Tautsaimniecības komisija: jāsaglabā iespēja ārzemniekiem par investīcijām saņemt Latvijas uzturēšanās atļauju

(23.02.2011.)
Gallery

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija trešdien, 23.februārī, ar ekspertiem pārrunājot grozījumus Imigrācijas likumā, pauda atbalstu tam, lai likumā tiktu saglabāta iespēja trešo valstu pilsoņiem par Latvijā veiktām investīcijām vai iegādātiem īpašumiem saņemt pastāvīgās uzturēšanās atļauju.

Komisijas deputātu vairākums un eksperti atzina, ka sešu mēnešu laikā kopš ir spēkā šī likuma norma, Latvijā ieplūdis vērā ņemams investīciju apjoms. Vienlaikus tika akcentēts, ka pusgads ir pārāk īss laiks, lai pilnvērtīgi izvērtētu šīs normas ietekmi.

Iespēja par būtiskām investīcijām saņemt uzturēšanās atļaujas ir daudzās Eiropas valstīs, pauda deputāts Klāvs Olšteins (Vienotība), kā piemērus minot Lielbritāniju, Šveici un Austriju. Deputāts Ainārs Šlesers (PLL) sacīja, ka kaimiņvalstīs Lietuvā un Igaunijā šāda iespēja bija jau ilgi pirms Latvijas un tur šie investīciju sliekšņi ir zemāki.

Pusgada laikā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP) izskatīti teju divi simti šādu pieteikumu, lielākā daļa no tiem saistīti ar nekustamā īpašuma iegādi, noskaidroja komisija. Katru pieteikumu drošības iestādes rūpīgi pārbauda un atteikts tikai vienai personai, jo tai liegta iebraukšana valstī, skaidroja PMLP priekšnieka vietniece Maira Roze.

Lielākā daļa pieteikumu saņemta no Krievijas, Ukrainas un Kazahstānas. Kopējā veikto nekustamo īpašumu darījumu vērtība ir apmēram 16 miljoni latu un apmēram 10 miljoni ieguldīti bankās, savukārt nodevās par īpašumu ierakstīšanu zemesgrāmatā nomaksāti vairāk nekā 250 tūkstoši latu.

Komisija vienojās nākamnedēļ, 1.martā, detalizēti izskatīt likumprojekta otrajam lasījumam saņemtos priekšlikumus. Par grozījumiem Imigrācijas likumā atbildīga ir Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija.

 

 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 15.janvārī
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde (turpinājums)
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde