Latvijas Republikas 13. Saeimas
rudens sesijas otrā (ārkārtas) sēde
2018. gada 13. novembrī

Sēdi vada Latvijas Republikas 13. Saeimas priekšsēdētāja
Ināra Mūrniece.

Sēdes darba kārtība
Satura rādītājs
Balsojumi

Sēdes vadītāja. Labrīt, godātie deputāti! Pulkstenis ir 10.00. Līdz ar to sākam Latvijas Republikas Saeimas 2018. gada 13. novembra ārkārtas sēdi.

Darba kārtībā ir lēmuma projekts “Par Saeimas pastāvīgo komisiju izveidošanas noteikumiem”.

Deputāti Agešins, Latkovskis, Dzintars, Beitnere-Le Galla, Strīķe, Zakatistovs, Mūrniece un citi iesnieguši lēmuma projektu “Par Saeimas pastāvīgo komisiju izveidošanas noteikumiem”.

Vai iesniedzēju vārdā kāds vēlas runāt? Nē.

Uzsākam debates.

Vārds deputātam Mārtiņam Bondaram.

M. Bondars (AP!).

Cienītā priekšsēdētājas kundze! Cienītās kolēģes, godātie kolēģi! Šis ir pēdējais brīdis, kad lemt par šiem noteikumiem, jo ir astotā diena, kopš mēs esam devuši zvērestu.

Iet laiks. Šī Saeima ir krietni lēnāka par iepriekšējām: 10. Saeima izveidoja komisijas trešajā dienā, 11. Saeima – ceturtajā dienā, 12. Saeima – trešajā dienā. Šodien ir astotā diena, bet mēs runājam tikai par noteikumu apstiprināšanu. Protams, es jūs aicinu apstiprināt šos noteikumus.

Tajā pašā laikā es arī aicinu jūs nevilcināties – nevilcināties ar komisiju izveidi, jo (Dep. I. Zariņš: “Ko tu uz mums skaties? Skaties uz to pusi!”) šai Saeimai nav doti 12 vai 15 gadi, lai darītu to pašu darbu, ko iepriekšējā. Dzīve pasaulē kļūst aizvien ātrāka – gribam to vai ne.

Otrkārt. Mums ir atbildība mūsu vēlētāju priekšā. Un vēlētāji nesaprot, kāpēc mēs... pirms vēlēšanām mēs visi centāmies pārliecināt savus vēlētājus, lai viņi balso par mums, jo mēs šeit gribam nākt un strādāt, un šodien ir jau astotā diena, bet mēs vēl neesam radījuši galveno instrumentu – Saeimas komisijas.

Visbeidzot. Arguments, ka vispirms jāizveido valdība vai jāvienojas par valdību un tikai tad mēs izveidosim Saeimas komisijas, neiztur kritiku. Kolēģi, palasiet Satversmi! Tur ir skaidri rakstīts: Latvija ir parlamentāra valsts.

Valdības nāk un iet, turpretim Saeimas komisijas darbojas jebkuros apstākļos – neatkarīgi no tā, vai kāds ministrs ir nomainījies vai premjerministrs aizgājis.

Tāpēc mudinu jūs nekavēties ar Saeimas komisiju izveidi un balsot par šiem noteikumiem.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Vārds deputātam Artusam Kaimiņam.

A. Kaimiņš (KPV LV).

Labrīt, cienījamā Saeimas priekšsēdētāja!

Bondara kungs, ja jūs nebūtu trīs minūtes nodarbojies ar laika vilkšanu, runājot par to, vai mēs balsosim vai nebalsosim par pastāvīgo komisiju izveidošanas noteikumiem, tad... Ja jau jūs atklājāt no šīs tribīnes debates, tad es paskaidrošu jums un arī visiem pārējiem, kas ir noticis pēdējās nedēļas laikā – pa astoņām dienām, kā jūs sakāt. Nekas nenotiek Saeimā. Darbs stāv uz vietas. Un jūs sakāt: kā tad mēs saviem vēlētājiem acīs paskatīsimies? Jūs paskatieties saviem vēlētājiem acīs un pastāstiet viņiem, ka pagājušonedēļ jūs jau tikāties gan ar ZZS, gan ar Jauno VIENOTĪBU, gan ar Nacionālo apvienību (un vēl kāda partija bija, kuru aizmirsu nosaukt, bet katrā ziņā tā nebija ne JKP, ne KPV LV) un jau komisijas sadalījāt! Un līdz ar to mēs šajā procesā nepiedalāmies šādā veidā, kā jūs te mēģināt to izkristalizēt. Un mēs negribam strīdēties vai ķīvēties. (Starpsauciens no AP!.)

Mēs gribam izveidot normālu, stabilu – Mārtiņ Bondar, stabilu – valdību. Stabilu! (Dep. M. Bondars: “Pasakiet, kas ir “mēs”?”) Un tad, ja nu gadījumā kas, – ir sesiju starplaiki – pārtraukumi starp rudens un ziemas sesiju, ziemas un... Mēs varam arī paildzināt deputātu darba laiku, ja? 24/7, Mārtiņ, ja? Un nav jāiet šajā atvaļinājumā, ja nu gadījumā vajadzēs... Nav jāstrādā pēc tradīcijām, kas ir iedibinātas šeit, Saeimā. Šobrīd ir jāizveido normāla, stabila valdība!

Lūdzu apstiprināt pēc iespējas ātrāk.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Aicinu pieņemt lēmumu un balsot.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Saeimas pastāvīgo komisiju izveidošanas noteikumiem”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 91, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Godātie kolēģi! Sēdes darba kārtības jautājums ir izskatīts, un mums ir jāreģistrējas.

Lūdzu zvanu! Lūdzu deputātu reģistrācijas režīmu!

Kamēr tiek gatavoti reģistrācijas rezultāti, laiks paziņojumiem.

Vārds deputātam Rihardam Kolam.

R. Kols (NA).

Cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Cienījamie, godātie kolēģi! Šajā, šīsdienas, sēdē tātad bija divi debatētāji, kuri skaidri norādīja, ka Saeimai ir jāsāk strādāt. Tad nu es ar savu paziņojumu vēlos jūs visus informēt, ka 2018. gada 6. novembrī deputāti Rihards Kols, Reinis Znotiņš, Jānis Dombrava, Edvīns Šnore, Ritvars Jansons un Linda Ozola ir izveidojuši deputātu grupu sadarbībai ar ASV parlamentu un šīs grupas pirmā sanāksme norisināsies šodien pulksten 13.00 Ārlietu komisijas sēžu zālē. Ikviens interesents, kas vēlas līdzdarboties, iesaistīties, ir laipni aicināts apmeklēt šo sanāksmi.

Un līdzvērtīgs paziņojums ir par deputātu grupu sadarbībai ar Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes parlamentu. Deputāti Linda Ozola, Jānis Dombrava, Rihards Kols, Tālis Linkaits, Janīna Kursīte un Dace Melbārde ir nodibinājuši, izveidojuši šo grupu, un šodien pulksten 14.00 Ārlietu komisijas sēžu zālē norisināsies šīs grupas pirmā sanāksme. Ikviens interesents, kas vēlas šajā grupā darboties, iesaistīties, ir aicināts apmeklēt šo sanāksmi.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Kolēģi! Man ir jāpiebilst, ka bija Saeimas Prezidija un Frakciju padomes sēde. Mēs lēmām par kārtību, kādā šīs grupas tiek veidotas, – ka visiem deputātiem ir vienlīdzīgas iespējas iesaistīties. Lūdzu deputātus, kas vēlas strādāt šajās sadarbības grupās, ņemt vērā Frakciju padomes lēmumu – lēmumu, ko mēs, visas frakcijas, kopīgi pieņēmām.

Tātad, kā es saprotu, tiek aicināti sanākt deputāti, kuri vēlētos dibināt grupas sadarbībai ar ASV un Lielbritāniju.

Vārds paziņojumam deputātei Lindai Ozolai.

L. Ozola (JK).

Godātie kolēģi! Līdzīgi, jau kā iepriekšējais kolēģis teica, mēs esam 6. novembrī iniciējuši... esam nolēmuši dibināt arī deputātu grupu sadarbībai ar Norvēģijas parlamentu. Un vēlos jūs informēt, ka 20 minūtes pēc šīs Saeimas sēdes notiks... tepat, Dzeltenajā zālē, notiks pirmā sanāksme – šīs sadarbības grupas dibināšanas sanāksme –, uz kuru, protams, ir aicināti pilnīgi visi interesenti no visām frakcijām.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Vārds deputātei Jutai Strīķei.

J. Strīķe (JK).

Godātie deputāti! Jau pēc piecām minūtēm Saeimas Dzeltenajā zālē... aicinu visus interesentus, deputātus – interesentus, piedalīties deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Ukrainas parlamentu dibināšanas sanāksmē. Pēc piecām minūtēm – Dzeltenajā zālē!

Paldies.

Sēdes vadītāja. Vārds Saeimas sekretāra biedrei Marijai Golubevai reģistrācijas rezultātu nolasīšanai no tribīnes.

M. Golubeva (13. Saeimas sekretāra biedre).

Nav reģistrējušies: Jānis Ādamsons (Starpsauciens: “Nu ka’ nav, ta’ nav!”), Raimonds Bergmanis (Starpsauciens.), Jānis Dombrava, Raivis Dzintars, Dace Melbārde... ir, Karina Sprūde... ir, Jānis Vucāns.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Sēdi slēdzu.

SATURA RĀDĪTĀJS
13. Saeimas rudens sesijas 2. (ārkārtas) sēde
2018. gada 13. novembrī

 

Lēmuma projekts “Par Saeimas pastāvīgo komisiju izveidošanas noteikumiem” (Nr. 9/Lm13)
(Dok. Nr. 36)
   
Debates - dep. M. Bondars
  - dep. A. Kaimiņš
   
Paziņojumi  
  - dep. R. Kols
  - dep. L. Ozola
  - dep. J. Strīķe
   
Reģistrācijas rezultāti  
Nolasa - Saeimas sekretāra biedre M. Golubeva

Balsojumi

Datums: 13.11.2018 10:05:24 bal001
Par - 91, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 93)
Balsošanas motīvs: Par Saeimas pastāvīgo komisiju izveidošanas noteikumiem (9/Lm13)

Trešdien, 28.septembrī
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
15:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas Mājokļa jautājumu apakškomisijas sēde