Latvijas Republikas 7.Saeimas rudens sesijas ceturtā sēde

1998.gada 19.novembrī.

Sēdi vada Latvijas Republikas 7.Saeimas priekšsēdētājs Jānis Straume.

Satura rādītājs

Sēdes vadītājs. Labrīt, godātie kolēģi! Sāksim Saeimas 19.novembra sēdi.

Vispirms jāizskata vairāki priekšlikumi par izmaiņām darba kārtībā. Desmit deputāti lūdz iekļaut šīsdienas sēdes darba kārtības sadaļā “Par saņemtajiem patstāvīgajiem priekšlikumiem” lēmuma projektu “Par Latvijas nacionālās grupas Starpparlamentu Savienībā un delegācijas vadītāja apstiprināšanu”. Pielikumā lēmuma projekts. Vai ir iebildumi? Iebildumu nav. Iekļaujam to kā piekto darba kārtības jautājumu.

Desmit deputāti lūdz šīsdienas sēdes darba kārtības sadaļā “Par saņemtajiem patstāvīgajiem priekšlikumiem” iekļaut lēmuma projektu “Par Eiropas Savienības un Latvijas Apvienotās parlamentārās komitejas Latvijas delegācijas un delegācijas vadītāja apstiprināšanu”. Pielikumā lēmuma projekts. Vai ir iebildumi? Iebildumu nav. Iekļaujam.

Desmit deputāti lūdz iekļaut 19.novembra sēdes darba kārtības sadaļā “Par saņemtajiem patstāvīgajiem priekšlikumiem” lēmuma projektu “Par Baltijas Asamblejas Latvijas delegācijas vadītāja apstiprināšanu”. Vai ir iebildumi? Nav. Paldies.

Saeimas Mandātu un iesniegumu komisija savā sēdē ir izskatījusi Aivara Bojas iesniegumu par 7.Saeimas deputāta mandāta nolikšanu un Ilmāra Geiges iesniegumu par piekrišanu pildīt 7.Saeimas deputāta pienākumus, viņš ir no savienības “Latvijas ceļš” Kurzemes vēlēšanu apgabala deputātu kandidātu saraksta. Komisija lūdz iekļaut 19.novembra Saeimas sēdē Saeimas lēmuma projektu “Par Ilmāra Geiges deputāta pilnvaru apstiprināšanu” un izskatīt to pēc sadaļas “Prezidija ziņojumi”. Vai ir kādi iebildumi, kolēģi? Nav iebildumu. Paldies. Iekļaujam šo.

Tautas saskaņas partijas frakcija ierosina Saeimas 19.novembra sēdes darba kārtībā iekļaut Saeimas lēmuma projektu “Par Pāvela Maksimova ievēlēšanu Saeimas Revīzijas komisijā”. Pielikumā lēmuma projekts. Piekrītam, kolēģi? Iebildumu nav. Iekļaujam šo jautājumu.

Sākam izskatīt mūsu darba kārtību.

Pirmais jautājums sadaļā “Par saņemtajiem likumprojektiem”. Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Par Baltijas kopējās tranzīta procedūras līgumu” nodot Ārlietu komisijai, Budžeta un finansu (nodokļu) komisijai un Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka Ārlietu komisija ir atbildīgā komisija. Vai ir iebildumi? Nav iebildumu. Paldies.

Nākamais. Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Lagzdiņa, Bērziņa, Demakovas, Slaktera, Paegles un citu deputātu iesniegto likumprojektu “Likums par Saeimas deputātu darbības nodrošinājuma likuma atzīšanu par spēku zaudējušu” nodot Budžeta un finansu (nodokļu) komisijai, Juridiskajai komisijai un Sociālo un darba lietu komisijai un noteikt, ka Juridiskā komisija ir atbildīgā komisija.

Par šo jautājumu runāt vēlas Modris Lujāns - Tautas saskaņas partijas frakcija.

M.Lujāns (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Es atceros 6.Saeimas sākumu. Protams, tanī laikā šīs lielās frakcijas, kas uzreiz nodarbojas ar radoša talanta sasniegumiem, nebija. Es atceros, kā ieradās 6.Saeimas deputāti. Un cienījamais Bišera kungs toreiz sāka kliegt no šīs tribīnes, lai aicinātu Saeimu, ka ir jāatceļ trīs pabalsti. Pēc tam Saeimas Juridiskais birojs man neizskaidroja, vai Saeimas deputātam ir tiesības uz atvaļinājumu vai nav un vai atvaļinājuma nauda ir jāsaņem vai nav. Jo tad iznāca tā, ka pēc būtības šie trīs pabalsti bija izmaksāta atvaļinājuma nauda. Un, protams, cienījamie kolēģi, šodien mēs varam atbalstīt... un es pat uzskatīju, ka tas ir nepieciešams, bet žēl, ka cienījamā, kautrīgā Tautas partijas frakcija neaicina pārskatīt arī Valsts prezidenta nodrošinājuma likumu. Ja jau mēs visus tos likumus gribam pārskatīt, ja mēs gribam būt ļoti korekti, tad būsim korekti līdz galam! Kādēļ Latvijā ir viens cilvēks, kuram ir speciāls likums par nodrošinājumu? Un, lūk, Saeimas deputāti ir tie sliktie. Ja jau vienlīdzība, tad vienlīdzība. Un es aicinu, lai vai nu Šķēles kungs, vai Lagzdiņa kungs to iniciē, nāk ar šo iniciatīvu.

Cienījamie kolēģi! Tāpat es gribu norādīt: ja mēs gribam nokļūt līdz absurdam, tad mēs jau esam līdz tam nokļuvuši. Jūs visi neesat uzmanīgi padomājuši. Vakar mūs Saeimas Prezidijs, Straumes kunga personā, korumpēja. Nē, nevajag smieties! Vakar mēs saņēmām dāvanu. Pēc Lagzdiņa kunga sacerētā likuma mēs nevienu dāvanu saņemt nedrīkstam. Un tādēļ es domāju, ka mums ir jānodod Saeimas Prezidijam grāmatas, kas vakardien bija mums uz galdiem noliktas. Un pēc Saeimas perioda mēs varēsim tās izpirkt, ja mēs vēlamies tās dabūt. Citādi iznāk, cienījamie korumpantu kungi, ka mēs jau esam korumpējušies. Es nezinu, vai Straumes kungs speciāli gribēja šo faktu... Tāda ir dzīves realitāte. Jo likums ir, piedodiet, nedaudz specifisks, autors ir izveidojis specifisku likumu, mēs jau esam korumpējušies. Un tādēļ, protams, es aicinu nosūtīt uz komisijām, lai tomēr būtu arī tautai iemesls... gan žurnālistiem būtu darbs, gan arī Tautas partija varētu teikt, ka viņi ir tie visīstākie tautmīļi. Kaut jel viena frakcija tur sēdēja... un jūs sēžat vienas frakcijas vietā, kura vairs netika... Bet es ceru, ka jūs varbūt tiksiet nākamajā Saeimā... Tādēļ es gribētu to izdiskutēt. Es aicinu arī jūsu frakciju iniciēt likumu par Valsts prezidenta kungu... Valsts prezidenta nodrošinājuma likumu.

Un es iesaku nosūtīt tomēr arī Saimnieciskajai komisijai šo likumu, jo pagaidām ir tā, ka šis likums, iespējams, stāsies spēkā 1.janvārī, un tad ir jautājums - kā notiks šī likuma funkcijas? Tādēļ arī vajadzētu to nodot šai komisijai. Paldies.

Sēdes vadītājs. Paldies. Viens deputāts ir runājis “par”. Vai kāds vēlas runāt “pret”? Vai ir iebildumi pret Prezidija atzinumu - nodot šo likumprojektu komisijām? Iebildumu nav. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums, saskaņā ar izdarītajām izmaiņām, ir lēmuma projekts “Par Ilmāra Geiges deputāta pilnvaru apstiprināšanu”.

Mandātu un iesniegumu komisijas vārdā - deputāte Muižniece. Lūdzu!

V.Muižniece (Tautas partijas frakcija).

