Latvijas Republikas 13. Saeimas
rudens sesijas sestā sēde
2022. gada 13. oktobrī

Sēdi vada Latvijas Republikas 13. Saeimas priekšsēdētāja
Ināra Mūrniece.

Sēdes darba kārtība
Satura rādītājs
Balsojumi
Frakciju viedokļi
Sēdes videotranslācija
Sēžu videotranslācijas (arhīvs)

Sēdes vadītāja. Labrīt, godātie deputāti! Aicinu ieņemt vietas Saeimas Sēžu zālē, lai varam sākt Latvijas Republikas Saeimas 2022. gada 13. oktobra sēdi.

Vispirms – iesniegtās izmaiņas Prezidija apstiprinātajā sēdes darba kārtībā.

Juridiskā komisija lūdz sēdes darba kārtībā iekļaut lēmuma projektu “Par Jāņa Plepa apstiprināšanu par Augstākās tiesas tiesnesi”. Vai deputātiem ir iebildumi pret šo darba kārtības grozījumu? Iebildumu nav. Darba kārtība grozīta.

Un Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija lūdz sēdes darba kārtībā iekļaut likumprojektu “Grozījumi likumā “Par valsts proves uzraudzību””. Vai deputātiem ir iebildumi pret šo darba kārtības grozījumu? Iebildumu nav. Darba kārtība grozīta.

Sāksim izskatīt grozīto darba kārtību.

Darba kārtībā - Prezidija ziņojumi par iesniegtajiem likumprojektiem.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Viktora Valaiņa, Armanda Krauzes, Ulda Auguļa, Jāņa Dūklava, Jāņa Vucāna un citu iesniegto likumprojektu “Grozījumi Pievienotās vērtības nodokļa likumā” (Nr. 1659/Lp13) nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija.

“Par” pieteicies runāt deputāts Viktors Valainis.

V. Valainis (ZZS).

Ļoti cienītā Saeimas priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Pirms nedēļas mums bija iespēja balsot par diviem attiecīgiem likumprojektiem, un man ir liels prieks, ka vismaz vienu no tiem - par PVN samazināšanu zālēm - izdevās nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un sākt darbu pie šī likumprojekta. Un es ļoti ceru, ka arī šodien... ka kolēģiem ir bijusi iespēja pārdomāt pa nedēļu un izdarīt savu izvēli arī attiecībā uz šo likumprojektu.

Es aicinu Konservatīvo partijas frakciju tomēr piedalīties balsojumā - atšķirībā no pagājušās nedēļas - un atbalstīt šī likumprojekta nodošanu komisijai; tas ir par samazināto PVN pārtikas produktiem.

Šis likumprojekts ir balstīts informatīvajā ziņojumā, kas ir Zemkopības ministrijas izstrādāts konceptuālais ziņojums.

Aicinu šīs diskusijas sākt šajā Saeimā, lai nākamā Saeima varētu vai nu pārņemt... lai būtu vismaz kaut kādas iestrādes.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu komisijai? (Starpsauciens.)

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi Pievienotās vērtības nodokļa likumā” (Nr. 1659/Lp13) nodošanu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 28, pret - 45, atturas - nav. Likumprojekts komisijai nav nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Jūrlietu pārvaldes un jūras drošības likumā” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu komisijai? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Jūlijas Stepaņenko, Ļubovas Švecovas, Māra Možvillo, Karinas Sprūdes un Aināra Vilciņa iesniegto likumprojektu “Grozījumi Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā” nodot Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija.

“Par” pieteikusies runāt deputāte Ļubova Švecova.

Ļ. Švecova (pie frakcijām nepiederoša deputāte).

Kopš Covid-19 pandēmijas uzliesmojuma ir pagājis pietiekoši ilgs laiks. Ir tuvu miljardam ieguldīts veselības jomā - gan medicīnas personāla stiprināšanai, gan arī medicīnas aparatūras iegādei... un tajā skaitā arī - lai cilvēkiem, pilsoņiem nodrošinātu pietiekoši kvalitatīvu, ātru un savlaicīgu palīdzību veselības jomā.

Arī viena no pēdējām apropriācijām, kas sasniedza vēl papildus... 14 miljonus 825 tūkstošus eiro vakcīnu iegādei, ir papildu finanšu resursu ieguvums medicīnas nozarei, lai nodrošinātu pietiekoši efektīvu darbu attiecībā uz Covid-19 iespējamajiem riskiem un pandēmijas uzliesmojumu.

Līdz ar to nepastāv vairs nekāds pamatojums, lai izmantotu īpašos nosacījumus, kurus paredz šis likums, Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likums, un ir nepieciešams atcelt vairākas pozīcijas, kuras ļoti būtiski var tikt izmantotas, lai ierobežotu cilvēku tiesības un brīvības, tādas kā tiesības uz brīvu darbu, uz ienākumu gūšanu, uz sporta nodarbēm un tā tālāk.

Līdz ar to lūdzu kolēģus nodot šo likumprojektu, šos likuma grozījumus, komisijai - izskatīšanai.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu komisijai? (Starpsauciens: “Balsojam!”)

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā” nodošanu Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 28, pret - 46, atturas - nav. Likumprojekts komisijai nav nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Māra Možvillo, Karinas Sprūdes, Romāna Naudiņa, Ramonas Petravičas un Kaspara Ģirģena iesniegto likumprojektu “Grozījumi Pievienotās vērtības nodokļa likumā” (Nr. 1664/Lp13) nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija.

“Par” pieteicies runāt deputāts Māris Možvillo.

M. Možvillo (Neatkarīgie).

Labrīt, Saeimas priekšsēdētāja! Labrīt, kolēģi! Atkārtošana esot zināšanu māte. Šis likumprojekts ir līdzīgs tam, ko iesniedza Valaiņa kungs ar savu kompāniju.

Es aicinātu kolēģus tomēr aizdomāties par to, ka šie produkti, par kuriem tiek runāts šajā likumprojektā, ir ļoti būtiska pārtikas groza sastāvdaļa ikvienam Latvijas iedzīvotājam. Mēs redzam, kas šobrīd notiek degvielas tirgū; mēs redzam, ka kaut mazākā ziņa par to, ka pieaug degvielas cenas, pēkšņi izraisa degvielas cenu pieaugumu arī benzīntankos. Tas, ka nākamajā dienā seko ziņa par to, ka naftas cena ir nokritusies... Degvielas tankos mēs redzam tikai labi ja pēc nedēļas, divām, varbūt trijām...

Un tā tas ir visās sfērās - vai tā ir elektrība, vai tā ir gāze, vai tie ir citi energoresursi. Šobrīd šis samazinājums ir nepieciešams gan tai sabiedrības daļai, kura piedalās vēlēšanās, gan tai sabiedrības daļai, kura neiet uz vēlēšanām, gan tai sabiedrības daļai, kura šobrīd domā - atgriezties vai neatgriezties valstī.

Kolēģi, iespējams, ka šodien pirmo reizi mēģinājumu iesniedza nepareizais politiskais spēks, varbūt tur ir kādi zemūdens akmeņi, par ko ir negribēšana runāt ar šo politisko spēku. Tad man jāsaka tā - vairs nav, ko zaudēt, bet cerība nemirst.

Kolēģi, aicinu tomēr samazināt PVN šiem produktiem, kas ir būtiski svarīgi ziemas periodā mūsu iedzīvotājiem.

Aicinu balsot “par”.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu komisijai?

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi Pievienotās vērtības nodokļa likumā” (Nr. 1664/Lp13) nodošanu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 30, pret - 46, atturas - nav. Likumprojekts komisijai nav nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Jūlijas Stepaņenko, Karinas Sprūdes, Māra Možvillo, Ļubovas Švecovas un Aināra Vilciņa iesniegto likumprojektu “Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē” nodot visām komisijām, kā arī Juridiskajai komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija.

“Par” pieteikusies runāt deputāte Ļubova Švecova.

Ļ. Švecova (pie frakcijām nepiederoša deputāte).

Kolēģi, šis piedāvājums paredz Valsts prezidenta ievēlēšanu nodot atklātai balsošanai - lai Valsts prezidentu ievēlē Latvijas tauta. Kāpēc? Ļoti daudzi politiskie spēki, kas piedalījās arī 14. Saeimas vēlēšanās, savās nostādnēs atspoguļoja tādu programmas punktu kā iespēju ievēlēt Valsts prezidentu tautai. Es uzskatu, ka tas ir pamatoti un tā ir ļoti laba iniciatīva, jo jāizbeidz neuzticēties savai tautai un saviem pilsoņiem, kā to dara politiskā elite un kā tā plāno arī turpmāk nodrošināt savu varu, tās cementēšanu un nemainību.

Ja mēs paskatīsimies, ar kādām iniciatīvām nodarbojas esošais Valsts prezidents, es atgādināšu, ka viena no pirmajām iniciatīvām bija Valsts padomes - jaunas ierēdniecības struktūras - izveidošana, kas bija nepieciešama, pēc prezidenta ieskatiem. Nākamais priekšlikums, kas arī nāca no Valsts prezidenta kancelejas, bija horizontāla ministru amatu izveidošana. Vēl atbalstītas iniciatīvas bija partiju finansēšanas palielināšana un arī Valsts prezidenta biroja, administrācijas un ģimenes locekļu finansējuma palielināšana.

Vai prezidentam būtu jānosaka šādas prioritātes vai būtu jāvirza savi spēki citiem jautājumiem, kas ir ļoti būtiski sabiedrībai? Piemēram, jau kopš 2012. gada netiek nodrošināta indeksācija ģimenēm, kas audzina bērnus ar invaliditāti, vai tas, ka invalīdu palīgiem kā atbalsta personālam netiek celta indeksācija kopš 2014. gada. Par šiem jautājumiem diemžēl Valsts prezidents vai Valsts prezidenta kanceleja nerunā, bet apdrošināšanas nodrošināšana ģimenes locekļiem ir prezidenta prioritāšu lokā.

Līdz ar to es uzskatu, ka pietiekami nopietni būtu jāaktualizē šis jautājums un nevis Saeimai, kas ar Valsts prezidenta rokām cementē savu varu parlamentā, bet tautai un sabiedrībai jāievēlē prezidents.

Lūdzu atbalstīt mūsu priekšlikumu.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu komisijai? (Starpsauciens: “Jā!”)

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē” nodošanu visām komisijām, nosakot, ka Juridiskā komisija ir atbildīgā komisija! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 24, pret - 54, atturas - nav. Likumprojekts komisijām nav nodots.

Prezidija ziņojums par atvaļinājuma piešķiršanu.

Par piešķirto neapmaksāto atvaļinājumu deputātam Vladimiram Nikonovam šā gada 6. oktobrī.

Godātie kolēģi, Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputāta Vladimira Nikonova iesniegumu ar lūgumu piešķirt neapmaksātu atvaļinājumu šā gada 6. oktobrī. Prezidijs atvaļinājumu ir piešķīris un informē par to Saeimu.

Amatpersonu ievēlēšana, apstiprināšana, iecelšana, atbrīvošana vai atlaišana no amata, uzticības vai neuzticības izteikšana.

Lēmuma projekts “Par Rīgas apgabaltiesas tiesneses Tamāras Brodas atbrīvošanu no tiesneša amata”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Valērijs Agešins.

V. Agešins (SASKAŅA).

Cienījamā Saeimas priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Juridiskās komisijas šā gada 4. oktobra sēdē tika skatīts lēmuma projekts “Par Rīgas apgabaltiesas tiesneses Tamāras Brodas atbrīvošanu no tiesneša amata”. Komisijas locekļi vienbalsīgi atbalstīja minēto lēmuma projektu.

Juridiskās komisijas vārdā aicinu ar 2022. gada 20. oktobri atbrīvot Rīgas apgabaltiesas tiesnesi Tamāru Brodu no tiesneša amata pēc pašas vēlēšanās sakarā ar došanos izdienas pensijā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Rīgas apgabaltiesas tiesneses Tamāras Brodas atbrīvošanu no tiesneša amata”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 75, pret - 2, atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Lēmuma projekts “Par Jāņa Plepa apstiprināšanu par Augstākās tiesas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Valērijs Agešins.

V. Agešins (SASKAŅA).

Juridiskās komisijas šā gada 11. oktobra sēdē tika skatīts lēmuma projekts “Par Jāņa Plepa apstiprināšanu par Augstākās tiesas tiesnesi” (Zālē troksnis. Sēdes vadītāja noklaudzina ar āmuru.)... Juridiskās komisijas šā gada 11. oktobra sēdē tika skatīts lēmuma projekts “Par Jāņa Plepa apstiprināšanu par Augstākās tiesas tiesnesi”. 29. septembrī komisija saņēma Augstākās tiesas vēstuli par to, ka, pamatojoties uz Latvijas Republikas likuma “Par tiesu varu” 62. pantu un Augstākās tiesas Administratīvo lietu departamenta senatoru 22. septembra kopsapulces atzinumu par Jāņa Plepa atbilstību Augstākās tiesas senatora amatam, Jāņa Plepa kandidatūra izvirzīta apstiprināšanai Augstākās tiesas senatora amatā bez pilnvaru termiņa ierobežojuma.

Juridiskās komisijas sēdes laikā Augstākās tiesas priekšsēdētājs Aigars Strupišs raksturoja Jāni Plepu kā Latvijā pazīstamu juristu ar augstu autoritāti. Tāpat augstu tiek vērtēta kandidāta akadēmiskā darbība.

Savukārt Jānis Pleps deputātiem skaidroja, ka ilgstoši strādājis likumdevēja zarā, bet tagad viņam ir vēlme risināt konkrētus juridiskus kāzusus un piemērot juridiskās normas. Tāpat viņš atzīmēja, ka savas karjeras pirmsākumos strādājis par tiesneša palīgu.

2011. gadā Jānis Pleps Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē ieguvis doktora grādu tiesību teorijā un vēsturē.

Kopš 2015. gada Plepa kungs strādā par Valsts prezidenta konstitucionālo tiesību padomnieku.

Līdztekus Valsts prezidenta padomnieka darbam viņš ir arī Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes Tiesību teorijas un vēstures zinātņu katedras vadītājs un docents.

Papildus darbam Valsts prezidenta institūcijā Jānis Pleps ir strādājis Saeimas Juridiskajā birojā par juridisko padomnieku, vēlāk bijis vecākais juridiskais padomnieks.

No 2005. gada līdz 2008. gadam bijis arī Satversmes tiesas tiesneša palīgs.

Jānis Pleps bijis žurnāla “Jurista Vārds” tieslietu redaktors, savukārt kopš 2015. gada viņš ir Latvijas Nacionālās enciklopēdijas nozaru redakcijas kolēģijas loceklis.

Kopumā viņš ir vairāk nekā 150 zinātnisku publikāciju autors.

Komisijas locekļi vienbalsīgi atbalstīja minēto lēmuma projektu.

Juridiskās komisijas vārdā aicinu apstiprināt Jāni Plepu par Augstākās tiesas tiesnesi.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Jāņa Plepa apstiprināšanu par Augstākās tiesas tiesnesi”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Apsveicam Jāni Plepu ar ievēlēšanu augstajā amatā! (Aplausi.) Un paldies arī par darbu Juridiskajā birojā, paldies par labo sadarbību ar parlamentu.

Darba kārtībā - likumprojektu izskatīšana.

Likumprojekts “Grozījumi Privāto pensiju fondu likumā”, otrais lasījums. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāte Vita Anda Tērauda.

V. A. Tērauda (AP!).

Cienījamā Saeimas priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Strādājam ar likumprojektu “Grozījumi Privāto pensiju fondu likumā”.

Uz otro lasījumu saņemti 12 priekšlikumi.

1. - Juridiskā biroja priekšlikums. Redakcionāls. Saskaņo terminus ar Eiropas Savienības regulā lietotajiem. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. A. Tērauda. 2. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Arī redakcionāls. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. A. Tērauda. 3. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Redakcionāls. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. A. Tērauda. 4. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Kopā ar 5., 6. un 8. priekšlikumu nodrošina Privāto pensiju fondu likumā noteikto normu vienādošanu ar normām, kas ir iekļautas likumprojektā “Grozījumi Valsts fondēto pensiju likumā”. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. A. Tērauda. 5. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. A. Tērauda. 6. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Līdzīgs kā iepriekšējie divi. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. A. Tērauda. 7. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Redakcionāls. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. A. Tērauda. 8. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. A. Tērauda. 9. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Tehnisks precizējums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. A. Tērauda. 10. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Tehnisks. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. A. Tērauda. 11. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Precizēts panta nosaukums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. A. Tērauda. 12. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Redakcionāls. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. A. Tērauda. Ir izskatīti visi priekšlikumi.

Komisijā likumprojekts tika atbalstīts.

Aicinu atbalstīt likumprojektu otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Privāto pensiju fondu likumā” otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret un atturas - nav. Likums pieņemts.

Likumprojekts “Grozījumi Kredītiestāžu likumā”, otrais lasījums. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāte Vita Anda Tērauda.

V. A. Tērauda (AP!).

“Grozījumi Kredītiestāžu likumā”.

Uz otro lasījumu ir saņemts viens priekšlikums.

1. - deputāta Dombrovska priekšlikums. Atļaus kredītiestādēm savlaicīgi pārvēlēt valdes un padomes locekļus, novēršot izvērtēšanas ieilgšanu un neprognozējamu novērtēšanas perioda ilgumu. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. A. Tērauda. Līdz ar to ir izskatīti visi priekšlikumi.

Komisijā likumprojekts tika atbalstīts.

Aicinu Saeimu to atbalstīt otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Kredītiestāžu likumā” otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 78, pret un atturas - nav. Likums pieņemts.

Likumprojekts “Grozījumi Ieguldījumu pārvaldes sabiedrību likumā”, otrais lasījums. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāte Vita Anda Tērauda.

V. A. Tērauda (AP!).

Likumprojekts “Grozījumi Ieguldījumu pārvaldes sabiedrību likumā”.

Uz otro lasījumu priekšlikumi nav saņemti.

Komisijā likumprojekts tika atbalstīts.

Aicinu Saeimu to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Ieguldījumu pārvaldes sabiedrību likumā” otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 76, pret un atturas - nav. Likums pieņemts.

Likumprojekts “Grozījumi Alternatīvo ieguldījumu fondu un to pārvaldnieku likumā”, otrais lasījums. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāte Vita Anda Tērauda.

V. A. Tērauda (AP!).

Likumprojektā uz otro lasījumu ir saņemti 13 priekšlikumi.

1. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Redakcionāls. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. A. Tērauda. 2. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Redakcionāls. Aizstāj vārdus “mājaslapā internetā” ar “tīmekļvietnē”. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. A. Tērauda. 3. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Tehnisks. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. A. Tērauda. 4. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Redakcionāls. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. A. Tērauda. 5. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Redakcionāls. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. A. Tērauda. 6. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Maina slēgta fonda darbības termiņu, nosakot, ka tam jāatbilst fonda statūtiem, bet tas vairs nav limitēts uz 10 gadiem. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. A. Tērauda. 7. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Redakcionāls. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. A. Tērauda. 8. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Redakcionāls. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. A. Tērauda. 9. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Redakcionāls. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. A. Tērauda. 10. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Redakcionāls. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. A. Tērauda. 11. - deputāta Znotiņa priekšlikums. Paredz, ka šobrīd spēkā esošie licencētā pārvaldnieka maksājumi komisijas darbības finansēšanai paliek spēkā arī pēc 2023. gada 1. janvāra. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. A. Tērauda. 12. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Nosaka pārejas periodu tīmekļvietnes izveidošanai līdz 2024. gada 1. janvārim. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. A. Tērauda. 13. - deputāta Znotiņa priekšlikums. Saistīts ar 11. priekšlikumu. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. A. Tērauda. Līdz ar to visi priekšlikumi ir izskatīti.

Komisijā likumprojekts tika atbalstīts.

Aicinu Saeimu to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Alternatīvo ieguldījumu fondu un to pārvaldnieku likumā” otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 77, pret un atturas - nav. Likums pieņemts.

Likumprojekts “Grozījumi Apdrošināšanas un pārapdrošināšanas likumā”, otrais lasījums. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāte Vita Anda Tērauda.

V. A. Tērauda (AP!).

Strādājam ar likumprojektu “Grozījumi Apdrošināšanas un pārapdrošināšanas likumā” (Nr. 1575/Lp13).

Uz otro lasījumu saņemts viens priekšlikums.

1. - Juridiskā biroja priekšlikums. Redakcionāls. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. A. Tērauda. Komisijā tika atbalstīts.

Līdz ar to aicinu atbalstīt likumprojektu otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Apdrošināšanas un pārapdrošināšanas likumā” otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 78, pret un atturas - nav. Likumprojekts... atvainojos, likums pieņemts.

Likumprojekts “Grozījumi Apdrošināšanas un pārapdrošināšanas izplatīšanas likumā”, otrais lasījums. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāte Vita Anda Tērauda.

V. A. Tērauda (AP!).

Uz otro lasījumu likumprojektā tika saņemti trīs priekšlikumi.

1. - Juridiskā biroja priekšlikums. Redakcionāls. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. A. Tērauda. 2. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Paredz izmaiņas Latvijas Bankas finansēšanas kārtībā. Latvijas Bankas finansēšanas maksājumu bāze turpmāk tiks veidota, pamatojoties uz apdrošināšanas un pārapdrošināšanas brokeru pārskata gadā saņemto atlīdzību par apdrošināšanas un pārapdrošināšanas izplatīšanu, kas ir iekļauta prēmijā vai ko tieši maksā klients. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. A. Tērauda. 3. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Precizē spēkā stāšanās termiņus. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. A. Tērauda. Līdz ar to priekšlikumi ir izskatīti.

Komisija likumprojektu atbalstīja.

Aicinu Saeimu to atbalstīt otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Apdrošināšanas un pārapdrošināšanas izplatīšanas likumā” otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 81, pret un atturas - nav. Likums pieņemts.

Likumprojekts “Grozījumi Ieguldījumu brokeru sabiedrību likumā”, otrais lasījums. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāte Vita Anda Tērauda.

V. A. Tērauda (AP!).

Uz otro lasījumu ir saņemti četri priekšlikumi. Visi četri ir finanšu ministra Reira priekšlikumi un ir saistīti ar Finanšu un kapitāla tirgus komisijas pievienošanu Latvijas Bankai ar 2023. gadu.

1. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. A. Tērauda. 2. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. A. Tērauda. 3. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. A. Tērauda. 4. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. A. Tērauda. Līdz ar to visi priekšlikumi ir izskatīti.

Komisijā likumprojekts tika atbalstīts.

Aicinu arī Saeimu to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Ieguldījumu brokeru sabiedrību likumā” otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret un atturas - nav. Likums pieņemts.

Paldies ziņotājai komisijas vārdā.

Tālāk - likumprojekts “Grozījumi Bīstamo kravu aprites likumā”, otrais lasījums. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Viesturs Liepkalns.

V. Liepkalns (AP!).

Labrīt, ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze un godātie kolēģi! Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija izskatīja un sagatavoja likumprojektu “Grozījumi Bīstamo kravu aprites likumā” (Nr. 1578/Lp13) otrajam, galīgajam, lasījumam.

Komisijā tika saņemti un izskatīti trīs priekšlikumi.

1. - Juridiskā biroja priekšlikums. Paredz aizstāt 3. panta trešajā daļā vārdus “Eiropas valstu nolīgums” ar vārdu “Nolīgums”. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. Liepkalns. 2. - Juridiskā biroja priekšlikums. Redakcionāla rakstura. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. Liepkalns. Un 3. - Juridiskā biroja priekšlikums. Attiecībā uz pārejas noteikumiem. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. Liepkalns. Kolēģi, esam izskatījuši visus trīs iesniegtos priekšlikumus.

Komisija lēma atbalstīt šo likumprojektu otrajā lasījumā.

Aicinu to izdarīt arī jūs.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Bīstamo kravu aprites likumā” otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret un atturas - nav. Likums pieņemts.

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par aviāciju””, otrais lasījums. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Viesturs Liepkalns.

V. Liepkalns (AP!).

Godātie kolēģi! Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija izskatīja un sagatavoja likumprojektu “Grozījumi likumā “Par aviāciju”” (Nr. 1579/Lp13) otrajam, galīgajam, lasījumam.

Komisijā tika saņemti astoņi priekšlikumi.

1. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Redakcionāla rakstura. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. Liepkalns. 2. - Juridiskā biroja priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iekļauts 3. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

V. Liepkalns. 3. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Redakcionāla rakstura. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. Liepkalns. 4. - Juridiskā biroja priekšlikums. Paredz 57.2 panta pirmās daļas 3. punktā aizstāt vārdus “nav saukta pie kriminālatbildības” ar vārdiem “nav sodīta”. Kā norādīja Juridiskais birojs, pats fakts, ka persona saukta pie kriminālatbildības neliecina par personas vainu, tāpat arī, ja persona tikusi sodīta par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, pēc sodāmības dzēšanas vai noņemšanas tā ir uzskatāma par nesodītu. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. Liepkalns. 5. - Juridiskā biroja priekšlikums. Paredz, ka visos gadījumos 57.2 panta trešajā daļā minēto lēmumu var pārsūdzēt tiesā. Iepriekšējā redakcija paredzēja situāciju, kur galīgo lēmumu pieņem ģenerālprokurors. Saskaņā ar Satversmes 92. pantu “ikviens var aizstāvēt savas tiesības un likumiskās intereses taisnīgā tiesā”. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. Liepkalns. 6. - Juridiskā biroja priekšlikums. Paredz: ja tiesai, izskatot 57.2 panta ceturtajā daļā minēto lietu, nepieciešams pārbaudīt valsts noslēpumu saturošu informāciju, ar šādu informāciju iepazīstas un to izvērtē tikai tiesa. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. Liepkalns. 7. - Juridiskā biroja priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iekļauts 8. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

V. Liepkalns. 8. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Saistīts ar pārejas noteikumiem. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. Liepkalns. Godātie kolēģi, esam izskatījuši visus astoņus komisijā iesniegtos un izskatītos priekšlikumus.

Aicinu jūs atbalstīt likumprojektu otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par aviāciju”” otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret un atturas - nav. Likums pieņemts.

Likumprojekts “Grozījumi Dzelzceļa pārvadājumu likumā”, otrais lasījums. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

T autsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Viesturs Liepkalns.

 

V. Liepkalns (AP!).

Godātie kolēģi! Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija izskatīja un sagatavoja likumprojektu “Grozījumi Dzelzceļa pārvadājumu likumā” (Nr. 1580/Lp13) otrajam, galīgajam, lasījumam.

K omisijā priekšlikumi netika saņemti.

Komisija lēma atbalstīt likumprojektu otrajā, galīgajā, lasījumā.

Aicinu to izdarīt arī jūs.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Dzelzceļa pārvadājumu likumā” otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 79, pret un atturas - nav. Likums pieņemts.

Likumprojekts “Grozījums Autopārvadājumu likumā”, otrais lasījums. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Viesturs Liepkalns.

V. Liepkalns (AP!).

Godātie kolēģi! Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija izskatīja un sagatavoja likumprojektu “Grozījums Autopārvadājumu likumā” (Nr. 1581/Lp13) otrajam, galīgajam, lasījumam.

Komisijā priekšlikumi netika saņemti.

Komisija lēma atbalstīt likumprojektu otrajā, galīgajā, lasījumā.

Aicinu to izdarīt arī jūs.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījums Autopārvadājumu likumā” otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 73, pret un atturas - nav. Likums pieņemts.

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par akcīzes nodokli””, otrais lasījums. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāte Vita Anda Tērauda.

V. A. Tērauda (AP!).

Uz otro lasījumu likumprojektā “Grozījumi likumā “Par akcīzes nodokli”” saņemti pieci priekšlikumi. Visi redakcionāli.

1. - Juridiskā biroja priekšlikums. Redakcionāls. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. A. Tērauda. 2. - Juridiskā biroja priekšlikums. Arī redakcionāls. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. A. Tērauda. 3. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Redakcionāls. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. A. Tērauda. 4. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Redakcionāls. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. A. Tērauda. 5. - Juridiskā biroja priekšlikums. Arī redakcionāls. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. A. Tērauda. Līdz ar to visi priekšlikumi ir izskatīti.

Komisijā likumprojekts tika atbalstīts.

Aicinu arī Saeimu to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par akcīzes nodokli”” otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 79, pret un atturas - nav. Likums pieņemts.

Likumprojekts “Grozījumi Valsts probācijas dienesta likumā”, trešais lasījums.

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vārdā - deputāte Zenta Tretjaka.

Z. Tretjaka (SASKAŅA).

Labdien, augsti godātais Prezidij! Cienījamie kolēģi! Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija savā šā gada 4. oktobra sēdē ir apspriedusi likumprojektu “Grozījumi Valsts probācijas dienesta likumā” (Nr. 1404... svītriņa... Lp13).

Trešajam lasījumam tika saņemti četri priekšlikumi.

1. - tieslietu ministra Bordāna priekšlikums. Daļēji atbalstīts, iekļauts 2. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

Z. Tretjaka. 2. - Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

Z. Tretjaka. 3. - tieslietu ministra Bordāna kunga priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

Z. Tretjaka. 4. - tieslietu ministra Bordāna kunga priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

Z. Tretjaka. Visi priekšlikumi ir izskatīti.

Komisijas vārdā lūdzu atbalstīt likumprojektu trešajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Valsts probācijas dienesta likumā” trešajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 73, pret un atturas - nav. Likums pieņemts. (Zālē troksnis. Sēdes vadītāja noklaudzina ar āmuru.)

Likumprojekts “Grozījumi Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likumā”, trešais lasījums.

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vārdā - deputāts Atis Zakatistovs.

A. Zakatistovs (pie frakcijām nepiederošs deputāts).

Kolēģi, atbildīgajā komisijā skatījām likumprojektu “Grozījumi Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likumā (Nr. 1324... un kā Tretjakas kundze maigi teica - “svītriņa”... Lp13).

Iesniegts viens - atbildīgās komisijas priekšlikums. Tas sakārto pārejas noteikumus.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Zakatistovs. Komisijā atbalstīts trešajā lasījumā.

Aicinu arī jūs atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likumā” trešajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 75, pret un atturas - nav. Likums pieņemts.

A. Zakatistovs. Paldies.

Sēdes vadītāja. Likumprojekts “Grozījums likumā “Par atjaunotā Latvijas Republikas 1937. gada Civillikuma ievada, mantojuma tiesību un lietu tiesību daļas spēkā stāšanās laiku un piemērošanas kārtību””, trešais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā deputāts - Jānis Iesalnieks.

J. Iesalnieks (NA).

Labdien, kolēģi! Uz likumprojekta trešo lasījumu tika saņemts viens priekšlikums.

Tas ir tieslietu ministra Jāņa Bordāna priekšlikums, kas likumprojektu faktiski atgrieztu atpakaļ pirms otrajā lasījumā izdarītajiem grozījumiem. Komisijā priekšlikums tika noraidīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J. Iesalnieks. Esam izskatījuši visus iesniegtos priekšlikumus.

Lūdzu atbalstīt likumprojektu trešajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījums likumā “Par atjaunotā Latvijas Republikas 1937. gada Civillikuma ievada, mantojuma tiesību un lietu tiesību daļas spēkā stāšanās laiku un piemērošanas kārtību”” trešajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 71, pret un atturas - nav. Likums pieņemts.

Likumprojekts “Grozījumi Civillikumā”, trešais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Jānis Iesalnieks.

J. Iesalnieks (NA).

Uz likumprojekta trešo lasījumu tika iesniegti četri priekšlikumi.

1. - tieslietu ministra Jāņa Bordāna redakcionāla rakstura priekšlikums. Daļēji atbalstīts, iekļaujot 2. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

J. Iesalnieks. 2. - Juridiskās komisijas redakcionāla rakstura priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J. Iesalnieks. 3. - tieslietu ministra Jāņa Bordāna priekšlikums. Paredz izslēgt Civillikuma 417. pantu. Komisijā netika atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J. Iesalnieks. 4. - tieslietu ministra Jāņa Bordāna priekšlikums. Paredz minētā 417. panta saturu pievienot kā jaunu piezīmi 930. pantā. Komisijā netika atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J. Iesalnieks. Esam izskatījuši visus iesniegtos priekšlikumus.

Lūdzu atbalstīt likumprojektu trešajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Civillikumā” trešajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 75, pret un atturas - nav. Likums pieņemts.

Likumprojekts “Grozījums Tiesu izpildītāju likumā”, trešais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Jānis Iesalnieks.

J. Iesalnieks (NA).

Uz likumprojekta trešo lasījumu priekšlikumi netika iesniegti.

Juridiskās komisijas vārdā aicinu atbalstīt likumprojektu trešajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījums Tiesu izpildītāju likumā” trešajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 73, pret un atturas - nav. Likums pieņemts.

Likumprojekts “Grozījumi Aizsardzības un drošības jomas iepirkumu likumā”, trešais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāte Janīna Kursīte.

J. Kursīte (pie frakcijām nepiederoša deputāte).

Labdien, cienījamā Saeimas priekšsēdētāja! Kolēģi! Skatām likumprojektu “Grozījumi Aizsardzības un drošības jomas iepirkumu likumā” (Nr. 1548/Lp13).

Uz trešo lasījumu neviens priekšlikums netika saņemts.

Komisijas vārdā lūdzu atbalstīt likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Aizsardzības un drošības jomas iepirkumu likumā” trešajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 73, pret un atturas - nav. Likums pieņemts.

Likumprojekts “Interešu pārstāvības atklātības likums”, trešais lasījums.

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vārdā - deputāts Mārtiņš Šteins.

M. Šteins (AP!).

Labdien, cienījamā Saeimas priekšsēdētāja, godātie kolēģi, sēdes skatītāji un klausītāji! Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija trešajā lasījumā ir izskatījusi likumprojektu “Interešu pārstāvības atklātības likums”, kas (tātad atgādinu) paredz nodrošināt interešu pārstāvības procesa atklātību, veicinot sabiedrības uzticēšanos interešu pārstāvjiem, kas piedalās publiskās varas lēmumu ierosināšanā, izstrādē, pieņemšanā vai piemērošanā, un publiskajai varai, kā arī paredz nodrošināt visām ieinteresētajām privātpersonām godīgas un vienlīdzīgas iespējas iesaistīties interešu pārstāvībā.

Saņemti bija vairāk priekšlikumu, bet tabulā ir 17 priekšlikumi.

1. - Juridiskā biroja redakcionāla rakstura priekšlikums. Komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

M. Šteins. 2. - Juridiskā biroja redakcionāla rakstura priekšlikums. Komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

M. Šteins. 3. - Juridiskā biroja priekšlikums. Daļēji atbalstīts, iekļauts 5. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

M. Šteins. 4. - Tieslietu ministrijas parlamentārās sekretāres Kronbergas priekšlikums. Daļēji atbalstīts, iekļauts 5. priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

M. Šteins. 5. - Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšlikums. Saistīts ar interešu pārstāvības reģistra regulējuma precizēšanu. Komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

M. Šteins. 6. - Tieslietu ministrijas parlamentārās sekretāres Kronbergas priekšlikums. Komisijā nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M. Šteins. 7. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Regulē interešu pārstāvības deklarēšanas sistēmas darbību un sūdzību iesniegšanas izskatīšanas procesu. Komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

M. Šteins. 8. - deputātes Voikas priekšlikums. Daļēji atbalstīts, iekļauts 9. priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

M. Šteins. 9. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Paredz precizēt un papildināt interešu pārstāvju pienākumus. Komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

M. Šteins. 10. - Juridiskā biroja priekšlikums. Tiek precizēts panta nosaukums. Komisijā ir atbalstīts, iekļauts 13. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

M. Šteins. 11. - Juridiskā biroja redakcionāla rakstura priekšlikums. Atbalstīts, iekļauts 13. priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

M. Šteins. 12. - deputātes Voikas priekšlikums. Precizē un papildina publiskas varas pārstāvju darbības ierobežojumus. Daļēji atbalstīts, iekļauts 13. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

M. Šteins. 13. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Precizē un no jauna izsaka likuma 6. pantu par publiskās varas pārstāvju darbības ierobežojumiem. Komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

M. Šteins. 14. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Paredz izslēgt 8. pantu par administratīvo atbildību par likuma prasību neievērošanu, ļaujot likumam sākt strādāt un paredzot pārejas noteikumos, ka pie šī jautājuma atgriezīsies vēlāk, saņemot Saeimā ziņojumu no Ministru kabineta. Komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

M. Šteins. 15. - deputātes Voikas priekšlikums. Precizē un papildina pārejas noteikumus. Daļēji atbalstīts, iekļauts 16. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

M. Šteins. 16. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Izsaka jaunā redakcijā pārejas noteikumus. Komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

M. Šteins. 17. - Tieslietu ministrijas parlamentārās sekretāres Kronbergas priekšlikums. Paredz vēlāku likuma spēkā stāšanās laiku. Komisijā netika atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M. Šteins. Komisijas vārdā vēlos pateikt paldies komisijai, īpašajai darba grupai likumprojekta izstrādes gaitā un visiem iesaistītajiem no valsts pārvaldes un NVO sektora, kas iesaistījās likumprojekta izstrādē.

Aicinu Saeimu atbalstīt likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Interešu pārstāvības atklātības likums” trešajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 72, pret un atturas - nav. Likums pieņemts.

M. Šteins. Paldies.

Sēdes vadītāja. Likumprojekts “Grozījumi Valsts fondēto pensiju likumā”, trešais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Reinis Znotiņš.

R. Znotiņš (Konservatīvie).

Labdien, cienījamie kolēģi! Strādājam ar likumprojektu “Grozījumi Valsts fondēto pensiju likumā” (Nr. 1383/Lp13).

Trešajam lasījumam komisijā esam saņēmuši un izskatījuši 16 priekšlikumus.

1. - deputāta Reiņa Znotiņa priekšlikums. Paredz aizstāt visā likumā vārdus “riska kapitāla tirgū” ar vārdiem “iespējkapitāla tirgū”. Ir mainīts termins, ko lieto, tāpēc arī šāds priekšlikums. Ir komisijā atbalstīts, attiecīgi mainot turpmāko pantu numerāciju.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Znotiņš. 2. - deputāta Valaiņa priekšlikums. Tas paredz papildināt likumprojekta 1. pantā paredzēto 10. panta 2.daļas tekstu ar vārdiem “un šajā punktā minētā konta izraksta saturu un sniegšanas formu”. Šis priekšlikums ir daļēji atbalstīts un iekļauts 3. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

R. Znotiņš. 3. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Tas precizē 10. panta to pašu daļu. Komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Znotiņš. 4. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums, kas precizē fondēto pensiju shēmas dalībnieka izvēlētā ieguldījumu plāna izvērtēšanas kritērijus. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Znotiņš. 5. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums, kas precizē Latvijas Bankas tiesības izdot noteikumus, kuros nosaka dalībniekam sniedzamo informāciju, tās sniegšanas regularitāti, kā arī kritērijus, kurus pārvaldītāji izmanto dalībnieku vajadzību noskaidrošanai. Komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Znotiņš. 6. - deputāta Valaiņa priekšlikums, kas precizē īpašos pienākumus attiecībā uz ieguldījumiem Latvijā. Konkrētais priekšlikums nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

R. Znotiņš. 7. - deputāta Valaiņa priekšlikums, kas precizē īpašos pienākumus attiecībā uz ieguldījumiem Latvijā. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

R. Znotiņš. 8. - labklājības ministra Gata Eglīša priekšlikums, kas paredz, ka pēc vārdiem “investīcijās, kas vērstas uz Latvijas dzīvojamā fonda atjaunošanu, renovāciju vai energoefektivitātes uzlabošanu” šis panta punkts tiek papildināts ar vārdiem “vai iespējkapitāla (riska kapitāla) ieguldījumiem Latvijā”. Tātad - pēc būtības paredz to, ka mūsu pensiju uzkrāto naudu var ieguldīt arī iespējkapitālā, kas tālāk aiziet ieguldījumiem Latvijas uzņēmējiem un uzņēmējdarbībā. Komisijā netika atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Uzsākam debates.

Vārds deputātam Krišjānim Feldmanam.

K. Feldmans (Konservatīvie).

Cienījamā Saeimas priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Paldies visiem, kas otrajā lasījumā jau atbalstīja, lai mūsu pašu pensionāru otrā pensiju līmenī uzkrātie naudas līdzekļi nedaudz lielākā proporcijā tiktu ieguldīti arī Latvijā.

Es domāju - kas var būt svarīgāks šobrīd, kad mēs runājam par enerģētikas krīzi? Lai mūsu pašu pensionāru uzkrātais kapitāls tiktu ieguldīts, piemēram, renovācijā, dzīvojamā fondā un, piemēram, energoefektivitātē... un, protams, kā šis priekšlikums paredz, - arī iespējkapitālā uzņēmumos.

Un tas, ko es... Redziet, mums ar finanšu sistēmu... finanšu sistēmā vispār ir visādi izaicinājumi, piemēram... kaut gan mums ļoti daudz banku un ļoti daudz pensiju plānu, to ienesīgums ne vienmēr sasniedz cerēto. Turklāt tas ienesīgums tiek panākts ne jau no ieguldījumiem Latvijā, kā jūs labi zināt, bet tā tīri vienkārši, pērkot dažādus ne tik ienesīgus... ieguldot ne tik ienesīgos papīros, visādos finanšu instrumentos ārvalstīs. Tas ir ļoti vienkārši no fonda pārvaldnieka viedokļa, bet ne obligāti Latvijas topošo pensionāru interesēs. Nemaz nerunājot par to, ka mums pašiem ir ļoti zema kreditēšana, rēķinot pret iekšzemes kopproduktu; tas nozīmē... nu, vispār kapitāla, teiksim, kustība Latvijā varbūt nav pietiekamā līmenī, un vienlaikus ir arī augstas procentu likmes.

Un, visu to kopumā skatoties, es aicinu atbalstīt arī šo deputāta Gata Eglīša priekšlikumu... aicinu visus tos, kas arī atbalstīja... par ieguldījumiem... par Latvijas topošo pensionāru naudas ieguldīšanu Latvijas teritorijā... bet noraidīt nākamo - 9. - priekšlikumu, ko... droši vien arī ziņotājs teiks, ka tas būtībā likvidē to, par ko deputāti nobalsoja šī likumprojekta otrajā lasījumā... par ieguldīšanu Latvijā... Un, protams, - noraidīt arī 15. priekšlikumu, kas būtībā tāpat... vairs nebūs svarīgs.

Līdz ar to es aicinu atbalstīt šo - 8. -, bet noraidīt 9. un 15 priekšlikumu.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Vai ir kas piebilstams komisijas vārdā?

R. Znotiņš. Nav nekas piebilstams.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 8. - labklājības ministra Eglīša iesniegto priekšlikumu! (Dep. R. Znotiņš: “Juri, jāatbalsta šitas!”) Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 32, pret - 35, atturas - 1. Priekšlikums nav atbalstīts.

R. Znotiņš. 9. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums, kas precizē... tā vietā, lai atļautu ieguldīt pensiju kapitālu, mūsu pašu uzkrāto, Latvijā, tas precizē kārtību... ka bankām tas, kur tās iegulda, būs jāpublicē mājaslapā un to katrs varēs izlasīt. Komisijā tika atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsojam!”)

Sēdes vadītāja. Par 9., ja?

R. Znotiņš. 9. ... ir balsojams... Ir balsojams.

Sēdes vadītāja. Ir, ir. Ir, jā.

Lūdzu zvanu! Balsosim par 9. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas iesniegto priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 47, pret - 26, atturas - nav. Priekšlikums ir atbalstīts.

R. Znotiņš. 10. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Tas aizstāj pārejas noteikumu 36. punktā... paredz stāšanos spēkā... ar šiem pārejas noteikumiem... tātad paredz, ka ar 2024. gada 1. jūliju... Komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Znotiņš. 11. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Tas arī aizstāj pārejas noteikumos... un paredz arī stāšanos spēkā. Precizē - uz 30. oktobri... Komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Znotiņš. 12. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums, kas aizstāj pārejas noteikumos... un arī precizē stāšanos spēkā. Tātad janvāri... mēnesi janvāri aizstāj ar jūliju. Komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Znotiņš. 13. - Juridiskā biroja priekšlikums. Tas paredz izslēgt pārejas noteikumu punktu, ko atbalstīja Saeima otrajā lasījumā. Komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Znotiņš. 14. - deputāta Valaiņa priekšlikums. Tas ir par pārejas noteikumiem, saistīts ar iepriekš neatbalstītajiem deputāta Valaiņa priekšlikumiem. Komisijā nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

R. Znotiņš. 15. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums, kas paredz izteikt... tātad - ka likums stājas spēkā... konkrēti panti stājas spēkā 2023. gada 1. janvārī. Komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Znotiņš. Un 16. - deputāta Valaiņa priekšlikums. Arī tas precizē pārejas noteikumus. Saistīts ar iepriekš neatbalstītajiem deputāta Valaiņa priekšlikumiem. Komisijā netika atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

R. Znotiņš. Deputāti, esam izskatījuši visus priekšlikumus.

Aicinu atbalstīt likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Valsts fondēto pensiju likumā” trešajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 79, pret un atturas - nav. Likums pieņemts.

Likumprojekts “Grozījumi Tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu aprites likumā”, otrais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā - deputāts Andris Skride.

A. Skride (AP!).

Labrīt, Mūrnieces kundze! Kolēģi! Izskatām otrajā lasījumā šo likumprojektu.

Sākotnēji likumprojekts tika izskatīts Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijā, kur arī noritēja diskusijas, un pēc tam jau vēlreiz tika izskatīts arī Sociālo un darba lietu komisijā.

Pamatmērķi, vēlreiz atgādinu, ir - paredzēt regulējumu tabakas aizstājējproduktiem, tai skaitā beztabakas nikotīna spilventiņiem, kā arī paplašināt esošo termina “elektroniskā smēķēšanas ierīce” definīciju.

Pēc pieņemšanas otrajā lasījumā likumprojekts tiks sūtīts Eiropas Komisijai - saskaņošanai.

Tā svarīgākā lieta, arī no veselības viedokļa, - ka mēs ar šo likumprojektu, ar šiem priekšlikumiem, kas tika atbalstīti komisijā, aizliedzam visu šo jauno tādu veidu smēķēšanas ierīču laišanu tirgū, kuras satur dažādus... mentolu un dažādus aromatizētājus... respektīvi, lai atturētu jauniešus un arī pārējos no tā, ka tīri izklaides pēc smēķē.

Es sākšu par priekšlikumiem. Kopumā ir 36 priekšlikumi.

1. - Juridiskā biroja priekšlikums. Tas komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Skride. 2.  - Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums. Tas komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Skride. 3. - Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums. Tas ir komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Skride. 4. - bijušās veselības ministres Ilzes Viņķeles priekšlikums. Tas tieši... arī paredz to: ja tabakas elektroniskā ierīce satur aromatizētājus, tad tādu tirgū nevarēs laist. Tas komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Skride. 5. - bijušās veselības ministres Ilzes Viņķeles priekšlikums. Un arī... Tātad, ja mentols būs šajās smēķēšanas ierīcēs, tad tirgū nevarēs laist. Tas komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Skride. 6. - Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums. Tas ir atbalstīts komisijā.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Skride. 7. - bijušās veselības ministres Ilzes Viņķeles priekšlikums. Tas komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Skride. 8. - bijušās veselības ministres Viņķeles priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Skride. 9. - bijušās veselības ministres Viņķeles priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Skride. 10. - bijušās veselības ministres Viņķeles priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Skride. 11. - bijušās veselības ministres Viņķeles priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Skride. 12. - bijušās veselības ministres Viņķeles priekšlikums. Ietver... kā būs jāziņo Veselības inspekcijai par smēķēšanas ierīcēm. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Skride. 13. - bijušās veselības ministres Viņķeles priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Skride. 14. - bijušās veselības ministres Viņķeles priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Skride. 15. - bijušās veselības ministres Viņķeles priekšlikums. Ir daļēji atbalstīts un iekļauts 17. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

A. Skride. 16. - Juridiskā biroja priekšlikums. Arī tas iekļauts 17. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

A. Skride. 17. - Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums. Tur ir apvienots un uzlabots 15. un 16. priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Skride. 18. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Skride. Jā, tātad redakcionāli šie...

19. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Skride. 20. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Skride. 21. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Skride. 22. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Skride. 23. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Skride. 24. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Skride. 25. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Skride. 26. ... Es tiku līdz 26., ja? Jā.

26. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Skride. 27. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Skride. 28. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Skride. 29. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Skride. 30. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Skride. 31. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Skride. Tā, 31. - Juridiskā biroja... Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Skride. 32. - Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Skride. 33. - bijušās veselības ministres Viņķeles priekšlikums. Komisijā...

Sēdes vadītāja. Atbalstīts.

A. Skride. ... atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Skride. 34. - bijušās veselības ministres Ilzes Viņķeles priekšlikums. Maina pantu numerāciju. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Skride. 35. - bijušās veselības ministres Viņķeles priekšlikums. Komisijā neatbalstīts... Un te nelielas diskusijas, pēc tam tad balsosim.

Sēdes vadītāja. Uzsākam debates.

Vārds deputātam Krišjānim Feldmanam.

K. Feldmans (Konservatīvie).

Par ko tad ir šis priekšlikums? Veselības ministre savulaik bija iesniegusi priekšlikumu par to, ka kazino un spēļu zālēs nedrīkst smēķēt. Priekšlikums ir absolūti elementārs, un, lai to visu vēl labāk izprastu, es jums varu dot ilustrāciju, kāpēc tas ir jāatbalsta.

Iedomājieties - kārtējā mēneša sākumā persona... ģimenes cilvēks, vīrs, kurš strādā Rīgā būvniecības jomā (atbraucis no reģiona), ir saņēmis algu... kas tā notiek. Viņš tātad strādā, viņam izmaksā algu, varbūt daļēji pat aplokšņu algu, un, ņemot vērā, ka viņam Rīgā nav ne ģimenes, ne uzstājīgas sievas, kura šo naudu potenciāli iegulda vai nodrošina, ka nauda tiek ieguldīta ģimenes budžetā... viņam Rīgā nav arī draugu, ar kuriem socializēties (tā, kā daudzi deputāti pieraduši socializēties), viņš meklē ļoti vienkāršas izklaides iespējas. Un parasti Rīgas perifērijā (tas ir ne tikai Rīgā, bet arī daudzās citās pilsētās - tās vienkāršās izklaides iespējas) tādu aizmiršanos piektdienas vakarā var rast dažādās spēļu zālēs, kur, kā jūs zināt, tiek uzturēta pastāvīga krēsla, vienlaikus var lietot arī alkoholu, spēlējot un raustot vienroci, var arī sēdēt un smēķēt - turpat uz vienroča ir novietots pelnu trauks, lai, “neatejot no kases”, varētu lēnā garā nospēlēt visu tikko saņemto algu.

Sākumā cilvēks spēlē uz mazām likmēm, pēc tam jūt, ka nauda jau ir pusē, un palielina likmes vienrocī, jo varbūt tūliņ, tūliņ - tas aparāts ir piebarots... vajadzētu tūliņ krist, bet diemžēl tas neizdodas. Un pēc tam, kad nauda jau tuvojas... kad alga gandrīz nospēlēta un makā tuvojas tukšuma stāvoklis, nu tad vēl pēdējās mazās likmes.

Ar to arī stāsts ir izstāstīts, pēc tam jāaizņemas cigaretes no draugiem, no kolēģiem un nākamā nedēļa atkal jāuzsāk smagā darbā. Bet tikmēr reģionā palikušajai ģimenei nav bijis nekāda labuma no tā, ka vīrs strādā kaut kur prom.

Kāpēc smēķēšana spēļu zālēs notiek? Otrs faktors. Ne tikai spēļu zālēs tiek uzturēta krēsla, lai pa logu neredzētu dienas un nakts ciklu, bet arī lai varētu sēdēt konkrētajā vietā bez pārtraukuma, jo jebkurā citā vietā, darbvietā būtu nepieciešams pamest konkrēto vietu, iziet ārā vai aiziet smēķēt uz atļauto teritoriju, bet šajā gadījumā tas noteikti ir pret spēļu zāles interesēm. Daudz izdevīgāk un “prātīgāk”, ja cilvēks sēž un nospēlē visu naudu, visu algu vienā laidienā, tādēļ smēķēšana spēļu zālēs un kazino, kaut gan varbūt neintuitīvi, ir ļoti jāierobežo.

Es aicinu stingri atbalstīt šo priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Vārds deputātam Ilmāram Dūrītim.

I. Dūrītis (AP!).

Labrīt, ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētāja, ļoti cienījamās deputātes, augsti godātie deputāti! Attiecībā uz 35. priekšlikumu un arī nedaudz pieskaroties 36. priekšlikumam. Būtībā tas ir jautājums par to, vai mēs turpinām atļaut smēķēt spēļu un kazino zālēs vai tomēr mēs to izbeidzam.

Proti, 35. priekšlikums paredzēja papildināt šā likuma 10. panta otro daļu ar jaunu punktu, nosakot aizliegumu smēķēt kazino un spēļu zālēs. Savukārt nākamais priekšlikums tad paredzētu attiecīgi izslēgt no šā likuma 10. panta ceturto daļu, kurā šobrīd ir noteikts, ka kazino un spēļu zālēs var smēķēt tikai telpās, kuras speciāli ierādītas smēķēšanai jeb smēķētavās vai atsevišķi nodalītās telpās, kuras paredzētas smēķēšanai. Par šo priekšlikumu bija debates arī komisijā, bet jāteic, ka komisijas deputātiem varbūt tajā mirklī nebija pietiekami skaidras informācijas, kā realitātē notiek smēķēšanas process spēļu zālēs, proti, likums neaizliedz vietās, kur notiek smēķēšana, - šajās speciāli aprīkotajās telpās - ievietot spēļu automātus. Tur var būt bāra lete un tā tālāk, līdz ar to cilvēks, smēķēšanas telpās smēķējot, var vienlaicīgi turpināt paredzētās darbības, tātad azartspēļu spēlēšanu.

Tāpēc Veselības ministrija vēlreiz aicina... un arī es personīgi aicinu deputātus tomēr atbalstīt šo Veselības ministrijas priekšlikumu, proti, noteikt aizliegumu smēķēt spēļu zālēs, līdzīgi kā tas jau ir kafejnīcu iekštelpās, klubos, bāros, kur mums jau vairākus gadus ir regulējums, kas aizliedz šādās publiskās vietās smēķēt. Spēļu zāles un kazino spēlēšanas vietas faktiski ir palikušas kā tādi vienīgie izņēmumi.

Vēl es gribētu teikt, ka kopumā smēķēšanas īpatsvars Latvijā ir 23 procenti un tas ir augsts, salīdzinot ar Eiropas Savienības valstu vidējiem rādītājiem. Šeit ir vēl viens aspekts - spēļu zālēs strādā arī darbinieki, kuri tiek pakļauti pasīvajai smēķēšanai, un arī tie klienti, kuri nav smēķētāji, ir spiesti atrasties tabakas dūmos. Turklāt tas, kādu ietekmi pasīvā smēķēšana atstāj uz cilvēka veselību, sen ir pierādīts, ir skaidrs, ka pasīvā smēķēšana cilvēkam ir tikpat kaitīga veselībai kā aktīva smēķēšana.

Vēl svarīgs aspekts ir tas, ka, nosakot smēķēšanas aizliegumu kazino un spēļu zālēs iekštelpās, spēlētāji, vēloties uzsmēķēt, būs spiesti iziet no spēļu zāles, tātad kaut uz mirkli pārtraukt azartspēles spēlēšanas gaitu, līdz ar to, iespējams, varbūt arī apdomāt, neatgriezties šajā spēlē un, kā jau Feldmana kungs teica, nenospēlēt visu līdz pēdējam.

Tā ka liels aicinājums, deputāti, neatkarīgi no tā, ka komisija noraidīja šo priekšlikumu, tomēr atbalstīt to un beigt šo smēķēšanas “kultūru” azartspēļu un kazino spēļu spēlēšanas vietās.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Lūdzu, komisijas vārdā...?

A. Skride. Tātad, ja mēs vēlamies aizliegt smēķēšanu kazino un spēļu zālēs, mums ir jābalso “par”, bet, ja kāds negrib aizliegt, jābalso “pret”. Lūdzu, balsojam!

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 35. - veselības ministres Viņķeles iesniegto priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 56, pret - 15, atturas - 1. Priekšlikums ir atbalstīts.

A. Skride. Tā, un 36. - Viņķeles kundzes priekšlikums. Izslēgt ceturto daļu. Komisijā nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsojam!”)

 

Sēdes vadītāja. Deputāti...

 

A. Skride. Balsojam, jā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 36. - veselības ministres Viņķeles iesniegto priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 58, pret - 17, atturas - nav. Priekšlikums atbalstīts.

A. Skride. Atlicis tikai atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā. Komisijas vārdā lūdzu...

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu aprites likumā” otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 81, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt termiņu priekšlikumiem.

A. Skride. Tas būs šī gada 30. oktobris.

Sēdes vadītāja. Paldies. (Dep. K. Feldmans: “Man ir cits priekšlikums!”)

Jā, lūdzu. Mikrofonu deputātam Feldmanam!

K. Feldmans (Konservatīvie).

Es ierosinu saskaņā ar Kārtības rulli normālā kārtībā: termiņš - piecas dienas.

Sēdes vadītāja. Proti, līdz 18. oktobrim? Labi.

Balsosim vispirms par tālāko termiņu - šā gada 30. oktobris.

Lūdzu zvanu! Balsosim par termiņu priekšlikumiem likumprojektā “Grozījumi Tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu aprites likumā” - šā gada 30. oktobris! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 60, pret - 18, atturas - nav. Tātad termiņš priekšlikumiem - šā gada 30. oktobris.

Likumprojekts “Grozījumi Preču zīmju likumā”, pirmais lasījums.

Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vārdā - deputāts Jānis Cielēns.

J. Cielēns (Konservatīvie).

Labdien, cienījamie kolēģi! Izglītības, kultūras un zinātnes komisija ir iepazinusies un atbalstījusi pirmajā lasījumā Ministru kabineta iesniegto un Tieslietu ministrijas izstrādāto likumprojektu “Grozījumi Preču zīmju likumā” (Nr. 1582/Lp13).

Grozījumi Preču zīmju likumā nepieciešami, lai pārņemtu Eiropas Parlamenta un Padomes 2015. gada 16. decembra direktīvas (ES) 2015/2436, ar ko tuvina dalībvalstu tiesību aktus attiecībā uz preču zīmēm 45. panta prasības, kas turpmāk paredzēs iespēju ieinteresētajām personām vērsties ar iesniegumu Rūpnieciskā īpašuma apelācijas padomē preču zīmes atcelšanai vai atzīšanai par spēkā neesošu. Vienlaikus likumprojekts risina atsevišķus nacionālā līmenī identificētus problēmjautājumus, kā arī aktualizē Preču zīmju likumā ietverto regulējumu. Komisija ir vienbalsīgi atbalstījusi likumprojektu.

Komisijas vārdā aicinu Saeimu atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Preču zīmju likumā” pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 78, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt termiņu priekšlikumiem.

J. Cielēns. Šā gada 28. oktobris.

Sēdes vadītāja. Termiņš priekšlikumiem - šā gada 28. oktobris.

Likumprojekts “Grozījumi Rūpnieciskā īpašuma institūciju un procedūru likumā”, pirmais lasījums.

Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vārdā - deputāts Jānis Cielēns.

J. Cielēns (Konservatīvie).

Skatām likumprojektu “Grozījumi Rūpnieciskā īpašuma institūciju un procedūru likumā”, kas ir saistīts ar iepriekšējo likumprojektu “Grozījumi Preču zīmju likumā”.

Pašlaik atbilstoši spēkā esošām Rūpnieciskā īpašuma institūciju un procedūru likuma un Preču zīmju likuma normām preču zīmju tiesību atcelšana vai atzīšana par spēkā neesošām ir tikai ekskluzīva tiesas procedūra. Šīs lietu kategorijas atbilstoši Civilprocesa likuma normām tiek izskatītas Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā kā pirmās instances tiesā ar pārsūdzības iespēju Rīgas apgabaltiesā un kasāciju Augstākajā tiesā. Likumprojekts radīs iespēju ieinteresētajām personām izvēlēties vienkāršāku administratīvo procedūru nekā tiesvedība, turklāt tas neapšaubāmi uzlabos preču zīmes atcelšanas vai atzīšanas par spēkā neesošu procedūru izmaksu un laika efektivitāti. Tātad personas, lai novērstu savu tiesību aizskārumu, izvērtējot sev ērtāko pārsūdzības kārtību, turpmāk varēs izvēlēties - vērsties tiesā vai Rūpnieciskā īpašuma apelācijas padomē. Arī šo likumprojektu komisija ir vienbalsīgi atbalstījusi.

Aicinu Saeimu atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Rūpnieciskā īpašuma institūciju un procedūru likumā” pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt termiņu priekšlikumiem.

J. Cielēns. Šā gada 28. oktobris.

Sēdes vadītāja. Termiņš priekšlikumiem - šā gada 28. oktobris.

Likumprojekts “Lestenes luterāņu baznīcas un Otrā pasaules kara piemiņas vietas ar Lestenes memoriālu likums”, pirmais lasījums.

Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vārdā - deputāts Ritvars Jansons.

R. Jansons (NA).

Labdien! Izglītības, kultūras un zinātnes komisija pirmajam lasījumam ir izskatījusi likumprojektu “Lestenes luterāņu baznīcas un Otrā pasaules kara piemiņas vietas ar Lestenes memoriālu likums”.

Likumprojektu izstrādājuši pieci Saeimas deputāti. Likumprojekta mērķis ir nodrošināt valsts nozīmes aizsargājamo kultūras pieminekļu - arhitektūras un vēsturiska notikuma vietas pieminekļa Lestenes luterāņu baznīcas un Otrā pasaules kara piemiņas vietas ar Lestenes memoriālu - saglabāšanu, aizsardzību un attīstīšanu. Likumprojekts paredz noteikt pieminekļu uzturēšanas, izmantošanas, aizsardzības, apsaimniekošanas un finansēšanas kārtību, kā arī citus ar pieminekļiem saistītus jautājumus. Pildot noteiktās pieminekļu funkcijas, tiks sekmēta sabiedrības vēsturiskās atmiņas uzturēšana un sabiedrības izglītošana. Likumprojektā noteiktie pasākumi notiks ar jau esošo valsts institūciju un pašvaldības atbalstu, jaunas institūcijas netiek radītas.

Komisijas vārdā lūdzu atbalstīt likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Lestenes luterāņu baznīcas un Otrā pasaules kara piemiņas vietas ar Lestenes memoriālu likums” pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 64, pret - 5, atturas - 1. Likumprojekts pirmajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt termiņu priekšlikumiem.

R. Jansons. Priekšlikumi otrajam lasījumam iesniedzami līdz šā gada 28. oktobrim.

Sēdes vadītāja. Termiņš priekšlikumiem - šā gada 28. oktobris.

Likumprojekts “Grozījums Eiropas Parlamenta vēlēšanu likumā”, otrais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Jānis Iesalnieks.

J. Iesalnieks (NA).

Juridiskajā komisijā uz otro lasījumu tika saņemts viens priekšlikums.

1. - deputāta Aleksandra Kiršteina priekšlikums. Tā būtība ir tādus pašus ierobežojumus, kādi šobrīd ir noteikti Saeimas vēlēšanu likumā, proti, ka vēlēšanās nevar kandidēt Padomju Savienības represīvo iestāžu, tā saucamās interfrontes un dažādu organizāciju biedri, attiecināt arī uz Eiropas Parlamenta vēlēšanām. Komisijā šis priekšlikums tika atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Sākam debates.

Vārds deputātam Aleksandram Kiršteinam.

A. Kiršteins (NA).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godājamie deputāti! Kā pareizi tika norādīts, mums Pašvaldības domes vēlēšanu likumā un Saeimas vēlēšanu likumā jau šī norma ir iestrādāta. Un atcerēsimies, ka Eiropas Savienībā pašreiz dzīvo vairāki miljoni pilsoņu, kas ir bijušie PSRS pilsoņi un kas ir bijuši gan dažādu specdienestu darbinieki, gan darbojušies kompartijā, un Latvijā ir cilvēki, kas ir bijuši komunistiskajā partijā pēc 1991. gada janvāra notikumiem, darbojušies darbaļaužu internacionālajā frontē, Vislatvijas sabiedrības glābšanas komitejā un citās organizācijās.

Tikai gribu piebilst, ka 2006. gada 30. martā Eiropas Cilvēktiesību tiesas Lielā palāta izskatīja ierobežojumu par šo cilvēku nepielaišanu vēlēšanās, pašvaldību un Saeimas vēlēšanās, un spriedums bija tāds, ka Latvijas noteiktie ierobežojumi ir bijuši pamatoti.

Nocitēšu fragmentu no Cilvēktiesību tiesas Lielās palātas sprieduma: “1940. gada 16. un 17. jūnijā padomju armija okupēja Latviju, tika atlaista valdība. Tās vietā tika izveidota jauna valdība, kas darbojās pēc PSRS vienīgās kompartijas norādījumiem.” Diemžēl arī tagad šie paši cilvēki darbojas pēc norādījumiem no ārpuses.

Mums pat ir tādi kuriozi, ka daži brauc, piemēram, okupētās Krimas vēlēšanas uzraudzīt, tāpēc, es domāju, nekas nav mainījies 30 gados. Diemžēl. Mēs redzam, ka 90... vairāk nekā 90 procenti Latvijā balsotu... Tie gan nepiedalās Eiropas vēlēšanās, bet nu noskaņojums tāds, ka balsotu par Putinu. Tajā pašā laikā mēs redzam, ka apmēram 80 procenti dažādos masu informācijas līdzekļos vai sabiedriskajos medijos reklamē vai izsaka viedokli, ka viņi atbalsta Krievijas iebrukumu Ukrainā. Principā nekas daudz nav mainījies, joprojām ir cilvēki, kas pretēji šim Eiropas Cilvēktiesību tiesas spriedumam uzklausa rīkojumus no ārpuses.

Es aicinu atbalstīt šo priekšlikumu.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Vai ir kas piebilstams komisijas vārdā?

J. Iesalnieks. Juridiskās komisijas vārdā lūdzu atbalstīt priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputāti (Starpsauciens: “Balsot!”)... vēlas balsot.

Lūdzu zvanu! Balsosim par 1. - deputāta Aleksandra Kiršteina iesniegto priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 56, pret - 17, atturas - nav. Priekšlikums atbalstīts.

J. Iesalnieks. Juridiskās komisijas vārdā lūdzu atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījums Eiropas Parlamenta vēlēšanu likumā” otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 64, pret - 17, atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt termiņu priekšlikumiem.

J. Iesalnieks. Priekšlikumu termiņš trešajam lasījumam - 18. oktobris.

Sēdes vadītāja. Termiņš priekšlikumiem - šā gada 18. oktobris.

Godātie kolēģi, ir laiks pārtraukumam.

Lūdzu zvanu! Lūdzu deputātu klātbūtnes reģistrācijas režīmu!

Vārds reģistrācijas rezultātu nolasīšanai Inesei Voikai, kolīdz tie sagatavoti.

I. Voika (13. Saeimas sekretāra biedre).

Kolēģi! Nav reģistrējušies: Uldis Augulis, Krista Baumane, Uldis Budriķis, Boriss Cilevičs, Gundars Daudze, Marija Golubeva, Artuss Kaimiņš, Inese Lībiņa-Egnere, Linda Medne, Jūlija Stepaņenko un Edvīns Šnore.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Pārtraukums līdz pulksten 11.00.

(Pārtraukums.)

Sēdi vada Latvijas Republikas 13. Saeimas priekšsēdētāja
Ināra Mūrniece.

Sēdes vadītāja. Godātie kolēģi, aicinu ieņemt vietas Sēžu zālē. Turpināsim Saeimas sēdi pēc pārtraukuma.

Darba kārtībā - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par atbilstības novērtēšanu””, pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāte Janīna Kursīte.

J. Kursīte (pie frakcijām nepiederoša deputāte).

Skatām likumprojektu “Grozījumi likumā “Par atbilstības novērtēšanu”” pirmajā lasījumā. Likumprojektu ir izstrādājusi Ekonomikas ministrija sadarbībā ar Patērētāju tiesību aizsardzības centru, lai nodrošinātu likuma atbilstību Eiropas Savienības normatīvajiem aktiem - divām regulām un vienai direktīvai par tirgus uzraudzību.

Ar likumprojekta grozījumiem paredzēts veicināt tirgus uzraudzības iestāžu vienotu pieeju un pilnvaru izmantošanu tirgus uzraudzībā. Tāpat likumprojektā tiek paredzēts pilnvarojums Ministru kabinetam noteikt atbilstības novērtēšanas institūciju civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas minimālo limitu un atlīdzināmo zaudējumu veidus, lai veicinātu to, ka atbilstības novērtēšanas nozarē darbotos uzticami pakalpojumu sniedzēji, kas var atļauties savus pakalpojumus apdrošināt un ir paredzējuši savas darbības iespējamos riskus.

Kā arī likumprojektā (Zālē troksnis. Sēdes vadītāja noklaudzina ar āmuru.) tiek paredzētas... es varu skaļi runāt, nekas, lai runā... tiek precizētas atsauces uz spēku zaudējušas Eiropas Savienības regulas normām par preču savstarpējo atzīšanu, tās aizstājot ar atsaucēm uz spēkā esošās regulas normām.

Paredzēts, ka likumprojekts (Zālē troksnis.) stājas spēkā vispārējā kārtībā.

Sēdes vadītāja. Vienu mirklīti. Kolēģi! (Sēdes vadītāja noklaudzina ar āmuru.) Kolēģi! Cieņu pret runātāju tribīnē!

J. Kursīte. Nu ko, viņi tak aizgājuši jau... tie runātāji. (Starpsauciens.)

Komisijas vārdā aicinu atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par atbilstības novērtēšanu”” pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 78, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt termiņu priekšlikumiem.

J. Kursīte. Šā gada 27. oktobris.

Sēdes vadītāja. Termiņš priekšlikumiem - šā gada 27. oktobris.

Likumprojekts “Grozījumi Darba likumā”, otrais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā - deputāte Evita Zālīte-Grosa.

E. Zālīte-Grosa (Konservatīvie).

Labdien, godātie kolēģi! Sociālo un darba lietu komisija ir izskatījusi un otrajā lasījumā atbalstījusi likumprojektu “Grozījumi Darba likumā” (Nr. 1614/Lp13). Mērķis ir noteikt, ka minimālā alga no 2023. gada 1. janvāra nav mazāka par 620 eiro un no 2024. gada 1. janvāra - nav mazāka par 700 eiro.

Priekšlikumi uz otro lasījumu netika saņemti.

Komisijas vārdā aicinu atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Darba likumā” otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 57, pret - 1, atturas - 11. Likumprojekts otrajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt termiņu priekšlikumiem.

E. Zālīte-Grosa. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - šā gada 18. oktobris.

Sēdes vadītāja. Termiņš priekšlikumiem - šā gada 18. oktobris.

Likumprojekts “Grozījums likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu””, pirmais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā - deputāte Evita Zālīte-Grosa.

E. Zālīte-Grosa (Konservatīvie).

Sociālo un darba lietu komisija ir izskatījusi un pirmajā lasījumā atbalstījusi likumprojektu “Grozījums likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”” (Nr. 1662/Lp13). Likumprojekta mērķis ir noteikt lielāku valsts atbalstu strādājošiem vecāku pabalstu saņēmējiem - vecāku pabalstu līdzšinējo 30 procentu vietā paaugstināt līdz 50 procentiem no piešķirtā pabalsta apmēra.

Komisija lūdz šim likumprojektam steidzamību.

Sēdes vadītāja. Deputāti nav pieteikušies runāt par steidzamību.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījums likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”” atzīšanu par steidzamu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 74, pret un atturas - nav. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

E. Zālīte-Grosa. Es aicinu Saeimu atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījums likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”” pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt termiņu priekšlikumiem.

E. Zālīte-Grosa. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - šā gada 17. oktobris.

Sēdes vadītāja. Tātad termiņš priekšlikumu iesniegšanai - šā gada 17. oktobris.

E. Zālīte-Grosa. Un izskatīšana...

Sēdes vadītāja. Un izskatīšana Saeimas sēdē?

E. Zālīte-Grosa. Un izskatīšana Saeimas sēdē - šā gada 20. oktobrī.

Sēdes vadītāja. Izskatīšana Saeimas sēdē - šā gada 20. oktobrī.

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par valsts proves uzraudzību””, pirmais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāte Vita Anda Tērauda.

V. A. Tērauda (AP!).

Likumprojekta “Grozījumi likumā “Par valsts proves uzraudzību”” mērķis ir aktualizēt valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību “Latvijas proves birojs” piemērojamo Latvijas nacionālo standartu prasības, nosakot dārgmetālu izstrādājumu provi vai veicot dārgmetālu izstrādājumu atbilstības pārbaudi preces drošuma prasībām.

Likumprojekts izslēdz tiešu atsauci uz standartiem, to aizvietojot ar netiešas atsauces pieeju jeb norādi uz Latvijas standarta tīmekļvietni, kurā saskaņā ar Ministru kabineta noteikto publicēšanas kārtību ir pieejams spēkā esošais piemērojamais standarts.

Komisija lūdz atzīt likumprojektu par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi likumā “Par valsts proves uzraudzību”” atzīšanu par steidzamu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret - 1, atturas - nav. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

V. A. Tērauda. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš...

Sēdes vadītāja. Vēl pirmais lasījums, mēs tikai par steidzamu atzinām.

V. A. Tērauda. Es atvainojos.

Sēdes vadītāja. Un komisija aicina atbalstīt pirmajā lasījumā.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par valsts proves uzraudzību”” pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 81, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt termiņu priekšlikumiem un izskatīšanas laiku Saeimas sēdē.

V. A. Tērauda. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 14. oktobris līdz pulksten 17.00, un izskatīšana Saeimas sēdē - 20. oktobrī.

Sēdes vadītāja. Termiņš priekšlikumiem - šā gada 14. oktobris līdz pulksten 17.00, izskatīšana Saeimas sēdē - šā gada 20. oktobrī.

Un darba kārtībā - paziņojuma izskatīšana.

Paziņojums par administratīvi sodītiem 13. Saeimas deputātiem laika periodā no 2022. gada 19. aprīļa līdz 2022. gada 4. septembrim.

Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas vārdā - deputāts Ilmārs Dūrītis.

I. Dūrītis (AP!).

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētāja! Ļoti cienījamās deputātes, augsti godātie deputāti! Pamatojoties uz Saeimas kārtības ruļļa 179. panta pirmās daļas 5. punktu, Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija sniedz informāciju par administratīvi sodītajiem deputātiem saskaņā ar Sodu reģistra datiem laika periodā no 2022. gada 19. aprīļa līdz 2022. gada 4. septembrim.

Norādītajā laika periodā pie administratīvās atbildības saukti...

Krišjānis Feldmans. Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Teikas iecirkņa Kārtības policijas nodaļā 2022. gada 5. jūlijā pieņemts lēmums par izdarītu pārkāpumu saskaņā ar Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likuma 50. panta pirmo daļu (par šajā likumā un uz šā likuma pamata izdotajos Ministru kabineta noteikumos noteikto izolācijas, pašizolācijas, karantīnas vai mājas karantīnas, vai pulcēšanās ierobežojumu, kā arī tirdzniecības vai citu saimniecisko pakalpojumu sniegšanas prasību neievērošanu). Piemērots naudas sods. Lēmums stājies spēkā 2022. gada 22. jūlijā.

Aldis Gobzems. Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Tukuma iecirkņa Kārtības policijas nodaļā 2021. gada 30. decembrī pieņemts lēmums par izdarītu pārkāpumu saskaņā ar Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likuma 50. panta pirmo daļu (par šajā likumā un uz šā likuma pamata izdotajos Ministru kabineta noteikumos noteikto izolācijas, pašizolācijas, karantīnas vai mājas karantīnas, vai pulcēšanās ierobežojumu, kā arī tirdzniecības vai citu saimniecisko pakalpojumu sniegšanas prasību neievērošanu). Piemērots naudas sods. Lēmums stājies spēkā 2022. gada 3. augustā.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Latgales iecirkņa Kārtības policijas nodaļā 2022. gada 24. janvārī pieņemts lēmums par izdarītu pārkāpumu saskaņā ar Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likuma 50. panta pirmo daļu (par šajā likumā un uz šī likuma pamata izdotajos Ministru kabineta noteikumos noteikto izolācijas, pašizolācijas, karantīnas vai mājas karantīnas, vai pulcēšanās ierobežojumu, kā arī tirdzniecības vai citu saimniecisko pakalpojumu sniegšanas prasību neievērošanu). Piemērots naudas sods. Lēmums stājies spēkā 2022. gada 18. jūnijā.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Ziemeļu iecirkņa Kārtības policijas nodaļā 2022. gada 23. februārī pieņemts lēmums par izdarītu pārkāpumu saskaņā ar likuma “Par sapulcēm, gājieniem un piketiem” 25. pantu (par noteiktās sapulču, gājienu un piketu organizēšanas un norises kārtības pārkāpšanu). Piemērots naudas sods. Lēmums stājies spēkā 2022. gada 23. aprīlī.  

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Ziemeļu iecirkņa Kārtības policijas nodaļā 2022. gada 23. februārī pieņemts lēmums par izdarītu pārkāpumu saskaņā ar likuma “Par ārkārtējo situāciju un izņēmuma stāvokli” 21. pantu (par ārkārtējās situācijas vai izņēmuma stāvokļa laikā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu). Piemērots naudas sods. Lēmums stājies spēkā 2022. gada 26. aprīlī.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Centra iecirkņa Kārtības policijas nodaļā 2021. gada 26. augustā pieņemts lēmums par izdarītu pārkāpumu saskaņā ar Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likuma 50. panta pirmo daļu (par šajā likumā un uz šī likuma pamata izdotajos Ministru kabineta noteikumos noteikto izolācijas, pašizolācijas, karantīnas vai mājas karantīnas, vai pulcēšanās ierobežojumu, kā arī tirdzniecības vai citu saimniecisko pakalpojumu sniegšanas prasību neievērošanu). Piemērots naudas sods. Rīgas apgabaltiesā 2022. gada 30. jūnijā pieņemts lēmums par soda mēra grozīšanu. Lēmums stājies spēkā 2022. gada 30. jūnijā.

Nikolajs Kabanovs. Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kārtības policijas pārvaldes Patruļpolicijas pārvaldes Ceļu policijas bataljona 9. rotā 2022. gada 3. maijā pieņemts lēmums par izdarītu pārkāpumu saskaņā ar Ceļu satiksmes likuma 58. panta pirmo daļu (par ceļa nedošanu gājējiem vai transportlīdzekļu vadītājiem, kuriem ir priekšroka). Piemērots naudas sods. Lēmums stājies spēkā 2022. gada 21. maijā.

Viesturs Liepkalns. Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kārtības policijas pārvaldes Patruļpolicijas pārvaldes Patruļpolicijas bataljona 9. rotā 2022. gada 3. augustā pieņemts lēmums par izdarītu pārkāpumu saskaņā ar Ceļu satiksmes likuma 71. panta otro daļu (par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, par kuru nav veikta tā īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana). Piemērots naudas sods. Lēmums stājies spēkā 2022. gada 20. augustā.

Linda Medne. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas Satiksmes uzraudzības rotā (1. rota) 2022. gada 10. maijā pieņemts lēmums par izdarītu pārkāpumu saskaņā ar Ceļu satiksmes likuma 55. panta vienpadsmito daļu (par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu no 31 kilometra stundā līdz 40 kilometriem stundā ar mopēdiem, motocikliem, tricikliem, kvadricikliem, vieglajiem automobiļiem un kravas automobiļiem, kuru pilna masa nepārsniedz 7,5 tonnas). Piemērots naudas sods. Lēmums stājies spēkā 2022. gada 27. maijā.

Māris Možvillo. Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu pārvaldes Valsts amatpersonu datu administrēšanas daļā 2022. gada 14. aprīlī pieņemts lēmums par izdarītu pārkāpumu saskaņā ar likuma “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” 32. panta pirmo daļu (par valsts amatpersonas deklarācijas neiesniegšanu noteiktā termiņā, deklarācijas aizpildīšanas un iesniegšanas kārtības neievērošanu vai par nepatiesu ziņu norādīšanu deklarācijā). Piemērots naudas sods. Lēmums stājies spēkā 2022. gada 3. maijā. (Es būtu ļoti pateicīgs, ja šeit būtu glāze... Paldies.)

Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu pārvaldes Valsts amatpersonu datu administrēšanas daļā 2022. gada 14. aprīlī pieņemts lēmums par izdarītu pārkāpumu saskaņā ar likuma “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” 32. panta pirmo daļu (par valsts amatpersonas deklarācijas neiesniegšanu noteiktajā termiņā, deklarācijas aizpildīšanas un iesniegšanas kārtības neievērošanu vai par nepatiesu ziņu norādīšanu deklarācijā). Piemērots naudas sods. Lēmums stājies spēkā 2022. gada 3. maijā.

Ralfs Nemiro. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Saldus iecirkņa Kārtības policijas nodaļā 2022. gada 4. augustā pieņemts lēmums par izdarītu pārkāpumu saskaņā ar Ceļu satiksmes likuma 55. panta vienpadsmito daļu (par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu no 31 kilometra stundā līdz 40 kilometriem stundā ar mopēdiem, motocikliem, tricikliem, kvadricikliem, vieglajiem automobiļiem un kravas automobiļiem, kuru pilna masa nepārsniedz 7,5 tonnas). Piemērots naudas sods. Lēmums stājies spēkā 2022. gada 23. augustā.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas Satiksmes uzraudzības rotā 2022. gada 3. jūlijā pieņemts lēmums par izdarītu pārkāpumu saskaņā ar Ceļu satiksmes likuma 55. panta vienpadsmito daļu (par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu no 31 kilometra stundā līdz 40 kilometriem stundā ar mopēdiem, motocikliem, tricikliem, kvadricikliem, vieglajiem automobiļiem un kravas automobiļiem, kuru pilna masa nepārsniedz 7,5 tonnas). Piemērots naudas sods. Lēmums stājies spēkā 2022. gada 20. jūlijā.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas Satiksmes uzraudzības rotā 2022. gada 3. jūlijā pieņemts lēmums par izdarītu pārkāpumu saskaņā ar Ceļu satiksmes likuma 55. panta septīto daļu (par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu no 21 kilometra stundā līdz 30 kilometriem stundā ar mopēdiem, motocikliem, kvadricikliem, tricikliem, vieglajiem automobiļiem un kravas automobiļiem, kuru pilna masa nepārsniedz 7,5 tonnas). Piemērots naudas sods. Lēmums stājies spēkā 2022. gada 20. jūlijā.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas satiksmes uzraudzības rotā 2022. gada 3. jūlijā pieņemts lēmums par izdarītu pārkāpumu saskaņā ar Ceļu satiksmes likuma 78. panta pirmo daļu (par 920. un 947. ceļa apzīmējuma līnijas šķērsošanu vai 928. ceļa apzīmējuma līnijas šķērsošanu, apdzenot no nepārtrauktās līnijas puses). Piemērots naudas sods. Lēmums stājies spēkā 2022. gada 20. jūlijā.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas Satiksmes uzraudzības rotā 2022. gada 3. jūlijā pieņemts lēmums par izdarītu pārkāpumu saskaņā ar Ceļu satiksmes likuma 55. panta septīto daļu (par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu no 21 kilometra stundā līdz 30 kilometriem stundā ar mopēdiem, motocikliem, tricikliem, kvadricikliem, vieglajiem automobiļiem un kravas automobiļiem, kuru pilna masa nepārsniedz 7,5 tonnas). Piemērots naudas sods. Lēmums stājies spēkā 2022. gada 16. jūlijā.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas Satiksmes uzraudzības rotā 2022. gada 3. jūlijā pieņemts lēmums par izdarītu pārkāpumu saskaņā ar Ceļu satiksmes likuma 55. panta piecpadsmito daļu (par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu no 41 kilometra stundā līdz 50 kilometriem stundā ar mopēdiem, motocikliem, tricikliem, kvadricikliem, vieglajiem automobiļiem un kravas automobiļiem, kuru pilna masa nepārsniedz 7,5 tonnas). Piemērots naudas sods. Lēmums stājies spēkā 2022. gada 20. jūlijā.

Ramona Petraviča. Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Zemgales iecirkņa Kārtības policijas nodaļā 2022. gada 25. martā pieņemts lēmums par izdarītu pārkāpumu saskaņā ar likuma “Par ārkārtējo situāciju un izņēmuma stāvokli” 21. pantu (par ārkārtējās situācijas vai izņēmuma stāvokļa laikā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu). Piemērots naudas sods. Lēmums stājies spēkā 2022. gada 13. maijā.

Artūrs Rubiks. Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu pārvaldes Valsts amatpersonu datu administrēšanas daļā 2022. gada 29. jūlijā pieņemts lēmums par izdarītu pārkāpumu saskaņā ar likuma “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” 32. panta otro daļu (par nepatiesu ziņu norādīšanu valsts amatpersonas deklarācijā attiecībā uz valsts amatpersonas mantu, darījumiem, finanšu instrumentiem, parādsaistībām, aizdevumiem, skaidrās un bezskaidrās naudas uzkrājumiem vai citiem ienākumiem, kas pārsniedz 20 minimālās mēnešalgas, vai par valsts amatpersonas deklarācijas neiesniegšanu pēc tās valsts institūcijas brīdinājuma, kura ir tiesīga pieprasīt šādas deklarācijas iesniegšanu). Piemērots naudas sods. Lēmums stājies spēkā 2022. gada 13. augustā.

Karina Sprūde. Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Saulkrastu iecirkņa Kārtības policijas nodaļā 2022. gada 23. maijā pieņemts lēmums par izdarītu pārkāpumu saskaņā ar likuma “Par ārkārtējo situāciju un izņēmuma stāvokli” 21. pantu (par ārkārtējās situācijas vai izņēmuma stāvokļa laikā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu). Piemērots naudas sods. Lēmums stājies spēkā 2022. gada 9. jūnijā.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Centra iecirkņa Kārtības policijas nodaļā 2022. gada 26. maijā pieņemts lēmums par izdarītu pārkāpumu saskaņā ar Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likuma 50. panta pirmo daļu (par Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai noteikta epidemioloģiskās drošības pasākuma neievērošanu). Piemērots brīdinājums. Lēmums stājies spēkā 2022. gada 18. jūnijā.

Ilga Šuplinska. Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas Satiksmes uzraudzības rotā 2022. gada 2. augustā pieņemts lēmums par izdarītu pārkāpumu saskaņā ar Ceļu satiksmes likuma 55. panta septīto daļu (par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu no 21 kilometra stundā līdz 30 kilometriem stundā ar mopēdiem, motocikliem, tricikliem, kvadricikliem, vieglajiem automobiļiem un kravas automobiļiem, kuru pilna masa nepārsniedz 7,5 tonnas). Piemērots naudas sods. Lēmums stājies spēkā 2022. gada 19. augustā.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas Satiksmes uzraudzības rotā 2022. gada 15. aprīlī pieņemts lēmums par izdarītu pārkāpumu saskaņā ar Ceļu satiksmes likuma 55. panta septīto daļu (par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu no 21 kilometra stundā līdz 30 kilometriem stundā ar mopēdiem, motocikliem, tricikliem, kvadricikliem, vieglajiem automobiļiem un kravas automobiļiem, kuru pilna masa nepārsniedz 7,5 tonnas). Piemērots brīdinājums. Lēmums stājies spēkā 2022. gada 6. maijā.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas Satiksmes uzraudzības rotā 2022. gada 15. aprīlī pieņemts lēmums par izdarītu pārkāpumu saskaņā ar Ceļu satiksmes likuma 78. panta pirmo daļu (par 920. un 947. ceļa apzīmējuma līnijas šķērsošanu vai 928. ceļa apzīmējuma līnijas šķērsošanu, apdzenot no nepārtrauktas līnijas puses). Piemērots naudas sods. Lēmums stājies spēkā 2022. gada 6. maijā.

Edgars Tavars. Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas Satiksmes uzraudzības rotā 2022. gada 18. jūnijā pieņemts lēmums par izdarītu pārkāpumu saskaņā ar Ceļu satiksmes likuma 55. panta astoto daļu (par šā panta septītajā daļā paredzēto pārkāpumu, ja tas izdarīts vietā, kura apzīmēta ar 519. vai 555. ceļa zīmi “Apdzīvotas vietas sākums” vai ar 533. ceļa zīmi “Dzīvojamā zona”). Piemērots naudas sods. Lēmums stājies spēkā 2022. gada 8. jūlijā.

Jānis Tutins. Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Aizkraukles iecirkņa Kārtības policijas nodaļā 2022. gada 9. jūnijā pieņemts lēmums par izdarītu pārkāpumu saskaņā ar Ceļu satiksmes likuma 55. panta septīto daļu (par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu no 21 kilometra stundā līdz 30 kilometriem stundā ar mopēdiem, motocikliem, tricikliem, kvadricikliem, vieglajiem automobiļiem un kravas automobiļiem, kuru pilna masa nepārsniedz 7,5 tonnas). Piemērots naudas sods. Lēmums stājies spēkā 2022. gada 30. jūnijā.

Jānis Vitenbergs. Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas Satiksmes uzraudzības rotā 2022. gada 6. jūlijā pieņemts lēmums par izdarītu pārkāpumu saskaņā ar Ceļu satiksmes likuma 55. panta septīto daļu (par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu no 21 kilometra stundā līdz 30 kilometriem stundā ar mopēdiem, motocikliem, tricikliem, kvadricikliem, vieglajiem automobiļiem un kravas automobiļiem, kuru pilna masa nepārsniedz 7,5 tonnas). Piemērots naudas sods. Lēmums stājies spēkā 2022. gada 23. jūlijā.

Vēršam uzmanību, ka sniedzamajā informācijā netiek sniegtas ziņas par Saeimas deputātu administratīvajiem pārkāpumiem, kuriem piemēroti sodi saskaņā ar Administratīvās atbildības likuma 19. nodaļu “Administratīvā pārkāpuma procesa īpatnības atsevišķās lietu kategorijās”.

Paldies par uzmanību. (Aplausi.)

Sēdes vadītāja. Paldies.

Godātie kolēģi, paziņojumu esam uzklausījuši.

Līdz ar to sēdes darba kārtība izskatīta.

Par šodien plānoto atbilžu sniegšanu uz deputātu jautājumiem.

Par deputātu Ramonas Petravičas, Ērika Pucena, Ievas Krapānes, Kaspara Ģirģena un Māra Možvillo jautājumu iekšlietu ministram “Par izlietotajiem resursiem (materiālajiem un darbaspēka) 2022. g. “Rīgas praida” pasākuma drošības nodrošināšanai”. Saņemtā rakstveida atbilde iesniedzējus neapmierina. Ministrs informē, ka nevar ierasties, lai sniegtu mutvārdu atbildi, jo atrodas komandējumā.

Par deputātu Jūlijas Stepaņenko, Alda Gobzema, Karinas Sprūdes, Ļubovas Švecovas un Aināra Vilciņa jautājumu vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram “Par Skultes un Tīraines ciemu atslēgšanu no elektroenerģijas piegādēm”. Saņemtā rakstveida atbilde iesniedzējus neapmierina. Ministrs informē, ka nevar ierasties, lai sniegtu mutvārdu atbildi.

Par deputātu Ramonas Petravičas, Māra Možvillo, Kaspara Ģirģena, Ralfa Nemiro un Aināra Vilciņa jautājumu veselības ministram “Par rezervēto, iegādāto un piegādāto Covid-19 vakcīnu skaitu un to izlietojumu”. Saņemtā rakstveida atbilde iesniedzējus neapmierina. Ministrs informē, ka nevar ierasties, lai sniegtu mutvārdu atbildi.

Līdz ar to šodien pulksten 17.00 paredzētā atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem nenotiks.

Lūdzu zvanu! Lūdzu deputātu reģistrācijas režīmu!

Vārds Inesei Voikai reģistrācijas rezultātu nolasīšanai.

I. Voika (13. Saeimas sekretāra biedre).

Kolēģi! Nav reģistrējušies: Uldis Augulis, Krista Baumane, Uldis Budriķis, Boriss Cilevičs, Gundars Daudze, Marija Golubeva, Artuss Kaimiņš, Inese Lībiņa-Egnere, Linda Medne, Ivans Ribakovs, Jūlija Stepaņenko un Edvīns Šnore.

Paldies. (Dep. I. Ribakovs: “Ribakovs!”) Ribakovs ir.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Sēdi slēdzu.

SATURA RĀDĪTĀJS
13. Saeimas rudens sesijas 6. sēde
2022. gada 13. oktobrī

Par darba kārtību
Par likumprojektu “Grozījumi Pievienotās vērtības nodokļa likumā” (Nr. 1659/Lp13) (Noraidīts)
(Dok. Nr. 6519, 6519A)
   
- Priekšlikums - dep. V. Valainis (par)
Par likumprojektu “Grozījumi Jūrlietu pārvaldes un jūras drošības likumā” (Nr. 1661/Lp13)
(Dok. Nr. 6524, 6524A)
Par likumprojektu “Grozījumi Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā” (Nr. 1663/Lp13) (Noraidīts)
(Dok. Nr. 6529, 6529A)
- Priekšlikums - dep. Ļ. Švecova (par)
Par likumprojektu “Grozījumi Pievienotās vērtības nodokļa likumā” (Nr. 1664/Lp13) (Noraidīts)
(Dok. Nr. 6530, 6530A)
- Priekšlikums - dep. M. Možvillo (par)
Par likumprojektu “Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē” (Nr. 1665/Lp13) (Noraidīts)
(Dok. Nr. 6531, 6531A)
- Priekšlikums - dep. Ļ. Švecova (par)
Informācija par piešķirto neapmaksāto atvaļinājumu deputātam Vladimiram Nikonovam šā gada 6. oktobrī
(Dok. Nr. 6532., 611.1.8/1-38-13/22)
Lēmuma projekts “Par Rīgas apgabaltiesas tiesneses Tamāras Brodas atbrīvošanu no tiesneša amata” (Nr. 1004/Lm13)
(Dok. Nr. 6509)
- Ziņo - dep. V. Agešins
Lēmuma projekts “Par Jāņa Plepa apstiprināšanu par Augstākās tiesas tiesnesi” (Nr. 1007/Lm13)
(Dok. Nr. 6544)
- Ziņo - dep. V. Agešins
Likumprojekts “Grozījumi Privāto pensiju fondu likumā” (Nr. 1571/Lp13) (2. lasījums) (Steidzams)
(Dok. Nr. 6253B)
- Ziņo - dep. V. A. Tērauda
Likumprojekts “Grozījumi Kredītiestāžu likumā” (Nr. 1572/Lp13) (2.lasījums) (Steidzams)
(Dok. Nr. 6254B)
- Ziņo - dep. V. A. Tērauda
Likumprojekts “Grozījumi Ieguldījumu pārvaldes sabiedrību likumā” (Nr. 1573/Lp13) (2.lasījums) (Steidzams)
(Dok. Nr. 6255B)
- Ziņo - dep. V. A. Tērauda
Likumprojekts “Grozījumi Alternatīvo ieguldījumu fondu un to pārvaldnieku likumā” (Nr. 1574/Lp13) (2.lasījums) (Steidzams)
(Dok. Nr. 6256B)
- Ziņo - dep. V. A. Tērauda
Likumprojekts “Grozījumi Apdrošināšanas un pārapdrošināšanas likumā” (Nr. 1575/Lp13) (2.lasījums) (Steidzams)
(Dok. Nr. 6257B)
- Ziņo - dep. V. A. Tērauda
Likumprojekts “Grozījumi Apdrošināšanas un pārapdrošināšanas izplatīšanas likumā” (Nr. 1576/Lp13) (2.lasījums) (Steidzams)
(Dok. Nr. 6258B)
- Ziņo - dep. V. A. Tērauda
Likumprojekts “Grozījumi Ieguldījumu brokeru sabiedrību likumā” (r. 1577/Lp13) (2.lasījums) (Steidzams)
(Dok. Nr. 6259B)
- Ziņo - dep. V. A. Tērauda
Likumprojekts “Grozījumi Bīstamo kravu aprites likumā” (Nr. 1578/Lp13) (2.lasījums) (Steidzams)
(Dok. Nr. 6260B)
- Ziņo - dep. V. Liepkalns
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par aviāciju”” (Nr. 1579/Lp13) (2.lasījums) (Steidzams)
(Dok. Nr. 6261B)
- Ziņo - dep. V. Liepkalns
Likumprojekts “Grozījumi Dzelzceļa pārvadājumu likumā” (Nr. 1580/Lp13) (2.lasījums) (Steidzams)
(Dok. Nr. 6262B)
- Ziņo - dep. V. Liepkalns
Likumprojekts “Grozījums Autopārvadājumu likumā” (Nr. 1581/Lp13) (2.lasījums) (Steidzams)
(Dok. Nr. 6263B)
- Ziņo - dep. V. Liepkalns
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par akcīzes nodokli”” (Nr. 1604/Lp13) (2.lasījums) (Steidzams)
(Dok. Nr. 6330B)
- Ziņo - dep. V. A. Tērauda
Likumprojekts “Grozījumi Valsts probācijas dienesta likumā” (Nr. 1404/Lp13) (3.lasījums)
(Dok. Nr. 6517)
- Ziņo - dep. Z. Tretjaka
Likumprojekts “Grozījumi Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likumā” (Nr. 1324/Lp13) (3.lasījums)
(Dok. Nr. 6516)
- Ziņo - dep. A. Zakatistovs
Likumprojekts “Grozījums likumā “Par atjaunotā Latvijas Republikas 1937. gada Civillikuma ievada, mantojuma tiesību un lietu tiesību daļas spēkā stāšanās laiku un piemērošanas kārtību”” (Nr. 1392/Lp13) (3.lasījums)
(Dok. Nr. 6521)
- Ziņo - dep. J. Iesalnieks
Likumprojekts “Grozījumi Civillikumā” (Nr. 1500/Lp13) (3.lasījums)
(Dok. Nr. 6522)
- Ziņo - dep. J. Iesalnieks
Likumprojekts “Grozījums Tiesu izpildītāju likumā” (Nr. 1501/Lp13) (3.lasījums)
(Dok. Nr. 6523)
- Ziņo - dep. J. Iesalnieks
Likumprojekts “Grozījumi Aizsardzības un drošības jomas iepirkumu likumā” (Nr. 1548/Lp13) (3.lasījums)
(Dok. Nr. 6528)
- Ziņo - dep. J. Kursīte
Likumprojekts “Interešu pārstāvības atklātības likums” (Nr. 1341/Lp13) (3.lasījums)
(Dok. Nr. 6533)
- Ziņo - dep. M. Šteins
Likumprojekts “Grozījumi Valsts fondēto pensiju likumā” (Nr. 1383/Lp13) (3.lasījums)
(Dok. Nr. 6534)
- Ziņo - dep. R. Znotiņš
- Debates - dep. K. Feldmans
Likumprojekts “Grozījumi Tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu aprites likumā” (Nr. 867/Lp13) (2.lasījums)
(Dok. Nr. 6537)
- Ziņo - dep. A. Skride
- Debates - dep. K. Feldmans
  - dep. I. Dūrītis
- Priekšlikums - dep. K. Feldmans
Likumprojekts “Grozījumi Preču zīmju likumā” (Nr. 1582/Lp13) (1.lasījums)
(Dok. Nr. 6264, 6510)
- Ziņo - dep. J. Cielēns
Likumprojekts “Grozījumi Rūpnieciskā īpašuma institūciju un procedūru likumā” (Nr. 1583/Lp13) (1.lasījums)
(Dok. Nr. 6265, 6511)
- Ziņo - dep. J. Cielēns
Likumprojekts “Lestenes luterāņu baznīcas un Otrā pasaules kara piemiņas vietas ar Lestenes memoriālu likums” (Nr. 1612/Lp13) (1.lasījums)
(Dok. Nr. 6348, 6512)
- Ziņo - dep. R. Jansons
Likumprojekts “Grozījums Eiropas Parlamenta vēlēšanu likumā” (Nr. 1552/Lp13) (2.lasījums)
(Dok. Nr. 6513)
- Ziņo - dep. J. Iesalnieks
- Debates - dep. A. Kiršteins
Reģistrācijas rezultāti
- Nolasa - Saeimas sekretāra biedre I. Voika
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par atbilstības novērtēšanu”” (Nr. 1603/Lp13) (1.lasījums)
(Dok. Nr. 6329, 6527)
- Ziņo - dep. J. Kursīte
Likumprojekts “Grozījumi Darba likumā” (Nr. 1614/Lp13) (2.lasījums)
(Dok. Nr. 6535)
- Ziņo - dep. E. Zālīte-Grosa
Likumprojekts “Grozījums likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”” (Nr. 1662/Lp13) (1.lasījums) (Steidzams)
(Dok. Nr. 6526, 6536)
- Ziņo - dep. E. Zālīte-Grosa
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par valsts proves uzraudzību”” (Nr. 1650/Lp13) (1.lasījums) (Steidzams)
(Dok. Nr. 6461, 6545)
- Ziņo - dep. V. A. Tērauda
Paziņojums par administratīvi sodītiem 13. Saeimas deputātiem laika periodā no 2022. gada 19. aprīļa līdz 2022. gada 4. septembrim
(Dok. Nr. 6514)
- Ziņo - dep. I. Dūrītis
Informācija par atbilžu sniegšanu uz deputātu jautājumiem
Reģistrācijas rezultāti
- Nolasa - Saeimas sekretāra biedre I. Voika

Balsojumi

Datums: 13.10.2022 09:07:30 bal001
Par - 28, pret - 45, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījumi Pievienotās vērtības nodokļa likumā (1659/Lp13), nodošana komisijām

Datums: 13.10.2022 09:10:26 bal002
Par - 28, pret - 46, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījumi Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā (1663/Lp13), nodošana komisijām

Datums: 13.10.2022 09:13:25 bal003
Par - 30, pret - 46, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījumi Pievienotās vērtības nodokļa likumā (1664/Lp13), nodošana komisijām

Datums: 13.10.2022 09:16:58 bal004
Par - 24, pret - 54, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē (1665/Lp13), nodošana komisijām

Datums: 13.10.2022 09:18:34 bal005
Par - 75, pret - 2, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par Rīgas apgabaltiesas tiesneses Tamāras Brodas atbrīvošanu no tiesneša amata (1004/Lm13)

Datums: 13.10.2022 09:21:52 bal006
Par - 82, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par Jāņa Plepa apstiprināšanu par Augstākās tiesas tiesnesi (1007/Lm13)

Datums: 13.10.2022 09:24:38 bal007
Par - 80, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījumi Privāto pensiju fondu likumā (1571/Lp13), 2.lasījums, steidzams

Datums: 13.10.2022 09:25:37 bal008
Par - 78, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījumi Kredītiestāžu likumā (1572/Lp13), 2.lasījums, steidzams

Datums: 13.10.2022 09:26:19 bal009
Par - 76, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījumi Ieguldījumu pārvaldes sabiedrību likumā (1573/Lp13), 2.lasījums, steidzams

Datums: 13.10.2022 09:28:50 bal010
Par - 77, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījumi Alternatīvo ieguldījumu fondu un to pārvaldnieku likumā (1574/Lp13), 2.lasījums, steidzams

Datums: 13.10.2022 09:29:46 bal011
Par - 78, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījumi Apdrošināšanas un pārapdrošināšanas likumā (1575/Lp13), 2.lasījums, steidzams

Datums: 13.10.2022 09:31:17 bal012
Par - 81, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījumi Apdrošināšanas un pārapdrošināšanas izplatīšanas likumā (1576/Lp13), 2.lasījums, steidzams

Datums: 13.10.2022 09:32:30 bal013
Par - 80, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījumi Ieguldījumu brokeru sabiedrību likumā (1577/Lp13), 2.lasījums, steidzams

Datums: 13.10.2022 09:33:56 bal014
Par - 80, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījumi Bīstamo kravu aprites likumā (1578/Lp13), 2.lasījums, steidzams

Datums: 13.10.2022 09:36:32 bal015
Par - 80, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījumi likumā “Par aviāciju” (1579/Lp13), 2.lasījums, steidzams

Datums: 13.10.2022 09:37:21 bal016
Par - 79, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījumi Dzelzceļa pārvadājumu likumā (1580/Lp13), 2.lasījums, steidzams

Datums: 13.10.2022 09:38:11 bal017
Par - 73, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījums Autopārvadājumu likumā (1581/Lp13), 2.lasījums, steidzams

Datums: 13.10.2022 09:39:31 bal018
Par - 79, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījumi likumā “Par akcīzes nodokli” (1604/Lp13), 2.lasījums, steidzams

Datums: 13.10.2022 09:41:22 bal019
Par - 73, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījumi Valsts probācijas dienesta likumā (1404/Lp13), 3.lasījums

Datums: 13.10.2022 09:42:37 bal020
Par - 75, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījumi Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likumā (1324/Lp13), 3.lasījums

Datums: 13.10.2022 09:43:58 bal021
Par - 71, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījums likumā “Par atjaunotā Latvijas Republikas 1937. gada Civillikuma ievada, mantojuma tiesību un lietu tiesību daļas spēkā stāšanās laiku un piemērošanas kārtību” (1392/Lp13), 3.lasījums

Datums: 13.10.2022 09:45:25 bal022
Par - 75, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījumi Civillikumā (1500/Lp13), 3.lasījums

Datums: 13.10.2022 09:46:00 bal023
Par - 73, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījums Tiesu izpildītāju likumā (1501/Lp13), 3.lasījums

Datums: 13.10.2022 09:46:54 bal024
Par - 73, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījumi Aizsardzības un drošības jomas iepirkumu likumā (1548/Lp13), 3.lasījums

Datums: 13.10.2022 09:51:18 bal025
Par - 72, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Interešu pārstāvības atklātības likums (1341/Lp13), 3.lasījums

Datums: 13.10.2022 09:56:57 bal026
Par - 32, pret - 35, atturas - 1.
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu Nr.8. Grozījumi Valsts fondēto pensiju likumā (1383/Lp13), 3.lasījums

Datums: 13.10.2022 09:57:58 bal027
Par - 47, pret - 26, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu Nr.9. Grozījumi Valsts fondēto pensiju likumā (1383/Lp13), 3.lasījums

Datums: 13.10.2022 10:00:03 bal028
Par - 79, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījumi Valsts fondēto pensiju likumā (1383/Lp13), 3.lasījums

Datums: 13.10.2022 10:16:56 bal029
Par - 56, pret - 15, atturas - 1.
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu Nr.35. Grozījumi Tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu aprites likumā (867/Lp13), 2.lasījums

Datums: 13.10.2022 10:17:31 bal030
Par - 58, pret - 17, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu Nr.36. Grozījumi Tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu aprites likumā (867/Lp13), 2.lasījums

Datums: 13.10.2022 10:18:08 bal031
Par - 81, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījumi Tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu aprites likumā (867/Lp13), 2.lasījums

Datums: 13.10.2022 10:19:05 bal032
Par - 60, pret - 18, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu iesniegšanas termiņu 30.10.2022.. Grozījumi Tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu aprites likumā (867/Lp13), 2.lasījums

Datums: 13.10.2022 10:20:56 bal033
Par - 78, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījumi Preču zīmju likumā (1582/Lp13), 1.lasījums

Datums: 13.10.2022 10:23:00 bal034
Par - 83, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījumi Rūpnieciskā īpašuma institūciju un procedūru likumā (1583/Lp13), 1.lasījums

Datums: 13.10.2022 10:24:57 bal035
Par - 64, pret - 5, atturas - 1.
Balsošanas motīvs: Lestenes luterāņu baznīcas un Otrā pasaules kara piemiņas vietas ar Lestenes memoriālu likums (1612/Lp13), 1.lasījums

Datums: 13.10.2022 10:29:12 bal036
Par - 56, pret - 17, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu Nr.1. Grozījums Eiropas Parlamenta vēlēšanu likumā (1552/Lp13), 2.lasījums

Datums: 13.10.2022 10:29:41 bal037
Par - 64, pret - 17, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījums Eiropas Parlamenta vēlēšanu likumā (1552/Lp13), 2.lasījums

Datums: 13.10.2022 10:30:19 bal038
Balsošanas motīvs: Deputātu klātbūtnes reģistrācija

Datums: 13.10.2022 11:07:27 bal039
Par - 78, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījumi likumā “Par atbilstības novērtēšanu” (1603/Lp13), 1.lasījums

Datums: 13.10.2022 11:08:48 bal040
Par - 57, pret - 1, atturas - 11.
Balsošanas motīvs: Grozījumi Darba likumā (1614/Lp13), 2.lasījums

Datums: 13.10.2022 11:10:08 bal041
Par - 74, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta atzīšanu par steidzamu. Grozījums likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu” (1662/Lp13), 1.lasījums

Datums: 13.10.2022 11:10:33 bal042
Par - 80, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījums likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu” (1662/Lp13), 1.lasījums

Datums: 13.10.2022 11:12:16 bal043
Par - 80, pret - 1, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta atzīšanu par steidzamu. Grozījumi likumā “Par valsts proves uzraudzību” (1650/Lp13), 1.lasījums

Datums: 13.10.2022 11:12:46 bal044
Par - 81, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījumi likumā “Par valsts proves uzraudzību” (1650/Lp13), 1.lasījums

Datums: 13.10.2022 11:32:41 bal045
Balsošanas motīvs: Deputātu klātbūtnes reģistrācija

Sēdes videotranslācija

13.10.2022. 9.00
11.00
Ceturtdien, 8.jūnijā
09:00  Saeimas 2023.gada 8.jūnija kārtējā sēde
10:35  Saeimas priekšsēdētāja V.E. Edvarda Smiltēna tikšanās ar Saeimas kapelā kalpojošajiem mācītājiem
12:40  Saeimas priekšsēdētāja V.E. Edvarda Smiltēna tikšanās ar Vācijas Federatīvās Republikas Bundestāga prezidenti V.E. Bärbel Bas
13:25  Saeimas priekšsēdētāja V.E. Edvarda Smiltēna un Bundestāga prezidentes V.E. Bärbel Bas preses brīfings
13:55  Ziedu nolikšanas ceremonija par godu Vācijas Federatīvās Republikas Bundestāga prezidentes V.E. Bärbel Bas vizītei Latvijas Republikā
14:00  Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāja Jāņa Reira tikšanās ar Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) misijas vadītāju Bernardin Akitoby
14:15  Saeimas priekšsēdētāja V.E Edvarda Smiltēna rīkotās pusdienas par godu Vācijas Federatīvās Republikas Bundestāga prezidentes V.E. Bärbel Bas vizītei Latvijas Republikā
15:00  Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētāja Raimonda Bergmaņa tikšanās ar Zviedrijas Karalistes parlamenta Aizsardzības komisijas priekšsēdētāju Peter Hultqvist
17:00  2023.gada 8.jūnija atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem