Latvijas Republikas 7.Saeimas pavasara sesijas desmitā sēde

2000.gada 20.jūnijā

Sēdi vada Latvijas Republikas 7.Saeimas priekšsēdētājs Jānis Straume.

Satura rādītājs

Sēdes vadītājs. Labrīt, godātie kolēģi! Lūdzu, ieņemiet vietas! Sāksim Saeimas 20.jūnija sēdi.

Pirms izskatām darba kārtības jautājumus, ir jālemj par iespējamajām izmaiņām darba kārtībā.

Desmit deputāti ierosina izdarīt izmaiņas šīsdienas sēdes darba kārtībā un iekļaut sadaļā “Prezidija ziņojumi” par saņemtajiem likumprojektiem likumprojektu “Par pagaidu pasākumiem, piemērojot Protokola par Latvijas pievienošanos Marakešas līgumam par Pasaules tirdzniecības organizācijas izveidošanu grafika CXLIII - Latvijas Republika - daļu 1-B “Tarifu kvotas””, lai lemtu par tā nodošanu komisijām. Vai ir iebildumi? Nav. Paldies.

Saeimas Mandātu un iesniegumu komisija lūdz iekļaut šīsdienas sēdes darba kārtībā pēc darba kārtības 12.jautājuma lēmuma projektus par piekrišanu Saeimas deputāta Aleksandra Bartaševiča saukšanai pie administratīvās atbildības un par piekrišanu Saeimas deputāta Ivara Godmaņa saukšanai pie administratīvās atbildības. Deputātiem iebildumu nav.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Ministru prezidenta iesniegumu: “Lūdzu atsaukt Ministru kabineta iesniegtos likumprojektus: likumprojektu “Grozījumi likumā “Par akcīzes nodokli naftas produktiem”” un likumprojektu “Par ievedmuitas tarifu likmēm un muitas tarifu kvotām, kas piemērojamas Eiropas Kopienas izcelsmes lauksaimniecības precēm”.

Izskatīsim Prezidija ziņojumus!

Saeimas Prezidijs ierosina Juridiskās komisijas iesniegto likumprojektu “Grozījumi Satversmes tiesas likumā” nodot Juridiskajai komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Runāt vēlas... Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātei Violai Lāzo.

V.Lāzo (Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas frakcija).

Godātais priekšsēdētāja kungs! Es lūdzu šo likumprojektu nodot arī Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Jurkāna, Sokolovska, Golubova, Bekasova, Plinera un citu deputātu iesniegto likumprojektu “Par valsts un pašvaldību tiesisko palīdzību” nodot Budžeta un finansu (nodokļu) komisijai, Juridiskajai komisijai un Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai, nosakot, ka Juridiskā komisija ir atbildīgā komisija. “Par” vēlas runāt Juris Sokolovskis.

J.Sokolovskis (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamie deputāti! Diemžēl pašlaik Latvijā ir izveidojusies tāda situācija, ka juridiskā palīdzība nav pieejama plašam iedzīvotāju lokam, jo mūsu valstī ir liels sociāli maznodrošināto cilvēku skaits. Juridisko pakalpojumu augstās cenas un likumu komplicētība nedod iedzīvotājiem iespēju pilnvērtīgi aizstāvēt savas tiesības. Esošais tiesiskais regulējums garantē bezmaksas aizstāvību tikai kriminālprocesā. Bieži nākas sastapties ar tādu situāciju, ka viena no pusēm ir veca pensionāre, bet otru pusi pārstāv prasmīgs advokāts. Par kādu sacensības principu šādā situācijā var runāt?

Šā likumprojekta ideja radās no Lietuvas pieredzes. Tur analoģisks likumprojekts jau ir pieņemts, un tas būs spēkā no 2001.gada. Lietuvieši izmēģināja jauno likumu eksperimentālā kārtībā Šauļos, un jau ir saņemtas ļoti pozitīvas atsauksmes. Arī mēs piedāvājam vispirms novērtēt reāli nepieciešamo līdzekļu apjomu pēc analoģiska pilotprojekta īstenošanas.

Cienījamie deputāti! Satversmes 89.pantā ir teikts, ka valsts aizsargā cilvēka pamattiesības, un šā likuma pieņemšana varētu atvieglot iedzīvotājiem iespēju aizstāvēt savas tiesības civiltiesiskajā un administratīvi tiesiskajā jomā. Lūdzu atbalstīt likumprojekta nodošanu komisijām, lai Satversmē ierakstītās tiesības varētu baudīt ne tikai tie, kas var par to samaksāt. Paldies.

Sēdes vadītājs. “Pret” runāt neviens nevēlas. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Likums par valsts un pašvaldību tiesisko palīdzību” nodošanu komisijām. Lūdzu rezultātu! Par - 26, pret - 26, atturas - 29. Likumprojekts komisijām netiek nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Stirāna, Ūdres, Dreimanes, Bērziņa, Grīga un citu deputātu iesniegto likumprojektu “Par pagaidu pasākumiem, piemērojot Protokola par Latvijas pievienošanos Marakešas līgumam par Pasaules tirdzniecības organizācijas izveidošanu grafika CXLIII - Latvijas Republika - daļu 1-B “Tarifu kvotas”” nodot Budžeta un finansu (nodokļu) komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Deputāti piekrīt.

Desmit deputāti ir iesnieguši lēmuma projektu “Par Latvijas valdības un “Tilts Communication” noslēgto “jumta” līgumu, tā izpildi un SIA “Lattelekom” darbību”. Mums vispirms jālemj par to, vai kādam ir iebildumi pret šā lēmuma projekta iekļaušanu darba kārtībā. Iebildumu nav... (Starpsaucieni: “Ir, ir!”) Viens deputāts ir cēlis iebildumus. Mums tālāk jālemj par šā lēmuma projekta iekļaušanu nākamās sēdes darba kārtībā. Vai ir iebildumi? Jābalso! Lūdzu balsošanas režīmu! Balsosim par lēmuma projekta “Par Latvijas valdības un “Tilts Communication” noslēgto “jumta” līgumu, tā izpildi un SIA “Lattelekom” darbību” iekļaušanu nākamās sēdes darba kārtībā! Lūdzu rezultātu! Par - 32, pret - 28, atturas - 22. Lēmuma projekts tiek noraidīts.

Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātam Modrim Lujānam.

M.Lujāns (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Es aicinu nobalsot par to, lai nosūtītu šo lēmuma projektu izskatīšanai Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai.

Sēdes vadītājs. Lūdzu balsošanas režīmu! Balsosim par lēmuma projekta “Par Latvijas valdības un “Tilts Communication” noslēgto “jumta” līgumu, tā izpildi un SIA “Lattelekom” darbību” nodošanu Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai! Lūdzu rezultātu! Par - 32, pret - 27, atturas - 21. Priekšlikums ir noraidīts.

Izskatīsim lēmuma projektu “Par Latvijas Republikas Augstākās tiesas tiesnešu apstiprināšanu”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Dzintars Rasnačs.

Dz.Rasnačs (apvienības “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK frakcija).

Labrīt, godātie deputāti! Juridiskā komisija ir saņēmusi no Augstākās tiesas priekšsēdētāja vēstuli kopā ar tai pievienotajiem dokumentiem par piecu Augstākās tiesas tiesnešu un senatoru pilnvaru termiņu beigām. Saskaņā ar likuma “Par tiesu varu” 62.pantu, Augstākās tiesas priekšsēdētājs šos tiesnešus izvirza atkārtotai apstiprināšanai amatā bez termiņa ierobežojuma. Juridiskā komisija izskatīja minētās kandidatūras, un pirmais kandidāts bija Gunārs Aigars. Juridiskā komisija vienprātīgi atbalstīja šo kandidatūru aizklātā balsošanā.

Sēdes vadītājs. Lūdzu balsošanas režīmu! Balsosim par lēmuma projektu: “Apstiprināt par Latvijas Republikas Augstākās tiesas tiesnesi Gunāru Aigaru.” Lūdzu rezultātu! Par - 71, pret - 1, atturas - 1. Lēmums ir pieņemts.

Dz.Rasnačs. Juridiskā komisija atbalstīja arī Pāvela Gruziņa apstiprināšanu Augstākās tiesas tiesneša amatā bez pilnvaru termiņa ierobežojuma.

Sēdes vadītājs. Lūdzu balsošanas režīmu! Balsosim par lēmuma projektu - “Par Pāvela Gruziņa apstiprināšanu par Latvijas Republikas Augstākās tiesas tiesnesi”! Lūdzu rezultātu! Par - 71, pret - 1, neviens neatturas. Lēmums pieņemts.

Dz.Rasnačs. Juridiskā komisija vienprātīgi atbalstīja arī Anitas Nusbergas atkārtotu apstiprināšanu Augstākās tiesas tieneša amatā.

Sēdes vadītājs. Lūdzu balsošanas režīmu. Balsosim par lēmuma projektu: “Apstiprināt Anitu Nusbergu par Latvijas Republikas Augstākās tiesas tiesnesi.” Lūdzu rezultātu! Par - 71, pret - 1, neviens neatturas. Lēmums pieņemts.

Dz.Rasnačs. Un visbeidzot Juridiskā komisija vienprātīgi atbalstīja Valda Salmiņa kandidatūru atkārtotai apstiprināšanai šajā amatā.

Sēdes vadītājs. Lūdzu balsošanas režīmu! Balsosim par lēmuma projektu: “Apstiprināt par Latvijas Republikas Augstākās tiesas tiesnesi Valdi Salmiņu.” Lūdzu rezultātu! Par - 68, pret - 1, 3 - atturas. Lēmums pieņemts.

Mēs izlaidām vienu tiesnesi - Valdu Eilandi.

Dz.Rasnačs. Es atvainojos! Un, protams, Juridiskā komisija vienprātīgi aizklātā balsojumā atbalstīja arī Valdas Eilandes kandidatūru atkārtotai apstiprināšanai amatā bez pilnvaru termiņa ierobežojuma.

Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu: “Apstiprināt Valdu Eilandi par Latvijas Republikas Augstākās tiesas tiesnesi.” Lūdzu rezultātu! Par - 69, pret - 2, neviens neatturas. Lēmums pieņemts.

Izskatīsim lēmuma projektu - “Par Pētera Opincāna apstiprināšanu par Latvijas Republikas Augstākās tiesas tiesnesi”.

Dz.Rasnačs. Juridiskā komisija ir saņēmusi Augstākās tiesas priekšsēdētāja ieteikumu, kurā viņš iesaka apstiprināt Pēteri Opincānu par Latvijas Republikas Augstākās tiesas tiesnesi, vienlaikus atbrīvojot viņu no Kurzemes apgabaltiesas tiesneša amata. Komisija vienprātīgi aizklātā balsojumā atbalstīja Pētera Opincāna apstiprināšanu.

Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu - “Par Pētera Opincāna apstiprināšanu par Latvijas Republikas Augstākās tiesas tiesnesi”. Lūdzu rezultātu! Par - 74, pret - 2, atturas - 1. Lēmums pieņemts.

Izskatīsim lēmuma projektu - “Par Jēkaba Kremberga apstiprināšanu par Ogres rajona tiesas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Dzintars Rasnačs.

Dz.Rasnačs (apvienības “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK frakcija).

Juridiskā komisija saņēma tieslietu ministres iesniegtos dokumentus par Jēkaba Kremberga apstiprināšanu par Ogres rajona tiesas tiesnesi, vienlaikus atbrīvojot viņu no Zemgales apgabaltiesas tiesneša amata. Komisija izskatīja šo jautājumu un uzklausīja arī konkrēto tiesnesi, viņa motivāciju, kāpēc šāds solis ir sperts, un vienprātīgi atbalstīja šo izvēli.

Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu - “Par Jēkaba Kremberga apstiprināšanu par Ogres rajona tiesas tiesnesi”. Lūdzu rezultātu! Par - 70, pret - 1, atturas - 1. Lēmums pieņemts.

Izskatīsim lēmuma projektu - “Par Ernesta Joksta apstiprināšanu par Daugavpils tiesas tiesnesi”.

Dz.Rasnačs. Juridiskā komisija ir saņēmusi arī Tieslietu ministrijas iesniegumu, kurā tieslietu ministre iesaka apstiprināt Ernestu Jokstu par Daugavpils tiesas tiesnesi bez termiņa ierobežojuma. Komisija vienprātīgi atbalstīja Ernesta Joksta apstiprināšanu tiesneša amatā.

Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu - “Par Ernesta Joksta apstiprināšanu par Daugavpils tiesas tiesnesi”. Lūdzu rezultātu! Par - 70, pret - 2, neviens neatturas. Lēmums pieņemts.

Nākamais lēmuma projekts - “Par Raivja Rāviņa atkārtotu iecelšanu par Rīgas pilsētas Centra rajona tiesas tiesnesi”.

Dz.Rasnačs. Godātie deputāti! Šis ir pirmais gadījums, kad mēs piemērojam 1998. gadā izdarītās izmaiņas likumā “Par tiesu varu”, Juridiskā komisija uzklausīja Tieslietu ministrijas ieteikumu šajā gadījumā konkrēto tiesnesi nevis apstiprināt bez pilnvaru termiņa ierobežojuma, bet gan atkārtoti iecelt viņu tiesneša amatā. Tādējādi tiek noteikts papildu pārbaudes termiņš. Komisija šādu ministrijas priekšlikumu atbalstīja, un gandrīz vienprātīgs bija arī aizklātais balsojums.

Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu - “Par Raivja Rāviņa atkārtotu iecelšanu par Rīgas pilsētas Centra rajona tiesas tiesnesi”. Lūdzu rezultātu! Par - 71, pret - 1, atturas - 2. Lēmums pieņemts.

Nākamais lēmuma projekts - “Par Dobeles rajona tiesas tiesneša Vladimira Derjagina atbrīvošanu no amata”.

Dz.Rasnačs. Tieslietu ministrija ir saņēmusi Vladimira Derjagina - Dobeles rajona tiesas tiesneša - iesniegumu, kurā viņš lūdz atbrīvot viņu no tiesneša amata. Juridiskā komisija atbalsta tiesneša izvēli.

Sēdes vadītājs. Lūdzu balsošanas režīmu. Balsosim par lēmuma projektu - “Par Dobeles rajona tiesas tiesneša Vladimira Derjagina atbrīvošanu no amata”! Lūdzu rezultātu! Par - 67, pret - 2, atturas - 2. Lēmums pieņemts.

Izskatīsim lēmuma projektu - “Par Limbažu rajona tiesas tiesneses Silvas Gailītes atbrīvošanu no amata”.

Dz.Rasnačs. Tieslietu ministrijā ir saņemts arī Limbažu rajona tiesas tiesneses Silvas Gailītes iesniegums ar analoģisku lūgumu - atbrīvot viņu no amata. Arī deputāti atbalsta tiesneses izvēli.

Sēdes vadītājs. Lūdzu balsošanas režīmu! Balsosim par lēmuma projektu - “Par Limbažu rajona tiesas tiesneses Silvas Gailītes atbrīvošanu no amata”! Lūdzu rezultātu! Par - 70, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis desmit deputātu iesniegumu ar lūgumu - izslēgt no šīsdienas sēdes darba kārtības likumprojektu “Grozījumi Augstskolu likumā”.

Vai ir iebildumi? Nav. Paldies.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Budžeta un finansu (nodokļu) komisijas iesniegumu ar lūgumu - izdarīt izmaiņas šīsdienas sēdes darba kārtībā un pirms darba kārtības 13. punkta - likumprojekta “Grozījumi Ceļu satiksmes likumā”- izskatīt likumprojektu “Par pagaidu pasākumiem, piemērojot Protokola par Latvijas pievienošanos Marakešas līgumam par Pasaules tirdzniecības organizācijas izveidošanu grafika CXLIII - Latvijas Republika - daļu 1-B “Tarifu kvotas”” izskatīšanai pirmajā lasījumā.

Deputāti piekrīt. Izskatīsim šo likumprojektu!

A.Poča (frakcija “Latvijas ceļš”).

Cienījamais Prezidij, cienījamie kolēģi! Minētais likumprojekts ir sagatavots, lai novērstu neprecizitātes, kas bija radušās, nenosakot precīzu šā likuma darbības laiku. Līdz ar to mēs jums piedāvājam šā likumprojekta jaunu redakciju, kur jau precīzi ir noteikts, ka pagaidu pasākumi piemērojami no 27. aprīļa līdz 20.jūnijam... līdz šajā gadā 1. jūnijam.

Nekādas citas būtiskas izmaiņas šajā likumā nav izdarītas. Budžeta un finansu (nodokļu) komisija ierosina šo likumprojektu izskatīt steidzamības kārtā un lūdz jūs atbalstīt to arī pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītājs. Lūdzu balsošanas režīmu! Balsosim par likumprojekta atzīšanu par steidzamu. Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret un atturas - nav. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

A.Poča. Lūdzu nobalsot par to arī pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

A.Poča. Ņemot vērā to, ka šeit, kā jau es minēju, ir tikai viens precizējums, lūdzu pieņemt likumprojektu arī otrajā un galīgajā lasījumā.

Sēdes vadītājs. Deputāti iebildumus neceļ. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta pieņemšanu otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu rezultātu! Par - 75, pret un atturas - nav. Likums pieņemts.

Izskatīsim lēmuma projektu - “Par piekrišanu Saeimas deputāta Aleksandra Bartaševiča saukšanai pie administratīvās atbildības”.

Mandātu un iesniegumu komisijas vārdā - deputāte Vineta Muižniece.

V.Muižniece (Tautas partijas frakcija).

Godātie Saeimas deputāti! Strādāsim ar dokumentu nr.2116. Saeimas Mandātu un iesniegumu komisija ir saņēmusi Valsts policijas Ceļu policijas pārvaldes iesniegumu un protokolu par administratīvo pārkāpumu, kuru izdarījis deputāts Aleksandrs Bartaševičs. Pievienotajā administratīvajā protokolā jūs varat redzēt šā pārkāpuma būtību. Tā ir ātruma pārsniegšana.

Izskatījusi šo dokumentu, Saeimas Mandātu un iesniegumu komisija ir sagatavojusi lēmuma projektu: “Piekrist 7.Saeimas deputāta Aleksandra Bartaševiča saukšanai pie administratīvās atbildības par administratīvā pārkāpuma izdarīšanu.” Lūdzu atbalstīt jums piedāvāto lēmuma projektu.

Sēdes vadītājs. Lūdzu balsošanas režīmu! Balsosim par lēmuma projektu: “Piekrist 7.Saeimas deputāta Aleksandra Bartaševiča saukšanai pie administratīvās atbildības par administratīvo pārkāpumu protokolā norādīto pārkāpumu.” Lūdzu rezultātu! Par - 57, pret - nav, atturas - 2. Lēmums pieņemts.

Izskatīsim lēmuma projektu “Par piekrišanu Saeimas deputāta Ivara Godmaņa saukšanai pie administratīvās atbildības”.

Mandātu un iesniegumu komisijas vārdā - deputāte Vineta Muižniece.

V.Muižniece (Tautas partijas frakcija).

Godātie deputāti! Strādāsim ar dokumentu nr.2118. Saeimas Mandātu un iesniegumu komisija ir saņēmusi Valsts policijas Ceļu policijas pārvaldes iesniegumu un protokolu par administratīvo pārkāpumu, kuru izdarījis deputāts Ivars Godmanis. Pievienotajā protokolā jūs varat redzēt atspoguļotu šā pārkāpuma būtību. Deputāts ir piekritis, ka tāds fakts ir noticis.

Līdz ar to Saeimas Mandātu un iesniegumu komisija ir sagatavojusi lēmuma projektu: “Piekrist 7.Saeimas deputāta Ivara Godmaņa saukšanai pie administratīvās atbildības.” Lūdzu atbalstīt jums piedāvāto lēmuma projektu.

Sēdes vadītājs. Lūdzu balsošanas režīmu! Balsosim par lēmuma projektu: “Piekrist 7.Saeimas deputāta Ivara Godmaņa saukšanai pie administratīvās atbildības par administratīvā pārkāpuma protokolā norādīto pārkāpumu.” Lūdzu rezultātu! Par - 61, pret - nav, atturas - 3. Lēmums pieņemts.

Izskatīsim likumprojektu “Grozījumi Ceļu satiksmes likumā”. Otrais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Modris Lujāns.

M.Lujāns (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Labdien, cienījamie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu nr.2049-a. Tātad šo likumprojektu ar nepacietību gaida visi Latvijas autovadītāji. Sevišķi tie, kuri braukā ar mašīnām, kam ir ārvalstu numuri.

Tātad pirmais ir Juridiskā biroja labojums, kuru komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

M.Lujāns. Tālāk 2.labojums ir atbildīgās komisijas priekšlikums, kas arī ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

M.Lujāns. 3. ir atbildīgās komisijas priekšlikums, kas arī ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

M.Lujāns. 4. - Juridiskā biroja priekšlikums - arī ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

M.Lujāns. Tālāk ir atbildīgās komisijas priekšlikums, kas arī ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta šo priekšlikumu.

M.Lujāns. Lūdzu nobalsot par likumu pēdējā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi Ceļu satiksmes likumā” pieņemšanu otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu rezultātu! Par - 62, pret - nav, atturas - 8. Likums pieņemts.

Izskatīsim likumprojektu “Par ievedmuitas tarifu likmēm un muitas tarifu kvotām, kas piemērojamas Eiropas Kopienas izcelsmes lauksaimniecības precēm”. Otrais lasījums.

Budžeta un finansu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāte Aija Poča.

A.Poča (frakcija “Latvijas ceļš”).

Cienījamie deputāti! Lai izskatītu likumprojektu otrajā lasījumā, nepieciešams dokuments nr.2076-b. Pirms mēs izskatām priekšlikumus, kas saņemti likumprojekta otrajam lasījumam, gribu jūs informēt, ka atbilstoši Budžeta un finansu (nodokļu) komisijas lūgumam minētais likumprojekts ir izskatīts Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomē un mums ir šīs sadarbības padomes sēdes protokola izraksts, kurā minēts, ka, izvērtējot dokumentu, Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome konceptuāli atbalsta izstrādātos priekšlikumus tirdzniecības liberalizācijai, ja tiek nodrošināta vesela rinda pasākumu. Jāsaka, ka šis dokuments ir uzdevums Zemkopības ministrijai un ka faktiski daļa no šiem jautājumiem tiek jau šobrīd arī risināta. Līdz ar to mums nebūs nekāda pamata vairs iebilst. Tātad sāksim izskatīt priekšlikumus.

1. ir Juridiskā biroja priekšlikums par redakcijas precizēšanu. Komisija atbalstīja.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

A.Poča. 2. ir Zemkopības ministrijas parlamentārā sekretāra Sprindžuka priekšlikums, kas arī ir par 1.panta redakcijas precizēšanu. Komisija atbalstīja.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

A.Poča. 3. un 4. priekšlikums faktiski ir identiski. Lūdzu atbalstīt Juridiskā biroja priekšlikumu.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

A.Poča. 5.priekšlikums ir Zemkopības ministrijas parlamentārā sekretāra Sprindžuka priekšlikums. Lūdzu atbalstīt.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

A.Poča. Lūdzu atbalstīt arī 6. - atbildīgās komisijas jums piedāvāto redakciju.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

A.Poča. Lūdzu atbalstīt Zemkopības ministrijas parlamentārā sekretāra Sprindžuka priekšlikumu, kas ir ar 7.numuru.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

A.Poča. Un arī 8.priekšlikumu. Tas ir identisks Juridiskā biroja priekšlikums. Paldies.

Pārejam pie pielikumiem. 9.priekšlikums ir attiecībā uz 1.pielikumu, un tas ir Juridiskā biroja priekšlikums, kuru mēs esam konceptuāli atbalstījuši, un tas ir tālāk iestrādāts Zemkopības ministrijas parlamentārā sekretāra priekšlikumā nr.12.

Sēdes vadītājs. Vai deputāts Leons Bojārs vēlas debatēt par 9. vai par 10.priekšlikumu? Paldies. Attiecībā uz 9. tiek atbalstīts komisijas viedoklis.

A.Poča. Nākamais ir deputāta Bojāra priekšlikums par atsevišķu lauksaimniecības preču pozīciju izslēgšanu no 1.pielikuma. Komisija šo priekšlikumu neatbalstīja.

Sēdes vadītājs. Atklājam debates. Leons Bojārs.

L.Bojārs (Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas frakcija).

Cienījamais Prezidij! Cienījamie kolēģi! Ļoti cienījamie Latvijas zemnieki! Iedzīvotāji! Vai tik tiešām Latvijas iedzīvotāji nevar saņemt no mūsu zemniekiem kvalitatīvus lauksaimniecības produktus - augstākās kvalitātes, svaigus un bez konservantiem? Jūs paskatieties 0408. pozīciju! Putnu olas ar čaumalām, bez čaumalām... Kas tās ēdīs? Kādēļ tās ir jāieved Latvijā? Tālāk četras produkcijas - pozīcija 04081120, 0481920, 0489120. Nederīgi uzturam... Kas var atbildēt? Vai mūsu slavenā Zemkopības ministrija pateiks, ko darīt ar produktiem, kuri nederīgi uzturam, un kāpēc tos vajag ievest Latvijā? Mums taču te nav izgāztuve!

“Dzīvnieku izcelsmes pārtikas produkti, kas citur nav minēti.” Kas tad tie ir par dzīvniekiem, kas citur nav minēti? Vai tās nav tās ar trakumsērgu slimās govis no Anglijas, kur domāja to gaļu ievest Latvijā? Vai vēl kaut kas cits?

“Zivju atkritumi.” Mums ir savas zivju pārstrādes rūpnīcas, kuras pašreiz, pateicoties Zemkopības ministrijas darbībai, kas nevarēja noslēgt attiecīgus līgumus ar Ukrainu un Krievijas Federāciju, daļēji, kā saka, nestrādā, un tām ir pietiekami daudz atkritumu. Tad kāpēc no Eiropas vest iekšā? Lai viņi tos pārstrādā savās rūpnīcās!

Tālāk. Cienījamie kolēģi, vai tad Latvijas cilvēkus mēs barosim ar pelavām un salmiem, kas ielikti 121300. pozīcijā?

“Kāļi un lopbarības bietes.” Latvijā, man liekas, ir pietiekami saražots šīs produkcijas, lai to varētu izlietot lopu uzturam tie, kuri tur tos lopiņus.

Cienījamie kolēģi, vēl par vienu pozīciju. Tas ir opijs. 13021100. Visās pasaules valstīs, ja opiju un citas narkotiskās vielas ieved medicīniskām vajadzībām vai farmrūpnīcām, ir speciāla Ministru padomes atļauja. Kāpēc tās vajag ievietot šinī muitas pārskatā? Attiecībā uz tām taču ir jābūt speciālai atļaujai, jo tās ieved kādam speciālam mērķim, un, protams, tālāko izlietošanu kontrolē speciāla organizācija. Tagad šīs pozīcijas atbalstīt nevar, lai ievestu šo produkciju, kas tik tiešām nav derīga cilvēku lietošanai. Un, otrkārt, tā arī grauj mūsu lauksaimniecību. Tāpēc es lūdzu atbalstīt manu priekšlikumu. Paldies.

Sēdes vadītājs. Debatēs vairāk neviens pieteicies nav. Komisijas vārdā? Lūdzu balsošanas režīmu! Balsosim par 10. - deputāta Leona Bojāra priekšlikumu! Lūdzu rezultātu! Par - 26, pret - 35, atturas - 14. Priekšlikums nav pieņemts.

A.Poča. 11. ir deputāta Bojāra priekšlikums, kas piedāvā izteikt preču aprakstījumu piedāvātajā redakcijā. Komisija šo priekšlikumu neatbalstīja. Un viens iemesls ir gluži formāls - preču aprakstīšanas harmonizētā sistēma ir vienota visā Eiropas Savienībā. Vēl vairāk - visās Pasaules tirdzniecības organizācijās. Tā ka vispār nav mūsu spēkos to mainīt.

Sēdes vadītājs. Atklājam debates. Leons Bojārs.

L.Bojārs (Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Kas tad būs mūsu spēkos, ko mēs varam mainīt? Un kā mēs aizstāvēsim savu tautsaimniecību? Jūs paskatieties! Es domāju, ka diez vai kāds izmanto sērskābi uzturā. Dārzeņi, kas apstrādāti ar sēra anhidrītu, savienojoties ar ūdeni, taču rada sērskābi. Vai tad mēs mūsu iedzīvotājiem atļausim viņu uzturā izmantot sērskābi?! Vai arī apstrāde ar sēru. Es vēl nezinu nevienu tādu komponentu, kas satur sēru un tiek lietots uzturā.

Tālāk ir konservējošie šķīdumi. Kas apstrādās ievestos dārzeņus vai augļus un attīrīs tos no šiem konservantiem, no sēra un no sēra anhidrīta? Kas par to nesīs atbildību? Ja deputāti un Zemkopības ministrija uzņemas šo atbildību, nu tad lai viņi izpilda šo apņemšanos.

Un tālāk ir vēl interesantāk. Starp ūdens augiem nezin kāpēc ir parādījusies cukurbiete un cukurniedre. Nu, teiksim, cukurniedres Latvijā neaudzē un tās arī pārstrādāt nevajag, bet cukurbietes... Vispirms mēs jau likvidējām Jēkabpils cukurfabriku, iearām cukurbietes, bet tagad ievedīsim cukurbietes, kas patiesībā, ja arī gluži nenolikvidēs mūsu atlikušās divas cukurfabrikas, tad tās strādās tikai ar ievestajām cukurbietēm. Ko darīs Latvijas lauksaimnieki, kuri labi prot audzēt cukurbietes un kuriem ir labas ražas? Tātad mēs atkal ievedīsim par zemām cenām un mūsu cukurbiešu audzētāji bankrotēs.

Un tāpat te vēl ir arī apšaubāmi tie augļi, kuri vispār nav parādījušies agrāk tajā muitas klasifikatorā. Tāpēc es aicinu atbalstīt manu priekšlikumu. Paldies.

Sēdes vadītājs. Paldies. Debatēs vairāk neviens pieteicies nav.

Komisijas vārdā - Aija Poča.

A.Poča. Lūdzu balsot.

Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu! Balsosim par 11. - deputāta Leona Bojāra priekšlikumu! Lūdzu rezultātu! Par - 15, pret - 37, atturas - 12. Priekšlikums noraidīts.

A.Poča. 12. ir Zemkopības ministrijas parlamentārā sekretāra Sprindžuka priekšlikums par 1.pielikuma redakciju. Ludzu jūs atbalstīt šo priekšlikumu.

Sēdes vadītājs. Atklājam debates. Pēteris Salkazanovs.

P.Salkazanovs (Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas frakcija).

Augsti godātais Prezidij! Cienījamie deputāti! Šodien ir diezgan vēsturiska diena, jo apmēram pirms gada jūnija sākumā notika debates par iekšējā tirgus liberalizāciju - sākās sarunas starp Zemkopības ministriju un Eiropas Savienības komisāru Fišlera kungu par šo nulles tarifu abpusēju ieviešanu. Jāteic, ka šī izšķiršanās ir saistīta ar to, ka nulles tarifa abpusēja ieviešana precēm ir jāsaista ar vienošanās protokolu, kas tika parakstīts šā gada 8.maijā, un abām pusēm šis protokols uzliek saistības, ka gan Latvija, gan Eiropas Kopiena nepiešķirs nekādas eksporta subsīdijas eksportam uz Latviju un eksportam no Eiropas Kopienas. Tātad piena kvotas, kas mums ir, šī piena produkcija, kas tiks eksportēta uz Eiropas Savienību, vairs nedrīkst būt subsidēta.

Problēmas būtība. Jau pirms gada sarunās tika runāts par to, ka Eiropas Kopiena katrā ziņā izlieto ļoti daudz naudas resursu, lai dažādā veidā stimulētu savu lauksaimniecisko ražošanu. Piena nozarē apmēram 9,2% no sava Eiropas Savienības budžeta tiek tērēts piena ražošanas subsidēšanai, un puse no šīs naudas ir eksporta subsīdijas. Šinī gadījumā - jā, šīs eksporta subsīdijas neskars Latviju, bet ir taču arī citi pasākumi iekšējā tirgus stimulēšanai, ir intervences un citi izdevumi, un tā ir otra puse no šīs naudas.

Eiropas Savienībā ir arī vēl citi stimulēšanas veidi pārējai produkcijai. Laukkopībā, pieņemsim, tādi ir graudu ražošanai, kur pie graudu cenas apmēram 36 lati par tonnu nāk klāt nauda, ko subsidē Eiropas Savienība. Tādējādi veidojas lētāka lopbarība un šie nav eksporta subsīdiju jautājumi, kas ir ietverti vienošanās protokolā. Tāpat arī mājlopu audzēšana tiek subsidēta no Eiropas Savienības budžeta, un kopējās subsīdijas lopkopībā ir dažādas: Beļģijā, pieņemsim, tās ir 248 lati par vienu hektāru, ko izmanto lopkopības vajadzībām; Īrijā - 417, Somijā - 936 lati. Šīs summas katrā ziņā neskar eksporta subsīdijas, par kurām ir parakstīts vienošanās protokols. Šīs ir citas summas, kas dažādā veidā stimulē lauksaimniecisko ražošanu Eiropas Kopienas valstīs. Pēc būtības te veidosies subsīdiju karš starp vienu lielvalsti un vienu maziņo Latviju, kurā Latvija katrā ziņā būs zaudētāja.

Tas, ka liberalizācijas procesam būtu jānotiek, ir skaidrs, bet šiem konkurences apstākļiem tomēr caur šādu nulles tarifu būtu jābūt tādiem, lai nodrošinātu vienādus konkurences apstākļus abām pusēm. Nevis tā, kā ir tagad, kad ir runa tikai par eksporta subsīdijām. Katrā ziņā šis ir vēsturisks brīdis, un es domāju, ka šādi jautājumi steidzamības kārtībā Saeimā nebūtu jāizskata.

Sēdes vadītājs. Debatēs vairāk deputāti pieteikušies nav.

Komisijas vārdā - Aija Poča.

A.Poča. Lūdzu izteikt savu attieksmi balsojot.

Sēdes vadītājs. Lūdzu balsošanas režīmu! Balsosim par 12. - zemkopības ministrijas parlamentārā sekretāra Sprindžuka priekšlikumu! Lūdzu rezultātu! Par - 52, pret - 16, atturas - 9. Priekšlikums pieņemts.

A.Poča. 13. ir Juridiskā biroja priekšlikums. Konceptuāli tas ir atbalstīts, bet ir iestrādāts komisijas redakcijā, kas ir redzama 18.priekšlikumā.

Sēdes vadītājs. Deputāti neiebilst.

A.Poča. 14. ir deputāta Bojāra kunga priekšlikums, kas paredz izslēgt aili “Ikgadējais kvotas pieaugums”. Komisija neatbalstīja.

Sēdes vadītājs. Atklājam debates. Leons Bojārs.

L.Bojārs (Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Pirms gada mums tomēr izdevās atvairīt to, ka Latvijā ieveda maltu gaļu. Kas bija tajās saldētās maltās gaļas briketēs ievietots iekšā - to neviens nevarēja noteikt. Tās patiesībā neviens nekontrolēja. Tā gaļa tālāk gāja pārstrādei, un mēs saņēmām to produkciju. Kas nebija citam vajadzīgs, to apēda Latvijas iedzīvotāji. Tagad paskatieties pozīciju 160 231 300! Pārtikas produkti, kuri satur 25% subproduktu vai gaļas. Kas tagad man var paskaidrot, kas ir pārējie 75%, ja tā ir desa? To taču neviens suns un kaķis neēdīs. Taču mēs vienā mierā nobalsojam “par”, lai to ved iekšā! Tika izplatīts tāds Zemkopības ministrijas ziņojums, kurā viņi svēti apsolīja ievest tikai augstākās klases cūkkopības produktus. Kāpēc vienu sola, bet likumā ieliek iekšā kaut ko citu? Un paskatieties tālāk! Visi tie kauli, kurus te ievedīs iekšā, tie subprodukti... Kāpēc tad no Latvijas subproduktus neved uz Eiropas Savienību, bet notiek otrādi? Nu kāpēc mēs sevi pazeminām? Kāpēc mēs nīcinām laukā mūsu cūkaudzētājus un arī vistu audzētājus? Nav jau palicis tik daudz to fermu vai rūpnīcu, bet tagad vienā mierā tās nīcinām laukā! Paskatieties - tālāk ir runa par visiem tiem asins produktiem, dažādu maisījumu ražošanu... lāpstiņas, kauli... Tātad visu labāko gaļu atstāj Eiropā, bet mums atved izcirtņus ar kauliem: lūdzu, ēdiet! Un kāda produkcija tad parādīsies tirgū? Kas būs atbildīgs par Latvijas iedzīvotāju veselību, kuru ar nekvalitatīviem pārtikas produktiem mēs gribam pasliktināt? Tāpēc es lūdzu atbalstīt manu priekšlikumu.

Sēdes vadītājs. Debatēs vairāk neviens pieteicies nav. Vai vēlaties ko piebilst komisijas vārdā? (Starpsauciens: “Balsot!”) Lūdzu zvanu! Balsosim par 14. - deputāta Leona Bojāra priekšlikumu. Lūdzu rezultātu! Par - 22, pret - 34, atturas - 16. Priekšlikums nav pieņemts.

Tālāk, lūdzu!

A.Poča. Arī 15.priekšlikums ir deputāta Leona Bojāra priekšlikums - izslēgt no pielikuma veselu rindu lauksaimniecības preču pozīciju. Netika atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītājs. Deputāti pieprasa balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsosim par 15. - deputāta Leona Bojāra priekšlikumu. Lūdzu rezultātu! Par - 26, pret - 38, atturas - 15. Priekšlikums nav pieņemts.

A.Poča. Arī 16.priekšlikums ir deputāta Bojāra priekšlikums, kas netika komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu! Balsosim par 16. - deputāta Leona Bojāra priekšlikumu. Lūdzu rezultātu! Par - 26, pret - 37, atturas - 15. Priekšlikums noraidīts.

A.Poča. 17. - Zemkopības ministrijas parlamentārā sekretāra Sprindžuka priekšlikums, kas ir konceptuāli atbalstīts, bet iestrādāts nākamajā - komisijas sagatavotajā priekšlikumā nr.18.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

A.Poča. Lūdzu līdz ar to izteikt atbalstu Budžeta un finansu (nodokļu) komisijas piedāvātajai redakcijai. Ir runa par 2.pielikumu.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

A.Poča. Lūdzu atbalstīt arī Zemkopības ministrijas parlamentārā sekretāra priekšlikumu - izslēgt no likumprojekta 3.pielikumu. Komisija šo priekšlikumu atbalstīja.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

A.Poča. Un pēdējais ir 20. - deputāta Leona Bojāra priekšlikums izslēgt jums piedāvātās lauksaimniecības preču pozīcijas no pielikuma saraksta. Komisija šo priekšlikumu neatbalstīja. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu! Balsosim par 20. - deputāta Leona Bojāra priekšlikumu. Lūdzu rezultātu! Par - 18, pret - 37, atturas - 16. Priekšlikums nav pieņemts.

A.Poča. Līdz ar to visi priekšlikumi ir izskatīti. Lūdzu atbalstīt likumprojektu otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītājs. Lūdzu balsošanas režīmu! Balsosim par likumprojekta “Par ievedmuitas tarifu likmēm un muitas tarifu kvotām, kas piemērojamas Eiropas Kopienas izcelsmes lauksaimniecības precēm” pieņemšanu otrajā, galīgajā, lasījumā. Lūdzu rezultātu! Par - 55, pret - 13, atturas - 11. Likums ir pieņemts.

Izskatīsim likumprojektu “Par atbildību par preces un pakalpojuma trūkumiem”. Trešais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Sproģis.

J.Sproģis (Tautas partijas frakcija).

Cienījamais Prezidij! Cienījamie deputāti! Strādāsim ar dokumentu nr.2095. Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija apkopoja priekšlikumus likumprojektam “Par atbildību par preces un pakalpojuma trūkumiem” un sagatavoja trešajam lasījumam.

1.priekšlikumu ir iesniedzis Juridiskais birojs. Komisijā tas ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

J.Sproģis. 2.priekšlikumu ir iesniedzis Juridiskais birojs. Arī tas komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

J.Sproģis. 3.priekšlikumu iesniedzis Juridiskais birojs. Komisijā tas ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

J.Sproģis. 4.priekšlikumu iesniedzis Juridiskais birojs. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

J.Sproģis. 5.priekšlikumu iesniedzis Juridiskais birojs. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

J.Sproģis. 6.priekšlikumu iesniedzis Juridiskais birojs. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

J.Sproģis. 7.priekšlikumu iesniedzis Juridiskais birojs. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

J.Sproģis. 8.priekšlikumu iesniedzis Juridiskais birojs. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

J.Sproģis. Līdz ar to visi priekšlikumi ir izskatīti. Lūdzu deputātus izteikt savu viedokli balsojot.

Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Par atbildību par preces un pakalpojuma trūkumiem” pieņemšanu trešajā, galīgajā, lasījumā. Lūdzu rezultātu! Par - 74, pret - nav, atturas - nav. Likums ir pieņemts.

Izskatīsim likumprojektu “Preču un pakalpojumu drošuma likums”. Trešais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Sproģis.

J.Sproģis (Tautas partijas frakcija).

Cienījamais Prezidij! Cienījamie deputāti! Strādāsim ar dokumentu nr.2096. Tas ir likumprojekts “Preču un pakalpojumu drošuma likums”, kas sagatavots trešajam lasījumam.

1.priekšlikumu ir iesniedzis Juridiskais birojs, un komisijā tas ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

J.Sproģis. 2.priekšlikumu iesniedzis Juridiskais birojs. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Arī šoreiz nav iebildumu.

J.Sproģis. 3.priekšlikumu iesniedzis Juridiskais birojs. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

J.Sproģis. 4.priekšlikumu iesniedzis Juridiskais birojs. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

J.Sproģis. 5.priekšlikumu iesniedzis Juridiskais birojs. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

J.Sproģis. 6.priekšlikumu iesniedzis Juridiskais birojs. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

J.Sproģis. Līdz ar to visi priekšlikumi izskatīti. Lūdzu deputātus izteikt savu viedokli, balsojot par likumprojekta pieņemšanu galīgajā lasījumā.

Sēdes vadītājs. Lūdzu balsošanas režīmu! Balsosim par likumprojekta “Preču un pakalpojumu drošuma likums” pieņemšanu trešajā, galīgajā, lasījumā. Lūdzu rezultātu! Par - 75, pret - nav, atturas - nav. Likums ir pieņemts.

Izskatīsim likumprojektu “Grozījumi Valsts drošības iestāžu likumā”. Trešais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Dzintars Kudums.

Dz.Kudums (apvienības “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK frakcija).

Augsti godātais Prezidij! Augsti godātie deputāti! Strādāsim ar dokumentu nr.2097. Tas ir likumprojekts “Grozījumi Valsts drošības iestāžu likumā”.

1. - Saeimas deputāta Dalbiņa kunga priekšlikums, kuru komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

Dz.Kudums. 2. - Aizsardzības un iekšlietu komisijas priekšlikums. Lūdzu atbalstīt.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Kudums. Arī 3.priekšlikums ir no Saeimas Aizsardzības un iekšlietu komisijas. Lūdzu atbalstīt.

Sēdes vadītājs. Atklājam debates. Linards Muciņš.

L.Muciņš (frakcija “Latvijas ceļš”).

Cienījamo priekšsēdētāj! Cienījamie deputāti! Valsts drošības iestāžu likums pēc būtības tika atvērts un tika gan pirmajā, gan otrajā lasījumā sakārtots saistībā ar 4. un 5. priekšlikumu. Tie ir saistīti ar valsts drošības iestāžu darbinieku izdarītajiem administratīvajiem pārkāpumiem. Tika uzskatīts, ka nav speciāli jārada kāda atšķirība no pārējiem mirstīgajiem, tā sacīt, pilsoņiem un personām, kas pārkāpj Administratīvo pārkāpumu kodeksu. Taču 3.priekšlikums - Saeimas Aizsardzības un iekšlietu komisijas priekšlikums, kurš ir parādījies tagad trešajā lasījumā, - būtiski paplašina valsts drošības iestāžu amatpersonu tiesības. Tas paplašina amatpersonu tiesības tieši attiecībā uz uzņēmējsabiedrībām ar valsts vai pašvaldību kapitāla daļu, kā arī uz uzņēmējsabiedrībām, kas veic ar valsts drošību saistītu darbību un kas ir Ministru kabineta noteiktas kā “valstij stratēģiski nozīmīgi uzņēmumi”. Šis paplašinājums pirmām kārtām attiecas uz uzņēmējsabiedrībām un tātad ietver arī tās uzņēmējsabiedrības, kuras nav ar valsts vai pašvaldību kapitāla daļu. Un līdz ar to formulējumi ir šeit tādi, nu, es teiktu, vēl nepietiekami izslīpēti, vēl nepietiekami izstrādāti: “veic ar valsts drošību saistītu darbību”... Un arī Ministru kabinets var noteikt, ka tie ir “valstij stratēģiski nozīmīgi uzņēmumi”. Teiksim, vienam stratēģiski svarīgs liksies “Latvijas balzams”, bet otram stratēģiski svarīgs liksies varbūt vēl kāds cits uzņēmums, “Preiļu siers”, jo attiecīgajā reģionā tas tā var būt, tā var izdomāt šīs valsts drošības iestāžu amatpersonas. Tādēļ es domāju, ka šis paplašinājums pirmām kārtām nav pietiekami pamatots. Otrām kārtām tas nav pietiekami precīzi izslīpēts, lai cilvēki varētu likumu attiecīgi saprast un “pretīspēlētāji” attiecīgi reaģētu, ja arī kāds valsts drošības iestāžu darbinieks savas tiesības vēlēsies realizēt.

Un par maz ir tikai rakstīt, ka tās ir amatpersonu tiesības. Valsts drošības iestāde darbojas vairāk kā institūcija, tātad jārisina arī jautājums, kurai valsts drošības iestāžu amatpersonai ir tiesības lemt par to, vai ir ar valsts drošību saistīta šī uzņēmējsabiedrība un vai tā ir valstij stratēģiski nozīmīga. Savukārt jēdziens “pašvaldību kapitāla daļa”, “valsts vai pašvaldību kapitāla daļa” neko savā būtībā neizšķir, jo valsts un pašvaldību iestādes darbojas pēc vieniem principiem, realizē varu, tādēļ arī tur būtu ko darīt valsts drošības iestādes darbiniekiem, tā, kā tas ir spēkā esošā likuma tekstā. Savukārt uzņēmējsabiedrību tikai tāpēc, ka tā ir ar valsts vai pašvaldību kapitāla daļu, pakļaut šādai rīcībai ir, es domāju, ļoti apšaubāmi. Es domāju, ka šādas papildu tiesības... vismaz es no komisijas priekšsēdētāja šeit nedzirdēju nekādus argumentus, kādēļ būtu vajadzīga šādu tiesību paplašināšana, kādēļ par to ir tik nepietiekami izsvērti tagad jāiestrādā uzreiz trešajā lasījumā... Tā ka es personīgi iebilstu, ka varētu pēkšņi mums trešajā lasījumā tik kardināli un tik būtiski jautājumi parādīties. Jo šeit, protams, tas viss var saistīties gan ar komercnoslēpumiem, gan ar konkurenci, gan ar kādām, tā sacīt, saimnieciskām aktivitātēm, kas var patikt vienai, otrai vai trešai personai. Un pārejas periodā tranzīta sabiedrībās mēs redzam, ka ir bijuši - un dzīve ir rādījusi, ka ir bijuši, - dažādi šādi notikumi, kas var tikt neviennozīmīgi tulkoti un kas dažreiz nav pat bijuši inspirēti un saistīti ar valsts drošības interešu aizstāvību, bet pamatojušies uz kādiem visai apšaubāmiem apsvērumiem vai interpretāciju jautājumam par valsts drošību. Tā ka es aicinu tomēr nepārsteigties un nepieņemt 3. priekšlikumu, kurš ir par grozījumiem abos punktos.

Sēdes vadītājs. Andrejs Panteļējevs.

A.Panteļējevs (frakcija “Latvijas ceļš”).

Cienījamie kolēģi! Cienījamais priekšsēdētāj! Vispirms man jāatvainojas maniem komisijas biedriem, ka varbūt komisijā es nepievērsu tādu būtisku uzmanību šim punktam. Taču tajā pašā laikā man jāsaka, ka mums ir parādījusies samērā slikta prakse, kas faktiski izpaužas divās lietās. No vienas puses, mēs palielinām specdienestu (nu nosauksim tos tā apkopojoši - specdienesti, mēs tos pēc likuma saucam par valsts drošības iestādēm) dažādas administratīvās varas - kaut kur aiziet, izņemt, paņemt, sēdēt klāt, novērot. Taču, kad mēs apspriedām specdienestu budžetu, tad - tas gan ir valsts noslēpums, tāpēc es jums nevaru minēt skaitļus - katrā ziņā nu nožēlojami mazs bija tas procents, kas šajos specdienestos tika atvēlēts tā saucamajam operatīvajam darbam, kam pēc idejas vajadzētu būt šo iestāžu maizes darbam. Un pēc idejas šīm iestādēm būtu jābūt spējīgām visu šo informāciju, par ko te ir runa, iegūt operatīvā ceļā, nevis administratīvā ceļā, kad ierodas un saka: man vajag, lūk, tādu papīru, man vajag tādu papīru, man vajag vēl kādu citu papīru!

Es domāju, ja mēs šitā turpināsim, tad mums drīz vispār gandrīz nepaliks līdzekļu operatīvajam darbam un tas specdienests… es īsti nesaprotu... tad tas varbūt zaudēs vispār savas funkcijas un lietas.

Tāpēc es šinī gadījumā atbalstu Linarda Muciņa viedokli. Es uzskatu, ka mums nevajadzētu stimulēt šo specdienestu administrēšanos, viņu pamatinstruments ir un paliek operatīvā darbība jeb, kā mēs sakām, arī iekšējā izlūkošana, ekonomiskā izlūkošana, un tam pamatuzsvaram ir jābūt uz to, ka attiecīgajām iestādēm ir jāiegūst, piemēram, visa tā informācija, kura te ir nosaukta. Tikko mēs aizvien vairāk un vairāk tās administrējam un tām dodam kādas administratīvas tiesības kaut ko pieprasīt, kaut ko saņemt, jo vairāk tās zaudē jēgu kā specdienesti. Tāpēc arī es šobrīd aicinu neatbalstīt šo priekšlikumu.

Sēdes vadītājs. Debates beidzam. Komisijas vārdā - Dzintars Kudums.

Dz.Kudums. Augsti godātie deputāti! Tiešām, visu izšķir nauda. Šinī gadījumā tas ir naudas jautājums. Lūdzu balsot!

Sēdes vadītājs. Lūdzu balsošanas režīmu! Balsosim par 3. - Aizsardzības un iekšlietu komisijas priekšlikumu. Lūdzu rezultātu! Par - 2, pret - 36, atturas - 41. Priekšlikums noraidīts.

Dz.Kudums. 4. - Aizsardzības un iekšlietu komisijas priekšlikums. Lūdzu pieņemt.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

Dz.Kudums. 5. - Aizsardzības un iekšlietu komisijas priekšlikums. Lūdzu pieņemt.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Kudums. Komisijas lūgums ir pieņemt trešajā lasījumā likumprojektu “Grozījumi Valsts drošības iestāžu likumā”.

Sēdes vadītājs. Lūdzu balsošanas režīmu. Balsosim par likumprojekta “Grozījumi Valsts drošības iestāžu likumā” pieņemšanu trešajā, galīgajā, lasījumā. Lūdzu rezultātu! Par - 75, pret - nav, atturas - 1. Likums pieņemts.

Izskatīsim likumprojektu “Grozījumi likumā “Par vides aizsardzību””. Trešais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā ziņos deputāte Anna Seile.

A.Seile (apvienības “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK frakcija).

Cienījamie deputāti! Dokuments nr.2099. Trešais lasījums.

1.priekšlikums atrodas 7.lappusē. To iesniedzis parlamentārais sekretārs Jirgena kungs. Priekšlikums daļēji atbalstīts un izteikts komisijas redakcijā kā 2.priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

A.Seile. 3.priekšlikumu iesniedzis Juridiskais birojs. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

A.Seile. 4.priekšlikumu izteikusi atbildīgā komisija un lūdz to atbalstīt.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

A.Seile. Nākamais - 5.priekšlikums atrodas 13.lappusē. To iesniedzis Juridiskais birojs. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

A.Seile. 15.lappuse jums ir sagatavota jaunā variantā kļūdu dēļ un jums ir izsniegta kā dokuments nr.15-a. Šajā lappusē ir 5.-a priekšlikums, ko iesniegusi atbildīgā komisija. Lūdzu to atbalstīt.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

A.Seile. Nākamais priekšlikums atrodas 20.lappusē. Tas ir 6.priekšlikums. Iesniedzis Juridiskais birojs. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

A.Seile. 22.lappuse. Ir redakcionāls precizējums 17.2.pantā. Lūdzam atbalstīt.

Sēdes vadītājs. Paldies.

Tālāk, lūdzu!

A.Seile. Redakcionāls precizējums ir arī 17.5.pantā.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

A.Seile. 7.priekšlikums. Iesniedzis Juridiskais birojs. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītājs. Deputāti arī atbalsta.

A.Seile. Nākamais - 8.priekšlikums - ir jau 37.lappusē. Iesniedzis Juridiskais birojs. Komisija to atbalsta.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

A.Seile. 9.priekšlikumu iesniedzis Juridiskais birojs. Komisija to atbalsta, ir nedaudz precizējusi redakciju.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

A.Seile. 10.priekšlikumu arī ir iesniedzis Juridiskais birojs. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

A.Seile. Arī 11.priekšlikumu, kas ir par pārejas noteikumiem, iesniedzis Juridiskais birojs. Komisija šo priekšlikumu atbalsta.

Sēdes vadītājs. Iebildumu nav. Pieņemts.

A.Seile. Līdz ar to visi priekšlikumi ir izskatīti. Aicinu balsot par šo likumprojektu trešajā lasījumā.

Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi likumā “Par vides aizsardzību”” pieņemšanu trešajā, galīgajā, lasījumā. Lūdzu rezultātu! Par - 75, pret un atturas - nav. Likums pieņemts.

Izskatīsim likumprojektu “Grozījumi Vispārējās izglītības likumā”. Trešais lasījums.

Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vārdā - deputāts Dzintars Ābiķis.

Dz.Ābiķis (Tautas partijas frakcija).

Augsti godātais Prezidij! Cienījamie kolēģi! Izskatīsim grozījumus Vispārējās izglītības likumā. Dokuments nr.2105.

1. - Juridiskā biroja priekšlikums, kas ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Ābiķis. 2. - deputātes Silvas Goldes priekšlikums, kas ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Ābiķis. 3. - deputātes Silvas Goldes priekšlikums, kas ir atbalstīts ar redakcionāliem precizējumiem.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Ābiķis. 4. - deputātes Silvas Goldes priekšlikums, kas ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Ābiķis. 5. - deputātes Silvas Goldes priekšlikums, kas ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Ābiķis. 6. - deputāta Salkazanova priekšlikums, kas nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Atklājam debates. Deputāts Pēteris Salkazanovs.

P.Salkazanovs (Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas frakcija).

Attiecībā uz šo priekšlikumu es gribētu vērst deputātu uzmanību uz to, ka internātskolām tiek pārejas noteikumos atņemta mērķdotācija - dažādos priekšlikumos ir dažādi termiņi. Šodien mērķdotāciju šiem skolu audzēkņiem nodrošina Izglītības un zinātnes ministrija. Šajās skolās ir apmēram 2000 bāreņu. Arī pēc 2000.gada šajās skolās būs jāmācās bāreņiem, jo ir pieņemts Sociālās palīdzības likums, kas nosaka, ka valstij ir jāgarantē šiem bāreņiem finansējums, lai viņi varētu normāli ieiet sabiedrībā. Ja nepieņemsim šo priekšlikumu, tad tajā brīdī, kad pārejas noteikumos paredzētajā gadā mērķa dotācija tiks atņemta, bāreņi paliks pilnīgi bez finansu avota. Ir dabīgi, ka divas ministrijas domā, kura tad būs tā, kas finansēs šos bāreņus, - vai tā ir Labklājības ministrijas vai Izglītības un zinātnes ministrijas lieta. Taču bāreņi ir valsts lieta. Un izveidojas tāda situācija: ja šodien šī nauda ir Izglītības un zinātnes ministrijai, tad, ieliekot Izglītības un zinātnes ministrijas kompetences jautājumos arī to, ka arī turpmāk bāreņus un bez vecāku gādības palikušos bērnus šajās internātskolās turpinās finansēt vismaz viena ministrija, kurai šodien šī nauda ir, atkrīt strīds, kurai ministrijai tad tajā entajā gadā šo naudu iedot. Jo reāli tā šodien ir. Es uzskatu, ka ir diezgan nenopietni tas, ka mēs vienkārši aizmirstam, ka šādi bāreņi ir un ka viņiem ir jānodrošina finansējums no dzimšanas līdz pat profesionālās izglītības iegūšanai. Šodien šī sistēma darbojas, sākot ar bāreņu namiem, internātskolām, profesionālās izglītības iestādēm. Šodien valsts nodrošina šiem bērniem finansējumu mērķdotāciju veidā dažādās formās un dažādās skolās. Šī sistēma ir jāsaglabā, jo bāreņi nevar uz savstarpējo norēķinu pamata starp pašvaldībām norēķināties. Bārenis piedzimst slimnīcā un kļūst pēc tam par bāreni. Un pēc tam viņš nav pierakstīts tanī slimnīcā, tajā pašvaldībā, kur atrodas slimnīca. Viņš parasti iet no vienas valsts iestādes uz nākamo iestādi. Runāt tikai par to, ka ir valsts un pašvaldību internātskolas... Šajā priekšlikumā ir runa arī par privātajām, akreditētajām internātskolām. Kamēr mums Latvijā nav pieņemts likums par publiskām un privātām institūcijām, reāli arī Aglonas internātskola ir privāta skola. Nevar runāt ne par valsts, ne par pašvaldības skolu. Tā ir privāta skola. Un arī šādā skolā būs bāreņi un ir bāreņi, un valstij, pamatojoties uz Sociālās palīdzības likumu, šiem bāreņiem ir jānodrošina normāli dzīves apstākļi.

Sēdes vadītājs. Debatēs deputāti vairāk pieteikušies nav.

Komisijas vārdā - Dzintars Ābiķis. Ābiķa kungs, lūdzu, turpināsim darbu pie likumprojekta.

Dz.Ābiķis. Cienījamie kolēģi! Pēterim Salkazanovam pēc būtības ir pilnīga taisnība, ka par bāreņiem ir jāgādā un viņu uzturēšana ir jāsedz. Taču komisija neatbalstīja šo priekšlikumu ne jau tāpēc, ka tas būtu pēc būtības nepareizs; komisija to neatbalstīja vienkārši no likuma sakārtotības viedokļa, jo normas, kas paredz, ka bāreņi un bez vecāku gādības palikuši bērni ir valstij jāuztur, jau ir Izglītības likumā, ir citos šā likuma pantos. Turklāt pārejas noteikumos ir skaidri un gaiši rakstīts, ka līdz 1.septembrim Ministru kabinetam ir jāizstrādā internātskolu un speciālo izglītības iestāžu finansēšanas noteikumi, un komisija to ir atbalstījusi. Un jebkurš priekšlikums paredz, ka vismaz četrus gadus vēl būs garantēts finansējums no valsts budžeta. Tā ka es neredzu šeit problēmas. Priekšlikums nav atbalstīts vienkārši no likuma sakārtošanas viedokļa.

Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu! Balsosim par 6. - deputāta Salkazanova priekšlikumu. Lūdzu rezultātu! Par - 26, pret - 6, atturas - 41. Priekšlikums nav pieņemts.

Dz.Ābiķis. Cienījamie kolēģi! Deputātes Silvas Goldes iesniegtais 7.priekšlikums ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Ābiķis. 8. - deputātes Silvas Goldes priekšlikums, kas ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Ābiķis. 9. - deputātes Silvas Goldes priekšlikums, kas ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Ābiķis. 10. - deputātes Silvas Goldes priekšlikums, kas ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Ābiķis. 11. - Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārā sekretāra priekšlikums, kas nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt komisijas viedoklim.

Dz.Ābiķis. 12. - deputātes Silvas Goldes priekšlikums, kas ir atbalstīts ar redakcionāliem labojumiem.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Ābiķis. 13. - deputātes Silvas Goldes priekšlikums, kas ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Ābiķis. 14. - deputātes Silvas Goldes priekšlikums, kas ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Ābiķis. 15. - deputātes Silvas Goldes priekšlikums ir atbalstīts ar redakcionāliem labojumiem.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

Dz.Ābiķis. 16. - deputāta Pētera Salkazanova priekšlikums, kas ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts... (Starpsauciens: “Balsot!”) Deputāti tomēr pieprasa balsojumu. Lūdzu balsošanas režīmu! Balsosim par 16. - deputāta Salkazanova priekšlikumu. Lūdzu rezultātu! Par - 25, pret - 27, atturas - 24. Priekšlikums nav atbalstīts.

Dz.Ābiķis. 17. - Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārā sekretāra Estas kunga priekšlikums - nav atbalstīts, bet es komisijas vārdā aicinu to noteikti atbalstīt, jo arī Pašvaldību savienības pārstāvji, kuri aktīvi piedalījās komisijas darbā, uzskata, ka vismaz līdz 2004.gadam būtu jāsaglabā tā kārtība, ka mēs internātskolas uzturam un finansējam no valsts budžeta mērķdotācijām. Pašvaldību savienība bija mierā arī ar 2004.gadu, un es aicinu šo priekšlikumu atbalstīt, jo mēs noraidījām iepriekšējo priekšlikumu.

Sēdes vadītājs. Vai deputātiem ir iebildumi pret 17.priekšlikuma atbalstīšanu? Iebildumu nav. Paldies.

Tālāk, lūdzu!

Dz.Ābiķis. 18. - Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārā sekretāra Jāņa Estas priekšlikums, kas ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

Dz.Ābiķis. 19. - Juridiskā biroja priekšlikums, kas ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Ābiķis. 20. - Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārā sekretāra Jāņa Estas priekšlikums, kas ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Ābiķis. 21. - deputātes Silvas Goldes priekšlikums, kas ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

Dz.Ābiķis. 22. - deputātes Silvas Goldes priekšlikums - ir atbalstīts ar nelieliem redakcionāliem labojumiem.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

Dz.Ābiķis. Cienījamie kolēģi! Es aicinu atbalstīt likumprojektu kopumā!

Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi Vispārējās izglītības likumā” pieņemšanu trešajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu rezultātu! Par - 76, pret un atturas - nav. Likums pieņemts.

Dz.Ābiķis. Cienījamie kolēģi! Es izsaku jums pateicību par atbalstu un īpaši gribu pateikties saviem komisijas locekļiem, jo sevišķi deputātei Silvai Goldei, par daudzajiem konstruktīvajiem priekšlikumiem. Paldies!

Sēdes vadītājs. Paldies. Izskatīsim likumprojektu “Administratīvā procesa likums”. Otrais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Dzintars Rasnačs.

Dz.Rasnačs (apvienības “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK frakcija).

Godātie deputāti! Skatīsimies dokumentu nr.2101. Šodien tas ir visbiezākais dokuments. Lūdzu visus apbruņoties ar pacietību. Pavisam tātad būs jāizskata 565 priekšlikumi, no kuriem komisija atbalstīja 363, 63 tika atbalstīti daļēji un 139 netika atbalstīti.

1. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

Dz.Rasnačs. 2. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 3. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 4. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija neatbalsta.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt komisijai.

Dz.Rasnačs. 5. - Juridiskās komisijas priekšlikums, kas ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

Dz.Rasnačs. 6. priekšlikums ir atbalstīts precizētā redakcijā.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 7.priekšlikumu iesnieguši deputāti Urbanovičs un Sokolovskis. Viņu priekšlikums nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt komisijas viedoklim.

Dz.Rasnačs. 8. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 9. - Tieslietu ministrijas priekšlikums. Atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 10. - Juridiskās komisijas priekšlikums - ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 11.priekšlikumu iesnieguši deputāti Urbanovičs un Sokolovskis. Daļēji atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 12. - Juridiskās komisijas priekšlikums - ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 13. - Juridiskā biroja priekšlikums - ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 14. - Juridiskā biroja priekšlikums - nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt komisijas viedoklim.

Dz.Rasnačs. 15. - Juridiskā biroja priekšlikums - ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 16. - Juridiskā biroja priekšlikums - ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 17. - Juridiskā biroja priekšlikums - nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti neiebilst.

Dz.Rasnačs. 18. - Juridiskā biroja priekšlikums - atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 19. - deputātu Urbanoviča un Sokolovska priekšlikums - atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 20. - deputātu Urbanoviča un Sokolovska priekšlikums - atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 21. - Tieslietu ministrijas priekšlikums - ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 22. - Juridiskās komisijas priekšlikums - ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

Dz.Rasnačs. 23. - deputāta Imanta Burvja priekšlikums - nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti neiebilst.

Dz.Rasnačs. 24. - deputāta Imanta Burvja priekšlikums - arī nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt komisijas viedoklim.

Dz.Rasnačs. 25. - deputāta Imanta Burvja priekšlikums - nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Neiebilst neviens.

Dz.Rasnačs. Nav atbalstīts 26. - deputāta Imanta Burvja priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Arī nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 27. - Tieslietu ministrijas priekšlikums - ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta šo priekšlikumu.

Dz.Rasnačs. Atbalstīts ir arī 28. - Juridiskās komisijas priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 29. - deputātu Urbanoviča un Sokolovska priekšlikums - ir atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 30. - Juridiskās komisijas priekšlikums - ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 31. - deputāta Imanta Burvja priekšlikums - nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt komisijas viedoklim.

Dz.Rasnačs. 32. - arī deputāta Imanta Burvja priekšlikums - nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Iebildumu nav.

Dz.Rasnačs. Nav atbalstīts arī 33. - deputātu Urbanoviča un Sokolovska priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Deputāti neiebilst.

Dz.Rasnačs. Nav atbalstīts 34. - deputāta Imanta Burvja priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 35. - Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšlikums - nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt komisijai.

Dz.Rasnačs. 36. - deputātu Urbanoviča un Sokolovska priekšlikums - nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 37. - deputāta Imanta Burvja priekšlikums - nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 38. - deputātu Urbanoviča un Sokolovska priekšlikums - nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt komisijas viedoklim.

Dz.Rasnačs. 39. - deputātu Urbanoviča un Sokolovska priekšlikums - atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 40. - Juridiskās komisijas priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 41. - Tieslietu ministrijas priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 42. - Juridiskā biroja priekšlikums - atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītājs. Deputāti neiebilst.

Dz.Rasnačs. 43. - deputātu Urbanoviča un Sokolovska priekšlikums - nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts komisijas viedoklis.

Dz.Rasnačs. 44. - Juridiskā biroja priekšlikums - ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 45. - Juridiskā biroja priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 46. - deputātu Urbanoviča un Sokolovska priekšlikums - nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti neiebilst.

Dz.Rasnačs. 47. - Juridiskā biroja priekšlikums - nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Iebildumu nav.

Dz.Rasnačs. 48. - Juridiskā biroja priekšlikums - ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. Savukārt 49. - Juridiskā biroja priekšlikums - atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 50. - Juridiskās komisijas priekšlikums - ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 51. - Juridiskā biroja priekšlikums - arī ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

Dz.Rasnačs. Atbalstīts arī 52. - Juridiskā biroja priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 53. - Juridiskā biroja priekšlikums - ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 54. - Juridiskās komisijas priekšlikums - ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Iebildumu nav.

Dz.Rasnačs. 55. - Juridiskā biroja priekšlikums - atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 56. - Juridiskā biroja priekšlikums - nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt komisijas viedoklim.

Dz.Rasnačs. Atbalstīts ir arī 57. - Juridiskā biroja priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. Atbalstīts daļēji ir 58. - deputātu Urbanoviča un Sokolovska priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. Atbalstīts ir 59. - Tieslietu ministrijas priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. Atbalstīts ir 60. - Juridiskā biroja priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. Atbalstīts ir 61. - Juridiskā biroja priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 62. - deputātu Urbanoviča un Sokolovska priekšlikums - ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

Dz.Rasnačs. 63. - Juridiskā biroja priekšlikums - nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt komisijas viedoklim.

Dz.Rasnačs. 64. - Juridiskā biroja priekšlikums - ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 65. - Juridiskās komisijas priekšlikums - arī ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. Arī ir atbalstīts 66. - Tieslietu ministrijas priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

Dz.Rasnačs. 67. - Tieslietu ministrijas priekšlikums - arī ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 68. - Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšlikums - nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt atbildīgās komisijas viedoklim.

Dz.Rasnačs. Deputātu Urbanoviča un Sokolovska priekšlikums atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. Tas bija 69.priekšlikums. 70. - Tieslietu ministrijas priekšlikums - ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

Dz.Rasnačs. 71. - Juridiskā biroja priekšlikums - atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 72. - deputātu Urbanoviča un Sokolovska priekšlikums - atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 73. - Juridiskā biroja priekšlikums - ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

Dz.Rasnačs. 74. - Tieslietu ministrijas priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 75. - deputāta Imanta Burvja priekšlikums - nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti neiebilst.

Dz.Rasnačs. 76. - Satiksmes ministrijas parlamentārā sekretāra M.Pūķa priekšlikums - nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 77. - Imanta Burvja priekšlikums - nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti neiebilst.

Dz.Rasnačs. 78. - Juridiskās komisijas priekšlikums - ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 79. - Juridiskās komisijas priekšlikums - ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. Atbalstīts ir arī 80. - Juridiskās komisijas priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 81. - deputātu Urbanoviča un Sokolovska priekšlikums - atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītājs. Iebildumu nav.

Dz.Rasnačs. 82. - Juridiskās komisijas priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. Nav atbalstīts 83. - Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Deputāti neiebilst.

Dz.Rasnačs. Atbalstīts ir 84. - Juridiskās komisijas priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 85. - Juridiskās komisijas priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

Dz.Rasnačs. 86. - deputātu Urbanoviča un Sokolovska priekšlikums - atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 87. - Juridiskās komisijas priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. Savukārt nav atbalstīts 88. - Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt atbildīgās komisijas viedoklim.

Dz.Rasnačs. 89. - Juridiskās komisijas priekšlikums - ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

Dz.Rasnačs. Tāpat 90. - Juridiskās komisijas priekšlikums - ir atbalstīts, izsakot to kā jaunu 26.pantu.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 91. - Deputātu Urbanoviča un Sokolovska priekšlikums - atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

Dz.Rasnačs. 92. - Juridiskās komisijas priekšlikums - ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 93. - Juridiskās komisijas priekšlikums - ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. Savukārt nav atbalstīts un principā vairs nav balsojams 94. - Satiksmes ministrijas parlamentārā sekretāra M.Pūķa priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

Dz.Rasnačs. 95. - Tieslietu ministrijas priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 96. - Juridiskās komisijas priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 97. - deputātu Urbanoviča un Sokolovska priekšlikums - ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. Savukārt 98. - šo abu deputātu priekšlikums - nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt komisijas viedoklim.

Dz.Rasnačs. 99. - Satiksmes ministrijas parlamentārā sekretāra Māra Pūķa priekšlikums - nav atbalstīts un nav balsojams, jo ir nobalsots jau agrāk.

Sēdes vadītājs. Deputāti neiebilst.

Dz.Rasnačs. 100. - deputāta Imanta Burvja priekšlikums - ir atbalstīts un daļēji iestrādāts Juridiskās komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 101. - Juridiskās komisijas priekšlikums - ir atbalstīts, izsakot 33.pantu kā 27.pantu.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

Dz.Rasnačs. 102. - Juridiskās komisijas priekšlikums - atbalstīts, izsakot 34.pantu kā 28.pantu.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 103. - Juridiskā biroja priekšlikums - nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt komisijas viedoklim.

Dz.Rasnačs. 104. - Juridiskā biroja priekšlikums - atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 105. - Juridiskās komisijas priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

Dz.Rasnačs. 106. - Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšlikums - atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 107. - deputātu Urbanoviča un Sokolovska priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 108. - Juridiskā biroja priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

Dz.Rasnačs. 109. - Tieslietu ministrijas priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 110.- Tieslietu ministrijas priekšlikums - arī ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. Tāpat atbalstīts 111. - Tieslietu ministrijas priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. Un 112. - Tieslietu ministrijas priekšlikums - arī ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

Dz.Rasnačs. 113. - Juridiskās komisijas priekšlikums - ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 114. - Juridiskās komisijas priekšlikums - ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 115. - Juridiskā biroja priekšlikums - nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Neviens neiebilst.

Dz.Rasnačs. Tāpat nav atbalstīts 116. - Juridiskā biroja priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 117. - Juridiskā biroja priekšlikums - tāpat nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 118. - Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšlikums - nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 119. - Juridiskā biroja priekšlikums - arī nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Neviens neiebilst.

Dz.Rasnačs. Nav atbalstīts arī 120. - Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Arī neviens neiebilst.

Dz.Rasnačs. 121. - deputātu Urbanoviča un Sokolovska priekšlikums - arī nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt komisijas viedoklim.

Dz.Rasnačs. 122. - Juridiskās komisijas priekšlikums - ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 123. - Juridiskās komisijas priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 124. - Juridiskā biroja priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 125. - Juridiskā biroja priekšlikums - atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt komisijas viedoklim.

Dz.Rasnačs. 126. - Satiksmes ministrijas parlamentārā sekretāra Pūķa priekšlikums - ir atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 127. - deputāta Imanta Burvja priekšlikums - nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti neiebilst.

Dz.Rasnačs. 128. - Juridiskā biroja priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 129. - Juridiskā biroja priekšlikums - arī ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts. Pagaidām likumprojekta izskatīšanu pārtrauksim. Tuvojas pārtraukumam paredzētais laiks.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Aizsardzības un iekšlietu komisijas iesniegumu: “Lūdzam sakarā ar Zviedrijas Karalistes Riksdaga Aizsardzības komisijas locekļu tikšanos ar Saeimas Aizsardzības un iekšlietu komisiju šā gada 20. jūnija sēdes pirmo pārtraukumu noteikt no 10.30 līdz 12.00. (Zālē troksnis.) Lūdzu, balsosim par šo priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Balsosim par komisijas priekšlikumu: “Noteikt pārtraukumu no 10.30 līdz 12.00.” Lūdzu rezultātu! Par - 5, pret - 66, atturas - 14. Lūdzu reģistrācijas režīmu! Reģistrēsimies ar identifikācijas kartēm!

Kamēr tiek gatavoti reģistrācijas rezultāti, vārds paziņojumam Dzintaram Kudumam.

Dz.Kudums (apvienības “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK frakcija).

Lūdzu Aizsardzības un iekšlietu komisiju tūlīt pulcēties mūsu telpās uz tikšanos!

Sēdes vadītājs. Violai Lāzo.

V.Lāzo (Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas frakcija).

Godājamie Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas locekļi! Aicinu uz komisijas sēdi tūlīt komisijas telpās.

Sēdes vadītājs. Romualdam Ražukam.

R.Ražuks (frakcija “Latvijas ceļš”).

Sociālo un darba lietu komisijas sēde notiks tagad komisijas telpās.

Sēdes vadītājs. Pēterim Apinim.

P.Apinis (frakcija “Latvijas ceļš”).

Godātie kolēģi! Pie Budžeta un finansu (nodokļu) komisijas ir izveidota apakškomisija Nacionālās bibliotēkas celtniecības likumprojekta izstrādāšanai. Komisijas pirmā sēde notiks rītdien, pēc Budžeta un finansu (nodokļu) komisijas sēdes, pulksten 10.30. Es atkārtoju: tā ir Budžeta un finansu (nodokļu) komisijas apakškomisija, bet laipni aicināti tiek visi tie, kuri vēlas uzbūvēt Latvijā Nacionālo bibliotēku. Paldies.

Sēdes vadītājs. Linardam Muciņam.

L.Muciņš (frakcija “Latvijas ceļš”).

Juridiskās komisijas sēde tūlīt notiks Juridiskās komisijas telpās.

Sēdes vadītājs. Saeimas sekretāri lūdzu nolasīt reģistrācijas rezultātus!

S.Dreimane (7.Saeimas sekretāre).

Cienījamie kolēģi! Nav reģistrējušies: Aleksandrs Bartaševičs, Pēteris Salkazanovs, Inese Birzniece, Jānis Bunkšs, Ivars Godmanis, Edvīns Inkēns, Antons Seiksts, Māris Vītols, Dzintars Ābiķis, Ingrīda Ūdre, Juris Sinka, Juris Dobelis, Valdis Birkavs. Paldies.

Sēdes vadītājs. Paldies. Pārtraukums līdz pulksten 11.00.

(Pārtraukums)

 

 

Sēdi vada Latvijas Republikas 7.Saeimas priekšsēdētājs

Jānis Straume.

 

Sēdes vadītājs. Pārtraukumam paredzētais laiks ir beidzies. Turpināsim izskatīt likumprojektu “Administratīvā procesa likums”. 130.priekšlikums. Lūdzu!

Dz.Rasnačs. 130. priekšlikums. Juridiskā komisija atbalstīja.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 131. - iesniedzis Juridiskais birojs. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 132. - iesniegusi Juridiskā komisija. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 133. - iesniedzis Juridiskais birojs. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 134. - iesniedzis deputāts Burvis. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt komisijai.

Dz.Rasnačs. 135. - iesniegusi Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 136. - iesnieguši deputāti Urbanovičs un Sokolovskis. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Neviens neiebilst.

Dz.Rasnačs. 137. - iesniegusi Tieslietu ministrija. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt komisijai.

Dz.Rasnačs. 138. - iesnieguši deputāti Urbanovičs un Sokolovskis. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 139. - iesnieguši deputāti Urbanovičs un Sokolovskis. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 140. - Juridiskā biroja priekšlikums - atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz. Rasnačs. 141 - Juridiskās komisijas priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 142. - deputāta Burvja priekšlikums - nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 143. - deputāta Burvja priekšlikums - arī nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt komisijai.

Dz.Rasnačs. 144. - deputātu Urbanoviča un Sokolovska priekšlikums -atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 145. - Urbanoviča un Sokolovska priekšlikums - arī ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

Dz.Rasnačs.146. - Juridiskā biroja priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 147. - Juridiskā biroja priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 148. - deputātu Urbanoviča un Sokolovska priekšlikums - nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. Nav atbalstīts arī 149. - Tieslietu ministrijas priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Neviens neiebilst.

Dz.Rasnačs. Un nav atbalstīts arī 150. - Juridiskā biroja priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt komisijai.

Dz.Rasnačs. 151. - Juridiskās komisijas priekšlikums - tiek atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 152. - Juridiskās komisijas priekšlikums - ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

Dz.Rasnačs. 153. - Juridiskā biroja priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 154. - Juridiskās komisijas priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 155. - Juridiskās komisijas priekšlikums - ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. Nav atbalstīts 156. - deputāta Burvja priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. Atbalstīts 157. - Juridiskā biroja priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. Un atbalstīts ir 158. - Juridiskā biroja priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 159. - Juridiskā biroja priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 160. - deputātu Urbanoviča un Sokolovska priekšlikums - arī ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

Dz.Rasnačs. Nav atbalstīts 161. - deputāta Burvja priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Neviens neiebilst.

Dz.Rasnačs. Atbalstīts ir 162. - Juridiskā biroja priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. Daļēji atbalstīts ir 163. - Juridiskā biroja priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. Atbalstīts ir 164. - Juridiskās komisijas priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. Nav atbalstīts 165. - deputāta Imanta Burvja priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. Nav atbalstīts arī 166. - deputātu Urbanoviča un Sokolovska priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt komisijas viedoklim.

Dz.Rasnačs. Nav atbalstīts 167. - deputāta Imanta Burvja priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. Nav atbalstīts arī Satiksmes ministrijas parlamentārā sekretāra Māra Pūķa priekšlikums, un principā tas nav vairs balsojams.

Sēdes vadītājs. Paldies. Tālāk, lūdzu!

Dz.Rasnačs. 169. - Juridiskā biroja priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 170 - Juridiskā biroja priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 171. - Juridiskā biroja priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 172. - Juridiskā biroja priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 173. - Juridiskā biroja priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. Un atbalstīts arī 174. - Juridiskā biroja priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. Nav atbalstīts 175. - deputātu Urbanoviča un Sokolovska priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 176. - Juridiskā biroja priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

Dz.Rasnačs. 177. - deputātu Urbanoviča un Sokolovska priekšlikums - nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 178. - deputāta Imanta Burvja priekšlikums - arī nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 179. - deputāta Imanta Burvja priekšlikums - nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti neatbalsta.

Dz.Rasnačs. 180. - Juridiskā biroja priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 181. - Juridiskā biroja priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

Dz.Rasnačs. 182. - Juridiskā biroja priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 183.- Juridiskā biroja priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 184. - Juridiskā biroja priekšlikums - atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

Dz.Rasnačs. 185. - Juridiskās komisijas priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 186. - Juridiskās komisijas priekšlikums - arī atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. Nav atbalstīts 187. - deputāta Imanta Burvja priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt komisijai.

Dz.Rasnačs. 188. - Juridiskā biroja priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 189. - Juridiskā biroja priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Arī tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. Daļēji atbalstīts 190. - Juridiskā biroja priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. Atbalstīts 191. - Juridiskās komisijas priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. Nav atbalstīts 192. - deputāta Imanta Burvja priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Arī nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. Atbalstīts 193. - Juridiskā biroja priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. Arī 194. - Juridiskā biroja priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

Dz.Rasnačs. 195. - Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšlikums - atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 196. - deputātu Urbanoviča un Sokolovska priekšlikums - nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt komisijas viedoklim.

Dz.Rasnačs. 197. - Tieslietu ministrijas priekšlikums - atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 198. - Juridiskās komisijas priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 199. - Juridiskā biroja priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 200. - Juridiskā biroja priekšlikums - atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītājs. Arī nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 201. - Juridiskās komisijas priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

Dz.Rasnačs. 202. - Juridiskā biroja priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 203. - Juridiskā biroja priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 204. - Juridiskā biroja priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 205. - Juridiskā biroja priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 206 . - Juridiskā biroja priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

Dz.Rasnačs. 207. - Juridiskā biroja priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 208. - Juridiskā biroja priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 209. - Juridiskā biroja priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. Un arī 210. - Juridiskā biroja priekšlikums - ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Arī tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 211. - Juridiskā biroja priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 212. - Juridiskā biroja priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

Dz.Rasnačs. Un 213. - Juridiskā biroja priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. Daļēji atbalstīts 214. - Juridiskā biroja priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. Atbalstīts, precizējot redakciju, 215. - Tieslietu ministrijas priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

Dz.Rasnačs. Atbalstīts 216. - Juridiskās komisijas priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 217. - Juridiskās komisijas priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 218. - Juridiskā biroja priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. Nav atbalstīts 219. - deputātu Urbanoviča un Sokolovska priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt komisijas viedoklim.

Dz.Rasnačs. 220. - Juridiskā biroja priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. Daļēji atbalstīts 221. - Juridiskā biroja priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 222. - Juridiskās komisijas priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. Trešā daļa. 223. - Juridiskās komisijas priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. Nav atbalstīts 224. - deputāta Imanta Burvja priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. Atbalstīts 225. - Tieslietu ministrijas priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. Nav atbalstīts 226. - Tieslietu ministrijas priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Deputāti neiebilst.

Dz.Rasnačs. Atbalstīts 227. - Juridiskā biroja priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. Nav atbalstīts 228. - Juridiskā biroja priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. Daļēji atbalstīts 229. - Tieslietu ministrijas priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. Atbalstīts 230. - Juridiskās komisijas priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

Dz.Rasnačs. 231. - Tieslietu ministrijas priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. Daļēji atbalstīts 232. - Tieslietu ministrijas priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. Atbalstīts 233. - Juridiskās komisijas priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. Nav atbalstīts 234. - deputātu Urbanoviča un Sokolovska priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Deputāti neiebilst.

Dz.Rasnačs. Atbalstīts 235. - Juridiskā biroja priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

Dz.Rasnačs. Nav atbalstīts 236. - deputāta Imanta Burvja priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 237. - Tieslietu ministrijas priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 238. - Juridiskā biroja priekšlikums - atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 239. - Juridiskās komisijas priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 240. - Juridiskās komisijas priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 241. - Juridiskās komisijas priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

Dz.Rasnačs. 242. - Juridiskā biroja priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 243. - deputāta Imanta Burvja priekšlikums - nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt komisijas viedoklim.

Dz.Rasnačs. 244. - Juridiskā biroja priekšlikums - nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 245. - Tieslietu ministrijas priekšlikums - atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 246. - Juridiskās komisijas priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. Atbalstīts arī 247. - Juridiskā biroja priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

Dz.Rasnačs. 248. - Tieslietu ministrijas priekšlikums - atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 249. - Juridiskās komisijas priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

. Dz.Rasnačs. 250. - Juridiskā biroja priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 251. - Juridiskā biroja priekšlikums - atbalstīts daļēji un izteikts Juridiskās komisijas redakcijā.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 252. - Juridiskās komisijas priekšlikums - ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 253. - Tieslietu ministrijas priekšlikums. - atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 254. - Juridiskās komisijas priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

Dz.Rasnačs. Nav atbalstīts 255. - deputāta Imanta Burvja priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. Atbalstīts 256. - Tieslietu ministrijas priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. Nav atbalstīts 257. - deputāta Burvja priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. Atbalstīts 258. - Juridiskā biroja priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. Atbalstīts 259. - Juridiskā biroja priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. Atbalstīts arī 260. - Juridiskā biroja priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Iebildumu nav. Pieņemts.

Dz.Rasnačs. Atbalstīts 261. - Juridiskā biroja priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. Atbalstīts arī 262. - Juridiskā biroja priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Arī nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. Savukārt nav atbalstīts 263. - deputātu Urbanoviča un Sokolovska priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt komisijas viedoklim.

Dz.Rasnačs. Nav atbalstīts arī 264. - abu minēto deputātu priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Neviens neiebilst.

Dz.Rasnačs. Atbalstīts ir 265. - Juridiskās komisijas priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 266. - Juridiskās komisijas priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 267. - Tieslietu ministrijas priekšlikums - atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 268. - Juridiskā biroja priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. Atbalstīts arī 269. - Tieslietu ministrijas priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. Atbalstīts arī 270. - Tieslietu ministrijas priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Arī nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. Un 271. - Juridiskā biroja priekšlikums - arī atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 272. - Juridiskā biroja priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 273. - Juridiskā biroja priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. Nav atbalstīts 274. - Juridiskā biroja priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. Nav atbalstīts 275. - Imanta Burvja priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. Tāpat arī 276. - minētā deputāta priekšlikums - nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt komisijai.

Dz.Rasnačs. 277. - Juridiskā biroja priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 278. - Juridiskā biroja priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 279. - Juridiskās komisijas priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 280. - Juridiskās komisijas priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Arī tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 281. - Juridiskās komisijas priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

Dz.Rasnačs. 282. - Juridiskās komisijas priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 283. - Tieslietu ministrijas priekšlikums - nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 284. - Juridiskās komisijas priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 285. - Juridiskās komisijas priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. Savukārt nav atbalstīts 286. - Tieslietu ministrijas priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. Arī 287. - šīs ministrijas priekšlikums - nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 288. - Juridiskās komisijas priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 289. - deputāta Imanta Burvja priekšlikums - nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt komisijai.

Dz.Rasnačs. Atbalstīts 290. - Juridiskās komisijas priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. Arī 291. - Juridiskās komisijas priekšlikums - ieguvis atbalstu.

Sēdes vadītājs. Arī tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 292. - Tieslietu ministrijas priekšlikums - nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. Nav atbalstīts arī 293. - deputātu Urbanoviča un Sokolovska priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. Nav atbalstīts 294. - deputāta Burvja priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Arī nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. Atbalstīts 295. - Juridiskā biroja priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

Dz.Rasnačs. 296. - Juridiskā biroja priekšlikums - arī atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 296. - Juridiskā biroja priekšlikums - arī atbalstīts.

Sēdes vadītājs. 297.priekšlikums arī atbalstīts. Paldies. Tālāk, lūdzu!

Dz.Rasnačs. 298. - Juridiskā biroja priekšlikums - arī atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 299. - Juridiskā biroja priekšlikums - arī atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. Arī atbalstīts 300. - Juridiskā biroja priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta šo priekšlikumu.

Dz.Rasnačs. Daļēji atbalstīts 301. - Juridiskā biroja priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. Atbalstīts 302. - Juridiskās komisijas priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. Nav atbalstīts 303. - deputātu Urbanoviča un Sokolovska priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt komisijas viedoklim.

Dz.Rasnačs. 304. - Juridiskā biroja priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 305. - Juridiskās komisijas priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Arī atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 306. - Juridiskā biroja priekšlikums - atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 307. - Juridiskās komisijas priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

Dz.Rasnačs. 308. - Juridiskās komisijas priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

Dz.Rasnačs. 309. - deputātu Urbanoviča un Sokolovska priekšlikums - nav guvis atbalstu.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt komisijas viedoklim.

Dz.Rasnačs. 310. - deputātu Urbanoviča un Sokolovska priekšlikums - arī nav guvis atbalstu.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 311. - Juridiskā biroja priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 312. - Juridiskās komisijas priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Atbalsta deputāti.

Dz.Rasnačs. 313. - Juridiskās komisijas priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 314. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

Dz.Rasnačs. 315. - deputātu Urbanoviča un Sokolovska priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 316. - Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšlikums. Atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. Daļēji atbalstīts arī 317. - deputātu Urbanoviča un Sokolovska priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. Daļēji atbalstīts arī Tieslietu ministrijas iesniegtais 318.priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. Atbalstīts ir 319. - Juridiskās komisijas priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

Dz.Rasnačs. Daļēji atbalstīts ir 320. - Juridiskā biroja priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Nav iebildes.

Dz.Rasnačs. 321. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Arī pret to nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 322. - Tieslietu ministrijas priekšlikums, kas atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītājs. Deputāti neiebilst.

Dz.Rasnačs. 323. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 324. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildes.

Dz.Rasnačs. 325. - deputāta Urbanoviča un Sokolovska priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt komisijas viedoklim.

Dz.Rasnačs. 326. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

Dz.Rasnačs. 327. - Juridiskā biroja priekšlikums atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 328. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildes.

Dz.Rasnačs. 329. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

Dz.Rasnačs. 330. - deputātu Urbanoviča un Sokolovska priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Neviens neiebilst.

Dz.Rasnačs. 331. - Tieslietu ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 332. - Imanta Burvja priekšlikums. Arī atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 333. - Tieslietu ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildes.

Dz.Rasnačs. 334. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 335. - Tieslietu ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

Dz.Rasnačs. 336. - Tieslietu ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Arī tas tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 337. - deputāta Imanta Burvja priekšlikums. Atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītājs. Nav iebildes.

Dz.Rasnačs. 338. - Tieslietu ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta šo priekšlikumu.

Dz.Rasnačs. 339. - Tieslietu ministrijas priekšlikums. Atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītājs. Nav iebildes.

Dz.Rasnačs. 340. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

Dz.Rasnačs. 341. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 342. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

Dz.Rasnačs. 343. - Tieslietu ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 344. - Tieslietu ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 345. - Tieslietu ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 346. - Tieslietu ministrijas priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. Atbalstīts 347. - Juridiskās komisijas priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

Dz.Rasnačs. Atbalstīts arī Tieslietu ministrijas iesniegtais 348.priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 349. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 350. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

Dz.Rasnačs. 351. - Tieslietu ministrijas priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildes.

Dz.Rasnačs. 352. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 353. - Juridiskā biroja priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

Dz.Rasnačs. Atbalstīts arī 354. - Juridiskā biroja priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. Atbalstīts ir 355. - Juridiskā biroja priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. Daļēji atbalstīts Tieslietu ministrijas iesniegtais 356.priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Nav iebildes.

Dz.Rasnačs. Atbalstīts Juridiskās komisijas iesniegtais 357.priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

Dz.Rasnačs. 358. - Tieslietu ministrijas priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 359. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 360. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

Dz.Rasnačs. 361. - Tieslietu ministrijas priekšlikums. Atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 362. - Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

Dz.Rasnačs. 363. - deputātu Urbanoviča un Sokolovska priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 364. - deputāta Imanta Burvja priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 365. - deputātu Urbanoviča un Sokolovska priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 366. - deputātu Urbanoviča un Sokolovska priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt komisijai.

Dz.Rasnačs. 367. - Tieslietu ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

Dz.Rasnačs. 368. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 369. - Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšlikums. Atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. Daļēji atbalstīts arī deputātu Urbanoviča un Sokolovska iesniegtais 370.priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. Atbalstīts 371. - Juridiskās komisijas priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. Atbalstīts Juridiskā biroja iesniegtais 372.priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

Dz.Rasnačs. 373. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildes.

Dz.Rasnačs. 374. - deputātu Urbanoviča un Sokolovska priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt komisijas viedoklim.

Dz.Rasnačs. Atbalstīts 375. - Juridiskās komisijas priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. Atbalstīts arī 376. - Juridiskā biroja priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

Dz.Rasnačs. Nav atbalstīts deputāta Burvja iesniegtais 377.priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Nav iebildes.

Dz.Rasnačs. Nav atbalstīts deputāta Imanta Burvja iesniegtais 378.priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Nav iebildes.

Dz.Rasnačs. Atbalstīts 379. - Tieslietu ministrijas priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

Dz.Rasnačs. 380. - deputātu Urbanoviča un Sokolovska priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt komisijai.

Dz.Rasnačs. 381. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 382. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 383. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. Tāpat atbalstīts 384. - Juridiskās komisijas priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. Atbalstīts arī Tieslietu ministrijas iesniegtais 385.priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

Dz.Rasnačs. Nav atbalstīts 386. - deputāta Imanta Burvja priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. Atbalstīts 387. - Juridiskās komisijas priekšlikums.

Sēdes vadītājs. 387. ... Paldies. Iebildumu nav.

Dz.Rasnačs. 388. - Juridiskā biroja priekšlikums, kas ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 389. - Tieslietu ministrijas priekšlikums, kas ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. Nav atbalstīts 390. - deputātu Urbanoviča un Sokolovska priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Deputāti arī neatbalsta.

Dz.Rasnačs. Atbalstīts 391. - Tieslietu ministrijas priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. Atbalstīts 392. - Juridiskā biroja priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

Dz.Rasnačs. Atbalstīts Juridiskās komisijas iesniegtais 393.priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. Atbalstīts arī 394. - Juridiskās komisijas priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 395. - deputātu Urbanoviča un Sokolovska priekšlikums. Atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 396. - Tieslietu ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 397. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 398. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 399. - Tieslietu ministrijas priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Neiebilst neviens.

Dz.Rasnačs. 400. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta šo priekšlikumu.

Dz.Rasnačs. 401. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 402. - Tieslietu ministrijas priekšlikums. Atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 403. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

Dz.Rasnačs. 404. - Tieslietu ministrijas priekšlikums. Nav guvis atbalstu.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 405. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 406. - deputāta Burvja priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt komisijai.

Dz.Rasnačs. 407. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

Dz.Rasnačs. 408. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 409. - Tieslietu ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 410. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 411. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 412. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

Dz.Rasnačs. 413. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 414. - Tieslietu ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. Un atbalstīts arī 415. - Tieslietu ministrijas priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 416. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

Dz.Rasnačs. 417. - Tieslietu ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 418. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 419. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 420. - Tieslietu ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

Dz.Rasnačs. 421. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. Atbalstīts arī Juridiskās komisijas iesniegtais 422.priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. Arī 423. - Juridiskās komisijas priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

Dz.Rasnačs. Atbalstīts arī 424. - Juridiskās komisijas priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 425. - deputātu Urbanoviča un Sokolovska priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

Dz.Rasnačs. 426. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 427. - Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. Nav atbalstīts 428. - deputātu Urbanoviča un Sokolovska priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt komisijai.

Dz.Rasnačs. 429. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 430. - deputātu Urbanoviča un Sokolovska priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 431. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 432. - Tieslietu ministrijas priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti neiebilst.

Dz.Rasnačs. 433. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta šo priekšlikumu.

Dz.Rasnačs. 434. - Tieslietu ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 435. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 436. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 437. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

Dz.Rasnačs. 438. - Tieslietu ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 439. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 440. - deputāta Imanta Burvja priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Neviens neiebilst.

Dz.Rasnačs. 441. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 442. - deputātu Urbanoviča un Sokolovska priekšlikums. Atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 443. - Tieslietu ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. Atbalstīts arī 444. - Juridiskā biroja priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 445. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu! Balsosim par 445. - Juridiskā biroja priekšlikumu. Lūdzu rezultātu! Par - 65, pret - nav, atturas - 1. Priekšlikums ir atbalstīts.

Dz.Rasnačs. Paldies par īso atelpas brīdi, ko devāt balsojot.

446. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 447. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 448. - Tieslietu ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 449. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 450. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 451. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 452. - Tieslietu ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 453. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 454. - Tieslietu ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Arī tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 455. - Tieslietu ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 456. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 457. - deputāta Burvja priekšlikums, kas ir atbalstīts. Taču es jums to nolasīšu, jo te ir drukas kļūdas. Lai tas precīzi parādās stenogrammā.

Sēdes vadītājs. Lūdzu!

Dz.Rasnačs. “Ja apelācijas sūdzību termiņā iesniedz tieši apelācijas instances tiesai, termiņš nav uzskatāms par nokavētu.” Šis priekšlikums atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Paldies.

Tālāk, lūdzu!

Dz.Rasnačs. 458. - Tieslietu ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 459. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

Dz.Rasnačs. 460. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 461. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 462. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 463. - Tieslietu ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 464. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 465. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 466. - Tieslietu ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

Dz.Rasnačs. 467. - Juridiskā komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 468. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 469. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 470. - Tieslietu ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 471. - Tieslietu ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 472. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 473. - Tieslietu ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 474. - Tieslietu ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 475. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

Dz.Rasnačs. 476. - Tieslietu ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 477. - Tieslietu ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 478. - Tieslietu ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 479. - Tieslietu ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 480. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 481. - Tieslietu ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 482. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 483. - deputāta Burvja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 484. - deputāta Burvja priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt komisijai.

Dz.Rasnačs. 485. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 486. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 487. - Tieslietu ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

Dz.Rasnačs. 488. - Tieslietu ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

Dz.Rasnačs. 489. - deputāta Imanta Burvja priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Neviens neiebilst.

Dz.Rasnačs. 490. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 491. - Tieslietu ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 492. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 493. - Tieslietu ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 494. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 495. - Tieslietu ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 496. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

Dz.Rasnačs. 497 . - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 498. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 499. - Tieslietu ministrijas priekšlikums. Atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 500. priekšlikums, ko iesniegusi Tieslietu ministrija, atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 501. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 502. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 503. - Tieslietu ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

Dz.Rasnačs. 504. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 505. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 506. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

Dz.Rasnačs. 507. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 508. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 509. - Juridiskā biroja priekšlikums. Daļēji atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 510. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 511. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 512. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 513. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 514. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 515. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. Nav atbalstīts 516. - deputāta Imanta Burvja priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. Nav atbalstīts arī Juridiskā biroja iesniegtais 517.priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. Nav atbalstīts Juridiskā biroja iesniegtais 518.priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Deputāti neatbalsta šo priekšlikumu.

