Latvijas Republikas 13. Saeimas
pavasara sesijas piektās sēdes turpinājums
2022. gada 8. jūnijā

Sēdi vada Latvijas Republikas 13. Saeimas priekšsēdētāja
Ināra Mūrniece.

Sēdes darba kārtība
Satura rādītājs
Balsojumi
Sēdes videotranslācija
Sēžu videotranslācijas (arhīvs)

Sēdes vadītāja. Labdien, godātie kolēģi! Aicinu ieņemt vietas Saeimas Sēžu zālē, lai varam sākt darbu.

Godātie kolēģi! Izskatīsim Saeimas šā gada 12. maija kārtējās sēdes neizskatīto darba kārtību.

Vispirms – iesniegtās izmaiņas Prezidija apstiprinātajā sēdes darba kārtībā.

Deputāti Krišjānis Feldmans un Sandis Riekstiņš informē, ka atsauc parakstus lēmuma projektam “Par Krievijas Federācijas Valdības un Latvijas Republikas Valdības vienošanās par Latvijas Republikas teritorijā dzīvojošo Krievijas Federācijas militāro pensionāru un viņu ģimenes locekļu sociālo aizsardzību 13. panta darbības apturēšanu attiecībā uz memoriālajām būvēm un pieminekļiem”. Tā kā deputāti parakstus atsauc, lēmuma projekts tiek izslēgts no sēdes darba kārtības.

Izglītības, kultūras un zinātnes komisija lūdz sēdes darba kārtībā iekļaut likumprojektu “Grozījumi Radošo personu statusa un profesionālo radošo organizāciju likumā” izskatīšanai pirmajā lasījumā. Vai deputātiem ir iebildumi pret šādu darba kārtības grozījumu? Iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Izglītības, kultūras un zinātnes komisija lūdz sēdes darba kārtībā iekļaut likumprojektu “Grozījums Augstskolu likumā”, iekļaut to pirms darba kārtības 21. punkta, veikt likumprojekta nodošanu komisijai un pēc tam arī veikt tā izskatīšanu. Vai deputātiem ir iebildumi pret šādu darba kārtības grozījumu? Iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Līdz ar to darba kārtībā – Prezidija ziņojums par iesniegto likumprojektu.

Saeimas Prezidijs ierosina Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas iesniegto likumprojektu “Grozījums Augstskolu likumā” nodot Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu komisijai? (Starpsauciens: “Nav!”) Iebildumu nav. Likumprojekts komisijai ir nodots.

Un atbildīgā komisija, proti, Izglītības, kultūras un zinātnes komisija, lūdz izskatīt likumprojektu pirmajā lasījumā.

Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vārdā – deputāte Evija Papule.

E. Papule (pie frakcijām nepiederoša deputāte).

Labdien! Skatām likumprojektu “Grozījums Augstskolu likumā”, ko izstrādājusi Izglītības, kultūras un zinātnes komisija.

Mēs, komisija, aicinām vispirms nobalsot par likumprojekta steidzamību.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījums Augstskolu likumā” atzīšanu par steidzamu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 75, pret un atturas - nav. Likumprojekts ir atzīts par steidzamu.

E. Papule. Paldies.

Aicinām atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā.

Likumprojekts “Grozījums Augstskolu likumā” ir par Latvijas Jūras akadēmijas reorganizāciju, kuras mērķis ir saglabāt autonomu jūrniecības izglītības sistēmu, kā arī veicināt resursu koplietošanu un optimizāciju augstākās izglītības sistēmā. Jūrniecības jomas izglītības konsolidācija ļaus izveidot pārdomātu un efektīvu jūrniecības izglītības sistēmu Latvijā.

Atbilstoši Augstskolu likuma pārejas noteikumu 67. punkta 4. apakšpunktam ar 2022. gada 1. jūniju spēku zaudē likums “Par Latvijas Jūras akadēmijas Satversmi”. Un, lai akadēmija varētu pēc šā gada 1. jūnija darboties līdz reorganizācijas pabeigšanai šā gada 31. oktobrī, tai ir nepieciešama spēkā esoša Satversme, kuru saskaņā ar Augstskolu likuma 14.2 panta pirmās daļas 1. un 2. punktu apstiprina valsts augstskolas padome.

Akadēmijā šobrīd nav izveidota augstskolas padome, jo... tas ir plānojamās reorganizācijas, tā teikt, lietderības apsvērumu dēļ.

Ievērojot to, mēs aicinām papildināt Augstskolu likuma pārejas noteikumus ar 89. punktu, kas paredz, ka Latvijas Jūras akadēmijas Senāts pilda Augstskolu likuma 14.2 pantā noteiktos augstskolas padomes pienākumus, ciktāl tas nav pretrunā ar Augstskolu likuma noteikumiem, bet ne ilgāk kā līdz 2022. gada 31. oktobrim, un tātad arī apstiprina augstskolas Satversmi, bet ne vēlāk kā līdz šā gada 15. jūnijam.

Aicinām atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījums Augstskolu likumā” pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 75, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā ir atbalstīts.

E. Papule. Paldies.

Un, pamatojoties uz steidzamību, aicinu Saeimu atbalstīt likumprojektu arī otrajā, galīgajā, lasījumā.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta izskatīšanu galīgajā lasījumā bez atkārtotas izskatīšanas atbildīgajā komisijā? (Starpsauciens: “Nav!”) Iebildumu nav.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījums Augstskolu likumā” otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 77, pret un atturas - nav. Likums pieņemts.

Likumprojekts “Grozījumi Izglītības likumā”, otrais lasījums.

Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vārdā - deputāts Arvils Ašeradens.

A. Ašeradens (JV).

Labdien, cienījamie kolēģi! Komisija ir saņēmusi septiņus priekšlikumus, visus ir izskatījusi.

1. - atbildīgās komisijas, proti, Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas, priekšlikums. Šis priekšlikums izslēdz pirmā lasījuma redakciju par grozījumu veikšanu likuma 20. panta trešās daļas 7. punktā, ievērojot, ka šajā punktā grozījumi tiek jau veikti citā Izglītības likuma grozījumu atvērumā. Priekšlikums ir komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 2. priekšlikums. Nosaka Izglītības kvalitātes valsts dienesta kompetenci koledžu darbības kvalitātes novērtēšanā. Komisija priekšlikumu ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 3. priekšlikums. Nosaka Izglītības kvalitātes valsts dienesta un Akadēmiskās informācijas centra sadarbību koledžu akreditācijas procesā. Komisijā priekšlikums atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 4. priekšlikums. Tehnisks precizējums. Tas ir komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 5. priekšlikums. Arī tas ir tehnisks precizējums, kas precizē terminoloģiju. Komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 6. - izglītības un zinātnes ministres Muižnieces priekšlikums. Par pārejas noteikumu punkta svītrošanu. Komisijā daļēji atbalstīts, iekļauts 7. priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

A. Ašeradens. 7. priekšlikums. Komisija tehniski precizē 7. priekšlikumu un izslēdz pirmā lasījuma pārejas noteikumu redakciju. Priekšlikums komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. Līdz ar to visi priekšlikumi ir izskatīti.

Aicinu Saeimu atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Izglītības likumā” otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 78, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā ir atbalstīts.

Lūdzu noteikt termiņu priekšlikumiem.

A. Ašeradens. Cienījamie kolēģi, lūdzu noteikt 13. jūniju kā priekšlikumu iesniegšanas termiņu.

Sēdes vadītāja. Paldies. Tātad termiņš priekšlikumiem - šā gada 13. jūnijs.

Likumprojekts “Grozījumi Augstskolu likumā”, otrais lasījums.

Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vārdā - deputāts Arvils Ašeradens.

A. Ašeradens (JV).

Cienījamie kolēģi! Likumprojekta “Grozījumi Augstskolu likumā” otrajam lasījumam komisija ir saņēmusi 59 priekšlikumus.

1. priekšlikums. Komisija precizē termina “akreditēta studiju programma” skaidrojumu. Komisijā priekšlikums atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 2. priekšlikums. Komisija precizē termina “kredītpunkts” skaidrojumu un paredz pāriet uz Eiropas kredītpunktu pārneses un uzkrāšanas sistēmu. Priekšlikums ir komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 3. priekšlikums. Komisija precizē terminu “nepilna laika studijas” un “pilna laika studijas” skaidrojumu. Priekšlikums ir komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 4. priekšlikums. Komisija precizē termina “studiju programmas licencēšana” skaidrojumu. Priekšlikums ir komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 5. - izglītības un zinātnes ministres Muižnieces priekšlikums. Precizē pirmā lasījuma redakciju 2. pantā “Likuma piemērošana”. Priekšlikums ir komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 6. priekšlikums. Tas, izslēdzot vārdus “akadēmiskas un profesionālas”, novērš nodalījumu akadēmiskās un profesionālās studiju programmās. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 7. priekšlikums. Paredz izslēgt likumprojekta 11. pantu. Priekšlikums ir komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 8. priekšlikums. Piedāvā likuma 26. panta septītajā daļā izslēgt vārdus “vai koledžā”. Komisijā nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A. Ašeradens. 9. priekšlikums. Komisija precizēja 8. priekšlikumā piedāvāto vārdu izslēgšanu pēc būtības... izvērtēja, vai atbalstīt vārdu “vai koledžā” izslēgšanu no 26. panta septītās daļas pirmā teikuma. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 10. priekšlikums. Likuma 39. pantā “Profesionālo studiju programmu akadēmiskais personāls”... izslēdz koledžu iekļaušanu šajā normā. Komisijā priekšlikums daļēji atbalstīts, iekļauts 11. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

A. Ašeradens. 11. priekšlikums. Likuma 39. pantā “Profesionālo studiju programmu akadēmiskais personāls” izslēdz regulējumu par koledžām un aizstāj vārdu “priekšmetam” ar vārdiem “studiju kursam”. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 12. priekšlikums. Paredz izslēgt 40. pantā “Viesprofesori, viesdocenti un vieslektori” vārdus “vai koledžā” un vārdus “vai koledžas padome”. Komisijā daļēji atbalstīts, iekļauts 13. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

A. Ašeradens. 13. - komisijas priekšlikums. Aizstājot pirmā lasījuma redakciju... Paredz izslēgt 40. pantā “Viesprofesori, viesdocenti un vieslektori” vārdus “vai koledžā” un vārdus “vai koledžas padome”, ievērojot, ka regulējums pārnests uz Profesionālās izglītības likumu. Komisijā priekšlikums atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 14. priekšlikums. Paredz izslēgt 43. pantā “Vispārējais augstskolas personāls” vārdus “vai koledžas” un vārdus “un koledžās”. Komisijā daļēji atbalstīts, iekļauts 15. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

A. Ašeradens. 15. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Aizstājot pirmā lasījuma redakciju, izslēdz 43. pantā “Vispārējais augstskolas personāls” vārdus “vai koledžas” un vārdus “un koledžās”. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 16. - līdzīgs priekšlikums. Tiek precizēta koledžu loma Augstskolu likumā. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 17. - līdzīga rakstura priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 18. - līdzīga rakstura priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 19. - līdzīga rakstura priekšlikums. Likuma 45. pantā “Tiesības studēt augstskolā un koledžā” izslēdz vārdus “un/vai koledžā”. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 20. - līdzīga rakstura priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 21. - līdzīga rakstura priekšlikums. Regulē jautājumu par koledžām. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 22. - līdzīga rakstura priekšlikums. Nosaka koledžu regulējumu. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 23. priekšlikums. Paredz izslēgt 49. pantā “Izslēgšana no studējošo saraksta (eksmatrikulācija)” vārdus “koledžā - koledžas direktors”. Komisijā daļēji atbalstīts, iekļauts 24. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

A. Ašeradens. 24. priekšlikums. Aizstājot pirmā lasījuma redakciju, paredz izslēgt 49. pantā “Izslēgšana no studējošo saraksta (eksmatrikulācija)” vārdus “koledžā - koledžas direktors”. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 25. priekšlikums. Izslēdz 52. panta “Studiju maksa un stipendijas” pirmajā un otrajā daļā vārdus “un koledžās”. Komisijā daļēji atbalstīts, iekļauts 28. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

A. Ašeradens. 26. priekšlikums. Precizē iepriekš minētās normas. Komisijā daļēji atbalstīts, iekļauts 28. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

A. Ašeradens. 27. priekšlikums. Līdzīgi - noregulē jautājumu attiecībā uz koledžas padomi vai koledžu. Komisijā daļēji atbalstīts, iekļauts 28. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

A. Ašeradens. 28. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Apvienojot priekšlikumus par 52. pantu un precizējot redakcijas, 52. pantā izslēdz regulējumu par koledžām un precizē terminoloģiju. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 29. priekšlikums. Izslēdz 53. pantā “Studējošo pašpārvalde” vārdus “vai koledžas”, kā arī vārdus “vai koledžas padome”. Komisijā daļēji atbalstīts, iekļauts 30. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

A. Ašeradens. 30. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Aizstāj pirmā lasījuma redakciju, izslēdzot 53. pantā “Studējošo pašpārvalde” vārdus “un/vai koledžas”, kā arī vārdus “vai koledžas padome”. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 31. priekšlikums. Piedāvā jaunā redakcijā 55. panta “Studiju programmas” pirmo daļu, izvērtējot minētā panta daļas redakciju, kas ir spēkā no šā gada 21. aprīļa. Komisija precizējusi priekšlikumā ietverto ierosinājumu. Komisijā daļēji atbalstīts, iekļauts 32. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

A. Ašeradens. 32. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 33. priekšlikums. Noregulē koledžu regulējumu Augstskolu likumā. Komisijā daļēji atbalstīts, iekļauts 34. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

A. Ašeradens. 34. priekšlikums. Noregulē jautājumu par koledžām vai koledžas padomēm un izslēdz tās no 55. panta. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 35. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Pirmā lasījuma redakcijā izslēdz 55.1 panta astoto daļu. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 36. priekšlikums. Izslēdz 55.pantā “Studiju programmu licencēšana” vārdus “vai koledža”. Komisijā daļēji atbalstīts, iekļauts 37. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

A. Ašeradens. 37. - atbildīgās komisijas tehnisks precizējums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 38. priekšlikums. Komisijā daļēji atbalstīts, iekļauts 40. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 39. priekšlikums. Izslēdz 55.3 panta “Studiju virziena atvēršana un akreditācija” vārdus “vai koledža”. Komisijā daļēji atbalstīts, iekļauts 40. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

A. Ašeradens. 40. priekšlikums. Apvieno 38. un 39. priekšlikumā ietvertos grozījumus 55.pantā, tos tehniski precizējot. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 41. priekšlikums. Izslēdz 56. pantā “Studiju reglamentācija” vārdus “un/vai koledža”. Komisijā daļēji atbalstīts, iekļauts 42. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

A. Ašeradens. 42. priekšlikums. Izslēdz 56. pantā “Studiju reglamentācija” vārdus “un koledžā” un precizē panta 1.daļā lietoto terminoloģiju par profesionālās augstākās izglītības programmām. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 43. priekšlikums. Izslēdz 56.1 panta “Studiju kurss” pirmajā daļā vārdus “un koledžas”. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 44. priekšlikums. Piedāvā izteikt jaunā redakcijā 57. pantu. Komisijā daļēji atbalstīts, iekļauts 46. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

A. Ašeradens. 45. priekšlikums. Piedāvā izteikt jaunā redakcijā 57. pantu. Komisijā daļēji atbalstīts, iekļauts 46. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

