Latvijas Republikas 8.Saeimas

ziemas sesijas četrpadsmitā (ārkārtas) sēde

2004.gada 31.martā - 1.aprīlī

2004.gada 31.martā

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

Sēdes darba kārtība
Satura rādītājs
Balsojumi


Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Sākam 31.marta - 1.aprīļa ārkārtas sēdi.

Pirms sākam izskatīt darba kārtību, paziņoju, ka Saeimas Prezidijs ir saņēmis priekšlikumus izdarīt darba kārtībā izmaiņas. Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir iesniegusi lūgumu izslēgt no 31.marta - 1.aprīļa sēdes darba kārtības 9. un 10.punktu - likumprojekta “Grozījumi likumā “Par dabas resursu nodokli”” un likumprojekta “Sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas likums” izskatīšanu otrajā lasījumā. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Paldies. Šie punkti ir no darba kārtības izslēgti.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir iesniegusi lūgumu pārcelt darba kārtības 13.punktu (likumprojekts “Grozījumi likumā “Par atbilstības novērtēšanu””), 14.punktu (likumprojekts “Grozījumi Komercdarbības atbalsta kontroles likumā”) un 15.punktu (likumprojekts “Grozījumi Veterinārmedicīnas likumā”) aiz darba kārtības 32.punkta. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir izmainīta. Paldies.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījums Ministru kabineta iekārtas likumā” nodot Juridiskajai komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 42, pret - 4, atturas - 26. Likumprojekts nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Konkurences likumā” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 72, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “DNS (dezoksiribonukleīnskābes) nacionālās datu bāzes izveidošanas un izmantošanas likums” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai un Juridiskajai komisijai un noteikt, ka Aizsardzības un iekšlietu komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot arī atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 75, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijām.

Saeimas Prezidijs ierosina Saimnieciskās komisijas iesniegto likumprojektu “Grozījumi Saeimas Kārtības rullī” nodot Juridiskajai komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 25, pret - 37, atturas - 6. Likumprojekts nav nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Juridiskās komisijas iesniegto likumprojektu “Grozījums likumā “Par dzīvokļa īpašumu”” nodot Juridiskajai komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 72, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijai.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Alda Laviņa iecelšanu par Administratīvās apgabaltiesas priekšsēdētāju”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Godājamie kolēģi! Juridiskā komisija ir izskatījusi jautājumu par Alda Laviņa iecelšanu par Administratīvās apgabaltiesas priekšsēdētāju un ir lēmusi pozitīvi, visiem deputātiem balsojot “par”, nevienam neatturoties, nevienam neesot “pret”.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 79, pret - nav, 1 - atturas. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Zaigas Bitenieces apstiprināšanu par Kurzemes apgabaltiesas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Godājamie kolēģi! Saeimas Juridiskā komisija ir izskatījusi jautājumu par Zaigas Bitenieces apstiprināšanu par Kurzemes apgabaltiesas tiesnesi un vienbalsīgi ir atbalstījusi Bitenieces kundzes apstiprināšanu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 79, pret - 1, atturas - 2. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par nodokļu piemērošanu brīvostās un speciālajās ekonomiskajās zonās””. Otrais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Gundars Bērziņš.

G.Bērziņš (Tautas partijas frakcija).

Izskatīsim likumprojektu “Grozījumi likumā “Par nodokļu piemērošanu brīvostās un speciālajās ekonomiskajās zonās””. Dokumenta numurs 2187-b.

Otrajam, galīgajam, lasījumam ir saņemti 9 priekšlikumi.

1.priekšlikumu ir iesniedzis Juridiskais birojs. Komisija priekšlikumu atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 2.priekšlikumu ir iesniedzis Juridiskais birojs. Komisija priekšlikumu atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 3.priekšlikumu ir iesniedzis deputāts Pēteris Kalniņš. Komisija priekšlikumu neatbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli par 3.priekšlikumu.

G.Bērziņš. 4.priekšlikumu ir iesniegusi Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija. Tas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 5.priekšlikumu ir iesniedzis Juridiskais birojs. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 6. un 7. - deputāta Pētera Kalniņa priekšlikumi. Tie ir iestrādāti 8. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 9.priekšlikumu ir iesniedzis Juridiskais birojs. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. Lūdzu atbalstīt likumprojektu “Grozījumi likumā “Par nodokļu piemērošanu brīvostās un speciālajās ekonomiskajās zonās”” otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi likumā “Par nodokļu piemērošanu brīvostās un speciālajās ekonomiskajās zonās”” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Būvniecības likumā”. Otrais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas
vārdā - deputāte Anna Seile.

A.Seile (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie deputāti! Dokumenta numurs 2054-b. Tas ir gluži svaigs likumprojekts, tikai nupat esat to saņēmuši, jo likumprojekts ir izskatāms pēdējā lasījumā kā steidzams.

1.priekšlikumu ir iesniedzis Juridiskais birojs. Komisija to ir atbalstījusi daļēji un ir ietvērusi šo pašu domu savā priekšlikumā - 2.priekšlikumā. Lūdzu atbalstīt 2.priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 3.priekšlikumu ir sagatavojis Juridiskais birojs. Komisija to ir atbalstījusi daļēji un ir iekļāvusi savā priekšlikumā - 4.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 5.priekšlikumu ir iesniegusi deputāte Anna Seile. Šis priekšlikums paredz termina “būvniecība” skaidrojumu papildināt ar vārdiem “un būvamatniecība”. Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ar vairākuma balsojumu neatbalstīja šo priekšlikumu, uzskatot, ka šajā likumā, kurā ir galvenokārt steidzamas, 1.maija sakarā pieņemamas normas, nevar iekļaut pilnīgi neizdiskutētas un rūpīgi neizvērtētas normas.

Komisija tātad priekšlikumu nav atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli par 5.priekšlikumu.

A.Seile. Arī 6.priekšlikumu ir sakarā ar terminu skaidrojumu iesniegusi deputāte Anna Seile. Komisija nav atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli.

A.Seile. 7.priekšlikumu ir ierosinājusi atbildīgā komisija, lai saglabātu arhitekta praksi kā sertificēta arhitekta patstāvīgu profesionālu darbību. Komisija priekšlikumu ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 8.priekšlikumu un 9.priekšlikumu komisija ir izvērtējusi un 8.priekšlikumu iekļāvusi savā priekšlikumā - 9.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 10.priekšlikumu ir iesniegusi deputāte Anna Seile. Ir runa par būvamatniecības meistara praksi kā sertificēta būvamatniecības meistara patstāvīgu profesionālu darbību. Komisija ir solījusies šo priekšlikumu izvērtēt vēlāk un sagatavot atsevišķus likuma grozījumus. Šoreiz komisija to neatbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli par 10.priekšlikumu.

A.Seile.11.priekšlikumu ir iesniedzis ekonomikas ministrs Lujāns. Komisija to atbalstījusi vienprātīgi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 12.priekšlikumu ir sagatavojusi atbildīgā komisija, lai atstātu spēkā 8.panta pašreizējo redakciju.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 13.priekšlikumu ir sagatavojusi deputāte Anna Seile. Arī tas ir sakarā ar amatniecību. Komisija nav atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. Arī 14. - deputātes Annas Seiles sagatavoto priekšlikumu - komisija neatbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 15.priekšlikumu ir sagatavojis ekonomikas ministrs Lujāns. Komisija to ir atbalstījusi daļēji un ir izveidojusi 16. - atbildīgās komisijas priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 17.priekšlikumu ir sagatavojis ekonomikas ministrs Lujāns. Komisija to ir atbalstījusi, redakcionāli precizējusi un ir izveidojusi kā savu priekšlikumu - 19.priekšlikumu.

Daļēji atbalstīts ir arī 18.priekšlikums. Arī tas ir iestrādāts komisijas sagatavotajā 19.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 20.priekšlikums. Arī tas ir sakarā ar būvamatniecību. Iesniegusi deputāte Seile. Komisija neatbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli.

A.Seile. 21.priekšlikumu ir vides ministra vietā sagatavojis reģionālās attīstības un pašvaldības lietu ministrs Andrejs Radzevičs. Komisija priekšlikumu neatbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli.

A.Seile. 22.priekšlikumu ir vides ministra vietā sagatavojis reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Radzevičs. Komisija priekšlikumu neatbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 23.priekšlikums ir par kārtību, kādā saņemami noteikumi būvju un inženierkomunikāciju ierīkošanai un tamlīdzīgu pasākumu veikšanai meliorētajās zemēs. Iesniegusi Zemkopības ministrijas parlamentārā sekretāre Lucauas kundze. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 24.priekšlikumu ir vides ministra vietā iesniedzis reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Radzevičs. Komisija to ir atbalstījusi daļēji un ir iekļāvusi šā priekšlikuma saturu savā priekšlikumā - 26.priekšlikumā.

Daļēji atbalstīts ir arī 25. - ekonomikas ministra Lujāna priekšlikums.

Sēdes vadītāja. Pret 24., 25. un 26.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 27.priekšlikumu sagatavojusi atbildīgā komisija, un tajā ir runa par likuma spēkā stāšanās laiku. Lūdzam atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. Līdz ar to ir izskatīti visi priekšlikumi. Lūdzu balsojumu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret - nav, atturas - 1. Likums “Grozījumi Būvniecības likumā” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par valsts proves uzraudzību””.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Gundars Bērziņš.

G.Bērziņš (Tautas partijas frakcija).

Skatīsim likumprojektu “Grozījumi likumā “Par valsts proves uzraudzību”” (dokuments nr. 2161-b). Uz otro lasījumu ir saņemti trīs priekšlikumi.

1. un 2.priekšlikums ir iekļauti 3. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sagatavotajā priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. Vairāk priekšlikumu nav. Aicinu akceptēt likumprojektu “Grozījumi likumā “Par valsts proves uzraudzību”” otrajā, galīgajā, lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 81, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi likumā “Par valsts proves uzraudzību”” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Papildu protokolu Latvijas Republikas Valdības un Amerikas Savienoto Valstu Valdības 1995.gada 13.janvāra līgumam par ieguldījumu veicināšanu un savstarpēju aizsardzību un Latvijas Republikas Valdības un Amerikas Savienoto Valstu Valdības līguma par ieguldījumu veicināšanu un savstarpēju aizsardzību iztulkojošiem paziņojumiem”. Otrais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāts Igors Solovjovs.

I.Solovjovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Ļoti garš nosaukums. Tātad strādāsim ar dokumentu nr. 2034-b. Ārlietu komisija iesniedza šo likumprojektu izskatīšanai Saeimas sēdē otrajā, galīgajā, lasījumā. Priekšlikumu nav.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 81, pret un atturas - nav. Likums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par invalīdu medicīnisko un sociālo aizsardzību””. Trešais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā - deputāte Jevgenija Stalidzāne.

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu nr.2382. Uz trešo lasījumu par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par invalīdu medicīnisko un sociālo aizsardzību”” ir iesniegti divi priekšlikumi.

1.priekšlikumu iesniegusi labklājības ministre Dagnija Staķe. Šo priekšlikumu komisija daļēji ir atbalstījusi un iestrādājusi 2. - Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret 1. un 2. priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. Vairāk priekšlikumu nav. Komisija nolēma likumprojektu pieņemt trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 76, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi likumā “Par invalīdu medicīnisko un sociālo aizsardzību”” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekta “Grozījumi likumā “Par sabiedriskajām organizācijām un to apvienībām”. Trešais lasījums.

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vārdā - deputāts Šiliņš.

V.Šiliņš (frakcija “Jaunais laiks”).

Godātā priekšsēdētāja! Godātie deputāti! Strādāsim ar likumprojektu “Grozījumi likumā “Par sabiedriskajām organizācijām un to apvienībām”” (dokumenta reģistrācijas nr.138). Trešajam lasījumam saņemti 15 priekšlikumi.

1. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Šiliņš. 2. - deputāta Tolmačova priekšlikums. Komisijā nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret 2.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

V.Šiliņš. 3. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Tas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Šiliņš. 4. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Šiliņš. 5. un 6. - deputāta Tolmačova priekšlikumi - skatāmi saistībā ar 2.priekšlikumu. Nav atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Pret 5. un 6.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

V.Šiliņš. 7. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Šiliņš. 8. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Šiliņš. 9. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Šiliņš. 10. - deputāta Agešina priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Valērijs Agešins.

V.Agešins (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Mēs piedāvājam iestrādāt likumā “Par sabiedriskajām organizācijām un to apvienībām” normu, saskaņā ar kuru par politiskās partijas biedriem var būt 18 gadu vecumu sasniegušie Latvijas pilsoņi, nepilsoņi un arī pastāvīgās uzturēšanās atļauju Latvijā saņēmušie bezvalstnieki, jo mēs neredzam nekāda pamata ierobežot šo cilvēku piedalīšanos sabiedriskajā dzīvē, ja viņi šeit pastāvīgi un oficiāli uzturas.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Ja komisijas vārdā nav nekas piebilstams, lūdzu balsot par 10. - deputāta Agešina priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 23, pret - 57, atturas - 2. Priekšlikums nav atbalstīts.

V.Šiliņš. 11. - deputāta Buzajeva priekšlikums. Komisijā nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Par 11.priekšlikumu deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 21, pret - 64, neviens deputāts neatturas. Priekšlikums nav atbalstīts.

V.Šiliņš. 12. - deputāta Agešina priekšlikums. Komisijā nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Par 12.priekšlikumu deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 20, pret - 65, neviens deputāts neatturas. Priekšlikums nav atbalstīts.

V.Šiliņš. 13. - deputāta Buzajeva priekšlikums. Komisijā nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Par 13.priekšlikumu deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 21, pret - 66, atturas - 1. Priekšlikums nav atbalstīts.

V.Šiliņš. 14. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Par 14.priekšlikumu atklājam debates.

Deputāts Vladimirs Buzajevs.

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamā priekšsēdētājas kundze! Cienījamie kolēģi! Ja mēs pieņemsim šā likuma pantu jaunajā redakcijā, tad partijas biedru sarakstus vajadzēs periodiski iesniegt kā reģistrā - tā, kā agrāk runāja attiecīgajās kompetentajās institūcijās. Formāli tas būtu it kā tāpēc, lai partiju sarakstos atrastu nelojālos nepilsoņus, tomēr patiesībā visi šie cilvēki, kuri ir nolēmuši nodarboties ar politiku, nokļūst policijas uzraudzībā.

Katrai tautai, to skaitā arī īpaši krievu tautai, ir sava sāpe. Krievijas pirmsrevolūcijas parlamentārisma vēsture ir ļoti īsa - sākot ar 1905.gada manifestu un beidzot ar Domes likvidēšanu 1914.gadā, bet vēlāk boļševiku līderis Josifs Staļins pakāpeniski apšāva visus Padomju Savienībā palikušos bijušos partiju biedrus. Pirmie, kurus likvidēja, bija monarhisti, tad sekoja sociālisti - revolucionāri, tā saucamie eseri, viņiem sekoja meņševiki, bet pēc tam pienāca arī VKP(b) biedru kārta.

Personas, kuras ir PCTVL biedri, policisti labi atpazīst visos partijas rīkotajos masu pasākumos, jo policistu smadzenēs un citos informācijas nesējos jau ir iespiedusies PCTVL biedru kartotēka.

Domāju, ka arī, teiksim, Tautas partijas izvirzītajiem ierēdņiem bija nepatīkami, kad “Jaunais laiks” viņus sazīmēja un nežēlīgi izmeta no kabinetiem, neņemot vērā nedz viņu pieredzi, nedz kvalifikāciju, bet pārliecinoši orientējoties tikai pēc partijas piederības. Kurš būs nākamais - grūti pateikt. Paskatīsimies.

Dāmas un kungi! Pretdabiskais sabiedrības sadalījums pilsoņos un nepilsoņos neizbēgami ierobežo demokrātiju ne tikai nepilsoņiem, bet arī pilsoņiem.

Es ticu, ka vēl mūsu, 8.Saeimas deputātu, pilnvaru laikā šī “čūla”, kura izsauc sabiedrības trūdēšanu, tiks izārstēta.

Es lūdzu neatbalstīt šo atbildīgās komisijas priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Ja komisijas vārdā nekas nav piebilstams, tad lūdzu balsot par 14. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 67, pret - 15, atturas - 4. Priekšlikums ir atbalstīts.

V.Šiliņš. 15. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Šiliņš. Līdz ar to visi priekšlikumi ir izskatīti. Es lūdzu atbalstīt likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 67, pret - 1, atturas - 17. Likums “Grozījumi likumā “Par sabiedriskajām organizācijām un to apvienībām”” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Komerclikuma spēkā stāšanās kārtības likumā”. Trešais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Vjačeslavs Stepaņenko.

V.Stepaņenko (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Strādāsim ar likumprojektu “Grozījumi Komerclikuma spēkā stāšanās kārtības likumā” (dokumenta nr.2392).

Uz trešo lasījumu ir saņemti 40 priekšlikumi.

1.priekšlikumu iesniedzis Saeimas Juridiskais birojs. Komisija to atbalstīja.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 2.priekšlikumu iesniedzis Juridiskais birojs. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Pret 2.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. Arī 3.priekšlikumu ir iesniedzis Juridiskais birojs. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 4.priekšlikumu iesniedzis bijušais tieslietu ministrs Aivars Aksenoks. Atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītāja. Pret 4.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 5.priekšlikumu izstrādājusi Juridiskā komisija. Līdz ar to tas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 6.priekšlikumu iesniedzis Saeimas Juridiskais birojs. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Pret 6.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 7.priekšlikumu iesniedzis Saeimas Juridiskais birojs. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 8.priekšlikumu iesniedzis bijušais tieslietu ministrs Aksenoks. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 9.priekšlikumu iesniedzis bijušais tieslietu ministrs Aksenoks. Daļēji atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 10.priekšlikumu izstrādājusi Juridiskā komisija. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 11.priekšlikumu iesniedzis bijušais tieslietu ministrs Aksenoks. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 12.priekšlikums izstrādāts Juridiskajā komisijā. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. Tāpat arī 13.priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 14.priekšlikumu iesniedzis bijušais tieslietu ministrs Aksenoks. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 15. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 16. - bijušā tieslietu ministra Aksenoka priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iestrādāts 17. - Juridiskās komisijas priekšlikumā, kas atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 18.priekšlikumu iesniedzis bijušais tieslietu ministrs Aksenoks. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 19.priekšlikumu iesniedzis Saeimas Juridiskais birojs. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 20. un 21.priekšlikumu iesniedzis bijušais tieslietu ministrs Aksenoks. Komisijā atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 22.priekšlikumu iesniedzis Saeimas Juridiskais birojs. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret 21.priekšlikumu...

V.Stepaņenko. 22.priekšlikumu...

Sēdes vadītāja. Pret 22.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 23.priekšlikumu iesniedzis bijušais tieslietu ministrs Aksenoks. Daļēji atbalstīts un iestrādāts 24. - Juridiskās komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 25.priekšlikumu iesniedzis Saeimas Juridiskais birojs. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 26.priekšlikumu iesniedzis Saeimas Juridiskais birojs. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 27.priekšlikumu iesniedzis bijušais tieslietu ministrs Aksenoks. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 28. - bijušā tieslietu ministra Aksenoka priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 29. un 30. - bijušā tieslietu ministra Aksenoka priekšlikumi. Komisijā atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 31.priekšlikumu iesniedzis bijušais tieslietu ministrs Aksenoks. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. Arī 32.priekšlikumu iesniedzis bijušais tieslietu ministrs Aksenoks. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 33.priekšlikumu iesniedzis Saeimas Juridiskais birojs. Komisija neatbalstīja.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli.

V.Stepaņenko. 34.priekšlikumu iesniedzis finanšu ministrs Spurdziņš. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 35.priekšlikumu iesniedzis finanšu ministrs Spurdziņš. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 36.priekšlikumu iesniedzis Saeimas Juridiskais birojs. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 37.priekšlikumu iesniedzis bijušais tieslietu ministrs Aksenoks. Daļēji atbalstīts un iestrādāts 38. - Juridiskās komisijas priekšlikumā, kas atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 39.priekšlikumu iesniedzis finanšu ministrs Spurdziņš. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. 40. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.Stepaņenko. Līdz ar to izskatīti visi priekšlikumi.

Lūdzu pieņemt likumprojektu “Grozījumi Komerclikuma spēkā stāšanās kārtības likumā” trešajā, galīgajā, lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi Komerclikuma spēkā stāšanās kārtības likumā” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par nodokļiem un nodevām””. Trešais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Gundars Bērziņš.

G.Bērziņš (Tautas partijas frakcija).

Izskatīsim likumprojektu “Grozījumi likumā “Par nodokļiem un nodevām”” (dokuments nr.2399) trešajā lasījumā. Komisijā ir saņemti 25 priekšlikumi.

1.priekšlikumu ir formulējusi Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 2.priekšlikumu ir iesniedzis bijušais finanšu ministrs Dombrovskis. Tas ir atbalstīts un iekļauts 3. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 4.priekšlikumu ir formulējusi Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija, un tas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 5.priekšlikumu ir iesniedzis finanšu ministrs. Arī to komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 6.priekšlikumu ir formulējusi Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija. Tas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 7.priekšlikumu ir iesniedzis bijušais tieslietu ministrs Aksenoka kungs. Tas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 8.priekšlikums ir saistībā ar likumprojektu “Grozījumi likumā “Par nodokļiem un nodevām””. Proti, Saeimā bija iesniegts vēl viens likumprojekts, kurā bija paredzēti atsevišķi nodevu veidi. Šis likumprojekts ir šeit iekļauts kā 8.priekšlikums, un tas ir saistīts ar likumu “Grozījumi likumā “Par valsts proves uzraudzību””, kuru mēs nupat pieņēmām.

Aicinu atbalstīt 8.priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 9. - bijušā finanšu ministra Dombrovska priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 10. - bijušā finanšu ministra Dombrovska priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 11. - bijušā finanšu ministra Dombrovska priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 12. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 13. - bijušā finanšu ministra Dombrovska priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 14. - bijušā finanšu ministra priekšlikums. Tas ir atbalstīts un iekļauts 15. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 16. - bijušā finanšu ministra Dombrovska priekšlikums. Tas ir atbalstīts komisijā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 17. - bijušā finanšu ministra Dombrovska priekšlikums. Ir atbalstīts komisijā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 18. - bijušā finanšu ministra Dombrovska priekšlikums. Komisijā tas ir guvis atbalstu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 19. - Budžeta un finanšu (nodokļu) priekšlikums. Arī tas komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. Par likuma stāšanos spēkā ir 20. - bijušā finanšu ministra Dombrovska priekšlikums. Komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 21. - bijušā finanšu ministra Dombrovska priekšlikums. Komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 22. priekšlikumu ir formulējusi Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija. Tas arī ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 23. priekšlikumu ir formulējis bijušais tieslietu ministrs Aksenoks. Tas ir iekļauts 25.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 24. - bijušā finanšu ministra Dombrovska priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 25.priekšlikumu ir formulējusi Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija. Tas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. Aicinu balsot par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par nodokļiem un nodevām”” trešajā, galīgajā, lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi likumā “Par nodokļiem un nodevām”” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Latvijas Republikas valdības un Japānas valdības līgumu par Japānas valdības piešķirto neatmaksājamo tehnisko palīdzību Latvijai kultūras jomā - Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīvam dokumentu saglabāšanas iekārtu iegādei”. Otrais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Sarmīte Ķikuste.

S.Ķikuste (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamā priekšsēdētāj! Godātie kolēģi! Ārlietu komisija savā sēdē izskatīja minēto likumprojektu, ar kuru tiek pieņemts un apstiprināts 2003.gada 20.novembrī parakstītais Latvijas Republikas valdības un Japānas valdības līgums par Japānas valdības piešķirto neatmaksājamo tehnisko palīdzību Latvijai kultūras jomā. Otrajam lasījumam priekšlikumi netika saņemti.

Lūdzu kolēģus atbalstīt minēto likumprojektu otrajā, galīgajā, lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret un atturas - nav. Likums pieņemts. Paldies.

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Epidemioloģiskās drošības likumā”. Pirmais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā - deputāte Jevgenija Stalidzāne.

 

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu nr.2200 - ar likumprojektu “Grozījumi Epidemioloģiskās drošības likumā”. Likumprojekts atspoguļo terminu “epidemioloģiskā uzraudzība” un “pretepidēmijas pasākumi” saskaņošanu ar Eiropas Parlamenta un Padomes lēmumiem, kā arī termina “epidemiologs” saskaņošanu ar ārstu specialitāšu sarakstu, nosakot, ka epidemiologs ir persona ar augstāko medicīnisko izglītību.

Likumprojekts paredz izslēgt šobrīd likumā noteikto Valsts sanitārās inspekcijas un Sabiedrības veselības aģentūras padotību. Likumprojekts paredz arī svītrot vairākas Sabiedrības veselības aģentūrai noteiktās funkcijas, jo tās ir atrunātas Sabiedrības veselības aģentūras nolikumā. Ir arī paredzēts dot uzdevumu Ministru kabinetam pieņemt atsevišķus noteikumus, kas pašreiz ir pieņemti ar Veselības ministrijas rīkojumu, bet kas pēc būtības ir uzskatāmi par ārējiem normatīvajiem aktiem. Ir arī papildināti un precizēti likumā lietotie termini. Likumprojektā ir noteikta arī kompetenču sadale pārtikas aprites uzraudzības un kontroles jomā starp Pārtikas un veterināro dienestu un Valsts sanitāro inspekciju.

Komisija, izskatījusi šos iesniegtos likuma grozījumus, atzīst, ka likumprojekts ir jāatzīst par steidzamu un jāpieņem pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 70, pret un atturas - nav. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 79, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un laiku likumprojekta izskatīšanai otrajā lasījumā!

J.Stalidzāne. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 5.aprīlis, un likumprojekta izskatīšanas laiks - 22.aprīlis.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 5.aprīlis, izskatīšanas laiks - 22.aprīļa sēde. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Publisko izklaides un svētku pasākumu drošības likums”. Pirmais lasījums.

Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vārdā - deputāts Augusts Brigmanis.

A.Brigmanis (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Godājamie deputāti! Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija aicina pieņemt pirmajā lasījumā likumprojektu “Publisko izklaides un svētku pasākumu drošības likums”.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates.

Deputāts Vladimirs Buzajevs.

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamā priekšsēdētājas kundze! Cienījamie kolēģi! Šāda likuma pieņemšanas nepieciešamība ir absolūti neizprotama. Mēs bez šāda likuma mierīgi dzīvojam jau 15 gadus un - lai dod Dievs! - nodzīvosim vēl tikpat ilgi. Mierīgi eksistēja bez tā arī pirmā jeb pirmskara Latvijas Republika. Vai tad mums visu šo laiku nebija ielu svētku? Bija! Un vēl kādi! Pietiek tikai atcerēties Rīgas 800 gadu svinēšanu, kuru spīdoši sarīkoja Rīgas Dome Gundara Bojāra darbības laikā, kaut gan sagatavošanās pamats šiem svētkiem tika likts jau Andra Bērziņa un Andra Ārgaļa laikos. Vai tad šādu svētku rīkošana ne ar ko netiek regulēta? Bez šaubām, tā tiek regulēta ar atbilstošām instrukcijām un ar pašvaldību noteikumiem.

Dāmas un kungi! Šis likumprojekts ir tapis jau Repšes darbības laikā, un tāpat kā visi tā laika likumdošanas akti, arī tas ir caurstrāvots ar neuzticēšanos un naidīgumu pret pašvaldībām.

Ja šī iepriekšējā valdība būtu pastāvējusi vēl gadu, tad pašvaldības pat nevarētu nošķaudīties bez atbildīgās ministrijas atļaujas.

Šo neuzticēšanos var saprast. Partija “Jaunais laiks” tika izveidota kā īslaicīgs projekts, lai piedalītos tieši parlamenta vēlēšanās, tāpēc pašvaldību līmenī šai partijai nav pārstāvības.

Taču kādu iemeslu dēļ, piemēram, Tautas partijai, vajadzētu atbalstīt šo likumprojektu? Ja mēs palūkosimies kartē, tad redzēsim, ka oranžā krāsa dominē visā valstī. Jocīgi, bet šajā likumprojektā tiek paredzēta sarežģīta svētku rīkošanas licencēšanas sistēma. Šāda sistēma ir tiešs kukuļņemšanas un korupcijas avots.

Kad mēs izskatījām šo likumprojektu Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā, tad atbalstījām to bez jebkāda entuziasma, nosakot ārkārtīgi ilgu grozījumu iesniegšanas termiņu. Tika arī noskaidrots, ka likumprojekta autori nav veikuši nekādas konsultācijas ar sabiedriskajām organizācijām un firmu pārstāvjiem, kuras organizē svētku pasākumus. Man drīzāk liekas, ka kāds LU Juridiskās fakultātes students par to ir izstrādājis savu diplomdarbu, bet mēs šeit Saeimā - komisijās un sēdēs - dziļā nopietnībā apspriežam šo juridiskās domes neiznēsāto augli.

PCTVL frakcija neredz nekādu nepieciešamību reanimēt nedzīvu dzimušu bērnu un piedāvājam neatbalstīt šo likumprojektu.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams?

A.Brigmanis. Jā, cienījamie kolēģi! Šeit bija debates un diskusijas, un komisija tiešām noteica diezgan ilgu priekšlikumu iesniegšanas laiku otrajam lasījumam - 4.jūniju, taču konceptuāli šis likumprojekts ir atbalstāms.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 73, pret - 6, atturas - 5. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Un par priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam tiek noteikts 4.jūnijs. Vai ir kādi citi priekšlikumi? Citu priekšlikumu nav. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā”. Pirmais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā - deputāte Jevgenija Stalidzāne.

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu nr.2040. Tātad šis likumprojekts attiecas galvenokārt uz sociālo pakalpojumu administrēšanas plānoto izmaksu samazināšanu un vienkāršošanu, kas radīs netiešu pozitīvu ietekmi arī kopumā uz sociālo pakalpojumu kvalitāti.

Likumprojekta īstenošana neradīs izmaiņas pieņemtā budžeta izdevumos vai ieņēmumos un nebūs nepieciešami iepriekš plānotie, bet faktiski nepiešķirtie papildu resursi Valsts sociālās palīdzības fonda reorganizēšanai par Valsts sociālo pakalpojumu aģentūru un jaunas institūcijas - Valsts sociālo pakalpojumu kvalitātes kontroles inspekcijas - izveidei.

Turklāt šajā likumprojektā tiek izvirzīts arī jautājums par to, vai ir nepieciešama šī sociālo darbinieku sertifikācija, ja par normu tiek pieņemts fakts, ka šiem sociālajiem darbiniekiem ir jābūt ar speciālo izglītību.

Tāpēc arī komisija, izskatot šo likumprojektu saprata, ka pie likumprojekta būs vēl diezgan daudz jāstrādā, bet likumprojekts tomēr ir pieņemams pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Likumprojekts “Grozījumi Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā” pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

J.Stalidzāne. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 16.aprīlis.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 16.aprīlis. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Ieroču aprites likumā”. Otrais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Juris Dalbiņš.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Kolēģi! Strādāsim ar dokumentu nr. 2379 - likumprojektu “Grozījumi Ieroču aprites likumā”.

Kopumā par likumprojektu otrajam lasījumam ir saņemti 5 priekšlikumi, kas tika izskatīti Aizsardzības un iekšlietu komisijas 24.marta sēdē.

1.priekšlikumu iesniedzis bijušais aizsardzības ministrs Ģirts-Valdis Kristovskis. Komisija priekšlikumu atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Dalbiņš. 2.priekšlikumu iesniedzis 8.Saeimas deputāts Buzajeva kungs. Komisija priekšlikumu noraidījusi.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates.

Deputāts Vladimirs Buzajevs.

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamā priekšsēdētājas kundze! Cienījamie kolēģi! 1.maijā Latvija iestāsies Eiropas Savienībā, bet šodien mēs jau esam NATO. Formāli mēs esam eiropieši - valsts, kuras iedzīvotāji ietilpst tā saucamajā zelta miljardā, bet faktiski mūsu valsts kā bija pēdējais rasistisko ideju perēklis Eiropā, tā arī palika. Par šādiem neofītiem krievi mēdz teikt: “S sukonnim rilom, da v kalašnij rjad.” Latvisku ekvivalentu man atrast neizdevās, bet šā izteiciena jēga ir šāda: ja neatbilsti pat viszemākajiem kritērijiem, nevajadzētu līst pieklājīgā sabiedrībā.

Nesen, atrodoties Vācijā, Sandra Kalniete pastāstīja par latviešu tautas īpašo vēsturi un sāpi, kas noveda pie ievērojama starptautiska skandāla. Šodien apspriežamais likuma pants ir kārtējā sērija no tās pašas “ziepju operas”. Ja mēs atstāsim šo pantu bez izmaiņām, tad vēlreiz apstiprināsim to, ka pilsoņi ir nolikti ar pusautomātiskajiem ieročiem medīt nepilsoņus, kuri ir apbruņoti tikai ar gāzes pistolēm vai, labākajā gadījumā, ar mednieku bisēm.

Krievu skolēni baltos krekliņos ar uzrakstu “Rokas nost no mūsu skolām!”, neskaitot visu pārējo, ir ideāli mērķi, it īpaši ņemot vērā to, ka puse no viņiem ir tie paši nepilsoņi, kaut gan viņi visi ir piedzimuši Latvijā.

Tieši līdzīgi likuma panti, kuru ir milzumliels daudzums, kļūst par bāzi Gardas kunga un viņa līdzgaitnieku cilvēknīdēju idejām, bet deputāti, kuri nevēlas šos likums mainīt, var droši pieskaitīt sevi pie Gardas “meitenēm” vai iestāties “Klubā - 415”. Tā ir pilnīga analoģija ar senās Grieķijas valsti Spartu, kas pastāvēja pirms 2500 gadiem. Toreiz apbruņoti spartiešu jaunieši, lai saņemtu pilngadības iniciāciju, rīkoja neapbruņotu helotu medības.

Es piedāvāju atsaukt šīs vergturu sabiedriskās iekārtas paliekas un nepilsoņus pielīdzināt pilsoņiem attiecībā uz tiesībām nēsāt ieročus.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Cienījamais deputāta kungs! Sandrai Kalnietei ar šo priekšlikumu nav nekāda sakara! Un ne krievu, ne latviešu skolēniem, ne arī kādu citu tautību skolēniem Latvijā nekas nedraud.

Lūdzu deputātus balsot par 2. - deputāta Buzajeva priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 22, pret - 64, neviens neatturas. Priekšlikums nav atbalstīts.

J.Dalbiņš. 3.priekšlikums. Iesniedzis Saeimas deputāts Buzajeva kungs. Komisija priekšlikumu noraidījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu par 3.priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 19, pret - 65, neviens neatturas. Priekšlikums nav atbalstīts.

J.Dalbiņš. 4.priekšlikums. Iesniedzis Saeimas deputāts Buzajeva kungs. Komisija priekšlikumu noraidījusi.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates.

Deputāts Nikolajs Kabanovs. Aicinu deputātus runāt par konkrēto priekšlikumu.

N.Kabanovs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamie kolēģi! Es domāju, ka apspriežamais likumprojekts pirmām kārtām regulē vienu no privātās uzņēmējdarbības veidiem - tās pašas privātās uzņēmējdarbības, kuras brīvība un pieejamība kalpo par tirgus sabiedrības stūrakmeni. Es domāju, ka šis nepamatotais aizliegums gandrīz pusei krievvalodīgās kopienas pārstāvju nodarboties ar šādu vai tādu citu uzņēmējdarbības veidu negūs izpratni Eiropā.

Īpaši nepamatots šis aizliegums izskatās tad, ja ņem vērā faktu, ka krievu iedzīvotāji ir gandrīz pilnīgi izstumti no valsts struktūrvienībām.

Gribētos atzīmēt arī, ka politisko demagogu iecienīto argumentu: “Naturalizējieties un jūs atrisināsiet visas problēmas!” šajā gadījumā ir grūti pielietot, jo tradicionāli ar ieroču biznesu nodarbojas bijušie militāristi vai visādā veidā virsnieki. Taču šo personu lokam uz mūžu Latvijā ir liegtas tiesības naturalizēties. Šos cilvēkus, kuri pauž gatavību saglabāt lojalitāti pret Latvijas valsti, it kā apzināti piespiež iesaistīties kriminālajās struktūrās.

Vēl vairāk! Likumā praktiski ir ierakstīts, ka ar ieroču tirdzniecību ir aizliegts nodarboties nepilsoņiem un kriminālo grupējumu biedriem. Faktiski tas ir tiešs aicinājums: “Ja tu esi nepilsonis un bijušais virsnieks, tad iestājies kādā bandītu grupējumā, un tur tu atradīsi pielietojumu savām profesionālajām iemaņām.”

Dāmas un kungi! Jūs visi taču zināt, ka mūsu sabiedrotajiem, amerikāņiem, ir tāds teiciens, ka revolveris cilvēku līdztiesību palielina...

Es domāju, ka šajā redakcijā šis likumprojekts nav vērsts uz dažādu cilvēku kategoriju līdztiesību, un tāpēc es ceru, ka jūs nepieņemsiet šo kļūdaino lēmumu.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Deputāts Kārlis Šadurskis.

K.Šadurskis (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie kolēģi un deputāt Radzevič, kurš diemžēl godu ir zaudējis! Es gribu aicināt nejaukt dažādas lietas. Viena lieta ir ierobežojumi ieroču tirdzniecībā pilsoņiem un nepilsoņiem, bet tikko iepriekšējā deputāta šajā runā izskanēja krievvalodīgo tiesības.

Godātie kolēģi! Vai tiešām jūs uzskatāt, ka krievs nav spējīgs iemācīties latviešu valodu? Man tiešām negribētos dzirdēt šādas lietas no Saeimas tribīnes. Šeit ir runa tikai par pilsonību - par attieksmi pret Latvijas valsti, nevis par tautību, nevis par valodas prasmi. Nejauksim taču vienmēr klāt šīs lietas!

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Deputāts Vladimirs Buzajevs. Es atgādinu, ka mēs pašlaik apspriežam 4. - Buzajeva priekšlikumu. Lūdzu deputātus runāt par konkrēto priekšlikumu!

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Nevaru piekrist Šadurska kunga teiktajam, jo visos šajos ierobežojumos, arī ieroču tirdzniecības ierobežojumos nepilsoņiem, arī pilsonības ierobežojumos, arī tā saucamajā skolu izglītības reformā - tajās visās ir vienādas rasisma pazīmes, un valstī visas krievu kopienas tiesiskais stāvoklis neatbilst elementāras demokrātijas prasībām.

Lūdzu tomēr atbalstīt manu priekšlikumu, jo pirmais solis pareizā virzienā tomēr ir solis.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Nav nekas piebilstams? Lūdzu deputātus balsot par 4. - deputāta Buzajeva priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 20, pret - 62, neviens deputāts neatturas. Priekšlikums nav atbalstīts.

J.Dalbiņš. 5.priekšlikums. Iesniedzis bijušais aizsardzības ministrs Kristovska kungs. Komisija priekšlikumu atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Dalbiņš. Līdz ar to visi iesniegtie priekšlikumi izskatīti.

Komisijas vārdā aicinu pieņemt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 70, pret - 7, atturas - 4. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

J.Dalbiņš. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 8.aprīlis.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 8.aprīlis. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Latvijas Kriminālprocesa kodeksā”. Otrais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Juris Dalbiņš.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Strādājam ar likumprojektu, kura reģistrācijas numurs 591. Likumprojekta otrajam lasījumam saņemti deviņi priekšlikumi, kas izskatīti Aizsardzības un iekšlietu komisijas 24.marta sēdē.

1.priekšlikums. Iesniedzis Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs Šēnberga kungs. Komisija priekšlikumu noraida.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Dalbiņš. 2.priekšlikums. Iesniedzis Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs Šēnberga kungs. Komisija priekšlikumu noraidījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Dalbiņš. 3.priekšlikums. Iesniedzis Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs Šēnberga kungs. Komisija priekšlikumu noraidījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Dalbiņš. 4.priekšlikums. Iesniegusi Aizsardzības un iekšlietu komisija. Lūdzu atbalstīt komisijas priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Dalbiņš. 5.priekšlikums. Iesniedzis Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs Šēnberga kungs. Komisija priekšlikumu noraidījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Dalbiņš. 6.priekšlikums - Tieslietu ministrijas parlamentārā sekretāra Šēnberga kunga priekšlikums. Komisija priekšlikumu noraidījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Dalbiņš. 7.priekšlikums - Aizsardzības un iekšlietu komisijas priekšlikums. Lūdzu atbalstīt komisijas priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Dalbiņš. 8.priekšlikums. Iesniedzis bijušais tieslietu ministrs Aksenoka kungs. Priekšlikums atbalstīts, iekļauts Aizsardzības un iekšlietu komisijas iesniegtajā 9.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Dalbiņš. Līdz ar to visi iesniegtie priekšlikumi ir izskatīti.

Komisijas vārdā aicinu pieņemt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

J.Dalbiņš. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 8.aprīlis.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 8.aprīlis. Paldies.

Nākošais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Alkoholisko dzērienu aprites likums”. Otrais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Dzintars Zaķis.

Dz.Zaķis (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamā priekšsēdētāj! Godājamie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu nr.2381. Tas ir likumprojekts “Alkoholisko dzērienu aprites likums”.

1.priekšlikums. Iesniedzis deputāts Pēteris Kalniņš. Komisijas viedoklis - neatbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli par 1.priekšlikumu.

Dz.Zaķis. 2.priekšlikums - Zemkopības ministrijas parlamentārās sekretāres Lucauas kundzes priekšlikums. Ir daļēji atbalstīts un iekļauts 21.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates.

Deputāts Andrejs Naglis.

A.Naglis (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Augsti godātais Prezidij! Godātie deputāti! Izskatot Alkoholisko dzērienu aprites likuma projektu, man rodas neskaidrība sakarā ar to, ka tad, kad mēs pirms pāris mēnešiem izskatījām likumprojektu “Alkoholisko dzērienu aprites likums”, tika nobalsots par to, ka alus ir alkoholiskais dzēriens, taču tagad, izskatot otrā lasījumā šo likumprojektu, alum atkal tiek dota kaut kāda privileģēta vieta šajos jautājumos. Piemēram, tagad mēs izskatām 2.priekšlikumu, un tajā ir paredzēts, ka 5.panta pirmajā un septītajā daļā, 6.panta pirmās daļas 2., 3. un 5.punktā un sestajā daļā noteiktie ierobežojumi neattiecas uz alu. Mums rodas šajā sakarā jautājums. Mēs pirms pāris mēnešiem nobalsojām par to, ka tas ir alkoholiskais dzēriens, taču šodien mēs atkal izņemam ārā šo normu un runājam pavisam citu valodu. Man te pilnīga neskaidrība rodas!

Arī tad, kad deputāts Zaķis vadīja darba grupu, es šo jautājumu izvirzīju un arī šis jautājums tika skatīts.

Kāpēc šodien mēs atkal mainām to nostāju? Tas man nav pieņemams, un es nevaru atbalstīt šādu priekšlikumu. Arī tālāk, 3.priekšlikumā, redzam, ka šie ierobežojumi neattiecas uz alu.

Balstoties uz to, ka alus ir alkoholiskais dzēriens, es iesniedzu vairākus savus priekšlikumus, lai tik tiešām šis jautājums tiktu atrisināts. Nevar taču atsevišķi alum dot kaut kādas licences! Kāpēc mēs tagad runājam par alu un sakām, ka attiecībā uz alu it kā ir kaut kāda īpaša licence, bet tajā pašā laikā vīnam, šampanietim, balzamam ir cita licence? Es uzskatu, ka vienalga, vai tas ir balzams vai vīns, vai šampanietis, vai alus, licencēm ir jābūt vienādām.

Šie priekšlikumi, manuprāt, nav atbalstāmi.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Lūdzu! Deputāts Dzintars Zaķis.

Dz.Zaķis. Redziet, kolēģi! Komisijā darbs galvenokārt vērsts uz to, lai atrastu kompromisu starp tiem priekšlikumiem, kas ir saņemti gan no valdības, gan arī no deputātiem. Šis arī bija tas kompromiss, kuru mēs atradām un kurš nāk par labu alus ražotājiem. Divi punkti tiek atbalstīti... Ja jūs ieskatīsieties 6.pantā, tad redzēsiet, ka 6.panta 2. un 3.punkts ir divi punkti, kuri neattiecas uz alus tirdzniecību.

Šāds bija tas kompromiss. Jūsu balsojums noteiks, vai šis kompromiss būs vai nebūs spēkā. Paldies.

(Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par 2.priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 48, pret - 28, atturas - 6. Priekšlikums nav atbalstīts... Priekšlikums ir atbalstīts. Es atvainojos!

Dz.Zaķis. 3.priekšlikums ir pēc būtības par šo pašu tēmu, respektīvi, ietilpst kompromisā. Ir runa par to, ka 5.panta pirmā daļa neattiecas uz alu. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav. Deputātiem ir iebildumi? (Starpsauciens: “Balsot!”) Deputāti lūdz balsojumu par 3. - Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 53, pret - 26, atturas - 1. Priekšlikums ir atbalstīts.

Dz.Zaķis. 2.punktā nobalsotais variants jebkurā gadījumā jau paredzēja šo pašu normu.

Tālāk. 4. - deputāta Nagļa priekšlikums. Komisijas viedoklis - neatbalstīt. Šeit runa ir par to, ka ir atsevišķa licence - tikai alus mazumtirdzniecības licence. Iepriekš tāda nav bijusi. Tagad tāda ir paredzēta Finanšu ministrijas koncepcijā. Loģisks un likumsakarīgs priekšlikums.

Tāpēc komisija iesaka neatbalstīt Nagļa kunga priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi pret 4.priekšlikumu? (Starpsauciens: “Balsot!”) Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 4, pret - 72, atturas - 11. Priekšlikums nav atbalstīts.

Dz.Zaķis. 5. - deputāta Nagļa priekšlikums. Komisijas viedoklis - neatbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 6. - deputātu Urbanoviča un Agešina priekšlikums. Priekšlikums paredz atļaut tirgot alkoholu arī specializētajos autoveikalos. Komisijas viedoklis - neatbalstīt. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu par 6.priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 14, pret - 58, atturas - 6. Priekšlikums nav atbalstīts.

Dz.Zaķis. 7. - deputātu Tolmačova, Urbanoviča un Agešina priekšlikums. Tas paredz izslēgt to pantu, kurš šobrīd aizliedz alkohola tirdzniecību tirgus teritorijās. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

(Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu par 7.priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 54, pret - 23, atturas - 3. Priekšlikums ir atbalstīts.

Dz.Zaķis. Tālāk seko priekšlikumi par 6.panta 6.punktu, kas ierobežo laiku, kurā drīkst tirgot alkoholu.

Tātad 8. - deputāta Pētera Kalniņa priekšlikums. Komisijas viedoklis - neatbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli par 8.priekšlikumu.

Dz.Zaķis. 9. - deputātu Urbanoviča un Agešina priekšlikums. Komisijas viedoklis - neatbalstīt. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu par 9.priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 17, pret - 60, atturas - 1. Priekšlikums nav atbalstīts.

Dz.Zaķis. 10. - Zemkopības ministrijas parlamentārās sekretāres Lucauas kundzes priekšlikums. Komisijas viedoklis - neatbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav? (Starpsauciens: “Jābalso!”) Deputāti lūdz balsojumu par 10.priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 18, pret - 49, atturas - 10. Priekšlikums nav atbalstīts.

Dz.Zaķis. 11. - deputāta Tolmačova priekšlikums. Komisijas viedoklis - neatbalstīt. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu par 11.priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 15, pret - 62, atturas - 3. Priekšlikums nav atbalstīts.

Dz.Zaķis. 12. - deputāta Kalniņa, Tolmačova, Urbanoviča un Agešina priekšlikums. Tas paredz izslēgt 6.panta pirmās daļas 7.punktu. Šajā punktā ir teikts, ka nedrīkst veikt degvielas uzpildes stacijās alkohola tirdzniecību izlejamā veidā, respektīvi, tirgot alkoholu kafejnīcās, kuras atrodas degvielas uzpildes staciju teritorijā esošās telpās. Komisija nolēma atbalstīt šo priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 12.priekšlikumu.

Dz.Zaķis. 13. - deputāta Pētera Kalniņa un Zemkopības ministrijas parlamentārās sekretāres Lucauas kundzes priekšlikums. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 14. - deputāta Kalniņa priekšlikums, un 15. - deputātu Tolmačova, Urbanoviča un Agešina priekšlikums. Tie ir apkopoti 16. - atbildīgās komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 17. - Zemkopības ministrijas parlamentārās sekretāres Lucauas kundzes priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli.

Dz.Zaķis. 18. - deputātu Urbanoviča un Agešina priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli par 18.priekšlikumu.

Dz.Zaķis. 19. - deputātu Nagļa un Kalniņa priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli par 19.priekšlikumu.

Dz.Zaķis. 20. - deputātu Urbanoviča un Agešina priekšlikums. Daļēji atbalstīts, iekļauts 21. - atbildīgās komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 22. - deputāta Strazdiņa priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Jānis Strazdiņš.

J.Strazdiņš (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāj! Godātie kolēģi! Strādājot pašvaldībās, mums bija ļoti lielas problēmas tajās situācijās, kad, teiksim, kaut kādu iemeslu dēļ pašvaldības savlaicīgi nebija Akcizēto preču pārvaldei atbildējušas jautājumā par atļaušanu tajā vai citā vietā tirgot alkoholiskos dzērienus. Un tās vietas saņēma šīs atļaujas. Bieži tās vietas vispār pat neeksistēja, jo no Rīgas, piemēram, no Finanšu ministrijas, vispār nav iespējams pārbaudīt, kur kas notiek tirdzniecībā ar alkoholiskajiem dzērieniem. Un tas process ir galīgi automātisks, tas ir, galīgi formāls. Un būtībā tas ir bīstams, jo alkoholiskie dzērieni kā prece savā būtībā ir bīstami, tie rada atkarību un citas problēmas, arī noziedzību. Un ļoti cieš apkārtējie iedzīvotāji, ja šīs tirdzniecības vietas ir pārāk tuvu pie apdzīvotām vietām vai ja ir negodīgi tirgotāji, kas jau citās lietās ir, tā teikt, sevi slikti rekomendējuši. Un tādā veidā, bez pašvaldības kontroles saņemot atļauju tirgot alkoholiskos dzērienus, pašām pašvaldībām tiek nodarīts ļoti liels ļaunums. Un būtībā par sekām maksā atkal pašvaldības vai ģimenes un beigās arī valsts ar saviem cietumiem un savām neatliekamās ārstniecības iestādēm, kur jāsniedz cietušajiem palīdzība un pēc tam arī jāveic viņu rehabilitācija. Tā ka tik vieglprātīgi izturēties pret atļauju saņemšanu, un, tā teikt, izslēgt pašvaldības no spēles - tas nebūtu pareizi.

Tāpēc es ļoti lūdzu padomāt par mūsu priekšlikumu, kas ir saņemts arī no pašvaldībām, arī no Rīgas Domes, un no Latvijas Pašvaldību savienības. Un tā vienkārši, automātiski šoreiz pakļauties ierēdņu ieteikumiem - to es jums ļoti neieteiktu. Es aicinu ļoti nopietni pārdomāt šā punkta būtību. Tāpat šis punkts, mūsu priekšlikums, paredz piešķirt pašvaldībām lielāku lomu, ļaujot tām noņemt atļaujas tirgot tajā vai citā vietā. Taču diemžēl to tiesības ierobežo Uzņēmējdarbības likums, jo tā skaitās iejaukšanās uzņēmējdarbībā. Bet atkal ir šis izņēmums - šā alkohola dziļākā būtība un šīs sekas, ko tas rada.

Tāpēc es ļoti lūdzu atbalstīt mūsu izvirzīto priekšlikumu!

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Ja komisijas vārdā nekas nav piebilstams, lūdzu balsot par 22. - deputāta Jāņa Strazdiņa priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 13, pret - 55, atturas - 18. Priekšlikums nav atbalstīts.

Dz.Zaķis. 23. un 24.priekšlikums ir iestrādāti 25. - atbildīgās komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates par 23. - deputāta Nagļa priekšlikumu.

A.Naglis (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Godātie deputāti! Manā priekšlikumā ir runa par alkoholisko dzērienu izgatavošanas (ražošanas) un uzglabāšanas nosacījumiem. Es ierosinu ar savu priekšlikumu izslēgt 9.panta pirmajā daļā vārdus “vai citu raudzētu dzērienu izgatavošanu”, tas ir, kā pantā skan: “Alkoholisko dzērienu ražošana mājas apstākļos (izņemot alus, vīna vai citu raudzētu dzērienu izgatavošanu)...”

Ko nozīmē vārdi “citu raudzētu dzērienu izgatavošana”? Ja mēs šo normu atstājam šādā veidā, tad ir droši un labi saprotams, ka ražošana var notikt, tāpat kā tā pašreiz notiek laukos un pilsētās tā saucamajās “točkās”. Tur var visādus draņķus ražot, mēs ar šādu normu to atļaujam. Tas, ko komisijā ir tālāk iestrādājusi, ka “alkoholisko dzērienu ražošana mājas apstākļos (izņemot alus, vīna vai citu likuma “Par akcīzes nodokli” 3.panta ceturtās daļas 1.punktā minēto raudzēto dzērienu izgatavošanu)...” Ja es sameklētu šo likumu “Par akcīzes nodokli” un skatītos tā 3.pantu, tad redzētu, ka tur ir pavisam kas cits rakstīts un ka tur nav nekas tamlīdzīgs minēts. Jo tur tā skan, ka ceturtajā daļā... “Ar nodokli apliekamais objekts”. Tur ir 3.pants, un tur ceturtajā daļā ir minēta “kafija, malta vai nemalta, grauzdēta vai negrauzdēta, ar kofeīnu vai bez tā”, kura tiek klasificēta pēc Latvijas Kombinētās nomenklatūras. Tur attiecīgi preču pozīcijas ir nosauktas. Kāpēc mums vajadzētu šajā likumā iestrādāt tādas normas, kam mēs paši, kā saka, nevaram sameklēt šo normu skaidrojumu? Un vēl minam tur kaut kādus kodējumus un tamlīdzīgi.

Es domāju, ka mums šajā pantā ir tiešām jāskatās uzmanīgi, bet nevajadzīgo vajag izsvītrot. Un es ierosinu, lai mēs citur raudzētu dzērienu izgatavošanu izmetam ārā, un tad pants būs ļoti labi saprotams un skaidrs.

Lūdzu atbalstīt manu priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams?... Es atvainojos! Mēs turpinām debates, un debatēs ir pieteikusies deputāte Anna Seile.

 

A.Seile (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie deputāti! Ja mēs atbalstīsim Andreja Nagļa priekšlikumu, tad Kurzemē vairs nevarēs gatavot ne skābputru, ne kvasu. Arī tie ir raudzēti dzērieni. Šeit nav teikts, ka tiem ir jābūt alkoholiskajiem dzērieniem. Un tāpēc šis izņēmums ir paredzēts attiecībā uz raudzētiem dzērieniem.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Lūdzu, vārds deputātam Dzintaram Zaķim.

Dz.Zaķis. Kolēģi, šeit tā situācija ir tāda. Tātad likuma “Par akcīzes nodokli” 3.panta ceturtās daļas 1.punkts precīzi pasaka, kuri ir tie raudzētie dzērieni, kas nav vīnogu vīns, jo vīnogu vīns ir tas, ko direktīva nosauc vārdā. Un šajā likumā, šajā punktā ir pateikts, kuri ir tie dzērieni.

Nagļa kunga vēlme izslēgt tā saucamās brāgas ir loģiska, bet šādā formulējumā tas šo problēmu atrisina. Tāpēc es lūdzu atbalstīt komisijas formulējumu. Jā, es aicinu atbalstīt komisijas formulējumu!

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir nepieciešams balsojums? Lūdzu deputātus balsot par 23. - deputāta Nagļa priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 2, pret - 70, atturas - 6. Priekšlikums nav atbalstīts.

Pret 24. un 25.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 26. ir deputāta Nagļa priekšlikums par šo pašu tēmu. Komisijas viedoklis - neatbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 27. ir deputātu Urbanoviča un Agešina priekšlikums. Tas ir daļēji atbalstīts un iestrādāts atbildīgās komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret 27. un 28.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 29. ir deputātu Urbanoviča un Agešina priekšlikums. Komisijas viedoklis - neatbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 30. ir deputāta Tolmačova priekšlikums. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 31. ir deputāta Nagļa priekšlikums. Komisijas viedoklis - neatbalstīt.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Andrejs Naglis.

A.Naglis (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Godātie deputāti! Izskatot 31.priekšlikumu, kurš skar alkoholisko dzērienu reklāmas ierobežojumus, redzam, ka 6.punktā ir teikts: “Mudināt uz pārmērīgu alkohola patēriņu vai negatīvi atspoguļot atturību vai mērenību alkohola lietošanā”.

Es savā priekšlikumā iesaku izslēgt vārdu “pārmērīgu”. Ja šodien mēs padomāsim par tādu terminu kā “pārmērīgs”, par to, cik daudz vajag cilvēkam, tad jājautā: kāds ir tas mērs, ar kuru mēs mērīsim apreibināšanos: vai kilogramos? Gramos? Vai metros? Vai laika mērvienībās - sekundēs, un tamlīdzīgi. Ko nozīmē vārds “pārmērīgi”? Varbūt vienam otram tas ir saprotams tā, ka pārmērīgi kāds ir lietojis alkoholiskos dzērienus tad, ja guļ ietves malā vai grāvmalē. Tā būtu pārmērība.

Bet mums arī nav tāda izskaidrojuma, ko nozīmē vārds “pārmērība”, tāpēc es domāju, ka šinī 11.panta 6.punktā tīri labi skanētu vārdi: “Mudināt uz alkohola patēriņu vai negatīvi atspoguļot atturību vai mērenību alkohola lietošanā”, lai gan vārdu “mērenība” arī var visādi traktēt, jo tādu mērenību alkohola lietošanā es nesaskatu.

Es vairākus gadus esmu atturībnieks un nevaru saprast, kāds tad mērs mums būtu vajadzīgs, lai kaut kā mēreni vai pārmērīgi lietotu alkoholu. Padomāsim vismaz par šo termiņu un tad jau... Es domāju, ja es jebkuram paprasīšu, ko tad kurš saprot ar šo vārdu “pārmērīgi”... Vai Pēteris vai Jānis var pateikt, kad man tas mērs ir pilns? Es ar to saprotu, ka pārmērīgi ir tad, ja tu guli grāvī. Bet es iesaku, ka tāds termins ir jāizņem ārā, tāpēc lūdzu atbalstīt manu priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Lūdzu, Dzintars Zaķis komisijas vārdā!

Dz.Zaķis. Kolēģi! Ja mēs izstrīposim no šīs redakcijas vārdu “pārmērīgi”, tad mums sanāks tāda situācija, ka jebkura reklāma faktiski būs neleģitīma, jo tā aicinās uz alkohola lietošanu. Tas no juridiskās tehnikas viedokļa tomēr nebūtu pareizi. Tāpēc komisija nolēma šo priekšlikumu neatbalstīt.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par 31. - deputāta Nagļa priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 50, pret - 28, atturas - 6. Priekšlikums ir atbalstīts.

Dz.Zaķis. 32. - deputāta Tolmačova priekšlikums. Ir daļēji atbalstīts un iestrādāts 33. - Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 34. - deputāta Nagļa priekšlikums. Komisijas viedoklis - atbalstīt. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 59, pret - 17, atturas - 2. Priekšlikums ir atbalstīts.

Dz.Zaķis. Savukārt 35. - deputāta Strazdiņa priekšlikums - pēc būtības ir tāds pats, un tas ir iekļauts 34. - deputāta Nagļa priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 36. - deputāta Nagļa priekšlikums. Komisijas viedoklis - neatbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 37. - deputāta Nagļa priekšlikums. Komisijas viedoklis - neatbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 38. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. Tie tad arī ir visi priekšlikumi, kas ir iesniegti likumprojekta izskatīšanai otrajā lasījumā.

Lūdzu balsot par likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 62, pret - 24, neviens neatturas. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

Dz.Zaķis. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 5.aprīlis.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 5.aprīlis. Paldies.

Cienījamie deputāti! Lūdzu reģistrēties ar reģistrācijas kartēm! Lūdzu zvanu! Reģistrācijas režīmu!

Kamēr tiek sagatavoti reģistrācijas rezultāti, vārds paziņojumam deputātam Staņislavam Šķesteram.

S.Šķesters (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienījamie kolēģi! Es lūgtu Latgales deputātus uz īsu darba grupas pirmo sēdi Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas zālē - 307.telpā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu Saeimas sekretāra biedru Aleksandru Bartaševiču nolasīt reģistrācijas rezultātus.

A.Bartaševičs (8.Saeimas sekretāra biedrs).

Cienījamie deputāti! Nav reģistrējušies: Martijans Bekasovs, Ina Druviete, Silva Golde, Andis Kāposts, Aleksandrs Kiršteins, Andrejs Klementjevs, Vilis Krištopans, Dzintars Jaundžeikars, Uldis Briedis, Vitālijs Orlovs, Raimonds Pauls, Krišjānis Peters, Aigars Pētersons, Jānis Reirs, Inese Šlesere un Roberts Zīle.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi, līdz ar to 31.marta sēde ir slēgta. Turpināsim darbu rīt pulksten 9.00 no rīta.

Cienījamie kolēģi! Sakarā ar to, ka ministrs Jēkabsona kungs atrodas komandējumā, viņš nevarēs piedalīties jautājumu un atbilžu sesijā. Tātad tā tiek pārcelta uz nākamo trešdienu pulksten 17.00.

Diemžēl arī ministrs Šlesera kungs nevar piedalīties atbilžu sesijā sakarā ar to, ka viņam ir svarīga sēde. Tātad arī šie jautājumi tiek pārcelti uz nākamo trešdienu pulksten 17.00

Un sakarā ar to, ka reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministram Radzevičam uzdotie jautājumi diemžēl neatbilst Saeimas kārtības ruļļa 119.panta pirmās un otrās daļas prasībām, šis jautājums tiek izslēgts no jautājumu un atbilžu sesijas.

Paldies.

(Pārtraukums līdz 1.aprīlim plkst. 9.00)

Latvijas Republikas 8.Saeimas

ziemas sesijas četrpadsmitā (ārkārtas) sēde

2004.gada 31.martā - 1.aprīlī

2004.gada 1.aprīlī

 

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

 

Sēdes vadītāja. Labrīt, cienījamie kolēģi! Sākam 1.aprīļa sēdi.

Lai gan ir 1.aprīlis, sēde tiešām būs ļoti nopietna, jo ir jāizskata vēl atlikušie darba kārtības jautājumi.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par policiju””. Otrais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāte Linda Mūrniece.

L.Mūrniece (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie kolēģi! Šis ir likumprojekta “Grozījumi likumā “Par policiju”” (reģistrācijas numurs 593) otrais lasījums. Kopumā ir saņemti trīs priekšlikumi.

1. - deputāta Buzajeva priekšlikums. Komisija priekšlikumu ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

L.Mūrniece. Izskatot 2. un 3.priekšlikumu, lūdzu skatīt dokumentu nr.386-a.

2. - deputāta Buzajeva priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Vladimirs Buzajevs.

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamā priekšsēdētājas kundze! Cienījamie kolēģi! “Labs indiānis ir miris indiānis!” Tā teica kāds amerikāņu ģenerālis pēc kārtējā grautiņa, kad bija nodedzināti vigvami, nogalināti brašie mednieki, kā arī viņu bezpalīdzīgie bērni. Šo kapitālistiskajā ideoloģijā, kas bāzējas uz viena no kristietības atzarojumiem - protestantisma - ideoloģiju, sakņoto rīcību mūsu parlaments pagaidām nav atzinis par noziedzīgu, kaut gan lielākajai daļai deputātu, kas kādreiz bija nēsājuši kabatā partijas biedra karti kopā ar pigu, komunistiskā ideoloģija, kurā var saskatīt pareizticīgās pamatvērtības, tomēr nepatika.

Šodien šie ideologi ir gatavi iesaukties: “Labs nepilsonis ir miris nepilsonis!” Uz drūmām pārdomām par dzīvības un nāves jautājumiem mani pavedināja manis iesniegtais 1.priekšlikums, kuru atbalstīja atbildīgā komisija (šī ir tā retā reize, kad tiek atbalstīts kāds no maniem priekšlikumiem). Sākotnēji likuma redakcijā policistam bija paredzēts pienākums identificēt pilsoņu personību un līķus. Aizvietojot šajā frāzē vārdu “pilsoņu” ar vārdu “cilvēku”, komisija atzina, ka pilsoņiem un nepilsoņiem ir vienādas tiesības būt policijas aizturētiem un mirt. Paldies kaut vai par to! Šis ir pirmais un pagaidām arī pēdējais kolēģu deputātu solis pareizajā virzienā. Pēdējais, jo atzīt, ka pilsoņiem un nepilsoņiem ir vienādas tiesības dienēt policijā, - to pagaidām nepieļauj rasistiskā tiesiskā apziņa.

Šo atšķirību, kuras tiesību ziņā pastāv starp pilsoņiem un nepilsoņiem, vēsture ir gara, jo lieta ir tāda, ka dienests policijā, policista amats nekad nav piederējis pie prestižo profesiju skaita. Tāpēc tumšajos okupācijas laikos, līdzīgi tam, kā tas ir tagad, visas prestižās vietas ieņēma latvieši. Miliču kontingents pārsvarā sastāvēja no krievvalodīgajiem, un tāds tas zināmā mērā ir saglabājies vēl šodien, par spīti daudzkārtējām kadru tīrīšanām, valsts valodas prasmes pārbaudēm un diskriminējošajai likumdošanai. Bet, kur ir krievi, tur ir arī nepilsoņi. Tieši tāpēc likumā dažus gadus, kādu laika sprīdi, eksistēja arī pārejas noteikums - nepilsoņiem, kuri jau strādā policijā, ir tiesības mierīgi strādāt tur arī turpmāk. Šiem policistiem, godīgiem un kvalificētiem darbiniekiem, solīja, ka viņus neaiztiks. Taču vēlāk šo pārejas noteikumu likvidēja, un šiem cilvēkiem vajadzēja aiziet no darba policijā un meklēt sev darbu tur, kur viņi varēja demonstrēt savas profesionālās iemaņas. Viņi iegāja, piemēram, tajos pašos noziedzīgajos grupējumos, kurus policija nesekmīgi cenšas noķert. Tāds ir likuma bēdīgais liktenis. Tik zema ir cilvēkiem doto solījumu cena.

Tas man atgādina zināmo Izglītības likuma pārejas noteikumu 9.punktu. Šodien mums saka: “Tur stāv rakstīts, ka tā proporcija ir 60 : 40. Priecājieties un mierīgi skolojiet savus bērnus!” Taču varbūt jau rīt nolems, ka tā pāreja jau ir notikusi, un visas krievu skolas pāries uz mācībām tikai latviešu valodā.

Latvijas likumdošanas salīdzinošā analīze rāda, ka likuma patiesais mērķis nekad netiek izklāstīts pārejas noteikumos. Jā, mēs jums neticam un pilnā balsī pieprasām, lai noziedzīgie eksperimenti ar krievu skolām tiktu pārtraukti. Taču pagaidām es aicinu atjaunot taisnīgumu kaut vai attiecībā uz policistiem. Tiem pašiem policistiem, kurus valdība atklāti grasās izmantot kā galveno argumentu diskusijā par brīvu izglītības valodas izvēli.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Cienījamais Buzajeva kungs, mēs apspriežam grozījumus likumā “Par policiju”, nevis grozījumus Izglītības likumā! Un nevajag maldināt sabiedrību, jo tikai latviešu valodā nebūs krievu skolās jāmācās! Sadalījums ir 40 procentu pret 60 procentiem.

Lūdzu, turpināsim izskatīt likumprojektu “Grozījumi likumā “Par policiju””! Debates par 2.priekšlikumu slēdzu.

Lūdzu deputātus balsot par 2. - deputāta Buzajeva priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 18, pret - 57, atturas - 2. Priekšlikums nav atbalstīts.

L.Mūrniece. 3. - deputāta Buzajeva priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Andrejs Aleksejevs.

A.Aleksejevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamā priekšsēdētājas kundze! Godātie kolēģi! Šodien, kā jau ierasts mūsu parlamentārajā praksē, jūs noraidīsiet mana kolēģa priekšlikumu - noraidīsiet ne jau tāpēc, ka tas ir slikts, bet gan tāpēc, ka to ierosina “nepareizs” deputāts, tāds, kas ir ar nepareizu uzvārdu un nepareiziem uzskatiem. Taču man personīgi jau kārtējo reizi ne viss ir skaidrs... Kāds šeit ir sakars ar nacionālajām nostādnēm jūsu partiju programmās, kā arī ar jūsu atbalstītājiem? Jūs kārtējo reizi nonākat pretrunā vienā un tajā pašā likuma pantā. Izlasīsim rūpīgi, kas ierakstīts 28.pantā! No vienas puses, policijas dienestā nedrīkst pieņemt personas, kas ir vai ir bijušas PSRS, LPSR vai kādas ārvalsts drošības dienesta štata vai ārštata darbinieks, aģents, rezidents vai konspiratīvā dzīvokļa turētājs. Taču, no otras puses, ja to prasa nepieciešamība, tomēr ir atļauts izņēmuma gadījumos izmantot šos aģentus un konspiratīvo dzīvokļu turētājus un pieņemt dienestā uz noteiktu laiku. Šis laiks varētu būt arī vairāki gadi. Neviens taču to nepārbauda. Tas ir viens aspekts.

Un otrs. Tas taču visiem ir skaidrs, arī daudziem no jums, ka uz kaut kādas ārvalsts esošajiem un bijušajiem aģentiem šī piebilde attiecas pilnā mērā, bet uz tiem, kas nāk no pretējās puses, tas praktiski nav attiecināms.

Tikai cilvēks ar slimu fantāziju var iedomāties, ka nākamajā dienā pēc šā likuma pasludināšanas tūlīt atskries visi sabrukušās Padomju Savienības pagrīdnieki, kā arī konspiratīvo dzīvokļu turētāji un pieteiksies darbam policijā. Tā kā galvenais policijas uzdevums ir apkarot noziedzību, nevis veikt “raganu medības”, šie pagaidām vēl neatmaskotie valsts ienaidnieki ar savām zināšanām un pieredzi būtu vērtīgs papildspēks mūsu policijai.

Kāpēc jūs uzskatāt, ka kāds bijušās LPSR vai PSRS darbinieks ir vājāks par kādu MI-6 darbinieku? Varbūt komisijas priekšsēdētājs spēs izskaidrot man un maniem kolēģiem savu lēmumu? Šī likuma norma aicina mūs neaizmirst par mūsu galvenajiem ienaidniekiem, kuri nebūt nav narkodīleri, teroristi, autozagļi vai krāpnieki. Tie ir neatkarības ienaidnieki, kuri dienu un nakti tikai to vien plāno, kā iekļaut Latviju Krievijas sastāvā. Ziniet, tieši šāds domāšanas veids bija pazīstamam ASV senatoram, kurš ar saukli “Krievi nāk!” izlēca pa debesskrāpja logu. Dažreiz ārsti uzskata: ja kāds cilvēks vairākus gadus cieš no paranojas, tad viņš vairs nav ārstējams. Taču mēs, PCTVL frakcijas deputāti, esam optimisti un uzskatām, ka laboties nekad nav par vēlu.

Aicinu, kolēģi, atbalstīt mūsu frakcijas deputāta priekšlikumu. Nekas briesmīgs taču nenotiks, ja mēs visiem šiem bijušajiem “drošībniekiem” izvirzīsim vienādus nosacījumus.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Nav? Lūdzu deputātus balsot par 3. - deputāta Buzajeva priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 15, pret - 63, atturas - 1. Priekšlikums nav atbalstīts.

L.Mūrniece. Vairāk priekšlikumu nav.

Aicinu Saeimu pieņemt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret - 1, atturas - 1. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

L.Mūrniece. 8.aprīlis.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 8.aprīlis. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par valsts noslēpumu””. Otrais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāte Linda Mūrniece.

L.Mūrniece (frakcija “Jaunais laiks”).

Likumprojekta otrajam lasījumam saņemti trīs priekšlikumi.

1. - aizsardzības ministra priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

L.Mūrniece. 2. - deputāta Buzajeva priekšlikums. Komisija noraidījusi.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates.

Deputāts Vladimirs Buzajevs.

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamā priekšsēdētājas kundze! Cienījamie kolēģi! Aizliegumi nepilsoņiem darboties noteiktās profesijās - tā ir viena no visapkaunojošākajām Latvijas Otrās republikas vēstures lappusēm. (Šoreiz es nerunāšu par aizliegumu strādāt par diplomātu, tiesnesi vai Valsts prezidentu; es runāšu tikai par profesijām, kurās ir nodarbināti, tā teikt, normāli cilvēki, - par tādām, kas nav saistītas ar valsts pārvaldi.) Šādu aizliegumu nav pārāk daudz. Tie izraisa Rietumu ekspertu dziļu neizpratni, un šoreiz es uzskaitīšu pašus neizprotamākos no tiem - tos, kas ir attiecināti uz tādām profesijām kā advokāts, notārs, ugunsdzēsējs, Valsts ieņēmumu dienesta vai Darba inspekcijas darbinieks.

Dāmas un kungi! Aizliegums nepilsoņiem saņemt pieeju valsts noslēpumam - tas arī ir aizliegums attiecībā uz profesiju. Turklāt šim aizliegumam piemīt universāls un visai neaprēķināms raksturs. Piemēram, 30 gadus kāds nepilsonis ir strādājis savā kantorī, un pēkšņi sakarā ar to, ka mums ir radušies jauni sabiedrotie Rietumos, objektu, kurā šis strādāja, padarīja par slepenu, un viss. Dārgie svētie, ardievu!

Tieši šādu apsvērumu dēļ pirms pieciem gadiem gandrīz slēdza manu dzimto Valsts ģeoloģijas dienestu, kurā es biju strādājis 30 gadus; pie tam pēdējos desmit gadus es, nesot pieticīgo nepilsoņa nosaukumu, ieņēmu vadošā speciālista amatu. Mana pētījuma objektam par pazemes dzeramā ūdens krājumiem padomju laikos bija noteikts slepenības režīms, bet man tāpat kā maniem kolēģiem, protams, bija dots šis pielaides režīms. Pēc tam pienāca demokrātijas laiki, un mums kā darba materiālus izsniedza pat ģenerālštāba kartes. Šajās kartēs bija norādīti ne tikai ūdens avoti, bet arī, piemēram, tilti, kas spēj izturēt braucošu tanku svaru.

Tad, lūk, pieņemot šo likumu “Par valsts noslēpumu”, tika nolemts atgriezties pie padomju laika slepenības režīma. Taču Latvijas Valsts universitātē nebija savas Ģeoloģijas fakultātes, un sekas tam bija tādas, ka lielākā daļa Valsts ģeoloģijas dienesta darbinieku tur savulaik nokļuva pēc sadales no Ļeņingradas Kalnu institūta. Nu un, dabiski vai pretdabiski, kā jums tīk, gandrīz visi šie cilvēki bija nepilsoņi. Labi, ka mūsu direktorei bija daudz vairāk prāta nekā lielākajai daļai mūsu likumdevēju, un viņa panāca ministrijā to, lai ģeoloģiskos datus neuzskatītu par slepeniem.

Diemžēl direktoru un citu priekšnieku vidū muļķu ir ne mazāk kā starp deputātiem. Tāpēc es piedāvāju nepilsoņiem atcelt šo aizliegumu, jo tas ir ārkārtīgi bīstams, pārāk netaisnīgs un rada mūsu valstij lielus gan morālus, gan materiālus zaudējumus.

Paldies par uzmanību! Un lūdzu atbalstīt manu priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Deputāts Dzintars Ābiķis.

Dz.Ābiķis (Tautas partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Cienījamais Buzajeva kungs! Mums ir daudzi iekavēti darbi saistībā ar iepriekšējās valdības nepadarīto. Mums līdz 1.maijam ir jāpieņem ļoti daudz likumu. Un jūs taču pats saprotat, ka jūs te rīkojat absurda teātri, jo nevajadzētu te nākt un runāt par šīm lietām, runāt un runāt. Jūs taču pats šādai pieejai neticat.

Kas ir katras valsts pamats, kas veido valsti? Tā ir zeme - teritorija noteiktās robežās - un tie ir valsts pilsoņi. Un valsts pilsoņi ir tie, kuri ir atbildīgi par valsti un kuriem ir pienākums pret valsti. Tātad, ja kādam cilvēkam ir pienākums pret valsti, tad, nepārprotami, ir arī tādi amati, kurus var uzticēt tikai cilvēkam, kam ir šis pienākums pret valsti, jo, piedodiet man, ārvalstniekiem, nepilsoņiem nav pienākuma valsti aizstāvēt un tamlīdzīgas lietas. Un tās ir elementāras lietas, kādas ir spēkā visā civilizētajā pasaulē. Nekur civilizētajā pasaulē par policistiem nevar strādāt ārvalstnieki. Tāpat nekur civilizētajā pasaulē ārvalstniekiem un nepilsoņiem nevar būt pieejamība slepeniem dokumentiem. Tās ir elementāras normas, kuras jūs pats labi saprotat. Tā ir! Un sakarā ar to, ka mums tiešām ir jāpaveic daudz iekavētu darbu, nevajadzētu kavēt šeit deputātus ar absurdām runām, kurām jūs pats neticat!

Tāpēc es aicinu varbūt no tā atturēties, mierīgi pasēdēt un paklausīties, bet runāt par lietām, par kurām mums ir nepieciešamas diskutēt.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Deputāts Boriss Cilevičs.

B.Cilevičs (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Cienījamais Ābiķa kungs! Protams, jums ir absolūta patiesība! Jā, mēs aizmirstam dažus vēstures momentus.

Jūs bijāt arī Augstākās padomes deputāts 1990.gadā, un es ceru, ka jūs atceraties, kāda bija Latvijas Tautas frontes priekšvēlēšanu programma. Tur bija solīts arī nulles variants. Un ļoti daudzi no tiem, kurus jūs šobrīd dēvējat par nepilsoņiem, par ārvalstniekiem un tā tālāk, toreiz balsoja par jums, jo toreiz viņiem bija balsstiesības. Tātad faktiski šie cilvēki deva jums iespēju nobalsot par Latvijas neatkarības deklarāciju. Tāda ir vēsture!

Protams, tagad jūs gribētu to aizmirst. Varbūt jūs to varat iestāstīt jauniem cilvēkiem, kuri 1990.gadu neatceras, ka viss bija pavisam citādāk. Taču viss bija tieši tā! Mēs visi to ļoti labi atceramies. Tā ka ir liels jautājums, kurš no mums maldina cilvēkus?

Tātad tie cilvēki, kurus jūs tagad dēvējat par ārvalstniekiem, par nepilsoņiem un par Latvijai nepiederošiem, ne vienmēr bija tādi. Tas bija politisks lēmums, ko pieņēma jūsu vairākums, un faktiski jūs apmānījāt cilvēkus. Tas nav juridisks lēmums! Es gribu vēlreiz to uzsvērt, jo starptautiskās tiesības nenosaka nekādus skaidrus noteikumus, kā būtu jārīkojas valsts neatkarības atjaunošanas gadījumā. Tas variants, ko izvēlējās Lietuva, tīri juridiski arī ir korekts. Nekādu problēmu nav!

Tā ka neaizmirsīsim vēsturi! Un nerunājiet, lūdzu, par ārvalstniekiem, par nepiederošiem! Runājiet par cilvēkiem, kurus jūs padarījāt par ārvalstniekiem un valstij nepiederošiem.

Manā skatījumā, šis priekšlikums ir pilnīgi pamatots, jo tā bija kļūda, kas sašķēla Latvijas sabiedrību. Toreiz varbūt racionāli tā arī vajadzēja rīkoties. Nerunāsim par vēsturi! Būsim pragmatiski!

Ja mēs runājam par sabiedrības integrāciju, tad būtu laiks atzīt, ka šie cilvēki, viņu vairākums, šeit ir piedzimuši un pavadījuši visu savu dzīvi; viņi te strādā un maksā nodokļus, atšķirībā no dažiem citiem, kuri pirms gada te iebrauca un tagad jau grib kļūt par premjeru... kļuva par deputātiem... Tie ir cilvēki, kuri ir saistīti ar Latviju! Un, ja mēs patiešām nopietni rūpējamies par sabiedrības integrāciju, tad būtu pēdējais brīdis to atzīt.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Deputāts Vladimirs Buzajevs, otro reizi.

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamie kolēģi! Šekspīrs ir teicis, ka visa pasaule ir teātris un ka cilvēki šeit ir aktieri. Un es būtu gatavs piekrist kolēģim Ābiķa kungam, ka šis ir absurda teātris, bet ne jau mēs esam vainīgi pie tā, ka jūs sadalījāt sabiedrību pilsoņos un nepilsoņos, kur puse no krievu kopienas ir nepilsoņi. Tā ir jūsu vaina! Un sakarā ar to visu likumdošana ir absurda teātris, un, kaut gan mēs te neko nemainīsim, nepilsoņiem tomēr būtu piešķiramas līdzīgas tiesības ar pilsoņiem visās tajās jomās, kas ir saistītas ar darbu, ar dienestu, un tā tālāk.

Kad mēs būsim likvidējuši nepilsoņa statusu kā šķiru, tad mēs varēsim atgriezties pie visiem šiem likumiem vēl vienu reizi.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Deputāts Artis Pabriks.

A.Pabriks (Tautas partijas frakcija).

Labdien, dāmas un kungi! Arī cienījamais Cileviča kungs! Pozīcija un opozīcija!

Pirmais. Es gribētu atgādināt, ka mēs tomēr pašreiz apspriežam likumu “Par valsts noslēpumu”, nevis apspriežam šīs valsts leģitimitāti, kas, manuprāt, izskanēja dažu runātāju, opozīcijas deputātu, valodā.

Otrām kārtām, saprotot to, ka politiķiem patīk interpretēt un dažādi paskaidrot lietas, es tomēr gribētu aizrādīt Cileviča kungam pirmām kārtām to, ka viņš pats ļoti labi zina, ka nevienā dokumentā, ja mēs skatāmies vēsturiski, Tautas frontes dokumenti neaizstāj mūsu variantu.

Trešām kārtām, ja mēs skatāmies Tautas frontes dokumentus, tad mēs patiesībā redzam tikai 1990.gada valdes lēmumu par to, ka varētu būt kaut kāda runa par atvieglotiem naturalizācijas noteikumiem, nevis par nulles variantu. Un, ja mēs paskatāmies visus oficiālos dokumentus pat vēl pirms mūsu valsts neatkarības atjaunošanas, tad mēs redzam, ka arī 1990.gada 4.maija deklarācijā tika uzsvērts tas, ka šiem cilvēkiem būs tiesības naturalizēties, būs tiesības uz kultūru, uz sociālajām un uz ekonomiskajām lietām, bet ne automātiski uz politiskajām.

Un visbeidzot es tomēr aicinātu jūs nepropagandēt ideju, ka 1991.gads un šī mūsu valsts neatkarība, kuru jūs šeit, starp citu, pārstāvat, sašķēla sabiedrību. Pilsoņos un nepilsoņos cilvēkus sašķēla nevis mūsu neatkarības atjaunošana, bet gan 1940.gada okupācija. Tā ka, ja jūs gribat runāt godīgi par sašķelšanu, tad sašķelšana sākās agrāk.

Par tēmu negribējāt runāt jūs! Līdz ar to es aicinu beidzot balsot, vai mēs apstiprinām vai neapstiprinām noslēpumu. Un netraucējiet, runājot no vietas! Es netraucēju jums.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Cienījamais Pabrika kungs! Izsaucieni no zāles ir pieļaujami, bet runātājam atbildēt uz šiem izsaucieniem nav pieļauts.

Tātad nākamais debatēs ir pieteicies deputāts Pēteris Simsons.

P.Simsons (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godājamie kolēģi deputāti! Mēs gribot negribot varbūt esam paplašinājuši tēmu, bet mani runāt pamudināja kolēģa Cileviča apgalvojumi, un tāpēc es gribu minēt tikai dažus argumentus.

Lietas būtība būtu absolūti tāda, kā teica kolēģis Cilevičs, ja mēs 1990. gadā nebūtu atjaunojuši Latvijas neatkarību, bet ja mēs būtu izveidojuši jaunu Latvijas Republiku. Tādā gadījumā nebūtu runa par pilsonības pārmantotību. Tādā gadījumā līdz 1940.gadam būtu Pirmā republika, līdz 1990.gadam būtu Otrā republika un tagad būtu Trešā republika. Un tad kolēģa Cileviča teiktais būtu pilnīgi korekts.

Šobrīd mēs zinām, ka tā tas nenotika un ka tā tas nav, un līdz ar to diskutēt par pilsonības jautājumiem un apšaubīt pašreizējās pilsonības korektumu, leģitimitāti un valsts pārmantotību, es domāju, ir lieki.

Ir ļoti grūti kaut ko piebilst kolēģa Pabrika teiktajam šajā sakarā, lai arī kā mums vienam vai otram nepatiktu notikušie fakti un lai arī kā mēs traktētu konkrēto situāciju. Jautājums par valsts tiesībām uzlikt pienākumus saviem pilsoņiem, lielākus pienākumus nekā pārējiem iedzīvotājiem - ārvalstniekiem vai imigrantiem, pat imigrantu trešajai paaudzei, kas šeit dzīvo, - ir pilnīgi korekts un pilnīgi likumīgs.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Es atgādinu, ka mēs diskutējam par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par valsts noslēpumu””, nevis likumā par pilsonību.

Nākamais debatēs ir pieteicies deputāts Boriss Cilevičs, otro reizi.

B.Cilevičs (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Paldies. Cienījamie kolēģi! Patiešām ir interesanti skatīties, kā mākslīgi tiek veidota jauna vēsture. Mēs labi zinām, ka pēc revolucionārajām pārmaiņām ļoti bieži nedemokrātiskā sabiedrībā vēsture tiek rakstīta no jauna, un Pabrika kungs spīdoši nodemonstrēja, kā tas notiek.

Pabrika kungs! Šajā zālē sēž ļoti daudz cilvēku, kuri aktīvi darbojās Tautas frontē. Arī es esmu viens no tiem. Un, lūdzu, izlasiet vienkārši dokumentus! 1990.gadā vārds “naturalizācija” bija nepazīstams. Nevienā dokumentā tas nekad netika minēts. Tas pirmo reizi parādījās...

Sēdes vadītāja. Cienījamais Cileviča kungs, lūdzu, piedalieties konkrētā priekšlikuma apspriešanā.

B.Cilevičs. Manā skatījumā, šī problēma ir pilnīgi tieši saistīta ar konkrētā priekšlikuma būtību, jo šeit šā priekšlikuma oponenti, manuprāt, vienkārši sagroza patiesību. Es aicinātu nestrīdēties par vēsturi.

Cienījamie kolēģi! Izlasiet, lūdzu, Tautas frontes 1990.gada priekšvēlēšanu programmu! Izlasiet arī tās runas - to, ko toreiz Tautas frontes deputāti tur runāja un ko viņi solīja cilvēkiem! Fakts ir fakts!

Var, protams, tur meklēt visādas interpretācijas un tā tālāk, bet pajautājiet cilvēkiem! Simtprocentīgi visi to saprata tieši tā, un citādi arī nevarēja saprast, ka Tautas fronte savā priekšvēlēšanu programmā solīja nulles variantu.

Grīnblata kungs, kurš arī ir šeit, tieši pret to arī iebilda, un tieši tāpēc viņa organizācija toreiz negribēja atzīt Latvijas Republikas likumību. Tā tas viss arī bija!

Tā ka nevajag maldināt pašiem sevi! Tas būtu pirmām kārtām.

Pabrika kungs! Jūs vēl esat jauns cilvēks, jauns deputāts, bet mēs to visi personiski atceramies, nevis no grāmatām un nevis no interpretācijām zinām.

Tā ka es vēlreiz gribu uzsvērt: tagad ir pienācis pēdējais laiks tomēr sākt reāli šo sabiedrības integrāciju nevis vārdos, bet darbos!

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Deputāts Nikolajs Kabanovs.

N.Kabanovs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamie kolēģi! Es gribu pievērst uzmanību Ābiķa kunga teiktajam par to, ka katrā civilizētā valstī tikai pilsoņi var dienēt spēku struktūrās, un tā tālāk, un tā joprojām. Un tas attiecas arī uz profesijām, kuras saistītas ar valsts noslēpumu.

Jūs visi zināt, ka Amerikas armijā, kura nesen uzvarēja Irākā, bija apmēram 100 000 cilvēku ar tā saucamo Zaļo karti - jaunie imigranti, jā. Un tas nozīmē, ka tie bija cilvēki gan no Vjetnamas, gan no arābu valstīm, gan arī no bijušās PSRS (viņus parādīja arī televīzijā). Amerika var uzticēties imigrantiem - viņi tur var pat dienēt armijā un nodarboties, protams, ar slepenām lietām.

Jūs visi taču atceraties arī to lietu, kas bija saistīta ar amerikāņu kodolprojektu. Ar to bija saistīts Einšteins un vēl arī citi cilvēki, kuri bija aizbēguši no nacistiskās Vācijas. Viņi visi bija imigranti, bet nodarbojās ar slepenām lietām.

Es domāju, ka, lai Latvijā būtu iespēja šiem cilvēkiem nodarboties, teiksim, ar zinātni, ar visādām tehniskām lietām, - ka visiem šiem cilvēkiem būtu jābūt pielaidei pie valsts noslēpuma.

Es domāju, ka mums vajag atbalstīt Buzajeva kunga priekšlikumu, tāpēc ka šis priekšlikums ir racionāls, nevis politisks. Es domāju, ka tas ir funkcionāls.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Deputāts Valdis Dombrovskis.

V.Dombrovskis (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamā priekšsēdētājas kundze! Godātie kolēģi! Apspriežot konkrēto priekšlikumu, mēs dzirdējām ļoti daudz kvēlu “kreiso” deputātu runu, protestu, visu pārējo. Es gribētu aicināt visus PCTVL deputātus un līdzīgi domājošos izbeigt liekuļot. Jūs šeit tēlojat it kā opozicionārus, it kā pret kaut ko protestējat, bet ar savu praktisko darbību jūs atbalstāt Emša valdību, pret kuras lēmumiem jūs it kā protestējat.

Es aicinu jūs pārtraukt liekuļot un aicinu jūs saskaņot savu rīcību ar saviem vārdiem.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Lūdzu deputātus balsot par 2. - deputāta Buzajeva priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 19, pret - 62, atturas - 1. Priekšlikums nav atbalstīts.

L.Mūrniece. 3. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

L.Mūrniece. Visi iesniegtie priekšlikumi ir izskatīti. Aicinu pieņemt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 77, pret - 6, atturas - 1. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

L.Mūrniece. 8.aprīlis.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 8.aprīlis.

Cienījamie deputāti! Pirms tālāk izskatām darba kārtību, paziņoju, ka Saeimas Prezidijs ir saņēmis Sociālo un darba lietu komisijas lūgumu grozīt šā gada 1.aprīļa sēdes kārtību un pārcelt likumprojekta “Grozījumi Darba likumā” izskatīšanu pirms darba kārtības 33.punkta (likumprojekts “Kriminālprocesa likums”). Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība izmainīta.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par izstāšanos no līguma par Pasaules tirdzniecības organizācijas likumdošanas konsultatīvā centra izveidi”. Pirmais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāts Igors Solovjovs.

I.Solovjovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu nr.2388.

2000.gada 29.martā Latvija parakstīja līgumu par Pasaules tirdzniecības organizācijas likumdošanas konsultatīvā centra izveidi. Līgums tajā laikā Latvijai deva tiesības bez maksas izglītot Latvijas ekspertus PTO likumdošanas jomā, saņemt starptautiskas konsultācijas... juridiskās konsultācijas, atbildēt uz visiem jautājumiem, kas ir saistīti ar PTO. Taču par to bija jāmaksā katru gadu 1 miljons. Tagad ar 1.maiju mēs būsim iestājušies Eiropas Savienībā, un tātad visos šajos jautājumos mēs būsim saistīti ar Eiropas Savienību. Un mēs rīkosimies saskaņā ar visām tām konsultācijām, ko mums sniegs tagad Eiropa, un tāpēc mums nav lietderīgi saglabāt šo līgumu.

Ārlietu komisija izskatīja šo lietu un saskaņā ar Saeimas kārtības ruļļa 92.pantu ierosina atzīt likumprojektu par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret un atturas - nav. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

I.Solovjovs. Lūdzu to izskatīt pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un laiku izskatīšanai otrajā lasījumā!

I.Solovjovs. Ja nekas nav pret to iebilstams, lūdzu uzreiz izskatīt likumprojektu arī otrajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta tūlītēju izskatīšanu otrajā lasījumā? Deputātiem iebildumu nav. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret un atturas - nav. Likums “Par izstāšanos no līguma par Pasaules tirdzniecības organizācijas likumdošanas konsultatīvā centra izveidi” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Konvenciju, kas izstrādāta, pamatojoties uz Līguma par Eiropas Savienību K3.pantu, par savstarpēju palīdzību un sadarbību muitas pārvalžu starpā (Neapoles II Konvencija)”. Pirmais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāts Igors Solovjovs. Lūdzu!

I.Solovjovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja jau pateica šā likumprojekta nosaukumu. Tas ir dokuments nr.2389.

Ārlietu komisija ir izskatījusi šo likumprojektu un saskaņā ar Saeimas kārtības ruļļa 92.panta pirmo daļu ierosina izskatīt to kā steidzamu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 88, pret un atturas - nav. Likumprojekts atzīts par steidzamu. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un laiku likumprojekta izskatīšanai otrajā lasījumā!

I.Solovjovs. Priekšlikumus otrajam lasījumam varētu līdz 2.aprīlim iesniegt, un 7.aprīlī varētu notikt likumprojekta izskatīšana otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 2.aprīlis, un likumprojekta izskatīšanas laiks - 7.aprīļa sēde. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Krimināllikumā”. Otrais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Juris Dalbiņš.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāj! Kolēģi deputāti! Strādāsim ar likumprojektu, kura reģistrācijas numurs ir 592, - “Grozījumi Krimināllikumā”. Otrais lasījums. Kopumā saņemti divi priekšlikumi.

1.priekšlikums. Tieslietu ministra vietā to ir iesniedzis finanšu ministrs Dombrovska kungs. Komisija priekšlikumu nav atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Dalbiņš. 2. - Dombrovska kunga iesniegtais priekšlikums. Komisija šo priekšlikumu nav atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Dalbiņš. Līdz ar to visi priekšlikumi ir izskatīti. Aicinu Saeimu pieņemt šo likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 8.aprīlis.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 8.aprīlis. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par atbilstības novērtēšanu””. Otrais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas
vārdā - deputāts Krišjānis Peters.

 

K.Peters (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamais Prezidij! Cienījamie kolēģi! Tātad Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir apkopojusi priekšlikumus otrajam lasījumam likumprojektam “Grozījumi likumā “Par atbilstības novērtēšanu”” (dokumenta reģistrācijas numurs 685). Likumprojekts atzīts par steidzamu un pieņemamu otrajā, tātad galīgajā, lasījumā.

1.priekšlikums. Iesniedzis Juridiskais birojs. Komisija aicina atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

K.Peters. 2.priekšlikums. Iesniedzis Juridiskais birojs. Arī atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

K.Peters. 3.priekšlikums. Iesniedzis Juridiskais birojs. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

K.Peters. 4.priekšlikums. Iesniedzis Juridiskais birojs. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

K.Peters. 5.priekšlikums. Iesniedzis Juridiskais birojs. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

K.Peters. 6. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

K.Peters. 7. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

K.Peters. 8. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

K.Peters. Komisijas vārdā aicinu pieņemt likumu “Grozījumi likumā “Par atbilstības novērtēšanu”” otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi likumā “Par atbilstības novērtēšanu”” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Komercdarbības atbalsta kontroles likumā”. Otrais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas
vārdā - deputāts Jaundžeikars.

Dz.Jaundžeikars (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Labdien, cienījamie kolēģi! Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir izskatījusi grozījumus Komercdarbības atbalsta kontroles likumā (dokumenta nr.2193-b, reģistrācijas nr.711).

Jāteic, ka 1.priekšlikums saņemts no Tieslietu ministrijas.

Tātad šo 1.priekšlikumu komisija neatbalstīja. Lietas būtība ir tāda, ka Tieslietu ministrija piedāvā izņemt regulu numurus, bet...

Sēdes vadītāja. Pret 1.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

Dz.Jaundžeikars. Tātad Juridiskais birojs ir iesniedzis 2.priekšlikumu, un komisija to atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Jaundžeikars. 3.priekšlikums. Arī to iesniedzis Juridiskais birojs. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Jaundžeikars. Arī 4. ir iesniedzis Juridiskais birojs. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Jaundžeikars. Arī 5. ir iesniedzis Juridiskais birojs. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Jaundžeikars. Arī 6. ir iesniedzis Juridiskais birojs. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret 6.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

Dz.Jaundžeikars. 7. iesniedzis Juridiskais birojs. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Jaundžeikars. 8.priekšlikumu iesniegusi Tieslietu ministrija. Arī šajā priekšlikumā ir tā pati ideja, ka vajag izņemt ārā regulu numurus, bet praktiski regulas tomēr nemainīsies. Komisija to neatbalstīja.

Sēdes vadītāja. Pret 8.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

Dz.Jaundžeikars. 9.priekšlikumu atkal iesniedzis Juridiskais birojs. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Jaundžeikars. 10. iesniedzis Juridiskais birojs. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Jaundžeikars. 11. iesniedzis Juridiskais birojs. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Jaundžeikars. 12. iesniedzis Juridiskais birojs. Ir atbalstīts komisijā.

Sēdes vadītāja. Pret 12.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

Dz.Jaundžeikars. 13. - iesniedzis Juridiskais birojs. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Jaundžeikars. 14. iesniedzis Juridiskais birojs. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Jaundžeikars. 15. iesniedzis Juridiskais birojs. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Jaundžeikars. 16. iesniedzis Juridiskais birojs. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret 16.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

Dz.Jaundžeikars. 17. iesniedzis Juridiskais birojs. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Jaundžeikars. 18. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Jaundžeikars. 19. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Jaundžeikars. 20. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Jaundžeikars. 21. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Jaundžeikars. 22. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Jaundžeikars. 23. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Jaundžeikars. 24. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Jaundžeikars. 25. un 26. - Juridiskā biroja priekšlikumi. Abi atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Jaundžeikars. 27. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Jaundžeikars. 28. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Jaundžeikars. 29. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Jaundžeikars. 30. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Jaundžeikars. 31. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Jaundžeikars. 32. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Jaundžeikars. 33. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts komisijā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Jaundžeikars. 34. un 35. - Juridiskā biroja priekšlikumi. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Jaundžeikars. Lūdzu balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas nav. Likums “Grozījumi Komercdarbības atbalsta kontroles likumā” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Veterinārmedicīnas likumā”. Otrais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas
vārdā - deputāts Pēteris Kalniņš.

P.Kalniņš (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienījamie kolēģi! Strādāsim ar likumprojektu, kura reģistrācijas numurs ir 717, - “Grozījumi Veterinārmedicīnas likumā”.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir saņēmusi un izskatījusi otrajam lasījumam 16 priekšlikumus.

1. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalstīja.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. 2. - Juridiskais birojs. Komisija atbalstīja.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. 3. - Zemkopības ministrijas parlamentārās sekretāres Lucauas kundzes priekšlikums. Komisija atbalstīja.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. 4. - Zemkopības ministrijas parlamentārās sekretāres Lucauas kundzes priekšlikums. Komisija atbalstīja. Skatīt 6.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. 5. - Zemkopības ministrijas parlamentārās sekretāres Lucauas kundzes priekšlikums. Komisija atbalstīja daļēji.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. 6. - Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšlikums. Komisija atbalstīja.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. 7. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalstīja.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. 8. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalstīja.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. 9. - Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšlikums. Komisija atbalstīja. Skatīt 14.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. 10. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalstīja, redakcionāli precizēja.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. 11. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts, redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. 12. - ekonomikas ministra Lujāna kunga priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. 13. - Zemkopības ministrijas parlamentārās sekretāres Lucauas kundzes priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. 14. - Zemkopības ministrijas parlamentārās sekretāres Lucauas kundzes priekšlikums. Atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. 15. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. 16. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. Šis likumprojekts tiek skatīts kā steidzams. Un tā kā šis ir tā otrais lasījums, lūdzu to atbalstīt otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi Veterinārmedicīnas likumā” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Darba likumā”. Otrais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā - deputāte Jevgenija Stalidzāne.

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamais Prezidij! Cienījamie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu nr.2398. Komisija ir likumprojektu “Grozījumi Darba likumā” sagatavojusi otrajam lasījumam. Ir iesniegti 45 priekšlikumi

1.priekšlikumu ir iesniegusi labklājības ministre Dagnija Staķe. Šo priekšlikumu komisija nav atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas lēmumu.

J.Stalidzāne. 2.priekšlikumu ir iesniegusi labklājības ministre Staķes kundze. Šo priekšlikumu komisija nav atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas lēmumu.

J.Stalidzāne. 3. - labklājības ministres Staķes kundzes priekšlikums. Komisija ir to atbalstījusi, redakcionāli precizējusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 4. - labklājības ministres Staķes kundzes priekšlikums. Tas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 5. - labklājības ministres Staķes kundzes priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 6. - labklājības ministres Staķes kundzes priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 7. - labklājības ministres Staķes kundzes priekšlikums. Ir daļēji atbalstīts atbildīgās komisijas 8.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret 7. un 8.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 9. - labklājības ministres Staķes kundzes priekšlikums. Atbalstīts precizētā redakcijā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 10. - labklājības ministres Staķes kundzes priekšlikums. Atbalstīts precizētā redakcijā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 11. - labklājības ministres Staķes kundzes priekšlikums. Ir daļēji atbalstīts un iestrādāts atbildīgās komisijas 13.priekšlikumā.

Arī 12. - labklājības ministres Staķes kundzes priekšlikums - ir iestrādāts Sociālo un darba lietu komisijas 13.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 14. - labklājības ministres Staķes kundzes priekšlikums. Tas ir daļēji atbalstīts un iestrādāts Sociālo un darba lietu komisijas 15.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret 14. un 15.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 16. - labklājības ministres Staķes kundzes priekšlikums. Tas ir iestrādāts Sociālo un darba lietu komisijas 17.priekšlikumā

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 18. - labklājības ministres Staķes kundzes priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 19. - Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums. Lūgums to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 20. - labklājības ministres Staķes kundzes priekšlikums. Ir atbalstīts un iestrādāts komisijas 21.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret 20. un 21.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 22. - Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums. Lūgums to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 23. - labklājības ministres Staķes kundzes priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 24. - bijušā finanšu ministra Dombrovska kunga priekšlikums. Komisija to nav atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 25. - labklājības ministres Staķes kundzes priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 26. - labklājības ministres Staķes kundzes priekšlikums. Komisija to nav atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates.

Deputāts Vladimirs Buzajevs.

Cienījamie kolēģi, lūdzu, noslēdziet mobilos telefonus klusuma režīmā, jo tas traucē strādāt!

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamā priekšsēdētājas kundze! Cienījamie kolēģi! Pirmkārt, paldies atbildīgajai komisijai, ka tā neatbalstīja 1. - labklājības ministres priekšlikumu par nepareizas seksuālās orientācijas pielīdzināšanu, teiksim, citiem diskriminācijas veidiem. Taču, runājot par 26.priekšlikumu, jāteic, ka tas ir priekšlikums, kas uzliek darba devējam pienākumu novērst visa veida diskrimināciju savā firmā. Un tā ir normāla, teiksim, ASV prakse pēc Mārtina Lutera Kinga nāves.

Vēl vairāk. Šis priekšlikums ir Eiropas Savienības direktīva par jebkura veida diskriminācijas novēršanu, par tās iekļaušanu mūsu nacionālajos likumos.

Es varētu piebilst tikai vēl vienu argumentu. Teiksim, manai kolēģei Inārai Ostrovskai bija sašutums par to, ka viņa, latviete, Daugavpilī ir mazākumā un ka likumi nevar viņu aizsargāt.

Un tādējādi šim priekšlikumam ir universāls raksturs un jebkuru mazākumu šis priekšlikums aizstāv.

Es lūdzu aizstāvēt šo prātīgo priekšlikumu, jo šis priekšlikums ir domāts likumdošanas sakārtošanai atbilstoši tieši Eiropas Savienības direktīvu rekomendācijām.

Lūdzu balsot “par”!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Lūdzu! Vārds deputātei Jevgenijai Stalidzānei.

J.Stalidzāne. Cienījamie kolēģi! Komisija šo priekšlikumu noraidīja tāpēc, ka šīs normas šobrīd jau ir ietvertas komisijas izstrādātajos priekšlikumos, kas attiecas uz 29.pantu, un tāpēc šie papildu pienākumi darba devējam, lai viņš noskaidro apstākļus saistībā ar katru sūdzību, šobrīd šeit nav jāietver. Tam ir paredzētas citas institūcijas, kas izskata visas sūdzības.

Lūdzu atbalstīt komisijas priekšlikumu, bet nebalsot šo priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par 26. - labklājības ministres Staķes priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 10, pret - 65, atturas - 4. Priekšlikums nav atbalstīts.

J.Stalidzāne. 27. - labklājības ministres Staķes kundzes priekšlikums. Tas ir atbalstīts un iestrādāts atbildīgās komisijas 28.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 29. - labklājības ministres Staķes kundzes priekšlikums. Ir atbalstīts un iestrādāts Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 31. - labklājības ministres Staķes kundzes priekšlikums. Komisija to ir daļēji atbalstījusi un iestrādājusi Sociālo un darba lietu komisijas 32.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret 31. un 32.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 33. - labklājības ministres Staķes kundzes priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 34. - labklājības ministres Staķes kundzes priekšlikums. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 35. - deputāta Klementjeva priekšlikums. Komisija to nav atbalstījusi. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Par 35.priekšlikumu deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 18, pret - 56, atturas - 4. Priekšlikums nav atbalstīts.

J.Stalidzāne. 36. - deputāta Klementjeva kunga priekšlikums. Komisija to nav atbalstījusi. Noraidījums ir saistīts ar to, ka 101.panta ceturtā un piektā nodaļa... tātad 4.punkts paredz gadījumus, kad darbinieki pilda pienākumus alkohola reibumā, bet 5.punkts ir tas, ka paredz gadījumus, kad darbinieks rupji pārkāpj darba aizsardzības noteikumus un apdraud citu personu veselību vai pat dzīvību.

Tāpēc arī komisija šo priekšlikumu neatbalstīja.

Lūdzu arī Saeimu neatbalstīt šo priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Pret 36.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 37. - labklājības ministres Staķes kundzes priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 38. - labklājības ministres Staķes kundzes priekšlikums. Tas ir atbalstīts, redakcionāli precizējot.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 39. - Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums. To lūdzam atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 40. - labklājības ministres Staķes kundzes priekšlikums. Ir atbalstīts, redakcionāli precizējot.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 41. - labklājības ministres Staķes kundzes priekšlikums. Ir atbalstīts, redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 42. - labklājības ministres Staķes kundzes priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 43. - labklājības ministres Staķes kundzes priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 44. - labklājības ministres Staķes kundzes priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 45. - labklājības ministres Staķes kundzes priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav. Visi priekšlikumi ir izskatīti. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 78, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

J.Stalidzāne. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 6.aprīlis.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 6.aprīlis. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Kriminālprocesa likums”. Otrais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Labdien, godājamie kolēģi! Sākam izskatīt likumprojektu “Kriminālprocesa likums”.

1.priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 2.priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 3. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 4. un 5. - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 6. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 7. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 8. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 9., 10., 11., 12. un 13. - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 14. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 15. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 16. un 17. - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 18. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 19. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 20. un 21. - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 22., 23. un 24. - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 25. un 26. - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 27. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 28. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 29. un 30. - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 31. un 32. - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 33. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 34. un 35. - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 36. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 37. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 38. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 39. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 40. un 41. - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 42. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 43. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 44. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 45. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 46. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 47. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 48. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 49., 50., 51. un 52. - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 53. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 54. un 55. - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 56. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 57. un 58. - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 59. un 60. - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 61. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 62., 63., 64., 65. un 66. - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 67. un 68. - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 69. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 70., 71. un 72. - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 73. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 74., 75., 76. un 77. - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 78. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 79. un 80. - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 81., 82., 83. un 84. - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 85. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 86. un 87. - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 88. un 89. - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 90. un 91. - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 92. un 93. - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 94. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 95., 96. un 97. - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 98., 99. un 100. - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 101. un 102. - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 103. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 104., 105., 106. un 107. - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 108. - nav atbalstīts. (Starpsauciens: Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu par 108. - deputātu Agešina un Stepaņenko priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 21, pret - 56, atturas - 7. Priekšlikums nav atbalstīts.

M.Segliņš. 109., 110. un 111. - atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu par minētajiem priekšlikumiem... (Starpsauciens: “Balsot!”) Par kuru priekšlikumu? (Starpsauciens: “109.!”) Tātad deputāti lūdz balsojumu par 109. - Juridiskās komisijas priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 65, pret - 17, neviens neatturas. 109.priekšlikums ir atbalstīts.

Deputātiem nav iebildumu pret 110. un 111.priekšlikumu.

M.Segliņš. 112. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 113. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 114. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 115. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 116. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 117. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 118. - nav atbalstīts. Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu par 118. - deputātu Agešina un Stepaņenko priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 20, pret - 60, atturas - 5. Priekšlikums nav atbalstīts.

M.Segliņš. 119. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 120. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 121. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 122. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 123. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 124., 125. un 126. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 127. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātam Aleksandram Golubovam.

A.Golubovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Saskaņā ar Kārtības rulli otrajā lasījumā likumprojektu izskata pa pantiem. Izskatot šo likumprojektu, tagad vienā reizē tika izskatīti priekšlikumi, kuri attiecas uz diviem pantiem.

Sēdes vadītāja. Pieņemam jūsu aizrādījumu. Lūdzu ziņotājam ievērot Kārtības rulli.

M.Segliņš. 127. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 128. - bijušā tieslietu ministra Aksenoka priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 129. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 130. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 131.- atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 132. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 133. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 134. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 135. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 136. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 137. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 138. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 139. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 140. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 141.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 142.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret minēto priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 143.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 144.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 145.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 146.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 147.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 148.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 149.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret minēto priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 150.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 151.priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu par 151. - deputātu Agešina un Stepaņenko priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 21, pret - 57, atturas - 3. Priekšlikums nav atbalstīts.

M.Segliņš. 152.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 153.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 154.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 155.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 156.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 157.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret minēto priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 158.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 159.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 160.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret minēto priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 161.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 162.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 163.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 164.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 165.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 166.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret minēto priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 167.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 168.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 169.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 170.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret minēto priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 171.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 172.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 173.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 174.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret minēto priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 175.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 176.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 177.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 178.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 179.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 180.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 181.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 182.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 183.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 184.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 185.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 186.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret minēto priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 187.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 188.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 189.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 190.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 191.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 192.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 193.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 194.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 195.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 196.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 197.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 198.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 199.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 200.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 201.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret minēto priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 202.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 203.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 204.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret minēto priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 205.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 206.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 207.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 208.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 209.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret minēto priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 210.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 211.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret minēto priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 212.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 213.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 214.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret minēto priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 215.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 216.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 217.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 218.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 219.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret minēto priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 220.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 221.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 222.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 223. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 224. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 225. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 226. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 227. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 228. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 229. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 230. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 231. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 232. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 233. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 234. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 235. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 236. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 237. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 238. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 239. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 240. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 241. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 242. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 243. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 244. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 245. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 246. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 247. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 248. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 249. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 250. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 251. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 252. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 253. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 254. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 255. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 256. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 257. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 258. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 259. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 260. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 261. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 262. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli par 262.priekšlikumu.

M.Segliņš. 263. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 264. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 265. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 266. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 267. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 268. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 269. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 270. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 271. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 272. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 273. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 274. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 275. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 276. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 277. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 278. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 279. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 280. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 281. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 282. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 283. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 284. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 285. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 286. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 287. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 288. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 289. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 290. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 291. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 292. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 293. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 294. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 295. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 296. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 297. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 298. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 299. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 300. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 301. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 302. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 303. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 304. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 305. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 306. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 307. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 308. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 309. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 310. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 311. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 312. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 313. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 314. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli par minēto priekšlikumu.

M.Segliņš. 315. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 316. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 317. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 318. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 319. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 320. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli par minēto priekšlikumu.

M.Segliņš. 321. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 322. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 323. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 324. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 325. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 326. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 327. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 328. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 329. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 330. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 331. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 332. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 333. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 334. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 335. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 336. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 337. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 338. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 339. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 340. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 341. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 342. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 343. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 344. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 345. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 346. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 347. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 348. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 349. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 350. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 351. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 352. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 353. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 354. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 355. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 356. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 357. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 358. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 359. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 360. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 361. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 362. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Vai Dzintars Ābiķis ir pieteicies debatēs? Atklājam debates par 362.priekšlikumu. Par procedūru.

Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātam Dzintaram Ābiķim, lūdzu!

Dz.Ābiķis (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā sēdes vadītāj! Cienījamie kolēģi! Ja vairāki priekšlikumi attiecas uz vienu un to pašu pantu, tad var balsot par tiem kopumā. Proti, ja uz vienu un to pašu pantu attiecas, teiksim, 304., 305. un 306.priekšlikums, tad nevajag katru priekšlikumu saukt atsevišķi un var balsot par tiem kopumā.

Sēdes vadītāja. To jau minēja Golubova kungs. Viss ir atkarīgs no ziņotāja.

Dz.Ābiķis. Nē, viņš minēja citādāk.

Sēdes vadītāja. Lūdzu izslēgt mikrofonu deputātam Dzintaram Ābiķim!

M.Segliņš. 363. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 364. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 365. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 366. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 367. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 368. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 369. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 370. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 371. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 372. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 373. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 374. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 375. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 376. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 377. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 378. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 379. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 380. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 381. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 382. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 383. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 384. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 385. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 386. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 387. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 388. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 389. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 390. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 390. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 391. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret minēto priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 392. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 393. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 394. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 395. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret minēto priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 396. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 397. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 398. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 399. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 400. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret minēto priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 401. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 402. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 403. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 404. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 405. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret minēto priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 406. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 407. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 408. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 409. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 410. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret minēto priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 411. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 412. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 413. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 414. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 415. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 416. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 417. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 418. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 419. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 420. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 421. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 422. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret 422.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 423. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 424. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 425. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 426. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 427. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 428. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 429. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret minēto priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 430. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 431. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 432. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 433. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret minēto priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 434. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 435. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 436. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 437. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret minēto priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 438. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 439. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 440. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 441. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret minēto priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 442. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 443. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret 443.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 444. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 445. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret 445.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 446. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 447. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 448. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 449. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 450. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 451. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret minēto priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 452. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 453. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 454. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 455. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 456. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret minēto priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 457. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 458. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 459. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 460. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 461. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret minēto priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

Cienījamie kolēģi! Tālāk likumprojektu turpināsim skatīt pēc pārtraukuma.

Lūdzu deputātus reģistrēties ar reģistrācijas kartēm! Lūdzu zvanu! Reģistrācijas režīmu!

Kamēr tiek sagatavoti reģistrācijas rezultāti, vārds paziņojumam deputātam Aleksandram Kiršteinam.

A.Kiršteins (Tautas partijas frakcija).

Godājamā priekšsēdētāja! Godājamie deputāti! Iestājoties NATO un Eiropas Savienībā, daudzi no mums ir aizmirsuši tos skaistos laikus, kad Latvijā bija tikai viena partija un viena vai divas avīzes uz četrām lapaspusēm, kas pauda vienīgo patiesību - vienīgo neapstrīdamo patiesību.

Lai atgādinātu šos laikus, Saeimas deputāti ir nolēmuši piešķirt deputātu 1.aprīļa balvu žurnālistiem, kuras nosaukums ir “Fufaika ausī”. Klāt pie šīs balvas nāk “Ģēnija apliecība”, kuras īpašnieka domas ir neapstrīdama aksioma un jāuzskata par vienīgajām pareizajām un ģeniālajām.

Žūrija kā tāda bija visdemokrātiskākā. Katrs, kas gribēja, varēja izteikt savas domas aptaujas veidā. Šeit tika starp frakcijām aptaujāti dažādi kandidāti. Atzīšos, ka kandidātu un tēmu bija ļoti daudz. Mēs izvēlējāmies faktiski tās tēmas, kuras sabiedrībā bija visasākās un par kurām, zināmā mērā balstoties uz žurnālistu rakstiem, arī mēs šeit pieņēmām lēmumu. Šīs tēmas bija: iekšpolitika, izglītības jautājumi, integrācijas jautājumi, skolu reforma, ārpolitika.

Pateikšu godīgi, ka arī šīs balvas kandidātu bija ļoti daudz, bet tie uzreiz izpalika, jo mēs nolēmām, ka 1.aprīlī nebūtu solīdi, lai mums nepārmestu korupciju, piešķirt rakstošajiem žurnālistiem šīs balvas. Līdz ar to tādi kandidāti izpalika gan Rīgas Domē, gan arī Saeimā, piemēram, Giļmana kungs, Kabanova kungs, Buzajeva kungs, bija arī vēl tāds Abiks Elkins.

Bet tomēr, izanalizējuši visas tēmas, mēs secinājām, ka vistalantīgākais žurnālists ir Aivars Ozoliņš, un mēs nolēmām piešķirt viņam 2004.gada 1.aprīļa balvu “Fufaika ausī” un “Ģēnija apliecību” par rakstu sēriju laikrakstā “Diena” - “Masu iznīcināšanas ieroču milzīgie krājumi Irākā”, jo klātesamības efekts bija tik tiešs un spēcīgs, ka daudzi noticēja, gribēja braukt un paši savām rokām šos ieročus iznīcināt.

Mēs ceram, ka šī tradīcija turpināsies un ka 2005.gadā mēs atkal atradīsim kādu jaunu un talantīgu žurnālistu, kuram šo balvu varēsim piešķirt.

Aicinu autoru starpbrīdī saņemt “Ģēnija apliecību” un “Fufaiku ausī”.

Paldies! (Aplausi.)

Sēdes vadītāja. Paziņojumam vārds deputātam Artim Pabrikam.

A.Pabriks (Tautas partijas frakcija).

Ārlietu komisija pašreiz pulcējas uz savu sēdi. Paldies!

Sēdes vadītāja. Paziņojumam vārds deputātei Jevgenijai Stalidzānei.

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Sociālo un darba lietu komisiju lūdzu pulksten 10.40 uz īsu komisijas sēdi Sociālo un darba lietu komisijas telpās!

Sēdes vadītāja. Paziņojumam vārds deputātei Inārai Ostrovskai.

I.Ostrovska (frakcija “Jaunais laiks”).

Lūdzu Latvijas un Itālijas parlamentu sadarbības grupas locekļus sapulcēties Vēlēšanu zālē!

Sēdes vadītāja. Paziņojumam vārds deputātam Jānim Strazdiņam.

J.Strazdiņš (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienījamie Mandātu un iesniegumu komisijas locekļi! Mums jāsapulcējas Mandātu un iesniegumu komisijas telpās pulksten 10.45.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Šodien sveicam mūsu kolēģi Jāni Šmitu dzimšanas dienā! Novēlam visu to labāko! (Aplausi.)

Paziņojumam vārds deputātam Jānim Šmitam.

J.Šmits (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Paldies, kolēģi, par apsveikumu! Šajā joku dienā, kas reizē ir mana dzimšanas diena, es vēlos Saeimai arī dot kādu dāvanu. Proti, vēlos Saeimai - tās priekšsēdētājas personā - dāvāt Dieva Svētos Rakstus, lai tie vienmēr stāvētu blakus mūsu Satversmei un Kārtības rullim un lai mēs, pieņemot lēmumus atbildīgos jautājumos, tomēr vadītos arī pēc Svētajiem Rrakstiem.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi, reģistrācijas rezultātu nolasīšanai vārds deputātam Aleksandram Bartaševičam!

A.Bartaševičs (Saeimas sekretāra biedrs).

Godājamie deputāti! Nav reģistrējušies: Gundars Bērziņš, Ina Druviete, Visvaldis Skujiņš, Silva Golde, Vilis Krištopans, Inese Šlesere, Dainis Turlais un Roberts Zīle.

(Pārtraukums)

 

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

 

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Pārtraukums ir beidzies. Lūdzu ieņemt vietas sēžu zālē! Turpināsim sēdi!

Mēs izskatām darba kārtības 33.jautājumu - likumprojektu “Kriminālprocesa likums”. Turpinām izskatīt šo likumprojektu otrajā lasījumā.

Juridiskās komisijas vārdā tagad ziņos deputāts Edgars Jaunups.

Mēs turpināsim ar 462.priekšlikumu.

E.Jaunups (frakcija “Jaunais laiks”).

462.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 463.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 464. un 465.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 466.priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu par 466.priekšlikumu. Lūdzu deputātus balsot par 466. - deputātu Agešina un Stepaņenko priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 12, pret - 42, atturas - 3. Priekšlikums nav atbalstīts.

E.Jaunups. 467. un 468.priekšlikumi. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 469.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 470.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 471.un 472.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 473. un 474.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 475.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 476.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli par 476.priekšlikumu.

E.Jaunups. 477.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 478.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 479.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 480. un 481.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 482.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 483.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 484. un 485.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 486. un 487.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 488., 489., 490. un 491.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 492., 493. un 494.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 495., 496. un 497.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 498. un 499.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 500. un 501.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 502.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 503. un 504.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 505., 506. un 507.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 508.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 509.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 510. un 511.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 512., 513., 514. un 515.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 516., 517., 518., 519. un 520.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 521. un 522.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 523. un 524.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 525.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 526. un 527.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 528. un 529.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 530., 531. un 532.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 533. un 534.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 535.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 536.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 537.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 538. un 539.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 540.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 541. un 542.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 543.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 544., 545., 546. un 547.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 548.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli.

E.Jaunups. 549. un 550.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 551. un 552.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 552.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 553.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 554.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 555.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 556.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 557.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli par 557.priekšlikumu.

E.Jaunups. 558.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 559.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli.

E.Jaunups. 562.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 563.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 564., 565. un 566.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Tālāk turpinām pēc numerācijas, kāda ir tabulā.

E.Jaunups. 560. un 561.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 567., 568., 569. un 570.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 571. un 572.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 573.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 574., 575. un 576.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 577.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 578.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 579.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 580. un 581.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 582. un 583.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 584.priekšlikums. Atbalstīts, redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 585. un 586.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 587. - tieslietu ministra Aksenoka priekšlikums. Atbalstīts, redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 588. un 589.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 590. un 591.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 592.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 593.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 594.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 595. un 596.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 597.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 598.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 599.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 600.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 601. un 602.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 603. un 604.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 605.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 606.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 607.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 608.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 609.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 610.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli par minēto priekšlikumu.

E.Jaunups. 611.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 612., 613. un 614.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 615., 616., 617. un 618.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 619.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 620.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 621.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 622.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 623.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 624.priekšlikums. Atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 625.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 626.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 627.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 628.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli par minēto priekšlikumu.

E.Jaunups. 629.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 630.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli.

E.Jaunups. 631.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 632.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 633.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 634.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 635.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 636.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 637.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli.

E.Jaunups. 638.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 639.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 640.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 641.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 642.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 643.priekšlikums, 644. un 645.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 646.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 647.priekšlikums. Atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 648.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 649.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 650., 651., 652., 653. un 654.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 655.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 656.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 657., 658. un 659.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 660. un 661.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 662.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 663.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 664.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 665.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 666.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 667. un 668.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 669.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 670.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 671.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 672., 673., 674. un 675.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 676., 677. un 678.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 679.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 680.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 681. un 682.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 683. un 684.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 685.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 686.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 687.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 688. un 689.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 690.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 691. un 692.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 693., 694. un 695.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 696.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 697.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 698.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 699.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 700.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 701.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret 701.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 702.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 703.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 704.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 705. un 706.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 707. un 708.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 709.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 710.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 711.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret minēto priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 712.priekšlikums. Atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 713.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 714. un 715.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 716.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 717.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 718.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 719.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 720.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 721.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 722., 723., 724. un 725.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 726.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 727. un 728.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 729.priekšlikums. Atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 730., 731. un 732.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 733.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 734., 735. un 736.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 737., 738., 739. un 740.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 741.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 742.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 743.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret minēto priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 744.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 745.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 746.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 747.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret minēto priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 748., 749., 750.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 752.priekšlikums. Atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 753. un 754.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 755.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 756.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 757.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 758.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 759.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 760.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 761.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 762.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 763.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 764., 765. un 766.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 767. un 768.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 769.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 770.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 771.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 772.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 773. un 774.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 775.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 776.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 777.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 778.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 779.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 780.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 781. un 782.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 783.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 784.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 785.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 786. un 787.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 788.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 789. un 790.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 791.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 792.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 793.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 794.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 795.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 796.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 797. un 798.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 799., 800. un 801.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 802.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 803.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 804.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 805.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret minēto priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 806.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 807.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 808.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 809.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 810. un 811.priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 812.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 813.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 814.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 815.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 816.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret minēto priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 817.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 818.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 819.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret minēto priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 820.priekšlikums. Atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 821.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 822.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 823.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret minēto priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 824.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 825.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 826.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 827.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 828.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret minēto priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 829.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 830.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 831.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 832.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 833.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 834.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 835.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 836.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 837.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret minēto priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 838.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 839.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. Līdz ar to visi priekšlikumi ir izskatīti. Lūdzu pieņemt likumprojektu otrajā lasījumā. (Aplausi.)

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Lūdzu balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 89, pret un atturas - nav. Likumprojekts “Kriminālprocesa likums” otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātam Marekam Segliņam.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 14.maijs.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 14.maijs.

Cienījamie kolēģi! Frakciju padome ir lēmusi, ka ziemas sesija tiks slēgta 7.aprīlī un vasaras sesija tiks atklāta 19.aprīlī. Par to mēs lemsim nākamajā sēdē - 7.aprīlī.

Cienījamie kolēģi! Lūdzu reģistrēties ar reģistrācijas kartēm! Lūdzu zvanu! Reģistrācijas režīmu!

Vārds paziņojumam deputātam Gundaram Bērziņam.

G.Bērziņš (Tautas partijas frakcija).

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas locekļus lūdzu pēc 5 minūtēm pulksten 11.35 uz īsu sēdi Budžeta komisijas telpās.

Sēdes vadītāja. Vārds paziņojumam deputātam Staņislavam Šķesteram.

S.Šķesters (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienījamie kolēģi! Es lūgtu Valsts pārvaldes un pašvaldības komisiju uz sēdi pulksten 12.30. Paldies.

Sēdes vadītāja. Vārds paziņojumam deputātam Dzintaram Zaķim.

Dz.Zaķis (frakcija “Jaunais laiks”).

Godājamie kolēģi! Latvijas un Čehijas parlamentu sadarbības grupa! Tūlīt pat tiksimies Dzeltenajā zālē. Latvijas un Čehijas parlamentu sadarbības grupa!

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi, vārds reģistrācijas rezultātu nolasīšanai Saeimas sekretāra biedram Aleksandram Bartaševičam.

A.Bartaševičs (Saeimas sekretāra biedrs).

Godātie deputāti! Nav reģistrējušies: Ina Druviete, Silva Golde, Vilis Krištopans, Andrejs Radzevičs, Inguna Rībena, Mareks Segliņš, Inese Šlesere, Andris Tolmačovs, Dainis Turlais un Roberts Zīle.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Līdz ar to 1.aprīļa sēde ir slēgta. Paldies.

8.Saeimas ziemas sesijas 14. (ārkārtas) sēde

2004.gada 31.martā - 1.aprīlī

2004.gada 31.martā

SATURA RĀDĪTĀJSPar darba kārtību
Par likumprojektu “Grozījums Ministru kabineta iekārtas likumā”
(2372. un 2372.a dok., reģ. nr.734)
Par likumprojektu “Grozījumi Konkurences likumā”
(2373. un 2373.a dok., reģ. nr.735)
Par likumprojektu “DNS (dezoksiribonukleīnskābes) nacionālās datu bāzes izveidošanas un izmantošanas likums”
(2385. un 2385.a dok., reģ. nr.736)
Par likumprojektu “Grozījumi Saeimas Kārtības rullī” (Noraidīts)
(2391. un 2391.a dok., reģ. nr.737)
Par likumprojektu “Grozījums likumā “Par dzīvokļa īpašumu””
(2395. un 2395.a dok., reģ. nr.738)
Lēmuma projekts “Par Alda Laviņa iecelšanu par Administratīvās apgabaltiesas priekšsēdētāju”
(2393. dok., reģ. nr.405)

Ziņo

- dep. M.Segliņš
Lēmuma projekts “Par Zaigas Bitenieces apstiprināšanu par Kurzemes apgabaltiesas tiesnesi”
(2394. dok., reģ. nr.406)

Ziņo

- dep. M.Segliņš
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par nodokļu piemērošanu brīvostās un speciālajās ekonomiskajās zonās”” (2.lasījums) (Steidzams)
(2187.b dok., reģ. nr.705)

Ziņo

- dep. Gundars Bērziņš
Likumprojekts “Grozījumi Būvniecības likumā” (2.lasījums) (Steidzams)
(2054. un 2054.b dok., reģ. nr.661)

Ziņo

- dep. A.Seile
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par valsts proves uzraudzību”” (2.lasījums) (Steidzams)
(2161. un 2161.b dok., reģ. nr.686)

Ziņo

- dep. Gundars Bērziņš
Likumprojekts “Par Papildu protokolu Latvijas Republikas Valdības un Amerikas Savienoto Valstu Valdības 1995.gada 13.janvāra līgumam par ieguldījumu veicināšanu un savstarpēju aizsardzību un Latvijas Republikas Valdības un Amerikas Savienoto Valstu Valdības līguma par ieguldījumu veicināšanu un savstarpēju aizsardzību iztulkojošiem paziņojumiem” (2.lasījums) (Steidzams)
(2034. un 2034.b dok., reģ. nr.651)

Ziņo

- dep. I.Solovjovs
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par invalīdu medicīnisko un sociālo aizsardzību”” (3.lasījums)
(2382. dok., reģ. nr.596)

Ziņo

- dep. J.Stalidzāne
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par sabiedriskajām organizācijām un to apvienībām”” (3.lasījums)
(2383. dok., reģ. nr.138)

Ziņo

- dep. V.Šiliņš

Debates

- dep. V.Agešins
- dep. V.Buzajevs
Likumprojekts “Grozījumi Komerclikuma spēkā stāšanās kārtības likumā” (3.lasījums)
(2392. dok., reģ. nr.463)

Ziņo

- dep. V.Stepaņenko
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par nodokļiem un nodevām”” (3.lasījums)
(2399. dok., reģ. nr.470)

Ziņo

- dep. Gundars Bērziņš
Likumprojekts “Par Latvijas Republikas valdības un Japānas valdības līgumu par Japānas valdības piešķirto neatmaksājamo tehnisko palīdzību Latvijai kultūras jomā - Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīvam dokumentu saglabāšanas iekārtu iegādei” (2.lasījums)
(1954. un 2390. dok., reģ. nr.629)

Ziņo

- dep. S.Ķikuste
Likumprojekts “Grozījumi Epidemioloģiskās drošības likumā” (1.lasījums) (Steidzams)
(2200. un 2355. dok., reģ. nr.718)

Ziņo

- dep. J.Stalidzāne
Likumprojekts “Publisko izklaides un svētku pasākumu drošības likums” (1.lasījums)
(2097. un 2360. dok., reģ. nr.669)

Ziņo

- dep. A.Brigmanis

Debates

- dep. V.Buzajevs
Likumprojekts “Grozījumi Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā” (1.lasījums)
(2040. un 2370. dok., reģ. nr.657)

Ziņo

- dep. J.Stalidzāne
Likumprojekts “Grozījumi Ieroču aprites likumā” (2.lasījums)
(1874. un 2379. dok., reģ. nr.597)

Ziņo

- dep. J.Dalbiņš

Debates

- dep. V.Buzajevs
- dep. N.Kabanovs
- dep. K.Šadurskis
- dep. V.Buzajevs
Likumprojekts “Grozījumi Latvijas Kriminālprocesa kodeksā” (2.lasījums)
(1868. un 2380. dok., reģ. nr.591)

Ziņo

- dep. J.Dalbiņš
Likumprojekts “Alkoholisko dzērienu aprites likums” (2.lasījums)
(2018. un 2381. dok., reģ. nr.646)

Ziņo

- dep. Dz.Zaķis

Debates

- dep. A.Naglis
- dep. J.Strazdiņš
- dep. A.Naglis
- dep. A.Seile
- dep. A.Naglis
Paziņojums - dep. S.Šķesters
Reģistrācijas rezultāti

Nolasa

- Saeimas sekretāra biedrs   A.Bartaševičs
 
 
 
 
 
2004.gada 1.aprīlī


Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par policiju”” (2.lasījums)
(1870. un 2386. dok., reģ. nr.593)

Ziņo

- dep. L.Mūrniece

Debates

- dep. V.Buzajevs
- dep. A.Aleksejevs
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par valsts noslēpumu”” (2.lasījums)
(1871. un 2387. dok., reģ. nr.594)

Ziņo

- dep. L.Mūrniece

Debates

- dep. V.Buzajevs
- dep. Dz.Ābiķis
- dep. B.Cilevičs
- dep. V.Buzajevs
- dep. A.Pabriks
- dep. P.Simsons
- dep. B.Cilevičs
- dep. N.Kabanovs
- dep. V.Dombrovskis
Par darba kārtību
Likumprojekts “Par izstāšanos no līguma par Pasaules tirdzniecības organizācijas likumdošanas konsultatīvā centra izveidi” (1.lasījums) (Steidzams)
(2163. un 2388. dok., reģ. nr.688)

Ziņo

- dep. I.Solovjovs
Likumprojekts “Par izstāšanos no līguma par Pasaules tirdzniecības organizācijas likumdošanas konsultatīvā centra izveidi” (2.lasījums) (Steidzams)
(2163. un 2388. dok., reģ. nr.688)

Ziņo

- dep. I.Solovjovs
Likumprojekts “Par Konvenciju, kas izstrādāta, pamatojoties uz Līguma par Eiropas Savienību K3.pantu, par savstarpēju palīdzību un sadarbību muitas pārvalžu starpā (Neapoles II Konvencija)” (1.lasījums) (Steidzams)
(2165. un 2389. dok., reģ. nr.690)

Ziņo

- dep. I.Solovjovs
Likumprojekts “Grozījumi Krimināllikumā” (2.lasījums)
(1869. un 2396. dok., reģ. nr.592)

Ziņo

- dep. J.Dalbiņš
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par atbilstības novērtēšanu”” (2.lasījums) (Steidzams)
(2160. un 2160.b dok., reģ. nr.685)

Ziņo

- dep. K.Peters
Likumprojekts “Grozījumi Komercdarbības atbalsta kontroles likumā” (2.lasījums) (Steidzams)
(2193. un 2193.b dok., reģ. nr.711)

Ziņo

- dep. Dz.Jaundžeikars
Likumprojekts “Grozījumi Veterinārmedicīnas likumā” (2.lasījums) (Steidzams)
(2199. un 2199.b dok., reģ. nr.717)

Ziņo

- dep. P.Kalniņš
Likumprojekts “Grozījumi Darba likumā” (2.lasījums)
(1591. un 2398. dok., reģ. nr.522)

Ziņo

- dep. J.Stalidzāne

Debates

- dep. V.Buzajevs
Likumprojekts “Kriminālprocesa likums” (2.lasījums)
(869. un 2397. dok., reģ. nr.286)

Ziņo

- dep. M.Segliņš
Par procedūru - dep. A.Golubovs
- dep. Dz.Ābiķis
Paziņojumi
- dep. A.Kiršteins
- dep. A.Pabriks
- dep. J.Stalidzāne
- dep. I.Ostrovska
- dep. J.Strazdiņš

Pateicība par apsveikumu

- dep. J.Šmits
Reģistrācijas rezultāti

Nolasa

- Saeimas sekretāra biedrs   A.Bartaševičs
Likumprojekta “Kriminālprocesa likums” 2.lasījuma izskatīšanas turpinājums

Ziņo

- dep. E.Jaunups
Informācija par ziemas sesijas slēgšanu un pavasara sesijas atsākšanu

Paziņojumi

- dep. Gundars Bērziņš
- dep. S.Šķesters
- dep. Dz.Zaķis
Reģistrācijas rezultāti

Nolasa

- Saeimas sekretāra biedrs   A.Bartaševičs

Balsojumi

Grozījums Ministru kabineta iekārtas likumā
Datums: 31.03.2004. 15:33:28 bal001
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2372 nodošanu komisijām

Grozījumi Konkurences likumā
Datums: 31.03.2004. 15:34:10 bal002
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2373 nodošanu komisijām

DNS (dezoksiribonukleīnskābes) nacionālās datu bāzes izveidošanas un izmantošanas likums
Datums: 31.03.2004. 15:34:52 bal003
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2385 nodošanu komisijām

Grozījumi Saeimas Kārtības rullī
Datums: 31.03.2004. 15:35:28 bal004
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2391 nodošanu komisijām

Grozījums likumā "Par dzīvokļa īpašumu"
Datums: 31.03.2004. 15:36:06 bal005
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2395 nodošanu komisijām

Grozījumi likumā "Par nodokļu piemērošanu brīvostās un speciālajās ekonomiskajās zonās" (2.lasījums)
Datums: 31.03.2004. 15:40:16 bal008
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2187B pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Būvniecības likumā (2.lasījums, steidzams)
Datums: 31.03.2004. 15:46:34 bal009
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2054B pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi likumā "Par valsts proves uzraudzību" (2.lasījums)
Datums: 31.03.2004. 15:47:52 bal010
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2161B pieņemšanu 2.lasījumā

Par Papildu protokolu Latvijas Republikas valdības un Amerikas Savienoto Valstu valdības 1995.gada 13.janvāra līgumam par ieguldījumu veicināšanu un savstarpēju aizsardzību un Latvijas Republikas valdības un Amerikas Savienoto Valstu valdības līguma par ieguldījumu veicināšanu un savstarpēju aizsardzību iztulkojošiem paziņojumiem (2.lasījums, steidzams)
Datums: 31.03.2004. 15:49:04 bal011
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2034B pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi likumā "Par invalīdu medicīnisko un sociālo aizsardzību" (3.lasījums)
Datums: 31.03.2004. 15:50:22 bal012
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2382 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi likumā "Par sabiedriskajām organizācijām un to apvienībām" (3.lasījums)
Datums: 31.03.2004. 15:53:20 bal013
Balsošanas motīvs: Par 10.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par sabiedriskajām organizācijām un to apvienībām" (3.lasījums)
Datums: 31.03.2004. 15:53:50 bal014
Balsošanas motīvs: Par 11.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par sabiedriskajām organizācijām un to apvienībām" (3.lasījums)
Datums: 31.03.2004. 15:54:20 bal015
Balsošanas motīvs: Par 12.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par sabiedriskajām organizācijām un to apvienībām" (3.lasījums)
Datums: 31.03.2004. 15:54:48 bal016
Balsošanas motīvs: Par 13.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par sabiedriskajām organizācijām un to apvienībām" (3.lasījums)
Datums: 31.03.2004. 15:58:26 bal017
Balsošanas motīvs: Par 14.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par sabiedriskajām organizācijām un to apvienībām" (3.lasījums)
Datums: 31.03.2004. 15:59:08 bal018
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2383 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi Komerclikuma spēkā stāšanās kārtības likumā (3.lasījums)
Datums: 31.03.2004. 16:04:58 bal019
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2392 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi likumā "Par nodokļiem un nodevām" (3.lasījums)
Datums: 31.03.2004. 16:09:30 bal020
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2399 pieņemšanu 3.lasījumā

Par Latvijas Republikas valdības un Japānas valdības līgumu par Japānas valdības piešķirto neatmaksājamo tehnisko palīdzību Latvijai kultūras jomā - Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīvam dokumentu saglabāšanas iekārtu iegādei (2.lasījums)
Datums: 31.03.2004. 16:10:52 bal021
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2390 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Epidemioloģiskās drošības likumā (1.lasījums)
Datums: 31.03.2004. 16:13:00 bal022
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2200 steidzamību

Grozījumi Epidemioloģiskās drošības likumā (1.lasījums)
Datums: 31.03.2004. 16:13:22 bal023
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2200 pieņemšanu 1.lasījumā

Publisko izklaides un svētku pasākumu drošības likums (1.lasījums)
Datums: 31.03.2004. 16:18:36 bal024
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2097 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā (1.lasījums)
Datums: 31.03.2004. 16:20:54 bal025
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2040 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Ieroču aprites likumā (2.lasījums)
Datums: 31.03.2004. 16:25:44 bal026
Balsošanas motīvs: Par 2.priekšlikumu

Grozījumi Ieroču aprites likumā (2.lasījums)
Datums: 31.03.2004. 16:26:16 bal027
Balsošanas motīvs: Par 3.priekšlikumu

Grozījumi Ieroču aprites likumā (2.lasījums)
Datums: 31.03.2004. 16:31:24 bal028
Balsošanas motīvs: Par 4.priekšlikumu

Grozījumi Ieroču aprites likumā (2.lasījums)
Datums: 31.03.2004. 16:32:04 bal029
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2379 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Latvijas Kriminālprocesa kodeksā (2.lasījums)
Datums: 31.03.2004. 16:34:34 bal030
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2380 pieņemšanu 2.lasījumā

Alkoholisko dzērienu aprites likums (2.lasījums)
Datums: 31.03.2004. 16:39:10 bal031
Balsošanas motīvs: Par 2.priekšlikumu

Alkoholisko dzērienu aprites likums (2.lasījums)
Datums: 31.03.2004. 16:40:08 bal032
Balsošanas motīvs: Par 3.priekšlikumu

Alkoholisko dzērienu aprites likums (2.lasījums)
Datums: 31.03.2004. 16:41:06 bal033
Balsošanas motīvs: Par 4.priekšlikumu

Alkoholisko dzērienu aprites likums (2.lasījums)
Datums: 31.03.2004. 16:41:50 bal034
Balsošanas motīvs: Par 6.priekšlikumu

Alkoholisko dzērienu aprites likums (2.lasījums)
Datums: 31.03.2004. 16:42:30 bal035
Balsošanas motīvs: Par 7.priekšlikumu

Alkoholisko dzērienu aprites likums (2.lasījums)
Datums: 31.03.2004. 16:43:16 bal036
Balsošanas motīvs: Par 9.priekšlikumu

Alkoholisko dzērienu aprites likums (2.lasījums)
Datums: 31.03.2004. 16:43:48 bal037
Balsošanas motīvs: Par 10.priekšlikumu

Alkoholisko dzērienu aprites likums (2.lasījums)
Datums: 31.03.2004. 16:44:20 bal038
Balsošanas motīvs: Par 11.priekšlikumu

Alkoholisko dzērienu aprites likums (2.lasījums)
Datums: 31.03.2004. 16:49:06 bal039
Balsošanas motīvs: Par 22.priekšlikumu

Alkoholisko dzērienu aprites likums (2.lasījums)
Datums: 31.03.2004. 16:53:42 bal040
Balsošanas motīvs: Par 23.priekšlikumu

Alkoholisko dzērienu aprites likums (2.lasījums)
Datums: 31.03.2004. 16:57:28 bal041
Balsošanas motīvs: Par 31.priekšlikumu

Alkoholisko dzērienu aprites likums (2.lasījums)
Datums: 31.03.2004. 16:58:08 bal042
Balsošanas motīvs: Par 34.priekšlikumu

Alkoholisko dzērienu aprites likums (2.lasījums)
Datums: 31.03.2004. 16:59:08 bal043
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2381 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi likumā "Par policiju" (2.lasījums)
Datums: 01.04.2004. 09:09:02 bal044
Balsošanas motīvs: Par 2.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par policiju" (2.lasījums)
Datums: 01.04.2004. 09:13:04 bal045
Balsošanas motīvs: Par 3.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par policiju" (2.lasījums)
Datums: 01.04.2004. 09:13:36 bal046
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2386 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi likumā "Par valsts noslēpumu" (2.lasījums)
Datums: 01.04.2004. 09:33:12 bal047
Balsošanas motīvs: Par 2.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts noslēpumu" (2.lasījums)
Datums: 01.04.2004. 09:33:44 bal048
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2387 pieņemšanu 2.lasījumā

Par izstāšanos no līguma par Pasaules tirdzniecības organizācijas likumdošanas konsultatīvā centra izveidi (1.lasījums)
Datums: 01.04.2004. 09:36:30 bal049
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2163 steidzamību

Par izstāšanos no līguma par Pasaules tirdzniecības organizācijas likumdošanas konsultatīvā centra izveidi (1.lasījums)
Datums: 01.04.2004. 09:36:56 bal050
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2163 pieņemšanu 1.lasījumā

Par izstāšanos no līguma par Pasaules tirdzniecības organizācijas likumdošanas konsultatīvā centra izveidi (2.lasījums)
Datums: 01.04.2004. 09:37:32 bal051
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2163 pieņemšanu 2.lasījumā

Par Konvenciju, kas izstrādāta, pamatojoties uz Līguma par Eiropas Savienību K3.pantu, par savstarpēju palīdzību un sadarbību muitas pārvalžu starpā (Neapoles II Konvencija) (1.lasījums)
Datums: 01.04.2004. 09:38:34 bal052
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2165 steidzamību

Par Konvenciju, kas izstrādāta, pamatojoties uz Līguma par Eiropas Savienību K3.pantu, par savstarpēju palīdzību un sadarbību muitas pārvalžu starpā (Neapoles II Konvencija) (1.lasījums)
Datums: 01.04.2004. 09:38:56 bal053
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2165 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Krimināllikumā (2.lasījums)
Datums: 01.04.2004. 09:41:04 bal054
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2396 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi likumā "Par atbilstības novērtēšanu" (2.lasījums, steidzams)
Datums: 01.04.2004. 09:42:58 bal055
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2160B pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Komercdarbības atbalsta kontroles likumā (2.lasījums, steidzams)
Datums: 01.04.2004. 09:48:08 bal056
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2193B pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Veterinārmedicīnas likumā (2.lasījums, steidzams)
Datums: 01.04.2004. 09:51:00 bal057
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2199B pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Darba likumā (2.lasījums)
Datums: 01.04.2004. 09:57:58 bal058
Balsošanas motīvs: Par 26.priekšlikumu

Grozījumi Darba likumā (2.lasījums)
Datums: 01.04.2004. 09:59:16 bal059
Balsošanas motīvs: Par 35.priekšlikumu

Grozījumi Darba likumā (2.lasījums)
Datums: 01.04.2004. 10:01:34 bal060
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2398 pieņemšanu 2.lasījumā

Kriminālprocesa likums (2.lasījums)
Datums: 01.04.2004. 10:07:22 bal061
Balsošanas motīvs: Par 108.priekšlikumu

Kriminālprocesa likums (2.lasījums)
Datums: 01.04.2004. 10:07:52 bal062
Balsošanas motīvs: Par 109.priekšlikumu

Kriminālprocesa likums (2.lasījums)
Datums: 01.04.2004. 10:08:44 bal063
Balsošanas motīvs: Par 118.priekšlikumu

Kriminālprocesa likums (2.lasījums)
Datums: 01.04.2004. 10:11:36 bal064
Balsošanas motīvs: Par 151.priekšlikumu

Kriminālprocesa likums (2.lasījums)
Datums: 01.04.2004. 11:03:08 bal065
Balsošanas motīvs: Par 466.priekšlikumu

Kriminālprocesa likums (2.lasījums)
Datums: 01.04.2004. 11:29:58 bal066
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2397 pieņemšanu 2.lasījumā

Ceturtdien, 22.februārī
09:00  Saeimas 2024.gada 22.februāra ārkārtas sēde
10:30  Saeimas 2024.gada 22.februāra kārtējā sēde
12:00  Saeimas Prezidija sēde
17:00  2024.gada 22.februāra atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem