Latvijas Republikas 8.Saeimas

ziemas sesijas piektā sēde

2003.gada 13.februārī

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētājas biedrs

Ēriks Jēkabsons.

Sēdes darba kārtība
Satura rādītājs
Balsojumi


Sēdes vadītājs. Labrīt, godātie kolēģi! Lūdzu ieņemt vietas! Sāksim Saeimas kārtējo sēdi.

Izskatīsim darba kārtības pirmo sadaļu “Prezidija ziņojumi par iesniegtajiem likumprojektiem”.

Pirmais darba kārtības punkts - likumprojekts “Grozījumi Krimināllikumā”. Saeimas Prezidijs ierosina Labuckas, Simsona, Stalidzānes, Kastēna, Laksas un citu deputātu iesniegto likumprojektu “Grozījumi Krimināllikumā” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Iebildumu nav. Likumprojekts ir nodots komisijai.

Otrais darba kārtības punkts - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par grāmatvedību””. Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par grāmatvedību”” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Iebildumu nav. Likumprojekts ir nodots komisijai.

Trešais darba kārtības punkts - likumprojekts “Grozījumi Koncesiju likumā”. Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Koncesiju likumā” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Iebildumu nav. Likumprojekts ir nodots komisijai.

Ceturtais darba kārtības punkts - likumprojekts “Grozījumi Dzelzceļa likumā”. Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Dzelzceļa likumā” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Iebildumu nav. Likumprojekts ir nodots komisijai.

Piektais darba kārtības punkts - likumprojekts “Grozījums Nacionālās drošības likumā”. Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījums Nacionālās drošības likumā” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai un Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka Aizsardzības un iekšlietu komisija ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Iebildumu nav. Likumprojekts ir nodots komisijām.

Sestais darba kārtības punkts - likumprojekts “Grozījumi Obligātā militārā dienesta likumā”. Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Obligātā militārā dienesta likumā” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Iebildumu nav. Likumprojekts ir nodots komisijai.

Septītais darba kārtības punkts - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par izņēmuma stāvokli””. Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par izņēmuma stāvokli”” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Iebildumu nav. Likumprojekts ir nodots komisijai.

Astotais darba kārtības punkts - likumprojekts “Grozījumi Enerģētikas likumā”. Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Turlā, Agešina, Vidavska, Stepaņenko un Aleksejeva iesniegto likumprojektu “Grozījumi Enerģētikas likumā” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? (Starpsauciens: “Ir iebildumi! Balsot!”) Balsot. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu balsot par likumprojekta “Grozījumi Enerģētikas likumā” nodošanu komisijām! Lūdzu rezultātu! Par - 21, pret - 47, atturas - 20. Likumprojekts nav nodots komisijām.

Darba kārtības otrā sadaļa. Lēmuma projekts “Par Ingas Kudeikinas atbrīvošanu no Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesas tiesneša amata”.

Juridiskās komisijas vārdā runās deputāte Labucka.

I.Labucka (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Juridiskā komisija, izskatījusi materiālus par Ingas Kudeikinas atbrīvošanu no Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesas tiesneša amata, ir atbalstījusi šo lēmuma projektu.

Sēdes vadītājs. Debatēs neviens nav pieteicies. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu balsot par lēmuma projekta pieņemšanu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret - nav , atturas - 1. Lēmums pieņemts. Inga Kudeikina ir atbrīvota no Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesas tiesneša amata.

Izskatīsim darba kārtības trešo sadaļu - “Likumprojektu izskatīšana”.

Desmitais darba kārtības punkts - “Grozījumi Reģionālās attīstības likumā”.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā runās Anna Seile.

A.Seile (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Labrīt, godātie deputāti! Šis likumprojekts ir iesniegts Satversmes 81.panta kārtībā. Komisija bija to atzinusi par steidzamu. Arī Saeimas deputāti atzina tā steidzamību. Tātad šis ir pēdējais lasījums.

Iesniegtie grozījumi uz otro lasījumu, kurā izskatām šo likumprojektu kā steidzamu, ir šādi.

1.priekšlikumu iesniedzis īpašu uzdevumu ministrs reģionālās attīstības un pašvaldību lietās Gatera kungs, un šo viņa priekšlikumu komisija ir atbalstījusi, jo tajā ir paredzēts termiņš, līdz kuram ir jāizdod noteikumi par reģionālās politikas īstenošanas pasākumiem un finansējumu.

