Latvijas Republikas 13. Saeimas
ziemas sesijas sešpadsmitā sēde
2019. gada 4. aprīlī

Sēdi vada Latvijas Republikas 13. Saeimas priekšsēdētāja
Ināra Mūrniece.

Sēdes darba kārtība
Satura rādītājs
Balsojumi
Frakciju viedokļi

Sēdes vadītāja. Godātie deputāti, aicinu ieņemt vietas Sēžu zālē, lai varam sākt izskatīt Saeimas 2019. gada 4. aprīļa sēdes darba kārtību.

Vispirms - iesniegtās izmaiņas Saeimas Prezidija apstiprinātajā sēdes darba kārtībā.

Deputāti Rancāns, Riekstiņš, Znotiņš, Žunna, Budriķis, Cielēns un citi lūdz sēdes darba kārtībā iekļaut lēmuma projektu “Par balsu skaitītāja Saeimas deputāta Jura Juraša atsaukšanu”. Vai deputātiem ir iebildumi pret šo darba kārtības grozījumu? Iebildumu nav. Darba kārtība grozīta.

Deputāti Rancāns, Riekstiņš, Znotiņš, Žunna, Budriķis, Cielēns un citi lūdz sēdes darba kārtībā iekļaut lēmuma projektu “Par balsu skaitītāja Saeimas deputāta Krišjāņa Feldmana ievēlēšanu”. Vai deputātiem ir iebildumi pret šo darba kārtības grozījumu? Iebildumu nav. Darba kārtība grozīta.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija lūdz sēdes darba kārtībā iekļaut lēmuma projektu “Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojekta “Grozījumi likumā “Par aviāciju”” (Nr. 132/Lp13) otrajam lasījumam līdz 2019. gada 5. aprīlim”. Vai deputātiem ir iebildumi pret šo darba kārtības grozījumu? Iebildumu nav. Darba kārtība grozīta.

Ministru prezidents lūdz sēdes darba kārtībā iekļaut likumprojektu “Grozījumi Finanšu un kapitāla tirgus komisijas likumā”. Vai deputātiem ir iebildumi pret šo darba kārtības grozījumu? Iebildumu nav. Darba kārtība grozīta.

Ministru prezidents lūdz sēdes darba kārtībā iekļaut likumprojektu “Grozījums likumā “Par valsts noslēpumu””. Vai deputātiem ir iebildumi pret šo darba kārtības grozījumu? Iebildumu nav. Darba kārtība grozīta.

Ministru prezidents lūdz sēdes darba kārtībā iekļaut likumprojektu “Grozījumi Kredītiestāžu likumā”. Vai deputātiem ir iebildumi pret šo darba kārtības grozījumu? Iebildumu nav. Darba kārtība grozīta.

Un Ministru prezidents lūdz sēdes darba kārtībā iekļaut likumprojektu “Grozījumi Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likumā”. Vai deputātiem ir iebildumi pret šo darba kārtības grozījumu? Iebildumu nav. Darba kārtība grozīta.

Sākam izskatīt grozīto darba kārtību.

Darba kārtībā - Saeimas Prezidija ziņojumi par iesniegtajiem likumprojektiem.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Finanšu instrumentu tirgus likumā” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu komisijai? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijai ir nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par privātajiem pensiju fondiem”” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu komisijai? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijai ir nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Alternatīvo ieguldījumu fondu un to pārvaldnieku likumā” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu komisijai? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijai ir nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījums Revīzijas pakalpojumu likumā” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu komisijai? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijai ir nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Ieguldījumu pārvaldes sabiedrību likumā” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu komisijai? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijai ir nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Apdrošināšanas un pārapdrošināšanas likumā” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu komisijai? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijai ir nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Judina, Jansona, Kaimiņa, Pavļuta un Strīķes iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par bijušās Valsts drošības komitejas dokumentu saglabāšanu, izmantošanu un personu sadarbības fakta ar VDK konstatēšanu”” nodot Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija.

“Par” pieteicies runāt deputāts Andrejs Judins.

A. Judins (JV).

Kolēģi! 11. Saeima pēc debatēm - garām debatēm - nolēma publiskot VDK dokumentus un sākumā veikt izpēti. Tas notika 11. Saeimā. 12. Saeima nolēma nodot dokumentus arhīvam, lai tas nodrošinātu publiskošanu. Un tas ir izdarīts.

Bet nesen mēs konstatējām, ka ir dokumenti, kas diemžēl nav publicēti. Un ir ļoti... vispār ļoti žēl, bet tiek mēģināts saprast, kurš ir vainīgs, atrast to vainīgo, kurš grib kaut ko slēpt. Kaut gan, protams, var arī diskutēt un strīdēties, vai drīkst publicēt visus dokumentus vai ne. Mēs nolēmām, ka ir svarīgi nodrošināt, lai visi VDK dokumenti būtu publiski pieejami. Līdz ar to mēs nemeklējām vainīgo, bet izstrādājām priekšlikumu, kā problēmu var atrisināt, kā var nodrošināt informācijas publicēšanu attiecībā uz kartītēm, kas bija izņemtas no kartotēkas... kas atrodas papildu kartotēkā.

Manā skatījumā, grozījumi vairāk tehniski. Un es ļoti ceru, ka Saeima ļoti ātri varēs pieņemt šos grozījumus arī galīgajā lasījumā un parādīt sabiedrībai, ka mēs neko negribam slēpt un gribam nodrošināt sabiedrībai pieejamību visiem VDK dokumentiem.

Lūdzu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu komisijai? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijai ir nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas iesniegto likumprojektu “Grozījumi Saeimas vēlēšanu likumā” nodot Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu komisijai? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijai ir nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Bezdarbnieku un darba meklētāju atbalsta likumā” nodot Sociālo un darba lietu komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu komisijai? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijai ir nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Finanšu un kapitāla tirgus komisijas likumā” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu komisijai? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijai ir nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījums likumā “Par valsts noslēpumu”” nodot Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija, kā arī Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu komisijām? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijām ir nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Kredītiestāžu likumā” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu komisijai? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijai ir nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likumā” nodot Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu komisijai? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijai ir nodots.

Nākamā darba kārtības sadaļa - “Amatpersonu ievēlēšana, apstiprināšana, iecelšana, atbrīvošana vai atlaišana no amata, uzticības vai neuzticības izteikšana”.

Darba kārtībā - lēmuma projekts “Par Kurzemes rajona tiesas zemesgrāmatu nodaļas tiesneses Renātes Dzeniņas atbrīvošanu no tiesneša amata”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Valērijs Agešins.

V. Agešins (SASKAŅA).

Godātie kolēģi! Juridiskās komisijas šā gada 26. marta sēdē tika skatīts lēmuma projekts “Par Kurzemes rajona tiesas zemesgrāmatu nodaļas tiesneses Renātes Dzeniņas atbrīvošanu no tiesneša amata”.

Komisijas locekļi vienbalsīgi ir atbalstījuši minēto lēmuma projektu.

2018. gadā Renāte Dzeniņa tika apbalvota ar Tieslietu ministrijas pateicības rakstu par nozīmīgu ieguldījumu tiesu sistēmas attīstībā un tiesu reformas īstenošanā.

Juridiskās komisijas vārdā aicinu ar 2019. gada 1. jūniju atbrīvot Kurzemes rajona tiesas zemesgrāmatu nodaļas tiesnesi Renāti Dzeniņu no tiesneša amata pēc pašas vēlēšanās sakarā ar došanos pelnītā atpūtā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Kurzemes rajona tiesas zemesgrāmatu nodaļas tiesneses Renātes Dzeniņas atbrīvošanu no tiesneša amata”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Darba kārtībā - lēmuma projekts “Par Vitas Rūsiņas apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Valērijs Agešins.

V. Agešins (SASKAŅA).

Juridiskās komisijas šā gada 26. marta sēdē tika skatīts lēmuma projekts “Par Vitas Rūsiņas apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”.

Komisijas locekļi vienbalsīgi ir atbalstījuši minēto lēmuma projektu.

Juridiskās komisijas vārdā aicinu apstiprināt Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesas tiesnesi Vitu Rūsiņu rajona (pilsētas) tiesas tiesneša amatā bez pilnvaru termiņa ierobežojuma.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Vitas Rūsiņas apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 89, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Darba kārtībā - lēmuma projekts “Par balsu skaitītāja Saeimas deputāta Jura Juraša atsaukšanu”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par balsu skaitītāja Saeimas deputāta Jura Juraša atsaukšanu”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 88, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Un darba kārtībā - lēmuma projekts “Par balsu skaitītāja Saeimas deputāta Krišjāņa Feldmana ievēlēšanu”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par balsu skaitītāja Saeimas deputāta Krišjāņa Feldmana ievēlēšanu”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Darba kārtībā - likumprojektu izskatīšana.

Likumprojekts “Par Latvijas Republikas valdības un Baltkrievijas Republikas valdības nolīgumu par starptautisko dzelzceļa satiksmi”, otrais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Linda Ozola.

L. Ozola (JK).

Labdien, godātais Prezidij! Godātie kolēģi! Mēs skatām likumprojektu “Par Latvijas Republikas valdības un Baltkrievijas Republikas valdības nolīgumu par starptautisko dzelzceļa satiksmi” otrajā, galīgajā, lasījumā.

Uz otro lasījumu ir saņemti trīs Saeimas Juridiskā biroja priekšlikumi.

1. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

L. Ozola. 2. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

L. Ozola. 3. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

L. Ozola. Aicinu kolēģus atbalstīt likumprojektu otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Par Latvijas Republikas valdības un Baltkrievijas Republikas valdības nolīgumu par starptautisko dzelzceļa satiksmi” otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 91, pret un atturas - nav. Likums pieņemts.

Darba kārtībā - likumprojekts “Grozījumi Tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu aprites likumā”, trešais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā - deputāts Vitālijs Orlovs.

V. Orlovs ( SASKAŅA).

Cienījamais Prezidij! Godātie kolēģi deputāti! Uz trešo lasījumu tika iesniegti astoņi priekšlikumi.

1. priekšlikumu iesniedza deputāts Kiršteins, un tas nav guvis atbalstu.

Sēdes vadītāja. Uzsākam debates.

Vārds deputātam Aleksandram Kiršteinam.

A. Kiršteins (NA).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godājamie deputāti! Šis likumprojekts ir klasisks tirgus pārdales priekšlikums attiecībā uz mazumtirdzniecības nozari. Kādā veidā? Es mēģināšu paskaidrot.

