Latvijas Republikas 13. Saeimas
ziemas sesijas piektā sēde
2020. gada 6. februārī

Sēdi vada Latvijas Republikas 13. Saeimas priekšsēdētāja
Ināra Mūrniece.

Sēdes darba kārtība
Satura rādītājs
Balsojumi
Frakciju viedokļi

Sēdes vadītāja. Godātie deputāti! Ir pulksten 11.25. Sāksim izskatīt Saeimas šā gada 6. februāra sēdes darba kārtību.

Vispirms - iesniegtās izmaiņas Prezidija apstiprinātajā sēdes darba kārtībā.

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija lūdz no sēdes darba kārtības izslēgt likumprojektu “Grozījumi Patvēruma likumā”. Vai deputātiem ir iebildumi pret šo darba kārtības grozījumu? (Starpsauciens: “Ir!”) Deputāti vēlas balsot. (Starpsauciens: “Jā!”)

Lūdzu zvanu! Balsosim par to, lai no sēdes darba kārtības tiktu izslēgts likumprojekts “Grozījumi Patvēruma likumā”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 52, pret - 13, atturas - nav. Lēmums pieņemts. Likumprojekts no sēdes darba kārtības izslēgts.

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija lūdz no sēdes darba kārtības izslēgt likumprojektu “Grozījums Imigrācijas likumā” līdz turpmākajam komisijas lēmumam. Vai deputātiem ir iebildumi pret šo darba kārtības grozījumu? Iebildumu nav. Likumprojekts no sēdes darba kārtības izslēgts.

Deputāti Rancāns, Žunna, Riekstiņš, Kazinovskis un Budriķis lūdz izdarīt izmaiņas sēdes darba kārtībā un darba kārtības 16. punktu - likumprojekts “Grozījumi Prokuratūras likumā” - un 17. punktu - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par tiesu varu”” - pārcelt pirms darba kārtības 7. punkta - likumprojekts “Preču zīmju likums”. Vai deputātiem ir iebildumi pret šo darba kārtības grozījumu? (Starpsauciens: “Nav!”) Iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Darba kārtībā Prezidija ziņojumi par atvaļinājuma piešķiršanu.

Par piešķirto neapmaksāto atvaļinājumu deputātam Mārtiņam Staķim no 2020. gada 3. februāra līdz 5. februārim.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputāta Mārtiņa Staķa iesniegumu ar lūgumu piešķirt neapmaksātu atvaļinājumu no šā gada 3. februāra līdz 5. februārim. Prezidijs atvaļinājumu ir piešķīris un informē par to Saeimu.

Par piešķirto neapmaksāto atvaļinājumu deputātam Armandam Krauzem 2020. gada 30. janvārī.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputāta Armanda Krauzes iesniegumu ar lūgumu piešķirt neapmaksātu atvaļinājumu šā gada 30. janvārī. Prezidijs atvaļinājumu ir piešķīris un informē par to Saeimu.

Par piešķirto neapmaksāto atvaļinājumu deputātei Jūlijai Stepaņenko no 2020. gada 4. februāra līdz 6. februārim.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputātes Jūlijas Stepaņenko iesniegumu ar lūgumu piešķirt neapmaksātu atvaļinājumu no šā gada 4. februāra līdz 6. februārim. Prezidijs atvaļinājumu ir piešķīris un informē par to Saeimu.

Darba kārtībā - “Amatpersonu ievēlēšana, apstiprināšana, iecelšana, atbrīvošana vai atlaišana no amata, uzticības vai neuzticības izteikšana”.

Lēmuma projekts “Par deputāta Alda Blumberga atsaukšanu no NATO Parlamentārās asamblejas Latvijas delegācijas”.

Uzsākam debates.

Vārds deputātam Aldim Gobzemam.

A. Gobzems (pie frakcijām nepiederošs deputāts).

Kolēģi! Es saprotu, ka šodien tieslietu ministrs, kuram parlamentārais sekretārs ir smagos noziegumos apsūdzēta persona, saka, ka viņu neapmierina, ka cita ministra darbībā netiek ievēroti labas pārvaldības principi. Izskatās, ka valdībā tuvojas krīze. Izskatās, ka tas varētu skart kādu konkrētu partiju, un līdz ar to izskatās, ka šīs valdības pastāvēšana būs atkarīga no Alda Blumberga. Ja mēs atsauksim Aldi Blumbergu no NATO Parlamentārās asamblejas Latvijas delegācijas, nu tad ar šo valdību ir cauri. Līdz ar to esiet ļoti uzmanīgi šajā jautājumā! Un es jums varētu palīdzēt. Es atsaukšu savu parakstu no šī iesnieguma. Līdz ar to Aldis Blumbergs netiks atsaukts no delegācijas. Un es pamatošu, kāpēc.

Es uzskatu, ka Aldis Blumbergs principā ir kļuvis tāds pats kā Edgars Rinkēvičs - un ne jau sliktajā nozīmē. (Dep. I. Zariņa starpsauciens.) Labā nozīmē. Proti, Aldis Blumbergs mums ir tūrisma karalis. Viņš daudz ceļo, fotografējas pie tankiem un zemūdenēm. Un principā viņš būtu pelnījis aplausus par šo fantastisko ieguldījumu Latvijas ekonomikas attīstībā. Jo... es atceros, pirms vēlēšanām Aldis Blumbergs cilvēkiem stāstīja tādas lietas, ka visi viņa tuvinieki esot devušies emigrācijā un pēdējais piliens esot bijusi māsīca, kura arī ir aizbraukusi, un tāpēc viņš ir nācis uz Saeimu - lai atgrieztu cilvēkus atpakaļ Latvijā. Viņš šo atgriešanu principā īsteno ar tūrismu, ko viņam palīdz īstenot atrašanās šajā delegācijā. Es domāju, ka mums aug Edgara Rinkēviča jaunā paaudze Alda Blumberga personā. Lai viņš turpina braukt, un mums drīzā nākotnē varētu būt ļoti pieredzējis polittūrisma eksperts!

Tāpēc es atsaucu savu parakstu, lai viņš saglabātu savu amatu delegācijā.

Sēdes vadītāja. Tātad paraksts ir atsaukts. Un lēmuma projekts netiek skatīts.

Darba kārtībā - lēmuma projekts “Par deputāta Artusa Kaimiņa atsaukšanu no Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas Latvijas delegācijas”.

Uzsākam debates.

Vārds deputātam Aldim Gobzemam.


A. Gobzems (pie frakcijām nepiederošs deputāts).

Dārgie kolēģi! Kā jūs zināt, Artusam Kaimiņam nav viegli laiki. Kriminālvajāšana, izstāšanās no paša dibinātas partijas... ar tādu problēmu, ka pat... kā man partijas kolēģi saka, līdz šim brīdim nav bijusi iespēja to iesniegumu līdz partijai pat aiznest... joprojām. Nespēja atnākt uz Saeimas sēdēm... tikai 10.30 uz reģistrāciju jau... Jau sistēmiska tā lieta ir.

Nav viegli laiki Artusam Kaimiņam! Ja mēs viņu izslēgsim no šīs delegācijas, zudīs arī polittūrisma iespējas. Es domāju, ka tik daudz abižot šo cietušo personu nevajadzētu.

Un tāpēc arī no šī iesnieguma es atsaucu savu parakstu, lai izbauda pēdējos varas mirkļus.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Tātad arī šis lēmuma projekts nav skatāms, jo ir atsaukts paraksts.

Darba kārtībā - lēmuma projekts “Par Augstākās tiesas tiesneša Pētera Dzalbes atbrīvošanu no tiesneša amata”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Valērijs Agešins.

V. Agešins (SASKAŅA).

Godātie kolēģi! Saeimas Juridiskās komisijas šā gada 28. janvāra sēdē tika skatīts lēmuma projekts “Par Augstākās tiesas tiesneša Pētera Dzalbes atbrīvošanu no tiesneša amata” sakarā ar tiesneša došanos pensijā.

Pētera Dzalbes saņemtie apbalvojumi.

2005. gadā saņemts Latvijas Republikas Tieslietu ministrijas I pakāpes Atzinības raksts un Zelta spalva.

2008. gadā saņemts Latvijas Republikas Augstākās tiesas Atzinības raksts par ilggadēju godprātīgu darbu un nozīmīgu ieguldījumu tiesiskuma stiprināšanā.

2009. gadā saņemta Latvijas Republikas Tieslietu sistēmas III pakāpes Goda zīme.

2010. gadā saņemta Latvijas Republikas Augstākās tiesas Temīdas balva nominācijā “Gada tiesnesis”.

2015. gadā saņemta Latvijas Republikas Augstākās tiesas Desmit gadu Izdienas nozīme.

2019. gadā par sevišķiem nopelniem Latvijas labā tiesnesis apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni.

Komisijas locekļi vienbalsīgi atbalstījuši minēto lēmuma projektu. Juridiskās komisijas vārdā pateicos tiesnesim par darbu un aicinu ar 2020. gada 1. aprīli atbrīvot Augstākās tiesas tiesnesi Pēteri Dzalbi no tiesneša amata pēc paša vēlēšanās.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Augstākās tiesas tiesneša Pētera Dzalbes atbrīvošanu no tiesneša amata”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Darba kārtībā - likumprojektu izskatīšana.

Likumprojekts “Grozījumi Prokuratūras likumā”, otrais lasījums.

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vārdā - deputāts Juris Rancāns.

J. Rancāns (JK).

Labdien, godātie kolēģi! Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija šā gada 28. janvārī savā sēdē konstruktīvā gaisotnē bez apdraudējuma demokrātijai un tiesiskumam izskatīja likumprojektu “Grozījumi Prokuratūras likumā”. Tika saņemts 21 priekšlikums, kas vēlāk pārtapa par 15 priekšlikumiem, jo daļa no tiem tika integrēti komisijas priekšlikumos.

Sāksim skatīt.

1. - komisijas priekšlikums. Paredz, ka ģenerālprokurors līdz katra gada 1. martam iesniedz Saeimai ziņojumu par iepriekšējā gadā paveikto. Komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J. Rancāns. 2. - tieslietu ministra Jāņa Bordāna priekšlikums par... amata kandidātu... paplašināšanu ar tiesnešiem. Savukārt paredzētie strīdīgie subjekti - kā advokāti un mācībspēki - šajā priekšlikumā bija izslēgti. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J. Rancāns. 3. - deputāta Mārtiņa Staķa priekšlikums. Saturiski garš priekšlikums par diviem termiņiem virsprokuroram... Tieslietu padomei. Šis priekšlikums daļēji ir atbalstīts un iekļauts 12. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

J. Rancāns. 4. priekšlikums. Frakcija JAUNĀ VIENOTĪBA, līdzīgi kā Staķa kungs, iesniedza ļoti garu priekšlikumu, ļoti līdzīgu kā Staķa kungam. Daļēji tas atbalstīts un iekļauts 12. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

J. Rancāns. 5. - Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” frakcijas priekšlikums par to, ka, izskatot jautājumu par ģenerālprokuroru, atbildīgā komisija ņem vērā Nacionālās drošības padomes atzinumu. Šis priekšlikums gan komisijā nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J. Rancāns. 6. - deputāta Jāņa Ādamsona priekšlikums, ar kuru tiek izslēgtas vairākas normas, kas paredzēja komisijas izveidošanu Tieslietu padomes iekšienē par ģenerālprokuroru kandidātu atlasi Saeimā. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J. Rancāns. 7. - tieslietu ministra Jāņa Bordāna priekšlikums par to, ka Tieslietu padome veido komisiju kandidātu atlasei. Komisijā nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J. Rancāns. 8. - tieslietu ministra Jāņa Bordāna priekšlikums, kas paredz to, ka komisija lūdz sniegt atzinumu par kandidāta atbilstību pielaides saņemšanai. Komisijā daļēji atbalstīts, iekļauts 12. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

J. Rancāns. 9. - deputāta Jāņa Ādamsona priekšlikums. Paredz to, ka kandidātu vērtēšanas kārtību un kritērijus nosaka Tieslietu padome. Komisijā atbalstīts, iekļauts 12. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J. Rancāns. 10. - deputāta Jāņa Ādamsona priekšlikums. Paredz to, ka virsprokuroru ieceļ amatā pēc atestācijas komisijas atzinuma. Ieceļ amatā uz pieciem gadiem, bet neparedz ierobežojumus šim termiņam. Tāpēc komisijā netika atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J. Rancāns. 11. - tieslietu ministra Jāņa Bordāna priekšlikums. Paredz to, ka Tieslietu padome virza amatam tikai tādu kandidātu, par kuru ir saņemts pozitīvs atzinums par pielaides saņemšanu no drošības iestādēm. Komisijā atbalstīts, redakcionāli precizējot.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J. Rancāns. 12. - Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšlikums. Nosaka divu termiņu ierobežojumus virsprokuroriem... Kandidātu pieteikšanās kārtība arī mainīta - turpmāk piesakās paši. Atlase notiek konkursa kārtībā. Kritērijus vērtēšanai nosaka Tieslietu padome. Pieprasījumus iestādēm par atbilstību valsts noslēpumam... tas ir, kandidātiem... virza tad, ja ir pozitīvs atzinums, kā arī virza mēnesi pirms ģenerālprokurora termiņa... iepriekšējā ģenerālprokurora pilnvaru termiņa izbeigšanās. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J. Rancāns. 13. - Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšlikums. Paredz to, ka, ja ģenerālprokurora amatā apstiprina tiesnesi, tad pēc pilnvaru izbeigšanās, ja viņam nav beidzies tiesneša amata pildīšanai noteiktais maksimālais vecums, viņš var atgriezties tiesneša amatā. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J. Rancāns. 14. - deputāta Jāņa Ādamsona priekšlikums par pārejas noteikumu izslēgšanu. Komisijā nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J. Rancāns. 15. priekšlikums ir arī komisijas priekšlikums. Paredz to, ka likums stājas spēkā nākamajā dienā pēc tā izsludināšanas.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta komisijas atbalstīto 15. priekšlikumu.

J. Rancāns. Kopumā likumprojekts komisijā ir atbalstīts. Aicinu to atbalstīt otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Prokuratūras likumā” otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 78, pret - 2, atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt termiņu priekšlikumiem.

J. Rancāns. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - šā gada 11. februāris.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - šā gada 11. februāris.

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par tiesu varu””, otrais lasījums.

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vārdā - deputāts Juris Rancāns.

J. Rancāns (JK).

Godātie kolēģi, Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija savā šā gada 28. janvāra sēdē apsprieda likumprojektu “Grozījumi likumā “Par tiesu varu””.

Šā likumprojekta otrajam lasījumam tika saņemts viens priekšlikums, kas ir deputāta Mārtiņa Staķa priekšlikums, kurš paredz, ka Tieslietu padome izvērtē ģenerālprokurora amata kandidātus, izvēlas piemērotāko un virza to Saeimai iecelšanai ģenerālprokurora amatā. Komisijā šis priekšlikums ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J. Rancāns. Komisijā kopumā ir atbalstīts šis likumprojekts. Tāpēc aicinu atbalstīt šo likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par tiesu varu”” otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 78, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā ir atbalstīts.

Lūdzu noteikt termiņu priekšlikumiem.

J. Rancāns. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - šā gada 11. ...

Sēdes vadītāja. Paldies.

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - šā gada 11. februāris.

J. Rancāns. Februāris, jā...

Sēdes vadītāja. Likumprojekts “Preču zīmju likums”, trešais lasījums.

Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vārdā - deputāts Arvils Ašeradens.

A. Ašeradens (JV).

Cienījamie kolēģi! Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija ir izskatījusi trešajam lasījumam likumprojektu “Preču zīmju likums”. Izskatījusi pavisam 101 priekšlikumu.

Tātad 1. - tieslietu ministra Bordāna priekšlikums. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 2. - tieslietu ministra Bordāna priekšlikums. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 3. - Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšlikums. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 4. - tieslietu ministra Bordāna priekšlikums. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 5. - tieslietu ministra priekšlikums. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 6. - tieslietu ministra priekšlikums. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 7. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 8. - tieslietu ministra Bordāna priekšlikums. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 9. - tieslietu ministra Bordāna priekšlikums. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 10. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 11. - tieslietu ministra Bordāna priekšlikums. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 12. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 13. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 14. - tieslietu ministra Bordāna priekšlikums. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 15. - tieslietu ministra Bordāna priekšlikums. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 16. - tieslietu ministra Bordāna priekšlikums. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 17. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 19. - Juridiskā biroja...

Sēdes vadītāja. 18. ... 18.!

A. Ašeradens. ... priekšlikumu komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Tātad 18. - Juridiskā biroja...

A. Ašeradens. 18. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 19. - tieslietu ministra Bordāna priekšlikums. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 20. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 21. - tieslietu ministra Bordāna priekšlikums. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 22. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 23. - tieslietu ministra Bordāna priekšlikums. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 24. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 25. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 26. - tieslietu ministra Bordāna priekšlikums. Komisija arī ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 27. - tieslietu ministra Bordāna priekšlikums. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 28. - tieslietu ministra Bordāna priekšlikums. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 29. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 30. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 31. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 32. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 33. - Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 34. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 35. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 36. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 37. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 38. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 39. - tieslietu ministra Bordāna priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 40. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir daļēji atbalstīts un iekļauts 41. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

A. Ašeradens. 41. - Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 42. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 43. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 44. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 45. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 46. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 47. - tieslietu ministra Bordāna priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 48. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 49. - tieslietu ministra Bordāna priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 50. - tieslietu ministra Bordāna priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 51. - tieslietu ministra Bordāna priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 52. - tieslietu ministra Bordāna priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 53. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 54. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 55. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 56. - tieslietu ministra Bordāna priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 57. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 58. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 59. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 60. - tieslietu ministra Bordāna priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 61. - tieslietu ministra Bordāna priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 62. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 64. - tieslietu ministra Bordāna...

Sēdes vadītāja. 63. priekšlikums vēl ir jāizskata!

A. Ašeradens. Es atvainojos. Jā, 63. - tieslietu ministra Bordāna priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 64. - tieslietu ministra Bordāna priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 65. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 66. - tieslietu ministra Bordāna priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 67. - tieslietu ministra Bordāna priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 68. - tieslietu ministra Bordāna priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 69. - tieslietu ministra priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 70. - tieslietu ministra Bordāna priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 71. - tieslietu ministra priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 72. - tieslietu ministra priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 73. - tieslietu ministra priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 74. - tieslietu ministra priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 75. - tieslietu ministra priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 76. - tieslietu ministra priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 77. - tieslietu ministra priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 78. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 79. - tieslietu ministra priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 80. - tieslietu ministra priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 81. - tieslietu ministra priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 82. - tieslietu ministra priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 83. - tieslietu ministra priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 84. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 85. - tieslietu ministra Bordāna priekšlikums. Ir atbalstīts. (Dep. A. Gobzems: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti vēlas balsot par 85. priekšlikumu.

Lūdzu zvanu! Balsosim par 85. - tieslietu ministra Bordāna iesniegto priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 67, pret - 1, atturas - nav. Priekšlikums ir atbalstīts.

A. Ašeradens. Paldies.

86. - tieslietu ministra Bordāna priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 87. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 88. - tieslietu ministra Bordāna priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 89. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 90. - tieslietu ministra Bordāna priekšlikums. Ir daļēji atbalstīts un iekļauts 91. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

A. Ašeradens. 91. - Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 92. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 93. - tieslietu ministra Bordāna priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 94. - tieslietu ministra Bordāna priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 95. - tieslietu ministra priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 96. - tieslietu ministra priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 97. - tieslietu ministra Bordāna priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 98. - Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 99. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 100. - tieslietu ministra Bordāna priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. Un 101. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. Aicinu parlamentu balsot par likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Preču zīmju likums” trešajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 78, pret un atturas - nav. Likums pieņemts.

A. Ašeradens. Paldies.

Sēdes vadītāja. Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu””, trešais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā - deputāts Vitālijs Orlovs.

V. Orlovs (SASKAŅA).

Cienījamais Prezidij! Godātie kolēģi deputāti! Strādājam ar likumprojektu “Grozījumi likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu”” (Nr. 362/Lp13). Uz trešo, galīgo, lasījumu tika iesniegts viens tehniska rakstura priekšlikums no iekšlietu ministra Sanda Ģirģena. Komisijā tika guvis atbalstu.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. Orlovs. Aicinājums komisijas vārdā nobalsot par likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu”” trešajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 78, pret un atturas - nav. Likums pieņemts.

Likumprojekts “Grozījumi Muitas likumā”, pirmais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāte Ļubova Švecova.

Ļ. Švecova (SASKAŅA).

Tiek strādāts ar likumprojektu “Grozījumi Muitas likumā” (Nr. 540/Lp13). Ar likumprojektu Muitas likums tiek papildināts ar jaunām normām, nosakot, ka atsevišķām precēm Valsts ieņēmumu dienests muitošanu visā Latvijas Republikas teritorijā veic ārpus kārtas. Minētā norma Muitas likumā iekļaujama, ņemot vērā gan komersantu, gan Valsts ieņēmumu dienesta iniciatīvu, tādējādi atvieglojot un vienkāršojot komercdarbības praksi, kā arī mazinot administratīvo slogu.

Ar likumprojektu tiek noteiktas vietas, kurās var atrasties preces, piemērojot eksporta procedūru vai iesniedzot reeksporta deklarāciju, tāpat vietas, kurās var uzglabāt eksporta procedūrā izlaistās preces. Ņemot vērā eksporta un loģistikas nozīmi Latvijas ekonomikā, minētās normas ļaus samazināt komersantiem administratīvo slogu un eksporta (loģistikas) operāciju finansiālās izmaksas (nepieciešamība preces pārvietot uz muitas iestādi, transportlīdzekļu dīkstāve un tā tālāk). Regulējums ļaus personām optimizēt loģistikas procesus un paaugstinās konkurētspēju.

Komisijas vārdā lūdzu atbalstīt likumprojektu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Muitas likumā” pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 81, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā ir atbalstīts.

Lūdzu noteikt termiņu priekšlikumiem.

Ļ. Švecova. Termiņš ir šī gada 19. februāris.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš - šā gada 19. februāris.

Likumprojekts “Grozījums likumā “Par Krimināllikuma spēkā stāšanās un piemērošanas kārtību””, otrais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Juta Strīķe.

J. Strīķe (JK).

Cienījamie kolēģi! Juridiskajā komisijā pirms likumprojekta “Grozījums likumā “Par Krimināllikuma spēkā stāšanās un piemērošanas kārtību”” (Nr. 426/Lp13) izskatīšanas otrajam lasījumam tika saņemts un izvērtēts viens priekšlikums. Vēlos atgādināt, ka pirmajā lasījumā atbalstītie grozījumi šajā likumā paredz krimināltiesībās noteikt, kas ir maznozīmīgs noziedzīgs nodarījums, tādā veidā dodot iespēju atslogot tiesībsargājošās iestādes un prokuratūru no šādu noziedzīgu nodarījumu izmeklēšanas.

Kā minēju, ir saņemts viens - Juridiskā biroja - tehnisks priekšlikums, ar kuru piedāvāts mainīt normas pozīciju grozāmajā likumā. Priekšlikums Juridiskajā komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J. Strīķe. Lūdzu atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījums likumā “Par Krimināllikuma spēkā stāšanās un piemērošanas kārtību”” otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt termiņu priekšlikumiem.

J. Strīķe. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - šā gada 14. februāris.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - šā gada 14. februāris.

Likumprojekts “Grozījumi Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likumā”, pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāte Janīna Kursīte.

J. Kursīte (KPV LV).

Labdien, kolēģi! Skatām likumprojektu “Grozījumi Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likumā” pirmajā lasījumā. Komisija ir atbalstījusi likumprojekta tālāko virzību.

Likumprojekta mērķis ir “iekļaut deleģējumu Ministru kabinetam noteikt dividenžu izmaksas kārtību arī publiskas personas kontrolētās kapitālsabiedrībās, kurās valsts ir dalībnieks (akcionārs), publiskas personas kontrolēto kapitālsabiedrību, kurās valsts ir dalībnieks (akcionārs), meitas sabiedrībās, valsts kapitālsabiedrību atkarīgajās kapitālsabiedrībās un meitas sabiedrībās”.

Tāpat likumprojekts skaidrāk nosaka, kādas institūcijas iesaistās atkarīgo kapitālsabiedrību valdes un padomes locekļu atlases nominācijas komisijās.

Lūdzu apstiprināt likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likumā” pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā ir atbalstīts.

Lūdzu noteikt termiņu priekšlikumiem.

J. Kursīte. Šā gada 20. februāris.

Sēdes vadītāja. Vēlreiz, lūdzu. Šā gada...

J. Kursīte. ... 20. februāris.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš - šā gada 20. februāris.

Likumprojekts “Grozījums Bīstamo kravu aprites likumā”, pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāte Janīna Kursīte.

J. Kursīte (KPV LV).

Skatām likumprojektu “Grozījums Bīstamo kravu aprites likumā” pirmajā lasījumā.

Ministru kabineta izstrādātais likumprojekts paredz noteikt administratīvos pārkāpumus bīstamo kravu aprites nozarē, par tiem piemērojamos sodus un institūciju kompetenci administratīvo pārkāpumu procesā. Likuma spēkā stāšanās ir paredzēta vienlaikus ar Administratīvās atbildības likumu.

Komisija likumprojektu ir izskatījusi un atbalstījusi tā tālāko virzību. Lūdzu apstiprināt likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījums Bīstamo kravu aprites likumā” pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā ir atbalstīts.

Lūdzu noteikt termiņu priekšlikumiem.

J. Kursīte. Šā gada 20. februāris.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - šā gada 20. februāris.

Likumprojekts “Grozījumi Dabas resursu nodokļa likumā”, otrais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Gatis Eglītis.


G. Eglītis (JK).

Labdien, kolēģi! Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir izskatījusi likumprojektu “Grozījumi Dabas resursu nodokļa likumā” otrajā lasījumā.

Ir saņemti astoņi priekšlikumi.

1. - vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Pūces priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G. Eglītis. 2. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums, kas ir redakcionāla rakstura. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G. Eglītis. 3. - vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Pūces priekšlikums. Atbalstīts komisijā, redakcionāli precizējot.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G. Eglītis. 4. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G. Eglītis. 5. - vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Pūces priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G. Eglītis. 6. - vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Pūces priekšlikums. Daļēji atbalstīts komisijā, iekļauts 7. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

G. Eglītis. 7. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums, kas ir redakcionāla rakstura. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G. Eglītis. 8. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

Ir noprotams, ka komisija aicina atbalstīt arī otrajā lasījumā.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Dabas resursu nodokļa likumā” otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 79, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt termiņu priekšlikumiem.

G. Eglītis. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - šā gada 11. februāris.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - šā gada 11. februāris.

Likumprojekts “Grozījumi Energoefektivitātes likumā”, otrais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Artūrs Rubiks.

A. Rubiks (SASKAŅA).

Labdien, kolēģi! Strādājam ar likumprojektu “Grozījumi Energoefektivitātes likumā”.

Kopumā komisija izskatīja 13 priekšlikumus.

1. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Rubiks. 2. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Rubiks. 3. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Rubiks. 4. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Rubiks. Arī 5. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Rubiks. 6. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Rubiks. 7. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Rubiks. 8. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Rubiks. 9. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Rubiks. 10. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Rubiks. 11. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Rubiks. 12. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Rubiks. Un 13. - arī atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Rubiks. Komisijas vārdā lūdzu atbalstīt minēto likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Energoefektivitātes likumā” otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā tātad ir atbalstīts.

Lūdzu noteikt termiņu priekšlikumu iesniegšanai.

A. Rubiks. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš ir 2020. gada 20. februāris.

Sēdes vadītāja. Paldies.

A. Rubiks. Paldies.

Sēdes vadītāja. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - šā gada 20. februāris.

Godātie kolēģi! Darba kārtībā esam nonākuši līdz paziņojumu izskatīšanai. (Starpsauciens: “Svarīgākā!”)

Par Saeimas deputātu administratīvo sodīšanu.

Paziņojums par administratīvi sodītiem 13. Saeimas deputātiem laika periodā no 2019. gada 4. septembra līdz 2020. gada 8. janvārim. (Dep. M. Bondara starpsaucieni.)

Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas vārdā - deputāts Ilmārs Dūrītis.

I. Dūrītis (AP!).

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Augsti godātie deputāti! Pamatojoties uz Saeimas kārtības ruļļa 179. panta pirmās daļas 5. punktu, Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija sniedz informāciju par administratīvi sodītiem deputātiem pēc Sodu reģistra datiem laika posmā no 2019. gada 4. septembra līdz 2020. gada 8. janvārim.

Norādītajā laika periodā pie administratīvās atbildības saukti:

Aldis Adamovičs. (Starpsaucieni: “Ūūū!”) Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jēkabpils iecirknī pieņemts lēmums pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 149.29 panta “Rīkojuma ceļa zīmju prasību pārkāpšana” pirmās daļas. Piemērots naudas sods. Lēmums stājies spēkā 2020. gada 4. janvārī.

Jānis Dūklavs. Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Madonas iecirkņa Kārtības policijā pieņemts lēmums pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 149.4 panta “Vispārīgo ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšana” desmitās daļas. Piemērots naudas sods. Lēmums stājies spēkā 2019. gada 22. oktobrī. 

Nikolajs Kabanovs. Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kārtības policijas pārvaldes Patruļpolicijas pārvaldes Ceļu policijas bataljona 7. rotā pieņemts lēmums pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 149.5 panta “Ceļu satiksmes regulēšanas noteikumu pārkāpšana” otrās daļas. Piemērots naudas sods. Lēmums stājies spēkā 2019. gada 7. oktobrī.

Jānis Krišāns. Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldē pieņemts lēmums pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 149.8 panta “Braukšanas ātruma, distances un intervāla neievērošana” septītās daļas. Piemērots naudas sods. Lēmums stājies spēkā 2019. gada 21. novembrī.

Ramona Petraviča. (Starpsaucieni.) Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas pārvaldes biroja Patruļpolicijas nodaļas Satiksmes uzraudzības l. rotā pieņemts lēmums pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 149.5 panta “Ceļu satiksmes regulēšanas noteikumu pārkāpšana” pirmās daļas. Piemērots naudas sods. Lēmums stājies spēkā 2019. gada 9. novembrī.

Edvīns Šnore. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas pārvaldes biroja Patruļpolicijas nodaļas Satiksmes uzraudzības l. rotā pieņemts lēmums pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 149.8 panta “Braukšanas ātruma, distances un intervāla neievērošana” septītās daļas. Piemērots naudas sods. Lēmums stājies spēkā 2019. gada 3. oktobrī.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Tā, godātie kolēģi! Paziņojumu esam uzklausījuši.

Līdz ar to sēdes darba kārtība ir izskatīta.

Saistībā ar šodien paredzēto atbilžu sniegšanu uz deputātu jautājumiem.

Par deputātu Liepiņas, Stepaņenko, Gobzema, Sprūdes un Daudzes jautājumu finanšu ministram “Par Saeimas 2018. gada 13. septembra lēmuma izpildi”. Saņemtā rakstveida atbilde iesniedzējus apmierina.

Līdz ar to šodien paredzētā atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem izpaliek.

Ir saņemti deputātu jautājumi.

Deputāti Reizniece-Ozola, Valainis, Daudze, Vucāns, Bergmanis, Jalinska, Augulis un Dūklavs ir iesnieguši jautājumu “Par ieguvumiem reģionu iedzīvotājiem pēc pašvaldību robežu maiņas”.

Vārds deputātei Danai Reizniecei-Ozolai - motivācijai... (Dep. V. Valainis: “Viņas nav! Var iet viņas vietā?”)

Šāda motivācija nav pieteikta.

Tātad šo jautājumu nododam Ministru prezidentam atbildes sniegšanai.

Deputāti Zariņš, Klementjevs, Rubiks, Nikonovs un Krišāns ir iesnieguši jautājumu “Par ekonomikas ministra lēmuma pamatotību atstādināt Ekonomikas ministrijas valsts sekretāru”. To nododam ekonomikas ministram atbildes sniegšanai.

Tā, godātie kolēģi! Ir laiks reģistrācijai.

Lūdzu zvanu! Lūdzu deputātu klātbūtnes reģistrācijas režīmu!

Laiks paziņojumam.

Godātie kolēģi! Nākamtrešdien, 12. februārī, jūsu vietās sēdēs “ēnas” - Saeimas deputātu un darbinieku “ēnas”. Un tādēļ, lūdzu, paņemiet personiskās mantas no savām darba vietām.

Vārds reģistrācijas rezultātu nolasīšanai Saeimas sekretāra biedrei Marijai Golubevai.

M. Golubeva (13. Saeimas sekretāra biedre).

Nav reģistrējušies: Uldis Augulis, Jānis Ādamsons, Iveta Benhena-Bēkena, Boriss Cilevičs, Rihards Kols, Armands Krauze, Māris Kučinskis, Ivars Puga, Dana Reizniece-Ozola, Karina Sprūde, Mārtiņš Staķis, Jūlija Stepaņenko un Reinis Znotiņš. Staķis ir.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Sēdi slēdzu.

SATURA RĀDĪTĀJS
13. Saeimas ziemas sesijas 5. sēde
2020. gada 6. februārī

Par darba kārtību

   
Informācija par piešķirto neapmaksāto atvaļinājumu deputātam Mārtiņam Staķim no 2020. gada 3. februāra līdz 5. februārim
(Dok. Nr. 2035., 611.1.8/4-1-13/20)
   
Informācija par piešķirto neapmaksāto atvaļinājumu deputātam Armandam Krauzem 2020. gada 30. janvārī
(Dok. Nr. 2036., 611.1.8/6-8-13/20)
   
Informācija par piešķirto neapmaksāto atvaļinājumu deputātei Jūlijai Stepaņenko no 2020. gada 4. februāra līdz 6. februārim
(Dok. Nr. 2037., 611.1-8-13/20)
   
Lēmuma projekts “Par deputāta Alda Blumberga atsaukšanu no NATO Parlamentārās asamblejas Latvijas delegācijas” (Atsaukts) (Nr. 313/Lm13)
(Dok. Nr. 2010)
   
Debates - dep. A. Gobzems
   
Lēmuma projekts “Par deputāta Artusa Kaimiņa atsaukšanu no Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas Latvijas delegācijas” (Nr. 314/Lm13) (Atsaukts)
(Dok. Nr. 2011)
   
Debates - dep. A. Gobzems
   
Lēmuma projekts “Par Augstākās tiesas tiesneša Pētera Dzalbes atbrīvošanu no tiesneša amata” (Nr. 315/Lm13)
(Dok. Nr. 2021)
   
Ziņo - dep. V. Agešins
   
Likumprojekts “Grozījumi Prokuratūras likumā” (Nr. 533/Lp13) (2.lasījums)
(Dok. Nr. 2032)
   
Ziņo - dep. J. Rancāns
   
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par tiesu varu”” (Nr. 534/Lp13) (2.lasījums)
(Dok. Nr. 2033)
   
Ziņo - dep. J. Rancāns
   
Likumprojekts “Preču zīmju likums” (Nr. 409/Lp13) (3.lasījums)
(Dok. Nr. 2026)
   
Ziņo - dep. A. Ašeradens
   
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu”” (Nr. 362/Lp13) (3.lasījums)
(Dok. Nr. 2027)
   
Ziņo - dep. V. Orlovs
   
Likumprojekts “Grozījumi Muitas likumā” (Nr. 540/Lp13) (1.lasījums)
(Dok. Nr. 1899, 2019)
   
Ziņo - dep. Švecova
   
Likumprojekts “Grozījums likumā “Par Krimināllikuma spēkā stāšanās un piemērošanas kārtību”” (Nr. 426/Lp13) (2.lasījums)
(Dok. Nr. 2020)
   
Ziņo - dep. J. Strīķe
   
Likumprojekts “Grozījumi Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likumā” (Nr. 549/Lp13) (1.lasījums)
(Dok. Nr. 1921, 2022)
   
Ziņo - dep. J. Kursīte
   
Likumprojekts “Grozījums Bīstamo kravu aprites likumā” (Nr. 536/Lp13) (1.lasījums)
(Dok. Nr. 1894, 2023)
   
Ziņo - dep. J. Kursīte
   
Likumprojekts “Grozījumi Dabas resursu nodokļa likumā” (Nr. 179/Lp13) (2.lasījums)
(Dok. Nr. 2024)
   
Ziņo - dep. G. Eglītis
   
Likumprojekts “Grozījumi Energoefektivitātes likumā” (Nr. 491/Lp13) (2.lasījums)
(Dok. Nr. 2034)
   
Ziņo - dep. A. Rubiks
   
Paziņojums par administratīvi sodītiem 13. Saeimas deputātiem laika periodā no 2019. gada 4. septembra līdz 2020. gada 8. janvārim
(Dok. Nr. 2025)
   
Ziņo - dep. I. Dūrītis
   
Informācija par atbilžu sniegšanu uz deputātu jautājumiem
   
Informācija par deputātu D. Reiznieces-Ozolas, V. Valaiņa, G. Daudzes, J. Vucāna, R. Bergmaņa, J. Jalinskas, U. Auguļa un J. Dūklava jautājumu Ministru prezidentam Arturam Krišjānim Kariņam “Par ieguvumiem reģionu iedzīvotājiem pēc pašvaldību robežu maiņas” (Nr. 114/J13)
   
Informācija par deputātu I. Zariņa, I. Klementjeva, A. Rubika, V. Nikonova un J. Krišāna jautājumu ekonomikas ministram Ralfam Nemiro “Par ekonomikas ministra lēmuma pamatotību atstādināt Ekonomikas ministrijas valsts sekretāru” (Nr. 115/J13)
   
Reģistrācijas rezultāti
Nolasa - Saeimas sekretāra biedre M. Golubeva

Balsojumi

Datums: 06.02.2020 11:26:30 bal001
Par - 52, pret - 13, atturas - 0. (Reģistr. - 80)
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta Grozījumi Patvēruma likumā (543/Lp13), 1.lasījums izslēgšanu no Saeimas sēdes darba kārtības

Datums: 06.02.2020 11:35:35 bal002
Par - 80, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 87)
Balsošanas motīvs: Par Augstākās tiesas tiesneša Pētera Dzalbes atbrīvošanu no tiesneša amata (315/Lm13)

Datums: 06.02.2020 11:42:14 bal003
Par - 78, pret - 2, atturas - 0. (Reģistr. - 88)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Prokuratūras likumā (533/Lp13), 2.lasījums

Datums: 06.02.2020 11:43:38 bal004
Par - 78, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 87)
Balsošanas motīvs: Grozījumi likumā “Par tiesu varu” (534/Lp13), 2.lasījums

Datums: 06.02.2020 11:51:24 bal005
Par - 67, pret - 1, atturas - 0. (Reģistr. - 88)
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu Nr.85. Preču zīmju likums (409/Lp13), 3.lasījums

Datums: 06.02.2020 11:53:07 bal006
Par - 78, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 88)
Balsošanas motīvs: Preču zīmju likums (409/Lp13), 3.lasījums

Datums: 06.02.2020 11:54:17 bal007
Par - 78, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 87)
Balsošanas motīvs: Grozījumi likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu” (362/Lp13), 3.lasījums

Datums: 06.02.2020 11:56:12 bal008
Par - 81, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 88)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Muitas likumā (540/Lp13), 1.lasījums

Datums: 06.02.2020 11:57:48 bal009
Par - 80, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 88)
Balsošanas motīvs: Grozījums likumā “Par Krimināllikuma spēkā stāšanās un piemērošanas kārtību” (426/Lp13), 2.lasījums

Datums: 06.02.2020 11:59:38 bal010
Par - 83, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 88)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likumā (549/Lp13), 1.lasījums

Datums: 06.02.2020 12:00:53 bal011
Par - 82, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 88)
Balsošanas motīvs: Grozījums Bīstamo kravu aprites likumā (536/Lp13), 1.lasījums

Datums: 06.02.2020 12:02:55 bal012
Par - 79, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 88)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Dabas resursu nodokļa likumā (179/Lp13), 2.lasījums

Datums: 06.02.2020 12:04:49 bal013
Par - 80, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 87)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Energoefektivitātes likumā (491/Lp13), 2.lasījums

Datums: 06.02.2020 12:11:16 bal014
Balsošanas motīvs: Deputātu klātbūtnes reģistrācija

Trešdien, 4.oktobrī
08:30  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
09:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāja Jāņa Reira tikšanās ar Vācijas Stabilitātes padomes Neatkarīgās konsultatīvās padomes priekšsēdētāju Thiess Büttner
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde