Latvijas Republikas 8.Saeimas

ziemas sesijas septītā sēde

2003.gada 27.februārī

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

Sēdes darba kārtība
Satura rādītājs
Balsojumi


Sēdes vadītāja. Sākam izskatīt darba kārtību.

Pirmais darba kārtības jautājums. Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Par Ikgadējo finanšu līgumu 2002.gadam starp Latvijas Republiku un Eiropas Komisiju Eiropas Kopienas vārdā” nodot Ārlietu komisijai un Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un noteikt, ka Ārlietu komisija ir atbildīgā komisija.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 92, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijām, nosakot Ārlietu komisiju par atbildīgo komisiju.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Nacionālās drošības likumā” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

Deputāts Juris Dobelis pieteicies runāt “par”.

J.Dobelis (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Cienītie kolēģi! Neliels skaidrojums. Šim labojumam ir atsevišķa, īpaša nozīme. Tas faktiski ir kā atsevišķs labojums pie likuma, par kuru būs vēl jāspriež. Arī šā labojuma pieņemšanai ir nepieciešams zināms paātrinājums, jo runa ir par ārvalstu speciālistu savlaicīgu iesaistīšanu valsts aizsardzības plāna izstrādē. Tātad - gan par valsts pārstāvjiem, gan par starptautisko organizāciju pārstāvjiem. Kāpēc tas mums ir šobrīd īpaši svarīgi? Tāpēc, ka šogad ir noteikts diezgan skaidrs plāns, secība, kādā mēs sadarbojamies ar NATO dalībvalstīm, lai pakāpeniski veiktu šo ceļu uz NATO. Un līdz ar to mums ir visu laiku jāseko līdzi tam, kas notiek, un katrā posmā, ja ir tāda vajadzība, ir steidzami jāgroza kaut kas mūsu likumos, lai mums palīdzētu ātrāk šo ceļu nostaigāt.

Līdz ar to bija nepieciešams šis nelielais skaidrojums, lai būtu ļoti skaidra pārliecība par to, kāpēc mēs patlaban piedāvājam šo likuma labojumu.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Neviens deputāts nav pieteicies runāt “pret”. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret - nav, atturas - 9. Likumprojekts “Grozījumi Nacionālās drošības likumā” nodots Aizsardzības un iekšlietu komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija.

Saeimas Prezidijs ierosina Strazdiņa, Ozoliņa, Bērziņa, Šķestera, Ulmes un citu deputātu iesniegto likumprojektu “Grozījums likumā “Par narkotisko un psihotropo vielu un zāļu likumīgās aprites kārtību”” nodot Sociālo un darba lietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 95, pret - nav, atturas - 1. Likumprojekts nodots komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Par Konvenciju par Eiropas Kopienu finanšu interešu aizsardzību” nodot Ārlietu komisijai un Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un noteikt, ka Ārlietu komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 97, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijām.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Tūrisma likumā” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 98, pret un atturas - nav. Likumprojekts “Grozījumi Tūrisma likumā” nodots Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Būvniecības likumā” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 97, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Latvijas Pirmās partijas frakcijas iesniegumu: “Saskaņā ar Saeimas kārtības ruļļa 51.pantu lūdzam Saeimu izdarīt izmaiņas šā gada 27.februāra Saeimas sēdes darba kārtībā, iekļaujot darba kārtībā likumprojekta “Grozījumi Tūrisma likumā” izskatīšanu pirmajā lasījumā.”

Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts iekļauts izskatīšanai pirmajā lasījumā.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Latvijas Pirmās partijas frakcijas iesniegumu: “Saskaņā ar Saeimas kārtības ruļļa 51.pantu lūdzam Saeimu izdarīt izmaiņas šā gada 27.februāra Saeima sēdes darba kārtībā, iekļaujot darba kārtībā likumprojekta “Grozījumi Būvniecības likumā” izskatīšanu pirmajā lasījumā.”

Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts iekļauts darba kārtībā.

Nākamais darba kārtības jautājums ir lēmuma projekts “Par likumprojekta “Valsts civildienesta ierēdņu disciplinārsodu likums” (reģ.nr.5) atdošanu atpakaļ Ministru kabinetam pārstrādāšanai”.

Vai Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vārdā kāds vēlas runāt? Deputāts Staņislavs Šķesters. Lūdzu!

S.Šķesters (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Cienījamie kolēģi! Šis likumprojekts praktiski tiek nodots atpakaļ Ministru kabinetam sakarā ar to, ka ir saņemti priekšlikumi no Tieslietu ministrijas, tāpēc ka tiek konceptuāli pārskatītas šīs normas. Un tāpēc mēs lūdzam atbalstīt šo lēmuma projektu.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Debatēs deputāti pieteikušies nav. Lūdzu deputātus balsot par Saeimas lēmumu: atdot Ministru kabinetam atpakaļ pārstrādāšanai likumprojektu “Valsts civildienesta ierēdņu disciplinārsodu likums” un noteikt, ka Ministru kabinetam pārstrādātais likumprojekts Saeimā jāiesniedz līdz 2003.gada 20.maijam!

Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 97, pret un atturas - nav. Saeimas lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums likumā “Grozījumi likumā “Par Latvijas valsts ģerboni”””. Otrais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Edgars Jaunups.

E.Jaunups (frakcija “Jaunais laiks”).

Labrīt, godājamie kolēģi! Tātad mēs šodien strādājam ar dokumentu “Grozījums likumā “Grozījumi likumā “Par Latvijas valsts ģerboni”””.

Likumprojektam ir steidzamība, un šodien mēs to izskatām otrajā lasījumā.

1.priekšlikums - mainīt likumprojekta nosaukumu. Tas ir juridiski tehnisks grozījums - noteikt, ka tie ir “Grozījumi likumā “Par Latvijas valsts ģerboni””. Komisijas priekšlikums ir atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 2.priekšlikums. Saskaņā ar Heraldikas terminoloģijas apakškomisijas lēmumu ir priekšlikums - mainīt 2.pantā terminu “vidējais valsts ģerbonis” uz “papildinātais mazais valsts ģerbonis”. Komisijas priekšlikums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Pret 2.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 3.priekšlikums. Saskaņā ar Heraldikas terminoloģijas apakškomisijas lēmumu ir mainīts Latvijas valsts ģerboņa apraksts atbilstoši terminoloģijas nosacījumiem. Komisijas priekšlikums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 4.priekšlikums paredz juridiski tehnisku grozījumu. Komisijas priekšlikums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem pret 4.priekšlikumu iebildumu nav.

E.Jaunups. 5.priekšlikums. Komisijas priekšlikums - neatbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem ir iebildumi. Tātad, pirms mēs balsojam, atklāsim debates. Pirmais debatēs ir pieteicies deputāts Edgars Jaunups.

 

E.Jaunups (frakcija “Jaunais laiks”).

Godājamie kolēģi! Es šodien runāšu darba grupas vārdā, kura faktiski veselu mēnesi strādāja pie šiem likuma grozījumiem, kurus šodien mēs izskatām otrajā lasījumā. Šajā darba grupā ietilpa Valsts heraldikas komisijas pārstāvji, Valsts terminoloģijas komisijas pārstāvji, Valsts prezidentes padomnieks juridiskajos jautājumos un Juridiskās komisijas pārstāvji. Un pie tam mans kā parlamentārā sekretāra teiktais pilnībā sakrīt ar kultūras ministres viedokli.

Izskatot darba grupas sagatavoto un manis iesniegto priekšlikumu Juridiskajā komisijā, tās locekļi brīdī, kad bija vienojušies par jautājuma būtību, faktiski nonāca strupceļā un sapinās tīri juridiskās niansēs. Nepapildinot tekstu un neatbalstot manis iesniegto priekšlikumu - papildināt 4.panta otro daļu ar palīgteikumu, kurš skaidri noteiktu pilnvarojumu Valsts prezidentam izveidot Valsts heraldikas komisiju -, mēs nonākam situācijā, ka Valsts heraldikas komisijas juridiskais statuss faktiski ir it kā gaisā pakārts. No vienas puses, līdz ar likuma par heraldisko simboliku izstrādāšanu un pieņemšanu, kur skaidri un precīzi būs definēta Valsts heraldikas komisijas vieta valsts pārvaldes sistēmā, visiem Juridiskās komisijas locekļiem nebija nekādu pretenziju, ka šajā pārejas periodā šai institūcijai ir jābūt pie Valsts prezidenta institūta, taču, no otras puses, lai šādu skaidru un nepārprotamu definējumu un deleģējumu Valsts prezidenta institūtam dotu, Juridiskajā komisijā esošie opozīcijas pārstāvji, vienkārši izmantojot situāciju, ka pozīcija bija nepilnā sastāvā, faktiski bloķēja balsojumu un neatbalstīja manis iesniegto un darba grupas izstrādāto priekšlikumu.

Kādi tad bija opozīcijas argumenti? Pirmkārt, tā esot slikta juridiskā prakse, taču tajā pašā laikā par absolūti normālu un labu juridisko konstrukciju opozīcija uzskata un gadiem ilgi atbalsta, piemēram, Triju Zvaigžņu ordeņa domes statusu un vietu Valsts prezidenta institūcijā un arī Valsts valodas komisijas statusu.

Otrkārt. Manuprāt, apgalvojums, ka Satversmē noteiktais Valsts prezidenta pienākumu uzskaitījums ir izsmeļošs, arī neiztur nekādu kritiku. Satversmē ir skaidri noteikta virkne Valsts prezidenta darbības jomu un virzienu, piemēram, valsts aizsardzība un drošība, likumdošana, ārpolitika, tiesu vara un tā tālāk, kā arī atsevišķas tiesības, kas attiecas uz izpildvaru, piemēram, tiesības izvirzīt Ministru prezidenta kandidātu, tiesības nosaukt Nacionālo bruņoto spēku komandiera amata kandidātu un tamlīdzīgi.

Taču līdz šim likumdevējs Valsts prezidentam ir uzlicis arī pienākumus ar citu likumu starpniecību, piemēram, pienākumu sasaukt un vadīt Nacionālo drošības padomi, pienākumu noteikt Triju Zvaigžņu ordeņa domes sastāvu, pienākumu, kas noteikts Militārā dienesta likumā, kā arī pienākumu pieņemt tiesneša zvērestu.

Protams, mēs varam aizskaidroties arī līdz tam, ka pienākums pieņemt tiesneša zvērestu izriet no Satversmē noteiktajām Valsts prezidenta tiesībām apžēlot noziedzniekus, taču tikpat labi varam skaidrot, ka Valsts prezidenta pienākums noteikt Valsts heraldikas komisijas darbību un Valsts heraldikas komisijas vieta Valsts prezidenta institūcijā izriet no tā, ka Valsts prezidents ir augstākā valsts amatpersona un ka tā reprezentē Latvijas valsti. Savukārt valsts ģerbonis tāpat kā karogs un himna ir valsts simboli, kuri reprezentē valsti.

Es, godājamie deputāti, jūs tiešām lūgtu, vadoties pēc visu minēto argumentu nopietnības, šoreiz, risinot jau faktiski nepilna pusgada laikā otro reizi šo heraldikas jautājumu un Latvijas valsts ģerboņa jautājumu kā tādu, atbalstīt šo priekšlikumu, kas Heraldikas komisijas statusu noteiks skaidri un nepārprotami. Un tad, kad šo likumprojektu paketes pārejas noteikumos noteiktajā kārtībā Ministru kabinets būs izstrādājis un iesniedzis Saeimai izskatīšanai likumprojektu “Par heraldisko simboliku”, kur pavisam skaidri tiks definēta Valsts heraldikas komisijas vieta un statuss, tad mēs pie šā jautājuma varēsim atgriezties, bet arī šajā pārejas periodā, šajā pagaidu laikā, šim deleģējumam ir jābūt skaidri noteiktam.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Deputāte Vineta Muižniece.

V.Muižniece (Tautas partijas frakcija).

Godātie Saeimas deputāti! Jautājums, kuru mēs šobrīd izskatām, tiešām ir ļoti svarīgs, bet ne tik svarīga ir varbūt šā 4.panta otrās daļas redakcija, kuru turklāt mēs esam atbalstījuši komisijas redakcijā. Līdz ar to deputāta Jaunupa priekšlikums, kuru mēs šobrīd debatējam, patiesībā nav debatējams un nav arī atbalstāms, un to neatbalstīja arī komisijas vairākums, jo šo redakciju mēs jau tikko esam pieņēmuši.

Taču es varu pēc šīs iepriekšējās runas paskaidrot arī būtību. Situācija ir tāda, ka tā redakcija, kuru šobrīd ir piedāvājusi komisija, nekādā veidā neapšauba Valsts heraldikas komisijas pašreizējo statusu, bet šīs situācijas tālāka attīstīšana pēc savas būtības absolūti neatbilst tam, kā pēdējo gadu laikā ir attīstījusies izpratne par valsts pārvaldi un par varas dalījumu, jo, attīstot tālāk situāciju, ka Valsts prezidentam joprojām būtu jānosaka pat darbības principi heraldikas jomā… Valsts heraldikas komisijas ļoti augsti kvalificētie speciālisti norāda, ka šo situāciju, kāda tā ir šobrīd, nevar pieļaut ilgstoši, jo šobrīd nav noteikta ne uzraudzība, ne sodu uzlikšana. Un tādas lietas kā administratīvo sodu uzlikšana vai administratīvo lēmumu pieņemšana par simbolu izmantošanu nu nekādā ziņā nav piederīgas Valsts prezidenta kompetencei. Tas ir valsts pārvaldes darbs! Un tas nozīmē, ka tad Valsts heraldikas komisijai patiesībā būtu jāstrādā izpildvaras paspārnē, kas būtu pareizi un atbilstoši tam, ko nosaka gan valsts pārvaldes koncepcija, gan Valsts pārvaldes likums, kāds tas šobrīd ir spēkā. Attīstoties šai situācijai, mums nevajadzētu to padziļināt, jo esošā situācija diemžēl ir neveiksmīga situācija. Turklāt Valsts heraldikas komisijas pilnvaras netiek apšaubītas, šobrīd tās var mainīt tikai un vienīgi ar Valsts prezidenta rīkojumu (tāpat kā ir nodibināta pati šī komisija), taču “iesaldēt” vai attīstīt tālāk šo situāciju nebūtu labi.

Turklāt, ja mēs tomēr atceltu komisijas iepriekšējo lēmumu, atceltu Saeimas iepriekšējo lēmumu un papildus ieliktu šo it kā nevainīgo papildinājumu par principu noteikšanu, tad tas varētu radīt bažas par heraldikas simbolu lietošanas tālāko kārtību vai par tās attīstību. Taču tas, es domāju, šobrīd nav pieņemams mums nevienam, jo mēs esam redzējuši, ka vienā vai otrā vietā simbolu elementi tiek lietoti ne visai atbilstoši, taču šobrīd nav nevienas institūcijas, kas to pārraudzītu tādā veidā, ka varētu kaut ko aizliegt, uzlikt sodu vai ko citu, lai gan tas būtu pilnīgi nepieciešams.

Un tās bažas, kas bija komisijā, tās bija nezin kā izveidojušās. Parādoties šim 5.priekšlikumam, vienlaikus nebija parādījies tas priekšlikums, kas ir lasāms šobrīd.

Es jūs aicinu nedaudz palūkoties uz priekšu un pievērst uzmanību 10.priekšlikumam, kuru komisija ir sagatavojusi. Tas paredz valdībai šādu uzdevumu - sagatavot likumprojektu par heraldisko simboliku. Arī šis likums varētu atrisināt visas problēmas, un tad šī situācija, tāda, kāda tā ir šobrīd, neilgtu vairāk par pusgadu, tā netiktu padziļināta.

Tāpēc es jūs aicinu atbalstīt komisijas viedokli un nesarežģīt situāciju, nepagarināt to visu un neslēpties aiz Prezidenta muguras tādā ziņā, ka viņam tiek uzlikts vēl viens pienākums - pienākums izstrādāt vēl arī principus. Šobrīd jau tā šī situācija nav īsti laba, tā nav arī īsti pareiza. Arī salīdzinājums ar Valsts valodas komisiju vai ar Vēsturnieku komisiju nebūtu īsti korekts, jo šīs komisijas nekādā veidā neveic pārvaldes funkcijas, tās neveic pārraudzību un nelemj par administratīvajiem sodiem. Tām ir mazliet citāda šā uzdevuma ievirze.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Lūdzu deputātus balsot par 5. - deputāta Edgara Jaunupa priekšlikumu! Kāpēc? (Starpsauciens: “Nav balsojams!) Tas ir balsojams! Tādā gadījumā man ir jautājums referentam: vai komisija šos priekšlikumus bija izkārtojusi citādā veidā vai tieši tā, kā tas ir iesniegts pašreiz?

E.Jaunups. Vēl vienu reizi atkārtojiet, lūdzu! Es īsti nesapratu...

Sēdes vadītāja. Jā, secības ziņā!

E.Jaunups. Es lūgšu komisijas priekšsēdētājai Solvitai Mellupei šo jautājumu noskaidrot.

Sēdes vadītāja. Tātad es izsludinu piecu minūšu ilgu pārtraukumu, lai noskaidrotu situāciju.

(Pārtraukums)

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

Sēdes vadītāja. Lūdzu, ieņemiet savas vietas! Turpināsim sēdi!

Ir saņemts piecu deputātu - Jaunupa, Kušķa, Klausa, Kariņa un
Mellupes - priekšlikums Saeimas Prezidijam: “Sakarā ar to, ka nepareizi ir izkārtota priekšlikumu secība tabulā “Grozījumi likumā “Par Latvijas valsts ģerboni””, ir lūgums atsaukt balsojumu par 4.priekšlikumu.”

Ja deputātiem ir iebildumi, lūdzu, balsosim! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 58, pret - 27, atturas - 3. Tātad balsojums par 4.priekšlikumu ir atsaukts.

Šāda situācija ir radusies sekojošu iemeslu dēļ: Juridiskās komisijas konsultanti acīmredzot ir nepareizi sakārtojuši šos priekšlikumus - nevis tā, kā tas bija noticis Juridiskajā komisijā, tāpēc mēs vispirms balsosim par 4.priekšlikuma pirmo daļu, kuru Juridiskā komisija atbalstīja, bet pēc tam par deputāta Jaunupa priekšlikumu, kuru komisija neatbalstīja, un visbeidzot par Juridiskās komisijas otro priekšlikumu, ko deputāti arī neatbalstīja. Lūdzu, balsosim par Juridiskās komisijas 4.priekšlikuma pirmo daļu!

Pirms balsojuma par procedūru vārds Golubova kungam!

A.Golubovs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Tā kā nebija balsojuma par to, ka pantu vajag balsot pa daļām, mēs nevaram uzreiz to darīt. (No zāles dep. J.Dobelis: “Bet okupācija bija!”) Tāda priekšlikuma vēl nav.

Sēdes vadītāja. Golubova kungs! Tad Saeimas Prezidijs ierosina šo balsojumu pa daļām. Lūdzu deputātus balsot par to, ka mēs Juridiskās komisijas 4.priekšlikumu balsojam pa daļām. Pirmo un otro atsevišķi! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 65, pret - 21, atturas - 8. 4.priekšlikumu balsosim pa daļām.

Lūdzu deputātus balsot par 4.priekšlikuma pirmo daļu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 96, pret - 1, neviens neatturas. Priekšlikums ir pieņemts.

Cienījamie deputāti, lūdzu uzmanību! Nākamais balsojums būs par deputāta Edgara Jaunupa priekšlikumu - izteikt 4.panta otro daļu piedāvātajā redakcijā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 55, pret - 45, neviens neatturas. Deputāta Jaunupa priekšlikums ir atbalstīts.

Lūdzu, vārds referentam! Turpinām izskatīšanu.

E.Jaunups. 6.priekšlikums. Juridiskās komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 6.priekšlikumu.

E.Jaunups. 7.priekšlikums. Juridiskās komisijas priekšlikums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 8.priekšlikums. Juridiskās komisijas priekšlikums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 8.priekšlikumu.

E.Jaunups. 9.priekšlikums. Juridiskās komisijas priekšlikums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 10.priekšlikums. Juridiskās komisijas priekšlikums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 11.priekšlikums. Juridiskās komisijas priekšlikums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 11. - Juridiskās komisijas priekšlikumu.

E.Jaunups. Paldies.

Sēdes vadītāja. Tā kā visi priekšlikumi ir izskatīti, lūdzu, balsosim par likumprojekta “Grozījums likumā “Grozījumi likumā “Par Latvijas valsts ģerboni””” pieņemšanu otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 94, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi likumā “Par Latvijas valsts ģerboni”” pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Farmācijas likumā”.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā - deputāte Jevgenija Stalidzāne.

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamais Prezidij! Cienījamie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu
nr.400 - “Grozījumi Farmācijas likumā”.

Sociālo un darba lietu komisija izskatīja visus priekšlikumus.

1. - priekšlikumu ir izstrādājusi Sociālo un darba lietu komisija. Ir priekšlikums to atbalstīt, tas ir, aizstāt vārdus “labklājības ministrs” ar vārdiem “veselības ministrs” (attiecīgajos locījumos).

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 2. - Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums. Arī to vēlams atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 3.priekšlikums ir daļēji atbalstīts un iekļauts atbildīgās komisijas priekšlikumā, tāpēc tas šobrīd nebūtu balsojams. Tas ir izskatāms kopā ar Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikumu.

1.panta grozījumus ir iesniedzis veselības ministrs Audera kungs, un par 1.pantu ir iesniegusi priekšlikumu arī Zemkopības ministrijas parlamentārā sekretāre Lucavas kundze. Komisija ir nolēmusi daļēji atbalstīt gan Audera kunga, gan arī Zemkopības ministrijas priekšlikumu un tos iestrādāt Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikumā. Un tādēļ balsojams būtu Sociālo un darba lietu komisijas iesniegtais priekšlikums nr.6.

Sēdes vadītāja. Tātad deputātiem nav iebildumu pret 3., 4. un 5.priekšlikumu un komisijas iesniegto 6.priekšlikumu.

J.Stalidzāne. Tie ir daļēji pieņemti, iestrādāti… Tātad pret 6.priekšlikumu nav iebildumu?

Sēdes vadītāja. Nē.

J.Stalidzāne. 7. - veselības ministra Audera kunga priekšlikums. Tas ir iestrādāts atbildīgās komisijas iesniegtajā 1.priekšlikumā, ko mēs jau atbalstījām.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 8.priekšlikums ir veselības ministra Audera kunga priekšlikums. Tas ir par 2.pantu, un komisija to atbalstīja.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 9.priekšlikums ir veselības ministra Audera kunga priekšlikums, un komisija atbalstīja arī to.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 10.priekšlikums. Arī tas ir veselības ministra Audera priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 11.priekšlikums ir Zemkopības ministrijas parlamentārās sekretāres priekšlikums, un arī to komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 12.priekšlikumu ir iesniedzis veselības ministrs, un komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Pret 12. - veselības ministra priekšlikumu - deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 13.priekšlikumu ir iesniegusi Zemkopības ministrijas parlamentārā sekretāre. Priekšlikums ir atbalstīts precizētā redakcijā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 14.priekšlikumu ir iesniedzis veselības ministrs. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 15.priekšlikumu ir iesniedzis veselības ministrs. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 16.priekšlikumu ir iesniedzis veselības ministrs. Komisija to ir daļēji atbalstījusi un iestrādājusi 17.priekšlikumā, un tādēļ būtu vēlams atbalstīt 17.priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 16. un 17.priekšlikumu.

J.Stalidzāne. Veselības ministrs Audera kungs ir iesniedzis 18.priekšlikumu. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret veselības ministra iesniegto 18.priekšlikumu.

J.Stalidzāne. Arī 19.priekšlikumu ir iesniedzis veselības ministrs. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. Arī 20.priekšlikumu ir iesniedzis veselības ministrs. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 20.priekšlikumu.

J.Stalidzāne. Arī 21.priekšlikumu ir iesniedzis veselības ministrs. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates! Vladimirs Buzajevs.

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamā priekšsēdētājas kundze! Manā pieteikumā ir runa par 21. - komisijas apkopoto priekšlikumu. Tas ir labajā pusē, pēdējā rindkopā. Par agru jūs devāt man vārdu.

Sēdes vadītāja. Nav tāda 21. - apkopotā priekšlikuma. Ir 21. - veselības ministra Āra Audera priekšlikums. Jūs varbūt varētu precizēt, tieši par kuriem priekšlikumiem jūs vēlētos runāt.

Deputātiem nav iebildumu pret 21. - veselības ministra priekšlikumu.

Lūdzu referentu turpināt!

J.Stalidzāne. 23.priekšlikumu ir iesniedzis veselības ministrs... Es atvainojos, 22.priekšlikumu arī ir iesniedzis veselības ministrs Audera kungs, un arī tas ir komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 22.priekšlikumu.

J.Stalidzāne. 23.priekšlikums ir atbildīgajā komisijā daļēji atbalstīts. To ir iesniedzis veselības ministrs, un tas ir iestrādāts 25. - Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 23. - veselības ministra Audera kunga priekšlikumu.

J.Stalidzāne. Un 25.priekšlikums...

Sēdes vadītāja. Nākamais ir 24.priekšlikums.

J.Stalidzāne. Es atvainojos, 24.priekšlikums ir par 17.1 pantu. Arī tas ir daļēji atbalstīts. Tas ir iestrādāts 25. - Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 24. un 25.priekšlikumu.

J.Stalidzāne. 25. - Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums. Būtu vēlams to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Par to jau mēs nolēmām iepriekš.

J.Stalidzāne. Jā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu, pāriesim pie 26.priekšlikuma!

J.Stalidzāne. 26. - veselības ministra Audera priekšlikums. Tas ir atbalstāms.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. Arī 27.priekšlikumu ir iesniedzis veselības ministrs Auders. Priekšlikums ir atbalstīts komisijā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 28.priekšlikums arī ir atbalstīts. Ir precizēta redakcija.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 28.priekšlikumu.

J.Stalidzāne. Arī 29.priekšlikumu ir iesniedzis veselības ministrs Auders. Priekšlikums ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. Arī 30.priekšlikumu ir iesniedzis veselības ministrs Auders. Tas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 30. - veselības ministra priekšlikumu.

J.Stalidzāne. Veselības ministrs Audera kungs ir iesniedzis arī 31.priekšlikumu. Priekšlikums ir atbalstīts precizētā redakcijā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 32.priekšlikumu ir iesniedzis veselības ministrs Audera kungs. Komisija to ir daļēji atbalstījusi, iestrādājot 33.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 32. un 33.priekšlikumu.

J.Stalidzāne. 34.priekšlikumu ir iesniedzis veselības ministrs Auders. Priekšlikums ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. Arī 35.priekšlikumu ir iesniedzis veselības ministrs Auders. Priekšlikums ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 36.priekšlikumu ir iesniedzis veselības ministrs Auders, un tas ir daļēji atbalstīts, iestrādāts 37. - Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 36. un 37.priekšlikumu.

J.Stalidzāne. 38. - veselības ministra Audera kunga priekšlikums. Tas ir atbalstīts komisijā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 40.priekšlikums...

Sēdes vadītāja. 39.priekšlikums, es atvainojos!

J.Stalidzāne. 39.priekšlikums ir komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 40. - veselības ministra Ā.Audera priekšlikums. Tas ir atbalstīts precizētā redakcijā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 40.priekšlikumu.

J.Stalidzāne. 41.priekšlikumu ir iesniedzis veselības ministrs Auders.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 42.priekšlikumu ir iesniedzis veselības ministrs Auders. Priekšlikums ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates.

Vitālijs Orlovs.

V.Orlovs (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie deputāti! Mēs tagad turpinām izskatīt likumprojektu “Grozījumi Farmācijas likumā”. Veselības ministra un Sociālo un darba lietu komisijas piedāvātie priekšlikumi būtiski uzlabo likuma saturu.

Grozījumu stāšanās spēkā palielinās zāļu tirgū konkurenci, un rezultāts būs cenu samazināšanās medikamentiem. Šie grozījumi ļauj farmaceitiskajām biedrībām izpildīt regulatora funkciju, nevis pārvaldnieka funkciju, kā es esmu to līdz šim dzirdējis no likuma kritiķiem. Taču, reglamentējot citus valsts farmaceitu darba noteikumus, kādi būs pēc Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā, cik es saprotu no veselības ministra Audera, piedāvātajos grozījumos pieļauta kļūda, kura nepamatoti ierobežo darbību daļai pašreiz Latvijā strādājošo farmaceitu. Tie, kuri piedāvāja ieviest likumā grozījumus, jau atzina savu kļūdu un cerams, līdz trešajam lasījumam centīsies šo kļūdu izlabot, bet mēs darīsim visu, lai viņiem palīdzētu.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Deputāts Vladimirs Buzajevs.

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā”” frakcija).

Cienījamā priekšsēdētājas kundze! Cienījamie kolēģi! Šajā pantā ir runa ne tikai par nepilsoņu tiesību ierobežojumiem. 38.panta pirmās daļas jaunā redakcija pilnīgi sakrīt ar panta esošo redakciju. Papildus tiek piedāvātas četras jaunas daļas. Otrās daļas redakcija ir diezgan dīvaina gan Audera iesniegtajā variantā, gan arī komisijas atbalstītajā variantā. Ja jūs uzmanīgi izlasīsiet tekstu, tad būs acīm redzams, ka ir cilvēki, kuri uzreiz slimo ar psihisku slimību, narkomāniju, toksikomāniju un kuriem tomēr var būt nevainojama reputācija.

Saskaņā ar panta trešo daļu visi farmaceiti, kas strādā aptiekās, piespiedu kārtā reģistrējami sabiedriskā organizācijā - Latvijas Farmaceitu biedrībā. Sava veida “komjaunieši”. Saskaņā ar esošo likumu reģistrējami tikai sertificēti farmaceiti, bet priekšlikums būtiski un, pēc mana uzskata, neattaisnoti paplašina reģistrējamo cilvēku loku.

Komisijas priekšlikumā ir iekļauts Latvijas Farmaceitu biedrības pienākums reģistrēt šos cilvēkus, bet Latvijas Farmaceitu biedrības pienākums, ja var ticēt pārejas noteikumiem, stājas spēkā ar īpašu likumu. Pats 38.pants stājas spēkā agrāk - tūlīt pēc likuma pieņemšanas. Tas nozīmē, ka, ja mēs atbalstīsim likumprojektu galīgajā lasījumā, tad cilvēkam jau būs pienākums reģistrēties, bet nebūs nekādas iespējas to pienākumu izpildīt. Ārēji nevainojamas reputācijas definējums stājas spēkā ar īpašu likumu, bet nedefinētas sliktas reputācijas dēļ atsaukt cilvēku no amata var uzreiz pēc likumprojekta pieņemšanas.

Panta ceturtā daļa ir, pēc mana uzskata, atklāts Latvijas Farmaceitu biedrības protekcionisms.

Un panta piektā daļa ir acīm redzams absolūti nesamērots un neattaisnots nepilsoņu tiesību ierobežojums. Ierobežojums salīdzinājumā ne tikai ar Latvijas, bet pat arī ar Eiropas Savienības pilsoņiem! Latvijas pilsoņi, Universitātes absolventi, var uzreiz sākt strādāt aptiekā, bet viņu klasesbiedrs nepilsonis var strādāt tikai pēc speciālas uzraudzības.

Es aicinu balsot “pret” un saglabāt likuma 38.pantā esošo redakciju.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Deputāte Jevgenija Stalidzāne.

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Par šo priekšlikumu ir komisijā diezgan daudz debatēts. Šis priekšlikums ir izstrādāts atbilstoši Eiropas Savienības direktīvai nr.8948 un nr.9251 un arī Latvijas likumam “Par reglamentētajām profesijām un profesionālo kvalifikāciju atzīšanu”. Šeit vienīgais, kam varētu varbūt piekrist, ir tas, ka varētu būt runa pat pastāvīgiem iedzīvotājiem. Taču šāda priekšlikuma nebija. Ja šāds priekšlikums uz trešo lasījumu būs, tad mēs to varēsim arī apspriest un par to debatēt.

Šobrīd komisijas priekšlikums būtu tomēr otrajā lasījumā pieņemt piedāvāto redakciju. Taču trešajā lasījumā mēs vēl varam arī par šo jautājumu debatēt.

Sēdes vadītāja. Deputāts Aleksandrs Golubovs. (No zāles dep. J.Dobelis: “Sveiks!”)

A.Golubovs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamie kolēģi! Par ko runāts šā panta piektajā daļā? Tajā runāts par to, ka divi cilvēki, kuri saņēmuši attiecīgu izglītību šeit - Latvijā -, ir nevienlīdzīgi. Jo viens ir pilsonis, bet otrs - nepilsonis. Taču gan vienu, gan otru mācīja vienā un tajā pašā augstskolā! Kāpēc pilsonim nevajag stažēties vismaz vienu gadu, bet nepilsonim vajag? Man liekas, ka nevienā Eiropas Savienības direktīvā nevar būt tādi ierobežojumi tieši Latvijas subjektiem. Un, ja tas tā ir, tad par kādu Eiropu mēs varam runāt! (No zāles dep. J.Dobelis: “Tu jau nerunā! Es Tev piedodu šoreiz!”)

Sēdes vadītāja. Debates slēdzam.

Lūdzu, balsosim par 42. - veselības ministra Audera priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Lūdzu rezultātu! Par - 73, pret - 24, neviens neatturas. Priekšlikums pieņemts.

J.Stalidzāne. Tādā gadījumā ir neliela problēma ar 43.priekšlikumu. Jo 42.priekšlikums bija iestrādāts 43.priekšlikumā, bet līdz ar to 43.priekšlikums nav balsojams.

Sēdes vadītāja. Jā, līdz ar to 43.priekšlikums nav balsojams. Ja ir priekšlikumi, var tos iesniegt nākamajam lasījumam.

J.Stalidzāne. 44. - veselības ministra Audera kunga priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 45. - veselības ministra priekšlikums. Arī to komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 46. - veselības ministra priekšlikums. Tas ir iestrādāts atbildīgās komisijas iesniegtajā 47.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates.

Deputāts Vladimirs Buzajevs.

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamie kolēģi! Šajā gadījumā komisija drusciņ uzlaboja Audera kunga piedāvāto variantu. Oriģināls ar nelieliem īsinājumiem skan tā: zāļu lieltirgotavā ir jābūt amatpersonai, kurai ir nevainojama reputācija, vai amatpersonai, kura atbilst veselības ministra prasībām. Kurai ir nevainojama reputācija vai kura atbilst īpašām veselības ministra prasībām! Ņemot vērā paša Audera nevainojamo reputāciju, priekšlikums ir ļoti interesants.

Drusciņ sīkāk par ministra reputāciju. Mēs šobrīd izskatām Ministru kabineta noteikumus. Pamatteksta pirmajam lasījumam bija tikai četri priekšlikumi, ierosināja aizstāt visā likumā vārdu “labklājības” ar vārdu “veselības”. Pēc mēneša šis lielais stratēģis iesniedz apmēram 40 grozījumus paša izgatavotajam dokumentam! Par grozījumu zemo kvalitāti var runāt vēl ilgi.

Komisijas atbalstītajā teksta variantā atkal iekļauta “nevainojama reputācija”, ar kuru, ja var ticēt tekstam, var raksturot pat hronisku alkoholiķi.

Lai sakārtotu likumu normālā veidā, aicinu balsot pret šo priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzam.

Lūdzu deputātus balsot par 46. - veselības ministra Audera priekšlikumu, ko atbildīgā komisija daļēji ir atbalstījusi 47.priekšlikumā.

Lūdzu zvanu! Balsosim par 46.priekšlikumu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 12 deputāti, pret - 8, atturas - 66. Priekšlikums nav pieņemts.

Lūdzu referenti Stalidzānes kundzi turpināt!

47.priekšlikums.

J.Stalidzāne. 47.priekšlikumu būtu ieteicams atbalstīt. Tas ir Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums, kurā ir iestrādāts 46.priekšlikums. Un, ja mēs runājam par nevainojamo reputāciju, tad jāteic, ka tālāk, 58.pantā, ir atrunāts, kas tā ir. Tā ka Buzajeva kunga uztraukums, ka to nevarēs precizēt, ir lieks.

Tā ka es iesaku atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 47. - Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikumu.

J.Stalidzāne. 48. - veselības ministra priekšlikums - ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 49.priekšlikums ir daļēji atbalstīts un iestrādāts 50. - Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikumā. Balsojams būtu 50.priekšlikums.

Sēdes vadītāja. Pret 49. un 50.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 51.priekšlikums, ko iesniedzis veselības ministrs Auders, arī daļēji ir atbalstīts un iestrādāts 52. - Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret 51. un 52.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 53. ir veselības ministra Audera iesniegtais priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates.

Vladimirs Buzajevs.

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamie kolēģi! Es gribētu pievērst jūsu uzmanību panta pirmās daļas tekstam: “Sertificēts farmaceits ir persona, kura ieguvusi augstāko farmaceitisko izglītību Latvijas Republikā vai ārvalstīs.” Latvijas Republikā vai ārvalstīs! Kur šī persona vēl var saņemt izglītību? Uz Marsa vai kādā citā galaktikā, kur, kā vēsta leģendas, izglītību ir saņēmis Repše un, man šķiet, pats Auders?

Godātie kolēģi! Nu nedrīkst tādu tekstu izsniegt Saeimas sēdē! Es nekomentēšu šo priekšlikumu kopumā, tikai gribētu pievērst jūsu uzmanību definējumam, kas lasāms panta ceturtajā daļā: “Farmaceita nevainojama reputācija tiek atzīta, ja viņš [..] nav krimināli sodīts [..], bet sodāmība dzēsta.” Šo likumdošanas “šedevru” var iztulkot tikai Auders vai pats Dievs. Bez tam profesiju aizliegums tiek paredzēts ne tikai par kriminālsodu, bet pat par disciplinārsodu, teiksim, par rājienu. Tādas vietas es neesmu redzējis vēl nevienā likumā un ceru, ka neredzēšu arī šā likuma galīgajā variantā.

Saskaņā ar teikto es aicinu balsot “pret”.

Sēdes vadītāja. Deputāte Ingrīda Circene.

Stalidzānes kundze, deputāte Ingrīda Circene ir pieteikusies debatēt.

I.Circene (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamais Prezidijs un cienījamie kolēģi! Buzajeva kungs ņēma ļoti aktīvu dalību šā likumprojekta izskatīšanā. Es varētu viņu aicināt, lai viņš piedalās Sociālo un darba lietu komisijas sēdēs un Veselības apakškomisijas sēdēs, jo visi šie jautājumi plaši un gari tur tika izdiskutēti, arī, teiksim, par šo izglītību gan Latvijā, gan ārvalstīs. Neapšaubāmi, viņi var mācīties arī ārvalstīs, taču tad tiek prasīts sertifikāts, kas apstiprina šo izglītību. Tāpēc es vienkārši ieteiktu cītīgāk lasīt šos likumprojektus, jo īstenībā tur viss jau ir atbildēts. Un puse no manas runas vairs nav jāsaka, jo Buzajeva kungs jau bija nonācis līdz 4.punktam, kur skaidri un gaiši ir definēts, kas farmaceitiskajā praksē tiek uzskatīts par farmaceita nevainojamu reputāciju.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Lūdzu deputātus balsot par 53. - veselības ministra Audera priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 88, pret - 8, atturas - 1. Priekšlikums pieņemts.

J.Stalidzāne. 54. ir veselības ministra Āra Audera priekšlikums. Tas ir daļēji atbalstīts un iestrādāts atbildīgās komisijas 55.priekšlikumā 60.1 pantā.

Sēdes vadītāja. Pret 54.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. Lūdzu atbalstīt 55.priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Pret 55.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 56. ir veselības ministra Audera kunga priekšlikums. Tas ir daļēji atbalstīts un iestrādāts Sociālo un darba lietu komisijas 57.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret 56. un 57.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 58. - Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 59. ir Zemkopības ministrijas iesniegtais priekšlikums. Tas ir iestrādāts atbildīgās komisijas 61.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret 59.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 60.priekšlikums ir veselības ministra Audera kunga priekšlikums. Arī tas ir daļēji atbalstīts un iestrādāts Sociālo un darba lietu komisijas 61.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret 60. un 61.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 62. ir Juridiskā biroja priekšlikums. To komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. Arī 63. ir Juridiskā biroja priekšlikums. To komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. Komisija lūdz nobalsot par to, ka likums tiek pieņemts otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta “Grozījumi Farmācijas likumā” pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 74, pret - 22, neviens neatturas. Likumprojekts otrajā lasījumā ir pieņemts.

Lūdzu, par priekšlikumu iesniegšanas termiņu!

J.Stalidzāne. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 7.marts.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam ir 7.marts.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par aizsardzību pret subsidēto importu””. Pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Dzintars Zaķis.

Dz.Zaķis (Frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamā Prezidija priekšsēdētājas kundze! Cienījamie kolēģi! Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija savā sēdē izskatīja likumprojektu “Grozījumi likumā “Par aizsardzību pret subsidēto importu” un pieņēma lēmumu atbalstīt minētā likumprojekta izskatīšanu Saeimas sēdē pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par aizsardzību pret subsidēto importu”” pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 91, pret un atturas - nav. Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par aizsardzību pret subsidēto importu”” ir pieņemts pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu, par priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

Dz.Zaķis. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 7.marts.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš ir 7.marts.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums Patērētāju tiesību aizsardzības likumā”. Pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas
vārdā - deputāts Dzintars Zaķis.

Dz.Zaķis (frakcija “Jaunais laiks”).

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija sēdē izskatīja likumprojektu “Grozījums Patērētāju tiesību aizsardzības likumā” un pieņēma lēmumu - atbalstīt minētā likumprojekta izskatīšanu Saeimas sēdē pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta “Grozījums Patērētāju tiesību aizsardzības likumā” pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 93, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā ir pieņemts.

Lūdzu, par priekšlikumu iesniegšanas termiņu!

Dz.Zaķis. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 7.marts.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 7.marts.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Antidempinga likumā”. Pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Dzintars Zaķis.

 

Dz.Zaķis (frakcija “Jaunais laiks”).

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija sēdē izskatīja likumprojektu “Grozījumi Antidempinga likumā” un pieņēma
lēmumu - atbalstīt minētā likumprojekta izskatīšanu Saeimas sēdē pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta “Grozījumi Antidempinga likumā” pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 93, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā ir pieņemts.

Lūdzu, par priekšlikumu iesniegšanas termiņu!

Dz.Zaķis. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 7.marts.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 7.marts.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Preču un pakalpojumu drošuma likumā”. Pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas
vārdā - deputāts Dzintars Zaķis.

Dz.Zaķis (frakcija “Jaunais laiks”).

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija izskatīja likumprojektu “Grozījumi Preču un pakalpojumu drošuma likumā” un pieņēma lēmumu - atbalstīt minētā likumprojekta izskatīšanu Saeimas sēdē pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta “Grozījumi Preču un pakalpojumu drošuma likumā” pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 92, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu!

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 7.marts.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 7.marts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Dzelzceļa likumā”. Pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāte Anna Seile.

A.Seile (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie deputāti! Dokuments nr.348. Dokumentu sagatavojis un Saeimai iesniedzis Ministru kabinets.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir pirmajā lasījumā atbalstījusi likumprojektu “Grozījumi Dzelzceļa likumā”. Likumprojekta būtība ir precizēt licenču izsniegšanas kārtību dzelzceļa kravu pārvadājumiem.

Aicinu atbalstīt pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta “Grozījumi Dzelzceļa likumā” pieņemšanu pirmajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 94, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu!

A.Seile. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 6.marts.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 6.marts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”. Pirmais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Solvita Mellupe.

S.Mellupe (frakcija “Jaunais laiks”).

Juridiskā komisija savā sēdē izskatīja likumprojektu “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”. Paredzētie grozījumi ļaus administratīvi sodīt par likuma “Par piesārņojumu”, Iepakojuma likuma, Sugu un biotopu likuma, likuma “Par vides aizsardzību”, Ķīmisko vielu un ķīmisko produktu likuma un šiem likumiem pakārtoto normatīvo aktu pārkāpumiem.

Juridiskā komisija atbalstīja šā likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā un lūdz arī deputātus atbalstīt tā pieņemšanu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 97, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu!

S.Mellupe. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 21.marts.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 21.marts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekta “Grozījumi Radio un televīzijas likumā” otrais lasījums.

Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vārdā - deputāte Ina Druviete.

I.Druviete (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamais Prezidij! Godājamie deputāti! Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija lūdz izskatīt otrajā lasījumā likumprojektu “Grozījumi Radio un televīzijas likumā” (reģistrācijas numurs 78).

Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija iepazinās ar iesniegtajiem priekšlikumiem un izteica šādu viedokli.

1. un 2.priekšlikums ir satura ziņā identiski, lai gan pēc formas tie ir nedaudz atšķirīgi. Deputātes Druvietes priekšlikums un Tautas partijas frakcijas priekšlikums ir aizstāt vārdus “80 procenti” ar vārdiem “95 procenti”. Komisijas lēmums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates par 1. - deputātes Inas Druvietes priekšlikumu.

Deputāts Dzintars Ābiķis.

Dz.Ābiķis (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Cienījamās kolēģes! Man ir patiess prieks, ka Tautas partija beidzot ir atradusi dzirdīgas ausis arī partijā “Jaunais laiks”, šoreiz - Inas Druvietes personā. Deputātes Inas Druvietes priekšlikums pilnībā sakrīt ar to nostāju, ko mēs, Tautas partija, paudām, izskatot likumprojektu pirmajā lasījumā, kā arī pilnībā sakrīt ar to priekšlikumu, ko esam iesnieguši.

Kāpēc šis priekšlikums ir tik būtisks? Jau daudzkārt no šīs tribīnes esmu gan šīs Saeimas, gan iepriekšējo saeimu laikā atgādinājis, ka iedzīvotāju izvietojuma un reģionālās attīstības ziņā Latvija ļoti atšķiras no pārējām Eiropas valstīm, arī, starp citu, no mūsu kaimiņvalstīm Lietuvas un Igaunijas.

Nekur citur Eiropā jūs neatradīsiet valsti, kuras galvaspilsētā dzīvotu trešā daļa valsts iedzīvotāju, bet aglomerācijā jeb, vienkāršā valodā runājot, tanī valsts daļā, kas ir ļoti saistīta ar valsts galvaspilsētu, - puse vai pat vairāk nekā puse valsts iedzīvotāju. Latvijā tā ir Rīga - kopā ar Jelgavu, Ogri, Tukumu, Olaini, Saulkrastiem, Siguldu un tā tālāk.

Eiropā daudzmaz līdzīga situācija ir vienīgi Austrijā, jo, kā mēs zinām, Vīne kādreiz bija Austroungārijas impērijas galvaspilsēta un tāpēc tās attīstība arī bija īpaši strauja.

Pieņemot likumus, mums ir jādara viss, lai attīstītu ne vien Rīgu, bet arī mūsu mazpilsētas un laukus. Tas ir ārkārtīgi svarīgi. Un, izskatot arī šo likumu, mums šī lieta ir jāpatur prātā.

Es varu pateikt tādu piemēru. Vai tas, ka ir apturēta investīcija sporta zāles celtniecībai Valkā, nāks par labu Valkai? Kā jūs domājat? Mēs šobrīd redzam, ka pilsētas mērs izmisīgi cīnās, lai iedzīvotāji atgrieztos pilsētā. (Starpsauciens: “Runā par tēmu!”) Tas, ko es šobrīd saku, ir tieši par tēmu! Tas viss ir savstarpēji ļoti cieši saistīts, cienījamie partijas “Jaunais laiks” pārstāvji! (Starpsauciens: “Par tēmu runā!”) Tas ļoti ir par tēmu! Manuprāt, tas fakts katastrofāli ietekmēs Valkas attīstību. Un tas pats ir sakāms arī par šo likumu.

Ja mēs atbalstīsim to nostāju, ko valdību veidojošās partijas, it īpaši “Jaunais laiks”, pauda likumprojekta pirmajā lasījumā un kas šobrīd atspoguļojas likumprojekta pirmā lasījuma redakcijā, tad 475 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju (475 tūkstoši iedzīvotāju - tie ir 12 Latvijas rajoni!) var palikt bez Dziesmu svētkiem, var palikt bez hokeja čempionāta. Respektīvi, iedzīvotājiem šajos 12 Latvijas rajonos nebūs iespējas redzēt šos ievērojamos notikumus.

Un tieši tāpēc mēs esam ierosinājuši - un esam priecīgi, ka to ierosina arī Ina Druviete -, lai šos Latvijas iedzīvotājiem ļoti interesējošos notikumus varētu redzēt ne tikai Rīgā, ne tikai Rīgas aglomerācijā, bet lai tos varētu redzēt arī Ziemeļvidzemes, Latgales austrumu rajonu, Kurzemes rietumu rajonu iedzīvotāji.

Tāpēc es aicinu arī pārējos - “Jauno laiku” un citas partijas, kuras veido valdību - atbalstīt ne tikai mūsu partijas, bet arī Inas Druvietes nostāju šajā jautājumā, lai Latvijas iedzīvotāji, it īpaši tie, kas dzīvo tālāk no Rīgas, nebūtu diskriminēti. Neskatoties uz to, ka līdz šim Einara Repšes nostāja šajā jautājumā ir bijusi izteikti negatīva, jo viņš publiski izteicās, ka mazās investīcijas, tātad investīcijas mazpilsētās un laukos, ir mazsvarīgas, aicinu šajā jautājumā tomēr atbalstīt Tautas partijas nostāju un arī jūsu deputātes Inas Druvietes nostāju.

Gribu piebilst, ka šis priekšlikums nav tik radikāls, jo likumā ir arī paredzēts ierakstīt pārejas noteikumus - to arī Tautas partija ir ierosinājusi, un to arī ir komisija atbalstījusi -, kas paredz, ka vēl līdz 2006.gadam varēs īstenot 85% iedzīvotāju apraidi. Un tas ir zināms solis pretī privātajām raidorganizācijām, lai arī tās saņemtos un pēc šiem četriem gadiem apraidītu praktiski gandrīz visus Latvijas iedzīvotājus.

Tātad es vēlreiz atgādinu un aicinu: ļoti, ļoti lūdzu atbalstīt tos, kuri nedzīvo Rīgā, bet kuri dzīvo mazpilsētās un laukos. (No zāles dep. J.Dobelis: “Ko Tu muldi!”)

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par 1. - deputātes Inas Druvietes priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 89, pret - nav, atturas - 7. Priekšlikums ir pieņemts.

Tā kā 2.priekšlikums ir identisks 1.priekšlikumam, tad tas vairs nav balsojams.

I.Druviete. 3. ir deputātu Ribakova, Vidavska, Solovjova, Kabanova, Fjodorova un Agešina priekšlikums. Komisijas viedoklis - neatbalstīt.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Juris Sokolovskis.

J.Sokolovskis (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Godātie kolēģi! Minētā likuma norma nosaka, ka katram raidījumam jānotiek vienā valodā - raidījuma valodā. Raidījuma fragmenti citās valodās ir jānodrošina ar tulkojumu, un līdz ar to ir apgrūtināta iespēja veidot raidījumus uzreiz divās vai pat vairākās valodās. Šādi raidījumi varētu sekmēt sabiedrības integrāciju un dotu mazākumtautību pārstāvjiem iespēju mācīties valsts valodu. Igaunijā šādi integrācijas raidījumi tiek veidoti ļoti sekmīgi. Viesi studijā runā katrs savā valodā, bet lieliski saprot viens otru.

Ir apgrūtināta arī iespēja veidot tiešos raidījumus ar viesi studijā, jo iepriekš nevar prognozēt, kurā valodā tiks uzdots jautājums; piemēram, raidījums notiek krievu valodā, bet kāds cilvēks zvana un uzdod jautājumu latviešu valodā, taču tas ir pretrunā ar likumu, un uz šo jautājumu latviešu valodā nedrīkst atbildēt. To pašu var teikt arī par pēdējā laikā populārajiem realitātes šoviem, piemēram, “Fabriku”, jo cilvēkiem nevar uzlikt pienākumu runāt tikai vienā valodā.

Šī likuma norma ir izslēdzama, un tāpēc es aicinu atbalstīt mūsu priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputāte Ina Druviete.

I.Druviete (frakcija “Jaunais laiks”).

Godātie deputāti! 19.pants ir vissarežģītākais pants Radio un televīzijas likumā, un par šā panta jaunu redakciju tiek domāts vairāku iemeslu dēļ.

Pirmkārt, tādēļ, ka mēs esam nolēmuši veidot īpašu likumu par sabiedriskajām raidorganizācijām; otrkārt, tādēļ, ka, kā zināms, ir iesniegts pieteikums Satversmes tiesā; un, treškārt, tādēļ, ka arī esošā likuma normas mēs uzskatām par nepilnīgām tieši latviešu valodas aizsardzības ziņā. Pilnībā gribētu iebilst pret viedokli, ka īstās integrācijas paraugs ir princips, ka katrs runā savā valodā, bet tomēr cits citu saprot. Integrācija Latvijā notiek uz latviešu valodas pamata, tātad kopīgajai valodai vajadzētu būt latviešu valodai, un tehniskās problēmas, kas ir saistītas ar tulkojumu, ir atrisināmas.

Tāpēc es aicinu atbalstīt komisijas viedokli un neatbalstīt deputātu iesniegto priekšlikumu 19.panta redakcijai.

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētājas biedrs

Ēriks Jēkabsons.

Sēdes vadītājs. Paldies! Vārds deputātam Jurim Dobelim.

J.Dobelis (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Nu turieties vien, turieties!… Cienītie kolēģi! 6.Saeimas darbības laikā mēs iestrādājām Satversmes 4.pantā skaidru normu: “Valsts valoda Latvijā ir latviešu valoda.” Lūdzu, saprotiet to vienreiz! Citas valodas neviens nevienam neliedz apgūt, bet piedāvāt vienā raidījumā runāt divās, varbūt pat trijās valodās... Vai jūs paši saprotat, ko jūs piedāvājat? Kā tas vispār izskatīsies?

Mūsu dzejniekam Imantam Ziedonim bija tāds jauks dzejolis par ķiļķenu un klimpu, par to, kā viņi mēģināja sadzīvot un kas no tā visa iznāca.

Redziet, ja cilvēks ir izglītots un ja viņam kaut cik ar prātu viss ir kārtībā, un ja viņš saprot, ka Latvijā ir bijusi okupācija, tad viņš noteikti skaidri sapratīs arī to, ka Latvijā ir jāizrāda sava attieksme pret valsts valodu, un tad viņam ir daudz vienkāršāk iemācīties to latviešu valodu. Lai viņš tās citas arī mācās! Taču nevajag šādā kroplā veidā ieviest šo paņēmienu, ka vienā raidījumā runā vienlaicīgi vairākās valodās. Ne tā viena valoda no tā ko iegūs, ne tā otra valoda! Tā ka es tomēr gribu aicināt jūs padomāt, ko jūs vispār darāt. Un, ja jūs apmeklējat starptautiskus sarīkojumus un tajos piedalāties, tad jūs labi zināt, kā tur šo jautājumu risina. Tas, kurš uzstājas, tas runā savā valodā, bet pārējie var saņemt šo tulkojumu. Un tas arī šeit ir iespējams, tā ka…

Nu es nezinu, kolēģi, jūs taču te jau no pirmās Saeimas sēžat, bet visu laiku skan viena un tā pati gaudošana. Jūs taču pa šo laiku varējāt iemācīties piecas valodas! Tā ka es nevaru nekādā ziņā atbalstīt šādus priekšlikumus, jo uzskatu, ka, jo inteliģentāks ir cilvēks - un mēs visi gribam tādi vismaz izskatīties -, jo vairāk valodu viņš prot. Tā ka es jums varu novēlēt tikai vienu: iemācieties pēc iespējas vairāk citu valodu, bet sāciet ar skaidras latviešu valodas iemācīšanos!

Sēdes vadītājs. Paldies. Godātie deputāti! Mēs uz brīdi pārtraucam debates.

Pirms mēs turpinām izskatīt mūsu darba kārtību, informēju, ka ir saņemts iesniegums no pieciem deputātiem, kura teksts ir šāds: “Lūdzam turpināt Saeimas 2003.gada 27.februāra sēdi līdz visu jautājumu izskatīšanai bez pārtraukuma.”

Vai ir kādi iebildumi? Balsosim par šo priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 75, pret - 13, atturas - 6. Tātad turpināsim izskatīt darba kārtību.

Vārds debatēs deputātam Jānim Lagzdiņam.

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

Sēdes vadītāja. Deputāts Jānis Lagzdiņš ir atteicies runāt debatēs.

Deputāts Juris Sokolovskis, otro reizi. Lūdzu!

J.Sokolovskis (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Dobeļa kungs! Es gribu pievērst jūsu uzmanību tam, ka tagad ir divas iespējas: pirmā iespēja ir veidot raidījumu latviešu valodā, bet otra iespēja - veidot tādu pašu raidījumu krievu valodā. Iedomāsimies tādu situāciju! Un jau ir tāda situācija. Raidījums ir krievu valodā, un ir tiešais ēters. Tad piezvana kāds cilvēks un uzdod jautājumu latviešu valodā. Un saskaņā ar likumu tātad raidījuma vadītājam vai raidījuma dalībniekam ir jāatbild tikai krievu valodā. Vai tad te notiek, teiksim, latviešu valodas aizsardzība? Un tāpēc mēs piedāvājam svītrot šo normu.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Lūdzu, balsosim par 3. - Ribakova, Vidavska, Solovjova un citu deputātu priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 25, pret - 74, atturas - 1. Priekšlikums nav atbalstīts.

Lūdzu, par 4.priekšlikumu!

I.Druviete. 4.priekšlikumu iesnieguši deputāti Ribakovs, Vidavskis, Solovjovs, Kabanovs, Fjodorovs un Agešins. Komisijas viedoklis - neatbalstīt.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Juris Sokolovskis.

J.Sokolovskis (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Godātie kolēģi! Mēs ierosinām izslēgt no likuma šos 25% - valodas kvotu. Šī kvota, mūsuprāt, ir pretrunā gan ar diskriminācijas aizliegšanas principu, gan ar Latvijā dzīvojošo mazākumtautību tiesībām, gan arī ar vārda brīvību. Valodas kvota ir jāievēro privātām raidorganizācijām, tāpēc privātpersona nevar dibināt raidorganizāciju, kas veidos apraidi jebkurā sev tīkamā valodā. Tas nozīmē, ka valstī pastāv nepamatoti un nesamērīgi ierobežojumi vārda brīvības īstenošanā. Likuma norma nebūt nav deklaratīva. Nacionālā radio un televīzijas padome pilnībā izmanto savas pilnvaras un uzliek raidorganizācijām sodus par kvotas neievērošanu. PCTVL deputātu prasība - atzīt likuma normu par neatbilstošu Satversmei un starptautiskiem līgumiem - tiks drīzumā izskatīta Satversmes tiesā. Tomēr mēs esam pārliecināti, ka Saeimai ir jāpieņem politisks lēmums, jāatzīst sava kļūda un jāatceļ šī norma līdz tiesas procesam.

Es aicinu balsot par mūsu priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputāte Ina Druviete.

I.Druviete. Aicinu neatbalstīt šo priekšlikumu tieši to pašu iemeslu dēļ, kuru dēļ mēs neatbalstījām 3.priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputāts Juris Dobelis… Juris Dobelis tomēr atteicies no vārda. Tātad debates slēdzam. Lūdzu balsot par 4. - Ribakova, Vidavska, Solovjova un citu deputātu priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 24, pret - 73, atturas - 1. Priekšlikums nav atbalstīts.

I.Druviete. 5. - kultūras ministres Ingunas Rībenas priekšlikums. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Vladimirs Buzajevs.

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamā priekšsēdētājas kundze! Cienījamie kolēģi! Es gribētu runāt uzreiz par 5., 7. un 8.priekšlikumu, jo tā acīm redzami ir vesela pakete. Priekšlikumu būtība ir Nacionālās radio un televīzijas padomes funkciju paplašināšana privāto raidorganizāciju sodīšanas jomā.

Pēc esošās likumdošanas, starp bendi un upuri jeb starp valsts raidorganizāciju lobiju un to konkurentēm - privātām firmām - ir starpnieks - Tieslietu ministrija. Padome sastāda protokolu, un neatkarīgā instance pieņem lēmumu par soda uzlikšanu vai neuzlikšanu. Ja mēs atbalstīsim minētos priekšlikumus, mēs minēto starpniecību likvidēsim. Tas būs, kaut neliels, tomēr brīvās konkurences un vārda brīvības ierobežojums.

Bez tam priekšlikumi ir juridiski nesabalansēti - piedāvātā redakcija ir pretrunā ar Administratīvo pārkāpumu kodeksu, taču priekšlikuma vienlaicīgi mainīt kodeksu pagaidām nav.

Sodu uzlikšanas priekšlikumu iesniedzēja ir sieviete - kultūras ministre! Priekšlikumus atbalstīja Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija. Diemžēl.

Lūdzu veikt balsojumu par 5., 7. un 8.priekšlikumu un aicinu balsot “pret”.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzam.

Lūdzu, balsosim par 5. - kultūras ministres Ingunas Rībenas priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 72, pret - 23, neviens neatturas. Priekšlikums pieņemts.

I.Druviente. 6.priekšlikums. Iesnieguši deputāti Ribakovs, Vidavskis, Solovjovs, Kabanovs, Fjodorovs un Agešins. Komisijas viedoklis - neatbalstīt.

Sēdes vadītāja. Lūdzu, balsosim par 6. - Ribakova, Vidavska un citu deputātu priekšlikumu. Vai deputāts Vladimirs Buzajevs ir pieteicies debatēt? Nē. Lūdzu, balsosim par 6. - Ribakova, Vidavska un citu deputātu priekšlikumu.

Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 24, pret - 73, neviens neatturas. Priekšlikums nav atbalstīts.

I.Druviete. 7. - kultūras ministres Ingunas Rībenas iesniegtais priekšlikums. Komisijas viedoklis ir atbalstīt.

 

Sēdes vadītāja. Deputātiem ir iebildumi pret 7.priekšlikumu? (Starpsauciens: “Balsot!”) Tātad balsosim. Lūdzu, balsosim par 7. - kultūras ministres Ingunas Rībenas priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu!

Lūdzu rezultātu! Par - 70, pret - 21, neviens neatturas. Priekšlikums ir atbalstīts.

I.Druviete. 8.priekšlikums arī ir kultūras ministres Ingunas Rībenas priekšlikums. Komisijas viedoklis ir šo priekšlikumu atbalstīt. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Lūdzu, balsosim par 8. - kultūras ministres Ingunas Rībenas priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 71, pret - 23, neviens neatturas. Priekšlikums ir atbalstīts.

I.Druviete. 9. - Tautas partijas frakcijas priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi, izsakot pārejas noteikumu 20.punktu precizētā redakcijā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 9. un 10.priekšlikumu.

I.Druviete. 11.priekšlikums ir Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšlikums izslēgt pārejas noteikumu 21.punktu. Komisija, protams, ir priekšlikumu atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Druviete. Līdz ar to mēs esam izskatījuši visus komisijā iesniegtos priekšlikumus.

 

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta “Grozījumi Radio un televīzijas likumā” pieņemšanu otrajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 73, pret - 23, neviens neatturas. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu!

I.Druviete. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 2003.gada 14.marts.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav? Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 2003.gada 14.marts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Latvijas Republikas un Eiropas brīvās tirdzniecības asociācijas valstu līguma Apvienotās komitejas lēmumu nr.3/2001 “Grozījumi 17. un 24.pantā un II pielikumā, un VI un VII pielikuma par valsts atbalstu izslēgšana””. Pirmais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - komisijas vadītāja Inese Vaidere.

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Minētais likumprojekts ir iekļauts darba kārtībā sakarā ar to, ka Latvijas Republikas un EBTA līgums ir jau spēkā ilgāk nekā piecus gadus un šajā laika posmā ir stājies spēkā arī Pasaules tirdzniecības organizācijas Līgums par subsīdijām un pretsubsīdiju pasākumiem. Ievērojot to, ir jāaktualizē šā līguma panti un pielikumi, kas attiecas tieši uz valsts subsīdijām un pretsubsīdiju pasākumiem.

Paredzētie grozījumi radīs situāciju, ka šā līguma nosacījumi būs identiski ar PTO un citu brīvās tirdzniecības līgumu nosacījumiem. Līdz ar to šis līgums būs vieglāk administrējams.

Komisijas vārdā aicinu atbalstīt minēto likumprojektu.

Sēdes vadītāja. Deputāti debatēs pieteikušies nav. Lūdzu, balsosim par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 94, pret - 1, neviens neatturas. Likumprojekts pirmajā lasījumā ir pieņemts.

Lūdzu, par priekšlikumu iesniegšanas termiņu!

I.Vaidere. Par priekšlikumu iesniegšanas termiņu lūdzu noteikt 4.martu.

Sēdes vadītāja. Citu ierosinājumu nav. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš ir 4.marts. Paldies!

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Latvijas Republikas un Eiropas brīvās tirdzniecības asociācijas valstu līguma Apvienotās komitejas lēmumu nr.2/2001 “Grozījums D protokolā (monopoli)””. Pirmais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Inese Vaidere.

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Kopš Latvijas Republikas un EBTA līguma spēkā stāšanās ir pagājuši vairāk nekā 5 gadi, un šajā laikā gan Šveice, gan Lihtenšteina ir atcēlusi valsts monopolu uz šaujampulveri. Ievērojot iepriekš minēto, ir nepieciešams aktualizēt šā līguma D protokolu, kurā tiek runāts par šiem jautājumiem. Ja mēs izdarīsim šos grozījumus, tad situācija būs labvēlīga, proti, tādā nozīmē, ka šā līguma nosacījumi būs identiski ar citiem brīvās tirdzniecības līguma nosacījumiem, un šajā gadījumā līgums būs arī vieglāk administrējams.

Komisijas vārdā aicinu atbalstīt minēto likumprojektu!

Sēdes vadītāja. Debatēs deputāti nav pieteikušies.

Lūdzu balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 95, pret - nav, atturas - 1. Likumprojekts pirmajā lasījumā ir pieņemts.

Lūdzu, par priekšlikumu iesniegšanas termiņu!

I.Vaidere. Godātie kolēģi! Priekšlikumu iesniegšanas termiņš varētu būt 4.marts.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš ir 4.marts.

I.Vaidere. Paldies!

Sēdes vadītāja. Paldies!

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Tūrisma likumā”. Pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas
vārdā - deputāts Krišjānis Peters.

K.Peters (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Godātais Prezidij! Cienījamie kolēģi! Dokumenta numurs 401 - likumprojekts “Grozījumi Tūrisma likumā”. Likumprojekts, kas saņemts no Ministru kabineta, ir izskatīts Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā.

Tātad piedāvātie grozījumi ir divi: pirmais - aizstāt visā likumā vārdu “finansu” ar vārdu “finanšu”. Otrais grozījums - aizstāt 6.pantā vārdus “Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija” ar vārdiem “Ekonomikas ministrija”. Likumprojekts jāpieņem sakarā ar to, ka ir nepieciešams īstenot Ministru kabineta 2003.gada 31.janvāra rīkojumu nr.54 “Par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un Finanšu ministrijas funkciju pārdali un nodošanu Ekonomikas ministrijai un Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijai”. Ir noteikts, ka Ekonomikas ministrijai no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas tiek nodotas tūrisma politikas izstrādes un to īstenošanas funkcijas.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir izskatījusi un atbalstījusi šo likumprojektu un lūdz to pieņemt pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Pirms mēs pieņemam likumprojektu pirmajā lasījumā, informēju, ka Saeimas Prezidijs ir saņēmis Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas iesniegumu par to, ka šo likumprojektu vajadzētu atzīt par steidzamu. Tātad vispirms mums vajadzētu balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 71, pret - 19, atturas - 3. Likumprojekts ir atzīts par steidzamu.

Un tagad mēs varam balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 95, pret un atturas - nav. Likumprojekts “Grozījumi Tūrisma likumā” ir pieņemts pirmajā lasījumā.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu un likumprojekta izskatīšanas laiku otrajā lasījumā!

K.Peters. Sakarā ar jautājuma aktualitāti es gribētu lūgt atbilstoši Saeimas kārtības ruļļa 92.panta trešajai daļai šo likumprojektu tūlīt pieņemt arī otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Izskatīsim arī otrajā lasījumā. Ja nav nekādu papildinājumu no komisijas puses, tad lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 93, pret un atturas - nav. Likumprojekts ir pieņemts otrajā, galīgajā, lasījumā.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Būvniecības likumā”. Pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas
vārdā - deputāts Krišjānis Peters.

K.Peters (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Dokuments nr.402, likumprojekts “Grozījumi Būvniecības likumā”. Arī tas ir saņemts no Ministru kabineta. Tas paredz īstenot Ministru kabineta 2003.gada 31.janvāra rīkojumu par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un Finanšu ministrijas funkciju pārdali un nodošanu Ekonomikas ministrijai un Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijai. Ir noteikts, ka Ekonomikas ministrijai no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas tiek nodotas būvniecības politikas izstrādes un to īstenošanas funkcijas.

Tātad komisija ir izskatījusi un atbalstījusi šā likumprojekta virzību pirmajā lasījumā, kā arī lūdz to atzīt par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par komisijas ierosinājumu - atzīt likumprojektu “Grozījumi Būvniecības likumā” par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 75, pret - 19, atturas - 1. Likumprojekts ir atzīts par steidzamu.

Tagad deputātiem ir jābalso par likumprojekta “Grozījumi Būvniecības likumā” pieņemšanu pirmajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 93, pret - nav, atturas - 1. Likumprojekts pirmajā lasījumā ir pieņemts.

Lūdzu priekšlikumus par otro lasījumu!

K.Peters. Tāpat kā iepriekšējo, arī šo likumprojektu ierosinu pieņemt otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Ir iebildumi? (Kāds kaut ko saka no zāles.) Ābiķa kungs ir kaut ko acīmredzot sajaucis. Deputātiem iebildumu nav. Izskatīsim likumprojektu otrajā lasījumā!

Ja deputātiem nav nekādu priekšlikumu un ja debatēs neviens nav pieteicies, tad, lūdzu, balsosim par likumprojekta “Grozījumi Būvniecības likumā” izskatīšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 93, pret un atturas - nav. Likumprojekts “Grozījumi Būvniecības likumā” ir pieņemts otrajā, galīgajā, lasījumā.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis piecu deputātu - Jurkāna, Urbanoviča, Ribakova, Klementjeva un Turlā - jautājumu Latvijas Republikas finanšu ministram Dombrovska kungam par 2003.gada budžeta fiskālo deficītu. Šis jautājums tiks nodots ministram.

Pirms mēs slēdzam Saeimas sēdi, lūdzu deputātus reģistrēties ar reģistrācijas kartēm! Lūdzu zvanu! Reģistrācijas režīmu!

Lūdzu Saeimas sekretāra biedram nolasīt reģistrācijas rezultātus!

Pirms reģistrācijas rezultātu nolasīšanas vārds paziņojumam deputātam Dzintaram Ābiķim.

Dz.Ābiķis (Tautas partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi no Sporta apakškomisijas! Es aicinu jūs uz apspriedi tūlīt pēc sēdes šeit pat blakus, nevis Sarkanajā zālē, jo tur būs Prezidija sēde. Tātad pulcēsimies tepat blakus - Dzeltenajā zālē.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Vārds paziņojumam Staņislavam Šķesteram.

S.Šķesters (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Es aicinu Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas deputātus. Komisijas sēde notiks pēc piecām minūtēm.

Sēdes vadītāja. Vārds paziņojumam deputātei Inesei Vaiderei.

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātā Ārlietu komisija! Sakarā ar to, ka mēs strādājām bez pārtraukuma, mūsu sēde varētu sākties pēc pusstundas - tātad pulksten 11.20. Lūdzu visus Ārlietu komisijas dalībniekus uz sēdi.

Sēdes vadītāja. Vārds paziņojumam deputātam Indulim Emsim.

I.Emsis (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Godātie Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputāti! Es aicinu jūs uz Tautsaimniecības komisijas sēdi pulksten 11.10 mūsu komisijas sēžu telpā. Sēde būs īsa - desmit, piecpadsmit minūšu gara.

Sēdes vadītāja. Vārds paziņojumam Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vadītājai Baibai Brigmanei.

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas locekļi, lūdzu, uzmanību! Sākam darbu pulksten 11.30.

Sēdes vadītāja. Vārds paziņojumam Saeimas priekšsēdētājas biedram Jēkabsona kungam.

Ē.Jēkabsons (8.Saeimas priekšsēdētājas biedrs).

Pēc Prezidija sēdes tiks dibināta Latvijas un Armēnijas starpparlamentu sadraudzības grupa. Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Lūdzu reģistrācijas rezultātus nolasīt Saeimas sekretāra biedram Bartaševičam.

A.Bartaševičs (8.Saeimas sekretāra biedrs).

Cienījamie deputāti! Nav reģistrējušies: Boriss Cilevičs, Andis Kāposts, Uldis Mārtiņš Klauss, Staņislavs Šķesters un Dzintars Zaķis.

Sēdes vadītāja. Līdz ar šo 27.februāra sēde ir beigusies.

SATURA RĀDĪTĀJS

8.Saeimas ziemas sesijas 7.sēde

2003.gada 27.februārī

 

Par likumprojektu “Par ikgadējo finanšu līgumu 2002.gadam starp Latvijas Republiku un Eiropas Komisiju Eiropas Kopienas vārdā”

(382. un 382.a dok., reģ. nr.176)

Par likumprojektu “Grozījumi Nacionālās drošības likumā”

(383. un 383.a dok., reģ. nr.177)

Priekšlikums

- dep. J.Dobelis (par)

Par likumprojektu “Grozījums likumā “Par narkotisko un psihotropo vielu un zāļu likumīgās aprites kārtību””

(393. un 393.a dok., reģ. nr.179)

Par likumprojektu “Par Konvenciju par Eiropas Kopienu finanšu interešu aizsardzību”

(397. un 397.a dok., reģ. nr. 180)

Par likumprojektu “Grozījumi Tūrisma likumā”

(401. un 401.a dok., reģ. nr.181)

Par likumprojektu “Grozījumi Būvniecības likumā”

(402. un 402.a dok., reģ. nr.182)

Par darba kārtību

Lēmuma projekts“Par likumprojekta “Valsts civildienesta ierēdņu disciplinārsodu likums” (reģ.nr.5) atdošanu atpakaļ Ministru kabinetam pārstrādāšanai”

(395. dok.)

Ziņo

- dep. S.Šķesters

Likumprojekts“Grozījums likumā “Grozījumi likumā “Par Latvijas valsts ģerboni””” (2.lasījums) (Steidzams)

(198. un 198.b dok., reģ. nr.91)

Ziņo

- dep. E.Jaunups

Debates

- dep. E.Jaunups

- dep. V.Muižniece

Par procedūru

- dep. A.Golubovs

Likumprojekts “Grozījumi Farmācijas likumā” (2.lasījums)

(230. un 400. dok., reģ. nr.116)

Ziņo

- dep. J.Stalidzāne

Debates

- dep. V.Buzajevs

- dep. V.Orlovs

- dep. V.Buzajevs

- dep. J.Stalidzāne

- dep. A.Golubovs

- dep. V.Buzajevs

- dep. I.Circene

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par aizsardzību pret subsidēto importu”” (1.lasījums)

(272. un 384. dok., reģ. nr.126)

Ziņo

- dep. Dz.Zaķis

Likumprojekts “Grozījums Patērētāju tiesību aizsardzības likumā” (1.lasījums)

(289. un 385. dok., reģ. nr.140)

Ziņo

- dep. Dz.Zaķis

Likumprojekts “Grozījumi Antidempinga likumā” (1.lasījums)

(297. un 386. dok., reģ. nr.148)

Ziņo

- dep. Dz.Zaķis

Likumprojekts “Grozījumi Preču un pakalpojumu drošuma likumā” (1.lasījums)

(290. un 387. dok., reģ. nr.141)

Ziņo

- dep. Dz.Zaķis

Likumprojekts “Grozījumi Dzelzceļa likumā” (1.lasījums)

(348. un 388. dok., reģ. nr.166)

Ziņo

- dep. A.Seile

Likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” (1.lasījums)

(315. un 390. dok., reģ. nr.156)

Ziņo

- dep. S.Mellupe

Likumprojekts “Grozījumi Radio un televīzijas likumā” (2.lasījums)

(145. un 396. dok., reģ. nr.78)

Ziņo

- dep. I.Druviete

Debates

- dep. Dz.Ābiķis

- dep. J.Sokolovskis

- dep. I.Druviete

- dep. J.Dobelis

- dep. J.Sokolovskis

- dep. V.Buzajevs

Likumprojekts“Par Latvijas Republikas un Eiropas brīvās tirdzniecības asociācijas valstu līguma Apvienotās komitejas lēmumu nr.3/2001 “Grozījumi 17. un 24.pantā un II pielikumā, un VI un VII pielikuma par valsts atbalstu izslēgšana”” (1.lasījums)

(305. un 398. dok., reģ. nr.154)

Ziņo

- dep. I.Vaidere

Likumprojekts“Par Latvijas Republikas un Eiropas brīvās tirdzniecības asociācijas valstu līguma Apvienotās komitejas lēmumu nr.2/2001 “Grozījums D protokolā (monopoli)”” (1.lasījums)

(306. un 399. dok., reģ. nr.155)

Ziņo

- dep. I.Vaidere

Likumprojekts “Grozījumi Tūrisma likumā” (1.lasījums) (Steidzams)

(401. un 401.a dok., reģ. nr.181)

Ziņo

- dep. K.Peters

Likumprojekts “Grozījumi Tūrisma likumā” (2.lasījums) (Steidzams)

(401. un 401.a dok., reģ. nr.181)

Ziņo

- dep. K.Peters

Likumprojekts “Grozījumi Būvniecības likumā” (1.lasījums) (Steidzams)

(402. un 402.a dok., reģ. nr.182)

Ziņo

- dep. K.Peters

Likumprojekts “Grozījumi Būvniecības likumā” (2.lasījums) (Steidzams)

(402. un 402.a dok., reģ. nr.182)

Ziņo

- dep. K.Peters

Par Saeimas deputātu jautājumu finanšu ministram V.Dombrovskim par 2003.gada budžeta fiskālo deficītu

Paziņojumi

- dep. Dz.Ābiķis

- dep. S.Šķesters

- dep. I.Vaidere

- dep. I.Emsis

- dep. B.Brigmane

- Saeimas priekšsēdētājas biedrs   Ē.Jēkabsons

Reģistrācijas rezultāti

Nolasa

- Saeimas sekretāra biedrs   A.Bartaševičs

Balsojumi

Par ikgadējo finanšu līgumu 2002.gadam starp Latvijas Republiku un Eiropas Komisiju Eiropas Kopienas vārdā
Datums: 27.02.2003. 09:03:04 bal001
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.382 nodošanu komisijām

Grozījumi Nacionālās drošības likumā
Datums: 27.02.2003. 09:05:26 bal002
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.383 nodošanu komisijām

Grozījumi likumā "Par narkotisko un psihotropo vielu un zāļu likumīgās aprites kārtību"
Datums: 27.02.2003. 09:06:18 bal003
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.393 nodošanu komisijām

Par Konvenciju par Eiropas Kopienu finanšu interešu aizsardzību
Datums: 27.02.2003. 09:07:02 bal004
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.397 nodošanu komisijām

Grozījumi Tūrisma likumā
Datums: 27.02.2003. 09:07:40 bal005
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.401 nodošanu komisijām

Grozījumi Būvniecības likumā
Datums: 27.02.2003. 09:08:28 bal006
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.402 nodošanu komisijām

Lēmuma projekts "Par likumprojekta "Valsts civildienesta ierēdņu disciplinārsodu likums" atdošanu atpakaļ Ministru kabinetam pārstrādāšanai"
Datums: 27.02.2003. 09:10:58 bal007
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.395

Datums: 27.02.2003. 09:33:48 bal008
Balsošanas motīvs: Par balsojuma atsaukšanu

Grozījums likumā "Grozījumi likumā "Par Latvijas valsts ģerboni"" (2.lasījums, steidzams)
Datums: 27.02.2003. 09:35:46 bal009
Balsošanas motīvs: Par 4.priekšlikuma balsošanu pa daļām

Grozījums likumā "Grozījumi likumā "Par Latvijas valsts ģerboni"" (2.lasījums, steidzams)
Datums: 27.02.2003. 09:36:18 bal010
Balsošanas motīvs: Par 4.priekšlikuma 1.daļu

Grozījums likumā "Grozījumi likumā "Par Latvijas valsts ģerboni"" (2.lasījums, steidzams)
Datums: 27.02.2003. 09:37:06 bal011
Balsošanas motīvs: Par 5.priekšlikumu

Grozījums likumā "Grozījumi likumā "Par Latvijas valsts ģerboni"" (2.lasījums, steidzams)
Datums: 27.02.2003. 09:38:36 bal012
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.198B pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Farmācijas likumā (2.lasījums)
Datums: 27.02.2003. 09:56:32 bal013
Balsošanas motīvs: Par 42.priekšlikumu

Grozījumi Farmācijas likumā (2.lasījums)
Datums: 27.02.2003. 10:00:00 bal014
Balsošanas motīvs: Par 46.priekšlikumu

Grozījumi Farmācijas likumā (2.lasījums)
Datums: 27.02.2003. 10:05:20 bal015
Balsošanas motīvs: Par 53.priekšlikumu

Grozījumi Farmācijas likumā (2.lasījums)
Datums: 27.02.2003. 10:07:34 bal016
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.400 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi likumā "Par aizsardzību pret subsidēto importu" (1.lasījums)
Datums: 27.02.2003. 10:08:56 bal017
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.272 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījums Patērētāju tiesību aizsardzības likumā (1.lasījums)
Datums: 27.02.2003. 10:10:06 bal018
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.289 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Antidempinga likumā (1.lasījums)
Datums: 27.02.2003. 10:11:08 bal019
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.297 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Preču un pakalpojumu drošuma likumā (1.lasījums)
Datums: 27.02.2003. 10:12:10 bal020
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.290 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Dzelzceļa likumā (1.lasījums)
Datums: 27.02.2003. 10:13:42 bal021
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.348 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.156) (1.lasījums)
Datums: 27.02.2003. 10:15:00 bal022
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.315 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Radio un televīzijas likumā (2.lasījums)
Datums: 27.02.2003. 10:22:44 bal023
Balsošanas motīvs: Par 1.priekšlikumu

Datums: 27.02.2003. 10:29:50 bal024
Balsošanas motīvs: Par sēdes turpināšanu bez pārtraukuma

Grozījumi Radio un televīzijas likumā (2.lasījums)
Datums: 27.02.2003. 10:31:38 bal025
Balsošanas motīvs: Par 3.priekšlikumu

Grozījumi Radio un televīzijas likumā (2.lasījums)
Datums: 27.02.2003. 10:34:12 bal026
Balsošanas motīvs: Par 4.priekšlikumu

Grozījumi Radio un televīzijas likumā (2.lasījums)
Datums: 27.02.2003. 10:36:54 bal027
Balsošanas motīvs: Par 5.priekšlikumu

Grozījumi Radio un televīzijas likumā (2.lasījums)
Datums: 27.02.2003. 10:37:48 bal028
Balsošanas motīvs: Par 6.priekšlikumu

Grozījumi Radio un televīzijas likumā (2.lasījums)
Datums: 27.02.2003. 10:38:28 bal029
Balsošanas motīvs: Par 7.priekšlikumu

Grozījumi Radio un televīzijas likumā (2.lasījums)
Datums: 27.02.2003. 10:39:06 bal030
Balsošanas motīvs: Par 8.priekšlikumu

Grozījumi Radio un televīzijas likumā (2.lasījums)
Datums: 27.02.2003. 10:40:18 bal031
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.396 pieņemšanu 2.lasījumā

Par Latvijas Republikas un Eiropas brīvās tirdzniecības asociācijas valstu līguma Apvienotās komitejas lēmumu nr. 3/2001 "Grozījumi 17. un 24.pantā un II pielikumā, un VI un VII pielikuma par valsts atbalstu izslēgšanu" (1.lasījums)
Datums: 27.02.2003. 10:42:28 bal032
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.305 pieņemšanu 1.lasījumā

Par Latvijas Republikas un Eiropas brīvās tirdzniecības asociācijas valstu līguma Apvienotās komitejas lēmumu nr.2/2001 "Grozījums D protokolā (monopoli)"
Datums: 27.02.2003. 10:44:08 bal033
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.306 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Tūrisma likumā (1.lasījums)
Datums: 27.02.2003. 10:46:32 bal034
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.419 steidzamību

Grozījumi Tūrisma likumā (1.lasījums)
Datums: 27.02.2003. 10:47:00 bal035
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.419 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Tūrisma likumā (2.lasījums, steidzams)
Datums: 27.02.2003. 10:47:58 bal036
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.419 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Būvniecības likumā (1.lasījums)
Datums: 27.02.2003. 10:49:26 bal037
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.418 steidzamību

Grozījumi Būvniecības likumā (1.lasījums)
Datums: 27.02.2003. 10:49:56 bal038
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.418 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Būvniecības likumā (2.lasījums, steidzams)
Datums: 27.02.2003. 10:50:58 bal039
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.418 pieņemšanu 2.lasījumā

Ceturtdien, 29.februārī
09:00  Saeimas 2024.gada 29.februāra kārtējā sēde
10:30  Saeimas Prezidija un Frakciju padomes sēde
17:00  2024.gada 29.februāra atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem