Latvijas Republikas 8.Saeimas

rudens sesijas piektā sēde

2003.gada 25.septembrī

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

Sēdes darba kārtība
Satura rādītājs
Balsojumi


Sēdes vadītāja. Kolēģi, sāksim šā gada 25.septembra sēdi!

Pirms sākam izskatīt sēdes darba kārtību, paziņoju, ka Saeimas Prezidijs ir saņēmis vairākus iesniegumus.

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija saskaņā ar Saeimas kārtības ruļļa 51.pantu lūdz izdarīt 25.septembra sēdes darba kārtībā izmaiņas - iekļaut sadaļā “Likumprojektu izskatīšana” kā pirmo punktu (tātad pirms 17.punkta) likumprojekta “Grozījumi likumā “Par muitas nodokli”” izskatīšanu pirmajā lasījumā. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav.

Paldies.

Saeimas Pilsonības likuma izpildes komisija lūdz iekļaut 25.septembra sēdes darba kārtībā likumprojektu “Par Bertrama Zariņa atzīšanu par Latvijas pilsoni”, kas sagatavots izskatīšanai pirmajā lasījumā, sadaļā “Likumprojektu izskatīšana” (pēc darba kārtības 40.punkta - likumprojekta “Grozījumi Diplomātiskā un konsulārā dienesta likumā”). Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts ir darba kārtībā iekļauts.

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija lūdz izslēgt no 25.septembra sēdes darba kārtības 18.punktu - likumprojektu “Grozījumi Rīgas brīvostas likumā”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav.

Paldies.

Saeimas Juridiskā komisija lūdz izslēgt no darba kārtības 13.punktu - lēmuma projektu “Par Arnolda Valda Laufmaņa atbrīvošanu no Vidzemes apgabaltiesas tiesneša amata”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav.

Paldies.

Sākam izskatīt darba kārtību.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījums likumā “Par muitas nodokli”” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 78, pret - 1, atturas - 5. Likumprojekts nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Juridiskās komisijas iesniegto likumprojektu “Grozījumi Latvijas Kriminālprocesa kodeksā” nodot Juridiskajai komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 88, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Golubova, Solovjova, Deņisova, Fjodorova un Bartaševiča iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par privatizācijas sertifikātiem”” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir atbildīgā komisija.

Runāt “par” ir pieteicies deputāts Aleksandrs Golubovs.

A.Golubovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Godājamie kolēģi! Privatizācija nav pabeigta, bet sertifikātiem derīguma termiņš jau beidzas. Tāpēc mēs ierosinām nevis pagarināt sertifikātu derīguma termiņu, bet atstāt sertifikātu derīgumam beztermiņa ilgumu. Tādā gadījumā tā nauda, kura bija solīta Latvijas iedzīvotājiem, paliks viņiem.

Lūdzu nobalsot par mūsu priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Neviens deputāts nav pieteicies runāt “pret”.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot arī atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 28, pret - 40, atturas - 26. Likumprojekts komisijām nav nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Orlova, Golubova, Ozoliņa, Fjodorova un Klementjeva iesniegto likumprojektu “Grozījumi Farmācijas likumā” nodot Sociālo un darba lietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

“Par” pieteicies runāt deputāts Vitālijs Orlovs. Lūdzu!

V.Orlovs (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja, godātie deputāti! Kāpēc radās visi šie grozījumi?

Pirms referenduma mēs visi aģitējām tautu balsot “par” un, atbildot uz jautājumu, vai palielināsies cenas medikamentiem un precēm, apsolījām, ka darīsim visu iespējamo, lai samazinātu šo sociālo spiedienu. No 2004.gada 1.maija, kad Latvija būs oficiāli pieņemta Eiropas Savienībā, no Valsts zāļu reģistra būs izsvītroti aptuveni 10% no visiem medikamentiem, to skaitā 500 medikamenti, kuri ir ražoti Bulgārijā, Indijā, Krievijā, Baltkrievijā, Ukrainā un citās valstīs, kur zāļu ražotājiem nav labas ražošanas prakses. Šo medikamentu skaitā ir tādi pazīstami un lietojami medikamenti kā validols, korvalols, citramons, aktivētā ogle. Būs izsvītrots allazols, kuru izgudroja Leopolds Ozoliņš, būs izsvītrots remantadīns, kuru sintezēja mūsu zinātnieki, tāpēc, lai rastu iespēju saglabāt kaut kādu daļu no šiem bezrecepšu medikamentiem, zinot, ka tie nav kaitīgi, tiek piedāvāts šis priekšlikums.

Mēs dodam iespēju Veselības ministrijai un Farmācijas departamentam pašam nolemt, kādiem medikamentiem ir jābūt sarakstā. Man liekas, ka tā ir viena no izejām, kā mēs varam cīnīties ar cenu paaugstinājumu medikamentiem.

Cienījamie deputāti! Es saprotu, ka mēs visi esam apdrošināti un ka mūs tas faktiski neinteresē. Tik un tā par mums maksās apdrošināšanas kompānija, un es ceru, ka nākamajā gadā noteikumi būs vēl labāki. Taču mums vajag padomāt arī par parastajiem cilvēkiem, par pensionāriem.

Ceru uz to, ka jūs tomēr atbalstīsiet priekšlikumu, jo šī nav nekāda politika, šis ir konkrētas problēmas konkrēts risinājums.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. “Pret” pieteicies runāt deputāts Viesturs Šiliņš. Lūdzu!

V.Šiliņš (frakcija “Jaunais laiks”).

Godātā priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Manuprāt, mēs tomēr esam nobalsojuši par iestāšanos Eiropas Savienībā, tāpēc labas klīniskās prakses sertifikāts un medikamentu drošība ir absolūta nepieciešamība, lai mēs garantētu savai sabiedrībai veselību un ārstēšanas kvalitāti.

Es pieņemu, ka varētu būt dažādas atlaides, domājot par šiem medikamentiem, kuri varbūt nemaz nebija tik slikti un kurus varētu turpmāk lietot, tomēr Veselības ministrijas Farmācijas departamentam ir jāsastāda šis saraksts, jo citādi mēs nonāksim pie ļoti lieliem strīdiem, kas ir šī medikamentu grupa un ko šajā sarakstā ietvert.

Pašreiz es lūdzu balsot “pret”.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Viens deputāts ir runājis “par”, viens deputāts ir runājis “pret”. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 51, pret - 1, atturas - 42. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Ciltsdarba likumā” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 75, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Par Pasaules tūrisma organizācijas statūtiem” nodot Ārlietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 88, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījums Valsts un pašvaldību mantas atsavināšanas likumā” nodot Juridiskajai komisijai un Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka Juridiskā komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 91, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Ārstniecības likumā” nodot Sociālo un darba lietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 90, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Mūrnieces, Jaunupa, Brigmanes, Kušķa un Liepiņas iesniegto likumprojektu “Grozījums Nacionālās drošības likumā” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu!Par - 84, pret - 11, neviens deputāts neatturas. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputātes Ingrīdas Labuckas iesniegumu ar lūgumu piešķirt bezalgas atvaļinājumu no šā gada 7.oktobra līdz 9.oktobrim. Lūdzu deputātus balsot par bezalgas atvaļinājuma piešķiršanu deputātei! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 92, pret un atturas - nav. Atvaļinājums deputātei piešķirts.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputāta Pētera Simsona iesniegumu ar lūgumu piešķirt bezalgas atvaļinājumu šā gada 9.oktobrī. Lūdzu deputātus balsot par bezalgas atvaļinājuma piešķiršanu deputātam Pēterim Simsonam! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 91, pret - nav, atturas - 1. Bezalgas atvaļinājums deputātam piešķirts. Paldies!

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Jura Stukāna iecelšanu par Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Ingrīda Labucka.

I.Labucka (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Juridiskā komisija ir izskatījusi tieslietu ministra Aivara Aksenoka virzīto iesniegumu par Jura Stukāna iecelšanu par Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesas tiesnesi un ir atbalstījusi šo lēmuma projektu. Lūdzu arī Saeimu to atbalstīt! Paldies.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu “Par Jura Stukāna iecelšanu par Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesas tiesnesi”! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 93, pret - 1, neviens deputāts neatturas. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par piekrišanu Saeimas deputāta Arta Kampara saukšanai pie administratīvās atbildības”.

Mandātu un iesniegumu komisijas vārdā - deputāte Ingrīda Labucka.

I.Labucka (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Mandātu un iesniegumu komisija ir izskatījusi jautājumu par deputāta Arta Kampara saukšanu pie administratīvās atbildības un ir piekritusi deputāta Kampara saukšanai pie administratīvās atbildības par ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanu. Tomēr Mandātu un iesniegumu komisija, izskatījusi šo jautājumu un uzklausījusi arī deputāta Kampara paskaidrojumus šajā jautājumā, ir nosūtījusi vēstuli Tukuma domei ar lūgumu izvietot attiecīgās ceļa zīmes tajā krustojumā, kur bija noticis šis satiksmes negadījums, lai turpmāk izvairītos no šādu situāciju iespējamības, jo lielā mērā tieši ceļa zīmju trūkums ir bijis par pamatu šim ceļu satiksmes negadījumam.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates.

Deputāts Artis Kampars.

A.Kampars (frakcija “Jaunais laiks”).

Godātā priekšsēdētājas kundze! Cienītie kolēģi! Uzskatu par savu pienākumu tomēr paskaidrot šo situāciju, lai visi ir lietas kursā, par ko jūs izdodat mani sodīšanai.

Es esmu viens no tiem deputātiem, kuri ik dienu sēžas pie automašīnas stūres un ik dienu veic vismaz 150 kilometrus. Un tie kolēģi, kas dara to pašu, mani diezgan labi sapratīs, jo ik dienu uz ceļa atgadās tādas situācijas, kas... nu, nosauksim tās par nestandarta situācijām. Situācijas, kas nav prognozējamas. Un tāpēc es neaizkavēšu jūs ar šīs situācijas izklāstu, jo mēs to visu jau gari un plaši pārrunājām Mandātu un iesniegumu komisijā, kā to jau Labuckas kundze teica. Tomēr šis konkrētais gadījums, es uzskatu, nebija viennozīmīgs, jo tas iemesls, kura dēļ tika izraisīts šis negadījums, bija ceļa pilnīga nepārredzamība. Un to jautājumu varētu atrisināt, un turpmāk, es ceru, jautājums par šādām situācijām tiks nākotnē atrisināts, ja tiks pareizi izvietotas ceļazīmes. Taču, lai neuzsvērtu kādas deputāta īpašās privilēģijas, neapstrīdētu policijas tiesības vai policijas lēmumus, es pieņēmu, nu, tādu iekšēju lēmumu, ka... es uzskatīju, ka tomēr es esmu vainīgs. Un tāpēc lūdzu jūs, cienītie kolēģi, atbalstīt manu saukšanu pie administratīvās atbildības. Un es ceru, ka šāda ceļazīme tajā vietā tiks novietota un ka turpmāk tādi gadījumi nenotiks.

Aicinu balsot “par”!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu “Par piekrišanu Saeimas deputāta Arta Kampara saukšanai pie administratīvās atbildības”! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 77, pret - 6, atturas - 3. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Latvijas Nacionālo bruņoto spēku vienību dalību ekspedīcijā Afganistānā Apvienoto Nāciju Organizācijas Starptautisko drošības atbalsta spēku Vācijas Federatīvās Republikas kontingenta sastāvā”.

Vārds parlamentārajam sekretāram Dzintaram Rasnačam, kurš runās no Ministru kabineta puses. Lūdzu!

Dz.Rasnačs (Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs).

Labrīt, godātie deputāti! Šā gada 8.februārī Saeima ir pieņēmusi lēmumu par mūsu misijas dalību daudznacionālajos drošības spēkos Afganistānā. Saskaņā ar starptautiski pieņemto praksi ik pēc noteikta laika notiek daudznacionālo bruņoto spēku vai, šajā gadījumā, Starptautisko drošības atbalsta spēku vadības rotācija. Šajā situācijā vadību no Nīderlandes Karalistes pārņem Vācijas Federatīvā Republika. Tātad šis Saeimas lēmuma projekts skar tikai un vienīgi šo vadības rotāciju. Ministru kabinets aicina atbalstīt šo lēmuma projektu, ar kuru mēs nonākam Vācijas Federatīvās Republikas kontingenta vadībā.

Atgādinu, ka Afganistānā šobrīd ir astoņi mūsu cilvēki. Četri no tiem ir mediķi un četri ir šoferi - īpaši apmācīti medicīniskās palīdzības mašīnu šoferi.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Debatēs neviens pieteicies nav. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 74, pret - 2, atturas - 7. Lēmums pieņemts.

Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Latvijas Nacionālo bruņoto spēku vienības piedalīšanās termiņa pagarināšanu NATO vadītajos daudznacionālajos stabilizācijas spēkos bijušās Dienvidslāvijas teritorijā”.

Iesniedzēju vārdā - Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs Dzintars Rasnačs. Lūdzu!

Dz.Rasnačs (Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs).

Godātie deputāti! Šis lēmuma projekts ir apstiprināts Ministru kabineta 16.septembra sēdē, un sakarā ar to, ka Apvienoto Nāciju Organizācijas Drošības padome šā gada 11.jūlijā ir pieņēmusi jaunu rezolūciju, ar kuru tiek pagarināts piedalīšanās termiņš daudznacionālajos stabilizācijas spēkos, arī mūsu parlamentam, kā jau visaugstākajam lēmējam un pilnvarotajam lēmējam, būtu šajā situācijā jāpieņem atbilstošs lēmums.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Nikolajs Kabanovs.

N.Kabanovs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā”).

Cienījamo priekšsēdētāj! Godātie deputāti! Cienījamie Latvijas cilvēki! No mums tiek prasīts pagarināt dienesta termiņu Bosnijā izvietotajai Latvijas bruņoto spēku vienībai. Mēs varam nedaudz iedziļināties vēsturē un atcerēties, kāpēc šis Latvijas vads atrodas pašā tālākajā Balkānu zemē. Patiešām, Bosnijā un Hercegovinā bija viens no visasiņainākajiem bruņotajiem konfliktiem 20.gadsimta beigās. Taču beidzās tas ar Deitonas līgumu, kuru parakstīja ASV prezidents Bils Klintons un Dienvidslāvijas prezidents Slobodans Miloševičs. Pēc tam sekoja notikums ar Moniku Ovālajā kabinetā, Dienvidslāvijas bombardēšana, 2001.gada 11.septembris, notikumi Irākā un viena no Deitonas līguma parakstītājiem - Miloševiča kunga - sūtīšana uz Hāgu “valsts maizē”. Pasaule ir pilnīgi izmainījusies, bet Latvijas militārais kontingents joprojām ir Bosnijā!

Es gribētu pajautāt jums, godātie kolēģi, - vai tiešām Latvija ir tik bagāta valsts, lai uzturētu militāros formējumus piecās pasaules valstīs vienlaicīgi -Afganistānā, Irākā, Bosnijā, Kosovā, Maķedonijā? Vai jums nešķiet, ka mēs varam atteikties no viena punkta šajā militārā “tūrisma” maršrutā un līdz ar to ietaupīt naudu, kura tik vajadzīga mūsu zemniekiem, ārstiem un skolotājiem?

Lūdzu balsot pret kontingenta pilnvaru laika pagarināšanu!

Sēdes vadītāja. Deputāts Juris Dobelis.

J.Dobelis (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie kolēģi! Es saprotu, ka reizēm ir jāsaka tā: “Klausās, ka kaut kur zvana, bet nezina, kas zvana!”

Pirms kaismīgām runām vajadzētu vispirms izanalizēt to, cik cilvēku sūta Latvija un cik tas mūsu valstij izmaksā, un tikai tad nākt šeit tribīnē un runāt. Runāt vispārīgus, kaismīgus vārdus, ka mums nekur nekas nav jādara, - tur nav vajadzīga nekāda māka! Bez tam es gribētu aizrādīt, ka mēs esam uzņēmušies pildīt zināmas starptautiskas saistības. Ja jau mēs esam nolēmuši iestāties NATO, tad mums ir arī jāpilda tādas saistības, kādas pilda šodien NATO dalībvalstis, un tādas saistības, kādas piedāvā pildīt kandidātvalstīm.

Tā ka neredzu nekāda iemesla balsot “pret”!

Un es gribētu vēlreiz atgādināt: ja cilvēks savu galvu slauka ar valsts simboliku, viņš, iespējams, no savas galvas kaut ko ārā ir arī izslaucījis un tāpēc paliek jocīgs.

Aicinu šādas lietas noklausīties ar smaidu!

Sēdes vadītāja. Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs Dzintars Rasnačs.

Dz.Rasnačs (Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs).

Godātie deputāti! Es tomēr uzskatu par nepieciešamu sniegt vairāk vai mazāk izsmeļošu atbildi deputātam Kabanovam.

Pirmkārt, runa ir nevis par kādu atsevišķas valsts iniciatīvu, bet par Apvienoto Nāciju Organizācijas Drošības padomes rezolūciju. Ja te ir kāds deputāts, kas neatbalsta Apvienoto Nāciju Organizācijas Drošības padomes lēmumus, tad nu… tad te nav komentāru!

Otrkārt. Par izšķērdību un lielajiem līdzekļiem. Varu teikt, ka šobrīd tajā vietā atrodas un arī tuvākajā laikā ir paredzēts tur būt vienam (es atkārtoju - vienam!) sakaru virsniekam no mūsu valsts. Un arī mūsu kaimiņvalstis Lietuva un Igaunija ir pārstāvētas tajā vietā, un tas izskatītos vienkārši savādi, ja mēs rīkotos citādi nekā mūsu kaimiņvalstis, kuras arī ir uzņēmušās konkrētas starptautiskas saistības. Vēl jo vairāk, - mūsu saistības ar Apvienotajām Nācijām… Es domāju, to neapstrīdēs neviens no politiskajiem spēkiem.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu “Par Latvijas Nacionālo bruņoto spēku vienības piedalīšanās termiņa pagarināšanu NATO vadītajos daudznacionālajos stabilizācijas spēkos bijušās Dienvidslāvijas teritorijā”! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 72, pret - 6, neviens deputāts neatturas. Lēmums pieņemts. Paldies.

Godājamie kolēģi! Saeimas Prezidijs ir saņēmis Juridiskās komisijas iesniegumu ar lūgumu izdarīt 25.septembra sēdes darba kārtībā grozījumu - iekļaut likumprojektu “Grozījumi Latvijas Kriminālprocesa kodeksā” (izskatīšana pirmajā lasījumā) pēc darba kārtības 16.punkta. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts ir iekļauts darba kārtībā.

Nākamais darba kārtības jautājums ir likumprojekts “Grozījumi Latvijas Kriminālprocesa kodeksā”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Solvita Āboltiņa.

S.Āboltiņa (frakcija “Jaunais laiks”).

Labrīt, godājamie kolēģi! Pašlaik, saskaņā ar Latvijas Kriminālprocesa kodeksa 77.panta septītās daļas trešo teikumu, izņēmuma gadījumos krimināllietās par sevišķi smagiem noziegumiem, ja tie saistīti ar vardarbību vai vardarbības piedraudējumu, drošības līdzekļa - apcietinājuma - termiņu virs viena gada un sešiem mēnešiem var pagarināt Augstākās tiesas Senāts. Taču šī likuma norma ir bijusi ļoti strīdīga, un Satversmes tiesa šā gada 27.jūnijā ir noteikusi, ka šādas normas ir neatbilstošas Satversmes 92.pantam, jo arī tiem cilvēkiem, kas ir aizturēti par smagiem noziegumiem, ir jādod tiesības izteikt savu viedokli, jāuzklausa viņu viedoklis par to, kāpēc viņi atrodas apcietinājumā, jādod viņiem tiesības iepazīties ar tiem apsvērumiem, kāpēc šis apcietinājuma termiņš tiek vai netiek attiecīgi pagarināts, un izteikties sevis aizstāvēšanai.

Tātad no 1.oktobra šī norma tiks svītrota. Rezultāts būtu tāds, ka 1.oktobrī varētu iestāties situācija, ka šī norma vairs nebūtu spēkā, un tas nozīmētu, ka tie, kas ir pašreiz apcietinājumā par sevišķi smagu noziegumu izdarīšanu, tas ir, tādu noziegumu izdarīšanu, kuri, kā es jau minēju, saistīti ar vardarbību vai vardarbības piedraudējumu, - ka diezgan ievērojams skaits šādu cilvēku varētu tikt... būt atbrīvojami, jo iestātos “tiesiskā nulle” - nebūtu normas, kas regulētu iespēju pagarināt apcietinājumu.

Tāpēc Juridiskā komisija piedāvā priekšlikumu pieņemt piedāvātos attiecīgos likuma grozījumus, kuri nodrošinātu apcietinātajai personai tiesības iepazīties ar tiesas lūgumu par apcietinājuma termiņa pagarināšanu virs viena gada un sešiem mēnešiem. Tātad būtu novērsta pretruna ar Satversmes 92.pantu. Viņiem būtu iespējas sniegt rakstveida paskaidrojumus augstākās instances tiesai. Savukārt tiesai likumīgi būtu atļauts šo termiņu pagarināt: virs sešiem mēnešiem - nepilngadīgajiem, virs gada un sešiem mēnešiem - pieaugušajiem.

Juridiskā komisija, izstrādājot šos likuma grozījumus, uzskatīja, ka tie ir atzīstami par steidzamiem, jo, kā jau es minēju, Satversmes tiesas spriedums stāsies spēkā 1.oktobrī. Juridiskā komisija tātad atzina šos likuma grozījumus par steidzamiem un lūdz pieņemt tos pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 92, pret un atturas - nav. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 90, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, vienosimies par priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un par laiku likumprojekta izskatīšanai otrajā lasījumā!

S.Āboltiņa. Tā kā likumprojekts ir patiešām steidzams un 1.oktobris ir jau nākamnedēļ, es lūgtu, ja deputātiem nav iebildumu, pieņemt šo likumprojektu šodien, tūlīt, arī otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā? Deputātiem iebildumu nav. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 92, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi Latvijas Kriminālprocesa kodeksā” pieņemts. Paldies!

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums likumā “Par muitas nodokli””. Pirmais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāte Baiba Brigmane.

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamo priekšsēdētāj! Godātie kolēģi! Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija piedāvā izskatīšanai likumprojektu “Grozījumi likumā “Par muitas nodokli””, kurā ir paredzēts, ka no muitas nodokļa tiktu atbrīvoti pasta paku sūtījumi, kuru vērtība nepārsniedz zināmu summu. Šobrīd pirmajā lasījumā izskatāmajā likumprojektā paredzēts, ka tā vērtība būtu 100 latu.

Es gribētu atgādināt, ka šie grozījumi spēkā var būt tikai 8 mēnešus, jo pēc iestāšanās Eiropas Savienībā mums Eiropas Savienības ietvaros muitas nodokļa maksājumu nebūs.

Tāpēc komisija uzskata, ka šie grozījumi likumā ir jāveic steidzami, un tātad uzskata šo likumprojektu par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta “Grozījumi likumā “Par muitas nodokli”” atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 93, pret - 5, neviens neatturas. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

B.Brigmane. Lūdzu pieņemt likumprojektu pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 93, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, vienosimies par priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un par datumu likumprojekta izskatīšanai otrajā lasījumā!

B.Brigmane. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 25.septembris, šodien pulksten 10.00. Un lūdzu šo likumprojektu arī otrajā lasījumā izskatīt šīsdienas sēdē.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 25.septembris, pulksten 10.00. Izskatīšana šīsdienas sēdē. Deputātiem iebildumu nav. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi “Likumā par ostām””.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāte Anna Seile.

A.Seile (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie deputāti! Šodien viens no pašiem svarīgākajiem jautājumiem ir likumprojekts “Grozījumi “Likumā par ostām””. Dokuments nr.1049-c. Tā kā likumprojektam ir steidzamība, mēs to tagad izskatām otrajā lasījumā un centīsimies panākt normālu likumprojekta veidošanu.

1.priekšlikumu iesniedzis deputāts Kalvītis. Komisija šo priekšlikumu ir atbalstījusi, lai novērstu lieku birokrātiju.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 1.priekšlikumu.

A.Seile. 2.priekšlikumu iesniedzis deputāts Maksimovs. Tas paredz izslēgt Ministru kabineta iesniegtā likumprojekta 1.pantu. Līdz ar to mēs atgrieztos pie vecās redakcijas, ja nobalsotu par šo priekšlikumu. Komisija, nevar teikt, ka vienprātīgi, bet tomēr ar balsu vairākumu šo priekšlikumu neatbalstīja.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates.

Deputāts Nikolajs Kabanovs. (No zāles dep. J.Dobelis: “Kur dvielis? Paņem dvieli līdz!”)

N.Kabanovs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamā priekšsēdētājas kundze! Godātie deputāti! Cienījamie Latvijas cilvēki! Par Maksimova kunga priekšlikumu. Nesen kāds drosmīgs Latvijas politiķis raksturoja pašreizējo situāciju valstī kā diktatūras priekšvakaru. No vēstures pieredzes mēs zinām, ka katrai diktatūrai ir savas ekonomiskās motivācijas. Pati vienkāršākā iespēja, kā norēķināties ar saviem kreditoriem, ir viņu, maigi sakot, neitralizācija. Kā saka “jaunie krievi”, maksā tikai gļēvuļi.

Pievērsīšos mūsu realitātēm! Kāpēc mēs tik ilgi un strīdīgi apsveram Ostas likumu? Tāpēc, ka valdošajai partijai ir jāturpina ietekmēt sfēru dalīšanu. Viss, ko pie mums runā par korupcijas apkarošanu, ir tikai tukšs troksnis, lai apslēptu savas mantkārīgās intereses.

Mani īpaši pārsteidz fakts, ka tas viss notiek laikā, kad Rīgas brīvosta attīstās īpaši sekmīgi - 49% pieaugums pēdējā mēneša laikā! Paņemiet statistiku un jūs paši redzēsiet, ka laikā, kad Ventspilij klājas “švaki”, Rīgas brīvosta attīstās. Lūdzu!

Rokas nost no Rīgas brīvostas! Atbalstiet Maksimova kunga priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Lūdzu deputātus balsot par 2. - deputāta Maksimova priekšlikumu! ...Ā! Pirms mēs balsojam, komisijas vārdā - deputāte Anna Seile.

A.Seile. Jā, es gribu ko pateikt. Pat tad, ja Saeimas vairākums nobalsotu “par” Maksimova priekšlikumu, nākamie priekšlikumi tomēr būtu skatāmi, jo tie paredz šo pantu izskatīt citā redakcijā. Taču komisijas vārdā es aicinu noraidīt Maksimova priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par 2. - deputāta Maksimova priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 43, pret - 53, neviens deputāts neatturas. Priekšlikums nav atbalstīts.

A.Seile. 3., 4. un 5.priekšlikums. Visi šie priekšlikumi ir iesniegti par galvenajām Ostas pārvaldes funkcijām.

3.priekšlikumu ir iesniedzis deputāts Kalvītis. Komisija šo priekšlikumu nav atbalstījusi, tāpēc ka tajā ir ierosināts pilnā mērā atstāt spēkā esošo likuma redakciju, un tad nekas nemainītos. (Starpsauciens: “Bravo!”)

Komisija aicina neatbalstīt šo priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par 3. - deputāta Kalvīša priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu!Par - 44, pret - 53, neviens deputāts neatturas. Priekšlikums nav atbalstīts.

A.Seile. 4.priekšlikumu ir iesniedzis Juridiskais birojs, bet pēc tam izveidotajā darba grupā šī redakcija tika uzlabota, tāpēc komisija iesaka atbalstīt nevis Juridiskā biroja priekšlikumu, bet pievērsties nākamajiem.

Tātad komisija aicina šo Juridiskā biroja iesniegto priekšlikumu neatbalstīt.

Sēdes vadītāja. Pret 4. - Juridiskā biroja priekšlikumu - deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 5.priekšlikumu ir sagatavojusi atbildīgā komisija. Tā ir iestrādājusi ļoti daudzu padomnieku priekšlikumus un lūdz Saeimu atbalstīt šo 5.priekšlikumu, kas paredz, ka Ostas pārvalde ir atvasināta publisko tiesību juridiskā persona, bet tālāk ir runa par nolikumiem un paraugnolikumiem, kā tos izstrādāt un kurš tos apstiprina.

Tātad lūdzu atbalstīt 5. - atbildīgās komisijas izveidoto priekšlikumu. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu par atbildīgās komisijas priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu!Par - 52, pret - 44, neviens deputāts neatturas. Priekšlikums ir atbalstīts.

A.Seile. 6.priekšlikumu iesniegusi atbildīgā komisija, un tā lūdz šo priekšlikumu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 7.priekšlikumu iesniedzis deputāts Kalvītis. Tas paredz izsvītrot vienu no Ostas pārvaldes funkcijām. Komisija šo priekšlikumu nav atbalstījusi. (Starpsauciens: “Jābalso!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu par 7. - deputāta Kalvīša priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu!Par - 44, pret - 52, atturas - 2 deputāti. Priekšlikums nav atbalstīts.

A.Seile. 8.priekšlikumu ir iesniedzis deputāts Maksimovs. Komisija to neatbalstīja. (Starpsauciens: “Jābalso!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu par 8. - deputāta Maksimova priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu!Par - 44, pret - 53, atturas - 1 deputāts. Priekšlikums nav atbalstīts.

A.Seile. Nākamie priekšlikumi attiecas uz 8.pantu, kurā noteikts Ostu valdes sastāvs. 9.priekšlikumu iesniedzis deputāts Kalvītis, un komisija šo priekšlikumu nav atbalstījusi, jo tas faktiski atkārto visu iepriekšējo redakciju, kāda ir spēkā esošajā likumā. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu par deputāta Kalvīša 9.priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu!Par - 45, pret - 53, neviens deputāts neatturas. Priekšlikums nav atbalstīts.

A.Seile. 10.priekšlikumu ir sagatavojusi atbildīgā komisija, kurā paredzēts, ka Rīgas ostas un Ventspils ostas valdēs būs septiņi valdes locekļi un pienācīgā skaitā gan pašvaldības, gan valsts pārstāvji. Šis priekšlikums nosaka arī to, no kurām ministrijām tiek izvirzīti kandidāti šiem valdes locekļu amatiem. Komisija ir vienojusies par šo kompromisa variantu un lūdz to atbalstīt. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu par 10. - atbildīgās komisijas priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu!Par - 55, pret - 42, neviens deputāts neatturas. Priekšlikums ir atbalstīts.

A.Seile. 11.priekšlikumu ir sagatavojusi atbildīgā komisija, un šajā priekšlikumā tiek noteikts, kādā veidā ieceļ un no amata atbrīvo valdes priekšsēdētāju un ostas valdes locekļus. Komisija lūdz šo priekšlikumu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Pret 11.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 12.priekšlikumu… (Starpsaucieni: “Balsot!” “Par vēlu!”)

Sēdes vadītāja. (Balsis zālē.) … Par vēlu! Jūs pārāk klusi runājāt… Lūdzu, turpināsim!

A.Seile. 12.priekšlikumu ir iesniedzis deputāts Kalvītis - izslēgt no spēkā esošā likuma 15.1 pantu, un komisija to atbalsta, jo šis priekšlikums sakārto likumu.

Sēdes vadītāja. Pret 12.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. Arī 13.priekšlikumu iesniedzis deputāts Kalvītis, un komisija to ir atbalstījusi daļēji. Tā koncepcija ir iestrādāta precīzākā redakcijā atbildīgās komisijas sagatavotajā 14.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret 13. un 14.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 15.priekšlikumu par saimnieciskās darbības ierobežojumiem ostās ir iesniedzis deputāts Kalvītis, taču komisija to nav atbalstījusi ar tādu domu, ka nav jāmaina šie nosacījumi, kādi ir ostās, veicot nekustamā īpašuma atsavināšanu vai mainīšanu, dāvināšanu, kā arī nomas jautājumos. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Par 15.priekšlikumu deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu!Par - 43, pret - 54. Priekšlikums nav atbalstīts.

A.Seile. Nākamo - 16.priekšlikumu - iesniedzis deputāts Kalvītis. Arī šo priekšlikumu komisija nav atbalstījusi. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Par 16.priekšlikumu deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu balsot par 16. - deputāta Kalvīša priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu!Par - 44, pret - 52, 1 - atturas. Priekšlikums nav atbalstīts.

A.Seile. 17.priekšlikumu ir sagatavojusi atbildīgā komisija, un ar šo priekšlikumu tiek noteikts, ka ostas pārvaldes kārtības maiņa Ministru kabinetam ir jānosaka līdz šā gada 31.oktobrim, lai paspētu sagatavot visus nepieciešamos normatīvos aktus.

Komisija lūdz atbalstīt šo priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Pret 17. - atbildīgās komisijas priekšlikumu - deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 18.priekšlikumu ir iesniedzis deputāts Dzintars Zaķis, un komisija šo priekšlikumu nav atbalstījusi, jo, ja likums stājas spēkā nākamajā dienā pēc tā izsludināšanas, kā Zaķa kungs to ierosina, tad nevar paspēt sakārtot visus dokumentus.

Komisija neatbalsta šo priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Pret 18.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 19.priekšlikumu iesniedzis Juridiskais birojs. Komisija šo priekšlikumu atbalstīja un precīzi ierakstīja datumu, kādu mums bija ierosinājis Juridiskais birojs, nosakot šā likuma spēkā stāšanās laiku, - 2003.gada 31.oktobri.

Tātad lūdzam atbalstīt 20.priekšlikumu, kurā ir ietverts arī 19. - Juridiskā biroja priekšlikums.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates par 19. - Juridiskā biroja priekšlikumu. Lūdzu! Deputāts Aigars Kalvītis.

A.Kalvītis (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godājamie deputāti! Es gribu vērst deputātu uzmanību uz to, ka nezin kādēļ no tabulas ir pazudusi pirmā lasījuma redakcija, kur bija valdības priekšlikums par pārejas noteikumiem - par to, ka šis likums stājas spēkā no 1.oktobra, bet šīs redakcijas šobrīd nav. Tā ka šī tabula no komisijas puses ir sastādīta nekorekti.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzam.

Tātad komisijas vārdā deputāte Anna Seile neko nevēlas teikt.

Vai deputāti lūdz balsojumu par 19. - Juridiskā biroja priekšlikumu?

A.Seile. Godātā priekšsēdētāja! Par šo priekšlikumu faktiski nevar balsot, jo tajā nav ierakstīts šis datums. Savukārt 20.priekšlikumā komisija ir precizējusi Juridiskā biroja priekšlikumu un ierakstījusi datumu. Tātad, ja nevienam nebūtu iebildumu, mums vajadzētu atbalstīt 20.priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Tātad pret 19. un 20.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav. Paldies!

A.Seile. Līdz ar to visi priekšlikumi ir izskatīti.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta “Grozījumi “Likumā par ostām”” pieņemšanu otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 54, pret - 44, neviens neatturas. Likums “Grozījumi “Likumā par ostām”” pieņemts. Paldies!

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums likumā “Par Eiropas konvenciju par Eiropas farmakopejas izveidi ar grozījumiem, kas izdarīti ar tās 1989.gada 16.novembra protokolu””. Otrais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Inese Vaidere.

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie kolēģi! Mēs šo likumprojektu izskatījām Saeimas Ārlietu komisijā. Tā kā šis ir tīri tehnisks labojums, aicinu pieņemt šo likumprojektu otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu!Par - 87, pret un atturas - nav. Likums “Grozījums likumā “Par Eiropas konvenciju par Eiropas farmakopejas izveidi ar grozījumiem, kas izdarīti ar tās 1989.gada 16.novembra protokolu”” pieņemts. Paldies!

I.Vaidere. Paldies!

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Latvijas Republikas un Ungārijas Republikas brīvās tirdzniecības līguma papildprotokolu nr.3”. Otrais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Inese Vaidere.

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie kolēģi! Uz otro lasījumu Ārlietu komisija netika saņēmusi nevienu priekšlikumu par šo likumprojektu. Aicinu to atbalstīt otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 88, pret un atturas - nav. Likums “Par Latvijas Republikas un Ungārijas Republikas brīvās tirdzniecības līguma papildprotokolu nr.3” pieņemts. Paldies!

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par 1999.gada 15.jūnija grozījumiem 1981.gada 28.janvāra Konvencijā par personu aizsardzību attiecībā uz personas datu automātisko apstrādi (ETS nr.108), atļaujot Eiropas Kopienām pievienoties”. Otrais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Inese Vaidere.

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Cienījamās deputātes! Godātie deputāti! Par šo likumprojektu Ārlietu komisija ir saņēmusi vienu priekšlikumu, un tas ir Juridiskā biroja priekšlikums.

Ārlietu komisija savā sēdē nolēma atbalstīt šo Juridiskā biroja priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret Juridiskā biroja iesniegto 1.priekšlikumu.

I.Vaidere. Aicinu pieņemt šo likumprojektu otrajā, galīgajā, lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret un atturas - nav. Likums pieņemts. Paldies!

I.Vaidere. Paldies!

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums Informācijas atklātības likumā”. Pirmais lasījums.

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vārdā - deputāts Sokolovskis.

J.Sokolovskis (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Godātie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu nr.1096 - “Grozījums Informācijas atklātības likumā”. Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija atbalsta minēto likumprojektu un tātad virza to izskatīšanai pirmajā lasījumā. Lūdzu atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, vienosimies par priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

A.Sokolovskis. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 30.septembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 30.septembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par valsts un pašvaldību finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanu””.

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vārdā - deputāts Jānis Lagzdiņš.

J.Lagzdiņš (Tautas partijas frakcija).

Godātie deputāti! Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija rūpīgi izvērtēja likumprojektu “Grozījumi likumā “Par valsts un pašvaldību finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanu”” un uzklausīja Finanšu ministrijas ekspertus.

Es gribētu nedaudzos vārdos informēt par to, kādi tad ir jaunie grozījumi spēkā esošajā ziedošanas kārtībā. Valdības iesniegtie likuma grozījumi skar faktiski tikai vienu šajā likumā regulētu problēmu, proti, kārtību, kādā valsts un pašvaldību uzņēmumi var ziedot mantu vai naudu tajos gadījumos, ja valsts vai pašvaldības kapitāls, atsevišķi vai kopumā, attiecīgā uzņēmuma pamatkapitālā ir vairāk nekā 50%. Šobrīd spēkā esošā sistēma ir tāda, ka tajos gadījumos, kad šo uzņēmumu pamatkapitālā valsts vai pašvaldības kapitāls ir lielāks par 50%, ziedot vai dāvināt mantu un naudu var tikai tad, ja ir saņemta finanšu ministra atļauja. Jaunie grozījumi, kā komisija konstatēja, faktiski līdz minimumam samazina šiem valsts uzņēmumiem iespēju ziedot mantu un naudu tiem mērķiem, kuri ir fiksēti likuma 2.1 pantā. Tātad, ja mēs pieņemsim šos grozījumus, tie valsts un pašvaldību uzņēmumi, kuru pamatkapitālā valsts kapitāls vai pašvaldības kapitāls pārsniedz 50% un kuri sniedz tā saucamos sabiedriskos pakalpojumus, kas ir regulējami likumā noteiktā kārtībā, - un tādu uzņēmumu mūsu valstī ir diezgan daudz, - tātad tie uzņēmumi turpmāk vispār vairs nevarēs ziedot ne santīma, neatkarīgi no tā, kādam mērķim būtu tas ziedojums, lai cik tas būtu cēls un valstisks.

Savukārt tie uzņēmumi, kuri nesniedz tā saucamos regulējamos sabiedriskos pakalpojumus, varēs ziedot ierobežotā apjomā - proti, gada laikā ne vairāk kā 5000 latu.

Pirms komisija pieņēma lēmumu, mēs komisijā uzklausījām, kā jau es teicu, Finanšu ministrijas iesniegto oficiālo informāciju. Mēs vēlējāmies pārliecināties par to, vai spēkā esošais likums dod valsts un pašvaldību uzņēmumiem iespēju kaut kādā veidā izšķērdēt mantu un naudu. Ko komisija secināja? Komisija, iepazinusies ar Finanšu ministrijas iesniegto informāciju, secināja, ka 2001.gadā ir ziedojuši pavisam tikai četri valsts uzņēmumi. Kuri tie ir? Tātad: valsts akciju sabiedrība “Latvijas Gaisa satiksme”, “Lattelekom”, “Latvenergo” un Nekustamo īpašumu aģentūra.

Savukārt iepriekšējā gadā - 2002.gadā - tikai divi uzņēmumi, valsts uzņēmumi, ir veikuši ziedojumus tiem mērķiem, ko nosaka likums, - mākslas, kultūras, izglītības, sociālajiem mērķiem, vides aizsardzības mērķiem. Proti, šie divi uzņēmumi ir valsts akciju sabiedrība “Latvijas Dzelzceļš” un valsts akciju sabiedrība “Nekustamo īpašumu aģentūra”.

Kādi tad ir tie mērķi, kuriem šie valsts uzņēmumi ir ziedojuši, un konkrēti kam ir ziedojuši galu galā?

Tātad: 2001.gadā 40 tūkstoši latu ir ziedoti Latvijas Basketbola savienībai, lai nodrošinātu mūsu izlases sagatavošanos 32.Eiropas čempionāta finālam. “Lattelekom” ir ziedojis 50 tūkstošus latu Latvijas Hokeja federācijai, lai nodrošinātu mūsu jauniešu, junioru piedalīšanos starptautiskajās sacensībās, to skaitā arī Pasaules junioru čempionātā. “Lattelekom” ir ziedojis arī 50 tūkstošus latu Nacionālajai vīriešu basketbola izlasei (sagatavošanai 33.Eiropas čempionātam) un arī Sieviešu basketbola izlasei. Savukārt “Latvenergo” ir ziedojis ļoti ievērojamu summu - 680 tūkstošus latu, kurus, neapšaubāmi, valsts budžetā nevarēja atrast, - Latvijas Olimpiskās komitejas dažādām
programmām - hokejam, volejbolam, futbolam un tā tālāk. Tie ir tie sporta veidi, kurus mēs skatāmies un kuros jūtam līdzi.

Latvijas Kultūras fonds ir saņēmis 60 tūkstošus latu Spīdolas balvas pasniegšanas pasākumam. Visi mēs to skatījāmies televīzijā un priecājāmies par to. Ir saņēmis arī mūsu kolēģa Andra Bērziņa vadītais Latvijas Bērnu fonds 60 tūkstošus projektam “Atveseļošanas centrs jauniešiem un narkomāniem”. Arī tā nauda ir ziedota labam mērķim! Latvijas Kultūras fonds ir saņēmis arī 5 tūkstošus latu, nelielu naudas summu, bojā gājušo kara lidotāju piemiņas vietas, kapa vietas sakopšanai Latvijā. Latvijas Kultūras fonds ir arī saņēmis 5 tūkstošus latu kamerorķestra Kremerata Baltica tehniskajam nodrošinājumam.

Savukārt 2002.gadā valsts akciju sabiedrība “Latvijas Dzelzceļš” 5 tūkstošus latu ir ziedojusi Vaiņodes pagastam sociālās palīdzības sniegšanai.

Savukārt Valsts nekustamo īpašumu aģentūra ir ziedojusi 40 tūkstošus latu kultūras pasākumam - Latvijas ekspozīcijas veidošanai Venēcijā rīkotajā arhitektūras biennālē.

Godātie kolēģi! Tas ir viss, ko šie valsts uzņēmumi pēdējos divos gados ir ziedojuši. Es gribētu vērst jūsu uzmanību arī uz to, ka šajā gadā, proti, 2003.gadā, finanšu ministrs nav devis atļauju veikt nevienu ziedojumu.

Ja pieņemsim šos grozījumus, kolēģi, sekas būs tādas, ka pat finanšu ministrs tajos gadījumos, kad valdībai nebūs naudas dažādu pasākumu finansēšanai, kultūras un sporta pasākumu finansēšanai, nevarēs atļaut valsts uzņēmumiem ziedot šiem mērķiem naudu vai mantu.

Komisijas lēmums ar balsu vairākumu bija tāds - atbalstīt šo Ministru prezidenta Einara Repšes 2002.gada 24.decembrī ierosināto likumprojektu.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Dzintars Ābiķis.

Dz.Ābiķis (Tautas partijas frakcija).

Cienījamo priekšsēdētāj! Godātie kolēģi! Deputāts Lagzdiņš, kurš ziņoja komisijas vārdā, jau pauda savu, var teikt, nostāju, kaut gan informēja, ka komisijas vairākums ir pretējās domās un atbalsta šo “Jaunā laika”… jauno likumdošanas iniciatīvu. Tāpēc arī es gribētu jums teikt dažus vārdus.

Kas tad cietīs visvairāk, ja tiks pieņemts šis likums? Kā jau Lagzdiņa kungs teica, tiks faktiski zaudēta iespēja ziedot. Pirmām kārtām cietīs kultūras un sporta aktivitātes, cietīs bērni, cietīs jaunieši. Es vēlreiz atgādinu klātesošajiem kolēģiem, ka līdz šim bija stingra kārtība. Atļauju ziedot deva finanšu ministrs. Faktiski šis valdības ierosinātais likums izsaka neuzticību pašreizējam finanšu ministram un varbūt arī nākamajam.

Lagzdiņa kungs jau informēja jūs par to, kas tad saņēma šos ziedojumus iepriekšējos gados. Ar visu atbildības sajūtu varu teikt, ka neviens ziedojums nav tāds, kuru varētu kaut nedaudz apšaubīt. Saņēma Latvijas Kultūras fonds naudu atsevišķām kultūras aktivitātēm. Lagzdiņa kungs laikam nepieminēja, ka līdzekļi tika arī novadu kultūras projektiem, novadu kultūras dzīvei… Saņēmis ir Latvijas Bērnu fonds, un saņēmušas ir arī sporta organizācijas. Un pārsvarā šie līdzekļi tika sporta organizācijas lietām, kas saistītas tieši ar jaunatnes sportu, ar bērnu sportu.

Es vēlreiz atgādinu, ko teica, apspriežot iepriekšējā gada budžetu un atsevišķus citus lēmumus, tieši “Jaunā laika” deputāti, kad tika faktiski samazināts finansējums tieši sporta vajadzībām: “Mēs visu kompensēsim no budžeta. Mēs visu atdosim jums, un nekādu zaudējumu nebūs.” Bet, kolēģi, mēs visi taču zinām, kā tas bija kaut vai sporta spēļu atbalstīšanas gadījumā! Tika solīts kompensēt tabakas akcīzi 700 000 latu apmērā. To naudu būtu saņēmušas sporta spēles, bet valdība diemžēl kompensēja tikai pusi no šiem izdevumiem un vairāki sporta veidi saņēma pigu. Kā te jau Lagzdiņa kungs minēja, “Latvenergo” tieši šim mērķim ir izdarījis vienu ziedojumu un tādējādi vismaz kompensējis sporta vajadzībām to, ko valdība neiedeva no budžeta, neskatoties uz to, ka deputāti te ļoti skaisti no tribīnes solīja.

Man ir pilnībā jāpiekrīt tam, ko savā sabiedrības saziņas līdzekļos izplatītajā paziņojumā teica Latvijas Olimpiskās komitejas vadība un Sporta federācijas padomes valde. Latvijas Olimpiskā komiteja un Sporta federācijas padomes valde izsaka satraukumu par valsts politikas maiņu sporta attīstības jautājumu risināšanā. Valstī tiek grauta sporta finansēšanas sistēma! Es atkārtoju: tiek grauta! Un mēs visi te piedalāmies - vismaz daļa, pozīcija, piedalās - tās graušanā.

Un pie sporta vadītāju teiktā es gribētu vēl piebilst, ka šobrīd tiek zināmā mērā grauta arī kultūras norišu finansēšana.

Tautas partija nevar atbalstīt un nekad nevarēs atbalstīt likumprojektu, kas vēršas pret kultūru, pret sportu, pret jaunatnes un bērnu vajadzībām.

Es aicinu balsot “pret”, jo - vēlreiz to atgādinu, un arī minētie piemēri par to liecina! -, ka līdzšinējā kārtība, ka atļauju izsniedz finanšu ministrs, izslēdza iespēju rasties kaut kādiem apšaubāmiem ziedojumiem.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Deputāts Jānis Esta.

J.Esta (Tautas partijas frakcija).

Ļoti cienījamā priekšsēdētājas kundze! Godātie deputāti! Šobrīd valdībā un Saeimā - nav citu domu, citu viedokļu! - visi ir korumpēti, valsts ir izzagta, viss tiek izšķērdēts, un tā tālāk, un tā tālāk. Mēs vairs neko citu nedzirdam, it kā… Tad ir jādomā, kā uzrunāt kolēģus, - vai viņus saukt par korumpantiem vai par deputātiem, vai kaut kā savādāk.

Taču es gribētu saistībā ar šo likumprojektu parunāt par to daļu, kura attiecas uz kultūru. Te jau Lagzdiņa kungs minēja ziedojumus, kurus valsts uzņēmumi ir ar finanšu ministra atļauju ziedojuši dažādiem kultūras projektiem. Bet tā ir tā lielā daļa, tā ir tā redzamā daļa. Un neviens nevar apšaubīt to, ka šie projekti nav mantas izšķērdēšana. Mēs ļoti labi zinām, kas ir kultūra, - ka kultūra nav pelnoša nozare, ka kultūrā ir jāinvestē lieli līdzekļi, lai citas nozares pelnītu, lai visi mēs kopā kļūtu bagātāki. Tas ir visiem skaidrs.

Taču es gribētu “piezemēties” un runāt pavisam vienkāršas, saprotamas lietas. Kā tad ir pašvaldībās? Kā ir mazās pašvaldībās, mazpilsētās?

Ja mēs pieņemam normu, ka pašvaldības uzņēmums vairs nevarēs ziedot saviem mērķiem - izglītības projektiem, kultūras projektiem... Mēs ļoti labi zinām, ka valstī ir 135 mūzikas un mākslas skolas, ka tie ir savā ziņā kultūras centri. Šie mazie kultūras centri gadā realizē vairākus simtus projektu, to skaitā arī starptautiskus. Tur visur ir vajadzīgi finanšu līdzekļi, ko nevar nodrošināt ne pašvaldība, ne valsts budžets. Taču mēs tagad liedzam ziedošanas iespēju pašvaldības uzņēmumiem, kuri varēja līdz šim, kā tas bija vecajā redakcijā, ar domes atļauju ziedot - kaut vai dažus desmitus vai dažus simtus latu. Mēs tagad tiem praktiski liedzam šo iespēju!

Tas nav normāli, kolēģi! Par ko mēs balsojam? Ja mēs visur redzēsim tikai un vienīgi mantas izšķērdēšanu, tad drīz mēs nonāksim pie tā: ja mums būs jāārstē pirksts, tad cirtīsim nost visu roku.

Es aicinu balsot pret šo priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Deputāts Jānis Lagzdiņš.

J.Lagzdiņš (Tautas partijas frakcija).

Godātie kolēģi! Arī es gribētu izteikt savu personīgo, deputāta, viedokli par šo grozījumu. Vēl jo vairāk tādēļ, ka šis projekts savulaik ir tapis manā vadībā (šķiet, tas bija 6.Saeimā). Mūsu mērķis tolaik bija radīt tādu ziedošanas sistēmu, kas, no vienas puses, veicinātu kultūras un mākslas attīstību un, no otras puses, nepieļautu kaut kādas ļaunprātības ziedojumu izsniegšanā. Un visus šos gadus darbojās tāda ļoti vienkārša sistēma, ka finanšu ministrs, kas ir atbildīgā persona par valsts naudas maku, ir tas, kas katrā konkrētajā gadījumā izvērtē, vai valsts uzņēmums, kura pamatkapitālā valsts vai pašvaldības kapitāls ir lielāks par 50%, var ziedot šiem mērķiem.

Manuprāt, šis ierosinājums grozīt likumu ir radies, nu, tādā… nu, mūsu Saeimā pēdējā laikā valdošajā tādā… nu, nepamatotu aizdomu gaisotnē. Mēs uzskatām, ka visi, kas dod naudu… ka tie visi ir noziedzīgi mērķi. Un šajā likumā jau ir ieliktas ļoti stingras normas, kas nepieļauj nekādu izšķērdēšanu, varbūt pat par stingru šīs normas ir. Un turklāt ar šo grozījumu mēs nedosim arī pašvaldību uzņēmumiem iespējas ziedot naudu. Arī pašvaldības darbojas autonomā režīmā, un ir pašvaldību domes, padomes, kuras dod atļauju un var katrā konkrētajā gadījumā atbildīgi izvērtēt, vai ir pieļaujama vai nav pieļaujama ziedošana.

Manuprāt, gatavojot otrajam lasījumam šo likumprojektu, būtu jākoriģē šīs normas.

Un, kaut gan es biju ziņotājs, es savā vārdā aicinu šodien neatbalstīt šo likumprojektu.

Sēdes vadītāja. Deputāts Pēteris Simsons.

P.Simsons (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamo priekšsēdētāj! Godājamie kolēģi! Es nerunāšu par tik augstām lietām kā Olimpisko spēļu dalībnieku atbalstīšana vai lielu kultūras pasākumu atbalstīšana, kurai ir izlietotas lielas summas, kā šeit tika minēts. Es tikai lūdzu pievērst uzmanību piedāvātā likumprojekta anotācijas sestajai sadaļai, kur ir teikts, ka esot notikušas konsultācijas ar Nevalstisko organizāciju centru. Nevalstisko organizāciju centrs neatbalsta šādus grozījumus pēc būtības, jo uzskata, ka līdzekļu ziedošana sabiedriskajām organizācijām nav uzskatāma par līdzekļu izšķērdēšanu un ka likuma grozījumu pieņemšana varētu būtiski ietekmēt nevalstiskā sektora darbību, kā arī sabiedrisko organizāciju iespējas saņemt starptautisko finansējumu.

Es pat negribu runāt par tādu lietu kā starptautisko finansējumu vai kaut kādiem naudas līdzekļiem; es gribu runāt par ārkārtīgi vienkāršu - ārkārtīgi vienkāršu pēc būtības! - problēmu, ka valsts iestādes laika gaitā nomaina savu biroju iekārtas. Šīs iekārtas pēc tam var likvidēt, var norakstīt, var sadedzināt, bet nedrīkst nodot nevienai sabiedriskai organizācijai, kurai lieti noderētu šie krēsli, šie galdi, šie skapji, varbūt arī kāda veca rakstāmmašīna vai kāds vecs, nolietots kompjūters. Tā ir manta, kas ir zelta vērta!

Es pats pārstāvu sabiedrisku organizāciju, kurai, paldies Dievam, vēl ir padomju armijas atstātās mēbeles, ko mēs varam lietot. Un, ja kāds grib pārliecināties, kā dzīvo sabiedriskās organizācijas un kā tās iztiek, tad laipni lūdzam mūs apmeklēt un pat dabūt kā vēstures relikviju šīs mantas!

Arī šeit, Saeimā, tiek nomainītas mēbeles. Mēs zinām, kur tās paliek. Šobrīd valsts stingri reglamentē šo kārtību, kādā... Jā, protams, viena valsts iestāde var otrai valsts iestādei... tur tiek izsludināta šo mantu izsole vai izdalīšana, bet sabiedriskās organizācijas ir pilnībā izslēgtas no šādas iespējas. Un tāpēc, lai cik būtu žēl, mēs tomēr nevaram atbalstīt tādu labu domu kā šo - sargāt valsts mantu. Es domāju, ka mēs nevaram to atbalstīt tieši tādā aspektā, ka vienmēr būs nabagi, kuriem būs jāiztiek ar pārpalikumu no turīgāko galda. Šinī gadījumā, es domāju, tās ir sabiedriskās organizācijas, kurām, lai gan tās strādā tajās pašās jomās, ar ko nodarbojas valsts iestādes, un turklāt aktivizē sabiedrību valsts iestāžu darba izpratnei un atbalstīšanai, un veicināšanai, un papildināšanai, tiek liegta, lūk, šī niecīgā palīdzība - iespēja dabūt to, ko valsts iestādes vairs nelieto, kas tām vairs nav vajadzīgs un ko tās būtu ar mieru sabiedriskajām organizācijām iedot.

Tāpēc es, protams, balsošu pret šādu priekšlikumu. Un, ja kolēģi būs solidāri, es arī viņus aicinu arī neatbalstīt šādu priekšlikumu.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Deputāts Staņislavs Šķesters.

S.Šķesters (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienījamo priekšsēdētāj! Godājamie kolēģi! Es domāju, jautājums ir par sekojošo. Mēs redzam, kāds ir šā likuma nosaukums: “Par valsts un pašvaldību finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanu”. Tāpēc es gribētu akcentēt jūsu uzmanību uz to, ka šeit nav runa par vispārīgiem ziedojumiem vai par dāvinājumiem. Te ir runa par to, ka valsts un pašvaldību uzņēmumi, uzņēmējsabiedrības, kur šis valsts vai pašvaldību kapitāls ir lielāks par 50 procentiem, nedrīkst šo mantu tā vienkārši izšķērdēt un nelietderīgi dāvināt. Un te es domāju, ka šis likumprojekts daļēji sakārtos šo normu, ka šie valsts un pašvaldību līdzekļi netiks nelietīgi izmantoti, jo, kā jūs dzirdējāt no Lagzdiņa kunga ziņojuma, te pārsvarā ir runa par lielajiem valsts uzņēmumiem, un tāpēc šo uzņēmumu skaits arī nav liels - “Latvenergo” un vēl daži citi. Un šādā sakarā es gribētu teikt, ka tas jau neierobežos veikt šo pārējā veida atbalsta politiku gan kultūrai, gan sportam, gan izglītībai ar cita mehānisma palīdzību.

Otra lieta. Šeit tika pieminētas pašvaldības. Skaidrs, ka pašvaldībām ir jāpilda savas funkcijas, nevis jādāvina līdzekļi no sava kapitāla šīm sabiedrībām, organizācijām vai privātpersonām un tamlīdzīgi. Tāpēc jau pašvaldībām ir savi budžeti, un tās šo budžetu ietvaros var rīkoties - gan sniegt sociālo palīdzību, gan arī piedalīties atbalsta programmās, gan arī risināt šīs sociālās funkcijas. Tāpēc es šeit neredzu nekādu pretrunu, lai šo likumprojektu nevarētu atbalstīt.

Komisijas vārdā lūdzu jūs atbalstīt šo likumprojek tu! Paldies.

Sēdes vadītāja. Deputāts Jānis Esta, otro reizi.

 

J.Esta (Tautas partijas frakcija).

Godātie deputāti! Es gribētu mazliet precizēt domu attiecībā uz pašvaldībām. Mēs zinām, ka pašvaldību uzņēmumi saimnieciski ir patstāvīgi. Pašvaldībām pieder kapitāldaļas, pie tam vairākumā gadījumu tās pieder 100% apmērā, un atbilstoši šai redakcijai ar pašvaldības atļauju arī šis pelnošais uzņēmums nevarēs dāvināt, piedodiet, 50 latus kādam izglītības vai kultūras projektam.

Es tomēr aicinu balsot “pret” šo likumprojektu.

Sēdes vadītāja. Deputāts Gundars Bērziņš.

G.Bērziņš (Tautas partijas frakcija).

Saeimas priekšsēdētāja! Godātie deputāti! Šķestera kungs ļoti precīzi pateica, ka likums ir par mantas izšķērdēšanu, un šajā likumā viss ir ļoti precīzi norādīts. Tātad visi ziedojumi kultūrai ir izšķērdēšana, arī ziedojumi sportam ir izšķērdēšana, ziedojumi sabiedriskajām organizācijām ir izšķērdēšana... Visam tam! Jūs ļoti, ļoti precīzi to raksturojāt!

Un te jau ir tā problēma! Ir jābūt kontroles mehānismam, lietderībai un tā tālāk. Nosauca visus ziedojumus, cik ir piešķirts ar finanšu ministra atļauju, bet šobrīd mūs uztrauc tas, ka līdzekļu piešķiršana sportam, kultūrai un sabiedriskajām organizācijām tiek uzskatīta par naudas izšķērdēšanu. Tātad tam visam nauda nav paredzama.

Otrs. Paskatīsimies, kā tad ir veicies šīm nozarēm, teiksim, jaunajos laikos, kad ir mainījusies šī situācija un kad ir atcelts, nojaukts vecais, jo ārdīšanai jau daudz prāta nevajag. Tur jau vajag buldozeru vai kaut ko citu. Ar helikopteriem tas padodas grūtāk, bet ar buldozeriem - viegli...

Bet kas būs vietā? Paskatīsimies sporta finansējumu! Paskatīsimies, kādi, teiksim, ir bijuši šie rezultāti iepriekš vai kā mums veicas sportā šobrīd. Jūs domājat, ka visas tās neveiksmes, kas tagad te ir, un mūsu neattaisnotās cerības gan vieglatlētikā, gan basketbolā, gan varbūt citur… Tas, protams, arī ir sports.

Apmeklējiet jebkuru no sporta pasākumiem! Mēs ar Strēļa kungu bijām vienā pasākumā, kas saistīts ar basketbolu. Un tas, ka tur kaut kādu naudiņu beigās iedeva… Vai jūs dzirdējāt pateicības vārdus? Vai sports ir sajutis šīs valdības kaut pašu mazāko atbalstu? Nauda tam ir ievērojami samazināta. Budžetā sportam tika samazināts pusotrs miljons. Tika solīts, ka tiks aizstāts sporta spēļu federācijām šis finansējums. Tas nav atjaunots. Šobrīd vesela virkne sportistu izlašu, kas jau ir spējīgas startēt pasaules un Eiropas čempionātos junioru grupās, praktiski lemj - braukt vai nebraukt. Un ir bijuši jau pirmie gadījumi, kad Latvijas sportistiem ir bijusi iespēja braukt, taču viņi nav varējuši aizbraukt. Vai tiešām tas ir valstiski? Vai tiešām tā ir mantas izšķērdēšana?

Ko lietuviešiem deva uzvara basketbolā Eiropas čempionātā? Visi viņu politiķi - un varbūt arī iepriekšējā periodā - , lai veicinātu Lietuvas atpazīstamību, noteikti ir devuši daudz. Un Lietuvas uzvara Eiropas čempionātā deva ļoti daudz.

Tāpēc es domāju tā: protams, līdzekļu izlietošanai ir jābūt racionālai, bet pasludināt ar likumu un nobalsot, ka līdzekļi, kas piešķirti kultūras, sporta un sabiedriskajām organizācijām, ir naudas izšķērdēšana, būtībā jebkurš santīms, kas tam tiek tērēts, - tam es nevaru piekrist un pievienoties.

Aicinu jūs to apsvērt!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Komisijas vārdā deputāts Lagzdiņš nevēlas neko teikt. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta “Grozījumi likumā “Par valsts un pašvaldību finansu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanu”” pieņemšanu pirmajā lasījumā! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu!Par - 71, pret - 24, neviens deputāts neatturas. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, par priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

 

J.Lagzdiņš. Aicinu iesniegt priekšlikumus līdz 10.oktobrim.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Deputāts Staņislavs Šķesters. Lūdzu!

S.Šķesters (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš ir 30.oktobris, lai mēs varētu nopietni izdiskutēt šo jautājumu.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Tātad 2003.gada 30.oktobris. Lūdzu deputātus balsot par 2003.gada 30.oktobri kā priekšlikumu iesniegšanas termiņu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 92, pret un atturas - nav. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 2003.gada 30.oktobris.

Paldies.

Cienījamie kolēģi! Saeimas Prezidijs ir saņēmis Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas iesniegumu ar lūgumu izdarīt šā gada 25.septembra sēdes darba kārtībā izmaiņas un pēc darba kārtības 26.punkta komisija lūdz iekļaut likumprojektu “Grozījumi “Likumā par ostām””. Vai deputātiem ir iebildumi?

Bez tam tā lūdz izskatīt komisijas sagatavoto lēmuma projektu “Par steidzamības atcelšanu likumprojektam “Grozījumi Rīgas brīvostas likumā””. Deputātiem iebildumu nav. Paldies.

Cienījamie deputāti! Lūdzu reģistrēties ar reģistrācijas kartēm. Lūdzu zvanu! Reģistrācijas režīmu!

Kamēr tiek gatavoti reģistrācijas rezultāti, visas Saeimas vārdā vēlos sveikt apaļā jubilejā Alekseju Vidavski un novēlēt viņam veselību un laimi! (Aplausi.)

 

Kā arī Saeimas vārdā pusapaļā jubilejā vēlos sveikt Gunti Bērziņu un novēlēt viņam daudz labu, gaišu un pilnvērtīgu dienu! (Aplausi.)

Vārds paziņojumam deputātei Baibai Brigmanei.

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Uzmanību Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija! Pulcēsimies uz sēdi pulksten 10.45! 10.45!

Sēdes vadītāja. Vārds paziņojumam deputātei Silvai Bendrātei.

S.Bendrāte (frakcija “Jaunais laiks”).

Notiks Sociālo un darba lietu komisijas sēde. Tūliņ pat pulcēsimies Sociālo un darba lietu komisijas sēžu telpā.

Sēdes vadītāja. Vārds paziņojumam deputātam Jānim Reiram.

J.Reirs (frakcija “Jaunais laiks”).

Frakciju padomes sēde pulksten 10.45 Sarkanajā zālē uzreiz pēc Prezidija sēdes. Skatīsim jautājumu par Nacionālās radio un televīzijas padomes locekļu kandidātu iesniegšanas termiņa pagarināšanu. Paldies.

Sēdes vadītāja. Vārds paziņojumam deputātam Jēkabsonam.

Ē.Jēkabsons (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Pulksten 10.30 Dzeltenajā zālē tiek dibināta Latvijas un Turcijas parlamentu sadarbības grupa.

Sēdes vadītāja. Lūdzu Saeimas sekretāra biedru Aleksandru Bartaševiču nolasīt reģistrācijas rezultātus.

A.Bartaševičs (Saeimas sekretāra biedrs).

Cienījamie deputāti! Nav reģistrējušies: Boriss Cilevičs, Liene Liepiņa, Inese Šlesere, Arvīds Ulme. Paldies.

 

(Pārtraukums)

 

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

Sēdes vadītāja. Turpināsim Saeimas sēdi!

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par 1954.gada 14.maija Hāgas konvenciju par kultūras vērtību aizsardzību bruņota konflikta gadījumā un 1954.gada 14.maija protokolu par kultūras vērtību aizsardzību bruņota konflikta gadījumā”. Pirmais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Inese Vaidere.

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Cienījamās kolēģes un godātie kolēģi! Ārlietu komisija izskatīja pirmajā lasījumā minēto Hāgas konvenciju. Jau darba grupa, kas pērn tika izveidota pēc Ministru prezidenta rīkojuma, secināja, ka šobrīd ir iespējams izpildīt tās saistības, kuras mums uzliek šī konvencija un arī šīs konvencijas protokols. Arī vairākums NATO valstu, izņemot Amerikas Savienotās Valstis un Lielbritāniju, kā mūs par to informēja komisijas sēdē, ir šīs konvencijas un protokola dalībvalstis. Turklāt arī pārējās Baltijas valstis ir pievienojušās šai konvencijai.

Ārlietu komisija uzsvēra, ka minētā konvencija ir ļoti svarīga. It īpaši tās nozīme ir aktualizējusies Tuvo Austrumu konflikta laikā. Bez tam Ārlietu komisijā izskanēja doma, ka arī pārējām NATO dalībvalstīm - tātad ASV un Lielbritānijai - būtu jāapsver pievienošanās iespējas šai konvencijai.

Aicinu Saeimu atbalstīt minēto likumprojektu pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 77, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Vai deputāts Mihails Pietkevičs ir pieteicies runāt par procedūru? Nē? Laikam kāds netīšām ir nospiedis...

Tad, lūdzu, par priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

I.Vaidere. Lūdzu par priekšlikumu iesniegšanas termiņu noteikt 30.septembri.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 30.septembris. Paldies!

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Latvijas Republikas valdības un Turcijas Republikas valdības līgumu par sadarbību un savstarpēju palīdzību muitas lietās”. Pirmais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Inese Vaidere.

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Paldies! Šis likums ir nepieciešams, lai savukārt izpildītu likuma “Par Latvijas Republikas starptautiskajiem līgumiem” prasības attiecībā uz līgumu stāšanos spēkā. Šā gada sākumā Latvijas Republikā ir stājušies spēkā savstarpējās administratīvās palīdzības līgumi muitas lietās pavisam ar 16 valstīm; piemēram, ar ASV, Baltkrieviju, Dāniju, Lielbritāniju, Nīderlandi, Norvēģiju, Somiju, Zviedriju un citām. Parakstīšanai ir sagatavoti līgumi ar Turciju un Azerbaidžānu, dažādās stadijās ir līgumi ar Itāliju, Franciju, Moldovu, Poliju.

Ņemot vērā to, ka ir noslēgti un stājušies spēkā muitas administratīvās palīdzības līgumi ar visām Latvijas Republikas robežvalstīm, ir jāpatur prātā tāds faktors: vai konkrētā valsts ir riska preču grupu pārvadātāja vai tranzītvalsts. Un šis sadarbības līguma parakstīšanas process ir atkarīgs, protams, arī no konkrētās valsts ieinteresētības noslēgt minēto līgumu.

Ar likumu apstiprinātais līgums veidos līgumtiesisko pamatu tālākai savstarpējai administratīvajai palīdzībai starp Latvijas Republiku un Turcijas Republiku.

Tāpēc aicinu atbalstīt, kā to jau izdarīja Ārlietu komisija, minēto likumprojektu pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 81, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, par priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

I.Vaidere. Lūdzu arī šim likumprojektam par priekšlikumu iesniegšanas termiņu noteikt 30.septembri.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 30.septembris. Paldies!

I.Vaidere. Paldies!

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Darba aizsardzības likumā”. Pirmais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā - deputāte Jevgenija Stalidzāne.

 

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Labdien, cienījamie deputāti un cienījamais Prezidij! Tātad strādāsim ar dokumentu nr.1139 - likumprojektu “Grozījumi Darba aizsardzības likumā”. Sociālo un darba lietu komisija, izskatot iesniegtos grozījumus, konsultējās ar Labklājības ministrijas Darba departamentu, ar Latvijas Darba devēju konfederāciju un ar Latvijas Brīvo arodbiedrību savienību. Šis likums nosaka prasības darba devēju, nodarbināto un viņu pārstāvju, kā arī valsts institūciju pienākumus, tiesības un savstarpējās attiecības darba aizsardzībā.

Esošā likuma 9.panta piektā daļa paredz, ka Ministru kabinets ir tiesīgs noteikt tikai pašus komercdarbības veidus, kuros darba devējam ir obligāti jāpiesaista kompetenta institūcija, bet neļauj noteikt pašu šīs darbības kārtību. Likumprojektā ietvertā redakcija nodrošina atbilstošu juridisko pamatu Ministru kabineta noteikumu projektiem. Tie ir noteikumi par kārtību, kādā veicama obligātā veselības pārbaude, un noteikumi par komercdarbības veidiem, kuros darba devējiem obligāti ir jāpiesaista kompetentas institūcijas.

Likumprojekts uzlabos darba devēju izpratni par obligāto veselības pārbaužu veikšanas kārtību, un tādējādi uzņēmumos uzlabosies nodarbināto situācija, jo obligātās veselības pārbaudes tiks veiktas tiem, kuriem tās patiešām ir nepieciešamas, bet tas savukārt ļaus savlaicīgi atklāt darba vides problēmas un nodrošinās profilaksi un veselības stāvokļa uzraudzību, drošu veselības stāvokli darba ņēmējiem.

Protams, Sociālo un darba lietu komisija saprot, ka likuma norma varbūt ir arī nedaudz jāmaina. Simtprocentīgi mēs to atbalstījuši neesam, bet komisija tomēr pieņēma lēmumu atbalstīt šā likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, par priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

J.Stalidzāne. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš ir 3.oktobris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 3.oktobris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - Saeimas lēmuma projekts “Par steidzamības atcelšanu likumprojektam “Grozījumi Rīgas brīvostas likumā””.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Dzintars Zaķis.

Dz.Zaķis (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamo priekšsēdētāj! Godātie kolēģi! Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā mēs izskatījām abus likumus par ostām - gan Rīgas brīvostas likumu, gan Ostu likumu. Darba gaitā mēs atradām kompromisu, kas faktiski tika atspoguļots Ostu likumā, un tas nozīmē to, ka Rīgas brīvostas likumu šobrīd vairs pēc būtības nav nepieciešams labot. Tas nozīmē, ka komisija ierosina atcelt likumprojekta steidzamību, un tad jau laika gaitā mēs skatīsimies, vai tur vajadzīgas izmaiņas. Un, ja tās ir vajadzīgas, tad arī pēc būtības mainīsim, bet šobrīd steidzamība nav nepieciešama. Tāpēc lūdzu atbalstīt komisijas viedokli un noraidīt steidzamību šim likumprojektam!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu “Par steidzamības atcelšanu likumprojektam “Grozījumi Rīgas brīvostas likumā””! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 88, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Krimināllikumā”. Pirmais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāte Linda Mūrniece... Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā tomēr uzstāsies deputāts Juris Dobelis.

J.Dobelis (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Likumprojekta reģistrācijas numurs 318. Likumprojektā ir ietverti vairāki Krimināllikuma grozījumi, kas paredz plašākas iespējas piemērot tādus soda veidus, kas nav saistīti ar brīvības atņemšanu, un arī tādi grozījumi, kas paredz - atbilstoši noziedzīgā nodarījuma raksturam - piemērotākus sodus.

Minēšu kādus trīs piemērus.

Pirmais. Par mantkārīgo noziedzīgo nodarījumu izdarīšanu tiesa var pēc izvēles naudas sodu noteikt divkāršā apmērā no tā, kas ir paredzēts Sevišķās daļas panta sankcijā.

Otrs. Ir jauns pamatsoda veids, un tā ir mantas konfiskācija.

Un trešais piemērs, ko varētu minēt, ir tas, ka vairākās sankcijās tiek ietverts tāds soda veids kā piespiedu darbs.

Es aicinu konceptuāli atbalstīt šos grozījumus un tālāk strādāt otrajā un trešajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 81, pret - nav, atturas - 1. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, vienosimies par priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

J.Dobelis. 31.oktobris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 31.oktobris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Latvijas Sodu izpildes kodeksā”. Pirmais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Juris Dobelis.

J.Dobelis (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Dokumenta reģistrācijas numurs 317. Šis likumprojekts ir saistīts ar to, kuru mēs nupat izskatījām, - ar likumprojektu “Grozījumi Krimināllikumā”. Ir nepieciešams arī Sodu izpildes kodeksā precizējums, kas nosaka, ka mantas konfiskācija var būt kā pamatsoda veids. Un te ir runa arī par kriminālsoda izpildes institūciju. Tā ir Tieslietu ministrijas Tiesu izpildītāju departamenta, rajona vai pilsētas tiesas izpildītājs.

Aicinu atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret - nav, atturas - 1. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts

Lūdzu, vienosimies par priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

J.Dobelis. 31.oktobris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 31.oktobris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Krimināllikumā”. Pirmais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Juris Dobelis.

J.Dobelis (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Dokumenta reģistrācijas numurs 241. Šis likumprojekts paredz saskaņot Krimināllikumu ar Medību likumu, kuru mēs Saeimā pieņēmām šā gada 8.jūlijā. Medību likums nosaka darbības, ko atzīst par nelikumīgām medībām. Savukārt Krimināllikumā vajadzētu precizēt tos gadījumus, kuros par nelikumīgām medībām ir paredzēta kriminālatbildība.

Aicinu atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu!Par - 70, pret - 16, neviens deputāts neatturas. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, vienosimies par priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

J.Dobelis. 15.oktobris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 15.oktobris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Valsts probācijas dienesta likums”. Pirmais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Solvita Āboltiņa.

S.Āboltiņa (frakcija “Jaunais laiks”).

Godātie deputāti! Valsts probācijas dienesta likums ir ļoti sen un ilgi gaidīts un ļoti vajadzīgs likums, jo Latvija ir ieslodzīto skaita ziņā pirmajā vietā starp Eiropas Savienības valstīm un Eiropas Savienības kandidātvalstīm. Latvijā ir 350 ieslodzīto uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju. Valsts tērē par katru no šiem cilvēkiem 3,61 latu dienā, bet gadā tie ir 1317,65 lati uz vienu cilvēku. Vidēji ik gadu ieslodzījuma vietās atrodas 8800 ieslodzīto. Mēs izceļamies tieši ar to, ka mēs bieži vien cilvēkiem piespriežam brīvības atņemšanas sodu un viņi to laiku cietumā pavada, bet diemžēl tas rezultāts ne vienmēr ir tāds, kādu to gribētu sabiedrība, - lai šie cilvēki izciestu sodu, labotos un pēc tam kļūtu atkal par pilntiesīgiem sabiedrības locekļiem.

Tātad probācijas dienests, kura līdz šim Latvijā nav bijis, bet kurš ļoti veiksmīgi darbojas daudzās pasaules valstīs, varētu šo brīvības atņemšanas sodu sviru pagriezt uz otru pusi - šis dienests būtu atbildīgs par to, lai vairāk tiktu realizēti un uzraudzīti tādi soda veidi kā piespiedu darbs. Probācijas dienests būtu atbildīgs arī par darbu ar nosacīti notiesātajiem, jo, kā jūs zināt, arī šis nosacītais sods, kurš tiek piespriests, tomēr… bieži vien cilvēks domā, ka tas ir formāli, bet… Tātad arī ar šiem cilvēkiem, kas kādu pārkāpumu ir izdarījuši, kādam ir jāstrādā un ir jāmēģina, kā jau es teicu, izskaidrot viņiem to… Jāmēģina panākt, lai šie cilvēki tiešām kļūtu par sabiedrībai derīgiem cilvēkiem un sabiedrībā varētu normāli iekļauties un strādāt.

Diezgan grūts ir arī tas process, kurš ir saistīts ar to, ka cilvēki, kas ir saņēmuši šo reālo brīvības atņemšanas sodu, pēc tam atgriežas sabiedrībā. Viņu atgriešanās atpakaļ sabiedrībā - tas atkal ir viens ļoti liels problemātisku jautājumu loks, kuru diemžēl… Jārealizē uzraudzība, lai šie cilvēki nejustos izstumti un lai sabiedrība viņus varētu pieņemt. Vajag, lai kāds ar to problēmu strādātu, ar to nodarbotos.

Šis likums, Valsts probācijas dienesta likums, ir izstrādāts, tiešām ņemot vērā visu to valstu praksi, kurās tas jau darbojas ļoti veiksmīgi. Diemžēl, kā jau es teicu, šis likums ir tapis ļoti ilgi un ļoti lēni.

Tāpēc Juridiskā komisija, izskatījusi savā sēdē šo likumprojektu, atbalstīja šā likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā un lūdz arī Saeimu atbalstīt šā likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 88, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, vienosimies par priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

S.Āboltiņa. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 15.oktobris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 15.oktobris.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas iesniegumu ar lūgumu izdarīt Saeimas 25.septembra sēdes darba kārtībā izmaiņas - iekļaut sadaļā “Likumprojektu izskatīšana” kā pēdējo punktu likumprojekta “Grozījumi likumā “Par muitas nodokli”” izskatīšanu otrajā lasījumā. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Paldies. Darba kārtībā iekļauts.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par norēķinu galīgumu maksājumu un vērtspapīru norēķinu sistēmās”. Otrais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāte Baiba Brigmane.

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Godātie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu nr.1218. Komisija ir saņēmusi 38 priekšlikumus.

1.priekšlikumu ir iesniedzis Juridiskais birojs. Komisija šo priekšlikumu atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. Arī 2.priekšlikumu ir iesniedzis Juridiskais birojs. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. Arī 3.priekšlikumu - Juridiskā biroja priekšlikumu - atbalstām.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 4. - Juridiskā biroja priekšlikums - ir iestrādāts Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sagatavotajā priekšlikumā nr.5. Lūdzu to atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 4. un 5.priekšlikumu.

B.Brigmane. 6. - Juridiskā biroja priekšlikums. Tas ir iestrādāts 7. - komisijas priekšlikumā, un lūdzu to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 6. un 7.priekšlikumu.

B.Brigmane. 8. - Juridiskā biroja priekšlikums - ir atbalstāms.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 9. - Juridiskā biroja priekšlikums. Tas ir iestrādāts 10. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikumā. Lūdzu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 9. un 10.priekšlikumu.

B.Brigmane. 11.- Juridiskā biroja priekšlikums - atbalstāms.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 12.- Juridiskā biroja priekšlikums. Tas ir iestrādāts 13. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikumā. Lūdzu to atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 12. un 13.priekšlikumu.

B.Brigmane. 14. - Juridiskā biroja priekšlikums. Lūdzu atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 15 - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 16. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 17. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Lūdzu atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 18. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Lūdzu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 19. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Lūdzu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. Arī 20.priekšlikums ir Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Lūdzu atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 21. - Juridiskā biroja priekšlikums. Tas ir iestrādāts 22. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikumā. Lūdzu atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 21. un 22.priekšlikumu.

B.Brigmane. 23. - Juridiskā biroja priekšlikums. Lūdzu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 24. - Juridiskā biroja priekšlikums - ir iestrādāts 25. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikumā. Lūdzu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Pret 24. un 25.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 26. - Juridiskā biroja priekšlikums - arī ir iestrādāts 27. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikumā. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret 26. un 27.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 28. - Juridiskā biroja priekšlikums - ir iestrādāts 29. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikumā. Lūdzu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 30. - Juridiskā biroja priekšlikums. Lūdzu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 31. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Lūdzu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 32. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 33. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 34. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 35. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Lūdzu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 36. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Lūdzu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Pret 36.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 37. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 38. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. Vairāk priekšlikumu komisija nav saņēmusi, un tā lūdz pieņemt šo likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret - nav, atturas - 4. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, par priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

B.Brigmane. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 2.oktobris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 2.oktobris. Paldies!

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Kredītiestāžu likumā”. Otrais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāte Baiba Brigmane.

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Kolēģi, izskatāmā dokumenta numurs ir 1219. Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir saņēmusi 2 priekšlikumus saistībā ar grozījumiem Kredītiestāžu likumā, un tā lūdz izskatīt 1. - Juridiskā biroja priekšlikumu, kuru komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Pret 1.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. Arī 2.priekšlikumu ir iesniedzis Juridiskais birojs. Šo priekšlikumu komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Pret 2.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. Lūdzu pieņemt šo likumprojektu otrajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 88, pret - nav, atturas - 4. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, par priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

B.Brigmane. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 2.oktobris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 2.oktobris. Paldies!

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums likumā “Par uzņēmumu un uzņēmējsabiedrību maksātnespēju””. Otrais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāte Baiba Brigmane.

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie kolēģi, dokumenta numurs ir 1221. Komisija ir izskatījusi iesniegtos priekšlikumus.

Tas ir bijis viens, un to ir iesniedzis Juridiskais birojs. Tas attiecīgi skar grozījumus likumā “Par uzņēmumu un uzņēmējsabiedrību maksātnespēju”. Komisija ir atbalstījusi šo Juridiskā biroja priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Pret 1.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. Tas tad arī bija vienīgais priekšlikums. Tāpēc lūdzu pieņemt šo likumprojektu otrajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 79, pret - nav, atturas - 5. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, par priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

B.Brigmane. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 2.oktobris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 2.oktobris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Krimināllikumā”. Otrais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Juris Dobelis.

J.Dobelis (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Dokumenta numurs ir 213. Saņemti 7 priekšlikumi.

1.priekšlikums. Iesniedzis iekšlietu ministrs Gulbja kungs. Komisija šo priekšlikumu noraida.

Sēdes vadītāja. Pret 1.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

J.Dobelis. 2. priekšlikums. Tas pats iesniedzējs. Komisija priekšlikumu atbalsta.

Sēdes vadītāja. Pret 2. - iekšlietu ministra Gulbja priekšlikumu - deputātiem iebildumu nav.

J.Dobelis. 3.priekšlikums. Tas pats, kas bija ar 2.priekšlikumu. Iesniedzējs tas pats, un komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Pret 3.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

J.Dobelis. 4.priekšlikums. Atkal tas pats iesniedzējs, un atkal ir komisijas atbalsts.

Sēdes vadītāja. Pret 4. - iekšlietu ministra Gulbja kunga priekšlikumu - deputātiem iebildumu nav.

J.Dobelis. 5. - atkal Gulbja kunga priekšlikums. Un atkal ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Dobelis. 6. - Gulbja kunga priekšlikums - ir iekļauts nākamajā - 7.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret 6. un 7.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

J.Dobelis. Līdz ar to visi priekšlikumi ir izskatīti.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 92, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, par priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

J.Dobelis. 15.oktobris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 15.oktobris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums Robežsardzes likumā”. Otrais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Juris Dobelis.

J.Dobelis (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Dokumenta reģistrācijas numurs ir 209. Otrajam lasījumam saņemti trīs priekšlikumi.

1.priekšlikums. Iesniedzis iekšlietu ministrs Gulbja kungs. Komisija priekšlikumu atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Dobelis. 2.priekšlikums. Tas pats iesniedzējs. Šoreiz komisija noraida priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Pret 2.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

J.Dobelis. 3. - Aizsardzības un iekšlietu komisijas izstrādāts priekšlikums. Lūdzu to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Dobelis. Es gribu teikt, ka visi priekšlikumi ir izskatīti.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 93, pret un atturas - nav. Likumprojekts “Grozījums Robežsardzes likumā” otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, par priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

J.Dobelis. 15.oktobris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 15.oktobris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par reglamentētajām profesijām un profesionālās kvalifikācijas atzīšanu””. Otrais lasījums.

Tautsaimniecības, agrāras, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Dzintars Zaķis.

Dz.Zaķis (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamā Prezidija priekšsēdētāja! Cienījamie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu nr.1227. Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir izskatījusi priekšlikumus, kas bija iesniegti likumprojektam “Grozījumi likumā “Par reglamentētajām profesijām un profesionālās kvalifikācijas atzīšanu””. Ir izskatāmi divi priekšlikumi.

1.priekšlikums. Iesniedzis deputāts Golubovs. Tas ir daļēji atbalstīts un iekļauts atbildīgās komisijas priekšlikumā. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Pret 1. un 2.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. Tie tad ir visi priekšlikumi, kas tika iesniegti uz otro lasījumu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta “Grozījumi likumā “Par reglamentētajām profesijām un profesionālās kvalifikācijas atzīšanu”” pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 92, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, par priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

Dz.Zaķis. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 30.septembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 30.septembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par valsts un pašvaldību īpašuma objektu privatizāciju””. Otrais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāte Anna Seile. Lūdzu!

A.Seile (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie deputāti! Dokumenta numurs ir 1228. Komisija nav saņēmusi nevienu priekšlikumu, tāpēc lūdzu atbalstīt šo likumprojektu otrajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu!Par - 61, pret - 31, neviens deputāts neatturas. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, par priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

A.Seile. Komisija lūdz par priekšlikumu iesniegšanas termiņu noteikt 2.oktobri.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 2.oktobris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums Pārtikas aprites uzraudzības likumā”.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Aigars Kalvītis.

A.Kalvītis (Tautas partijas frakcija).

Dokuments nr.1229. Pavisam saņemti 38 priekšlikumi.

1.priekšlikums nācis no komisijas, un tas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Kalvītis. 2.priekšikums. Iesniegusi Zemkopības ministrijas parlamentārā sekretāre Lucauas kundze. Daļēji atbalstīts un iestrādāts 3. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret 2. un 3.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

A.Kalvītis. 4.priekšlikumu iesniegusi Veselības ministrijas parlamentārā sekretāre Bušmane. Tas ir redakcionāli precizēts, un komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Kalvītis. 5.priekšlikums. Iesniegusi Zemkopības ministrijas parlamentārā sekretāre Lucaua. Priekšlikums netiek atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret 5.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

A.Kalvītis. 6.priekšlikumu iesniegusi Veselības ministrijas parlamentārā sekretāre Bušmane. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Kalvītis. 7. - komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Kalvītis. 8. - komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Kalvītis. 9. - deputāta Deņisova priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli par 9.priekšlikumu.

A.Kalvītis. 10.priekšlikums ir no Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāte Inese Šlesere.

I.Šlesere (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamo priekšsēdētāj! Godātie kolēģi! Šodien mēs izskatām Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšlikumu, kas paredz novērst joda deficītu Latvijā. Proti, tas paredz, ka mazumtirdzniecībā un sabiedriskajā ēdināšanā tiktu izplatīts tikai jodētais sāls un Ministru kabinets noteiktu kārtību, kādā jodēto sāli izplata un izmanto pārtikas ražošanā.

Šis priekšlikums, kā jau es minēju, ir izstrādāts tādēļ, lai novērstu joda deficītu Latvijā. Ir jau pierādīts tas fakts, ka Latvijā ir joda deficīts. To ir pierādījuši pētījumi, kurus ir veicis Latvijas Pārtikas centrs sadarbībā ar UNICEF. Tika pētīti bērni, vairāk nekā 600 bērnu, 20 Latvijas skolās, un ir konstatēts, ka Latvijas iedzīvotājiem ir joda trūkums organismā, ka 77% bērnu ir joda deficīts organismā.

Kāds ir sekas joda trūkumam organismā? Varbūt tas, ko tagad saku, neizklausās pārāk nopietni, bet šis ir tomēr ļoti nopietns jautājums, jo joda trūkums izraisa gan vairogdziedzera saslimšanas, gan arī ietekmē garīgo veselību. Tas var izraisīt intelekta un darbaspēju samazināšanos. Latvijā konstatētais joda deficīta līmenis var risku palielināt neatgriezeniski, izraisīt jaundzimušajiem smadzeņu bojājumus, nopietni iespaidot bērnu garīgo un fizisko veselību. Agrīnā vecumā joda deficīts iespaido bērna attīstību, tas izpaužas kā nespēja uztvert izglītības programmu, uzmanības trūkums, nespēja koncentrēties. Es domāju, ka to mēs visi ļoti labi, ļoti uzskatāmi redzam daudzās lauku skolās un it īpaši bērnunamos un internātskolās. Ļoti daudzi bērni apmeklē nevis normālās skolas, bet dodas uz palīgskolām, jo viņiem ir visas tās pazīmes, kas ir novērotas tajos gadījumos, kad organismā trūkst joda.

Pasaulē šī nav jauna problēma, to risina gan Pasaules veselības organizācija, gan Apvienoto Nāciju Organizācija. ANO Ģenerālās asamblejas speciālās, bērnu problēmām veltītās sesijas Noslēguma dokuments paredz, ka viens no dalībvalstīm saistošajiem pasākumiem ir joda deficīta novēršana pasaulē līdz 2005.gadam.

Joda deficīta novēršanai ir iespējamas tikai divas metodes. Viena no tām ir sabiedrības informēšana. Šī metode diemžēl ir saistīta ar ļoti lielu, ievērojamu līdzekļu ieguldīšanu, un turklāt šī metode sola rezultātus tikai pēc 20-30 gadiem. Un tieši tādēļ ļoti daudzas pasaules valstis, to skaitā arī ļoti daudzas valstis Eiropas Savienībā, gan Austrija, gan Nīderlande, gan Somija, gan arī daudzas citas valstis, ir izvēlējušās universālo sāls jodēšanu, ko arī mēs piedāvājam šodien. Rezultāts tādā gadījumā būs sasniegts pēc 2-3 gadiem.

Kā jau es minēju, universālā sāls jodēšana notiek vairākās Eiropas Savienības valstīs. Es, rūpīgi pētot šo jautājumu, gribēju saprast, kādi tad ir tie iemesli, kuru dēļ kāds var neatbalstīt šādu priekšlikumu. Šeit min divus iemeslus. Viens no šiem iemesliem ir apgalvojums, ka tiekot lobētas vai pārstāvētas kāda sāls tirgotāja intereses. To es gribu uzreiz noraidīt, jo Latvijā esošās sāls tirdzniecības un fasēšanas kompānijas ir atzinušas to, ka viņas ir spējīgas nodrošināt arī jodētā sāls pietiekamu daudzumu Latvijas tirgū un ka viņām būtībā ir vienalga, kādu sāli iepirkt, jo Latvijā sāli neražo, to importē. Tā ka šis apgalvojums neiztur kritiku.

Otra lieta ir tā, ka saka: “Kas tad notiks Latvijas laukos, kur ļoti daudzi savās mājsaimniecībās grib marinēt gurķus? Tādam nolūkam šis jodētais sāls nebūtu ieteicams!” Šajā sakarā es gribu norādīt, ka ir Ministru kabineta noteikumi par tirdzniecību tirgos, gadatirgos un atklātās vietās un ka šeit visur parastais sāls būtu pieejams.

Godātie kolēģi, es tādēļ aicinu jūs tomēr atbalstīt šo priekšlikumu, ņemot vērā arī to, ka Ministru kabinets izstrādās noteikumus par sāls vispārējā nekaitīguma prasībām un arī par tā jodēšanas pamatprincipiem, lai šis sāls nevienam nevarētu nodarīt nekādu kaitējumu, lai mēs nevarētu runāt par pārāk lielu joda daudzumu organismā.

Kā jau es minēju, nav neviena argumenta, kas liecinātu par to, ka šis priekšlikums varētu kādam kaitēt vai ka mēs kādu aizstāvam. Šis priekšlikums ir vērsts tikai uz bērnu interesēm, uz to, lai mums būtu normāla nākotnes sabiedrība. Šis ir viens no nedaudzajiem, bet noteikti nepieciešamajiem līdzekļiem, lai joda deficīts Latvijā tiktu likvidēts.

Tādēļ ļoti aicinu balsot par Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšlikumu! Paldies.

Sēdes vadītāja. Deputāts Viesturs Šiliņš.

V.Šiliņš (frakcija “Jaunais laiks”).

Godātie kolēģi! Es gribētu nesalīdzināmi īsāk pateikt vienu citu lietu. Mums tomēr ir jārūpējas par mūsu sabiedrību, par to, ko mēs atļaujam un ko neatļaujam šeit masveidā ieviest un lietot ikdienas pārtikā. Mums ir jārēķinās ar to, ka Latvijā ir izdarīts tikai viens uz tirgu orientēts pētījums par joda deficītu un ka šo pētījumu ir apmaksājusi Latvijas sāls tirdzniecības kompānija. Es gribētu uzsvērt to, ka vajadzētu pret zinātni izturēties ļoti nopietni un pārdomāt, ko mēs šobrīd gribam.

Jods ir pienā, jods ir zivīs, jods ir pat jūras tuvumā - gaisā. Un, ja šobrīd pētījumā ir pierādīts, ka joda deficīts ir tikai Latgales reģionā, tad, es domāju, mums attiecībā pret šo jautājumu būtu jābūt ļoti piesardzīgiem. Ir jābūt sabiedrības informēšanas periodam. Ir jābūt ģimenes ārstu apmācībai, un tikai tad mēs varētu runāt par šādu likumdevēja atbildību - joda ieviešanu ikdienas lietošanā.

Sēdes vadītāja. Deputāts Juris Dobelis.

J.Dobelis (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie kolēģi! Rodas diezgan savāda sajūta, ka kāds mani ar likuma palīdzību pārliecina vai pat piespiež: kas man būtu jāēd un kas man nebūtu jāēd. Tas ir vairāk nekā savādi! Kas ir kaitīgs un kas ir nekaitīgs - par to zinātnē jau ļoti bieži, gadu desmitiem un pat simtiem, ir strīdējušies. Es atceros, manā agrajā jaunībā tika izplatīts uzskats, ka esot ļoti kaitīgi ēst tomātus, jo no tā vēzis rodoties. Es tomātus ēdu no pirmsskolas vecuma, nu, var jau būt, ka kādreiz būs kaut kādas sekas...

Kur un kā jods iedarbojas un uz ko - lai tagad te viens atnāk un man pasaka precīzi! Tādu cilvēku vēl pagaidām pasaulē nav, kam būtu precīzi pētījumi par joda iedarbību.

Pirmām kārtām jāteic, ka ir arī tādi cilvēki, kam lietot par daudz joda ir kaitīgi. Lūk! Un ko jūs piedāvājat? Jūs piedāvājat: “Mazumtirdzniecībā un sabiedriskajā ēdināšanā tiek izplatīts tikai jodētais sāls.” Tātad, ja es nevēlos jodēto sāli, tad es nevaru aiziet ne uz vienu sabiedriskās ēdināšanas iestādi.

Nu, draugi mīļie, nu, lūdzu, - ja jūs gribat kaut ko kaut kur dabūt iekšā, dariet to gudri! Nu nenāciet šeit! Cilvēki ar pieredzi sēž gadu desmitiem ilgi dažādās nozarēs… Nevar mums to tik klaji uzspiest, obligāti likt darīt to! Jo vairāk es apbraukāju pasauli, jo vairāk redzu: no kā tikai to cilvēku nebaida! Piens par treknu, maize par rupju, to drīkst ēst, to nedrīkst ēst... Es, aizbraucis uz vienu otru rietumvalsti, it īpaši uz Amerikas Savienotajām Valstīm, redzu tik daudz resnu cilvēku vienā dienā, cik neesmu redzējis visā savā mūžā.

Un tāpēc, lūdzu, mīļie draugi, esiet uzmanīgi ar piespiedu pasākumiem! Man tiešām šķiet ļoti savādi, ka vesela komisija ir šādu priekšlikumu atbalstījusi. Kur ir jūsu pētījumi? Kur ir jūsu skaitļi? Es jums varu pateikt, ka ir tāds augs jūrā - peld tur tādas aļģes, jūras aļģes, ko sauc par laminārijām. Viņas ir pārsātinātas ar jodu. Kā man tagad darīt: iet uz jūru peldēties vai neiet? Pa kurieni viņas manā organismā ies iekšā vai ārā? Lūk!

Tā ka, lūdzu, izvairīsimies no tā, ka ar likumu palīdzību sāksim spiest cilvēkam: to drīkst ēst un to nedrīkst ēst! To laiku, ko Dieviņš ir katram licis nodzīvot, katrs tāpat nodzīvos. Ar šādiem piespiedu pasākumiem cilvēki savu veselību ir ārkārtīgi daudz reižu sabojājuši, nevis uzlabojuši.

Ļoti cienot šā priekšlikuma iesniedzējus un cienot viņu viedokli, es personīgi šādu priekšlikumu tomēr atbalstīt nevaru.

Sēdes vadītāja. Deputāts Leopolds Ozoliņš.

L.Ozoliņš (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienījamo priekšsēdētāj! Kolēģi! Es gribētu piekrist Dobeļa kungam tajā ziņā, ka mums tiešām jau pietiek dažādu ķīmisku komponentu, it īpaši joda. Pētījumu par joda iedarbību uz cilvēka organismu ir pietiekami daudz, un tie apliecina to, ka šis preparāts - galvenokārt - joda jons izsauc alerģiskas reakcijas, un tādu reakciju ir ļoti daudz. Mums ir jau pietiekami pārbaudīti pārtikas produkti un visdažādākās to konservēšanas iespējas, tā ka mums nevajag, kā Dobeļa kungs pareizi teica, atļaut lietot pārtikā jaunus konservantus, jaunus nepārbaudītus, neizpētītus un mazizpētītus joda sāļus.

Un tāpēc es arī aicinu atbalstīt komisijas lēmumu - neatbalstīt šo te priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Deputāte Silva Golde. Deputāte Silva Golde...

Deputāts Dzintars Zaķis.

Dz.Zaķis (frakcija “Jaunais laiks”).

Godātie kolēģi! Šoreiz mēģināšu Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā aicināt atbalstīt komisijas viedokli. Savukārt uz trešo lasījumu mēs varam atrast arī šajā jautājumā sakarīgu kompromisu. Diemžēl tad, kad šis jautājums nonāca mūsu komisijā, mums nebija neviena viedokļa, kas varētu loģiski paskaidrot. Tāpēc lūdzu šīs debates pārcelt pie mums uz komisiju, kad likumprojektu gatavosim trešajam lasījumam. Tur mēs varēsim to sakarīgi izskatīt un atrast pareizo lēmumu.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai deputāts Aigars Kalvītis vēlas ko teikt komisijas vārdā?

A.Kalvītis. Dzintars Zaķis jau motivēja... Es iesaku neatbalstīt... un aicinu atbalstīt komisijas priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par 10. - Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu!Par - 15, pret - 29, atturas - 33. Priekšlikums nav atbalstīts.

A.Kalvītis. 11.priekšlikumu iesniegusi Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija un Veselības ministrijas parlamentārā sekretāre Bušmane. Komisija atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Kalvītis. Arī 12.priekšlikums ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Kalvītis. 13.priekšlikums. Tie paši iesniedzēji. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Kalvītis. 14.priekšlikums. Iesniegusi Veselības ministrijas parlamentārā sekretāre Bušmane. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli.

A.Kalvītis. 15. - Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Kalvītis. 16. - Zemkopības ministrijas parlamentārās sekretāres Lucauas kundzes priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Kalvītis. 17.priekšlikums. Tieši tāpat. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Kalvītis.18.priekšlikums. Arī to ir iesniegusi Zemkopības ministrijas parlamentārā sekretāre Lucauas kundze. Daļēji atbalstīts.

19. - deputāta Deņisova priekšlikums. Daļēji atbalstīts.

20. - komisijas priekšlikums, kas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 18., 19. un 20. priekšlikumu.

A.Kalvītis. 21.priekšlikumu ir izstrādājusi komisija. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Kalvītis. 22.priekšlikums. Arī tas ir komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Kalvītis. 23. - Zemkopības ministrijas parlamentārās sekretāres Lucauas kundzes priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Kalvītis. 24.priekšlikums. Tieši tāpat. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Kalvītis. 25.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Kalvītis. 26.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Kalvītis. 27.priekšlikums. Izstrādājusi Zemkopības ministrijas parlamentārā sekretāre Lucauas kundze. Daļēji atbalstīts.

28.priekšlikums - komisijas redakcija. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 27. un 28.priekšlikumu.

A.Kalvītis. 29. - Zemkopības ministrijas parlamentārās sekretāres Lucauas kundzes priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Kalvītis. 30.priekšlikums. Tieši tāpat.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Kalvītis. Arī 31.priekšlikumu ir izstrādājusi Zemkopības ministrijas parlamentārā sekretāre Lucauas kundze. Tas ir daļēji atbalstīts un ietverts 32.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret 31. un 32.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

A.Kalvītis. 33. - Lucauas priekšlikums. Diemžēl komisija to neatbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Kalvītis. 34.priekšlikums. Atbalstīts. Tas ir komisijas priekšlikums.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Kalvītis. 35. - Lucauas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Kalvītis. 36.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Kalvītis. 37.priekšlikumu iesniegusi Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Kalvītis. 38. - Lucauas kundzes priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Kalvītis. Kopumā aicinu balsot “par”!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta “Grozījums Pārtikas aprites uzraudzības likumā” pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 97, pret - nav, atturas - 2. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, par priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

A.Kalvītis. 10.oktobris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 10.oktobris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Igaunijas Republikas, Latvijas Republikas un Lietuvas Republikas brīvās tirdzniecības nolīguma Apvienotās komitejas rezolūciju nr.1/2002 “Par grozījumiem Igaunijas Republikas, Latvijas Republikas un Lietuvas Republikas brīvās tirdzniecības nolīguma A protokolā””. Pirmais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Inese Vaidere.

 

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie deputāti! Ārlietu komisija secināja, ka Eiropas Komisija, ievērojot visu tā saucamajā Paneiropas kumulācijā iesaistīto valstu intereses, ir pieņēmusi lēmumu 2002.gadā aizstāt spēkā esošo protokolu “Par “izcelsmes produkcijas” definējumu un administratīvās sadarbības metodēm” ar konsolidēto šā protokola versiju.

Protokols kopš 1997.gada vairākas reizes ir ticis grozīts, tāpēc, protams, ir bijusi nepieciešamība šos grozījumus apvienot. Tā kā preču izcelsmes noteikumi ir brīvostas tirdzniecības līgumu neatņemama sastāvdaļa, ir nepieciešams šajos brīvās tirdzniecības līgumos aizstāt šos izcelsmes protokolus ar Eiropas Savienības likumdošanai atbilstošiem protokoliem. Tāpēc ir radies arī šis likumprojekts, kas paredz veikt grozījumus Igaunijas, Latvijas un Lietuvas brīvās tirdzniecības nolīgumā. Arī Latvijai būs jāizdara līdzīga procedūra visos brīvās tirdzniecības līgumos, kas noslēgti ar Eiropas Savienības valstīm, asociētajām valstīm, un Eiropas Brīvās tirdzniecības līguma dalībvalstīm.

Tāpēc aicinu jūs atbalstīt - kā to izdarīja arī Ārlietu komisija - šo likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 91, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, par priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

I.Vaidere. Tas varētu būt 30.septembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 30.septembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Diplomātiskā un konsulārā dienesta likumā”. Otrais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Inese Vaidere.

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie deputāti! Otrajam šā likumprojekta lasījumam Ārlietu komisija bija saņēmusi vairākus priekšlikumus par grozījumiem Diplomātiskā un konsulārā dienesta likumā. Tātad sāksim skatīt šo dokumentu secīgi pa priekšlikumiem.

1. - deputātu Buzajeva un Sokolovska priekšlikums. Komisija nolēma to neatbalstīt, jo priekšlikums nebija sastādīts atbilstoši tam tekstam, kuram tas bija paredzēts.

Sēdes vadītāja. Pret 1.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

I.Vaidere. Tieši tas pats attiecas uz 2.priekšlikumu, ko komisija nolēma neatbalstīt.

Sēdes vadītāja. Pret 2.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

I.Vaidere. Ārlietu komisija izstrādāja 3.priekšlikumu un nolēma virzīt šo priekšlikumu atbalstam uz Saeimu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Vaidere. Arī 4. ir Ārlietu komisijas priekšlikums, kas precizē spēkā esošo redakciju. Ir aicinājums atbalstīt mūsu komisijas priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Pret 4.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

I.Vaidere. 5. ir Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija nolēma atbalstīt šo priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Vaidere. Arī 6. ir Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums, un komisija nolēma atbalstīt šo priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Vaidere. Arī 7. (14.lapaspusē) ir Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums, kuru komisija nolēma atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Vaidere. 8. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalstīja šo priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Depu tātiem iebildumu nav.

I.Vaidere. 9. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija nolēma atbalstīt šo priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Pret 9.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

I.Vaidere. Arī 10. ir Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija nolēma atbalstīt šo priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Vaidere. Līdz ar to visi priekšlikumi ir izskatīti. Komisijas viedoklis ir atbalstīt, tāpēc aicinu arī jūs atbalstīt šo likumprojektu “Grozījumi Diplomātiskā un konsulārā dienesta likumā” otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 88, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, par priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

I.Vaidere. Lai deputāti varētu labāk iepazīties ar šiem grozījumiem un izstrādāt rūpīgāk savus priekšlikumus, ierosinu 7.oktobri.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 7.oktobris. Paldies.

I.Vaidere. Paldies.

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Bertrama Zariņa atzīšanu par Latvijas pilsoni”. Pirmais lasījums.

Pilsonības likuma izpildes komisijas vārdā - deputāte Anta Rugāte.

A.Rugāte (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā Saeimas priekšsēdētāja! Godātie kolēģi deputāti! Izskatīsim likumprojektu, kura numurs ir 1156. Tajā ir tikai viens teikums, kas vēstī, ka likumprojekta būtība ir atzīt Bertramu Zariņu par Latvijas pilsoni.

Likumprojekta sagatavotajā anotācijā ir minēti tie pamatiemesli, kādēļ Saeimas Pilsonības likuma izpildes komisija ir pieņēmusi šādu lēmumu. Tā likumprojektu ir izskatījusi pirmajam lasījumam un sagatavojusi arī Saeimas balsojumam un atbalstam pirmajā lasījumā.

Īsumā atgādināšu, var teikt, iemeslu, kādēļ Latvijas parlamentam būtu jāpiešķir Bertramam Zariņam Latvijas pilsonība.

Bertrams Zariņš ir dzimis 1942.gadā Tukumā, Latvijā. Viņa vecāki Rihards un Marija ir bijuši Latvijas pilsoņi. Bertrams Zariņš šobrīd ir asociētais klīniskās ortopēdijas profesors Hārvardā un savulaik, tad, kad Latvija tapa par neatkarīgu valsti, 90.gados un arī pirms tam ir devis ļoti lielu ieguldījumu Latvijas valstiskuma atjaunošanā.

Tas tad ir viens no tiem valstiskajiem argumentiem, kuru mēs varētu šodien izmantot kā motivāciju šā likumprojekta pieņemšanai.

Taču ne tik vien lieli ir viņa nopelni. Viņa nopelni ir arī tādi, ka kopš 1987.gada viņš strādā ar Latvijas studentiem medicīnas jomā, lasīdams viņiem lekcijas. Viņš ir ieguldījis arī ļoti daudz pūļu Pasaules latviešu ārstu 1.kongresa sarīkošanā, kas notika 1989.gadā - Atmodas laikā, gatavojoties Latvijas neatkarības atgūšanai. Šajā laikaposmā - no 1989. līdz 1994.gadam - Bertrams Zariņš ir bijis arī Latvijas Ārstu un zobārstu apvienības prezidents. Ne velti šajos ieteikumos, kurus jūs varat izlasīt dokumentu apkopojumā, ir šo sabiedrisko organizāciju, proti, Latvijas Ārstu biedrības, Latvijas Traumatologu un ortopēdu asociācijas un Latvijas Ceļa locītavas ķirurģijas, artroskopijas un sporta ortopēdijas asociācijas ieteikumi piešķirt Bertramam Zariņam Latvijas pilsonību. Bertrams Zariņš ir ieguldījis arī savus privātos līdzekļus, lai sekmētu Latvijas ārstu apmācību šajos sarežģītajos un ļoti nepieciešamajos medicīnas virzienos.

Kur ir bijusi problēma? Tā nav slēpjama. Bertrams Zariņš šobrīd ir ASV pilsonis, un šo pilsonību viņš ir saņēmis kā savas mītnes zemes iedzīvotājs, kā Latvijas emigrantu dēls. Taču, varbūt tā mazliet nenopietnāk sakot vai maigi sakot, būdams cilvēks, kurš bijis ļoti aizņemts savā darbā, un būdams cilvēks ar profesoriem raksturīgu attieksmi un pieeju, viņš ir palaidis garām to brīdi (līdz 1995.gadam), kas ir noteikts Pilsonības likumā, lai varētu reģistrēties par Latvijas pilsoni.

Tas ir ļoti cilvēcīgi un saprotami, un arī viņš pats to ļoti, var teikt, tā sirsnīgi nožēlo, lai gan tas nav īpaši varbūt īstais iemesls, kura dēļ mēs viņam šobrīd piešķiram pilsonību. Iemesls ir viņa apņemšanās turpmāk vēl vairāk kalpot Latvijas tautas un valsts interesēs. Viņa intereses ir saistīt savu darbību ar Latviju, un viss, ko viņš līdz šim ir darījis, un viss, ko viņš vēl ir iecerējis darīt, tas, protams, mūs pilnībā pārliecināja.

Mēs esam konsultējušies arī ar sabiedriskajām organizācijām, kuras es minēju. Jūsu rīcībā ir arī Bertrama Zariņa paša rakstītais iesniegums, kurā viņš pasaka visus iemeslus, kādēļ līdz šim nav saņēmis Latvijas pilsonību. Ir arī viņa solījums par uzticību Latvijas Republikai, iegūstot Latvijas pilsonību.

Un tādēļ es lūdzu arī jūs, godātie kolēģi, atbalstīt šo likumprojektu pirmajā lasījumā, kā to ir darījusi Pilsonības likuma izpildes komisija.

Vēl es lūdzu atzīt šo likumprojektu arī par steidzamu, tādēļ ka tajā ir tikai viens teikums. Tas ir nepieciešams arī tāpēc, lai nevilktu pārāk ilgi lietas garumā un lai likumprojekts varētu tikt pieņemts galīgi divos lasījumos.

Tātad šodien vispirms būtu jābalso par likumprojekta atzīšanu par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Vai deputāts Leopolds Ozoliņš vēlas runāt par steidzamību? Nē. Tad lūdzu deputātus vispirms balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu!Par- 89, pret un atturas - nav. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

Atklājam debates.

Deputāts Leopolds Ozoliņš.

L.Ozoliņš (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienījamo priekšsēdētāj! Cienījamie kolēģi! Kaut gan man teica, lai es nerunājot, jo viņš steidzoties, un šis it kā esot pēdējais jautājums, es tomēr nevaru liegt savām jūtām izpausties. Es gribu savos vērojumos dalīties ar jums, jo, strādājot Traumatoloģijas un ortopēdijas zinātniskās pētniecības institūtā tajā laikā, kad pie mums parādījās Bertrams Zariņš, es varu raksturot šo cilvēku kā īstu, no sirds patiesu Latvijas patriotu. Gan viņa ieguldījums operāciju demonstrācijās un mūsu ķirurgu apmācībā, gan viņa lekcijas ir neaizmirstamas. Tās saista gan ar savu erudīciju, gan ar pasniegšanas manieri, gan arī ar jaunajām un vērtīgajām atziņām no viņa pieredzes. Tas viss sajūsmināja ne vienu vien studentu un ārstu.

Aicinu nešaubīgi atbalstīt pilsonības piešķiršanu Bertramam Zariņam kā Latvijas patriotam un goda cilvēkam!

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Nē.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 92, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, par priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un par izskatīšanu otrajā lasījumā!

A.Rugāte. Par priekšlikumu iesniegšanas termiņu lūdzu noteikt 29.septembri un izskatīt otrajā lasījumā nākamajā sēdē - 2.oktobrī.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 29.septembris un izskatīšana 2.oktobra Saeimas sēdē. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums likumā “Par muitas nodokli””. Otrais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāte Baiba Brigmane.

 

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie kolēģi! Dokuments nr.1258. Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir izskatījusi likumprojektu “Grozījumi likumā “Par muitas nodokli”” un piedāvā to šodien skatīt otrajā lasījumā. Šajā likumprojektā ir kā priekšlikums iekļauts arī likumprojekts “Grozījums likumā “Par muitas nodokli””, kuru mēs šodien saņēmām no Ministru kabineta, tāpēc lūdzu pievērst jūsu uzmanību tam, ka 1.priekšlikums tā arī ir fiksēts - “Ministru kabineta iesniegtais likumprojekts”. Tur ir rakstīts, ka nelielas komerciālas vērtības preču sūtījumu, kuru adresātam Latvijas Republikā nogādā ar vēstuļu korespondences sūtījumu vai pasta paku sūtījumu un kura vērtība nepārsniedz 50 latus, atbrīvo no muitas nodokļa.

Par šo summu mēs diskutējām arī komisijā, un komisija tomēr ar balsu vairākumu atbalstīja šo priekšlikumu, nevis to, kuru mēs nobalsojām pirmajā lasījumā, - 100 latus, jo 50 lati ir tā summa, kad ir prognozējams, kas tiek pārsūtīts šajās pakās. Turklāt arī “Latvijas pasts” ir pieradis strādāt ar pakām, kuras nāk šādā apjomā. Tātad tas neradītu kaut kādas neprognozējamas sekas, ja mēs mainītu šo summu.

Tāpēc es lūdzu atbalstīt šo 1.priekšlikumu, kuru ir atbalstījusi arī komisija.

Sēdes vadītāja. Pret 1.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 2.priekšlikumu ir sagatavojusi Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija, jo, lai nebūtu sastrēgumu “Latvijas pasta” darbā, ir nepieciešams ievērojami paātrināt šā likuma stāšanos spēkā. Tāpēc mēs lūdzam, lai nākamajā dienā pēc tā izsludināšanas likums stātos spēkā.

Sēdes vadītāja. Pret 2.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav. Paldies.

B.Brigmane. Vairāk priekšlikumu nav, tāpēc lūdzu likumprojektu “Grozījums likumā “Par muitas nodokli”” pieņemt otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu!Par - 91, pret - 1, neviens deputāts neatturas. Likums “Grozījums likumā “Par muitas nodokli”” pieņemts.

Līdz ar to visi darba kārtības jautājumi ir izskatīti. Lūdzu reģistrācijas režīmu! Lūdzu deputātus reģistrēties ar identifikācijas kartēm! Lūdzu zvanu! Reģistrācijas režīmu!

Kamēr tiek sagatavoti reģistrācijas rezultāti, vārds paziņojumam Ārlietu komisijas vadītājai Inesei Vaiderei. Lūdzu!

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie Ārlietu komisijas deputāti! Lūdzu tūlīt pulcēties uz Ārlietu komisijas sēdi Ārlietu komisijas sēžu zālē! Paldies.

Sēdes vadītāja. Vārds paziņojumam deputātei Inai Druvietei.

I.Druviete (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputāti! Un Radio un televīzijas apakškomisijas deputāti! Lūdzu pulcēties uz sēdi Sarkanajā zālē pēc piecām minūtēm - pulksten 12.16!

Sēdes vadītāja. Vārds Saeimas sekretāra biedram reģistrācijas rezultātu nolasīšanai!

 

A.Bartaševičs (Saeimas sekretāra biedrs).

Godātie deputāti! Nav reģistrējušies: Boriss Cilevičs, Ina Druviete, Silva Golde, Ēriks Jēkabsons, Oskars Kastēns, Uldis Mārtiņš Klauss, Arnolds Laksa un Māris Kučinskis.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Līdz ar to Saeimas 25.septembra sēde ir slēgta. Paldies.

SATURA RĀDĪTĀJS

8.Saeimas rudens sesijas 5.sēde

2003.gada 25.septembrī

Par darba kārtību

Par likumprojektu “Grozījums likumā “Par muitas nodokli””

(1206. un 1206.a dok., reģ. nr.413)

Par likumprojektu “Grozījumi Latvijas Kriminālprocesa kodeksā”

(1216. un 1216.a dok., reģ. nr.415)

Par likumprojektu “Grozījums likumā “Par privatizācijas sertifikātiem”” (Noraidīts)

(1217. un 1217.a dok., reģ. nr.416)

Priekšlikums

- dep. A.Golubovs (par)

Par likumprojektu “Grozījumi Farmācijas likumā”

(1224. un 1224.a dok., reģ. nr.417)

Priekšlikumi

- dep. V.Orlovs (par)

- dep. V.Šiliņš (pret)

Par likumprojektu “Grozījumi Ciltsdarba likumā”

(1234. un 1234.a dok., reģ. nr.418)

Par likumprojektu “Par Pasaules Tūrisma organizācijas statūtiem”

(1235. un 1235.a dok., reģ. nr.419)

Par likumprojektu “Grozījums Valsts un pašvaldību mantas atsavināšanas likumā”

(1236. un 1236.a dok., reģ. nr.420)

Par likumprojektu “Grozījumi Ārstniecības likumā”

(1237. un 1237.a dok., reģ. nr.421)

Par likumprojektu “Grozījums Nacionālās drošības likumā”

(1241. un 1241.a dok., reģ. nr.422)

Lēmuma projekts “Par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātei I.Labuckai”

(1197. dok.)

Lēmuma projekts “Par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātam P.Simsonam”

(1198. dok.)

Lēmuma projekts “Par J.Stukāna iecelšanu par Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesas tiesnesi”

(1225. dok., reģ. nr.197)

Ziņo

- dep. I.Labucka

Lēmuma projekts “Par piekrišanu Saeimas deputāta A.Kampara saukšanai pie administratīvās atbildības”

(1202. dok., reģ. nr.195)

Ziņo

- dep. I.Labucka

Debates

- dep. A.Kampars

Lēmuma projekts “Par Latvijas Nacionālo bruņoto spēku vienību dalību operācijā Afganistānā Apvienoto Nāciju Organizācijas Starptautisko drošības atbalsta spēku Vācijas Federatīvās Republikas kontingenta sastāvā”

(1238. dok., reģ. nr.202)

Ziņo

- Aizsardzības ministrijas   parlamentārais sekretārs   Dz.Rasnačs

Lēmuma projekts “Par Latvijas Nacionālo bruņoto spēku vienības piedalīšanās termiņa pagarināšanu NATO vadītajos daudznacionālajos stabilizācijas spēkos bijušās Dienvidslāvijas teritorijā”

(1239. dok., reģ. nr.203)

Ziņo

- Aizsardzības ministrijas   parlamentārais sekretārs   Dz.Rasnačs

Debates

- dep. N.Kabanovs

- dep. J.Dobelis

- Aizsardzības ministrijas   parlamentārais sekretārs   Dz.Rasnačs

Par darba kārtību

Likumprojekts “Grozījumi Latvijas Kriminālprocesa kodeksā” (1.lasījums) (Steidzams)

(1249. dok., reģ. nr.415)

Ziņo

- dep. S.Āboltiņa

Likumprojekts “Grozījumi Latvijas Kriminālprocesa kodeksā” (2.lasījums) (Steidzams)

(1249. dok., reģ. nr.415)

Ziņo

- dep. S.Āboltiņa

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par muitas nodokli”” (1.lasījums) (Steidzams)

(1246. dok., reģ. nr.411)

Ziņo

- dep. B.Brigmane

Likumprojekts “Grozījumi “Likumā par ostām”” (2.lasījums) (Steidzams)

(1049. un 1049.c dok., reģ. nr.347)

Ziņo

- dep. A.Seile

Debates

- dep. N.Kabanovs

- dep. A.Kalvītis

Likumprojekts “Grozījums likumā “Par Eiropas konvenciju par Eiropas farmakopejas izveidi ar grozījumiem, kas izdarīti ar tās 1989.gada 16.novembra protokolu”” (2.lasījums) (Steidzams)

(1097. un 1097.b dok., reģ. nr.383)

Ziņo

- dep. I.Vaidere

Likumprojekts “Par Latvijas Republikas un Ungārijas Republikas brīvās tirdzniecības līguma papildprotokolu nr.3” (2.lasījums)

(978. un 1232. dok., reģ. nr.313)

Ziņo

- dep. I.Vaidere

Likumprojekts “Par 1999.gada 15.jūnija grozījumiem 1981.gada 28.janvāra Konvencijā par personu aizsardzību attiecībā uz personu datu automātisko apstrādi (ETS nr.180), atļaujot Eiropas Kopienām pievienoties” (2.lasījums)

(890. un 1233. dok., reģ. nr.291)

Ziņo

- dep. I.Vaidere

Likumprojekts “Grozījums Informācijas atklātības likumā” (1.lasījums)

(1096. un 1195. dok., reģ. nr.382)

Ziņo

- dep. J.Sokolovskis

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par valsts un pašvaldību finansu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanu”” (1.lasījums)

(1034. un 1201. dok., reģ. nr.333)

Ziņo

- dep. J.Lagzdiņš

Debates

- dep. Dz.Ābiķis

- dep. J.Esta

- dep. J.Lagzdiņš

- dep. P.Simsons

- dep. S.Šķesters

- dep. J.Esta

- dep. Gundars Bērziņš

Priekšlikums

- dep. S.Šķesters

Par darba kārtību

Paziņojumi

- dep. B.Brigmane

- dep. S.Bendrāte

- Saeimas sekretārs J.Reirs

- Saeimas priekšsēdētājas biedrs   Ē.Jēkabsons

Reģistrācijas rezultāti

Nolasa

- Saeimas sekretāra biedrs   A.Bartaševičs

Likumprojekts “Par 1954.gada 14.maija Hāgas konvenciju par kultūras vērtību aizsardzību bruņota konflikta gadījumā un 1954.gada 14.maija protokolu par kultūras vērtību aizsardzību bruņota konflikta gadījumā” (1.lasījums)

(1032. un 1204. dok., reģ. nr.331)

Ziņo

- dep. I.Vaidere

Likumprojekts “Par Latvijas Republikas valdības un Turcijas Republikas valdības līgumu par sadarbību un savstarpēju palīdzību muitas lietās” (1.lasījums)

(1042. un 1205. dok., reģ. nr.341)

Ziņo

- dep. I.Vaidere

Likumprojekts “Grozījumi Darba aizsardzības likumā” (1.lasījums)

(1139. un 1208. dok., reģ. nr.401)

Ziņo

- dep. J.Stalidzāne

Lēmuma projekts “Par steidzamības atcelšanu likumprojektam “Grozījumi Rīgas brīvostas likumā””

Ziņo

- dep. Dz.Zaķis

Likumprojekts “Grozījumi Krimināllikumā” (1.lasījums)

(1008. un 1209. dok., reģ. nr.318)

Ziņo

- dep. J.Dobelis

Likumprojekts “Grozījumi Latvijas Sodu izpildes kodeksā” (1.lasījums)

(1007. un 1210. dok., reģ. nr.317)

Ziņo

- dep. J.Dobelis

Likumprojekts “Grozījumi Krimināllikumā” (1.lasījums)

(687. un 1211. dok., reģ. nr.241)

Ziņo

- dep. J.Dobelis

Likumprojekts “Valsts probācijas dienesta likums” (1.lasījums)

(1111. un 1215. dok., reģ. nr.396)

Ziņo

- dep. S.Āboltiņa

Par darba kārtību

Likumprojekts “Par norēķinu galīgumu maksājumu un vērtspapīru norēķinu sistēmās” (2.lasījums)

(896. un 1218. dok., reģ. nr.295)

Ziņo

- dep. B.Brigmane

Likumprojekts “Grozījumi Kredītiestāžu likumā” (2.lasījums)

(899. un 1219. dok., reģ. nr.298)

Ziņo

- dep. B.Brigmane

Likumprojekts “Grozījums likumā “Par uzņēmumu un uzņēmējsabiedrību maksātnespēju”” (2.lasījums)

(900. un 1221. dok., reģ. nr.299)

Ziņo

- dep. B.Brigmane

Likumprojekts “Grozījumi Krimināllikumā” (2.lasījums)

(538. un 1222. dok., reģ. nr.213)

Ziņo

- dep. J.Dobelis

Likumprojekts “Grozījums Robežsardzes likumā” (2.lasījums)

(534. un 1223. dok., reģ. nr.209)

Ziņo

- dep. J.Dobelis

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par reglamentētajām profesijām un profesionālās kvalifikācijas atzīšanu”” (2.lasījums)

(870. un 1227. dok., reģ. nr.287)

Ziņo

- dep. Dz.Zaķis

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par valsts un pašvaldību īpašuma objektu privatizāciju”” (2.lasījums)

(752. un 1228. dok., reģ. nr.259)

Ziņo

- dep. A.Seile

Likumprojekts “Grozījums Pārtikas aprites uzraudzības likumā” (2.lasījums)

(795. un 1229. dok., reģ. nr.271)

Ziņo

- dep. A.Kalvītis

Debates

- dep. I.Šlesere

- dep. V.Šiliņš

- dep. J.Dobelis

- dep. L.Ozoliņš

- dep. Dz.Zaķis

Likumprojekts “Par Igaunijas Republikas, Latvijas Republikas un Lietuvas Republikas brīvās tirdzniecības nolīguma Apvienotās komitejas rezolūciju nr.1/2002 “Par grozījumiem Igaunijas Republikas, Latvijas Republikas un Lietuvas Republikas brīvās tirdzniecības nolīguma A protokolā”” (1.lasījums)

(1093. un 1230. dok., reģ. nr.380)

Ziņo

- dep. I.Vaidere

Likumprojekts “Grozījumi Diplomātiskā un konsulārā dienesta likumā” (2.lasījums)

(794. un 1231. dok., reģ. nr.270)

Ziņo

- dep. I.Vaidere

Likumprojekts “Par Bertrama Zariņa atzīšanu par Latvijas pilsoni” (1.lasījums) (Steidzams)

(1156. dok.)

Ziņo

- dep. A.Rugāte

Debates

- dep. L.Ozoliņš

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par muitas nodokli”” (2.lasījums) (Steidzams)

(1258. dok., reģ. nr.411)

Ziņo

- dep. B.Brigmane

Paziņojumi

- dep. I.Vaidere

- dep. I.Druviete

Reģistrācijas rezultāti

Nolasa

- Saeimas sekretāra biedrs   A.Bartaševičs

Balsojumi

Grozījums likumā "Par muitas nodokli" (reģistrācijas nr.413)
Datums: 25.09. 09:03:38 bal001
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1206 nodošanu komisijām

Grozījumi Latvijas Kriminālprocesa kodeksā
Datums: 25.09. 09:04:18 bal002
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1216 nodošanu komisijām

Grozījums likumā "Par privatizācijas sertifikātiem"
Datums: 25.09. 09:05:58 bal003
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1217 nodošanu komisijām

Grozījumi Farmācijas likumā
Datums: 25.09. 09:10:30 bal004
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1224 nodošanu komisijām

Grozījumi Ciltsdarba likumā
Datums: 25.09. 09:11:12 bal005
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1234 nodošanu komisijām

Par Pasaules Tūrisma organizācijas statūtiem
Datums: 25.09. 09:11:46 bal006
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1235 nodošanu komisijām

Grozījums Valsts un pašvaldību mantas atsavināšanas likumā
Datums: 25.09.2003. 09:12:32 bal007
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1236 nodošanu komisijām

Grozījumi Ārstniecības likumā
Datums: 25.09. 09:13:08 bal008
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1237 nodošanu komisijām

Grozījums Nacionālās drošības likumā
Datums: 25.09. 09:13:52 bal009
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1241 nodošanu komisijām

Lēmuma projekts "Par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātei I.Labuckai"
Datums: 25.09. 09:14:34 bal010
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.1197

Lēmuma projekts "Par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātam P.Simsonam"
Datums: 25.09. 09:15:10 bal011
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok .nr.1198

Lēmuma projekts "Par piekrišanu Saeimas deputāta A.Kampara saukšanai pie administratīvās atbildības".
Datums: 25.09. 09:19:48 bal013
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok .nr.1202

Par Latvijas Nacionālo bruņoto spēku vienību dalību operācijā Afganistānā Apvienoto Nāciju Organizācijā Starptautisko drošības atbalsta spēku Vācijas Federatīvās Republikas kontingenta sastāvā".
Datums: 25.09. 09:22:06 bal014
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.1238

Par Nacionālo bruņoto spēku vienības piedalīšanās termiņa pagarināšanu NATO vadītajos daudznacionālajos stabilizācijas spēkos bijušās Dienvidslāvijas teritorijā
Datums: 25.09. 09:28:14 bal015
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok nr.1239

Grozījumi Latvijas Kriminālprocesa kodeksā (reģistrācijas nr.415) (1.lasījums)
Datums: 25.09. 09:32:30 bal016
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1249 steidzamību

Grozījumi Latvijas Kriminālprocesa kodeksā (reģistrācijas nr.415) (1.lasījums)
Datums: 25.09. 09:32:54 bal017
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1249 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Latvijas Kriminālprocesa kodeksā (2.lasījums.Steidzams)
Datums: 25.09. 09:33:40 bal018
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1249 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi likuma "Par muitas nodokli" (1.lasījums)
Datums: 25.09. 09:35:16 bal019
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1246 steidzamību

Grozījumi likumā "Par muitas nodokli" (1.lasījums)
Datums: 25.09. 09:35:46 bal020
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1246 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi "Likumā par ostām" (2.lasījums.Steidzams)
Datums: 25.09. 09:40:14 bal021
Balsošanas motīvs: Par 2.priekšlikumu

Grozījumi "Likumā par ostām" (2.lasījums.Steidzams)
Datums: 25.09. 09:41:12 bal022
Balsošanas motīvs: Par 3.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par ostām" (2.lasījums.Steidzams)
Datums: 25.09. 09:42:34 bal023
Balsošanas motīvs: Par 5.priekšlikumu

Grozījumi "Likumā par ostām" (2.lasījums.Steidzams)
Datums: 25.09. 09:43:22 bal024
Balsošanas motīvs: Par 7.priekšlikumu

Grozījumi "Likumā par ostām" (2.lasījums.Steidzams)
Datums: 25.09. 09:43:52 bal025
Balsošanas motīvs: Par 8.priekšlikumu

Grozījumi "Likumā par ostām" (2.lasījums.Steidzams)
Datums: 25.09. 09:44:42 bal026
Balsošanas motīvs: Par 9.priekšlikumu

Grozījumi "Likumā par ostām" (2.lasījums.Steidzams)
Datums: 25.09. 09:45:34 bal027
Balsošanas motīvs: Par 10.priekšlikumu

Grozījumi "Likumā par ostām" (2.lasījums.Steidzams)
Datums: 25.09. 09:47:32 bal028
Balsošanas motīvs: Par 15.priekšlikumu

Grozījumi "Likumā par ostām" (2.lasījums.Steidzams)
Datums: 25.09. 09:48:10 bal029
Balsošanas motīvs: Par 16.priekšlikumu

Grozījumi "Likumā par ostām" (2.lasījums.Steidzams)
Datums: 25.09. 09:51:40 bal030
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1049C pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījums likumā "Par Eiropas konvenciju par Eiropas farmakopejas izveidi ar grozījumiem, kas izdarīti ar tās 1989.g. 16.novembra protokolu"
Datums: 25.09. 09:53:00 bal031
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1097B pieņemšanu 2.lasījumā

Par Latvijas Republikas un Ungārijas Republikas brīvās tirdzniecības līguma papildprotokolu nr.3 (2.lasījums)
Datums: 25.09. 09:54:02 bal032
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1232 pieņemšanu 2.lasījumā

Par 1999.g. 15.jūnija grozījumiem 1981.g.28.janvāra Konvencijā par personu aizsardzību attiecībā uz personas datu automātisko apstrādi (ETS nr.108), atļaujot Eiropas Kopienām pievienoties
Datums: 25.09. 09:55:24 bal033
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1233 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījums Informācijas atklātības likumā (1.lasījums)
Datums: 25.09. 09:56:26 bal034
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1096 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par valsts un pašvaldību finansu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanu" (1.lasījums)
Datums: 25.09. 09:24:54 bal035
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1034 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par valsts un pašvaldību finansu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanu" (1.lasījums)
Datums: 25.09. 10:25:52 bal036
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu iesniegšanas termiņu /30.10.2003./

Par 1954.g. 14.maija Hāgas konvenciju par kultūras vērtību aizsardzību bruņota konflikta gadījumā un 1954.g. 14.maija protokolu par kultūras vērtību aizsardzību bruņota konflikta gadījumā (1.lasījums)
Datums: 25.09. 11:03:30 bal037
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1032 pieņemšanu 1.lasījumā

Par Latvijas Republikas valdības un Turcijas Republikas valdības līgumu par sadarbību un savstarpēju palīdzību muitas lietās (1.lasījums)
Datums: 25.09. 11:06:08 bal038
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1042 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Darba aizsardzības likumā (1.lasījums)
Datums: 25.09. 11:09:00 bal039
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1139 pieņemšanu 1.lasījumā

Lēmuma projekts "Par steidzamības atcelšanu likumprojektam "Grozījumi Rīgas brīvostas likumā""
Datums: 25.09. 11:10:56 bal040
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.1250

Grozījumi Krimināllikumā (reģistrācijas nr.318) (1.lasījums)
Datums: 25.09. 11:13:10 bal041
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1008 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Latvijas Sodu izpildes kodeksā (1.lasījums)
Datums: 25.09. 11:14:36 bal042
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1007 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Krimināllikumā (reģistrācijas nr.241) (1.lasījums)
Datums: 25.09. 11:16:00 bal043
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.687 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Valsts probācijas dienesta likumā (1.lasījums)
Datums: 25.09. 11:19:48 bal044
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1111 pieņemšanu 1.lasījumā

Par norēķinu galīgumu maksājumu un vērtspapīru norēķinu sistēmā (2.lasījums)
Datums: 25.09. 11:24:52 bal045
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1218 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Kredītiestāžu likumā (2.lasījums)
Datums: 25.09. 11:26:14 bal046
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1219 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījums likumā "Par uzņēmumu un uzņēmējsabiedrību maksātnespēju" (2.lasījums)
Datums: 25.09. 11:27:30 bal047
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1221 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Krimināllikumā (reģistrācijas nr.213) (2.lasījums)
Datums: 25.09. 11:29:36 bal048
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1222 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījums Robežsardzes likumā (2.lasījums)
Datums: 25.09. 11:31:02 bal049
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1223 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi likumā "Par reglamentētajām profesijām un profesionālās kvalifikācijas celšanu" (2.lasījums)
Datums: 25.09. 11:32:38 bal050
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1227 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi likumā "Par valsts un pašvaldību īpašuma objektu privatizāciju" (2.lasījums)
Datums: 25.09. 11:33:46 bal051
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1228 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījums Pārtikas aprites uzraudzības likumā (2.lasījums)
Datums: 25.09. 11:49:48 bal052
Balsošanas motīvs: Par 10.priekšlikumu

Grozījums Pārtikas aprites uzraudzības likumā (2.lasījums)
Datums: 25.09. 11:52:54 bal053
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1229 pieņemšanu 2.lasījumā

Par Igaunijas Republikas un Lietuvas Republikas brīvās tirdzniecības noilguma Apvienotās komitejas rezolūciju nr.1/2002 "Par grozījumiem Igaunijas Republikas, Latvijas Republikas un Lietuvas Republikas brīvās tirdzniecības nolīguma A protokolā" (1.lasījums)
Datums: 25.09. 11:55:40 bal054
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1093 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Diplomātiskā un konsulārā dienesta likumā (2.lasījums)
Datums: 25.09. 11:59:12 bal055
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1231 pieņemšanu 2.lasījumā

Par B.Zariņa atzīšanu par Latvijas pilsoni (1.lasījums)
Datums: 25.09. 12:05:20 bal056
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1156 steidzamību

Par B.Zariņa atzīšanu par Latvijas pilsoni (1.lasījums)
Datums: 25.09. 12:07:08 bal057
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1156 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par muitas nodokli" (reģistrācijas nr.411) (2.lasījums.Steidzams)
Datums: 25.09. 12:10:34 bal058
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1258 pieņemšanu 2.lasījumā

Sestdien, 24.februārī