A. Ašeradens. 46. priekšlikums. Izsaka 57. pantu jaunā redakcijā. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 47.  - komisijas priekšlikums. Atbilstoši grozījumiem 57. pantā precizē arī 58. panta normas. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 48. priekšlikums. Piedāvā izteikt jaunā redakcijā 59. pantu. Komisijā daļēji atbalstīts, iekļauts 49. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

A. Ašeradens. 49. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Izsaka jaunā redakcijā 59. pantu. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 50. priekšlikums. Izslēdz 59.pantā vārdus “vai koledžā”. Komisijā daļēji atbalstīts, iekļauts 51. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

A. Ašeradens. 51. priekšlikums. Komisijā precizējot 50. priekšlikumu, 59.pantā ir izslēgti vārdi “vai koledžā”. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 52. priekšlikums. Noregulē koledžu darbību 59.pantā. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 53. priekšlikums. Noregulē koledžu regulējumu 78. pantā. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 54. priekšlikums. Izslēdz 83. pantā vārdus “un/vai koledža”. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 55. priekšlikums. Izslēdz 83.1 pantā “Stipendijas ārzemniekiem” vārdus “vai koledžai”. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 56. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Izslēdz 87. pantā vārdus “un koledžas”, kā arī vārdus “un koledžas direktors”. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 57. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Izsaka pirmajā lasījumā piedāvāto pārejas noteikumu 87. un 89. punktu jaunā redakcijā. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. 58. priekšlikums. Izslēdz pirmajā lasījumā paredzēto pārejas noteikumu 89. punktu. Komisijā daļēji atbalstīts, iekļauts 59. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

A. Ašeradens. Un 59. priekšlikums. Noregulē pārejas noteikumu 88., 89., 90. un 91. punktu. Komisijā šis priekšlikums ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Ašeradens. Komisijā visi šie priekšlikumi ir izskatīti.

Aicinu Saeimu atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Augstskolu likumā” otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt termiņu priekšlikumiem.

A. Ašeradens. Komisija liek priekšā noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu līdz šī gada 13. jūnijam.

Sēdes vadītāja. Paldies. Termiņš priekšlikumiem - šā gada 13. jūnijs.

Likumprojekts “Grozījums Politisko partiju likumā”, pirmais lasījums.

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vārdā - deputāts Edvīns Šnore.

E. Šnore (NA).

Labdien, cienījamie kolēģi! Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija 11. maijā atbalstīja likumprojektu “Grozījums Politisko partiju likumā” (Nr. 1431/Lp13) pirmajā lasījumā.

Atgādināšu, ka likumprojekts ir par to, ka partijām savā darbībā ir aizliegts publiski slavināt, noliegt vai attaisnot genocīdu, noziegumu pret cilvēci, noziegumu pret mieru, kara noziegumu, kā arī veikt vai atbalstīt darbības, kas vērstas uz demokrātisku valstu teritoriālās integritātes, suverenitātes, neatkarības vai konstitucionālās iekārtas graušanu.

Komisija likumprojektu atbalstīja pirmajā lasījumā.

Komisija lūdz likumprojektu atzīt par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījums Politisko partiju likumā” atzīšanu par steidzamu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 52, pret - 1, atturas - nav. Likumprojekts par steidzamu ir atzīts.

E. Šnore. Komisija lūdz to atbalstīt pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja.  Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījums Politisko partiju likumā” pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 72, pret - 2, atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā ir atbalstīts.

Lūdzu noteikt termiņu priekšlikumiem un izskatīšanas laiku Saeimas sēdē.

E. Šnore. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš ir 13. jūnijs pulksten 17.00.

Sēdes vadītāja. 17.00, ja?

E. Šnore. 13. jūnijs pulksten 17.00.

Sēdes vadītāja. Un izskatīšana?

E. Šnore. Izskatīšana Saeimas sēdē - 16. jūnijā.

Sēdes vadītāja. Paldies. Tātad termiņš priekšlikumiem - šā gada 13. jūnijs līdz pulksten 17.00, izskatīšana - Saeimas šā gada 16. jūnija sēdē.

Likumprojekts “Grozījumi Civilprocesa likumā”, pirmais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Līva Kreituse.

L. Kreituse (Konservatīvie).

Labdien! Juridiskā komisija ir izstrādājusi divus savstarpēji saistītus likumprojektus - likumprojektu “Grozījums Kriminālprocesa likumā” un likumprojektu “Grozījumi Civilprocesa likumā”.

Šie grozījumi ir saistīti ar Rīgas pilsētas tiesu apvienošanu - Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesas un Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesas reorganizāciju, pievienojot tās Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai un mainot reorganizētās tiesas nosaukumu uz “Rīgas pilsētas tiesa”.

Juridiskā komisija lūdz atzīt likumprojektu par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi Civilprocesa likumā” atzīšanu par steidzamu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 75, pret un atturas - nav. Likumprojekts par steidzamu ir atzīts.

L. Kreituse. Lūdzu atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Civilprocesa likumā” pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 76, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā ir atbalstīts.

Lūdzu noteikt termiņu priekšlikumiem un izskatīšanas laiku Saeimas sēdē.

L. Kreituse. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 13. jūnijs, un izskatīšana Saeimas sēdē - 16. jūnijā.

Sēdes vadītāja. Tātad termiņš priekšlikumiem - šā gada 13. jūnijs, izskatīšana Saeimas sēdē - šā gada 16. jūnijā.

Likumprojekts “Grozījums Kriminālprocesa likumā”, pirmais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Līva Kreituse.

L. Kreituse (Konservatīvie).

Kā jau minēju, šie ir saistīti grozījumi, arī saistīti ar tiesu apvienošanu, kā rezultātā tiek izveidota tiesa, kuras nosaukums ir “Rīgas pilsētas tiesa”.

Arī lūdzu atzīt par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījums Kriminālprocesa likumā” atzīšanu par steidzamu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 78, pret un atturas - nav. Likumprojekts par steidzamu ir atzīts.

L. Kreituse. Lūdzu atbalstīt pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījums Kriminālprocesa likumā” pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 81, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt termiņu priekšlikumiem un izskatīšanas laiku Saeimas sēdē.

L. Kreituse. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 13. jūnijs, un izskatīšana Saeimas sēdē - 16. jūnijā.

Sēdes vadītāja. Paldies. Termiņš priekšlikumiem - šā gada 13. jūnijs, izskatīšana Saeimas sēdē - šā gada 16. jūnijā.

Likumprojekts “Grozījumi Radošo personu statusa un profesionālo radošo organizāciju likumā”, pirmais lasījums.

Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vārdā - deputāts Ritvars Jansons.

R. Jansons (NA).

Labdien, godājamie kolēģi! Izglītības, kultūras un zinātnes komisija ir izskatījusi Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Radošo personu statusa un profesionālo radošo organizāciju likumā”.

Saistībā ar šo likumprojektu un ņemot vērā, ka Valsts kultūrkapitāla fondam līdz šā gada 23. jūnijam jāveic Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras aprēķinātās minimālās valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas valsts sociālās apdrošināšanas speciālajā budžetā, ko nosaka šis likumprojekts, komisijas vārdā lūdzu atzīt likumprojektu par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi Radošo personu statusa un profesionālo radošo organizāciju likumā” atzīšanu par steidzamu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 74, pret un atturas - nav. Likumprojekts par steidzamu ir atzīts.

R. Jansons. Komisija likumprojekta izstrādes nepieciešamību uztvēra tā, kā to noteica 2020. gada 27. novembrī pieņemtie grozījumi likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu”, kuros likums papildināts ar 20.pantu, kura vienpadsmitajā daļā noteikts, ka pašnodarbinātais, kurš ieguvis radošās personas statusu atbilstoši Radošo personu statusa un profesionālo radošo organizāciju likuma 12. pantam un kura obligāto iemaksu objekts gadā ir mazāks par 12 Ministru kabineta noteiktajām minimālajām mēneša darba algām, minimālo obligāto iemaksu veikšanai ir tiesīgs lūgt finanšu atbalstu Valsts kultūrkapitāla fonda Radošo personu atbalsta pasākumu programmā, un par šīm personām Valsts kultūrkapitāla fonds veic minimālās obligātās iemaksas valsts sociālās apdrošināšanas speciālajā budžetā.

Šis likumprojekts izstrādāts, arī pildot Valsts kontroles ziņojumus par Kultūras ministrijas 2019. gada pārskata sagatavošanas pareizību un par Kultūras ministrijas 2020. gada pārskata sagatavošanas pareizību. Iekļautais ieteikums tika ņemts vērā, tika izvērtēta iespēja sagatavot un iesniegt grozījumus likumā, nosakot, kuru radošo personu ienākumi tiek vērtēti, lai kvalificētos Radošo personu atbalsta pasākumu programmai.

Aicinu cienījamos deputātus un cienījamās deputātes atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Radošo personu statusa un profesionālo radošo organizāciju likumā” pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 79, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt termiņu priekšlikumiem un izskatīšanas laiku Saeimas sēdē.

R. Jansons. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - šā gada 13. jūnija pulksten 12.00. Iekļaut izskatīšanai otrajā, galīgajā, lasījumā Saeimas sēdē - šā gada 16. jūnijā.

Sēdes vadītāja. Paldies. Termiņš priekšlikumiem - līdz šā gada 13. jūnija pulksten 12.00 dienā, izskatīšana - Saeimas šā gada 16. jūnija sēdē.

Darba kārtībā - Prezidija ziņojumi par iesniegtajiem patstāvīgajiem priekšlikumiem.

Deputāti Viktors Valainis, Uldis Augulis, Didzis Šmits, Jānis Dūklavs, Janīna Jalinska, Raimonds Bergmanis, Gundars Daudze, Edgars Tavars, Jānis Vucāns un Armands Krauze ir iesnieguši patstāvīgo priekšlikumu - lēmuma projektu “Par uzdevumu Ministru kabinetam steidzami intensificēt darbu, lai veicinātu kūdras kā Latvijas vietējā lēni atjaunojamā energoresursa izmantošanu un mazinātu šķēršļus dārzkopības kūdras ieguvei un izmantošanai tautsaimniecībā”. Vai deputātiem ir iebildumi pret šī patstāvīgā priekšlikuma iekļaušanu šodienas sēdes darba kārtībā? (Starpsaucieni: “Ir.”;  “Jā.”) Līdz ar to mums ir jābalso par iekļaušanu nākamās sēdes darba kārtībā.

Lūdzu zvanu! Balsosim (Starpsaucieni.)... (Pauze.)

Kolēģi, pēc procedūras šeit nav iespējams runāt ne “par”, ne “pret”. Par to mēs varam runāt... Bija iebildumi.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projekta “Par uzdevumu Ministru kabinetam steidzami intensificēt darbu, lai veicinātu kūdras kā Latvijas vietējā lēni atjaunojamā energoresursa izmantošanu un mazinātu šķēršļus dārzkopības kūdras ieguvei un izmantošanai tautsaimniecībā” iekļaušanu Saeimas šā gada 16. jūnija sēdē! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 36, pret - 42, atturas - 1. Līdz ar to lēmuma projekts 16. jūnija sēdes darba kārtībā nav iekļauts.

Vai deputātiem ir priekšlikumi par lēmuma projekta nodošanu kādai no komisijām? (Starpsauciens: “Nē, nav!”) Nav. Tātad priekšlikumu par nodošanu komisijām nav, līdz ar to lēmuma projekts ir noraidīts. (Starpsaucieni.)

Godātie kolēģi! (Pauze.) Godātie kolēģi! Deputāti Ramona Petraviča, Māris Možvillo, Ļubova Švecova, Jūlija Stepaņenko, Karina Sprūde, Aldis Gobzems, Ieva Krapāne, Kaspars Ģirģens, Inguna Rībena un Ēriks Pucens ir iesnieguši patstāvīgo priekšlikumu - lēmuma projektu “Par bāzes pensijas ieviešanu no 2023. gada”. Vai deputātiem ir iebildumi pret šī patstāvīgā priekšlikuma iekļaušanu šodienas sēdes darba kārtībā? (Starpsauciens: “Ir!”) Ir iebildumi.

Ir iebildumi, tātad mēs varam balsot par iekļaušanu nākamās sēdes darba kārtībā. Viens deputāts var runāt “par”, viens - “pret”.

“Par” pieteikusies runāt deputāte Ramona Petraviča.

R. Petraviča (Neatkarīgie).

Cienījamā Saeimas priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Lēmuma projekts sagatavots, ņemot vērā skaudro un neapskaužamo dzīves apstākļu situāciju, kādā atrodas valsts vecuma pensijas saņēmēji.

Arvien palielinās preču un pakalpojumu cenas. Pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem, aprīlī pārtikas produktu cenu kāpums gada griezumā sasniedza 18 procentus. Piena produkti ir kļuvuši dārgāki par apmēram 30 procentiem, graudaugu produkti - par 20 procentiem. Cenu kāpums gada laikā ir bijis lielāks nekā iepriekšējā desmitgadē. Sagaidāms, ka pieaugs arī gaļas cenas pēc graudu cenas dubultošanās. Kā senioriem izdzīvot... un kompensācijas mehānisma plāna nav. No maija netiek izmaksāts arī 20 eiro pabalsts. Tāpēc, ņemot vērā arī citu valstu pieredzi pensiju sistēmas izveidošanā, ir sagatavots lēmuma projekts, kas paredz ieviest pensijas pamatbāzi.

Mēs to piedāvājam noteikt 136 eiro apmērā. Katrs pensionārs saņemtu šo pamatbāzi, un otru pensijas daļu veidotu pašreizējā pensija, kas ir aprēķināta no katra cilvēka personīgajām sociālajām iemaksām. 136 eiro ir 25 procenti no mediānas, no kā šobrīd tiek aprēķināta minimālā pensija.

Pensijas bāzes ieviešana atrisinātu trīs galvenos problēmjautājumus. Pirmkārt, tas ļautu kompensēt strauji augošo dzīves dārdzību un mazinātu nabadzības risku. Otrkārt, ceļot minimālo ienākumu slieksni, arvien vairāk būs pensionāru, kuru nopelnītā pensija būs mazāka par valstī noteikto minimālo pensiju, un nāksies piemaksāt, lai sasniegtu minimālās pensijas slieksni, kas savukārt nav taisnīgi pret tiem cilvēkiem, kuri minimālo pensiju ir nopelnījuši paši ar savām iemaksām. Treškārt, tas izbeigtu netaisnību par pensiju piemaksām par uzkrāto darba stāžu līdz 1996. gadam, jo šobrīd piemaksas saņem tikai tie, kas ir pensionējušies līdz 2012. gadam.

Šobrīd valstī noteiktā minimālā vecuma pensija ir 149 eiro 60 centi. Lai nosegtu pašas nepieciešamākās vajadzības izdzīvošanai, jau šobrīd ir jālūdz pašvaldības atbalsts. Tas ir gan mājokļa pabalsts, gan pabalsts medikamentu iegādei, pārtikas pakas un tamlīdzīgi.

Cilvēki ir maksājuši sociālās iemaksas atbilstoši saviem ienākumiem. Tie ienākumi ir bijuši zemi, kā arī cilvēki ir strādājuši citas valsts laikā, bet, protams, ne jau savas vainas dēļ, un viņu darba mūžs ir arī pienācīgi jānovērtē. 80 procenti cilvēku saņem pensijas līdz 500 eiro. No jaunpiešķirtajām pensijām 2020. gadā 10 procenti bija zem 100 eiro. 13 procenti no visiem pensionāriem saņem pensiju robežās no 200 līdz 300 eiro. 55 procenti saņem pensiju robežās no 300 līdz 500 eiro.

Par pamatbāzes ieviešanu jau daudzkārt ir diskutēts, un to atbalsta arī Latvijas Pensionāru federācija, kā arī federācija ikvienam no deputātiem ir nosūtījusi vēstuli ar lūgumu risināt šo situāciju un nākt palīgā. Bet, ja parlaments to vēl nesadzird, nu, tad būs jālūdz, lai seniori ceļas kājās un ar plakātiem nāk pie Saeimas nama.

Lūdzu atbalstīt lēmuma projektu.

Paldies.

Sēdes vadītāja. “Pret” pieteicies runāt deputāts Aldis Gobzems.

A. Gobzems (Neatkarīgie).

Labdien! Labdien, Latvijas pensionāri! Mana runa nebūs gara. Es tikai no Saeimas tribīnes gribēju pateikt - tad, kad Gobzems būs premjers, pensija būs 1000 eiro katram pensionāram. Atcerieties, 1000 eiro katram pensionāram būs pensija, ja jūs, pensionāri, nobalsosiet par Gobzemu.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Tātad viens deputāts ir runājis “par”, viens - “pret”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projekta “Par bāzes pensijas ieviešanu no 2023. gada” iekļaušanu šā gada 16. jūnija sēdes darba kārtībā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 35, pret - 46, atturas - nav. Lēmuma projekts 16. jūnija sēdes darba kārtībā nav iekļauts.

Vai ir priekšlikums par lēmuma projekta nodošanu kādai no komisijām?

Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu Ramonai Petravičai.

R. Petraviča (Neatkarīgie).

Lūdzu nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai.

Sēdes vadītāja. Paldies. Tātad ir lūgums nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projekta “Par bāzes pensijas ieviešanu no 2023. gada” nodošanu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 35, pret - 48, atturas - nav. Lēmuma projekts Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai nav nodots. Lēmuma projekts ir noraidīts.

Godātie kolēģi! Esam izskatījuši sēdes darba kārtību.

Vēl deputātu reģistrācija.

Lūdzu zvanu! Lūdzu deputātu reģistrācijas režīmu!

Godātie kolēģi, pirms reģistrācijas vēl viens paziņojums. (Sēdes vadītāja noklaudzina ar āmuru.)

Kolēģi! 3. jūnijā pusapaļu dzimšanas dienu svinēja mūsu kolēģe Līva Kreituse, un mēs viņu sveicam! (Aplausi.)

Vārds Andrejam Klementjevam reģistrācijas rezultātu paziņošanai.

A. Klementjevs (13. Saeimas sekretārs).

Nav reģistrējušies 13 deputāti: Aldis Blumbergs... neredzu, Boriss Cilevičs, Jānis Dūklavs, Marija Golubeva, Ivans Klementjevs, Ieva Krapāne, Atis Lejiņš, Inese Lībiņa‑Egnere (Starpsaucieni.)... Galvenais, ka es redzu zāli un redzu, kurš deputāts reģistrējies, kurš nav reģistrējies. Tas ir galvenais. Linda Medne, Ivans Ribakovs, Dace Rukšāne‑Ščipčinska, Inese Voika un Atis Zakatistovs.

Paldies. (Starpsaucieni.)

Sēdes vadītāja. Kolēģi, jūs tikāt redzēti un piefiksēti. Tie, kuri nav... tātad par tiem lēmumi būs pieņemti.

Labi. Godātie kolēģi! Līdz ar to šā gada 12. maija sēde ir slēgta.

Pulksten 15.25 turpināsim darbu pie 19. maija sēdes darba kārtības. Darbu turpinām pulksten 15.25.

SATURA RĀDĪTĀJS
13. Saeimas pavasara sesijas 5. sēdes
turpinājums 2022. gada 8. jūnijā

Par darba kārtību
Par likumprojektu “Grozījums Augstskolu likumā” (Nr. 1517/Lp13)
(Dok. Nr. 6093, 6093B)
Likumprojekts “Grozījums Augstskolu likumā” (Nr. 1517/Lp13) (1.lasījums) (Steidzams)
(Dok. Nr. 6093, 6093B)
- Ziņo - dep. E. Papule
Likumprojekts “Grozījums Augstskolu likumā” (Nr. 1517/Lp13) (2.lasījums) (Steidzams)
(Dok. Nr. 6093, 6093B)
- Ziņo - dep. E. Papule
Likumprojekts “Grozījumi Izglītības likumā” (Nr. 1242/Lp13) (2.lasījums)
(Dok. Nr. 5907)
- Ziņo - dep. A. Ašeradens
Likumprojekts “Grozījumi Augstskolu likumā” (Nr. 1243/Lp13) (2.lasījums)
(Dok. Nr. 5908)
- Ziņo - dep. A. Ašeradens
Likumprojekts “Grozījums Politisko partiju likumā” (Nr. 1431/Lp13) (1.lasījums) (Steidzams)
(Dok. Nr. 5820, 5922)
- Ziņo - dep. E. Šnore
Likumprojekts “Grozījumi Civilprocesa likumā” (Nr. 1449/Lp13) (1.lasījums) (Steidzams)
(Dok. Nr. 5882)
- Ziņo - dep. L. Kreituse
Likumprojekts “Grozījums Kriminālprocesa likumā” (Nr. 1450/Lp13) (1.lasījums) (Steidzams)
(Dok. Nr. 5883)
- Ziņo - dep. L. Kreituse
Likumprojekts “Grozījumi Radošo personu statusa un profesionālo radošo organizāciju likumā” (Nr. 1493/Lp13) (1.lasījums) (Steidzams)
(Dok. Nr. 6026, 6092)
- Ziņo - dep. R. Jansons
Lēmuma projekts “Par uzdevumu Ministru kabinetam steidzami intensificēt darbu, lai veicinātu kūdras kā Latvijas vietējā lēni atjaunojamā energoresursa izmantošanu un mazinātu šķēršļus dārzkopības kūdras ieguvei un izmantošanai tautsaimniecībā” (Nr. 918/Lm13) (Noraidīts)
(Dok. Nr. 5889)
Lēmuma projekts “Par bāzes pensijas ieviešanu no 2023. gada” (Nr. 919/Lm13) (Noraidīts)
(Dok. Nr. 5909)
- Priekšlikumi - dep. R. Petraviča (par)
  - dep. A. Gobzems (pret)
  - dep. R. Petraviča
Reģistrācijas rezultāti
- Nolasa - Saeimas sekretārs A. Klementjevs
Informācija par Saeimas sēdi

Balsojumi

Datums: 08.06.2022 14:38:34 bal001
Par - 75, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta atzīšanu par steidzamu. Grozījums Augstskolu likumā (1517/Lp13), 1.lasījums

Datums: 08.06.2022 14:40:41 bal002
Par - 75, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījums Augstskolu likumā (1517/Lp13), 1.lasījums

Datums: 08.06.2022 14:41:19 bal003
Par - 77, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījums Augstskolu likumā (1517/Lp13), 2.lasījums, steidzams

Datums: 08.06.2022 14:43:31 bal004
Par - 78, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījumi Izglītības likumā (1242/Lp13), 2.lasījums

Datums: 08.06.2022 14:56:14 bal005
Par - 80, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījumi Augstskolu likumā (1243/Lp13), 2.lasījums

Datums: 08.06.2022 14:57:48 bal006
Par - 52, pret - 1, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta atzīšanu par steidzamu. Grozījums Politisko partiju likumā (1431/Lp13), 1.lasījums

Datums: 08.06.2022 14:58:12 bal007
Par - 72, pret - 2, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījums Politisko partiju likumā (1431/Lp13), 1.lasījums

Datums: 08.06.2022 14:59:57 bal008
Par - 75, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta atzīšanu par steidzamu. Grozījumi Civilprocesa likumā (1449/Lp13), 1.lasījums

Datums: 08.06.2022 15:00:20 bal009
Par - 76, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījumi Civilprocesa likumā (1449/Lp13), 1.lasījums

Datums: 08.06.2022 15:01:20 bal010
Par - 78, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta atzīšanu par steidzamu. Grozījums Kriminālprocesa likumā (1450/Lp13), 1.lasījums

Datums: 08.06.2022 15:01:40 bal011
Par - 81, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījums Kriminālprocesa likumā (1450/Lp13), 1.lasījums

Datums: 08.06.2022 15:03:22 bal012
Par - 74, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta atzīšanu par steidzamu. Grozījumi Radošo personu statusa un profesionālo radošo organizāciju likumā (1493/Lp13), 1.lasījums

Datums: 08.06.2022 15:05:18 bal013
Par - 79, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījumi Radošo personu statusa un profesionālo radošo organizāciju likumā (1493/Lp13), 1.lasījums

Datums: 08.06.2022 15:08:02 bal014
Par - 36, pret - 42, atturas - 1.
Balsošanas motīvs: Par iekļaušanu nākamās sēdes darba kārtībā. Par uzdevumu Ministru kabinetam steidzami intensificēt darbu, lai veicinātu kūdras kā Latvijas vietējā lēni atjaunojamā energoresursa izmantošanu un mazinātu šķēršļus dārzkopības kūdras ... (918/Lm13)

Datums: 08.06.2022 15:15:17 bal015
Par - 35, pret - 46, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par pastāvīgā priekšlikuma "Par bāzes pensijas ieviešanu no 2023.gada" (919/Lm13) iekļaušanu nākamās sēdes darba kārtībā

Datums: 08.06.2022 15:15:59 bal016
Par - 35, pret - 48, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par nodošanu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai. Par bāzes pensijas ieviešanu no 2023. gada (919/Lm13)

Datums: 08.06.2022 15:16:29 bal017
Balsošanas motīvs: Deputātu klātbūtnes reģistrācija

Sēdes videotranslācija

08.06.2022. 14.30 15:25 16:00 16:15Trešdien, 19.jūnijā
08:45  Saeimas priekšsēdētājas biedres, Saeimas deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Vācijas parlamentu vadītājas Zandas Kalniņas-Lukaševicas, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētāja Raimonda Bergmaņa un komisijas deputātu tikšanās ar Vācijas Federatīvās Republikas Bundestāga Aizsardzības komisijas delegāciju
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
11:00  Ārlietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
13:10  Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēde
15:00  Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas un Klimata un enerģētikas ministrijas rīkotā diskusija “Latvijas enerģētikas izaicinājumi 2050. gadam”
15:30  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas sēde
18:30  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Daigas Mieriņas rīkotie dārza svētki par godu Latvijā rezidējošajam diplomātiskajam korpusam