Labdien, godātie kolēģi! Mandātu un iesniegumu komisija savā 17.novembra sēdē izskatīja no Saeimas Prezidija saņemtos materiālus - Aivara Bojas iesniegumu par 7.Saeimas deputāta mandāta nolikšanu un Ilmāra Geiges iesniegumu par piekrišanu pildīt 7.Saeimas deputāta pienākumus. Tādēļ lūdzu atbalstīt iesniegto lēmuma projektu un apstiprināt Ilmāram Geigem 7.Saeimas deputāta pilnvaras.

Sēdes vadītājs. Paldies. Debatēs neviens runāt nevēlas. Lūdzu zvanu! Balsosim par Saeimas lēmuma projektu - apstiprināt Ilmāram Geigem 7.Saeimas deputāta pilnvaras. Lūdzu rezultātu! Par - 88, pret - nav, atturas - 1. Ilmāra Geiges pilnvaras apstiprinātas. Apsveicam kolēģi! Lūdzu ieņemt vietu zālē. (Aplausi).

Nākamais darba kārtības jautājums. Par saņemtajiem patstāvīgajiem priekšlikumiem. Lēmuma projekts “Par Tautas saskaņas partijas frakcijas deputāta Jura Sokolovska atsaukšanu no Baltijas Asamblejas Latvijas delegācijas sastāva”. Vai kāds vēlas izteikties par šo jautājumu? Neviens nevēlas. Tādā gadījumā lūdzu zvanu! Balsosim par Saeimas lēmuma projektu: atsaukt no Baltijas Asamblejas Latvijas delegācijas sastāva Tautas saskaņas partijas frakcijas deputātu Juri Sokolovski. Lūdzu, balsosim. Lūdzu rezultātu! Par - 92, pret - 1, atturas - 1. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Tautas saskaņas partijas frakcijas deputāta Igora Solovjova apstiprināšanu par Baltijas Asamblejas Latvijas delegācijas locekli”. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu. Balsosim par šo lēmuma projektu. Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret - 3, atturas - 10. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums. Lēmuma projekts “Par Latvijas nacionālās grupas Starpparlamentu Savienībā un delegācijas vadītāja apstiprināšanu”. Vai par šo lēmuma projektu kāds vēlas izteikties? Nē. Tādā gadījumā lūdzu balsošanas režīmu. Balsosim par Latvijas nacionālās grupas Starpparlamentu Savienībā un delegācijas vadītāja apstiprināšanu. Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 91, pret - nav, atturas - 1. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - Saeimas lēmuma projekts “Par Eiropas Savienības un Latvijas Apvienotās parlamentārās komitejas Latvijas delegācijas un delegācijas vadītāja apstiprināšanu”. Lūdzu balsošanas režīmu! Balsojam par šo lēmuma projektu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret - nav, atturas - 9. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojektu izskatīšana. Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par valsts budžetu 1998.gadam””... Atvainojiet, vēl ir jāizskata viens lēmuma projekts, ko mēs iekļāvām iepriekšējā sadaļā, - lēmuma projekts “Par Baltijas Asamblejas Latvijas delegācijas vadītāja apstiprināšanu”. Vai kāds vēlas izteikties par šo jautājumu? Nē. Tādā gadījumā lūdzu zvanu! Balsosim par Romualda Ražuka apstiprināšanu par Baltijas Asamblejas Latvijas delegācijas vadītāju. Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret - 1, atturas - 8. Lēmums pieņemts.

Nākamais ir vēl viens lēmuma projekts, kurš skar izmaiņas komisijās un kuru mēs iekļāvām darba kārtībā. Tas ir Saeimas lēmuma projekts “Par Pāvela Maksimova ievēlēšanu Saeimas Revīzijas komisijā”. Vai kāds vēlas par šo jautājumu izteikties? Ja nē, tad lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu - ievēlēt Pāvelu Maksimovu Saeimas Revīzijas komisijā.

Lūdzu rezultātu! Par - 76, pret - 5, atturas - 11. Lēmums ir pieņemts.

Nākošais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par valsts budžetu 1998. gadam””. Pirmais lasījums. Komisija ierosina to atzīt par steidzamu.