Dz.Rasnačs. Nav atbalstīts 519. - Juridiskā biroja priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Arī šo priekšlikumu neatbalsta deputāti.

Dz.Rasnačs. Juridiskās komisijas iesniegtais 521.priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 522. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 523. - Tieslietu ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 524. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. Daļēji atbalstīts 525. - Tieslietu ministrijas priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. Atbalstīts 526. - Juridiskās komisijas priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

Dz.Rasnačs. Atbalstīts 527. - Juridiskā biroja priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. Atbalstīts 528. - Juridiskā biroja priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. Atbalstīts 529. - Tieslietu ministrijas priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. Atbalstīts 530. - Juridiskās komisijas priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. Nav atbalstīts 531. - Juridiskā biroja priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt komisijai.

Dz.Rasnačs. Nav atbalstīts arī 532. - Juridiskā biroja priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 533. - Juridiskās komisijas priekšlikums aizstāt vārdu “surogātizpildes” ar vārdu “aizvietotājizpildes”. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 534. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 535. - Juridiskā biroja priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti neatbalsta šo priekšlikumu.

Dz.Rasnačs. Nav atbalstīts 536. - Juridiskā biroja priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt komisijai.

Dz.Rasnačs. Nav atbalstīts arī 537. - Juridiskā biroja priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Deputāti arī neatbalsta šo priekšlikumu.

Dz.Rasnačs. Atbalstīts ir 538. - Juridiskās komisijas formulētais priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. Nav atbalstīts 539. - Juridiskā biroja priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. Nav atbalstīts un nav balsojams 540. - Juridiskā biroja priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt komisijas viedoklim.

Dz.Rasnačs. Nav atbalstīts un nav arī balsojams 541. - Juridiskā biroja priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. Nav atbalstīts un nav vairs balsojams 542. - Juridiskā biroja priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. Nav atbalstīts un nav balsojams 543. - Juridiskā biroja priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Paldies.

Tālāk, lūdzu.

Dz.Rasnačs. 544. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. Nav atbalstīts un nav balsojams 545. - Juridiskā biroja priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Paldies. Tālāk!

Dz.Rasnačs. 546. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 547. - Juridiskā biroja priekšlikums. Nav atbalstīts un nav balsojams.

Sēdes vadītājs. Paldies. Tālāk.

Dz.Rasnačs. 548. - Juridiskā biroja priekšlikums. Nav atbalstīts un nav vairs balsojams.

Sēdes vadītājs. Tālāk!

Dz.Rasnačs. 549. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. 550. - Juridiskā biroja priekšlikums. Nav atbalstīts un nav vairs balsojams.

Sēdes vadītājs. Paldies.

Dz.Rasnačs. 551. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 552. - Juridiskā biroja priekšlikums. Nav atbalstīts un nav balsojams.

Sēdes vadītājs. Tālāk.

Dz.Rasnačs. 553. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 554. - Juridiskā biroja priekšlikums. Nav atbalstīts un nav vairs balsojams.

Sēdes vadītājs. Paldies. Tālāk!

Dz.Rasnačs. 555. - deputāta Burvja priekšlikums. Nav atbalstīts un nav vairs balsojams.

Sēdes vadītājs. Tālāk.

Dz.Rasnačs. 556. - deputāta Imanta Burvja priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt komisijas viedoklim.

Dz.Rasnačs. 557 . - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. 558. - Juridiskā biroja priekšlikums. Nav atbalstīts un nav balsojams.

Sēdes vadītājs. Paldies. Tālāk!

Dz.Rasnačs. Nav atbalstīts un nav balsojams 559. - Juridiskā biroja priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. Un nav atbalstīts un nav balsojams 560. - Juridiskā biroja priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

Dz.Rasnačs. Atbalstīts ir 561. - Juridiskās komisijas priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

Dz.Rasnačs. Nav atbalstīts un nav balsojams 562. - Juridiskā biroja priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Paldies. Tālāk!

Dz.Rasnačs. 563. - Juridiskā biroja priekšlikums. Nav atbalstīts un nav balsojams.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu… Atvainojiet, vai deputāts Mitrofanovs vēlas debatēt? Nē. Tālāk, lūdzu!

Dz.Rasnačs. 564. - Tieslietu ministrijas priekšlikums, kas nav atbalstīts. Juridiskā komisija ir izvēlējusies nevis pārejas noteikumus, bet to koncepciju, kas bija ar Komerclikumu un ar jauno Krimināllikumu. Tātad spēkā stāšanās kārtību noteiks speciāls likums.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt atbildīgās komisijas viedoklim par 564. un 565. priekšlikumu. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Lūdzu balsošanas režīmu! Balsosim par likumprojekta “Administratīvā procesa likums” pieņemšanu otrajā lasījumā. Lūdzu rezultātu! Par - 81, pret un atturas - nav. Otrajā lasījumā likumprojekts pieņemts.

Lūdzu, noteiksim priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam.

Dz.Rasnačs. Komisija piedāvā kā priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam noteikt 1. septembri.

Sēdes vadītājs. 1. septembris. Iebildumu nav. Paldies.

Pirms izskatām nākamo likumprojektu, ir saņemti priekšlikumi par izmaiņām darba kārtībā.

Juridiskā komisija lūdz šīsdienas sēdes darba kārtībā iekļaut likumprojektu “Grozījums Satversmes tiesas likumā” izskatīšanai pirmajā lasījumā.

Vai ir iebildumi? Nav iebildumu. Paldies.

Desmit deputāti lūdz iekļaut šīsdienas sēdes darba kārtībā likumprojekta “Grozījums likumā “Par privatizācijas sertifikātiem”” nodošanu komisijām.

Vai ir iebildumi? Nav iebildumu. Paldies.

Saeimas Prezidijs lūdz iekļaut šīsdienas sēdes darba kārtībā ziņojumu par bezalgas atvaļinājuma piešķiršanu deputātam Mārim Vītolam 19. un 20. jūnijā. Nav iebildumu. Paldies.

Izskatīsim likumprojektu “Krājaizdevu sabiedrību likums”. Pirmais lasījums.

Budžeta un finansu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāte Aija Poča.

A.Poča (frakcija “Latvijas ceļš”).

Cienījamie kolēģi! Likumprojekts “Krājaizdevu sabiedrību likums”, kuru ir iniciējusi Budžeta un finansu (nodokļu) komisija, ir nepieciešams, lai paceltu likuma līmenī tās normas, kas regulē Krājaizdevu sabiedrību likuma darbību. Šobrīd krājaizdevu sabiedrību darbību regulē ļoti dažādi likumi - gan Kredītiestāžu likums, gan Paju sabiedrību likums, gan daži citi. Taču neskatoties uz to, ka šobrīd Latvijā jau darbojas 11 krājaizdevu sabiedrības, kas kopumā apvieno 8436 biedrus, kuru noguldījumi un pajas sastāda 600 miljonus… 608 tūkstošu latu, es atvainojos, 608 tūkstošus latu un aktīvi ir 809 tūkstoši latu, nav bijis speciāla likuma, kas reglamentētu šīs sfēras darbību.

Jāteic, ka krājaizdevu sabiedrību loma tautsaimniecībā ar katru mirkli pieaug un to attīstība veicinās finansu resursu pieejamību Latvijas iedzīvotājiem, veicinās arī Latvijas reģionālo attīstību un aktivizēs Latvijas iedzīvotāju līdzdarbošanos tautsaimniecībā. Pēc būtības jau dzīvē krājaizdevu sabiedrības kā kooperatīvās darbības veids ir sevi parādījušas ļoti dzīvotspējīgas, un jāteic, ka tā pieredze, ko ir guvuši tieši krājaizdevu sabiedrību veidotāji, ir neatsverama, lai veicinātu kooperatīvās darbības principu ieviešanu arī citās tautsaimniecības nozarēs.

Komisija šo likumu izstrādāja kopā ar Latvijas Bankas, Finansu ministrijas, Ekonomikas ministrijas un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas speciālistiem, iesaistot šajā darbā arī Krājaizdevu sabiedrību savienību. Jāteic, ka sākotnēji, 1995.-1996.gadā, kad veidojās pirmās krājaizdevu sabiedrības, valdīja zināma skepse attiecībā uz šo institūciju dzīvotspēju, darbības principiem un arī drošumu, taču šobrīd šī skepse ir zudusi un visas atbildīgās institūcijas, arī Latvijas Banka, kas šobrīd pārrauga Krājaizdevu sabiedrību darbību, vērtē šo darbību pozitīvi.

Komisija lūdz jūs šodien atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā, lai pēc tam jau rudens sesijā mēs varētu pieņemt šo likumu galīgajā redakcijā. Lūdzu balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītājs. Atklājam debates. Linards Muciņš.

L.Muciņš (frakcija “Latvijas ceļš”).

Cienījamo priekšsēdētāj! Cienījamie deputāti! Arī Juridiskā komisija, kas bija otrā komisija, izskatīja šo likumprojektu “Krājaizdevu sabiedrību likums” un nolēma to atbalstīt izskatīšanai pirmajā lasījumā. Jāteic, ka likumprojekta izstrādāšana un iesniegšana ir ļoti svarīgs pagrieziens, kaut gan daļēji nokavēts, jo, neskatoties uz visiem administratīvajiem un birokrātiskajiem šķēršļiem, mūsu valstī ir izveidojušies vairāki desmiti krājaizdevu sabiedrību. Tiešām, kā šeit teica ziņotāja, šis likumprojekts veicinās krājaizdevu sabiedrību veidošanos, attīstīs biedros spēju kopīgi darboties uz savstarpējas palīdzības un pašpārvaldes principu pamata. Tas ir svarīgi, veidojot pilsonisku sabiedrību, jo pilsoniskā sabiedrība ir nevis tikai administratīvā kārtībā jāpārvalda caur valsts vai pašvaldību publiskajām institūcijām, bet jāveicina arī pilsoņu apvienošanās, personu apvienošanās, viņu kapitāla apvienošanās un viņu darbība uz pašdarbības principu pamata, savstarpēji koncentrējot finansu resursus un palīdzot viens otram.

Es no juridiskā viedokļa pasvītrošu, ka svarīgs šeit ir moments, kas ir minēts 2.pantā. Ir runa par krājaizdevu sabiedrības jēdzienu, uzdevumiem un tiesībām. Ka krājaizdevu sabiedrība ir kooperatīva sabiedrība ar mainīgu biedru skaitu un kapitālu. Tāpēc es domāju, ka, attiecīgi tālāk strādājot pie šā likumprojekta, būtu nepieciešams pārdomāt, kādu slodzi nes nepieciešamība noteikt minimālo pamatkapitālu - 2000 latu - šādai krājaizdevu sabiedrībai, jo pēc būtības tā ir kooperatīva sabiedrība, kurai parasti mēs nenosakām pamatkapitālu, un tai ir, protams, mainīgs biedru skaits un mainīgs kapitāls.

No vienas puses, lielām krājaizdevu sabiedrībām, kas veidojas tādās nozarēs kā dzelzceļā, ūdens transportā un citur, ir ļoti viegli izpildīt šādu minimumu. Tajā ziņā nav problēmas. Taču mums tik tiešām jādomā par krājaizdevu sabiedrībām, kuras attīstās un kurām ir jāveidojas mazos kolektīvos vai pagastos. Un, domājot tieši par pagastiem, šis jautājums, es domāju, ir jāpārskata, jo diez vai šie 2000 latu - kā attiecībā uz bankām - spēj kaut ko stabilizēt vai kaut kādā citādā veidā atrisināt kādu būtisku jautājumu šajā krājaizdevu sabiedrības darbībā. Jo ir noteikts minimums, ka jābūt vismaz 20 biedriem, un, ja šie biedri izstrādā saprātīgu pamatkapitāla summu, saprātīga kapitāla summu jeb paju summu, kas jāiemaksā katram biedram, šis jautājums ir tādā veidā risināms.

Tajā pašā laikā, protams, mums ir jāpārskata arī likums par kooperatīvām sabiedrībām, un saistībā ar mūsu izstrādāto Komerclikumu, kas stāsies spēkā nākamajā gadā, ir jāveic nepieciešamie precizējumi, lai precīzi nošķirtu šādu krājaizdevu sabiedrību un vispār jebkuras kooperatīvās sabiedrības mērķi. Mērķis ir saimnieciska darbība, nevis peļņas gūšana.

Attiecībā uz krājaizdevu sabiedrību kā uz kooperatīvu sabiedrību ir jāpārdomā jautājums par to, vai tai būtu maksājams attiecīgs uzņēmuma ienākuma nodoklis vai tas ir jādara attiecīgi šiem biedriem pēc tam, kad viņi jau saņem dividendes no šīs sabiedrības, lai, ja tas ir mērķēts tā, kā mūsu komisijā paskaidroja kooperatīvo sabiedrību savienību pārstāvji, attīstītu aroddarbību, attīstītu mazo uzņēmējdarbību. Tad, bez šaubām, šīs dividendes būtu ieskaitāmas finansiālajos ienākumos no attiecīgās darbības, kura bieži ir ar zaudējumiem, un tādā veidā varētu segt šo mazo struktūru darbības zaudējumus konkrētajā darbības laikā.

Tajā pašā laikā, ņemot vērā, ka krājaizdevu sabiedrības tika pakļautas diezgan stingriem ierobežojumiem tāpat kā bankas, vajadzētu, strādājot pie otrā lasījuma sagatavošanas, padomāt, vai ir nepieciešams, lai tie daži ierobežojumi, kas šobrīd šajā likumā ir, būtu tikpat stingri kā tajā laikā, kad bankas mēs diezgan stingri kontrolējām. No otras puses, vai nebūtu tomēr bijis pietiekami ilgs laiks šīm kooperatīvajām krājaizdevu sabiedrībām, kuras ir jau darbojušās... Tās savā darbībā ir pierādījušas, ka viens otrs ierobežojums, kurš šeit tagad ir ierakstīts... Vai tas nākotnē būtu vajadzīgs? Jo šī darbība ir pierādījusi savu dzīvotspēju.

Es domāju, ka šis likums jāskata kontekstā ar jautājumu par lauksaimniecību, ko mēs vakardien izskatījām. Šis likums tieši praktiskā darbībā, nevis tikai runās, palīdzēs mums attīstīt laukus un lauksaimniecību. Tādēļ aicinu atbalstīt pirmajā lasījumā likumprojektu, kas, es domāju, attīstīs krājaizdevu sabiedrību kustību Latvijā: no 11 krājaizdevu sabiedrībām, cik to ir šodien - tas ir smieklīgi mazs skaits -, to skaits pieaugs līdz simtiem un tūkstošiem.

Sēdes vadītājs. Jānis Jurkāns. Jurkāna kungs, jūs vēlaties debatēt? Debates beidzam.

Komisijas vārdā - deputāte Aija Poča.

A.Poča. Man jāizsaka pateicība Juridiskās komisijas priekšsēdētājam Muciņa kungam par debatēs izteiktajiem priekšlikumiem un jāatzīst, ka arī Budžeta un finansu (nodokļu) komisija, strādājot pie šā likumprojekta redakcijas, par tieši šiem virzieniem un šīm problēmām diskutēja, un daudzos jautājumos varētu piekrist Juridiskās komisijas priekšsēdētāja viedoklim. Taču mēs šo likumprojektu sagatavojām, ja tā drīkst izteikties, maksimāli stingrā redakcijā, domājot par to, ka tad jau otrajā vai trešajā lasījumā varētu to pieslīpēt.

Es domāju, ka visi saprot šā likumprojekta nozīmību. Lūdzu balsot par to pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītājs. Lūdzu balsošanas režīmu! Balsosim par likumprojekta “Krājaizdevu sabiedrību likums” pieņemšanu pirmajā lasījumā. Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret - nav, atturas - 1. Pirmajā lasījumā likumprojekts pieņemts.

A.Poča. Lūdzu priekšlikumus iesniegt Budžeta un finansu (nodokļu) komisijā līdz 15.augustam.

Sēdes vadītājs. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam ir 15.augusts. Paldies.

Izskatīsim likumprojektu “Grozījumi Satversmes tiesas likumā”. Pirmais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Linards Muciņš.

L.Muciņš (frakcija “Latvijas ceļš”).

Cienījamo priekšsēdētāj! Cienījamie deputāti! Juridiskā komisija, balstoties uz Satversmes tiesas priekšlikumiem, izstrādāja likumprojektu “Grozījumi Satversmes tiesas likumā”. Likumprojekta reģistra numurs 591. Sēdē izskatāmais dokuments nr.2083. Šodien Saeima nodeva šo likumprojektu izskatīšanai komisijām - gan Juridiskajai komisijai, gan Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai, un abas šīs komisijas atbalstīja šo likumprojektu. Tādēļ aicinu to atbalstīt pirmajā lasījumā.

Kādi grozījumi tiek piedāvāti Satversmes tiesas likumā? Satversmes tiesas likumā ierosinātie grozījumi preses ļoti lielās aktivitātes dēļ bija plaši aprakstīti presē. Es īsi raksturošu jums šos priekšlikumus, lai, tā sacīt, mums visiem būtu skaidrs, par ko mēs balsosim. (Starpsauciens: “Ir taču skaidrs!”)

Galvenais, pats svarīgākais moments šajā likumprojektā ir tas, ka mēs paplašinām to personu loku, kuras var vērsties tiesā. Tās ir gan fiziskās personas, gan citas personas, kuru cilvēktiesības ir aizskartas. Mēs dodam arī iespēju šajā tiesā vērsties vispārējām tiesām, kuras konstatē pretrunas likumdošanā. (Starpsauciens: “Linard, viss ir labi!”)

Otrām kārtām mēs šeit sakārtojam Satversmes tiesas tiesnešu darbību - no stāža viedokļa izvirzām prasību, ka Juridiskajā darbā pirms tam ir jānostrādā vismaz desmit gadi, nevis pieci gadi, tātad pastiprinām prasības attiecībā uz stāžu. Sakārtojam arī Satversmes tiesas tiesnešu iecelšanas kārtību: ja nav iecelts cits, tad nosakām, kā turpinās pilnvaras. Un attiecībā uz Satversmes tiesas tiesnešu atbrīvošanu pārliekam atbildību no Saeimas uz Satversmes tiesu.

Es domāju, ka šie priekšlikumi demokratizēs mūsu sabiedrību, ļaus daudz labāk izmantot to potenciālu, kas ir mums Satversmes tiesā. Gandrīz visi tiesneši tur ir juristi ar doktora grādu, un tādā veidā viņi varētu daudz aktīvāk iesaistīties mūsu juridiskās un tiesiskās vides sakārtošanā. Es aicinu jūs atbalstīt šo svarīgo likumprojektu pirmajā lasījumā. (Starpsauciens: “Piekrītam!”)

Sēdes vadītājs. Debatēs neviens pieteicies nav. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi Satversmes tiesas likumā” pieņemšanu pirmajā lasījumā. Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Pirmajā lasījumā likumprojekts pieņemts.

Noteiksim priekšlikumu iesniegšanas termiņu!

L.Muciņš. 15.augusts.

Sēdes vadītājs. 15.augusts - priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Mitrofanova, Sokolovska, Deņisova, Solovjova un Plinera iesniegto likumprojektu “Grozījums likumā “Par privatizācijas sertifikātiem”” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

Runāt “par” vēlas deputāts Miroslavs Mitrofanovs.

M.Mitrofanovs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamie kolēģi! Es gribu atgādināt, ka šodien ir pēdējā sēde šajā sesijā un valsts iedzīvotāji, mūsu vēlētāji gaida no mums skaidru atbildi, kas būs ar sertifikātiem. Līdz šim brīdim cilvēkiem joprojām “uz rokām” atrodas daudz sertifikātu un nav pabeigta dzīvokļu privatizācija. Tagad ir pilnīgi skaidrs, ka līdz šā gada beigām visi cilvēki, kuri grib privatizēt savu dzīvokli, nepaspēs to izdarīt tīri tehnisku iemeslu dēļ. Cilvēki nav vainīgi, jo valsts nenodrošināja tādus tehniskus apstākļus, lai visi, kas grib, varētu privatizēt savus dzīvokļus. Nav pabeigta arī nedzīvojamo telpu un arī lielo uzņēmumu privatizācija. To skaitā ir “Latvenergo” un “Latvijas dzelzceļš”, kuru liktenis nav skaidrs. Sakarā ar to mēs piedāvājam pagarināt sertifikātu izmantošanas termiņu uz diviem gadiem, lai nākamā Saeima galīgi izlemtu sertifikātu problēmu.

Sēdes vadītājs. Viens ir runājis “par”. Vai kāds vēlas runāt “pret”? Vai ir nepieciešams balsot? (Starpsauciens: “Ir!”) Lūdzu balsošanas režīmu! Balsosim par likumprojekta “Grozījums likumā “Par privatizācijas sertifikātiem”” nodošanu komisijām. Lūdzu rezultātu! Par - 30, pret - 26, atturas - 28. Likumprojekts netiek nodots komisijām.

Informēju jūs, ka Saeimas Prezidijs šīsdienas sēdē piešķīra bezalgas atvaļinājumu deputātam Mārim Vītolam 19. un 20.jūnijā.

Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas frakcijas deputāti ir iesnieguši Prezidijā jautājumu ģenerālprokuroram Maizīša kungam. Es informēju jūs, kolēģi, ka Latvijas likumdošana neparedz ar Saeimas starpniecību iesniegt jautājumus ģenerālprokuroram. Jūs varat vērsties pie ģenerālprokurora tiešā veidā.

Paldies! Lūdzu reģistrācijas režīmu! Reģistrēsimies ar identifikācijas kartēm!

Godātie kolēģi! Kamēr tiek gatavota reģistrācijas izdruka, - paziņojums.

Tā kā šī ir pēdējā pavasara sesijas sēde, pateicos jums par darbu un, novēlot mierīgu un siltu vasaru, es aicinu jūs uz kausu alus un šķēli siera Saeimas ēdnīcas telpās. (Zālē rosība.)

Lūdzu nolasīt reģistrācijas izdruku!

S.Dreimane (7.Saeimas sekretāre).

Cienījamie kolēģi! Nav reģistrējušies: Andrejs Klementjevs, Aleksandrs Bartaševičs, Boriss Cilevičs, Pāvels Maksimovs, Inese Birzniece, Vanda Kezika, Jānis Bunkšs, Ivars Godmanis, Antons Seiksts, Juris Dalbiņš, Māris Vītols, Helmuts Čibulis, Ingrīda Ūdre, Juris Sinka, Valdis Birkavs.

Sēdes vadītājs. (Aplausi.) Paldies. Sēde ir slēgta.

Redaktores: J.Kravale, L.Bumbura

Datoroperatores: B.Strazdiņa, S.Bērziņa, M.Ceļmalniece, I..Kuzņecova

Korektores: D.Kraule, J.Kurzemniece, L.Andersone

Atbildes uz deputātu iesniegtajiem jautājumiem

pēc Latvijas Republikas 7.Saeimas

pavasara sesijas desmitās sēdes

2000.gada 20.jūnijā

 

Sēdi vada Latvijas Republikas 7.Saeimas priekšsēdētājs

Jānis Straume.

 

Sēdes vadītājs. Pulkstenis ir 17.00, un ir pienācis laiks uzklausīt Ministru prezidenta Andra Bērziņa atbildes uz deputātu grupas jautājumiem “Par “Latvenergo” un Igaunijas energouzņēmuma iespējamo apvienošanos” un “Par Starptautiskā valūtas fonda prasībām un Eiropas Savienības direktīvām attiecībā uz valsts akciju sabiedrības “Latvenergo” privatizāciju”.

Rakstiska atbilde deputātiem ir iesniegta? Uz vienu no jautājumiem rakstiska atbilde ir, tā attiecas uz Igaunijas Republikas un Latvijas Republikas valsts elektroapgādes uzņēmumu sadarbību. Jautājuma iesniedzēji ar atbildi nav apmierināti, bet, ņemot vērā to, ka atbildētāja puse nav ieradusies uz šīsdienas sēdi, atbildes uz šiem jautājumiem mēs uzklausīt nevaram.

Paldies.

Redaktores: J.Kravale, L.Bumbura

Datoroperatores: B.Strazdiņa, S.Bērziņa, M.Ceļmalniece, I..Kuzņecova

Korektores: D.Kraule, J.Kurzemniece, L.Andersone

 

SATURA RĀDĪTĀJS

7.Saeimas pavasara sesijas 10.sēde

2000.gada 20.jūnijā

 

 

 

Par darba kārtību              - 1.lpp.

 

 

Par likumprojektu “Grozījumi Satversmes tiesas likumā”

            (2083. un 2083-a dok.)    - 2.lpp.

 

Priekšlikums            - dep. V.Lāzo - 2.lpp.

 

 

Par likumprojektu “Likums “Par valsts un pašvaldību

tiesisko palīdzību”” (Nav pieņemts)

            (2094. un 2094-a dok.)    - 2.lpp.

 

Prieklikums            - dep. J.Sokolovskis            - 2.lpp.

 

 

Par likumprojektu “Par pagaidu pasākumiem, piemērojot

Protokola par Latvijas pievienošanos Marakešas līgumam

par Pasaules tirdzniecības organizācijas izveidošanu grafika

CXLIII — Latvijas Republika — daļu 1-B “Tarifu kvotas””

            (2115. dok.)                - 3.lpp.

 

 

 

Par lēmuma projektu “Par Latvijas valdības un “Tilts

Communication” noslēgto Jumta līgumu, tā izpildi un

SIA “Lattelekom” darbību” (Noraidīts)

            (2100. dok.)                - 3.lpp.

 

Priekšlikums            - dep. M.Lujāns            - 4.lpp.

 

 

 

Lēmuma projekts “Par Latvijas Republikas Augstākās

tiesas tiesnešu apstiprināšanu”

            (2087. dok.)                - 4.lpp.

 

Ziņo                 - dep. Dz.Rasnačs            - 4.lpp.

 

 

Lēmuma projekts “Par P.Opincāna apstiprināšanu par

Latvijas Republikas Augstākās tiesas tiesnesi”

            (2088. dok.)                - 6.lpp.

 

Ziņo                 - dep. Dz.Rasnačs            - 6.lpp.

 

 

Lēmuma projekts “Par J.Kremberga apstiprināšanu par

Ogres rajona tiesas tiesnesi”

            (2089. dok.)                - 6.lpp.

 

Ziņo                 - dep. Dz.Rasnačs            - 6.lpp.

 

 

 

Lēmuma projekts “Par E.Joksta apstiprināšanu par

Daugavpils tiesas tiesnesi”

            (2090. dok.)                - 7.lpp.

 

Ziņo                 - dep. Dz.Rasnačs            - 7.lpp.

 

 

 

Lēmuma projekts “Par R.Rāviņa atkārtotu iecelšanu par

Rīgas pilsētas Centra rajona tiesas tiesnesi”

            (2091. dok.)                - 7.lpp.

 

Ziņo                 - dep. Dz.Rasnačs            - 7.lpp.

 

 

 

Lēmuma projekts “Par Dobeles rajona tiesas tiesneša

V.Derjagina atbrīvošanu no amata”

            (2092. dok.)                - 7.lpp.

 

Ziņo                 - dep. Dz.Rasnačs            - 8.lpp.

 

 

Lēmuma projekts “Par Limbažu rajona tiesas tiesneses

S.Gailītes atbrīvošanu no amata”

            (2093. dok.)                - 8.lpp.

 

Ziņo                 - dep. Dz.Rasnačs            - 8.lpp.

 

 

Par darba kārtību              - 8.lpp.

 

 

Likumprojekts “Par pagaidu pasākumiem, piemērojot

Protokola par Latvijas pievienošanos Marakešas līgumam

par Pasaules tirdzniecības organizācijas izveidošanu grafika

CXLIII — Latvijas Republika — daļu 1-B “Tarifu kvotas””

(1.lasījums) (Steidzams)

            (2115. dok.)                - 8.lpp.

 

Ziņo                 - dep. A.Poča - 9.lpp.

 

 

Likumprojekts “Par pagaidu pasākumiem, piemērojot

Protokola par Latvijas pievienošanos Marakešas līgumam

par Pasaules tirdzniecības organizācijas izveidošanu grafika

CXLIII — Latvijas Republika — daļu 1-B “Tarifu kvotas””

(2.lasījums)

            (2115. dok.)                - 9.lpp.

 

Ziņo                 - dep. A.Poča - 9.lpp.

 

 

 

Lēmuma projekts “Par piekrišanu Saeimas deputāta

A.Bartaeviča saukšanai pie administratīvās atbildības”

            (2116. dok.)                - 9.lpp.

 

Ziņo                 - dep. V.Muižniece            - 10.lpp.

 

 

Lēmuma projekts “Par piekrišanu Saeimas deputāta

I.Godmaņa saukšanai pie administratīvās atbildības”

            (2118. dok.)                - 10.lpp.

 

Ziņo                 - dep. V.Muižniece            - 10.lpp.

 

 

Likumprojekts “Grozījumi Ceļu satiksmes likumā”

(2.lasījums) (Steidzams)

            (2002. un 2049. dok.)            - 11.lpp.

 

Ziņo                 - dep. M.Lujāns            - 11.lpp.

 

 

Likumprojekts “Par ievedmuitas tarifu likmēm un muitas

tarifu kvotām, kas piemērojamas Eiropas Kopienas

izcelsmes lauksaimniecības precēm” (2.lasījums) (Steidzams)

            (2076. dok.)                - 12.lpp.

 

Ziņo                 - dep. A.Poča - 12.lpp.

 

Debates                        - dep. L.Bojārs            - 14.lpp.

                                    - 16.lpp.

                        - dep. P.Salkazanovs            - 17.lpp.

                        - dep. L.Bojārs            - 19.lpp.

 

 

Likumprojekts “Par atbildību par preces un pakalpojuma

trūkumiem” (3.lasījums)

            (2095. dok.)                - 21.lpp.

Ziņo                 - dep. J.Sproģis            - 22.lpp.

Likumprojekts “Preču un pakalpojumu drouma

likums” (3.lasījums)

            (2096. dok.)                - 23.lpp.

 

Ziņo                 - dep. J.Sproģis            - 23.lpp.

 

 

Likumprojekts “Grozījumi Valsts drošības iestāžu

likumā” (3.lasījums)

            (2097. dok.)                - 25.lpp.

 

Ziņo                 - dep. Dz.Kudums            - 25.lpp.

 

Debates                        - dep. L.Muciņš            - 26.lpp.

                        - dep. A.Panteļējevs            - 27.lpp.

 

 

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par vides

aizsardzību”” (3.lasījums)

            (2099. dok.)                - 29.lpp.

 

Ziņo                 - dep. A.Seile - 29.lpp.

 

 

Likumprojekts “Grozījumi Vispārējās izglītības

likumā” (3.lasījums)

            (2105. dok.)                - 32.lpp.

 

Ziņo                 - dep. Dz.Ābiķis            - 32.lpp.

 

Debates                        - dep. P.Salkazanovs            - 33.lpp.

 

 

Likumprojekts “Administratīvā procesa likums”

(2.lasījums)

            (69. un 2101. dok.)            - 38.lpp.

 

Ziņo                 - dep. Dz.Rasnačs            - 38.lpp.

Paziņojumi            - dep. Dz.Kudums            - 57.lpp.

                        - dep. V.Lāzo - 57.lpp.

                        - dep. R.Ra˛uks            - 57.lpp.

                        - dep. P.Apinis            - 58.lpp.

                        - dep. L.Muciņš            - 58.lpp.

 

Reģistrācijas rezultāti

 

Nolasa             - Saeimas sekretāre S.Dreimane            - 59.lpp.

 

Par darba kārtību              - 120.lpp.

 

 

Likumprojekts “Krājaizdevu sabiedrību likums”

(1.lasījums)

            (2086. un 2103. dok.)            - 121.lpp.

 

Ziņo                 - dep. A.Poča - 121.lpp.

 

Debates                        - dep. L.Muciņš            - 122.lpp.

 

 

Likumprojekts “Grozījumi Satversmes tiesas

likumā” (1.lasījums)

            (2083. dok.)                - 125.lpp.

 

Ziņo                 - dep. L.Muciņš            - 125.lpp.

 

 

Par likumprojektu “Grozījums likumā “Par

privatizācijas sertifikātiem”” (Nav pieņemts)            - 126.lpp.

 

Prieklikums            - dep. M.Mitrofanovs            - 127.lpp.

 

 

Par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu

Deputātam M.Vītolam                    - 127.lpp.

 

Reģistrācijas rezultāti

 

Nolasa             - Saeimas sekretāre S.Dreimane            - 128.lpp.

Trešdien, 28.februārī
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
12:00  Saeimas deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Čehijas parlamentu tikšanās ar Čehijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Martin Vítek
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
13:00  Saeimas Deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Kazahstānas parlamentu tikšanās ar Kazahstānas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Dauren Karipov
13:10  Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēde
15:30  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas sēde
16:30  Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāja tikšanās ar Izraēlas Valsts ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā Sharon Rappaport-Palgi