlēšanu Eiropas Padomes Parlamentārās Asamblejas Latvijas delegācijas sastāvā”

(2866. dok., reģ. nr.495)

Lēmuma projekts “Par deputāta Dzintara Rasnača ievēlēšanu Saeimas Eiropas lietu komisijā”

(2867. dok., reģ. nr.496)

Lēmuma projekts “Par deputāta Dzintara Rasnača ievēlēšanu par NATO Parlamentārās Asamblejas Latvijas delegācijas locekli”

(2868. dok., reģ. nr.497)

Lēmuma projekts “Par deputāta Dzintara Rasnača ievēlēšanu Saeimas Juridiskajā komisijā”

(2869. dok., reģ. nr.498)

Lēmuma projekts “Par deputāta Jura Dobeļa ievēlēšanu Saeimas Saimnieciskajā komisijā”

(2870. dok., reģ. nr.499)

Lēmuma projekts “Par deputāta Jura Dobeļa ievēlēšanu Saeimas Aizsardzības un iekšlietu komisijā”

(2871. dok., reģ. nr.500)

Lēmuma projekts “Par deputātes Annas Seiles ievēlēšanu Starpparlamentu Savienības Latvijas nacionālās grupas sastāvā”

(2872. dok., reģ. nr.501)

Lēmuma projekts “Par deputāta Gunta Bērziņa ievēlēšanu Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā”

(2890. dok., reģ. nr.503)

Lēmuma projekts “Par piekrišanu Saeimas deputāta Igora Solovjova saukšanai pie administratīvās atbildības”

(2879. dok., reģ. nr.502)

Ziņo

- dep. P.Maksimovs
Paziņojumi
- dep. Gundars Bērziņš
- dep. A.Pētersons
- dep. O.Kastēns
- dep. J.Stalidzāne
- dep. S.Šķesters
- dep. A.Krūmiņš
Reģistrācijas rezultāti

Nolasa

- Saeimas sekretāra biedrs A.Bartaševičs

Balsojumi

Par Konvencijas par robežšķērsojošo gaisa piesārņošanu lielos attālumos Protokolu par noturīgajiem organiskajiem piesārņotājiem
Datums: 12.08.2004. 09:01:34 bal001
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2861 nodošanu komisijām

Par Grozījumu Vašingtonas konvencijā par starptautisko tirdzniecību ar apdraudētajām savvaļas dzīvnieku un augu sugām
Datums: 12.08.2004. 09:02:16 bal002
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2862 nodošanu komisijām

Rīgas Doma likums
Datums: 12.08.2004. 09:02:54 bal003
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2873 nodošanu komisijām

Grozījums Darba aizsardzības likumā
Datums: 12.08.2004. 09:03:30 bal004
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2875 nodošanu komisijām

Grozījumi Alternatīvā dienesta likumā
Datums: 12.08.2004. 09:04:06 bal005
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2876 nodošanu komisijām

Grozījumi Valsts meža dienesta likumā
Datums: 12.08.2004. 09:04:40 bal006
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2877 nodošanu komisijām

Par Latvijas Republikas un Ungārijas Republikas konvenciju par nodokļu dubultās uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu attiecībā uz ienākuma un kapitāla nodokļiem
Datums: 12.08.2004. 09:05:24 bal007
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2878 nodošanu komisijām

Grozījumi Civilās aizsardzības likumā
Datums: 12.08.2004. 09:05:56 bal008
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2882 nodošanu komisijām

Grozījumi likumā "Par bīstamo iekārtu tehnisko uzraudzību"
Datums: 12.08.2004. 09:06:30 bal009
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2883 nodošanu komisijām

Grozījumi Profesionālās izglītības likumā
Datums: 12.08.2004. 09:07:08 bal010
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2884 nodošanu komisijām

Invalīdu biedrību uzņēmumi, kuriem nepiemēro likumā "Par iepirkumu valsts vai pašvaldību vajadzībām" noteiktās iepirkuma procedūras
Datums: 12.08.2004. 09:07:44 bal011
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2885 nodošanu komisijām

Grozījumi Darba aizsardzības likumā
Datums: 12.08.2004. 09:08:16 bal012
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2886 nodošanu komisijām

Grozījumi Militārpersonu izdienas pensiju likumā
Datums: 12.08.2004. 09:08:52 bal013
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2887 nodošanu komisijām

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2004.gadam"
Datums: 12.08.2004. 09:19:58 bal014
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2888 nodošanu komisijām

Par Apvienoto Nāciju Organizācijas 1982.gada 10.decembra Jūras tiesību konvenciju un Līgumu par Apvienoto Nāciju Organizācijas 1982.gada 10. decembra Jūras tiesību konvencijas XI daļas piemērošanu
Datums: 12.08.2004. 09:20:52 bal015
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2889 nodošanu komisijām

Grozījumi Kredītiestāžu likumā
Datums: 12.08.2004. 09:21:26 bal016
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2891 nodošanu komisijām

Lēmuma projekts "Par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātam Guntim Bērziņam"
Datums: 12.08.2004. 09:22:02 bal017
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.2892

Lēmuma projekts "Par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātam M.Pietkevičam"
Datums: 12.08.2004. 09:22:32 bal018
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.2893

Lēmuma projekts "Par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātam A.Bērziņam"
Datums: 12.08.2004. 09:23:04 bal019
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.2894

Lēmuma projekts "Par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātam J.Straumem"
Datums: 12.08.2004. 09:23:36 bal020
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.2895

Lēmuma projekts "Par deputāta I.Kalniņa ievēlēšanu Eiropas lietu komisijā"
Datums: 12.08.2004. 09:25:42 bal021
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.2864

Lēmuma projekts "Par deputāta I.Kalniņa ievēlēšanu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā"
Datums: 12.08.2004. 09:26:10 bal022
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.2865

Lēmuma projekts "Par deputāta J.Dobeļa ievēlēšanu Eiropas Padomes Parlamentārās Asamblejas Latvijas delegācijas sastāvā"
Datums: 12.08.2004. 09:26:36 bal023
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.2866

Lēmuma projekts "Par deputāta Dz.Rasnača ievēlēšanu Eiropas lietu komisijā"
Datums: 12.08.2004. 09:27:06 bal024
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.2867

Lēmuma projekts "Par deputāta Dz.Rasnača ievēlēšanu par NATO Parlamentārās Asamblejas Latvijas delegācijas locekli"
Datums: 12.08.2004. 09:27:34 bal025
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.2868

Lēmuma projekts "Par deputāta Dz.Rasnača ievēlēšanu Juridiskajā komisijā"
Datums: 12.08.2004. 09:28:00 bal026
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.2869

Lēmuma projekts "Par deputāta Jura Dobeļa ievēlēšanu Saimnieciskajā komisijā"
Datums: 12.08.2004. 09:28:24 bal027
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.2870

Lēmuma projekts "Par deputāta J.Dobeļa ievēlēšanu Aizsardzības un iekšlietu komisijā"
Datums: 12.08.2004. 09:28:54 bal028
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.2871

Lēmuma projekts "Par deputātes A.Seiles ievēlēšanu Starpparlamentu Savienības Latvijas nacionālās grupas sastāvā"
Datums: 12.08.2004. 09:29:24 bal029
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.2872

Lēmuma projekts "Par deputāta Gunta Bērziņa ievēlēšanu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā"
Datums: 12.08.2004. 09:29:54 bal030
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.2890

Lēmuma projekts "Par piekrišanu Saeimas deputāta I.Solovjova saukšanai pie administratīvās atbildības"
Datums: 12.08.2004. 09:30:50 bal031
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.2879

Otrdien, 21.maijā
08:30  Juridiskās komisijas Krimināltiesību un sodu politikas apakškomisijas sēde
08:30  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Vides, klimata un enerģētikas apakškomisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
12:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Uzņēmējdarbības attīstības apakškomisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
13:00  Sociālo un darba lietu komisijas Nevienlīdzības mazināšanas apakškomisijas sēde
13:30  Saeimas sekretāra biedra Jāņa Grasberga tikšanās ar Kanādas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Brian Szwarc
14:00  Saeimas frakcijas JAUNĀ VIENOTĪBA priekšsēdētāja Edmunda Jurēvica tikšanās ar Ķīnas Tautas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Tang Songgen