Latvijas Republikas 8.Saeimas

rudens sesijas divpadsmitā sēde

2003.gada 6.novembrī

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

Sēdes darba kārtība
Satura rādītājs
Balsojumi


Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Sāksim šā gada 6.novembra sēdi.

Pirms mēs sākam izskatīt darba kārtību, informēju jūs, ka Saeimas Prezidijs ir saņēmis Aizsardzības un iekšlietu komisijas iesniegumu ar lūgumu grozīt Saeimas šā gada 6.novembra sēdes darba kārtību, izslēdzot no tās 44.jautājuma - likumprojekta “Aizturēšanas un apcietinājuma izpildes likums” izskatīšanu. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis arī frakcijas “Jaunais laiks” iesniegumu ar lūgumu izskatīt likumprojektu “Grozījums likumā “Par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu”” un iekļaut to Saeimas šā gada 6.novembra sēdes darba kārtībā. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Paldies.

Sākam izskatīt darba kārtību.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Valsts un pašvaldību mantas atsavināšanas likumā” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 70, pret - nav, atturas - 1. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par valsts un pašvaldību īpašuma objektu privatizāciju”” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 78, pret - 1, neviens deputāts neatturas. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par zemes reformu Latvijas Republikas pilsētās”” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 79, pret - 1, atturas - 1. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Par Eiropas Savienības un Latvijas Asociācijas padomes lēmumu par grozījumiem Eiropas Līguma 3.protokolā” nodot Ārlietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret - nav, atturas - 1. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Reliģisko organizāciju likumā” nodot Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Valsts sociālo pabalstu likumā” nodot Sociālo un darba lietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

“Par” pieteikusies runāt deputāte Inese Šlesere.

 

I.Šlesere (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamā Saeimas priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Šodien mēs lemjam par likumprojektu “Grozījumi Valsts sociālo pabalstu likumā”, kā arī par trim ar to saistītajiem likumprojektiem, tas ir, par likumprojektu “Grozījumi Darba likumā”, “Grozījums likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”” un “Grozījums likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu”” nodošanu komisijām.

Šos likumprojektus ir izstrādājis Īpašu uzdevumu ministra bērnu un ģimenes lietās sekretariāts, un tie visi ir izstrādāti tikai ar vienu mērķi - veicināt vietējo adopciju un sniegt atbalstu vietējiem adoptētājiem.

Likumprojekts “Grozījumi Valsts sociālo pabalstu likumā” nosaka divus jaunus pabalsta veidus, tas ir, bērna adopcijas pabalstu, vienreizēju pabalstu, kuru izmaksā tad, kad spēkā ir stājies tiesas spriedums par adopcijas apstiprināšanu. Šā pabalsta summa ir tūkstoš latu, un tas tiek ļoti rūpīgi kontrolēts, kā šie līdzekļi tiek izmantoti.

Otrs pabalsta veids ir bērna aprūpes pabalsts, kurš tiek izmaksāts laikā, kad notiek bērna un adoptētāja savstarpējas saderības noteikšana.

Pagājušā Saeima ļoti ilgi un rūpīgi diskutēja grozījumus Civillikumā, lai noteiktu, cik tad ilgam ir jābūt tam laikam, kad bērns dzīvo potenciālā adoptētāja ģimenē, lai varētu noteikt šo te saderību. Toreiz tika runāts par sešiem mēnešiem, par gadu un pat vēl ilgāku laiku, bet netika minēts neviens vārds, kādas sociālās garantijas šajā laikā būs tam cilvēkam, kurš grib adoptēt bērnu, jo Darba likums līdz šim neparedzēja iespēju vienam no adoptētājiem adoptējamā bērna aprūpes laikā doties atvaļinājumā. Un nu šie grozījumi Darba likumā paredz to, ka vienam no adoptētājiem pienākas atvaļinājums bērna aprūpes laikā. Tātad šajā laikā, kad adoptētājs nestrādā, viņam tiek izmaksāts ikmēneša pabalsts 35 latu apmērā. Bez tam šī persona šajā laikā tiek pakļauta pensiju apdrošināšanai un apdrošināšanai pret bezdarbu.

Kolēģi, es šobrīd negribētu nevienu kritizēt, bet vēlos tikai pateikt, ka tajā laikā, kad notika šīs ļoti karstās diskusijas par gandrīz vai adopcijas aizliegšanu uz ārzemēm, netika darīts nekas, lai veicinātu vietējo adopciju, tāpēc ļoti atbalstāmi ir šie Īpašu uzdevumu ministra bērnu un ģimenes lietās sekretariāta izstrādātie likumprojekti, un tur ir paredzēts, ka šis likumprojekts stājas spēkā jau 2004.gada 1.janvārī. Tam nākamā gada budžetā jau ir atvēlēti 102,4 tūkstoši lati.

Tāpēc es aicinu Saeimu lemt par likumprojekta “Grozījumi Valsts sociālo pabalstu likumā” un ar to saistīto trīs likumprojektu nodošanu komisijām. Es aicinu nekavēties ar šo likumprojektu pieņemšanu un izskatīšanu.

Bez tam es Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vārdā arī lūdzu, lai šie likumprojekti tiek nodoti Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai kā līdzatbildīgajai komisijai.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi pret to, ka likumprojekts “Grozījumi Valsts sociālo pabalstu likumā” tiek nodots arī Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai? Deputātiem iebildumu nav.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 94, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Darba likumā” nodot Sociālo un darba lietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija, kā arī Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 92, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījums likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”” nodot Sociālo un darba lietu komisijai un Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai un noteikt, ka Sociālo un darba lietu komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 90, pret - nav, atturas - 1. Likumprojekts komisijām nodots

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu”” nodot Sociālo un darba lietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot...

Pirms mēs balsojam, lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātei Inai Druvietei!

I.Druviete (frakcija “Jaunais laiks”).

...Arī Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai.

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Lūdzu, balsosim par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 91, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Kalvīša, Bērziņa, Lagzdiņa, Kučinska, Zundas un citu deputātu iesniegto likumprojektu “Grozījumi Bezdarbnieku un darba meklētāju atbalsta likumā” nodot Sociālo un darba lietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

“Par” pieteikusies runāt deputāte Ērika Zommere.

Ē.Zommere (Tautas partijas frakcija).

Cienījamo Saeimas priekšsēdētāj! Godājamie kolēģi! 2002.gada 1.jūnijā stājās spēkā Bezdarbnieku un darba meklētāju atbalsta likums, kura 10.panta pirmās daļas 7.punktā noteikts, ka tiesību uz bezdarbnieka statusu nav personām, kuras iegūst izglītību klātienē vispārējās vidējās vai profesionālās vidējās izglītības iestādē vai kuras ir pilna laika studējošais augstskolā. (Tātad šādiem cilvēkiem nav tiesību uz bezdarbnieku sociālajām garantijām, kaut gan, kā mēs visi zinām, daudzi studenti strādā pastāvīgā darbā un viņu darba devēji patiešām veic visas nepieciešamās sociālās apdrošināšanas iemaksas!) Turklāt likums kā vienu no bezdarbnieka statusa zaudēšanas pamatiem nosaka izglītības iegūšanas uzsākšanu klātienē iepriekš minētajās izglītības pakāpēs. To nosaka šā paša likuma 12.panta pirmās daļas 4.punkts.

No iepriekš minētā izriet divas lielas problēmu grupas.

Pirmā. Pašreiz spēkā esošā Bezdarbnieku un darba meklētāju atbalsta likuma 10.panta pirmās daļas 7.punkta un 12.panta pirmās daļas 4.punkta redakcija ir pretrunā - jā, diemžēl pretrunā! - ar Satversmes 91. un 109.pantu. Satversmes 109.pants nosaka, ka ikvienam ir tiesības uz sociālo nodrošinājumu vecuma, darbnespējas, bezdarba (jā - bezdarba!) un citos likumā noteiktajos gadījumos. Savukārt šīs tiesības uz sociālo nodrošinājumu ir precizētas likumā “Par sociālo drošību”.

Godājamie kolēģi! Es aicinu atbalstīt šos grozījumus, jo pretējā gadījumā tas būtu ārkārtīgi stūrgalvīgi un pat tuvredzīgi - veicināt lietu virzību uz Satversmes tiesu, un pēc tam Saeima saņemtu pliķi sejā par jau apzināti paviršu darbu.

Un vēl. Es ļoti jūs aicinu... Es domāju, ka nevajadzētu šai valdībai un Saeimai provocēt jauniešus uz studentu nemieriem šobrīd, tieši šajā laikā, kad sabiedrība jau tā tiek tracināta ar neziņu par dārgākām zālēm, slimnīcu slēgšanu un ģimenes ārstu pieteikumu sākt revolūciju un doties uz barikādēm. Es patiesi esmu nobažījusies.

Tāpēc beidzot jāuzdod jautājums: vai tad studenti strādā aiz gara laika un aiz liela prieka? Nu, redziet! Un te ir tā otra problēma. Studējošo skaits nemitīgi pieaug, bet 2003. un 2004.gada budžetā līdzekļi studiju kreditēšanai diemžēl nepalielinās. Un te, mani mīļie kolēģi, ir ļoti uzskatāmi tas parādīts tabuliņās, un es, protams, vienmēr laipni jums parādīšu... Te parādīts, redziet, šeit, jā... vienā un otrā... te parādīts, kā pieaug studējošo skaits un kā samazinās, sākot ar šo valdību, gan šajā, gan nākamajā gadā... nevis samazinās, bet stāv uz vietas... Jāņem vērā inflācija un visas pārējās problēmas, kas saistītas ar to, ka diemžēl netiek palielinātas nedz stipendijas, nedz arī transporta izdevumi tiek palielināti. Un kur tad nu vēl, atcerieties, tas tracis toreiz, kad bija runa par to, ka vispār jāsamazina!... Un tad iznāk, ka... Lūk, kas notiek ar studentiem! Redziet, te vēl viena problēma izgaismojas.

Izglītības un zinātnes ministrs Šadurska kungs - es jau iepriekšējā sēdē to teicu - diemžēl ir atlicis un iesaldējis pamatizglītības satura standartu. Un, lūk, kas iznāk. Šīs satura prasības vispārizglītojošā skolā ir sakāpinātas tādā līmenī, ka augstskolas ir izdomājušas un gadiem ilgi jau piekopj kolosālu biznesu - veido sagatavošanas kursus par lielu naudu, pamatīgi pelna. Nu, un kas tālāk notiek? Jā, studenti samaksā, lai iekļūtu augstskolā, izpildītu šīs paaugstinātās prasības. Un kā jūs domājat, kas notiek 1.kursā, cienījamie kolēģi? Studenti aiz gara laika, īpaši lauku jaunieši, klaiņo pa Rīgu, jo viņi nav noslogoti. Dienā ir dažkārt divas trīs lekcijas, dažkārt piektdienas vispār ir brīvas pirmo kursu studentiem. Dažkārt brīva ir visa dienas pirmā daļa.

Jā, cienījamie kolēģi! Es esmu par izglītības kvalitāti. Es patiešām par to arī iestājos, bet, kamēr izglītības un zinātnes ministrs Šadurska kungs nav spējis sakārtot šīs lietas, tad labāk, es domāju, lai tie studenti strādā un patiešām godprātīgi un mērķtiecīgi pavada laiku, un neiztukšo dīki savu vecāku maciņus, nu, maigi sakot, pastaigājoties pa Rīgu! Lai viņi patiešām strādā! Un tad, es domāju, vairs neizveidosies, lūk, tāda aina kā tagad, kad vai nu paliek uz vietas studējošo kreditēšana, vai cilvēki vienkārši nesaprot, kā pavadīt brīvo laiku.

Un tāpēc es lūdzu atbalstīt šos svarīgos pasākumus! Un, ja studenti strādā, lūdzu tad nediskriminēt viņus, bet nodrošināt viņus ar pienācīgajām sociālajām garantijām un neveidot tendenci vērsties Satversmes tiesā, jo tad diemžēl Saeimai nāktos justies ļoti, ļoti nelāgi!

Lūdzu atbalstīt likumprojektu!

Sēdes vadītāja. Runāt “pret” neviens deputāts pieteicies nav. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu!! Par - 44, neviens nav balsojis “pret”, atturas - 48. Likumprojekts nav nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Krūmiņa, Estas, Nagļa, Karpuškina, Mackeviča un citu deputātu iesniegto likumprojektu “Grozījums Latvijas Republikas Augstākās padomes lēmumā “Par nacionālās sporta bāzes statusa piešķiršanu”” nodot Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

Deputāts Kārlis Strēlis pieteicies runāt “par”.

K.Strēlis (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamo priekšsēdētāj! Godājamie kolēģi! Šis likumprojekts ir izraisījis diezgan lielu viļņošanos sabiedrībā. Tā kā lielākā daļa deputātu ir jauni savā darbā, es gribētu nedaudz pastāstīt par nacionālās sporta bāzes statusu.

Vēl jāpiemin, ka faktiski es kā sportists atrodos zināmā interešu konfliktā, jo man jāatbalsta ir sportists, jo šo likumprojektu ir iesniedzis visiem pazīstamais hokejists Sandis Ozoliņš. No otras puses, kā deputātam man ir jādomā par tautas līdzekļu pareizu izmantošanu. Es gribētu citēt Sporta likuma 12.panta otro daļu: “Sporta bāzēm, kuras atbilst starptautisko sporta federāciju prasībām un kurās regulāri notiek starptautiska mēroga sacensības, var piešķirt nacionālās sporta bāzes statusu, pamatojoties uz Nacionālās sporta padomes atzinumu.” Nacionālās sporta bāzes statusu nosaka speciāls likums.

Vēsture ir tāda, ka 1992.gadā, lai izvairītos no sporta bāzu izsaimniekošanas, privatizācijas un bankrota, Augstākā padome pieņēma lēmumu par nacionālās sporta bāzes statusa piešķiršanu - nolēma piešķirt nacionālās sporta bāzes statusu starptautisko sporta federāciju prasībām atbilstošām Latvijas Republikas sporta bāzēm, neatkarīgi no tā, kā īpašumā tās atrodas. Es tās nosaukšu. Tās ir šādas: “Mežaparks”, RTU peldbaseins, tenisa centrs “Lielupe”, Rīgas Sporta pils, bobsleja un kamaniņu trase “Sigulda”, nacionālās lietišķo sporta veidu skolas sporta bāze “Kleisti”, Biķernieku kompleksā sporta bāze, kultūras un sporta centrs “Daugavas stadions”, “Daugavas sporta nams”, Rīgas nacionālā sporta manēža. Pēc tam gadu gaitā nacionālās sporta bāzes statuss tika piešķirts arī Jāņa Daliņa stadionam, Nacionālo bruņoto spēku sporta klubam, olimpiskā centra “Ventspils” sporta kompleksam, sporta kompleksam “Arkādija”, olimpiskajam centram “Limbaži”, stadionu sporta kompleksam, sporta kompleksam “Ķeizarmežs” un Liepājas olimpiskā centra ledus hallei “Liepājas metalurgs”.

Nacionālās sporta bāzes statusu, tās darbību un tās finansēšanas kārtību regulē speciāls nolikums. Un galvenā īpatnība ir tā, ka var… tātad, ja Saeima to atbalsta, ar izmaiņām šinī likumā… var šī bāze saņemt papildu finansējumu no valsts un pašvaldības budžeta. Galvenais kritērijs ir tas, ka… ir iespēja nemaksāt nekustamā īpašuma nodokli. Šinī gadījumā Ozoliņa golfa klubam tas būtu apmēram 20 tūkstoši latu gadā, bet no nākamā gada atlaide ir tikai līdz 90%.

Es gribētu uzsvērt, ka Ozoliņš ir ieguldījis šinī “izgāztuvē”, kas bija pilnīgi nesakārtota, apmēram 4 miljonus dolāru un to pārvērtis par starptautiskām prasībām atbilstošu sporta bāzi. Arī daudzi Sporta apakškomisijas locekļi bija to apskatīt un redzēja, ka tur nodarbojas ne tikai elites sportisti, bet arī bērni, un es gribētu sevišķi uzsvērt, ka bērni var tur nodarboties par brīvu.

Kā atzīst ministrs Šadurskis jautājumā par nacionālo sporta bāzu statusa piešķiršanu, šī sistēma valstī nav sakārtota, un tam piekrita arī vairāki deputāti. Deputātes Vaideres vadībā tika iesniegts papildu projekts - piešķirt nacionālās sporta bāzes statusu arī Jelgavas ledus hallei, biatlona trasei un daudziem citiem objektiem. Un tāpēc pēc pārtraukuma Sporta apakškomisija tiksies un izskatīs iesniegumu par Jelgavas ledus halli, lai piešķirtu nacionālās sporta bāzes statusu arī šai hallei.

Es gribētu piemetināt, ka Latvijā šādas sporta bāzes ir apmēram tūkstotis, un būtu ļoti svarīgi atbalstīt tieši tās bāzes, kas dod iespēju attīstīties bērnu un jaunatnes sportam, lai tās atbilstu arī visām citām šīm prasībām.

Esmu pieteicies runāt “par”, kaut gan, kā jau teicu, jautājums nebūt nav viennozīmīgs, un tāpēc tomēr pēc visa teiktā es lūgtu atbalstīt un iesniegt šo likumprojektu Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai.

Kāpēc vēl vajadzētu atbalstīt šo bāzi? Ne jau tādēļ, lai golfu pasludinātu par deputātu nacionālo sporta veidu, jo parlamentā laikam vienīgi Krištopana kungs pa īstam pieprot šo sporta veidu, bet golfs pasaulē tiešām ļoti strauji attīstās un var kļūt par olimpisko sporta veidu.

Ja mēs neatbalstīsim faktiski vienīgo starptautiskajām prasībām atbilstošo sporta laukumu Latvijā, tad es domāju, ka tā būtu jāuzskata par tuvredzīgu sporta politiku. Galvenais arguments tomēr ir tas, ka bērni šinī bāzē, kas ir ļoti dārga bāze, var nodarboties par brīvu, un es ceru, ka ar laiku olimpiādē kāds golferis parādīsies arī no Latvijas. Ņemsim par paraugu kamaniņu un bobsleja trasi Siguldā, un šinī trasē tikai apmēram 57 bērni nodarbojas ar sportu, bet tomēr šai bāzei jau ir piešķirts nacionālās sporta bāzes statuss, jo arī šī ir unikāla celtne - vienīgā visā Austrumeiropā.

Un vēl viens moments būtu tāds…

Sēdes vadītāja. Deputāta kungs, jūsu debašu laiks ir beidzies!

K.Strēlis. …Mums būtu jāatbalsta mūsu sportisti, kuri iegulda naudu Latvijā, nevis iegulda naudu citās Eiropas valstīs.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. “Pret” neviens deputāts nav pieteicies runāt. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 57, pret - 3, atturas - 17. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Jurkāna, Bartaševiča, Turlā, Maksimova un Klementjeva iesniegto likumprojektu “Grozījums likumā “Par zemes reformu Latvijas Republikas pilsētās”” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

“Par” pieteicies runāt deputāts Aleksandrs Bartaševičs.

A.Bartaševičs (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Godātā priekšsēdētāja, cienījamie deputāti! Šodien piedāvājam virzīt uz komisijām divus likumprojektus, kuri pēc būtības mēģina atrisināt vienu un to pašu problēmu.

Ar šiem labojumiem tiek paredzēts ierobežot bijušo īpašnieku un viņu mantinieku tiesības griezties tiesā, lai atjaunotu īpašuma tiesības uz pilsētas zemi. Un ierobežot tās, sākot ar Jauno gadu.

Būtībā visi iesniegumi, kas būs iesniegti tiesā līdz 1.janvārim, ir izskatāmi, bet vēlāk jau ne.

Ja mēs ieskatāmies vēsturē, tad varam secināt, ka no 1999.gada valsts ir skaidri pateikusi, ka zemes reforma pilsētās jau ir pabeigta un ka tā ir pašu šo īpašnieku vaina, ka viņi nepaspēja pieteikties laikā vai kādu citu iemeslu dēļ nesakārtoja nepieciešamos dokumentus, lai atgūtu savu īpašumu. Diemžēl 2001.gadā, labojot likumu “Par zemes reformu Latvijas Republikas pilsētās”, atkal parādījās šī norma, ka tiesa tomēr izņēmuma gadījumā var atjaunot īpašumtiesības uz pilsētas zemi.

Pie kā tas noveda? Pie tā, ka šo normu ļoti veiksmīgi sāka izmantot spekulanti. Shēma ir ļoti vienkārša. Jūs paši saprotat, ka tad, ja zemes īpašnieks desmit gadu laikā nevarēja sakārtot dokumentus un nevarēja tos iesniegt zemes komisijā, tad viņš to neizdarīs arī nākotnē.

Un zemei piemīt tāda īpašība - tai pieaug cena, ja uz tās kaut kas stāv. Un jo vairāk tas notiek tad, ja šis zemes gabals nes peļņu vai ienākumus. Vēl pirms desmit gadiem vairākos Rīgas rajonos zeme stāvēja tukša un uz tās stāvošie objekti nebija pievilcīgi, taču tad daudzviet situācija mainījās. Pašlaik ir fiksēti daudzi gadījumi, kad īpašnieks mēģina atjaunot īpašuma tiesības uz zemi, kur pašvaldība vai valsts paredz celt lielus objektus. Es te varu minēt tādus objektus kā Nacionālā bibliotēka vai tunelis zem upes. Un mērķis ir viens - pelnīt naudu! Tagad pēc tam, kad šī zeme būs atgriezta atpakaļ īpašniekiem, tā vienkārši tiks pārdota tai pašai pašvaldībai vai valstij, turklāt par ļoti lielu naudu.

Jau tagad pašvaldības un Rīgas pašvaldības Juridiskais departaments ir pārslogots ar šīm lietām, strīdoties ar zemes īpašniekiem, jo viņu pārstāvji, protams, ļoti labi un veiksmīgi mēģina attiesāt zemes gabalus, un pašvaldība vienkārši nevar neko pretstatīt šiem mēģinājumiem.

Gribu atgādināt, ka vēl nesen mēs pieņēmām divus likumus, kas paredz ierobežot sertifikātu izmantošanu, privatizējot zemi. Un, protams, šī te shēma, kuru es jums jau piedāvāju, tiks daudz veiksmīgāk izmantota. Tad vienkārši sameklēs zemes īpašniekus, mēģinās caur viņiem atjaunot īpašuma tiesības un pēc tam spekulēs ar šo zemi.

Mūsu piedāvājums ir tāds, ka tomēr ir jādod iespēja uzņēmējiem un pašvaldībām investēt Latvijā, turklāt bez bailēm, ka kādreiz atnāks īpašnieks, bijušais saimnieks, un ka ar viņu būs jādalās peļņā vai jāatgriež viņam tā zeme. Galu galā mums ir jāpabeidz zemes reforma. Un noteikumiem no šā brīža ir jābūt vienādiem.

Es lūdzu deputātus atbalstīt šo likumprojektu un arī nākamo, kurā runāts par zemes reformas pabeigšanu pilsētās, un balsot par tā nodošanu komisijām.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. “Pret” pieteicies runāt deputāts Pēteris Simsons.

P.Simsons (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godājamie kolēģi! Ar šo likumprojektu mums tiek piedāvāts visiem padomju cilvēkiem labi saprotamā veidā atrisināt problēmu, kuru mums nav izdevies civilizētā veidā atrisināt jau desmit gadus. Es vēršu jūsu uzmanību, ka šeit tiek runāts ne jau par to, vai īpašniekam būtu tiesības ar savu īpašumu rīkoties - pārdot to, nepārdot, paturēt, pašam izmantot. Šeit ir runa par to, ka var atrast it kā kādu argumentu, lai īpašnieka tiesības ierobežotu, lai īpašnieks nevarētu pretendēt uz to zemes gabalu, kas viņam ir vardarbīgi atņemts pirms daudziem desmitiem gadu.

Un vēl es vēršu jūsu uzmanību uz to, ka mēs šodien nodevām komisijām vairākus likumprojektus, kuros arī ir paredzēti grozījumi attiecīgajos likumos, taču atšķirība ir tā, ka tajos saistībā ar šiem grozījumiem šis jautājums tiek risināts daudz civilizētākā un demokrātiskākā veidā nekā šeit piedāvātajā variantā.

Es tāpēc aicinu neatbalstīt šo piedāvāto likumprojektu un nenodot to komisijām!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 23, pret - 49, atturas - 23. Likumprojekts komisijai nav nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Jurkāna, Bartaševiča, Turlā, Maksimova un Klementjeva iesniegto likumprojektu “Grozījums likumā “Par zemes reformas pabeigšanu pilsētās”” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 25, pret - 47, atturas - 20. Likumprojekts komisijai nav nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījums likumā “Par prakses ārstiem”” nodot Sociālo un darba lietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 92, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Notariāta likumā” nodot Juridiskajai komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 88, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījums likumā “Par personu noziedzīgu darbību rezultātā, kā arī organizāciju vainas dēļ cietušo ārstēšanai izlietoto līdzekļu atlīdzināšanu”” nodot Sociālo un darba lietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 92, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Seksuālās un reproduktīvās veselības likumā” nodot Sociālo un darba lietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisijā. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 90, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par prekursoriem”” nodot Sociālo un darba lietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par miruša cilvēka ķermeņa aizsardzību un cilvēka audu un orgānu izmantošanu medicīnā”” nodot Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 89, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījums Alkohola aprites likumā” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 90, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Civilprocesa likumā” nodot Juridiskajai komisijai un Sociālo un darba lietu komisijai un noteikt, ka Juridiskā komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot arī atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 93, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijām.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Epidemioloģiskās drošības likumā” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

Runāt “par” pieteikusies deputāte Jevgenija Stalidzāne. Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātei Jevgenijai Stalidzānei!

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Lūdzu nodot šo likumprojektu arī Sociālo un darba lietu komisijai un atzīt, ka tā ir atbildīgā komisija!

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Lūdzu, balsosim par likumprojekta “Grozījumi Epidemioloģiskās drošības likumā” nodošanu Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un Sociālo un darba lietu komisijai, nosakot, ka Sociālo un darba lietu komisija ir atbildīgā komisija! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 92, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijām.

Saeimas Prezidijs ierosina Saeimas Aizsardzības un iekšlietu komisijas iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par valsts noslēpumu”” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret - 5, neviens deputāts neatturas. Likumprojekts nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Saeimas deputātu Kariņa, Mūrnieces, Kampara, Klausa un Jaunupa iesniegto likumprojektu “Grozījums likumā “Par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu”” nodot Sociālo un darba lietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputāta Martijana Bekasova iesniegumu ar lūgumu piešķirt bezalgas atvaļinājumu šā gada 6.novembrī. Lūdzu deputātus balsot par lūgumu piešķirt bezalgas atvaļinājumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 81, pret - 1, neviens neatturas. Deputātam atvaļinājums piešķirts.

Nākamais darba kārtības jautājums - Saeimas lēmuma projekts “Par Dzintras Baltas iecelšanu par Rīgas pilsētas Centra rajona tiesas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Ingrīda Labucka.

I.Labucka (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Labdien, godājamie kolēģi! Juridiskā komisija ir izskatījusi tieslietu ministra Aivara Aksenoka virzīto iesniegumu par Dzintras Baltas iecelšanu par Rīgas pilsētas Centra rajona tiesas tiesnesi un ir atbalstījusi šāda lēmuma pieņemšanu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 79, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Diānas Dzērvinieces iecelšanu par Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Ingrīda Labucka.

I.Labucka (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Juridiskā komisija ir izskatījusi tieslietu ministra Aksenoka virzīto iesniegumu par Diānas Dzērvinieces iecelšanu par Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesas tiesnesi un ir atbalstījusi šāda lēmuma pieņemšanu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret - nav, atturas - 1. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Roberta Holcmaņa iecelšanu par Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Ingrīda Labucka.

I.Labucka (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Juridiskā komisija ir izskatījusi tieslietu ministra Aksenoka virzīto iesniegumu par Roberta Holcmaņa iecelšanu par Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesas tiesnesi un ir atbalstījusi šāda lēmuma pieņemšanu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret - nav, atturas - 1. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Sanitas Kanenbergas iecelšanu par Rīgas rajona tiesas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Ingrīda Labucka.

I.Labucka (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Juridiskā komisija ir izskatījusi tieslietu ministra Aksenoka virzīto iesniegumu par Sanitas Kanenbergas iecelšanu par Rīgas rajona tiesas tiesnesi un ir atbalstījusi šāda lēmuma pieņemšanu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret - 1, neviens neatturas. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Inetas Škutānes iecelšanu par Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Ingrīda Labucka.

I.Labucka (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Juridiskā komisija, izskatījusi tieslietu ministra Aksenoka virzīto iesniegumu par Inetas Škutānes iecelšanu par Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesas tiesnesi, atbalstīja šā lēmuma pieņemšanu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par šo lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret - nav, atturas - 1. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Antras Lastiņas atbrīvošanu no Ogres zemesgrāmatu nodaļas tiesneša amata”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Ingrīda Labucka.

I.Labucka (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Juridiskā komisija, izskatījusi tieslietu ministra Aksenoka virzīto iesniegumu par Antras Lastiņas atbrīvošanu no Ogres zemesgrāmatu nodaļas tiesneša amata pēc pašas vēlēšanās, atbalstīja šā lēmuma pieņemšanu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par šo lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Guntas Vilmanes atbrīvošanu no Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas tiesneša amata”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Ingrīda Labucka.

I.Labucka (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Juridiskā komisija, izskatījusi tieslietu ministra Aksenoka virzīto iesniegumu par Guntas Vilmanes atbrīvošanu no Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas tiesneša amata pēc pašas vēlēšanās, atbalsta šā lēmuma pieņemšanu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par šo lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret - nav, atturas - 1. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - Pieprasījumu komisijas atzinums par Saeimas deputātu Igora Solovjova, Aleksandra Golubova, Oļega Deņisova...

Es atvainojos, mēs izlaidām vienu...

Tātad nākamais darba kārtības jautājums ir lēmuma projekts “Par Latvijas Republikas 2002.gada pārskatu par valsts budžeta izpildi un par pašvaldību budžetiem un Valsts kontroles atzinumu par Latvijas Republikas 2002.gada pārskatu par valsts budžeta izpildi un par pašvaldību budžetiem apstiprināšanu”.

Publisko izdevumu un revīzijas komisijas vārdā - deputāts Aigars Pētersons.

 

A.Pētersons (frakcija “Jaunais laiks”).

Priekšsēdētājas kundze! Cienījamie kolēģi! Publisko izdevumu un revīzijas komisija lūdz apstiprināt lēmuma projektu “Par Latvijas Republikas 2002.gada pārskatu par valsts budžeta izpildi un par pašvaldību budžetiem un Valsts kontroles atzinumu par Latvijas Republikas 2002.gada pārskatu par valsts budžeta izpildi un par pašvaldību budžetiem apstiprināšanu”.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par šo lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Paldies!

Nākamais darba kārtības jautājums - Pieprasījumu komisijas atzinums par Saeimas deputātu Igora Solovjova, Aleksandra Golubova, Oļega Deņisova, Martijana Bekasova, Sergeja Fjodorova, Nikolaja Kabanova, Jura Sokolovska un citu pieprasījumu Ministru prezidentam Einaram Repšem “Par nepatiesas informācijas sniegšanu Saeimai par Irākas rīcībā esošajiem masu iznīcināšanas līdzekļiem”.

Pieprasījumu komisijas vārdā - deputāts Augusts Brigmanis.

A.Brigmanis (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Godājamie deputāti! Pieprasījumu komisija, izskatījusi minēto pieprasījumu, atzīst, ka šis pieprasījums ir noraidāms, un Pieprasījumu komisija lūdz apstiprināt Pieprasījumu komisijas lēmumu.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates.

Deputāts Juris Dobelis.

J.Dobelis (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Cienītie kolēģi! Citādi domājošie un nepareizi domājošie! Parunāsim par šā pieprasījuma jēgu un būtību.

Sāksim ar pieejas nopietnību. Dokumenta oriģinālā bija minēta Latvijas piedalīšanās Irākas apbruņošanā. Tikai pēc publiska aizrādījuma vārdu “apbruņošana” nomainīja pilnīgi pretējs jēdziens - “atbruņošana”. Ko tas nozīmē? Tas nozīmē, ka iesniedzēji vienlaicīgi grib būt gan miera baloži, gan reizēm kara kurinātāji - kā nu ir nepieciešams.

Tagad par pieprasījuma garu. Šinī laikposmā, kad notikumi Irākā skaidri atspoguļo to jucekli, kāds tur ir, kad atsedzas pretrunas starp dažādiem grupējumiem, ir jājautā iesniedzējiem: “Kāpēc jūs gribat tieši tagad iesaistīt Latvijas Republikas Saeimu notikumu izpētē Irākā? Kādus mērķus jūs vēlaties sasniegt? Vai jūs cerat uz kaut kādām papildu kaislībām?”

Nekas jēdzīgs nesanāk ar likteņa nomocīto nepilsoņu šausmīgā stāvokļa starptautisko izrādīšanu, nekas prātīgs nesanāk ar histērisko klaigāšanu par briesmīgo izglītības reformu Latvijā, jo neviens jūsos īpaši neklausās. Krievu avīžu izmisīgie mēģinājumi pierādīt, ka visa pasaule ir ārkārtīgi satraukta par nepilsoņu un minoritāšu traģisko stāvokli Latvijā… arī šī ārdīšanās neko jēdzīgu nav devusi.

Esmu pilnīgi pārliecināts, ka šodien Romā sarunās starp Eiropas Savienības un Krievijas pārstāvjiem dokumentos neparādīsies nekas tāds, kas varētu skart Latviju. Šeit jūsu centieni kopīgi ar Krievijas centieniem atkal būs izgāzušies.

Krievija jau pati ir papūlējusies, lai visa pasaule par to smietos. Un drīz smiesies arī par tiem, kuri šeit, Latvijas parlamentā, tik briesmīgi mīl Krieviju.

Ir jau bijis mēģinājums izmantot pat novērotāja Eiropas Parlamentā darbību, lai apmelotu Latvijas valsti. Bet kur tad ir pats lielais novērotājs šodien? Nu drausmīgi pārpūlējies. Tā vērojis, vērojis, ka kļuvis tik noguris, ka lūdz mūs piešķirt viņam atvaļinājumu. Nu lai jau pūšas! Lai jau paskatās drusciņ kaut ko jauku un pēc tam varēs atkal “strādāt”.

Tātad šis te mēģinājums, šī “apbruņošana” un “atbruņošana” nav skaidrojama citādi kā vien mēģinājums iebraukt sabiedrības tracināšanas lauciņā, izmantojot Latvijas piedalīšanos starptautiskajās operācijās. Šīs operācijas ir tieši saistītas ar palīdzības sniegšanu miera un kārtības nodrošināšanai Irākā. Taču šis ir mēģinājums ar pēdējiem spēkiem un ar piepūstiem vaigiem bremzēt Latvijas valsts turpmāko iekļaušanos starptautiskajā darbībā, un man šķiet, ka te nevar redzēt neko citu, kā vien to, ka pilnīgi ir jāpiekrīt komisijas viedoklim - šāds “gara darbs” ir kategoriski jānoraida. Ceru, ka tā arī notiks.

Sēdes vadītāja. Deputāts Nikolajs Kabanovs.

N.Kabanovs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamo priekšsēdētāj! Godātie deputāti! Dārgie Latvijas cilvēki! Diemžēl iepriekšējais deputāts nemaz nerunāja par jautājuma būtību. Man nav saprotama Pieprasījumu komisijas rīcība, kas aizsargā Einaru Repši no neērtiem jautājumiem. Runa taču ir par Latvijas atbildību, par Latvijas karavīru piedalīšanos starptautiskajās miera akcijās. Līdzīgus pieprasījumus izvirza savam premjeram Tonijam Blēram Lielbritānijas parlaments, kas, manuprāt, ir demokrātijas paraugs visai pasaulei. Un neērtu jautājumu dēļ britu premjeram nākas pārdzīvot vissmagāko politisko krīzi savā karjerā.

Atgādināšanu tagad jums to, ko teica Ministru prezidents Repše šā gada 19.martā: “Šodien mēs nebalsosim par karu. Mēs šodien balsosim par miera nodrošināšanu pasaulē.” Bet ko mēs visi tagad redzam Irākā? Jau pēc Buša izsludinātās uzvaras maijā ASV un viņas padoto rindās kritušo un ievainoto skaits pārsniedza 1000 cilvēku. Irākā nav pasargāts neviens - ne vietējie iedzīvotāji, ne starptautisko humanitāro organizāciju darbinieki. Protams, arābu kaujinieki šauj un spridzina arī tā saucamos miera uzturētājus. Piemēram, Igaunijai jau ir aptuveni 10 ievainoto. Tur jau atklāti runā par iespēju savākt savas mantiņas no Irākas.

Protams, es ceru, ka Latvijas kontingenta kareivjiem izdosies pabeigt savu misiju bez nopietnām sekām. Taču es domāju, ka okupācija ir okupācija. Bez tam mūsu budžetā jau ir redzamas sekas. Tos miljonus, kurus ir paredzēts iztērēt riskantam militāram “tūrismam”, nevarēs saņemt ne slimnieki, ne bērni, ne bezpajumtnieki, ne grūtnieces, kuras spiestas bija taisīt abortus pie Repšes Ministru kabineta ministres. Cīņa par demokrātiju tālajās zemēs pārvēršas par cinisku ņirgāšanos par Latvijas cilvēkiem.

Aicinu jūs balsot pret komisijas atzinumu un apsvērt iespēju vēlreiz uzdot Ministru prezidentam jautājumu par motīviem, kāpēc mūsu karavīri joprojām atrodas Irākā.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Ārlietu ministrijas parlamentārais sekretārs Elferta kungs. Lūdzu!

P.Elferts (Ārlietu ministrijas parlamentārais sekretārs).

Godājamais Prezidij! Godājamie deputāti! 19.martā Ministru prezidents, aizsardzības ministrs un ārlietu ministre jūs iepazīstināja ar valdības pozīcijām šajā svarīgajā jautājumā. Šobrīd aizsardzības ministrs, Nacionālo bruņoto spēku komandieris un jūsu cienījamais kolēģis Aizsardzības un iekšlietu komisijas priekšsēdētājs ir Irākā un apmeklē mūsu karavīrus. Kopš Saeima pieņēma šo svarīgo, atbildīgo lēmumu par Irākas atbrīvošanu un par ANO Drošības padomes rezolūcijas nr.1441 izpildi, man ir bijusi iespēja divas reizes apmeklēt Irāku. Un es ar lepnumu stāvu jūsu priekšā un varu apgalvot un arī pateikt, ka Irākas tauta gan jums, gan mūsu valstij ir pateicīga. To vēlreiz apliecināja pirms divām nedēļām donoru konferencē - nedēļu pēc tam, kad atkal ANO Drošības padome pieņēma vienbalsīgu lēmumu par rezolūciju nr.1511, kas atļāva atsākt apjomīgus atjaunošanas darbus, kuri faktiski ir mazāk saistīti ar militārām sekām, bet ir vairāk saistīti ar to postījumu, kas tika nodarīts Irākas tautai pēdējo 12 gadu laikā, dzīvojot verdzībā. Šajā donoru konferencē arī Irākas pārvaldes padomes pārstāvis mums vēlreiz to apliecināja.

Ministru prezidents savā runā ļoti precīzi un izsmeļoši atspoguļoja Latvijas rīcībā esošo informāciju, kas balstījās uz vairākiem aspektiem. Viens ir, kas ir bijis ANO Drošības padomē, un arī Hansa Blika, kas ir tālaika ieroču inspekcijas vadītājs, informācija. Un tieši par šo punktu attiecībā uz gāzēm viņš savā ziņojumā raksta, ka kārtējo reizi Irākas režīms nav pierādījis, ka viņi šos ķīmiskos ieročus, šos krājumus, ir likvidējuši. Tikai 7.martā, divas nedēļas pirms militārās darbības, viņi ir piedāvājuši metodoloģiju, kādā veidā to varētu pārbaudīt.

Arī valdības pozīcija tika izklāstīta, skatoties no mūsu vēsturiskajiem apstākļiem un arī saistībā ar mūsu vēlmi un mūsu nepieciešamību iestāties par kolektīvo drošību.

Kāda ir aina tagad? Ministru prezidents ļoti precīzi atspoguļoja to informāciju, kas mums ir, kas bija mūsu rīcībā, bet īstenībā tas postījums ir vēl daudz smagāks. Piemērs: Ministru prezidents runāja par vairāk nekā simts tūkstošiem pazudušo, bet tad, kad mēs tikāmies ar Cilvēktiesību ministrijas pārstāvjiem, viņi jau runāja par vismaz 300 tūkstošiem cilvēku, kuri ir apglabāti masu kapos.

Vēlreiz atgriežos pie ANO Drošības padomes rezolūcijas nr.1441. Inspektoriem nebija jāpierāda tas, ka šādi ieroči ir un kur tie atrodas. Tieši Irākai bija pienākums pierādīt, ka tādu nav, ka tādu nav viņu krājumos.

Pēdējā laika informācija. Tur darbojās inspekcija, arī tie cilvēki, kuri darbojās jau iepriekšējā ANO sankcionētajā inspekcijā, un viņi ir atklājuši vairākus svarīgus aspektus, kuri arī tika atspoguļoti Saeimas sēdē 19.martā. Un, lūk, kas ir pierādīts tagad: daudzās intervijās ar zinātniekiem, ar Irākas bruņoto spēku pārstāvjiem ir atklājies, ka 1999. un 2002.gadā ir noslēgti darījumi ar Ziemeļkoreju par aizliegto raķešu iegādi, kā arī ir bijis mēģinājums to darīt pēdējo gadu laikā. Tas ir tagad atklājies. Tātad kārtējo reizi šis ANO Drošības padomes lēmums ir pārkāpts.

Un bijušais Irākas premjera vietnieks Azizs ir atzinis, ka, viņaprāt, nav bijuši ievērojami krājumi bioloģisko un ķīmisko ieroču programmas ietvaros. Viņš nenoliedza, ka tādi varēja būt vai ka tādi ir, kā arī apliecināja, ka bijuši vairāki mēģinājumi šos tālvadības ieročus iegādāties.

Visbeidzot es gribu pateikt, ka mūsu valsts aizsardzības koncepcijā, par ko jums būs iespēja balsot pēc nedēļas, ir šādi galvenie punkti: punkts numur viens - valsts drošība, otrs - iesaistīšanās NATO un Eiropas Savienības drošības struktūrās un piedalīšanās starptautiskajās operācijās.

Varu nobeigumā pateikt, ka mēs varam būt ārkārtīgi lepni un pateicīgi mūsu karavīriem, mēs varam būt pārliecināti par viņu drosmi, darba spējām un profesionalitāti. Es domāju, ka mēs visi varam būt viņiem pateicīgi, jo viņi veic ārkārtīgi svarīgu darbu ne tikai Irākā, bet arī Afganistānā un bijušajā Dienvidslāvijā. Un tiem deputātiem, kuriem bija iespēja tikties ar NATO ģenerālsekretāra vietnieku pagājušo piektdien, šī tikšanās vēlreiz apliecināja to, ka mūsu līdzdalība šajās operācijās nepārprotami nozīmē, ka mums nāks palīgā vajadzīgajā brīdī.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Deputāts Gundars Bērziņš.

G.Bērziņš (Tautas partijas frakcija).

Saeimas priekšsēdētājas kundze! Deputāti! Lai nerastos pārpratumi, teikšu, ka Tautas partijas frakcija balsoja par šo lēmuma projektu par piedalīšanos. Un, kā jūs zināt, lēmuma projekta mandāts beidzas 31.decembrī, šobrīd ir novembris. Saeimai tuvākajā laikā būs šis jautājums jāskata, un mēs varam droši pateikt, ka mēs atbalstīsim Latvijas Nacionālo bruņoto spēku piedalīšanos starptautiskajās miera uzturēšanas operācijās ar starptautisku mandātu.

Bet šobrīd izlasīsim tekstu, kas ir iesniegts! Jautājums ir par faktiem, kuri izskanēja no tribīnes, kurus minēja Einars Repše un kuri, kā šobrīd izrādās, nav apstiprinājušies. Jāteic, ka nepatiesības runāšana ir kļuvusi par Repšes kunga politikas stūrakmeni, bet ne jau sākot ar viņa stāšanos Ministru prezidenta amatā. Tā tas ir bijis, sākot jau ar 1995.gadu - ar notikumiem sakarā ar banku “Baltija”. Atceramies saukli “Ļaujiet Laventam strādāt!”. Ar ko tas viss beidzās, mēs zinām. Kādi tagad ir doti solījumi, kuri nav izpildīti un kuri, manuprāt, būtu kvalificējami kā nepatiesības paušana vai, tautas valodā runājot, meli? Man liekas, tie pavada visu viņa darbību un ir ļoti bieži sastopami.

Repšes kungs! Es rūpīgi esmu izanalizējis arī šo debašu stenogrammu, uz kuru pamatojas iesniegtais dokuments, un šeit es redzu tādu ļoti interesantu nostāju. Teiksim, tāpēc, ka to ir iesnieguši cilvēki, kam kādā citā jautājumā ir atšķirīgs viedoklis… pilnīgi pretējs, diametrāli pretējs viedoklis ir iesniedzējiem par valodas jautājumu, un šeit debašu par to nav. Taču tikai tāpēc, ka šie cilvēki ir iesnieguši normālu jautājumu, ko šobrīd apspriež Lielbritānijas parlamenta Izmeklēšanas komisija, ASV Senāts, Spānija, par to, ka ir sniegta nepatiesa informācija, Ministru prezidents publiski ir melojis Saeimai un Latvijas sabiedrībai.

Par ko mēs šodien balsosim? Tikai par to, lai Saeimai tā atbilde tiktu sniegta. Elferta kungs savā runā jau norādīja, ka pamats šai debatei ir. Turklāt tuvākajā laikā būs jābalso par lēmuma projektu par mandāta pagarināšanu mūsu Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, jo tas beidzas šā gada 31.decembrī.

Otra lieta. Šīs ir tieši tās minētās lietas, kur apgalvojuma formā tika runāts par masu iznīcināšanas līdzekļu esamību, par to slēpšanu un par Irākas meliem, ka tā melo, ka tai šo ieroču nav. Un vēl vesela virkne apgalvojumu visā šajā stenogrammā... Tas ir oficiālais viedoklis. Un es domāju, ka uzklausīt atbildi un nobalsot būtu ļoti pareiza rīcība.

Vēl par to, ko valdība nav izdarījusi šā lēmuma projekta sakarā. Valdībai tika uzdots tehniski nodrošināt šo cilvēku līdzdalību. Televīzijā jūs esat redzējuši ļoti labu raidījumu par mūsu karavīru darbību Irākā, bet, ja neesat, tad varbūt šie cilvēki jums ir stāstījuši, ka situācija bija diezgan dramatiska, jo, teiksim, pat bruņuvestes mūsu karavīriem nebija paredzētas tajā situācijā, kādā viņi tur nonāca. Un tikai pēc vairākiem mēnešiem viņi tika ar tām nodrošināti. Tātad Saeima uzdeva valdībai nodrošināt mūsu karavīru piedalīšanos šajās miera uzturēšanas operācijās! Kāpēc valdība to neizdarīja? Kāpēc tie karavīri tika pamesti? Kāpēc tuksneša tērpi viņiem parādījās tikai pēc 3 mēnešiem? Kāpēc bruņuvestes spēja aizsargāt tikai no mīnmetēju mīnu šķembām, nevis no lodēm, kādas arī bija reālajā situācijā? Valdība šo lēmuma daļu nav izpildījusi un nu kaunas nākt šeit un skaidrot.

Tāpēc es vēlreiz atkārtoju, ka Saeimai šis jautājums valdībai būtu jānodod... Saeima tagad lemj par to, vai prasīt Ministru prezidentam, lai viņš vēlreiz atnāk un pastāsta par šiem faktiem - par tiem, kuri ir apstiprinājušies un kuri - nav, par to, kas ir bijis informācijas avots. Neko vairāk!

Lēmuma projekts jau tuvākajā laikā būs jābalso. Jūs zināt, ka iepriekšējā reizē to mums iesniedza tikai dažas stundas iepriekš. Ja jūs apskatīsieties šo pieņemto lēmuma projektu un iesniegto projektu, tad redzēsiet, ka tie atšķiras kā diena no nakts, jo sākumā aiz pārskatīšanās saskaņā ar mūsu likumu par Nacionālo bruņoto spēku līdzdalību mēs gribējām pieteikt karu Irākai. Un šoreiz situācija, es pieļauju, būs tāda pati.

Vēl viena lieta. Ministru prezidents savās toreizējās uzstāšanās runās vienā no sākuma daļām teica (es citēju): “Taču tas brīdis ir pienācis, kad mēs šo jautājumu, kā demokrātiskā valstī tas pienākas, esam cēluši parlamenta priekšā.” Jo tiešām šī ir parlamenta kompetence - mūsu Nacionālo bruņoto spēku piedalīšanās šinīs miera uzturēšanas operācijās vai ar kādu citu mandātu. Un jāsaka, ka šobrīd aizsardzības ministrs, gan novēloti - tikai pēc tam, kad televīzijā jau ir parādīts, ka tur bruņuvestes un viss cits ir, - pēc dažiem mēnešiem turp ir devies, bet Saeimai, kurai būs jālemj par to... Teiksim, Dalbiņa kungs, kurš, es domāju, ir ļoti kompetents šinī jomā, arī vēlējās doties uz Irāku, jo Saeimai jau būs jālemj, taču šajā jautājumā atbilde netika saņemta. Tā vietā Saeimas Prezidijā, Kariņa kungs, jūs varat apskatīties “Jaunā laika” deputātu “ceļojumu” masveidā uz Jordānu par nodokļu maksātāju naudu. Kauns un negods! Kauns un negods, Kariņa kungs! Tā vietā, lai viens cilvēks varētu aizbraukt līdzi delegācijai un apskatīties, kas notiek Irākā. Jo Saeimai taču būs jālemj. Taču ja Irākā neviens deputāts nebūs bijis, bet Jordānā, es neatceros - četri vai pieci, jūsu frakcijas deputāti bija par nodokļu maksātāju naudu un 10 000 latus iztērēja. Nu tas ir pilnīgs absurds!

Tāpēc runāsim par lietas būtību. Rūpīgi izlasiet nevis to cilvēku vārdus, kuri ir iesnieguši un parakstījuši šo dokumentu... Daudzos jautājumos, kā es jau minēju, es to neatbalstu. Un arī tas labojums, ko šeit minēja, ka bija rakstīts “apbruņošanās”... Dokuments par šā punkta labošanu jau sen ir iesniegts, un tas visiem sen ir zināms. Un izlasiet rūpīgi pašu tekstu! Jūs taču nebalsojat par tiem cilvēkiem, kuri šeit ir parakstījušies! Izlasiet tekstu! Un šajā balsojumā tiks atbildēts, vai jūs esat “par” vai “pret” to, jo principā jūs balsosiet par to, vai mēs pievienojamies Eiropas Savienības un demokrātisko valstu praksei, ka jautājums, kas ir jālemj parlamentam, tiek debatēts parlamentā, vai arī jūs nolemsiet, ka jūs negribat to debatēt. Atnāks jums šeit Repšes kungs, uzbļaus, Dobeļa kungs, jūs satrūksieties un nobalsosiet, kā jums liks. Tik jums prāta pietiek, bet, teiksim, lai izdebatētu atklāti un sabiedrībai pateiktu par šiem jautājumiem, izskatās, ka drosmes jums pietrūkst.

Sēdes vadītāja. Deputāts Jānis Urbanovičs.

J.Urbanovičs (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Godātā priekšsēdētāja! Godātie deputāti! Arī šā balsojuma un šīs iniciatīvas iznākums visiem un arī man ir labi saprotams un zināms. Es vēršos pie Ministru prezidenta Repšes kunga un pie valdošās koalīcijas deputātiem ar sekojošu priekšlikumu.

Protams, šodien var apņirgāt šo priekšlikumu un pateikt, ka tā nav, bet tas jau ir, tas dzīvo, un tas dzīvos. Un jums es ieteiktu manas un jūsu Latvijas labā atspēkot šos argumentus un publiski paust, - es nezinu, televīzijā vai, vēl labāk, kādā atklātā rakstā... Un tas ir jādara Ārlietu ministrijai, kura pilnu māju piemeloja Ministru kabinetā un šeit, kad mēs te briesmīgi draudējām Irākai. Tad vajag visu izstāstīt un atspēkot šos argumentus!

Kas notiek šodien? Argumenti paliek, tie dzīvo savu dzīvi, tie ir, bet jūs ar savu šo apņirgāšanu tikai parādāt, ka jums galīgi nav nekā ko iebilst pret to. Un tādā veidā jūs faktiski parakstāties “pret” visu - gan pret to, kas uzrakstīts šajā attiecīgajā priekšlikumā, gan arī pret tiem pārmetumiem, kas skanējuši no šīs tribīnes. Jūs atzīstat, ka esat melojuši un ka jūs gribat turpināt dzīvot ar šiem meliem.

Es aicinu jūs neatkarīgi no tā, kāds liktenis būs šim pieprasījumam, sagatavoties un atspēkot to. Tas ir vajadzīgs mums visiem, ne tikai jums. Jā, jūs nevarat izlikties, ka tā nav. Mēs dzīvojam vienā Eiropas... (No zāles dep. A.Kantāne: “Telpā!”) jau Eiropas telpā. Paldies! Un mums ir svarīgi, kā mēs izskatāmies ne tikai viens otra acīs, teiksim, vai mēs varam atļauties no rīta melot vienu, bet vakarā otru. Redziet, mums ir svarīgi, kādi mēs izskatāmies arī citu... cik demokrātiski mēs gribam būt citu demokrātisko valstu un politiķu acīs.

Tāpēc es aicinu Repšes kungu, varbūt arī Kalnietes kundzi, visu uzrakstīt un sniegt mums par katru šo būtībā smago apsūdzību savu viedokli, un tad mēs un tauta varētu izvērtēt, kuram bijusi taisnība.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Deputāts Aigars Pētersons.

A.Pētersons (frakcija “Jaunais laiks”).

Priekšsēdētājas kundze! Cienījamie kolēģi! Nu kā tad būs, Bērziņa kungs! Mēs taču sarunājām, ka jūs nemānīsieties. Absolūta faktu sagrozīšana, runājot par šo starpparlamentāro pasākumu, kurā piedalījās 26 parlamentu locekļi, kopskaitā - 160. “Jaunā laika” 6 deputāti paši apmaksāja lidmašīnas biļetes no saviem līdzekļiem, tā ka netika izlietots neviens santīms no nodokļu maksātāju naudas. (No zāles dep. G.Bērziņš: “Tāpēc, ka Prezidijā noraidīja!”) Nemānīsim! Nemānīsim! Prezidijā iesniegums tika noraidīts, tāpēc ka “Jaunā laika” deputāti paši apmaksāja šos izdevumus.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Ārlietu ministrijas parlamentārais sekretārs Pēteris Elferts.

P.Elferts (Ārlietu ministrijas parlamentārais sekretārs).

Godājamais Prezidij! Cienījamie deputāti! Deputāt Urbanoviča kungs! Jūs mūs apsūdzējāt melošanā. Tas ir ļoti smagi. Un es gribu atspoguļot to, kas ir rakstīts deputātu pieprasījumā. Ja jūs ļoti rūpīgi lasīsiet šos premjera citējumus, tad jūs redzēsiet, ka pēc pirmās rindkopas ir izlaists viens teikums un tad atkal ir atsākts citējums. Tur atkal ir izlaista kārtējā rindkopa. Un es tagad citēšu to, ko Ministru prezidenta kungs teica pēc tam, kad bija norādījis uz šiem faktiem, kas ir tikuši atspoguļoti ANO Drošības padomes rezolūcijā nr.687, kas vairāku gadu garumā netika pildīta. Tas tika atspoguļots arī Saeimas lēmuma projektā par atbruņošanu un vēlāk kā Drošības padomes rezolūcijas īstenošana. Un, lūk, es citēju: “Irāka ir sistemātiski pārkāpusi 16 ANO Drošības padomes rezolūcijas, kas bija pieprasījusi atbruņošanos. Tā pārkāpa arī septiņpadsmito.” Tad atkal ir izlaista rindkopa, kurā ir pateikts, ka arī inspektori ir pierādījuši 12 tālvadības raķetes. Un atkal ir sākts ar jaunu rindkopu. Un atkal citējums ir beidzies… vēl turpinās. Un atkal es citēju premjeru: “Šis režīms nemainīs arī savu attieksmi pret starptautisko sabiedrību, kaimiņvalstīm, saviem pilsoņiem un miera procesu pasaulē.” Un tas, cienījamie deputāti, ir pierādījies arī šodien.

Visbeidzot attiecībā uz to drukas kļūdu vai pareizrakstības kļūdu, vai latviešu valodas kļūdu, uz kuru Dobeļa kungs norādīja, es atļaušos pateikt, ka varbūt tiešām vajadzētu ātrāk īstenot izglītības reformu.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Deputāts Jānis Jurkāns.

 

J.Jurkāns (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Godātie deputāti! Mēs taču visi labi saprotam, ka nav runa par drukas kļūdām un par komatiem, bet ir runa par to, vai mums pašiem ir sava ārpolitika vai mums tās nav. Un droši vien mums ir ļoti grūti morāli pierast pie tā, ka mēs vairs savu ārpolitiku neveidojam. Mēs vai nu pieņemam to ārpolitiku, kuru mums uzspiež vai pasniedz mūsu sabiedrotie, vai to nepieņemam. Te bija ļoti godīgi jāpasaka, ka mums nebija izvēles. Amerikāņi mums lūdza un, neskatoties ne uz ko, mēs tur gājām. Vajadzēja pateikt to, ka amerikāņiem pašiem šodien ir lielas problēmas. Mēs zinām, kas notiek ASV Senātā, mēs zinām, ka Buša administrācijai ir ļoti lielas problēmas. Un runa ir tieši par motivāciju, ar kādu tika nolemts ieiet Irākā. Ir runa par to, cik pilnvērtīga, cik ticama bija izlūkdienesta informācija, kas tika pasniegta Bušam. Mēs zinām, ka ir ļoti lielas problēmas ASV aizsardzības ministram Ramsfeldam. Mēs zinām, kas notika britu parlamentā, cik lielas problēmas ir arī Tonijam Blēram visā šinī sakarā. Runa ir ne jau par to, vai vajadzēja iet kā sabiedrotajiem vai nevajadzēja, runa ir par motivāciju. Un skaidrs, ka mums meloja. Skaidrs, ka kāds meloja arī Buša administrācijai, britu administrācijai. Par to vajadzētu runāt! Bet būtībā tas te ir vienā teikumā jāpasaka: esiet uz to gatavi! Vai nu mēs pieņemam, vai ne… Mums jau nav savas Centrālās izlūkošanas pārvaldes, mums nav tādu spēku, lai mēs varētu pateikt, izvērtēt. Jā, nu tagad aizbrauca Kristovskis ar Elfertu uz Irāku, pabraukājās, atbrauca, pateica: “Tur ir. Ejam iekšā!” Mums tādu iespēju nav un nekad nebūs. Mums jāpierod, ka mums būs vai nu jāpaļaujas, vai ne. Tā ir tā patiesība. Tā kā nevajag runāt par komatiem, nevajag runāt par leksiku un par gramatiku! Būtība ir tāda - vai nu mēs pieņemam, vai ne.

Un ko Ārlietu ministrija dara? Viņi mēģina tēlot, ka viņi ir lemjoša struktūra, struktūra, kurai ir patstāvīga politika, un tā tālāk. Tā ir tāda izlikšanās, un tas nav simpātiski. Būtībā ir jāpierod… Ir jāatrod jauna leksikoloģija, jauni vārdi, jaunas, teiksim, patiesības, un sāksim ar tām dzīvot, bet nemānīsim viens otru!

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Deputāts Jānis Urbanovičs - otro reizi.

J.Urbanovičs (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Es jau teicu un atkārtošu vēlreiz, ka Ārlietu ministrija nodarbojas gan ar valsts politikas izkropļojumiem, gan negatīvas informācijas tiražēšanu par atsevišķiem Latvijas politiķiem un pilsoņiem gan ārpus valsts, gan šeit pat. Es to ļoti labi zinu, tas attiecas uz mani. Man ir vairāku valstu - gan ASV, gan Krievijas, gan Skandināvijas valstu - ievērojamu politiķu liecības, kuri mani mudina sūdzēt tiesā konkrētas Latvijas Ārlietu ministrijas amatpersonas, kas nodarbojas ar apmelošanu. Kāpēc es par to runāju? Tāpēc, ka Pēteris, kuru es ļoti cienu, mēģināja tagad man pārmest, ka es smagus apvainojumus metot. Es vēl nemetu. Es tos gatavoju, es gatavoju pieteikumu tiesai. Uz ko es šodien, Pēter, aicināju? Es rūpējos par manu un tavu valsti! Es rūpējos par to. Nevar ignorēt… nevar mēģināt stāstīt par komatiem, bet ir jāmēģina maksimāli ticami atspēkot iespējamos uzbrukumus mūsu valstij, jo mūs būtībā apvainos mūsu muļķībā, ka mēs mēģinājām šeit pārspēt Centrālo izlūkošanas pārvaldi vai kādu citu izlūkošanas dienestu, starptautisku struktūru, dzejojot un zīlējot, kur kāda bumba un iprīts vai kāda cita nāvējoša viela atrodas Irākā.

Kas notika tajā dienā, kad es šeit biju klāt, būdams pie pilnas saprašanas? Mēs, visi klātesošie, te klausījāmies šausmu stāstus no premjera, no Ārlietu ministrijas, aizsardzības ministrs stāstīja, kas nu būs, (Starpsauciens: “Sibīrija!) ja mēs tur nebrauksim un neizcīnīsim uzvaru pār tiem sliktajiem Irākā.

Lūk, uz to es aicināju šodien. Bet jūs mani izprovocējāt, lai es izstāstu arī par Ārlietu ministrijas melīgo kampaņu. Nav ko jums darīt tur, Ārlietu ministrijā, un tāpēc jūs nodarbojaties ar tautas maldināšanu un atsevišķu tautas pārstāvju apmelošanu.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Deputāts Juris Dobelis. Otro reizi.

J.Dobelis (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie kolēģi! Vispirms, runājot par komatiem un burtiem, jāuzsver ir viens: ja jau mēs veidojam nopietnu dokumentu, kur katram vārdam un katram burtam ir nozīme, tad tomēr ir jādomā par to, un tas vienkārši liecina par autora attieksmi. Atcerēsimies vēsturiski slaveno dokumentu, kas saturēja trīs vārdus: “apžēlot”, “nedrīkst”, “pakārt”! Atkarībā no tā, kur ielika pieturas zīmi, lēma par sprieduma izpildīšanu. Tā ka nevajag tā te izturēties! Tas vienkārši rāda, ka jums, godātie iesniedzēji, ir vienalga, kas notiek, jums vajag traci.

Jā, Latvijai ir vajadzīga sava ārpolitika, pilnīgi pareizi! Par to, man liekas, neviens te nestrīdas un nedomā par to citādi runāt. Tikai jautājums ir šāds: kad un par ko runā šeit, Saeimā, un ar kādu nolūku skan šīs runas. Gundars Bērziņš, kurš vispār neko nesaprot no ārpolitikas, šeit runā par Repšes kunga bļaušanu. Pagaidām es esmu dzirdējis tikai to, ka Repšes kungs skaļā balsī aizrādīja pašam Gundaram Bērziņam. To gan es dzirdēju! Un pēc šā aizrādījuma viņš apklusa kā kaps un ilgi klusēja, piepūties no aizvainojuma.

Runāsim par to, kad mēs spriedīsim par notikumiem Irākā. Mēs par to spriedīsim tad, kad mums būs jālemj par turpmāko palīdzības sniegšanu, tad, kad būs dokuments, kurā būs runāts par mūsu tālāko darbību. Taču priekšlaicīga šādu kaislību kurināšana nav nekas cits kā vienkārša vēlēšanās tracināt sabiedrību un, protams, gāzt visu virsū valdībai… Nu, šoreiz trāpījās Ārlietu ministrijai, citreiz trāpīsies Aizsardzības ministrijai. Un es par to nebrīnos. Tāds ir opozīcijas darbs. Tikai nevajag melot! Vajag runāt patiesību, un viss būs kārtībā! Kārtējie meli šodien skanēja atkal no tribīnes - un vairākkārt. Par to, ka neviena Saeimas deputāta nebūs Irākā, man liekas, nevajadzētu jums te melot, jo, kā jūs zināt, vismaz viens deputāts jau ir Irākā - un būs vēl arī citi, es ceru. Tad, kad tas būs vajadzīgs. Tā ka nevajag šeit tādas baumas izplatīt! Ja jau opozīcija grib nopietni piedalīties šajā palīdzības sniegšanas darbībā, tad laipni lūdzu! Šodien jūs tikai satracināt cilvēkus. Un par to jau liecina arī pats dokumenta virsraksts - “Par nepatiesas informācijas sniegšanu...”. Tātad tā jau ir tā pieeja pašam dokumentam.

Ja jūs vēlētos, lai šeit skanētu stāvokļa analīze, tad tā būtu pavisam cita lieta. Taču dokumentam ir uzbrūkošs, aizvainojošs tonis, un tam nav nekāda sakara ar kaut kādu nopietnu nolūku. Protams, vairākums, es ceru, noraidīs to. Kāda te pieprasījuma pārvēršana par jautājumu vai vēl par kaut ko! Nekas tāds nesanāks!

Tā ka es varu tikai atkārtot, ka neredzu jēgu. Dokuments ir tik vājš, ka tam nav citas nozīmes, kā tikai vieta papīrgrozā.

Sēdes vadītāja. Dobeļa kungs, lūdzu nelietot deputātus personīgi apvainojošus izteikumus!

Debates mēs turpināsim pēc pārtraukuma.

Lūdzu deputātus reģistrēties ar reģistrācijas kartēm! Lūdzu zvanu! Reģistrācijas režīmu!

Kamēr tiek gatavoti reģistrācijas rezultāti, jānoklausās paziņojumi.

Vārds deputātam Staņislavam Šķesteram.

S.Šķesters (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Lūdzu Valsts pārvaldes un pašvaldības komisiju uz sēdi tūlīt! Paldies!

Sēdes vadītāja. Vārds deputātam Dzintaram Ābiķim.

Dz.Ābiķis (Tautas partijas frakcija).

Godājamie kolēģi no Sporta apakškomisijas (es atkārtoju - no Sporta apakškomisijas), aicinu jūs uz Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas telpām! Tur būs tikšanās ar Jelgavas Ledus halles vadību sakarā ar nacionālās sporta bāzes statusa piešķiršanu. Tā ka laipni lūdzu!

Sēdes vadītāja. Vārds deputātam Aigaram Pētersonam.

A.Pētersons (frakcija “Jaunais laiks”).

Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde pēc dažām minūtēm komisijas telpās.

Sēdes vadītāja. Saeimas sekretāra biedru Aleksandru Bartaševiču lūdzu nolasīt reģistrācijas rezultātus!

A.Bartaševičs (Saeimas sekretāra biedrs).

Godātie deputāti! Nav reģistrējušies: Martijans Bekasovs, Boriss Cilevičs, Arnolds Laksa, Ainars Latkovskis, Aigars Pētersons, Mihails Pietkevičs, Andrejs Radzevičs, Ēriks Škapars, Baiba Brigmane, Viesturs Šiliņš, Staņislavs Šķesters, Andris Tolmačovs un Aleksejs Vidavskis.

(Pārtraukums)

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

Sēdes vadītāja. Godājamie kolēģi! Tā kā debatēs pieteikušies deputāti - un tas ir Gundars Bērziņš - pašreiz neatrodas zālē, mums būtu jāslēdz debates.

Cienījamie kolēģi! Lūdzu, balsosim par Pieprasījumu komisijas atzinumu! Lūdzu zvanu!

Cienījamie kolēģi! Lūdzu, balsosim par deputātu pieprasījumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 35, pret - 48, neviens neatturas. Pieprasījums ir noraidīts. (Starpsauciens: “Ai! Ai! Kur Bekasovs?”)

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par valsts budžetu 2003.gadam””. Otrais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāte Baiba Brigmane.

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamā priekšsēdētāja! Cienījamie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu nr.1404-b - likumprojektu “Grozījumi likumā “Par valsts budžetu 2003.gadam””. Šodien mums otro reizi šajā gadā ir jāpieņem grozījumi valsts budžetā 2003.gadam. Šoreiz tie, varbūt kā iepriekš tika gaidīts, nav tikai tehniski grozījumi, bet deputātiem ir iespēja lemt, vai papildus iekasētos līdzekļus novirzīt budžeta deficīta segšanai, kā to iesniegtajā projektā piedāvā Ministru kabinets, vai arī novirzīt svarīgu un neatliekamu vajadzību apmierināšanai un tikpat svarīgu objektu pabeigšanai.

Kopumā Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir saņēmusi 223 priekšlikumus.

Vislielākais skaits - 134 priekšlikumi - ir kopīgi iesniegtie priekšlikumi no frakcijas “Jaunais laiks”, Zaļo un zemnieku savienības frakcijas, Latvijas Pirmās partijas frakcijas un frakcijas “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK. Tātad tie ir kopīgi iesniegtie un sagatavotie priekšlikumi. 39 priekšlikumus ir iesniedzis Ministru kabinets, 34 - Tautas partijas frakcija, bet 6 priekšlikumus ir sagatavojusi Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija.

Kā galvenie uzrādītie finansēšanas avoti ir valsts budžeta fiskālais deficīts, tā pārpalikums. Kopumā šādu priekšlikumu ir 150, kur ir uzrādīts šis finansēšanas avots, kopumā par summu 6 miljoni 829 tūkstoši 600 latu. Mēs neesam pieraduši no šāda finansēšanas avota novirzīt līdzekļus kādu vajadzību apmierināšanai, bet šajā gadījumā, tā kā nodokļu iekasēšanas politika ir tikusi īstenota ļoti veiksmīgi un šī summa varētu tikt novirzīta budžeta deficīta segšanai, tad deputāti savos priekšlikumos tomēr ir izteikuši vēlmi novirzīt šos līdzekļus svarīgu objektu pabeigšanai un vajadzību apmierināšanai.

Nākamais finansēšanas avots, kas visvairāk ir parādījies priekšlikumos, ir pievienotās vērtības nodokļa palielinājums.

Kopumā 220 priekšlikumi ir saistīti ar līdzekļu pārdali. Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija no tiem ir atbalstījusi 175 priekšlikumus.

Tātad 80% no iesniegtajiem priekšlikumiem ir atbalstīti, citos priekšlikumos daļēji atbalstīti ir 12 priekšlikumi, tas ir, 5%, bet pārējie 15% Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā nav atbalstīti.

Ja novērtējam līdzekļu piedāvāto izlietojumu, tad redzam, ka 161 priekšlikums ir par mērķdotācijām pašvaldībām. Kopējā summa šeit ir 2 843 344 lati. Komisijā ir atbalstīts 121 priekšlikums par kopējo summu 1 634 300 latu. Savukārt daļēji mērķdotācijām pašvaldībām ir atbalstīti 10 priekšlikumi, kuru kopējā summa ir 186 533 lati.

Vislielākais līdzekļu izlietojums, ko Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbalstījusi, ir priekšlikumos par 2003.gada klimatisko apstākļu nodarīto zaudējumu daļēju kompensāciju lauksaimniecībai, un tur parādās summa 5 miljoni latu.

Piedāvāju deputātiem izskatīt visus priekšlikumus to iesniegšanas kārtībā, sākot ar pirmo.

Un es aicinu šo 1. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas izteikto - priekšlikumu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 2.priekšlikumu ir iesniedzis Ministru kabinets. Pēc ilgām debatēm un saņemtajiem atzinumiem Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija nav atbalstījusi šo priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 3.priekšlikums saņemts no Ministru kabineta. Komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 4. - Ministru kabineta priekšlikumu - komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 5. - Ministru kabineta iesniegtais priekšlikums - ir daļēji atbalstīts un iestrādāts 7. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikumā. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu par 5. - Ministru kabineta priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 37, pret - 48, atturas - 2. Priekšlikums nav atbalstīts.

B.Brigmane. 6. - Ministru kabineta priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 7. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Lūdzu atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 8. - Ministru kabineta priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 9. - Ministru kabineta priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 10. - Ministru kabineta priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 11. - deputāta Emša priekšlikums. Komisijā nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Jābalso!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu par 11.priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 38, pret - 43, atturas - 6. Priekšlikums nav atbalstīts.

B.Brigmane. 12. - frakcijas “Jaunais laiks”, Zaļo un zemnieku savienības frakcijas, Latvijas Pirmās partijas frakcijas un frakcijas “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. Es lūdzu…

Sēdes vadītāja. Es atvainojos, atklājam debates. Deputāts Gundars Bērziņš.

G.Bērziņš (Tautas partijas frakcija).

Saeimas priekšsēdētāja! Deputāti! 12.priekšlikumā un 13.priekšlikumā ir runāts par kompensācijām 2003.gadā klimatisko apstākļu nodarīto zaudējumu daļējai kompensācijai lauksaimniecībā.

Ko tad piedāvā valdība, valdošās partijas? Valdošās partijas atkal kārtējo reizi piedāvā mainīt savu viedokli, kā tas ir pieņemts.

Kāda bija situācija? Saistībā ar lietus radītajiem zaudējumiem Tautas partijas frakcija kopā arī ar Latvijas Zemnieku savienības deputātiem, ar citiem opozīcijas deputātiem ierosināja sasaukt ārkārtas sēdi, lai pārrunātu šo jautājumu. Un mūsu lēmuma projekts paredzēja, ka valdība sniegs ziņojumu un izvērtēs, cik līdzekļu tam ir nepieciešams un cik līdzekļu valdība šim procesam atvēlēs. Mēs neparedzējām konkrētu summu, saprotot, ka šī lieta nav vienkārša, bet, protams, mēs aicinājām izvērtēt un radīt zemniekiem skaidrību.

Tā vietā Saeima nodeva šo lēmuma projektu Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai, kura pieņēma lēmumu, ka tiek novirzīta konkrēta summa, uzdot valdībai, iesniedzot grozījumus, novirzīt 7 miljonus 666 tūkstošus latu šo seku likvidācijai. Saeima nobalsoja, Zaķa kungs, vienbalsīgi - 88 deputāti - “par”, nevienam nebalsojot “pret” - konkrētu summu valdībai iesniegt budžetā. Tas notika pavisam nesen.

Tāpat kā par iepriekšējo jautājumu, es rūpīgi apskatījos debates arī šajā jautājumā.

Tautas partijas pozīcija bija skaidra, ka tātad ir jāmaksā ne mazāk kā 50 lati par zaudēto hektāru. Ministrs Roze teica, ka zaudējumi varētu būt kompensējami 10 miljonu latu apmērā, bet, iespējams, tie būs mazāki, ļoti korekti neminot konkrētus skaitļus. Taču no visām frakcijām uzstājās deputāti un solīja, ka šī summa tiks iedota un ka šo problēmu risinās.

Latvijas Zemnieku savienības vārdā runāja Šķestera kungs, “Jaunā laika” vārdā - Zaķa kungs pauda… Citēšu Zaķa kungu: “Rezumēšu manis teikto: “Jaunais laiks” uzskata, ka mums ir jāspēj atrast līdzekļus, kā mūsu zemniekiem kompensēt radušos zaudējumus.” Tas ir citāts no Saeimas ārkārtas sēdes par zemniekiem radīto zaudējumu kompensēšanu. Tātad visi, 88 deputātiem vienprātīgi balsojot “par”, pieņēma šo summu. Šobrīd piedāvātā summa ir ievērojami mazāka, tā sastāda nedaudz vairāk par 2/3 no nepieciešamajiem līdzekļiem.

Šobrīd ir precīzi aprēķināts, ka šī summa, kas bija paredzēta Saeimas lēmumā, segtu apmēram 15% no reālajiem zaudējumiem, nemaz nerunājot par neiegūto peļņu. Tā šo situāciju Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā skaidroja Zemkopības ministrijas Budžeta un finanšu departamenta vadītājs. Tātad tas segtu tikai 15% no vismaz 50 miljonu lielajiem tiešajiem zaudējumiem, kas šobrīd ir, cik es saprotu pēc Zemkopības ministrijas rīcībā esošajām ziņām. Par to bija vismaz runa Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēdē.

Un tāpēc, protams, mēs atbalstīsim arī mazākas summas piešķiršanu, bet es aicinātu Saeimu saprast, kā es jau minēju, ka Repšes kungam ir raksturīgs šis teiciens: “Kā var nesolīt?”. Bet tad tomēr vajadzētu uzņemties arī pilnu atbildību.

Neviens Saeimai toreiz nespieda savā lēmuma projektā nosaukt konkrētu summu un dot simtiem tūkstošu Latvijas lauku iedzīvotāju cerības saistībā ar šīm summām. Jūs pamēģiniet aiziet uz jebkuru iestādi, teiksim, uz banku, paņemt kredītu un līgumā uzrakstīt, ka, ja man nebūs naudas, tad es nemaksāšu kredītu. Jūs taču zināt, ka zemniekiem šobrīd, piesakot zaudējumus, ir jāparakstās, ar savu parakstu apliecinot, ka viņi necels prasības pret valsti, ja valstij nebūs naudas un kompensācijas netiks izmaksātas pilnā apmērā. Piedodiet man, nu tāds absurds nav iespējams! Skaidri un gaiši pateiksim, izrēķināsim, cik Latvijas valsts budžets varēs naudas iedot, bet nemelosim nepārtraukti cilvēkiem! Desmitiem, simtiem tūkstošu cilvēku. Ja Saeima pirms nepilna mēneša ir vienprātīgi pieņēmusi šādu lēmumu, ja visas frakcijas to vienprātīgi ir atbalstījušas, tad šobrīd atkal balsot pretēji savai pozīcijai, man šķiet, būtu nepareizi.

Un otra lieta. Toreiz bija vairākas debašu sadaļas par to, cik ir vajadzīgs naudas, lai segtu šos zaudējumus, un vai Latvijas valstī tas kaut kad ir darīts. 1998.gadā Krištopana valdības laikā tika kompensēti augkopības zaudējumi, 2002.gadā - piensaimniecībā, un trešā sadaļa bija par lauku iedzīvotājiem, jo tad bija pirmsreferenduma situācija, bija jādomā par to, kā lauku iedzīvotāji balsos referendumā. Jūs zināt - viņi nobalsoja pārliecinoši. Atsevišķās lielās pilsētās bija pat negatīvs balsojums, citviet tas bija tikai nedaudz virs 50%, turpretī lauku iedzīvotāji izteica nepārprotamu atbalstu Eiropas Savienībai un arī tādai politikai, kādu Eiropas Savienība īsteno pret saviem zemniekiem.

Diemžēl no valdošās koalīcijas šobrīd budžetā tiek saņemts tāds diezgan nopietns pliķis, kārtējais solījums, kas netiek pildīts, un tāpēc zemniekiem stāsies spēkā viņu paraksts, iesniedzot zaudējumu aprēķinu, ka valstij šoreiz būs par trešdaļu mazāk naudas, un arī viņiem būs mazāk naudas, tikai bankas šo dokumentu diemžēl pretī neņems.

Sēdes vadītāja. Zemkopības ministrs, Mārtiņš Roze.

M.Roze (zemkopības ministrs).

Cienījamā Saeimas priekšsēdētāja! Godātie deputāti! Es esmu pārliecināts, ka šodien piedāvātie budžeta grozījumi ir ne mazāk svarīgi kā visa šāgada valsts budžeta pieņemšana gada sākumā.

Protams, es vēlētos teikt un daļēji varbūt arī piekrist iepriekšējiem runātājiem, ka līdzekļi, kas būtu nepieciešami mūsu tautsaimniecības attīstībai, tajā skaitā arī lauksaimniecības attīstībai un šo zaudējumu segšanai, būtu vēlami lielāki. Taču mums ir jāņem vērā arī tas apjoms, kāds pašlaik ir iekasēts budžetā nodokļu veidā.

Zemkopības ministrijas viedoklis ir uzklausīts attiecībā uz to, ka lauksaimniecībai šāda veida kompensācijas ir nepieciešamas, jo lauksaimniecība ir specifiska ekonomikas nozare, kura ir ļoti atkarīga no valsts atbalsta, tāpēc, nepiešķirot šo finansējumu, tās tālākā pastāvēšana varētu tikt apdraudēta.

Līdz ar to ir jāņem vērā lauksaimniecības īpašās vajadzības, jo no šīs jomas pastāvēšanas katrā ziņā ir atkarīga ne tikai tieši lauksaimnieku tālākā dzīve, bet arī daudzu citu - netieši ar laukiem saistīto iedzīvotāju tālākā pastāvēšana, kā arī tālākā pārstrādes uzņēmumu pastāvēšana. Un es esmu gandarīts, ka šā budžeta grozījumu apspriešanas laikā valdošajā koalīcijā ir izdevies panākt sapratni par šīs nozares atbalsta tālāko nepieciešamību un par to līdzekļu nepieciešamību, kas ir piešķirami tālāk šīs nozares attīstībai, it īpaši ņemot vērā tālākās finansējuma iespējas pirms iestāšanās Eiropas Savienībā.

Es domāju, ka ieņēmumu daļas izpilde budžetā ir garants, un man ir patīkami, ka ir atrasti šie miljoni, kas ir novirzīti pirmām kārtām tā parāda segšanai, kas bija nepieciešams krīzes situācijas novēršanai šā gada sākumā, kā arī vēl 5 miljoni, kurus es uzskatu par minimāli nepieciešamiem, lai segtu, kaut daļēji segtu, tos zaudējumus, kādus šā gada lietavas izraisīja sējumu platībām. Šie finanšu apjomi vismaz dos tādu garantu, kas ļaus zemniekiem turpināt savu darbu un nepieļaus šīs problēmas pārnešanu arī uz nākamā gada praksi. Raugoties no šā viedokļa, mēs varam droši strādāt arī turpmāk, lai varētu nodrošināt gan mūsu pašu budžeta līdzekļu izmantošanu lauksaimniecībā nākamajā gadā, gan arī pilnvērtīgu Eiropas Savienības līdzfinansējuma piesaisti nākamajā gadā Latvijas laukiem un Latvijas lauksaimniecībai.

Tādēļ arī es aicinu balsot “par” šo priekšlikumu.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Deputāts Dzintars Zaķis.

Dz.Zaķis (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamā Prezidija priekšsēdētāja! Cienījamie kolēģi un augsti godājamie radioklausītāji! Es jums gribētu norādīt uz kārtējo kļūdu godājamā deputāta Bērziņa izteicienos, jo gan Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija, gan Saeima savos lēmumos lūdza lemt par iespējamo summu, ko varētu piešķirt zemniekiem radušos zaudējumu segšanai, bet nekādā gadījumā tā ne deleģēja, ne uzlika par pienākumu piešķirt kaut kādu precīzu summu. Tā ir liela starpība, Bērziņa kungs!

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Deputāts Gundars Bērziņš, otro reizi.

G.Bērziņš (Tautas partijas frakcija).

Cienījamais Zaķa kungs! Saeimas lēmums ar konkrētas summas minēšanu dažas nedēļas pirms budžeta pieņemšanas ir Saeimas viedokļa paušana. Latvijas Satversme nosaka, ka Latvijas ikgadējo budžetu apstiprina Saeima. Un Saeimai mainīt savu viedokli ik pa nedēļām nav pieņemts. Ministru prezidentam varbūt tas tā ir, bet Saeima lēma par konkrētu summu. Saeima pieņem ikgadējo valsts budžetu atbilstoši Satversmei.

Otra lieta. Ir Latvijas Lauksaimniecības organizāciju apvienības vēstule, kas ir saņemta pavisam nesen, un es domāju, ka arī deputātiem tā ir izplatīta, ka arī jūs esat lasījuši, esat redzējuši. Tajā viņi nepārprotami pauž nepieciešamību un runā par šīs Saeimas nolemtās minimālās summas piešķiršanu kā par absolūti nepieciešamu pasākumu.

Trešā lieta. Šogad situāciju laukos ir pasliktinājuši arī citi apstākļi. Tāda ir elektrības tarifu pacelšana lauksaimniecībai, kas izmanto tā saukto trīsfāzu elektrību. Šie tarifi, Zaķa kungs, tiks pacelti par 34 procentiem, ievērojami pārsniedzot vidējo tarifu pieaugumu. Tātad lauksaimnieki, kuri izmanto elektrību, maksās 34 procentus vairāk.

Tālāk. Ar šā gada 1.jūliju praktiski netiek pieņemti attiecībā uz nacionālajām subsīdijām pieteikumi trešajai tā sauktajai modernizācijas programmai, kura ir apstiprināta it kā uz gadu. Ar 1.jūliju naudas nav, valdība nolemj, ka attiecībā uz šo programmu vairs nevar iesniegt iesniegumus. Tas ir, manuprāt, diezgan absurdi. Ja tiek pieņemta subsīdiju politika uz gadu, tad jāspēj to realizēt gadu un nedrīkst 1.jūlijā pārtraukt iesniegumu pieņemšanu.

Trešā lieta. Par nodokļu ieņēmumiem, deficīta iespējām un neiespējamībām. Es jums varu apgalvot, ka šā deficīta ietvaros ir iespējams piešķirt visu summu, jo mēs esam iesnieguši vienīgo priekšlikumu - par deficīta samazināšanu saistībā ar milzīgo starpību, kas ir iedzīvotāju ienākuma nodokļa un sociālā nodokļa apliekamajā bāzē. Un tur ir vismaz 10 - 11 miljonu deficīta samazinājums.

Sēdes vadītāja. Deputāts Atis Slakteris.

 

A.Slakteris (Tautas partijas frakcija).

Priekšsēdētājas kundze! Godājamie kolēģi! Vēsture mums piedāvā laiku pa laikam kaut kādus izaicinājumus, jaunas iespējas. Nākamais gads ir īpašs - Latvija iestāsies Eiropas Savienībā. Un jautājums ir it kā pavisam vienkāršs - vai mēs ieiesim tur tādi nīkuļi, vārguļi vai ar muskuļiem un spēcīgi. Lauksaimniecības politika Eiropā ir ļoti atbalstīta. Es pat gribētu teikt, ka bieži vien tā ir pārspīlēta. Taču Latvijas valstij, politiķiem un arī lauksaimniekiem ir ar to jārēķinās. Mums ir jādara viss iespējamais, lai mūsu lauksaimnieki tur ieietu pēc iespējas spēcīgāki. Un šajā sakarībā valdībai it kā būtu jādomā par īstermiņa, vidējā termiņa un vistālāko perspektīvu. Taču jāteic, ka vairāk par vienas dienas redzējumu es patiešām nespēju te saskatīt.

Saeima, Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija nespēj novērtēt, kā spēs valsts budžets palīdzēt lauksaimniekiem apmēram mēnesi uz priekšu. Nu kauns! Nu ko lai es saku? Beigu beigās paši atkāpjamies no sava lēmuma.

Budžeta grozījumos parādās vēl arī tāda īpatnēja sadaļa, ka no Lauksaimniecības tirgus intervences aģentūras tiek izņemta nauda, lai segtu it kā parādus lauksaimniekiem. Tā nu ir vienas dienas politika! Līdzekļi, kas uzkrāti gadu garumā, tiek notērēti īstermiņa vajadzībām šodien. Vai tad patiešām nav skaidrs, ka arī nākamajā gadā būs jāveic intervences pasākumi? Un pat tad, ja noteikti līdzekļi pēc tam būs pieejami no Eiropas, priekšfinansējums tomēr būs nepieciešams. Bija reāls instruments, kas tiek pašlaik sagrauts.

Nu, vai patiešām nebūtu vērts paskatīties vismaz dažus mēnešus uz priekšu? Nu vairs pat gads nav palicis līdz nākamajai ražai. Zemnieki jau ir iesējuši Eiropas pirmo ražu. Saeima, valdība dzīvo tā, it kā tas viss būtu tāla nākotne aiz mākoņiem! Es aicinu domāt, domāt vismaz gadu uz priekšu. Lauksaimniekiem īstenībā ir par īsu arī šāds termiņš. Jādomā vairāku gadu perspektīvā.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Deputāts Krišjānis Kariņš.

A.K.Kariņš (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Godātie deputāti!

Par ko te vispār runā? (Zālē smiekli, troksnis.) Paskatīsimies, palasīsim, padomāsim elementāri, draugi mīļie! Šis priekšlikums, kas ir no koalīcijas frakciju deputātiem, ir par to, lai piešķirtu 5 miljonus latu mūsu zemniekiem, kas cietuši no lietavām, kuras sākās tieši ražas novākšanas laikā. 5 miljoni latu! Vai ideāli būtu piešķirt vairāk? Es nebrīnītos, ja šajā tribīnē kāptu cilvēks pēc cilvēka un teiktu: “Vajadzētu vēl vairāk un vēl vairāk, un vēl vairāk!”

Draugi mīļie, mums ir jāstrādā vienmēr! Un runa ir ne tikai ar to, ko mēs gribētu. Opozīcijas partijas uzskata - es cienu viņu aizrādījumus -, ka vienmēr vajag gribēt vēl, bet mēs pozīcijā saprotam, ka varam darīt tikai to, ko varam - un ne vairāk. Mēs esam piešķīruši… pareizāk sakot, ir mūsu priekšlikums piešķirt 5 miljonus latu mūsu zemniekiem. Tas ir liels solis, kas ir sperts, lai kompensētu viņiem radušos zaudējumus. Tas nav tikai tā, ka kaut ko tur drusku piešķirs... Tas ir būtiski! Un tālāk sekos koalīcijas priekšlikumi - ir pāri par 110 priekšlikumiem - par to, lai investētu līdzekļus pašvaldību infrastruktūras projektos - skolās, bērnunamos, slimnīcās. Tātad šī ir vispār ļoti laba ziņa - šie budžeta grozījumi. Mēs jau vienreiz to grozījām, pielikām, ja pareizi atceros, 25 miljonus latu klāt izdevumiem šogad... tas ir, runa ir par investīcijām. Tagad otrreiz grozām. Tagad tiek pielikts pie 7 miljoniem latu atkal klāt... Draugi mīļie, laba ziņa! Un neapmaldieties opozīcijas partiju argumentos! Ja mēs saliekam kopā visus viņu priekšlikumus, kuri šodien parādās, tad redzam, ka tur jau dāsni jo dāsni... Bet, draugi, tas ir neiespējami! Strādāsim ar to naudu, ar ko varam! Un lai tauta nepārprot! Šis ir būtisks ieguldījums mūsu lauksaimniecībā. Un ir arī ļoti būtiski projekti, kuri attiecas uz pašvaldību infrastruktūras problēmām un vajadzībām un kuri tiks atbalstīti.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Deputāts Augusts Brigmanis.

A.Brigmanis (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Godājamie kolēģi! Dārgie radioklausītāji! (Vēršos arī pie radioklausītājiem, jo daļa runu jau, protams, ir veltīta viņiem.) Un, jāsaka, vēršos arī pie jums, godājamais kolēģi Slaktera kungs!

Pirms skatāmies uz priekšu, paskatīsimies atpakaļ! Un ko mēs redzam, kad paskatāmies atpakaļ? Redzam šo skaitli - “5000”. Kas šie 5 tūkstoši ir? Tie 5 tūkstoši ir cilvēki, kas saņēma Tautas partijas valdības laikos valsts atbalsta maksājumus. Es jums nosaukšu arī vienu citu skaitli - 15 000. Piecpadsmit tūkstoši - tie ir tie cilvēki (jeb tās saimniecības), kas ir šogad saņēmuši valsts atbalsta maksājumus. Es jums nosaukšu vēl dažus skaitļus: 25 miljoni, 30 miljoni, 35 miljoni. Un nu es jums nosaukšu vēl arī šādu skaitli: 45 miljoni. Šie 45 miljoni - tā ir kopējā summa, kādu šogad Latvijas lauki iegūs ar šiem budžeta grozījumos paredzētajiem 5 miljoniem. Tā ka es gribu teikt, ka faktiski šis gads ir lauksaimniecībā lūzuma gads. Taču skan gaudas un vaimanas, ka kaut kādas programmas esot apturētas. Tās nav apturētas! Tas process iet uz priekšu, turpinās. Latvijas lauki attīstās! Es domāju, ka mēs visi, kas ejam tikties ar zemniekiem, redzam, ka faktiski tiek artas augšā tādas zemes, kas nav artas ilgu laiku. Un, es domāju, tie ieguldījumi un tās nākamajā gadā paredzētās summas, kuras mums vajadzēs apgūt... Lai dod Dievs visu to summu paņemt un to visu apgūt! Es domāju, ka mūsu koalīcijas stabilitāte un vienotība ir drošs garants, ka šie lauki šo summu saņems. Tā ka tās gaudu runas un tās šaubas par mūsu nākotni ir nevietā! Es redzu, ka mūsu nākotne ir gaiša un stabila, un te nav ko raudāt! Uz priekšu tikai! (Aplausi.)

Sēdes vadītāja. Zemkopības ministrs Mārtiņš Roze.

 

M.Roze (zemkopības ministrs).

Godājamie deputāti! Es ļoti īsu brīdi aizkavēšu jūsu uzmanību. Es tikai vēlētos novērst dažas neprecizitātes, kas tika minētas dažās no iepriekšējām runām.

Pirmkārt, par šo attīstības programmu, kura tika apturēta. Iepriekšējā laikā mums bija tāda rezerves “kabatiņa”, kura nepildījās ar līdzekļiem, jo mūsu cilvēki nemācēja izmantot SAPARD. Pašlaik šī “kabatiņa” ir ļoti labi apgūta un mūsu cilvēki ir iemācījušies izmantot SAPARD programmu. Un par to mums ir tikai un vienīgi jāpriecājas.

Un arī par to budžetu, kas ir pieejams mūsu zemniekiem šinī gadā. Šinī gadā mūsu zemniekiem ir pieejams par 8 miljoniem vairāk nekā iepriekšējā gadā, ņemot vērā tos grozījumus, kas ir šodien apspriežami.

Arī par intervenci es vēlētos atbildēt. Jā, daļu no intervences naudas mēs novirzām lauksaimniecības subsīdijām, taču mums vēl ir arī intervences uzkrājumi, kuri, kā mēs lēšam, ir apmēram 2 miljoni. Tātad būs tā starta nauda, kas būs nepieciešama priekšfinansējumam, ja būs jāveic Latvijā intervences iepirkumi nākamajā gadā.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Deputāts Pēteris Tabūns.

P.Tabūns (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godājamie kolēģi! Apspriežamo budžeta grozījumu sakarā es runāšu tikai šo vienīgo reizi. Par pārējiem priekšlikumiem es nerunāšu.

Un, lūk, ko es gribētu pateikt Bērziņa kungam it īpaši un Slaktera kungam: šoreiz nu jums gan vajadzēja klusēt! Vajadzēja klusēt! Jo valdība ir izdarījusi labu darbu. (Starpsauciens: “Pareizi!”)

Es ļoti labi atceros to ārkārtas sēdi… Es runāju šeit, no šīs tribīnes, kad bija ārkārtas sēde par to, lai zemniekiem piešķirtu naudu to zaudējumu segšanai, kurus viņi cieta slikto laika apstākļu dēļ. Es biju ārkārtīgi uztraucies par situāciju Latgalē, jo tā bija traģiska. Un tagad, redziet, nauda šim mērķim ir atrasta. Jā, pareizi, varēja būt šīs naudas varbūt vēl drusciņ vairāk, bet
5 miljoni - arī tas ir pietiekami daudz. Zemkopības ministrs to pateica, Brigmaņa kungs to apliecināja, un zemnieki ir priecīgi, ka 5 miljoni - un tā nav maza summa! - tiks saņemti. Nu kā var šādā brīdī šeit nākt un kritizēt valdību, kura ir strādājusi! Šie ir jau otrie budžeta grozījumi šogad.

Draugi mīļie! Tātad ir strādāts pietiekami labi, lai varētu šodien atkal sadalīt daudzus miljonus. Subsīdijām pašvaldībām ir iedalīta ievērojama summa, līdzekļi paredzēti daudzām, daudzām vajadzībām, tie ir iedalīti gan skolām, gan daudzām citām pašvaldību iestādēm. Es esmu runājis ar šiem cilvēkiem un zinu, ka viņi ir ārkārtīgi priecīgi, ka pietiekami lielas summas ir iedotas, lai varētu pabeigt attiecīgos objektus, kurus nevarēja pabeigt daudzus, daudzus gadus. (Tie ir sporta objekti, skolām sporta zāles un tā tālāk.) Un tagad jūs nākat un vaimanājat! Tas nu ir patiešām nevietā.

Vajadzētu, es domāju, atturēties no šādām lietām, kad ir padarīts labs darbs! Tiek sadalīta nauda. Jā, vairāk nav. Būtu vairāk, sadalītu vēl. Droši vien arī nākamgad tiks strādāts pie šiem jautājumiem. Ne tikai drīz vien pieņemsim nākamā gada budžetu, bet arī pēc tam strādāsim… Kad būs nauda, tiks izdarīti attiecīgi budžeta grozījumi un atkal varēs dalīt naudu.

Tā ka es vēlreiz gribu pateikt: ziniet, tagad kritikai vienkārši te nav vietas! Nevajadzētu šoreiz nākt šurp un liet krokodila asaras!

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Deputāts Atis Slakteris. Otro reizi.

A.Slakteris (Tautas partijas frakcija).

Liekulīgs ir šis laiks! Pie “Jaunā laika” liekulības un arī pie Repšes mēs esam jau tā kā pieraduši un uztveram to kā normu. Žēl, ka reizēm to asociē ar visu Saeimu.

Savdabīgs liekulības paraugs tomēr ir Zaļo un zemnieku savienība. Es esmu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sastāvā, un es sēdēju komisijas sēdē un ar lielu izbrīnu klausījos, kā Zaļo un zemnieku savienības frakcijas deputāti mēģināja pierādīt Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, ka patiesībā pat tie 5 miljoni zemniekiem neesot vajadzīgi un ka nekādas lietavas, nekāds slapjums laukos neesot bijis, un ka īstenībā tas esot tukšs populisms, ar ko Tautas partija nodarbojas. Mums tā labā lieta ir tā, ka mēs varam parādīt arī iepriekšējos darbus. Melojiet, bet ar mēru! Arī par subsīdiju saņēmējiem… Pastāstiet Saeimas deputātiem to, ko jūs parasti stāstāt, - ka visi varot saņemt subsīdijas! Bet īstenība ir tā, ka zemnieki, kas ir tā saucamie mazie zemnieki, aiziet uz Lauku atbalsta dienestu un atduras pret birokrātijas slieksni, saliecas zem birokrātijas sloga un lamā vietējos darbiniekus dažādiem vārdiem, kas ne vienmēr no tribīnes sakāmi.

Tā ir tā kārtība, ko jūs esat ieviesuši. Paskatieties sev acīs un labi padomājiet! Es saprotu, ka mazliet piesarka atsevišķi Zaļo un zemnieku savienības frakcijas deputāti, bet nu ko lai dara! Liekulīgs jums tas liktenis.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Vai deputāte Baiba Brigmane vēlas ko teikt komisijas vārdā? Nē, nevēlas. Lūdzu deputātus balsot par 12. - frakcijas “Jaunais laiks”, Zaļo un zemnieku savienības frakcijas, Latvijas Pirmās partijas frakcijas un frakcijas “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 91, pret - nav, atturas - 1. (Aplausi.) Priekšlikums ir atbalstīts.

B.Brigmane. 13.priekšlikums. Iesniedzis deputāts Kalvītis. Šis priekšlikums ir daļēji atbalstīts iepriekšējā - 12.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu par 13. - deputāta Kalvīša priekšlikumu.

Pirms balsojuma atklāsim debates!

Deputāts Gundars Bērziņš.

G.Bērziņš (Tautas partijas frakcija).

Godājamie deputāti! Šis ir priekšlikums, ka 7 miljoni 660 tūkstoši latu būtu piešķirami lauksaimniekiem. Iepriekšējā priekšlikumā summa bija mazāka. Kāpēc Saeima vienprātīgi nobalsoja? Tāpēc, ka budžeta priekšlikumu sakārtojums ir atšķirīgs no tā sakārtojuma, kāds bija iepriekšējās reizēs. Pēc Kārtības ruļļa, pats radikālākais ir balsojams vispirms, un tikai pēc tam - priekšlikums, kurā ir mazāka summa. Šobrīd ir ielikta papriekš mazākā summa (summas samazināšana) un tikai pēc tam - lielākā summa.

Es saprotu, ka Tabūna kungs runāja par to, ka nu nedrīkstot runāt (nu to mēs jau zinām), un arī par to, ka zemnieki laukos esot priecīgi. Es ceru, ka Tabūna kungs, šīs “prieka vēsts” nesējs, aizbrauks uz laukiem un tiešām paskatīsies, vai viņiem ir prieks vai nav. Šis gads lauksaimniekiem ir bijis tiešām grūts un smags. Un nezinu... Vai Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome, kas pārstāv visas šīs organizācijas un kas jums arī ir rakstījusi vēstuli, zinādama jau šo jūsu liekulīgo lēmumu par summas samazināšanu (pretēji Saeimas lemtajam), nepārstāv lauku iedzīvotājus?! Šobrīd jau jūs kritizējat nevis mani... Tā ir lauksaimnieku organizāciju apvienība, kas pārstāv visas lielās lauksaimnieku organizācijas. Tabūna kungs, šī vēstule jau tika atsūtīta pēc jūsu tā sauktās “prieka vēsts” saņemšanas! Viņi nez kāpēc šo prieka vēsti nebija sapratuši. Varbūt jūs to paskaidrosiet.

Par tiem faktiem, kas tika minēti. Varu apstiprināt, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā izskanēja Zaļo un zemnieku savienības frakcijas priekšlikums - vēl šos 5 miljonus samazināt un 40 tūkstošus novirzīt atsevišķiem citiem projektiem. Un Brigmaņa kungam, kurš apgalvoja, ka neviena programma neesot pārtraukta, vajadzēja paklausīties, ko ministra kungs teica! Jā, šogad neesot naudiņas rezerves un ir pārtraukta pirmā modernizācijas programma, sākot ar 1.jūliju. Nu kā jūs domājat, - vai tiešām tā ir normāla, teiksim, uzņēmējdarbība, ja tiek apstiprināta programma uz gadu, bet 1.jūlijā paziņo: “Jūs vairs nevarat iesniegumus iesniegt un saņemt šo naudu atpakaļ!” Vai tiešām tā ir kaut kāda normāla, teiksim, politika, kas ir vērsta uz kaut kādu valsts sakārtošanu un virzību?

Par naudu. Vai nauda ir vai nav? Ticiet man, izskatot budžetu, es redzu, ka vēl šobrīd... Īstenībā es domāju, ka, izmantojot Zaļo un zemnieku savienības pakļāvību, varbūt arī vēlēšanos atrasties amatos, liekulību un vēlēšanos par katru cenu atrasties valdībā, jums šo naudu neiedod. Nauda šajā budžetā ir. Jo, teiksim, subsīdijām 1,7 miljonus paņēma no naudas, kas ir krāta 8 gadus... Brigmaņa kungs, nevienā situācijā, pat tad, kad bija Krievijas krīze, neviena valdība šo naudu - ne santīmu no tās! - neaiztika. Jūs turpretim paņemat 1,7 miljonus no šīs naudas un tos novirzāt kārtējām vajadzībām. Arī tās ir varbūt svarīgas, bet tām vajadzēja šo naudu atrast papildus.

Pēdējais priekšlikums ir par deficīta samazināšanu. Es pilnīgi droši varu pateikt, ja tajā gadījumā, ja valdībai nav kaut kādi slepeni plāni tērēt kaut kur vairāk, deficīts būs mazāks, jo sociālā nodokļa ieņēmumu prognoze, ņemot vērā iedzīvotāju ienākuma nodokļa pieaugumu, apliekamās bāzes pieaugumu un ievērojot to, ka būtiski tiek palielinātas algas valsts pārvaldē, vismaz par 10 vai 11 miljoniem ir mākslīgi samazināta vēl šobrīd. Būs vismaz 554-555 miljonus lieli ieņēmumi. Tā ka jūs mānāt. Jūs būsiet liekulīgi paklausīgi un nobalsosiet par visu, ko jums liks.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Komisijas vārdā - deputāte Baiba Brigmane.

B.Brigmane. Cienījamie deputāti! Es nevaru pieļaut to, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas loceklis Gundars Bērziņš maldina Saeimas deputātus, jo mēs jau komisijā visu noskaidrojām: Kārtības rullis paredz to, ka likumprojektā, kurš skar valsts budžetu, tieši Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas noteiktajā kārtībā tiek sakārtoti priekšlikumi un tādā veidā tie tiek arī izskatīti. Tātad komisijā Bērziņa kungam vairāk iebildumu nebija. Es nesaprotu, kāpēc viņš tajā brīdī, kad jākāpj tribīnē un jāmaldina deputāti, atkal ir atcerējies šo jautājumu.

Komisijas vārdā lūdzu balsot par 13. - deputāta Kalvīša priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par 13. - deputāta Kalvīša priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 39, pret - 45, atturas - 8. Priekšlikums nav atbalstīts.

B.Brigmane. 14. - Ministru kabineta priekšlikums. Komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 15. - Ministru kabineta priekšlikums. Komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 16.priekšlikumu ir iesniegusi frakcija “Jaunais laiks”, Zaļo un zemnieku savienības frakcija, Latvijas Pirmās partijas frakcija un apvienības “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK frakcija. Es lūdzu deputātus atļaut man turpmāk visus šos frakciju kopīgi iesniegtos priekšlikumus apkopojoti saukt par koalīcijas frakciju priekšlikumiem.

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi? Nē. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. Tātad šo 16.priekšlikumu, ko iesniegušas koalīcijas frakcijas, Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 17. - Ministru kabineta priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 18. - Aizsardzības un iekšlietu komisijas priekšlikums. Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu... (Starpsauciens: “Balsot!”) Deputāti lūdz balsojumu par 18.priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 37, pret - 50, atturas - 3. Priekšlikums nav atbalstīts.

B.Brigmane. 19. - Ministru kabineta priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Vai deputāts Naglis vēlas debatēt? Nē. Pret 19.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 20. - Ministru kabineta priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 21. - Ministru kabineta priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 22. - Ministru kabineta priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 23. - Ministru kabineta priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 24. - Ministru kabineta priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 25. - Ministru kabineta priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 26. - Ministru kabineta priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 27. - Ministru kabineta priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 28. - Ministru kabineta priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 29. - Ministru kabineta priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 30. - Ministru kabineta priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 31. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 32. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 33. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 34. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 35. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 36. - Ministru kabineta priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 37. - Ministru kabineta priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 38. - Ministru kabineta priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 39. - Ministru kabineta priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 40. - Ministru kabineta priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 41. - Ministru kabineta priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 42. - Ministru kabineta priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 43. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 44. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 45. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 46. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 47. - Ministru kabineta priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 48. - Ministru kabineta priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 49. - Ministru kabineta priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 50. - Ministru kabineta priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 51. - Ministru kabineta priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 52. - Ministru kabineta priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 53. - Ministru kabineta priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 54. - Ministru kabineta priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 55. - Ministru kabineta priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 56. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāte Ingrīda Labucka.

I.Labucka (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Aicinot atbalstīt šo priekšlikumu, es nedaudz gribētu tomēr padalīties varbūt arī savās pārdomās par nepieciešamību izveidot mazākumtautību kultūras un informācijas centru.

Es domāju, ka pēdējā laikā vairākums deputātu, it īpaši saistībā ar diskusijām, kas bija “par” un “ap” nevalstiskā sektora sakārtošanas jautājumiem, ir piedalījušies gan publiskās diskusijās, gan arī ir daudz braukuši un debatējuši ar dažādām nevalstiskām organizācijām gan pilsētās, gan laukos. Un pamatjautājums, par ko galvenokārt sūdzas šīs organizācijas, ir tas, ka viņām ir ļoti grūti saņemt informāciju un šo valsts atbalstu, jo tās nezina, kā piedalīties projektu konkursos un kā realizēt savas labās ieceres gan mazākumtautību kultūras jautājumos, gan sociālajos jautājumos. Pašreiz, kad aizvien vairāk kļūst iespējams piedalīties dažādos projektos, diemžēl tieši šīs mazās kapacitātes dēļ mūsu nevalstiskās organizācijas to nevar izdarīt, un tieši tāpēc ir ļoti nepieciešams izveidot mazākumtautību kultūras un informācijas centru.

Kas ir sagaidāms no šā centra izveidošanas? Es domāju, ka, darbojoties šim centram, mēs varētu sagaidīt šādus rezultātus: tiktu sekmēta valsts etnopolitika mazākumtautību kultūrattīstības un kultūrautonomijas tiesību īstenošanā, kā arī etniskās integrācijas jomā, tiktu palielināta mazākumtautību nevalstisko organizāciju un nacionālo kultūras biedrību un asociāciju kapacitāte un informētība, kā arī spēja piesaistīt finansējumu no dažādiem finanšu avotiem, piemēram, no Sabiedrības integrācijas fonda, Valsts kultūrkapitāla fonda un arī no starptautiskajiem fondiem, aktivizētos mazākumtautību pārstāvju līdzdalība kultūras dialogā un tiktu uzlabota kultūras pieejamība mazākumtautību pārstāvjiem.

Es tomēr domāju, ka tas attieksies ne tikai uz mazākumtautību pārstāvjiem. Tas tikpat lielā mērā attieksies arī uz pamatnācijas - uz latviešu interešu aizstāvību, bet it īpaši tas attieksies uz lauku rajoniem, kur tiešām ir ļoti lielas grūtības saņemt informāciju.

Es aicinu, es ļoti lūdzu deputātus atbalstīt šo priekšlikumu, lai šis centrs varētu darboties atbilstoši budžeta pieprasījumam nākamajā - 2004.gadā.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas sakāms par 56. - koalīcijas frakciju priekšlikumu? Arī deputātiem nav iebildumu.

B.Brigmane. 57. - koalīcijas frakciju priekšlikums - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 58. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 59. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 60. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 61. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 62. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates.

Deputāte Inese Vaidere.

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Cienījamās deputātes! Godājamie deputāti! Čakstes piemineklis, kurš šobrīd jau ir tapis Jelgavā, vienmēr ir ticis vismaz kaut kādā mērā arī no Saeimas puses atbalstīts, un nu esam tikuši tik tālu, ka 14.novembrī šis piemineklis tiks atklāts.

Protams, vēl vajag nedaudz līdzekļu, lai veiktu pēdējos darbus. Cerams, ka arī Saeimas deputāti piedalīsies šajā patiešām nozīmīgajā notikumā, un es tiešām aicinu atbalstīt šo priekšlikumu.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Pret 62. - koalīcijas frakciju priekšlikumu - deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 63. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 64. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 65. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 66. - Tautas partijas frakcijas priekšlikums. Komisijā nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Gundars Bērziņš.

G.Bērziņš (Tautas partijas frakcija).

Cienījamie deputāti! Runāšu saistībā ar šāgada grozījumiem un solījumiem, kas kārtējo reizi netiek pildīti, pie kam atkal ir rakstisks dokuments.

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai un Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai šā gada 20.oktobrī ir nosūtīta Latvijas Pašvaldību savienības vēstule, kuras numuru nesaukšu. Es domāju, ka tā visiem ir
pieejama - lai gan komisijā tā netika izdalīta -, kurā ir rakstīts… Latvijas Pašvaldību savienības vārdā to priekšsēdis parakstījis. Tātad: “Latvijas Pašvaldību savienība nosūta apkopotos pašvaldību iesniegtos priekšlikumus mērķdotācijām 2003.gadam par projektu summu 10 miljoni latu. Visi projekti ir iesākti, pārejošiem projektiem nepieciešamā summa 2003.gadā ir norādīta pēdējā kolonnā. Saskaņā ar Latvijas Pašvaldību savienības un Ministru kabineta 2003.gada domstarpību un vienošanās protokolu lūdzu paredzēt mērķdotācijas minētajiem pašvaldību projektiem, pieņemot grozījumus likumā “Par valsts budžetu 2003.gadam”.”

Kāda ir situācija?

Šā gada 12.februārī pirms budžeta iesniegšanas valdībā… Procedūra paredz, ka valdībai, iesniedzot budžetu, ir jāpievieno vienošanās vai domstarpību protokols ar Latvijas Pašvaldību savienību, kur pašvaldība un valdība pauž viedokļus par būtiskiem jautājumiem. Ir jautājumi, kur viedokļi saskan, bet, ja tie atšķiras, tad katra puse skaidri pauž savu viedokli un apņemšanos. Un šo apņemšanos paraksta Jaunsleiņa kungs no Latvijas Pašvaldību savienības puses un Ministru prezidents Einars Repše no valdības puses. Tas notiek 12.februārī. Un tur, ja nemaldos, 5.panta otrais apakšpunkts paredz, ka valdība apņemas… Zaķa kungs, šoreiz nevis kaut kādā vēlamā formā… Nē, valdība, iesniedzot 2003.gada grozījumus, apņemas paredzēt 10 miljonus latu iesākto investīciju projektu finansēšanai. Melns uz balta! Repšes kunga paraksts. Apakšā zieģelis. Viss kā vajag.

Kāda tad ir situācija? Pirmajos budžeta grozījumos bija noteikta summa, kas tika piešķirta iesāktajiem projektiem… Šeit jau, saprotiet, nav neviena projekta, kas būtu sākts no jauna. Šeit ir iesākto projektu turpināšana un pabeigšana. Tas, kas no jums, “Jaunais laiks”, tiek prasīts: ja jau jūs neko jaunu nespējat uzsākt - un tas, protams, ir grūti, -, tad nu vismaz vajag pabeigt lietas, kas ir iesāktas! Pašvaldībās svarīgos projektus ir svarīgi pabeigt, jo citādi tā nauda ir ieguldīta nepamatoti. Kā jūs to varat redzēt, te ir divi stabiņi: pirmajā stabiņā ir redzama jau ieguldītā nauda, otrajā - nepieciešamā summa projekta pabeigšanai. Turklāt Repšes kungs rakstiski to ir apsolījis. Un kāda tad ir situācija?

Brigmanes kundze jums skaidri pateica. Jūs paredzat iedot 1,7 miljonus no tiem 5 miljoniem, kas vēl pietrūkst saskaņā ar šo rakstisko apņemšanos no Ministru prezidenta puses. Tātad šis ir kārtējais jūsu variants: “Kā var nesolīt?!” Šoreiz tas pašvaldībām maksā 3,3 miljonus latu.

Es vairs par citiem atsevišķajiem priekšlikumiem nenākšu runāt, jo visi mūsu priekšlikumi, kas ir noraidīti, ir ņemti no Latvijas Pašvaldību savienības iesniegtā projekta, kas ir ar valdības vienošanos noteiktās summas ietvaros. Tur kopā ir 117 priekšlikumi - 117 priekšlikumi! -, un tie ir sarindoti tādā secībā, kādā ir nepieciešams veikt šos pasākumus, vadoties pēc to prioritātes.

Šim projektam, par ko mēs balsojam, ir kārtas numurs 25. Šinī projektā ir ieguldīti jau 50 tūkstoši latu, un vēl ir vajadzīgi 47 053 lati tā pabeigšanai. Un tie ir vajadzīgi nekavējoties!

Tā ka es aicinu atbalstīt šo vienošanos, jo tas viss pamatojas uz Repšes parakstīto dokumentu un Latvijas Pašvaldību savienības vienošanos.

Un, protams, man ļoti patīk, ka valdošā koalīcija atkal ir mainījusi savu viedokli. Proti, kā viena no lielākajām iepriekšējo valdību nelietībām jeb noziegumiem tika minēta, turklāt diezgan publiski, mazu projektu, pašvaldību projektu (logi, durvis) atbalstīšana. Ziniet, budžetā ir priekšlikumi par 4 latiem! Četri lati - tas ir tāds priekšlikums, kāds savu mūžu nav bijis! Man šķiet, ka, lai summas izskatītos pieklājīgāk, vajadzētu jau sākt rakstīt santīmus: 4 lati, punkts, 00 santīmu.

Tā ka šeit jūs kārtējo reizi esat mainījuši viedokli. Taču tā ir zināmā mērā kļūdu atzīšana, un šajā ziņā es jūs varētu saprast. Labāk savas kļūdas saprast agrāk un tās labot!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Lūdzu! Deputāte Baiba Brigmane.

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Godājamie deputāti! Es gribētu paskaidrot, ka tas, par ko nupat runāja Bērziņa kungs, attieksies uz 2004.gada budžetu un tam nav nekāda sakara ar šāgada budžeta grozījumiem.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par 66. - Tautas partijas frakcijas priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 41, pret - 51, atturas - 1. Priekšlikums nav atbalstīts.

B.Brigmane. 67. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 68. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 69. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 70. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 71. - Tautas partijas frakcijas priekšlikums. Daļēji atbalstīts iepriekšējā - 70.priekšlikumā. (Starpsauciens: “Balsot par 71.priekšlikumu!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu par 71.priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 40, pret - 49, atturas - 3. Priekšlikums nav atbalstīts.

B.Brigmane. 72. - Tautas partijas frakcijas priekšlikums. Komisijā nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu par 72.priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 40, pret - 44, atturas - 6. Priekšlikums nav atbalstīts.

B.Brigmane. 73. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 74. -Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Lūdzu atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 75. - deputāta Emša priekšlikums. Daļēji iestrādāts komisijas priekšlikumā. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu par 75.priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 39, pret - 41, atturas - 11. Priekšlikums nav atbalstīts.

B.Brigmane. 76. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 77. - Tautas partijas frakcijas priekšlikums. Komisijā nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu par 77.priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 42, pret - 47, atturas - 4. Priekšlikums nav atbalstīts.

B.Brigmane. 78. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 79. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 80. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 81. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 82. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 83. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Daļēji iestrādāts nākamajā - komisijas priekšlikumā. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu par 83.priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 40, pret - 47, atturas - 3. Priekšlikums nav atbalstīts.

B.Brigmane. 84. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Lūdzu atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 85. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 86. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 87. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 88. - Tautas partijas frakcijas priekšlikums. Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu par 88.priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 39, pret - 47, atturas - 3. Priekšlikums nav atbalstīts.

B.Brigmane. 89. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 90. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 91. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 92. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 93. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 94. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 95. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 96. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 97. - Tautas partijas frakcijas priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu par 97.priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 37, pret - 47, atturas - 3. Priekšlikums nav atbalstīts.

B.Brigmane. 98. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 99. - Tautas partijas frakcijas priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Jābalso!”)

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Dzintars Ābiķis.

Dz.Ābiķis (Tautas partijas frakcija).

Godājamie kolēģi! Varbūt, izlasot šos vārdus “Aprūpes mājas birojs”, tie tā sausi skan, bet es gribu jūs informēt, ka aiz šā projekta stāv reāli cilvēki un ka šie cilvēki ir gados veci un invalīdi, kuri sevi nespēj apkopt. Un, lai viņus neievietotu pansionātā un lai viņi varētu dzīvot savā mājā, viņus varētu vietējā pašvaldība aprūpēt. Šajā aprūpes birojā jau ir ieguldīti līdzekļi. Kā jau nupat es teicu, ir iecerēts, lai tie, kuri nespēj paši sevi apkopt, tomēr varētu dzīvot savās dzimtajās mājās un viņiem nebūtu jāiet uz pansionātu, kas bez tam ir liels slogs valsts budžetam.

Man izskatās, ka tā diezgan selektīvi ir pieiets dažādu pašvaldību vajadzībām. Varbūt tāpēc, ka Dobeles pilsētu vada partijas “Latvijas ceļš” pārstāvis, kuras nav Saeimā, ir arī šāda negatīva attieksme pret gados veciem cilvēkiem un invalīdiem, pret viņu vajadzībām.

Es tomēr aicinu saņemties un balsot “par”.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai ir kas sakāms komisijas vārdā? Komisijas vārdā nekas nav sakāms. Lūdzu deputātus balsot par 99. - Tautas partijas frakcijas priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 38, pret - 46, atturas - 6. Priekšlikums nav atbalstīts.

B.Brigmane. 100. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 101. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 102. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 103. - Tautas partijas frakcijas priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Jābalso!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 38, pret - 49, atturas - 4. Priekšlikums nav atbalstīts.

B.Brigmane. 104. - Tautas partijas frakcijas priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav. (Starpsauciens: “Jābalso!”) Jābalso? Es atvainojos! Lūdzu deputātus balsot par 104. - Tautas partijas frakcijas priekšlikumu. Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 38, pret - 48, atturas - 2. Priekšlikums nav atbalstīts.

B.Brigmane. 105. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 106. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 107. - Tautas partijas frakcijas priekšlikums. Daļēji atbalstīts iepriekšējā - 106.priekšlikumā. (Starpsauciens: “Jābalso!”)

Sēdes vadītāja. Lūdzu balsot par 107.priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 34, pret - 46, atturas - 7. Priekšlikums nav atbalstīts.

B.Brigmane. 108. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 109. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 110. - Tautas partijas frakcijas priekšlikums. Daļēji atbalstīts iepriekšējā priekšlikumā. (Starpsauciens: “Jābalso!”)

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par 110.priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 38, pret - 50, atturas - 2. Priekšlikums nav atbalstīts.

B.Brigmane. 111. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 112. - Tautas partijas frakcijas priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Jābalso!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 39, pret - 48, atturas - 4. Priekšlikums nav atbalstīts.

B.Brigmane. 113. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 114. - daļēji atbalstīts iepriekšējā priekšlikumā. Šis bija Tautas partijas frakcijas priekšlikums. (Starpsauciens: “Jābalso!”)

Sēdes vadītāja. Lūdzu, balsosim par 114.priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 36, pret - 47, atturas - 4. Priekšlikums nav atbalstīts.

B.Brigmane. 115. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 116. - Tautas partijas frakcijas priekšlikums. Daļēji atbalstīts iepriekšējā priekšlikumā. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Lūdzu balsot par 116.priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 39, pret - 48, atturas - 5. Priekšlikums nav atbalstīts.

B.Brigmane. 117. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 118. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 119. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 120. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 121. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 122. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 123. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 124. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 125. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 126. - Tautas partijas frakcijas priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 38, pret - 46, atturas - 5. Priekšlikums nav atbalstīts.

B.Brigmane. 127. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 128. - deputāta Kalvīša priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Jābalso!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 41, pret - 42, atturas - 8. Priekšlikums nav atbalstīts.

B.Brigmane. 129. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 130. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 131. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 132. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 133. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 134. - Tautas partijas frakcijas priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Jābalso!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 40, pret - 48, atturas - 4. Priekšlikums nav atbalstīts.

B.Brigmane. 135. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 136. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 137. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 138. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 139. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 140. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 141. - Tautas partijas frakcijas priekšlikums. Daļēji atbalstīts iepriekšējā priekšlikumā. (Starpsauciens: “Jābalso!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 36, pret - 48, atturas - 1. Priekšlikums nav atbalstīts.

B.Brigmane. 142. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 143. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 144. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 145. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 146. - Tautas partijas frakcijas priekšlikums. Daļēji atbalstīts iepriekšējā priekšlikumā. (Starpsauciens: “Jābalso!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 38, pret - 48, atturas - 3. Priekšlikums nav atbalstīts.

B.Brigmane. 147. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 148. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 149. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 150. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Arī tas komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 151. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 152. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 153. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 154. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 155. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 156. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 157. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 158. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 159. - Tautas partijas frakcijas priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Jābalso!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 41, pret - 50, atturas - 2. Priekšlikums nav atbalstīts.

B.Brigmane. 160. - deputāta Kalvīša priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Jābalso!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 42, pret - 45, atturas - 3. Priekšlikums nav atbalstīts.

B.Brigmane. 161. - Tautas partijas frakcijas priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Jābalso!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 41, pret - 46, atturas - 2. Priekšlikums nav atbalstīts.

B.Brigmane. 162. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 163. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 164. - Tautas partijas frakcijas priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Jābalso!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 42, pret - 46, atturas - 1. Priekšlikums nav atbalstīts.

B.Brigmane. 165. - deputāta Kalvīša priekšlikums. Komisijā nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Jābalso!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 40, pret - 47, atturas - 3. Priekšlikums nav atbalstīts.

B.Brigmane. 166. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 167. - Tautas partijas frakcijas priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Jābalso!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 41, pret - 49, atturas - 1. Priekšlikums nav atbalstīts.

B.Brigmane. 168. - Tautas partijas frakcijas priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Jābalso!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 40, pret - 48, atturas - 3. Priekšlikums nav atbalstīts.

B.Brigmane. 169. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 170. - Tautas partijas frakcijas priekšlikums. Komisijā nav atbalstīts. Es gribētu piebilst, ka līdzekļi šiem mērķiem ir paredzēti 2004.gada budžeta projektā. (Starpsauciens no zāles.)

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par 170. - Tautas partijas frakcijas priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 41, pret - 46, atturas - 5. Priekšlikums nav atbalstīts.

B.Brigmane. 171. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 172. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 173. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 174. - Tautas partijas frakcijas priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 41, pret - 47, atturas - 4. Priekšlikums nav atbalstīts.

B.Brigmane. 175. - Tautas partijas frakcijas priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Jābalso!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 37, pret - 48, atturas - 3. Priekšlikums nav atbalstīts.

B.Brigmane. 176. - Tautas partijas frakcijas priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Jābalso!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Taču pirms balsojuma atklājam debates.

Deputāte Elita Šņepste.

E.Šņepste (Tautas partijas frakcija).

Godājamie kolēģi! Lai nodrošinātu kvalitatīvas sporta mācībstundas Preiļu 2.vidusskolas 450 audzēkņiem, 2002.gadā tika uzsākti Preiļu 2.vidusskolas vieglatlētikas manēžas rekonstrukcijas darbi. Investīciju projekta tāme bija 66 000 latu. Uz 2003.gada sākumu atlikušo būvdarbu apjoms saskaņā ar tāmi bija 49 000 latu.

Preiļu novada dome 2003.gadā šim mērķim ir ņēmusi Valsts kasē kredītu 20 000 latu apmērā. Šobrīd līdzekļu trūkuma dēļ rekonstrukcijas darbi ir pārtraukti. Objekta uzturēšanai pašvaldībai ir jātērē papildu līdzekļi, taču telpas joprojām nevar izmantot paredzētajiem mērķiem un ikdienā vidusskolas audzēkņi ir spiesti nodarboties ar sportu izglītības standartu prasībām neatbilstošās telpās.

Bez tam jāuzsver, ka projekta realizācijas beigu attālināšana sadārdzina projekta kopējās izmaksas, jo mainās iepērkamo, objekta uzturēšanai nepieciešamo materiālu cenas un projekta realizācijai nepieciešamo pakalpojumu cenas.

Aicinu atbalstīt Tautas partijas frakcijas priekšlikumu, jo ciest politisko ambīciju dēļ - to vismazāk ir pelnījuši mūsu bērni un viņu nākotne.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Lūdzu deputātus balsot par 176. - Tautas partijas frakcijas priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 41, pret - 41, atturas - 10. Priekšlikums nav atbalstīts.

B.Brigmane. 177. - Tautas partijas frakcijas priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāte Elita Šņepste.

E.Šņepste (Tautas partijas frakcija).

Godājamie kolēģi! Līvānu ģimnāzijas (ar 2003.gada 1.septembri - Līvānu 1.vidusskolas) sporta zāles rekonstrukcija tika uzsākta 2000.gadā. Celtnes atjaunošanā ir ieguldīti gan valsts investīciju līdzekļi, gan Līvānu novada pašvaldības budžeta līdzekļi - kopumā vairāk nekā 200 000 latu. Sporta zāles rekonstrukcijas darbi tika plānoti vairākās kārtās, lai tos pabeigtu 2004.gadā. Darbu pabeigšanai tika plānoti līdzekļi valsts investīciju programmu ietvaros: 2003.gadā tie bija 60 000 latu apmērā, 2004.gadā - 50 000 latu apmērā. Veicot budžeta grozījumus, šie līdzekļi tika izslēgti no investīciju programmas. Līdz ar to nu jau otro reizi Līvānu 1.vidusskolas sporta zāles rekonstrukcijas darbi ir pārtraukti un objekts ir iekonservēts. Sporta zāles atjaunošanas darbus atliekot uz tālāku laika posmu, tiek apdraudēta jau ieguldīto līdzekļu un veikto darbu saglabāšana, bojājumu novēršana. Objekta uzturēšanas izmaksas laika posmā no 2002.gada 1.novembra līdz 2003.gada 1.oktobrim bija 4400 latu. Projekta mērķi nav sasniegti, un šobrīd ir apgrūtināts mācību process vairāk nekā 1000 audzēkņiem, jo nepietiek telpu fiziskās audzināšanas un sporta nodarbībām.

Stundas ir jāplāno vairākām klasēm un vienlaikus tas būtiski ietekmē nodarbību kvalitāti. Gaiteņos un mazajās zālītēs, kas nav piemērotas sporta nodarbībām, stundas notiek 13 klasēm.

Lūdzu atbalstīt Tautas partijas frakcijas priekšlikumu, jo minētā investīcija ir vitāli svarīga un finansiāli pamatota! Atbilstoša sporta bāze Līvānos ļautu tiem kļūt par vienu no Latgales reģiona sporta centriem (it īpaši attiecībā uz basketbolu). Sporta zāle kļūtu par mājvietu arī nevalstiskajām organizācijām - Līvānu basketbola klubam, Futbola sporta klubam, Vieglatlētikas veterānu sporta klubam un Invalīdu atbalsta klubam. Sporta zāle radīs iespēju pievērst sporta aktivitātēm bērnus no 40 nelabvēlīgajām ģimenēm Līvānu novadā.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

K.Šadurskis (izglītības un zinātnes ministrs).

Cienījamā priekšsēdētājas kundze! Godājamie deputāti! Kolēģi! Ceru, ka nepatērēšu vairāk laika, nekā atlicis līdz pārtraukumam.

Kopumā izglītības projektiem šajos budžeta grozījumos koalīcijas partiju atbalstītā summa ir 774,5 tūkstoši. Protams, ka, pieņemot vienus budžeta grozījumus, nevar atrisināt visu. Turklāt mums ir jāskatās uz to, no kādiem ieņēmumiem mēs prognozējam šīs investīcijas. Protams, tas, ko Šņepstes kundze sacīja, ir taisnība. Bet būsim reālisti! Mēs nevaram visas sporta zāles uzcelt ar vieniem budžeta grozījumiem. Es jums nosaukšu tikai projektus no Latgales, kas ir atbalstīti: Adamova, Aglona, Balvi, Birži, Dignāji, Ilzeskalns, Izvalta, Ludza, Malta, Mežāre, Tiskāde, Viļaka. Nav jau nemaz tik maz! Un kopumā, es domāju, 39% no visām investīcijām izglītības jomā (attiecībā uz šiem grozījumiem, attiecībā uz Latgali) - tas patiesībā ir ļoti labs sasniegums. Tāpēc aicinu neatbalstīt šo priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai vēlaties komisijas vārdā ko teikt? Lūdzu deputātus balsot par 177. - Tautas partijas frakcijas priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 42, pret - 43, atturas - 5. Priekšlikums nav atbalstīts.

Lūdzu deputātus reģistrēties ar reģistrācijas kartēm! Lūdzu zvanu! Reģistrācijas režīmu! Pirms tiek paziņoti reģistrācijas rezultāti, jānoklausās vairāki paziņojumi.

Pirmajam vārds Oskaram Kastēnam.

O.Kastēns (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Godājamie deputāti! Eiropas lietu komisija tiekas tūlīt Sarkanajā zālē. Paldies.

Sēdes vadītāja. Vārds deputātei Inesei Vaiderei.

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie deputāti! Lūdzu pulcēties Ārlietu komisijas sēžu zālē uz Ārlietu komisijas sēdi tūlīt! Paldies.

Sēdes vadītāja. Vārds Baibai Brigmanei.

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Budžeta un finanšu (nodokļa) komisija! Pulksten 13.00 tiekamies Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas telpās. Lūdzu uz sanāksmi!

Sēdes vadītāja. Vārds Jevgenijai Stalidzānei.

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Sociālo un darba lietu komisijas locekļus lūdzu pēc piecām minūtēm ierasties uz komisijas sēdi komisijas telpās!

Sēdes vadītāja. Vārds Jānim Strazdiņam.

J.Strazdiņš (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Izglītības, kultūras un zinātnes komisiju lūdzu sapulcēties Viesu zālē pēc piecām minūtēm!

Sēdes vadītāja. Vārds Indulim Emsim.

I.Emsis (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Godātie kolēģi! Arī Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija tiek aicināta uz Viesu zāli, uz komisijas sēdi, jo mēs strādāsim kopā ar Izglītības, kultūras un zinātnes komisiju.

Sēdes vadītāja. Vārds Ērikam Jēkabsonam.

Ē.Jēkabsons (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Latvijas un Tibetas parlamentu sadarbības grupas tikšanās šā gada 11.novembrī pulksten 14.00 Saeimas Viesu zālē. Notiks tikšanās ar Zīda ceļa pārstāvjiem.

Sēdes vadītāja. Lūdzu reģistrācijas rezultātus nolasīt Saeimas sekretāra biedru Aleksandru Bartaševiču!

A.Bartaševičs (8.Saeimas sekretāra biedrs).

Godātie deputāti! Nav reģistrējušies: Martijans Bekasovs, Boriss Cilevičs, Guntars Krasts, Arnolds Laksa, Mihails Pietkevičs un Viesturs Šiliņš.

Sēdes vadītāja. Tiekamies pulksten 13.30!

(Pārtraukums)

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

Sēdes vadītāja. Turpinām izskatīt priekšlikumus likumprojektam “Grozījumi likumā “Par valsts budžetu 2003.gadam””.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāte Baiba Brigmane.

B.Brigmane. 178. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbalstījusi šo priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 179. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 180. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 181. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 182. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 183. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 184. - Tautas partijas frakcijas priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu par 184.priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 30, pret - 43, atturas - 2. Priekšlikums nav atbalstīts.

B.Brigmane. 185. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 186. - deputāta Emša priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli.

B.Brigmane. 187. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 188. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 189. - Tautas partijas frakcijas priekšlikums. Komisijā nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 35, pret - 41, atturas - 5. Priekšlikums nav atbalstīts.

B.Brigmane. 190. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 191. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 192. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 193. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 194. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 195. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 196. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 197. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 198. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 199. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 200. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 201. - Tautas partijas frakcijas priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu par 201.priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 34, pret - 43, atturas - 5. Priekšlikums nav atbalstīts.

B.Brigmane. 202. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 203. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 204. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 205. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 206. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 207. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 208. - Tautas partijas frakcijas priekšlikums. Daļēji atbalstīts iepriekšējā priekšlikumā. (Starpsauciens: “Jābalso!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 35, pret - 43, atturas - 3. Priekšlikums nav atbalstīts.

B.Brigmane. 209. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 210. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 211. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 212. - Tautas partijas frakcijas priekšlikums. Komisijā nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Jābalso!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 33, pret - 44, atturas - 3. Priekšlikums nav atbalstīts.

B.Brigmane. 213. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 214. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 215. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 216. - deputāta Emša priekšlikums. Šā gada budžeta grozījumos šis priekšlikums nav atbalstīts, bet ir daļēji atbalstīts 2004.gada budžeta projektā. (Starpsauciens: “Jābalso!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 36, pret - 45, atturas - 2. Priekšlikums nav atbalstīts.

B.Brigmane. 217. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Lūdzu atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 218. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 219. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 220. - koalīcijas frakciju priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 221. - Tautas partijas frakcijas priekšlikums. Komisijā nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Jābalso!”)

Sēdes vadītāja. Vai deputāti lūdz balsojumu par 221.priekšlikumu? Lūdzu, balsosim par Tautas partijas frakcijas iesniegto 221.priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 32, pret - 47, atturas - 1. Priekšlikums nav atbalstīts.

B.Brigmane. 222. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 223.priekšlikums ir dokumentā nr.1404-c. Komisija šo Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikumu lūdz atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. Godājamie kolēģi! Tie ir visi priekšlikumi, kurus Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija saņēma par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par valsts budžetu 2003.gadam””. Lūdzu pieņemt šo likumprojektu otrajā, galīgajā, lasījumā! (Kāds kaut ko jautā no zāles.) Izskatījām. Mēs ar to sākām.

Sēdes vadītāja. Visi priekšlikumi ir izskatīti. Lūdzu deputātus balsot par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par valsts budžetu 2003.gadam””! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 63, pret - nav, atturas - 21. Likums “Grozījumi likumā “Par valsts budžetu 2003.gadam”” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par Daudzgadējo finansu līgumu starp Latvijas Republiku un Eiropas Komisiju Eiropas Kopienas vārdā””. Trešais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Inese Vaidere.

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Cienījamās deputātes! Godātie deputāti! Likumprojektu “Grozījumi likumā “Par Daudzgadējo finansu līgumu starp Latvijas Republiku un Eiropas Komisiju Eiropas Kopienas vārdā”” priekšlikumi nav saņemti.

Aicinu darīt tāpat, kā to izdarīja Ārlietu komisija, - atbalstīt minēto likumprojektu trešajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi likumā “Par Daudzgadējo finansu līgumu starp Latvijas Republiku un Eiropas Komisiju Eiropas Kopienas vārdā”” pieņemts.

I.Vaidere. Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Sporta likumā”.

Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vārdā ziņos... Vai ir ziņotājs? Kas ziņos Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vārdā?

Deputāts Jānis Strazdiņš. Lūdzu!

J.Strazdiņš (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Es ļoti atvainojos! Cienījamā Saeimas priekšsēdētāja! Godājamie kolēģi! Izglītības, kultūras un zinātnes komisija izskatīja pirms otrā lasījuma likumprojektu “Grozījumi Sporta likumā”. Otrajam lasījumam palika tikai viens priekšlikums, jo no daudzajiem izvirzītajiem priekšlikumiem to izvirzītāji atteicās. Palika tikai deputāta Kārļa Strēļa priekšlikums - izslēgt 13.panta trešajā daļā vārdus “un valsts speciālā budžeta”. Komisijas balsojumā balsis sadalījās vienādi, līdz ar to mēs nesaņēmām atbalstu šim priekšlikumam. Tā ka lūdzu balsojumu par šo priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par 1. - deputāta Kārļa Strēļa priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 59, pret - 18, atturas - 6. Priekšlikums ir atbalstīts. Vairāk priekšlikumu nav. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

J.Strazdiņš. Lūdzu par termiņu noteikt 1.decembri!

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - šā gada 1.decembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par kultūras pieminekļu aizsardzību””.

Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vārdā - deputāts Jānis Strazdiņš.

J.Strazdiņš (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienījamā Saeima! Lūdzam izskatīt trešajā lasījumā likumprojektu “Grozījumi likumā “Par kultūras pieminekļu aizsardzību””.

Tika saņemts viens priekšlikums - Juridiskā biroja priekšlikums aizstāt 18.2 panta trešajā daļā vārdus “vai tā īpašnieku (valdītāju)” ar vārdiem “vai tā īpašnieku, valdītāju vai turētāju”. Komisija šo priekšlikumu atbalstīja kā būtisku.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus…

J.Strazdiņš. Lūdzu atbalstīt šo priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi pret 1.priekšlikumu? Nē, nav. Paldies.

Vairāk priekšlikumu nav. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi likumā “Par kultūras pieminekļu aizsardzību”” pieņemts.

Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Muitas likumā”. Trešais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Ainars Latkovskis.

A.Latkovskis (frakcija “Jaunais laiks”).

Kolēģi! Strādāsim ar dokumentu nr.1490 - ar likumprojektu “Grozījumi Muitas likumā”. Diemžēl vai par laimi, Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija nav saņēmusi nevienu priekšlikumu. Lūdzu deputātus atbalstīt likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi Muitas likumā” pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Pārtikas aprites uzraudzības likumā”. Trešais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Aigars Kalvītis.

A.Kalvītis (Tautas partijas frakcija).

Likumprojekts “Grozījumi Pārtikas aprites uzraudzības likumā” ir dokuments nr.1492. Saņemti kopumā ir 15 priekšlikumi.

1.priekšlikumu ir iesniedzis Juridiskais birojs. Komisija šo priekšlikumu ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Kalvītis. 2.priekšlikumu iesniegusi Zemkopības ministrijas parlamentārā sekretāre Lucauas kundze. Tas ir atbalstīts un ietverts 8.panta ceturtajā daļā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Kalvītis. 3.priekšlikumu iesniegusi Zemkopības ministrijas parlamentārā sekretāre Lucauas kundze. Atbalstīts priekšlikums.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Kalvītis. 4.priekšlikumu iesniegusi Zemkopības ministrijas parlamentārā sekretāre Lucauas kundze. Daļēji atbalstīts priekšlikums.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Kalvītis. Tas izteikts 5.priekšlikumā, ko ir izstrādājusi Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija un kas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 4. un 5.priekšlikumu.

A.Kalvītis. 6.priekšikumu iesniegusi Veselības ministrijas parlamentārā sekretāre Bušmane. Tas ir atbalstīts, redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Kalvītis. 7.priekšlikumu iesniegusi Veselības ministrijas parlamentārā sekretāre Bušmane. Tas ir daļēji atbalstīts un iestrādāts Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas iesniegtajā 8.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem pret 7. un 8.priekšlikumu iebildumu nav.

A.Kalvītis. 9.priekšlikumu iesniegusi Zemkopības ministrijas parlamentārā sekretāre Lucaua. Priekšlikums ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Kalvītis. 10.priekšlikumu iesniegusi Zemkopības ministrijas parlamentārā sekretāre Lucaua un arī šis priekšlikums ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Kalvītis. 11.priekšlikumu iesniedzis Juridiskais birojs. Tas ir atbalstīts un iestrādāts atbildīgās komisijas 12.priekšlikumā. Aicinām atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Kalvītis. 13.priekšlikumu izstrādājusi Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija. Aicinu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Kalvītis. 14.priekšlikumu iesniegusi Zemkopības ministrijas parlamentārā sekretāre Lucaua. Tas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Kalvītis. 15.priekšlikumu iesniegusi Veselības ministrijas parlamentārā sekretāre Bušmane, un šis priekšlikums ir atbalstīts un redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Kalvītis. Tie tad arī ir visi saņemtie priekšlikumi. Aicinu pieņemt likumprojektu trešajā lasījumā.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi Pārtikas aprites uzraudzības likumā” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par pievienotās vērtības nodokli””. Trešais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Ēriks Škapars.

 

Ē.Škapars (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Strādāsim ar likumprojektu nr.1513.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir saņēmusi 33 priekšlikumus, kurus ir izskatījusi savā sēdē.

1.priekšlikums ir saņemts no Zemkopības ministrijas parlamentārās sekretāres Lucauas kundzes, un šis priekšlikums ir noraidīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Ē.Škapars. 2. - Tautas partijas frakcijas priekšlikums. Šis priekšlikums ir noraidīts.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Gundars Bērziņš.

G.Bērziņš (Tautas partijas frakcija).

Cienījamie deputāti! Tātad par ko ir runa šinī priekšlikumā? Šīs debates bija, izskatot jau 2003.gada budžeta paketi, kurā bija arī Pievienotās vērtības nodokļa likums, ka uzņēmumiem, lai reģistrētos pievienotās vērtības nodokļa maksātāja reģistrā, Valsts ieņēmumu dienests ir tiesīgs pieprasīt papildu informāciju par materiāli tehniskajām iespējām veikt minēto uzņēmējdarbību. Šis likuma pants izraisīja Latvijas Darba devēju konfederācijas būtisku iebildumu, un jūs jau zināt, ka šī konfederācija griezās pie Valsts prezidentes ar lūgumu šo likumu neizsludināt, taču budžeta likumu pakete, kas bija nobalsota kā steidzama, Prezidentei nedeva iespējas atgriezt šo likumprojektu un to atkārtoti izvērtēt.

Par to arī Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā toreiz diskutēja, un jūs zināt, ka uz Saeimu nāca balsojums. Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija bija piekritusi, ka šādu papildu apgrūtinājumu ieviešana nav lietderīga, bet, protams, Saeimas sēdē balsojot, kartīte tika rādīta citādāk, un tādējādi par priekšlikumu tika nobalsots, ignorējot Budžeta komisijas viedokli, kas bija atšķirīgs no valdības un arī no Saeimas galīgā balsojuma.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija pieprasīja, un valdība teica, ka tiks izstrādāti noteikumi, kas precizēs šo lietu un ieviesīs skaidrību šajos jautājumos. Šie noteikumi tika pieņemti burtiski pirms dažām nedēļām, un šī sadaļa, kas skar šīs materiāli tehniskās iespējas veikt uzņēmējdarbību, ko Valsts ieņēmumu dienests ir tiesīgs vērtēt, principā nesatur neko tādu, kas jau nav paņemams Uzņēmumu reģistra esošajā informācijā. Tātad te ir minēti 7 apakšpunkti: uzņēmējdarbības veids, piegāžu apjoms, pamatkapitāla apjoms, kas ir jāuzrāda, jau reģistrējoties Uzņēmumu reģistrā, pamatlīdzekļi, norēķinu konti kredītiestādēs un vēl citas lietas.

Bet kāda ir situācija? Šis pants šobrīd tiek izmantots, jo šeit nav vienota kritērija… Te nav iestrādāts, kādiem kritērijiem ir jāatbilst. Te ir tikai informācija, ko var pieprasīt, un līdz ar to Valsts ieņēmumu dienests ir tiesīgs bez motivācijas noraidīt iesniegumu par reģistrēšanos pievienotās vērtības nodokļa maksātāju reģistrā.

Kāpēc tas ir tā, un kādas tam ir sekas un kāpēc tas tiek pasniegts tā, ka tas it kā palīdzēšot apkarot “karuseļu shēmas”?

“Karuseļu shēmas” pievienotās vērtības nodoklī ir shēmas, kad, teiksim, caur vairākām uzņēmējsabiedrībām tiek veikti darījumi. Tur galīgie darījumi, ziņas par kuriem tiek iesniegtas Valsts ieņēmumu dienestā, ir it kā likumīgi, bet pa vidu ir kaut kāds nelikumīgs darījums, teiksim, no budžeta gandrīz likumīgi tiek pieprasītas kaut kādas summas atpakaļ. Šīs “karuseļu shēmas” parasti tiek darbinātas ļoti lielu summu atgūšanai. Un, ticiet man, vajag reģistrēties... Jo, ja apgrozījums sasniedz 10 tūkstošus, tad ir jāreģistrējas obligāti, lai veiktu darījumus simtos tūkstošu un miljonos, un tādā gadījumā šis apgrūtinājums nekādā veidā nebūs apgrūtinošs šīm shēmām, jo no pusmiljona, ko mēģinās iegūt, teiksim, dažs, desmiti vai simti latu, kas rodas, veicot apgrozījumu, kaut kādi šie zaudējumi, tā nebūs problēma.

Kam būs problēmas un kā tiek ietekmēta konkurence? Šobrīd ieņēmumu dienestos, pēc centrālās iestādes rīkojumiem, tam, kas nesasniedz 10 tūkstošu apgrozījumu, praktiski vispār netiek pieļauta iespēja reģistrēties kā pievienotās vērtības nodokļa maksātājam. Atteikumi ir masveidā, es to noskaidroju, un atsevišķās vietās no 30 pieteikumiem labākajā gadījumā 10% tiek apmierināti.

Ko tas nozīmē uzņēmējam? Uzņēmējs, kas tikko sāk savu darbību, it sevišķi tad, ja viņš darbojas ražojošajā sektorā, cenšas iegādāties ražošanas līdzekļus. Esot pievienotās vērtības nodokļa maksātāju reģistrā, viņam šā nodokļa summu ir tiesības pieprasīt un saņemt atpakaļ. Tātad viņa faktiskās izmaksas par pamatlīdzekļiem ir par 18% mazākas. Ja viņš nav tiesīgs reģistrēties kā pievienotās vērtības nodokļa maksātājs, tad viņam reāli šis pievienotās vērtības nodoklis ieiet pašizmaksā. Un tā notiek masveidā, es zinu. Es esmu runājis ar cilvēkiem, kuri vienkārši ir reģistrējušies un neturpina vairs tālāk. Jo, cilvēki mīļie, ja kāds blakus strādā, kuram ir tiesības saņemt pievienotās vērtības nodokli atpakaļ, tad šis jaunais uzņēmums nevar vairs ienākt šinī te tirgū! Un līdz ar to vienkārši tiek bremzēta vidējo, bet it sevišķi mazo uzņēmēju darbība. Sekas būs negatīvas.

Izvērtējot visu, aicinu tomēr novērtēt un svītrot šo normu.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Lūdzu! Deputāts Ēriks Škapars.

Ē.Škapars (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienītie kolēģi! Man, protams, nav īsti zināms, kur ir konsultējies un pa kurieni ir staigājis, kā viņš izteicās, deputāts Bērziņš, bet man ir konkrēti VID dati, ka šinī laikā, kopš tiek piemērota šī norma, Valsts ieņēmumu dienestā ir reģistrējušies 1377 uzņēmumi, no kuriem tikai 6, Bērziņa kungs, tas ir, mazāk nekā 0,5 procenti, ir saņēmuši šo atteikumu. Nezinu, kur jūs esat ņēmuši savus datus.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par 2. - Tautas partijas frakcijas priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 41, pret - 47, atturas - 4. Priekšlikums nav atbalstīts.

Ē.Škapars. 3.priekšlikumu iesniedzis finanšu ministrs Dombrovskis. Komisija nolēmusi to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Ē.Škapars. 4. ir Tautas partijas frakcijas priekšlikums. Komisijas lēmums ir to neatbalstīt.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates.

Deputāts Gundars Bērziņš.

G.Bērziņš (Tautas partijas frakcija).

Tātad 4.priekšlikums skar 6.pantu - atbrīvojumu no pievienotās vērtības nodokļa maksāšanas, konkrētas grupas. Un Tautas partija piedāvā neapliekamo preču sarakstu paplašināt ar vārdiem “Invalīdiem paredzētās preces un to piegādes”, jo ar šo brīdi ir plānots šīs piegādes sākt aplikt ar nodokli.

Es domāju, ka šis priekšlikums būtu atbalstāms, jo tas ir vienkāršs un saprotams visiem.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Nē. Lūdzu deputātus balsot par 4. - Tautas partijas frakcijas priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 41, pret - 33, atturas - 17. Priekšlikums nav atbalstīts.

Ē.Škapars. 5.priekšlikumu ir iesniegusi Tautas partijas frakcija. Komisija nolēma to neatbalstīt.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates.

Deputāts Gundars Bērziņš.

G.Bērziņš (Tautas partijas frakcija).

Tātad šis ir priekšlikums par 5% likmes noteikšanu zālēm 9% vietā. Mēs esam iesnieguši arī Prezidijā lūgumu šo balsojumu publiskot. Tātad, lai tas būtu visiem cilvēkiem. Lai nevarētu noslēpties aiz saviem vadītājiem, aiz kartiņām, jo šis priekšlikums skars katru Latvijas iedzīvotāju, katru pensionāru. Un ir zināms arī tas, ka sabiedriskās organizācijas šo balsojumu izplatīs līdz jūsu dzīvesvietām, un katrā vietā pensionāri ļoti precīzi zinās, kam pateikties par tiem dažiem latiem, kas būs jāmaksā vairāk par zālēm.

Pirmā lieta. Šobrīd vairs nav neviena argumenta, kāpēc zālēm vajadzētu atstāt 9% lielu pievienotās vērtības likmi.

Otrā. Pagājušajā balsojumā Saeima nobalsoja par 5% likmes pieņemšanu. Jūs to zināt. Ziņu raidījumos izskanēja negaidīts pārsteigums: Saeima nobalso par 5 procentiem! Taču šodien, to atceļot un ieviešot 9% likmi, atkal būs kārtējā reize, kad valdošā koalīcija dažu dienā laikā, dažu nedēļu laikā būs mainījusi savu viedokli. Un šis jautājums jau nu skar katru Latvijas iedzīvotāju un pie tam lielā mērā.

Kāda ir zāļu tirgus ietilpība? Zāļu tirgus vērtība, zāļu realizētais apjoms šogad ir apmēram 110 miljonu latu. Latvijā ir nepilni 2 miljoni 400 tūkstoši iedzīvotāju. Varam izrēķināt, ka tie ir gandrīz 50 lati katram Latvijas iedzīvotājam, ieskaitot zīdaini, ieskaitot pensionāru un citus. Protams, ir labi zināms, ka invalīdi, pensionāri patērē vairāk. Tātad invalīdu un pensionāru izdevumi zālēm vidēji gadā sastāda no 100 līdz 120 latu. 9% likme sadārdzinās šos izdevumus vēl par 9-10 latiem, jo vietējā zāļu tirgū 96% ir importa zāles. Saistībā ar to, ka zāļu klāsts ir ļoti plašs, katras noteiktas nomenklatūras ražošana ir ļoti dārga.

Pirmais. 5% likme atbilst Eiropas Savienības direktīvai, tā ir pamatā visās Eiropas Savienības valstīs. Taču galvenais ir tas, ka tāda ir arī abās mūsu kaimiņvalstīs - Lietuvā un Igaunijā. Pēc iestāšanās Eiropas Savienībā šādu robežu, arī ekonomisko robežu, loma mazināsies un, ja pastāvēs 9% likme zālēm Latvijā, bet Lietuvā un Igaunijā būs 5% likme... tas principā būs neiespējami. Valsts fiskāli zaudēs ļoti daudz.

Mēs zinām, ko tas nozīmē, un kāpēc savā laikā akcīzes nodoklis dīzeļdegvielai tika būtiski samazināts. Tāpēc, ka kaimiņvalstīs tas bija mazāks, un tā kā Latvijas robeža tomēr ir relatīvi gara, tad visi pierobežas iedzīvotāji varēs iegādāties zāles ārpus Latvijas.

Otrais. Arī iestādes Eiropas Savienības iekšienē, jo arī Lietuva un Igaunija būs Eiropas Savienības sastāvdaļa, varēs iegādāties zāles šeit. Tātad šā nodokļa pacelšana praktiski var novest pie tā, ka nodokļu ieņēmumi kritīsies. Un ieņēmumu prognozes šinī gadījumā būs sliktākas.

Par to aspektu, cik tas maksās katram mūsu republikas iedzīvotājam. Tātad katram pensionāram šis balsojums, ko jūs tagad izdarīsiet, vidēji maksās 1 latu mēnesi. 1 latu mēnesī! Šogad pensiju indeksācijas koeficients bija 2,26. Vidēji 70 santīmus jau maksā elektrība vidēji mazai saimniecībai. Parēķiniet, kas paliks pāri!

Es tomēr aicinu Saeimu tik bieži nemainīt savus viedokļos, kā tas bija varbūt citos jautājumos, un atbalstīt to pašu likumu, kāds tas bija jau pieņemts.

Un vēl viens būtisks arguments. Paskatīsimies medicīnas budžeta pieaugumu, ko nākamgad it kā sola. Paskatīsimies izdevumu posteņus - elektrību, gāzi. Visi šie regulējamie tarifi pieaugs būtiski. Paskatīsimies, kā pieaugs zāļu cenas saistībā ar šo piedāvāto pievienotās vērtības nodokli! Īstenībā šobrīd ir it kā mēģinājums to novirzīt algām. Ja tas tiks aizvirzīts algām, tad jau nākamā gada sākumā medicīnā iestāsies dziļa, neatgriezeniska krīze, jo kārtējie izdevumi būtiski pieaugs un nebūs ar ko tos segt. Un līdz ar to pievienotās vērtības nodokļa paaugstināšanu arī iekārtas un citas lietas kļūs dārgākas. Būtiski samazināsies pieejamība medicīnai un būtiski palielināsies krīze veselības aprūpes iestādēs.

Tāpēc es aicinu atbalstīt vienīgo šobrīd iespējamo lēmumu, jo ir pilnīgi skaidrs, ka zālēm būs 5% likme. Šo saprātīgo lēmumu mēs būsim spiesti pieņemt vai nu šodien, netracinot sabiedrību un nemainot savu viedokli, vai arī mēs būsim spiesti to darīt pēc dažiem mēnešiem vai nedaudz vēlāk, kad mainīsies valdība un Tautas partija būs valdībā. Tautas partija to noteikti izdarīs. Es ceru, ka mēs to varam izdarīt, nesagaidot to.

Sēdes vadītāja. Deputāts Ivans Ribakovs.

I.Ribakovs (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Godātā priekšsēdētājas kundze! Godātie kolēģi! Pirmkārt, es pilnīgi piekrītu tiem argumentiem, kurus ir izteicis Bērziņa kungs, bet, otrkārt, es gribu atgādināt tiem deputātiem, kuri iepriekšējā piektdienā piedalījās tikšanās pasākumā Viļānos, ko mēs visi kopā esam solījuši mūsu vēlētājiem.

Protams, es aicinu jūs nobalsot par šo priekšlikumu.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Deputāts Aleksandrs Golubovs.

A.Golubovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Šeit ir priekšlikums noteikt, ka medikamentiem pievienotās vērtības nodokļa likme būtu tikai 5 procenti. Tiekoties ar vēlētājiem, tajā skaitā arī Latgales rajonos, es dzirdēju, ka tad, ja tiks uzlikta 9% likme, tā būtiski pasliktinās maznodrošināto pensionāru stāvokli. Šajā gadījumā tā pasliktinās stāvokli arī tām slimnīcām, kuras ir uz izdzīvošanas sliekšņa.

Tāpēc lūdzu pagaidām nobalsot par 5% likmi, bet nākamreiz, mainot likumu, nobalsot arī par 0 procentiem.

Sēdes vadītāja. Deputāts Viesturs Šiliņš.

V.Šiliņš (frakcija “Jaunais laiks”).

Godātie kolēģi! Mēs jau esam vairākkārt runājuši par to jautājumu, ka šeit mums patiešām jāskatās no diviem viedokļiem. Viens - ir cilvēki, iedzīvotāji, pacienti, un otrs - ir vietējā farmaceitiskā rūpniecība, par ko mēs jau vairākkārt esam runājuši. Un šoreiz mēs skaidri un gaiši norunājām gan Sociālo un darba lietu komisijā, gan arī Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā, ka mēs šo PVN likmi - 9% ieviešam, sākot ar 1.maiju. Un tad vēl mums rodas iespēja trīs veidos šo nodokli mazināt: pirmkārt - atvērt likumu un noteikt mazāku, otrkārt - palielināt kompensējamo medikamentu daudzumu, treškārt - veidot vēl arī sarakstu (kuram tad likme būs 9%, kuram - 5%). Es tomēr gribu teikt, ka vajadzētu piekrist komisijai.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Deputāts Vitālijs Orlovs.

V.Orlovs (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Cienījamo priekšsēdētāj! Godātie deputāti! Nevaru piekrist Viestura Šiliņa teiktajam, tāpēc ka 9.jūnijā mēs saņēmām - es domāju, visas frakcijas saņēma - vēstuli par 5% likmes ieviešanu. Mums to lūdz arī Latvijas Zāļu ražotāju asociācija. Tas nozīmē, ka visi tie, kuri ir saistīti ar zāļu ražošanu un izplatīšanu, nolēmuši savā starpā, ka jābūt 5% likmei. Un es aicinu nebūt gudrākiem nekā viņi un atbalstīt tieši to - 5% likmes ieviešanu.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Deputāts Māris Kučinskis.

 

M.Kučinskis (Tautas partijas frakcija).

Cienījamo priekšsēdētāj! Godātie deputāti! Es gribētu tomēr vērst jūsu uzmanību uz to īsto iemeslu, kas, pēc manām domām, ir ļoti neētisks attiecībā uz tiem cilvēkiem, kuri būs spiesti maksāt vairāk. Jo viss, kas tiek runāts par ražotājiem vai par kaut kādām… par pārējo, īsti neiztur kritiku, tie drīzāk ir iemesli, kas tiek meklēti, lai kaut kādā veidā varētu pamatot Ministru kabineta bezierunu rīkojumu, kas tagad ir jāpiereģistrē Saeimā. Tas, protams, nav mans teiciens un ideja par piereģistrēšanu, bet skan labi.

Galvenais iemesls tomēr ir šīs ailītes, kas Finanšu ministrijas ierēdņiem būs tagad jāraksta no jauna, un dabiski, ka šādas neērtības nevar viņi panest.

Un šodien mēs abas šīs lietas liekam vienā svaru kausā: pieminēto 1 latu mēnesī uz katru iedzīvotāju un Finanšu ministriju, kurai nu būs darbs ar jaunajām ailītēm.

Sēdes vadītāja. Deputāte Jevgenija Stalidzāne.

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Godājamie kolēģi! Jā, šis jautājums varētu ļoti būtiski ietekmēt visus mūsu valsts iedzīvotājus, un tāpēc arī Sociālo un darba lietu komisija ļoti ilgi un pamatīgi par šo jautājumu debatēja. Debatēja vairākkārt. Protams, vislabprātāk Sociālo un darba lietu komisija būtu piekritusi nulles variantam attiecībā uz zālēm, bet taisnība ir arī Šiliņa kungam, ka tiešām ir iebildumi arī mūsu zāļu ražotājiem, jo viņi tad nedabū atpakaļ pievienoto vērtību par tām izejvielām, ko viņi ir iepirkuši. Kāpēc Sociālo un darba lietu komisija galu galā piekrita, ka likme ir 9%, bet nolēma, ka šāda likme ir ieviešama ar 1.maiju - pēc iestāšanās Eiropas Savienībā? Piekritām tādēļ, ka komisijā balsojums nebija vienbalsīgs, balsojumā balsis dalījās, bet vairākums nobalsoja par šo variantu, jo līdz tam laikam vēl ir pietiekami daudz laika, lai strādātu ar Finanšu ministriju, lai Finanšu ministrija varētu izdarīt secinājumus un apsvērt, vai tomēr nav kāda iespēja palikt pie šiem 5% un vai attiecībā uz lielāko daļu nevar taisīt kādus izņēmumus (ir runa par to, ka visiem palīglīdzekļiem, kas paredzēti invalīdiem, kā arī bērnu produktiem varētu vispār nenoteikt pievienotās vērtības nodokli). Tieši tāpēc ar balsu dalīšanos Sociālo un darba lietu komisija piekrita šim variantam - 9% -, bet nolēma, ka tā tas būs no vēlāka laika, jo likumā “Par nodokļiem un nodevām” vispār nav 5% likmes. (No zāles dep. A.Rugāte: “Eiropa nesapratīs!”)

Sēdes vadītāja. Deputāts Andrejs Klementjevs.

A.Klementjevs (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Jā… Ja jau mēs esam sākuši runāt par Sociālo un darba lietu komisiju, tad jāteic, ka nopietns darbs nenotika tāpēc, ka ministrijas nebija gatavas mums piedāvāt nevienu normālu projektu, kā to kompensēt cilvēkiem. Ir, piemēram, jautājums par tiem papildu speclīdzekļiem invalīdiem. Es jums pateikšu, ka nākamajā budžetā (mēs jau zinām, ka tas ir parlamentā un ka visi priekšlikumi, kas ir no opozīcijas, tiks noraidīti) zaudējums attiecībā uz iegādi būs 180 tūkstoši. Tas nozīmē, ka 3 tūkstoši invalīdu nesaņems speclīdzekļus. Tas nozīmē, ka 500 ratiņnieki nesaņems ratiņus un paliks mājās. Mēs visu laiku runājam par to, ka Tautas partija sagrāva šo sociālo sfēru. Es biju pirmais, kurš toreiz uzstājās un teica: “Pagaidiet!” Savukārt šodien atnāca “jaunie laiki” Latvijas Pirmajā partijā. Kāpēc jūs nevarat palīdzēt cilvēkiem, trūcīgajiem? Jūs ņēmāt un palielinājāt… PVN uzlikāt, bet to viņiem nekompensējat ne ar vienu budžeta santīmu. Un kas nu iznāk? Jūs varat godīgi pateikt, ka likme ir ievērota ļoti labi. Bet reāli būs zaudētāji - 3000 invalīdu.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Deputāts Vitālijs Orlovs.

 

V.Orlovs (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Godājamie deputāti! Pagājušajā otrdienā, kad mēs Sociālo un darba lietu komisijā izskatījām projekta veidā budžetu nākamajam gadam, es uzdevu jautājumu veselības ministrei un padomniekam, un atbilde bija šāda: “Mēs lūdzam 5%!” Tā teica ministre Circenes kundze. Un visi tie deputāti no opozīcijas, kuri piedalījās komisijas sēdē, to dzirdēja. Veselības ministrija mums prasa 5%, bet mēs runājam par ražotājiem, kuri arī mums uzrakstīja vēstuli un prasa 5%.

Sēdes vadītāja. Deputāts Gundars Bērziņš. Otro reizi.

G.Bērziņš (Tautas partijas frakcija).

Godājamie deputāti! Es domāju, ka Stalidzānes kundze minēja Nodokļu un nodevu likumu. Šīs likmes nav noteiktas Nodokļu un nodevu likumā. Likmes ir noteiktas šinī likumā - Pievienotās vērtības nodokļa likumā. Jūs varat to te izlasīt. Sadaļas saucas tā: 18%, 0, neapliekamie, 9%... Likmes nav noteiktas Nodokļu un nodevu likumā!

Otra lieta. Ražotāji necieš. Priekšnodokli viņi saņem jebkurā gadījumā, un šinī gadījumā ir tā: jo mazāk viņu preces maksās (5%), jo vairāk viņi saņems atpakaļ. Viņi nesaņem priekšnodokli, pievienotās vērtības nodokli, kā jau es minēju, tādā gadījumā, kad nav reģistrēts... vai arī tādos gadījumos, kad zāles nebija apliktas ar pievienotās vērtības nodokli un visa summa, kas tika samaksāta, piemēram, iegādājoties elektrību un izejvielas, iegāja produkta pašizmaksā. Un jebkura likme principā... un, jo mazāka likme, jo zāļu ražotājiem tā ir izdevīgāka. Neizsakiet zāļu ražotāju vārdā šo apgalvojumu! Jūs varat to pārbaudīt, pajautāt jebkuram. Divi cilvēki izteicās, ka zāļu ražotāji, redz, nesaņems vairāk. Viņi saņems vairāk atpakaļ. Visizdevīgākā viņiem būtu nulles likme, ko drīkst lietot tikai eksportam.

Par likmi un Eiropas direktīvām. Eiropas direktīva nosaka 5% likmi kā minimālo, tātad ar Eiropas Savienības direktīvu šeit nav pretruna, to pateica Finanšu ministrija. Un tiešām, - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā bija Veselības ministrijas pārstāve, kas skaidri un gaiši pateica, ka 5% ir nepieciešami.

Otra lieta ir tā, ka mums šobrīd it kā nav šādas likmes - teiksim, 5%. Taču, iestājoties Eiropas Savienībā, tāda būs. Jo, kā jau es minēju un kā jūs jau zināt, šobrīd ir iebildumi pret vienotās nodokļu reģistrācijas un muitas sistēmas - elektronizētas sistēmas - izveidošanu. Un priekšnodoklis būs jāmaksā atpakaļ arī tad, ja uzņēmējs preces iegādāsies kādā Eiropas Savienības dalībvalstī, tanī valstī samaksājot, un izlietos šeit, jo tad tas tirgus jau būs vienots. Un būs šīs papildu likmes, gribam mēs to vai ne. Vai mums likumā būs vai nebūs - tas nebūs vairs svarīgi. Reāli šādas likmes eksistēs.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Vai ir kas piebilstams komisijas vārdā? Lūdzu! Deputāts Ēriks Škapars.

Ē.Škapars (frakcija “Jaunais laiks”).

Godātie kolēģi! Par simptomātisku faktu kļūst tas, ka deputāts Gundars Bērziņš no šīs tribīnes jūs maldina - manuprāt, jau piekto reizi šodien. Ja jūs apskatītu 5.priekšlikumu - ja jūs 5.priekšlikumu apskatītu! -, tad jūs redzētu, ka šinī priekšlikumā ir ierosināts šo likmi - 5% - piemērot ne tikai zālēm, bet visām šīm 8 pozīcijām, arī kanalizācijas pakalpojumiem un atkritumu izvešanai. Šeit, šinī priekšlikumā, nav runa par 5% likmes piemērošanu tikai zālēm, Bērziņa kungs!

Sēdes vadītāja. Godājamie kolēģi! Pirms mēs balsojam, paziņoju, ka Saeimas Prezidijs ir saņēmis desmit deputātu - Kalvīša, Estas, Slaktera, Kučinska, Rugātes un citu - priekšlikumu ar lūgumu nolasīt katra deputāta balsojumu par likumprojekta “Grozījumi likumā “Par pievienotās vērtības nodokli”” 5.priekšlikumu.

Viens deputāts var runāt “par”, viens - “pret”.

Gundars Bērziņš runās “par”. Lūdzu!

G.Bērziņš (Tautas partijas frakcija).

Es aicinu šo priekšlikumu atbalstīt, jo, kā es saprotu, viens no galvenajiem “jauno laiku” principiem, kā tika definēts, ir atklātība. Šoreiz būtu ļoti vienkārši demonstrēt atklātību. Šis balsojums jau tāpat ir atklāts, tā rezultāts būs zināms visur. Vienkārši ir jautājums: vai būs drosme to šobrīd pateikt vai tas kļūs zināms pēc tam? Jo šie balsojumi taču ir atklāti.

Tā ka es aicinu neslēpties aiz Repšes muguras, aiz Kariņa muguras un drosmīgi uzņemties atbildību katram par savu balsojumu!

Sēdes vadītāja. Neviens deputāts nav pieteicies runāt “pret”. Lūdzu deputātus balsot par desmit deputātu priekšlikumu - nolasīt katra deputāta balsojumu! Lūdzu zvanu! (Starpsaucieni no zāles: “Tautai jāzin!”) Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 43, pret - 6, atturas - 41. Priekšlikums nav atbalstīts. (Starpsaucieni.)

Lūdzu, turpināsim priekšlikumu izskatīšanu! Lūdzu deputātus balsot par 5. - Tautas partijas frakcijas priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 43, pret - 27, atturas - 21. Priekšlikums nav atbalstīts.

Ē.Škapars. 6. - Tautas partijas frakcijas priekšlikums. Komisija to nav atbalstījusi. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu par 6.priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 43, pret - 42, atturas - 8. Priekšlikums nav atbalstīts.

Vai deputāts Vitālijs Orlovs vēlas ko teikt par procedūru?

Ē.Škapars. 7. - deputāta Orlova priekšlikums. Arī šo priekšlikumu komisija nav atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Par šo priekšlikumu jau ir nobalsots, veicot balsojumu par 6.priekšlikumu. Tas ir identisks, un Saeima to neatbalstīja.

Lūdzu, izskatīsim 8. - finanšu ministra priekšlikumu!

Ē.Škapars. 8. - finanšu ministra priekšlikums. Komisija nolēmusi to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates.

Deputāts Vitālijs Orlovs.

V.Orlovs (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Cienījamo priekšsēdētāj! Godātie deputāti! Es domāju, mēs izdarīsim tā: deputāti no opozīcijas parakstīs lūgumu Valsts prezidentei - neizsludināt šo likumu. Man liekas, ka arī vajag uzņemties atbildību Valsts prezidentei, ne tikai tiem 55 deputātiem, kuri vispār nemāk skaitīt un domāt valstiski. Valstiski, jā! Un tāpēc mēs vērsīsimies pie Valsts prezidentes ar lūgumu - neizsludināt šo likumu.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Lūdzu!

Lūdzu deputātus balsot par 8. - finanšu ministra priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 49, pret - 14, atturas - 23. Priekšlikums ir atbalstīts.

Ē.Škapars. 9. - finanšu ministra priekšlikums. Komisija nolēmusi to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Ē.Škapars. 10. - Tautas partijas frakcijas priekšlikums, kurš nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu par 10.priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 35, pret - 45, atturas - 6. Priekšlikums nav atbalstīts.

Ē.Škapars. 11. - Tautas partijas frakcijas priekšlikums, kurš komisijā nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 39, pret - 45, atturas - 6. Priekšlikums nav atbalstīts.

Ē.Škapars. 12. - finanšu ministra priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Ē.Škapars. 13. - Tautas partijas frakcijas priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates.

Deputāts Gundars Bērziņš.

G.Bērziņš (Tautas partijas frakcija).

Deputātu kungi! Šis priekšlikums skar šīs likmes - 9% - ieviešanu arī grāmatu piegādēm. Šajā ziņā arī ir tāda diezgan kurioza situācija. Jūs zināt, ka Ministru kabinets pat bija pieņēmis lēmumu - pieņēmis lēmumu, ka uz grāmatām vajag attiecināt 5% likmi, pēc tam, kā tas ir ierasts, lēmumu mainīja.

13. - Tautas partijas frakcijas priekšlikums nosaka, ka grāmatu piegādēm nepiemēro 9%, bet ka vajag izšķirties - vai nu tās vispār neaplikt ar šo nodokli, vai tām piemērot 5% likmi.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas sakāms? Lūdzu deputātus balsot par 13. - Tautas partijas frakcijas priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 38, pret - 46, atturas - 7. Priekšlikums nav atbalstīts.

J.Škapars. 14. - Tautas partijas frakcijas priekšlikums. Komisija to nav atbalstījusi. (Starpsauciens: “Jābalso!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 32, pret - 47, atturas - 4. Priekšlikums nav atbalstīts.

J.Škapars. 15. - deputāta Grīnblata priekšlikums. Arī tas komisijā nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Jābalso!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu par 15. - deputāta Grīnblata priekšlikumu. Ja autors atsauc priekšlikumu, tad tas nav jābalso. Atsauca? Cienījamie kolēģi! Mēs nevaram balsot par 15.priekšlikumu, jo autors ir atsaucis savu priekšlikumu.

J.Škapars. Tātad 16. - Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums. Komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Škapars. 17. ir Tautas partijas frakcijas priekšlikums. Komisijā tas nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Jābalso!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu par 17.priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 43, pret - 46, atturas - 4. Priekšlikums nav atbalstīts.

J.Škapars. 18. - Tautas partijas frakcijas priekšlikums. Komisijā nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Jābalso!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu par 18.priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 38, pret - 47, atturas - 3. Priekšlikums nav atbalstīts.

J.Škapars. 19. - Tautas partijas frakcijas priekšlikums. Komisijā tas nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Vai deputāts Pēteris Simsons ir pieteicies debatēs? Nē. (Starpsauciens: “Balsot!”)Tad deputāti lūdz balsojumu par 19. - Tautas partijas frakcijas priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 42, pret - 45, atturas - 5. Priekšlikums nav atbalstīts.

J.Škapars. 20. - Tautas partijas frakcijas priekšlikums, kurš arī nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu par 20.priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 36, pret - 45, atturas - 4. Priekšlikums nav atbalstīts.

J.Škapars. 21. - Tautas partijas frakcijas priekšlikums. Komisijā nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Jābalso!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 32, pret - 47, atturas - 3. Priekšlikums nav atbalstīts.

J.Škapars. 22. ir Tautas partijas frakcijas priekšlikums, kurš komisijā nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Jābalso!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu par 22. - Tautas partijas frakcijas priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 40, pret - 47, atturas - 3. Priekšlikums nav atbalstīts.

J.Škapars. 23. - finanšu ministra Dombrovska kunga priekšlikums, kas komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Škapars. 24. - finanšu ministra Dombrovska kunga priekšlikums. Komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Škapars. 25. - Zemkopības ministrijas parlamentārās sekretāres Lucauas priekšlikums, kas komisijā nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Jābalso!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu par 25.priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 35, pret - 48, atturas - 4. Priekšlikums nav atbalstīts.

Ē.Škapars. 26.priekšlikums ir Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums, kas ir atbalstīts finanšu ministra Dombrovska 27.priekšlikumā. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu par 26. - Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu!
Par - 40, pret - 38, atturas - 13. Priekšlikums nav atbalstīts.

Ē.Škapars. Finanšu ministra Dombrovska priekšlikums. Komisijā ir atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu par finanšu ministra priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 52, pret - 28, atturas - 9. Priekšlikums ir atbalstīts.

Ē.Škapars. 28. - Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums. Tas ir iestrādāts Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas 30.priekšlikumā. (Starpsauciens: “Jābalso!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu par 28. - Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu!
Par - 37, pret - 44, atturas - 8. Priekšlikums nav atbalstīts.

Ē.Škapars. 29. - Juridiskā biroja priekšlikums. Tas ir iestrādāts Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas 30.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret 29. un 30.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

Ē.Škapars. 31. - Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums. Un tas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi pret 31.priekšlikumu? (Starpsauciens: “Jābalso!”) Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 89, pret un atturas - nav. Priekšlikums ir atbalstīts.

Ē.Škapars. 32. - finanšu ministra Dombrovska priekšlikums, un to komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Ē.Škapars. 33. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Ē.Škapars. Līdz ar to visi priekšlikumi ir izskatīti, un es lūdzu atbalstīt likumprojekta pieņemšanu trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 52, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi likumā “Par pievienotās vērtības nodokli”” pieņemts.

Ē.Škapars. Paldies.

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par 1954.gada 14.maija Hāgas konvenciju par kultūras vērtību aizsardzību bruņota konflikta gadījumā un 1954.gada 14.maija protokolu par kultūras vērtību aizsardzību bruņota konflikta gadījumā”.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Inese Vaidere.

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie deputāti! Ārlietu komisija, izskatot minēto likumprojektu, konstatēja, ka ir saņemts viens priekšlikums, un tas ir Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums, kas attiecas uz likumprojekta nosaukumu. Komisija nolēma atbalstīt šo Juridiskā biroja priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Vaidere. Līdz ar to, kā jau teicu, vairāk priekšlikumu nav, un es aicinu atbalstīt minēto likumprojektu otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 70, pret un atturas - nav. Likums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Nolīgumu par pasažieru starptautisko satiksmi (SMPS)”. Otrais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Inese Vaidere.

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Cienījamās deputātes! Godātie deputāti! Aicinu atbalstīt šo likumprojektu otrajā lasījumā, jo priekšlikumi nav saņemti.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 89, pret un atturas - nav. Likums pieņemts. Paldies!

 

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Starptautisko konvenciju par preču robežkontroļu saskaņošanu”. Otrais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Inese Vaidere.

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie deputāti! Arī šim likumprojektam priekšlikumi nav saņemti. Tāpēc aicinu to atbalstīt otrajā, galīgajā, lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret un atturas - nav. Likums pieņemts. Paldies!

I.Vaidere. Paldies!

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Latvijas Sodu izpildes kodeksā”. Otrais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāte Linda Mūrniece.

L.Mūrniece (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie kolēģi! Likumprojekts “Grozījumi Latvijas Sodu izpildes kodeksā” ar reģistrācijas numuru 395.

Otrajam lasījumam ir saņemti 7 priekšlikumi.

1. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija to atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

L.Mūrniece. 2. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

L.Mūrniece. 3. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

L.Mūrniece. 4. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

L.Mūrniece. 5. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

L.Mūrniece. 6. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

L.Mūrniece. 7. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

L.Mūrniece. Visi priekšlikumi ir izskatīti. Komisijas vārdā aicinu pieņemt šo likumprojektu otrajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 88, pret - 2, neviens neatturas. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

L.Mūrniece. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 20.novembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 20.novembris. Paldies!

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Krimināllikumā”. Otrais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāte Linda Mūrniece.

L.Mūrniece (frakcija “Jaunais laiks”).

Likumprojekts “Grozījumi Krimināllikumā” ar reģistrācijas numuru 364. Iesniegti 6 priekšlikumi.

1. - Iekšlietu ministrijas parlamentārās sekretāres Mūrnieces priekšlikums. Komisija to atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

L.Mūrniece. 2. - tieslietu ministra Aksenoka priekšlikums. Komisija priekšlikumu noraidīja.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

L.Mūrniece. 3. - tieslietu ministra Aksenoka priekšlikums. Komisija noraidīja.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

L.Mūrniece. 4. - tieslietu ministra Aksenoka priekšlikums. Komisija noraidīja.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

 

L.Mūrniece. 5. - tieslietu ministra Aksenoka priekšlikums. Komisija priekšlikumu noraidīja.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

L.Mūrniece. 6. - Iekšlietu ministrijas parlamentārās sekretāres Mūrnieces priekšlikums. Komisija to atbalstīja.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

L.Mūrniece. Aicinu pieņemt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret - 2, neviens neatturas. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

L.Mūrniece. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 20.novembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 20.novembris. Paldies!

Pirms mēs tālāk izskatām darba kārtību, informēju, ka ir saņemts desmit deputātu: Kalvīša, Estas, Kučinska, Slaktera, Rugātes un citu lūgums pārbalsot likumprojekta “Grozījumi likumā “Par pievienotās vērtības nodokli”” pieņemšanu trešajā lasījumā, jo zālē neatradās deputāti, kuri piedalījušies balsojumā.

“Par” vēlas runāt deputāts Gundars Bērziņš.

 

 

G.Bērziņš (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā Saeimas priekšsēdētāja! Es nosaukšu - jūs zāli redzat -cilvēkus, kuri piedalījušies un kuri šeit ir balsojumā.

Zaļo un zemnieku savienība - Andris Bērziņš - ir balsojis. Nebija te tanī brīdī un nav arī šobrīd. Kurā vietā viņš ir? Tā ir falsifikācija!

Juris Dobelis. Kur viņš ir? Artis Kampars. Kur ir? Ā, Kampars ir! Tātad viens ir. (Zālē liels troksnis. Aplausi.) Un Krištopana kungs. Kāposts Krištopana kunga vietā. Tātad triju deputātu nav. Acīm redzami notiek balsošanas falsifikācija. (Zālē turpinās troksnis.)

Sēdes vadītāja. Neviens deputāts nav pieteicies runāt “pret”. Lūdzu deputātus balsot par priekšlikumu - pārbalsot likumprojekta “Grozījumi likumā “Par pievienotās vērtības nodokli”” pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 42, pret - 48, atturas - 2. Priekšlikums nav atbalstīts.

Turpināsim izskatīt darba kārtību.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par piesārņojumu””. Otrais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Indulis Emsis.

I.Emsis (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Godātie kolēģi! Mēs strādāsim ar likumprojektu “Grozījumi likumā “Par piesārņojumu”” otrajā lasījumā. Dokuments nr.1493. Ir saņemti 45 priekšlikumi. Izskatīsim visus pēc kārtas.

1.priekšlikums saņemts no vides ministra Raimonda Vējoņa. Tas komisijā ir atbalstīts un redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 2.priekšlikums saņemts no vides ministra Vējoņa. Komisijā atbalstīts un redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 3.- vides ministra Vējoņa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. Šo pašu pantu komisija ir vēl redakcionāli precizējusi un papildinājusi pantu ar 13. un 14.punktu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 4. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Atbalstīts, redakcionāli precizēts. Arī 16.punkts - “vides troksnis” - ir precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 5. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Atbalstīts, redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 6. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 7. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 8. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Atbalstīts, redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 9. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 10. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 11. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Atbalstīts, redakcionāli precizēts. Šajā pašā pantā vēl ir vairāki redakcionāli precizējumi, kurus komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. Vides ministra Vējoņa 12.priekšlikums ir atbalstīts un redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 13. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Ir atbalstīts un daļa no tā redakcionāli precizēta.

 

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 14. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Atbalstīts, redakcionāli precizēti panta apakšpunkti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 15. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 16. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Atbalstīts, redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 17. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 18. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Atbalstīts, redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 19. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

 

I.Emsis. 20. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Atbalstīts, redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 21. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 22. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Atbalstīts, redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 23. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Atbalstīts, redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 25. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Atbalstīts, redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 26. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Atbalstīts, redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

 

I.Emsis. 27. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 28. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Atbalstīts, redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 29. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Atbalstīts, redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 30. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 31. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Atbalstīts, redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 32. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Atbalstīts, redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 33. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. Par 32.1 pantu ir vides ministra Vējoņa priekšlikums. Atbalstīts, redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. Tāpat redakcionāli ir precizēts arī 32.2 pants vides ministra Vējoņa priekšlikumā.

Un arīdzan 32.3 pants ir redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. Arī 32.4 pants ir atbalstīts un redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. Tāpat 32.5 pantā ir redakcionāli precizēts vides ministra Vējoņa piedāvātais variants.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 32.6 pants arī ir redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. Par 32.7 pantu ir vides ministra Vējoņa priekšlikums. Atbalstīts, redakcionāli precizēts.

 

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 32.8 pantā ir atbalstīts vides ministra Vējoņa priekšlikums, kas ir redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 34.priekšlikums ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 35. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Atbalstīts, redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 36. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Atbalstīts, redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 37. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 38. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 15.pantā ir izdarīti redakcionāli precizējumi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 39. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Atbalstīts, redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 40. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 41. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 42. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Atbalstīts, redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 43. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Atbalstīts. Dažas sadaļas ir redakcionāli precizētas.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 44. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Atbalstīts un redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 45. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. Līdz ar to mēs esam izskatījuši visus priekšlikumus likumprojektā “Par piesārņojumu” otrajā lasījumā. Lūdzu atbalstīt šo likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 81, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

I.Emsis. Priekšlikumus trešajam lasījumam iesniegt līdz 21.novembrim.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 21.novembris. Paldies.

I.Emsis. Paldies.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Sakarā ar jūsu emocionālo reakciju uz aicinājumu pārbalsot vienu no likumprojektiem mēs esam izlaiduši vienu darba kārtības jautājumu, tas ir, darba kārtības 47.punktu - likumprojektu “Grozījumi Krimināllikumā”. Otrais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāte Linda Mūrniece.

L.Mūrniece (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie kolēģi! Likumprojektā “Grozījumi Kriminālikumā” ir iekļauti likumprojekti ar reģistrācijas numuriem 330, 363 un 394.

Saņemti 12 priekšlikumi.

1.priekšlikums ir šajā likumprojektā iekļautais likumprojekts ar reģistrācijas numuru 394. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

L.Mūrniece. 2.priekšlikums. - iekļautais likumprojekts ar reģistrācijas numuru 394. Komisija to atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

L.Mūrniece. 3.priekšlikums - Zemkopības ministrijas parlamentārās sekretāres Lucauas priekšlikums. Komisija priekšlikumu noraida.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

L.Mūrniece. 4.- Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija to atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

L.Mūrniece. 5.priekšlikums - iekļautais likumprojekts ar reģistrācijas numuru 363. Komisija to atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

L.Mūrniece. 6. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Komisija to atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

L.Mūrniece. 7. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Komisija priekšlikumu atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

L.Mūrniece. 8. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

L.Mūrniece. 9.priekšlikums - iekļautais likumprojekts ar reģistrācijas numuru 330. Komisija to atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

L.Mūrniece. 10.priekšlikums - iekļautais likumprojekts ar reģistrācijas numuru 330. Komisija to atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

L.Mūrniece. 11. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija to atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

L.Mūrniece. 12. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija to atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

L.Mūrniece. Visi iesniegtie priekšlikumi ir izskatīti. Es aicinu pieņemt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret - nav, atturas - 1. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

L.Mūrniece. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 20.novembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 20.novembris. Paldies.

Pirms mēs turpinām izskatīt darba kārtību, informēju, ka Saeimas Prezidijs ir saņēmis piecu deputātu - Kampara, Pētersona, Ķikustes un citu - priekšlikumu ar lūgumu turpināt 6.novembra sēdi bez pārtraukuma līdz visu jautājumu izskatīšanai.

Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Paldies. Turpinām izskatīt darba kārtību.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Valsts probācijas dienesta likums”. Otrais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Solvita Āboltiņa.

S.Āboltiņa (frakcija “Jaunais laiks”).

Godājamie kolēģi! Juridiskā komisija izskatīja likumprojektu “Valsts probācijas dienesta likums” pirms otrā lasījuma. Par minēto likumprojektu ir saņemti 49 priekšlikumi.

1. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija priekšlikumu atbalstīja.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 2. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 4. - Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšlikums. Nav atbalstīts...

Sēdes vadītāja. 3. - Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšlikums... Jā, deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli.

S.Āboltiņa. 4. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 5. - tieslietu ministra Aksenoka priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli.

S.Āboltiņa. 6. - deputāta Agešina priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 7. - deputāta Agešina priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 8. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 9. - deputāta Agešina priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 10. - Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 11. - deputāta Agešina priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 12. - Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšlikums, 13. - tieslietu ministra priekšlikums, 14. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīti daļēji, iestrādāti 15. - Juridiskās komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 16. - Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšlikums. Un 17. - tieslietu ministra priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 18. - Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšlikums, un 19. - tieslietu ministra priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 20. - tieslietu ministra priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 21. - deputāta Agešina priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 22. - tieslietu ministra priekšlikums. Daļēji atbalstīts 23. - Juridiskās komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 22. un 23.priekšlikumu.

S.Āboltiņa. 24. - deputāta Agešina priekšlikums, un 25. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 26. - tieslietu ministra priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 27. - deputāta Agešina priekšlikums. Atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 28. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 29. - deputāta Agešina priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 30. - Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšlikums, un 31. - tieslietu ministra priekšlikums. Daļēji atbalstīti 32. - Juridiskās komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 33. - deputāta Agešina priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 34. - tieslietu ministra priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 35. - tieslietu ministra priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 36. - Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšlikums, un 37. - tieslietu ministra priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 38. - Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšlikums, un 39. - tieslietu ministra priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 40. - Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšlikums, un 41. - tieslietu ministra priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 42. - Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšlikums un 43. - tieslietu ministra priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 44. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 45. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 46. - deputāta Agešina priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 47. - tieslietu ministra priekšlikums. Atbalstīts daļēji. Atbalstīts 48. - Juridiskās komisijas priekšlikums.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 49. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

 

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. Vairāk priekšlikumu nebija. Lūdzu atbalstīt likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 81, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

S.Āboltiņa. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 20.novembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 20.novembris. Paldies!

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par tiesu varu””. Otrais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Solvita Āboltiņa.

S.Āboltiņa (frakcija “Jaunais laiks”).

Godājamie kolēģi! Juridiskā komisija ir izskatījusi likumprojektu “Grozījumi likumā “Par tiesu varu””. Par minēto likumprojektu ir saņemti 19 priekšlikumi.

1. - tieslietu ministra Aksenoka priekšlikums. Komisija priekšlikumu atbalstīja.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 2. - tieslietu ministra priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 3. - tieslietu ministra priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 4. - tieslietu ministra priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 5. - tieslietu ministra priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 6. - deputāta Buzajeva priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates.

Deputāts Vladimirs Buzajevs.

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamā priekšsēdētājas kundze! Godājamie kolēģi! Turpināsim debates par nepamatotiem Latvijas nepilsoņu tiesību ierobežojumiem, kuras nupat tika pārtrauktas divās ANO komitejās, - debates, kurās Latvija diemžēl zaudēja visu, ko vien varēja zaudēt (pirmām kārtām - valsts prestižu)!

Konkrēti par apspriežamo likumprojektu. Visi PCTVL priekšlikumi ir vienāda tipa, un es pamēģināšu raksturot tos visus uzreiz.

To būtība attiecas uz to, lai tieslietu sistēmas dažādos amatos darboties līdzās pilsoņiem tiktu ļauts arī personām, kurām ir nepilsoņa juridiskais statuss. Principā varētu piekrist likumā pastāvošajiem ierobežojumiem personām, kuras nav Latvijas pilsoņi, ja vien nebūtu sekojošu apstākļu: nepilsoņa statuss tika piešķirts samērā lielai valsts iedzīvotāju daļai - vairāk nekā 20%, arī absolūtajam vairākumam Latvijas mazākumtautību pārstāvju. Vairāk nekā puse nepilsoņu ir dzimuši Latvijā, pārējiem ir tik ilgstošs Latvijā atrašanās stāžs, ka pēc pakāpes, kādā tie integrējušies mītnes zemē, tie nemaz neatpaliek no attiecīgās tautības pilsoņiem. Pastāv mākslīgi ierobežojumi nepilsoņu integrācijai valsts tieslietu sistēmā un to ieviešana tiek no mazākumtautību puses pamatoti uztverta kā valsts neuzticēšanās viņiem, un savukārt šis apstāklis apslēptā veidā veicina nacionālo minoritāšu neuzticēšanos tieslietu sistēmai. Jo viņi jau tā ir pārstāvēti krasi neproporcionāli salīdzinājumā ar viņu skaitu iedzīvotāju vidū. Tas īpaši attiecas uz ierobežojumiem kandidātiem tiesas piesēdētāju vēlēšanās. Amatam izvirzītās prasības, kas izklāstītas, piemēram, likuma 52.pantā, ir pietiekami augstas, un, ja persona, kas nodzīvojusi Latvijā visu savu apzinīgo mūžu, atbilst šiem kritērijiem, nav nekādu nopietnu iemeslu piemērot tai papildu ierobežojumus, atskaitot tos, kas ir jau minēti likuma 55.pantā.

Derētu atgādināt, ka Pilsonības likumā pastāvošie naturalizācijas ierobežojumi atsevišķos gadījumos ir daudz stingrāki nekā ierobežojumi tiesneša amatam. Tātad pilnīgi reāla ir situācija, ka vienā dzemdību namā dzimušie nākamie Latvijas pilsoņi un nepilsoņi, kas ieguvuši izglītību vienā un tajā pašā LVU Juridiskās fakultātes grupā, ir sadalīti pēc principa - turpināt vai neturpināt darbu tieslietu sistēmā.

Nepilsoņiem izvirzīto ierobežojumu atcelšana, kaut vai daļēja, nenovedīs pie lielām izmaiņām tiesnešu sastāvā, toties tiks uztverta kā solis, kas veicina uzticību mazākumtautībām. Šo ierobežojumu atcelšana samazinās arī iespēju saņemt potenciālu kritiku no starptautiskās cilvēktiesības sargājošo organizāciju puses, kuras pieprasīja samazināt nepamatoto atšķirību tiesībās starp pilsoņiem un nepilsoņiem.

Saskaņā ar to lūdzu atbalstīt manu un PCTVL frakcijas priekšlikumu.

Paldies par uzmanību!

 

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams?

Vārds deputātei Solvitai Āboltiņai.

S.Āboltiņa. Komisija, izskatot šo deputāta Buzajeva priekšlikumu un visus pārējos, kuri attiecās uz jēdzienu “nepilsonis”, palika stingra šajā pozīcijā, ka mums ir ļoti labs Pilsonības likums, jo mums ir likvidēti visi ierobežojumi, kuri kādreiz kavēja nepilsoņus naturalizēties. Mūsu Pilsonības likumu un stāvokli nepilsoņu jomā ir atzinīgi novērtējuši gan Eiropas eksperti, gan arī citi starptautiskie eksperti, un šos te pārmetumus mēs dzirdam tikai šeit - no Saeimas tribīnes, no atsevišķiem cilvēkiem, no Krievijas Domes deputātiem un no Krievijas oficiālajām aprindām.

Ņemot vērā visus šos iepriekš minētos argumentus un nesaskatot šeit nekādu diskrimināciju, Juridiskā komisija Buzajeva kunga šo 6.priekšlikumu un arī visus pārējos noraidīja. Un es lūdzu arī Saeimu neatbalstīt šo priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par 6. - deputāta Buzajeva priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 17, pret - 63, atturas - 2. Priekšlikums nav atbalstīts.

S.Āboltiņa. 7. - deputāta Buzajeva priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 18, pret - 59, neviens deputāts neatturas. Priekšlikums nav atbalstīts.

S.Āboltiņa. 8. - deputāta Buzajeva priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Jābalso!”)

 

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 20, pret - 59, neviens deputāts neatturas. Priekšlikums nav atbalstīts.

S.Āboltiņa. 9. - deputāta Buzajeva priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 10. - deputāta Buzajeva priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 11. - deputāta Buzajeva priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 12. - deputāta Buzajeva priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Jābalso!”)

Sēdes vadītāja. Deputāts lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 17, pret - 67, neviens deputāts neatturas. Priekšlikums nav atbalstīts.

S.Āboltiņa. 13. - tieslietu ministra Aivara Aksenoka priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 14. - tieslietu ministra Aksenoka priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 15. - tieslietu ministra Aksenoka priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 16. - tieslietu ministra Aksenoka priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 17. - tieslietu ministra Aksenoka priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 18. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 19. - tieslietu ministra Aksenoka priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. Vairāk priekšlikumu nebija saņemti. Komisija atbalstīja likumprojekta “Grozījumi likumā “Par tiesu varu”” pieņemšanu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 75, pret - 6, atturas - 2. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

S.Āboltiņa. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 20.novembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 20.novembris.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Latvijas Republikas valdības un Amerikas Savienoto Valstu valdības 2001.gada 20.septembra Vienošanās protokolā par likuma izpildi”.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Inese Vaidere.

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Paldies. Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie deputāti! Līgums, kas tika noslēgts 2001.gada 20.septembrī, paredzēja ASV valdības palīdzības piešķiršanu un palīdzības sniegšanas vispārīgos noteikumus.

Šā līguma ietvaros Latvijas Republikas valdībai tehniskā palīdzība jau ir sniegta 255 tūkstošu ASV dolāru apmērā, un tā ir bijusi attiecināta uz diviem projektiem.

Minētais likumprojekts aicina akceptēt šā Vienošanās protokola grozījumus, kas paredz ASV valdības papildu tehniskās palīdzības sniegšanu vēl 4 projektiem: policijas personāla vadības kurss, ētikas atbalsta projekts, Policijas akadēmijas klases telpu atjaunošanas projekts, krimināltiesību amata grāmatas projekts, un šo projektu kopsumma veido 247 555 ASV dolārus.

Ārlietu komisijas vārdā aicinu atbalstīt šo likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par šā likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 78, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

I.Vaidere. Lūdzu Saeimu par priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam noteikt 11.novembri.

Sēdes vadītāja. Vai citu priekšlikumu nav? Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 11.novembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par 1999.gada 3.jūnija Protokolu par grozījumiem 1980.gada 9.maija Konvencijā par starptautiskajiem dzelzceļa pārvadājumiem (COTIF)”. Pirmais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Inese Vaidere.

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie deputāti! Atjaunojot dalībvalstu statusu Starptautiskajā dzelzceļa pārvadājumu starpvaldību organizācijā (COTIF) 1999.gadā, Latvija pievienojās 1980.gada 9.maija Bernes konvencijai par starptautiskajiem dzelzceļa pārvadājumiem jeb COTIF.

1999.gada 3.jūnijā Viļņā parakstītais protokols par grozījumiem minētajā konvencijā COTIF groza un papildina šo Bernes konvenciju.

Saskaņā ar protokola 3.panta ceturto daļu Latvijas Republika ir pievienojusies gan konvencijai, gan tās grozītajai redakcijai, kura ir pievienota protokolam. Protokols vēl nav stājies spēkā, un līdz ar to nav stājusies spēkā Konvencijas grozītā redakcija. Likums apstiprinātu Latvijas pievienošanos 1999.gada protokolam.

Ārlietu komisijas vārdā aicinu atbalstīt minēto likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret - nav, atturas - 1. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

I.Vaidere. Lūdzu par priekšlikumu iesniegšanas termiņu noteikt 11.novembri.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 11.novembris. Paldies.

I.Vaidere. Paldies.

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Latvijas Republikas un Turcijas Republikas brīvās tirdzniecības līguma Papildprotokolu nr.2 “Par grozījumiem C protokolā””. Pirmais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Inese Vaidere.

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godājamie kolēģi! Latvijas Republikas un Turcijas Republikas brīvās tirdzniecības līgums ir noslēgts 1998.gadā, un 2000.gadā tas stājās spēkā. Kopš brīvās tirdzniecības līguma spēkā stāšanās ir veiktas tā C protokolā vairākas izmaiņas, kuru ieviešana bija nepieciešama sakarā ar Eiropas Savienības noslēgtajiem līgumiem ar Turciju, eiro ieviešanu un paplašinātās kumulācijas sistēmas ieviešanu starp Eiropas Savienības un EBTA valstīm. Mums ir nepieciešams šobrīd ratificēt šos labojumus.

Es gribētu vērst deputātu uzmanību uz to, ka valdībā tiek gatavoti - faktiski jau ir sagatavoti - vairāki likumprojekti par brīvās tirdzniecības līgumu denonsāciju, un tāpēc mums šīs izmaiņas mūsu brīvās tirdzniecības līgumā ar Turciju vajadzētu izdarīt pirms šīs denonsācijas.

Tāpēc Ārlietu komisija aicina Saeimu izskatīt šo likumprojektu steidzamības kārtībā.

 

 

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

I.Vaidere. Lūdzu atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un laiku likumprojekta izskatīšanai otrajā lasījumā!

I.Vaidere. Godātie deputāti! Ja jums nav iebildumu, es ierosinu izskatīt minēto likumprojektu tūlīt arī otrajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav.

I.Vaidere. Paldies! Aicinu atbalstīt likumprojektu otrajā, galīgajā, lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta brīvās tirdzniecības līguma Papildprotokolu nr.2 “Par grozījumiem C protokolā”” pieņemts. Paldies!

I.Vaidere. Paldies!

 

 

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Informācijas atklātības likumā”. Otrais lasījums.

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vārdā - deputāts Andris Tolmačovs... piedodiet, Juris Sokolovskis.

J.Sokolovskis (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Godātie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu nr.1512 - ar likumprojektu “Grozījumi Informācijas atklātības likumā”. Šajā likumprojektā iekļauts arī likumprojekts nr.386.

1.priekšlikumu iesniedzis deputāts Golubovs. Komisija šo priekšlikumu neatbalstīja.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli par 1.priekšlikumu.

J.Sokolovskis. 2.priekšlikumu iesniedzis deputāts Golubovs. Komisija to daļēji atbalstīja

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Sokolovskis. 3. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Komisija atbalstīja, redakcionāli precizēja.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Sokolovskis. Lūdzu pieņemt likumprojektu otrajā lasījumā!

 

 

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

J.Sokolovskis. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 13.novembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 13.novembris. Paldies!

Godājamie kolēģi, Saeimas Prezidijs ir saņēmis desmit deputātu - Kučinska, Rugātes, Šņepstes, Zommeres un citu deputātu - jautājumu veselības ministrei Ingrīdai Circenei par veselības ministres profesionālo darbību. Šis jautājums tiks nodots ministres kundzei.

Līdz ar to sēdes darba kārtība ir izskatīta. Lūdzu deputātus reģistrēties ar reģistrācijas kartēm! Lūdzu zvanu! Reģistrācijas režīmu!

Pirms tiek nolasīti reģistrācijas rezultāti, ir jānoklausās paziņojums.

Vārds deputātei Baibai Brigmanei.

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde pulksten 15.30 Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas telpās.

Sēdes vadītāja. Reģistrācijas rezultātu nolasīšanai dodu vārdu deputātam Aleksandram Bartaševičam.

A.Bartaševičs (8.Saeimas sekretāra biedrs).

Godājamie deputāti! Nav reģistrējušies: Martijans Bekasovs, Silva Bendrāte, Boriss Cilevičs, Guntis Bērziņš, Nikolajs Kabanovs, Pēteris Kalniņš, Uldis Mārtiņš Klauss, Guntars Krasts, Jānis Lagzdiņš, Arnolds Laksa, Linda Mūrniece, Mihails Pietkevičs, Andrejs Radzevičs, Kārlis Strēlis un Ērika Zommere.

Sēdes vadītāja. Godājamie kolēģi! Līdz ar to šā gada 6.novembra sēde ir beigusies.

Paldies.

SATURA RĀDĪTĀJS

8.Saeimas rudens sesijas 12.sēde

2003.gada 6.novembrī

 

1. Par darba kārtību
2. Par likumprojektu “Grozījumi Valsts un pašvaldību mantas atsavināšanas likumā”

(1459. un 1459.a dok., reģ. nr.480)
3. Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par valsts un pašvaldību īpašuma objektu privatizāciju””

(1460. un 1460.a dok., reģ. nr.481)
4. Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par zemes reformu Latvijas Republikas pilsētās””

(1461. un 1461.a dok., reģ. nr.482)
5. Par likumprojektu “Par Eiropas Savienības un Latvijas Asociācijas padomes lēmumu par grozījumiem Eiropas Līguma 3.protokolā”

(1463. un 1463.a dok., reģ. nr.483)
6. Par likumprojektu “Grozījumi Reliģisko organizāciju likumā”

(1464. un 1464.a dok., reģ. nr.484)
7. Par likumprojektu “Grozījumi Valsts sociālo pabalstu likumā”

(1465. un 1465.a dok., reģ. nr.485)
Priekšlikums - dep. I.Šlesere (par)
8. Par likumprojektu “Grozījumi Darba likumā”

(1466. un 1466.a dok., reģ. nr.486)
9. Par likumprojektu “Grozījums likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu””

(1467. un 1467.a dok., reģ. nr.487)
10. Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu””

(1468. un 1468.a dok., reģ. nr.488)
Priekšlikums - dep. I.Druviete
11. Par likumprojektu “Grozījumi Bezdarbnieku un darba meklētāju atbalsta likumā” (Noraidīts)

(1472. un 1472.a dok., reģ. nr.489)
Priekšlikums - dep. Ē.Zommere (par)
12. Par likumprojektu “Grozījums Latvijas Republikas Augstākās padomes lēmumā “Par nacionālās sporta bāzes statusa piešķiršanu””

(1473. un 1473.a dok., reģ. nr.490)
Priekšlikums - dep. K.Strēlis (par)
13. Par likumprojektu “Grozījums likumā “Par zemes reformu Latvijas Republikas pilsētās”” (Noraidīts)

(1474. un 1474.a dok., reģ. nr.491)
Priekšlikumi - dep. A.Bartaševičs (par)
- dep. P.Simsons (pret)
14. Par likumprojektu “Grozījums likumā “Par zemes reformas pabeigšanu pilsētās”” (Noraidīts)

(1475. un 1475.a dok., reģ. nr.492)
15. Par likumprojektu “Grozījums likumā “Par prakses ārstiem””

(1478. un 1478.a dok., reģ. nr.493)
16. Par likumprojektu “Grozījumi Notariāta likumā”

(1479. un 1479.a dok., reģ. nr.494)
17. Par likumprojektu “Grozījums likumā “Par personu noziedzīgu darbību rezultātā, kā arī organizāciju vainas dēļ cietušo ārstēšanai izlietoto līdzekļu atlīdzināšanu””

(1480. un 1480.a dok., reģ. nr.495)
18. Par likumprojektu “Grozījumi Seksuālās un reproduktīvās veselības likumā”

(1481. un 1481.a dok., reģ. nr.496)
19. Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par prekursoriem””

(1482. un 1482.a dok., reģ. nr.497)
20. Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par miruša cilvēka ķermeņa aizsardzību un cilvēka audu un orgānu izmantošanu medicīnā””

(1483. un 1483.a dok., reģ. nr.498)
21. Par likumprojektu “Grozījums Alkohola aprites likumā”

(1484. un 1484.a dok., reģ. nr.499)
22. Par likumprojektu “Grozījumi Civilprocesa likumā”

(1485. un 1485.a dok., reģ. nr.500)
23. Par likumprojektu “Grozījumi Epidemioloģiskās drošības likumā”

(1486. un 1486.a dok., reģ. nr.501)
Priekšlikums - dep. J.Stalidzāne (par)
24. Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par valsts noslēpumu””

(1494. un 1494.a dok., reģ. nr.502)
25. Par likumprojektu “Grozījums likumā “Par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu”
26. Lēmuma projekts “Par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātam M.Bekasovam ”

(1514. dok.)
27. Lēmuma projekts “Par Dz.Baltas iecelšanu par Rīgas pilsētas Centra rajona tiesas tiesnesi”

(1497. dok., reģ. nr.240)
Ziņo - dep. I.Labucka
28. Lēmuma projekts “Par D.Dzērvinieces iecelšanu par Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesas tiesnesi”

(1498. dok., reģ. nr.241)
Ziņo - dep. I.Labucka
29. Lēmuma projekts “Par R.Holcmaņa iecelšanu par Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesas tiesnesi”

(1499. dok., reģ. nr.242)
Ziņo - dep. I.Labucka
30. Lēmuma projekts “Par S.Kanenbergas iecelšanu par Rīgas rajona tiesas tiesnesi”

(1500. dok., reģ. nr.243)
Ziņo - dep. I.Labucka
31. Lēmuma projekts “Par I.Škutānes iecelšanu par Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesas tiesnesi”

(1501. dok., reģ. nr.244)
Ziņo - dep. I.Labucka
32. Lēmuma projekts “Par A.Lastiņas atbrīvošanu no Ogres zemesgrāmatu nodaļas tiesneša amata”

(1502. dok., reģ. nr.245)
Ziņo - dep. I.Labucka
33. Lēmuma projekts “Par G.Vilmanes atbrīvošanu no Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas tiesneša amata”

(1503. dok., reģ. nr.246)
Ziņo - dep. I.Labucka
34. Lēmuma projekts “Par Latvijas Republikas 2002.gada pārskatu par valsts budžeta izpildi un par pašvaldību budžetiem un Valsts kontroles atzinumu par Latvijas Republikas 2002.gada pārskatu par valsts budžeta izpildi un par pašvaldību budžetiem apstiprināšanu”

(1491. dok., reģ. nr.239)
Ziņo - dep. A.Pētersons
35. Pieprasījumu komisijas atzinums par Saeimas deputātu pieprasījumu Ministru prezidentam Einaram Repšem “Par nepatiesas informācijas sniegšanu Saeimai par Irākas rīcībā esošajiem masu iznīcināšanas līdzekļiem” (Pieprasījums noraidīts)

(1439., 1439.a un 1439.b dok., reģ. nr.230)
Ziņo - dep. A.Brigmanis
Debates - dep. J.Dobelis
- dep. N.Kabanovs
- Ārlietu ministrijas   parlamentārais sekretārs   P.Elferts
- dep. Gundars Bērziņš
- dep. J.Urbanovičs
- dep. A.Pētersons
- Ārlietu ministrijas   parlamentārais sekretārs   P.Elferts
- dep. J.Jurkāns
- dep. J.Urbanovičs
- dep. J.Dobelis
Paziņojumi
- dep. S.Šķesters
- dep. Dz.Ābiķis
- dep. A.Pētersons
Reģistrācijas rezultāti
Nolasa - Saeimas sekretāra biedrs   A.Bartaševičs
36.Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par valsts budžetu 2003.gadam”” (2.lasījums) (Steidzams)

(1404. un 1404.b dok., reģ. nr.467)
Ziņo - dep. B.Brigmane
Debates - dep. Gundars Bērziņš
- zemkopības ministrs M.Roze
- dep. Dz.Zaķis
- dep. Gundars Bērziņš
- dep. A.Slakteris
- dep. A.K.Kariņš
- dep. A.Brigmanis
- zemkopības ministrs M.Roze
- dep. P.Tabūns
- dep. A.Slakteris
- dep. Gundars Bērziņš
- dep. I.Labucka
- dep. I.Vaidere
- dep. Gundars Bērziņš
- dep. Dz.Ābiķis
- dep. E.Šņepste
- dep. E.Šņepste
- izglītības ministrs K.Šadurskis
Paziņojumi
- dep. O.Kastēns
- dep. I.Vaidere
- dep. B.Brigmane
- dep. J.Stalidzāne
- dep. J.Strazdiņš
- dep. I.Emsis
- Saeimas priekšsēdētājas biedrs   Ē.Jēkabsons
Reģistrācijas rezultāti
Nolasa - Saeimas sekretāra biedrs   A.Bartaševičs
37.Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par Daudzgadējo finansu līgumu starp Latvijas Republiku un Eiropas Komisiju Eiropas Kopienas vārdā”” (3.lasījums)

(1507. dok., reģ. nr.384)
Ziņo - dep. I.Vaidere
38.Likumprojekts “Grozījumi Sporta likumā” (2.lasījums)

(1106. un 1495. dok., reģ. nr.392)
Ziņo - dep. J.Strazdiņš
39.Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par kultūras pieminekļu aizsardzību”” (3.lasījums)

(1458. dok., reģ. nr.334)
Ziņo - dep. J.Strazdiņš
40.Likumprojekts “Grozījumi Muitas likumā” (3.lasījums)

(1490. dok., reģ. nr.369)
Ziņo - dep. A.Latkovskis
41.Likumprojekts “Grozījumi Pārtikas aprites uzraudzības likumā” (3.lasījums)

(1492. dok., reģ. nr.271)
Ziņo - dep. A.Kalvītis
42.Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par pievienotās vērtības nodokli”” (3.lasījums)

(1513. dok., reģ. nr.322)
Ziņo - dep. Ē.Škapars
Debates - dep. Gundars Bērziņš
- dep. Gundars Bērziņš
- dep. Gundars Bērziņš
- dep. I.Ribakovs
- dep. A.Golubovs
- dep. V.Šiliņš
- dep. V.Orlovs
- dep. M.Kučinskis
- dep. J.Stalidzāne
- dep. A.Klementjevs
- dep. V.Orlovs
- dep. Gundars Bērziņš
Priekšlikums nolasīt katra deputāta balsojumu par likumprojekta “Grozījumi likumā “Par pievienotās vērtības nodokli”” 5.priekšlikumu
Priekšlikums - dep. Gundars Bērziņš (par)
Debašu turpinājums - dep. V.Orlovs
- dep. Gundars Bērziņš
43.Likumprojekts “Par 1954.gada 14.maija Hāgas konvenciju par kultūras vērtību aizsardzību bruņota konflikta gadījumā un 1954.gada 14.maija protokolu par kultūras vērtību aizsardzību bruņota konflikta gadījumā” (2.lasījums)

(1032. un 1509. dok., reģ. nr.331)
Ziņo - dep. I.Vaidere
44.Likumprojekts “Par Nolīgumu par pasažieru starptautisko satiksmi (SMPS)” (2.lasījums)

(1178. un 1510. dok., reģ. nr.409)
Ziņo - dep. I.Vaidere
45.Likumprojekts “Par Starptautisko konvenciju par preču robežkontroļu saskaņošanu” (2.lasījums)

(1059. un 1511. dok., reģ. nr.356)
Ziņo - dep. I.Vaidere
46.Likumprojekts “Grozījumi Latvijas Sodu izpildes kodeksā” (2.lasījums)

(1110. un 1487. dok., reģ. nr.395)
Ziņo - dep. L.Mūrniece
47.Likumprojekts “Grozījumi Krimināllikumā” (2.lasījums)

(1071. un 1488. dok., reģ. nr.364)

Ziņo - dep. L.Mūrniece
48.Par likumprojekta “Grozījumi likumā “Par pievienotās vērtības nodokli”” pārbalsošanu
Priekšlikums - dep. Gundars Bērziņš (par)
49.Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par piesārņojumu”” (2.lasījums)

(898. un 1493. dok., reģ. nr.297)

Ziņo - dep. I.Emsis
50.Likumprojekts “Grozījumi Krimināllikumā” (2.lasījums)

(687. un 1489. dok., reģ. nr.241)

Ziņo - dep. L.Mūrniece
51.Likumprojekts “Valsts probācijas dienesta likums” (2.lasījums)

(1111. un 1496. dok., reģ. nr.396)

Ziņo - dep. S.Āboltiņa
52.Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par tiesu varu”” (2.lasījums)

(293. un 1504. dok., reģ. nr.144)

Ziņo - dep. S.Āboltiņa

 

Debates - dep. V.Buzajevs
53.Likumprojekts “Grozījumi Latvijas Republikas valdības un Amerikas Savienoto Valstu valdības 2001.gada 20.septembra Vienošanās protokolā par likuma izpildi” (1.lasījums)

(1358. un 1505. dok., reģ. nr.458)

Ziņo - dep. I.Vaidere
54.Likumprojekts “Par 1999.gada 3.jūnija Protokolu par grozījumiem 1980.gada 9.maija Konvencijā par starptautiskajiem dzelzceļa pārvadājumiem (COTIF)” (1.lasījums)

(1137. un 1506. dok., reģ. nr.399)

Ziņo - dep. I.Vaidere
55.Likumprojekts “Par Latvijas Republikas un Turcijas Republikas brīvās tirdzniecības līguma Papildprotokolu nr.2 “Par grozījumiem C protokolā”” (1.lasījums) (Steidzams)

(1355. un 1508. dok., reģ. nr.457)
Ziņo - dep. I.Vaidere
56.Likumprojekts “Par Latvijas Republikas un Turcijas Republikas brīvās tirdzniecības līguma Papildprotokolu nr.2 “Par grozījumiem C protokolā”” (2.lasījums) (Steidzams)

(1355. un 1508. dok., reģ. nr.457)

Ziņo - dep. I.Vaidere
57.Likumprojekts “Grozījumi Informācijas atklātības likumā” (2.lasījums)

(1096. un 1512. dok., reģ. nr.382)

Ziņo - dep. J.Sokolovskis
58.Par Saeimas deputātu jautājumu veselības ministrei I.Circenei par veselības ministres profesionālo darbību
Paziņojums - dep. B.Brigmane
Reģistrācijas rezultāti
Nolasa - Saeimas sekretāra biedrs A.Bartaševičs

Balsojumi

Grozījumi Valsts un pašvaldību mantas atsavināšanas likumā
Datums: 06.11.2003. 09:02:48 bal001
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1459 nodošanu komisijām

Grozījumi likumā "Par valsts un pašvaldību īpašuma objektu privatizāciju"
Datums: 06.11.2003. 09:03:32 bal002
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1460 nodošanu komisijām

Grozījumi likumā "Par zemes reformu Latvijas Republikas pilsētās"
Datums: 06.11.2003. 09:04:14 bal003
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1461 nodošanu komisijām

Par Eiropas Savienības un Latvijas Asociācijas padomes lēmumu par grozījumiem Eiropas Līguma 3.protokolā
Datums: 06.11.2003. 09:04:54 bal004
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1463 nodošanu komisijām

Grozījumi Reliģisko organizāciju likumā
Datums: 06.11.2003. 09:05:32 bal005
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1464 nodošanu komisijām

Grozījumi Valsts sociālo pabalstu likumā
Datums: 06.11.2003. 09:10:18 bal006
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1465 nodošanu komisijām

Grozījumi Darba likumā
Datums: 06.11.2003. 09:11:04 bal007
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1466 nodošanu komisijām

Grozījums likumā "Par maternitātes un slimības apdrošināšanu"
Datums: 06.11.2003. 09:11:44 bal008
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1467 nodošanu komisijām

Grozījumi likumā "Par valsts sociālo apdrošināšanu"
Datums: 06.11.2003. 09:12:46 bal009
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1468 nodošanu komisijām

Grozījumi Bezdarbnieku un darba meklētāju atbalsta likumā
Datums: 06.11.2003. 09:20:20 bal010
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1472 nodošanu komisijām

Grozījums Latvijas Republikas Augstākās padomes lēmumā "Par nacionālās sporta bāzes statusa piešķiršanu"
Datums: 06.11.2003. 09:29:18 bal011
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1473 nodošanu komisijām

Grozījums likumā "Par zemes reformu Latvijas Republikas pilsētās"
Datums: 06.11.2003. 09:36:48 bal012
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1474 nodošanu komisijām

Grozījums likumā "Par zemes reformas pabeigšanu pilsētās"
Datums: 06.11.2003. 09:37:32 bal013
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1475 nodošanu komisijām

Grozījums likumā "Par prakses ārstiem"
Datums: 06.11.2003. 09:38:10 bal014
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1478 nodošanu komisijām

Grozījumi Notariāta likumā
Datums: 06.11.2003. 09:38:42 bal015
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1479 nodošanu komisijām

Grozījums likumā "Par personu noziedzīgu darbīnu rezultātā, kā arī organizāciju vainas dēļ cietušo ārstēšanai izlietoto līdzekļu atlīdzināšanu"
Datums: 06.11.2003. 09:39:26 bal016
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1480 nodošanu komisijām

Grozījumi Seksuālās un reproduktīvās veselības likumā
Datums: 06.11.2003. 09:40:02 bal017
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1481 nodošanu komisijām

Grozījumi likumā "Par prekursoriem"
Datums: 06.11.2003. 09:40:36 bal018
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1482 nodošanu komisijām

Grozījumi likumā "Par miruša cilvēka ķermeņa aizsardzību un cilvēka audu un orgānu izmantošanu medicīnā"
Datums: 06.11.2003. 09:41:16 bal019
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1483 nodošanu komisijām

Grozījums Alkohola aprites likumā
Datums: 06.11.2003. 09:41:52 bal020
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1484 nodošanu komisijām

Grozījumi Civilprocesa likumā
Datums: 06.11.2003. 09:42:30 bal021
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1485 nodošanu komisijām

Grozījumi Epidemioloģiskās drošības likumā
Datums: 06.11.2003. 09:43:46 bal022
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1486 nodošanu komisijām

Grozījumi likumā "Par valsts noslēpumu"
Datums: 06.11.2003. 09:44:24 bal023
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1494 nodošanu komisijām

Grozījums likumā "Par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu"
Datums: 06.11.2003. 09:45:12 bal024
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1531 nodošanu komisijām

Lēmuma projekts "Par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātam M.Bekasovam"
Datums: 06.11.2003. 09:45:46 bal025
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.1514

Par Latvijas Republikas 2002.gada pārskatu par valsts budžeta izpildi un par pašvaldību budžetiem un Valsts kontroles atzinumu par Latvijas Republikas 2002.gada pārskatu par valsts budžeta izpildi un par pašvaldību budžetiem apstiprināšanu
Datums: 06.11.2003. 09:53:00 bal033
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.1491

Pieprasījumu komisijas atzinums par Saeimas deputātu pieprasījumu Ministru prezidentam E.Repšem "Par nepatiesas informācijas sniegšanu Saeimai par Irākas rīcībā esošajiem masu iznīcināšanas līdzekļiem"
Datums: 06.11.2003. 11:03:04 bal034
Balsošanas motīvs: Par pieprasījumu ar dok. nr.1439

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2003.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 06.11.2003. 11:06:20 bal035
Balsošanas motīvs: Par 5.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2003.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 06.11.2003. 11:10:16 bal036
Balsošanas motīvs: Par 11.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2003.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 06.11.2003. 11:38:16 bal037
Balsošanas motīvs: Par 12.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2003.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 06.11.2003. 11:43:54 bal038
Balsošanas motīvs: Par 13.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2003.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 06.11.2003. 11:45:18 bal039
Balsošanas motīvs: Par 18.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2003.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 06.11.2003. 11:59:44 bal040
Balsošanas motīvs: Par 66.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2003.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 06.11.2003. 12:00:40 bal041
Balsošanas motīvs: Par 71.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2003.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 06.11.2003. 12:01:10 bal042
Balsošanas motīvs: Par 72.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2003.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 06.11.2003. 12:01:56 bal043
Balsošanas motīvs: Par 75.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2003.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 06.11.2003. 12:02:34 bal044
Balsošanas motīvs: Par 77.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2003.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 06.11.2003. 12:03:32 bal045
Balsošanas motīvs: Par 83.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2003.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 06.11.2003. 12:04:24 bal046
Balsošanas motīvs: Par 88.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2003.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 06.11.2003. 12:05:36 bal047
Balsošanas motīvs: Par 97.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2003.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 06.11.2003. 12:07:52 bal048
Balsošanas motīvs: Par 99.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2003.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 06.11.2003. 12:08:40 bal049
Balsošanas motīvs: Par 103.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2003.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 06.11.2003. 12:09:22 bal050
Balsošanas motīvs: Par 104.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2003.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 06.11.2003. 12:10:04 bal051
Balsošanas motīvs: Par 107.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2003.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 06.11.2003. 12:10:48 bal052
Balsošanas motīvs: Par 110.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2003.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 06.11.2003. 12:11:22 bal053
Balsošanas motīvs: Par 112.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2003.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 06.11.2003. 12:12:00 bal054
Balsošanas motīvs: Par 114.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2003.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 06.11.2003. 12:12:38 bal055
Balsošanas motīvs: Par 116.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2003.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 06.11.2003. 12:13:54 bal056
Balsošanas motīvs: Par 126.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2003.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 06.11.2003. 12:14:30 bal057
Balsošanas motīvs: Par 128.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2003.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 06.11.2003. 12:15:28 bal058
Balsošanas motīvs: Par 134.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2003.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 06.11.2003. 12:16:34 bal059
Balsošanas motīvs: Par 141.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2003.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 06.11.2003. 12:17:28 bal060
Balsošanas motīvs: Par 146.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2003.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 06.11.2003. 12:19:06 bal061
Balsošanas motīvs: Par 159.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2003.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 06.11.2003. 12:19:34 bal062
Balsošanas motīvs: Par 160.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2003.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 06.11.2003. 12:20:02 bal063
Balsošanas motīvs: Par 161.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2003.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 06.11.2003. 12:20:40 bal064
Balsošanas motīvs: Par 164.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2003.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 06.11.2003. 12:21:08 bal065
Balsošanas motīvs: Par 165.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2003.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 06.11.2003. 12:21:42 bal066
Balsošanas motīvs: Par 167.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2003.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 06.11.2003. 12:22:10 bal067
Balsošanas motīvs: Par 168.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2003.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 06.11.2003. 12:22:58 bal068
Balsošanas motīvs: Par 170.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2003.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 06.11.2003. 12:23:44 bal069
Balsošanas motīvs: Par 174.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2003.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 06.11.2003. 12:24:12 bal070
Balsošanas motīvs: Par 175.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2003.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 06.11.2003. 12:26:50 bal071
Balsošanas motīvs: Par 176.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2003.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 06.11.2003. 12:31:52 bal072
Balsošanas motīvs: Par 177.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2003.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 06.11.2003. 13:33:46 bal073
Balsošanas motīvs: Par 184.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2003.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 06.11.2003. 13:34:44 bal074
Balsošanas motīvs: Par 190.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2003.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 06.11.2003. 13:36:20 bal075
Balsošanas motīvs: Par 201.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2003.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 06.11.2003. 13:37:24 bal076
Balsošanas motīvs: Par 208.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2003.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 06.11.2003. 13:38:10 bal077
Balsošanas motīvs: Par 212.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2003.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 06.11.2003. 13:39:04 bal078
Balsošanas motīvs: Par 216.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2003.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 06.11.2003. 13:40:06 bal079
Balsošanas motīvs: Par 221.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2003.gadam" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 06.11.2003. 13:41:22 bal080
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1404B pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi likumā "Par Daudzgadējo finansu līgumu starp Latvijas Republiku un Eiropas Komisiju Eiropas Kopienas vārdā" (3.lasījums)
Datums: 06.11.2003. 13.42:34 bal081
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1507 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi Sporta likumā (2.lasījums)
Datums: 06.11.2003. 13.45:02 bal082
Balsošanas motīvs: Par 1.priekšlikumu

Grozījumi Sporta likumā (2.lasījums)
Datums: 06.11.2003. 13.45:34 bal083
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1495 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi likumā "Par kultūras pieminekļu aizsardzību" (3.lasījums)
Datums: 06.11.2003. 13.47:16 bal084
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1458 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi Muitas likumā (3.lasījums)
Datums: 06.11.2003. 13.48:16 bal085
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1490 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi Pārtikas aprites uzraudzības likumā (3.lasījums)
Datums: 06.11.2003. 13.51:46 bal086
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1492 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi likumā "Par pievienotās vērtības nodokli" (3.lasījums)
Datums: 06.11.2003. 13.58:58 bal087
Balsošanas motīvs: Par 2.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par pievienotās vērtības nodokli" (3.lasījums)
Datums: 06.11.2003. 14.00:24 bal088
Balsošanas motīvs: Par 4.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par pievienotās vērtības nodokli" (3.lasījums)
Datums: 06.11.2003. 14.19:50 bal089
Balsošanas motīvs: Par 5.priekšlikuma balsojuma rezultātu nolasīšanu

Grozījumi likumā "Par pievienotās vērtības nodokli" (3.lasījums)
Datums: 06.11.2003. 14.20:24 bal090
Balsošanas motīvs: Par 5.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par pievienotās vērtības nodokli" (3.lasījums)
Datums: 06.11.2003. 14.21:00 bal091
Balsošanas motīvs: Par 6.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par pievienotās vērtības nodokli" (3.lasījums)
Datums: 06.11.2003. 14.22:54 bal092
Balsošanas motīvs: Par 8.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par pievienotās vērtības nodokli" (3.lasījums)
Datums: 06.11.2003. 14.23:34 bal093
Balsošanas motīvs: Par 10.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par pievienotās vērtības nodokli" (3.lasījums)
Datums: 06.11.2003. 14.24:06 bal094
Balsošanas motīvs: Par 11.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par pievienotās vērtības nodokli" (3.lasījums)
Datums: 06.11.2003. 14.25:30 bal095
Balsošanas motīvs: Par 13.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par pievienotās vērtības nodokli" (3.lasījums)
Datums: 06.11.2003. 14.26:00 bal096
Balsošanas motīvs: Par 14.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par pievienotās vērtības nodokli" (3.lasījums)
Datums: 06.11.2003. 14.27:08 bal097
Balsošanas motīvs: Par 17.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par pievienotās vērtības nodokli" (3.lasījums)
Datums: 06.11.2003. 14.27:38 bal098
Balsošanas motīvs: Par 18.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par pievienotās vērtības nodokli" (3.lasījums)
Datums: 06.11.2003. 14.28:14 bal099
Balsošanas motīvs: Par 19.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par pievienotās vērtības nodokli" (3.lasījums)
Datums: 06.11.2003. 14.28:44 bal100
Balsošanas motīvs: Par 20.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par pievienotās vērtības nodokli" (3.lasījums)
Datums: 06.11.2003. 14.29:10 bal101
Balsošanas motīvs: Par 21.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par pievienotās vērtības nodokli" (3.lasījums)
Datums: 06.11.2003. 14.29:42 bal102
Balsošanas motīvs: Par 22.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par pievienotās vērtības nodokli" (3.lasījums)
Datums: 06.11.2003. 14.30:30 bal103
Balsošanas motīvs: Par 25.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par pievienotās vērtības nodokli" (3.lasījums)
Datums: 06.11.2003. 14.31:08 bal104
Balsošanas motīvs: Par 26.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par pievienotās vērtības nodokli" (3.lasījums)
Datums: 06.11.2003. 14.31:38 bal105
Balsošanas motīvs: Par 27.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par pievienotās vērtības nodokli" (3.lasījums)
Datums: 06.11.2003. 14.32:12 bal106
Balsošanas motīvs: Par 28.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par pievienotās vērtības nodokli" (3.lasījums)
Datums: 06.11.2003. 14.32:58 bal107
Balsošanas motīvs: Par 31.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par pievienotās vērtības nodokli" (3.lasījums)
Datums: 06.11.2003. 14.33:42 bal108
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1513 pieņemšanu 3.lasījumā

Par 1954.g. 14.maija Hagas konvenciju par kultūras vērtību aizsardzību bruņota konflikta gadījumā un 1954.g. 14.maija protokolu par kultūras vērtību aizsardzību bruņota konflikta gadījumā (2.lasījums)
Datums: 06.11.2003. 14.35:10 bal109
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1509 pieņemšanu 2.lasījumā

Par Nolīgumu par pasažieru starptautisko satiksmi (SMPS) (2.lasījums)
Datums: 06.11.2003. 14.36:02 bal110
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1510 pieņemšanu 2.lasījumā

Par Starptautisko konvenciju par preču robežkontroļu saskaņošanu
Datums: 06.11.2003. 14.36:46 bal111
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1511 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Latvijas Sodu izpildes kodeksā (2.lasījums)
Datums: 06.11.2003. 14.38:24 bal112
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1487 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Krimināllikumā (reģ. nr.364)
Datums: 06.11.2003. 14.40:04 bal113
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1488 pieņemšanu 2.lasījumā

Datums: 06.11.2003. 14.42:12 bal114
Balsošanas motīvs: Par pārbalsošanu

Grozījumi likumā "Par piesārņojumu" (2.lasījums)
Datums: 06.11.2003. 14.51:16 bal115
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1493 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Krimināllikumā (reģ. nr.241) (2.lasījums)
Datums: 06.11.2003. 14.54:08 bal116
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1489 pieņemšanu 2.lasījumā

Valsts probācijas dienesta likums (2.lasījums)
Datums: 06.11.2003. 14.59:48 bal117
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1496 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi likumā "Par tiesu varu" (2.lasījums)
Datums: 06.11.2003. 15.07:06 bal118
Balsošanas motīvs: Par 6.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par tiesu varu" (2.lasījums)
Datums: 06.11.2003. 15.07:36 bal119
Balsošanas motīvs: Par 7.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par tiesu varu" (2.lasījums)
Datums: 06.11.2003. 15.08:06 bal120
Balsošanas motīvs: Par 8.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par tiesu varu" (2.lasījums)
Datums: 06.11.2003. 15.08:54 bal121
Balsošanas motīvs: Par 12.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par tiesu varu" (2.lasījums)
Datums: 06.11.2003. 15.09:58 bal122
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1504 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Latvijas Republikas un ASV valdības 2001.g. 20.septembra Vienošanās protokolā par likuma izpildi (1.lasījums)
Datums: 06.11.2003. 15.10:58 bal123
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1358 pieņemšanu 1.lasījumā

Par 1999.g. 3.jūnija Protokolu par grozījumiem 1980.g. 9.maija Konvencijā par Starptautiskajiem dzelzceļa pārvadājumiem (1.lasījums)
Datums: 06.11.2003. 15.14:10 bal124
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1137 pieņemšanu 1.lasījumā

Par Latvijas Republikas un Turcijas Republikas brīvās tirdzniecības līguma papildprotokolu nr.2 "Par grozījumiem C protokolā" (1.lasījums)
Datums: 06.11.2003. 15.16:18 bal125
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1355 steidzamību

Par Latvijas Republikas un Turcijas Republikas brīvās tirdzniecības līguma papildprotokolu nr.2 "Par grozījumiem C protokolā" (1.lasījums)
Datums: 06.11.2003. 15.16:48 bal126
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1355 pieņemšanu 1.lasījumā

Par Latvijas Republikas un Turcijas Republikas brīvās tirdzniecības līguma Papildprotokolu nr.2 "Par grozījumiem C protokolā" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 06.11.2003. 15.17:18 bal127
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok.nr.1355 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Informācijas atklātības likumā (2.lasījums)
Datums: 06.11.2003. 15.19:08 bal128
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1512 pieņemšanu 2.lasījumā

Trešdien, 28.februārī
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
12:00  Saeimas deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Čehijas parlamentu tikšanās ar Čehijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Martin Vítek
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
13:00  Saeimas Deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Kazahstānas parlamentu tikšanās ar Kazahstānas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Dauren Karipov
13:10  Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēde
15:30  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas sēde
16:30  Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāja tikšanās ar Izraēlas Valsts ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā Sharon Rappaport-Palgi