Latvijas Republikas 8.Saeimas

rudens sesijas devītā sēde

2003.gada 16.oktobrī

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

Sēdes darba kārtība
Satura rādītājs
Balsojumi


Sēdes vadītāja. Sāksim 16.oktobra sēdi.

Pirms sākam izskatīt darba kārtību, informēju jūs, ka Saeimas Prezidijs ir saņēmis Sociālo un darba lietu komisijas lūgumu grozīt šā gada 16.oktobra sēdes darba kārtību un iekļaut likumprojektu “Grozījumi likumā “Par darbinieku aizsardzību darba devēja maksātnespējas gadījumā”” ceturtajā sadaļā “Likumprojektu izskatīšana” kā pirmo izskatāmo likumprojektu. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtībā iekļauts.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Ārlietu komisijas lūgumu - izdarīt izmaiņas šā gada 16.oktobra Saeimas sēdes darba kārtībā un darba kārtības 43.jautājumu - likumprojektu “Par Pasaules Tūrisma organizācijas statūtiem”- izskatīt pirms otrās sadaļas “Amatpersonu ievēlēšana, apstiprināšana, iecelšana, atbrīvošana vai atlaišana no amata, uzticības vai neuzticības izteikšana”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Paldies.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Juridiskās komisijas lūgumu - grozīt šā gada 16.oktobra Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā likumprojektu “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” izskatīšanai pirmajā lasījumā. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav.

Paldies.

Sākam izskatīt darba kārtību.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Izglītības inovācijas fonda likumā” nodot Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

“Pret” pieteicies runāt deputāts Dzintars Ābiķis. Lūdzu!

Dz.Ābiķis (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā sēdes priekšsēdētāja! Cienījamie kolēģi! Diezgan nepatīkami dienu sākt ar negatīvām emocijām, bet, vērojot visas šīs bēdīgās pārmaiņas mūsu izglītības sistēmā, diemžēl šādas emocijas pārņem.

Ko tad raksta paši likumprojekta sagatavotāji likumprojekta anotācijā? Un viņi tiešām raksta godprātīgi. Paņemiet, izlasiet! Ja grūti atrast dokumentu, varu nolasīt. “Izglītības inovācijas [jeb jaunievedumu - Dz.Ā.] projektu, kas nodrošinās izglītības programmu satura pilnveidi un izglītības kvalitātes uzlabošanu, finansiālā atbalsta trūkums aizkavēs progresīvu pārmaiņu ieviešanu izglītības sistēmā.” Tādas būs šā likumprojekta sekas.

Vēl kas ir rakstīts šajā anotācijā! Kādas konsultācijas ir notikušas, sagatavojot tiesību akta projektu, ar kurām nevalstiskajām organizācijām ir notikušas konsultācijas? Izrādās, konsultācijas ar izglītības sabiedrību nav notikušas. Nav notikušas konsultācijas nedz ar Latvijas Skolotāju vadītāju asociāciju, nedz ar Latvijas Pedagogu domi, nedz ar Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrību. Vienkārši šim projektam tiek pārvilkts krusts.

Un pieplusojot vēl visu to, par ko mēs nobalsojām vai, pareizāk sakot, par ko valdošā koalīcija nobalsoja pagājušajā ceturtdienā, pieplusojot vēl arī to, ka nākamgada budžetā pedagogu algas reāli tiek samazinātas - es atkārtoju: tiek samazinātas! - , jo 3 latu pielikums, ja sadala uz 12 mēnešiem… ja par 3 latiem var palielināt algu, tad tas taču nenosedz prognozēto 4% lielo inflācijas pieaugumu, elektrības padārdzināšanos un tā tālāk. Tātad pirmo reizi pēdējos gados skolotājiem alga saruks.

Otrkārt, samazināsies, ievērojami saruks atbalsts datorizācijai, pārtrauks skolu atjaunošanas jeb renovācijas projektu īstenošanu, simtprocentīgi pārtrauks vai samazinās investīcijas izglītības objektiem pašvaldībās, pilnīgi pārtrauks sporta zāļu celtniecību, izņemot vienu projektu, jo no 30 projektiem vienu projektu valdība atbalstīja, tas ir Staiceles internāta celtniecību.

Šorīt es braucu uz Saeimu un pa radio dzirdu, ka Ministru prezidents Repšes kungs uzrakstījis šausmīgi skaistu apsveikumu mūsu slavenajai skrējējai, kura izcīnījusi 3.vietu maratonā Čikāgā. Tas ir vienkārši ciniski - atņemt naudu sportam, pārvilkt krustu daudzām jaunatnes sporta programmām un tanī pašā laikā rakstīt skaistus apsveikumus! Nu kur vēl lielāks cinisms var būt!

Tāpat ievērojami - par 40% - tiks samazinātas kompensācijas ceļa izdevumiem studentiem. Tas nozīmē tikai vienu - to, ka lauku un mazpilsētu studenti būs nostādīti vēl neizdevīgākā situācijā salīdzinājumā ar rīdziniekiem, kuriem jau tā ir daudz lielākas iespējas.

Tātad vēlreiz par šo likumu. Ja mēs šodien nobalsosim “par”, tad tas nozīmē, ka nākamgad netiks atbalstīti mācību grāmatu autori, citu mācību līdzekļu izstrādātāji, tātad arī skolotāju radošais darbs netiks atbalstīts.

Netiks atbalstīti ar mūža stipendijām izcilākie izglītības darbinieki. Mēs zinām, ka Valsts kultūrkapitāla fonds darbojas pietiekami labi Latvijā un ka katru gadu tiek atbalstīti izcilākie kultūras darbinieki. Tagad izglītības darbiniekiem tiek parādīta piga.

Skumji! Es atkārtoju: man ir skumji sākt dienu ar negatīvām emocijām, un ļoti skumji ir tas, ka pēdējo gadu pozitīvās pārmaiņas izglītības sistēmā, pozitīvā attieksme pret izglītības darbiniekiem… ka tam visam tiek pārvilkts krusts un jau ar nākamā gada 1.janvāri faktiski sākas regress visās jomās.

Es aicinu, protams, balsot “pret”, jo es neredzu iespēju, ka varētu nobalsot “par”. Turklāt šis projekts jau neprasa miļonus. Valdība varēja ielikt vismaz “sēklas” naudu - 50, 60, 70 tūkstošus šā likumprojekta īstenošanai, lai vismaz atbalstītu tos mācību grāmatu autorus, kuriem šīs grāmatas ir jāraksta.

Aicinu balsot “pret”.

Sēdes vadītāja. “Par” neviens deputāts nav pieteicies runāt. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 62, pret - 19, atturas - 3. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Par Latvijas Republikas un Turcijas Republikas brīvās tirdzniecības līguma Papildprotokolu nr.2 “Par grozījumiem C protokolā”” nodot Ārlietu komisijai un Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka Ārlietu komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Latvijas Republikas valdības un Amerikas Savienoto Valstu valdības 2001.gada 20.septembra Vienošanās protokolā par likuma izpildi” nodot Ārlietu komisijai un Juridiskajai komisijai un noteikt, ka Ārlietu komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Jurkāna, Urbanoviča, Bartaševiča, Turlā un Klementjeva iesniegto likumprojektu “Par Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas 12.protokolu” nodot Ārlietu komisijai, Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai un Juridiskajai komisijai un noteikt, ka Ārlietu komisija ir atbildīgā komisija.

“Par” pieteicies runāt deputāts Aleksandrs Bartaševičs.

A.Bartaševičs (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie deputāti! Sākšu varbūt ar to, kas tas ir par protokolu un kāpēc vispār ir vajadzīgs cīnīties pret diskrimināciju.

Vispārējās cilvēktiesību deklarācijas 1.pants nosaka: “Visi cilvēki piedzimst brīvi un vienlīdzīgi savā cieņā un tiesībās.” Vispārējās vienlīdzības un nediskriminācijas princips ir starptautisko cilvēktiesību pamatelements. Tas ir atzīts Vispārējās cilvēktiesību deklarācijas 7.pantā, starptautiskā pakta par pilsoniskajām un politiskajām tiesībām 96.pantā. Līdzīgas normas ir arī citos starptautiskajos cilvēktiesību dokumentos.

Attiecīgo normu satur arī Eiropas Padomes Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas 14.pants. Tomēr šīs konvencijas 14.pantā paredzētā aizsardzība vienlīdzības un nediskriminācijas jomā ir ierobežota, un, salīdzinot ar līdzīgām normām citos starptautiskajos dokumentos, galvenais iemesls tam ir tāds, ka 14.pants, atšķirībā no citu dokumentu normām, nesatur neatkarīgas diskriminācijas aizliegumu. Tas aizliedz diskrimināciju tikai attiecībā uz minoritāšu tiesību un brīvību īstenošanu. Protams, Eiropas Padome nevarēja samierināties ar šo situāciju, un jautājums par diskriminācijas jēgas paplašināšanu tika pētīts no 1960.gada.

Rodas jautājums: kāpēc nepietiek ar konvencijas 14.pantu? Kāpēc ir svarīgi kontrolēt jebkura veida diskrimināciju? Varu jums piedāvāt vienu piemēru. Esošajā redakcijā, pieņemsim, nav instrumentu, ar kuru palīdzību var aizstāvēt vienādas tiesības starp vīriešiem un sievietēm. Es domāju, ka tieši sievietes ir ieinteresētas, lai aizstāvētu savas tiesības arī Eiropas Cilvēktiesību tiesā. Protokols atzina šo problēmu, un padarīja Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvenciju praktiski par universālu.

Gribu deputātus informēt arī par to, ka 12.protokols vēl nav stājies spēkā. Lai šis protokols stātos spēkā, tam ir vajadzīga 10 valstu ratifikācija. No 32 valstīm, kas parakstīja šo protokolu 2000.gada 4.novembrī, pašlaik tikai 5 valstis šo protokolu ir ratificējušas, to vidū, starp citu, ir arī Gruzija. Man liekas, būtu ļoti neērti, ka, pieņemsim, Gruzija atzīst, ka diskriminācija patiešām ir svarīgs moments un ka tas ir jāratificē, bet Latvija to nedarīs.

Tas arī nozīmē, ka Latvijai vēl būs laiks pēc ratifikācijas (apmēram gadu, es to varu prognozēt), lai savestu kārtībā savu likumdošanu, attiecīgi nepārkāpjot šo 12.protokolu.

No Latvijas puses šis parlamenta lēmums varētu būt ļoti zīmīgs. Tas varētu parādīt mūsu valsts labo gribu cilvēktiesību jomā. Un tā varētu būt arī atbilde uz mūsu nelabvēļu mēģinājumiem parādīt, ka Latvijā ar cilvēktiesībām nav kārtības.

Cienījamie deputāti! Ar Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas 12.protokolu... ar šo protokolu Latvijas Republika piekrīt, ka jebkura veida diskriminācija ir aizliegta. Turklāt ar šo Latvija atzīst arī Eiropas Cilvēktiesību tiesas jurisdikciju attiecībā uz pārkāpumiem, kuri saistīti ar jebkura veida diskrimināciju.

Es aicinu deputātus balsot “par” šā 12.protokola nodošanu komisijām izskatīšanai un principā tā ratifikāciju.

Paldies!

Sēdes vadītāja. “Pret” neviens deputāts nav pieteicies runāt. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 27, pret - 42, atturas - 22. Likumprojekts komisijām nav nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Jurkāna, Urbanoviča, Bartaševiča, Maksimova un Klementjeva iesniegto likumprojektu “Par Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas 13.protokolu par pilnīgu nāves soda atcelšanu” nodot Ārlietu komisijai, Aizsardzības un iekšlietu komisijai un Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai un noteikt, ka Ārlietu komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 24, pret - 45, atturas - 21. Likumprojekts komisijām nav nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par zvērinātiem revidentiem”” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 88, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par Latvijas Republikas Zemessardzi”” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Komerclikuma spēkā stāšanās kārtības likumā” nodot Juridiskajai komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 90, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātu”” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 88, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas iesniegto likumprojektu “Grozījums likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Sociālo un darba lietu komisijai un noteikt, ka Sociālo un darba lietu komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 89, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputāta Plinera iesniegumu ar lūgumu piešķirt viņam bezalgas atvaļinājumu šā gada 15. un 16.oktobrī. Lūdzu deputātus balsot par bezalgas atvaļinājuma piešķiršanu deputātam! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret - nav, atturas - 1. Bezalgas atvaļinājums deputātam ir piešķirts.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Pasaules Tūrisma organizācijas statūtiem”. Pirmais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Inese Vaidere.

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Cienījamā Saeimas priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Latvija pašlaik vēl nav Pasaules Tūrisma organizācijas biedre, bet Latvijas iestāšanās šajā organizācijā ir paredzēta Latvijas tūrisma attīstības koncepcijā. Lai varētu iestāties šajā organizācijā, ir nepieciešams akceptēt Pasaules Tūrisma organizācijas statūtus. Šī organizācija ir pasaulē lielākā, svarīgākā tūrisma organizācija, kura dibināta 1975.gadā, lai apvienotu visas līdz šim pastāvošās tūrisma un ar tūrismu saistītās organizācijas un aizstāvētu to intereses. Tā ir starpvaldību organizācija, kas darbojas ANO uzdevumā, lai veicinātu atbildīgu, ilgtspējīgu un piējamu tūrismu visā pasaulē.

Šī organizācija ir globāla satikšanās vieta tūrisma politikas izstrādei un faktiski jebkuru ar tūrismu saistītu jautājumu apspriešanai. Organizācijā šobrīd ir 140 īstenie biedri, par kuriem var kļūt visas suverēnās valstis, 7 asociētie biedri un arī 350 piesaistītie biedri, dažādas organizācijas, un arī 2 novērotāji.

Es gribētu īpaši vērst jūsu uzmanību uz to, ka kārtējā - 15.Ģenerālā asambleja notiks šajā gadā - no 17. līdz 24.oktobrim un tajā var tikt izskatīti arī Igaunijas un Latvijas pieteikumi, lai darbotos šajā organizācijā.

Ņemot vērā nākamā gada budžeta veidošanas procesu, kā pozitīvs moments ir jāatzīmē tas, ka ir panākta vienošanās ar šīs organizācijas ģenerālsekretāru, ka tad, ja pieteikums tiks atbalstīts, Latvija no 2005.gada tiks uzņemta par īsteno biedru, bet jau no 2004.gada, vēl nemaksājot biedra naudu, tā tomēr varēs izmantot vairākus ļoti svarīgus Pasaules Tūrisma organizācijas pakalpojumus; piemēram, Latvija piedalīsies tās semināros, kā arī saņems bez maksas šīs organizācijas publikācijas. Tāpēc mēs arī lūdzām izskatīt šo jautājumu ātrāk, jo ir būtiski iesniegt savu iestāšanās pieteikumu asamblejas sēdē, kas sākas 17.oktobrī.

Ārlietu komisijas vārdā ierosinu atzīt šo likumprojektu par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 89, pret - 1, neviens deputāts neatturas. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

I.Vaidere. Lūdzu deputātus atbalstīt šo likumprojektu arī pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un datumu likumprojekta izskatīšanai otrajā lasījumā!

I.Vaidere. Godātie deputāti! Ievērojot iepriekš izklāstītos apstākļus, lūdzu noteikt, ka priekšlikumu iesniegšanas termiņš - šodien līdz pulksten 10.00.

Sēdes vadītāja. Un izskatīšanas laiks?

I.Vaidere. Un lūdzu izskatīt šo jautājumu šodien pēc darba kārtības 42.punkta.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - šodien pulksten 10.00, izskatīšana - pēc darba kārtības 42.punkta. Paldies.

I.Vaidere. Paldies.

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Martijana Bekasova ievēlēšanu Nacionālās drošības komisijā”.

Atklājam debates. Deputāts Juris Dobelis.

J.Dobelis (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie kolēģi! Protams, šis papīrs nav tapis ar nopietniem nolūkiem. Par nopietniem es uzskatu darbību Nacionālās drošības komisijā. Šā papīra iesniedzējiem vajag kaut ko pavisam citu. Viņiem vajag vienu kārtējo upuri starptautiskajām izrādēm. Viņi necer uz Saeimas atbalstu, bet būs atkal ko kliegt, runāt par kaut kādiem pārkāpumiem un tā tālāk, par savu uzvedību, protams, nedomājot. Jo šobrīd Krievijas ākstīgo izrīcību kontekstā ir vienkārši vajadzīgs īstais kandidāts.

Daži vārdi par Martijanu Bekasovu, kurš šeit sēž kopš 1990.gada.

Sakiet, lūdzu, godātie kolēģi, cik jūs bieži esat viņu dzirdējuši šeit vispār kaut ko pasakām? Vai viņš vispār var atnākt līdz tribīnei un kaut ko pateikt? Vai viņš šodien nebūtu tik laipns un šeit nepastāstītu, ko viņš darīs Nacionālās drošības komisijā? Ko viņš gribētu tur darīt? Kuras valsts interesēs viņš strādātu Nacionālās drošības komisijā?

Redziet, šitā te sēdēšana un klusēšana Martijanam Bekasovam galīgi nav traucējusi pavisam citādi izrīkoties ārpus Latvijas robežām, atrodoties novērotāja statusā, kuru Saeima tomēr viņam piešķīra ar balsojumu, cerot, ka viņš godīgi strādās Latvijas labā. Ko viņš tur dara? Viņš savā vārdā izplata, protams, ne jau sevis sacerētu paziņojumu, jo viņš nevienu valodu neprot un franču valodu ne tik! To viņš arī spīdoši nodemonstrēja Latvijas televīzijā, minēdams burtu salikumu, kuram ir pavisam cita jēga. Tātad konsultants viņam nav pareizi pateicis priekšā. Izplata melīgu paziņojumu par Latvijas
Republiku - piemēram, paziņo, ka, redziet, Latvijas Republikā nepilsonis nevarot dabūt darbu. Paziņo, ka, redziet, PSRS militārpensionāriem Latvija nemaksā pensijas, taču tajā pašā laikā nepasaka, ka Krievija gan viņiem maksā. Un interesanti, uz kāda pamata Latvijai tas būtu jādara?

Visus militārpensionārus Bekasovs ir nosaucis par minoritātēm. Kā tad rīkoties tiem dažiem latviešiem, kas ir starp šiem militārpensionāriem? Tātad viņi arī jau ir iekļauti minoritāšu sarakstā?

Nerunāju nemaz par veselu rindu citu jocīgu domu, kas ir parādījušās šādā dokumentā. Kauna cilvēkam nav nemaz!

Latvija nav saņēmusi nevienu Martijana Bekasova ziņojumu par darbu, ko viņš veicis kā novērotājs. To viņš nav izdarījis! Nav piedalījies nevienā diskusijā par to, ko dara novērotāji un kā viņi rīkojas. Vairāk nekā savāda rīcība! Un tas tikai parāda - lūk, pie mums Latvijā var atļauties visu ko. Var mierīgi apkaunot savu valsti. Aizbraucot citur, var melot, acīs skatīdamies.

Mandātu un iesniegumu komisija ir novērtējusi šo rīcību un pieprasījusi atsaukt šādu te “novērotāju” (pēdiņās), nomainīt to ar kādu citu. Protams, frakcija to nedarīs, par to es nemaz nešaubos! Viņiem būs arī upuris vajadzīgs. Ceru, ka Saeima šoreiz nobalsos par šādu atsaukumu - un arī ar paskaidrojumiem. Es šaubos, vai pasaulē ir kāda valsts, kas atbalsta cilvēku, kurš par savu valsti izplata melus. Šaubos, vai kāda valsts pasaulē šādu cilvēku atbalsta!

Viena lieta ir viedokļu apmaiņa. Par to mēs nerunāsim. Lūdzu, nāciet šeit un savu viedokli paudiet, bet nemelojiet! Kā jums nav kauna vienkārši, - to es nevaru nekādi saprast?! Bet laikam tas ir tāds lieks jautājums. Jūs jau to dokumentu pat izlasījis nēsat… jūs jau arī nevarējāt to izlasīt. Es jau esmu te to teicis un esmu jau runājis par to, ka ņem un nosauc mūsu pirmo prezidentu par Jaksti un nemaz neuztraucas. Ak Dievs, nu tur bija tāda kļūda… ziniet, tur tie burti nebija salikti tā, kā vajag… Un nekas! Ņemsim un jūsu uzvārdā dažus burtiņus pārliksim, un tad pavisam interesants vārds sanāks! Tas jums gan varbūt nepatiks.

Lūk, tādas ir tās lietiņas. Es nezinu, kolēģi, cik ilgi Latvijas Republikas Saeima šādā vēsā mierā sūtīs uz citām valstīm šeit tā saucamos deputātus, lai viņi nevis palīdzētu Latvijas valstij... Tas tagad ir tik būtiski - šī mūsu gatavošanās iestāties Eiropas Savienībā, NATO, mūsu valsts nostiprināšana, dažnedažādu politisko un saimniecisko jautājumu risināšana.

Nē! Tā vietā mēs sūtām cilvēku, kurš ērti tur ir iekārtojies, kuru laipni uzņem dažu citu valstu pārstāvji, jo viņiem tāds tur ir vajadzīgs, un kurš vēsā mierā izplata - it kā savā vārdā - dokumentus, kas tikai kaitē Latvijas valstij.

Es, protams, aicinu šodien neatbalstīt šāda cilvēka ievēlēšanu Nacionālās drošības komisijā. Nu ir arī īsto komisiju atradis, kur vēlas darboties! Lūk! Bet faktiski šis jautājums ir plašāks, un acīmredzot ne vienreiz vien vajadzētu skaidrāk par šādām lietām izteikties: cik tālu Latvija var atļaut šeit pat, mūsu valstī, darboties šādiem cilvēkiem, un vai tiešām nav nekādu paņēmienu, kā pret viņiem vērsties? Es vēlreiz atkārtoju: nejauksim tādas lietas kā dažādu viedokļu paušanu! Par to nav runa. Nejauksim tomēr demokrātiju!... Tomēr gribētos kādreiz atgādināt, ka demokrātija nenozīmē visatļautību, nenozīmē anarhiju, bet ka tā ir vara. Kratos grieķu valodā nozīmē - vara. To taču vajadzētu atcerēties!

Tā ka - pat pie visas labsirdības, godātie kolēģi, - es aicinu neatbalstīt šādu kandidātu! (Starpsauciens: “Pareizi!”)

Sēdes vadītāja. Deputāts Pēteris Tabūns.

P.Tabūns (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie kolēģi, piedodiet, ka arī es nedaudz aizkavēšu jūsu laiku! Bet, ziniet, kad parādās Latvijas parlamentā šādas vēlmes, es ieteiktu neklusēt. Es saprotu, ka mēs nobalsosim pret šo priekšlikumu. Taču par to jārunā arī publiski, jo tā ir nekaunība, ko šie “jauninterfrontieši” (tā es viņus esmu saucis un saukšu) šodien kopā vienā unisonā ar Krievijas attiecīgajiem darboņiem, politiķiem izvērš šeit, Latvijā, ārkārtīgi plaši un kas Latvijai dara kaunu un arī lielas grūtības faktiski, un lielas nepatikšanas savā ziņā, jo diemžēl pasaule vēl īsti nav sapratusi, kas te ir noticis un kas notiek šodien, - ka šādu interfrontiešu te ir pietiekami daudz, šādu Latvijas nelabvēļu te ir pietiekami daudz.

Un tagad, redziet, cik tālu esam nonākuši! Atkal viens āzis grib kļūt par dārznieku. Kur? Nacionālās drošības komisijā! Nav kauna pretendēt uz to! Interfrontietis Nacionālās drošības komisijā. Fantastiski! Vēl tikai brīnums, kā Golubovs nav pieteicies uz šo amatu, jo viņš jau nav atzinis nemaz Latvijas okupāciju. Un, kolēģi, tā jau, godīgi sakot, ir mūsu atbildība. Mēs esam šos “āžus” ielaiduši dārzā un turpinām ielaist, un viņi tur ārdās, un viņi tur posta, un viņi tur postīs! Es uzskatu, ka tādi bekasovi, cileviči ir no attiecīgajiem amatiem jāatsauc, lai viņiem neļautu ārdīties. Gan jau mēs pratīsim paskaidrot, ja viņi tur sūdzēsies atkal un atkal, vai nu attiecīgajā tiesā, vai vēl kaut kur citur. Mēs prasīsim paskaidrot. Un skaidri un gaiši pateiksim, kas ir viņi. Jo tas patiešām, kolēģi, ir kauns. Un tā ir mūsu atbildība. Protams, ka viņi grib iekļūt arī šeit, Latvijā, šādās institūcijās, komisijās, lai tur pēc iespējas traucētu - nevis palīdzētu, bet traucētu Latvijai ceļā uz normālu dzīvi. Tā ir faktiski, draugi mīļie, Latvijas neatkarības zaimošana. Latvijas neatkarības zaimošana, ja interfrontietis iekļūtu šoreiz Nacionālās drošības komisijā.

Un tādēļ es domāju, ka Bekasovs, protams, jāatsauc no pārstāvniecības Eiropas institūcijā. Par to jau Dobeļa kungs runāja un arī raksturoja viņa darbību tur. Un turpmāk nepieļaut šādas lietas!

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Deputāts Aleksandrs Golubovs.

 

A.Golubovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Godātie kolēģi! Es gribu, lai jūs drusciņ rūpīgāk izlasītu likumu. Tur ir pateikts, ka Nacionālās drošības komisijā ir jābūt pa vienam cilvēkam no katras Saeimā esošās frakcijas.

Saeima reiz jau neatbalstīja mūsu kandidātu Igoru Solovjovu. Mēs tagad piedāvājam citu kandidatūru. Ja jūs arī šo neatbalstīsiet, tad - es varu jau šobrīd jums to pateikt - tas būs mums ļoti labs iemesls vērsties Satversmes tiesā. Un mēs vinnēsim tur to lietu!

Un es gribu uzprasīt tā saucamajam Saeimas deputātam un novērotājam Dobeļa kungam: vai kaut vienu reizi viņš kādreiz ir piedalījies Eiroparlamenta sēdē? (J.Dobelis no vietas: “Vēl nav piedalījies.)

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu “Par deputāta Martijana Bekasova ievēlēšanu Nacionālās drošības padomes komisijā”! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 23, pret - 41, atturas - 30. Lēmuma projekts nav pieņemts.

Pirms mēs tālāk izskatām darba kārtību, paziņoju, ka Saeimas Prezidijs ir saņēmis desmit deputātu - Ūdres, Kāposta, Ulmes, Emša, Kalniņa un citu deputātu - iesniegumu ar lūgumu iekļaut šā gada 16.oktobra sēdes darba kārtībā šādus lēmuma projektus:

1) “Par deputātes Ingrīdas Ūdres atsaukšanu no Eiropas lietu komisijas”;

2) “Par deputātes Ingrīdas Ūdres ievēlēšanu Korupcijas, kontrabandas un organizētās noziedzības novēršanas un apkarošanas uzraudzības komisijā”;

3) “Par deputāta Anda Kāposta atsaukšanu no Korupcijas, kontrabandas un organizētās noziedzības novēršanas un apkarošanas uzraudzības komisijas”;

4) “Par deputāta Anda Kāposta ievēlēšanu Eiropas lietu komisijā”.

Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Lēmuma projekti ir darba kārtībā iekļauti. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Lūcijas Rietas apstiprināšanu par Kuldīgas rajona tiesas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Ingrīda Labucka.

I.Labucka (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Labdien, godājamie kolēģi! Juridiskā komisija, izskatījusi tieslietu ministra Aivara Aksenoka virzītos dokumentus par Kuldīgas rajona tiesas tiesneses Lūcijas Rietas apstiprināšanu amatā bez pilnvaru termiņa ierobežojuma, ir atbalstījusi šāda lēmuma pieņemšanu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret - nav, atturas - 1 deputāts. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Intas Marnauzas apstiprināšanu par Ludzas rajona tiesas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Ingrīda Labucka.

I.Labucka (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Juridiskā komisija, izskatījusi tieslietu ministra Aivara Aksenoka virzīto iesniegumu par Ludzas rajona tiesas tiesneses Intas Marnauzas apstiprināšanu amatā bez pilnvaru termiņa ierobežojuma, ir atbalstījusi šādu lēmumu un lūdz arī Saeimu atbalstīt Intas Marnauzas apstiprināšanu amatā bez pilnvaru termiņa ierobežojuma.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret - 1, neviens deputāts neatturas. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Alvisa Jēkabsona apstiprināšanu par Talsu rajona tiesas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Ingrīda Labucka.

I.Labucka (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Juridiskā komisija ir izskatījusi tieslietu ministra Aivara Aksenoka virzīto iesniegumu par Alvisa Jēkabsona apstiprināšanu amatā bez pilnvaru termiņa ierobežojuma un, balsīm daloties, nav atbalstījusi Alvisa Jēkabsona apstiprināšanu amatā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 79, pret - 2, atturas - 4 deputāti. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Daiņa Pētera Kļaviņa apstiprināšanu par Madonas rajona tiesas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Ingrīda Labucka.

I.Labucka (Latvijas pirmās partijas frakcija).

Juridiskā komisija, izskatījusi tieslietu ministra Aivara Aksenoka virzīto iesniegumu par Madonas rajona tiesas tiesneša Daiņa Pētera Kļaviņa apstiprināšanu amatā bez pilnvaru termiņa ierobežojuma ir atbalstījusi šādu lēmumu un lūdz apstiprināt Daini Pēteri Kļaviņu par Madonas rajona tiesas tiesnesi.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret - nav, atturas - 1 deputāts. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Santas Libertes apstiprināšanu par Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Ingrīda Labucka.

I.Labucka (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Juridiskā komisija, izskatījusi tieslietu ministra Aivara Aksenoka virzīto iesniegumu par Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesas tiesneses Santas Libertes apstiprināšanu amatā bez pilnvaru termiņa ierobežojuma, ir atbalstījusi šāda lēmuma pieņemšanu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Normunda Riņķa apstiprināšanu par Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Ingrīda Labucka.

I.Labucka (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Juridiskā komisija, izskatījusi tieslietu ministra virzīto iesniegumu par Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesas tiesneša Normunda Riņķa apstiprināšanu amatā bez pilnvaru termiņa ierobežojuma, ir atbalstījusi šāda lēmuma pieņemšanu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret - 1, neviens deputāts neatturas. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Jūlijas Kergeles apstiprināšanu par Daugavpils tiesas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Ingrīda Labucka.

 

I.Labucka (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Juridiskā komisija, izskatījusi tieslietu ministra virzīto iesniegumu par Daugavpils tiesas tiesneses Jūlijas Kergeles apstiprināšanu amatā bez pilnvaru termiņa ierobežojuma, ir atbalstījusi šā lēmuma pieņemšanu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret - nav, atturas - 1 deputāts. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Itas Seisumas apstiprināšanu par Valkas rajona tiesas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Ingrīda Labucka.

I.Labucka (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Juridiskā komisija, izskatījusi tieslietu ministra virzīto iesniegumu par Valkas rajona tiesas tiesneses Itas Seisumas apstiprināšanu amatā bez pilnvaru termiņa ierobežojuma, ir atbalstījusi šā lēmuma pieņemšanu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret - nav, atturas - 1. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Sandras Krūmiņas apstiprināšanu par Rīgas pilsētas zemesgrāmatu nodaļas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Ingrīda Labucka.

I.Labucka (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Juridiskā komisija, izskatījusi tieslietu ministra virzīto iesniegumu par Rīgas pilsētas zemesgrāmatu nodaļas tiesneses Sandras Krūmiņas apstiprināšanu amatā bez pilnvaru termiņa ierobežojuma, ir atbalstījusi šā lēmuma pieņemšanu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret - nav, atturas - 1. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu”. Vai Juridiskās komisijas vārdā kāds vēlas runāt? Deputāte Ingrīda Labucka. Lūdzu!

I.Labucka (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Juridiskā komisija lūdz pagarināt priekšlikumu iesniegšanas termiņu Kriminālprocesa likuma otrajam lasījumam uz divām nedēļām, tas ir, līdz 31.oktobrim. Un iemesls ir šāds.

Šā gada 1.oktobrī notika liela starptautiska konference ar ārvalstu ekspertu piedalīšanos, kuras laikā Kriminālprocesa likumam tika izteikti vēl daži diezgan konceptuāli priekšlikumi. Pie šiem priekšlikumiem pašreiz strādā Kriminālprocesa izstrādes darba grupa un arī Augstākā tiesa.

Ņemot vērā to, ka apakškomisija un arī Juridiskā komisija, strādājot ar šo likumu, lielāko daļu vai 95% darba vēlas paveikt tieši uz otro lasījumu, lai trešajā lasījumā vairs nebūtu lielu konceptuālu jautājumu, mēs lūdzam priekšlikumu iesniegšanas termiņu pagarināt vēl uz divām nedēļām, lai pēc tam varētu, es domāju, pietiekami konstruktīvi strādāt ar šo likumu.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Atklājam debates.

Deputāte Vineta Muižniece.

V.Muižniece (Tautas partijas frakcija).

Godātie Saeimas deputāti! Es gribētu pievērst jūsu uzmanību šim lēmuma projektam, kas jums varbūt šķiet ne pārāk nozīmīgs, un arī tas termiņš, uz kuru tiek ierosināts pagarināt priekšlikumu iesniegšanas laiku, it kā nav pārāk liels - divas nedēļas. Un tomēr.

Es gribētu vērst jūsu uzmanību uz to, cik svarīgs ir jautājums par Kriminālprocesa likumu. Man šķiet, ka mēs daudzkārt esam šo jautājumu jau skāruši un par to runājuši - pauduši savu labo gribu Kriminālprocesa likumu ieviest pēc iespējas ātrāk, bet nezin kādēļ situācija veidojas tā, ka no jauna un no jauna mums rodas kādi apstākļi vai kāds novēlojies priekšlikumu iesniedzējs, saistībā ar kuru rodas šāds priekšlikums - vēl mazlietiņ pagaidīt un vēl mazliet atlikt.

Kāda tad ir situācija šobrīd? Šobrīd mums vajadzētu saprast to, ka joprojām ir spēkā, kaut arī nosaukumu mainījušais un daudzkārt grozītais, Latvijas PSR Kriminālprocesa kodekss. Un tajā ir saglabājušās arī daudzas šā padomju likuma iezīmes. Tomēr pati bēdīgākā lieta, par ko mēs esam pārliecinājušies ne tikai šeit Latvijā, bet par ko mums daudzkārt ir pārmetuši arī dažnedažādi Eiropas komisāri, ir šis patiešām ilgais un dārgais process - pirmstiesas izmeklēšanas process.

Un, ja tā būtu vienīgā problēma, tad jau būtu jauki, bet tomēr ir skaidrs arī tas, ka jaunais process mums ļaus novērst to problēmu, par kuru tiesu sakarā runā visvairāk, un tie ir joprojām pieaugošie neizlemto lietu uzkrājumi pirmstiesas izmeklēšanas laikā un tiesās. Bez tam šis jaunais process mums ļaus saīsināt ilgstošu tiesvedību. Tas būs gan elastīgāks, gan lētāks, gan arī atbildīs visiem tiem principiem, kādus tiesvedībai ir izvirzījusi gan Eiropas Savienība, gan Eiropas Padome.

Un tieši tādēļ procedūru vienkāršošanai un paātrināšanai es tomēr jūs aicinātu neatbalstīt gan šo priekšlikumu iesniegšanas laika pagarinājumu, gan jebkuru citu priekšlikumu, kas jebkādā veidā varētu novilcināt Kriminālprocesa likuma virzību arī šeit, Saeimā. Un deputātus, kuri strādā apakškomisijā, es aicinātu strādāt intensīvi.

Kriminālprocesa likums mums ir vajadzīgs, un mēs ļoti labi zinām, ka neviens likums nav ideāls. Ikviens likums ir tāds, kuram ir vajadzīga pilnveidošana - gan apspriešanas gaitā, gan tad, kad tas jau ir stājies spēkā, kad ir radusies prakse. Un pilnīgi nav nekādu šaubu par to, ka arī Kriminālprocesa likumu mums nāksies pilnveidot vēl ne reizi vien.

Un tomēr es aicinu neatbalstīt jebkādu kavēšanos ar Kriminālprocesa likuma virzību.

Paldies! Un lūdzu balsot “pret”!

Sēdes vadītāja. Deputāte Solvita Āboltiņa.

S.Āboltiņa (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie kolēģi! Kāds ļoti pazīstams stāsts: valdošā koalīcija dara visu, lai bremzētu progresu!

Muižnieces kundze, jūs ļoti labi zināt, kad tika izstrādāts Kriminālprocesa likuma projekts, cik ilgi tas visur kur ir apkārt staigājis un kas ar to notika. Un tagad, kad beidzot pie tā tiešām sāk konstruktīvi strādāt juristi, to skaitā paldies arī jūsu partijas juristiem, kuri aktīvi atbalsta šā projekta izstrādāšanu un kuri grib strādāt, kuri grib strādāt tiešām ātri un konstruktīvi...

Jūs taču zināt, kā notiek darbs komisijās! Tajā brīdī, kad šie priekšlikumi vēlāk atnāks uz komisiju un likumprojekta sagatavošanas termiņš būs beidzies, komisijai būs divreiz grūtāk lemt par to, vai tie ir atbalstāmi vai nav atbalstāmi. Jūs pati zināt, ka šī konference bija. Tā bija tā Juridiskās komisijas sēde, kuru jūs nepagodinājāt ar savu klātbūtni. Jūsu interese par kriminālprocesu ir tikai tik liela, lai pārmestu valdošajai koalīcijai it kā tā bremzēšanu.

Valdošā koalīcija, konkrēti Juridiskā komisija, ir pieņēmusi daudzus tādus likumus, kurus iepriekšējā Saeima “nomarinēja” visus četrus gadus.

Paldies! Es aicinu atbalstīt, jo priekšlikums par termiņa pagarināšanu ir domāts nevis tādēļ, lai kaut ko bremzētu, bet lai konstruktīvi strādātu.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu “Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu”! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 68, pret - 17, atturas - 2. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par darbinieku aizsardzību darba devēja maksātnespējas gadījumā””. Pirmais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā - deputāte Jevgenija Stalidzāne.

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Labdien, cienījamie kolēģi! Cienījamais Prezidij! Strādāsim ar dokumentu nr.1339. Šie grozījumi ir tapuši sakarā ar to, ka 2004.gada valsts budžeta projektā darbinieku prasījumu garantijas fonda līdzekļos ir ieplānoti 3 miļoni 900 tūkstoši. Bez tam 2003.gada prasījumu fonda atlikums 3 miļoni 295 tūkstoši 948 lati ir paredzēti kā atlikums, kuru ieskaitīs 2004.gada budžetā.

Un tieši šīm pašām vajadzībām - darbinieku prasījumu apmierināšanai - ir paredzēta arī uzņēmējdarbības riska valsts nodeva 2004.gadā. Šajā gadījumā ir paredzēts šo atlikumu ieskaitīt 2004.gada budžetā tieši šajā pašā programmā, un tādā gadījumā šī valsts nodeva būtu krietni mazāka. 2003.gadā tā bija 63 santīmi par darbinieku mēnesī, turpretī 2004.gadā, ja šis atlikums tiek izmantots, šī nodeva varētu būt tikai 20 santīmi par katru darbinieku. Un tas, protams, mūsu darba devējiem būtu liels atspaids, jo netiktu palielināta šī nodokļu nasta. Tāpēc šis likumprojekts ir ļoti svarīgs.

Šis likumprojekts ir sagatavots izskatīšanai vienotajā budžeta likumprojekta paketē, un tāpēc mums tas šodien būtu jāpieņem pirmajā lasījumā.

Komisija, to izskatījusi, atzina, ka likumprojekts ir pieņemams pirmajā lasījumā, tāpēc komisija arī ierosināja šo likumprojektu atzīt par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta “Grozījumi likumā “Par darbinieku aizsardzību darba devēja maksātnespējas gadījumā”” atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 90, pret un atturas - nav. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 89, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt termiņus, kad iesniedzami priekšlikumi otrajam lasījumam un izskatīšanas laiku otrajā lasījumā!

J.Stalidzāne. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 16.oktobris pulksten 12.00, izskatīšana - 16.oktobrī pēc darba kārtības 44.jautājuma.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - šodien, pulksten 12.00, izskatīšana pēc darba kārtības 44.jautājuma.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Ķīmisko vielu un ķīmisko produktu likumā”. Trešais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Krišjānis Peters.

K.Peters (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Godātā priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir apkopojusi priekšlikumus likumprojektam “Grozījumi Ķīmisko vielu un ķīmisko produktu likumā” trešajam lasījumam (dokumenta reģistrācijas nr.258).

Tātad pavisam ir saņemti trīs priekšlikumi.

1. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

K.Peters. 2. - Vides ministrijas parlamentārā sekretāra Jāņa Vilgerta priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

K.Peters. 3. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija arī to atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

K.Peters. Tātad lūdzu pieņemt likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi Ķīmisko vielu un ķīmisko produktu likumā” pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”. Trešais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Solvita Āboltiņa.

S.Āboltiņa (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie kolēģi! Juridiskā komisija izskatīja likumprojektu “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” (likumprojekta reģistrācijas nr.255).

Gribu atgādināt kolēģiem, ka šis apjomīgais likumprojekts attiecas uz pārkāpumiem, kas izdarīti ceļu satiksmes jomā. Par minēto likumprojektu uz trešo lasījumu tika saņemti 200 priekšlikumi.

1. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 2. - Juridiskā biroja priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 3. - Satiksmes ministrijas un 4. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Abi atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 5. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 6. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 7. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 8. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 9. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 10. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts daļēji 8. un 9.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav… (Starpsauciens: “Balsot!”) Deputāti lūdz balsojumu par 11. - Juridiskās komisijas priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 65, pret - 21, atturas - 1. Priekšlikums ir atbalstīts.

S.Āboltiņa. 12. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 13. un 14 - deputātu Solovjova un Deņisova priekšlikumi. Nav atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 15. - deputātu Solovjova un Deņisova priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli.

S.Āboltiņa. 16. - deputāta Agešina priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu, balsosim par 16. - deputāta Agešina priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 25, pret - 56, atturas - 7 deputāti. Priekšlikums nav atbalstīts.

S.Āboltiņa. 17. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 18. - deputātu Solovjova un Deņisova priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli.

S.Āboltiņa. 19. - deputāta Agešina priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 18, pret - 63, atturas - 3 deputāti. Priekšlikums nav atbalstīts.

S.Āboltiņa. 20. - deputātu Solovjova un Deņisova priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 21, pret - 60, atturas - 4 deputāti. Priekšlikums nav atbalstīts.

S.Āboltiņa. 21. - deputāta Agešina priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 21, pret - 60, atturas - 4 deputāti. Priekšlikums nav atbalstīts.

S.Āboltiņa. 22. - Iekšlietu ministrijas parlamentārās sekretāres Lindas Mūrnieces priekšlikums. Atbalstīts daļēji, iestrādāts 23. - Juridiskās komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 22. un 23.priekšlikumu.

S.Āboltiņa. 24. - deputātu Solovjova un Deņisova priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 20, pret - 62, atturas - 1 deputāts. Priekšlikums nav atbalstīts.

S.Āboltiņa. 25. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 26. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 27. - deputātu Solovjova un Deņisova priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli.

S.Āboltiņa. 28. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 29. - deputāta Agešina priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Lūdzu, balsosim par deputāta Agešina priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 22, pret - 61, atturas - 4 deputāti. Priekšlikums nav atbalstīts.

S.Āboltiņa. 30. - deputātu Solovjova un Deņisova priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 31. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 32. - deputāta Agešina priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 33. - deputātu Solovjova un Deņisova priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu par 33.priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 24, pret - 64, atturas - 2 deputāti. Priekšlikums nav atbalstīts.

S.Āboltiņa. 34. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 35. - deputātu Solovjova un Deņisova priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 36. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 37. - deputāta Agešina priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 38. - deputāta Agešina priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Valērijs Agešins.

V.Agešins (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Godājamie kolēģi! Bez šaubām, šis likumprojekts ir viens no pašiem svarīgākajiem šodienas sēdē, un tādēļ es vēlos pievērst jūsu uzmanību dažiem priekšlikumiem.

Tālāk mēs ieraudzīsim veselu virkni priekšlikumu, kuri pēc būtības ir formāli. Mums jāņem vērā Latvijas iedzīvotāju maksātspēja vai, precīzāk sakot, maksātnespēja. Un līdz ar to es gribu uzdot jums jautājumu: vai par formāliem pārkāpumiem mums jāsoda iedzīvotāji, vadītāji, tik drakoniski?

Sakarā ar to lūdzu atbalstīt manus priekšlikumus un balsot “par”!

Sēdes vadītāja. Deputāts Juris Dobelis.

J.Dobelis (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godājamie kolēģi! Minētā priekšlikuma un citu līdzīgu priekšlikumu būtība ir ļoti vienkārša - atbalstīt nedisciplinētus vadītājus, veicināt haosu pilsētā. Vai tiešām pēdējo dienu notikumi jūs nepārliecina par to, kā rīkojas transportlīdzekļu vadītāji Latvijas galvaspilsētā?

Acīmredzot nolūks ir ļoti vienkāršs - jo trakāk, jo labāk. Tad, kad mēs domājam par nopietnu vēršanos pret satiksmes noteikumu pārkāpējiem, atrodas ļoti mīkstsirdīgi cilvēki, kuru vienīgais nolūks ir tāds: “Lai jau pārkāpj! Labāk būs, ja mēs viņus vispār nesodīsim.”

Tā ka šādus un līdzīgus priekšlikumus atbalstīt nedrīkst.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Lūdzu, balsosim par 38. - deputāta Valērija Agešina priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 24, pret - 62, atturas - 2. Priekšlikums nav atbalstīts.

S.Āboltiņa. 39. - deputātu Solovjova un Deņisova priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli.

S.Āboltiņa. 40. - deputāta Agešina priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 41. - deputāta Agešina priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 42. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 43. - deputāta Agešina priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 44. - deputāta Agešina priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 45. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 46. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 47. - deputātu Solovjova un Deņisova priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 48. - deputāta Agešina priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates.

Deputāts Valērijs Agešins.

V.Agešins (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Godājamie kolēģi! Šī ir tā retā reize, kad mēs ierosinām palielināt sodu, palielināt sankciju, jo, teiksim, intervālu neievērošana izraisa vairākas sīkas avārijas, it īpaši Rīgā.

Padomāsim par tādu situāciju, ka Rīgā iebrauks, piemēram, cilvēks no laukiem, lauku iedzīvotājs, kuram, teiksim, grūti pierast pie ceļu satiksmes noteikumu savdabīgās interpretācijas Rīgā! Šeit gandrīz neviens neievēro distanci. Tātad, lai izvairītos no haosa, mēs prasām palielināt sodu. Aicinām atbalstīt šo priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par 48. - deputāta Agešina priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 23, pret - 58, atturas - 7. Priekšlikums nav atbalstīts.

S.Āboltiņa. 49. - deputātu Solovjova un Deņisova priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 13, pret - 64, atturas - 2. Priekšlikums nav atbalstīts.

S.Āboltiņa. 50. - deputātu Solovjova un Deņisova priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 51. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 52. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 53. - deputāta Agešina priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 54. - deputātu Solovjova un Deņisova priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 21, pret - 61, atturas - 5. Priekšlikums nav atbalstīts.

S.Āboltiņa. 55. - deputāta Agešina priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 56. - deputātu Solovjova un Deņisova priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 57. - deputāta Agešina priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 58. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 59. - deputāta Agešina priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 60. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 61. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 62. - deputātu Solovjova un Deņisova priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 63. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 64. - deputāta Agešina priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 65. - deputātu Solovjova un Deņisova priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu par 65.priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 21, pret - 54, atturas - 1. Priekšlikums nav atbalstīts.

S.Āboltiņa. 66. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 67. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 68. - deputāta Agešina priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 69. - deputātu Solovjova un Deņisova priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 70. - deputāta Agešina priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 71. - deputātu Solovjova un Deņisova priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 72. - deputātu Solovjova un Deņisova priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 73. - deputātu Solovjova un Deņisova priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 74. - deputātu Solovjova un Deņisova priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 75. - Iekšlietu ministrijas priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 76. - deputāta Agešina priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 77. - deputāta Agešina priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 78. - deputāta Agešina priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 79. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 80. - deputātu Solovjova un Deņisova priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret 80.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 81. - deputāta Agešina priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 82. - deputāta Agešina priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 83. - deputātu Solovjova un Deņisova priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 84. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 85. - deputātu Solovjova un Deņisova priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 86. - deputāta Agešina priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 87. - deputāta Agešina priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 88. - deputātu Solovjova un Deņisova priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu par 88.priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 25, pret - 61, atturas - 2. Priekšlikums nav atbalstīts.

S.Āboltiņa. 89. - deputātu Solovjova un Deņisova priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu par 89.priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 21, pret - 64, atturas - 3. Priekšlikums nav atbalstīts.

S.Āboltiņa. 90. - deputāta Agešina priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 91. - deputāta Agešina priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 92. - deputātu Solovjova un Deņisova priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 93. - deputātu Solovjova un Deņisova priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 94. - deputāta Agešina priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 95. - deputātu Solovjova un Deņisova priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 96. - deputātu Solovjova un Deņisova priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 97. - deputāta Agešina priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 98. - deputāta Agešina priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 24, pret - 64, atturas - 1. Priekšlikums nav atbalstīts.

S.Āboltiņa. 99. - deputātu Solovjova un Deņisova priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 100. - deputāta Agešina priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 101. - deputātu Solovjova un Deņisova priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 102. - deputātu Solovjova un Deņisova priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 103. - deputāta Agešina priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 104. - deputāta Agešina priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 105. - deputāta Agešina priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 106. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 107. - deputāta Agešina priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 108. - deputāta Agešina priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 109. - deputātu Solovjova un Deņisova priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 110. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 111. - deputātu Solovjova un Deņisova priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 112. - deputāta Agešina priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 113. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 114. - deputātu Solovjova un Deņisova priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 115. - deputātu Solovjova un Deņisova priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 116. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 117. - deputātu Solovjova un Deņisova priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 118. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 119. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 120. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 121. - deputāta Agešina priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 122. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 123. un 124. - Juridiskās komisijas priekšlikumi. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 125. - deputāta Agešina priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 126. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 127. - deputātu Solovjova un Deņisova priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 128. - deputāta Agešina priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 129. - deputātu Solovjova un Deņisova priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 130. - deputāta Agešina priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 131. - deputātu Solovjova un Deņisova priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 132. - deputātu Solovjova un Deņisova priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 133. - deputāta Agešina priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 134. - deputātu Solovjova un Deņisova priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 135. - deputāta Agešina priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 136. - deputāta Agešina priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 137. - deputātu Solovjova un Deņisova priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu par 137.priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 21, pret - 64, atturas - 1. Priekšlikums nav atbalstīts.

S.Āboltiņa. 138. - deputāta Agešina priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 139. - deputāta Agešina priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Valērijs Agešins.

V.Agešins (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Godājamie kolēģi! Šī norma, kuru es ierosinu grozīt, attiecas pirmām kārtām uz zemnieku saimniecībām. Pret ko vērsta šī norma? Par ko domāja likumprojekta autori? Šī norma attiecas uz zemnieku saimniecībām, pret tām vērš bargu sodu. Ar ko tas ir pamatots? Es ceru, ka jūs atbalstīsiet manu priekšlikumu - samazināt sankciju. Paldies.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Lūdzu deputātus balsot par 139. - deputāta Agešina priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 28, pret - 56, atturas - 8 deputāti. Priekšlikums nav atbalstīts.

S.Āboltiņa. 140. - deputāta Agešina priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 141. - deputāta Agešina priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 142. - deputāta Agešina priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 143. - deputāta Agešina priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 144. - deputāta Agešina priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 145. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 146. - deputātu Solovjova un Deņisova priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu par 146.priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 22, pret - 63, atturas - 3 deputāti. Priekšlikums nav atbalstīts.

S.Āboltiņa. 147. - deputāta Strazdiņa priekšlikums. Un 148. - Zaļo un zemnieku savienības frakcijas priekšlikums. Nav atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Jānis Strazdiņš.

J.Strazdiņš (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienījamo Saeimas priekšsēdētāj! Godājamie kolēģi! Augsti vērtējot mūsu Juridiskās komisijas priekšsēdētājas darbu un tā produktivitāti, es tomēr aicinu jūs iedziļināties mūsu priekšlikuma saturā. Šis priekšlikums ir radies, aizstāvot Rīgas pašvaldības iniciatīvu - ierobežot jauniešu dzeršanu pilsētas ielās, staigāšanu parkos ar atvērtām pudelēm. Ir ieviesusies tāda brutāla mode, kas, es domāju, ir pārņemta no kriminālfilmām, ne no tām pašām labākajām. Tā ir tāda pārprasta demokrātisma izpausme (Starpsauciens: “Pareizi!”) un faktiski veicina jauniešu nodzeršanos.

Alkoholisko dzērienu lietošanā vienmēr ir pastāvējusi zināma kultūra. Dzerot no pudelēm, pirmkārt, ir grūti dozēt. Katram dzērienam ir sava glāze un savs pielietojuma veids. Ir tā saucamās dzērienu devas, kas ir jāievēro, jo alkohols ir bīstams produkts.

Un, otrkārt dzeršana no pudelēm ir savā ziņā šo dzērienu reklamēšana. Blandīšanās pa pilsētu ar atvērtām pudelēm - tā nav tā augstākā kultūra! Tā mūs vispār pazemo, apkauno! Es domāju, ka šāda norma būtu atbalstāma, neskatoties uz to, ka šis ir vairāk transporta jautājumiem veltīts likumprojekts. Ņemsim vērā to, ka Rīgas pilsēta to jau ir izdarījusi! Mēs neko ļaunu nenodarīsim ar to, ka ātrāk ieviesīsim šo normu Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā. Un tāpēc es ļoti lūdzu jūs atbalstīt šo priekšlikumu. (Starpsauciens: “Pareizi!”)

Sēdes vadītāja. Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Solvita Āboltiņa.

S.Āboltiņa. Godājamie kolēģi! Piekrītu ikvienam kolēģa Strazdiņa vārdam, ka ar šo problēmu ir jācīnās. Tomēr, ja mēs paskatāmies Kārtības rullī, tad redzam, ka uz trešo lasījumu jau vairs neiesniedz konceptuālus priekšlikumus. Juridiskās komisijas viedoklis bija, ka nedrīkst priekšlikumu par šādu tik ļoti svarīgu jautājumu iesniegt uz likumprojekta trešo lasījumu, kad par to nebūtu debašu, bet tas vienkārši uzreiz tiktu pieņemts. Mēs Juridiskās komisijas vārdā rakstiski vērsāmies pie iesniedzējiem, lūdzām atsaukt šos priekšlikumus no šā konkrētā likumprojekta un iesniegt tos kādā citā likumprojektā uz otro lasījumu.

Tā kā deputāti iesniedzēji uzstāj, ka šie priekšlikumi ir jāizskata konkrētajā likumprojektā, komisijas lēmums bija šos priekšlikumus noraidīt. Un arī es lūgtu pašreiz tos noraidīt, jo tiešām tie nav tādi priekšlikumi, kurus var pieņemt vienā lasījumā. (No zāles dep. L.Ozoliņš: “Atbalstīt priekšlikumu!”)

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par 147. - deputāta Jāņa Strazdiņa priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu!
Par - 25, pret - 35, atturas - 28. Priekšlikums nav atbalstīts. (No zāles dep. L.Ozoliņš: “Kauns, deputāti!)

Turpmākos priekšlikumus izskatīsim pēc pārtraukuma.

Lūdzu deputātus reģistrēties ar reģistrācijas kartēm! Lūdzu zvanu! Reģistrācijas režīmu!

Kamēr tiek gatavoti reģistrācijas rezultāti, mums ir jānoklausās paziņojumi.

Vārds Ārlietu komisijas priekšsēdētājai Inesei Vaiderei.

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie Ārlietu komisijas deputāti! Lūdzu pulcēties uz sēdi Ārlietu komisijas sēžu zālē!

Sēdes vadītāja. Pirms mēs pārejam pie citiem paziņojumiem, Saeimas vārdā es vēlētos sveikt mūsu cienījamo kolēģi Guntaru Krastu! (Aplausi.)

Vārds deputātei Jevgenijai Stalidzānei.

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Sociālo un darba lietu komisiju lūdzu uz sēdi komisijas telpās.

Sēdes vadītāja. Vārds deputātam Ērikam Jēkabsonam.

Ē.Jēkabsons (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Godātie kolēģi! Dzeltenajā zālē pulksten 10.30, tātad tūlīt, notiks Latvijas un Maķedonijas parlamentu sadarbības grupas dibināšana. Dzeltenajā zālē pulksten 10.30!

Un paziņoju, ka 21.oktobrī notiks Latvijas un Čehijas parlamentu sadarbības grupas tikšanās Saeimas Viesu zālē.

Sēdes vadītāja. Vārds deputātam Staņislavam Šķesteram.

S.Šķesters (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Es lūgtu Valsts pārvaldes un pašvaldības komisiju uz sēdi tūlīt. Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Reģistrācijas rezultātu nolasīšanai dodu vārdu deputātam Aleksandram Bartaševičam.

A.Bartaševičs (8.Saeimas sekretāra biedrs).

Godājamie deputāti! Nav reģistrējušies: Boriss Cilevičs, Ina Druviete, Aleksandrs Kiršteins, Jakovs Pliners un Inese Šlesere.

Sēdes vadītāja. Tiekamies pēc pārtraukuma - pulksten 11.00.

(Pārtraukums)

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

Sēdes vadītāja. Godājamie kolēģi, turpināsim sēdi!

Turpinām izskatīt priekšlikumus likumprojektam “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”.

Lūdzu! Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Solvita Āboltiņa.

S.Āboltiņa. 149. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītāja. Es atvainojos, jāizskata 148.priekšlikums!

S.Āboltiņa. 148. - Zaļo un zemnieku savienības frakcijas priekšlikums. Nav atbalstīts. Nav atbalstīts analogais 147.priekšlikums - deputāta Strazdiņa priekšlikums.

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu par 148.priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 17, pret - 41, neviens neatturas. Priekšlikums nav atbalstīts.

S.Āboltiņa. 149. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Un 150. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīti daļēji.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 151. - deputāta Agešina priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 152. - Iekšlietu ministrijas priekšlikums. Un 153. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Viens atbalstīts daļēji, un otrs - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 154. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 155. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 156. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 157. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 158. - Iekšlietu ministrijas priekšlikums. Atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 159. un 160. - Satiksmes ministrijas priekšlikumi. Atbalstīti daļēji.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 161. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 162. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 163. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 164.priekšlikums ir cits likumprojekts (reģistrācijas numurs 336), kurš šeit iekļauts kā priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 165. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 166. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 167. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 168. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 169. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 170. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 171. - Satiksmes ministrijas priekšlikums un 172. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 173. - Juridiskā biroja priekšlikums un 174. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 175. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 176. - deputāta Agešina priekšlikums, 177. - Satiksmes ministrijas priekšlikums un 178. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 179. un 180. - Juridiskās komisijas priekšlikumi. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 181. - likumprojekts ar reģistrācijas numuru 336, kas iekļauts šajā likumprojektā kā priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 182. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 183. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 184. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 185. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 186. un 187. - Satiksmes ministrijas priekšlikumi. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 188. un 189. - likumprojekts ar reģistrācijas numuru 336, kas iekļauts kā priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 190. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 191. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 192. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 193. - Satiksmes ministrijas priekšlikums un 194. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 195. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 196. - Juridiskā biroja priekšlikums un 197. - Iekšlietu ministrijas priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 198. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 199. - deputāta Agešina priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates.

Deputāts Valērijs Agešins.

V.Agešins (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Kādā populārā latviešu dziesmiņā ir teikts, ka ar cenām mēs, Latvija, jau sen esam Eiropā, bet ar algām - joprojām Āfrikā. Izmantojot šo līdzību, jāsaka, ka šodien izskatāmā likumprojekta, kas nosaka administratīvo atbildību par pārkāpumiem ceļu satiksmes jomā, autori jau sen ar abām kājām ir Eiropā un dzīvo no Latvijas realitātes atrautā pasaulē, jo ir gatavi noteikt un maksāt likumprojektā ietvertos augstos drakoniskos sodus.

Diemžēl Latvijas iedzīvotāju vairākums šādam sodu līmenim vienkārši nav gatavs, jo Latvija joprojām ir pati nabadzīgākā Eiropas Savienības kandidātvalsts, kuras iekšējais kopprodukts uz visiem iedzīvotājiem ir tikai viena ceturtā daļa no Eiropas Savienības vidējā līmeņa, un 90 procenti iedzīvotāju dzīvo zem Eiropas Savienības dalībvalstu nabadzības sliekšņa.

Manuprāt, mums būs grūti pārliecināt lauku pensionāru, kuram, piemēram, par savlaicīgu automobiļa vai traktora tehniskās apskates neiziešanu vai par numura zīmes izdegušu lampiņu būs jāšķiras no pusmēneša pensijas, par to, ka šāds solis ir taisnīgs, samērīgs un samaksājams. Šo uzskaitījumu varētu turpināt vēl un vēl.

Ja likumprojekta autoru nodoms bija “piegriezt skrūves” tā sauktajiem biezajiem pārkāpējiem un visādā ziņā pārtikušiem autovadītājiem, tad vajadzēja sekot dažu citu Eiropas valstu, it īpaši Ziemeļvalstu, paraugam - soda apmēru variēt atkarībā no pārkāpēja ienākumu līmeņa.

Pašlaik lietotā fiksētā sodu sistēma šādu piēju praktiski izslēdz, jo sods nav pazemināms.

Kas reāli notiks pēc šīs pāugstināto sodu sistēmas ieviešanas? Tā autovadītāju daļa, kas nesamērīgi palielinātos sodus nespēs nomaksāt, tos vienkārši nemaksās, kā rezultātā nevarēs veikt tehnisko apskati un brauks bez tās.

Sodi, protams, tiks mēģināti piedzīt ar zvērinātu tiesu izpildītāju palīdzību, bet tas soda apmēru divkāršos vai trīskāršos. Tā rezultātā tiks aprakstīta manta, daudzas māju saimniecības, jo īpaši laukos. Vai mēs to gribam?

Un galvenais. Šie pāugstinātie sodi vairākumā gadījumu nekad neuzlabos satiksmes drošību, jo tikai mazākā daļa no tiem papildus soda dzērājus pie stūres un auto huligānus - personas, kas reāli kaitē satiksmes drošībai. Lielākā daļa pāugstināto sodu attiecas uz tā saucamajiem formālajiem pārkāpumiem, kuru ietekme uz satiksmes drošību ir ļoti pastarpināta.

Sodu teorijā ir aksioma, ka pārkāpumus mazina nevis soda bardzība, bet gan tā nenovēršamība. Ar to nenovēršamības nodrošināšanu, pastāvot esošajam mūsu ceļu policistu skaitam, viņu darba līmenim un tehniskajam nodrošinājumam, kā nu ir, tā ir, tāpēc aizstāt šos valsts pārvaldes sistēmas trūkumus ar pārmērīgu bardzību pret atsevišķiem noķertiem satiksmes noteikumu pārkāpējiem neizdosies. Tā ir maldīga ilūzija!

Attiecībā uz manu pēdējo priekšlikumu es gribu pateikt, ka šajā priekšlikumā es piedāvāju ieviest profilaktisku pasākumu - nosacītu sodu ar pārbaudes laiku. Kāpēc nevarētu būt nosacīta tiesību atņemšana? Mēs uzskatām, ka nevajag pārmērīgi terorizēt vadītājus. Ir nepieciešams organizēt arī profilaktiskus pasākumus, nevis tikai sodīt cilvēkus un atņemt viņiem tiesības.

Lūdzu atbalstīt šo priekšlikumu un balsot “pret” šo te likumprojektu kopumā!

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Juridiskās komisijas vārdā - Solvita Āboltiņa. Lūdzu!

S.Āboltiņa. Cienījamie kolēģi! Atkal tika minēta Eiropa un mūsu dzīves līmenis, bet ir arī cita statistika, kurā mēs diemžēl izceļamies. Latvija ir tā valsts, kurā notiek visvairāk ceļu satiksmes negadījumu. Un diemžēl šī statistika arī rāda, ka cilvēki visvairāk ceļu negadījumos iet bojā tieši Latvijā. Ja mēs paskatāmies kaut vai šīsnedēļas LETA ziņas, mēs ik dienas redzam, ka katru dienu kāds iet bojā. Iet bojā bezjēdzīgi!

Pilnīgi piekrītu Agešina kungam, ka sodi vieni paši neko neatrisina šinī jautājumā, bet tas tomēr ir vismaz solis uz priekšu šā likumprojekta sakārtošanā.

Tātad es aicinu vienkārši šo konkrēto priekšlikumu… Agešina kungs ir nonācis pretrunā pats ar sevi, no vienas puses, viņš to atzīst, bet nosacītu tiesību atņemšanu nekur Eiropā nepiemēro.

Es aicinu neatbalstīt arī šo priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Valērijs Agešins vēlas runāt otro reizi?

V.Agešins (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Runājot par 199.priekšlikumu, es gribu pateikt, ka es nezinu, kādu iemeslu dēļ, bet šā priekšlikuma teksts šeit vienkārši ir nepareizi uzrakstīts un attēlots. Es tā nerakstīju, mana priekšlikuma teksts bija pavisam citādāks. Citādāk izskatījās!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā deputāte Solvita Āboltiņa vēlas ko teikt? Lūdzu deputātus balsot par 199. - deputāta Valērija Agešina priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 21, pret - 48, atturas - 11 deputāti. Priekšlikums nav atbalstīts.

S.Āboltiņa. 200. - Juridiskās komisijas priekšlikums, kurš pārejas noteikumos nosaka, kā stājas spēkā šis likumprojekts un atsevišķas tā normas. Un tas nosaka, ka konkrētās normas, kuras nosaka sodus par pārkāpumiem ceļu satiksmes jomā, stājas spēkā 2004.gada 1.jūlijā, bet pārējie likuma regulējumi stājas spēkā parastajā kārtībā.

Tātad 200.priekšlikumu komisija atbalstīja.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. Juridiskā komisija atbalstīja likumprojekta “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” (reģistrācijas nr.255) pieņemšanu trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 62, pret - 22, neviens deputāts neatturas. Likums “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” pieņemts. Paldies.

Pirms mēs tālāk izskatām sēdes darba kārtību, informēju jūs, ka Saeimas Prezidijs ir saņēmis desmit Saeimas deputātu Kušķa, Škapara, Šiliņa, Ontužāna un citu iesniegumu ar lūgumu - iekļaut šodienas darba kārtībā likumprojektu “Grozījumi likumā “Preču un pakalpojumu loteriju likums”” un izskatīt šā likuma nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtībā iekļauts.

Saeimas Prezidijs paziņo, ka šodien Prezidija sēdē ir piešķirts bezalgas atvaļinājums deputātam Andrim Tolmačovam.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Antidopinga konvencijas papildprotokolu”. Otrais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Inese Vaidere.

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Cienītā Saeimas priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Izskatot likumprojektu “Par Antidopinga konvencijas papildprotokolu”, Ārlietu komisija konstatēja, ka otrajam lasījumam priekšlikumi nav iesniegti, tāpēc Ārlietu komisijas vārdā aicinu atbalstīt minēto likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 90, pret un atturas - nav. Likums “Par Antidopinga konvencijas papildprotokolu” pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Igaunijas Republikas, Latvijas Republikas un Lietuvas Republikas brīvās tirdzniecības nolīguma Apvienotās komitejas rezolūciju nr.1/2002 “Par grozījumiem Igaunijas Republikas, Latvijas Republikas un Lietuvas Republikas brīvās tirdzniecības nolīguma A protokolā””. Otrais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Inese Vaidere.

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie kolēģi! Ārlietu komisija, izskatot likumprojektu par Igaunijas, Latvijas un Lietuvas brīvās tirdzniecības nolīguma Apvienotās komitejas rezolūciju, ir saņēmusi vienu - Juridiskā biroja priekšlikumu. Komisija savā sēdē nolēma šo priekšlikumu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Vaidere. Paldies.

Līdz ar to aicinu atbalstīt šo minēto likumprojektu arī otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par minēto likumprojektu otrajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret un atturas - nav. Likums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Eiropas konvenciju par skatītāju pārkāpumiem un rupju uzvedību sporta pasākumos un īpaši futbola sacensību laikā”. Otrais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Inese Vaidere.

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Cienījamā Saeimas priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Likumprojekts “Par Eiropas konvenciju par skatītāju pārkāpumiem un rupju uzvedību sporta pasākumos un īpaši futbola sacensību laikā” iegūst īpašu aktualitāti sakarā ar mūsu futbola komandas izcilajiem panākumiem un gaidāmajām spēlēm ar Turciju. Tātad acīmredzot arī mums ir svarīgi, lai šādi rupji izlēcieni nenotiktu arī Latvijas teritorijā, un tāpēc deputāti uz otro lasījumu nav iesnieguši priekšlikumus, jo vēlas, lai likumprojekts iegūtu raitu virzību.

Aicinu atbalstīt minēto likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 90, pret un atturas - nav. Likums “Par Eiropas Konvenciju par skatītāju pārkāpumiem un rupju uzvedību sporta pasākumos un īpaši futbola sacensību laikā” pieņemts.

Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Latvijas Republikas valdības un Turcijas Republikas valdības līgumu par sadarbību un savstarpēju palīdzību muitas lietās”. Otrais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Inese Vaidere.

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie kolēģi! Ārlietu komisija par minēto likumprojektu ir saņēmusi vienu - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikumu, kuru savā sēdē nolēma atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā…

I.Vaidere. Es atvainojos, vispirms par priekšlikumu… Mums ir lūgums atbalstīt šo priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Vaidere. Paldies.

Līdz ar to aicinu deputātus atbalstīt likumprojektu “Par Latvijas Republikas valdības un Turcijas Republikas valdības līgumu par sadarbību un savstarpēju palīdzību muitas lietās” otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 89, pret un atturas - nav. Likums “Par Latvijas Republikas valdības un Turcijas Republikas valdības līgumu par sadarbību un savstarpēju palīdzību muitas lietās” pieņemts.

Paldies.

I.Vaidere. Paldies.

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par darbinieku aizsardzību darba devēja maksātnespējas gadījumā”” . Otrais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā - deputāte Jevgenija Stalidzāne. Lūdzu!

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Godājamie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu nr.1347. Sociālo un darba lietu komisija uz otro lasījumu ir sagatavojusi likumprojektu “Grozījumi likumā “Par darbinieku aizsardzību darba devēja maksātnespējas gadījumā””.

1.priekšlikumu ir iesniegusi Sociālo un darba lietu komisija, un būtu vēlams to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 2.priekšlikumu arī ir sagatavojusi Sociālo un darba lietu komisija, un būtu vēlams to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 3.priekšlikumu Sociālo un darba lietu komisija atsauc sakarā ar to, ka mēs šodien pirmajā lasījumā šo normu jau pieņēmām citā likumprojektā... numurs ir 1339.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. Un arī 4.priekšlikumu ir sagatavojusi Sociālo un darba lietu komisija. Ir priekšlikums to atbalstīt. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu par 4. - Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 66, pret - 18, atturas - 4. Priekšlikums ir atbalstīts.

J.Stalidzāne. Ir priekšlikums pieņemt šo likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 89, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

J.Stalidzāne. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 21.oktobris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 21.oktobris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums Komercķīlas likumā”. Otrais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Solvita Āboltiņa.

S.Āboltiņa (frakcija “Jaunais laiks”).

Godājamie kolēģi! Juridiskā komisija izskatīja likumprojektu “Grozījums Komercķīlas likumā” (reģistrācijas numurs 371) pirms otrā lasījuma.

Par minēto likumprojektu neviens priekšlikums iesniegts netika. Juridiskā komisija atbalstīja minētā likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

S.Āboltiņa. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 22.oktobris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 22.oktobris. Paldies!

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Jūrlietu pārvaldes un jūras drošības likumā”. Pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Aigars Kalvītis.

A.Kalvītis (Tautas partijas frakcija).

Strādāsim ar dokumentu, kura reģistrācijas numurs ir 424. Šinī likumprojektā tiek piedāvāti tehniski likuma grozījumi, un komisija lūdz šo likumprojektu atzīt par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 89, pret un atturas - nav. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

A.Kalvītis. Aicinu pieņemt pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un datumu, kurā veiksim likumprojekta izskatīšanu otrajā lasījumā!

A.Kalvītis. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 24.oktobris, izskatīšana - 30.oktobra sēdē.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 24.oktobris, izskatīšana - 30.oktobra sēdē.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par to bijušās PSRS pilsoņu statusu, kuriem nav Latvijas vai citas valsts pilsonības””. Pirmais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Solvita Āboltiņa.

S.Āboltiņa (frakcija “Jaunais laiks”).

Godājamie kolēģi! Juridiskā komisija izskatīja likumprojektu “Grozījumi likumā “Par to bijušās PSRS pilsoņu statusu, kuriem nav Latvijas vai citas valsts pilsonības”” pirms pirmā lasījuma. Kopš likuma “Par to bijušās PSRS pilsoņu statusu, kuriem nav Latvijas vai citas valsts pilsonības” pieņemšanas Latvijā ir pieņemta virkne citu normatīvo dokumentu, kas ietekmē šā jautājuma tiesisko regulējumu, piemēram, Imigrācijas likums un Personu apliecinošo dokumentu likums. Jāteic, ka šis likums tika pieņemts lielās debatēs - un varbūt arī nepārdomāti. Ir lietas, kas šajā likumā nav paredzētas. Tā, piemēram, šajā likumā nav paredzēta tāda elementāra lieta, ka nepilsonis varētu arī kādā brīdī atteikties no sava nepilsoņa statusa. Praksē ir pierādījies tas, ka ļoti bieži nepilsoņi izbrauc uz citurieni - uz Eiropas Savienības valstīm vai arī uz NVS teritoriju - ar šīm nepilsoņu pasēm, nenokārtojot savas saistības ar valsti, neatsakoties no nepilsoņa statusa. Un, kā jūs zināt, šis statuss ir īpašs, tāds ir noteikts tikai Latvijā ar šo speciālo likumu, un tātad tas rada šo statistiku, ka pie mums vēl joprojām ir milzīgs skaits nepilsoņu. Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes sniegtajiem datiem, ir pašreiz jau 60 personas, kuras ir vērsušās ar attiecīgiem iesniegumiem, kuras vēlas atteikties no nepilsoņa statusa, un ir apzinātas apmēram tūkstoš personas, kuras ir izceļojušas no Latvijas uz pastāvīgu dzīvi un saņēmušas tajās valstīs jau pastāvīgas uzturēšanās atļauju, arī ceļošanas dokumentu, bet kuras joprojām skaitās Latvijas nepilsoņi.

Tātad šis piedāvātais likumprojekts paredz novērst attiecīgās nepilnības, lai nepilsoņi varētu atteikties no nepilsoņa statusa.

Juridiskā komisija atbalstīja šā likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates.

Deputāts Vladimirs Buzajevs.

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamā priekšsēdētājas kundze! Godājamie kolēģi! Izlasot likumprojekta anotāciju, patiešām var secināt, ka grozījumu mērķis ir vienkāršot iespēju atteikties no nepilsoņa statusa. Anotācijā arī ir teikts, ka Nepilsoņu likums jāsaskaņo ar nesen pieņemtajiem - ar Imigrācijas likumu un Personu apliecinošo dokumentu likumu. Tiešām likumprojekta 2. un 3.pants paredz šādu saskaņojumu. Diemžēl anotācijā sniegtie paskaidrojumi nav izsmeļoši. Deputāti ir apzināti maldināti, un pats likumprojekts izraisa pamatotas bažas.

Tagad es sīkāk pastāstīšu par izmaiņām, kuras likumprojekta autori noklusēja. Likumprojekta 1.pants paredz, ka, piešķirot likumam atpakaļejošu spēku, tiek samazināts to personu loks, kurām pienākas nepilsoņa statuss. Un 4. un 6.pants būtiski atvieglo nepilsoņa statusa atņemšanas procedūru. Tādā gadījumā, ja starp nepilsoni un valsti radīsies strīdīga situācija, jaunā likuma norma jau pirms tiesas sprieduma pielīdzina nepilsoņa stāvokli nelegāla imigranta statusam.

Likumprojekta 5.pants anulē papildu tiesiskās garantijas tiem bijušās PSRS pilsoņiem, kuri, neizbraucot no Latvijas, ir pieņēmuši citu valstu pilsonību.

Atgriežoties pie likumprojektā deklarētajiem mērķiem, jāatzīmē, ka likumprojekts piedāvā šādu normu: bez brīdinājuma atņemt šo statusu tām personām, kas ir saņēmušas vai grib saņemt pastāvīgās uzturēšanās atļauju citās valstīs. Anotācijā ir teikts, ka šādu personu skaits varētu būt apmēram 1000.

Nepamatoti tiek apgalvots, ka visi viņi ir zaudējuši saikni ar Latviju. Līdzīgā situācijā Latvijas pilsoņiem pilsonība netiek anulēta. Un tas ir labi saprotams, jo, kļūstot par citas valsts pastāvīgo iedzīvotāju, Latvijas pilsonim jaunās valsts pilsonība automātiski nav garantēta. Ja šādā gadījumā tiks atņemta Latvijas pilsonība, šis cilvēks kļūs par apatrīdu. Tas nozīmēs, ka mūsu valsts nepilda savas starptautiskās saistības - palielina apatrīdu skaitu pasaulē.

Tas pats notiks arī tādā gadījumā, ja nepilsoņa statusu atņems Latvijas nepilsoņiem, kas pastāvīgi dzīvo kādā valstī, bet kas vēl nav saņēmuši mītnes zemes pilsonību. Nepilsoņa statusa atņemšanas gadījumā šāda persona kļūs par apatrīdu, un tas izraisīs attiecīgās valsts neizpratni un Latvijai adresētus pārmetumus.

Pie tam nav godīgi mainīt spēles noteikumus ar atpakaļejošu datumu! Šāda rīcība ir to cilvēku nodevīga piemānīšana, kuri aizbraukuši uz ārzemēm ar pārliecību, ka neveiksmes gadījumā spēs atgriezties Latvijā.

Es saprotu, ka var būt arī cita attieksme pret tā saucamajiem laimes meklētājiem. Bet sodīt viņus ar atpakaļejošu datumu - tas vienkārši nav godīgi!

Katrā ziņā loģiski un likumīgi būtu paredzēt normā to, ka nepilsoņa statuss ārzemēs dzīvojošiem nepilsoņiem tiek anulēts tikai pēc citas valsts pilsonības pieņemšanas.

Spēkā esošā Nepilsoņu likuma redakcijā jau ir paredzēta nepilsoņa statusa atņemšana cilvēkiem, kuri bija saņēmuši pastāvīgo pierakstu NVS valstīs. Šī norma tika ieviesta pirms pieciem gadiem - arī ar atpakaļejošu datumu. Rezultāti ir bēdīgi. Daudzu simtu cilvēku likteņi tika izkropļoti, izraidot viņus no Latvijas par viņiem, tā teikt, iepriekš nepazīstamu administratīvu pārkāpumu. No Eiropas cilvēktiesību konvencijas viedokļa, tāda valsts rīcība dažos gadījumos ir nepieļaujama iejaukšanās privātajā dzīvē. Nesen Eiropas Cilvēktiesību tiesa nosodīja līdzīgu rīcību, pieņemdama Latvijai nelabvēlīgu spriedumu Sļivenko ģimenes lietā.

Likumprojekta otra problēma ir prasību pāugstināšana nepilsoņa statusa saglabāšanai. Papildu prasības parādās tieši likuma 1.panta pirmajā daļā. Šīs daļas nepamatotais bargums jau noveda Latvijas valsti līdz tiesas prāvas zaudēšanai Sļivenko ģimenes lietā. Tagad valdība ierosina vēl pāugstināt prasības. Izskatās, ka kādam patīk zaudēt tiesā un maksāt kompensācijas! Tagad likuma 1.pants tiek papildināts ar normu, ka nepilsonis ir tikai tā persona, kurai “pamata dzīvesvieta ir Latvijas Republikā”. Termins “pamata dzīvesvieta” likumā netiek definēts, un tas dod iespēju ierēdņiem to plaši interpretēt ar visiem labi saprotamām sekām.

Likumprojekta trešā problēma skar pārejas noteikumus. Noteikumu 2.punkta izsvītrošana pašreizējos apstākļos, kad spēkā nav stājies Administratīvā procesa likums, ļaus ierēdņiem uzreiz pielīdzināt nelegālam imigrantam to nepilsoni, kam tikai uzsākta statusa atņemšanas procedūra. Tas nozīmē, ka pat vēl pirms tam, kad tiesa apstiprinās vai noraidīs administratīvo lēmumu par statusa anulēšanu, cilvēkam tiks liegta iespēja legāli strādāt un saņemt sociālos pakalpojumus. Un jūs jau zināt, cienījamie draugi, cik ilgstošas Latvijā ir tiesas prāvas. Tās ilgst divus, trīs, pat piecus gadus! Bez termiņa ierobežojuma viņu būs iespējams turēt pirmstiesas ieslodzījumā.

Ceturtā izmaiņa skar mūsmājās radītos ārzemniekus. Likumprojekta 5.pants iesaka vairs nepiemērot papildu tiesisko aizsardzību, citēju: “citu valstu pilsoņiem un viņu pēcnācējiem, kuri pēc 1992.gada 1.jūlija dzīvoja un bija pierakstīti Latvijas teritorijā”. Šie cilvēki tiek pielīdzināti tā saucamajiem jaunajiem ārzemniekiem, tas nozīmē - cilvēkiem, kuri ieradušies Latvijā pēdējo desmit gadu laikā. Kas zaudēs likumprojekta pieņemšanas gadījumā? Tie būs 300 igauņi, 19 000 krievi, gandrīz 2000 baltkrievi, 1300 lietuvieši, gandrīz 4000 ukraiņi, kuri pastāvīgi dzīvo Latvijā tagad un dzīvojuši šeit arī pirms neatkarības atjaunošanas. Atšķirībā no jaunajiem ārzemniekiem viņi saskaņā ar apspriežamo likumu līdz šim momentam bauda tādas garantijas - iespēju saglabāt savu dzimto valodu, kultūru un tradīcijas (kultūras un nacionālās autonomijas ietvaros), neizraidīšanu no Latvijas, ja nav kādas valsts piekrišanas tos pieņemt. Nezināmu iemeslu dēļ tagad ir ieplānots pasliktināt šo personu uzturēšanās noteikumus Latvijā.

Izlasot anotāciju, var secināt, ka likumprojekts ticis izstrādāts bez jebkādām konsultācijām ar starptautiskajiem ekspertiem vai sabiedriskajām organizācijām, arī bez konsultācijām ar to nacionālo minoritāšu biedrībām, kuru locekļus tieši skar šis likumprojekts. Nebija arī konsultāciju ar tām valstīm, kuru pilsoņu tiesības tiek plānots būtiski ierobežot. Lielāko daļu no saviem augstāk minētajiem iebildumiem es biju izteicis no Saeimas tribīnes jau pirms likumprojekta pieņemšanas nulles lasījumā un divu komisiju sēdes laikā, bet deputātu vairākums tos neņēma vērā.

Uzskatu, ka šādu likumprojektu rašanās Saeimā neatbilst valsts un tās iedzīvotāju interesēm. Likumprojekts ir slikti sagatavots un pieņemšanas gadījumā graus Latvijas starptautisko prestižu.

Likumprojekts ir laba “dāvana” (pēdiņās!) kārtējā aparteīda dienā, kuru mēs svinējām vakar.

Lūdzu tos deputātus, kas nav ieinteresēti, lai mūsu valsts zaudētu jaunas tiesas prāvas Eiropas Cilvēktiesību tiesā, noraidīt šo kaitīgo likumprojektu!

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Deputāts Juris Dobelis.

 

J.Dobelis (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie kolēģi! Laikam jau ne vienreiz vien šeit būs jārunā par lietām, kuru būtību tie, tur sēdošie, mēģinās sagrozīt, jo daži deputāti Saeimā ir aizmirsuši, ka ir ne tikai valsts pienākumi pret pilsoņiem, bet ir arī pilsoņu un citu valstī dzīvojošo iedzīvotāju pienākumi pret valsti.

Un tāpēc nav jau ko brīnīties, ka šādi cilvēki izmantos jebkuru iespēju, lai kaut ko sliktu pateiktu par Latviju, lai kaut kam sliktam pievērstu uzmanību. Tur jau sēž daži attiecīgie žurnālisti, pie kuriem var pieskriet un sarunāt muļķības, cik nu kuram ienāk prātā. Jā, diemžēl tie ir cilvēki, kas nevēlas domāt par savu personību, kas klanās Krievijas priekšā un kas ir gatavi līst uz vēdera tad, kad Krievija viņiem pakratīs ar pirkstu.

Nepilsoņu jautājums ir mākslīgi radīts kā kaut kas satraucošs. Tā kā tā to atrisinās Latvija, kā jau es esmu teicis. Daļa būs pilsoņi, daļa aizbrauks, un mierīgi, bez baidīšanas, tas jautājums atrisināsies. Tikai nezin kāpēc tas tiek izmantots kā kaut kāds “mācību līdzeklis” tautas tracināšanai.

Varbūt atgādināšu, cienītie kolēģi, ka Eiropas Savienības valstīs dzīvo apmēram 20 miļonu šitādu te, un neviens tur briesmīgi satraucies par viņiem nebūs, ka daži simti tūkstošu tur parādīsies klāt, varbūt arī no citām kandidātvalstīm. Tik un tā visas valstis šo jautājumu risina un neizmanto to par kaut kādu ieroci citam pret citu. Varbūt atgādināsim, cik miļonu turku dzīvo Vācijā un vēl dažus citus skaitļus.

Pareizi! Jums šis skaitlis ir vajadzīgs priekš Krievijas, bet Krievijai tas vajadzīgs priekš bļaustīšanās. Tā jau nu tas ir! Bet tāpēc tomēr arī vajag paskaidrot, kas tas nepilsonis šeit, Latvijā, ir, nevis runāt šitādas muļķības, kā to darīja Martijans Bekasovs. Kaut ko muļķīgāku nevar iedomāties, ja kāds saka, ka nepilsonis Latvijā nevar atrast darbu! Parādiet man vienu nepilsoni, kurš nevar atrast darbu! Vienīgi slaists un dzērājs! Jā, tādam ir grūtāk reizēm darbu atrast!

Kā tad radās šie te…? Vai tad jūs tiešām nesaprotat, ka visi šie cilvēki savā laikā nelikumīgi iebrauca Latvijā? Vai tiešām Ženēvas konvencija pasaulei neko nenozīmē? Vai tad okupācijas fakts vairs nav jāapskata, ja pat Strasbūras tiesa ir atzinusi šo okupācijas faktu?

Un tagad par Strasbūras tiesu, par Sļivenko. Un tā, Buzajeva kungs, klausieties uzmanīgi! Jūs acīmredzot nēsat lasījis laikrakstus, nēsat ne radio, ne televīzijas ziņas klausījies. Strasbūrā Sļivenko nevis uzvarēja, bet pamatīgi zaudēja. Un es jums tūlīt ar skaitļiem to pierādīšu.

Sļivenko pieprasīja 400 000 eiro lielu kompensāciju, bet dabūja tikai 20 000. Sļivenko sūdzējās par 11 punktiem, bet Sļivenko sūdzību atzina tikai vienā punktā. Un jūs te vēl runājat par kaut kādu uzvaru! Nožēlojami, ka jūs negribat kaut reizi pamēģināt ieskatīties tiešām patiesībā. Taču jūs bubināt to pašu, ko visi tie žirinovski, rogozini un citi, kas neprot trīs vārdus sasaistīt vienā teikumā. Tos jūs klausāt, jā! Un tādus jūs te atgādināt.

Viņiem arī šīs Sļivenko galīgi neinteresē. Ne viena, ne otra no tām sievietēm viņus neinteresē, un diezin vai šīs sievietes vispār šodien Latvijā vairs atrodas. Šaubos, vai viņas vispār te vairs ir. Lūk! Viņiem vajadzīgs instruments, lai varētu pļāpāt publiski visās Krievijas galvenajās televīzijās, rādīt, kāds šausmīgs panākums. Vēl tur būs rinda. Gan jau Bekasovs arī iestāsies rindā tad, kad viņam šeit noņemsim tiesības būt par novērotāju. Arī viņš skries sūdzēties, nevis palīdzēt valstij te.

Agešina kungs runāja par smago ekonomisko stāvokli, par to, cik mums ir grūti. Tad es jums pateikšu, Bekasova kungs! Jūs saņēmāt, Strasbūrā vienkārši sēdēdams plenārsēdēs, par ko jūsu kolēģis te runāja... Es nebraucu tur sēdēt, es braucu strādāt! Jūs atsēžat tur! Saņemat 257 eiro Strasbūrā par sēdēšanu, jo darīt jūs tur neko nedarāt! Tā ka parunāsim par to, kurš ko ir izdarījis! Tas ir atsevišķs jautājums un, protams, neattiecas uz šo.

Cik nepilsoņu ir tādi, kas ir kārtīgi Latvijas patrioti? Cik jūs viņu vidū tādus redzat? Un jūs tagad gribat tādu nepilsoni, kurš aizskrien prom no Latvijas, dzīvo kaut kur, gadiem ilgi nerādās šeit, vēl žēlot! Jūs gribat, lai mēs radām vēl vienu lieku problēmu! Tātad ir pilnīgi skaidrs, ka jūs gribat ne jau palīdzēt šiem cilvēkiem. Nē! Jūs šos cilvēkus gribat izmantot par instrumentu savu politisko kaislību apmierināšanai. Tieši tāpat, kā to dara Krievija, kura patlaban ir pieņēmusi visstulbāko paziņojumu šīs Domes darbības laikā. Stulbāku vairs nevar pieņemt! To es šodien pateicu arī Krievijas televīzijas pirmajai programmai. Man atlika tikai paraustīt plecus un pasmaidīt, jo tik daudz muļķību vienā dokumentā salikt - nu tur jau kaut kāda īpaša attīstība ir vajadzīga.

Šinī sakarā es, protams, aicinātu arī citus kolēģus šeit nākt un izteikties, lai neiznāk tā, ka te kaut kādi dueļi ir - ka te Buzajevs vai Golubovs atnāk un tad skrien tribīnē Dobelis un kaut ko viņiem atbild.

Šis jautājums gandrīz astoņus mēnešus - nu varbūt mazāk - varbūt septiņus mēnešus būs vienmēr jāapskata. Un tas atkal ir viens no tiem darbiem, ko, piemēram, es daru nevis Strasbūrā plenārsēžu laikā, bet Briselē tad, kad tur sanāk kopā komiteja vai kad tur sanāk kopā mana grupa. Ir jāskaidro Latvijas vēsture! Diemžēl mēs par maz to darām. Ir jāpaskaidro, kā ir radies šis nepilsoņa statuss, kā viņi šeit ir ieradušies, kādas tiesības viņi šeit pieprasa. Es atgādināšu, ka vairāk par 20 000 militārpensionāru palika Latvijā pēc okupācijas karaspēka iziešanas. Un arī Strasbūrā atzina, ka Latvijai bija pilnas tiesības pieprasīt, lai okupācijas karaspēks iziet no Latvijas.

Tā ka, lūdzu, ja jūs nākat runāt, tad nāciet un runājiet godīgi par vēsturi, nevis izmantojiet atsevišķus faktus, lai spodrinātu savu politikānismu!

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Deputāts Nikolajs Kabanovs.

N.Kabanovs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamā priekšsēdētājas kundze! Kolēģi deputāti! Dārgie Latvijas cilvēki! Par vēsturi. Šodien mēs apspriežam patiesi simbolisku likumprojektu - bijušo PSRS pilsoņu statusu ir paredzēts mainīt dienā, kad pagājuši 12 gadi, kopš Latvijas Republikas Augstākā padome mākslīgi sadalīja mūsu tautu divās nevienlīdzīgās daļās - cilvēkos ar zilajām pilsoņa pasēm un tajos, kurus sauc par nēģeriem. Daudzi no pēdējiem minētajiem arī nobalsoja par Latvijas Republikas neatkarību 1991.gada referendumā, bet jaunā vara pret viņiem izturējās nodevīgi. Starp citu, pilsonības nulles variants bija viens no Latvijas Tautas frontes lozungiem, bet diemžēl mūsdienās vairāki šeit sēdošie tautfrontieši negrib visu to vairs atcerēties un vienkārši lamājas, kurina nacionālo naidu, kā to dara Dobelis. Vai pēc tam jums ir vēl pamats brīnīties, ka Rogozins slikti runā par mūsu valsti?

Taču mēs, PCTVL frakcija, nēsam samierinājušies ar šo situāciju. Par to, ka mūs atbalsta tauta, jūs varējāt pārliecināties paši. Vakar pilsoņi un nepilsoņi kopā ieradās pie Saeimas, lai protestētu pret absurdo nepilsoņa institūtu. Šai nejēdzībai nav vietas Eiropā! Un to apliecināja arī Eiropas Padomes cilvēktiesību komisārs Alvaro Hils-Robless, kas pagājušajā nedēļā apmeklēja Rīgu.

Nost ar nepilsoņa institūtu! Balsojiet pret šo diskriminējošo likumprojektu!

Sēdes vadītāja. Deputāts Pēteris Tabūns.

P.Tabūns (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Kolēģi, piedodiet! Es atkal esmu tribīnē un runāšu par šo lietu! Jā, mēs esam pāris “mohikāņi” ar Dobeļa kungu te palikuši, kuri runā par šīm lietām - par notikušo jau neatkarības laikā, par to, ko Latvijas, neatkarīgas valsts, parlamentārieši pieļāva. Nepilsoņu statuss, es atgādināšu, ir pārpratums. Tā faktiski ir nejēdzība, ko mēs izdarījām, un tagad par to maksājam ļoti rūgti, un maksāsim vēl ilgu laiku.

Toreiz, atgādināšu, LNNK protestēja, iesniedza savus priekšlikums, pavisam citādākus. Un teica skaidri un gaiši: “Lai nekāda nepilsoņa statusa šeit nebūtu! Tie ir ārvalstnieki vai bezvalstnieki.” Un nekas cits! Tie ir okupācijas rezultātā šeit dažādā veidā sabraukušie - gan laimes meklētāji, gan sekojot okupācijas karaspēkam!” Un tā tālāk un tā joprojām. Un pēc 1949.gada Ženēvas konvencijas punktiem un pantiem šiem cilvēkiem bija jāaizbrauc! Un šie cilvēki viena daļa arī aizbrauca, bet viena liela daļa neaizbrauca, zinot un jūtot, ka toreiz parlamentā sākās piekāpšanās. Piekāpšanās, kuru it īpaši piekopa “Latvijas ceļš”, kuram 5.Saeimā bija 36 deputāti. Un viņi, lūk, pieņēma šo statusu. Diemžēl! Un pēc tam mēs patiešām rūgti par visu to maksājam.

Viņi izdarīja to, ka šeit palika - Dobeļa kungs to jau pieminēja - šie militāristi. Un paskatieties rezultātu pēc gadiem! Tagad tāda Tatjana Sļivenko, kurai gan tēvs ir atvaļinātais virsnieks un dzīvo Latvijā, kurai vīrs ir atvaļinātais virsnieks un toreiz šeit bija regulārajā padomju karaspēkā... Redziet, viņi tagad ceļ prasības starptautiskajā tiesā un kaut ko arī panāk. Mums tagad jāmaksā 20 000 eiro! Par ko!? Par to, ka toreiz parlamentā “Latvijas ceļa” vadībā mēs pieņēmām šo muļķību.

Latvijā tāpat kā pasaulē nevajadzētu būt nekādiem nepilsoņiem! Tie ir okupācijas rezultātā šeit saradušies cilvēki, kuriem bija jāaizbrauc. Tie, kuri gribēja palikt šeit, cienīt Latvijas likumus un tikumus, viņi varēja palikt. Taču mēs, būdami ļoti labsirdīgi, ļoti humāni, patiešām atļāvām šiem cilvēkiem šeit palikt, nepieprasījām aizbraukt.

Bet redziet, ko viņi dara tagad! Viņi sanāk, arī vakardien, šeit, blakus skvērā pie Saeimas, un klaigā par aparteīdu, par nepilsoņiem, ka viņi, lūk, ir tādi, tādi un šitādi!

Redziet, kādas muļķības runā Kabanova kungs! Kādas absolūtas muļķības! To, ka Augstākā padome toreiz sadalīja tautu divās daļās. Kādas absolūtas muļķības! Tie patiešām bija cilvēki, kas piederēja Latvijai, latvieši un arī cittautieši, pilsoņi, un bija vēl otrie - bija okupācijas rezultātā šeit sabraukušie.

Jūs man piedodiet, kolēģi, uz lielāko daļu no jums tas neattiecas! Jūs šeit nebijāt Saeimā. Es šeit esmu bijis… esmu Saeimā kopš 5.Saeimas un zinu visu to, kas šeit notika. Notika tas, ka parlamentārieši piekāpās, un tagad šī piekāpšanās, kā vienmēr pasaulē tas ir pierādījies… katrai piekāpšanās reizei seko vēl lielākas piekāpšanās, jo tie, kuru priekšā piekāpjas, allaž pieprasa vēl un vēl, aizvien vairāk un vairāk. Un tā, lūk, mēs esam nonākuši šādā situācijā.

Es vakar tikos ar cilvēku, kurš teica: “Žēl, ka tikai “tēvzemieši”/LNNK šad un tad atgādina par to, kas šeit, Latvijā noticis, par ko faktiski lielā mērā cieš tieši latvieši.” Un ārdās šie nepilsoņi, šie politikāņi. Žēl, ka jūs neviens no pārējām partijām nenākat te, Saeimā, un nepasakāt to, ko mēs ar Dobeļa kungu jums regulāri atgādinām. Vai tad jūsu domas ir citādākas? Es ceru, ka ne, ka jūs domājat tāpat, kā domāju es. Šīs kļūdas ir pieļautas. Un lielākas kļūdas vairs nedrīkst tikt pieļautas! Mums visādā veidā tagad tās ir jālabo.

Mums ir jāpiecieš šodien šie vairāki desmiti tūkstošu militāristu, kuri bauda šeit privilēģijas, kuri ierodas atkal un atkal zem visādām markām, slēpjas un grib saņemt pilsonību un vēl daudz ko citu. Viņi šeit bauda kolosālas privilēģijas! Viņi saņem pensijas, viņi saņem visvisādas piemaksas, lai tikai šeit dzīvotu, lai šeit, Latvijā, viņi celtu nemieru, lai šeit patiešam turpinātos šī “piektā kolonna”, kas palīdz Krievijai piekopt šo netīro politiku pret Latviju.

Lūk, tāda ir patiesība, un piedodiet, cienījamie kolēģi, kuri Saeimā ir pirmo reizi, ka es atkal un atkal kārtējo reizi atgādinu par visu to, kā šī situācija ir izveidojusies un ka tā mums ir jālabo. Un, protams, jādod pretspars šiem…

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Deputāts Vladimirs Buzajevs, otro reizi.

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamie kolēģi! Es neskatījos Krievijas televīziju, un es neapgalvoju, Dobeļa kungs, ka Sļivenko ģimene uzvarēja. Es apgalvoju, ka mūsu valsts zaudēja, un es negribētu, lai tā kārtējo reizi zaudētu.

Valdošās koalīcijas advokāte aizstāvēja nepilsoņu diskriminācijas konservāciju un pat tās paplašināšanos, apgalvojot, ka šī prakse kalpo par naturalizācijas stimulu. Neapspriedīšu to, bet gribētos pajautāt: cik tālu mēs varam novirzīties šajā ceļā? Jo, ja mēs, piemēram, pieņemtu likumu, saskaņā ar kuru visi nepilsoņi 48 stundu laikā tiktu nošauti, tad pie Aldermanes kundzes iestādes durvīm izveidotos milzīgas rindas. (Starpsauciens: “Beidz muldēt!”) Bet vai tas ir tiesiski - ar šādām barbariskām metodēm iepotēt mīlestību pret Latvijas vēsturi un valsts himnu?

Šajā hipotētiskajā rindā pie Aldermanes kundzes vadītās iestādes stāvēs ne jau visi nepilsoņi, jo lielākajai daļai bijušo militārpersonu vai “nepareizo” partiju locekļiem uz visu mūžu nav tiesību naturalizēties. Patiešām naturalizācija tikai nosaukuma ziņā sakrīt ar analoģiskiem procesiem civilizētās valstīs. Un pēc būtības ir ļaunprātīgi atņemta politisko tiesību atjaunošana. Mākslīgie šķēršļi šajā ceļā, protams, ir iekļauti gan Pilsonības likumā, gan arī naturalizācijas noteikumos.

Esmu gatavs piekrist Dobeļa kungam, ka nepilsoņu problēma ir mākslīgi radīta. Mākslīgi radīta ar Dobeļa kunga, Tabūna kunga un līdzīgu kungu palīdzību. Taču tā ir jārisina un ne jau ar tādām metodēm, kādas ir paredzētas apspriežamajā likumprojektā.

Cienījamie kolēģi likumdevēji! Mums ir pienākums rūpīgi izvērtēt jebkuras izmaiņas nepilsoņu statusā. Apspriežamajā likumprojektā tas diemžēl nav izdarīts, un sakarā ar to es tomēr piedāvāju to noraidīt. (Starpsauciens: “Okupantus ārā no Latvijas!”)

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Deputāts Paulis Kļaviņš.

P.Kļaviņš (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Ļoti cienījamās Saeimas deputātes! Augsti godātie kolēģi! Šī tēma aizvien vēl atgriežas pie mums, un tiešām par to mums ir jāizsaka arī savs viedoklis.

Es varu būt pārliecināts, ka arī mana frakcija piekritīs tam, ko es tagad teikšu. Redziet, šis nepilsoņu statuss jau sen varēja būt aizmirsts un nebūtu vairs darba kārtībā, ja nebūtu noticis šis nelaimīgais gadījums, ka atbrīvotāji no nacistu režīma īsā laikā pakāpeniski un noteikti kļuva par okupantiem, kas izdzina no Rīgas labākajiem dzīvokļiem to senos iemītniekus, kuri vēl šodien Mārupes pusē ir dabūjuši sev zemīti un uzbūvējuši nelielas mājiņas, bet tie, kas iesēdās viņu vietās, vēl šodien dzīvo vecajos, lielajos Rīgas dzīvokļos. Tādā veidā atbrīvotāji kļuva par okupantiem. (Starpsauciens: “Pareizi!”)

Zināt, to viegli būtu saprast beļģiem, ja viņiem pastāstītu, kas notiktu tad, ja angļu un amerikāņu karaspēks un virsnieki, kas arī atbrīvoja Beļģiju, Holandi un Franciju no nacistu karaspēka, nebrauktu vairs mājās, bet izdzītu vietējos pilsoņus no dzīvokļiem, paliktu tur sēžot un laika gaitā teiktu: “Nē, ziniet, Beļģijā ir vajadzīga arī angļu valoda kā valsts otra valoda, jo mēs te esam. Mēs te esam…”

Šī vēsture ir ļoti skaidra un vienkārša, tikai vēsturi vajadzētu respektēt un ievērot, un tā ir tāda. Tajā nevar neko ne iztaisīt, ne pielikt, ne atņemt. Tāda ir vēsture!

Cienījamie klausītāji! Arī tur, mājās, un šeit, Saeimas sēdē, es ticu, ka šim nelaimīgajam stāvoklim drīz būs beigas un ka šīs beigas veicinās mūsu pievienošanās Eiropas Savienībai.

Nedomājiet, cienījamie kolēģi, jūs kreisajā spārnā, ka Eiropa jums palīdzēs šo nedabīgo stāvokli uzturēt, ka cilvēki, kuri negrib integrēties, uzspiedīs mums kaut kādus savus noteikumus. Neuzspiedīs! Un mēs ļoti stingri stāvēsim, un tā būs visu mūsu kopējā griba, kuri esam Latvijas pilsoņi no dzimšanas un kuri esam integrējušies, arī krievu tautības Latvijas pilsoņi, kas jau tagad ir mūsu partijas un mūsu idejas atbalstītāji. Viņi sapratīs, kas te ir par lietu, un jūs zaudēsiet. Gluži tāpat kā Igaunijā zaudēja šī krievu partija, jo tai nav nākotnes.

Jūs domājat kaut kā vēl ķerties vēstures spieķos un apturēt to riteni. Neizdosies tas! Tādēļ varam izbeigt šāda veida mēģinājumus nostiprināt šo svešķermeni Latvijas sabiedrībā. Integrācija ir iespējama, naturalizācija ir iespējama! To atzīst visi starptautiskie novērotāji. Ko jūs vēl gribat? Kaut ko tādu, kas vēl nav bijis, - kalpot kaut kādam Krievijas imperiālismam, kas šeit un ne tik vien šeit, kā par brīnumu... Es nevarēju noticēt, ka tā var iedomāties... Viņi gribēšot, lai visur tur, kur krievi pēc Otrā pasaules kara ir ieradušies, pieņemtu krievu valodu par valsts valodu. Nu brīnišķīgi! Gribēdami nostiprināt, tā sakot, savus iekarojumus.

Es ceru, ka mums šī lieta kļūs tik skaidra, ka par to vairs nebūs turpmāk daudz jārunā. Katrā ziņā mums ir jāpaliek stingri pie šā viedokļa, kāds līdz šim ir bijis Latvijas politikā. Kas vēlas būt lojāls Latvijas pilsonis, var naturalizēties! Iemācīties 12 gados latviešu valodu var! Trīs valodas var iemācīties 12 gados! Ja negrib, tad nevar. Ja pie tam vēl savus bērnus māca un aģitē, lai viņi nemācās un lai viņi pastāv uz savas - vienas valodas tiesībām, nu tad tas ir nožēlojami. Turklāt tas nav konstruktīvi.

Cienījamie deputāti kreisajā spārnā! Es būtu pateicīgs, ja jūs nemēģinātu ar šīm veltīgajām pūlēm mūsu laiku šeit apgrūtināt un vairs nemēģinātu kaut ko glābt no tā, kas iet bojā tik un tā. Proti, bojā iet pilnīga Latvijas atkarība no Krievijas. Ja tā gadu simtiem ilgi arī ir bijusi, tad tagad tā vairs nebūs mūžīgi mūžam! (Aplausi.)

Sēdes vadītāja. Deputāts Aleksandrs Golubovs.

A.Golubovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Godātie kolēģi! Pēc tam, kad šeit runāja dobeļi un tabūni, es sapratu, vēlreiz pārliecinājos, ka nepilsoņu problēma eksistē Latvijā. Taču ar šo likumu valsts negrib risināt nepilsoņu problēmas tā, kā to pieprasa Eiropa, - samazināt nepilsoņu skaitu, iedodot viņiem Latvijas Republikas pilsonību. Ar šo likumu valsts grib atņemt nepilsoņiem šo statusu. Un padomājiet arī par to, ka pēc mēneša Eiropa pieprasīs atcelt šo likumu sakarā ar to, ka tas ir vēl viens cilvēktiesību pārkāpums!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Vai vēlaties komisijas vārdā kaut ko teikt? Lūdzu! Komisijas vārdā - deputāte Solvita Āboltiņa.

S.Āboltiņa (frakcija “Jaunais laiks”).

Juridiskās komisijas vārdā es vēlētos arī nedaudz pakavēties vēsturē, atskatīties uz to, kā šis likums tika pieņemts un kāpēc tas tika pieņemts, un tiešām atgādināt to, ka LNNK un “Tēvzemei un Brīvībai” iebilda pret šā likuma pieņemšanu tādā formā, kādā tas ir.

Bet ja mēs pakavējamies vēsturē un paskatāmies arī uz nākamo likumprojektu... Pasaulē eksistē pilsoņi un bezvalstnieki, un citu valstu pilsoņi. Tas, ko Latvija izdarīja nepilsoņiem, tomēr cienot to lielo skaitu cilvēku, kas šeit bija, lai viņiem būtu statuss, lai valsts viņus aizsargātu... Nevienu bezvalstnieku nekur pasaulē neaizsargā tā, kā aizsargā šis likums. Tā aizsardzība ir vienkārši unikāla. Nepilsoņa pase ir unikāla jau pati savā būtībā, jo tikai diplomātiem pasē vēl ir rakstīts, ka valsts viņus aizsargā. Arī nepilsoņiem pasē ierakstīja to, ka valsts viņus aizsargā ārzemēs un ka rūpējas par viņiem visos iespējamos veidos. Tas, kas šeit pašreiz notiek, šīs debates... Man īstenībā ir kauns par šīm debatēm! Tas, kas tiek piedāvāts šajā likumprojektā, ir normas sakārtošana, nevis kaut kādu cilvēku iznīcināšana vai izraidīšana, vai vēl kaut kas tamlīdzīgs.

Lūdzu atbalstīt šā likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 69, pret - 23, neviens neatturas. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

S.Āboltiņa. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 14.novembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 14.novembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Bezvalstnieku likums”. Pirmais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Solvita Āboltiņa.

S.Āboltiņa (frakcija “Jaunais laiks”).

Juridiskā komisija izskatīja likumprojektu “Bezvalstnieku likums” (likumprojekta reģistrācijas numurs 426).

Pašreiz bezvalstnieka statusu - es tiešām uzsveru: bezvalstnieka statusu. (Latvijā bezvalstnieki ir pašreiz 166) - regulē likums “Par bezvalstnieka statusu Latvijas Republikā”, kurš ir pieņemts 1999.gada 18.februārī. Taču Latvijai, saskaņojot savu likumdošanu ar Eiropas Savienības likumdošanu, nācās secināt, ka ir jāizdara virkne grozījumu šajā likumā. Rezultāts bija tas, ka grozījumu iznāca tik daudz, ka darba grupa, kas strādāja pie šā likumprojekta, nolēma, ka ir nevis jālabo vecais likums, bet ka precizētās normas vienkārši ir jāieraksta jaunajā likumā.

Tātad šis ir likums, kurš nosaka bezvalstnieka statusu Latvijas Republikā. Un tas tātad varētu attiekties uz mums nākotnē, kad Vācijas, Francijas un citu Eiropas Savienības valstu bezvalstnieki, kuri šajās valstīs ir bezvalstnieki un kuriem ir bezvalstnieku pases, ieceļos Latvijas Republikā. Likums noteiks kārtību, kādā viņi šeit uzturēsies, kāds būs viņu statuss, kādi būs viņu dokumenti.

Juridiskā komisija atbalstīja minētā likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 90, pret - nav, atturas - 1. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, nosakiet priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

S.Āboltiņa. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 5.novembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 5.novembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums Valsts un pašvaldību mantas atsavināšanas likumā”. Pirmais lasījums.

Juridiskā komisijas vārdā - deputāte Solvita Āboltiņa.

S.Āboltiņa (frakcija “Jaunais laiks).

Godājamie kolēģi! Juridiskā komisija izskatīja likumprojektu “Grozījums Valsts un pašvaldību mantas atsavināšanas likumā”. Likumprojekta reģistrācijas numurs 420. Izskatot šo likumprojektu, Juridiskā komisija secināja, ka Valsts un pašvaldību mantas atsavināšanas likums nosaka iestāžu valdījumā vai turējumā esošās valsts un pašvaldību mantas atsavināšanas kārtību gadījumos, kad tā nav nepieciešama attiecīgajai iestādei vai citām valsts iestādēm to funkciju nodrošināšanai.

Likums pašreiz paredz izņēmumu, ka likuma noteikumi nav piemērojami valsts akciju sabiedrības “Latvijas valsts meži” apsaimniekotajos mežos iegūtās produkcijas atsavināšanai. Arī pārējos valsts mežos saimnieciskās darbības rezultātā iegūto produkciju vai augļus nevar uzskatīt par nevajadzīgu mantu. Tādēļ ir ierosināts izdarīt likumā šo grozījumu - papildināt 2.panta trešajā daļā noteiktos izņēmuma gadījumus, kuros nav piemērojami šā likuma noteikumi, ar Valsts meža dienesta struktūrvienībām īpašu uzdevumu veikšanai.

Izskatot šo likumprojektu, Vides ministrija, kuras pārstāvji bija uzaicināti uz šā likumprojekta apspriešanu, iebilda redakcionāli, bet Juridiskā komisija konstatēja, ka tā ir laika gaitā, strādājot ar šo likumprojektu, labojama lieta. Vienkārši ir jāiesniedz priekšlikumi.

Tātad, izskatot šo jautājumu, Juridiskā komisija atbalstīja likumprojekta “Grozījums Valsts un pašvaldību mantas atsavināšanas likumā” pieņemšanu pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 88, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, nosakiet priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

S.Āboltiņa. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 5.novembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 2.novembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Civilprocesa likumā”. Pirmais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Solvita Āboltiņa.

S.Āboltiņa (frakcija “Jaunais laiks”).

Godājamie kolēģi! Juridiskā komisija, izskatījusi likumprojektu “Grozījumi Civilprocesa likumā” (likumprojekta reģistrācijas numurs 300), konstatēja, ka likumprojekts radīts, lai ieviestu Eiropas Parlamenta un padomes direktīvu “Par norēķinu galīgumu maksājumu un vērtspapīru norēķinu sistēmās”. Ir izstrādāts atsevišķs likums, kas reģistrē šo norēķinu galīgumu maksājumu un vērtspapīru norēķinu sistēmās. Tā kā šī sfēra ir saistīta arī ar civilprocesa regulējumu, minētais grozījums paredz, ka, pasludinot spriedumus kredītiestāžu un uzņēmumu maksātnespējas lietās, tiesām ir par to jāinformē Finanšu un kapitāla tirgus komisija un jānodrošina, lai Finanšu un kapitāla tirgus komisija saņemtu šo informāciju tajā pašā dienā, kad pasludināts spriedums.

Izskatot šo likumprojektu Juridiskajā komisijā, nebija vienprātības par šīs normas atbalstīšanu, un tika pat rīkota kopīga sēde ar Budžeta un finanšu (nodokļu) komisiju, kura izskata likumprojektu par norēķinu galīgumu maksājumu un vērtspapīru norēķinu sistēmās. Uzklausījām arī uzaicinātās personas, to skaitā arī Tieslietu ministriju, kura noteica, ka tas tiešām ir nepieciešams. Nav jāinformē par jebkuru spriedumu maksātnespējas lietās, bet tikai tad, ja tas attiecas uz kredītiestādēm, tātad uz bankām. Mēs visi labi atceramies slavenos bankas “Baltija” un citu banku bankrota gadījumus, tātad saprotam, ka finanšu un kapitāla tirgum būtu tiešām ļoti lietderīgi šo informāciju saņemt nekavējoties. Diskutēts tika arī par to, kā tad īsti notiks šī procedūra un vai tiesnešiem, kas jau tā ir noslogoti darbā, netiek tādējādi uzlikts papildu pienākums vēl rakstīt kādus dokumentus. Uzaicinātie bija pilnīgi vienisprātis, ka šo procedūru ir iespējams regulēt, atsevišķi vienojoties, un tātad tā var būt arī elektroniskā veidā.

Ņemot vērā visus šos apsvērumus, ar balsu vairākumu Juridiskā komisija atbalstīja likumprojekta “Grozījumi Civilprocesa likumā” pieņemšanu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 71, pret - 19, neviens deputāts neatturas. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

S.Āboltiņa. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 31.oktobris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 31.oktobris.

Pirms mēs tālāk izskatām Saeimas sēdes darba kārtību, paziņoju, ka ir saņemts piecu deputātu - Kampara, Jaunupa, Zaķa, Pētersona un Ķikustes - lūgums turpināt 16.oktobra sēdi bez pārtraukuma līdz visu jautājumu izskatīšanai. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Paldies. Turpinām sēdi.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums Nacionālās drošības likumā”. Pirmais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāte Linda Mūrniece.

L.Mūrniece (frakcija “Jaunais laiks”).

Godājamie kolēģi! Izskatīsim likumprojektu “Grozījums Nacionālās drošības likumā” (reģistrācijas numurs 422). Likumprojektā ietvertais grozījums paredz izslēgt no Nacionālās drošības likuma 7.panta normu, ka Saeimas Nacionālās drošības komisijā ievēlams viens deputāts no katras frakcijas.

Pašreizējā kārtība ir pretrunā ar Satversmi, liedzot Saeimai iespēju realizēt Satversmes 25.pantā paredzētās tiesības noteikt izvēlēto komisijas locekļu skaitu. Pieņemot ierosināto grozījumu, minētā pretruna tiks novērsta. Aizsardzības un iekšlietu komisija savā 8.oktobra sēdē apsprieda šo likumprojektu un to konceptuāli atbalstīja.

Komisijas vārdā aicinu Saeimu pieņemt likumprojektu pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Pirms mēs balsojam par likuma pieņemšanu pirmajā lasījumā, paziņoju, ka ir saņemts desmit deputātu iesniegums - Jaunupa, Mūrnieces, Kariņa, Laksas, Brigmanes un citu deputātu iesniegums atzīt šo likumprojektu par steidzamu. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 47, pret - 38, atturas - 2. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 64, pret - 8, atturas - 11. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un datumu likumprojekta izskatīšanai otrajā lasījumā!

L.Mūrniece. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 22.oktobris, izskatīšana - 30.oktobrī.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav? Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 22.oktobris, izskatīšana - 30.oktobra sēdē.

L.Mūrniece. Paldies.

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Apdrošināšanas sabiedrību un to uzraudzības likumā”. Otrais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāte Baiba Brigmane.

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Godājamie kolēģi! Dokuments nr.1364 - likumprojekts “Grozījumi Apdrošināšanas sabiedrību un to uzraudzības likumā”.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir saņēmusi tikai vienu priekšlikumu, kuru iesniegusi Sociālo un darba lietu komisija, un neatbalstīja šo priekšlikumu otrajam lasījumam.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli. Paldies.

B.Brigmane. Lūdzu Saeimu pieņemt otrajā lasījumā šo likumprojektu!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

B.Brigmane. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 23.oktobris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 23.oktobris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Kredītiestāžu likumā”. Otrais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāte Baiba Brigmane.

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Dokuments nr.1365 - likumprojekts “Grozījumi Kredītiestāžu likumā”. Te ir trīs priekšlikumi, kurus izskatīja Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija.

1.priekšlikumu ir iesniedzis Juridiskais birojs. Komisija to atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. Arī 2.priekšlikumu ir iesniedzis Juridiskais birojs. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 3.priekšlikumu ir iesniegusi Sociālo un darba lietu komisija. Komisija neatbalsta šo priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. Vairāk priekšlikumu nav. Lūdzu pieņemt likumprojektu otrajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret - nav, atturas - 5. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

B.Brigmane. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 23.oktobris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 23.oktobris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Satversmes aizsardzības biroja amatpersonu izdienas pensiju likums”. Pirmais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā - deputāte Jevgenija Stalidzāne.

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Godājamie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu nr.1288 - ar likumprojektu “Satversmes aizsardzības biroja amatpersonu izdienas pensiju likums”.

Saskaņā ar Nacionālās drošības padomes 2003.gada 29.janvāra sēdes lēmumu tika izstrādāts un akceptēts Valsts drošības sistēmas optimizācijas projekts. Projekts paredz veikt grozījumus vairākos normatīvajos aktos, to skaitā arī Satversmes aizsardzības biroja likumā.

Vienlaicīgi ir nepieciešams arī harmonizēt valsts drošības iestāžu darbību reglamentējošo likumdošanas aktu normas, to skaitā normas, kas nosaka valsts drošības iestāžu darbinieku sociālās garantijas.

Valsts drošības iestāžu kopumu veido Satversmes aizsardzības birojs, Valsts drošības policija un Militārās pretizlūkošanas dienests. Pēdējiem diviem ir savi atsevišķi likumi, kas arī paredz šo jautājumu par sociālajām garantijām. Tādēļ ir nepieciešams likums, lai nodrošinātu ar izdienas pensijām arī SAB amatpersonas un saglabātu darbā tās amatpersonas, kuras tika pārceltas darbā uz šo biroju sakarā ar atsevišķu Drošības policijas struktūrvienību iekļaušanu Satversmes aizsardzības biroja sastāvā.

Pieņemot šo likumu, tiek noteikta saskaņota un vienveidīga valsts drošības iestāžu amatpersonu izdienas laika noteikšana un izdienas pensijas aprēķināšanas kārtība. Normatīvā akta projekts ir vērsts uz sociālo garantiju nodrošināšanu Satversmes aizsardzības biroja amatpersonām. Šīs garantijas līdz šim bija noteiktas Valsts drošības iestāžu likuma 23.pantā, bet netika realizētas, jo nebija izstrādāts likums par izdienas pensiju aprēķināšanas un piešķiršanas kārtību.

Sociālo un darba lietu komisija izskatīja šo likumprojektu, ko ir iesniedzis Ministru kabinets, un atzina, ka likumprojekts ir pieņemams pirmajā lasījumā. Lūdzu arī Saeimu pieņemt likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

J.Stalidzāne. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 30.oktobris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 30.oktobris.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums likumā “Par kultūras pieminekļu aizsardzību””. Otrais lasījums.

Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vārdā - deputāts Jānis Strazdiņš.

J.Strazdiņš (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Cienījamie kolēģi! Izglītības, kultūras un zinātnes komisija lūdz iekļaut Saeimas kārtējās sēdes darba kārtībā likumprojektu “Grozījums likumā “Par kultūras pieminekļu aizsardzību”” otrajā lasījumā un pieņemt atbildīgās komisijas priekšlikumu. Ir ienācis tikai viens priekšlikums, kas paredz kultūras pieminekļu uzskaites uzlabošanu, to iekļaušanu valsts informācijas sistēmā - Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu reģistrā.

Lūdzu atbalstīt mūsu iesniegto priekšlikumu un pieņemt likumprojektu otrajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Pret 1. - atbildīgās komisijas priekšlikumu - deputātiem iebildumu nav. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 90, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

J.Strazdiņš. Termiņš varētu būt 21.oktobris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 21.oktobris. Paldies!

J.Strazdiņš. Paldies!

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Darba aizsardzības likumā”. Otrais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā - deputāte Jevgenija Stalidzāne.

 

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Sociālo un darba lietu komisija sagatavoja likumprojektu “Grozījumi Darba aizsardzības likumā” otrajam lasījumam. Uz otro lasījumu ir saņemts viens priekšlikums no Sociālo un darba lietu komisijas. Lūgums to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. Vairāk priekšlikumu nav. Aicinu pieņemt šo likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 81, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

J.Stalidzāne. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 27.oktobris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 27.oktobris. Paldies!

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Pasaules Tūrisma organizācijas statūtiem”. Otrais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Inese Vaidere.

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Cienījamā Saeimas priekšsēdētāja! Godātie deputāti! Ārlietu komisija izskatīja otrajā lasījumā likumprojektu “Par Pasaules Tūrisma organizācijas statūtiem” un konstatēja, ka ir saņemts viens - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums, kas papildina likumprojektu ar 4.pantu precizējošā redakcijā. Komisija nolēma minēto priekšlikumu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu...

I.Vaidere. Nē! Ja nav iebildumu, tad par priekšlikumu var nebalsot...

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Projekts ir izdalīts visiem deputātiem. Lūdzu deputātus balsot par Saeimas Juridiskā biroja priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret un atturas - nav. Priekšlikums ir atbalstīts.

I.Vaidere. Paldies.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Likums “Par Pasaules Tūrisma organizācijas statūtiem” pieņemts. Paldies.

I.Vaidere. Paldies.

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par pievienotās vērtības nodokli””. Otrais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Ēriks Škapars.

Ē.Škapars (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu nr.1378. Komisija ir saņēmusi sešus priekšlikumus.

1. - Finanšu ministrijas parlamentārā sekretāra Ē.Škapara priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Ē.Škapars. 2. - Finanšu ministrijas parlamentārā sekretāra Ē.Škapara priekšlikums. Un arī šo priekšlikumu komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Ē.Škapars. 3. - Finanšu ministrijas parlamentārā sekretāra Ē.Škapara priekšlikums. Komisija ir atbalstījusi. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu par 3.priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 51, pret - 19, atturas - 1. Priekšlikums ir atbalstīts.

Ē.Škapars. 4. - Finanšu ministrijas parlamentārā sekretāra Ē.Škapara priekšlikums. Un arī tas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Ē.Škapars. 5. - deputāta Orlova priekšlikums. Komisija to nav atbalstījusi. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu par 5.priekšlikumu. Pirms mēs balsosim par 5.priekšlikumu, atklājam debates.

Deputāts Vitālijs Orlovs.

V.Orlovs (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie deputāti! 15.maijā, es ceru, visas Saeimas frakcijas saņēma vēstuli no Latvijas Farmaceitu biedrības, Latvijas Zāļu ražotāju asociācijas, Ārvalstu farmaceitisko firmu pārstāvniecību asociācijas, Latvijas Aptiekāru asociācijas, Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociācijas, Latvijas Zāļu lieltirgotāju asociācijas un no Aptieku savienības. Tā ir vēstule no visām tām institūcijām, kuras ir saistītas ar medikamentu ražošanu un izplatīšanu Latvijā. Un tās mums lūdz pieņemt likmi, kas nav lielāka par 5 procentiem.

Mēģināšu jums arī paskaidrot, kāpēc tiek piedāvāti tieši 5 procenti. Tas tā ir sakarā ar to, ka Igaunijā un Lietuvā tiks ieviesta šī procentu likme. Kam tas izdevīgi, ja būs pieņemti 9%? Padomāsim, ja?

Pirmām kārtām, par iedzīvotājiem. Protams, ka pie mums medikamenti būs dārgāki nekā Lietuvā un Igaunijā. Varbūt tas ir izdevīgi lieltirgotavām? Nē, tāpēc ka ir tā saucamais Baltijas iepakojums. Praktiski 70% medikamentu ir Baltijas iepakojums. Tas nozīmē, ka atšķirību starp medikamentiem, kurus var pārdot Lietuvā, Igaunijā un Latvijā, nav. Anotācija ir četrās valodās, un šie medikamenti tiek sūtīti ne tikai no ārvalstīm uz Latviju, bet arī caur Lietuvas tā saucamā T-market tīkla aptiekām. Caur Igauniju to dara “Magnum medical” kompānija, kura simtprocentīgi pieder Igaunijai.

Medikamenti arī turpmāk nāks uz Latviju, un tas ir pats par sevi saprotams, ka būs starpība nodokļos. Varbūt tas ir izdevīgi valstij? Nē, tāpēc, ka… Jā, valsts saņems tā saucamos 9%, bet nesaņems citus nodokļus no vietējām aptiekām un lieltirgotavām.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā, kad bija balsojums, balsis dalījās. Šajā sēdē piedalījās arī Farmācijas departamenta direktors Bunduļa kungs. Veselības ministrija prasa tos pašus 5 procentus. Vienbalsīgi par to nobalsoja Veselības apakškomisija. Un arī Sociālo un darba lietu komisija nobalsoja par tiem pašiem 5 procentiem.

Farmācijas departaments izstrādāja programmu, kurā bija paredzēts, ka 2010.gadā no valsts budžeta tiks kompensēti 70% recepšu medikamentu. Un viņi bija domājuši tieši par to, ka tiks pieņemti šie paši 5 procenti. Ja tagad mēs nobalsosim par 9 procentiem, tad tiks sagrauta visa tā sistēma, pie kuras jau ilgu laiku ir strādājis Farmācijas departaments.

Šis ir otrais lasījums, un es ceru, ka šodien jūs nobalsosiet par manu priekšlikumu, bet trešajā lasījumā mēs tomēr nolemsim un nobalsosim tā, lai nekļūdītos. Citādi, man liekas, šī būs liela politiska un ekonomiska kļūda.

Es aicinu jūs tomēr nobalsot “par” manu priekšlikumu un atbalstīt šo 5 procentu likmi!

Paldies jums!

Sēdes vadītāja. Deputāts Māris Kučinskis.

M.Kučinskis (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie deputāti! Droši vien es nebūtu runājis, ja jau šobrīd nebūtu saņemta informācija, ka šie 5% mums acīmredzot aiziet garām, tāpēc ka valdošā koalīcija esot nolēmusi balsot par 9 procentu likmi, jo tā grib Ministru kabinets un tā grib Finanšu ministrija.

Ir tāds diezgan paradoksāls iemesls, kāpēc to grib Finanšu ministrija. Un tas ir tāpēc, ka atskaitē būs jauna ailīte, kur būs jāieraksta skaitlis “5”, bet mums ir tikai ailīte “9”, “18” un “0”. Un tagad, kad ir jātaisa tā 5% ailīte, labāk tiek pieņemti šie 9%, neskatoties uz to, ka daudziem cilvēkiem no tā patiešām ievērojami kritīsies dzīves līmenis. Mums nākamajā gadā pieaugs ne tikai elektrības tarifi, bet tagad pieaugs arī zāļu tarifi.

Ir saņemtas neskaitāmas vēstules, protams, no pensionāriem, no cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, tomēr pats paradoksālākais acīmredzot ir tas… Es vienkārši gribu atgādināt Veselības apakškomisijas vienprātīgo lēmumu - atbalstīt 5% likmi. Es gribu atgādināt arī to, ka vakar arī Sociālo un darba lietu komisija lēma par 5% likmi. Mūsos valda vienprātība līdz tam brīdim, kamēr iejaucas jūs dižais “vadonis”.

Tāpēc es tomēr gribētu sacīt: “Paskatīsimies uz cilvēkiem šoreiz!”

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Deputāts Viesturs Šiliņš.

V.Šiliņš (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamo priekšsēdētāj! Godātie kolēģi! Mēs patiešām Veselības apakškomisijā šo jautājumu izskatījām, un mums bija divi priekšlikumi, kas faktiski bija diezgan līdzīgi: viens - 9% no pusgada, un otrs - 5% no gada sākuma. Un mēs beidzām komisijas sēdi ar tādu secinājumu, ka faktiski mēs gribētu iesniegt šo priekšlikumu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, kura ir atbildīgā komisija. Un šobrīd man gribētos lūgt pirmām kārtām vienu lietu - tā teikt, noņemt šos 9% no jaunā gada… Jo pretējā gadījumā… mēs šobrīd nezinām, vai nākamgad būs 14% - 9% plus 5% - vai tikai 5%.

Un šā iemesla dēļ es lūdzu atbalstīt Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas lēmumu, lai mēs varētu uz trešo lasījumu spriest par šiem procentiem - 5% no jaunā gada vai 9% no pusgada.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Deputāts Jānis Urbanovičs.

J.Urbanovičs (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Cienījamo priekšsēdētāj! Godātie kolēģi! Piekrītu tam, ko teica Šiliņa kungs, tikai par cipariem ir drusku citādāks viedoklis… Es aicinu tomēr atbalstīt deputāta Orlova priekšlikumu. Kāpēc? Tāpēc, ka tas veido labāku bāzi sarunai un ir tieši budžetu taupošs priekšlikums. (Starpsauciens: “Pareizi!”)

Skaidrs, ka, nodokļus saglabājot par 4 punktiem lielākus, nekā tas ir igauņiem un leišiem, par ko jau runāja deputāts Orlovs… un iepakojums ir visās trijās valodās un plus vēl arī krievu valodā… Līdz ar to ražotāji, eksportētāji šo te ekspansīvu veido kā vienotu politiku pret Latviju, Lietuvu un Igauniju. Un, lai saglabātu vietējo tirgu un nekaitētu Latvijas budžetam, un nestimulētu Lietuvas un Igaunijas lieltirgotājus un sīktirgotājus, kuri vispār nekādus nodokļus nemaksā, preces mugursomās ved, - lai to visu nestimulētu un kontrabandu tāpat, mums vajadzētu nolaist līdz “5”, kā tas ir Lietuvai un Igaunijai, un tad no tādām vienādām pozīcijām ilgi un dikti spriest par to, kāda tad tā likme būtu - 14%, ko tā prasa varbūt eiropieši, vai 9%. Par to mēs varētu vienoties ar Viļņu un Tallinu. Bet tagad tas būtu ne tikai neproduktīvi, bet pat diezgan muļķīgi - spītīgi turēt šo likmi tik augstu, 9 procentu līmenī, kad Viļņa un Tallina nosaka sev 5%.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Vai deputāts Škapars vēlas ko teikt komisijas vārdā? Lūdzu!

Ē.Škapars. Godājamie kolēģi! Es gribētu vērst jūsu uzmanību uz to, ka šī diskusija faktiski bija lieka. Ja jūs palasīsiet 6.1.punktu pašreizējā redakcijā, tad redzēsiet, ka tas nosaka 9% likmi. Orlova kungs ierosina pievienot 6.3.punktu, kas nosaka 5% likmi. Tas nozīmētu, ka vienā likumā vienai preču grupai būtu divas dažādas likmes. Faktiski šis ierosinājums nav balsojams kā tāds. Komisija to tāpēc arī neatbalstīja.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par 5. - deputāta Orlova priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 48, pret - 27, atturas - 16. Priekšlikums ir atbalstīts. (Aplausi.) (Starpsauciens: “Koalīcijā atkal nodevība!”)

Lūdzu, turpināsim izskatīt priekšlikumus!

Ē.Škapars. 6. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Komisija ir nolēmusi atbalstīt šo priekšlikumu.

Sēdes vadītājs. Deputātiem iebildumu nav.

Ē.Škapars. Tātad ir izskatīti visi priekšlikumi. Lūdzu pieņemt likumprojektu otrajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 92, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

Ē.Škapars. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 23.oktobris.

Sēdes vadītāja. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 23.oktobris. Citu priekšlikumu nav. Paldies!

Ē.Škapars. Paldies!

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par darbinieku aizsardzību darba devēja maksātnespējas gadījumā””. Otrais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā - deputāte Jevgenija Stalidzāne.

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Godājamie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu nr.1339-b. Sociālo un darba lietu komisija ir izskatījusi priekšlikumus, kas tika iesniegti likumprojekta otrajam, galīgajam, lasījumam.

1. - Finanšu ministrijas un Tieslietu ministrijas, tas ir finanšu ministra Dombrovska un tieslietu ministra Aksenoka, priekšlikums. Sociālo un darba lietu komisija šo priekšlikumu ir daļēji atbalstījusi un iestrādājusi 2.priekšlikumā. Lūdzam Saeimu pieņemt 2.priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 1. un 2.priekšlikumu.

J.Stalidzāne. 3.priekšlikumu arī ir izstrādājusi Sociālo un darba lietu komisija un lūdz Saeimu to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. Arī 4.priekšlikumu ir izstrādājusi Sociālo un darba lietu komisija un lūdz Saeimu to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. Likumprojekts ir pieņemts otrajā, galīgajā, lasījumā. Lūdzu Saeimu to atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 89, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi likumā “Par darbinieku aizsardzību darba devēja maksātnespējas gadījumā”” ir pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Solvita Āboltiņa.

S.Āboltiņa (frakcija “Jaunais laiks”).

Godājamie kolēģi! Juridiskā komisija, izskatot likumprojektu “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” (reģistrācijas numurs 448), konstatēja, ka minētais likumprojekts ticis iesniegts kā priekšlikumi viena cita likumprojekta trešajam lasījumam.

Minētais likumprojekts regulē tādu ļoti svarīgu sfēru kā narkotisko, psihotropo vielu un zāļu nelikumīga izgatavošana un iegādāšanās un pārkāpumi farmaceitiskajā darbībā. Likumprojekts nosaka konkrētus sodus - lielākus sodus par to, ka tiek izplatītas zāles, kurām beidzies derīguma termiņš vai kuru kvalitāte nav atbilstoša, par zāļu izplatīšanu bez normatīvajos aktos noteiktajiem dokumentiem, par zāļu uzskaites, glabāšanas, lietošanas vai aprites kārtības neievērošanu, par zāļu kontroles pārkāpšanu, par zāļu reklāmas noteikumu pārkāpšanu. Tātad šajā piedāvātajā likumprojektā ir palielinātas sankcijas par minētajām darbībām, kā arī atsevišķi nodalīta fizisko un juridisko personu atbildība, turklāt juridisko personu atbildība atsevišķos gadījumos paredzēta pat līdz 10 000 latu lielai summai.

Dokumenta iesniedzējs, tas ir, Veselības ministrijas Farmācijas departaments, lūdza pēc iespējas ātrāk pieņemt šo likumprojektu, un Juridiskā komisija tādēļ lūdz atzīt minēto likumprojektu par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Godājamie kolēģi, lūdzu balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 68, pret - nav, atturas - 17. Likumprojekts atzīts par steidzamu. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 53, pret - nav, atturas - 18. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, nosakiet priekšlikumu iesniegšanas termiņu un datumu likumprojekta izskatīšanai otrajā lasījumā!

S.Āboltiņa. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 22.oktobris. Likumprojekta izskatīšana trešajā lasījumā - 23.oktobrī.

Sēdes vadītāja. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 22.oktobris. Un izskatīšana 23.oktobra sēdē.

S.Āboltiņa. Es atvainojos, 21.oktobris, lai 23.oktobrī var izskatīt sēdē!

Sēdes vadītāja. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 21.oktobris. Un izskatīšana - 23.oktobrī. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputātes Ingrīdas Ūdres atsaukšanu no Eiropas lietu komisijas”. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 79, pret - nav, atturas - 8. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputātes Ingrīdas Ūdres ievēlēšanu Korupcijas, kontrabandas un organizētās noziedzības novēršanas un apkarošanas uzraudzības komisijā”. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Anda Kāposta atsaukšanu no Korupcijas, kontrabandas un organizētās noziedzības novēršanas un apkarošanas uzraudzības komisijas”. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret - 1, atturas - 2. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Anda Kāposta ievēlēšanu Eiropas lietu komisijā”. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 81, pret - 1, atturas - 1. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums. Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Kušķa, Škapara, Kampara, Zaķa un Jaunupa iesniegto likumprojektu “Grozījums likumā “Preču un pakalpojumu loteriju likums”” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 77, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Līdz ar to darba kārtība ir izskatīta. Lūdzu deputātus reģistrēties ar reģistrācijas kartēm!

Kamēr tiek sagatavoti reģistrācijas rezultāti, jānoklausās paziņojumi.

Vārds deputātei Baibai Brigmanei!

 

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Godājamie Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas locekļi! Pulksten 13.00 Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde komisijas telpās.

Otrs ir paziņojums frakcijas “Jaunais laiks” darba grupas locekļiem, kurus interesē šie budžeta jautājumi. Pulksten 13.40 tiekamies frakcijas telpās!

Sēdes vadītāja. Vārds deputātei Inesei Vaiderei.

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie Ārlietu komisijas deputāti! Lūdzu pulksten 13.00 uz sēdi Ārlietu komisijas telpās!

Sēdes vadītāja. Vārds deputātam Guntaram Krastam.

G.Krasts (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātā Eiropas lietu komisija! Sēde notiek Viesu zālē. Sarkanā zāle būs aizņemta. Tūlīt pēc Saeimas sēdes beigām - Viesu zālē!

Sēdes vadītāja. Vārds deputātam Indulim Emsim.

I.Emsis (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Godātie Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputāti! Komisijas sēdes pulksten 13.05 komisijas telpās.

Sēdes vadītāja. Ir saņemta arī Ministru prezidenta atbilde uz deputātu Bērziņa, Dalbiņa, Muižnieces, Pietkeviča un Lagzdiņa jautājumu. Vai deputāti ir apmierināti ar šo rakstisko atbildi? (Starpsaucieni no zāles.) Deputāti ar rakstisko atbildi nav apmierināti. Diemžēl Ministru prezidents šodien atrodas komandējumā, tātad atbildes laiks tiek pārnests uz nākamo ceturtdienu.

Reģistrācijas rezultātu nolasīšanai dodu vārdu deputātam Aleksandram Bartaševičam!

A.Bartaševičs (8.Saeimas sekretāra biedrs).

Godājamie deputāti! Nav reģistrējušies: Boriss Cilevičs, Ina Druviete, Ēriks Jēkabsons, Aleksandrs Kiršteins, Jakovs Pliners, Mareks Segliņš, Jānis Strazdiņš, Inese Šlesere un Aleksejs Vidavskis.

Sēdes vadītāja. Līdz ar to 16.oktobra sēde ir slēgta.

SATURA RĀDĪTĀJS

8.Saeimas rudens sesijas 9.sēde

2003.gada 16.oktobrī

 

Par darba kārtību

Par likumprojektu “Grozījumi Izglītības inovācijas fonda likumā”

(1348. un 1348.a dok., reģ. nr.456)

Priekšlikums

- dep. Dz.Ābiķis (pret)

Par likumprojektu “Par Latvijas Republikas un Turcijas Republikas brīvās tirdzniecības līguma Papildprotokolu nr.2 “Par grozījumiem C protokolā””

(1355. un 1355.a dok., reģ. nr.457)

Par likumprojektu “Grozījumi Latvijas Republikas valdības un Amerikas Savienoto Valstu valdības 2001.gada 20.septembra Vienošanās protokolā par likuma izpildi”

(1358. un 1358.a dok., reģ. nr.458)

Par likumprojektu “Par Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas 12.protokolu” (Noraidīts)

(1359. un 1359.a dok., reģ. nr.459)

Priekšlikums

- dep. A.Bartaševičs (par)

Par likumprojektu “Par Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas 13.protokolu par pilnīgu nāves soda atcelšanu”.(Noraidīts)

(1360. un 1360.a dok., reģ. nr.460)

Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par zvērinātiem revidentiem””

(1372. un 1372.a dok., reģ. nr.461)

Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par Latvijas Republikas Zemessardzi””

(1373. un 1373.a dok., reģ. nr.462)

Par likumprojektu “Grozījumi Komerclikuma spēkā stāšanās kārtības likumā”

(1374. un 1374.a dok., reģ. nr.463)

Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātu””

(1391. un 1391.a dok., reģ. nr.464)

Par likumprojektu “Grozījums likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu””

(1392. un 1392.a dok., reģ. nr.465)

Lēmuma projekts “Par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātam J.Plineram

(1393. dok.)

Likumprojekts “Par Pasaules tūrisma organizācijas statūtiem” (1.lasījums) (Steidzams)

(1235. un 1377. dok., reģ. nr.419)

Ziņo

- dep. I.Vaidere

Lēmuma projekts “Par deputāta M.Bekasova ievēlēšanu Nacionālās drošības komisijā” (Noraidīts)

(1363. dok., reģ. nr.212)

Debates

- dep. J.Dobelis

- dep. P.Tabūns

- dep. A.Golubovs

Par darba kārtību

Lēmuma projekts “Par L.Rietas apstiprināšanu par Kuldīgas rajona tiesas tiesnesi”

(1381. dok, reģ.. nr.213)

Ziņo

- dep. I.Labucka

Lēmuma projekts “Par I.Marnauzas apstiprināšanu par Ludzas rajona tiesas tiesnesi”

(1382. dok., reģ. nr.214)

Ziņo

- dep. I.Labucka

Lēmuma projekts “Par A.Jēkabsona apstiprināšanu par Talsu rajona tiesas tiesnesi”

(1383. dok., reģ. nr.215)

Ziņo

- dep. I.Labucka

Lēmuma projekts “Par D.P.Kļaviņa apstiprināšanu par Madonas rajona tiesas tiesnesi”

(1384. dok., reģ. nr.216)

Ziņo

- dep. I.Labucka

Lēmuma projekts “Par S.Libertes apstiprināšanu par Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesas tiesnesi”

(1385. dok., reģ. nr.217)

Ziņo

- dep. I.Labucka

Lēmuma projekts “Par N.Riņķa apstiprināšanu par Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesas tiesnesi”

(1386. dok., reģ. nr.218)

Ziņo

- dep. I.Labucka

Lēmuma projekts “Par J.Kergeles apstiprināšanu par Daugavpils tiesas tiesnesi”

(1387. dok., reģ. nr.219)

Ziņo

- dep. I.Labucka

Lēmuma projekts “Par I.Seisumas apstiprināšanu par Valkas rajona tiesas tiesnesi”

(1388. dok., reģ. nr.220)

Ziņo

- dep. I.Labucka

Lēmuma projekts “Par S.Krūmiņas apstiprināšanu par Rīgas pilsētas zemesgrāmatu nodaļas tiesnesi”

(1389. dok., reģ. nr.221)

Ziņo

- dep. I.Labucka

Lēmuma projekts “Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu “Kriminālprocesa likuma” otrajam lasījumam”

(1353. dok., reģ. nr.211)

Ziņo

- dep. I.Labucka

Debates

- dep. V.Muižniece

- dep. S.Āboltiņa

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par darbinieku aizsardzību darba devēja maksātnespējas gadījumā” (1.lasījums) (Steidzams)

(1339. un 1375. dok., reģ. nr.455)

Ziņo

- dep. J.Stalidzāne

Likumprojekts “Grozījumi Ķīmisko vielu un ķīmisko produktu likumā” (3.lasījums)

(1379. dok., reģ. nr.258)

Ziņo

- dep. K.Peters

Likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” (3.lasījums)

(1380. dok., reģ. nr.255)

(Likumprojektā kā priekšlikumi iekļauts likumprojekts ar reģ. nr.336)

Ziņo

- dep. S.Āboltiņa

Debates

- dep. V.Agešins

- dep. J.Dobelis

- dep. V.Agešins

- dep. V.Agešins

- dep. J.Strazdiņš

Paziņojumi

- dep. I.Vaidere

- dep. J.Stalidzāne

- Saeimas priekšsēdētājas biedrs   Ē.Jēkabsons

- dep. S.Šķesters

Reģistrācijas rezultāti

Nolasa

- Saeimas sekretāra biedrs   A.Bartaševičs

Debašu turpinājums

- dep. V.Agešins

- dep. V.Agešins

Par darba kārtību

Informācija par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātam A.Tolmačovam

Likumprojekts “Par Antidopinga konvencijas papildprotokolu” (2.lasījums)

(1038. un 1356. dok., reģ. nr.337)

Ziņo

- dep. I.Vaidere

Likumprojekts “Par Igaunijas Republikas, Latvijas Republikas un Lietuvas Republikas brīvās tirdzniecības nolīguma Apvienotās komitejas rezolūciju nr.1/2002 “Par grozījumiem Igaunijas Republikas, Latvijas Republikas un Lietuvas Republikas brīvās tirdzniecības nolīguma A protokolā”” (2.lasījums)

(1093. un 1357. dok., reģ. nr.380)

Ziņo

- dep. I.Vaidere

Likumprojekts “Par Eiropas konvenciju par skatītāju pārkāpumiem un rupju uzvedību sporta pasākumos un īpaši futbola sacensību laikā” (2.lasījums)

(1039. un 1368. dok., reģ. nr.338)

Ziņo

- dep. I.Vaidere

Likumprojekts “Par Latvijas Republikas valdības un Turcijas Republikas valdības līgumu par sadarbību un savstarpēju palīdzību muitas lietās” (2.lasījums)

(1042. un 1369. dok., reģ. nr.341)

Ziņo

- dep. I.Vaidere

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par darbinieku aizsardzību darba devēja maksātnespējas gadījumā”” (2.lasījums)

(1081. un 1347. dok., reģ. nr.374)

Ziņo

- dep. J.Stalidzāne

Likumprojekts “Grozījums Komercķīlas likumā” (2.lasījums)

(1078. un 1349. dok., reģ. nr.371)

Ziņo

- dep. S.Āboltiņa

Likumprojekts “Grozījumi Jūrlietu pārvaldes un jūras drošības likumā” (1.lasījums) (Steidzams)

(1277. un 1350. dok., reģ. nr.424)

Ziņo

- dep. A.Kalvītis

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par to bijušās PSRS pilsoņu statusu, kuriem nav Latvijas vai citas valsts pilsonības”” (1.lasījums)

(1278. un 1351. dok., reģ. nr.425)

Ziņo

- dep. S.Āboltiņa

Debates

- dep. V.Buzajevs

- dep. J.Dobelis

- dep. N.Kabanovs

- dep. P.Tabūns

- dep. V.Buzajevs

- dep. P.Kļaviņš

- dep. A.Golubovs

Likumprojekts “Bezvalstnieku likums” (1.lasījums)

(1279. un 1352. dok., reģ. nr.426)

Ziņo

- dep. S.Āboltiņa

Likumprojekts “Grozījums Valsts un pašvaldību mantas atsavināšanas likumā” (1.lasījums)

(1236. un 1354. dok., reģ. nr.420)

Ziņo

- dep. S.Āboltiņa

Likumprojekts “Grozījumi Civilprocesa likumā” (1.lasījums)

(901. un 1313. dok., reģ. nr.300)

Ziņo

- dep. S.Āboltiņa

Likumprojekts “Grozījumi Nacionālās drošības likumā” (1.lasījums) (Steidzams)

(1241. un 1362. dok., reģ. nr.422)

Ziņo

- dep. L.Mūrniece

Likumprojekts “Grozījumi Apdrošināšanas sabiedrību un to uzraudzības likumā” (2.lasījums)

(1082. un 1364. dok., reģ. nr.375)

Ziņo

- dep. B.Brigmane

Likumprojekts “Grozījumi Kredītiestāžu likumā” (2.lasījums)

(1080. un 1365. dok., reģ. nr.373)

Ziņo

- dep. B.Brigmane

Likumprojekts “Satversmes aizsardzības biroja amatpersonu izdienas pensiju likums” (1.lasījums)

(1288. un 1366. dok., reģ. nr.428)

Ziņo

- dep. J.Stalidzāne

Likumprojekts “Grozījums likumā “Par kultūras pieminekļu aizsardzību”” (2.lasījums)

(1035. un 1370. dok., reģ. nr.334)

Ziņo

- dep. J.Strazdiņš

Likumprojekts “Grozījumi Darba aizsardzības likumā” (2.lasījums)

(1139. un 1376. dok., reģ. nr.401)

Ziņo

- dep. J.Stalidzāne

Likumprojekts “Par Pasaules Tūrisma organizācijas statūtiem” (2.lasījums) (Steidzams)

(1235. un 1377. dok., reģ. nr.419)

Ziņo

- dep. I.Vaidere

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par pievienotās vērtības nodokli”” (2.lasījums)

(1016. un 1378. dok., reģ. nr.322)

Ziņo

- dep. Ē.Škapars

Debates

- dep. V.Orlovs

- dep. M.Kučinskis

- dep. V.Šiliņš

- dep. J.Urbanovičs

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par darbinieku aizsardzību darba devēja maksātnespējas gadījumā” (2.lasījums) (Steidzams)

(1339. un 1375. dok., reģ. nr.455)

Ziņo

- dep. J.Stalidzāne

Likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” (1.lasījums) (Steidzams)

(1397. dok., reģ. nr.448)

Ziņo

- dep. S.Āboltiņa

Lēmuma projekts “Par deputātes I.Ūdres atsaukšanu no Eiropas lietu komisijas”

(1400. dok., reģ. nr.222)

Lēmuma projekts “Par deputātes I.Ūdres ievēlēšanu Korupcijas, kontrabandas un organizētās noziedzības novēršanas un apkarošanas uzraudzības komisijā”

(1401. dok., reģ. nr.223)

Lēmuma projekts “Par deputāta A.Kāposta atsaukšanu no Korupcijas, kontrabandas un organizētās noziedzības novēršanas un apkarošanas uzraudzības komisijas”

(1402. dok., reģ. nr.224)

Lēmuma projekts “Par deputāta A.Kāposta ievēlēšanu Eiropas lietu komisijā”

(1403. dok., reģ. nr.225)

Par likumprojektu “Grozījums likumā “Preču un pakalpojumu loterijas likums””

(1399. dok., reģ. nr.466)

Paziņojumi

- dep. B.Brigmane

- dep. I.Vaidere

- dep. G.Krasts

- dep. I.Emsis

Reģistrācijas rezultāti

Nolasa

- Saeimas sekretāra biedrs   A.Bartaševičs

 

Balsojumi

Grozījumi Izglītības inovācijas fonda likumā
Datums: 16.10.2003. 09:10:54 bal001 < br> Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1348 nodošanu komisijām

"Par Latvijas Republikas un Turcijas Republikas brīvās tirdzniecības līguma Papildprotokolu nr.2 "Par grozījumiem C protokolā""
Datums: 16.10.2003. 09:11:40 bal002
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1355 nodošanu komisijām

Par Latvijas Republikas valdības un ASV valdības 2001.gada 20.septembra vienošanās protokolu par likuma izpildi
Datums: 16.10.2003. 09:12:24 bal003
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1358 nodošanu komisijām

Par Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas 12.protokolu
Datums: 16.10.2003. 09:17:54 bal004
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1359 nodošanu komisijām

Par Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas 13.protokolu par pilnīgu nāves soda atcelšanu
Datums: 16.10.2003. 09:18:44 bal005
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1360 nodošanu komisijām

Grozījumi likumā "Par zvērinātiem revidentiem"
Datums: 16.10.2003. 09:19:20 bal006
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1372 nodošanu komisijām

Grozījumi likumā "Par Latvijas Republikas Zemessardzi"
Datums: 16.10.2003. 09:19:56 bal007
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1373 nodošanu komisijām

Grozījumi Komerclikuma spēkā stāšanās kārtības likumā
Datums: 16.10.2003. 09:20:28 bal008
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1374 nodošanu komisijām

Grozījumi likumā "Par Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātu"
Datums: 16.10.2003. 09:21:06 bal009
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1391 nodošanu komisijām

Grozījums likumā "Par maternitātes un slimības apdrošināšanu"
Datums: 16.10.2003. 09:21:44 bal010
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1392 nodošanu komisijām

Lēmuma projekts "Par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātam J.Plineram"
Datums: 16.10.2003. 09:22:22 bal011
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.1393

Par Pasaules Tūrisma organizācijas statūtiem (1.lasījums)
Datums: 16.10.2003. 09:25:34 bal012
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1235 steidzamību

Par Pasaules Tūrisma organizācijas statūtiem (1.lasījums)
Datums: 16.10.2003. 09:26:02 bal013
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1235 pieņemšanu 1.lasījumā

Lēmuma projekts "Par deputāta M.Bekasova ievēlēšanu Nacionālas drošības komisijā"
Datums: 16.10.2003. 09:41:34 bal014
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.1363

Lēmuma projekts "Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojekta "Kriminālprocesa likums" otrajam lasījumam
Datums: 16.10.2003. 09:56:00 bal024
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok.nr. 1353

Grozījumi likumā "Par darbinieku aizsardzību darba devēja maksātnespējas gadījumā" (1.lasījums)
Datums: 16.10.2003. 09:58:54 bal025
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1339 steidzamību

Grozījumi likumā "Par darbinieku aizsardzību darba devēja maksātnespējas gadījumā" (1.lasījums)
Datums: 16.10.2003. 09:59:16 bal026
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1339 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Ķīmisko vielu un ķīmisko produktu likumā (3.lasījums)
Datums: 16.10.2003. 10:01:08 bal027
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1379 pieņemšanu 3. lasījumā

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.255) (3.lasījums)
Datums: 16.10.2003. 10:03:06 bal028
Balsošanas motīvs: Par 11.priekšlikumu

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.255) (3.lasījums)
Datums: 16.10.2003. 10:03:56 bal029
Balsošanas motīvs: Par 16.priekšlikumu

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.255) (3.lasījums)
Datums: 16.10.2003. 10:04:32 bal030
Balsošanas motīvs: Par 19.priekšlikumu

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.255) (3.lasījums)
Datums: 16.10.2003. 10:04:58 bal031
Balsošanas motīvs: Par 20.priekšlikumu

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.255) (3.lasījums)
Datums: 16.10.2003. 10:05:22 bal032
Balsošanas motīvs: Par 21.priekšlikumu

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.255) (3.lasījums)
Datums: 16.10.2003. 10:05:58 bal033
Balsošanas motīvs: Par 24.priekšlikumu

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.255) (3.lasījums)
Datums: 16.10.2003. 10:06:44 bal034
Balsošanas motīvs: Par 29.priekšlikumu

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.255) (3.lasījums)
Datums: 16.10.2003. 10:06:44 bal035
Balsošanas motīvs: Par 33.priekšlikumu

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.255) (3.lasījums)
Datums: 16.10.2003. 10:10:30 bal036
Balsošanas motīvs: Par 38.priekšlikumu

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.255) (3.lasījums)
Datums: 16.10.2003. 10:13:00 bal037
Balsošanas motīvs: Par 48.priekšlikumu

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.255) (3.lasījums)
Datums: 16.10.2003. 10:13:30 bal038
Balsošanas motīvs: Par 49.priekšlikumu

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.255) (3.lasījums)
Datums: 16.10.2003. 10:14:16 bal039
Balsošanas motīvs: Par 54.priekšlikumu

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.255) (3.lasījums)
Datums: 16.10.2003. 10:15:36 bal040
Balsošanas motīvs: Par 65.priekšlikumu

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.255) (3.lasījums)
Datums: 16.10.2003. 10:18:00 bal041
Balsošanas motīvs: Par 88.priekšlikumu

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.255) (3.lasījums)
Datums: 16.10.2003. 10:18:30 bal042
Balsošanas motīvs: Par 89.priekšlikumu

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.255) (3.lasījums)
Datums: 16.10.2003. 10:19:38 bal043
Balsošanas motīvs: Par 98.priekšlikumu

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.255) (3.lasījums)
Datums: 16.10.2003. 10:23:14 bal044
Balsošanas motīvs: Par 137.priekšlikumu

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.255) (3.lasījums)
Datums: 16.10.2003. 10:24:42 bal045
Balsošanas motīvs: Par 139.priekšlikumu

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.255) (3.lasījums)
Datums: 16.10.2003. 10:25:48 bal046
Balsošanas motīvs: Par 146.priekšlikumu

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.255) (3.lasījums)
Datums: 16.10.2003. 10:29:06 bal047
Balsošanas motīvs: Par 147.priekšlikumu

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.255) (3.lasījums)
Datums: 16.10.2003. 11:03:36 bal048
Balsošanas motīvs: Par 148.priekšlikumu

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.255) (3.lasījums)
Datums: 16.10.2003. 11:14:28 bal049
Balsošanas motīvs: Par 199.priekšlikumu

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.255) (3.lasījums)
Datums: 16.10.2003. 11:15:42 bal050
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1380 pieņemšanu 3.lasījumā

Par Antidopinga konvencijas papildprotokolu (2.lasījums)
Datums: 16.10.2003. 11:17:34 bal051
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1356 pieņemšanu 2.lasījumā

Par Igaunijas Republikas, Latvijas Republikas un Lietuvas Republikas brīvās tirdzniecības nolīguma Apvienotās komitejas rezolūciju nr.1/2002 "Par grozījumiem Igaunijas Republikas, Latvijas Republikas un Lietuvas Republikas brīvās tirdzniecības nolīguma A protokolā" (2.lasījums)
Datums: 16.10.2003. 11:18:50 bal052
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1357 pieņemšanu 2.lasījumā

Par Eiropas konvenciju par skatītāju pārkāpumiem un rupju uzvedību sporta pasākumos un īpaši futbola sacensību laikā (2.lasījums)
Datums: 16.10.2003. 11:20:08 bal053
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1368 pieņemšanu 2.lasījumā

Par Latvijas Republikas valdības un Turcijas Republikas valdības līgumu par sadarbību un savstarpēju palīdzību muitas lietās (2.lasījums)
Datums: 16.10.2003. 11:21:28 bal054
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1369 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi likumā "Par darbinieku aizsardzību darba devēja maksātnespējas gadījumā" (2.lasījums)
Datums: 16.10.2003. 11:23:18 bal055
Balsošanas motīvs: Par 4.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par darbinieku aizsardzību darba devēja maksātnespējas gadījumā" (2.lasījums)
Datums: 16.10.2003. 11:23:46 bal056
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1347 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījums Komercķīlas likumā (2.lasījums)
Datums: 16.10.2003. 11:24:54 bal057
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1349 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Jūrlietu pārvaldes un jūras drošības likumā (1.lasījums)
Datums: 16.10.2003. 11:25:58 bal058
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1277 steidzamību

Grozījumi Jūrlietu pārvaldes un jūras drošības likumā (1.lasījums)
Datums: 16.10.2003. 11:26:22 bal059
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1277 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par to bijušās PSRS pilsoņu statusu, kuriem nav Latvijas vai citas valsts pilsonības" (1.lasījums)
Datums: 16.10.2003. 12:09:46 bal060
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1278 pieņemšanu 1.lasījumā

Bezvalstnieku likums (1.lasījums)
Datums: 16.10.2003. 12:11:50 bal061
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1279 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījums Valsts un pašvaldību mantas atsavināšanas likumā (1.lasījums)
Datums: 16.10.2003. 12:14:04 bal062
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1236 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Civilprocesa likumā (1.lasījums)
Datums: 16.10.2003. 12:17:04 bal063
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.901 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Nacionālās drošības likumā (1.lasījums)
Datums: 16.10.2003. 12:19:18 bal064
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1241 steidzamību

Grozījumi Nacionālās drošības likumā (1.lasījums)
Datums: 16.10.2003. 12:19:44 bal065
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1241 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Apdrošināšanas sabiedrību un to uzraudzības likumā (2.lasījums)
Datums: 16.10.2003. 12:21:10 bal066
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1364 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Kredītiestāžu likumā (2.lasījums)
Datums: 16.10.2003. 12:22:22 bal067
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1365 pieņemšanu 2.lasījumā

Satversmes aizsardzības biroja amatpersonu izdienas pensiju likums (1.lasījums)
Datums: 16.10.2003. 12:25:26 bal068
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1288 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījums likumā "Par kultūras pieminekļu aizsardzību" (2.lasījums)
Datums: 16.10.2003. 12:27:00 bal069
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1370 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Darba aizsardzības likumā (2.lasījums)
Datums: 16.10.2003. 12:28:40 bal070
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1376 pieņemšanu 2.lasījumā

Par Pasaules Tūrisma organizācijas statūtiem (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 16.10.2003. 12:30:34 bal071
Balsošanas motīvs: Par 1.priekšlikumu

Par Pasaules Tūrisma organizācijas statūtiem (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 16.10.2003. 12:31:04 bal072
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1235B pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi likumā "Par pievienotās vērtības nodokli" (2.lasījums)
Datums: 16.10.2003. 12:32:24 bal073
Balsošanas motīvs: Par 3.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par pievienotās vērtības nodokli" (2.lasījums)
Datums: 16.10.2003. 12:43:04 bal074
Balsošanas motīvs: Par 5.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par pievienotās vērtības nodokli" (2.lasījums)
Datums: 16.10.2003. 12:44:34 bal075
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1378 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi likumā "Par darbinieku aizsardzību darba devēja maksātnespējas gadījumā" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 16.10.2003. 12:46:38 bal076
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1339B pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.448) (1.lasījums)
Datums: 16.10.2003. 12:49:18 bal077
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1397 steidzamību

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.448) (1.lasījums)
Datums: 16.10.2003. 12:49:44 bal078
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1397 pieņemšanu 1.lasījumā

Lēmuma projekts "Par deputātes I.Ūdres ievēlēšanu Korupcijas, kontrabandas un organizētās noziedzības novēršanas un apkarošanas uzraudzības komisijā"
Datums: 16.10.2003. 12:51:24 bal080
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.1401

Lēmuma projekts "Par deputāta A.Kāposta ievēlēšanu Eiropas lietu komisijā"
Datums: 16.10.2003. 12:52:18 bal082
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.1403

Grozījums likumā "Preču un pakalpojumu loterijas likums"
Datums: 16.10.2003. 12:53:10 bal083
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1399 nodošanu komisijām

Trešdien, 28.februārī
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
12:00  Saeimas deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Čehijas parlamentu tikšanās ar Čehijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Martin Vítek
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
13:00  Saeimas Deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Kazahstānas parlamentu tikšanās ar Kazahstānas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Dauren Karipov
13:10  Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēde
15:30  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas sēde
16:30  Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāja tikšanās ar Izraēlas Valsts ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā Sharon Rappaport-Palgi