Komisijas vārdā - deputāts Roberts Zīle.

R.Zīle (apvienības “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK frakcija).

Godāto priekšsēdētāj, godātie kolēģi! Budžeta un finansu (nodokļu) komisija, izskatījusi valdības iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par valsts budžetu 1998. gadam””, konstatēja faktiski šādas galvenās pozīcijas.

Ieņēmumu daļā lielākā neizpilde ir paredzama plānotajās Valsts īpašuma privatizācijas fonda iemaksās valsts pamatbudžetā. Tātad šī neizpildes summa acīmredzot pašlaik tiek prognozēta 17,2 miljonu latu apmērā.

Otra būtiskākā pozīcija ieņēmumu daļā ir ar plus zīmi, tātad te ir ekonomija. Šajā gadījumā izdevumu daļā 15 miljonu latu apmērā tika ieekonomēti līdzekļi valsts parāda apkalpošanas programmā.

No dažām citām būtiskākajām pozīcijām, ko es gribētu minēt, ir tās, kur šie izdevumi palielināsies, un tā ir dīzeļdegvielas akcīzes nodokļa atmaksa zemniekiem 4,7 miljonu latu apmērā. Tā beidzot izbeigs šo apburto loku, ka nākošā gada nauda, kas paredzēta atmaksai, tiek segta ar iegādāto dīzeļdegvielu iepriekšējā gadā. Tātad, minēdama šo skaitli, valdība paredz - un arī Budžeta un finansu (nodokļu) komisija neapšaubīja šo skaitli -, ka ar šo summu vajadzētu pietikt, lai izmaksātu pilnā apmērā šāgada akcīzes nodokli zemniekiem.

Vēl no būtiskākajām pozīcijām, kur ir ieekonomēti līdzekļi, ja tā varētu izteikties, ir kompensācijas reabilitētajiem pilsoņiem, kam no budžetā paredzētās summas ir izmaksāti tikai 350 000 latu, taču tas nav tādēļ, ka kāds būtu kavējies, bet tādēļ, ka dokumentu sagatavošana un arī reālā šo kompensācijas sertifikātu dzēšana ir samērā darbietilpīgs process. Līdz ar to šī nauda, atlikušie 2,9 miljoni latu, bez šaubām, ir jāparedz nākošā gada pirmā pusgada budžetā. Iespējams, ka ir lietderīgi pieņemt 1999. gada budžeta likumprojektu ar attiecīgu atzīmi, ka šie līdzekļi izņēmuma kārtā tiek pārnesti no šā gada uz nākošo gadu.

Kopumā Budžeta un finansu (nodokļu) komisija konstatēja, ka 1998. gada budžets paliek finansiāli sabalansēts, bet steidzamības nepieciešamību nosaka pavisam vienkārša lieta - gada likums. Līdz ar to jēga pieņemt likumu ir tikai tad, ja atliek normāls laiks, lai to izpildītu, šajā gadījumā - finansēt arī izdevumu pozīcijas. Tāpēc, veidojot šo grafiku, kādā mēs varētu reāli pieņemt šo likumprojektu, Budžeta un finansu (nodokļu) komisija konstatēja, ka būtu nepieciešams noteikt šādu kārtību: vispirms to atzīt par steidzamu, tad noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu 23. datumā, bet otrā lasījuma izskatīšanu - 26. novembrī.

Tātad es lūdzu priekšsēdētāju pasludināt balsojumu par steidzamības piešķiršanu šim likumprojektam.

Sēdes vadītājs. Debatēs deputāti pieteikušies nav. Lūdzu zvanu! Balsosim par steidzamības noteikšanu likumprojektam “Grozījumi likumā “Par valsts budžetu 1998. gadam””. Lūdzu rezultātu! Par - 90, pret - nav, atturas - 3. Likumprojekts par steidzamu ir atzīts.

Vai Zīles kungam par pirmo lasījumu ir vēl kaut kas piebilstams? Ja nav, tad lūdzu zvanu. Balsosim par likumprojekta “Grozījumu likumā “Par valsts budžetu 1998. gadam”” pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret - nav, atturas - 3. Likumprojekts pirmajā lasījumā ir pieņemts.

Par priekšlikumu iesniegšanas termiņiem!

R.Zīle. Tātad komisija, izskatot šo grafiku - es mazliet atkārtošos -, ierosina par priekšlikumu iesniegšanas termiņu noteikt 23. novembri pulksten 14.00.

Sēdes vadītājs. Vai ir iebildumi? Iebildumu nav. Un tātad izskatīšanas termiņš būs 26. ... Ir iebildumi? Lūdzu! Lujāna kungs!

M.Lujāns (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Es uzskatu, ka iesniegumu termiņu vajadzētu noteikt vismaz nedēļu, tas ir, līdz 26., un tad jau decembrī, nākošajā sēdē, izskatīt. Jo, cienījamie kolēģi, ja mēs tagad atbalstīsim šo iniciatīvu, tad iznāks tā, ka lielākā daļa Saeimas komisiju nespēs izskatīt šos labojumus vai iesniegt savus labojumus, jo tagad atliek tikai divas dienas, tas ir, šodiena un rītdiena, bet pēc tam ir sestdiena un svētdiena, un pēc būtības pirmdien jau ir jāiesniedz.

Un tāpēc, cienījamie kolēģi, es tomēr aicinātu termiņu noteikt līdz 26., un tad nedēļas laikā komisija varētu apkopot, bet mēs - arī pieņemt.

Sēdes vadītājs. Vai ir vēl kādi priekšlikumi? Lūdzu, Godmaņa kungs!

I.Godmanis (savienības “Latvijas ceļš” frakcija).

Cienījamie deputāti! Man ir priekšlikums atbalstīt deputāta un ministra priekšlikumu sakarā ar to, ka izmaiņas šoreiz nav daudzskaitliskas. Tas ir viens.

Otrs - netiek palielināta negatīva bilance.

Un trešais - es nedomāju, ka šoreiz ir nepieciešama vairāk kā viena komisijas sēde, lai jūs varētu apskatīt šīs te izmaiņas, jo faktiski tās visas ir atbilstošas tam, kādi jau ir pieņemtie likumi. Ir jāpilda likumi, un līdz ar to faktiski šobrīd te nav nekādas brīvas iespējas, teiksim, mainīt situāciju.

Man ir priekšlikums tomēr atbalstīt to priekšlikumu iesniegšanas termiņu, kuru ierosināja Zīles kungs. Paldies.

Sēdes vadītājs. Paldies. Vairāk priekšlikumu nav. Mums jābalso vispirms par tālāko termiņu. Tātad balsosim par to, lai priekšlikumu iesniegšana notiktu līdz 26. novembrim, tas ir, par Lujāna kunga priekšlikumu. Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 12, pret - 65, atturas - 14. Priekšlikums ir noraidīts.

Tādējādi spēkā paliek 23. novembris līdz pulksten 14.00, bet izskatīšana...

R.Zīle. ... Izskatīšana būtu 26. novembrī.

Sēdes vadītājs. Iebildumu nav? Paldies.

Nākamais jautājums - lēmuma projekts “Par kārtību, kādā noformējami priekšlikumi likumprojekta Grozījumi likumā “Par valsts budžetu 1998. gadam”” otrajam lasījumam”.

Budžeta un finansu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Roberts Zīle.

R.Zīle (apvienības “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK frakcija).

Godāto priekšsēdētāj, godātie kolēģi! Tā kā Saeimas kārtības rullis jau apmēram pirms diviem gadiem tika mainīts ar šādu punktu, ka katrreiz, kad tiek grozīts vai tiek iesniegts Budžeta likumprojekts, Budžeta un finansu (nodokļu) komisija ierosina kārtību, kādā būtu noformējami priekšlikumi šim likumprojektam pirms otrā lasījuma.

Tātad, godātie kolēģi, jūsu priekšā ir dokuments, kas sastāv no 10 punktiem un no vienas tabulas, kurā ir ietvertas galvenās priekšlikumu grupas kā piemēri.

Budžeta un finansu (nodokļu) komisija izdiskutēja vairākus punktus no šā lēmuma projekta, tos mazliet arī mainīja, tomēr būtībā galvenā konstatācija ir tāda, ka tas nav īpaši mainījies salīdzinājumā ar iepriekšējām reizēm, kad tāds pats lēmuma projekts tika virzīts 6. Saeimā.

Man būtu priekšlikums to atbalstīt un visiem priekšlikumu iesniedzējiem vadīties pēc šīs kārtības.

Sēdes vadītājs. Debatēt neviens nevēlas. Lūdzu zvanu! Balsosim par Saeimas lēmuma projektu “Par kārtību, kādā noformējami priekšlikumi likumprojekta “Grozījumi likumā “Par valsts budžetu 1998. gadam”” otrajam lasījumam”. Lūdzu rezultātu! Par - 88, pret - nav, atturas - 6. Lēmums ir pieņemts.

Līdz ar to visi darba kārtības jautājumi ir izskatīti. Sēdi pasludinu par slēgtu.

Taču vēl ir daži paziņojumi. Vispirms Jānis Bunkšs - savienības “Latvijas ceļš” frakcija.

J.Bunkšs (savienības “Latvijas ceļš” frakcija).

Cienījamie kolēģi! Es šoreiz vēršos tieši pie Pieprasījumu komisijas locekļiem. Mums šodien bija paredzēts, ka mēs savu sēdi sasauksim tūlīt pēc šīs sēdes beigām, bet, ņemot vērā to, ka arī vairākas citas pastāvīgās komisijas darīs tieši to pašu, es Pieprasījumu komisijas locekļus lūdzu pulcēties Pieprasījumu komisijas telpās pulksten 10.30.

Sēdes vadītājs. Antons Seiksts.

A.Seiksts (savienības “Latvijas ceļš” frakcija).

Godātais priekšsēdētāj, godātie kolēģi! Daru zināmu Saeimai, ka ar 17. novembra balsojumu Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā ir izveidota Bērnu tiesību aizsardzības apakškomisija. Šobrīd tajā ir pieteikušies deputāti Lagzdiņš, Prēdele, Ražuks, Razminovičs, Andris Bērziņš, Helēna Soldatjonoka, Antons Seiksts. Optimālais sastāvs ir 8-10 cilvēki. Pagājušajā Saeimā mēs tā strādājām, taču daru zināmu, ka, ja kāds par to izrāda interesi un ir gatavs konstruktīvi strādāt, tad šodien lūdzu pieteikties, lai mēs jaunnedēļ varam strukturēties un rakstiski ziņot Prezidijam par šīs apakškomisijas darba sākumu. Paldies.

Sēdes vadītājs. Juris Sinka.

J.Sinka (apvienības “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK frakcija).

Cienītie kolēģi! Tūlīt pēc šīs sēdes beigām Sarkanajā zālē lūdzu sanākt tos, kas vēlas iestāties Vācijas atbalsta grupā. Lūdzu to izveidot!

Sēdes vadītājs. Dzintars Ābiķis.

Dz.Ābiķis (Tautas partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi no Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas! Es aicinu jūs uz īsu sēdi komisijas telpās tūlīt pēc sēdes beigām saistībā ar budžeta lietām.

Sēdes vadītājs. Anna Seile.

A.Seile (apvienības “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK frakcija).

Cienījamie deputāti! Daru jums zināmu, ka Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā ir izveidota Lauksaimniecības un mežsaimniecības apakškomisija, un aicinu visus deputātus, kurus interesē lauku problēmas un likumdošana šajā jautājumā, pieteikties Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā. Var arī pie manis vai pie deputāta Leiškalna. Vistuvākajā laikā.

Sēdes vadītājs. Kārlis Greiškalns.

K.Greiškalns (Tautas partijas frakcija).

Godātie kolēģi! Paziņoju, ka tūlīt pēc sēdes beigām komisijas telpās notiks Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde. Paldies.

Sēdes vadītājs. Lūdzu reģistrācijas režīmu! Reģistrēsimies ar identifikācijas kartēm!

Saeimas sekretāres biedru Bartaševiča kungu lūdzu nolasīt reģistrācijas izdruku!

A.Bartaševičs (7. Saeimas sekretāres biedrs).

Cienījamie kolēģi! Nav reģistrējušies: Arnis Kalniņš, Vilis Krištopans, Kristiāna Lībane, Anatolijs Gorbunovs, Aivars Boja, Anta Rugāte, Juris Dalbiņš, Vaira Paegle.

Sēdes vadītājs. Paldies. Sēde ir slēgta.

Atgādinu, ka šodien pulksten trijos ir vēl pēdējās atlikušās - Eiropas lietu komisijas vadības ievēlēšana.

Redaktores: J.Kravale, L.Bumbura

Datoroperatores: S.Bērziņa, M.Ceļmalniece

Korektores: D.Kraule, J.Kurzemniece, S.Stikute

SATURA RĀDĪTĀJS

7.Saeimas rudens sesijas 4.sēde

1998.gada 19.novembrī

 

 

Par darba kārtību - 1.lpp.

 

Par likumprojektu “Par Baltijas kopējās tranzīta

procedūras līgumu”

(3. un 3.-a dok.) - 2.lpp.

 

 

Par likumprojektu “Par Saeimas deputātu

darbības nodrošinājuma likuma atzīšanu par

spēku zaudējušu”

(15. un 15.-a dok.) - 2.lpp.

Priekšlikums - dep. M.Lujāns - 2.lpp.

 

 

Lēmuma projekts “Par Ilmāra Geiges deputāta

pilnvaru apstiprināšanu” (Aivara Bojas vietā)

(23. dok.)

Ziņo - dep. V.Muižniece - 4.lpp.

 

Lēmuma projekts “Par Tautas saskaņas partijas

frakcijas deputāta J.Sokolovska atsaukšanu no

Baltijas Asamblejas Latvijas delegācijas sastāva”

(17. dok.) - 4.lpp.

 

Lēmuma projekts “Par Tautas saskaņas partijas

frakcijas deputāta I.Solovjova apstiprināšanu par

Baltijas Asamblejas Latvijas delegācijas locekli”

(17. dok.) - 4.lpp.

 

Lēmuma projekts “Par Latvijas nacionālās grupas

Starpparlamentu savienībā un delegācijas

vadītāja apstiprināšanu”

(20. dok.) - 5.lpp.

 

Lēmuma projekts “Par Eiropas Savienības un

Latvijas apvienotās parlamentārās komitejas

Latvijas delegācijas un delegācijas vadītāja

apstiprināšanu”

(21. dok.) - 5.lpp.

 

Lēmuma projekts “Par Baltijas Asamblejas

Latvijas delegācijas vadītāja apstiprināšanu”

(R.Ražuks)

(22. dok.) - 5.lpp.

 

Lēmuma projekts “Par P.Maksimova ievēlēšanu

Saeimas Revīzijas komisijā”

(24. dok.) - 5.lpp.

 

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par valsts

budžetu 1998.gadam”” (1.lasījums)

(Steidzams)

(11. un 16.dok.) - 6.lpp.

Ziņo - dep. R.Zīle - 6.lpp.

 

Priekšlikumi - dep. M.Lujāns - 8.lpp.

- dep. I.Godmanis - 8.lpp.

 

Lēmuma projekts “Par kārtību, kādā noformējami

priekšlikumi likumprojektam “Grozījumi likumā

“Par valsts budžetu 1998.gadam”” otrajam lasījumam”

(16. dok.) - 9.lpp.

Ziņo - dep. R.Zīle - 9.lpp.

Paziņojumi - dep. J.Bunkšs - 10.lpp.

- dep. A.Seiksts - 10.lpp.

- dep. J.Sinka - 11.lpp.

- dep. Dz.Ābiķis - 11.lpp.

- dep. A.Seile - 11.lpp.

- dep. K.Greiškalns - 11.lpp.

Reģistrācijas rezultāti

Nolasa - Saeimas sekretāres

biedrs A.Bartaševičs - 12.lpp.

 

 

Sestdien, 24.februārī