Latvijas Republikas 7.Saeimas pavasara sesijas sešpadsmitā (ārkārtas) sēde

1999.gada 8.jūlijā

Sēdi vada Latvijas Republikas 7.Saeimas priekšsēdētājs Jānis Straume.

 Satura rādītājs
Balsojumi

Sēdes vadītājs. Godātie kolēģi! Sāksim Latvijas Republikas Saeimas 8.jūlija ārkārtas sēdi, kuras darba kārtībā ir četri likumprojekti.

Pirmais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums likumā “Par Triju Zvaigžņu ordeni””. Trešais lasījums.

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vārdā - deputāts Jānis Lagzdiņš. Es atvainojos! Pirms mēs lemjam par likumprojekta izskatīšanu, vēlos informēt, ka Saeimas Prezidijs ir saņēmis 10 deputātu iesniegumu: “Ierosinām no Saeimas ārkārtas sēdes darba kārtības izslēgt darba kārtības pirmo jautājumu - likumprojektu “Grozījums likumā “Par Triju Zvaigžņu ordeni””. Vai kāds vēlas runāt “par” vai “pret”? Iesniegumu parakstījuši 10 deputāti. Lūdzu balsošanas režīmu! Balsosim par desmit deputātu ierosinājumu - izslēgt no šīsdienas sēdes darba kārtības likumprojektu “Grozījums likumā “Par Triju Zvaigžņu ordeni””. Lūdzu rezultātu! Par - 29, pret - 39, atturas - 22. Priekšlikums tiek noraidīts.

Lūdzu, Lagzdiņa kungs!

J.Lagzdiņš (Tautas partijas frakcija).

Godātie kolēģi deputāti! Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija, sagatavojot trešajam lasījumam grozījumus likumā “Par Triju Zvaigžņu ordeni”, izvērtēja trīs priekšlikumus.

1.priekšlikums, kuru ir iesniedzis Jānis Ādamsons, mūsuprāt ir diezgan oriģināls. Un tas skan sekojoši: “Saeimas deputāts, stājoties amatā, iegūst tiesības uz otrās šķiras Triju Zvaigžņu ordeni un ordeņa ķēdi. Ja deputāts tiek atkārtoti ievēlēts, tad ordeņa ķēdes garums dubultojas. Deputāta palīgs, stājoties amatā, iegūst tiesības uz piektās šķiras Triju Zvaigžņu ordeni bez ķēdes, lai tā neaizķertos aiz deputāta ordeņa.” Izvērtējot kolēģa Ādamsona priekšlikuma ekonomiskos, morālos un politiskos aspektus, komisija vienbalsīgi šo priekšlikumu noraidīja. Aicinu to pašu darīt arī jums.

Sēdes vadītājs. Debatēs neviens pieteicies nav. Deputāts Ādamsons pieprasa balsojumu. Lūdzu balsošanas režīmu! Balsosim par pirmo - deputāta Ādamsona priekšlikumu! Lūdzu rezultātu! Par - 2, pret - 63, atturas - 9. Priekšlikums nav pieņemts.

J.Lagzdiņš. 2.priekšlikums, kuru ir iesniedzis deputāts Leons Bojārs, skan sekojoši: “Ar pirmās šķiras ordeni apbalvot personu, ja par tās apbalvošanu balso trīs ceturtdaļas Saeimas deputātu.” Ņemot vērā, ka šis priekšlikums neatbilst ne Satversmei, ne Kārtības rullim, komisija to noraidīja.

Sēdes vadītājs. Deputātiem iebildumu nav. Tālāk, lūdzu!

J.Lagzdiņš. 3.priekšlikums. Atbildīgā komisija ierosina papildināt likumprojektu ar pārejas noteikumu. Aicinu atbalstīt.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta šo priekšlikumu.

J.Lagzdiņš. Aicinu balsot trešajā lasījumā par šo likumprojektu.

Sēdes vadītājs. Lūdzu balsošanas režīmu! Balsosim par likumprojekta “Grozījums likumā “Par Triju Zvaigžņu ordeni”” pieņemšanu trešajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu rezultātu! Par - 65, pret - 19, atturas - 9. Likums ir pieņemts.

Nākošais likumprojekts - “Grozījumi likumā “Par uzņēmuma ienākuma nodokļa atlaidi invalīdu biedrību uzņēmumiem (uzņēmējsabiedrībām) 1998. un 1999.gadā””. Trešais lasījums.

Budžeta un finansu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Pēteris Apinis.

P.Apinis (frakcija “Latvijas ceļš”).

Godātie kolēģi! Strādāsim ar likumprojektu nr. 208 “Grozījumi likumā “Par uzņēmumu ienākuma nodokļa atlaidi invalīdu biedrību uzņēmumiem (uzņēmējsabiedrībām) 1998. un 1999.gadā”” trešajā lasījumā.

Budžeta un finansu (nodokļu) komisija ir saņēmusi divus priekšlikumus, kurus patiesībā pati ir izstrādājusi.

Pirmais paredz mainīt likuma nosaukumu, izsakot to jaunā redakcijā un ietverot vēl arī 2000.gadu. Protams, Budžeta un finansu (nodokļu) komisija atbalstīja savu priekšlikumu.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

P.Apinis. Un otrais. Budžeta un finansu (nodokļu) komisija izdarīja tieši tādas pašas izmaiņas 1.pantā, aizstājot tur 1998. un 1999.gadu ar trim gadskaitļiem, un, protams, pati atbalstīja šādu priekšlikumu.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

P.Apinis. Līdz ar to esam izskatījuši visus iesniegtos priekšlikumus un varam balsot par minētā likumprojekta pieņemšanu trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītājs. Lūdzu balsošanas režīmu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi likumā “Par uzņēmumu ienākuma nodokļa atlaidi invalīdu biedrību uzņēmumiem (uzņēmējsabiedrībām) 1998. un 1999.gadā”” pieņemšanu trešajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu rezultātu! Par - 91, pret un atturas - nav. Likums ir pieņemts.

P.Apinis. Paldies.

 

Sēdes vadītājs. Nākošais likumprojekts “Grozījumi likumā “Par grāmatvedību””. Trešais lasījums.

Budžeta un finansu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Imants Kalniņš.

I.Kalniņš (apvienības “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK frakcija).

Godājamā Saeima! Šajā likumprojektā trešajam lasījumam Juridiskais birojs ir iesniedzis divus priekšlikumus, kurus Budžeta un finansu (nodokļu) komisija lūdz atbalstīt.

1.priekšlikums.

 

Sēdes vadītājs. Pret 1.priekšlikumu iebildumu... Atvainojiet, atklājam debates. Ainārs Šlesers ir pieteicies debatēs. Nav... Iebildumu nav. Tālāk, lūdzu!

I.Kalniņš. Un otrs priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu kolēģiem.

I.Kalniņš. Lūdzu atbalstīt likumprojektu trešajā lasījumā.

Sēdes vadītājs. Lūdzu balsošanas režīmu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi likumā “Par grāmatvedību”” pieņemšanu trešajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu rezultātu! Par - 91, pret - nav, atturas - nav. Likums ir pieņemts.

Nākošais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Muitas likumā”. Otrais lasījums.

Budžeta un finansu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Pēteris Apinis.

P.Apinis (frakcija “Latvijas ceļš”).

Godātie kolēģi! Strādāsim ar likumprojektu nr. 231! Tie ir Budžeta un finansu (nodokļu) komisijas apkopotie priekšlikumi par likumprojektu “Grozījumi Muitas likumā”. Izskatīsim tos otrajā lasījumā!

Budžeta un finansu (nodokļu) komisija bija saņēmusi Valsts ieņēmumu valsts ministres Aijas Počas priekšlikumu - neizdarīt grozījumus 123.panta otrajā daļā, kas tika izdarīti iepriekšējā lasījumā. Komisija izskatīja šo jautājumu un to atbalstīja.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

P.Apinis. Budžeta un finansu (nodokļu) komisija izskatīja Juridiskā biroja priekšlikumu - izdarīt zināmas izmaiņas 195.pantā un izslēgt tajā dažus: tādus kā “TARIC” un “ASYKUDA”, kas pasaulē ir labi pazīstami, bet Latvijā vispār nav zināmi.

Līdz ar to tika izstrādāts Budžeta un finansu (nodokļu) komisijas priekšlikums, kurā izslēdza tikai vienu no šiem abiem vārdiem. Budžeta un finansu (nodokļu) komisija, protams, atbalstīja savu priekšlikumu.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt atbildīgās komisijas viedoklim par 2. un 3.priekšlikumu.

P.Apinis Budžeta un finansu (nodokļu) komisija izstrādāja vēl vienu priekšlikumu, kurā izteica likumprojekta pārejas noteikumus jaunā redakcijā. Protams, Budžeta un finansu (nodokļu) komisija atbalstīja šādu redakciju.

Sēdes vadītājs. Arī deputāti atbalsta.

P.Apinis. Godātie kolēģi! Līdz ar to esam izskatījuši likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītājs. Lūdzu balsošanas režīmu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi Muitas likumā” pieņemšanu otrajā lasījumā. Lūdzu rezultātu! Par - 89, pret - nav, atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā ir pieņemts.

P.Apinis. Godātie kolēģi! Es iesaku iesniegt priekšlikumus likumprojekta trešajam lasījumam līdz 21.jūlijam.

Sēdes vadītājs. 21.jūlijs. Iebildumu nav. Paldies.

Lūdzu reģistrācijas režīmu! Reģistrēsimies ar identifikācijas kartēm.

Saeimas sekretāres biedru Bartaševiča kungu lūdzu nolasīt reģistrācijas rezultātus.

A.Bartaševičs (7.Saeimas sekretāres biedrs).

Godātie deputāti! Nav reģistrējušies: Egils Baldzēns, Helēna Soldatjonoka, Edvīns Inkēns, Antons Seiksts, Aigars Kalvītis, Vaira Paegle, Silvija Dreimane, Ainārs Šlesers.

Sēdes vadītājs. Paldies. Sēde ir slēgta. Nākošā ārkārtas sēde sāksies pulksten 9.45.

Redaktores: J.Kravale, L.Bumbura

 

Datooperatore: S.Bērziņa

Korektores: D.Kraule, J.Kurzemniece, L.Andersone

SATURA RĀDĪTĀJS

7.Saeimas pavasara sesijas

16.(ārkārtas) sēde

1999.gada 8.jūlijā

 

Par darba kārtību - 1.lpp.

 

Likumprojekts “Grozījums likumā “Par Triju Zvaigžņu

ordeni”” (3.lasījums)

(810. dok.) - 1.lpp.

Ziņo - dep. J.Lagzdiņš - 1.lpp.

 

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par uzņēmumu

ienākuma nodokļa atlaidi invalīdu biedrību uzņēmumiem

(uzņēmējsabiedrībām) 1998. un 1999.gadā”” (3.lasījums)

(809. dok.) - 3.lpp.

Ziņo - dep. P.Apinis - 3.lpp.

 

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par grāmatvedību””

(3.lasījums)

(790. dok.) - 4.lpp.

Ziņo - dep. I.Kalniņš - 4.lpp.

 

 

Likumprojekts “Grozījumi Muitas likumā” (2.lasījums)

(628. un 808.dok.) - 4.lpp.

Ziņo - dep. P.Apinis - 5.lpp.

 

Reģistrācijas rezultāti

Nolasa - Saeimas sekretāres

biedrs A.Bartaševičs - 6.lpp.

 

Trešdien, 28.februārī
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
12:00  Saeimas deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Čehijas parlamentu tikšanās ar Čehijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Martin Vítek
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
13:00  Saeimas Deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Kazahstānas parlamentu tikšanās ar Kazahstānas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Dauren Karipov
13:10  Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēde
15:30  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas sēde
16:30  Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāja tikšanās ar Izraēlas Valsts ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā Sharon Rappaport-Palgi