Latvijas Republikas 8.Saeimas

rudens sesijas piecpadsmitā sēde

2003.gada 20.novembrī

 

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

Sēdes darba kārtība
Satura rādītājs
Balsojumi


Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Sākam Saeimas 20.novembra sēdi.

Pirms mēs sākam izskatīt sēdes darba kārtību, informēju jūs, ka Saeimas Prezidijs ir saņēmis Ārlietu komisijas priekšlikumu izdarīt Saeimas 20.novembra sēdes darba kārtībā izmaiņas un pārcelt likumprojektus, sākot no darba kārtības 67.jautājuma līdz darba kārtības 79.jautājumam, aiz darba kārtības 12.jautājuma. Vai deputātiem ir iebildumi? (Starpsauciens: “Nav!”). Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Pilsonības likuma izpildes komisijas lūgumu iekļaut Saeimas šā gada 20.novembra kārtējās sēdes darba kārtībā likumprojektu “Par Arnolda Berķa atzīšanu par Latvijas pilsoni” izskatīšanai otrajā lasījumā. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputātu Kampara, Liepiņas, Kariņa, Reira un Āboltiņas lūgumu mainīt Saeimas izsludināto 20.novembra sēdes darba kārtību un svītrot no darba kārtības 37.punktu - likumprojektu “Grozījumi likumā “Par darbinieku aizsardzību darba devēja maksātnespējas gadījumā””. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav.

Sākam izskatīt Saeimas sēdes darba kārtību.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Kučinska, Kalvīša, Ārgaļa, Muižnieces, Slaktera un citu iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par pievienotās vērtības nodokli”” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

“Par” pieteicies runāt deputāts Gundars Bērziņš.

G.Bērziņš (Tautas partijas frakcija).

Labrīt, cienītie kolēģi! Apsveicu jūs ar Latvijas uzvaru futbolā! Bet es gribētu, lai šodien mēs pieņemtu ļoti būtisku, svarīgu lēmumu saistībā ar zāļu aplikšanu ar pievienotās vērtības nodokli. Un lieta ir sekojoša.

Nesen tika pieņemts likums par to, ka ar 1.maiju zālēm tiek piemērota 9% liela pievienotās vērtības nodokļa likme. Apspriešanā pie Prezidentes tie, kuri piedalījās, labi zina, ka tur bija pārstāvēti vairāki desmiti sabiedrisko organizāciju, kuras pauda kategorisku viedokli par pievienotās vērtības nodokļa 5% likmes nepieciešamību zālēm.

Kādi tad šobrīd ir varianti un kāpēc es aicinu jūs izšķirties un šobrīd pieņemt šo likumprojektu nodošanai komisijai, lai Saeima sāk to izvērtēt? Ieviešot trešo likmi - par 9%, lēmums tika pieņemts vairāk nekā 13 mēnešus pirms tam, iekams tas stājās spēkā, jo situācija nodokļu likumdošanā nav vienkārša. Ir jābūt prognozējamai situācijai, ir jābūt izmaiņām grāmatvedības programmās, ir jābūt atbilstošām atskaišu blankām un visam citam. Un toreiz lēmums tika pieņemts vairāk nekā gadu pirms tā stāšanās spēkā, pieņemot nākamā gada valsts budžetu.

Šobrīd pastāv trīs iespējamie tālākie risinājumi. Es saprotu, ka valdošās koalīcijas ir paudušas viedokli, ka 5% likme nevarēs palikt. Un tātad pastāv trīs iespējas, un viena ir tāda, ka tiek ieviesta papildu likme 5% apmērā un saglabājas 9% likme. Tā tiek ieviesta, teiksim, zālēm, veterinārajiem medikamentiem, zīdaiņu produktiem un grāmatām. Otra iespēja ir tāda, ka tiek likvidēta 9% likme un visi pāriet uz 5% likmi. Tad tā attiektos arī uz komunālajiem maksājumiem un citām četrām grupām, kurām šobrīd tiek piemērota 9% likme. Abos gadījumos minētais risinājums ir iespējams tikai un vienīgi tad, ja Saeima savu lēmumu ir formulējusi un pieņēmusi to līdz šā gada 31.decembrim.

Jebkurā citā gadījumā lēmuma pieņemšana nav iespējama, un, ja kāds jums, arī koalīcijas partneriem, šobrīd stāsta, ka līdz 1.maijam mēs pieņemsim lēmumu, tad es jums varu pilnīgi droši apgalvot, un es to zinu, jo tie, kas jums to stāsta, arī man ir diezgan precīzi pateikuši, kā viņi to domā darīt, - viņi 1.maijā paziņos, ka to vairs nevar izdarīt, un apsolīs, teiksim, uz 2005.gada 1.janvāri. Bet tad, piedodiet man, ja zālēm no 1.maija būs 9% likme, tad tās samazināšana pēc pusgada uz 5% ir pilnīgs absurds, jo cenas, kā jūs saprotat paši, nekritīsies.

Tātad šis lēmums ir jāpieņem šobrīd.

Otrs. Tiek minēts, ka ir vajadzīgs ekonomiskais pamatojums. Es jums varu droši pateikt, ka, ja tas ir nepieciešams, tad, paņemot visus Statistikas komitejā pieejamos datus, balstoties uz kuriem tiek veikti aprēķini, statiskajā ekonomikas modelī ekonomisko efektu ir iespējams izrēķināt divās stundās.

Ja jums kāds šobrīd stāsta, ka ir vajadzīgi ilgi aprēķini un izvērtēšana, tad, es domāju, jūs tiekat maldināti. Dinamiskajā modelī, protams, ir sarežģītāk izvērtēt ietekmi, teiksim, izvērtēt visus faktorus, kas mainās un kāda ir ietekme, nekā rēķinot, teiksim, statiski, bet šāda dinamiskā modeļa nav un šādus aprēķinus jūs arī nesaņemsiet. Jūs saņemsiet ļoti vienkāršu aprēķinu, kurā būs ņemta vērā prognozētā zāļu tirgus ietilpība, pie kam pieņēmumu formā, cenu pieaugums, ieņēmumu pieaugums, izdevumu pieaugums un to starpība, un jums pateiks, ka tas ir tas, kas notiks gadījumā, ja šo likumu pieņems.

Pie tam ir pilnīgi nekorekti atsaukties uz ekonomisko aprēķinu, jo, pieņemot budžetu, tas, izrādās, nebija nepieciešams. Veidojot budžetu un iesniedzot tā projektu, 9% likmes stāšanās spēkā bija paredzēta ar 1.janvāri, taču Pievienotās vērtības nodokļa likums nebija iekļauts likumu paketē saistībā ar budžetu, kurā 4,4 miljoni jau ir ierēķināti, ņemot vērā 1.janvāri. Tad nekādi aprēķini nebija vajadzīgi, tad atsevišķi no budžeta likumu paketes tika mainīts likums un nekāds ekonomiskais efekts, redziet, tanī brīdī nebija jārēķina.

Otra lieta. Kāpēc es domāju, ka šobrīd ir jāpieņem šie grozījumi? Visa loģika spiež mūs to darīt, jo drīzāk jau Latvijai būs jāpāriet uz vienu - 5% likmi arī komunālajiem maksājumiem. Kāpēc? Kas ir mainījies? Ir stājusies spēkā jaunā direktīva par energoresursu aplikšanu, taču šī valdība nogulēja īsto brīdi, jo tad, kad tika gatavots šīs direktīvas projekts, Latvija savu pozīciju nepauda, un nu šī direktīva paredz aplikt ar nodokli, piedodiet, visus enerģētiskos resursus - elektrību, akmeņogles, gāzi un visus citus. Pie kam valdība - ja esat pasekojuši līdzi sarunu procesam, tad zināt, - ir pieprasījusi īsu pārejas periodu - tikai no 2 līdz 9 gadiem. No 2 līdz 9 gadiem! Tātad, vēlākais, aiznākamgad vai 2006.gadā visiem energonesējiem ir gaidāms būtisks cenu pieaugums, kas būs diezgan smags trieciens gan ekonomikai, gan iedzīvotājiem.

Un tāpēc 5% likmes ieviešana visām astoņām preču grupām, uz kurām ar 1.janvāri attiecas pazeminātā likme, manuprāt, ir vienīgais loģiskais risinājums.

Uz nākamo gadu daudzām iestādēm ir jāveido budžets un jāievērtē, cik viss maksās, tāpēc es aicinu izvērtēt un pieņemt šo jautājumu izskatīšanai.

Sēdes vadītāja. “Pret” pieteikusies runāt deputāte Baiba Brigmane.

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamā priekšsēdētāja! Cienījamie kolēģi! Jau otro nedēļu mēs dzirdam šos šausmu stāstus par to, ka valdība neko nedara, nav darījusi un arī nedarīs, lai varētu uzlabot dzīvi mūsu nabadzīgajiem iedzīvotājiem. Mēs šo šausmu stāstu dzirdējām arī pirms diviem mēnešiem, bet tad bija pavisam cits apspriežamais objekts. Tad tauta tika biedēta ar to, ka vispār nebūs iespējams pieņemt šādu budžetu, ka budžetu nebūs iespējams pieņemt tik ātri, kā valdošā koalīcija to ir paredzējusi, un ka vispār ar šādu budžetu nebūs iespējams dzīvot nākamajā gadā.

Kā jūs paši redzat, tā nebūt nav. Koalīcija strādāja ļoti saskaņoti, un pirmo reizi mūsu valsts vēsturē pirms valsts svētkiem tika pieņemts nākamā gada budžets - budžets, kurš ir sabalansēts, saskaņots un par kura kvalitāti nešaubās pat visbargākie mūsu kritizētāji.

Tāpēc es gribu aicināt opozīciju neturpināt no šīs tribīnes katru ceturtdien diskusijas un nebaidīt deputātus ar to, ka netiks izskatītas pievienotās vērtības nodokļa normu piemērošanas iespējas un ka turpināsies zāļu tirgus aplikšana ar 9% lielu PVN. Tāpēc es gribētu šodien atgādināt mūsu kolēģiem, kuri varbūt nav iepazinušies ar Valsts prezidentes vēstuli Saeimas priekšsēdētājai un Ministru prezidentam, kurā ir rakstīts, ka Valsts prezidente aicina Ministru kabinetu un Saeimu izmantot laiku līdz 2004.gada 1.maijam un nekavējoties sākt darbu pie pievienotās vērtības nodokļa likmes pārskatīšanas... citēju vēstuli, bet, ja kāds neprot lasīt, varu arī parādīt, kur var atrast šo vēstuli... tātad “pie [..] likmes pārskatīšanas un samazināšanas iespējām attiecībā uz medikamentiem, grāmatu piegādēm, zīdaiņu specializētajiem produktiem, kā arī veterinārajiem medikamentiem”. Citāta beigas.

Tātad daru jums zināmu, ka koalīcija jau pirms šīs vēstules saņemšanas bija nosūtījusi prasību Finanšu ministrijai, lai tā veiktu šos aprēķinus, par kuriem šeit atklāti no tribīnes smaidīja mūsu opozīcijas kolēģi, sakot, ka nekādi aprēķini nav vajadzīgi. Mēs tomēr uzskatām, ka tādi ir vajadzīgi, lai pieņemtu lēmumu par to, vai vispār aplikt, ar kādu procentu likmi aplikt katru no šīm medikamentu grupām un kādu iespaidu tas atstās uz valsts budžetu un arī uz iedzīvotājiem, līdz ar to kādi ir nepieciešami šie kompensācijas mehānismi, ja kādai no šīm preču grupām tiek piemērots no pārējām atšķirīgs nodoklis.

Otrais. Es uzskatu, ka mums ir Ministru kabinets, un arī Valsts prezidente savā vēstulē ir norādījusi, ka Ministru kabinetam ir jāizstrādā šīs normas un jāuzņemas atbildība par to, kā tālāk tiek sabalansēta visa mūsu valsts finanšu vadība. Un pēc tam Saeimai būs jāizšķiras, vai mēs atbalstām to politiku, kuru ir izstrādājis un mums piedāvā Ministru kabinets, vai ne. Un tāpēc es aicinu deputātus būt pietiekami kompetentiem un nemēģināt šobrīd nodarboties ar dažādu normu noteikšanu vai nodevu piemērošanu, šeit vienkārši no tribīnes paziņojot, ka tas ir vajadzīgs. Ir jāsagaida Ministru kabineta iesniegtais likumprojekts un tad attiecīgi jāstrādā pie tā. Es varu jums apsolīt, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija būs pirmā, kura sekos līdzi tam, lai no Ministru kabineta pietiekami laicīgi tiktu saņemts šis projekts, lai tālāk notiktu darbs Saeimā un lai šajā darbā tiktu iesaistīti visi deputāti un arī sabiedriskās organizācijas.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Viens deputāts ir runājis “par”, viens deputāts - “pret”. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 42, pret - 27, atturas - 24. Priekšlikums nav atbalstīts.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Darba likumā” nodot Sociālo un darba lietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu...

Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātei Inai Druvietei!

I.Druviete (frakcija “Jaunais laiks”).

Šo likumprojektu lūdz arī Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija.

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Tātad balsosim par to, lai likumprojektu “Grozījumi Darba likumā” nodotu Sociālo un darba lietu komisijai un Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai un noteiktu, ka Sociālo un darba lietu komisija ir atbildīgā komisija! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 94, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Robežsardzes likumā” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 75, pret - 13, atturas - 5. Likumprojekts nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījums likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu”” nodot Sociālo un darba lietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 93, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Ugunsdrošības un ugunsdzēsības likumā” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 75, pret - 14, atturas - 5. Likumprojekts nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” nodot Juridiskajai komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 93, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījums Personu apliecinošu dokumentu likumā” nodot Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 94, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Par Saprašanās memorandu starp Latvijas Republikas Aizsardzības ministriju, Beļģijas Karalistes aizsardzības ministru, Ungārijas Republikas aizsardzības ministru un Nīderlandes Karalistes aizsardzības ministru par Nīderlandes medicīniskās operatīvās ārstniecības iestādes izveidošanu un uzturēšanu Starptautisko drošības atbalsta spēku III sastāvā Kabulas starptautiskajā lidostā Afganistānā” nodot Ārlietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija! Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 70, pret - nav, atturas - 24. Likumprojekts nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par aizsardzības pasākumiem attiecībā pret cūku un cūkgaļas importu”” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot arī atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 76, pret - nav, atturas - 19. Likumprojekts nodots komisijām.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Inas Baiko iecelšanu par Daugavpils tiesas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Ingrīda Labucka.

I.Labucka (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Labdien, godājamie kolēģi! Juridiskā komisija, izskatījusi tieslietu ministra Aivara Aksenoka virzīto iesniegumu, ir atbalstījusi Inas Baiko iecelšanu par Daugavpils tiesas tiesnesi.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 94, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par tiesnešu skaita palielināšanu Augstākajā tiesā”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Ingrīda Labucka.

 

I.Labucka (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Juridiskā komisija ir izskatījusi Augstākās tiesas priekšsēdētāja Andra Guļāna virzīto lēmuma projektu “Par tiesnešu skaita palielināšanu Augstākajā tiesā”, ir atbalstījusi šo lēmuma projektu un lūdz noteikt, ka Latvijas Republikas Augstākās tiesas sastāvā ir 50 tiesneši, no tiem Senātā - 28 tiesneši, tiesu palātās - 22 tiesneši.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 88, pret - 1, atturas - 4. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par piekrišanu 8.Saeimas deputātes Ingrīdas Ūdres saukšanai pie administratīvās atbildības”.

Mandātu un iesniegumu komisijas vārdā - deputāte Ingrīda Labucka.

I.Labucka (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Mandātu un iesniegumu komisija, izskatījusi savā sēdē Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja sastādīto administratīvo protokolu un tam pievienotos materiālus par 8.Saeimas deputātes Ingrīda Ūdres saukšanu pie administratīvās atbildības, ir piekritusi 8.Saeimas deputātes Ingrīdas Ūdres saukšanai pie administratīvās atbildības par administratīvajā protokolā norādīto pārkāpumu.

Vienlaicīgi Mandātu un iesniegumu komisija, izskatījusi visus klātpievienotos dokumentus, kas ir arī jūsu visu rīcībā, ir konstatējusi zināmas nepilnības likumos un ir nolēmusi visu šo materiālu kopumā nosūtīt gan Saeimas Korupcijas un kontrabandas novēršanas un apkarošanas komisijas priekšsēdētājam, gan Ministru prezidentam likumu sakārtošanai.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Augusts Brigmanis.

A.Brigmanis (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Labrīt, godājamie kolēģi! Pašreiz mēs lemjam jautājumu par Zaļo un zemnieku savienības priekšsēdētājas Ingrīdas Ūdres izdošanu administratīvai sodīšanai.

Kāds tad ir pamats šim sodam? Zaļo un zemnieku savienība piecu dienu laikā nav spējusi savākt vairāk nekā 55 tūkstošus latu, lai tos iemaksātu KNAB norādītajā kontā. Tas jau sanāk kā pasakā: aizej tur - nezin kur, atnes to - nezin ko! Un, ja neesi atnesis, tātad esi vainīgs. Varam vilkt paralēles starp šo pasaku un KNAB lēmumu uzlikt partijai par pienākumu izpildīt praktiski neizpildāmus nosacījumus. Tātad jau ar iepriekšēju nodomu nolemts sodīt politiskās organizācijas vadību. Vai tas nav tulkojams kā īpaši organizēts politisks pasūtījums? Par to liecina kaut vai plašsaziņas līdzekļos saceltā ažiotāža ap šo augšminēto jautājumu, atstājot ēnā pat valsts svētku svinības un Latvijas futbolistu lielisko panākumu.

Vēlos informēt, ka ZZS nekad nav atteikusies pildīt likuma prasības, un ZZS pilnvarotais advokāts jau bija uzsācis sarunas par maksājumu veikšanu tajā brīdī, kad tiks saņemti neapstrīdami (uzsveru - neapstrīdami!) ziedojumi. Pirmie maksājumi apmēram 8 tūkstošu latu apmērā jau ir veikti, un arī nedēļas beigās vēl tiks pārskaitīti aptuveni 4 tūkstoši latu. Ziedotāji ir galvenokārt ZZS frakcijas deputāti, mūsu ministri un partijas biedri, kas iespēju robežās ieskaita savus maksājumus.

Kolēģi, gribu uzsvērt, ka pašreizējā likuma redakcija noteic, ka Finanšu ministrijas norādītais konts it kā kļūst par sava veida naudas “atmazgāšanas” mehānismu, jo summas, kas tiek kvalificētas kā šaubīgi ziedojumi, nonākušas šajā kontā, “attīrās” un proporcionāli sadalās starp Saeimā esošo partiju kontiem. Tātad no šaubīgiem kļūst par likumīgiem.

Pretēji tam, kas izskanējis plašsaziņas līdzekļos, vēlos vērst jūsu uzmanību uz to, ka Zaļo un zemnieku savienība vienmēr ir savlaicīgi pildījusi likuma prasības, publicējusi ziedotāju sarakstus internetā, iesniegusi visas nepieciešamās atskaites Valsts ieņēmumu dienestā un KNAB gan priekšvēlēšanu kampaņas laikā, gan arī pēc tam. Iepriekš Valsts ieņēmumu dienests un KNAB vairākkārtīgi pārbaudīja ZZS grāmatvedību, un netika konstatēti nekādi pārkāpumi. Visi ziedojumi ir uzrādīti un izlietoti - saskaņā ar ziedojumu mērķiem un atbilstoši pamatdokumentiem - priekšvēlēšanu kampaņas organizēšanai, galvenokārt tieši plašsaziņas līdzekļiem - vairākiem laikrakstiem, televīzijai, radio.

Jāsecina, ka priekšvēlēšanu kampaņas laikā šie plašsaziņas līdzekļi bija tieši tie, kas pārsvarā saņēma šīs summas.

Gribētos arī saprast, kāpēc KNAB arvien atliek citu Saeimā pārstāvēto partiju pārbaužu rezultātu publiskošanu. Kā mums zināms, pirms neilga laika KNAB priekšnieka vietas izpildītāja paziņoja, ka aptuveni 65% no visu partiju saņemtajiem fizisko personu ziedojumiem ir tikpat šaubīgi kā Zaļo un zemnieku savienībai. Atliek tikai secināt, ka mēs esam izraudzīti kā pilotprojekts, pēc kura pārbaudīt savas darbības rezultātus.

Tas nozīmē, ka problēma ir vairāk meklējama sistēmā un likumu nepilnībās nekā konkrētās partijas nodarījumā.

No iepriekš minētajiem apstākļiem rodas vairāki jautājumi. Kā partija var pārbaudīt, vai cilvēka paraksts nav viltots? Kā partija var pārbaudīt, vai cilvēks ir izmantots kā starpnieks? Kā partija var pārbaudīt, vai cilvēkam patiesi ir pietiekami lieli iekrājumi ziedojuma veikšanai? Ar to pašreiz ir izskaidrojams arī tas, ka tik rūpīgi mēs pārbaudām tās summas, kas ir ienākušas mūsu kontā. Jo iznāk, ka mums bezmaz vai ir jābrauc pie šiem cilvēkiem uz mājām un jāskatās, kas viņiem ir seifā, un jāprasa viņu ģimenes locekļiem, kā ir šie iekrājumi radušies.

Uz šiem jautājumiem Uzņēmumu reģistrs atbildi nesniedz, tāpat kā jebkura cita publiski pieejama datu bāze. Tie taču ir izziņas iestāžu kompetencē, KNAB kompetencē esoši jautājumi.

Pašas KNAB amatpersonas ir atzinušas likuma “melnos caurumus”, un viņu piedāvātie likuma grozījumi paredz regulējumu tieši tām likuma neskaidrajām vietām, kuru neievērošanu tās inkriminē Zaļo un zemnieku savienībai. Likumsakarīgi, ka tieši šodien Saeimas sēdes darba kārtības 41.jautājums ir likumprojekts “Grozījumi Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā”. Tātad vispirms mums ir jāstrādā pie likuma nepilnības novēršanas, jo nav pieļaujams, ka par neizdarībām viens atbild visu vietā.

Bez tam KNAB ir vērsies tiesā, nevis Saeimā, - izteicis lūgumu tiesai vērsties pie Saeimas, lai tā dotu savu piekrišanu Saeimas locekļa saukšanai pie administratīvās atbildības.

Mandātu un iesniegumu komisija šo faktu uzzināja no Rīgas Centra rajona tiesas iesnieguma, un komisija pati pēc savas iniciatīvas lūdza iesniegt Saeimā visu materiālu par konkrēto lietu, jo ne KNAB, ne tiesa to neizdarīja.

Tāpēc arī aģentūras LETA informācija, ka KNAB vērsies Saeimā pēc piekrišanas tās locekļa saukšanai pie administratīvas atbildības, nav apstiprināta ne ar faktiem, ne ar dokumentiem.

Jājautā: vai tad notiekošais, tieši pēdējā laika notikumi, jūs tiešām nevedina domāt par vēlmi izraisīt jaunas politiskās kaislības, konfrontēt pārbaudāmās politiskās organizācijas ar KNAB, ietekmēt Saeimā pārstāvēto politisko organizāciju ziedotāju turpmāko izvēli? Vai arī tomēr tam ir kādi citi mērķi?

Atļaušos vēlreiz atgādināt, par ko tad ir šis balsojums: vai par likuma neievērošanu vai par neizpildāmu un politiski nekorektu nosacījumu izpildi?

Tāpēc šodien varu jums pateikt, ka Zaļo un zemnieku savienības frakcija vienoti balsos pret Ingrīdas Ūdres izdošanu sodīšanai ar administratīvo sodu.

Sēdes vadītāja. Deputāts Pēteris Simsons.

P.Simsons (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamo priekšsēdētāj! Godājamie kolēģi deputāti! Es riskēju! Es apzināti riskēju izsaukt tautas dusmas šajā jautājumā un šajā situācijā, kad uz laukuma jau ir sanaglots ešafots, kad ir jau malka sagādāta un kad pūlis gaida, ka ļaundari vedīs, lai sietu pie staba un pielaistu uguni. Tā es pašreiz izjūtu šo situāciju, kāda ir izveidojusies šajā konkrētajā jautājumā. Varbūt tās ir asociācijas ar nesen redzēto filmu par Francijas vēsturi, kur arī bija viena jaunava zirgā, un arī šo jaunavu galu galā pūlis tik un tā sadedzināja, lai gūtu kādu apmierinājumu.

Godājamie kolēģi! Šī jau nav pirmā reize, kad mēs lemjam un balsojam par savu līdzbiedru izdošanu taisnai tiesai, un mēs ne reizi vien esam diskutējuši un apzinājušies, ka viss īsti kārtībā nav, it sevišķi tajos gadījumos, kad deputāts pats par kādu satiksmes pārkāpumu ir ar mieru stāties šīs tiesas priekšā un zaudējumu atlīdzināt, bet mēs tomēr esam spiesti formāli dot tam savu piekrišanu.

Jo, redziet, biedru nodošana - tā jau pati par sevi nav laba lieta, taču šis gadījums tomēr ir drusciņ sarežģītāks un drusciņ smagāks. Nupat mēs atzīmējām, lepni atzīmējām Latvijas valsts dibināšanas 85.gadadienu, bet mēs labi apzināmies, ka zem sava karoga mēs dzīvojam knapi 15 gadus un ka savu likumdošanu pēc neatkarības atjaunošanas mēs veidojam tikai knapi 13 gadus.

Līdz ar to šajā laikā nav iespējams paredzēt visus šos gadījumus un ir grūti arī motivēt, kāpēc ir kāda pilsoņu daļa, kurai pienākas īpaša aizsardzība.

Šeit mēs esam strīdējušies par to, vai Saeima un deputāta amats ir tas mūris, aiz kura var paslēpties vismaz līdz tam brīdim, kamēr atrodamies šajā namā. Jo prakse, arī Ādamsona gadījums, mums rāda, ka, līdzko cilvēks nonāk ārpus šiem mūriem, viņš stājas tiesas priekšā. Es atļaušos, protams, nekomentēt, neprognozēt tiesas spriedumu konkrētajā Ādamsona gadījumā, bet šajā situācijā, kad Saeimas deputāte, partijas priekšsēdētāja tiek saukta pie tiesas par formālu likuma pārkāpumu...

Kā jau kolēģis Brigmanis teica, kur tad lai tos 74 vai nezin cik tūkstošus, kā tur rakstīts, uzreiz dabū? Mēs varētu risināt šo jautājumu, papildinot likumus - uz to mēs esam gana čakli -, arī Krimināllikumu, un daudzos gadījumos paredzot arī mantas konfiskāciju, ja būtu noteikts, ka katram partijas biedram varbūt ir solidāri jāatbild par šādu valstij pienākošos maksājumu nokārtošanu, bet, ja viņam nav ko kopējā kasē likt, tad lai apraksta viņa mantu, kā tas jau ir labi zināms.

Godājamie kolēģi! Es domāju, ka mums ir vajadzīgs tieši laiks, lai mēs likumā varētu izdarīt grozījumus un sakārtot arī šo jautājumu, kas ir saistīts ar partiju finansēšanu, ar kontroles iespējām un arī ar ziedotāju atbildību. Tas jau ir sākts darīt.

Un tāpēc mans aicinājums būtu ļoti vienkāršs: izmantosim šo iespēju, ka Saeimas deputāts tiek pasargāts no tiesas, tikmēr, kamēr mēs tiksim skaidrībā ar likumiem, kamēr mēs sakārtosim likumus, kā tam vajadzētu būt. Un lai arī pats šis deputāts varētu piedalīties šajā likumdošanas procesā, jo būtu ļoti bēdīgi, ka mēs atdotu cilvēku eksekūcijai un pēc tam viņu reabilitētu, kad ir jau par vēlu. Mūsu valsts prakse to ir jau parādījusi.

Šis varbūt nav tas gadījums, kad cilvēks tiks nošauts vai sadedzināts uz sārta, bet princips ir viens un tas pats. Mums ir jābūt pārliecinātiem, ka likums ir pieņemts ne vien ar balsu vairākumu, bet ka tas ir arī saprātīgs un taisnīgs likums, jo tikai taisnīgu likumu mēs varam respektēt un dot cilvēku taisnas tiesas priekšā, lai tā viņu tiesātu pēc taisnīgiem un saprātīgiem likumiem.

Es vēlreiz aicinu pagaidām neizdot mūsu biedru tiesāšanai! Izveidosim labu, pareizu un taisnīgu likumu un pēc tam spriedīsim vēlreiz!

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Deputāts Paulis Kļaviņš.

P.Kļaviņš (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamā Saeimas priekšsēdētāja! Godājamie kolēģi! Pilnībā pievienojoties iepriekš teiktajam, vēlos norādīt vēl uz dažām sakarībām, kas mūs nodarbina šinī jautājumā. Runa ir par to, ka Partiju finansēšanas likums ir ļoti nepilnīgs, un to mēs laikam visi atzīsim. Jautājums nav vienkāršs, jo ir jākonstatē, ka nevienā no demokrātiskajām valstīm nav izdevies izveidot tik pilnīgu partiju finansēšanas modeli, ka nebūtu ko iebilst un ka viss ritētu ļoti sekmīgi.

Tas lielā mērā ir atkarīgs no attiecīgās valsts demokrātiskās dzīves pieredzes, no tā, kurai šī pieredze ir ilgāka. Tā ka Zviedrijā vai Šveicē, piemēram, šo problēmu ir mazāk.

Tur, kur šī pieredze ir daudz mazāka, piemēram, Vācijas Federatīvajā Republikā, tieši partiju finansēšanas jautājumā jau ir bijis viens tracis pēc otra, un nevar teikt, ka tikai viena puse vai otra puse - konservatīvie vai sociāldemokrāti - būtu grēkojusi. Izrādās, ka visiem ir savi grēki un ka neviens nav īsti apmierināts ar to, kas notiek.

Tātad, saudzīgi izsakoties par mūsu Partiju finansēšanas likumu, ir jāatzīst, ka mēs vēl neesam atraduši optimālo modeli. Varbūt šis labojums, kuru mēs šodien centīsimies izvērtēt un pieņemt, virzīs mūs jau pareizajā virzienā, bet pagaidām pie šā mērķa mēs vēl neesam. Tātad esam vēl labu gabalu no tā. Līdz ar to es nejūtos labi, jo šeit tā vietā, lai nodarbotos ar likumu pieņemšanu, ar jaunu likumu izstrādāšanu, iepriekšējo labošanu un uzlabošanu, mums pēkšņi ir jāpārņem tiesnešu funkcijas un it kā jāspriež par to, kurš būtu sodāms.

Nu labi! Varētu jau teikt, ka tā tiešām ir tiesas lieta, tāpēc, lūdzu, nododiet to tiesai! Un te nu man, cienījamie kolēģi, ir jāatzīst, ka es šajās dienās ļoti zemu vērtēju mūsu Latvijas tiesu sistēmu. Ļoti zemu! Jā, mums ir taisnīgi tiesneši, un to es gribētu atzīmēt vispirms. Mums ir godprātīgi juristi, kuri nav pērkami. Par to es nešaubos! Bet mums ir tik lielā mērā “inficēta” šī tiesību aizsargāšanas sistēma, ka ir varējis notikt tas, kas ir noticis un ko jau no ārpuses var redzēt. Valsts “nozagšana” ir notikusi, un es vairs nevaru paļauties uz to, ka šī tiesību sistēma visos gadījumos spēj spriest taisnīgu tiesu.

Tāpēc manas cerības ir saistītas ar Eiropas Savienību un ar tām tiesību normām, kas tur jau valda. Un es esmu pārliecināts, ka tas notiks diezgan drīzā laikā un ka mums nevajadzēs lietot kaut kādus sevišķus līdzekļus, kaut kādus neparastus paņēmienus. Tiklīdz Eiropas Savienības dalībvalstu juristi, prokurori un tiesneši... varbūt mēs lūgsim kādu darba grupu pie mums ierasties, apskatīties un caurskatīt tikai tiesas procesu norisi, kura jau ir dokumentēta un kura ir mūsu arhīvos. Mēs lūgsim apskatīt tikai to! Un tad mēs nonāksim pie daudz lielākas skaidrības, nekā tā ir šodien, un sapratīsim, kas šeit notiek.

Es varu minēt tikai trīs graujošus gadījumus, saistībā ar kuriem taisnība vēl gaida uz uzvaru, kuros taisnība nav uzvarējusi. Viens gadījums ir saistīts ar Birutu Vaitenieci, un Seiles kundze to ļoti labi zina, kā Ventspils ielā kādai pensionārei cenšas atņemt zemi, izspiest no viņas naudu un to cenšas darīt ar legāliem paņēmieniem, jo tāda ir mūsu tiesiskā sistēma.

Tad es vēl varu nosaukt Zigurdu Tīkmani Bauskas rajonā, kurš jau ilgstoši, gadiem ilgi, cīnās par sava mantotā īpašuma saglabāšanu, ko viens oligarhs cenšas vienkārši izmantot, un tiesību sistēma zemes īpašnieku neaizstāv. Viņam taisnības nav!

Un visbeidzot es gribētu pieminēt Ventspils “kuroniešu” lietu, kurā pieci jaunieši ir notiesāti kā noziedznieki, kaut gan, iespējams, ka drogu mafijas uzdevumā ir noticis šis gadījums. Tas vēl prasa izmeklēšanu un ieskatīšanos šajā lietā no to tiesnešu un juristu puses, kuri saprot, kā šis tiesas process rit, kā ir izmantoti argumenti un pierādījumi, kur tie ir vienkārši noklusēti vai kur tiesa ir izmantojusi savu suverēno varu, nevienam neļaujot vairs tur tālāk ieskatīties.

Es ceru, ka līdz ar mūsu gaitu uz Eiropas Savienību visas šīs neskaidrības nāks gaismā, un tad mēs varēsim runāt par taisnīgu tiesu Latvijas Republikā.

Sēdes vadītāja. Deputāts Jānis Strazdiņš.

J.Strazdiņš (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Mēs Mandātu un iesniegumu komisijā ļoti rūpīgi skatījām šo jautājumu, un arī tur mēs nonācām pie slēdziena, ka daudz kas partiju finansēšanas jautājumos mūsu valstī nav kārtībā.

Bet ir vēl viens aspekts, uz kuru es gribētu vērst jūsu uzmanību. Runa ir par tā saucamajiem starpniekiem. Žēl, ka pašreiz zālē nav Leopolda Ozoliņa kunga, kurš kopā ar savu palīgu bija ieradies bankā, kad mēs savācām daļu summas, ko varētu atmaksāt. Viņš bankā paburzīja rokās savu pasi, nosauca savu personas kodu, bet bankas darbiniece absolūti neieskatījās dokumentos. Viņš varēs būt liecinieks, ja gadījumā būs šī tiesa, kādā veidā bankās pieņem ziedojumus.

Tā kā esmu narkologs, es šoreiz, atkal izmantojot savas profesionālās zināšanas, saredzu šādu variantu. Jebkurš cilvēks, ja tam būtu ne sevišķi labi nolūki, varētu sameklēt kādu atkarīgo, piesolīt viņam kaut vai “piecīti”, aizvest viņu uz banku... dažiem no viņiem ir pat atmiņas traucējumi, un viņi pat īsti neatceras, ko viņi ir darījuši savā kārtējā reibuma laikā, un likt viņam iemaksāt naudu. Viņš tur kaut ko vēl parakstīs, bet pats pēc tam vairs neatcerēsies, ka viņš kaut kur tādu akciju vispār ir veicis. Tā ka būtībā mēs, jebkurš no mums, esam neaizsargāti. Nedod, Dievs, ka mūs kāds ievēlēs par kādas partijas vadītāju! Mēs neviens fiziski nespēsim pārbaudīt, kāda nauda mums ienākusi, cik tā ir tīra vai cik tā ir netīra. Mūsu partiju kasēs var tikt ielikti šie tā saucamie vālodzēni, kurus jebkurā brīdī var izvilkt ārā un izdevīgā brīdī šo partiju sākt šantažēt. Un tā mēs jebkurš šodien varam nonākt Ingrīdas Ūdres situācijā un varam tikt vesti uz to ugunskuru, kā Simsona kungs te tēlaini teica. Mēs visi pašreiz nonākam dziļā pretrunā ar spēkā esošo likumu, un mēs visi esam apdraudēti. Tā ka mums ir ļoti rūpīgi jāapdomā, ko un kā mēs turpmāk darīsim ar savu likumu.

Un vēl es gribētu vērst jūsu uzmanību uz to, ka mūsu tautā vēl nav iedibinātas mecenātisma tradīcijas, īstie mecenāti vēl nav nākuši, un, ja tagad, kā es saprotu, jauna organizācija - tāda kā KNAB - cenšas ļoti labi pildīt savus pienākumus un kārtīgi pratina visus mūsu ziedotājus, tad es domāju, ka cilvēkiem pēc tādām akcijām vispār pāries vēlēšanās turpmāk kādam kaut ko ziedot. Un līdz ar to tas pozitīvais, kas varētu rasties mūsu sabiedrībā, tiks nokauts pašā aizmetnī.

Tā ka es visus lūdzu ļoti labi apdomāt, pirms jūs balsojat par šo lēmumu.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Deputāte Anna Seile.

A.Seile (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātā Saeimas priekšsēdētāja! Godātie deputāti! Šis ir tas balsojums, kad koalīcija nav savstarpēji vienojusies, un, manuprāt, tas ir pareizi. Tas katram ir savas likuma izpratnes un savas sirdsapziņas jautājums.

Un tad nu es gribu jums visiem jautāt: kas notiktu tad, ja kādas partijas priekšsēdētājs tiktu sodīts līdzīgi kā Latvijas Zemnieku savienības priekšsēdētāja un viņš nebūtu Saeimā? Mūsu sliktais likums liktu pieņemt šo tiesas lēmumu, un tad tiesa spriestu, cik piespriest - 250 latus vai mazāk, bet ne vairāk, kā šis administratīvais sods paredz.

Mēs esam sagatavojuši, kā to dzirdam no visiem iepriekšējiem runātājiem, sliktu likumu. Tad kas mums ir jādara? Mums šis likums ir tiešām jāizlabo, bet šajā gadījumā, kamēr likums ir spēkā - tas ir mans personīgais viedoklis -, tikmēr mums ir jārīkojas tā, kā to prasa likums, - izdot vai neizdot. Šajā gadījumā, lai kā es cienu Ingrīdu Ūdri, es saku - izdot, jo mēs esam saražojuši sliktus likumus.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 27, pret - 12, atturas - 49. Lēmums nav pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Latvijas Republikas un Ukrainas brīvās tirdzniecības līguma denonsēšanu”. Pirmais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Inese Vaidere.

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godājamie deputāti! Paldies, ka jūs atradāt par iespējamu pārcelt šos likumprojektus uz Saeimas sēdes sākumu.

Šis konkrētais līgums ar Ukrainu regulē brīvās tirdzniecības attiecības kopš 1997.gada.

Sakarā ar to, ka Latvija 1.maijā kļūs par Eiropas Savienības dalībvalsti, ir nepieciešams denonsēt visus brīvās tirdzniecības līgumus, to skaitā, protams, arī šo - ar Ukrainu.

Man jums ir jāpasaka, ka tikai 3.novembrī tika Saeimā iesniegts šis likumprojekts, kā arī pārējie attiecīgie likumprojekti. Saeima tos komisijai nodeva iespējami visātrākajā laikā, un tas bija 10.novembrī. Mēs pagājušajā ceturtdienā nekavējoties šos likumprojektus izskatījām. Taču lieta ir tāda, ka šiem līgumiem vajadzēja būt denonsētiem jau līdz 31.oktobrim. Tātad ne jau Saeimas dēļ ir notikusi šī kavēšanās.

Tāpēc es tiku lūgusi šos likumprojektus pārcelt uz Saeimas sēdes sākumu. Un nu es gribētu arī lūgt jūs piešķirt šiem likumprojektiem - un tātad arī konkrētajam likumprojektam - steidzamību.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta “Par Latvijas Republikas un Ukrainas brīvās tirdzniecības līguma denonsēšanu” atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret un atturas - nav. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

I.Vaidere. Lūdzu pieņemt likumprojektu pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 88, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu un laiku otrajam lasījumam!

I.Vaidere. Godātie deputāti, lūdzu iesniegt priekšlikumus līdz pulksten 10.30 un šodienas sēdes beigās izskatīt likumprojektu arī otrajā, galīgajā, lasījumā!

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - šodien pulksten 10.30. Un arī likumprojekta izskatīšana otrajā lasījumā tiks veikta šodien - 20.novembra sēdē.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par likuma “Par Latvijas Republikas un Ukrainas līgumu par tirdzniecību ar lauksaimniecības precēm” atzīšanu par spēku zaudējušu”. Pirmais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Inese Vaidere.

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie deputāti! Situācija ar šo likumu ir līdzīga, tomēr nedaudz atšķirīga. Ukrainas puse nav izpildījusi savas saistības, lai 1998.gada 26.februārī Kijevā parakstītais līgums stātos spēkā. Tāpēc tas ir spēkā neesošs. Tomēr saskaņā ar Latvijas saistībām arī šis līgums ir jādenonsē.

Tāpēc lūdzu jūs - arī minēto apstākļu dēļ - atzīt šo likumprojektu par steidzamu!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret un atturas - nav. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

I.Vaidere. Lūdzu pieņemt likumprojektu pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu un laiku otrajam lasījumam!

I.Vaidere. Lūdzu iesniegt priekšlikumus līdz pulksten 10.30 un izskatīt likumprojektu šodienas sēdē arī galīgajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir citi priekšlikumi? Nē. Deputātiem iebildumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - pulksten 10.30 20.novembrī. Likumprojekta izskatīšana - šodien, 20.novembra sēdē.

I.Vaidere. Paldies!

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Latvijas Republikas un Eiropas brīvās tirdzniecības asociācijas valstu līguma denonsēšanu”. Pirmais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Inese Vaidere.

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Arī šis līgums tātad ir jādenonsē.

Latvijas Republikas tirdznieciskās attiecības ar Eiropas brīvās tirdzniecības asociācijas valstīm ir spēkā kopš 1996.gada 1.jūnija, bet sakarā ar Latvijas iestāju Eiropas Savienībā ir jādenonsē arī šis līgums.

Minēto apstākļu dēļ lūdzu atzīt to par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

I.Vaidere. Lūdzu atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu un laiku otrajam lasījumam!

I.Vaidere. Lūdzu iesniegt priekšlikumus līdz pulksten 10.30 un likumprojektu izskatīt arī otrajā lasījumā šodien!

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Igaunijas Republikas, Latvijas Republikas un Lietuvas Republikas līguma par brīvo tirdzniecību ar lauksaimniecības precēm un tā Saprašanās protokola denonsēšanu”. Pirmais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Inese Vaidere.

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Ar likumu apstiprinātais līgums ir spēkā kopš 1997.gada, bet sakarā ar Latvijas iestāju Eiropas Savienībā arī tas ir denonsējams. Lūdzu tāpēc piešķirt likumprojektam steidzamību!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret un atturas - nav. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

I.Vaidere. Lūdzu pieņemt likumprojektu pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu un laiku likumprojekta izskatīšanai otrajā lasījumā!

I.Vaidere. Lūdzu iesniegt priekšlikumus līdz pulksten 10.30 un likumprojektu izskatīt šodien.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Deputātiem nav iebildumu pret priekšlikumu iesniegšanas termiņu un likumprojekta izskatīšanas laiku.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Igaunijas Republikas, Latvijas Republikas un Lietuvas Republikas nolīguma par brīvo tirdzniecību denonsēšanu”.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Inese Vaidere.

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Tā kā motīvi ir visai līdzīgi, es neaizkavēšu jūsu laiku ar to papildu izklāstu. Lūdzu atzīt minēto likumprojektu par steidzamu!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret un atturas - nav. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

I.Vaidere. Lūdzu atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas laiku un izskatīšanas laiku otrajam lasījumam!

I.Vaidere. Priekšlikumu iesniegšanas laiks varētu būt pulksten 10.30. Un lūdzu izskatīt šo likumprojektu šodienas sēdes beigās!

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Deputātiem iebildumu nav.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Latvijas Republikas un Turcijas Republikas brīvās tirdzniecības līguma denonsēšanu”.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Inese Vaidere.

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Aicinu atzīt likumprojektu par steidzamu!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

I.Vaidere. Lūdzu atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu un laiku likumprojekta izskatīšanai otrajā lasījumā!

I.Vaidere. Lūdzu noteikt, ka priekšlikumu iesniegšanas termiņš ir pulksten 10.30 šodien, un izskatīt likumprojektu šodien arī otrajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Latvijas Republikas un Čehijas Republikas brīvās tirdzniecības līguma denonsēšanu”.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Inese Vaidere.

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Lūdzu atzīt šo likumprojektu par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret un atturas - nav. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

I.Vaidere. Lūdzu, godātie kolēģi, pieņemt šo likumu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu un izskatīšanas laiku otrajā lasījumā.

I.Vaidere. Lūdzu priekšlikumus iesniegt līdz pulksten 10.30 un izskatīt šo likumprojektu šodien.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Paldies.

I.Vaidere. Paldies.

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Latvijas Republikas un Slovākijas Republikas brīvās tirdzniecības līguma denonsēšanu”.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Inese Vaidere.

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie kolēģi, lūdzu atzīt šo likumprojektu par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

I.Vaidere. Lūdzu atbalstīt šo likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu un izskatīšanas laiku otrajā lasījumā.

I.Vaidere. Lūdzu jūs par priekšlikumu iesniegšanas termiņu noteikt šodienu, pulksten 10.30, un arī izskatīt likumprojektu šodienas sēdē.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav. Paldies.

I.Vaidere. Paldies.

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Latvijas Republikas un Bulgārijas Republikas brīvās tirdzniecības līguma denonsēšanu”.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Inese Vaidere.

 

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie kolēģi! Lūdzu piešķirt šim likumprojektam steidzamību!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

I.Vaidere. Godātie deputāti! Aicinu atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu un izskatīšanas laiku otrajā lasījumā.

I.Vaidere. Lūdzu par priekšlikumu iesniegšanas termiņu noteikt šodienu, pulksten 10.30, un izskatīt likumprojektu otrajā lasījumā šodienas sēdē.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Latvijas Republikas un Slovēnijas Republikas brīvās tirdzniecības līguma denonsēšanu”. Pirmais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Inese Vaidere.

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie deputāti! Šodien pie mums Saeimā - Ārlietu komisijā - viesojas Slovēnijas parlamentāriešu delegācija. Mums pulksten 12.30 ir paredzēta kopīga sēde ar viņiem. Aicinu arī jūs, ja kādam ir interese par Slovēniju, piedalīties šajā sēdē, bet, runājot par minēto likumprojektu, lūdzu atzīt to par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret un atturas - nav. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

I.Vaidere. Godātie kolēģi! Aicinu atbalstīt šo likumprojektu pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu un izskatīšanas laiku otrajā lasījumā!

I.Vaidere. Aicinu par priekšlikumu iesniegšanas termiņu noteikt šodienu, pulksten 10.30, un likumprojektu otrajā lasījumā izskatīt šodienas sēdē.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav. Paldies.

I.Vaidere. Paldies.

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Latvijas Republikas un Ungārijas Republikas brīvās tirdzniecības līguma denonsēšanu”.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Inese Vaidere.

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie kolēģi! Aicinu atzīt minēto likumprojektu par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

I.Vaidere. Lūdzu atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu un izskatīšanas laiku otrajā lasījumā.

I.Vaidere. Aicinu par priekšlikumu iesniegšanas termiņu noteikt šodienu, pulksten 10.30, un izskatīt likumprojektu otrajā lasījumā šīsdienas sēdē.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Paldies.

I.Vaidere. Paldies.

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Latvijas Republikas un Polijas Republikas brīvās tirdzniecības līguma denonsēšanu”. Pirmais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Inese Vaidere.

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie deputāti! Aicinu piešķirt šim likumprojektam steidzamību.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

I.Vaidere. Lūdzu atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret - 1, neviens neatturas. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu un izskatīšanas laiku otrajā lasījumā.

I.Vaidere. Aicinu par priekšlikumu iesniegšanas termiņu noteikt šodienu, pulksten 10.30, un izskatīt minēto likumprojektu šīsdienas sēdē.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Paldies.

I.Vaidere. Paldies.

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Latvijas Republikas valdības un Austrālijas valdības nolīguma par tirdzniecību un ekonomisko sadarbību denonsēšanu”. Pirmais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Inese Vaidere.

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Lūdzu piešķirt šim likumprojektam steidzamību.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

I.Vaidere. Aicinu atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu un izskatīšanas laiku otrajā lasījumā.

I.Vaidere. Lūdzu iesniegt priekšlikumus šodien līdz pulksten 10.30 un izskatīt šo likumprojektu šīsdienas sēdē.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Paldies.

I.Vaidere. Paldies.

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums Komercķīlas likumā”. Trešais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Solvita Āboltiņa.

S.Āboltiņa (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie kolēģi! Juridiskā komisija pirms trešā lasījuma izskatīja likumprojektu “Grozījums Komercķīlas likumā”.

Par minēto likumprojektu uz trešo lasījumu netika iesniegts neviens priekšlikums.

Līdz ar to Juridiskā komisija atbalstīja likumprojekta “Grozījums Komercķīlas likumā” pieņemšanu trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret un atturas - nav. Likums “Grozījums Komercķīlas likumā” pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju””. Trešais lasījums.

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vārdā - deputāts Staņislavs Šķesters.

S.Šķesters (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienījamo priekšsēdētāj! Godātie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu nr.1539.

Trešajam lasījumam ir iesniegti 8 priekšlikumi, kuriem pamatā ir redakcionāls raksturs, un tie faktiski ir likumprojekta sakārtošanas jautājumi.

Tātad 1. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Šķesters. 2. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Šķesters. 3. - Juridiskā biroja priekšlikums. Noraidīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Šķesters. 4. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Atbalstīts, mainīta turpmāko pantu numerācija.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Šķesters. 5. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret 5.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

S.Šķesters. 6. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Šķesters. 7. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Šķesters. Un 8. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Šķesters. Lūdzu atbalstīt likumprojekta pieņemšanu trešajā, galīgajā, lasījumā! Paldies!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi likumā “Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju”” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par īpaši aizsargājamām dabas teritorijām””. Trešais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāte Anna Seile.

A.Seile (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie deputāti! Dokumenta numurs 1544.

1.priekšlikumu ir sagatavojusi atbildīgā komisija. Līdzīgu priekšlikumu ir iesniedzis arī deputāts Zaķis, un tas ir ar numuru 2. Komisija ir daļēji atbalstījusi deputāta Zaķa priekšlikumu un izteikusi to 1.priekšlikuma redakcijā. Lūdzu to atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 1. un 2.priekšlikumu.

A.Seile. 3.priekšlikumu ir sagatavojis deputāts Simsons. Un arī 4.priekšlikums, ko ir sagatavojis deputāts Simsons, ir par to jautājumu, kādā veidā saņemt kompensāciju vai atlīdzību par to, ja zeme nav izmantojama, jo tā atrodas aizsargājamās teritorijās. Komisija 3. un 4.priekšlikumu nav atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates par 3.priekšlikumu.

Deputāts Pēteris Simsons.

P.Simsons (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamo priekšsēdētāj! Godājamie kolēģi! Pēc būtības es varētu šā jautājuma dēļ nekāpt tribīnē, jo mēs ar komisiju esam atraduši zināmu kompromisu. Taču es gribētu vērst jūsu uzmanību uz bīstamu tendenci, kura ir jau kopš neatkarības atjaunošanas vērojama attiecībā uz zemes īpašniekiem. Ja sākotnējā variantā, iepriekšējā lasījuma variantā, jūs palasāt 29.panta redakciju, tad redzat, ka tur ir runa par kompensācijām, par iespēju apmainīt zemi tikai ierobežotai īpašnieku kategorijai, tai daļai, kuri iegūs zemi vēlāk vai kuriem aprobežojumi tiks uzlikti vēlāk. Es nevaru apgalvot, bet es varu pieļaut varbūtību, ka tādā gadījumā ieinteresētajām personām būtu vienkārši jānoskaidro, kurās teritorijās tiks veidoti jauni dabas aizsardzības objekti, jāiepērk zeme tur un pēc tam jābauda visi tie labumi jeb atvieglojumi, jeb tās kompensācijas, kādas varēs dabūt jaunais ieguvējs.

Tāpēc manu ierosinājumu jēga bija panākt, lai jebkādas kompensācijas, kas tiktu piešķirtas par valsts noteiktiem saimnieciskās darbības ierobežojumiem aizsargājamās teritorijās, attiecinātu uz visiem īpašniekiem, it sevišķi uz likumīgajiem īpašniekiem un agrāko īpašnieku mantiniekiem, kuri šo zemi ir atguvuši. Tādu gadījumu Latvijā nav pārāk daudz. Taču Latvijā ir pietiekami daudz brīvu zemju, kuras var dot šo aizsargājamo zemju vietā. It sevišķi svarīgi tas ir tādēļ - un es gribu to atgādināt! -, ka drīz vien mēs saņemsim likumu, speciālu likumu, par šo jautājumu. Arī tur, tajā projektā, ir paredzēts, ka kompensācija un atvieglojumi, un iespēja apmainīt zemi ir tikai jaunajiem zemes ieguvējiem; arī tur ir runa par tikai no jauna uzliktiem aprobežojumiem, ignorējot, tāpat kā līdz šim, iepriekšējo īpašnieku un viņu mantinieku tiesības saņemt atlīdzību par valsts noteiktajiem ierobežojumiem aizsargājamās teritorijās.

Es nelūdzu balsot par manu priekšlikumu. Es piekrītu komisijas noraidījumam, kā jau teicu, tāpēc, ka tālāk sekos atbildīgās komisijas dotais variants, kas ir kompromisa variants, kur vairs netiek diferencēti agrākie īpašnieki un jaunie ieguvēji, bet ir tikai pateikts princips, ka zemes īpašniekiem šādas tiesības tiks paredzētas atsevišķā likumā. Pie šā jautājuma mēs atgriezīsimies tad, kad šāds projekts būs mūsu priekšā.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Deputātiem nav iebildumu pret 3. un 4.priekšlikumu.

A.Seile. 5.priekšlikumu ir iesniedzis vides ministrs Raimonds Vējonis. Komisija to ir atbalstījusi daļēji un izteikusi jaunā redakcijā, kura ir redzama 6.priekšlikumā. Lūdzu Saeimu atbalstīt 6.priekšlikumu!

Un es gribu arī apstiprināt, ka problēma, par kuru runāja deputāts Pēteris Simsons, ir novērsta, jo tagad tiesības saņemt kompensāciju ir visiem zemes īpašniekiem neatkarīgi no tā, kad viņu objekts ir iekļauts aizsargājamā teritorijā.

Tātad aicinu atbalstīt 6.priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 5. un 6.priekšlikumu.

A.Seile. 7.priekšlikums, ko ir sagatavojusi atbildīgā komisija, - uzdot Ministru kabinetam līdz noteiktam datumam - nākamā gada 31.martam - izstrādāt jaunu likumprojektu par saimnieciskās darbības ierobežojumiem un kompensācijas iespējām aizsargājamās teritorijās.

Lūdzu atbalstīt to!

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. Vairāk priekšlikumu nav.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 81, pret - 1, atturas - 2. Likums “Grozījumi likumā “Par īpaši aizsargājamām dabas teritorijām”” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Meliorācijas likums”. Trešais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā ziņos deputāts Pēteris Kalniņš.

P.Kalniņš (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Godājamie kolēģi! Šis ir likumprojekta “Meliorācijas likums” trešais lasījums. Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija saņēma pavisam 20 priekšlikumus, no kuriem 1. - Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšlikums - tika atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. 2. - Zemkopības ministrijas priekšlikums. Atbalstīts, izteikts kā 5.punkts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. 3. - Zemkopības ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. 4. - Zemkopības ministrijas priekšlikums. Atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. 5. - Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. 6. - Zemkopības ministrijas priekšlikums. Atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. 7. - Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. 8. - Zemkopības ministrijas priekšlikums. Komisija neatbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. 9. - Tautsaimniecības agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. 10. - Zemkopības ministrijas priekšlikums. Atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. 11. - Tautsaimniecības agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. 12. - Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. 13. - Zemkopības ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. 14. - Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. 15. - Zemkopības ministrijas priekšlikums. Atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. 16. - Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. 17. - Zemkopības ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. 18. - Zemkopības ministrijas priekšlikums. Atbalstīts, redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. 19. - Zemkopības ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. Un 20. - Zemkopības ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. Vairāk priekšlikumu nav. Lūdzu pieņemt likumprojektu trešajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 88, pret - 1, neviens neatturas. Likums “Meliorācijas likums” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Finanšu instrumentu tirgus likums”. Trešais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Ainars Latkovskis.

A.Latkovskis (frakcija “Jaunais laiks”).

Strādāsim ar dokumentu nr.1551. Kopumā komisija ir saņēmusi 54 priekšlikumus.

1. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Latkovskis. 2. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Latkovskis. 3. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Latkovskis. 4. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Latkovskis. 5. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Latkovskis. 6. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Latkovskis. 7.- Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Latkovskis. 8. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Latkovskis. 9. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Latkovskis. 10. - Juridiskā biroja priekšlikums. Iestrādāts Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas iesniegtajā priekšlikumā nr.11.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 10. un 11.priekšlikumu.

A.Latkovskis. 12. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Latkovskis. 13. - Juridiskā biroja priekšlikums. Iestrādāts Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas iesniegtajā priekšlikumā nr.14.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret minētajiem priekšlikumiem.

A.Latkovskis. 15. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Latkovskis. 16. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Latkovskis. 17. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Latkovskis. 18. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Latkovskis. 19. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Latkovskis. 20. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Latkovskis. 21. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Latkovskis. 22. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Latkovskis. 23. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Latkovskis. 24. - Juridiskā biroja priekšlikums. Iestrādāts Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas iesniegtajā priekšlikumā nr.25.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 24. un 25.priekšlikumu.

A.Latkovskis. 26. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Latkovskis. 27. - Juridiskā biroja priekšlikums. Iestrādāts Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas iesniegtajā priekšlikumā nr.28.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 27. un 28.priekšlikumu.

A.Latkovskis. 29. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Latkovskis. 30. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Latkovskis. 31. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Latkovskis. 32. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Latkovskis. 33. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Latkovskis. 34. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Latkovskis. 35. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Latkovskis. 36. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Latkovskis. 37. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Latkovskis. 38. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Latkovskis. 39. - Juridiskā biroja priekšlikums. Iestrādāts Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas iesniegtajā priekšlikumā nr.40.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 39. un 40.priekšlikumu.

A.Latkovskis. 41. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Latkovskis. 42. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Latkovskis. 43. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Latkovskis. 44. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Latkovskis. 45. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Latkovskis. 46. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Latkovskis. 47. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Latkovskis. 48. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Latkovskis. 49. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Latkovskis. 50. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Latkovskis. 51. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Latkovskis. 52. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Latkovskis. 53. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Latkovskis. Un visbeidzot 54. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Latkovskis. Aicinu deputātus atbalstīt likumprojektu “Finanšu instrumentu tirgus likums” trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret un atturas - nav. Likums “Finanšu instrumentu tirgus likums” pieņemts.

Paldies.

Cienījamie kolēģi! Lūdzu reģistrēties ar reģistrācijas kartēm! Lūdzu zvanu! Reģistrācijas režīmu!

Kamēr tiek sagatavoti reģistrācijas rezultāti, vārds paziņojumam deputātam Ērikam Jēkabsonam.

Ē.Jēkabsons (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Godātie kolēģi! Man ir kāds visai nopietns un tajā pašā laikā arī priecīgs paziņojums. Sens teiciens vēsta, ka dzīves atziņas rotā cilvēku, un šo dvēseles un gara skaistumu kā prieku, veselību, bet pāri visam ticību, mīlestību un cerību mēs novēlam Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētājai Ingrīdai Ūdrei viņas pusapaļajā jubilejā! Sveicam! (Aplausi.)

Sēdes vadītāja. Paldies!

Vārds paziņojumam deputātei Inesei Vaiderei.

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie Ārlietu komisijas deputāti, lūdzu pulcēties uz sēdi tūlīt pat Ārlietu komisijas sēžu zālē! Paldies!

Sēdes vadītāja. Vārds paziņojumam deputātam Jānim Reiram.

 

J.Reirs (frakcija “Jaunais laiks”).

Pulksten 10.45 Sarkanajā zālē notiks Frakciju padomes sēde. Darba kārtībā viens jautājums - par rudens sesijas slēgšanu un ziemas sesijas sasaukšanu.

Sēdes vadītāja. Vārds paziņojumam deputātam Pēterim Tabūnam.

P.Tabūns (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Pieprasījumu komisijas deputāti! Lūdzu tūliņ, sākoties starpbrīdim, pulcēties komisijas telpās uz sēdi! Paldies!

Sēdes vadītāja. Vārds paziņojumam deputātam Staņislavam Šķesteram.

S.Šķesters (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Es lūdzu Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas deputātus uz sēdi pulksten 10.40. Paldies!

Sēdes vadītāja. Reģistrācijas rezultātu nolasīšanai vārds Saeimas sekretāra biedram Aleksandram Bartaševičam! Lūdzu!

A.Bartaševičs (Saeimas sekretāra biedrs).

Godātie deputāti! Nav reģistrējušies: Boriss Cilevičs, Pēteris Kalniņš, Aleksandrs Kiršteins, Vilis Krištopans, Leopolds Ozoliņš, Andrejs Radzevičs, Ēriks Škapars, Dzintars Zaķis un Ausma Ziedone-Kantāne. Paldies!

(Pārtraukums)

 

 

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Atsākam Saeimas 20.novembra sēdi.

Daru jums zināmu, ka Saeimas Prezidijs saskaņā ar deputāta iesniegumu savā sēdē šodien piešķīra bezalgas atvaļinājumu Vilim Krištopanam.

Cienījamie kolēģi! Saeimas Prezidijs izsludina piecu minūšu pārtraukumu, jo pašreiz zālē nav kvoruma.

(Pārtraukums)

 

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

Sēdes vadītāja. Izskatīsim likumprojektu “Grozījumi Valsts fondēto pensiju likumā”. Trešais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Ainars Latkovskis.

A.Latkovskis (frakcija “Jaunais laiks”).

Kolēģi! Strādāsim ar dokumentu nr.1552.

Tā kā Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija nav saņēmusi nevienu priekšlikumu trešajam lasījumam, lūdzu atbalstīt likumprojektu “Grozījumi Valsts fondēto pensiju likumā” trešajā, galīgajā, lasījumā!

Sēdes vadītāja. Cienījamie deputāti, lūdzu, balsosim par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 70, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi Valsts fondēto pensiju likumā” pieņemts. Paldies!

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par biržām””. Trešais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Ainars Latkovskis.

A.Latkovskis (frakcija “Jaunais laiks”).

Kolēģi, strādāsim ar dokumentu nr.1553.

Tā kā Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija uz trešo lasījumu nav saņēmusi nevienu priekšlikumu, lūdzu atbalstīt likumprojekta “Grozījumi likumā “Par biržām”” pieņemšanu trešajā, galīgajā, lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi likumā “Par biržām”” pieņemts. Paldies!

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Ieguldītāju aizsardzības likumā”. Trešais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Ēriks Škapars.

Ē.Škapars (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Strādāsim ar likumprojektu nr.1554.

Trešajam lasījumam par šo likumprojektu ir saņemts viens - Juridiskā biroja priekšlikums, kurš ir arī atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Vai deputāts Pēteris Ontužāns ir pieteicies debatēs? Nē? Paldies!

Tātad pret 1.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

Ē.Škapars. Vairāk priekšlikumu nav saņemts, tāpēc lūdzu atbalstīt likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi Ieguldītāju aizsardzības likumā” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par privātajiem pensiju fondiem””. Trešais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Ēriks Škapars.

Ē.Škapars (frakcija “Jaunais laiks”).

Strādāsim ar dokumentu nr.1555 - likumprojektu “Grozījumi likumā “Par privātajiem pensiju fondiem””. Trešajam lasījumam komisija priekšlikumus nav saņēmusi, tāpēc lūdzu atbalstīt šo likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi likumā “Par privātajiem pensiju fondiem”” - pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Kredītiestāžu likumā”. Trešais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Ēriks Škapars.

Ē.Škapars (frakcija “Jaunais laiks”).

Strādāsim ar dokumentu nr.1556 - likumprojektu “Grozījumi Kredītiestāžu likumā”. Par šo likumprojektu uz trešo lasījumu ir saņemts viens - Juridiskā biroja priekšlikums, kurš arī ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret 1.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

Ē.Škapars. Vairāk priekšlikumu nav saņemts. Lūdzu atbalstīt likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi Kredītiestāžu likumā” pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Krājaizdevu sabiedrību likumā”. Trešais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Ēriks Škapars.

Ē.Škapars (frakcija “Jaunais laiks”).

Strādāsim ar dokumentu nr.1557 - likumprojektu “Grozījumi Krājaizdevu sabiedrību likumā”. Trešajam lasījumam komisija priekšlikumus nav saņēmusi, tāpēc lūdzu atbalstīt šo likumprojektu trešajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi Krājaizdevu sabiedrību likumā” pieņemts. Paldies.

Ē.Škapars. Paldies.

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Līgumu par speciālām stabilitātes prasībām ro-ro tipa pasažieru kuģiem, kas saskaņā ar grafiku veic regulārus reisus starp (uz, no) noteiktām ostām ziemeļrietumu Eiropā un Baltijas jūrā (Stokholmas līgums, 1996.)”. Otrais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Inese Vaidere.

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Cienījamās deputātes un godātie deputāti! Likumprojekta otrajam lasījumam Ārlietu komisija ir saņēmusi divus priekšlikumus.

1. no tiem ir Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija nolēmusi atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Vaidere. 2. - arī... Pirmais bija Ārlietu komisijas priekšlikums, kas tika veidots uz Juridiskās komisijas priekšlikuma bāzes. Arī 2. ir Ārlietu komisijas priekšlikums, kas arī ir veidots uz Juridiskā biroja priekšlikuma bāzes, un arī tas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Vaidere. Paldies. Aicinu atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 88, pret un atturas - nav. Likums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par grozījumiem Bāzeles konvencijā par kontroli pār kaitīgo atkritumu robežšķērsojošo transportēšanu un to aizvākšanu”. Otrais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Inese Vaidere.

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Cienījamās kolēģes un godātie kolēģi! Uz otro lasījumu Ārlietu komisija priekšlikumus netika saņēmusi. Aicinu atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Likums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Latvijas Republikas valdības un Baltkrievijas Republikas valdības vienošanos par sadarbību katastrofu, dabas stihiju, citu ārkārtēju situāciju novēršanā, kā arī to seku likvidēšanā”. Otrais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Inese Vaidere.

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie kolēģi! Otrajam lasījumam Ārlietu komisijā priekšlikumi netika saņemti. Aicinu atbalstīt minēto likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret un atturas - nav. Likums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārības jautājums - likumprojekts “Par Latvijas Republikas valdības un Mongolijas valdības līgumu par sadarbību kultūrā, izglītībā un zinātnē”. Otrais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Inese Vaidere

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie kolēģi! Šā likumprojekta otrajam lasījumam priekšlikumu nav. Aicinu to atbalstīt otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret un atturas - nav. Likums pieņemts. Paldies.

I.Vaidere. Paldies.

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”. Pirmais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Solvita Āboltiņa.

S.Āboltiņa (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie kolēģi! Pirms kāda brītiņa mēs karsti debatējām no šīs tribīnes par atbildību par pārkāpumiem, kuri ir veikti saistībā ar politisko partiju finansēšanas noteikumu neievērošanu. Nu tad - lūdzu! Šodien Juridiskā komisija ir pirmajā lasījumā izskatījusi Korupcijas novēršanas un apkarošanas komisijas iesniegtos grozījumus tieši par šo tēmu, un šajos piedāvātajos grozījumos tiek paredzēta vēl daudz plašāka atbildība, nekā tā ir paredzēta patlaban.

Es lūdzu tos deputātus, kuriem ļoti nepatīk pašu pieņemtie likumi un kuri kāpj šeit tribīnē debatēt par to, ka šie likumi ir nepareizi, ka šie likumi nav piemērojami, ka šie likumi nav taisnīgi un ka tos nav iespējams ievērot, pievērst uzmanību šeit piedāvātajiem likuma grozījumiem.

Tātad Juridiskā komisija, izskatījusi šo likumprojektu, atbalstīja tā pieņemšanu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

S.Āboltiņa. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 4.decembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 4.decembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Ciltsdarba likumā”. Otrais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Dzintars Zaķis.

Dz.Zaķis (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamā priekšsēdētāj! Godājamie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu nr.1546. Likumprojekts “Grozījumi Ciltsdarba likumā”.

Komisija ir saņēmusi vienu priekšlikumu, kas ir Zemkopības ministrijas parlamentārās sekretāres Lucauas kundzes priekšlikums, un komisijas
viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. Tas arī bija vienīgais priekšlikums attiecībā uz otro lasījumu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

Dz.Zaķis. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 25.novembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 25.novembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”. Otrais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Solvita Āboltiņa.

S.Āboltiņa (frakcija “Jaunais laiks”).

Godājamie kolēģi! Juridiskā komisija izskatīja likumprojektu “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”. Šajā likumprojektā ir apvienoti vairāki likumprojekti “Grozījumi Administratīvo pārkāpumu kodeksā”, kuru reģistrācijas numuri ir 288, 404 un 408.

Attiecībā uz otro lasījumu ir saņemti 17 priekšlikumi.

1.priekšlikums ir Juridiskās komisijas priekšlikums, kurš ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 2. - deputāta Solovjova priekšlikums. Komisija nav atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli par 2.priekšlikumu.

S.Āboltiņa. 3. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 4. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 5. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 6. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 7. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 8. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 9. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts. Pants redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 10. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 11. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 12. - deputāta Strazdiņa priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 13. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 14. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 15. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 16. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 17. - Juridiskā biroja priekšlikums. Arī tas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. Vairāk priekšlikumu nav. Komisija ir atbalstījusi likumprojekta “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” pieņemšanu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

S.Āboltiņa. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 30.novembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 30.novembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Satversmes aizsardzības biroja amatpersonu izdienas pensiju likums”. Otrais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā - deputāte Jevgenija Stalidzāne.

J.Stalidzāne (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamais Prezidij! Cienījamie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu nr.1549.

Likumprojekta “Satversmes aizsardzības biroja amatpersonu izdienas pensiju likums” otrajam lasījumam ir sagatavoti 9 priekšlikumi.

1.priekšlikumu ir iesniegusi Sociālo un darba lietu komisija, un ir lūgums priekšlikumu atbalstīt nedaudz precizētā redakcijā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. Arī 2.priekšlikumu ir sagatavojusi Sociālo un darba lietu komisija, un ir lūgums šo priekšlikumu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 3.priekšlikumu ir sagatavojis Juridiskais birojs, un ir lūgums šo priekšlikumu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 4.priekšlikumu ir sagatavojusi Sociālo un darba lietu komisija, un ir lūgums to atbalstīt precizētā redakcijā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. Sociālo un darba lietu komisija ir sagatavojusi arī 5.priekšlikumu, un ir lūgums to atbalstīt precizētā redakcijā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. Sociālo un darba lietu komisija sagatavojusi arī 6.priekšlikumu. Lūgums to atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. Arī 7.priekšlikumu sagatavojusi Sociālo un darba lietu komisija. Lūgums to atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 8.priekšlikumu sagatavojis Juridiskais birojs. Lūgums šo priekšlikumu atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 9.priekšlikumu sagatavojusi Sociālo un darba lietu komisija. Lūgums to atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. Komisija ir nolēmusi šo likumprojektu nodot pieņemšanai otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

J.Stalidzāne. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 27.novembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 27.novembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par dabas resursu nodokli””. Otrais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Vilnis-Edvīns Bresis.

V.-E.Bresis (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Godātie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu, kura reģistrācijas numurs ir 476.

Saņemti vairāki priekšlikumi.

1. - deputāta Maksimova priekšlikums, kurš pēc būtības aicina mūs atgriezties pie specbudžetu veidošanas. Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija šo priekšlikumu noraida.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.-E.Bresis. 2. - deputāta Emša priekšlikums. Izanalizējusi šo priekšlikumu, kā arī citus - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas deputātu - priekšlikumus, Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir izveidojusi jaunu 3.panta redakciju, kurā ietvērusi deputāta Emša priekšlikumus, kā arī faktiski precizējusi, kā nodokļa ieņēmumi tiek novirzīti valsts budžeta programmai “Latvijas vides aizsardzības fonds”, un arī, protams, noteikusi, kā tie tiek izmantoti. Komisija lūdz atbalstīt šo redakciju.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 2. un 3.priekšlikumu.

V.-E.Bresis. 4. - deputāta Maksimova priekšlikums. Komisija neatbalsta šo priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli.

V.-E.Bresis. 5. - deputāta Emša priekšlikums. Komisija atbalsta šo priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.-E.Bresis. 6. - deputāta Emša priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.-E.Bresis. 7. - deputāta Emša priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.-E.Bresis. 8. - deputāta Maksimova priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.-E.Bresis. 9. - deputāta Maksimova priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.-E.Bresis. 10. - deputāta Maksimova priekšlikums. Arī tas nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.-E.Bresis. 11. - deputāta Maksimova priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.-E.Bresis. 12. - Juridiskā biroja priekšlikums, kas ir iestrādāts tālākajos komisijas priekšlikumos.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.-E.Bresis. 13. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komsijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.-E.Bresis. 14. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.-E.Bresis. 15. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.-E.Bresis. 16. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

V.-E.Bresis. 17. - Juridiskā biroja priekšlikums, kas iestrādāts komisijas iesniegtajā 18.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 17. un 18.priekšlikumu.

V.-E.Bresis. Ja arī pret 18.priekšlikumu iebildumu nav, tad tie ir visi priekšlikumi.

Lūdzu atbalstīt minēto likumprojektu otrajā, galīgajā, lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret - nav, atturas - 2. Likums “Grozījumi likumā “Par dabas resursu nodokli”” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par uzņēmumu un uzņēmējsabiedrību maksātnespēju””. Otrais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Ēriks Škapars.

Ē.Škapars (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Strādāsim ar likumprojektu “Par uzņēmumu un uzņēmējsabiedrību maksātnespēju”. Dokuments nr.1415-b. Pavisam ir saņemti 12 priekšlikumi.

1.priekšlikumu ir iesniedzis Saeimas Juridiskais birojs. Komisija nolēmusi to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Ē.Škapars. Arī 2. ir Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums, kurš ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Ē.Škapars. 3. ir deputātes Labuckas priekšlikums, kurš ir daļēji iestrādāts Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas 4.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret 3. un 4. priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

Ē.Škapars. 5. ir Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Komisija lūdz to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Ē.Škapars. 6. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Lūdzu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Ē.Škapars. 7. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Lūdzu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Ē.Škapars. 8. ir Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Lūdzu to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Pret 8.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

Ē.Škapars. 9. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Ē.Škapars. 10. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Lūdzu to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Ē.Škapars. 11. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Ē.Škapars. 12. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Lūdzu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Ē.Škapars. Visi priekšlikumi ir izskatīti. Lūdzu pieņemt likumprojektu galīgajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret - 1, atturas - 3. Likums “Grozījumi likumā “Par uzņēmumu un uzņēmējsabiedrību maksātnespēju”” pieņemts. Paldies.

Ē.Škapars. Paldies.

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Arnolda Berķa atzīšanu par Latvijas pilsoni”. Otrais lasījums.

Pilsonības likuma izpildes komisijas vārdā - deputāte Anta Rugāte.

A.Rugāte (Tautas partijas frakcija).

Godātie kolēģi! Mūsu rīcībā šodien ir 1581.-d dokuments, un tā ir tabula likumprojekta “Par Arnolda Berķa atzīšanu par Latvijas pilsoni” otrajam lasījumam. Likumprojekts ir steidzams.

Komisija ir izskatījusi otrajam lasījumam deputātes Rugātes iesniegto priekšlikumu, kas paredz, ka likums stājas spēkā 2004.gada 1.janvārī. Visas formalitātes sakarā ar Latvijas pilsonības atzīšanu ir jākārto Latvijas vēstniecībai Lietuvā, jo Berķa kungs patlaban dzīvo Viļņā un ir pietiekami cienījamā vecumā, tāpēc viņam šāda palīdzība būs noteikti nepieciešama, lai bez liekas steigas un bez kļūmēm varētu nokārtot visas procedūras, jo vēstniecībai tas nav ikdienas darbs, bet ir īpašs izņēmums. Šāds priekšlikums ir radies, un komisija to vienprātīgi ir atbalstījusi.

Lūdzu arī Saeimu atbalstīt šo priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Pret deputātes Antas Rugātes priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

A.Rugāte. Lūdzu balsot par likumprojektu otrajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret un atturas - nav. Likums “Par Arnolda Berķa atzīšanu par Latvijas pilsoni” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Apdrošināšanas sabiedrību un to uzraudzības likumā”. Trešais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāte Baiba Brigmane.

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie kolēģi! Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija likumprojekta “Grozījumi Apdrošināšanas sabiedrību un to uzraudzības likumā” trešajam lasījumam priekšlikumus nav saņēmusi, tāpēc lūdzu pieņemt minēto likumprojektu trešajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret - nav, atturas - 3. Likums “Grozījumi Apdrošināšanas sabiedrību un to uzraudzības likumā” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Kredītiestāžu likumā”. Trešais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāte Baiba Brigmane.

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie kolēģi! Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija likumprojekta “Grozījumi Kredītiestāžu likumā” trešajam lasījumam priekšlikumus nav saņēmusi, tāpēc lūdzu pieņemt šo likumprojektu trešajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret - nav, atturas - 3. Likums “Grozījumi Kredītiestāžu likumā” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par uzņēmumu gada pārskatiem””. Trešais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāte Baiba Brigmane.

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie kolēģi! Dokumenta numurs 1599. Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par uzņēmumu gada pārskatiem””.

1.priekšlikums. Sagatavojusi Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija. Lūdzu šo priekšlikumu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. Arī 2.priekšlikums ir sagatavots Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā. Lūdzu to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. Vairāk priekšlikumu nav. Lūdzu pieņemt likumprojektu trešajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret - 1, atturas - 1. Likums “Grozījumi likumā “Par uzņēmumu gada pārskatiem”” pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par konsolidētajiem gada pārskatiem””. Trešais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāte Baiba Brigmane.

 

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie kolēģi! Dokumenta numurs 1600. Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par konsolidētajiem gada pārskatiem””.

1.priekšlikums. Sagatavojusi un iesniegusi Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija. Lūdzu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 2. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Lūdzu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Pret 2.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 3. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Lūdzu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. Vairāk priekšlikumu nav. Lūdzu pieņemt likumprojektu trešajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret - nav, atturas - nav. Likums “Grozījumi likumā “Par konsolidētajiem gada pārskatiem”” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Darba aizsardzības likumā”. Trešais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā - deputāte Jevgenija Stalidzāne.

 

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu nr.1604. Likumprojektam, kas sagatavots trešajam lasījumam, savus priekšlikumus bija iesniedzis deputāts Klementjevs.

1.priekšlikumu komisija neatbalsta. (Starpsauciens.)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu par 1.priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 27, pret - 64, atturas - 2. Priekšlikums nav atbalstīts.

J.Stalidzāne. Arī 2.priekšlikumu ir iesniedzis deputāts Klementjevs. Komisija priekšlikumu neatbalstīja.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 3.priekšlikumu ir iesniedzis deputāts Klementjevs. Komisija priekšlikumu neatbalstīja.

Sēdes vadītāja. Pret 3.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 4.priekšlikumu ir iesniedzis deputāts Klementjevs. Priekšlikums no komisijas puses nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 5.priekšlikumu ir iesniedzis deputāts Klementjevs. Priekšlikums nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. Arī 6.priekšlikumu iesniedzis deputāts Klementjevs. Priekšlikums nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. Arī 7.priekšlikumu iesniedzis deputāts Klementjevs. Priekšlikums no komisijas puses nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. Sociālo un darba lietu komisija ir sagatavojusi 8.priekšlikumu, un komisija šo priekšlikumu ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. Komisijā ir nolemts atbalstīt šā likumprojekta pieņemšanu trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 92, pret - 2, neviens neatturas. Likums “Grozījumi Darba aizsardzības likumā” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā”. Pirmais lasījums.

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vārdā - deputāts Jānis Straume.

J.Straume (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Izskatīsim Korupcijas, kontrabandas un organizētās noziedzības novēršanas un apkarošanas uzraudzības komisijas sagatavoto un Saeimā iesniegto likumprojektu “Grozījumi Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā” (dokuments nr.1457) pirmajā lasījumā.

Šā likumprojekta mērķis ir padarīt efektīvāku Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likuma prasību ievērošanu un organizāciju saņemto ziedojumu likumības un patiesuma pārbaudes kontroli. Manuprāt, var uzsvērt divus visbūtiskākos šo grozījumu punktus: viens ir tas, ka ir izstrādāta konkrētāka tā saukto starpnieku jeb starpniecības definīcija, un otrs ir tas, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam ir precizētas tiesības pieprasīt - un ziedotājiem ir uzlikts par pienākumu sniegt - informāciju par finansēšanas avotu izcelsmi, norādot katra finansēšanas avota veidu, apmēru, iegūšanas vietu un datumu.

Jāteic, ka, ņemot vērā to, ka ļoti liela sabiedrības uzmanība ir pievērsta ar šo likumu saistītajām daudzajām neskaidrībām, kā arī to, ka pavisam drīz, mazliet ilgāk nekā pēc pusgada, būs nākamās vēlēšanas, visi politiskie spēki ir ieinteresēti skaidri zināt spēles noteikumus. Mums stāv priekšā ļoti intensīvs darbs.

Manuprāt, šis likumprojekts tiešā veidā neatbild uz daudziem jautājumiem, uz kuriem mums būs jāatrod atbilde laika posmā starp pirmo un trešo lasījumu. Es minēšu tikai dažus.

Viens no tiem ir saistīts ar jau uzsākto diskusiju par to, vai ir nepieciešams valsts finansējums politiskajām partijām un, ja tas ir nepieciešams, tad - kādā apjomā. Tāpat ir sākusies diskusija par to, kas varētu būt ziedošanas subjekti. Ir doma liegt juridiskajām personām iespējas ziedot politiskajām partijām. Ir arī jautājums par finanšu apjomu, kādu ir iespējams ziedot. Kā zināms, šobrīd likums paredz, ka viena kalendārā gada laikā ziedojumu apjoms vienai konkrētai fiziskai vai juridiskai personai ir 10 tūkstoši latu.

Es domāju, ka diskusijas, neapšaubāmi, būs spraigas. Tāpēc komisijas vārdā aicinu balsot par šā likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 93, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

J.Straume. Komisijas vārdā ierosinu noteikt par priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam 25.novembri.

Sēdes vadītāja. Vai ir vēl kādi citi priekšlikumi? Citu priekšlikumu nav. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 25.novembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par nekustamā īpašuma nodošanu Rīgas Ebreju kopienai”. Otrais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Solvita Āboltiņa.

S.Āboltiņa (frakcija “Jaunais laiks”).

Godājamie kolēģi! Juridiskā komisija izskatīja likumprojektu “Par nekustamā īpašuma nodošanu Rīgas Ebreju kopienai”, kas paredz nodot bez atlīdzības sabiedriskajai organizācijai “Rīgas Ebreju kopiena” nekustamo īpašumu Rīgā, Skolas ielā 6. Vienlaikus likumprojekts paredz arī to, ka Rīgas Ebreju kopienai ir aizliegts atsavināt vai ieķīlāt šā likuma 1.pantā minēto nekustamo īpašumu, un, ja Rīgas Ebreju kopiena beidz pastāvēt, šā likuma 1.pantā minētais nekustamais īpašums nododams atpakaļ valstij.

Juridiskā komisija atbalstīja minētā likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 89, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

S.Āboltiņa. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 25.novembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 25.novembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Valsts un pašvaldību mantas atsavināšanas likumā”. Otrais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Solvita Āboltiņa.

S.Āboltiņa (frakcija “Jaunais laiks”).

Godājamie kolēģi! Juridiskā komisija izskatīja likumprojektu “Grozījums Valsts un pašvaldību mantas atsavināšanas likumā” (reģistrācijas numurs 420) pirms otrā lasījuma.

Par minēto likumprojektu ir saņemti 3 priekšlikumi.

1. - vides ministra Vējoņa priekšlikums, un 2. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīti daļēji un iestrādāti 3. - Juridiskās komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 1., 2. un 3.priekšlikumu.

S.Āboltiņa. Vairāk priekšlikumu nebija. Komisija lūdz minēto likumprojektu pieņemt otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 94, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

S.Āboltiņa. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 28.novembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 28.novembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par miruša cilvēka ķermeņa aizsardzību un cilvēka audu un orgānu izmantošanu medicīnā””. Pirmais lasījums.

Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vārdā - deputāts Jānis Strazdiņš.

J.Strazdiņš (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienījamo priekšsēdētāj! Godātie kolēģi! Pamatojoties uz Ministru kabineta sēdes 2003.gada 1.janvāra protokolu un Ministru kabineta rīkojumu nr.7 “Par Labklājības ministrijas reorganizāciju un Veselības ministrijas izveidošanu”, Veselības ministrija ir izstrādājusi likumprojektu “Grozījumi likumā “Par miruša cilvēka ķermeņa aizsardzību un cilvēka audu un orgānu izmantošanu medicīnā””.

Mūsu komisija jau ir iepazinusies ar šo likumprojektu. Likumprojektam ir ļoti liela nozīme, ņemot vērā to, ka Latvijā jau ir izdarītas 1000 nieru pārstādīšanas operācijas, ir veikta pirmā sirds pārstādīšanas operācija. Diemžēl pēdējā gadā ir radies arī pirmais konflikts sakarā ar to, ka nav pilnībā ievērots iepriekšējais likums, izmeklēšana noris jautājumā par orgānu pārstādīšanu un it sevišķi pārstrādāšanu ārzemēs.

Un tāpēc, ņemot vērā to, ka šim likumam ir gan zinātniska nozīme, gan arī svarīga nozīme medicīnā, būtu vēlams, lai šī likumprojekta tālākā izstrādāšanā piedalītos bez mūsu komisijas arī Sociālo un darba lietu komisija.

Tā ka lūdzu pieņemt likumprojektu pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 93, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

J.Strazdiņš.Tas varētu būt 28.novembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 28.novembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par transportlīdzekļu ikgadējo nodevu””. Pirmais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Vilnis-Edvīns Bresis.

V.-E.Bresis (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Godātie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu, kura reģistrācijas numurs 468. Šā likumprojekta būtība ir ļoti vienkārša un tehniska, jo ir izstrādāts Latvijas valsts standarts nr.87 “Transportlīdzekļu tipi un to definīcijas” un Ministru kabinetam šo apstākļu dēļ vairs nav nepieciešams noteikt citu klasifikācijas kārtību. Un, protams, līdz ar to šā likuma pārejas noteikumu 3.punkts zaudē savu spēku.

Lūdzu pieņemt likumprojektu pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret - nav, atturas - 5. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

V.-E.Bresis. Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija iesaka par termiņu noteikt 27.novembri.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 27.novembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par zvērinātiem revidentiem””. Pirmais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Ēriks Škapars.

Ē.Škapars (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamo priekšsēdētāj! Godātie kolēģi! Likumprojekts ir izstrādāts, lai likumu “Par zvērinātiem revidentiem” saskaņotu ar Valsts pārvaldes iekārtas likumu, pilnveidojot Latvijas Zvērinātu revidentu asociācijas darbības uzraudzības kārtību, un lai likumā ietvertu Eiropas Komisijas izdotās rekomendācijas attiecībā uz revīziju kvalitātes kontroli un zvērinātu revidentu neatkarības nodrošināšanu.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir izskatījusi šo likumprojektu un aicina to atbalstīt pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 93, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

Ē.Škapars. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 27.novembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 27.novembris.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums Krimināllikumā”. Pirmais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Arnolds Laksa.

A.Laksa (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētājas kundze! Godātie kolēģi! Izskatīsim likumprojektu “Grozījums Krimināllikumā”. Dokumenta reģistrācijas numurs 478. Likumprojektā ietvertais grozījums paredz saskaņot Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumu ar Krimināllikumu tādējādi, ka ir paredzēta kriminālatbildība par politiskās organizācijas vai partijas finansēšanu, izmantojot starpnieku. Kā kvalificējošs apstāklis ir paredzēta šo darbību izdarīšana lielā apmērā.

Aizsardzības un iekšlietu komisija savā 11.novembra sēdē apsprieda šo likumprojektu un konceptuāli to atbalstīja.

Tādēļ komisijas vārdā aicinu Saeimu pieņemt likumprojektu pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 91, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

A.Laksa. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš likumprojekta otrajam lasījumam - 15.decembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 15.decembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Latvijas Sodu izpildes kodeksā”. Otrais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Arnolds Laksa.

 

A.Laksa (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Izskatām likumprojektu “Grozījumi Latvijas Sodu izpildes kodeksā”. Dokumenta reģistrācijas numurs 317.

Likumprojekta otrajam lasījumam saņemts viens priekšlikums, kas izskatīts komisijas 11.novembra sēdē. Komisijai to iesniedza Saeimas Juridiskais birojs, un komisija to atbalstīja.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Laksa. Citu priekšlikumu nav. Komisijas vārdā aicinu pieņemt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 90, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

A.Laksa. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 30.decembris.

Sēdes vadītāja. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 30.decembris. Citu priekšlikumu nav. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Tiesnešu disciplinārās atbildības likumā”. Otrais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Solvita Āboltiņa.

 

S.Āboltiņa (frakcija “Jaunais laiks”).

Godājamie kolēģi! Juridiskā komisija izskatīja likumprojektu “Grozījumi Tiesnešu disciplinārās atbildības likumā” (reģistrācijas numurs 301) pirms otrā lasījuma. Par minēto likumprojektu saņemti divi priekšlikumi.

1. - Juridiskā biroja priekšlikums, kuru komisija atbalstīja.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 2. - Juridiskā biroja priekšlikums, kurš arī ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. Vairāk priekšlikumu nebija. Komisija atbalstīja likumprojekta “Grozījumi Tiesnešu disciplinārās atbildības likumā” pieņemšanu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

S.Āboltiņa. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 28.novembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 28.novembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums likumā “Par nodokļiem un nodevām””. Pirmais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāte Baiba Brigmane.

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Godājamie kolēģi! Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija piedāvā izskatīt pirmajā lasījumā likumprojektu “Grozījums likumā “Par nodokļiem un nodevām””. Likumprojekts paredz piešķirt valsts aģentūrai “Maksātnespējas administrācija” tiesības pieprasīt par nodokļu maksātājiem informāciju tajos jautājumos, kas saistīti ar darbinieku aizsardzību darba devēja maksātnespējas gadījumā, un informāciju par nodokļu maksātājiem, par kuriem ir ierosināta maksātnespējas lieta.

Likumprojekts paredz arī piešķirt Valsts civildienesta pārvaldei tiesības pieprasīt informāciju par nodokļu maksātāju jautājumos, kas saistīti ar Valsts civildienesta kontroles funkciju nodrošināšanu.

Šis grozījums ir ļoti svarīgs. Lūdzu pieņemt likumprojektu pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 88, pret - nav, atturas - 2. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātei Baibai Brigmanei.

B.Brigmane. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 27.novembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 27.novembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par privatizācijas sertifikātiem””. Pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Krišjānis Peters.

K.Peters (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamo priekšsēdētāj! Godājamie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu, kura reģistrācijas numurs 472. Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par privatizācijas sertifikātiem””.

Likumprojekts ir saistīts ar veselu sēriju grozījumu, kuru galvenais mērķis ir nodrošināt Ministru kabineta rīkojuma nr.486 “Par Valsts un pašvaldību īpašuma privatizācijas valsts stratēģiju (pamatnostādnēm)” izpildi.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir izskatījusi šo likumprojektu un aicina pieņemt to pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates.

Deputāts Pēteris Simsons.

P.Simsons (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godājamie kolēģi deputāti! Es pilnībā piekrītu, ka par likumu nevar teikt, ka tas ir labs vai slikts likums, bet mēs gan varam atskatīties drusciņ vēsturē, runājot par šo konkrēto likumu “Par privatizācijas sertifikātiem”, kādu iemeslu dēļ un ar kādu nolūku tas tika radīts un kāds tas galu galā tika pieņemts.

Mums savā laikā pēc neatkarības atjaunošanas bija mērķis godīgi sadalīt starp Latvijas iedzīvotājiem padomju laikā saražoto īpašumu, radītās vērtības, un mums šķita, ka valsts var uzņemties šo regulējošo lomu, izsniedzot cilvēkiem vērtspapīrus jeb garantijas par noteiktu summu, atkarībā no nodzīvotajiem gadiem, lai pēc tam godīgi šos vērtspapīrus apmainītu pret īpašumu, pret kādu mantu, kādreiz varbūt arī pret naudu. Un tāpēc es ļoti bažīgi skatos uz piedāvātā likumprojekta termiņiem, ka 2003.gada 31.decembris varētu būt pēdējais brīdis, kad noteiktos gadījumos un noteiktām kategorijām vēl ir iespēja vai nu izsniegt viņiem sertifikātus, vai pieņemt no viņiem iesniegumus par sertifikātu piešķiršanu, jo, redziet, ja mēs skatāmies likumā, tad redzam, ka īpašā sadaļā par īpašuma kompensācijas sertifikātiem ir paredzēts, ka tie tiek piešķirti par zemi lauku apvidos, par pilsētu zemi, par namīpašumiem, par uzņēmumiem un vēl par citiem īpašuma objektiem, kā arī par politiski represētajām personām atņemto mantu un tā tālāk.

Un mēs arī zinām, ka vēl līdz pat šim brīdim, visus desmit gadus, rit tiesas prāvas, notiek diskusijas, ir atšķirīgi viedokļi šajā jautājumā, tāpēc ka jau sākotnēji, Augstākās padomes laikā, diemžēl absolūti neapstrīdamā un korektā veidā netika atrisināts jautājums par kompensācijām, un vēl šobrīd cilvēki tiesas procesos, kad pēdējā instance nolemj, ka īpašums vairs nav atdodams atpakaļ, vēl līdz šim brīdim pēdējā cerība bija šie kompensācijas sertifikāti, kam cilvēks bija spiests piekrist.

Un tad rodas jautājums: ja mēs nosakām kādu galīgo termiņu šo sertifikātu izmantošanai, bet prasības celšana tiesā vai prasības izskatīšana visās instancēs bieži vien vēl nebūs pabeigta, kā tad mēs atrisināsim kompensācijas jautājumus? Ko darīsim tad, ja tiešām pēdējā instance atzīs, ka cilvēkam nevar atdot viņa īpašumu atpakaļ?

Tāpēc, godājamie kolēģi, es aicinu visus, kam vien ir bijis kāds sakars ar īpašniekiem, ar īpašumiem, ar vēlētāju iesniegumiem šajā sakarā un šajos jautājumos, ļoti uzmanīgi caurskatīt piedāvātos grozījumus un atrast tādus formulējumus un tādus pamatotus termiņus, lai likumīgo īpašnieku un viņu mantinieku tiesības tiešām nebūtu aizskartas, lai tās netiktu ignorētas vēlreiz un vēlreiz, kā tas ir noticis visus šos desmit vai padsmit neatkarības gadus. Diemžēl tā ir realitāte!

Un tāpēc es aicinu tiešām visus, ja mūs šobrīd dzird mūsu vēlētāji, pilsoņi, sūtīt mums uz Saeimu konkrētus pierādījumus, konkrētas vēstules, iesniegumus, informāciju par tiem gadījumiem un par to situāciju, kāda ir bijusi un kādi sāpju ceļi ir bijuši jāizstaigā, lai pieņemamā veidā atrisinātu to vai citu jautājumu. Tas mums ļautu tiešām korekti sakārtot šo sertifikātu lietu, lai tā nebūtu bezgalīga, lai cilvēkiem, vēl dzīviem esot, tomēr rodas pārliecība, ka šo jautājumu var atrisināt taisnīgi un korekti. Ja mēs reiz esam paziņojuši, ka Latvija ir bijusi okupēta, ka okupācijas varas akti ir atzīstami par nelikumīgiem no paša sākuma, tad man rodas zināmas bažas.

Mēs tuvojamies Eiropas slieksnim, un pēc gada var gadīties, ka mēs saņemsim no Eiropas pārmetumus īpašuma kompensācijas jautājumos, jo civilizētā pasaulē, es atļaušos teikt, šos jautājumus uzskata par ļoti svarīgiem un par ļoti būtiskiem, tāpēc ka nevienu no šīm mantām cilvēki nav ieguvuši tāpat vien. Šie īpašumi ir iegādāti ar sviedriem, ar asinīm, par zelta naudu iepirkti no baroniem, saņemti par nopelniem brīvības cīņās vai par ko citu. Padomju laiks bija vienīgais periods mūsu vēsturē, kad valsts ar savu varu vieniem atņēma, bet otriem par brīvu, bez maksas, par kalpošanu okupācijas varai atsevišķos gadījumos šo svešo mantu piešķīra, kuru mums šobrīd būtu pienākums tomēr kompensēt, jo šī manta nekur nav zudusi. Tā šobrīd vēl ir lietošanā un īpašumā šeit, mūsu valstī, tikai citiem cilvēkiem.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta “Grozījumi likumā “Par privatizācijas sertifikātiem”” pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 88, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

K.Peters. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 2.decembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 2.decembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par īpašuma tiesību atjaunošanu uz uzņēmumiem un citiem īpašuma objektiem””. Pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Krišjānis Peters.

K.Peters (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Godātie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu, kura reģistrācijas numurs ir 474, - ar likumprojektu “Grozījumi likumā “Par īpašuma tiesību atjaunošanu uz uzņēmumiem un citiem īpašuma objektiem””. Tātad arī šis likumprojekts ir saistīts ar stratēģijas īstenošanu, un tas paredz situāciju, lai izbeigtu īpašuma kompensācijas sertifikātu piešķiršanu. Tajā ir paredzēts, ka ar 2004.gada 1.janvāri izbeidzas termiņš prasību iesniegšanai tiesā un lēmumu pieņemšanai par kompensācijas sertifikātu piešķiršanu, ja īpašnieks nepārņem savā valdījumā mantu, uz kuru tam atjaunotas vai atzītas īpašuma tiesības.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir izskatījusi šo likumprojektu un aicina to pieņemt pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

K.Peters. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 2.decembris.

Sēdes vadītāja. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 2.decembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Valsts un pašvaldību mantas atsavināšanas likumā”. Pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Krišjānis Peters.

 

K.Peters (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Tātad strādāsim ar dokumentu, kura reģistrācijas numurs ir 480, - ar likumprojektu “Grozījumi Valsts un pašvaldību mantas atsavināšanas likumā”.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir izskatījusi šo likumprojektu un aicina to pieņemt pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 92, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

K.Peters. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 2.decembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 2.decembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par valsts un pašvaldību īpašuma objektu privatizāciju””. Pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas
vārdā - deputāts Krišjānis Peters.

K.Peters (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Kolēģi! Strādāsim ar dokumentu, kura reģistrācijas numurs ir 481, - likumprojektu “Grozījumi likumā “Par valsts un pašvaldību īpašuma objektu privatizāciju””. Arī šis likumprojekts ir daļa no likumu grozījumu paketes stratēģijas īstenošanai. Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir izskatījusi šo likumprojektu un aicina pieņemt to pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

K.Peters. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 2.decembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 2.decembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par zemes reformu Latvijas Republikas pilsētās””. Pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas
vārdā - deputāts Krišjānis Peters.

K.Peters (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Godātie kolēģi! Dokuments ar reģistrācijas numuru 482 - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par zemes reformu Latvijas Republikas pilsētās””. Tātad šis likumprojekts paredz, ka privatizējama vai atsavināma zemes gabala cena nosakāma atkarībā no zemes gabala atrašanās vietas. Rīgā un Jūrmalā tas notiek atbilstoši tirgus vērtībai, bet pārējā teritorijā - atbilstoši zemes kadastrālajai vērtībai.

Likumprojekts arī nosaka, ka neapbūvēta zemes gabala... privatizācijai vai atsavināšanai nodota nekustamā īpašuma objekta sastāvā esošo zemi pēc 2003.gada 31.decembra privatizēt vai atsavināt varēs tikai par naudu.

Tātad Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija izskatīja šo likumprojektu un aicina pieņemt to pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Atklājam debates.

Deputāts Pēteris Simsons.

P.Simsons (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamo priekšsēdētāj! Godājamie kolēģi! Es gribu vērsties galvenokārt pie tiem deputātiem, kuri šajā Saeimā, šajā namā ir varbūt pirmo reizi un kuri šeit nebija klāt pirms vairāk nekā 10 gadiem, kad mēs veidojām un pieņēmām šo likumu par zemes reformu Latvijas Republikas pilsētās.

Viens no sāpīgākajiem jautājumiem atkal ir šīs zemes atdošana tās likumīgajiem īpašniekiem vai viņu mantiniekiem vai arī kompensācijas izmaksa par neatdodamo zemi, kura parasti ir apbūvēta vai nu ar privātmājām, vai ar komunālajām būvēm, vai ko citu. Un es nevaru citādi nosaukt šo kompensācijas kārtību kā vien par šķiru cīņas turpinājumu labākajā padomju stilā pret bijušajiem zemes un ēku īpašniekiem, kaut vai tā iemesla dēļ, ka Ministru kabineta noteikumi paredz, ka tad, ja neatdodamā zeme tiek novērtēta, lai piešķirtu vai nu līdzvērtīgu zemi, vai kompensācijas sertifikātus, tā tiek vērtēta atbilstoši 1940.gada cenām. It sevišķi tas attiecas uz Rīgu un uz Jūrmalu, lai gan laika gaitā, kā jūs saprotat, šīs zemes cena ir mainījusies. Piemēram, 1940.gadā Dzintaros vai Majoros zemes kadastrālā vērtība bija 75 santīmi kvadrātmetrā, turpretī tagad tā ir 10 vai pat padsmit reižu lielāka.

Tādējādi, ja cilvēkam neatdod, teiksim, 1000 kvadrātmetru, kas parasti tika piešķirti kādam citam kā apbūves gabals, tad viņš vairs nevar dabūt sev līdzvērtīgu zemes gabalu tajā pašā vietā vai tuvumā, tāpēc ka atdodamo gabalu jau vērtē pēc šālaika cenām. Un šobrīd, konkrēti Majoros, kā es zinu, zemes kadastrālā vērtība ir 8 lati. Tātad, rēķinot tīri aritmētiski, bijušais īpašnieks kā kompensāciju var saņemt vai nu desmit reizes mazāku gabaliņu, kas, protams, netiek atdots, vai arī zemi kaut kur tālā nomalē, teiksim, aiz Ķemeriem, kur zemes kadastrālā vērtība šobrīd ir šie 80 santīmi. Un šāda kārtība ir iedibināta, kā es saprotu, tikai ar vienu nolūku - lai vecie īpašnieki nepaliktu Jūrmalā, lai viņi neatgrieztos tur.

Tas pats attiecas arī uz Rīgu, jo bieži vien tajā laikā šī zeme bija Rīgas nomalē vai ārpus Rīgas teritorijā, tātad lauku zeme. Tagad tā ir pilsētas teritorija, taču, ja cilvēkam šī zeme ir atdota, tad, dabīgi, zemes nodokli viņam aprēķina pēc tās pašreizējās vērtības. Piedodiet par analoģiju, bet es pietiekami labi zinu, kāda bija padomju varas politika attiecībā uz zemes īpašniekiem, kad viņiem uzlika tā saucamo kulaku nodokli ar mērķi, lai šo cilvēku padzītu, lai dabūtu projām no šīs zemes.

It sevišķi es gribu vērst uzmanību… es atļaušos nocitēt šā likuma vienu rindkopu: “Ar pilsētas pašvaldības lēmumu var noteikt, ka līdzvērtīga zemes gabala vietā piešķirama tikai kompensācija, ja pilsētas administratīvajās robežās nav pietiekamu zemes platību, lai apmierinātu visus pieprasītājus.” Kā jūs saprotat, šeit ir domāta kompensācija sertifikātos, bet tajā pašā laikā jūs taču visi ļoti labi zināt, ka, teiksim, Jūrmalā hektāriem zemi, droši vien par labu naudu vai kā citādi, ir ieguvuši jaunieguvēji, par ko arī mēs reizēm lasām avīzēs. Un atkal jaunajam zemes ieguvējam ir dota prioritāte salīdzinājumā ar agrāko īpašnieku. Agrākajam zemes īpašniekam iedod šos kompensācijas sertifikātus, kurus viņš var izmantot pēc saviem ieskatiem, bet ne jau lai viņš atgrieztos uz dzīvi tajā vietā, kur viņa senči paaudžu paaudzēs ir dzīvojuši. Viņam ir jāmeklē sev mājvieta, apmešanās vieta kaut kur citur.

Lūk, tāpēc, godājamie kolēģi, mums ir ļoti nopietni jāizturas pret šiem piedāvātajiem grozījumiem. Es saprotu, ka valdība nāk klajā ar šādu priekšlikumu, vislabāko nodomu vadīta, taču piedāvātais grozījums atkal paredz, ka atsevišķās vietās privatizējamā zeme, kas bieži vien ir kā alternatīva tiem cilvēkiem, kuri nav atguvuši savu dzimto zemi, atkal tiek vērtēta pēc citas cenas nekā viņam neatdotā zeme. Un praktiski tas nozīmēs, ka cilvēks, kurš tomēr ir atradis iespēju kaut vai tajā pašā Jūrmalā nomāt kādu ēku, kur viņš varētu apmesties uz dzīvi, cerēdams, ka šī teritorija tiks nodota privatizācijai, un ka viņš par saviem dabūtajiem kompensācijas sertifikātiem par turpat blakus Jūrmalā neatdoto zemi varēs noprivatizēt šo citu zemes gabaliņu, uz kura viņš tagad jau dzīvo… Es saprotu tā, ka šāda iespēja viņam diezin vai būs, jo atkal ir noteikts termiņš.

Tātad atbilstoši apstiprinātajiem privatizācijas noteikumiem pēc 2003.gada 31.decembra zemi varēs privatizēt vai atsavināt tikai par naudu. Un atkal šos kompensācijas sertifikātus, aiz kuriem stāv konkrēta manta, konkrēta neatdotā zeme, ko tagad ir ieguvis īpašumā vai lieto cits cilvēks, bijušais īpašnieks nevar izmantot nekādā veidā, lai varētu atgriezties savā dzimtajā apvidū, savā pilsētā vai tur, kur viņa senči kādreiz par lielu naudu tika iegādājušies zemes gabaliņu un bija uzbūvējuši māju.

Tāpēc es lūgtu, godājamie kolēģi, ļoti nopietni padomāt, izskatot šos piedāvātos grozījumus, un izvērtēt ne tikai šos divus, par kuriem mēs runājam, bet arī visus pārējos priekšlikumus.

Redziet, man šeit ir vesela mape. Tie ir 12 likumi, kuri būtu jāgroza, lai mēs vēsturē paliktu kā Saeima, kura ir spējusi izlabot un sakārtot likumus un taisnīgāk atrisināt šos jautājumus, nekā to savā laikā spēja izdarīt Augstākā Padome un iepriekšējās Saeimas.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta “Grozījumi likumā “Par zemes reformu Latvijas Republikas pilsētās” pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 81, pret - nav, atturas - 5. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

P.Simsons. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 2.decembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 2.decembris.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju””. Pirmais lasījums.

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vārdā - deputāts Staņislavs Šķesters.

S.Šķesters (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Godājamie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu, kura reģistrācijas numurs 471.

Šie grozījumi likumā “Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju” ir saskaņā ar Ministru kabineta pamatnostādnēm jautājumā par valsts stratēģiju attiecībā uz valsts un pašvaldību īpašuma privatizāciju.

Tāpat kā iepriekšējie attiecīgie likumprojekti, arī šis likumprojekts ir skatāms kontekstā ar sertifikātu izmantošanu tieši dzīvojamo māju, valsts un pašvaldību dzīvojamo māju, privatizācijā.

Likumprojekts paredz noteikt, ka privatizācijas pieteikumi iesniedzami līdz 2005.gada 31.decembrim, un paredz ieviest jaunu terminu, tas ir, terminu “privatizācijas ierosinājums”, kā arī paredz ietvert pārejas noteikumos normu, ka no 2006.gada 1.janvāra dzīvojamās mājas un tajās esošie privatizācijas objekti ir atsavināmi Valsts un pašvaldību mantas atsavināšanas likuma noteiktajā kārtībā.

Un trešā nozīmīgā lieta šajā likumprojektā ir tā, ka likumprojekts paredz, ka likumā “Par pašvaldību palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā” paredzētajos gadījumos un noteiktajā kārtībā izīrētās dzīvojamās telpas netiek nodotas privatizācijai un tās nevar iegūt īpašumā līdz dzīvojamās mājas privatizācijai.

Tās ir pamatnostādnes, kas ir ieliktas šajā likumprojektā. Komisija izskatīja šo likumprojektu un lūdz jūs, cienījamie kolēģi, atbalstīt tā pieņemšanu pirmajā lasījumā.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 91, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

S.Šķesters. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - šā gada 28.novembris. Paldies.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - šā gada 28.novembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Latvijas Republikas valsts robežas likumā”. Otrais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Arnolds Laksa.

A.Laksa (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Godātie kolēģi! Izskatām likumprojektu “Grozījumi Latvijas Republikas valsts robežas likumā”. Dokumenta reģistrācijas numurs 393.

Likumprojekta otrajam lasījumam ir iesniegts viens priekšlikums, un tas izskatīts komisijas 12.novembra sēdē.

Komisija šo priekšlikumu ir atbalstījusi, un komisijas vārdā es lūdzu atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 1.priekšlikumu.

A.Laksa. Aicinu pieņemt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 89, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

A.Laksa. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 25.novembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 25.novembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Krimināllikumā”. Otrais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Arnolds Laksa.

A.Laksa (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Izskatīsim likumprojektu “Grozījumi Krimināllikumā”. Dokumenta reģistrācijas numurs 318.

Likumprojekta otrajam lasījumam ir iesniegti trīs priekšlikumi.

1.priekšlikums. Aizsardzības un iekšlietu komisija ierosina redakcionāli precizēt Krimināllikuma 36.panta pirmo daļu. Lūdzu atbalstīt komisijas priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Laksa. Arī 2.priekšlikumu iesniegusi Aizsardzības un iekšlietu komisija. Lūdzu atbalstīt komisijas priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Laksa. Arī 3.priekšlikumu iesniegusi Aizsardzības un iekšlietu komisija. Lūdzu to atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Laksa. Līdz ar to visi priekšlikumi ir izskatīti. Komisijas vārdā aicinu pieņemt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

A.Laksa. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 30.decembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 30.decembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par valsts noslēpumu””. Pirmais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Arnolds Laksa.

A.Laksa (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Izskatīsim dokumentu ar reģistrācijas numuru 502. Likumprojekts tagad tiek izskatīts pirmajā lasījumā.

Likumprojektā ietvertos grozījumus izstrādājis Satversmes aizsardzības birojs, piedaloties Militārās pretizlūkošanas dienesta, Drošības dienesta un Ģenerālprokuratūras pārstāvjiem. Izstrādājot šo likumprojektu, ņemti vērā nosacījumi Latvijai, iestājoties NATO. Likumprojektā ietverto grozījumu nepieciešamību nosaka likuma “Par valsts noslēpumu” piemērošana praksē.

Aizsardzības un iekšlietu komisija savā sēdē apsprieda šo likumprojektu un to konceptuāli atbalstīja. Tādēļ komisijas vārdā aicinu Saeimu pieņemt likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 78, pret - nav, atturas - 10. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

A.Laksa. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 27.novembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 27.novembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Valsts sociālo pabalstu likumā”. Pirmais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā - deputāte Jevgenija Stalidzāne.

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Godājamie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu nr.1465 - likumprojektu “Grozījumi Valsts sociālo pabalstu likumā”. Likumprojekts paredz divus jaunus valsts sociālā pabalsta veidus - bērna aprūpes pabalstu un bērna adopcijas pabalstu.

Bērna aprūpes pabalsts tiek nodrošināts adoptētājam, kamēr persona atrodas bērna aprūpes atvaļinājumā un nesaņem darba algu, kā arī adoptētājam, kurš nav nodarbināts vai kurš strādā nepilnu darba laiku.

Vienreizējais bērna adopcijas pabalsts adoptētājam tiek piešķirts pēc tam, kad stājies spēkā tiesas spriedums par adopcijas apstiprināšanu.

Likumprojekts paredz, ka adoptētājs bērna piedzimšanas vienreizējā pabalsta vietā saņem vienreizējo bērna adopcijas pabalstu.

Komisija likumprojektu izskatīja un pieņēma lēmumu likumprojektu pieņemt pirmajā lasījumā. Lūdzu Saeimu atbalstīt komisijas lēmumu!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 89, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

J.Stalidzāne. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 27.decembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 27.decembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu””. Pirmais lasījums.

Sociālo un darba un darba lietu komisijas vārdā - deputāte Jevgenija Stalidzāne.

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Godājamie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu nr.1467. Šis likumprojekts ir kopējā paketē ar Valsts sociālo pabalstu likumu un ir daļa no kopējās likumprojektu paketes, kuras mērķis ir sakārtot sociālo pabalstu sistēmu adopcijas gadījumā.

Komisija ir izskatījusi šo likumprojektu un lūdz Saeimu atbalstīt to pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 91, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

J.Stalidzāne. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 27.decembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 27.decembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu””. Pirmais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā - deputāte Jevgenija Stalidzāne.

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Godājamie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu nr.1468. Likumprojekts paredz, ka persona, kas atrodas bērna aprūpes atvaļinājumā, ir pakļauta obligātajai sociālajai apdrošināšanai. Par personām, kuras atrodas bērna kopšanas atvaļinājumā, no valsts pamatbudžeta turpmāk tiks veiktas sociālās apdrošināšanas iemaksas pensiju apdrošināšanai un apdrošināšanai pret bezdarbu. Likumprojekts ir kopējā paketē ar Valsts sociālo pabalstu likumu.

Sociālo un darba lietu komisija ierosina pieņemt likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 92, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

J.Stalidzāne. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 27.decembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 27.decembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Darba likumā”. Pirmais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā - deputāte Jevgenija Stalidzāne.

 

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Godājamie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu nr.1466. Likumprojekts “Grozījumi Darba likumā” paredz iespēju personai, kuras aprūpē un uzraudzībā ir ar bāriņtiesas lēmumu nodots adoptējamais bērns, saņemt bērna aprūpes atvaļinājumu. Minētais atvaļinājums ir nepieciešams, jo bez vecāku gādības palikušajam bērnam, kurš ir mainījis savu uzturēšanās vietu, ir nepieciešama lielāka uzmanība, lai integrētos jaunajos dzīves apstākļos un pierastu pie adoptētājiem. Lai veicinātu vietējo adopciju, ir nepieciešams paredzēt, ka laikā, kamēr darbinieks atrodas atvaļinājumā, netiek pasliktināts viņa stāvoklis - viņam saglabājas iepriekšējā darbavieta, kā arī tiek atvaļinājumā pavadītais laiks ieskaitīts kopējā darba stāžā. Likumprojekts ir saskaņots arī ar Darba devēju konfederāciju.

Sociālo un darba lietu komisija ierosina pieņemt likumprojektu pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 90, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

J.Stalidzāne. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 27.decembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 27.decembris. Paldies.

Godājamie deputāti! Darbu turpināsim pēc pārtraukuma - pulksten 13.30.

Lūdzu deputātus reģistrēties ar reģistrācijas kartēm! Lūdzu zvanu! Reģistrācijas režīmu!

Kamēr tiek gatavoti reģistrācijas rezultāti, jānoklausās paziņojumi.

Vārds Ārlietu komisijas vadītājai deputātei Inesei Vaiderei.

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie Ārlietu komisijas locekļi, lūdzu pulcēties uz sēdi Ārlietu komisijas sēžu zālē! Sēde sāksies pēc piecām minūtēm. Paldies.

Sēdes vadītāja. Vārds deputātam Jānim Strazdiņam.

J.Strazdiņš (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Godājamie Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas locekļi, lūdzu pulcēties tūlīt uz sēdi Dzeltenajā istabā, kas ir tepat blakus sēžu zālei!

Sēdes vadītāja. Lūdzu Saeimas sekretāra biedru nolasīt reģistrācijas rezultātus!

A.Bartaševičs (8.Saeimas sekretāra biedrs).

Cienījamie deputāti! Nav reģistrējušies: Boriss Cilevičs, Guntis Bērziņš, Ēriks Jēkabsons, Artis Kampars, Aleksandrs Kiršteins, Vilis Krištopans, Arnolds Laksa, Ainars Latkovskis, Linda Mūrniece, Leopolds Ozoliņš, Mihails Pietkevičs, Jakovs Pliners, Ēriks Škapars, Anna Seile un Atis Slakteris.

Paldies par uzmanību!

(Pārtraukums)

 

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātu””. Otrais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāte Anna Seile.

A.Seile (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie deputāti! Dokuments nr.1601. Par to ir iesniegts tikai viens priekšlikums, un šis priekšlikums ir izlasāms pašā pēdējā lappusītē - 12.lappusītē. Komisija tajā ir precizējusi robežu aprakstu. Lūdzam šo labojumu akceptēt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. Vairāk priekšlikumu par šo likumprojektu nav.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 65, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

A.Seile. Komisija iesaka par priekšlikumu iesniegšanas termiņu noteikt 28.novembri.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 28.novembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Izglītības inovācijas fonda likumā”. Otrais lasījums.

Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vārdā… Ja nav referenta, tad šo jautājumu mēs atliekam.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par Latvijas Republikas starptautiskajiem līgumiem””. Pirmais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Inese Vaidere.

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Cienījamā Saeimas priekšsēdētāja! Cienījamās kolēģes un godātie kolēģi! Likumprojektu “Grozījumi likumā “Par Latvijas Republikas starptautiskajiem līgumiem”” Ārlietu komisija skatīja divreiz. Es lūgšu jūs pievērst uzmanību šim likumam, jo šis likums ir ļoti svarīgs, it īpaši pašreizējā situācijā.

Savā 1.oktobra sēdē Ārlietu komisija, iepazinusies ar Ministru kabineta piedāvātajiem grozījumiem likumā “Par Latvijas Republikas starptautiskajiem līgumiem”, nolēma šo likumprojektu izskatīšanu atlikt, jo radās virkne jautājumu. Starplaikā starp divām Ārlietu komisijas sēdēm tika veikta padziļināta šo projektu un šo grozījumu analīze un izpēte.

Es jums atgādināšu, ka likums “Par Latvijas Republikas starptautiskajiem līgumiem” tika pieņemts jau 1994.gadā, un būtībā, kā var spriest pēc tālaika stenogrammām, šim likumam bija jārada sistēma attiecībās starp Valsts prezidentu, Ministru prezidentu, ārlietu ministru un Saeimas pilnvarām, slēdzot starptautiskus līgumus. Pēc likuma pieņemšanas tajā nav izdarīts neviens grozījums. Faktiski šis likums rāda, ka toreiz noteiktais regulējums ir bijis pietiekami elastīgi formulēts, taču šo pagājušo septiņu gadu laikā ir ticis ievērojami konkretizēts normatīvais regulējums citās jomās, to skaitā attiecībā uz Latvijas Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem. Turklāt ir kļuvušas plašākas arī Latvijas starptautiskās saistības.

Sakarā ar to, ka mūsu valsts virzās uz NATO un iesaistās konfliktu risinājumos gan Afganistānā, gan Irākā, šā likuma izmaiņas, šā likuma būtība un šā likuma teksts ir ļoti svarīgs.

Likuma “Par Latvijas Republikas starptautiskajiem līgumiem” 7.pantā ir noteikts, kādi līgumi slēdzami starpvalstu līgumu veidā, bet 8.pants nosaka, ka starpvalstu līgumi apstiprināmi ar Saeimas pieņemtu likumu.

Kā redzams no Saeimas stenogrammām, kas ir tapušas pirms septiņiem gadiem, likumdevēju nodoms toreiz patiešām ir bijis noteikt, kuriem līgumiem ir šī īpašā starpvalstu līgumu forma. Savukārt pēc šā likuma pieņemšanas juridiskajā literatūrā ir pausts viedoklis, ka, lai gan šie likumi attiecas uz svarīgiem jautājumiem, tomēr šis formālais dalījums diezin vai atrisina iespējamās problēmas.

Šobrīd likuma 7.pants nosaka, ka līgumi attiecībā uz Latvijas Republikas Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, kā arī uz ārvalstu bruņoto spēku atrašanos mūsu zemē un to statusu ir slēdzami starpvalstu līgumu veidā. Formulējumi ir vispārīgi, tomēr vienlaikus šobrīd ir spēkā arī citi likumi - gan par Latvijas Nacionālo bruņoto spēku piedalīšanos starptautiskajās operācijās, gan par ārvalstu bruņoto spēku statusu Latvijas Republikā. Šajos likumos regulējums ir konkrētāks, un būtībā, skatot visus likumus kopumā, ir iespējams atrisināt daudzas situācijas, tomēr diskutējams joprojām ir jautājums par to, vai visos noteiktajos gadījumos ir nepieciešama šī starpvalstu līgumu forma, ko apstiprinātu Saeima.

Godātie kolēģi! Pašreiz ierosinātie grozījumi 7.panta 3.punktā un 6.punktā tikai daļēji atrisina šo situāciju. Atsevišķos gadījumos tie sasaista līgumu formu un arī Saeimas apstiprinājuma nepieciešamību ar citas institūcijas, ar Ministru kabineta, pieņemtajiem lēmumiem.

Arī šie grozījumi sasaista līgumu formu ar vispārīga rakstura atsaucēm. Jāteic, ka kopumā patlaban piedāvātie formulējumi šodienai atbilst vairāk nekā vecajā redakcijā, taču tie vēl nenovērš iespējamās neskaidrās situācijas.

Kādi ir komisijas secinājumi? Secinājumi ir tādi, ka komisija savā sēdē nolēma virzīt grozījumus pirmajā lasījumā, taču uz otro lasījumu mums ir ļoti, ļoti rūpīgi jāizvērtē jautājums par Saeimas kompetenci un par parlamentārās kontroles veidiem šajā jomā, kā arī jautājums par Latvijas dalības NATO ietekmi uz šāda veida līgumu slēgšanas procedūru.

Pie tam, ņemot vērā to, ka Latvija nākamgad kļūs par Eiropas Savienības dalībvalsti, kopumā būtu jāizvērtē arī citi šobrīd spēkā esošā likuma “Par Latvijas Republikas starptautiskajiem līgumiem” panti un to atbilstība mūsdienu prasībām.

Ārlietu komisija ir izveidojusi darba grupu, kurā ietilpst gan Ārlietu komisijas deputāti, gan Juridiskā biroja vadītājs, gan Aizsardzības ministrijas un Ārlietu ministrijas pārstāvji. Un mēs esam nolēmuši rūpīgi strādāt pie šā likuma, lai tam piešķirtu mūsdienām atbilstošu saturu un formu.

Aicinu atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā un būt aktīviem priekšlikumu izstrādē laikā līdz likumprojekta pieņemšanai otrajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 75, pret - 10, atturas - 1. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

I.Vaidere. Es vēlētos jūs lūgt noteikt tādu priekšlikumu iesniegšanas termiņu, lai patiešām visi deputāti varētu rūpīgi iepazīties ar šo ārkārtīgi svarīgo likumprojektu un izstrādāt savus priekšlikumus, tāpēc priekšlikumu iesniegšanas termiņš varētu būt 15.decembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš... Es atvainojos! Ieslēdziet, lūdzu, mikrofonu deputātam Aleksandram Golubovam!

A.Golubovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Ierosinu par priekšlikumu iesniegšanas termiņu noteikt 12.janvāri.

Sēdes vadītāja. Tātad ir divi priekšlikumi: viens no priekšlikumiem paredz 15.decembri, otrs priekšlikums - 2004.gada 12.janvāri.

Tātad vispirms balsosim par Aleksandra Golubova priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 20, pret - 55, atturas - 13. Priekšlikums nav atbalstīts.

Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš ir 2003.gada 15.decembris. Paldies.

I.Vaidere. Paldies!

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Latvijas Republikas un Ukrainas brīvās tirdzniecības līguma denonsēšanu”. Otrais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Inese Vaidere.

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie kolēģi! Ārlietu komisija šajā laikā ražīgi pastrādāja un par attiecīgo likumprojektu izskatīja divus priekšlikumus.

1.priekšlikums ir nācis no Juridiskā biroja, un tam ir redakcionāls raksturs. Komisija nolēma to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Vaidere. Arī 2.priekšlikumu komisija nolēma atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Vaidere. Līdz ar to, godājamie kolēģi, aicinu jūs atbalstīt likumprojektu “Par Latvijas Republikas un Ukrainas brīvās tirdzniecības līguma denonsēšanu” otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 92, pret un atturas - nav. Likums “Par Latvijas Republikas un Ukrainas brīvās tirdzniecības līguma denonsēšanu” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par likuma “Par Latvijas Republikas un Ukrainas līgumu par tirdzniecību ar lauksaimniecības precēm” atzīšanu par spēku zaudējušu”. Otrais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Inese Vaidere.

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie kolēģi! Šis likumprojekts ir nedaudz atšķirīgs, jo minētais likums nekad nav stājies spēkā Ukrainas puses dēļ.

Tāpēc ir saņemts 1. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums, kuru komisija nolēma atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Vaidere. Arī 2. ir Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums, kuru deputāti nolēma atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Vaidere. Līdz ar to lūdzu atbalstīt minēto likumprojektu otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 91, pret un atturas - nav. Likums “Par likuma “Par Latvijas Republikas un Ukrainas līgumu par tirdzniecību ar lauksaimniecības precēm” atzīšanu par spēku zaudējušu” ir pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Latvijas Republikas un Eiropas Brīvās tirdzniecības asociācijas valstu līguma denonsēšanu”. Otrais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Inese Vaidere.

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie deputāti! Saeimas Ārlietu komisija ir saņēmusi divus priekšlikumus.

1. - Juridiskā biroja priekšlikumu - komisija lēma atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Vaidere. Arī 2. - Juridiskā biroja priekšlikumu - komisija lēma atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Vaidere. Lūdzu, godājamie deputāti, atbalstīt minēto likumprojektu otrajā, galīgajā, lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Likums “Par Latvijas Republikas un Eiropas Brīvās tirdzniecības asociācijas valstu līguma denonsēšanu” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Igaunijas Republikas, Latvijas Republikas un Lietuvas Republikas līguma par brīvo tirdzniecību ar lauksaimniecības precēm un tās Saprašanās protokola denonsēšanu”. Otrais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Inese Vaidere.

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie kolēģi! Informēšu jūs, ka Ārlietu komisija ir saņēmusi divus priekšlikumus. Tie tika izskatīti Ārlietu komisijas sēdē, un abi ir atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Pret 1. un 2.priekšlikumu deputātiem iebildumu...Vai deputāts Golubovs vēlas piedalīties debatēs?

Atklājam debates par 1. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikumu.

A.Golubovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Man nav skaidrības. Mēs tagad denonsējam dažus līgumus, un veidojas šāda situācija: mēs 1.maijā stājamies Eiropā, tad sāk darboties iestāšanās līgums. Tad kādā veidā mēs tirgosimies ar Lietuvas Republiku ar lauksaimniecības precēm līdz 1.maijam?

Lūdzu paskaidrojumu no Ārlietu komisijas!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā komisijas priekšsēdētāja vēlas ko teikt?

I.Vaidere. Es gribētu vienīgi piebilst, ka šis jautājums detalizēti tika izskatīts komisijā un deputāti, kuriem ir interese par šiem jautājumiem, varēja piedalīties sēdēs un uzdot savus jautājumus. Vairāk man nav komentāru.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret - 3, neviens neatturas. Likums “Par Igaunijas Republikas, Latvijas Republikas un Lietuvas Republikas līgumu par brīvo tirdzniecību ar lauksaimniecības precēm un tās Saprašanās protokola denonsēšanu” pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Igaunijas Republikas, Latvijas Republikas un Lietuvas Republikas nolīguma par brīvo tirdzniecību denonsēšanu”. Otrais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Inese Vaidere.

 

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie kolēģi! Saeimas Ārlietu komisija uz otro lasījumu bija saņēmusi divus priekšlikumus, un gan pirmo, gan otro priekšlikumu Ārlietu komisija lēma atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Vai deputāts Jānis Strazdiņš ir pieteicies debatēt? Nē.

Tātad pret 1.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

I.Vaidere. Arī 2.priekšlikumu komisija lēma atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Pret 2.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

I.Vaidere. Paldies. Aicinu atbalstīt minēto likumprojektu otrajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret - nav, atturas - 1. Likums “Par Igaunijas Republikas, Latvijas Republikas un Lietuvas Republikas nolīguma par brīvo tirdzniecību denonsēšanu” pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Latvijas Republikas un Turcijas Republikas brīvās tirdzniecības līguma denonsēšanu”. Otrais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Inese Vaidere.

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Cienījamās kolēģes! Godātie kolēģi! Ārlietu komisija izskatīja abus saņemtos priekšlikumus likumprojekta otrajam lasījumam un nolēma gan pirmo, gan otro priekšlikumu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Pret 1. un 2.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

I.Vaidere. Paldies.

Aicinu atbalstīt likumprojektu otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 81, pret - 1, atturas - 1. Likums “Par Latvijas Republikas un Turcijas Republikas brīvās tirdzniecības līguma denonsēšanu” pieņemts.

Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Latvijas Republikas un Čehijas Republikas brīvās tirdzniecības līguma denonsēšanu”. Otrais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Inese Vaidere.

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Par minēto likumprojektu Ārlietu komisija saņēma divus priekšlikumus un nolēma gan 1., gan 2.priekšlikumu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Vaidere. Paldies. Aicinu atbalstīt šo likumprojektu otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret un atturas - nav. Likums “Par Latvijas Republikas un Čehijas Republikas brīvās tirdzniecības līguma denonsēšanu” pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Latvijas Republikas un Slovākijas Republikas brīvās tirdzniecības līguma denonsēšanu”. Otrais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Inese Vaidere.

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie kolēģi! Ārlietu komisija izskatīja saņemtos divus priekšlikumus - 1. un 2.priekšlikumu - un nolēma atbalstīt tos.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Vaidere. Aicinu jūs atbalstīt likumprojektu otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 81, pret un atturas - nav. Likums “Par Latvijas Republikas un Slovākijas Republikas brīvās tirdzniecības līguma denonsēšanu” pieņemts.

Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Latvijas Republikas un Bulgārijas Republikas brīvās tirdzniecības līguma denonsēšanu”. Otrais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Inese Vaidere.

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Cienījamās kolēģes! Godātie kolēģi! Ārlietu komisija izskatīja divus priekšlikumus, kas tika noteiktajā laikā iesniegti Ārlietu komisijā, un nolēma atbalstīt savā sēdē gan 1., gan 2.priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Vaidere. Paldies.

Aicinu jūs atbalstīt minēto likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par minētā likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret un atturas - nav. Likums “Par Latvijas Republikas un Bulgārijas Republikas brīvās tirdzniecības līguma denonsēšanu” pieņemts.

Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Latvijas Republikas un Slovēnijas Republikas brīvās tirdzniecības līguma denonsēšanu”. Otrais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Inese Vaidere.

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Saeimas Ārlietu komisija savā sēdē izskatīja Saeimas Juridiskā biroja priekšlikumus attiecībā uz likumprojekta redakciju un nolēma tos atbalstīt - gan 1.priekšlikumu, gan arī 2.priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Vaidere. Paldies.

Lūdzu, godātie deputāti, atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 78, pret un atturas - nav. Likums “Par Latvijas Republikas un Slovēnijas Republikas brīvās tirdzniecības līguma denonsēšanu” pieņemts.

I.Vaidere. Paldies.

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Latvijas Republikas un Ungārijas Republikas brīvās tirdzniecības līguma denonsēšanu”. Otrais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Inese Vaidere.

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie kolēģi! Ārlietu komisija ir saņēmusi divus priekšlikumus attiecībā uz minēto likumprojektu un nolēmusi tos atbalstīt - gan 1., gan 2.priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Vaidere. Paldies.

Aicinu jūs atbalstīt likumprojektu otrajā, galīgajā, lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret un atturas - nav. Likums “Par Latvijas Republikas un Ungārijas Republikas brīvās tirdzniecības līguma denonsēšanu” ir pieņemts. Paldies.

I.Vaidere. Paldies.

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Latvijas Republikas un Polijas Republikas brīvās tirdzniecības līguma denonsēšanu”. Otrais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Inese Vaidere.

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie deputāti! Ārlietu komisija izskatīja komisijā iesniegtos divus priekšlikumus un nolēma, ka atbalstāms ir gan 1., gan 2.priekšlikums.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Vaidere. Aicinu jūs - arī deputāti Ausmu Kantāni - atbalstīt minēto likumprojektu otrajā, galīgajā, lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret - nav, atturas - 1. Likums “Par Latvijas Republikas un Polijas Republikas brīvās tirdzniecības līguma denonsēšanu” pieņemts.

I.Vaidere. Paldies.

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Latvijas Republikas valdības un Austrālijas valdības nolīguma par tirdzniecību un ekonomisko sadarbību denonsēšanu”. Otrais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Inese Vaidere.

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Ārlietu komisija saņēma divus priekšlikumus likumprojekta otrajam lasījumam. Šos priekšlikumus izskatījusi, Ārlietu komisija lēma, ka abi ir atbalstāmi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Vaidere. Paldies.

Aicinu, godātie deputāti, atbalstīt šo likumprojektu otrajā, galīgajā, lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret un atturas - nav. Likums “Par Latvijas Republikas valdības un Austrālijas valdības nolīguma par tirdzniecību un ekonomisko sadarbību denonsēšanu” pieņemts.

I.Vaidere. Paldies.

Sēdes vadītāja. Saeimas Prezidijs ir saņēmis Sociālo un darba lietu komisijas iesniegumu ar lūgumu iekļaut šīsdienas sēdes darba kārtībā lēmuma projektu par priekšlikumu termiņa pagarināšanu četriem likumprojektiem: “Grozījumi Valsts sociālo pabalstu likumā”, “Grozījumi Darba likumā”, “Grozījumi likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu””, “Grozījumi likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu””. Vai deputātiem ir iebildumi?

Vai jūs runāsiet par iekļaušanu? Mēs tagad lemjam par iekļaušanu… Tātad, ja deputātiem nav iebildumu, lēmuma projekts tiek iekļauts darba kārtībā.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts par priekšlikumu iesniegšanas termiņa maiņu no 27.decembra uz 27.novembri likumprojektiem “Grozījumi Valsts sociālo pabalstu likumā”, “Grozījumi Darba likumā”, “Grozījumi likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”” un “Grozījumi likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu””.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā - deputāte Jevgenija Stalidzāne.

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Godājamie kolēģi! Es esmu spiesta atzīties, ka, nosaucot par termiņu 27.decembri, es kļūdījos, jo bija paredzēts, ka 27.novembris ir šiem likumprojektiem priekšlikumu iesniegšanas termiņš. Darbs ar Labklājības ministriju un ar Īpašu uzdevumu ministra bērnu un ģimenes lietās sekretariātu tiek veikts, lai šos likumprojektus varētu sākt gatavot otrajam lasījumam jau līdz brīvlaikam, tātad šiem likumu grozījumiem būtu jātiek iesniegtiem jau līdz 27.novembrim.

Diemžēl manu kļūdu var labot tikai ar jūsu balsojumu, un tādēļ es ļoti lūdzu atbalstīt šo lēmuma projektu, lai šiem likumprojektiem priekšlikumu iesniegšanas termiņš būtu 27.novembris.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates.

Deputāts Andrejs Klementjevs.

A.Klementjevs (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Mans priekšlikums ir noraidīt šo termiņa maiņu. Taču kā kompromisa variantu es piedāvāju 10.decembri, lai mēs varētu komisijā izpildīt to, kas bija nolemts komisijā, un atklāt un pabeigt debates par to, kas šo naudu iekasēs un izmaksās - Labklājības ministrija vai Īpašu uzdevumu ministra bērnu un ģimenes lietās sekretariāts.

Sēdes vadītāja. Diemžēl, Klementjeva kungs, mēs varam vai nu pieņemt, vai noraidīt šo lēmuma projektu. Citus termiņus mēs nevaram izskatīt.

Vai komisijas vārdā ir vēl kas sakāms? Ja komisijas vārdā nav vairs nekas sakāms, tad lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 51, pret - 40, neviens neatturas. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Izglītības inovācijas fonda likumā”. Otrais lasījums.

Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vārdā - deputāts Jānis Strazdiņš.

 

J.Strazdiņš (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienījamo priekšsēdētāj! Godājamie deputāti! Izglītības, zinātnes un kultūras komisija izskatīja likumprojektu “Grozījumi Izglītības inovācijas fonda likumā” un nolēma atbalstīt atbildīgās komisijas iesniegto 1.priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates.

Deputāts Jānis Esta.

J.Esta (Tautas partijas frakcija).

Ļoti cienījamā priekšsēdētājas kundze! Godātie deputāti! Šis priekšlikums ir, ja tā varētu teikt, divkosības un liekulības paraugs, jo vārdos mēs jau veselu gadu esam par prioritātēm izglītībā, bet darbos redzams kaut kas pilnīgi cits.

Un tagad hronoloģiskā ziņā mazliet atkāpsimies atpakaļ, lai palūkotos, kā tiek pārveidots šis likumprojekts! Sākotnējā redakcija, ko pieņēma 7.Saeima, noteica to, ka šim likumprojektam jāstājas spēkā 2003.gada 1.janvārī un tātad nolikums ir jāizstrādā līdz 2002.gada 1.decembrim. Valdība Satversmes 81.panta noteiktajā kārtībā savukārt pārcēla šo datumu par vienu gadu. Toties radošas aktivitātes tagad izrāda Izglītības, kultūras un zinātnes komisija, kura savukārt pirmajā lasījumā pateica, ka 2004.gadā likumam jāstājas spēkā, un tagad, otrajā lasījumā, - ka nolikums ir jāizstrādā līdz 2003.gada 1.februārim.

Ko tas nozīmē? Tas nozīmē, ka visus šos gadus - gan 2003.gadā, gan 2004.gadā - budžets ir tāds, kurā nav paredzēti līdzekļi šī Izglītības inovācijas fonda darbībai. Un, ja tagad otrajā lasījumā mēs nobalsosim par 2005.gada 1.februāri, tad ir pilnīgi skaidrs, ka arī 2005.gada februārī šie līdzekļi netiks paredzēti.

Strazdiņa kungam es ierosinātu priekšlikumu: uz trešo lasījumu iesniegt attiecībā uz pārejas noteikumiem tādu priekšlikumu, ka likumam jāstājas spēkā pēc šīs valdības demisijas, pēc darbības beigām. Un tad tas būtu korekti, un tad mums nebūtu vairākas reizes jāgroza šis likums!

Strazdiņa kungs, es gribētu teikt vēl arī dažus vārdus par to, kāpēc Izglītības inovācijas fonds ir nepieciešams. Es dzirdēju, ka jūs veidojat Latvijas nākotnes attīstības komisiju, kurā jūs spriedīsiet, protams, par budžeta līdzekļiem, par nodokļu maksātāju naudu, par nākotnes tehnoloģijām. Taču, kā mēs zinām, budžetā nav līdzekļu modernām tehnoloģijām izglītībā. Izglītības inovācijas fonds paredzēja līdzekļus gan materiālo, gan garīgo vērtību radīšanai. Tas ir tieši tas, kas mums ir vajadzīgs, iestājoties Eiropas Savienībā.

Es aicinu balsot pret šo priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Vai komisijas vārdā ir kas sakāms? Lūdzu, Strazdiņa kungs!

J.Strazdiņš. Cienījamais Estas kungs! Var kaut ko uzticēt darīt tikai tad, kad likums stāsies spēkā. Tas stāsies spēkā ar 1.janvāri, un vienu mēnesi vēlāk var nolikumu izstrādāt, praktiski tas ir jau gatavs, šeit nav nekādas problēmas. Taču problēma bija finansējumā. Tas vēl vairāk apstiprina jūsu vārdu patiesību, ka tiešām jābūt šādai īpašai Latvijas nākotnes attīstības komisijai, kas tomēr beidzot paredzēs līdzekļus zinātnei un tehnoloģiju attīstībai. Tā ka vēl jo vairāk ir svarīga gan mūsu apakškomisijas darbība, gan arī šā likuma stāšanās spēkā.

Lūdzu atbalstīt komisijas atbalstīto priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi pret 1. - atbildīgās komisijas priekšlikumu? Deputātiem iebildumi ir.

Lūdzu, balsosim par 1. - atbildīgās komisijas priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 73, pret - 16, neviens neatturas. Priekšlikums ir atbalstīts.

J.Strazdiņš. 2. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Tas ir par likuma spēkā stāšanās laiku - 2005.gada 1.janvāri. Lūdzu atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi pret 2.priekšlikumu? Deputātiem iebildumu nav. Paldies.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 70, pret - 18, neviens neatturas. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, Strazdiņa kungs, noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam! Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātam Jānim Strazdiņam!

J.Strazdiņš. 28.novembris.

Sēdes vadītāja. Vai ir citi priekšlikumi? Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 28.novembris. Paldies.

Godājamie deputāti! Mēs esam saņēmuši labklājības ministres Staķes kundzes atbildi Tautas partijas frakcijai. Vai deputāti ir apmierināti ar rakstisko atbildi? (Starpsaucieni.) Paldies.

Jā, ir saņemta arī vēstule, kurā ir atbilde uz Tautas partijas frakcijas jautājumu veselības ministrei Circenes kundzei. Vai jūs esat apmierināti? (Starpsauciens: “Jā!”) Paldies. Deputāti ir apmierināti ar rakstisko atbildi. Paldies.

Godājamie kolēģi! Līdz ar to šodienas sēdes darba kārtība ir izskatīta.

Lūdzu deputātus reģistrēties ar reģistrācijas kartēm! Lūdzu zvanu! Reģistrācijas režīmu!

Lūdzu Saeimas sekretāra biedru nolasīt reģistrācijas rezultātus!

A.Bartaševičs (8.Saeimas sekretāra biedrs).

Godājamie deputāti! Nav reģistrējušies: Boriss Cilevičs, Ina Druviete, Sergejs Fjodorovs, Silva Golde, Guntis Bērziņš, Ēriks Jēkabsons, Aleksandrs Kiršteins, Uldis Mārtiņš Klauss, Vilis Krištopans, Andrejs Naglis, Leopolds Ozoliņš, Mihails Pietkevičs, Ēriks Škapars, Pēteris Simsons, Dainis Turlais un Ēriks Zunda.

Sēdes vadītāja. Līdz ar to Saeimas 20.novembra sēde ir slēgta.

 

SATURA RĀDĪTĀJS

8.Saeimas rudens sesijas 15.sēde

2003.gada 20.novembrī

Par darba kārtību
Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par pievienotās vērtības nodokli”” (Noraidīts)

(1574. un 1574.a dok., reģ. nr.519)

Priekšlikumi

- dep. Gundars Bērziņš (par)
- dep. B.Brigmane (pret)
Par likumprojektu “Grozījumi Darba likumā”

(1591. un 1591.a dok., reģ. nr.522)

Priekšlikums

- dep. I.Druviete
Par likumprojektu “Grozījumi Robežsardzes likumā”

(1592. un 1592.a dok., reģ. nr.523)

Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu””

(1593. un 1593.a dok., reģ. nr.524)

Par likumprojektu “Grozījums Ugunsdrošības un ugunsdzēsības likumā”

(1594. un 1594.a dok., reģ. nr.525)

Par likumprojektu “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”

(1595. un 1595.a dok., reģ. nr.526)

Par likumprojektu “Grozījums Personu apliecinošu dokumentu likumā”

(1596. un 1596.a dok., reģ. nr.527)

Par likumprojektu “Par Saprašanās memorandu starp Latvijas Republikas Aizsardzības ministriju, Beļģijas Karalistes aizsardzības ministru, Ungārijas Republikas aizsardzības ministru un Nīderlandes Karalistes aizsardzības ministru par Nīderlandes medicīniskās operatīvās ārstniecības iestādes izveidošanu un uzturēšanu Starptautisko drošības atbalsta spēku III sastāvā Kabulas starptautiskajā lidostā Afganistānā”

(1597. un 1597.a dok., reģ. nr.528)

Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par aizsardzības pasākumiem attiecībā pret cūku un cūkgaļas importu””

(1621. un 1621.a dok., reģ. nr.529)

Lēmuma projekts “Par I.Baiko iecelšanu par Daugavpils tiesas tiesnesi”

(1602. dok., reģ. nr.249)

Ziņo

- dep. I.Labucka
Lēmuma projekts “Par tiesnešu skaita palielināšanu Augstākajā tiesā”

(1603. dok., reģ. nr.250)

Ziņo

- dep. I.Labucka
Lēmuma projekts “Par piekrišanu 8.Saeimas deputātes Ingrīdas Ūdres saukšanai pie administratīvās atbildības” (Noraidīts)

(1620. dok., reģ. nr.251)

Ziņo

- dep. I.Labucka

Debates

- dep. A.Brigmanis
- dep. P.Simsons
- dep. P.Kļaviņš
- dep. J.Strazdiņš
- dep. A.Seile
Likumprojekts “Par Latvijas Republikas un Ukrainas brīvās tirdzniecības līguma denonsēšanu” (1.lasījums) (Steidzams)

(1518. un 1607. dok., reģ. nr.503)

Ziņo

- dep. I.Vaidere
Likumprojekts “Par likuma “Par Latvijas Republikas un Ukrainas līgumu par tirdzniecību ar lauksaimniecības precēm” atzīšanu par spēku zaudējušu” (1.lasījums) (Steidzams)

(1519. un 1608. dok., reģ. nr.504)

Ziņo

- dep. I.Vaidere
Likumprojekts “Par Latvijas Republikas un Eiropas brīvās tirdzniecības asociācijas valstu līguma denonsēšanu” (1.lasījums) (Steidzams)

(1520. un 1609. dok., reģ. nr.505)

Ziņo

- dep. I.Vaidere
Likumprojekts “Par Igaunijas Republikas, Latvijas Republikas un Lietuvas Republikas līguma par brīvo tirdzniecību ar lauksaimniecības precēm un tā Saprašanās protokola denonsēšanu” (1.lasījums) (Steidzams)

(1521. un 1610. dok., reģ. nr.506)

Ziņo

- dep. I.Vaidere
Likumprojekts “Par Igaunijas Republikas, Latvijas Republikas un Lietuvas Republikas nolīguma par brīvo tirdzniecību denonsēšanu” (1.lasījums) (Steidzams)

(1522. un 1611. dok., reģ. nr.507)

Ziņo

- dep. I.Vaidere
Likumprojekts “Par Latvijas Republikas un Turcijas Republikas brīvās tirdzniecības līguma denonsēšanu” (1.lasījums) (Steidzams)

(1523. un 1612. dok., reģ. nr.508)

Ziņo

- dep. I.Vaidere
Likumprojekts “Par Latvijas Republikas un Čehijas Republikas brīvās tirdzniecības līguma denonsēšanu” (1.lasījums) (Steidzams)

(1524. un 1613. dok., reģ. nr.509)

Ziņo

- dep. I.Vaidere
Likumprojekts “Par Latvijas Republikas un Slovākijas Republikas brīvās tirdzniecības līguma denonsēšanu” (1.lasījums) (Steidzams)

(1525. un 1614. dok., reģ. nr.510)

Ziņo

- dep. I.Vaidere
Likumprojekts “Par Latvijas Republikas un Bulgārijas Republikas brīvās tirdzniecības līguma denonsēšanu” (1.lasījums) (Steidzams)

(1526. un 1615. dok., reģ. nr.511)

Ziņo

- dep. I.Vaidere
Likumprojekts “Par Latvijas Republikas un Slovēnijas Republikas brīvās tirdzniecības līguma denonsēšanu” (1.lasījums) (Steidzams)

(1527. un 1616. dok., reģ. nr.512)

Ziņo

- dep. I.Vaidere
Likumprojekts “Par Latvijas Republikas un Ungārijas Republikas brīvās tirdzniecības līguma denonsēšanu” (1.lasījums) (Steidzams)

(1528. un 1617. dok., reģ. nr.513)

Ziņo

- dep. I.Vaidere
Likumprojekts “Par Latvijas Republikas un Polijas Republikas brīvās tirdzniecības līguma denonsēšanu” (1.lasījums) (Steidzams)

(1529. un 1618. dok., reģ. nr.514)

Ziņo

- dep. I.Vaidere
Likumprojekts “Par Latvijas Republikas valdības un Austrālijas valdības nolīguma par tirdzniecību un ekonomisko sadarbību denonsēšanu” (1.lasījums) (Steidzams)

(1530. un 1619. dok., reģ. nr.515)

Ziņo

- dep. I.Vaidere
Likumprojekts “Grozījums Komercķīlas likumā” (3.lasījums)

(1535. dok., reģ. nr.371)

Ziņo

- dep. S.Āboltiņa
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju”” (3.lasījums)

(1539. dok., reģ. nr.316)

Ziņo

- dep. S.Šķesters
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par īpaši aizsargājamām dabas teritorijām”” (3.lasījums)

(1544. dok., reģ. nr.319)

Ziņo

- dep. A.Seile

Debates

- dep. P.Simsons
Likumprojekts “Meliorācijas likums” (3.lasījums)

(1545. dok., reģ. nr.268)

Ziņo

- dep. P.Kalniņš
Likumprojekts “Finanšu instrumentu tirgus likums” (3.lasījums)

(1551. dok., reģ. nr.376)

Ziņo

- dep. A.Latkovskis
Paziņojumi
- Saeimas priekšsēdētājas biedrs   Ē.Jēkabsons
- dep. I.Vaidere
- Saeimas sekretārs J.Reirs
- dep. P.Tabūns
- dep. S.Šķesters
Reģistrācijas rezultāti

Nolasa

- Saeimas sekretāra biedrs   A.Bartaševičs
Informācija par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātam V.Krištopanam
Likumprojekts “Grozījumi Valsts fondēto pensiju likumā” (3.lasījums)

(1552. dok., reģ. nr.358)

Ziņo

- dep. A.Latkovskis
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par biržām”” (3.lasījums)

(1553. dok., reģ. nr.359)

Ziņo

- dep. A.Latkovskis
Likumprojekts “Grozījumi Ieguldītāju aizsardzības likumā” (3.lasījums)

(1554. dok., reģ. nr.361)

Ziņo

- dep. Ē.Škapars
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par privātajiem pensiju fondiem”” (3.lasījums)

(1555. dok., reģ. nr.362)

Ziņo

- dep. Ē.Škapars
Likumprojekts “Grozījumi Kredītiestāžu likumā” (3.lasījums)

(1556. dok., reģ. nr.365)

Ziņo

- dep. Ē.Škapars
Likumprojekts “Grozījumi Krājaizdevu sabiedrību likumā” (3.lasījums)

(1557. dok., reģ. nr.366)

Ziņo

- dep. Ē.Škapars
Likumprojekts “Par Līgumu par speciālām stabilitātes prasībām ro-ro tipa pasažieru kuģiem, kas saskaņā ar grafiku veic regulārus reisus starp (uz, no) noteiktām ostām ziemeļrietumu Eiropā un Baltijas jūrā (Stokholmas līgums, 1996)” (2.lasījums)

(1060. un 1540. dok., reģ. nr.357)

Ziņo

- dep. I.Vaidere
Likumprojekts “Par grozījumiem Bāzeles konvencijā par kontroli pār kaitīgo atkritumu robežšķērsojošo transportēšanu un to aizvākšanu” (2.lasījums)

(1075. un 1541. dok., reģ. nr.368)

Ziņo

- dep. I.Vaidere
Likumprojekts “Par Latvijas Republikas valdības un Baltkrievijas Republikas valdības vienošanos par sadarbību katastrofu, dabas stihiju, citu ārkārtēju situāciju novēršanā, kā arī to seku likvidēšanā” (2.lasījums)

(1040. un 1542. dok., reģ. nr.339)

Ziņo

- dep. I.Vaidere
Likumprojekts “Par Latvijas Republikas valdības un Mongolijas valdības līgumu par sadarbību kultūrā, izglītībā un zinātnē” (2.lasījums)

(1335. un 1543. dok., reģ. nr.451)

Ziņo

- dep. I.Vaidere
Likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” (1.lasījums)

(1455. un 1536. dok., reģ. nr.477)

Ziņo

- dep. S.Āboltiņa
Likumprojekts “Grozījumi Ciltsdarba likumā” (2.lasījums)

(1234. un 1546. dok., reģ. nr.418)

Ziņo

- dep. Dz.Zaķis
Likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” (2.lasījums)

(791. un 1547. dok., reģ. nr.267)

Ziņo

- dep. S.Āboltiņa
Likumprojekts “Satversmes aizsardzības biroja amatpersonu izdienas pensiju likums” (2.lasījums)

(1288. un 1549. dok., reģ. nr.428)

Ziņo

- dep. J.Stalidzāne
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par dabas resursu nodokli”” (2.lasījums) (Steidzams)

(1436. un 1436.b dok., reģ. nr.476)

Ziņo

- dep. V.-E.Bresis
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par uzņēmumu un uzņēmējsabiedrību maksātnespēju”” (2.lasījums) (Steidzams)

(1415. un 1415.b dok., reģ. nr.469)

Ziņo

- dep. Ē.Škapars
Likumprojekts “Par Arnolda Berķa atzīšanu par Latvijas pilsoni” (2.lasījums) (Steidzams)

(1581. un 1581.b dok., reģ. nr.520)

Ziņo

- dep. A.Rugāte
Likumprojekts “Grozījumi Apdrošināšanas sabiedrību un to uzraudzības likumā” (3.lasījums)

(1571. dok., reģ. nr.375)

Ziņo

- dep. B.Brigmane
Likumprojekts “Grozījumi Kredītiestāžu likumā” (3.lasījums)

(1573. dok., reģ. nr.373)

Ziņo

- dep. B.Brigmane
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par uzņēmumu gada pārskatiem”” (3.lasījums)

(1599. dok., reģ. nr.342)

Ziņo

- dep. B.Brigmane
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par konsolidētajiem gada pārskatiem”” (3.lasījums)

(1600. dok., reģ. nr.343)

Ziņo

- dep. B.Brigmane
Likumprojekts “Grozījumi Darba aizsardzības likumā” (3.lasījums)

(1604. dok., reģ. nr.401)

Ziņo

- dep. J.Stalidzāne
Likumprojekts “Grozījumi Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā” (1.lasījums)

(1457. un 1562. dok., reģ. nr.479)

Ziņo

- dep. J.Straume
Likumprojekts “Par nekustamā īpašuma nodošanu Rīgas Ebreju kopienai” (2.lasījums)

(805. un 1563. dok., reģ. nr.275)

Ziņo

- dep. S.Āboltiņa
Likumprojekts “Grozījums Valsts un pašvaldību mantas atsavināšanas likumā” (2.lasījums)

(1236. un 1564. dok., reģ. nr.420)

Ziņo

- dep. S.Āboltiņa
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par miruša cilvēka ķermeņa aizsardzību un cilvēka audu un orgānu izmantošanu medicīnā”” (1.lasījums)

(1483. un 1565. dok., reģ. nr.498)

Ziņo

- dep. J.Strazdiņš
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par transportlīdzekļu ikgadējo nodevu”” (1.lasījums)

(1406. un 1566. dok., reģ. nr.468)

Ziņo

- dep. V.-E.Bresis
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par zvērinātiem revidentiem”” (1.lasījums)

(1372. un 1567. dok., reģ. nr.461)

Ziņo

- dep. Ē.Škapars
Likumprojekts “Grozījums Krimināllikumā” (1.lasījums)

(1456. un 1568. dok., reģ. nr.478)

Ziņo

- dep. A.Laksa
Likumprojekts “Grozījumi Latvijas Sodu izpildes kodeksā” (2.lasījums)

(1007. un 1569. dok., reģ. nr.317)

Ziņo

- dep. A.Laksa
Likumprojekts “Grozījumi Tiesnešu disciplinārās atbildības likumā” (2.lasījums)

(902. un 1570. dok., reģ. nr.301)

Ziņo

- dep. S.Āboltiņa
Likumprojekts “Grozījums likumā “Par nodokļiem un nodevām”” (1.lasījums)

(1420. un 1572. dok., reģ. nr.470)

Ziņo

- dep. B.Brigmane
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par privatizācijas sertifikātiem”” (1.lasījums)

(1429. un 1575. dok., reģ. nr.472)

Ziņo

- dep. K.Peters

Debates

- dep. P.Simsons
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par īpašuma tiesību atjaunošanu uz uzņēmumiem un citiem īpašuma objektiem”” (1.lasījums)

(1431. un 1576. dok., reģ. nr.474)

Ziņo

- dep. K.Peters
Likumprojekts “Grozījumi Valsts un pašvaldību mantas atsavināšanas likumā” (1.lasījums)

(1459. un 1577. dok., reģ. nr.480)

Ziņo

- dep. K.Peters
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par valsts un pašvaldību īpašuma objektu privatizāciju”” (1.lasījums)

(1460. un 1578. dok., reģ. nr.481)

Ziņo

- dep. K.Peters
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par zemes reformu Latvijas Republikas pilsētās”” (1.lasījums)

(1461. un 1579. dok., reģ. nr.482)

Ziņo

- dep. K.Peters

Debates

- dep. P.Simsons
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju”” (1.lasījums)

(1428. un 1583. dok., reģ. nr.471)

Ziņo

- dep. S.Šķesters
Likumprojekts “Grozījumi Latvijas Republikas valsts robežas likumā” (2.lasījums)

(1108. un 1584. dok., reģ. nr.393)

Ziņo

- dep. A.Laksa
Likumprojekts “Grozījumi Krimināllikumā” (2.lasījums)

(1008. un 1585. dok., reģ. nr.318)

Ziņo

- dep. A.Laksa
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par valsts noslēpumu”” (1.lasījums)

(1494. un 1586. dok., reģ. nr.502)

Ziņo

- dep. A.Laksa
Likumprojekts “Grozījumi Valsts sociālo pabalstu likumā” (1.lasījums)

(1465. un 1587. dok., reģ. nr.485)

Ziņo

- dep. J.Stalidzāne
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”” (1.lasījums)

(1467. un 1588. dok., reģ. nr.487)

Ziņo

- dep. J.Stalidzāne
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu”” (1.lasījums)

(1468. un 1589. dok., reģ. nr.488)

Ziņo

- dep. J.Stalidzāne
Likumprojekts “Grozījumi Darba likumā” (1.lasījums)

(1466. un 1590. dok., reģ. nr.486)

Ziņo

- dep. J.Stalidzāne
Paziņojumi
- dep. I.Vaidere
- dep. J.Strazdiņš
Reģistrācijas rezultāti

Nolasa

- Saeimas sekretāra biedrs   A.Bartaševičs
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātu”” (2.lasījums)

(1391. un 1601. dok., reģ. nr.464)

Ziņo

- dep. A.Seile
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par Latvijas Republikas starptautiskajiem līgumiem”” (1.lasījums)

(1176. un 1606. dok., reģ. nr.407)

Ziņo

- dep. I.Vaidere

Priekšlikums

- dep. A.Golubovs
Likumprojekts “Par Latvijas Republikas un Ukrainas brīvās tirdzniecības līguma denonsēšanu” (2.lasījums) (Steidzams)

(1518. un 1607. dok., reģ. nr.503)

Ziņo

- dep. I.Vaidere
Likumprojekts “Par likuma “Par Latvijas Republikas un Ukrainas līgumu par tirdzniecību ar lauksaimniecības precēm” atzīšanu par spēku zaudējušu” (2.lasījums) (Steidzams)

(1519. un 1608. dok., reģ. nr.504)

Ziņo

- dep. I.Vaidere
Likumprojekts “Par Latvijas Republikas un Eiropas brīvās tirdzniecības asociācijas valstu līguma denonsēšanu” (2.lasījums) (Steidzams)

(1520. un 1609. dok., reģ. nr.505)

Ziņo

- dep. I.Vaidere
Likumprojekts “Par Igaunijas Republikas, Latvijas Republikas un Lietuvas Republikas līguma par brīvo tirdzniecību ar lauksaimniecības precēm un tā Saprašanās protokola denonsēšanu” (2.lasījums) (Steidzams)

(1521. un 1610. dok., reģ. nr.506)

Ziņo

- dep. I.Vaidere

Debates

- dep. A.Golubovs
Likumprojekts “Par Igaunijas Republikas, Latvijas Republikas un Lietuvas Republikas nolīguma par brīvo tirdzniecību denonsēšanu” (2.lasījums) (Steidzams)

(1522. un 1611. dok., reģ. nr.507)

Ziņo

- dep. I.Vaidere
Likumprojekts “Par Latvijas Republikas un Turcijas Republikas brīvās tirdzniecības līguma denonsēšanu” (2.lasījums) (Steidzams)

(1523. un 1612. dok., reģ. nr.508)

Ziņo

- dep. I.Vaidere
Likumprojekts “Par Latvijas Republikas un Čehijas Republikas brīvās tirdzniecības līguma denonsēšanu” (2.lasījums) (Steidzams)

(1524. un 1613. dok., reģ. nr.509)

Ziņo

- dep. I.Vaidere
Likumprojekts “Par Latvijas Republikas un Slovākijas Republikas brīvās tirdzniecības līguma denonsēšanu” (2.lasījums) (Steidzams)

(1525. un 1614. dok., reģ. nr.510)

Ziņo

- dep. I.Vaidere
Likumprojekts “Par Latvijas Republikas un Bulgārijas Republikas brīvās tirdzniecības līguma denonsēšanu” (2.lasījums) (Steidzams)

(1526. un 1615. dok., reģ. nr.511)

Ziņo

- dep. I.Vaidere
Likumprojekts “Par Latvijas Republikas un Slovēnijas Republikas brīvās tirdzniecības līguma denonsēšanu” (2.lasījums) (Steidzams)

(1527. un 1616. dok., reģ. nr.512)

Ziņo

- dep. I.Vaidere
Likumprojekts “Par Latvijas Republikas un Ungārijas Republikas brīvās tirdzniecības līguma denonsēšanu” (2.lasījums) (Steidzams)

(1528. un 1617. dok., reģ. nr.5113)

Ziņo

- dep. I.Vaidere
Likumprojekts “Par Latvijas Republikas un Polijas Republikas brīvās tirdzniecības līguma denonsēšanu” (2.lasījums) (Steidzams)

(1529. un 1618. dok., reģ. nr.514)

Ziņo

- dep. I.Vaidere
Likumprojekts “Par Latvijas Republikas valdības un Austrālijas valdības nolīguma par tirdzniecību un ekonomisko sadarbību denonsēšanu” (2.lasījums) (Steidzams)

(1530. un 1619. dok., reģ. nr.515)

Ziņo

- dep. I.Vaidere
Par darba kārtību
Lēmuma projekts “Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa maiņu no 27.decembra uz 27.novembri likumprojektiem “Grozījumi Valsts sociālo pabalstu likumā”, “Grozījumi Darba likumā”, “Grozījumi likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”” un “Grozījumi likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu””

Ziņo

- dep. J.Stalidzāne

Debates

- dep. A.Klementjevs
Likumprojekts “Grozījumi Izglītības inovācijas fonda likumā” (2.lasījums)

(1348. un 1605. dok., reģ. nr.456)

Ziņo

- dep. J.Strazdiņš

Debates

- dep. J.Esta
Reģistrācijas rezultāti

Nolasa

- Saeimas sekretāra biedrs A.Bartaševičs

Balsojumi

Grozījumi likumā "Par pievienotās vērtības nodokli"
Datums: 20.11.2003. 09:15:56 bal001
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1574 nodošanu komisijām

Grozījumi Darba likumā
Datums: 20.11.2003. 09:16:56 bal002
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1591 nodošanu komisijām

Grozījumi Robežsardzes likumā
Datums: 20.11.2003. 09:17:30 bal003
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1592 nodošanu komisijām

Grozījumi likumā "Par valsts sociālo apdrošināšanu"
Datums: 20.11.2003. 09:18:08 bal004
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1593 nodošanu komisijām

Grozījums Ugunsdrošības un ugunsdzēsības likumā
Datums: 20.11.2003. 09:18:44 bal005
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok nr.1594 nodošanu komisijām

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.526)
Datums: 20.11.2003. 09:19:20 bal006
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1595 nodošanu komisijām

Grozījums Personu apliecinošu dokumentu likumā
Datums: 20.11.2003. 09:19:56 bal007
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1596 nodošanu komisijām

Par Saprašanās memorandu starp Latvijas Republikas Aizsardzības ministriju, Beļģijas Karalistes Aizsardzības ministriju, Ungārijas Republikas Aizsardzības ministriju, Nīderlandes Aizsardzības ministriju par Nīderlandes operatīvās ārstniecības iestādes izveidošanu un uzturēšanu Starptautiskās drošības atbalsta spēku III sastāva Kabulas starptautiskajā lidostā Afganistānā
Datums: 20.11.2003. 09:20:52 bal008
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1597 nodošanu komisijām

Grozījumi likumā "Par aizsardzības pasākumiem attiecībā pret cūku un cūkgaļas importu"
Datums: 20.11.2003. 09:21:38 bal009
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1621 nodošanu komisijām

Lēmuma projekts "Par tiesnešu skaita palielināšanu Augstākajā tiesā"
Datums: 20.11.2003. 09:23:24 bal011
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok nr.1603

Lēmuma projekts "Par piekrišanu 8.Saeimas deputātes Ingrīdas Ūdres saukšanai pie administratīvās atbildības"
Datums: 20.11.2003. 09:48:42 bal012
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.1620

Par Latvijas Republikas un Ukrainas brīvās tirdzniecības līguma denonsēšanu (1.lasījums)
Datums: 20.11.2003. 09:51:14 bal013
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1518 steidzamību

Par Latvijas Republikas un Ukrainas brīvās tirdzniecības līguma denonsēšanu (1.lasījums)
Datums: 20.11.2003. 09:51:48 bal014
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok nr.1518 pieņemšanu 1.lasījumā

Par likuma "Par Latvijas Republikas un Ukrainas līgumu par tirdzniecību ar lauksaimniecības precēm" atzīšanu par spēku zaudējušu (1.lasījums)
Datums: 20.11.2003. 09:53:30 bal015
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1519 steidzamību

Par likuma "Par Latvijas Republikas un Ukrainas līgumu par tirdzniecību ar lauksaimniecības precēm" atzīšanu par spēku zaudējušu (1.lasījums)
Datums: 20.11.2003. 09:53:56 bal016
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1519 pieņemšanu 1.lasījumā

Par Latvijas Republikas un Eiropas tirdzniecības asociācijas valstu līguma denonsēšanu (1.lasījums)
Datums: 20.11.2003. 09:55:20 bal017
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1520 steidzamību

Par Latvijas Republikas un Eiropas brīvās tirdzniecības asociācijas valstu līguma denonsēšanu (1.lasījuums)
Datums: 20.11.2003. 09:55:46 bal018
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1520 pieņemšanu 1.lasījumā

Par Igaunijas Republikas, Latvijas Republikas un Lietuvas Republikas līguma par brīvo tirdzniecību ar lauksaimniecības precēm un tā Saprašanās protokola denonsēšanu (1.lasījums)
Datums: 20.11.2003. 09:56:58 bal019
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1521 steidzamību

Par Igaunijas Republikas, Latvijas Republikas un Lietuvas Republikas valdības līguma par brīvo tirdzniecību ar lauksaimniecības precēm un tā Saprašanās protokola denonsēšanu (1.lasījums)
Datums: 20.11.2003. 09:57:22 bal020
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1521 pieņemšanu 1.lasījumā

Par Igaunijas Republikas, Latvijas Republikas un Lietuvas Republikas nolīguma par brīvo tirdzniecību denonsēšanu (1.lasījums)
Datums: 20.11.2003. 09:58:20 bal021
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1522 steidzamību

Par Igaunijas Republikas, Latvijas Republikas un Lietuvas Republikas nolīguma par brīvo tirdzniecību denonsēšanu (1.lasījums)
Datums: 20.11.2003. 09:58:46 bal022
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1522 pieņemšanu 1.lasījumā

Par Latvijas Republikas un Turcijas Republikas brīvās tirdzniecības līguma denonsēšanu
Datums: 20.11.2003. 09:59:36 bal023
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1523 steidzamību

Par Latvijas Republikas un Turcijas Republikas brīvās tirdzniecības līguma denonsēšanu (1.lasījums)
Datums: 20.11.2003. 10:00:00 bal024
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1523 pieņemšanu 1.lasījumā

Par Latvijas Republikas un Čehijas Republikas brīvās tirdzniecības līguma denonsēšanu (1.lasījums)
Datums: 20.11.2003. 10:00:48 bal025
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1524 steidzamību

Par Latvijas Republikas un Čehijas Republikas brīvās tirdzniecības līguma denonsēšanu (1.lasījums)
Datums: 20.11.2003. 10:01:14 bal026
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1524 pieņemšanu 1.lasījumā

Par Latvijas Republikas un Slovākijas Republikas brīvās tirdzniecības līguma denonsēšanu (1.lasījums)
Datums: 20.11.2003. 10:02:04 bal027
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1525 steidzamību

Par Latvijas Republikas un Slovākijas Republikas brīvās tirdzniecības līguma denonsēšanu (1.lasījums)
Datums: 20.11.2003. 10:02:30 bal028
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1525 pieņemšanu 1.lasījumā

Par Latvijas Republikas un Bulgārijas Republikas brīvās tirdzniecības līguma denonsēšanu (1.lasījums)
Datums: 20.11.2003. 10:03:22 bal029
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1526 steidzamību

Par Latvijas Republikas un Bulgārijas Republikas brīvās tirdzniecības līguma denonsēšanu (1.lasījums)
Datums: 20.11.2003. 10:03:46 bal030
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1526 pieņemšanu 1.lasījumā

Par Latvijas Republikas un Slovēnijas Republikas brīvās tirdzniecības līguma denonsēšanu (1.lasījums)
Datums: 20.11.2003. 10:04:56 bal031
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1527 steidzamību

Par Latvijas Republikas un Slovēnijas Republikas brīvās tirdzniecības līguma denonsēšanu (1.lasījums)
Datums: 20.11.2003. 10:05:22 bal032
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1527 pieņemšanu 1.lasījumā

Par Latvijas Republikas unUngārijas Republikas brīvās tirdzniecības līguma denonsēšanu (1.lasījums)
Datums: 20.11.2003. 10:06:12 bal033
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1528 steidzamību

Par Latvijas Republikas un Ungārijas Republikas brīvās tirdzniecības līguma denonsēšanu (1.lasījums)
Datums: 20.11.2003. 10:06:36 bal034
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1528 pieņemšanu 1.lasījumā

Par Latvijas Republikas un Polijas Republikas brīvās tirdzniecības līguma denonsēšanu (1.lasījums)
Datums: 20.11.2003. 10:07:30 bal035
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1529 steidzamību

Par Latvijas Republikas un Polijas Republikas brīvās tirdzniecības līguma denonsēšanu (1.lasījums)
Datums: 20.11.2003. 10:07:56 bal036
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1529 pieņemšanu 1.lasījumā

Par Latvijas Republikas valdības un Austrālijas valdības nolīguma par tirdzniecību un ekonomisko sadarbību denonsēšanu (1.lasījums)
Datums: 20.11.2003. 10:08:52 bal037
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1530 steidzamību

Par Latvijas Republikas valdības un Austrālijas valdības nolīguma par tirdzniecību un ekonomisko sadarbību denonsēšanu (1.lasījums)
Datums: 20.11.2003. 10:09:20 bal038
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1530 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījums Komercķīlas likumā (3.lasījums)
Datums: 20.11.2003. 10:10:38 bal039
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1535 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi likumā "Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju" (3.lasījums)
Datums: 20.11.2003. 10:12:28 bal040
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1539 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi likumā "Par īpaši aizsargājamām dabas teritorijām" (3.lasījums)
Datums: 20.11.2003. 10:19:02 bal041
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1544 pieņemšanu 3.lasījumā

Meliorācijas likums (3.lasījums)
Datums: 20.11.2003. 10:22:00 bal042
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1545 pieņemšanu 3.lasījumā

Finanšu instrumentu tirgus likums (3.lasījums)
Datums: 20.11.2003. 10:28:54 bal043
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1551 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi Valsts fondēto pensiju likumā (3.lasījums)
Datums: 20.11.2003. 11:03:58 bal044
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1552 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi likumā "Par biržām" (3.lasījums)
Datums: 20.11.2003. 11:04:52 bal045
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1553 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi Ieguldītāju aizsardzības likumā (3.lasījums)
Datums: 20.11.2003. 11:05:58 bal046
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1554 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi likumā "Par privātajiem pensiju fondiem" (3.lasījums)
Datums: 20.11.2003. 11:06:48 bal047
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1555 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi Kredītiestāžu likumā (3.lasījums)
Datums: 20.11.2003. 11:07:42 bal048
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1556 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi Krājaizdevu sabiedrību likumā (3.lasījums)
Datums: 20.11.2003. 11:08:30 bal049
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1557 pieņemšanu 3.lasījumā

Par Līgumu par speciālām stabilitātes prasībām ro-ro tipa pasažieru kuģiem, kas saskaņā ar grafiku veic regulārus reisus starp (uz, no) noteiktām ostām Ziemeļrietumu Eiropā un Baltijas jūrā (Stokholmas līgums, 1996) (2.lasījums)
Datums: 20.11.2003. 11:10:16 bal050
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1540 pieņemšanu 2.lasījumā

Par grozījumiem Bāzeles konvencijā par kontroli pār kaitīgo atkritumu robežšķērsojošo transportēšanu un to aizvākšanu (2.lasījums)
Datums: 20.11.2003. 11:11:02 bal051
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1541 pieņemšanu 2.lasījumā

Par Latvijas Republikas un Baltkrievijas Republikas valdības vienošanos par sadarbību katastrofu, dabas stihiju, citu apkārtējo situāciju novēršanā, tā arī to seku likvidēšanā (2.lasījums)
Datums: 20.11.2003. 11:11:56 bal052
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1542 pieņemšanu 2.lasījumā

Par Latvijas Republikas un Mongolijas valdības līgumu par sadarbību kultūrā, izglītībā un zinātnē (2.lasījums)
Datums: 20.11.2003. 11:12:38 bal053
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1543 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.47) (1.lasījums)
Datums: 20.11.2003. 11:14:28 bal054
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1455 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Ciltsdarba likumā (2.lasījums)
Datums: 20.11.2003. 11:15:48 bal055
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1546 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.267) (2.lasījums)
Datums: 20.11.2003. 11:18:50 bal056
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1547 pieņemšanu 2.lasījumā

Satversmes Aizsardzības biroja amatpersonu izdienas pensiju likums (2.lasījums)
Datums: 20.11.2003. 11:21:32 bal057
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1549 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi likumā "Par dabas resursu nodokli" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 20.11.2003. 11:25:20 bal058
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1436B pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi likumā "Par uzņēmumu un uzņēmējsabiedrību maksātnespēju" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 20.11.2003. 11:27:22 bal059
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1415B pieņemšanu 2.lasījumā

Par Arnolda Berķa atzīšanu par Latvijas pilsoni (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 20.11.2003. 11:29:38 bal060
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1581B pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Apdrošināšanas sabiedrību un to uzraudzības likumā (3.lasījums)
Datums: 20.11.2003. 11:30:32 bal061
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1571 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi Kredītiestāžu likumā (3.lasījums)
Datums: 20.11.2003. 11:31:24 bal062
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1573 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi likumā "Par uzņēmumu gada pārskatiem" (3.lasījums)
Datums: 20.11.2003. 11:32:26 bal063
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1599 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi likumā "Par konsolidētajiem gada pārskatiem" (3.lasījums)
Datums: 20.11.2003. 11:33:32 bal064
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1600 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi Darba aizsardzības likumā (3.lasījums)
Datums: 20.11.2003. 11:34:34 bal065
Balsošanas motīvs: Par 1.priekšlikumu

Grozījumi Darba aizsardzības likumā (3.lasījums)
Datums: 20.11.2003. 11:35:56 bal066
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1604 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā (1.lasījums)
Datums: 20.11.2003. 11:39:56 bal067
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1457 pieņemšanu 1.lasījumā

Par nekustamā īpašuma nodošanu Rīgas Ebreju kopienai (2.lasījums)
Datums: 20.11.2003. 11:41:40 bal068
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok .nr.1563 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījums Valsts un pašvaldību mantas atsavināšanas likumā (2.lasījums)
Datums: 20.11.2003. 11:43:04 bal069
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1564 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi likumā "Par miruša cilvēka ķermeņa aizsardzību un cilvēka audu un orgānu izmantošanu medicīnā" (1.lasījums)
Datums: 20.11.2003. 11:45:26 bal070
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1483 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par transportlīdzekļu ikgadējo nodevu" (1.lasījums)
Datums: 20.11.2003. 11:47:04 bal071
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1406 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par zvērinātiem revidentiem" (1.lasījums)
Datums: 20.11.2003. 11:48:28 bal072
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1372 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījums Krimināllikumā (reģ. nr.478) (1.lasījums)
Datums: 20.11.2003. 11:49:58 bal073
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1456 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Latvijas Sodu izpildes kodeksā (2.lasījums)
Datums: 20.11.2003. 11:51:14 bal074
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1569 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Tiesnešu disciplinārās atbildības likumā (2.lasījums)
Datums: 20.11.2003. 11:52:40 bal075
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1570 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījums likumā "Par nodokļiem un nodevām" (1.lasījums)
Datums: 20.11.2003. 11:54:14 bal076
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1420 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par privatizācijas sertifikātiem" (1.lasījums)
Datums: 20.11.2003. 12:02:46 bal077
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1429 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par īpašuma tiesību atjaunošanu uz uzņēmumiem un citiem īpašuma objektiem" (1.lasījums)
Datums: 20.11.2003. 12:04:22 bal078
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1431 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Valsts un pašvaldību mantas atsavināšanas likumā (1.lasījums)
Datums: 20.11.2003. 12:05:24 bal079
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1459 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par valsts un pašvaldību īpašuma objektu privatizāciju" (1.lasījums)
Datums: 20.11.2003. 12:06:34 bal080
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1460 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par zemes reformu Latvijas Republikas pilsētās" (1.lasījums)
Datums: 20.11.2003. 12:15:54 bal081
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1461 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju" (1.lasījums)
Datums: 20.11.2003. 12:18:22 bal082
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1428 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Latvijas Republikas valsts robežas likumā (2.lasījums)
Datums: 20.11.2003. 12:19:46 bal083
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1584 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Krimināllikumā (reģ. nr.318) (2.lasījums)
Datums: 20.11.2003. 12:21:20 bal084
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1585 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi likumā "Par valsts noslēpumu" (1.lasījums)
Datums: 20.11.2003. 12:22:50 bal085
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1494 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Valsts sociālo pabalstu likumā (1.lasījums)
Datums: 20.11.2003. 12:24:46 bal086
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1465 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par maternitātes un slimības apdrošināšanu" (1.lasījums)
Datums: 20.11.2003. 12:26:06 bal087
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1467 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par valsts sociālo apdrošināšanu" (1.lasījums)
Datums: 20.11.2003. 12:27:28 bal088
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1468 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Darba likumā (1.lasījums)
Datums: 20.11.2003. 12:29:12 bal089
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1466 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātu" (2.lasījums)
Datums: 20.11.2003. 13:33:52 bal090
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1601 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi likumā "ParLatvijas Republikas starptautiskajiem līgumiem" (1.lasījums)
Datums: 20.11.2003. 13:42:02 bal091
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1176 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par Latvijas Republikas Starptautiskajiem līgumiem" (1.lasījums)
Datums: 20.11.2003. 13:43:18 bal092
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu iesniegšanas termiņu /12.01.2004./

Par Latvijas Republikas un Ukrainas brīvās tirdzniecības līguma denonsēšanu (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 20.11.2003. 13:44:44 bal093
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1518B pieņemšanu 2.lasījumā

Par likuma "Par Latvijas Republikas un Ukrainas līgumu par tirdzniecību ar lauksaimniecības precēm" atzīšanu par spēku zaudējušu" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 20.11.2003. 13:45:54 bal094
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1519B pieņemšanu 2.lasījumā

Par Latvijas Republikas un Eiropas brīvās tirdzniecības asociācijas valstu līguma denonsēšanu (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 20.11.2003. 13:47:00 bal095
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1520B pieņemšanu 2.lasījumā

Par Igaunijas Republikas, Latvijas Republikas un Lietuvas Republikas līguma par brīvo tirdzniecību ar lauksaimniecības precēm un tā Saprašanās protokola denonsēšanu (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 20.11.2003. 13:49:16 bal096
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1521B pieņemšanu 2.lasījumā

Par Igaunijas Republikas, Latvijas Republikas un Lietuvas Republikas nolīguma par brīvo tirdzniecību denonsēšanu (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 20.11.2003. 13:50:40 bal097
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1522B pieņemšanu 2.lasījumā

Par Latvijas Republikas un Turcijas Republikas brīvās tirdzniecības līguma denonsēšanu (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 20.11.2003. 13:51:38 bal098
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1523B pieņemšanu 2.lasījumā

Par Latvijas Republikas un Čehijas Republikas brīvās tirdzniecības līguma denonsēšanu (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 20.11.2003. 13:52:36 bal099
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1524B pieņemšanu 2.lasījumā

Par Latvijas Republikas un Slovākijas Republikas brīvās tirdzniecības līguma denonsēšanu (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 20.11.2003. 13:53:28 bal100
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1525B pieņemšanu 2.lasījumā

Par Latvijas Republikas un Bulgārijas Republikas brīvās tirdzniecības līguma denonsēšanu (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 20.11.2003. 13:54:26 bal101
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1526B pieņemšanu 2.lasījumā

Par Latvijas Republikas un Slovēnijas Republikas brīvās tirdzniecības līguma denonsēšanu (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 20.11.2003. 13:55:26 bal102
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1527B pieņemšanu 2.lasījumā

Par Latvijas Republikas un Ungārijas Republikas brīvās tirdzniecības līguma denonsēšanu (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 20.11.2003. 13:56:24 bal103
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1528B pieņemšanu 2.lasījumā

Par Latvijas Republikas un Polijas Republikas brīvās tirdzniecības līguma denonsēšanu (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 20.11.2003. 13:57:24 bal104
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1529B pieņemšanu 2.lasījumā

Par Latvijas Republikas valdības un Austrālijas valdības nolīgumu par tirdzniecību un ekonomisko sadarbību denonsēšanu (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 20.11.2003. 13:58:24 bal105
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1530B pieņemšanu 2.lasījumā

Par priekšlikumu iesniegšanas termiņu maiņu likumprojektu Grozījums "Valsts sociālo pabalstu likumā"","Grozījumi Darba likumā", "Grozījumi likumā "Par maternitātes un slimības pabalstiem"" un "Grozījumi likumā "Par valsts sociālo apdrošināšanu"" otrajam lasījumam
Datums: 20.11.2003. 14:01:48 bal106
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.1637

Grozījumi Izglītības inovācijas fonda likumā (2.lasījums)
Datums: 20.11.2003. 14:06:58 bal107
Balsošanas motīvs: Par 1.priekšlikumu

Grozījumi Izglītības inovācijas fonda likumā (2.lasījums)
Datums: 20.11.2003. 14:07:40 bal108
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1605 pieņemšanu 2.lasījumā

Trešdien, 28.februārī
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
12:00  Saeimas deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Čehijas parlamentu tikšanās ar Čehijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Martin Vítek
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
13:00  Saeimas Deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Kazahstānas parlamentu tikšanās ar Kazahstānas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Dauren Karipov
13:10  Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēde
15:30  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas sēde
16:30  Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāja tikšanās ar Izraēlas Valsts ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā Sharon Rappaport-Palgi