Latvijas Republikas 13. Saeimas
pavasara sesijas devītās (ārkārtas) sēdes turpinājums
2022. gada 8. jūnijā

Sēdi vada Latvijas Republikas 13. Saeimas priekšsēdētāja
Ināra Mūrniece.

Sēdes darba kārtība
Satura rādītājs
Balsojumi
Frakciju viedokļi
Sēdes videotranslācija
Sēžu videotranslācijas (arhīvs)

Sēdes vadītāja. Godātie kolēģi! Sāksim izskatīt Latvijas Republikas Saeimas 2022. gada 2. jūnija ārkārtas sēdes neizskatīto jautājumu sadaļā “Patstāvīgo priekšlikumu izskatīšana”.

Lēmuma projekts “Par 10 211 Latvijas pilsoņu kolektīvā iesnieguma “Valsts un pašvaldību autotransportu aprīkot ar GSM GPS izsekošanas ierīcēm” turpmāko virzību”.

Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas vārdā - deputāte Linda Medne.

Ir mainījies komisijas ziņotājs. Tātad - Janīna Kursīte-Pakule.

J. Kursīte-Pakule (NA).

Godātie kolēģi! Saeima šī gada 2. maijā saņēma 10 211 Latvijas pilsoņu kolektīvo iesniegumu “Valsts un pašvaldību autotransportu aprīkot ar GSM GPS izsekošanas ierīcēm”.

Šī gada 25. maijā Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija uzklausīja iniciatīvas autoru, kurš norādīja, ka iniciatīvas mērķis ir pārtraukt valsts un pašvaldības mantas izmantošanu amatpersonu privātām vajadzībām un panākt, lai valsts nauda tiktu izmantota vienīgi amatpersonu tiešo uzdevumu veikšanai.

Saeimas Administrācijas pārstāvis norādīja, ka jau šobrīd Saeimas autotransportu ir atļauts izmantot tikai darba vajadzībām, tāpat arī Latvijas Pašvaldību savienības pārstāvji uzsvēra, ka normatīvie akti aizliedz autotransporta izmantošanu personīgajām vajadzībām, un aicināja GPS sistēmas ieviešanu neuzlikt kā obligātu pienākumu attiecībā uz visu pašvaldību autotransportu, bet gan ļaut katrai pašvaldībai izlemt, kuri auto būtu jāaprīko ar GPS sistēmām un kuri ne.

Arī Rīgas domes pārstāvis nesaskatīja lietderību ar GPS sistēmām aprīkot pilnīgi visus pašvaldības īpašumā esošos autotransporta līdzekļus, bet norādīja uz ieguvumiem koplietošanas autotransporta līdzekļu aprīkošanā ar GPS sistēmām.

Komisija, uzklausot uzaicinātās personas, nolēma nodot šo Latvijas pilsoņu iniciatīvu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai tālākai izvērtēšanai. Komisija sagatavoja Saeimas lēmuma projektu “Par 10 211 Latvijas pilsoņu kolektīvā iesnieguma “Valsts un pašvaldību autotransportu aprīkot ar GSM GPS izsekošanas ierīcēm” turpmāko virzību”.

Lūdzu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Uzsākam debates.

Vārds deputātam Aldim Gobzemam.

A. Gobzems (Neatkarīgie).

Latvijas sabiedrība! Šis Latvijas cilvēku parakstītais priekšlikums veikt uzskaiti par to, kā valsts pārvaldē strādājošie lieto transportlīdzekļus, tika radīts partijas “Katram un katrai” valdē. Iniciators un autors ir Jānis Ronis, kurš ir manis vadītās partijas valdes loceklis.

Tā ideja ir ļoti vienkārša. Mēs neskaitāmas reizes esam piedzīvojuši to, ka gan deputāti, gan ministri, gan Saeimas spīkere, gan citi... ierēdņi braukā uz aptiekām, “Rimi” veikaliem ar Saeimas transportu, ar valsts transportu par valsts naudu. Tas ir par jūsu, nodokļu maksātāju, naudu.

GPS ievietošana transportlīdzekļos un uzskaite ir absolūta norma jebkurā loģistikas kompānijā, veicot gan iekšzemes, gan starptautiskos pārvadājumus. Tieši tāda pati uzskaite par to, kur brauc, kāpēc brauc, cik daudz tērē valsts sektorā strādājošie, braucot ar valsts transportlīdzekļiem, ir tikai pareiza lieta, jo kontrolei ir jābūt. Šobrīd to absolūti neviens nekontrolē, visi brauc, kur grib, - uz aptiekām, veikaliem, pie manikīra un pedikīra...

Liels paldies jums.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Vai ir kas piebilstams komisijas vārdā?

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par 10 211 Latvijas pilsoņu kolektīvā iesnieguma “Valsts un pašvaldību autotransportu aprīkot ar GSM GPS izsekošanas ierīcēm” turpmāko virzību”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 72, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Godātie kolēģi! Šā gada 2. jūnija ārkārtas sēdes darba kārtība ir izskatīta.

Lūdzu zvanu! Lūdzu deputātu reģistrācijas režīmu!

Vārds Dagmārai Beitnerei‑Le Gallai reģistrācijas rezultātu nolasīšanai, kolīdz tie tiek sagatavoti.

D. Beitnere‑Le Galla (13. Saeimas priekšsēdētājas biedre).

Nav reģistrējušies: Aldis Blumbergs, Boriss Cilevičs, Jānis Dūklavs, Marija Golubeva, Artuss Kaimiņš, Aleksandrs Kiršteins, Andrejs Klementjevs, Ivans Klementjevs, Ieva Krapāne, Atis Lejiņš, Inese Lībiņa‑Egnere, Linda Medne, Ramona Petraviča, Ivans Ribakovs, Dace Rukšāne‑Ščipčinska, Karina Sprūde, Inese Voika un Jānis Vucāns.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Saeimas šā gada 2. jūnija ārkārtas sēdi slēdzu.

SATURA RĀDĪTĀJS
13. Saeimas pavasara sesijas 9. (ārkārtas) sēdes
Turpinājums 2022. gada 8. jūnijā

Lēmuma projekts “Par 10 211 Latvijas pilsoņu kolektīvā iesnieguma “Valsts un pašvaldību autotransportu aprīkot ar GSM GPS izsekošanas ierīcēm” turpmāko virzību” (Nr.  937/Lm13)
(Dok. Nr. 6004)
- Ziņo - dep. J. Kursīte-Pakule
- Debates - dep. A. Gobzems
Reģistrācijas rezultāti
- Nolasa - Saeimas priekšsēdētājas biedre D. Beitnere-Le Galla

Balsojumi Datums: 08.06.2022 16:06:08 bal001
Par - 72, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par 10 211 Latvijas pilsoņu kolektīvā iesnieguma “Valsts un pašvaldību autotransportu aprīkot ar GSM GPS izsekošanas ierīcēm” turpmāko virzību (937/Lm13)

Datums: 08.06.2022 16:06:32 bal002
Balsošanas motīvs: Deputātu klātbūtnes reģistrācija

Pirmdien, 26.februārī
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas Eksporta un konkurētspējas apakškomisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde