Latvijas Republikas 8.Saeimas

ziemas sesijas astotā sēde

2004.gada 4.martā

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

 

Sēdes darba kārtība
Satura rādītājs
Balsojumi


Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Labrīt! Sākam Saeimas 4.marta sēdi!

Pirms sākam izskatīt sēdes darba kārtību, daru jums zināmu, ka Saeimas Prezidijs ir saņēmis Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas iesniegumu ar lūgumu izdarīt izmaiņas šā gada 4.marta sēdes darba kārtībā un izslēgt no tās 14.punktu - likumprojektu “Grozījumi Augu aizsardzības likumā” (reģistrācijas nr.618). Komisija lūdz iekļaut to Saeimas 11.marta sēdes darba kārtībā. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. No darba kārtības tiek izslēgts.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas iesniegumu ar lūgumu izdarīt izmaiņas 4.marta sēdes darba kārtībā un izslēgt no darba kārtības 15.punktu - likumprojektu “Grozījumi likumā “Par iepirkumu valsts vai pašvaldību vajadzībām””. Komisija lūdz iekļaut minēto likumprojektu Saeimas 11.marta sēdes darba kārtībā. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. No darba kārtības tiek izslēgts.

Saeimas deputāti Baštiks, Peters, Maksimovs, Mackevičs un Karpuškins lūdz izdarīt izmaiņas Saeimas 4.marta sēdes darba kārtībā, izslēdzot no tās likumprojektu “Muitas likums”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem ir iebildumi. Lūdzu deputātus balsot par darba kārtības izmaiņām. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 36, pret - 32, atturas - 7. No darba kārtības jautājums nav izslēgts.

Sākam izskatīt darba kārtību.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Publisko izklaides un svētku pasākumu drošības likums” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai, Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai, Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai, Juridiskajai komisijai un Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai un noteikt, ka Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 78, pret - nav, atturas - 4. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Augu aizsardzības likumā” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

Deputāts Indulis Emsis ir pieteicies runāt “pret”. Lūdzu!

I.Emsis (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Godātie kolēģi! Es vēršu jūsu uzmanību uz apstākli, ka grozījumi Augu aizsardzības likumā pašreiz ir komisijas darba kārtībā. Mēs šo Ministru kabineta iesniegto priekšlikumu esam jau iestrādājuši likumprojektā, tāpēc lūdzu vēlreiz lieki neatvērt šo likumprojektu un šo Ministru kabineta iesniegto likumprojektu noraidīt. Vēlreiz atkārtoju: mēs šos priekšlikumus jau esam iestrādājuši lasījumos tajā likumprojektā, kas ir pašreiz atvērts.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Neviens deputāts nav pieteicies runāt “par”. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 6, pret - 66, atturas - 13. Likumprojekts komisijai nav nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījums Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” nodot Juridiskajai komisijai, Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka Juridiskā komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Ūdens apsaimniekošanas likumā” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 91, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Vispārējās izglītības likumā” nodot Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

“Pret” pieteicies runāt deputāts Dzintars Ābiķis.

Dz.Ābiķis (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā sēdes vadītājā, cienījamie kolēģi! It īpaši cienījamie kolēģi no “Jaunā laika” frakcijas, jo jums šobrīd Ministru kabinetā ir kvalificētais vairākums, Ministru kabinetu vada jūsu partijas pārstāvis un arī Izglītības un zinātnes ministriju vada jūsu partijas pārstāvis.

Es jums teikšu atklāti: kad vakar es ieraudzīju šo likumprojektu, ka Ministru kabinets to iesniedzis izskatīšanai Saeimā, es gandrīz novēlos no krēsla, jo es vienkārši biju šokēts. Mēs tikko pirms dažām nedēļām beidzām kaismīgas diskusijas, kas sabiedrībā izraisīja plašu atbalsi, par valodas lietošanu izglītības sistēmā, bet jūs šodien nākat un piedāvājat ķerties klāt Vispārējās izglītības likumam un tam pantam, kas tieši skar šo problēmu, kas skar tieši valodu lietojumu izglītības sistēmā - gan pamatizglītības posmā, gan vidējās izglītības posmā.

Jūsu līdera ambīciju dēļ jūs negribat šobrīd stāties valdībā, kas arī, manuprāt, ir tuvredzīgi, jo kaut vai Izglītības likuma sakarā mums valstī būs vēl ļoti daudzas spraigas un sabiedrību saviļņojošas diskusijas, un mums vajadzēs pielikt ļoti lielas pūles, lai situāciju stabilizētu.

Šajās dienās arī pie manis ir vairākkārt pienākuši jūsu pašu frakcijas deputāti un jautājuši: “Vai tiešām jūs, veidojot šo mazākuma valdību, kur it kā ir šie “piecīši”, kas ir pārnākuši no citas frakcijas... Vai tiešām jūs ķersieties klāt valodas lietām izglītībā un atvērsiet likumu?” Un nav pagājušas vēl divas nedēļas, kad jūs, vēl vecā valdība, ierosināt atvērt likumu un ķerties vēlreiz klāt šai diskusijai!

Es saku: “Es esmu vienkārši ārkārtīgi pārsteigts, jo pirmām kārtām tas ir tuvredzīgi - uzsākt atkal šo diskusiju. Tas ir nepārdomāti.” Varbūt tā ir paviršība no Ministru kabineta puses, jo es pieļauju iespēju, ka ne visi ministri vienkārši iedziļinājās šajā jautājumā. Varbūt jūs šajā pusotrā gadā vienkārši neesat izpratuši, kā ir iespējams pieņemt likumus, jo tiešām šajos piedāvātajos grozījumos Vispārējās izglītības likumā ir atsevišķi jautājumi, kuri patiesi ir atbalstāmi un kurus varētu likumā iestrādāt. Taču to ļoti vienkārši varētu izdarīt Satversmes 81.panta kārtībā vasarā, un it īpaši tas skar jautājumus, kuri netieši ir saistīti kaut vai ar budžetu. Tos taču pieņems jebkura valdība! Tie nav nekādi politiski traģiski jautājumi.

Un tad šis likums tiks nodots izskatīšanai Saeimā, un Saeima to varēs skatīt vēl sešus... atlikt šo jautājumu vēl uz sešiem mēnešiem. Tad mēs varēsim nākamgad pavasarī ap šo laiku atvērt šo likumu. Es pieļauju iespēju, es esmu pat pārliecināts, ka tad sabiedrībā visas šīs kaislības saistībā ar izglītības jautājumu būs norimušas, un tad mēs mierīgi varēsim arī apstiprināt Ministru kabineta piedāvātos risinājumus.

Tā ka, cienījamie kolēģi, nebūsim pārsteidzīgi tuvredzīgi un atkal neatsāksim Saeimā kaismīgās diskusijas par valodas lietošanu izglītībā! Mums šobrīd ir svarīgi pieņemto lēmumu realizēt dzīvē, nevis atsākt visu no gala!

Sēdes vadītāja. Neviens deputāts nav pieteicies runāt “par”.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 17, pret - 47, atturas - 29. Likumprojekts komisijai nav nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Likums par koku un apaļo kokmateriālu uzskaiti darījumos” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijām.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” nodot Juridiskajai komisijai un Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka Juridiskā komisija ir atbildīgā komisija.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot arī atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijām.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Likums par lauksaimniecības produktu krājumu deklarēšanu un maksājuma piemērošanu liekajiem krājumiem saistībā ar Latvijas pievienošanos Eiropas Savienībai” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir atbildīgā komisija.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot arī atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 88, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijām nodots.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Daigas Vilsones apstiprināšanu par Rīgas apgabaltiesas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Solvita Āboltiņa.

S.Āboltiņa (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie kolēģi! Juridiskā komisija izskatīja tieslietu ministra Aivara Aksenoka iesniegto lēmuma projektu: Daigu Vilsoni apstiprināt par Rīgas apgabaltiesas tiesnesi, vienlaikus atbrīvojot viņu no Kurzemes apgabaltiesas tiesneša amata. Juridiskā komisija izskatīja un atbalstīja lēmuma projektu “Par Daigas Vilsones apstiprināšanu par Rīgas apgabaltiesas tiesnesi”.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 92, pret un atturas - nav. Lēmums “Par Daigas Vilsones apstiprināšanu par Rīgas apgabaltiesas tiesnesi” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Ingunas Pinnes apstiprināšanu par Vidzemes apgabaltiesas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Solvita Āboltiņa.

S.Āboltiņa (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie kolēģi! Juridiskā komisija izskatīja tieslietu ministra Aivara Aksenoka virzīto lēmuma projektu: Ingunu Pinni apstiprināt par Vidzemes apgabaltiesas tiesnesi, vienlaikus atbrīvojot viņu no Valkas rajona tiesas tiesneša amata. Izskatījusi minēto lēmuma projektu, Juridiskā komisija atbalstīja Ingunas Pinnes apstiprināšanu par Vidzemes apgabaltiesas tiesnesi.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 58, pret - 19, atturas - 2. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Virdžīnijas Baltiņas atbrīvošanu no Jēkabpils rajona tiesas tiesneša amata”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Solvita Āboltiņa.

S.Āboltiņa (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie kolēģi! Juridiskā komisija izskatīja tieslietu ministra Aivara Aksenoka virzīto lēmuma projektu: Virdžīniju Baltiņu atbrīvot no Jēkabpils rajona tiesas tiesneša amata sakarā ar likumā noteiktā tiesneša amata pildīšanas maksimālā vecuma sasniegšanu. Izskatījusi minēto lēmuma projektu un iepazinusies ar visiem dokumentiem, Juridiskā komisija konstatēja, ka Virdžīnija Baltiņa noteikto 65 gadu vecumu bija sasniegusi jau pirms diviem gadiem un viņai bija jau termiņš vienu reizi pagarināts virs maksimālā vecuma, lai pildītu tiesneša pienākumus. Taču Tieslietu ministrija un Tiesnešu kvalifikācijas kolēģija nav uzskatījusi par iespējamu atkārtoti virzīt šādu lēmumu. Juridiskā komisija atbalstīja Tieslietu ministrijas viedokli un atbalstīja lēmuma projektu: Virdžīniju Baltiņu atbrīvot no Jēkabpils rajona tiesas tiesneša amata sakarā ar likumā noteiktā tiesneša amata pildīšanas maksimālā vecuma sasniegšanu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 90, pret - nav, atturas - 1. Lēmums “Par Virdžīnijas Baltiņas atbrīvošanu no Jēkabpils rajona tiesas tiesneša amata” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Irēnas Vikmanes atbrīvošanu no Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesas tiesneša amata”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Solvita Āboltiņa.

S.Āboltiņa (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie kolēģi! Juridiskā komisija izskatīja tieslietu ministra Aivara Aksenoka virzīto lēmuma projektu par Irēnas Vikmanes atbrīvošanu no Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesas tiesneša amata sakarā ar likumā noteiktā tiesneša amata pildīšanas maksimālā vecuma sasniegšanu. Izskatījusi minēto lēmuma projektu, Juridiskā komisija atbalstīja tieslietu ministra virzīto lēmuma projektu: Irēnu Vikmani atbrīvot no Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesas tiesneša amata no šā gada 19.maija.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 90, pret - nav, atturas - 1. Lēmums “Par Irēnas Vikmanes atbrīvošanu no Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesas tiesneša amata” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par aviāciju””. Otrais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Dzintars Zaķis.

Dz.Zaķis (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu nr.1928-b - ar likumprojektu “Grozījumi likumā “Par aviāciju””. Tas ir otrais, galīgais, lasījums.

1. - deputāta Buzajeva priekšlikums. Komisijas viedoklis - neatbalstīt.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Vladimirs Buzajevs.

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamie kolēģi! Visiem, kas lasīja šo dokumentu, man ir jautājums - kādēļ komisija neatbalstīja šo priekšlikumu? Jo priekšlikums ir vienkāršs - aizstāt visā likuma tekstā vārdus “persona, kurai ir tiesības uz Latvijas Republikas izdotu nepilsoņa pasi” ar vārdiem “Latvijas nepilsonis”. Visos likumos, kas pieņemti pēdējos piecos gados, izmantots termins “Latvijas nepilsonis”, bet šajā likumā - Aviācijas likumā - ir novecojusi terminoloģija. Tāpēc ir iesniegts šis priekšlikums - tikai saskaņot terminoloģiju, ne vairāk! Sakarā ar to es lūdzu atbildīgās komisijas ziņotāju tomēr komentēt, kādēļ komisija šo priekšlikumu noraidīja. Jo es uzskatu, ka vienīgais šā komisijas lēmuma pamats ir tas, ka šis priekšlikums parakstīts ar manu uzvārdu. Lūdzu komentēt!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Vai ir kas piebilstams komisijas vārdā? Nē. Lūdzu deputātus balsot par 1. - deputāta Buzajeva priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 23, pret - 66, atturas - 4. Priekšlikums nav atbalstīts.

Dz.Zaķis. 2. - deputāta Buzajeva priekšlikums. Komisijas viedoklis - neatbalstīt. (Starpsauciens: “Jābalso!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 18, pret - 60, atturas - 5. Priekšlikums nav atbalstīts.

Dz.Zaķis. 3. - deputāta Buzajeva priekšlikums. Komisijas viedoklis - neatbalstīt.

Sēdes vadītāja. Pret 3.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 4. - deputāta Buzajeva priekšlikums. Komisijas viedoklis - neatbalstīt. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 14, pret - 68, neviens neatturas. Priekšlikums nav atbalstīts.

Dz.Zaķis. Un visbeidzot 5. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Pret 5.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. Komisijas vārdā lūdzu atbalstīt arī likuma pieņemšanu otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret - 4, neviens neatturas. Likums “Grozījumi likumā “Par aviāciju”” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par cukuru””. Otrais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas
vārdā - deputāts Indulis Emsis.

I.Emsis (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Godātie kolēģi! Mēs strādāsim ar likumprojektu nr.1949-b. Mēs izskatīsim likumprojektu “Grozījumi likumā “Par cukuru”” otrajā lasījumā.

Par šo likumprojektu ir saņemti divi priekšlikumi, un tie skar 3.panta pirmo daļu.

Deputāts Zaķis 1.priekšlikumā ierosina, ka līgumslēdzējas puses varētu būt cukurbiešu audzētāju nevalstiskās organizācijas, un tātad mēs komisijā, caurskatījuši šo deputāta Zaķa priekšlikumu, ierosinām saglabāt to variantu, kāds ir nobalsots pirmajā lasījumā, ka cukurbiešu audzētāju nevalstiskās organizācijas pārstāv viena organizācija - tā organizācija, kura ir Cukurbiešu audzētāju reģistra uzturētāja. Tātad ar vienu organizāciju tiks slēgts šis līgums, nevis ar vairākām. Šā iemesla dēļ komisija lūdz neatbalstīt 1. - deputāta Zaķa priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāte Anna Seile.

A.Seile (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie deputāti! Lai arī cik pirmajā acu uzmetienā šī norma liktos demokrātiska, ka visām cukurbiešu audzētājus pārstāvošajām sabiedriskajām organizācijām būs tiesības runāt un slēgt nozares līgumu ar pārstrādātājiem, tomēr tā ārkārtīgi sarežģītu situāciju, ja mēs tagad turpinātu spriest un meklēt visas cukurbiešu audzētājus pārstāvošās organizācijas, jo īstenība ir tāda, ka visi galvenie cukurbiešu audzētāji ir ietverti Cukura reģistrā. Cukura reģistru uztur šī viena organizācija, un tā organizācija, kura uztur šo Cukura reģistru, arī ir tiesīga slēgt cukura nozares līgumu. Šīs saiknes ir jau iedibinājušās, un tāpēc, lai nesarežģītu situāciju un lai šādu cukura nozares līgumu varētu pēc iespējas ātrākā laikā noslēgt, komisija izšķīrās par to variantu, ka tomēr ir jāatbalsta pirmā lasījuma redakcija, tāpēc deputāta Zaķa priekšlikumu iesaku noraidīt.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Lūdzu, Emša kungs!

I.Emsis. Vēlreiz atbalstot šo komisijas priekšlikumu, es gribu uzsvērt, ka mums ir ārkārtīgi maz laika. Šis likumprojekts ir darbināms līdz 1.maijam, tātad burtiski pāris mēnešus, tāpēc mēs nevaram rīkot vēl arī diskusijas ar citām organizācijām.

Tādējādi lūdzu atbalstīt komisijas viedokli, bet 1. - deputāta Zaķa priekšlikumu - noraidīt.

Sēde vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par 1. - deputāta Zaķa priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 48, pret - 21, atturas - 6. Priekšlikums ir atbalstīts.

I.Emsis. 2. - Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšlikums - ir vērsts uz to, lai reglamentētu, kas notiek tad, ja šis līgums netiek noslēgts. Šajā gadījumā līgumu noslēgt nevarēs, jo ar visām organizācijām saskaņot to nevarēs. Tātad šis ir ļoti svarīgs priekšlikums, kas nosaka, ka lēmumu organizāciju vietā pieņems Ministru kabinets.

Lūdzu atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi pret 2. - atbildīgās komisijas priekšlikumu? Deputātiem iebildumu nav. Paldies.

I.Emsis. Citu priekšlikumu nav. Lūdzu atbalstīt likumprojektu otrajā, galīgajā, lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret - nav, atturas - 6. Likums “Grozījumi likumā “Par cukuru”” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Dzelzceļa likumā”. Trešais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Dzintars Zaķis.

Dz.Zaķis (frakcija “Jaunais laiks”).

Godājamie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu nr.2093 - likumprojektu “Grozījumi Dzelzceļa likumā”. Tas ir trešais, galīgais, lasījums. Kopumā ir saņemti 37 priekšlikumi.

1. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 2. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 3. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 4. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 5. - satiksmes ministra priekšlikums. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 6. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 7. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 8. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 9. - Juridiskā biroja priekšlikums. Daļēji atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 10. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 11. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 12. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 13. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret 13.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 14. - Ekonomikas ministrijas parlamentārā sekretāra K.Petera priekšlikums. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 15. - Ekonomikas ministrijas parlamentārā sekretāra K.Petera priekšlikums. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Pret 15.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 16. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 17. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 18. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 19. - satiksmes ministra priekšlikums. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 20. - satiksmes ministra priekšlikums. Viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 21. - Ekonomikas ministrijas parlamentārā sekretāra priekšlikums. Daļēji atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 22. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 23. - Ekonomikas ministrijas parlamentārā sekretāra priekšlikums. Daļēji atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 24. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 25. - Ekonomikas ministrijas parlamentārā sekretāra priekšlikums. Daļēji atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 26. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 27. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 28. - satiksmes ministra priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 29. - satiksmes ministra priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 30. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 31. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 32. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 33. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 34. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 35. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 36. - satiksmes ministra priekšlikums. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. Un visbeidzot 37. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. Komisijas vārdā lūdzu pieņemt šo likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 89, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi Dzelzceļa likumā” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Valsts apbalvojumu likums”. Trešais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Solvita Āboltiņa.

S.Āboltiņa (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie kolēģi! Juridiskā komisija ir izskatījusi likumprojektu “Valsts apbalvojumu likums” pirms trešā lasījuma. Trešajam lasījumam ir saņemti 53 priekšlikumi.

1. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalstīja.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 2. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 3. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 4. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 5. - deputāta Simsona priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu par 5.priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 15, pret - 44, atturas - 17. Priekšlikums nav atbalstīts.

S.Āboltiņa. 6. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 7. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 8. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 9. - deputāta Simsona priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli par 9.priekšlikumu.

S.Āboltiņa. 10. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 11. - deputāta Simsona priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 15, pret - 47, atturas - 12. Priekšlikums nav atbalstīts.

S.Āboltiņa. 12. - deputāta Simsona priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 16, pret - 46, atturas - 13. Priekšlikums nav atbalstīts.

S.Āboltiņa. 13. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 14. - deputāta Simsona priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 14, pret - 52, atturas - 12. Priekšlikums nav atbalstīts.

S.Āboltiņa. 15. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Vai deputāts Solovjovs ir pieteicies debatēs? Nav pieteicies. Tātad deputātiem nav iebildumu pret 15.priekšlikumu.

S.Āboltiņa. 16. - deputāta Simsona priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 17, pret - 48, atturas - 9. Priekšlikums nav atbalstīts.

S.Āboltiņa. 17. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 18. - deputāta Simsona priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 16, pret - 50, atturas - 6. Priekšlikums nav atbalstīts.

S.Āboltiņa. 19. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 20. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 21. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 22. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 23. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 24. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 25. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 26. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 27. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 28. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 29. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 30. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 31. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 32. - deputāta Simsona priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 14, pret - 51, atturas - 10. Priekšlikums nav atbalstīts.

S.Āboltiņa. 33. - deputāta Simsona priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 9, pret - 51, atturas - 7. Priekšlikums nav atbalstīts.

S.Āboltiņa. 34. - deputāta Simsona priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 18, pret - 53, atturas - 5. Priekšlikums nav atbalstīts.

S.Āboltiņa. 35. - deputāta Simsona priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 15, pret - 52, atturas - 4. Priekšlikums nav atbalstīts.

S.Āboltiņa. 36. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 37. - deputāta Simsona priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 17, pret - 52, atturas - 3. Priekšlikums nav atbalstīts.

S.Āboltiņa. 38. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 39. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 40. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 41. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 42. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts daļēji, iestrādāts 43. - Juridiskās komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 44. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 45. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 46. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 47. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 48. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 49. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 50. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 51. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 52. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 53. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. Līdz ar to visi priekšlikumi ir izskatīti. Juridiskā komisija lūdz pieņemt likumprojektu “Valsts apbalvojumu likums” trešajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 72, pret - 4, atturas - 6. Likums “Valsts apbalvojumu likums” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums likumā “Par Eiropas Padomes līgumu par Pretkorupcijas starpvalstu grupas (GRECO) nodibināšanu”” . Otrais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāts Rihards Pīks.

R.Pīks (Tautas partijas frakcija).

Priekšsēdētājas kundze! Godājamie kolēģi! Izskatīsim dokumentu nr.2106 - likumprojektu “Grozījums likumā “Par Eiropas Padomes līgumu par Pretkorupcijas starpvalstu grupas (GRECO) nodibināšanu””. Otrais lasījums.

No vienas puses raugoties, liekas, ka šajā likumā ir nepieciešams ļoti formāls grozījums, proti, vārdu “Tieslietu ministrija” vietā lietot vārdus “Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs”.

Kādēļ tas ir nepieciešams? Tādēļ, ka saistībā ar šo likumu, ar kuru stājas spēkā minētais līgums, Latvija piedalās šajā procesā praktiski kā atbildīgā institūcija, kas koordinē šā līguma izpildi, proti, Latvija piedalās starpvalstu korupcijas novērtēšanas procesā, novērtējot citu valstu un Latvijas paveikto korupcijas novēršanā, sagatavo speciālistus un sagatavo šo praktisko darbību. Kā atbildīgā, koordinējošā institūcija likumā ir paredzēta Tieslietu ministrija, taču praktiski šo darbu šobrīd veic Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs.

Kā jūs zināt, jau pagājušā gada 1.aprīlī, kad tika pieņemts likums, šis birojs atradās Tieslietu ministrijas pārraudzībā, bet ar Ministru kabineta 2003.gada 1.aprīļa rīkojumu “Par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja nodošanu Ministru prezidenta pārraudzībā”, birojs vairs nav Tieslietu ministrijas pārraudzībā. Līdz ar to faktiski šajā likumā un starptautiskajā līgumā minētā darbība vairs nav juridiski pamatota, nav “nosegta”, un tāpēc mums ir jāizdara šis labojums.

Tāpēc es ierosinu izskatīt šo likumprojektu otrajā lasījumā. Neviens priekšlikums nav iesniegts, un es lūdzu deputātus balsot par šā likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 90, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

R.Pīks. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 10.marts.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 10.marts. Paldies.

R.Pīks. Paldies.

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Latvijas Republikas Augstākās padomes lēmumā “Par nacionālās sporta bāzes statusa piešķiršanu””. Pirmais lasījums.

Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vārdā - deputāts Dzintars Ābiķis.

Dz.Ābiķis (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā sēdes vadītāja! Cienījamie kolēģi! Mēs zinām, ka šis likumprojekts tika iesniegts Saeimā jau diezgan pasen, un tajā laikā iesniegtajā likumprojektā bija lūgts piešķirt nacionālās sporta bāzes statusu vienai sporta bāzei, bet šajā laikā pie Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas un Sporta apakškomisijas vērsās arī vairāku citu sporta bāzu pārstāvji ar lūgumu iekļaut arī viņu sporta bāzes šajā sarakstā.

Gan Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā, gan Sporta apakškomisijā katrs šis pieteikums tika ļoti rūpīgi izvētīts. Ar šiem pieteikumiem tika iepazīstināta gan Nacionālā sporta padome, ko vada izglītības un zinātnes ministrs, gan arī Sporta pārvalde, un visās šajās institūcijās mēs guvām atbalstu.

Es gribu informēt, ka pārējās četras sporta bāzes, kuras ir nākušas klāt šajā likumprojektā, ir Jelgavas ledus halle, Babītes jeb, kā mēs bieži mēdzam teikt, Siemens hokeja halle, slēpošanas - biatlona komplekss “Priekuļi” Cēsu rajonā, kā arī sabiedriskās organizācijas BMX sporta kluba “Tālava” BMX velotrase Valmieras rajonā.

Komisijas, it īpaši Sporta apakškomisijas deputātu vārdā es varu izteikt vislielāko atzinību slēpošanas - biatlona kompleksa “Priekuļi” pārstāvjiem un velotrases “Tālava” BMX pārstāvjiem, kuru sagatavotie materiāli un informācija mums lieti noderēja. Pie mums bija ieradušies pat pasaules čempioni - riteņbraucēji no Valmieras, kuri ļoti izcili mums paskaidroja šo nepieciešamību atzīt šīs sporta bāzes par nacionālām sporta bāzēm, un mēs vienbalsīgi esam to atbalstījuši.

Un tāpēc gan Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vārdā, gan Sporta apakškomisijas vārdā es aicinu atbalstīt mūsu iesniegto alternatīvo likumprojektu, kurš sevī ietver ne tikai to sporta bāzi “Golfs&Karti” (to mēs atbalstījām, minēto likumprojektu nododot komisijām jau pirms laba laika), bet arī manis iepriekš minētās četras sporta bāzes.

Aicinu pirmajā lasījumā balsot par alternatīvo - komisijas piedāvāto - likumprojektu!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret - nav, atturas - 4. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

Dz.Ābiķis. Cienījamie kolēģi! Es jums pateicos par gandrīz vienprātīgo atbalstu un aicinu otrajam lasījumam iesniegt priekšlikumus līdz šā gada 10.martam.

Paldies!

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 10.marts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par invalīdu medicīnisko un sociālo aizsardzību””. Otrais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā - deputāte Jevgenija Stalidzāne.

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamais Prezidij! Cienījamie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu nr.2092. Likumprojekta otrajam lasījumam priekšlikumi nav iesniegti.

Komisija ir virzījusi likumprojektu uz pieņemšanu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 91, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

J.Stalidzāne. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 12.marts.

Sēdes vadītāja. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 12.marts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Alkoholisko dzērienu aprites likums”. Pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Dzintars Zaķis.

Dz.Zaķis (frakcija “Jaunais laiks”).

Godājamie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu nr.2018, tas ir likumprojekts “Alkoholisko dzērienu aprites likums”.

Pēc būtības tiek veidots jauns likums, un šā likuma nepieciešamību mums diktē faktiski divas galvenās lietas.

Pirmkārt, mums ir jāsaskaņo brīvas preču aprites plūsma Eiropas Savienības ietvaros. Respektīvi, Latvijai ir jāatceļ visi iespējamie ierobežojumi, kas varētu traucēt šādai brīvai plūsmai.

Te mēs varam kā piemērus minēt gan importa likmes, kas šobrīd Latvijā ir, bet Eiropas Savienībā vairs nebūs, gan arī to apstākli, ka Latvijā šobrīd alkoholiskos dzērienus tirdzniecībai Latvijā var ražot tikai no Latvijā ražota spirta. Eiropas Savienības ietvaros arī šāda norma nedrīkstēs būt spēkā. Jānosaka ir arī informatīvā sadaļa, kas attiecas uz vīna tirgu.

Otra būtiskā lieta ir tā, ka 1.maijā stāsies spēkā jaunais Akcīzes nodokļa likums. Šim likumam ir jāspēj nodrošināt jaunā Akcīzes nodokļa likuma visu normu izpildīšanu un visus mehānismus, kas saistās ar šo Akcīzes nodokļa likumu.

Es gribu piebilst, ka, izstrādājot šo likumprojektu, Ministru kabinets ir ļoti lielā mērā vadījies no Veselības ministrijas izstrādātās alkoholisma apkarošanas teorijas viedokļa un ka daudzas normas, kas iepriekšējā likumā nebija iekļautas, šajā likumā ir iekļautas. Tātad te tas ir regulēts nedaudz stingrākā mērā. Tas attiecas gan uz alus apriti, gan uz reklāmas ierobežojumiem un daudzām citām lietām. Likumprojekta izskatīšanas gaitā mēs droši vien vēl ne vienreiz vien ar to sastapsimies. Arī atbildība par pārkāpumiem ir no šā likuma izcelta ārā un pārlikta uz Administratīvo pārkāpumu kodeksu.

Komisija izskatīja šo likumprojektu savā sēdē un atbalstīja tā nodošanu izskatīšanai pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 75, pret - 1, atturas - 13. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

Dz.Zaķis. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 9.marts.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 9.marts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Likums par zemes īpašnieku tiesībām uz kompensāciju par saimnieciskās darbības ierobežojumiem aizsargājamās teritorijās”. Pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Dzintars Zaķis.

Dz.Zaķis (frakcija “Jaunais laiks”).

Tātad šis likums jau diezgan ilgi ir nācis līdz Saeimai un beidzot ir atnācis. Likuma būtība ir šāda. Valstī šobrīd mums ir septiņu kategoriju valsts nozīmes aizsargājamās teritorijas: mums ir četri dabas rezervāti, trīs nacionālie parki, viens - biosfēras rezervāts, 211 - dabas liegumi, 22 - dabas parki un tā tālāk, un tā joprojām, un kopā tie veido vairāk nekā 10,5 tūkstošus kvadrātkilometru, kam kaut kādā ziņā ir piešķirts aizsargājamās teritorijas statuss.

Latvija joprojām strādā pie “Nature-2000” projekta, kas ir saistīts ar Eiropas nozīmes aizsargājamo teritoriju ieviešanu. Tajā joprojām tiek pārskatītas esošās robežas un noteiktas arī jaunas robežas. Ņemsim vērā to, ka lielākajai daļai no šīm zemes teritorijām īpašnieki ir nevis valsts, bet privātpersonas, un principā tas nozīmē, ka šajās teritorijās, kam ir uzlikti jebkāda veida saimnieciskās darbības ierobežojumi, mums būtu jāparūpējas par to, lai cilvēki saņemtu atbilstošu kompensāciju. Tam ir domāts arī šis likums, un šis likums noteiks gan kompensācijas piešķiršanas nosacījumus, gan finansiālās atlīdzības apjoma novērtēšanas un piešķiršanas kārtību, gan arī aizsargājamajā teritorijā esošās zemes apmaiņas pret līdzvērtīgu valsts vai pašvaldības zemi kārtību.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija savā sēdē šo likumprojektu izskatīja un atbalstīja tā nodošanu izskatīšanai pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

Dz.Zaķis. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 18.marts.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 18.marts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Standartizācijas likumā”. Pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Fjodorovs.

S.Fjodorovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Godātie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu, kura reģistrācijas numurs ir 653 - likumprojektu “Grozījumi Standartizācijas likumā”. Pašlaik standartizāciju Latvijā veic bezpeļņas organizācija valsts sabiedrība ar ierobežotu atbildību “Latvijas standarts”. Pašlaik notiek tās reorganizācija, kā rezultātā “Latvijas standarts” kļūs par pilntiesīgu Eiropas standartizācijas organizācijas biedru. “Latvijas standartam” būs nepieciešams nodrošināt informācijas sniegšanu Eiropas institūcijām par savām plānotajām darbībām attiecībā uz standartizācijas procesiem, jāinformē Eiropas institūcijas par standartizācijas programmām. Tas dos iespēju novērst pretrunīgu standartu projektu pieņemšanu, kas varētu radīt šķēršļus brīvai preču un pakalpojumu apritei. Grozījumi Standartizācijas likumā noteic “Latvijas standarta” un Eiropas Savienības institūciju sadarbību.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija izskatīja šo likumprojektu pirmajā lasījumā, akceptēja to un ierosina likumprojektu atzīt par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret un atturas - nav. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un izskatīšanas laiku otrajā lasījumā!

S.Fjodorovs. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 12.marts, izskatīšana otrajā un galīgajā lasījumā - 18.martā.

Sēdes vadītāja. Tātad citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 12.marts, izskatīšana - 18.marta sēdē. Paldies.

S.Fjodorovs. Paldies.

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistru””. Pirmais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Solvita Āboltiņa.

S.Āboltiņa (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie kolēģi! Juridiskā komisija izskatīja Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas izstrādāto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistru””. 2004.gada 1.aprīlī stāsies spēkā Biedrību un nodibinājumu likums, un ir pieņemts Biedrību un nodibinājumu likuma spēkā stāšanās kārtības likums, kura 3.pants nosaka, ka reģistrācijas procedūrā jautājumiem, kurus neregulē Biedrību un nodibinājumu likuma spēkā stāšanās kārtības likums un Biedrību un nodibinājumu likuma noteikumi par Biedrību un nodibinājumu reģistru, piemēro likuma “Par Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistru” noteikumus.

Un tātad Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija, izstrādājot šo likumprojektu, ir precizējusi biedrību un nodibinājumu reģistrācijas noteikumus, kas nav noteikti Biedrību un nodibinājumu likumā un Biedrību un nodibinājumu likuma spēkā stāšanās kārtības likumā.

Tātad, izskatījusi minēto likumprojektu, Juridiskā komisija, tā kā Biedrību un nodibinājumu spēkā stāšanās likums un Biedrību un nodibinājumu likums stāsies spēkā tikai 1.aprīlī, atzina minēto likumprojektu par steidzamu un atbalstīja tā pieņemšanu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un izskatīšanas laiku otrajā lasījumā!

S.Āboltiņa. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 10.marts, izskatīšana galīgajā lasījumā - 18.martā.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 10.marts, izskatīšanas laiks - 18.marta sēdē. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par zemes reformu Latvijas Republikas pilsētās””. Otrais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas
vārdā - deputāts Krišjānis Peters.

K.Peters (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienītais Prezidij! Cienītie kolēģi! Strādāsim ar likumprojektu “Grozījumi likumā “Par zemes reformu Latvijas Republikas pilsētās”” (reģistrācijas numurs 482).

Kopumā saņemti 15 priekšlikumi.

1. - deputāta Tolmačova priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu par 1.priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 18, pret - 64, atturas - 1. Priekšlikums nav atbalstīts.

K.Peters. 2. - arī deputāta Tolmačova priekšlikums. Arī tas nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu par 2.priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 15, pret - 66, atturas - 2. Priekšlikums nav atbalstīts.

K.Peters. 3. - deputātes Annas Seiles priekšlikums. Atbalstīts, redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

K.Peters. 4. - deputāta Pētera Simsona priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Vai deputāts Leopolds Ozoliņš ir pieteicies debatēs? Lūdzu!

Atklājam debates. Deputāts Leopolds Ozoliņš.

L.Ozoliņš (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Cienījamie kolēģi deputāti! Ļoti žēl, ka Valsts apbalvojumu likumā mēs tā īpaši neizpētījām un neatbalstījām deputāta Simsona, mūsu kolēģa, kas pašreiz gan nav klāt, priekšlikumus.

Šeit deputāts Simsons izsaka savas rūpes par to, ka kompensācijas sertifikātu īpašnieki tiks pazemoti un apdalīti, jo pagājuši ir jau 12 gadi kopš likuma pieņemšanas Augstākajā padomē (nu, tā likuma, kuru mēs pašreiz skatām), bet šo 12 gadu laikā valsts nav spējusi vai arī nav gribējusi godīgi kompensēt agrākajiem zemes īpašniekiem un viņu mantiniekiem neatdotos zemes gabalus. Vairumā gadījumu tie ir šo pilsētu - Rīgas un Jūrmalas - pamatiedzīvotāji, kuri vairākās paaudzēs ir dzīvojuši Rīgā un Jūrmalā (ļoti īpatnēji, ka šeit izpaužas tiesiskais nihilisms, jo arvien izdala Rīgu un Jūrmalu) un kuri pirms daudziem gadiem tikuši padzīti no savām mājām un zemes. Atjaunotā valsts viņiem deva cerības saņemt citu līdzvērtīgu zemes gabalu, lai varētu atgriezties uz dzīvi dzimtajā pilsētā.

Taču līdzšinējiem valdītājiem vairāk interesēja, lai brīvos zemes gabalus noprivatizē viņu draugi, paziņas un kompanjoni, nevis saņem vecie rīdzinieki, jūrmalnieki vai viņu pēcteči.

Pat tie, kuriem piešķīra šos it kā līdzvērtīgos gabalus, tika apkrāpti, jo līdzvērtība tika atņemtajiem noteikta pēc tālaika vērtības, bet piešķirtajiem - pēc mūsdienu, kas ir desmit reizes lielāka.

Pašvaldībām nebija nekādas vajadzības rūpēties, lai brīvās zemes rezervētu pieprasītājiem, tas ir, tiem, kam kādreiz tika atņemta zeme, kuru nevarēja atdot tajā vietā, kur tā tiem piederēja.

Apspriežamais pants paredz, ka pēc brīvo platību privatizācijas agrākajiem īpašniekiem bija jāsamierinās ar kompensāciju sertifikātos, kurus vairs nebūs iespējams izmantot privatizācijas procesā, vismaz Rīgā un Jūrmalā.

Paturot šādu normu šajā likumā, mēs riskējam sadurties ar tiesas prāvām, kas sāksies pēc 1.maija, kad būsim Eiropas Savienībā. Eiropā taču citādāk saprot tiesības uz īpašumu un taisnīgu kompensāciju, nekā mēs esam pieraduši.

Deputāts Simsons 4.priekšlikumā piedāvā kompromisa variantu - kompensāciju, kas zemes īpašniekiem vai viņu mantiniekiem izmaksājama naudā, ja pašvaldība ir izdāļājusi visas brīvās zemes privatizētājiem, kas varbūt daļu no zemes vērtības ir samaksājuši naudā.

Es aicinu ar balsojumu atbalstīt deputāta Simsona priekšlikumu kā kaut cik taisnīgu problēmas risinājumu.

Lūdzu iedziļināties 4. - deputāta Simsona priekšlikumā! (Dokuments jums ir katram uz galda.) Un komisija to nav atbalstījusi. Manuprāt, būtu taisnīgi, ja tiem cilvēkiem, kam ir piederējusi zeme, būtu vismaz iespēja saņemt par šiem sertifikātiem vismaz kompensāciju naudā.

Lūdzu atbalstīt deputāta Simsona priekšlikumu!

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams?

Ja nē, tad lūdzu deputātus balsot par 4. - deputāta Simsona priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 22, pret - 43, atturas - 19. Priekšlikums nav atbalstīts.

K.Peters. 5. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

K.Peters. 6. - deputāta Tolmačova priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 18, pret - 59, atturas - 3. Priekšlikums nav atbalstīts.

K.Peters. 7. - deputāta Tolmačova priekšlikums. Atbalstīts, redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

K.Peters. 8. - deputāta Tolmačova priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

K.Peters. 9. - deputāta Pētera Simsona priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates.

Deputāts Dzintars Jaundžeikars.

Dz.Jaundžeikars (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamo priekšsēdētāj! Godājamie deputāti! Es jums mēģināšu izskaidrot deputāta Pētera Simsona iesniegtā 9.priekšlikuma būtību.

Likuma 30.pants noteic, par kādu cenu privatizē vai atsavina zemes gabalus. Apzināti vai neapzināti šajā pantā ir apvienotas divas atšķirīgas procedūras - pilsētu zemes privatizācija un pilsētu zemes pārdošana. Būtiskā atšķirība cenas noteikšanā vienā un otrā gadījumā ir tāda, ka, pārdodot zemi, maksāšanas līdzeklis ir nauda un pārdevējs var noteikt pārdošanas cenu pēc saviem ieskatiem, pēc tirgus vērtības. Zemes privatizācija ir specifisks darījums, izmantojot specifisku maksāšanas līdzekli, tas ir, kompensācijas sertifikātus.

Kā mēs zinām, kompensācijas sertifikāti tika piešķirti zemes īpašniekiem vai viņu mantiniekiem par konkrētu neatdotu zemes īpašumu, novērtējot to pēc kadastrālās vērtības. Likumdevējs ir paredzējis, ka sertifikātu turētājs par kompensācijas sertifikātiem drīkst privatizēt citu zemes gabalu, kura cena noteikta analoģiski - pēc kadastrālās vērtības. Tādā veidā valsts ir apņēmusies nodrošināt taisnīgumu, kompensētā un iegūtā īpašuma salīdzināmību un sertifikāta kā maksāšanas līdzekļa nominālvērtību. Ja valsts uzskata, ka tai nav vajadzīgi sertifikāti, bet nepieciešama nauda, tai ir jābeidz iesāktais konkrēto īpašumu privatizācijas process un turpmāk pārējie brīvie zemes gabali, ja tādi ir, jāpārdod par naudu pēc to tirgus vērtības. Valsts nedrīkst privatizācijas gaitā mainīt cenu privatizācijas procesā esošiem objektiem. Tāpēc ir jānodala privatizācija no pārdošanas. Es aicinu atbalstīt Simsona priekšlikumu - svītrot likumprojekta 2.punktu, tas ir, 30.panta pirmās daļas papildinājumu, un piedāvāto jauno ceturto daļu.

Es ierosinu komisijai, gatavojot likumprojektu trešajam lasījumam, 30.pantā nošķirt privatizāciju no pārdošanas un piedāvāto cenas noteikšanu attiecināt tikai uz zemes pārdošanas gadījumu. Tādējādi tiktu nodrošinātas privatizētājiem dotās tiesības un arī valsts intereses - pārdot pilsētu zemi par naudu.

Paldies par uzmanību! Lūdzu atbalstu.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams?

Lūdzu deputātus balsot par 9. - deputāta Simsona priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 18, pret - 49, atturas - 17. Priekšlikums nav atbalstīts.

K.Peters. 10. - deputātes Annas Seiles priekšlikums. Atbalstīts, redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputāts Leopolds Ozoliņš. Atklājam debates.

L.Ozoliņš (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Cienījamie kolēģi! Es lūdzu ļoti uzmanīgi ieklausīties un izlasīt vismaz šo pantu, par kuru mēs tagad balsosim, jo šis ir tas likuma pants, kas mums savā laikā traucēja atbalstīt Ministru kabineta priekšlikumu - ar atpakaļejošu datumu veikt šo privatizāciju par latiem, nevis izmantojot kompensācijas sertifikātus. Tātad tas paredzēja, ka jau vienreiz padomju varas aplaupītie tiks aplaupīti vēlreiz. Un arī šinī gadījumā šis likuma grozījums ir saistīts tieši ar šo kompensācijas sertifikātu nomaiņu pret maksājumu latos.

Kur visvairāk īpašumu tika atņemts Latvijas pilsoņiem? Tieši Rīgā un Jūrmalā! Un īpaši šeit izceļas tiesiskais nihilisms, ka Rīga un Jūrmala ir izdalīta atsevišķi no pārējās Latvijas teritorijas. Tāpēc ir jāizvērtē šo likuma grozījumu atbilstība tiesiskās paļāvības principam. Šis princips noteic, ka valsts iestādēm savā darbībā jābūt konsekventām attiecībā uz to izdotajiem normatīvajiem aktiem un jāievēro tiesiskā paļāvība, kas personām varētu rasties sakarā ar konkrēto tiesību normu maiņu.

Īpaši savdabīgi liekas tas, ka arī mūsu, teiksim, juridiskie konsultanti nav ievērojuši šo tiesiskās paļāvības principu.

Jāsaka, ka arī indivīds atbilstoši šiem principiem var paļauties uz likumīgi izdotās tiesību normas pastāvību un nemainīgumu. Viņš droši var plānot savu nākotni saistībā ar tiesībām, ko šī norma ir piešķīrusi. Šodien mēs mainām šo normu, izdalot atsevišķi Rīgu un Jūrmalu.

Kāda starpība būtu starp Liepāju, Ventspili un pārējo jūrmalu - Enguri un citām apdzīvotajām vietām, uz kurām līdzīgs grozījums netiek attiecināts? Tiesiskās paļāvības princips šajā gadījumā tiek pārkāpts, un ir paredzams, ka sekos daudzu pilsoņu sūdzības Satversmes tiesā un Eiropas Cilvēktiesību tiesā. Kompensācijas sertifikāti zaudēs savu jēgu, it īpaši Rīgā un Jūrmalā, kur, kā jau es uzsvēru, bija visvairāk šo nacionalizēto īpašumu.

Šis priekšlikums iesaka vērtēt zemi un par to privatizācijas gadījumā saņemt maksājumu tikai latos. Tāpēc vajadzētu šo pantu izņemt no šā likuma, kas ir klaji diskriminējošs (it īpaši attiecībā uz kompensācijas sertifikātu īpašniekiem), un nobalsot gan pret šo redakciju, gan kopumā pret visu šo likumprojektu, jo likums būtu jāpārskata. Jo paliek 1.panta redakcija, un tad varētu iestrādāt kompromisa variantu, kas neļautu kompensācijas sertifikātus izmantot savtīgos nolūkos, bet ļautu saņemt tiešām kompensāciju. Ja mēs nobalsojam tāpat kā iepriekšējā gadījumā - pret kompensācijas sertifikātu segumu ar naudu -, tad šinī gadījumā vajadzētu šo likuma grozījumu izņemt no šā likuma vispār ārā. Tāpēc aicinu neatbalstīt 30.panta redakciju un nodot likumprojektu atkārtotai caurskatīšanai.

Aicinu balsot pret šo panta redakciju un arī pret visu likumprojektu kopumā!

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Deputāte Anna Seile.

A.Seile (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie deputāti! Es gribētu paskaidrot sava iesniegtā priekšlikuma būtību. Es uzskatu, ka Ozoliņa kungs, protestēdams pret manu priekšlikumu, ir nostājies pret visiem tiem cilvēkiem, kuri savas mājas un ēkas privatizē likuma “Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju” noteiktajā kārtībā.

Mana priekšlikuma būtība ir tāda, ka attiecībā uz tiem cilvēkiem, kam ir dzīvojamā māja Jūrmalā, nevar attiecināt ne šo tirgus cenas pieprasīšanu vērtējumā, ne arī izpirkšanu tikai par naudu. Tā ir tā atruna, kas ir ietverta mana priekšlikuma būtībā. Ja to noraidīs, tad paliks spēkā valdības iesniegtā redakcija, kurā ir pateikts, ka pilnīgi visos gadījumos tikai Standartizācijas likumā noteiktajā kārtībā, tas ir, par tirgus cenām, tiks atsavināta zeme.

Es pilnībā atbalstu to, ka Rīgā un Jūrmalā atsevišķos gadījumos, teiksim, privatizējot lielas, neapbūvētas zemes platības, ir jāprasa gan nauda, gan jāvērtē zemes reālā vērtība, bet šajā gadījumā to nedrīkst attiecināt uz tiem cilvēkiem, kuri tur dzīvo.

Un tāpēc es aicinu tomēr rūpīgi iedziļināties šajā priekšlikumā, atbalstīt manu izvirzīto priekšlikumu, kas “mīkstina” Ministru kabineta izstrādāto normu, un atcerēties to, ka būs taču vēl arī trešais lasījums, kura laikā mēs varēsim normas sakārtot, nevis mūžīgi boikotēt, kā tas notika iepriekšējā sēdē, kad likumprojekts tika izņemts no darba kārtības.

Uz trešo lasījumu jebkuram ir tiesības iesniegt savus priekšlikumus, kurus mēs varam apspriest pēc būtības.

Lūdzu, uzmanīgi izlasiet priekšlikumu! Nenoraidiet to!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu! Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Lūdzu deputātus balsot par 10. - deputātes Annas Seiles priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 57, pret - 8, atturas - 21. Priekšlikums ir atbalstīts.

K.Peters. 11. - deputāta Pētera Simsona priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Andrejs Naglis.

A.Naglis (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie kolēģi deputāti! Simsona 11.priekšlikuma būtība lielā mērā ir saistīta ar 9.priekšlikuma motivācijā izklāstīto. Aizejošā valdība piedāvā valsts dotās garantijas kompensācijas sertifikātu īpašniekiem, ka viņi neatgūtās zemes vietā varēs iegūt citu, izmantojot par maksāšanas līdzekli valsts piešķirtos sertifikātus ar valsts noteikto nominālvērtību.

Apstākļos, kad esam konstatējuši iepriekšējo likumdevēju pieļauto zemes platību izšķērdēšanu par lēti uzpirktajiem sertifikātiem, ir saprotama un akceptējama valdības vēlme turpmāk pārdot lielo pilsētu zemi par naudu.

Taču ierēdņi ir sagatavojuši iesniegšanai Saeimā juridiski nekorektu un tāpēc nepieņemamu likumprojektu. Mēs nedrīkstam patvaļīgi noteikt datumu, līdz kuram valdība apzināti var kavēt iesākto privatizācijas procedūru, lai pēc tam atteiktos no kompensācijas sertifikātiem un pieprasītu samaksu naudā. Tādējādi saskaņā ar spēkā esošajiem likumiem iesāktā konkrēto objektu privatizācija tiktu pārvērsta par īpašuma pārdošanu, kas ir būtiski atšķirīgs darījums.

Valsts nedrīkst patvaļīgi noteikt kompensācijas sertifikātu izmantošanas beigu termiņu, kamēr tie nav apmainīti pret līdzvērtīgu īpašumu. Tikai pārdodot, nevis privatizējot, valsts drīkst noteikt savu cenu un maksāšanas līdzekli - naudu.

Ja mēs gribam, lai mūs uzskata par tiesiskas valsts likumdevējiem, mums ir jāatbalsta deputāta Simsona 11.priekšlikums, par kuru es lūdzu jūs godprātīgi balsot, apzinoties savu atbildību valsts un tautas priekšā.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Lūdzu deputātus balsot par 11. - deputāta Simsona priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 14, pret - 45, atturas - 22. Priekšlikums nav atbalstīts.

K.Peters. 12. - deputāta Igora Solovjova priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 18, pret - 64, atturas - 6. Priekšlikums nav atbalstīts.

K.Peters. 13. - deputāta Maksimova priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iestrādāts atbildīgās komisijas redakcijā.

Sēdes vadītāja. Vai deputāts Jaundžeikars ir pieteicies debatēs? Nē, nav pieteicies. Un deputāts Oskars Kastēns ir pieteicies debatēs? Nē, nav pieteicies.

Tātad pret 13.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

K.Peters. 14. - deputātes Annas Seiles priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

K.Peters. 15. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts un redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 66, pret - 9, atturas - 15. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

K.Peters. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 16.marts.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Vai deputātam Leopoldam Ozoliņam ir cits priekšlikums? Ir.

Tātad ir divi ierosinājumi par priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam.

Deputāts Leopolds Ozoliņš ierosina par priekšlikumu iesniegšanas termiņu noteikt 20.aprīli. Lūdzu deputātus balsot par Leopolda Ozoliņa priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 29, pret - 50, atturas - 11. Priekšlikums nav atbalstīts.

Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam būs 16.marts, kā to piedāvāja atbildīgā komisija.

Lūdzu deputātus reģistrēties ar reģistrācijas kartēm! Lūdzu zvanu! Reģistrācijas režīmu!

Kamēr tiek sagatavoti reģistrācijas rezultāti, vārds paziņojumam deputātei Sarmītei Ķikustei.

S.Ķikuste (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie kolēģi! Iedzīvotāju demogrāfiskās attīstības apakškomisijas sēde notiks tūlīt Dzeltenajā zālē.

Sēdes vadītāja. Vārds paziņojumam deputātei Inai Druvietei.

 

I.Druviete (frakcija “Jaunais laiks”).

Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas locekļus lūdzu sapulcēties Dzeltenajā zālē pēc 3 minūtēm.

Sēdes vadītāja. Vārds paziņojumam deputātam Rihardam Pīkam.

R.Pīks (Tautas partijas frakcija).

Godājamie kolēģi! Ārlietu komisijas locekļi! Lūdzu tūlīt pulcēties Ārlietu komisijas zālē uz sēdi.

Sēdes vadītāja. Vārds paziņojumam deputātam Jānim Reiram.

J.Reirs (frakcija “Jaunais laiks”).

Frakciju vadītāji! Frakciju padomes sēde notiks Sarkanajā zālē pulksten 10.45. Lemsim par ziemas sesijas slēgšanu un par pavasara sesijas sākšanu.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Vārds paziņojumam deputātei Baibai Brigmanei.

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Uzmanību, Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija! Neplānotā Budžeta komisijas sēde notiks tūlīt pulksten 10.30, bet kārtējā sēde būs tajā pašā plānotajā laikā.

Sēdes vadītāja. Vārds reģistrācijas rezultātu nolasīšanai deputātam Aleksandram Bartaševičam.

A.Bartaševičs (Saeimas sekretāra biedrs).

Godājamie deputāti! Nav reģistrējušies: Boriss Cilevičs, Oskars Kastēns, Aleksandrs Kiršteins, Vilis Krištopans, Juris Sokolovskis un Ainars Baštiks.

Paldies par uzmanību!

 

(Pārtraukums)

 

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Turpināsim izskatīt Saeimas sēdes darba kārtību.

Pirms turpinām izskatīt sēdes darba kārtību, Saeimas Prezidijs informē deputātus, ka Prezidija šā gada 4.marta sēdē tika piešķirts atvaļinājums deputātam Jurim Sokolovskim 4. un 5.martā.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Grozījumu protokolu līgumam par Igaunijas Republikas, Latvijas Republikas un Lietuvas Republikas parlamentu un valdību sadarbību”.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Silva Golde.

S.Golde (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godājamie kolēģi! Mēs strādāsim ar dokumentu nr.2107 - likumprojektu “Par Grozījumu protokolu līgumam par Igaunijas Republikas, Latvijas Republikas un Lietuvas Republikas parlamentu un valdību sadarbību” pirmajā lasījumā.

Līdz šim noslēgtais līgums par triju Baltijas valstu sadarbību stājās spēkā 1994.gada 24.decembrī, un tas noteica un vēl šobrīd nosaka, kā notiek sadarbība starp Baltijas valstu parlamentārās sadarbības institūciju - Baltijas Asambleju un Baltijas valstu valdību sadarbības institūciju - Baltijas Ministru padomi.

Un kāda tad ir šo grozījumu galvenā būtība?

Grozījumi piedāvā uzlabot un efektivizēt sadarbību starp Baltijas Asambleju un Baltijas Ministru padomi. Šeit tiek piedāvātas izmaiņas attiecīgajās sadarbības institūcijās, kā arī ir definēta Baltijas Asamblejas un Baltijas Ministru padomes kopējās tikšanās jeb Baltijas Padomes norise, kas līdz šim attiecīgajā līgumā netika iekļauta. Grozījumi līgumā ir saskaņoti arī ar visām trim Baltijas republikām - ar Lietuvu, Igauniju un, protams, Latviju, ar Ārlietu ministrijām un arī ar Baltijas Asambleju.

Lūgums atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 78, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

S.Golde. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 10.marts.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 10.marts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Dzelzceļu sadarbības organizācijas (OSŽD) nolikumu”. Pirmais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Sarmīte Ķikuste.

S.Ķikuste (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Ārlietu komisija savā sēdē izskatīja likumprojektu “Par Dzelzceļu sadarbības organizācijas (OSŽD) nolikumu”.

OSŽD ir starpvaldību starptautiska dzelzceļu organizācija, kurai Latvija pievienojās 1992.gadā. Pašlaik stājies spēkā minētās organizācijas nolikums jaunā redakcijā. Latvijas pasažieru un kravu pārvadājumos uz un no OSŽD valstīm, kā arī tranzītā caur tām tiek izmantoti vienīgi šīs organizācijas izstrādātie noteikumi un starptautiskie līgumi, kuru dalībvalsts ir Latvija. Minētie noteikumi tiek izmantoti 90% no visiem dzelzceļa pārvadājumiem.

Gribētu piebilst, ka likumprojekts ir izstrādāts saskaņā ar likuma “Par Latvijas Republikas starptautiskajiem līgumiem” prasībām.

Tāpēc lūdzu deputātus atbalstīt minēto likumprojektu pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 78, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

S.Ķikuste. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 10.marts.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 10.marts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Latvijas Republikas valdības un Amerikas Savienoto Valstu valdības līgumu par palīdzības sniegšanu 1961.gada ārvalstu palīdzības akta ietvaros un tā grozījumiem”.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāts Guntis Bērziņš.

G.Bērziņš (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienītā priekšsēdētājas kundze! Godātie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu nr.2019. Tas ir likumprojekts “Par Latvijas Republikas valdības un Amerikas Savienoto Valstu valdības līgumu par palīdzības sniegšanu 1961.gada ārvalstu palīdzības akta ietvaros un tā grozījumiem”.

1993.gadā Latvijas valdība noslēdza līgumu ar Amerikas Savienotajām Valstīm par tehniskās palīdzības sniegšanas un turpmākas izmantošanas noteikumiem.

Šis jautājums pašlaik ir kļuvis aktuāls, jo Amerikas Savienotās Valstis sniedz palīdzību Polijas vadītajiem daudznacionālajiem miera uzturēšanas spēkiem Irākā un ir jādomā par to, lai šī palīdzība nenonāktu tālāk teroristu rokās. Šajā sakarībā Amerikas Savienoto Valstu valdība ir ierosinājusi veikt grozījumus šajā līgumā. Šie grozījumi paredz, ka Latvijas Republika apņemas nenodot trešajai pusei bez Amerikas Savienoto Valstu valdības ziņas tehniku, kura ir uzskaitīta šajos grozījumos.

Ārlietu komisija šo likumprojektu izskatīja savā sēdē 26.februārī un nodod Saeimai izskatīšanai pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 81, pret - nav, atturas - 5. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

G.Bērziņš. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 10.marts.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 10.marts. Paldies.

G.Bērziņš. Paldies.

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Muitas likums”. Otrais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Ainars Latkovskis.

A.Latkovskis (frakcija “Jaunais laiks”).

Kolēģi! Strādāsim ar dokumentu nr.2110.

1. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Latkovskis. 2. - Juridiskā biroja priekšlikums. Iestrādāts komisijas sagatavotajā priekšlikumā nr.3.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 2. un 3.priekšlikumu.

A.Latkovskis. 4. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Latkovskis. 5. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Latkovskis. 6. - Juridiskā biroja priekšlikums. Daļēji iestrādāts komisijas sagatavotajā 7.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 6. un 7.priekšlikumu.

A.Latkovskis. 8. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Latkovskis. 9. - Juridiskā biroja priekšlikums. Iestrādāts komisijas sagatavotajā 10.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 9. un 10.priekšlikumu.

A.Latkovskis. 11. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Latkovskis. 12. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Latkovskis. 13. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Latkovskis. 14. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Latkovskis. 15. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Latkovskis. 16. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Latkovskis. 17. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Latkovskis. 18. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Latkovskis. 19. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Latkovskis. 20. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Latkovskis. Iestrādāts 21.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 20. un 21.priekšlikumu.

A.Latkovskis. 22. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Latkovskis. 23. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Latkovskis. 24. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Latkovskis. Lūdzu balsot par visu likumprojektu!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 89, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

A.Latkovskis. 9.marts.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 9.marts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums Kredītiestāžu likumā”. Pirmais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Ainars Latkovskis.

A.Latkovskis (frakcija “Jaunais laiks”).

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija izskatīja likumprojektu “Grozījums Kredītiestāžu likumā” un konceptuāli to atbalstīja.

Likumprojekts paredz tiesības KNAB, tāpat kā prokuratūrai, Valsts kontrolei un Valsts ieņēmumu dienestam, uz rakstiska pieprasījuma pamata saņemt no kredītiestādēm informāciju par personu kontiem un veiktajiem darījumiem, jo KNAB kompetencē esošo jautājumu noskaidrošanai bieži var būt nepieciešama tieši informācija no kredītiestādēm. Tādējādi tiks radīti labvēlīgāki apstākļi korupcijas novēršanai un apkarošanai.

Lūdzu atbalstīt pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 77, pret - 5, atturas - 7. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

A.Latkovskis. 9.marts.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 9.marts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par ieguldījumu sabiedrībām””. Otrais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Gundars Bērziņš.

G.Bērziņš (Tautas partijas frakcija).

Izskatīsim otrajā lasījumā likumprojektu “Grozījumi likumā “Par ieguldījumu sabiedrībām””. Kopumā ir iesniegti 47 priekšlikumi. Pārsvarā tie ir no Juridiskā biroja un paredz dažādu lietu juridisku precizēšanu.

1. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 2. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 3. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 4. - Juridiskā biroja priekšlikums. Arī tas ir guvis komisijas atbalstu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 5. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 6. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 7. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 8. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 9. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 10. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 11. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 12. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 13. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 14. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 15. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 16. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 17. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 18. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 19. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 20. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 21. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 22. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā ir guvis atbalstu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 23. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 24. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 25. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 26. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 27. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 28. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 29. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 30.priekšlikumu ir iesniegusi Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 31. - Juridiskā biroja priekšlikums. Tas ir guvis komisijas atbalstu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 32.priekšlikums ir priekšlikums, kas precizē likuma 51.pantu. Pants ir izteikts jaunā, komisijas sagatavotā redakcijā un komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 53.priekšlikums ir guvis komisijas atbalstu...

Sēdes vadītāja. 33. - Juridiskā biroja priekšlikums...

G.Bērziņš. ... ir komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Jā... Pret 33.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 34. - Juridiskā biroja precizējums. Ir komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 35. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 36.priekšlikumu par likuma 66.pantu “Ieguldījumu ierobežojumi” ir formulējusi Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija, un tas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 37.priekšlikums ir atbalstīts komisijā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 38. - Juridiskā biroja precizējums. Komisijā ir guvis atbalstu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 39. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 40. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 41. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts komisijā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 42. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 43. - Juridiskā biroja precizējums. Komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 44. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 45. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 46. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. Un pēdējais - 47.priekšlikums - ir piedāvāts Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas redakcijā un guvis komisijas atbalstu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. Lūdzu atbalstīt likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

G.Bērziņš. Aicinu noteikt minimālo Kārtības rullī pieļauto termiņu - 8.martu.

Sēdes vadītāja. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 8.marts. Citu priekšlikumu nav. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Valsts fondēto pensiju likumā”. Otrais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Gundars Bērziņš.

 

G.Bērziņš (Tautas partijas frakcija).

Skatīsim likumprojektu “Grozījumi Valsts fondēto pensiju likumā” (reģistrācijas numurs 638) otrajā lasījumā.

Ir saņemti divi priekšlikumi.

1.priekšlikums paredz precizēt juridisko terminoloģiju, un to ir iesniedzis Juridiskais birojs. Priekšlikums ir guvis vienbalsīgu komisijas atbalstu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 2.priekšlikumu par likuma spēkā stāšanās laiku ir iesniedzis Juridiskais birojs, un arī šis priekšlikums komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. Aicinu pieņemt likumprojektu “Grozījumi Valsts fondēto pensiju likumā” otrajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret - nav, atturas - 1. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

G.Bērziņš. Aicinu noteikt par priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam 2004.gada 8.martu.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - šā gada 8.marts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par privātajiem pensiju fondiem””. Otrais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Gundars Bērziņš.

G.Bērziņš (Tautas partijas frakcija).

Skatīsim likumprojektu “Grozījumi likumā “Par privātajiem pensiju fondiem”” (dokumenta reģistrācijas nr.639). Likumprojekts tiek izskatīts otrajā lasījumā.

Ir saņemti pieci priekšlikumi.

1.priekšlikumu ir iesniedzis Juridiskais birojs, un šis priekšlikums ir guvis atbalstu komisijā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 2.priekšlikumu ir formulējusi Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija, un šis priekšlikums ir atbalstīts komisijā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 3.priekšlikumu ir iesniedzis Juridiskais birojs, un šis priekšlikums ir guvis Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas atbalstu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 4.priekšlikumu par likuma stāšanos spēkā ir iesniedzis Juridiskais birojs, un komisijā šis priekšlikums ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 5.priekšlikumu ir iesniegusi Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija, kurā tiek paredzēts precizēt pārejas noteikumu 4.punktu. Un arī šis priekšlikums komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. Aicinu pieņemt likumprojektu “Grozījumi likumā “Par privātajiem pensiju fondiem”” otrajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret - nav, atturas - 4. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

G.Bērziņš. Lūdzu Saeimu atbalstīt kā priekšlikumu iesniegšanas termiņu 2004.gada 8.martu.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - šā gada 8.marts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par zemes reformas pabeigšanu lauku apvidos””. Otrais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Krišjānis Peters.

K.Peters (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Godātais Prezidij! Godātie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu, kura reģistrācijas numurs ir 533. Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir apkopojusi likumprojekta “Grozījumi likumā “Par zemes reformas pabeigšanu lauku apvidos”” otrajam lasījumam iesniegtos priekšlikumus. Kopumā saņemti 12 priekšlikumi.

1. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

K.Peters. 2. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts un ietverts 3.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 2. un 3.priekšlikumu.

K.Peters. 4. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

K.Peters. 5. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts un iestrādāts 6.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 5. un 6.priekšlikumu.

K.Peters. 7. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

K.Peters. 8. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

K.Peters. 9. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

K.Peters. 10. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

K.Peters. 11. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts un ietverts 12.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 11. un 12.priekšlikumu.

Komisijas vārdā aicinu pieņemt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 79, pret - 5, neviens neatturas. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

K.Peters. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 16.marts.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 16.marts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Elektronisko dokumentu likumā”. Pirmais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Solvita Āboltiņa.

S.Āboltiņa (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie kolēģi! Juridiskā komisija izskatīja Kultūras ministrijas izstrādāto likumprojektu “Grozījums Elektronisko dokumentu likumā”. Likumprojekts ir paredzēts, lai izdarītu grozījumu Elektronisko dokumentu likuma 6.panta piektajā daļā, papildinot to pēc vārda “veidu” ar vārdiem “saglabāšanas nosacījumus”. Mērķis ir paplašināt 6.panta piektajā daļā doto pilnvarojumu Ministru kabinetam, dodot iespējas reglamentēt elektronisko dokumentu saglabāšanas nosacījumus un tādējādi nodrošinot Valsts arhīvu ģenerāldirekcijai iespēju izpildīt Elektronisko dokumentu likuma 6.panta trešajā daļā doto uzdevumu.

Juridiskā komisija, izskatījusi minēto likumprojektu, atbalstīja tā pieņemšanu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

S.Āboltiņa. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 10.marts.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 10.marts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par Latvijas valsts karogu””. Pirmais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Solvita Āboltiņa.

S.Āboltiņa (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie kolēģi! Juridiskā komisija izskatīja deputātu Emša, Āboltiņas, Kalvīša, Grīnblata un Petera iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par Latvijas valsts karogu””. Likumprojekts paredz, ka virs Latvijas Bankas centrālās ēkas un pie Latvijas Bankas filiālēm pastāvīgi tiktu uzvilkts Latvijas valsts karogs. Juridiskā komisija, izskatījusi šo likumprojektu, atbalstīja tā pieņemšanu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 88, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

S.Āboltiņa. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 12.marts.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 12.marts. Paldies.

Cienījamie kolēģi! Līdz ar to visa darba kārtība ir izskatīta.

Lūdzu deputātus reģistrēties ar reģistrācijas kartēm! Lūdzu zvanu!

Cienījamie kolēģi! Saeimas Prezidijs pēc sēdes lems par ārkārtas sēdes laika noteikšanu. Iespējamais ārkārtas sēdes sākums varētu būt šodien pulksten 13.30. Par to mēs paziņosim atsevišķi.

Reģistrācijas rezultātu nolasīšanai vārds deputātam Aleksandram Bartaševičam.

A.Bartaševičs (8.Saeimas sekretāra biedrs).

Cienījamie deputāti! Nav reģistrējušies: Andris Ārgalis, Augusts Brigmanis, Boriss Cilevičs, Juris Dalbiņš, Edgars Jaunups, Ēriks Jēkabsons, Artis Kampars, Aleksandrs Kiršteins, Atis Slakteris, Juris Sokolovskis, Elita Šņepste un Aleksejs Vidavskis.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Pulksten 11.30 notiks Saeimas Prezidija sēde, kurā mēs lemsim par ārkārtas sēdes laiku. Ļoti uzmanīgi sekojiet līdzi lēmumam!

Paldies.

SATURA RĀDĪTĀJS

8.Saeimas ziemas sesijas 8.sēde

2004.gada 4.martā

Par darba kārtību
Par likumprojektu “Publisko izklaides un svētku pasākumu drošības likums”
(2097. un 2097.a dok., reģ. nr.669)
Par likumprojektu “Grozījumi Augu aizsardzības likumā” (Noraidīts)
(2098. un 2098.a dok., reģ. nr.670)
Priekšlikums - dep. I.Emsis (pret)
Par likumprojektu “Grozījums Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”
(2100. un 2100.a dok., reģ. nr.671)
Par likumprojektu “Grozījumi Ūdens apsaimniekošanas likumā”
(2101. un 2101.a dok., reģ. nr.672)
Par likumprojektu “Grozījumi Vispārējās izglītības likumā” (Noraidīts)
(2102. un 2102.a dok., reģ. nr.673)
Priekšlikums - dep. Dz.Ābiķis (pret)
Par likumprojektu “Likums par koku un apaļo kokmateriālu uzskaiti darījumos”
(2104. un 2104.a dok., reģ. nr.674)
Par likumprojektu “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”
(2105. un 2105.a dok., reģ. nr.675)
Par likumprojektu “Likums par lauksaimniecības produktu krājumu deklarēšanu un maksājuma piemērošanu liekajiem krājumiem saistībā ar Latvijas pievienošanos Eiropas Savienībai”
(2123. un 2123.a dok., reģ. nr.676)
Lēmuma projekts “Par Daigas Vilsones apstiprināšanu par Rīgas apgabaltiesas tiesnesi”
(2119. dok., reģ. nr.308)
Ziņo - dep. S.Āboltiņa
Lēmuma projekts “Par Ingunas Pinnes apstiprināšanu par Vidzemes apgabaltiesas tiesnesi”
(2120. dok., reģ. nr.309)
Ziņo - dep. S.Āboltiņa
Lēmuma projekts “Par Virdžinijas Baltiņas atbrīvošanu no Jēkabpils rajona tiesas tiesneša amata”
(2121. dok., reģ. nr.310)
Ziņo - dep. S.Āboltiņa
Lēmuma projekts “Par Irēnas Vikmanes atbrīvošanu no Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesas tiesneša amata”
(2122. dok., reģ. nr.311)
Ziņo - dep. S.Āboltiņa
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par aviāciju”” (2.lasījums) (Steidzams)
(1928. un 1928.b dok., reģ. nr.619)
Ziņo - dep. Dz.Zaķis
Debates - dep. V.Buzajevs
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par cukuru”” (2.lasījums) (Steidzams)
(1949. un 1949.b dok., reģ. nr.626)
Ziņo - dep. I.Emsis
Debates - dep. A.Seile
Likumprojekts “Grozījumi Dzelzceļa likumā” (3.lasījums)
(2093. dok., reģ. nr.323)
Ziņo - dep. Dz.Zaķis
Likumprojekts “Valsts apbalvojumu likums” (3.lasījums)
(2116. dok., reģ. nr.314)
Ziņo - dep. S.Āboltiņa
Likumprojekts “Grozījums likumā “Par Eiropas Padomes līgumu par Pretkorupcijas starpvalstu grupas (GRECO) nodibināšanu”” (2.lasījums)
(1703. un 2106. dok., reģ. nr.556)
Ziņo - dep. R.Pīks
Likumprojekts “Grozījumi Latvijas Republikas Augstākās padomes lēmumā “Par nacionālās sporta bāzes statusa piešķiršanu”” (1.lasījums)
(2074. dok., reģ. nr.665)
Ziņo - dep. Dz.Ābiķis
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par invalīdu medicīnisko un sociālo aizsardzību”” (2.lasījums)
(1873. un 2092. dok., reģ. nr.596)
Ziņo - dep. J.Stalidzāne
Likumprojekts “Alkoholisko dzērienu aprites likums” (1.lasījums)
(2018. un 2094. dok., reģ. nr.646)
Ziņo - dep. Dz.Zaķis
Likumprojekts “Likums par zemes īpašnieku tiesībām uz kompensāciju par saimnieciskās darbības ierobežojumiem aizsargājamās teritorijās” (1.lasījums)
(2021. un 2095. dok., reģ. nr.649)
Ziņo - dep. Dz.Zaķis
Likumprojekts “Grozījumi Standartizācijas likumā” (1.lasījums) (Steidzams)
(2036. un 2096. dok., reģ. nr.653)
Ziņo - dep. S.Fjodorovs
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistru”” (1.lasījums) (Steidzams)
(2010. un 2099. dok., reģ. nr.644)
Ziņo - dep. S.Āboltiņa
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par zemes reformu Latvijas Republikas pilsētās”” (2.lasījums)
(1461. un 2089. dok., reģ. nr.482)
Ziņo - dep. K.Peters
Debates - dep. L.Ozoliņš
- dep. Dz.Jaundžeikars
- dep. L.Ozoliņš
- dep. A.Seile
- dep. A.Naglis
Paziņojumi
- dep. S.Ķikuste
- dep. I.Druviete
- dep. R.Pīks
- dep. J.Reirs
- dep. B.Brigmane
Reģistrācijas rezultāti
Nolasa - Saeimas sekretāra biedrs   A.Bartaševičs
Informācija par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātam J.Sokolovskim
Likumprojekts “Par Grozījumu protokolu līgumam par Igaunijas Republikas, Latvijas Republikas un Lietuvas Republikas parlamentu un valdību sadarbību” (1.lasījums)
(1950. un 2107. dok., reģ. nr.627)
Ziņo - dep. S.Golde
Likumprojekts “Par Dzelzceļu sadarbības organizācijas (OSŽD) nolikumu” (1.lasījums)
(1936. un 2108. dok., reģ. nr.621)
Ziņo - dep. S.Ķikuste
Likumprojekts “Par Latvijas Republikas valdības un Amerikas Savienoto Valstu valdības līgumu par palīdzības sniegšanu 1961.gada ārvalstu palīdzības akta ietvaros un tā grozījumiem” (1.lasījums)
(2019. un 2109. dok., reģ. nr.647)
Ziņo - dep. G.Bērziņš
Likumprojekts “Muitas likums” (2.lasījums)
(2017. un 2110. dok., reģ. nr.645)
Ziņo - dep. A.Latkovskis
Likumprojekts “Grozījums Kredītiestāžu likumā” (1.lasījums)
(2049. un 2111. dok., reģ. nr.659)
Ziņo - dep. A.Latkovskis
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par ieguldījumu sabiedrībām”” (2.lasījums)
(1997. un 2112. dok., reģ. nr.640)
Ziņo - dep. Gundars Bērziņš
Likumprojekts “Grozījumi Valsts fondēto pensiju likumā” (2.lasījums)
(1995. un 2113. dok., reģ. nr.638)
Ziņo - dep. Gundars Bērziņš
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par privātajiem pensiju fondiem”” (2.lasījums)
(1996. un 2114. dok., reģ. nr.639)
Ziņo - dep. Gundars Bērziņš
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par zemes reformas pabeigšanu lauku apvidos”” (2.lasījums)
(1642. un 2115. dok., reģ. nr.533)
Ziņo - dep. K.Peters
Likumprojekts “Grozījumi Elektronisko dokumentu likumā” (1.lasījums)
(2038. un 2117. dok., reģ. nr.655)
Ziņo - dep. S.Āboltiņa
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par Latvijas valsts karogu”” (1.lasījums)
(2005. un 2118. dok., reģ. nr.643)
Ziņo - dep. S.Āboltiņa
Reģistrācijas rezultāti
Nolasa - Saeimas sekretāra biedrs   A.Bartaševičs

Balsojumi

Datums: 04.03.2004. 09:04:00 bal001
Balsošanas motīvs: Par izmaiņām darba kārtībā

Publisko izklaides un svētku pasākumu drošības likums
Datums: 04.03.2004. 09:04:58 bal002
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2097 nodošanu komisijām

Grozījumi Augu aizsardzības likumā
Datums: 04.03.2004. 09:06:38 bal003
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2098 nodošanu komisijām

Grozījums Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.671)
Datums: 04.03.2004. 09:07:20 bal004
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2100 nodošanu komisijām

Grozījumi Ūdensapsaimniekošanas likumā
Datums: 04.03.2004. 09:08:02 bal005
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2101 nodošanu komisijām

Grozījumi Vispārējās izglītības likumā
Datums: 04.03.2004. 09:13:40 bal006
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2102 nodošanu komisijām

Likums par koku un apaļo kokmateriālu uzskaiti darījumos
Datums: 04.03.2004. 09:14:26 bal007
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2104 nodošanu komisijām

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.675)
Datums: 04.03.2004. 09:15:06 bal008
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2105 nodošanu komisijām

Likums par lauksaimniecības produktu krājumu deklarēšanu un maksājuma piemērošanu liekajiem krājumiem saistībā ar Latvijas pievienošanos Eiropas Savienībai
Datums: 04.03.2004. 09:16:00 bal009
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2123 nodošanu komisijām

Grozījumi likumā "Par aviāciju" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 04.03.2004. 09:23:24 bal014
Balsošanas motīvs: Par 1.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par aviāciju" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 04.03.2004. 09:23:52 bal015
Balsošanas motīvs: Par 2.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par aviāciju" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 04.03.2004. 09:24:26 bal016
Balsošanas motīvs: Par 4.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par aviāciju" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 04.03.2004. 09:25:04 bal017
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1928B pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi likumā "Par cukuru" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 04.03.2004. 09:29:18 bal018
Balsošanas motīvs: Par 1.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par cukuru" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 04.03.2004. 09:30:32 bal019
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1949B pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Dzelzceļa likumā (3.lasījums)
Datums: 04.03.2004. 09:35:24 bal020
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2093 pieņemšanu 3.lasījumā

Valsts apbalvojumu likums (3.lasījums)
Datums: 04.03.2004. 09:36:44 bal021
Balsošanas motīvs: Par 5.priekšlikumu

Valsts apbalvojumu likums (3.lasījums)
Datums: 04.03.2004. 09:37:34 bal022
Balsošanas motīvs: Par 11.priekšlikumu

Valsts apbalvojumu likums (3.lasījums)
Datums: 04.03.2004. 09:37:58 bal023
Balsošanas motīvs: Par 12.priekšlikumu

Valsts apbalvojumu likums (3.lasījums)
Datums: 04.03.2004. 09:38:30 bal024
Balsošanas motīvs: Par 14.priekšlikumu

Valsts apbalvojumu likums (3.lasījums)
Datums: 04.03.2004. 09:39:06 bal025
Balsošanas motīvs: Par 16.priekšlikumu

Valsts apbalvojumu likums (3.lasījums)
Datums: 04.03.2004. 09:39:36 bal026
Balsošanas motīvs: Par 18.priekšlikumu

Valsts apbalvojumu likums (3.lasījums)
Datums: 04.03.2004. 09:41:04 bal027
Balsošanas motīvs: Par 32.priekšlikumu

Valsts apbalvojumu likums (3.lasījums)
Datums: 04.03.2004. 09:41:28 bal028
Balsošanas motīvs: Par 33.priekšlikumu

Valsts apbalvojumu likums (3.lasījums)
Datums: 04.03.2004. 09:41:52 bal029
Balsošanas motīvs: Par 34.priekšlikumu

Valsts apbalvojumu likums (3.lasījums)
Datums: 04.03.2004. 09:42:16 bal030
Balsošanas motīvs: Par 35.priekšlikumu

Valsts apbalvojumu likums (3.lasījums)
Datums: 04.03.2004. 09:42:44 bal031
Balsošanas motīvs: Par 37.priekšlikumu

Valsts apbalvojumu likums (3.lasījums)
Datums: 04.03.2004. 09:44:36 bal032
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2116 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījums likumā "Par Eiropas Padomes līgumu par Pretkorupcijas starpvalstu grupas (GRECO) nodibināšanu (2.lasījums)
Datums: 04.03.2004. 09:47:32 bal033
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2106 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi likumā "Par Latvijas Republikas Augstākās padomes lēmumā "Par nacionālās sporta bāzes statusa piešķiršanu (reģ. nr.665) (1.lasījums)
Datums: 04.03.2004. 09:51:36 bal034
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2074 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par invalīdu medicīnisko un sociālo aizsardzību" (2.lasījums)
Datums: 04.03.2004. 09:53:08 bal035
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2092 pieņemšanu 2.lasījumā

Alkoholisko dzērienu aprites likums (1.lasījums)
Datums: 04.03.2004. 09:56:02 bal036
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2018 pieņemšanu 1.lasījumā

Likums par zemes īpašnieku tiesībām uz kompensāciju par saimnieciskās darbī bas ierobežojumiem aizsargājamās teritorijās (1.lasījums)
Datums: 04.03.2004. 09:58:26 bal037
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2021 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Standartizācijas likumā (1.lasījums)
Datums: 04.03.2004. 10:00:38 bal038
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2036 steidzamību

Grozījumi Standartizācijas likumā (1.lasījums)
Datums: 04.03.2004. 10:01:02 bal039
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2036 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistru" (1.lasījums)
Datums: 04.03.2004. 10:03:20 bal040
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2010 steidzamību

Grozījumi likumā "Par Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistru" (1.lasījums)
Datums: 04.03.2004. 10:03:42 bal041
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2010 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par zemes reformu Latvijas Republikas pilsētās" (2.lasījums)
Datums: 04.03.2004. 10:05:08 bal042
Balsošanas motīvs: Par 1.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par zemes reformu Latvijas Republikas pilsētās" (2.lasījums)
Datums: 04.03.2004. 10:05:40 bal043
Balsošanas motīvs: Par 2.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par zemes reformu Latvijas Republikas pilsētās" (2.lasījums)
Datums: 04.03.2004. 10:10:08 bal044
Balsošanas motīvs: Par 4.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par zemes reformu Latvijas Republikas pilsētās" (2.lasījums)
Datums: 04.03.2004. 10:10:42 bal045
Balsošanas motīvs: Par 6.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par zemes reformu Latvijas Republikas pilsētās" (2.lasījums)
Datums: 04.03.2004. 10:14:26 bal046
Balsošanas motīvs: Par 9.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par zemes reformu Latvijas Republikas pilsētās" (2.lasījums)
Datums: 04.03.2004. 10:21:42 bal047
Balsošanas motīvs: Par 10.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par zemes reformu Latvijas Republikas pilsētās" (2.lasījums)
Datums: 04.03.2004. 10:24:46 bal048
Balsošanas motīvs: Par 11.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par zemes reformu Latvijas Republikas pilsētās" (2.lasījums)
Datums: 04.03.2004. 10:25:14 bal049
Balsošanas motīvs: Par 12.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par zemes reformu Latvijas Republikas pilsētās" (2.lasījums)
Datums: 04.03.2004. 10:26:16 bal050
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2089 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi likumā "Par zemes reformu Latvijas Republikas pilsētās" (2.lasījums)
Datums: 04.03.2004. 10:27:10 bal051
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu iesniegšanas termiņu /20.04.2004./

Par Grozījumu protokolu līgumam par Igaunijas Republikas, Latvijas Republikas un Lietuvas Republikas parlamentu un valdību sadarbību (1.lasījums)
Datums: 04.03.2004. 11:04:40 bal052
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1950 pieņemšanu 1.lasījumā

Par Dzelzceļu sadarbības organizācijas (CSŽD) nolikumu (1.lasījums)
Datums: 04.03.2004. 11:06:28 bal053
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1936 pieņemšanu 1.lasījumā

Par Latvijas Republikas valdības un ASV valstu valdības līgumu par palīdzības sniegšanu 1961.g. ārvalstu palīdzības akta ietvaros un tā grozījumiem (1.lasījums)
Datums: 04.03.2004. 11:09:12 bal054
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2019 pieņemšanu 1.lasījumā

Muitas likums
Datums: 04.03.2004. 11:12:12 bal055
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2110 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījums Kredītiestāžu likumā
Datums: 04.03.2004. 11:13:36 bal056
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2049 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par ieguldījumu sabiedrībām" (2.lasījums)
Datums: 04.03.2004. 11:19:42 bal057
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2112 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Valsts fondēto pensiju likumā (2.lasījums)
Datums: 04.03.2004. 11:21:22 bal058
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2113 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi likumā "Par privātajiem pensiju fondiem" (2.lasījumiem)
Datums: 04.03.2004. 11:23:24 bal059
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2114 pieņemšanu 2.lasījumā

"Grozījumi likumā "Par zemes reformas pabeigšanu lauku apvidos" (2.lasījums)
Datums: 04.03.2004. 11:25:42 bal060
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2115 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Elektronisko dokumentu likumā (1.lasījums)
Datums: 04.03.2004. 11:27:24 bal061
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2038 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par Latvijas valsts karogu" (1.lasījums)
Datums: 04.03.2004. 11:28:44 bal062
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2005 pieņemšanu 1.lasījumā

Trešdien, 28.februārī
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
12:00  Saeimas deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Čehijas parlamentu tikšanās ar Čehijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Martin Vítek
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
13:00  Saeimas Deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Kazahstānas parlamentu tikšanās ar Kazahstānas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Dauren Karipov
13:10  Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēde
15:30  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas sēde
16:30  Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāja tikšanās ar Izraēlas Valsts ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā Sharon Rappaport-Palgi