Lūdzu atbalstīt.

Sēdes vadītājs. Vai deputātiem ir iebildumi? Iebildumu nav.

A.Seile. Tātad šis priekšlikums ir atbalstīts.

Arī 2.priekšlikumu ir iesniedzis šis pats ministrs, taču šis priekšlikums pēc būtības vairs nav balsojams un ir tūlīt noraidāms, jo iepriekšējā nobalsotā norma jau izslēdz pārejas noteikumu 8.punktu.

Sēdes vadītājs. Vai deputātiem ir iebildumi? Iebildumu nav. Lūdzu, tālāk!

A.Seile. Arī 3.priekšlikumu, kuru ir sagatavojusi atbildīgā komisija, lūdzu atbalstīt.

Sēdes vadītājs. Vai deputātiem ir iebildumi? Iebildumu nav. Lūdzu, tālāk.

A.Seile. 4.priekšlikumu iesniedzis Juridiskais birojs, pasakot, ka spēku zaudē Satversmes 81.panta kārtībā izdotie Ministru kabineta noteikumi un ka to vietā stājas šis likums. Lūdzu atbalstīt.

Sēdes vadītājs. Vai deputātiem ir iebildumi? Iebildumu nav.

A.Seile. Paldies! Priekšlikumi ir izskatīti.

Sēdes vadītājs. Balsosim par likumprojekta pieņemšanu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Balsosim! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret - nav, atturas - nav. Likumprojekts pieņemts.

Nākamais darba kārtības punkts - likumprojekts “Grozījums likumā “Par nodokļiem un nodevām””.

Komisijas vārdā runās deputāte Brigmane.

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie deputāti! Izskatīsim likumprojektu “Grozījums likumā “Par nodokļiem un nodevām””. Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir izskatījusi savā sēdē šo likumprojektu. Tā kā nav iesniegts neviens priekšlikums, tad mēs lūdzam pieņemt šo likumprojektu otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītājs. Deputātiem iebildumu nav. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 88, pret - nav, atturas - 1. Likums pieņemts.

Darba kārtības 12.punkts - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par Valsts ieņēmumu dienestu””.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā runās deputāte Brigmane.

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Tātad izskatīsim likumprojektu “Grozījumi likumā “Par Valsts ieņēmumu dienestu””. Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija savā sēdē izskatīja šo likumprojektu, un tā ir saņēmusi divus priekšlikumus.

1.priekšlikums saņemts no Juridiskā biroja. Komisija savā sēdē to atbalstīja.

Sēdes vadītājs. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. Arī 2.priekšlikums saņemts no Juridiskā biroja, un arī šo priekšlikumu komisija atbalstīja.

Sēdes vadītājs. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. Vairāk priekšlikumu nav. Komisija lūdz pieņemt šo likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 71, pret - 17, atturas - 1.

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš?

B.Brigmane. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 20.februāris.

Sēdes vadītājs. 20.februāris. Paldies!

Nākamais darba kārtības punkts ir likumprojekts “Grozījumi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likumā”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Mellupe.

S.Mellupe (frakcija “Jaunais laiks”).

Juridiskā komisija izskatīja grozījumus Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likumā (likumprojekta reģistrācijas numurs 100). Ministru kabinets šo likumprojektu ir iesniedzis Satversmes 81.panta kārtībā. Neviens priekšlikums vai papildinājums nav saņemts. Juridiskā komisija atbalstīja šā likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā. Lūdzu arī Saeimu atbalstīt šā likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītājs. Iebildumu nav. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 88, pret - nav, atturas - nav.

Lūdzu priekšlikumu iesniegšanas termiņu!

S.Mellupe. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam 20.februāris.

Sēdes vadītājs. 20.februāris. Paldies.

Nākamais darba kārtības punkts - likumprojekts “Grozījumi Izglītības inovācijas fonda likumā”.

Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vārdā runās deputāts Strazdiņš.

J.Strazdiņš (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienījamās kolēģes! Godājamie kolēģi! Priekšsēdētāj! Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija nav saņēmusi nevienu priekšlikumu likumprojekta “Grozījumi Izglītības inovācijas fonda likumā” otrajam lasījumam un lūdz to atbalstīt.

Sēdes vadītājs. Iebildumu nav. Balsosim! Lūdzu zvanu!... Debatēs ir pieteicies deputāts Ābiķis. Lūdzu!

Dz.Ābiķis (Tautas partijas frakcija).

Augsti godātais priekšsēdētāj! Cienījamie kolēģi! Es, protams, vēlreiz aicinu balsot “pret” šo likumprojektu arī otrajā lasījumā, jo valdošās koalīcijas nostādne kārtējo reizi, risinot izglītības jautājumus, protams, ir ārkārtīgi negatīva savā attieksmē pret izglītību kā tādu. Mēs redzam, ka skolotāju algu paaugstinājums ir “iesaldēts”. Kā ministrs Gaters sacīja, tagadējā valdība izdara noziegumu, ziemas laikā iekonservēdama skolu ēku celtniecību, un ēkas, sporta zāles līdz ar to ies postā.

Tāpat arī šeit mūsu frakcija uzskata, ka Izglītības inovācijas fonda likumam bija jāstājas spēkā jau šogad, kā tas bija iecerēts. Turklāt šī situācija ir tāda, ka tas neprasa miljonus no budžeta. Valdībai vajadzēja ielikt tikai “sēklas” naudu, kaut vai 50 000, lai šis likums sāktu darboties, jo tomēr ir ārkārtīgi svarīgi, lai šie skolotāji, es uzsveru, it īpaši skolotāji, un citi izglītības darbinieki, kuri raksta mācību grāmatas, - un tā ir ļoti komplicēta un nav vienkārša lieta, pie tam honorāri diemžēl ir ļoti mazi -, vismaz jau šogad saņemtu kaut nelielu atbalstu. Diemžēl mēs redzam, ka valdību veidojošo frakciju attieksme pret izglītību atkal ir negatīva.

Es aicinu balsot “pret”.

Sēdes vadītājs. Paldies. Debatēs neviens vairs nav pieteicies. Debates slēdzu. Lūdzu balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 69, pret - 18, atturas - nav.

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš? Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātam Strazdiņam! Es sadzirdēju - 23.februāris. Paldies.

J.Strazdiņš. 20.februāris.

Sēdes vadītājs. 20.februāris. Paldies.

Nākamais darba kārtības punkts - likumprojekts “Grozījums likumā “Par pašvaldībām””.

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vārdā - deputāts Ontužāns.

P.Ontužāns (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamais priekšsēdētāj! Cienījamie kolēģi! Izskatīsim dokumentu nr.232. Likumprojekts iesniegts Satversmes 81.panta kārtībā. Komisija priekšlikumus otrajam lasījumam nav saņēmusi. Lūdzu balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret - nav, atturas - nav.

P.Ontužāns. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 20.februāris.

Sēdes vadītājs. Iesniegšanas termiņš - 20.februāris. Paldies.

Darba kārtības 16.punkts - likumprojekts “Grozījums likumā “Par ārvalstnieku un bezvalstnieku ieceļošanu un uzturēšanos Latvijas Republikā””.

Juridiskās komisijas vārdā runā deputāte Mellupe.

S.Mellupe (frakcija “Jaunais laiks”).

Juridiskā komisija izskatīja likumprojektu “Grozījums likumā “Par ārvalstnieku un bezvalstnieku ieceļošanu un uzturēšanos Latvijā”” (reģistrācijas numurs 112) otrajā lasījumā. Likumprojekts iesniegts Satversmes 81.panta kārtībā. Priekšlikumi likumprojekta otrajam lasījumam iesniegti nebija. Komisija atbalstīja likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā. Lūdzu arī deputātus atbalstīt likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 81, atturas - 1, pret - nav. Likumprojekts pieņemts otrajā lasījumā.

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš?

S.Mellupe. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 20.februāris.

Sēdes vadītājs. 20.februāris. Paldies.

Nākamais ir darba kārtības 17.punkts - likumprojekts “Grozījumi Diplomātiskā un konsulārā dienesta likumā”.

Ārlietu komisijas vārdā runās deputāte Vaidere.

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Cienījamās deputātes un godātie deputāti! Lūdzu, izskatīsim likumprojektu “Grozījumi Diplomātiskā un konsulārā dienesta likumā”! Ārlietu komisija ir saņēmusi četrus priekšlikumus likumprojekta otrajam lasījumam. Tie tika izskatīti komisijas sēdē.

1. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas ierosinājums - atbalstīt šo priekšlikumu.

Sēdes vadītājs. Deputātiem iebildumu nav. Paldies.

Tālāk!

I.Vaidere. 2. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.

Sēdes vadītājs. Deputātiem iebildumu nav.

Lūdzu, tālāk!

I.Vaidere. 3. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.

Sēdes vadītājs. Deputātiem nav iebildumu.

Nākošais!

I.Vaidere. 4. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.

Sēdes vadītājs. Iebildumu deputātiem nav. Paldies.

I.Vaidere. Aicinu deputātus atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītājs. Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Diplomātiskā un konsulārā dienesta likumā”. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 70, atturas - 2, pret - 17. Likumprojekts pieņemts otrajā lasījumā.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu!

I.Vaidere. Aicinu noteikt par priekšlikumu iesniegšanas termiņu 20.februāri.

Sēdes vadītājs. 20.februāris. Paldies.

Darba kārtības 18.punkts - likumprojekts “Grozījumi Nolīgumā starp Latvijas Republikas valdību un Igaunijas Republikas valdību par valsts robežas šķērsošanas vietām”.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Vaidere.

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Par šo likumprojektu ir saņemti divi priekšlikumi.

1. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbildīgās komisijas, tas ir, Ārlietu komisijas, atzinums ir atbalstīt.

Sēdes vadītājs. Deputātiem iebildumu nav. Paldies.

Lūdzu, tālāk!

I.Vaidere. 2. - ārlietu ministres Sandras Kalnietes priekšlikums. Komisijas deputātu viedoklis - atbalstīt, jo tas ievērojami precizē likumprojekta tekstu.

Sēdes vadītājs. Deputātiem iebildumu nav. Paldies.

I.Vaidere. Aicinu deputātus atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 78, pret - nav, atturas - 2. Likums pieņemts.

Nākamais ir darba kārtības 19.punkts - likumprojekts “Par Latvijas Republikas valdības un Amerikas Savienoto Valstu valdības vienošanās protokolu par likuma izpildi”.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Vaidere.

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Cienītās deputātes! Godātie deputāti! Likumprojekta otrajam lasījumam priekšlikumi netika saņemti. Aicinu atbalstīt likumprojektu otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītājs. Deputātiem iebildumu nav. Balsosim. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret - nav, atturas - 3.

I.Vaidere. Paldies.

Sēdes vadītājs. Likums pieņemts.

Nākamais ir darba kārtības 20.punkts - likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Mellupe.

S.Mellupe (frakcija “Jaunais laiks”).

Juridiskā komisija izskatīja likumprojektu “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” (reģistrācijas numurs 152) pirmajā lasījumā.

Juridiskās komisijas lēmums ir šos grozījumus atbalstīt.

Lūdzu arī deputātus atbalstīt likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu! Lūdzu rezultātu! Par - 79, pret - nav, atturas - 2. Likumprojekts pieņemts pirmajā lasījumā.

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš?

S.Mellupe. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 14.marts.

Sēdes vadītājs. 14.marts. Paldies.

Nākamais ir darba kārtības 21.punkts - likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Mellupe.

S.Mellupe (frakcija “Jaunais laiks”).

Juridiskā komisija izskatīja likumprojektu “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” (reģistrācijas numurs 129).

Juridiskā komisija nolēma šos grozījumus atbalstīt pieņemšanai pirmajā lasījumā un lūdz arī deputātus atbalstīt likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret - nav, atturas - 1. Likumprojekts pieņemts pirmajā lasījumā.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu!

S.Mellupe. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 14.marts.

Sēdes vadītājs. 14.marts.

Nākamais ir darba kārtības 22.punkts - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par cukuru””.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā ziņos deputāts Zaķis.

 

Dz.Zaķis (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie kolēģi! Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir izskatījusi priekšlikumus, kas ir bijuši likumprojekta “Grozījumi likumā “Par cukuru”” pirmajam lasījumam, un ir nolēmusi atbalstīt šos priekšlikumus.

Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 90, pret - nav, atturas - 2. Likumprojekts pieņemts pirmajā lasījumā.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu!

Dz.Zaķis. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 21.februāris.

Sēdes vadītājs. 21.februāris. Paldies.

Saeimas sēdes darba kārtība ir izsmelta. Lūdzu, reģistrēsimies! Reģistrācijas režīmu! Reģistrēsimies ar identifikācijas kartēm.

Kamēr tiek apkopoti reģistrācijas rezultāti, lūdzu, noklausīsimies paziņojumus!

Vārds deputātei Inesei Vaiderei.

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Cienījamās deputātes un godātie deputāti! Sakarā ar to, ka Saeimas sēde noritēja neticami straujā tempā, lūdzu Ārlietu komisiju uz sēdi pulcēties nevis pulksten 10.30, bet 10.00.

Sēdes vadītājs. Vārds deputātei Silvai Bendrātei.

S.Bendrāte (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie kolēģi! Lūdzu Tibetas atbalsta grupu tūliņ pēc sēdes sapulcēties Dzeltenajā zālē uz 15 minūtēm.

Sēdes vadītājs. Vārds deputātei Solvitai Mellupei.

S.Mellupe (frakcija “Jaunais laiks”).

Sakarā ar to, ka Saeimas sēde beidzās ātrāk, Juridiskās komisijas pirmā sēde šodien notiks pulksten 9.45 Juridiskās komisijas telpās.

Sēdes vadītājs. Lūdzu nolasīt reģistrācijas rezultātus!

A.Bartaševičs (Saeimas sekretāra biedrs).

Godātie deputāti! Nav reģistrējušies: Silva Golde, Andis Kāposts, Guntars Krasts, Vilis Krištopans, Arnolds Laksa, Linda Mūrniece, Pēteris Ontužāns, Aigars Pētersons, Mareks Segliņš, Atis Slakteris, Ingrīda Ūdre, Arvīds Ulme un Ērika Zommere.

Sēdes vadītājs. Uzmanību! Pirms slēdzam mūsu sēdi, ir kāds priecīgs paziņojums: mēs sveicam deputātu Andreju Nagli 60 gadu jubilejā! Vēlam visu labu! (Aplausi.)

Godātie kolēģi, vēl atgādinu, ka pulksten 17.00 būs iespēja saņemt ministra atbildi uz deputātu jautājumiem.

Paldies! Sēde ir slēgta.

SATURA RĀDĪTĀJS

8.Saeimas ziemas sesijas 5.sēde

2003.gada 13.februārī

 

Par likumprojektu “Grozījumi Krimināllikumā”

(324. un 324.a dok., reģ. nr.163)

Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par grāmatvedību””

(346. un 346.a dok., reģ. nr.164)

Par likumprojektu “Grozījumi Koncesiju likumā”

(347. un 347.a dok., reģ. nr.165)

Par likumprojektu “Grozījumi Dzelzceļa likumā”

(348. un 348.a dok., reģ. nr.166)

Par likumprojektu “Grozījums Nacionālās drošības likumā”

(349. un 349.a dok., reģ. nr.167)

Par likumprojektu “Grozījumi Obligātā militārā dienesta likumā”

(350. un 350.a dok., reģ. nr.168)

Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par izņēmuma stāvokli””

(351. un 351.a dok., reģ. nr.169)

Par likumprojektu “Grozījumi Enerģētikas likumā” (Noraidīts)

(353. un 353.a dok., reģ. nr.170)

Lēmuma projekts “Par I.Kudeikinas atbrīvošanu no Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesas tiesneša amata”

(345. dok.)

Ziņo

- dep. I.Labucka

Likumprojekts “Grozījumi Reģionālās attīstības likumā” (2.lasījums) (Steidzams)

(231. un 231.c dok., reģ. nr.117)

Ziņo

- dep. A.Seile

Likumprojekts “Grozījums likumā “Par nodokļiem un nodevām”” (2.lasījums) (Steidzams)

(296. un 296.b dok., reģ. nr.147)

Ziņo

- dep. B.Brigmane

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par Valsts ieņēmumu dienestu”” (2.lasījums)

(220. un 330. dok., reģ. nr.106)

Ziņo

- dep. B.Brigmane

Likumprojekts “Grozījumi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likumā” (2.lasījums)

(214. un 331. dok., reģ. nr.100)

Ziņo

- dep. S.Mellupe

Likumprojekts “Grozījumi Izglītības inovācijas fonda likumā” (2.lasījums)

(209. un 334. dok., reģ. nr.95)

Ziņo

- dep. J.Strazdiņš

Debates

- dep. Dz.Ābiķis

Likumprojekts “Grozījums likumā “Par pašvaldībām”” (2.lasījums)

(232. un 335. dok., reģ. nr.118)

Ziņo

- dep. P.Ontužāns

Likumprojekts “Grozījums likumā “Par ārvalstnieku un bezvalstnieku ieceļošanu un uzturēšanos Latvijas Republikā”” (2.lasījums)

(226. un 344. dok., reģ. nr.112)

Ziņo

- dep. S.Mellupe

Likumprojekts “Grozījumi Diplomātiskā un konsulārā dienesta likumā” (2.lasījums)

(219. un 341. dok., reģ. nr.105)

Ziņo

- dep. I.Vaidere

Likumprojekts “Grozījumi Nolīgumā starp Latvijas Republikas valdību un Igaunijas Republikas valdību par valsts robežas šķērsošanas vietām” (2.lasījums)

(103. un 342. dok., reģ. nr.55)

Ziņo

- dep. I.Vaidere

Likumprojekts “Par Latvijas Republikas valdības un Amerikas Savienoto Valstu valdības vienošanās protokolu par likuma izpildi” (2.lasījums)

(21. un 343. dok., reģ. nr.11)

Ziņo

- dep. I.Vaidere

Likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” (1.lasījums)

(301. un 327. dok., reģ. nr.152)

Ziņo

- dep. S.Mellupe

Likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” (1.lasījums)

(275. un 328. dok., reģ. nr.129)

Ziņo

- dep. S.Mellupe

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par cukuru”” (1.lasījums)

(292. un 329. dok., reģ. nr.143)

Ziņo

- dep. Dz.Zaķis

Paziņojumi

- dep. I.Vaidere

- dep. S.Bendrāte

- dep. S.Mellupe

Reģistrācijas rezultāti

Nolasa

- Saeimas sekretāra biedrs   A.Bartaševičs

Balsojumi

Grozījumi Enerģētikas likumā
Datums: 13.02.2003. 09:05:56 bal001
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.353 nodošanu komisijām

Grozījumi Reģionālās attīstības likumā (2.lasījums, steidzams)
Datums: 13.02.2003. 09:11:48 bal003
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.231C pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījums likumā "Par nodokļiem un nodevām" (2.lasījums, steidzams)
Datums: 13.02.2003. 09:13:12 bal004
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.296B pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījums likumā "Par Valsts ieņēmumu dienestu" (2.lasījums)
Datums: 13.02.2003. 09:14:52 bal005
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.330 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likumā (2.lasījums)
Datums: 13.02.2003. 09:16:28 bal006
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.331 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Izglītības inovācijas fonda likumā (2.lasījums)
Datums: 13.02.2003. 09:20:06 bal007
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.334 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi likumā "Par pašvaldībām" (2.lasījums)
Datums: 13.02.2003. 09:21:40 bal008
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.335 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījums likumā "Par ārvalstnieku un bezvalstnieku ieceļošanu un uzturēšanos Latvijas Republikā" (2.lasījums)
Datums: 13.02.2003. 09:22:52 bal009
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.344 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Diplomātiskā un konsulārā dienesta likumā (2.lasījums)
Datums: 13.02.2003. 09:25:06 bal010
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.341 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Nolīgumā starp Latvijas Republikas valdību un Igaunijas Republikas valdību par valsts robežas šķērsošanas vietām (2.lasījums)
Datums: 13.02.2003. 09:26:38 bal011
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.342 pieņemšanu 2.lasījumā

Par Latvijas Republikas valdības un Amerikas Savienoto Valstu valdības vienošanās protokolu par likuma izpildi (2.lasījums)
Datums: 13.02.2003. 09:27:44 bal012
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.343 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.152) (1.lasījums)
Datums: 13.02.2003. 09:28:42 bal013
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.301 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.129) (1.lasījums)
Datums: 13.02.2003. 09:29:48 bal014
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.275 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par cukuru" (1.lasījums)
Datums: 13.02.2003. 09:30:58 bal015
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.292 pieņemšanu 1.lasījumā

Ceturtdien, 22.februārī
09:00  Saeimas 2024.gada 22.februāra ārkārtas sēde
10:30  Saeimas 2024.gada 22.februāra kārtējā sēde
12:00  Saeimas Prezidija sēde
17:00  2024.gada 22.februāra atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem