Latvijas Republikas 8.Saeimas

rudens sesijas septītā sēde

2005.gada 13.oktobrī

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

 

Sēdes darba kārtība
Satura rādītājs
Balsojumi


Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Sākam Saeimas šā gada 13.oktobra sēdi.

Šodien Saeimā ir vēsturisks notikums, jo Saeimas deputātus uzrunās ASV kongresmenis, ASV un Baltijas parlamentārās sadarbības grupas līdzpriekšsēdētājs Džons Šimkus.

(Aplausi.)

Dž.Šimkus (ASV un Baltijas parlamentārās sadarbības grupas līdzpriekšsēdētājs).

Man ir nepieredzēts gods šorīt uzrunāt Saeimu. Būdams pirmais ASV Kongresa loceklis, kas uzrunā šo augsti godāto institūciju tās 85 gadu ilgās vēstures laikā, es lološu šo brīdi savā atmiņā visu atlikušo dzīvi. Es tikai vēlētos, kaut mana sieva būtu bijusi šeit, citādi baidos, ka viņa nekad neticēs, ka esmu to darījis.

Paldies, priekšsēdētājas kundze, par šādu neparastu izņēmumu un manis laipno uzņemšanu šajā ceturtdienā, kaut zinu, ka jums ir ārkārtīgi noslogota likumdošanas darba kārtība. Paldies jums personīgi, ka jūs vakar mani ļoti silti uzņēmāt un sniedzāt daudz informācijas.

Dāmas un kungi! ASV Kongresa zālēs valda patiesa un kolektīva gandarījuma sajūta par to, ka Latvija tagad ir NATO sabiedrotā un mūsu transatlantiskais partneris Eiropas Savienībā. Amerikas tautas vārdā izsaku pateicību par jūsu konsekvento atbalstu cīņā pret islāma ekstrēmistu fundamentālismu, cīņā pret ekstrēmistiem, kuri, es nešaubos, ja vien tas būtu iespējams, lietotu masveida iznīcināšanas līdzekļus pret civilizēto pasauli.

Vēlos izteikt jums pateicību arī par atbalstu demokrātijas veidošanā Irākā un Afganistānā. Labi zinu, ka Latvija ir pievienojusies koalīcijas spēkiem Irākā, jo tā vēlas aizstāvēt brīvību un cīnīties pret totalitārismu - ļaunumu, kurš Latvijai ir tik ļoti labi pazīstams.

Taču es arī zinu, ka pūlī ir dzirdamas balsis, kas aicina jūs izstāties no koalīcijas. Šiem cilvēkiem es vēlētos jautāt: “Kas ir mainījies Latvijas vēsturē? Vai šī nav tā pati Latvija, kurā desmitiem gadu pastāvēja totalitārisms? Vai šī nav tā pati Latvija, kura bija spiesta vērot, kā tika nogalināti mīļotie cilvēki? Vai šī nav tā pati Latvija, kura zaudēja tūkstošiem cilvēku deportācijās uz Sibīriju?”

Aicinājumi izvākt sabiedroto karaspēku no Irākas nav jauni. Arī ASV tos labi zina. Tos izsaka tie paši cilvēki, kuri aicināja uz mierīgu līdzāspastāvēšanu ar bijušo Padomju Savienību. Šie cilvēki domāja, ka cīņa pret komunistisko režīmu ir veltīga. Es uzdrošinos teikt: ja mēs būtu uzklausījuši šīs balsis, tad šaubos, vai es šodien būtu šeit un uzrunātu brīvās un neatkarīgās Latvijas parlamentu. Arī pasaules sabiedrība nebūtu saskatījusi un atzinusi noziegumus pret jūsu tautu.

Un kas būtu, ja mēs uzklausītu šos aicinājumus tagad, ja mēs atteiktos no brīvības aizstāvības Irākā? Kādas tam būtu sekas? Mēs būtu panākuši tikai to, ka miljoniem irākiešu vieniem pašiem būtu smagi jāstrādā, lai veidotu demokrātiju, reformētu ekonomiku un ievestu Irāku pasaules valstu saimē. Un teroristi interpretētu Latvijas iziešanu no Irākas kā uzvaru. Uzvaru, kuru viņi nav pelnījuši.

Es stingri ticu pamattiesībām uz brīvību. Redziet, būdams jauns armijas leitnants, es dienēju pie Rietumvācijas robežas. Pāri šai robežai katru dienu lūkojos uz torņiem, sargiem un patruļām. Zināju, ka biju brīvības vienā pusē un ka biju gatavs ziedot visu savu dzīvi, lai šo brīvību aizstāvētu. Vēlējos to darīt tad un vēlos to darīt arī šodien.

Vairāk nekā 60 gadus mēs neatzinām Latvijas Padomju Sociālistiskās Republikas marionešu valdību. Sešdesmit gadus Amerikas Savienoto Valstu Kongress vienbalsīgi nostājās pret tirāniju. To mēs pasaulei paziņojām ar kopīgu rezolūciju 1959.gadā un to vēlreiz kopīgi atkārtojām 2005.gadā.

Man bija liels gods uzņemties vadīt ASV Pārstāvju palātā pasākumus, kuru rezultātā 22.jūlijā vienbalsīgi tika pieņemta rezolūcija, kurā Krievija tiek aicināta atzīt faktu, ka Padomju Savienība nelikumīgi okupēja Baltijas valstis, kā arī nosodīt šo okupāciju.

Amerikas Savienotās Valstis zina, kā saglabāt draugu uzticību. Mēs nepametām Latviju likteņa varā ilgo un tumšo Padomju Savienības okupācijas gadu laikā, un mēs esam jums līdzās arī šobrīd.

Biju sajūsmināts, kad mūsu valsts prezidents maijā viesojās Latvijā. Zinu, ka daudzi no šajā zālē klātesošajiem dzirdēja prezidenta Buša runu, kurā viņš runāja par to, cik svarīga ir tolerance un iekļaušana, veidojot tādu sabiedrību, kas ir transatlantisko vērtību paraugs. Tas ir īpaši aktuāli valstīm, kuras vēl joprojām atrodas sāpīgajā pārejas procesā no centralizētas autoritāras sabiedrības uz tādu sabiedrību, kuras pamatā ir personīgā brīvība un katra cilvēka iniciatīva.

Izsakot atzinību jūsu valsts sasniegtajam progresam, gribu uzslavēt Latviju par tās veiksmīgo iestāšanos NATO un ES. Tomēr Latvijas dalības transatlantiskajā kopienā kvalitāte tiks noteikta pēc tā, kā jūs savā darbībā iekļausiet šīs kopienas kopējās vērtības un principus.

Pirms dažām dienām es stāvēju uz skrejceļa Gaisa spēku bāzē Šauļos Lietuvā, kur NATO iznīcinātāji ir izvietoti tā, ka ir gatavi pacelties gaisā. Redziet, viens no ASV kara lidotājiem noplēsa no sava pleca zīmotni un iedeva to man. Es ar to tagad ļoti lepojos. Jutu lielu lepnuma uzplūdu par to, ka mana valsts pilda savas saistības pret tās draugiem un sabiedrotajiem, bet izjutu arī gandarījumu, ka mēs vienmēr varam paļauties uz saviem draugiem un sabiedrotajiem, kad tas ir visvairāk vajadzīgs, - Irākā un Afganistānā.

Ļoti ceru, ka varēšu atgriezties Latvijā vēlreiz kopā ar savu sievu, lai es varētu izbaudīt Latvijas garšīgo alu un mana sieva - apmeklēt ērģeļmūzikas koncertu Rīgas Domā.

Dāmas un kungi! Paldies jums par vienreizējo vēsturisko iespēju uzrunāt jūs šodien!

(Aplausi.)

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Pirms mēs turpinām izskatīt darba kārtību, informēju jūs, ka Saeimas Prezidijs ir saņēmis Kampara, Bērziņa, Kļaviņa, Rībenas un citu deputātu iesniegumu ar lūgumu izdarīt izmaiņas Saeimas šā gada 13.oktobra sēdes darba kārtībā un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par deputāta Pauļa Kļaviņa atsaukšanu no Juridiskās komisijas”. Vai deputātiem ir iebildumi pret darba kārtības maiņu? Darba kārtība ir mainīta.

Deputāti Circene, Liepiņa, Ceriņa, Strēlis, Kampars un citi arī lūdz izdarīt izmaiņas Saeimas šā gada 13.oktobra sēdes darba kārtībā, iekļaujot tajā lēmuma projektu “Par deputātes Māras Ceriņas atsaukšanu no Sociālo un darba lietu komisijas”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība mainīta.

Deputāti Kampars, Bērziņš, Kļaviņš, Rībena, Jurķis un citi lūdz izdarīt izmaiņas Saeimas šā gada 13.oktobra sēdes darba kārtībā, iekļaujot tajā lēmuma projektu “Par deputāta Pauļa Kļaviņa ievēlēšanu Sociālo un darba lietu komisijā”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta.

Deputāti Kampars, Bērziņš, Kļaviņš, Rībena, Aleksandrovs, Circene un citi lūdz izdarīt izmaiņas Saeimas šā gada 13.oktobra sēdes darba kārtībā, iekļaujot tajā lēmuma projektu “Par deputātes Māras Ceriņas ievēlēšanu Juridiskajā komisijā”. Deputātiem iebildumu nav.

Deputāti Bērziņš, Kļaviņš, Rībena, Aleksandrovs, Circene un citi lūdz izdarīt izmaiņas Saeimas 13.oktobra sēdes darba kārtībā, iekļaujot tajā lēmuma projektu “Par deputāta Arta Kampara atsaukšanu no Eiropas lietu komisijas”. Deputātiem iebildumu nav.

Deputāti Kampars, Bērziņš, Kļaviņš, Rībena, Aleksandrovs, Circene un citi lūdz izdarīt izmaiņas Saeimas šā gada 13.oktobra sēdes darba kārtībā, iekļaujot tajā lēmuma projektu “Par deputāta Roberta Jurķa ievēlēšanu Eiropas lietu komisijā”. Deputātiem iebildumu nav.

Deputāti Bērziņš, Kļaviņš, Rībena, Aleksandrovs, Circene un citi deputāti lūdz izdarīt šā gada 13.oktobra sēdes darba kārtībā izmaiņas - iekļaut tajā lēmuma projektu “Par deputāta Arta Kampara ievēlēšanu Nacionālās drošības komisijā”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Aizsardzības un iekšlietu komisijas iesniegumu un lūdz izdarīt šā gada 13.oktobra sēdes darba kārtībā izmaiņas - iekļaut tajā likumprojektu “Grozījumi likumā “Par sapulcēm, gājieniem un piketiem””. Darba kārtība ir mainīta. (Starpsaucieni: “Ir! Ir!”) Vai deputātiem ir iebildumi?

Lūdzu deputātus balsot par darba kārtības maiņu, iekļaujot tajā likumprojektu “Grozījumi likumā “Par sapulcēm, gājieniem un piketiem””. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 63, pret - 18, atturas - 1. Likumprojekts ir iekļauts darba kārtībā.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas iesniegumu ar lūgumu izdarīt šā gada 13.oktobra sēdes darba kārtībā izmaiņas - iekļaut tajā likumprojekta “Grozījums Likumā par ostām” izskatīšanu pirmajā lasījumā. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta.

Cienījamie kolēģi! Sākam izskatīt darba kārtību.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Jakova Plinera, Vladimira Buzajeva, Andreja Aleksejeva, Nikolaja Kabanova, Jura Sokolovska un Andra Tolmačova iesniegto likumprojektu “Grozījums Valsts un pašvaldību īpašuma privatizācijas un privatizācijas sertifikātu izmantošanas pabeigšanas likumā” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

Deputāts Juris Sokolovskis ir pieteicies runāt “par”.

J.Sokolovskis (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Godātie kolēģi! Politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija ierosina izdarīt grozījumu Valsts un pašvaldību īpašuma privatizācijas un privatizācijas sertifikātu izmantošanas pabeigšanas likumā.

Mūsu priekšlikuma būtība. Mēs ierosinām noteikt, ka lēmumu par valsts īpašuma objektu privatizāciju Ministru kabinets pieņem Ministru kabineta sēdē ar triju ceturtdaļu klātesošo Ministru kabineta locekļu balsu vairākumu, bet pašvaldības dome (padome) - pašvaldības domes (padomes) sēdē ar divu trešdaļu klātesošo deputātu balsu vairākumu.

Godātie kolēģi! Mēs visi redzējām, kā tas tika izdarīts attiecībā uz uzņēmuma “Rīgas Siltums” valsts daļu, - ka lēmums tika pieņemts slēgtā sēdē ar vienkāršu deputātu balsu vairākumu.

Atklāti runājot, jau sen būtu bijis jāmaina šā likuma nosaukums un tam būtu jāskan tā: “Likums par lielo priekšvēlēšanu izpārdošanu.” Un Ministru kabinetā derētu izkārt transparentu angļu valodā “Sale” - izpārdošana, lai ārzemju pircēji redzētu, kur viņi var ļoti ātri un lēti nopirkt Latvijas valsts īpašumus.

Godātie kolēģi! It īpaši vēršos pie jums, kolēģi no frakcijas “Jaunais laiks”! Likuma 6.pantā ir norma, kas paredz: “Ministrijas vai citas institūcijas iebildumi pret konkrētā valsts īpašuma nodošanu privatizācijai nevar būt par pamatu tam, lai šā valsts īpašuma privatizācijas ierosinājumu Ministru kabinets neizskatītu pēc būtības.” Godātie kolēģi, šī norma ir veltīta tieši jums, tieši šim gadījumam! Kaut gan jūsu izvirzītais ekonomikas ministrs Kariņa kungs iebilda pret uzņēmuma “Rīgas Siltums” privatizāciju, tas ir, valsts daļu pārdošanu, šī norma izslēdz iespēju, jūsu partijas iespēju, ietekmēt šo procesu.

Es biju ļoti izbrīnīts par to, ka jūs nobalsojāt par šādu likuma redakciju. Un it īpaši izbrīnīts biju, kad redzēju, ka Kariņa kungs, sniegdams interviju, teica, ka šis likums esot ļoti progresīvs un ļoti normāls.

Kolēģi, šāda norma taču izslēdz jums jebkādu iespēju ietekmēt šo procesu! Un tieši tāpēc es tomēr runāju par to procedūru. Ja ir tomēr pieņemts lēmums par kāda valsts objekta privatizāciju, tad būtu loģiski, ja par to nobalsotu tie ministri, kuru partijas pārstāv vismaz pusi no vēlētājiem. Taču “Rīgas Siltuma” gadījumā tas tā nenotika. Un tieši tāpēc ir radies šis mūsu priekšlikums, kuru mēs piedāvājam, - ka ar šādu kvotu, ar triju ceturtdaļu klātesošo Ministru kabineta locekļu balsu vairākumu, var privatizācijai nodot valstij svarīgus objektus.

Un pēdējais. Šodien, kolēģi, mēs pieņemsim deputātu Ētikas kodeksu. Kodeksa 6.punktā ir ierakstīts: “Deputāts ir morāli atbildīgs sabiedrībai par savu darbību. Deputāts nevar izmantot valdības pārstāvju, partiju vai citu personu spiedienu par attaisnojumu balsojumam pret savu sirdsapziņu.”

Godātie kolēģi, it īpaši jūs no frakcijas “Jaunais laiks”, jūs taču saprotat, ka man ir taisnība! Ja jūs tagad balsosiet “pret”, jūs tātad balsosiet pret savu sirdsapziņu.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi, neviens deputāts nav pieteicies runāt “pret”.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 20, pret - 58, atturas - 2. Likumprojekts nav nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Par Latvijas Republikas valdības un Krievijas Federācijas valdības protokolu par 1993.gada 2.jūnija Latvijas Republikas valdības un Krievijas Federācijas valdības vienošanās par pārceļošanas procesa regulēšanu un pārceļotāju tiesību aizsardzību pagarināšanu” nodot Ārlietu komisijai un Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai un noteikt, ka Ārlietu komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 70, pret - nav, atturas - 1. Likumprojekts nodots komisijām.

Saeimas Prezidijs ierosina Mandātu un iesniegumu komisijas sagatavoto likumprojektu “Grozījumi Saeimas kārtības rullī” nodot Juridiskajai komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

Deputāts Vladimirs Buzajevs ir pieteicies runāt “pret”.

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamā priekšsēdētājas kundze, es patiešām runāšu “pret”.

Augsti godātās dāmas un kungi! Jūs domājat: ja mēs esam pret Ētikas kodeksa ieviešanu, tad mēs esam pret ētiku, pret morāli, pret tikumību. Protams, ne! Taču mēs esam pret dubultstandartiem, kas pastāv jau šodien un kas noteikti tiks piemēroti kodeksa ieviešanas gaitā.

Gan Saeimā, gan mūsu sabiedrībā tāpat kā senajā Indijā eksistē sava veida kastas: turīgie un nabagie, latvieši un pārējie. Saeimā pati augstākā kasta ir pozīcijas deputāti. Otrās šķiras cilvēki ir “pareizā” opozīcija - cienījamie frakcijas “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK pārstāvji un neatkarīgie deputāti. Un trešā šķira (hindu valodā - “šudras”, latviešu valodā - “tautas ienaidnieki”) - tie esam mēs, trīs frakciju deputāti, kuri ievēlēti no PCTVL kopējā saraksta. Daži mūsu kolēģi no pozīcijas uzskata, ka pat mūsu pastāvēšana ir Ētikas kodeksa pārkāpums.

Tāpēc mēs nespēlēsim jūsu spēles un balsosim “pret”.

Sēdes vadītāja. Neviens deputāts nav pieteicies runāt “par”.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 73, pret - 6, neviens deputāts neatturas. Likumprojekts nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Zemesgrāmatu likumā” nodot Juridiskajai komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 71, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Valsts sociālo pabalstu likumā” nodot Sociālo un darba lietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātei Ingrīdai Circenei!

I.Circene (frakcija “Jaunais laiks”).

Lūdzu šo likumprojektu nodot arī Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai!

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi? Ja nav, lūdzu deputātus balsot par likumprojekta “Grozījumi Valsts sociālo pabalstu likumā” nodošanu Sociālo un darba lietu komisijai un Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai, nosakot, ka Sociālo un darba lietu komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 68, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu”” nodot Sociālo un darba lietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātei Ingrīdai Circenei!

I.Circene (frakcija “Jaunais laiks”).

Lūdzu šo likumprojektu nodot arī Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai!

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi? Ja deputātiem iebildumu nav, tad balsosim par likumprojekta “Grozījumi likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu”” nodošanu Sociālo un darba lietu komisijai un Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai, nosakot, ka Sociālo un darba lietu komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 71, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par darbinieku aizsardzību darba devēja maksātnespējas gadījumā” nodot Sociālo un darba lietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija! Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 66, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Pārtikas aprites uzraudzības likumā” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 66, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par reglamentētajām profesijām un profesionālās kvalifikācijas atzīšanu”” nodot Sociālo un darba lietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 65, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Sociālo un darba lietu komisijas iesniegto likumprojektu “Grozījumi Valsts sociālo pabalstu likumā” nodot Sociālo un darba lietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 64, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Aizsardzības un iekšlietu komisijas iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par sapulcēm, gājieniem un piketiem”” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai, Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai un Juridiskajai komisijai, nosakot, ka Juridiskā komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju. Lūdzu zvanu!... Es atvainojos! Pirms balsojam, “pret” runās deputāts Vladimirs Buzajevs.

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Godātie kolēģi! Šis likumprojekts nav raksturīgs Aizsardzības un iekšlietu komisijai. Saeima jau astoto reizi skata likumprojektu “Grozījumi likumā “Par sapulcēm gājieniem un piketiem””, un visos astoņos gadījumos 6., 7. un 8.Saeimā šo grozījumu ierosinātāja bija Juridiskā komisija, un paldies Dievam, ka Prezidijs neapmierināja Aizsardzības un iekšlietu komisijas ierosinājumu, bet tomēr nosaka, ka Juridiskā komisija ir galvenā šajā jautājumā.

No Aizsardzības un iekšlietu komisijas puses bija arī priekšlikums pieņemt šo likumprojektu vienas dienas laikā - atzīt par steidzamu un skatīt tālāk.

Es negribu šeit ilgi runāt par šā likumprojekta kvalitāti, jo mēs, visi deputāti, saņēmām tikai pēdējā brīdī šo diezgan svarīgo likumprojektu, kas būtiski ierobežo cilvēka pamattiesības.

Es gribētu pievērst jūsu uzmanību tikai likumprojekta 2.lappusei. Ko šeit raksta mūsu cienījamie karavīri? Papildināt pantu ar jaunu ceturto un piekto daļu šādā redakcijā... Ceturtajai daļai teksts ir, bet piektās daļas vispār nav. Un sakarā ar to man ir lūgums Prezidijam pārtraukt Saeimas sēdi un pārbaudīt, vai šis dokuments vispār atbilst Kārtības rullim, ja šeit ir tādas rupjas kļūdas. Un viss šis sacerējums ir pilns ar šādām kļūdām.

Es varētu jums arī teikt, ka tikai vienu no astoņiem priekšlikumiem tur var atbalstīt - konkrēti priekšlikumu, kas paredz izslēgt likuma 11.panta ceturto daļu, kas nosaka aizliegumu cilvēkiem piedalīties mītiņos, tērpties formas tērpos vai citos tamlīdzīgos tērpos, lai paustu noteiktus politiskos uzskatus. Tas ir tipisks Aizsardzības un iekšlietu komisijas ierosinājums, un tas ir vienīgais ierosinājums, kuru mēs varam atbalstīt.

Līdz ar to es aicinu jūs šodien neatbalstīt šo likumprojektu, jo tas nav kvalitatīvi sagatavots. Lai Aizsardzības un iekšlietu komisija vēl reizi izskata šo projektu, un tikai pēc tam mēs varam nopietni ar šo papīreli strādāt Saeimā.

Aicinu balsot “pret”!

Sēdes vadītāja. “Par” pieteicies runāt deputāts Juris Dalbiņš.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Kolēģi deputāti! Šinī gadījumā runa nav par to, ka Aizsardzības un iekšlietu komisija ar saviem priekšlikumiem šajā likumā vēlētos radīt kādas problēmas demokrātiskām izpausmēm mūsu valstī.

Mūsu vienīgā vēlme ir mazināt spriedzi dažādos valstiskos pasākumos un neveidot šīs konfliktsituācijas, kuras tieši valsts svētku organizēšanas laikā līdz šim mums ir nācies piedzīvot. Mēs gribam dot arī tiesības Iekšlietu ministrijas struktūrām - tiem, kuriem ir jāatbild par kārtību, lai viņi precīzāk varētu saukt pie atbildības tos cilvēkus, kuri veic to vai citu pretlikumīgu darbību kaut kādu akciju, gājienu vai piketu laikā. Tā ir vienīgā Aizsardzības un iekšlietu komisijas vēlme, un es ceru, ka arī Buzajeva kungs ar laiku to sapratīs.

Ja runājam par atbildīgo komisiju, es lūdzu kolēģus par atbildīgo komisiju tomēr nozīmēt Aizsardzības un iekšlietu komisiju.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi pret to, ka tiek mainīta atbildīgā komisija - tātad no Juridiskās komisijas uz Aizsardzības un iekšlietu komisiju? (Starpsaucieni: “Nē!”) Tad lūdzu deputātus balsot par atbildīgās komisijas maiņu!

Vai deputāts Vladimirs Buzajevs ir pieteicies runāt par procedūru? Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātam Vladimiram Buzajevam!

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Es gribētu pamatot atbildīgās komisijas maiņu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu! Jums ir piecas minūtes.

V.Buzajevs. Cienījamie kolēģi! Es aicinu jūs atbalstīt Saeimas Prezidija viedokli un noteikt, ka Juridiskā komisija ir atbildīgā komisija. Derētu vēlreiz atgādināt, ka astoņas reizes Saeima skatīja šā likuma grozījumus un septiņās no tām atbildīgā bija Juridiskā komisija un vienu reizi - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija. Ja šodien mēs pēkšņi gribam mainīt visas Saeimas tradīcijas, tad es nevaru saprast: vai šodien ir militārs apvērsums? Nepieļausim šo rupjo demokrātijas ierobežojumu! Jo, ja atbildīgā būs Aizsardzības un iekšlietu komisija, tad būs iespēja visus šos ierobežojumus pieņemt divos lasījumos tieši šodien. To nevar pieļaut, jo ir nepieciešama mūsu valsts cilvēktiesību struktūras ekspertīze. Valsts cilvēktiesību birojs jau ir saņēmis - pēdējā brīdī! - no mums šo tekstu, un arī Valsts cilvēktiesību birojam ir būtiski iebildumi pret to.

Aicinu atbalstīt Saeimas Prezidija viedokli un noteikt, lai Juridiskā komisija būtu galvenā šajā jautājumā.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Vispirms mums būs jābalso par atbildīgās komisijas maiņu. Tātad lūdzu deputātus balsot par to, lai Aizsardzības un iekšlietu komisija būtu atbildīgā komisija! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 66, pret - 16, neviens deputāts neatturas. Tātad Aizsardzības un iekšlietu komisija ir atbildīgā komisija. Likumprojekts tiek nodots arī Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai un Juridiskajai komisijai.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot arī atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 60, pret - 16, neviens deputāts neatturas. Likumprojekts nodots komisijām.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Aizsardzības un iekšlietu komisijas iesniegumu ar lūgumu izdarīt šā gada 13.oktobra sēdes darba kārtībā izmaiņas - iekļaut tajā likumprojekta “Grozījumi likumā “Par sapulcēm, gājieniem un piketiem”” izskatīšanu pirmajā lasījumā bez atkārtotas izskatīšanas atbildīgajā komisijā.

Cienījamie kolēģi! Diemžēl saskaņā ar Saeimas kārtības ruļļa 86.panta trešo daļu komisijai tomēr ir jāsanāk uz sēdi un tikai pēc tam mēs varam izlemt, vai šo likumprojektu iekļaut darba kārtībā izskatīšanai pirmajā lasījumā.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par ilgtermiņa konceptuālā dokumenta “Latvijas izaugsmes modelis: “Cilvēks pirmajā vietā”” apstiprināšanu”.

Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vārdā runās deputāts Pēteris Simsons? Nē.

Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vārdā runās deputāts Dzintars Zaķis.

Dzintars Zaķis ir Latvijas nākotnes attīstības apakškomisijas priekšsēdētājs. Latvijas nākotnes attīstības apakškomisija strādā pie Izglītības, zinātnes un kultūras komisijas.

Dz.Zaķis (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godājamie kolēģi! Es nedaudz atgādināšu, kā šis dokuments ir tapis un kāda ir bijusi tā tapšanas vēsture.

Latvijas nākotnes attīstības apakškomisijā mēs sākām pētīt situāciju: kas notiek ar Nacionālā attīstības plāna izstrādi? Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijā mums ziņoja par to, kā top Nacionālais attīstības plāns. Mēs secinājām, ka faktiski šo plānu izstrādā tikai un vienīgi ierēdņi, ka nevienā brīdī plāna izstrādē netiek iesaistīti politiķi. Taču tieši politiķiem un tieši Saeimai būtu jābūt tiem, kas izvirza to mērķi un norāda tos virzienus, kādos būtu jāstrādā, un kārtību, kādā būtu valsts attīstības plānam jātop!

Ko mēs nolēmām darīt? Mēs nolēmām, tā teikt, uzlikt uz papīra šādu mērķi un izstrādāt šādu nākotnes modeli.

Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs uzticēja cilvēku grupai izstrādāt šādu modeli. Modelis ir izstrādāts, ar frakcijām ir saskaņots. Modelī ir faktiski runāts nevis par kaut kādām kvantitatīvām vai precīzi saskaitāmām lietām, bet par principiem, par to, kā būtu jānotiek attīstībai. Tālāk jau katras nozares attīstības plāni runās par to, kādi kvantitatīvi, saskaitāmi un pārbaudāmi lielumi ir tie, kas raksturo mūsu izaugsmi.

Godājamie kolēģi! Es aicinu atbalstīt šo dokumentu.

Es aicinu iekļaut darba kārtībā šo lēmuma projektu un arīdzan aicinu atbalstīt šāda dokumenta pieņemšanu, jo tas ir būtiski no diviem viedokļiem.

Pirmkārt, balstoties uz šo dokumentu, ierēdņi izstrādās Nacionālo attīstības plānu. Otrkārt, uz šā dokumenta pamata tiks izstrādāts likums, kurš mūsu valstī noteiks politikas plānošanas struktūru, noteiks visu pārējo plānu struktūru.

Es ļoti aicinu atbalstīt šāda dokumenta pieņemšanu!

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Vai deputātiem ir iebildumi pret lēmuma projekta iekļaušanu darba kārtībā?

Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātam Pēterim Simsonam!

P.Simsons (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Godājamie kolēģi! Iepazinies ar šo dokumentu, es iebilstu pret tā iekļaušanu darba kārtībā un izskatīšanu šīsdienas sēdē. Manuprāt, pie šā dokumenta ir ļoti nopietni jāpiestrādā. Komisija varētu būt tā, kura piestrādātu un...

Sēdes vadītāja. Par kuru komisiju jūs runājat?

P.Simsons. Es domāju, ka tai jābūt Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai.

Sēdes vadītāja. Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātam Dzintaram Zaķim!

Dz.Zaķis (frakcija “Jaunais laiks”).

Mums tagad jāvadās pēc Kārtības ruļļa. Tā kā esam saņēmuši iebildumu pret izskatīšanu šajā sēdē, es aicinu lēmuma projektu izskatīt nākamajā sēdē.

Sēdes vadītāja. Tātad ir divi priekšlikumi. Pirmais - nodot lēmuma projektu Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai. Otrs - iekļaut lēmuma projektu nākamās sēdes darba kārtībā.

Vispirms balsosim par deputāta Simsona priekšlikumu - nodot lēmuma projektu Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai.

Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 18, pret - 34, atturas - 28. Simsona kunga priekšlikums ir noraidīts.

Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projekta iekļaušanu nākamās sēdes darba kārtībā!

Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 68, pret - 3, atturas - 3. Lēmuma projekts tiks izskatīts šā gada 20.oktobra sēdē.

Cienījamie kolēģi! Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputāta Anatolija Mackeviča iesniegumu ar lūgumu piešķirt viņam bezalgas atvaļinājumu šā gada 13.oktobrī. Lūdzu deputātus balsot par bezalgas atvaļinājuma piešķiršanu deputātam. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 63, pret un atturas - nav. Deputātam atvaļinājums piešķirts.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputāta Jāņa Šmita lūgumu piešķirt viņam bezalgas atvaļinājumu šā gada 13.oktobrī. Lūdzu deputātus balsot par bezalgas atvaļinājuma piešķiršanu deputātam. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 65, pret un atturas - nav. Deputātam atvaļinājums piešķirts.

Cienījamie kolēģi! Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputāta Jura Dobeļa iesniegumu ar lūgumu piešķirt viņam bezalgas atvaļinājumu šā gada 13.oktobrī. Lūdzu deputātus balsot par bezalgas atvaļinājuma piešķiršanu deputātam. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 63, pret - 1, neviens deputāts neatturas. Deputātam atvaļinājums piešķirts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Santas Bernhardes atkārtotu iecelšanu par Rīgas rajona tiesas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Vjačeslavs Stepaņenko.

V.Stepaņenko (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētājas kundze! Godātie kolēģi! Juridiskā komisija izskatīja lēmuma projektu “Par Santas Bernhardes atkārtotu iecelšanu par Rīgas rajona tiesas tiesnesi” un to apstiprināja. Lūdzu Saeimu nobalsot par Santas Bernhardes atkārtotu iecelšanu par Rīgas rajona tiesas tiesnesi.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 71, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Daigas Danšinas apstiprināšanu par Jelgavas tiesas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Vjačeslavs Stepaņenko.

V.Stepaņenko (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Juridiskā komisija izskatīja lēmuma projektu “Par Daigas Danšinas apstiprināšanu par Jelgavas tiesas tiesnesi” un to apstiprināja. Lūdzu Saeimu nobalsot par Daigas Danšinas apstiprināšanu par Jelgavas tiesas tiesnesi.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 66, pret - nav, atturas - 1. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Andra Jonikāna apstiprināšanu par Ludzas rajona tiesas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Vjačeslavs Stepaņenko.

V.Stepaņenko (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Juridiskā komisija izskatīja lēmuma projektu “Par Andra Jonikāna apstiprināšanu par Ludzas rajona tiesas tiesnesi” un to apstiprināja. Lūdzu Saeimu nobalsot par Andra Jonikāna apstiprināšanu par Ludzas rajona tiesas tiesnesi.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 73, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Pauļa Kļaviņa atsaukšanu no Juridiskās komisijas”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 68, pret - 1, atturas - 1. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputātes Māras Ceriņas atsaukšanu no Sociālo un darba lietu komisijas”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 68, pret - 2, neviens deputāts neatturas. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Pauļa Kļaviņa ievēlēšanu Sociālo un darba lietu komisijā”. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 62, pret - nav, atturas - 1. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputātes Māras Ceriņas ievēlēšanu Juridiskajā komisijā”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 73, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Arta Kampara atsaukšanu no Eiropas lietu komisijas”. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 70, pret - 1, neviens deputāts neatturas. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Roberta Jurķa ievēlēšanu Eiropas lietu komisijā”. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 72, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Arta Kampara ievēlēšanu Nacionālās drošības komisijā”.

Atklājam debates. Deputāts Vladimirs Buzajevs.

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Man nav ko teikt pret cienījamā Kampara kunga kandidatūru, bet es gribu jums atgādināt, ka tad, kad sākām savu darbību 8.Saeimā, Nacionālās drošības likumā bija pants, kas garantēja visu frakciju pārstāvjiem iespēju strādāt šajā komisijā. Vēlāk šis pants tika svītrots, un tagad Nacionālās drošības komisijā nav Latvijas Sociālistiskās partijas frakcijas pārstāvju un nav politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcijas pārstāvju.

Sakarā ar to es uzskatu, ka kolēģi uzskata mūs par tautas ienaidniekiem, par ārvalstu spiegiem un tā tālāk. Līdz tam brīdim, kamēr nebūs atjaunota katras frakcijas pārstāvība šādās komisijās, mēs neatbalstīsim jebkuru pārvietojumu uz šo komisiju vai no šīs komisijas.

Aicinu balsot “pret”.

Sēdes vadītāja. Buzajeva kungs, katrai frakcijai ir tiesības iesniegt lēmuma projektu.

Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu “Par deputāta Arta Kampara ievēlēšanu Nacionālās drošības komisijā”! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 63, pret - 2, atturas - 9. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - Pieprasījumu komisijas atzinums par Saeimas deputātu Andreja Klementjeva, Jāņa Urbanoviča, Vitālija Orlova, Alekseja Vidavska, Borisa Cileviča, Jāņa Jurkāna, Igora Solovjova, Ivana Ribakova, Valērija Agešina un Aleksandra Bartaševiča pieprasījumu labklājības ministrei Dagnijai Staķei “Par Nacionālā rīcības plāna nabadzības un sociālās atstumtības mazināšanai (2004.-2006.) izpildi”.

Pieprasījumu komisijas vārdā - deputāts Augusts Brigmanis.

A.Brigmanis (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienījamie kolēģi! Jautājums tika izskatīts Pieprasījumu komisijā. Un šajā Pieprasījumu komisijas sēdē bija labklājības ministre Dagnija Staķe. Viņa informēja par paveikto darbu. Kā redzam, arī nākamā gada budžetā ir ietverti šie jautājumi, kuri bija attiecīgajā deputātu pieprasījumā, un līdz ar to komisija, rūpīgi izsvērusi šo jautājumu, uzskatīja, ka pieprasījums ir noraidāms.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Atklājam debates par pieprasījumu.

Debatēs pieteicies deputāts Andrejs Klementjevs.

A.Klementjevs (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Labdien! Ļoti žēl, ka Pieprasījumu komisija noraidīja mūsu lūgumu, lai Staķe izstāsta, kas ir izdarīts Nacionālā rīcības plāna nabadzības un sociālās atstumtības mazināšanai sakarā, tāpēc ka šajā pieprasījumā ļoti labi bija ietverti, izvērtēti un norādīti fakti, ko ministrija trīs gadu laikā nav izdarījusi.

Es nevaru izskaidrot cilvēkiem, kāpēc, pieņemsim, nākamajā gadā minimālais sociālais pabalsts būs 45 lati, bet pensija bērniem invalīdiem būs 50 latu. Pasakiet, lūdzu, kāpēc ir tā? Kāpēc viens pabalsts ir palielinājies par 10 latiem, bet cilvēkiem, kuri nevar nopelnīt ne stāžu, ne arī citu, pensija stāv uz vietas?

Es nevaru izskaidrot, kāpēc, pieņemsim, likumā “Par valsts pensijām” 105 lati skaitās maza pensija. Līdz 105 latiem, pieņemsim, pensiju indeksē, bet to pašu pensiju, kura ir 105 lati, apliek ar nodokļiem. Es nevaru izskaidrot, kāpēc šī norma nav grozīta septiņus gadus.

Saprotiet, ja mēs skatām šo problēmu kā sociālās politikas jautājumu, tad mums vajadzētu būt tā, ka visi pabalsti un pensijas ir saskaņoti cits ar citu. Mēs nedrīkstam palielināt vienu pabalstu, bet otru pabalstu atstāt nemainīgu.

Labi! Pieņemsim, ka ir palielināti pabalsti avārijas seku likvidētājiem, kuri bija Černobiļā. Jā, tas ir ļoti labi! Bet nedrīkst būt tā, ka viņu pabalsts ir palielinājies, bet bērniem, kuri ir invalīdi kopš bērnības, visu mūžu maksās tikai 50 latus, tāpēc ka viņi vairāk nevar nopelnīt.

Es gribu pateikt arī paldies Dagnijai Staķei, ka viņa izlasīja mūsu pieprasījumu, ļoti operatīvi uz to reaģēja un neatlika malā jautājumu par kopšanas pabalsta palielināšanu bērniem invalīdiem uz nākamo - 2007.gadu, kā to piedāvāja premjers, bet iesniedza priekšlikumu parlamentā, un šodien mēs to jau atbalstījām.

Tas ir ļoti labi, ka no nākamā gada māmiņām, kuras kopj šos bērnus invalīdus, būs pabalsts. Taču mums ir 8 tūkstoši šādu bērnu invalīdu, un mēs atrisinājām šo problēmu uz vienu gadu tikai 2 tūkstošiem šo bērnu.

Es domāju, ka tad, ja Dagnija Staķe pieietu šai problēmai globālāk, viņa varētu visu šo kategoriju bērniem palielināt ne tikai kopšanas pabalstu, bet arī palielināt šo pamatsummu.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Cienījamie kolēģi! Lūdzu balsosim par pieprasījumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 16, pret - 65, neviens neatturas. Pieprasījums ir noraidīts.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Robežsardzes likumā”. Otrais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Juris Dalbiņš.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Kolēģi! Likumprojekts “Grozījumi Robežsardzes likumā”. Otrais lasījums, steidzams. Komisija otrajam lasījumam izskatīja trīs priekšlikumus.

1. - Buzajeva kunga priekšlikums. Komisija šo priekšlikumu noraidīja.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates.

Deputāts Vladimirs Buzajevs.

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Mans priekšlikums, kas paredz aizvietot likuma 19.pantā vārdu “pilsoņi” ar vārdu “personas”, nebūt nenozīmē, ka es vēlos pielaist ārvalstniekus pie mūsu neaizskaramās robežas sargāšanas. Būtība it tāda, ka saskaņā ar nākamo šā paša likuma 20.pantu robežsardzes personālu veido robežsardzes virsnieki, instruktori, ierindnieki, kadeti, stažieri un darbinieki. Turklāt virsniekiem, instruktoriem, ierindniekiem un kadetiem vispirms būtu jādienē par stažieriem, savukārt 25.pantā, kuru es nepiedāvāju grozīt, ir teikts, ka stažieri, Dalbiņa kungs, var būt tikai pilsoņi. Tāpēc mana priekšlikuma būtība ir līdzvērtīga tam, ka darbam robežsardzē personas, kurām nav Latvijas pilsonības, drīkst pielaist tikai kā tehniskos darbiniekus. Un tas ir taisnīgi, jo visi pastāvīgie iedzīvotāji maksā nodokļus arī mūsu robežu apsardzei. Tas nozīmē, ka viņiem ir tiesības cerēt uz nodarbinātību šajās struktūrās, kas tiek uzturētas arī uz viņu rēķina.

Būtu jāņem vērā, ka mūsu valsts robeža neiet cauri Rīgai, kur ar nodarbinātību nav īpašu problēmu, toties pierobežas depresīvajos reģionos šīs problēmas ir īpaši aktuālas, kā arī ir problēmas ar robežsardzes kadru komplektāciju.

Tieši tāpēc likuma 28.pants skan šādi: “Lai pildītu amatus, kurus dažādu apstākļu dēļ nav iespējams nokomplektēt ar robežsargiem, šajos amatos var pieņemt darbā robežsardzes darbiniekus.” Ļoti žēl, ka komisija, kas izrādījās nespējīga sasaistīt kopā visus četrus manus minētos likuma pantus, noraidīja manu priekšlikumu.

Vēl vairāk! Modrā komisija nav ievērojusi arī pārejas noteikumu 1.punktu, kas skan burtiski šādi: “Noteikt, ka šā likuma 19.panta pirmās daļas prasības nevar būt par pamatu to robežsargu atbrīvošanai, kuri pieņemti dienestā pirms šā likuma stāšanās spēkā.” Tātad šie ierobežojumi neattiecas uz tiem nepilsoņiem un ārvalstniekiem, kuri strādāja robežsardzē līdz 1998.gada 1.janvārim. Viņi, tāpat kā iepriekš, drīkst dienēt pat par virsniekiem, turpretī viņu bērni nedrīkst pat laukumu grīdas slaucīt. Esošajā situācijā ir grūti atrast loģiku.

Un tāpēc es piedāvāju atbalstīt manu priekšlikumu.

Ļoti īsi par 2.priekšlikumu, kuru jūs droši vien arī noraidīsiet, - tātad ļaut robežsargiem izveidot savu arodbiedrību. Saeima atļāva to darīt policistiem, un es neredzu iemeslu, kādēļ to pašu nedrīkstētu darīt arī robežsargi, it īpaši tāpēc, ka viņi atrodas tikpat trūcīgā stāvoklī kā policisti. Saglabādami likumdošanas līmenī viņiem aizliegumu organizēti aizstāvēt savas tiesības, mēs nebūt nesekmēsim mūsu robežu nostiprināšanu.

Aicinu atbalstīt manu 1. un 2.priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Cienījamo kolēģi Buzajev, par katru priekšlikumu mēs debatējam atsevišķi!

Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Ja komisijas vārdā nekas nav piebilstams, lūdzu deputātus balsot par 1. - deputāta Buzajeva priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 15, pret - 63, neviens deputāts neatturas. Priekšlikums nav atbalstīts.

J.Dalbiņš. Arī 2.priekšlikumu ir iesniedzis Buzajeva kungs, taču komisija šo priekšlikumu neatbalstīja.

(Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 16, pret - 55, neviens deputāts neatturas. Priekšlikums nav atbalstīts.

J.Dalbiņš. 3. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. Līdz ar to visi iesniegtie priekšlikumi ir izskatīti. Komisijas vārdā lūdzu pieņemt likumprojektu otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 72, pret - 2, atturas - 1. Likums “Grozījumi Robežsardzes likumā” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par policiju””. Otrais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Juris Dalbiņš.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Saeimas Aizsardzības un iekšlietu komisija izskatīja likumprojektu “Grozījumi likumā “Par policiju”” otrajam lasījumam. Kopumā tika iesniegti seši priekšlikumi.

1. - Satiksmes ministrijas parlamentārā sekretāra K.Petera kunga priekšlikums. Komisija priekšlikumu noraidīja.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Dalbiņš. 2. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. 3. - Saeimas deputāta Buzajeva kunga priekšlikums. Priekšlikums ir noraidīts.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Nikolajs Kabanovs.

N.Kabanovs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamie kolēģi! Es gribu jums visiem atgādināt par tiem akmeņiem, kas atrodas Bastejkalnā. Tur savu dzīvību zaudēja divi miliči - Konoņenko un Gomonovičs. 1991.gadā viņi bija varoņi, tāpēc ka viņi tolaik nostājās Augstākās padomes pusē un cīnījās par neatkarīgās Latvijas demokrātiju. Ja viņu nebūtu bijis, mēs šeit nesēdētu.

Es domāju, ka, ja šie cilvēki, šie miliči - Konoņenko un Gomonovičs -būtu dzīvojuši tālāk, viņiem varbūt nebūtu Latvijas pilsonības, tāpēc ka viens no viņiem (es droši zinu) atbrauca no Baltkrievijas. Tas ir tikai vēl viens pierādījums tam, ka cilvēka cieņa pret Latviju nav atkarīga no tā, vai viņš ir pilsonis vai nav pilsonis.

Starp nepilsoņiem ir ļoti daudz cilvēku, kuri var cīnīties arī par Latviju, un starp cilvēkiem, kam ir Latvijas Republikas pilsoņa pase, ir ļoti daudz gan zagļu, gan korumpētu cilvēku, gan politikāņu, kuri nemīl savu zemi, kuri strādā tikai savas kabatas labā.

Es gribu jums prasīt, lai arī Latvijas nepilsoņi varētu dienēt policijā, tāpēc ka arī starp viņiem ir cilvēki, kam ir drosme un atbildības sajūta.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Deputāts Pēteris Simsons.

P.Simsons (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godājamie kolēģi! Būdams cilvēks, kurš toreiz strādādāja Aizsardzības un iekšlietu komisijā, es ļoti labi atceros šos traģiskos gadījumus, un mēs esam pateicīgi tiem cilvēkiem, kuri sargāja Augstāko padomi un sargāja Latvijas neatkarību. Jā, viņi bija padomju laika miliči, kuri bija izdarījuši savu izvēli. Un, lūk, šie divi konkrētie cilvēki atdeva savu dzīvību. Atšķirībā no kolēģa Kabanova, es domāju, ka šobrīd, ja viņi būtu dzīvi, viņi noteikti būtu Latvijas pilsoņi neatkarīgi no tā, kurā valstī viņi kādreiz ir dzimuši.

Tomēr es varu piekrist kolēģa otrajai tēzei, ka ne jau pilsonība ir galvenais, noteicošais, kas liecina par attieksmi pret valsti vai uzticību valstij.

Es minēšu tikai vienu konkrētu gadījumu. Divi Latvijas policisti, kuri, protams, ir pilsoņi, ejot pa ielu, savā starpā runā krievu valodā, un pret to nevarētu iebilst, jo, ja tā ir viņu dzimtā valodā, tad privāta saruna var notikt arī dzimtajā valodā, un tā ir pilnīgi normāla parādība.

Bet ir vēl cita problēma. Tad, kad šie divi policisti ienāk iestādē, kur aiz letes sēž darbinieks, kurš apkalpo apmeklētājus, arī tad šie policisti ar šo cilvēku diemžēl runā krievu valodā. Un es nedomāju, ka tas darbinieks, kurš sēdēja aiz letes, kurš šajā iestādē pieņēma apmeklētājus un atbildēja uz jautājumiem, bija viņu personīgs paziņa, radinieks, skolasbiedrs vai draugs, ka šiem abiem bija kāds iemesls uzskatīt, ka šis cilvēks pirmām kārtām runā krievu valodā vai ka viņam kā darbiniekam ir grūtības ar latviešu valodu. Nebūt ne!

Tas tikai liecina, ka kolēģim Kabanovam tiešām ir liela taisnība, ka pilsonība un pilsoņa pase kabatā vien neliecina par attieksmi pret Latvijas valsti, bet tas tomēr ir pirmais solis, lai tas ierēdnis, šis policists, kurš ir Latvijas pilsonis, kurš pārstāv valsts un tautas intereses, saprastu, ka kontaktos ar citu ierēdni vai ar citu darbinieku citā iestādē tomēr kā pilsonim un kā amatpersonai viņam ir jārunā valsts valodā.

Taču diemžēl mūsu valstī mēs bieži vien mēdzam apzināti vai neapzināti sajaukt dažas lietas. Privātās lietas no publiskajām lietām mēs negribam nošķirt. Taču šajā konkrētajā gadījumā policistam gan būtu jāatšķir, kad tā ir viņa privāta saruna ar savu draugu vai kolēģi un kad tā tomēr ir oficiāla saruna ar citu valsts vai privātas iestādes darbinieku. Un šī norma, kura mums ir iekļauta likumā, ka policistam ir jābūt pilsonim, ir tas pirmais un galvenais solis, lai tiktu izpildīta arī šī otrā norma, par kuru es šobrīd ar lielām skumjām, ar zināmu neizpratni un bažām šeit tagad runāju.

Tā ka nav pamata atbalstīt piedāvāto priekšlikumu jeb šo atlaidi. Arī jebkurš cits, kurš negrib būt par Latvijas pilsoni, tomēr var būt uzticīgs Latvijas valstij, bet kā policists... Tad tomēr pastāv lielāka iespēja, ka viņš laikam arī nesapratīs savu atbildību un savu pienākumu lietot valsts valodu kā amatpersona, kā oficiāla persona, kas pārstāv Latvijas valsti.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Deputāts Vladimirs Buzajevs.

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! PCTVL priekšlikums - pieļaut nepilsoņiem strādāt policijā - nav nekāds jaunums. Darbs policijā nepieder prestižai darba kategorijai, tas ir netīrs, neērts un pat bīstams. Tieši tāpēc nolādētajos okupantu laikos miliči pārsvarā bija krievvalodīgie, bet, kur ir krievvalodīgie - tur ir arī nepilsoņi, tāpēc, kad likumā “Par policiju” ieviesa prasības attiecībā uz pilsonību, cienījamais Simsona kungs, kurš strādāja dažos Saeimas sasaukumos, pieņēma arī pārejas noteikumus, kas ļāva jau strādājošajiem policistiem-nepilsoņiem turpināt darbu policijā.

Toreizējais iekšlietu ministrs Ziedonis Čevers zvērēja, ka šis noteikums būs mūžīgs. Kur tad ir šis noteikums un kur ir pats Čevers? Krievus atkal apmuļķoja, tāpat kā viņus piemuļķoja gan 1990.gada 4.maijā, gan barikāžu laikos, gan 1991.gada martā notikušā balsojuma par neatkarību laikā. Nu nevar mest vienā maisā valodu, pilsonību un tā tālāk! Teiksim, visiem pazīstamā nepilsone Petropavlovska runā latviski vismaz Simsona kunga līmenī.

Taču Pilsonības likumā ir ierobežojumi, kas neļauj naturalizēties tieši personām, kuras dienējušas padomju milicijā, kuras tika atvaļinātas no tā saucamā iekšējā karaspēka. Viņām naturalizācija liegta uz mūžu.

Un tieši saskaņā ar to veidojās traģēdijas, jo šie lojālie cilvēki, kuri visu savu mūžu bija strādājuši milicijā un pēc tam - policijā, zaudēja darbu.

Tāpēc es gribēju ar savu priekšlikumu tikai atjaunot viņu tiesības, ko Latvijas valsts viņiem garantēja līdz 1998.gadam. Un ne vairāk!

Es aicinu balsot “par”!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams?

Lūdzu, Dalbiņa kungs!

J.Dalbiņš. Cienījamie kolēģi! Debatējot par šiem jautājumiem, es domāju, ka Buzajeva kungs šajā gadījumā runā nevis par to, kā izpildīt likumu, kas valstī ir pieņemts, bet gan mēģina iedarboties uz emocijām un cenšas pretstatīt vienu valsts kopienas daļu otrai.

Mums ir pilnīgi skaidrs, ka šeit ir demokrātiska valsts un ka tajā ar likumu katram ir noteiktas iespējas kļūt par pilsoni vai nekļūt par pilsoni. Un cilvēki tās izmanto. Šeit nekādu ierobežojumu viņiem nav, tāpēc arī komisija šajā priekšlikumā nesaskatīja loģisku pamatu un to noraidīja.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Lūdzu balsot par 3. - deputāta Buzajeva priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 13, pret - 65, atturas - 2. Priekšlikums ir noraidīts.

J.Dalbiņš. 4. - deputāta Buzajeva kunga priekšlikums. Komisija to ir noraidījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Dalbiņš. 5. - deputāta Buzajeva priekšlikums. Komisija to nav atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Jakovs Pliners.

J.Pliners (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamā priekšsēdētājas kundze! Godātie deputāti! Politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcijas deputāts Vladimirs Buzajevs ierosina izsvītrot no likuma “Par policiju” policistu tiesību ierobežojumu - aizliegumu rīkot streikus.

Var ilgi un dikti strīdēties par to, cik korekts no juridiskā viedokļa ir šis priekšlikums. Var ņemt par piemēru analoģiskus citu Eiropas Savienības dalībvalstu likumus. Jā, šādi ierobežojumi policistiem pastāv daudzās Eiropas valstīs, bet tur pret policistiem izturas cilvēcīgi un ar cieņu: laba alga, mūsdienīgs ekipējums un aprīkojums, sociālās garantijas. Turpretim pie mums policistiem bieži vien pat trūkst benzīna, lai veiktu normālu patrulēšanu. Toties iekšlietu ministrs aicina savus padotos pašiem uzkopt dienesta telpas.

Kamēr policisti atrodas apstākļos, kuri pazemo cilvēka cieņu, tiem nedrīkst liegt iespēju aizstāvēt savas tiesības.

Vai tad šis priekšlikums varētu destabilizēt situāciju, apdraudēt valsts drošību? Nekādā ziņā, dāmas un kungi! Gluži pretēji! Tieši bezatbildīga un diskriminējoša attieksme, ko valsts izrāda pret cilvēkiem policistu mundieros, apdraud ikviena likumpaklausīga pilsoņa labklājību, jo vakarā tas riskē neatgriezties savās mājās vai atgriezties mājās sasists vai apkrāpts.

Tiesības rīkot streiku - tas ir regulators, kas neļautu valstij bezatbildīgi iztukšot policistu kabatas. Tiesības uz streiku būtu jāatjauno, un tām būtu jāpastāv līdz pat tam laikam, kamēr mūsu policisti nestrādās tādos pašos apstākļos kā viņu kolēģi Eiropā.

Lūdzu atbalstīt Buzajeva kunga priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Ja ne, lūdzu deputātus balsot par 5. - deputāta Buzajeva priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 14, pret - 67, atturas - 1. Priekšlikums nav atbalstīts.

J.Dalbiņš. 6. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija priekšlikumu ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. Līdz ar to visi iesniegtie priekšlikumi ir izskatīti. Komisijas vārdā lūdzu pieņemt likumprojektu otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 77, pret - 1, neviens deputāts neatturas. Likums “Grozījumi likumā “Par policiju”” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Sodu reģistra likums”. Otrais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Juris Dalbiņš.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Komisija izskatīja likumprojektu savā sēdē. Saņemti ir deviņi priekšlikumi.

1.priekšlikums - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. 2. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija to atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Dalbiņš. 3. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. 4. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija to atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Dalbiņš. 5. - Juridiskā biroja priekšlikums. Priekšlikums ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. 6. - Tautas saskaņas partijas frakcijas priekšlikums. Komisija priekšlikumu atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. 7. -Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Dalbiņš. 8. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. 9. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Dalbiņš. Līdz ar to visi priekšlikumi izskatīti. Komisija lūdz likumprojektu pieņemt otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 81, pret un atturas - nav. Likums “Sodu reģistra likums” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Operatīvās darbības likumā”. Otrais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Juris Dalbiņš.

 

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Likumprojekta “Grozījumi Operatīvās darbības likumā” otrajam lasījumam tika saņemti četri priekšlikumi. Tie tika izskatīti komisijas sēdē 11.oktobrī.

1. - Saeimas deputāta Buzajeva kunga priekšlikums. Komisija to nav atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Vladimirs Buzajevs.

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Mans priekšlikums, ko esmu iesniedzis likumprojekta “Grozījumi Operatīvās darbības likumā” otrajam lasījumam, skan visai dīvaini: “Personai ir tiesības saņemt no prokuratūras informāciju par to, vai pret viņu tiek veikta operatīvā darbība. Gadījumā, ja atbilde ir pozitīva, tajā iekļaujams tās institūcijas nosaukums, kura veic operatīvo darbību un operatīvās darbības uzdevumus saskaņā ar šā likuma 2.panta pirmo daļu.” Respektīvi, šai personai būtu jāpaziņo, vai tā saskaņā ar varas pārstāvju viedokli ir terorists vai arī tikai nodarbojas ar korupciju īpaši lielos apmēros.

Kolēģiem ar policista domāšanas veidu esmu gatavs atgādināt Satversmes 92.pantu: “Ikviens uzskatāms par nevainīgu, iekams viņa vaina nav atzīta saskaņā ar likumu.”

Ņemot vērā to, ka operatīvā darbība pret mani ar nelieliem pārtraukumiem tiek veikta jau kopš 1992.gada, man arī gribētos zināt: kas tad īsti es esmu no mūsu specdienestu viedokļa? Vai esmu terorists, korumpants vai kriminālnoziedznieks? Kādēļ pēc naturalizācijas eksāmena nokārtošanas Ministru kabinets neizsvītroja manu uzvārdu no saraksta? Kādēļ līdz pat šim laikam man neatņēma deputāta mandātu? Beidzot - kādēļ vēl līdz šim brīdim es esmu uz brīvām kājām?

Visus šos jautājumus man gribētos uzdot Jēkabsona kungam sakarā ar viņa atbildi uz mūsu jautājumu. Mūsu jautājumā bija minēti to manu partijas biedru uzvārdi, kurus, mūsuprāt, operatīvi izseko. Par mani tur nekas netika jautāts, tomēr savā atbildē ministra kungs pievienoja šim sarakstam arī manu uzvārdu.

Bet kā tad ar Satversmes 29.pantu, kas garantē deputātam neaizskaramību?

Par to, kādās kroplīgās formās var izpausties operatīvā darbība mūsu “superdemokrātiskajā” valstī, liecina šāds piemērs: 7.oktobrī kārtējās Eiropas krievu alianses konferences dalībnieki (konference nesen notika Narvā) visu laiku pavadīja ciešā saskarsmē ar policiju - Latvijas un Igaunijas. Situācija sāka saspringt jau no paša rīta. Latvijas delegācija, kuru vadīja Eiropas Parlamenta deputāte Tatjana Ždanoka un Saeimas deputāts Juris Sokolovskis, agri no rīta grasījās izbraukt uz Tallinu. Rūpniecības ielā pie PCTVL biroja rīta agrumā tos visus jau sagaidīja mašīnas ar...

Sēdes vadītāja. Buzajeva kungs, lūdzu, runājiet par savu priekšlikumu!

V.Buzajevs. Es pamatoju savu priekšlikumu par operatīvo darbību, ne vairāk.

Acīmredzami deputātu telefonsarunas tika noklausītas, jo viņu ierašanās brīdī pie biroja jau stāvēja divas mašīnas, kurās, domājams, atradās Drošības policijas darbinieki. Ieraudzīdami novērošanas objektus, tie tūlīt pat pavērsa uz viņu pusi videokameras un uzsāka filmēšanu. Drošībniekiem acīmredzot bija jāceļas pulksten četros no rīta, lai paspētu uzņemt jau tā visiem labi pazīstamās sejas. Jēgas šai darbībai nebija nekādas. Tā bija vērsta vienīgi uz to, lai iebiedētu mūs un izdarītu psiholoģisku spiedienu.

Cienījamie okšķeri, izmantoju iespēju sveikt jūs no Saeimas tribīnes! Ņemot vērā to apstākli, ka jūs esat spiesti dalīt ar mums visas sadzīviskās grūtības, mēs pat necentāmies iesniegt priekšlikumu izņemt no budžeta sadaļu, kas paredz asignējumu Drošības policijas finansējuma krasai palielināšanai. Tagad jums būs pietiekami naudas, lai sagatavotu atbildes novērošanas subjektam gadījumā, ja Saeima tomēr atbalstīs manu priekšlikumu.

Paldies par uzmanību! Un aicinu balsot “par”!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams?

Lūdzu, Dalbiņa kungs!

J.Dalbiņš. Cienījamie kolēģi!

Buzajeva kungs! Jūsu priekšlikuma būtība, komisijas izpratnē, faktiski runā pretī arī jūsu pašu vēlmēm. Jūs vēlaties, lai par operatīvo darbību, kura tiek veikta pret personu, pret kuru tā būtu jāveic, tiktu šai personai paziņots un tiktu izziņots, kas viņu izsekos, kur viņu izsekos, kur būs slēpnis vai kas cits.

Operatīvā darbība attiecas arī uz noziedzniekiem, bet jūs prasāt, lai par tās veikšanu tiktu paziņots! Tātad jums ir citas intereses. Šajā gadījumā jūsu intereses - netikt izsekotiem, lai veiktu operatīvo darbību pret jums, - ir pretrunā ar visas sabiedrības interesēm.

Komisija nevar atbalstīt jūsu priekšlikumu, jo visas šīs lietas ir noteiktas ar likumu. Ja jums ir pretenzijas, jums ir tiesības apstrīdēt šīs darbības, vēršoties pie prokurora un tiesā.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Lūdzu, balsosim par 1. - deputāta Buzajeva priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 6, pret - 66, atturas - 8. Priekšlikums nav atbalstīts.

J.Dalbiņš. 2. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. 3. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Dalbiņš. 4. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. Līdz ar to visi priekšlikumi ir izskatīti.

Komisijas vārdā lūdzu pieņemt likumprojektu otrajā, galīgajā, lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret - 1, neviens neatturas. Likums “Grozījumi Operatīvās darbības likumā” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Aizturēto personu turēšanas kārtības likums”. Otrais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Juris Dalbiņš.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Kolēģi! Par likumprojektu tika saņemti 14 priekšlikumi, kuri tika izskatīti komisijas sēdē.

1. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Dalbiņš. 2. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. 3. - Iekšlietu ministrijas parlamentārā sekretāra Turlā kunga priekšlikums. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates.

Deputāts Aleksandrs Golubovs.

A.Golubovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Ja jūs vēlreiz izlasīsiet Turlā kunga priekšlikumu, jūs redzēsiet, ka mēs atgriežamies pie vecās kārtības: parastos likumpārkāpējus aizturēja un pie sevis turēja bijusī milicija, tagad - policija. Un politiskos turēs Drošības policija. Mēs atgriežamies pie VDK sistēmas.

Man negribētos to pieļaut. Tas ir cilvēktiesību pārkāpums. Padomājiet par to un nebalsojiet “par”!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Nē? Lūdzu deputātus balsot par 3. - Iekšlietu ministrijas parlamentārā sekretāra priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 64, pret - 5, atturas - 13. Priekšlikums ir atbalstīts.

J.Dalbiņš. 4. - deputāta Agešina priekšlikums. Komisija to nav atbalstījusi.

(Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 32, pret - 48, atturas - 5. Priekšlikums nav atbalstīts.

J.Dalbiņš. 6.priekšlikums...

Sēdes vadītāja. 5.priekšlikums.

J.Dalbiņš. Es atvainojos! 5. - deputāta Agešina priekšlikums. Komisija priekšlikumu nav atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Agešina kungs, mums ir divas minūtes atlikušas līdz pārtraukumam. Jums pietiks? Lūdzu!

Tātad atklājam debates. Deputāts Valērijs Agešins.

V.Agešins (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Mūsu priekšlikumā ir runāts par aizturēto personu izvietošanu īslaicīgās aizturēšanas vietā. Mēs ierosinām izteikt likumprojekta 4.panta septīto daļu šādā redakcijā: “Aizturētos tiesībaizsardzības iestāžu darbiniekus izvieto atsevišķi.” Proti, ierosinām izslēgt vārdus “valsts amatpersonas”. Kā jau zināms, sabiedrība prasa no mums valsts amatpersonu imunitātes samazināšanu un vēl vienas privilēģijas atņemšanu, kas attiecas uz tūkstošiem Latvijas amatpersonu.

Atgādināšu, ka saskaņā ar mūsu likumdošanu valsts amatpersonas ir ne tikai Saeimas deputāti, bet arī Valsts prezidents, Ministru prezidents, Ministru prezidenta biedrs, ministri, Valsts prezidenta padomnieks, valsts kontrolieris, Nacionālās radio un televīzijas padomes loceklis, domes priekšsēdētājs, pašvaldību deputāti, zvērināti notāri, zvērināti tiesu izpildītāji, kā arī vēl citas interesantas personas.

Mans pamatojums un secinājums ir ļoti vienkāršs: visiem jāsēž kopējā kamerā!

Lūdzu atbalstīt 5.priekšlikumu. Paldies.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams?

Cienījamie kolēģi! Lūdzu balsot par 5. - deputāta Agešina priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 20, pret - 63, atturas - 5. Priekšlikums nav atbalstīts.

Cienījamie kolēģi! Mēs turpināsim likumprojektu izskatīt pēc pārtraukuma.

Lūdzu deputātus reģistrēties ar reģistrācijas kartēm! Lūdzu zvanu! Reģistrācijas režīmu!

Kamēr tiek sagatavoti reģistrācijas rezultāti, atļaujiet mūsu visu vārdā sveikt kolēģi Igoru Aleksandrovu viņa pusapaļajā jubilejā! (Aplausi.)

Cienījamie kolēģi! Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputātu Kabanova, Urbanoviča, Agešina, Orlova un Bartaševiča jautājumu Latvijas Republikas iekšlietu ministram Jēkabsona kungam “Par atvaļinājuma pabalstu parādu par 2001.-2004.gada nomaksu Iekšlietu ministrijas specializētā valsts civildienesta ierēdņiem”.

Šo jautājumu mēs nodosim ministra kungam.

Vārds paziņojumam deputātei Vaira Paeglei.

V.Paegle (Tautas partijas frakcija).

Cienījamie Ārlietu komisijas deputāti! Mūsu sēde notiks Ārlietu komisijas telpās pārtraukuma laikā.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Vārds paziņojumam deputātam Jurim Dalbiņam.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Aizsardzības un iekšlietu komisijas deputātus lūdzu tūlīt pulcēties uz īsu sēdi komisijas telpās. Paldies.

Sēdes vadītāja. Vārds reģistrācijas rezultātu nolasīšanai Saeimas sekretāra biedrei Inguna Rībenai.

I.Rībena (8.Saeimas sekretāra biedre).

Cienījamie kolēģi, nav reģistrējušies: Boriss Cilevičs, Jānis Šmits... Viņš kaut kur pazuda... Pēteris Kalniņš, Andrejs Klementjevs, Juris Dobelis, Anatolijs Mackevičs, Andrejs Radzevičs, Anta Rugāte un Jānis Strazdiņš.

Paldies.

(Pārtraukums)

 

 

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Mēs atsākam Saeimas darbu. Turpināsim izskatīt likumprojektu “Aizturēto personu turēšanas kārtības likums” otrajā lasījumā.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Juris Dalbiņš. Lūdzu!

 

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā Saeimas priekšsēdētāja! Kolēģi deputāti! Turpināsim strādāt ar likumprojektu “Aizturēto personu turēšanas kārtības likums”.

6. - Aizsardzības un iekšlietu komisijas priekšlikums. Lūdzam atbalstīt.

(Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Cienījamie kolēģi, lūdzu, balsosim par 6. - Aizsardzības un iekšlietu komisijas priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 46, pret un atturas - nav. Diemžēl ir jāatzīst, ka zālē nav kvoruma.

(Starpsaucieni no zāles: “Atzīmēt tos, kas nav! Prēmiju tiem, kas ir!” Deputāts Golubovs: “Kauns, kauns!”)

Cienījamie kolēģi! Prezidijs izsludina 5 minūšu ilgu pārtraukumu.

Cienījamie frakciju vadītāji! Es aicinu jūs pulcināt savu frakciju deputātus zālē, lai mēs varētu turpināt darbu!

(Pārtraukums)

 

 

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! 5 minūšu pārtraukums ir beidzies.

Lūdzu deputātus balsot par 6. - Aizsardzības un iekšlietu komisijas priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 64, pret - nav, atturas - nav. 6.priekšlikums ir atbalstīts.

J.Dalbiņš. 7.priekšlikums. Iesniedzis Saeimas deputāts Agešina kungs. Komisija nav atbalstījusi šo priekšlikumu.

(Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 22, pret - 51, atturas - 4. Priekšlikums nav atbalstīts.

J.Dalbiņš. 8.priekšlikums. Iesniedzis Agešina kungs. Komisija noraidīja šo priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Valērijs Agešins.

V.Agešins (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Mēs vienkārši piedāvājam aizturētajām personām piešķirt dažas papildtiesības. Mums liekas, ka šīs papildtiesības ir pilnīgi loģiskas, raugoties no cilvēktiesību viedokļa. Piemēram, vai tas ir slikti, ka mēs aizturētajam nodrošināsim gultas piederumus, gultas veļu, kuru maina reizi nedēļā un dvieli? Kāds sliktums būs no tā, ka mēs grūtniecēm un slimniekiem piešķirsim pastaigas laiku pusotru stundu dienā? Un tamlīdzīgi.

Līdz ar to es lūdzu atbalstīt turpmākos priekšlikumus.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Ja ne, lūdzu deputātus balsot par 8. - deputāta Agešina priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 20, pret - 23, atturas - 37. Priekšlikums nav atbalstīts.

J.Dalbiņš. 9. - Agešina kunga priekšlikums. Komisija to nav atbalstījusi.

(Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 18, pret - 22, atturas - 37. Priekšlikums nav atbalstīts.

J.Dalbiņš. 10. - Agešina kunga priekšlikums. Komisija to nav atbalstījusi.

(Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 16, pret - 23, atturas - 37. Priekšlikums nav atbalstīts.

J.Dalbiņš. 11. - Agešina kunga priekšlikums. Komisija to ir noraidījusi.

(Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 15, pret - 20, atturas - 38. Priekšlikums nav atbalstīts.

J.Dalbiņš. 12. - Agešina kunga priekšlikums. Komisija to nav atbalstījusi.

(Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 16, pret - 19, atturas - 34. Priekšlikums nav atbalstīts.

J.Dalbiņš. 13.priekšlikums. Iesniedzis Saeimas Juridiskais birojs. Komisija to atbalstīja.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. 14. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalstīja.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. Līdz ar to visi priekšlikumi ir izskatīti. Komisijas vārdā lūdzu likumprojektu atbalstīt otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 65, pret - 7, atturas - 8. Likums “Aizturēto personu turēšanas kārtības likums” pieņemts. Paldies.

Pirms tālāk izskatām sēdes darba kārtību, informēju jūs, ka Saeimas Prezidijs ir saņēmis Sociālo un darba lietu komisijas lūgumu izdarīt izmaiņas Saeimas šā gada 13.oktobra sēdes darba kārtībā un pēc darba kārtības 26.punkta iekļaut izskatīšanai pirmajā lasījumā likumprojektu “Grozījumi Valsts sociālo pabalstu likumā”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis arī Aizsardzības un iekšlietu komisijas iesniegumu ar paziņojumu, ka Aizsardzības un iekšlietu komisija savā šā gada 13.oktobra sēdē ir apspriedusi likumprojektu “Grozījumi likumā “Par sapulcēm, gājieniem un piketiem”” pirmajam lasījumam. Tālāk Aizsardzības un iekšlietu komisija lūdz izdarīt izmaiņas Saeimas šā gada 13.oktobra sēdes darba kārtībā un iekļaut tajā likumprojektu “Grozījumi likumā “Par sapulcēm, gājieniem un piketiem”” izskatīšanai pirmajā lasījumā. Vai deputātiem ir iebildumi?

(Starpsaucieni: “Ir! Ir!”)

Ja deputātiem ir iebildumi, lūdzu deputātus balsot par darba kārtības maiņu, iekļaujot šodienas sēdes darba kārtībā likumprojektu “Grozījumi likumā “Par sapulcēm, gājieniem un piketiem”” izskatīšanai pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 67, pret - 20, neviens deputāts neatturas. Darba kārtība ir mainīta. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums Darba likumā”. Trešais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā - deputāte Jevgenija Stalidzāne.

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi, strādāsim ar dokumentu Nr.4778. Likumprojekts komisijā sagatavots trešajam lasījumam.

1.priekšlikumu ir sagatavojusi Sociālo un darba lietu komisija un lūdz šo priekšlikumu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Stalidzāne. 2.priekšlikumu ir sagatavojusi Sociālo un darba lietu komisija un lūdz šo priekšlikumu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Stalidzāne. 3.priekšlikumu ir iesniedzis deputāts Buzajevs. Šo priekšlikumu komisija nav atbalstījusi.

(Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 17, pret - 53, atturas - 6. Priekšlikums nav atbalstīts.

J.Stalidzāne. 4.priekšlikums ir atrodams papildlapā. Tas šorīt tika iesniegts kā grozījums, jo, sagatavojot 4.priekšlikumu, bija gadījusies neliela kļūda - vārda “netiek” vietā bija fiksēts vārds “tiek”. Taču vakar komisija atkārtoti izskatīja šo jautājumu un nolēma 4.priekšlikumu noraidīt.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Vladimirs Buzajevs.

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamā komisijas priekšsēdētāja! Tā ir nevis neliela kļūda, bet gan kļūda, kas pilnīgi izkropļo mana priekšlikuma būtību. Taču paldies komisijai par opozīcijas deputātam izrādīto cieņu! Un tomēr! Komisija tomēr vienbalsīgi noraidīja manu priekšlikumu, piedāvājot skatīt jautājumu par pareizticīgo svētkiem citā vietā.

Kolēģi! Šodien mēs iesniedzām komisijās Deputāta ētikas kodeksu. Sakarā ar to es jums atgādināšu populāru anekdoti par Saeimas ikdienas darbu. Komisijām tiek nodots likumprojekts, kas sastāv no diviem baušļiem: “Tev nebūs nokaut!” un “Tev nebūs zagt!” Deputāti izdara grozījumus otrajam lasījumam.

Lūk, šādu attieksmi pret Kristus baušļiem nodemonstrēja Sociālo un darba lietu komisija, kuru vada pati kristīgākā partija - Latvijas Pirmā partija, noraidīdama apspriežamo priekšlikumu.

Mēs, pazemīgi iesniegdami priekšlikumu par iespēju svinēt pareizticīgo Ziemassvētkus un Lieldienas, nostājāmies jūsu priekšā uz ceļiem. Mēs jau nemaz neaicinām jūs pielīdzināt pareizticīgo konfesijas tiesības katoļu un luterāņu konfesiju tiesībām, kaut gan abas pēdējās ir skaitliski ir nedaudz mazākas par pareizticīgo konfesiju.

Mēs lūdzam, lai Latvijas pareizticīgajiem iedzīvotājiem līdzās ar skaitliski niecīgajiem muhamedāņiem un jūdiem būtu kaut vai niecīga svētku svinēšanas iespēja. Ļaujiet mums vismaz privātā kārtā atzīmēt savus reliģiskos svētkus!

Likumprojekta otrajā lasījumā mēs piedāvājām, lai abas šīs brīvdienas pēc pašu izvēles tiktu apmaksātas, turpretī šodien, ņemot vērā darba devēju negatīvo viedokli, mēs to priekšlikuma daļu, kas attiecas uz apmaksu, esam svītrojuši, tomēr Sociālo un darba lietu komisija nolēma šo kompromisu vispār nepamanīt. Dievs viņus sodīs!

Es tikai piebildīšu, ka aiz austrumu robežas totalitārais, kā jūs to dēvējat, Lukašenko režīms neliedz nedz katoļu, nedz protestantu mazākumam atzīmēt savus reliģiskos svētkus, tāpat kā to dara pareizticīgo vairākums. Un, dzīvodami šādos apstākļos, tieši jūs uzņematies mācīt kaimiņus, kas ir demokrātija. Jūs viņus nenosodiet, netiesājiet, tad paši netiksiet tiesāti! Jūs, demonstrēdami nelietīgi piesavināto spēku un liegdami pusei no mums politiskās tiesības, kārtējo reizi demonstrējat, ka neesat cienīgi tās varas, kura jums pieder, jo neprotat to pienācīgi izmantot.

Neaizmirstiet, ka Dievs nav spēkā, bet gan taisnībā!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams?

Lūdzu, Stalidzānes kundze!

J.Stalidzāne. Cienījamie kolēģi! Pirmām kārtām, gribu teikt, ka šis jautājums ir jāatrisina likumā “Par svētku un atceres dienām”, nosakot, kādas svētku un atceres dienas Latvijā tiks atzīmētas, un tikai pēc tam Darba likumā varēs pateikt, vai tās ir apmaksātas vai neapmaksātas.

Ja likumā “Par svētku un atceres dienām” tiks precīzi formulēts, kā mēs risināsim šo jautājumu, kas ir saistīts ar Ziemsvētkiem, arī attiecībā uz citām konfesijām, to skaitā uz pareizticīgo konfesiju, kurai Ziemsvētki ir pilnīgi citā laikā, tad, tiklīdz likumā “Par svētku un atceres dienām” tas būs noformulēts, mēs arī Darba likumā varēsim pieņemt šo normu, vai šīs svētku dienas apmaksāt vai neapmaksāt. Protams, šajā likumā var parādīties arī vēl citi jautājumi - kaut vai 15.augusts katoļiem un tā tālāk.

Tā ka komisija šo priekšlikumu noraidīja nevis tāpēc, ka runa ir par šo dienu apmaksāšanu vai neapmaksāšanu, bet noraidīja tāpēc, ka šobrīd vēl nav gatavs likums “Par svētku un atceres dienām”, tāpēc mēs nevaram objektīvi izsvērt šo jautājumu.

Līdz ar to komisija šo priekšlikumu noraidīja.

Es Saeimu lūdzu to noraidīt!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par 4. - deputāta Buzajeva priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 19, pret - 49, atturas - 6. Priekšlikums nav atbalstīts.

J.Stalidzāne. 5.priekšlikumu ir sagatavojusi Sociālo un darba lietu komisija. Lūdzu šo priekšlikumu atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Stalidzāne. Vairāk priekšlikumu par šo likumprojektu uz trešo lasījumu nav. Komisija ir nolēmusi šo likumprojektu pieņemt trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 68, pret - 1, atturas - 1. Likums “Grozījums Darba likumā” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Imigrācijas likumā”. Otrais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Juris Dalbiņš.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā Saeimas priekšsēdētāja! Kolēģi! Komisija kopumā ir saņēmusi astoņus priekšlikumus, kas tika izskatīti 5.oktobra sēdē.

1.priekšlikumu iesniedzis deputāts Buzajevs. Komisija to noraidīja.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. 2. - Buzajeva kunga priekšlikums. Komisija to nav atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Pēteris Tabūns.

P.Tabūns (frakcijas “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK frakcija).

Cienījamie kolēģi! Es cietos, cietos šodien šīs divas stundas, bet galīgi apnika “sarkano” auļošana pa parlamentu ar sen apseglotiem zirdziņiem un tas zirdziņš ir pilsoņi... tas ir, nepilsoņi ir jāpielīdzina pilsoņiem. Turpat faktiski ir arī pateikts, ka arī okupanti jāpielīdzina pilsoņiem.

Ziniet, tas ir tāds savdabīgs, es uzsveru, savdabīgs Saeimas darba terors vai torpedēšana, kas turpinās jau visus šos trīs gadus. Jūs paskatieties, kas šodien notiek! Par šo “pilsonis-nepilsonis”, par to, lai nepilsonim dotu visas tiesības - tās, kas ir pilsonim, un par to ir desmitiem priekšlikumu šodien dažādos likumos. Buzajevs jau ir nācis tribīnē vismaz reizes desmit, un viņš runā atkal un atkal, un atkal par vienu un to pašu, lai gan viņš apzinās un faktiski aicina... Buzajevs, Pliners un citi skaidri un gaiši aicina šos nepilsoņus naturalizēties, bet viņi vai nu aiz slinkuma, vai citādas aģitācijas savukārt naturalizēties negrib, bet grib iegūt šīs tiesības vienkārši tāpat. Uzreiz! Ne tikai rīt uz pusdienlaiku, bet jau šodien uz vakariņām.

Un, redziet, tāpēc es par šīm lietām runāju atkal un atkal visās četrās Saeimās. 5.Saeimā šie “sarkanie” - Jurkāna kunga partijas veidā - bija tikai pieci, tad tagad jau ir divdesmit pieci, un, ja tas tā turpināsies, draugi mīļie, - un to es aicinu jūs saprast un apzināties - , tad vēl pēc divām, trim Saeimām... Kāda tad būs Saeima un kas te notiks?

Redziet, Buzajevs nupat, nupat pirms dažām minūtēm teica: “Jūs neesat varas cienīgi!” Vārdu sakot, jūs, latvieši, neesat varas cienīgi. Lūk, kur ir varas cienīgie! Viņi jau 50 gadus bija pie varas. Tie ir tie varas cienīgie, kuri pašlaik raujas pie varas un pieprasa nepilsonim tās pašas tiesības, kas ir pilsonim.

Taču mani satrauc kas cits. Es saprotu viņu “dziesmu”, un tā “dziesma” nebeigsies, kamēr vien viņi būs šajā saulē. Taču mani satrauc tas, kāda reakcija bija uz apvienības “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK priekšlikumiem, kurus Saeimā skatīsim Pilsonības likumā. Kāda kņada! Kādas šausmas sacēlās latviešu partiju vidū! Āboltiņas kundze, tieslietu ministre, kas pārstāv “Jauno laiku”, saka: “Ak, šausmas! Ar kādām tiesībām “tēvzemieši” atļaujas torpedēt, labot un revidēt šo likumu, noteikt moratoriju vai kvotas?” Draugi mīļie, lūk, šodien atkal divu stundu garumā ir skaidri redzams, ka mums ir jādara - jādara viss, lai pēc divām, trim Saeimām vara nenonāktu šo “sarkano” rokās.

Draugi mīļie, es jūs aicinu apzināties to! Apzināties to pavisam ļoti, ļoti nopietni.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Deputāts Vladimirs Buzajevs.

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Runāšu par Tabūna kunga repliku par “TB”/LNNK likumdošanas priekšlikumiem. Es vakar tikko kā Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā balsoju par Grīnblata kunga prātīgo priekšlikumu - nedot iespēju tiesībsargam tikt ievēlētam šajā amatā trīs reizes pēc kārtas. Es to atbalstīju. Un vēl viena balss bija “par”. Sakarā ar to es tomēr lūdzu neskatīties uz priekšlikuma iesniedzēja uzvārdu vai piederību frakcijai, bet gan izskatīt pēc būtības.

Un šeit ir runa nevis par sarkaniem karogiem, impērijas atjaunošanu un tā tālāk, bet par gados vecu cilvēku iespēju apvienoties ar saviem pieaugušajiem bērniem. Un ne vairāk! Nepilsoņiem šī iespēja šobrīd ir liegta.

Bet, cienījamie kolēģi, ņemsim kaut vai tādu gadījumu, kas ļoti bieži pastāv. Gados vecāks cilvēks ir slims. Vienīgais, kas viņu var uzturēt, atrodas aiz robežām. Ko lai viņš dara šajā gadījumā? Viņš nevar nokārtot naturalizācijas eksāmenu, viņš nevar, teiksim, pat aiziet līdz tualetei. Ko darīt šajā gadījumā? Un ciešā sakarā ar to ir tapis šis priekšlikums: dot nepilsoņiem tādas pašas tiesības kā pilsoņiem apvienoties ar pieaugušajiem bērniem.

Lūdzu Saeimu atbalstīt šo manu 2.priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Deputāts Aleksandrs Golubovs.

A.Golubovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Jūs braucat uz Eiropu un visur skaidrojat, ka pilsoņi atšķiras no nepilsoņiem tikai ar to, ka pilsoņiem ir tikai papildus... nevis papildus, bet pamata politiskās tiesības - vēlēt un būt ievēlētam, bet šeit šis priekšlikums neskar politiskās tiesības. Tas skar tiesības apvienot ģimeni.

Tāpēc, ja jūs nenobalsosiet “par”, tas būs par pamatu, lai nākamreiz, kad mēs būsim Eiropā, skaidrotu, ka jūs tur melojat.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Ja ne, lūdzu deputātus balsot par 1. - deputāta Buzajeva priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Par 1.priekšlikumu. Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 12, pret - 62, atturas - 2. Priekšlikums nav atbalstīts.

J.Dalbiņš. 2. - deputāta Buzajeva kunga priekšlikums. Nav atbalstīts.

(Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 18, pret - 55, neviens deputāts neatturas. Priekšlikums nav atbalstīts.

J.Dalbiņš. 3. - Saeimas deputāta Buzajeva kunga priekšlikums. Nav atbalstīts komisijā.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Andrejs Aleksejevs.

A.Aleksejevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamā priekšsēdētājas kundze! Godātie kolēģi! Ko piedāvā mans kolēģis? Mans kolēģis piedāvā papildināt 24.panta sesto daļu ar teikumu, ka šāda uzturēšanās atļauja izsniedzama uz desmit gadiem. Mūsuprāt, šis ir kārtējais mūsu, likumdevēju, brāķis, ko mūsu frakcija piedāvā labot, jo likums nosaka, ka pretendentam, lai saņemtu pastāvīgās uzturēšanās atļauju, ir jākārto latviešu valodas eksāmens.

Tas ir pareizi, un tas ir normāli, bet visiem ir skaidrs, ka eksāmenu var nokārtot un var arī nenokārtot. Un kas notiks ar tiem cilvēkiem, kuri nenokārtos šo eksāmenu? Nav skaidrs, cik ilgi cilvēks varēs palikt šeit un dzīvot ar termiņa uzturēšanas atļauju, ko piedāvā mūsu likums tā iepriekšējos pantos. Un, ja šī norma nav skaidra, tad neskaidrs ir arī pats likums, bet neskaidrs likums - tas vispār nav likums, kā savā laikā teica senie romieši.

Mēs piedāvājam konkretizēt šo termiņu, un, proti, ar desmit gadiem. Daudz tas ir vai maz - to komisija pat atteicās apspriest un noraidīja mūsu priekšlikumu.

Tātad šie klaji birokrātiskie komisijas locekļi nodemonstrēja savu necienīgo attieksmi pret likumdošanu, kaut gan tieši likumdošana ir mūsu, deputātu, darbības pamatsaturs.

Un sakarā ar to mēs piedāvājam atbalstīt mūsu priekšlikumu vai arī nodot Imigrācijas likumu kādai citai komisijai, kura pēc būtības izskatīs mūsu priekšlikumu.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams?

Lūdzu, Dalbiņa kungs!

J.Dalbiņš. Es tikai vēlētos palabot iepriekšējā runātāja teikto par necieņas izrādīšanu no komisijas puses.

Man ir jautājums: “Vai jūs bijāt komisijas sēdē, kad šie priekšlikumi tika izskatīti?” Nebijāt! Un nebija arī iesniedzēja. Mums vienkārši nebija neviena, kurš varētu sniegt komentārus par šiem priekšlikumiem.

Tā ka šajā gadījumā es nevaru pieņemt šo apgalvojumu, ka komisija ir izturējusies ar necieņu.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Lūdzu balsot par 3. - deputāta Buzajeva priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 16, pret - 61, atturas - 2. Priekšlikums nav atbalstīts.

J.Dalbiņš. 4. - Buzajeva kunga priekšlikums. Komisija to neatbalstīja.

(Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 14, pret - 50, atturas - 3. Priekšlikums nav atbalstīts.

J.Dalbiņš. 5. - Buzajeva kunga priekšlikums. Netika atbalstīts.

(Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 15, pret - 59, neviens neatturas. Priekšlikums nav atbalstīts.

J.Dalbiņš. 6. - Buzajeva kunga priekšlikums. Komisija noraidīja.

(Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 16, pret - 51, neviens neatturas. Priekšlikums nav atbalstīts.

J.Dalbiņš. 7. - Buzajeva kunga priekšlikums. Komisijā tika noraidīts.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates.

Deputāts Vladimirs Buzajevs.

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamais Prezidij! Godātie kolēģi! Šī mana likumdošanas iniciatīva ir sava veida lakmusu papīrītis tam, vai valstī pastāv valstiska domāšana. Saeimas vairākuma apziņa pagaidām atrodas tikai pirmatnējās cilts līmenī. Lūk, valstī dzīvo kāds cilvēks, kam nav tā dēvētās āriešu izcelsmes. Viņš dzīvo gadu, divus, dzīvo desmit, divdesmit, piecdesmit gadus. Maksā nodokļus, ievēro likumus. Jau sen ir apprecējis latvieti, sagādājis bērnus un mazbērnus. Vai viņš ir savējais vai ir svešinieks?

Mūsu likumi apgalvo, ka viņš ir svešinieks, un jebkurā momentā viņu var izraidīt no valsts kā nogrēkojušos kucēnu.

Mūsu kaimiņi, lietuvieši, kuriem ir daudz ilgāka un bagātāka valstiskuma pieredze, ir noteikuši: ja cilvēks valstī ir nodzīvojis desmit gadus ar pastāvīgās uzturēšanās atļauju, tad šī uzturēšanās atļauja netiek anulēta. Mans priekšlikums vārds vārdā ir nokopēts no lietuviešu likuma. Arī vēl kādās desmit citās valstīs, cik man zināms, šis jautājums tiek risināts tieši šādā veidā. Toties Aizsardzības un iekšlietu komisijas locekļiem jebkurš cittautietis vienmēr ir bijis un uz visiem laikiem paliks par svešinieku, pat ja Dievs būtu tam lēmis šeit nodzīvot 200 gadus.

Šī komisija manis piedāvāto termiņu - 10 gadus - izlabotu, tā vietā ierakstot 200 gadus un tādējādi demonstrējot neredzētu toleranci.

Acīmredzot mūsu tautas priekšstāvji ir iedomājušies sevi par dieviem un nolēmuši, ka pastāvīgās uzturēšanās atļauju var anulēt mūžīgi.

Domājams, ka ierindas parlamentārietim Lietuvas parlamentā ir veselā saprāta daudz vairāk nekā simtam viņa Latvijas kolēģu. Tāpēc jau arī Lietuvas preču ražotāji izkonkurē mūs no mūsu pašu tirgus.

Kolēģi, vai jūs zināt, ka Lietuvā no dzīvokļiem neizliek uz ielas? Tur tautas priekšstāvji rūpējas par savu tautu, kura tos ir ievēlējusi, - rūpējas ne tikai vārdos, bet arī darbos.

Aicinu spert pirmo soli, lai panāktu tālu uz priekšu tikušos kaimiņus lietuviešus, - balsot par manu priekšlikumu.

Galu galā, ja jums neimponē mana partijas piederība vai etniskā izcelsme, tad iesniedziet paši analoģisku priekšlikumu šā likumprojekta trešajam lasījumam vai kādā citā priekšlikumiem atvērtā likumprojektā! Varat iesniegt, piemēram, tāda veida priekšlikumu: ja cilvēks ar pastāvīgās uzturēšanās atļauju ir nodzīvojis valstī 75 gadus, tad viņa pastāvīgās uzturēšanās atļauja netiek anulēta.

Varbūt pēc 75 gadiem kāds laimīgais, kas nodzīvos tik ilgu mūžu, jums uz kapiņa noliks kādu puķīti un no sirds par to pateiksies.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Nē? Lūdzu deputātus balsot par 7. - deputāta Buzajeva priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 13, pret - 54, atturas - 1. Priekšlikums nav atbalstīts.

J.Dalbiņš. 8.priekšlikums. Iekšlietu ministrijas parlamentārā sekretāra Turlā kunga priekšlikums. Komisija to atbalstīja.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Dalbiņš. Līdz ar to visi iesniegtie priekšlikumi ir izskatīti. Komisijas vārdā aicinu pieņemt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 63, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

J.Dalbiņš. Par priekšlikumu iesniegšanas termiņu lūdzu noteikt 31.oktobri.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 31.oktobris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Valsts sociālo pabalstu likumā”. Pirmais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā - deputāte Jevgenija Stalidzāne.

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu Nr.4765.

Likumprojektu “Grozījumi Valsts sociālo pabalstu likumā” sagatavoja Sociālo un darba lietu komisija.

Likumprojektu komisija sagatavoja sakarā ar to, ka Satversmes tiesā ir ierosināta lieta par Valsts sociālo pabalstu likuma 4.panta piektās daļas 2.punktu, kurā ir paredzēts obligāti Latvijā nodzīvojamais laiks un to pēdējo mēnešu skats, kuri ir obligāti jānostrādā Latvijā. Satversmes tiesā ir ierosināta lieta, lai izvērtētu, vai minētā norma atbilst Satversmes 110.pantam.

Satversmes 110.pants nosaka: “Valsts aizsargā un atbalsta laulību, ģimeni, vecāku un bērna tiesības. Valsts īpaši palīdz bērniem invalīdiem, bērniem, kas palikuši bez vecāku gādības vai cietuši no varmācības.” Taču, izvērtējot šo lietu, ir redzams, ka ir radusies tāda situācija, ka viens Latvijas pilsonis, bērns, šobrīd nevar saņemt sociālo pabalstu apgādnieka zaudējuma gadījumā - tikai tāpēc, ka viņa apgādnieks ir gājis bojā nevis Latvijā, bet citā valstī.

Satversmes tiesā, protams, ļoti vienkārši ir aizstāvēt to, ka šis ierobežojums ir jāattiecina uz visiem ārzemniekiem. Taču šis ierobežojums nevar palikt tādā veidā, kādā tas ir šobrīd, attiecībā uz Latvijas iedzīvotājiem.

Izvērtējusi no visiem viedokļiem šo jautājumu, Sociālo un darba lietu komisija iesniedza šo grozījumu - ierosināja, ka būtībā jāmaina šā panta piektās daļas 2.punkts, jo ir jāvērtē pēc cita principa: jāvērtē nevis zudušā apgādnieka, bet gan apgādājamā vajadzības un to atbilstība likumā noteiktajām prasībām. Ja tas tā būtu bijis likumā paredzēts, tad arī šis bērns šobrīd nepaliktu bez apgādnieka zaudējuma pensijas. Labklājības ministrija šo priekšlikumu atbalsta. Labklājības ministrija ir sarēķinājusi, ka tas maksimāli varētu prasīt no valsts budžeta tikai 2700 latu gadā.

Tāpēc ļoti lūdzu likumprojektu atzīt par steidzamu un pieņemt pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 76, pret un atturas - nav. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 66, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un laiku likumprojekta izskatīšanai otrajā lasījumā!

J.Stalidzāne. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 15.oktobris. Likumprojekta izskatīšana - 20.oktobrī.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 15.oktobris, izskatīšana - 20.oktobra sēdē.

Vai deputāts Sergejs Fjodorovs vēlas kaut ko teikt? Paldies!

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums likumā “Par Valsts zemes dienestu””. Otrais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Kolēģi, izskatīsim likumprojektu “Grozījums likumā “Par Valsts zemes dienestu”” otrajā lasījumā.

1.priekšlikums Juridiskajā komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 2.priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 3. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 4. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 66, pret - nav, atturas - 1. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

M.Segliņš. 20.oktobris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 20.oktobris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Civilās aizsardzības likumā”. Trešais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Juris Dalbiņš.

 

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Likumprojekta trešajam lasījumam tika saņemti deviņi priekšlikumi, kuri tika izskatīti komisijas sēdē.

1. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija to atbalstīja.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. 2. - Iekšlietu ministrijas parlamentārā sekretāra Turlā kunga priekšlikums. Komisija to atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. 3. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija to atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Dalbiņš. 4. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. 5. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. 6. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. 7. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija to atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Dalbiņš. 8. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. 9. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. Līdz ar to visi iesniegtie priekšlikumi ir izskatīti. Komisijas vārdā aicinu Saeimu atbalstīt likumprojektu trešajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 73, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi Civilās aizsardzības likumā” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Iedzīvotāju reģistra likumā”. Trešais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Juris Dalbiņš.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Likumprojekta “Grozījumi Iedzīvotāju reģistra likumā” trešajam lasījumam priekšlikumi netika iesniegti. Komisija izskatīja likumprojektu savā sēdē un aicina Saeimu atbalstīt to trešajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi Iedzīvotāju reģistra likumā” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Valsts drošības iestāžu likumā”. Trešais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Juris Dalbiņš.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Likumprojekta “Grozījumi Valsts drošības iestāžu likumā” trešajam lasījumam tika saņemti trīs priekšlikumi.

1. - iekšlietu ministra Jēkabsona priekšlikums. Komisija to atbalstīja.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. 2. - iekšlietu ministra Jēkabsona priekšlikums. Komisija to atbalstīja.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. 3. - iekšlietu ministra Jēkabsona priekšlikums. Komisija priekšlikumu atbalstīja.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. Līdz ar to visi iesniegtie priekšlikumi ir izskatīti. Komisijas vārdā lūdzu atbalstīt likumprojektu trešajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi valsts drošības iestāžu likumā” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par skaidras naudas deklarēšanu”. Trešais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Ēriks Zunda.

Ē.Zunda (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Uz trešo lasījumu ir saņemti septiņi priekšlikumi.

1. - Juridiskā biroja priekšlikums, kas likuma nosaukumu precizē: “Par skaidras naudas deklarēšanu uz valsts robežas”. Jo ir arī citi gadījumi, kuros deklarējam skaidru naudu, kā to nosaka normatīvie akti, taču šis likums ir par skaidras naudas deklarēšanu tieši uz valsts robežas. Tāpēc komisija ir atbalstījusi Juridiskā biroja priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Ē.Zunda. 2. - deputātes Ūdres priekšlikums. Komisija pēc būtības to atbalstīja un iestrādāja 3. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli par 2. un 3.priekšlikumu.

Ē.Zunda. 4.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. 5.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Ē.Zunda. 6.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. 7.priekšlikums. Arī tas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Ē.Zunda. Aicinu balsot par likumprojektu trešajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret un atturas - nav. Likums “Par skaidras naudas deklarēšanu uz valsts robežas” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par hidroelektrostaciju hidrotehnisko būvju drošumu””. Trešais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Dzintars Zaķis.

Dz.Zaķis (frakcija “Jaunais laiks”).

Godājamie kolēģi! Cienījamā priekšsēdētāja! Strādāsim ar dokumentu Nr.4768. Kopumā ir saņemti septiņi priekšlikumi. Šis ir trešais, galīgais, lasījums.

1. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Zaķis. Arī 2. ir Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Zaķis. 3. - Ekonomikas ministrijas parlamentārā sekretāra Dzintara Zaķa priekšlikums. Ir iekļauts 4. - atbildīgās komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 5. - Vides ministrijas parlamentārās sekretāres Z.Mikosas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Zaķis. Savukārt 6. - Ekonomikas ministrijas parlamentārā sekretāra Dz.Zaķa priekšlikums - ir atbalstīts daļēji un iekļauts 7.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. Paldies.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret - nav, atturas - 1. Likums “Grozījumi likumā “Par hidroelektrostaciju hidrotehnisko būvju drošumu”” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”. Otrais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Kolēģi, pirms otrā lasījuma komisija ir izskatījusi priekšlikumus un 1.priekšlikumu nav atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst... Es atvainojos, atklājam debates. Deputāts Vladimirs Buzajevs.

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamā priekšsēdētājas kundze! Cienījamie kolēģi! Pirmajā, kā arī pārējos PCTVL deputāta Andra Tolmačova priekšlikumos ir runa par likuma par sapulcēm neievērošanas soda mīkstināšanu.

Bet manifestētāji likumu neievēro galvenokārt tāpēc, ka manifestāciju nevar normāli saskaņot ar pašvaldību.

Piemēram, Rīgas Dome, kuru vada gudrais, progresīvais partijas “Jaunais laiks” pārstāvis Aivars Aksenoks un ne mazāk gudrais Ēriks Škapars, izdarīja zīmīgu ieguldījumu valsts stabilitātes un kārtības lietās. Tūlīt es jums ļoti īsi pastāstīšu, kā viņi to ir izdarījuši.

Ļoti vienkārši! Viņi bija saskaņojuši arodbiedrību mītiņu Doma laukumā divas dienas pirms tā sākuma. Likumpaklausīgās arodbiedrības iesniedza pieteikumu mēnesi pirms pasākuma. Bet ko tad izdarīja Rīgas Dome? Citēju: “1.oktobrī paredzētā Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības organizētā manifestācija pret nabadzību Latvijā, iespējams, noritēs Esplanādes parka teritorijā, nevis Doma laukumā, kā plānojuši organizatori. Par to šodien, 7.septembrī, savā pirmajā sēdē lēma Sapulču, gājienu un piketu rīkošanai iesniegto pieteikumu izskatīšanas komisija Rīgas pilsētas izpilddirektora Ērika Škapara vadībā. Ieplānotā pasākuma organizatoru pārstāvim Egilam Baldzēnam komisija paskaidroja, ka tai nav iebildumu pret pasākumu pēc būtības, bet lūdza izskatīt iespēju pārcelt mītiņa vietu no Doma laukuma uz Esplanādi dalībnieku drošības apsvērumu dēļ.”

Paldies, ka ne uz Pārdaugavu, kā viņi saka mums.

Saskaņā ar likumu šāds pieteikums būtu jāizskata triju kalendāro dienu laikā, bet Škapars vadāja aiz deguna lētticīgās arodbiedrības veselas četras nedēļas, un visu šo laiku arodbiedrībām bija liegtas tiesības reklamēt savu nesaskaņoto pasākumu.

Lūk, tā! Es paspēju vinnēt jau sešos tiesas procesos pret Rīgas Domi sakarā ar nelikumīgo atteikumu vai vilcināšanos sapulču un gājienu saskaņošanas procesā: četros - sociāldemokrātiem, divos - “Jaunajam laikam”.

Laiki mainās, bet “jaunie laiki” kā nenāk, tā nenāk, bet, ja Rīgas Domē un Saeimā sēdēs antikonstitucionāli noskaņoti elementi, šie “jaunie laiki” nepienāks nekad.

Dāmas un kungi! Šeit ir seši kolēģa no PCTVL deputāta Andra Tolmačova priekšlikumi, kas paredz nepastiprināt atbildību par likuma par sapulcēm pārkāpšanu.

Soda naudas par šiem pārkāpumiem ar jūsu pūlēm ir pieaugušas dažas reizes. Labāk būtu, ja jūs ar tādu pašu ātrumu paaugstinātu pensijas un algas skolotājiem un policistiem. Nez kāpēc šajā jautājumā steiga nav manīta. Jā, kungi, kuri jau ilgu laiku sēž Saeimā, šādus jautājumus steidzamā kārtā risināt negrib.

Attiecībā uz kādām personām jūs tagad pielietosiet šos ietekmēšanas pasākumus? Tie ir ieviesti, lai cīnītos pret krievu skolēniem, bet tagad tie tiks pielietoti pret latviešu skolotājiem.

Vai var pastāvēt demokrātija izredzētajiem? Nē! Tā vai nu ir, vai tās nav vispār. Atcerieties, ko reiz teica Rainis: “Latvija vai nu būs demokrātiska valsts, vai nu tās nebūs vispār.”

Pieprasu, lai par katru PCTVL deputāta Andra Tolmačova priekšlikumu tiktu balsots atsevišķi, lai katram vēlētājam, latvietim, būtu redzams un dzirdams jūsu negods.

Sēdes vadītāja. Deputāts Pēteris Tabūns.

P.Tabūns (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Cienījamie kolēģi! Ar šiem grozījumiem mēs esam trāpījuši mērķī, un ir sperti konkrēti parlamenta soļi, lai pretvalstiskos darboņus un nekārtību cēlājus patiešām sauktu pie kārtības. Un redziet, kā ir sabijušies nekārtību cēlāji! Patiešām sabijušies, ka ne tikai maksās naudu - tā būtu maza bēda, jo viņiem naudas pietiek; ja pietrūks, Maskava jebkurā brīdī viņiem palīdzēs... (Starpsaucieni.) Bet saprotiet, ka tagad šie nekārtību cēlāji 15 diennaktis pasēdēs tuptūzī. Lūk, par to jau ir tas uztraukums! Un pasēdēs arī, Buzajevu droši vien ieskaitot, ja viņš tur cels nekārtības un aicinās nepilngadīgos uz dažādu nekārtību celšanu. Tad būs attiecīgi iesniegumi Saeimā, un mēs, protams, nobalsosim, lai arī Buzajevs, iespējams, arī Plinera kungs un vēl te viens otrs pasēdētu arī tā saucamajā tuptūzī. Tā ka mūsu rīcība ir ļoti pareiza.

Likumiem ir jābūt stingrākiem, jo policija līdz šim diemžēl netika galā. Tas nu mums ir jāatzīst, jo trūka arī stingrības tieši no likuma viedokļa. Tā ka viss būs kārtībā, un jūs dabūsiet pēc nopelniem.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Ja komisijas vārdā nekas nav piebilstams, lūdzu, balsosim par 1. - deputāta Tolmačova priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 17, pret - 58, atturas - 1. Priekšlikums nav atbalstīts.

M.Segliņš. 2.priekšlikums. Nav atbalstīts.

(Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 16, pret - 57, atturas - 2. Priekšlikums nav atbalstīts.

M.Segliņš. 3. - nav atbalstīts.

(Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 13, pret - 55, atturas - 2. Priekšlikums nav atbalstīts.

M.Segliņš. 4. - nav atbalstīts.

(Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 16, pret - 55, neviens deputāts neatturas. Priekšlikums nav atbalstīts.

M.Segliņš. 5. - nav atbalstīts.

(Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 19, pret - 57, neviens deputāts neatturas. Priekšlikums nav atbalstīts.

M.Segliņš. 6. - nav atbalstīts.

(Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 14, pret - 55, atturas - 1. Priekšlikums nav atbalstīts.

Vai deputāts Dzintars Ābiķis grib kaut ko teikt par procedūru? (No zāles dep. Dz.Ābiķis: “Nē!”) Un deputāte Žanete Vasaraudze? Arī ne? Paldies.

Cienījamie kolēģi, ir izskatīti visi priekšlikumi. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 72, pret - nav, atturas - 5. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

M.Segliņš. 20.oktobris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 20.oktobris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”. Pirmais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Likumprojekta reģistrācijas numurs 1305. Juridiskā komisija pirmajam lasījumam likumprojektu atbalstīja.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 74, pret - 2, atturas - 4. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

M.Segliņš. 20.oktobris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 20.oktobris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”. Pirmais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Likumprojektu, kura reģistrācijas numurs ir 924, Juridiskā komisija savā sēdē atbalstīja. Lūdzu atbalstīt to pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 73, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

M.Segliņš. 20.oktobris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 20.oktobris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”. Pirmais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Likumprojektu, kura reģistrācijas numurs ir 1339, Juridiskā komisija savā sēdē atbalstīja. Lūdzu atbalstīt to pirmajā lasījumā Saeimas sēdē!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 70, pret - nav, atturas - 4. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

M.Segliņš. 20.oktobris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 20.oktobris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Jūras kodeksā”. Pirmais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Likumprojektu “Grozījumi Jūras kodeksā” Juridiskā komisija pirmajam lasījumam ir atbalstījusi. Lūdzu atbalstīt šo likumprojektu!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

M.Segliņš. 26.oktobris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 26.oktobris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Krimināllikumā”. Pirmais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Juridiskā komisija šos grozījumus Krimināllikumā pirmajam lasījumam ir atbalstījusi. Lūdzu atbalstīt tos Saeimas sēdē!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 71, pret - 4, neviens neatturas. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

M.Segliņš. 20.oktobris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 20.oktobris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums Ceļu satiksmes likumā”. Pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Krišjānis Peters.

K.Peters (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Godātais Prezidij! Cienījamie kolēģi! Strādāsim ar likumprojektu “Grozījums Ceļu satiksmes likumā” (reģistrācijas numurs 1356). Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir likumprojektu izskatījusi un pieņēmusi lēmumu to atbalstīt izskatīšanai Saeimas sēdē pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 73, pret - 3, atturas - 1. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

K.Peters. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 20.oktobris.

Sēde vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 20.oktobris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums Autopārvadājumu likumā”. Pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Krišjānis Peters.

K.Peters (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Strādāsim ar likumprojektu “Grozījums Autopārvadājumu likumā” (reģistrācijas numurs 1357).

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir minēto likumprojektu izskatījusi un atbalsta tā pieņemšanu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 71, pret - nav, atturas - 6. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

K.Peters. 20.oktobris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 20.oktobris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par Latvijas Banku””. Pirmais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Vilnis Edvīns Bresis.

V.E.Bresis (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Godātie kolēģi! Dokumenta numurs 4690. Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par Latvijas Banku””.

Likumprojekts paredz noteikt Latvijas Bankas galveno mērķi precīzāk, saskaņot terminoloģiju atbilstoši Komerclikumam, kā arī precizēt citas Latvijas Bankas funkcijas.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija likumprojektu izskatīja un atbalsta tā pieņemšanu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 70, pret - nav, atturas - 5. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

V.E.Bresis. 20.oktobris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 20.oktobris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums likumā “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā””. Pirmais lasījums.

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vārdā - deputāts Alberts Krūmiņš.

A.Krūmiņš (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godājamie kolēģi! Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija ir izskatījusi Saeimas Nacionālās drošības komisijas iesniegtos likumprojektus - likumprojektu “Grozījums likumā “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā”” (reģistrācijas numurs 1054) un likumprojektu “Grozījumi likumā “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” (reģistrācijas numurs 1113).

Komisija nolēma apvienot abus minētos likumprojektus un iesniegt Saeimā izskatīšanai pirmajā lasījumā alternatīvo likumprojektu “Grozījumi likumā “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā””.

Lūdzu atbalstīt komisijas iesniegto alternatīvo likumprojektu un noraidīt divus iepriekšējos likumprojektus.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Lūdzu, balsosim par likumprojektu “Grozījums likumā “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā”” (reģistrācijas numurs 1054), ko ir iesniegusi Nacionālās drošības komisija! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 10, pret - 65, atturas - 4. Likumprojekts ir noraidīts.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā”” (reģistrācijas numurs 1113), ko ir iesniegusi Nacionālās drošības komisija! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 2, pret - 69, atturas - 4. Likumprojekts ir noraidīts.

Cienījamie kolēģi! Lūdzu, balsosim par alternatīvo likumprojektu “Grozījumi likumā “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā””, ko ir iesniegusi Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 79, pret - 1, neviens deputāts neatturas. Likumprojekts pirmajā lasījumā ir pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

A.Krūmiņš. 7.novembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 7.novembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par autoceļiem””. Otrais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Krišjānis Peters.

K.Peters (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Godātie kolēģi! Strādāsim ar likumprojektu, kura reģistrācijas numurs ir 1302, - “Grozījumi likumā “Par autoceļiem””. Kopumā saņemti septiņi priekšlikumi.

1. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

K.Peters. 2. - Juridiskā biroja priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst pret komisijas viedokli.

K.Peters. 3. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

K.Peters. 4. - deputāta Urbanoviča priekšlikums. Nav atbalstīts.

(Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Pēteris Tabūns.

P.Tabūns (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Cienījamie kolēģi! Ir problēma, un šajā priekšlikumā ir skarta šī problēma. Jautājums ir par to, vai mēs gribam to risināt vai negribam.

Jūs ļoti labi zināt, ka Saeimas darbības sākumā tika likvidēti speciālie fondi, to skaitā arī Ceļu fonds, un tā bija ļoti liela kļūda - ļoti liela kļūda! -, ko pieļāva toreizējā valdība Repšes vadībā (sauksim lietas īstajos vārdos). Naudas ceļu remontiem un jaunu ceļu veidošanai trūkst, ļoti trūkst. Valdība paredz, ka nākamā gada budžetā, protams, nedrīkst būt mazāk naudas nekā iepriekšējā. Bet vai ar to pietiek? Ar to ir ārkārtīgi, ārkārtīgi par maz! Man personīgi Dobelē bija diskusija ar Šlesera kungu. Atbildot uz manu jautājumu un attiecīgo komentāru šīs lietas sakarībā, Šlesera kungs skaidri un gaiši atzina, ka Ceļu fonda likvidēšana bija kļūda un ka fonds ir jāatjauno.

Te jau gan tiek pieminēts Ceļu fonds, bet tajā parādās ārkārtīgi maz līdzekļu. Tur jau ir tā bēda! Mēs, kas strādājām toreiz Saeimā, kad satiksmes ministrs bija Gorbunova kungs, atminamies, ka viņš šā fonda sakarā nāca šeit tribīnē. Ierosinājums bija šāds: 90 procentus no akcīzes nodokļa dot Ceļu fondam. Gorbunova kungs toreiz teica: “Pietiks ar 80 procentiem. Gan jau varēsim izvērst šo darbu.” Diemžēl tas nav noticis, un šobrīd ceļi, kā jūs ļoti labi zināt, ir tādi, kādi tie ir, - slikti. Labākajā gadījumā salabojam bedrītes.

Valdība rīkojas ļoti vienkārši: jā, ir ar mieru, ka turpmāk nākotnē, jau 2007.gadā, attiecīgi paredzēs 65 procentus vai varbūt pat vairāk, bet līdz tam laikam - ne. Kāpēc? Tāpēc, ka vairs nevajadzēs par to atbildēt 2007.gadā, jo tad būs cita Saeima un cita valdība. Tā teikt, redziet, cik mēs esam labi: mēs tomēr atjaunojam šo fondu, būs tam arī naudas līdzekļu palielinājums, bet tas būs tad, kad mēs vairs neatbildēsim par to. Un tad varēsim kritizēt tos, kuri nespēs labot ceļus, kā pienākas, un varēsim teikt: “Ai, cik slikti!” Taču tagad, kad ir šī iespēja, mēs negribam sakārtot šīs lietas un piešķirt ceļu remontiem un jaunu ceļu veidošanai pēc iespējas vairāk līdzekļu no akcīzes nodokļa - no tā paša, ko mēs visi, kas braucam ar automašīnām, maksājam, lejot tajās iekšā degvielu. Un mēs prasām un mums ir tiesības prasīt normālus ceļus.

(Starpsauciens: “Bravo!”)

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Ja komisijas vārdā nekas nav piebilstams, lūdzu balsot par 4. - deputāta Urbanoviča priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 23, pret - 52, atturas - 3. Priekšlikums nav atbalstīts.

K.Peters. 5. - deputāta Tolmačova priekšlikums. Nav atbalstīts.

(Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 16, pret - 53, atturas - 2. Priekšlikums nav atbalstīts.

K.Peters. 6. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

K.Peters. Līdz ar to visi priekšlikumu ir izskatīti... Ā, nē! Es atvainojos!

7. - deputāta Tolmačova priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli.

K.Peters. Līdz ar to visi priekšlikumi ir izskatīti. Aicinu pieņemt likumprojektu otrajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 76, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

K.Peters. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 21.oktobris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 21.oktobris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Informācijas sabiedrības pakalpojumu likumā”. Otrais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Krišjānis Peters.

 

K.Peters (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Godātie kolēģi! Strādāsim ar likumprojektu “Grozījumi Informācijas sabiedrības pakalpojumu likumā” (reģistrācijas Nr.1315). Kopumā saņemti 10 priekšlikumi.

1. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts un redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

K.Peters. 2. - Ekonomikas ministrijas parlamentārā sekretāra Zaķa kunga priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iekļauts 3.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli par minētajiem priekšlikumiem.

K.Peters. 4. - Ekonomikas ministrijas parlamentārā sekretāra priekšlikums. Atbalstīts un redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

K.Peters. 5. - Ekonomikas ministrijas parlamentārā sekretāra priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iekļauts 6.priekšlikumā, kurš ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli.

K.Peters. 7. - Ekonomikas ministrijas parlamentārā sekretāra priekšlikums. Atbalstīts un redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

K.Peters. 8. - Ekonomikas ministrijas parlamentārā sekretāra priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iekļauts 9.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst pret komisijas viedokli.

K.Peters. 10. - Ekonomikas ministrijas parlamentārā sekretāra Zaķa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

K.Peters. Līdz ar to visi priekšlikumi ir izskatīti. Komisijas vārdā aicinu pieņemt likumprojektu otrajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

K.Peters. 21.oktobris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 21.oktobris.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Eiropas Padomes Krimināltiesību pretkorupcijas konvencijas Papildprotokolu”. Pirmais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāts Igors Solovjovs.

I.Solovjovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Godātie kolēģi! Likumprojekts paredz mūsu pievienošanos Eiropas Padomes Krimināltiesību pretkorupcijas konvencijas Papildprotokolam, kas vērsts uz to, lai katra dalībvalsts savos normatīvajos aktos nodrošina, lai kā noziedzīgu nodarījumu kvalificētu nacionālo un ārvalstu šķīrējtiesnešu kukuļošanu un nacionālo un ārvalstu tiesu zvērināto un tiesu piesēdētāju kukuļošanu.

Ārlietu komisija likumprojektu izskatīja un atbalstīja.

Komisijas vārdā aicinu atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

I.Solovjovs. 1.novembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 1.novembris. Paldies.

I.Solovjovs. Paldies.

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Apsardzes darbības likumā”. Otrais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Juris Dalbiņš.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Kolēģi! Komisija par šo likumprojektu saņēma četrus priekšlikumus, kuri tika izskatīti.

1. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. 2. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Dalbiņš. 3. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. 4. - Saeimas deputāta Buzajeva kunga priekšlikums. Komisija to nav atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Vladimirs Buzajevs.

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamā priekšsēdētājas kundze! Godātie kolēģi! Šis grozījums ir vienā no vissvētākajiem likumiem - Apsardzes darbības likumā. Pieņemot to, jūs kādreiz noteicāt augstākajai rasei piederošo personu loku, tas ir, tos, kuriem jūs uzticat apsargāt noliktavu vai atkritumu izgāztuvi. Bet pārējos, tas ir, nepilsoņus, jūs esat pielīdzinājuši noziedzniekiem, psihiski slimajiem, alkoholiķiem un narkomāniem.

Šā likuma teksts daudz skaidrāk vēsta par to, cik lielā mērā jūs vēlētos “izķidāt” sabiedrības integrāciju, nevis visu tā dēvēto Integrācijas ministriju kopumā, kura velti ēd savu maizi.

Vēl vairāk! Ar šo likumu jūs pirmām kārtām apvainojat un pazemojat paši sevi. Jūs bijāt spiesti atļaut nodarboties ar apsardzes darbību arī citu Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņiem. Jūs pat esat upurējuši “svēto govi” - atcēluši apsardzes firmas vadītājam prasību par valsts valodas prasmi. Nu kas tad brauks pie mums no Eiropas strādāt par apsargu?

Laimes meklētāju vidū, kuri sabrauks civilizētās pasaules nomalē, būs daudz lielāks noziedznieku, psihiski slimo, alkoholiķu un narkomānu procents nekā likumpaklausīgo Latvijas nepilsoņu vidū.

Visbeidzot jūs esat pazemojuši un aizvainojuši arī pašu Eiropu. Jūs Eiropas Savienības pilsoņus esat nostādījuši daudz augstāk par vietējiem iedzīvotājiem un esat iesaistījuši ārvalstniekus nelatviešu diskriminācijā.

Dāmas un kungi! Mītiņos, kas tiek rīkoti ar mērķi “iepotēt” jums civilizācijas pamatus, jūs bieži varat redzēt plakātus ar uzrakstu: “Latvija - Eiropas negods!”

Piketētāji varētu neko arī nerakstīt, bet gan vienkārši piespraust šo likumu pie kārts un demonstrēt jums to citu plakātu vietā.

Lūdzu uzlabot šo stāvokli un atbalstīt manu priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Ja komisijas vārdā nekas nav piebilstams, tad lūdzu deputātus balsot par 4. - deputāta Buzajeva priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 11, pret - 63, neviens neatturas. Priekšlikums nav atbalstīts.

J.Dalbiņš. Līdz ar to visi iesniegtie priekšlikumi ir izskatīti.

Komisijas vārdā aicinu jūs pieņemt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 62, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

J.Dalbiņš. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 31.oktobris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 31.oktobris. Paldies.

Cienījamie kolēģi! Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputātu Rībenas, Šiliņa, Ontužāna, Kampara un Ceriņas iesniegumu ar lūgumu turpināt Saeimas sēdi līdz visu darba kārtības jautājumu izskatīšanai. Vai deputātiem ir iebildumi? Ja deputātiem iebildumu nav, turpināsim izskatīt Saeimas sēdes darba kārtību.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par izdienas pensijām Iekšlietu ministrijas sistēmas darbiniekiem ar speciālajām dienesta pakāpēm””. Otrais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā - deputāte Jevgenija Stalidzāne.

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi, strādāsim ar dokumentu Nr.4766. Uz otro lasījumu likumprojektam priekšlikumi nav iesniegti. Lūdzu Saeimu atbalstīt likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 61, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

J.Stalidzāne. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 18.oktobris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 18.oktobris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par bīstamo iekārtu tehnisko uzraudzību””. Otrais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Madars Lasmanis.

M.Lasmanis (frakcija “Jaunais laiks”).

Godātie kolēģi! Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija uz otro lasījumu ir izskatījusi likumprojektu “Grozījumi likumā “Par bīstamo iekārtu tehnisko uzraudzību”” un uz otro lasījumu nav saņēmusi nevienu priekšlikumu. Tāpēc komisija aicina Saeimu atbalstīt šo likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 72, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

M.Lasmanis. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 21.oktobris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 21.oktobris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums Meža likumā”. Otrais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Dzintars Zaķis.

Dz.Zaķis (frakcija “Jaunais laiks”).

Godājamie kolēģi! Cienījamā priekšsēdētāja! Skatīsim otrajā lasījumā likumprojektu “Grozījums Meža likumā”. Kopumā iesniegti 25 priekšlikumi.

1. - Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Zaķis. 2. - Zemkopības ministrijas parlamentārās sekretāres D.Lucauas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Zaķis. 3. - Zemkopības ministrijas priekšlikums. Atbalstīts daļēji un iekļauts 4. - atbildīgās komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Zaķis. 5. - Zemkopības ministrijas parlamentārās sekretāres priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Zaķis. Arī 6. - Zemkopības ministrijas parlamentārās sekretāres priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Zaķis. 7. - Zemkopības ministrijas parlamentārās sekretāres priekšlikums. Atbalstīts daļēji un iekļauts 8.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 9. - Zemkopības ministrijas parlamentārās sekretāres priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Zaķis. 10. - Zemkopības ministrijas parlamentārās sekretāres priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Zaķis. 11. - vides ministra R.Vējoņa priekšlikums. Atbalstīts daļēji un iekļauts 12. - atbildīgās komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 13. - Zemkopības ministrijas parlamentārās sekretāres priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Zaķis. 14. - Zemkopības ministrijas parlamentārās sekretāres priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. Arī 15. - Zemkopības ministrijas parlamentārās sekretāres priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Zaķis. 16. - Zemkopības ministrijas parlamentārās sekretāres priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Zaķis. 17. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Zaķis. 18. - Zemkopības ministrijas parlamentārās sekretāres priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. Arī 19. - Zemkopības ministrijas parlamentārās sekretāres priekšlikums - ir atbalstīts, bet tikai daļēji. Ir iekļauts 20. - atbildīgās komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 21. - deputāta M.Lasmaņa priekšlikums. Atbalstīts daļēji un iekļauts 22. - atbildīgās komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Zaķis. 23. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Zaķis. 24. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. Un visbeidzot 25. - Zemkopības ministrijas parlamentārās sekretāres D.Lucauas priekšlikums. Ir atbalstīts.

(Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu par pēdējo - 25. - Zemkopības ministrijas parlamentārās sekretāres D.Lucauas priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 65, pret - 10, atturas - 4. Priekšlikums ir atbalstīts.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 67, pret - 9, neviens neatturas. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

Dz.Zaķis. Sakarā ar to, ka šis ir samērā komplekss jautājums un ka daudzos no priekšlikumiem ir norādīts tikai princips, bet nav norādītas precīzas nianses, ar kurām likums varbūt būtu vēl jāpapildina, Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai darba pie šā likuma būs gana daudz, tāpēc iesaku noteikt pietiekami garu priekšlikumu iesniegšanas termiņu - 31.oktobri.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 31.oktobris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Standartizācijas likumā”. Otrais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Madars Lasmanis.

M.Lasmanis (frakcija “Jaunais laiks”).

Godātie kolēģi! Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija uz otro lasījumu ir izskatījusi grozījumus Standartizācijas likumā un saņēmusi divus priekšlikumus.

1. - vides ministra R.Vējoņa priekšlikums. Atbalstīts un redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Lasmanis. 2. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Lasmanis. Tie tad ir visi priekšlikumi. Komisija aicina atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 70, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

M.Lasmanis. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 21.oktobris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 21.oktobris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Nekustamā īpašuma valsts kadastra likums”. Otrais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Roberts Jurķis.

R.Jurķis (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu Nr.4771. Juridiskā komisija ir izskatījusi likumprojektu “Nekustamā īpašuma valsts kadastra likums”. Uz otro lasījumu ir iesniegti 108 priekšlikumi.

1. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

R.Jurķis. 2. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

R.Jurķis. 3. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

R.Jurķis. 4. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

R.Jurķis. 5. - Saeimas Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

R.Jurķis. 6. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

R.Jurķis. 7. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

R.Jurķis. 8. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

R.Jurķis. 9. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

R.Jurķis. 10. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret 10. un 11.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

R.Jurķis. 12. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

R.Jurķis. 13. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

R.Jurķis. 14. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

R.Jurķis. 15. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

R.Jurķis. 16. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

R.Jurķis. 17. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

R.Jurķis. 18. - Juridiskā biroja priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iestrādāts 19. - atbildīgās komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

R.Jurķis. 20. - Tieslietu ministrijas parlamentārā sekretāra E.Jaunupa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

R.Jurķis. 21. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

R.Jurķis. 22. - Tieslietu ministrijas parlamentārā sekretāra Jaunupa priekšlikums. Atbalstīts daļēji un iestrādāts 23.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli par minētajiem priekšlikumiem.

R.Jurķis. 24. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

R.Jurķis. 25. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

R.Jurķis. 26. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

R.Jurķis. 27. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

R.Jurķis. 28. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

R.Jurķis. 29. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

R.Jurķis. 30. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

R.Jurķis. 31. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

R.Jurķis. 32. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

R.Jurķis. 33. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

R.Jurķis. 34. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

R.Jurķis. 35. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

R.Jurķis. 36. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

R.Jurķis. 37. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

R.Jurķis. 38. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

R.Jurķis. 39. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

R.Jurķis. 40. - Tieslietu ministrijas parlamentārā sekretāra Jaunupa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

R.Jurķis. 41. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

R.Jurķis. 42. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

R.Jurķis. 43. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

R.Jurķis. 44. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

R.Jurķis. 45. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

R.Jurķis. 46. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

R.Jurķis. 47. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

R.Jurķis. 48. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

R.Jurķis. 49. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

R.Jurķis. 50. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

R.Jurķis. 51. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

R.Jurķis. 52. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

R.Jurķis. 53. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

R.Jurķis. 54. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

R.Jurķis. 55. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

R.Jurķis. 56. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

R.Jurķis. 57.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

R.Jurķis. 58. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

R.Jurķis. 59. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

R.Jurķis. 60. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

R.Jurķis. 61. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

R.Jurķis. 62. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

R.Jurķis. 63. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

R.Jurķis. 64. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

R.Jurķis. 65. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

R.Jurķis. 66. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

R.Jurķis. 67. - Tieslietu ministrijas parlamentārā sekretāra Jaunupa priekšlikums. Atbalstīts daļēji, iestrādāts 68.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli.

R.Jurķis. 69. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

R.Jurķis. 70. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

R.Jurķis. 71. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

R.Jurķis. 72. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

R.Jurķis. 73. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

R.Jurķis. 74. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

R.Jurķis. 75. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

R.Jurķis. 76. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

R.Jurķis. 77. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

R.Jurķis. 78. - Tieslietu ministrijas parlamentārā sekretāra Jaunupa priekšlikums. Atbalstīts daļēji, iestrādāts 81.priekšlikumā.

79. - Juridiskā biroja priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iekļauts 81.priekšlikumā.

80.priekšlikums - Tieslietu ministrijas parlamentārā sekretāra Jaunupa priekšlikums. Daļēji iekļauts 81.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli par minētajiem priekšlikumiem.

R.Jurķis. 82.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

R.Jurķis. 83. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

R.Jurķis. 84. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

R.Jurķis. 85. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

R.Jurķis. 86. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

R.Jurķis. 87. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

R.Jurķis. 88. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

R.Jurķis. 89. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

R.Jurķis. 90. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

R.Jurķis. 91. - Tieslietu ministrijas parlamentārā sekretāra Jaunupa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

R.Jurķis. 92. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

R.Jurķis. 93. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

R.Jurķis. 94. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

R.Jurķis. 95. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

R.Jurķis. 96. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

97. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

98. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli par minētajiem priekšlikumiem.

R.Jurķis. 99. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

100. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

R.Jurķis. 101. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

R.Jurķis. 102. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

R.Jurķis. 103. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

104. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

105.- Tieslietu ministrijas parlamentārā sekretāra Jaunupa priekšlikums. Atbalstīts.

106. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

107. - Tieslietu ministrijas parlamentārā sekretāra Jaunupa priekšlikums. Atbalstīts.

Un 108. - Tieslietu ministrijas parlamentārā sekretāra Jaunupa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

R.Jurķis. Līdz ar to izskatīti visi priekšlikumi. Komisijas vārdā aicinu pieņemt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam.

R.Jurķis. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 27.oktobris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 27.oktobris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums Krimināllikumā”. Otrais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Roberts Jurķis.

R.Jurķis (frakcija “Jaunais laiks”).

Strādāsim ar dokumentu Nr.4773.

Juridiskā komisija ir izskatījusi likumprojektu “Grozījums Krimināllikumā”. Uz otro lasījumu ir saņemts viens priekšlikums. Priekšlikums ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

R.Jurķis. Lūdzu pieņemt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 75, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam.

R.Jurķis. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 27.oktobris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 27.oktobris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums Likumā par ostām”. Pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Dzintars Jaundžeikars.

Dz.Jaundžeikars (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Cienījamie kolēģi! Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija, izskatījusi Ministru kabineta atbalstīto likumprojektu “Grozījumi Likumā par ostām”, lūdz piešķirt tam steidzamību un to atbalstīt pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 72, pret - 1, atturas - 4. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret - nav, atturas - 1. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

Dz.Jaundžeikars. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 17.oktobris, un likumprojekta izskatīšana otrajā lasījumā - 20.oktobrī.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 17.oktobris, likumprojekta izskatīšana otrajā lasījumā - 20.oktobra sēdē. Paldies.

Dz.Jaundžeikars. Paldies!

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par sapulcēm, gājieniem un piketiem””. Pirmais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Juris Dalbiņš.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Priekšsēdētājas kundze! Kolēģi! Aizsardzības un iekšlietu komisija savā šā gada 13.oktobra sēdē ir apspriedusi likumprojektu “Grozījumi likumā “Par sapulcēm, gājieniem un piketiem””, kas sagatavots pirmajam lasījumam, un lūdz atzīt likumprojektu par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Vai jautājumā par steidzamību deputāts Jakovs Pliners runās “pret”? Nē? Jūs nerunāsiet? Nē.

Cienījamie kolēģi, lūdzu balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 67, pret - 17, neviens deputāts neatturas. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

J.Dalbiņš. Komisija likumprojektu ir konceptuāli atbalstījusi pirmajā lasījumā un lūdz to darīt arī Saeimu.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Jakovs Pliners.

J.Pliners (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Godātie deputāti! Kā jums ir zināms, es neesmu jurists, kaut arī pāris reižu man izdevās tiesā panākt uzvaru lietās par pulcēšanās brīvības ierobežojumiem.

Es tikai gribu nocitēt vairākus rakstus, kurus Latvijas juristi pēdējā laikā ir publicējuši par sapulcēm, gājieniem un piketiem.

Tātad Edgars Pastars un Jānis Pleps: “Satversmes 103.pants noteic, ka valsts aizsargā iepriekš pieteiktu miermīlīgu sapulču un gājienu, kā arī piketu brīvību. Šis pants nāk no savulaik nepieņemtās Satversmes otrās daļas, kurā tas, kā jau lielākā daļa Satversmes, pārrakstīts no 1919.gada Veimāras konstitūcijas.

Šīs konstitūcijas 123.panta pirmā daļa noteica, ka visiem vāciešiem miermīlīgi un bez ieročiem ir tiesības sapulcēties, neprasot atļauju vai iepriekšēju pieteikšanos. Šā panta otrajā daļā, kura regulē pulcēšanos zem klajas debess, bija ietverta prasība iepriekš pieteikties un īpašos gadījumos tiesības aizliegt pulcēšanos. Nedaudz stingrāk to izteica nepieņemtā Satversmes otrā daļa; proti, pilsoņiem ir tiesības, iepriekš pieteicot attiecīgajai iestādei, kā slēgtās telpās, tā arī zem klajas debess sasaukt sapulces un mierīgi, bez ieročiem sapulcēties.

Tādā veidā ir jātulko arī Satversmes 103.pants, saskaņā ar ko likumīgs pamats rīkot sapulci ir pieteikuma iesniegšana pašvaldībai.

Satversme nepieprasa nekāda veida atļaujas, izziņas vai citāda papīra nepieciešamību, tikai pašvaldības informēšanu pirms sapulcēšanās.

Savukārt pašvaldība, izvērtējusi pasākuma raksturu, šajā gadījumā būtu tiesīga liegt rīkot sapulci. Sapulču likums turpretī izvirza pretēju pienākumu sadali: vienīgā iespēja rīkot sapulci ir izziņa, ka pašvaldībai nav iebildumu pret pasākuma sarīkošanu.” Citāta beigas.

Vai arī Indulis Balmaks. Citēšu šo juristu: “Interesanti, ka pat Latvijas 1923.gada likums par sapulcēm saturēja mūsdienīgāku regulējumu. Sapulce tās rīkotājiem bija jāpiesaka vismaz 24 stundas pirms sapulces atklāšanas attiecīgajai policijas amatpersonai, kurai pēc pieprasījuma bija jāizdod apliecība pieteikšanās dienā.

Savukārt ne vēlāk kā 12 stundas pirms sapulces sākuma iekšlietu ministrs ar savu rīkojumu varēja aizliegt sapulces, kuru mērķis ir noziedzīgs vai arī kuru sarīkošana apdraud atklātu mieru un drošību. Saeimai ir jāmaina policejiskās darbības tendences...” - tie nav mani vārdi, tie ir Balmaka vārdi - “...gan vēlreiz izvērtējot grozījumu nepieciešamību, gan arī tuvākajā nākotnē izstrādājot kvalitatīvi jaunu un demokrātiskai tiesību izpratnei atbilstošu sapulču likumu.

Līdz tam izpildvarai, piemērojot vai izpildot šīs likuma prasības, ir īpaša vērība jāvelta to tiesiskajai interpretācijai, jo pretējā gadījumā persona Latvijas Administratīvā procesa likuma kārtībā var vērsties tiesā un piedzīt no valsts vai no pašvaldības gan zaudējumus, gan morālo kompensāciju. Ja arī tiesu vara nebūs pietiekami elastīga šo normu interpretācijā, drīz vien varam sagaidīt jaunas lietas Eiropas Cilvēktiesību tiesā, kas galu galā var likt Latvijai ar kaunu mainīt attieksmi pret šīm pilsoniskajām brīvībām. Turklāt vēl dārgi par to samaksāt.” Citāta beigas.

Valsts Cilvēktiesību biroja darbiniece Anita Kovaļevska. Citāti no viņas raksta:

“Latvijā notiekošais neliecina, ka pulcēšanās brīvību tiešām uzskatītu par demokrātisku pamatvērtību. ASV prezidenta Buša vizītes laikā Rīgā protesta pasākumi tiek novirzīti uz Mežaparku, tādējādi degradējot šīs tiesības pēc būtības. [..]

Ministru prezidents publiski izsakās, ka Rīgas Domei nevajadzēja saskaņot pasākuma “Riga Pride 2005” ietvaros paredzēto gājienu, un Dome arī atceļ iepriekš izsniegtā gājiena rīkošanas atļauju, kaut gan tam nav nekāda tiesiska pamata. [..]

Saeima diezgan aktīvi groza gan likumu “Par sapulcēm, gājieniem un piketiem”, gan arī citus likumus, paredzot dažādus ierobežojumus pulcēšanās brīvībai.

Grozījumi var radīt virkni problēmu organizācijām, kas vēlas rīkot līdzīgus piketus vienā un tajā pašā vietā un laikā vai arī dažāda satura piketus, kas savstarpēji nekonfliktē, piemēram, denacionalizēto namu īrnieki par īres griestu atcelšanu un medmāsas par mazajām algām. Jo īpaši problemātiski tas var izrādīties, ja divas organizācijas vēlas piketēt, piemēram, pie Ministru kabineta. Likums paredz, ka sapulces un piketus aizliegts rīkot tuvāk par 50 metriem no Valsts prezidenta rezidences, Saeimas, Ministru kabineta, tiesām, prokuratūras un ārvalstu diplomātisko un konsulāro pārstāvniecību ēkām.

Tātad, ja īrnieki būs saskaņojuši savu piketu pirmie, tad medmāsas varēs piketēt tikai apmēram 350 metru attālumā no Ministru kabineta.

Vai tad šāds pikets sasniegs savu mērķi un ministri pamanīs pausto viedokli? Viņi to nepamana, kā jums ir zināms, ja attiecīgs pikets atrodas pat 50 metru no Ministru kabineta. Un tagad jūs liksiet viņiem stāvēt 300 vai 350 metrus. [..]

Iekšlietu ministrijas izstrādātie grozījumi ir kārtējais mēģinājums konkrētas problēmas risināt, grozot likumu, nevis saprātīgi un lietpratīgi piemērojot jau eksistējošo regulējumu. Turklāt tie kārtējo reizi tiek gatavoti, domājot par konkrētiem pasākumiem, nevis objektīvi apsverot visus ieguvumus un zaudējumus, ko šādi grozījumi var radīt. Ja šādus grozījumus pieņems, tie būs kārtējais trieciens pulcēšanās brīvībai, taču ieguvumu no tiem nebūs praktiski nekādu, jo tos pašus rezultātus iespējams sasniegt jau pašreizējā likuma ietvaros.

Valdībai un Saeimai drīzāk jādomā par jauna, kvalitatīva un demokrātijas prasībām atbilstoša likuma izstrādi, nevis jāparedz jauni ierobežojumi likumā, kas jau tā nav demokrātisks.”

Kolēģi! Es saprotu, ka tūlīt nāks Tabūna kungs un atkal 115. reizi sāks atkārtot to, ko viņš jau runā vienmēr, ka deputātam Buzajevam ir jāsēž cietumā, Plineram - arī. Vai tik nebūs pašam jāsēž cietumā, ja mēs patiešām atzīsim, ka mums bija padomju okupācija? Kas tad viņi ir, šie bijušie komunisti, kuri šeit sēž, - kolaboranti vai okupanti? Un varbūt arī viņiem kādreiz būs jāsēž cietumā. Nezinu. Varbūt viņiem arī pietiktu arī ar tām pašām 15 diennaktīm...

Bet, runājot par šo konkrēto jautājumu, es lūdzu ņemt vērā profesionāļu viedokli (es jums viņus citēju) un aicinu balsot “pret” projektu.

Paldies!

Sēdes vadītāja. Deputāts Dzintars Rasnačs.

Dz.Rasnačs (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Paldies Plinera kungam par rūpīgi gatavoto uzstāšanos! Varētu jau arī dažām lietām, ko viņš no juristu citātiem ir izvilcis, piekrist. Tikai uz vienu lietu gan es aicinātu: ja jūs slavējat Veimāras konstitūciju, tad vienmēr atcerieties, ka šī konstitūcija un tās liberālais raksturs bija viens no iemesliem, kāpēc Vācijā pie varas nāca Hitlers. Padomājiet par to!

(Starpsaucieni no zāles: “Padomājiet tikai - Pliners aizstāv Hitleru!”)

Sēdes vadītāja. Deputāts Nikolajs Kabanovs.

N.Kabanovs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamie kolēģi! Vispirms no visas sirds es jūs apsveicu sakarā ar Rīgas 61.gadadienu - ar Rīgas atbrīvošanas 61.gadadienu. (Starpsaucieni.) Šodien visi laipni tiek uzaicināti pie Barklaja pieminekļa pulksten 17.00, kur notiks mūsu kārtējais mītiņš...

Sēdes vadītāja. Cienījamais kolēģi, paziņojumiem laiks ir atsevišķi. (Starpsaucieni.)

N.Kabanovs. Es tikai vēl gribētu pateikt par tematu. Man šķiet, ka tagad Latvijā notiek cīņa pret īstu demokrātiju. Tas notiek... To, kas tagad notiek, sauc par obstrukciju.

Bet tagad es gribu runāt par tematu. Man šķiet, ka deputāta Rasnača pieminētais fašisms nav vietā... nav vietā pieminēts. Labāk runāsim par demokrātiju.

Šodien kongresmenis Džons Šimkus no ASV teica, ka Latvija - tā ir paraugdemokrātija. Labi! Vai tagad mēs nevaram rīkot mūsu akcijas, teiksim, tā kā valsts svētku dienās? Es gribētu pieminēt to laiku, kad bija Augstākā padome. Tolaik, 1988. un 1989.gadā, sarkanbaltsarkanie karogi tika izmantoti 7.novembra demonstrācijā, un neviens tolaik nedeva rīkojumu ķert ciet šos cilvēkus ar sarkanbaltsarkanajiem karogiem. Tagad mēs esam kļuvuši mazāk demokrātiski, salīdzinot ar šiem komunistu laikiem.

Padomājiet, lūdzu, par to!

Sēdes vadītāja. Deputāts Pēteris Simsons.

P.Simsons (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godājamie kolēģi! Iepriekšējo runātāju teiktais liecina tikai par to, ka mūsu valstī tiešām ir demokrātija, ka demokrātija nekādā veidā netiek apspiesta, ka katrs var izteikt savu pozīciju, savu viedokli, arī iekarotāja pozīciju, attiecībā uz 13.oktobri.

Bet, runājot par šiem konkrētajiem priekšlikumiem, es gribētu pilnībā atbalstīt to, kas šeit tiek piedāvāts, jo laika gaitā, piedaloties šādos pasākumos, mēs kļūstam gudrāki, pārliecināmies par tām nepilnībām un par tiem trūkumiem, jo likumdevēju vienmēr ir mazāk nekā to cilvēku, kuri mēģina atrast likumā kādas spraugas.

Es negribu neko vairs komentēt no tā, kas šeit tika pieminēts, bet gribu tikai lūgt komisijai dot pietiekami ilgu laiku priekšlikumu iesniegšanai, jo mums ir jāizmanto šī iespēja un šis gadījums, atceroties to paradoksālo situāciju, ka par padomju simbolikas, PSRS karoga, apgānīšanu cilvēks tiek saukts pie administratīvās atbildības tādā veidā, it kā viņš būtu izmantojis un slavējis okupācijas varas aizliegto simboliku. Un šī nu būtu tā reize, kad papildus tiem priekšlikumiem un tiem grozījumiem, kas nāk no ministrijas un kas komisijā ir akceptēti, mums vajadzētu izdarīt saprātīgus grozījumus arī esošajā likumā, lai neveidotos tāda paradoksāla situācija, ka netiek atšķirts, kas ir noraidoša jeb nosodoša akcija, izmantojot kādu simboliku, un kas ir propagandējoša akcija.

Un tāpēc, godājamie kolēģi, pieiesim šim likumam ļoti nopietni - tik nopietni, it kā tas varētu tikt attiecināts arī uz katru no mums, ja gadījumā mums iznāk piedalīties vienā vai otrā politiskā akcijā. Un to mēs nevaram izslēgt, ka pēc tam, kad vairs nebūsim deputāti, ja mēs nepametīsim savu politisko darbību, tad arī mēs varam kļūt par šādu akciju dalībniekiem, kur pilnīgi aplamu normu jeb aplamas izpratnes rezultātā mēs būsim panākuši pavisam ko citu, nekā gribējām, šo likumu taisot vai šo likumu grozot.

Tāpēc man ir vēlreiz lūgums dot pietiekamu laiku, lai uz nākamo lasījumu varētu iesniegt loģiskus un pareizus priekšlikumus.

Paldies par uzmanību!

 

Sēdes vadītāja. Deputāts Vladimirs Buzajevs.

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Es negribētu runāt no Saeimas tribīnes vārdus: “Fašizm neproiģot!” un dot kādu politisku vērtējumu situācijai. (Starpsauciens: “Beidz!”)

Es gribētu normāli juridiski apspriest šo piedāvāto likumprojektu.

Sāksim no pirmā panta. Pirmais pants skan sekojoši: “Papildināt likuma 1.panta ceturto daļu pēc vārda “transparentiem” ar vārdiem “vai citiem atribūtiem”.”

Par ko ir runa? Runa ir par piketa jēdzienu. Pikets ir pasākums, kura laikā viens vai vairāki cilvēki publiskā vietā ar plakātiem, lozungiem vai transparentiem...” Tā ir esošā likuma tekstā. Tagad būs “...ar plakātiem, lozungiem, transparentiem vai citiem atribūtiem pauž kādas idejas un viedokļus.” Tam piketa jēdzienā nav nekāda pamata, jo jebkurā pasākumā, jebkur: kāzās vai, atvainojiet, bērēs, ja kādam uz dibena ir kaut kāda zīme, vai tad arī tas ir pikets? Tas acīm redzami neatbilst vispār likuma jēdzienam. Un šis priekšlikums ir viennozīmīgi noraidāms. Tas ir tikai pirmais.

2.pants. 4.pantā papildināt ievaddaļu - aiz vārda “organizators” papildināt ar vārdiem “pasākuma vadītājs, pasākuma vadītāja palīgs un kārtības uzturētājs”. Ko tas nozīmē? Tas nozīmē, ka pasākuma vadītājam, pasākuma vadītāja palīgam un kārtības uzturētājam tagad būs tādi paši ierobežojumi kā pasākuma organizatoram.

Es esmu gatavs piekrist likumprojekta autoriem, ka attiecināt šos ierobežojumus uz pasākuma vadītāju un uz vadītāja palīgu - tas ir attaisnoti, bet uz kārtības uzturētāju? Likumā ir arī pants, kas paredz, ka kārtības uzturētāji ir apsardzes firma, bet apsardzes firma var būt citā vietā. Viens darbinieks izdara kaut kādu pārkāpumu, un tad atbild diemžēl pavisam citi cilvēki, kas tikai samaksāja naudu par konkrēto lietu šai firmai. Ne vairāk! Tas arī neattaisno.

Skatīsim likuma 4.panta piekto daļu: gada laikā “...ir sodīta administratīvā kārtā par sapulču, gājienu un piketu organizēšanas vai norises kārtības pārkāpšanu...” vai par sīko huligānismu, vai par ļaunprātīgu nepakļaušanos policijas darbinieku likumīgajām prasībām... “vai arī par sabiedrisko organizāciju darbības uzsākšanas vai izbeigšanas noteikumu pārkāpšanu”.

Šeit tiek jauktas pavisam dažādas lietas, kas neattiecas uz pašiem piketiem. Un, ja mēs būtu normāli apsprieduši Saeimas likumdošanas iniciatīvu, tad kur ir pamatojums... Lai cienījamais Dalbiņa kungs kāpj šeit tribīnē un paskaidro deputātiem, kāpēc viņš grib izdarīt tieši to!

Vai, teiksim, 3.pants. 5.pants attiecas uz juridiskajām personām, un te ir kāda jauna shēma, ka arī juridiskā persona, kas ir sodīta administratīvā kārtā par sapulču un gājienu organizēšanu. Tomēr par visu atbild konkrēti cilvēki, kas organizēja pasākumu. Ja viņi kaut ko nepareizi izdarīja, tad viņiem jāuzliek sods un viņiem nevajag gada laikā organizēt citu pasākumu. Bet kāpēc atbildīgi ir arī visi citi šo cilvēku partijas biedri? Es vakar lasīju, ka “Jaunā laika” rindās jau ir vairāk par tūkstoti cilvēku; teiksim, viena reģionālā organizācija kaut ko Saldū vai Liepājā pārkāpj, bet atbildīgi ir arī Jelgavas organizācijas biedri. Ko tas vispār nozīmē?

Iesim tālāk!

Likumprojekta 4.pants: likuma 9.pantā papildināt pirmo daļu pēc vārda “prokuratūras” ar vārdiem “policijas, ieslodzījuma vietu”. Ir runa par tā saucamo 50 metru attālumu no Valsts prezidentes rezidences, kura vienā likumā ir sajaukta ar cietumu, demonstrējot cieņu pret Prezidenti, kā es sapratu.

Un es varētu vēl piebilst, ka pirmajā neatkarīgās Latvijas likumā par sapulcēm šāda ierobežojuma nebija vispār. Un, ja cienījamie likumprojekta autori tomēr grib turēt visus piketētājus cietumā, tad kāpēc viņi negrib tajā pašā laikā dot viņiem iespēju iet pie cietuma tuvāk par 50 metriem?

Iesim tālāk! Nu šo pantu es nekomentēšu, jo vispār nav piektās daļas, ko likumdevējs gan grib ieviest, bet neuzrakstīja to vispār.

Un nu par pēdējo... priekšpēdējo 7.pantu.

Likumdevēji grib divreiz palielināt kārtības uzturētāju skaitu (citēju): “ja no kompetentas iestādes ir saņemta informācija, ka pasākuma mierīga un organizēta norise ir apdraudēta”.

Cienījamās dāmas un kungi! Saskaņā ar Satversmi tomēr valsts ir atbildīga par mītiņu, piketu un sapulču nepārtrauktu norisi, tāpēc pieprasīt un visas rūpes uzlikt uz organizatoru pleciem - tas ir juridisks nonsenss!

Tas nav viss, bet es ceru, ka tas ir pietiekami, lai noraidītu šo likumprojektu!

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzam.

(Aplausi.)

Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Lūdzu, Dalbiņa kungs!

 

J.Dalbiņš. Es pateicos kolēģiem par ļoti izvērstām debatēm par šo likumprojektu, un es patiesi uzskatu, ka mēs varēsim ņemt vērā viņu pieredzi sapulču, piketu un dažādu citu pasākumu organizēšanā, jo, tos organizējot un šad tad arī pārkāpjot likumu, tiešām ir gūta pieredze.

Mēs to iestrādāsim, lai mums visiem būtu pilnīgi skaidri noteikumi, kādā veidā mēs varam paust savu izpratni par procesiem valstī.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Lūdzu, balsosim par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 73, pret - 18, neviens deputāts neatturas. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un izskatīšanas laiku otrajā lasījumā!

J.Dalbiņš. Es lūgtu par priekšlikumu iesniegšanas termiņu noteikt 20.oktobri un izskatīt 27.oktobra Saeimas sēdē.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 20.oktobris, izskatīšana - 27.oktobra sēdē. Paldies.

Cienījamie kolēģi, līdz ar to visa darba kārtība ir izskatīta. Lūdzu deputātus reģistrēties ar reģistrācijas kartēm! Lūdzu zvanu! Reģistrācijas režīmu!

Kamēr tiek sagatavoti reģistrācijas rezultāti, vārds paziņojumam deputātei Jevgenijai Stalidzānei.

 

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Sociālo un darba lietu komisijas sēde pulksten 13.30 Sociālo un darba lietu komisijas telpās.

 

Sēdes vadītāja. Vārds paziņojumam deputātei Ingrīdai Circenei.

I.Circene (frakcija “Jaunais laiks”).

Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde komisijas telpās pulksten 13.15. Paldies.

 

Sēdes vadītāja. Vārds paziņojumam deputātam Pāvelam Maksimovam.

 

P.Maksimovs (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Mandātu un iesniegumu komisiju lūdzu uz komisijas sēdi pēc desmit minūtēm komisijas sēžu zālē. Paldies!

 

Sēdes vadītāja. Lūdzu Saeimas sekretāra biedri nolasīt reģistrācijas rezultātus.

I.Rībena (8.Saeimas sekretāra biedre).

Cienījamie kolēģi! Nav reģistrējušies: Jānis Porietis, Boriss Cilevičs, Jānis Šmits, Andis Kāposts... ir, Juris Dobelis, Anatolijs Mackevičs un Jānis Strazdiņš. Paldies!

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Līdz ar to Saeimas 13.oktobra sēde ir slēgta. Paldies!

 

 

 

SATURA RĀDĪTĀJS

8.Saeimas rudens sesijas 7.sēde

2005.gada 13.oktobrī

ASV kongresmeņa, ASV un Baltijas parlamentārās sadarbības grupas līdzpriekšsēdētāja Džona Šimkus uzruna

- 1.lpp.

Par darba kārtību

- 6.lpp.

Par likumprojektu “Grozījums Valsts un pašvaldību īpašuma privatizācijas un privatizācijas sertifikātu izmantošanas pabeigšanas likumā”” (Noraidīts)


(4732. un 4732.a dok., reģ. nr.1381)

 

 

- 8.lpp.

Priekšlikums

- dep. J.Sokolovskis (par)

- 8.lpp.

Par likumprojektu “Par Latvijas Republikas valdības un Krievijas Federācijas valdības protokolu par 1993.gada 2.jūnija Latvijas Republikas valdības un Krievijas Federācijas valdības vienošanās par pārceļošanas procesa regulēšanu un pārceļotāju tiesību aizsardzību pagarināšanu”


(4736. un 4736.a dok., reģ. nr.1382)

 

 

 

 

- 10.lpp.

Par likumprojektu “Grozījumi Saeimas kārtības rullī”


(4737. un 4737.a dok., reģ. nr.1383)

- 10.lpp.

Priekšlikums

- dep. V.Buzajevs (pret)

- 10.lpp.

Par likumprojektu “Grozījumi Zemesgrāmatu likumā”


(4738. un 4738.a dok., reģ. nr.1384)

- 11.lpp.

Par likumprojektu “Grozījumi Valsts sociālo pabalstu likumā”


(4751. un 4751.a dok., reģ. nr.1385)

- 11.lpp.

Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu””


(4752. un 4752.a dok., reģ. nr.1386)

 

- 12.lpp.

Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par darbinieku aizsardzību darba devēja maksātnespējas gadījumā””


(4753. un 4753.a dok., reģ. nr.1387)

 

- 12.lpp.

Par likumprojektu “Grozījumi Pārtikas aprites uzraudzības likumā”


(4754. un 4754.a dok., reģ. nr.1388)

 

- 13.lpp.

Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par reglamentētajām profesijām un profesionālās kvalifikācijas atzīšanu””


(4755. un 4755.a dok., reģ. nr.1389)

 

- 13.lpp.

Par likumprojektu “Grozījumi Valsts sociālo pabalstu likumā”


(4765. un 4765.a dok., reģ. nr.1391)

- 13.lpp.

Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par sapulcēm, gājieniem un piketiem””
(4802. dok., reģ. nr.1394)

 

- 13.lpp.

Priekšlikumi

- dep. V.Buzajevs (pret)

- 14.lpp.

- dep. J.Dalbiņš (par)

- 15.lpp.

Par procedūru

- dep. V.Buzajevs

- 17.lpp.

Par darba kārtību

- 18.lpp.

Par lēmuma projektu “Par ilgtermiņa konceptuālā dokumenta “Latvijas izaugsmes modelis: Cilvēks pirmajā vietā” apstiprināšanu”


(4777. dok., reģ. nr.815)

 

 

- 19.lpp.

Ziņo

- dep. Dz.Zaķis

- 19.lpp.

Debates

- dep. P.Simsons

- 20.lpp.

- dep. Dz.Zaķis

- 20.lpp.

Lēmuma projekts “Par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātam Anatolijam Mackevičam”


(4779. dok.)

 

- 22.lpp.

Lēmuma projekts “Par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātam Jānim Šmitam”


(4780. dok.)

 

- 22.lpp.

Lēmuma projekts “Par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātam Jurim Dobelim”


(4783. dok.)

 

- 22.lpp.

Lēmuma projekts “Par Santas Bernhardes atkārtotu iecelšanu par Rīgas rajona tiesas tiesnesi”


(4774. dok., reģ. nr.812)

 

- 22.lpp.

Ziņo

- dep. V.Stepaņenko

- 22.lpp.

Lēmuma projekts “Par Daigas Danšinas apstiprināšanu par Jelgavas tiesas tiesnesi”


(4775. dok., reģ. nr.813)

 

- 23.lpp.

Ziņo

- dep. V.Stepaņenko

- 23.lpp.

Lēmuma projekts “Par Andra Jonikāna apstiprināšanu par Ludzas rajona tiesas tiesnesi”


(4776. dok., reģ. nr.814)

 

- 23.lpp.

Ziņo

- dep. V.Stepaņenko

- 23.lpp.

Lēmuma projekts “Par deputāta Pauļa Kļaviņa atsaukšanu no Juridiskās komisijas”
(4791. dok., reģ. nr.816)

 

- 23.lpp.

Lēmuma projekts “Par deputātes Māras Ceriņas atsaukšanu no Sociālo un darba lietu komisijas”

(4793. dok., reģ. nr.818)

 

- 24.lpp.

Lēmuma projekts “Par deputāta Pauļa Kļaviņa ievēlēšanu Sociālo un darba lietu komisijā”

(4792. dok., reģ. nr.817)

 

- 25.lpp.

Lēmuma projekts “Par deputātes Māras Ceriņas ievēlēšanu Juridiskajā komisijā”
(4794. dok., reģ. nr.819)

 

- 25.lpp.

Lēmuma projekts “Par deputāta Arta Kampara atsaukšanu no Eiropas lietu komisijas”
(4795. dok., reģ. nr.820)

 

- 25.lpp.

Lēmuma projekts “Par deputāta Roberta Jurķa ievēlēšanu Eiropas lietu komisijā”
(4797. dok., reģ. nr.822)

 

- 25.lpp.

Lēmuma projekts “Par deputāta Arta Kampara ievēlēšanu Nacionālās drošības komisijā”
(4796. dok., reģ. nr.821)

 

- 25.lpp.

Debates

- dep. V.Buzajevs

- 25.lpp.

Pieprasījumu komisijas atzinums par Saeimas deputātu pieprasījumu labklājības ministrei Dagnijai Staķei “Par Nacionālā rīcības plāna nabadzības un sociālās atstumtības mazināšanai (2004. — 2006.) izpildi” (Pieprasījums noraidīts)


(4702. dok., reģ. nr.807)

 

 

 

- 26.lpp.

Ziņo

- dep. A.Brigmanis

- 26.lpp.

Debates

- dep. A.Klementjevs

- 27.lpp.

Likumprojekts “Grozījumi Robežsardzes likumā” (2.lasījums) (Steidzams)


(4684. dok., reģ. nr.1353)

 

- 28.lpp.

Ziņo

- dep. J.Dalbiņš

- 28.lpp.

Debates

- dep. V.Buzajevs

- 28.lpp.

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par policiju”” (2.lasījums) (Steidzams)


(4695. dok., reģ. nr.1361)

 

- 31.lpp.

Ziņo

- dep. J.Dalbiņš

- 32.lpp.

Debates

- dep. N.Kabanovs

- 32.lpp.

- dep. P.Simsons

- 33.lpp.

- dep. V.Buzajevs

- 35.lpp.

- dep. J.Pliners

- 37.lpp.

Likumprojekts “Sodu reģistra likums” (2.lasījums) (Steidzams)


(4696. dok., reģ. nr.1362)

- 38.lpp.

Ziņo

- dep. J.Dalbiņš

- 38.lpp.

Likumprojekts “Grozījumi Operatīvās darbības likumā” (2.lasījums) (Steidzams)


(4697. dok., reģ. nr.1363)

 

- 40.lpp.

Ziņo

- dep. J.Dalbiņš

- 40.lpp.

Debates

- dep. V.Buzajevs

- 41.lpp.

Likumprojekts “Aizturēto personu turēšanas kārtības likums” (2.lasījums) (Steidzams)


(4698. dok., reģ. nr.1364)

 

- 44.lpp.

Ziņo

- dep. J.Dalbiņš

- 44.lpp.

Debates

- dep. A.Golubovs

- 45.lpp.

- dep. V.Agešins

- 46.lpp.

Par Saeimas deputātu jautājumu iekšlietu ministram Ē.Jēkabsonam “Par atvaļinājuma pabalstu parādu par 2001.—2004.gadu nomaksu Iekšlietu ministrijas specializētā valsts civildienesta ierēdņiem”


(Reģ. nr.75)

 

 

 

- 47.lpp.

Paziņojumi

- dep. V.Paegle

- 47.lpp.

- dep. J.Dalbiņš

- 48.lpp.

Reģistrācijas rezultāti

Nolasa

- Saeimas sekretāra biedre I.Rībena

- 48.lpp.

Debašu turpinājums

- dep. V.Agešins

- 51.lpp.

Par darba kārtību

- 54.lpp.

Likumprojekts “Grozījums Darba likumā” (3.lasījums)


(4778. dok., reģ. nr.1167)

- 54.lpp.

Ziņo

- dep. J.Stalidzāne

- 54.lpp.

Debates

- dep. V.Buzajevs

- 55.lpp.

Likumprojekts “Grozījumi Imigrācijas likumā” (2.lasījums)


(4523. un 4763. dok., reģ. nr.1320)

- 58.lpp.

Ziņo

- dep. J.Dalbiņš

- 58.lpp.

Debates

- dep. P.Tabūns

- 60.lpp.

- dep. V.Buzajevs

- 62.lpp.

- dep. A.Golubovs

- 62.lpp.

- dep. A.Aleksejevs

- 63.lpp.

- dep. V.Buzajevs

- 65.lpp.

Likumprojekts “Grozījumi Valsts sociālo pabalstu likumā” (1.lasījums) (Steidzams)
(4765. un 4765.a dok., reģ. nr.1391)

 

- 68.lpp.

Ziņo

- dep. J.Stalidzāne

- 68.lpp.

Likumprojekts “Grozījums likumā “Par Valsts zemes dienestu”” (2.lasījums)


(4526. un 4772. dok., reģ. nr.1323)

 

- 71.lpp.

Ziņo

- dep. M.Segliņš

- 71.lpp.

Likumprojekts “Grozījumi Civilās aizsardzības likumā” (3.lasījums)


(4739. dok., reģ. nr.1262)

 

- 72.lpp.

Ziņo

- dep. J.Dalbiņš

- 72.lpp.

Likumprojekts “Grozījumi Iedzīvotāju reģistra likumā” (3.lasījums)


(4740. dok., reģ. nr.1267)

 

- 74.lpp.

Ziņo

- dep. J.Dalbiņš

- 74.lpp.

Likumprojekts “Grozījumi Valsts drošības iestāžu likumā” (3.lasījums)


(4762. dok., reģ. nr.1247)

 

- 74.lpp.

Ziņo

- dep. J.Dalbiņš

- 74.lpp.

Likumprojekts “Par skaidras naudas deklarēšanu” (3.lasījums)


(4764. dok., reģ. nr.1179)

- 75.lpp.

Ziņo

- dep. Ē.Zunda

- 75.lpp.

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par hidroelektrostaciju hidrotehnisko būvju drošumu”” (3.lasījums)


(4768. dok., reģ. nr.1192)

 

- 76.lpp.

Ziņo

- dep. Dz.Zaķis

- 77.lpp.

Likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” (2.lasījums)


(4054. un 4741. dok., reģ. nr.1181)

 

- 78.lpp.

Ziņo

- dep. M.Segliņš

- 78.lpp.

Debates

- dep. V.Buzajevs

- 79.lpp.

- dep. P.Tabūns

- 81.lpp.

Likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” (1.lasījums)


(4502. un 4742. dok., reģ. nr.1305)

 

- 84.lpp.

Ziņo

- dep. M.Segliņš

- 84.lpp.

Likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” (1.lasījums)


(2957. un 4743. dok., reģ. nr.924)

 

- 84.lpp.

Ziņo

- dep. M.Segliņš

- 84.lpp.

Likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” (1.lasījums)


(4566. un 4744. dok., reģ. nr.1339)

 

- 85.lpp.

Ziņo

- dep. M.Segliņš

- 85.lpp.

Likumprojekts “Grozījumi Jūras kodeksā” (1.lasījums)


(4475. un 4745. dok., reģ. nr.1287)

- 85.lpp.

Ziņo

- dep. M.Segliņš

- 86.lpp.

Likumprojekts “Grozījumi Krimināllikumā” (1.lasījums)


(4609. un 4746. dok., reģ. nr.1342)

- 86.lpp.

Ziņo

- dep. M.Segliņš

- 86.lpp.

Likumprojekts “Grozījums Ceļu satiksmes likumā” (1.lasījums)


(4687. un 4747. dok., reģ. nr.1356)

- 87.lpp.

Ziņo

- dep. K.Peters

- 87.lpp.

Likumprojekts “Grozījums Autopārvadājumu likumā” (1.lasījums)


(4688. un 4748. dok., reģ. nr.1357)

 

- 88.lpp.

Ziņo

- dep. K.Peters

- 88.lpp.

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par Latvijas Banku”” (1.lasījums)


(4690. un 4749. dok., reģ. nr.1358)

 

- 88.lpp.

Ziņo

- dep. V.E.Bresis

- 89.lpp.

Likumprojekts “Grozījums likumā “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā”” (1.lasījums) (Noraidīts)


(3544. dok., reģ. nr.1054)

 

- 89.lpp.

Ziņo

- dep. A.Krūmiņš

- 89.lpp.

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā”” (1.lasījums) (Noraidīts)


(3748. dok., reģ. nr.1113)

 

- 90.lpp.

Ziņo

- dep. A.Krūmiņš

- 90.lpp.

Alternatīvais likumprojekts “Grozījumi likumā “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā”” (1.lasījums)


(4756. dok., reģ. nr.1390)

 

- 90.lpp.

Ziņo

- dep. A.Krūmiņš

- 90.lpp.

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par autoceļiem”” (2.lasījums)


(4499. un 4758. dok., reģ. nr.1302)

- 91.lpp.

Ziņo

- dep. K.Peters

- 91.lpp.

Debates

- dep. P.Tabūns

- 91.lpp.

Likumprojekts “Grozījumi Informācijas sabiedrības pakalpojumu likumā” (2.lasījums)


(4514. un 4759. dok., reģ. nr.1315)

 

- 94.lpp.

Ziņo

- dep. K.Peters

- 94.lpp.

Likumprojekts “Par Eiropas Padomes Krimināltiesību pretkorupcijas konvencijas Papildprotokolu” (1.lasījums)


(4418. un 4760. dok., reģ. nr.1275)

 

- 96.lpp.

Ziņo

- dep. I.Solovjovs

- 96.lpp.

Likumprojekts “Grozījumi Apsardzes darbības likumā” (2.lasījums)


(4445. un 4761. dok., reģ. nr.1281)

 

- 97.lpp.

Ziņo

- dep. J.Dalbiņš

- 97.lpp.

Debates

- dep. V.Buzajevs

- 98.lpp.

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par izdienas pensijām Iekšlietu ministrijas sistēmas darbiniekiem ar speciālajām dienesta pakāpēm”” (2.lasījums)


(4503. un 4766. dok., reģ. nr.1306)

 

 

- 100.lpp.

Ziņo

- dep. J.Stalidzāne

- 100.lpp.

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par bīstamo iekārtu tehnisko uzraudzību”” (2.lasījums)


(4509. un 4767. dok., reģ. nr.1311)

 

- 100.lpp.

Ziņo

- dep. M.Lasmanis

- 101.lpp.

Likumprojekts “Grozījums Meža likumā” (2.lasījums)


(2000. un 4769. dok., reģ. nr.641)

- 101.lpp.

Ziņo

- dep. Dz.Zaķis

- 101.lpp.

Likumprojekts “Grozījumi Standartizācijas likumā” (2.lasījums)


(4508. un 4770. dok., reģ. nr.1310)

- 104.lpp.

Ziņo

- dep. M.Lasmanis

- 104.lpp.

Likumprojekts “Nekustamā īpašuma valsts kadastra likums” (2.lasījums)


(4263. un 4771. dok., reģ. nr.1226)

 

- 105.lpp.

Ziņo

- dep. R.Jurķis

- 105.lpp.

Likumprojekts “Grozījums Krimināllikumā” (2.lasījums)


(4053. un 4773. dok., reģ. nr.1180)

- 114.lpp.

Ziņo

- dep. R.Jurķis

- 114.lpp.

Likumprojekts “Grozījums Likumā par ostām” (1.lasījums) (Steidzams)
(4804. dok., reģ. nr.1359)

 

- 115.lpp.

Ziņo

- dep. Dz.Jaundžeikars

- 115.lpp.

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par sapulcēm, gājieniem un piketiem”” (1.lasījums) (Steidzams)

(4802. un 4807. dok., reģ. nr.1394)

 

- 116.lpp.

Ziņo

- dep. J.Dalbiņš

- 116.lpp.

Debates

- dep. J.Pliners

- 116.lpp.

- dep. Dz.Rasnačs

- 121.lpp.

- dep. N.Kabanovs

- 121.lpp.

- dep. P.Simsons

- 122.lpp.

- dep. V.Buzajevs

- 124.lpp.

Paziņojumi

- dep. J.Stalidzāne

- 128.lpp.

- dep. I.Circene

- 128.lpp.

- dep. P.Maksimovs

- 128.lpp.

Reģistrācijas rezultāti

Nolasa

- Saeimas sekretāra biedre I.Rībena

- 129.lpp.

 

 

Atbildes uz deputātu jautājumiem

2005.gada 12.oktobrī

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

 

 

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Sākam atbilžu un jautājumu sēdi šā gada 12.oktobrī.

Saeimas Prezidijs nodeva tieslietu ministrei Āboltiņas kundzei deputātu Klementjeva, Cileviča, Ribakova, Orlova un Agešina jautājumu “Par iespējamiem pārkāpumiem Valsts valodas centra darbībā”. Ir saņemta rakstiska atbilde.

Vai no iesniedzējiem kāds ir? No iesniedzējiem neviena nav. Tātad uzskatām, ka iesniedzēji ir apmierināti ar atbildi.

Nākamais ir deputātu Golubova, Deņisova, Fjodorova, Solovjova un Bekasova jautājums izglītības un zinātnes ministrei Inai Druvietes kundzei “Par mazākumtautību skolu sagatavotību mācību gadam apmācībai latviešu valodā”. Ir saņemta rakstiska atbilde. Vai deputātiem iesniedzējiem ir jautājumi par to? Deputāti nav ieradušies. Tātad es uzskatu, ka ar rakstisko atbildi deputāti ir apmierināti.

Ir deputātu Plinera, Sokolovska, Tolmačova, Aleksejeva, Buzajeva un Kabanova jautājums izglītības un zinātnes ministrei Inai Druvietes kundzei “Par darba grupas izveidi priekšlikumu izveidei par valodas lietojumu augstākajā izglītībā”. Ir saņemta ministres rakstiska atbilde.

Vai deputāti iesniedzēji ir apmierināti ar šo atbildi? Deputāti nav apmierināti. Tātad jums ir papildu jautājumi?

Lūdzu tribīnē Druvietes kundzi. Mutvārdu atbildes sniegšanai ir dotas divas minūtes vēl papildus. Un tad deputātiem būs iespēja uzdot vēl divus jautājumus. Lūdzu!

I.Druviete (izglītības un zinātnes ministre).

Cienījamā priekšsēdētājas kundze! Cienījamie deputāti! Mūsu ministrijas darbības pamatprincips ir apspriest ikvienu topošu normatīvo aktu plašākā sabiedrībā. Pašlaik tiek izstrādāts jauns likums - Augstākās izglītības likums. Ir paredzēts Augstākās izglītības likuma īpašā pantā reglamentēt valodu lietojumu augstskolā. Esošajā likumā - Augstskolu likumā - nav šādas normas. Tas mūsu augstskolām juridiski liedz iespējas pasniegt kursus citās valodās.

Un tieši tādēļ, lai mēs, ņemot vērā Latvijas integrāciju Eiropas Savienībā, pasaules atvērtību un multilingvisma ideoloģiju, varētu augstākās izglītības procesu organizēt vairākās valodās - divās, trijās vai varbūt pat četrās -, ir paredzēts apspriest to redakciju, kāda būtu iekļaujama Augstākās izglītības likumā. Un tāpēc ir izveidota darba grupa, kas plašākā kontekstā skatīs valodu lietojumu augstākās izglītības sistēmā. Šīs darba grupas uzdevums ir izstrādāt priekšlikumus par valodu lietošanu augstākajā izglītībā.

Ir nepieciešams nodrošināt gan speciālistu, gan arī plašas sabiedrības viedokļa izzināšanu, lai varētu reglamentēt šo mūsu konkurētspējai tik būtisko jautājumu. Un tādēļ uz Valsts pārvaldes iekārtas likuma 48.panta pamata ir izveidota darba grupa Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārā sekretāra vadībā. Tās mērķis ir sagatavot topošajam Augstākās izglītības likumam priekšlikumus par valodu lietojumu augstākās izglītības programmu īstenošanas procesā.

Par šīs darba grupas izveidi ir informēti gan Latvijas valsts augstskolu, gan fizisko un juridisko personu dibināto Latvijas augstskolu rektori. Viņi tiks uzaicināti gan uz darba grupas sēdēm, gan arī piedalīsies kopīgā priekšlikumu iesniegšanas procesā. Par šīs darba grupas dibināšanu ir bijusi informācija plašsaziņas līdzekļos. Tādējādi mēs konsekventi īstenojam šo principu - ikvienu būtisku grozījumu mūsu likumdošanā apspriest gan ar speciālistiem, gan ar sabiedrību.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Paldies, ministres kundze! Vai deputātiem ir papildjautājumi?

Tā kā pirmais parakstītājs deputāts Plinera kungs nav šeit ieradies, jautājuma uzdošanai došu vārdu deputātam Jurim Sokolovska kungam. Lūdzu!

J.Sokolovskis (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Man ir tāds jautājums: kāpēc vispār rodas nepieciešamība skatīt šo jautājumu? Vai esošā sistēma nenodrošina iespēju augstskolās pasniegt kursus citās valodās?

I.Druviete. Šī darba grupa ir izveidota tieši tādēļ, lai pārvarētu šo juridisko nihilismu. Pašreizējā sistēma tik tiešām nenodrošina šādu iespēju, jo Augstskolu likumā ir noteikts, ka mācībvaloda Latvijas valsts augstskolās, sākot ar otro mācību gadu, ir valsts valoda. Un līdz ar to mums nav iespēju nedz realizēt programmas apmaiņas studentiem, nedz arī ieviest bilingvālās un multilingvālās izglītības principu attiecībā uz studentiem, kas pamatizglītību apguvuši latviešu valodā vai kādā no Latvijas minoritāšu valodām. Nepieciešamība šos jautājumus regulēt ir nobriedusi, un nešaubos, ka speciālistu un plašas sabiedrības sadarbībā mēs pieņemsim tādu variantu, kas nodrošinās gan Latvijas valsts valodas noturību, gan arī mūsu studentu spēju iekļauties multilingvālā sabiedrībā un būt konkurētspējīgiem ne tikai Eiropas Savienības, bet arī pasaules kontekstā.

Sēdes vadītāja. Paldies Druvietes kundzei!

Vai iesniedzējiem ir vēl papildu jautājumi?

Otrs papildjautājums.

J.Sokolovskis. Vispārējā konvencijā par nacionālo minoritāšu aizsardzību ir 72.pants, kur ir sacīts, ka nacionālām minoritātēm ir tiesības veidot privātas mācību iestādes, kurās izglītību var iegūt savā dzimtajā valodā. Protams, viņi var kārtot eksāmenus latviešu valodā. Taču, ja šīs mācību iestādes, tātad augstskolas šinī gadījumā, nodrošinātu atbilstošu kvalitāti, vai jums neliekas, ka tas būtu pretrunā ar Konvencijas 72.pantu?

I.Druviete. Šeit pretrunas nav tāpēc, ka pārbaudījumi un arī galapārbaudījumi ir studiju procesa sastāvdaļa. Uz jebkuras Latvijas augstskolas izdota diploma ir Latvijas valsts ģerbonis, un bakalaura darbs jeb diplomdarbs ir jāraksta valsts valodā. Līdz ar to tiek īstenots multilingvāla izglītības procesa princips. Lai nodrošinātu Latvijas studentu konkurētspēju, arī vairums to augstskolu programmu, kas tiek īstenotas mazākumtautību valodās, jau ietver atsevišķus studiju kursus valsts valodā, lai absolventi, it īpaši ar jurisprudenci saistītās specialitātēs, zinātu attiecīgo terminoloģiju un spētu veidot literāri pareizu tekstu valsts valodā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Vai iesniedzējiem ir vēl papildjautājumi? Nav. Paldies.

Paldies ministres kundzei.

Tātad jautājumu un atbilžu sēde ir beigusies.

Vēlreiz paldies visiem klātesošajiem.

 

 

 

 

Atbildes uz Saeimas deputātu jautājumiem

2005.gada 12.oktobrī

 

 

Latvijas Republikas tieslietu ministres S.Āboltiņas atbilde uz Saeimas deputātu jautājumu “Par iespējamiem pārkāpumiem Valsts valodas centrā” ( reģ. nr.72)  ( Rakstiska atbilde)

 

- 1.lpp.

Latvijas Republikas izglītības un zinātnes ministres I.Druvietes atbilde uz Saeimas deputātu jautājumu “Par mazākumtautību skolu sagatavotību mācību gadam apmācībai latviešu valodā” ( reģ. nr.73)  ( Rakstiska atbilde)

 

 

- 2.lpp.

Latvijas Republikas izglītības un zinātnes ministres I.Druvietes atbilde uz Saeimas deputātu jautājumu “Par darba grupas izveidi priekšlikumu izveidei par valodas lietojumu augstākajā izglītībā” ( reģ. nr.74)

 

 

- 2.lpp.

Papildu jautājums

- dep. J.Sokolovskis

- 3.lpp.

Atbilde

- izglītības un zinātnes ministre I.Druviete

- 5.lpp.

Papildu jautājums

- dep. J.Sokolovskis

- 5.lpp.

Atbilde

- izglītības un zinātnes ministre I.Druviete

- 5.lpp.

Balsojumi

Datums: 13.10.2005. 09:12:24 bal001
Balsošanas motīvs: Par izmaiņām darba kārtībā

Grozījums Valsts un pašvaldību īpašuma privatizācijas un privatizācijas sertifikātu izmantošanas pabeigšanas likumā
Datums: 13.10.2005. 09:18:26 bal002
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4732 nodošanu komisijām

Par Latvijas Republikas valdības un Krievijas Federācijas valdības protokolu par 1993.gada 2.jūnija Latvijas Republikas valdības un Krievijas Federācijas valdības vienošanos par pārceļošanas procesa regulēšanu un pārceļotāju tiesību aizsardzību pagarināšanu.
Datums: 13.10.2005. 09:19:14 bal003
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4736 nodošanu komisijām

Grozījumi Saeimas kārtības rullī
Datums: 13.10.2005. 09:21:30 bal004
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4737 nodošanu komisijām

Grozījumi Zemesgrāmatu likumā
Datums: 13.10.2005. 09:21:56 bal005
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4738 nodošanu komisijām

Grozījumi Valsts sociālo pabalstu likumā
Datums: 13.10.2005. 09:22:50 bal006
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4751 nodošanu komisijām

Grozījumi likumā "Par valsts sociālo apdrošināšanu"
Datums: 13.10.2005. 09:23:42 bal007
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4752 nodošanu komisijām

Grozījumi likumā "Par darbinieku aizsardzību darba devēja maksātnespējas gadījumā"
Datums: 13.10.2005. 09:24:12 bal008
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4753 nodošanu komisijām

Grozījumi Pārtikas aprites uzraudzības likumā
Datums: 13.10.2005. 09:24:44 bal009
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4754 nodošanu komisijām

Grozījumi likumā "Par reglamentētajām profesijām un profesionālās kvalifikācijas atzīšanu"
Datums: 13.10.2005. 09:25:16 bal010
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4755 nodošanu komisijām

Grozījumi Valsts sociālo pabalstu likumā
Datums: 13.10.2005. 09:25:46 bal011
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4765 nodošanu komisijām

Grozījumi likumā "Par sapulcēm, gājieniem un piketiem"
Datums: 13.10.2005. 09:35:16 bal012
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4802 atbildīgās komisijas maiņu

Grozījumi likumā "Par sapulcēm, gājieniem un piketiem"
Datums: 13.10.2005. 09:35:44 bal013
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4802 nodošanu komisijām

Lēmuma projekts "Par ilgtermiņa konceptuālā dokumenta "Latvijas izaugsmes modelis: "Cilvēks pirmajā vietā" apstiprināšanu"
Datums: 13.10.2005. 09:41:52 bal014
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr. 4777 nodošanu komisijai

Lēmuma projekts "Par ilgtermiņa konceptuālā dokumenta "Latvijas izaugsmes modelis: "Cilvēks pirmajā vietā" apstiprināšanu
Datums: 13.10.2005. 09:42:18 bal015
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.4777 iekļaušanu nākamās sēdes darba kārtībā

Lēmuma projekts "Par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātam A.Mackevičam"
Datums: 13.10.2005. 09:43:02 bal016
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.4779

Lēmuma projekts "Par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātam J.Šmitam"
Datums: 13.10.2005. 09:43:32 bal017
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.4780

Lēmuma projekts "Par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātam J.Dobelim"
Datums: 13.10.2005. 09:44:00 bal018
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok.nr. 4783

Lēmuma projekts "Par deputāta P.Kļaviņa ievēlēšanu Sociālo un darba lietu komisijā"
Datums: 13.10.2005. 09:47:46 bal024
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.4792

Lēmuma projekts "Par deputātes M.Ceriņas ievēlēšanu Juridiskajā komisijā"
Datums: 13.10.2005. 09:48:14 bal025
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.4794

Lēmuma projekts "Par deputāta R.Jurķa ievēlēšanu Eiropas lietu komisijā"
Datums: 13.10.2005. 09:49:26 bal028
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.4797

Lēmuma projekts "Par deputāta A.Kampara ievēlēšanu Nacionālās drošības komisijā"
Datums: 13.10.2005. 09:51:24 bal029
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.4796

Pieprasījumu komisijas atzinums par Saeimas deputātu pieprasījumu labklājības ministrei D.Staķei "Par Nacionālā rīcības plāna nabadzības un sociālās atstumtības mazināšanai (2004.-2006.) izpildi"
Datums: 13.10.2005. 09:55:44 bal030
Balsošanas motīvs: Par pieprasījumu ar dok. nr.4702

Grozījumi Robežsardzes likumā (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 13.10.2005. 10:00:54 bal031
Balsošanas motīvs: Par 1.priekšlikumu

Grozījumi Robežsardzes likumā (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 13.10.2005. 10:01:18 bal032
Balsošanas motīvs: Par 2.priekšlikumu

Grozījumi Robežsardzes likumā (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 13.10.2005. 10:01:52 bal033
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4684 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi likumā "Par policiju" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 13.10.2005. 10:12:12 bal034
Balsošanas motīvs: Par 3.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par policiju" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 13.10.2005. 10:15:40 bal035
Balsošanas motīvs: Par 5.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par policiju" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 13.10.2005. 10:16:14 bal036
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4695 pieņemšanu 2.lasījumā

Sodu reģistra likums (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 13.10.2005. 10:17:52 bal037
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4696 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Operatīvās darbības likumā (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 13.10.2005. 10:24:36 bal038
Balsošanas motīvs: Par 1.priekšlikumu

Grozījumi Operatīvās darbības likumā (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 13.10.2005. 10:25:18 bal039
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4697 pieņemšanu 2.lasījumā

Aizturēto personu turēšanas kārtības likums (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 13.10.2005. 10:27:18 bal040
Balsošanas motīvs: Par 3.priekšlikumu

Aizturēto personu turēšanas kārtības likums (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 13.10.2005. 10:27:46 bal041
Balsošanas motīvs: Par 4.priekšlikumu

Aizturēto personu turēšanas kārtības likums (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 13.10.2005. 10:29:56 bal042
Balsošanas motīvs: Par 5.priekšlikumu

Aizturēto personu turēšanas kārtības likums (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 13.10.2005. 11:02:02 bal043
Balsošanas motīvs: Par 6.priekšlikumu

Aizturēto personu turēšanas kārtības likums (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 13.10.2005. 11:08:04 bal044
Balsošanas motīvs: Par 6.priekšlikumu

Aizturēto personu turēšanas kārtības likums (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 13.10.2005. 11:08:36 bal045
Balsošanas motīvs: Par 7.priekšlikumu

Aizturēto personu turēšanas kārtības likums (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 13.10.2005. 11:10:06 bal046
Balsošanas motīvs: Par 8.priekšlikumu

Aizturēto personu turēšanas kārtības likums (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 13.10.2005. 11:10:28 bal047
Balsošanas motīvs: Par 9.priekšlikumu

Aizturēto personu turēšanas kārtības likums (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 13.10.2005. 11:10:54 bal048
Balsošanas motīvs: Par 10.priekšlikumu

Aizturēto personu turēšanas kārtības likums (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 13.10.2005. 11:11:18 bal049
Balsošanas motīvs: Par 11.priekšlikumu

Aizturēto personu turēšanas kārtības likums (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 13.10.2005. 11:11:42 bal050
Balsošanas motīvs: Par 12.priekšlikumu

Aizturēto personu turēšanas kārtības likums (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 13.10.2005. 11:12:20 bal051
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4698 pieņemšanu 2.lasījumā

Datums: 13.10.2005. 11:13:50 bal052
Balsošanas motīvs: Par izmaiņām darba kārtībā

Grozījums Darba likumā (3.lasījums)
Datums: 13.10.2005. 11:15:02 bal053
Balsošanas motīvs: Par 3.priekšlikumu

Grozījums Darba likumā (3.lasījums)
Datums: 13.10.2005. 11:20:42 bal054
Balsošanas motīvs: Par 4.priekšlikumu

Grozījums Darba likumā (3.lasījums)
Datums: 13.10.2005. 11:21:20 bal055
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4778 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi Imigrācijas likumā (2.lasījums)
Datums: 13.10.2005. 11:30:48 bal056
Balsošanas motīvs: Par 1.priekšlikumu

Grozījumi Imigrācijas likumā (2.lasījums)
Datums: 13.10.2005. 11:31:14 bal057
Balsošanas motīvs: Par 2.priekšlikumu

Grozījumi Imigrācijas likumā (2.lasījums)
Datums: 13.10.2005. 11:34:20 bal058
Balsošanas motīvs: Par 3.priekšlikumu

Grozījumi Imigrācijas likumā (2.lasījums)
Datums: 13.10.2005. 11:34:42 bal059
Balsošanas motīvs: Par 4.priekšlikumu

Grozījumi Imigrācijas likumā (2.lasījums)
Datums: 13.10.2005. 11:35:06 bal060
Balsošanas motīvs: Par 5.priekšlikumu

Grozījumi Imigrācijas likumā (2.lasījums)
Datums: 13.10.2005. 11:35:28 bal061
Balsošanas motīvs: Par 6.priekšlikumu

Grozījumi Imigrācijas likumā (2.lasījums)
Datums: 13.10.2005. 11:39:54 bal062
Balsošanas motīvs: Par 7.priekšlikumu

Grozījumi Imigrācijas likumā (2.lasījums)
Datums: 13.10.2005. 11:40:30 bal063
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4763 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Valsts sociālo pabalstu likumā (1.lasījums)
Datums: 13.10.2005. 11:44:14 bal064
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4765 steidzamību

Grozījumi Valsts sociālo pabalstu likumā (1.lasījums)
Datums: 13.10.2005. 11:44:32 bal065
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4765 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījums likumā "Par valsts zemes dienestu" (2.lasījums)
Datums: 13.10.2005. 11:46:02 bal066
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4772 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Civilās aizsardzības likumā (3.lasījums)
Datums: 13.10.2005. 11:47:58 bal067
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4739 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi Iedzīvotāju reģistra likumā (3.lasījums)
Datums: 13.10.2005. 11:48:44 bal068
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4740 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi Valsts drošības iestāžu likumā (3.lasījums)
Datums: 13.10.2005. 11:49:44 bal069
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4762 pieņemšanu 3.lasījumā

Par skaidras naudas deklarēšanu (3.lasījums)
Datums: 13.10.2005. 11:51:22 bal070
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4764 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi likumā "Par hidroelektrostaciju hidrotehnisko būvju drošumu" (3.lasījums)
Datums: 13.10.2005. 11:52:46 bal071
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4768 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.1181) (2.lasījums)
Datums: 13.10.2005. 12:00:00 bal072
Balsošanas motīvs: Par 1.priekšlikumu

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.1181) (2.lasījums)
Datums: 13.10.2005. 12:00:20 bal073
Balsošanas motīvs: Par 2.priekšlikumu

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.1181) (2.lasījums)
Datums: 13.10.2005. 12:00:38 bal074
Balsošanas motīvs: Par 3.priekšlikumu

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.1181) (2.lasījums)
Datums: 13.10.2005. 12:00:58 bal075
Balsošanas motīvs: Par 4.priekšlikumu

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.1181) (2.lasījums)
Datums: 13.10.2005. 12:01:16 bal076
Balsošanas motīvs: Par 5.priekšlikumu

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.1181) (2.lasījums)
Datums: 13.10.2005. 12:01:36 bal077
Balsošanas motīvs: Par 6.priekšlikumu

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.1181) (2.lasījums)
Datums: 13.10.2005. 12:02:16 bal078
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4741 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.1305) (1.lasījums)
Datums: 13.10.2005. 12:03:02 bal079
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4502 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.924) (1.lasījums)
Datums: 13.10.2005. 12:03:46 bal080
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2957 pieņemšanu 1. lasījumā

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.1339) (1.lasījums)
Datums: 13.10.2005. 12:04:30 bal081
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4566 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Jūras kodeksā (1.lasījums)
Datums: 13.10.2005. 12:05:14 bal082
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4475 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Krimināllikumā (reģ. nr.1342) (1.lasījums)
Datums: 13.10.2005. 12:06:00 bal083
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4609 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījums Ceļu satiksmes likumā (1.lasījums)
Datums: 13.10.2005. 12:07:04 bal084
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4687 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījums Autopārvadājumu likumā (1.lasījums)
Datums: 13.10.2005. 12:08:00 bal085
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4688 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par Latvijas Banku" (1.lasījums)
Datums: 13.10.2005. 12:09:14 bal086
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4690 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījums likumā "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" (reģ. nr.1054) (1.lasījums)
Datums: 13.10.2005. 12:10:50 bal087
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3544 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" (reģ. nr.1113) (1.lasījums)
Datums: 13.10.2005. 12:11:18 bal088
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3748 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" (reģ. nr.1390) (1.lasījums)
Datums: 13.10.2005. 12:11:46 bal089
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4756 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par autoceļiem" (2.lasījums)
Datums: 13.10.2005. 12:17:44 bal090
Balsošanas motīvs: Par 4.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par autoceļiem" (2.lasījums)
Datums: 13.10.2005. 12:18:16 bal091
Balsošanas motīvs: Par 5.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par autoceļiem" (2.lasījums)
Datums: 13.10.2005. 12:18:58 bal092
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4758 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Informācijas sabiedrības pakalpojumu likumā (2.lasījums)
Datums: 13.10.2005. 12:20:48 bal093
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4759 pieņemšanu 2.lasījumā

Par Eiropas Padomes Krimināltiesību pretkorupcijas konvencijas Papildprotokolu (1.lasījums)
Datums: 13.10.2005. 12:22:08 bal094
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4418 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Apsardzes darbības likumā (2.lasījums)
Datums: 13.10.2005. 12:26:22 bal095
Balsošanas motīvs: Par 4.priekšlikumu

Grozījumi Apsardzes darbības likumā (2.lasījums)
Datums: 13.10.2005. 12:26:50 bal096
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4761 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi likumā "Par izdienas pensijām Iekšlietu ministrijas sistēmas darbiniekiem ar speciālajām dienesta pakāpēm" (2.lasījums)
Datums: 13.10.2005. 12:28:06 bal097
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4766 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi likumā "Par bīstamo iekārtu tehnisko uzraudzību" (2.lasījums)
Datums: 13.10.2005. 12:29:10 bal098
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4767 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījums Meža likumā (2.lasījums)
Datums: 13.10.2005. 12:31:50 bal099
Balsošanas motīvs: Par 25.priekšlikumu

Grozījums Meža likumā (2.lasījums)
Datums: 13.10.2005. 12:32:12 bal100
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4769 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Standartizācijas likumā (2.lasījums)
Datums: 13.10.2005. 12:33:46 bal101
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4770 pieņemšanu 2.lasījumā

Nekustamā īpašuma valsts kadastra likums (2.lasījums)
Datums: 13.10.2005. 12:42:32 bal102
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4771 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījums Krimināllikumā (reģ. nr.1180) (2.lasījums)
Datums: 13.10.2005. 12:43:34 bal103
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4773 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījums Likumā par ostām (1.lasījums)
Datums: 13.10.2005. 12:44:36 bal104
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4804 steidzamību

Grozījums Likumā par ostām (1.lasījums)
Datums: 13.10.2005. 12:45:02 bal105
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4804 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par sapulcēm, gājieniem un piketiem" (1.lasījums)
Datums: 13.10.2005. 12:46:26 bal106
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4802 steidzamību

Grozījumi likumā "Par sapulcēm, gājieniem un piketiem" (1.lasījums)
Datums: 13.10.2005. 13:11:56 bal107
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.4802 pieņemšanu 1.lasījumā

Sestdien, 25.janvārī