Latvijas Republikas 8.Saeimas

rudens sesijas septiņpadsmitā sēde

2004.gada 2.decembrī

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

 

Sēdes darba kārtība
Satura rādītājs
Balsojumi


Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi, sākam Saeimas 2.decembra sēdi!

Pirms mēs sākam izskatīt sēdes darba kārtību, daru jums zināmu, ka Saeimas Prezidijs ir saņēmis 20 deputātu: Kalvīša, Bērziņa, Pietkeviča, Brieža, Petera un citu deputātu lūgumu izdarīt izmaiņas Saeimas šā gada 2.decembra sēdes darba kārtībā un iekļaut tajā kā pirmo jautājumu lēmuma projektu “Par uzticības izteikšanu Ministru kabinetam”. Vai deputātiem ir iebildumi? (Starpsaucieni: “Nav!”) Darba kārtība ir mainīta.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis arī Juridiskās komisijas lūgumu izdarīt izmaiņas Saeimas 2.decembra sēdes darba kārtībā un svītrot no darba kārtības tās 13.punktu - likumprojektu “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas lūgumu izdarīt izmaiņas Saeimas šā gada 2.decembra sēdes darba kārtībā un svītrot no tās 23.punktu - likumprojektu “Grozījumi likumā “Par aviāciju””. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav.

Cienījamie kolēģi, sākam izskatīt šīsdienas sēdes darba kārtību!

Pirmais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par uzticības izteikšanu Ministru kabinetam”.

Vārds ziņojumam par Ministru kabineta sastādīšanu deputātam un arī Ministru prezidenta kandidātam Aigaram Kalvītim.

A.Kalvītis (Tautas partijas frakcija).

Priekšsēdētājas kundze! Deputāti! Kolēģi! Latvijas valsts politisko dzīvi vienmēr ir raksturojusi daudzu lielāku un mazāku partiju savstarpējā cīņa. Es teiktu, tā vienmēr ir bijusi Latvijas politikas lielākā problēma. Daudzpartiju dažādo interešu un ambīciju cīņa. Lai kā to negribētos teikt, savā ziņā sīkpartiju cīņa. Ja kādu partiju Latvijā atbalsta 10% vēlētāju, tad tā jau skaitās liela partija. Bet ir taču vēl mazākas partijas, kuras atbalsta 2% vēlētāju, 5%, 7% un tamlīdzīgi. Neskatoties uz to, mūsu, politiķu, uzdevums ir vadīt šo valsti, rūpēties par to, lai strādātu skolas un policija, lai karavīri būtu paēduši un slimnīcās ārstētu cilvēkus, lai pensionāri saņemtu pensijas, lai robežas būtu apsargātas, un par daudzām, daudzām citām lietām.

Es domāju, mums tas izdodas vairāk vai mazāk labi. Tas ir atkarīgs no tā, ar ko salīdzina. Ja salīdzinām ar Baltkrieviju un Ukrainu, tad mums izdodas lieliski, ja ar Igauniju vai Lietuvu, - jāsecina, mēs varētu strādāt labāk. Ja salīdzinām ar Īriju un Somiju, tad mums iet pavisam grūti.

Mēs esam pēdējie starp labākajiem! Tāds ir rezultāts! Vai tā ir vieta, ko mēs vēlamies ieņemt? Vai tas ir rezultāts, ar kuru mēs lepojamies? Protams, ne! Mums ir vajadzīgs uzrāviens, saņemšanās. Otrais uzrāviens! Enerģija, ko radīja Atmoda, jau ir izsīkusi. Spēks un enerģija, kas dzima kopības sajūtā un vienotībā, ir izčabējuši savstarpējos strīdos, naidā, skaudībā un tukšā lepnumā. Tagad mums visiem ir jāsaņemas un jāatrod sevī spēks vēl vienam uzrāvienam. Uzrāvienam, kas varētu pacelt mūsu valsti jaunā attīstības pakāpē. Mums ir jāizrauj sevi no apkaunojošās pēdējās vietas turpat vai visos tautas attīstības rādītājos Eiropas Savienībā.

Es domāju, ka savstarpējie strīdi, neiecietība un naids pēdējos gados ir sasnieguši kulmināciju. Es nevienu necitēšu un nevienu nevainošu, bet kara terminoloģija ir pats nevainīgākais no tā, kas šajos gados ir dominējis Latvijas politikas, politiskās retorikas sakarā.

Es tiešām negribu nevienu vainot, un es negribu teikt, ka es pats pilnībā esmu nevainīgs šajā ziņā. Nē! Arī es esmu viens no mums, politiķiem, un arī esmu atbildīgs par visu, kas šajā valstī noticis. Es tikai aicinu visus padomāt un skatīties uz rezultātiem. Tad mums nebūtu jāsecina, ka tikai tajās lietās, kurās mums ir izdevies visiem vienoties, tikai tajās esam kaut ko sasnieguši.

Vai nav tā, ka, karojot vienam ar otru, nodarbinot vienam otru ar saviem kompromatiem, dubļu straumēm un neticību, neļaujot strādāt, mēs esam karojuši ne tik daudz viens ar otru, cik ar savu valsti. Radījuši vidi, no kurienes daudziem gribas braukt prom, nevis palikt un strādāt. Mēs esam radījuši vidi, kurā bez nervu zālēm skatīties televizoru vairs nav iespējams. Vidi, kurai tik daudzi vairs nevēlas būt piederīgi. Bet tā taču ir mūsu valsts!

Es to visu saku tikai tāpēc, ka valdība, kuru mums ir izdevies izveidot, arī ir dzimusi mokās un pretrunās. Daudziem nepatīk piedāvātais modelis. Vieniem tāpēc, ka tur ir “Jaunais laiks”, citiem tāpēc, ka to vada Tautas partija. Vieniem tāpēc, ka tur nav Šķēles, citiem tāpēc, ka tur ir Repše. Vieniem tāpēc, ka tur ir Šlesers, citiem tāpēc, ka tur nav Gulbja. (Zālē smiekli.) Taču, ja mēs neizdarīsim neko, lai pamēģinātu pacelties pāri savai patikai vai nepatikai, ja mēs neizdarīsim neko, lai noliktu pie malas savus dunčus, zobenus un visus pārējos ieročus, ja mēs neizdarīsim neko, lai vismaz pamēģinātu vienoties kopīgam darbam, tad nekāda uzrāviena nebūs. Nekāds jauns spēks un enerģija mūsu valstiskumam neparādīsies. Un viss turpināsies, kā šos pēdējos gadus, - lēnām, vāji un brīžiem greizi.

Vispirms pazudīs spējīgākie, tad pazudīs slimnīcas, tad skolas, tad baznīcas un tad arī latvieši. Tie, kas nedzīvo Rīgā, saprot, ka tas var notikt daudz ātrāk, nekā jūs varat iedomāties. Šī valdība ir mūsu mēģinājums vienot. Mūsu mēģinājums pārvarēt savu sīko nepatiku, savu sīko pašlepnumu un strādāt kopā. Mums bija jāsper solis pretī, mums bija jāsāk pašiem ar sevi. Jūs redzējāt, ka tas nebija viegli. Jūs redzējāt, ka tas negāja gludi. Neiztika bez pārpratumiem un bez neskaidrībām. Bet šodien es esmu lepns par iznākumu. Un tas ir galvenais.

Mēs esam radījuši iespēju. Es patiesi ticu, ka tā ir iespēja ne tikai Tautas partijai un “Jaunajam laikam”, ne tikai Zaļo un zemnieku savienībai, Latvijas Pirmajai partijai, apvienībai “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK, neatkarīgajiem deputātiem un visiem, kas atbalstīs šo valdību, bet tā ir iespēja arī mūsu valstij. Mums ir jāizmanto šī iespēja!

Paldies jums! (Aplausi.)

Sēdes vadītāja. Deputāts Juris Dobelis.

J.Dobelis (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Cienītie kolēģi! Ir pagājis novembris, tāds tumšs, drūms mēnesis. Mēnesis, kad mēs atceramies savus aizgājējus. Vispār vissmagākais mēnesis gadā. Tas tagad ir aiz muguras.

Un nāk decembris - nāk ziemas saulgrieži, jaunas cerības, jauni prieki. Tātad laiks mieram: miers virs zemes, un cilvēkiem labs prāts!

Bet kas tad mums ir radījis šo nemieru? Vairākus gadus mēs pūlējāmies rast mieru, bet visu laiku bija šis nemiers. Kaut kāda neprasme sastrādāties, divu lielāko frakciju nevēlēšanās atrast kopīgu valodu, mūžīgi strīdi, kāpšana kaut kur, krišana no kaut kurienes... Protams, šajos strīdos parādījās daudz interesantu, līdz šim nezināmu faktu. Un tas man atgādina viena dāņu valodnieka piedzīvojumus Krievijā, kur viņš bija ieradies, lai apgūtu krievu valodu: nokļuvis krievu kompānijā, neizturējis dzeršanas slodzi un nonācis atskurbtuvē, un nākamajā rītā teicis, ka vienā naktī apguvis tik daudz jaunu vārdu, cik nav apguvis visā studiju laikā.

Nu tagad beidzot strīdnieki ir kopā. Bet vai tad tas nav tas galvenais? Vai tas nav jauki, ka viņi ir kopā? Tagad var novēlēt tikai saules mūžu tādai kopai! Un tas ir valsts interesēs, tas ir latviešu tautas interesēs! Un mums, apvienībai “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK, ir patiess prieks par to, jo mēs darījām visu, kas no mums bija atkarīgs, lai tā tas būtu. Lai tagad tiešām sakārto reiz valsts saimniecību! Lai reiz sāk apkarot korupciju! Tas ir svarīgi!

Tagad ir radies jautājums: kāpēc apvienība “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK izvēlējās šādu savu ceļu? Bet vai mums vienmēr jāiet tas ceļš, ko grib citi? Vai mums nav tiesību uz savām domām un uz savu ceļu?

Mūžīgi tās apnicīgās runas: “Tieksme pēc krēsliem. Jums vajag krēslu pēc iespējas vairāk!” Nē, mums nevajag nevienu krēslu!

Te viens nupat runāja par skuju taku. Tas ir pārbēdzējs, kurš ir trīs reizes mainījis savu partiju, zinādams, ka iepriekšējā partija var nokļūt uz šīs takas. Es neesmu mainījis nevienu partiju.

Mums ir skaidrs, kāpēc mēs tā rīkojamies. Es saprotu, ka citi mūsu vietā centīsies skaidrot nevis to, kas ir, bet to, ko viņi gribēs teikt par mūsu rīcību. Ir ļoti jauki paklausīties tad, kad citi tavā vietā kaut ko domā un spriedelē. Mēs atbalstīsim Aigara Kalvīša veidoto valdību - no tīras sirds un ar skaidriem nodomiem. Atbalstīsim vienmēr tad, kad mums būs pārliecība par to, ka šī valdība strādā tā, kā mums tas ir pieņemami. Un mums tas būs pieņemami tad, kad mēs tiešām jutīsim darbu Latvijas valsts un latviešu tautas interesēs.

Bet, redziet, ir mūžīgās piekāpšanās, mūžīgās klanīšanās. Un kā tad bija ar Ždanokas kundzi? Kam pateicoties Ždanokas kundze šodien sēž Eiropas Parlamentā? (Starpsaucieni.) Uzdodiet sev šo jautājumu un padomājiet, kurš kā toreiz balsoja, un atcerieties, kāda mums bija sajūta pēc šā balsojuma!

Tagad ir kārtējā brēkuļošana un tracis ap tā saucamo Minoritāšu konvenciju, nesaprotot, kas tā minoritāte tāda ir. Un tiek runāts par to, ka, lūk, minoritāte būšot tie, kas te līdz 1940.gadam ir dzīvojuši... Un kā tad būs, ja tāds, kas te līdz 1940.gadam dzīvojis, sev sameklēs sievu vai vīru - tādu, kas te ir iebraucis pēc 1940.gada? Tad uz minoritāšu saietiem viens ies kā minoritāte, bet otrs - kā minoritātes draugs? Un ko tad ar tiem bērniem darīsim? (No zāles dep. J.Pliners: “Juri, gada laikā ratificēsim!”)

Mūsu pārliecība ir tā, ka tikai viena minoritāte ir Latvijā - un tie ir līvi un neviens cits, jo līviem ir šī vēsturiskā piesaiste Latvijai, ilgstoši sakari ar latviešu tautu un nav savas valsts. Latvija ir vienīgā vieta, kur līvi var kopt savu valodu, kultūru un tradīcijas. Un, ja jūs, kolēģi, to nesapratīsit un sāksit te maisīt visu kopā, tad jūs tikai nodarīsit ļaunu Latvijas valstij un latviešu tautai.

Lūk, viens no iemesliem, kas arī ir pietiekami svarīgs, lai mēs strādātu tā, lai mūsu darbs palīdz valdībai tikt galā ar šo problēmu.

Cienītie kolēģi! Ne vienreiz vien taču ir izskanējušas domas par to, cik vērtīga būtu konstruktīva opozīcija. Tos tur... nu kā viņus var nosaukt par konstruktīviem! Es, vien paskatoties uz viņiem, jau skumji smaidu. (No zāles dep. J.Pliners: “Tikai neraudi!”) Kāda tur konstrukcija! Tur ir dekonstrukcija! Lūk, tādas tās lietiņas ir. Pie tam šīs domas ir skanējušas no vairāku šodien koalīcijā esošo pārstāvju mutēm: “Mums vajag konstruktīvu opozīciju! Mums vajag, lai tur ir cilvēki, kas var palīdzēt valdībai strādāt un kas viņai netraucēs strādāt.”

Kalvīša kungs! Mēs netraucēsim jums strādāt. Tam jūs varat ticēt. Mēs atļausimies jūs kritizēt tad, kad mums liksies, ka tas ir jādara. Taču tas nebūs ar ļaunu prātu. Tā būs tieksme jums palīdzēt. Un jums tomēr kādreiz vajadzētu saprast, ka Latvijā ir vajadzīga konstruktīva opozīcija, tāda, kas izsaka konstruktīvu kritiku un kas nevēlas valdību gāzt. Mums ne mazākās vēlēšanās nebūtu šādu sekmīgi izveidotu valdību gāzt. Mēs pat netaisāmies domāt par to un to vajadzētu arī saprast. Lūk! Un tagad tur, tajās avīzītēs, tajās tenku lapelītēs, kur viens jau skribelē ļoti ātrā tempā, - tur parādīsies tādas skumjas, tāda nožēla, ka nu tie pseidonacionāļi un nacionāļi ir atraduši kopīgu valodu un visi tur sēdēs un nabaga karotājus pret Poliju un pret Somiju neatzīs par Otrā pasaules kara varoņiem. Nav viņi nekādi varoņi un nebūs! Uz to neceriet nekad! (Starpsauciens: “Par valdību runā!”)

Latvijai vajag kādu ietekmīgu politisku spēku, kas ir spējīgs skaidri un asi formulēt jebkuru domu, kas stiprina nacionālo pārliecību valstī. Diemžēl šāda partija nevar aptvert plašu vēlētāju loku šodien. Diemžēl! Tā ir taisnība.

Taču apvienība “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK centīsies strādāt tā, lai mūsu pārliecība šajos jautājumos būtu saprotama, un centīsies strādāt savā “nišā”, nelienot no turienes ārā uz liberālo pusi. Mēs esam nacionāli konservatīva partija un tāda paliksim. Un neviens mūs te nepiespiedīs mainīt mūsu pārliecību.

Ja šī valdība darbosies sekmīgi, tas nāks par labu gan pozīcijai, gan opozīcijai - tai opozīcijai, kas vēlas palīdzēt valdībai. (No zāles dep. V.Agešins: “A mums?”) Jo jums nekas netiks. Neņemiet ļaunā! Neņemiet ļaunā! Jums, es ceru, ilgi vēl nekas netiks. Jūs varat sapņot, sapņot un priecāties, skatīties uz sarkanām zvaigznēm. Nu, tā ir jūsu sūtība. Tā jums arī vajag. Lūk!

Mēs ceram, ka arī Latvijas Republikas pilsoņu vidū beidzot radīsies kaut kāda cieņa gan pret Saeimu, gan pret valdību, pret politiķiem vispār, un es gribētu skaidri pateikt, ka tas arī ir viens no apvienības “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK nolūkiem - dot reiz iespēju mums, Latvijas Republikas pilsoņiem, izprast, ka varbūt tomēr 8.Saeimā lielākā daļa deputātu vēlas pārliecināt pilsoņus, lai būtu par ko mūs visus cienīt. Visus! Un man jūs visi esat kolēģi, pat arī tie ir kolēģi. Kāds taču viņus te ir ievēlējis. Ir jau dažādi tie kolēģi. Taču mēs meklēsim izpratni, iespēju sadarboties ar tiem kolēģiem, kas patiesi strādās un kas vēlēsies kaut ko izdarīt.

Paldies jums par uzmanību, par tādu ļoti klusu klausīšanos. Un vēlu sekmes Aigara Kalvīša izveidotajai valdībai.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Deputāts Jakovs Pliners.

J.Pliners (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Godājamais Prezidij! Cienījamie deputāti! Diemžēl pēdējos gados Latvijā, mūsuprāt, nav bijusi neviena valdība, par kuru nebūtu kauns balsot. Un nu kārtējo reizi mēs vērojam netīras politiskas spēlītes valdības veidošanas procesā.

Sākumā Repše ir uzticams partneris, pēc tam izrādās, ka viņš it kā rāpojis uz vēstniecības jumta, un tagad viņš atkal ir cienīgs saņemt aizsardzības ministra portfeli. Sākumā Šķēle it kā var novērst krīzi veselības aprūpes jomā, pēc tam izrādās, ka viņš vērtējams kā kontraversāla persona. Sākumā “tēvzemieši” aicina “Jauno laiku” pievienoties koalīcijai, bet pēc tam paši atsakās to darīt. Atvainojiet, bet tas ir absurda teātris, par kuru ne tikai cilvēki, bet arī vistas smejas.

Daudzas labas lietas ir ierakstītas valdības deklarācijā, bet koalīcijas līgums ļauj secināt, ka šie uzdevumi netiks īstenoti. Kārtējo reizi tautai mēģina “iesmērēt” labēji konservatīvas politikas ideālus, kuri Latvijā sevi jau sen ir diskreditējuši. Atkal tā pati Koalīcijas padome, opozīcijas ignorēšana. Pie kā tas viss noved - mums jau sen ir zināms. Latvijas tautai arī.

Kolēģi, mēs dzīvojam 21.gadsimtā, bet savu politiku veidojam pēc 1934.gada standarta. Tas ir nekonstruktīvi un pat bīstami mūsu valstij. Mūs ļoti uztrauc tas, ka Eiropas Konstitūcijas projektu Saeima ratificēs ne tikai bez tautas nobalsošanas, bet arī steidzamības kārtā - bez jebkādas analīzes. Vēl vairāk - bez apspriešanas. Koalīcijas padomē pozīcijas deputāti nedrīkstēs atbalstīt tautas nobalsošanas rīkošanu par Vispārējo konvenciju par nacionālo minoritāšu aizsardzību, kuru Latvija parakstīja jau 1995.gadā, bet desmit gados nepaspēja “izdiskutēt” (pēdiņās). Vispār dokumentā par to nav teikts ne vārda.

Bažas rada arī tas, ka ilgu laiku neviena partija negribēja uzņemties atbildību par sabiedrības integrācijas jomu. Acīmredzot šī joma kārtējo reizi būs pabērna lomā un kalpos tikai tam, lai starptautiski varētu propagandēt, ka kaut kas Latvijā arī šinī jomā notiek.

Mēs nevēlamies atbalstīt politisko šovu taisītājus laikā, kad ir nepieciešams steidzami risināt akūtas problēmas mūsu valstī, tāpēc mēs atbalstīsim tautas viedokli. Laikam daudzi no jums vakar skatījāties TV raidījumu “Kas notiek Latvijā?” un redzējāt, ka trīs ceturtdaļas virtuālo respondentu jau nobalsoja pret Kalvīša kunga valdību. (No zāles dep. J.Dobelis: “Jakov, beidz!”)

Man ir tas gods jums paziņot, ka PCTVL frakcijas deputāti balsos “pret” Aigara Kalvīša valdības apstiprināšanu.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu par uzticības izteikšanu Ministru kabinetam. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 75, pret - 23, neviens neatturas. Lēmums pieņemts.

Es apsveicu jauno Ministru prezidenta kungu un jaunizveidoto valdību! (Aplausi.)

Cienījamie kolēģi! Turpināsim izskatīt Saeimas sēdes darba kārtību.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Bezdarbnieku un darba meklētāju atbalsta likumā” nodot Sociālo un darba lietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 71, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Eiropas komercsabiedrību likums” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu” Par - 73, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Juridiskās komisijas iesniegto likumprojektu “Grozījums Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likumā” nodot Juridiskajai komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 77, pret - 3, atturas - 1. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par policiju”” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai, Sociālo un darba lietu komisijai un noteikt, ka Aizsardzības un iekšlietu komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 39, pret - 35, atturas - 7. Likumprojekts komisijām nav nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par tiesu varu”” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai un Juridiskajai komisijai un noteikt, ka Juridiskā komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 65, pret - 8, atturas - 9. Likumprojekts nodots komisijām.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Krimināllikumā” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret - 7, neviens deputāts neatturas. Likumprojekts nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Kara tiesu likums” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai un Juridiskajai komisijai un noteikt, ka Juridiskā komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 67, pret - 9, atturas - 8. Likumprojekts nodots komisijām.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Par grozījumu Latvijas Republikas valdības un Amerikas Savienoto Valstu valdības līgumā par sadarbību masu iznīcināšanas ieroču izplatīšanas novēršanas jomā” nodot Ārlietu komisijai un Aizsardzības un iekšlietu komisijai un noteikt, ka Ārlietu komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret - 4, neviens deputāts neatturas. Likumprojekts nodots komisijām.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Politisko partiju likuma spēkā stāšanās kārtības likums” nodot Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 91, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistru”” nodot Juridiskajai komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 88, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Politisko partiju likums” nodot Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai, Juridiskajai komisijai un Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai un noteikt, ka Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret - nav, atturas - 6. Likumprojekts nodots komisijām.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Atkritumu apsaimniekošanas likumā”. Otrais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Sergejs Fjodorovs.

S.Fjodorovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Cienījamais Prezidij! Godājamie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu Nr.3187-b! Tas ir likumprojekts “Grozījumi Atkritumu apsaimniekošanas likumā”. Otrajam lasījumam kopumā tika saņemti 17 priekšlikumi.

1. - vides ministra R.Vējoņa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Fjodorovs. 2. - vides ministra priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

S.Fjodorovs. 3. - vides ministra priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

S.Fjodorovs. 4. - vides ministra priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

S.Fjodorovs. 5. - vides ministra priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Fjodorovs. 6. - vides ministra priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

S.Fjodorovs. 7. - vides ministra priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Fjodorovs. 8. - vides ministra priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

S.Fjodorovs. 9. - vides ministra priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

S.Fjodorovs. 10. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Fjodorovs. 11. - vides ministra priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

S.Fjodorovs. 12. - vides ministra priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Fjodorovs. 13. - deputāta Andra Tolmačova priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Andris Tolmačovs.

A.Tolmačovs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Godātie kolēģi! Mana priekšlikuma būtība ir vienkārša: aizliegt ievest Latvijā tos atkritumus, kuru pārstrāde šeit nav iespējama vai kuru pārstrādei esošo iekārtu jauda nav pietiekama.

Apspriežot manu priekšlikumu komisijas sēdē, galvenais pretarguments bija tas, ka šādi aizliegumi Eiropas Savienības likumdošanā nav paredzēti. Diemžēl mūsu deputāti tic ierēdņiem uz vārda un situācijās, kad trūkst argumentu, par tādiem kļūst Eiropas Savienības prasības. Konkrēti šajā gadījumā tā ir 1993.gada regula par atkritumu pārvadājumiem (Nr.259). Taču nekur regulas tekstā nav tieša aizlieguma ieviest šādus ierobežojumus nacionālajos likumos. Izskatās, ka šajā gadījumā ierēdņi vienkārši baidās, ka šādu ierobežojumu nāktos argumentēti aizstāvēt Eiropas Komisijā.

Godātie kolēģi! Ko mēs galu galā gribam panākt? Vai gribam panākt to, ka Latvija pārvēršas par Eiropas Savienības izgāztuvi? Vai tomēr gribam, lai Latvija paliek par vienu no ekoloģiski tīrām ES valstīm? Nav noslēpums, ka tas ir visai ienesīgs bizness - tāds, kas nes peļņu gan dažiem ekonomiskajiem grupējumiem, gan negodīgiem valsts ierēdņiem. Taču tas ir absolūti neizdevīgi Latvijai un tās iedzīvotājiem, kuri vēlas dzīvot sakārtotā un tīrā vidē. Izlemiet paši, kas ir svarīgāks - atsevišķu grupējumu intereses vai visas valsts intereses!

Lūdzu atbalstīt manu priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Deputāts Arvīds Ulme.

A.Ulme (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie deputāti! Patiešām, ieskatieties šajā priekšlikumā, kas ir ļoti loģisks, - ka atkritumus pārstrādei ir atļauts ievest tikai tad, ja valsts teritorijā darbojas attiecīgo atkritumu pārstrādes iekārtas, kuru īpašnieki saņēmuši atļauju attiecīgo atkritumu pārstrādei un kurām ir atbilstoša jauda. Lieta tāda, ka atkritumi... kā jūs zināt, ir milzīgs atkritumu bizness un tas, kā saka, drīz būs lielāks nekā naftas bizness. Atkritumu iznīcināšana arī ir ārkārtīgi ienesīgs un, vārdu sakot, ļoti liels bizness! Mēs zinām veselu rindu piemēru ar daudzām dažādām otrreizējām izejvielām - gan auto riepām, gan citādām. Tās tiek ievestas visādos mistiskos veidos, teiksim, Olainē, un pēc tam veidojas šie milzīgie atkritumu krājumi, kas ievesti no turienes... Tā kā šeit nav īsti neviena, kas varētu tos pārstrādāt, tie tiek... vai nu notiek nejauši ugunsgrēki (kā mēs ļoti labi zinām, vainīgo nekādi nevar pēc tam atrast), vai arī kaut kādā citā veidā tie atkritumi tiek daļēji it kā pašķiroti un nonāk mūsu izgāztuvēs, karjeros, mežos un tā tālāk.

Vai tiešām tas ir slikts priekšlikums, ka var ievest tikai tos atkritumus, kurus šeit var pārstrādāt? Tas taču ir loģisks un elementārs priekšlikums! Man vispār nevarēja ienākt prātā, ka te kaut kas tiks nesaprasts un ka komisija šo priekšlikumu noraidīs! Šāds lēmums tiek pamatots ar kaut kādām direktīvām... Cienījamie deputāti, dažādu ierēdņu atsauces uz direktīvām, lūdzu, pārbaudiet, jo bieži vien tās ir, tā sakot, spekulatīvas!

Kā var kāda direktīva aizliegt mums neatļaut ievest atkritumus, kurus, kā mēs zinām, šeit nevar pārstrādāt vai nu attiecīgo iekārtu nepietiekamas jaudas dēļ, vai citu tehnoloģiska rakstura iemeslu dēļ?! Nu kur tādu direktīvu kāds var atrast vispār? Lūdzu, patiešām šajā gadījumā balsojiet “par”, jo tikai tad situācija atkritumu apsaimniekošanas jomā uzlabosies un patiešām būs tīrāka Latvija!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Nekas nav piebilstams? Lūdzu deputātus balsot par 13. - deputāta Tolmačova priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 30, pret - 53, atturas - 3. Priekšlikums nav atbalstīts.

S.Fjodorovs. Nākamais ir 14. - vides ministra priekšlikums. Atbalstīts, redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Fjodorovs. 15. - vides ministra priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

S.Fjodorovs. 16. - vides ministra priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Fjodorovs. 17. - vides ministra priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

S.Fjodorovs. Sakarā ar to, ka visi otrajam lasījumam iesniegtie priekšlikumi ir izskatīti un likumprojekts ir ticis atzīts par steidzamu, komisijas vārdā lūdzu balsot par likumprojekta “Grozījumi Atkritumu apsaimniekošanas likumā” pieņemšanu otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret - 2, neviens deputāts neatturas. Likums “Grozījumi Atkritumu apsaimniekošanas likumā” pieņemts. Paldies.

S.Fjodorovs. Paldies.

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Latvijas Republikas valdības un Amerikas Savienoto Valstu valdības līgumu par sadarbību tiesībaizsardzības jomā”. Otrais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāts Aleksandrs Kiršteins.

A.Kiršteins (Tautas partijas frakcija).

Godājamie deputāti! Likumprojekta “Par Latvijas Republikas valdības un Amerikas Savienoto Valstu valdības līgumu par sadarbību tiesībaizsardzības jomā” otrajam lasījumam nav saņemts neviens priekšlikums. Lūdzu likumprojektu atbalstīt. Tādējādi saņemsim 125 000 ASV dolāru - palīdzību tiesībsargājošo iestāžu darbības uzlabošanai.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 81, pret - 2, neviens deputāts neatturas. Likums “Par Latvijas Republikas valdības un Amerikas Savienoto Valstu valdības līgumu par sadarbību tiesībaizsardzības jomā” pieņemts. Paldies.

Cienījamie kolēģi! Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputāta Anda Kāposta iesniegumu - paziņojumu, ka, balsojot par likumprojektu, kas ir dokumentā Nr.3396, viņš ir kļūdījies, viņš ir vēlējies balsot “par”.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par valsts un pašvaldību zemes īpašuma tiesībām un to nostiprināšanu zemesgrāmatās””. Trešais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Kolēģi, izskatām dokumentu Nr.3375.

1.priekšlikumu Juridiskā komisija nav atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli.

M.Segliņš. 2.priekšlikumu nav atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 3.priekšlikumu nav atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 4. - nav atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 5. - nav atbalstījusi. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu par 5.priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 58, pret - 22, neviens deputāts neatturas. Priekšlikums ir atbalstīts.

M.Segliņš. 6.priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 58, pret - 10, atturas - 13 deputāti. Priekšlikums ir atbalstīts.

M.Segliņš. 7. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 8. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 9. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. Lūdzu pieņemt likumprojektu trešajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi likumā “Par valsts un pašvaldību zemes īpašuma tiesībām un to nostiprināšanu zemesgrāmatās”” pieņemts. Paldies.

Cienījamie kolēģi! Saeimas Prezidijs ir saņēmis Juridiskās komisijas lūgumu izdarīt izmaiņas Saeimas šā gada 2.decembra sēdē un izskatīt likumprojektu “Grozījums Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likumā” pirmajā lasījumā bez atkārtotas izskatīšanas komisijā. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Teritorijas plānošanas likumā”. Otrais lasījums.

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vārdā - deputāts Staņislavs Šķesters.

S.Šķesters (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu, kura reģistrācijas numurs ir 907, - likumprojektu “Grozījumi Teritorijas plānošanas likumā”.

Tātad 1.priekšlikums ir reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministra Radzeviča priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

S.Šķesters. 2. - reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministra priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Šķesters. 3. - reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministra priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

S.Šķesters. 4. - reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministra priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Šķesters. 5. - reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministra priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

S.Šķesters. 6. - reģionālās attīstības un pašvaldību ministra priekšlikums. Ir noraidīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Šķesters. 7. - reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministra priekšlikums. Noraidīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

S.Šķesters. 8. - reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministra priekšlikums. Noraidīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Šķesters. Visi priekšlikumi ir izskatīti. Lūdzu atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam.

S.Šķesters. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 8.decembris šajā gadā. Paldies.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - šā gada 8.decembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likums “Grozījumi Autopārvadājumu likumā”.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās attīstības komisijas vārdā - deputāts Sergejs Fjodorovs.

S.Fjodorovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Cienījamais Prezidij, godātie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu Nr.3382. Tā ir otrreizējā caurlūkošana likumam “Grozījumi Autopārvadājumu likumā”.

Mēs zinām, ka šis likums tika atgriezts atpakaļ otrreizējai caurlūkošanai. Komisija otrreizējai caurlūkošanai kopumā ir saņēmusi 2 priekšlikumus.

1. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija neatbalstīja.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Dzintars Jaundžeikars.

Dz.Jaundžeikars (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Cienījamie kolēģi! Šo likumprojektu mēs atkārtoti izskatījām Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā, un, izvērtējot tajā brīdī saņemto informāciju, deputātu domas dalījās. Viņi nobalsoja, ka likumprojektā, neko nemainot, jāatstāj spēkā iepriekšējā redakcija. Bet 30.novembra komisijas sēdē par šo likumprojektu tika saņemta papildu informācija gan no Konkurences padomes, gan no Satiksmes ministrijas, kas atsauca savus iepriekšējos priekšlikumus, gan arī no deputāta Dzintara Zaķa, kurš bija ieguvis informāciju no citu valstu pieredzes, tāpēc komisija nolēma šodien lūgt deputātus tomēr atbalstīt Juridiskā biroja pirmo priekšlikumu un iestrādāt to likumā, ka ierobežo tikai ar maksimālo tarifu. Līdz ar to es komisijas vārdā lūdzu atbalstīt Juridiskā biroja priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputāts Dzintars Zaķis.

Dz.Zaķis (frakcija “Jaunais laiks”).

Godājamie kolēģi! Cienījamā priekšsēdētāja! Patiešām situācija ir šāda: ja mēs neatbalstām Juridiskā biroja priekšlikumu, tad spēkā paliek norma, ka Rīgā taksometru pārvadājumiem tiek noteikta vienota maksa. Pie mums uz komisiju bija atnācis pārstāvis no Rīgas Domes sociāldemokrātiem un bez kaut kādiem argumentiem darīja mums zināmu to, ka, piemēram, vienotā maksa varētu būt 2 lati par iekāpšanu taksometrā, un arī cenas par kilometriem bija noteiktas bez kaut kādas saprotamas argumentācijas. Tā īstenībā ir ļoti bīstama situācija, jo valstī, kur ir liberāls tirgus, centieni ierobežot konkurenci tik brutālā veidā, manuprāt, nav pieļaujami. Norma, ka regulators - un tas bija noteikts iepriekš spēkā esošajā redakcijā - var noteikt maksimālo tarifu, ir krietni liberālāka, lai gan arī tā ir tirgu ierobežojoša.

Tāpēc īstenībā es aicinu atbalstīt šo Juridiskā biroja priekšlikumu, un šī vienā liberālā valstī varētu būt salīdzinoši normāla liberāla norma.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Deputāts Andris Tolmačovs.

A.Tolmačovs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Godātie kolēģi! Kā zināms, tieši pēc PCTVL frakcijas iniciatīvas Valsts prezidente pieprasīja šo grozījumu Autopārvadājumu likumā un likuma otrreizēju caurlūkošanu. Likuma jaunā redakcija, kas deleģē pašvaldībai tiesības noteikt vienotu maksu par pārvadājumiem ar vieglo taksometru, būtiski ierobežo konkurences tirgu. Jau pašreiz ir skaidrs, ka šī norma dzīvē nespēs darboties, jo likumā nav iekļauts aizliegums piemērot atlaides. Vai ir jēga pieņemt likuma normu, kas nedarbosies? No konkurences ierobežošanas cieš patērētājs, jo pārvadātājs nav tiesīgs sniegt savu pakalpojumu par zemāku cenu, nekā to paredz pašvaldības izdotais normatīvais akts. Vienotu tarifu noteikšana nenovēršami novedīs pie pakalpojumu cenas pieauguma, salīdzinot ar situāciju tirgū, kad cenas ir pakļautas konkurences spiedienam.

PCTVL frakcija uzskata, ka grozījumi Autopārvadājumu likumā ir izdevīgi tikai atsevišķām firmām, kuras vēlas ierobežot konkurenci un iekarot tirgu ar negodīgiem paņēmieniem, lobējot noteiktas izmaiņas likumdošanā.

Mans priekšlikums paredz iespēju pašvaldībai pašai izvēlēties, vai vispār ir nepieciešams noteikt maksimālo tarifu pārvadājumiem ar taksometru. Maksimālais tarifs Latvijā likumdošanā pastāv jau sešus gadus, taču, piemēram, Rīgā tas nekad netika ieviests. Tas nozīmē, ka taksometru pakalpojumu tirgus Rīgā pastāv un normāli funkcionē veselīgas konkurences cīņas apstākļos. Šajā tirgū pašreiz darbojas aptuveni 40 firmas, kuru autoparka lielums ir apmēram 1500 automašīnu. Savukārt mazajās pašvaldībās, kur konkurence nav tik liela un kur pastāv iespēja, ka pārvadātāji savā starpā vienosies, varētu noteikt šo maksimālo tarifu ar mērķi aizsargāt patērētāju no tirgus monopolizācijas.

Lūdzu atbalstīt Juridiskā biroja priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Deputāte Anna Seile.

A.Seile (apvienība “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie deputāti! Jau ilgāku laiku turpinās strīds, vai taksometriem būtus jānosaka maksimālais vai vienotais tarifs. Un, ja mēs tā padomājam, rodas diezgan dīvaina sajūta, ka, braucot ar vecu moskviču pa Rīgas vai kādas citas pilsētas ielām, vai pa laukiem vai ar labākās markas jaunu automašīnu, maksa abos gadījumos būs vienāda. Noklausoties komisijā Rīgas pilsētas pārstāvju runas, ka Rīgas pilsētā iekāpšanas maksa jebkurā taksometrā varētu palielināties līdz 2 latiem un pēc tam vēl būtu jāmaksā par nobrauktajiem kilometriem, arī es sāku domāt, ka tas varbūt ir par traku un ka tomēr vajag atbalstīt šo maksimālās maksas noteikšanu, lai katrā pašvaldībā to noteiktu pašvaldības dome.

Un tāpēc es aicinu atbalstīt Juridiskā biroja priekšlikumu. Bet Tolmačova priekšlikumu nevar atbalstīt gluži vienkārši tehnisku iemeslu dēļ, jo, manuprāt, šā priekšlikuma beigās ir ieliktas tādas normas, kuras faktiski ir dažādu noteikumu un citu normatīvo aktu normas.

Ja mēs nobalsosim par Juridiskā biroja priekšlikumu, tad spēkā paliks vecā redakcija, kura visu laiku ir normāli darbojusies, un nekādi iebildumi pret to nav bijuši.

Tātad es aicinu atbalstīt 1. - Juridiskā biroja priekšlikumu un neatbalstīt 2.priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Deputāts Boriss Cilevičs.

B.Cilevičs (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Man ir liels prieks dzirdēt, ka valdošās koalīcijas deputāti tomēr ir sapratuši savu kļūdu un tagad aicina atbalstīt Juridiskā biroja priekšlikumu. Labāk vēlu nekā nekad!

Tikko mēs dzirdējām visādus skaistus vārdus par tirgus ekonomikas veicināšanu, par konkurenci un tā tālāk. Tas patiešām būtu dīvaini, vismaz dīvaini, ja pašā pirmajā jaunās valdības darba dienā tiktu atbalstītas, es neteikšu sociālistiskas, bet komunistiskas metodes, ja vēlreiz visiem tiktu noteikts vienots tarifs.

Protams, ir ļoti žēl, ka tas aizņēma tik daudz laika, kamēr saprata tik elementāras lietas, bet tas tomēr vieš zināmas cerības. Es ceru, ka arī turpmāk jaunā valdība vadīsies pēc tirgus ekonomikas principiem, un es ceru, ka tomēr jaunajai valdībai nākotnē tas prasīs daudz mazāk laika, lai saprastu, kas atbilst tirgus ekonomikas un patērētāju aizsardzības principiem un kas - ne.

Tāpēc es aicinu jūs, pirms esat vēlreiz mainījuši savu viedokli, tomēr nobalsot par Juridiskā biroja priekšlikumu!

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Ja komisijas vārdā nekas nav piebilstams, lūdzu deputātus balsot par 1. - Juridiskā biroja priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret - nav, atturas - 1. Priekšlikums ir atbalstīts.

S.Fjodorovs. 2. - deputāta Andra Tolmačova priekšlikums. Nav atbalstīts komisijā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Fjodorovs. Līdz ar to visi priekšlikumi ir izskatīti, un es komisijas vārdā lūdzu balsot par likumprojekta pieņemšanu galīgajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumu “Grozījumi Autopārvadājumu likumā”! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi Autopārvadījumu likumā” pēc otrreizējas caurlūkošanas ir pieņemts. Paldies.

S.Fjodorovs. Paldies.

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums ir likumprojekts “Grozījums Nacionālās drošības likumā”. Trešais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāte Linda Mūrniece.

L.Mūrniece (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie kolēģi! Likumprojekta trešajam lasījumam ir saņemts viens priekšlikums. Likumprojektā iekļautais Nacionālās drošības likuma grozījums ir bijis likumprojektā ar reģistrācijas numuru 918. Komisija ir atbalstījusi šo priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

L.Mūrniece. Vairāk priekšlikumu nav. Lūdzu pieņemt likumprojektu trešajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 58, pret - 6, atturas - 11. Likums “Grozījums Nacionālās drošības likumā” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu””. Trešais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā - deputāte Jevgenija Stalidzāne.

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu Nr.3372. Tas ir trešajam lasījumam sagatavotais likumprojekts “Grozījumi likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu””.

Likumprojektam ir iesniegts 1.priekšlikums, ko sagatavojusi Sociālo un darba lietu komisija. Lūdzu šo priekšlikumu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. Arī 2.priekšlikumu ir sagatavojusi Sociālo un darba lietu komisija. Lūdzu šo priekšlikumu atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Stalidzāne. 3. ir Labklājības ministrijas parlamentārās sekretāres Ditas Lūkas priekšlikums. Lūdzu to atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Stalidzāne. 4. - Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums. Lūdzu to atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. Komisija ir nolēmusi pieņemt likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem””. Trešais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Krišjānis Peters.

K.Peters (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Godātie kolēģi! Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir sagatavojusi likumprojektu “Grozījumi likumā “Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem”” (reģistrācijas numurs 889) trešajam lasījumam. Trešajam lasījumam priekšlikumi nav saņemti. Komisijas vārdā lūdzu atbalstīt galīgajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 79, pret - 1, neviens deputāts neatturas. Likums “Grozījumi likumā “Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem”” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par 1960.gada 21.septembra Līgumu par savstarpēju slepenības garantēšanu izgudrojumiem, kuri saistīti ar aizsardzību un kuriem iesniegti patentu pieteikumi”. Otrais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāts Aleksandrs Kiršteins.

 

A.Kiršteins (Tautas partijas frakcija).

Godājamie deputāti! Likumprojekts ir par savstarpēju slepenības garantēšanu izgudrojumiem. Likumprojekta reģistrācijas numurs ir 929. Uz otro lasījumu nav saņemts neviens priekšlikums. Lūdzu atbalstīt likumprojektu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 73, pret un atturas - nav. Likums “Par 1960.gada 21.septembra Līgumu par savstarpēju slepenības garantēšanu izgudrojumiem, kuri saistīti ar aizsardzību un kuriem iesniegti patentu pieteikumi” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Pasaules veselības organizācijas Vispārējo konvenciju par tabakas uzraudzību”. Otrais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāts Aleksandrs Kiršteins.

A.Kiršteins (Tautas partijas frakcija).

Godājamie deputāti! Ar smagu sirdi man jāaicina jūs atbalstīt Vispārējo konvenciju par tabakas uzraudzību. Diemžēl mēs uz otro lasījumu nesaņēmām nekādus priekšlikumus no Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas. Jāsaka - žēl, jo... man vēlreiz jāsaka ar lielām skumjām, ka Latvijā mums neredzēt ne Pirmās formulas autosacīkstes, ne ātrumbraukšanas sacīkstes uz ūdens! Neskatoties uz to, ka grieķi un īri dzīvo ilgāk nekā cilvēki citās Eiropas valstīs, jo viņi smēķē cigārus un dzer labu vīnu, es ar smagu sirdi, tomēr paklausot mūsu mediķu aicinājumam, esmu spiests aicināt jūs atbalstīt galīgajā lasījumā likumprojektu par šo konvenciju.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret - nav, atturas - 1. Likums “Par Pasaules veselības organizācijas Vispārējo konvenciju par tabakas uzraudzību” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums Cilvēka genoma izpētes likumā”. Pirmais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā - deputāte Jevgenija Stalidzāne.

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu Nr.3191.

Likumprojekts “Grozījums Cilvēka genoma izpētes likumā” tika izskatīts Sociālo un darba lietu komisijā. Grozījumi faktiski attiecas tikai uz to, kā tiks veidots šis reģistrs. Likums ietver deleģējumu Ministru kabinetam - noteikt Iedzīvotāju genoma valsts reģistra izveides, papildināšanas un uzturēšanas kārtību, jo to paredz grozījumi Ārstniecības likumā. Tātad netiks radīta neviena jauna valsts institūcija, bet tiks veidota atsevišķa datu bāze - Iedzīvotāju genoma valsts reģistra datu bāze, kurā tiks uzglabāti ģenētiskās izpētes ceļā iegūtie ģenētiskie dati, kas attiecas uz konkrētu gēnu donoru.

Komisija likumprojektu skatīja vairākkārt, tika pieaicināti speciālisti. Tika nolemts likumprojektu atbalstīt pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret un atturas - nav. Likumprojekts “Grozījums Cilvēka genoma izpētes likumā” pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

J.Stalidzāne. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam -2005.gada 14.janvāris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 2005.gada 14.janvāris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Valsts civildienesta likumā”. Pirmais lasījums.

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vārdā - deputāts Alberts Krūmiņš.

A.Krūmiņš (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godājamie kolēģi! Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija izskatīja likumprojektu “Grozījumi Valsts civildienesta likumā” (reģistrācijas numurs 869) un nolēma atbalstīt minēto likumprojektu un virzīt uz izskatīšanu Saeimā pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 81, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

A.Krūmiņš. 13.decembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 13.decembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par policiju””. Otrais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāte Linda Mūrniece.

L.Mūrniece (frakcija “Jaunais laiks”).

Likumprojekta otrajam lasījumam ir saņemti pieci priekšlikumi.

1. - Tieslietu ministrijas parlamentārā sekretāra Pietkeviča priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

L.Mūrniece. 2. - Iekšlietu ministrijas parlamentārā sekretāra Turlā priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

L.Mūrniece. 3. - Iekšlietu ministrijas parlamentārā sekretāra Turlā priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

L.Mūrniece. 4. - frakcijas “Jaunais laiks” priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates.

Deputāte Linda Mūrniece.

L.Mūrniece (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie kolēģi! Frakcijas “Jaunais laiks” argumenti, kāpēc mēs gribam atļaut policijas darbiniekiem apvienoties arodbiedrībās, jau ir vairākkārt izskanējuši diskusijās. Mēs uzskatām, ka likumā ietvertais aizliegums - tā ir nedemokrātiska un starptautiskajai praksei neatbilstoša norma. Komisija frakcijas “Jaunais laiks” priekšlikumu neatbalstīja - par lielu izbrīnu man, par lielu izbrīnu cilvēktiesību speciālistiem, par lielu izbrīnu policijas darbiniekiem, kuru pārstāvji šodien ir zālē un gaida pozitīvu mūsu balsojumu.

Nav līdz šim izskanējis neviens arguments “pret”. Vienīgais arguments, ko komisijas sēdē dzirdējām, bija tāds: tāpēc, ka nedrīkst policistiem atļaut apvienoties arodbiedrībās. “Jaunais laiks” to neuzskata par argumentu. Nedrīkst turpināt baidīties no policistiem, kuri ir devuši zvērestu Latvijas valstij, kuri strādā Latvijas valsts labā!

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vadītājs Dalbiņa kungs ir atzinis, ka mēs nepildām likumus, kurus paši esam pieņēmuši. Likumā “Par policiju” ir noteiktas policijas darbinieku sociālās garantijas - piemaksas par nakts darbu, atvaļinājuma pabalsti un daudzas citas -, kuras šobrīd policijas darbinieki nesaņem. Ir pilnīgi skaidrs, ka katrs pats par sevi viņi nav cīnītāji. Ir pilnīgi skaidrs, ka Valsts policijas priekšnieks, ģenerālis ar uzplečiem neies un neteiks ministram tik stingrus vārdus, kā to varētu darīt arodbiedrība.

Mēs uzskatām, ka arodbiedrība būtu ļoti labs palīgs pašai policijas vadībai. Policijas vadībai tā palīdzētu sakārtot gan policijas darbinieku sociālo stāvokli, gan policijas materiāli tehnisko stāvokli. Esmu dzirdējusi, ka tie, kas katrā frakcijā ir iekšlietu eksperti, ir savās frakcijās izskaidrojuši šā priekšlikuma būtību. Iekšlietu ministrs publiski ir paudis atbalstu šim priekšlikumam.

Aicinu atbalstīt frakcijas “Jaunais laiks” priekšlikumu un tādējādi novērst šo diskrimināciju attiecībā pret policijas darbiniekiem.

Sēdes vadītāja. Deputāts Juris Dobelis.

J.Dobelis (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Cienītie kolēģi! Es tiešām lūdzu jūs iedziļināties frakcijas “Jaunais laiks” priekšlikuma būtībā. Ir jāuzsver divas lietas, ko ietver šis priekšlikums.

Pirmkārt, tas ietver to, ka policijas darbinieki var dibināt arodbiedrības; otrkārt, šīm arodbiedrībām nav tiesību pieteikt streikus. Ļoti izsmeļoši! Ļoti savādi ir tas, ka tomēr ir šī pretestība, kas neļauj dibināt policistiem arodbiedrības. Gribu uzsvērt, ka Eiropā ir tikai divas valstis - tikai divas valstis! -, kurās policistu tiesības ir ierobežotas un viņi nevar dibināt savas arodbiedrības. Šīs divas valstis ir Latvija un Albānija.

Tātad arī šis piemērs skaidri liecina par to, ka mums nevajadzētu “vilkties astē” vēl vienā jautājumā. Ir arguments, kāpēc nevarētu šodien dibināt šīs arodbiedrības, un tas skan aptuveni tā: “Policijā ir virsnieki. Policijā ir ģenerāļi. Un līdz ar to - nu kā tad nu šitā! Policija, ziniet, mums ir tik militarizēta, ka tikai turies!” Tas nav arguments!

Nevar teikt, ka nu mēs principā grozīsim likumu “Par policiju”, izstrādāsim pilnīgi jaunu likumu un tad ķersimies pie arodbiedrību veidošanas. Bet laiks taču iet uz priekšu! Tie cilvēki, kas strādā policijā šodien, vēlas aizstāvēt savas tiesības, un nedrīkst viņiem to liegt.

Un nav nemaz tik vienkārši šodien strādāt šajā valsts struktūrā - Latvijas Republikas policijā. Tas nav vienkārši! Mums ir jāpalīdz šiem policistiem. Tie ir lielākoties ierindas policisti, tie nav augstākie virsnieki vien. Lūk! Aizsardzības un iekšlietu komisijā mēs esam saņēmuši, ja nemaldos, 1500 policistu parakstītu lūgumu ievērot to, ko viņi vēlas.

Tiešām, kolēģi, padomāsim par šo savu atbildību arī Latvijas Republikas policistu priekšā! Tagad, nupat, sākusi strādāt, ceru, pietiekami stipra, stabila valdība, kuras uzdevums ir tieši palīdzēt saviem darbiniekiem - ministriju darbiniekiem. Un kas var būt labāks par palīdzību, ko Iekšlietu ministrija sniegtu šiem policistiem, kas lielākoties ir ierindas policisti!

Es ļoti aicinu: cienītie kolēģi, atbalstīsim frakcijas “Jaunais laiks” priekšlikumu! Un ir arī runa par paša likuma “Par policiju” būtisku pārveidošanu. Nevajadzētu šo lietiņu atlikt. Kur tādā gadījumā tas projekts un kā tas veidojas? (Starpsaucieni: “Laiks! Ej mājās!”) Es lūdzu izraidīt no zāles tos, kas te alkohola reibuma stāvoklī bļaustās!

Lūk! Tā ka es aicinu balsot par frakcijas “Jaunais laiks” priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputāts Dainis Turlais.

D.Turlais (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Cienījamie kolēģi! Bez šaubām, Latvija ir demokrātiska valsts, un Latvijas valsts institūtiem ir jābūt demokrātiskiem. Par to nevarētu būt šaubu. Tādēļ jau ir politiskā vara, lai šos institūtus padarītu par demokrātiskiem - tā, kā tas tiesiskā valstī ir nepieciešams.

Ir izskanējušas domas un priekšlikumi sakarā ar to, ka Latvija, lūk, ir viena no tām nedaudzajām Eiropas valstīm, kuru policijai nav arodbiedrības. Es gribu teikt, ka Latvija ar savu policiju izceļas ne jau tajā nozīmē, ka tās policijai nav arodbiedrības; Latvija ar savu policiju izceļas tādā ziņā, ka Latvijas policija ir tāda, kādas nav nekur citur, nevienā citā Eiropas valstī. Policija visur, visās demokrātiskajās valstīs, ir nemilitarizēta. Turpretim mūsu policijā ir militārās dienesta pakāpes, un līdz ar to visas attiecības izriet no dienesta pakāpēm - vecākie un jaunākie.

Un tagad iedomāsimies, kas notiks arodbiedrībā, kurā būs ģenerālis un ierindnieks! Vai viņi tur būs vienlīdzīgi? Protams, nē. Tā nevar vispār notikt, saglabājoties šai sistēmai.

Tātad jārunā ir par to, ka mūsu policijai ir nepieciešama būtiska reforma, kas padarīs šo valsts dienestu par tādu, kāds tas ir Eiropas valstīs.

Viens no iemesliem, kādēļ, lūk, ir nepieciešama arodbiedrība, kas atrisinās visas tās sasāpējušās problēmas, kādas ir policijā, ir tas, ka līdz šim netiek maksātas piemaksas par virsstundām, tie pabalsti, kas ir paredzēti Valsts civildienesta likumā. Nelaime ir tā, ka tie tiesību ierobežojumi, tie pienākumi, kas ir paredzēti Valsts civildienesta likumā, ir attiecināti gan uz policiju, gan uz citiem valsts dienestiem, to skaitā uniformētajiem, bet attiecībā uz piemaksām, pabalstiem un sociālajām garantijām ir šajā pašā likumā piebilde, ka tie panti uz šiem dienestiem neattiecas.

Tātad, ja mēs gribam reāli uzlabot policijas sociālās garantijas un stāvokli, tad tas ir mūsu pienākums - iedalīt budžetā nepieciešamos līdzekļus, lai šīs Valsts civildienesta likuma normas tiktu izpildītas arī attiecībā uz policiju. Vai tad arodbiedrība izmainīs likumu un piešķirs budžeta līdzekļus? Nu acīmredzot taču nē! Protams, papildināsies policijas arodbiedrības budžets, jo tie ir daudzi tūkstoši cilvēku, kas tajā kasē iemaksās savas jau tā nelielās algas daļu. Protams, radīsies iespējas runāt arī par tām īpašuma tiesībām, kas policijas arodbiedrībām bija neatkarīgajā valstī. Vai tas šobrīd reāli uzlabos policijas darbu? Acīmredzot nē! Arī tos policistus, kuri reāli cīnās par savām tiesībām, interesē tiešām tikai policista tiesības, nevis arodbiedrības biedra tiesības.

Ja mēs tiešām gribam radīt policiju kā valsts institūciju, kā tiesiskas un demokrātiskas valsts institūtu, tad atbalstīsim to, lai tik tiešām šī policijas reforma notiktu un lai tam būtu iedalīti nepieciešamie finanšu līdzekļi!

Šis ir formāls un kosmētisks remonts, kas patiesībā neko neatrisina. Un šobrīd šis priekšlikums ir noraidāms.

Sēdes vadītāja. Deputāts Arvīds Ulme.

A.Ulme (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja!

Godātie deputāti! Lūdzu ievērot klusumu!

Lieta tāda, ka manā rīcībā ir nonākusi vesela tādu dokumentu pakete, kura mani patiešām ir ārkārtīgi izbrīnījusi saistībā ar notikumiem policijā, respektīvi, kā policijas administrācija izrēķinās ar ierindas policistiem.

Šajā dokumentu mapē man ir, piemēram, tādi konkrēti fakti. Un viens no šiem faktiem ir tāds. Policists, virsseržants, pēc darba ierodas mājas viesībās. Tur pie viņa ierodas cita policija, “savāc” viņu no galda - tas ir ārpus darbalaika - un aizved uz atskurbtuvi, kur, dabīgi, konstatē, ka viņa asinīs ir nulle komats tik un tik promiles. Un tas ir pamats, lai viņu atbrīvotu no darba. Pilnīgi neticamas lietas notiek policijā!

Un tālāk es vērsos pie šiem departamentiem, lai norādītu uz veselu rindu klajiem likuma pārkāpumiem, bet tur šo nabaga ierindas policistu šie departamenti - Juridiskais departaments, Iekšējās pārbaudes departaments un vēl kāds tur, - kaut kā visu laiku “atmuļļāja”. Dabīgi, ka tagad es iešu pie premjera vai pie ministra, lai izmeklē.

Bet, īsi sakot, mums patiešām nevajadzētu sekot šim Albānijas piemēram un vajadzētu atļaut policistiem apvienoties šajā arodbiedrībā. Šajā gadījumā runa ir par policistu, kurš ir piedalījies četru slepkavu un viena laupītāja arestēšanā, bet tiesā, kur viņš griezās, no administrācijas puses viss bija pilnīgi otrādi - viņam bija četri aizrādījumi. Tur tāds ārprāts notiek! Vai tiešām mēs nevaram atļaut šiem policistiem apvienoties arodbiedrībā, ja tam ar streikiem nav nekāda sakara.

Aicinu tomēr atbalstīt “Jaunā laika” priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputāts Andrejs Klementjevs.

A.Klementjevs (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Augsti godātie deputāti, labdien! Es neko nedzirdu, ko pats runāju. Lūdzu izturēties klusāk zālē!

Es pilnīgi atbalstu Lindas Mūrnieces priekšlikumu, tāpēc ka nav nekāda pamata neatbalstīt šo priekšlikumu. Mums vajag iedot iespēju policistiem nodibināt arodbiedrību. Paskatieties, kas šodien notiek! Policistiem pilnīgi nelikumīgi neizmaksā bērna piedzimšanas pabalstu. Labi, ka šodien tika noraidīts priekšlikums izmaksāt samazinātu atvaļinājuma pabalstu. Un ir labi, ka cilvēki šodien parlamentā saprot policistu tiesības, to, ka arī viņiem ir tiesības uz pabalstu saņemšanu un tā tālāk.

Bet ja tā nebūtu? Tad atkal viss turpinātos, un katrs policists ietu uz tiesu un mēģinātu pierādīt, ka viņam ir tiesības uz šo pabalstu.

Man ir arī tāda informācija, ka policistiem ir draudēts, ka tad, ja viņi ies uz tiesu, viņi var dabūt rājienu vai viņus atlaidīs no darba. Es domāju, ka tad, ja viņi organizēsies un, pieņemsim, lobēs savas intereses Aizsardzības un iekšlietu komisijā vai Iekšlietu ministrijā, tad būs tikai labāk. Un arī mūsu likumi, kas kontrolē un reglamentē šo sfēru, būs labāki. Tad nebūs tādas iespējas, ka kāds ierēdnis saņem pabalstu, tāpēc ka viņu lobē ierēdņi, bet policisti nevar apvienoties arodbiedrībās un pierādīt, ka viņiem ir tiesības uz šo pabalstu.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Deputāte Linda Mūrniece, otro reizi.

L.Mūrniece (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie kolēģi! Es gribētu ļoti apstrīdēt Turlā kunga argumentu, ka Iekšlietu ministrija rūpējas par policiju. To, kā Iekšlietu ministrija rūpējas par policiju, mēs šodien jau redzējām. Darba kārtības 4.punktā - likumprojektā “Grozījumi likumā “Par policiju”” - Iekšlietu ministrija ierosina pasliktināt policistu sociālo stāvokli, izmaksājot viņiem 100% pabalsta vietā tikai 75 procentus. Man liekas, tas būtu taisnais ceļš uz Satversmes tiesu saistībā ar cilvēktiesību pārkāpumiem visās iespējamajās lietās, kas varētu draudēt Iekšlietu ministrijai, ja Saeimas deputāti nebūtu tik apzinīgi un nenobalsotu pret šo priekšlikumu.

Es aicinu visus tos, kuri šodien balsoja “pret” 4.priekšlikumu, vienlaikus atbalstīt arī “Jaunā laika” priekšlikumu. Un manī patiešām rada lielu neizpratni tas, kas notiek Iekšlietu ministrijā, jo iekšlietu ministrs Ēriks Jēkabsons publiski ir apstiprinājis to, ka viņš atbalsta policijas centienus apvienoties arodbiedrībā. Tāpēc es nesaprotu, kāpēc Iekšlietu ministrijas parlamentārais sekretārs neņem vērā sava ministra viedokli. (Starpsauciens: “Nost!”)

Sēdes vadītāja. Deputāts Boriss Cilevičs.

B.Cilevičs (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Iespēja apvienoties arodbiedrībās ir cilvēka tiesības, un to nosaka vesela virkne starptautisku dokumentu. Protams, cilvēka tiesības var ierobežot, bet Eiropas Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencija pilnīgi skaidri nosaka tos gadījumus, kādos šī ierobežošana ir iespējama. Tas ir mums labi zināmais proporcionalitātes princips.

Tātad pirmais - ir jābūt leģitīmam mērķim. Otrais - ierobežojumam demokrātiskajā sabiedrībā ir jābūt patiesi nepieciešamam. Tātad tas ir iespējams tikai tajā gadījumā, ja nav citu veidu, kā panākt šo leģitīmo mērķi. Un trešais - šiem ierobežojumiem ir jābūt proporcionāliem, samērīgiem ar šo leģitīmo mērķi.

Es nedzirdēju no Turlā kunga atbildi ne uz vienu no šiem jautājumiem. Turlā kungs, kāds ir tas leģitīmais mērķis, kāpēc policistiem tomēr ir jāatņem viņu cilvēka tiesības? Vai nav cita veida, kā panākt šo leģitīmo mērķi, un vai šie ierobežojumi patiešām ir samērīgi ar šo leģitīmo mērķi?

Nu labi, policija ir militarizēta. Nu un kas? Normāliem cilvēkiem, kuri nav speciālisti, tas neko neizsaka. Vai tāpēc mūsu policija strādā labāk, nekā to dara policija tajās valstīs, kur policija nav militarizēta? Man patiešām ir ļoti grūti saprast jūsu argumentus. Es ļoti uzmanīgi jūs klausījos, bet es tā arī neesmu sapratis, kāpēc mūsu policistiem, kuriem dzīve patiešām ir diezgan smaga un kuri veic ļoti smagu darbu, būtu jāatņem viņu cilvēka tiesības. Vai tāpēc viņi labāk darīs šo darbu?

Man šī loģika īsti nav saprotama, un man šķiet, ka tā ir kaut kāda totalitāras sabiedrības loģika, nevis demokrātiskas sabiedrības loģika. Tāpēc es atbalstu “Jaunā laika” priekšlikumu un aicinu visus balsot “par” to.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Deputāts Edgars Jaunups.

 

E.Jaunups (frakcija “Jaunais laiks”).

Godājamie kolēģi! Un godājamais Turlā kungs! Es pilnīgi pievienojos Cileviča kunga ļoti precīzajam tiesisko principu izklāstam, kuri ir jāievēro, ierobežojot to vai citu cilvēka tiesību. Turlā kungs, šim ierobežojumam nav ne leģitīmā mērķa, ne jebkāda tiesiskā pamata, ne arī jebkāda samērīguma, bet šos argumentus es neatkārtošu.

Es izteikšu tikai vēl vienu tādu vispārēju atziņu. Tieši noklausoties jūsu runu debatēs, es nonācu vēl pie viena secinājuma. Turlā kungs, arodbiedrības lielā mērā ir nevalstiskais sektors. Tās nodrošina tiesības personām, kolektīvi apvienojoties, kolektīvi aizstāvēt savas tiesības. Katra cilvēka individuāli un arī visas kopas kopumā. Nevalstiskajā sektorā, Turlā kungs, nav nekādas starpības, kas tu esi savā profesionālajā darbībā, - vai tu esi pulkvedis vai ģenerālis, premjers vai Saeimas deputāts, parlamentārais sekretārs vai kādas lielas iestādes vadītājs, vai varbūt vienkārši šīs iestādes darbinieks vai pat sētnieks. Tas ir pilsoniskās sabiedrības pamats, ka nevalstiskā organizācijā - organizācijā, kas aizstāv kādas noteiktas jomas, šajā gadījumā - aroda jomas, pārstāvju tiesības, - visi ir vienlīdzīgi, un nebaidieties no tā. Policijā arodbiedrības būs, un, ja tur būs apvienojies ģenerālis un vienkāršs ierindnieks, viņi šajā institūcijā savās tiesībās būs pilnīgi līdzvērtīgi, jo tas ir normālas demokrātiskas valsts un pilsoniskās sabiedrības pamats. Un šajā aspektā nevajadzētu būt nekādām bažām.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Deputāts Dainis Turlais, otro reizi.

D.Turlais (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdātāja! Godātie kolēģi! Es, protams, nepersonificēšu kolēģu izteikumus, kā šeit to mēģina darīt daži deputāti, bet vēlreiz tiešām gribu lūgt jūs ieklausīties. Gan iekšlietu ministrs, gan es kā parlamentārais sekretārs ne tikai atbalstām, bet ar visiem saviem spēkiem un ar mums doto politisko varu gribam panākt, lai policija kļūtu par demokrātisku institūtu un lai policistiem būtu ne tikai garantētas šīs cilvēka tiesības un sociālās garantijas, bet lai tās viņiem būtu piešķirtas augstākas kā citiem, jo policijai ar likumu ir uzlikti arī ierobežojumi.

Bet ko mēs gribam darīt tajā vietā, lai veiktu šo reformu un lai policiju padarītu par demokrātisku institūtu? Mēs gribam formāli uztaisīt to, ka ģenerāļi un pulkveži var apvienoties arodbiedrībā.

Un šeit jau ļoti labi izskanēja tā doma, ka cilvēki, kuri nesaprot, ja viņi tiešām nesaprot... Bet kur jūs esat redzējuši, ka virsnieki apvienojas arodbiedrībās? Tas ir tikpat absurdi kā policija bez arodbiedrības.

Tātad kāds ir pirmais veicamais solis - veikt reformu vai veidot arodbiedrību? Un tikai tur sakņojas šis jautājums! Tāpēc mans priekšlikums ir tāds, ka policija vispirms ir jāreformē, lai tā varētu būt tiesisks institūts, kas var apvienoties arī arodbiedrībā. Tur ir tā jēga! Bet ģenerāļu arodbiedrība, manā izpratnē, ir pilnīgs absurds!

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Debates mēs turpināsim pēc pārtraukuma.

Lūdzu deputātus reģistrēties ar reģistrācijas kartēm! Lūdzu zvanu! Reģistrācijas režīmu!

Kamēr tiek sagatavoti reģistrācijas rezultāti, vārds paziņojumam deputātei Antai Rugātei.

A.Rugāte (Tautas partijas frakcija).

Labrīt, godātie kolēģi deputāti, Latvijas un Francijas parlamentu sadarbības grupas locekļi! Dzeltenajā zālē tūlīt, starpbrīdī, notiks sēde, lai mēs varētu sagatavoties Nacionālās Asamblejas delegācijas uzņemšanai, kas pirmdien ieradīsies Latvijā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu Saeimas sekretāra biedru nolasīt reģistrācijas rezultātus.

A.Bartaševičs (8.Saeimas sekretāra biedrs).

Godājamie deputāti! Nav reģistrējušies: Aigars Kalvītis, Aleksandrs Kiršteins, Vilis Krištopans, Leopolds Ozoliņš un Jānis Straume.

Paldies par uzmanību!

 

(Pārtraukums)

 

 

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

 

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi, pēc pārtraukuma mēs atsākam Saeimas sēdi. Atgādinu, ka mēs izskatām likumprojektu “Grozījumi likumā “Par policiju”” un turpinām debates par 4. - Saeimas frakcijas “Jaunais laiks” deputātu priekšlikumu.

Nākamais debatēs ir pieteicies deputāts Dzintars Rasnačs.

Dz.Rasnačs (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie deputāti! Apvienība “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK atbalsta policistu tiesības apvienoties arodbiedrībā un aizstāvēt savas tiesības un intereses.

Strādājot tieslietu ministra amatā, man bija zināma pieredze arī sadarbībā ar tiesnešiem šajā jautājumā. Tiesneši šo problēmu risināja citādāk nekā tiesu varas pārstāvji: lai gan likums aizliedza viņiem veidot arodbiedrības, viņi jau 1992.gadā atjaunoja to Latvijas Tiesnešu biedrību, kura bija darbojusies pirms Latvijas okupācijas un bija dibināta jau 1929.gadā. Tādējādi Latvijas Tiesnešu biedrība samērā veiksmīgi gan pirms Latvijas okupācijas, gan arī pēc 1992.gada 1.februāra ir aizstāvējusi savas profesionālās intereses.

Bet šeit stāsts ir nedaudz par citu struktūru, - te runa ir jau par specializēto civildienestu. Te runa ir par cilvēkiem, kuri vistiešākajā veidā ir izpildvarā. Un, manuprāt, liegt cilvēkiem, kuri strādā izpildvarā, konkrēti policijas struktūrās, veidot arodbiedrības ir arī samērā bīstami, jo tas var veidot tādas attiecības, par kurām šeit runāja deputāts Arvīds Ulme. Tātad tas var veidot tādas darba attiecības, ka darbiniekam, konkrēti policistam, šajā situācijā ir absolūti beztiesisks stāvoklis. Vai šāds policists, kuram ir absolūti beztiesisks stāvoklis, spēj rīkoties saskaņā ar likumu? Tas ir jautājums jums visiem. Kam ir izdevīgs policists, kurš darbojas nevis saskaņā ar likumu, bet gan saskaņā ar priekšnieku norādījumiem, pat ja tie ir nelikumīgi?

Tā ka es aicinu atbalstīt šo priekšlikumu. Un atgādinu, ka apvienība “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK arī to atbalsta.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Deputāts Juris Dobelis, otro reizi.

J.Dobelis (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Cienītie kolēģi! Šorīt no rīta es centos paust mūsu apvienības viedokli par atbalstu valdībai tad, kad mēs uzskatīsim to par vajadzīgu. Šinī gadījumā, cik ir redzams, topošajā valdībā, pareizāk sakot, jau tapušajā valdībā, nav vienota viedokļa par šo jautājumu. Līdz ar to mēs piedāvājam savu atbalstu vienam no viedokļiem ar cerību, ka tas palīdzēs tālāk risināt šīs samilzušās problēmas.

Tā ka, kā redzat, jau pirmā diena jaunās valdības darbā mums dod iespēju paust savu viedokli, jo, atrodoties šajā valdībā no šīs dienas, mums būtu jāsāk domāt, kuram no valdības partneriem vairāk uzticēties un kuram - mazāk. Tagad mums ir brīva domāšana, sava domāšana, un mēs skaidri un gaiši paužam atbalstu “Jaunā laika” priekšlikumam.

Sēdes vadītāja. Deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Godājamie kolēģi! Es mēģināšu runāt pavisam īsi. Bez šaubām, policijā ir jābūt kārtībai, un, bez šaubām, policists nevar apšaubīt sava priekšnieka rīkojumu - iet pa labi vai iet pa kreisi, strādāt naktī... un nav svarīgi, kāds būtu šis rīkojums. Bez šaubām, policisti nevar streikot, jo, manuprāt, tas būtu ļoti nenopietni, ja visa mūsu valsts policija izietu ielās un protestētu pret valdības politiku.

Bet mēs nevaram liegt policistiem cīnīties par savām sociālajām garantijām. Un es redzu, ka arodbiedrība varētu būt tieši tas instruments, ko policisti varētu izmantot sarunās gan ar savu vadību, gan ar savu ministru, gan ar valdību, lai varētu risināt jautājumus par virsstundu apmaksu, par bērna piedzimšanas apmaksām, jo tieši policijā ir šī ļoti hierarhiskā sistēma, kur ģenerālim ir ļoti grūti runāt ar leitnantu vai ar kapteini. Tieši tāpēc, ja ģenerālis ir pateicis: “Pa labi!”, tad ir jāiet pa labi. Un tieši arodbiedrība varētu būt tas instruments, kas risinātu šos sociālos jautājumus. Un es neredzu nekādu ļaunumu, ja šāda arodbiedrība būtu. Tāda ir Igaunijā, tāda ir Lietuvā, un tur policijas darbība nav apstājusies, nav iestājies kaut kāds pagrimums valstī.

Līdz ar to mans viedoklis ir tāds pats, kāds tas bija tajā laikā, kad es biju iekšlietu ministrs. Tas nav mainījies. Policistiem ir jāļauj apvienoties arodbiedrībā, lai risinātu savus sociālos jautājumus.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā vēl ir kas piebilstams? Ja nekas nav piebilstams, lūdzu deputātus balsot par 4. - frakcijas “Jaunais laiks” priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 69 (aplausi), pret - 7, atturas - 5. Priekšlikums ir atbalstīts.

L.Mūrniece. Paldies, kolēģi! Es lepojos ar mūsu lēmumu.

5. - deputāta Buzajeva priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates.

Deputāts Vladimirs Buzajevs.

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamais Prezidij! Cienījamie kolēģi! Par manis iesniegto 5.priekšlikumu - ļaut arī nepilsoņiem strādāt policijā - nebūs tādu karstu diskusiju kā par 4.priekšlikumu. Varbūt tikai Dobeļa kungs varētu piebilst divus trīs vārdus. Taču visi šie siltie vārdi par demokrātiju, par nepamatotu ierobežojumu nepieļaušanu... visi šie siltie vārdi attiecas arī uz manis iesniegto 5.priekšlikumu - uzskatīt nepilsoņus ne tikai par policijas darbības objektu, bet ļaut arī viņiem apsargāt mūsu ielas, kur arī viņi dzīvo. Es uzskatu, ka šis nepamatotais, praktiski rasistiskais cilvēktiesību ierobežojums ir tas pamats, uz kura pastāv arī citi ierobežojumi. Nevar būt brīva tā tauta, kas ierobežo cittautiešu tiesības. Šo nepamatoto aizliegumu atcelšana - tas būtu solis uz priekšu, solis demokrātijas virzienā, un pilnīgi atbilstu visām Eiropas rekomendācijām, kuras Latvija ir saņēmusi 21.gadsimtā.

Aicinu balsot “par”!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Nekas nav piebilstams? Lūdzu deputātus balsot par 5. - deputāta Buzajeva priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Lūdzu rezultātu! Par - 20, pret - 69, neviens deputāts neatturas. Priekšlikums nav atbalstīts.

L.Mūrniece. Vairāk priekšlikumu nav saņemts. Aicinu atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret - nav, atturas - 5. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

L.Mūrniece. 7.janvāris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 7.janvāris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Civillikumā”. Otrais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Edgars Jaunups.

E.Jaunups (frakcija “Jaunais laiks”).

Godājamie kolēģi! Izskatīsim likumprojektu “Grozījumi Civillikumā” otrajā lasījumā.

1. - bērnu un ģimenes lietu ministra Ainara Baštika priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 2. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 3. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 4. - bērnu un ģimenes lietu ministra priekšlikums.

Godājamie kolēģi! Tabulā ir norādīts, ka komisija atbalsta šo priekšlikumu, lai gan komisijas lēmums ir šo priekšlikumu neatbalstīt. Uz to pēc būtības norāda arī 6. - Juridiskā biroja priekšlikums par šo pašu pantu (panta otrā daļa ir izteikta citā redakcijā).

Komisijas lēmums - neatbalstīt.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates.

Deputāts Leopolds Ozoliņš.

L.Ozoliņš (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Cienījamā jaunā koalīcija! Dārgie kolēģi! Es ceru, ka saprāta balss uzplaiksnīs ar jaunu sparu. Ja jūs uzmanīgi palasītu pirmā lasījuma redakciju 42.pantā, tad jūs ievērotu, ka šeit rakstīts, ka pirms laulāšanās dzimtsarakstu nodaļā ir jāuzrāda ārsta apliecinājums par veselības stāvokli. Brīnumainā kārtā šī prasība tagad ir no teksta pazudusi. To pat bija grūti iedomāties! Man, ārstam, bija grūti iedomāties to, ka, lūk, prasība, ka šāda apliecība ir uzrādāma, varētu pazust no otrā lasījuma redakcijas. Vakar mēs atzīmējām Pasaules AIDS dienu. Saslimstība ar AIDS kā ugunsgrēks ir skārusi jau Igauniju, arī Latvijā tā izplatās. No tradicionālām kategorijām - narkomāniem un homoseksuāļiem - tā pāriet uz ģimenēm, tātad uz sievietēm, kam ir daudz vieglāk inficēties. Es ceru, ka vakar jūs redzējāt šo raidījumu, kas atstāja ļoti spēcīgu iespaidu. Taču šodien mēs gribam rīkoties pretēji šim iespaidam, pretēji veselajam saprātam. Varbūt kāds man varētu paskaidrot, kāpēc jaunlaulātajiem nav jāzina, vai otrs laulātais ir slims ar diabētu, ar HIV inficējies vai viņam ir jau AIDS stadija; vai ģimenē varētu būt multiplā skleroze, ja tā ir konstatēta, alkoholisms, iegūtās slimības, tādas kā neauglība, veneriskās slimības; daltonisms, kas ir iedzimta slimība; psihiskās saslimšanas - šizofrēnija, maniakāli depresīvā psihoze un daudzas citas. Būtu šeit jāpapildina ne tikai ar prasību par ārsta izziņu, bet pat ar ģenētiķa konsultāciju.

Tāpēc es aicinu neatbalstīt šo Juridiskās komisijas sagatavoto redakciju, pārstrādāt to vai atgriezties pie pirmās redakcijas. Būtībā vispareizāk būtu atgriezties pie pirmās redakcijas - ka ir jāiesniedz ārsta apliecinājums par veselības stāvokli. Tā mēs paglābsim ļoti daudzas jaunās, topošās ģimenes no nepatīkamiem, traģiskiem pārsteigumiem, no laulības šķiršanas.

Tāpēc es aicinu neatbalstīt šo Juridiskās komisijas slēdzienu un balsot “pret”.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Nekas nav piebilstams? Lūdzu deputātus balsot par 4. - bērnu un ģimenes lietu ministra priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 12, pret - 69, atturas - 1. Priekšlikums nav atbalstīts.

E.Jaunups. 5. - deputāta Agešina priekšlikums. Daļēji atbalstīts 6. -Juridiskā biroja priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Vai deputāts Jānis Strazdiņš ir pieteicies debatēs? Nē.

Deputātiem nav iebildumu pret 5. un 6.priekšlikumu.

E.Jaunups. 7. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 8. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 9. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 10. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 11. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 12. - bērnu un ģimenes lietu ministra Ainara Baštika priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 13. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 14. - bērnu un ģimenes lietu ministra Ainara Baštika priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 15. - bērnu un ģimenes lietu ministra Ainara Baštika priekšlikums. Komisijas lēmums - neatbalstīt. Es lūdzu balsojumu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par 15. - bērnu un ģimenes lietu ministra priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret - 1, neviens neatturas. Priekšlikums ir atbalstīts.

E.Jaunups. 16. - bērnu un ģimenes lietu ministra Baštika priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 17. - bērnu un ģimenes lietu ministra priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 18. - bērnu un ģimenes lietu ministra priekšlikums. Komisijas lēmums - neatbalstīt. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 47, pret - 33, atturas - 6. Priekšlikums ir atbalstīts.

E.Jaunups. 19. - bērnu un ģimenes lietu ministra priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 20. - bērnu un ģimenes lietu ministra priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 21. - bērnu un ģimenes lietu ministra priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 22. - bērnu un ģimenes lietu ministra priekšlikums. Komisijas lēmums - neatbalstīt. Es lūdzu balsojumu.

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu par 22.priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret - 1, neviens neatturas. Priekšlikums ir atbalstīts.

E.Jaunups. 23. - bērnu un ģimenes lietu ministra priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 24. - bērnu un ģimenes lietu ministra priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 25. - bērnu un ģimenes lietu ministra priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. Kolēģi! Izskatīti visi priekšlikumi likumprojektam “Grozījumi Civillikumā” otrajam lasījumam. Lūdzu atbalstīt likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam.

E.Jaunups. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 17.decembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - šā gada 17.decembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par atjaunotā Latvijas Republikas 1937.gada Civillikuma ģimenes tiesību daļas spēkā stāšanās laiku un kārtību””. Otrais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Edgars Jaunups.

E.Jaunups (frakcija “Jaunais laiks”).

Godājamie kolēģi! Izskatīsim likumprojektu “Grozījumi likumā “Par atjaunotā Latvijas Republikas 1937.gada Civillikuma ģimenes tiesību daļas spēkā stāšanās laiku un kārtību””! Otrajam lasījumam neviens priekšlikums saskaņā ar Saeimas kārtības rulli netika saņemts. Komisija lūdz atbalstīt likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret - 1, neviens deputāts neatturas. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

E.Jaunups. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 17.decembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - šā gada 17.decembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Civilstāvokļa aktu likums”. Otrais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Edgars Jaunups.

E.Jaunups (frakcija “Jaunais laiks”).

Godājamie kolēģi! Izskatīsim likumprojektu “Civilstāvokļa aktu likums”!

1. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Vai deputāts Leopolds Ozoliņš ir pieteicies debatēs? (No zāles dep. L.Ozoliņš: “Nekādā gadījumā!”) Nē? Paldies! Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 2., 3. un 4.priekšlikums... Es atvainojos, 2. un 3. - Juridiskā biroja priekšlikumi. Komisijas lēmums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 4. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 5. - deputāta Agešina priekšlikums. Komisijas lēmums - neatbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli.

E.Jaunups. 6. - deputāta Agešina priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 7. - deputāta Agešina priekšlikums. Komisijas lēmums - neatbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 8. - deputāta Agešina priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 9., 10. un 11. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikumi. Komisijas lēmums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 12. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 13. - deputāta Agešina priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 14. un 15. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikumi. Komisijas lēmums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 16. - deputāta Agešina priekšlikums. Daļēji atbalstīts 18.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 17. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Daļēji atbalstīts Juridiskās komisijas 18.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret 17. un 18.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 19. un 20. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikumi. Komisijas lēmums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 21. - deputāta Agešina priekšlikums. Daļēji atbalstīts Juridiskās komisijas 22.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 23. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 24. un 25. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikumi. Komisijas lēmums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 26. - Saeimas Juridiskās komisijas priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 27. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 28. - deputāta Agešina priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 29. un 30. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikumi. Komisijas lēmums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 31. - deputāta Sokolovska priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 32. un 33. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikumi. Komisijas lēmums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 34. - deputāta Agešina priekšlikums. Komisijas lēmums - neatbalstīt. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 22, pret - 60, neviens neatturas. Priekšlikums nav atbalstīts.

E.Jaunups. 35. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Daļēji atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 36. - deputāta Agešina priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 37. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 38. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 39., 40. un 41. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikumi. Komisijas lēmums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 42. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 43. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 44. un 45. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikumi. Komisijas lēmums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 46. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 47. - deputāta Agešina priekšlikums. Daļēji atbalstīts jau iepriekš izskatītajā 15.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 48. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 49. - deputāta Sokolovska priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 50. - deputāta Agešina priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 51., 52., 53. un 54. - Juridiskā biroja priekšlikumi. Komisijas lēmums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 55. un 56. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikumi. Komisijas lēmums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 57. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 58. un 59. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikumi. Komisijas lēmums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 60. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 61. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 62. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 63., 64. un 65. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikumi. Komisijas lēmums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 66. un 67. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikumi. Komisijas lēmums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 68. - Saeimas Juridiskās komisijas priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 69. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 70. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 71. - deputāta Agešina priekšlikums. Komisijas lēmums - neatbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 23, pret - 64, neviens neatturas. Priekšlikums nav atbalstīts.

E.Jaunups. 72. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 73. - deputāta Agešina priekšlikums. Daļēji atbalstīts jau iepriekš izskatītajā 15.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 74. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 75. - deputāta Agešina priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 76. un 77. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikumi. Komisijas lēmums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 78. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 79., 80. un 81. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikumi. Komisijas lēmums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. 82. - deputāta Agešina priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 83. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Jaunups. Godājamie kolēģi! Ir izskatīti visi priekšlikumi par minēto likumprojektu. Lūgums atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret - 1, atturas - 1. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

E.Jaunups. 17.decembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 17.decembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”. Otrais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Edgars Jaunups.

E.Jaunups (frakcija “Jaunais laiks”).

Godājamie kolēģi! Izskatīsim likumprojektu “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”.

Pirmais un vienīgais priekšlikums šajā likumprojektā ir Saeimas Juridiskā biroja iesniegtais priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. Aicinu atbalstīt likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 90, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

E.Jaunups. 10.decembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 10.decembris.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Likums par zemes īpašnieku tiesībām uz kompensāciju par saimnieciskās darbības ierobežojumiem aizsargājamās teritorijās”. Otrais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Dzintars Zaķis.

Dz.Zaķis (frakcija “Jaunais laiks”).

Godājamie kolēģi! Cienījamā priekšsēdētāja! Šodien mums darba kārtībā ir Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sagatavotais likumprojekts par zemes īpašnieku tiesībām uz kompensāciju par saimnieciskās darbības ierobežojumiem aizsargājamās teritorijās. Likumprojekts sagatavots uz otro lasījumu. Kopumā ir tikai 99 priekšlikumi.

Tātad 1. - reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministra A.Radzeviča priekšlikums. Daļēji atbalstīts, iekļauts 2. - atbildīgās komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 3. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Zaķis. 4. - Juridiskā biroja priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 5. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Zaķis. 6. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Zaķis. 7. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir daļēji atbalstīts, iekļaujot 8. - atbildīgās komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Zaķis. 9. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 10. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Zaķis. 11. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Zaķis. 12. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 13. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts un redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Zaķis. 14. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Zaķis. 15. - deputātu Deņisova un Solovjova priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 16. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Zaķis. 17. - deputātes Seiles priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 18. - deputātu Deņisova un Solovjova priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu par 18. - deputātu Solovjova un Deņisova priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 23, pret - 60, atturas - 3. Priekšlikums nav atbalstīts.

Dz.Zaķis. 19. - reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministra A.Radzeviča kunga priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Zaķis. 20. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Zaķis. 21. - deputātes Seiles priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 22. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Zaķis. 23. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 24. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Zaķis. 25. - Juridiskā biroja priekšlikums. Daļēji atbalstīts, ietverts 26. - deputātes Seiles priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 27. - deputātes Seiles priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iekļauts 29.priekšlikumā.

Arī 28. ir iekļauts 29. - atbildīgās komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 30. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Zaķis. 31. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Zaķis. 32. - Zemkopības ministrijas parlamentārās sekretāres Lucauas priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli.

Dz.Zaķis. 33. - deputāta Simsona priekšlikums. Ir atbalstīts un redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 34. - deputātes Seiles priekšlikums. Ir atbalstīts jau iepriekš iekļautajā 30.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Zaķis. 35. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 36. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Zaķis. 37. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 38. - deputātes Seiles priekšlikums. Daļēji atbalstīts un ietverts 39. - deputāta Simsona priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. Turpretī 40. - Zemkopības ministrijas parlamentārās sekretāres Lucauas priekšlikums par šo pantu - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst pret komisijas viedokli.

Dz.Zaķis. 41. - deputāta Simsona priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 42. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Zaķis. 43. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 44. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Zaķis. 45. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 46. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 47. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Zaķis. 48. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Zaķis. 49. - Juridiskā biroja priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli.

Dz.Zaķis. 50. - reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministra Andreja Radzeviča priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Zaķis. Turpretī 51. - atbildīgās komisijas priekšlikums par šo pašu pantu - ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Zaķis. 53. - deputātes Seiles priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. 52.priekšlikums...

Dz.Zaķis. Atvainojos! 52. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Zaķis. 53. - deputātes Seiles priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli.

Dz.Zaķis. 54. - Juridiskā biroja priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Zaķis. 55. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Zaķis. 56. - deputātes Seiles priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Zaķis. 57. - atbildīgās komisijas priekšlikums par šo pašu pantu. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Zaķis. 58. - reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministra Radzeviča priekšlikums. Ir atbalstīts, mainot turpmāko numerāciju.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Zaķis. 59. - deputātes Seiles priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 60. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Zaķis. 61. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 62. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 63. - Juridiskā biroja priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Zaķis. 64. - deputāta Simsona priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 65. - priekšlikums, ko vides ministra vietā iesniedzis reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Radzevičs. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Zaķis. 66. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts, iestrādāts 67. - atbildīgās komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret minētajiem priekšlikumiem.

Dz.Zaķis. 68. - deputātes Seiles priekšlikums. Ir daļēji atbalstīts un iekļauts jau iepriekš atbalstītajā 62.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Zaķis. 69. - Juridiskā biroja priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 70. - Juridiskā biroja priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Zaķis. 71. - deputāta Simsona priekšlikums. Ir daļēji atbalstīts un iekļauts 79.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 72.priekšlikums. Ir daļēji atbalstīts un iekļauts jau iepriekš izskatītajā 61.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Zaķis. 73. - Zemkopības ministrijas parlamentārās sekretāres Lucauas priekšlikums, kurš ir daļēji atbalstīts un iekļauts 62. - jau izskatītajā priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Zaķis. 74. - Zemkopības ministrijas parlamentārās sekretāres Lucauas priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 75. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Zaķis. 76. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Zaķis. 77. - deputātu Deņisova un Solovjova priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 78. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir daļēji atbalstīts un iekļauts 79.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret minētajiem priekšlikumiem.

Dz.Zaķis. 80. - priekšlikums, ko vides ministra vietā iesniedzis reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Radzevičs. Ir daļēji atbalstīts un iekļauts 81. - atbildīgās komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret minētajiem priekšlikumiem.

Dz.Zaķis. 82. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Zaķis. 83. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Zaķis. 84. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Zaķis. 85. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 86. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir daļēji atbalstīts un iekļauts 87. - atbildīgās komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Zaķis. 88. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts daļēji un iestrādāts 89. - atbildīgās komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Zaķis. 90. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Zaķis. 91. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Zaķis. 92. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 93. - deputātu Deņisova un Solovjova priekšlikums. Ir daļēji atbalstīts un iekļauts jau iepriekš izskatītajā 83.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Zaķis. 94. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 95. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Zaķis. 96. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 97. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 98. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Dz.Zaķis. 99. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 91, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam.

Dz.Zaķis. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 6.janvāris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 2005.gada 6.janvāris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likumā”. Pirmais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Kolēģi! Juridiskā komisija ir izstrādājusi šo likumprojektu un aicina to pieņemt pirmajā lasījumā, un lūdz piešķirt tam steidzamību.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi, lūdzu balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 88, pret un atturas - nav. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

M.Segliņš. Lūdzu pieņemt pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 91, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un laiku likumprojekta izskatīšanai otrajā lasījumā.

M.Segliņš. Piecas dienas.

Sēdes vadītāja. Tātad līdz 7.decembrim ir priekšlikumu iesniegšanas laiks. Un likumprojekta izskatīšana otrajā lasījumā 16.decembra sēdē?

M.Segliņš. Jā.

Sēdes vadītāja. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 7.decembris. Likumprojekta izskatīšanas laiks- 16.decembris.

Cienījamie kolēģi! Saeimas Prezidijs ir saņēmis Juridiskās komisijas lūgumu atcelt steidzamību likumprojektam “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”. Atgādinu, ka šo likumprojektu sēdes sākumā mēs izsvītrojām no darba kārtības. Tā reģistrācijas numurs 999. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Paldies... Cienījamie kolēģi, tomēr veiksim balsojumu par steidzamības atcelšanu likumprojektam, kas ir ar reģistrācijas numuru 999, - “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret un atturas - nav. Steidzamība ir atcelta. Paldies.

Cienījamie kolēģi, Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija lūdz izdarīt izmaiņas šā gada 2.decembra sēdes darba kārtībā - iekļaut tajā Saeimas lēmuma projektu “Par atbildīgās komisijas maiņu likumprojektam “Eiropas komercsabiedrību likums””. Vai deputātiem ir iebildumi pret darba kārtības maiņu? Nav iebildumu.

Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu “Par atbildīgās komisijas maiņu likumprojektam “Eiropas komercsabiedrību likums””! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 90, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Paldies.

Cienījamie deputāti! Saeimas Prezidijs informē jūs par to, ka šodien tika piešķirts bezalgas atvaļinājums deputātam Vilim Krištopanam laikā no 2. decembra līdz 9.decembrim.

Cienījamie kolēģi! Saeimas Prezidijs ir saņēmis desmit deputātu (Kiršteina, Kastēna, Pētersona, Brieža, Ģīļa un citu) patstāvīgo priekšlikumu -Saeimas lēmuma projektu “Par situāciju Ukrainā sakarā ar prezidenta vēlēšanām”. Saeimas deputāti lūdz šo lēmuma projektu iekļaut 2.decembra sēdē. Vai deputātiem ir iebildumi? Ja kādam no deputātiem ir iebildumi, mēs varam runāt par lēmuma projekta nodošanu komisijai vai par iekļaušanu nākamajā sēdē.

Vārds deputātam Aleksandram Kiršteinam.

A.Kiršteins (Tautas partijas frakcija).

Jā, godājamie deputāti! Lūdzu nobalsot par tā iekļaušanu nosūtīšanai Ārlietu komisijai. Un es arī aicinu, ja kādam ir priekšlikumi, iesniegt tos šodien līdz pulksten 12.00.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Tātad, cienījamie kolēģi, mēs balsosim par to, ka priekšlikumu iesniegšanas termiņš ir līdz šodienai, pulksten 12.00. (No zāles kāds kaut ko saka.) Tātad vispirms balsosim par nodošanu Ārlietu komisijai un tad - par priekšlikumu iesniegšanas termiņu!

Lūdzu zvanu! Balsosim par nodošanu Ārlietu komisijai. Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 74, pret - 11, atturas - 8. Lēmuma projekts tiek nodots Ārlietu komisijai, un priekšlikumu iesniegšanas termiņš ir šodien, pulksten 12.00.

Ir citi priekšlikumi. Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātam Jānim Urbanovičam! Nē, Andrejam Klementjevam!

A.Klementjevs (Tautas saskaņas partijas frakcija).

5.decembris.

Sēdes vadītāja. 5.decembris. Tātad mums ir divi priekšlikumi.

Pirmais ir Ārlietu komisijas priekšsēdētāja Kiršteina priekšlikums - šodien, pulksten 12.00.

Otrais ir deputāta Klementjeva priekšlikums - 5.decembris.

Lūdzu, vispirms balsosim par deputāta Klementjeva priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 19, pret - 70, atturas - 2. Priekšlikums nav atbalstīts.

Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš ir šodiena, 2.decembris, pulksten 12.00. Paldies.

Cienījamie kolēģi! Visi darba kārtības jautājumi ir izskatīti. Lūdzu reģistrēties ar reģistrācijas kartēm! Lūdzu zvanu! Reģistrācijas režīmu!

Cienījamie kolēģi! Kamēr tiek sagatavoti reģistrācijas rezultāti, aicinu jūs uzreiz pēc sēdes beigām doties ārā pie Saeimas aizdedzināt svētku eglīti! (Aplausi.)

Paziņojumam vārds deputātam Aleksandram Kiršteinam!

A.Kiršteins (Tautas partijas frakcija).

Godājamie kolēģi! Pēc egles aizdedzināšanas sēde Ārlietu komisijā! Ārlietu komisijas sēde!

Sēdes vadītāja. Paziņojumam vārds deputātam Staņislavam Šķesteram.

S.Šķesters (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Lūdzu Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas locekļus uz sēdi pulksten 12.00. Paldies.

Sēdes vadītāja. Reģistrācijas rezultātu nolasīšanai vārds deputātam Aleksandram Bartaševičam.

 

A.Bartaševičs (8.Saeimas sekretāra biedrs).

Cienījamie deputāti! Nav reģistrējušies: Juris Dalbiņš, Ina Druviete, Arturs Krišjānis Kariņš, Vilis Krištopans, Linda Mūrniece, Leopolds Ozoliņš, Einars Repše, Mareks Segliņš, Artis Pabriks, Igors Solovjovs, Dzintars Zaķis un Ausma Ziedone-Kantāne.

Sēdes vadītāja. Līdz ar to, cienījamie kolēģi, 2.decembra sēde ir slēgta. Paldies.

 

SATURA RĀDĪTĀJS

8.Saeimas rudens sesijas 17.sēde

2004.gada 2.decembrī

Par darba kārtību
Lēmuma projekts “Par uzticības izteikšanu Ministru kabinetam”
(3396. dok., reģ. nr.537)

Ziņo

- Ministru prezidenta kandidāts   A.Kalvītis

Debates

- dep. J.Dobelis
- dep. J.Pliners
Par likumprojektu “Grozījumi Bezdarbnieku un darba meklētāju atbalsta likumā”
(3349. un 3349.a dok., reģ. nr.1017)
Par likumprojektu “Eiropas komercsabiedrību likums”
(3354. un 3354.a dok., reģ. nr.1018)
Par likumprojektu “Grozījums Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likumā”
(3360. un 3360.a dok., reģ. nr.1019)
Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par policiju”” (Noraidīts)
(3363. un 3363.a dok., reģ. nr.1020)
Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par tiesu varu””
(3364. un 3364.a dok., reģ. nr.1021)
Par likumprojektu “Grozījumi Krimināllikumā”
(3365. un 3365.a dok., reģ. nr.1022)
Par likumprojektu “Kara tiesu likums”
(3366. un 3366.a dok., reģ. nr.1023)
Par likumprojektu “Par grozījumu Latvijas Republikas valdības un Amerikas Savienoto Valstu valdības līgumā par sadarbību masu iznīcināšanas ieroču izplatīšanas novēršanas jomā”
(3367. un 3367.a dok., reģ. nr.1024)
Par likumprojektu “Politisko partiju likuma spēkā stāšanās kārtības likums”
(3383. un 3383.a dok., reģ. nr.1025)
Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistru””
(3384. un 3384.a dok., reģ. nr.1026)
Par likumprojektu “Politisko partiju likums”
(3385. un 3385.a dok., reģ. nr.1027)
Likumprojekts “Grozījumi Atkritumu apsaimniekošanas likumā” (2.lasījums) (Steidzams)
(3187. dok., reģ. nr.977)

Ziņo

- dep. S.Fjodorovs

Debates

- dep. A.Tolmačovs
- dep. A.Ulme
Likumprojekts “Par Latvijas Republikas valdības un Amerikas Savienoto Valstu valdības līgumu par sadarbību tiesībaizsardzības jomā” (2.lasījums) (Steidzams)
(3209. dok., reģ. nr.983)

Ziņo

- dep. A.Kiršteins
Deputāta A.Kāposta iesniegums par kļūdīšanos balsojumā
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par valsts un pašvaldību zemes īpašuma tiesībām un to nostiprināšanu zemesgrāmatās”” (3.lasījums)
(3375. dok., reģ. nr.905)

Ziņo

- dep. M.Segliņš
Par darba kārtību
Likumprojekts “Grozījumi Teritorijas plānošanas likumā” (2.lasījums)
(2924. un 3370. dok., reģ. nr.907)

Ziņo

- dep. S.Šķesters
Likuma “Grozījumi Autopārvadājumu likumā” otrreizēja caurlūkošana
(3382. dok., reģ. nr.836)

Ziņo

- dep. S.Fjodorovs

Debates

- dep. Dz.Jaundžeikars
- dep. Dz.Zaķis
- dep. A.Tolmačovs
- dep. A.Seile
- dep. B.Cilevičs
Likumprojekts “Grozījums Nacionālās drošības likumā” (3.lasījums)
(3356. dok., reģ. nr.890)

Ziņo

- dep. L.Mūrniece
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”” (3.lasījums)
(3372. dok., reģ. nr.902)

Ziņo

- dep. J.Stalidzāne
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem”” (3.lasījums)
(3380. dok., reģ. nr.889)

Ziņo

- dep. K.Peters
Likumprojekts “Par 1960.gada 21.septembra Līgumu par savstarpēju slepenības garantēšanu izgudrojumiem, kuri saistīti ar aizsardzību un kuriem iesniegti patentu pieteikumi” (2.lasījums)
(2999. un 3357. dok., reģ. nr.929)

Ziņo

- dep. A.Kiršteins
Likumprojekts “Par Pasaules veselības organizācijas Vispārējo konvenciju par tabakas uzraudzību” (2.lasījums)
(3039. un 3386. dok., reģ. nr.941)

Ziņo

- dep. A.Kiršteins
Likumprojekts “Grozījums Cilvēka genoma izpētes likumā” (1.lasījums)
(3191. un 3362. dok., reģ. nr.981)

Ziņo

- dep. J.Stalidzāne
Likumprojekts “Grozījumi Valsts civildienesta likumā” (1.lasījums)
(2851. un 3369. dok., reģ. nr.869)

Ziņo

- dep. A.Krūmiņš
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par policiju”” (2.lasījums)
(3012. un 3373. dok., reģ. nr.933)

Ziņo

- dep. L.Mūrniece

Debates

- dep. L.Mūrniece
- dep. J.Dobelis
- dep. D.Turlais
- dep.A.Ulme
- dep. A.Klementjevs
- dep. L.Mūrniece
- dep. B.Cilevičs
- dep. E.Jaunups
- dep. D.Turlais
Paziņojums
- dep. A.Rugāte
Reģistrācijas rezultāti

Nolasa

- Saeimas sekretāra biedrs   A.Bartaševičs

Debašu turpinājums

- dep. Dz.Rasnačs
- dep. J.Dobelis
- dep. M.Segliņš
- dep. V.Buzajevs
Likumprojekts “Grozījumi Civillikumā” (2.lasījums)
(2729. un 3376. dok., reģ. nr.840)

Ziņo

- dep. E.Jaunups

Debates

- dep. L.Ozoliņš
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par atjaunotā Latvijas Republikas 1937.gada Civillikuma ģimenes tiesību daļas spēkā stāšanās laiku un kārtību”” (2.lasījums)
(2728. un 3377. dok., reģ. nr.839)

Ziņo

- dep. E.Jaunups
Likumprojekts “Civilstāvokļa aktu likums” (2.lasījums)
(2726. un 3378. dok., reģ. nr.837)

Ziņo

- dep. E.Jaunups
Likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” (2.lasījums)
(3089. un 3379. dok., reģ. nr.955)

Ziņo

- dep. E.Jaunups
Likumprojekts “Likums par zemes īpašnieku tiesībām uz kompensāciju par saimnieciskās darbības ierobežojumiem aizsargājamās teritorijās” (2.lasījums)
(2021. un 3381. dok., reģ. nr.649)

Ziņo

- dep. Dz.Zaķis
Likumprojekts “Grozījums Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likumā” (1.lasījums) (Steidzams)
(3360. un 3360.a dok., reģ. nr.1019)

Ziņo

- dep. M.Segliņš
Par steidzamības noņemšanu likumprojektam “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” (2.lasījums) (Steidzams)
(3265. dok., reģ. nr.999)
Par darba kārtību
Lēmuma projekts “Par atbildīgās komisijas maiņu likumprojektam “Eiropas komercsabiedrību likums””
(3404. dok., reģ. nr.540)
Informācija par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātam V.Krištopanam
Par lēmuma projektu “Par situāciju Ukrainā sakarā ar prezidenta vēlēšanām”
(3402. dok., reģ. nr.539)

Priekšlikumi

- dep. A.Kiršteins
- dep. A.Klementjevs
Paziņojumi
- dep. A.Kiršteins
- dep. S.Šķesters
Reģistrācijas rezultāti

Nolasa

- Saeimas sekretāra biedrs   A.Bartaševičs

Atbildes uz deputātu jautājumiem

2004.gada 1.decembrī

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētājas biedrs

Jānis Straume.

 

Sēdes vadītājs. Labvakar! Pulkstenis ir 17.00, un ir pienācis laiks uzklausīt ministru atbildes uz deputātu jautājumiem.

Ņemot vērā to, ka uz četriem jautājumiem ir iesniegtas divas rakstiskas atbildes un Prezidijs nav informēts par to, ka deputāti būtu ar šīm atbildēm apmierināti, un arī ministri nav ieradušies uz šo sēdi, atbildes uz jautājumiem tiek pārceltas uz nākamo trešdienu pulksten 17.00.

Paldies.

Balsojumi

Lēmuma projekts "Par uzticības izteikšanu Ministru kabinetam"
Datums: 02.12.2004. 09:26:38 bal001
Balsošanas motīvs: Par lēmumprojektu ar dok. nr.3396

Grozījumi Bezdarbnieku un darba meklētāju atbalsta likumā
Datums: 02.12.2004. 09:27:44 bal002
Balsošanas motīvs: Par lēmumprojekta ar dok. nr. 3349 nodošanu komisijām

Eiropas komercsabiedrību likums
Datums: 02.12.2004. 09:28:22 bal003
Balsošanas motīvs: Par lēmumprojekta ar dok. nr.3354 nodošanu komisijām

Grozījums Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likumā
Datums: 02.12.2004. 09:28:58 bal004
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3360 nodošanu komisijām

Grozījumi likumā "Par policiju" (reģ. nr.1020)
Datums: 02.12.2004. 09:29:38 bal005
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3363 nodošanu komisijām

Grozījumi likumā "Par tiesu varu"
Datums: 02.12.2004. 09:30:18 bal006
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3364 nodošanu komisijām

Grozījumi Krimināllikumā (reģ. nr.1022)
Datums: 02.12.2004. 09:30:54 bal007
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3365 nodošanu komisijām

Kara tiesu likums
Datums: 02.12.2004. 09:31:26 bal008
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3366 nodošanu komisijām

Par grozījumiem Latvijas Republikas valdības un Amerikas Savienoto Valstu valdības līgumā par sadarbību masu iznīcināšanas ieroču izplatīšanas novēršanas jomā
Datums: 02.12.2004. 09:32:08 bal009
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3367 nodošanu komisijām

Politisko partiju likuma spēkā stāšanās kārtības likums
Datums: 02.12.2004. 09:32:54 bal010
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3383 nodošanu komisijām

Grozījumi likumā "Par Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistru"
Datums: 02.12.2004. 09:33:26 bal011
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3384 nodošanu komisijām

Politisko partiju likums
Datums: 02.12.2004. 09:34:04 bal012
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3385 nodošanu komisijām

Grozījumi Atkritumu apsaimniekošanas likumā (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 02.12.2004. 09:40:34 bal013
Balsošanas motīvs: Par 13.priekšlikumu

Grozījumi Atkritumu apsaimniekošanas likumā (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 02.12.2004. 09:41:42 bal014
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3187B pieņemšanu 2.lasījumā

Par Latvijas Republikas valdības un Amerikas Savienoto Valstu valdības sadarbību tiesībaizsardzības jomā
Datums: 02.12.2004. 09:42:54 bal015
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3209 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi likumā "Par valsts un pašvaldību zemes īpašuma tiesībām un to nostiprināšanu zemesgrāmatās" (3.lasījums)
Datums: 02.12.2004. 09:44:22 bal016
Balsošanas motīvs: Par 5.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts un pašvaldību zemes īpašuma tiesībām un to nostiprināšanu zemesgrāmatās" (3.lasījums)
Datums: 02.12.2004. 09:44:46 bal017
Balsošanas motīvs: Par 6.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par valsts un pašvaldību zemes īpašuma tiesībām un to nostiprināšanu zemesgrāmatās" (3.lasījums)
Datums: 02.12.2004. 09:45:20 bal018
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3375 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi Teritorijas plānošanas likumā (2.lasījums)
Datums: 02.12.2004. 09:47:26 bal019
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3370 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Autopārvadājumu likumā (likuma otrreizēja caurlūkošana)
Datums: 02.12.2004. 09:56:50 bal020
Balsošanas motīvs: Par 1.priekšlikumu

Grozījumi Autopārvadājumu likumā (likuma otrreizēja caurlūkošana)
Datums: 02.12.2004. 09:57:34 bal021
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3382 pieņemšanu otrreizējā caurlūkošanā

Grozījumi Nacionālās drošības likumā (3.lasījums)
Datums: 02.12.2004. 09:58:32 bal022
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3356 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi likumā "Par maternitātes un slimības apdrošināšanu" (3.lasījums)
Datums: 02.12.2004. 10:00:14 bal023
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3372 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi likumā "Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem" (3.lasījums)
Datums: 02.12.2004. 10:01:22 bal024
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3380 pieņemšanu 3.lasījumā

Par 1960.gada 21.septembra Līgumu par savstarpēju slepenības garantēšanu izgudrojumiem, kuri saistīti ar aizsardzību un kuriem iesniegti patentu pieteikumi " (2.lasījums)
Datums: 02.12.2004. 10:02:24 bal025
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3357 pieņemšanu 2.lasījumā

Par Pasaules veselības organizācijas Vispārējo konvenciju par tabakas uzraudzību (2.lasījums)
Datums: 02.12.2004. 10:03:58 bal026
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3386 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījums Cilvēka genoma izpētes likumā (1.lasījums)
Datums: 02.12.2004. 10:05:56 bal027
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3191 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Valsts civildienesta likumā (1.lasījums)
Datums: 02.12.2004. 10:07:18 bal028
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2851 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par policiju" (2.lasījums)
Datums: 02.12.2004. 11:06:06 bal029
Balsošanas motīvs: Par 4.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par policiju" (reģ. nr.933) (2.lasījums)
Datums: 02.12.2004. 11:08:42 bal030
Balsošanas motīvs: Par 5.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par policiju" (reģ. nr.933) (2.lasījums)
Datums: 02.12.2004. 11:09:10 bal031
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3373 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Civillikumā (2.lasījums)
Datums: 02.12.2004. 11:13:44 bal032
Balsošanas motīvs: Par 4.priekšlikumu

Grozījumi Civillikumā (2.lasījums)
Datums: 02.12.2004. 11:15:10 bal033
Balsošanas motīvs: Par 15.priekšlikumu

Grozījumi Civillikumā (2.lasījums)
Datums: 02.12.2004. 11:15:48 bal034
Balsošanas motīvs: Par 18.priekšlikumu

Grozījumi Civillikumā (2.lasījums)
Datums: 02.12.2004. 11:16:34 bal035
Balsošanas motīvs: Par 22.priekšlikumu

Grozījumi Civillikumā (2.lasījums)
Datums: 02.12.2004. 11:17:18 bal036
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3376 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi likuma "Par atjaunotā Latvijas Republikas 1937.g. Civillikuma ģimenes tiesību daļas spēkā stāšanās laiku un kārtību" (2.lasījums)
Datums: 02.12.2004. 11:18:34 bal037
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3377 pieņemšanu 2.lasījumā

Civilstāvokļa aktu likums (2.lasījums)
Datums: 02.12.2004. 11:22:02 bal038
Balsošanas motīvs: Par 34.priekšlikumu

Civilstāvokļa aktu likums (2.lasījums)
Datums: 02.12.2004. 11:24:52 bal039
Balsošanas motīvs: Par 71.priekšlikumu

Civilstāvokļa aktu likums (2.lasījums)
Datums: 02.12.2004. 11:26:16 bal040
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3378 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.955) (2.lasījums)
Datums: 02.12.2004. 11:27:16 bal041
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3379 pieņemšanu 2.lasījumā

Likums par zemes īpašnieku tiesībām uz kompensāciju par saimnieciskās darbības ierobežojumiem aizsargājamās teritorijās (2.lasījums)
Datums: 02.12.2004. 11:29:54 bal042
Balsošanas motīvs: Par 18.priekšlikumu

Likums par zemes īpašnieku tiesībām uz kompensāciju par saimnieciskās darbības ierobežojumiem aizsargājamās teritorijās (2.lasījums)
Datums: 02.12.2004. 11:37:26 bal043
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3381 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījums Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likumā (1.lasījums)
Datums: 02.12.2004. 11:38:26 bal044
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3360 steidzamību

Grozījums Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likumā (1.lasījums)
Datums: 02.12.2004. 11:38:48 bal045
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3360 pieņemšanu 1.lasījumā

Lēmuma projekts "Par steidzamības noņemšanu likumprojektam "Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā"" (reģ. nr.999) (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 02.12.2004. 11:40:14 bal046
Balsošanas motīvs: Par steidzamības noņemšanu likumprojektam ar reģ. nr.999

Lēmuma projekts "Par atbildīgās komisijas maiņu likumprojektam "Eiropas komercsabiedrību likums"
Datums: 02.12.2004. 11:41:04 bal047
Balsošanas motīvs: Par atbildīgās komisijas maiņu

Par situāciju Ukrainā sakarā ar prezidenta vēlēšanām
Datums: 02.12.2004. 11:43:02 bal048
Balsošanas motīvs: Par lēmumprojekta ar dok. nr.3402 nodošanu komisijām

Par situāciju Ukrainā sakarā ar prezidenta vēlēšanām
Datums: 02.12.2004. 11:43:56 bal049
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu iesniegšanas termiņu /05.12.2004./

Piektdien, 10.janvārī