Latvijas Republikas 8.Saeimas

rudens sesijas septītā sēde

2003.gada 9.oktobrī

(turpinājums)

 

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

Sēdes darba kārtība
Satura rādītājs
Balsojumi


Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Turpināsim 8.oktobrī iesākto sēdi.

Pirms mēs turpinām izskatīt darba kārtību, informēju, ka Saeimas Prezidijs ir saņēmis Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas iesniegumu ar lūgumu izdarīt izmaiņas šā gada 9.oktobra Saeimas sēdes darba kārtībā, iekļaujot tajā pēc darba kārtības 9.punkta - likumprojekta “Grozījumi likumā “Par darbinieku aizsardzību darba devēja maksātnespējas gadījumā”” -izskatīšanas 2004.gada valsts budžeta likumprojektu paketes izskatīšanu pirmajā lasījumā.

Vai deputātiem ir iebildumi? (Starpsauciens: “Nav!”). Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtībā iekļauts. (No zāles dep. A.Golubovs: “Ir!”) Vai deputātiem ir iebildumi? Ja deputātiem ir iebildumi, lūdzu, balsosim par darba kārtības izmaiņu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 43, pret - 38, neviens deputāts neatturas. Darba kārtība ir mainīta. Paldies.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis arī Sociālo un darba lietu komisijas iesniegumu ar lūgumu izdarīt grozījumus šā gada 9.oktobra sēdes darba kārtībā un pēc darba kārtības 48.punkta - likumprojekta “Grozījumi likumā “Par Daudzgadējo finansu līgumu starp Latvijas Republiku un Eiropas Komisiju Eiropas Kopienas vārdā”” - iekļaut likumprojektu “Grozījumi likumā “Par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu”” izskatīšanai pirmajā lasījumā. Vai deputātiem ir iebildumi? (Starpsauciens: “Ir!”) Deputātiem ir iebildumi. Lūdzu balsot par darba kārtības maiņu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 45, pret - 39, neviens neatturas. Darba kārtībā izmaiņas izdarītas.

Arī Saeimas Juridiskā komisija ir iesniegusi Saeimas Prezidijam lūgumu izdarīt grozījumus Saeimas šā gada 9.oktobra sēdes izsludinātajā darba kārtībā un svītrot no tās likumprojekta “Grozījumi Civilprocesa likumā” izskatīšanu pirmajā lasījumā. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Paldies. Darba kārtība ir mainīta.

Saeimas Prezidijs ierosina Juridiskās komisijas iesniegto likumprojektu “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” nodot Juridiskajai komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret - nav, atturas - 1. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Klementjeva, Bartaševiča, Orlova, Agešina un Mackeviča iesniegto likumprojektu “Grozījums likumā “Par valsts pensijām”” nodot Sociālo un darba lietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 23, pret - 16, atturas - 41. Likumprojekts komisijai nav nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Ulmes, Kučinska, Klementjeva, Agešina un Bartaševiča iesniegto likumprojektu “Grozījums Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā” nodot Sociālo un darba lietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

Vai deputāts Arvīds Ulme ir pieteicies runāt “par” vai “pret”? Tātad deputāts Arvīds Ulme ir pieteicies runāt “par”. Lūdzu!

A.Ulme (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie deputāti! Lieta ir ļoti vienkārša. Runa ir par sociālo rehabilitāciju, taču ministrija to ir uzskatījusi par nevajadzīgu sakarā ar to, ka cilvēkiem faktiski nav vajadzīga sociālā rehabilitācija, bet viņiem ir vajadzīga medicīniskā rehabilitācija. Tomēr praksē ir citādāk.

Es tikos ar sanatoriju, rehabilitācijas iestāžu vadītājiem, esmu arī pats tur bijis, un tā situācija ir tāda, ka šie cilvēki, kuri ir dabūjuši šo ceļazīmi sociālajai rehabilitācijai, dabiski, paši piemaksā no saviem līdzekļiem un veic tur arī ārstniecisko rehabilitāciju, bet izdarīt to ar saviem līdzekļiem vien viņi nespēj.

Sakarā ar to, ka arī šīs ministrijas ir nodalījušās, sociālo rehabilitāciju diezin vai vispār kāds gribēs uzņemties… Varbūt politiski tas ar laiku būs pareizi, bet šajā brīdī cilvēki jau ir rindās pierakstījušies, ir milzīgas rindas, tāpēc es patiešām domāju, ka, pirms mēs atceļam šo sociālo rehabilitāciju pensionāriem, politiski represētajiem un invalīdiem, varbūt tomēr vajadzētu dot šo juridisko bāzi un vēl pagarināt šo iespēju cilvēkiem saņemt šo sociālo rehabilitāciju.

Faktiski tā nauda nekur jau neaiziet. Tā tiek novirzīta šai rehabilitācijas iestādei, tās darbiniekiem, šīs iestādes uzturēšanai un arī cilvēkiem. Man liekas, te ir runa par apmēram 200 tūkstošiem latu, un tā, kā saka, nav milzīga nauda vai kāds robs budžetā…

Es aicinu tomēr nodot komisijai un izdiskutēt šo jautājumu. Var būt, ka tas jādara citādā veidā, bet tagad lūdzu tomēr nodot komisijai.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Deputāti nav pieteikušies runāt “pret”. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 38, pret - nav, atturas - 44. Likumprojekts nav nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Par Latvijas Republikas valdības un Mongolijas valdības līgumu par sadarbību kultūrā, izglītībā un zinātnē” nodot Ārlietu komisijai un Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai un noteikt, ka Ārlietu komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijām.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījums Obligātā militārā dienesta likumā” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai un Sociālo un darba lietu komisijai un noteikt, ka Aizsardzības un iekšlietu komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijām.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījums Alternatīvā dienesta likumā” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai un Sociālo un darba lietu komisijai un noteikt, ka Aizsardzības un iekšlietu komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijām.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījums Nacionālo bruņoto spēku likumā” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par darbinieku aizsardzību darba devēja maksātnespējas gadījumā”” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Sociālo un darba lietu komisijai un noteikt, ka Sociālo un darba lietu komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijām.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekti, kas saistīti ar 2004.gada valsts budžeta likuma projekta izskatīšanu pirmajā lasījumā.

Pirmais no likumprojektiem ir “Grozījums likumā “Par izlozēm un azartspēlēm””.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāte Baiba Brigmane.

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamo priekšsēdētāj! Godātie kolēģi! Ir pasludināta šā konkrētā likumprojekta izskatīšana, bet šis likumprojekts ir valdības iesniegtās likumprojektu paketes sastāvdaļa. Tāpēc Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā es vienlaicīgi piedāvāju jums izskatīšanai un apspriešanai pirmajā lasījumā likumprojektu “Par valsts budžetu 2004.gadam” un 18 ar to saistītos likumprojektus.

Ministru kabineta vārdā finanšu ministrs 30.septembrī iesniedza Saeimā visu dokumentu paketi, un jau 2.oktobrī notika Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde, kurā varēja piedalīties ikviens deputāts. Šajā sēdē ar ziņojumu par sagatavoto budžeta projektu 2004.gadam un ar to saistītajiem likumprojektiem uzstājās un atbildēja uz jautājumiem Ministru prezidents Einars Repše un finanšu ministrs Valdis Dombrovskis.

Esmu pārliecināta, ka šajā laikā arī citās komisijās ir notikusi un notiek iepazīšanās ar iesniegtajiem likumprojektiem un deputāti šodien turpinās uzsāktās debates.

Mūsu komisija aicina ikvienu deputātu aktīvi iesaistīties budžeta apspriešanas un pilnveidošanas procesā, lai līdz novembra vidum Saeima varētu pieņemt šos likumus un jau gada pēdējā mēnesī uzņēmumiem un iestādēm būtu skaidri zināmi valsts izvirzītie nosacījumi un piešķirtie līdzekļi nākamajam gadam.

Šis būs pirmais valsts budžets, kura izpildi mēs fiksēsim, jau būdami Eiropas Savienības dalībvalsts. Tāpēc vēl jo lielāka atbildība ir pieņemt stabilu, izsvērtu un ekonomiski pamatotu 2004.gada budžetu.

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir izteikusi pozitīvu vērtējumu par valdības iesniegto likumprojektu. Komisija atzinīgi vērtē gan ekonomikas attīstības tendences, gan nodokļu iekasēšanas uzlabojumus 2004.gadā. Tiek prognozēti kopējie valsts budžeta ieņēmumi 1,92 miljardu latu apmērā. Savukārt plānotie valsts budžeta kopējie izdevumi ir 2,07 miljardi latu. Līdz ar to 2004.gada budžeta projektā viens no pašiem uzskatāmākajiem un pārliecinošākajiem rādītājiem ir budžeta deficīta samazinājums līdz 2% no mūsu valsts iekšzemes kopprodukta. Budžeta deficīta samazināšana nodrošina reālas fiskālās politikas sviras ekonomikas attīstības veicināšanai. Paredzēts 2004.gadā turpināt nodokļu samazināšanas politiku. Uzņēmumu ienākuma nodoklis tiks samazināts - pašreizējo 19% vietā būs 15%. Kā mēs atceramies, šogad mēs to samazinājām no 22% uz 19%. Ir plānots, ka kopējais nodokļu ieņēmumu pieaugums 2004.gadā - attiecībā pret 2003.gadu - būs 9,5%.

Pozitīvi ir tas, ka valdība gatavojas to nodrošināt nevis ar nodokļu sloga palielināšanu, bet gan ar nodokļu administrēšanas uzlabošanu, apkarojot kontrabandu, gan ar pievienotās vērtības nodokļa izkrāpšanas shēmu un aplokšņu algu izskaušanu.

Šāda pieeja ir devusi rezultātus jau šajā gadā, un tāpēc, ņemot vērā Latvijas tautsaimniecības sekmīgo izaugsmi šogad kopumā, 2004.gada budžets veidots, prognozējot 6,1% apjomā iekšzemes kopprodukta pieaugumu salīdzināmajās cenās.

Jāteic, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas deputātu vidū nav vienprātības par to valsts speciālo budžetu reorganizāciju, kuri iekļauti valsts pamatbudžetā.

Atgādinu, ka pamatbudžetā iekļauti visi speciālie budžeti, izņemot pašu lielāko speciālo budžetu - valsts sociālās apdrošināšanas budžetu.

Es gribu atzīt, ka tādējādi valdība ir demonstrējusi savu spēju uzņemties atbildību par katra lata lietderīgu piešķiršanu un izmantošanu.

Speciālo budžetu iekļaušana pamatbudžetā nodrošinās arī tēriņu plānošanu atbilstoši valdības prioritātēm un, protams, lielāku caurskatāmību. Līdz šim valsts pamatbudžetā bija iespējams detalizēti izsekot katra lata izlietojumam, kamēr speciālajā budžetā atskaitījās tikai par vispārējām pozīcijām. Tā nebija uzskatāma par valstiski pārdomātu sistēmu nodokļu maksātāju līdzekļu tērēšanā.

Budžeta projektā ir uzskatāmi redzams, ka Latvija referendumā ir nobalsojusi par iestāšanos Eiropas Savienībā. Tieši šo Eiropas Savienības fondu finansējumam un administratīvās kapacitātes stiprināšanai 2004.gada budžetā ir ieplānoti 50 miljoni latu.

Vienlaicīgi arī integrācijai NATO 2004.gadā ir atvēlēti 2% no valsts iekšzemes kopprodukta. Ir skaidri vērojamas valdības rūpes par valsts iedzīvotājiem, īstenojot sociāli atbildīgu politiku.

2004.gada budžetā ievērojams līdzekļu pieaugums paredzēts iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošanai. 5,2 miljonus latu novirzīs valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu un minimālo pensiju palielināšanai. Pirmo reizi Latvijas pēdējo gadu vēsturē šis minimālais pensijas pieaugums ir paredzēts no 5,5 līdz 7,5 latiem katram pensionāram, kurš saņems minimālo pensiju.

Kā būtisks sasniegums ir jāmin lēmums par to, ka no 2004.gada 1.janvāra tiks palielināta minimālā alga - no pašreizējiem 70 latiem mēnesī uz 80 latiem mēnesī. Un šā lēmuma nodrošināšanai no budžeta ir atvēlēti 5,9 miljoni latu.

Kā atceramies, šajā gadā mēs reiz jau balsojām par to, lai minimālo algu palielinātu no 60 uz 70 latiem.

Valsts pirmo reizi ir izrādījusi interesi par uzturlīdzekļu nodrošināšanu bērniem, kuri aug nepilnās ģimenēs un par kuriem nerūpējas kāds no vecākiem.

Valsts, uzņemoties atbildību par alimentu piedziņu nākotnē no šiem pseidovecākiem, ir izveidojusi uzturlīdzekļu fondu, kam tiks atvēlēti 2,5 miljoni latu. Papildu līdzekļi ir paredzēti arī jau šajā - 2003.gadā veiktā algu un pabalstu palielinājuma nodrošināšanai. Tie ir domāti mediķiem, pedagogiem, policistiem, prokuroriem, tiesnešiem, tiesu darbiniekiem un citiem - papildus 50,4 miljoni latu.

Kopumā vērtējot budžetu, redzu, ka, uzlabojot nodokļu iekasēšanas darbu, palielinot budžeta izdevumu caurskatāmību un nodrošinot budžeta līdzekļu lietderīgu izmantošanu, kā arī plānojot līdzekļus Eiropas Savienības fondu līdzekļu apguvei un piešķirot ievērojamus papildu līdzekļus sociālajai jomai, valdība ar 2004.gada budžetu ir skaidri definējusi savu fiskālās politikas pozīciju.

Tāpēc Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā un atbilstoši Saeimas kārtības ruļļa prasībām lūdzu izskatīt šos likumprojektus pirmajā lasījumā un debatēt par tiem kopumā.

Taču vispirms lūdzu piešķirt visiem likumprojektiem steidzamību.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Par steidzamību ir iespējams runāt par katru no minētajiem likumprojektiem. Tātad lūdzu balsot par steidzamības piešķiršanu likumprojektam “Grozījums likumā “Par izlozēm un azartspēlēm””! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 50, pret - 38, neviens deputāts neatturas. Likumprojektam steidzamība piešķirta.

Lūdzu balsot par steidzamības piešķiršanu likumprojektam “Grozījums likumā “Par izložu un azartspēļu nodevu un nodokli””! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 49, pret - 39, neviens deputāts neatturas. Likumprojektam steidzamība piešķirta.

Lūdzu balsot par steidzamības piešķiršanu likumprojektam “Grozījumi Sporta likumā”! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 48, pret - 36, neviens deputāts neatturas. Likumprojektam steidzamība piešķirta.

Lūdzu balsot par steidzamības piešķiršanu likumprojektam “Grozījums likumā “Par akcīzes nodokli naftas produktiem””! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 48, pret - 37, neviens deputāts neatturas. Steidzamība likumprojektam piešķirta.

Lūdzu balsot par steidzamības piešķiršanu likumprojektam “Grozījumi likumā “Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju””! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 46, pret - 36, neviens deputāts neatturas. Likumprojektam steidzamība piešķirta.

Lūdzu balsot par steidzamības piešķiršanu likumprojektam “Grozījumi likumā “Par valsts un pašvaldību īpašuma privatizācijas fondiem””! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 47, pret - 30, neviens deputāts neatturas. Likumprojektam steidzamība piešķirta.

Lūdzu balsot par steidzamības piešķiršanu likumprojektam “Valsts Kultūrkapitāla fonda likums”! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 49, pret - 33, neviens deputāts neatturas. Steidzamība likumprojektam piešķirta.

Lūdzu balsot par steidzamības piešķiršanu likumprojektam “Grozījums Zvejniecības likumā”! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 49, pret - 29, neviens deputāts neatturas. Likumprojektam steidzamība piešķirta.

Lūdzu balsot par steidzamības piešķiršanu likumprojektam “Grozījumi likumā “Par autoceļiem””! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 48, pret - 6, neviens deputāts neatturas. Steidzamība likumprojektam piešķirta.

Lūdzu balsot par steidzamības piešķiršanu likumprojektam “Grozījumi likumā “Par transportlīdzekļu ikgadējo nodevu””! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 49, pret - 2, neviens deputāts neatturas. Steidzamība likumprojektam piešķirta.

Lūdzu balsot par steidzamības piešķiršanu likumprojektam “Grozījumi “Likumā par ostām””! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 48, pret - 1, neviens deputāts neatturas.

Cienījamie deputāti! Mums būs jāatkārto balsojums, jo pašreiz nav kvoruma.

Lūdzu balsot par steidzamības piešķiršanu likumprojektam “Grozījumi “Likumā par ostām””. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 49, pret un atturas - nav.

Saeimas Prezidijs ierosina 10 minūšu ilgu pārtraukumu.

(Pārtraukums)

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

Sēdes vadītāja. Turpināsim sēdi!

Godātie kolēģi! Lūdzu, balsosim par steidzamības piešķiršanu likumprojektam “Grozījumi “Likumā par ostām””! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 48, pret un atturas - nav.

Diemžēl arī pašreiz nav kvoruma. Tādēļ šī sēde ir jāslēdz.

Es vēlētos paziņot deputātiem, ka pulksten 10.45 būs Prezidija sēde un, iespējams, šodien pulksten 15.00 tiks izsludināta ārkārtas sēde ar iepriekšējo darba kārtību.

Pirms šīs sēdes slēgšanas lūdzu deputātus reģistrēties ar reģistrācijas kartēm!

Lūdzu zvanu! Reģistrācijas režīmu!

Pirms reģistrācijas rezultātu nolasīšanas - paziņojumi.

Vārds deputātam Dzintaram Ābiķim.

Dz.Ābiķis (Tautas partijas frakcija).

Godātie kolēģi! Darbs komisijās turpinās, neskatoties uz pārtraukumu. Es ļoti aicinu Saeimas Sporta apakškomisijas deputātus pulksten 10.30, kā bija norunāts, ierasties Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas telpās uz sēdi. Es atkārtoju: Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas telpās pulksten 10.30.

Sēdes vadītāja. Vārds deputātam Staņislavam Šķesteram.

S.Šķesters (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Es lūgtu Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas deputātus uz sēdi pulksten 10.30.

Paldies!

Sēdes vadītāja. Vārds deputātei Jevgenijai Stalidzānei. Lūdzu!

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Sociālo un darba lietu komisijas sēde pulksten 14.00 komisijas telpās. Pulksten 14.00 Sociālo un darba lietu komisijas sēde!

Sēdes vadītāja. Vārds deputātei Inesei Vaiderei. Lūdzu!

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātā Ārlietu komisija! Lūdzu pulcēties uz sēdi pulksten 10.00 Ārlietu komisijas sēžu zālē!

Sēdes vadītāja. Vārds deputātei Inai Druvietei.

I.Druviete (frakcija “Jaunais laiks”).

Dzimumu līdztiesības apakškomisijas dibināšana notiks Jēkaba ielā 16, 403.telpā pulksten 10.00. Lūdzu ierasties šādus deputātus: Sergeju Fjodorovu, Robertu Jurķi, Ingrīdu Labucku, Vitāliju Orlovu, Ināru Ostrovsku, Leopoldu Ozoliņu, Mihailu Pietkeviču, Inesi Šleseri, Elitu Šņepsti, Pēteri Tabūnu, Andri Tolmačovu un Arvīdu Ulmi.

Paldies!

Sēdes vadītāja. Vārds deputātam Staņislavam Šķesteram.

S.Šķesters (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Es atvainojos! Valsts pārvaldes un pašvaldības komisiju es lūgtu ierasties pulksten 10.00 uz komisijas sēdi.

Sēdes vadītāja. Reģistrācijas rezultātu nolasīšanai vārds Saeimas sekretāra biedram Aleksandram Bartaševičam!

A.Bartaševičs (8.Saeimas sekretāra biedrs).

Godātie deputāti! Nav reģistrējušies: Ingrīda Labucka, Boriss Cilevičs, Sergejs Fjodorovs, Ēriks Jēkabsons, Nikolajs Kabanovs, Andis Kāposts, Oskars Kastēns, Guntars Krasts, Jakovs Pliners, Aigars Pētersons, Ivans Ribakovs, Juris Sokolovskis, Kārlis Strēlis, Pēteris Simsons, Elita Šņepste, Andris Tolmačovs un Ēriks Zunda.

SATURA RĀDĪTĀJS

Par darba kārtību

Par likumprojektu “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”

(1316. un 1316.a dok., reģ. nr.448)

Par likumprojektu “Grozījums likumā “Par valsts pensijām”” (Noraidīts)

(1317. un 1317.a dok., reģ. nr.449)

Par likumprojektu “Grozījums Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā” (Noraidīts)

(1318. un 1318.a dok., reģ. nr.450)

Priekšlikums

- dep. A.Ulme (par)

Par likumprojektu “Par Latvijas Republikas valdības un Mongolijas valdības līgumu par sadarbību kultūrā, izglītībā un zinātnē”

(1335. un 1335.a dok., reģ. nr.451)

Par likumprojektu “Grozījums Obligātā militārā dienesta likumā”

(1336. un 1336.a dok., reģ. nr.452)

Par likumprojektu “Grozījums Alternatīvā dienesta likumā”

(1337. un 1337.a dok., reģ. nr.453)

Par likumprojektu “Grozījums Nacionālo bruņoto spēku likumā”

(1338. un 1338.a dok., reģ. nr.454)

Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par darbinieku aizsardzību darba devēja maksātnespējas gadījumā””

(1339. un 1339.a dok., reģ. nr.455)

Likumprojekts “Par valsts budžetu 2004.gadam” (1.lasījums)

(1293.c dok.)

Likumprojekts “Grozījums likumā “Par izlozēm un azartspēlēm”” (1.lasījums)

(1294. dok., reģ. nr.430)

Likumprojekts “Grozījums likumā “Par izložu un azartspēļu nodevu un nodokli””(1.lasījums)

(1295. dok., reģ. nr.430)

Likumprojekts “Grozījumi Sporta likumā”” (1.lasījums)

(1296. dok., reģ. nr.432)

Likumprojekts “Grozījums likumā “Par akcīzes nodokli naftas produktiem”” (1.lasījums)

(1297. dok., reģ. nr.433)

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju”” (1.lasījums)

(1298. dok., reģ. nr.434)

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par valsts un pašvaldību īpašumu privatizācijas fondiem”” (1.lasījums)

(1299. dok., reģ. nr.435)

Likumprojekts “Valsts Kultūrkapitāla fonda likums” (1.lasījums)

(1300. dok., reģ. nr.436)

Likumprojekts “Grozījums Zvejniecības likumā” (1.lasījums)

(1301. dok., reģ. nr.437)

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par autoceļiem”” (1.lasījums)

(1302. dok., reģ. nr.438)

Likumprojekts “Grozījums likumā “Par transportlīdzekļu ikgadējo nodevu”” (1.lasījums)

(1303. dok., reģ. nr.439)

Likumprojekts “Grozījumi “Likumā par ostām”” (1.lasījums)

(1304.dok., reģ. nr.440)

Likumprojekts “Grozījumi Ugunsdrošības un ugunsdzēsības likumā” (1.lasījums)

(1305. dok., reģ. nr.441)

Likumprojekts “Grozījumi “Likumā par budžetu un finanšu vadību””(1.lasījums)

(1306. dok., reģ. nr.442)

Likumprojekts “Grozījumi Tiesu izpildītāju likumā” (1.lasījums)

(1307. dok., reģ. nr.443)

Likumprojekts “Par akcīzes nodokli” (1.lasījums)

(1308. dok., reģ. nr.444)

Likumprojekts “Par vieglo automobiļu un motociklu nodokli” (1.lasījums)

(1309. dok., reģ. nr.445)

Likumprojekts “Grozījumi Dzelzceļa likumā” (1.lasījums)

(1310. dok., reģ. nr.446)

Likumprojekts “Grozījums Autopārvadājumu likumā” (1.lasījums)

(1311. dok., reģ. nr.447)

Ziņo

- dep. B.Brigmane

Likumprojektu steidzamības pieņemšana:
Likumprojekts “Grozījums likumā “Par izlozēm un azartspēlēm”” (1.lasījums) (Steidzams)

(1294. dok., reģ. nr.430)

Likumprojekts “Grozījums likumā “Par izložu un azartspēļu nodevu un nodokli””(1.lasījums) (Steidzams)

(1295. dok., reģ. nr.430)

Likumprojekts “Grozījumi Sporta likumā”” (1.lasījums) (Steidzams)

(1296. dok., reģ. nr.432)

Likumprojekts “Grozījums likumā “Par akcīzes nodokli naftas produktiem”” (1.lasījums) (Steidzams)

(1297. dok., reģ. nr.433)

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju”” (1.lasījums) (Steidzams)

(1298. dok., reģ. nr.434)

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par valsts un pašvaldību īpašumu privatizācijas fondiem”” (1.lasījums) (Steidzams)

(1299. dok., reģ. nr.435)

Likumprojekts “Valsts Kultūrkapitāla fonda likums” (1.lasījums) (Steidzams)

(1300. dok., reģ. nr.436)

Likumprojekts “Grozījums Zvejniecības likumā” (1.lasījums) (Steidzams)

(1301. dok., reģ. nr.437)

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par autoceļiem”” (1.lasījums) (Steidzams)

(1302. dok., reģ. nr.438)

Likumprojekts “Grozījums likumā “Par transportlīdzekļu ikgadējo nodevu”” (1.lasījums) (Steidzams)

(1303. dok., reģ. nr.439)

Likumprojekts “Grozījumi “Likumā par ostām”” (1.lasījums) (Steidzamība nav pieņemta)

(1304.dok., reģ. nr.440)

Paziņojumi

- dep. Dz.Ābiķis

- dep. S.Šķesters

- dep. J.Stalidzāne

- dep. I.Vaidere

- dep. I.Druviete

- dep. S.Šķesters

Reģistrācijas rezultāti

Nolasa

- Saeimas sekretāra biedrs   A.Bartaševičs

Likumprojekts “Grozījums likumā “Par nodokļiem un nodevām”” (2.lasījums) (Steidzams)

(1015. un 1015.b dok., reģ. nr.321)

Likumprojekts “Grozījums Latvijas Republikas Augstākās padomes 1992.gada 3.jūnija lēmumā “Par pievienošanos starptautiskajām konvencijām jūrniecības jomā”” (2.lasījums) (Steidzams)

(1077. un 1077.b dok., reģ. nr.370)

“Par Bertrama Zariņa atzīšanu par Latvijas pilsoni” (2.lasījums) (Steidzams)

(1156. un 1156.b dok., reģ. nr.405

Likumprojekts “Grozījumi Obligātā militārā dienesta likumā” (3.lasījums)

(1255. dok., reģ. nr.168)

Likumprojekts “Grozījums likumā “Par izņēmuma stāvokli”” (3.lasījums)

(1256. dok., reģ. nr.169)

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par Latvijas Republikas Zemessardzi”” (3.lasījums)

(1257. dok., reģ. nr.220)

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par izziņas iestādes, prokuratūras vai tiesas nelikumīgas vai nepamatotas rīcības rezultātā nodarīto zaudējumu atlīdzināšanu”” (3.lasījums)

(1263. dok., reģ. nr.149)

Likumprojekts “Grozījums Sēklu aprites likumā” (3.lasījums)

(1265. dok., reģ. nr.266)

Likumprojekts “Par Starptautisko konvenciju par kuģu kaitīgo pretapaugšanas sistēmu kontroli” (2.lasījums)

(976. un 1282. dok., reģ. nr.312)

Likumprojekts “Grozījumi Tiesnešu disciplinārās atbildības likumā” (1.lasījums)

(902. un 1245. dok., reģ. nr.301)

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par bezpeļņas organizāciju”” (1.lasījums) (Steidzams)

(1074. un 1248. dok., reģ. nr.367)

Likumprojekts “Grozījumi Latvijas Republikas valsts robežas likumā” (1.lasījums)

(1108. un 1252. dok., reģ. nr.393)

Likumprojekts “Grozījums Apsardzes darbības likumā” (1.lasījums)

(1138. un 1253. dok., reģ. nr.400)

Likumprojekts “Grozījumi Latvijas Sodu izpildes kodeksā” (1.lasījums)

(1110. un 1254. dok., reģ. nr.395)

Likumprojekts “Grozījumi Krimināllikumā” (1.lasījums)

(1109. un 1259. dok., reģ. nr.394)

Likumprojekts “Grozījumi Krimināllikumā” (1.lasījums)

(1071. un 1260. dok., reģ. nr.364)

Likumprojekts “Grozījumi Krimināllikumā” (1.lasījums)

(1070. un 1261. dok., reģ. nr.363)

Likumprojekts “Finanšu instrumentu tirgus likums” (2.lasījums)

(1083. un 1266. dok., reģ. nr.376)

Likumprojekts “Grozījumi Valsts fondēto pensiju likumā” (2.lasījums)

(1065. un 1267. dok., reģ. nr.358)

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par biržām”” (2.lasījums)

(1066. un 1268. dok., reģ. nr.359)

Likumprojekts “Grozījumi Ieguldītāju aizsardzības likumā” (2.lasījums)

(1068. un 1269. dok., reģ. nr.361)

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par privātajiem pensiju fondiem”” (2.lasījums)

(1069. un 1270. dok., reģ. nr.362)

Likumprojekts “Grozījumi Kredītiestāžu likumā” (2.lasījums)

(1072. un 1271. dok., reģ. nr.365)

Likumprojekts “Grozījumi Krājaizdevu sabiedrību likumā” (2.lasījums)

(1073. un 1272. dok., reģ. nr.366)

Likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” (1.lasījums)

(1177. un 1274. dok., reģ. nr.408)

Likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” (1.lasījums)

(1157. un 1275. dok., reģ. nr.404)

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par īpaši aizsargājamām dabas teritorijām”” (2.lasījums)

(1009. un 1281. dok., reģ. nr.319)

Likumprojekts “Par Starptautisko konvenciju par preču robežkontroļu saskaņošanu” (1.lasījums)

(1059. un 1283. dok., reģ. nr.356)

Likumprojekts “Par Latvijas Republikas valdības un Baltkrievijas Republikas valdības vienošanos par sadarbību katastrofu, dabas stihiju, citu ārkārtēju situāciju novēršanā, kā arī to seku likvidēšanā” (1.lasījums)

(1040. un 1284. dok., reģ. nr.339)

Likumprojekts “Par grozījumiem Bāzeles konvencijā par kontroli pār kaitīgo atkritumu robežšķērsojošo transportēšanu un to aizvākšanu” (1.lasījums)

(1075. un 1285. dok., reģ. nr.368)

Likumprojekts “Par Līgumu par speciālām stabilitātes prasībām ro-ro tipa pasažieru kuģiem, kas saskaņā ar grafiku veic regulārus reisus starp (uz, no) noteiktām ostām ziemeļrietumu Eiropā un Baltijas jūrā (Stokholmas līgums, 1996)” (1.lasījums)

(1060. un 1286. dok., reģ. nr.357)

Balsojumi

Datums: 09.10.2003. 09:05:46 bal006
Balsošanas motīvs: Par izmaiņām darba kārtībā

Datums: 09.10.2003. 09:06:52 bal007
Balsošanas motīvs: Par izmaiņām darba kārtībā

"Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā"
Datums: 09.10.2003. 09:08:32 bal008
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1316 nodošanu komisijām

Grozījums likumā "Par valsts pensijām"
Datums: 09.10.2003. 09:09:10 bal009
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1317 nodošanu komisijām

Grozījums Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā
Datums: 09.10.2003. 09:12:20 bal010
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1318 nodošanu komisijām

Par Latvijas Republikas valdības un Mongolijas valdības līgumu par sadarbību kultūrā, izglītībā un zinātnē
Datums: 09.10.2003. 09:13:08 bal011
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1335 nodošanu komisijām

Grozījums Obligātā militārā dienesta likumā
Datums: 09.10.2003. 09:13:52 bal012
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1336 nodošanu komisijām

Grozījums Alternatīvā dienesta likumā
Datums: 09.10.2003. 09:14:30 bal013
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1337 nodošanu komisijām

Grozījums Nacionālo bruņoto spēku likumā
Datums: 09.10.2003. 09:15:06 bal014
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1338 nodošanu komisijām

Grozījumi likumā "Par darbinieku aizsardzību darba devēja maksātnespējas gadījumā"
Datums: 09.10.2003. 09:15:50 bal015
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1339 nodošanu komisijām

Grozījums likumā "Par izlozēm un azartspēlēm" (1.lasījums)
Datums: 09.10.2003. 09:26:20 bal016
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1361 (reģ. nr.430) steidzamību

Grozījums likumā "Par izložu un azartspēļu nodevu un nodokli" (1.lasījums)
Datums: 09.10.2003. 09:26:56 bal017
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1361 (reģ. nr.431) steidzamību

Grozījumi Sporta likumā (1.lasījums)
Datums: 09.10.2003. 09:27:22 bal018
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1361 (reģ. nr.432) steidzamību

Grozījums likumā "Par akcīzes nodokli naftas produktiem"
Datums: 09.10.2003. 09:27:50 bal019
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1361 (reģ. nr.433) steidzamību

Grozījumi likumā "Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju" (1.lasījums)
Datums: 09.10.2003. 09:28:18 bal020
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1361 (reģ. nr.434) steidzamību

Grozījumi likumā "Par valsts un pašvaldību īpašuma privatizācijas fondiem" (1.lasījums)
Datums: 09.10.2003. 09:28:50 bal021
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1361 (reģ. nr.435) steidzamību

Valsts Kultūrkapitāla fonda likums (1.lasījums)
Datums: 09.10.2003. 09:29:16 bal022
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1361 (reģ. nr.436) steidzamību

Grozījums Zvejniecības likumā (1.lasījums)
Datums: 09.10.2003. 09:29:44 bal023
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1361 (reģ. nr.437) steidzamību

Grozījumi likumā "Par autoceļiem" (1.lasījums)
Datums: 09.10.2003. 09:30:14 bal024
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1361 (reģ. nr.438) steidzamību

Grozījumi likumā "Par transportlīdzekļu ikgadējo nodevu" (1.lasījums)
Datums: 09.10.2003. 09:30:42 bal025
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1361 (reģ. nr.439) steidzamību

Grozījumi "Likumā par ostām" (1.lasījums)
Datums: 09.10.2003. 09:31:06 bal026
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1361 (reģ. nr.440) steidzamību (atkārto balsošanu)

Grozījumi "Likumā par ostām" (1.lasījums)
Datums: 09.10.2003. 09:31:46 bal027
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1361 (reģ. nr.440) steidzamību (nav kvoruma)

Grozījumi "Likumā par ostām" (1.lasījums)
Datums: 09.10.2003. 09:43:16 bal028
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1361 (reģ .nr.440) steidzamību (nav kvoruma)

Trešdien, 28.februārī
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
12:00  Saeimas deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Čehijas parlamentu tikšanās ar Čehijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Martin Vítek
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
13:00  Saeimas Deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Kazahstānas parlamentu tikšanās ar Kazahstānas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Dauren Karipov
13:10  Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēde
15:30  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas sēde
16:30  Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāja tikšanās ar Izraēlas Valsts ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā Sharon Rappaport-Palgi