Kāpēc pret šo likumprojektu iebilst Finanšu ministrija, Ekonomikas ministrija un Konkurences padome? Tāpēc, ka likumprojekts paredz ierobežot 600 lauku veikalu darbību un skar arī 2000 mazās tirdzniecības vietas, piemēram, dažādus kioskus, kuri izvietoti, teiksim, lielajos tirdzniecības centros, bet atļauj lielajos tirdzniecības centros to darīt. Lielajos tirdzniecības centros varēs, jo 9. panta sestā daļa paredz, ka tabakas izstrādājumi nav jāaizklāj... un pēc tam pircējam jāuzrāda cenu lapas... Lielajos centros būs atļauts, ja ir atsevišķa telpa ar ieeju... Tātad pārsvarā jau tas ir izdarīts zem dažādiem nosaukumiem - vai nu tabakas nami, vai vēl kaut kā...

Pamatojums ir it kā ļoti godīgs. Protams, Orlova kungs, kas lobē šo likumprojektu... viņš jau to nesaka. Rūpes ir, saprotiet, par skolēniem. Iedomājieties, skolēns pieiet pie kioska tirgū, un tur stāv cigaretes, un viņam uzreiz ir kārdinājums nopirkt. Bet kur tā blēdība, manuprāt, ir? Skolēni jau nestaigā pa vienam. Kompānijā iet, teiksim, trīs vai četri. Viens ir smēķētājs. Viņš ir 12. klases skolēns, viņam ir 18 gadu, viņam ir pase. Viņš lielajā tirdzniecības centrā... ieiet šajā tā saucamajā telpā, kurai ir durvis un kuru tā kā nevar redzēt no gaiteņa. Un ko tad viņi redz šajā lielajā telpā? Viņi redz dārgus cigārus, viņi redz cigarillas; viņi redz, ka ir milzīgi plašā izvēlē e-cigaretes, kuras jaunieši pašreiz internetā iepērk; viņi redz ūdenspīpes augšējos plauktos. Un tas jums nav nekāds Centrāltirgus kiosks, kur vairs neredzēsiet tās! Un tas nav kāds tur plauktiņš virs “Rimi” kasieres! Tā ir viena grandioza tabakas izstrādājumu izstāde, kurā šie jaunieši jau no 11., 12. klases... otrgadnieki, ja... mierīgi varēs... un vidusskolēni iet. Un šo smēķētāju skaits palielināsies, kļūs daudz lielāks.

Pēdējā laikā vispār Latvijā notiek interesantas lietas. Nav jau tā tirgus pārdale tikai tabakas nozarē. Ar vienu roku mēs cīnāmies pret azartspēlēm, aizliedzam vietējiem uzņēmējiem gūt peļņu, bet ar otru roku... Mēs taču nesakām, ka azartspēles pārvietosim, piemēram, uz Bernātiem... Bija Latvijas pirmās brīvvalsts laikā priekšlikums pārvietot uz vienu vietu - uz Ķemeru sanatoriju... Mēs sakām - uz četrzvaigžņu un pieczvaigžņu viesnīcām pārcelsim. Kam tad pieder šīs četrzvaigžņu un pieczvaigžņu viesnīcas, cienījamie deputāti? Vietējiem iedzīvotājiem?

Un te ir otrs jautājums. Kam pieder 600 mazie lauku veikali? Vai tie atradīs atsevišķas telpas, kur izklāt... vai tie saliks kaut kādās kastēs un tad pēc saraksta izsniegs, ja? Kam pieder lielie tirdzniecības centri? Vietējiem iedzīvotājiem? Kāpēc notiek šāda lobēšana?

Un pēdējais. Kur parādās blēdība? Blēdība parādās, kad divi pretēji priekšlikumi ir salikti vienā pantā. 9. panta piektā daļa paredz aizklāt... un rādīt cenu lapas, bet tajā pašā... sestā daļa, kas ir ielikta 1. priekšlikumā, paredz, kā jūs redzat, šajā likumā atļaut lielajos tirdzniecības centros, kruīza kuģos, tax-free veikalos... nu, tur vesela rinda... it kā skolēni nebrauktu kruīza kuģos uz Stokholmu un būtu pilnībā atrauti no visas šīs lietas.

Vēl viena lieta - es paskatījos statistikas datus. Pašlaik aprēķināts, ka Latvijā piektā daļa cigarešu paciņu ir bez uzlīmēm, bez markām. Akcīzes kontrabanda Latvijā, pēc aprēķiniem, ir 21 procents, bet zaudētie nodokļi ir mīnus 60 miljoni gadā. Sešdesmit miljoni gadā! Šis priekšlikums, gan pēc Finanšu ministrijas, gan pēc Konkurences padomes aprēķiniem, palielina kontrabandu līdz 27 procentiem un rada zaudējumus līdz mīnus 80 miljoniem. Tad kāda jēga no tā visa?

Mēs jau esam pacentušies sagraut uzņēmējdarbības vidi ar pārspīlētām prasībām naudas atmazgāšanas jomā. Pat neviens vidēja un maza uzņēmēja partneris bez piecām dienām nevar kontu atvērt! Viņš atbrauc, teiksim, no kaimiņvalsts. Viņam prasa parādīt desmitiem izziņu, no kurienes viņam ir nauda, un viņš aizbrauc prom. Paskatieties, kas notiek! Cilvēki masveidā ņem naudu ārā no bankām. Paskatieties, kāds ir kurss! Pēdējās septiņās dienās kriptovalūtas kurss ir pieaudzis par 40 procentiem. Jo visur cilvēki ņem ārā naudu. Nu tad sabojāsim gan šo...

Sēdes vadītāja. Kiršteina kungs, debašu laiks ir beidzies.

A. Kiršteins. Aicinu atbalstīt manu priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Vārds deputātam Ilmāram Dūrītim.

I. Dūrītis (AP!).

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Augsti godātie deputāti! Dāmas un kungi! Es gribētu aicināt jūs neatbalstīt Kiršteina kunga priekšlikumu. Un izstāstīšu tūlīt - kāpēc.

Pirmām kārtām es gribētu atgādināt šī likumprojekta 9. panta piektās un sestās daļas būtību. Faktiski likumprojekts, tā 9. panta piektā un sestā daļa, pret ko iebilst Kiršteina kungs, ir vērsta uz to, lai samazinātu smēķēšanu Latvijas iedzīvotāju vidū. Šī kaitīgā ieraduma samazināšana ir ārkārtīgi nepieciešama, jo, ja mēs paskatāmies Eurostat datus, tad redzam, ka 29,5 procenti Latvijas iedzīvotāju vecuma grupā no 15 gadiem un vecāki smēķē. Mēs šajā ziņā, pēc smēķētāju biežuma, esam 5. vietā Eiropas Savienībā.

Bet par 9. panta piektās un sestās daļas būtību. Principā šis pants aizliegs mazumtirgotājiem turēt cigaretes pircējiem redzamā vietā, kā tas ir tagad, kad cigaretes atrodas rokas stiepiena attālumā, pie kasēm, un visu laiku potenciālos smēķētatmetējus, kuri vēlas atmest smēķēšanu, kairina ar savu novietojumu. Un nav tiesa, ka tas ir kāds lielveikalu vai mazo... lielveikalu lobijs, jo šie noteikumi vienādi attiecas uz visām mazumtirdzniecības vietām. Proti, sākot no 2020. gada 1. oktobra, smēķēšanas produkti - cigaretes, elektroniskās cigaretes un dažādas to uzpildes ierīces - nevarēs būt redzamās vietās. Veikalā būs jānodrošina preču saraksts ar cenām.

Ko es vēl gribētu teikt? Faktiski šie grozījumi jeb šie punkti neattiecas uz beznodokļu tirdzniecības veikaliem, uz starptautiskajos reisos iesaistītiem kuģiem un tādām mazumtirdzniecības vietām, kas nodarbojas tikai ar šo smēķēšanas produktu, ar cigarešu izplatīšanu. Jo, protams, būtu muļķīgi veikalā, kas ir specializēts tabakas vai cigarešu veikals, aizliegt vispār izlikt savu preci. Bet, neskatoties uz to, ja arī šādas nodaļas būs iekārtotas lielveikalos, tad no ārpuses cigaretes, elektroniskās cigaretes un pārējie smēķēšanas produkti nedrīkstēs būt redzami pircējiem. Tā ka šie noteikumi principā attiecas uz pilnīgi visām mazumtirdzniecības vietām.

Ko es vēl gribētu pateikt? Sociālo un darba lietu komisijā bija diskusijas par to, un komisija arī nāca ar... kompromiss bija. Un faktiski grozījumi attiecībā uz šo normu stāsies spēkā no 2020. gada... no 2020. gada 1. oktobra. Tā ka arī mazumtirgotājiem ir pietiekami daudz laika, lai sagatavotos šīm izmaiņām.

Cienījamie deputāti! Es vēlreiz aicinu neatbalstīt Kiršteina kunga priekšlikumu, jo, kā mēs atceramies, arī valdības deklarācijā mēs solījām saviem vēlētājiem iestāties par veselīgāku dzīvesveidu un mazināt kaitīgo ieradumu izplatību sabiedrībā.

Paldies. (Aplausi.)

Sēdes vadītāja. Vārds deputātam Andrim Skridem.

A. Skride (AP!).

Paldies.

Labdien, kolēģi! Es arī - komisijas vārdā arī - aicinu neatbalstīt šo Kiršteina kunga priekšlikumu, jo likumprojekta būtība ir tiešām ierobežot smēķēšanu. Ir skaidrs, ka smēķēšana ir kaitīga.

Un ko es gribētu piebilst? Ka šis priekšlikums, protams, mūsu jauniešiem, bērniem tomēr cigaretes it kā noliks priekšā un liks smēķēt.

Tiem, kas varbūt neatceras vai nezina, atgādināsim: to, ka smēķēšana ir kaitīga, uzzinājām būtībā tikai samērā nesen, pateicoties tam, ka ASV tābrīža prezidents Trumens izveidoja... finansēja tādu pētījumu - Framingemas pētījumu -, kas konkrēti parādīja, ka smēķēšana palielina miokarda infarkta risku, insulta risku, impotences risku, plaušu vēža risku un vēl daudzu, daudzu slimību risku.

Tā ka aicinu šo Kiršteina kunga priekšlikumu neatbalstīt.

Sēdes vadītāja. Vārds deputātei Andai Čakšai.

A. Čakša (ZZS).

Cienījamie kolēģi! Es aicinu jūs neatbalstīt Kiršteina kunga priekšlikumu.

Kiršteina kungs, jūs esat ļoti labs lobijs. Un, protams, ir viegli iežēlināt ar maziem lauku veikaliņiem. Man arī ietrīsas sirds par mazajiem lauku veikaliņiem, bet...

Es šoreiz nerunāšu par potenci, ko ietekmē smēķēšana.

Mēs nododam datus, un Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC) dati tiek vākti par to, kad pirmoreiz... kad Latvijā jaunieši sāk smēķēt. Un jūs neticēsiet, ar kādu prieku tiek sagaidīti dati, ka nu tie vairs nav 12 gadi, bet tie ir 12 ar pusi gadi... Un kā jums liekas - kāpēc tas tā notiek? Tāpēc, ka cigaretes ir brīvi pieejamas, redzamas visās tirdzniecības vietās! Šis priekšlikums, jūsu radītais priekšlikums, negrib pārtraukt to, lai jaunieši neuzsāktu smēķēt. Tas tiešām nav par veciem smēķētājiem, par tiem, kuri smēķē jau daudzus gadus un kuri tikai tāpēc vien, ka cigaretes ir aizklātas, nepārtrauks smēķēt. Bet bērni, kuriem vēl ir izvēle neuzsākt smēķēt... Tādēļ mums tas ir ļoti būtiski - ierobežot smēķēšanu un ierobežot pieejamību cigaretēm.

Otra lieta. Mēs vakar daudz runājām par budžetu. Varbūt mazāk tika uzsvērts tas, cik liels budžets ir nepieciešams veselības aprūpei, lai nodrošinātu vecu smēķētāju ārstēšanu. Sirds slimības, plaušu slimības un vēl daudzas citas saslimšanas ir tiešā sasaistē ar to, kāds ir cilvēku dzīvesveids un cik daudz viņi smēķē.

Ja mēs paskatāmies... viena paciņa cigarešu dienā - tas var izraisīt kājas noņemšanu, traucēt to pašu potenci un veicināt daudzas citas saslimšanas.

Tādēļ es lūdzu jūs neatbalstīt šo priekšlikumu un neuzķerties uz šī romantizēto lauku veikaliņu stāsta.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Vārds deputātam Viktoram Valainim.

V. Valainis (ZZS).

Labrīt, kolēģi! Saeimas priekšsēdētājas kundze! Kolēģi! Es gribētu piekrist un atbalstīt visu to, ko teica iepriekš Kiršteina kungs, bet savā ziņā veselības jomas speciālisti, kā arī kolēģe Anda Čakša pareizi min par tām ļaunajām sekām. Protams, smēķēt nav labi. Bet šis priekšlikums... iedomājieties, kādā veidā tas uzlabos situāciju, ja mēs...?

Arī mani ir uzrunājuši daudzi reģionu cilvēki, kuri nodarbojas ar biznesu reģionos un kuriem ir mazie veikali. Pabrauciet kaut kur tālāk, nezinu, uz pierobežu, paskatieties, parunājiet ar veikalniekiem, ko viņi par to saka! Viņu atbilde ir gaužām vienkārša - tās viņiem būs papildu investīcijas, bet viņu dzīves apstākļi jau tā nav vienkārši. Var uzlikt valsts vēl kaut kādus jaunus uzdevumus, pienākumus investēt kaut kādās lietās, kases aparātos, bet - kas būs tālāk? Vai tie cilvēki tiešām pārtrauks smēķēt? Nu, Latgales reģionā... Pavisam reāls stāsts - tos cilvēkus, kuri pērk cigaretes veikalā, uzskata par iebraucējiem, jo tur veikalā vietējie cigaretes nepērk.

Ir ļoti augsts kontrabandas īpatsvars. Jau minēja procentus un arī aprēķinus, kas varētu mainīties. Ne jau kontrabandas procenti samazināsies. Mēs uzliksim administratīvo slogu tirgotājiem un ne jau tiem... Nu, lielveikali, es domāju, to visu pārdzīvos bez jebkādām problēmām; varat paskatīties, kāda peļņa ir gan “Maxima”, gan “Rimi” un tā tālāk.

Paskatieties, kā šābrīža mežonīgajos apstākļos izdzīvo mazie veikaliņi lauku teritorijās! Tiem katrs šāds jauns pienākums ir jaunas izmaksas, un nav jau tā, ka tie tur peldētos naudā. Es domāju, ka tur katru mēnesi dienu no dienas domā, kādā veidā izdzīvot un šo veikaliņu neaiztaisīt ciet.

Skaidri apzinoties situāciju, kāda ir attiecībā uz kontrabandu, un ņemot vērā to, ko jau minēja Kiršteina kungs, - ka ir aprēķini par to, kā pieaugs kontrabandas apmēri... nu, šādi ierosinot... jo, ja zem letes, tad kāda atšķirība, ko tu tur zem tās letes... vai pie kolēģa uz ielas nopērc vai arī veikalā kaut ko meklē.

Manuprāt, šie grozījumi nav līdz galam pārdomāti. Lai cīnītos ar smēķēšanu, ir citas metodes, kā to darīt. Cīnīties vajadzētu... ierobežot kontrabandu, jo tā ir ļoti augstā mērā, bet šis priekšlikums statistikas datus... es ļoti apšaubu, vai ietekmēs. Bet tas noteikti ietekmēs mazo veikalu skaitu reģionos.

Es aicinu atbalstīt Kiršteina kunga priekšlikumu, bet, ja tas netiks atbalstīts, tālāk ir mans priekšlikums, kas paredz samērīgāku ieviešanas laiku. Nu ļaujiet cilvēkiem reģionos vismaz iekrāt investīcijas, jo nav tā, ka viņiem būtu pilnas kabatas ar naudu, ka viņi varētu jau tūlīt pat... kaut vai tas ir gada laikā... atrast investīcijas un sakārtot tirdzniecības vietas atbilstoši šiem jaunajiem noteikumiem.

Aicinu atbalstīt. Ja ne šo, tad vismaz nākamo - manu priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Vārds deputātam Vitālijam Orlovam.

V. Orlovs (SASKAŅA).

Cienījamie kolēģi! Šis priekšlikums bija domāts tikai tiem, kuri vēl nav uzsākuši smēķēt. Tie, kuri smēķē, turpinās smēķēt, tiem būs iespēja nopirkt cigaretes lielveikalos, mazveikalos. Un, skatot šo jautājumu komisijā, argumenti no Finanšu ministrijas par kontrabandu, kura ir uz šo brīdi... es nevaru... mēs nevaram... komisijas locekļi nevarēja saņemt atbildi, kādā veidā pēc grozījumu stāšanās spēkā palielināsies kontrabanda. Nu, tas nav saprotams.

Par to, ko minēja Kiršteina kungs, - par Konkurences padomes iebildumiem. Es šo vēstuli neesmu redzējis. Komisija arī to nav redzējusi. Jā, patiešām Ekonomikas ministrija un Finanšu ministrija bija pret, bet Veselības ministrija un visi komisijas locekļi atbalstīja šo priekšlikumu.

Cienījamie kolēģi! Šeit, zālē, sēž deputāti, kuri smēķē, kuri nesmēķē. Bet es esmu pārliecināts, ka neviens no jums negrib, lai smēķēšanu uzsāktu jūsu bērni. Tieši tam domāts šis priekšlikums.

Lūgums atbalstīt... noraidīt 1. - deputāta Kiršteina priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Vārds deputātam Aleksandram Kiršteinam otro reizi.

A. Kiršteins (NA).

Paldies, priekšsēdētājas kundze.

Godājamie deputāti! Čakšas kundze teica, ka jau 12 gadu vecumā tiek smēķēts. Tātad iznāk, ka viņi veikalos iepērk tās cigaretes un smēķē. Vai varbūt tomēr viņi pērk pie kontrabandistiem? Ko tad šis priekšlikums, cienījamā Čakšas kundze, nozīmē? Viņi pirks vēl vairāk, jo kontrabanda taču palielināsies, to taču jūs nenoliegsiet. Tie jau nav mani aprēķini. Un viņi jau neskatās... filmās jau arī nevar reklamēt, viņi skatās, ko klasesbiedri dara. Ja klasesbiedrs ir nopircis no kontrabandista cigaretes, tad arī tas divpadsmitgadīgais kompānijā pamācīsies, teiksim, Stacijas laukumā. Tad kādā veidā tas viss notiek?

Otrs. Protams, es tā kā lobēju arī mazos veikaliņus. Visi jau nevar lobēt lielos veikalus. Tur ir taisnība. Bet es esmu par to, lai vispār aizliegtu tādā gadījumā. Kāpēc tad mēs neaizliedzam vispār? Kāpēc mēs atstājam šos izņēmumus? Nu tad aizklājam... liekam arī viņiem likt kaut kādās kastēs...!

Katalogs kaut kāds... pārdevējs to iedod tev uz mājām, pēc tam piegādā to visu. Nu, Ālandu salās jūs tā varat - ieiet pastā, pasūtīt divas degvīna pudeles, un pēc trim dienām jums atgādā pa pastu. Jūs ejat uz pastu un šīs divas degvīna pudeles saņemat. Ir attiecīga programma, teiksim, Ālandu salās. Mēs varam Latvijā ieviest šādu pašu sistēmu. Kāpēc tad mēs (Starpsauciens.) ...Es jau neesmu par to, lai aizliegtu. Es esmu pirmais... Nu tad aiztaisām visur! Aizliedzam, un paskatīsimies, kas notiks! Nu tad kontrabanda būs... 100 procenti, nu!

Tas ir vienīgais, ko es gribēju pateikt. Un... jā, viss, mans laiks beidzies.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Vārds...

A. Kiršteins. Mums ir pārejas periods līdz 2020. gada oktobrim, es saprotu, un mēs varam vēl par to padomāt. Nav jau svarīgi, kā mēs nobalsosim.

Sēdes vadītāja. Vārds deputātam Armandam Krauzem.

A. Krauze (ZZS).

Kolēģi! Es gribu teikt vienkārši: es atbalstu Kiršteina kunga priekšlikumu.

Bet man ir viens, es teiktu, ļoti nepopulārs priekšlikums (kad būšu to izteicis, varbūt daži deputāti negribēs ar mani runāt): mums jāsāk pašiem ar sevi, ja mēs gribam ierobežot smēķēšanu. Aizliedzam Saeimā smēķēt! (Starpsauciens: “Jā!”) Aizveram visas smēķētavas! (Aplausi.)

Sēdes vadītāja. Vārds deputātei Andai Čakšai otro reizi.

A. Čakša (ZZS).

Kolēģi! Mēs laikam esam likumdevēji, vai ne? Nu, es tā pieņemu. (Starpsauciens.) Tā vajadzētu būt.

Tad, kad divpadsmitgadīgie, trīspadsmitgadīgie dabū kaut kur cigaretes, tie pārsvarā ir pieaugušie, kas viņiem tās iedevuši. Un te no svara ir audzināšana ģimenē un tas, kādā veidā mēs, pieaugušie, izturamies pret bērniem, vai mēs viņiem dodam alkoholu, vai mēs viņiem dodam cigaretes, vai mēs viņiem dodam vēl kaut kādas lietas pamēģināt. Bet likumdevējs... mēs likumos veicam ierobežojumus, lai tam nav piekļuves. Šajā gadījumā mēs runājam par to, lai bērniem, jauniešiem acu priekšā nav nepārtraukti cigaretes tajā vietā, kur stāv arī dažādi cita veida našķi, kurus bērni pie kasēm bieži vien... droši vien apskata.

Es teiktu, ka te nav nekāda sakara ar kontrabandu. Te ir runa par ieradumu maiņu - padarīt tiešām smēķēšanu par nestilīgu lietu. Šis priekšlikums nenoņems rūdītus smēķētājus no trases, bet dos iespēju jauniem cilvēkiem nekļūt par tādiem.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Vārds deputātam Jānim Krišānam.

J. Krišāns (SASKAŅA).

Labdien, cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Godājamie kolēģi! Par šo jautājumu tiešām tika labi diskutēts komisijas sēdē, kur mēs uzklausījām arī mediķu viedokļus. Bet man dīvaini šķita komentāri, ka, aizliedzot reklāmu, palielināsies kontrabanda. Tā nu gluži nav, jo smēķēt netiek nevienam aizliegts. Tie, kas smēķē, zina, kur cigaretes tirgo. Viņi ies un pirks. Te tiešām ir runa tikai par mūsu bērniem un mazbērniem.

Es nezinu, kā izdzīvos lauku veikali, ja tiem neatļaus skatlogā ielikt tās cigarešu paciņas. Ja kāds ir bijis arī novados, - tur ir tādas vietas, kur ir mazi lauku veikali. Bet tur ilggadējie smēķētāji sen audzē savu tabaku un neiet uz veikalu. Taču, ja iet, tad tur bez reklāmas var arī kaut ko tādu nopirkt.

Tomēr man ir lūgums ieklausīties mediķos un labāk aiziet uz Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeju un apskatīt tāda cilvēka plaušas, kurš ir 15 gadus smēķējis. Vai mēs gribam to saviem bērniem un mazbērniem? Diez vai. Tā ka lūdzu atbalstīt komisijas lēmumu.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Vārds deputātei Ramonai Petravičai.

R. Petraviča (KPV LV).

Cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Godātie kolēģi! Es zināmā mērā atbalstu Kiršteina kunga priekšlikumu, bet tam ir divas dažādas puses. No vienas puses, protams, mums ir jārūpējas par sabiedrības veselību, lai tie, kas nav sākuši smēķēt, to arī nesāk. Bet, no otras puses, ir uzņēmēji.

Es gribētu pievērst uzmanību tam, ka mazumtirdzniecībā cigaretēm piecenojums ir pieci līdz septiņi procenti. Šobrīd ir pateikts, ka cigaretes nevarēs izlikt redzamā vietā, bet tad noteikti ir jāseko līdzi, lai tas nekļūtu par kārtējo apgrūtinājuma slogu, lai pēc kāda brīža netiktu prasīti speciāli seifi, kur tās ievietot (Dep. R. Kols: “Nevajag pārspīlēt!”), vai speciālas telpas, kur varēs tirgot. Tā ka būs jāseko līdzi, lai nebūtu kā vilks aitas ādā.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Vārds deputātam Ivanam Klementjevam.

I. Klementjevs (SASKAŅA).

Labdien, cienījamie kolēģi! (Zālē troksnis.) Varat paklausīties drusciņ? (Sēdes vadītāja noklaudzina ar āmuru.) Jā, paldies.

Cienījamie kolēģi! Tā tēma vienmēr ir bijusi un būs aktuāla. Kāpēc? No vienas puses, tā ir nauda, tas ir bizness. No otras puses, tā ir veselība. Tā ir mūsu veselība. Tā ir mūsu tautas veselība.

Mēs iepriekšējos gados Saeimā pieņēmām labus lēmumus. Ka ir aizliegts smēķēt 10 metrus no ieejas (un tas darbojas!). Ka restorānā obligāti jābūt gan smēķēšanas zonai, gan nesmēķēšanas zonai - tas ir otrais.

Trešais - Saeimā, pat darbā, jūs nevarat smēķēt savā kabinetā, bet tikai speciāli atļautās vietās.

Tāpat arī lidostās.

Tā cīņa turpinās. Lielākā problēma ir to sieviešu smēķēšana, kuras dzemdē bērnus. Mūsu bērnus viņas dzemdē! Kā ir ar viņu veselību? (Sēdes vadītāja noklaudzina ar āmuru.) Mēs to varam tikai iedomāties.

Tā ka lūdzu atbalstīt šo priekšlikumu. Un aicinu vairāk laika pavadīt svaigā gaisā un labāk sportot, nevis smēķēt.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Vārds deputātei Anitai Muižniecei.

A. Muižniece (JK).

Labdien, kolēģi! Es gribēju atgādināt cienījamajai ministres kundzei, ka mēs nevaram runāt tikai par uzņēmējdarbību, bet mums ir arī jādomā par labklājību. Es nedomāju, ka tas, ka cigarešu paciņas mazajos veikalos nebūs redzamas, kaut kādā veidā nodarīs skādi labklājībai. Tās tikai nezibināsies acu priekšā gan bērniem, gan nepilngadīgajiem... un visu laiku neradīs viņu zemapziņā kārdinājumu: cik tas ir interesanti un vēlami!

Nu, es tomēr aicinu atcerēties arī šo funkciju.

Sēdes vadītāja. Vārds deputātam Didzim Šmitam.

D. Šmits (KPV LV).

Es gribētu tikai atgādināt, ka... man liekas, ka debates aizgāja vienā brīdī tur, ka kaut kur nevarēs, bet kaut kur varēs tirgot; ka noteikumi ir plakani - ne lielveikals, ne mazais veikals nevarēs publiski izlikt paciņu redzamā vietā, bet varēs to tirgot.

Es zinu, ka lielveikali ir tiešām ļoti spēcīgi lobiji un daudz ko ir nolobējuši Latvijā, bet šajā gadījumā es... man loģika liek drusciņ apšaubīt Kiršteina kunga tēzi... Tas, kas lielveikala lobists... Ja ir tādi fakti, tad tos vajag likt priekšā. Jo lielveikaliem tiks izņemts tabakas izstrādājums redzamā formā no kases zonas. Tā ir vislielākā peļņas zona, ne velti tur ir sabāztas visas tās lietiņas, kuras beigās, ietaupījis naudu piena nodaļā, tu vai tavs puika savāc pie kases. Cigaretes tur publiski būs izņemtas.

Es neticu, ka tas var būt lielveikalu interesēs - šādu rezultātu sasniegt. Un tas, ka būs atsevišķā telpā lielveikalā nopērkamas cigaretes... nu, tas būs gan lielveikalā, gan “Tabakas namā”, gan uz ielas, gan visur citur.

No otras puses, es neesmu ļoti lētticīgs, ka šis rosinājums būtiski kaut ko izmainīs tabakas apritē, patēriņa apjomā. Bet skaidrs, ka tā griba ir - to izdarīt. Varbūt šis ir tas retais gadījums, kad prakse parādīs, kāds būs rezultāts, parādīs, vai tas viss deva rezultātu vai ne. Šis būs viens no retajiem gadījumiem, kad es teikšu: pamēģinām! Pamēģinām, monitorējam rezultātus, skatāmies, kādi tie ir! Ja nu gadījumā sanāks tā, ka taisnība būs tiem, kuri uzskata, ka šis likums veicinās tabakas apriti, tad grozīsim atpakaļ. Nekas traģisks nebūs noticis. Bet droši vien veicinājis tas nebūs. Vai būs īpaši samazinājis, redzēsim.

Šoreiz es aicinu - darām! Skatāmies, kas notiek, un tad koriģējam pa ceļam, ja kaut kas tur jākoriģē!

Paldies.

Sēdes vadītāja. Vārds deputātam Ivaram Pugam.

I. Puga (KPV LV).

Cienījamie kolēģi! Es brīžiem apbrīnoju mūsu spēju nosist laiku. (Aplausi.) Šīs debates ir, manuprāt, tikpat vērtīgas kā četru stundu ilga runāšana par sešpadsmitgadīgu šaujošu pusaudzi.

Mums aizliegt nevajag! Vajag domāt par to, kā radīt apstākļus, lai šiem cilvēkiem, pusaudžiem, pieaugušajiem, negribētos smēķēt un dzert, nevis aizliegt. (Starpsauciens: “Jā!” Aplausi.)

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Vai komisijas vārdā ir kas skaidrojams?

V. Orlovs. Cienījamie kolēģi! Komisija vienbalsīgi noraidīja deputāta Kiršteina priekšlikumu. Šis priekšlikums bija skatīts arī iepriekšējā sasaukumā, bija izveidota darba grupa.

Komisijas vārdā lūgums noraidīt deputāta Kiršteina priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 1. - deputāta Kiršteina iesniegto priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 5, pret - 78, atturas - 1. Priekšlikums nav atbalstīts.

V. Orlovs. Paldies, kolēģi!

2. - veselības ministres Ilzes Viņķeles priekšlikums. Tas tiek atbalstīts 7. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

V. Orlovs. 3. priekšlikumu komisija saņēma no Juridiskā biroja. Arī tas atbalstīts 7. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

V. Orlovs. 4. - deputāta Valaiņa priekšlikums, kad šai normai jāstājas spēkā. Kā ziņoja arī deputāts Ilmārs Dūrītis, mans kolēģis, pēc debatēm komisijā secinājām, ka vajadzētu atbalstīt saprātīgu termiņu, kad grozījumiem jāstājas spēkā, lai nozares pārstāvji varētu sagatavoties. Tomēr netika atbalstīts ne Finanšu ministrijas, ne Veselības ministrijas, ne deputāta Valaiņa priekšlikums.

Lūgums noraidīt deputāta Valaiņa priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V. Orlovs. 5. - finanšu ministra Jāņa Reira priekšlikums. Arī nav guvis atbalstu.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V. Orlovs. 6. - veselības ministres Ilzes Viņķeles priekšlikums. Arī nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V. Orlovs. 7. priekšlikums, ko izstrādāja Sociālo un darba lietu komisija, ir guvis vienbalsīgu atbalstu komisijā.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. Orlovs. Un 8. - Veselības ministrijas priekšlikums. Tiek atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. Orlovs. Paldies, kolēģi, par atbalstu. Lūgums atbalstīt trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu aprites likumā” trešajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Likums pieņemts.

Godātie kolēģi! Par iesniegtajām izmaiņām sēdes darba kārtībā.

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija lūdz komisijas izstrādāto likumprojektu “Grozījumi Saeimas vēlēšanu likumā” izskatīt pirmajā lasījumā bez atkārtotas izskatīšanas atbildīgajā komisijā. Vai deputātiem ir iebildumi pret šo darba kārtības grozījumu? Iebildumu nav. Darba kārtība grozīta.

Deputāti Mūrniece, Beitnere-Le Galla, Lībiņa-Egnere, Golubeva, Zakatistovs un citi lūdz sēdes darba kārtībā iekļaut lēmuma projektu “Par Saeimas 2019. gada ziemas sesijas slēgšanu un 2019. gada pavasara sesijas sākšanu”. Vai deputātiem ir iebildumi pret šo darba kārtības grozījumu? Iebildumu nav. Darba kārtība grozīta.

Darba kārtībā - likumprojekts “Grozījumi Krimināllikumā”, otrais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Juta Strīķe.

J. Strīķe (JK).

Labdien, kolēģi! Vēlos pievērst jūsu uzmanību likumprojektam “Grozījumi Krimināllikumā”.

Juridiskā komisija kā atbildīgā komisija nav saņēmusi nevienu priekšlikumu pirms izskatīšanas otrajā lasījumā.

Vēlos atgādināt, ka šie ir grozījumi Krimināllikumā, kas saistīti ne tikai ar nelikumīgu cilvēka orgānu izņemšanu, bet arī... paredz kriminālatbildību arī gadījumā, ja nelikumīgi cilvēkiem izņemtie orgāni tiek izmantoti implantācijai.

Aicinu atbalstīt šos grozījumus Krimināllikumā otrajā lasījumā.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Krimināllikumā” otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā ir atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu.

J. Strīķe. Šā gada 25. aprīlis.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - šā gada 25. aprīlis.

Darba kārtībā - likumprojekts “Grozījums Nekustamā īpašuma valsts kadastra likumā”, otrais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Jānis Iesalnieks.

J. Iesalnieks (NA).

Kolēģi! Šis likumprojekts faktiski ir absolūti tehnisks, saistīts ar to, ka līdzšinējais likumā lietotais institūciju uzskaitījums... proti, vārdi “pašvaldības privatizācijas komisijas vai akciju sabiedrības “Privatizācijas aģentūra”” tiek aizstāti ar kopīgu terminu “privatizāciju veicošās institūcijas”.

Ir saņemti četri priekšlikumi.

1. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J. Iesalnieks. 2. - Ekonomikas ministrijas parlamentārā sekretāra Jāņa Upenieka priekšlikums. Nav atbalstīts, jo bija tehniski kļūdaini iesniegts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J. Iesalnieks. 3. - Ekonomikas ministrijas parlamentārā sekretāra Jāņa Upenieka priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J. Iesalnieks. 4. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J. Iesalnieks. Aicinu balsot par likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījums Nekustamā īpašuma valsts kadastra likumā” otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 88, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt termiņu priekšlikumu iesniegšanai.

J. Iesalnieks. Komisija lūdz par priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam noteikt šī gada 15. aprīli.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - šī gada 15. aprīlis.

Darba kārtībā - likumprojekts “Grozījums Iepakojuma likumā”, otrais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Artūrs Toms Plešs.

A. T. Plešs (AP!).

Labdien, kolēģi! Grozījums Iepakojuma likumā ir saistīts ar administratīvo sodu attīstības koncepciju un attiecīgo kodifikāciju.

Esam saņēmuši divus priekšlikumus.

1. priekšlikums ir Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. T. Plešs. 2. priekšlikums arī ir Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. T. Plešs. Aicinu atbalstīt otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījums Iepakojuma likumā” otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt termiņu priekšlikumu iesniegšanai.

A. T. Plešs. Šī gada 18. aprīlis.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - šā gada 18. aprīlis.

Darba kārtībā - likumprojekts “Grozījumi Publiskas personas finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanas likumā”, otrais lasījums.

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vārdā - deputāts Viktors Valainis.

V. Valainis (ZZS).

Labdien, kolēģi! Komisijā saņēmām septiņus priekšlikumus šim likumprojektam.

1. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. Valainis. 2. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. Valainis. 3. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. Valainis. 4. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. Valainis. 5. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. Valainis. 6. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. Valainis. Un arī 7. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. Valainis. Ņemot vērā, ka šie likuma grozījumi Valsts kontrolei nepieciešami samērā ātri, mēs ierosinām par priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam noteikt 11. aprīli.

Sēdes vadītāja. 11. aprīlis.

V. Valainis. 11., jā.

Sēdes vadītāja. Vēl nenobalsojām par likumprojektu.

V. Valainis. Ā, aicinu atbalstīt otrajā lasījumā, jā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Publiskas personas finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanas likumā” otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā atbalstīts.

Un, kā es saprotu, komisija lūdz par priekšlikumu iesniegšanas termiņu noteikt šā gada 11. aprīli.

V. Valainis. 11., jā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Darba kārtībā - likumprojekts “Grozījumi Alkoholisko dzērienu aprites likumā”, otrais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Sandis Riekstiņš.

S. Riekstiņš (JK).

Labdien, kolēģi! Uz otro lasījumu ir saņemti divi priekšlikumi. Abi ir komisijas priekšlikumi.

1. - komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

S. Riekstiņš. Un arī 2. - komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

S. Riekstiņš. Aicinu atbalstīt otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Alkoholisko dzērienu aprites likumā” otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu.

S. Riekstiņš. Šā gada 18. aprīlis.

Sēdes vadītāja. Paldies. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - šā gada 18. aprīlis.

Darba kārtībā - likumprojekts “Grozījums likumā “Par atjaunotā Latvijas Republikas 1937. gada Civillikuma ievada, mantojuma tiesību un lietu tiesību daļas spēkā stāšanās laiku un piemērošanas kārtību””, otrais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Aldis Gobzems.

A. Gobzems (pie frakcijām nepiederošs deputāts).

Tātad skatām otrajā lasījumā likumprojektu “Grozījums likumā “Par atjaunotā Latvijas Republikas 1937. gada Civillikuma ievada, mantojuma tiesību un lietu tiesību daļas spēkā stāšanās laiku un piemērošanas kārtību””.

Otrajam lasījumam ir sagatavoti pieci priekšlikumi.

1. - Tieslietu ministrijas parlamentārā sekretāra Jura Juraša priekšlikums. Komisijā nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A. Gobzems. 2. - Tieslietu ministrijas parlamentārā sekretāra Jura Juraša priekšlikums. Daļēji atbalstīts, iekļauts 4. priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

A. Gobzems. 3. - Juridiskā biroja priekšlikums. Daļēji atbalstīts, iekļauts 4. un 5. priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

A. Gobzems. 4. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Gobzems. 5. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Gobzems. Aicinu atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījums likumā “Par atjaunotā Latvijas Republikas 1937. gada Civillikuma ievada, mantojuma tiesību un lietu tiesību daļas spēkā stāšanās laiku un piemērošanas kārtību”” otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 88, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu.

A. Gobzems. 15. aprīlis.

Sēdes vadītāja. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - šā gada 15. aprīlis.

Darba kārtībā - likumprojekts “Par Protokolu par grozījumu Konvencijā par starptautisko civilo aviāciju (50. panta “a” punkts) un Protokolu par grozījumu Konvencijā par starptautisko civilo aviāciju (56. pants)”, pirmais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāts Rihards Kols.

R. Kols (NA).

Cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Cienījamie, godātie deputāti! Ārlietu komisija savā sēdē pirmajā lasījumā izskatīja likumprojektu “Par Protokolu par grozījumu Konvencijā par starptautisko civilo aviāciju (50. panta “a” punkts) un Protokolu par grozījumu Konvencijā par starptautisko civilo aviāciju (56. pants)”.

Par šī likumprojekta būtību pavisam īsi un kodolīgi. Starptautiskās Civilās aviācijas organizācijas asamblejas 39. sesijā 2016. gadā tika pieņemti Protokoli par grozījumiem Konvencijā par starptautisko civilo aviāciju. Protokoli paredz palielināt padomes locekļu skaitu no 36 uz 40 un Aeronavigācijas komisijas locekļu skaitu no 19 uz 21. Latvijai, kura ir Konvencijas par starptautisko civilo aviāciju dalībvalsts, ir jāpievienojas šiem protokoliem, un protokoli stāsies spēkā, kad tos būs ratificējušas visas 128 konvencijas dalībvalstis.

Vēršu arī uzmanību, ka šie grozījumi un to ratificēšana nerada ietekmi uz valsts budžetu.

Līdz ar to komisijas vārdā aicinu deputātus atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Par Protokolu par grozījumu Konvencijā par starptautisko civilo aviāciju (50. panta “a” punkts) un Protokolu par grozījumu Konvencijā par starptautisko civilo aviāciju (56. pants)” pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret - 1, atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā ir atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu.

R. Kols. Ārlietu komisija priekšlikumus gaidīs līdz šī gada 18. aprīlim.

Sēdes vadītāja. Paldies. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - šā gada 18. aprīlis.

Darba kārtībā - likumprojekts “Grozījums likumā “Par Latvijas Republikas starptautiskajiem līgumiem””, otrais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāts Rihards Kols.

R. Kols (NA).

Cienījamie, godātie kolēģi! Strādājam ar likumprojektu “Grozījums likumā “Par Latvijas Republikas starptautiskajiem līgumiem””, ko Ārlietu komisija izskatīja otrajā lasījumā.

Uz otro lasījumu priekšlikumi netika saņemti.

Līdz ar to aicinu kolēģus atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījums likumā “Par Latvijas Republikas starptautiskajiem līgumiem”” otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 88, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā ir atbalstīts.

Lūdzu noteikt termiņu priekšlikumu iesniegšanai.

R. Kols. Priekšlikumi trešajam lasījumam iesniedzami līdz šā gada 18. aprīlim.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - šā gada 18. aprīlis.

Darba kārtībā - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli””, otrais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāte Dana Reizniece-Ozola.

D. Reizniece-Ozola (ZZS).

Saeimas priekšsēdētājas kundze! Kolēģi deputāti! Ir vairāki likumi, kas ir saistīti ar vienotā nodokļu konta ieviešanu. Un pirmais no tiem - “Grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”” (Nr. 168/Lp13).

Uz otro lasījumu ir saņemti daži priekšlikumi.

1. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

D. Reizniece-Ozola. 2. - finanšu ministra Reira kunga priekšlikums. Komisijā atbalstīts. Tas paredz: ja maksimālie sociālās apdrošināšanas iemaksas griesti ir pārsniegti, tad maksājumu kontā var veikt trīs maksājumos, nevis vienā.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

D. Reizniece-Ozola. Paldies.

Un tas ir arī viss. Es aicinu atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”” otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 90, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā ir atbalstīts.

Lūdzu noteikt termiņu priekšlikumu iesniegšanai.

D. Reizniece-Ozola. Priekšlikumus trešajam lasījumam gaidām līdz šā gada 9. aprīlim.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - šā gada 9. aprīlis.

Darba kārtībā - likumprojekts “Grozījumi Pievienotās vērtības nodokļa likumā”, otrais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāte Dana Reizniece-Ozola.

D. Reizniece-Ozola (ZZS).

Šā likumprojekta otrajam lasījumam ir iesniegts viens priekšlikums. Saņemts no deputātes Jūlijas Stepaņenko.

Sēdes vadītāja. Uzsākam debates.

Vārds deputātei Jūlijai Stepaņenko.

J. Stepaņenko (pie frakcijām nepiederoša deputāte).

Godātie kolēģi! Ja mēs iedomājamies, ka valsts sarunājas ar mums visiem principā likumu valodā, tad ko valsts gribēja pateikt, uzliekot sodu par bērna nepareizu pārvadāšanu, proti, bez autosēdeklīša vai nepiemērotā sēdeklītī? Šis sods patlaban ir līdz 70 eiro.

Ko valsts gribēja ar to pateikt? Valsts saka tā: “Es gribu, lai tu rūpējies par sava bērna drošību. Tev tas ir pienākums. Ja tu to pārkāpsi, cienītais vecāk, tad tev būs par to jāmaksā.” Tātad tas mērķis ir, lai bērni būtu drošībā.

Un ko valsts pasaka, uzliekot, saglabājot nodokli, pievienotās vērtības nodokli, autosēdeklītim? Principā valsts droši vien pasaka: “Jā, es gribu gūt ienākumus arī no tā, ka tu pildi savu pienākumu, jo tev ir pienākums pirkt autosēdeklīti un pārvadāt bērnu droši.” Protams, tas arī ir vecāku interesēs. Bet tomēr... Pēc šīs analoģijas vadījās arī Lielbritānijā. Cilvēki, kuri piedalījās dažādās diskusijās saistībā ar PVN atcelšanu - atcelšanu! -, tātad nulles likmes ieviešanu šiem bērnu autosēdeklīšiem...

Es vēlos jums pateikt, ka patlaban Eiropas Savienībā ir vairākas valstis, kuras ir nonākušas pie samazinātās PVN likmes bērnu autosēdeklīšiem, kā arī citām bērnu drošības precēm, piemēram, ķiverēm un ceļu sargiem, - Čehija, Īrija, Horvātija, Kipra, Polija, Portugāle, visbeidzot Lielbritānija. Un tad, kad Īrija piedalījās diskusijās par PVN samazināšanu, tā skatījās uz Lielbritānijas piemēru, jo pēc samazinātās likmes ieviešanas Lielbritānijā bērnus pareizi, atbilstoši noteikumiem pārvadāja 9 no 10 vecākiem. Īrijā, kur likme ir 21 procents, tie bija 4 no 10 vecākiem.

Es, protams, arī komisijā dzirdēju iebildumus pret to, ka bērni... ka vecākiem ir pašiem noteikti jārūpējas par bērnu drošību un tas ir jāatstāj tikai viņu ziņā. Ja viņi noteikumus pārkāps, saņems, iespējams, vislielāko sodu. Vislielāko sodu - tātad kaitējumu bērna veselībai vai pat dzīvībai. Jo tik tiešām statistika ir nežēlīga.

2018. gadā ceļu satiksmes negadījumos ir cietuši 236 bērni pasažieri, četri bērni ir zaudēti.

2017. gadā - 229, četri bērni ir gājuši bojā.

2016. gadā - 223, trīs bērni gājuši bojā.

Šī statistika ir nemainīga, kaut gan pavisam nesen Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā ir izdarīti grozījumi un nedaudz palielināts sods par neatbilstošu bērna pārvadāšanu.

Kolēģi! Es uzskatu, ka ar sodu politiku mēs nevaram panākt pozitīvu rezultātu. Tas ir jādara kompleksi. Piemērs attiecībā uz bērnu pārvadāšanu atbilstoši noteikumiem varētu būt ASV, kur atsevišķos štatos ir iespēja pie glābējiem, ugunsdzēsējiem dabūt sertifikātu par to, ka tu proti pareizi piesprādzēt savu bērnu. Tie ir speciāli apmācīti cilvēki, kuri nopirkto jauno autosēdeklīti tev palīdz kārtīgi, pareizi mašīnā uzstādīt un nodrošināt to, ka bērns būs tiešām atbilstoši piesprādzēts.

Tāpēc es aicinu jūs, kolēģi, aizdomāties par šo ideju un veicināt bērnu drošību arī ar šādu metodi.

Lūdzu jūs atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Vai komisijas vārdā kas skaidrojams?

D. Reizniece-Ozola. Nav īsti nekas piebilstams. Bija diskusijas par šo priekšlikumu, viedokļi atšķīrās. Un tika uzdots jautājums, vai tirgotājs šādā veidā neiegūs vairāk. Bet komisija šo priekšlikumu nav atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 1. - deputātes Stepaņenko iesniegto priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 38, pret - 50, atturas - 3. Priekšlikums nav atbalstīts.

D. Reizniece-Ozola. Paldies.

Tas arī viss. Aicinu atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Pievienotās vērtības nodokļa likumā” otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 91, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā ir atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu.

D. Reizniece-Ozola. Šā gada 9. aprīlis.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - šā gada 9. aprīlis.

Darba kārtībā - likumprojekts “Grozījumi Mikrouzņēmumu nodokļa likumā”, otrais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāte Dana Reizniece-Ozola.

D. Reizniece-Ozola (ZZS).

Uz otro lasījumu ir saņemti pieci priekšlikumi.

1. ir Labklājības ministrijas parlamentārā sekretāra Spruča kunga priekšlikums, kas ir daļēji atbalstīts komisijā un iekļauts 2. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

D. Reizniece-Ozola. 2. ir Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts. Tas precizē normu par to, kā ir iespējams mainīt informāciju par nodokļu maksātāju pēc deklarācijas iesniegšanas.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

D. Reizniece-Ozola. 3. ir Labklājības ministrijas parlamentārā sekretāra Spruča priekšlikums. Komisijā nav atbalstīts. Šīs jau ir pārejas normas.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

D. Reizniece-Ozola. Nākamais - 4. ir Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums, kas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

D. Reizniece-Ozola. Un 5. arī ir Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums, kas ir atbalstīts un paredz, ka likums stājas spēkā nākamā gada 15. augustā.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

D. Reizniece-Ozola. Līdz ar to aicinu atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Mikrouzņēmumu nodokļa likumā” otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 90, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā ir atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu.

D. Reizniece-Ozola. Arī šim likumprojektam gaidām priekšlikumus līdz 9. aprīlim.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - šā gada 9. aprīlis.

Darba kārtībā - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par izložu un azartspēļu nodevu un nodokli””, otrais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāte Dana Reizniece-Ozola.

D. Reizniece-Ozola (ZZS).

Otrajam lasījumam priekšlikumi nav saņemti. Aicinu atbalstīt otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par izložu un azartspēļu nodevu un nodokli”” otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 90, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā ir atbalstīts.

Lūdzu noteikt termiņu priekšlikumu iesniegšanai.

D. Reizniece-Ozola. Šā gada 9. aprīlis.

Sēdes vadītāja. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - šā gada 9. aprīlis.

Likumprojekts “Grozījumi Elektroenerģijas nodokļa likumā”, otrais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāte Dana Reizniece-Ozola.

D. Reizniece-Ozola (ZZS).

Otrajam lasījumam priekšlikumi nav saņemti. Aicinu atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Elektroenerģijas nodokļa likumā” otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 91, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā ir atbalstīts.

Lūdzu noteikt termiņu priekšlikumu iesniegšanai.

D. Reizniece-Ozola. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - šā gada 9. aprīlis.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Priekšlikumi iesniedzami līdz šā gada 9. aprīlim.

Darba kārtībā - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par akcīzes nodokli””, otrais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāte Dana Reizniece-Ozola.

D. Reizniece-Ozola (ZZS).

Arī šā likumprojekta otrajam lasījumam priekšlikumi nav saņemti. Aicinu atbalstīt otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par akcīzes nodokli”” otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 90, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā ir atbalstīts.

Lūdzu noteikt termiņu priekšlikumu iesniegšanai.

D. Reizniece-Ozola. Šā gada 9. aprīlis.

Sēdes vadītāja. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - šā gada 9. aprīlis.

Paldies.

D. Reizniece-Ozola. Paldies.

Sēdes vadītāja. Darba kārtībā - likumprojekts “Grozījumi Saeimas vēlēšanu likumā”, pirmais lasījums.

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vārdā - deputāte Dace Bluķe.

D. Bluķe (AP!).

Labdien, godātie kolēģi! Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija, izskatījusi Augstākās tiesas spriedumu un Centrālās vēlēšanu komisijas priekšlikumus, izstrādāja likumprojektu “Grozījumi Saeimas vēlēšanu likumā”.

Īsumā: grozījumi paredz nodrošināt to, ka Saeimas vēlēšanās pieteiktajam kandidātam ir tiesības iepazīties ar balsu skaitīšanas protokolu un apstrīdēt vēlēšanu iecirkņu komisiju lēmumu par balsu skaitīšanas rezultātiem Centrālajā vēlēšanu komisijā, bet savukārt Centrālās vēlēšanu komisijas lēmumu - tiesā. Šobrīd tādas tiesības ir pašvaldību deputātu kandidātiem un Eiropas Parlamenta deputātu kandidātiem, bet, kandidējot uz Saeimu, šādu tiesību nav.

Augstākā tiesa 2018. gada 31. oktobrī nāca klajā ar savu spriedumu, ka šāds ierobežojums neatbilst Satversmei. Tāpēc ir izstrādāts likumprojekts, kuru aicinu atbalstīt pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Saeimas vēlēšanu likumā” pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 90, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā ir atbalstīts.

Lūdzu noteikt termiņu priekšlikumu iesniegšanai.

D. Bluķe. Priekšlikumus komisijā gaidām līdz 18. aprīlim.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - šā gada 18. aprīlis.

Darba kārtībā esam nonākuši pie lēmumu projektu izskatīšanas.

Lēmuma projekts “Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojekta “Piespiedu dalītā īpašuma privatizētajās daudzdzīvokļu mājās izbeigšanas likums” (Nr. 155/Lp13) otrajam lasījumam līdz 2019. gada 26. aprīlim”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojekta “Piespiedu dalītā īpašuma privatizētajās daudzdzīvokļu mājās izbeigšanas likums” (Nr. 155/Lp13) otrajam lasījumam līdz 2019. gada 26. aprīlim”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 92, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Darba kārtībā - lēmuma projekts “Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojekta “Grozījumi likumā “Par aviāciju”” (Nr. 132/Lp13) otrajam lasījumam līdz 2019. gada 5. aprīlim”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojekta “Grozījumi likumā “Par aviāciju”” (Nr. 132/Lp13) otrajam lasījumam līdz 2019. gada 5. aprīlim”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 89, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Darba kārtībā - lēmuma projekts “Par Saeimas 2019. gada ziemas sesijas slēgšanu un 2019. gada pavasara sesijas sākšanu”. Lēmuma projekts paredz slēgt Saeimas ziemas sesiju 2019. gada 15. aprīlī un sākt pavasara sesiju 2019. gada 23. aprīlī.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Saeimas 2019. gada ziemas sesijas slēgšanu un 2019. gada pavasara sesijas sākšanu”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 91, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Godātie deputāti! Sēdes darba kārtība ir izskatīta.

Vēlos informēt saistībā ar paredzēto atbilžu sniegšanu uz deputātu jautājumiem.

Par deputātu Reiznieces-Ozolas, Dūklava, Auguļa, Kučinska un Bergmaņa jautājumu Ministru prezidentam “Par valdības neiecietīgo attieksmi pret aplokšņu algas maksājumiem”. Saņemtā rakstveida atbilde iesniedzējus neapmierina. Iepriekš saplānotā darba grafika dēļ Ministru prezidents nevar ierasties uz mutvārdu atbildes sniegšanu.

Par deputātu Reiznieces-Ozolas, Bergmaņa, Čakšas, Auguļa, Kučinska un Valaiņa jautājumu labklājības ministrei “Par Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras datu ticamību”. Saņemtā rakstveida atbilde iesniedzējus apmierina.

Par deputātu Zariņa, Ādamsona, Agešina, Krišāna un Klementjeva jautājumu ekonomikas ministram “Par veiktajām subsidētās elektroenerģijas ražošanas pārbaudēm elektroenerģijas ražošanas objektos”. Saņemtā rakstveida atbilde iesniedzējus neapmierina, bet mutvārdos deputāti papildjautājumus uzdot nevēlas.

Ir iesniegti jauni deputātu jautājumi.

Deputāti Zariņš, Klementjevs, Krišāns, Nikonovs un Ādamsons ir iesnieguši jautājumu “Par EM nesniegtajām atbildēm saistībā ar veiktajām subsidētās elektroenerģijas ražošanas pārbaudēm elektroenerģijas ražošanas objektos”, ko nododam ekonomikas ministram atbildes sniegšanai.

Deputāti Augulis, Krauze, Reizniece-Ozola, Valainis un Jalinska ir iesnieguši jautājumu “Kurš tiesību akts pilnvaroja Ministru kabinetu 2019. gadā izstrādāt nevis valsts budžeta kārtējam gadam likumprojektu, bet tehniska budžeta likumprojektu?”, ko nododam Ministru prezidentam atbildes sniegšanai.

Tātad šodien paredzētā atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem nenotiks. Deputātu iesniegtos jautājumus esam nodevuši atbilžu sniegšanai.

Lūdzu zvanu! Lūdzu deputātu reģistrācijas režīmu!

Laiks paziņojumam!

Vārds deputātam Andrejam Judinam.

A. Judins (JV).

Kolēģi! Gribu atgādināt, ka pulksten 11.40 notiks Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Vārds Marijai Golubevai reģistrācijas rezultātu nolasīšanai.

M. Golubeva (13. Saeimas sekretāra biedre).

Nav reģistrējušies: Gundars Daudze, Jānis Dūklavs, Raivis Dzintars, Māris Kučinskis, Vita Anda Tērauda un Jānis Vucāns.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Sēdi slēdzu.

SATURA RĀDĪTĀJS
13. Saeimas ziemas sesijas 16. sēde
2019. gada 4. aprīlī

Par darba kārtību
   
Par likumprojektu  “Grozījumi Finanšu instrumentu tirgus likumā” (Nr. 281/Lp13)
(Dok. Nr. 730, 730A)
   
Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par privātajiem pensiju fondiem”” (Nr. 282/Lp13)
(Dok. Nr. 731, 731A)
   
Par likumprojektu “Grozījumi Alternatīvo ieguldījumu fondu un to pārvaldnieku likumā” (Nr. 283/Lp13)
(Dok. Nr. 732, 732A)
   
Par likumprojektu “Grozījums Revīzijas pakalpojumu likumā” (Nr. 284/Lp13)
(Dok. Nr. 733, 733A)
   
Par likumprojektu “Grozījumi Ieguldījumu pārvaldes sabiedrību likumā” (Nr. 285/Lp13)
(Dok. Nr. 734, 734A)
   
Par likumprojektu “Grozījumi Apdrošināšanas un pārapdrošināšanas likumā” (Nr. 286/Lp13)
(Dok. Nr. 735, 735A)
   
Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par bijušās Valsts drošības komitejas dokumentu saglabāšanu, izmantošanu un personu sadarbības fakta ar VDK konstatēšanu”” (Nr. 288/Lp13)
(Dok. Nr. 749, 749A)
   
Priekšlikums - dep. A. Judins (par)
   
Par likumprojektu “Grozījumi Saeimas vēlēšanu likumā” (Nr. 289/Lp13)
(Dok. Nr. 750, 750A)
   
Par likumprojektu “Grozījumi Bezdarbnieku un darba meklētāju atbalsta likumā” (Nr. 290/Lp13)
(Dok. Nr. 754, 754A)
   
Par likumprojektu “Grozījumi Finanšu un kapitāla tirgus komisijas likumā” (Nr. 292/Lp13)
(Dok. Nr. 788)
   
Par likumprojektu “Grozījums likumā “Par valsts noslēpumu”” (Nr. 293/Lp13)
(Dok. Nr. 789)
   
Par likumprojektu “Grozījumi Kredītiestāžu likumā” (Nr. 294/Lp13)
(Dok. Nr. 790)
   
Par likumprojektu “Grozījumi Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likumā” (Nr. 295/Lp13)
(Dok. Nr. 791)
   
Lēmuma projekts “Par Kurzemes rajona tiesas zemesgrāmatu nodaļas tiesneses Renātes Dzeniņas atbrīvošanu no tiesneša amata” (Nr. 143/Lm13)
(Dok. Nr. 737)
   
Ziņo - dep. V. Agešins
   
Lēmuma projekts “Par Vitas Rūsiņas apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi” (Nr. 144/Lm13)
(Dok. Nr. 738)
   
Ziņo - dep. V. Agešins
   
Lēmuma projekts “Par balsu skaitītāja Saeimas deputāta Jura Juraša atsaukšanu” (Nr. 147/Lm13)
(Dok. Nr. 772)
   
Lēmuma projekts “Par balsu skaitītāja Saeimas deputāta Krišjāņa Feldmana ievēlēšanu” (Nr. 148/Lm13)
(Dok. Nr. 773)
   
Likumprojekts “Par Latvijas Republikas valdības un Baltkrievijas Republikas valdības nolīgumu par starptautisko dzelzceļa satiksmi” (Nr. 157/Lp13) (2.lasījums)
(Dok. Nr. 742)
   
Ziņo - dep. L. Ozola
   
Likumprojekts “Grozījumi Tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu aprites likumā” (Nr. 125/Lp13) (3.lasījums)
(Dok. Nr. 722)
   
Ziņo - dep. V. Orlovs
   
Debates - dep. A. Kiršteins
  - dep. I. Dūrītis
  - dep. A. Skride
  - dep. A. Čakša
  - dep. V. Valainis
  - dep. V. Orlovs
  - dep. A. Kiršteins
  - dep. A. Krauze
  - dep. A. Čakša
  - dep. J. Krišāns
  - dep. R. Petraviča
  - dep. I. Klementjevs
  - dep. A. Muižniece
  - dep. D. Šmits
  - dep. I. Puga
   
Par darba kārtību
   
Likumprojekts “Grozījumi Krimināllikumā” (Nr. 15/Lp13) (2.lasījums)
(Dok. Nr. 740)
   
Ziņo - dep. J. Strīķe
   
Likumprojekts “Grozījums Nekustamā īpašuma valsts kadastra likumā” (Nr. 67/Lp13) (2.lasījums)
(Dok. Nr. 746)
   
Ziņo - dep. J. Iesalnieks
   
Likumprojekts “Grozījums Iepakojuma likumā” (Nr. 128/Lp13) (2.lasījums)
(Dok. Nr. 748)
   
Ziņo - dep. A. T. Plešs
   
Likumprojekts “Grozījumi Publiskas personas finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanas likumā” (Nr. 165/Lp13) (2.lasījums)
(Dok. Nr. 751)
   
Ziņo - dep. V. Valainis
   
Likumprojekts “Grozījumi Alkoholisko dzērienu aprites likumā” (Nr. 185/Lp13) (2.lasījums)
(Dok. Nr. 752)
   
Ziņo - dep. S. Riekstiņš
   
Likumprojekts “Grozījums likumā “Par atjaunotā Latvijas Republikas 1937. gada Civillikuma ievada, mantojuma tiesību un lietu tiesību daļas spēkā stāšanās laiku un piemērošanas kārtību”” (Nr. 200/Lp13) (2.lasījums)
(Dok. Nr. 753)
   
Ziņo - dep. A. Gobzems
   
Likumprojekts “Par Protokolu par grozījumu Konvencijā par starptautisko civilo aviāciju (50. panta “a” punkts) un Protokolu par grozījumu Konvencijā par starptautisko civilo aviāciju (56. pants)” (Nr. 207/Lp13) (1.lasījums)
(Dok. Nr. 362, 755)
   
Ziņo - dep. R. Kols
   
Likumprojekts “Grozījums likumā “Par Latvijas Republikas starptautiskajiem līgumiem”” (Nr. 248/Lp13) (2.lasījums)
(Dok. Nr. 756)
   
Ziņo - dep. R. Kols
   
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”” (Nr. 168/Lp13) (2.lasījums)
(Dok. Nr. 757)
   
Ziņo - dep. D.Reizniece-Ozola
   
Likumprojekts “Grozījumi Pievienotās vērtības nodokļa likumā” (Nr. 170/Lp13) (2.lasījums)
(Dok. Nr. 758)
   
Ziņo - dep. D.Reizniece-Ozola
   
Debates - dep. J. Stepaņenko
   
Likumprojekts “Grozījumi Mikrouzņēmumu nodokļa likumā” (Nr. 171/Lp13) (2.lasījums)
(Dok. Nr. 759)
   
Ziņo - dep. D.Reizniece-Ozola
   
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par izložu un azartspēļu nodevu un nodokli”” (Nr. 172/Lp13) (2.lasījums)
(Dok. Nr. 760)
   
Ziņo - dep. D.Reizniece-Ozola
   
Likumprojekts “Grozījumi Elektroenerģijas nodokļa likumā” (Nr. 173/Lp13) (2.lasījums)
(Dok. Nr. 761)
   
Ziņo - dep. D.Reizniece-Ozola
   
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par akcīzes nodokli”” (Nr. 174/Lp13) (2.lasījums)
(Dok. Nr. 762)
   
Ziņo - dep. D.Reizniece-Ozola
   
Likumprojekts “Grozījumi Saeimas vēlēšanu likumā” (Nr. 289/Lp13) (1.lasījums)
(Dok. Nr. 750, 750A)
   
Ziņo - dep. D. Bluķe
   
Lēmuma projekts “Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojekta “Piespiedu dalītā īpašuma privatizētajās daudzdzīvokļu mājās izbeigšanas likums” (Nr. 155/Lp13) otrajam lasījumam līdz 2019. gada 26. aprīlim” (Nr. 146/Lm13)
(Dok. Nr. 747)
   
Lēmuma projekts “Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojekta “Grozījumi likumā “Par aviāciju”” (Nr. 132/Lp13) otrajam lasījumam līdz 2019. gada 5. aprīlim” (Nr. 149/Lm13)
(Dok. Nr. 775)
   
Lēmuma projekts “Par Saeimas 2019. gada ziemas sesijas slēgšanu un 2019. gada pavasara sesijas sākšanu” (Nr. 151/Lm13)
(Dok. Nr. 793)
   
Informācija par atbilžu sniegšanu uz deputātu jautājumiem
   
Informācija par deputātu I. Zariņa, I. Klementjeva, J. Krišāna, V. Nikonova un J. Ādamsona jautājumu ekonomikas ministram Ralfam Nemiro “Par EM nesniegtajām atbildēm saistībā ar veiktajām subsidētās elektroenerģijas ražošanas pārbaudēm elektroenerģijas ražošanas” (Nr. 28/J13)
   
Informācija par deputātu U. Auguļa, A. Krauzes, D. Reiznieces-Ozolas, V. Valaiņa un J. Jalinskas jautājumu Ministru prezidentam Arturam Krišjānim Kariņam “Kurš tiesību akts pilnvaroja Ministru kabinetu 2019. gadā izstrādāt nevis valsts budžeta kārtējam gadam likumprojektu, bet tehniska budžeta likumprojektu?” (Nr. 29/J13)
   
Paziņojums
  - dep. A. Judins
   
Reģistrācijas rezultāti
Nolasa - Saeimas sekretāra biedre M. Golubeva

Balsojumi

Datums: 04.04.2019 10:17:26 bal001
Par - 87, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 92)
Balsošanas motīvs: Par Kurzemes rajona tiesas zemesgrāmatu nodaļas tiesneses Renātes Dzeniņas atbrīvošanu no tiesneša amata (143/Lm13)

Datums: 04.04.2019 10:18:26 bal002
Par - 89, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 93)
Balsošanas motīvs: Par Vitas Rūsiņas apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi (144/Lm13)

Datums: 04.04.2019 10:18:50 bal003
Par - 88, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 93)
Balsošanas motīvs: Par balsu skaitītāja Saeimas deputāta Jura Juraša atsaukšanu (147/Lm13)

Datums: 04.04.2019 10:19:15 bal004
Par - 87, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 93)
Balsošanas motīvs: Par balsu skaitītāja Saeimas deputāta Krišjāņa Feldmana ievēlēšanu (148/Lm13)

Datums: 04.04.2019 10:20:33 bal005
Par - 91, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 93)
Balsošanas motīvs: Par Latvijas Republikas valdības un Baltkrievijas Republikas valdības nolīgumu par starptautisko dzelzceļa satiksmi (157/Lp13), 2.lasījums

Datums: 04.04.2019 10:53:23 bal006
Par - 5, pret - 78, atturas - 1. (Reģistr. - 93)
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu Nr.1. Grozījumi Tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu aprites likumā (125/Lp13), 3.lasījums

Datums: 04.04.2019 10:55:28 bal007
Par - 86, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 93)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu aprites likumā (125/Lp13), 3.lasījums

Datums: 04.04.2019 10:57:38 bal008
Par - 84, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 91)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Krimināllikumā (15/Lp13), 2.lasījums

Datums: 04.04.2019 10:59:27 bal009
Par - 88, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 93)
Balsošanas motīvs: Grozījums Nekustamā īpašuma valsts kadastra likumā (67/Lp13), 2.lasījums

Datums: 04.04.2019 11:00:39 bal010
Par - 86, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 93)
Balsošanas motīvs: Grozījums Iepakojuma likumā (128/Lp13), 2.lasījums

Datums: 04.04.2019 11:02:14 bal011
Par - 86, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 93)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Publiskas personas finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanas likumā (165/Lp13), 2.lasījums

Datums: 04.04.2019 11:03:44 bal012
Par - 86, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 93)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Alkoholisko dzērienu aprites likumā (185/Lp13), 2.lasījums

Datums: 04.04.2019 11:05:38 bal013
Par - 88, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 93)
Balsošanas motīvs: Grozījums likumā “Par atjaunotā Latvijas Republikas 1937. gada Civillikuma ievada, mantojuma tiesību un lietu tiesību daļas spēkā stāšanās laiku un piemērošanas kārtību” (200/Lp13), 2.lasījums

Datums: 04.04.2019 11:07:49 bal014
Par - 86, pret - 1, atturas - 0. (Reģistr. - 93)
Balsošanas motīvs: Par Protokolu par grozījumu Konvencijā par starptautisko civilo aviāciju (50. panta “a” punkts) un Protokolu par grozījumu Konvencijā par starptautisko civilo aviāciju (56. pants) (207/Lp13), 1.lasījums

Datums: 04.04.2019 11:08:59 bal015
Par - 88, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 93)
Balsošanas motīvs: Grozījums likumā “Par Latvijas Republikas starptautiskajiem līgumiem” (248/Lp13), 2.lasījums

Datums: 04.04.2019 11:10:30 bal016
Par - 90, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 93)
Balsošanas motīvs: Grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” (168/Lp13), 2.lasījums

Datums: 04.04.2019 11:16:15 bal017
Par - 38, pret - 50, atturas - 3. (Reģistr. - 92)
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu Nr.1. Grozījumi Pievienotās vērtības nodokļa likumā (170/Lp13), 2.lasījums

Datums: 04.04.2019 11:16:41 bal018
Par - 91, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 92)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Pievienotās vērtības nodokļa likumā (170/Lp13), 2.lasījums

Datums: 04.04.2019 11:18:11 bal019
Par - 90, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 92)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Mikrouzņēmumu nodokļa likumā (171/Lp13), 2.lasījums

Datums: 04.04.2019 11:18:57 bal020
Par - 90, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 92)
Balsošanas motīvs: Grozījumi likumā “Par izložu un azartspēļu nodevu un nodokli” (172/Lp13), 2.lasījums

Datums: 04.04.2019 11:19:38 bal021
Par - 91, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 92)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Elektroenerģijas nodokļa likumā (173/Lp13), 2.lasījums

Datums: 04.04.2019 11:20:20 bal022
Par - 90, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 93)
Balsošanas motīvs: Grozījumi likumā “Par akcīzes nodokli” (174/Lp13), 2.lasījums

Datums: 04.04.2019 11:21:57 bal023
Par - 90, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 93)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Saeimas vēlēšanu likumā (289/Lp13), 1.lasījums

Datums: 04.04.2019 11:22:58 bal024
Par - 92, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 93)
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojekta “Piespiedu dalītā īpašuma privatizētajās daudzdzīvokļu mājās izbeigšanas likums” (Nr.155/Lp13) otrajam lasījumam līdz 2019. gada 26. aprīlim (146/Lm13)

Datums: 04.04.2019 11:23:42 bal025
Par - 89, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 93)
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojekta “Grozījumi likumā "Par aviāciju"” (Nr.132/Lp13) otrajam lasījumam līdz 2019.gada 5.aprīlim (149/Lm13)

Datums: 04.04.2019 11:24:24 bal026
Par - 91, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 93)
Balsošanas motīvs: Par Saeimas 2019. gada ziemas sesijas slēgšanu un 2019. gada pavasara sesijas sākšanu (151/Lm13)

Datums: 04.04.2019 11:26:57 bal027
Balsošanas motīvs: Deputātu klātbūtnes reģistrācija

Svētdien, 26.maijā