Latvijas Republikas 8.Saeimas

pavasara sesijas trīspadsmitā sēde

2004.gada 24.-25.martā

2004.gada 24.martā

 

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

 

Sēdes darba kārtība
Satura rādītājs
Balsojumi


Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Sākam Saeimas 24.-25.marta sēdi!

Pirms mēs izskatām Saeimas sēdes darba kārtību, daru jums zināmu, ka Saeimas Prezidijs ir saņēmis vairākus priekšlikumus par darba kārtības izmaiņām.

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija lūdz izdarīt izmaiņas šā gada 24.-25.marta sēdes darba kārtībā un izslēgt no tās 36.punktu - likumprojekta “Grozījumi Būvniecības likumā” izskatīšanu otrajā lasījumā. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav.

Ir saņemts desmit deputātu: Brigmaņa, Kāposta, Kalniņa, Skujiņa, Ulmes un citu lūgums izdarīt izmaiņas 24.-25.marta sēdes darba kārtībā un trešajā sadaļā “Saeimas 2004.gada 18.marta sēdē iekļautie, bet neizskatītie likumprojekti un lēmumu projekti” kā pirmos izskatīt šādus likumprojektus piedāvātajā secībā: likumprojektu “Lauksaimniecības un lauku attīstības likums”, likumprojektu “Likums par lauksaimniecības produktu krājumu deklarēšanu un maksājuma piemērošanu liekajiem krājumiem saistībā ar Latvijas pievienošanos Eiropas Savienībai”, pēc tam likumprojektu “Cukura nozares likums”, tad likumprojektu “Grozījumi Veterinārmedicīnas likumā” un likumprojektu “Grozījumi Dzīvnieku barības aprites likumā”.

Vai deputāte Linda Mūrniece ir pieteikusies debatēs? Nē. Vai deputātiem ir iebildumi pret darba kārtības izmaiņām? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta.

Ir saņemta Saeimas deputāta Solovjova informācija Prezidijam par to, ka viņš atsauc savu parakstu lēmuma projektā “Par deputāta Igora Solovjova ievēlēšanu Saeimas Nacionālās drošības komisijā”.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Aizsardzības un iekšlietu komisijas lūgumu izskatīt pirmajā lasījumā likumprojektu “Grozījumi Robežsardzes likumā”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav.

Ir saņemts Juridiskās komisijas iesniegums ar lūgumu mainīt 24.-25.marta Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā likumprojektu “Grozījumi Autortiesību likumā” izskatīšanai pirmajā lasījumā. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav.

Ir saņemts Juridiskās komisijas iesniegums ar lūgumu mainīt Saeimas darba kārtību un iekļaut tajā likumprojektu “Grozījumi Komerclikumā” izskatīšanai pirmajā lasījumā. Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta.

Saeimas Aizsardzības un iekšlietu komisija ir iesniegusi Prezidijam lūgumu mainīt Saeimas šā gada 24.-25.marta sēdes darba kārtību un iekļaut tajā likumprojektu “Grozījumi Apsardzes darbības likumā” izskatīšanai pirmajā lasījumā. (Starpsauciens: “Balsot!”) Deputāti lūdz balsojumu par darba kārtības izmaiņu, iekļaujot tajā likumprojektu “Grozījumi Apsardzes darbības likumā” izskatīšanai pirmajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 71, pret - 6, neviens neatturas. Darba kārtība ir mainīta.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Aizsardzības un iekšlietu komisijas lūgumu izdarīt grozījumus Saeimas šā gada 24.-25.marta sēdes darba kārtībā un iekļaut tajā likumprojektu “Grozījumi Ieroču aprites likumā” izskatīšanai pirmajā lasījumā. Vai deputātiem ir iebildumi? (Starpsauciens: “Balsot!”) Deputāti lūdz balsojumu par darba kārtības maiņu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 70, pret - 5, atturas - 1. Darba kārtība ir mainīta.

Ir saņemts desmit deputātu: Pietkeviča, Ārgaļa, Lagzdiņa, Ābiķa, Rugātes un citu lūgums izdarīt izmaiņas Saeimas 24.-25.marta sēdes darba kārtībā un aiz sadaļas “Prezidija ziņojumi” iekļaut lēmuma projektu “Par deputātes Antas Rugātes ievēlēšanu Eiropas Padomes Parlamentārās Asamblejas Latvijas delegācijas sastāvā”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtībā iekļauts.

Ir saņemts arī desmit deputātu: Goldes, Estas, Brieža, Kučinska, Paula un citu iesniegums ar lūgumu izdarīt izmaiņas Saeimas šodienas sēdes darba kārtībā un aiz sadaļas “Prezidija ziņojumi” iekļaut lēmuma projektu “Par deputāta Aigara Kalvīša ievēlēšanu Starpparlamentu Savienības Latvijas nacionālās grupas sastāvā”. Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta.

Ir saņemts desmit deputātu: Kalvīša, Pietkeviča, Ārgaļa, Paula, Šņepstes un citu lūgums izdarīt izmaiņas Saeimas 24.-25.marta sēdes darba kārtībā un iekļaut tajā aiz sadaļas “Prezidija ziņojumi” Saeimas lēmuma projektu “Par deputātes Silvas Goldes apstiprināšanu par novērotāju Eiropas Parlamentā”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtībā iekļauts.

Ir saņemts Aizsardzības un iekšlietu komisijas lūgums izdarīt grozījumu Saeimas 24.-25.marta sēdes darba kārtībā, papildinot sēdes darba kārtības sadaļu “Prezidija ziņojumi” pēc darba kārtības 10.jautājuma ar jautājumu par likumprojekta “Grozījums Nacionālo bruņoto spēku likumā” nodošanu komisijām. Vai deputātiem ir iebildumi? (Starpsauciens: “Balsot!”) Deputāti lūdz balsojumu par darba kārtības izmaiņām. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 74, pret - 4, neviens neatturas. Darba kārtība ir mainīta.

Ir saņemts Saeimas deputātes Ineses Šleseres lūgums iekļaut darba kārtībā lēmuma projektu par bezalgas atvaļinājuma piešķiršanu deputātei Šleserei. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta.

Sākam izskatīt darba kārtību.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Par Starptautisko līgumu par augu ģenētiskajiem resursiem pārtikai un lauksaimniecībai” nodot Ārlietu komisijai, Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka Ārlietu komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijām.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par Konvenciju par savstarpēju izdošanu Eiropas Savienības dalībvalstīs, kas sastādīta, pamatojoties uz K3.pantu Līgumā par Eiropas Savienību”” nodot Ārlietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 77, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Par Konvenciju, ar kuru nosaka valsti, kura ir atbildīga par vienā no Eiropas Kopienu dalībvalstīm iesniegta patvēruma pieteikuma izskatīšanu” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai un Ārlietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

Vai deputāte Ina Druviete ir pieteikusies runāt “par”? “Pret”? Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātei Inai Druvietei!

I.Druviete (frakcija “Jaunais laiks”).

Es lūdzu šo likumprojektu nodot arī Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai.

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi, ka likumprojekts tiek nodots arī Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai? Deputātiem iebildumu nav. Tātad, lūdzu, balsosim par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijām.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par vides aizsardzību”” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 76, pret - nav, atturas - 1. Likumprojekts nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Latvijas Republikas valsts robežas likumā” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

Vai Nikolajs Kabanovs ir pieteicies runāt “pret”? Lūdzu! Deputāts Nikolajs Kabanovs.

 

N.Kabanovs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienītā priekšsēdētājas kundze! Kolēģi deputāti! Melni atlantisma spārni lido virs Latvijas zemes. Tie spārni, no kuriem visās nesenajās NATO un ASV militārajās avantūrās uz serbu bērniem, afgāņu sirmgalvjiem un Irākas sievietēm krita bumbas.

Apspriežamā likumprojekta galvenais mērķis ir atvērt Latvijas gaisa telpu tā saucamajai patrulēšanai, kas tiek īstenota ar Dānijas lidmašīnu palīdzību, kuras bazējas Lietuvā. Protams, katrai valstij ir jāsargā sava suverenitāte, tomēr mēs varam atcerēties, ka pirmskara laikā neatkarīgajai Latvijai bija pašai sava militārā aviācija, kas atradās tieši Latvijas valdības pakļautībā.

Šodien es varu secināt, ka mūsu suverenitāte būs atkarīga no NATO ierēdņu varas un gribas. Un arī Latvijai būs jāmaksā 4 miljoni par šo it kā sabiedroto sniegto pakalpojumu.

Es varu teikt jums, kolēģi, ka šodien Eiropas lietu komisijā mēs uzzinājām, ka visai Latvijas zinātnei ir vajadzīgi ne vairāk kā 5 miljoni latu. Iedomājieties - 5 miljoni latu gadā! Taču mēs gribam šo 4 miljonu latu summu iztērēt par neko. Latvija iet uz NATO, uz Eiropas Savienību, taču valstī kļūst arvien asāks dažādu produktu deficīts. Latvijas cilvēki steidzami izpirka sāli no veikaliem, un stāv rindās pēc etiķa, cukura, miltiem. Visi vecie cilvēki atceras, ka šāda paniska histērija ož pēc nepatīkamiem ārējiem draudiem.

Jūs taču visi zināt, kolēģi, ka Latvijai tagad trūkst naudas pat vissvarīgākajai nacionālajai prioritātei - Ledus halles celtniecībai. Šo Amerikas ambīciju atbalstīšanas vietā mēs varam iztērēt veselus 4 miljonus, lai uzbūvētu Skanstes ielā brīnišķīgu Ledus halli, kur varēs uzņemt draudzīgās Krievijas un Baltkrievijas hokejistus. Sportā, kā zināms, uzvar spēcīgākais. Mums tā būtu lieliska iespēja pavairot Latvijas prestižu.

Aicinu jūs parādīt savu attieksmi pret šo likumprojektu, kurš, manuprāt, ir vērsts pret Latvijas tautas vajadzībām, un nebalsot par lieku naudas tērēšanu!

Paldies! (Aplausi.)

Sēdes vadītāja. Neviens deputāts nav pieteicies runāt “par”. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 64, pret - 11, atturas - 6. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu: Jurķa, Ainara Latkovska, Gunta Bērziņa, Baibas Brigmanes un citu deputātu iesniegto likumprojektu “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” nodot Juridiskajai komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

Deputāts Ainars Latkovskis pieteicies runāt “par”.

A.Latkovskis (frakcija “Jaunais laiks”).

Kolēģi! Pēdējo gadu laikā Latvijā ir darīts ļoti daudz, lai ierobežotu legālā alkohola tirdzniecību. Tieši legālā. Konkrēti, tie ir aizliegumi tirgot alkoholu nakts stundās. Tajā pašā laikā nav darīts pietiekami, lai ierobežotu un apkarotu nelegālā alkohola ražošanu un tirdzniecību. Mūsu piedāvātie grozījumi Administratīvo pārkāpumu kodeksā un Krimināllikumā paredz stingrāku atbildību nelegālā alkohola ražotājiem, pārdevējiem un arī pircējiem.

Lūdzu atbalstīt likumprojekta nodošanu komisijām!

Sēdes vadītāja. Neviens deputāts nav pieteicies runāt “pret”. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 67, pret - nav, atturas - 7. Likumprojekts nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Jurķa, Latkovska, Bērziņa, Brigmanes, Škapara, Ķikustes un citu deputātu iesniegto likumprojektu “Grozījumi Krimināllikumā” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija! Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 67, pret - nav, atturas - 5. Likumprojekts nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Lauku atbalsta dienesta likumā” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 77, pret - nav, atturas - 1. Likumprojekts nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Stratēģiskas nozīmes preču aprites likums” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai, Ārlietu komisijai un Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka Ārlietu komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot arī atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijām.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Par Apvienoto Nāciju Organizācijas Konvencijas pret transnacionālo organizēto noziedzību Protokolu par cilvēku tirdzniecības, jo sevišķi tirdzniecības ar sievietēm un bērniem, novēršanu, apkarošanu un sodīšanu par to” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai un Ārlietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātei Inai Druvietei!

I.Druviete (frakcija “Jaunais laiks”).

Lūdzu nodot šo likumprojektu arī Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai!

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Tātad likumprojekts tiek nodots arī Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot arī atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijām.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījums Nacionālo bruņoto spēku likumā” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 74, pret - 6, atturas - 5. Likumprojekts nodots komisijai.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par bezalgas atvaļinājuma piešķiršanu šā gada 24.martā deputātei Inesei Šleserei”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputātes Antas Rugātes ievēlēšanu Eiropas Padomes Parlamentārās Asamblejas Latvijas delegācijas sastāvā”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 75, pret - nav, atturas - 5. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Aigara Kalvīša ievēlēšanu Starpparlamentu Savienības Latvijas nacionālās grupas sastāvā”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 75, pret - nav, atturas - 5. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputātes Silvas Goldes apstiprināšanu par novērotāju Eiropas Parlamentā”. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 73, pret - nav, atturas - 5. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Pauļa Kļaviņa ievēlēšanu Saeimas Juridiskajā komisijā”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 72, pret - nav, atturas - 5. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Pauļa Kļaviņa ievēlēšanu Saeimas Eiropas lietu komisijā”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 64, pret - nav, atturas - 4. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputātes Lindas Mūrnieces ievēlēšanu Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas Parlamentu Asamblejas Latvijas delegācijas sastāvā”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 73, pret - 1, atturas - 4. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Edgara Jaunupa ievēlēšanu Parlamentārās izmeklēšanas komisijā Einara Repšes finansiālo darbību pārbaudei”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 72, pret - nav, atturas - 5. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Lauksaimniecības un lauku attīstības likums”. Otrais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas
vārdā - deputāte Anna Seile.

A.Seile (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK frakcija).

Godātie deputāti! Izskatīsim likumprojektu otrajā lasījumā. Dokumenta numurs 2238.

1.priekšlikumu ir iesniegusi Zaļo un zemnieku savienības frakcija, lai precizētu bioloģiskās lauksaimniecības terminoloģiju. Komisija atbalsta šo priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. Arī 2.priekšlikumu ir iesniegusi Zaļo un zemnieku savienības frakcija. Komisija šo priekšlikumu neatbalsta, jo tālākajā likumprojekta tekstā termins “zemes tiesiskais valdītājs” nav apskatīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 2.priekšlikumu ir iesniedzis Juridiskais birojs. Tas ir redakcionāls, un komisija šo priekšlikumu ir atbalstījusi, iestrādājot to komisijas 4.priekšlikumā, kuru lūdzam atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Pret 3. un 4.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 5.priekšlikumu iesniedzis Juridiskais birojs. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 6.priekšlikumu sagatavojusi Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija. Lūdzam atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 7.priekšlikumu ir sagatavojis Juridiskais birojs. Tas ir precizēts un iestrādāts Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas 8.priekšlikumā. Šeit ir vienkārši mainīta definīcija: “importa un eksporta režīms” ir aizvietots ar vārdiem “ārējās tirdzniecības režīms”. Lūdzam atbalstīt 8.priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Pret 7. un 8.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 9.priekšlikumu ir sagatavojusi Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija. Lūdzam atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 10.priekšlikumu ir sagatavojis Juridiskais birojs. Lūdzam atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 11.priekšlikumu ir sagatavojusi Zaļo un zemnieku savienības frakcija. Šis priekšlikums ir daļēji atbalstīts, un 5.panta pirmā daļa precīzāk ir pateikta 12. - Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšlikumā, kur ir precīzi nosaukti mērķi valsts un Eiropas Savienības atbalsta izmantošanai. Lūdzam atbalstīt 12.priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 13.priekšlikumu ir sagatavojusi Zaļo un zemnieku savienības frakcija, un par šo pašu jautājumu ir sagatavoti vēl vairāki citi priekšlikumi, to skaitā ir arī Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas 14.priekšlikums. Tautsaimniecības komisija iesaka kā otro daļu atbalstīt savu 14.priekšlikumu, bet 13.priekšlikumu komisija tātad ir atbalstījusi daļēji.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 15.priekšlikumu ir sagatavojusi Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politika komisija, un šajā sadaļā ir runa par to, cik liels subsīdiju veidā būs valsts atbalsts lauksaimniecības attīstībai. Tātad komisija, izvērtējusi visus priekšlikumus, ir izvēlējusies variantu, ka šis atbalsts varētu būt 2,5% apmērā no gada pamatbudžeta kopējiem izdevumiem.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Valdis Dombrovskis.

V.Dombrovskis (frakcija “Jaunais laiks”).

Priekšsēdētājas kundze! Godātie deputāti! Par lauksaimniecības subsīdijām.

Līdz šim spēkā esošais likums paredzēja valsts atbalstu zemniekiem lauksaimniecības subsīdiju veidā 3% apmērā no valsts pamatbudžeta. Tagad subsīdiju apjoms tiek samazināts līdz 2,5% no valsts pamatbudžeta.

Šis ir spilgts piemērs, kā Zaļo un zemnieku savienības un Tautas partijas darbi atšķiras no vārdiem. Vēl pavisam nesen Zaļo un zemnieku savienība un Tautas partija skaļi solīja zemniekiem valsts un Eiropas Savienības atbalstu 6% līmenī no valsts pamatbudžeta. Šodien valsts valdošā koalīcija, ieskaitot arī Zaļo un zemnieku savienību, noraidīja šo Zaļo un zemnieku savienības frakcijas priekšlikumu.

Likumprojektā piedāvātais subsīdiju apjoms 2,5% apmērā no valsts pamatbudžeta, pieskaitot klāt vēl arī paredzēto Eiropas Savienības atbalstu, ir ievērojami mazāks par Zaļo un zemnieku savienības un Tautas partijas vēl nesen solītajiem 6% no valsts pamatbudžeta.

Aicinu Zaļo un zemnieku savienību un Tautas partiju izskaidrot zemniekiem, kāpēc, nonākuši pie varas, viņi pēkšņi ir aizmirsuši savus solījumus. Redzams, ka Zaļo un zemnieku savienības un Tautas partijas zemniekiem solītie 6% līdzekļu no valsts pamatbudžeta ir izrādījušies tikai tukši solījumi, kurus valdošā koalīcija pat nedomā pildīt.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Deputāts Gundars Bērziņš.

G.Bērziņš (Tautas partijas frakcija).

Kādā ļoti svarīgā grāmatā stāv rakstīts: “Klausies uz maniem vārdiem, neskaties uz maniem darbiem!” Dombrovska kungs! Tad, kad tika iesniegts likums, valdība likumā neuzskatīja par nepieciešamu vispār paredzēt jebkādas garantētas summas lauksaimniekiem. Tur bija paredzēta apaļa nulle!

Šobrīd situācija ir tāda, ka komisija ir atradusi kompromisu, un te tiešām ir runa par 2,5% lielām dotācijām no budžeta.

Bet kāda šobrīd ir starpība?

Starpība ir tāda, ka šobrīd speciālie budžeti, kuri agrāk nebija pakļauti šim aprēķinam un no kuriem neaprēķināja summu, kas tika izmaksāta lauksaimniekiem, ir iekļauti pamatbudžetā, un, ja paskatās šāgada iesniegto budžetu, tad mēs redzam, Dombrovska kungs, ka tas diemžēl neatbilst arī šobrīd spēkā esošajam likumam, jo, ja būtu 3%, kā tas bija pēc vecās metodoloģijas, kad pat speciālie budžeti netiek skaitīti, tad pietrūktu 3 miljonu, bet, ja skatās pēc jaunās metodoloģijas, kad speciālie budžeti ir pamatbudžeta programmās, tad pietrūkst 11 miljonu. Šā gada budžetā pietrūkst 11 miljonu latu, lai izpildītu iepriekšējo likumu.

Tāpēc, izvērtējot situāciju, tiek garantēts, ka šī summa būs lielāka, nekā bija iepriekšējā likumā, bet tas neliegs piešķirt arī vairāk, kā ir bijis atsevišķos gados, kad ir tikuši pārsniegti šie procenti. Skaidri un precīzi ir definēti 2,5% no pamatbudžeta dotācijas, kas ir vairāk, nekā bija iepriekš.

Un šogad, es gribu pateikt, ka, redzot pašreiz spēkā esošo likumu, valdība zemniekiem ir nokrāpusi, Dombrovska kungs, 11 miljonus latu. Man būtu kauns jūsu vietā nākt tribīnē un runāt.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Lūdzu!

Vārds deputātei Annai Seilei.

A.Seile. Protams, ka komisijā, gatavojot šo likumprojektu, vislielākās debates bija par to, ko garantē valsts. Un mēs jau 11.priekšlikumā, kuru jūs Saeimā vienprātīgi atbalstījāt, esam pateikuši, ka valsts garantē valsts atbalstu un Eiropas lauksaimniecības virzības un garantiju fonda līdzfinansējumu.

Un otrajā daļā mēs jau esam nobalsojuši un atbalstījuši 12.priekšlikumu, kas pasaka, kāds mērķis ir šo valsts un Eiropas Savienības līdzekļu izmantošanai.

Un tagad trešā daļa ir šis 15.priekšlikums, kurā mēs pasakām, cik liels būs šis valsts atbalsts lauksaimniecības attīstībai.

Zaļo un zemnieku savienības iesniegtais 13.priekšlikums, prasīja atbalstu 6% apmērā, un tas jau faktiski ir daļēji atbalstīts. Kopumā šie 6% nav atbalstīti, jo mēs to novērsām, sagatavojot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas 15.priekšlikumu.

Rūpīgi izvērtējot Finanšu ministrijas iebildumus pret 6% un arī Zemkopības ministrijas sagatavotos aprēķinus, komisija nonāca pie secinājuma, ka 2,5% no pamatbudžeta kopējiem izdevumiem ir vairāk, nekā pagājušajā gadā tika piešķirts subsīdijām. Ievērojami vairāk! Un tāpēc mēs vienojāmies par šo kompromisa variantu.

Lūdzu atbalstīt 15.priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par atbildīgās komisijas 15.priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 46, pret - 2, atturas - 27. Priekšlikums ir atbalstīts.

A.Seile. 16.priekšlikumu iesniegusi Zaļo un zemnieku savienības frakcija, pieprasot to, ka kārtību, kādā tiek piešķirts valsts un Eiropas Savienības atbalsts lauksaimniecībai, nosaka zemkopības ministrs. Komisija nevarēja atbalstīt šo priekšlikumu, jo uzskatīja, ka šāds lēmums ir jāpieņem Ministru kabinetam.

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu par 16.priekšlikumu. Lūdzu zvanu!

A.Seile. Komisija to neatbalsta. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 13, pret - 44, atturas - 9. Priekšlikums nav atbalstīts.

A.Seile. 17.priekšlikumu iesniedzis Juridiskais birojs. Komisija to ir atbalstījusi daļēji, iestrādājot 18.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret 17. un 18.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 19.priekšlikumu iesniedzis Juridiskais birojs. Komisija to nav atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. Un vēl Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir pārstrukturējusi šā panta uzbūvi un precizējusi daļu sakārtojumu.

20.priekšlikumu lūdzu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 21.priekšlikumu iesniedzis Juridiskais birojs. Tas ir redakcionālas dabas. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 22.priekšlikumu iesniegusi Zaļo un zemnieku savienības frakcija. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 23.priekšlikumu sagatavojis Juridiskais birojs, precizējot to, ka ne tikai lauksaimniecībai, bet arī lauku attīstībai ir jānosaka Eiropas Savienības un valsts atbalsts. Lūdzu atbalstīt šo priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem pret minētajiem priekšlikumiem iebildumu nav.

A.Seile. 24.priekšlikumu izstrādājusi komisija. Lūdzu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 25.priekšlikumu sagatavojusi Zaļo un zemnieku savienības frakcija. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 26.priekšlikumu ir sagatavojis deputāts Ārgalis, un tas daļēji jau ir iestrādāts nupat nobalsotajā 15.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 27.priekšlikumu ir sagatavojusi Zaļo un zemnieku savienības frakcija. Komisija to atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 28.priekšlikumu ir sagatavojis Juridiskais birojs. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 29.priekšlikumu par ražotāju grupām sagatavojusi Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija. Lūdzu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 30.priekšlikumu sagatavojusi Zaļo un zemnieku savienības frakcija. Īstenībā tas nav balsojams, jo mēs jau iepriekšējos priekšlikumos esam atbalstījuši citu variantu - par ārējās tirdzniecības režīmu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 31.priekšlikumu sagatavojis Juridiskais birojs. Komisija to atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 32.priekšlikumu, kas ir par pantu sakārtojumu, iesniegusi Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija. Lūdzam atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 33.priekšlikumu iesniegusi Zaļo un zemnieku savienības frakcija. Komisija to ir izvērtējusi un daļēji atbalstījusi, bet precizējusi, sagatavojot savu - 34.priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 33. un 34.priekšlikumu.

A.Seile. 35.priekšlikumu iesniegusi Zaļo un zemnieku savienības frakcija. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. Arī 36.priekšlikumu iesniegusi Zaļo un zemnieku savienības frakcija. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 37. - Zaļo un zemnieku savienības frakcijas priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi daļēji un ir to iestrādājusi - faktiski tas jau ir iestrādāts - Juridiskā biroja iesniegtajā 38.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 37. un 38.priekšlikumu.

A.Seile. 39.priekšlikumu - tas ir precizējošs priekšlikums - ir iesniedzis Juridiskais birojs. Komisija to nav atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli.

A.Seile. 40.priekšlikumu arī ir iesniedzis Juridiskais birojs, un tas ir par to pašu tematiku. Komisija nav atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 41.priekšlikumu ir sagatavojusi Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija. Tas jau ir par pārejas noteikumiem. Lūdzu atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 42.priekšlikumu ir iesniegusi Zaļo un zemnieku savienības frakcija. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 43.priekšlikumu ir sagatavojusi Zaļo un zemnieku savienības frakcija. Komisija to nav atbalstījusi, bet ir izstrādājusi jaunu priekšlikumu - priekšlikumu nr.44. Lūdzam to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 43. un 44.priekšlikumu.

A.Seile. 45.priekšlikumu ir sagatavojusi Zaļo un zemnieku savienības frakcija. Tas ir par noteikumu izstrādāšanas termiņiem, un komisija to ir atbalstījusi tikai daļēji, sagatavojot 46.priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret minētajiem priekšlikumiem.

A.Seile. 47.priekšlikumu iesniegusi Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija. Lūdzam atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 48.priekšlikumu ir sagatavojusi Zaļo un zemnieku savienības frakcija. Komisija to ir atbalstījusi daļēji, iestrādājusi to savā priekšlikumā - 49.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret minētajiem priekšlikumiem.

A.Seile. 50.priekšlikumu ir iesniegusi Zaļo un zemnieku savienības frakcija. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. Atbalsta arī 51. un 52. - Zaļo un zemnieku savienības frakcijas iesniegtos priekšlikumus.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 53.priekšlikumu ir izstrādājusi Zaļo un zemnieku savienības frakcija. Komisija šo priekšlikumu ir atbalstījusi daļēji un ir precizējusi, iestrādājusi savā priekšlikumā - 54.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret minētajiem priekšlikumiem.

A.Seile. Līdz ar to visi priekšlikumi ir izskatīti.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 77, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

A.Seile. 30.marts.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 30.marts. Paldies.

Cienījamie kolēģi, pirms mēs tālāk izskatām darba kārtību, paziņoju, ka Saeimas Prezidijs ir saņēmis Aizsardzības un iekšlietu komisijas lūgumu izmainīt sēdes darba kārtību - pēc sēdes darba kārtības 20.jautājuma iekļaut izskatīšanai pirmajā lasījumā likumprojektu “Grozījumi Latvijas Republikas valsts robežas likumā”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem ir iebildumi. (Starpsauciens: “Ir!”) Lūdzu, balsosim par šādām darba kārtības izmaiņām! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 70, pret - 9, atturas - 5. Darba kārtība izmainīta.

Arī Aizsardzības un iekšlietu komisija lūdz izdarīt šodienas sēdes darba kārtībā grozījumus - pēc sēdes darba kārtības 20.jautājuma iekļaut izskatīšanai pirmajā lasījumā likumprojektu “Grozījums Nacionālo bruņoto spēku likumā”. Vai deputātiem ir iebildumi? (Starpsauciens: “Ir!”) Deputātiem ir iebildumi. Lūdzu balsot par šādām darba kārtības izmaiņām! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 69, pret - 12, atturas - 4. Darba kārtība izmainīta.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis arī Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas lūgumu izmainīt šā gada 24.-25.marta sēdes darba kārtību - likumprojektu “Grozījumi likumā “Par vides aizsardzību”” izskatīšanu pirmajā lasījumā iekļaut aiz darba kārtības 33.punkta. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas lūgumu izmainīt šodienas sēdes darba kārtību, iekļaujot aiz darba kārtības 33.punkta likumprojektu “Grozījumi Lauku atbalsta dienesta likumā” izskatīšanai pirmajā lasījumā. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība izmainīta.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Likums par lauksaimniecības produktu krājumu deklarēšanu un maksājuma piemērošanu liekajiem krājumiem saistībā ar Latvijas pievienošanos Eiropas Savienībai”. Pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas
vārdā - deputāts Dzintars Zaķis.

Dz.Zaķis (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamā Prezidija priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu nr.2123.

Tas ir likumprojekts “Likums par lauksaimniecības produktu krājumu deklarēšanu un maksājuma piemērošanu liekajiem krājumiem saistībā ar Latvijas iestāšanos Eiropas Savienībā”.

Šis ir visnotaļ svarīgs likums. Likums pirmām kārtām nosaka to, kuras no produktu grupām būs deklarējamas. Pēc tās Eiropas Savienības direktīvas, uz kuru ir atsauce šajā likumā, var spriest, ka tie būs atsevišķi gaļas, piena, miltu, eļļas un taukvielu produkti, kā arī cukurs un atsevišķi kakao produkti.

Tālāk. Tiek noteikts normālais krājums un liekais krājums. Liekais krājums ir tas, uz kuru attiecas likuma būtība... Respektīvi, likums ir domāts tāpēc, lai izvairītos no tirgus kropļošanas riska, nosakot nu... ar šo likumu nosakot kārtību, kādā tas tiek novērsts.

Komisija šo likumprojektu izskatīja pirmajā lasījumā un atzina, ka likumprojekts būtu jāizskata steidzamības kārtībā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 67, pret - nav, atturas - 3. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 71, pret - 3, atturas - 3. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu un datumu likumprojekta izskatīšanai otrajā lasījumā!

Dz.Zaķis. Pirms termiņa noteikšanas es gribu piebilst vēl to, ka šis likums būs ļoti svarīgs mazajiem uzņēmējiem un daudzām zemnieku saimniecībām, jo tieši no šo lieko krājumu deklarēšanas un pēc tam no aplikšanas ar attiecīgajiem nodokļiem būs lielā mērā atkarīga viņu labklājība iestāšanās brīdī.

Tāpēc mums būs ļoti uzmanīgi jāseko tam, lai Zemkopības ministrija, izstrādājot noteikumus, ievērotu pietiekamu mērenību.

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš varētu būt 29.marts, un 7.aprīļa sēdē mēs varētu izskatīt šo likumprojektu otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš ir 29.marts, likumprojekta izskatīšana - 7.aprīļa sēdē. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Cukura nozares likums”. Pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas
vārdā - deputāte Anna Seile.

A.Seile (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie deputāti! Spēkā esošais likums “Par cukuru” zaudēs spēku šā gada 1.maijā. Un, lai cukura nozarē daudzas normas saskaņotu ar Eiropas Savienības direktīvām, ir nepieciešams izstrādāt jaunu likumu.

Ministru kabinets ir iesniedzis šo likumprojektu. Likumprojekts paredz gan tirgus intervences pasākumu administrēšanu, gan cukura ražošanas kvotu un cukurbiešu piegādes pamatapjomu noteikšanu, gan arī cukurbiešu audzētāju reģistra administrēšanu un daudzas citas nepieciešamas normas.

Komisija, iepazinusies ar šo likumprojektu, atbalsta to un lūdz to izskatīt steidzamības kārtībā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 71, pret - nav, atturas - 1. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

A.Seile. Komisija ir izvērtējusi šo likumprojektu un lūdz atbalstīt to pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 72, pret - 5, neviens neatturas. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, noteiksim priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un izskatīšanas laiku otrajā lasījumā!

A.Seile. Komisija iesaka priekšlikumus iesniegt līdz 29.martam un izskatīt 7.aprīļa sēdē.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 29.marts, izskatīšana - 7.aprīļa sēdē. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Veterinārmedicīnas likumā”. Pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Pēteris Kalniņš.

P.Kalniņš (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienījamie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu nr.2199. Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija saņēma likumprojektu “Grozījumi Veterinārmedicīnas likumā” un lūdz šīsdienas sēdē atzīt šo likumprojektu par steidzamu, kā arī pieņemt to pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 74, pret un atturas - nav. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 71, pret - 1, neviens neatturas. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un izskatīšanas laiku otrajā lasījumā!

P.Kalniņš. Priekšlikumus iesniegt līdz 29.martam pulksten 10.00 un skatīt 1.aprīlī.

Sēdes vadītāja. Tātad citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 29.martā pulksten 10.00 no rīta, izskatīšanas laiks - 1.aprīļa sēdē. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Dzīvnieku barības aprites likumā”. Pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Pēteris Kalniņš.

P.Kalniņš (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Arī šo likumprojektu Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija saņēma un izskatīja savā sēdē. Komisija lūdz arī šo likumprojektu atzīt par steidzamu un šodien pieņemt pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 76, pret - 2, neviens neatturas. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 72, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un izskatīšanas laiku otrajā lasījumā!

P.Kalniņš. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 29.marts, izskatīšana otrajā lasījumā - 7.aprīlī.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 29.marts. Izskatīšanas laiks - 7.aprīļa sēde. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par vides aizsardzību””. Pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Andris Tolmačovs.

A.Tolmačovs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Strādāsim ar likumprojektu, kura reģistrācijas numurs ir 726. Likumprojekts izskatīts atbildīgajā komisijā. Atbildīgā komisija lūdz ierosināt šim likumprojektam steidzamību. Likumprojekts vajadzīgs, lai saskaņotu vides aizsardzības likumdošanu ar Eiropas Savienības normatīvajiem aktiem. Un tamdēļ ir vajadzīga steidzamība, lai paspētu to izdarīt līdz 1.maijam.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 78, pret un atturas - nav. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 69, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas laiku un izskatīšanu otrajā lasījumā.

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 29.marts. Sēdes datums - 7.aprīlis.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 29.marts un izskatīšana 7.aprīļa sēdē.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Lauku atbalsta dienesta likumā”.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Pēteris Kalniņš.

P.Kalniņš (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienījamie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu nr. 2331. Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija saņēma Ministru kabineta izstrādātos grozījumus Lauku atbalsta dienesta likumā un izskatīja tos savā sēdē. Tā lūdz atzīt šo likumprojektu arī par steidzamu un pieņemt šodien pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 81, pret un atturas - nav. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 79, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un izskatīšanas laiku otrajā lasījumā!

P.Kalniņš. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 29.marts un izskatīšana otrajā lasījumā - 7.aprīlī.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas laiks - 29.marts un izskatīšana otrajā lasījumā - 7.aprīļa sēdē. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Ūdens apsaimniekošanas likumā”. Pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Andris Tolmačovs.

A.Tolmačovs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Labdien! Strādāsim ar dokumentu, kura reģistrācijas numurs ir 672 - likumprojektu “Grozījumi Ūdens apsaimniekošanas likumā”. Likumprojekts ir vajadzīgs, lai saskaņotu ar ES direktīvām ūdens apsaimniekošanas jomu. Atbildīgā komisija izskatīja likumprojektu, atbalsta to pirmajā lasījumā un prasa noteikt steidzamības kārtību.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret un atturas - nav. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un izskatīšanas laiku otrajā lasījumā!

A.Tolmačovs. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 16.aprīlis. Sēdes datums - 29.aprīlis.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 16.aprīlis. Izskatīšanas laiks - 29.aprīļa sēdē. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par koku un apaļo kokmateriālu uzskaiti darījumos”. Pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāte Anna Seile.

A.Seile (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie deputāti! Šis ir ļoti svarīgs likumprojekts. Likumprojekta mērķis ir izveidot koku un apaļo kokmateriālu vienotu uzskaites kārtību. Šādai uzskaites kārtībai būtu jābūt visos koku un apaļo kokmateriālu aprites posmos.

Likumprojekts nodrošina arī godīgu kārtību nodokļu iekasēšanai un paredz, ka Ministru kabinets būs tiesīgs noteikt, kā Latvijā tiek piemērots nacionālais standarts koku uzmērīšanā, kā arī noteikt akreditācijas prasības dažādām organizācijām, kas darbojas apaļo kokmateriālu uzmērīšanas jomā.

Komisija likumprojektu nelūdz uzskatīt par steidzamu. Tā sagatavošanā ir piedalījušies ļoti daudzi mežu nozares speciālisti.

Komisija ir izvērtējusi šo likumprojektu, kurš saņemts no Ministru kabineta, un lūdz to atbalstīt pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 76, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

A.Seile. Komisija iesaka iesniegt priekšlikumus līdz 1.aprīlim.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 1.aprīlis. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Patērētāju tiesību aizsardzības likumā”. Otrais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas
vārdā - deputāts Krišjānis Peters.

K.Peters (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Godātais Prezidij! Cienījamie kolēģi! Strādājam ar likumprojektu, kura reģistrācijas nr.577, - “Grozījumi Patērētāju tiesību aizsardzības likumā”. Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir šo likumprojektu sagatavojusi otrajam lasījumam. Saņemti trīs priekšlikumi.

1. - deputāta Maksimova priekšlikums. Komisija to daļēji atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

K.Peters. 2. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

K.Peters. Un 3. - deputāta Maksimova priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

K.Peters. Visi priekšlikumi ir izskatīti. Komisijas vārdā lūdzu pieņemt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

K.Peters. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 29.marts.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 29.marts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums Mobilizācijas likumā”. Otrais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Juris Dalbiņš.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Kolēģi deputāti! Strādāsim ar likumprojektu “Grozījums Mobilizācijas likumā” (reģistrācijas numurs 616). Otrais lasījums. Likumprojekta otrajam lasījumam saņemti seši priekšlikumi, kas izskatīti Aizsardzības un iekšlietu komisijas 10.marta sēdē.

1.priekšlikums. Iesniedzis iepriekšējais aizsardzības ministrs Ģirts-Valdis Kristovskis. Komisija priekšlikumu atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Dalbiņš. 2.priekšlikums. Iesniedzis iepriekšējais aizsardzības ministrs Ģirts-Valdis Kristovskis. Komisija priekšlikumu atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Dalbiņš. 3.priekšlikums. Iesniedzis iepriekšējais aizsardzības ministrs Ģirts-Valdis Kristovskis. Priekšlikums atbalstīts komisijā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Dalbiņš. 4.priekšlikums - iepriekšējā aizsardzības ministra Kristovska priekšlikums. Komisija priekšlikumu ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Dalbiņš. 5.priekšlikums - iepriekšējā aizsardzības ministra Kristovska priekšlikums. Komisija priekšlikumu atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Dalbiņš. 6.priekšlikums - iepriekšējā aizsardzības ministra Kristovska priekšlikums. Komisija priekšlikumu ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Dalbiņš. Līdz ar to visi iesniegtie priekšlikumi ir izskatīti. Komisijas vārdā aicinu pieņemt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 69, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

J.Dalbiņš. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 29.marts.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 29.marts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Latvijas Republikas valsts robežas likumā”.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Juris Dalbiņš.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā Saeimas priekšsēdētāja! Likumprojekts “Grozījumi Latvijas Republikas valsts robežas likumā”.

Likumprojekts skatāms pirmajā lasījumā. Likumprojekts paredz NATO vadlīniju gaisa telpas apsardzības jomā iedzīvināšanu Latvijas Republikas normatīvajā sistēmā, lai Latvijas Republiku varētu iesaistīt NATO gaisa telpas aizsardzības politikā.

Likumprojekts paredz Ziemeļatlantijas līguma organizācijas tiesības veikt Latvijas gaisa telpas kontroli un apsardzību, lai nodrošinātu Latvijas gaisa telpas suverenitāti un neaizskaramību.

Aizsardzības un iekšlietu komisija savā 24.marta sēdē apsprieda šo likumprojektu un nolēma to konceptuāli atbalstīt pirmajam lasījumam, kā arī lūgt Saeimu atzīt šo likumprojektu par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 69, pret - 16, neviens neatturas. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

Atklājam debates. Ministru kabineta vārdā - aizsardzības ministrs Atis Slakteris.

A.Slakteris (aizsardzības ministrs).

Priekšsēdētājas kundze! Kolēģi! Pirmajā dienā, ierodoties Aizsardzības ministrijā, viens no pašiem pirmajiem maniem jautājumiem ministrijas vadībai bija ļoti vienkāršs - vai nav kaut kas iekavēts un vai nav kādas problēmas saistībā ar likumdošanu, saistībā ar NATO.

Vadība man ziņoja: “Viss kārtībā, ministra kungs, viss notiek pēc plāna! Likumi ir jāgroza. Laika vēl ir gana.” Taču reālā situācija ir izveidojusies tāda, ka iepriekšējā valdība ir atstājusi nepadarītus darbus arī NATO integrācijas jomā. ((Starpsauciens: “Nevar būt!”)

Un tāpēc šodien mums steidzamības kārtībā ir jāskata likumi. Un taisni dīvaini, ka nespēj iedomāties, ka Latvija būs NATO dalībvalsts jau tūlīt. Nevis kaut kad pēc mēnešiem vai nedēļām, bet jau pirmdien (!) Latvija kļūs par NATO dalībvalsti. Un Latvijas gaisa telpa kļūs par daļu no kopējās NATO gaisa telpas.

Dalībvalstij Latvijai pieklātos nodrošināt savas gaisa telpas aizsardzību pašai saviem spēkiem, ieskaitot iznīcinātājlidmašīnas. Latvijas Gaisa spēku rīcībā šādas tehnikas nav, un iznīcinātājus nav plānots arī iegādāties, jo tas nebūtu nedz militārā, nedz ekonomiskā ziņā lietderīgi. Arī NATO neredz šāda iepirkuma lietderību.

Tāpēc Latvijas un abu pārējo Baltijas valstu politika aizsardzības jomā arī turpmāk būs balstīta gan uz ciešu trīspusēju sadarbību, gan arī uz sadarbību ar citām NATO dalībvalstīm.

Šā gada 16.martā NATO Ziemeļvalstu padome nolēma sniegt mums lielāku palīdzību, tas ir, atsevišķas NATO valstis nodos Eiropas spēku virspavēlnieka rīcībā savas militārās lidmašīnas, lai nodrošinātu mūsu, Baltijas valstu, gaisa telpas aizsardzību atbilstoši NATO standartiem.

Pirmo reizi vēsturē mēs būsim spējīgi veikt augstvērtīgu Latvijas zemes un gaisa aizsardzību.

Lai NATO varētu uzsākt Latvijas gaisa telpas patrulēšanu, ir jānodrošina nepieciešamā juridiskā bāze.

Pirmkārt, mums ir jāparedz, ka NATO ir tiesības veikt Latvijas gaisa telpas kontroli un apsardzi. To nodrošinās grozījumi Latvijas Republikas valsts robežas likumā.

Otrkārt, jāparedz maksimāli vienkāršs lēmumu pieņemšanas mehānisms, lai nepieciešamības gadījumā būtu iespējams atsevišķu Latvijas armijas vienību vadību nodot NATO kompetencē. To nodrošinās grozījumi Nacionālo bruņoto spēku likumā.

Par finansiālajiem aspektiem. Pašlaik vēl notiek aktīvas konsultācijas ar NATO par to, kāda būs finansēšanas kārtība. Plašsaziņas līdzekļos pieminētie 4 miljoni latu ir tikai aptuvenas aplēses, kas var mainīties. Latvijas Gaisa spēkiem šogad kopumā paredzētais finansējums ir vairāk nekā 6,2 miljoni latu. Daļu no vajadzīgajiem izdevumiem varētu segt no NATO kopējiem līdzekļiem, daļu - no Baltijas valstu līdzekļiem, bet vēl trešo daļu, iespējams, segs pašas tās valstis, kuru spēki veiks patrulēšanu.

Par attiecībām ar kaimiņvalstīm. Šī patrulēšana gaisa telpā nav vērsta ne pret vienu Latvijas kaimiņvalsti. Tā ir daļa no klasiskās NATO kopējās pretgaisa aizsardzības politikas. Visā NATO telpā ir vienoti standarti, un tie tiks ievēroti arī šajā paplašināšanās kārtā, jo NATO nav dažādu līmeņu dalībvalstu. Standarti visiem ir vienādi. Tas nozīmē, ka lidmašīnas būs gatavas veikt patrulēšanu 24 stundas diennaktī 7 dienas nedēļā tāpat kā citās NATO valstīs.

Dāmas un kungi! Latvijā ir palikuši iekavēti darbi ne tikai pirms iestāšanās Eiropas Savienībā, bet arī pirms iestāšanās NATO. Likuma grozījumi, ko šodien izskatām, ir viens no šiem nepadarītajiem darbiem. Es nemeklēšu vainīgos, bet lūgšu jūsu atbalstu šiem priekšlikumiem.

Aicinu ikvienu Saeimas deputātu balsot par grozījumiem Valsts robežas likumā un Nacionālo bruņoto spēku likumā, lai padarītu mūsu valsti gatavu pilntiesīgai dalībai NATO.

Es īpaši vēršos pie “Jaunā laika” frakcijas un “tēvzemiešiem”. Aicinu jūs šajā balsojumā rīkoties valstiski! Ja jūs neatbalstāt šo valdību, tad jums vismaz vajadzētu atbalstīt šīs valdības stratēģisko politiku.

Dalība NATO ir Tautas partijas un arī šīs valdības politika. Dalība NATO nozīmē, ka Latvijas debesis un zeme būs drošībā. Tā ir mūsu politika.

Sēdes vadītāja. Deputāts Ģirts-Valdis Kristovskis.

Ģ.-V.Kristovskis (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Cienījamie kolēģi! Vai šeit ir arī gaisma? Cienījamie kolēģi! Bija prieks dzirdēt Ata Slaktera kunga izteicienus par padarītiem vai par nepadarītiem darbiem, bet teikšu, kā ir: tas, ka notiks gaisa patrulēšana mūsu telpā, lielā mērā ir tā cilvēka nopelns, kas stāv jūsu priekšā. (Starpsaucieni, aplausi.) Jo 2003.gada decembrī pēdējā NATO ministru sanāksmē divas reizes neviens cits ministrs no Eiropas valstīm kā vien tieši Kristovskis toreiz aicināja NATO ģenerālsekretāru pieņemt šos lēmumus. Un NATO ģenerālsekretārs, beidzot savu uzrunu, atsaucās tieši uz šo manu konkrēto ieteikumu risināt šos jautājumus un nodeva šo jautājumu tālāk Sheferam.

Uz manu priekšlikumu pamata 2003.gada decembrī sanāksmē Tallinā trīs Baltijas valstu aizsardzības ministri vienojās par kopēju Baltijas gaisa telpu patrulēšanai. 2004.gada 10.februārī Minhenē NATO ministru sanāksmē es vēl vienu reizi aicināju izskatīt šo jautājumu, un jaunais NATO ģenerālsekretārs Shefers uz to atsaucās un ļoti aktīvi iesaistījās šā jautājuma risināšanā. Viņš toreiz pirmo reizi pateica, ka NATO tiešām šis jautājums ir jārisina. Līdz ar to runāt šeit par šā procesa tempu, manuprāt, tomēr, jaunais ministra kungs, šinī brīdī ir nevietā, un tas, manuprāt, skan nedaudz nekorekti.

Tomēr šis jautājums pēc būtības ir ļoti svarīgs un vajadzīgs, un arī sarežģīts. Ja mēs paskatīsimies vēsturē, tad redzēsim, ka Čehijai, kurai ir sava Gaisa spēku pieredze 50 gadu garumā, gatavojot NATO sammitu, ar saviem gaisa spēkiem nespēja atrisināt šo jautājumu deviņus mēnešus. NATO, Amerikas Savienotās Valstis un Čehija risināja šo jautājumu tieši juridiskos aspektus un tādai valstij, kurai ir šī pieredze, lai saskaņotu šos jautājumus, bija vajadzīgi deviņi mēneši!

Shefers tajā dienā, kad Slaktera kungs stājās ministra amatā, bija Rīgā, un Rīgā viņam tika uzdoti konkrēti jautājumi par to, kas tad patrulēs šajā gaisa telpā. Tad atcerēsimies, ka NATO ģenerālsekretārs vēl pirms nedēļas nevarēja atbildēt uz jautājumu, kādas konkrēti valsts bruņotie spēki patrulēs šajā Latvijas vai Baltijas, vai NATO kopējā gaisa telpā.

Tā ka redzams, ka jautājumi pēdējā laikā risinās ļoti strauji, un šeit nav vietas nekādiem pārmetumiem. Šeit nav vietas arī apelēšanai pie sirdsapziņas, jo mēs, apvienība “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK un partija “Jaunais laiks”, visus aizvadītos gadus, un es atļaušos teikt, arī man esot ministra amatā piecus gadus un trīs mēnešus, esam aktīvi strādājuši pie tā, lai beidzot Latvijas valsts varētu nodrošināt suverenitāti gaisa telpā ar mūsu sabiedroto – šinī gadījumā ar NATO vai ar kādas konkrētas valsts, teiksim, Dānijas, Vācijas, Norvēģijas vai kādas citas tuvējas valsts palīdzību.

Strādāsim kopā un atbalstīsim šo likumprojektu, šo priekšlikumu. Tas ir ļoti vajadzīgs mūsu valstij, un es ceru, ka tā valdība, kas tagad ir uzsākusi darbu, arī godam turpinās to, ko ir paveikuši iepriekšējie.

Paldies par uzmanību! (Aplausi.)

Sēdes vadītāja. Deputāts Nikolajs Kabanovs.

N.Kabanovs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamie kolēģi! Tagad jūs zināt, kas ir atbildīgs par to, ka Latvija kļūs suverēna valsts, - Kristovska kungs. Jā, bet situācija ir tāda, ka tieši šis ministrs ir atbildīgs arī par to, ka Latvijai pašai nav savas militārās aviācijas. Diemžēl! Tāda ir pat Moldovai, Gruzijai, Ukrainai, Baltkrievijai un pārējām valstīm, kuras ekonomiski ir mazāk attīstītas par Latviju. Kāpēc? Tāpēc, ka Latvija savulaik atteicās no PSRS tehnikas sadalījuma - tā saucamā Taškentas līguma 1991.gada beigās. Un man šķiet, ka tā bija ļoti liela kļūda valstiskā mērogā. Un tāpēc mums tagad jāklanās Amerikas priekšā un jāprasa tai, lai viņu spēki patrulē mūsu gaisa telpā. Es domāju, ka mums vajag tīri, teiksim, psiholoģiski padomāt, vai Latvija ir neatkarīga valsts, un tomēr nebalsot par šo likumprojektu!

Paldies!

Sēdes vadītāja. Deputāts Aleksandrs Golubovs.

A.Golubovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Pēc tam, kad bija uzstājies Kristovska kungs, mēs tagad zinām, kas ir vainīgs pie tā, ka Latvijai būs jāmaksā 4 miljoni par to, ka šeit būs ārvalstu lidmašīnas. Tai būs jāmaksā arī par to, ka tās lidos virs Latvijas. Tagad mēs zinām, ka pie visa tā vainīgs ir Kristovskis.

Un es lūdzu nebalsot par šiem priekšlikumiem, jo šajā gadījumā mēs tiešām zaudējam savu suverenitāti!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Ja komisijas vārdā nekas nav piebilstams, lūdzu balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 66, pret - 10, atturas - 7. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un izskatīšanas laiku otrajā lasījumā!

J.Dalbiņš. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 25.martā pulksten 8.40.

Sēdes vadītāja. Vakarā vai rītā?

J.Dalbiņš. No rīta. Līdz šim laikam.

Sēdes vadītāja. Un izskatīšanas laiks?

J.Dalbiņš. Izskatīšanas laiks - 25.marts.

Sēdes vadītāja. 25.marts. Vai deputātam Vladimiram Buzajevam ir citi priekšlikumi?

Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātam Vladimiram Buzajevam!

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Šā gada 1.maijs.

Sēdes vadītāja. Un izskatīšanas laiks?

V.Buzajevs. Izskatīšanas laiks - nākamā Saeimas sēde pēc šā datuma.

Sēdes vadītāja. Tātad ir divi priekšlikumi - deputāta Buzajeva priekšlikums, kas paredz iesniegt priekšlikumus līdz šā gada 1.maijam un izskatīt tos 6.maija sēdē. Kurš ir par šādu priekšlikumu? Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 17, pret - 68, atturas - 1. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš ir 25.marts pulksten 8.40 no rīta, bet izskatīšanas laiks - 25.marta sēde.

Pirms mēs skatām tālāk sēdes darba kārtību, daru jums zināmu, ka ir saņemts desmit Saeimas deputātu: Šmita, Simsona, Jaundžeikara, Karpuškina, Stalidzānes un citu priekšlikums iekļaut 24.-25.marta sēdes darba kārtībā lēmuma projektu “Par deputāta Jāņa Šmita ievēlēšanu Saeimas Parlamentārās izmeklēšanas komisijā Einara Repšes finansiālo darbību pārbaudei” pirms likumprojekta “Grozījums Nacionālo bruņoto spēku likumā”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Jāņa Šmita ievēlēšanu Saeimas Parlamentārās izmeklēšanas komisijā Einara Repšes finansiālo darbību pārbaudei”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 69, pret - 3, atturas - 5. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums Nacionālo bruņoto spēku likumā”. Pirmais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Juris Dalbiņš.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Priekšsēdētājas kundze! Cienījamie kolēģi! Izskatāmā dokumenta numurs ir 2359. Pirmais lasījums.

Šā gada 2.aprīlī ir paredzēta Latvijas pievienošanās NATO. Līdz ar pievienošanos Ziemeļatlantijas līgumam un pilntiesīgu dalību aliansē Latvija iegūs drošības garantijas. Un viens no alianses efektīvas mūsdienu drošības un aizsardzības pamatiem ir gaisa telpas kontrole un aizsardzība.

Pievienojoties NATO, Latvijas gaisa telpa kļūs par daļu no kopējās NATO gaisa telpas, kur ir jānodrošina gaisa telpas patrulēšana. Šajā sakarībā mums ir nepieciešami grozījumi arī Nacionālo bruņoto spēku likumā.

Attiecībā uz šiem grozījumiem, pirmkārt, jāteic, ka Valsts prezidents lemt par Nacionālo bruņoto spēku vienību vadīšanas deleģēšanu NATO militārajai vadībai varēs tikai tajos gadījumos, kad šādu jautājumu izlemšana neietilpst Saeimas kompetencē.

Otrkārt. Valsts prezidenta lēmumam par Nacionālo bruņoto spēku vienību vadīšanas deleģēšanu jābūt noformētam atbilstoši Latvijas Republikas Satversmes 53.pantam, tas ir, kā rīkojumam, ko līdzparaksta Ministru prezidents vai aizsardzības ministrs, kuri tad arī uzņemas politisko atbildību par šādu rīkojumu.

Aizsardzības un iekšlietu komisija savā 24.marta sēdē apsprieda šo likumprojektu un nolēma to konceptuāli atbalstīt pirmajam lasījumam, kā arī lūgt Saeimu atzīt to par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Vai deputāts Kristovskis runās par steidzamību? Nē. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 68, pret - 9, atturas - 6. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

J.Dalbiņš. Komisijas vārdā aicinu Saeimu pieņemt likumprojektu pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Ģirts-Valdis Kristovskis.

Ģ.-V.Kristovskis (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Cienījamie kolēģi! Visvisādā ziņā atbalstot nepieciešamību pieņemt lēmumu par mūsu gaisa telpas pieejamību NATO spēkiem, man tomēr jāteic, ka man ir dažas piezīmes, lai gan mēs varējām tiešām tikai šodien iepazīties ar šo dokumentu.

Jautājums ir šāds: vai pēc būtības ir nepieciešams Nacionālo bruņoto spēku likumā, tieši pantā par Nacionālo bruņoto spēku vadību, ielikt iekšā tieši šādu normu, kāda šeit tiek piedāvāta?

Ja mēs gribam uzticēt Valsts prezidentam šo... nu, es gribētu teikt, īpašo gadījumu, kurā ir runa par līguma vai kāda normatīva dokumenta slēgšanu ar Ziemeļatlantijas līguma organizāciju par patrulēšanu Latvijas gaisa telpā, tad, manuprāt, iespējams, ka vislabākais būtu kāds atsevišķs normatīvs akts. Taču, ja mēs pievēršamies šai pašai normai, es tomēr lūgtu tiem deputātiem, kuri pievērsīs uzmanību šai normai un gatavos priekšlikumus rītdienai, padomāt par to, ka Valsts prezidentes attieksme šinī gadījumā nav pausta un, atklāti sakot, arī Ministru kabineta nostāja vēl nav redzama. Šeit ir tikai ministrijas juristu... nu, gribētu teikt, diemžēl diezgan vāji sagatavoti priekšlikumi.

Ja mēs runājam par Valsts prezidenta vietu šajā procesā, tad jāteic, ka šeit, šajā normā, šajā projektā, jau ir paredzēti vairāki tādi diezgan būtiski izkropļojumi. Ir paredzēts, ka Valsts prezidents var deleģēt NATO militārajai vadībai atsevišķu Nacionālo bruņoto spēku vienību vadīšanu. Es domāju, ka tas ir nepamatoti, jo ir jau vesela virkne normatīvo dokumentu, kuri noteic to, kas un kādā kārtībā deleģē Nacionālo bruņoto spēku vienību dalību dažādās operācijās. Līdz šim nekad Valsts prezidents ar šādiem jautājumiem nav nodarbojies. Un ir grūti saprast, ka šī nu būtu tā situācija, kad Valsts prezidentam būtu ar to jānodarbojas.

Ieskatīsimies Satversmē! Satversmē ir skaidri un gaiši noteiktas Valsts prezidenta tiesības. Valsts prezidents reprezentē valsti starptautiski un atsevišķos gadījumos... ļoti precīzi divos pantos ir noteikts, kādā veidā izpaužas Valsts prezidenta vadonības principi.

Tātad mēģināt ar šādu pantu Valsts prezidentam piedēvēt vai ierosināt funkcijas, kādas nav bijušas raksturīgas ne Latvijai, ne arī parlamentārai demokrātiskai valstij kā tādai, – tas, manuprāt, būtu nevietā. Šeit būtu jāvadās no varas dalīšanas principu izpratnes un tālākas realizācijas un tradīciju konsekventas ievērošanas.

Gribu pateikt vēl vienu piemēru. Pavisam nesen, tad, kad es vēl nebiju Saeimas deputāts, Aizsardzības un iekšlietu komisija ir otrajam lasījumam izskatījusi likumprojektu “Grozījumi Nacionālās drošības likumā”, un tur, kā mēs redzam, ir bijis deputāta Turlā priekšlikums – svītrot no Valsts prezidenta kompetences tādu normu, kas noteic, ka Valsts prezidents izveido militāro padomi.

Kāpēc Valsts prezidentam ir jābūt šādai militārajai padomei? Tikai tad, ja mēs pieļaujam, ka kaut kādā situācijā Valsts prezidentam būs nepieciešamība tiešām dot kādus rīkojumus, kuriem ir militāras sekas.

Un, ja Saeimas Aizsardzības un iekšlietu komisija ir atbalstījusi priekšlikumu izsvītrot ārā normu par Valsts prezidenta militāro padomi, tad rodas jautājums: kāpēc pašreiz šajā piedāvātajā gadījumā būtu šajā normā jāliek iekšā kaut kādas funkcijas Valsts prezidentam, kuras tiešām ir saistītas ar izpildvarai raksturīgām funkcijām?

Un gribu teikt vēl arī to, ka šī norma, kura pēc būtības tiek veidota sakarā ar gaisa telpas patrulēšanu, ir saistīta ne tikai ar gaisa telpas patrulēšanu. Gaisa telpas patrulēšana ir viena no valsts aizsardzības funkcijām. Sarežģītāks ir otrais process – tad, ja notiek ielaušanās gaisa telpā un ir jāpieņem lēmums par gaisakuģa vai lidaparāta notriekšanu.

Un vai tad mēs šādā situācijā uzdosim šos jautājumus risināt Valsts prezidentam – personai, kurai ir sava noteikta loma valsts pārvaldē?

Cik atceros, toreiz, kad Repše vēl bija premjers iepriekšējā valdībā, viņš ļoti skaidri un gaiši redzēja tieši premjerministra lomu šāda lēmuma pieņemšanā.

Tāpēc es izteicu savas piezīmes, savu vērtējumu. Aicinu vēl šajā vakarā padomāt par šo jautājumu, lai mēs atrastu vislabāko lēmumu un lai tiešām nebūtu Valsts prezidents jāiesaista netipisku funkciju veikšanā.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Ministru kabineta vārdā - aizsardzības ministrs Atis Slakteris.

A.Slakteris (aizsardzības ministrs).

Cienījamie kolēģi! Dažādās NATO dalībvalstīs ir dažāda pieredze - šādus lēmumus pieņem Nacionālo bruņoto spēku komandieris, aizsardzības ministrs, Ministru prezidents, Ministru kabinets, parlaments. Šī prakse ir dažāda.

Taču nu jau ir skaidri pierādījies, ka šādiem lēmumiem ir jābūt ātriem, tātad ir jāievēro vienvadības princips.

Var debatēt un pa nakti pārdomāt, kā rīkoties. Mums jāsaprot, ka pasaules pieredze ir ļoti plaša. Mums vienkārši jāizvēlas mums vispieņemamākais ceļš.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams?

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 68, pret - 11, atturas - 6. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un laiku likumprojekta izskatīšanai otrajā lasījumā!

J.Dalbiņš. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 25.martā pulksten 8.40 no rīta. Un izskatīt otrajā lasījumā varam 25.martā.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 25.martā pulksten 8.40 no rīta. Izskatīšanas laiks - 25.marta sēde. Paldies.

Cienījamie kolēģi! Kā bija paredzēts, pulksten 17.00 ir paredzēta atbilžu sesija. Taču Saeimas Prezidijs ir saņēmis no Latvijas Republikas Satiksmes ministrijas ziņu, ka satiksmes ministram Aināram Šleseram nav iespējams šā gada 24.marta sēdē atbildēt uz deputātu sagatavoto jautājumu nr.29, jo viņš atrodas komandējumā ārpus Latvijas. Tātad atbilžu sesija notiks nākamajā trešdienā pulksten 17.00.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis piecu deputātu - Repšes, Šadurska, Druvietes, Mūrnieces un Jaunupa - jautājumu reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministram Andrejam Radzevičam par “Jaunā laika” deputāta ētikas neievērošanu, cieņas un goda zaudēšanu. Šo jautājumu mēs nodosim ministram. Paldies.

Cienījamie kolēģi, lūdzu reģistrēties ar reģistrācijas kartēm! Lūdzu zvanu! Reģistrācijas režīmu!

Kamēr tiek gatavoti reģistrācijas rezultāti, atļaujiet man Saeimas vārdā sveikt pusapaļajā jubilejā mūsu kolēģi deputātu Jāni Urbanoviču! (Aplausi.)

Paziņojumam vārds deputātam Aigaram Pētersonam.

A.Pētersons (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie deputāti! Ļoti īsa Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde Viesu zālē pēc dažām minūtēm.

Sēdes vadītāja. Lūdzu Saeimas sekretāra biedru Aleksandru Bartaševiču nolasīt reģistrācijas rezultātus!

A.Bartaševičs (8.Saeimas sekretāra biedrs).

Godājamie deputāti! Nav reģistrējušies: Boriss Cilevičs, Ingrīda Circene, Edgars Jaunups, Aleksandrs Kiršteins, Paulis Kļaviņš, Vilis Krištopans, Liene Liepiņa, Uldis Briedis, Jānis Reirs, Anna Seile, Artis Pabriks, Juris Sokolovskis, Jānis Strazdiņš, Inese Šlesere un Dainis Turlais.

Sēdes vadītāja. Līdz ar to 24.marta sēde slēgta. Paldies.

 

(Pārtraukums līdz 2004.gada 25.marta pulksten 9.00)

 

Latvijas Republikas 8.Saeimas

pavasara sesijas trīspadsmitā sēde

2004.gada 24.-25.martā

2004.gada 25.martā

 

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

 

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi, sākam 25.marta sēdi!

Pirms tālāk izskatām Saeimas sēdes darba kārtību, paziņoju, ka Saeimas Prezidijs ir saņēmis Valsts prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas atpakaļ atsūtīto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par to bijušās PSRS pilsoņu statusu, kuriem nav Latvijas vai citas valsts pilsonības””. Likums tiek nodots Juridiskajai komisijai.

Lūdzu Juridisko komisiju noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu!

Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātam Marekam Segliņam!

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

8.aprīlis.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš – 8.aprīlis. Paldies.

Turpinām izskatīt darba kārtību.

Nākamais darba kārtības jautājums – likumprojekts “Grozījumi Detektīvdarbības likumā”. Otrais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā ziņos deputāte Linda Mūrniece.

Vai deputāts Dzintars Ābiķis ir pieteicies runāt par procedūru?

Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātam Dzintaram Ābiķim!

Dz.Ābiķis (Tautas partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Šodien ir 25.marts – diena, kad desmitiem tūkstošu nevainīgu cilvēku tika 1949.gadā izsūtīti uz Sibīriju, kur daudzi aizgāja bojā. Aicinu godināt bojāgājušos un visus cietušos ar piemiņas brīdi! (Klusuma brīdis.)

Sēdes vadītāja. Paldies.

Turpinām darba kārtības izskatīšanu. Nākamais darba kārtības jautājums – likumprojekts “Grozījumi Detektīvdarbības likumā”. Otrais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā – deputāte Linda Mūrniece.

L.Mūrniece (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie kolēģi! Likumprojekta “Grozījumi Detektīvdarbības likumā” otrajam lasījumam ir saņemti seši priekšlikumi.

1. - Iekšlietu ministrijas parlamentārās sekretāres Lindas Mūrnieces priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

L.Mūrniece. 2. - deputāta Agešina priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Valērijs Agešins.

V.Agešins (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Latvija daudzām starptautiskajām organizācijām ir daudzkārt apgalvojusi, ka nepilsoņi ir Latvijas valsts piederīgie, kuriem sociālās un ekonomiskās tiesības ir vienādas ar tām, kas ir pilsoņiem. Atšķirība pastāvot tikai politiskajās tiesībās. Tas nozīmē, ka pēc sava statusa Latvijas nepilsoņi ir tuvāki pilsoņiem nekā bezvalstniekiem. Sakarā ar to mēs ierosinām papildināt likumprojekta 1.pantu aiz vārdiem “Eiropas Savienības dalībvalsts pilsonis” ar vārdiem “vai Latvijas Republikas nepilsonis”. Proti, ierosinām noteikt, ka licenci ir tiesīga saņemt detektīvsabiedrība, kurā tās vadītājs un persona, kas ieņem amatu pārvaldes institūcijās, ir Eiropas Savienības dalībvalsts pilsonis vai Latvijas Republikas nepilsonis.

Lūdzu atbalstīt 2.priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Deputāts Vladimirs Buzajevs.

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamā priekšsēdētājas kundze! Godātie kolēģi! Uzstājoties ar atbalstu deputāta Valērija Agešina priekšlikumam, es uzreiz pateikšu, ka neizvēlēšos pieklājīgus izteicienus. Jo šis ir tas gadījums, kad, kā slavenā krievu barda Vladimira Visocka dziesmā, “Možno daže kriķ s tribuni matom, razdavaķ podarki” - var pat no tribīnes lamāties trīsstāvīgiem vārdiem, sniegt dāvanas pa labi un pa kreisi...

Patiesi, - esošajā likuma redakcijā nepilsoņi ir pielīdzināti personām, kuras ir vai nu sodītas par noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu, vai kurām ir konstatēta psihiska slimība vai atkarība no alkohola.

Būtu jau labi, ja jauno deputātu paaudze - viņi ir no dažādām partijām ar daiļskanīgiem nosaukumiem - kļūtu kaut vai nedaudz gudrāka un izlabotu savu priekšteču bezkaunīgo rīcību. Kur nu! Nost ar ilūzijām! Jau ir pieņemts atbildīgās komisijas verdikts - noraidīt.

Vēl vairāk.. Ministru kabinets iesniedza priekšlikumu dot priekšroku nevis aptuveni 500 tūkstošiem no godīgajiem nodokļu maksātājiem, bet gan dažiem simtiem nejauši šeit iebraukušo Eiropas pilsoņu. Turklāt Mūrnieces kundze atcerējās arī par Norvēģijas un Lihtenšteinas pilsoņiem, par kuriem bija piemirsis mūsu dārgais mācītājs.

Dāmas un kungi! Vai jūs tiešām esat pārliecināti, ka, dodot priekšroku ES un EBTA pilsoņiem, nevis mūsu pašu valsts pavalstniekiem, jūs izpildāt ES direktīvas? Drīzāk tā ir cilts domāšanas palieka, kuru demonstrēja etniskā grupa, kas atradās nācijas tapšanas agrīnajā stadijā. Cenšoties iztapt saviem jaunajiem saimniekiem, mūsu aprobežotie likumdevēji pat nolēma nokaut svēto govi. Proti, atcēla nejēdzīgo kvalifikācijas prasību, kura bija izvirzīta attiecībā uz detektīviem, - valsts valodas prasmi. Ticiet man, šāda nekonsekventa dāvana krievvalodīgās kopienas pusei, kurai teorētiski ir politiskās tiesības, mums nav vajadzīga!

Interesanti, ka, cenšoties diskriminēt nepilsoņus un “nepareizo” valstu pilsoņus, mūsu likumdevējiem, tāpat kā “meitenēm pēc izsaukuma”, izdevās pielīdzināt noziedzniekiem un alkoholiķiem savus patiesos saimniekus - ASV pilsoņus. Padomājiet kaut vai par to! Jo gadījās, ka jaunās valdības apstiprināšanās laikā viens no aizokeāna onkuļu dibena laizītājiem publiski izteicās no tribīnes, ka nevarot taču balsot par Emša kungu, jo šis, sastādot valdību, nav konsultējies amerikāņu vēstniecībā.

Rezumējot likuma sākotnējā teksta analīzi, kuram deputāts Agešins cenšas piešķirt tādu veidolu, kas atbilstu vispārpieņemtajām pieklājības normām, gribētos atgādināt klātesošajiem Krimināllikuma 78.panta pirmo daļu: par darbību, kas apzināti vērsta uz nacionālā vai rasu naida vai nesaticības izraisīšanu, kā arī par apzinātu personas ekonomisko, politisko vai sociālo tiesību tiešu vai netiešu ierobežošanu vai tiešu vai netiešu priekšrocību radīšanu personai atkarībā no tās rases vai nacionālās piederības, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem.

Ir acīmredzami skaidrs, ka šis Krimināllikuma pants ir paredzēts tieši tiem, kuri grasās balsot pret Agešina kunga piedāvāto priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams?

Lūdzu deputātus balsot par 2. - deputāta Agešina priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 18, pret - 65, neviens neatturas. Priekšlikums nav atbalstīts.

L.Mūrniece. 3. - deputāta Agešina priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas atzinumu.

L.Mūrniece. 4. - Iekšlietu ministrijas parlamentārās sekretāres Lindas Mūrnieces priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

L.Mūrniece. 5. - deputāta Agešina priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

L.Mūrniece. 6. - deputāta Agešina priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

L.Mūrniece. Vairāk priekšlikumu nav.

Lūdzu atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atbalstīšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 75, pret - 9, neviens neatturas. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

L.Mūrniece. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 30.marts.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 30.marts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums Ugunsdrošības un ugunsdzēsības likumā”. Otrais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāte Linda Mūrniece.

L.Mūrniece (frakcija “Jaunais laiks”).

Par likumprojektu “Grozījums Ugunsdrošības un ugunsdzēsības likumā” priekšlikumi nav saņemti. Lūdzu atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

L.Mūrniece. 30.marts.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 30.marts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Līgumu par izmēģinājumu vietu Kioto mehānismu izmantošanai Baltijas jūras reģiona enerģētikas projektos”. Pirmais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāts Igors Solovjovs.

I.Solovjovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Izskatīsim šodien dokumentu nr.2230 - likumprojektu “Par Līgumu par izmēģinājumu vietu Kioto mehānismu izmantošanai Baltijas jūras reģiona enerģētikas projektos”. Ārlietu komisija ierosina izskatīt likumprojektu pirmajā lasījumā, pieņemt to un arī atzīt par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret un atturas - nav. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

I.Solovjovs. Lūdzu izskatīt uzreiz arī otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi, ka likumprojekts tūlīt tiek izskatīts arī otrajā, galīgajā, lasījumā? Deputātiem iebildumu nav. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret - nav, atturas - 1. Likums “Par Līgumu par izmēģinājumu vietu Kioto mehānismu izmantošanai Baltijas jūras reģiona enerģētikas projektos” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Latvijas Republikas valdības un Bulgārijas Republikas valdības līgumu par ieguldījumu veicināšanu un savstarpēju aizsardzību”. Pirmais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Sarmīte Ķikuste.

S.Ķikuste (frakcija “Jaunais laiks”).

Godātā priekšsēdētāja! Cienījamie kolēģi! Ārlietu komisija savā sēdē izskatīja minēto likumprojektu. Likumprojekts “Par Latvijas Republikas valdības un Bulgārijas Republikas valdības līgumu par ieguldījumu veicināšanu un savstarpēju aizsardzību” ir nepieciešams, lai izpildītu 1994.gada 13.janvāra likuma “Par Latvijas Republikas starptautiskajiem līgumiem” prasības attiecībā uz starptautisko līgumu spēkā stāšanos. Līgums veidos līgumtiesisko pamatu ar investīcijām saistītajos jautājumos starp Latvijas Republiku un Bulgārijas Republiku.

Lūdzu kolēģus atbalstīt minētā likumprojekta apstiprināšanu pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 88, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

S.Ķikuste. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 31.marts.

Sēdes vadītāja. Citu ierosinājumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 31.marts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par valsts proves uzraudzību””. Pirmais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Gundars Bērziņš.

G.Bērziņš (Tautas partijas frakcija).

Skatīsim likumprojektu “Grozījumi likumā “Par valsts proves uzraudzību””. Dokumenta reģistrācijas numurs 686. Likumprojekts nepieciešams saistībā ar Latvijas iestāšanos Eiropas Savienībā, tāpēc komisija lūdz likumprojektu atzīt par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret un atturas - nav. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

G.Bērziņš. Likumprojekts nosaka vairākus tehniskus grozījumus, kas valsts proves uzraudzības sistēmu harmonizē ar Eiropas Savienības prasībām, tāpēc aicinu atbalstīt to arī pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un izskatīšanas laiku otrajā lasījumā!

G.Bērziņš. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 26.marts. Izskatīšanas datums - 1.aprīlis.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 26.marts. Izskatīšanas laiks - 1.aprīlis. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par atbilstības novērtēšanu””. Pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas
vārdā - deputāts Krišjānis Peters.

K.Peters (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Godātais Prezidij! Godātie kolēģi! Tātad strādāsim ar dokumentu, kura reģistrācijas numurs ir 685, - ar likumprojektu “Grozījumi likumā “Par atbilstības novērtēšanu””.

Dokuments tika saņemts no Ministru kabineta. Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir iepazinusies ar likumprojektu, un šis likums ir skatāms paketē par citiem likumiem, kas Latvijas likumdošanu saskaņo ar Eiropas Savienības normām.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ierosina atzīt minēto likumprojektu par steidzamu un pieņemt to pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret un atturas - nav. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un izskatīšanas laiku otrajā lasījumā!

K.Peters. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 29.marts pulksten 10.00 no rīta. Un izskatīšana sēdē - 1.aprīlī.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam 29.martā pulksten 10.00 no rīta, un izskatīšanas laiks - 1.aprīļa sēde.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par atbildību par preces un pakalpojuma trūkumiem””. Pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas
vārdā - deputāts Krišjānis Peters.

K.Peters (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Dokumenta reģistrācijas numurs 679.

Te ir analoga saskaņošana ar Eiropas Savienības normām. Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir iepazinusies ar likumprojektu “Par atbildību par preces un pakalpojuma trūkumiem” un aicina to atzīt par steidzamu un pieņemt pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 76, pret - nav, atturas - 1. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 76, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un laiku likumprojekta izskatīšanai otrajā lasījumā!

K.Peters. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 29.marts. Izskatīšana Saeimas sēdē - 7.aprīlī.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 29.marts. Izskatīšana - 7.aprīļa sēdē.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Komercdarbības atbalsta kontroles likumā”.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas
vārdā - deputāts Dzintars Jaundžeikars.

Dz.Jaundžeikars (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija šo likumprojektu (dokumenta numurs 2193) ir saņēmusi no Ministru kabineta. Arī šis likumprojekts ir tajā paketē, kas ir jāpieņem līdz 1.maijam, un ir steidzams.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija likumprojektu ir izskatījusi un lūdz piešķirt tam steidzamību.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret - nav, atturas - 2. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

Dz.Jaundžeikars. Komisija lūdz to pieņemt pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret - nav, atturas - 4. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un laiku likumprojekta izskatīšanai otrajā lasījumā!

Dz.Jaundžeikars. Ierosinājums ir šāds: priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 29.martā pulksten 10.00.

Sēdes vadītāja. Un likumprojekta izskatīšanas laiks?

Dz.Jaundžeikars. Izskatīšanas laiks - 1.marts...

Sēdes vadītāja. Aprīlis.

Dz.Jaundžeikars. 1.aprīlis.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 29.marts pulksten 10.00 no rīta, un izskatīšanas laiks - 1.aprīļa sēde. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Preču un pakalpojumu drošuma likums”. Pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Krišjānis Peters.

K.Peters (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Godātie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu, kas ir ar reģistrācijas numuru 707.

Arī likumprojekta “Preču un pakalpojumu drošuma likums” mērķis ir normu saskaņošana ar Eiropas Savienību, lai panāktu drošu, cilvēka dzīvībai un veselībai un personas mantai, kā arī videi nekaitīgu preču ražošanu un laišanu apgrozībā un pakalpojumu sniegšanu.

Komisija ir iepazinusies ar minēto likumprojektu un aicina to atzīt par steidzamu, un pieņemt pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

Lūdzu deputātus balsot ar likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un laiku izskatīšanai otrajā lasījumā!

K.Peters. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 29.marts, izskatīšana Saeimas sēdē 7.aprīlī.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 29.marts, izskatīšana - 7.aprīļa sēdē. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Pāvela Maksimova atsaukšanu no Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret - nav, atturas - 1. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Pāvela Maksimova ievēlēšanu Saeimas Aizsardzības un iekšlietu komisijā”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 57, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”. Trešais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Godājamie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu nr.2246. Izskatīsim trešajā lasījumā likumprojektu “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”.

Saņemti 7 priekšlikumi, kurus ir izskatījusi Juridiskā komisija.

1.priekšlikums. Atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 2.priekšlikums. Juridiskā komisija atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 3.priekšlikums. Juridiskā komisija atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 4.priekšlikums. Juridiskā komisija atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 5.priekšlikums. Juridiskā komisija atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav? (Starpsauciens: “Balsot!”) Deputāti lūdz balsojumu par 5.priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 70, pret - 4, atturas - 11. Priekšlikums ir atbalstīts.

M.Segliņš. 6.priekšlikums. Juridiskā komisija atbalstījusi. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu par 6.priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 68, pret - 6, atturas - 12. Priekšlikums ir atbalstīts.

M.Segliņš. 7.priekšlikums. Juridiskā komisija atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums likumā “Par Eiropas Padomes līgumu par Pretkorupcijas starpvalstu grupas (GRECO) nodibināšanu””. Trešais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāts Aigars Pētersons.

A.Pētersons (frakcija “Jaunais laiks”).

Priekšsēdētājas kundze! Cienījamie kolēģi! Ārlietu komisija savā sēdē izskatīja minēto likumprojektu - dokumentu nr.2263. Trešajam lasījumam priekšlikumi nav iesniegti. Lūdzu deputātus pieņemt minēto likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret un atturas - nav. Likums “Grozījums likumā “Par Eiropas Padomes līgumu par Pretkorupcijas starpvalstu grupas (GRECO) nodibināšanu”” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par prakses ārstiem””. Trešais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā - deputāte Silva Bendrāte.

S.Bendrāte (frakcija “Jaunais laiks”).

Dokuments ar reģistrācijas numuru 493 - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par prakses ārstiem””. Trešais lasījums. Esam saņēmuši Sociālo un darba lietu komisijā tikai vienu priekšlikumu.

Tas ir bijušās veselības ministres Ingrīdas Circenes priekšlikums, kuru komisija atbalstīja precizētā redakcijā.

Sēdes vadītāja. Pret 1.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

S.Bendrāte. Lūdzu atbalstīt šo likumprojektu trešajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi likumā “Par prakses ārstiem”” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Ārstniecības likumā”. Trešais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā - deputāte Jevgenija Stalidzāne.

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Cienījamais Prezidij! Strādāsim ar dokumentu nr.2343. Likumprojektam “Grozījumi Ārstniecības likumā” uz trešo lasījumu priekšlikumi nav iesniegti. Lūdzu Saeimu pieņemt likumprojektu trešajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 89, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi Ārstniecības likumā” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Grozījumu protokolu līgumam par Igaunijas Republikas, Latvijas Republikas un Lietuvas Republikas parlamentu un valdību sadarbību”. Otrais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Silva Golde.

S.Golde (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godājamie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu nr.2261 - likumprojektu “Par Grozījumu protokolu līgumam par Igaunijas Republikas, Latvijas Republikas un Lietuvas Republikas parlamentu un valdību sadarbību”. Izskatīsim otrajā lasījumā.

Grozījumi šajā līgumā piedāvā uzlabot sadarbību starp Baltijas Asambleju un Baltijas Ministru padomi, un tie atspoguļo izmaiņas attiecīgajās sadarbības institūcijās un definē Baltijas Asamblejas un Baltijas Ministru padomes kopējās tikšanās, kas līdz šim nebija iekļautas šajā līgumā.

Lūdzu atbalstīt likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret un atturas - nav. Likums “Par Grozījumu protokolu līgumam par Igaunijas Republikas, Latvijas Republikas un Lietuvas Republikas parlamentu un valdību sadarbību” ir pieņemts.

S.Golde. Paldies.

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Dzelzceļu sadarbības organizācijas (OSŽD) nolikumu”. Otrais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Sarmīte Ķikuste.

S.Ķikuste (frakcija “Jaunais laiks”).

Godātā priekšsēdētāja! Cienījamie kolēģi! Ārlietu komisija savā sēdē izskatīja likumprojektu “Par Dzelzceļu sadarbības organizācijas (OSŽD) nolikumu”. Likumprojekts apstiprina OSŽD nolikumu jaunā redakcijā.

Otrajam, galīgajam, lasījumam priekšlikumi nav saņemti, tāpēc lūdzu deputātus atbalstīt likumprojekta apstiprināšanu otrajā, galīgajā, lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 81, pret un atturas - nav. Likums “Par Dzelzceļu sadarbības organizācijas (OSŽD) nolikumu” pieņemts.

Vai deputāts Ainars Latkovskis vēlas runāt par procedūru? Nevēlas.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”. Pirmais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Godājamie kolēģi! Juridiskā komisija šā gada 16.marta sēdē ir izskatījusi likumprojektu “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”. Šie grozījumi ļaus diferencēt administratīvā soda apmēru fiziskajām un juridiskajām personām par koku un apaļo kokmateriālu uzskaites kārtības neievērošanu atkarībā no pārkāpuma rakstura.

Lūdzu balsot “par”!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret un atturas - nav. Likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

M.Segliņš. 8.aprīlis.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 8.aprīlis. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”. Pirmais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Godātie kolēģi! Strādāsim ar likumprojektu, kura reģistrācijas numurs 671. Likumprojektā ir paredzēta atbildība par piesārņojošas darbības veikšanu “bez nepieciešamās siltumnīcefekta gāzes emisijas atļaujas”.

Lūdzu pieņemt!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret un atturas - nav. Likumprojekts “Grozījums Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

M.Segliņš. 8.aprīlis.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 8.aprīlis. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par mērījumu vienotību””. Pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā ziņos deputāts Sergejs Fjodorovs.

S.Fjodorovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Godātie kolēģi! Strādāsim ar likumprojektu, kura reģistrācijas numurs 681. Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija izskatīja likumprojektu pirmajā lasījumā. Dokumenta būtība: Valsts kanceleja un Ekonomikas ministrija ir izvērtējušas Latvijas Nacionālā metroloģijas centra funkcijas un uzdevumus un uzskata, ka vēlamais Metroloģijas centra juridiskais statuss būtu kapitālsabiedrība.

Saskaņā ar paredzamo bezpeļņas organizācijas “Valsts sabiedrība ar ierobežotu atbildību “Metroloģijas centrs”” pārveidošanu tiesību akta projekts paredz grozīt arī likumā “Par mērījumu vienotību” noteikto šīs valsts iestādes statusu, nosakot, ka Metroloģijas centrs ir valsts kapitālsabiedrība... valsts sabiedrība ar ierobežotu atbildību.

Tiesību akta projekts paredz arī grozījumus likuma “Par mērījumu vienotību” 14.panta trešajā daļā, kas nosaka Metroloģijas centra galvenos uzdevumus. Grozījums ir nepieciešams, lai Metroloģijas centra funkcijas un uzdevumus saskaņotu ar Komerclikuma prasībām.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija 17.martā izskatīja likumprojektu “Grozījumi likumā “Par mērījumu vienotību”” un to atbalstīja pirmajā lasījumā, kā arī ierosina Saeimā atbalstīt minēto likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 89, pret un atturas - nav. Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par mērījumu vienotību”” pieņemts pirmajā lasījumā.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

S.Fjodorovs. Komisijas vārdā paziņoju, ka priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 8.aprīlis.

Sēdes vadītāja. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 8.aprīlis.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Militārā dienesta likumā”. Pirmais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāte Linda Mūrniece.

L.Mūrniece (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie kolēģi! Aizsardzības un iekšlietu komisija ir izskatījusi likumprojektu “Grozījumi Militārā dienesta likumā” un lūdz to pieņemt pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 72, pret - 5, atturas - 5. Likumprojekts “Grozījumi Militārā dienesta likumā” pieņemts pirmajā lasījumā.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

L.Mūrniece. 5.aprīlis.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 5.aprīlis.

Cienījamie kolēģi! Pirms turpinām izskatīt Saeimas sēdes darba kārtību, paziņoju, ka ir saņemts Dalbiņa, Mūrnieces, Gulbja, Rugātes un citu deputātu lūgums - saskaņā ar Saeimas kārtības ruļļa 49.pantu izsludināt Saeimas sēdē pārtraukumu uz 15 minūtēm. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Sekos 15 minūšu ilgs pārtraukums.

Tiekamies sēžu zālē pulksten 10.00.

Pirms pārtraukuma - paziņojumi.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Cienījamie Aizsardzības un iekšlietu komisijas locekļi! Lūdzu sapulcēties Sarkanajā zālē uz komisijas sēdi! Mums ir jāizskata divi priekšlikumi likumprojektā par Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem.

Sēdes vadītāja. Vārds deputātam Pēterim Kalniņam. Nē?

Vārds deputātam Staņislavam Šķesteram.

S.Šķesters (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienījamie kolēģi Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas locekļi, pulcējieties uz sēdi tūlīt, lūdzu!

Sēdes vadītāja. Vārds deputātam Artim Pabrikam.

A.Pabriks (Tautas partijas frakcija).

Ārlietu komisiju lūdzu pulksten pusvienpadsmitos pulcēties komisijas zālē uz tikšanos! Pusvienpadsmitos! Paldies.

(Pārtraukums)

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Papildu protokolu Latvijas Republikas Valdības un Amerikas Savienoto Valstu Valdības 1995.gada 13.janvāra līgumam par ieguldījumu veicināšanu un savstarpēju aizsardzību un Latvijas Republikas Valdības un Amerikas Savienoto Valstu Valdības līguma par ieguldījumu veicināšanu un savstarpēju aizsardzību iztulkojošiem paziņojumiem”.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāts Igors Solovjovs.

I.Solovjovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja jau izlasīja šito garo nosaukumu. Ārlietu komisija izskatīja šo likumprojektu un ierosina to atzīt par steidzamu un izskatīt pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 70, pret un atturas - nav. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 75, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un laiku likumprojekta izskatīšanai otrajā lasījumā!

I.Solovjovs. 31.marts.

Sēdes vadītāja. 31.marts. Un izskatīšanas datums?

I.Solovjovs. Nē, 31.martā varētu būt izskatīšana.

Sēdes vadītāja. Un priekšlikumu iesniegšanas termiņš?

I.Solovjovs. 26.marts.

Sēdes vadītāja. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 26.marts. Un izskatīšana - 31.martā... tātad 1.aprīļa sēdē. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Konvenciju par cīņu pret korupciju, kurā iesaistītas Eiropas Kopienas amatpersonas vai Eiropas Savienības dalībvalstu amatpersonas, kas izstrādāta, pamatojoties uz Līguma par Eiropas Savienību K.3 panta 2.punkta “c” apakšpunktu”. Pirmais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Sarmīte Ķikuste.

S.Ķikuste (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamā priekšsēdētāj! Godātie kolēģi! Minētais likumprojekts tika izskatīts Ārlietu komisijas sēdē.

Ar šo likumprojektu tiek pieņemta un apstiprināta Konvencija, kuras mērķis ir nodrošināt Eiropas Savienības dalībvalstu normatīvo aktu harmonizēšanu korupcijas apkarošanas jomā, kā arī veicināt sadarbību starp dalībvalstīm korupcijas apkarošanā.

Tāpēc lūdzu kolēģus atbalstīt minētā likumprojekta apstiprināšanu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 79, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

S.Ķikuste. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 31.marts.

Sēdes vadītāja. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 31.marts. Citu priekšlikumu nav. Paldies.

Pirms tālāk izskatām Saeimas sēdes darba kārtību, paziņoju, ka ir saņemti desmit deputātu - Kastēna, Simsona, Jaundžeikara, Stalidzānes, Feldmanes un citu - priekšlikumi par darba kārtības izmaiņām. Iekļaut 25.marta sēdes darba kārtībā lēmuma projektu “Par deputātes Ineses Šleseres apstiprināšanu par novērotāju Eiropas Parlamentā”. Vai deputātiem ir iebildumi? Iebildumu nav.

Ir saņemts desmit deputātu - Kastēna, Simsona, Jaundžeikara, Stalidzānes, Feldmanes un citu - lūgums iekļaut 25.marta sēdes darba kārtībā lēmuma projektu “Par deputāta Oskara Kastēna ievēlēšanu Eiropas Padomes Parlamentārās Asamblejas Latvijas delegācijas sastāvā”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav.

Ir saņemts desmit deputātu - Kastēna, Simsona, Jaundžeikara, Stalidzānes, Feldmanes un citu - lūgums iekļaut 25.marta sēdes darba kārtībā lēmuma projektu “Par deputātes Intas Feldmanes ievēlēšanu Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sastāvā”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav.

Ir saņemts Ministru prezidenta lūgums iekļaut 25.marta sēdes darba kārtībā jautājumu par uzticības izteikšanu veselības ministram. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtībā iekļauts. Paldies.

Turpinām izskatīt darba kārtību. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums Elektronisko dokumentu likumā”. Otrais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Godājamie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu nr.2266. Juridiskā komisija nav saņēmusi nevienu priekšlikumu šā likumprojekta otrajam lasījumam.

Lūdzu to pieņemt otrajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret - nav, atturas - 1. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

M.Segliņš. 15.aprīlis.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 15.aprīlis. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par Latvijas valsts karogu””. Otrais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Godājamie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu nr.2269.

Juridiskā komisija pirms otrā lasījuma ir saņēmusi divus deputāta Kristovska priekšlikumus.

1.priekšlikums Juridiskajā komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. Arī 2.priekšlikums Juridiskajā komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. Lūdzu pieņemt likumprojektu otrajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 75, pret un atturas - nav. Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par Latvijas valsts karogu”” otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

M.Segliņš. 15.aprīlis.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 15.aprīlis. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Personu apliecinošu dokumentu likumā”. Otrais lasījums.

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vārdā - deputāts Pēteris Ontužāns.

P.Ontužāns (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamā priekšsēdētāj! Kolēģi! Dokumenta reģistrācijas numurs 569. Likumprojekts “Grozījumi Personu apliecinošu dokumentu likumā”.

Atbildīgā komisija ir saņēmusi 20 priekšlikumus otrajam lasījumam.

1.priekšlikums, ko iesniegusi Iekšlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Linda Mūrniece, ir daļēji atbalstīts un iekļauts 2. - Juridiskā biroja priekšlikumā, ko komisija atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 1. un 2.priekšlikumu.

P.Ontužāns. 3. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Ontužāns. 4. - Iekšlietu ministrijas parlamentārās sekretāres Lindas Mūrnieces priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Ontužāns. 5. - Tautas saskaņas partijas frakcijas priekšlikums. Komisija neatbalsta.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Valērijs Agešins.

V.Agešins (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Mūsu valsts bēdīgā pieredze cilvēktiesību jomā un dažu ierēdņu patvaļa liecina par to, ka mūsu priekšlikums ir ārkārtīgi svarīgs vairākiem Latvijas iedzīvotājiem. Priekšlikums ir saistīts ar cilvēka vēlmi saglabāt savu nacionālo identitāti. Mēs ierosinām 5.panta piekto daļu izteikt šādā redakcijā: “Pēc pases turētāja vēlēšanās šā panta pirmās daļas 1.punkta a) un b) apakšpunktā minēto ziņu vietā pasē ieraksta personas vai personas dzimtas uzvārda vēsturisko formu vai personas vārda vai uzvārda [..] citas valodas oriģinālformu latīņalfabētiskajā transliterācijā.”

Tāda prasība eksistēja, piemēram, Lietuvā, un tas ir atļauts. Tur eksistē tāda prakse, ka pasē ieraksta, piemēram, “Ivan Ivanov”, nevis kā savādāk. Un, piemēram, Baltijas Asamblejas Lietuvas delegācijas pārstāvji uzskata, ka Lietuvā tas ir bijis solis integrācijas virzienā, solis uz priekšu demokrātijas attīstības virzienā.

Lūdzu atbalstīt mūsu priekšlikumu! Paldies.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams?

P.Ontužāns. Redakcija atbilst Satversmes tiesas spriedumam, tāpēc komisija neatbalstīja šo priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par 5. - Tautas saskaņas partijas frakcijas priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 20, pret - 61, atturas - 4. Priekšlikums nav atbalstīts.

P.Ontužāns. 6. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Ontužāns. 7. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Ontužāns. 8. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Ontužāns. 9. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Ontužāns. 10. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Ontužāns. 11. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Ontužāns. 12. - Tautas saskaņas partijas frakcijas priekšlikums. Komisija nav atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Ontužāns. 13. - Iekšlietu ministrijas parlamentārās sekretāres Lindas Mūrnieces priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Ontužāns. 14. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Ontužāns. 15. - Iekšlietu ministrijas parlamentārās sekretāres L.Mūrnieces priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret 15.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

P.Ontužāns. 16. - Iekšlietu ministrijas parlamentārās sekretāres L.Mūrnieces priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Ontužāns. 17. - Iekšlietu ministrijas parlamentārās sekretāres L.Mūrnieces priekšlikums. Daļēji atbalstīts 18. - Juridiskā biroja priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret 17. un 18.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

P.Ontužāns. 19. - Iekšlietu ministrijas parlamentārās sekretāres L.Mūrnieces priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Ontužāns. 20. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret un atturas - nav. Likumprojekts “Grozījumi Personu apliecinošu dokumentu likumā” otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

P.Ontužāns. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 29.marts.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 29.marts. Paldies.

Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātam Aleksandram Golubovam par procedūru.

 

A.Golubovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Tā kā šis likumprojekts tiek skatīts parastajā kārtībā, mēs nevaram noteikt termiņu, kas mazāks par piecām dienām, bet līdz 29.martam ir četras dienas.

Sēdes vadītāja. Jums ir taisnība, Golubova kungs! Lūdzu deputātu Pēteri Ontužānu noteikt citu priekšlikumu iesniegšanas laiku!

Lūdzu ieslēgt mikrofonu Pēterim Ontužānam!

P.Ontužāns. 30.marts.

Sēdes vadītāja. 30.marts - priekšlikumu iesniegšanas termiņš. Citu priekšlikumu nav. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 30.marts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums Kredītiestāžu likumā”. Otrais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Ainars Latkovskis.

A.Latkovskis (frakcija “Jaunais laiks”).

Kolēģi, strādāsim ar dokumentu nr.2330. Komisija ir saņēmusi četrus priekšlikumus.

1. - Juridiskā biroja priekšlikums. Iestrādāts atbildīgās komisijas priekšlikumā nr.2.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Latkovskis. 3. - Juridiskā biroja priekšlikums. Iestrādāts atbildīgās komisijas priekšlikumā nr.4.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Latkovskis. Paldies.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 81, pret un atturas - nav. Likumprojekts “Grozījums Kredītiestāžu likumā” otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

A.Latkovskis. 30.marts.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 30.marts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Tiesu izpildītāju likumā”. Pirmais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Godājamie kolēģi! Grozījumi Tiesu izpildītāju likuma 37.panta trešajā daļā un 80.pantā paredz izteikt šos pantus jaunā redakcijā, deleģējot Ministru kabinetam izstrādāt noteikumus, kuros ir noteikta zvērinātu tiesu izpildītāju amata atlīdzības takse.

Juridiskā komisija ir atbalstījusi šo likumprojektu un lūdz pieņemt to pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Anatolijs Mackevičs. Deputāts Anatolijs Mackevičs nevēlas debatēt.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

M.Segliņš. 8.aprīlis.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 8.aprīlis. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Robežsardzes likumā”. Pirmais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāte Linda Mūrniece. (No zāles dep. A.Golubovs: “Par procedūru!”)

Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātam Aleksandram Golubovam.

A.Golubovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Sakarā ar to, ka uz otro lasījumu komisija gatavo tabulu, man uz galda tabulas nav, tāpēc es nevaru piedalīties likumprojekta izskatīšanā.

Sēdes vadītāja. Cienījamais kolēģi! Likumprojekts “Grozījumi Robežsardzes likumā” ir pirmajā lasījumā.

Lūdzu Lindu Mūrnieci ziņot par likumprojektu “Grozījumi Robežsardzes likumā”.

L.Mūrniece (frakcija “Jaunais laiks”).

Likumprojekts “Grozījumi Robežsardzes likumā” (dokumenta reģistrācijas numurs 701), pirmais lasījums. Likumprojektā ietvertie grozījumi saskaņo likumā lietotos terminus ar Komerclikumu un Imigrācijas likumu.

Aizsardzības un iekšlietu komisija 23.marta sēdē apsprieda likumprojektu pirmajam lasījumam un nolēma to konceptuāli atbalstīt, kā arī lūgt Saeimai šo likumprojektu atzīt par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 69, pret - 6, atturas - 11. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 69, pret - nav, atturas - 14. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

L.Mūrniece. 5.aprīlis. Un izskatīšana - 22.aprīlī.

Sēdes vadītāja. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 5.aprīlis, izskatīšana - 22.aprīļa sēdē.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Autortiesību likumā”.

Pirmais lasījums. Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Juridiskā komisija izskatīja Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Autortiesību likumā” un nolēma atbalstīt minētā likumprojekta virzīšanu izskatīšanai Saeimas sēdē. Aicinām atbalstīt.

Juridiskā komisija lūdz atzīt minēto likumprojektu par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 69, pret - nav, atturas - 12. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 72, pret - nav, atturas - 11. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu un izskatīšanas laiku otrajā lasījumā!

M.Segliņš. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 8.aprīlis, izskatīšana - 22.aprīlī.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 8.aprīlis, izskatīšana - 22.aprīļa sēdē. Paldies.

Cienījamie kolēģi! Pirms turpinām sēdi, daru jums zināmu, ka ir saņemts desmit deputātu: Pietkeviča, Lagzdiņa, Šņepstes, Reira, Goldes un
citu - iesniegums turpināt šā gada 25.marta sēdi bez pārtraukuma līdz visu jautājumu izskatīšanai.

Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav.

Turpināsim sēdes darba kārtības izskatīšanu!

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Komerclikumā”. Pirmais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

 

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Juridiskā komisija, izskatījusi Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Komerclikumā”, to ir atbalstījusi pirmajam lasījumam un lūdz noteikt šo likumprojektu par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 78, pret - nav, atturas - 10. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

Lūdzu balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 69, pret - nav, atturas - 9. Likumprojekts “Grozījumi Komerclikumā” pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un izskatīšanas laiku otrajā lasījumā!

M.Segliņš. Par priekšlikumu iesniegšanas termiņu iesaku 8.aprīli, bet izskatīsim 22.aprīlī.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 8.aprīlis, izskatīšanas laiks - 22.aprīļa sēdē. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par likumu vai atsevišķu to normu spēkā esību saistībā ar Latvijas pievienošanos Eiropas Savienībai”. Pirmais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Juridiskā komisija izskatīja Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Par likumu vai atsevišķu to normu spēkā esību saistībā ar Latvijas pievienošanos Eiropas Savienībai”.

Juridiskā komisija ir atbalstījusi šo likumprojektu un lūdz atzīt minēto likumprojektu par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 78, pret - nav, atturas - 4. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un izskatīšanas laiku otrajā lasījumā!

M.Segliņš. 8.aprīlis un 22.aprīlis.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 8.aprīlis, izskatīšanas laiks - 22.aprīļa sēdē. Paldies.

 

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Apsardzes darbības likumā”. Pirmais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāte Linda Mūrniece.

L.Mūrniece (frakcija “Jaunais laiks”).

Likumprojekts “Grozījumi Apsardzes darbības likumā” (dokumenta reģistrācijas nr.698). Pirmais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisija, izskatījusi likumprojektu, nolēma to atbalstīt un lūgt Saeimai šo likumprojektu atzīt par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 75, pret - 6, atturas - 5. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 78, pret - nav, atturas - 11. Likumprojekts “Grozījumi Apsardzes darbības likumā” pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un izskatīšanas laiku otrajā lasījumā!

L.Mūrniece. 5.aprīlis. Un izskatīšana - 22. aprīlī.

Sēdes vadītāja. Tātad citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 5.aprīlis, izskatīšana - 22.aprīļa sēdē. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Ieroču aprites likumā”. Pirmais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāte Linda Mūrniece.

L.Mūrniece (frakcija “Jaunais laiks”).

Aizsardzības un iekšlietu komisija, izskatījusi likumprojektu “Grozījumi Ieroču aprites likumā”, nolēma to konceptuāli atbalstīt, kā arī lūgt Saeimai šo likumprojektu atzīt par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 75, pret - 5, atturas - 9. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 68, pret - nav, atturas - 16. Likumprojekts “Grozījumi Ieroču aprites likumā” pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un izskatīšanas laiku otrajā lasījumā!

L.Mūrniece. 5.aprīlis. Un izskatīšana otrajā lasījumā - 22.aprīlī.

 

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 5.aprīlis, izskatīšanas laiks - 22.aprīļa sēde. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputātes Ineses Šleseres apstiprināšanu par novērotāju Eiropas Parlamentā”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 47, pret - 1, atturas - 29. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Oskara Kastēna ievēlēšanu Eiropas Parlamentārās Asamblejas Latvijas delegācijas sastāvā”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 76, pret - nav, atturas - 6. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputātes Intas Feldmanes ievēlēšanu Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sastāvā”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par uzticības izteikšanu veselības ministram Rinaldam Muciņam”.

Atklājam debates. Deputāte Ingrīda Circene.

I.Circene (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie kolēģi! Šis izvirzītais kandidāts, protams, ir profesionāls jurists. Tā kā mēs esam arī strādājuši kopā, es nemaz nedomāju nedz apšaubīt, nedz noliegt to. Taču, ieņemot šādu amatu, ļoti būtiski ir orientēties ne tikai juridiskajos, bet arī veselības aprūpes jautājumos. Un kā pierādījumu tam būtu labi redzēt arī konkrētu darbību, vadot darba grupu, kas saistīta ar veselības aprūpes turpmāko attīstību un ģimenes ārstu darbību. Muciņa kungs bija šīs darba grupas vadītājs, un jūs diemžēl redzējāt, kā gāja ar šā darba vadīšanu.

Es nedomāju, ka ir viegli vadīt veselības aprūpes nozari, nezinot daudzus šīs nozares specifiskos sīkumus. Man gribētos uzsvērt arī to, ka ne tikai profesionālajai rīcībai ir būtiska nozīme, vadot kādu nozari, bet ka ļoti būtiski ir arī principi, atklātums un godīgums.

Un, ņemot vērā arī visu to, kas saistīts ar VOVAA darbību, man gribētos pieminēt to faktu, ka jau vairākas nedēļas ir zināmi revīzijas dati, bet šie dati nav nodoti atklātībai. Un tad rodas jautājums: kāda ir pricipialitāte, godīgums un atklātība par valsts budžeta naudu, par mūsu nodokļu maksātāju naudu, ja skaidri un gaiši jau revīzijas akta priekšziņojumā pateikts, ka nav ievēroti ne grāmatvedības likumi, ne budžeta programmu izmantošanas un medikamentu kompensācijas sistēmas caurspīdīgums un atklātums? Ja mēs turpināsim tādā veidā strādāt ar valsts budžeta naudu, kas ir paredzēta iedzīvotāju veselībai, tad mums ir jāpadomā arī par to, kādā veidā un kādus cilvēkus mēs varam šajā virzienā virzīt un šādā amatā apstiprināt.

Tā ka, lūdzu, izvērtējiet šo kandidatūru ne tikai no profesionalitātes, bet arī no godīguma un principu puses!

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Deputāts Augusts Brigmanis.

A.Brigmanis (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Godājamie kolēģi! Šodien mēs kopējā koalīcijas sēdē uzklausījām Muciņa kungu, un mums ir viedoklis, ka Muciņa kungs ir kompetents cilvēks šajā jomā, cilvēks, kas spēs šo sfēru sakārtot. Un, protams, var viņu neapskaust, jo, ieejot šajā Ministru kabinetā un sēžoties ministra krēslā, viņš saņem ļoti smagu mantojumu. Es saku: lai roka neceļas akmeni mest viņa virzienā nevienam no tiem, kas paši ir šo sfēru noveduši šādā situācijā!

Es esmu pārliecināts, ka Muciņa kungs ir cilvēks ar zināšanām, viņš ir jauns gados, viņam ir enerģija un degsme. Es domāju, ka viņš pratīs apvienot uz cīņu veselības aizsardzības jomā strādājošos un ka viņš būs arī tas cilvēks, kas iestāsies par pacientu tiesībām.

Es gribētu teikt, ka tas būs ļoti atbildīgs brīdis - jums visiem kopā šodien nobalsot par veselības ministru, jo šī sfēra ilgi nevar palikt bez ministra.

Tā ka es aicinu arī mūsu konstruktīvo opozīciju tiešām atbalstīt Muciņa kunga kandidatūru šajā amatā. Pirmajā vietā liksim valstiskās intereses, mūsu valsts iedzīvotāju intereses! Aicinu atbalstīt Muciņa kunga kandidatūru veselības ministra amatam!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu “Par uzticības izteikšanu veselības ministram Rinaldam Muciņam”! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 53, pret - 24, atturas - 13. Es apsveicu jauno veselības ministru ar ļoti smagā amata ieņemšanu! (Aplausi.)

Cienījamie kolēģi, turpināsim izskatīt darba kārtību!

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts... Ā! Diemžēl Prezidijam tehnisku iemeslu dēļ būs jāizsludina 10 minūšu ilgs pārtraukums, kamēr tiek sagatavoti dokumenti likumprojekta “Grozījumi Latvijas Republikas Valsts robežas likumā” otrajam lasījumam. Vai deputātiem ir iebildumi? Nav iebildumu. Desmit minūšu ilgs pārtraukums. Tiekamies plenārsēžu zālē pulksten 10.45.

Paziņojumi.

Vārds deputātam Staņislavam Šķesteram. Lūdzu!

S.Šķesters (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienījamie kolēģi! Lūdzu Valsts pārvaldes un pašvaldības komisiju uz sēdi pulcēties tūlīt!

Sēdes vadītāja. Vārds deputātam Pēterim Kalniņam.

 

P.Kalniņš (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienījamie kolēģi! Parlamentārās izmeklēšanas komisijas Einara Repšes finansiālās darbības pārbaudei sēde notiks tūlīt Sarkanajā zālē.

 

(Pārtraukums)

 

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

 

Sēdes vadītāja. Man ir jūs jāapbēdina, jo pārtraukums vēl jāturpina pusstundu, jo tehnisku iemeslu dēļ dokumenti vēl nav sagatavoti. Tātad tiekamies sēžu zālē pulksten 11.20.

 

(Pārtraukums)

 

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

 

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi, turpināsim Saeimas sēdi!

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Latvijas Republikas valsts robežas likumā”. Otrais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Juris Dalbiņš.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētājas kundze! Godātie kolēģi! Strādāsim ar likumprojektu, kura reģistrācijas numurs 733, - “Grozījums Nacionālo bruņoto spēku likumā”.

Sēdes vadītāja. Es atvainojos, mums tagad ir jāizskata likumprojekts “Grozījumi Latvijas Republikas valsts robežas likumā”!

J.Dalbiņš. Es atvainojos! Strādāsim ar dokumentu nr.727 - “Grozījumi Latvijas Republikas valsts robežas likumā”.

Komisija uz otro lasījumu priekšlikumus nav saņēmusi. Aicinu balsot par likumprojektu otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu rezultātu! Par - 75, pret - 12, atturas - 6. Likums “Grozījumi Latvijas Republikas valsts robežas likumā” pieņemts.

Vai deputāts Nikolajs Kabanovs vēlas runāt par procedūru? Nē, nevēlas.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums Nacionālo bruņoto spēku likumā”. Otrais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Juris Dalbiņš.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Cienījamo priekšsēdētāj! Godātie kolēģi! Strādāsim ar likumprojektu, kura reģistrācijas numurs 727. Komisija ir saņēmusi trīs priekšlikumus otrajam lasījumam.

1.priekšlikums. Iesniedzis deputāts Ģirts-Valdis Kristovskis. Komisija priekšlikumu ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav? (Starpsauciens: “Balsot!”) Deputātiem ir iebildumi. Lūdzu balsot par deputāta Kristovska priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 32, pret - 54, atturas - 8. Priekšlikums nav atbalstīts.

J.Dalbiņš. 2.priekšlikums ir no Saeimas Juridiskā biroja. Komisija priekšlikumu ir noraidījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu... Atklājam debates. Ministru kabineta vārdā - aizsardzības ministrs Atis Slakteris.

A.Slakteris (aizsardzības ministrs).

Priekšsēdētājas kundze! Cienījamie kolēģi! Es aicinu atbalstīt Saeimas Juridiskā biroja ieteikto redakciju. Un kādēļ? Ar ko tad atšķiras Saeimas Juridiskā biroja ierosinātā redakcija no deputāta Kristovska redakcijas?

Juridiskā biroja piedāvātais priekšlikums ir šāds: “Valsts prezidents, ievērojot normatīvajos aktos noteikto Saeimas kompetenci nacionālās drošības jautājumos, var deleģēt Ziemeļatlantijas līguma organizācijas militārajai vadībai atsevišķu Nacionālo bruņoto spēku vienību vadīšanu.” Savukārt deputāta Kristovska piedāvātais skan tā: “... deleģē tiesības NATO vadībai vai partnervalstu gaisa spēkiem nodrošināt Latvijas gaisa telpas suverenitāti.”

Kolēģi! Deputāta Kristovska piedāvātā redakcija ir plašāka. Beigu beigās partnervalstu skaitā var būt... tajā skaitā ir, piemēram, Krievija. Es nedomāju, ka Saeima vēlas dot tādu mandātu. Un arī pat tad, ja dos, mēs nez vai to lietosim. Es gribu teikt, ka šī ir ļoti konkrēta situācija ar ļoti precīzu deleģējumu, un aicinu atbalstīt Juridiskā biroja piedāvāto formulējumu.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Deputāts Ģirts-Valdis Kristovskis.

Ģ.-V.Kristovskis (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Cienījamie kolēģi! Acīmredzot mums ir jāuzsāk debates un jāturpina diskutēt par to pašu, par ko mēs runājām jau vakar.

Vakar šeit atnāca aizsardzības ministrs un paziņoja, ka nav izdarīti darbi, un iesniedza jaunās valdības un Aizsardzības ministrijas sagatavotu nekorektu, beztiesisku priekšlikumu.

Par maniem priekšlikumiem. Par tiem, ko es esmu iesniedzis. Savus priekšlikumus es iesniedzu tikai tāpēc, lai valdībai un esošajai Aizsardzības ministrijai un ministram palīdzētu saglabāt sevi. Manu priekšlikumu mērķis bija tikai un vienīgi šis - palīdzēt sasniegt to mērķi, kas ir ierakstīts anotācijā tam dokumentam, ko šeit vakar piedāvāja aizsardzības ministrs. Runa bija par patrulēšanu gaisa telpā. Un bija priekšlikums, ka tāpēc ir šim dokumentam jāpiešķir steidzamība. Mana priekšlikuma saturs ir vērsts tikai un vienīgi uz šīs steidzamības nodrošināšanu un tikai un vienīgi uz to, ko vakar aizsardzības ministrs šeit no tribīnes paziņoja.

Mēs redzam to, ko ir piedāvājis Juridiskais birojs. Juridiskais birojs arī ir mēģinājis kaut kādā veidā aiziet no tā muļķīgā priekšlikuma, ko vakar piedāvāja Aizsardzības ministrija un ko šeit no Saeimas tribīnes prezentēja kā nepieciešamu aizsardzības ministrs.

Šodien Aizsardzības un iekšlietu komisijā mēs šos jautājumus izrunājām, un komisijas viedokli mēs varam redzēt, tas šeit ir atspoguļots komisijas atzinumā.

Ja mēs runājam par to kompetenci, kas tiek deleģēta Valsts prezidentam, tad jāteic, ka tā saistās tikai un vienīgi ar Nacionālo bruņoto spēku vienībām. No 1996.gada līdz šim pašam laikam, kamēr bija iepriekšējā valdība, visus šos jautājumus Latvijas valstī izlēma Aizsardzības ministrija, kas sagatavoja dokumentus, pēc tam valdība savu lēmumu sagatavoja, un pēc tam Saeima pieņēma konkrētu lēmumu. Tāda bija šī noteiktā kārtība.

Līdz šim neviens nav spiedis un prasījis atteikties, nevieni notikumi nav likuši atteikties no šīs kārtības, kura ir tiesiska un kura ir saskaņā ar parlamentāras valsts varas dalīšanas principiem.

Tātad vakar ir noticis kāds apsvērts apvērsums. Jaunā valdība un jaunais aizsardzības ministrs grib atteikties no izpildvaras tiesībām lemt šos jautājumus un grib nodot politiski neatbildīgas personas izlemšanai jautājumu par mūsu bruņoto spēku vienību pakļaušanu citu valstu militārā kontingenta komandvadībā. Vakar tika teikts, ka tas tā esot dažādās valstīs un ka tur tā esot pieņemts. Nē! Nevienā parlamentārā valstī tā tas nav pieņemts. Ir parlamentāras valstis, un ir prezidentālas valstis. Prezidentālās valstīs, kā mēs zinām, Valsts prezidents reizē ir arī izpildvaras vadītājs. Tajās valstīs, neapšaubāmi, izpildvaras vadītājs var lemt šādus jautājumus.

Domāju, ka Saeimas Juridiskais birojs nav izvērtējis šos jautājumus līdz galam un ir šinī gadījumā pakļāvies, pilnīgi pakļāvies, viedoklim, kuram nav nedz tiesiska juridiska pamata, nedz arī kādas praktiskas nepieciešamības un vajadzības.

Es vēlreiz aicinu deputātus izlasīt to, kas ir rakstīts dokumenta anotācijā. Dokumenta anotācijā, ko iesniedza Aizsardzības ministrija, ir rakstīts par nepieciešamību sakārtot jautājumus saistībā ar Latvijas gaisa telpas nodošanu NATO kontrolē. Tāda ir arī Saeimas Aizsardzības un iekšlietu komisijas sastāvā esošā deputāta Ģirta-Valda Kristovska priekšlikumu būtība. Es uzturu spēkā šos priekšlikumus. Uzskatu, ka jaunā valdība pieredzes trūkuma dēļ nav pārdomājusi šos jautājumus. Ļoti korekti centos sniegt atbalstu, palīdzēt jaunajai valdībai strādāt atbilstoši mūsu valsts kārtībai, tiesiskajam garam, palīdzēt jaunajai valdībai, jaunajam ministram strādāt tā, kā ir strādāts līdz šim, un aicinu to apzināties. Un tāpēc vēlreiz uzsveru, ka vakardienas paziņojumi par to, ka, lūk, esot jāveic kaut kādi jauni, būtiski pasākumi, kuri nav izdarīti iepriekšējās valdības vai iepriekšējā aizsardzības ministra darbības laikā, - ka tie ir vakar bijuši nepamatoti un pilnīgi nevietā.

Aicinu neatbalstīt arī Saeimas Juridiskā biroja priekšlikumu, jo līdz ar to šis priekšlikums, ko ierosināja Aizsardzības ministrija un ministrs, pēc būtības ir vispār zaudējis savu jēgu, jo neatrisina jautājumu par gaisa telpas kontroles veikšanu NATO spēku pakļautībā un risina kaut kādu pavisam citu, kas ir saistīts ar kaut kādu vienību nodošanu citu valstu bruņoto spēku pakļautībā. Cik es zinu, mūsu Gaisa spēki netiek nodoti citu valstu bruņoto spēku pakļautībā. Un tātad steidzamība šim jautājumam ir absolūti nepamatota. Saeimas deputātu laiks ir izniekots. Komisijas sēdes, kuras tika sasauktas ārpus kārtas, bija nepamatotas, un arī šie pārtraukumi, kuri šodien sēdes laikā bija jāpiedzīvo, bija nepamatoti.

Sēdes vadītāja. Ministru kabineta vārdā - aizsardzības ministrs Atis Slakteris.

A.Slakteris (aizsardzības ministrs).

Kolēģi! Lai gan deputāts Kristovskis apgalvoja, ka Valsts prezidente esot politiski bezatbildīga persona, tomēr man ir plānota rīt tikšanās ar viņu, lai pārrunātu tieši to, kā konkrēti risināsim tos jautājumus ar gaisa telpas patrulēšanu. Un, visticamāk, jau rīt būs jāpieņem lēmumi, ja Saeima tā nolems.

Un, lai jūs saprastu situāciju, paskaidrošu, ka šobrīd viss virzās uz priekšu ļoti konkrēti. Jau ir skaidri zināma tā valsts, kuras iznīcinātājlidmašīnas patrulēs Latvijas gaisa telpā. Tā būs Beļģija. Tāpat ir skaidri zināms, ka 100 Norvēģijas karavīri Šauļu lidlaukā visu to apkalpos. Un skaidrs, ka deputāta Kristovska priekšlikums nav atbalstāms. Es saprotu, ka viņam ir mazliet politiska greizsirdība. Es tomēr aicinu skatīties tīri profesionāli. Vislabākais risinājums ir noraidīt gan Juridiskā biroja, gan arī Kristovska piedāvāto redakciju, un tad paliek pirmajā lasījumā nobalsotā redakcija. Ja Saeima izšķirtos par Juridiskā biroja ieteikto redakciju, tas nebūtu nekas īpašs, bet jebkurā gadījumā 3.priekšlikums - deputāta Kristovska priekšlikums - ir noraidāms. Un aicinu šo viedokli atbalstīt gan “Jauno laiku”, gan apvienību “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK.

Beigu beigās es gribu vērsties arī pie “Jaunā laika”, ka atbildīgos brīžos arī es, būdams opozīcijā un opozīcijas partijas priekšsēdis, esmu griezies pie jums - tieši pie Repšes kunga personīgi, kad bija izvirzījies Irākas jautājums, un mēs atradām kopīgu valodu. Es aicinu nejokoties, nobalsot valstiski un ļaut rīkoties gan Valsts prezidentei, gan visiem tiem cilvēkiem, kuriem tas jādara.

Beigu beigās mēs jau pirmdien būsim NATO, un jau piektdien, jau šo piektdien, Šauļos ieradīsies visas atbildīgās amatpersonas no NATO un arī tie karavīri, kuriem būs jāapkalpo šī gaisa patrulēšana.

Tāpēc aicinu vienkārši noraidīt tos priekšlikumus, kuri ir iesniegti, lai paliek pirmā lasījuma redakcija!

Sēdes vadītāja. Ģirts-Valdis Kristovskis, otro reizi.

Ģ.V.Kristovskis (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Cienījamie kolēģi! Gribu teikt to, ka aizsardzības ministrs nav sapratis manu priekšlikumu būtību. Vēlreiz gribu teikt tikai to, ka aizsardzības ministrs tiek atbalstīts jautājumos, kas saistīti ar gaisa telpas patrulēšanu. Un manu priekšlikumu būtība ir tāda - paveikt šos jautājumus korekti. Korekti un atbilstoši tai kārtībai, kādā valstij būtu šie jautājumi jākārto.

Un šeit nav nekādas runas par kaut kādu krīzes situāciju, šeit nav nekādas runas par kaut kādu apelēšanu, ka Kristovskis kaut ko grib šajā valstī sagraut. Es esmu piecus gadus un trīs mēnešus strādājis ar mērķi, lai Latvijā šie jautājumi būtu sakārtoti, lai tie būtu korekti sakārtoti. Un tie ir ļoti korekti sakārtoti.

Slaktera kungs, ministra kungs! Es nācu jums palīgā uzlabot jūsu vakardien bezatbildīgi pamatoto un iesniegto likumprojektu. Mani priekšlikumi nebūtu bijuši un man šeit nebūtu jānāk jūsu priekšā un jārunā, ja jūs nebūtu iesniedzis slikti sagatavotu, muļķīgu un juridiski nekorektu dokumentu.

Jūs vakar šeit atnācāt un pateicāt to, ka Aizsardzības ministrija nav izdarījusi kaut kādus darbus. Pat vēl vairāk! Es vakar norādīju uz to, kā šie jautājumi būtu jākārto. Jā, tā ir šī reize! Jūs pats šeit vakar atnācāt, “uzprasījāties”. Es jums palīdzēju korekti sakārtot. Tagad jūs šeit nākat priekšā un vēl runājat par jautājumiem, kuri neatbilst mūsu sarunai pēc būtības.

Valsts prezidente ir atbildīga savos jautājumos un savu tiesību kapacitātē. Un, ja jūs gribējāt, lai Valsts prezidente risina šos jautājumus, noņemot atbildību no valdības un no jums personīgi, tad, iespējams, viņa to darīs. Viņai ir vairāk gribas un drosmes.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Deputāts Jānis Lagzdiņš.

J.Lagzdiņš (Tautas partijas frakcija).

Godājamie kolēģi deputāti! Tas ir ļoti apsveicami, ka opozīcijas deputāti, jo īpaši bijušie ministri, aktīvi iesaistās darbā. Paldies tiešām par to Ģirtam-Valdim Kristovskim!

Bet godātais kolēģi Kristovski! Šo konkrēto redakciju, kuru prezentē šeit aizsardzības ministrs, ir sagatavojis jūsu piecus gadus vadītās Aizsardzības ministrijas juridiskais dienests, kurš, es domāju, ir izveidots jūsu vadībā profesionāls, kompetents un zina, ko dara. Ministrs šeit politiski to prezentē, liek mums priekšā. Tādējādi es kā Saeimas deputāts uzticos mūsu vienas no viskompetentākās ministrijas darbam. Un, ja ministrs un atbildīgās komisijas priekšsēdētājs apgalvo, ka šī piedāvātā redakcija, kura diemžēl Aizsardzības un iekšlietu komisijā nav atbalstīta, tās pieņemšanas gadījumā atrisinās problēmas ar gaisa patrulēšanu, tad es balsošu “par”, bet mest akmeni aizsardzības ministra “dārziņā” šajā gadījumā, cienījamie kolēģi, nav pamatoti! (No zāles dep. L.Ozoliņš: “Pareizi! Kāpēc pats negribēja par ministru palikt?!”)

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Nav. Lūdzu deputātus balsot par 2. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 9, pret - 69, atturas - 14. Priekšlikums nav atbalstīts.

J.Dalbiņš. 3.priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Ģirts-Valdis Kristovskis. Komisija šo priekšlikumu atbalstīja.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Ģirts-Valdis Kristovskis.

Ģ.V.Kristovskis (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Paldies par iespēju runāt trešo reizi! Es ceru, ka Lagzdiņa kungs izlasīs priekšlikumu, ko ir sagatavojis deputāts Kristovskis, un tur skaidri un gaiši ir rakstīts, kā vajadzētu deleģēt tiesības NATO vadībai, lai ar partnervalstu Gaisa spēkiem nodrošinātu Latvijas gaisa telpas suverenitāti.

Lagzdiņa kungs, ja jūs būtu izlasījis to Juridiskā biroja priekšlikumu, kas ir iesniegts šodien, un to, ko Aizsardzības ministrija iesniedza vakar, tad jūs redzētu, ka tur nav neviena vārda par gaisa telpas patrulēšanu, kuras dēļ šis likumprojekts šeit tika prezentēts. Un arī par likumprojekta steidzamību tur netika runāts.

Lagzdiņa kungs, esiet jurists! Esiet jurists un to izdariet! Un tad nāciet šeit runāt! Ja jūs runājat par Aizsardzības ministrijas juristiem, tad es gribu teikt tā: redziet, ir milzīga starpība acīmredzot, kas vada šo ministriju! Un man bija ļoti daudz jāstrādā un jānovērš tas tehniskais “brāķis”, ko acīmredzot diezgan vāji sagatavoti juristi lika priekšā. Un es tiešām ar to rūpīgi un ļoti daudz nodarbojos. Gadījās arī tā, ka dažkārt šis “brāķis” paskrēja garām manam redzējumam. Nu, lūk, tā ka apelēt pie tā, kādi bija vai kādi nebija juristi, ir ļoti nevietā, es domāju, pat nekorekti.

Divas nedēļas juristi vairs nav manā pakļautībā, un acīmredzot šo juristu profesionālais līmenis ir nokrities tik zemu, ka viņi vairs, teiksim, ne mūsu valsts pamattiesību principus, ne arī kādas citas lietas.

Dariet, kā nu gribat, bet skaidrs ir tas, ka šie priekšlikumi ir vienkārši muļķīgi, tāpēc jums, jurist Lagzdiņ, šeit neizdosies kaut kādā veidā, raugoties no politiskajiem aspektiem, apelēt un no spēka pozīcijām panākt kaut kādu lēmumu pieņemšanu. Lai nu būtu! Tas ir uz jūsu sirdsapziņas!

Sēdes vadītāja. Kristovska kungs, neviens no runātājiem, izņemot referentu, Ministru prezidentu un Ministru kabineta pārstāvi, apspriežamajā jautājumā vienā un tajā pašā laikā un lietā nedrīkst runāt vairāk par divām reizēm. Šajā gadījumā jūs runājāt pirmo reizi par jūsu 3.priekšlikumu.

Vārds Ministru kabineta pārstāvim - aizsardzības ministram Atim Slakterim.

A.Slakteris (aizsardzības ministrs).

Atgriežoties pie lietas būtības. Deputāts Kristovskis piedāvā sašaurinātu variantu, nosakot, ka šādas deleģēšanas tiesības ir tikai gaisa patrulēšanas sakarā. Aizsardzības ministrija piedāvā plašāku definējumu, paredzot šādas iespējas ne tikai šajā gadījumā. Tā skatās uz nākotni plašākā redzējumā, un tieši tā tad ir šī galvenā atšķirība. Tāpēc es aicinu deputāta Kristovska priekšlikumu noraidīt, lai mums nebūtu par katru konkrēto jautājumu nepārtraukti jābalso, jo mēs būsim NATO dalībvalsts, un tādas situācijas, kad mums būs jānodod šī vadība pār mūsu vienībām NATO vadībai, ticamākais, būs mūsu ikdiena, tāpēc ir nepieciešams šis plašais risinājums.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Deputāts Aleksandrs Golubovs.

A.Golubovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Varbūt izlasiet, ko šeit piedāvā Kristovska kungs! Viņš piedāvā dot tiesības Valsts prezidentam deleģēt tiesības NATO vadībai vai NATO partnervalstu Gaisa spēkiem nodrošināt mūsu gaisa telpas suverenitāti, tas ir, dot iespēju Valsts prezidentam saukt pie mums ārvalstu karaspēku. Varbūt jūs neesat lasījis Satversmi, Kristovska kungs? Satversmē ir ļoti skaidri pateikts, ka mums ir parlamentāra valsts un ka Valsts prezidents ir augstākā līmeņa ierēdnis. Ja jūs būtu par to padomājis, tad jūs nekad tādu priekšlikumu nebūtu iesniedzis.

Sēdes vadītāja. Deputāts Ģirts -Valdis Kristovskis, otro reizi.

Ģ.-V.Kristovskis (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Cienījamais Golubova kungs! Vakar es šeit tiešām runāju par to, ka diez vai Prezidentei tas būtu jādara, bet, tā kā nu reiz Aizsardzības ministrija to bija piedāvājusi, tad mans priekšlikums bija tikai mēģinājums korekti palīdzēt ministrijai, kura pati saviem spēkiem netika ar šo jautājumu galā, sakārtot to jautājumu. (No zāles dep. L.Ozoliņš: “Tava ministrija!”)

Nu ko tu runā! (No zāles dep. L.Ozoliņš: “Nu ko tu runā?”) Ko tu runā! Ministra tiesības sākas un beidzas no tās dienas, kad viņš ir stājies darbā, un tad, kad viņš ir beidzis šo savu darbu. Viņš nenes nekādu atbildību! Es domāju, ka tas ir fakts, ko zina arī deputāti.

Golubova kungs! Valsts prezidente var daudz ko izlemt, un arī Satversmē ir skaidri un gaiši rakstīts, ka Valsts prezidente pieņem lēmumus tad, ja valsts ir apdraudēta. Šinī gadījumā acīmredzot, kā es saprotu, tā situācija ir tāda, tāpēc Aizsardzības ministrija ir virzījusi šo jautājumu.

Un es domāju: kāpēc mūsu valsts tiešām droši vien ir apdraudēta? Iespējams, Golubova kungs, ka tas ir no jūsu draugu puses varbūt.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Deputāts Aleksandrs Golubovs, otro reizi.

A.Golubovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Jūs tikko dzirdējāt vienu uzstāšanos, kurā tika paziņots, ka mūsu valsts ir apdraudēta. Man ļoti gribētos zināt, no kā apdraudēta? Es zinu tikai vienu apdraudējumu - tas ir tas, ka pie mums būs četras lidmašīnas, kuras nepārstāv mūsu valsti.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Ja komisijas vārdā nekas nav piebilstams, tad lūdzu balsot par 3. - deputāta Kristovska priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 34, pret - 51, atturas - 3. Priekšlikums nav atbalstīts.

J.Dalbiņš. Visi priekšlikumi līdz ar to ir izskatīti. Aicinu nobalsot par likumu otrajā, galīgajā, lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 71, pret - 12, atturas - 7. Likums “Grozījums Nacionālo bruņoto spēku likumā” pieņemts. Paldies.

Cienījamie kolēģi! Ir saņemts deputātu Repšes, Gulbja, Jaunupa, Šadurska un Zaķa jautājums Latvijas Republikas iekšlietu ministram Ērikam Jēkabsonam par ceļu policijas darbinieku pārkāpumiem. Šis jautājums tiks nodots ministram.

Paldies.

Cienījamie kolēģi! Lūdzu reģistrēties ar reģistrācijas kartēm! Lūdzu zvanu! Reģistrācijas režīmu!

Kamēr tiek gatavoti reģistrācijas rezultāti, vārds deputātam Jānim Reiram.

J.Reirs (frakcija “Jaunais laiks”).

Godātie kolēģi! Pulksten 12.00 Baltijas Asamblejas dalībnieku sēde Ārlietu komisijas zālē par Žirinovska paziņojumiem.

Sēdes vadītāja. Vārds paziņojumam deputātei Silvai Bendrātei.

S.Bendrāte (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamā Latvijas parlamentāriešu atbalsta grupa Tibetai! Lūdzu uz 5 minūtēm sapulcēties tepat līdzās Dzeltenajā zālē. Tikai uz 5 minūtēm.

Sēdes vadītāja. Vārds paziņojumam deputātei Antai Rugātei.

A.Rugāte (Tautas partijas frakcija).

Godātie kolēģi, Pilsonības likuma izpildes komisijas deputāti! Ļoti lūdzu uz sēdi 5 minūšu garumā tepat blakus Sarkanajā zālē.

Sēdes vadītāja. Vārds paziņojumam deputātam Gundaram Bērziņam.

G.Bērziņš (Tautas partijas frakcija).

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisiju lūdzu pulksten 12.15 uz īsu sēdi Budžeta komisijas telpās. Tas ir pēc 25 minūtēm, jo šobrīd notiek arī citu komisiju sēdes. Pulksten 12.15 - īsa Budžeta komisijas sēde.

Sēdes vadītāja. Vārds paziņojumam deputātei Jevgenijai Stalidzānei.

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamie Sociālo un darba lietu komisijas locekļi! Pulksten 15.15 Sociālo un darba lietu komisijas sēde komisijas telpās. Mums ļoti nopietni jāskata Reglamentēto profesiju likumi.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Vārds reģistrācijas rezultātu nolasīšanai deputātam Aleksandram Bartaševičam.

A.Bartaševičs (8.Saeimas sekretāra biedrs).

Godājamie deputāti! Nav reģistrējušies: Boriss Cilevičs, Pēteris Kalniņš, Paulis Kļaviņš, Vilis Krištopans, Liene Liepiņa, Valdis Ģīlis, Inese Šlesere, Roberts Zīle un Ēriks Zunda. Paldies!

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi, 25.marta sēde ir slēgta. Paldies!

 

SATURA RĀDĪTĀJS

8.Saeimas ziemas sesijas

2004.gada 24. — 25.marta 13.sēde


Par darba kārtību
Par likumprojektu “Par Starptautisko līgumu par augu ģenētiskajiem resursiem pārtikai un lauksaimniecībai”
(2267. un 2267.a dok., reģ. nr.723)
Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par Konvenciju par savstarpēju izdošanu Eiropas Savienības dalībvalstīs, kas sastādīta, pamatojoties uz K 3.pantu Līgumā par Eiropas Savienību””.
(2268. un 2268.a dok., reģ. nr.724)
Par likumprojektu “Par konvenciju, ar kuru nosaka valsti, kura ir atbildīga par vienā no Eiropas Kopienu dalībvalstīm iesniegta patvēruma pieteikuma izskatīšanu”
(2335., 2335.a. un 2335.b dok., reģ. nr.725)
Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par vides aizsardzību””
(2336. un 2336.a dok., reģ. nr.726)
Par likumprojektu “Grozījumi Latvijas Republikas valsts robežas likumā”
(2337. un 2337.a dok., reģ. nr.727)

Priekšlikums

- dep. N.Kabanovs (pret)
Par likumprojektu “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”
(2338. un 2338.a dok., reģ. nr.728)

Priekšlikums

- dep. A.Latkovskis (par)
Par likumprojektu “Grozījumi Krimināllikumā”
(2339. un 2339.a dok., reģ. nr.729)
Par likumprojektu “Grozījumi Lauku atbalsta dienesta likumā”
(2331. un 2331.a dok., reģ. nr.730)
Par likumprojektu “Stratēģiskas nozīmes preču aprites likums”
(2332., 2332.a un 2332.b dok., reģ. nr.731)
Par likumprojektu “Par Apvienoto Nāciju Organizācijas Konvencijas pret transnacionālo organizēto noziedzību Protokolu par cilvēku tirdzniecības, jo sevišķi tirdzniecības ar sievietēm un bērniem, novēršanu, apkarošanu un sodīšanu par to”
(2345. un 2345.a dok., reģ. nr.732)
Par likumprojektu “Grozījums Nacionālo bruņoto spēku likumā”
(2359. dok., reģ. nr.733)
Lēmuma projekts “Par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātei I.Šleserei”
Lēmuma projekts “Par deputātes Antas Rugātes ievēlēšanu Eiropas Padomes Parlamentārās Asamblejas Latvijas delegācijas sastāvā”
(2363. dok., reģ. nr.396)
Lēmuma projekts “Par deputāta Aigara Kalvīša ievēlēšanu Starpparlamentu Savienības Latvijas nacionālās grupas sastāvā”
(2364. dok., reģ. nr.397)
Lēmuma projekts “Par deputātes Silvas Goldes apstiprināšanu par novērotāju Eiropas Parlamentā”
(2365. dok., reģ. nr.398)
Lēmuma projekts “Par deputāta Pauļa Kļaviņa ievēlēšanu Saeimas Juridiskajā komisijā”
(2347. dok., reģ. nr.392)
Lēmuma projekts “Par deputāta Pauļa Kļaviņa ievēlēšanu Saeimas Eiropas lietu komisijā”
(2348. dok., reģ. nr.393)
Lēmuma projekts “Par deputātes Lindas Mūrnieces ievēlēšanu Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas Parlamentu Asamblejas Latvijas delegācijas sastāvā”
(2349. dok., reģ. nr.394)
Lēmuma projekts “Par deputāta Edgara Jaunupa ievēlēšanu Parlamentārās izmeklēšanas komisijā Einara Repšes finansiālo darbību pārbaudei”
(2350. dok., reģ. nr.395)
Likumprojekts “Lauksaimniecības un lauku attīstības likums” (2.lasījums)
(1875. un 2238.dok., reģ. nr.598)

Ziņo

- dep. A.Seile

Debates

- dep. V.Dombrobskis
- dep. Gundars Bērziņš
Par darba kārtību
Likumprojekts “Likums par lauksaimniecības produktu krājumu deklarēšanu un maksājuma piemērošanu liekajiem krājumiem saistībā ar Latvijas pievienošanos Eiropas Savienībai” (1.lasījums) (Steidzams)
(2123. un 2205. dok., reģ. nr.676)

Ziņo

- dep. Dz.Zaķis
  
Likumprojekts “Cukura nozares likums” (1.lasījums) (Steidzams)
(2159. un 2257. dok., reģ. nr.684)

Ziņo

- dep. A.Seile
Likumprojekts “Grozījumi Veterinārmedicīnas likumā” (1.lasījums) (Steidzams)
(2199. un 2316. dok., reģ. nr.717)

Ziņo

- dep.P.Kalniņš
Likumprojekts “Grozījumi Dzīvnieku barības aprites likumā” (1.lasījums) (Steidzams)
(2198. un 2317. dok., reģ. nr.716)

Ziņo

- dep. P.Kalniņš
Likumprojekts “Grozījums likumā “Par vides aizsardzību”” (1.lasījums) (Steidzams)
(2336. un 2336.a dok., reģ. nr.726)

Ziņo

- dep. A.Tolmačovs
Likumprojekts “Grozījumi Lauku atbalsta dienesta likumā” (1.lasījums) (Steidzams)
(2331. un 2331.a dok., reģ. nr.730)

Ziņo

- dep. P.Kalniņš
Likumprojekts “Grozījumi Ūdens apsaimniekošanas likumā” (1.lasījums) (Steidzams)
(2101. un 2175. dok., reģ. nr.672)

Ziņo

- dep. A.Tolmačovs
Likumprojekts “Likums par koku un apaļo kokmateriālu uzskaiti darījumos” (1.lasījums)
(2104. un 2206. dok., reģ. nr.674)

Ziņo

- dep. A.Seile
Likumprojekts “Grozījumi Patērētāju tiesību aizsardzības likumā” (2.lasījums)
(1803. un 2207. dok., reģ. nr.577)

Ziņo

- dep. K.Peters
Likumprojekts “Grozījums Mobilizācijas likumā” (2.lasījums)
(1919. un 2219. dok., reģ. nr.616)

Ziņo

- dep. J.Dalbiņš
Likumprojekts “Grozījumi Latvijas Republikas valsts robežas likumā” (1.lasījums) (Steidzams)
(2337. dok., reģ. nr.727)

Ziņo

- dep. J.Dalbiņš

Debates

- aizsardzības ministrs A.Slakteris
- dep. Ģ.-V.Kristovskis
- dep. N.Kabanovs
- dep. A.Golubovs
Par darba kārtību
Lēmuma projekts “Par deputāta Jāņa Šmita ievēlēšanu Parlamentārās izmeklēšanas komisijā Einara Repšes finansiālo darbību pārbaudei”
(2371. dok., reģ. nr.399)
Likumprojekts “Grozījums Nacionālo bruņoto spēku likumā” (1.lasījums) (Steidzams)
(2359. dok., reģ. nr.733)

Ziņo

- dep. J.dalbiņš

Debates

- dep. Ģ.-V.Kristovskis
- aiazsardzības ministrs A.Slakteris
Par Saeimas deputātu jautājumu reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministram A.Radzevičam “Par “Jaunā laika” deputāta ētikas neievērošanu, cieņas un goda zaudēšanu”
Paziņojums
- dep. A.Pētersons
Reģistrācijas rezultāti

Nolasa

- Saeimas sekretāra biedrs   A.Bartaševičs
Par likuma “Grozījumi likumā “Par to bijušās PSRS pilsoņu statusu, kuriem nav Latvijas vai citas valsts pilsonības”” otrreizēju caurlūkošanu

Par procedūru

- dep. Dz.Ābiķis
Klusuma brīdis komunistiskā genocīda upuru piemiņai
Likumprojekts “Grozījumi Detektīvdarbības likumā” (2.lasījums)
(1920. un 2220. dok., reģ. nr.617)

Ziņo

- dep. L.Mūrniece

Debates

- dep. V.Agešins
- dep. V.Buzajevs
Likumprojekts “Grozījums Ugunsdrošības un ugunsdzēsības likumā” (2.lasījums)
(1918. un 2225. dok., reģ. nr.615)

Ziņo

- dep. L.Mūrniece
Likumprojekts “Par Līgumu par izmēģinājumu vietu Kioto mehānismu izmantošanai Baltijas jūras reģiona enerģētikas projektos” (1.lasījums) (Steidzams)
(2033. un 2230. dok., reģ. nr.650)

Ziņo

- dep. I.Solovjovs
Likumprojekts “Par Līgumu par izmēģinājumu vietu Kioto mehānismu izmantošanai Baltijas jūras reģiona enerģētikas projektos” (2.lasījums) (Steidzams)
(2033. un 2230. dok., reģ. nr.650)

Ziņo

- dep. I.Solovjovs
Likumprojekts “Par Latvijas Republikas valdības un Bulgārijas Republikas valdības līgumu par ieguldījumu veicināšanu un savstarpēju aizsardzību” (1.lasījums)
(2035. un 2231.a dok., reģ. nr.652)

Ziņo

- dep. S.Ķikuste
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par valsts proves uzraudzību”” (1.lasījums) (Steidzams)
(2161. un 2254. dok., reģ. nr.686)

Ziņo

- dep. Gundars Bērziņš
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par atbilstības novērtēšanu”” (1.lasījums) (Steidzams)
(2160. un 2255. dok., reģ. nr.685)

Ziņo

- dep. K.Peters
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par atbildību par preces un pakalpojuma trūkumiem”” (1.lasījums) (Steidzams)
(2146. un 2256. dok., reģ. nr.679)

Ziņo

- dep. K.Peters
Likumprojekts “Grozījumi Komercdarbības atbalsta kontroles likumā” (1.lasījums) (Steidzams)
(2193. un 2314. dok., reģ. nr.711)

Ziņo

- dep. Dz.Jaundžeikars
Likumprojekts “Preču un pakalpojumu drošuma likums” (1.lasījums) (Steidzams)
(2189. un 2315. dok., reģ. nr.707)

Ziņo

- dep. K.Peters
Lēmuma projekts “Par deputāta Pāvela Maksimova atsaukšanu no Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas”
(2327. dok., reģ. nr.389)
Lēmuma projekts “Par deputāta Pāvela Maksimova ievēlēšanu Saeimas Aizsardzības un iekšlietu komisijā”
(2328. dok., reģ. nr.390)
Likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” (3.lasījums)
(2246. dok., reģ. nr.545)

Ziņo

- dep. M.Segliņš
Likumprojekts “Grozījums likumā “Par Eiropas Padomes līgumu par Pretkorupcijas starpvalstu grupas (GRECO) nodibināšanu”” (3.lasījums)
(2263. dok., reģ. nr.556)

Ziņo

- dep. A.Pētersons
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par prakses ārstiem”” (3.lasījums)
(2342. dok., reģ. nr.493)

Ziņo

- dep. S.Bendrāte
Likumprojekts “Grozījumi Ārstniecības likumā” (3.lasījums)
(2343. dok., reģ. nr.421)

Ziņo

- dep. J.Stalidzāne
Likumprojekts “Par Grozījumu protokolu līgumam par Igaunijas Republikas, Latvijas Republikas un Lietuvas Republikas parlamentu un valdību sadarbību” (2.lasījums)
(1950. un 2261. dok., reģ. nr.627)

Ziņo

- dep. S.Golde
Likumprojekts “Par Dzelzceļu sadarbības organizācijas (OSŽD) nolikumu” (2.lasījums)
(1936. un 2262. dok., reģ. nr.621)

Ziņo

- dep. S.Ķikuste
Likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” (1.lasījums)
(2105. un 2244. dok., reģ. nr.675)

Ziņo

- dep. M.Segliņš
Likumprojekts “Grozījums Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” (1.lasījums)
(2100. un 2245. dok., reģ. nr.671)

Ziņo

- dep. M.Segliņš
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par mērījumu vienotību”” (1.lasījums)
(2148. un 2259. dok., reģ. nr.681)

Ziņo

- dep. S.Fjodorovs
Likumprojekts “Grozījumi Militārā dienesta likumā” (1.lasījums)
(2145. un 2260. dok., reģ. nr.678)

Ziņo

- dep. L.Mūrniece
Paziņojumi
- dep. J.Dalbiņš
- dep. S.Šķesters
- dep. A.Pabriks
Likumprojekts “Par Papildu protokolu Latvijas Republikas Valdības un Amerikas Savienoto Valstu Valdības 1995.gada 13.janvāra līgumam par ieguldījumu veicināšanu un savstarpēju aizsardzību un Latvijas Republikas Valdības un Amerikas Savienoto Valstu Valdības līguma par ieguldījumu veicināšanu un savstarpēju aizsardzību iztulkojošiem paziņojumiem” (1.lasījums) (Steidzams)
(2034. un 2264. dok., reģ. nr.651)

Ziņo

- dep. I.Solovjovs
Likumprojekts “Par Konvenciju par cīņu pret korupciju, kurā iesaistītas Eiropas Kopienas amatpersonas vai Eiropas Savienības dalībvalstu amatpersonas, kas izstrādāta, pamatojoties uz Līguma par Eiropas Savienību K.3 panta 2.punkta “c” apakšpunktu” (1.lasījums)
(2078. un 2265. dok., reģ. nr.666)

Ziņo

- dep. S.Ķikuste
Par darba kārtību
Likumprojekts “Grozījums Elektronisko dokumentu likumā” (2.lasījums)
(2038. un 2266. dok., reģ. nr.655)

Ziņo

- dep. M.Segliņš
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par Latvijas valsts karogu”” (2.lasījums)
(2005. un 2269. dok., reģ. nr.643)

Ziņo

- dep. M.Segliņš
Likumprojekts “Grozījumi Personu apliecinošu dokumentu likumā” (2.lasījums)
(1779. un 2334. dok., reģ. nr.569)

Ziņo

- dep. P.Ontužāns

Debates

- dep. V.Agešins

Par procedūru

- dep. A.Golubovs
Likumprojekts “Grozījums Kredītiestāžu likumā” (2.lasījums)
(2049. un 2330. dok., reģ. nr.659)

Ziņo

- dep. A.Latkovskis
Likumprojekts “Grozījumi Tiesu izpildītāju likumā” (1.lasījums)
(2147. un 2341. dok., reģ. nr.680)

Ziņo

- dep. M.Segliņš
Likumprojekts “Grozījumi Robežsardzes likumā” (1.lasījums) (Steidzams)
(2354. dok., reģ. nr.701)

Par procedūru

- dep. A.Golubovs

Ziņo

- dep. L.Mūrniece
Likumprojekts “Grozījumi Autortiesību likumā” (1.lasījums) (Steidzams)
(2356. dok., reģ. nr.715)

Ziņo

- dep. M.Segliņš
Likumprojekts “Grozījumi Komerclikumā” (1.lasījums) (Steidzams)
(2357. dok., reģ. nr.712)

Ziņo

- dep. M.Segliņš
Likumprojekts “Par likumu vai atsevišķu to normu spēkā esību saistībā ar Latvijas pievienošanos Eiropas Savienībai” (1.lasījums) (Steidzams)
(2358. dok., reģ. nr.714)

Ziņo

- dep. M.Segliņš
Likumprojekts “Grozījumi Apsardzes darbības likumā” (1.lasījums) (Steidzams)
(2361. dok., reģ. nr.698)

Ziņo

- dep. L.Mūrniece
Likumprojekts “Grozījumi Ieroču aprites likumā” (1.lasījums) (Steidzams)
(2362. dok., reģ. nr.703)

Ziņo

- dep. L.Mūrniece
Lēmuma projekts “Par deputātes Ineses Šleseres apstiprināšanu par novērotāju Eiropas Parlamentā”
(2375. dok., reģ. nr.400)
Lēmuma projekts “Par deputāta Oskara Kastēna ievēlēšanu Eiropas Padomes Parlamentārās Asamblejas Latvijas delegācijas sastāvā”
(2376. dok., reģ. nr.401)
Lēmuma projekts “Par deputātes Intas Feldmanes ievēlēšanu Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijā”
(2377. dok., reģ. nr.402)
Lēmuma projekts “Par uzticības izteikšanu veselības ministram Rinaldam Muciņam”
(reģ. nr.403)

Debates

- dep. I.Circene
- dep. A.Brigmanis
Paziņojumi
- dep. S.Šķesters
- dep. P.Kalniņš
Likumprojekts “Grozījumi Latvijas Republikas valsts robežas likumā” (2.lasījums) (Steidzams)
(2337., 2337.a un 2337.b dok., reģ. nr.727)

Ziņo

- dep. J.Dalbiņš
Likumprojekts “Grozījums Nacionālo bruņoto spēku likumā” (2.lasījums) (Steidzams)
(2359. un 2359.b dok., reģ. nr.733)

Ziņo

- dep. J.Dalbiņš

Debates

- aizsardzības ministrs A.Slakteris
- dep. Ģ.-V.Kristovskis
- aizsardzības ministrs A.Slakteris
- dep. Ģ.-V.Kristovskis
- dep. J.Lagzdiņš
- dep. Ģ.-V.Kristovskis
- aizsardzības ministrs A.Slakteris
- dep. A.Golubovs
- dep. Ģ.-V.Kristovskis
- dep. A.Golubovs
Par Saeimas deputātu jautājumu iekšlietu ministram Ē.Jēkabsonam par Ceļu policijas darbinieku pārkāpumiem
Paziņojumi
- dep. J.Reirs
- dep. S.Bendrāte
- dep. A.Rugāte
- dep. Gundars Bērziņš
- dep. J.Stalidzāne
Reģistrācijas rezultāti

Nolasa

- Saeimas sekretāra biedrs   A.Bartaševičs

Balsojumi

Datums: 24.03.2004. 15:34:50 bal001
Balsošanas motīvs: Par izmaiņām darba kārtībā

Datums: 24.03.2004. 15:35:31 bal002
Balsošanas motīvs: Par izmaiņām darba kārtībā

Datums: 24.03.2004. 15:37:42 bal003
Balsošanas motīvs: Par izmaiņām darba kārtībā

Par Starptautisko līgumu par augu ģenētiskajiem resursiem pārtikai un lauksaimniecībai
Datums: 24.03.2004. 15:38:48 bal004
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2267 nodošanu komisijām

Grozījumi likumā "Par Konvenciju par savstarpēju izdošanu Eiropas Savienības dalībvalstīs, kas sastādīta, pamatojoties uz K 3.pantu Līgumā par Eiropas Savienību"
Datums: 24.03.2004. 15:39:28 bal005
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2268 nodošanu komisijām

Par konvenciju, ar kuru nosaka valsti, kura ir atbildīga par vienā no Eiropas Kopienu dalībvalstīm iesniegta patvēruma pieteikuma izskatīšanu
Datums: 24.03.2004. 15:40:36 bal006
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2335 nodošanu komisijām

Grozījumi likumā "P:ar vides aizsardzību"
Datums: 24.03.2004. 15:41:14 bal007
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2336 nodošanu komisijām

Grozījumi Latvijas Republikas valsts robežas likumā
Datums: 24.03.2004. 15:44:28 bal008
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2337 nodošanu komisijām

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.728)
Datums: 24.03.2004. 15:45:52 bal009
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2338 nodošanu komisijām

Grozījumi Krimināllikumā (reģ. nr.729)
Datums: 24.03.2004. 15:46:28 bal010
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2339 nodošanu komisijām

Grozījumi Lauku atbalsta dienesta likumā
Datums: 24.03.2004. 15:47:04 bal011
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2331 nodošanu komisijām

Stratēģiskas nozīmes preču aprites likums
Datums: 24.03.2004. 15:47:46 bal012
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2332 nodošanu komisijām

Par Apvienoto Nāciju Organizācijas Konvencijas pret transnacionālo organizēto noziedzību Protokolu par cilvēku tirdzniecības, jo sevišķi tirdzniecības ar sieviet ēm un bērniem, novēršanu, apkarošanu un sodīšanu par to
Datums: 24.03.2004. 15:48:46 bal013
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2345 nodošanu komisijām

Grozījums Nacionālo bruņoto spēku likumā
Datums: 24.03.2004. 15:49:22 bal014
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2359 nodošanu komisijām

Lēmuma projekts "Par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātei I.Š leserei"
Datums: 24.03.2004. 15:49:52 bal015
Balsošanas motīvs: Par atvaļinājuma piešķiršanu deputātei I.Šleserei

Lēmuma projekts "Par deputātes A.Rugātes ievēlēšanu Eiropas Padomes Parlamentārās Asamblejas Latvijas delegācijas sastāvā"
Datums: 24.03.2004. 15:50:42 bal016
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.2363

Lēmuma projekts "Par deputāta A.Kalvīša ievēlēšanu Starpparlamentu Savienī bas Latvijas nacionālās grupas sastāvā"
Datums: 24.03.2004. 15:51:10 bal017
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.2364

Lēmuma projekts "Par deputātes S.Goldes apstiprināšanu par novērotāju Eiropas Parlamentā"
Datums: 24.03.2004. 15:51:40 bal018
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.2365

Lēmuma projekts "Par deputāta P.Kļaviņa ievēlēšanu Saeimas Juridiskajā komisijā"
Datums: 24.03.2004. 15:52:08 bal019
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.2347

Lēmuma projekts "Par deputāta P.Kļaviņa ievēlēšanu Eiropas lietu komisijā"
Datums: 24.03.2004. 15:52:36 bal020
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.2348

Lēmuma projekts "Par deputātes L.Mūrnieces ievēlēšanu Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas Parlamentu Asamblejas Latvijas delegācijas sastāvā"
Datums: 24.03.2004. 15:53:06 bal021
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.2349

Lēmuma projekts "Par deputāta E.Jaunupa ievēlēšanu Parlamentārās izmeklēš anas komisijā E.Repšes finansiālo darbību pārbaudei"
Datums: 24.03.2004. 15:53:36 bal022
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.2350

Lauksaimniecības un lauku attīstības likums (2.lasījums)
Datums: 24.03.2004. 16:03:18 bal023
Balsošanas motīvs: Par 15.priekšlikumu

Lauksaimniecības un lauku attīstības likums (2.lasījums)
Datums: 24.03.2004. 16:04:02 bal024
Balsošanas motīvs: Par 16.priekšlikumu

Lauksaimniecības un lauku attīstības likums (2.lasījums)
Datums: 24.03.2004. 16:10:06 bal025
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2238 pieņemšanu 2.lasījumā

Datums: 24.03.2004. 16:11:16 bal026
Balsošanas motīvs: Par izmaiņām darba kārtībā

Datums: 24.03.2004. 16:11:54 bal027
Balsošanas motīvs: Par izmaiņām darba kārtībā

Likums par lauksaimniecības produktu krājumu deklarēšanu un maksājuma piem ērošanu liekajiem krājumiem saistībā ar Latvijas pievienošanos Eiropas Savienībai (1.lasījums)
Datums: 24.03.2004. 16:14:22 bal028
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2123 steidzamību

Likums par lauksaimniecības produktu krājumu deklarēšanu un maksājuma piemērošanu liekajiem krājumiem saistībā ar Latvijas pievienošanos Eiropas Savienībai (1.lasījums)
Datums: 24.03.2004. 16:14:44 bal029
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2123 pieņemšanu 1.lasījumā

Cukura nozares likums (1.lasījums)
Datums: 24.03.2004. 16:16:56 bal030
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2159 steidzamību

Cukura nozares likums (1.lasījums)
Datums: 24.03.2004. 16:17:22 bal031
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2159 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Veterinārmedicīnas likumā (1.lasījums)
Datums: 24.03.2004. 16:18:50 bal032
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2199 steidzamību

Grozījumi Veterinārmedicīnas likumā (1.lasījums)
Datums: 24.03.2004. 16:19:12 bal033
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2199 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Dzīvnieku barības aprites likumā (1.lasījums)
Datums: 24.03.2004. 16:20:20 bal034
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2198 steidzamību

Grozījumi Dzīvnieku barības aprites likumā (1.lasījums)
Datums: 24.03.2004. 16:20:44 bal035
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2198 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījums likumā "Par vides aizsardzību" (1.lasījums)
Datums: 24.03.2004. 16:22:30 bal036
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2336 steidzamību

Grozījums likumā "Par vides aizsardzību" (1.lasījums)
Datums: 24.03.2004. 16:22:52 bal037
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2336 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Lauku atbalsta dienesta likumā (1.lasījums)
Datums: 24.03.2004. 16:24:20 bal038
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2331 steidzamību

Grozījumi Lauku atbalsta dienesta likumā (1.lasījums)
Datums: 24.03.2004. 16:24:40 bal039
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2331 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Ūdens apsaimniekošanas likumā (1.lasījums)
Datums: 24.03.2004. 16:26:02 bal040
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2101 steidzamību

Grozījumi Ūdens apsaimniekošanas likumā (1.lasījums)
Datums: 24.03.2004. 16:26:26 bal041
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2101 pieņemšanu 1.lasījumā

Likums par koku un apaļo kokmateriālu uzskaiti darījumos (1.lasījums)
Datums: 24.03.2004. 16:28:26 bal042
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2104 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Patērētāju tiesību aizsardzības likumā (2.lasījums)
Datums: 24.03.2004. 16:30:02 bal043
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2207 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījums Mobilizācijas likumā (2.lasījums)
Datums: 24.03.2004. 16:32:08 bal044
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2219 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Latvijas Republikas valsts robežas likumā (1.lasījums)
Datums: 24.03.2004. 16:34:22 bal045
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2337 steidzamību

Grozījumi Latvijas Republikas valsts robežas likumā (1.lasījums)
Datums: 24.03.2004. 16:47:00 bal046
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2337 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Latvijas Republikas valsts robežas likumā (1.lasījums)
Datums: 24.03.2004. 16:48:58 bal047
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu iesniegšanas termiņu /01.05.2004./

Lēmuma projekts "Par deputāta J.Šmita ievēlēšanu Parlamentārās izmeklēšanas komisijā E.Repšes finansiālo darbību pārbaudei"
Datums: 24.03.2004. 16:50:04 bal048
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.2371

Grozījums Nacionālo bruņoto spēku likumā (1.lasījums)
Datums: 24.03.2004. 16:52:16 bal049
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2359 steidzamību

Grozījums Nacionālo bruņoto spēku likumā (1.lasījums)
Datums: 24.03.2004. 16:58:46 bal050
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2359 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Detektīvdarbības likumā (2.lasījums)
Datums: 25.03.2004. 09:11:30 bal051
Balsošanas motīvs: Par 2.priekšlikumu

Grozījumi Detektīvdarbības likumā (2.lasījums)
Datums: 25.03.2004. 09:12:20 bal052
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2220 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījums Ugunsdrošības un ugunsdzēsības likumā (2.lasījums)
Datums: 25.03.2004. 09:13:14 bal053
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2225 pieņemšanu 2.lasījumā

Par Līgumu par izmēģinājumu vietu Kioto mehānismu izmantošanai Baltijas jūras reģiona enerģētikas projektos (1.lasījums)
Datums: 25.03.2004. 09:14:32 bal054
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2033 steidzamību

Par Līgumu par izmēģinājumu vietu Kioto mehānismu izmantošanai Baltijas jūras reģiona enerģētikas projektos (1.lasījums)
Datums: 25.03.2004. 09:14:52 bal055
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2033 pieņemšanu 1.lasījumā

Par Līgumu par izmēģinājumu vietu Kioto mehānismu izmantošanai Baltijas jūras reģiona enerģētikas projektos (2.lasījums, steidzams)
Datums: 25.03.2004. 09:15:30 bal056
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2033 pieņemšanu 2.lasījumā

Par Latvijas Republikas valdības un Bulgārijas Republikas valdības līgumu par ieguldījumu veicināšanu un savstarpēju aizsardzību (1.lasījums)
Datums: 25.03.2004. 09:17:02 bal057
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2035 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par valsts proves uzraudzību" (1.lasījums)
Datums: 25.03.2004. 09:18:12 bal058
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2161 steidzamību

Grozījumi likumā "Par valsts proves uzraudzību" (1.lasījums)
Datums: 25.03.2004. 09:18:46 bal059
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2161 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par atbilstības novērtēšanu" (1.lasījums)
Datums: 25.03.2004. 09:20:24 bal060
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2160 steidzamību

Grozījumi likumā "Par atbilstības novērtēšanu" (1.lasījums)
Datums: 25.03.2004. 09:20:46 bal061
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2160 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par atbildību par preces un pakalpojuma trūkumiem" (1.lasījums)
Datums: 25.03.2004. 09:22:22 bal062
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2146 steidzamību

Grozījumi likumā "Par atbildību par preces un pakalpojuma trūkumiem" (1.lasījums)
Datums: 25.03.2004. 09:22:44 bal063
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2146 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Komercdarbības atbalsta kontroles likumā (1.lasījums)
Datums: 25.03.2004. 09:24:06 bal064
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2193 steidzamību

Grozījumi Komercdarbības atbalsta kontroles likumā (1.lasījums)
Datums: 25.03.2004. 09:24:30 bal065
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2193 pieņemšanu 1.lasījumā

Preču un pakalpojumu drošuma likums (1.lasījums)
Datums: 25.03.2004. 09:26:10 bal066
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2189 steidzamību

Preču un pakalpojumu drošuma likums (1.lasījums)
Datums: 25.03.2004. 09:26:32 bal067
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2189 pieņemšanu 1.lasījumā

Lēmuma projekts "Par deputāta P.Maksimova ievēlēšanu Aizsardzības un iekšlietu komisijā"
Datums: 25.03.2004. 09:27:56 bal069
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.2328

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.545) (3.lasījums)
Datums: 25.03.2004. 09:29:24 bal070
Balsošanas motīvs: Par 5.priekšlikumu

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.545) (3.lasījums)
Datums: 25.03.2004. 09:29:50 bal071
Balsošanas motīvs: Par 6.priekšlikumu

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.545) (3.lasījums)
Datums: 25.03.2004. 09:30:24 bal072
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2246 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi likumā "Par Eiropas Padomes līgumu par Pretkorupcijas starpvalstu grupas (GRECO) nodibināšanu" (3.lasījums)
Datums: 25.03.2004. 09:31:34 bal073
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2263 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi likumā "Par prakses ārstiem" (3.lasījums)
Datums: 25.03.2004. 09:32:52 bal074
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2342 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi Ārstniecības likumā (3.lasījums)
Datums: 25.03.2004. 09:34:04 bal075
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2343 pieņemšanu 3.lasījumā

Par Grozījumu protokolu līgumam par Igaunijas Republikas, Latvijas Republikas un Lietuvas Republikas parlamentu un valdību sadarbību (2.lasījums)
Datums: 25.03.2004. 09:35:34 bal076
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2261 pieņemšanu 2.lasījumā

Par Dzelzceļu sadarbības organizācijas (OSŽD) nolikumu (2.lasījums)
Datums: 25.03.2004. 09:36:48 bal077
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2262 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.675) (1.lasījums)
Datums: 25.03.2004. 09:38:10 bal078
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2105 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.671) (1.lasījums)
Datums: 25.03.2004. 09:39:24 bal079
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2100 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par mērījumu vienotību" (1.lasījums)
Datums: 25.03.2004. 09:42:04 bal080
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2148 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Militārā dienesta likumā (1.lasījums)
Datums: 25.03.2004. 09:43:22 bal081
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2145 pieņemšanu 1.lasījumā

Par Papildu protokolu Latvijas Republikas valdības un Amerikas Savienoto Valstu valdības 1995.gada 13.janvāra līgumam par ieguldījumu veicināšanu un savstarpēju aizsardzību un Latvijas Republikas valdības un Amerikas Savienoto Valstu valdības līguma par ieguldījumu veicināšanu un savstarpēju aizsardzību iztulkojošiem paziņojumiem (1.lasījums)
Datums: 25.03.2004. 10:02:56 bal082
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2034 steidzamību

Par Papildu protokolu Latvijas Republikas valdības un Amerikas Savienoto Valstu valdības 1995.gada 13.janvāra līgumam par ieguldījumu veicināšanu un savstarpēju aizsardzību un Latvijas Republikas valdības un Amerikas Savienoto Valstu valdības līguma par ieguldījumu veicināšanu un savstarpēju aizsardzību iztulkojošiem paziņojumiem (1.lasījums)
Datums: 25.03.2004. 10:03:26 bal083
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2034 pieņemšanu 1.lasījumā

Par Konvenciju par cīņu pret korupciju, kurā iesaistītas Eiropas Kopienas amatpersonas vai Eiropas Savienības dalībvalstu amatpersonas, kas izstrādāta, pamatojoties uz Līguma par Eiropas Savienību K3.panta 2.punkta "c" apakš punktu (1.lasījums)
Datums: 25.03.2004. 10:05:30 bal084
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2078 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījums Elektronisko dokumentu likumā (2.lasījums)
Datums: 25.03.2004. 10:08:12 bal085
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2266 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi likumā "Par Latvijas valsts karogu" (2.lasījums)
Datums: 25.03.2004. 10:09:24 bal086
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2269 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Personu apliecinošu dokumentu likumā (2.lasījums)
Datums: 25.03.2004. 10:12:46 bal087
Balsošanas motīvs: Par 5.priekšlikumu

Grozījumi Personu apliecinošu dokumentu likumā (2.lasījums)
Datums: 25.03.2004. 10:14:30 bal088
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2334 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījums Kredītiestāžu likumā (2.lasījums)
Datums: 25.03.2004. 10:16:30 bal089
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2330 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Tiesu izpildītāju likumā (1.lasījums)
Datums: 25.03.2004. 10:17:54 bal090
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2147 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Robežsardzes likumā (1.lasījums)
Datums: 25.03.2004. 10:19:38 bal091
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2354 steidzamību

Grozījumi Robežsardzes likumā (1.lasījums)
Datums: 25.03.2004. 10:20:00 bal092
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2354 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Autortiesību likumā (1.lasījums)
Datums: 25.03.2004. 10:21:14 bal093
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2356 steidzamību

Grozījumi Autortiesību likumā (1.lasījums)
Datums: 25.03.2004. 10:21:36 bal094
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2356 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Komerclikumā (1.lasījums)
Datums: 25.03.2004. 10:23:04 bal095
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2357 steidzamību

Grozījumi Komerclikumā (1.lasījums)
Datums: 25.03.2004. 10:23:24 bal096
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2357 pieņemšanu 1.lasījumā

Par likumu vai atsevišķu to normu spēkā esību saistībā ar Latvijas pievienošanos Eiropas Savienībai (1.lasījums)
Datums: 25.03.2004. 10:24:38 bal097
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2358 steidzamību

Par likumu vai atsevišķu to normu spēkā esību saistībā ar Latvijas pievienošanos Eiropas Savienībai (1.lasījums)
Datums: 25.03.2004. 10:25:00 bal098
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2358 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Apsardzes darbības likumā (1.lasījums)
Datums: 25.03.2004. 10:26:08 bal099
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2361 steidzamību

Grozījumi Apsardzes darbības likumā (1.lasījums)
Datums: 25.03.2004. 10:26:32 bal100
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2361 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Ieroču aprites likumā (1.lasījums)
Datums: 25.03.2004. 10:27:32 bal101
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2362 steidzamību

Grozījumi Ieroču aprites likumā (1.lasījums)
Datums: 25.03.2004. 10:27:56 bal102
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2362 pieņemšanu 1.lasījumā

Lēmuma projekts "Par deputātes I.Šleseres apstiprināšanu par novērotāju Eiropas Parlamentā"
Datums: 25.03.2004. 10:28:46 bal103
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.2375

Lēmuma projekts "Par deputāta Oskara Kastēna ievēlēšanu Eiropas Padomes Parlamentārās Asamblejas Latvijas delegācijas sastāvā"
Datums: 25.03.2004. 10:29:18 bal104
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.2376

Lēmuma projekts "Par deputātes I.Feldmanes ievēlēšanu Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijā"
Datums: 25.03.2004. 10:30:06 bal105
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.2377

Lēmuma projekts "Par uzticības izteikšanu veselības ministram Rinaldam Muciņ am"
Datums: 25.03.2004. 10:34:46 bal106
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar reģ. nr.403

Grozījumi Latvijas Republikas valsts robežas likumā (2.lasījums, steidzams)
Datums: 25.03.2004. 11:23:42 bal107
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2337B pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījums Nacionālo bruņoto spēku likumā (2.lasījums, steidzams)
Datums: 25.03.2004. 11:24:56 bal108
Balsošanas motīvs: Par 1.priekšlikumu

Grozījums Nacionālo bruņoto spēku likumā (2.lasījums, steidzams)
Datums: 25.03.2004. 11:39:32 bal109
Balsošanas motīvs: Par 2.priekšlikumu

Grozījums Nacionālo bruņoto spēku likumā (2.lasījums, steidzams)
Datums: 25.03.2004. 11:46:44 bal110
Balsošanas motīvs: Par 3.priekšlikumu

Grozījums Nacionālo bruņoto spēku likumā (2.lasījums, steidzams)
Datums: 25.03.2004. 11:47:18 bal111
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2359B pieņemšanu 2.lasījumā

Ceturtdien, 22.februārī
09:00  Saeimas 2024.gada 22.februāra ārkārtas sēde
10:30  Saeimas 2024.gada 22.februāra kārtējā sēde
12:00  Saeimas Prezidija sēde
17:00  2024.gada 22.februāra atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem