Latvijas Republikas 13. Saeimas
ziemas sesijas piektā (attālinātā ārkārtas) sēde
2022. gada 13. janvārī

Sēdi vada Latvijas Republikas 13. Saeimas priekšsēdētājas biedre
Inese Lībiņa-Egnere.

Sēdes darba kārtība
Satura rādītājs
Balsojumi
Sēdes videotranslācija
Sēžu videotranslācijas (arhīvs)

Sēdes vadītāja. Cienījamās deputātes! Godātie deputāti! Sākam Latvijas Republikas Saeimas 2022. gada 13. janvāra trešās attālinātās ārkārtas sēdes darba kārtības izskatīšanu.

Darba kārtībā – likumprojektu izskatīšana.

Kā pirmais – likumprojekts “Grozījumi Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā”, pirmais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā – deputāte Ilze Indriksone. Lūdzu!

I. Indriksone (NA).

Labdien, kolēģi! Likumprojekts paredz pagarināt būtiskās lietas saistībā ar ārkārtas situācijas pagarināšanu, kas vistiešākajā mērā skar tās nozares un uzņēmējus, kurus ietekmē ārkārtas situācijas pagarināšana... kas saistīts ar telpu nomas atlaidēm vai telpu nomas maksas samazinājumu pašvaldību un valsts iestādēs, kā arī nosacījumus par iespēju attālināti nodrošināt kopsapulču un, kā saka, lēmumu pieņemšanas procedūras... un citi jautājumi.

Komisija vienbalsīgi atbalstīja šī likumprojekta virzīšanu tālāk skatīšanai Saeimā un arī lūdz noteikt steidzamību.

Aicinu arī jūs atbalstīt steidzamību.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Tātad vispirms ir jābalso par likumprojekta atzīšanu par steidzamu.

Deputāti nav pieteikušies runāt “par” vai “pret” likumprojekta atzīšanu par steidzamu.

Lūdzu balsošanas režīmu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā” atzīšanu par steidzamu! Lūdzu balsošanas režīmu! Par - 74, pret - 1, atturas - nav. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

I. Indriksone. Komisija vērtēja likumprojektu pirmajā lasījumā, un tas arī ietver iespējas sabiedrībām, biedrībām, nodibinājumiem, kā arī reliģiskajām organizācijām iesniegt gada pārskatus vēlāk - tāpat kā iepriekšējos gados, kad pie mums jau bija kovida pandēmija.

Un komisija aicina arī Saeimu atbalstīt šo likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Deputāti debatēs nav pieteikušies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā” atbalstīšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Par - 77, pret - 1, atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un Saeimas sēdes dienu likumprojekta izskatīšanai otrajā, galīgajā, lasījumā.

I. Indriksone. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš ir šā gada 17. janvāris līdz pulksten 17.00, un skatīt Saeimas sēdē 20. janvārī.

Sēdes vadītāja. Tātad citi priekšlikumi Prezidijā nav saņemti, līdz ar to priekšlikumu iesniegšanas termiņš likumprojektam uz otro lasījumu ir šā gada 17. janvāris pulksten 17.00, un izskatīšana - 20. janvāra Saeimas sēdē.

Nākamais sēdes darba kārtībā - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu””, pirmais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā - deputāte Evita Zālīte-Grosa. Lūdzu!

E. Zālīte-Grosa (JK).

Labdien, godātie kolēģi! Saeimas Sociālo un darba lietu komisija izskatīja un atbalstīja pirmajā lasījumā grozījumus likumprojektā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”. Šis likumprojekts paredz atjaunot to regulējumu, kas bija spēkā no pagājušā gada 6. novembra līdz 1. janvārim. Šobrīd likumprojekts paredz noteikt, ka laika posmā no šī gada 17. janvāra līdz šī gada 28. februārim personai, kurai ir sadarbspējīgs vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts vai kura ir saņēmusi atzinumu par nepieciešamību atlikt vakcināciju pret Covid-19, slimības pabalstu piešķir un izmaksā no pirmās darbnespējas dienas, ja personai ir izsniegta darbnespējas lapa B sakarā ar saslimšanu ar Covid-19 vai atrašanos mājas karantīnā.

Tas ir šī likumprojekta pamatā, un es komisijas vārdā lūdzu šim likumprojektam noteikt steidzamību.

Sēdes vadītāja. Tātad visupirms mums ir jālemj par likumprojekta atzīšanu par steidzamu.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”” atzīšanu par steidzamu! Lūdzu balsošanas režīmu! Par - 75, pret un atturas - nav. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

E. Zālīte-Grosa. Lūdzu Saeimu atbalstīt šo likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti ir pieteikušies debatēm.

Uzsākam debates.

Vārds deputātei Ramonai Petravičai.

R. Petraviča (Neatkarīgie).

Cienījamā sēdes vadītāja! Godātie kolēģi! Nu jāsaka, labi jau, ka šie grozījumi nāk vēlu nekā nekad. Tikai nav īsti saprotams, kāpēc no 17. janvāra. Vai tad laika posmā no 1. janvāra līdz 17. janvārim kovids bija beidzies? Saslimšana tik strauji bija kritusies, ka vairs nevajadzēja šādu atbalsta mehānismu?

Izskatās gan, ka tas vairāk atkal tiek uzkrauts tieši darba devējiem, jo iznāk, ka tad darba devējiem šajā laika posmā no 1. līdz 17. janvārim ir jāapmaksā slimības lapas - ir jāapmaksā arī slimības lapas tiem, kuri atrodas karantīnā. Kāpēc valsts nenāk pretī šajā laika posmā? Vai tā ir vienkārši tāda nolaidība un nevēlēšanās sekot līdzi notikumiem un paredzēt kaut vienu soli uz priekšu?

Par ārkārtas situāciju zināja, ka tā būtu jāizsludina un jāpagarina, bet par slimības lapām netika domāts... Darba devējiem jau tā ir dažnedažādi ierobežojumi, kam ir jāpielāgojas: nevar sniegt pakalpojumus tiem, kuri vēlētos šo pakalpojumu saņemt; ir jāierobežo pakalpojumu saņēmēju skaits attiecīgajā telpā; jāpārbauda sertifikāti - tam nepieciešams cilvēks, kas to visu dara; plus vēl jāapmaksā slimības lapas, tāpēc ka valsts ir noteikusi, ka kādam cilvēkam, arī vakcinētai personai, būtu jāatrodas karantīnā.

Tātad šīs 17 dienas - tā vienkārši ir tāda čammāšanās, kuras rezultātā darba devējiem ir radušies zaudējumi.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Zālītes-Grosas kundze, komisijas vārdā...?

E. Zālīte-Grosa. Jā, komisijas vārdā es aicinu Saeimu... Ņemot vērā arī to, ka tiešām šo regulējumu gaida gan darba ņēmēji, gan darba devēji un lai nepagarinātu vēl ilgāk šo laiku, es aicinu Saeimu atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā bez izskatīšanas komisijā.

Sēdes vadītāja. Zālītes-Grosas kundze, mēs vēl nenobalsojām...

E. Zālīte-Grosa. Piedošanu, jā...

Sēdes vadītāja. ... par atbalstīšanu pirmajā lasījumā. Vai jūs, lūdzu, komisijas vārdā...?

E. Zālīte-Grosa. Es komisijas vārdā lūdzu atbalstīt pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”” atbalstīšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Par - 76, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un Saeimas sēdes dienu likumprojekta izskatīšanai otrajā, galīgajā, lasījumā.

E. Zālīte‑Grosa. Paldies par doto vārdu.

Ņemot vērā, ka tiešām šo likumprojektu ļoti gaida gan darba devēji, gan darba ņēmēji un likumprojektam bija paredzēts spēkā stāšanās datums - 17. decembris... es komisijas vārdā aicinu Saeimu atbalstīt otrajā lasījumā bez atkārtotas izskatīšanas komisijā.

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi, ka izskatām likumprojektu “Grozījumi likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”” otrajā, galīgajā, lasījumā bez atkārtotas izskatīšanas atbildīgajā komisijā? Lūdzu pieteikties. Tātad deputātiem nav iebildumu.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”” atbalstīšanu otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Par - 79, pret un atturas - nav. Likums pieņemts.

Cienījamās deputātes! Godātie deputāti! Tādējādi esam izskatījuši visu Saeimas 2022. gada 13. janvāra trešās attālinātās ārkārtas sēdes darba kārtību.

Vēl tikai deputātu klātbūtnes reģistrācija. Tā sekmīgi noritējusi.

Sēdi slēdzu.

Jauku jums dienu!

SATURA RĀDĪTĀJS
13. Saeimas ziemas sesijas 5. (attālinātā ārkārtas) sēde
2022. gada 13. janvārī

Likumprojekts “Grozījumi Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā” (Nr. 1287/Lp13) (1.lasījums) (Steidzams)
(Dok. Nr. 5263, 5275)
   
- Ziņo - dep. I. Indriksone
   
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”” (Nr. 1288/Lp13) (1.lasījums) (Steidzams)
(Dok. Nr. 5264, 5274)
   
- Ziņo - dep. E. Zālīte-Grosa
   
- Debates - dep. R. Petraviča
   
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”” (Nr. 1288/Lp13) (2.lasījums) (Steidzams)
(Dok. Nr. 5264, 5274)
   
- Ziņo - dep. E. Zālīte-Grosa
   
Informācija par reģistrācijas rezultātiem

Balsojumi

Datums: 13.01.2022 11:35:08 bal001
Par - 74, pret - 1, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta "Grozījumi Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā (1287/Lp13)" atzīšanu par steidzamu

Datums: 13.01.2022 11:36:23 bal002
Par - 77, pret - 1, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījumi Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā (1287/Lp13), 1.lasījums

Datums: 13.01.2022 11:39:24 bal003
Par - 75, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta "Grozījumi likumā "Par maternitātes un slimības apdrošināšanu" (1288/Lp13)" atzīšanu par steidzamu

Datums: 13.01.2022 11:43:06 bal004
Par - 76, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījumi likumā "Par maternitātes un slimības apdrošināšanu" (1288/Lp13), 1.lasījums

Datums: 13.01.2022 11:44:54 bal005
Par - 79, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījumi likumā "Par maternitātes un slimības apdrošināšanu" (1288/Lp13), 2.lasījums

Datums: 13.01.2022 11:45:29 bal006
Balsošanas motīvs: Deputātu klātbūtnes reģistrācija

Sēdes videotranslācija

13.01.2022. 9.00
10.00
11.30

 Otrdien, 21.maijā
08:30  Juridiskās komisijas Krimināltiesību un sodu politikas apakškomisijas sēde
08:30  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Vides, klimata un enerģētikas apakškomisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
12:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Uzņēmējdarbības attīstības apakškomisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
13:00  Sociālo un darba lietu komisijas Nevienlīdzības mazināšanas apakškomisijas sēde
13:30  Saeimas sekretāra biedra Jāņa Grasberga tikšanās ar Kanādas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Brian Szwarc
14:00  Saeimas frakcijas JAUNĀ VIENOTĪBA priekšsēdētāja Edmunda Jurēvica tikšanās ar Ķīnas Tautas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Tang Songgen